PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45

hamidt83
11-11-2014, 19:54
سلام. هارد seagare barracuda 7200.11 1TB دارم.از یک ماه پیش سیستم موقع کار کردن هنگ می کرد.و مجبور به ریست بودم.فکر می کردم از فن باشه و بخاطر گرم کردن هنگ می کنه.زیاد جدی نگرفتم.بعد از هنگ کردن هم مووقع دیتکت، هارد شناسایی نمی شد و باید چند بار ریست می کردم یا خاموش میکردم تا هارد شناسایی و سیستم بالا می اومد.تا اینکه آخرین بار که سیستم بالا اومد یه پیغام داد که هارد مشکل داره و وقتی بعد اون خاموش کردم دیگه بالا نیومد.حالاوقتی هارد به عنوان هارد دوم هم به سیستم وصل هست بعد از چند بار ریست دیتکت میشه و موقع بالا اومئن سیستم پیغام اسکن هارد رو برا چک میده اگه چک کنه گیر میکنه و بالا نمیاد.اگه چک کردن رو کنسل کنم بازم بالا نمیاد.با برنامه های تحت داس وقتی هارد دیکت میشه.اطلاعات رو نشون میده ولی موقع خوندن اطلاعات پیغام میده سکتور رو نمیتونم بخونم.
به نظرتون مشکل چیه؟
مرسی

hamidt83
11-11-2014, 19:56
سلام. هارد seagare barracuda 7200.11 1TB دارم.از یک ماه پیش سیستم موقع کار کردن هنگ می کرد.و مجبور به ریست بودم.فکر می کردم از فن باشه و بخاطر گرم کردن هنگ می کنه.زیاد جدی نگرفتم.بعد از هنگ کردن هم مووقع دیتکت، هارد شناسایی نمی شد و باید چند بار ریست می کردم یا خاموش میکردم تا هارد شناسایی و سیستم بالا می اومد.تا اینکه آخرین بار که سیستم بالا اومد یه پیغام داد که هارد مشکل داره و وقتی بعد اون خاموش کردم دیگه بالا نیومد.حالاوقتی هارد به عنوان هارد دوم هم به سیستم وصل هست بعد از چند بار ریست دیتکت میشه و موقع بالا اومئن سیستم پیغام اسکن هارد رو برا چک میده اگه چک کنه گیر میکنه و بالا نمیاد.اگه چک کردن رو کنسل کنم بازم بالا نمیاد.با برنامه های تحت داس وقتی هارد دیکت میشه.اطلاعات رو نشون میده ولی موقع خوندن اطلاعات پیغام میده سکتور رو نمیتونم بخونم.
به نظرتون مشکل چیه؟
مرسی

EXTREME
11-11-2014, 19:59
به نظرتون مشکل چیه؟
مرسی

یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدید

hamidt83
12-11-2014, 13:42
سلام.هارد با هیچ سیستمی بالا نمیاد که براتون عکس بزارم.یه برنامه تحت داس معرفی کنید.
مرسی

hamidt83
12-11-2014, 13:57
سلام.هارد با هیچ سیستمی بالا نمیاد که براتون عکس بزارم.یه برنامه تحت داس معرفی کنید.
مرسی

r0ot$harp
12-11-2014, 15:49
سلام دوستان

یه هارد 500 سیگیت GoFlex دارم. یه هفته پیش دیدم سرعت هارد بسیار کند شده. با Hdd regenerator بد سکتور هاشو گرفتم. خوب بود. الان هرچی وصل می کنم به دستگاه یکی از درایوهامو فقط میاره ولی باز نمی کنه. بقیه درایو هارو هم نمیاره. صدای چیک چیک می ده. چی کار کنم؟؟

باتشکر

EXTREME
12-11-2014, 17:01
مرسی

الان هارد تو بایوس دیتکت میشه ؟

EXTREME
12-11-2014, 17:02
سلام دوستان

یه هارد 500 سیگیت GoFlex دارم. یه هفته پیش دیدم سرعت هارد بسیار کند شده. با Hdd regenerator بد سکتور هاشو گرفتم. خوب بود. الان هرچی وصل می کنم به دستگاه یکی از درایوهامو فقط میاره ولی باز نمی کنه. بقیه درایو هارو هم نمیاره. صدای چیک چیک می ده. چی کار کنم؟؟

باتشکر

سلام یک عکس از تب HEALTH نرم افزار hd tune به همراه یک عکس از disk managment بدید

r0ot$harp
12-11-2014, 19:54
سلام یک عکس از تب HEALTH نرم افزار hd tune به همراه یک عکس از disk managment بدید

دوست عزیز زمانی که می زنم که هارد رو نشون بده قفل می کنه. الان 20 دقیقه زدم هارد رو به دستگاه. درایوهارو آورده. اما حجم هارو نشون نمی ده و هرچی رو درایو می زنم داخل نمی ره و گیر می کنه.

باتشکر

EXTREME
12-11-2014, 20:45
دوست عزیز زمانی که می زنم که هارد رو نشون بده قفل می کنه. الان 20 دقیقه زدم هارد رو به دستگاه. درایوهارو آورده. اما حجم هارو نشون نمی ده و هرچی رو درایو می زنم داخل نمی ره و گیر می کنه.

باتشکر

بهتره هارد رو روی یک سیستم دیگه تست کنید اگه بازم همینطوری بود و صدای تیک تیک میداد باید هارد رو به یک تعمیرکار نشون بدید که علاوه بر کابل هارد خود هارد از جمله هد و پارکینگ هد و درایور هد هارد بررسی بشه
هاردتون ضربه ای بهش وارد نشده بود؟

r0ot$harp
13-11-2014, 00:26
بهتره هارد رو روی یک سیستم دیگه تست کنید اگه بازم همینطوری بود و صدای تیک تیک میداد باید هارد رو به یک تعمیرکار نشون بدید که علاوه بر کابل هارد خود هارد از جمله هد و پارکینگ هد و درایور هد هارد بررسی بشه
هاردتون ضربه ای بهش وارد نشده بود؟

والا نه. هارد اکسترنال. تو کیفم بوده. جایی که کارش عالی باشه آشنا دارین؟؟؟

باتشکر

EXTREME
13-11-2014, 11:21
والا نه. هارد اکسترنال. تو کیفم بوده. جایی که کارش عالی باشه آشنا دارین؟؟؟

باتشکر

مشهد هستید شما؟....

r0ot$harp
13-11-2014, 15:17
مشهد هستید شما؟....

نه دوست عزیز. تهرانم.

EXTREME
13-11-2014, 16:11
نه دوست عزیز. تهرانم.

والا من تهران نیستم از دوستان تهرانی کمک بگیر فکر کنم آقا عطا تهران باشند از ایشون بپرسید

shayan.mr
14-11-2014, 14:05
سلام دوستان من یه هارد سیگیت 1 ترابایت و از نوع اداپتوری دارم
چند مدت پیش متوجه شدم که هارد بعضی وقتا کار نمیکنهیعنی اصلا روشن نمیشد، نه صدای موتور میاد و نه هیچ... انگار برقش خرابه شده،اهمتر ندارم که ببینم برق میاد یا نه!
امروز داشتم کار می کردم دستم به اداپتورش خورد، بعد متوجه شدم که از کار افتاده، یه بار قبل هم همین اتفاق افتاده بود
ایا کسی تا حالا به این مشکل بر خورده؟؟؟
من این هاردو خیل ی وقته دارم
به نظرتون مشکل از چیه؟
هارد خراب شده یا کابل ها و یا اداپتور؟
و در نهایت چطوری می تونم متوجه بشم؟نرم افزار و .. هست یا نه؟
و اطلاعاتم چی میشه؟
ممنون از راهنماییاتون

hamidt83
14-11-2014, 14:32
وقتی هارد رو وصل می کنم اول که سیستم رو روشن می کنم شاید دیتکت نشه ولی وقتی ریست می کنم میشناسه.فقط وقتی به سیستم وصل هست حتی ویندوز رو هاد دیگه هم وصل باشه.بالا نمیاد.تو داس کار می کنه

EXTREME
14-11-2014, 15:26
سلام دوستان من یه هارد سیگیت 1 ترابایت و از نوع اداپتوری دارم
چند مدت پیش متوجه شدم که هارد بعضی وقتا کار نمیکنهیعنی اصلا روشن نمیشد، نه صدای موتور میاد و نه هیچ... انگار برقش خرابه شده،اهمتر ندارم که ببینم برق میاد یا نه!
امروز داشتم کار می کردم دستم به اداپتورش خورد، بعد متوجه شدم که از کار افتاده، یه بار قبل هم همین اتفاق افتاده بود
ایا کسی تا حالا به این مشکل بر خورده؟؟؟
من این هاردو خیل ی وقته دارم
به نظرتون مشکل از چیه؟
هارد خراب شده یا کابل ها و یا اداپتور؟
و در نهایت چطوری می تونم متوجه بشم؟نرم افزار و .. هست یا نه؟
و اطلاعاتم چی میشه؟
ممنون از راهنماییاتون

سلام ابتدا باید از سالم بودن کابل و آداپتور برق مطمئن بشید اگه بازم مشکل پابرجا بود میتونه از برد و موتور هارد و سوکت خود هارد هم باشه ولی به احتمال زیاد به نظر من مشکل شما از همون آداپتور و کابل هارد میتونه باشه

TS.datarecovery
14-11-2014, 15:27
با سلام ، شما به راحتی می توانید فایل های خودتون رو غیر قابل بازیابی کنید

با استفاده از برنامه low level format یا برنامه HDD wipe این کار امکان پذیر است .

TS.datarecovery
14-11-2014, 15:36
با سلام .

ابتدا هارد را از باکس خارج کنید و به سیستم وصل کنید و ببینید آیا روشن می شود یا نه .
در صورتی که روشن شود یعنی اینکه آداپتور شما مشکل داشته که با تعویض آداپتور مشکل شما حل خواهد شد در غیر اینصورت برد هارد شما دچار مشکل شده است که باید تعویض یا تعمیر شود.

h_kh_1367
15-11-2014, 12:28
دوستان یه هارد اکسترنال سیگیت 500 دارم که تا دیروز کلی اطلاعات ازش تخلیه کردم ، فرمت کردم ، کلی اطلاعات دیگه توش ریختم و ... امروز که اومدم یه سری اطلاعات توش انتقال بدم یهو یه پیغامی داد و بعد برای فرمت کردن ازم پرسید و .... منم همه رو کنسل کردم ، سیستم رو یبار ریستارت ، کابل هارد رو تعویض و ادامه کار ... وقتی هارد رو به یه سیستم دیگه وصل کردم واسه خارج کردن اطلاعات یکی از پوشه ها پیغام زیر رو داد ...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

رو سیستم قبلی که اطلاعات ازش منتقل شده بود هم همین ارور رو میده ، موقع check disk هم تا یه جایی میره و بعد ثابت میمونه :-(

قبلا هم یکی دوبار همینطوری شده بود ، مجبور شدم فرمت و بعدش ریکاوری کنم ولی اینبار اطلاعات مهمی توش هست و نمیتونم ریسک کنم :-(

میشه راهنمایی کنید - ممنون

h_kh_1367
15-11-2014, 14:54
سلام لطفا هاردت رو با HD tune اسکن کن و نتیجه را اعلام کن

------------

خیر موزیک و ویدئو هام رو خوردم و الان گذاشتم ریکاور بشه ، به نظرتون کنسل کنم ؟ :n27:

h_kh_1367
15-11-2014, 15:02
خیر موزیک و ویدئو هام رو خوردم و الان گذاشتم ریکاور بشه ، به نظرتون کنسل کنم ؟ :n27:

کنسل کردم :-| میشه لینک دانلود این نرم افزار بهم بدید ؟

EXTREME
15-11-2014, 15:43
دوستان یه هارد اکسترنال سیگیت 500 دارم که تا دیروز کلی اطلاعات ازش تخلیه کردم ، فرمت کردم ، کلی اطلاعات دیگه توش ریختم و ... امروز که اومدم یه سری اطلاعات توش انتقال بدم یهو یه پیغامی داد و بعد برای فرمت کردن ازم پرسید و .... منم همه رو کنسل کردم ، سیستم رو یبار ریستارت ، کابل هارد رو تعویض و ادامه کار ... وقتی هارد رو به یه سیستم دیگه وصل کردم واسه خارج کردن اطلاعات یکی از پوشه ها پیغام زیر رو داد ...

رو سیستم قبلی که اطلاعات ازش منتقل شده بود هم همین ارور رو میده ، موقع check disk هم تا یه جایی میره و بعد ثابت میمونه :-(

قبلا هم یکی دوبار همینطوری شده بود ، مجبور شدم فرمت و بعدش ریکاوری کنم ولی اینبار اطلاعات مهمی توش هست و نمیتونم ریسک کنم :-(

میشه راهنمایی کنید - ممنون
سلام اول از همه مجوزهای دسترسی به فولدر مورد نظر رو بررسی کنید اگه مشکل حل نشد به نظر من ریکاوری بهترین راه است

h_kh_1367
15-11-2014, 16:20
سلام اول از همه مجوزهای دسترسی به فولدر مورد نظر رو بررسی کنید اگه مشکل حل نشد به نظر من ریکاوری بهترین راه است

با نرم افزار icare data recovery انجام دادم ، تا حدودی رفته بود بعد کنسل کردم و فایل ها رو ذخیره کردم !! متاسفانه هیچ کدوم از عکس ها و فیلم هام باز نمیشه :-((

باید کامل انجامش بدم ، درسته ؟
قبلش با هارد نباید کاری انجام بدم (مثلا فرمت : آخه قبلا یبار پارتیشن از بین رفته بود مجبور شدم یبار اquick فرمت کنم تا پارتیشن ایجاد بشه) ؟
با همون کابل یو اس بی وصل هست درسته یا نیاز هست با ساتا به سیستم وصل بشه ؟
نرم افزار بهتری هست یا این نرم افزار خوبه ؟

h_kh_1367
15-11-2014, 16:43
سلام لطفا هاردت رو با HD tune اسکن کن و نتیجه را اعلام کن

------------

همینه دیگه :

درسته ؟

TS.datarecovery
15-11-2014, 17:58
هارد دیسک شما به زبان ساده بدسکتور دارد ، اما به احتمال قوی مشکلاتی در سیستم عامل هارد دیسک شما پدیدار آمده است. به نظر من اگر اطلاعاتتون براتون مهمه همین الان از سیستم جدا کنید و دستکاری بیشتر نکنید چون خرابی بیشتری به بار می آورد و از یک متخصص هارد کمک بگیرید

------------

pm2me4love
17-11-2014, 00:07
سلام میشه به من بگید چطور میتونم هاردمو تست کنم ببینم مشکل داره یا نه ، چون چند وقتیه بعضی موقع ها یه صدای جق جق ریز و خیلی کمی میده و من نمیدونم هاردمو بفرستم برای گارانتی یا مشکلی نداره ؟؟؟؟
در ضمن هاردم اینترنال 2 ترابایت سی گیت هستش

EXTREME
17-11-2014, 10:03
سلام میشه به من بگید چطور میتونم هاردمو تست کنم ببینم مشکل داره یا نه ، چون چند وقتیه بعضی موقع ها یه صدای جق جق ریز و خیلی کمی میده و من نمیدونم هاردمو بفرستم برای گارانتی یا مشکلی نداره ؟؟؟؟
در ضمن هاردم اینترنال 2 ترابایت سی گیت هستش

از طریق نرم افزار hd tune تب health این نرم افزار میتونید از سلامت هارد مطلع شوید

hosseinonline8000
19-11-2014, 19:53
سلام دوستان تا ظهر هاردم هیچ مشکلی نداشت و لپتاپم را خاموش کردم و آوردم خونه . شب دوباره روشن کردم درایو e از دسترس خارج شده بود و خطای غیرقابل دسترسی میداد .

با نرم افزار Crystal disk info چک کردم خطای Current Pending Sector Count میده ! این یعنی چی ؟

300 گیگ اطلاعات مهم داشتم . به اطلاعاتم میرسم یا نه ؟ توی نرم افزارهای مدیریت پارتیشن وضعیتش را not Formated زده !

خواهشا بگید چکار کنم .:n28:

EXTREME
19-11-2014, 20:45
سلام دوستان تا ظهر هاردم هیچ مشکلی نداشت و لپتاپم را خاموش کردم و آوردم خونه . شب دوباره روشن کردم درایو e از دسترس خارج شده بود و خطای غیرقابل دسترسی میداد .

با نرم افزار Crystal disk info چک کردم خطای Current Pending Sector Count میده ! این یعنی چی ؟

300 گیگ اطلاعات مهم داشتم . به اطلاعاتم میرسم یا نه ؟ توی نرم افزارهای مدیریت پارتیشن وضعیتش را not Formated زده !

خواهشا بگید چکار کنم .:n28:

سلام یک عکس از disk managment سیستم بدید

این اروری که گفتید میتونه هم از بدسکتور باشه یا از سکتور delay باید یک اسکن معمولی با نرم افزار hdd regenerator انجام بشه تا وضعیت هارد مشخص بشه

در اون درایو مجوزهای دسترسی به درایو رو بررسی کنید و یک چک دیسک روش انجام بدید اگه درست نشد اطلاعات اون پارتیشن رو با نرم افزار easeus data recovery ریکاوری کنید

راه های تعمیر بدسکتور یکی استفاده از نرم افزار hdd regenerator است یکی فرمت سطح پایین
میتونید اون پارتیشن رو wipe هم بکنید ببینید درست میشه یا نه البته قبلش اطلاعاتشو ریکاوری کنید

hosseinonline8000
19-11-2014, 21:11

این اروری که گفتید میتونه هم از بدسکتور باشه یا از سکتور delay باید یک اسکن معمولی با نرم افزار hdd regenerator انجام بشه تا وضعیت هارد مشخص بشه

در اون درایو مجوزهای دسترسی به درایو رو بررسی کنید و یک چک دیسک روش انجام بدید اگه درست نشد اطلاعات اون پارتیشن رو با نرم افزار easeus data recovery ریکاوری کنید

راه های تعمیر بدسکتور یکی استفاده از نرم افزار hdd regenerator است یکی فرمت سطح پایین
میتونید اون پارتیشن رو wipe هم بکنید ببینید درست میشه یا نه البته قبلش اطلاعاتشو ریکاوری کنید

چک دیسک که کار نکرد . درایو رسما از دسترسی خارج شده و اصلا تو دیسک منیجر هم نشونش نمیده ولی توی مربع آخری پایین سمت راست هستش که مشخصاتش را ننوشته و فقط حجمش هست! فقط تو my computer به عنوان یک پارتیشن غیرفعال هست .

اینم عکس :

3 تای اول که کم حجم هستن پارتیشن لینوکسین . اون حجمش 300 گیگه که اصلا نشونش نمیده . فقط تو اون مربع های پایین سمت راستیه هستش که فقط حجمش را نوشته.

با این شرایط بازم به اطلاعاتم میتونم برسم ؟ هارد دیگه خرابه یا درست میشه ؟

صبح لپتاپ روشن را زیاد جا به جا کردم فکر کنم بخاطر همینه

EXTREME
20-11-2014, 00:10
چک دیسک که کار نکرد . درایو رسما از دسترسی خارج شده و اصلا تو دیسک منیجر هم نشونش نمیده ولی توی مربع آخری پایین سمت راست هستش که مشخصاتش را ننوشته و فقط حجمش هست! فقط تو my computer به عنوان یک پارتیشن غیرفعال هست .

اینم عکس :

3 تای اول که کم حجم هستن پارتیشن لینوکسین . اون حجمش 300 گیگه که اصلا نشونش نمیده . فقط تو اون مربع های پایین سمت راستیه هستش که فقط حجمش را نوشته.

