PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

e_mohsen83
06-07-2008, 07:38
سلام
من يك هارد 320سامسونگ دارم از نوع ساتا
يكي از درايوام ناپديد شده تو هيچ برنامه اي هم نمي ياد بايد چه كنم كه برگرده بدون پاك شدن اطلاعات ..

heya
06-07-2008, 15:31
Model : MAXTOR STM3160811AS
p/n:9DR132_326
اينم اطلاعاته روي هارد
ميشه يه توضيح بدي چطور خونده ميشه؟

glc_engineer
06-07-2008, 22:20
Model : MAXTOR STM3160811AS
p/n:9DR132_326
اينم اطلاعاته روي هارد
ميشه يه توضيح بدي چطور خونده ميشه؟

Maxtor DiamondMax 20 160GB 3.5in SATA 3.0Gb/s Hard Drive STM3160811AS, 7200RPM, 8MB Cache

قسمت دوم سرچ در اينترنت بر اساس پارت نامبر

glc_engineer
06-07-2008, 22:29
سلام
من يك هارد 320سامسونگ دارم از نوع ساتا
يكي از درايوام ناپديد شده تو هيچ برنامه اي هم نمي ياد بايد چه كنم كه برگرده بدون پاك شدن اطلاعات ..

برنامه هاي معرفي شده در قبل رو ملاحظه كن

heya
07-07-2008, 00:26
سلام دوست عزيز من يه هارد
maxtor 160 GB sata دارم
از كاره هارد هم سر در نمي يارم ولي يه مشكلي دارم كه حدس ميزنم از هارد باشه
زمان زيادي طول ميكشه كه يه فايل و كپي و paste كنم البته اين در مقايسه با سيستم هاي ديگه اي مثه سيستم دوستم هست
كه در موارد ديگه سخت افزاري از اون ها بالاتره
ولي سرعت copyو paste اونا سريع تر انجام ميشه .
اين در حاليه كه مثلا براي كپي كردن يه فيلم با حجم 1.5g
از بس طول ميده كه بالا ميارم
امكان داره اصلا مشكلي وجود نداشته باشه و سرعت هارد پايين باشه و من در خريدم اشتباه كرده باشم؟
در ضمن از كجا مي تونم سرعت هارد و چك كنم؟
ممنون
الان علت مشكل من چيه؟

glc_engineer
07-07-2008, 05:55
الان علت مشكل من چيه؟

تمامي كانكشن ها و كابل هارو بررسي كن
مدل مينبرد و مدل پاورت رو بگو

heya
07-07-2008, 11:07
سلام
main b :GIGABYTE GA_945PLM_52
power :progress 450w

heya
07-07-2008, 11:22
در ضمن اين ارور مربوط به چيه؟
a disk read error occurred
يه ارور هم قبا بالا اومدن ويندوز ميده كه هست : oc fail please enter setup to change oc setting
يعني چي؟

ALt3rnA
08-07-2008, 02:02
سلام من يه مشكل دارم اونم اينكه سيستم بوت نميشه
يه ارور ميىده و ميكه
Ntldr not found
Yani chi ?
Chekar konam ?
Hardam maxto 500g hast va modelesham nemidonam

amirtoty
08-07-2008, 08:18
من یک هارد 360GB دارم یک 160GB هردو تا هارد وصل بود و درست کار میکردم! بعد هارد 160قطع کردم بازم ویندوز درست بالا میومد! تا اینکه دوباره 160 نصب کردم که دیگه ویندوز بالا نمیاد Logo اول ویندوز میاد ولی بعدش که باید ویندوز بیاد بالا سیاه میمونه!!!!! هارد 160 قطع کردم درست شد باز!!!! حالا چیکار کنم هر دوتا هاردام و لازم دارم!!!!!!!!!

starpars
08-07-2008, 12:49
من یه هارد مکستور 40 GB دارم (حدود 4 سال پیش خریده بودم) که الان یه ماهی میشه وقتی ویندوز بالا میاد تو صفحه welcom screen درایو I هارد رو همیشه چک میکنه هرچی هم میزارم تا آخر میره دفعه بعد بازم چک میکنه.
چند وقت پیش هم یه پوشه پر از نرم افزار تو اون یکی درایوش داشتم که یدفعه تبدیل شد به یه فایل با اسم نا مفهوم بعدشم درایو رو دفرگ کردم همون فایله هم پاک شد رفت.
یه چیز دیگه که هست اینکه چند وقت پیش یکی از پین های پشت هارد که به کابل IDE وصل میشه شکست که من برای جبران اون پین اومدم یه دونه سوزن مسی توی سوراخ کابل کردم که وقتی به هارد وصلش میکنم جای اوم پین شکسته رو بگیره.
خلاصه این هارد مثل جنگ زده ها شده .
به نظر شما میشه با نرم افزار های بد سکتور و این چیزا مشکلش رو حل کرد یا داره نفسای آخر و میزنه ؟

mobile6600
11-07-2008, 21:03
سلام
چند ماه پیش سیستم دوستم اینقدر کند شده‌ بود که‌ حتی باچند بار فرمت کامل هارد مشکلش حل نشد. مشکل رو گفتند از هاردشه‌، براش درست کردند اما دیگه‌ مث قبل سرعتش خوب نبود (کاملا محسوسه‌). بعد یکی دو ماه باز هم مث چند ماه پیش اونقدر سرعتش اومد پایین که‌ دوباره‌ کل هارد رو فرمت کردیم، برای اینکار خواستیم از MaxLLF استفاده‌ کنیم ولی واقعیتش بلد نبودیم چطور با بوت win98 اونو بالا بیاریم!!
حالا اگه‌ میشه‌ اساتید یه‌ راهنمایی بکنن که‌:
1. چطور با MaxLLF میشه‌ کار کرد؟
2. اصلا هارد رو چیکار کنیم که‌ مثل روز اولش سرعتش خوب بشه‌؟

اینم مشخصات سیستمش رو کامل مینویسم شاید لازم بشه‌:

hdd: maxtor 160g sam3160811as

Cpu: intel 3.06

mb: asus p5ad2-e

ram : twinmos 512m ddr2

mohmoj
12-07-2008, 13:32
با سلام
من از برنامه Disk Password Protection 4.8.624 استفاده میکنم بعد 2 تا از درایوهام قفل بودن
حالا که ویندوز عوض کردم اون 2تا درایوهام پاک شدن با چه برنامهای برگردونم که اطلاعات درایوام
پاک نشن احتیاجی به فرمت کردن نداشته باشه هاردم 200 ساتا هست .خاهشن کمک کنید حیاتیه.

amirtoty
12-07-2008, 14:14
من یک هارد 360GB دارم یک 160GB هردو تا هارد وصل بود و درست کار میکردم! بعد هارد 160قطع کردم بازم ویندوز درست بالا میومد! تا اینکه دوباره 160 نصب کردم که دیگه ویندوز بالا نمیاد Logo اول ویندوز میاد ولی بعدش که باید ویندوز بیاد بالا سیاه میمونه!!!!! هارد 160 قطع کردم درست شد باز!!!! حالا چیکار کنم هر دوتا هاردام و لازم دارم!!!!!!!!!

یکی پاسخگو نیست؟؟؟؟

beauty
12-07-2008, 23:02
دوستان من هفته پیش یک هارد سامسونک 320 ساتا 2 گرفتم

بعد از یک هفته استفاده دچار مشکل شده

در اسکن متوجه شدم 2 تا خونه قرمز damaged نشون میده

که به هیچ وجه هم درست نمیشه

ساعت ها گذاشتم اسکن کنه وقتی به اون 2 خونه میرسه صدای هارد زیاد میشه (مثل صدای قر قرررر)

بعدش هم هیچ اتفاقی نمیوفته

حتی پارتیشن ها رو پاک کردم اومدم فرمت کنم روی 39 درصد همون اتفاق میوفته

فرمت هم نمیشه الان با یه هارد دیگه دارم کار میکنم

کمکم میکنید ؟

amirtoty
12-07-2008, 23:07
ساعت ها گذاشتم اسکن کنه وقتی به اون 2 خونه میرسه صدای هارد زیاد میشه (مثل صدای قر قرررر)
کمکم میکنید ؟
باید از گارانتیش استفاده کنی! ولی ممکنه ببری بگن درست استفاده نکردی یا بگن ضربه خورده!

mohmoj
13-07-2008, 09:07
کسی نیست مارو راهنمایی کنه.

jak_1300
13-07-2008, 14:19
سلام دوستان من كامپيوترم ويروسي شد (هارد به هارد كرده بودم از طرف مقابلم ويروس گرفتم)و چون انتي ويروس قويي چون كاسپر اسكاي اينترنت سكوريتي 7 رو نصب داشتم و آپديت شده هم بود تماميه ويروس ها رو كشت اما اين وسط وقتي رو درايوهام كيليك ميكنم باز نميشه و پيغام ارور ميده كه عكسه اون پيغام رو گذاشتم حالا من يه راه خودم پيدا كردم اونم اينه كه يكي يكي درايوهام رو فرمت كنم منم فرمت كردم درست شد اما درايو سي رو ديگه نميتونم فرمت كنم چون نميخوام ويندوز رو دوباره نصب كنم آيا راهي وجود داره كه من بتونم بدونه عوض كردنه ويندوزم اين مشكل رو حل كنم لطفا اگه كسي چيزي ميدونه در اين رابطه دريغ نكنه
منتظره پاسخهاتون ميمونم با تشكر عرفان.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

smss.exe
22-07-2008, 08:10
سلام دوستان من كامپيوترم ويروسي شد (هارد به هارد كرده بودم از طرف مقابلم ويروس گرفتم)و چون انتي ويروس قويي چون كاسپر اسكاي اينترنت سكوريتي 7 رو نصب داشتم و آپديت شده هم بود تماميه ويروس ها رو كشت اما اين وسط وقتي رو درايوهام كيليك ميكنم باز نميشه و پيغام ارور ميده كه عكسه اون پيغام رو گذاشتم حالا من يه راه خودم پيدا كردم اونم اينه كه يكي يكي درايوهام رو فرمت كنم منم فرمت كردم درست شد اما درايو سي رو ديگه نميتونم فرمت كنم چون نميخوام ويندوز رو دوباره نصب كنم آيا راهي وجود داره كه من بتونم بدونه عوض كردنه ويندوزم اين مشكل رو حل كنم لطفا اگه كسي چيزي ميدونه در اين رابطه دريغ نكنه
منتظره پاسخهاتون ميمونم با تشكر عرفان.

سلام
دوست عزيز شما توى folder option تو قسمت veiw وقتى تيک show protect .... رو بردارى (دقيقا تيک وسطى رو اصلا اون ۳تا تيک رو بردار) يه فايل به اسم autorun.info وجود داره اونو پاک کنى مشکلت حل ميشه

shahab_f
25-07-2008, 21:13
سلام دوستان , من یه هارد 80 گیگ ساتا دارم , یه هارد 80 گیگ غیر ساتا امروز به کامپیوترم اضافه کردم و همه ی درایواشم اومد , بعد با برنامه ی partition magic خواستم تمام 4 پارتیشن هارد جدید رو تبدیل به یه دونه بکنم , بعد از اینکه همه ی کارارو کرد و ویندوز بالا اومد دیدم اطلاعات هارد اولم از بین رفته و و به جای هارد دومی , اولی تبدیل به یه درایو 80 گیگی شده , یعنی اون اصلیه , اونوقت تمام اطلاعاتم از دست رفته , میشه یه جوری برشون گردوند , خواهشا لطفا کمک کنید , مرسی.

بهنازی
25-07-2008, 21:46
با سلام به خدمت همه دوستان
امروز خواستم یه dvd رایتر رو روی یه سیستم قدیمی duron 8000 amd نصب کنم ولی همش موقع بوت تو یه مرحله این پیغام رو میده :
Boot from ATAPI CDROM failure
Disk Boot failure insert systemdisk and press ENTER
و همین جا گیر میکنه چیکار کنم و علت چیه رو ست آپ هم اسم dvd رایتر رو آورده ولی قبل از این مرحله این پیغامو هم میده :
Primary IDE channelno 80 conductor cable installed
کابل هم اول اومده به هارد و ار اونجا هم به dvd رایتر مشکل کجاست به نظرتون ممنون میشم کمک کنید.
با تشکر

nw_nk
25-07-2008, 22:22
با سلام به خدمت همه دوستان
امروز خواستم یه dvd رایتر رو روی یه سیستم قدیمی duron 8000 amd نصب کنم ولی همش موقع بوت تو یه مرحله این پیغام رو میده :
Boot from ATAPI CDROM failure
Disk Boot failure insert systemdisk and press ENTER
و همین جا گیر میکنه چیکار کنم و علت چیه رو ست آپ هم اسم dvd رایتر رو آورده ولی قبل از این مرحله این پیغامو هم میده :
Primary IDE channelno 80 conductor cable installed
کابل هم اول اومده به هارد و ار اونجا هم به dvd رایتر مشکل کجاست به نظرتون ممنون میشم کمک کنید.
با تشکر

سلام. مشکل شما خرابی هارد نیست.

لطفا در یک تاپیک پیگیری کنید تا زودتر به جواب برسید.

اینجا پاسخ دادم:

یه مشکل در نصب dvd رایتر در یه سیستم قدیمی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

glc_engineer
26-07-2008, 08:18
سلام دوستان , من یه هارد 80 گیگ ساتا دارم , یه هارد 80 گیگ غیر ساتا امروز به کامپیوترم اضافه کردم و همه ی درایواشم اومد , بعد با برنامه ی partition magic خواستم تمام 4 پارتیشن هارد جدید رو تبدیل به یه دونه بکنم , بعد از اینکه همه ی کارارو کرد و ویندوز بالا اومد دیدم اطلاعات هارد اولم از بین رفته و و به جای هارد دومی , اولی تبدیل به یه درایو 80 گیگی شده , یعنی اون اصلیه , اونوقت تمام اطلاعاتم از دست رفته , میشه یه جوری برشون گردوند , خواهشا لطفا کمک کنید , مرسی.

در صورتيكه اور رايت نكرده باشي
ميشه برگردوند اطلاعاتتو
مثلا ويندوزي چيزي دوباره روش نريخته باشي
اگر خودت ميتوني برنامه هاي قبلي معرفي شده رو باهاش كاركن
ياعلي

glc_engineer
26-07-2008, 08:24
با سلام
من از برنامه Disk Password Protection 4.8.624 استفاده میکنم بعد 2 تا از درایوهام قفل بودن
حالا که ویندوز عوض کردم اون 2تا درایوهام پاک شدن با چه برنامهای برگردونم که اطلاعات درایوام
پاک نشن احتیاجی به فرمت کردن نداشته باشه هاردم 200 ساتا هست .خاهشن کمک کنید حیاتیه.

قبل از اين كه ويندوزتو عوض كني ميبايست بك آپ ميگرفتي از اطلاعات قبلي
ببين با اين برنامه هايي كه فايلو بر ميگردونن ميشه كاري كرد
چند تاشو معرفي كرديم

يا علي

glc_engineer
26-07-2008, 08:27
من یه هارد مکستور 40 GB دارم (حدود 4 سال پیش خریده بودم) که الان یه ماهی میشه وقتی ویندوز بالا میاد تو صفحه welcom screen درایو I هارد رو همیشه چک میکنه هرچی هم میزارم تا آخر میره دفعه بعد بازم چک میکنه.
چند وقت پیش هم یه پوشه پر از نرم افزار تو اون یکی درایوش داشتم که یدفعه تبدیل شد به یه فایل با اسم نا مفهوم بعدشم درایو رو دفرگ کردم همون فایله هم پاک شد رفت.
یه چیز دیگه که هست اینکه چند وقت پیش یکی از پین های پشت هارد که به کابل IDE وصل میشه شکست که من برای جبران اون پین اومدم یه دونه سوزن مسی توی سوراخ کابل کردم که وقتی به هارد وصلش میکنم جای اوم پین شکسته رو بگیره.
خلاصه این هارد مثل جنگ زده ها شده .
به نظر شما میشه با نرم افزار های بد سکتور و این چیزا مشکلش رو حل کرد یا داره نفسای آخر و میزنه ؟

ببين تو اين كه هاردديسكت ديگه پير شده شكي نيست
ولي با لو لول فرمت ميتوني يه حالي بهش بدي
البته با مسئوليت خودت

يا علي

glc_engineer
26-07-2008, 08:30
سلام
چند ماه پیش سیستم دوستم اینقدر کند شده‌ بود که‌ حتی باچند بار فرمت کامل هارد مشکلش حل نشد. مشکل رو گفتند از هاردشه‌، براش درست کردند اما دیگه‌ مث قبل سرعتش خوب نبود (کاملا محسوسه‌). بعد یکی دو ماه باز هم مث چند ماه پیش اونقدر سرعتش اومد پایین که‌ دوباره‌ کل هارد رو فرمت کردیم، برای اینکار خواستیم از MaxLLF استفاده‌ کنیم ولی واقعیتش بلد نبودیم چطور با بوت win98 اونو بالا بیاریم!!
حالا اگه‌ میشه‌ اساتید یه‌ راهنمایی بکنن که‌:
1. چطور با MaxLLF میشه‌ کار کرد؟
2. اصلا هارد رو چیکار کنیم که‌ مثل روز اولش سرعتش خوب بشه‌؟

اینم مشخصات سیستمش رو کامل مینویسم شاید لازم بشه‌:

hdd: maxtor 160g sam3160811as

Cpu: intel 3.06

mb: asus p5ad2-e

ram : twinmos 512m ddr2

سي دي بوتيبلشو تهيه كن
حله

هيچ كاري نداره
البته با مسئوليت خودت

glc_engineer
26-07-2008, 08:33
یکی پاسخگو نیست؟؟؟؟

سوالتو واضح تر بپرس
ويندوز روي كدوم هاردديسكته
ضمنا هارديسكت ديتكت ميشه يانه

يا علي

glc_engineer
26-07-2008, 08:35

کمکم میکنید ؟

ببر گارانتي بگو تازه گرفتم و فرمت نميشه
يا درستش ميكنن يا برات عوض ميكنن

آدرس گارانتيشو هم خواستي بگو راهنمائيت ميكنيم
يا علي

starpars
26-07-2008, 13:15
ببين تو اين كه هاردديسكت ديگه پير شده شكي نيست
ولي با لو لول فرمت ميتوني يه حالي بهش بدي
البته با مسئوليت خودت

يا علي

من نرم افزار HDD Low Level Format رو دارم ولی منظورت از این که میگی با مسئولیت خودت چیه ؟
یعنی ممکنه با Low Level Format برای هارد مشکلی پیش بیاد ؟

amirtoty
26-07-2008, 13:28
سوالتو واضح تر بپرس
ويندوز روي كدوم هاردديسكته
ضمنا هارديسكت ديتكت ميشه يانه

يا علي
رو هارد دیسک 300 GB
بعد اصلا اون هار 160 که وصل میکنم اصلا تو ویندوز نمیاد

amirtoty
26-07-2008, 13:28

shahab_f
26-07-2008, 14:14
در صورتيكه اور رايت نكرده باشي
ميشه برگردوند اطلاعاتتو
مثلا ويندوزي چيزي دوباره روش نريخته باشي
اگر خودت ميتوني برنامه هاي قبلي معرفي شده رو باهاش كاركن
ياعلي
اولا دستت درد نکنه چه سریع جواب دادی ,اوررایت نکردم , میشه بگی کدوم برنامه تو کدوم صفحه ی تاپیکه ؟ آیا کار کردن باهاش آسونه یا بهتره بدم بیرون ؟؟
دستت درد نکنه:11:

papillon11
26-07-2008, 19:39
سلام دوستان من یه هارد 360 سیگیت گرفتم بعد از پارتیشن و بندی و نصب ویندوز ، موقع بوت شدن ، smart state bad را برای هارد میده و هشدار می داد که back up از اطلاعات بگیرم .منم smart غیر فعال کردم. اما هارد فعلا ایرادی نداره . می خواستم بدونم هارد بد سکتور چه طور میشه اصلاح کرد.

beauty
26-07-2008, 21:22
دوستان من یه هارد 320 سامسونگ ساتا 2 بافر 16 داشتم روز اول مشکل داشت

دادم گارانتی بعد از یک هفته که رفتم تحویل بگیرم یه هارد هیتاچی با همین مشخصات دادند با همون گارانتی

آیا هارد هیتاچی هارد خوبیه ؟ سرم کلاه نرفته باشه ؟‌

mohmoj
26-07-2008, 23:50
اگه مشکلی نیست کار ماهم را بندازید از متشکرتون تشکر.
پاک نشن احتیاجی به فرمت کردن نداشته باشه هاردم 200 ساتا هست .

glc_engineer
27-07-2008, 07:00
من نرم افزار HDD Low Level Format رو دارم ولی منظورت از این که میگی با مسئولیت خودت چیه ؟
یعنی ممکنه با Low Level Format برای هارد مشکلی پیش بیاد ؟

بله
احتمال اين كه دچار مشكل بشه هست

glc_engineer
27-07-2008, 07:07
دوستان من یه هارد 320 سامسونگ ساتا 2 بافر 16 داشتم روز اول مشکل داشت

دادم گارانتی بعد از یک هفته که رفتم تحویل بگیرم یه هارد هیتاچی با همین مشخصات دادند با همون گارانتی

آیا هارد هیتاچی هارد خوبیه ؟ سرم کلاه نرفته باشه ؟‌

جواب كارتو بده كافيه
باز دمشون گرم برات تعويض كردن

glc_engineer
27-07-2008, 07:09
سلام دوستان من یه هارد 360 سیگیت گرفتم بعد از پارتیشن و بندی و نصب ویندوز ، موقع بوت شدن ، smart state bad را برای هارد میده و هشدار می داد که back up از اطلاعات بگیرم .منم smart غیر فعال کردم. اما هارد فعلا ایرادی نداره . می خواستم بدونم هارد بد سکتور چه طور میشه اصلاح کرد.

ببين فعلا كه بدسكتور نداره
پس فعلا استفاده كن ازش و حالشو ببر

براي اصلاح بدسكتور
روشهاي سخت افزاري و نرم افزاري وجودداره
البته اين روش ها آدرس سكتور بد رو حذف ميكنن

glc_engineer
27-07-2008, 07:11
اولا دستت درد نکنه چه سریع جواب دادی ,اوررایت نکردم , میشه بگی کدوم برنامه تو کدوم صفحه ی تاپیکه ؟ آیا کار کردن باهاش آسونه یا بهتره بدم بیرون ؟؟
دستت درد نکنه:11:

ببين سرچ كن
نرم افزارهاي توي تاپيك و تاپيكهاي ديگه رو پيدا ميكني
يه كم ميبايست تجربه داشته باشي با اين نرم افزارها كار ميكني
مخصوصا كه تقريبا همشون كرك شده هستن

glc_engineer
27-07-2008, 07:15

دوباره....
سوال خودتو دقيق تر با ذكر جزئيات مطرح كن

shahab_f
29-07-2008, 12:37
ببين سرچ كن
نرم افزارهاي توي تاپيك و تاپيكهاي ديگه رو پيدا ميكني
يه كم ميبايست تجربه داشته باشي با اين نرم افزارها كار ميكني
مخصوصا كه تقريبا همشون كرك شده هستن

سلام , آقا دستت درد نکنه یه درایوم کامل برگشت یکیش نصفه , یکیشم بر نگشت , اومدم گفتم هم تشکر کنم هم کمی توضیح بدم به تجربیات شما اضافه شه :
من با برنامه ی Active UNDELETE تونستم این کارو کنم در حالی که Acronis Disk Director Suite با اون حجم زیادش فقط توانایی برگردوندن پارتیشن های Unallocated رو داشت یعنی وقتی که تمام ظرفیت هاردت تبدیل به درایو نشده باشه مثلا هاردت 80 ـه در حالی که فقط یه درایو 12 گیگی داری, در حالی که من تمام ظرفیت هاردم تبدیل شده بود به درایو C ,
در ضمن برنامه ی Active UNDELETE توی صفحه ی سوم همین تاپیکه , احتیاج به سریال نامبر داره که این زیر هست , اگه خواستی پستشو ویرایش کن سریال نامبرشم اضافه کن:

سه تا W بدونه فاصله Name:w w w.serials.ws

Serial: 0HK7Y4-1WZDTX-M1J5XF-GBEAM8

higrade61
30-07-2008, 12:34
سلام!
من تاپیک خاصی برای MicroSd ها پیدا نکردم. لطفا جواب من را اینجا بدین چون سوالم همچین بی ربط هم نیست.
من یه microSd 2GB دارم. موقع کپی کردن فایل ها eror میده، با Windows فقط میشه quick format کرد (که هیچ مشکلی رو حل نمیکنه)، در غیر این صورت وسط format هنگ میکنه با گوشی . به احتمال 100% bad sector پیدا کرده.هیچکدوم از ابزارهای windows فایده نداشت. هرچی رو اینترنت search کردم هیچ برنامه به درد بخوری برای رفع بدسکتور برای مموری کارت پیدا نکردم. لطفا کمک کنید ! ممنون

dandelionsland
02-08-2008, 00:15
سلام دوستان ‏dvd rom‎\cd rw‏ من وقتي ديسكي رو تو اون ميذارم اولش يه tittle discميبرسه بعد ميخواد ديسك رو فرمت كنه يه بار ok‏ زدم يه سي ديmp3 رو فرمت كرد_ ديكه اون سي دي توسط كامبيوتر خونده نمي شه (بنجره خالي باز ميكنه) ولي روي دستكاه سي دي خونه كار مي كنه حالا من جيكار كنم برا سي دي رايترم و اطلاعات اون سي دي رو جطور بازيابي كنم?

Amin.Shariat
06-08-2008, 15:54
دوستان من یه هارد Maxtor 500 Sata2 32MB Buffer دارم,شاید 4 روز نباشه که خریدمش ولی متاسفانه بد سکتور داشت,احتمالا رو بار که بوده ضربه خورده بود,ولی من بد سکتوراشا ریکاوری کردم و بعدش یه Low Level Format هم کردمش ولی باز هم افاقه نکرد و وقتی فایل روش میریزی فایل میپره و سرعت کپی کردن هم وحشتناک کم شده البته فقط روی درایو این هارد,جدیدا هم که سیستم وقتی بوت میشه هارد را میشناسه ولی نمیتونه Resume هاردا کامل کنه و بنابراین دیگه تو ویندوز هم درایوش نمیاد,از اساتید خواهشمندم که منا راهنمایی کنند که چه کار کنم,می خوام بدونم که مشکلش به صورت نرم افزاری حل میشه یا حتما باید پیشه یه تعمیرات سخت افزار ببرم؟

Gladiator King
07-08-2008, 16:55
با سلام به همه دوستان
من یک هارد 60 Maxtor دارم. وقتی برنامه partition magic تحت dos رو برای پارتیشن بندی اجرا کردم
چندتا ارور داد که هارد مشکل داره و باید fix بشه من هم اوکی کردم ولی از اون موقه تا حالا هارد مشکل داره
و ویندوز بالا نمی یاد و روی لوگوی ابتدای ویندوز قفل میشه
دیگه حتی ویندوز جدید هم نمیشه نصب کرد چون وقتی وارد نصب ویندوز میشم همون اول قفل میکنه
و حتی وارده داس هم نمیشه و خلاصه با هیچ CD بوتی راه نمی یوفته
و روی یک سیستم دیگه هم به عنوان هارد دوم گذاشتم که باز هم همین مشکلات برای اون سیستم هم به وجود اومد.

لطفا من رو راهنمایی کنید اطلاعات روی هارد حیاتی هستن. همش مقالات پدرم هستم.

