PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45

EXTREME
18-05-2014, 15:50
سلام دوست عزیز من هر دو راه رو عمل کردم ولی جواب نداد دیگه چیکار می تونم بکنم/ اون فایل تو درایوی بود که من توش ویندوز اکس پی نصب کرده بودم ولی من اکثر اوغات از ویندوز8.1 استفاده می کنم.احتمال داره به همین خاطر تداخل ایجاد شده باشه؟
با هر کدوم از نرم افزار های ریکاور می کنم اون فولدر همه پوشه های توش نیست و خالیه .

نه این موضوع به ویندزو مربوط نیست
شما تو اون درایو اطلاعاتی نریختین ؟ با چه نرم افزارهایی کار کردید؟

EXTREME
18-05-2014, 15:53
یه پارتیشن داره
الان باید چیکارش کنم؟

یک عکس از disk managment بدید که راهنمایی کنم

mk367
18-05-2014, 16:25
نه این موضوع به ویندزو مربوط نیست
شما تو اون درایو اطلاعاتی نریختین ؟ با چه نرم افزارهایی کار کردید؟

ببیند فقط اولش که حواسم نبود یه فایل 5مگ صوتی ریختم و دیگه هیچی روش نریختم.
با این نرم افزار ها ریکاوری کردم:
EaseUS Data Recovery Wizard 7.5
Ontrack EasyRecovery Enterprise
MiniTool Power Data Recovery 6.8
getdataback
R-Studio_Corporate_5.4

zaha_taher12
18-05-2014, 16:29
یه سوال اورژانسی
یه هارد مکستور دارم که روی سیستم که به صورت هارد دوم به لپ تاب وصل ردم تمام درایوها رو می یاره اما باز نمی کنه و پیام فرمت هم میده باید چه کنم با HDD regenerator هم چک میکنم پیام میده ه که تحت ویندوز نمیشه با bootable regenerator flash or cd چک کنید .چه کنم ؟؟؟؟؟

EXTREME
18-05-2014, 17:59
یه سوال اورژانسی
یه هارد مکستور دارم که روی سیستم که به صورت هارد دوم به لپ تاب وصل ردم تمام درایوها رو می یاره اما باز نمی کنه و پیام فرمت هم میده باید چه کنم با HDD regenerator هم چک میکنم پیام میده ه که تحت ویندوز نمیشه با bootable regenerator flash or cd چک کنید .چه کنم ؟؟؟؟؟

یک عکس از disk managment بدید

EXTREME
18-05-2014, 18:00
ببیند فقط اولش که حواسم نبود یه فایل 5مگ صوتی ریختم و دیگه هیچی روش نریختم.
با این نرم افزار ها ریکاوری کردم:
EaseUS Data Recovery Wizard 7.5
Ontrack EasyRecovery Enterprise
MiniTool Power Data Recovery 6.8
getdataback
R-Studio_Corporate_5.4

بازم باید برگردونه من تعجب میکنم که میگید برنمیگرده یکم عجیبه

Rash mAKHFI
18-05-2014, 21:24
یک عکس از disk managment بدید که راهنمایی کنم

بفرمایید اینم عکس
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mk367
19-05-2014, 00:16
بازم باید برگردونه من تعجب میکنم که میگید برنمیگرده یکم عجیبه

از شانس من داداش!!
دیگه چیکار می تونم بکنم؟!!

EXTREME
19-05-2014, 06:12
بفرمایید اینم عکس
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نرم افزار find and mount رو بگیرید بازش کردید سرچ رو بزنید سپس یک label بهش بدید درایو باز میشه محتویات درایو رو کپی کنید روی یک فضای دیگه سپس درایو خودتون رو فرمت کنید نشد بگید

EXTREME
19-05-2014, 06:13
از شانس من داداش!!
دیگه چیکار می تونم بکنم؟!!

والا من خودم از همین روش ها استفاده میکنم و در صورتی اینطوری ریکاوری نمیشه که اطلاعااتی روش ریخته باشم یا فرمت سطح پایین کرده باشم

zaha_taher12
19-05-2014, 15:53
[QUOTE=EXTREME;8226657]یک عکس از disk managment بدید[/QUOTE
دو ساعته گذاشتم دیس منیجمنت باز شه اما هنوز باز نشده و در حالت loadind disk configuration مونده

EXTREME
19-05-2014, 15:58
[QUOTE=EXTREME;8226657]یک عکس از disk managment بدید[/QUOTE
دو ساعته گذاشتم دیس منیجمنت باز شه اما هنوز باز نشده و در حالت loadind disk configuration مونده

شما هاردتون چند تا پارتیشن داشت ؟

zaha_taher12
19-05-2014, 16:05
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم تصویر اسن توسط نرم افزار HD TUne همانطور که می بینید همه سکتورها اسیب خورده
ایا درست میشه با چه نرم افزاری؟
باید سخت افزاری تعمیر کرد ؟

zaha_taher12
19-05-2014, 16:11
اینم پیامی که برنامه HDD Regenerator میده

zaha_taher12
19-05-2014, 16:12
6 تا پارتیشن

EXTREME
19-05-2014, 16:56
6 تا پارتیشن

اوضاع هاردتون اصلا خوب نیست
فکر کنم ضربه ای به هارد وارد شده یا به خاطر ویروس اینطوری شده

شما با hdd regenerator یک دیسک بوتیبل درست کنید و از طریق بوت و با آپشن scan and repair هارد رو اسکن کنید نتیججرو بگید

mk367
20-05-2014, 00:22
والا من خودم از همین روش ها استفاده میکنم و در صورتی اینطوری ریکاوری نمیشه که اطلاعااتی روش ریخته باشم یا فرمت سطح پایین کرده باشم

اصلا به درایو دست نزدم
دارم بابت شانسم میرم تو افق محو بشم

zaha_taher12
20-05-2014, 14:44
سلام بوتیبل ساختم و اسن هم کردم در عرض حدود 10 دقیقه 39 درصد هارد اسکن شد و 3 ساعت در همون حالت موند و حدود 11 بد سکتور پیدا کرد اما ریکاوری نکرد و منم قطع کردم
به نظرتون اگه در همون حالت بود درست میشد ؟

EXTREME
20-05-2014, 15:53
سلام بوتیبل ساختم و اسن هم کردم در عرض حدود 10 دقیقه 39 درصد هارد اسکن شد و 3 ساعت در همون حالت موند و حدود 11 بد سکتور پیدا کرد اما ریکاوری نکرد و منم قطع کردم
به نظرتون اگه در همون حالت بود درست میشد ؟
تو مود scan and repair اسکن کردید ؟

zaha_taher12
20-05-2014, 23:47
تو مود scan and repair اسکن کردید ؟
بله در همون مود اسکن کردم .سی دی بوتیبل رو گذاشتم و سیستم رو ریست کردم وقتی بالا اومد خواست اسم هارد رو انتخاب کنم و بعدم خواست از سه گزینه یکی رو انتخاب کنم که من به گفته شما گزینه scan and repair رو زدم و باقی ماجرا که گفتم

Rash mAKHFI
20-05-2014, 23:56
نرم افزار find and mount رو بگیرید بازش کردید سرچ رو بزنید سپس یک label بهش بدید درایو باز میشه محتویات درایو رو کپی کنید روی یک فضای دیگه سپس درایو خودتون رو فرمت کنید نشد بگید

هر کار میکنم اسکن نمیکنه
میره رو اسکن ولی اصلا جلو نمیره
بیشتر از 3 ساعت گذاشتمش ولی یه ذره هم جلو نرفت!

EXTREME
21-05-2014, 07:36
هر کار میکنم اسکن نمیکنه
میره رو اسکن ولی اصلا جلو نمیره
بیشتر از 3 ساعت گذاشتمش ولی یه ذره هم جلو نرفت!

راه دیگه اینه که با نرم افزار eases data recovery در مود compelete پارتیشن رو ریکاوری کنید و اطلاعات رو بریرید روی یک حجم دیگه

Crespo
21-05-2014, 23:30
دوستان، من یه هارد 500 اکسترنال ADATA دارم.
اینو امشب وصلش کردم به USB بغل یه کیس دیگه، بعد ویندوز ارور USB Not Recognized رو داد! منم هارد رو جدا کردم.
حالا هرچقدر وصل میکنم، اصلاً نمیشناسه هارد رو! چراغ هارد روشن میشه، اا اصلاً انگا نه انگار که هارد وصل شده به سیستم!
چی شده؟!

EXTREME
22-05-2014, 07:03
دوستان، من یه هارد 500 اکسترنال ADATA دارم.
اینو امشب وصلش کردم به USB بغل یه کیس دیگه، بعد ویندوز ارور USB Not Recognized رو داد! منم هارد رو جدا کردم.
حالا هرچقدر وصل میکنم، اصلاً نمیشناسه هارد رو! چراغ هارد روشن میشه، اا اصلاً انگا نه انگار که هارد وصل شده به سیستم!
چی شده؟!

هارد رو به همه پورت ها زدید؟ تو disk managment هم نمیاد ؟

روی یگ سیستم دیگه هارد تست شده ؟

Crespo
22-05-2014, 09:22
هارد رو به همه پورت ها زدید؟ تو disk managment هم نمیاد ؟

روی یگ سیستم دیگه هارد تست شده ؟

آره، به همه ی پورتا زدم. تو Disk Management هم نیومد!
روی دوتا سیستم امتحان کردم!
پ.ن: چراغش روشنه، اما هیچ اتفاقی نمی افته!

EXTREME
22-05-2014, 10:30
آره، به همه ی پورتا زدم. تو Disk Management هم نیومد!
روی دوتا سیستم امتحان کردم!
پ.ن: چراغش روشنه، اما هیچ اتفاقی نمی افته!

اگه روی سیستم های دیگه هم همینطوری است و موتور هارد هم کار میکنه به نظر من علت اصلی میتونه از کابلش باشه

علت های دیگه هم میتونه از سوکت دیتا برد وفریم ویر هارد باشه

Crespo
22-05-2014, 10:44
اگه روی سیستم های دیگه هم همینطوری است و موتور هارد هم کار میکنه به نظر من علت اصلی میتونه از کابلش باشه

علت های دیگه هم میتونه از سوکت دیتا برد وفریم ویر هارد باشه

اگه از کابل نباشه، چیکار باس بکنم؟! کلی اطلاعات دارم روی هارد! :n03:

EXTREME
22-05-2014, 11:07
اگه از کابل نباشه، چیکار باس بکنم؟! کلی اطلاعات دارم روی هارد! :n03:

کابل که به اطلاعات مربوط نیست

هاردتون گارانتی داره؟

Crespo
22-05-2014, 11:43
کابل که به اطلاعات مربوط نیست

هاردتون گارانتی داره؟

میدونم. من که نگفتم کابل به اطلاعات مرطبته! میگم نگرانم که از کابل نباشه.
نه، گارانتیش تموم شده.

EXTREME
22-05-2014, 13:57
میدونم. من که نگفتم کابل به اطلاعات مرطبته! میگم نگرانم که از کابل نباشه.
نه، گارانتیش تموم شده.

به نظر من ببرید به گارانتی نشون بدید اگه قابل درست شدن است با هزینه درست کنند براتون

ramoa
25-05-2014, 10:00
درود

من یه هارد اکسترنال WD دارم،که ارور فرمت رو میده .با testdisk امتحان کردم بعد از deep searchهم پارتیشن هارو نمیاره!

