PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45

Ramtin 007
01-07-2014, 01:37
ضمنا من قبلا هارد مکستور ide 40داشتم اصلا نه صدای خرخر میداد نه صدای قارت هد هارد میدادهیچ نوع صدایی نمیداد الان بعد از 11 سال همچنان روی سیستم قدیمیه من داره به سلامت کار میکنه؟!الان بعد از این همه بالا رفتن تکنولوژی هارد سیگیت من انگار ماله عصر حجره!!!

P.Cworld
01-07-2014, 04:03
دوستان کسی با نرم افزار HD Sentinel کار کرده؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تو عکس بالا میشه از طریق اون منها(Offset)احیانا دیتای کالیبراسیونو 0 کرد؟؟
اگه منفی رو بزنم پیام زیرو می ده : OK بزنم؟
البته همونطور که می بینین وضعیتو OK نشون داده.

ata.royalfalcon
01-07-2014, 07:07
دوستان کسی با نرم افزار HD Sentinel کار کرده؟
تو عکس بالا میشه از طریق اون منها(Offset)احیانا دیتای کالیبراسیونو 0 کرد؟؟
اگه منفی رو بزنم پیام زیرو می ده : OK بزنم؟
البته همونطور که می بینین وضعیتو OK نشون داده.

تغيير دادن آفست ، تاثيري در SMART هارد ديسك ايجاد نميكند و فقط مقدار ديتا را بصورت مصنوعي بيشتر و يا كمتر نشان خواهد داد .

ata.royalfalcon
01-07-2014, 09:09
امروز بعد 16 روز دیتاش عدد 6 رو نشون میده
به یه تعمیر کار گفتم،گفت تا وقتیhealth عددش 100ه مشکلی نیست؟؟!!!
می شه یکی دقیقا بگه این خطای کالیبراسیون چیه و چه مشکلی ابجاد می کنه(صدا می کنه،سرعت کم می شه یا...؟؟)

Calibration Retry Count بطور كلي نشاندهنده وجود مشكل در مكانسيم Head Positioning هست كه باعث عدم توانايي در كاليبره شدن با اطلاعات Servo و يا ساير اطلاعات موجود ميشود (در این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در مورد Servo و كاليبراسيون توضیحاتی دادم) که در نتیجه هارد دیسک reset میشود و Head به Cylinder 0 و يا اينكه به Head Parking برمیگردد و دوباره عمل خواندن اطلاعات Servo و کالیبره کردن را انجام میدهد . مشكل در مكانسيم Head Positioning میتواند بخاطر وجود مشکل در Head و اجزاء متعلق به آن و یا حتی خرابی اطلاعات Servo و ... باشد . اگر احساس ميكنيد عملكرد هارد ديسك نسبت به دفعات قبل غير عادي شده (كاهش پرفورمنس ، شنيده شدن صداي تيك تيك بخاطر reset شدن چندين باره و ...) در صورتيكه گارانتي دارد بهتر هست به گارانتی ارسال شود .
اما کالیبره شدن چندباره همیشه نشاندهنده وجود مشکل نيست و یک روال عادی (Routine) باشد که هر هارد دیسک انجام میدهد ، مثلاً از آنجايي كه پلاترها در اثر تغييرات گرمايي منقبض و يا منبسط ميشوند به كاليبره شدن مجدد نياز پيدا ميكنند .

نکته دیگه : این مورد در اکثر هارد دیسکهای تولیدی سامسونگ دیده میشه و بنظر میرسه این مسئله برای هارد دیسکهای سامسونگ كاملاً عادی باشه . اگر هم از برنامه های دیگه ای مثل CrystalDiskInfo و یا حتی Hard Disk Sentinel استفاده کنید مشکلی برای هارد دیسک گزارش نمکنند ، تست کنید و اگر OK داد لازم نيست نگران باشيد .

ضمنا در برنامه hd tune تو تب health قسمتی هست که از سلامت هد هارد مطمئن بشی؟

اقا ata royalfalcon اگه شما جواب منو میدونید لطفا منو راهنمایی کنید؟؟

چندين Attribute هست كه هر كدام ميتوانند نشاندهنده وجود مشكل در Head باشد (در پايين ليست كردم) . هارد ديسك چك شود كه آيا وجود Warning در اين Attribute ها واقعاً به معني وجود مشكل در Head هست يا خير يا از جاي ديگري ناشي ميشود . 254 نوع Attribute را در اين لينك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_ATA_S.M.A.R.T._attributes) ميتونيد ببينيد .

Read Error Rate
Write Error Rate
Read Error Retry Rate
Flying height
Calibration Retry Count هم كه نشاندهنده وجود مشكل در مكانسيم Head Positioning هست .

نه چیزی نگفت گفت این صدا طبیعی! ولی این صدای شروع و پایان هارد بد جور تو اعصابم هست طوری که انگار احساس میکنم یک قطعه اهن در حال سابیدگی هست!ضمنا مگه مدلهای 14 سیگیت تک پلاتر 4k نیست؟!این صدای هد هارد باعث اصطحلاک زیاد هارد نمیشه؟منظورم خرابی زود هنگام!

فقط مدلهاي 1TB و 500GB هارد ديسكهاي سري 7200.14 هست كه تك پلاتري هست .

EXTREME
01-07-2014, 10:09
ضمنا من قبلا هارد مکستور ide 40داشتم اصلا نه صدای خرخر میداد نه صدای قارت هد هارد میدادهیچ نوع صدایی نمیداد الان بعد از 11 سال همچنان روی سیستم قدیمیه من داره به سلامت کار میکنه؟!الان بعد از این همه بالا رفتن تکنولوژی هارد سیگیت من انگار ماله عصر حجره!!!

پاور روی عملکرد هارد بعضی اوقات تاثیر میزاره برای همین گفتم با یک پاور دیگه تست کنید

Ramtin 007
01-07-2014, 10:43
اقا اکستریم اقا اتا گفتند تمام مدلهای سیگیت 14 500 و یک ترابایت تک پلاتر هستند!پس مال شما هم تک پلاتر هست که صدای هدش کمتره؟!

ضمنا اقا Ata Royalfalcon میشه منو در رابطه با صدای زیاد هد هاردم سیگیت (st31000524as ) راهنمایی کنید اسکرین شات هم از hd tune در پست قبل گذاشتم!ضمنا فایل صدای شروع به کار و همچنین فایل صدای خاموش شدن هارد یا همون هد پارکینگ رو تو پستهای قبل گذاشتم میتونید خواهشا منو راهنمایی کنید که چرا صدای هد هارد من اینقدر زیاده!!

ata.royalfalcon
01-07-2014, 12:27
اقا اکستریم اقا اتا گفتند تمام مدلهای سیگیت 14 500 و یک ترابایت تک پلاتر هستند!پس مال شما هم تک پلاتر هست که صدای هدش کمتره؟!

ضمنا اقا Ata Royalfalcon میشه منو در رابطه با صدای زیاد هد هاردم سیگیت (st31000524as ) راهنمایی کنید اسکرین شات هم از hd tune در پست قبل گذاشتم!ضمنا فایل صدای شروع به کار و همچنین فایل صدای خاموش شدن هارد یا همون هد پارکینگ رو تو پستهای قبل گذاشتم میتونید خواهشا منو راهنمایی کنید که چرا صدای هد هارد من اینقدر زیاده!!

همانطوريكه در پستهاي قبل هم گفته شد ، بنظر منهم هارد ديسك مورد نظر مشكلي ندارد و اين صدا براي اين سري ميتواند عادي باشد . آيا بغير از صدا مشكل ديگري هم داريد ؟ چون اگر Head و ساير اجزاء متعلق به آن مشكلي داشته باشد علائم آن كاملاً مشخص خواهد بود .

به هر حال اگر خيلي وسواس داريد (مشابه همان كارت گرافيكي كه تاپيكش چندين صفحه جلو رفته ولي هنوز قانع نشده بوديد) ميتونيد با مدلهاي جديدتر تعويض كنيد يا اينكه بفرستيد مراكز تخصصي تا براي شما تست كنند .

Ramtin 007
01-07-2014, 13:03
گاهی اوقات تو ویندوز سون و ایکس پی چراغ هارد روشن و هارد شروع به خرخر کردن میکنه بدون اینکه برنامه ای فعال باشه!ضمنا هارد من چند وقتیه سرعتش کمتر شده!حال نمیدونم از ویندوز هست یا هاردم؟!چون زمان بوت کامل ویندوز سون من قبلا 30 ثانیه بود ولی الان به 70 ثانیه میرسه!!ضمنا این صدای شروع به کار هاردم بدجور تو اعصابم میره!انگار داره هارد داره خراب میشه!شما میتونید این صدای هارد رو که گذاشتم بررسی کنید!؟

Ramtin 007
01-07-2014, 13:04
ضمنا هارد شما چیه اقا ata ??

ata.royalfalcon
01-07-2014, 13:48
گاهی اوقات تو ویندوز سون و ایکس پی چراغ هارد روشن و هارد شروع به خرخر کردن میکنه بدون اینکه برنامه ای فعال باشه!ضمنا هارد من چند وقتیه سرعتش کمتر شده!حال نمیدونم از ویندوز هست یا هاردم؟!چون زمان بوت کامل ویندوز سون من قبلا 30 ثانیه بود ولی الان به 70 ثانیه میرسه!!ضمنا این صدای شروع به کار هاردم بدجور تو اعصابم میره!انگار داره هارد داره خراب میشه!شما میتونید این صدای هارد رو که گذاشتم بررسی کنید!؟

گاهی اوقات تو ویندوز سون و ایکس پی چراغ هارد روشن و هارد شروع به خرخر کردن میکنه بدون اینکه برنامه ای فعال باشه!

به اين سوالي كه در تاريخ 18 فروردين و در همين تاپيك هم پرسيده بوديد (لينك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) جواب داده شد . جواب را در همان صفحه و صفحه بعدي پيگيري كنيد .

ضمنا هارد من چند وقتیه سرعتش کمتر شده!حال نمیدونم از ویندوز هست یا هاردم؟!چون زمان بوت کامل ویندوز سون من قبلا 30 ثانیه بود ولی الان به 70 ثانیه میرسه!!

پيشنهاد ميكنم مجدداً ويندوز نصب كنيد . يا اينكه با استفاده از برنامه هاي Cleaner ، هارد ديسك را از فايلهاي زائد پاكسازي و Defragment كنيد .

ضمنا این صدای شروع به کار هاردم بدجور تو اعصابم میره!انگار داره هارد داره خراب میشه!

پيشنهاد ميكنم با مدلهاي كم صداتر تعويض كنيد .

ضمنا هارد شما چیه اقا ata ??

هارد ديسك لپتاپم سيگيت هست .

Ramtin 007
01-07-2014, 14:04
یعنی شما پی سی ندارید؟صدای هارد لپتاپتون چطوره؟مخصوصا صدای روشن و خاموش شدنش؟!من برنامه های cleaner زیادی روی سیستمم نصب کردم ولی هیچ کدوم تاثیری روی سرعت نگذاشت!!بهترین برنامه برای افزاییش سرعت هارد چیه؟میتونی بگین تا من دانلود کنم؟!ضمنا من روی ویندوزم کلی برنامه نصب هست با تعویض ویندوز کلی برنامه های من پاک میشه؟!من این هارد رو برج 12 سال 91 به قیمت 275000 تومان با گارنتی دریا کامپیوتر خریدم!با تعویضش کلی ضرر میکنم!!:n28:چند تا مدل کم صدا و پرسرعت هارد 1 و 2 ترابایتی رو نام ببرید؟؟

Ramtin 007
01-07-2014, 14:29
اقا ata اینم بنچمارک hd tune که همین الان گرفتم

ata.royalfalcon
01-07-2014, 15:15
یعنی شما پی سی ندارید؟صدای هارد لپتاپتون چطوره؟مخصوصا صدای روشن و خاموش شدنش؟!من برنامه های cleaner زیادی روی سیستمم نصب کردم ولی هیچ کدوم تاثیری روی سرعت نگذاشت!!بهترین برنامه برای افزاییش سرعت هارد چیه؟میتونی بگین تا من دانلود کنم؟!ضمنا من روی ویندوزم کلی برنامه نصب هست با تعویض ویندوز کلی برنامه های من پاک میشه؟!من این هارد رو برج 12 سال 91 به قیمت 275000 تومان با گارنتی دریا کامپیوتر خریدم!با تعویضش کلی ضرر میکنم!!:n28:چند تا مدل کم صدا و پرسرعت هارد 1 و 2 ترابایتی رو نام ببرید؟؟

1. PC ندارم .
2. هارد ديسكهاي 2.5 اينچي لپتاپي كه 5400rpm هستند معمولاً خيلي كم صدا هستند .
3. اگر برنامه هاي Cleaner تاثيري نداشته پيشنهاد ميكنم يكبار win عوض كنيد . نصب نرم افزارهاي زياد و غير ضروري و وجود سرويسهاي فعال زياد كه همراه با Load شدن ويندوز اجرا ميشوند يكي از عوامل كاهش سرعت بالا آمدن ويندوز هست .
4. اگر در مورد صدا خيلي وسواس داريد من پيشنهاد ميكنم SSD درايو بخريد كه بيصدا هست . به هر حال هارد ديسكها با داشتن اجزاء متحرك نميتونند كاملاً بيصدا باشند . ميتونيد سيگيت از سري 7200.14 بخريد .

اقا ata اینم بنچمارک hd tune که همین الان گرفتم

اين تست ، نرمال هست و مسئله غير عادي ديده نميشود .

Ramtin 007
01-07-2014, 15:23
نرم افزار خوب cleaner نگفتین چه برنامه ای خوبه؟ضمنا من کل سرویسهای load غیر ضروری رو از طریق نرم افزار 360 amigo غیر فعال کردم ولی سرعت درست نشد؟!راستی سرعت هاردم تو اسکرین شات چطوره خوبه؟!ضمنا چرا گاهی اوقات موقوع روشن شدن هارد(هد هارد) اون صدای قارت رو نمیده و هارد بیصدا فعال میشه؟!ایا مشکلی داره هد هاردم؟!