[ali]
09-08-2008, 23:38
سلام

دوستان پس از اینکه ویندوزم بالا نیومد رفتم فرمت کنم دیدم می نویسه هاردی پیدا نشد بعد حجم رو کم کردم برای تعیین درای فرمت شد به سختی ولی نمی تونم از طریق بوت ویندوز پارتیشن بندی کنم چی کار کنم تا مشکل برطرف بشه؟

glc_engineer
10-08-2008, 10:20
سلام , آقا دستت درد نکنه یه درایوم کامل برگشت یکیش نصفه , یکیشم بر نگشت , اومدم گفتم هم تشکر کنم هم کمی توضیح بدم به تجربیات شما اضافه شه :
من با برنامه ی Active UNDELETE تونستم این کارو کنم در حالی که Acronis Disk Director Suite با اون حجم زیادش فقط توانایی برگردوندن پارتیشن های Unallocated رو داشت یعنی وقتی که تمام ظرفیت هاردت تبدیل به درایو نشده باشه مثلا هاردت 80 ـه در حالی که فقط یه درایو 12 گیگی داری, در حالی که من تمام ظرفیت هاردم تبدیل شده بود به درایو C ,
در ضمن برنامه ی Active UNDELETE توی صفحه ی سوم همین تاپیکه , احتیاج به سریال نامبر داره که این زیر هست , اگه خواستی پستشو ویرایش کن سریال نامبرشم اضافه کن:

سه تا W بدونه فاصله Name:w w w.serials.ws

Serial: 0HK7Y4-1WZDTX-M1J5XF-GBEAM8

خیلی متشکرم از شما که علاقه مندین
دوست عزیز این نرم افزار هایی که معرفی میشه بیشتر جنبه آماتوری داره
و کار راه بندازه و الا از لحاظ حرفه ای با این نرم افزار ها ما کار نمیکنیم

glc_engineer
10-08-2008, 10:22
سلام!
من تاپیک خاصی برای MicroSd ها پیدا نکردم. لطفا جواب من را اینجا بدین چون سوالم همچین بی ربط هم نیست.
من یه microSd 2GB دارم. موقع کپی کردن فایل ها eror میده، با Windows فقط میشه quick format کرد (که هیچ مشکلی رو حل نمیکنه)، در غیر این صورت وسط format هنگ میکنه با گوشی . به احتمال 100% bad sector پیدا کرده.هیچکدوم از ابزارهای windows فایده نداشت. هرچی رو اینترنت search کردم هیچ برنامه به درد بخوری برای رفع بدسکتور برای مموری کارت پیدا نکردم. لطفا کمک کنید ! ممنون

اصولا فناوری میکرو اس دی ها با ذخیره کننده های مغناطیسی متفاوته
و فقط در ذخیره کننده های مغناطیسی اصطلاحا بدسکتور داریم

glc_engineer
10-08-2008, 10:24
با سلام به همه دوستان
من یک هارد 60 Maxtor دارم. وقتی برنامه partition magic تحت dos رو برای پارتیشن بندی اجرا کردم
چندتا ارور داد که هارد مشکل داره و باید fix بشه من هم اوکی کردم ولی از اون موقه تا حالا هارد مشکل داره
و ویندوز بالا نمی یاد و روی لوگوی ابتدای ویندوز قفل میشه
دیگه حتی ویندوز جدید هم نمیشه نصب کرد چون وقتی وارد نصب ویندوز میشم همون اول قفل میکنه
و حتی وارده داس هم نمیشه و خلاصه با هیچ CD بوتی راه نمی یوفته
و روی یک سیستم دیگه هم به عنوان هارد دوم گذاشتم که باز هم همین مشکلات برای اون سیستم هم به وجود اومد.

لطفا من رو راهنمایی کنید اطلاعات روی هارد حیاتی هستن. همش مقالات پدرم هستم.

با اطلاعات حیاتی اینجوری برخورد میکنن!!!
یعنی یک بک آپی چیزی نداری ازشون

ببین دیگه بهشون دست نزن
ببر توی همون اهواز بده یکی برات ریکاوری کنه

glc_engineer
10-08-2008, 10:25
;2790583']سلام

دوستان پس از اینکه ویندوزم بالا نیومد رفتم فرمت کنم دیدم می نویسه هاردی پیدا نشد بعد حجم رو کم کردم برای تعیین درای فرمت شد به سختی ولی نمی تونم از طریق بوت ویندوز پارتیشن بندی کنم چی کار کنم تا مشکل برطرف بشه؟

از طریق بوت داس فرمت افدیسک کن شاید مشکلت حل بشه راستی مدل هاردت چیه؟

sasoolee
10-08-2008, 15:16
با سلام و تشکر بابت همچین تاپیک فوق العاده ای...

مشکل از اونجا شروع شد که با چند تا نرم افزار پارتیشن بندی (اعم از "پارتیشن مجیک" "آکرونیس دیسک دایرکتور" و پاراگون پارتیشن") قصد داشتم دو تا از درایوهام رو مرج کنم.....

وقتی نتونستم اینکار رو بکنم یکی از پارتیشن هام رو پاک کردم و بعد دوباره ساختمش و فرمتش کردم... هیچ مشکلی وجود نداشت و کامپیوتر رو شب خاموش کردم...

صبح که روشن کردم کامپیوتر در صفحه لوگوی ویندوز قفل میشد و بالا نمیومد........
به هیچ عنوان توسط هیچ نرم افزار بوتیبل برای پارتیشن بندی و هیچ ویندوزی هم بالا نمیاد........

حتی وقتی به کامپیوتر دیگه ای هم وصلش میکنم... اون کامپیوتر هم نمیتونه ویندوزش بالا بیاد.........

میشه راهنمایی کنید؟؟؟

[ali]
10-08-2008, 17:27
از طریق بوت داس فرمت افدیسک کن شاید مشکلت حل بشه راستی مدل هاردت چیه؟
سلام

مشکلم حل شد دوستان فقط چون ممکنه این مشکل برای سایرین پیش بیاد کارهایی رو که کردم شرح می دم تا اگر برای کسی اتفاق افتاد مشکل رو حل کنه
"ترجمه ی خطای پارتیشن بندی با بوت":دیسک سخت شما آسیب دیده است.
من از وقتی این بلا سرم اومد تلاش زیادی کردم تا نکنه بتون کاری بکنم.

اول که دیدم از طریق بوت اجازه‌ی فرمت رو نمی ده و می گه دیسک شما آسیب دیده است.اومدم 5 گیگ NTFُS (بیشتر اجازه نمی داد و می گفت هارد خرابه)گذاشتم برای درایو C بعد ویندوز نصب کردم از طریق ابزاری که خود ویندوز XP در اختیارم می ذاشت سایر درایو ها را پارتیشن بندی کردم بدون هیچ مشکلی پس نتیجه گرفتم هارد مشکلی نداره .یک بار دیگه همه‌ی پارتیشن ها رو فرمت کردم و این بار 8 مگ برای درایو سی گذاشتم و ویندوز را در پارتیشن دیگه نصب کردم(نصب در سایر پارتیشن ها ممکن بود) سرعت پس از نصب در ویندوز فوق العاده پایین بود می خواستم درایو C و D رو با نرم افزار نورتون مرج کنم که خوشبختانه نشد!

با نورتون دیسک دکتر و تیون آپ دیسک داکتر دیسک را گذاشتم بررسی هر دو درخواست راه اندازی مجدد کردند(البته داشتم با پارتیشن مجیک نورتن هم ور می رفتم) سیستم رو راه اندازی کردم نوشت سیستم نمی تونه بالا بیاد و...

تصمیم گرفتم یک بار دیگ ویندوز رو با فرمت و از بین بردن پارتیشن ها بسازم خوشبختانه خدا خواست و این بار به راحتی هر چه تمام تر این عمل انجام و مشکلم حل شد.

[ali]
10-08-2008, 17:38
با سلام و تشکر بابت همچین تاپیک فوق العاده ای...

مشکل از اونجا شروع شد که با چند تا نرم افزار پارتیشن بندی (اعم از "پارتیشن مجیک" "آکرونیس دیسک دایرکتور" و پاراگون پارتیشن") قصد داشتم دو تا از درایوهام رو مرج کنم.....

وقتی نتونستم اینکار رو بکنم یکی از پارتیشن هام رو پاک کردم و بعد دوباره ساختمش و فرمتش کردم... هیچ مشکلی وجود نداشت و کامپیوتر رو شب خاموش کردم...

صبح که روشن کردم کامپیوتر در صفحه لوگوی ویندوز قفل میشد و بالا نمیومد........
به هیچ عنوان توسط هیچ نرم افزار بوتیبل برای پارتیشن بندی و هیچ ویندوزی هم بالا نمیاد........

حتی وقتی به کامپیوتر دیگه ای هم وصلش میکنم... اون کامپیوتر هم نمیتونه ویندوزش بالا بیاد.........

میشه راهنمایی کنید؟؟؟

سلام

شما قصد داشتید چه پارتیشن هایی رو مرج کنید آیا اون پارتیشن جز پارتیشن های اصلی بود(C و یا پارتیشنی که ویندوز نصب هست؟)

شما از طریق دستورات ریکاوری کنسول مشکل رو پیگری کنید. سوئیچ های CHKDSK را به کار بگیرید از سوییچ :/p هم استفاده کن بعد FixBoot و FixMBR را هم به کار بگیر درمورد دستور FixMBR دقت کن

می شه بگی چه پیغامی می ده وقتی بالا نمی یاد؟

sasoolee
10-08-2008, 19:47
;2794083']سلام

شما قصد داشتید چه پارتیشن هایی رو مرج کنید آیا اون پارتیشن جز پارتیشن های اصلی بود(C و یا پارتیشنی که ویندوز نصب هست؟)

شما از طریق دستورات ریکاوری کنسول مشکل رو پیگری کنید. سوئیچ های CHKDSK را به کار بگیرید از سوییچ :/p هم استفاده کن بعد FixBoot و FixMBR را هم به کار بگیر درمورد دستور FixMBR دقت کن

می شه بگی چه پیغامی می ده وقتی بالا نمی یاد؟

من توی مرج کردن موفق نشدم ...

دوست عزیز سیستم هیچ پیغام خاصی نمیده.... ویندوز بالا نمیاد...... هیچ نرم افزاری هم قادر نیست بالا بیارتش.......
به محض اینکه این هارد به سیستم دیگه ای وصل میشه اون سیستم هم بالا نمیاد...

به نظر شما با این شرایط چه جوری میشه چک دیسک کرد؟؟؟؟؟؟؟؟

من توی یکی از همین فروم ها خوندم که ممکنه با لینکوس بتونم مشکل رو حل کنم...

یه هارد دیگه هم دارم... سعی میکنم رو اون هارد لینوکس نصب کنم اما هنوز موفق نشدم...(کامپیوترم فلاپی نداره ... همش هم پیعام no cdrom میده)

راه بهتری سراغ دارین؟

[ali]
11-08-2008, 14:54
من توی مرج کردن موفق نشدم ...

دوست عزیز سیستم هیچ پیغام خاصی نمیده.... ویندوز بالا نمیاد...... هیچ نرم افزاری هم قادر نیست بالا بیارتش.......
به محض اینکه این هارد به سیستم دیگه ای وصل میشه اون سیستم هم بالا نمیاد...

من توی یکی از همین فروم ها خوندم که ممکنه با لینکوس بتونم مشکل رو حل کنم...

یه هارد دیگه هم دارم... سعی میکنم رو اون هارد لینوکس نصب کنم اما هنوز موفق نشدم...(کامپیوترم فلاپی نداره ... همش هم پیعام no cdrom میده)

راه بهتری سراغ دارین؟
سلام

من گفتم از طریق سی دی بالا بیا بعد دستورات رو پیگیری کن.

اگر یکی از سی دی های بوتیبل نورتون رو داشته باشی و بعد در NU هارد رو چک کن.

مشخصات هاردتون رو هم بنویسید

درمورد قسمت دوم سوالتون در تنظیمات بایوس باید گزینه ی مورد نظر رو غیر فعال کنید تا بررسی نکنه

sasoolee
11-08-2008, 17:17
;2798030']سلام

من گفتم از طریق سی دی بالا بیا بعد دستورات رو پیگیری کن.

اگر یکی از سی دی های بوتیبل نورتون رو داشته باشی و بعد در NU هارد رو چک کن.

مشخصات هاردتون رو هم بنویسید

درمورد قسمت دوم سوالتون در تنظیمات بایوس باید گزینه ی مورد نظر رو غیر فعال کنید تا بررسی نکنه

دوست عزیز با هیچگونه سی دی بوتیبلی بالا نمیاد....چه برسه سی دی ویندوز که من بخوام ریکاوری کنسول بیارم.........

به محض اینکه میخواد سیستم عامل یا سی دی بوتیبل اونو بالا بیاره .... همینجوری میمونه حتی یک ساعت هم صبر کردم هیچ اتفاقی نیافتاد.........

از همفکری ممنون

راهکار بهتری سراغ ندارین؟؟؟

P A R M I S
12-08-2008, 08:11
سلام
خيلي اطلاعاتتون عالي بود بااين كه سه واحد ذخيره واطلاعات پاس كردم اين تايپيك نشون دادهيچي درمورد ذخيره سازي نمي دونم والكي الكي 17.5شدم
يه سوال داشتم
من براي نصب يه سيستم عامل روي هاردم بامشكل برخوردم كه مشكلم طبق راهنمايي انجمن لينوكس شايد مربوط بشه به هاردم براي همين برنامه اي براي تست وبررسي هاردمي خواستم
هاردم 80گيگ مكستور سنگاپوره وحدود 2يا 3ساله ازش استفاده مي شه
خودم با يه برنامه ي تست كه يه عزيزي بهم داد هارد رو تست كردم هيچ بدسكتوري نداشت ولي مي خوام يه نرم افزاري روبراي بازسازي هاردبهم معرفي كنيد كه نيازبه فلاپي هم نداشته باشه چون فلاپي درايوم خرابه
نمي دونم متوجه منظورم شديد يانه؟؟
يه نرم افزار براي بازسازي هارد مثل maxblast 4 كه نياز به فلاپي نباشه
من سي دي رايتر ودي وي دي رايتر وفلش مموري دارم ولي اين برنامه مكس بلستر نيازبه فلاپي داره
وهمين الان با نرم افزار hdtune_255 هاردرو به نوعي اسكن كردم واين نتيجه ارورهاش بود يعني صفرخالص وهيچ جا اثري از بدسكتورنبود

P A R M I S
12-08-2008, 08:57

توی یکی از همین فروم ها خوندم که ممکنه با لینکوس بتونم مشکل رو حل کنم...

راه بهتری سراغ دارین؟
من تولينوكس يه مبتدي بيشتر نيستم ولي اين راه حل براي سيستم من كه قفل شده بود مفيد بود
مي توني يه سي دي زنده از پارسيكس يا ابونتو تهيه كني بدون اين كه بخواد روي سيستمت لينوكس نصب كني سيستم عامل پارسيكس يا ابونتو بالامياد
بعدازاون بهتره ازمنوي سيستم گزينه log out روبزني وبا كاربر root وپسوند parsix براي پارسيكس و پسوند ubontu براي ابونتو واردبشي وازمنو appilicaotion وارد sistem tools وابزار پارتيشن اديتور بشي كه تمام پارتيشن هاتو وقدرت حذف وپاك كردنش روبهتون نشون ميده
واگه مشكل خاصي داشتي باتوجه به نوع سي دي زنده ات به انجمن گنولينوكس برو وتو تايپيك پارسيكس يا ابونتو مشكلت روبنويس

MasterCode
12-08-2008, 09:14
سلام
خيلي اطلاعاتتون عالي بود بااين كه سه واحد ذخيره واطلاعات پاس كردم اين تايپيك نشون دادهيچي درمورد ذخيره سازي نمي دونم والكي الكي 17.5شدم
يه سوال داشتم
من براي نصب يه سيستم عامل روي هاردم بامشكل برخوردم كه مشكلم طبق راهنمايي انجمن لينوكس شايد مربوط بشه به هاردم براي همين برنامه اي براي تست وبررسي هاردمي خواستم
هاردم 80گيگ مكستور سنگاپوره وحدود 2يا 3ساله ازش استفاده مي شه
خودم با يه برنامه ي تست كه يه عزيزي بهم داد هارد رو تست كردم هيچ بدسكتوري نداشت ولي مي خوام يه نرم افزاري روبراي بازسازي هاردبهم معرفي كنيد كه نيازبه فلاپي هم نداشته باشه چون فلاپي درايوم خرابه
نمي دونم متوجه منظورم شديد يانه؟؟
يه نرم افزار براي بازسازي هارد مثل maxblast 4 كه نياز به فلاپي نباشه
من سي دي رايتر ودي وي دي رايتر وفلش مموري دارم ولي اين برنامه مكس بلستر نيازبه فلاپي داره
سلام
برنامه های جدید این لیست رو امتحان کنید ، بد نیست...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
همین طور این نرم افزار که ظاهرا نسخه ی سی دی رام هست...

و همین طور نرم افزار HDD Regenerator هم قبلا تست شده و برخی بدسکتور ها رو فیکس میکنه...{ نیاز به کرک داره } و فلاپی و سی دی رام رو پشتیبانی میکنه...
لینک اول:

لینک دوم:

موفق باشید.

[ali]
13-08-2008, 15:35
لینک فول ورژن HDD Regenerator

پسورد

amirtoty
15-08-2008, 00:12
Hardam be kool kharab shode
engar ke hard vaasl nist
chikar konam?
vaghti harde vasl e Windows ham nasb nemishe
----------------------------------------------------------
alanam ba linux oomadam
farsi nadaram

SSS_HHH_OOO
16-08-2008, 16:23
چطوری Bad clusters رئ رفع کنم؟؟؟ با scan disk خود ویندوز رو 49 درصد که میرسه هارد صدای خیلی بدی میده...
نرمافزاری در این رابطه هست؟؟؟

javadshahvand
16-08-2008, 16:46
چطوری Bad clusters رئ رفع کنم؟؟؟ با scan disk خود ویندوز رو 49 درصد که میرسه هارد صدای خیلی بدی میده...
نرمافزاری در این رابطه هست؟؟؟

HDD Regenerator

ali_united
18-08-2008, 03:12
سلام
امیدوارم حال همه میزون باشه
من 2 تا هارد مکستور دارم روی 40 گیگ ویندوز ایکس پی نسبه و اونیکی هم 60 گیگ کلی اطلاعات کاری دارم.
هارد 60 گیگم 3 تا پارتیشن داره چند وقت پیش درایو اولش با کندی باز میشد.
بعدا هم وقتی واردش میشدم کند بود و کلا هیچ فایلی توش نشون نمیداد در صورتیکه میزد 24 گیگ 14 گیگ فضای خالی داره
امروز با پارتیشن مجیک تست کردم متاسفانه هارد 60 گیگم رو با رنگ زرد نشون میده و به اینصورته
partition type: BAD
توی منوهای پارتیشن مجیک هم هیچ چیزی فعال نیست نمیدونم چیکار کنم.
ایا راهی هست که بتونم درستش کنم
برام خیلی مهمه
دو درایو دیگه بدون اشکال کار میکنه فقط دومی کمی کند شده
توی یه سیستم دیگه چک کردم همین موضوعات کاملا تکرار شد.
لطفا اگر امکان داره راهنمایی کنید.
ایا برنامه ای هست که بشه درستش کرد و اطلاعات سالم بمونه ؟؟؟؟؟؟؟
متشکرم
موفق باشید

[ali]
18-08-2008, 19:46
با سلام
دوستان عزيز مي شه درمورد قسمت قرمز رنگ توضيح بدهيد آيا راهي باري رفعش هست ؟

senator mj
20-08-2008, 13:46
سلام .دوستان هارد من بعضی اوقات صدای تق میکنه.درایو سی را فرمت کردم خوب نشد.دارم اهنگ گوش میدم یه دفه اهنگ گیر میکنه.توی نت که میام مسنجر هنگ میکنه.بعضی از برنامه ها هم غیر قابل اجرا میشن و یه صفحه cmd میاد و میره.(در هنگام اجرای برنامه)مشکل از چیست؟؟؟خیله وقته اینجوری شده.ولی باهاش کنار امدم.الان مشکل حاد تر شده

[ali]
21-08-2008, 12:35
سلام .دوستان هارد من بعضی اوقات صدای تق میکنه.درایو سی را فرمت کردم خوب نشد.دارم اهنگ گوش میدم یه دفه اهنگ گیر میکنه.توی نت که میام مسنجر هنگ میکنه.بعضی از برنامه ها هم غیر قابل اجرا میشن و یه صفحه cmd میاد و میره.(در هنگام اجرای برنامه)مشکل از چیست؟؟؟خیله وقته اینجوری شده.ولی باهاش کنار امدم.الان مشکل حاد تر شده
با HD Tune و یا سایر برنامه های جانبی سلامتی هارد رو بررسی کن به نظر من یک بار عمل LLF را انجام بده.(فرمت سطح پایین)

javadshahvand
21-08-2008, 15:30

از تب error scan برنامه hdtune یک عکس بزار?

Elrond
21-08-2008, 16:08
هارد من يك صداي تق مانند مي كنه بعد سيستم هنگ مي كنه.
چي كار كنم ؟

javadshahvand
21-08-2008, 16:13
هارد من يك صداي تق مانند مي كنه بعد سيستم هنگ مي كنه.
چي كار كنم ؟

مدل پاور+از تب error scan و بنچمارک برنامه hdtune عکس بزار?

[ali]
24-08-2008, 01:05
اگر بد سکتور رو مارک کرده باشیم راهی برای نمایش مجدد و آن مارکش هست؟

hbh
25-08-2008, 11:03
سلام
من با paragon partition manager یکی از درایو هامو resize کردم بعد اومدم با partition magic کار کنم،وقتی اجراش کردم یه پیغام داد که هارد شما دارای اشکاله، می خواهید تعمیرش کنم ؟ ، وقتی که ok کردم پارتیشن مجیک دیگه اجرا نشد و من سیستمو ریست کردم.
بعد از این کار دیگه سیستم من ویدوزش بالا نیومد ( بهد از اینکه می خواد ویندوز لود بشه سیستم ریست می شه اونم بعد ار چند دقیقه )
سیستم دیگه تو داس نمیره ، یعنی گیر میکنه
هیچ ویندوزی حتی واسه نصب هم نمیره
وقتی رو یه هارد که ویندوز داره هارده خودمو نصب میکنم دیگه ویندوز اون هارد هم بالا نمیاد
من فقط تونستن لینوکس نصب کنم و تو لینوکس هارد رو می شناسه ولی 2 تا از درایو هارو می شناسه ،درایو c رو با d ، که درایو D رو حدود 12 بار می شناسه ، یعنی 12 تا پارتیشن D میشناسه
من باید پی کار کنم ؟
کمکم کنید...

morteza_jacobi
25-08-2008, 19:34
سلام من یک هارد Maxtor 200 گیگ دارم و اوایل هارد یک صداهایی میداد و چراغ هارد روشن میشد و سرعت هم کند بعد از یک مدتی دیگه ویندوز بالا نمی امد و هر بار هم که می خواستم ویندوز بریزم سر فرمت ویندوز گیر می کرد و ارور میداد تا اینکه یک هارد 80 قدیمی رو مستر کردم و ویندوز رو روش انداختم و اون الان بالا میاد با این هارد ولی وقتی می خوام رو درایو C فایل بریزم گیر میکنه و صداش در میاد و فقط انگار مشکل درایو C هست برنامه هست بشه تعمیرش کرد ؟؟؟

gamekhor2007
26-08-2008, 09:36
موقه کار در محیط یا بازی یکدف یک صفحه آبی میاد و ویندوز ریستارت میشه.موقع پارتیشن اولیه از Quick استفاده کردم.خدماتی گفت برو یکبار دیگه با فول فرمت کن شاید درست بشه.چقدر امکان داره درست بشه؟

glc_engineer
26-08-2008, 11:09
;2856341']اگر بد سکتور رو مارک کرده باشیم راهی برای نمایش مجدد و آن مارکش هست؟

بله
نرم افزار و سخت افزارهایی برای این نمایش مجدد وجود داره
لطفا در صورتیکه به صورت تخصصی تعمیرات هارددیسک رو پیگیری میکنین از درج سوالات تخصصی در فوروم خودداری کنین

به صورت پیغام خصوصی بپرسین

glc_engineer
26-08-2008, 11:18
سلام من یک هارد Maxtor 200 گیگ دارم و اوایل هارد یک صداهایی میداد و چراغ هارد روشن میشد و سرعت هم کند بعد از یک مدتی دیگه ویندوز بالا نمی امد و هر بار هم که می خواستم ویندوز بریزم سر فرمت ویندوز گیر می کرد و ارور میداد تا اینکه یک هارد 80 قدیمی رو مستر کردم و ویندوز رو روش انداختم و اون الان بالا میاد با این هارد ولی وقتی می خوام رو درایو C فایل بریزم گیر میکنه و صداش در میاد و فقط انگار مشکل درایو C هست برنامه هست بشه تعمیرش کرد ؟؟؟

با نرم افزار اچ دی دی ریجنریتور

البته صد درصد با مسئولیت خودت
توضیحاتش رو هم میتونی با سرچ توی همین تاپیک پیدا کنی

glc_engineer
26-08-2008, 11:23
موقه کار در محیط یا بازی یکدف یک صفحه آبی میاد و ویندوز ریستارت میشه.موقع پارتیشن اولیه از Quick استفاده کردم.خدماتی گفت برو یکبار دیگه با فول فرمت کن شاید درست بشه.چقدر امکان داره درست بشه؟

از صفر تا صد درصد:31:

خوب این کارو بکن اگر درست نشد بیا بگو
راه دیگه بهت بگیم

gholam14
29-08-2008, 05:01
باسلام
من اگربخواهم هاردم راعوض كنم آياميشودويندوز وبقيه اطلاعات هاردفعلي رابه هاردجديدمنتقل كنم يعني روي هاردجديدنيازبه نصب ويندوز جديدنباشدواگرميشودچگونه اينكارراانجام دهم.
متشكرم

glc_engineer
29-08-2008, 10:34
باسلام
من اگربخواهم هاردم راعوض كنم آياميشودويندوز وبقيه اطلاعات هاردفعلي رابه هاردجديدمنتقل كنم يعني روي هاردجديدنيازبه نصب ويندوز جديدنباشدواگرميشودچگونه اينكارراانجام دهم.
متشكرم

با برنامه هايي كه كل هاردديسك رو ايمج ميگيرن و قابليت كپي اون ايمج رو دارن مثل نورتون گوست ميتوني اين كارو انجام بدي

اما من توصيه ميكنم هارد جديدتو پارتيشن بندي كني و وويندوز روش نصب كني بعد محتويات هارد قبليتو كپي كني توش

تجربه از علم برتر است

morteza_jacobi
29-08-2008, 12:19
با نرم افزار اچ دی دی ریجنریتور

البته صد درصد با مسئولیت خودت
توضیحاتش رو هم میتونی با سرچ توی همین تاپیک پیدا کنی

من فایل های مهم دیگه هم توی 2 تا درایو دیگه این هارد دارم فقط می خوام درایو C رو با این نرم افزار درست کنم میشه ؟؟؟؟

glc_engineer
29-08-2008, 14:04
من فایل های مهم دیگه هم توی 2 تا درایو دیگه این هارد دارم فقط می خوام درایو C رو با این نرم افزار درست کنم میشه ؟؟؟؟

يك اصل اساسي در بازيابي و تعمير ذخيره كننده اطلاعات

قبل از هر كاري از كليه اطلاعات خودتون يك بك آپ تهيه كنيد

mojtaba_sa
30-08-2008, 08:48
سلام
هارد من چند وقتيه كه بد جوري خر خر ميكنه البته مشكلي ايجاد نكرده جز در بعضي مواقع همين خر خر رو ميكنه و بعد يه تقه ميكنه و رسيت ميشه لطف كنيد و بگيد مشكل از كجاست و آيا قابل تعمير هست ؟ ممنونم

glc_engineer
30-08-2008, 08:53
سلام
هارد من چند وقتيه كه بد جوري خر خر ميكنه البته مشكلي ايجاد نكرده جز در بعضي مواقع همين خر خر رو ميكنه و بعد يه تقه ميكنه و رسيت ميشه لطف كنيد و بگيد مشكل از كجاست و آيا قابل تعمير هست ؟ ممنونم

اگر از لحاظ پاور مشكلي نداري
كل هاردديسكتو اف ديسك فرمت دوباره كن شايد بهتر بشه

البته توضيحاتي كه دادي نشون ميده كه عمر مفيد هاردديسكت تموم شده پس بهتره به فكر يك هاردديسك نو هم باشي

iammahdi
30-08-2008, 23:34
سلام دوستان....
یه سوالی داشتم ....
فرمت کردن زیاد به هارد دیسک آسیب می رسونه؟
ممنون....

glc_engineer
31-08-2008, 09:50
سلام دوستان....
یه سوالی داشتم ....
فرمت کردن زیاد به هارد دیسک آسیب می رسونه؟
ممنون....