بی‌خیال شدم گفتم ریکاوری کنم.که با همه برنامه هایی که فرمودید امتحان کردم ولی‌ هیچ کدوم ۱ دونه فایل رو هم برنمیگردونن و فقط زمان می‌گذره ولی‌ چیزی ریکاور نمی‌شه. می‌شه لطفا بفرمایید باید چیکار کنم؟
در ضمن تو disk management هارد رو نشون میده ولی‌ با همون فرمت RAW.

سپاس

EXTREME
25-05-2014, 12:29
درود

من یه هارد اکسترنال WD دارم،که ارور فرمت رو میده .با testdisk امتحان کردم بعد از deep searchهم پارتیشن هارو نمیاره!

بی‌خیال شدم گفتم ریکاوری کنم.که با همه برنامه هایی که فرمودید امتحان کردم ولی‌ هیچ کدوم ۱ دونه فایل رو هم برنمیگردونن و فقط زمان می‌گذره ولی‌ چیزی ریکاور نمی‌شه. می‌شه لطفا بفرمایید باید چیکار کنم؟
در ضمن تو disk management هارد رو نشون میده ولی‌ با همون فرمت RAW.

سپاس

با چه نرم افزارهایی کار کردید؟

ramoa
25-05-2014, 14:37
ممنون از پاسختون
با MiniTool Power Data Recovery 6.8 و EASEUS.Data.Recovery.Wizard.Professional.7.5 امتحان کردم . با Find and Mount هم اسکن کردم ولی فایده ای نداره :(

EXTREME
25-05-2014, 17:55
ممنون از پاسختون
با MiniTool Power Data Recovery 6.8 و EASEUS.Data.Recovery.Wizard.Professional.7.5 امتحان کردم . با Find and Mount هم اسکن کردم ولی فایده ای نداره :(

با نرم افزار easy recover هم تست کنید

ramoa
27-05-2014, 01:20
با easy recovery هم نشد :( اصلا با همه برنامه ها 1% هم پر نمیشه.

چیکارش میتونم بکنم ؟ اگه الان فرمت کنم بعدش نمیشه ریکاور کنم؟

ممنون

EXTREME
27-05-2014, 07:32
با easy recovery هم نشد :( اصلا با همه برنامه ها 1% هم پر نمیشه.

چیکارش میتونم بکنم ؟ اگه الان فرمت کنم بعدش نمیشه ریکاور کنم؟

ممنون

بعد فرمت هم معلوم نیست اگه خیلی اطلاعات حیاتی دارین بدید بیرون برای ریکاوری

ramoa
27-05-2014, 10:51
نه ایرادی نداره .مشکل اینجاست که وقتی هارد رو وصل میکنم ارور فرمت رو میده . ولی فرمت رو که میزنم فرمت نمیشه!

الان با چی باید فرمتش کنم که اگه شد حالا بعدش ریکاوری هم بکنم؟

EXTREME
27-05-2014, 13:53
نه ایرادی نداره .مشکل اینجاست که وقتی هارد رو وصل میکنم ارور فرمت رو میده . ولی فرمت رو که میزنم فرمت نمیشه!

الان با چی باید فرمتش کنم که اگه شد حالا بعدش ریکاوری هم بکنم؟

اگه فرمت نمیشه پارتیشن هارد رو با یک نرم افزاری مثل eases partion master پاک کنید دوباره ایجاد کنید و فرمت کنید

vissoto
27-05-2014, 18:37
سلام
يه هارد500وسترن دارم كه 4تا پا رتيشن پريمرى دا شت .لينوكس نصب كردم از پا رتيشن اخر كم كرد 2تا پريمرى و يه لوجيكا ل سا خت .اومدم لوجيكا ل را پا ك كنم!هنگ كرد!رستا رت كردم ويندوز رو لوگو ميمونه!!!!

اومدم ويندوز نصب كنم رو لوگو ميمونه!! ها رد تو با يوس كا ملا شن اسا يى ميشه! تا وقتى كه ها رد وصل با شه حتى ها يرن هم با لا نميا د.
فكر كنم به خا طر محدوديت 4 پريمرى قا طى كرد!
حا لا حتى لينوكس هم به صورت لا يو با لا نميا د !

ولى اگر ها رد را جدا كنم مرا حل نصب ويندوز شروع ميشه!!!!!ولى ها رد كه وصل نيست رو چى ميخوا د نصب كنه!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لينوكس هم به صورت لا يو با لا ميا د!چه كنيم؟!:n30::n30:

EXTREME
27-05-2014, 23:17
سلام
يه هارد500وسترن دارم كه 4تا پا رتيشن پريمرى دا شت .لينوكس نصب كردم از پا رتيشن اخر كم كرد 2تا پريمرى و يه لوجيكا ل سا خت .اومدم لوجيكا ل را پا ك كنم!هنگ كرد!رستا رت كردم ويندوز رو لوگو ميمونه!!!!

اومدم ويندوز نصب كنم رو لوگو ميمونه!! ها رد تو با يوس كا ملا شن اسا يى ميشه! تا وقتى كه ها رد وصل با شه حتى ها يرن هم با لا نميا د.
فكر كنم به خا طر محدوديت 4 پريمرى قا طى كرد!
حا لا حتى لينوكس هم به صورت لا يو با لا نميا د !

ولى اگر ها رد را جدا كنم مرا حل نصب ويندوز شروع ميشه!!!!!ولى ها رد كه وصل نيست رو چى ميخوا د نصب كنه!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لينوكس هم به صورت لا يو با لا ميا د!چه كنيم؟!:n30::n30:

بهترین راه اینه که هاردتون رو به عنوان هارد دوم بزارید روی یک سیستم و یک عکس از disk managment بدید

با ویندوز xp هم تست کنید

vissoto
28-05-2014, 16:57
بهترین راه اینه که هاردتون رو به عنوان هارد دوم بزارید روی یک سیستم و یک عکس از disk managment بدید

با ویندوز xp هم تست کنید
سلام
ممنون از راهنماییتان

عجیبه من هم شک کرده بودم چرا ویندوز 7 و اخرین ورژن های لینوکس هم با وصل بودن هارد هنگ می کردند و لی استفاده از XP به ذهنم نرسید!:n04:دیگه پیچ گوشتی را برداشتم که هارد را جدا کنم برای تست در یک سیستم دیگه که یه cd قدیمی لینوکس پیدا کردم(linux mint 7 gloria) با ان بوت شدم و با کمال تعجب دیدم با وصل بودن هارد تا نمایش دسکتاپ پیش رفت!سریع وارد قسمت پارتیشن بندی شدم و همه پارتیشن های ساخته شده توسط لینو کس نصب شده +پارتیشن ویندوز 7راdelete کردم ؛ حالش خوب شد.
البته اون دوتا پارتیشنprimary ساخته شده توسط لینوکس که در اخر هارد بودند (علاوه بر 4 تای اصلی) کاملا غیر فعال بودند(فقط امکان delete داشتند! )(در ویندوز 7 سابق)نمی دونم چرا وسوسه شدم پارتیشن logical مابین اینها را پاک کنم که این طوری شد!!!

ممنون دوست عزیز
موفق باشید

ramoa
31-05-2014, 13:26
دوست عزیز متاسفانه با این برنامه هم فرمت نمی‌شه. اصلا هیچ کاری نمی‌کنه هیچی‌ پر نمی‌شه،عکس رو هم اتچ کردم که ببینید.چراغ هارد چشمک زن می‌شه ولی‌ هیچ اتفاقی‌ نمیوفته :(

الان فقط می‌خوام هاردمو فرمت کنم که قابل استفاده باشه،دیگه بی‌خیال ریکاوری شدم

EXTREME
31-05-2014, 14:28
دوست عزیز متاسفانه با این برنامه هم فرمت نمی‌شه. اصلا هیچ کاری نمی‌کنه هیچی‌ پر نمی‌شه،عکس رو هم اتچ کردم که ببینید.چراغ هارد چشمک زن می‌شه ولی‌ هیچ اتفاقی‌ نمیوفته :(

الان فقط می‌خوام هاردمو فرمت کنم که قابل استفاده باشه،دیگه بی‌خیال ریکاوری شدم

با نرم افزار paragon partion هم تست کنید نشد بگید تا فکر کنیم چیکار میشه کرد

saeed_gharibeh
31-05-2014, 22:52
دوستان کمک کنید لطفا هفته پیش لپ تاپم از دستم افتاد رو فرش اما بعدش تا ۲ روز خوب کار میکرد تا اینکه برای اینکه از بابت بدسکتور مطمئن بشم با HDD regenerator افتادم به جونش ۱۰۰ تا بدسکتور پیدا کرد و تعمیر کرد ولی وقتی روشن کردم ویندوز چک دیسک ویندوز شروع کرد به چک کردن و وسطش هنگ کرد ریستارت کردم و دیگه ویندوز بالا نیومد
الانم هیچ برنامه ای جز Acronis Disk director suite و partition table doctor هارد رو نمیشناسه، با این دو برنامه ام فرمت میکنم اما ارور میده، با HDD regenerator هم دوباره چک کردم ولی همه سکتورها رو بد نشون میده بدون اینکه تعمیر کنه

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk

EXTREME
01-06-2014, 09:58
دوستان کمک کنید لطفا هفته پیش لپ تاپم از دستم افتاد رو فرش اما بعدش تا ۲ روز خوب کار میکرد تا اینکه برای اینکه از بابت بدسکتور مطمئن بشم با HDD regenerator افتادم به جونش ۱۰۰ تا بدسکتور پیدا کرد و تعمیر کرد ولی وقتی روشن کردم ویندوز چک دیسک ویندوز شروع کرد به چک کردن و وسطش هنگ کرد ریستارت کردم و دیگه ویندوز بالا نیومد
الانم هیچ برنامه ای جز Acronis Disk director suite و partition table doctor هارد رو نمیشناسه، با این دو برنامه ام فرمت میکنم اما ارور میده، با HDD regenerator هم دوباره چک کردم ولی همه سکتورها رو بد نشون میده بدون اینکه تعمیر کنه

یعنی رو نصب ویندوز هم برید پارتیشن ها رو نمیتونید ببینید ؟

به خاطر همون ضربه این بدسکتورها زیاد شده

saeed_gharibeh
01-06-2014, 10:26
بله رو نصب ویندوز هم که میرم هارد رو نمیشناسه، توی بایوس هم فقط در حالت AHCI هارد دیتکت میشه، وقتی میذارم رو IDE دیگه دیتکت نمیشه، من مطمئنم مشکل نرم افزاریه چون تا قبل از اینکه با برنامه نحس HDD regenerator کار کنم هیچ مشکلی نداشتم حتا بعد از ضربه

EXTREME
01-06-2014, 10:55
بله رو نصب ویندوز هم که میرم هارد رو نمیشناسه، توی بایوس هم فقط در حالت AHCI هارد دیتکت میشه، وقتی میذارم رو IDE دیگه دیتکت نمیشه، من مطمئنم مشکل نرم افزاریه چون تا قبل از اینکه با برنامه نحس HDD regenerator کار کنم هیچ مشکلی نداشتم حتا بعد از ضربه