Ramtin 007
01-07-2014, 15:25
راستی سیگیت باراکودا 14 یک ترابایت کم صدا هست؟!یا مثل مال من موقع روشن شدن صدای قارت هد میده؟!سرعتش از هارد من با این بنچمارکی که گذاشتم بیشتره؟؟

1376MAXIMUM
01-07-2014, 15:45
راستی سیگیت باراکودا 14 یک ترابایت کم صدا هست؟!یا مثل مال من موقع روشن شدن صدای قارت هد میده؟!سرعتش از هارد من با این بنچمارکی که گذاشتم بیشتره؟؟
اقا هارد سرو صدا داره من ۲تا هارد روسیستمم هست جفتش هم صدا میده و شبیه هم هم نیستن تازه یکیش سایلنت هست مدل گرین یکیش هم بلو هر دوتاشون صدا دارن مهم نیست مخصوصا موقعی که سیستم رو روشن میکنم با تموم قدرت میچرخن دوتاشون شما مطمئنید مال هارده ممکنه مال فن ها باشن اصلا مال هارد نباشه همه هارد ها هم یه صدایی مثل ویبره گوشی دارن یه خورده بلند تر موقع روشن شدن من روی ۵-۶ تا هارد مختلف مال سال های مختلف و مارک ها و مدل های مختلف دیدم رو هیتاچی و وسترن و سیگیت و مکستور و .... همشون صدا دارن فقط اس اس دی صدا نداره و فلش دیوی دی رایتر هم که جای خود داره اگر صداش براتون خیلی مهمه یه هارد وسترن دیجیتال گرین بخرید که وقعا بی صدا هست چه تو لود باشه چه نباشه قیمتش هم یک تراش ۲۰۰ هست و سرعتش هم مثل همین هاردتون هست اگر میخواهید خیلب سریع هم باشه میتونید بلک بخرید که خیلی گرونه ۳۳۰ من قیمت دارم که نثل این که صداش هم همچین کم نیست

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Ramtin 007
02-07-2014, 11:31
اقا ata نظرتون رو راجع به اینکه هارد من موقع روشن شدن مثلا هر 20 بار یک دفعه صدای قارت هد شنیده نمیشه علتش چیه؟ایا هد هارد من ایراد داره؟یا داره خراب میشه؟لطفا راهنمایی کنید!:n28:

Ramtin 007
02-07-2014, 15:58
اقا ata لطفا منو راهنمای کن

Ramtin 007
02-07-2014, 16:16
اقا اتا من هستم منتظرتون هستم

PeRDu
02-07-2014, 17:03
سلام خدمت همه دوستان من به یه مشکل برخوردم وقتی هارد اکسترنالم (wd 1Tb)رو وصل کردم و انلوکشو زدم سه درایو که داشتم دوتاشو آورد سومی و اسمشو عوض کرد حالا تو سومی که کلا هیچی نیست تو اونیکی درایو ها هم اسم پوشه ها هست ولی میری داخلش خالیه درحالی که حجم درایو های رو پر نشون میده ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن ؟

EXTREME
02-07-2014, 18:00
سلام خدمت همه دوستان من به یه مشکل برخوردم وقتی هارد اکسترنالم (wd 1Tb)رو وصل کردم و انلوکشو زدم سه درایو که داشتم دوتاشو آورد سومی و اسمشو عوض کرد حالا تو سومی که کلا هیچی نیست تو اونیکی درایو ها هم اسم پوشه ها هست ولی میری داخلش خالیه درحالی که حجم درایو های رو پر نشون میده ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن ؟

یک عکس از disk managment سیستم بدید

همچنین چک کنید با show hidden اطلاعات دیده میشه یا نه نشد بهترین راه ریکاوری کل پارتیشن هارد است روی یک حجم دیگر

Ramtin 007
02-07-2014, 20:47
اقا ata خواهش میکنم منو راهنمایی کنید

Ramtin 007
02-07-2014, 23:22
اقا اتا من منتظرم

Reza_It93
04-07-2014, 15:23
سلام دوستان من یک هارد 500 گیگ سیگیت خریدم مدل st500dm002 1bd1 42tata چطور مدلی هست؟!کدوم سری هست؟12 یا 14؟ضمنا تک پلاتر هست یا دو پلاتر؟4k هست یا 512؟!!

ata.royalfalcon
04-07-2014, 15:34
سلام دوستان من یک هارد 500 گیگ سیگیت خریدم مدل st500dm002 1bd1 42tata چطور مدلی هست؟!کدوم سری هست؟12 یا 14؟ضمنا تک پلاتر هست یا دو پلاتر؟4k هست یا 512؟!!
سلام .
از سری 7200.14 و تک پلاتر و 4K هست . تمام مشخصات این مدل را میتونید از Product manual بدست بیارید .

Reza_It93
04-07-2014, 15:51
ضمنا سرعتش چطوره؟سرعت این مدل بیشتره یا سرعت 1 ترابایت این مدل؟؟؟ من با hd tune تست کردم دیدم حداکثر سرعتش به 148 مگابایت در حالت خوندن میرسه و متوسط سرعتش به 115 مگابایت و اکسس تایم هم به 15.7 !!ولی سرعت مدلهای یک ترابایت رو تو سایت سرچ کردم دیدم به 220 مگابایت میرسه!!پس چرا سرعت مال من کمه؟!

ata.royalfalcon
04-07-2014, 16:00
ضمنا سرعتش چطوره؟سرعت این مدل بیشتره یا سرعت 1 ترابایت این مدل؟؟؟ من با hd tune تست کردم دیدم حداکثر سرعتش به 148 مگابایت در حالت خوندن میرسه و متوسط سرعتش به 115 مگابایت و اکسس تایم هم به 15.7 !!ولی سرعت مدلهای یک ترابایت رو تو سایت سرچ کردم دیدم به 220 مگابایت میرسه!!پس چرا سرعت مال من کمه؟!

سرعت 500GB کمتر از ST1000DM003 هست . با توجه به اینکه اختلاف قیمت بین 500GB و 1TB خیلی زیاد نیست (حدوداً 30 هزار تومن) بهترین کار این بود که 1TB را میخریدید که نه تنها دوبرابر حجم بدست میاوردید بلکه پرفورمنس بهتری داشت .

Reza_It93
04-07-2014, 16:38
به نظر شما علتش چیه که اینقدر سرعتش پایینتره!!یا شاید تو نرم افزار hd tune اینطور باشه ولی در عمل هیچ تفاوتی از لحاظ پرفورمنس نداشته باشند؟!

Ramtin 007
04-07-2014, 16:39
اقا اتا چرا سوال بقیه رو جواب میدی ولی سوال مال من و جواب نمیدی؟!!

ata.royalfalcon
04-07-2014, 17:02
به نظر شما علتش چیه که اینقدر سرعتش پایینتره!!یا شاید تو نرم افزار hd tune اینطور باشه ولی در عمل هیچ تفاوتی از لحاظ پرفورمنس نداشته باشند؟!

یکی از علتهای کمتر بودن Sequential Transfer rate پایینتر بودن Areal density در مدلهای 500GB هست که در Copy/Pastـها موثر هست . ضمناً هارد دیسکی که از لحاظ Access & Seek Time/IOPS بهتر باشد سرعت اجرای نرم افزارها و یا بوت ویندوز بیشتر خواهد بود .

Ramtin 007
04-07-2014, 17:22
چند تا سوال داشتم یکی اینکه منظورتون از Sequential Transfer rate چیه؟و Areal density چیه؟ وبه نظر شما iops بیشتر باشه بهتره یا کمتر باشه؟!

ata.royalfalcon
04-07-2014, 18:13
چند تا سوال داشتم یکی اینکه منظورتون از Sequential Transfer rate چیه؟و Areal density چیه؟ وبه نظر شما iops بیشتر باشه بهتره یا کمتر باشه؟!

منظورتون از Sequential Transfer rate چیه؟

Sequential Transfer rate سرعت هارد دیسک در انتقال اطلاعاتی كه به طور منظم و پشت سرهم روي Sectorـها قرار گرفته است را مشخص مي كند . Sequential Transfer در ترکهای بیرونی سرعت بیشتری در مقایسه با ترکهای داخلی دارد . بندرت هم پیش میاد که اطلاعات بصورت منظم و پشت سرهم (Sequential) روي Sectorـهاي هارد دیسک ذخیره شوند و بیشتر اطلاعات دچار پراکندگی (Fragment) میشوند و در نتیجه هارد دیسکی که از نظر Access Time/IOPS عملکرد بهتری داشته باشد سرعت بوت سیستم عامل و یا اجرای نرم افزار بیشتر خواهد بود .

و Areal density چیه؟

Areal density را در این پست (لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) توضیح دادم .

وبه نظر شما iops بیشتر باشه بهتره یا کمتر باشه؟!

هر چه IOPS بیشتر باشد بهتر هست .

ir22
04-07-2014, 21:01
سلام یه هارد هست که روشن نمیشه میخواستم ببینم ایا تعمیر میشم یا اینکه اطلاعاتش رو میشه برگردون

mehrabooni
04-07-2014, 21:07
سلام یه هارد هست که روشن نمیشه میخواستم ببینم ایا تعمیر میشم یا اینکه اطلاعاتش رو میشه برگردون

لطف کن مشخصات هارد رو بنویس
چطور اسیب دیده هاردت

Sent from my iPhone 5 using tapatalk

ir22
04-07-2014, 21:32
هارد 320 مکستور هست گویا نوسان برق موجبش شده خودم هم دقیقا نمیدونم روشن نمیشه

Ramtin 007
04-07-2014, 22:46
اقا اتا با این توضیح استادانه ای که شما در این لینک بالا دادید فکر کنم جواب مشکل من که اولا مربوط صدای زیاد هد موقع روشن وخاموش شدن هارد میشه رو بلدین و دوما چرا گاهی اوقات موقع روشن شدن هارد صدای قارت هد شنیده نمیشه؟؟!!

EXTREME
05-07-2014, 07:50
هارد 320 مکستور هست گویا نوسان برق موجبش شده خودم هم دقیقا نمیدونم روشن نمیشه

بایک پاور دیگه هم همینطور بود برد ایراد داره یا موتور هارد به احتمال زیاد میتونه تعمیر بشه

Amirwwe619
05-07-2014, 14:47
سلام ؛ لپ تاپم چند وقته مبگه از هارد بک آپ بگیر
اینم تستش:

مشکل چیه؟ درست میشه؟

EXTREME
05-07-2014, 15:29
سلام ؛ لپ تاپم چند وقته مبگه از هارد بک آپ بگیر
اینم تستش:

مشکل چیه؟ درست میشه؟

اوضاع هارد خرابه

فکر نکنم با hdd regenerator و فرمت سطح پایین درست بشه بهتره به یک مرکز تخصصی نشون بدید هارد رو

MaLaS_shz
05-07-2014, 16:13
به تاپیک تبدیل شد.

Ramtin 007
05-07-2014, 16:15
man montazeram agha ata

roya.rashidi
05-07-2014, 21:46
سلام . بابام هاردلپتابمو باز کرده . الان هرجا میبره میگه چون باز شده درس نمیشه. مگه خودشونم بخان تعمیر کنن هاردو باز نمیکنن؟؟؟؟؟؟

Ramtin 007
05-07-2014, 21:52
سلام اق اتا لطفا به سوالم پاسخ بده من منتظرم! به نظر شما تو نرم افزار hd tune قسمتی که بنچمارک میکنه هر هاردی که burst rate بالاتری داشته باشه بهتره یا کمتر؟!ضمنا هر هاردی که cpu usage بالترین داشته باشه بهتره یا کمتر؟!

EXTREME
05-07-2014, 22:06
سلام . بابام هاردلپتابمو باز کرده . الان هرجا میبره میگه چون باز شده درس نمیشه. مگه خودشونم بخان تعمیر کنن هاردو باز نمیکنن؟؟؟؟؟؟

یعنی قاب هارد رو باز کردن؟

هارد فقط باید تو اتاق کلین باز بشه ولی قابل بسته شدن است کجا بردید هارد رو ؟ گارانتی ؟

ata.royalfalcon
05-07-2014, 22:16
سلام اق اتا لطفا به سوالم پاسخ بده من منتظرم! به نظر شما تو نرم افزار hd tune قسمتی که بنچمارک میکنه هر هاردی که burst rate بالاتری داشته باشه بهتره یا کمتر؟!ضمنا هر هاردی که cpu usage بالترین داشته باشه بهتره یا کمتر؟!
سلام .
در برنامه HDtune هر چه قدر Burst rate بالاتر باشد بهتر هست و هر چه قدر CPU usage کمتر باشد بهتر هست .

در مورد صدایی که در ابتدای روشن شدن شنیده میشود همانطوریکه بارها گفته شد بنظرم نرمال هست . با این حال اگر قانع نمیشوید و یا اگر فکر میکنید در حال خراب شدن هست توصیه میکنم تعویض کنید . به هر حال قرار نیست که هارد دیسک عمر دائمی داشته باشند و بالاخره روزی خراب میشوند .

اتا

عطا درست هست !

Ramtin 007
05-07-2014, 22:28
من از کجا بدونم که هاردم داره خراب میشه؟!من اومدم تا تو این انجمن با شما اساتید و مدیران مشورت کنم که شما هم علتش رو نگفتید و هی پیشنهاد خرید هارد دیگه رو به من میدید!! این کار رو منم بلدم!!اما شما که به این خوبی توی اون لینک از اجزای هارد دیسک بررسی گذاشتید انتظار بیشتر میره تا علت صدای قارت شروع هارد رو بدونید؟ضمنا چرا گاهی اوقت موقع روشن شدن هارد این صدا شنیده نمیشه؟!

roya.rashidi
05-07-2014, 22:46
یعنی قاب هارد رو باز کردن؟

هارد فقط باید تو اتاق کلین باز بشه ولی قابل بسته شدن است کجا بردید هارد رو ؟ گارانتی ؟

نه گارانتی نداره . بابام باز کرده . تو حال پذاریی بازش کرده اتاق کلینش کجا بود . هر هفته میفته جون لپتابم . 1ترا بود کلی اطلاعات داشتم.
حالا میشه درس کرد ؟ خود اطلاعاتش مهمه نه هاردم.

EXTREME
06-07-2014, 09:43
نه گارانتی نداره . بابام باز کرده . تو حال پذاریی بازش کرده اتاق کلینش کجا بود . هر هفته میفته جون لپتابم . 1ترا بود کلی اطلاعات داشتم.
حالا میشه درس کرد ؟ خود اطلاعاتش مهمه نه هاردم.

هارد رو از این به بعد یادتون باشه تو اتاق کلین باید بازو بسته کرد شما باید با الکل پلاتر رو تمیز کنید که گردوخاکی روش نباشه با پنبه بعد خشک که شد سریع قاب رو بزارید کامل پیچش نکنید بزنید به پاور به مدت سه ساعت هارد کار کنه بعد قابش رو سفت کنید برای اینکارم هم باید اتاق کلین باشه چون سریع روی پلاتر خاک میشینه و مشکل ایجاد میکنه بنابراین برای بستن بهتره هارد رو ببرید بیرون به نظر من

Ramtin 007
06-07-2014, 10:25
من که گفتم کلاک کارت من همچنان داشت میرفت بالا که من جلوش رو گرفتم ضمنا چیپهای هاینیکس از قابلیت اور کلاک بالاتری نسبت به الپیدا برخوردار هست اینم نرم افزار اورکلاک کم حجم من

Ramtin 007
06-07-2014, 11:51
اقا عطا من منتظر جوابتون هستم!!

Ramtin 007
06-07-2014, 13:41
اقا عطا من منتظرم!!

MOHAMMAD2010
06-07-2014, 16:47
این صدای هارد که انگار یه چیزی کشیده میشه واسه چیه ؟ ( جالبه تو بازی ها صدا نمیده ولی بیشترین صدا رو موقع چت کردن مثلا با یاهو میده ! )

roya.rashidi
06-07-2014, 18:43
هارد رو از این به بعد یادتون باشه تو اتاق کلین باید بازو بسته کرد شما باید با الکل پلاتر رو تمیز کنید که گردوخاکی روش نباشه با پنبه بعد خشک که شد سریع قاب رو بزارید کامل پیچش نکنید بزنید به پاور به مدت سه ساعت هارد کار کنه بعد قابش رو سفت کنید برای اینکارم هم باید اتاق کلین باشه چون سریع روی پلاتر خاک میشینه و مشکل ایجاد میکنه بنابراین برای بستن بهتره هارد رو ببرید بیرون به نظر من
ممنون از پاسختون . ولی هیج کس قبول نمیکنه . میگن دیگه فایده ندراه .
اگه خودتون اشنا دارید ممنون میشم معرفی کنید .

EXTREME
06-07-2014, 19:11
ممنون از پاسختون . ولی هیج کس قبول نمیکنه . میگن دیگه فایده ندراه .
اگه خودتون اشنا دارید ممنون میشم معرفی کنید .

من که مشهدم تهران نیستم

Ramtin 007
06-07-2014, 19:45
چرا کسی منو راهنمایی نمیکنه!!!

hesamghf
06-07-2014, 20:00
سلام دوستان
من هارد لپ تاپم خراب شد و حالا می خوام هارد جدید بندازم. بعد از تعویض هارد چی کار باید بکنم ؟ نیاز به نصب ویندوز و پارتیشن بندی و ... هست ؟

ممنون

malkemid
06-07-2014, 20:15
سلام دوستان
من هارد لپ تاپم خراب شد و حالا می خوام هارد جدید بندازم. بعد از تعویض هارد چی کار باید بکنم ؟ نیاز به نصب ویندوز و پارتیشن بندی و ... هست ؟

ممنون

خوب معلومه که هست دیگه بدون ویندوز می خوای چیکار کنی؟
فقط اول پارتیشن بندی کن چون خالیه سریع تر انجام میشه..
از این سی دی های بوتیبل که نرم افزار های پارتیشن بندی دارن استفاده کن

MaLaS_shz
07-07-2014, 09:55
سلام ... هارد خونه رو یه چک کردم .... این مشکل رو داره

البته داره کار می کنه ، مشکلیم نداره که

EXTREME
07-07-2014, 10:04
سلام ... هارد خونه رو یه چک کردم .... این مشکل رو داره

البته داره کار می کنه ، مشکلیم نداره که

این به خاطر دمای هارد است سعی کنید دمای هارد رو بیارید پایین

rz21
07-07-2014, 19:58
سلام..دو تا هارد سیگیت دارم به پی سی میزنم چراغش روشن می شه و چشمک می زنه تند تند! ولی کامپیوتر نمیشناسه...همون هاردو به لپ تاپ می زنم راحت میشناسه..مشکلش چیه؟

EXTREME
07-07-2014, 20:11
سلام..دو تا هارد سیگیت دارم به پی سی میزنم چراغش روشن می شه و چشمک می زنه تند تند! ولی کامپیوتر نمیشناسه...همون هاردو به لپ تاپ می زنم راحت میشناسه..مشکلش چیه؟

به پی سی زدید از disk managment سیستم عکس بدید

namgo
07-07-2014, 20:39
سلام 1 هارد 4 ترا وسترن خریدم 645 هزار
هارد اکبند اما حجمشو نگاه میکنم زده 3.63 ترا پس بقیه حجم هارد کجا رفته من چیزی توش کپی نکردم
ضمنا برای ارشیور چکارکنم میخواهم سریال توش بریزم
ایا پارتیشن کنم یا خیر
چون 2 تا 3 ترا هم دارم همینطور هستن جواب هم نگرفتم بایت این مشکل
اگر 4 ترا بدون پارتیشن ازش استفاده بشه طوری که نمیشه ضمنا هارد اکبند نیاز به فرمت داره یا خیر فرمتش ntfs هست

Ramtin 007
07-07-2014, 20:46
اقا عطا من همچنان منتظرم خواهشا راهنمایی کنید!!!