با این شرایط بازم به اطلاعاتم میتونم برسم ؟ هارد دیگه خرابه یا درست میشه ؟

صبح لپتاپ روشن را زیاد جا به جا کردم فکر کنم بخاطر همینه

با اون نرم افزاری که گفتم نتونستید اطلاعات پارتیشن مورد نظر رو ریکاوری کنید؟
یک عمس از تب health نرم افزار hd tune بدید وضعیت هاردتون رو هم ببینم

B3NYAMIN
20-11-2014, 15:59
سلام

کمک
من یه هارد دارم حدود 7 8 ساله داره برام کار میکنه

جدیدا صداهایی ازش میاد . سرعت سیستم کم شده . برنامه میخوام باز کنم هنگ میکنه تا باز بشه ولی باز میشه برنامه

فک کنم بد سکتور گرفته

با برنامهHDD Regenerator تو بوت فلش رفتم تعمیر کنم ولی یکم ک اسکن میکنه ، هارد یه صدای ویژی میده و بعد ارور میده که : Drive Is Not Ready

چ کنم ؟:n28:بدبخت شدم ینی؟:n30:

=====

عکس از قسمت Health

EXTREME
20-11-2014, 16:23
سلام

کمک
من یه هارد دارم حدود 7 8 ساله داره برام کار میکنه

جدیدا صداهایی ازش میاد . سرعت سیستم کم شده . برنامه میخوام باز کنم هنگ میکنه تا باز بشه ولی باز میشه برنامه

فک کنم بد سکتور گرفته

با برنامهHDD Regenerator تو بوت فلش رفتم تعمیر کنم ولی یکم ک اسکن میکنه ، هارد یه صدای ویژی میده و بعد ارور میده که : Drive Is Not Ready

چ کنم ؟:n28:بدبخت شدم ینی؟:n30:

=====

عکس از قسمت Health

اولاا دمای هاردتون بالا میره حواستون به این موضوع باشه یک فن زیر هارد بزارید
relocated sector هم دارید اگر تعدادش در حال زیاد شدن باشه نرم افزاری قابل حل نیست و باید ببرید به یک متخصص هارد نشون بدید

در مورد ارور آخر اتصالات هارد و کابل برق به همراه خود پاور رو چک کنید هارد رو دوباره پارتیشن بندی کنید و فریم ویر هارد و بایوس مین رو آپدیت کنید و تست کنید

B3NYAMIN
20-11-2014, 16:38
اولاا دمای هاردتون بالا میره حواستون به این موضوع باشه یک فن زیر هارد بزارید
relocated sector هم دارید اگر تعدادش در حال زیاد شدن باشه نرم افزاری قابل حل نیست و باید ببرید به یک متخصص هارد نشون بدید

در مورد ارور آخر اتصالات هارد و کابل برق به همراه خود پاور رو چک کنید هارد رو دوباره پارتیشن بندی کنید و فریم ویر هارد و بایوس مین رو آپدیت کنید و تست کنید

اگه هارد رو فرمت ـه کلی کنم و از اول پارتیشن بندی کنم مشکلش کلا حل میشه؟

EXTREME
20-11-2014, 17:38
اگه هارد رو فرمت ـه کلی کنم و از اول پارتیشن بندی کنم مشکلش کلا حل میشه؟

این موضوغ رو برای ارور آخری گفتم راه حل هایی که برای رفع این ارور مطرح شده این موارد است

برای ارور اول قابل تعمیر نیست اگه تعدادش در حال افزایش باشه باید هارد رو به یک کلینیک هارد نشون بدید

h_kh_1367
20-11-2014, 19:13
درخواست بهترین نرم افزار ریکاوری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

B3NYAMIN
20-11-2014, 20:16
این موضوغ رو برای ارور آخری گفتم راه حل هایی که برای رفع این ارور مطرح شده این موارد است

برای ارور اول قابل تعمیر نیست اگه تعدادش در حال افزایش باشه باید هارد رو به یک کلینیک هارد نشون بدید

مشکل از سیمای ورودی ـه هارد بود :|

عوضش کردم سرعتش از قبلم بهتر شُد:n04:

ممنون که وقت گذاشتیـــــن

TS.datarecovery
20-11-2014, 20:25
اخطار
Current Pending Sector Count به شما می گوید که هارد دیسک شما بدسکتور دارد که یا این بدسکتور بخاطر کار کردن هارد است یا اینکه مشکلی در فریم ور هارد وجود داره که اصطلاحا ترنسلیتور هاردتون خرابه. با نرم افزار ریکاوری اطلاعات هاردت رو تست کن اگر نشد از متخصص بازیابی اطلاعات کمک بگیر.

------------

hosseinonline8000
21-11-2014, 02:34
با اون نرم افزاری که گفتم نتونستید اطلاعات پارتیشن مورد نظر رو ریکاوری کنید؟
یک عمس از تب health نرم افزار hd tune بدید وضعیت هاردتون رو هم ببینم

با hdd regenerator اسکن کردم حدود 12 ساعتی طول کشید و روی 90٪ 8 تا بدسکتور پیدا کرد و ترمیم کرد . بعد از اون پارتیشنم مشکلش حل شد و باز شد و به اطلاعاتم دسترسی پیدا کردم .

ولی هنوز اون ارور هست :

هارد من در چه مرحله ایی هست ؟ میشه بهش اعتماد کرد یا کم کم مرخصه ؟

من روی این لپتاپ پروژه های کاریم را انجام میدم . از دست رفتن اطلاعاتم یعنی برباد رفتن کلی زحمت و هزینه . اینا هیچی حتی فیلم هایی هم که دارم حاصل دانلود شبانه روزیه که برام خیلی مهمه :n02:

میشه این هارد را به عنوان اکسترنال استفاده کنم و یک هارد دیگه برای لپتاپ بگیرم ؟ (یعنی اون محفظه اش که هارد را داخلش میزاریم و به عنوان اکسترنال استفاده میشه گیر میاد ؟)

EXTREME
21-11-2014, 09:16
با hdd regenerator اسکن کردم حدود 12 ساعتی طول کشید و روی 90٪ 8 تا بدسکتور پیدا کرد و ترمیم کرد . بعد از اون پارتیشنم مشکلش حل شد و باز شد و به اطلاعاتم دسترسی پیدا کردم .

ولی هنوز اون ارور هست :

هارد من در چه مرحله ایی هست ؟ میشه بهش اعتماد کرد یا کم کم مرخصه ؟

من روی این لپتاپ پروژه های کاریم را انجام میدم . از دست رفتن اطلاعاتم یعنی برباد رفتن کلی زحمت و هزینه . اینا هیچی حتی فیلم هایی هم که دارم حاصل دانلود شبانه روزیه که برام خیلی مهمه :n02:

میشه این هارد را به عنوان اکسترنال استفاده کنم و یک هارد دیگه برای لپتاپ بگیرم ؟ (یعنی اون محفظه اش که هارد را داخلش میزاریم و به عنوان اکسترنال استفاده میشه گیر میاد ؟)

حتما از اطلاعاتتون بکاپ داشته باشید

یک اسکن معمولی بدون تعمیر دوباره انجام بدید ببینید چیزی پیدا میکنه یا نه

فرمت سطح پایین هم میتونه برای هاردتون مناسب باشه یا wipe کردن

TS.datarecovery
21-11-2014, 11:25
سلام دوست عزیز شما می توانید
از منوی استارت / Run را اجرا کنید سپس در قسمت run ، آدرس CMD را تایپ کنید و OK کنید.
بعد از انجام این کار یک صفحه مشکی رنگ باز می شود . بصورت نرمال یک آدرس در آن دیده می شود. در همان کارکتر اول درایو خود را انتخاب کنید مثلا اگر درایو مورد نظر شما F است تایپ کنید: :F و اینتر کنید. سپس شما پیغامی مانند .:f می بینید ، که باید دستور chkdsk را تایپ و سپس اینتر کنید بعد از چند لحظه کار تمام می شود و درایو شما قابل دسترس خواهد شد. اگر این متد کار ساز نشد به من خبر بدهید تا راه حل های دیگر را هم تست کنیم.

موفق باشید
------------

abolfazlwest72
26-11-2014, 22:39
سلام وقتی هارد اکسترنالمو میزنم به کامپیوتر توی دیوایس منینجر اسمش میاد اما توی مای کامپیوتر نمیاد اسمشم adata hv610 ممنون میشم بگید مشکل از کجاست مرسی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

OMiD.1080p
26-11-2014, 23:13
سلام وقتی هارد اکسترنالمو میزنم به کامپیوتر توی دیوایس منینجر اسمش میاد اما توی مای کامپیوتر نمیاد اسمشم adata hv610 ممنون میشم بگید مشکل از کجاست مرسی

اینقدر نشستی دانلود کردی , کردی که دیگه هاردت هم کم آورد ...:n02:
---
ابولفضل خان . شما احتمالا تازه ویندوز عوض کردی , یا هر چیز , هارد هم چون پورت یو اس بی 3 داره زدی به سیستم و چون درایورش رو هم نصب نکردی , سیستم هارد رو بالا نمیاره ...
یا بزن به پورت یو اس بی 2 یا هم که درایور اش رو نصب کن ...

احتمال دیگه هم اینه که شاید فضای هارد شما به صورت Unallocated در اومده ... در این حالت هارد شناسایی میشه توسط سیستم عامل ولی باید برای استفاده اقدام به پارتیشن بندی کنید ...

EXTREME
27-11-2014, 10:04

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

metallmetaller
27-11-2014, 16:10
سلام من هاردم یه مشکلی پیدا کرده یه صدای تیک مثل موقعی که برقا میره میده بعد دیگه کامپیوتر تشخیصش نمیده یه مقدار جابجاش میکنم باز میاد بالا ولی موقتیه الان برعکسش کردم هاردو یعنی قسمت برد و مداش رو باه بالا گذاشتم دوباهر کار کرد و اومدم این پستو گذاشتم این مشکلش چیه قبالی تعمیره؟؟؟؟هاردمم یه 500 وسترنه الان دارم اطلاعات مهممو کپی میکنم قیمت تعمیرش چقدر میشه؟
سلام از دو سه هفته پیش که هاردو برعکس گذاشتم یعنی قسمتی فلزیشو رو به پایین دیگه مشکلی نداشته و دارم استفاده میکنم این طرز گذاشتن هارد باعث خرابیش نمیشه؟؟؟قسمت برد رو به بالا و به نظرتون مشکل همون هده؟؟؟

TS.datarecovery
27-11-2014, 18:59
قیمت تعمیرش حدودا 40 الی 50 تومان هست ، کانون بازیابی اطلاعات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید

TS.datarecovery
27-11-2014, 19:07
قیمت تعمیرش حدودا 40 الی 50 تومان هست ، کانون بازیابی اطلاعات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید

EXTREME
27-11-2014, 23:04
سلام من هاردم یه مشکلی پیدا کرده یه صدای تیک مثل موقعی که برقا میره میده بعد دیگه کامپیوتر تشخیصش نمیده یه مقدار جابجاش میکنم باز میاد بالا ولی موقتیه الان برعکسش کردم هاردو یعنی قسمت برد و مداش رو باه بالا گذاشتم دوباهر کار کرد و اومدم این پستو گذاشتم این مشکلش چیه قبالی تعمیره؟؟؟؟هاردمم یه 500 وسترنه الان دارم اطلاعات مهممو کپی میکنم قیمت تعمیرش چقدر میشه؟

سلام یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدید

metallmetaller
28-11-2014, 03:12
سلام یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدید

metallmetaller
28-11-2014, 03:16
الان هاردو بر عکس گذاشتم کار میکنه به محض اینکه به رو میچرخونم دوباره صدا میده و سیستم از کار میفته واقعا کلافه شدم مشکلش از کجاست هارد باید تعویض شه؟

EXTREME
28-11-2014, 10:46
الان هاردو بر عکس گذاشتم کار میکنه به محض اینکه به رو میچرخونم دوباره صدا میده و سیستم از کار میفته واقعا کلافه شدم مشکلش از کجاست هارد باید تعویض شه؟

مشکل بیشتر باید از همون هد هارد باشه باید به یک تعمیرکار نشون بدید

r0ot$harp
28-11-2014, 12:52
سلام

دوستان یه هارد 500 سیگیت دارم. وضعیت هارد به صورت زیر هست. چی کار کنم درست بشه؟؟؟

metallmetaller
28-11-2014, 12:56
مشکل بیشتر باید از همون هد هارد باشه باید به یک تعمیرکار نشون بدید

ممنون از راهنماییتون اگر مشکل از هد باشه برای تعمیر اطلاعات روی هارد فرمت میشه و از بین میره؟؟؟و از نظر هزینه ای به نظرتون ارزش تعمیر داره یا بهتره یه هارد دیگه بگیرم اطلاعات و جابجا کنم؟؟

EXTREME
28-11-2014, 17:02
سلام

دوستان یه هارد 500 سیگیت دارم. وضعیت هارد به صورت زیر هست. چی کار کنم درست بشه؟؟؟

هاردتون relocated sector هاش زیاد شده و در حال زیاد شدن هم هست و به صورت نرم افزاری هم قابل حل نیست باید یا به فکر یک هارد دیگه باشید یا اینکه ببرید برای تعمیر ببینید قابل تعمیر است یا نه

EXTREME
28-11-2014, 17:07
ممنون از راهنماییتون اگر مشکل از هد باشه برای تعمیر اطلاعات روی هارد فرمت میشه و از بین میره؟؟؟و از نظر هزینه ای به نظرتون ارزش تعمیر داره یا بهتره یه هارد دیگه بگیرم اطلاعات و جابجا کنم؟؟

شما باید بهشون بگید اطلاعات مهم دارید اگه خودتون میتونید که اطلاعات لازم رو از روی هارد بردارید این کارو بکنتید و سپس بدید برای تعمیر نشد اول برای ریکاوری اقدام کنید بعد تغمیر هارد

از نظر هزینه خبر ندارم

saeed ssd
29-11-2014, 22:05
با سلام
دوستان حدود 7 ماه پیش من یه هارد اکسترنال wd my book 2TB از این رومیزی ها گرفتم کلا برای آرشیو ازش استفاده می کردم و در کل شاید 10 بار هم این هارد رو به برق وصل نکرده باشم
چند روز پیش دیدم وقتی آداپتور رو به برق میزنم چراغ جلوی هارد یه ثانیه روشن میشه و سریع خاموش میشه در حالی که در حالت عادی چراغ جلوش روشن میشد و ثابت روشن بود
خلاصه کلا روشن نمیشه
خودم فکر میکنم آداپتور مشکل داره حالا ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن

EXTREME
30-11-2014, 10:28
با سلام
دوستان حدود 7 ماه پیش من یه هارد اکسترنال wd my book 2TB از این رومیزی ها گرفتم کلا برای آرشیو ازش استفاده می کردم و در کل شاید 10 بار هم این هارد رو به برق وصل نکرده باشم
چند روز پیش دیدم وقتی آداپتور رو به برق میزنم چراغ جلوی هارد یه ثانیه روشن میشه و سریع خاموش میشه در حالی که در حالت عادی چراغ جلوش روشن میشد و ثابت روشن بود
خلاصه کلا روشن نمیشه
خودم فکر میکنم آداپتور مشکل داره حالا ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن

شما علاوه بر آداپتور کابل یو اس بی هم متصل میکنید هارد روشن نمیشه؟ چون هارد من اینطوری هست که آداپتور به تنهایی روشنش نمیکنه و کابل یو اس بی هم متصل کنم آن وقت چراغ هارد روشن میشه و شناسایی میشه هارد

اگه با زدن کابل یو اس بی هم هارد روشن نمیشه اول از همه خود آداپتور و کابل یو اس بی باید بررسی بشه اگه سالم بودند برد و سوکت ها و موتور هارد باید بررسی بشه که توسط شرکت گارانتی کننده اینکار انجام میشود

TS.datarecovery
30-11-2014, 10:39
شما علاوه بر آداپتور کابل یو اس بی هم متصل میکنید هارد روشن نمیشه؟ چون هارد من اینطوری هست که آداپتور به تنهایی روشنش نمیکنه و کابل یو اس بی هم متصل کنم آن وقت چراغ هارد روشن میشه و شناسایی میشه هارد

اگه با زدن کابل یو اس بی هم هارد روشن نمیشه اول از همه خود آداپتور و کابل یو اس بی باید بررسی بشه اگه سالم بودند برد و سوکت ها و موتور هارد باید بررسی بشه که توسط شرکت گارانتی کننده اینکار انجام میشود

سلام دوست عزیز ، همانطور که EXTERME فرمودند باید کابل دیتا یو اس بی و کابل آداپتور بصورت همزمان باهم متصل باشند تا هارد دیسک روشن شود و شروع به کار کند ، فقط نکته قابل توجه این است که هیچ وقت هارد مای بوک را بصورت مستقیم نباید به سیستم زد ، منظور از بصورت مستقیم این است که هارد رو از باکس درآورده و مستقیما بصورت ساتا به سیستم وصل کنید، اگر شما این کار رو انجام بدین در سیستم شناسایی نمی شود و باید پارتیشن بندی شود که در صورتی که این کار انجام شد اطلاعات شما بهم ریخته خواهد شد، چون هارد های وسترن سیستم کدینگ دارند و فقط با برد تبدیل دیتای درستی به شما نمایش می دهند. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

TS.datarecovery
30-11-2014, 10:49

به نظر من این هارد دیسک ارزش تعمیر ندارد. اگر اطلاعات مهمی داخل هارد دارین به یکی از مراکز بازیابی اطلاعات مراجعه کنید.htto://------------

saeed ssd
30-11-2014, 12:28

سلام
خیلی ممنون عزیز مشکل همین بود که من کابل usb رو وصل نکرده بودم دم شما گرم:n16:
فقط اگه توصیه ای چیزی برای استفاده درست از این مدل هاردها می دونید ممنون میشم بیان کنید

EXTREME
30-11-2014, 17:14
سلام
خیلی ممنون عزیز مشکل همین بود که من کابل usb رو وصل نکرده بودم دم شما گرم:n16:
فقط اگه توصیه ای چیزی برای استفاده درست از این مدل هاردها می دونید ممنون میشم بیان کنید

توصیه ای که شده اینه که اول آداپتور متصل شود بعد کابل یو اس بی بعد از اتمام کار با نرم افزار خودهارد smart ware هارد رو safe remove میکنید که موتور هارد با اینکار خاموش میشه سپس کابل یو اس بی رو جدا کرده و سپس آداپتور رو جدا کنید

aryna
30-11-2014, 18:55
سلام دوستان لطف کنید بگید این ارور هارد جدی است یا نه چون گاهی وقتا تو ویندوز خیلی گیر میکنه ( در حالت نیمه هنگ میره )

اینم بگم هارد با مبدل به مین وصل شده ide به ساتا هارد ساتا هستش

EXTREME
30-11-2014, 19:07
سلام دوستان لطف کنید بگید این ارور هارد جدی است یا نه چون گاهی وقتا تو ویندوز خیلی گیر میکنه ( در حالت نیمه هنگ میره )

اینم بگم هارد با مبدل به مین وصل شده ide به ساتا هارد ساتا هستش

سلام ارور چی است؟ اگه عکسی آپلود کردید برای من لود نمیشه

aryna
30-11-2014, 19:38
اینم عکسش هست

EXTREME
30-11-2014, 19:41
اینم عکسش هست

یک اسکن معمولی با نرم افزار hdd regenerator بگیرید و بگید بدسکتور delay sector چیزی دارید یا نه

mr-hamed
30-11-2014, 20:00
با سلام
این ارور به نظرتون از چی هست؟

masooyan
30-11-2014, 20:14
سلام

لطفا منو راهنمایی کنید.:n16:

EXTREME
30-11-2014, 23:30
با سلام
این ارور به نظرتون از چی هست؟

سلام عکس از تب health نرم افزار hd tune بدید

mr-hamed
01-12-2014, 09:52
سلام عکس از تب health نرم افزار hd tune بدید

اصلا ویندوز بالا نمیاد به محض اینکه روشن میکنی این صفحه میاد

EXTREME
01-12-2014, 10:08

اگر امکانش هست هاردتون رو روی یک سیستم دیگه به عنوان هارد دوم بزارید و این عکس رو بزارید

ali65509
01-12-2014, 11:27
سلام .این وضعیت هارده منه.کابلا را نیز چک کردم نمی دونم چرا یه خطا در health داده.ممنون

omid_bnt
01-12-2014, 11:50
سلام خسته نباشید . یه مشکل واسه هاردم پیش امده که ممنون میشم که اگر کسی اطلاعای داره ازش بهم کمک کنه

وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم توی بوت به این ارور میخورم و باید f1 بزنم تا وارد ویندوز شم

SATA Hard Disk:S.M.A.R.T. Status BAD Backup and Replace
Press F1 to Resume

وارد ویندوز هم که میشم با ارور زیر مواجه میشم
(عکس ها رو تا حد ممکن فشرده کردم )

لینک عکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - لینک کمکی 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - لینک کمکی 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - لینک کمکی 3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگر این عکس لود نشد از لینک های کمکی بالا استفاده کنید(کمی صبر کنید)

با چند تا برنامه ریکاوری هارد رو اسکن کردم که با این drevitalize ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نرم افزار 18 تا بدسکتور پیدا کرد و با دومین نرم افزار HDD Regenerator ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هیچی وبرای بار دوم باdrevitalize ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اسکن کردم باز هم بدسکتور پیدا نکرد (نرم افزار ها تحت بوت بودن)

و اینم چند تا عکس از اسکن ها در محیط ویندوز با چند برنامه

عکس 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - لینک کمکی 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - لینک کمکی 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - لینک کمکی 3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

عکس 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - لینک کمکی 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - لینک کمکی 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - لینک کمکی 3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

*-عکس 3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - لینک کمکی 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - لینک کمکی 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - لینک کمکی 3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

عکس 4 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - لینک کمکی 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - لینک کمکی 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - لینک کمکی 3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سیستم رو با لینوکس ابونتو هم بالا اوردم و جزئیات به شرح زیر است

لینک کمکی 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - لینک کمکی 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - لینک کمکی 3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - لینک کمکی 4 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگر این عکس لود نشد از لینک های کمکی بالا استفاده کنید (کمی صبر کنید)
.

نمایش جزیبات

لینک کمکی 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - لینک کمکی 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - لینک کمکی 3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - لینک کمکی 4 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

.