به نظر خودت آيا آسيب ميرسونه يا نه

iammahdi
31-08-2008, 16:58
به نظر خودت آيا آسيب ميرسونه يا نه
به نظر خودم که هارد و فرسوده می کنه...
اگه با quick البته سیستم فایل Ntfs فرمت بشه کمتر به هارد آسیب می رسه؟
فقط نگین که به نظر خودت کدومه شه ها....

P A R M I S
31-08-2008, 18:54
سوال اصلیم این که یه لینک دانلوداز نرم افزار hstune می خواستم
هرچی ازظهرتاالان دانلود کردم اجرانمیشه
تو انجمن هم گشتم پیدانکردم

P A R M I S
31-08-2008, 18:55
ببخشید دیگه نوشتم اگه جاش اشتباه لطفا پاک کنید ببخشید جای بهتری سراغ ندارم
کسی می دونه دلیل این خطا چیه؟؟؟

TRAP 00000006================EXCEPTION======= tr=0028 cr0=80000011 cr2=000000000 CR3=00039000gdt limit=03ff base=0003f000 idt limit=07FF base=0003F400 cs :eip=0008 :0040737f ss :esp=0010 :0005F95C errcode=0000flags=00010086 NoZrIntDis Down TrapDis eax=00008000 ebx=00008000 ecx=00000000 edx=00480001 ds=0010 es=0010edi=80507580 esi=00488000 ebp=0005f978 cr0=80000011 fs=0030 gs=0000

وراه حلش چیه؟؟؟؟

absorb3000
03-09-2008, 23:45
سلام به دوستان عزیز
یه مشکل بزرگ دارم که نتونستم حلش کنم
.. با نرم افزار پارتیشن مجیک 4 پارتیشن هاردم رو 2 پارتیشن کردم و حالابرای دسترسی به اطلاعات پارتیشن ادغام شده acess denid میده !! چی کار کنم ؟؟؟؟ لطفاً کمک کنید

glc_engineer
04-09-2008, 01:35
سلام به دوستان عزیز
یه مشکل بزرگ دارم که نتونستم حلش کنم
.. با نرم افزار پارتیشن مجیک 4 پارتیشن هاردم رو 2 پارتیشن کردم و حالابرای دسترسی به اطلاعات پارتیشن ادغام شده acess denid میده !! چی کار کنم ؟؟؟؟ لطفاً کمک کنید

چاكر همه برو بچه هاي تبريز

يا غچي سن

عزيز جان بگو اطلاعاتت دقيقا چيه تا بهترين و راحت ترين راه رو بهت معرفي كنم
البته درحد وسع علمي ام

يا علي

glc_engineer
04-09-2008, 01:40
به نظر خودم که هارد و فرسوده می کنه...
اگه با quick البته سیستم فایل Ntfs فرمت بشه کمتر به هارد آسیب می رسه؟
فقط نگین که به نظر خودت کدومه شه ها....

از لحاظ علمي و تئوريك اينكه با فرمت كردن هارد فرسوده بشه من تا به حال چيزي نشنيدم . شايد بقيه دوستان اطلاعات بيشتري داشته باشن

اما تجربه به من ثابت كرده كه فرمت كويك چيز خوبي نيست

glc_engineer
04-09-2008, 01:42

شرمنده
فكر كنم اگر تو انجمن هاي نرم افزار درخواست كني سريعتر به نتيجه برسي منم تو آرشيومون گشتم اما پيدا نكردم

glc_engineer
04-09-2008, 01:44
ببخشید دیگه نوشتم اگه جاش اشتباه لطفا پاک کنید ببخشید جای بهتری سراغ ندارم
کسی می دونه دلیل این خطا چیه؟؟؟

TRAP 00000006================EXCEPTION======= tr=0028 cr0=80000011 cr2=000000000 CR3=00039000gdt limit=03ff base=0003f000 idt limit=07FF base=0003F400 cs :eip=0008 :0040737f ss :esp=0010 :0005F95C errcode=0000flags=00010086 NoZrIntDis Down TrapDis eax=00008000 ebx=00008000 ecx=00000000 edx=00480001 ds=0010 es=0010edi=80507580 esi=00488000 ebp=0005f978 cr0=80000011 fs=0030 gs=0000

وراه حلش چیه؟؟؟؟

شرمنده
:41:

اگر بيشتر توضيح بدي شايد بتونم با عقل ناقصم يه كمكي بكنم

يا علي

masoudkhsh
04-09-2008, 16:32
لب تاب لنو وو دارم.از طریق یه سی دی بوتیبل نرم افزار بارتیشن مجیک تحت داس رو اجرا کردم خطای 117 داد و هارد 5 بارتیشنی رو یک تکه نشون داد.بعدش یکی از فایل های اجرایی داخل پارتیشن مجیک با نام
Fsimage
اجرا کردم پیغام تعمیر ارور دادو منم قبول کردم ÷س از اتمام.یه صفحه خالی نشون داد.
بعد از ریستارت فقط لوگوی ویندوز نشون داده می شه اما وندوز بالا نمیاد.از طریق سیدی ویندوز بوتیبل هم سی دی رو میخونه اما کاری انجام نمیده.
لطفا کمکم کنید.
یعنی از روی هارد که بالا میاد فقط لوگوی ویندوز بالا میاد. و از طریق سی دی بوتیبل هم فقط میخوندش اما تا می خواد درایورهاشو مرتب کنه .صفحه پاک میشه
آیا آپدیت بایوس تاثیری در بروز این مشکل داره؟
بوت اول از روی سی دیه
09155848966
در صورت راهنمایی لطفا تک بزنید تا من زنگ بزنم

glc_engineer
05-09-2008, 03:51
لب تاب لنو وو دارم.از طریق یه سی دی بوتیبل نرم افزار بارتیشن مجیک تحت داس رو اجرا کردم خطای 117 داد و هارد 5 بارتیشنی رو یک تکه نشون داد.بعدش یکی از فایل های اجرایی داخل پارتیشن مجیک با نام
Fsimage
اجرا کردم پیغام تعمیر ارور دادو منم قبول کردم ÷س از اتمام.یه صفحه خالی نشون داد.
بعد از ریستارت فقط لوگوی ویندوز نشون داده می شه اما وندوز بالا نمیاد.از طریق سیدی ویندوز بوتیبل هم سی دی رو میخونه اما کاری انجام نمیده.
لطفا کمکم کنید.
یعنی از روی هارد که بالا میاد فقط لوگوی ویندوز بالا میاد. و از طریق سی دی بوتیبل هم فقط میخوندش اما تا می خواد درایورهاشو مرتب کنه .صفحه پاک میشه
آیا آپدیت بایوس تاثیری در بروز این مشکل داره؟
بوت اول از روی سی دیه
09155848966
در صورت راهنمایی لطفا تک بزنید تا من زنگ بزنم

اولا اين كارها رو براي چي انجام دادي مهندس
دوما اين تيكه آخر يعني چه....؟

the_god_of_3dsmax
05-09-2008, 11:53
سلام
آقا من یه مشکل عجیب دارم
یکی از درایو های pc ام 50 گیگه ولی نمی دونم چه مرگشه
وقتی حجمه تمام فایل ها رو ( با هیدن ها ) حساب می کنه می زنه 26 گیگه ولی وقتی می ری تو مای کامپیوتر زده حجمه درایو c 11 گیگ خالیه یعنی توش 39 گیگ پره در صورتی که 26 گیگ پره ( از این بدتر نمی تونستم توضیح بدم )
آنالایزم کردم دیفرگ هم کردم همین جوریه
از بابت این که حجم فایل هام هم دقیقا 26 گیگه کاملا مطمئنم
چه کار کنم ؟؟؟؟
در ضمن این که نوشته فقط 11 گیگ خالی داری الکی هم نیست بیشتر نمی شه توش ریخت
کمک

the_god_of_3dsmax
05-09-2008, 11:54
این اشتب شد

glc_engineer
05-09-2008, 12:01
سلام
آقا من یه مشکل عجیب دارم
وقتی حجمه تمام فایل ها رو ( با هیدن ها ) حساب می کنه می زنه 26 گیگه ولی وقتی می ری تو مای کامپیوتر زده حجمه درایو c 11 گیگ خالیه یعنی توش 39 گیگ پره در صورتی که 26 گیگ پره ( از این بدتر نمی تونستم توضیح بدم )
چه کار کنم ؟؟؟؟
کمک

از فايل هات بك آپ بگير
بعد دوباره فرمت افديسك كن

absorb3000
06-09-2008, 00:22
سلام مهندس
خیلی مخلصیم .. بیشتر فایلهای من فایل صوتی هستن+برنا مه های موبایل
1-حالا چه فرقی میکنه
2- مشکل کار از کجاست ؟

t0tem
06-09-2008, 02:00
glc_engineer عزیز

احتمالا این مشکل رو قبلا پرسیده بودند ولی من نتونستم چیزی پیدا کنم.
سیستم من درست بعد از اجرای یک برنامه یک صفحه ی آبی نشون می ده. این پیغام خیلی معروفه و می دونم که مشکل از هارده ولی نمی دونم چی کار باید کرد. اگه ممکنه در این مورد توضیح کامل بده و راه حلی براش بگو

موفق باشید ....

javadshahvand
06-09-2008, 08:49
glc_engineer عزیز

احتمالا این مشکل رو قبلا پرسیده بودند ولی من نتونستم چیزی پیدا کنم.
سیستم من درست بعد از اجرای یک برنامه یک صفحه ی آبی نشون می ده. این پیغام خیلی معروفه و می دونم که مشکل از هارده ولی نمی دونم چی کار باید کرد. اگه ممکنه در این مورد توضیح کامل بده و راه حلی براش بگو

موفق باشید ....

نشان دادن صفحه آبی مشخصه یک مورد خاص نیست باید اون کد هگز ده رقمی رو بگید تا مشخص شود:20:

pcjon
07-09-2008, 07:56
اگه هار باشه بد سکتوره با پارتیشن حل میشه البته مطمین شو که قبل یا از اخرین با ر خاموش کردن سیستمت قطعهای از کامپیوتر جدا نکرده باشی مثل سی دی یا دی وی دی .......
خدا نگهدار شما

pcjon
08-09-2008, 00:22
سلام
آقا من یه مشکل عجیب دارم
چه کار کنم ؟؟؟؟
کمک

سلام
مشکلی نیست عزیز شما سری به مقدار paging files windose بزن بلدی که؟!!! اونجا مقدارشو کمتر کن !!!:10:ا

pcjon
08-09-2008, 00:35

عکس کیه هان !؟ مال خوت که نیس ناقلا:20:

the_god_of_3dsmax
08-09-2008, 12:45
سلام
مشکلی نیست عزیز شما سری به مقدار paging files windose بزن بلدی که؟!!! اونجا مقدارشو کمتر کن !!!:10:ا

راستش نه بلد نیستم ولی ایکاش زودتر می گفتی رفتم دوباره فرمت کردم 2 باره ویندوز ریختم حالا گیر کردم اساسی :41:

alee_1364
10-09-2008, 18:26
با سلام خدمت دوستان . بد فرم گیر افتادم
توی disk manegment نمیدونم چکار کردم که 3تا از logic dive هام پاک شدند
فرمتش نکردم ولی یه دفعه پاک شد 46 مگ free space شده رنگشم سبزه
چکار کنننننننننننننننننننننننن ننننننننم؟

alee_1364
10-09-2008, 18:27

alee_1364
10-09-2008, 18:28
ببخشید 46 گیگا بایتم پریده (اشتباها مگ نوشتم)

OpticStar
10-09-2008, 23:48
سلام
وقتی میخوام هارد به هارد کنم موقع کپی اطلاعات بعد از چند دقیقه پیغام زیر رو به مهم نشون میده ، بعدش هم دیگه هارد رو نمیشناسه تا restart کنم .

Windows - Delayed Write Failed

با یه سری توضیحات دیکه که زیر این پیام نوشته . یه علامت مثلث زرد رنگ که وسطش یه علامت نعجب هست هم داره . من فکر میکنم مشکل از هارد باشه ولی نمیدونم چطوری این مشکل رو حل کنم .
توضیحات زیرش اینهاس :

Windows was unable to save all the data for the file E:\$Mft.
The data has been lost. This error may be caused by a failure of your computer hardware or network connection. Please try to save this file elsewhere.

البته معنیش رو میدونم ، ولی نمی دونم چطور مشکل رو حل کنم . mer30.

amin_ict_5
11-09-2008, 03:09
لطفا اطلاعات خود را بصورت pdf قرار دهید تا پس ذخیره سازی بتوان از آن در حالت offline استفاده کرد

hardware2000
11-09-2008, 08:12

احتمالا اون درایواتو دلیت کردی بر همون قسمت disk manegment دوباره درایوتو ایجا کن پارتیشنت بر میکرده.

hardware2000
11-09-2008, 08:16
سلام
وقتی میخوام هارد به هارد کنم موقع کپی اطلاعات بعد از چند دقیقه پیغام زیر رو به مهم نشون میده ، بعدش هم دیگه هارد رو نمیشناسه تا restart کنم .

Windows - Delayed Write Failed

با یه سری توضیحات دیکه که زیر این پیام نوشته . یه علامت مثلث زرد رنگ که وسطش یه علامت نعجب هست هم داره . من فکر میکنم مشکل از هارد باشه ولی نمیدونم چطوری این مشکل رو حل کنم .
توضیحات زیرش اینهاس :

Windows was unable to save all the data for the file E:\$Mft.
The data has been lost. This error may be caused by a failure of your computer hardware or network connection. Please try to save this file elsewhere.

البته معنیش رو میدونم ، ولی نمی دونم چطور مشکل رو حل کنم . mer30.

این ارور میگه که دیتات خرابه و نمیتونه سیو کنه هاردتو چک ارور دیسک کن بعد هارد به هارد کن.

sd70
12-09-2008, 11:44
سلام

يکي از دوستان مشکلي براي هاردش پيش اومده بود خودش نمي تونست پست بده بجاش حرفاش رو من ميذارم اينجا:

سلام
بچه ها من دو تا هارد دارم
یکی 500 و یکی 240 .
فردا که بیاد میشه یه هفته که 500 رو خردیدم
500 هارد ساتا سیگیت هست
240 هارد مکستور ساتا هست
دیشب دادمش ( 500 رو ) به دوست داداشم بعد نیم ساعت اومد گفت از روی میز کامپیوترش افتاده پایین
وصلش کردم و موقعی که ویندوز media center که روی 240 نصب بود رو باز کردم ، هارده شروع کرد به لرزشای بدی و صداهای قیژ قیژ و تک تک و خخخخ خخخخ و ....
ولی هارد 240 لرزش خیلی خیلی کمی داشت و صدا هم نمیداد بعد از یه سه چهار باری که ریستارت کردم ( چون بعد از لودینگ ویندوز صفحه سیاه میشد و اتفاقی نمیافتاد ، ریستارت کردم ) ، روی اون صفحه ی اول که سیستم اسم مادربورد رو مینویسه ،،، صفحه دیگه تغییر نمیکرد سیستم رو خاموش کردم و چند دقیقه ای صبر کردم بعد سیستم رو روشن کردم دوباره همون اتفاقات لودینگ بعدشم صفحه سیاه شد با انگشتم سه چهار بار یواش زدم روی هارده ، علامت موس اومد و بعد از یه 40 ثانیه ای صفحه Welcome اومد ، تا پسورد رو زدم و ویندوز کامل بالا اومد یه 3 دقیقه ای طول کشید بلافاصله برنامه ی Tune up utilites 2008 رو باز کردم رفتم توی قسمت Disk DOctor و زدم Thorough analysisشروع کرد به انالیز کردن و بد سکتور گرفتن تا یه 5 ساعتی طول کشیده بئده چون من دیگه خوابم برده بود و داداشم گفته بود سیستم هنگ کرده بود منظورش همون صفحه سیاهه بعد از لودینگ بود صبحی هم که دوباره سیستم رو روشن کردم دوباره نرفت تو ویندوز بعدش هارده رو کندم و اومدم اینجا ببینم شما راه حلی برام دارید یا نه به هیچ کی هم تو خانوده نگفتم هارده زیاد برام مهم نیست 130 گیگ فیلمی که توش بود برام مهمه
ممنون که وراجی هام را تا اینجا خوندید

glc_engineer
12-09-2008, 12:34
سلام

يکي از دوستان مشکلي براي هاردش پيش اومده بود خودش نمي تونست پست بده بجاش حرفاش رو من ميذارم اينجا:

من برادرانه ازت خواهش ميكنم به فارسي سليس و روان بنويس
ترجمه كردي
اين چه جورسوال كردنيه
شما فقط مشكل دقيق هارديسكتو بنويس
داستان رستم وسهراب ...

sd70
12-09-2008, 13:43
اجازه بديد خودم بگم.

اين دوست من رو سيستمش دو هارد داشته. يکيش رو قرض داده بوده به يکي اون طرف هم مواظب نبوده هارد خورده زمين. حالا رفته وصل کرده به سيستمش بعد از اينکه سيستم بوت شده و ويندوز بالا اومده دو تا از درايوهاي همين هاردي که خورده بوده زمين براشون مشکل ايجاد شده بوده و وقتي که ميخواد وارد درايو بشه پيام ميده که فرمت کن. (ديديد وقتي هاردي رو پارتيشن بندي ميکنيم اگه فرمت نکرده باشيم و بخوايم وارد درايوي بشيم اينطوري ميشه؟ اين همون پيامه)

حالا ميخواد بدونه آيا بدون فرمت کردن ميشه اطلاعات اين دو درايو رو برگردوند يا خير.

OpticStar
12-09-2008, 15:46
این ارور میگه که دیتات خرابه و نمیتونه سیو کنه هاردتو چک ارور دیسک کن بعد هارد به هارد کن.

دوست عزیز کاری که گفتید رو انجام دادم ولی هنوز مشکل پابرجاست .لازم دیدم یکم بیشتر توضیح بدم ،شاید بهتر بتونی کمکم کنی .
هارد دوم یک هارد sata مارک seagate هستش که با یه تبدیل sata به IDE به مادربرد وصلش کردم . و نکته دیگه که تازه متوجه شدم اینکه وقتی که ویندوز بالا میاد درایو اکتیو توی هارد دوم(seagate) رو نشون نمیده . و وقتی که با هارد seagate بالا میام ویندوز به راحتی اجرا میشه ولی وقتی میخوام از هارد دیگه ای اطلاعات رو توش کپی کنم اون صفحه آبی زشته رو نشون میده ، البته شاید ربطی نداشته باشه ولی با هر کدوم از هارد ها که بالا میام برای کپی فایل های کم حجم ( زیر 500 مگ ) ارور نمیده ولی برای فایل های بزرگ مشکل داره .

glc_engineer
12-09-2008, 17:17
اجازه بديد خودم بگم.

اين دوست من رو سيستمش دو هارد داشته. يکيش رو قرض داده بوده به يکي اون طرف هم مواظب نبوده هارد خورده زمين. حالا رفته وصل کرده به سيستمش بعد از اينکه سيستم بوت شده و ويندوز بالا اومده دو تا از درايوهاي همين هاردي که خورده بوده زمين براشون مشکل ايجاد شده بوده و وقتي که ميخواد وارد درايو بشه پيام ميده که فرمت کن. (ديديد وقتي هاردي رو پارتيشن بندي ميکنيم اگه فرمت نکرده باشيم و بخوايم وارد درايوي بشيم اينطوري ميشه؟ اين همون پيامه)

حالا ميخواد بدونه آيا بدون فرمت کردن ميشه اطلاعات اين دو درايو رو برگردوند يا خير.

اين مشكل ظاهرا به خاطر ضربه بوجود اومده
و قسمت مكانيكي هاردديسك دچار مشكل شده

حالا از كجا ميدونه كه با فرمت كردن اون درايوها صد درصد مشكلش حل ميشه

دوم تا زماني كه اوررايت نشده باشه
ميشه اطلاعات رو برگردوند

دقت كن كه هاردديسك دوستت در مرحله بحراني است
و ممكنه اطلاعاتش رو از دست بده

glc_engineer
12-09-2008, 17:20
دوست عزیز کاری که گفتید رو انجام دادم ولی هنوز مشکل پابرجاست .لازم دیدم یکم بیشتر توضیح بدم ،شاید بهتر بتونی کمکم کنی .
هارد دوم یک هارد sata مارک seagate هستش که با یه تبدیل sata به IDE به مادربرد وصلش کردم . و نکته دیگه که تازه متوجه شدم اینکه وقتی که ویندوز بالا میاد درایو اکتیو توی هارد دوم(seagate) رو نشون نمیده . و وقتی که با هارد seagate بالا میام ویندوز به راحتی اجرا میشه ولی وقتی میخوام از هارد دیگه ای اطلاعات رو توش کپی کنم اون صفحه آبی زشته رو نشون میده ، البته شاید ربطی نداشته باشه ولی با هر کدوم از هارد ها که بالا میام برای کپی فایل های کم حجم ( زیر 500 مگ ) ارور نمیده ولی برای فایل های بزرگ مشکل داره .

مشكل توي كانكشن هاته

NimoOol.HD2
13-09-2008, 00:40
سلام
ممنون glc_eng... و sd70 عزیز
از هر دوتون ممنون
من خودم تونستم بیام توی سایت
دوست عزیز اینا رو میدونم
خوب هاردم از ارتفاع 40 ، 50 سانتی افتاده رو زمین
اطلاعاتشم به درک
هارده دو تا از درایواش که فرمت میخواد
فرمتم نمیشه
اون دوتاشم که یکیش سرعت کپی کردن اطلاعات روی اون درایو برابر هست با هارد با 0000004. مگ بافر

hardware2000
13-09-2008, 01:59
سلام
ممنون glc_eng... و sd70 عزیز
از هر دوتون ممنون
من خودم تونستم بیام توی سایت
دوست عزیز اینا رو میدونم
خوب هاردم از ارتفاع 40 ، 50 سانتی افتاده رو زمین
اطلاعاتشم به درک
هارده دو تا از درایواش که فرمت میخواد
فرمتم نمیشه
اون دوتاشم که یکیش سرعت کپی کردن اطلاعات روی اون درایو برابر هست با هارد با 0000004. مگ بافر

با ویندوز live بیا بالا به راحتی فرمت میشه اگر نشد احتمال خیلی زیاد بد سکتور سخت افزاری گرفته ...

glc_engineer
13-09-2008, 09:17
تمامي بيمه گذاران مورد شكستگي را جزء گارانتي كالا توسط خودشان نمي پذيرند و خوشبختانه اين مورد در رابطه با هارد ديسك به دليل داشتن بدنه ي چدني و يا آلمينيمي مستحكمي كه دارند بسيار نادر رخ مي دهد و حفاظت بايستي بيشتر در مورد اور هيتينگ و لرزش درايو صورت گيرد .
درايو در حالتي كه سرعت صفحه ديسك آن از 5400 دور در دقيقه فراتر مي رود بسيار آسيب پذير ميگردد به خصوص در مورد هارد ديسك هاي مدرن امروزي كه حجم بسيار بالايي از داده ها در سطح مقطع كوچكي وجود دارند لرزش و ضربه زدن به درگاه ها و محل نصب هارد در كيس كامپپوتر از بالاترين علل خرابي هارد ديسك ها در اولين ماه كاركردنشان مي باشد .
قرار دادن UPS در مسير ولتاژ بي ثبات و گرفتن خروجي از UPS و دادن به سيستم شخصيتان مي تواند محافظ خوبي براي سيستم شما در برابر زيان هاي شوك هاي ولتاژي برق شهري باشد .
در مورد لپ تاپ ها زماني زماني كه منبع تغذيه توانايي چنداني براي ارائه ولتاژ مورد نياز سيستم را ندارد به كاربر پيغام هشداري را مي دهد و مدت زمان كوتاهي به كاربر مي دهد تا كاربر كارهاي ناتملم خود را به پايان رساند و سيستم را Shutdown كند در اين مواقع مي بايستي كاربر به سرعت سيستم را خاموش كند تا ار آسيب هاي افت و قطع ولتاژ در مورد هارد ديسك Laptop پيشگيري كند .

glc_engineer
13-09-2008, 09:19
هاردديسك‌ها مكانيكي‌ترين قطعه موجود در كامپيوترها به شمار مي‌آيند. اگر فن‌ها را كنار بگذاريم، هاردديسك اولين قطعه به لحاظ حركت داشتن هنگام كار كردن است. البته اين حركت در داخل‌ هاردديسك است و ما آن را نمي‌بينيم. بر خلاف هاردديسك‌ها، عملكرد اكثر قطعات ديگر سيستم، توسط حركت الكترون‌ها صورت مي‌گيرد و ديگر خبري از قطعه متحرك نيست. اين موضوع باعث مي‌شود هاردديسك سيستم را از پتانسيل كارآيي واقعي آن دور كند. به عنوان مثال تيم فوتبالي را در نظر بگيريد كه همه بازيكنان آن به جز دروازه‌بان آن آماده و در بهترين شرايط به سر مي‌برند. خط حمله اين تيم هر چقدر هم كه گل بزند، دروازه‌بان تيم با گل خوردن خود، زحمت بقيه تيم را خراب مي‌كند و مانع برد تيم مي‌شود. نقش هاردديسك در يك كامپيوتر، تقريبا مشابه نقش اين دروازه‌بان است.

كندي هاردديسك‌ها تنها به كامپيوتر محدود نمي‌شود و در وسايل الكترونيكي ديگر مثل پخش‌كننده‌هاي موسيقي كه هاردديسك دارند، نيز ردي از اين اثر ديده مي‌شود. به عنوان مثال اگر يك iPod با ظرفيت 30 گيگابايت داشته باشيد، حتما هنگام پخش يا جلو يا عقب بردن موسيقي و يا فيلم، دستور شما كمي با تاخير اجرا مي‌شود، اين تاخير به خاطر ماهيت مكانيكي هاردديسك موجود در اين دستگاه است.

با اين وجود، هاردديسك‌هاي الكترومكانيكي، فسيل زنده كامپيوتر است. اولين هاردديسك در سال 1956 توسط آي‌بي‌ام ساخته شد آن دستگاه داراي 5 مگابايت حافظه بود كه توسط 50 ديسك 24 اينچي فراهم مي‌شد. اگر چه ظرفيت‌ هاردديسك‌هاي امروزي تا يك ترابايت هم افزايش يافته و تغييراتي هم در تكنولوژي‌هاي به كار رفته در ساخت آنها صورت گرفته ولي وضعيت نسبي هاردديسك‌ها، كماكان بدون تغيير به نظر مي‌رسد يك هاردديسك 400 گيگابايتي امروزي، داراي 5 ديسك 5/3 اينچي هر كدام با ظرفيت 80 گيگابايت است.