EXTREME
07-07-2014, 21:08
سلام 1 هارد 4 ترا وسترن خریدم 645 هزار
هارد اکبند اما حجمشو نگاه میکنم زده 3.63 ترا پس بقیه حجم هارد کجا رفته من چیزی توش کپی نکردم
ضمنا برای ارشیور چکارکنم میخواهم سریال توش بریزم
ایا پارتیشن کنم یا خیر
چون 2 تا 3 ترا هم دارم همینطور هستن جواب هم نگرفتم بایت این مشکل
اگر 4 ترا بدون پارتیشن ازش استفاده بشه طوری که نمیشه ضمنا هارد اکبند نیاز به فرمت داره یا خیر فرمتش ntfs هست

هارد یک دونه پارتیشن داره ؟ اگه نداره برای استفاده باید حداقل یک پارتیشن داشته باشه چون حجمش از 2.4 ترا بیشتر است باید به صورت gpt پارتیشن بندی بشه

در مورد موضوع اول سازنئدگان هارد هر یک کیلوبایت رو 1000 بایت در نظر میگیرند در صورتی در ویندوز 1024 بایت در نظر گرفته میشه به همین دلیل هیچ هاردی حجم واقعیش نیست

namgo
07-07-2014, 21:16
هارد یک دونه پارتیشن داره ؟ اگه نداره برای استفاده باید حداقل یک پارتیشن داشته باشه چون حجمش از 2.4 ترا بیشتر است باید به صورت gpt پارتیشن بندی بشه

در مورد موضوع اول سازنئدگان هارد هر یک کیلوبایت رو 1000 بایت در نظر میگیرند در صورتی در ویندوز 1024 بایت در نظر گرفته میشه به همین دلیل هیچ هاردی حجم واقعیش نیست

ممنون منظورم اینست که الان خودش اکبند هست و وقتی بازش میکنم میتونم توش فیلم بریزم ایا باز لازم هست که پارتیشنش کنم من کلا میخواهم 1پارتیشن داشته باشه و همش مخصوص فیلم یا سریال
حالا ایا از نظر استاندارد صیح هست یا خیر

Ramtin 007
07-07-2014, 21:52
اقا اکستریم شما حداقل منو راهنمایی کن!!!

EXTREME
08-07-2014, 07:22
ممنون منظورم اینست که الان خودش اکبند هست و وقتی بازش میکنم میتونم توش فیلم بریزم ایا باز لازم هست که پارتیشنش کنم من کلا میخواهم 1پارتیشن داشته باشه و همش مخصوص فیلم یا سریال
حالا ایا از نظر استاندارد صیح هست یا خیر

یک پارتیشن هیچ مشکلی نداره ولی اگه دوست داشتید میتونید با نرم افزارهای مدیریت پارتیشن یا ویندوز پارتیشن های بیشتری درست کنید در حالت یک پارتیشن هم ایرادی نداره

namgo
08-07-2014, 10:34
ممنون اگر بخواهیم از روی یک هارد 4 ترا که 3ترا فیلم توش هست بکاپ بگیریم تو همون هارد شدنی هست
بکاپش همون اندازه حجم داره یعنی 3ترا یا خیر چون من از روی ویندوز با درایورهاش با نرم افزار Norton Ghost بکاپ میگیرم یعنی اگر 20 گیگ حجم داشته باشه همون 20 کیگ نهایت 18 گیگ حجم برام بکاپ میگیره راهی هست که حجم بکاب 3 ترا مثلا بشه 500 گیگ یا خیر

ata.royalfalcon
08-07-2014, 11:15
ممنون اگر بخواهیم از روی یک هارد 4 ترا که 3ترا فیلم توش هست بکاپ بگیریم تو همون هارد شدنی هست

اگر منظورتان اين هست كه بكآپ سه ترابايتي را مجدداً بر روي همان هارد ديسك چهار ترابايتي ذخيره كنيد ؛ اينكار شدني نيست چون حجم كافي ندارد . معمولاً بكآپها روي هارد ديسك ديگري ذخيره ميشوند نه روي همان هارد ديسك اول .

بکاپش همون اندازه حجم داره یعنی 3ترا یا خیر چون من از روی ویندوز با درایورهاش با نرم افزار Norton Ghost بکاپ میگیرم یعنی اگر 20 گیگ حجم داشته باشه همون 20 کیگ نهایت 18 گیگ حجم برام بکاپ میگیره راهی هست که حجم بکاب 3 ترا مثلا بشه 500 گیگ یا خیر

امكان ندارد كه بتونيد تا اين حد (از 3TB به 500GB) فشرده كنيد .

Ramtin 007
08-07-2014, 13:15
اقا عطا چرا به سوال من پاسخ نمیدی؟من الان چند تا پست گذاشتم ولی شما به هیچ کدومش جواب ندادی؟!لطفا منو راهنمایی کن!!!!:n28::n14:

aluminum
08-07-2014, 14:29
دوستان من جدیداً ویندوزم رو عوض کردم ولی الان به مشکل برخوردم
مشکلم اینه که یکی از درایوهام توی مای کامپیوتر نمیاد در صورتی که در نرم افزار پارتیشن مجیک دیده میشه
درایو گیم

vissoto
08-07-2014, 14:43
دوستان من جدیداً ویندوزم رو عوض کردم ولی الان به مشکل برخوردم
مشکلم اینه که یکی از درایوهام توی مای کامپیوتر نمیاد در صورتی که در نرم افزار پارتیشن مجیک دیده میشه
درایو گیم

سلام
بر my computer راست کلیک کنید و manage را بزنید.
حالا وارد disk managment شوید و بر درایو 'گیم راست کلیک کنید و change drive letter or patch را انتخاب کنید و add را انتخاب کنید و یک حرف از حروف موجود انتخاب(بخشassign the following drive letter) و ok را بزنید.

Ramtin 007
08-07-2014, 15:11
اقا ویسوتو شما جواب منو خواهشا بدید!!!

rz21
08-07-2014, 15:31
به پی سی زدید از disk managment سیستم عکس بدید
ویندوز پی سی من xp هست و دیسک منیجمنت نداره..

vissoto
08-07-2014, 15:33
ویندوز پی سی من xp هست و دیسک منیجمنت نداره..

در پنجره باز شده سمت چپ disk managment قابل مشاهده است.

Reza_It93
08-07-2014, 15:44
سلام یک هارد خریدم بردم بیرون پارتیشن بندی کنند به نظر شما خوب این کار رو انجام دادند؟مثلا primery و logicaly رو خوب انجام دادند؟!!!

rz21
08-07-2014, 16:05
در پنجره باز شده سمت چپ disk managment قابل مشاهده است.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ata.royalfalcon
08-07-2014, 16:13
سلام یک هارد خریدم بردم بیرون پارتیشن بندی کنند به نظر شما خوب این کار رو انجام دادند؟مثلا primery و logicaly رو خوب انجام دادند؟!!!

سلام .

مشكلي نيست . آيا دو نوع سيستم عامل نصب كرديد ؟

Reza_It93
08-07-2014, 16:32
بله هم سون و هم xp!! ضمنا حجم 9 مگابایت allocate فایل داره! علتش چیه!!!

EXTREME
08-07-2014, 17:03

بله خوبه مشکلی نداره ......

EXTREME
08-07-2014, 17:07

اون اشکالی نداره .....

EXTREME
08-07-2014, 17:09
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگه رو لپ تاب دو تا هارد رو میشناسه پس دو تا هارد سالم است ولی رو پی سی کلا تو دیسک مینیجمنت هم نیومده هاردتون اکسترنال است یا اینترنال؟

ata.royalfalcon
08-07-2014, 18:32

یکی از دلایلی که چند مگابایت فضای unallocated توسط ویندوز در انتهای هارد دیسک ایجاد و بعبارت بهتر رزرو میشود برای تبدیل به Dynamic کردن هارد دیسک هست . مقدار فضای رزرو شده برای اینکار ، حداقل یک مگابایت و یا فضائی معادل یک Cylinder (هر کدام که بزرگتر باشد) هست . میتونید با برنامه های مدیریت پارتیشن مثل Acronis Disk Director به پارتیشن قبلی الحاق کنید ولی بعداً که بخواهید هارد دیسک را Dynamic کنید به مشکل برخواهید خورد . پیشنهاد میکنم کاری به کار آن نداشته باشید .

نکته آموزشی : گاهی اوقات یک فضای unallocated که معمولاً بیشتر از 7.8 مگابایت هست در ابتدای هارد دیسک وجود دارد ، معمولاً بدین معنی هست که هیچ پارتیشن Primary وجود ندارد و در واقع کل فضای هارد دیسک بصورت یک پارتیشن Extended هست . در نتیجه ویندوز یک فضای کوچکی در ابتدای آن برای مدیریت و اداره کردن صحیح آن پارتیشن Extended رزرو میکند . به هیچ عنوان حذف و یا الحاق کردن آن به فضای پارتیشن شده بعدی توصیه نمیشود در غیر اینصورت دیگر نمیتوان به اطلاعات دسترسی داشت .

rz21
08-07-2014, 18:46
اگه رو لپ تاب دو تا هارد رو میشناسه پس دو تا هارد سالم است ولی رو پی سی کلا تو دیسک مینیجمنت هم نیومده هاردتون اکسترنال است یا اینترنال؟
اکسترنال هست... یک تلوزیون سونی جدیدا گرفتیم و دو تا هاردو زدم بهش... از اون موقع به بعد اینطوری شده.

Reza_It93
08-07-2014, 19:48
میتونید در رابطه با دینامیک کردن هارد بیشتر توضیح بدید؟ضمنا مال من unlocate انتهای پارتیشن و به حجم 9 مگابایت هست!!

ata.royalfalcon
08-07-2014, 20:01
میتونید در رابطه با دینامیک کردن هارد بیشتر توضیح بدید؟

دیسکهای داینامیک بیشتر برای RAID استفاده میشوند .

ضمنا مال من unlocate انتهای پارتیشن و به حجم 9 مگابایت هست!!

اشاره کردم که حداقل این فضای unallocated یک مگابایت هست یعنی میتواند بیشتر هم بشود .

roya.rashidi
08-07-2014, 20:19
ببخشید باز مزاحم شدم .
کسی تو تهران تعمیرگاه هارد اشنا داره که بتونم هارد باز شدمو درس کنه . بابام دوباره رفته همه میگن چون خودتون باز کردید دیگه درس نمیشه
جناب
EXTREME ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اگه مشهدم اشنا دارید و مطمعنید درس میشه با پست بفرستم براتون
واقعا ممنون .

Reza_It93
08-07-2014, 20:39
دیسک دینامیک بهتره یا عادی(که من نمیدونم اسمش چیه) یعنی من تبدیل به دینامیک کنم یا همین حالت بهتره!!!ضمنا میتونم فضای 9 مگابایت رو به 1 مگابایت برسونم!!ضمنا primeri یا logical چی هست اصلا؟؟؟

Ramtin 007
08-07-2014, 20:41
سلام چطور به بقیه دوستان جواب میدین ولی سوال من که خیلی مهم و حیاتی هست رو جواب نمیدید؟؟؟؟خواهشا راهنمایی کنید!!:n14:

ata.royalfalcon
08-07-2014, 21:11
دیسک دینامیک بهتره یا عادی(که من نمیدونم اسمش چیه) یعنی من تبدیل به دینامیک کنم یا همین حالت بهتره!!!

Basic گفته میشود . پارتیشنهای هارد دیسک شما هیچ مشکلی ندارد و لازم نیست چیزی را تغییر بدید .

ضمنا میتونم فضای 9 مگابایت رو به 1 مگابایت برسونم!!

همانطوریکه قبلاً هم اشاره کردم ، حتی میتونید این فضای unallocated را به پارتیشنهای مجاور اضافه (merge) کنید تا هیچ اثری از آن دیده نشود ولی من پیشنهاد میکنم به چیزی دست نزنید .

ضمنا primeri یا logical چی هست اصلا؟؟؟

این پست (لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) را بخونید .

EXTREME
08-07-2014, 22:13
دیسک دینامیک بهتره یا عادی(که من نمیدونم اسمش چیه) یعنی من تبدیل به دینامیک کنم یا همین حالت بهتره!!!ضمنا میتونم فضای 9 مگابایت رو به 1 مگابایت برسونم!!ضمنا primeri یا logical چی هست اصلا؟؟؟

حالت داینامیک نکنید همین حالت بیسیک برای شما بهتر است

EXTREME
08-07-2014, 22:15
ببخشید باز مزاحم شدم .
کسی تو تهران تعمیرگاه هارد اشنا داره که بتونم هارد باز شدمو درس کنه . بابام دوباره رفته همه میگن چون خودتون باز کردید دیگه درس نمیشه
جناب
EXTREME ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اگه مشهدم اشنا دارید و مطمعنید درس میشه با پست بفرستم براتون
واقعا ممنون .

یک نفر رو میشناختم دیگه نیست تعمیرکارهای دیگرو نمیشناسم

Reza_It93
08-07-2014, 22:21
دوست من حالا دینامیک با بیسیک چه فرقی از لحاظ سرعت داره؟!ضمنا تو قسمت تنظیمات بایوس مادربرد من سه گزینه برای هارد وجود داره که الان روی حالت ide هست یک گزینه Ahdi و یک گزینه دیگر که Raid هست به نظر شما با تغییر به حالت Ahdi سرعت هارد بالاتر میره یا نه؟!

EXTREME
08-07-2014, 22:24
سلام چطور به بقیه دوستان جواب میدین ولی سوال من که خیلی مهم و حیاتی هست رو جواب نمیدید؟؟؟؟خواهشا راهنمایی کنید!!:n14:

جواب شما دوست عزیز در پست های قبلی داده شده است...

EXTREME
08-07-2014, 22:28
دوست من حالا دینامیک با بیسیک چه فرقی از لحاظ سرعت داره؟!ضمنا تو قسمت تنظیمات بایوس مادربرد من سه گزینه برای هارد وجود داره که الان روی حالت ide هست یک گزینه Ahdi و یک گزینه دیگر که Raid هست به نظر شما با تغییر به حالت Ahdi سرعت هارد بالاتر میره یا نه؟!

اون چیزی که در بایوس است مربوط به رید سخت افزاری میشه که حداقل دو تا هارد باید داشته باشید

حالت ahci یک قابلیتی در هارد است برای دسترسی سریعتر و محلی به اطلاعات مورد نظر که سرعت دسترسی به اطلاعات را به صورت محلی افزایش میده و نسبت به ide بهتره

اون داینامیک برای رید نرم افزاری است که تاثیرش به اندازه رید سخت افزاری نیست و به نظر من در همون حالت بیسیک کار کنید مشکلی نداره بعضی اوقات رید نرم افزاری ممکن است مشکلاتی را هم ایجاد بکند

EXTREME
08-07-2014, 22:30
اکسترنال هست... یک تلوزیون سونی جدیدا گرفتیم و دو تا هاردو زدم بهش... از اون موقع به بعد اینطوری شده.