ممکنه یکم دیگه مبحث و راهنمایی هاتون رو باز کنید

ویندوز عوض کردم و با نرم افزار Acronis هم یک بار کامل پارتیشن ها رو پاک کردم کلا هارد رو فرمت کامل کردم بایوس رو هم پاک کردم هنوز هم ارور پا برجاست فکر میکنم بدسکتور ها تعمیر شده باشن اما این ارور مال چی هست هم اکنون هم با همون هارد بالا امدم و هر چند لحضه یک بار ارور اولین عکس میاد . ممکنه کمی در مورد خود ارور که چی هست چه طور به وجود امده اطلاعاتی بدید

سطح این سوال واقعا بسیار بالاست و اگر میتونید کمک کنید ممنون میشم پاسخ بدید ، سخت تر از هر چیز حتی بدتر از مادربورد سوختن خراب شدن هارد هست !!!
درهر صورت متشکرم

TS.datarecovery
01-12-2014, 13:42
سلام خسته نباشید . یه مشکل واسه هاردم پیش امده که ممنون میشم که اگر کسی اطلاعای داره ازش بهم کمک کنه

وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم توی بوت به این ارور میخورم و باید f1 بزنم تا وارد ویندوز شم

SATA Hard Disk:S.M.A.R.T. Status BAD Backup and Replace
Press F1 to Resume

وارد ویندوز هم که میشم با ارور زیر مواجه میشم
(عکس ها رو تا حد ممکن فشرده کردم )

لینک عکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - لینک کمکی 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - لینک کمکی 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - لینک کمکی 3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با چند تا برنامه ریکاوری هارد رو اسکن کردم که با این drevitalize ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نرم افزار 18 تا بدسکتور پیدا کرد و با دومین نرم افزار HDD Regenerator ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هیچی وبرای بار دوم باdrevitalize ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اسکن کردم باز هم بدسکتور پیدا نکرد (نرم افزار ها تحت بوت بودن)

و اینم چند تا عکس از اسکن ها در محیط ویندوز با چند برنامه

عکس 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - لینک کمکی 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - لینک کمکی 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - لینک کمکی 3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

عکس 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - لینک کمکی 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - لینک کمکی 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - لینک کمکی 3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

*-عکس 3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - لینک کمکی 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - لینک کمکی 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - لینک کمکی 3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

عکس 4 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - لینک کمکی 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - لینک کمکی 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - لینک کمکی 3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سیستم رو با لینوکس ابونتو هم بالا اوردم و جزئیات به شرح زیر است

اگر این عکس لود نشد از لینک های کمکی بالا استفاده کنید (کمی صبر کنید)
.

نمایش جزیبات

.

ممکنه یکم دیگه مبحث و راهنمایی هاتون رو باز کنید

ویندوز عوض کردم و با نرم افزار Acronis هم یک بار کامل پارتیشن ها رو پاک کردم کلا هارد رو فرمت کامل کردم بایوس رو هم پاک کردم هنوز هم ارور پا برجاست فکر میکنم بدسکتور ها تعمیر شده باشن اما این ارور مال چی هست هم اکنون هم با همون هارد بالا امدم و هر چند لحضه یک بار ارور اولین عکس میاد . ممکنه کمی در مورد خود ارور که چی هست چه طور به وجود امده اطلاعاتی بدید

سطح این سوال واقعا بسیار بالاست و اگر میتونید کمک کنید ممنون میشم پاسخ بدید ، سخت تر از هر چیز حتی بدتر از مادربورد سوختن خراب شدن هارد هست !!!
درهر صورت متشکرم

دوست من سلام ، SMART در هارد دیسک یک ماژول است که در صورتی که هارد دشما مشکل داشته باشد این پیغام ظاهر می شود و به شما اعلام می کند که هارد دیسک شما مشکل دارد ، شما به هیچ عنوان نمی توانید این پیغام را بردارید مگر اینکه هارد دیسک بصورت کامل تعمیر شود و بعد این پیغام را حذف کرد که این کار توسط دستگاه PC3000 روسی امکان پذیر است ، شما می توانید از مراکز بازیابی اطلاعات که از این دستگاه استفاده می کنند مراجعه بفرمایید. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
01-12-2014, 15:11
سلام .این وضعیت هارده منه.کابلا را نیز چک کردم نمی دونم چرا یه خطا در health داده.ممنون

اگر بعد از مثلا 10 روز تعداد ارور زیاد نشه مشکلی نیست ولی اگه تعداد زیاد میشه راه حل هایی که برای رفع این ارور پیشنهاد شده شامل چک کردن اتصالات هارد و پاور سیستم پارتیشن بندی مجدد هارد و آپدیت بایوس مین و فریم ویر هارد است

mr-hamed
01-12-2014, 15:50
اگر امکانش هست هاردتون رو روی یک سیستم دیگه به عنوان هارد دوم بزارید و این عکس رو بزارید

متاسفانه همچین امکانی وجود نداره هارد لپ تاپ هست

behrooz3229
04-12-2014, 09:43
با سلام
برای رفع current pending sector راهی وجود داره ؟

masooyan
04-12-2014, 10:49
سلام

لطفا منو راهنمایی کنید.:n16:

؟؟؟.....................

EXTREME
04-12-2014, 10:57
با سلام
برای رفع current pending sector راهی وجود داره ؟

فعلا یک اسکن معمولی که وضعیت هارد رو نشون بده بانرم افزار hdd regenerator انجام بدید و نتیجرو بگید

TS.datarecovery
04-12-2014, 11:59

سلام دوست من ، این تصویر نشان دهنده ارور اسمارت هست! اسمارت ماژولی است در هارد دیسک که به شما اعلام می کند که هارد شما خراب است ، لطفا برند هارد تون رو بگین تا راهکارشو بهتون بگم

لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

aluminum
05-12-2014, 00:01
دوستان جدیداً با یه مشکلی مواجه شدم که نمیدونم عیب از کجاست
روی کامپوترم من 4 تا هارد دارم...چند وقت پیش دیدم یکی از هارد را سیستم تشخیص نمیده و درایوهاش دیده نمیشه(وقتی سیستم بالا میومد و در تنظیمات بایوس تشخصی داده میشد ولی در ویندوز نه) به همین خاطر سیم اطلاعات و برق رو با یک هاردی که باهاش کار زیادی نداشتم عوض کردم و درست شد تا امروز که وسط کار دیدم سیستم به شدت هنگ کرد و بد درست شد و دیدم باز همون هارد غیر فعال شده و درایوهاش دیده نمیشه...و این بار باز همون سیمهای قبلی رو وصل کردم و درست شد؟!!!الان با برنامه Hard Disk Sentinel چک کردم میبینم پرفرمنس شده 99 درصد؟!!!بنظرتون مشکل از کجاست؟

EXTREME
05-12-2014, 10:16
دوستان جدیداً با یه مشکلی مواجه شدم که نمیدونم عیب از کجاست
روی کامپوترم من 4 تا هارد دارم...چند وقت پیش دیدم یکی از هارد را سیستم تشخیص نمیده و درایوهاش دیده نمیشه(وقتی سیستم بالا میومد و در تنظیمات بایوس تشخصی داده میشد ولی در ویندوز نه) به همین خاطر سیم اطلاعات و برق رو با یک هاردی که باهاش کار زیادی نداشتم عوض کردم و درست شد تا امروز که وسط کار دیدم سیستم به شدت هنگ کرد و بد درست شد و دیدم باز همون هارد غیر فعال شده و درایوهاش دیده نمیشه...و این بار باز همون سیمهای قبلی رو وصل کردم و درست شد؟!!!الان با برنامه Hard Disk Sentinel چک کردم میبینم پرفرمنس شده 99 درصد؟!!!بنظرتون مشکل از کجاست؟

تو این حالت وقتی درایوها دیده نمیشه از disk managment سیستم عکس بدید

علاوه بر اینکه از سالم بودن اتصالات هارد باید مطمئن بشید بهتره با یک پاور قوی تر سیستم رو بررسی کنید

زمانی که هم هارد مشکل دار شناسایی شد یک عکس از تب health نرم افزار hd tune این هارد بدید

mahmodcomputer92
05-12-2014, 20:13
سلام خدمت تمام دوستان
جدیدا برام یک مشکل پیش اومده
وقتی میخوام کامپیوتر رو روشن کنم این ارور میاد:
cheking file system on c:
بعد خیلی نوشته میاد و نمیدونم چه عملی انجام میده؟
خواسنم بپرسم آیا هارد من آخرای عمرش هست با توجه به اینکه مقداری هم بدسکتور داره؟؟
اابته تازگی اینطوری شده...
ممنونم از تمام دوستان
لطفا راهنمایی کنید...

EXTREME
05-12-2014, 21:17
سلام خدمت تمام دوستان
جدیدا برام یک مشکل پیش اومده
وقتی میخوام کامپیوتر رو روشن کنم این ارور میاد:
cheking file system on c:
بعد خیلی نوشته میاد و نمیدونم چه عملی انجام میده؟
خواسنم بپرسم آیا هارد من آخرای عمرش هست با توجه به اینکه مقداری هم بدسکتور داره؟؟
اابته تازگی اینطوری شده...
ممنونم از تمام دوستان
لطفا راهنمایی کنید...

اخطار که روی فایل سیستم است در داخل ویندوز هم درایو c و هم درایوهای دیگر رو یک چک دیسک بکنید ممکنه فایل سیستم ها به مشکل خورده باشه که دلایل زیادی میتونه داشته باشه یکی ویروس یکی دیگر هم ریست ناگهانی سیستم بلواسکرین هنگ سیستم و خاموش شدن ناگهانی سیستم و... اگر با این کار درست نشد یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدید

masooyan
05-12-2014, 21:29

دوستان لطفا میشه منو راهنمایی کنن در مورد این کادر قرمز رنگ :n01:

mya89
06-12-2014, 10:52
با سلام خدت دوستان
من یک هارد لپتاب دارم که روش پسوورد گذاشتم...حالا لبتابم گرافیکش سوخته ...اطلاعات تو هاردم رو چطور بکشم بیرون؟با هاردباکس امکانش هست که پسوورد رو بزنم؟

EXTREME
06-12-2014, 11:17
با سلام خدت دوستان
من یک هارد لپتاب دارم که روش پسوورد گذاشتم...حالا لبتابم گرافیکش سوخته ...اطلاعات تو هاردم رو چطور بکشم بیرون؟با هاردباکس امکانش هست که پسوورد رو بزنم؟

باید هارد رو با تبدیل و آداپتور به پی سی یا سیستم دیگه به عنوان هارد دوم متصل کنید...

jokereblis
06-12-2014, 17:13
دوستان من گارانتي هاردم تموم شده و سيستم هم هاردو نمي شناسه
مراكز تعمير هارد تو تهران جايي سراغ ندارين ؟
اگر خلاف قوانين هست پيغام خصوصي بگذاريد

Sent from my iPhone using Tapatalk

TS.datarecovery
08-12-2014, 11:48
دوستان من گارانتي هاردم تموم شده و سيستم هم هاردو نمي شناسه
مراكز تعمير هارد تو تهران جايي سراغ ندارين ؟
اگر خلاف قوانين هست پيغام خصوصي بگذاريد

Sent from my iPhone using Tapatalk

سلام دوست من ، کانون بازیابی اطلاعات : ------------
02166479580

saeed ssd
08-12-2014, 12:51
سلام
دوستان عزیز من هر چند وقت یه بار هارد سیستم رو با HD Tune تست میکنم آخرین بار تابستون بود که هارد هیچ مشکلی نداشت
ولی دیروز هارد رو چک کردم نتایج به این صورت بود[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعد با HDD Regenerator تو بوت هارد رو اسکن کردم که نتایج به این صورت بود

اینم مکان دقیق سکتورهای مشکل دار

مشخصه که هارد بدسکتور نداشته ولی 4 تا delay سکتور داشته
حالا سوالم اینه که اولا میشه اینا رو ترمیم کرد
دوما چی کار کنم که بیشتر نشه

EXTREME
08-12-2014, 13:02
سلام
دوستان عزیز من هر چند وقت یه بار هارد سیستم رو با HD Tune تست میکنم آخرین بار تابستون بود که هارد هیچ مشکلی نداشت
ولی دیروز هارد رو چک کردم نتایج به این صورت بود[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعد با HDD Regenerator تو بوت هارد رو اسکن کردم که نتایج به این صورت بود

اینم مکان دقیق سکتورهای مشکل دار

مشخصه که هارد بدسکتور نداشته ولی 4 تا delay سکتور داشته
حالا سوالم اینه که اولا میشه اینا رو ترمیم کرد
دوما چی کار کنم که بیشتر نشه

بله هارد 4 تا delay sector داره اگه تعدادش زیاد نشه که مشکلی نیست ولی اگه در حال زیاد شدن باشه و با فرمت سطح پایین هم درست نشه باید ببرید برای تعمیر نرم افزاری قابل حل نیست

saeed ssd
08-12-2014, 15:18
بله هارد 4 تا delay sector داره اگه تعدادش زیاد نشه که مشکلی نیست ولی اگه در حال زیاد شدن باشه و با فرمت سطح پایین هم درست نشه باید ببرید برای تعمیر نرم افزاری قابل حل نیست
ممنون دوست عزیز
اینطور که من متوجه شدم منظور شما اینه که در چند ماه آینده هم با همین نرم افزارها هارد رو چک کنم اگه delay sector ها بیشتر نشد که هیچی ولی اگه بیشتر شد یه بار هارد رو فرمت سطح پایین کنم درسته
فقط یه سوال علت این delay sector ها چیه و چه کار باید کرد تا اینا بیشتر نشه

EXTREME
08-12-2014, 16:02
ممنون دوست عزیز
اینطور که من متوجه شدم منظور شما اینه که در چند ماه آینده هم با همین نرم افزارها هارد رو چک کنم اگه delay sector ها بیشتر نشد که هیچی ولی اگه بیشتر شد یه بار هارد رو فرمت سطح پایین کنم درسته
فقط یه سوال علت این delay sector ها چیه و چه کار باید کرد تا اینا بیشتر نشه

سکتورهایی هست که زمان دسترسی به آنها از مدت زمان استاتدارد بیشتر است اگر درحال زیاد شدن باشه شما نمیتونید کاری بکنید شما از همون نرم افزار hd tune چک کنید اگه تعداد ارور ها در حال زیاد شدن باشه باید هارد رو ببرید نشون بدید

مهندس الهه
09-12-2014, 15:34
لطفا به این هم یه نگاهی بندازید

GHAGHALEELEE
10-12-2014, 15:54
سلام
من هاردهای اکسترنالم (2 تا wd 3T) سیف ریمو نمیشه ، چه جوری باید بفهمم کدوم برنامه رو با متوقف کنم تا سیف ریمو بشه ؟ من که از ادرس توی تصاویر متوجه نشدم چی رو باید متوقف کنم!(یکیش نرم افزار سیف ریمو خود وسترن دیجیتال هست و یکیش هم نرم افزار usb safely remove)
مرسی

ata.royalfalcon
10-12-2014, 17:56
سلام
من هاردهای اکسترنالم (2 تا wd 3T) سیف ریمو نمیشه ، چه جوری باید بفهمم کدوم برنامه رو با متوقف کنم تا سیف ریمو بشه ؟ من که از ادرس توی تصاویر متوجه نشدم چی رو باید متوقف کنم!(یکیش نرم افزار سیف ریمو خود وسترن دیجیتال هست و یکیش هم نرم افزار usb safely remove)
مرسی

سلام .

عدم امکان Safely remove کردن به خاطر یکی از متافایلهای مربوط به فایل سیستم NTFS هارد اکسترنال هست . میتونید از طریق Disk management ویندوز هارد دیسک مورد نظر را offline کنید که در اینصورت مشکلی با safely remove نخواهید داشت ولی برای استفاده مجدد میبایستی مجدد online شود .

EXTREME
10-12-2014, 17:57
سلام
مرسی

بله یک پروسس است که مانع از این موضوع میشه اگه با ریست explorer درست نشد باید اون پروسس رو با نرم افزار sfely remover مجبور کنید متوقف بشه و سیف ریمو کنید برنامه ای از هارد باز باشه یا مرتبط با اون هم باشه باعث این مشکل هم میشه

راه دیگر offline کردن دیسک و سپس سیف ریمو کردن است بهتره یک چک دیسک روی هارد هم انجام بدید

supermax15
10-12-2014, 18:49
سلام
چه عواملی باعث میشه هارد بسوزه یا بد سکتور بگیره یا سلامتیش رو از دست بده؟

EXTREME
10-12-2014, 19:27
سلام

پاور خرابو نوسان برق ویروس و ضربه و تکان دادن هاردحین فعالیت ....

GHAGHALEELEE
10-12-2014, 21:52
سلام .

عدم امکان Safely remove کردن به خاطر یکی از متافایلهای مربوط به فایل سیستم NTFS هارد اکسترنال هست . میتونید از طریق Disk management ویندوز هارد دیسک مورد نظر را offline کنید که در اینصورت مشکلی با safely remove نخواهید داشت ولی برای استفاده مجدد میبایستی مجدد online شود .

بله یک پروسس است که مانع از این موضوع میشه اگه با ریست explorer درست نشد باید اون پروسس رو با نرم افزار sfely remover مجبور کنید متوقف بشه و سیف ریمو کنید برنامه ای از هارد باز باشه یا مرتبط با اون هم باشه باعث این مشکل هم میشه

راه دیگر offline کردن دیسک و سپس سیف ریمو کردن است بهتره یک چک دیسک روی هارد هم انجام بدید

بچه ها سپاس از راهنماییتون
من توی disk management رفتم گزینه ای برای offline کردن پیدا نکردم ، روی properties هم رفتم بازم پیدا نکردم

ata.royalfalcon
10-12-2014, 22:09
بچه ها سپاس از راهنماییتون
من توی disk management رفتم گزینه ای برای offline کردن پیدا نکردم ، روی properties هم رفتم بازم پیدا نکردم

دقیقاً روی جائیکه نوشته Disk1 (قسمت پایین سمت چپ مربوط به هارد اکسترنال مورد نظرتان) راست کلیک کنید که گزینه offline وجود خواهد داشت .

مهندس الهه
11-12-2014, 00:55

اقاجان چرا تبعیض قائل میشید
این هارد ما رو هم یه نگاهی بندازید دیگه :n27:

EXTREME
11-12-2014, 09:50
این هارد ما رو هم یه نگاهی بندازید دیگه :n27:

مشکل شما نرم افزاری قابل حل نیست باید ببرید برای تعمیر تعداد relocated sector ها خیلی زیاد شده

رضا امیر
11-12-2014, 21:12
نوشته شده توسط مهندس الهه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این هارد ما رو هم یه نگاهی بندازید دیگه
سلام دوست من
Reallocated Sectors Count که هرگاه هارددیسک نتواند دیتایی را در سکتور خاصی بخواند سعی در بازخوانی و جا بجا کردن مکان آن دیتا از ناحیه خراب به ناحیه ای سالم می کند. تعداد این تلاش ها در گزارشات S.M.A.R.T ثبت خواهند شد و بصورت نرمال نشانی از بد سکتور می باشد ( توجه داشته باشید همیشه این تلاش ها نشان از بد سکتور نیست ).

موفق باشید

رضا امیر
11-12-2014, 22:05
سلام

سلام دوست من

سوال شما کوتاه است ولی جوابش نه . همانطور که ناظر محترم انجمن هم فرمودند موارد بسیاری می تواند دخیل باشد.

-اگر منظور از سوختن آتش گرفتن قطعات الکترونیکی باشد که عموما" بر اثر نوسانات ولتاژی و یا آمپری از طرف منبع تغذیه می باشد و یا بر عکس زدن اتصالات پاور که عموما" برای هارددیسک های ساتا بسیار پیش می آید و ورودی 5 ولت و 12 ولت جابجا می شود و در اثر همین جابجایی TVS منفجر می شود. در مواقعی نیز این نوع خرابیپیش می آید ولی اثر سوختگی فیزیکی به قدری ناچیز است که با چشم غیر مصلح قابل دیدن نیست.
-اگر منظور از سوختن از کار افتادن قطعه الکترونیکی باشد باز هم می تواند ناشی از نوسانات منبع تغذیه و یا گرمای بیش از حد و یا حتی کنده شد یک قطعه کوچک از برد و یا ریختن مایعات تا حدی هادی جریان باشد که عملکرد برد را مختل می کند .
-پیدایش بدسکتور در هارددیسک می تواند عوامل متعددی داشته باشد ازجمله:
شرایط نگه داری بد ( دما - رطوبت - نوسانات ولتاژی - ضربه و یا حرکت دادن سریع هارددیسک در حین کار
قطع کردن ناگهانی منبع تغذیه از هارددیسک بدون آنکه به سیستم عامل فرصت دهیم تا فایل هایی که در حافظه هارد یا سیستم دارد را در جای مناسب کارگذاری کند.
پیر شدن هارددیسک - استهلاک هارددیسک بر اثر کارکرد بالا - هر قطعه یک طول عمر مشخص و مفید دارد
بد افزار ها و یا اختلالات نرم افزاری که تاثیر بر روی ECC و یا متادیتا ها بگذارند
خرابی در فرم ویر هارددیسک - گاها" هارددیسک هیچگونه بد سکتوری ندارد ولی به دلیل خرابی در ناحیه سرویس که نتیجه آن برای کاربر نشانه هایی از بدسکتور است چه در منطقه ای خاص و چه در کل هارددیسک که این حوره می تواند بیش از صدها ایراد برای هارددیسک و یا قطعه شما ایجاد کند که تصور شما فقط یک بدسکتور غیر قابل حل شدن باشد.
alignment نبودن هد هارددیسک ( تراز نبودن ) چه ر اثر ضربه و چه کارکرد بیش از اندازه و چه بر اثر خوب اسمبل نشدن هارددیسک
خرابی های نرم افزاری در بعضی از آی سی های برد الکترونیک هارددیسک که قابلیت پروگرم شدن دارند و بر اثر آن اختلالاتی حتی تا از کار افتادن هد ها و یا کل هارد پیش می آید
استفاده نکردن از هارددیسک برای مدت طولانی - خیلی از دوستان فکر می کنند اگر هارددیسک را در گاوصندوقی امن نگه دارند برای مدت زمان طولانی اطلاعات محفوظ خواهد ماند
نوسانات و لرزش های حاصل از اسپیندل موتور هارددیسک که گاها" هاردرا از کار نمی اندازد اما اختلالاتی مانند بدسکتور را در کمتریت آسیب پیش می آورد.