با افزايش ظرفيت‌ هاردديسك‌ها، تنوع اطلاعات موجود روي آنها نيز افزايش مي‌يابد كه باعث افزايش قابل توجه زمان دسترسي (Access Time) مي‌شود. منظور از زمان دسترسي مدت زماني است كه طول مي‌كشد تا هدهاي خواندن و نوشتن شيار موردنظر روي يك ديسك خاص را پيدا كنند و سپس ديسك بچرخد تا اطلاعات درخواست شده پيدا شود. طبق فرآيند گفته شده، مدت زماني براي پيدا كردن و چرخش تاخير خواهيم داشت. همين تاخير سبب مي‌شود كه هاردديسك، كامپيوتر شما را از پتانسيل واقعي آن دور كند. اين زمان تاخير شايد در حد ميلي‌ثانيه باشد و به تنهايي به چشم نيايد ولي يك نرم‌افزار ممكن است دسته‌هاي اطلاعات زيادي را در صف درخواست قرار دهند و اگر اين اطلاعات درخواستي در قسمت‌هاي مختلف هاردديسك باشند، مدت زيادي در حد چندثانيه طول خواهد كشيد تا هاردديسك تمامي اطلاعات درخواستي را خوانده و نرم‌افزار را اجرا كند. در واقع فاصله زماني بين كليك كردن روي آيكون يك نرم‌افزار از سوي شما و باز شدن كامل آن (چيزي كه از آن به عنوان Load شدن ياد مي‌كنيم)، شامل همين فرآيند است و بخش زيادي از زمان طول كشيده، به سرعت هاردديسك بستگي دارد.

اما براي روشن‌تر شدن موضوع بهتر است نگاهي به چگونگي خواندن و نوشتن اطلاعات توسط هاردديسك بيندازيم. هاردديسك داراي چندين ديسك و هرديسك داراي چندين واحد ذخيره‌سازي اطلاعات است.

شيار يا (Track) يكي از اين واحدها است كه به شكل دايره همانند شيارهاي صفحه گرامافون است. واحد بعدي كلاستر (Cluster) است. خود كلاستر شامل يك يا چند سكتور يا قطاع (Sector) است. اين سكتورها كوچك‌ترين واحدهاي ذخيره‌سازي اطلاعات هستند كه اطلاعات درون آنها قرار مي‌گيرد. ارتباط ميان اين سكتورها توسط «فايل سيستم» بررسي و پيگيري مي‌شود.

در شكل مي‌توانيد قسمت‌هاي نام برده روي يك ديسك را مشاهده كنيد. نمونه شيار روي شكل با قرمز پررنگ، كلاستر با قرمز روشن و سكتور با زرد نشان داده شده است.

به طور كلي، هاردديسك‌ها اطلاعات را با نوشتن آنها روي يك قسمت خاص روي يك شيار، ذخيره مي‌كنند. هاردديسك توسط چيزي شبيه الگوريتم زير به اطلاعات دست مي‌يابد:
1 - اطلاعات روي كدام ديسك است؟ برو به آن ديسك...
2 - اطلاعات روي كدام شيار از اين ديسك است؟ برو به آن شيار...
3 - اطلاعات روي كدام كلاستر از اين شيار است؟ برو به آن كلاستر...
4 - اطلاعات روي كدام سكتور از اين كلاستر نوشته شده است؟ برو به آن سكتور...
5 - اطلاعات درخواستي پيدا شد، اطلاعات خوانده مي‌شود...

اين مراحل بيانگر شيوه بهينه در خواندن اطلاعات روي هاردديسك است. براي نوشتن اطلاعات روي هاردديسك نيز مراحلي مشابه فوق دنبال مي‌شود.

براي خواندن و نوشتن اطلاعات بايد يك ابزار درون هاردديسك وجود داشته باشد. هدهاي خواندن و نوشتن اين وظيفه را انجام مي‌دهند. اين هدها روي يك بازوي محرك قرار دارند. براي چرخش ديسك‌ها نيز، يك وسيله دوكي شكل در نظر گرفته شده تا حركت دوراني يا چرخشي ايجاد كند. اصطلاح 5400 دور يا 5400 RPM در هاردديسك‌ها نيز از همين جا نشات مي‌گيرد. RPM يا Round per Minute به معناي چرخش در دقيقه، بيانگر تعداد دورهايي است كه ديسك‌ها در يك دقيقه مي‌زنند. هر چه اين سرعت چرخش بالاتر باشد، ديسك سريع‌تر عمليات‌ها را انجام مي‌دهد.

زمان دسترسي مجموع زمان جست‌وجو و چرخش است. براي مثال اگر پيدا كردن اطلاعات درخواستي 3/8 ميلي‌ثانيه و زمان چرخش ديسك‌ها تا محل موردنظر نيز 1/3 ميلي‌ثانيه طول بكشد، در كل زمان دسترسي 4/11 ميلي‌‌ثانيه را خواهيم داشت.
اين 4/11 به اين معناست كه 4/11 ميلي‌ثانيه طول خواهد كشيد تا به اطلاعات درخواستي، دسترسي حاصل شود، شايد زماني در حد هزارم ثانيه اصلا مشكلي به نظر نيايد، ولي وقتي شما چندين بسته اطلاعاتي را در يك زمان درخواست كنيد مشكل‌ساز خواهد شد. مثلا با اجراي يك نرم‌افزار ساده مثل «ويندوز مديا پلير» چندين نوع اطلاعات از هاردديسك درخواست مي‌شود تا نرم‌افزار اجرا شود. فرض كنيد، اين بسته‌هاي درخواستي را با B، R، G و Y نشان دهيم، در اين صورت براي هر بسته به عنوان مثال خواهيم داشت:

B:ا 3/8 ميلي‌ثانيه زمان جست‌وجو + 1/3 ميلي‌ثانيه زمان چرخش= 4/11 ميلي‌ثانيه زمان دسترسي
R: ا2/4 ميلي‌ثانيه زمان جست‌وجو+ 2/2 ميلي‌ثانيه زمان چرخش= 4/6 ميلي‌ثانيه زمان دسترسي
G: ا3/4 ميلي‌ثانيه زمان جست‌وجو+ 5/8 ميلي‌ثانيه زمان چرخش= 8/12 ميلي‌ثانيه زمان دسترسي
Y: ا7/0 ميلي‌ثانيه زمان جست‌وجو+ 1/1 ميلي‌ثانيه زمان چرخش= 8/1 ميلي‌ثانيه زمان دسترسي

مجموع زمان طول كشيده براي جمع‌آوري اين اطلاعات 4/32 ميلي‌ثانيه است. البته اين يك مثال بود ولي هنگام اجراي نرم‌افزار ذكر شده، حتما اين مدت‌زمان تاخير را احساس كرده‌ايد. براي نرم‌افزارهاي سنگين‌تر هم كه مدت تاخير بيشتر هم خواهد بود. البته باز تاكيد مي‌كنيم كه همه زمان تاخيري كه هنگام اجراي نرم‌افزارها مي‌بينيد ناشي از هاردديسك نيست ولي بخش بسيار زيادي از آن به ناكارآمدي‌ هاردديسك‌ها بازمي‌گردد.

مشكل
براي توضيح مشكل موجود، موقعيت چهار بسته اطلاعاتي B، R، G و Y را به صورت بسته‌هاي آبي، قرمز، سبز و زرد روي ديسك نمايش داده‌ايم.
در ابتدا هد روي نقطه آبي قرار مي‌گيرد و اطلاعات خوانده مي‌شود سپس بازوي محرك وضعيت را عوض كرده و با چرخش ديسك هدها در نقطه قرمز قرار مي‌گيرند. سپس به همين ترتيب نوبت به نقطه سبز و سپس نقطه زرد مي‌رسد و عمليات تكميل مي‌شود.

شايد در نگاه اول اين فرآيند مشكلي نداشته باشد ولي واقعيت اين است كه طي اين فرآيند وقت زيادي بابت چرخش ديسك‌ها و حركت‌هاي اضافي هدر رفته است. اگر به خط بنفش كه مسير حركت هد را نشان مي‌دهد دقت كنيد مي‌بينيد كه پس از نقطه آبي، هد از دو نقطه سبز و زرد كه در نزديكي آنهاست دور شده و به سمت قرمز مي‌رسد و بعدا طي يك مسير طولاني به سراغ اين دو نقطه مي‌آيد.

ايده بهتر براي رسيدن براي انجام اين فرآيند به اين صورت است كه ابتدا به نقطه سبز، سپس نقطه آبي و بعد از آن به نقطه زرد برويم در پايان نيز به سمت نقطه قرمز حركت كنيم تا عمليات به اتمام برسد. براي اينكه متوجه شويد فرآيند زمان بر اولي در چه حد حاد است، بهتر است به شكل شماره2 نگاه كنيد.

اين شكل نمايي از ديسك‌هاي موجود در يك هاردديسك را نمايش مي‌دهد. اگر اطلاعاتي كه ما روي يك ديسك نمايش داديم روي يك ديسك نبود و بين سكتورهاي مختلف در چند ديسك پخش شده بود، آن وقت زمان بيشتري هم هدر مي‌رفت. در سمت چپ شكل بازوي محرك با سطوح مختلف بين ديسك‌ها را مي‌بينيد. هدهاي موجود روي نوك اين بازوها، به اطلاعات موجود روي هر دو روي هد ديسك دسترسي دارند. در وسط صفحه‌ها نيز دوك چرخنده ديسك‌ها قرار دارد، همانطور كه گفتيم وظيفه اين دوك، تنظيم سرعت چرخش ديسك‌ها است. هر چه دوك ديسك‌ها را سريع‌تر به گردش درآورد، زمان تاخير ناشي از چرخش نيز كاهش خواهد يافت.
راه‌حل

تكنولوژي NCQ يا «صف‌بندي ذاتي دستورات» براي حل اين مشكل ارائه شده است. اين تكنولوژي براي ديسك‌هاي سازگار با درگاه SATA در نظر گرفته شده تا سرعت آنها را در شرايط خاص بهبود بخشد. NCQ دستورات رسيده براي دسترسي به آدرس‌هاي اطلاعاتي روي هاردديسك را طوري ترتيب‌دهي و صف‌بندي مي‌كند كه بيشتري بازده و كمترين زمان تاخير حاصل شود. شكل شماره3 دو هاردديسك يكي با NCQ و ديگري بدون NCQ را نشان مي‌دهد.
هاردديسك بدون NCQ شبيه يك پست‌چي است كه بايد نامه‌ها را به چهارخانه كه در راستاي يك خيابان هستند تحويل دهد. اين پست‌چي نامه خانه اول را تحويل داده، پس با طي مسيري طولاني به سراغ خانه چهارم رفته، بعد از آن برگشته و نامه خانه دوم را تحويل مي‌دهد و در آخر نيز كمي جلوتر رفته و نامه خانه سوم را تحويل مي‌دهد. اين پست‌چي هيچ‌گاه عنوان كارمند نمونه پست‌خانه انتخاب نخواهد شد!

اما در شكل دوم، نامه‌ها در سريع‌ترين و بهترين شكل ممكن تحويل داده مي‌شوند.
هاردديسك‌هاي بدون NCQ، دستورات را طبق ترتيبي كه دريافت مي‌كنند اجرا مي‌كنند، درست مانند وقتي كه وارد يك فروشگاه بزرگ شده‌ايد و بخواهيد خريد خود را دقيقا مطابق ترتيب موجود در ليست خريد انجام دهيد.

هاردديسك‌هايي كه NCQ دارند، دستورات را به ترتيب نزديكي آنها به محل فعلي هدهاي هاردديسك انجام مي‌دهند. دقيقا مثل موقعي كه در فروشگاه حركت كنيد و يك نگاه به ليست و يك نگاه به اجناس كنار خود بيندازيد و هر جنسي كه در ليست بود و دم دست هم بود، برداريد.
در عالم واقع و براي هاردديسك‌ها، NCQ هميشه هم تاثير مثبت ندارد. براي سرورها و سيستم‌هايي كه هاردديسك آنها دائما در حال خواندن و نوشتن اطلاعات است و به طور كلي براي نرم‌افزارهاي Multi Thread كه در يك لحظه مشخص، چندين نوع اطلاعات را از هاردديسك مي‌خوانند، NCQ تاثير قابل ملاحظه‌اي در عملكرد آنها خواهد داشت.

اما براي اجراي نرم‌افزارهاي ساده و كارهاي عادي NCQ را خيلي تاثيرگذار نخواهيد ديد. به طور كلي NCQ آنجايي خودش را نشان خواهد داد كه همزمان چندين كار سنگين را از هاردديسك بخواهيد.

glc_engineer
13-09-2008, 09:23
براي استفاده از NCQ چندين پيش‌نياز وجود دارد؛ اولي پشتيباني هاردديسك شما از NCQ و دومي پشتيباني كنترلگر ديسك از NCQ.
قابليت NCQ تنها در هاردديسك‌هاي نسل SATA قابل استفاده است. چنانچه سازنده ديسك سخت، محصول خود را سازگار با چنين قابليتي ساخته باشد، در توضيحات مربوط به محصول پشتيباني از NCQ ذكر خواهد شد.

به علاوه تمام چيپست‌هاي مادربورد امروزي، كنترلگر SATA به همراه خود دارند. بعضي از اين چيپست‌ها داراي قابليتي با نام AHCI هستند كه اجازه مي‌دهد تا سيستم‌عامل با استفاده از درايورهاي مربوطه، قابليت NCQ را براي هاردديسك به شكل قابل استفاده در بياورد.

متاسفانه چون ويندوز XP قبل از عرضه تكنولوژي NCQ عرضه شد، حتي اگر هم چيپست مادربورد شما داراي قابليت AHCI باشد، باز هم درحالت عادي نمي‌تواند با NCQ كار كند. براي اينكه بتوانيد NCQ را درويندوز XP فعال كنيد، ابتدا بايد حالت AHCI را در بايوس مادربورد خود فعال كنيد. سپس در ابتداي نصب ويندوز XP، دكمه F6 را زده و ديسكت مربوط به درايورهاي AHCI را در فلاپي درايو قرار داده تا درايورها بارگذاري شوند. در غير اين صورت قادر به نصب ويندوز نخواهيد بود چرا كه بدون آن درايورها، ويندوز نمي‌تواند هاردديسك شما (كه حالت AHCI براي آن فعال شده) را ببيند.

اگر هم AHCI را بعد از نصب ويندوز XP فعال كنيد كه ديگر ويندوز بوت نخواهد شد! البته اگر علاقه‌مند باشيد با جست‌وجو در اينترنت مي‌توانيد راهي را پيدا كنيد كه بعد از نصب ويندوز XP، AHCI را فعال كنيد و به مشكلي هم برنخوريد ولي كمي پر دردسر است. خوشبختانه ويندوز ويستا درايور ذكر شده در فلاپي را نياز ندارد چرا كه اين درايور به همراه خود ويستا موجود است. پس ويستا به طور ذاتي با AHCI سازگار است و با آن هيچ مشكلي ندارد. (چه AHCI را قبل نصب ويستا فعال كنيد و چه بعد از نصب)

منبع مقاله : ictnews.ir

glc_engineer
13-09-2008, 09:24
اشکالاتي که در تجهيزات پيش مي ايد مکانيکي يا الکترونيکي است . بيشتر ما اشکال ديسک را به عنوان صدمه اي تصور مي کنيم که از برخورد هد هاي خواندن و نوشتن با سطح ديسک پديد مي ايد در واقع صدمات هد در يک درصد موارد باعث فرستادن ديسک به تعميرگاه ميشود. تشویش واقعی بايد براي زماني باشد که کپي پشتيبان از اطلاعات تهيه نشده باشد .

glc_engineer
13-09-2008, 09:25
MTBF ديسک گردان مخفف ( Mean Time Between Failure ) تعداد ساعت هايي را نشان مي دهد که ديسک گردان بدون مواجه شدن با اولين اشکال به کار خود ادامه مي دهد . اين مقدار آماري فقط به ديسک گردان و بخش هاي الکترونيکي ان مربوط مي شود. بسياري از مردم به MTBF به عنوان نوعي شمارش معکوس براي اسيب ديدگي مي نگرند . اين درک واقعا درست نيست . در هر موقعیتی ، با ضعيف شدن حوزه مغناطيسي يا انتقال جريان ناگهاني در سيستم ممکن است داده هايي از بين بروند. بدون تعمير فيزيکي ديسک گردان ميتوان اين اشکالات را مثلا با فرمت مجدد آن برطرف نمود .امروزه سازندگان روي MBTF هاي 50000 ساعت به بالا ( شش سال کار مداوم ) تبليغ مي کنند. اما این ساعت یعنی چه ؟ برخی سازندگان می گویند این عدد معرف « استفاده معمول » است که در طول ان دیسک گردان به تعداد دفعات زيادي روشن و خاموش نشود .
*ممکن است تصور کنيد با خاموش کردن کامپيوتر در مدت زماني که چند ساعت مورد استفاده قرار نمي گيرد ، می توانيد عمر دیسک گردان خود را افزايش دهيد. اما سازندگان دیسک گردان همگي بر این عقيده اند که اگر دیسک گردان ها هرگز خاموش نشوند بيشتر دوام آورده و کار می کنند . تغييرات دمايي ( چرخش حرارتي ) که درطول روشن و خاموش کردن بوجود می ايد ، اصطحکاک و فشار زيادي بر سيستم تحميل می کند. اما با وجود این حرف M در MTBF مخفف "Mean " و به معناي حد متوسط بوده و هر دیسک گرداني ممکن است در اولين روز کاري خود تسليم روحي خبيث شود.

glc_engineer
13-09-2008, 09:26
اشکالات مکانيکي عموما روي موتوري که صفحات يا محرک جلو عقب هد هاي خواندن و نوشتن را به حرکت می آورد متمرکز م شود. محرک هد بسيار پيچيده تر بوده ، اما تا کنون اشکالات زيادي در موتور هاي دیسک گردان نيز ديده شده است.گاهي اوقات موتور می سوزد ، يا ميله محوري صفحات فرسوده ميشود.

glc_engineer
13-09-2008, 09:26
این اشکالات در مدار دیسک گردان يا برد کنترل کننده پيش می ايند .اجزائ ساده ممکن است بسوزند و اجزا پيچيده ممکن است به دليل نقايص طراحي يا اشکال مواجه شوند . اشکالات الکترونيکي فقط زماني باعث وارد امدن صدمه به داده ها ميشوند که دیسک گردان در حال نوشتن داده ها باشد این اسيب ديدگي احتمالا منطقه اي بوده اما تا کشف يکي از این موارد ممکن است زماني طولاني سپري شود و تا ان زمان اجزا داراي اشکال ممکن است به کار ناقص خود ادامه دهند . بدترين نتيجه وقتي حاصل می گردد که يک دايرکتوري يا جدول تخصيص فايل ، قرباني عمليات معيوب نوشتن باشد .این خطاي بي سروصدا می تواند تواند تمام داده هاي شما را از بين ببرد.

glc_engineer
13-09-2008, 09:27
علامات مغناطيسي روي سطح دیسک کم کم ضعيف می شوند فايل ها هر چند وقت دوباره نوشته ميشود تا سالم باقي بماند اما علامت هايي که قطاع ها را تعريف م کند فقط به هنگام فرمت سطح پايين دیسک نوشته م شود به همين ترتيب رکورد هاي بوت و برخی از اطلاعات دايرکتوري فقط يک بار نوشته ميشود پس از چند سال کنترل کننده دیسک ممکن است قادر به خواندن بعضي از این علامت ها نباشد . يا اينکه خطاهاي سبک به سطح غير قابل پذيرفتني افزايش پيدا کند

glc_engineer
13-09-2008, 09:28
پوشش مغناطیسی صفحات دیسک خيلي آهسته تحليل ميرود به خاطر بياوريد حتي وقتي ديسکي نو است نقاطي روي صفحات آن داراي قدرت حفظ مغناطیسی به نسبت ضعيفي بوده و به ندرت می تواند به عنوان حوزه هاي مغناطيسي عمل کنند با مستهلک شدن رسانه این نقاط نيز بي اثر شده و خطاهاي سبک افزايش يافته و قطاع هاي خراب جديدي شکل مي گيرند .

glc_engineer
13-09-2008, 09:29
يک جريان ولتاژ قوي ممکن است از محافظ موج و مدار و محافظ توکار کامپيوتر بگذرد .اين امکان وجود دارد اما احتمال اينکه اين موج به هد خواندن و نوشتن نفوذ پيدا کند بسيار کم است با وجود اين مي تواند به بخش هاي الکترونيکي آسيب وارد ساخته و باعث توقف کار ديسک گردان شود .

glc_engineer
13-09-2008, 09:30
هد با سطح ديسک تماس پيدا مي کند در بهترين حالت فقط محدوده کوچکي متاثر شده و با فرمت مجدد ديسک و کنار گذاشته شدن ناحيه آسيب ديده ديسک ممکن است قابل استفاده گردد .در بدترين حالت هد خواندن و نوشتن با سکتور صفر که سيستم عامل جدول بخش بندي دايرکتوري ريشه و جداول تخصيص فايل ها را در آن نگه مي دارد برخورد مي کند در اين حالت رسانه ممکن است تا حدي آسيب ببيند که ديسک پس از فرمت مجدد نتواند از ناحيه خاصي از سيستم عامل پشتيباني کند حتي وقتي آسيب ديدگي جزيي هم باشد ذراتي از رسانه ممکن است از سطح صفحه جدا شده و در محفظه ديسک گردان معلق شده و آماده ايجاد صدمه ديگري گردد .

glc_engineer
13-09-2008, 09:30
يک کاربر بي تجربه علاوه بر پاک کردن اتفاقي فايل ها يا فرمت تصادفي ديسک مي تواند با بوت کردن کامپيوتر حين عمليات ديسکي به داده ها آسيب برساند تا فايلي کاملا روي ديسک نوشته نشود ورودي دايرکتوري آن نو سازي نمي شود .
*صدمه ديسک سخت باعث ابراز خشم و بد گويي در بيشتر مردم ، بجز افراد متدين مي گردد : « سازنده بي لياقت » « فروشنده متقلب » ، « مشاور قلابي » و... علت اصلي عصبانيت روشن است : کاربر در تهيه کپي پشتيبان کوتاهي کرده است.

glc_engineer
13-09-2008, 09:31
ممکن است تعجب کرده باشيد که چرا هد به ديسکت ها صدمه نمي زند. در واقع چون به هنگام چرخ ديسک ها هميشه هد هاي خواندن و نوشتن روي سطح انها قرار دارند به نظر مي رسد که دائما با در معرض خطر آسيب ديدگي هستند . اما صدمه مستلزم وارد امدن فشار زياد به يک نقطه کوچک از سطح ديسک مي باشد و ديسک گردان فلاپي نيز بدين شکل طراحي نشده است . ديسک به ارامي مي چرخد ، هدها بزرگند و خود ديسک نيز انعطاف پذير مي باشد . وقتي فشاري به ديسک گردان فلاپي وارد ميايد انرژي خود ديسک تشديد نشده و روي سطح وسيع تري پخش مي مي گردد . نتيجه ، فرسودگي خفيفي خواهد بود . اما گرچه صدمه انچناني به ديسک وارد نمي ايد اما در اثر ساييدگي مداوم با هد ها و پاکت نگهداري ان کم کم فرسوده مي شود. به همين دليل است که سيستم عامل دائما ديسکت ها را نمي چرخاند.

glc_engineer
13-09-2008, 09:32
از انجا فايل پاک شده دست نخورده باقي مي ماند احياي ان بايد ساده باشد ، و اغلب هم همين طور هم است . اما گاهي اوقات هم مشکلاتي پيش مي ايد ، از دست دادن اطلاعات فايل در fat تا حدي مصيبت بار است . گذشته از اين ها هزاران کلاستر در ديسک وجود دارد که فقط fat پيوند انها را نشان مي دهد .کلاستر آغازين فايل در ورودي دايرکتوري ان ثبت شده ، بنابراين هميشه مي توانيم از موقعيت ان مطلع شويم . اما کلاستر هاي بعدي ان ممکن است در هر جايي از ديسک قرار گرفته باشند . براي احياي يک فايل ، نه تنها بايد کلاستر هاي آن را بيابيم ، بلکه بايد انها را با نظم صحيح اوليه مرتب کنيم.

glc_engineer
13-09-2008, 09:32
براي احياي ديسک سختي که به طور اتفاقي فرمت شده دو روش وجود دارد روش اول مستلزم نگه داشتن يک يوتيليتي ويژه روي ديسک است که از دايرکتوري ريشه جدول تخصيص فايل و اطلاعات ديگر سيستم عامل يک عکس فوري مي گيرد اين يوتيليتي را در هر زماني مي توان اجرا کرد اما معمولا از طريق فايل Autoexec.Bat فراخوانده مي شود تاا عکس فوري حداقل روزي يک بار که کامپيوتر بوت مي شود به طور اتوماتيک گرفته شود. اين روش اطلاعات را در فايلي ذخيره ساخته و يک رشته کاراکترهاي منحصر به فردي مانند يک امضا را به ابتداي فايل مي افزايد اين فايل نيز مانند هر فايل ديگري در ليست دايرکتوري گنجانده مي شود تا يافتن و نوسازي آن به سرعت صورت گيرد علاوه بر اين يوتيليتي که اين فايل را ايجاد و نوسازي مي کند مي خواهد که تمام کلاستر هاي اشغالي اين فايل مجاور باشند .
اگر ديسک به طور اتفاقي فرمت شود اين برنامه را بايد از طريق ديسکت به اجرا در آورد ورودي دايرکتوري که نقطه شروع فايل داده اي را مشخص مي کند از بين رفته است بنابراين يوتيليتي بايد ديسک را مورد پويش قرار دهد تا امضاي منحصر به فرد ابتداي فايل را بيابد. چون کلاستر هاي اين فايل مجاور هم هستند اين يوتيليتي به تمام داده هاي ان دستيابي داشته و به جايگزين کردن دايرکتوري ريشه ، fat و ساختار هاي ديگر مي پردازد. در اصل ديسک فرمت شده احيا ميشود اما هنوز هم ممکن است مشکلاتي وجود داشته باشد . احتمالا بين زمان تهيه عکس فوري و زمان فرمت شدن ديسک تغييراتي در ديسک روي داده است . بخش هايي از فايل ها ممکن است از دست رفته باشد . ساب دايرکتوري ها و تمام فايل هاي انها بدون ردپايي ناپديد مي شوند. با وجود اين در مقايسه با تمام مواد ديگر اين مشکلات کوچک بوده و ممکن است بتوان بعدا توسط يوتيليتي احياي فايل هاي پاک شده ترميم نمود. اگر نوسازي فايل image بيش از يک بار در هر روز انجام شود خطر ناقص شدن فايل هاي پاک شده يا ساب دايرکتوري ها کم مي شود.

glc_engineer
13-09-2008, 09:33
وقتي فايل image براي نگهداري کپي هايي از دايرکتوري ريشه و جدول تخصيص فايل ايجاد نشده باشد برنامه احياي ديسک فرمت شده بايد به تنهايي دست به کار شود. در واقع اين برنامه نقش يک يوتيليتي عظيم الجثه احياي فايل هاي پاک شده را بازي کند و دليرانه وارد ميدان شود اما نمي توان از ان انتظار احياي کامل داده ها را داشت . اين يوتيليتي کارش را با جستجوي قطاع هاي حاوي ورودي هاي تک نقطه ( . ) و دو نقطه ( .. ) براي يافتن ساب دايرکتوري هاي قبلي شروع مي کند. اگر ساب دايرکتوري پيوسته باشند برنامه ميتواند راه خودش را تا انتهاي ان يافته و سپس در ان به دنبال کلاسترهاي اغازين ساب دايرکتوري هاي ديگر بگردد . اگر بخت ياري کند ساختار درختي دايرکتوري کاملا سر از خاک بر مي اورد . با وجود اين مشکل ديگر اين است که نام ساب دايرکتوري هاي دايرکتوري ريشه با پاک شدن دايرکتوري ريشه کاملا از بين رفته است. براي حل اين مشکل يوتيليتي احيا نام هاي را از خودش براي اين دايرکتوري ها تعيين ميکند که بعدا مي توانيد انها را تغيير دهيد.
پس از بازسازي ساختار درختي دايرکتوري ، يوتيليتي احياي ديسک فرمت شده کلاستر اغازين فايل هاي اين ساب دايرکتوريها را يافته و روند احيا ي فايلهاي پاک شده را براي هر يک از انها پيش مي گيرد.
طول فايلها از ليست دايرکتوري مشخص شده بنابراين يوتيليتي مي تواند تعداد قطاع هاي مورد نياز انها را تعيين نمايد. با وجود اين فايلهاي واقع در دايرکتوري ريشه احيا نميشوند زيرا نام و اشاره گر کلاستر هاي آغازين انها در طول عمليات فرمت ناپديد شده اند . معمولا اين موضوع هيچ مشکلي را ايجاد نمي کند. زيرا فايل هاي داده اي نبايد در دايرکتوري ريشه قرار داه شوند. فايل هايconfig.sys و autoexec.bat را به سادگي ميتوان به وسيله يوتيليتي احياي فايلهاي پاک شده بازيابي نمود.
اگر اخيرا عمليات پيوسته سازي ( Disk Defrag ) روي ديسک انجام شده باشد. همه چيز را ميتوان احيا نمود و بر عکس تکه تکه بودن فايل ها احياي موثر فايل ها را براي يوتيليتي غير ممکن مي سازد . بدون جدول تخصيص فايل که به برنامه بگويد کدام قطاع ها اشتراکا فايلها را تشکيل مي دهند ، هزاران قطاع وجود دارد که ممکن است هر يک بخشي از فايل خاصي باشند. اين مسئله مي تواند وحشتناک ترين کابوسي باشد که کامپيوتر به خود ديده است. به جاي تحمل و دست و پنجه نرم کردن با اين همه مشکلات ارزش اين را دارد که زحمت نصب يوتيليتي را بکشيد که اطلاعات مهم مربوط به ديسک در فايلي ثبت مي کند .