روی پی سی وقتی هارد رو میزنید تو دیوایس مینیجر چیزی نمیاد ؟

به نظر من در پی سی ویندوز رو عوض کنید و درایورهای سیستم و بایوس مین رو به روز کنید و دوباره تست کنید بهتره روی یک پی سی دیگه هم تست یشه

rz21
08-07-2014, 22:37
روی پی سی وقتی هارد رو میزنید تو دیوایس مینیجر چیزی نمیاد ؟

به نظر من در پی سی ویندوز رو عوض کنید و درایورهای سیستم و بایوس مین رو به روز کنید و دوباره تست کنید بهتره روی یک پی سی دیگه هم تست یشه
توی دیوایس منیجر هم چیزی نمیاد!! آخه قبلا با همین درایور ها میومد! ممنون از راهنمایی.:n16:

Reza_It93
08-07-2014, 23:30
حالا من روی حالت ahci بزارم یا نه؟1ضمنا من از یکی شنیدم روی این حالت تو ویندوز xp هارد شناسایی نمیشه؟!ایا درست هست یا نه؟!ضمنا شما پیشنهاد میکنید روی ahci بگذارم!!!

ata.royalfalcon
09-07-2014, 05:45
حالا من روی حالت ahci بزارم یا نه؟1ضمنا من از یکی شنیدم روی این حالت تو ویندوز xp هارد شناسایی نمیشه؟!ایا درست هست یا نه؟!ضمنا شما پیشنهاد میکنید روی ahci بگذارم!!!

میتونید روی AHCI بذارید ولی ویندوز بالا نمیاد و میبایستی مجدداً ویندوز نصب کنید .

EXTREME
09-07-2014, 08:25

شما باید یک حالت رو انتخاب کنید بعد ویندوز رو روش نصب کنید بعد از نصب ویندوز اگه بخواین تغییر بدید سیستم عامل بالا نمیاد

xp هم در حالت عادی ساپورت نمیکنه ولی با نصب درایور ahci یا با استفاده از ویندوز xp های دستکاری شده میشه از این قابلیت به شرطی که بایوس مین و هارد ساپورت کنن استفاده کرد

Reza_It93
09-07-2014, 11:57
حال با این حساب من رو حات ahci بزارم یا نه؟!منظورم اینکه سرعت هاردم چند برابر میشه؟!می ارزه اصلا چنین کاری؟! روی عمر هارد چه تاثیری داره!!!!

EXTREME
09-07-2014, 12:54
حال با این حساب من رو حات ahci بزارم یا نه؟!منظورم اینکه سرعت هاردم چند برابر میشه؟!می ارزه اصلا چنین کاری؟! روی عمر هارد چه تاثیری داره!!!!

تاثیر ahci رو بهتون گفتم در طریقه دسترسی به صف اطلاعات است اونطوری نیست که سرعت هارد چند برابر بشه این موضوع به عمر هارد مربوط نیست

اگه سون یا 8 نصب میکنید همون ahci خوبه

Reza_It93
09-07-2014, 13:30
ویندوز سون دارم الان رو حالت ahci بزارم ویندوزم کار میکنه؟! و ضمنا اگه باز برگردونم رو حالت ide ویندوز سونم مثل قبل کار میکنه؟!

EXTREME
09-07-2014, 13:58
ویندوز سون دارم الان رو حالت ahci بزارم ویندوزم کار میکنه؟! و ضمنا اگه باز برگردونم رو حالت ide ویندوز سونم مثل قبل کار میکنه؟!

عرض کردم روی هر مودی ویندوز نصب کنید رو اون مود میتونید کار کنید اگه روی مود ide ویندوز نصب کنید نمیتونید به مود ahci ببرید بلواسکرین موقع بوت میاد یا سیستم بوت نمیشه باید روی مود ahci ویندوز نصب کنید تا روی اون مود کار کنید برعکسش هم همینطوریه

Reza_It93
09-07-2014, 14:51
منظورم اینه که الان برای امتحان رو حالت ahci بزارم ببینم سیستمم بوت میشه یا نه اگه بوت نشد برگردونم به حالت ide ایا ویندوزم از کار میفته؟!!!

EXTREME
09-07-2014, 20:06
منظورم اینه که الان برای امتحان رو حالت ahci بزارم ببینم سیستمم بوت میشه یا نه اگه بوت نشد برگردونم به حالت ide ایا ویندوزم از کار میفته؟!!!

بزارید ahci بوت نمیشه دوباره بزارید ide بوت میشه

Ramtin 007
10-07-2014, 11:54
سلام هارد 500 گیگابایت سیگیت باراکودا 14 سرعتش بیشتره یا هارد سیگیت یک ترابایت باراکودا 12 مدل st31000524as????

behking
11-07-2014, 20:50
سلام
من یک هارد سه ترا توشیبا خریدم از همون اول تق تق می کرد و وسط انتقال فایل های حجیم یکدفعه سرعتش تا 7 مگ افت می کرد ولی این یکی دو سه روز خیلی وضعش بد شده بود و با آزمایشی که با HD tune کرده بودم خطا داده بود
rellocated sector count 1566 و
rellocated event count 2002
current pending sector 8
که تعداد بد سکتور ها اول امروز از 611 و دومی 1224شروع شد و هر چند ساعت یک بار که تست می گرفتم زیاد می شد :n21::n30::n28:
خلاصه کنم با تست هایی که انجام دادم فهمیدم که این بد سکتور ها در آخر درایو قرار دارند و با unlocated کردن 80 گیگ آخر هارد دیگه نه صدای تق تق میاد و سرعت انتقال فایل های حجیم هم کاملا طبیعی شده یعنی من مشکلی ندارم:n01: ولی خطاهای بالا هنوز توی hd tune نشون داده میشه :n27:.
حالا سوالم اینه چند ماه از گارانتی هارد مونده ولی من یه 60 کیلومتر با نمایندگی گارانتی فاصله دارم با این اقداماتی که من کردم آیا احتمال داره که وضعیت هارد خراب تر بشه و کار دستم بده چون الان از وضعیت و کارایی هارد راضیم و یک روز از زندگی زدن و رفتن برای گارانتی سرو کله زدن :n25::n24:و 2 ترا هارد خالی پیدا کردن برام دردسر هست .

ممنون راهنمایی کنید

EXTREME
11-07-2014, 21:44
سلام
من یک هارد سه ترا توشیبا خریدم از همون اول تق تق می کرد و وسط انتقال فایل های حجیم یکدفعه سرعتش تا 7 مگ افت می کرد ولی این یکی دو سه روز خیلی وضعش بد شده بود و با آزمایشی که با HD tune کرده بودم خطا داده بود
rellocated sector count 1566 و
rellocated event count 2002
current pending sector 8
که تعداد بد سکتور ها اول امروز از 611 و دومی 1224شروع شد و هر چند ساعت یک بار که تست می گرفتم زیاد می شد :n21::n30::n28:
خلاصه کنم با تست هایی که انجام دادم فهمیدم که این بد سکتور ها در آخر درایو قرار دارند و با unlocated کردن 80 گیگ آخر هارد دیگه نه صدای تق تق میاد و سرعت انتقال فایل های حجیم هم کاملا طبیعی شده یعنی من مشکلی ندارم:n01: ولی خطاهای بالا هنوز توی hd tune نشون داده میشه :n27:.
حالا سوالم اینه چند ماه از گارانتی هارد مونده ولی من یه 60 کیلومتر با نمایندگی گارانتی فاصله دارم با این اقداماتی که من کردم آیا احتمال داره که وضعیت هارد خراب تر بشه و کار دستم بده چون الان از وضعیت و کارایی هارد راضیم و یک روز از زندگی زدن و رفتن برای گارانتی سرو کله زدن :n25::n24:و 2 ترا هارد خالی پیدا کردن برام دردسر هست .

ممنون راهنمایی کنید

بدسکتور اگه تعمیر نشه تعدادش زیاد میشه و حجم بیشتری مشکل دار میشه با این تعداد بدسکتور و relocated بعید میدونم نرم افزاری قابل تعمیر بشه اگه هارد گارانتی داره به نظر من ازش استفاده کنید

mohsen19x
12-07-2014, 19:28
سلام من یک هارد مکشتور 320 دارم که خیلی کم ازش استفاده میکنم ...ولی یک مدتی هست وقتی میخوام فایلی کپی یا رایت کنم خیلی سرعتش پایین میاد مثلا یک رایت 8 دقیقه ایی به 30 دقیقه میرسه و بعضی مواقع هارد یک صدای جیک میده و ...... مشکل از کجاست ؟؟؟؟
جالب اینکه hd tune هم هیچ خطایی نمیگیره

EXTREME
12-07-2014, 21:12
سلام من یک هارد مکشتور 320 دارم که خیلی کم ازش استفاده میکنم ...ولی یک مدتی هست وقتی میخوام فایلی کپی یا رایت کنم خیلی سرعتش پایین میاد مثلا یک رایت 8 دقیقه ایی به 30 دقیقه میرسه و بعضی مواقع هارد یک صدای جیک میده و ...... مشکل از کجاست ؟؟؟؟
جالب اینکه hd tune هم هیچ خطایی نمیگیره

هارد که سالم است ؟

مشکلات نرم افزاری نداره سیستم مثل ویندوز یا ویروس ؟

هارد رو حتما یک دور دیفرگمنت کنید ببینید نتیجه چی میشه

mohsen19x
12-07-2014, 21:43
هارد که سالم است ؟

مشکلات نرم افزاری نداره سیستم مثل ویندوز یا ویروس ؟

هارد رو حتما یک دور دیفرگمنت کنید ببینید نتیجه چی میشه

با چه نرم افزاری دیفرگمنت کنم ؟؟؟؟ در دیفرگمنت هم سرعت کم میشه .... هارد هم اصلا ضربه نخورده ............

EXTREME
12-07-2014, 22:39
با چه نرم افزاری دیفرگمنت کنم ؟؟؟؟ در دیفرگمنت هم سرعت کم میشه .... هارد هم اصلا ضربه نخورده ............

با خود ویندوز میشه دیفرگمنت کرد

سرعت کار با سیستم چطور است ؟ سرعت کارهای ویندوزی هم پایین است ؟

mohsen19x
12-07-2014, 23:16
با خود ویندوز میشه دیفرگمنت کرد

سرعت کار با سیستم چطور است ؟ سرعت کارهای ویندوزی هم پایین است ؟

سرعت کا با ویندوز خوبه پخش فیلم ... پخش موزیک ... خوب و عادی هست ....موقع رایت و کپی اتفاق رخ میده

8701488
12-07-2014, 23:59
وقت بخیر
دوستان و بزرگان یه کمکی هم به من بکنن
داستان از این قراره که من دو تا هارد دارم یه 320 و یه 500 که روی 320 ویندوز نصبه
چند وقتی میشد که هارد 320 ارور ریلوکیتد و اسپین ریترای میداد اما چون عددش تغییر نمیکرد منم کاری به کارش نداشتم
دیروز که داشتم با سی دی هایرن ور میرفتم به یه نرم افزار برخوردم شبیه اچ دی تیون که اطلاعات هارد 320 رو اینطوری نشون میداد

وقتی روی caution کلیک کردم یه پنجره باز شد که میشد سه تا پارامتر هارد رو تغییر داد

و وقتی ریلوکیتد سکتور ها رو تا یه حدودی تغییر میدادم حالت هارد از اخطار به خوب تغییر پیدا میکرد یعنی اینطوری

منم جو گرفتم رفتم هرسه پارامتر رو توی هر دو تا هارد تا اخر بالا بردم و اپلای رو زدم اما این تموم ماجرا نبود
بعد از ظهر بود که با کندی سرعت کامپیوتر مواجه شدم و ویندوز هم تا مرز هنگ شدن پیش رفته بود دوباره نرم افزار رو بالا اوردم و متوجه شدم دمای هارد خیلی بالا رفته
سریعا در کیس رو برداشتم و دما رو پایین اوردم و از ترسم دوباره پارامتر ها رو به حالت دیفالت برگردوندم

حالا سوال اول من اینه که ایا کار هایی که کردم باعث شد یا یه اتفاق بود
و سوال دوم این که اگه این کاری که کردم موثره کدوم پارامتر ها رو و تا چه حدی بالا ببرم تا دیگه هارد روی حالت caution نباشه و روی good بمونه ؟؟؟

لطفا پاسخ من رو بدین

ata.royalfalcon
13-07-2014, 07:41
وقت بخیر
دوستان و بزرگان یه کمکی هم به من بکنن
داستان از این قراره که من دو تا هارد دارم یه 320 و یه 500 که روی 320 ویندوز نصبه
چند وقتی میشد که هارد 320 ارور ریلوکیتد و اسپین ریترای میداد اما چون عددش تغییر نمیکرد منم کاری به کارش نداشتم
دیروز که داشتم با سی دی هایرن ور میرفتم به یه نرم افزار برخوردم شبیه اچ دی تیون که اطلاعات هارد 320 رو اینطوری نشون میداد

وقتی روی caution کلیک کردم یه پنجره باز شد که میشد سه تا پارامتر هارد رو تغییر داد

و وقتی ریلوکیتد سکتور ها رو تا یه حدودی تغییر میدادم حالت هارد از اخطار به خوب تغییر پیدا میکرد یعنی اینطوری

منم جو گرفتم رفتم هرسه پارامتر رو توی هر دو تا هارد تا اخر بالا بردم و اپلای رو زدم اما این تموم ماجرا نبود
بعد از ظهر بود که با کندی سرعت کامپیوتر مواجه شدم و ویندوز هم تا مرز هنگ شدن پیش رفته بود دوباره نرم افزار رو بالا اوردم و متوجه شدم دمای هارد خیلی بالا رفته
سریعا در کیس رو برداشتم و دما رو پایین اوردم و از ترسم دوباره پارامتر ها رو به حالت دیفالت برگردوندم

حالا سوال اول من اینه که ایا کار هایی که کردم باعث شد یا یه اتفاق بود
و سوال دوم این که اگه این کاری که کردم موثره کدوم پارامتر ها رو و تا چه حدی بالا ببرم تا دیگه هارد روی حالت caution نباشه و روی good بمونه ؟؟؟

لطفا پاسخ من رو بدین

سلام .

تغيير دادن Threshold بطور دستي ، تاثيري و تغييري در SMART هارد ديسك ايجاد نميكند و فقط حد آستانه را بصورت مصنوعي بيشتر و يا كمتر نشان خواهد داد . اينكار باعث افزايش دماي هارد ديسك هم نميشود . اگر دماي هارد ديسك بالا هست حتماً از فن جهت كولينگ آن استفاده كنيد .