در کل عوامل پیداش خرابی در هارددیسک به هر نوعی که موجب از کار افتادن هارددیسک شود بسیار بسیار متنوع هستند که از حوصله دوستان و حتی نوشتن صدها مقاله نیز بیشتر است . تمرکز ما نیز بر روی همین عوامل و رفع آنها می باشد ولی گاها" قادر به بازیافت اطلاعات هستم ولی تعمیر هارددیسک و یا انباره اطلاعاتی شاید مقرون به صرفه نباشد.
دوست عزیز من شاید سعی کردم در چند خط توضیحی کامل ارایه کنم امیدوارم توانسته باشم حق کلام را ادا کنم.

موفق و پیروز باشید.

metallmetaller
13-12-2014, 15:37

سلام از دو سه هفته پیش که هاردو برعکس گذاشتم یعنی قسمتی فلزیشو رو به پایین دیگه مشکلی نداشته و دارم استفاده میکنم این طرز گذاشتن هارد باعث خرابیش نمیشه؟؟؟قسمت برد رو به بالا و به نظرتون مشکل همون هده؟؟؟

رضا امیر
13-12-2014, 16:51

سلام دوست من
عموما"این مشکل می تونه از چند جهت بررسی بشه :
- اول اینکه چون ذکر کردید با جابجایی هارددیسک و بر عکس گذاشتن آن مشکل رفع شده یکی از احتمالات شل شدگی سوکت پاور میتوانست باشد حالا در این وضعیت کابل ها پیچ می خورند و در وضعیت محکم تری نسبت به قبل قرار می گیرند. توجه کنید که سوکت ها از قطعات فلزی تشکیل شده اند و پس از چندی که هارد شما کار می کند گرمای حاصل موجب انبساط و قطع شدن ناگهانی اتصال می شود و به همین علت نیز شما آن صدای تق مربوط به زمان خاموش کردن سیستم را می شنوید. توجه شما را به این نکته جلب می کنم که حتما" کابل ها را تعویض کنید.

- دومین احتمال که بعید هم نیست استهلاک بعضی قطعات است .گاها" دیده شده که هارددیسکی در یک وضعیت ایستاده بهتر کار می کند که ناشی ار خرابی در قطعات و یا اتصالات فیزیکی است مثلا به اندازه چند میکرونی بعضی قطعات به دلایل خاص از مکان اصلی جابجا شده اند. در این دومرد پیشنهاد می کنم هر چه سریعتر اطلاعات مهم خود را از هارددیسک استخراج نمایید.

-سومین دلیل که فکر می کنم در مورد شما شاید صدق نکند خرابی در ناحیه های خاص پلتر و گم شدن مسیر هد ها است که در نتیجه آن هد به ناحیه پارک بازمی گردد تا بلکه مکان خود را دریابد و باز هم آن صدا شنیده می شود .

خوب اگر فرض دوم را درنظر بگیریم در جواب سوال شما باید گفت تا چند وقتی دیگر هارد در همین وضعیت هم کار نخواهد کرد.
حال اگر فرض اول را درنظر بگیریم که فیزیک هارددیسک مان سالم است نه مشکلی برایتان ایجاد نخواهد کرد اما توصیه نمی شود هارددیسک در حالت غیر استاندارد استفاده شود

موفق و پیروز باشید

TS.datarecovery
14-12-2014, 00:54
با تشکر از توضیحات خوبتان

s3kteh
16-12-2014, 21:15
سلام
هارد من با مشکل عجیبی مواجه شده
گاهی اوقات هارد اکسترنال من خونده میشه و هیچ مشکلی نداره.گاهی اوقات هم بعد از روشن و خاموش کردن هارد و یا ری استارت کامپیوتر هارد دیگه خونده نمیشه و ارور فرمت کردن رو میده.
قبلا با برنامه hdd Regenerator یه باز اسکن میکردم حتی اگر به انتهای اسکن هم نمیرسید باز هم مشکل هارد حل میشد ولی الان دیگه این کار هم فایده ای نداره.نکته جالبش اینجاست که گاهی اوقات هارد رو raw نشون میده و گاهی اوقات هم نه.
میشه راهنمایی کنید که من چیکار کنم؟؟ قبلا یه بار به همچین مشکلی خورده بودم و هارد رو به صورت کامل فرمت کردم ولی دیگه نمیخوام این اتفاق بیافته.
هارد من 1 ترابایت مدل AData NH03 هست و تقریبا 800 گیگ از آن پر هست.در ضمن با نرم افزار test Disk هم تست کردم ظاهرا درون برنامه مشکلی نداشت ولی بعد از ری استارت شدن باز هم چیزی درست نشده است.البته هارد رو به لب تاپ یا هر سیستم دیگری هم که میزنم باز هم همین مشکل هست

ممنون میشم کمکم کنید!

B.i.r.i.y.a
17-12-2014, 02:52
سلام دوستان.
یه مشکل عجیب پیدا کردم با هارد اکسترنالم که تقریبا 3 ماهه خریدمش (WD My Passport Ultra 1TB).
توضیحات:
نزدیک به نصف هارد پره. یه سری از فایلهامو بدون هیچ مشکلی و با بالاترین سرعت ممکن میتونم کپی کنم ولی یه سری دیگه رو وقتی میخوام از روی این هارد کپی کنم ابتدا سرعت کپی عادی هست ولی یهو بعد از چند ثانیه سرعت انتقال 0 و یا نزدیک به صفر میشه و یه جورایی انگار هارد، کِرَش میشه!
با نرم افزار HD Tune Pro تست گرفتم نشون داد که یک بدسکتور داره.
به کمک نرم افزار HDD Regenerator بدسکتور رفع شد (یعنی این برنامه گفت که یک بدسکتور پیدا و رفع شده)،
اما مشکل هنوز حل نشده و HD Tune Pro هم نشون میده که هنوز بدسکتوره رفع نشده!

لطفا راهنماییم کنید اطلاعات مهمی روی این هارد دارم. چیکار کنم؟ :n03:

رضا امیر
17-12-2014, 07:00
سلام
هارد من با مشکل عجیبی مواجه شده
گاهی اوقات هارد اکسترنال من خونده میشه و هیچ مشکلی نداره.گاهی اوقات هم بعد از روشن و خاموش کردن هارد و یا ری استارت کامپیوتر هارد دیگه خونده نمیشه و ارور فرمت کردن رو میده.
قبلا با برنامه hdd Regenerator یه باز اسکن میکردم حتی اگر به انتهای اسکن هم نمیرسید باز هم مشکل هارد حل میشد ولی الان دیگه این کار هم فایده ای نداره.نکته جالبش اینجاست که گاهی اوقات هارد رو raw نشون میده و گاهی اوقات هم نه.
میشه راهنمایی کنید که من چیکار کنم؟؟ قبلا یه بار به همچین مشکلی خورده بودم و هارد رو به صورت کامل فرمت کردم ولی دیگه نمیخوام این اتفاق بیافته.
هارد من 1 ترابایت مدل AData NH03 هست و تقریبا 800 گیگ از آن پر هست.در ضمن با نرم افزار test Disk هم تست کردم ظاهرا درون برنامه مشکلی نداشت ولی بعد از ری استارت شدن باز هم چیزی درست نشده است.البته هارد رو به لب تاپ یا هر سیستم دیگری هم که میزنم باز هم همین مشکل هست

ممنون میشم کمکم کنید!

سلام دوست من
اول از همه توصیه می کنم که حتما" از اطلاعات داخل هاردتون بک آپ تهیه کنید اگر نه بعید نیست بعدا" برای بازیابی اون ها مجبور بشوید مبلغ قابل توجهی پرداخت کنید.
چندین مشکل می تونه برای این گونه هارددیسک های اکسترنال پیش بیاد
1- گاها" در زمان قطع کردن هارد دوستان از دستور Safe to Remove Hardware یا Eject استفاده نمی کنند و هارد در زمان قطع ناگهانی منبع تغذیه ممکنه به خودش آسیب برسانید آن هم با نوشتن اشتباهی.
2- خرابی در جداول ابتدایی هارددیسک ( بسبب تاخیر ) نیز می تواند مسبب از دست دادن پارتیشن شود . ممکن است گاهی اوقات بصورت RAW ظاهر شود و گاهی نیز بصورت UnAllocated بسته به مکان خرابی . نمی خواهم بگم که هارد بد سکتور دارد زیرا چیزی را که کابر عادی به عنوان بدسکتور فرض می کند می تواند بیش از ده تفسیر از هم جدا داشته باشد که کاربر نتیجه را بصورت بدسکتور می بیند. در کل شاید سکتوری و یا حتی بیتی ار داده های اختصاصی در زمان مناسب جوابگو نباشد و این تاخیر مسبب این ایرادات باشد و البته هیچ کدام از نرم افزار های عادی قادر به تشخیص این گونه کندی ها نمی باشد و باید از ابزارهای فوق پیشرفته مانند PC-3000 استفاده کرد. این گونه ابزار ها توانایی چک کردن زمان دستیابی به سکتور ها را در حالات مختلف خواندن ، نوشتن ، رندم و متوالی و.... را دارا می باشند.
3- گاها" خرابی و یا حتی نوسانات فرکانسی نیز موجب این امر می گردد زیرا هارددیسک های اکسترنال عموما" یک رابط دارند که اطلاعات را Encrypt کرده و رایت می کند و درزمان خواندن آن ها را Decrypt می نماید و کوچکترین وقفه و یا اشتباه چه از لحاظ محاسباتی و یا چه از نظر خرابی در کابل های ارتباطی ( حتی کثیف بودن و یا خوب متصل نشدن ) و گاها" خرابی در مدارات الکترونیکی برد و یا رابط هارددیسک موجب این مشکل میشود.
4- مورد چهارم که باید نگرانش باشید آن است که یک یا چند هد هارددیس شما ضعیف و یا گاها" از موقعیت خارج می شوند.
5- خرابی هایی که نرم افزاری هستند حال حتی از طریق بدافزارها ( ویروس و..) .
6- خرابی در ماژول های فرم ویر هارددیسک که موجب دیتکت نشدن هارددیسک و یا بسیار کند شدن آن می گردد که عملا دیگر هارددیسک اکسترنال را از کار می اندازد.
7- گاها" در مواردی هارددیسک اکسترنال آمپری بیش از حد مجاز درگاه USB مصرف می کند و بعضی سیستم ها آن درگاه را بلاک می کنند. ( برای همین امر بعضی از کابل ها دو سر USB دارند. )

بهتر می دانم یک توضیح اجمالی در مورد هارددیسک های اکسترنال خدمتتان اراءه کنم
A- به هیچ عنوان اطلاعات مهم خود را در هارددیسک اکسترنال نگه داری نفرمایید . برعکس تصور کاربران باید بگویم که درصد خرابی هارددیسک اکسترنال حد اقل چهار مرتبه بیش تر از هارددیسک اینترنال است. فقط اطلاعات دم دستی خود را و یا یک نسخه اضافی محض اطمینان را در اینگونه هارددیسک ها نگه داری نمایید.
B- در بازار مشاهده می کنم گاها" هارددیسک هایی با عنوان ضد ضربه به کاربر فروخته می شود. این یک خیال خام است . بله بعضی از فقط بعضی از این گونه هارددیسک های اکسترنال کمی نسبت به شوک های شدید حرکتی مقاوم تر هستند توجه کنید کمی .
C- هارددیسک های اکسترنال هر لحظه در معرض خطر زمین افتادن ، شوک شدید حرکتی ، شوک حاصل از نوسانات ولتاژی در هنگام اتصال و قطع اتصال به پورت یو اس بی ، از دست دان پسورد و یا دارا شدن پسورد بصورت تصادفی ، خرابی نرم افزاری و یا بدافزاری هستند پس با آنها با ملایمت برخورد نمایید.

موارد دیگری نیز هست که فکر نمی کنم به موضوع شما ارتباطی پدا کند و از آن ها چشم پوسی می کنم اما حتما توصیه می کنم هاردتان اگر گارانتی دارد آن را تعویض کنید ، اگر نه حتما به یک مرکز فوق تخصصی جهت تشخیص عیب مراجعه نمایید.

موفق باشید

رضا امیر
17-12-2014, 07:12
سلام دوستان.
یه مشکل عجیب پیدا کردم با هارد اکسترنالم که تقریبا 3 ماهه خریدمش (WD My Passport Ultra 1TB).
توضیحات:
نزدیک به نصف هارد پره. یه سری از فایلهامو بدون هیچ مشکلی و با بالاترین سرعت ممکن میتونم کپی کنم ولی یه سری دیگه رو وقتی میخوام از روی این هارد کپی کنم ابتدا سرعت کپی عادی هست ولی یهو بعد از چند ثانیه سرعت انتقال 0 و یا نزدیک به صفر میشه و یه جورایی انگار هارد، کِرَش میشه!
با نرم افزار HD Tune Pro تست گرفتم نشون داد که یک بدسکتور داره.
به کمک نرم افزار HDD Regenerator بدسکتور رفع شد (یعنی این برنامه گفت که یک بدسکتور پیدا و رفع شده)،
اما مشکل هنوز حل نشده و HD Tune Pro هم نشون میده که هنوز بدسکتوره رفع نشده!

لطفا راهنماییم کنید اطلاعات مهمی روی این هارد دارم. چیکار کنم؟ :n03:

دوست خوب من سلام

اگر مطمین هستید که هارددیسک شما بدسکتور دارد باید بگویم رفع کردن بدسکتور منطقی بوسیله نرم افزارها ممکن است ولی اگر بدسکتور منطفی و نرم افزاری نباشد بدون استفاده از دستورات ATA در مود ساتا و یا IDE کاری در حال حاظر غیر ممکن است.
توجه کنید که هارددیسک های اکسترنال وسترن دیجیتال مریضی خاصی به نام کند شدن دارند که با ابزارهای تخصصی مانند PC-3000 قابل برطرف شدن است و ممکن است هارددیسک شما هم این مشکل را داشته باشد ، باید چک شود.
ممکن است هارددیسک شما با یکی از هد های خواندن و نوشتن مشکل داشته باشد
ممکن است در یک یا چند سیلندر خاص مشکل بدسکتور وجود داشته باشد.
بهتر می بینم به یک مرکز فوق تخصصی تعمیرات مراجعه نمایید و در خواست چک شدن هارددیسک جهت پیدا شدن ایراد را بفرمایید. در این گونه کارگاه های تخصصی تمامی ماژول های فرم ویر تست خواهند شد و هارددیسک شما تبدیل به ساتا خواهد شد و تمامی سکتور ها نیز تست می گردند.

توجه نمایید قبل از ارسال هاردتان تا آنجا که ممکن است اطلاعات خود را استخراج نمایید.

موفق باشید

s3kteh
17-12-2014, 14:36
ممنون از پاسخگوییتون.با این تفاسیری که شما فرمودید با هیچ نرم افزاری نمیشه هارد رو درست کرد؟؟
باید ببرم مراکز تعمیر هارد؟؟

B.i.r.i.y.a
17-12-2014, 14:37
دوست خوب من سلام

اگر مطمین هستید که هارددیسک شما بدسکتور دارد باید بگویم رفع کردن بدسکتور منطقی بوسیله نرم افزارها ممکن است ولی اگر بدسکتور منطفی و نرم افزاری نباشد بدون استفاده از دستورات ATA در مود ساتا و یا IDE کاری در حال حاظر غیر ممکن است.
توجه کنید که هارددیسک های اکسترنال وسترن دیجیتال مریضی خاصی به نام کند شدن دارند که با ابزارهای تخصصی مانند PC-3000 قابل برطرف شدن است و ممکن است هارددیسک شما هم این مشکل را داشته باشد ، باید چک شود.
ممکن است هارددیسک شما با یکی از هد های خواندن و نوشتن مشکل داشته باشد
ممکن است در یک یا چند سیلندر خاص مشکل بدسکتور وجود داشته باشد.
بهتر می بینم به یک مرکز فوق تخصصی تعمیرات مراجعه نمایید و در خواست چک شدن هارددیسک جهت پیدا شدن ایراد را بفرمایید. در این گونه کارگاه های تخصصی تمامی ماژول های فرم ویر تست خواهند شد و هارددیسک شما تبدیل به ساتا خواهد شد و تمامی سکتور ها نیز تست می گردند.

توجه نمایید قبل از ارسال هاردتان تا آنجا که ممکن است اطلاعات خود را استخراج نمایید.

موفق باشید

بابت راهنماییتون سپاسگزارم. ولی من اطلاعات شخصی (فیلم و عکس و...) زیادی روی این هارد دارم و نمیتونم به این مراکز اعتماد کنم.
با توجه به اینکه در زمینه ی امور کامپیوتری تازه کار نیستم آیا راهی هست که خودم بتونم انجامش بدم؟ مثلا این روش هایی که فرمودید (
استفاده از دستورات ATA در مود ساتا و یا IDE ؛ و یا PC-3000) جریان اینا چیه؟ میشه بیشتر توضیح بدید.
بازم ممنونم.

s3kteh
17-12-2014, 14:37
راستی هارد من اداپتوری هست و نوسان برق درگاه یو اس بی واسش مشکلی به وجود نمیاره

TS.datarecovery
17-12-2014, 15:16
سلام دوست من , دستکاری زیاد از نظر من منجر به خراب شدن بیشتر هارد شما و اطلاعتتان خواهد شد شما میتوانید با کانون بازیابی اطلاعات تماس بگیرید و وقت بگیرید که اطلاعات شما را در حضور خودتان و با خیال راحت بازیابی کنند.
------------
۰۲۱۶۶۴۷۹۵۸۰

رضا امیر
17-12-2014, 17:04
ممنون از پاسخگوییتون.با این تفاسیری که شما فرمودید با هیچ نرم افزاری نمیشه هارد رو درست کرد؟؟

سلام دوست من
نه اینکه نمیشود درست کرد همونطوری که دوست خوبم گفتند گاها" زمان بیش از اندازه زیاد فشار آوردن و دستکاری بیش از حد به هارددیسک موجب خرابی بیشتر می شود پس اگر اطلاعات برایتان مهم است هارددیسک را به شخصی بسپارید که متخصص است و اگرنه می توانید خیلی کارها را خودتان انجام بدهید و ریسک آن را هم قبول کنید. منظور من فقط این است که خودتان خرابکاری بیشتری انجام ندهید و یا فرد غیر مسئولی مشکلی بیش از آنچه وجود دارد برایتان نیافریند.

موفق باشید.

رضا امیر
17-12-2014, 18:23

سلام دوست من
نه اینکه نمیشود درست کرد همونطوری که دوست خوبم گفتند گاها" زمان بیش از اندازه زیاد فشار آوردن و دستکاری بیش از حد به هارددیسک موجب خرابی بیشتر می شود پس اگر اطلاعات برایتان مهم است هارددیسک را به شخصی بسپارید که متخصص است و اگرنه می توانید خیلی کارها را خودتان انجام بدهید و ریسک آن را هم قبول کنید. منظور من فقط این است که خودتان خرابکاری بیشتری انجام ندهید و یا فرد غیر مسئولی مشکلی بیش از آنچه وجود دارد برایتان نیافریند.

موفق باشید.

رضا امیر
17-12-2014, 18:40
بابت راهنماییتون سپاسگزارم. ولی من اطلاعات شخصی (فیلم و عکس و...) زیادی روی این هارد دارم و نمیتونم به این مراکز اعتماد کنم.
با توجه به اینکه در زمینه ی امور کامپیوتری تازه کار نیستم آیا راهی هست که خودم بتونم انجامش بدم؟ مثلا این روش هایی که فرمودید (
استفاده از دستورات ATA در مود ساتا و یا IDE ؛ و یا PC-3000
) جریان اینا چیه؟ میشه بیشتر توضیح بدید.
بازم ممنونم.