glc_engineer
13-09-2008, 09:34
اختلالات جريان برق به هنگام نوشتن ديسک در ناحيه سيستمي سيستم عامل در سکتور صفر ، بزرگترين صدمات خود را به دستگاه وارد مي سازد . سيستم عامل نمي تواند با دايرکتوري ريشه اسيب ديده کار کند و اين بدان معناست که تمام داده ها از دست مي روند . موج هايي از ولتاژ که از طريق مدار محافظت ديسک گردان مي گذرند ممکن است باعث فروپاشي مغناطيس روي سطح ديسک شده و به علامت هاي فرمت و داده ها صدمه برسانند .

glc_engineer
13-09-2008, 09:34
· استفاده از محافظ هاي نوسان برق
· استفاده از منبع تغذيه اماده به خدمت( Stanby Power Supply ) SPS
· استفاده از منبع تغذيه بدون وقفه (Uninterrupted Power Supply ) UPS
در پائين ترين سطح از محافظت مي توانيد ----- جريان برقي به کامپيوتر اضافه کنيد که ناپايداري هاي ولتاژ و سرعت بالا را ميگيرد. برخلاف انچه که خيلي ها به شما خواهند گفت همه انها مشابه و يکسان نيستند. محافظ هاي نوسان برق دو وظيفه دارند : جذب موج يا جرقه و پراکندن ان. بهترين طراحي ها در ابزار هايي به نام وريستور هاي اکسيد فلزي (metal – oxide varistors ) و ديود هاي ريزشي ( avalanche diodes ) براي پاسخگويي به اين امواج در عرض چند ميليارديم ثانيه و لامپ هاي تخليه گازي ( gas discharge tube ) براي پراکندن برق اضافي گرد اوري شده اند .
استفاده از منبع تغذيه اماده به خدمت ( sps ) يا منبع تغذيه بدون وقفه ( ups ) ديگر سطوح محافظت است .اين دستگاه ها علاوه بر تنظيم ولتاژ از باطري هاي پشتيباني استفاده مي کنند که به هنگام قطع جريان برق بلافاصله وارد مدار مي شوند . دستگاه هاي sps سريعا جريان برق باطري را وصل مي کنند ( با تاخيري کمتر از 15 ميلي ثانيه ) در حاليکه دستگاه هاي ups گران قيمت هميشه جريان برق را از باطري ها ارائه مي دهند که دائما شارژ مي شوند . جريان برق پشتيبان بسته به نياز سيستم شما از پنج دقيقه تا چند ساعت برق سيستم را تامين مي کند. پنج دقيقه ممکن است زمان کوتاهي به نظر بيايد ولي براي ذخيره کارتان و خاموش کردن کامپيوتر خيلي زياد هم است.

glc_engineer
13-09-2008, 09:36
تعمير نرم افزاري شامل فرمت سطح پائين و سطح بالا است . فرمت سطح پائين توسط يک برنامه يوتيليتي صورت مي گيرد که قطاع هايي را هر شيار به انها تقسيم مي شود ، تعريف کرده و بر چسپ مي زند . سپس رسانه هر قطاع را آزمايش مي کند تا ببيند ايا مي تواند به خوبي داده ها را نگهدارد ( بسياري از ديسک گردان هاي IDE نيازي به فرمت سطح پائين ندارند و در داخل کارخانه سازنده اين عمل روي ان صورت مي گيرد.) برنامه فرمت سطح پائين به دنبال قطاع هاي خراب گشته و در جدول تخصص فايل ( fat ) جاي ان را از درجه اعتبار ساقط مي کند .اين برنامه يک کد ويژه اي باقي مي گذارد که براي کنترل خطا هاي تک تک شيار ها مورد مي گيرد . وقتي مشخص کرده باشيد که شيار خاصي خراب است ا. اين برنامه عمدا شماره غير معتبري در اين مکان مي نويسد . بعدا برنامه فرمت سطح بالا به اين شماره برخورد و مي فهمد که شيار قابل استفاده نيست . بدين ترتيب تمام قطاع هاي غير قابل استفاده علامت گذاري مي شود . در ديسک گردان هاي جديد نيازي به مشخص کردن شيار خراب از سوي کاربر نمي باشد و تنها کاري که کاربر انجام مي دهد تائيد صحت اطلاعاتي است که خوانده مي شود .

glc_engineer
13-09-2008, 09:36
گذشته از تمام صحبت ها در مورد هدهاي معلق و قطاع هاي اسيب ديده از شنيدن اينکه بيشتر اشکالات ديسک هاي سخت، الکترونيکي است ممکن است متعجب شويد ! اين بدان معناست که تعمير ديسک گردان بدون باز کردن ان امکان پذير است .اگر بخش هاي مکانيکي ديسک سخت خراب شوند ، تعمير آن مشکلتر خواهد بود. براي اين منظور تعمير گاه بايد مجهز به اطاق بسيار تميزي باشد . قبل از اينکه ديسک گردان به اين اطاق برده شود بايد دقيقا تميز شده و کارمندان نيز بايد ماسک و کلاه استفاده کنند. براي انها حفظ داده ها بدين معناست که ديسک را فرمت نکنند ، که در اين صورت نيز قادر نخواهند بود ديسک را مورد ازمايش درستي قرار دهند . اگر علامات اطلاعاتي صفحات ديسک گردان هاي حلقه صوتي آسيب ببينند ، ترميم ان فقط از عهده سازنده ديسک گردان بر مي ايد.

glc_engineer
13-09-2008, 09:37

amin_ict_5
14-09-2008, 02:22
جناب glc_engineer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
شرمنده دوست عزیز
ولی فکر نمی کنید این توماری که نوشتید کسی حوصله خوندنشو نداشته باشه
حداقل بصورت pdf قرار می دادید
تا سر وقت مطالعه کنیم

H A M E D
14-09-2008, 03:25
جناب glc_engineer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
شرمنده دوست عزیز
ولی فکر نمی کنید این توماری که نوشتید کسی حوصله خوندنشو نداشته باشه
حداقل بصورت pdf قرار می دادید
تا سر وقت مطالعه کنیم
خوب هركسي بنا به نيازي كه از اين اطلاعات داره اونو ميخونه. حالا شما مي تونيد همه مطالب رو كپي كنيد و سر وقت بخونيد. البته اگر لازم داريد وگرنه مجبور نيستيد.

hardware2000
14-09-2008, 09:51
اگر افیس داری کپی کن تو ورد بعد با pdf crator تبددیل کنش به pdf.

1&0
14-09-2008, 15:18
سلام . من یه هارد دیسک ide 80 دارم که هر کاری می کنم پارتیشن بندی نمی شه . با acronic پارتیشن بندی کردم درست شد ولی وقتی cd ویندوز میگذارم هنگ می کنه ... چه کنم ؟

glc_engineer
14-09-2008, 19:47
سلام . من یه هارد دیسک ide 80 دارم که هر کاری می کنم پارتیشن بندی نمی شه . با acronic پارتیشن بندی کردم درست شد ولی وقتی cd ویندوز میگذارم هنگ می کنه ... چه کنم ؟

آيا با بوت ويندوز 98
پارتيشن بندي ميتوني بكني يا نه

اگر نداري
با مكس بلست تست كن

Benygh
14-09-2008, 20:10
سلام
من امروز داشتم با نرم افزار Partiton commander قسمتی از هاردم رو که یک فضای فری بود یک درایوی میکردم ولی گفت در دسترس نیست و باید یست کنی ! من هم کردم !
ولی دستی :((
حالا هارد بالا نمیاد . ولی تو بایوس میشناسه و دی وی دی ویستا هم اونو میشناسه ولی وقتی سیستم داره میاد بالا میگه که reset and select proper boot device or insert media جاهای کابل های ساتا رو هم عوض کردم ولی حل نشد ..
اگه ممکنه راهی برای من بگید ممنون ..

Benygh
14-09-2008, 20:18
یک چیز دیگه که اونم اینه که تو مراحل نصب ویستا همه ی درایو ها رو Logical شناخته ...
یکیش مگه نباید Primary باشه ؟
فکر کنم درایو D ام که پاک کردم Primary بوده !
چطوری میتونم C رو Primary کنم ؟ قبلا دستوراتش یادم بود ولی الان هیچی یادم نیست :(

Benygh
14-09-2008, 22:38
من هارد رو وصل کردم به سیستم دیگه تو لود ویندوز نشون میده ولی تو وین نه !چه کنم ؟

hardware2000
14-09-2008, 23:08
یک چیز دیگه که اونم اینه که تو مراحل نصب ویستا همه ی درایو ها رو Logical شناخته ...
یکیش مگه نباید Primary باشه ؟
فکر کنم درایو D ام که پاک کردم Primary بوده !
چطوری میتونم C رو Primary کنم ؟ قبلا دستوراتش یادم بود ولی الان هیچی یادم نیست :(

چرا با ویندوز xp پارتیشن بندی نمیکنی با dos که هی هاته

Benygh
15-09-2008, 00:27
سلام
هاردم پرید .. ریکاوری جواب میده ؟ روش هیچ کاری نکردم :(
فقط وقتی دیلت کردم اشتباهی تو diskpart همه چیز یکسره شد و فقط یک پارتیشنیش کردم !
میشه ؟ :(
خودم میتونم ؟ خرجش چقدره ؟

Benygh
15-09-2008, 01:11
هاردم کلیه اطلاعاتش پاک شد با یک سهل انگاری روش فقط یک بار بعد از اینکه کلیه ی حجمش یکسره شده بود یک بار یک پارتیشنه کردم و دوباره از ترسم برگردوندم ! حالا بازبابی کامل میشه کرد ؟

glc_engineer
15-09-2008, 07:35
هاردم کلیه اطلاعاتش پاک شد با یک سهل انگاری روش فقط یک بار بعد از اینکه کلیه ی حجمش یکسره شده بود یک بار یک پارتیشنه کردم و دوباره از ترسم برگردوندم ! حالا بازبابی کامل میشه کرد ؟

بدون اين كه هيچ گونه نرم افزاري روي اين هاردديسكت بريزي
اونو وصل كن به يك هارديسك ديگه
و ازو روي هاردديسك جديد نرمافزارهاي ريكاوري رو نصب كن
ايشالله تمام اطلاعاتت برميگرده

glc_engineer
15-09-2008, 07:41
سلام
هاردم پرید .. ریکاوری جواب میده ؟ روش هیچ کاری نکردم :(
فقط وقتی دیلت کردم اشتباهی تو diskpart همه چیز یکسره شد و فقط یک پارتیشنیش کردم !
میشه ؟ :(
خودم میتونم ؟ خرجش چقدره ؟

درصورتيكه مشكل حادي نداشته باشه
با مسئوليت خودت ميتوني اين كارو بكني

يا علي

Benygh
15-09-2008, 10:52
سلام
از چه نرم افزاری استفاده کنم ؟
در ضمن یک چیزی !
الان هارد من توی نصب ویندوز ویستا شناخته میشه ولی وقتی میخوام لود کنم میگه باید فرمت بشه ! من به این سیستم وصل کردم هارد رو ولی با اینکه تو بایوس میشناسه تو ویندوز خبری ازش نیست چه کنم ؟ فقط من با دی وی دی ویستا میتونم برم تو Diskpart ویستا و درایور هام ببینم !
چه کنم ؟
یکی به من گفت 2 روز وقت میبره و 20 تومان میگیره !
برای این کار هاردی لازمه که من اطلاعات بازیابی شده رو داخل اون بذارم ؟ چون این سیستم هاردش 80 و اونی که مشکل دار 320 !

1&0
15-09-2008, 16:59
آيا با بوت ويندوز 98
پارتيشن بندي ميتوني بكني يا نه

اگر نداري
با مكس بلست تست كن

ممنون . من یه کاری کردم . هارد رو بعنوان slave قرار دادم و با یه هارد دیگه به عنوان master آمدم بالا و دیدم که همه درایوها سالم هستند . یعنی در اصل مشکل پارتیشن بندی نیست . مشکل اصلی اینه که وقتی هارد رو به سیستم وصل می کنیم سیستم هنگ می کنه . و دیگه بالا نمی اد .چه کنم ؟

ebruu
15-09-2008, 17:42
سلام ایا امکان بازیابی اطلاعات هاردی که در ب ان باز شده باشد هست؟

Arsa Persian
15-09-2008, 19:48
ممنون . من یه کاری کردم . هارد رو بعنوان slave قرار دادم و با یه هارد دیگه به عنوان master آمدم بالا و دیدم که همه درایوها سالم هستند . یعنی در اصل مشکل پارتیشن بندی نیست . مشکل اصلی اینه که وقتی هارد رو به سیستم وصل می کنیم سیستم هنگ می کنه . و دیگه بالا نمی اد .چه کنم ؟
اگه اون هاردی رو که وقتی وصل میکنید هنگ میکنه در حالت Master باشه احتمالا هارد شما بد سکتور داره که باعث میشه کامپیوتر هنگ کنه

Arsa Persian
15-09-2008, 19:48

میشه بیشتر توضیح بدید منظورتون چیه؟!

e_kh78
15-09-2008, 23:58
با سلام
برنامه ای به اسم Paragon Partition Manager 8.0 Professional را نصب کردم و میخوام بدین وسیله فضای درایو C رو زیاد کنم اما نمیدونم چیکار کنم (یعنی میخوام از یه درایوم ور دارم بریزم تو یه درایو دیگه )
اصلا چنین چیزی امکانپذیره
ممنون اگر جواب دهید

absorb3000
16-09-2008, 00:26
سلام مهندس جی ال سی
آقا کار ما رو راه ننداختی ها
مشکل منم که یادت هست .. با پارتیشن مجیک 4 درایو کردم 2 درایو فایلهای درایو اولی acses denid میده فایلهای منم بیشتر صوتی و فایلهای اجرایی هستند .. آقا چه کنیم؟

1&0
16-09-2008, 10:08
اگه اون هاردی رو که وقتی وصل میکنید هنگ میکنه در حالت Master باشه احتمالا هارد شما بد سکتور داره که باعث میشه کامپیوتر هنگ کنه
منظورم را درست نفهمیدید .من یه بار هاردی رو که فکر می کنم خرابه (slave) و هارد سالم رو master قرار دادم و دیدم که همون هارد خراب پارتیشن بندی شده و درست و حسابی کار می کنه . (این رو هم بگم که خودم قبلا اون رو با acronis پارتیشن بندی کرده بودم . ) . اما حالا دیگه وقتی تنها اون رو می زنم دیگه بالا نمی اد

amin_ict_5
16-09-2008, 13:20
من اشتباها یکی از درایور هام را فرمت کردم
راهی برای recovery وجود نداره ؟؟
اگه هست نرم افزار plz
لینکشو بذارید ممنون می شم

Arsa Persian
16-09-2008, 20:44
. اما حالا دیگه وقتی تنها اون رو می زنم دیگه بالا نمی اد

منظورتون اینه که هارد سالم رو تنها میزنید بالا نمیاد؟!

Arsa Persian
16-09-2008, 20:51
من اشتباها یکی از درایور هام را فرمت کردم
راهی برای recovery وجود نداره ؟؟
اگه هست نرم افزار plz
لینکشو بذارید ممنون می شم
یکی از قویترین برنامه ها Get Data Back هستش که هر نسخه اش 2 نوعه یکی Fat و دیگری NTFS که با توجه به اینکه درایوتون چه نوعی هستش باید یکی رو دانلود کنید و در ضمن تا زمان دانلود و جستجو و Recover روی پارتیشتنتون هیچ عملی انجام ندید

موفق باشید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

e_kh78
17-09-2008, 00:16
با سلام
برنامه ای به اسم Paragon Partition Manager 8.0 Professional را نصب کردم و میخوام بدین وسیله فضای درایو C رو زیاد کنم اما نمیدونم چیکار کنم (یعنی میخوام از یه درایوم ور دارم بریزم تو یه درایو دیگه )
ممنون اگر جواب دهی
میگن باید با پارتیشن ماجیک این کارو انجام بدیم میخوام دقیقا بگید که چه جوری باید این کار رو انجام بدیم

Benygh
17-09-2008, 00:57
با سلام
ممنون اگر جواب دهی
میگن باید با پارتیشن ماجیک این کارو انجام بدیم میخوام دقیقا بگید که چه جوری باید این کار رو انجام بدیم
قسمتی داره به عنوان Resize !
از اون قسمت میتونید سایز پارتیشن انتخابی خودتون رو بیشتر کنید !
البته در صورد وجود فضا در پارتیشن های هم جوار !

یک سوال :
من هاردم کلا پرید ! ولی خدا رو شکر از همه چیز که حدود 250 گیگ بود بک آپ داشتم ! حالا میخوام برای تست هم که شده قبل از اعمال Restore ریکاوری کنم ! که با GETDATABACK تونستم قسمتی از اهنگام رو تا به حال بگیرم ! البته هنوز کامل نرکدم چون نیاز با 250 گیگ هارد دارم که در صدد تهیه اش هستم !
سوال من اینه :
الان من درایو اصلی هاردم که C هست روش ویندوز نصب کردم ! می خواستم بدونم آیا اطلاعات من که قل از فرمت شدن توی درایو E بوده ممکنه توی کلاستر های یکسانی با C باشه ؟ منظورم اینکه الان که من ویندوز عوض کردم آیا باعث از بین رفتن کلی چند فایل شده یا نه "؟
بعد یک سوال دیگه !
الان من یک آهنگ رو از یک کلاستر برگردوندم ! نمونه ای از اون اهنگ توی کلاستر بعدی بود که وقتی کپی کردم OverWrite هم کردم ! و اون اهنگ خراب شد ! یعنی حجمش هست ولی خرابه ! مثلا یک اهنگ دیگه ای به جای اون پخش میشه ! مثلا ابی میذارم سیاوش میخونه :دی
ایا تمام یک فایل توی یک کلاستر قرار میگیره و یا ممکنه تکه تکه بشه ؟
نکته : ممکنه تعریف من از کلاستر در ذهنم اشتباه باشه ! وقتی با این نرم افزار من سرچ میکنم بعضی از درایو های قبلی رو قبل از فرمت رو نشونم میده و من از اونا بازیابی میکنم !
ایا نرم افزار مورد استفاده ی من قوی است ؟ اگه نه یک چیز قوی تر معرفی کنید ! ممنون !

amin_ict_5
17-09-2008, 01:35
یکی از قویترین برنامه ها Get Data Back هستش که هر نسخه اش 2 نوعه یکی Fat و دیگری NTFS که با توجه به اینکه درایوتون چه نوعی هستش باید یکی رو دانلود کنید و در ضمن تا زمان دانلود و جستجو و Recover روی پارتیشتنتون هیچ عملی انجام ندید

موفق باشید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این پارتیشن من اول fat32 بود اما وقتی فرمت کردم تبدیل کردم به NTFS
حالا چی کار کنم
لینک نرم افزار را میدید

amin_ict_5
17-09-2008, 01:42
با سلام
ممنون اگر جواب دهی

احتیاج به نرم افزاری نیست
خود ویندوز انجام میده
به اینصورت
کلیک راست روی my computer
manage
disk management
....

Arsa Persian
17-09-2008, 12:49
این پارتیشن من اول fat32 بود اما وقتی فرمت کردم تبدیل کردم به NTFS
شما باید از نسخه Fat استفاده کنید

لینک نرم افزار را میدید
فکر کنم آدرسی که پست قبلیم بود آدرس صفحه دانلود بود که لینک هر دو نسخه اوجا قرار داشت

Arsa Persian
17-09-2008, 12:51
احتیاج به نرم افزاری نیست
خود ویندوز انجام میده
به اینصورت
کلیک راست روی my computer
manage
disk management
....

دوست عزیز در روشی که شما فرمودید نیاز به پاک کردن پارتیشن و ساختن مجددا آن و در نهایت فرمت پارتیشن جدید هستش که در اینصورت تمام اطلاعات از دست میره
اما در پارتیشن مجیک اطلاعات از دست نمیره

Arsa Persian
17-09-2008, 13:01
در ضمن برای دوستانی که در کار با این نرم افزار مشکل دارن یه فایل آموزشی نسبتا خوب! پیدا کردم که حدود 3 سال پیش یکی از دوستان به اسم alaodin1 زحمتشو کشیدن منم لینکشو همینجا میزارم:

ایشالا بدردتون بخوره

hojjat_vahidi
17-09-2008, 13:33
با سلام وخسته نباشيد

اساتيد محترم
مشكلي برايم پيش اومده كه اميدوارم راهنمائي بفرمائيد

من هارد مكستور 200 گيگ دارم و شش درايو NRFS دارم
در درايو c ويندوز 2000 و در درايو D ويندوز ايكس پي دارم
تابحال مشكل انچناني نداشتم و شايد ظرف دوسال چندين بار كامپيوترم هنگ ميكرد ولي مشكلي پيش نمي اومد .

تا اينكه چند روز پيش تو ايكس پي بودم و تو اينترنت و اخبار ميخوندم كه يكدفعه كامپيوتر هنگ كرد و مجبور شدم خاموش كنم .
بعد از روشن شدن هر كاري كردم وارد ايكس پي نشد ولي
وارد 2000 شدم و با تعجب ديدم كه درايو D كه مربوط به ايكس پي است باز نميشه و ميگه بايد فرمت بشه !!!!!!!!!!!!

حالا موندم چيكار كنم
اطلاعاتي تو درايو دي دارم كه نمي خوام از بين بروند
ايا روشي است و چرا اينگونه شده ؟
با تشكر

Arsa Persian
17-09-2008, 13:51
حالا موندم چيكار كنم
با تشكر

ابتدا با یه دیسکت Startup مطمئن بشید که از طریق داس هم نمیشه وارد D شد
البته اگه اررور بده که باید فرمت بشه اونوقت اطلاعات شما پاک شده و شما باید اون درایو رو فرمت کنید چون درایوتون در اصطلاح خام هستش
در این حالت شما از طریق ویندوز یک بار Quick Format بکنید بعد با استفاده از برنامه های رکاوری اطلاعاتتون رو بازگردونید

:40::11::40:

Benygh
17-09-2008, 16:26
سلام
این برنامه واقعا محشره من هاردم رو کمی دستکاری کردم بعد تمامی اطلاعاتم پاک شد ! پارتیشن بندی هم کردم فرمت هم کردم ! البته فرمت ویندوز ویستا در حال نصب Quick هست ! بعد الان هم همه چیزم ریکاوری شده ! البته نیاز به یک هارد برای انتقال اطلاعات دارم که فردا هارد هم دستم میرسه !

glc_engineer
17-09-2008, 17:54

بله امكانش هست
با تو جه به اين كه درب اون باز شده ميبايست به صورت سخت افزاري ريكاوري بشه نه به صورت نرم افزاري

glc_engineer
17-09-2008, 17:55
با سلام وخسته نباشيد

اساتيد محترم
مشكلي برايم پيش اومده كه اميدوارم راهنمائي بفرمائيد

من هارد مكستور 200 گيگ دارم و شش درايو NRFS دارم
در درايو c ويندوز 2000 و در درايو D ويندوز ايكس پي دارم
تابحال مشكل انچناني نداشتم و شايد ظرف دوسال چندين بار كامپيوترم هنگ ميكرد ولي مشكلي پيش نمي اومد .

تا اينكه چند روز پيش تو ايكس پي بودم و تو اينترنت و اخبار ميخوندم كه يكدفعه كامپيوتر هنگ كرد و مجبور شدم خاموش كنم .
بعد از روشن شدن هر كاري كردم وارد ايكس پي نشد ولي
وارد 2000 شدم و با تعجب ديدم كه درايو D كه مربوط به ايكس پي است باز نميشه و ميگه بايد فرمت بشه !!!!!!!!!!!!

حالا موندم چيكار كنم
با تشكر

مشكلي نيست
فرمتش كن
بعد با نرم افزارهاي معرفي شده ريكاوري انجام بده
ضمنا
هيچ گونه نرم افزار يا فايل روي درايو مشكل دار نصب نكن

glc_engineer
17-09-2008, 18:00
قسمتی داره به عنوان Resize !
از اون قسمت میتونید سایز پارتیشن انتخابی خودتون رو بیشتر کنید !
البته در صورد وجود فضا در پارتیشن های هم جوار !

یک سوال :
من هاردم کلا پرید ! ولی خدا رو شکر از همه چیز که حدود 250 گیگ بود بک آپ داشتم ! حالا میخوام برای تست هم که شده قبل از اعمال Restore ریکاوری کنم ! که با GETDATABACK تونستم قسمتی از اهنگام رو تا به حال بگیرم ! البته هنوز کامل نرکدم چون نیاز با 250 گیگ هارد دارم که در صدد تهیه اش هستم !
سوال من اینه :
الان من درایو اصلی هاردم که C هست روش ویندوز نصب کردم ! می خواستم بدونم آیا اطلاعات من که قل از فرمت شدن توی درایو E بوده ممکنه توی کلاستر های یکسانی با C باشه ؟ منظورم اینکه الان که من ویندوز عوض کردم آیا باعث از بین رفتن کلی چند فایل شده یا نه "؟
بعد یک سوال دیگه !
الان من یک آهنگ رو از یک کلاستر برگردوندم ! نمونه ای از اون اهنگ توی کلاستر بعدی بود که وقتی کپی کردم OverWrite هم کردم ! و اون اهنگ خراب شد ! یعنی حجمش هست ولی خرابه ! مثلا یک اهنگ دیگه ای به جای اون پخش میشه ! مثلا ابی میذارم سیاوش میخونه :دی
ایا تمام یک فایل توی یک کلاستر قرار میگیره و یا ممکنه تکه تکه بشه ؟
نکته : ممکنه تعریف من از کلاستر در ذهنم اشتباه باشه ! وقتی با این نرم افزار من سرچ میکنم بعضی از درایو های قبلی رو قبل از فرمت رو نشونم میده و من از اونا بازیابی میکنم !
ایا نرم افزار مورد استفاده ی من قوی است ؟ اگه نه یک چیز قوی تر معرفی کنید ! ممنون !

