PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45

EXTREME
14-01-2015, 08:45
آقای EXTREME ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) صفحه قبل واستون عکس گذاشتم.نظرتون چیه؟

سلام تو error scan چند تا بلاک آخر مشکل داره با نرم افزار hdd regenerator فقط در حالت اسکن خالی هارد رو اسکن کنید نتیجرو بگید

amir_82111
14-01-2015, 09:22
سلام تو error scan چند تا بلاک آخر مشکل داره با نرم افزار hdd regenerator فقط در حالت اسکن خالی هارد رو اسکن کنید نتیجرو بگید

hdd regenerator که هارد 4 ترابایت رو نمیشناسه چجوری این کارو بکنم؟

ata.royalfalcon
14-01-2015, 09:41
hdd regenerator که هارد 4 ترابایت رو نمیشناسه چجوری این کارو بکنم؟

صفحه قبل ، پست 9749# را هم مطالعه كنيد .

farfani
14-01-2015, 10:54
به هر حال اين هارد ديسك آكبند نيست و كاركرد خيلي بالايي هم دارد . قبل از خريد حتماً مشاوره بگيريد و از فروشگاههاي معتبر هم خريد كنيد .

يك خودرو با كاركرد بالا و فرسوده شده را با يك خودروي نو يا كم كاركرد مقايسه كنيد بنظر خودتان كداميك احتمال بيشتري دارند كه خراب بشوند ؟ حتي با وجوديكه ظاهراً سالم هم هستند .

یعنی تو تب اhealth گزینه nomber of hours in power on state :19603 (816 days نشانگر مدت واقعی کارکرد هارد هست؟

roozbeh99
14-01-2015, 11:19
بله میتونه مشکل فیزیکی پیدا کرده باشه اتصالات هارد و پاوری که به هارد میخورد رو تست کنید که خیالتون از این موضوع راحت بشه اگه درست نشد هم میتونه از هد هارد باشه هم فریم ویر هارد ولی به نظرم بیشتر هد میاد باشه

هارد ضربه خورده بود؟

با تشکر از پاسخ شما

پاور نداره .پرتابل هستش. کابل دیتا رو عوض کردم جواب نداد و میدونم کابل سالم هستش.

بله فک کنم ضربه خورده.

شما جای مطمئنی میشناسید برای تعمیر هارد ؟

ata.royalfalcon
14-01-2015, 11:31
یعنی تو تب اhealth گزینه nomber of hours in power on state :19603 (816 days نشانگر مدت واقعی کارکرد هارد هست؟

بله ؛ Power on Hours count نشاندهنده كاركرد هارد ديسك هست . با توجه به Attributeـهايي مثل Start/Stop Count و يا Power Cycle Count كه چندان زياد هم نيست نشاندهنده اين هست كه هارد ديسك مورد نظر بيوقفه در حال كار بوده و خيلي كم خاموش شده يا به حالت Sleep رفته (مثلاً سروري كه بصورت بصورت 24 ساعته روشن بوده) .

نكته : استاندارد واحدي در مورد Power On Hours Count در بين سازندگان وجود ندارد . ممكن هست هر يك ساعت به عدد آن اضافه شود يا اينكه در مدت زمان كمتر يا بيشتري (مثلاً هر نيم ساعت يا هر دو ساعت) به عدد آن اضافه شود . خودتان ميتوانيد تست كنيد ، مثلاً پنج ساعت سيستمتان را روشن بذاريد و ببينيد چقدر افرايش داشته . اگر در اين مدت پنج ساعته پنج واحد افزايش داشته پس هر يك ساعت يك بار هست .

پست 570# (لينك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) را هم مطالعه كنيد كه توضيحاتي دراين باره دادم .

amir_82111
14-01-2015, 14:03
اینم تست قسمت انتهایی هارد با HDD Scan
توو عکس دوم معلومه که سرعت خیلی میاد پایین.
حالا به نظرتون هارد مشکل داره؟
گارانتی اینو قبول میکنه؟
آخه هارد بد سکتور نداره و سرعت رایت هم خوبه فقط سرعت خواندن 20 گیگ انتهای هارد خیلی میاد پایین

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ata.royalfalcon
14-01-2015, 15:50
اینم تست قسمت انتهایی هارد با HDD Scan
توو عکس دوم معلومه که سرعت خیلی میاد پایین.
حالا به نظرتون هارد مشکل داره؟
گارانتی اینو قبول میکنه؟
آخه هارد بد سکتور نداره و سرعت رایت هم خوبه فقط سرعت خواندن 20 گیگ انتهای هارد خیلی میاد پایین

به تعداد نسبتاً زيادي Delay Sector دارد (سكتورهايي كه زمان پاسخگويي آنها بيشتر از پانصد ميلي ثانيه هست) يك سكتور كه Bad گزارش شده . معلوم نيست مشكل از مدياي قسمتهاي خاصي از هارد ديسك هست يا اينكه مشكلات ديگري دارد (بايد چكهاي بيشتري با ابزارهاي خاص انجام شود) . پيشنهاد ميكنم بفرستيد گارانتي و صحبت كنيد . اگر تعويض نكردند قسمتي از حجم انتهايي را بصورت Unallocated دربياريد تا از آن استفاده اي نشود (فضاي پارتيشن بندي شده) .

ahmad290
16-01-2015, 09:05
سلام
خواهشا کمک کنین
من دوتا هارد وسترن گرین دارم یه هارد 1ترا و یه دونه 2ترا که 2ترا که چندتا بدسکتور داشت
و وقتی داشتم داخل هارد قدم میزدم (2ترا):n03: کامپیوتر کلا هنگ کرد و درست نشد مجبور شدم ریستارت کنم
ولیییییییی
وقتی ریست کردم هارد 2 ترامو دیگه نشناختتت
هرکاری کردم (کابل ساتا کابل برق عوض کردم) فایده نداشت:41:
کمک کنین لطفا :42:

EXTREME
16-01-2015, 09:38
سلام
خواهشا کمک کنین
من دوتا هارد وسترن گرین دارم یه هارد 1ترا و یه دونه 2ترا که 2ترا که چندتا بدسکتور داشت
و وقتی داشتم داخل هارد قدم میزدم (2ترا):n03: کامپیوتر کلا هنگ کرد و درست نشد مجبور شدم ریستارت کنم
ولیییییییی
وقتی ریست کردم هارد 2 ترامو دیگه نشناختتت
هرکاری کردم (کابل ساتا کابل برق عوض کردم) فایده نداشت:41:
کمک کنین لطفا :42:

تو disk managment هم اثری ازش نیست ؟ اگه نیست برق هارد رو که وصل میکنید موتور هارد کار میکنه؟؟ هارد در بایوس دیتکت میشه ؟

ahmad290
16-01-2015, 11:01
اره موتور هارد کار میکنه!!
نه تو بایوس هم اثری ازش نیس!

EXTREME
16-01-2015, 12:25
اره موتور هارد کار میکنه!!
نه تو بایوس هم اثری ازش نیس!

اگه کابل دیتا هارد درست است کابل برق هم تست شده و با یک پاور دیگه هم جواب نداده

پورت ساتا رو عوض کنید و به صورت تکی هم هارد رو تست کنید درست نشد میتونه یکی از بدسکتورهای زیاد هارد باشه شاید به مرور افزایش پیدا کرده علت بعدی هم فریم ویر هارد

مشکلات سختا افزاری دیگری هم هست که احتمالش کمتره مثل خرابی در سوکت دیتا هارد و برد هارد

pars207
16-01-2015, 12:27
سلام دوست عزیز
من یک هارد گرین تازه خریداری کردم
]چرا در برنامه بافرش را نشان نمیدهد

ata.royalfalcon
16-01-2015, 13:34
سلام دوست عزیز
من یک هارد گرین تازه خریداری کردم
]چرا در برنامه بافرش را نشان نمیدهد

سلام .

از برنامه دیگه ای مثل AIDA64 Extreme Edition (از قسمت storage) استفاده کنید و ببینید مقدار Cache را نشان میدهد یا خیر ، ولی اینکه مقدار Cache را نشان میدهد یا خیر اصلاً مهم نیست به هر حال این مدلی که دارید 64MB Cache دارد .

ahmad290
16-01-2015, 13:45
مشکل از کابل برق و ساتا نیست حتی پورتهای دیگه هم تست کردم :(
احساس میکنم حد در اون قسمتی که کامپوتر هنگ کرد و احتمالا بد سکتور داشته گیر کرده باشه یا حتی ممکنه بقول شما از فریمور باشه
حالا برای تست فریمور راحی هست که اپدیت کرد
یا بدون اینکه هارد شناسایی بشه بشه اونو فول فرمت کرد ؟؟

EXTREME
16-01-2015, 15:38
احساس میکنم حد در اون قسمتی که کامپوتر هنگ کرد و احتمالا بد سکتور داشته گیر کرده باشه یا حتی ممکنه بقول شما از فریمور باشه

اگه فریم ویر خراب شده باشه یک راه ریستور کردن ان است که نیاز به مدار usb to ttl یا serial to ttl دارید یا اینکه با pc3000 درست بشه که باید ببرید به یک مرکز تعمیر هارد

برای فرمت سطح پایین نرم افزار hdd low level format tools هست ولی وقتی هارد شناسایی نمیشه دیگه فایده ای نداره

ab46
16-01-2015, 16:58
با سلام : یکی از درایوهای هارد رو با نرم افزار دیسک پسورد پروتکشن مخفی کرده بودم امروز که اومدم بازش کنم دیدم باز نمیشه و پیغام فرمت کردن درایو رو میده لطفا" راهنمائی کنید چطور میشه بدون اینکه اطلاعاتش از بین بره ریکاوریش کرد . ممنون میشم

ahmad290
16-01-2015, 17:13
ممنون و تو شهر کوفتیه ما یه مرکز تخصصی کوفتی نیست
اگه بدم دم مغازه جنازه باید تحویل بگیرم:n35:
یه مورد دیگه هم که تازه متوجه شدم اینه که وقتی دست میزارم روش خیلی لرزش داره! ولی اون یکی هارد که اونم سری گرین هست کاملا ساکت عمل میکنه
اگه مرکزی و جایی مطمئن سراغ داری معرفی کنی ممنون میشم که هارد رو اگه بشه با پست بفرستم:n16:

supermax15
16-01-2015, 17:40
اگه روی هارد اکسترنال ویندوز نصب کنیم و باهاش بالا بیاریم مشکلی پیشمیاد؟

ahmad290
16-01-2015, 17:57
فک نکنم
هارد های اکسترنال فقط نسبت به اینترنال سرعت پایینتری دارن
برا همین معمولا برا ارشیو استفاده میشن

رضا امیر
16-01-2015, 18:19

سلام دوست من
مریضی های زیادی برای هارددیسک های وسترن دیجیتال وجود داره.
همانطور که ناظر محترم هم فرمودند یکی از شایع ترین ایرادات ایرادات فرم ویری هست و با این اوصاف که شما فرمودید هاردتون بدسکتور داشته ما رو بیشتر به این سمت سوق میده. ولی هارد شما باید در یک مرکز معتبر تست بشه. بهتر است اگر اطلاعات مهم دارید زیاد با هارد کار نکنید ولی اگر اطلاعات مهم نیست برای گارانتی ارسال کنید البته اگر هنوز گارانتی دارد.
ایرادات رام
اdرادات SMART
ایرادات ماژولی در سرویس ایریا
میتواند موجب این شود که هارد شما دیتکت نشود.

برای رفع این ایرادات هم نیاز به ابزار پیشرفته دارید و هم یک متخصص که بداند چه باید انجام دهد.

موفق باشید.

ahmad290
16-01-2015, 19:32
متاسفانه گارانتی تموم شده
من خودم ابتکار به خرج دادم برد هارد دیگم رو با برد این هارد که سریال بردها از شانس من یکی بود عوض کردم و هارد رو وصل کردم و روشن کردم شناسایی شد!
ولی هیچ درایوی نداشت یعنی هیچ حجمی نداشت
دوباره برد خودشو گذاشتم روش در کمال ناباوری هارد باز هم شناسایی شد ولی حجم نداره
این مشکل راه حلی داره یا نه

ata.royalfalcon
16-01-2015, 20:03
با سلام : یکی از درایوهای هارد رو با نرم افزار دیسک پسورد پروتکشن مخفی کرده بودم امروز که اومدم بازش کنم دیدم باز نمیشه و پیغام فرمت کردن درایو رو میده لطفا" راهنمائی کنید چطور میشه بدون اینکه اطلاعاتش از بین بره ریکاوریش کرد . ممنون میشم

سلام .

شما باید با همان برنامه ای که درایو را رمزگذاری کرده بودید آنرا mount کنید . در غیر اینصورت از آنجایی که این درایو و محتوای آن رمزگذاری شده هست برای ویندوزتان غیر قابل شناسایی و دسترسی هست . مطمئن باشید که آن برنامه بدرستی نصب و با سریالهای معتبر اکتیو شده باشه .

ata.royalfalcon
16-01-2015, 20:12
متاسفانه گارانتی تموم شده
من خودم ابتکار به خرج دادم برد هارد دیگم رو با برد این هارد که سریال بردها از شانس من یکی بود عوض کردم و هارد رو وصل کردم و روشن کردم شناسایی شد!
ولی هیچ درایوی نداشت یعنی هیچ حجمی نداشت
دوباره برد خودشو گذاشتم روش در کمال ناباوری هارد باز هم شناسایی شد ولی حجم نداره
این مشکل راه حلی داره یا نه

یکسان بودن سریال دو برد برای تعویض به تنهایی کافی نیست . به خاطر متفاوت بودن Firmware موجود در یکی از چیپهای روی برد ، میبایستی چیپ مورد نظر هم جابجا شوند یا به هر طریق دیگر Firmware از روی برد اصلی بر روی برد دوم جابجا شود .

ab46
16-01-2015, 23:36
[QUOTE=ata.royalfalcon;8520329]سلام .

شما باید با همان برنامه ای که درایو را رمزگذاری کرده بودید آنرا mount کنید . در غیر اینصورت از آنجایی که این درایو و محتوای آن رمزگذاری شده هست برای ویندوزتان غیر قابل شناسایی و دسترسی هست . مطمئن باشید که آن برنامه بدرستی نصب و با سریالهای معتبر اکتیو شده باشه .

با سلام با رمزی که واسش گذاشته بودم بازش کردم ام این پیام رو نمایش میده.لطفا" مجدد راهنمائی کنید.ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

supermax15
16-01-2015, 23:44
من 2 تا هارد اینترنال دارم تا حالا بد سکتور نگرفتن
میخواستم بدونم اکسپرنال ها اسیب پذیریشونبیشتر هست تو این مورد ؟ ا

ata.royalfalcon
17-01-2015, 00:43
با سلام با رمزی که واسش گذاشته بودم بازش کردم ام این پیام رو نمایش میده.لطفا" مجدد راهنمائی کنید.ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر پس از وارد کردن پسورد و mount شدن ، بصورت یک درایو جداگانه در my computer ظاهر میشود (ظاهراً که اینطور هست چون طبق عکسی که گذاشتید درایو mount شده حروف I دارد) ، ببینید میتوانید با برنامه EaseUS Data Recovery Wizard Professional اطلاعات را بازیابی و در فضای دیگر ذخیره کنید یا خیر ؟

آموزش در پست دوم تاپیک زیر :

من 2 تا هارد اینترنال دارم تا حالا بد سکتور نگرفتن
میخواستم بدونم اکسپرنال ها اسیب پذیریشونبیشتر هست تو این مورد ؟ ا

قسمی از پست 9612# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) آقای رضا امیر :

بهتر می دانم یک توضیح اجمالی در مورد هارددیسک های اکسترنال خدمتتان اراءه کنم
A- به هیچ عنوان اطلاعات مهم خود را در هارددیسک اکسترنال نگه داری نفرمایید . برعکس تصور کاربران باید بگویم که درصد خرابی هارددیسک اکسترنال حد اقل چهار مرتبه بیش تر از هارددیسک اینترنال است. فقط اطلاعات دم دستی خود را و یا یک نسخه اضافی محض اطمینان را در اینگونه هارددیسک ها نگه داری نمایید.
B- در بازار مشاهده می کنم گاها" هارددیسک هایی با عنوان ضد ضربه به کاربر فروخته می شود. این یک خیال خام است . بله بعضی از فقط بعضی از این گونه هارددیسک های اکسترنال کمی نسبت به شوک های شدید حرکتی مقاوم تر هستند توجه کنید کمی .
C- هارددیسک های اکسترنال هر لحظه در معرض خطر زمین افتادن ، شوک شدید حرکتی ، شوک حاصل از نوسانات ولتاژی در هنگام اتصال و قطع اتصال به پورت یو اس بی ، از دست دان پسورد و یا دارا شدن پسورد بصورت تصادفی ، خرابی نرم افزاری و یا بدافزاری هستند پس با آنها با ملایمت برخورد نمایید.

TS.datarecovery
18-01-2015, 00:00
با تشکر از استاد بزرگوار جناب آقای امیر بابت توضیح کاملشان

™ Hadi
18-01-2015, 12:16
با عرض سلام و خسته نباشيد به دوستان و مهندسين عزيز

سيستم من يک هارد اينترنال 1.5 ترابايتي داره که اخيراً مشکل پيدا کرد. اوّل که درايوهاش نمايش داده نميشد بعداً هم وقتي وصله سيستم اصلاً لود نميشه.

يه شات از وضعيّتش گرفتم: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

siad
18-01-2015, 20:45
با سلام
من یه هارد وسترن ساتا دارم که خوب کار میکرد ولی وقتی امروز روشنشکردم روشن میشه وای بعد چند ثانیه دوباره خاموش میشه چندبار تکرار میکنه بعد صفه بوت خطای شناسایی میده یعنی اصلا تو صفحه بوت بالا نمیاد
اطلاعاتش برام خیلی مهمه چیکارش کنم گارانتی ببرم یا مراکز خدمات هارد لطفا کمکم کنید

EXTREME
18-01-2015, 22:17
با عرض سلام و خسته نباشيد به دوستان و مهندسين عزيز

سيستم من يک هارد اينترنال 1.5 ترابايتي داره که اخيراً مشکل پيدا کرد. اوّل که درايوهاش نمايش داده نميشد بعداً هم وقتي وصله سيستم اصلاً لود نميشه.

يه شات از وضعيّتش گرفتم: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هاردتون ممکنه بدسکتور یا delay sector داشته باشه تو اسکن نرم افزار hdd regeneator مشخص میشه

EXTREME
18-01-2015, 22:20
با سلام
من یه هارد وسترن ساتا دارم که خوب کار میکرد ولی وقتی امروز روشنشکردم روشن میشه وای بعد چند ثانیه دوباره خاموش میشه چندبار تکرار میکنه بعد صفه بوت خطای شناسایی میده یعنی اصلا تو صفحه بوت بالا نمیاد
اطلاعاتش برام خیلی مهمه چیکارش کنم گارانتی ببرم یا مراکز خدمات هارد لطفا کمکم کنید

از سالم بودن اتصالات هارد یعنی کابل برق و کابل دیتا هارد مطمئن هستید؟

با یک پاور دیگه هم سیستم رو تست کنید

اگر بعد از چند ثانیه هارد خاموش میشه یعنی موتور هارد از کار میفته درصورتی که اتصالات و پاور سالم باشه میتونه از سوکت برق هارد یا برد یا موتور هارد باشه باید هارد تعمیر بشه و اطلاعات ریکاوری بشه اگر گارانتی داره بفرستید گارانتی هارد رو

siad
18-01-2015, 23:19
ممنون از پاسختون
تمام اتصالات سالمه فقط این هاردم اینطوری و رو بوت نمیاد
سوالم اینکه اگه گارانتی بفرستم اطلاعاتم پاک میشه چون برام مهمه اگه اره یه مرکز معتبر معرفی کنید لطفا

namgo
19-01-2015, 00:28
سلام .

معمولاً دوتای وسطی مربوط به دیتا و سیمهای قرمز 5 ولتی و مشکی هم GND هست (طبق عکس زیر) . ولی من پیشنهاد میکنم یک باکس بخرید و تبدیل به اکسترنال کنید .

.

سلام اقا من امدم و اینو تبدیل کردم طبق عکسی که قبلا گذاشتم این عکسسسسسسسسسسسسس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) همین تبدلیلی که از روی برد سینماخانواده برداشتم
هارد روشن میشه اما دیتکت نمیشه و تو ویندوز نه درایور داره نه چیزی حتی تو دیسک منیجمینت اما وقتی میزنم تو دستگاه دیجیتال شناسایی میشه
راه چاره چیست مشکل کجاست

TS.datarecovery
19-01-2015, 00:31
سلام دوست عزیز , شما نمیتونید به اطلاعتتون دست پیدا کنید چون این هاردها دیتا را اینکریپت میکنند , میتوانید از کانون بازیابی اطلاعات کمک بگیرید۰۲۱۶۶۴۷۹۵۸۰

masoudmk
19-01-2015, 10:03
سلام دوستان.
من یک هارد my passport wd 1 tb دارم. به گفته تعمیر کار هار یکی از هد های هاردم خراب شده. واسه همین یک چهارم اطلاعاتم قابل بازیابی نیست. هاردم رو قبلا سه تا پارتیشن کرده بودم و اطلاعات خیلی مهمم هم توی پارتیشن وسط بوده. الان میخوام با یک نرم افزار از هاردم ایمیج بگیرم و قسمت هایی که روی هد سالم هست رو بازیابی کنم. با نرم افزار get data back ntfs میشه ایمیج گرفت اما از اولین سکتور ایمیج گیری رو شروع میکنه. لطفا یک نرم افزاری رو معرفی کنید که بگم از سکتور دلخواه خودم ایمیج گیری کنه و از روی فایل ایمیج اطالاعات رو بازیابی کنه. ممنون میشم زود جواب بدین خیلی مهمه اطلاعاتم.