فعلا که با hdd regenerator بدسکتور رو نشون میده و در صورتی که با این نرم افزار بدسکتورها رو نتونه تعمیر کنه و با فرمت سطح پایین هم درست نشه بدسکتورها فیزیکی میتونه باشه و به نظر من بهتره هارد لپ تاب رو ببرید نشون بدید

ramoa
01-06-2014, 12:01
داداش ممنون واقعا از اینکه وقت میذارید

دیروز که گفتی‌ با برنامه easeus partion پارتیشن رو فرمت کنم،۲ ساعت بعد که هیچی‌ پر نمی‌شد ،کابل usb رو کندم. امروز که چک کردم دیدم دیگه اصلا همون ارور فرمت رو هم نمیده. به محض اینکه هارد رو وصل می‌کنم چراغش چشمک زن می‌شه.درایو رو تو مای کامپیوتر میاره،ولی‌ انگار همچی‌ هنگ می‌کنه.Disk Management رو هم که می‌خوام باز کنم تا وقتی‌ هارد وصله باز نمی‌شه همینکه کابل رو می‌کشم کار می‌کنه .ای‌بابا خواستم درستش کنم زدم یجا دیگشم خراب کردم :(

الان راهی‌ نداره که از Safe Mode یا Bios برم فرمتی چیزی بکنم؟

saeed_gharibeh
01-06-2014, 12:33
فعلا که با hdd regenerator بدسکتور رو نشون میده و در صورتی که با این نرم افزار بدسکتورها رو نتونه تعمیر کنه و با فرمت سطح پایین هم درست نشه بدسکتورها فیزیکی میتونه باشه و به نظر من بهتره هارد لپ تاب رو ببرید نشون بدید

چطوری میتونم low level format کنم؟ اطلاعاتم برام مهم نیست ولی چون شخصیه میخوام تا جایی که میشه خودم درستش کنم اگه نشد بدم گارانتی
برنامه Gparted اوبونتو لایو هم تونست هاردو بشناسه اما همه این برنامه ها ارور پارتیشن تیبل میدن

EXTREME
01-06-2014, 13:15
چطوری میتونم low level format کنم؟ اطلاعاتم برام مهم نیست ولی چون شخصیه میخوام تا جایی که میشه خودم درستش کنم اگه نشد بدم گارانتی
برنامه Gparted اوبونتو لایو هم تونست هاردو بشناسه اما همه این برنامه ها ارور پارتیشن تیبل میدن

تو نرم افزار hiren boot cd نرم افزار hdd low level format tools باید باشه با اون میتونید بکنید

ولی اگه بتونید هارد لپ تاب رو با تبدیل به پی سی بزنید و یک عکس از disk managament و تب health نرم افزار hd tune بدید خوب میشه به شرطی که گارانتی نداشته باشه لپ تاب اگه گارانتی داره که اینکارو نکنید

EXTREME
01-06-2014, 13:16
داداش ممنون واقعا از اینکه وقت میذارید

دیروز که گفتی‌ با برنامه easeus partion پارتیشن رو فرمت کنم،۲ ساعت بعد که هیچی‌ پر نمی‌شد ،کابل usb رو کندم. امروز که چک کردم دیدم دیگه اصلا همون ارور فرمت رو هم نمیده. به محض اینکه هارد رو وصل می‌کنم چراغش چشمک زن می‌شه.درایو رو تو مای کامپیوتر میاره،ولی‌ انگار همچی‌ هنگ می‌کنه.Disk Management رو هم که می‌خوام باز کنم تا وقتی‌ هارد وصله باز نمی‌شه همینکه کابل رو می‌کشم کار می‌کنه .ای‌بابا خواستم درستش کنم زدم یجا دیگشم خراب کردم :(

الان راهی‌ نداره که از Safe Mode یا Bios برم فرمتی چیزی بکنم؟

روی یک سیستم دیگه هم همینطوری است؟

اگه هست هارد رو ببرید به یک تعمیرکار نشون بدید

mr6768
03-06-2014, 11:00
مدل segate barcuda 7200.14

آقا از کجا واس فهمید یه مدل 1 ترابایت سیگیت .14 هست ؟

EXTREME
03-06-2014, 14:20
آقا از کجا واس فهمید یه مدل 1 ترابایت سیگیت .14 هست ؟

هم تو سایت سیگیت میتونید بفهمید هم نرم افزار hd tune روی هارد هم معمولا مینویسه

farhad200
04-06-2014, 00:01
با سلام اقا هارد ما مشکل پیدا کرده چیکارش باید کرد.؟

vissoto
04-06-2014, 07:55

سلام

اگه هنوز هارد شما توسط ویندوز شناسایی میشه و در my computer نشون داده میشه که عالیه!
هر چه سریعتر از اطلاعات مهم خود یک کپی تهیه نمایید. از استفاده از CUT یا move اکیدا خودداری نمایید.چون ممکن است با روشن شدن بعدی سیستم دیگر هارد شما در ویندوز نشون داده نشود !

EXTREME
04-06-2014, 08:33

معمولا این ارور نرم افزاری قابل حل نیست اگه با hdd regenerator درست نشه باید ببرید به یک تعمیرکار هارد نشون بدید

farhad200
04-06-2014, 13:25
روش کار با hdd regenerator چطوریه؟ چیکار باید بکنم؟

saeed_gharibeh
04-06-2014, 14:24
من پیشنهاد میکنم از HDD regenerator استفاده نکنی چون هارد منو داغون کرد

EXTREME
04-06-2014, 22:18
من پیشنهاد میکنم از HDD regenerator استفاده نکنی چون هارد منو داغون کرد

من بارها از این نرم افزار استفاده کردم و مشکلی نداشتم مشکل هارد شما از یک چیز دیگه ای احتمالا بوده و این نرم افزار باعث مشکل نمیشه

EXTREME
04-06-2014, 22:19
روش کار با hdd regenerator چطوریه؟ چیکار باید بکنم؟

شما نرم افزار رو دانلود کنید و باهاش یک سی دی بوتیبل درست کنید باهاش سیستم رو بوت و فقط رو حالت scan معمولی هارد رو اسکن کنید و نتیجه رو بکید

1sadr
05-06-2014, 00:21
سلام

من یه هارد اکسترنال WD My Passport 0820 خریدم . بعد ریختن یه سری اطلاعات داخلش. برای بار دوم که به لپ تابم که ویندوزش 7 هست زدم. دیگر درایو هارد باز نمی شود. چراغ هارد روشن است ولی محتویاتش بالا نمی آید. اطلاعاتش هم برایم واقعا ضروری است. کسی میداند چطور می شود محتویاتش را برگرداند؟ نرم افزارهای ریکاوری هم نتونستند شناسایش کنند! واقعا لطف می کنید برای راهنمایی.:n13:

عکس هم در ادامه می ذارم.

EXTREME
05-06-2014, 09:04
سلام

من یه هارد اکسترنال WD My Passport 0820 خریدم . بعد ریختن یه سری اطلاعات داخلش. برای بار دوم که به لپ تابم که ویندوزش 7 هست زدم. دیگر درایو هارد باز نمی شود. چراغ هارد روشن است ولی محتویاتش بالا نمی آید. اطلاعاتش هم برایم واقعا ضروری است. کسی میداند چطور می شود محتویاتش را برگرداند؟ نرم افزارهای ریکاوری هم نتونستند شناسایش کنند! واقعا لطف می کنید برای راهنمایی.:n13:

عکس هم در ادامه می ذارم.

سلام یک عکس از disk managment بدید

darklover
05-06-2014, 11:11
سلام.
یه هارد۲۵۰ gb ارجینال ایکس باکس اسلیم دارم (کنسول jtag هس)
داشتم بازی میکردم که یهو بازی هنگ کرد و من خاموش نکردم کنسول رو بعد ۱ -۲ دقیقه بازی از هنگی در امد و بعد چند ثانیه متوجه شدم که کنسول داره کند اجرا میشه !
تو کنسول هر بخشش کند بود .
هارد رو با کنسول فرمت کردم درست نشد.
هارد رو با کابل ساتا به مادربورد وصل کردم و بعد با برنامه fat32 formatter فرمت کردم باز درست نشد و کند کار میکرد ! حتا بدون کویک فرمت هم فرمتش کردم باز فرقی نکرد!
امدم با برنامه HDD regeneator بد سکتور اسکن کردم و ۴ تا بد سکتور پیدا کرد که هر ۴ تاشو هم ریکاورد کرد. بازم درست نشد!!!
یه بار ntfc فرمت کردم و دوباره بد سکتور کردم ولی نه واسه ریکاوری کردن واسه مطلع کردن وجود بد سکتور تست زدم . که اخرا تست یک بد سکتور پیداکرد . الان زدم هم سکتورها سالم رو برسی و درست کنه و هم بد سکتور اگه پیدا کرد درست کنه که الان ۶۱ % تموم کرده در طول ۴۵ ساعت و ادامشو داره انجام میده . امیدوارم این صبری که کشیدم بی نتیجه نباشه !
فقط چند مشکل هست که با عکس میزارم خودتون ببینین و اشتباه ی بود رهنمایی کنید ممنون

این ۴ تا رنگ زرد D معنیشون چیه؟

و این عکس بعضی وقتا هی این پیامو میده
و یه پیام دیگه هم داده بود قبلا که 0x02 بود !! اینا یعنی چی؟

میگم هاردم درس نشد ممکنه از SMART هاردم باشه مشکل؟ مثلا دیر به مدیریتش میپردازه ...!

1sadr
05-06-2014, 11:29
سلام

Click here to view the original image of 1252x704px.

عکس هم در ادامه میذارم.

1sadr
05-06-2014, 12:56
یکی نیست جواب ما رو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:n16:
بابا امتحان دارم. محتوایاتشو میخوام.:n28::n30::n21:
:n14:

saeed_gharibeh
05-06-2014, 13:01

داداش از نرم افزار Acronis Disk Director استفاده کن تا پارتیشناتو بازیابی کنه

ata.royalfalcon
05-06-2014, 13:13

پست 8812 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) این تاپیک را خوندید ؟ گفته شد که از برنامه Disk management ویندوز یک عکس بذارید (وقتیکه هارد اکسترنال به سیستم متصل هست) . ولی بنظر من با توجه به I/O Device Error که داده فکر نمیکنم شما بتونید مشکلشو حل کنید (بازهم با روشهایی که گفته میشه میتونید تست کنید) . اگر گارانتی داره بفرستید گارانتی .

یکی از علتهای I/O Device Error میتونه به خاطر وجود مشکل در Firmware باشد که هارد دیسک مورد نظر توسط سیستم شناسایی میشود اما در هنگام خواندن اطلاعات و یا بوت شدن سیستم عامل و کلاً هر زمانی که سعی می کند به بخش های LBA دسترسی داشته باشد I/O Device Error خواهد داد .

1sadr
05-06-2014, 13:17
بفرمایید . تشکر بابت پیگیریتان.

saeed_gharibeh
05-06-2014, 13:17
پست 8812 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) این تاپیک را خوندید ؟ گفته شد که از برنامه Disk management ویندوز یک عکس بذارید (وقتیکه هارد اکسترنال به سیستم متصل هست) . ولی بنظر من با توجه به I/O Device Error که داده فکر نمیکنم شما بتونید مشکلشو حل کنید (بازهم با روشهایی که گفته میشه میتونید تست کنید) . اگر گارانتی داره بفرستید گارانتی .

یکی از علتهای I/O Device Error میتونه به خاطر وجود مشکل در Firmware باشد که هارد دیسک مورد نظر توسط سیستم شناسایی میشود اما در هنگام خواندن اطلاعات و یا بوت شدن سیستم عامل و کلاً هر زمانی که سعی می کند به بخش های LBA دسترسی داشته باشد I/O Device Error خواهد داد .