شرمنده
من دقيقا متوجه نشدم چي ميخواي
ميشه دقيق بگي

glc_engineer
17-09-2008, 18:11
سلام مهندس جی ال سی
آقا کار ما رو راه ننداختی ها
مشکل منم که یادت هست .. با پارتیشن مجیک 4 درایو کردم 2 درایو فایلهای درایو اولی acses denid میده فایلهای منم بیشتر صوتی و فایلهای اجرایی هستند .. آقا چه کنیم؟

نرم افزارهاي ريكاوري رو روي يك هارديسك ديگه نصب كن و بزن هاردديسكتو ريكاوري كنه

ضمنا ممكنه لازم باشه درايوتو فرمت كن قبلش

چند نرم افزار توي ان تاپيك معرفي شده براي ريكاوري
دوستان زحمتشو كشيدن

Benygh
17-09-2008, 23:09
شرمنده
من دقيقا متوجه نشدم چي ميخواي
ميشه دقيق بگي
مثله اینکه به دلیل پاک شدن هاردم قاطی کردم و چیزی درست ننوشتم ! برای بازیابی از Getdataback استفاده کردم و جواب دااد همه اطلاعاتم برگشت و الان فقط منتظر یک هاردم که روش منتقل کنم !
یعنی مشکلم حل شده !
ممنون
فقط یک سوال من الان از توی همین نرم افزار همه ی فایلهام رو میتونم ببینم و باز کنم ! همه چیز ! سواله من اینه که چطور میتونم مطمئن بشم که اطلاعاتم کامله و درست ریکاوری شده ؟ برای تست حتما باید بازشون کنم یا راهی و ترفندی نیز هست ؟

hojjat_vahidi
18-09-2008, 07:04
مشكلي نيست
فرمتش كن
بعد با نرم افزارهاي معرفي شده ريكاوري انجام بده
ضمنا
هيچ گونه نرم افزار يا فايل روي درايو مشكل دار نصب نكن

با تشكر
استاد نگفتي مشكل از چي بوده ؟؟؟
اخه يكدفعه هارد چرا اين جوري ميشه ؟؟؟
راستي اگر درب هارد باز بشه چي ميشه -----------ميشه دقيقتر و شفافتر توضيح بدين
راستي ميشه آدرس محل نرم افزارهاي ريكاوري را بدين
با سپاس

hojjat_vahidi
18-09-2008, 11:50
بله امكانش هست
با تو جه به اين كه درب اون باز شده ميبايست به صورت سخت افزاري ريكاوري بشه نه به صورت نرم افزاري

لطفا ميشه دقيقتر توضيح بدين ؟
يعني اگر درب هارد باز بشه ديگه هارد خراب ميشه ؟؟؟؟؟؟

e.khafan!
18-09-2008, 11:58
سلام ، یک مشکل بزرگ برای هاردم پیش اومده :

من بعد از اینکه ویستا رو سیستمم نصب کردم ، عردم قاطی کرد ، اینو بگم که ویستا رو روی یک هارد دیگه نصب کردم ، و ایکس پی روی یک هارد دیگه بود ، اینجوری شد که فایلایی که ایکس پی میریخت رو هارد رو ویستا نمیخوند و برعکسش ویستا اگر فایل میریخت رو هراد ایکس پی نمیخوند ، بعد از یه مدت اصلا درایوایی که ویستا باهاشون کار داشت ، دیگه با ایکس پی خونده نمی شد ...

حالا سه تا از درایوام کلا unformatted شده و ایکس پی که بالا نمیاد ، ویستا ه ممیگه باید فرمت بشه ، ولی من روی یکیشون اطلاعات مهمی داشتم

چیکار کنم ؟ ( ویندوزمم امروز فهمیدم ویروسی شده ، همون ویروس اتوران .... ) در ضمن نمیخوام بدم بیرون تا 2 مهرم میخوام راه بیافته

Arsa Persian
18-09-2008, 13:56
لطفا ميشه دقيقتر توضيح بدين ؟
يعني اگر درب هارد باز بشه ديگه هارد خراب ميشه ؟؟؟؟؟؟

نه خراب نمیشه مگر اینکه هد رو دستکاری بکنید و اینطرف و اونطرف ببریدش
برای ریکاوری هارد باز شده باید به صورت سخت افزاری عمل کنید نه نرم افزاری
که باید بگردید مغازه ها رو بپرسید ببینید
البته تو تهران یه مرکز تخصصی هارد به اسم هارد کیلنیک هستش [تبلیغ حساب نکنید]

glc_engineer
18-09-2008, 18:12
نه خراب نمیشه مگر اینکه هد رو دستکاری بکنید و اینطرف و اونطرف ببریدش
برای ریکاوری هارد باز شده باید به صورت سخت افزاری عمل کنید نه نرم افزاری]

دوست عزيز و دانشمند خودم

اگر درب هاردديسك باز بشه به علت وجود گردو خاك
نهايتا بر روي پليت ها بد سكتور ايجاد ميشه
...

پس در صورت باز كردن درب هاردديسك هاردديسك خراب ميشه

Benygh
18-09-2008, 21:19
سلام
من هاردم رو با نرم افزار GETDATABACK به صورت کامل بازیابی کردم !
هیچ مشکلی هم ندارم !
فقط چند مورد برای دوستان :
اگر هاردتون مشکلی پیدا کرد و درایوی باز نشد ان رو فقط Quick Format کنید و بعد از این نرم افزار استفاده کنید !
هیچ وقت روی فضایی که میخواهید از روی اون فایلی رو بازیابی کنید فایلی Write نکنید !

e.khafan!
19-09-2008, 11:04
سلام
من هاردم رو با نرم افزار GETDATABACK به صورت کامل بازیابی کردم !
هیچ مشکلی هم ندارم !
فقط چند مورد برای دوستان :
اگر هاردتون مشکلی پیدا کرد و درایوی باز نشد ان رو فقط Quick Format کنید و بعد از این نرم افزار استفاده کنید !
هیچ وقت روی فضایی که میخواهید از روی اون فایلی رو بازیابی کنید فایلی Write نکنید !
میگم این حجمش چقدره ؟ از کجا گیرش بیارم ؟ توی مجموعه ی کینگ هست ؟

amin_ict_5
19-09-2008, 11:31
شما باید از نسخه Fat استفاده کنید

فکر کنم آدرسی که پست قبلیم بود آدرس صفحه دانلود بود که لینک هر دو نسخه اوجا قرار داشت

GetDataBack

crack 3.63 را می خوام و سریال

موجود نبود !

کسی .......

ask_bl
20-09-2008, 23:30
سلام
من یه هارد IDE 80 GB رو به یه هارد SATA (به جای CD-ROM) وصل کردم.در حال scan کردن بود که نمیدونم یه دفعه هارد IDE شروع به تق تق کردن کرد من هم کامپیوتر رو ریست کردم ،حالا هر چی هارد رو چه به صورت Slave و چه به صورت Master وصل میکنمیه صدای تق تق میاد انگار که هارد جون نداره بچرخه .وقتی هارد رو به صورت Master وصل میکنم اسپیکر کیس بوق ممتد میزنه و وقتیکه به صورت Slave وصل میکنم در قسمت بوت شدن پیغام ...Detect Device .please wait رو میزنه ،من احتمال میدم مشکل سخت افزاری هارد باشه ،حالا تشخیص شما چیه؟ لطفا اگر سخت افزاری، یه جای خوب رو برای تعمیرش بم معرفی کنین.
ممنون

hojjat_vahidi
21-09-2008, 12:29
دوست عزيز و دانشمند خودم

اگر درب هاردديسك باز بشه به علت وجود گردو خاك
نهايتا بر روي پليت ها بد سكتور ايجاد ميشه
...

پس در صورت باز كردن درب هاردديسك هاردديسك خراب ميشه

استاد
من متاسفانه درب هارد را باز كردم و سريع بستم
ويك مشكلي پيش اومده :
كل هارد را با پارتيشن مجيگ فرمت ميشه و همه كاري ميتونم انجام بدم ولي وقتي ميخواه توسط سي دي ويندوز درايو سي را اول فرمت كامل كنم فرمت نميشه و حدود 9 درص هنگ ميكنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
البته با فرمت سريع فرمت ميشه و ويندوز نصب ميشه .
حالا چرا فرمت كامل نميشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

AjinDojin
22-09-2008, 10:33
سریع السیر
سلام به همگی
یه مشکلی برام پیش اومده :19: :19: که از پسش بر نیومدم. یه هارد 80 مکستور دارم که شدیدا ویروسی بود اقدام به فرمت و پارتیشن بندی کردم در زمانی که داشتم پارتیشن های قبلی رو پاک می کردم سیستم ریست شد و از اون به بعد دیگه نه فرمت میشه انجام داد نه پارتیشن بندی .... لطف کنید راهنمائیم کنید ممنون میشم

glc_engineer
22-09-2008, 10:58
سریع السیر
سلام به همگی
یه مشکلی برام پیش اومده :19: :19: که از پسش بر نیومدم. یه هارد 80 مکستور دارم که شدیدا ویروسی بود اقدام به فرمت و پارتیشن بندی کردم در زمانی که داشتم پارتیشن های قبلی رو پاک می کردم سیستم ریست شد و از اون به بعد دیگه نه فرمت میشه انجام داد نه پارتیشن بندی .... لطف کنید راهنمائیم کنید ممنون میشم

با چه نرم افزاري پارتيشن بندي ميكني

glc_engineer
22-09-2008, 11:01
استاد
من متاسفانه درب هارد را باز كردم و سريع بستم
ويك مشكلي پيش اومده :
كل هارد را با پارتيشن مجيگ فرمت ميشه و همه كاري ميتونم انجام بدم ولي وقتي ميخواه توسط سي دي ويندوز درايو سي را اول فرمت كامل كنم فرمت نميشه و حدود 9 درص هنگ ميكنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
البته با فرمت سريع فرمت ميشه و ويندوز نصب ميشه .
حالا چرا فرمت كامل نميشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شايد دچار بدسكتور شده

ali_eblis
22-09-2008, 13:12
با سلام امروز هنگام فرمت کردن یکی از درایوهای هارد از طریق ویندوز برق دچار نوسان شد و قطع شد الان نه ویندوز بالا میاد نه سیستم از رو سی دی بوت میشه و ویندوز هم نمیشه نصب کرد و هارد سریعا هنگ میکند مشکل از چیست آیا امکان تعمیر وجود دارد و یا باید تعویض شود در صورت تعمیر میشه روش حساب کرد یا نه ؟

abbasazarpikan
22-09-2008, 14:07
اساتید محترم سلام
یه هارد External 120Gb دارم که خیلی هم اطلاعاتش برام مهمه
الان به دستگاه یعنی لپ تابم که می زنم اصلا عین خیالش نیست هیچی برام نمیاره یعنی درایوش به جزء اینکه سیستم رو کند کنه
کار دیگه ای انجام نمی ده
به نظرتون چیکار باید کرد؟

hojjat_vahidi
22-09-2008, 20:09
شايد دچار بدسكتور شده

با تشکر
دوست گرامی شما درست فرمودید --- هارد دچار بد سکتور شده
البته توسط چند نرم افزار هارد را چک کردم و بد سکتور در هارد وجود دارد

حال استاد این بد سکتورها از بین میروند ؟؟؟؟؟؟
من چطوری میتونم این مشکل را از بین ببرم ؟؟؟
یا قید هارد 200 گیگ مکستور را بزنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟
لطفا دقیق راهنمائی بفرمائید چکار کنم تا بد سکتورها از بین برون ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگر راه حلی نداره آیا میشه به این هارد بد سکتور دار که فرمت کامل نمیشه و فقط فرمت سریع میشه ---- میشه اطمینان کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لطفا راهنمائی کنید
خلاصه بگید چی کار کنم

با سپاس فراوان

glc_engineer
22-09-2008, 20:52
با سلام امروز هنگام فرمت کردن یکی از درایوهای هارد از طریق ویندوز برق دچار نوسان شد و قطع شد الان نه ویندوز بالا میاد نه سیستم از رو سی دی بوت میشه و ویندوز هم نمیشه نصب کرد و هارد سریعا هنگ میکند مشکل از چیست آیا امکان تعمیر وجود دارد و یا باید تعویض شود در صورت تعمیر میشه روش حساب کرد یا نه ؟

احتمالا قسمت كنترلي هاردديسكت دچار مشكل شده

امكان تعمير وجود داره

بستگي داره چه اطلاعاتي روش بريزي
ضمنا سعي كن با يك هاردديسك ديگه بياي بالا و اگر ميتوني از اين هاردديسك بك آپ بگيري

قسمت آخرسوالتون نسبي است

glc_engineer
22-09-2008, 20:55
اساتید محترم سلام
یه هارد External 120Gb دارم که خیلی هم اطلاعاتش برام مهمه
الان به دستگاه یعنی لپ تابم که می زنم اصلا عین خیالش نیست هیچی برام نمیاره یعنی درایوش به جزء اینکه سیستم رو کند کنه
کار دیگه ای انجام نمی ده
به نظرتون چیکار باید کرد؟

دو راه

اگر اطلاعات روي هاردديسكت خيلي مهمه ديگه بهش دست نزن و به يك متخصص مراجعه كن

راه دوم

اگر اطلاعاتت مثل خيلي از بچه هاي همين فوروم فيلم و.. اطلاعات روزمرس
با اطلاعات ارائه شده در همين تاپيك با مسئوليت خودت اقدام به تعمير اون بكن
...

يا علي

glc_engineer
22-09-2008, 20:59
با تشکر
دوست گرامی شما درست فرمودید --- هارد دچار بد سکتور شده
البته توسط چند نرم افزار هارد را چک کردم و بد سکتور در هارد وجود دارد

حال استاد این بد سکتورها از بین میروند ؟؟؟؟؟؟
من چطوری میتونم این مشکل را از بین ببرم ؟؟؟
یا قید هارد 200 گیگ مکستور را بزنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟
لطفا دقیق راهنمائی بفرمائید چکار کنم تا بد سکتورها از بین برون ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگر راه حلی نداره آیا میشه به این هارد بد سکتور دار که فرمت کامل نمیشه و فقط فرمت سریع میشه ---- میشه اطمینان کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لطفا راهنمائی کنید
خلاصه بگید چی کار کنم

با سپاس فراوان

بدسكتور از بين نميره اصطلاحا بدسكتور پوشانده ميشه

البته با تجهيزات سخت افزاري خاص ميشه يه كارهايي براي رفع بدسكتور به بهترين شكل انجام داد

چند تا نرم افزار براي حل مشكل شما معرفي كردم دوست عزيز
لطفا سرچ كن اونها رو پيدا ميكني

روي اين هاردديسكت اطلاعات خاص و گرانبها نريز
و از اطلاعات هاردديسكت هر چند وقت يك بار بك آپ بگير

glc_engineer
22-09-2008, 21:01
بسیاری اوقات پیش می آید که شما فایلی را سهوا یا عمدا از روی هارد خود پاک کرده و سپس به آن نیاز پیدا کنید . در این مواقع وجود یک نرم افزار بازگرداننده ی اطلاعات خوب تنها راه نجات است . نرم افزارهای متعددی در این زمینه در سایت معرفی شده و SUPERFileRecover یکی از جدیدترین آنهاست .
در محیطی آسان به آسانی و تنها در 3 مرحله میتوانید به فایل مورد نظر دست یابید :

Scan و جستجو برای فایلهای پاک شده .
انتخال فایل های پاک شده .
کلیک بر روی گزینه ی بازگرداندن اطلاعات .
سرعت خوب نرم افزار در جستجو از ویژگی های برتر آن است و قادر به جستجوی اکثر درایو ها برای فایلهای پاک شده در کمتر از 1 دقیقه می باشد ( البته این سرعت به چگونگی جستجو بر حسب چه اطلاعات و داده هایی نیز بستگی دارد ) .
پیش نمایش تصاویر و متون قبل از بازگردانی آنها دیگر ویژگی خوب این نرم افزار است ...

SUPERFileRecover با ویندوزهای 98, 98SE, ME, 2000 and XP , فرمتهای هارد NTFS, FAT12, FAT16 و FAT32 سازگاری دارد و قادر به بازگردانی اطلاعات Hard drives, Floppy Drives, Camera Cards, USB Drives و ... می باشد .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دانلود کنید نسخه ی 3.0 را با حجم 3.36 مگابایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] كرك برنامه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

glc_engineer
22-09-2008, 21:06
بازيابي اطلاعاتمنبع : از مجله كامپيوتر جوان شماره 60

بازيابي اطلاعات همواره يكي از مهمترين دغدغه هاي كاربران كامپيوتر است. چه بسا اطلاعاتي كه چندين برابر قيمت رايانه، ارزش مادي يا معنوي داشته باشد. گاهي اوقات به قدري مهم هستند كه ازبين رفتن آن ها مي تواند ضربات جبران ناپذيري داشته باشد، به همين دليل كاربران همواره سعي مي كنند تا از اطلاعات خود به خوبي مراقبت نمايند.
اما به هر حال زماني پيش خواهد آمد كه دسترسي به اطلاعات موجود در رايانه غير ممكن شود كه در اين جا اهميت بحث بازيابي اطلاعات (Data Recovery) به وضوح روشن مي شود.
ما در اين مقاله قصد داريم راه هاي بازيابي اطلاعات را با ذكر چند نمونه توضيح دهيم: اصولا دو روش كلي براي بازيابي اطلاعات پيشنهاد مي شود: روش دستي ( Manual) و روش اتوماتيك.
در روش دستي شيوه ي كار به اين صورت است كه از تمامي محتويات ديسك سخت يا قسمت دلخواه آن يك كپي تهيه مي كنيم.( براي ذخيره تمام محتويات ديسك، ديسكي با ظرفيت حداقل مساوي يا بيشتر از ديسك فعلي نياز است.) روش دستي معايب بسياري دارد كه اصلا به صرفه نيست، به عنوان مثال اين روش زمان بسيار زيادي را صرف مي كند و هزينه زيادي را در بر خواهد داشت.
اما در روش اتوماتيك، اولا تمامي مراحل به صورت كاملا خودكار انجام مي شود و داشتن اطلاعات فني و تخصصي لازم نيست. ثانيا مراحل با سرعت بسيار زياد انجام مي شوند و فضاي بسيار كمي براي ذخيره ي اطلاعات پشتيبان نياز مي باشد.
اصولا يك برنامه ي بازيابي اطلاعات علاوه بر صرفه جويي در وقت و هزينه، كارهاي زير را به طور معمول انجام مي دهد:
•بازيابي فايل ها و پوشه هاي حذف شده.
•بازيابي محتويات پارتيشن ها ودرايوهاي فرمت شده.
•بازيابي محتويات پارتيشن ها و درايو هاي آسيب ديده توسط ويروس ها
•تعمير مشكلات پارتيشن ها و مشكلات راه اندازي
•تعمير مشكلات ناشي از پارتيشن بندي (Fdisk)
•در اين بخش شما را با چند ابزار بازيابي اطلاعات آشنا مي كنيم

glc_engineer
22-09-2008, 21:08
Back up
اين برنامه به شما اجازه مي دهدكه از فايل هاي شخصي، فولدرها و يا حتي تمام ديسك سخت خود پشتيباني كنيد. يكي از اين قابليت ها ي مهم اين برنامه اين است كه به كاربر اجازم مي دهد تا برنامه ي اتوماتيك تهيه ي نسخه ي پشتيبان را تهيه كند، بدين صورت هيچ گاه تهيه ي نسخه ي پشتيبان فراموش نخواهد شد.

glc_engineer
22-09-2008, 21:09
اين برنامه براي تهيه ي آرشيو از اطلاعات شما و ذخيره ي آن با فرمت Zip به كار مي رود. همچنين اين برنامه از فايل هاي سيستمي ويندوز يك پشتيبان تهيه مي كند و بعد از هر بار راه اندازي، آن فايل ها را دوباره بازيابي مي كند.

glc_engineer
22-09-2008, 21:10
اين برنامه ذخيره ي اطلاعات را بسيار آسان و ساده انجام مي دهد، با اين برنامه حتي مي توانيد از درايو هاي شبكه، Cd ها و يا Dvd هاي خود پشتيبان تهيه كنيد .

glc_engineer
22-09-2008, 21:10
Restore It
با اين برنامه تمام اطلاعات شما به طور كامل بيمه مي شود تا در صورت بروز مشكل بتوان سريعا اطلاعات را بازيابي كرد. روش كار بدين صورت است كه كاربر يك نقطه ي بازيابي مطمئن ( Safe Restore Point، SRP) ايجاد مي كند و در صورت لزوم آن را بازيابي مي كند. نكته بسيار جالبي كه در طي روز بازيابي قابل مشاهده مي باشد، اين است كه در صورت تمايل كاربر هر گونه تغييرات اعم از حذف شدن فايل ها، بروز شدت يا تغييرات به حالت اوليه باز خواهند گشت.
در هر حال فرقي نمي كند كه شما از كدام برنامه هاي بازيابي اطلاعات استفاده مي كنيد، مهم اين است كه اين كار باعث آسودگي شما و امنيت سيستم و اطلاعات آن خواهد شد.

glc_engineer
22-09-2008, 21:12
از: مجله رايانه

اگر به اشتباه فايلي را حذف نموديد مي‌توانيد با استفاده از ابزارهايي چون Fast File Undelete آنرا دوباره بدست آوريد.

اغلب براي همگي ما اتفاق افتاده كه اطلاعاتي را به اشتباه حذف كرده باشيم. ممكن است اين كار بطور اتفاقي انجام گرفته باشد يا بجاي Save كردن آنرا حذف كرده باشيم يا آنكه چيزي را در DOS بدون تأمل حذف كرده باشيم.

اگر به اشتباه فايلي را پاك كرده باشيد واضح است كه بايد Becycle Bin خود را مشاهده نماييد. اگر آنجا بود با right click كردن ماوس گزينه Restore را انتخاب نماييد. اگر سيستم عامل شما Windows Me است. براي اين كار از System Restore Utility استفاده نماييد. اين عمل تمام سيستم شما را به حالت Save قبلي درمي‌آورد. اين ابزار در Win9x با نام PowerQuest’s Secordchance موجود است.

ابزار ديگري وجود دارد كه البته براي استفاده از آن لازم است دانشي در ارتباط با پاك شدن فايل بدانيد. ويندوز اطلاعات فايل را در Clusterها كه البته اندازه اين Clusterها در نوع FAT مشخص گرديده نگهداري مي‌كنند FAT، link بين Clusterها را كه در هنگام اتصال به يكديگر يك فايل را بوجود مي‌آورند، ذخيره مي‌كند. اكثر اشتباهات و errorها در هنگام خراب شدن اين فايل پديد مي‌آيند و ابزاري چون ScanDisk تكه‌هاي فايل را بهم متصل مي‌نمايند.

در هنگام حذف فايل در واقع از هارد پاك نشده بلكه مكان دايركتوري فايل تغيير يافته و به همين خاطر به Recycle Bin اشاره مي‌كند. Cluster داده‌ها در مجموع تغيير نكرده است. اين اطلاعات زماني از بين مي‌رود كه Recycle Bin را پاك كنيد. اما اطلاعات واقعي در Cluster باقي مانده و فقط ثبت فايل در FAT، Update شده و آن Cluster براي استفاده آماده است و اولين كاراكتر نام فايل براي اين تاثير تغيير يافته است.

برنامه‌هايي كه اين فايلها را بازيابي مي‌كنند اين كار را از طريق جستجو در FAT و اسكن نمودن هارد براي Clusterهايي كه بنظر همچون فايل هستند انجام مي‌دهند. اساسي‌ترين اين برنامه‌ها بنام Undelete.exe است ولي بخاطر معرفي Recycle Bin مايكروسافت اين برنامه را فراهم ننموده است. بهترين اين ابزار كه تحت ويندوز اجرا مي‌شوند به نام Fast File Undelete مي‌باشد.

وقتي تشخيص داديد كه فايلي را حذف نموديد هيچ فايل جديدي را بر روي هارد Save نكنيد زيرا با اين كار مي‌تواند بر روي Cluster مربوط به آن فايل بازنويسي شود. به همين علت اگر قبل از حذف يك فايل برنامه Fast File Undelete را نصب نكرده باشيد بدانيد كه ممكن است با نصب اين برنامه پس از حذف فايل روي اطلاعاتي كه مي‌خواهيد بازيابي نماييد Overwrite مي‌شود. براي اين كار Fast File Undelete را بر روي فلاپي نصب نماييد. سپس بر روي FFU1.exe دوبار كليك نماييد. به محض load شدن Select Source and Destination Drive, file را انتخاب كنيد. درايوي را كه فايل پاك شده شما در آن قرار قرار داشته انتخاب كرده و درايوي را كه مي‌خواهيد آنرا ذخيره نماييد كه البته مي‌تواند همان درايو قبلي باشد ولي بهتر است درايو ديگري باشد انتخاب كنيد.

بطور پيش فرض فايلهاي بازيابي شده در دايركتوري root درايو مقصد شما ذخيره مي‌شوند. بهتر است يك فولدر براي فايلهاي بازيابي شده خود ايجاد نماييد سپس دكمه Choose Directory را كليك كرده و پس از انتخاب آن دكمه Done را كليك نماييد.

حال بايد درايو خود را اسكن نماييد. File و سپس Scan Source Drive را انتخاب كنيد و منتظر باشيد تا تمامي فايلهاي حذف شده اسكن شوند براي خاتمه دادن به جستجو در هر زمان از طريق انتخاب file و سپس Terminate Scan اين عمل را انجام دهيد.

صدها و يا هزارها فايل حذف شده بر روي هارد شما وجود دارد كه (با آنچه كه در مورد فايل به خاطر داريد) مي‌توانيد نتيجه را برحسب نام، مسير، اندازه، تاريخ و غيره مرتب نماييد. به محض يافتن فايل موردنظر آنرا ماركه نموده و Options سپس Copy Selected Files را براي بازيابي كليك نماييد

glc_engineer
22-09-2008, 21:12
بازيابي اطلاعات توسط FileRecovery Professional v3

تكنولوژي FILERECOVERY® Pro مي تواند به كمك جستجو ، پارتيشن ها ، بوت سكتور و فايل هاي كامپيوتر شما را كه طي حادثه اي صدمه ديدن يا پاك شدند را پيدا و بازيابي كند!

اين نرم افزار قدرتمند همچنين مي تواند درايو هايي كه بطور معمول در explorer قابل مشاهده نيست را شناسايي و نمايش بدهد.

اين نرم افزار هم چنين قادر است كه يك پوشه را با تمام محتواي آن از روي درايوي با فايل سيستم NTFS برگرداند.
قابليت جستجوي اين برنامه، پيدا كردن فايل هاي گم شده شما را بسيار آسان مي كند و مي توانيد به كمك اين بخش فايل مورد نظر را در كمترين زمان ممكن پيدا كنيد و نسبت به بازيابي آن اقدام كنيد.

ويزارد اين برنامه مي تواند به كاربران تازه وارد نيز كمك كند تا آنها هم مشكل خودشان را حل و فايل هاي پاك شده خودشان را با موفقيت بازيابي كنند.

توجه داشته باشيد كه بعد از بازيابي فايلي آن را در يك درايو ديگر ذخيره كنيد!

همچنين توجه داشته باشيد كه نبايد اين برنامه را روي درايو خراب و يا درايوي كه فايلي در آن پاك يا گمشده ، نصب كنيد بلكه بايد اين برنامه را در يك CD رايت كنيد و از آن استفاده كنيد يا روي يك هارد ديگه نصب كنيد ! اين برنامه به شما اين امكان را مي دهد كه با آن يه CD درست كنيد و سيستم خودتون رو با اون راه اندازي كنيد.

دان لود نرم افزار : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دان لود كرك : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

glc_engineer
22-09-2008, 21:14
اگر از نصب مداوم ویندوز، برنامه های مختلف و درایورهای سخت افزاری خسته شده اید این نرم افزار همه مشکلات شما را حل خواهد نمود. این برنامه به شما امکان می دهد که درایو ویندوز خود را به همراه همه نرم افزارها، درایورها و تنظیمات ویندوز در یک فایل فشرده ذخیره کرده و در هنگام نیاز آنرا بازیابی نمایید. برای بازیابی درایوهای معمولی نیازی به راه اندازی مجدد سیستم و یا بوت دیسک ندارید اما اگر بخواهید درایو ویندوز را بازیابی کنید باید از بوت دیسکی که برنامه برای شما می سازد استفاده کنید. این برنامه همچنین توانایی ساخت درایو مجازی را هم دارد بدین صورت که فایلهایی که توسط برنامه ساخته می شوند به صورت درایو مجازی در My Computer قابل مشاهده خواهند بود.