سلام دوست من
متاسفانه قیمت این ابزار ها بالا است و فکر نمی کنم برای یک هارددیسک ارزش خرید ابزاری به قیمت بالای بیست میلیون را داشته باشد.
این دید را هم نداشته باشید که اینگونه مراکز قابل اطمینان نیستند.توجه کنید که مراکز حرفه ای بازیابی اطلاعات تحت نظر و کنترل ارگان های خاص هستند و این گونه مراکز بیشتر مراقب اطلاعات شما هستند تا حتی خود شما در ضمن اینکه میتوانید درخواست نمایید در تمام مراحل کار هارد از دید شما پنهان نشده و خودتان نیز هارد بانک برای تخلیه اطلاعات ارائه نمایید و تازه اینکه این گونه مراکز بازیابی اطلاعات از خداشون هم هست که هیچ اطلاعاتی برروی هاردهای بانکشان نباشد به چند دلیل
اول اینکه سرعت کاربالاتر خواهد رفت ( زیرا باید یک بار اطلاعات را در بانک ذخیره کنند و دوباره همان اطلاعات را در هارددیسک بانک مشتری تخلیه کنند و بعد هم اطلاعات مشتری را از هارد بانک خود حذف نمایند که این سه برابر زمان را طولانی میکند) .
دوم هم اینکه مسئولیت نگه داری اطلاعات را نخواهند داشت وقتی مستقیم به مشتری آن را تحویل میدهند .
سوم از همه اینگونه مراکز زمان جستجو در میان اطلاعات مشتری را ندارند تا اطلاعات بد و خارج از عرف قوانین مملکت را حذف نمایند و اینگونه اطلاعات در بانک های اینگونه مراکز ممکن استت برایشان دردسر ساز نیز باشد.

بنابر این اگر مرکز تخصصی را یافتید که بیشتر از شما نترسد بدانید کاسه ای زیر نیمکاسه وجود دارد . خیالتان آسوده باشد که آنها اطلاعات را محفوظ تر از شما نگه داری میکنند.

در کل توصیه من به شما این است که اگر اطلاعات برایتان مهم است و نمی خواهید آن ها را به هر دلیلی از دست بدهید به یک مرکز معتبر مراجعه نمایید حتی می توانید از ارگان هایی مانند پلیس فتا و یا سندیکا ها استعلام بگیرید و بپرسید که آیا این مرکز مشکلی داشته یا نه آنها شما را به سمت بهترین مرکر راهنمایی خواهند کرد.

در آخر شاید خیلی ها با بی مسئولیتی راه هایی را ارائه کنند که فلان کار را انجام بدهید و یا ... برای من بیشتر این مسئله مهم است که شما را به این سمت هدایت کنم که چه ایراداتی می تواند وجود داشته باشد و هم توصیه های امنیتی برای شما داشته باشم. در کل می توانید به این پست مراجعه کنید و توصیه ها را مطالعه بفرمایید.
امیدوارم مورد استفاده قرار بگیرید.
موفق باشید

ak313
19-12-2014, 01:40
آیا هاردم قابل تعمیره؟

با سلام توی این چند روز هاردم دو سه بار از کار افتاده و بعدی از مدتی دوباره شروع به کار کرده
پاورم گرین 430 ای هست. فکر کنم مشکل از موتور هارده

رضا امیر
19-12-2014, 08:13
آیا هاردم قابل تعمیره؟

با سلام توی این چند روز هاردم دو سه بار از کار افتاده و بعدی از مدتی دوباره شروع به کار کرده
پاورم گرین 430 ای هست. فکر کنم مشکل از موتور هارده

سلام دوست خوب من
این عکس ها دو چیز را نشان می دهند:

َA - اول اینکه اسپیندل موتور و یا همان موتور هارددیسک شما بنا به علتی درست کار نکرده و بیش از حد مجاز سعی در اصلاح خود داشته است که می تواند ناشی از:
- نوسان ولتاژ منبع تغذیه
- خرابی در کابل های رابط
- شل بودن اتصالات
- کثیفی و اکسید شدن منطقه ارتباطی مابین PCB ( برد هارددیسک ) و کانکتور HMA ( کانکتور هدهای مغناطیسی ) و یا کانکتور Spindle Motor . که در هارددیسک های جدید خیلی هم شایع است
- خرابی در برد هارددیسک ، حال ممکن است ایراد در نوسان ساز باشد و فرکانسی و یا حتی کنده شدن یک قطعه کوچک و...

B- ایراد CRC یا همان این ایراد بوسیله تست های داخلی S.M.A.R.T انجام می شود هر چند که کامپیوتر و سیستم عامل نیز قابلیت انجام این تست را دارند و این ایراد و به این دلیل هویدا می گردد که اطلاعات یا درست رایت نشده اند و یا اینکه داده ها ی ذخیره شده در هارددیسک خراب می شوند و یا حتی به دلیل بد سکتور که بهتر است در این مورد از دستور:
chkdsk C: /f /r
C : signifies the affected Drive
حتی این ایراد در زمان کپی کردن اطلاعات در سیستم عامل ویندوز نیز مشهود است.

موفق و پیروز باشید

ak313
19-12-2014, 12:57
خوب من الان چیکار کنم؟ بالاخره قابل تعمیره یا ارزش نداره فعلا باهاش سرکنم تا از کار بیفتد.

رضا امیر
19-12-2014, 15:34
خوب من الان چیکار کنم؟ بالاخره قابل تعمیره یا ارزش نداره فعلا باهاش سرکنم تا از کار بیفتد.

سلام دوست من
مواردی را که گفته شد را چک کردید؟ اگر اطلاعات مهم ندارید و هارد برایتان ارزشمند نیست فعلا" سر کنید اگر از کار افتادن هارددیسک به شما و وقتتان آسیب می رساند اقدام کنید.
پیشنهاد من همیشه این است که کار را به کاردان بسپارید مگر آن که خودتان دوست داشته باشید کسب تجربه کنید که ریسکش را هم پذیرا هستید. هارد را ببرید به یک کارگاه تعمیرات تخصصی هارددیسک آن ها نه تنها هارد را کاملا" چک خواهند کرد بلکه با تضیمین هاردتان را درست خواهند کرد البته اگر ایراد در همین حد باشد.

موفق باشید

TS.datarecovery
19-12-2014, 18:29
سلام. این طور که پیداست هارد دیسک در روشن شدن و spin up اولیه ایراد دارد که بدست تعمیر کار حرفه ای در چند دقیقه قابل رفع است , لطفا دوستان یک مرکز خوب برای تعمیر هارد معرفی کنند , با تشکر

aalarma
20-12-2014, 11:54
من برای رفع این مشکل چیکار باید بکنم ؟

رضا امیر
20-12-2014, 13:15
من برای رفع این مشکل چیکار باید بکنم ؟

سلام دوست من
این ایراد نشان دهنده این است که مقداری از سکتور های هارددیسک شما در انتظار جابجا شد Remapping مارک خوردن به جهت خرابی هستند تا دیگر استفاده نشوند . بطور ساده تر بگویم که به احتمال زیاد هارددیسک شما بدسکتور دارد البته باید چک شود و این یک احتمال است بر اساس ریپورت S.M.A.R.T .
هارددیسک را از اطلاعات مهم تخلیه نمایید و سپس بد سکتور گیری نموده و در آخر ریپورت S.M.A.R.T را پاک نمایید . بهتر شاید این باشد که هارددیسک را به یک متخصص دارای ابزار پیشرفته PC-3000 نشان بدهید.

موفق باشید

aalarma
20-12-2014, 14:06
سلام دوست من
این ایراد نشان دهنده این است که مقداری از سکتور های هارددیسک شما در انتظار جابجا شد Remapping مارک خوردن به جهت خرابی هستند تا دیگر استفاده نشوند . بطور ساده تر بگویم که به احتمال زیاد هارددیسک شما بدسکتور دارد البته باید چک شود و این یک احتمال است بر اساس ریپورت S.M.A.R.T .
هارددیسک را از اطلاعات مهم تخلیه نمایید و سپس بد سکتور گیری نموده و در آخر ریپورت S.M.A.R.T را پاک نمایید . بهتر شاید این باشد که هارددیسک را به یک متخصص دارای ابزار پیشرفته PC-3000 نشان بدهید.

موفق باشید

ممنون از جوابتون
یه تست هم با این برنامه گرفتم اونهایی که وارد هستند ، وضعیت چجوریاست ؟

نوشته در ترانسفر فایل 60 تا ارور هستش با یک کابل دیگه چک کنید ، چک کردم همین وضع بودش ! من این هارد رو بعنوان آرشیو دیتا استفاده میکنم میشه کجدار و مریض با همین طی کرد ؟ یا اقدام اورژانسی لازم داره ؟

رضا امیر
21-12-2014, 02:29
سلام دوست من
همانطور گه گفتم این نرم افزار هم نشان می دهد که هارددیسک شما 40 بدسکتور دارد. البته باید دوباره متذکر شوم که این اعداد و ارقام دقیق نیستند و این نرم افزارها نیز حرفه ای نیستند. در کل وضعیت هارددیسک رضایت بخش به نظر میرسد ولی به هر حال بهتر است که اطلاعات مهم را در آن ذخیرع نکنید و یا اگر دارید حتما" بک آپ تهیه نمایید چون این هارددیسک در شرایط ریسک است و مورد اطمینان نیست.

موفق باشید

yoones1
21-12-2014, 09:27
سلام ، چند روز پیش ویندوز لپتاپم خراب شد و دیگه بوت نشد بعد که ویندوز جدید نصب کردم متوجه شدم در حین انتقال فایل یا نصب برنامه ها و... هنگ میکنه با برنامه hdd regenerator تو حالت بوت سرچ کردم که سه تا بد سکتور پیدا کرد ولی نرم افزار Hard Disk Sentinel نوشته 752 تا و که عکسشا ضمیمه کردم لطفا راهنمایی کنید چجوری این مشکلو حل کنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سعیسعی
21-12-2014, 11:00
به نکات جالبی اشاره شد. استفاده کردیم

نرم افزار اندرویدی "آموزش گام به گام پایان نامه":

سعیسعی
21-12-2014, 11:02
به نکات جالبی اشاره شد استفاده کردیم

نرم افزار اندرویدی "آموزش گام به گام پایان نامه":

TS.datarecovery
21-12-2014, 11:07
سلام ، چند روز پیش ویندوز لپتاپم خراب شد و دیگه بوت نشد بعد که ویندوز جدید نصب کردم متوجه شدم در حین انتقال فایل یا نصب برنامه ها و... هنگ میکنه با برنامه hdd regenerator تو حالت بوت سرچ کردم که سه تا بد سکتور پیدا کرد ولی نرم افزار Hard Disk Sentinel نوشته 752 تا و که عکسشا ضمیمه کردم لطفا راهنمایی کنید چجوری این مشکلو حل کنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام , اگر اطلاعاتتان مهم نیست میتوانید از hddregenator تحت داس کمک بگیزید و شروع به تست و تعمیر هاردیسک خود کنید
یا از برنامه hddtune استفاده کنید

آموزش hddtune [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

aalarma
21-12-2014, 13:50
سلام دوست من
همانطور گه گفتم این نرم افزار هم نشان می دهد که هارددیسک شما 40 بدسکتور دارد. البته باید دوباره متذکر شوم که این اعداد و ارقام دقیق نیستند و این نرم افزارها نیز حرفه ای نیستند. در کل وضعیت هارددیسک رضایت بخش به نظر میرسد ولی به هر حال بهتر است که اطلاعات مهم را در آن ذخیرع نکنید و یا اگر دارید حتما" بک آپ تهیه نمایید چون این هارددیسک در شرایط ریسک است و مورد اطمینان نیست.

موفق باشید

درود بر شما
من هارد رو مورد اسکن و بدسکتور گیری کردم نتیجه جدید این هستش ردیف شده به نظر شما ؟ اون ارور آبی رنگ که جدید اومده چی هستش ؟

رضا امیر
21-12-2014, 20:25
درود بر شما
من هارد رو مورد اسکن و بدسکتور گیری کردم نتیجه جدید این هستش ردیف شده به نظر شما ؟ اون ارور آبی رنگ که جدید اومده چی هستش ؟

سلام دوست خوب من
هارددیسک دارای میکرو کدهای خاصی است که تمامی فعالیت های خود را رصد می کند و برایشان گزارش تهیه می کند و کل این عملیات S.M.A.R.T نامیده می شود که سرآغاز این کلمات است :
Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology
و این عکسی هم که شما پست کردید ریپورت آن است و نشان می دهد که سکتورهایی در خواندن و نوشتن اطلاعات مشکل دارند به همین خاطر اطلاعات آنها جابهجا شده است. توجه داشته باشید که ممکن است مشکل حل شده باشد ولی کماکان گزارش مشکلات قدیمی را بیان می کند . همانطور که گفتم قدم بعد از رفع مشکل پاک کردن گزارش است تا اطفاقات جدید در آن ثبت شود. این کار با PC-3000 قابل انجام است.

موفق باشید

TS.datarecovery
21-12-2014, 20:29
سلام , من هم نظر رضا امیر رو تایید میکنم , pc3000 تمام مشکلات هارد را برطرف میکند ,

a1_star1
21-12-2014, 23:01
سلام من یک هارد ساتای قدیمی 80 گیگ دارم. یه مشکلی که دارم فیشش مشکل پیدا کرده
های باید محل فیش هارد به مینبورد رو در بیارم دوباره بزنم تا سیستم بالا بیاد. یکی دوبار فیش ساتا رو تعویض
کردم ولی بعد دو سه هفته باز شروع شد این مشکل. معمولا باید فیش رو کمی از هارد به سمت بیرون شل کنم.
حالا به نظرتون راه حلی دارم که این محل فیش هارد رو درست کنم؟ مرسی

TS.datarecovery
22-12-2014, 07:46
سلام , لطفا یک عکس از سوکت هاردت بگیر

farshid14
22-12-2014, 16:30
اساتید عزیز ، من یک هارد اکسترنال آداپتوری وسترن دیجیتال دارم که مطمئنم هیچ ضربه ای نخورده. یک بار برای دیدن فیلم به اچ دی پلیر وصلش کرده بودم و بدون اینکه دستگاه رو خاموش کنم هارد رو ازش جدا کردم و بعد از اون مشکلات هارد شروع شد ( هارد سه تا پارتیشن داره و پارتیشن اولش رو مدام باید فرمت میکردم ) .
Hard Disk Sentinel سلامتیش رو فقط 2% نشون میده ! ( در حالیکه با دو درایو دیگه مشکلی نداشتم و سرعتش هم خوب بود ) .
کل هارد رو خالی کردم و با برنامه HDD Regenerator اسکن کردم نصفش که تموم شد قطع کردم که بقیه اش رو بعدا ادامه بدم و الآن هارد توسط ویندوز شناسایی نمیشه و الآن دارم با command prompt به زور فرمتش میکنم !! نمیدونم بعد از اون شناسایی بشه یا نه ؟
این هم تست با HD TUNE :

ممنون میشم راهنمایی کنید با این هارد چکار کنم ؟

TS.datarecovery
23-12-2014, 19:10
شما میتوانید قسمت اول هارد حدودا ۵۰ گیگ رو پارتیشن نکنید و الباقی رو پارتیشن کنید و استفاده کنید

yoones1
23-12-2014, 21:23
سلام , اگر اطلاعاتتان مهم نیست میتوانید از hddregenator تحت داس کمک بگیزید و شروع به تست و تعمیر هاردیسک خود کنید

آموزش hddtune [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام با hdd regenerator خارج از ویندوز اسکن و ریپیر کردم که نزدیک 6000 تا بد سکتور را پیدا و تعمیر کرد ولی سلامت هارد از 9 درصد به 6 درصد کاهش یافت! طبق تصویر ، چه کنم!؟

yoones1
23-12-2014, 21:24

سلام با hdd regenerator خارج از ویندوز اسکن و ریپیر کردم که نزدیک 6000 تا بد سکتور را پیدا و تعمیر کرد ولی سلامت هارد از 9 درصد به 6 درصد کاهش یافت! طبق تصویر ، چه کنم!؟

TS.datarecovery
23-12-2014, 21:27
دوست من اینطور که پیداست هر چقدر خارد شما بیشتر کار میکنه بیشتر خراب میشه , میتونی از کانون بازیابی اطلاعات کمک بگیری ۰۲۱۶۶۴۷۹۵۸۰

graph68
24-12-2014, 13:53
سلام
هارد 1 ترا WD بدون هیچ دلیلی دیگه شناسایی نمیشه رو سیستم حتی تو mycomputer یه ایکن ازش نشون داده نمیشه چراغش روشن میشه اما مشکلش چیه
کابلش سالمه ضربه ای هم نحورده همیشه اجکت میشده ویروسی هم فکر نمی کنم باشه چون رو همون پی سی هارد 500 دیگه ای رو وصل کردم خوندش
اما این هارد حتی رو سیستم های دیگه هم شناسایی نمیشه
تو ویندوز 7 ,8 و مک امتحان کردم
کجاش مشکل داره و آیا بیش از 500 گیگ اطلاعاتم پریده یا نه امیدی هست ؟:n30::n27:
سپاس

TS.datarecovery
24-12-2014, 19:19
سلام دوست من , این مشکل در هاردهای اکسترنال وسترن بسیار مشهود است که خرابی را به فریم ور هارد نسبت داد , اطلاعات شما قابل بازیابی است در صورتی که بیشتر از این به سیستم نزنید و دستکاری نشه , از کانون بازیابی اطلاعات میتونی کمک بگیری , ۰۲۱۶۶۴۷۹۵۸۰

mr6768
25-12-2014, 11:03
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز.
چند تا سوال داشتم .
من طی دو سه سال گذشته دو تا هارد وسترن دیجیتال سوزوندم . بی دلیل !
واقعا هاردهای جدید بی کیفیت شدن. خدا بیامرزه مکستور های قدیمی که بزرگترین دردشون خرخر افتادن بود.
حالا از اینا بگذریم.

من الان یه هارد سیگیت دو ترا خریدم فک کنم با این کد : ST2000MD001
اکثر جاها میگن هارد خوبی نیست و تو یکی دو سال دخلش میاد.
میخوام بدونم چه راه هایی هست که بشه انجام داد یا چه کار هایی رو نباید کرد تا هارد صدمه نبینه و انقدر زود نپره ؟

خیلی ممنون :)

پ.ن : داشتن سه پارتیشن Primary موردی داره ؟ یا بهتره یکی Primary و دو تای دیگه Logical باشن ؟

TS.datarecovery
25-12-2014, 11:12
سلام دوست من , این مدل هارد مشکل کارخانه ای داره که بعد از حدود دو سال به مشکل میخوره ولی میشه با تغییرات در فریم ویر هارد از بروز این مشکل جلوگیری کرد, هارد های رو که سوزوندی رو هم من ازت میخرم در صورتی که صدای غیر متعارفی نده,

gprsm
25-12-2014, 15:17
سلام
نمی دونم مشکلم مال هاردمه و جای درستی مشکلم رو مطرح می کنم یا نه؟
مشکل مربوط به هارد لپ تاپمه
حدود یک هفته پیش ویندوزم رو کاملا آپدیت کردم سیستم رو ری اسارت کردم و لپ تاپم تمامی آپدیت ها رو نصب کرد زمانی که کاملا ویندوز لود شد و بعد از گذشت چند دقیقه متوجه شدم که سیستم کاملا ایزوله شده واصلا نمی شه هیچ کاری باهاش کرد. این در حالی بود که چراغ هارد کاملا و بی وقفه روشن بود و ..... چون قبلا با این مشکل توی چند تا پی سی مواجه شده بودم متوجه یک اتفاق بد شدم........... هارد بی دلیل روی Active Time 100% می ره و هیچ انتقال دیتایی بین مین و هارد صورت نمی گیره متاسفانه قبلا تصور می کردم این اتفاق در مین های قدیمی می افته و هیچ وقت هم علتشو نفهمیدم اما متاسفانه همین مشکل برای لپ تاپم به وجود آمده.
زمانی که مصرف هارد مثلا در اثر یک اسکن ساده بالا می ره همین اتفاق تکرار می شه
می تونید راهنماییم کنید من فکر می کنم چیپ ست جنوبی مشکل داره و یا اونکه بدسکتوره و یا ................
این عکس این هنگ در محیط ویندوز سرور بر روی همین لپ تاپ(دو تا ویندوز در این لپ تاپ نصبه و این یعنی مشکل از ویندوز نیست)

TS.datarecovery
25-12-2014, 17:32
با hd tune تست و عکس بگیرید تا بشه راهنمایی کرد

ak313
25-12-2014, 19:10
سلام دوست من , این مدل هارد مشکل کارخانه ای داره که بعد از حدود دو سال به مشکل میخوره ولی میشه با تغییرات در فریم ویر هارد از بروز این مشکل جلوگیری کرد, هارد های رو که سوزوندی رو هم من ازت میخرم در صورتی که صدای غیر متعارفی نده,

چه مدلش مشکا داره الترا یا .... کدوم ورژنش خوبه

TS.datarecovery
25-12-2014, 19:19
این مدل هارد خوبیه , اگر سرعت هارد برات مهمه , بهترین گزینه رو انتخاب کردی

gprsm
25-12-2014, 22:09
سلام
توی اینترنت گشتم خیلیا با این مشکل مواجه شدن! هیچ راه حلی هم براش پیدا نکردم
اینم عکسا[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

gprsm
25-12-2014, 22:25
سلام
اینم عکسا[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
25-12-2014, 23:04
سلام

یک اسکن معمولی با نرم افزار hdd regenerator انجام بدید و نتیجرو بگید برای ارور سوم هم دلایلشو و راه های برطرف کردنشو بعد از انجام تست میگم

pars20
26-12-2014, 00:22
سلام به دوستان و اساتید
بنده یه هارد 1ترابایت دارم که بعضی وقتا ویندوز میشناسدش و بعضی وقتا نه. چطوری درست میشه؟ خیلی برام مهمه چون 300 هزارتومن براش دادم.لطفا یه راه حال برای درست شدنش بدید
اطلاعات داخلش مهم نیست و به عنوان هارد دوم ازش استفاده میکنم هیچ وقت ویندوزی روش نصب نبوده فقط فیلم ریختم روش .وقتی هارد رو نمیشناسه تو disk management و بقیه برنامه ها هم شناخته نمیشه).
این چند تا عکس ازHDTune

Click here to view the original image of 572x505px.