منظور از LBA چی هست و چطور میشه مشکل فریمور رو حل کرد؟

1sadr
05-06-2014, 13:20
این یعنی چی ؟

ata.royalfalcon
05-06-2014, 13:22
بفرمایید . تشکر بابت پیگیریتان.

برای اجرای Disk management روی my computer راست کلیک کنید و سپس روی manage کلیک کنید و سپس از ستون سمت چپ قسمت روی Disk management کلیک کنید .

saeed_gharibeh
05-06-2014, 13:22
چون با یه نرم افزار تو گوشیم دارم جواب میدم اینو به عنوان امضام میذاره

ata.royalfalcon
05-06-2014, 13:38
منظور از LBA چی هست و چطور میشه مشکل فریمور رو حل کرد؟

بطور خلاصه LBA Area شامل قسمتهایی هست که اطلاعات کاربر در آنجا ذخیره میشود . یک قسمت دیگری هم وجود دارد به نام UBA Area که در این مکان چندین ماژول میکروکد وجود دارد . هر Module شامل یک UBA هست . میکروکدهایی مانند Smart Data یا P-List / G-List یا Firmware و یا Translator Data ... در این قسمت وجود دارد . دسترسی به UBA Area از طریق روش های عادی (با استفاده از Standard ATA Commands) امکان پذیر نیست . بیشتر دستورات برای دسترسی به UBA modules در دسترس همگان قرار نمیگیرد . برای حل مشکل Firmware هم میتوان از دستگاه PC-3000 استفاده کرد .

1sadr
05-06-2014, 13:56
ببخشید اینقدر کلافه شدم از دست این هارد اشتباهی عکس گذاشتم . بفرمایید

1sadr
05-06-2014, 13:57

ata.royalfalcon
05-06-2014, 13:59
سلام.
یه هارد۲۵۰ gb ارجینال ایکس باکس اسلیم دارم (کنسول jtag هس)
داشتم بازی میکردم که یهو بازی هنگ کرد و من خاموش نکردم کنسول رو بعد ۱ -۲ دقیقه بازی از هنگی در امد و بعد چند ثانیه متوجه شدم که کنسول داره کند اجرا میشه !
تو کنسول هر بخشش کند بود .
هارد رو با کنسول فرمت کردم درست نشد.
هارد رو با کابل ساتا به مادربورد وصل کردم و بعد با برنامه fat32 formatter فرمت کردم باز درست نشد و کند کار میکرد ! حتا بدون کویک فرمت هم فرمتش کردم باز فرقی نکرد!
امدم با برنامه HDD regeneator بد سکتور اسکن کردم و ۴ تا بد سکتور پیدا کرد که هر ۴ تاشو هم ریکاورد کرد. بازم درست نشد!!!
یه بار ntfc فرمت کردم و دوباره بد سکتور کردم ولی نه واسه ریکاوری کردن واسه مطلع کردن وجود بد سکتور تست زدم . که اخرا تست یک بد سکتور پیداکرد . الان زدم هم سکتورها سالم رو برسی و درست کنه و هم بد سکتور اگه پیدا کرد درست کنه که الان ۶۱ % تموم کرده در طول ۴۵ ساعت و ادامشو داره انجام میده . امیدوارم این صبری که کشیدم بی نتیجه نباشه !
فقط چند مشکل هست که با عکس میزارم خودتون ببینین و اشتباه ی بود رهنمایی کنید ممنون

و این عکس بعضی وقتا هی این پیامو میده
و یه پیام دیگه هم داده بود قبلا که 0x02 بود !! اینا یعنی چی؟

میگم هاردم درس نشد ممکنه از SMART هاردم باشه مشکل؟ مثلا دیر به مدیریتش میپردازه ...!

سلام .

پیشنهاد میکنم حداقل یکبار با برنامه HDD LLF Low Level Format Tool (لینک دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) هارد دیسک مورد نظر را Zero fill کنید . اگر مشکل برطرف نشد چاره ای جزء خرید هارد دیسک جدید ندارید . البته میتونید بفرستید کلینیکهای تخصصی ولی با توجه به حجم کم این هارد دیسک و قیمت نه چندان بالای هارد دیسکهای نو ، منطقیتر این هست که آکبند بخرید .

دو نکته :

1. اگر اطلاعاتی روی این هارد دیسک هست قبل از LLF کردن به فضای دیگری منتقل کنید .
2. معمولاً LLF کردن مشکلی برای هارد دیسک بوجود نیمیآورد ولی حداقل یک درصد احتمال بدتر شدن وضعیت را هم در نظر بگیرید .

D که مخفف Delay هست ، بطور خلاصه به معنی وجود سکتورهایی هست که response time آنها بالاتر از حد عادی هست . بعبارت دیگر برای مکانیابی (locate) و دسترسی (access) به اطلاعات موجود در این سکتورها زمان بیشتری مورد نیاز هست .

مشکل کندی بیش از حد هارد دیسکتان بیشتر به خاطر همان سکتورهایی هست که Delay دارند و ربطی به SMART ندارد .

ata.royalfalcon
05-06-2014, 14:06

هارد دیسک شما در حالت not initialized هست و اگر بتونید initialize کنید اطلاعات از بین میرود که با توجه به I/O Device Error که داده بعید میدونم بتونید initialize کنید.

منظور از initialized این هست که در کادری که باز شده MBR را انتخاب کنید یا GPT و باید MBR انتخاب شود .

1sadr
05-06-2014, 14:06

1sadr
05-06-2014, 14:10
جناب این پیغام را داد وقتی MBR را زدم. چه کنم؟!!!!!!!!!!!

1sadr
05-06-2014, 14:15
OK کردم. میخوام بدونم اصلا درست بشو هست یا نه؟؟؟ :n24:

ata.royalfalcon
05-06-2014, 14:16
جناب این پیغام را داد وقتی MBR را زدم. چه کنم؟!!!!!!!!!!!

در پست 8817 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم گفتم که با توجه به I/O Device Error که داده متاسفانه شما نمیتونید مشکلشو حل کنید. اگر گارانتی داره بفرستید گارانتی و حتماً هم تاکید کنید که اطلاعاتش برای شما مهم هست .

1sadr
05-06-2014, 14:24
در پست 8817 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم گفتم که با توجه به I/O Device Error که داده متاسفانه شما نمیتونید مشکلشو حل کنید. اگر گارانتی داره بفرستید گارانتی و حتماً هم تاکید کنید که اطلاعاتش برای شما مهم هست .

تشکر . گارانتی داره تازه خریدم. میخوام بدونم اگه میشه خودم درستش کنم خیر سرمان نرم افزار خوندیم!!!!! این " وجود مشکل در Firmware باشد که هارد دیسک مورد نظر توسط سیستم شناسایی میشود " چطوری میشه حلش کرد اگه میشه راهنمایی کنید؟؟
"

ata.royalfalcon
05-06-2014, 14:39
تشکر . گارانتی داره تازه خریدم. میخوام بدونم اگه میشه خودم درستش کنم خیر سرمان نرم افزار خوندیم!!!!! این " وجود مشکل در Firmware باشد که هارد دیسک مورد نظر توسط سیستم شناسایی میشود " چطوری میشه حلش کرد اگه میشه راهنمایی کنید؟؟
"

این هارد دیسک اکسترنال باید چک بشه و اگر مشخص بشه که واقعاً بخاطر Firmware هست میتوان با دستگاههایی مثل PC-3000 UDMA تعمیر کرد .

EXTREME
05-06-2014, 14:41
"

شما چند راه دارید که نرم افزاری حل کنید این مشکل رو ولی تضمینی نیست و ممکنه اطلاعاتتون از بین بره پس مسئولیتش با خودتون

یک راه استفاده از ویندوز xp است سی دی xp بوت میکنید تو مود recovery mode میرید و 1 رو زده اینتر زده سپس تایپ میکنید fixmbr اگه نشد

نرم افزار hiren boot cd رو دانلود کرده در mbr tools mbr fix رو انتخاب کرده و install mbr بزنید

درست نشد استفاده از ویندوز 7 یا 8 است
به پارتیشن ها رسیدید دکمه shift+f10 رو میزنید در cmd اگه اشتباه نکنم دستوراتش اینه بازم یک سرچ کنید

boosector \nt60 c :\> enter
bootsector \nt60 sys
bootsector \nt60 all
اون بالا اینتر نوشتم یعنی دکمه اینتر رو میزنید

1sadr
05-06-2014, 14:42
این هارد دیسک اکسترنال باید چک بشه و اگر مشخص بشه که واقعاً بخاطر Firmware هست میتوان با دستگاههایی مثل PC-3000 UDMA تعمیر کرد .

جناب پس خیر کار کردن روشو بزنم بدم بیرون گارنتی بنظرتان؟
بابت همراهیتون تشکر برادر:n16:

1sadr
05-06-2014, 14:46
شما چند راه دارید که نرم افزاری حل کنید این مشکل رو ولی تضمینی نیست و ممکنه اطلاعاتتون از بین بره پس مسئولیتش با خودتون

یک راه استفاده از ویندوز xp است سی دی xp بوت میکنید تو مود recovery mode میرید و 1 رو زده اینتر زده سپس تایپ میکنید fixmbr اگه نشد

نرم افزار hiren boot cd رو دانلود کرده در mbr tools mbr fix رو انتخاب کرده و install mbr بزنید

درست نشد استفاده از ویندوز 7 یا 8 است
به پارتیشن ها رسیدید دکمه shift+f10 رو میزنید در cmd اگه اشتباه نکنم دستوراتش اینه بازم یک سرچ کنید

boosector \nt60 c :\> enter
bootsector \nt60 sys
bootsector \nt60 all
اون بالا اینتر نوشتم یعنی دکمه اینتر رو میزنید

بابت همراهیتون تشکر برادر:n16:

darklover
06-06-2014, 10:19
ata.royalfalcon ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

کنسول رو عمودی میزارم میخاستم بدونم دلیل بد سکتور یا دلای میتونه این باشه؟ و بعضی وقتا میز تکون میخوره و کنسولم به نرمی تکون میخوره با این تکون خردنا ضعیف ممکنه اسیب دیده باشه؟

ata.royalfalcon
06-06-2014, 11:30
ata.royalfalcon ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

کنسول رو عمودی میزارم میخاستم بدونم دلیل بد سکتور یا دلای میتونه این باشه؟ و بعضی وقتا میز تکون میخوره و کنسولم به نرمی تکون میخوره با این تکون خردنا ضعیف ممکنه اسیب دیده باشه؟

عمودی یا افقی بودن کنسول تاثیری روی وضعیت هارد دیسک ندارد . حتی بعضی از هارد دیسکهای اکسترنال طوری طراحی شده اند که هم میتوان بصورت ایستاده قرار داد و هم بصورت خوابیده که مشکلی پیش نمیاد . کنسول هم باید در جای ثابتی قرار بدید .