EXTREME
13-07-2014, 08:36
سرعت کا با ویندوز خوبه پخش فیلم ... پخش موزیک ... خوب و عادی هست ....موقع رایت و کپی اتفاق رخ میده

مشکلات ویندوزی و ویروس میتونه باعث این موضوع بشه یا درست نصب نشدن درایورها این موارد رو تست کنید درست نشد با یک پاور دیگه سیستم رو چک کنید

Ahmad77888
14-07-2014, 17:21
سلام دوستان من یه هارد وسترن دیجیتال 160 گیگ دارم چند وقت پیش خراب شد هرجا بردمش گفتن بوردش سوخته و با تعویض بورد درست میشه، بخاطر محتویاتش خیلی لازمش دارم. کلی هم گشتم نتونستم بوردش رو پیدا کنم. خواستم ببینم اگه یه هارد دیگه دقیقا با همین مشخصات بخرم میتونم با عوض کردن بورد این هارد سوخته رو احیا کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

zhramb
16-07-2014, 15:15
سلام دوستان عزیز
حدود دو سه روز هست که بعد از چند دقیقه شاید 15 دقیقه روشن بودن لپ تاپ چراغ هارد ثابت میشه و یا هنگ میکنه و تنها راه من خاموش کردن با کلید پاوره یا یهو خودش خاموش میشه. یکی دوبار هم موقع بوت یهو خاموش شده.به نظرتون مشکل سخت افزاریه یا نرم افزاری؟ امیدوارم با کمکتون بتونم قبل از آسیب جدی به سیستم مشکلو حل کنم.
ممنون از همگی

EXTREME
16-07-2014, 19:11
سلام دوستان عزیز
حدود دو سه روز هست که بعد از چند دقیقه شاید 15 دقیقه روشن بودن لپ تاپ چراغ هارد ثابت میشه و یا هنگ میکنه و تنها راه من خاموش کردن با کلید پاوره یا یهو خودش خاموش میشه. یکی دوبار هم موقع بوت یهو خاموش شده.به نظرتون مشکل سخت افزاریه یا نرم افزاری؟ امیدوارم با کمکتون بتونم قبل از آسیب جدی به سیستم مشکلو حل کنم.
ممنون از همگی

موقع بوت هارد موتورش از کار افتاده یا خود لپ تاب خاموش شده ؟

اگر میتونید یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدید اگه هارد ایراد نداشته باشه یا از اتصالات هارد است یا مشکل جدی تر است مثلا از باتری یا برد اصلی لپ تاب

zhramb
16-07-2014, 23:08
موقع بوت هارد موتورش از کار افتاده یا خود لپ تاب خاموش شده ؟

موقعی که تو ویندوزه چراغ هارد خاموش میشه و هنگ میکنه. بعضی وقتها هم موقع بوت شدن چراغ هارد روشن میمونه بعد از چند ثانیه خود لپ تاپ خاموش میشه. یا انقدر منتظر میمونه تا خودم خاموشش کنم.
اینم از عکس ممنون

EXTREME
17-07-2014, 10:05
موقعی که تو ویندوزه چراغ هارد خاموش میشه و هنگ میکنه. بعضی وقتها هم موقع بوت شدن چراغ هارد روشن میمونه بعد از چند ثانیه خود لپ تاپ خاموش میشه. یا انقدر منتظر میمونه تا خودم خاموشش کنم.
اینم از عکس ممنون

هاردتون بدسکتور داره با نرم افزار hdd regenerator به صورت بوتیبل در مود scan and repair هارد رو به طور کامل اسکن کنید برای خاموش شدن خود به خود لپ تاب حتما لپ تاب رو به گارانتی نشون بدید

zhramb
17-07-2014, 14:00
هاردتون بدسکتور داره با نرم افزار hdd regenerator به صورت بوتیبل در مود scan and repair هارد رو به طور کامل اسکن کنید برای خاموش شدن خود به خود لپ تاب حتما لپ تاب رو به گارانتی نشون بدید
فکر میکنم از قسمت وارنینگ پی بردین. میشه یه تحلیل کوچولوی یه خطی بهم بدین؟ از اعداد موجود. مرسی

ata.royalfalcon
17-07-2014, 15:08
فکر میکنم از قسمت وارنینگ پی بردین. میشه یه تحلیل کوچولوی یه خطی بهم بدین؟ از اعداد موجود. مرسی

Current Pending Sector Count سکتورهایی هستند که بدلايلي مثلاً پيدا شدن يك ارور در هنگام خواندن توسط کنترلر علامت گذاری میشوند و اگر در دفعات بعدي ، عملیات نوشتن بر روی این سکتورها بدون مشکل و با موفقیت انجام شود پس مقدار Current Pending Sector Count کاهش پیدا میکند در غیر اینصورت آدرس آن سکتور مشکلدار به G-list اضافه و با سکتورهای سالم remap خواهند شد . پس از remap شدن ، مقدار Current Pending Sector Count کم و به مقدار Reallocated Sectors Count اضافه میشود .

Ramtin 007
17-07-2014, 16:04
اقا عطا اینقدر خوب به سوال دوستان به صورت کارشناسی پاسخ میدی چرا به سوال من راجع به صدای هد هارد جواب نمیدی؟!!!

EXTREME
17-07-2014, 16:21

یک اسکن با اون نرم افزار انجام بدید و نتیجرو بگید

zhramb
17-07-2014, 22:21
من از خیر کل دیتاهام گذشتم و هارد رو فرمت کردم چون شنیده بودم که بعد از فرمت از سکتورهای خراب صرف نظر میشه. الان تابحال یک بار دیگه هنگ کرده. یه چیز دیگه اینکه قبل از این فرمت چندبار اومدم ارور اسکن کنم که چون مدتش طولانی میشد وسطش قطع میشد ولی دوتا از سکتورهارو خراب نشون میداد. الان دوباره اونارو داره خراب نشون میده. اگه ایشالله این اسکن کامل بشه عکسشو میذارم.

EXTREME
18-07-2014, 10:31
من از خیر کل دیتاهام گذشتم و هارد رو فرمت کردم چون شنیده بودم که بعد از فرمت از سکتورهای خراب صرف نظر میشه. الان تابحال یک بار دیگه هنگ کرده. یه چیز دیگه اینکه قبل از این فرمت چندبار اومدم ارور اسکن کنم که چون مدتش طولانی میشد وسطش قطع میشد ولی دوتا از سکتورهارو خراب نشون میداد. الان دوباره اونارو داره خراب نشون میده. اگه ایشالله این اسکن کامل بشه عکسشو میذارم.

شما باید low level format میکردید نه فرمت معمولی فرمت معمولی کاری نمیتونه بکنه

Ahmad77888
18-07-2014, 15:05
سلام دوستان من یه هارد وسترن دیجیتال 160 گیگ دارم چند وقت پیش خراب شد هرجا بردمش گفتن بوردش سوخته و با تعویض بورد درست میشه، بخاطر محتویاتش خیلی لازمش دارم. کلی هم گشتم نتونستم بوردش رو پیدا کنم. خواستم ببینم اگه یه هارد دیگه دقیقا با همین مشخصات بخرم میتونم با عوض کردن بورد این هارد سوخته رو احیا کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

دوستان کسی جواب منو نمیده؟

payam178
19-07-2014, 01:40
سلام دوستان
بنظرتون مشکل هارد من چیه؟

پیشاپیش سپاس:n16:

EXTREME
19-07-2014, 09:34
سلام دوستان
بنظرتون مشکل هارد من چیه؟

پیشاپیش سپاس:n16:

هاردتون relocated sector داره و ریمارک شده است ببینید بعد از 10 روز به تعدادش اضافه میشه یا نه اگه زیاد بشه معمولا برای برطرف کردنش راه حل نرم افزاری نیست شاید با فرمت سطح پایین یا hdd regen درست بشه

zhramb
19-07-2014, 10:22
یک اسکن با اون نرم افزار انجام بدید و نتیجرو بگید

من با سی دی ویندوز فرمت کردم. فکر کنم منظور شما استفاده از نرم افزار خاصی هست. پیشنهاد شما چیه؟

ممنون مشم اگه یه نگهی به این عکس بندازید:n16:

EXTREME
19-07-2014, 10:36
من با سی دی ویندوز فرمت کردم. فکر کنم منظور شما استفاده از نرم افزار خاصی هست. پیشنهاد شما چیه؟

ممنون مشم اگه یه نگهی به این عکس بندازید:n16:

نرم افزار hdd low level format tools در مجموعه نرم افزارهای hiren boot cd است اگه تک هارد دارید

اگه دو تا هارد دارید این هارد رو به عنوان هارد دوم بزارید و با نرم افزار ویندوزش اون هارد رو فرمت سطح پایین بکنید

Reza_It93
19-07-2014, 15:42
سلام من یه سوال داشتم میخواستم ببینم هارد 1 ترابایت سیگیت باراکودا 14 سرعت بیشتری داره یا هارد 2 ترابایت سیگت باراکودا 14؟!ضمنا ورژن جدیدتری از این هاردها ساخته نشده که کارایی بهتری داشته باشه؟!

ata.royalfalcon
19-07-2014, 19:48
سلام من یه سوال داشتم میخواستم ببینم هارد 1 ترابایت سیگیت باراکودا 14 سرعت بیشتری داره یا هارد 2 ترابایت سیگت باراکودا 14؟!ضمنا ورژن جدیدتری از این هاردها ساخته نشده که کارایی بهتری داشته باشه؟!

سلام .

این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را بررسی کنید . البته تست کاملی هم نیست (مثلاً از Random Access و File Benchmark و ... تستی گرفته نشده) . ورژن جدیدتر Desktop HDD.15 هست که فقط در حجمهای 4 و 5 ترابایتی موجود هست .

Reza_It93
19-07-2014, 20:54
تو این بنچمارک که 1 ترابایت سریعتر بود علتش چیه؟!

amir1230
19-07-2014, 21:33
سلام دوستان
من هادرم ر با برنامه hd regenarator اسکن کردم.3 تا delay sector پیدا کرد. که بین سکورهای 0 تا 8000000 قرار داند.
حالا برای رفع این delay sector ها باید چیکار کنم؟

EXTREME
19-07-2014, 22:25
سلام دوستان
من هادرم ر با برنامه hd regenarator اسکن کردم.3 تا delay sector پیدا کرد. که بین سکورهای 0 تا 8000000 قرار داند.
حالا برای رفع این delay sector ها باید چیکار کنم؟

اگه با اسکن و ریپیر درست نشد و با فرمت سطح پایین هم درست نشه نرم افزاری قابل حل نیست

zhramb
20-07-2014, 09:39
دوستان لپتاپ خواهرم بعضی وقتا موقعی که روشن میشه (همه چراغهاش روشن میشه) اما مانیتورش تاریک میمونه. حتی صفحه اول که مشخصات رو باید نشون بده هم نمیاد. به نظرتون مشکل چی میتونه باشه؟:n13:
ممنون

EXTREME
20-07-2014, 17:09
دوستان لپتاپ خواهرم بعضی وقتا موقعی که روشن میشه (همه چراغهاش روشن میشه) اما مانیتورش تاریک میمونه. حتی صفحه اول که مشخصات رو باید نشون بده هم نمیاد. به نظرتون مشکل چی میتونه باشه؟:n13:
ممنون

این مشکل فکر نکنم از هارد باشه lcd رو جلو عقب ببرید تصویر نیومد یا میتونه از برد اصلی باشه یا اتصال lcd به برد اصلی

بدون باتری هم تست کنید

re181za
21-07-2014, 12:32
با سلام
خواستم وین لپ تاپ دل 5010 مادرم را عوض کنم
دو وین بود 7 و xp
موقع انتخاب درایو خواستم بی خیال دو وین بودنش بشم
درایو xp را پاک کردم
چند تا درایو های دیگه هم باهاش پرید
( حدود 6 تا درایو داشت)
کلی اطلاعات روش هست
راهنمایی میخوام
ممنون میشم

re181za
21-07-2014, 12:36
با سلام
دو وین بود 7 و xp
درایو xp را پاک کردم
( حدود 6 تا درایو داشت)
کلی اطلاعات روش هست
راهنمایی میخوام
ممنون میشم

EXTREME
21-07-2014, 17:25
با سلام
دو وین بود 7 و xp
درایو xp را پاک کردم
( حدود 6 تا درایو داشت)
کلی اطلاعات روش هست
راهنمایی میخوام
ممنون میشم

باید اطلاعات ریکاوری بشه میتونید هارد لپ تاب رو به عنوان هارد دوم به یک سیستم بزنید و عکس از disk managment بدید ؟ برای اینکار هارد لپ تاب رو با تبدیل به سیستم بزنید

راه دیگه با یک نرم افزار مدیریت پارتیشن بوتیبل مثل easeus partion master یک عکس از پارتیشن ها بزارید

behradmajor
22-07-2014, 09:27
من یه هارد اکسترنال وسترن my passport ultra 1TB.گرفتم.تا اومدم اطلاعات بزنم دیدم سرعتش پایینه و نمیره.مجبور شدم فرمت کنم دیدم بازن نتونست.هارد رو دراوردم بازا انداختم تو my computer نیورد.ولی تو نرم افزار wd smart عکس هارد اینطوری شد.گارانتی داره.گارانتی سازگار.اینم از عکسش.اصفا راهنمایی کنید.هارد رو زود لازم دارم.

ata.royalfalcon
22-07-2014, 10:35
من یه هارد اکسترنال وسترن my passport ultra 1TB.گرفتم.تا اومدم اطلاعات بزنم دیدم سرعتش پایینه و نمیره.مجبور شدم فرمت کنم دیدم بازن نتونست.هارد رو دراوردم بازا انداختم تو my computer نیورد.ولی تو نرم افزار wd smart عکس هارد اینطوری شد.گارانتی داره.گارانتی سازگار.اینم از عکسش.اصفا راهنمایی کنید.هارد رو زود لازم دارم.

سلام .

از Disk management ويندوز و همچنين از قسمت Health برنامه HDtune يك عكس بگذاريد (زمانيكه به سيستم متصل هست) .

behradmajor
22-07-2014, 11:16
ویندوز خودش نتونست فرمت کنه.بفرمایید اینم از عکسا:

behradmajor
22-07-2014, 11:29
سلام .

از Disk management ويندوز و همچنين از قسمت Health برنامه HDtune يك عكس بگذاريد (زمانيكه به سيستم متصل هست) .
ویندوز خودش نمیتونه فرمت کنه

ata.royalfalcon
22-07-2014, 12:31

ظاهراً هيچ مشكلي بجزء پارتيشن بندي نشدن هارد ديسك ديده نميشود . پيشنهاد ميكنم با نرم افزار ديگري مثل minitool partition wizard پارتيشن بندي و فرمت كنيد .

چه اروري ميدهد ؟ (متن پيغام را بنويسيد) .

behradmajor
22-07-2014, 12:40
ظاهراً هيچ مشكلي بجزء پارتيشن بندي نشدن هارد ديسك ديده نميشود . پيشنهاد ميكنم با نرم افزار ديگري مثل minitool partition wizard پارتيشن بندي و فرمت كنيد .
windows can not format drive G.هارد پس مشکل نداره.خدا رو شکر.ولی مشکل کپی نشدن رو چیکار کنم بعد از پارتیشن بندی؟به هارد چیزی کپی نمیشد.وسط کپی میموند نمیرفت جلو.ببرم پیش گارانتی بهتره یا نه؟هاردش خوب که نیست؟به نظر میرسه.

behradmajor
22-07-2014, 12:49

با ویندوز خواستم پارتیشن بندی کنم فرمت میخواست اونم نتوست.بدون فرمت کردم نتونست بره تو هارد.نوشت نیاز به فرمت داره.

Reza_It93
22-07-2014, 13:30
لطفا به سوالم جواب بدید

hamed678
22-07-2014, 13:53
سلام
من یه هارد ۵٠٠ دارم تازگیا موقع بالا اومدن سیستم هارد تق تق صدا میده و بعد سیستم ریست میشه . گارانتیشم تموم شده تو اینترنت یه جا خوندم این مشکل میتونه از سیستم های تجزیه برق کامپیوتر مثل پاور باشه . منم به پاور شک دارم به نظرم یه خرده ایراد داره . به نظر شما میتونه از پاور باشه ؟

ata.royalfalcon
22-07-2014, 14:01
windows can not format drive G.هارد پس مشکل نداره.خدا رو شکر.ولی مشکل کپی نشدن رو چیکار کنم بعد از پارتیشن بندی؟به هارد چیزی کپی نمیشد.وسط کپی میموند نمیرفت جلو.ببرم پیش گارانتی بهتره یا نه؟هاردش خوب که نیست؟به نظر میرسه.

با ویندوز خواستم پارتیشن بندی کنم فرمت میخواست اونم نتوست.بدون فرمت کردم نتونست بره تو هارد.نوشت نیاز به فرمت داره.

با نرم افزاري كه معرفي كردم تست كنيد ، اگر بازهم جواب نداد روي سيستم ديگر هم تست كنيد . اگر بازهم نتونستيد پارتيشن بندي و فرمت كنيد ميتونيد بفرستيد گارانتي .