Click here to view the original image of 1017x688px.

Click here to view the original image of 1074x761px.

EXTREME
26-12-2014, 11:16
سلام به دوستان و اساتید
بنده یه هارد 1ترابایت دارم که بعضی وقتا ویندوز میشناسدش و بعضی وقتا نه. چطوری درست میشه؟ خیلی برام مهمه چون 300 هزارتومن براش دادم.لطفا یه راه حال برای درست شدنش بدید
اطلاعات داخلش مهم نیست و به عنوان هارد دوم ازش استفاده میکنم هیچ وقت ویندوزی روش نصب نبوده فقط فیلم ریختم روش .وقتی هارد رو نمیشناسه تو disk management و بقیه برنامه ها هم شناخته نمیشه).
این چند تا عکس ازHDTune

Click here to view the original image of 1017x688px.

Click here to view the original image of 1074x761px.

سلام فعلا که اروری که داره وضعیتش ok است شما یک scan and repair با نرم افزار hdd regenerator انجام بدید و نتیجرو بگید

alaydyn
26-12-2014, 13:57
سلام
این تاپیک من را یک نگاه بندازید امکان داره مشکل از هاردش باشه باید چه کنم ؟

alaydyn
27-12-2014, 11:03
سلام
این تاپیک من را یک نگاه بندازید امکان داره مشکل از هاردش باشه باید چه کنم ؟

lمشکل من همان هارد بود که از دستور diskpart استفاده کردم اما یک اشتباه شد به جای فرمت کردن درایور از دستور clean استفاده کردم و کل پارتیشن ها همراه با اطلاعات پریدن هنوز پارتیشن بندی نکردم از چه نرم افزار یا دستوری استفاده کنم که بصورت بوت پارتیشن هایم را برگردانم همراه با اطلاعاتشان ؟

برگرداندن پارتیشن ها از طریق بوت usb ? پارتیشن ها حذف شده اند ولی من هنوز پارتیشن بندی جدید انجام نداده ام

EXTREME
27-12-2014, 12:14
lمشکل من همان هارد بود که از دستور diskpart استفاده کردم اما یک اشتباه شد به جای فرمت کردن درایور از دستور clean استفاده کردم و کل پارتیشن ها همراه با اطلاعات پریدن هنوز پارتیشن بندی نکردم از چه نرم افزار یا دستوری استفاده کنم که بصورت بوت پارتیشن هایم را برگردانم همراه با اطلاعاتشان ؟

برگرداندن پارتیشن ها از طریق بوت usb ? پارتیشن ها حذف شده اند ولی من هنوز پارتیشن بندی جدید انجام نداده ام

با نرم افزار minitool partin wizard یک دیسک بوتیبل درست کنید و با اون سیستم رو بوت کنید و کل پارتیشن ها رو ریکاوری کنید

alaydyn
27-12-2014, 15:36
با نرم افزار minitool partin wizard یک دیسک بوتیبل درست کنید و با اون سیستم رو بوت کنید و کل پارتیشن ها رو ریکاوری کنید

اره دست شما درد نکنه این نرم افزار به خوبی پارتیشن ها را برگرداند خیلی خوشحال شدم

فقط من یک کار دیگه کردم سه تا پارتیشن بود 100 مگ و 100 گیگ و 589 گیگ من امدم 100 مگ و 100 گیگ حذف کردم و با هم یکیشان کردم الان وقتی سیستم روشن میکنم یکسره شروع میکنه بوق زدن ؟؟؟

من فقط می خواخم ویندوز بزیزم و سریع فایل انتقال بدم بعد سریع پارتیشن بندی میکنم از اول

EXTREME
27-12-2014, 17:40
اره دست شما درد نکنه این نرم افزار به خوبی پارتیشن ها را برگرداند خیلی خوشحال شدم

فقط من یک کار دیگه کردم سه تا پارتیشن بود 100 مگ و 100 گیگ و 589 گیگ من امدم 100 مگ و 100 گیگ حذف کردم و با هم یکیشان کردم الان وقتی سیستم روشن میکنم یکسره شروع میکنه بوق زدن ؟؟؟

من فقط می خواخم ویندوز بزیزم و سریع فایل انتقال بدم بعد سریع پارتیشن بندی میکنم از اول

الان اطلاعاتتون برگشت؟

یک عکس از وضعیت پارتیشن هاتون بدید

alaydyn
27-12-2014, 18:23
الان اطلاعاتتون برگشت؟

یک عکس از وضعیت پارتیشن هاتون بدید

nدرایورها برگشتند ولی من امدم پارتیشن اول و دوم حذف کردم و دوتا را یک پارتیشن تعریف کردم قبلا زمانیکه پارتیشن بندی میکردم پارتیشن اول که حدود 100 مگ هست خودش اتوماتیک ایجاد می شد خواستم این 100 مگ را هم استفاده کنم ولی متاسفانه الان دیگه از روی فلش بالا نمیاد و ویندوز هم دو ساعت صبر کردم روی همان درایور اول فقط 35% جلو رفت از نصب

این عکس را با موبایل از صفحه گرفته ام و از recovery disk و دستور diskpart استفاده کرده ام الان دوتا پارتیشن دارم که پارتیشن دومی 596 گیگ مهمترین پارتیشن تمام اطلاعات روش هستند و روی پارتیشن 102 گیگ خواستم ویندوز نصب کنم نشد

EXTREME
27-12-2014, 18:45
nدرایورها برگشتند ولی من امدم پارتیشن اول و دوم حذف کردم و دوتا را یک پارتیشن تعریف کردم قبلا زمانیکه پارتیشن بندی میکردم پارتیشن اول که حدود 100 مگ هست خودش اتوماتیک ایجاد می شد خواستم این 100 مگ را هم استفاده کنم ولی متاسفانه الان دیگه از روی فلش بالا نمیاد و ویندوز هم دو ساعت صبر کردم روی همان درایور اول فقط 35% جلو رفت از نصب

این عکس را با موبایل از صفحه گرفته ام و از recovery disk و دستور diskpart استفاده کرده ام الان دوتا پارتیشن دارم که پارتیشن دومی 596 گیگ مهمترین پارتیشن تمام اطلاعات روش هستند و روی پارتیشن 102 گیگ خواستم ویندوز نصب کنم نشد

شما به اون پارتیشنی که اول ساخته میشه نباید دست میزدید تو اون فایل های سیستمی و بوت و فایل های مهم قرار دارد نباید با پارتیشن یکی میکردید

شما از وضعیت پارتیشن ها که در نصب ویندوز است عکس بدید ویندوز 7 یا 8 یا هر ویندوزی نصب میکنید از قسمت پارتیشن هاش عکس بدید

وقتی ویندوز نصب میکنید چه اروری میده؟

alaydyn
27-12-2014, 19:25
شما به اون پارتیشنی که اول ساخته میشه نباید دست میزدید تو اون فایل های سیستمی و بوت و فایل های مهم قرار دارد نباید با پارتیشن یکی میکردید

شما از وضعیت پارتیشن ها که در نصب ویندوز است عکس بدید ویندوز 7 یا 8 یا هر ویندوزی نصب میکنید از قسمت پارتیشن هاش عکس بدید

وقتی ویندوز نصب میکنید چه اروری میده؟

در قسمت پارتیشن ها فقط ذو تا درایو نشان میدهد یکی 100 گیگ یکی 569 گیگ

خظای نمیدهد زمان نصب اما مدت زمان نصب از 2 ساعت بیشتر شد و در این دوساعت قسمت کپی فایل ها که درصد را نمایش میدهد تا 35% بیشتر نرفته بود که من کنسل کردم چون احتمالا ویندوز سر از 10 ساعت در میاد تا نصب شود و بعد از نصب هم ایا بالا بیاد یا نه فکر کنم مشکل همان باشد که من نمی بایست اون 100 مگ اول را حذف کنم و حالا اطلاعات مربوز به هارد نیستند

اما خدا رو شکر درایو C: الان همان درایوی شده که تمامی اطلاعاتم هستند و دارم با دستورات داس روی یک هارد اکسترنال انتقال میدم

توصیه شما چی هست بعد از اینکه خیالم از بابت فایل ها راحت شد برای رفع مشکلم دوباره پارتیشن ها را حذف کنم و پارتیشن بندی کنم چه کنم ؟

EXTREME
27-12-2014, 20:28
در قسمت پارتیشن ها فقط ذو تا درایو نشان میدهد یکی 100 گیگ یکی 569 گیگ

خظای نمیدهد زمان نصب اما مدت زمان نصب از 2 ساعت بیشتر شد و در این دوساعت قسمت کپی فایل ها که درصد را نمایش میدهد تا 35% بیشتر نرفته بود که من کنسل کردم چون احتمالا ویندوز سر از 10 ساعت در میاد تا نصب شود و بعد از نصب هم ایا بالا بیاد یا نه فکر کنم مشکل همان باشد که من نمی بایست اون 100 مگ اول را حذف کنم و حالا اطلاعات مربوز به هارد نیستند

اما خدا رو شکر درایو C: الان همان درایوی شده که تمامی اطلاعاتم هستند و دارم با دستورات داس روی یک هارد اکسترنال انتقال میدم

توصیه شما چی هست بعد از اینکه خیالم از بابت فایل ها راحت شد برای رفع مشکلم دوباره پارتیشن ها را حذف کنم و پارتیشن بندی کنم چه کنم ؟

وقتی همه فایل ها رو به هارد دیگر انتقال دادید هارد رو دوباره پارتیشن بندی کنید یعنی همه پارتیشن ها رو پاک کنید دوباره پارتیشن بندی کنید اون فضای اولی هم که جدا میکنه باهاش کاری نداشته باشید

alaydyn
28-12-2014, 14:19
وقتی همه فایل ها رو به هارد دیگر انتقال دادید هارد رو دوباره پارتیشن بندی کنید یعنی همه پارتیشن ها رو پاک کنید دوباره پارتیشن بندی کنید اون فضای اولی هم که جدا میکنه باهاش کاری نداشته باشید

دیروز گفتم دارم فایل هامو انتقال میدم از دیروز 30 گیگ گداشتم برای انتقال و تا الا هنوز این 30 گیگ به هارد اکسترنال انتقال پیدا نکرده ؟ چرا ؟ ایا به خاطر خرابی هارد است یا به علت مشکل در ram هستش نکنه ram نیز مشکل داره چون اطلاعات مهم هستند کنسل نکرده ام همینجور منتظرم انتقال پیدا کنند

EXTREME
28-12-2014, 17:27
دیروز گفتم دارم فایل هامو انتقال میدم از دیروز 30 گیگ گداشتم برای انتقال و تا الا هنوز این 30 گیگ به هارد اکسترنال انتقال پیدا نکرده ؟ چرا ؟ ایا به خاطر خرابی هارد است یا به علت مشکل در ram هستش نکنه ram نیز مشکل داره چون اطلاعات مهم هستند کنسل نکرده ام همینجور منتظرم انتقال پیدا کنند

نه به رم مربوط نیست بزارید عملیات انجام بشه برای سلامتی هارد باید تب health نرم افزار hd tiune رو دید که هارد سالم است یا نه ولی یک علتش میتونه به دلیل پارتیشن بندیتون باشه

Vahid67
28-12-2014, 22:15
سلام دوستان
یک مشکل خیلی بد برام پیش اومده و فکر میکنم کلی از فایل هام در آستانه از دست رفتنه...
یک فلش USB 3 با حجم 32 GB از Silicon Power که امروز وقتی به یک سیستم زدم بدون مشکل کار می کرد ولی وقتی به سیستم خودم زدم دیگه کار نمیکنه توی Device Manager وقتی دنبال اسمش میگشتم به این اسم رسیدم نمیدونم چرا اسمش عوض شده وقتی هم که برای اولین به سیستم زدم دوباره شروع به نصبش کرد ...!!! اسمش شده usb 3.0 nand flash USB device الان توی MyComputer بصورت کم رنگ نشونش میده و وقتی روش کلیک میکنم ارور Please insert a disk into removable disk میاد ...
اطلاعات مهمی روش دارم لطفا راهنمایی بفرمایید...

mohsen19x
28-12-2014, 23:30
سلام.....

یک مشکلی هست تا حالا دو بار سراغم اومده و نگرانم کمی!!!

هارد 3 ترا سیگیت اکسترنال دارم مشکلی هم نداره بعد 3 - 4 روشن بودن و یا هنگام رایت سرعت سیستم خیلی کم میشه و بعد ناگهان سیستم خاموش میشه ...قبل از خاموشی این پیغام روی صحه اومد no hdd with smart و بعد کامپیوتر خاموش شد .... مشکل از کجاست به نظرتون ؟؟؟؟

TS.datarecovery
29-12-2014, 00:00
سلام , احتمالا برد تبدیل هارد اکسترنالت مشکل داره , هارد رو از باکس دربیار و مستقیما بهسیستم وصل کن , نهایتا نتیجه را به ما بگو

mohsen19x
29-12-2014, 00:20
سلام , احتمالا برد تبدیل هارد اکسترنالت مشکل داره , هارد رو از باکس دربیار و مستقیما بهسیستم وصل کن , نهایتا نتیجه را به ما بگو

هارد گارانتی داره نمیتونم باز کنم

TS.datarecovery
29-12-2014, 01:25
بنابراین, یک سوال مطرح هست اینکه هارد شما بعد از چه مدتی خاموش میشه؟آیا بین ربختن یا کپی کردن اطلاعات هم این اتفاق میوفته یا نه؟

forbidddden
29-12-2014, 01:37
سلام
هار من وسترن الترا 1 تراست!
یه چند وقتی میشه که وقتی وصلش میکنم
هر چند دقیقه یبار یه صدای (خخ) در حده یک ثانیه میده
از اونجایی که تمام زندگیم تو هارد خواستم ببینم مشکلی نداره؟
با چه نرم افزاری و چوری بفهمم سکتور نگرفته باشه؟

EXTREME
29-12-2014, 09:40
سلام
هار من وسترن الترا 1 تراست!
یه چند وقتی میشه که وقتی وصلش میکنم
هر چند دقیقه یبار یه صدای (خخ) در حده یک ثانیه میده
از اونجایی که تمام زندگیم تو هارد خواستم ببینم مشکلی نداره؟
با چه نرم افزاری و چوری بفهمم سکتور نگرفته باشه؟

هاردها به دلیل مکانیکی بودن و حرکت هد و پلاتر مقداری صدا دارند و تا حدی طبیعی است حالا شما یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدید

forbidddden
29-12-2014, 13:31
هاردها به دلیل مکانیکی بودن و حرکت هد و پلاتر مقداری صدا دارند و تا حدی طبیعی است حالا شما یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدید

EXTREME
29-12-2014, 17:34

هارد سالم است و مشکلی نداره

Vahid67
29-12-2014, 20:00
سلام دوستان
یک مشکل خیلی بد برام پیش اومده و فکر میکنم کلی از فایل هام در آستانه از دست رفتنه...
یک فلش USB 3 با حجم 32 GB از Silicon Power که امروز وقتی به یک سیستم زدم بدون مشکل کار می کرد ولی وقتی به سیستم خودم زدم دیگه کار نمیکنه توی Device Manager وقتی دنبال اسمش میگشتم به این اسم رسیدم نمیدونم چرا اسمش عوض شده وقتی هم که برای اولین به سیستم زدم دوباره شروع به نصبش کرد ...!!! اسمش شده usb 3.0 nand flash USB device الان توی MyComputer بصورت کم رنگ نشونش میده و وقتی روش کلیک میکنم ارور Please insert a disk into removable disk میاد ...
اطلاعات مهمی روش دارم لطفا راهنمایی بفرمایید...

دوستان منتظر راهنمایی های شما هستم ....

mohsen19x
29-12-2014, 21:30
بنابراین, یک سوال مطرح هست اینکه هارد شما بعد از چه مدتی خاموش میشه؟آیا بین ربختن یا کپی کردن اطلاعات هم این اتفاق میوفته یا نه؟

هنگام رایت ... حدودا 3 تا 4 ساعت بعد از روشن شدن

hosseinonline8000
29-12-2014, 22:12
سلام داشتم با Acronis حجم پارتیشن ها را جا به جا میکردم که موقع انجام عملیات تحت بوت یکدفعه ارور داد و بعد گفت اینتر را بزنید. اینتر را زدم وقتی ویندوز اومد بالا فقط درایور c که ویندوز روشه هست و 2 تا پارتیشن دیگه نیستن . توی دیسک منیجر هم اصلا نیستن .توی خود آکرونیس هم نیستن ! حالا چکار کنم ؟ اطلاعاتم خیلی برام مهم بود از دست رفته ؟ خواهش میکنم کمک کنیداطلاعاتم از بین بره بدبخت میشم . همشون مربوط به کارم بود :n03:

قبلا هم اینکار را کرده بودم ایندفعه اینطوری شد !

EXTREME
29-12-2014, 22:50
سلام داشتم با Acronis حجم پارتیشن ها را جا به جا میکردم که موقع انجام عملیات تحت بوت یکدفعه ارور داد و بعد گفت اینتر را بزنید. اینتر را زدم وقتی ویندوز اومد بالا فقط درایور c که ویندوز روشه هست و 2 تا پارتیشن دیگه نیستن . توی دیسک منیجر هم اصلا نیستن .توی خود آکرونیس هم نیستن ! حالا چکار کنم ؟ اطلاعاتم خیلی برام مهم بود از دست رفته ؟ خواهش میکنم کمک کنیداطلاعاتم از بین بره بدبخت میشم . همشون مربوط به کارم بود :n03:

میشه یک عکس از disk managment سیستم بدید

namgo
29-12-2014, 22:59
سلام این هارد لب تاپ تو مشخصاتشی که گذاشتم چطوره هم از نظر سرعت هم قدرتش ضمنا تو گزینه hea... جلوش یک نوشته داره
ایا این هارد سالم هست تو قسمت سرچ ارور اسکن چیزی نشون نداد

EXTREME
29-12-2014, 23:00
سلام این هارد لب تاپ تو مشخصاتشی که گذاشتم چطوره هم از نظر سرعت هم قدرتش ضمنا تو گزینه hea... جلوش یک نوشته داره
ایا این هارد سالم هست تو قسمت سرچ ارور اسکن چیزی نشون نداد

اون اروری که آبی رنگ است ببینید بعد از 10 روز تعدادش زیاد میشه یا نه

PAIAMK
29-12-2014, 23:14
سلام
من یه هارد 80 گیگ مکستور ide دارم که چند ساله روشن نشده بود و در جای ایمن ازش نگهداری میکردم وقتی خواستم اطلاعاتشو انتقال بدم روی هارد جدید دیدم یکی از درایوا ظرفیتش صفر شده و اخطار فرمت میده. با برنامه Ontrack EasyRecovery درایو refresh disk زدم و هارد کلا پرید. بعدش هارد دیگه دیتکت نشد و در بایوس با اسم maxtor falcon شناخته میشه. وقتی هاردو متصل میکنم صدای یه هارد عادیو میده و مشکلی نداره فقط دیتکت نمیشه. پس از تحقیق و پرسوجو فهمیدم باید مشکل از پریدن فریمویر هارد باشه. با هزار بدبختی که شد یه هارد سالم هم مدل هم خانواده و هم ظرفیت پیدا کردم که تمام چیپ هاش مثل هم بودن وقتی بردشو روی هاردم گذاشتم تغییری نکرد حتی صدای هد هم نمیومد و وقتی برد هارد خودمو روی هارد سالم گذاشتم اون هارد شروع کرد به تق تق کردن در صورتی که هردو برد کاملا یک جورن اما هارد من حتی با تعویض بردش مشکلش حل نشد. پس از تحقیق دوباره فهمیدم حتی بردهای هاردهای هم خانواده فریمویرشون باهم فرق میکنه. اطلاعات داخل هارد برام خیلی مهمه. چطوری فرمویر هاردمو ریست یا اپدیت کنم ؟ لطفا کمکم کنید

namgo
30-12-2014, 01:17
اون اروری که آبی رنگ است ببینید بعد از 10 روز تعدادش زیاد میشه یا نه

ممنون اگر ارور زیاد شد خرابه یا مشکلی براش ییش میاد
ضمنا راه درست کردنش چی هست

hosseinonline8000
30-12-2014, 08:20

2 تا پارتیشن دیگه از بین رفتن .