MILAD MGH
06-06-2014, 13:33
سلام، دوستمون vissoto ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گفتن که مشکلم رو اینجا مطرح کنم. مشکل رو اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])توضیح دادم.
این هم یه عکس از برنامه hd tune:
یه مشکل دیگه هم دارم با هارد. بعضی وقتا که سیستم رو روشن میکنم، موقع بالا اومدن هارد رو نمیشناسه و میگه سی دی بوت رو بذارید.
مجبور میشم کابلهای هارد رو یه دور دربیارم و دوباره وصل کنم تا شاید مشکل حل بشه.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

EXTREME
06-06-2014, 14:23
سلام، دوستمون vissoto ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گفتن که مشکلم رو اینجا مطرح کنم. مشکل رو اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])توضیح دادم.
این هم یه عکس از برنامه hd tune:
یه مشکل دیگه هم دارم با هارد. بعضی وقتا که سیستم رو روشن میکنم، موقع بالا اومدن هارد رو نمیشناسه و میگه سی دی بوت رو بذارید.
مجبور میشم کابلهای هارد رو یه دور دربیارم و دوباره وصل کنم تا شاید مشکل حل بشه.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

یک اسکن معمولی با نرم افزار hdd regenerator بکنید ببینید وضعیت هارد چطور است بدسکتور دارد یا دیلی سکتور

alireza6514
06-06-2014, 18:29
دوستان عزيز اين تاپيك ويژه حل مشكلات نرم افزاري و سخت افزاري هاردهاي معيوب شما ميباشد.
لطف كنيد مشكللاتي رو كه براي هارد شما بوجود ميآد اينجا بگيد من سعي ميكنم راهنمائيتون كنم
در ضمن ايرادات هاردتون رو كامل و باذكر جزئيات بگين .اميدوارم كه تاپيك موفقي بشه

سلام
من هاردم صدای تیک می دهد و موقع نصب ویندوز blue page می دهد. مشکل چیست ؟باید چکار کرد؟ لطفا راهنمایی بفرمایید. متشکرم:n26:

agent-47
06-06-2014, 18:58
دوستان سلام
از دیروز سیستم من بالا نمیاد و بلافاصله بعد از روشن شدن و نشون دادن لوگوی سیستم این ارور رو میده
A disc read error occurred
Press alt Ctrl del to restart
با ریستارت مجدد درس نمیشه و حتی وقتی میخوام از روی دی وی دب ویندوز بوت کنم هم نمیشه یعنی توی مراحل اولیه نصب ویندوز گیر میکنه و جلوتر نمیره. متاسفانه خیلی برام حیاتیه که تا فردا به یه سری از اطلاعاتش دسترسی پیدا کنم. لطفا راهنمایی کنید

این نکته رو هم بگم که سیستم مورد نظر لپتاپه با ویندوز ۸

darklover
06-06-2014, 19:31
ممنون که راهنمایی میکنید :n16:

با
HDD LLF Low Level Format Tool فرمت کردم حدود ۱ ساعت طول کشید
الان سرعتش رفته بالا ولی باز مثله قبل نشده!
یه باره دیگه lLLF کنم درست میشه یا نه؟

ata.royalfalcon
06-06-2014, 19:54
ممنون که راهنمایی میکنید :n16:

با
HDD LLF Low Level Format Tool فرمت کردم حدود ۱ ساعت طول کشید
الان سرعتش رفته بالا ولی باز مثله قبل نشده!
یه باره دیگه lLLF کنم درست میشه یا نه؟

میتونید بار دوم هم LLF کنید ولی فکر نمیکنم تغییر محسوسی داشته باشه (البته اگر فرض بگیریم که بدتر نشه) .

darklover
06-06-2014, 20:09
میتونید بار دوم هم LLF کنید ولی فکر نمیکنم تغییر محسوسی داشته باشه (البته اگر فرض بگیریم که بدتر نشه) .

فکر کنم دیگه مجبورم برم هارد اکسترنال بگیرم (هارد خوده کنسول ۲۵۰gb‌ هست ۱۸۰ تومن! !!
دوست عزیز بازم ممنون و سپاس گذارم موفق پیروز باشید:n16:

am2
06-06-2014, 20:11
بچه ها من یه هارد اکسترنال دارم بعدش خوب بود یه مدت(یک ترابایت سیگیت مدل گو فلکس) الان میزنم به ویندوز ایکن درایو میاد ولی حجم اون رو نشون نمیده..روش دابل کلیک میکنم سیستم هنگ میکنه..کسی راه حلی داره؟بدون درد و خونریزی مشکلم حل بشه؟مشکل از ویندوز ک نیس؟من یه هارد 500 همین مدل رو دارم مشکلی نداره ویندوز باهاش

am2
06-06-2014, 20:24
این هم تصویر مربوط به دیک منیجر ویندوز

ata.royalfalcon
06-06-2014, 21:08
دوستان سلام
از دیروز سیستم من بالا نمیاد و بلافاصله بعد از روشن شدن و نشون دادن لوگوی سیستم این ارور رو میده
با ریستارت مجدد درس نمیشه و حتی وقتی میخوام از روی دی وی دب ویندوز بوت کنم هم نمیشه یعنی توی مراحل اولیه نصب ویندوز گیر میکنه و جلوتر نمیره. متاسفانه خیلی برام حیاتیه که تا فردا به یه سری از اطلاعاتش دسترسی پیدا کنم. لطفا راهنمایی کنید

سلام .

متاسفانه خیلی برام حیاتیه که تا فردا به یه سری از اطلاعاتش دسترسی پیدا کنم. لطفا راهنمایی کنید

اگر Hiren's BootCD دارید ، ببینید میتونید سیستم را با این CD بوت کنید ؟ در این مجموعه یک Mini Windows Xp وجود دارد و سعی کنید آنرا بالا بیارید و ببینید میتونید به اطلاعات مورد نظرتان دسترسی داشته باشید ؟ اگر میتونید پس اطلاعات مورد نظرتان را روی هارد اکسترنال و یا فلش مموری ذخیره کنید.

agent-47
06-06-2014, 21:42
سلام .

اگر Hiren's BootCD دارید ، ببینید میتونید سیستم را با این CD بوت کنید ؟ در این مجموعه یک Mini Windows Xp وجود دارد و سعی کنید آنرا بالا بیارید و ببینید میتونید به اطلاعات مورد نظرتان دسترسی داشته باشید ؟ اگر میتونید پس اطلاعات مورد نظرتان را روی هارد اکسترنال و یا فلش مموری ذخیره کنید.

دوست عزیز hiren رو ندارم ولی یه windows xp mini داشتم و با اون تست کردم. متاسفانه درایوهای هارد و حتی فلش مموری و هارد اکسترنال رو نمیشناسه و توی my computer فقط ramdrive و mini xp رو به عنوانهارد درایو میشناسه. به نظرتون میتونه مشکل از ویندوز مینی من باشه؟ راه دیگه ای برای دسترسی به اطلاعات هست؟

darklover
06-06-2014, 21:44
ببخشید سوالم مربوط به اینجا نیست ولی لطفا ج بدین
اگه یه هارد اکسترنال usb 3 باشه و یه کنسول یا کامپوتر usb2 باشه و اینا وصل هم باشند تو انتقال سرعت usb 3 (سرعت بالا) خواهد بود یا سرعتش usb2 خواهد بود؟?

میخوام یه هارد ۵۰۰ gb بخرم سگیت باشه خوبه؟ مهمتر اینه که با دوام باشه و سرعت انتقالش زیاد باشه ولی بدونه اداپتور میخوام
سرعت انتقالش باید زیاد باشه چون نمیخوام تو کنسول کم بیاره واسه لود صحنه ها...

EXTREME
06-06-2014, 21:48
سلام
من هاردم صدای تیک می دهد و موقع نصب ویندوز blue page می دهد. مشکل چیست ؟باید چکار کرد؟ لطفا راهنمایی بفرمایید. متشکرم:n26:

یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدید

این صدا هم میتونه به دلیل پاور باشه هم خود هارد حالا عکس رو بدید بهتره

EXTREME
06-06-2014, 21:49
دوستان سلام

تو بایوس هارد دیتکت میشه ؟

EXTREME
06-06-2014, 21:50
این هم تصویر مربوط به دیک منیجر ویندوز

فایل سیستم پارتیشن raw شده باید اطلاعات داخلش رو ریکاوری کنید سپس فرمت کنید
برای اینکار از نرم افزار eases data recovery استفاده کنید برای ریکاوری نیاز به حجم اضافه داردی
از نرم افزار find and mount هم میتونید استفاده کنید آموزش کار با این نرم افزار تو گوگل است

ata.royalfalcon
06-06-2014, 21:55
اگه یه هارد اکسترنال usb 3 باشه و یه کنسول یا کامپوتر usb2 باشه و اینا وصل هم باشند تو انتقال سرعت usb 3 (سرعت بالا) خواهد بود یا سرعتش usb2 خواهد بود؟?

میخوام یه هارد ۵۰۰ gb بخرم سگیت باشه خوبه؟ مهمتر اینه که با دوام باشه و سرعت انتقالش زیاد باشه ولی بدونه اداپتور میخوام

در مورد سوال اول سرعتش در حد usb2 خواهد بود .
در مورد سوال دوم مدلی که انتخاب کردید (دقیقتر Seagate Backup plus Slim) گزینه مناسبی هست . بنده ps3 دارم و گاهی اوقات بازیها را از روی هارد اکسترنال usb2 اجرا میکنم و مشکلی هم نداشتم .

agent-47
06-06-2014, 21:56
تو بایوس هارد دیتکت میشه ؟

بله توی bios هارد رو میشناسه فقط نمیتونه از روش بوت کنه

مهندس الهه
06-06-2014, 21:57
من هاردم رو با برنامه HDD Regenerator اسکن کردم
ولی هیچ موردی یافت نشد
با مود scan and repair هم اسکن کردم

پس این هارد چه مرگشه ؟
این ارور واسه چیه ؟
باید low level format بزنم ؟

مهندس الهه
06-06-2014, 22:05

کنسول پورتش usb 2 هست و اطلاعات با سرعت usb 2 ترنسفر خواهند شد
هارد کنسول معمولا 5200 هست و در نتیجه اکثر هاردهای اکسترنال به خوبی از پس کنسول برمیان
ما هم رو کنسول ps3 خودمون یدونه هارد سیگیت بکاپ پلاس داریم که هیچ مشکلی تا حالا نداشته

ولی پیشنهاد میکنم برای کنسول یا هارد آداپتوردار بگیرید یا یه هاب usb آداپتوردار
چون چند مورد دیدم که کنسول نمیتونه برق هارد رو تامین کنه

من خودم هم 70 تومن دادم واسه یه هاب آداپتوردار

ata.royalfalcon
06-06-2014, 22:10
دوست عزیز hiren رو ندارم ولی یه windows xp mini داشتم و با اون تست کردم. متاسفانه درایوهای هارد و حتی فلش مموری و هارد اکسترنال رو نمیشناسه و توی my computer فقط ramdrive و mini xp رو به عنوانهارد درایو میشناسه. به نظرتون میتونه مشکل از ویندوز مینی من باشه؟ راه دیگه ای برای دسترسی به اطلاعات هست؟

راه حل مختلفی برای دسترسی به اطلاعات دارید . یک راه این هست که هارد دیسک را از لپتاپ خارج کنید و با استفاده از باکس تبدیل به اکسترنال کنید و روی یک سیستم دیگر تست کنید و ببینید میتونید به پارتیشنها و اطلاعات دسترسی داشته باشید .