EXTREME
19-01-2015, 10:08
ممنون از پاسختون
تمام اتصالات سالمه فقط این هاردم اینطوری و رو بوت نمیاد
سوالم اینکه اگه گارانتی بفرستم اطلاعاتم پاک میشه چون برام مهمه اگه اره یه مرکز معتبر معرفی کنید لطفا

مرکز معتبر نمیشناسم برای معرفی مرکز از عطاجان بپرسید راهنماییتون میکنند

masoudmk
19-01-2015, 10:44
در ادامه میخواستم بگم یک هارد جدید wd my passport ultra 1tb خریدم. فرمتش کردم. وقتی میزنم به کامپیوتر اغلب اوقات درایو رو شناسایی نمیکنه. یعنی لیبل درایو حذف میشه. باید از disk managment برم یک لیبل بهش بدم. مثل G . میخوام ببینم مشکل از هاردمه؟ ببرم گارانتی؟ میترسم اینم خراب بشه... :n28:

EXTREME
19-01-2015, 11:30
در ادامه میخواستم بگم یک هارد جدید wd my passport ultra 1tb خریدم. فرمتش کردم. وقتی میزنم به کامپیوتر اغلب اوقات درایو رو شناسایی نمیکنه. یعنی لیبل درایو حذف میشه. باید از disk managment برم یک لیبل بهش بدم. مثل G . میخوام ببینم مشکل از هاردمه؟ ببرم گارانتی؟ میترسم اینم خراب بشه... :n28:

یک بار پارتیشنشو پاک کنید و دوباره پارتیشن رو ایجاد کنید و یک لیبل که متفاوت باشه بهش بدید ببینید بازم اینطوری میشه یا نه

masoudmk
19-01-2015, 11:43
الان که دسترسی به هاردم ندارم. رفتم حتما اینکارو میکنم. فقط یه چیز دیگه هم الان یادم اومد. اولین بار که خواستم فرمت کنم quick format نکردم. زدم کامل فرمت بشه تا نصفه ها رفته بود که اخطار enable format رو داد. انگار موقع فرمت کردن قطع و وصل شده.

EXTREME
19-01-2015, 17:11
الان که دسترسی به هاردم ندارم. رفتم حتما اینکارو میکنم. فقط یه چیز دیگه هم الان یادم اومد. اولین بار که خواستم فرمت کنم quick format نکردم. زدم کامل فرمت بشه تا نصفه ها رفته بود که اخطار enable format رو داد. انگار موقع فرمت کردن قطع و وصل شده.

شما normal format کردید اینکارو که گفتم بکنید به احتمال زیاد درست میشه از تو cmd هم میتونید اینکارو بکنید برای اینکار به دستورات diskpart باید مسلط باشید

masoudmk
19-01-2015, 19:17
ممنون. واسه سواله اولم نمیدونید چیکار باید بکنم؟ اطلاعات هاردم خیلی مهمه. میخوام ایمیج بگیرم اما با نرم افزار هایی که تست کردم خیلی طول میکشه....

EXTREME
19-01-2015, 20:39
ممنون. واسه سواله اولم نمیدونید چیکار باید بکنم؟ اطلاعات هاردم خیلی مهمه. میخوام ایمیج بگیرم اما با نرم افزار هایی که تست کردم خیلی طول میکشه....

با نرم افزار acronis true image تست کردید؟ با این نرم افزار میتونید از اطلاعات هارد نسخه پشتیبان تهیه کنید

برای ایمیج هم نرم افزار ftk imager خوبه

masoudmk
20-01-2015, 10:58
ممنون از کمکتون. فقط این نرم افزار از داخل فایل ایمیج ریکاوری هم میکنه؟
من دنبال نرم افزاری هستم که تعمیر کار های هار ازش استفاده میکنن. در عرض سه روز از کل هاردم ایمیج گرفته بود. در صورتی که من بعد از یک روز کامل فقط تونستم یک گیگ از هارد رو ایمیج بگیرم...
در واقع دنبال یک نرم افزاری هستم که سکتور هایی رو که روی هد خراب افتادن رو رد کنه و سریعتر ایمیج بگیره.

EXTREME
20-01-2015, 15:50
ممنون از کمکتون. فقط این نرم افزار از داخل فایل ایمیج ریکاوری هم میکنه؟
من دنبال نرم افزاری هستم که تعمیر کار های هار ازش استفاده میکنن. در عرض سه روز از کل هاردم ایمیج گرفته بود. در صورتی که من بعد از یک روز کامل فقط تونستم یک گیگ از هارد رو ایمیج بگیرم...
در واقع دنبال یک نرم افزاری هستم که سکتور هایی رو که روی هد خراب افتادن رو رد کنه و سریعتر ایمیج بگیره.

این نرم افزاری که بهتون گفتم فکر کنم این قابلیت رو داشته باشه

inceptro
22-01-2015, 23:08
یه سوال خیلی مهم:
اطلاعاتی که بعد از دریافت این پیام روی هارد ذخیره میشن،مشکل پیدا میکنن؟

سلام تا چه اندازه وضعیت اورژانسی هست برای این هارد؟
باید حتما هارد رو جدید جایگزین کنم؟

EXTREME
23-01-2015, 10:36
یه سوال خیلی مهم:
اطلاعاتی که بعد از دریافت این پیام روی هارد ذخیره میشن،مشکل پیدا میکنن؟

سلام تا چه اندازه وضعیت اورژانسی هست برای این هارد؟
باید حتما هارد رو جدید جایگزین کنم؟

از اطلاعاتتون بکاپ بگیرید و هارد رو بفرستید برای تعمیر چون این ارور نرم افزاری قابل حل نیست هرلحظه ممکنه یک مشکل برای هاردتون بوجود بیاد

TS.datarecovery
23-01-2015, 11:07
کانون بازیابی اطلاعات , رتبه اول بازیابی اطلاعات در ایران

aramus
23-01-2015, 23:14
سلام دوستان
یه هارد اکسترنال وسترن دارم my book essential 1130 2TB
از دیروز وقتی وصل میکنم به کامپیوتر باز نمیشه ، توسط کامپیوتر شناسایی میشه و درایوش هم تو مای کامپیوتر هست اما باز نمیشه و میخوای باز کنی صفحه Not Responding میشه و همینطوری میمونه
هم با لپ تاپ هم با دسکتاپم تست کردم همینطوریه

EXTREME
24-01-2015, 13:08
سلام دوستان
یه هارد اکسترنال وسترن دارم my book essential 1130 2TB
از دیروز وقتی وصل میکنم به کامپیوتر باز نمیشه ، توسط کامپیوتر شناسایی میشه و درایوش هم تو مای کامپیوتر هست اما باز نمیشه و میخوای باز کنی صفحه Not Responding میشه و همینطوری میمونه
هم با لپ تاپ هم با دسکتاپم تست کردم همینطوریه

سلام یک عکس از disk managment سیستم بدید...

aramus
24-01-2015, 16:43
سلام یک عکس از disk managment سیستم بدید...

وقتی همین هارد وصل هستش این شکلی میمونه و هیچی نمیاد

EXTREME
24-01-2015, 16:50
وقتی همین هارد وصل هستش این شکلی میمونه و هیچی نمیاد

وقتی هارد متصل است وارد cmd بشید و دستور diskpart رو بزنید

سپس دستور list disk رو بزنید ببینید اونجا هارد شناسایی میشه یا نه

aramus
24-01-2015, 17:01
وقتی هارد متصل است وارد cmd بشید و دستور diskpart رو بزنید

سپس دستور list disk رو بزنید ببینید اونجا هارد شناسایی میشه یا نه

وقتی هارد متصل است دیسکپارت لود نمیشه خیلی هم صبر کردم اما همین که از سیستم هارد رو جدا میکنیش لود میشه

EXTREME
24-01-2015, 19:19
وقتی هارد متصل است دیسکپارت لود نمیشه خیلی هم صبر کردم اما همین که از سیستم هارد رو جدا میکنیش لود میشه

کابل و اتصالات هارد رو تست کنید و روی یک سیستم دیگه هم هارد رو تست کنید درست نشد ببرید به گارانتی نشون بدید

namgo
24-01-2015, 21:36
سلام .

معمولاً دوتای وسطی مربوط به دیتا و سیمهای قرمز 5 ولتی و مشکی هم GND هست (طبق عکس زیر) . ولی من پیشنهاد میکنم یک باکس بخرید و تبدیل به اکسترنال کنید .

.

سلام اقا من امدم و اینو تبدیل کردم طبق عکسی که قبلا گذاشتم این عکسسسسسسسسسسسسس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) همین تبدلیلی که از روی برد سینماخانواده برداشتم
هارد روشن میشه اما دیتکت نمیشه و تو ویندوز نه درایور داره نه چیزی حتی تو دیسک منیجمینت اما وقتی میزنم تو دستگاه دیجیتال شناسایی میشه
راه چاره چیست مشکل کجاست

ata.royalfalcon
24-01-2015, 23:18
راه چاره چیست مشکل کجاست

اگر PC دارید میتونید مثل یک هارد دیسک معمولی 3.5 اینچی به سیستم متصل کنید (کابل برق را از پاور بگیرید و با کابل SATA هم به مادربرد متصل کنید) . اگر در بایوس Detect شد و در قسمت Disk management هم میتوانید هارد دیسک را پارتیشن بندی کنید پس اشکال از لحیمکاری یا هر جای دیگری بوده .

فقط دقت کنید ، قبل از روشن کردن هارد دیسک ، آنرا در جای ثابتی قرار بدید .

namgo
25-01-2015, 14:19
اگر PC دارید میتونید مثل یک هارد دیسک معمولی 3.5 اینچی به سیستم متصل کنید (کابل برق را از پاور بگیرید و با کابل SATA هم به مادربرد متصل کنید) . اگر در بایوس Detect شد و در قسمت Disk management هم میتوانید هارد دیسک را پارتیشن بندی کنید پس اشکال از لحیمکاری یا هر جای دیگری بوده .

فقط دقت کنید ، قبل از روشن کردن هارد دیسک ، آنرا در جای ثابتی قرار بدید .
نه pc2تا قبلا داشتم ردشون کردم رفت الان 3تا لب تاپ دارم asus msi acer
رو هیچ کدام جواب نداد لیحم هم درسته بدون مشکل

behrooz3229
25-01-2015, 15:12
salam - هارد اکسترنال سیگیت داشت با برنامه hdd regenerator اسکن میشد -
اما الان دیگه دیتکت نمیشه توسط سیستم . کسی میدونه علت چی بوده و اینکه راه حلی داره ؟ - ضمنا قبلا تو برنامه hdtune بدسکتور نشون میداد. اما هارد فرمت میشد و شناسایی هم میشد.
الان موتور هارد میچرخه اما یه سری صدای اضافه هم از داخلش میاد . که صداشو ضبط کردم :
هارد شناسایی نمیشه اما تو دیوایس منیجر تو قسمت disk drives فقط زده usb device .
ممنون میشم دوستان اگه اطلاعی دارند یا تجربه ای در این زمینه داشته اند راهنمایی کنن.
اینم عکسایی از cmd و دیسک منجمنت :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

iblis
26-01-2015, 00:51
سلام
من هاردم 461 گیگ اطلاعات داره و خودتون می دونید چه حسی داره از دست دادن این مقدار اطلاعات

فضای هارد پر نشون داده می شه ولی فولدرا اسماشون عجق وجق شده و حجمشونم 0 نشون داده می شه

راهی هست که برگرده؟
با انتی ویروس کومودو و نود هم تست کردم
اگر کسی یه راهی براش پیدا کنه از شرمندگیش سعی خواهم کرد در بیام. تشکر

.

afshin b
26-01-2015, 01:02
Show hidden and system files رو انجام دادید؟

iblis
26-01-2015, 01:08
Show hidden and system files رو انجام دادید؟

بله ولی هیچی نیست
با نرم افزار paragon partiton هم تلاش کردم ولی نمی شناسه

قدیما پیش ادمده بود برام که فولدری باز نمیشد، این باز می کرد. ولی اینسری اسماشم داغونه

afshin b
26-01-2015, 01:10
بله ولی هیچی نیست
با نرم افزار paragon partiton هم تلاش کردم ولی نمی شناسه

قدیما پیش ادمده بود برام که فولدری باز نمیشد، این باز می کرد. ولی اینسری اسماشم داغونه

مشکلی نسبتا مشابه رو من با فلشم داشتم. با نرم افزار زیکاوری، اطلاعات رو ریکاور کردم

iblis
26-01-2015, 01:24
من اطلاعاتم سنگینه. اکثرا فیلمه. و خیلی هم فیلمای گوشی خودمه که حجماش نزدیک به گیگ هست
یعنی ریکاوری قدرت گرفتن اونا رو داره؟

hamed_aa
26-01-2015, 16:55
دوستان سلام

من یک هارد مدل Seagate ST31000333AS دارم که جدیدا یک سری ارور Spin Retry Count و reallocated sector count داره

وقتی برای اولین بار بوت میشه سیستم درستکار میکنه و سرعت کپیش حدود 110 هست

ول بعد از استندبای که روشن میشه سرعتش شدیدا افت میکنه و به 2 مگ در ثانیه میرسه ضمن اینکه موقع کپی اطلاعات روش موس هم بریده بریده حرکت میکنه

تا جایی که متوجه شدم توی فروم ها مشکلش احتمالا از ماژولش هست . حالا چند سوال دارم

اول اینکه آیا مشکل خاصی این هارد داره و اگر هست از ماژولش هست یا مشکل از سیستم من هست ؟ ( البته روی سیستم دوستم بود و برای فروش داد به من و روی سیستم خودش هم کند بوده ) . اگر مشکلی داره توی فروش اعلام کنم

دوم ، آیا ماژول همون فیرم ور هست ؟ اگر فیرم ور هست از سایت سیگیت نمیشه فیرمورش رو گرفت ، چون میزنه آحرین ورژن هست . ولی به هر حال فیرمورش رو پیدا کردم که کامپیوتر رو ریستارت میکنه و میره توی محیط داس و اونجا هم آپدیت نمیکنه و بوت میشه توی ویندوز . میخوام یکبار دیگه همین آحرین فیرمور رو بریزم چطور باید این کار رو انجام بدم ؟

hamed_aa
26-01-2015, 17:05
دوستان سلام

من یک هارد مدل Seagate ST31000333AS دارم که جدیدا یک سری ارور Spin Retry Count و reallocated sector count داره

ول بعد از استندبای که روشن میشه سرعتش شدیدا افت میکنه و به 2 مگ در ثانیه میرسه ضمن اینکه موقع کپی اطلاعات روش موس هم بریده بریده حرکت میکنه

تا جایی که متوجه شدم توی فروم ها مشکلش احتمالا از ماژولش هست . حالا چند سوال دارم

اول اینکه آیا مشکل خاصی این هارد داره و اگر هست از ماژولش هست یا مشکل از سیستم من هست ؟ ( البته روی سیستم دوستم بود و برای فروش داد به من و روی سیستم خودش هم کند بوده ) . اگر مشکلی داره توی فروش اعلام کنم

دوم ، آیا ماژول همون فیرم ور هست ؟ اگر فیرم ور هست از سایت سیگیت نمیشه فیرمورش رو گرفت ، چون میزنه آحرین ورژن هست . ولی به هر حال فیرمورش رو پیدا کردم که کامپیوتر رو ریستارت میکنه و میره توی محیط داس و اونجا هم آپدیت نمیکنه و بوت میشه توی ویندوز . میخوام یکبار دیگه همین آحرین فیرمور رو بریزم چطور باید این کار رو انجام بدم ؟

EXTREME
26-01-2015, 18:33
دوستان سلام

چک کنید ببینید بعد از 10 روز تعداد ارور افزایش پیدا میکنه یا نه اگر دیدید داره افزایش پیدا میکنه هارد رو به یک مرکز معتبر نشون بدید این ارور نرم افزاری قابل حل نیست ارور اولی به این دلیل است که برای یک بار دور موتور هارد به حداکثر مقدار خود نرسیده است این موضوع هم میتونه از کابل برق هارد باشه هم خود پاور سیستم هم سوکت برق برد هارد و موتور هارد اگر تعداد ارور زیاد نشه مشکلی نیست

hamed_aa
26-01-2015, 18:43
ممنون
سوال دوم رو هم میشه توضیح بدید ؟

من میخوام یکبار دیگه فیرمور بریزم ولی سیگیت میگه آخرین ورژن رو داری

تا جایی که اطلاع پیدا کردم از ورژن CD BOOTABLE باید استفاده کنم تا دستی توی داس اپگرید کنم

ولی توی نت هر چی میگردم نیست

مدل دقیق ST31000333AS
فیرمور CCH1

سریال 9TE1C75T

دنبال ورژن بوتیبل هستم

EXTREME
26-01-2015, 18:59
ممنون
سوال دوم رو هم میشه توضیح بدید ؟

من میخوام یکبار دیگه فیرمور بریزم ولی سیگیت میگه آخرین ورژن رو داری

تا جایی که اطلاع پیدا کردم از ورژن CD BOOTABLE باید استفاده کنم تا دستی توی داس اپگرید کنم

ولی توی نت هر چی میگردم نیست

مدل دقیق ST31000333AS
فیرمور CCH1

سریال 9TE1C75T

دنبال ورژن بوتیبل هستم

اگه تو خود سایت سیگیت فریم ویر جدیدی نذاشته یعنی نیومده براش

دنبال فریم ویر از سایت های ناشناخته نباشید اگر فیک باشه براتون مشکل درست میشه از exe هم میتونید استفاده کنید مشکلی نداره...

ehsan6239
26-01-2015, 19:36
سلام
من يه هارد يك ترا توشيبا دارم كه حدود دو ماه از سيستم جداش كردم چون استفاده اي نداشتم الان بعد از اين مدت ، به سيستم وصلش كردم وقتي روشن ميكنم صداي بيب بيب بيب نامحدود از خود هارد بيرون مياد مشكل چيه درست ميشه ؟
شيراز جاي مطمئن كه تعمير كنه كجاس اخه فايل هاي مهم و شخصي دارم داخلش چش شده

ممنون ميشم راهنمايي كنيد

EXTREME
26-01-2015, 19:47
سلام
من يه هارد يك ترا توشيبا دارم كه حدود دو ماه از سيستم جداش كردم چون استفاده اي نداشتم الان بعد از اين مدت ، به سيستم وصلش كردم وقتي روشن ميكنم صداي بيب بيب بيب نامحدود از خود هارد بيرون مياد مشكل چيه درست ميشه ؟
شيراز جاي مطمئن كه تعمير كنه كجاس اخه فايل هاي مهم و شخصي دارم داخلش چش شده

ممنون ميشم راهنمايي كنيد

صدا با فاصله یک ثانیه است؟ هارد دیتکت میشه ؟

hamed_aa
26-01-2015, 19:53
اگه تو خود سایت سیگیت فریم ویر جدیدی نذاشته یعنی نیومده براش

دنبال فریم ویر از سایت های ناشناخته نباشید اگر فیک باشه براتون مشکل درست میشه از exe هم میتونید استفاده کنید مشکلی نداره...

گفتم خدمتتون

با فیرمور exe که دانلود کردم وقتی ریستارت میشه فقط هارد هارو شناسایی میکنه و هیچ کدوم رو آپگرید نمیکنه

ولی با بوتیبل دستی میشه اپدیت کرد

اگر لینک دانلودی غیر از سایت مرجع دارید بدید ممنون میشم

aramus
27-01-2015, 14:25
کابل و اتصالات هارد رو تست کنید و روی یک سیستم دیگه هم هارد رو تست کنید درست نشد ببرید به گارانتی نشون بدید
من همه رو تست کردم نشد
بردم گارانتی و چون گارانتی نداشت حتی با هزینه خودم هم تعمیر نکردن
بعد از اومدن بازش کردم و هارد توش رو در اووردم و مستقیم وصل کردم به کیس یعنی با ساتا و شناسایی شد
پس احتمال زیاد مشکل از برد تبدیل ساتا هستش
ایا این قطعه تو بازار گیر میاد؟
اگر میخواید عکسش رو بزارم

EXTREME
27-01-2015, 15:04
من همه رو تست کردم نشد
بردم گارانتی و چون گارانتی نداشت حتی با هزینه خودم هم تعمیر نکردن
بعد از اومدن بازش کردم و هارد توش رو در اووردم و مستقیم وصل کردم به کیس یعنی با ساتا و شناسایی شد
پس احتمال زیاد مشکل از برد تبدیل ساتا هستش
ایا این قطعه تو بازار گیر میاد؟
اگر میخواید عکسش رو بزارم

میتونید یک باکس دیگه برای هارد تهیه کنید و هارد رو بزارید توش پس با کابل و برق ساتا شناسایی شده و هارد سالم است

siad
31-01-2015, 17:00
دوستان من هاردم رو بردم گارانتی میگن بردش سوخته تعمیرنمیشه ایا راهی هست اطلاعاتش بازیابی بشه

ata.royalfalcon
31-01-2015, 21:30
دوستان من هاردم رو بردم گارانتی میگن بردش سوخته تعمیرنمیشه ایا راهی هست اطلاعاتش بازیابی بشه

باید بفرستید کلینیکهای تخصصی تا بررسیهای دقیقتری روش انجام بشه . اینکه گارانتی به شما گفته بردش سوخته و تعمیر نمیشه یکجور رفع مسئولیت و باز کردن از سر خودشون بوده !

siad
31-01-2015, 21:51
میشه یه کلینیک تخصصی خوب بهم معرفی کنید

TS.datarecovery
31-01-2015, 22:48
کانون بازیابی اطلاعات , میتونی راجع بهش تو گوگل سرچ کنی

TS.datarecovery
31-01-2015, 22:51
میشه یه کلینیک تخصصی خوب بهم معرفی کنید
سلام , میتونی از کانون بازیابی اطلاعات کمک بگیری , ۰۲۱۶۶۴۷۹۵۸۰

Ahmad Moradian
01-02-2015, 02:21
درود

من دو سه ماه پیش یـ هارد 2 ترا WD مدل گرین گرفتم از همون اول که گذاشتمش رو سیستم از هارد یـ صدای خش خش کردن میومد (هنگام خوندن اطلاعات مثلا وقتی گوگل کروم باز میکنم شروع به خش خش کردن میکنه بعد که سایت کامل باز شد ساکت میشه دوباره رو ی سایت دیگه کلیک میکنم شروع به خش خش کردن میکنه تا کامل لود بشه) بعضی موقع ها هنگام کاردن یـ گیرایی هم میکنه موندم چیکار کنم بدم گارانتی ؟ اطلاعاتم به فنا نره ؟:n28: در ضمن یـ پاور گرین 330 وات هم همزمان باهاش خردیم و فقط همین هارد 2 ترا بهش وصله ...