EXTREME
22-07-2014, 15:12
سلام
من یه هارد ۵٠٠ دارم تازگیا موقع بالا اومدن سیستم هارد تق تق صدا میده و بعد سیستم ریست میشه . گارانتیشم تموم شده تو اینترنت یه جا خوندم این مشکل میتونه از سیستم های تجزیه برق کامپیوتر مثل پاور باشه . منم به پاور شک دارم به نظرم یه خرده ایراد داره . به نظر شما میتونه از پاور باشه ؟

باید اول با یک پاور دیگه سیستم رو تست کنید و اتصالات هارد رو به طور کامل بررسی کنید همچنین هارد روی یک سیستم دیگه تست بشه اگه صدای تق تق با فاصله 1 ثانیه بازم بود میتونه از هد و پارکینگ هد باشه اگه با فاصله 3 ثانیه است میتونه از فریم ویر و درایور هد باشه

behradmajor
22-07-2014, 15:22
باید اول با یک پاور دیگه سیستم رو تست کنید و اتصالات هارد رو به طور کامل بررسی کنید همچنین هارد روی یک سیستم دیگه تست بشه اگه صدای تق تق با فاصله 1 ثانیه بازم بود میتونه از هد و پارکینگ هد باشه اگه با فاصله 3 ثانیه است میتونه از فریم ویر و درایور هد باشه
با نرم افزار
minitool partition wizard چه طور یه هارد اکسترنال رو پارنیشن بندی کنم؟

behradmajor
22-07-2014, 15:23
با نرم افزاري كه معرفي كردم تست كنيد ، اگر بازهم جواب نداد روي سيستم ديگر هم تست كنيد . اگر بازهم نتونستيد پارتيشن بندي و فرمت كنيد ميتونيد بفرستيد گارانتي .
با نرم افزار
minitool partition wizard چه طور کار کنم؟

hamed678
22-07-2014, 15:26
اگه خراب باشه میشه درستش کرد ؟ میدونید هزینش تقریبا چقدر میشه ؟

EXTREME
22-07-2014, 17:10
اگه خراب باشه میشه درستش کرد ؟ میدونید هزینش تقریبا چقدر میشه ؟
احتمالا بشه هزینشو نمیدونم

EXTREME
22-07-2014, 17:13
با نرم افزار
minitool partition wizard چه طور یه هارد اکسترنال رو پارنیشن بندی کنم؟

رو فضای unlocated راست کلیک کرده گزینه new partion یا مشابه این رو میزنید یک برچسب انتخاب کرده و کار تمام است میتونید چندین پارتیشن درست کنید فقط در حالت mbr حداکثر 4 پارتیشن پرایمری میتونید داشته باشید برای تعداد پارتیشن بیشتر یک EXTENDED باید درست کنید که توش تعداد زیادی لوجیکال داشته باشید تو اینترنت سرچ کنید آموزش تصویریش زیاده

behradmajor
22-07-2014, 21:57
پارتیشین رو یه نفر دیگه با سیستم دیگه درست کرد هارد تو سیستم اون خوب کار کرد.اوردم تو سیستم خودم هارد رو نخوند.اشکال از سیستم منه چیکار کنم؟

behradmajor
22-07-2014, 22:16
ویندوز تازه بزنم فرق میکنه؟

behradmajor
22-07-2014, 22:17
7 یا 8 بودنش فرق میکنه؟

hexa2
22-07-2014, 22:19
سلام دوستان
من يه هارد اکسترنال سيگيت دارم
يک ترابايت
از ارتفاع کمي افتاد
ضربه خورد
فرستازم تعمير گفتن. بد سکتور فيزيکي داره
کاريش ميشه کرد؟

ata.royalfalcon
22-07-2014, 22:38
پارتیشین رو یه نفر دیگه با سیستم دیگه درست کرد هارد تو سیستم اون خوب کار کرد.اوردم تو سیستم خودم هارد رو نخوند.اشکال از سیستم منه چیکار کنم؟

ویندوز تازه بزنم فرق میکنه؟

1. اگر PC هست حتماً بدون هيچ واسطه اي (مثل كابلهاي رابط يا usb hub) به يكي از پورتهاي پشت كيس متصل كنيد . اگر يكي از پورتها جواب نميدهد ، ديگري را تست كنيد . اگر لپتاپ هست پيشنهاد ميكنم به برق شهر متصل كنيد .
2. در حالت Safe mode هم تست کنید یا اینکه سیستم را به حالت Clean Boot (توضیحات بیشتر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) بالا بیارید يا اينكه مجدداً ويندوز نصب كنيد و هارد اکسترنال را تست کنید.
3. اگر از USB3 استفاده میکنید از آپدیت بودن درایور مطمئن بشید.

behradmajor
22-07-2014, 22:48
1. اگر PC هست حتماً بدون هيچ واسطه اي (مثل كابلهاي رابط يا usb hub) به يكي از پورتهاي پشت كيس متصل كنيد . اگر يكي از پورتها جواب نميدهد ، ديگري را تست كنيد . اگر لپتاپ هست پيشنهاد ميكنم به برق شهر متصل كنيد .
2. در حالت Safe mode هم تست کنید یا اینکه سیستم را به حالت Clean Boot (توضیحات بیشتر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) بالا بیارید يا اينكه مجدداً ويندوز نصب كنيد و هارد اکسترنال را تست کنید.
3. اگر از USB3 استفاده میکنید از آپدیت بودن درایور مطمئن بشید.
درایور چی رو آپدیت کنم؟

ata.royalfalcon
23-07-2014, 05:50
درایور چی رو آپدیت کنم؟

درایور USB3 .

behradmajor
23-07-2014, 13:35
درایور USB3 .
usb3آپدیته.ببینید از این دو تا عکس چیزی میفهمید؟امکان داره سیستک من ساپورت نمیکنه؟چون سیستمم تعریفی نداره.usb2 رو ساپورت میکنه اما 3 رو نه.هاردمم هم 2 و هم 3 رو ساپورت دراه.

hani2
23-07-2014, 21:19
سلام هارد مکستر160 گیگ که موقع نصب ویندوز 150 گیگ ظرفیت داره ایا راهی هست که کل ظرفیت کل هارد رو برگردانم؟فریمور mc1h ایا نیاز به اپدیت فریمور هست ؟

EXTREME
24-07-2014, 07:44
سلام هارد مکستر160 گیگ که موقع نصب ویندوز 150 گیگ ظرفیت داره ایا راهی هست که کل ظرفیت کل هارد رو برگردانم؟فریمور mc1h ایا نیاز به اپدیت فریمور هست ؟

همینطور است طبیعی است این موضوع به دلیل واحدهایی است که برای هر کیلوبایت درنظر گرفته شده هیچ هاردی با حجم واقعی خود نیست

psycho0098
26-07-2014, 12:24
با سلام

من یه هارد ADATA CH11 1TB دارم ، چند روز پیش داشتم از توش فیلم نگاه میکردم یهو فیلم قطع شد و کامپیوتر هنگ کرد، هارد رو در اوردم دوباره وصل کردم اما دیگه وصل نشد. ولی وقتی وصلش میکنم نرم افزار HD Tune و حتی خود Disk management ویندوز هارد رو نشون میدم اما درایوش تو my camputer نمیاد :

قبلا یه کلی بد سکتور پیدا کرده بود که با HDD Regeneration درستش کردم اما باعث شد که هموجور که میبینید کلی reallocated sector پیدا کنه

میخواستم بدونم بنظرتون مشکل هارد من چی میتونه باشه؟؟ ممنون میشم اگه جواب بدید
با تشکر

EXTREME
26-07-2014, 12:48
با سلام

من یه هارد ADATA CH11 1TB دارم ، چند روز پیش داشتم از توش فیلم نگاه میکردم یهو فیلم قطع شد و کامپیوتر هنگ کرد، هارد رو در اوردم دوباره وصل کردم اما دیگه وصل نشد. ولی وقتی وصلش میکنم نرم افزار HD Tune و حتی خود Disk management ویندوز هارد رو نشون میدم اما درایوش تو my camputer نمیاد :

قبلا یه کلی بد سکتور پیدا کرده بود که با HDD Regeneration درستش کردم اما باعث شد که هموجور که میبینید کلی reallocated sector پیدا کنه

میخواستم بدونم بنظرتون مشکل هارد من چی میتونه باشه؟؟ ممنون میشم اگه جواب بدید
با تشکر

اون relocated sector بدسکتورهایی است که ریمپ شده و قابل تعمیر نبوده سکتورهایی که نه قابل خواندن است و نه قابل نوشتن و معمولا هم نرم افزاری درست نمیشه اگه تعدادش در حال زیاد شدن باشه هارد رو باید ببرید به یک مرکز معتبر نشون بدید

در مورد پارتیشن هم پارتیشن تیبل پریده تو هارد اطلاعات مهم دارید ؟

payam178
26-07-2014, 13:19
هاردتون relocated sector داره و ریمارک شده است ببینید بعد از 10 روز به تعدادش اضافه میشه یا نه اگه زیاد بشه معمولا برای برطرف کردنش راه حل نرم افزاری نیست شاید با فرمت سطح پایین یا hdd regen درست بشه
سلام
خیلی ممنونم
فقط ریمارک یعنی چی؟

psycho0098
26-07-2014, 14:17
اون relocated sector بدسکتورهایی است که ریمپ شده و قابل تعمیر نبوده سکتورهایی که نه قابل خواندن است و نه قابل نوشتن و معمولا هم نرم افزاری درست نمیشه اگه تعدادش در حال زیاد شدن باشه هارد رو باید ببرید به یک مرکز معتبر نشون بدید

مقدارشون از همون بار که با HDD Regenerator بد سکتور ها رو درست کردم همین مقدار ثابته

اطلاعات مهم که نه فیلم و سریالن ، اما اگه راهی باشه که با هزینه کم بتونم اطلاعات رو نگه دارم بگید اگه نمیشه که بیخیاله اطلاعات میشم ، راه اصلی رو بگید
ممنون

EXTREME
26-07-2014, 14:59
سلام
خیلی ممنونم
فقط ریمارک یعنی چی؟

سکتورهایی که کنترلر هارد نتونه اونهارو ریکاوری کنه ریمپ میشه همون relocated sector

amir_olympia
26-07-2014, 15:20
سلام دوستان
لطفا راهنماییم کنید.
من یه هارد مکستور صد و بیست دارم که چند وقته هنگام کار کردن و کپی فایل و ... صدای خر خر میده و سرعت بالا آمدن ویندوز و برنامه ها رو شدیدا کم کرده.ویندوز هم عوض میکنم خیلی طول میکشه تا ویندوز بریزه.همون سی دی ویندوزی که ایکس پی هست رو با سیستم خودم با یه هارد چهل سیگیت هم امتحان کردم که سیستمم خیلی روون میشه و هاردش صدا هم نداره.درایو های هارد هم فرمت کردم تا سبک شه.دیفرگمنت هم کردم ولی فایده نداشت.
لطفا اساتید راهنمایی کنید

EXTREME
26-07-2014, 15:27
سلام دوستان
لطفا راهنماییم کنید.
من یه هارد مکستور صد و بیست دارم که چند وقته هنگام کار کردن و کپی فایل و ... صدای خر خر میده و سرعت بالا آمدن ویندوز و برنامه ها رو شدیدا کم کرده.ویندوز هم عوض میکنم خیلی طول میکشه تا ویندوز بریزه.همون سی دی ویندوزی که ایکس پی هست رو با سیستم خودم با یه هارد چهل سیگیت هم امتحان کردم که سیستمم خیلی روون میشه و هاردش صدا هم نداره.درایو های هارد هم فرمت کردم تا سبک شه.دیفرگمنت هم کردم ولی فایده نداشت.
لطفا اساتید راهنمایی کنید

سلام یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدید

proaref
26-07-2014, 18:32
سلام به شما من به تازگی یک لپ تاپ خریدم و وقتی می خوام توش بازی نصب کنم وقتی دی وی دی رو توی درایور می می گذارم در بعضی دیسک ها نشان می دهم هیچ چیز توی دیسک نیست.
و وقتی که هیدن رو روشنم می کنم تا فایل های مخفی رو نشون بده یک وردپد به نام دسکتاپ در اون وجود دارد که توش نوشته زیر رو نوشته:

[.ShellClassInfo]
LocalizedResourceName=@%SystemRoot%\system32\shell 32.dll,-21815

تا حال چند دی وی دی این مشکل رو داشته از جمله اسنایپر 2 - سیمز 3 - رزدینت اویل و...
خواهش می کنم کمکم کنید من 2 میلیون تومن پول لپ تاپ رو دادم گارانتی هم نکردم! تورو خدا!

مدل لپ تاپ : msi cx61 i5
مشخصات لپ تاپ:
رم 8 گیگ
سی پی یو 5 هسته
هارد 1 ترابایت
گرافیک 4 گیگ
من عارف خرسندم اگه میشه علاوه بر پاسخ در این جا به میل من هم جواب رو فرستید خواهش می کنم خیلی ممنون از شما
proaref@gmail.comسلام به شما من به تازگی یک لپ تاپ خریدم و وقتی می خوام توش بازی نصب کنم وقتی دی وی دی رو توی درایور می می گذارم در بعضی دیسک ها نشان می دهم هیچ چیز توی دیسک نیست.
و وقتی که هیدن رو روشنم می کنم تا فایل های مخفی رو نشون بده یک وردپد به نام دسکتاپ در اون وجود دارد که توش نوشته زیر رو نوشته:

[.ShellClassInfo]
LocalizedResourceName=@%SystemRoot%\system32\shell 32.dll,-21815

تا حال چند دی وی دی این مشکل رو داشته از جمله اسنایپر 2 - سیمز 3 - رزدینت اویل و...
خواهش می کنم کمکم کنید من 2 میلیون تومن پول لپ تاپ رو دادم گارانتی هم نکردم! تورو خدا!

مدل لپ تاپ : msi cx61 i5
مشخصات لپ تاپ:
رم 8 گیگ
سی پی یو 5 هسته
هارد 1 ترابایت
گرافیک 4 گیگ
من عارف خرسندم اگه میشه علاوه بر پاسخ در این جا به میل من هم جواب رو فرستید خواهش می کنم خیلی ممنون از شما
proaref@gmail.com

مهندس الهه
27-07-2014, 15:42
سلام
استید لطفا اینو هم یه نگاهی بندازن

EXTREME
27-07-2014, 16:02
سلام
استید لطفا اینو هم یه نگاهی بندازن

هاردتون ضربه خورده بوده بهش؟

مهندس الهه
27-07-2014, 17:39
هاردتون ضربه خورده بوده بهش؟

فکر نکنم
چون مال لپ تاپه
اگه ضربه بهش وارد شده باشه که لپ تاپ هم باید صدمه میدید

مهندس الهه
27-07-2014, 17:45
البته لپ تاپ یه بار از فاصله کم زمین افتاده
ولی تو کیف بود و کیف هم محافظ داره
حالا نمیدونم اینو هم ضربه حساب میکنید یا نه

psycho0098
27-07-2014, 19:18

پارتیشن تیبل که پریده رو خودم میتونم درست کنم یا باید داد تعمیرکار؟

با یه سرچ تو انجمن به جوابم رسیدم ، شرمنده بابت اسپم

EXTREME
27-07-2014, 22:30
البته لپ تاپ یه بار از فاصله کم زمین افتاده
ولی تو کیف بود و کیف هم محافظ داره
حالا نمیدونم اینو هم ضربه حساب میکنید یا نه

تعدادی relocated sector دارید هد هم فکر کنم مشکلاتی داشته باشه هاردتون صدا نمیده ؟

یک اسکن با نرم افزار hdd regenerator در مورد scan and repair بکنید و نتیجرو بگید

Firebirds
28-07-2014, 00:11
سلام،
این وضعیت هارد لپتاپ من هست با نرم افزار HDD Reg چند باری فول اسکن/تعمیر کردم.
میزان Threshold ها خیلی وقته زیاد نشده، به نظرتون باید نگران باشم، خیلی اوضاش خرابه ؟ کار خاصی می مونه که باید انجام بدم ؟

EXTREME
28-07-2014, 10:24
سلام،
این وضعیت هارد لپتاپ من هست با نرم افزار HDD Reg چند باری فول اسکن/تعمیر کردم.
میزان Threshold ها خیلی وقته زیاد نشده، به نظرتون باید نگران باشم، خیلی اوضاش خرابه ؟ کار خاصی می مونه که باید انجام بدم ؟

اگه تعداد زیاد نمیشه و ثابت میمونه مشکلی نیست

am2
28-07-2014, 13:13
سلام
من هارد یک ترای سیگیتم رایت پروتکت شده..نه میتونم ازش بک اپ بگیرم نه فایلهاشو کپی کنم که بتونم فرمتش کنم..روشی برای حل این مشکل هست؟توی نت سرچ کردم یک سری روش تغییر توی ریجستری ویندوز و اینها بدم که بی نتیجست..
ممنون از کمکتون

platinum64
29-07-2014, 08:33
سلام این مدل از هارد های سیگیت آیا نیاز به آپدیت داره؟