بله توی bios هارد رو میشناسه فقط نمیتونه از روش بوت کنه

ببینید میتونید طبق روش گفته شده در سایت زیر MBR را Fix کنید .

darklover
06-06-2014, 22:17
ممنون از هر ۲ شما که راهنمایی کردین :n16::n16:
پس usb۲ میگیرم . واسه مهکم کاریم شاید با اداپتورشو خریدم . ممنون:n12:

agent-47
06-06-2014, 22:18
مشکل اینجاست که حتی از روی دی وی دی ویندوز تا مرحله که بشه repair کرد هم لود نمیشه!

ata.royalfalcon
06-06-2014, 23:02
من هاردم رو با برنامه HDD Regenerator اسکن کردم
ولی هیچ موردی یافت نشد
با مود scan and repair هم اسکن کردم

پس این هارد چه مرگشه ؟
این ارور واسه چیه ؟
باید low level format بزنم ؟

1. در مورد CRC Error در این پست (لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) توضیحاتي دادم . موارد گفته شده را انجام بدید و ببینید مقدار نوشته شده در ستون Data بیشتر میشود یا خیر .

2. Reallocate Eector Count بطور خلاصه به معنی جایگزین شدن (remap) سکتورهای معیوب با سکتورهای سالم و ذخیره هست و به همین خاطر هست که در اینجور تستها که اکثر کاربران عادی انجام میدهند (استفاده از HDD Regeneratore و یا LLF کردن) بدسکتوری پیدا نمیشود . آخرین بار کی این مورد را چک کردید ؟ اگر خیلی وقت هست که این مورد وجود داشته و تا الان هم بیشتر نشده پس جای نگرانی نیست . ولی اگر نمیدونید پس یک مدت از هارد دیسک استفاده کنید . اگر مقدار آن بطور دائم بیشتر میشود (که بنظر در حال زیاد شدن هست) قابل اعتماد نخواهد بود و بایستی تعویض شود.

am2
06-06-2014, 23:02
فایل سیستم پارتیشن raw شده باید اطلاعات داخلش رو ریکاوری کنید سپس فرمت کنید
برای اینکار از نرم افزار eases data recovery استفاده کنید برای ریکاوری نیاز به حجم اضافه داردی
از نرم افزار find and mount هم میتونید استفاده کنید آموزش کار با این نرم افزار تو گوگل است
میشه علت این مشکل رو بگین؟هارد مشکل داره؟
بعد این که اول ریکاوری کنم بعد فایلهام اومد نگهشون دارم و سپس فرمت درسته؟

am2
06-06-2014, 23:08
الان یه مساله جالب..زدم هارد رو به سیستم خیلی راحت شناخت..مشکوک میزنه..واا

مهندس الهه
06-06-2014, 23:29
1. در مورد CRC Error در این پست (لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) توضیحاتي دادم . موارد گفته شده را انجام بدید و ببینید مقدار نوشته شده در ستون Data بیشتر میشود یا خیر .

2. Reallocate Eector Count بطور خلاصه به معنی جایگزین شدن (remap) سکتورهای معیوب با سکتورهای سالم و ذخیره هست و به همین خاطر هست که در اینجور تستها که اکثر کاربران عادی انجام میدهند (استفاده از HDD Regeneratore و یا LLF کردن) بدسکتوری پیدا نمیشود . آخرین بار کی این مورد را چک کردید ؟ اگر خیلی وقت هست که این مورد وجود داشته و تا الان هم بیشتر نشده پس جای نگرانی نیست . ولی اگر نمیدونید پس یک مدت از هارد دیسک استفاده کنید . اگر مقدار آن بطور دائم بیشتر میشود (که بنظر در حال زیاد شدن هست) قابل اعتماد نخواهد بود و بایستی تعویض شود.

اوکی
مورد CRC رو فردا چک میکنم

مورد Reallocate Sector Count رو هم قبلا تو همین تاپیک گذاشته وبدم عکسشو
ولی الان که رفتم ببینم عکسش پاک شده و اعداد و ارقامش هم یادم نیست
منظور Data ــش هست که نباید بیشتر بشه ؟
یعنی اگه بیشتر شه این هارد به درد نمیخوره دیگه ؟ نمیشه ازش استفاده کرد و بهش اعتماد کرد ؟!

اون خطای قرمز رنگ چی؟
اون چیه میگه ؟

Reallocate Sector Count = 337

EXTREME
07-06-2014, 09:22
الان یه مساله جالب..زدم هارد رو به سیستم خیلی راحت شناخت..مشکوک میزنه..واا

پس اطلاعات رو در اون سیستم استخراج کنید و هاردتون رو دوباره فرمت کنید

ata.royalfalcon
07-06-2014, 09:28
اوکی
مورد CRC رو فردا چک میکنم

مورد Reallocate Sector Count رو هم قبلا تو همین تاپیک گذاشته وبدم عکسشو
ولی الان که رفتم ببینم عکسش پاک شده و اعداد و ارقامش هم یادم نیست
یعنی اگه بیشتر شه این هارد به درد نمیخوره دیگه ؟ نمیشه ازش استفاده کرد و بهش اعتماد کرد ؟!

اون خطای قرمز رنگ چی؟
اون چیه میگه ؟

Reallocate Sector Count = 337

هر چند وقت يكبار كنترل كنيد . اگر مقدار نوشته شده در ستون Data دائماً در حال ازدياد هست توصيه ميكنم تعويض كنيد .

اون خطای قرمز رنگ چی؟
اون چیه میگه ؟

آيا هارد ديسك مورد نظرتان هايبريدي هست (HDD+SSD) ؟ تقريباً مشابه همان CRC Error هست با اين تفاوت كه اين Error مربوط به شناسايي و اصلاح parity errors اتفاق افتاده در مسير بين مديا (پلاتر) و حافظه هست (منظور از حافظه احتمالاً قسمت SSD هست) . بعبارت دقيقتر طبق عكس زير زمانيكه بلاك ديتا از روي مديا (پلاتر) خوانده ميشود يك Parity Bit هم جنريت و محاسبه و همراه با آن به حافظه ارسال ميشود . زمانی که بلاک دریافت یا خوانده میشود هارد ديسك محاسبه را تکرار می‌کند و در صورت مغایرت با کد محاسبه شده قبلی ، مشخص ميشود که این بلاک دارای خطای داده است و در این حالت ممکن است عملی را جهت اصلاح خطا از جمله خواندن مجدد آن یا درخواست ارسال مجدد بلاک انجام دهد. با توجه به اينكه هارد ديسك شما از نوع هايبريد هست فكر ميكنم اين توضيحات منطقي باشد.

+ f.a.r.i
07-06-2014, 18:05
دوستان این پیغام روی هارد دیسک من اومده :

کی هارد دیسک من کلا دیگه خراب میشه و بالا نمیاد . تعداد ارور ها چند تا بشه باید هارد رو عوض کنم ؟

ata.royalfalcon
07-06-2014, 18:55
دوستان این پیغام روی هارد دیسک من اومده :

کی هارد دیسک من کلا دیگه خراب میشه و بالا نمیاد . تعداد ارور ها چند تا بشه باید هارد رو عوض کنم ؟

پست 8861 (ابتدای همین همین صفحه) را بخونید که در مورد CRC Error و Reallocate Sector Count توضیحاتی دادم . زمان دقیق خرابی را نمیتوان تعیین کرد . فقط باید کنترل کنید و اگر به مرور زمان و در فواصل کوتاه مدت تعداد Reallocate Sector Count بیشتر میشود ممکن هست در نهایت هارد دیسک Fail شود و در نتیجه توصیه میشود که تعویض کنید . ولی اگر به مدت طولانی ثابت و بدون تغییر هست جای نگرانی نیست .

مهندس الهه
08-06-2014, 15:33
هر چند وقت يكبار كنترل كنيد . اگر مقدار نوشته شده در ستون Data دائماً در حال ازدياد هست توصيه ميكنم تعويض كنيد .

آيا هارد ديسك مورد نظرتان هايبريدي هست (HDD+SSD) ؟ تقريباً مشابه همان CRC Error هست با اين تفاوت كه اين Error مربوط به شناسايي و اصلاح parity errors اتفاق افتاده در مسير بين مديا (پلاتر) و حافظه هست (منظور از حافظه احتمالاً قسمت SSD هست) . بعبارت دقيقتر طبق عكس زير زمانيكه بلاك ديتا از روي مديا (پلاتر) خوانده ميشود يك Parity Bit هم جنريت و محاسبه و همراه با آن به حافظه ارسال ميشود . زمانی که بلاک دریافت یا خوانده میشود هارد ديسك محاسبه را تکرار می‌کند و در صورت مغایرت با کد محاسبه شده قبلی ، مشخص ميشود که این بلاک دارای خطای داده است و در این حالت ممکن است عملی را جهت اصلاح خطا از جمله خواندن مجدد آن یا درخواست ارسال مجدد بلاک انجام دهد. با توجه به اينكه هارد ديسك شما از نوع هايبريد هست فكر ميكنم اين توضيحات منطقي باشد.

سلام
خیلی ممنونم بابت توضیحات کامل و قشنگتون

نه هاردم ssd نیست
ساتای معمولیه

دیروز زدم لوو لول فرمت
12 ساعت طول کشید
بعد نصب ویندوز و بالا اومدن سیستم این هم نتیجه تست !

هیچکدوم ارورها رفع نشده اند

اون مورد هم از قرار معلوم عددش افزایش پیدا کرده

آدم حیفش میاد هاردو همینجوری بندازه دور :دی

MILAD MGH
08-06-2014, 17:02
یک اسکن معمولی با نرم افزار hdd regenerator بکنید ببینید وضعیت هارد چطور است بدسکتور دارد یا دیلی سکتور

سلام، این نتیجه اسکن:

وقتی هم میزنم بدسکتورها رو از بین ببره، این اخطار میاد:

ata.royalfalcon
08-06-2014, 17:52
سلام
خیلی ممنونم بابت توضیحات کامل و قشنگتون

نه هاردم ssd نیست
ساتای معمولیه

دیروز زدم لوو لول فرمت
12 ساعت طول کشید
بعد نصب ویندوز و بالا اومدن سیستم این هم نتیجه تست !

هیچکدوم ارورها رفع نشده اند

آدم حیفش میاد هاردو همینجوری بندازه دور :دی

سلام .

در مقایسه با عکسی که در این پست (لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) گذاشته بودید تعدادش بیشتر شده و احتمالاً Fail خواهد شد . منطقیتر این هست که هارد دیسک را تعویض کنید.

نه هاردم ssd نیست ساتای معمولیه

پس طبق توضیحات گفته شده در این PDF (لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) ، SD Ram Data Buffer در عکسی که گذاشتم میتواند همان Cache هارد دیسک باشد .

ata.royalfalcon
08-06-2014, 18:00
سلام، این نتیجه اسکن:

وقتی هم میزنم بدسکتورها رو از بین ببره، این اخطار میاد:

سلام .

با توجه به آخرین عکسی که گذاشتید ؛ این برنامه قادر به فیکس کردن بعضی از بدسکتوریها تحت ویندوز نیست و باید تحت Dos این برنامه را اجرا کنید .

طبق عکس زیر یكي از دو دكمه Bootable CD/DVD رو براي ساخت يك CD/DVD يا دكمه Bootable usb flash رو براي ساخت يك فلش مموري بوتيبيل انتخاب کنید . پس از ساختن CD/DVD یا usb flash بوتيبل ، براي بوت شدن از آن بايد در بايوس گزينه اول بوت رو رايتر یا usb flash قرار بديد و پس از تنظيم كردن تغييرات ايجاد شده و ريستارت مجدد سيستم ، به جاي بوت ويندوز برنامه مورد نظر اجرا ميشود .