زندگی من به 20٪ اطلاعات این هارد بستگی داره و حتما هر طوری شده باید برگرده وگرنه بدبخت میشم . خواهشا بگید چکار کنم ؟ حتی لازم باشه هارد لپتاپ را باز میکنم میدم به مراکز تخصصی بازیابی تا اطلاعاتش را ریکاوری کنن .

EXTREME
30-12-2014, 09:24

2 تا پارتیشن دیگه از بین رفتن .

زندگی من به 20٪ اطلاعات این هارد بستگی داره و حتما هر طوری شده باید برگرده وگرنه بدبخت میشم . خواهشا بگید چکار کنم ؟ حتی لازم باشه هارد لپتاپ را باز میکنم میدم به مراکز تخصصی بازیابی تا اطلاعاتش را ریکاوری کنن .

اگه اینقدر حیاتی است بهترین کاره همون مراکز بازیابی است
هاردتون حجمش چقدر بوده؟ فکر کنم با درایو C پارتیشن های دیگه یکی شده باشه

ولی نرم افزاری میتونید پارتیشن ها رو ریکاوری کنید برای اینکار نیاز به حجم اضافه دارید نرم افزارهای مثل easeus data recovery و minitool partion wizard بازم اگه خیلی مهمه همون مراکز بازیابی بدید به نظرم بهتر باشه

namgo
30-12-2014, 13:35

hosseinonline8000
30-12-2014, 15:52

اگه اینقدر حیاتی است بهترین کاره همون مراکز بازیابی است
هاردتون حجمش چقدر بوده؟ فکر کنم با درایو C پارتیشن های دیگه یکی شده باشه

ولی نرم افزاری میتونید پارتیشن ها رو ریکاوری کنید برای اینکار نیاز به حجم اضافه دارید نرم افزارهای مثل easeus data recovery و minitool partion wizard بازم اگه خیلی مهمه همون مراکز بازیابی بدید به نظرم بهتر باشه

بله زیاد حیاتی هست و اول خودم امتحان میکنم نشد میرم اونجا .

در مورد حجم مشکلی نیست هارد اکسترنال دارم روی اون ریکاوری میزنم . حجم با درایور C یکی نشده نمیدونم چرا اونجا اینطوری نشون میده . در واقع حجم بصورت پارتیشن بندی نشده هست .

یک مقداری حجم از یکی درایو ها میخواستم به درایو C اختصاص بدم که انجام شد ولی نمیدونم چرا زد بقیه پارتیشن ها را پاک کرد . این فکر میکردم این آکرونیس قابل اعتماد هست ولی اصلا اینطوری نیست .

اون نرم افزارا که گفتید کار ساز هستن ؟ با Active Partition Recovery اسکن میزنم ولی روی 99 درصد ویندوز خطا میده و میبنده و نمیزاره اسکن کامل بشه ! کلا کدوم نرم افزار میتونه پارتیشن را کامل ریکاوری کنه ؟

EXTREME
30-12-2014, 16:43
بله زیاد حیاتی هست و اول خودم امتحان میکنم نشد میرم اونجا .

در مورد حجم مشکلی نیست هارد اکسترنال دارم روی اون ریکاوری میزنم . حجم با درایور C یکی نشده نمیدونم چرا اونجا اینطوری نشون میده . در واقع حجم بصورت پارتیشن بندی نشده هست .

یک مقداری حجم از یکی درایو ها میخواستم به درایو C اختصاص بدم که انجام شد ولی نمیدونم چرا زد بقیه پارتیشن ها را پاک کرد . این فکر میکردم این آکرونیس قابل اعتماد هست ولی اصلا اینطوری نیست .

اون نرم افزارا که گفتید کار ساز هستن ؟ با Active Partition Recovery اسکن میزنم ولی روی 99 درصد ویندوز خطا میده و میبنده و نمیزاره اسکن کامل بشه ! کلا کدوم نرم افزار میتونه پارتیشن را کامل ریکاوری کنه ؟

بله اون دو نرم افزار نام برده شده مناسب است برای اینکار

EXTREME
30-12-2014, 16:46

اگر تعدادش زیاد نشه مشکلی نیست راه هایی که برای رفع این ارور پیشنهاد شده چک کردن اتصالات هارد و پاور سیستم پارتیشن بندی مجدد هارد و آپدیت بایوس مین و فریم ویر هارد است

PAIAMK
30-12-2014, 17:57
اقا کسی میتونه کمکم کنه. چطوری فریمویر هارد IDE درست کنم. من برد سالمم دارم کاملا شبیه برد هاردمه از همه نظر ولی به هاردم نمیخوره. چکار کنم

twhhhco
30-12-2014, 23:05
سلام به همه اساتید گرامی
روی سیستم من 6 هارد 2ترا بایتی نصبه و فقط برای ذخیره و رایت فیلم ازش استفاده میکنم(فیلمها بصورت iso ذخیره هستند)
حدود یک ماه پیش یک صدای خاصی مانند بوق ضعیف هر از گاهی از کیس شنیده شد.
برای رفع من پاور کامپیوتر را تعویض و پاور قویتری نصب کردم، اما همچنان صدا گاه و بیگاه شنیده میشه.
تا اینکه کیس را باز کردم و تمام هاردها تست کردم
حالا مشکل من:
اول اینکه بسیار گرمای خفنی دارن
دوم اینکه تک به تک نصب میشه، ظاهرا مشکلی نیست
اما همه را که نصب میکنم باز هم صدا میده.

ممنون میشم کمکم کنید :n40:

hosseinonline8000
31-12-2014, 09:14
بله اون دو نرم افزار نام برده شده مناسب است برای اینکار

من با نرم افزار Magic Partition Recovery تونستم 10 گیگ از اطلاعات مهمم را ریکاوری کنم ولی وقتی میخوام بیشتر بردارم برنامه کرش میکنه و ویندوز خطای AppCrash میده و بسته میشه !

چند بار اسکن کردم و هر کدوم 7-8 ساعت طول کشید و کل پارتیشن هام همراه اطلاعاتم را بصورت مرتب و همونطور که بود نشونم میده ولی موقع ریکاوری کرش میکنه . چکار کنم ؟ سرویس ها و استارت آپم را خالی کردم و حتی توی Safe Mode رفتم تا اونجا انجامش بدم ولی باز همونطور میشه !

اگر کرش نکنه میتونم به کل اطلاعاتم دوباره برسم ولی نمیدونم الان چکار کنم :n03:

alaydyn
31-12-2014, 14:46
سلامی دوباره مشکل سیستم من حل نشد تمامی فایلهایم را که لازم داشتم کپی کردم بعد هارد را از نوع پارتیشن بندی کردم گزاشتم سیستم را برای نصب ویندوز از صبح ساعت 7 گذاشتم تا ساعت 3 و فقط 42 درصد رفته جلو نصب فایل ها باید چه کنم البته اینو یادم رفت بگم لپ تابم ضربه خورده دقیقه یک مشت وسط کیبورد :n25::n28: از دست .....؟؟؟ حالا چه کارش کنم عکس از وضعیت درایورها و همچنین وضعیت نصب میگذارم

الان ساعت 4 بعد از ظهر دیدم مشکل اساسی هستش و گشتم یک نرم افزار بوتیبل برای تست هارد پیدا کردم و دیدم وضعیت واقعا داغونه حتی تست درایور به اخر هم نرسید عکس میگذارم حالا میگید چه کنم ؟

namgo
31-12-2014, 17:44
اگر تعدادش زیاد نشه مشکلی نیست راه هایی که برای رفع این ارور پیشنهاد شده چک کردن اتصالات هارد و پاور سیستم پارتیشن بندی مجدد هارد و آپدیت بایوس مین و فریم ویر هارد است

استاد من هارد رو عوض کردم و یک هارد دیگه گداشتم روسیستم و ارور نداد پس مشکل از هارد هست درسته سیستم مشکلی نداره
اینهم مشخصات هارد نو اکبند به قول فروشنده سرعتش چظوره خوبه
من 100هزار خریدم قیمتش چی

namgo
31-12-2014, 18:06
ویک سوال دیگه شرمنده استادگرامی این یکی حیاتی هست برام
ما یک سینما خانواده داشتیم از دور خارجش کردیم و من بازش کردم هارد داخلش + برد یو اس بی که در عکس گذاشتم رو جدا کردم
حالا راهی برایش هست تبدیلش کنم به اکسترنال بدون باکس و از همین برد
چون این 4 رشته سیم فقط مخصوص برق و یو اس بیش بود چیز دیگری بهش وصل نبود یعنی برد قدرتشو داره فقط میمونه سیمهای که از برد امده
به ترتیب که تو عکس هم مشخص هست
2تا سفید وقرمز
و دوتا سیم سیزو مشکی
حالا اگر یو اس بی خام داشته باشم منظورم سوکیتش هست کدام پینها رو باید یزنم تا وصل بشه تا حدودی تجربه تو لحیم کاری دارم + ابزارش

EXTREME
31-12-2014, 23:59
استاد من هارد رو عوض کردم و یک هارد دیگه گداشتم روسیستم و ارور نداد پس مشکل از هارد هست درسته سیستم مشکلی نداره
اینهم مشخصات هارد نو اکبند به قول فروشنده سرعتش چظوره خوبه
من 100هزار خریدم قیمتش چی
بله سالم است مشکلی نداره اونم اگه تعداد ارور زیاد نمیشد مشکلی نداشت

alaydyn
01-01-2015, 06:00
سلام
EXTREME ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
پست قبلی من را جواب ندادید ایا هارد من خراب شده

EXTREME
01-01-2015, 09:18
سلامی دوباره مشکل سیستم من حل نشد تمامی فایلهایم را که لازم داشتم کپی کردم بعد هارد را از نوع پارتیشن بندی کردم گزاشتم سیستم را برای نصب ویندوز از صبح ساعت 7 گذاشتم تا ساعت 3 و فقط 42 درصد رفته جلو نصب فایل ها باید چه کنم البته اینو یادم رفت بگم لپ تابم ضربه خورده دقیقه یک مشت وسط کیبورد :n25::n28: از دست .....؟؟؟ حالا چه کارش کنم عکس از وضعیت درایورها و همچنین وضعیت نصب میگذارم

الان ساعت 4 بعد از ظهر دیدم مشکل اساسی هستش و گشتم یک نرم افزار بوتیبل برای تست هارد پیدا کردم و دیدم وضعیت واقعا داغونه حتی تست درایور به اخر هم نرسید عکس میگذارم حالا میگید چه کنم ؟

هاردتون که تعداد زیادی بدسکتور داره برای همین تو کپی اطلاعات میمونه روی مود scan and repair تست کنید ببینید چی میشه

alaydyn
01-01-2015, 13:04
هاردتون که تعداد زیادی بدسکتور داره برای همین تو کپی اطلاعات میمونه روی مود scan and repair تست کنید ببینید چی میشه

روی ان هم تست کردم و پیغام داد device not ready این پیغام هی چشمک زد و دیگه عملیات انجام نشد به نظرم کارش ساخته است باید برم یکی جدید بخرم

EXTREME
01-01-2015, 15:13
روی ان هم تست کردم و پیغام داد device not ready این پیغام هی چشمک زد و دیگه عملیات انجام نشد به نظرم کارش ساخته است باید برم یکی جدید بخرم

به عنوان راه آخر هارد رو میتونید فرمت سطح پایین بکنید یا wipe کنید درست نشد ببرید برای تعمیر(البته اگه اطلاعات تو هارد ندارید )

alaydyn
01-01-2015, 18:04
به عنوان راه آخر هارد رو میتونید فرمت سطح پایین بکنید یا wipe کنید درست نشد ببرید برای تعمیر(البته اگه اطلاعات تو هارد ندارید )
تا حالا این کار را انجام ندادم روشش به چه صورته دستورات داس ان چیه ؟

به هر حال فکر نکنم درست بشه این مدل سفارش دادم لپ تابم دل 5110 هستش
هارد یک ترابایت sata مدل توشیبا یا seagate ئرست سفارش دادم ؟

pars20
01-01-2015, 21:10
سلام فعلا که اروری که داره وضعیتش ok است شما یک scan and repair با نرم افزار hdd regenerator انجام بدید و نتیجرو بگید

نتیجه 5 ساعت scan and repair از سکتور 2000000 شروع کردم. اگه لازمه بازم ادامه بدم

hosseinonline8000
02-01-2015, 01:56
سلام پارتیشن های D,E کلا از روی هاردم حذف شده و میخوام ریکاوری کنم ولی ویندوزم که توی C هست مورد داره . اگر ویندوز عوض بکنم مشکلی برای ریکاوری اطلاعات پیش نمیاد ؟ بعد نصب ویندوز بازم ریکاوری میشه کرد یا ممکنه دیگه اونها بر نگرده ؟

EXTREME
02-01-2015, 09:25
نتیجه 5 ساعت scan and repair از سکتور 2000000 شروع کردم. اگه لازمه بازم ادامه بدم

هاردتون بدسکتور داره رو scqn and repair گذاشتید؟

EXTREME
02-01-2015, 09:27
سلام پارتیشن های D,E کلا از روی هاردم حذف شده و میخوام ریکاوری کنم ولی ویندوزم که توی C هست مورد داره . اگر ویندوز عوض بکنم مشکلی برای ریکاوری اطلاعات پیش نمیاد ؟ بعد نصب ویندوز بازم ریکاوری میشه کرد یا ممکنه دیگه اونها بر نگرده ؟
یک عکس از disk managment بدید

pars20
02-01-2015, 11:59
هاردتون بدسکتور داره رو scqn and repair گذاشتید؟

اره داداش از سکتور 2000000 شروه کردم و این عکس اسکن و repair هارده بعد 5 ساعت. چیکارش کنم درست بشه؟

namgo
02-01-2015, 12:47
ویک سوال دیگه شرمنده استادگرامی این یکی حیاتی هست برام
ما یک سینما خانواده داشتیم از دور خارجش کردیم و من بازش کردم هارد داخلش + برد یو اس بی که در عکس گذاشتم رو جدا کردم
حالا راهی برایش هست تبدیلش کنم به اکسترنال بدون باکس و از همین برد
چون این 4 رشته سیم فقط مخصوص برق و یو اس بیش بود چیز دیگری بهش وصل نبود یعنی برد قدرتشو داره فقط میمونه سیمهای که از برد امده
به ترتیب که تو عکس هم مشخص هست
2تا سفید وقرمز
و دوتا سیم سیزو مشکی
حالا اگر یو اس بی خام داشته باشم منظورم سوکیتش هست کدام پینها رو باید یزنم تا وصل بشه تا حدودی تجربه تو لحیم کاری دارم + ابزارش

استاد این سوالم بی جواب مونده
کدام پینهابرق دارن کدام دیتا و اگر پینها رو برام مشخص کنید ممنون میشم

GHAGHALEELEE
02-01-2015, 18:48
درود بر مهرداد و عطای عزیز
من هارد اینترنالم به وضعیت warning درامده ، چون اصلا کامپیوترم هم تکان نخورده پس فکر نکنم مشکل بخاط سیم رابط ساتا باشه (تو توضیحات ارور نوشته ممکنه مشکل از سیم رابط باشه) .
1. حالا میخواستم بدونم دیتا هم ممکنه اسیب دیده باشه یا جای نگرانی نیست ؟
2. این ارور بسیله نرم افزار قابل برطرف کردن هست ؟
سپاس فراوان:n12:

TS.datarecovery
02-01-2015, 20:18
سلام , مشکلی نیست , نگران نباش

GHAGHALEELEE
02-01-2015, 23:37
سلام , مشکلی نیست , نگران نباش
سپاس از راهنماییتون
با نرم افزار امکان برطرف کردن این ارور وجود داره ؟ اگر مثبت هست چه نرم افزاری ؟:n16:

ata.royalfalcon
02-01-2015, 23:51
استاد این سوالم بی جواب مونده
کدام پینهابرق دارن کدام دیتا و اگر پینها رو برام مشخص کنید ممنون میشم

سلام .

معمولاً دوتای وسطی مربوط به دیتا و سیمهای قرمز 5 ولتی و مشکی هم GND هست (طبق عکس زیر) . ولی من پیشنهاد میکنم یک باکس بخرید و تبدیل به اکسترنال کنید .

درود بر مهرداد و عطای عزیز
من هارد اینترنالم به وضعیت warning درامده ، چون اصلا کامپیوترم هم تکان نخورده پس فکر نکنم مشکل بخاط سیم رابط ساتا باشه (تو توضیحات ارور نوشته ممکنه مشکل از سیم رابط باشه) .
1. حالا میخواستم بدونم دیتا هم ممکنه اسیب دیده باشه یا جای نگرانی نیست ؟
2. این ارور بسیله نرم افزار قابل برطرف کردن هست ؟
سپاس فراوان:n12:

سلام .

در مورد Interface CRC Error در پست 8536# همین تاپیک (لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) توضیحاتي دادم و پیشنهاد میکنم مطالعه کنید .

حالا میخواستم بدونم دیتا هم ممکنه اسیب دیده باشه یا جای نگرانی نیست ؟

یک بار مسئله CRC Error هم داشتم (به تعداد زیاد) و با برنامه MD5 Checksum متوجه مغایرت فایل اصلی در هارد دیسک دیگر و فایل کپی شده در هارد دیسک دوم شدم . به همین خاطر مجبور شدم ابتدا اشکال را برطرف و دوباره عملیات کپی را انجام بدم و با چک کردن مجدد دیگه مغایرتی بین فایل اصلی و کپی شده وجود نداشت. اما برای شما تعداد خطا کم هست و لازم نیست خیلی نگران بشوید .

. این ارور بسیله نرم افزار قابل برطرف کردن هست ؟

همان لینکی که دادم را مطالعه کنید .

pars20
03-01-2015, 15:45
اره داداش از سکتور 2000000 شروه کردم و این عکس اسکن و repair هارده بعد 5 ساعت. چیکارش کنم درست بشه؟

سلام.سوالم بی جواب موند.ممنون میشم اگه جواب بدید

siahishab
04-01-2015, 11:13
سلام
ببخشید من خیلی وقته یه لپتاپ با کانفیگ معمولی گرفتم
ولی از وقتی اینو استفاده میکنم احساس میکنم سرعتش به مراتب کمتر از مدل های مشابه با کانفیگ برابر هست
مثلا خیلی خیلی کند بالا میاد
اگه ممکنه یه نگاه به این اسکرین شات بندازید و بگید مشکل از کجای کاره

TS.datarecovery
04-01-2015, 11:15
سلام , دوست من هارد شما بدسکتور داره

siahishab
04-01-2015, 11:18
اگه سرعتش درست میشه بدم تعمیر
اگه نه که برم یه هارد WD 7200RPM پیدا کنم
با نرم افزار HDD life هم هارد رو Okزده
اگه با نرم افزار هم حل میشه خوش حال میشم راهنمایی کنید

EXTREME
04-01-2015, 11:31
سلام
ببخشید من خیلی وقته یه لپتاپ با کانفیگ معمولی گرفتم
ولی از وقتی اینو استفاده میکنم احساس میکنم سرعتش به مراتب کمتر از مدل های مشابه با کانفیگ برابر هست
مثلا خیلی خیلی کند بالا میاد
اگه ممکنه یه نگاه به این اسکرین شات بندازید و بگید مشکل از کجای کاره

سلام من عکسی نمیبینم....

siahishab
04-01-2015, 12:39
شرمنده اینم عکس

EXTREME
04-01-2015, 19:15
شرمنده اینم عکس

هاردتون احتمالا زیاد صدا نمیده؟ من فکر کنم هد هاردتون ایراد داشته باشه

siahishab
04-01-2015, 19:27
سرعتش خیلی کمه
یکی هم این که خیلی سریع داغ میکنه
فن هم دارم
Deep cool multi core x8
ولی هنوز هم حس میکنم گرمه

siahishab
04-01-2015, 20:13
این هم بنچمارک هارد که فک کنم پرفورمنس خیلی پایینی داره

alaydyn
05-01-2015, 20:23
تشکر از
EXTREME ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
به خاطر راهنمایی های کرد
من هاردم کلا خراب شد رفتم توشیبا گرفتم یک ترا

azarbooyeh
07-01-2015, 15:05
سلام دوستان
یه هارد مکستور 160 داشتم که تا اونجایی که یادم میاد موقع خوندن اطلاعات ترغ ترغ میکنه البته نه شدید طوری که فقط صدا میده و معلوم میشه داره یه کارایی میکنه ...... این صدا که خطرناک نیست درسته؟؟؟؟
اما متاسفانه یه هارد یک ترا داشتم وسترن گرین که اول فکر کردم بدسکتور نرم افزاری داره اما با برنامه hdd generator بد سکتور گیری کردم اما بعدش با این که بدسکتور نداشت سرعتش پائین تر اومد و ..... به طوری که ویندوز نمی تونست بالا بیاد ..... میشه بگید مشکل هارد من چی بوده؟؟؟؟ هارد هم ثابت و اینترنال بوده !!!!!