اینم فایل صوتیش :
صدایی شبیه به سخرای کردن مرغ ....

EXTREME
01-02-2015, 09:15
درود

من دو سه ماه پیش یـ هارد 2 ترا WD مدل گرین گرفتم از همون اول که گذاشتمش رو سیستم از هارد یـ صدای خش خش کردن میومد (هنگام خوندن اطلاعات مثلا وقتی گوگل کروم باز میکنم شروع به خش خش کردن میکنه بعد که سایت کامل باز شد ساکت میشه دوباره رو ی سایت دیگه کلیک میکنم شروع به خش خش کردن میکنه تا کامل لود بشه) بعضی موقع ها هنگام کاردن یـ گیرایی هم میکنه موندم چیکار کنم بدم گارانتی ؟ اطلاعاتم به فنا نره ؟:n28: در ضمن یـ پاور گرین 330 وات هم همزمان باهاش خردیم و فقط همین هارد 2 ترا بهش وصله ...

اینم فایل صوتیش :
صدایی شبیه به سخرای کردن مرغ ....

هارد گرین کلا سرعتش نسبت به هاردهای دیگه کمتره و بیشتر به درد آرشیو میخوره تا کارهای ویندوزی صدای هارد تاحدی طبیعی است شما یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدید و سیستم عاملتون رو هم بگید

Ahmad Moradian
01-02-2015, 13:19
هارد گرین کلا سرعتش نسبت به هاردهای دیگه کمتره و بیشتر به درد آرشیو میخوره تا کارهای ویندوزی صدای هارد تاحدی طبیعی است شما یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدید و سیستم عاملتون رو هم بگید
بفرما :

پس ینی میگید صدا طبیعی ـه؟ ینی همه مدلای گرین از این صداها میدن ؟ اخه من یه 500 ابی دارم جیکش در نمیاد !

EXTREME
01-02-2015, 13:46
بفرما :

پس ینی میگید صدا طبیعی ـه؟ ینی همه مدلای گرین از این صداها میدن ؟ اخه من یه 500 ابی دارم جیکش در نمیاد !

هاردتون سالمه مشکلی نداره همه هاردها که مثل هم نیستن سیستم عاملتون چی بود؟

Ahmad Moradian
01-02-2015, 16:31
هاردتون سالمه مشکلی نداره همه هاردها که مثل هم نیستن سیستم عاملتون چی بود؟
ویندوزمم 7 32 بیتی ـه

paket
01-02-2015, 22:38
اساتید یه سوال فنی :
کدوم یک از این سی پی یو ها قویتره !!
شماره یک :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینم شماره 2

Sent from my iPhone5s V.7.1.1 using Tapatalk

EXTREME
01-02-2015, 23:05
ویندوزمم 7 32 بیتی ـه

پس نیازی به الاین کردن هم ندارید...

paket
02-02-2015, 00:23
دوستان میشه بگین کدوم سی پیو قویتره ؟ عکسشو گذاشتم

Ahmad Moradian
02-02-2015, 06:38

پایینیه ...

EXTREME
02-02-2015, 10:08

دوست من این تاپیک مشکلات مربوط به هارد است لطفا در تاپیک پردازنده ها این پست را بزنید ولی اون e2180 به دلیل استفاده از دو هسته بهتره برای اینکه بهتر بدونید باید بنچمارک هاشو ببینید

ak313
02-02-2015, 13:44
اساتید یه سوال فنی :
کدوم یک از این سی پی یو ها قویتره !!
شماره یک :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینم شماره 2

e2180 به مراتب بهتره امتیاز اون 1072 و امتیاز پنتیوم 4 3.4 407. اون نسل مرد

paket
02-02-2015, 13:51
سپاس .
یه فلش 8 گیگ دارم دیروز داخل رسیورم 2 تا شو ظبط کردم بعدش درش اوردم گذاشتم تو کامپیتر دیگه کار نمیکنه ینی اصن چراغش روشن نمیشه میشه راهنماییم کنید ؟؟؟

alaydyn
03-02-2015, 10:23
سلام
قبلا امدم تو همین تاپیک نرم افزار های خیلی خوبی بهم معرفی کردند که همیشه از کنارشون رد میشدم مخضوضا تشکر از اقای extreme برای راهنمایهای که کردن حالا می خواهم به من یک نرم افزار خیلی خوب برای ریکاوری اطلاعاتم معرفی کنید اطلاعات را حذف کرده ام یک پوشه به اشتباه پاک کردم به طور کامل حالا نمیدونم از چه نرم افزاری استفاده کنم ممنونم راهنمایی کنید

EXTREME
03-02-2015, 11:13
سلام
قبلا امدم تو همین تاپیک نرم افزار های خیلی خوبی بهم معرفی کردند که همیشه از کنارشون رد میشدم مخضوضا تشکر از اقای extreme برای راهنمایهای که کردن حالا می خواهم به من یک نرم افزار خیلی خوب برای ریکاوری اطلاعاتم معرفی کنید اطلاعات را حذف کرده ام یک پوشه به اشتباه پاک کردم به طور کامل حالا نمیدونم از چه نرم افزاری استفاده کنم ممنونم راهنمایی کنید

سلام نرم افزار file restore plus رو تست کنید تو این زمینه خوبه

arash8866
05-02-2015, 15:35
با عرض سلام .من بعد از استفاده از برنامه smart defrag که تمام درایورها را دیفرگ کرد منجمله درایو E رو و از انجاکه درایو e را مدتی بود از اخرین دیفرگ xp استفاده نکرده بودم سریع انجام شد و من بعد از چند روز برا برداشتن back up فایلی به ان (درایوE)مراجعه کردم قابل دسترس نبود و پیغام ایا می خواهید فرمت کنید رو می داد .با برنامه stellar phonix windows recovery اطلاعات قابل دسترسی و باز یافت بود ولی مشلکش اینهکه اجازه نمی دهد روی اون هارد یا فلش کپی کنم!مشکل از کجاست برنامه ای است این مشکل من رو بر طرف کنه؟

EXTREME
05-02-2015, 16:37
با عرض سلام .من بعد از استفاده از برنامه smart defrag که تمام درایورها را دیفرگ کرد منجمله درایو E رو و از انجاکه درایو e را مدتی بود از اخرین دیفرگ xp استفاده نکرده بودم سریع انجام شد و من بعد از چند روز برا برداشتن back up فایلی به ان (درایوE)مراجعه کردم قابل دسترس نبود و پیغام ایا می خواهید فرمت کنید رو می داد .با برنامه stellar phonix windows recovery اطلاعات قابل دسترسی و باز یافت بود ولی مشلکش اینهکه اجازه نمی دهد روی اون هارد یا فلش کپی کنم!مشکل از کجاست برنامه ای است این مشکل من رو بر طرف کنه؟

الان شما پارتیشن e تون به مشکل خورده؟

Parsa_Dante
05-02-2015, 17:55
سلام

من یه هارد Adata Nobility NH03 USB 3.0 External Hard Drive - 2TB خریدم (تقریبا 5 روزه)

والا اولش که چون ADATA گفتم مارک مورد تاییدی و فلان

موقع ریختن و خوندم هم هیچ مشکلی نداشت
از لحاظ فیزیک هم بسیاز زیبا و پر امکانات تره ( مانند تصویه هوا)

ولی الان متوجه شدم که یه مشکلی داره

اونم اینه که تو فایل های تصویری ( مانند فرمت های mkv , mp4 , avi و ... ) مشکل داره و فایل ها رو خراب نشون میده
داخل ویدیو ، تصویر پارازیتی و شظرنجی میشه ...

اولش زدم به پی سی اینطور شده بود
بعد برداشتم بردم زدم به لپتاب ، اونجا درست و صحیح فایل ها بدون هیچ مشکلی باز میشدن
بعد زدم به رســـــیور اونجا هم بدون مشکل بالا اومد

بعد دوباره آوردم زدم به پی سی دیدم درسته و صحیحی بالا اومد ( مثل لپتاپ ) تقریبا 2 3 بار تست کردم هیچ مشکلی نداشت

الان پی سی رو رستارت کردم دوباره زدم همون مشکل اوی رو داشت :|
هر چی دوباره تست میکنم باز همون مشکل رو داره

در واقع الان تو لبتاپ و ----- ( بعد چند بار تست کردن) درست و سالم بالا میاد و فایل هیا همشون سالمند
ولی تو پی سی این مشکل هست هنوز

اولش فک کردم مشکل از پی سی بعد رفتم دیجی کالا ( از اونجا خریدم) ، دیدم 2 ، 3 نفر مشکل من رو دارن

من واسه آرشیو فیلم و سریال هام این هارد رو خریدم ولی با این وضع همشون رو از دست میدم

شما (EXTREME) ، واقعا تو این چیزا واردی

خواستم ببینم اگر مشکل از پی سی منه برم که هیچ
ولی مشکل از هارد ـه ، من 2 روز وقت واسه برگردوندنش دارم

راستش اطلاعات داخلش تقریبا 1/5 تراه جا واسه کپی کردن اونا ندارم وگرنه تا حالا برگردونده بودمش

در ضمن اینم بگم ، تو اون حالت که فایب ها خرابن وقتی فایل رو پی سی کپی میکنم هم خراب نشون میده ویدیو
در واقع مشکل از خوندن اطلاعات هارد نیست :/

منتظر جوابتونم :)

farshad0123
05-02-2015, 18:09
به نظرم اگر با هارد وسترن دیجیتال یا سونی عوض کنی بهتره اونا امتحانشونو پس دادن

ata.royalfalcon
05-02-2015, 19:21

سلام .

شاید برنامه مورد نظر بدرستی رجیستر نشده و هنوز در حالت Trial (تست آزمایشی) هست که نمیتوانید اطلاعات بازیابی شده را در جای دیگری ذخیره کنید . اگر اینطور هست حتماً آنرا کرک و یا با سریالهای معتبر رجیستر کنید .

میتونید از برنامه های دیگری مثل EaseUS Data Recovery Wizard Professional هم استفاده کنید (پس از کرک یا رجیستر شدن) .

arash8866
05-02-2015, 20:15
بله پارتیشن E با اینکه اطلاعات (فایلها ) هستند و با برنامه ریکاوری قابل دسترس است ولی وقتی پارتیشن E رو انتخاب می کنم پیغام میدهد "می خواهید فرمت کنید".

arash8866
05-02-2015, 20:21
الان شما پارتیشن e تون به مشکل خورده؟

له پارتیشن E با اینکه اطلاعات (فایلها ) هستند و با برنامه ریکاوری قابل دسترس است ولی وقتی پارتیشن E رو انتخاب می کنم پیغام میدهد "می خواهید فرمت کنید".

EXTREME
05-02-2015, 23:12
بله پارتیشن E با اینکه اطلاعات (فایلها ) هستند و با برنامه ریکاوری قابل دسترس است ولی وقتی پارتیشن E رو انتخاب می کنم پیغام میدهد "می خواهید فرمت کنید".

یک عکس از disk managment بدید

kamora
08-02-2015, 03:08
سلام
آقا یکی بداد من برسه لطفا
یک هارد ssd سیلیکون پاور 240 گیگ داشتم که حین کار برق رفت وقتی برق امد دیگه هاردم بالا نیامد بردم رو چند سیستم دیگه هم تست کردم اما تو بایوس هم دیتیکت نشد.
بردم تهران شرکت ریکاوری اتوپیا پیش آقای اعلم ملکی ایشون بررسی کرد و گفت مشکل در کنترلر هاردته و برنامشو روسیه داره یا شرکت سازنده خود این پاور.
میخوام بفرستمش کمپانی خودش که تو تایوانه.
حالا اصلن نمیدونم چکار کنم .زبانمم خوب نیست که ارتباط بگیرم.
یکی محض رضای خدا کمک کنه.چکار کنم ؟اطلاعات حیاتی داخلش دارم .بدبخت شدم پروژهای یک سال یک شرکتی توشه حالا از من میخوانش.
بسیار به کمک دوستان نیاز دارم.
اگر کسی با راهنماییاش کمکم کنه بعد از درست شدن هارد مژدگانی خوبی بهش میدم.

saeidshooji
11-02-2015, 13:10
دوستان سلام

من در ویندوز 8 هر وقت که هاردم رو safely remove می کنم با اینکه این کار انجام میشه اما هنوز به خاطر جریان داشتن برق توی هارد چراغش روشنه آیا مشکلی نداره که در این حالت هارد رو جدا کنم؟

ata.royalfalcon
11-02-2015, 13:17
دوستان سلام

من در ویندوز 8 هر وقت که هاردم رو safely remove می کنم با اینکه این کار انجام میشه اما هنوز به خاطر جریان داشتن برق توی هارد چراغش روشنه آیا مشکلی نداره که در این حالت هارد رو جدا کنم؟

سلام .

مدل دقیق هارد دیسک تان چی هست ؟ اگر از مدلهای وسترن دیجیتال هست که باید با برنامه خودش Safely remove کنید . در غیر اینصورت طبق روش گفته شده در سایت زیر رجیستری ویندوز را اصلاح کنید تا پس از Eject کردن ، پورت USB سيستم Power Off و در نتیجه هارد دیسک خاموش شود (روش Global Setting را انجام بدهيد) .

naribaba
11-02-2015, 22:37
با سلام لطفا کمکم کنید به راهنمایتان سخت نیاز دارم. ویندوز سون نصب نموده ام و مرتبا این پیغام برایم ظاهر میشود:
microsoft windows
windows detected a hard disk problem
back up your files immediately to prevent information loss' andthen contact the computer manu facturer yo determine if you need to repair or replace the disk
--start the back up process
-- ask me again later
if the disk fails bafor the next warning . you could lose all of the program sand documents on the disk

با تشکر فراوان

TS.datarecovery
11-02-2015, 22:42
سلام
آقا یکی بداد من برسه لطفا
یک هارد ssd سیلیکون پاور 240 گیگ داشتم که حین کار برق رفت وقتی برق امد دیگه هاردم بالا نیامد بردم رو چند سیستم دیگه هم تست کردم اما تو بایوس هم دیتیکت نشد.
بردم تهران شرکت ریکاوری اتوپیا پیش آقای اعلم ملکی ایشون بررسی کرد و گفت مشکل در کنترلر هاردته و برنامشو روسیه داره یا شرکت سازنده خود این پاور.
میخوام بفرستمش کمپانی خودش که تو تایوانه.
حالا اصلن نمیدونم چکار کنم .زبانمم خوب نیست که ارتباط بگیرم.
یکی محض رضای خدا کمک کنه.چکار کنم ؟اطلاعات حیاتی داخلش دارم .بدبخت شدم پروژهای یک سال یک شرکتی توشه حالا از من میخوانش.
بسیار به کمک دوستان نیاز دارم.
اگر کسی با راهنماییاش کمکم کنه بعد از درست شدن هارد مژدگانی خوبی بهش میدم.
از کانون بازیابی اطلاعات کمک بگیر

farsweb
19-02-2015, 21:16
سلام دوستان
سیستم من دو هارد داره یکی مکستور 160 گیگ که ویندوز روش نصبه و یکی وسترن گرین 2 ترا که اطلاعات درش ذخیره میشه.
در حال حذف یکسری فایل از Recycle bin بودم که متاسفانه برق قطع شد، وقتی دوباره سعی کردم دستگاه رو روشن کنم، تا مرحله لوگوی ویندوز میومد و بعد ریست میشد، با سیستم ریپیر و بقیه قابلیت ها هم تست کردم، متاسفانه نتونستم سیستم رو لود کنم، و بعد از چند بار آزمایش هارد مکستور سرعتش به شدت کم شد و حتی امکان نصب ویندوز مجدد هم نداشت.
یک هارد دیگه رو آماده کردم به جای هارد ویندوز روش ویندوز سون نصب کردم. ضمنا هارد وسترن که اطلاعاتم داخلش هست هم به دستگاه متصل بود و در زمان نصب ویندوز روی هارد اصلی، درایوها رو به خوبی نشون می داد.
بعد از نصب ویندوز جدید، خبری از هارد وسترن نیست و در بخش storage دیوایس منیجمنت هم فقط مشخصات هارد رو نشون میده و در کنارش علامت زردرنگ خطر قرار داره.
در این شرایط من به دنبال بهترین راهی هستم که بتونم کلیه اطلاعات رو سالم برگردونم و به ریکاوری و ... متوصل نشم.
آیا دوستان می تونن در این زمینه راهنمایی کنن ؟
سپاسگزارم

EXTREME
19-02-2015, 23:05
سلام دوستان
سیستم من دو هارد داره یکی مکستور 160 گیگ که ویندوز روش نصبه و یکی وسترن گرین 2 ترا که اطلاعات درش ذخیره میشه.
در حال حذف یکسری فایل از Recycle bin بودم که متاسفانه برق قطع شد، وقتی دوباره سعی کردم دستگاه رو روشن کنم، تا مرحله لوگوی ویندوز میومد و بعد ریست میشد، با سیستم ریپیر و بقیه قابلیت ها هم تست کردم، متاسفانه نتونستم سیستم رو لود کنم، و بعد از چند بار آزمایش هارد مکستور سرعتش به شدت کم شد و حتی امکان نصب ویندوز مجدد هم نداشت.
یک هارد دیگه رو آماده کردم به جای هارد ویندوز روش ویندوز سون نصب کردم. ضمنا هارد وسترن که اطلاعاتم داخلش هست هم به دستگاه متصل بود و در زمان نصب ویندوز روی هارد اصلی، درایوها رو به خوبی نشون می داد.
بعد از نصب ویندوز جدید، خبری از هارد وسترن نیست و در بخش storage دیوایس منیجمنت هم فقط مشخصات هارد رو نشون میده و در کنارش علامت زردرنگ خطر قرار داره.
در این شرایط من به دنبال بهترین راهی هستم که بتونم کلیه اطلاعات رو سالم برگردونم و به ریکاوری و ... متوصل نشم.
آیا دوستان می تونن در این زمینه راهنمایی کنن ؟
سپاسگزارم

سلام یک عکس از disk managment سیستم بزارید

روی my computer راست کلیک کنید گزینه manage بعد disk managment

farsweb
20-02-2015, 21:47
سلام یک عکس از disk managment سیستم بزارید

روی my computer راست کلیک کنید گزینه manage بعد disk managment

دوست عزیز خوشبختانه مشکل به سرعت حل شد. داستان این بود که در همون disk managment با راست کلیک بر روی هارد و انتخاب گزینه Import Foreign Disk هارد برای ویندوز جدید شناسایی شد. به هر حال از کمک شما سپاسگزارم.

Unexampled Orion
22-02-2015, 19:13
سلام. دوستان من یک هارد اکسترنال Seagate Backup Plus مدل SRD0SP0 دارم (1 ترا)، تا 4 5 روز پیش مشکلی نداشت و به خوبی کار می کرد ولی امروز که خواستم متصلش کنم به سیستم تا حدود 20 25 ثانیه کلاً عکس العملی نشون نمیده و بعد از این مدت هم فقط چراغش چشمک هایی مداوم با فاصله زمانی نیم ثانیه می زنه و هیچ اتفاقی نمی افته. چند بار که متصل کردم صدای خاصی جز صدای فعالیت عادی هارد نمیومد ولی بعد یک بار که متصل کردم یک صدای beep مانندی هر 5 ثانیه تکرار می شد ولی مجدد اتفاقی نمی افتاد و همون چشمک زدن ها تکرار می شد.

از دوستان کسی اطلاعی داره دقیقاً چه اتفاقی برای این هارد افتاده؟ و آیا راه حلی برای مشکل به وجود اومده هست؟ چون اطلاعات داخلش اطلاعاتیه که کاملاً مرتبط با زمینه درسی بنده هست و به شدت بهشون نیاز دارم.

ممنون

EXTREME
22-02-2015, 20:00
سلام. دوستان من یک هارد اکسترنال Seagate Backup Plus مدل SRD0SP0 دارم (1 ترا)، تا 4 5 روز پیش مشکلی نداشت و به خوبی کار می کرد ولی امروز که خواستم متصلش کنم به سیستم تا حدود 20 25 ثانیه کلاً عکس العملی نشون نمیده و بعد از این مدت هم فقط چراغش چشمک هایی مداوم با فاصله زمانی نیم ثانیه می زنه و هیچ اتفاقی نمی افته. چند بار که متصل کردم صدای خاصی جز صدای فعالیت عادی هارد نمیومد ولی بعد یک بار که متصل کردم یک صدای beep مانندی هر 5 ثانیه تکرار می شد ولی مجدد اتفاقی نمی افتاد و همون چشمک زدن ها تکرار می شد.

از دوستان کسی اطلاعی داره دقیقاً چه اتفاقی برای این هارد افتاده؟ و آیا راه حلی برای مشکل به وجود اومده هست؟ چون اطلاعات داخلش اطلاعاتیه که کاملاً مرتبط با زمینه درسی بنده هست و به شدت بهشون نیاز دارم.

ممنون

سلام هارد متصل است از disk managment سیستم عکس بدید...