قابلیت های کلیدی نرم افزار IRestorer v1.0:
- سرعت ذخیره سازی بسیار بالا (سریعتر از Ghost & Acronis)
- قابلیت فشرده سازی عالی (قابل مقایسه با نرم افزار WinRAR)
- رابط کاربری ساده، زیبا و در عین حال کاربردی
- عدم نیاز به راه اندازی مجدد سیستم بعد از نصب یا هنگام ذخیره سازی و بازیابی درایوها
- دارای دیسک راه انداز (Bootable Disk)
- رمزنگاری فایلها با الگوریتم AES
- شکستن اندازه فایلها به مقدار دلخواه
- امتحان کردن ایمیج فایلها
- قابلیت ایجاد درایو مجازی
- پشتیبانی از سیستم فایلهای FAT16/32 و NTFS
- و...

glc_engineer
22-09-2008, 21:15
بسیاری اوقات پیش می آید که شما فایلی را سهوا یا عمدا از روی هارد خود پاک کرده و سپس به آن نیاز پیدا کنید . در این مواقع وجود یک نرم افزار بازگرداننده ی اطلاعات خوب تنها راه نجات است .

در اینجا ما مجموعه کامل این نرم افزارها را قرار داده ایم تا برای برگرداندن اطلاعات پاک شده هر کدام که مورد استفاده قرار می گیرد را انتخاب نمایید.

این مجموعه شامل نرم افزار برگرداندن اطلاعات از روی :
هارد دیسک ، فلش مموری ، مموری دوربین ، موبایل ، سیم کارت و ...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] لینک دانلود : بازیابی اطلاعات از روی دوربین دیجیتال ( حجم 1.7 مگابایت ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .com).zip)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] لینک دانلود : بازیابی تصاویر از روی هارد دیسک ( حجم 1.4 مگابایت ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ror.com).zip)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] لینک دانلود : بازیابی اطلاعات از روی درایو FAT ( حجم 0.7 مگابایت ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).zip)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] لینک دانلود : بازیابی اطلاعات از روی درایو FAT ، NTFS ( حجم 0.6 مگابایت ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] om).zip)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] لینک دانلود : بازیابی اطلاعات از روی کارت حافظه ( حجم 1.7 مگابایت ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] m).zip)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] لینک دانلود : بازیابی اطلاعات از روی درایو NTFS ( حجم 0.6 مگابایت ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).zip)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] لینک دانلود : بازیابی اطلاعات از روی فلش مموری ( حجم 0.5 مگابایت ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) .zip)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] لینک دانلود : بازیابی آهنگ ها از روی MP3 Player ( حجم 0.5 مگابایت ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] r.com).zip)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] لینک دانلود : بازیابی SMS و مخاطبین از روی سیم کارت ( حجم 0.4 مگابایت ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]). zip)

توضیحات نرم افزار (انگلیسی) :

Zune music recovery software

Zune music recovery software is latest technology designed to recover and restore all Zune music, mp3, mp4 pictures, video files and folders lost due to accidental deletion, corruption, formatting, improper usage etc. The pro data doctor dynamic Zune music recovery software tools support and restore all crashed music files including aac, aif, mid, midi, mpa, wav and wma files images supporting Wi-Fi connectivity audio video music player

Sim card data recovery software

SIM card data recovery software has been developed to securely recover all deleted text messages (SMS) and contacts number from the Sim card of your cell phone which is most commonly used in mobile phones today. The software reads and scientifically examines the SIM Card with the help of USB sim Card reader (any PC/SC Standards or Phoenix Standards based Reader) and recover deleted information quickly and effectively. The valuable tool is now available to download for the users worldwide.

Removable Media Data Recovery Software

Easiest and quick software utility tool for restoration of any type of media files folders including JPG JPEG TIF GIF RiFF TIFF AVI PNG BMP 3gp MPEG MOV WAV MIDI QuickTime or any other file type stored in your removable media

Pen Drive Data Recovery Software

Support all type of usb drives and memory sticks (in all capacities e.g. 64MB 128MB 256MB 512MB 1GB 2GB 4GB 8GB and even higher capacity drives).

Memory Card Data Recovery Software

The software is compatible with all major manufacturers including Sandisk, Olympus, Sony and other brands in all capacity 128MB, 256MB, 512MB, 1GB, 2GB and even higher capacity drives.

glc_engineer
22-09-2008, 21:17
ارسال شده توسط حامد صفا در ۱۵ خرداد, ۱۳۸۷</SPAN> ساعت ۱۳:۰۴

همان طور که مطلعید نرم افزارهای زیادی هستند که قادرند تا فایلهای پاک شده و یا حتی اطلاعات فرمت شده هارد دیسک و یا انواع مختلف حافظه های جانبی (مثل کول دیسک ها و یا انواع مختلف مموری ها) را بازیابی و یا به اصطلاح ریکاور (Recover) کنند .
جدای از مزایای بسیار خوب بازیابی اطلاعات که باعث میشه خیلی از مواقع اطلاعات مهمی را که بر اثر یک اشتباه از دست داده اید دوباره بازیابی کنید ، اما عملکرد چنین نرم افزارهایی همانند چاقو است . یعنی میشه از اینگونه نرم افزارها استفاده غیر مفید هم کرد !
به طور مثال فرض کنید قصد دارید هارددیسک و یا مموری تلفن همراه خود را که مدتی از آن استفاده کردید ، بفروشید . مسلماً برای اینکه اطلاعات شخصی تان به دست افراد غریبه نیافتد اطلاعات شخصی را از روی هارد دیسک پاک کرده و یا حتی درایو مربوط به آن را فرمت می کنید و سپس هارد دیسک را به فرد مورد نظر می دهید .
اما فرد مورد نظر به راحتی وتنها با نصب یک نرم افزار ساده قادر است تمامی اطلاعات حذف شده شما را بازیابی کند .
اینجاست که به این موضوع فکر می کنید که آیا راهی هست که بتوان فایلها را بگونه ای حذف کرد که قابل بازیابی نباشند ؟
نرم افزار File Deleter ابزاری را در اختیارتان قرار می دهد که با استفاده از آن قادرید تا اطلاعات شخصی خود را با به گونه ای حذف نمایید که با هیچ یک از نرم افزارهای بازیابی اطلاعات ( نرم افزارهای Recovery ) قابل بازیابی نباشند .

حجم بسیار کم نرم افزار - قابلیت Portable‌ یا بدون نیاز به نصب بودن آن و سادگی و سرعت بالای نرم افزار بخشی از مزیتهای File Deleter می باشد .

» دانلود File Deleter ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (نسخه بدون نیاز به نصب)
» پسورد : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حجم : تنها ۶۲۹ کیلوبایت

glc_engineer
22-09-2008, 21:20
بازیابی اطلاعات از هارد دیسک های فرمت شده و یا دیسکهایی که بنا به دلایلی از قبیل ویروس یا قطع ناگهانی برق و ... غیر قابل دسترس شده اند.
هفته گذشته در حال کار با کامپیوتر بودم که ناگهان یکی دو تا از برنامه ها خطا گرفتن و شروع کردن به بسته شدن و بعدش کامپیوتر درست کار نکرد. من هم کامپیوتر رو ریست کردم.
وقتی اومد بالا خیلی خوب کار کرد ولی وقتی رفتم توی My Computer برق سه فاز از سرم پرید...
یه نگاه به درایوها نشون میداد که آیکون یکی از درایوها عوض شده. این بدان معنا بود که احتمالا اون درایو کار نمیکنه.
وقتی میخواستم واردش بشم، یه پیغام خوشگل ظاهر شد بدین مظمون «The disk in drive D is not formatted. Do you want to format it now» اونجا بود که متوجه شدم چه بلایی سرم اومده. من تمام اطلاعات مهم و آرشیوی خودم رو توی درایو D نگهداری میکنم. یعنی تمام برنامه ها و پروژه هایی که این چند ساله نوشته بودم، دود شده بود رفته بود هوا... البته یه سری رو روی سی دی داشتم ولی اکثر پروژه های جدید رو که توی سال اخیر روش کار کرده بودم، از جمله همین قالب جدید سایت رو که کلی روش کار کرده بودم از بین رفته بود.
اولش گفتم شاید مشکل از کنترلر IDE مادر بورد باشه. ریست کردم و کنترلر رو عوض کردم ولی باز هم بی نتیجه بود. خلاصه کم کم قبول کردم که اطلاعات پریده.
حالا باید با قبول این فاجعه بزرگ، یه راه حل براش پیدا میکردم. این بود که دست به دامن برنامه های بازیابی زدم و خوشبختانه تونستم تقریبا تا 90 درصد اطلاعات رو بازیابی کنم.
گفتم این مطالب رو با شما هم درمیون بزارم چون ممکنه کسی دیگه هم دچار این مشکل بشه و با این روش بتونه جلوی خصارت بیشتر رو بگیره. پس شروع میکنیم:
اعمال پس از بروز خرابی: (به سبک این جزوه های آموزشی زلزله)
1- ابتدا خونسردی خودتون رو حفظ کنید. چون در اغلب این موارد، گناه رو به جون یه بنده خدایی دیگه میندازیم و بعد از کلی داد و بیداد، و جنگ و دعوا، احتمال شکستن مانیتور و غیره هم وجود داره.
معمولا میشینیم فکر میکنیم که توی این چند سال اخیر کدوم بد بختی اومده یک ثانیه پشت کامپیوتر ما نشسته. اون موقع است که داد میزنیم که ای بابا فهمیدم، این لرد نامرد، دفعه پیش که اومده بود پیش من، حدود 10.6 ثانیه به کیبرد دست زده. پس احتمالا همین لرد بوده که باعث خرابی شده!
2- سعی کنید هر برنامه اضافی که دارین رو از کار بندازید. چون احتمال میره که اون برنامه، به دیسک خراب دسترسی پیدا کنه و روی اطلاعات از بین رفته چیز بنویسه. اون موقع دیگه نمیشه هیچی از اطلاعات رو برگردوند.
معمولا همه افراد کلی برنامه در حال اجرا توی کامپیوترشون دارن که یا خودشون خبر ندارن یا بی خیال اجراش شدن.
اولی کاری که میکنید اینه که ویروس یابها رو از کار بندازید. برنامه های باز رو ببندید. مثلا Winamp و اکثر آنتی ویروسها توی سینی سیستم (System Tray) کنار ساعت، جا خوش میکنن. همه اونها رو ببندید.
3- از برنامه های کمکی، برای بازیابی اطلاعات استفاده میکنیم.
من کلی برنامه بازیابی اطلاعت از بین رفته رو امتحان کردم، یکی مثل PC Inspector File Recovery ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که رایگان هم هست. خیلی از مواقع که یه فایل معمولی رو اشتباهی پاک کردیم و از Recycle Bin هم حذفش کردیم. به درد میخوره. البته این برنامه کلی ایرادات داره و معمولا موقع بازیابی هارد دیسکهای فرمت شده، خیلی پایدار نیست و کلی ایراد میگیره و بعدش هم کار نمیکنه. اگه میخواین فایلهای پاک شده رو بازیابی کنید. همین PC Inspector File Recovery خیلی به درد بخوره.
یه برنامه که کلی وقته میشناختمش ولی به امکانات و توانایی هاش ایمان نداشتم، یه برنامه بی ریخت ولی پر فایده به اسم GetDataBack ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) است. این برنامه که میشه توی نوع خودش عجوبه برنامه های بازیابی اطلاعات نامید. در دو نسخه ارایه میشه، یکی برای پارتیشن های FAT و FAT32 و دیگری برای پارتیشن های NTFS. البته این برنامه رایگان نیست ولی از من نشنیده بگیرید، توی سایتهای زیادی شماره سریال برنامه به راحتی پیدا میشه.
4- اگه هارد دیسک غیر قابل دسترسی هست و اگه مطمئنید که هیچ کار دیگه ای برای بازیابی نمیتونید انجام بدین، مثلا چک کردن دیسک با برنامه هایی مثل Norton Disk Doctor و حتی Scan Disk خود ویندوز، اونوقت هارد دیسک رو با کمک خود ویندوز فرمت کنید.
!! خیلی دقت کنید که حتما نوع فرمت رو همون نوعی انتخاب کنید که قبلا هارد دیسک داشته. مثلا اگه NTFS بوده، حتما این دفعه هم NTFS فرمت کنیدش و اگه FAT32 بوده، حتما FAT32 فرمت بکنید.
!! حتما فرمت از نوع Quick باشه. یعنی حتما گزینه «Quick Format» تیک خورده باشه.
بازیابی با کمک برنامه GetDataBack:
از این به بعد به جای GetDataBack همون مخففش یعنی GDB رو به کار میبرم.)
پس از اجرای برنامه GDB، قبل از هر کاری باید یه کار مهم کرد، سمت چپ برنامه، یه شاخه معرفی کرده برای کارهای موقتی برنامه (Temp) حتما این شاخه رو توی یه پارتیشنی که سالم باشه و نمیخواهید اطلاعات اون رو بازیابی کنید، قرار بدین. مثلا اگه قراره از درایو D اطلاعات از بین رفته رو به دست بیارین، این شاخه میتونه داخل C:\Temp باشه.

1- محل TEMP رو اصلاح کنید.

2- بعد همه دیسکهایی که برنامه نشون میده رو از انتخاب در بیارین و تنها گزینه Logical Drives رو انتخاب کنید.
دکمه Next رو بزنید.
از لیست صفحه بعد درایوی که میخواهید اطلاعتش بازیابی بشه رو انتخاب کنید و دوباره دکمه Next رو بزنید.

3- در لیست این صفحه نوع File System رو انتخاب کنید.(Fat32, NTFS و ...)
گزینه Excessive Search رو فعلا تیک نزنید. مراحل زیر رو ادامه بدید. اگه نتایج اونطور که میخواستین نبود (فایلهایی که میخواستین رو نتونستید پیدا کنید) دوباره مراحل بالا رو تکرار کنید و بعد گزینه Excessive Search رو تیک بزنید. این گزینه، جستجو رو با دقتت تر ولی با سرعت خیلی کند تر انجام میده.

4- دقت کنید که در قسمت Source drive، حتما گزینه اول یعنی Entire Drive فعال باشه.
اگه میخواهید فقط یک قسمت خاص از هارد رو بگردید، میتونید از گزینه دوم استفاده کنید.
دکمه Next رو بزنید.

5- یک کادر باز میشه و شروع میکنه به گشتن توی هارد دیسک.
صبر کنید تا تمام هارد رو بگرده.
6- اینجا باید بهترین File System رو انتخاب کنید.
به نوشته های زیر مراجعه کنید.
اینجا به یه دوراهی میرسیم.
برنامه با یه سری جستجو، به احتمال زیاد، چند تا File System پیدا کرده.

اول از همه اگه دیدین که فقط یک گزینه وجود داره که اون رو انتخاب کنید و خلاص.
اگه توی لیست سبز داشت که سبزه رو انتخاب کنید.
اگه همه گزینه ها زرد بود، یکی از زردها رو انتخاب کنید و دکمه Next رو بزنید. اگه نتایج مورد قبول نبود برگردین و بعدی رو انتخاب کنید.
اگه قرمز هم بود، مثل زرد عمل کنید.
در حالت کلی، سبز بهتر از زرد و زرد بهتر از قرمزه. هر کدوم که داشت رو انتخاب کنید.

7- تمام فایلها و شاخه هایی که پیدا کرده رو نشون میده.
هر کدوم که خواستید رو راست کلیک کنید و گزینه Copy رو انتخاب کنید.
توجه کنید که خیلی مواقع پیش میاد که شاخه ها اسامی واقعی خودشون رو ندارن. پس بهتره اگه دیدید اطلاعات شما توی لیست شاخه های پیدا شده نیست. تما شاخه هایی که اسامی عجیب قریب دارن رو هم تست کنید. شاید داخل اونها فایل مورد نظر شما قرار داشته باشه.
شاخه هایی که برنامه نتونه بنا به دلایلی اسمشون رو پیدا کنه، بصورت «[007102]» نامگذاری میکنه.
اگه توی این مرحله دیدید هیچ شاخه ای وجود نداره، میتونید با زدن گزینه Back یک File System دیگه رو (در صورت وجود) انتخاب کنید و دوباره next بزنید.
پایان.
امیدوارم هیچ وقت هارد تون بیخودی فرمت نشه...

hojjat_vahidi
22-09-2008, 21:24
بدسكتور از بين نميره اصطلاحا بدسكتور پوشانده ميشه

البته با تجهيزات سخت افزاري خاص ميشه يه كارهايي براي رفع بدسكتور به بهترين شكل انجام داد

چند تا نرم افزار براي حل مشكل شما معرفي كردم دوست عزيز
لطفا سرچ كن اونها رو پيدا ميكني

روي اين هاردديسكت اطلاعات خاص و گرانبها نريز
و از اطلاعات هاردديسكت هر چند وقت يك بار بك آپ بگير

با تشکر فراوان
دوست عزیز میشه فقط اسم نرم افزارهائی که فرمودید بگید ؟
فقط اسمشون را بگید کافیست
باسپاس

glc_engineer
22-09-2008, 21:30
ارسال شده توسط حامد صفا در ۲۶ شهریور, ۱۳۸۵ ساعت ۰۶:۵۲

اگر فایلی را به طور اشتباه از روی هارد دیسکتان پاک کنید ، یا به اشتباه یکی از درایوهایتان را فرمت کنید و یا اینکه عکسهای گرفته شده با دوربین دیجیتالتان را ، دوستتان از قصد پاک کند …… در این صورت چه می کنید ؟
آیا خواهید نشست و تنها غصه می خورید ؟ ! پیشنهاد ما استفاده از Recover My Files 3.98 Build 5077 است ، که یکی از برترین نرم افزارهای موجود برای بازیابی اطلاعات پاک شده از روی هارد دیسک و حافظه های فلش است .

از قابلیتهای مهم این نرم افزار می توان به پشتیبانی از فرمتهای مختلف هارد دیسک مانند FAT - FAT32 - NTFS اشاره کرد همچنین با استفاده از این نرم افزار قادر بازیابی اطلاعات فلاپی دیسکتها ، حافظه های فلش و هارد دیسک ، هستید .
رابط کاربری و محیط ساده نرم افزار ، هر کاربری را قادر می سازد تا به آسانی اقدام به بازیابی اطلاعات خود نماید
همچنین سرعت بسیار بالای این نرم افزار در جستجو و یافت فایلهای پاک شده و بازگشت دوباره آن از دیگر مزیت های نرم افزار قدرتمند Recover My Files 3.98 Build 5077 است .
دانلودRecover My Files 3.98 Build 5077 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
کرک نرم افزار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
حجم :۴/۷۶ مگابایت
سایت اصلی نرم افزار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

glc_engineer
22-09-2008, 21:32
ارسال شده توسط علیرضا مقدس در ۱۸ تیر, ۱۳۸۵ ساعت ۱۹:۰۵

بازیابی اطلاعات از دست رفته برای کاربران از اهمیت ویژه ای برخوردار است و حتی می تواند برایشان نقشی حیاتی ایفا کند ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
UndeleteOnClick نام نرم افزار دیگری در عرصه نرم افزارهای بازیابی اطلاعات است که به تازگی اولین نسخه ی آن از سوی شرکت ۲BrightSparks عرضه شده است . این نرم افزار قابلیت بازیابی سریع و بسیار آسان اطلاعات پاک شده از فرمت های NTFS و FAT درایوهای هارد, از فلاپی , از Flash Disk و Flash Card ها , انواع حافظه و مموری و … را داراست .UndeleteOnClick قادر به انجام چه کارهاییست ؟

بازیابی فایلها و پوشه های پاک شده از درایوها .
بازیابی فایلهای فشرده شده و کدگذاری شده ی درایو های NTFS .
بازگردانی به حالت طبیعی فایل با همان مشخصات و زمان و … اولیه .
قابلیت ----- گذاری قدرتمند هنگام بازیابی از لحاظ پسوند و سایز و زمان و سایر مخشصات فایلها .
بازیابی فایلها به صورت تکی و گروهی و حتی پوشه ای .
و ………[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این نرم افزار کوچک و در عین حال سریع و قدرتمند بازیابی اطلاعات با نسخه های ۹۸SE/ME/2000/XP/2003 سیستم عامل[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ویندوز سازگاری کامل دارد .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]دانلود کنید نسخه ی ۱/۰/۰ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]برای دریافت کرک نسخه ی ۱/۰ نرم افزار با حجم ۲/۱ مگابایت اینجا را کلیک کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

glc_engineer
22-09-2008, 21:34
ارسال شده توسط حامد صفا در ۳۰ اردیبهشت, ۱۳۸۵ ساعت ۰۶:۵۳

حتما می دونید فایلهایی رو که از روی سیستمتون پاک می کنید با نرم افزارهای Recovery قابل بازگشت هستند که نمونه ای از این نرم افزارها هم قبلا در سایت معرفی شده بودند .
نرم افزاری که امروز قصد معرفی آن را داریم دقیقا عکس این عمل را انجام می دهد . یعنی فایلهای شما را به گونه ای پاک می کند که با هیچ نرم افزار Recovery قابل بازگشت نباشد .

فقط کافی است به داخل این برنامه رفته و از آنجا فایل مورد نظر خود را پاک کنید به همین راحتی!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دانلود ObjectWipe v1.5.87 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
حجم ۱/۷ مگابایت
این نرم افزار در تمامی نسخه های ویندوز اجرا می شود

glc_engineer
22-09-2008, 21:35
ارسال شده توسط حامد صفا در ۱۱ اردیبهشت, ۱۳۸۵ ساعت ۰۶:۲۱

PC Inspector File Recovery 4.0[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نام نرم افزاری است ، جهت بازگرداندن فایلهای پاک شده و یا بازگشت اطلاعات درایوهای فرمت شده که یکی از قویترین و بهترین نرم افزارها در این زمینه به شمار می رود .
از امکانات این برنامه می توان به موارد زیر اشاره کرد :

:: پیدا کردن اتوماتیک پارتیشن ، جهت بازیابی سکتورهای پاک شده و یا آسیب دیده
:: بازگشت فایلهای آسیب دیده و پاک شده با حفظ زمان ایجاد اصلی آن فایل
:: قابلیت بازگشت فایلهای در درایوهای شبکه !
:: قابلیت استفاده در ویندوزهای ۹۸/XP/2000/ME
:: قابلیت Recover کردن فایلهای حجیم
:: پشتیبانی از فرمت های ARJ - AVI - BMP - CDR - DOC - DXF - DBF - XLS - EXE - GIF - HLP - HTML - HTM - JPG - LZH - MID - MOV- MP3 - PDF - PNG - RTF - TAR - TIF - WAV - ZIP
دانلود PC Inspector File Recovery 4.0 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
حجم : ۵/۸۳ مگابایت
:: برنامه نیازی به کرک ندارد و به صورت Full Version دانلود می شود

glc_engineer
22-09-2008, 21:38
در حال حاضر RAR یکی از رایج ترین فورمت هایی است که برای فشرده سازی (آرشیو) فایلهای مختلف ( متنی ، صوتی ، تصویری و .... ) مورد استفاده قرار می گیرد.
در این میان گاهی فایل های RAR بنا به دلایل مختلف صدمه می بینند و شما دیگر قادر به باز کردن آن ها نخواهید بود و حجم زیادی از اطلاعات خود را که در آن آرشیو شده است ، از دست می دهید.
بنا به دلیل تخریب فایل های RAR و میزان تخریب ، میتوان گاهی تا 100% اطلاعات را بازیابی کرد و البته مهم ترین فاکتور نرم افزاری است که برای بازیابی اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرد.

نرم افزار RAR Recovery Toolbox یکی از ابزارهای بسیار کارآمد و تحسین شده در زمینه بازیابی اطلاعات از آرشیو های تخریب شده ی RAR می باشد.
برخی از مهمترین ویژگیهای RAR Recovery Toolbox به این قرار است :
- پشتیبانی از تمامی انواع فایل های RAR که توسط نسخه های مختلف و با درجه های متفاوت ، فشرده شازی شده اند.
- بازیابی اطلاعات از فایل های RAR که Password گذاری شده اند
- بازیابی اطلاعات از فایل های RAR با سایز بزرگتر از 4GB
- بازیابی اطلاعات از فایل های RAR که در رسانه های معیوب قرار دارند مانند : (floppy disks, CDs, DVDs, Zip drives, ...)
- بازیابی اطلاعات از فایل های RAR از طریق شبکه LAN

یکی از مهمترین ویژگیهای RAR Recovery Toolbox نسبت به سایر نرم افزارهای مشابه ، راحتی استفاده از آن و انجام عمل بازیابی بصورت یک فرآیند چند مرحله ای است که در هر مرحله از شما انجام یک عمل خواسته می شود و در مجموع شما با چند کلیک موس ، عمل بازیابی را انجام می دهید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] روش کار RAR Recovery Toolbox به این شکل است که :
ابتدا شروع به اسکن کردن و آنالیز فایل آرشیو معیوب کرده و لیستی از تمامی محتوای آن به شما ارائه می کند.
شما فایل های مورد نظر خود را برای بازیابی انتخاب می کنید و RAR Recovery Toolbox شروع به بازیابی آن ها می کند.
بسته به علت تخریب و میزان تخریب ، RAR Recovery Toolbox ممکن است از عهده بازیابی کامل بعضی از فایل ها بر نیاید . در نهایت فایل های بازیابی شده در مسیری که مشخص شده است ذخیره می شوند و قابل استفاده خواهند بود.
در حقیقت RAR Recovery Toolbox تعییری در فایل اصلی ایجاد نمی کند و صرفا از روی آن می خواند و فایل های بازیابی شده را برای شما در محل دیگری ذخیره می کند.

شما با استفاده از این نرم افزار می توانید از از دست رفتن اطلاعات خود در قالب فایل های RAR جلوگیری کنید و یا آن را به حداقل برسانید.

توجه : پس از نصب برنامه ، فایل EXE داخل پوشه Patch را Copy و در مسیری که برنامه را نصب کرده اید ، Paste کنید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] لینک دانلود مستقیم : RAR Recovery Toolbox 1.1.7.15 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](118download.co m).zip) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
1.9 MB
لینک های دانلود کمکی ( غیر مستقیم ) : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

glc_engineer
22-09-2008, 21:40
دیگر نگران فایل های از دست رفته نباشید.
اگر فایلتان Delete شده و یا هاردتان Format شده ، می توانید با Active File Recovery فایل هایتان را بازیابی کنید.
این برنامه ابزار قدرتمندی برای جستجو و بازیابی فایلهای شما در اختیارتان قرار می دهد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برخی از ویژگی های Active File Recovery v7.3 :

بازیابی فایل های Delete شده ناشی از Format شدن و یا صدمه دیدن Partition
بازیابی فایل های Delete شده و از دست رفته ناشی از حمله ویروس ها
بازیابی فایل های تصویری Delete شده از روی Flash Memory و یا Memory Card
پشتیبانی از فایل سیستم های FAT12, FAT16, FAT32, NTFS, NTFS5, NTFS+EFS
بازیابی اطلاعات RAID
استفاده از تکنولوژی SuperScan و شناسایی 28 نوع فایل
2 نوع پیمایش Drive : سریع (Quick Scan) و آرام (SuperScan)
قابلیت MultiLanguage و بازیابی فایل ها با اسامی غیر انگلیسی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] لینک دانلود مستقیم : Active@ File Recovery 7.3 Build 111 for windows ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]@%20File%20Recovery%207.3%20Build%20111%20fo r%20Windows-118Download.com.zip) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
3.96 MB
لینک های دانلود کمکی (غیر مستقیم) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

sara46
23-09-2008, 02:58
سلام
وقتی که میخام یه هارد دیگه رو به جای هارد خودم به کامپیوترم وصل کنم ، بالا نمیاد و منوی انتخاب مو سیف مد و ... میاد که در هر صورت ریستارت میشه .کسی میتونه کمک کنه ؟
چطور میتونم با اون هارد بالا بیام ؟؟

toufan
23-09-2008, 03:59
سلام من همه تاپیک رو نخوندم

یه مشکل دارم اونم اینه که یه هارد دست دوم ماکستور 80 گیگ گرفتم 4 سال عمرکرده بود. صداهای عجیبی میده مثل زمانی که شات دان میشه صدای آخری که از هارد مباد زمانی که سیستم روشنه این صدا هی پشت سر هم رخ میده و یا سیستم خاموش میشه یا هنگ میکنه .بردمش پیش یه متخصص گفت بوت سکتورش خرابه.و سخت تعمیر میشه .راست میگه؟؟؟

در ضمن هایبرنت نمیشه.