Seagate Barracuda۱TB ST1000DM003

EXTREME
29-07-2014, 08:51
سلام این مدل از هارد های سیگیت آیا نیاز به آپدیت داره؟

Seagate Barracuda۱TB ST1000DM003

تو تاپیک دیتکت نشدن هارد یک پی دی اف است که هاردهای سیگیتی که نیاز به آپدیت فریم ویر دارند نوشته شده

valiasl
29-07-2014, 09:57
سلام
من هارد اکسترنالم دچار مشکل شده...
hdd external wd 1tb
هارد از دستم افتاد و الان که وصل میکنم usb icon رو نشون میده ولی در my compyter هارد نمیاد و در قسمت device manager هم هارد رو unalllocated میزنه و پیغام initiallize رو میده...اطلاعات هارد برام خیلی خیلی مهمه...اصلا همه اطلاعاتم رو هاردم بود...و تقریبا هم پر هست و نمیتونم بدم بیرون برای recovery لطف میکنید راهنماییم کنید مرحله به مرحله که چه کنم؟

™ Hadi
29-07-2014, 14:53
سلام بر مهندسين عزيز و خسته نباشيد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

يه هارد هست با نرم افزار ازش يه شات گرفتم=>> [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لطفاً ببينيد آيا اين هارد چه مشکلي داره؟

قربون شما [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hojat.n
29-07-2014, 22:11
سلام خدمت اساتید محترم.هارد لپ تاپ دوستم مثل اینکه مشکل پیدا کرده .خیلی سعی کردیم ویندوز رو لپ تاپ نصب کنیم اما نشد به زحمت بعد از چند ساعت و امتحان ویندوز های مختلف بلاخره تونستیم یه ویندوز 7 نصب کنیم بعد با نرم افزار hd tone pro تست کردم وضعیت هارد رو دیدم جلو reallocated event count مقدار 30 نوشته شده و جلوش نوشته warning.به نظرتون مشکلش چیه؟آیا با فرمت سطح پایین یا hdd regenerator مشکلش برطرف میشه ؟باتشکر

EXTREME
29-07-2014, 22:39
سلام خدمت اساتید محترم.هارد لپ تاپ دوستم مثل اینکه مشکل پیدا کرده .خیلی سعی کردیم ویندوز رو لپ تاپ نصب کنیم اما نشد به زحمت بعد از چند ساعت و امتحان ویندوز های مختلف بلاخره تونستیم یه ویندوز 7 نصب کنیم بعد با نرم افزار hd tone pro تست کردم وضعیت هارد رو دیدم جلو reallocated event count مقدار 30 نوشته شده و جلوش نوشته warning.به نظرتون مشکلش چیه؟آیا با فرمت سطح پایین یا hdd regenerator مشکلش برطرف میشه ؟باتشکر

به عنوان هارد دوم میتونید هارد لپ تاب رو به سیستم وصل کنید و یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدید؟

relocated sector بدسکتورهایی است که قابلیت تعمیر نداشته و ریمپ شده اگه تعدادش در حال زیاد شدن باشه معولا نرم افزاری قابل حل نیست

hojat.n
30-07-2014, 00:10
به عنوان هارد دوم میتونید هارد لپ تاب رو به سیستم وصل کنید و یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدید؟

relocated sector بدسکتورهایی است که قابلیت تعمیر نداشته و ریمپ شده اگه تعدادش در حال زیاد شدن باشه معولا نرم افزاری قابل حل نیست

الان ویندوز روش نصب کردم فعلا بد کار نمیکنه.این هم عکس.
یعنی نمیشه کاریش کرد؟:n30:درست نمیشه؟:n30:

hojat.n
30-07-2014, 00:14
اگه این عدد 30 ثابت بمونه و زیاد نشه میشه درستش کرد؟الان به سختی ویندوز روش نصب میشه:n03:
اینم بگم تو قسمت error scan نرم افزار hd tone اسکن زدم تموم که شد از اون damage قرمزا چیزی نشون نداد همش سبز بود

Alpha98
30-07-2014, 02:27
درود
دوستان، معتبرترین و بهترین مرکز تعمیرات سخت افزاری هارد که سراغ دارید کجاست؟
باسپاس

EXTREME
30-07-2014, 10:19
اگه این عدد 30 ثابت بمونه و زیاد نشه میشه درستش کرد؟الان به سختی ویندوز روش نصب میشه:n03:
اینم بگم تو قسمت error scan نرم افزار hd tone اسکن زدم تموم که شد از اون damage قرمزا چیزی نشون نداد همش سبز بود

عددش 30 نیست مقدارش data است که خیلی زیاد شده ببینید اگه بازم در حال زیاد شدن است حتما هارد رو ببرید نشون بدید این ارور نرم افزاری قابل حل نیست

am2
30-07-2014, 10:21
سلام
من هارد یک ترای سیگیتم رایت پروتکت شده..نه میتونم ازش بک اپ بگیرم نه فایلهاشو کپی کنم که بتونم فرمتش کنم..روشی برای حل این مشکل هست؟توی نت سرچ کردم یک سری روش تغییر توی ریجستری ویندوز و اینها بدم که بی نتیجست..
ممنون از کمکتون
بچه ها یه راهنمایی هم به من بکنید..مرسی

rezapassword
30-07-2014, 11:18
درود
دوستان در برنامه ارور میده . چند دقیقه پیش لب تاپم ضربه خورد دقیقا روی هارد . بعد یستم کند شد . و ارور میده .

این خطا که تو عکس هیت راه حلی داره ؟

Firebirds
30-07-2014, 12:01
درود
دوستان در برنامه ارور میده . چند دقیقه پیش لب تاپم ضربه خورد دقیقا روی هارد . بعد یستم کند شد . و ارور میده .

Hdd Regenerator رو اجرا کنید

nasrin.pnu
30-07-2014, 12:03
سلام دوستان
من سیستممو چند وقت پیش دادم یه آدم ناواردسوکت vga شو درست کنه
الان سیستمی که به من تحویل داده
هم هاردوعوض کرده وهم مادربورد رو:n14:
هارد خودمو میگه بد سکتور داشته
حالا میخام روش ویندوز نصب کنم اصلا نمیشه نمی دونم با هاردم چیکار کرده
وقتی میخام ویندوز نصب کنم تو اون صفحه ای که درایوی رو انتخاب میکنی برای نصب ویندوز،هیچی نیست.هیچ درایوی وجود نداره
بگین من چیکار کنم تا هاردم درست بشه؟
:n27:

EXTREME
30-07-2014, 12:23
درود

یک scan and repair با hdd regenetator بکنید و نتیجرو بگید

EXTREME
30-07-2014, 12:27
سلام دوستان
من سیستممو چند وقت پیش دادم یه آدم ناواردسوکت vga شو درست کنه
الان سیستمی که به من تحویل داده
هم هاردوعوض کرده وهم مادربورد رو:n14:
هارد خودمو میگه بد سکتور داشته
حالا میخام روش ویندوز نصب کنم اصلا نمیشه نمی دونم با هاردم چیکار کرده
وقتی میخام ویندوز نصب کنم تو اون صفحه ای که درایوی رو انتخاب میکنی برای نصب ویندوز،هیچی نیست.هیچ درایوی وجود نداره
بگین من چیکار کنم تا هاردم درست بشه؟
:n27:

شما هاردتون نو هست باید هارد رو پارتیشن بندی کنید تا قابل استفاده باشه چه ویندوزی میخواین نصب کنید؟

nasrin.pnu
30-07-2014, 12:52
هاردم نو نیست همون هارد قدیمیم 80g
ویندوز xp

™ Hadi
30-07-2014, 13:21
با عرض سلام به دوستان و به ويژه مهندس زحمتکش اين تاپيک جناب Extreme

ببخشيد مهندس جان، من يه سؤال پرسيدم بي جواب موند اينجا : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohammad.1359
30-07-2014, 14:33
سلام

من دو عدد هارد اکسترنال 2 ترا دارم مدل seagate expantion desktop که کلی اطلاعات و فیلم ذخیره کردم و هر از چند گاهی وصل میکنم به تلویزیون و فیلمهامو از اونجا نگاه میکنم دیشب یکی از انها را با تلویزیون نگاه میکردم که وسط فیلم استپ شد و دیگه تلویزیون نشناخت صبح اوردم به سیستم وصل کردم درایور را می شناسد در دیوایس منیجر اما اسم درایور و محتویات ان در my computer نشان داده نمیشود هارد دیگرم کما فی السابق کار خود را انجام میدهد ومشکلی ندارد کابل برق و usb را نیز جا به جا کردم اتفاقی نیفتاد یعنی مشکلی از اونها نیست در برنامه GetDataBack for FAT-NTFS 4.33 رفتم اما اونجا هم نشناخت

خلاصه از دوستان استمداد کمک دارم چون کلی اطلاعات با خون دل خوردن جمع کردم و حیفم می اید (... می سوزه ) اگر اطلاعاتم بپره ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

mohammad.1359
30-07-2014, 14:34
سلام

من دو عدد هارد اکسترنال 2 ترا دارم مدل seagate expantion desktop که کلی اطلاعات و فیلم ذخیره کردم و هر از چند گاهی وصل میکنم به تلویزیون و فیلمهامو از اونجا نگاه میکنم دیشب یکی از انها را با تلویزیون نگاه میکردم که وسط فیلم استپ شد و دیگه تلویزیون نشناخت صبح اوردم به سیستم وصل کردم درایور را می شناسد در دیوایس منیجر اما اسم درایور و محتویات ان در my computer نشان داده نمیشود هارد دیگرم کما فی السابق کار خود را انجام میدهد ومشکلی ندارد کابل برق و usb را نیز جا به جا کردم اتفاقی نیفتاد یعنی مشکلی از اونها نیست در برنامه GetDataBack for FAT-NTFS 4.33 رفتم اما اونجا هم نشناخت
صدای هارد میاد و چراغ نیز یکسره روشن است

خلاصه از دوستان استمداد کمک دارم چون کلی اطلاعات با خون دل خوردن جمع کردم و حیفم می اید (... می سوزه ) اگر اطلاعاتم بپره ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

EXTREME
30-07-2014, 16:29
هاردم نو نیست همون هارد قدیمیم 80g
ویندوز xp

هارد باید پارتیشن بندی بشه رو همون تک پارتیشن که اومدید دکمه c رو میزنید یعنی creat به اندازه 30000 بهش بدید یعنی 30 گیگ بقیشم دو تا پارتیشن دیگه درست کنید هرکدوم 25 گیگ بعد بیاین روی درایو c اینتر بزنید ntfs quick format بعد مراحل دیگر نصب ویندوز

EXTREME
30-07-2014, 16:32
سلام بر مهندسين عزيز و خسته نباشيد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

يه هارد هست با نرم افزار ازش يه شات گرفتم=>> [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لطفاً ببينيد آيا اين هارد چه مشکلي داره؟

قربون شما [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ارور ultra dma میده اگه مقدارش زیاد نمیشه مشکلی نیست ولی اگه وارنینگ شده و درحال زیاد شدن است کارهایی که برای رفع این ارور توصیه شده پارتیشن بندی مجدد هارد چک کردن اتصالات هارد و پاور هارد تعویض مکان کابل دیتا تست هارد روی یک سیستم دیگه آپدیت بایوس مین و فریم ویر هارد

EXTREME
30-07-2014, 16:33
سلام

صدای هارد میاد و چراغ نیز یکسره روشن است

اون هارد مشکل دار رو به سیستم میزنید هیچ اثری در disk managment هم نیست ؟ کابل و آداپتور هارد رو وصل میکنید موتور هارد روشن میشه ؟

mohammad.1359
30-07-2014, 16:37
اون هارد مشکل دار رو به سیستم میزنید هیچ اثری در disk managment هم نیست ؟ کابل و آداپتور هارد رو وصل میکنید موتور هارد روشن میشه ؟

کابل را که وصل میکنم چراغ روشن میشود و صدا از هارد می اید اما در دیسک منگمنت ظاهر نمیشود

EXTREME
30-07-2014, 18:44
کابل را که وصل میکنم چراغ روشن میشود و صدا از هارد می اید اما در دیسک منگمنت ظاهر نمیشود

اگه کابل ها همه سالم است و روی یک سیستم دیگه هم تست شده و همینطوره و در disk managment هم چیزی نمیاد مشکل از خود هارد است یا سوکت دیتا هارد ایراد داره یا برد هارد یا فریم ویر به شرکت گارانتی کننده نشون بدید برای تعمیر

rezapassword
30-07-2014, 21:43
درود

از برنامه ایی که فرمودید در حالت داس استفاده کردم .
درست که نشده هیچ تعداد سکتور هایی که در بالا 1 دونه بود الان 13 تا شده ؟

یعنی باید هارد رو عوض کنم؟

nasrin.pnu
30-07-2014, 22:29
دوست‌من‌مرسی‌ازراهنمایی ون
وقتی‌برای‌ایجاد‌پارتیشن روی‌اون‌کلیک‌میکنم‌میر ه‌به‌یه‌صفحه‌مشکی‌که‌ حاوی‌یه‌سری‌پیغامه
ومجبورمیشم‌سیستم‌رو‌ریس ارت‌کنم

EXTREME
30-07-2014, 22:53
دوست‌من‌مرسی‌ازراهنمایی ون
وقتی‌برای‌ایجاد‌پارتیشن روی‌اون‌کلیک‌میکنم‌میر ه‌به‌یه‌صفحه‌مشکی‌که‌ حاوی‌یه‌سری‌پیغامه
ومجبورمیشم‌سیستم‌رو‌ریس ارت‌کنم

نمیتونید عکس بدید ؟ اینطوری من متوجه نمیشم

EXTREME
30-07-2014, 22:54
از برنامه ایی که فرمودید در حالت داس استفاده کردم .
درست که نشده هیچ تعداد سکتور هایی که در بالا 1 دونه بود الان 13 تا شده ؟

یعنی باید هارد رو عوض کنم؟

delay sector هم پیدا کرد ؟ relocated چطور؟

rezapassword
31-07-2014, 10:25
delay sector هم پیدا کرد ؟ relocated چطور؟

خیر !
متاسفانه اصلا عملیات کامل نمیشه و پیام
the hard disk is not ready

میده و مینویسه ahsd یا یه همچین چیزی که دقیقا خاطرم نیست . رو در بایوس خاموش کنید .
این کار روکردم ولی مجدد پیام بالا رو نشون میده .
؟؟؟؟؟؟؟؟؟

EXTREME
31-07-2014, 11:14
خیر !
متاسفانه اصلا عملیات کامل نمیشه و پیام
the hard disk is not ready

میده و مینویسه ahsd یا یه همچین چیزی که دقیقا خاطرم نیست . رو در بایوس خاموش کنید .
این کار روکردم ولی مجدد پیام بالا رو نشون میده .
؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اون پیغام میگه مود هارد رو از ahci به ata یا ide تغییر بدید با اینکار هم نشد تست بگیرید ؟

rezapassword
31-07-2014, 11:27
اون پیغام میگه مود هارد رو از ahci به ata یا ide تغییر بدید با اینکار هم نشد تست بگیرید ؟
متاسفانه در بایوس لب تاپ من گزینه ایی به اسم ata و یا ide وجود نداره فقط امکان enable و disable کردن حالت ahci وجود دارد .
که با وجود غیر فعال کردن این حالت باز هم پیام بالارا نشان میدهد .
؟؟؟؟

nasrin.pnu
31-07-2014, 15:13

اینجا هر چی سعی کردم با C یه پارتیشن ایجاد کنم نشد

EXTREME
31-07-2014, 17:44

اینجا هر چی سعی کردم با C یه پارتیشن ایجاد کنم نشد

هاردتون رو میتونید به یک سیستم دیگه بزنید و از disk managment عکس بدید ؟ فکر کنم نیاز باشه هارد رو inialized بکنید با نرم افزارهای مدیریت پارتیشن هم تست کنید به صورت بوتیبل ببینید میتونید پارتیشن بندی کنید یا نه مثل easeus pation master

nasrin.pnu
31-07-2014, 18:10
دوست عزیز مرسی از کمکت ولی هیچی نفهمیدم
اگه بدم بیرون درستش کنند چقدر میشه هزینش به نظرتون؟

EXTREME
31-07-2014, 19:12
دوست عزیز مرسی از کمکت ولی هیچی نفهمیدم
اگه بدم بیرون درستش کنند چقدر میشه هزینش به نظرتون؟