Unexampled Orion
22-02-2015, 20:09
سلام هارد متصل است از disk managment سیستم عکس بدید...

در وضعیتی که عرض کردم disk management چنین وضعیتی داره:

EXTREME
22-02-2015, 22:17
در وضعیتی که عرض کردم disk management چنین وضعیتی داره:

کابل هارد رو بررسی کنید اگر آداپتور داره اونم بررسی بشه و روی یک سیستم دیگه هم تست کنید حتما اگر بازم مشکل داشت سخت افزاری است و میتونه از برد یا فریم ویر هارد باشه بهتره به شرکت گارانتی کننده نشون بدید هارد رو

Unexampled Orion
22-02-2015, 22:23
کابل هارد رو بررسی کنید اگر آداپتور داره اونم بررسی بشه و روی یک سیستم دیگه هم تست کنید حتما اگر بازم مشکل داشت سخت افزاری است و میتونه از برد یا فریم ویر هارد باشه بهتره به شرکت گارانتی کننده نشون بدید هارد رو

ممنون از پاسخگوییتون، من کابل رو تعویض کردم و روی یک سیستم جداگانه هم تست کردم ولی همون مشکل عیناً پابرجاست، فکر می کنم همونطوری که شما فرمودید باید ببرمش شرکت گارانتی کننده.

با تشکر

amin_g_p
22-02-2015, 23:37
بعد ارور صفحه آبی KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR هارد من یکی دو روزی از کار افتاد تا امروز بعد از چندین بار وصل کردن و روی چند سیستم تست کردن بالاخره بایوس سیستم خودم شناختش قبلا اگر هم می شناختش سایزش را صفر می زد و سریالش را نمی خوند. الان ک ب لطف خدا دوباره شناختش اچدی تون این وارنینگ ها را می ده سرچی ک کردم می گن نزدیک مرخص شدنه! یه هارد جدید باید بخرم؟

chkdsk هم روی 40 درصد درایو اولم می مونه.

هاردم 1TB گرین WD هست بازم میخوام همین هارد را بخرم!

almaseraga
26-02-2015, 00:54
دوستان یه هارد 1ترا اکسترنال WDدارم
بردمش دانشگاه وقتی برگشتم وصل کردم به لپ تاپ دیگه نمیاد
MANAGEهم که میخوام بگیرم هنگ میکنه
اطلاعاتم چندان مهم نیستن
لطفا راهنمایی کنید چه بلاهایی سرش بیارم

rt4y
26-02-2015, 04:24
سلام
من هارد External wd passport داشتم که ناگهان از کار افتاد و مجددا که خواستم وصل کنم صدای تق تق شدید می ده
من فکر می کنم هدش مشکل پیدا کرده ؟
ولی نگران هستم دیتاهام lost بشه اگر بخوام head را عوض کنم چون همونطور که می دونید این درایو encrypt سخت افزای داره

EXTREME
26-02-2015, 09:43
سلام
من هارد External wd passport داشتم که ناگهان از کار افتاد و مجددا که خواستم وصل کنم صدای تق تق شدید می ده
من فکر می کنم هدش مشکل پیدا کرده ؟
ولی نگران هستم دیتاهام lost بشه اگر بخوام head را عوض کنم چون همونطور که می دونید این درایو encrypt سخت افزای داره

احتمال زیاد به هارد ضربه ای وارد شده یا خین فعالیت هارد تکان شدید خورده باید هارد رو ببرید مراکز بازیابی اطلاعات

TS.datarecovery
26-02-2015, 10:23

ممنون

سلام , هاردیسک شما مشکل فیزیکی داره و باید جراحی و بعد بازیابی بشه , برایاینکار میتونی از کانون بازیابی اطلاعات کمک بگیری

mahdi.sm3
26-02-2015, 11:00
سلام
من یه هارد اکسترنال وسترن الترا دارم یه مشکلی باهاش دارم یکم منو اذیت میکنه
وقتی به پورت USB3 میزنی فایل میریزی توش
میزاری توی سیستم دیکه همه فایل ها خراب میشه به خصوص فایل های فشرده توی 90 درصد که میرسه اکسترکت شه ارور میده
چند بار فرمت کردم بازم جواب نداد کابل هم عوض کردم جواب نداد
خواهشن یه راه حل کامل بدون از بین رفتن اطلاعات بهم پیشنهاد کنید

TS.datarecovery
26-02-2015, 11:03
سلام, الان هاردتون شناسایی میشه؟ درایو رو نشون میده؟ الان اطلاعات داره وقتی شما فرمت کردین!؟

mahdi.sm3
26-02-2015, 11:22
سلام, الان هاردتون شناسایی میشه؟ درایو رو نشون میده؟ الان اطلاعات داره وقتی شما فرمت کردین!؟

همه چیزش درست کار میکنه فرمت هم کامل شد
حتی توی USB3 فایل ها رو سالم میخونه
ولی توش با پورت USB3 چیزی میریزی فایل خراب میشه

mahdi.sm3
26-02-2015, 11:31

شناسایی میشه درایو رو نشون میده وقتی فرمت هم کردم کامل فرمت شد

mahdi.sm3
26-02-2015, 13:38
کسی نیست جواب بده ؟؟؟
همچین مشکلی تا الان واسه کسی پیش نیومده تا از تجربیاتتون استفاده کنم
نرم افزاریه یا سخت؟

ata.royalfalcon
26-02-2015, 16:09
سلام
من یه هارد اکسترنال وسترن الترا دارم یه مشکلی باهاش دارم یکم منو اذیت میکنه
وقتی به پورت USB3 میزنی فایل میریزی توش
میزاری توی سیستم دیکه همه فایل ها خراب میشه به خصوص فایل های فشرده توی 90 درصد که میرسه اکسترکت شه ارور میده
چند بار فرمت کردم بازم جواب نداد کابل هم عوض کردم جواب نداد
خواهشن یه راه حل کامل بدون از بین رفتن اطلاعات بهم پیشنهاد کنید

سلام .

روی سیستم دیگری که USB3 دارد هم تست کنید (کپی فایلها و تست فایلهای کپی شده) یا اینکه هارد اکسترنال را به USB2 متصل و تست کنید . اگر در این حالت سالم و بدون مشکل بود شاید کنترلر USB3 مادربردتان مشکلی دارد که اطلاعات را خراب میکند .

superior
26-02-2015, 16:13
دوستان بهترین مرکز آموزش جراحی و بازیابی هارد در تهران کجاس؟

Sent from my iPad using Tapatalk

mahdi.sm3
26-02-2015, 20:46
سلام .

روی سیستم دیگری که USB3 دارد هم تست کنید (کپی فایلها و تست فایلهای کپی شده) یا اینکه هارد اکسترنال را به USB2 متصل و تست کنید . اگر در این حالت سالم و بدون مشکل بود شاید کنترلر USB3 مادربردتان مشکلی دارد که اطلاعات را خراب میکند .

توی هر سیستم که USB3 داره همینطوره فایها خراب رایت میشه
جالبه همون لحظه تو همون usb3 که هارد هست فایل سالمه توی یه سیستم دیگه که USB2 داره میزنی خراب میشه
تا الان همچین مشکلی گزارش نشده؟؟؟
الان 600 گیگش پره
بره گارانتی هم یه ماه بی هارد میشم هم هارد دیگه ندارم جایگزین کنم

ata.royalfalcon
26-02-2015, 22:38
توی هر سیستم که USB3 داره همینطوره فایها خراب رایت میشه
جالبه همون لحظه تو همون usb3 که هارد هست فایل سالمه توی یه سیستم دیگه که USB2 داره میزنی خراب میشه
تا الان همچین مشکلی گزارش نشده؟؟؟
الان 600 گیگش پره
بره گارانتی هم یه ماه بی هارد میشم هم هارد دیگه ندارم جایگزین کنم

با توضیحاتی که دادید ، بهتر هست به گارانتی بفرستید . البته حتماً توصیه کنید که اطلاعاتش برای شما مهم هست .

دو نکته :

1. برنامه TeraCopy یه قابلیتی داره که میتونید پس از کپی دیتا ، CRC مبدا و مقصد را باهم مقایسه کنید . در این برنامه قبل از اینکه کپی اطلاعات تمام شود روی دکمه More کلیک و پس از اتمام عملیات کپی دکمه Verify را بزنید . در صورتیکه مغایرتی وجود نداشته باشه پس اطلاعات بدرستی کپی و ذخیره شده اند پیشنهاد میکنم تست کنید (هم از اینترنال به اکسترنال و هم از اکسترنال به اینترنال سیستم) .

2. Bad Sectorـها و یا Weak Sectorـها هم میتواند باعث خرابی اطلاعات هم بشود . پیشنهاد میکنم با استفاده از برنامه HDtune Pro بررسی کنید آیا S.M.A.R.T Statue هارد دیسک مورد نظر OK هست یا خیر .

ssass
27-02-2015, 17:39
سلام
دوتا هارد اینترنال روی سیستمم دارم. که یکی مخصوص آرشیو و یکی دیگه برا سیستم عامله.
آیا راهی وجود داره که یکی از این هاردهای اینترنالم رو خاموش کنم؟ مثلا با نرم افزار یا از طریق بایوس؟ و آیا این کار به هارد آسیب میرسونه؟

ata.royalfalcon
27-02-2015, 18:23
سلام
دوتا هارد اینترنال روی سیستمم دارم. که یکی مخصوص آرشیو و یکی دیگه برا سیستم عامله.
آیا راهی وجود داره که یکی از این هاردهای اینترنالم رو خاموش کنم؟ مثلا با نرم افزار یا از طریق بایوس؟ و آیا این کار به هارد آسیب میرسونه؟

سلام .

1. میتونید از قابلیت Power Option (همان تعیین زمان مورد نیاز برای Sleep شدن هارد دیسک بعد از مدتی بیکاری) استفاده کنید . البته کلیه درایوهای مربوط به آن هارد دیسک هم جهت جلوگیری از دسترسی های ناخواسته برنامه هایی مثل آنتی ویروس که باعث فعال شدن مجدد هارد دیسک میشود باید un-mount شود .

2. میتونید از برنامه HDD Scan استفاده کنید . پس از انتخاب هارد دیسک مورد نظر ، طبق عکس زیر از قسمت Spindle Start/Stop دکمه Spindown را بزنید که موتور هارد دیسک متوقف خواهد شد. دقت کنید که Start و Stop کردن هارد دیسک به دفعات و در زمانهای کوتاه مدت زیانبار هست . همچنین قبل از Stop کردن میبایستی کلیه درایوها به دلایلی که گفتم un-mount بشوند .

در دو روش گفته شده ، به هر حال در لحظه استارت سیستم ، کلیه هارد دیسکها شروع به کار خواهند کرد . مگر اینکه بخواهید کانکتور پاور را جدا کنید که به خاطر استهلاک کانکتورها و احتمال خرابی و اتصالی این روش را توصیه نمیکنم و یا اینکه از هارد دیسکهای استفاده کنید که از قابلیت power up in standby پشتیبانی میکنند البته مادربردها و یا کارتهای RAID هم باید از چنین قابلیت پشتیبانی کنند .

aida605
27-02-2015, 18:50
سلام من تازه اینجا عضو شدم خیلی سر در نمیارم چی به چیه یه سوال داشتم. هاردم وقتی وصل میکنم به لپ تاپ درایوش تو مای کامپیوتر میاد اما وقتی روش کلیک میکنم اون قسمتی که باید باز شه تا پسورد رو وارد کنم نمیاد.میشه کمکم کنید کلی اطلاعات توش هست :n03::n03::n03:

EXTREME
27-02-2015, 20:24
سلام من تازه اینجا عضو شدم خیلی سر در نمیارم چی به چیه یه سوال داشتم. هاردم وقتی وصل میکنم به لپ تاپ درایوش تو مای کامپیوتر میاد اما وقتی روش کلیک میکنم اون قسمتی که باید باز شه تا پسورد رو وارد کنم نمیاد.میشه کمکم کنید کلی اطلاعات توش هست :n03::n03::n03:

یک عکس از disk managment بدید

david-ebi
27-02-2015, 23:41
سلام.هارد اکسترنال من بک آپ پلاس سیگیت هستش با یک ترا حجم.امروز در حالیکه در حال تبادل اطلاعات از روی اون روی یک فلش بودم متاسفانه از روش رد شدم:n02::n03:و از اون لحظه دیگه سیستمم و هیچ سیستم دیگه ای هاردم رو نمیشناسه.دوستان بگن آیا امکان درست شدنش و برگشت اطلاعات داخلش هست؟در ضمن چراغ هارد روشن میشه

EhsanCPU
01-03-2015, 00:40
سلام.هارد اکسترنال من بک آپ پلاس سیگیت هستش با یک ترا حجم.امروز در حالیکه در حال تبادل اطلاعات از روی اون روی یک فلش بودم متاسفانه از روش رد شدم:n02::n03:و از اون لحظه دیگه سیستمم و هیچ سیستم دیگه ای هاردم رو نمیشناسه.دوستان بگن آیا امکان درست شدنش و برگشت اطلاعات داخلش هست؟در ضمن چراغ هارد روشن میشه

سلام
منظورتون از رد شدن از روی هارد رو دقیق متوجه نشدم :n13:
یعنی پا روی هارد گذاشتین ؟ آثار شکستگی یا له شدگی هم داره ؟

david-ebi
02-03-2015, 16:20
سلام
منظورتون از رد شدن از روی هارد رو دقیق متوجه نشدم :n13:
یعنی پا روی هارد گذاشتین ؟ آثار شکستگی یا له شدگی هم داره ؟

بله پا روی اون گذاشتم در حالیکه داشت اطلاعات تبادل میکرد:n03:.آثار شکستگی اصلا نداره اما چون کار احمقانه کردم و خواستم خودم با چاقو باکس روش رو باز کنم لبه هاش رده چاقو افتاده(البته خوشبختانه باز نشد)اما گارانتی با این شکل اصلا قبول نمیکنه.بردمش و به چندتا متخصص جراح هارد نشون دادم.گفتن هد کاملا چسبیده شده به صفحه ای که روش بوده و هیچکاری نمیشه کرد.باید بری یک دونه هارد جفت همین بخری تا ما قطعات لازم رو از روی اون برداریم موقتا بزاریم روی این خرابه تا راه بیفته و بتونیم اطلاعاتت رو بازیابی کنیم.دستمزد کارشون دقیقا با هزینه هارد نو یکی بود.یعنی به اندازه ای که باید پول می دادم هارد نو بخرم به همون اندازه هم باید بهشون دستمزد می دادم تا این کار رو برام انجام بدن:n04::n04:تازه خودشون هم میگفتن شاید در حین این کار قطعات هارد نو هم خراب بشه و از کار بیفته و ریسکش بالاست:n28:.خلاصه هم دیدم هزینه عظیمی باید بپردازم و هم شاید هارد نویی هم که میگیرم از کار بیفته کلا قید همشو زدم و میخواهم برم یک هارد سیلیکون پاور a80 ضد ضربه بگیرم و هرچی تو این 6 ماه دانلود کرده بودم رو از سر دانلود کنم.باور کنید هزینه کمتری اینجوری برام داره:n02:

Tohid
04-03-2015, 11:04
سلام
هارد 2 ترا وسترن سبز دارم...
در هنگام کار کرد سیستم گویا یکی از سیم های برق از تبدیل کابل برق که مشکی بود از هارد جدا شد...
وحالا مشکل اینجاست هارد به هیچ عنوان نه فرمت میشه نه پارتیشن بندی...
البته اطلاعاتم را برداشتم از روی هارد ولی مشکل همچنان باقیست...
آیا میشه درستش کرد؟
ممنون

EXTREME
04-03-2015, 16:44
سلام
هارد 2 ترا وسترن سبز دارم...
در هنگام کار کرد سیستم گویا یکی از سیم های برق از تبدیل کابل برق که مشکی بود از هارد جدا شد...
وحالا مشکل اینجاست هارد به هیچ عنوان نه فرمت میشه نه پارتیشن بندی...
البته اطلاعاتم را برداشتم از روی هارد ولی مشکل همچنان باقیست...
آیا میشه درستش کرد؟
ممنون

هارد در بایوس و دیسک مینیجمنت شناسایی میشه ؟

Tohid
04-03-2015, 16:47
بله....
مشکل شناسایی نداره..با هر برنامه ای میشه...

EXTREME
04-03-2015, 16:55
بله....
مشکل شناسایی نداره..با هر برنامه ای میشه...

وضعیت در disk managment به چه صورت است میشه یک عکس بدید؟از طریق cmd هم نتونستید فرمت کنید؟ با نرم افزار hdd low level format tools هم تست کردید؟ یک عکس هم از تب health نرم افزار hd tune بدید...

matador
04-03-2015, 17:02
سلام دوستان

هارد لپ تاپ من موقع کپی کردن اطلاعات هنگ میکنه و نوسان سرعت خیلی داره . سرعت کپی کردنش به شدت اومده پایین و وقتی حجم زیادی مثلا عکس رو میخوام کپی کنم . کاملا هنگ میکنه و باید ریسیت کنم . موقع بوت شدن خیلی طول میکشه و ...
فکر میکنم بد سکتور یا مشکل سخت افزاری داره

خواهش میکنم راهنمایی کنید یا یه نرم افزار مناسب معرفی کنید که بتونم مشکلش رو حل کنم

با سپاس

EXTREME
04-03-2015, 17:05
سلام دوستان

هارد لپ تاپ من موقع کپی کردن اطلاعات هنگ میکنه و نوسان سرعت خیلی داره . سرعت کپی کردنش به شدت اومده پایین و وقتی حجم زیادی مثلا عکس رو میخوام کپی کنم . کاملا هنگ میکنه و باید ریسیت کنم . موقع بوت شدن خیلی طول میکشه و ...
فکر میکنم بد سکتور یا مشکل سخت افزاری داره

خواهش میکنم راهنمایی کنید یا یه نرم افزار مناسب معرفی کنید که بتونم مشکلش رو حل کنم

با سپاس

سلام یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدید...

matador
04-03-2015, 17:57
سلام یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدید...

بفرمایید

EXTREME
04-03-2015, 18:07

بفرمایید

هاردتون اوضاعش خوب نیست از اطلاعات مهم هر طور شده بکاپ بگیرید و هارد رو ببرید برای تعمیر هر لحظه وضعیت هارد بدتر میشه

matador
04-03-2015, 18:13
هاردتون اوضاعش خوب نیست از اطلاعات مهم هر طور شده بکاپ بگیرید و هارد رو ببرید برای تعمیر هر لحظه وضعیت هارد بدتر میشه

متشکرم از جواب سریع

نرم افزار خاصی نیست بتونه بد سکتورش رو بگیره ؟ یا کلا خودم با نرم افزار نمیتونم اوضاعشو یکم بهتر کنم ؟؟

و ۱ سوال دیگه تعمیرش حدودا چقدر خرج بر میداره ؟ اصلا ارزش تعمیر داره یا یه هارد نو بگیرم

بازم متشکرم

EXTREME
04-03-2015, 18:22
متشکرم از جواب سریع

نرم افزار خاصی نیست بتونه بد سکتورش رو بگیره ؟ یا کلا خودم با نرم افزار نمیتونم اوضاعشو یکم بهتر کنم ؟؟

و ۱ سوال دیگه تعمیرش حدودا چقدر خرج بر میداره ؟ اصلا ارزش تعمیر داره یا یه هارد نو بگیرم

بازم متشکرم

هزینه تعمیر رو ازش خبر ندارم
بعید میدونم بشه نرم افزاری هارد رو تعمیر کرد نرم افزار hdd regenerator هست میتونه بدسکتور ها رو برطرف کنه البته به شرطی که فیزیکی نباشه و Delay sector هم نداشته باشید در غیراین صورت این نرم افزار ممکنه نتیجه عکس بده و وضعیت هاردتون رو بدتر کنه با فرمت سطح پایین هم این هارد فکر نکنم درست بشه اگر هزینه تعمیرش خیلی بالا نبود ارزش نداره بهتره یک هارد نو تهیه کنید....

matador
04-03-2015, 18:29
هزینه تعمیر رو ازش خبر ندارم
بعید میدونم بشه نرم افزاری هارد رو تعمیر کرد نرم افزار hdd regenerator هست میتونه بدسکتور ها رو برطرف کنه البته به شرطی که فیزیکی نباشه و Delay sector هم نداشته باشید در غیراین صورت این نرم افزار ممکنه نتیجه عکس بده و وضعیت هاردتون رو بدتر کنه با فرمت سطح پایین هم این هارد فکر نکنم درست بشه اگر هزینه تعمیرش خیلی بالا نبود ارزش نداره بهتره یک هارد نو تهیه کنید....

ممنونم دوست عزیز بابت جواب

حالا با این شرایط فعلی بنظر شما از hdd regenerator استفاده کنم ؟؟
چطوری فرمت سطح پایین انجام بدم ؟؟

شاید یکم بهتر شد

EXTREME
04-03-2015, 18:45
ممنونم دوست عزیز بابت جواب

حالا با این شرایط فعلی بنظر شما از hdd regenerator استفاده کنم ؟؟
چطوری فرمت سطح پایین انجام بدم ؟؟

شاید یکم بهتر شد

به نظر من وضعیت هاردتون بهتر نمیشه بدتر هم میشه با این نرم افزار هاردتون بازم مشکل دار است و اذیتتون میکنه اون ارور اول هم که fail شده قابل حل نیست احتمالا هاردتون هم باید یک صداهایی بده...

matador
04-03-2015, 18:52
به نظر من وضعیت هاردتون بهتر نمیشه بدتر هم میشه با این نرم افزار هاردتون بازم مشکل دار است و اذیتتون میکنه اون ارور اول هم که fail شده قابل حل نیست احتمالا هاردتون هم باید یک صداهایی بده...