مهندس الهه
09-06-2014, 00:43
لطفا به اینم یه نگاهی بندازید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]'écran_2014-06-09_01.35.54.png

اینم یه هارد دیگه س

ata.royalfalcon
09-06-2014, 07:00
لطفا به اینم یه نگاهی بندازید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]'écran_2014-06-09_01.35.54.png

اینم یه هارد دیگه س

شايد با برنامه HDD regenerator بتونيد مسئله Current pending Sector را Fix كنيد . توصيه ميكنم تحت Dos اينكار را انجام بديد .

masi410
14-06-2014, 15:00
سلام
هارد اکسترنال وسترن دیجتیال مای پاسپورت به ظرفیت یک ترابایتی که قبل تر مطرح کرده بودم که ضربه خورده رو مطابق توصیه بردم گارانتی گفته باید داخل کلین روم باز بشه و قطعه تعویض بشه و احتمال برگشت اطلاعاتش هم پنجاه پنجاهه. اگر قرار باشه داخل کلین روم باز بشه کجا رو توصیه میکنید که حرفه ای تر باشن برای تعمیر تا احتمال بازگشت اطلاعاتم بالاتر باشه؟
پیشاپیش ممنون
توضیحا بگم که هارد رو همون اول بعد از ضربه خوردن وصل کردم نشناخت چند بار قطع و وصل کردم شناخت و تمام فایلها و فولدرها رو نشون داد حتی یه پی دی اف رو هم تونستم از روش بخونم، وقتی اومدم حجم یکی از فلدرها رو اندازه بگیره به نظرم اشتباه اعلام کرد و بعدش هم هنگ کرد، وقتی در آوردم و دوباره زدم دیگه نمیشناسدش هر چند صدا و لرزش کم احتمالا عادی مربوط به چرخیدن موتور محسوسه، وصل که میکنم اول که آیکون درایوش رو ویندوز توی مای کامپیوتر نمیاره، بعد از یه مدت طولانی که میاره مشخصاتش رو نمیشناسه و روش که کلیک میکنم نوار سبز آدرس بار ویندوز سون شروع میکنه به شناختن که هیچوقت هم تا انتها نمیره و به نزدیکی انتها که میرسه سرعتش کم میشه و بعد متوقف میشه ، روی دیسک منیجر نگاهش کردم یه بار نوشته بود Not Initialized دوباره که قطع و وصل کردم نوشته Basic - 931MB - Online .

darklover
15-06-2014, 20:34
سلام
یه هارد ۵۰۰ gb مکستور دارم که اطلاعت مهمی توش هس و ۳ تا درایو داره . رو درایو C ویندوز نصب هست.
هارد به احتمال زیاد بد سکتور داره (فعلا اسکن نکردم) و بیشک دیلای هم داره :D
حالا میخوام اسکن و ریپیر کنم
میخواستم بدونم که اگه بد سکتور داشت و ریپیر کرد به فایلام اسیبی نمیرسه که؟!! به فرض ۱۵ تا بد سکتور داشت و همه این ۱۵ بد سکتور رو ریپیر کرد تکلیف اطلاعتم چیه؟؟ معیوب نمیشن که؟؟؟ مثلا فیلما ایمیجام نرم افزارام ...

darklover
15-06-2014, 20:34
منتظر جوابتون هستم ممنون . ببخشید واسه سپم :دی

EXTREME
15-06-2014, 20:57
سلام
یه هارد ۵۰۰ gb مکستور دارم که اطلاعت مهمی توش هس و ۳ تا درایو داره . رو درایو C ویندوز نصب هست.
هارد به احتمال زیاد بد سکتور داره (فعلا اسکن نکردم) و بیشک دیلای هم داره :D
حالا میخوام اسکن و ریپیر کنم
میخواستم بدونم که اگه بد سکتور داشت و ریپیر کرد به فایلام اسیبی نمیرسه که؟!! به فرض ۱۵ تا بد سکتور داشت و همه این ۱۵ بد سکتور رو ریپیر کرد تکلیف اطلاعتم چیه؟؟ معیوب نمیشن که؟؟؟ مثلا فیلما ایمیجام نرم افزارام ...

معمولا این نرم افزار وقتی بدسکتور ها رو ریکاوری میکنه به اطلاعات آسیبی نمیرسه ولی شما برای اطمینان همیشه از اطلاعات مهم پشتیبان داشته باشید

P.Cworld
16-06-2014, 02:57
سلام
لطفا منو راهنمایی کنین...
پیشاپیش بابت اینکه نتونستم تو آپلودر خود سایت عکسارو بذارم عذر می خوام
2 هفتس لب تابمو خریدم
اینم عکس از انواع تست ها :

خواهشا بهم بگین چکار کنم،اون عدد 5 تو لینک اول چیه و قراره بالاتر بره؟
خطای لینک 11 و 12 چی؟
نظرتون درباره لینک آخری چیه که خطا نگرفته؟!
پیشاپیش ممنون

masi410
16-06-2014, 07:18
سلام
هارد اکسترنالی که بالاتر مطرح کردم رو کجا مطمئن تره بدم برای ریکاوری؟ لطفا راهنمایی کنید

EXTREME
16-06-2014, 07:44
سلام
2 هفتس لب تابمو خریدم

خطای لینک 11 و 12 چی؟
پیشاپیش ممنون

اول چک کنید ببینید بعد از 10 روز این عدد زیاد میشه یا نه

dany8534
16-06-2014, 10:50
سلام
يه هارد 1 tb seagate دارم كه بردش بر اثر اشتباه وصل كردن كابل سوخت و من بدون اطلاع پيچهاي صفحه استيل بالايي رو باز كردم حالا با تعمير برد اصلي به علت درست نبستن پيچها هارد بالا نمياد . بستن پيچها فرمول خاصر داره ؟ درست ميشه يا نه ؟ لطفا كمكم كنيد . ممنون .

P.Cworld
16-06-2014, 13:00
میشه بگین الان این تستا و بنچمارکا چه چیزی نشون میده؟
اصلا این واسه چی به وجود امده،اگه بره بالا چکار باید کنم؟:n28:

EXTREME
16-06-2014, 15:31
میشه بگین الان این تستا و بنچمارکا چه چیزی نشون میده؟
اصلا این واسه چی به وجود امده،اگه بره بالا چکار باید کنم؟:n28:

اگه بره بالا باید هارد رو به یک تعمیر کار نشون بدید

اینا مربوط به قابلیت اسمارت هارد است وقتی هارد این قابلیت رو داشته باشه و بایوس مین هم پشتیبانی کنه هر مشکلی که در هارد به صورت سخت افزاری بوجود بیاد به صورت پیغام یا ارور به کاربر اطلاع داده میشود

EXTREME
16-06-2014, 15:33
سلام
يه هارد 1 tb seagate دارم كه بردش بر اثر اشتباه وصل كردن كابل سوخت و من بدون اطلاع پيچهاي صفحه استيل بالايي رو باز كردم حالا با تعمير برد اصلي به علت درست نبستن پيچها هارد بالا نمياد . بستن پيچها فرمول خاصر داره ؟ درست ميشه يا نه ؟ لطفا كمكم كنيد . ممنون .

یعنی کلا قاب هارد رو برداشتین ؟

برای بستن دوباره هارد اول از همه مطمئن بشید که روی پلاتر خاک نشسته باشه سپس به اندازه یک نیم دور پیچ ها رو بپیچونید برق هارد رو وصل کنید و بزارید در این حالت به مدت سه ساعت هارد کار کنه سپس پیچ ها رو سفت کنید

yesilsulduz
16-06-2014, 17:45
سلام
من یه هارد segate 500 GB دارم که نه میشه روش ویندوز نصب کرد و نه با هیچ نرم افزاری پارتیشنش کرد
اروری هم که میده ارور ورودی خروجیه یعنی i/o
یه مشکل دیگه هم که من واسش درست کردم وقتی با نرم افزار parted magic می خواستم عمل erase رو روش انجام بدم یه پسوردی افتاد روش که من بهش ندادم خودشم پیغام داده بود که اگه null بمونه یه پسورد خالی خود به خود بهش میده حالا هارد قفله. وقتی لپتاپ بالا میاد اولین چیز درخواست پسورد برای هارده
کمک لطفاً :n27::n27::n27::n27::n27::n27:

P.Cworld
16-06-2014, 18:15
اگه بره بالا باید هارد رو به یک تعمیر کار نشون بدید

اینا مربوط به قابلیت اسمارت هارد است وقتی هارد این قابلیت رو داشته باشه و بایوس مین هم پشتیبانی کنه هر مشکلی که در هارد به صورت سخت افزاری بوجود بیاد به صورت پیغام یا ارور به کاربر اطلاع داده میشود
ممنون
منظورم اینه که با توجه به این تستایی که گذاشتم وضعیت هاردم نسبت به هاردای مشابهش چطوره؟ایرادی دیده می شه
اصلا این خطایه چیه واسه چی به وجود میاد؟

masi410
16-06-2014, 19:05
دارم کم کم شک میکنم که نکنه پستهای من دیده نمیشه, نکنه من روح شدم؟
آقا من هارد یک ترابایت وسترن دیجیتالی رو که ضربه خورده و با نرم افزار درست نشده و گفتن لازمه توی کلین روم باز بشه به کدوم متخصص بدم ببره توی کلین روم باز کنه؟ در وضعیت فعلی کدومشون حرفه ای تر از بقیه هستن؟ لطفا جواب بدید، برای مریض میخاااااام

masi410
16-06-2014, 19:19
آقا من هارد یک ترابایت وسترن دیجیتالی رو که ضربه خورده و با نرم افزار درست نشده و گفتن لازمه توی کلین روم باز بشه به کدوم متخصص بدم ببره توی کلین روم باز کنه؟ در وضعیت فعلی کدومشون حرفه ای تر از بقیه هستن؟ لطفا جواب بدید، برای مریض میخاااااام

EXTREME
16-06-2014, 20:50
ممنون
منظورم اینه که با توجه به این تستایی که گذاشتم وضعیت هاردم نسبت به هاردای مشابهش چطوره؟ایرادی دیده می شه

اون خطایی که من دیدم calibration error بیشتر مربوط به هد است بیشتر از این اطلاعات ندارم

EXTREME
16-06-2014, 20:51

شما کدوم شهر هستید؟

EXTREME
16-06-2014, 20:52
سلام
من یه هارد segate 500 GB دارم که نه میشه روش ویندوز نصب کرد و نه با هیچ نرم افزاری پارتیشنش کرد
اروری هم که میده ارور ورودی خروجیه یعنی i/o
یه مشکل دیگه هم که من واسش درست کردم وقتی با نرم افزار parted magic می خواستم عمل erase رو روش انجام بدم یه پسوردی افتاد روش که من بهش ندادم خودشم پیغام داده بود که اگه null بمونه یه پسورد خالی خود به خود بهش میده حالا هارد قفله. وقتی لپتاپ بالا میاد اولین چیز درخواست پسورد برای هارده
کمک لطفاً :n27::n27::n27::n27::n27::n27:

به عنوان هارد دوم میتونید یک عکس از disk managment بدید ؟

ata.royalfalcon
16-06-2014, 22:02
ممنون

در مورد Calibration Retry Count ممکن هست ناشی از عدم توانايي در كاليبره شدن با اطلاعات Servo باشد (در این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در مورد Servo توضیحاتی دادم) که در نتیجه هارد دیسک reset میشود و Head به Head Parking برمیگردد و دوباره عمل خواندن اطلاعات Servo و کالیبره کردن را انجام میدهد در این لحظه معمولاً صدای تیک هم شنیده میشود (بخاطر Head Parking شدن) . کالیبره شدن چندباره با اطلاعات Servo شاید واقعاً به معنی وجود مشکل نباشد و یک روال عادی (Routine) باشد که هر هارد دیسک انجام میدهد. ولی اگر عملکرد و پرفورمنس هارد دیسک کاهش پیدا کرده این مسئله میتواند بخاطر وجود مشکل در Head و یا Pre-Amplifier Chip و یا حتی خرابی اطلاعات Servo و ... باشد که بهتر هست به گارانتی ارسال شود .

masi410
17-06-2014, 04:53
من خودم بین تهران و قم در رفت و آمد هستم، اما مراکز توی تهران اونقدر زیاد هستن که نمیدونم هارد رو به کدومشون بدم

Armin1370
17-06-2014, 06:58
سلام

من یه وسترن دیجیتال مای پاسپورت 1 ترا دارم ... دیروز این هارد در حالی که تو کیف محافظش بود از دستم افتاد ... وقتی وصلش می کنم یه صدای کلیک کلیک ریزی بهش اضافه شده .. خیلی آروم هست ولی تو جای ساکت قشنگ شنیده می شه ...