از هزینش خبر ندارم ولی راحت با یک نرم افزار مدیریت پارتیشن میشه درست کرد

Alpha98
31-07-2014, 20:09
درود
دوستان، معتبرترین و بهترین مرکز تعمیرات سخت افزاری هارد که سراغ دارید کجاست؟
باسپاس

دوستان مطلع، اگر راهنمایی بفرمائید ممنون میشم :n16:

00000p
31-07-2014, 22:19
با سلام
3تا هارداکبند ... 500گیگ بارکودا سیگیت... خریدم سیستمو روشن میکنم صدای تیک تیک میکنه ....
تو ویندوز7 به صورت یک درایور Unallocated با حجم 3.86 گیگی شناسایی میشه!البته توویندوزهای دیگر هم همینطور میباشد... بعضی وقت ها هم اصلا شناسایی نمیشه هر 3تا هارد هم
به همین شکل میباشدوقت گارانتی هم تمام شده.مشخصات یکی از هارد ها رو برای مثال میگذارم تو بایوس با این نام شناسایی میشه
st500dm002
و فریم ویر هم kc45

:n27::n27::n27: : راه حل چیست؟
EXTREME
01-08-2014, 08:39
با سلام
3تا هارداکبند ... 500گیگ بارکودا سیگیت... خریدم سیستمو روشن میکنم صدای تیک تیک میکنه ....
تو ویندوز7 به صورت یک درایور Unallocated با حجم 3.86 گیگی شناسایی میشه!البته توویندوزهای دیگر هم همینطور میباشد... بعضی وقت ها هم اصلا شناسایی نمیشه هر 3تا هارد هم
به همین شکل میباشدوقت گارانتی هم تمام شده.مشخصات یکی از هارد ها رو برای مثال میگذارم تو بایوس با این نام شناسایی میشه
st500dm002
و فریم ویر هم kc45

:n27::n27::n27: : راه حل چیست؟
هادرها به صورت تکی هم همین مشکل رو دارند؟
از disk managment عکس بدید

00000p
01-08-2014, 11:17
بله هرکدام از انها رو به صورت تکی با هاردیگرم(که ویندوز 7 روش نصبه) بالا میاد در دیسک منیج منت به صورت عکسی که گذاشتم هست بعضی وقتها هم شناسایی نمیشن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
01-08-2014, 12:03
بله هرکدام از انها رو به صورت تکی با هاردیگرم(که ویندوز 7 روش نصبه) بالا میاد در دیسک منیج منت به صورت عکسی که گذاشتم هست بعضی وقتها هم شناسایی نمیشن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هارد اصلیتون که داینامیک شده خودتون اینکارو کردید؟

در مورد اون مورد هارد خودتون اصلا initialized نشده در همون قسمت دیسک 0 راست کلیک کرده inialized disk رو زده در حالت mbr یک پارتیشن unlocated درست شده سپس هارد رو پارتیشن بندی کنید برای دوهارد دیگه هم اینکارو بکنید

00000p
01-08-2014, 12:14
دوست عزیز هارد اصلی که دیسک 1 هست مشکلی نداره دیسک0 اشکال داره که قسمت inialized diskکه گفتید خاکستری رنگ هست و اجازه inialized diskداده نمیشه

00000p
01-08-2014, 12:29
ضمنا وقتی به دیسک منیج منت وارد میشم دو تا گزینه به ترتیب عکسی که در پایین میزارم ظاهر میشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

00000p
01-08-2014, 12:31
و پیغام بعدی که عکسش در پایین گذاشتم

EXTREME
01-08-2014, 15:20
و پیغام بعدی که عکسش در پایین گذاشتم

من که نگفتم هارد اصلیتون ایراد داره گفتم فقط داینامیک شده

برای مورد دوم با نرم افزار hdat2 که در یک تاپیک دیگه آموزشش هست ببینید میتونید حجم هارد رو درست کنید یا نه درست نشد بهتره هارد رو به گارانتی نشون بدید
میتونید با low level format هم تست کنید
میتونه مشکل از فریم ویر هارد هم باشه

00000p
01-08-2014, 22:23
خیلی ممنونم از شما استاد گرامی.ضمنا شما متوانید تعمیر هارد رو انجام بدیدو یا اینکه تعمیر گاه معتبری سراغ دارید که بنده مراجعه کنم.
(ضمنا بنده در غرب تهران سکونت دارم.منطقه 21.تهرانسر)
وبنظرشما قیمت تعمیر 1یک هاردچه مقدار خواهد شدو ایا ارزش تعمیر دارد.
بازهم تشکر میکنم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
01-08-2014, 22:55
خیلی ممنونم از شما استاد گرامی.ضمنا شما متوانید تعمیر هارد رو انجام بدیدو یا اینکه تعمیر گاه معتبری سراغ دارید که بنده مراجعه کنم.
(ضمنا بنده در غرب تهران سکونت دارم.منطقه 21.تهرانسر)
وبنظرشما قیمت تعمیر 1یک هاردچه مقدار خواهد شدو ایا ارزش تعمیر دارد.
بازهم تشکر میکنم.:n01:

متاسفانه من تهران نیستم و از مراکز اونجا خبری ندارم

Ramtin 007
04-08-2014, 23:09
سلام یک نوع هارد سیگیت اومده تو سایت دیجی کالا با نام کانستلیشن CS مدل ST2000NC000 که دارای 128 مگابایت حافظه کش هست قیمتش هم 640 هزار تومان هست این چه نوع هاردی هست ایا سرعت و کیفیت خوبی داره؟!این هارد بهتره یا مدل باراکودا 14؟!ضمنا این نوع هارد باراکودا چند هست؟!

ata.royalfalcon
05-08-2014, 06:39
سلام یک نوع هارد سیگیت اومده تو سایت دیجی کالا با نام کانستلیشن CS مدل ST2000NC000 که دارای 128 مگابایت حافظه کش هست قیمتش هم 640 هزار تومان هست این چه نوع هاردی هست ایا سرعت و کیفیت خوبی داره؟!این هارد بهتره یا مدل باراکودا 14؟!ضمنا این نوع هارد باراکودا چند هست؟!

سلام .

اين هارد ديسك از سري Enterprise هست كه بيشتر در سرورها و موارد مشابه استفاده ميشوند و در مقايسه با انواع معمولي عمر مفيد بيشتر و كارائي بهتري دارد و با توجه به قيمت بالاتري كه دارند استفاده از آن براي سيستمهاي معمولي مقرون به صرفه نيست .

ضمنا این نوع هارد باراکودا چند هست؟!

Barracuda نيست بلكه Constellation هست . نامگذاري متفاوتي دارند .

Ramtin 007
05-08-2014, 11:19
حالا با این اوصاف سرعتشون چند برابر هارد باراکودا 14 هست؟!منظورم اینه که ارزش خرید داره یا نه؟ضمنا عمرشون چند برابر هارد باراکودا 14 هست؟!

ata.royalfalcon
05-08-2014, 13:27
حالا با این اوصاف سرعتشون چند برابر هارد باراکودا 14 هست؟!منظورم اینه که ارزش خرید داره یا نه؟ضمنا عمرشون چند برابر هارد باراکودا 14 هست؟!

1. در مورد سرعت با بررسي ديتاشيت اين مدل (لينك دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) Max Sequential Data Transfer rate كمتر از مدلهاي Seagate Barracuda 7200.14 هست كه مهم نيست . مهم Access & Seek Time/IOPS هست احتمالاً عملكرد بهتري دارد.

2. چه كاري با سيستمتان انجام ميدهيد ؟ اگر كار معمولي و غير حرفه اي (تماشاي فيلم ، وب گردي و ...) انجام ميدهيد ، همانطوريكه گفتم با توجه به قيمت بالايي كه دارد خريد آن غير منطقي هست .
هارد ديسكهاي مخصوص Severـها ، Data centerـها و يا Cloud Storage و ... به گونه ای طراحی شده اند و داراي قابليتهايي هست كه باعث افزايش اطمينان در طول مدت كاري مخصوصاً در Workload و Duty Cycle بالا هست (AFR پايينتر) كه هارد ديسكهاي معمولي چنين اطميناني ندارند و معمولاً مدت كوتاهي كه در چنين شرايطي قرار بگيرند Fail خواهند شد . ولي در سيستمهاي عادي و كاربردهاي معمولي و غير حرفه اي ، هارد ديسك در چنين شرايط سختي قرار نميگيرد .

که دارای 128 مگابایت حافظه کش هست

ديتاشيتي كه لينك آنرا گذاشتم دانلود و مطالعه كنيد . اين مدل 64MB Cache دارد .

Ramtin 007
05-08-2014, 15:21
منظورتون از workload و Duty cycle چی هست!!با این حساب پس فقط اکسس تایم این هاردها از باراکودا 14 کمتره وگرنه سرعت خوندن هارد باراکودا 14 بیشتره!ضمنا این هاردها برای من که هر شب دانلود شبانه میکنم بهتره یا باراکودا 14؟!

ata.royalfalcon
05-08-2014, 15:56
منظورتون از workload و Duty cycle چی هست!!

پست 15# اين تاپيك (لينك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) را مطالعه كنيد كه توضيحاتي در مورد اين اصطلاحات دادم.

ضمنا این هاردها برای من که هر شب دانلود شبانه میکنم بهتره یا باراکودا 14؟!

مدلهاي عادي براي اينكار كفايت ميكنند ولي اگر از لحاظ بودجه محدوديتي نداريد ، ميتونيد گرانترين مدل هارد ديسك را بخريد ! حتي اگر قابليتهاي آن كاربردي براي شما نداشته باشد ...

يادآوري : سوالاتي كه به مشكلات هارد ديسك ارتباطي ندارد خواهشمند است در اين تاپيك مطرح نكنيد.

pooya777
05-08-2014, 19:49
سلام.یه سوالی داشتم در مورد هارد لپ تاپم.با برنامه HD.Tune.Pro.5.50 هارد رو چک کردم که اینو میگه:

با برنامه HDD.Regenerator هم تست کردم هیچ بدسکتوری نشون نداد.هارد هم هیچ مشکل خاصی نداره و صدایی هم نداره.هارد رو هم خالی کردم و فرمت پایین کردم.اولین بار هم تو برنامه speccy دیدم جلوش زده warning دماش هم رو 40 و 41 هستش.میخواستم ببینم این مشکلی نداره.باید چیکار کنم نرمال بشه

EXTREME
05-08-2014, 20:10
سلام.یه سوالی داشتم در مورد هارد لپ تاپم.با برنامه HD.Tune.Pro.5.50 هارد رو چک کردم که اینو میگه:

با برنامه HDD.Regenerator هم تست کردم هیچ بدسکتوری نشون نداد.هارد هم هیچ مشکل خاصی نداره و صدایی هم نداره.هارد رو هم خالی کردم و فرمت پایین کردم.اولین بار هم تو برنامه speccy دیدم جلوش زده warning دماش هم رو 40 و 41 هستش.میخواستم ببینم این مشکلی نداره.باید چیکار کنم نرمال بشه

دمای هاردتون یک بار بالا رفته پس حواستون به دما باشه

در مورد اون ارورها اگه تعدادش زیاد نمیشه مشکلی نیست

pooya777
05-08-2014, 20:21
ممنون:» پس حواسم به اون ارورها باشه که زیاد نشه.آخه یه چهار پنج سالی هست که استفادش میکنم.

Ramtin 007
06-08-2014, 12:02
به نظر شما من که هر شب دانلود شبانه از ساعت 2 تا 7 صبح دارم و کارم دیدن فیلم و بازی های با گرافیک بالا همچون کرایسیس 3 و فار کرای 3 و غیره هست چه نوع هارد 2 ترابایتی بگیرم که هم از لحاظ کیفیت وطول عمر و هم از لحاظ سرعت خوب باشه؟!ضمنا الان هارد 1 ترابایت سیگیت st31000524as دارم که 20 درصدش خالیه و بقیه پر شده! لطفا راهنمایی کنید؟!

amir_82111
06-08-2014, 15:43
سلام.
من یه هارد 3 ترای وسترن گرین دارم که 6 ماهه خریدمش.بعضی وقت ها که سیستم روشنه صدای روشن شدن هارد شنیده میشه.همون صدایی که وقتی هارد اول روشن میشه میاد.. وقتی با hd tune هارد رو چک میکنم هیچ اروری نشون نمیده و به تعداد بار روشن شدن هارد هم موقع این صدا اضافه نمیشه.
به نظرتون هارد مشکل داره؟ همیشه این صدا نمیاد.شاید 3 روز یه بار این اتفاق میفته.
هاردم هنوز گارانتی داره به نظرتون این مشکل رو قبول میکنن؟

hexa2
06-08-2014, 15:46
دوستان لطف کتين به منم جواب بدين ممنون ميشم

سلام دوستان
من يه هارد اکسترنال سيگيت دارم
يک ترابايت
از ارتفاع کمي افتاد
ضربه خورد
فرستازم تعمير گفتن. بد سکتور فيزيکي داره
کاريش ميشه کرد؟

EXTREME
06-08-2014, 16:40
سلام.
من یه هارد 3 ترای وسترن گرین دارم که 6 ماهه خریدمش.بعضی وقت ها که سیستم روشنه صدای روشن شدن هارد شنیده میشه.همون صدایی که وقتی هارد اول روشن میشه میاد.. وقتی با hd tune هارد رو چک میکنم هیچ اروری نشون نمیده و به تعداد بار روشن شدن هارد هم موقع این صدا اضافه نمیشه.
به نظرتون هارد مشکل داره؟ همیشه این صدا نمیاد.شاید 3 روز یه بار این اتفاق میفته.
هاردم هنوز گارانتی داره به نظرتون این مشکل رو قبول میکنن؟

به نظرم هاردتون سالم است و صدایی هم که میاد صدای موتور و هد هارد است تب health نرم افزار hd tune همه چی اوکی است ؟

amir_82111
06-08-2014, 16:44

EXTREME
06-08-2014, 16:49

هاردتون سالمه مشکلی نداره.......

ata.royalfalcon
06-08-2014, 18:09
به نظر شما من که هر شب دانلود شبانه از ساعت 2 تا 7 صبح دارم و کارم دیدن فیلم و بازی های با گرافیک بالا همچون کرایسیس 3 و فار کرای 3 و غیره هست چه نوع هارد 2 ترابایتی بگیرم که هم از لحاظ کیفیت وطول عمر و هم از لحاظ سرعت خوب باشه؟!ضمنا الان هارد 1 ترابایت سیگیت st31000524as دارم که 20 درصدش خالیه و بقیه پر شده! لطفا راهنمایی کنید؟!

دوست عزيز ، Seagate با مدل نامبر ST2000DM001 برای نیازهای شما كفايت ميكند . با اينحال اگر ميتوانيد پول بيشتري بپردازيد WD Black با مدل نامبر WD2002FAEX بخريد که پرفورمنس بهتری دارد .

دوستان لطف کتين به منم جواب بدين ممنون ميشم

خودتان هم بهتر ميدونيد كه قسمتهاي آسيب ديده لايه مگنتيكي روی پلاترها قابل تعمير نيست . توصيه ميكنم تعويض كنيد .

همانطوریکه آقا مهرداد هم گفتند ، هارد دیسک مورد نظر مشکلی ندارد ولی مقدار Load Cycle Count در مدت زمان نه چندان طولانی به رقم خیره کننده 218180 بار رسیده . اگر بعنوان هارد دیسک دوم سیستم هست در مواقعی که نیازی به آن ندارید توصیه میکنم از Disk management ویندوز letter آنرا بردارید تا این هارد دیسک توسط برنامه هایی مثل آنتی ویروس و ... ناخواسته فعال نشود . همچنین میتونید با استفاده از برنامه WDIDLE3 مدت زمانی که باید بیکار بماند تا Spin Down شود را کمی بیشتر کنید (لینک توضیحات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) .

Ali/sh
08-08-2014, 13:50
سلام یه هارد وسترن مای پاسپورت 500 گیگ usb3 دارم که وقتی به usb 3 های کیس میزنم چه جلو وچه عقب کار نمیکنه اما با usb2 ها کار میکنه البته قبلا رو لپ تاپ با usb3 کار میکرد اما حالا با usb3 لپ تاپ هم کار نمیکنه مشکل چیه؟آیا این هارد های اکسترنال هم آپدیتی چیزی دارن؟