هارد خود لپ تاپه . صدا عجیبی نمیده . بازم ممنون از توجهتون

hamedya
06-03-2015, 12:12
با سلام به استاتید محترم.
من یه هارد اکسترنال سیلیکون پاور ا ترا دارم. از دیروزدو تا از پوشه ای داخل هارد به صورت فایل دراومدن و ظرفیتشون هم صفر شده البته حجم کلی هارد درست هست.
با انتی ویروس اپدیت شده در دو سیستم مختلف اسکن کردم ولی هیچ ویروسی پیدا نشد.با خود ویندوز ارور چک و بد سکتور هم بررسی کردم اون هم فایده ای نداشت.
لطفا راهنمائی بفرمائید.:n12:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
06-03-2015, 13:12
سلام اول از همه ببینید فرمت دو فایل رو میتونید تغییر بدید یا نه اگر درست نشد بهترین راه ریکاوری فولدرهاست

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk

hamedya
06-03-2015, 13:20
سلام اول از همه ببینید فرمت دو فایل رو میتونید تغییر بدید یا نه اگر درست نشد بهترین راه ریکاوری فولدرهاست

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk
ممنون از پاسخ شما.
بله فرمت قابل ویرایش هست.منتها فایده ای نداره.

EXTREME
06-03-2015, 14:41
ممنون از پاسخ شما.
بله فرمت قابل ویرایش هست.

خوب الان فرمت دوفایل چی هست؟

hamedya
06-03-2015, 15:01
خوب الان فرمت دوفایل چی هست؟

هیچی.
فایل ها بدون فرمت هستند.

almaseraga
07-03-2015, 13:39
اطلاعاتم چندان مهم نیستن

هاردو گذاشتم بابرنامه
HDD Regeneratorبد سکتور گیری بشهولی 40 درصد بیشتر نرفت و همینجوری موند
این دلیلش چی میتونه باشه؟دوباره امتحان کنم؟

EXTREME
07-03-2015, 15:46
اطلاعاتم چندان مهم نیستن

هاردو گذاشتم بابرنامه
HDD Regeneratorبد سکتور گیری بشه

ولی 40 درصد بیشتر نرفت و همینجوری موند

هارد صدای خاصی نمیده؟... به هارد ضربه ای وارد نشده؟

emena
08-03-2015, 01:43
سلام
من یه لبتاب گرفتم مدل k555ld ایسوس
یه مشکلی داره که هرکاری انجام میدم هارد 100 استفاده رو تو تسک منیجر نشون میده
خیلی سیستمم کند شده
هرکاری انجام میده هارد 100 میشه
حالا موندم چیکارش کنم
چندتا ویدئو از youtube هم دانلود کردم که هرکاری گفته بودن انجام دادم واسه رفع این مشکل اما تاثیری نداشت
ممنون میشم کمکم کنید

EXTREME
08-03-2015, 09:52
سلام
من یه لبتاب گرفتم مدل k555ld ایسوس
یه مشکلی داره که هرکاری انجام میدم هارد 100 استفاده رو تو تسک منیجر نشون میده
خیلی سیستمم کند شده
هرکاری انجام میده هارد 100 میشه
حالا موندم چیکارش کنم
چندتا ویدئو از youtube هم دانلود کردم که هرکاری گفته بودن انجام دادم واسه رفع این مشکل اما تاثیری نداشت
ممنون میشم کمکم کنید

تو Resource monitor ببینید کدوم برنامه داره بیشترین استفاده از هارد رو میکنه یا ببندینش یا از استارت آپ برش دارید یا پاکش کنید

parvaz12369
09-03-2015, 13:11
سلام یه فلش 8 گیگ دارم پیغام فرمت برای فلش می ده برنامه برای recovery و properties می گیرم 0 می ده راهنمایی کنید

H e K t O r
09-03-2015, 15:54
دوستان هارد منم یه چیزش زرد شده نمیدونم واسه چیه.
بنظرتون مشکلش چیه ؟؟
و چرا اینطوری شده؟
چیکار کنم؟؟

ata.royalfalcon
09-03-2015, 16:42
دوستان هارد منم یه چیزش زرد شده نمیدونم واسه چیه.
بنظرتون مشکلش چیه ؟؟
و چرا اینطوری شده؟
چیکار کنم؟؟

سلام .

به احتمال خيلي زياد هارد ديسك بكار رفته از مدلهاي سامسونگ هست كه اين مورد در بين هارد ديسكهاي سامسونگ خيلي شايع هست . در اين پست 9004# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) توضيحاتي در اين مورد دادم . اگر احساس ميكنيد در پرفورمنس و كارايي هارد ديسك تغيير محسوسي كرده و كاهش داشته (هرچند كه زياد استفاده نكرديد) بهتر هست با گارانتي مشورت كنيد.

H e K t O r
09-03-2015, 16:58
سلام .

به احتمال خيلي زياد هارد ديسك بكار رفته از مدلهاي سامسونگ هست كه اين مورد در بين هارد ديسكهاي سامسونگ خيلي شايع هست . در اين پست 9004# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) توضيحاتي در اين مورد دادم . اگر احساس ميكنيد در پرفورمنس و كارايي هارد ديسك تغيير محسوسي كرده و كاهش داشته (هرچند كه زياد استفاده نكرديد) بهتر هست با گارانتي مشورت كنيد.
من هاردم سیلیکون پاور A80 هست اصلا زیاد کار نمیکنم فقط اطلاعات پیسی رو دارم میریزم توش یکم سبک بشه کامپیوترم .
دیروز همینطوری دیدم همچین برنامه ای هست گفتم یه نگاه کنم دیدم این ارور داره ترسیدم گفتم بگم ببینم چطوره!!
والا من همونطور که گفتید زیاد مصرف نمیکنم که تغییر رو احساس کنم ولی با این حال نه تغییری ندیدم همون سرعت قدیم که حدود 23-25 مگابایت واسه usb2 رایت میکنه.

الان شما میگید کاری نمیشه کرد مثلا فرمتی یا یه چیزایی شنیده بودم میگفتم با برنامه سکتور اینا رو ببینیم.
هیچ راهی نداره؟؟ الان هاردم فرمت سیستمش fat32 ست این فرقی تو قضیه نداره؟؟

و در اخر اینکه آیا گارانتی اینو درست میکنه بطور رایگان هست یا شامل نمیشه؟؟ئ چی باید بهشون بگیم که متوجه مشکل بشن؟

H e K t O r
09-03-2015, 17:02
سلام .

من هاردم سیلیکون پاور A80 هست اصلا زیاد کار نمیکنم فقط اطلاعات پیسی رو دارم میریزم توش یکم سبک بشه کامپیوترم .
دیروز همینطوری دیدم همچین برنامه ای هست گفتم یه نگاه کنم دیدم این ارور داره ترسیدم گفتم بگم ببینم چطوره!!
والا من همونطور که گفتید زیاد مصرف نمیکنم که تغییر رو احساس کنم ولی با این حال نه تغییری ندیدم همون سرعت قدیم که حدود 23-25 مگابایت واسه usb2 رایت میکنه.

الان شما میگید کاری نمیشه کرد مثلا فرمتی یا یه چیزایی شنیده بودم میگفتم با برنامه سکتور اینا رو ببینیم.

و در اخر اینکه آیا گارانتی اینو درست میکنه بطور رایگان هست یا شامل نمیشه؟؟ئ چی باید بهشون بگیم که متوجه مشکل بشن؟

H e K t O r
09-03-2015, 17:31

ata.royalfalcon
09-03-2015, 21:43

خودتان در این مورد که هیچکاری نمیتوانید انجام بدید . تغییر در فایل سیستم (مثلاً از FAT32 به NTFS) و یا استفاده از برنامه های Scan & Repair بدسکتوریها بیفایده هست . این Log برای همیشه باقی خواهد ماند (مگر اینکه بخواهید SMART هارد دیسک را ریسیت کنید) . قبلاً هم گفتم که این مورد در هارد دیسکهای سامسونگ زیاد دیده میشه و شاید یک مسئله عادی در این مدلها باشه .

اگر از برنامه های دیگه ای مثل Hard Disk Sentinel یا Crystal Disk Info استفاده کنید به احتمال زیاد سلامتی هارد دیسک را صددرصد یا Good گزارش خواهند کرد . پس نمیتوان بطور صددرصد به نتایج یک برنامه خاص اتکا کرد .

بنظر من یه مدت ازش استفاده کنید . اگر میبینید صداهای غیر عادی میده و یا پرفورمنس آن کاهش داشته (مثلاً افزایش زمان مورد نیاز برای شناسایی شدن توسط سیستم ، کاهش سرعت و ...) آنوقت با گارانتی مشورت کنید .

H e K t O r
10-03-2015, 12:19
خودتان در این مورد که هیچکاری نمیتوانید انجام بدید . تغییر در فایل سیستم (مثلاً از FAT32 به NTFS) و یا استفاده از برنامه های Scan & Repair بدسکتوریها بیفایده هست . این Log برای همیشه باقی خواهد ماند (مگر اینکه بخواهید SMART هارد دیسک را ریسیت کنید) . قبلاً هم گفتم که این مورد در هارد دیسکهای سامسونگ زیاد دیده میشه و شاید یک مسئله عادی در این مدلها باشه .

اگر از برنامه های دیگه ای مثل Hard Disk Sentinel یا Crystal Disk Info استفاده کنید به احتمال زیاد سلامتی هارد دیسک را صددرصد یا Good گزارش خواهند کرد . پس نمیتوان بطور صددرصد به نتایج یک برنامه خاص اتکا کرد .

بنظر من یه مدت ازش استفاده کنید . اگر میبینید صداهای غیر عادی میده و یا پرفورمنس آن کاهش داشته (مثلاً افزایش زمان مورد نیاز برای شناسایی شدن توسط سیستم ، کاهش سرعت و ...) آنوقت با گارانتی مشورت کنید .
بنظرتون بهترین برنامه برای تشخیص از میان این 3 تا که فرمودین کدومه؟

vahid572
10-03-2015, 23:14
سلام دوستان نظر شما در مورد این هارد چیه ؟؟
سرعت خوب و هیچ هنگی هم نداشته فقط موقع بوت شدن میگه هارد بد؟؟

ALI V8
11-03-2015, 01:31
بعضی فایلها از دایو I کپی نمیشن اررور میدن اگر درایو رو از FAT به NTFS تغییر بدم مشکل حل میشه؟

ata.royalfalcon
11-03-2015, 19:37
بعضی فایلها از دایو I کپی نمیشن اررور میدن اگر درایو رو از FAT به NTFS تغییر بدم مشکل حل میشه؟

خیلی مبهم توضیح دادید . حتی متن error را هم نگفتید . ولی اگر حجم فایلها بیشتر از چهار گیگابایت هست پس نمیتوانید بر روی درایوهای FAT32 کپی کنید . اگر منظورتان همین هست باید به NTFS کانورت کنید (اگر فقط در ویندوز استفاده میکنید) . اگر منظورتان مسئله دیگری هست مثلاً اطلاعات از درایو مبدا قابل خواندن نیست و نمیتوان کپی کرد هارد دیسک احتمالاً ایراد دارد مثلاً وجود بدسکتوری و ...

almaseraga
12-03-2015, 13:02
اطلاعاتم چندان مهم نیستن

هاردو گذاشتم بابرنامه

هارد صدای خاصی نمیده؟... به هارد ضربه ای وارد نشده؟

هیچ صدایی نمیده
ضربه هم نخورده
فقط یه روز توو ماشین بوده ولی ضربه نخورده
از دست خودم کاری برماد یاباید بره تعمیرگاه؟

ALI V8
12-03-2015, 13:54
خیلی مبهم توضیح دادید . حتی متن error را هم نگفتید . ولی اگر حجم فایلها بیشتر از چهار گیگابایت هست پس نمیتوانید بر روی درایوهای FAT32 کپی کنید . اگر منظورتان همین هست باید به NTFS کانورت کنید (اگر فقط در ویندوز استفاده میکنید) . اگر منظورتان مسئله دیگری هست مثلاً اطلاعات از درایو مبدا قابل خواندن نیست و نمیتوان کپی کرد هارد دیسک احتمالاً ایراد دارد مثلاً وجود بدسکتوری و ...

با HDD Regenrator اسكن كردم بدسكتور پيدا كرد ولي نوشت نميتونه تحت ويندوز بدسكتوري رو بازسازي كنه.. فايلها هم كمتر از چهار گيگ بودن بله كپي نميشن و پيغام نخواندن از ديسك مبدا رو ميده ، اين درايو محل ذخيره فايلهاي دانلود و تورنت هستش...

Sent from my iPhone using Tapatalk

ata.royalfalcon
12-03-2015, 17:03
با HDD Regenrator اسكن كردم بدسكتور پيدا كرد ولي نوشت نميتونه تحت ويندوز بدسكتوري رو بازسازي كنه.. فايلها هم كمتر از چهار گيگ بودن بله كپي نميشن و پيغام نخواندن از ديسك مبدا رو ميده ، اين درايو محل ذخيره فايلهاي دانلود و تورنت هستش...

من پیشنهاد میکنم اول اطلاعاتی که قابل کپی شدن هست را به هارد دیسک دیگر منتقل کنید و سپس HDD Regenrator را اجرا کنید . به خاطر اینکه ممکنه نه تنها بهتر نشه بلکه وضعیت هارد دیسک از اینی که هست بدتر بشه و همان اطلاعاتی که میتونستید کپی کنید از دست بدید . اون اطلاعاتی که قابل خواندن نیست و نمیتوانید کپی کنید را باید از دست رفته محسوب کنید .

یه عکس از قسمت Health برنامه HDtune Pro هم بذارید تا SMART Status هارد دیسک بررسی کلی بشه .

ولي نوشت نميتونه تحت ويندوز بدسكتوري رو بازسازي كنه

باید CD یا فلش مموری بوتیبل درست کنید و تحت Dos اینکار را انجام بدید .

farhadr2002
12-03-2015, 17:56
با عرض سلامو
دوستان عزیز،

چند روز پیش آقا پسر بنده داشتن کلی کار کپی کارتون روی لپ تاپ انجام میدادن. که سیستم هنگ کرد. سیستم رو دستی خاموش و روشن کردم که دیدم هارد رو نمی شناسه. بعد از چند ساعت روشنش کردم دیدم یه کارایی می کنه اما ویندوز رو نمی تونه بالا بیاره و ریست میشه. بعد از اون هم که کلا هاردو نشناخت. هارد رو به یه سیستم دسکتاپ به عنوان هارد دوم وصل کردم. تو setup با ضرفیت 0 می شناسه. تو my computer دیده نمیشه. و تو device manager هم به عنوان ATA شناخته میشه.

ممکنه دوستان راهنمایی کنن. که هارد قابل تعمیر هست ؟ بازیابی اطلاعاتم شدنی هشستش؟

EXTREME
12-03-2015, 21:01
با عرض سلامو
دوستان عزیز،

چند روز پیش آقا پسر بنده داشتن کلی کار کپی کارتون روی لپ تاپ انجام میدادن. که سیستم هنگ کرد. سیستم رو دستی خاموش و روشن کردم که دیدم هارد رو نمی شناسه. بعد از چند ساعت روشنش کردم دیدم یه کارایی می کنه اما ویندوز رو نمی تونه بالا بیاره و ریست میشه. بعد از اون هم که کلا هاردو نشناخت. هارد رو به یه سیستم دسکتاپ به عنوان هارد دوم وصل کردم. تو setup با ضرفیت 0 می شناسه. تو my computer دیده نمیشه. و تو device manager هم به عنوان ATA شناخته میشه.

ممکنه دوستان راهنمایی کنن. که هارد قابل تعمیر هست ؟ بازیابی اطلاعاتم شدنی هشستش؟

سلام مشکل شما یا با فرمت سطح پایین هارد حل میشه که با زدن هارد به عنون هارد دوم و استفاده از نرم افزار hdd low level format tools قابل انجام است یا این فریم هارد مشکل داره که باید یک مرکز معتبر ببرید که یا فریم رو ریستور کنن یا آپدیتش کنن اگر اطلاعات مهم دارید به مراکز بازیابی اطلاعات مراجعه کنید...

ALI V8
12-03-2015, 21:19
من پیشنهاد میکنم اول اطلاعاتی که قابل کپی شدن هست را به هارد دیسک دیگر منتقل کنید و سپس HDD Regenrator را اجرا کنید . به خاطر اینکه ممکنه نه تنها بهتر نشه بلکه وضعیت هارد دیسک از اینی که هست بدتر بشه و همان اطلاعاتی که میتونستید کپی کنید از دست بدید . اون اطلاعاتی که قابل خواندن نیست و نمیتوانید کپی کنید را باید از دست رفته محسوب کنید .

یه عکس از قسمت Health برنامه HDtune Pro هم بذارید تا SMART Status هارد دیسک بررسی کلی بشه .

باید CD یا فلش مموری بوتیبل درست کنید و تحت Dos اینکار را انجام بدید .

بفرمایید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2/ERROR%20WD.jpg

ata.royalfalcon
12-03-2015, 21:46
بفرمایید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2/ERROR%20WD.jpg

خب همانطوریکه در پست قبلی هم گفته بودم باید یه CD یا فلش مموری بوتیبل درست کنید و تحت Dos این کار را انجام بدید (HDD Regenerator) . همچنین قبل از اینکار سعی کنید از اطلاعات مهم یک کپی داشته باشید .

پس از اتمام کار مجدداً SMART Status را چک کنید .

farhadr2002
13-03-2015, 10:00
سلام مشکل شما یا با فرمت سطح پایین هارد حل میشه که با زدن هارد به عنون هارد دوم و استفاده از نرم افزار hdd low level format tools قابل انجام است یا این فریم هارد مشکل داره که باید یک مرکز معتبر ببرید که یا فریم رو ریستور کنن یا آپدیتش کنن اگر اطلاعات مهم دارید به مراکز بازیابی اطلاعات مراجعه کنید...

با تشکر از راهنماییتون

ALI V8
13-03-2015, 13:19
خب همانطوریکه در پست قبلی هم گفته بودم باید یه CD یا فلش مموری بوتیبل درست کنید و تحت Dos این کار را انجام بدید (HDD Regenerator) . همچنین قبل از اینکار سعی کنید از اطلاعات مهم یک کپی داشته باشید .

پس از اتمام کار مجدداً SMART Status را چک کنید .

البته نميتونم از كل هارد ٥٠٠ گيگي بك آپ داشته باشم فقط تونستم از درايوي كه فايلها كپي نميشده بعضي اطلاعات رو جاي ديگه كپي كنم... با اين برنامه مذكور ميشه فقط يك درايو رو در حالت داس اسكن كرد؟

ata.royalfalcon
13-03-2015, 15:07
البته نميتونم از كل هارد ٥٠٠ گيگي بك آپ داشته باشم فقط تونستم از درايوي كه فايلها كپي نميشده بعضي اطلاعات رو جاي ديگه كپي كنم... با اين برنامه مذكور ميشه فقط يك درايو رو در حالت داس اسكن كرد؟

امکان انتخاب یک درایو خاص امکانپذیر نیست ، در واقع از اول تا آخر شروع به Scan & Repair کردن هارد دیسک میکند .

اگر اطلاعات برای شما مهم هست پیشنهاد میکنم فعلاً دست نگهدارید . البته بطور پیشفرض این برنامه مشکلی برای اطلاعات ایجاد نمیکند ولی بارها مواردی دیده شده که باعث بدتر شدن وضعیت هارد دیسک و عدم امکان دسترسی به اطلاعات شده .

ali_phd71
13-03-2015, 17:53
با سلام و خسته نباشید
بغیر از درایو ویندوز دو درایو تقربا 900 گیگی دارم
یکیشو تا الان 4 باری ریکاوری کردم که چند باریش رو توی اون یکی ذخیره کردم:n33:
میترسم این ریکاوری ها به هارد صدمه بزنه:n28::n29::n14::n30:
قول میدم دیگه ریکاوری نکنم:n01:
چیکار کنم که هارد سلامت کامل خودش رو حفظ کنه:n13:
با تشکر فراوان:n40::n16:

ata.royalfalcon
13-03-2015, 20:19
با سلام و خسته نباشید
بغیر از درایو ویندوز دو درایو تقربا 900 گیگی دارم
یکیشو تا الان 4 باری ریکاوری کردم که چند باریش رو توی اون یکی ذخیره کردم:n33:
میترسم این ریکاوری ها به هارد صدمه بزنه:n28::n29::n14::n30:
قول میدم دیگه ریکاوری نکنم:n01:
چیکار کنم که هارد سلامت کامل خودش رو حفظ کنه:n13:
با تشکر فراوان:n40::n16:

سلام .

عملیات بازیابی داده ها معمولاً مشکلی برای هارد دیسک ایجاد نمیکند ولی گاهی اوقات اطلاعات ممکن هست بدلیل دوباره نویسی شدن (Overwrite) بدرستی بازیابی نشوند (مثلاً خرابی عکس ، عدم اکسترکت شدن فایلهای فشرده و ...) .