HRN
23-09-2008, 04:10
سلام:
من یک چند روزی هست که یک هارد 160 ساتا خریدم ولی از وقتی خریدم صدا میده (صدای جیر قیر) فکر کردم خرابه برا همین بردم عوضش کردم ولی این یکی هم همین صدارو میده به نظر شما خرابه؟ آخه من شنیدم هارد نباید صدا بده اگه صدا بده یعنی خرابه . یکی یک راهنمایی بکنه مارو
ممنون

glc_engineer
23-09-2008, 08:39
سلام:
من یک چند روزی هست که یک هارد 160 ساتا خریدم ولی از وقتی خریدم صدا میده (صدای جیر قیر) فکر کردم خرابه برا همین بردم عوضش کردم ولی این یکی هم همین صدارو میده به نظر شما خرابه؟ آخه من شنیدم هارد نباید صدا بده اگه صدا بده یعنی خرابه . یکی یک راهنمایی بکنه مارو
ممنون

اين كه فقط صداي هاردديسك دليل برخرابي باشه حرف درستي نيست

زياد خودتو اذيت نكن
اگر نو خريدي معمولا مشكلي نيست

glc_engineer
23-09-2008, 08:44
سلام من همه تاپیک رو نخوندم

یه مشکل دارم اونم اینه که یه هارد دست دوم ماکستور 80 گیگ گرفتم 4 سال عمرکرده بود. صداهای عجیبی میده مثل زمانی که شات دان میشه صدای آخری که از هارد مباد زمانی که سیستم روشنه این صدا هی پشت سر هم رخ میده و یا سیستم خاموش میشه یا هنگ میکنه .بردمش پیش یه متخصص گفت بوت سکتورش خرابه.و سخت تعمیر میشه .راست میگه؟؟؟

در ضمن هایبرنت نمیشه.

ببين
هاردديسك دست دومي كه چهارسال كار كرده به نظر تو هنوز عمر مفيدي داره؟
الان اينقدر قيمت هاردديسك اومده پايين كه حتي تعميرش هم معمولا صرفه اقتصادي نداره

ضمنا مگه ميخواد با پتك و زور و بازو تعمير كنه كه گفته سخت تعمير ميشه
...

glc_engineer
23-09-2008, 08:50
سلام
وقتی که میخام یه هارد دیگه رو به جای هارد خودم به کامپیوترم وصل کنم ، بالا نمیاد و منوی انتخاب مو سیف مد و ... میاد که در هر صورت ریستارت میشه .کسی میتونه کمک کنه ؟
چطور میتونم با اون هارد بالا بیام ؟؟

دوست عزيز نميدونم سطح اطلاعتت در چه حديه

بيشتر توضيح بده

آيا شما هيمنطوري هاردديسك ديگه را به جاي هاردديسك خودت نصب ميكني
يعني ويندوز جديد نميريزي روي هاردديسك جديد ...؟

كه سيف مد مياد؟

1&0
23-09-2008, 10:42
من یه هارد دیسک 80 دارم که بد سکتور داشت . اون هارد رو بعنوان slave قرار دادم و با وینودوز یه هارد دیگه بالا اومدم و همه ی درایوها رو با خود وینودوز چک کردم (tools) . اما یکی از درایوها رو هر کاری می کنم ویندوز چک نمی کنه . چه کنم؟ چطور می شه بد سکتور های یک درایو رو بلاک کرد؟

Arsa Persian
23-09-2008, 14:35
چطور می شه بد سکتور های یک درایو رو بلاک کرد؟

اگه میخوای بدسکتور ها رو بپوشونی باید از TuneUp Utilities استفاده کنی
اگه مشکلت با این برنامه حل نشد از HDD Regenerator کمک بگیر

[ali]
24-09-2008, 16:26
بله
نرم افزار و سخت افزارهایی برای این نمایش مجدد بدسکتور وجود داره

می شه نام ببرید؟

glc_engineer
24-09-2008, 22:07
;2989434']می شه نام ببرید؟

ياد علوم سوم ابتدايي افتادم

براي چه كاري ميخواي؟

eng2006
24-09-2008, 22:17
من درایو (e) رو دفراگمنت defragment کردم عملیات با موفقیت انجام شد ولی فرداش که اومدم کامپوتر رو روشن کنم دیدم اصلا ویندوز بالا نمیاد و موقع بالا اومدن مدام ریستارت میشه،بعدش تصمیم گرفتم دوباره ویندوز بریزم
موقع فرمت کردن که میرسید جلوی درایو ( C ) نوشته بود unnown ناشناخته ،و در حین فرمت ارور میداد که این درایو احتمالا آسیب دیده و نمیشه که فرمت کرد خلاصه به زور فرمتش کردم
اما اطلاعات 2 درایو ( C ) & ( E) پرید . حتی الان دیگه نمیشه که درایو (E) رو فرمت کنم و در حین فرمت ارور میده،فقط میتونم quick format کنم و اگه فرمت کامل کنم وسطش گیر میکنه
چطور فرمتش کنم؟
آیا بد سکتور شده؟
هارد من هم 80 ساتا مکستور هست

حالا هم موقع روشن کردن سیستم این پیغام رو میده :
american megatrends
4th master hard disk :.s.m.a.r.t satatue Bad .
backup and replace peress f1 to resume

این یعنی چی؟

glc_engineer
24-09-2008, 22:52
من درایو (e) رو دفراگمنت defragment کردم عملیات با موفقیت انجام شد ولی فرداش که اومدم کامپوتر رو روشن کنم دیدم اصلا ویندوز بالا نمیاد و موقع بالا اومدن مدام ریستارت میشه،بعدش تصمیم گرفتم دوباره ویندوز بریزم
موقع فرمت کردن که میرسید جلوی درایو ( C ) نوشته بود unnown ناشناخته ،و در حین فرمت ارور میداد که این درایو احتمالا آسیب دیده و نمیشه که فرمت کرد خلاصه به زور فرمتش کردم
اما اطلاعات 2 درایو ( C ) & ( E) پرید . حتی الان دیگه نمیشه که درایو (E) رو فرمت کنم و در حین فرمت ارور میده،فقط میتونم quick format کنم و اگه فرمت کامل کنم وسطش گیر میکنه
چطور فرمتش کنم؟
آیا بد سکتور شده؟
هارد من هم 80 ساتا مکستور هست

حالا هم موقع روشن کردن سیستم این پیغام رو میده :
american megatrends
4th master hard disk :.s.m.a.r.t satatue Bad .
backup and replace peress f1 to resume

این یعنی چی؟

اول حالت اسمارت رو از تو باياس مين بردت غير فعال كن
اگر حل نشد كوئيك فرمت كن و از اطلاعات موجود دردرايوت ريكاوري و بك آپ بگير

بعدش فرمت افديسك كن
باز اگر به قوت خودش باقي بود لو لول فرمت كن

اگر هم حل نشد دوباره بيا بپرس
تا بيشتر راهنمائيت كنم

eng2006
25-09-2008, 01:08
بعدش فرمت افديسك كن
باز اگر به قوت خودش باقي بود لو لول فرمت كن

موقع ریکاوری وسطش ارور میده و نمیتونه بخونه اصلا موقع آنالیز با هر برنامه حتی چک ارور خود ویندوز وسطش که میرسه گیر میکنه و هنگ میشه
رفتم با tune up utility هم در قسمت دیسک دکتر چک کرد و پیغام no error می ده ، یعنی بد سکتور نداره؟

فرمت اف دیسک چطوریه؟
لو لول فرمت دیگه چیه ؟
میشه بیشتر راهنمایی کنی !!!
اصلا از کجا میتونم بفهمم که هاردم بد سکتور داره یا نه؟ واین بد سکتورها کجای هاردم ایجاد میشه،با چه برنامه میشه فهمید؟
شنیدم برخی از این برنامه ها باعث افزایش بد سکتور مشه
میخوام کاری کنم که بد سکتور ها پوشیده بشه،چیکار کنم؟
آیا اگه همین فقط quich format کنم بعدا مشکلی پیش میاد؟
مرسی

glc_engineer
25-09-2008, 08:36
موقع ریکاوری وسطش ارور میده و نمیتونه بخونه اصلا موقع آنالیز با هر برنامه حتی چک ارور خود ویندوز وسطش که میرسه گیر میکنه و هنگ میشه
رفتم با tune up utility هم بد سکتور چک کنم وسط آنالیز گیر میکنه !!!!!

فرمت اف دیسک چطوریه؟
لو لول فرمت دیگه چیه ؟
اصلا از کجا میتونم بفهمم که هاردم بد سکتور داره یا نه؟ واین بد سکتورها کجای هاردم ایجاد میشه،با چه برنامه میشه فهمید؟
مرسی

از چند صفحه قبل به اين ور مشكل شما رو بعضي دوستان دارن
اونها رو بخون

يا علي

alireza_dn85
26-09-2008, 15:01
سلام.
ویندوز یکی از درایوهای من رو نشون نمیده و توی partition magic هم درایو اسم نداره و فرمتش هم PqRP نوشته چطوری میتونم ntfs کنمش.Partition magic هم گزینه ای برای این کار به من نمیده.
لطفا کمک کنید.همه ی زندگیم تو همین درایوه.
ممنون.

alireza_dn85
26-09-2008, 15:15
سلام.
ویندوز یکی از درایوهای من رو نشون نمیده و توی partition magic هم درایو اسم نداره و فرمتش هم PqRP نوشته چطوری میتونم ntfs کنمش.Partition magic هم گزینه ای برای این کار به من نمیده.
ممنون.

eng2006
27-09-2008, 01:14
رفتم با tune up utility هم در قسمت دیسک دکتر چک کرد و پیغام no error می ده ، یعنی بد سکتور نداره؟

فرمت اف دیسک چطوریه؟
لو لول فرمت دیگه چیه ؟
مرسی

من 20-30 صفحه از تاپیک خوندم به جواب هام نرسیدم
هنوز هم نفهمیدم که هاردم دچار بد سکتور شده یا نه؟
میشه جواب کامل همینجا بدی
ممنون

mahdi1535
27-09-2008, 17:03
من موقعی که مدت زیادی با کامپیوتر کار میکنم و کامپیوتر را تحت فشار میذارم یه مرتبه کامپیوتر ریست میشه و دیگه ویندوز بالا نمیاد من به هارد مشکوک هستم چون در همون موقه که میخواد ریست بشه هارد یه مقدار صدا میده من با برنامه HD Tune یه تست زدم و عکسهاشو گذاشتم در این تصویر این دو قسمت زرد رنگ چیه ؟ من در هاردهای دیگه ندیدم

و در قسمت Error Scan موقع اسکن کردن گیر میکه و سیستم هم برای چند لحظه قفل میکنه

mta1795
27-09-2008, 17:28
با سلام
من یه لپ تاپ dell (INSPIRON 510m) دارم هاردش 40 گیگ هس امروز میخاستم کلا از اول پارتیشن بندیش کنم، با سی دی بوتیبل 98 اول fdisk کردم وسه تا پارتیشن درست کردم (یکی c که همون پارتیشن primary باشه و D و E که پارتیشنهای logical هستند و داخل پارتیشن Extension ) بعد سی دی XP رو گذاشتم، اونجایی که رسید به انتخاب پارتیشن درای نصب ویندوز دیدم که یه فضایی در حدود 700 مگ مونده بدون پارتیشن بندی و همچنین پارتیشن E رو هم نمیشناسه منم نصب ویندوز رو ادامه ندادم سعی کردم D رو هم پاک کنم ولی گیر کرد.
خلاصه restart کردم و دوباره رفتم با سی دی بوتیبل ویندوز 98 یه با دیگه Fdisk کردم ولی اینبار فقط پارتیشنهای logical یعنی D و E وبعد هم کلا پارتیشن Extension رو پاک کردم و دوباره از نو ساختم ولی primary رو دست نزدم. restart که کردم دیگه هارد رو نمیشناسه، نه سی دی 98 ونه XP اصلا دیگه وقتی Fdisk هم میکنم یه صفحه سیاه میاد و می مونه، ویندوز XP هم که میذارم همینطور میشه. یه بار هم هارد رو در اوردم وبصورت هارد External از طریق پورت USB به یه کامپیوتر دیگه زدم بازم نشناخت (قبلا که اینکارو باهاش می کردم میشناختش)
دیگه نمیدونم چکار کنم . لطفا کمکم کنید
با تشکر

glc_engineer
27-09-2008, 20:36
با سلام
من یه لپ تاپ dell (INSPIRON 510m) دارم هاردش 40 گیگ هس امروز میخاستم کلا از اول پارتیشن بندیش کنم، با سی دی بوتیبل 98 اول fdisk کردم وسه تا پارتیشن درست کردم (یکی c که همون پارتیشن primary باشه و D و E که پارتیشنهای logical هستند و داخل پارتیشن Extension ) بعد سی دی XP رو گذاشتم، اونجایی که رسید به انتخاب پارتیشن درای نصب ویندوز دیدم که یه فضایی در حدود 700 مگ مونده بدون پارتیشن بندی و همچنین پارتیشن E رو هم نمیشناسه منم نصب ویندوز رو ادامه ندادم سعی کردم D رو هم پاک کنم ولی گیر کرد.
خلاصه restart کردم و دوباره رفتم با سی دی بوتیبل ویندوز 98 یه با دیگه Fdisk کردم ولی اینبار فقط پارتیشنهای logical یعنی D و E وبعد هم کلا پارتیشن Extension رو پاک کردم و دوباره از نو ساختم ولی primary رو دست نزدم. restart که کردم دیگه هارد رو نمیشناسه، نه سی دی 98 ونه XP اصلا دیگه وقتی Fdisk هم میکنم یه صفحه سیاه میاد و می مونه، ویندوز XP هم که میذارم همینطور میشه. یه بار هم هارد رو در اوردم وبصورت هارد External از طریق پورت USB به یه کامپیوتر دیگه زدم بازم نشناخت (قبلا که اینکارو باهاش می کردم میشناختش)
دیگه نمیدونم چکار کنم . لطفا کمکم کنید
با تشکر

هاردديسكت مرخصه
ببر بده يه تعمير كار حرفه اي يك حالي بهش بده
البته اگه نو بخري بنظر شخصي من صرفش بيشتره

glc_engineer
27-09-2008, 20:43
ممنون

من نميدونم چرا شما به جوابت نرسيدي
سرچ بكني توي همين تاپيك به جوابت ميرسي
خوشبختانه من يك جوري مطالب رو نوشتم كه اگر تو گوگل هم سرچ كني به اين تاپيك ميرسي
برو تو ادونسد سرچ اگر بلد نبودي از بچه هاي نرم افزار بپرس

ضمنا تكرار مكررات چيز خوبي نيست

خواهشا اگر خواستي تشكر كني دكمه تشكر رو فشار بده

25000 نفر اين تاپيكو ديدن
20 نفر تشكر كردن

يا علي

glc_engineer
27-09-2008, 20:52
ممنون

خرابی سکتورهای هارد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] B1#post2387376

يك روش براي حل مشكل

لو لول فرمت

به همين سادگي به همين خوشمزگي در 30 ثانيه سرچ

glc_engineer
27-09-2008, 21:07
من موقعی که مدت زیادی با کامپیوتر کار میکنم و کامپیوتر را تحت فشار میذارم یه مرتبه کامپیوتر ریست میشه و دیگه ویندوز بالا نمیاد من به هارد مشکوک هستم چون در همون موقه که میخواد ریست بشه هارد یه مقدار صدا میده من با برنامه HD Tune یه تست زدم و عکسهاشو گذاشتم در این تصویر این دو قسمت زرد رنگ چیه ؟ من در هاردهای دیگه ندیدم

ظاهرا مشكل شما ربطي به هاردديسك نداره

يا علي

eng2006
27-09-2008, 23:49
خرابی سکتورهای هارد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] B1#post2387376

يك روش براي حل مشكل

لو لول فرمت

به همين سادگي به همين خوشمزگي در 30 ثانيه سرچ
دوست عزیز من هارد 80 ، maxtor دارم ولی برنامه که گذاشتی قابل دانلود نیست!!
در ضمن هنوز نمیدونم که چطور بفهمم که هاردم اصلا بد سکتور داره یا نه؟
فقط اشاره کردی که اگه سرعت باز شدن فولدر پایین باشه .......... ولی از نظر نرم افزاری چطور چک کنیم؟
شما فقط در این تاپیک اومدی هر چیزی رو کلی توضیح دادی و تاریخچه و تعریفات رو نوشتی ولی نگفتی که مثلا چطور وقتی بد سکتور داریم بپوشونیم یا از کدوم قسمت یه برنامه بریم تا اصلا تست کنیم که بد سکتور داریم یا نه؟ فقط اسم یه برنامه میارید ولی نمیگی که از کدوم تب یا قسمت برنامه بریم که بد سکتور رو نشون بده
به نظر من بهتره که پست اول رو اختصاص بدی به این که لو لول فرمت چطور انجام میشه یا فرمت اف دیسک چطوری انجام میشه؟ و به صورت کامل و روان شیوه کار رو توضیح بده
چون خودت بلدی فکر میکنی همه هم باید بلد باشن!
از نظر من وقتی تاپیک 100 صفحه ای میزنی توضیحات و روش های لازم و نحوه کار کردن با برنامه ها رو هم در پست اول آموزش بده،فقط بر گشتی میگی فرمت اف دیسک یا لولول فرمت من 10 صفحه اول تاپیکت رو خوندم هیچ آموزشی واسش ندادی

خواهشا اگر خواستي تشكر كني دكمه تشكر رو فشار بده

25000 نفر اين تاپيكو ديدن
20 نفر تشكر كردن
حتما این تاپیک نتونسته کمکشون کنه!

ببین پست هایی که دادی آدم رو گیج میکنه اصلا نظم خاصی ندارن در ضمن پست های صفحه های اول به هم ریخته نمایش داده میشن(از نظر فونت)

امید وارم انتقاد پذیر باشی:11:
ممنون:40:

alireza_dn85
28-09-2008, 13:58
سلام.
ممنون.
لطفا یک نفر جواب من رو هم بده.
من الان تمام زندگیم رو هواس.

glc_engineer
28-09-2008, 20:44
دوست عزیز من هارد 80 ، maxtor دارم ولی برنامه که گذاشتی قابل دانلود نیست!!

سوالت از اول ايراد داشت توي طرح مسئله اول معلوماتي كه وجود داره رو به طور كامل ميدن بعد انتظار حل مسئله و پيدا كردن مجهولات رو دارن.

در ضمن هنوز نمیدونم که چطور بفهمم که هاردم اصلا بد سکتور داره یا نه؟

من هم مثل تو

فقط اشاره کردی که اگه سرعت باز شدن فولدر پایین باشه .......... ولی از نظر نرم افزاری چطور چک کنیم؟

شما فقط در این تاپیک اومدی هر چیزی رو کلی توضیح دادی و تاریخچه و تعریفات رو نوشتی ولی نگفتی که مثلا چطور وقتی بد سکتور داریم بپوشونیم یا از کدوم قسمت یه برنامه بریم تا اصلا تست کنیم که بد سکتور داریم یا نه؟ فقط اسم یه برنامه میارید ولی نمیگی که از کدوم تب یا قسمت برنامه بریم که بد سکتور رو نشون بده

درخواست آموزش نرم افرار بده
به نظر من

بهتره که پست اول رو اختصاص بدی به این که لو لول فرمت چطور انجام میشه یا فرمت اف دیسک چطوری انجام میشه؟ و به صورت کامل و روان شیوه کار رو توضیح بده

شرمندتم درخواستتو تو تاپيك هاي نرم افزار مطرح كن

چون خودت بلدی فکر میکنی همه هم باید بلد باشن!
ظاهرا شما بيشتر از من بلدي كه از من خواستي انتقاد پذير باشم

از نظر من وقتی تاپیک 100 صفحه ای میزنی توضیحات و روش های لازم و نحوه کار کردن با برنامه ها رو هم در پست اول آموزش بده،فقط

اين نظر شخصي شماست جاي خودش محترمه ولي اين تاپيك تاپيك آموزشي نيست توي اين تاپيك سعي من اينه كه تا جاي ممكن مشكلات توسط خود دوستان حل بشه به همين دليل و نظر اساتيد محترم سخت افزار اين تاپيك به اين صورت اداره ميشه و بارها و بارها نظر مديران سخت افزار و همكاران سخت افزار رو تطبيق ميدم با نحوه ادارش

بر گشتی میگی فرمت اف دیسک یا لولول فرمت من 10 صفحه اول تاپیکت رو خوندم هیچ آموزشی واسش ندادی

من گفتم توي ده صفحه اول آموزش اينها رو گذاشتم ؟ شما مجبور نبودي 10 صفحه رابخواني ...
من به شما بدهكارم مگه با اين لحن نوشتي؟
بازهم ميگم تاپيك تاپيك آموزش نرم افزار نيست تا حد نياز سعي ميشه مشكلات دوستان با كارهاي پيش پا فتاده حل بشه مثل دستور اف ديسك

حتما این تاپیک نتونسته کمکشون کنه!

اينم نظر شخصيته سعي كن نظرات شخصيت روي استنباطتت از مطالب و يا تحليل اطلاعاتي كه مغزت دريافت ميكنه تاثير صد درصد نذاره
اينم بگم اين 25000 نفر بيكار نبودن ...

شما از ساير دوستان سوال كن و نظر شخصيتو تعميم نده

ببین پست هایی که دادی آدم رو گیج میکنه اصلا نظم خاصی ندارن در ضمن پست های صفحه های اول به هم ریخته نمایش داده میشن(از نظر فونت)

امید وارم انتقاد پذیر باشی:11:

من هم همچنين

ممنون:40:

به جاي اين دكمه تشكر رو خواستي فشار بده سخت نيست

eng2006
28-09-2008, 21:42
کاملا نشون دادی چقدر انتقاد پذیری!!

ياد علوم سوم ابتدايي افتادم

براي چه كاري ميخواي؟

ببین آخه دوست عزیز این جوابی هست که خودت 2 صفحه قبل به بچه ها دادی

به جاي اين دكمه تشكر رو خواستي فشار بده سخت نيست
فقط مدام میگی دکمه تشکر رو فشار بده ، مطمئن باش اگه به پست هات اهمیت بدی همه ازت تشکر میکنن.

در ضمن این هم لینکی هست در چند پست بالا معرفی کردی که خودت اینجا
واسه هارد مکستور گذاشتی قابل دانلود نیست
امتحان کن

glc_engineer
29-09-2008, 08:52
[

ببین آخه دوست عزیز این جوابی هست که خودت 2 صفحه قبل به بچه ها دادی

شما كه باخوندن پست ها گيج ميشدي چي شد ؟
ضمنا با پست هاي مردم چيكار داري مگه خودت پست نداري:2:

فقط مدام میگی دکمه تشکر رو فشار بده

خوب دكمه تشكر رو نزن و از افرادي كه چيزي بهت ياد ميدن تشكر نكن
،
مطمئن باش اگه به پست هات اهمیت بدی همه ازت تشکر میکنن.

متشكرم از ياد آوريت حتما از اين به بعد به پست هام اهميت ميدم .چون اينو نميدونستم

در ضمن این هم لینکی هست در چند پست بالا معرفی کردی که خودت اینجا
واسه هارد مکستور گذاشتی قابل دانلود نیست
امتحان کن

پسر جان همه چي نبايد راحت الحلقوم باشه شما خودت سرچ كن لينك جديد پيدا كن بيار بزار
بقيه هم دعات ميكنن .ضمنا تشكر رو براي اين گفتم كه تو هي ميگي ممنون به جاي ممنون جديدا دكمه تشكر رو فشار ميدن همين
كار ما صلواتيه احتياجي به تشكر نداريم

0o1
30-09-2008, 13:38
من تازگیا یه سیستم بستم . هاردم 160 ساتا مکستوره .
مشکل اینه که موقعی که بازی نصب می کنم هارد صدای تیک تیک می ده .
می خواستم بدونم . هارد مشکل داره یا اینکه طبیعیه ؟

ممکنه به خاطر اتصالات باشه . چون یکی از دوستان می گه اگه کابل برق یا دیتا ساتا رو خوب نبندی این صدا رو می ده .

[ali]
30-09-2008, 16:29
ممنون

برای تشخیص بد سکتور می تونید از نرم افزار HD Tune استفاده کنید.در بخش ارور اسکن(تب نام برده)
البته نرم افزارهای دیگه ای هم هست که تعداد بد سکتورها را نمایش می ده ولی محل رو نمایش نمی ده بنابراین این نرم افزار از سایرین در این مورد برتری داره.هر قسمتی که دچار مشکل شده باشه رو با رنگ قرمز مشخص می کنه حجم اون قسمت رو هم با رنگ خاکستری در بخش راهنمای نرم افزار می بینید.
یکی از راه هایی که معمولا پاسخگوست فرمت سطح پایین هست که برای اون هم ترم افزارهای مختلفی هست.

Flobo Hard Disk Repair

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدNorton Disk Doctor
قسمتی که نیاز دارید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدPowerMax(فرمت سطح پایین)

اینم یک نرم افزار دیگه که دمو هست یعنی برای رفع هر بد سکتور یک مدت زمان خاصی باید منتظر بمونید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو...

گیر کردن در بعضی مواردی که شما عرض کردید دلایل مختلفی داره عمر هارد ، کارکرد ، و... تجربه به اینجانب ثابت کرده فرمت سطح پایین سرعت هارد دیسک را خیلی بهبود می بخشه منتها باید از داده هاتون پشتیبان بگیری و سپس چون کل هارد فرمت میشه سیستم عامل جدید بریزی مطمئن باش این سرعتتون کاملا مناسب می شود و به جای n/a شما عدد خاصی را می بینید.درمورد قسمت های زرد هم هر کدوم یک تستی هستند که هارد شما با توجه به قسمت پایین از سلامت کامل برخورداره

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعد از نصب کانتینیو را بزنید و بعد تب لو لول فرمت و بعد استارت و بعد انتظار...

glc_engineer
30-09-2008, 19:32
آقا خدا حفظت كنه دستت درد نكنه

يا علي

[ali]
30-09-2008, 22:02
Low Level Format

روش نمایش بد سکتور با HD Tune

نرم افزاری دیگر برای نمایش بد سکتور و محل آن

دانلود HD Tune Pro v3.10 با کرک

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددانلود diskscanner12 رایگان

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنرم افزار PowerMax

این برنامه بروی هارد شما انجام می شود ، بی عیب بدون هارد شما را مشخص می کند. PowerMax برنامه ای موثر برای هادرهای IDE و هاردهایی با ظرفیت بالاتر از ۵۰۰ مگابایت به بالا می باشد. به هر حال این نرم افزار تایید شده ی شرکت Maxtor می باشد و از آنجایی که هاردهای ما بیشتر از نوع Maxtor هست ، مطمئناً استفاده از این نرم افزار برای رفع عیب های هارد هایمان مفید خواهد بود. بعد از نصب ، این نرم افزار از شما یک فلاپی دیسک می خواهد تا یک فلاپی بوت را برای نرم افزار بررسی هارد در همان بوت سیستم ایجاد کند.