TS.datarecovery
07-01-2015, 16:31
سلام , هارد وسترن شما دچار خرابی فریم وری شده که بدست متخصص تعمیر میشود

azarbooyeh
10-01-2015, 23:50
ممنونم بابت راهنمایی و پاسختون

Parsa_Dante
11-01-2015, 00:48
با سلام و خسته نباشید

من یک هارد اکسترنال WD My Passport Ultra یک ترابایتی دارم که دچار مشکل شده ...

مشکل از اونجا شروع شد که من داشتم چند تا فایل کپی میکردم که یهو هنگ کرد و و بعدا از دوباره زدن هارد به کامپیوتر هارد بالا نیومد :(

کامپیوتر شناسایی میکرد چراغش هم روشن میشد و درایو تو مای کامپیوتر بالا نمیومد و به هارد دسترسی نداشتم

بعد از چند روز کار و فعالیت روی هارد یهو خود به خودی هارد بالا اومد :/ ولی بعد از بالا اومدن وقتی رفتم که اطلاعات هارد رو کپی کنم تو هارد دیگه یا اصن تو هارد خود کامپیوتر سرعتی که واسه انتقال فایل میداد زیر 1 مگا بایت . در حد 300 کیلوبایت اینا ... یعنی یه فایل 1/5 گیگی 40 دقیقه زمان میبره :/

هر کاری کردم نتونستم درستش کنم و مجبورا با اون سرعت کم هارد رو میزاشتم کپی در حدی که مثلا 2 روز بکوب داشت کپی میکرد. با این روش از 820 گیگ اطلاعات مهم داخل هارد فقط 40 گیگ تونستم درآرم.

ولی آخرین باری که گذاشتم کپی کنه بعد 1 روز اومدم دیدم کپی وایستاده و نمیره . خواستم برم داخل هارد ارور داد

ارور location is not available

بعد اون روز هر بار که هارد رو زدم این ارور رو میداد و کاری هم نمتونستم بکنم .

دقیقا بد 2 روز هارد باز خود به خود بالا اومد ولی باز همون مشکل سرعت رو داشت
یعنی هارد دقیقا برگشت به همون حالت قبلی که داشت (سرعت بسیار کم در کپی)

اینم بگم هارد تقربیا 850 گیگش پر بود ولی با کپی و حذف بعضی اطلاعت هارد رو به 750 گیگ رسوندم (100 گیگ کمتر کردم اطلاعات داخل هارد رو )
از یه طرف هم هارد کلا سنگینه ، یعین زیاد روان نیست . بعضی اوقات داخل پوشه رفتنی زمان میبره

الان واقعا کلافه شدم . نزدیک 2 هفته ست من بکوب دارم با این هارد کلنجار میرم

خواهشا کمک کنید . اطلاعت داخل ـش خیلی مهمه ( جونم به اونا بستت)
به جز فرمت یه راه حلی چیزی بگین :( من تعریف این فروم رو زیاد شنیدم

PLSSSSSSSSSSSSS / خواهش مـــــــــِکنم :((

EXTREME
11-01-2015, 07:58
با سلام و خسته نباشید

من یک هارد اکسترنال WD My Passport Ultra یک ترابایتی دارم که دچار مشکل شده ...

مشکل از اونجا شروع شد که من داشتم چند تا فایل کپی میکردم که یهو هنگ کرد و و بعدا از دوباره زدن هارد به کامپیوتر هارد بالا نیومد :(

کامپیوتر شناسایی میکرد چراغش هم روشن میشد و درایو تو مای کامپیوتر بالا نمیومد و به هارد دسترسی نداشتم

بعد از چند روز کار و فعالیت روی هارد یهو خود به خودی هارد بالا اومد :/ ولی بعد از بالا اومدن وقتی رفتم که اطلاعات هارد رو کپی کنم تو هارد دیگه یا اصن تو هارد خود کامپیوتر سرعتی که واسه انتقال فایل میداد زیر 1 مگا بایت . در حد 300 کیلوبایت اینا ... یعنی یه فایل 1/5 گیگی 40 دقیقه زمان میبره :/

هر کاری کردم نتونستم درستش کنم و مجبورا با اون سرعت کم هارد رو میزاشتم کپی در حدی که مثلا 2 روز بکوب داشت کپی میکرد. با این روش از 820 گیگ اطلاعات مهم داخل هارد فقط 40 گیگ تونستم درآرم.

ولی آخرین باری که گذاشتم کپی کنه بعد 1 روز اومدم دیدم کپی وایستاده و نمیره . خواستم برم داخل هارد ارور داد

ارور location is not available

بعد اون روز هر بار که هارد رو زدم این ارور رو میداد و کاری هم نمتونستم بکنم .

دقیقا بد 2 روز هارد باز خود به خود بالا اومد ولی باز همون مشکل سرعت رو داشت
یعنی هارد دقیقا برگشت به همون حالت قبلی که داشت (سرعت بسیار کم در کپی)

اینم بگم هارد تقربیا 850 گیگش پر بود ولی با کپی و حذف بعضی اطلاعت هارد رو به 750 گیگ رسوندم (100 گیگ کمتر کردم اطلاعات داخل هارد رو )
از یه طرف هم هارد کلا سنگینه ، یعین زیاد روان نیست . بعضی اوقات داخل پوشه رفتنی زمان میبره

الان واقعا کلافه شدم . نزدیک 2 هفته ست من بکوب دارم با این هارد کلنجار میرم

خواهشا کمک کنید . اطلاعت داخل ـش خیلی مهمه ( جونم به اونا بستت)
به جز فرمت یه راه حلی چیزی بگین :( من تعریف این فروم رو زیاد شنیدم

PLSSSSSSSSSSSSS / خواهش مـــــــــِکنم :((

یک عکس از تب health نرم افزار hd tune به همراه یک عکس از disk managment وقتی هارد متصل است بدید

Parsa_Dante
11-01-2015, 16:08
یک عکس از تب health نرم افزار hd tune به همراه یک عکس از disk managment وقتی هارد متصل است بدید

این برنامه ای که گفتین رو اصن نمیشناختم تازه دیدم خوب بود :)

EXTREME
11-01-2015, 17:18

تعداد relocated sector های هارد خیلی زیاد شده و متاسفانه به روش نرم افزاری قابل حل و تعمیر نیست باید به یک کلینیک هارد نشون بدید هارد رو سرعت پایین انتقال اطلاعاتتون هم به خاطر همین موضوع است

EXTREME
11-01-2015, 17:27

تعداد relocated sector های هارد خیلی زیاد شده و متاسفانه به روش نرم افزاری قابل حل و تعمیر نیست باید به یک کلینیک هارد نشون بدید هارد رو سرعت پایین انتقال اطلاعاتتون هم به خاطر همین موضوع است

Parsa_Dante
11-01-2015, 17:33

اگه بخوام فرمت و ریکاوری کنم اطلاعاتم مثل قبل خواهد بود ؟

یعنی کامل و با پوشه بندی ها قبلی و بدون خرابی

چون هاردم پر فیلم ، سریاله کیفیت و سالم بودن ویدیو خیلی واسم مهمه :(

EXTREME
11-01-2015, 19:09
اگه بخوام فرمت و ریکاوری کنم اطلاعاتم مثل قبل خواهد بود ؟

یعنی کامل و با پوشه بندی ها قبلی و بدون خرابی

چون هاردم پر فیلم ، سریاله کیفیت و سالم بودن ویدیو خیلی واسم مهمه :(

بهتره ببرید بیرون تو همین حالت اطلاعات رو بکشن بیرون چرا فرمت کنید هارد رو؟

Parsa_Dante
13-01-2015, 01:45
بهتره ببرید بیرون تو همین حالت اطلاعات رو بکشن بیرون چرا فرمت کنید هارد رو؟

بیرون ؟!!

یه بار بردم هیشکی به فکر حل کردن مشکل نبود فقط میگفتن فرمت میکنیم با ریکاوری میاد -_-

فک نکنم کسی تو شهر ما بلد باشه {ارومیه}

farfani
13-01-2015, 09:42
سلام، یک هارد سیگیت 1 ترا جدید خریدم صداش یبش از حد معمول هست . با hd tune تست گرفتم ظاهرا سالم هست اما خودم فکر میکنم سرعتش موقع اجرای برنامه هاس سنگین میاد پایین و صداش هم بیشتر میشه. به نظر شما مشکل صدا از چیه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
13-01-2015, 09:50
سلام، یک هارد سیگیت 1 ترا جدید خریدم صداش یبش از حد معمول هست . با hd tune تست گرفتم ظاهرا سالم هست اما خودم فکر میکنم سرعتش موقع اجرای برنامه هاس سنگین میاد پایین و صداش هم بیشتر میشه. به نظر شما مشکل صدا از چیه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از تب health این نرم افزار عکس بدید

amir_82111
13-01-2015, 10:10
سلام.
من چند ماه پیش یه هارد اکسترنال آداپتوری WD My Book 4T خریدم 600 هزار تومان. و روش اطلاعات ریختم.دیروز گذاشتم با HD tune تب error scan تست بشه سرعتش خوب بود ولی 20 گیگ آخر سرعت هارد به شدت پایین اومد و به زیر 1 مگابایت در ثانیه رسید... هارد رو یبار با Hard Disk Low Level Format Too فول فرمت کردم ولی باز همونطوریه.. جالب اینه که سرعت نوشتن رو اون 20 گیگ آخر خیلی خوبه و حدودا 50 مگابایت در ثانیه هستش فقط سرعت خوندنش خیلی میاد پایین..تب Health هم هیچ اروری نشون نمیده... به خاطر حجم بالا و usb بودن هارد نرم افزار HDD Regenerator و HDAT2 هم هارد رو شناسایی نمیکنه که با اونا تستش کنم... به نظرتون هارد مشکل داره؟گارانتی سازگار هستش.

farfani
13-01-2015, 11:55
از تب health این نرم افزار عکس بدید

الان دسترسی ندارم ولی تو تب health همه گزینه ها ok هستش. اما تو دو تا عکس قبلی یکی دمای هارد و دیگه میزان بافر که شناسایی نشده غیرطبیعی نیست؟

EXTREME
13-01-2015, 13:27
الان دسترسی ندارم ولی تو تب health همه گزینه ها ok هستش. اما تو دو تا عکس قبلی یکی دمای هارد و دیگه میزان بافر که شناسایی نشده غیرطبیعی نیست؟

دمای هارد که مشخصه بافر هم مشکلی نیست معمولا با آپدیت فریم ویر و بایوس مین اون مشکل هم حل میشه که نیازی نیست

amir_82111
13-01-2015, 14:17
آقای EXTREME ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) لطفا منو راهنمایی کنید
ممنون

EXTREME
13-01-2015, 15:10
سلام.
من چند ماه پیش یه هارد اکسترنال آداپتوری WD My Book 4T خریدم 600 هزار تومان. و روش اطلاعات ریختم.دیروز گذاشتم با HD tune تب error scan تست بشه سرعتش خوب بود ولی 20 گیگ آخر سرعت هارد به شدت پایین اومد و به زیر 1 مگابایت در ثانیه رسید... هارد رو یبار با Hard Disk Low Level Format Too فول فرمت کردم ولی باز همونطوریه.. جالب اینه که سرعت نوشتن رو اون 20 گیگ آخر خیلی خوبه و حدودا 50 مگابایت در ثانیه هستش فقط سرعت خوندنش خیلی میاد پایین..تب Health هم هیچ اروری نشون نمیده... به خاطر حجم بالا و usb بودن هارد نرم افزار HDD Regenerator و HDAT2 هم هارد رو شناسایی نمیکنه که با اونا تستش کنم... به نظرتون هارد مشکل داره؟گارانتی سازگار هستش.

یک اسکن read میتونید با hd tune بگیرید و نتیجرو اینجا بزارید؟

amir_82111
13-01-2015, 16:40

عکس اول که برای رید هستش که خیلی سریع انجام میشه
عکس های دوم و سوم هم ارور اسکن 100 گیگ آخر هارد هستش که سکتور به سکتور اسکن میکنه..توو عکس سوم speed map رو فعال کردم و مشخصه که 10 گیگ آخر سرعت به شدت پایین میاد.
عکس چهارم هم دیسک مانیتور اسکن این قسمت آخر هارد هستش که خیلی نوسانش زیاده و مدام سرعت به زیر 1 مگابایت بر ثانیه میرسید
عکس پنجم هم تب Health هستش

roozbeh99
13-01-2015, 16:53
سلام دوستان

وقتی هارد رو به سیستم میزنم ب هیچ وجه دیتکت نمیشه. با ویندوز , لینوکس و دی وی دی Active Boot Disk که به صورت بوت هستش دیتکت نمیشه.
هارد وقتی به سیتم وصل میشه صدا میده (فایل صوتی صدای هارد رو آپلود کردم و لینکش رو در پائین گذاشتم ) و مشخصه که ایراد فیزیکال داره.

آیا به نظرتون واقعا ایراد فیزیکال پیدا کرده و باید بره تعمیرگاه هارد ؟
به نظرتون جای مطمئن و خوب کجاست برای این کار ؟

من چند تا سایت پیدا کردم برای تعمیرات هارد موندم کدوم رو برم. لطفا دوستان راهنمائی کنن.
اطلاعات هارد برام خیلی مهمه.

لینک فایل صوتی صدای هارد

EXTREME
13-01-2015, 18:56
سلام دوستان

وقتی هارد رو به سیستم میزنم ب هیچ وجه دیتکت نمیشه. با ویندوز , لینوکس و دی وی دی Active Boot Disk که به صورت بوت هستش دیتکت نمیشه.
هارد وقتی به سیتم وصل میشه صدا میده (فایل صوتی صدای هارد رو آپلود کردم و لینکش رو در پائین گذاشتم ) و مشخصه که ایراد فیزیکال داره.

من چند تا سایت پیدا کردم برای تعمیرات هارد موندم کدوم رو برم. لطفا دوستان راهنمائی کنن.

لینک فایل صوتی صدای هارد

بله میتونه مشکل فیزیکی پیدا کرده باشه اتصالات هارد و پاوری که به هارد میخورد رو تست کنید که خیالتون از این موضوع راحت بشه اگه درست نشد هم میتونه از هد هارد باشه هم فریم ویر هارد ولی به نظرم بیشتر هد میاد باشه

هارد ضربه خورده بود؟

amir_82111
13-01-2015, 19:00
آقای EXTREME ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) صفحه قبل واستون عکس گذاشتم.نظرتون چیه؟

Retired User
13-01-2015, 22:24
سلام
نمیدونم اینجا جاشه یا نه دقیقا
من یه سیستمی داشتم قبلا که روش هارد وسترن 1 ترا گذاشته بودم
سیستم خراب شده و میخوام اطلاعات هاردو بریزم رو لپ تاپ
پی سی دم دستم نیس الان که هاردو اونجا بذارم
کابل گرفتم واسه انتقال به لپ تاپ
برقش اینا اکی میشه ولی شناسایی نمیکنه هاردو
راه دیگه ای هست؟
ممنون

farfani
13-01-2015, 22:30
دمای هارد که مشخصه بافر هم مشکلی نیست معمولا با آپدیت فریم ویر و بایوس مین اون مشکل هم حل میشه که نیازی نیست

ممنون اینم عکس تب hleath

ولی واقعا صداش بیش از حد معمول هست. موقع خاموش کردن کامپیوتر هم به یکباره و با یک صدای تیک خاموش میشه.

TS.datarecovery
14-01-2015, 01:48
سلام دوستان

لینک فایل صوتی صدای هارد

سلام من کانون بازیابی اطلاعات رو توصیه میکنم

ata.royalfalcon
14-01-2015, 07:49

ممنون اینم عکس تب hleath

ولی واقعا صداش بیش از حد معمول هست. موقع خاموش کردن کامپیوتر هم به یکباره و با یک صدای تیک خاموش میشه.

سلام .

در پست اول ـتان اشاره كرديد كه اين هارد ديسك را جديد خريديد . در نظر داشته باشيد كه اين هارد ديسك آكبند و يا حتي كم كاركرد نبوده ! يكي از عوامل كاهش پرفورمنس و كارايي هارد ديسك فرسودگي و كاركرد زياد آن هست .

اين هارد ديسك هم از AAM پشتيباني نميكند و از اين طريق نميتوانيد صداي آن را كاهش بديد . چاره اي نداريد كه با صداي بلند آن كنار بياييد يا اينكه به فروشنده پس بديد .

farfani
14-01-2015, 08:13
سلام .

در پست اول ـتان اشاره كرديد كه اين هارد ديسك را جديد خريديد . در نظر داشته باشيد كه اين هارد ديسك آكبند و يا حتي كم كاركرد نبوده ! يكي از عوامل كاهش پرفورمنس و كارايي هارد ديسك فرسودگي و كاركرد زياد آن هست .

اين هارد ديسك هم از AAM پشتيباني نميكند و از اين طريق نميتوانيد صداي آن را كاهش بديد . چاره اي نداريد كه با صداي بلند آن كنار بياييد يا اينكه به فروشنده پس بديد .

باز هم ممنون
ولی من به عنوان هارد نو و با برچسبی که شامل مشخصات (شماره سریال مدل و......) پلمپ شده بود خریدم. ولی متاسفانه گارانتی معتبری نداره و یک هولوگرام روی خود هارد با عنوان Behi هستش. شما استادید و بهتر میدونید که در رابطه با هارد فقط بحث صدا نیست. چون خرابی اون غیر از هزینه کالا ممکنه سبب از بین رفتن تمام اطلاعات بشه که به هیچ عنوان جبران ناپذیره. منظورم این هست که ایا با توجه به اطلاعات نرم افزار hdtune والبته چندتای دیگه از جمله نرم افزار خود شرکت سیگیت که هیچ کدوم خطایی را روی هارد تشخیص ندادند میشه اطمینان کرد و بدون دغدغه از این هارد استفاده کرد . چون اگه واقعا هارد هیچ مشکلی نداشته باشه به قول شما میشه با صداش کنار اومد.

ata.royalfalcon
14-01-2015, 08:15
سلام.

عکس اول که برای رید هستش که خیلی سریع انجام میشه
عکس های دوم و سوم هم ارور اسکن 100 گیگ آخر هارد هستش که سکتور به سکتور اسکن میکنه..توو عکس سوم speed map رو فعال کردم و مشخصه که 10 گیگ آخر سرعت به شدت پایین میاد.
عکس چهارم هم دیسک مانیتور اسکن این قسمت آخر هارد هستش که خیلی نوسانش زیاده و مدام سرعت به زیر 1 مگابایت بر ثانیه میرسید
عکس پنجم هم تب Health هستش

سلام .

پيشنهاد ميكنم با استفاده از برنامه HDD Scan يكبار عمليات Surface Tests فقط براي قسمتهاي انتهايي را انجام بديد . البته با توجه به اينكه در Read مشكلي نداريد توصيه ميكنم گزينه Erase را انتخاب كنيد (در نتيجه اگر اطلاعات مهمي داريد از آنها يك كپي بگيريد) .

همانطوريكه در عكس زير ديده ميشود سكتورها براساس سرعت پاسخگويي مرتب ميشوند . اگر Response Time سكتورها بطور غير عادي زياد و غير نرمال هست (براي مقايسه از چند گيگ قسمتهاي ابتدايي هم تست بگيريد) پيشنهاد ميكنم بفرستيد گارانتي . اين مشكلي نيست كه خودتان بتوانيد حلش كنيد .

ata.royalfalcon
14-01-2015, 08:32
باز هم ممنون
ولی من به عنوان هارد نو و با برچسبی که شامل مشخصات (شماره سریال مدل و......) پلمپ شده بود خریدم. ولی متاسفانه گارانتی معتبری نداره و یک هولوگرام روی خود هارد با عنوان Behi هستش. شما استادید و بهتر میدونید که در رابطه با هارد فقط بحث صدا نیست. چون خرابی اون غیر از هزینه کالا ممکنه سبب از بین رفتن تمام اطلاعات بشه که به هیچ عنوان جبران ناپذیره. منظورم این هست که ایا با توجه به اطلاعات نرم افزار hdtune والبته چندتای دیگه از جمله نرم افزار خود شرکت سیگیت که هیچ کدوم خطایی را روی هارد تشخیص ندادند میشه اطمینان کرد و بدون دغدغه از این هارد استفاده کرد . چون اگه واقعا هارد هیچ مشکلی نداشته باشه به قول شما میشه با صداش کنار اومد.

به هر حال اين هارد ديسك آكبند نيست و كاركرد خيلي بالايي هم دارد . قبل از خريد حتماً مشاوره بگيريد و از فروشگاههاي معتبر هم خريد كنيد .

يك خودرو با كاركرد بالا و فرسوده شده را با يك خودروي نو يا كم كاركرد مقايسه كنيد بنظر خودتان كداميك احتمال بيشتري دارند كه خراب بشوند ؟ حتي با وجوديكه ظاهراً سالم هم هستند .