چند نكته جهت مراقبت و نگهداري از هارد ديسكهاي اينترنال :

1. از یک پاور مناسب استفاده کنید . نوسانات ولتاژ و جريان ناكافي یکی از عوامل خرابی هارد دیسک هست .
2. هارد دیسک طوری در محفظه هارد کیس نصب و پیچ شود لرزشی نداشته باشد (حداقل با چهار عدد پیچ نصب شود) . مطمئن باشید که محفظه هارد استحکام کافی داشته باشد و باعث تشدید لرزش نشود (کیسهای با کیفیتی بخرید) . تشدید لرزشها باعث کاهش کارایی هارد دیسک میشود (مثلاً افزایش Access Time) . همچنین خود کیس در جایی قرار گیرد كه تکان نخورد و کاملاً ثابت باشد . وجود لرزش و ضربه یکی از عوامل بدسکتوری و سایر مشکلات هارد دیسک هست . کانکتورهای دیتا و برق را به آرامی و با ملایمت برروی هارد نصب کنید ، در غیر اینصورت ممکن هست باعث شکستگی کانکتور ها شود . طرفی که لیبل روی هارد دیسک چسبیده رو به بالا باشد (برد سبز رنگ به طرف زیر کیس) .
3. توصیه میکنم که سیستم رو به طور کامل خاموش و از برق جدا و سپس نسبت به نصب هارد دیسک اقدام کنید . موقع نصب و جابه جا کردن هارد دیسک به برد (PCB) دست نزنید (از دوطرف آن بگیرید) ممکن هست بدن شما الکتریسیته ساکن داشته باشد .
4. نصب یک فن در مقابل هارد دیسک در کاهش دمای آن موثر هست . البته پس از مدتی روی آن گرد و غبار جمع میشود که باید هر چند وقت یکبار با فشار هوا (blower) پاکسازی بشود . نصب فن باید هماهنگ با سایر فنهای موجود در کیس باشد و در عملکرد آنها اختلال ایجاد نکند . مثلاً اگر جلوی کیس ورودی هوا دارد میتونید یک فن در جلوی کیس نصب کنید که پس از عبور جریان هوا از رو و پشت هارد ، از طریق فن نصب شده در پشت کیس و پاور خارج شود . نصب نرم افزار مانیتورینگ دما توصیه میشود .
5. سوراخ کوچکی بر روی بدنه هارد دیسک وجود دارد پوشیده نشود .
6. تا حد امکان از reset سخت افزاری یا قطع کردن برق خودداری کنید .
7. در زمانهای کوتاه بیکاری میتونید سیستم را sleep کنید (یعنی پشت سر هم خاموش و روشن نکنید) . اگر چند هارد دیسک روی سیستم نصب هست برای هارد دیسکهای غیر ویندوزی از قسمت Power option طوری زمانبندی کنید که نه در فواصل زمانی خیلی کوتاه مدت spin-down و spin-up شود و نه اینکه به مدت طولانی بیکار ولی روشن بماند . برای اینکه هارد دیسکهای دوم و بعدی بیمورد و ناخواسته spin-down و spin-up نشوند باید دسترسی به هارد دیسک را توسط برنامه هایی چون آنتی ویروس محدود کنید (میتونید از روش mount یا unmount کردن پارتیشن استفاده کنید) .
8. از جدیدترین سیستم عامل و بروز ترین آنتی ویروس استفاده کنید .
9. هر چند وقت یکبار با استفاده از برنامه هایی مثل TuneUp Utilities هارد را از فایلهای زائد پاکسازی و Defragment و Check Disk کنید . البته دقت کنید که Defragment کردن بطور مداوم نه تنها هیچ فایده ای ندارد بلکه باعث فرسودگی زودرس هم میشود . این برنامه ها پس از اسکن کردن هارد دیسک اعلام میکنند که نیاز به Defragment کردن هست یا خیر . اگر ضروری بود پس اقدام کنید .

ALI V8
13-03-2015, 23:07
فلش هشت گيگي رو با برنامه HDD بوتيبل كردم ظرفيتش شد دو گيگ فرمتش هم كردم باز همون دو گيگ هست...امكان اينكه كل هارد رو تخليه كنم بعد عمليات بد سكتوري تحت داس رو شروع كنم نيست ولي فكر كنم بد سكتوري فقط همون درايو I هستش...

ata.royalfalcon
13-03-2015, 23:21
فلش هشت گيگي رو با برنامه HDD بوتيبل كردم ظرفيتش شد دو گيگ فرمتش هم كردم باز همون دو گيگ هست...امكان اينكه كل هارد رو تخليه كنم بعد عمليات بد سكتوري تحت داس رو شروع كنم نيست ولي فكر كنم بد سكتوري فقط همون درايو I هستش...

با برنامه HP USB Disk Storage Format Tool فلش مموری را فرمت کنید . اگر بازهم درست نشد با برنامه HDD Low Level Format Tool تست کنید که باید درست بشه و به حداکثر حجمش برگرده .

almaseraga
14-03-2015, 09:27
اطلاعاتم چندان مهم نیستن

هاردو گذاشتم بابرنامه

هیچ صدایی نمیده
ضربه هم نخورده
فقط یه روز توو ماشین بوده ولی ضربه نخورده
از دست خودم کاری برماد یاباید بره تعمیرگاه؟

دوستان راهنمایی نمیکنید؟

ata.royalfalcon
14-03-2015, 09:32
دوستان راهنمایی نمیکنید؟

گارانتي نداره ؟ اگر گارانتي داره پيشنهاد ميكنم بفرستيد گارانتي . خودتان كاري در اين مورد نميتونيد انجام بديد .

ارسال به كلينيكهاي تخصصي جهت تعمير آن بنظر من نميصرفه مگر اينكه اطلاعات مهمي داشته باشيد .

ALI V8
14-03-2015, 12:52
دوستان اگر درايوي كه فكر ميكنم بدسكتور داره فرمت سطح پايين بكنم امكان بازسازي يش هست يا نه؟؟ چون اطلاعات مهمي دارم تو بقيه درايوها و همونطور كه گفتيد يك ريسك بدسكتوري گيري تحت داس و ممكنه هارد بطور كامل بالا نياد گفتم حداقل يه درايوي كه فايلها كپي نميشن رو فرمت كنم

ata.royalfalcon
14-03-2015, 14:37
دوستان اگر درايوي كه فكر ميكنم بدسكتور داره فرمت سطح پايين بكنم امكان بازسازي يش هست يا نه؟؟ چون اطلاعات مهمي دارم تو بقيه درايوها و همونطور كه گفتيد يك ريسك بدسكتوري گيري تحت داس و ممكنه هارد بطور كامل بالا نياد گفتم حداقل يه درايوي كه فايلها كپي نميشن رو فرمت كنم

low level format كه نميتونيد انجام بديد . چون كليه اطلاعات در هر درايوي كه باشه از بين ميرود . با مسئوليت خودتان ميتونيد درايو مورد نظرتان را با دستور زير Check Disk كنيد .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

به جاي X در دستور گفته شده ، letter درايو مورد نظرتان را وارد كنيد .

ALI V8
14-03-2015, 15:50
low level format كه نميتونيد انجام بديد . چون كليه اطلاعات در هر درايوي كه باشه از بين ميرود . با مسئوليت خودتان ميتونيد درايو مورد نظرتان را با دستور زير Check Disk كنيد .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

به جاي X در دستور گفته شده ، letter درايو مورد نظرتان را وارد كنيد .

چك ديسك كارش چيه؟؟ با برنامه cmd اينكار رو بكنم؟؟ ببخشيد انقدر سئوال ميكنم :)

ata.royalfalcon
14-03-2015, 16:12
چك ديسك كارش چيه؟؟ با برنامه cmd اينكار رو بكنم؟؟ ببخشيد انقدر سئوال ميكنم :)

اين دستور را بايد در CMD تايپ كنيد . چك ديسك براي فيكس كردن بعضي از مشكلات هارد ديسك و فايل سيستمها هم بكار ميرود . البته به همراه chkdsk ، معمولاً از بعضي سوييچها هم استفاده ميشود . در مورد كاربرد سوييچهايي كه بعد از آن تايپ ميشود در سايت مايكروسافت توضيحاتي ارائه شده .

ALI V8
14-03-2015, 16:20
اين دستور را بايد در CMD تايپ كنيد . چك ديسك براي فيكس كردن بعضي از مشكلات هارد ديسك و فايل سيستمها هم بكار ميرود . البته به همراه chkdsk ، معمولاً از بعضي سوييچها هم استفاده ميشود . در مورد كاربرد سوييچهايي كه بعد از آن تايپ ميشود در سايت مايكروسافت توضيحاتي ارائه شده .

يعني چك ديسك يكي از وظايفش رفع بدسكتور هم هست؟

ata.royalfalcon
14-03-2015, 16:42
يعني چك ديسك يكي از وظايفش رفع بدسكتور هم هست؟

سوئيچ R/ براي همين هست دوست عزيز .

ALI V8
16-03-2015, 11:06
سوئيچ R/ براي همين هست دوست عزيز .

با همين فرمان چك ديسك مشكل برطرف شد...

ehsan19901369
23-03-2015, 11:09
سلام
دوستان من یه هارد 2 ترا 3.5 اینچی وسترن مای بوک داشتم که هفته پیش به خاطرضربه خراب شد،منتها من می خواستم علاوه بر این هاردی که داشتم یه هارد دیگه هم بگیرم حالا به نظر شما بین اینکه من یه هارد 4 ترا بگیرم و یا اینکه یه هارد دو ترا بگیرم و این هارد دو ترایی که خراب شده رو هم تعمیر کنم کدومش بهتره چون من قیمت گرفتم تقریبا جفت این کارا یه قیمته .

ata.royalfalcon
23-03-2015, 11:56
سلام
دوستان من یه هارد 2 ترا 3.5 اینچی وسترن مای بوک داشتم که هفته پیش به خاطرضربه خراب شد،منتها من می خواستم علاوه بر این هاردی که داشتم یه هارد دیگه هم بگیرم حالا به نظر شما بین اینکه من یه هارد 4 ترا بگیرم و یا اینکه یه هارد دو ترا بگیرم و این هارد دو ترایی که خراب شده رو هم تعمیر کنم کدومش بهتره چون من قیمت گرفتم تقریبا جفت این کارا یه قیمته .

سلام .

بنظر من بهتره که هارد دیسک چهار ترابایتی را انتخاب کنید . هارد دیسک ضربه دیده حتی اگر هم قابل تعمیر باشه خیلی بعید میدونم مثل یک هارد دیسک سالم ، نو و آکبند قابل اعتماد باشه . هارد دیسک دوترابایتی اگر همچنان قابل استفاده هست فقط برای ذخیره اطلاعات غیر مهم استفاده کنید .

sasanhariri
25-03-2015, 14:03
سلام و خسته نباشید
من یه هارد silicon power armor 80 دارم طی این 3-4 ساله قاب خارجیش داغون شده و الان توش لق میزنه و سریع کابلش قطع میشه
نمی دونم باید چی کار کنم
قاب یدکی هم نیست انگار
راهنمایی خاصی دارید ؟
باکس هارد اکسترنال ساتا فایده ای داره ؟

ata.royalfalcon
25-03-2015, 14:35
سلام و خسته نباشید
من یه هارد silicon power armor 80 دارم طی این 3-4 ساله قاب خارجیش داغون شده و الان توش لق میزنه و سریع کابلش قطع میشه
نمی دونم باید چی کار کنم
قاب یدکی هم نیست انگار
راهنمایی خاصی دارید ؟

سلام .

بله ، میتونید با یه باکس جدید تعویض کنید . باکس هارد هم که در بازار فراوان هست . بهتر هست که مدلهای USB3 را بخرید .

masooyan
25-03-2015, 20:54
سلام

دوستان لطفا راهنمایی کنید.

Mohamad r3z4
31-03-2015, 01:22
سلام علیکم. من یک هارد اکسترنال MY PASSPORT WD یک ترابایت دارم.وقتی که وصل میکنم توی مای کامپیوتر نشون میده اما باز نمیکنه.حتی با نرم افزارایی مثل HD TUNE ,HDD REGENATOR و حتی DISK MANAGEMENT هم خواستم ببینم اما یا برنامه ها باز نشدن وقتی هارد به کامپیوتر وصل بودن و یا این که اگر برنامه باز شده هنگ کرده. ممنون میشم راهنمایی کنید حتی ویندوز هم عوض کردم بازم نشد.ممنون.

======================================
با کلی تلاش بالاخره نرم افزار hdd regenerator اسکن کرد و در یک صدم درصد یک بدستکتور پیدا کرد که با b قرمز نشون داده.یعنی این هارد درست شدنی نیست؟

EXTREME
31-03-2015, 08:51
سلام علیکم. من یک هارد اکسترنال MY PASSPORT WD یک ترابایت دارم.وقتی که وصل میکنم توی مای کامپیوتر نشون میده اما باز نمیکنه.حتی با نرم افزارایی مثل HD TUNE ,HDD REGENATOR و حتی DISK MANAGEMENT هم خواستم ببینم اما یا برنامه ها باز نشدن وقتی هارد به کامپیوتر وصل بودن و یا این که اگر برنامه باز شده هنگ کرده. ممنون میشم راهنمایی کنید حتی ویندوز هم عوض کردم بازم نشد.ممنون.

======================================
با کلی تلاش بالاخره نرم افزار hdd regenerator اسکن کرد و در یک صدم درصد یک بدستکتور پیدا کرد که با b قرمز نشون داده.یعنی این هارد درست شدنی نیست؟

روی هارد مورد نظر یک چک دیسک انجتام بدید اگر درست نشد کل پارتیشن رو با نرم افزار eases data recovery ریکاوری کنید البته اگر اطلاعات مهم دارید

بهتره هارد رو روی یک سیستم دیگه تست کنید یک بار هم با mini xp داخل hiren boot cd هارد رو بررسی کنید

Mohamad r3z4
31-03-2015, 13:35
روی هارد مورد نظر یک چک دیسک انجتام بدید اگر درست نشد کل پارتیشن رو با نرم افزار eases data recovery ریکاوری کنید البته اگر اطلاعات مهم دارید

بهتره هارد رو روی یک سیستم دیگه تست کنید یک بار هم با mini xp داخل hiren boot cd هارد رو بررسی کنید

سلام روی سیستم دیگه ای تست کردم متاسفانه باز هم نیاورد.
چطوری چک دیسک انجام بدم؟
راهی هست که هیچ اطلاعاتی پاک نشه؟

EXTREME
31-03-2015, 15:30
سلام روی سیستم دیگه ای تست کردم متاسفانه باز هم نیاورد.
چطوری چک دیسک انجام بدم؟
راهی هست که هیچ اطلاعاتی پاک نشه؟

در my computer روی پارتیشن مورد نظر راست کلیک کنید تب tools سپس check now
راهش اینه که کل اطلاعات رو با نرم افزار eases data recovery ریکاوری کنید برای اینکار حجم اضافه لازم دارید
با اون ویندوز لایوی که گفتم تست کردید؟ همچنین با ویندوز لایو لینوکس ؟

Mohamad r3z4
31-03-2015, 16:01
راهش اینه که کل اطلاعات رو با نرم افزار eases data recovery ریکاوری کنید برای اینکار حجم اضافه لازم دارید

ممنونم.
با ویندوز لایو تست نکردم.با لینوکس هم تست نکردم دیشنب دنبال لینوکس بودم پیدا نکردم برای تست.
.

Mohamad r3z4
31-03-2015, 16:07

چک دیسکو زدم این پیغام رو داد.

the disk check cloud not be performed because windows can't access the disk

S!nner
01-04-2015, 10:38
سلام
من یه هارد یک ترا wd my pass دارم دیروز وصلش کردم به تلوزیون الان دیگه ایکونش تو مای کامپیوتر نمیاد و نمیتونه شناساییش کنه
راهی هست که بشه بدون از دست دادن اطلاعات درستش کرد؟
ممنون

EXTREME
01-04-2015, 11:24
سلام
من یه هارد یک ترا wd my pass دارم دیروز وصلش کردم به تلوزیون الان دیگه ایکونش تو مای کامپیوتر نمیاد و نمیتونه شناساییش کنه
ممنون

سلام هارد رو به سیستم متصل کردید از disk managment سیستم عکس بدید...

S!nner
01-04-2015, 13:21
سلام هارد رو به سیستم متصل کردید از disk managment سیستم عکس بدید...

ata.royalfalcon
01-04-2015, 14:04

فایل سیستم پارتیشن 931 گیگابایتی این هارد دیسک برای ویندوز نامشخص هست و همچنین این پارتیشن فاقد letter هست .
اول از همه پیشنهاد میکنم روی یک سیستم دیگر هم تست کنید . اگر روی سیستم دیگر هم به همین شکل بود میبایستی این پارتیشن را با فایل سیستم NTFS فرمت کنید تا بتوانید مجدداً از آن استفاده کنید ولی از آنجایی که اطلاعات مهمی دارید توصیه میکنم قبل از فرمت کردن با استفاده از برنامه های مختلف سعی کنید اطلاعات را بازیابی و روی فضای دیگر ذخیره کنید . برای شروع نرم افزار EaseUS Data Recovery Wizard Professional را تست کنید (آموزش در پست دوم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) .

superior
01-04-2015, 19:34
سلام
ممنون

سیستم نمیتونه مونت کنه هارد شما رو، قبلا این مشکلو داشتم یادمه با mini tool prtition حل شد

Sent from my iPad using Tapatalk

mohammadlmx
05-04-2015, 18:47
سلام
یه هارد 40 مکستور دارم توی بایوس دیتکت میشه، ولی نمیشه روش ویندوز نصب کرد.هارد به هارد هم میکنم توی بایوس دیتکت میشه ولی در ویندوز دیتکت نمیشه و در قسمت disk management هم چیزی نشون نمیده.
نرم افزار Hd tune هم نشناختش.
نرم افزار های low level format هم نمیشناستش.
توی تاپیک گشتم آقای EXTREME گفته بودین که از بافر هارده.
اگه از بافر باشه باید چیکار کنم؟
:9:

War_Machine
06-04-2015, 11:31
سلام

من 6 ماه پیش یه هارد اکسترنال hv620 خریدم! ای دیتا!
مشکلی تا همین چند روز پیش نداشتم به هیچ عنوان!
اما چند روزیه هاردم موقع کار کردن صدای دنگ مانند میده مث آدم شیمیایی که سرفه میکنه![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اولش فکر کردم از بدسکتوره! با crystal disk info و hd tune تست کردم کوچکترین اشکالی نداشت هارد چه از لحاظ بدسکتور چه ارور و...دمای هارد هم معمول 36 درجست!

جالبی اینه که فقط موثع کار سنگین -کار با نت-گیم و موارد مشابه پشت سر هم این صدا رو میده بعد هنگ میکنه تا ریستارت یا دراوردن هارد از سیستمم درس نمیشه!

حالا جالبه کوچکترین برخورد-ضربه یا شوکی هم بهش وارد نشده تا الان!:|
گارانتی 3 ساله اونگ داره گارانتی خوبی که هست ولی میترسم به اسم چیزایی که گارانتی ساپورتشون نمیکنه پشتیبانی نکنن

الان به نظرتون بدم گارانتی؟میترسم هارد رو تعویض کنن یا موردی مثل این که اطلاعاتم از بین بره!
از یک طرف میترسم ببرم تعمیرگاه دیگه بعدا درست نشه اونوقت گارانتی هم نتونم استفاده کنم
توصیه شما چیه؟

EXTREME
06-04-2015, 15:07
سلام

من 6 ماه پیش یه هارد اکسترنال hv620 خریدم! ای دیتا!
مشکلی تا همین چند روز پیش نداشتم به هیچ عنوان!
اما چند روزیه هاردم موقع کار کردن صدای دنگ مانند میده مث آدم شیمیایی که سرفه میکنه!

اولش فکر کردم از بدسکتوره! با crystal disk info و hd tune تست کردم کوچکترین اشکالی نداشت هارد چه از لحاظ بدسکتور چه ارور و...دمای هارد هم معمول 36 درجست!

جالبی اینه که فقط موثع کار سنگین -کار با نت-گیم و موارد مشابه پشت سر هم این صدا رو میده بعد هنگ میکنه تا ریستارت یا دراوردن هارد از سیستمم درس نمیشه!

حالا جالبه کوچکترین برخورد-ضربه یا شوکی هم بهش وارد نشده تا الان!:|
گارانتی 3 ساله اونگ داره گارانتی خوبی که هست ولی میترسم به اسم چیزایی که گارانتی ساپورتشون نمیکنه پشتیبانی نکنن

الان به نظرتون بدم گارانتی؟میترسم هارد رو تعویض کنن یا موردی مثل این که اطلاعاتم از بین بره!
از یک طرف میترسم ببرم تعمیرگاه دیگه بعدا درست نشه اونوقت گارانتی هم نتونم استفاده کنم
توصیه شما چیه؟

الان تب health نرم افزار hd tune همه چی اوکی هست؟

یک دور هارد رو دیفرگمنت بکنید و حتما روی یک سیستم دیگه تست کنید اگر بازم مشکل پابرجا بود بدید برای گارانتی

War_Machine
06-04-2015, 17:25
الان تب health نرم افزار hd tune همه چی اوکی هست؟

یک دور هارد رو دیفرگمنت بکنید و حتما روی یک سیستم دیگه تست کنید اگر بازم مشکل پابرجا بود بدید برای گارانتی

متاسفانه یامد رفت عکس بگیرم بله کاملا همه چیز اوکی بود برنامه رو پاک کردم دوباره نصب کنم گفتم شاید اینطوری مطمئنتر باشه ولی الان هرکاری میکنم نصب نمیشه ارور file wrong name or label میده هرکاریم میکنم نصب نمیشه:n13:حالا باز سعی میکنم شد میذارم عکس

البته این تست رو با crystal disk info هم انجام دادم گفتم بذارم خالی از لطف نیست معتبره به هر حال

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 29c2a61831f0c8-v.jpg ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با hd tune هم وضعیت مشابه بود هیچ مشکلی شناسایی نمیشد!

ehsa2013
09-04-2015, 09:40
با سلام و خسته نباشید به کمک شما نیاز فوری دارم لطفا راهنمایی کنین چند وقت هستش هارد من به صورت شکل های ارسالی در اومده من به اطلاعات دو درایو دی و ای خودم نیازمندم لطفا کمک کنین با تشکر

EXTREME
09-04-2015, 11:47
با سلام و خسته نباشید به کمک شما نیاز فوری دارم لطفا راهنمایی کنین چند وقت هستش هارد من به صورت شکل های ارسالی در اومده من به اطلاعات دو درایو دی و ای خودم نیازمندم لطفا کمک کنین با تشکر

فایل سیستم دو پارتیشن به مشکل خورده یک چک دیسک روش انجام بدید اگر درست نشد بهترین کار ریکاوری دو پارتیشن است با نرم افزار eases data recovery برای اینکار نیاز به حجم اضافه دارید

Akom@n
09-04-2015, 19:47
یکی دو بار هارد اکسترنال سیلیکون پاور A60 من دمیج شده بود، بار اول بخضی از اطلاعات پاک شد که ریکاوری کردم و بار دوم هم کلش RAW شد که با پارتیشن ریکاوری درست نشد و با active file recovery بک آپ گرفتم و فرمت کردم.
اما موقع super scan با active partition recovery متوجه شدم که انگار بعضی سکتور هاش ایراد دارن
اما هیچ برنامه دیگه گزارش بدسکتور نداد!
( crystal disk info و HD tune و Hard Disk Sentinel )

به نظرتون هارد سالمه؟ چون شک دارم یه اسکن 4 ساعته از یه برنامه که کل فایل هام رو ریکاوری کرده غلط باشه :n36:
برای مطمئن شدن چی کار می تونم بکنم؟

sdfssdfs
09-04-2015, 21:58
شاید از این ویروسایی گرفتی که فایل هاتو مخفی میکنه تیک hiden. رو برای فایل های سیستمی بردار ببین نشون میده?

sent from my nexus

aluminum
11-04-2015, 21:00
دوستان این اروری که پیغام وارنینگ داده یعنی چی؟ چیز مهمی هست
هارد مربوط به لپ تاپ هست که تازه خریدم

ata.royalfalcon
11-04-2015, 21:23
دوستان این اروری که پیغام وارنینگ داده یعنی چی؟ چیز مهمی هست
هارد مربوط به لپ تاپ هست که تازه خریدم

این مورد در اکثر هارد دیسکهای تولیدی سامسونگ دیده میشه . اگر به سه پست بالایی دقت کنید (9963) میبینید که همین مورد را هم دارد و هارد دیسک بکار رفته هم سامسونگ هست . بنظر میرسه این مسئله برای هارد دیسکهای سامسونگ عادی باشه . اگر از برنامه های دیگه ای مثل CrystalDiskInfo و یا حتی Hard Disk Sentinel استفاده کنید مشکلی برای هارد دیسک گزارش نمکنند (تست کنید) .

پست 9004# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) همین تاپیک را هم مطالعه کنید .

ali_phd71
15-04-2015, 16:31
سلام دوستان
(هنگام نگارش این متن از هیجان دارم سکته میکنم:n19::n20:)
من یه هارد وسترن دیجتال مای پاسپورت داشتم چند سال پیش اقا یه 800 گیگی اطلاعات داشتیم بر اثر استفاده نادرست میبردم به کامپیوترهای مختلف میزدم و ... خلاصه پیش برادرم ضربه خورد و بد سکتور گرفت نیومد بالا با راهنمایی شما دوستان عزیز با برنامه hdd regenerate درست شد:n31:
دوباره بعد از چند ماه کار خراب شد فرستادم اهواز گفتن اقا بدسکتور بد گرفته درست بشو نیست:n14::n28::n30:
منم نا امید انداختم گوشه کمد میدادم بچه های خواهرم باهاش بازی کنن:n04:
همی الان گفتم بذار شانسی وصلش کنم دیدم ااا اومد بالا و رمز میخواد خلاصه با کمک خواهرم رمزش یادم اومدم و الان اجرا شد و بالا اومده :n19::n10::n09::n20:
الان چیکار کنم خیلی مترسم دلم میخواد خراب نشه چطور از سلامتش مطمئن بشم چیکار کنم:n13:
اطلاعتم هنوز هستن..:n02::n10:
یکم کنده مشخصه مشکل داره ترو خدا کمک کنید درست بشه:n28::n29:

*الان به usb3 وصله دارم یه فایل رو کپی میکنم با سرعت 200 کیلوبایت*<<<<<<بعد یه دفعه اوج گرفت تا 7 مگ...

1_zahra
16-04-2015, 00:58
سلام
من هارد اکسترنال Western 2TB MyBook Essential دارم

من چون هارد سیستمم پر بود ، برنامه Adobe Captivate 7 رو تنظیم کردم که project cache رو از درایو اکسترنال استفاده کنه و بدون ایجاد پوشه ای فقط اسم درایو و انتخاب کردم
بعد فرداش ،اومدم تو تنظیمات clear cache رو زدم
الان دیدم یکسری از فایل هام پاک شده ،تا قبل از کلیر کش ،100 گیگ و خورده ای بیشتر هاردم خالی نبود اما الان شده 700 و خورده ای:n04: ،یعنی 600 گیگ پاک شده :n28:
الان چک کردم ،خداروشکر اطلاعات خیلی خیلی مهم ام پاک نشده،
می خواستم بدونم میشه اطلاعات رو بازیابی کرد؟
یا حداقل فقط اسم فایل های پاک شده رو ببینم ؟
چون دقیقا نمیدونم چیا پاک شده؟
حداقل بدونم برام مهم بودن یا نه ؟

الان هم یکسری فولدر تو درایوم هست با این اسم ها 7056_2055983_tmp
8944_13724671_MVM_3
پسوندشون هم ،tmp
اینا برای چی ایجاد شدن؟

بعد توی بعضی از پوشه ها ،پوشه ای به اسم db ایجاد شده که داخلش فایلی به اسم already_in_use با پسوند lock ،این برای چیه؟ تاریخ ایجادش هم دقیقا همون روزی ه که clear cache کردم

الان خطری بقیه فایل هام و تهدید نمی کنه؟

ببخشید طولانی شد

ممنون میشم کمکم کنید

( وای خدای من ، الان باز دقت کردم ،تمام ، بازی هام پاک شده، call of duty ، assassins ، تمام سیمزهام ، mafia ، و ..........،بد بخت شدم)

YAHYA-PRO
16-04-2015, 09:31
دوستان یه هارد اکسترنال دارم که سرعت کپیش رو سیستم رومیزیم نهایت تا 15 مگ میرفت با راهنمایی دوستان این تنظیمات رو انجام دادم سرعتش یه خورده بیشتر شده

منتها هنوز سرعتش خیلی کمه همین هارد رو به لپ تاپ وصل میکنم سرعت کپیش ثابت روی 70 مگ هست:n13:
با چند تا سیستم رو میزی امتحان کردم سرعتش پایینه همیشه
مشکل از چیه ؟

EXTREME
16-04-2015, 14:46
دوستان یه هارد اکسترنال دارم که سرعت کپیش رو سیستم رومیزیم نهایت تا 15 مگ میرفت با راهنمایی دوستان این تنظیمات رو انجام دادم سرعتش یه خورده بیشتر شده

منتها هنوز سرعتش خیلی کمه همین هارد رو به لپ تاپ وصل میکنم سرعت کپیش ثابت روی 70 مگ هست:n13:
با چند تا سیستم رو میزی امتحان کردم سرعتش پایینه همیشه
مشکل از چیه ؟

این گزینه زیاد به سرعت انتقال اطلاعات ربطی نداره مربوط به safe remove هست که به صورت safe باشه یا نه

در مورد این که سرعت انتقال اطلاعات کم است روی یک سیستم دیگه هم هارد تست شده؟

یک عکس از تب health نرم افزار hd tune هارد هم بزارید

msh839
17-04-2015, 08:29
سلام دوستان
یه هارد my passport WD 1TB USB3 دارم که به پورت usb3 که میزنی هارد شناسایی میشه و راحت درایوش بالا میاد ولی به پورت usb معمولی میزنی هارد رو نمیشناسه و پیغام usb not recognized میده ! در این حالت قسمت disk management هم چیزی نشون نمیده
روی چندین سیستم دیگه هم امتحان کردم بازم این مشکل وجود داشت
ضمنا کابل هارد رو هم عوض کردم بازم مشکل حل نشد
از دوستان میخوام که منو راهنمایی کنند ممنون

havzhen
17-04-2015, 12:59
با سلام خدمت دوستان یه هارد اکسترنال دارم دیشب از دستم افتاد الان کار نمیکنه
وقتی وصلش میکنی چراغش روشن میشه ولی در مای کامپیوتر نشون داده نمیشه و یه صدای ویززززز ویزی هم میده
چیکار باید بکنم تعمیرش سخت افزاریه یا نرم افزاری؟

EXTREME
17-04-2015, 13:54
با سلام خدمت دوستان یه هارد اکسترنال دارم دیشب از دستم افتاد الان کار نمیکنه
وقتی وصلش میکنی چراغش روشن میشه ولی در مای کامپیوتر نشون داده نمیشه و یه صدای ویززززز ویزی هم میده
چیکار باید بکنم تعمیرش سخت افزاریه یا نرم افزاری؟

تو ضربه بیشترین آسیب به هد و پارکینگ هد وارد میشه باید به یک مرکز تخصصی هارد رو نشون بدید...

میتونه بدسکتور هم بوجود بیاد...

taghi_ramzi
17-04-2015, 20:56
سلام.
هارد سیگیت اکسپنشن یک ترام ، گاهی وقتی شروع به خوندن اطلاعات ازش میکنم ، یه صدای خفیف میده
با hd tune تست کردم calibration retry count warning میده
چیکارش کنم؟

ata.royalfalcon
18-04-2015, 07:16
سلام.
هارد سیگیت اکسپنشن یک ترام ، گاهی وقتی شروع به خوندن اطلاعات ازش میکنم ، یه صدای خفیف میده
با hd tune تست کردم calibration retry count warning میده
چیکارش کنم؟

سلام .

صداي خفيف براي هارد ديسكها كه اجزاء متحرك دارند عادي هست . الان مشكل خاصي داريد ؟ مثلاً كند شدن بيش از حد در خواندن و نوشتن اطلاعات ؟ دير شناسايي شدن هارد ديسك ؟ هنگ كردن سيستم وقتيكه هارد ديسك را به سيستم متصل ميكنيد يا در حال خواندن و نوشتن از/بر روي هارد ديسك اكسترنال هستيد ؟

در مورد calibration retry count ، مطمئن هستم كه هارد ديسك بكار رفته سامسونگ هست . اين مسئله در اكثر و شايد در تمام هارد ديسكهاي توليدي اين شركت ديده ميشود و اگر از برنامه های دیگه ای مثل CrystalDiskInfo و یا حتی Hard Disk Sentinel استفاده کنید مشکلی برای هارد دیسک گزارش نمکنند (تست کنید) .

taghi_ramzi
18-04-2015, 07:59
سلام .

صداي خفيف براي هارد ديسكها كه اجزاء متحرك دارند عادي هست . الان مشكل خاصي داريد ؟ مثلاً كند شدن بيش از حد در خواندن و نوشتن اطلاعات ؟ دير شناسايي شدن هارد ديسك ؟ هنگ كردن سيستم وقتيكه هارد ديسك را به سيستم متصل ميكنيد يا در حال خواندن و نوشتن از/بر روي هارد ديسك اكسترنال هستيد ؟

در مورد calibration retry count ، مطمئن هستم كه هارد ديسك بكار رفته سامسونگ هست . اين مسئله در اكثر و شايد در تمام هارد ديسكهاي توليدي اين شركت ديده ميشود و اگر از برنامه های دیگه ای مثل CrystalDiskInfo و یا حتی Hard Disk Sentinel استفاده کنید مشکلی برای هارد دیسک گزارش نمکنند (تست کنید) .

نه سرعتش فرق خاصی نکرده. شاید چون من رو سرعت زیاد حساس نیستم ، متوجه نشدم
ولی صدایی که میده ، فقط موقعیه که من روی یه فولدر کلیک میکنم. یه لحظه یه صدایی میده که به احتمال 98 درصد قبلاً نمیداد.
با نرم افزار دیگه تست کنم ببینم چی میشه.

Ahmad77888
20-04-2015, 19:51
سلام سیستم من بعد از روشن شدن و نمایش اولین صفحه مربوط به اطلاعات مادربورد فورا ریاستارت میشه و اصلا بالا نمیاد و توی همین چرخه ی ریاستارت شدن میمونه.همه قطعات کیس رو هم چک کردم.
امروز هارد رو جدا کردم و روی ی سیستم دیگه تست کردم اونم دقیقا همین مشکل واسش پیش اومد. مشکلش چیه به نظرتون؟

taghi_ramzi
20-04-2015, 20:55
تو برنامه Sentinel باید از extended self test استفاده کنم یا short کافیه؟

KENWOOD_10
21-04-2015, 00:57
سلام.من هاردم بدسکتور گرفته و فرمت دوتا از درایوهاش RAW شده و یازشون نمیکنه اما در قسمت Manage حجم داره...خالا یک هارد نو خریدم و میخوام فایلهای هارد خرابم رو به اون انتقال بدم!!آیا راهی هست فرمت Raw رو به Ntfs تغییر بدم و به فایلهای اون 2 تا درایو هم دسترسی داشته باشم و بتونم جابجاشون کنم؟؟از طریق دستورات Command prompt هر کاری کردم نشد!!!آیا راه دیگری هست؟
آیا نرم افزار ریکاوری قوی هست که اسم فایلها و فولدرها رو تغییر نده (اسم فایلهام خیلی مهمه) و بتونم اون فایلهای توی اون 2 تا درایو رو ریکاوری کنم؟

ata.royalfalcon
21-04-2015, 07:17
تو برنامه Sentinel باید از extended self test استفاده کنم یا short کافیه؟

اگر SMART Status هارد ديسك OK هست و اگر Short Self-Test مورد غير عادي را گزارش نكند بنظرم نيازي نيست براي Extended Self-Test وقت بذاريد مگر اينكه بخوهيد مطمئن بشيد تمام سطح مدياي هارد ديسكتان OK هست .

در واقع در Short Self-Test علاوه بر اينكه عملكرد قسمتهاي مختلف مانند read/write heads و servo و memory و ... تست ميكند فقط قسمت كوچكي از سطح مدياي هارد ديسك (نه تمام آن) و در مدت زماني كوتاه ، Read Scan ميشود . ميزان مدياي اسكن شده و اينكه كدام اجزاء تست شوند توسط سازنده تعيين ميشود . ولي در Extended Self-Test علاوه بر چك كردن مواردي كه در Short self-test انجام ميشود كل مدياي هارد ديسك براي آشكارسازي مناطق داراي مشكل (مثلاً بدسكتوري) Read Scan خواهد شد و بديهي هست كه هر چه قدر حجم هارد ديسك بيشتر باشد زمان مورد نياز براي تكميل Extended Self-Test بيشتر خواهد شد .

ata.royalfalcon
21-04-2015, 08:01
سلام.من هاردم بدسکتور گرفته و فرمت دوتا از درایوهاش RAW شده و یازشون نمیکنه اما در قسمت Manage حجم داره...خالا یک هارد نو خریدم و میخوام فایلهای هارد خرابم رو به اون انتقال بدم!!آیا راهی هست فرمت Raw رو به Ntfs تغییر بدم و به فایلهای اون 2 تا درایو هم دسترسی داشته باشم و بتونم جابجاشون کنم؟؟از طریق دستورات Command prompt هر کاری کردم نشد!!!آیا راه دیگری هست؟
آیا نرم افزار ریکاوری قوی هست که اسم فایلها و فولدرها رو تغییر نده (اسم فایلهام خیلی مهمه) و بتونم اون فایلهای توی اون 2 تا درایو رو ریکاوری کنم؟

سلام .

بايد ريكاوري كنيد و اطلاعات بازيابي شده را روي هارد ديسك ديگر ذخيره كنيد . براي اينكار ميتوانيد از برنامه EaseUS Data Recovery Wizard Professional استفاده كنيد (آموزش در پست دوم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) .
احتمال خرابي بيشتر و يا از بين رفتن كامل اطلاعات بخاطر وضعيت نامساعد هارد ديسك را هم در نظر بگيريد . اگر اطلاعات مهم و حياتي داريد پيشنهاد ميكنم به مراكر تخصصي ارسال كنيد .

graph68
21-04-2015, 12:12
سلام
هارد اکسترنال وسترن دیجیتالی 1 ترا داشتم که به دلیل داشتن بدسکتورهای فراون کلیه اطلاعاتش پرید البته با ریکاوری برگشت پذیر هستن میخوام طوری فرمتش کنم که مطمئن بشم دیگه قابل برگشت نیس اطلاعات که بدمش گارانتی تعویض کنم یکی دیگه بگیرم ,حالا مشکل من اینجاست که :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تو مای کامپیوتر هیچ درایوی براش نشون نمیده ولی با نرم افزار get data back شناسایی میشه و کلیه اطلاعاتش قابل بازیابی هر چند نه همشون و ناقص
یه نرم افزار برای فرمت معرفی کنید دوستان که بتونم باهاش این هارد رو فرمت مطمئن کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

graph68
21-04-2015, 12:13
سلام
هارد اکسترنال وسترن دیجیتالی 1 ترا داشتم که به دلیل داشتن بدسکتورهای فراون کلیه اطلاعاتش پرید البته با ریکاوری برگشت پذیر هستن میخوام طوری فرمتش کنم که مطمئن بشم دیگه قابل برگشت نیس اطلاعات که بدمش گارانتی تعویض کنم یکی دیگه بگیرم ,حالا مشکل من اینجاست که :

تو مای کامپیوتر هیچ درایوی براش نشون نمیده ولی با نرم افزار get data back شناسایی میشه و کلیه اطلاعاتش قابل بازیابی هر چند نه همشون و ناقص
یه نرم افزار برای فرمت معرفی کنید دوستان که بتونم باهاش این هارد رو فرمت مطمئن کنم

Akom@n
21-04-2015, 13:02
یکی دو بار هارد اکسترنال سیلیکون پاور A60 من دمیج شده بود، بار اول بخضی از اطلاعات پاک شد که ریکاوری کردم و بار دوم هم کلش RAW شد که با پارتیشن ریکاوری درست نشد و با active file recovery بک آپ گرفتم و فرمت کردم.
اما موقع super scan با active partition recovery متوجه شدم که انگار بعضی سکتور هاش ایراد دارن
اما هیچ برنامه دیگه گزارش بدسکتور نداد!
( crystal disk info و HD tune و Hard Disk Sentinel )

به نظرتون هارد سالمه؟ چون شک دارم یه اسکن 4 ساعته از یه برنامه که کل فایل هام رو ریکاوری کرده غلط باشه :n36:
برای مطمئن شدن چی کار می تونم بکنم؟

کسی از دوستان پیشنهادی نداره؟ عذر میخوام که دوباره یادآوری میکنم البته
چون هارد لپتاپم هم مشکل داره و میخوام تکلیف این مشخص بشه که بتونم روی اون وقت بذارم

سلام
هارد اکسترنال وسترن دیجیتالی 1 ترا داشتم که به دلیل داشتن بدسکتورهای فراون کلیه اطلاعاتش پرید البته با ریکاوری برگشت پذیر هستن میخوام طوری فرمتش کنم که مطمئن بشم دیگه قابل برگشت نیس اطلاعات که بدمش گارانتی تعویض کنم یکی دیگه بگیرم ,حالا مشکل من اینجاست که :

یه نرم افزار برای فرمت معرفی کنید دوستان که بتونم باهاش این هارد رو فرمت مطمئن کنم
من paragon میشناسم که wipe data داره که با روش های مختلف این کارو میکنه

Ahmad77888
21-04-2015, 14:25
سلام سیستم من بعد از روشن شدن و نمایش اولین صفحه مربوط به اطلاعات مادربورد فورا ریاستارت میشه و اصلا بالا نمیاد و توی همین چرخه ی ریاستارت شدن میمونه.همه قطعات کیس رو هم چک کردم.
امروز هارد رو جدا کردم و روی ی سیستم دیگه تست کردم اونم دقیقا همین مشکل واسش پیش اومد. مشکلش چیه به نظرتون؟

کسی میتتونه راهنمایی کنه؟

taghi_ramzi
21-04-2015, 15:08

به نظرمن میاد به احتمال قوی شما مشکل ویندوز دارید. سعی کنید ببنید میتونید ویندوز نصب کنید؟

sdfssdfs
21-04-2015, 16:55
به نظرمن میاد به احتمال قوی شما مشکل ویندوز دارید. سعی کنید ببنید میتونید ویندوز نصب کنید؟

به نظر میاد به جای کندن تک تک قطعات بهتر باشه با یه دیسک یا فلش یه سیستم عامل بوت کنید ببینید صفحه نصب بالا میاد یا نه

sent from my nexus

Ahmad77888
22-04-2015, 17:40
به نظر میاد به جای کندن تک تک قطعات بهتر باشه با یه دیسک یا فلش یه سیستم عامل بوت کنید ببینید صفحه نصب بالا میاد یا نه

sent from my nexus
ممنونم دوستان، با فلش بوت ویندوز رو ریپیر کردم درست شد. ممنونم

MJHamed
22-04-2015, 18:18
سلام
یه هارد ۱.۵ ترا باراکودا ۷۲۰۰.۱۱ هست که از کار افتاده یعنی اصلا موتورش کار نمیکنه. مشکل از مدارشه؟ میشه تعمیرش کرد؟ ارزش داره؟

KENWOOD_10
25-04-2015, 19:03
سلام دوستان.همونطور که قبلا گفتم هارد 500 هیتاچی داشتم که بدسکتور گرفته و الان یه هارد نو خریدم و فایلاشو توی اون کپی کردم...
حالا چند تا سوال داشتم:
1-آیا میتونم از اون قسمتهای هارد که سالمه و هنوز بدسکتور نگرفته برای آرشیو استفاده کنم؟
2-چطور میتونم اون قسمتهای سالم رو پیدا و پارتیشن بندی کنم طوری که دیگه اسمارت گیر نده؟
3-اگر کابلهای ساتای هارد رو در بیارم و فقط زمانی که به فایلهای اون هارد احتیاج داشتم کابل ها رو وصل کنم آیا امکان داره فایلهام به دلیل افزایش بدسکتور بپره؟(بیشتر مواقع و ایام کابلهاش قطع باشه و شاید 1 ماه تا چند ماه یه بار وصل بشه !!)
ممنون از پاسخ شما

ata.royalfalcon
25-04-2015, 19:39
سلام دوستان.همونطور که قبلا گفتم هارد 500 هیتاچی داشتم که بدسکتور گرفته و الان یه هارد نو خریدم و فایلاشو توی اون کپی کردم...
حالا چند تا سوال داشتم:
1-آیا میتونم از اون قسمتهای هارد که سالمه و هنوز بدسکتور نگرفته برای آرشیو استفاده کنم؟
2-چطور میتونم اون قسمتهای سالم رو پیدا و پارتیشن بندی کنم طوری که دیگه اسمارت گیر نده؟
3-اگر کابلهای ساتای هارد رو در بیارم و فقط زمانی که به فایلهای اون هارد احتیاج داشتم کابل ها رو وصل کنم آیا امکان داره فایلهام به دلیل افزایش بدسکتور بپره؟(بیشتر مواقع و ایام کابلهاش قطع باشه و شاید 1 ماه تا چند ماه یه بار وصل بشه !!)
ممنون از پاسخ شما

سلام .

1. بنظرم منطقیترین کار این هست که هارد دیسک را تعویض کنید . چون نمیتوان وضعیت هارد دیسک را پیش بینی کرد و ممکن هست اطلاعات به مخاطره بیافتد . پیشنهاد میکنم برای ذخیره اطلاعات غیر مهم از آن استفاده کنید مثلاً تبدیل به اکسترنال کنید و برای تماشای فیلم به TV متصل کنید.

2. SMART هارد دیسک را فقط با استفاده از تجهیزات و نرم افزارهای خاص میتوان ریسیت کرد . برای پیدا کردن قسمتهای سالم و استفاده از آن برای پارتیشن بندی ، ابتدا موقعیت بدسکتوری را مشخص کنید بعنوان مثال همانطوریکه در عکس زیر مشخص هست (برنامه HDD Regenerator) سکتور شماره 30724857 بعنوان بدسکتور مشخص شده . از آنجائی که هر سکتور 512 بایتی هست پس بدسکتوری در محدوده 14.65 گیگابایتی اول هارد دیسک هست پس حداقل تا محدوده 15GB اول پارتیشن بندی نکنید و یا اینکه تا 14GB اول پارتیشن بندی کنید و پس از ایجاد حدود 2GB فضای unallocated الباقی فضا را پارتیشن بندی کنید . اعداد تقریبی هست و میتونید برای دورتر شدن از ناحیه بدسکتوری فضای unallocated بیشتری ایجاد کنید .

3. همانطوریکه گفته شده وضعی هارد دیسک را نمیتوان دقیقاً پیش بینی کرد و توصیه میکنم اطلاعات مهم را روی هارد دیسک سالم ذخیره کنید .

KENWOOD_10
25-04-2015, 21:08
سلام .

1. بنظرم منطقیترین کار این هست که هارد دیسک را تعویض کنید . چون نمیتوان وضعیت هارد دیسک را پیش بینی کرد و ممکن هست اطلاعات به مخاطره بیافتد . پیشنهاد میکنم برای ذخیره اطلاعات غیر مهم از آن استفاده کنید مثلاً تبدیل به اکسترنال کنید و برای تماشای فیلم به TV متصل کنید.

2. SMART هارد دیسک را فقط با استفاده از تجهیزات و نرم افزارهای خاص میتوان ریسیت کرد . برای پیدا کردن قسمتهای سالم و استفاده از آن برای پارتیشن بندی ، ابتدا موقعیت بدسکتوری را مشخص کنید بعنوان مثال همانطوریکه در عکس زیر مشخص هست (برنامه HDD Regenerator) سکتور شماره 30724857 بعنوان بدسکتور مشخص شده . از آنجائی که هر سکتور 512 بایتی هست پس بدسکتوری در محدوده 14.65 گیگابایتی اول هارد دیسک هست پس حداقل تا محدوده 15GB اول پارتیشن بندی نکنید و یا اینکه تا 14GB اول پارتیشن بندی کنید و پس از ایجاد حدود 2GB فضای unallocated الباقی فضا را پارتیشن بندی کنید . اعداد تقریبی هست و میتونید برای دورتر شدن از ناحیه بدسکتوری فضای unallocated بیشتری ایجاد کنید .

3. همانطوریکه گفته شده وضعی هارد دیسک را نمیتوان دقیقاً پیش بینی کرد و توصیه میکنم اطلاعات مهم را روی هارد دیسک سالم ذخیره کنید .

ممنون از پاسختون...همونطور که گفتم من هارد نو خریدم و فایلهای مهم هارد بدسکتور دارم رو روی اون کپی کردم...حالا میخوام اگه بشه یه سری فایل که از درجه اهمیت کمتری برخوردار هستند و دیر به دیر مورد استفاده قرار میگیرند رو روی اون هارد بدکستور بریزم!!
1-آیا بجز نرم افزار HDD Regenerator نرم افزار سریع تری برای تشخیص مکان بدسکتور ها نیست؟ چون قبلا برای رفع بدسکتورهای هاردم تستش کردم و بعد از حدود 15 ساعت اسکن حتی به 50 درصد هم نرسیده بود!!!
2-اگه هارد رو دیر به دیر (خدودا 1 ماه یه بار ) به سیستم وصل کنم آیا بازم امکان پریدن فایلها در مکانهای سالم هارد که مجدد پارتیشن بندی کردم وجود داره؟ کلا ازش کم استفاده کنم.
4-آیا Fdisk کردن و یا low lewel format هارد دیسک مشکلپات اون رو کمتر نمیکنه و تعداد بدسکتور ها رو کم نمیکنه؟

ata.royalfalcon
25-04-2015, 22:55
ممنون از پاسختون...همونطور که گفتم من هارد نو خریدم و فایلهای مهم هارد بدسکتور دارم رو روی اون کپی کردم...حالا میخوام اگه بشه یه سری فایل که از درجه اهمیت کمتری برخوردار هستند و دیر به دیر مورد استفاده قرار میگیرند رو روی اون هارد بدکستور بریزم!!
1-آیا بجز نرم افزار HDD Regenerator نرم افزار سریع تری برای تشخیص مکان بدسکتور ها نیست؟ چون قبلا برای رفع بدسکتورهای هاردم تستش کردم و بعد از حدود 15 ساعت اسکن حتی به 50 درصد هم نرسیده بود!!!
2-اگه هارد رو دیر به دیر (خدودا 1 ماه یه بار ) به سیستم وصل کنم آیا بازم امکان پریدن فایلها در مکانهای سالم هارد که مجدد پارتیشن بندی کردم وجود داره؟ کلا ازش کم استفاده کنم.
4-آیا Fdisk کردن و یا low lewel format هارد دیسک مشکلپات اون رو کمتر نمیکنه و تعداد بدسکتور ها رو کم نمیکنه؟

1. مدت زمان لازم برای اسکن کردن تمام مدیای هارد دیسک معمولاً زمانبر هست و در تمام نرم افرار ها هم همینطور هست . میتونید فعلاً گزینه Prescan را انتخاب کنید و اگر موردی پیدا کرد طبق همان عمل کنید در غیر اینصورت باید از Normal Scan استفاده کنید تا مکان بدسکتوری بطور دقیقتر مشخص بشه .

2. نمیخوام چیزی بگم که بعداً خلافش از آب دربیاد . شاید مشکلی پیش نیاد و شاید حتی در بدترین حالت هارد دیسک توسط سیستم هم شناسایی نشه . به هر حال در هارد دیسکی که دارای مشکلاتی هست معمولاً باید بدترین احتمالات را در نظر گرفت .

3. LLF کردن هارد دیسک در فیکس کردن بعضی از بدسکتوری های به اصطلاح نرم افزاری میتونه موثر باشه ولی به هر حال اینکار تضمین شده نیست و این روشها روی بعضی از بدسکتوریها مثل بدسکتوریهای سخت افزاری یا موارد Reallocated شده بی تاثیر هست . حتی گاهی اوقات مدیای هارد دیسک کاملاً سالم هست و مشکلی ندارد ولی به خاطر خرابی در ترانسلیتور باعث میشود تمام یا قسمتی از آنها بعنوان بدسکتوری تشخیص داده بشود .

VahidDG2007
29-04-2015, 10:50
با سلام خدمت استاد عطای عزیز و سایر دوستان

متاسفانه از اونجایی که شانس ندارم دیروز هارد از دستم بر روی ضربه گیر تخم مرغی جعبش افتاد و حالا که استفاده میکنم وقتی گوشم و نزدیک هارد میبرم یه صدای تق تقی مثل در زدن از هارد میاد یعنی وقتی دست میزارین رو هارد بعضی اوقات مثلا در زمان اول و آخر کپی (نه وسطش) یا عقب جلو کردن فیلم این ضربرو میزنه که با دست احساس میشه یا گوشمو نزدیک هارد بگیرم شنیده میشه... حالا نمیدونم از اول همینطور بوده و من دقت نکردم یا کلا حساس شدم.... چون از فاصله 10 12 سانتی افتاد رو مقواش نباید به این کشکی اینجور بشه....

با HD Tune نتیجه ی زیر اومد

میخواستم بدونم نرم افزار بهتری هست که بتونه سلامت هد هارد و نشون بده و تایید کنه؟

پشتیبانی زنگ زدم گفتن یه فایل سنگینه یک پارچرو کپی کن ببین ارور میده یا نه البته منظورش از سنگین نمیدونم چقدر بود....

ata.royalfalcon
29-04-2015, 12:40
با سلام خدمت استاد عطای عزیز و سایر دوستان

متاسفانه از اونجایی که شانس ندارم دیروز هارد از دستم بر روی ضربه گیر تخم مرغی جعبش افتاد و حالا که استفاده میکنم وقتی گوشم و نزدیک هارد میبرم یه صدای تق تقی مثل در زدن از هارد میاد یعنی وقتی دست میزارین رو هارد بعضی اوقات مثلا در زمان اول و آخر کپی (نه وسطش) یا عقب جلو کردن فیلم این ضربرو میزنه که با دست احساس میشه یا گوشمو نزدیک هارد بگیرم شنیده میشه... حالا نمیدونم از اول همینطور بوده و من دقت نکردم یا کلا حساس شدم.... چون از فاصله 10 12 سانتی افتاد رو مقواش نباید به این کشکی اینجور بشه....

با HD Tune نتیجه ی زیر اومد

میخواستم بدونم نرم افزار بهتری هست که بتونه سلامت هد هارد و نشون بده و تایید کنه؟

پشتیبانی زنگ زدم گفتن یه فایل سنگینه یک پارچرو کپی کن ببین ارور میده یا نه البته منظورش از سنگین نمیدونم چقدر بود....

سلام .

اون صدايي كه احساس ميكنيد مربوط به حركت Head بر روي مديا هست و با توجه به كاري كه در اون زمان انجام ميدايد بنظرم عادي هست .

انجام تستهاي دقيق روي Head با تجهيزات و نرم افزارهاي خاص امكانپذير هست . با اينحال شايد بتوان بطور غير مستقيم و با انجام بعضي تستها از صحت كاركرد Head مطمئن شد .
موقع سقوط ، هارد ديسك خاموش بوده يا روشن ؟ اگر خاموش بوده با توجه به اينكه Head در Head Parking قرار ميگيره به سطح مديا آسيبي وارد نميشود . Smart Status هم كه OK هست . با اينحال اگر ميخواهيد مطمئن بشيد كه مشكلي پيش نيومده ميتونيد يه Extended self test روي همين هارد ديسك اجرا كنيد كه تمام مدياي هارد ديسك تست ميشود و اگر هم Head مشكل احتمالي داشته باشه معلوم ميشود . براي اجراي Extended self test ميتونيد از برنامه hard disk sentinel استفاده كنيد . براي كامل شدن اين نوع تست زمان زيادي لازم هست و بنظرم نيازي نيست كه تمام مدياي هارد ديسك را تست كنيد (مگر اينكه موقع سقوط هارد ديسك روشن بوده) ، فقط اجازه بديد چند دقيقه كار كند و اگر مشكلي نبود پس Head نبايد مشكلي پيدا كرده باشه .

چندين Attribute هم هست كه هر كدام ميتوانند نشاندهنده وجود مشكل در Head باشد (همه هارد ديسكها تمام موارد زير رو ممكن هست نداشته باشند) .

مثلاً :

Read Error Rate
Write Error Rate
Read Error Retry Rate
Flying height
Calibration Retry Count

alirezajigar69
29-04-2015, 12:40
سلام دوستان خسته نباشید :n19:
من این لپ تاپ رو سال 91 گرفتم بعد 10 روز کار کردن با لپ تاپ متوجه شدم یه صدای خیلی کم از هارد لپ تاپ میاد ! خیلی کم و موقعی متوجه میشی که هارد داره کار میکنه و فن لپ تاپ با سرعت خیلی پایین حرکت میکنه !!
بعد نرم افزار Hard Disk Sentinel رو نصب کردم دیدم سلامت هارد رو زده 18% !! این رو به فروشنده گفتم و گفتن استفاده کن اگه چیزی شد برات عوض ش میکنم !! البته بگم هارد هیچ مشکلی از خودش نشون نمیاد !!
تا اینکه دوباره در سال 92 نرم افزار رو نصب کردم دیدم همون 18% هست و باز هم هارد سالم کار می کرده ! دیروز 94/02/08 نرم افزار رو نصب کردم دیدم شده 9% !! ولی بازم هارد کار میکنه و هیچ علایم نداره !!!
عکس ها رو ببینید از چند برنامه !!
جالبه خود نرم افزار HDD Regenerator می گه مشکل داره !! ولی وقتی اسکن میکنه چیزی پیدا نمیکنه !! داخل ویندوز که چیزی پیدا نمیکنه !! و خارج ویندوز از بوت اجرا میکنمش 28 عدد D- 28 delays detected پیدا میکنه که بعد از 100 % شدن وقتی دوباره میزنی اسکن و تعمیر دوباره این 28 عدد رو پیدا میکنه !!
الان نمیدونم تکلیف چی هست ؟؟ هارد خرابه یا بدسکتور داره یا مشکلی نداره ؟؟؟
دوستان راهنمایی کنند
ممنون

عکس با نرم افزار های مختلف و بعد از انجام اسکن با نرم افزار HDD regenetor
700 کیلوبایت

EXTREME
29-04-2015, 14:49
سلام دوستان خسته نباشید :n19:
من این لپ تاپ رو سال 91 گرفتم بعد 10 روز کار کردن با لپ تاپ متوجه شدم یه صدای خیلی کم از هارد لپ تاپ میاد ! خیلی کم و موقعی متوجه میشی که هارد داره کار میکنه و فن لپ تاپ با سرعت خیلی پایین حرکت میکنه !!
بعد نرم افزار Hard Disk Sentinel رو نصب کردم دیدم سلامت هارد رو زده 18% !! این رو به فروشنده گفتم و گفتن استفاده کن اگه چیزی شد برات عوض ش میکنم !! البته بگم هارد هیچ مشکلی از خودش نشون نمیاد !!
تا اینکه دوباره در سال 92 نرم افزار رو نصب کردم دیدم همون 18% هست و باز هم هارد سالم کار می کرده ! دیروز 94/02/08 نرم افزار رو نصب کردم دیدم شده 9% !! ولی بازم هارد کار میکنه و هیچ علایم نداره !!!
عکس ها رو ببینید از چند برنامه !!
جالبه خود نرم افزار HDD Regenerator می گه مشکل داره !! ولی وقتی اسکن میکنه چیزی پیدا نمیکنه !! داخل ویندوز که چیزی پیدا نمیکنه !! و خارج ویندوز از بوت اجرا میکنمش 28 عدد D- 28 delays detected پیدا میکنه که بعد از 100 % شدن وقتی دوباره میزنی اسکن و تعمیر دوباره این 28 عدد رو پیدا میکنه !!
الان نمیدونم تکلیف چی هست ؟؟ هارد خرابه یا بدسکتور داره یا مشکلی نداره ؟؟؟
دوستان راهنمایی کنند
ممنون

عکس با نرم افزار های مختلف و بعد از انجام اسکن با نرم افزار HDD regenetor
700 کیلوبایت

یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدید

VahidDG2007
29-04-2015, 15:45
سلام .

اون صدايي كه احساس ميكنيد مربوط به حركت Head بر روي مديا هست و با توجه به كاري كه در اون زمان انجام ميدايد بنظرم عادي هست .

انجام تستهاي دقيق روي Head با تجهيزات و نرم افزارهاي خاص امكانپذير هست . با اينحال شايد بتوان بطور غير مستقيم و با انجام بعضي تستها از صحت كاركرد Head مطمئن شد .
موقع سقوط ، هارد ديسك خاموش بوده يا روشن ؟ اگر خاموش بوده با توجه به اينكه Head در Head Parking قرار ميگيره به سطح مديا آسيبي وارد نميشود . Smart Status هم كه OK هست . با اينحال اگر ميخواهيد مطمئن بشيد كه مشكلي پيش نيومده ميتونيد يه Extended self test روي همين هارد ديسك اجرا كنيد كه تمام مدياي هارد ديسك تست ميشود و اگر هم Head مشكل احتمالي داشته باشه معلوم ميشود . براي اجراي Extended self test ميتونيد از برنامه hard disk sentinel استفاده كنيد . براي كامل شدن اين نوع تست زمان زيادي لازم هست و بنظرم نيازي نيست كه تمام مدياي هارد ديسك را تست كنيد (مگر اينكه موقع سقوط هارد ديسك روشن بوده) ، فقط اجازه بديد چند دقيقه كار كند و اگر مشكلي نبود پس Head نبايد مشكلي پيدا كرده باشه .

چندين Attribute هم هست كه هر كدام ميتوانند نشاندهنده وجود مشكل در Head باشد (همه هارد ديسكها تمام موارد زير رو ممكن هست نداشته باشند) .

مثلاً :

Read Error Rate
Write Error Rate
Read Error Retry Rate
Flying height
Calibration Retry Count

با سپاس بی پایان از راهنمایی

در هنگام خاموش بودن افتاد و 10 12 سانت اصن فکرش و هم نمیکردم .....

تست
hard disk sentinel

تو این 15 دقیقه ی تست یکسره تق تق نکرد اما آخراش چند باری زد ....

اینم Short Self Test

متاسفانه تست اول 3 ساعت طول میکشه تا کاملشه اگه صلاح بدونید انجام میدم..

با این حال پشتیبانی گفت یه فایل سنگین و کپی کن و میگفت ما در مرکز خدمات هم اول همین کار و میکنیم حالا نمیدونم یعنی یدفعه 2 ترابایت میریزن رو هارد!؟

با این حال بنظرتون خودم فایلام و Rar کنم و بصورت یک فایل یکپارچه ی 50 گیگی در بیارم بعد کپی کنم کافیه؟ یا بیشتر از این مقدار باید باشه تا خدایی نکرده ایراد هد و نشون بده؟

آیا اگه هد مشکل پیدا کرده باشه در حین عملیات کپی ارور خواهد داد؟

با سپاس و تشکر از وقتی که میزارید مرسی......

alirezajigar69
29-04-2015, 15:47
یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدید
سلام دوست عزیز
عکس گرفتم توی فایل ۷۰۰ کیلوبایت انتهای پست قبلیم هست لطفا ببینید
ممنون!!! ۱۲ تا عکس هست!!!
دوستان من با نرم افزار LLF از داخل بوت هارد رو کامل فرمت کردم و حدود
۳ساعت وقت برد ! الان ویندوز نصب کردم و دوباره با نرم افزار دیدم همون ۹٪ مونده و فرقی نکرده!! دیگه چکارکنم؟؟ خسته شدم

ata.royalfalcon
29-04-2015, 18:12
با سپاس بی پایان از راهنمایی

در هنگام خاموش بودن افتاد و 10 12 سانت اصن فکرش و هم نمیکردم .....

تست
hard disk sentinel

تو این 15 دقیقه ی تست یکسره تق تق نکرد اما آخراش چند باری زد ....

اینم Short Self Test

متاسفانه تست اول 3 ساعت طول میکشه تا کاملشه اگه صلاح بدونید انجام میدم..

با این حال پشتیبانی گفت یه فایل سنگین و کپی کن و میگفت ما در مرکز خدمات هم اول همین کار و میکنیم حالا نمیدونم یعنی یدفعه 2 ترابایت میریزن رو هارد!؟

با این حال بنظرتون خودم فایلام و Rar کنم و بصورت یک فایل یکپارچه ی 50 گیگی در بیارم بعد کپی کنم کافیه؟ یا بیشتر از این مقدار باید باشه تا خدایی نکرده ایراد هد و نشون بده؟

آیا اگه هد مشکل پیدا کرده باشه در حین عملیات کپی ارور خواهد داد؟

با سپاس و تشکر از وقتی که میزارید مرسی......

لازم نیست تا این حد وسواس داشته باشید . اگر هد هارد دیسک مشکلی داشت علائم کاملاً مشهود بود مثل Detect نشدن هارد دیسک ، شنیده شدن صدای تیک تیک در فواصل زمانی معین و چندین موارد دیگر .

بجای اینکه یک فایل حجیم برای کپی کردن بسازید میتونید از منوی Disk همان برنامه ای که گفتم گزینه Write + Read test (از منوی پایین آمدنی) را انجام بدید که تمام سطح مدیا را با الگوی از پیش تعیین شده نوشته و سپس همان الگوی نوشته شده را مجدداً خوانده و تایید میکند . مطمئن باشید اگر هد مشکلی داشته باشه (که نداره) مشخص میشه . همانطوریکه قبلاً هم گفتم لازم نیست تمام سطح مدیا را تست کنید فقط اجازه بدید چند دقیقه کار کند مثلاً ده دقیقه یا یک ربع و بعد کنسل کنید .

نکته مهم : در این تست Write + Read کلیه اطلاعات از بین میرود .