تو انتقال اطلاعات اصلا مشکلی پیش نیومده به طوری که مثلا با همین صدا چیزی نزدیک 500 گیگ ترانسفر دیتا داشتم و دفرگمنتش هم کردم بدون مشکل ...

می خواستم راهنماییم کنید که هارد سالم هست یا باید ببرم برای تعمیر بیرون ؟

ممنون می شم

EXTREME
17-06-2014, 08:55
سلام

من یه وسترن دیجیتال مای پاسپورت 1 ترا دارم ... دیروز این هارد در حالی که تو کیف محافظش بود از دستم افتاد ... وقتی وصلش می کنم یه صدای کلیک کلیک ریزی بهش اضافه شده .. خیلی آروم هست ولی تو جای ساکت قشنگ شنیده می شه ...

تو انتقال اطلاعات اصلا مشکلی پیش نیومده به طوری که مثلا با همین صدا چیزی نزدیک 500 گیگ ترانسفر دیتا داشتم و دفرگمنتش هم کردم بدون مشکل ...

می خواستم راهنماییم کنید که هارد سالم هست یا باید ببرم برای تعمیر بیرون ؟

ممنون می شم

yesilsulduz
17-06-2014, 09:26
به عنوان هارد دوم میتونید یک عکس از disk managment بدید ؟
سلام و ممنون که جواب دادین
وقتی disk management رو باز می کنیم پیغام زیر رو نشون میده

بعد از ok در هر دو حالت mbr و GPT پیغام زیر رو نشون میده :

و این هم حالت عادی disk management :

عذر می خوام که طولانی شد خواستم کارتون راحت بشه
ممنون

EXTREME
17-06-2014, 10:47
سلام و ممنون که جواب دادین
وقتی disk management رو باز می کنیم پیغام زیر رو نشون میده

بعد از ok در هر دو حالت mbr و GPT پیغام زیر رو نشون میده :

و این هم حالت عادی disk management :

عذر می خوام که طولانی شد خواستم کارتون راحت بشه
ممنون

نرم افزار hiren boot cd رو بگیرید و از طریق mbr tools ببینید میتونید mbr رو ایسنتال کنید یا نه

Armin1370
17-06-2014, 11:32

امیدوارم همونی باشه که منظورتون بود

EXTREME
17-06-2014, 11:55

امیدوارم همونی باشه که منظورتون بود

هارد سالم است و مشکلی نداره فکر نکنم مشکلی باشه

Armin1370
17-06-2014, 12:09
هارد سالم است و مشکلی نداره فکر نکنم مشکلی باشه

آهان پس این صدای کلیک کلیکی که حین کار کردن می ده مشکلی نداره ؟

راستش برام مهمه چون اطلاعات مهمی رو توش دارم و حجم اطلاعات هم جوری نیست که بتونم ازش بک اپ بگیرم ... می خواستم ببینم اگه مشکلی هست ببرم برای تعمیر تا اطلاعاتم نپره یا اگه غیر قابل تعمیر هست به فکر هارد جدید باشم

ممنون از وقت و راهنماییتون

EXTREME
17-06-2014, 13:32
آهان پس این صدای کلیک کلیکی که حین کار کردن می ده مشکلی نداره ؟

راستش برام مهمه چون اطلاعات مهمی رو توش دارم و حجم اطلاعات هم جوری نیست که بتونم ازش بک اپ بگیرم ... می خواستم ببینم اگه مشکلی هست ببرم برای تعمیر تا اطلاعاتم نپره یا اگه غیر قابل تعمیر هست به فکر هارد جدید باشم

ممنون از وقت و راهنماییتون

من که مشکلی ندیدم ولی اگه میخواین خیالتون راحت بشه به یک مرکز معتبر نشون بدید هارد رو اون صدای کلیک کلیک مربوط به هد است که میره تو پارکینگ
نشون بدید هارد رو

masi410
17-06-2014, 14:16
شما کدوم شهر هستید؟

عجالتا تا آخر هفته تهران هستم، چیکار کنم به نظرتون؟

EXTREME
17-06-2014, 15:18
عجالتا تا آخر هفته تهران هستم، چیکار کنم به نظرتون؟

تهران متاسفانه من کسی رو نمیشناسم من خودم مشهد هستم

masi410
17-06-2014, 16:59
تهران متاسفانه من کسی رو نمیشناسم من خودم مشهد هستم

واااااای چقدر بد، به هر حال ممنون از پاسختون
سایر دوستان کسی رو نمیشناسن تهران؟ بین مراکزی که معروف هستن کسی توصیه خاصی نداره؟ دیجیتال، سازگار ارقام، خانه هارد، بازبابی داده و ... اسامی ای هستند که معرفی شدن اما نمیدونم کدوم بهترن، لطفا اگر توصیه یا تجربه ای وجود داره ممنون میشم راهنمایی کنید

Armin1370
18-06-2014, 06:21
من که مشکلی ندیدم ولی اگه میخواین خیالتون راحت بشه به یک مرکز معتبر نشون بدید هارد رو اون صدای کلیک کلیک مربوط به هد است که میره تو پارکینگ
نشون بدید هارد رو

تشکر ... به عنوان سوال آخر هم این که تو این تب health تا زمانی که همه چی رو اوکی نشون بده یعنی هارد سالم سالم هست و زمانی که چیزی رو مشکل نشون داد باید سریع اطلاعاتم رو خالی کنم و ببرم پیش تعمیرکار ؟ یا ممکن هست همه چی رو اوکی نشون بده و باز هم مشکل بیاد ؟

این صدای هد که میفرمایین چیز مهمی نیست یا به مرور زمان باعث اسیب دیدن هارد نمی شه ؟ اگه باعث نمی شه نبرم الکی هارد رو باز کنن ...

بازم تشکر می کنم از راهنماییتون

EXTREME
18-06-2014, 08:52
تشکر ... به عنوان سوال آخر هم این که تو این تب health تا زمانی که همه چی رو اوکی نشون بده یعنی هارد سالم سالم هست و زمانی که چیزی رو مشکل نشون داد باید سریع اطلاعاتم رو خالی کنم و ببرم پیش تعمیرکار ؟ یا ممکن هست همه چی رو اوکی نشون بده و باز هم مشکل بیاد ؟

این صدای هد که میفرمایین چیز مهمی نیست یا به مرور زمان باعث اسیب دیدن هارد نمی شه ؟ اگه باعث نمی شه نبرم الکی هارد رو باز کنن ...

بازم تشکر می کنم از راهنماییتون

الان که هارد سالم است اگه قبلا این صدا نبوده و بعد از ضربه این صدا شنیده میشه و مشکوک هستید ببرید نشون بدید به نظر من الان هارد سالم است

yesilsulduz
18-06-2014, 11:16
نرم افزار hiren boot cd رو بگیرید و از طریق mbr tools ببینید میتونید mbr رو ایسنتال کنید یا نه

شرمنده می تونید اون قسمتهایی رو که تو mbr باید برم رو بگید... چون من رفتم تو mbr چند تا مرحله داشت که دیگه جلوتر نرفتم ترسیدم کار خراب تر بشه

dokhtarak_e_darya
18-06-2014, 11:28
دوستان اخیرا هارد من بد سکتور گرفته. هر روزم داره میره بالا :sad:
توی این برنامه hard disk sentinel درصد سلامتش تا چند هفته پیش 100% بود الان شده 71%
برنامه HD Tune Pro هم warning برای سکتور میزنه.
تعداد سکتورها الان 13 تا هست ولی هر روز داره بیشتر میشه. :n04:
بنظرتون مشکل نرم افزاری حل میشه؟ چجوری باید حلش کنم؟
راهی هست بدون فرمت هارد بشه حلش کرد؟ چون هارد 2 ترا هست و از اطلاعات هاردم الان نمیتونم بکاب بگیرم.

EXTREME
18-06-2014, 12:17
شرمنده می تونید اون قسمتهایی رو که تو mbr باید برم رو بگید... چون من رفتم تو mbr چند تا مرحله داشت که دیگه جلوتر نرفتم ترسیدم کار خراب تر بشه

الان زیاد خاطرم نیست ولی دو تا گزینش مهم بود یکی mbr work بود که داخلش mbr install بود یکی هم mbr save/restore که باهاش میتونید mbr رو ریستور کنید

EXTREME
18-06-2014, 12:18
دوستان اخیرا هارد من بد سکتور گرفته. هر روزم داره میره بالا :sad:
توی این برنامه hard disk sentinel درصد سلامتش تا چند هفته پیش 100% بود الان شده 71%
برنامه HD Tune Pro هم warning برای سکتور میزنه.
تعداد سکتورها الان 13 تا هست ولی هر روز داره بیشتر میشه. :n04:
بنظرتون مشکل نرم افزاری حل میشه؟ چجوری باید حلش کنم؟
راهی هست بدون فرمت هارد بشه حلش کرد؟ چون هارد 2 ترا هست و از اطلاعات هاردم الان نمیتونم بکاب بگیرم.

dokhtarak_e_darya
18-06-2014, 12:43

خدمت شما:

این airflow که قرمز زده برای دماست؟ ایا مشکل سازه؟ اخه دو تا از هاردهای من اینطوریه

EXTREME
18-06-2014, 13:32
خدمت شما:

این airflow که قرمز زده برای دماست؟ ایا مشکل سازه؟ اخه دو تا از هاردهای من اینطوریه

بله برای دما است حتما یک فن زیر هارد بزارید

برای اون ارور هم نرم افزار hdd regenerator رو دانلود و نصب کنید و یک اسکن معمولی از طریق داس انجام بدید و نتیجرو بگید

dany8534
19-06-2014, 08:46
یعنی کلا قاب هارد رو برداشتین ؟

برای بستن دوباره هارد اول از همه مطمئن بشید که روی پلاتر خاک نشسته باشه سپس به اندازه یک نیم دور پیچ ها رو بپیچونید برق هارد رو وصل کنید و بزارید در این حالت به مدت سه ساعت هارد کار کنه سپس پیچ ها رو سفت کنید
اره قاب رو برداشتم وقتي هاردو وصل ميكنم چن ثانيه كار كيكنه و بعد مثل يه هارد مرده بدون صدا و به نظر ميرسه موتورش كار نميكنه به حالت استندباي ميره ويندوزم كه بالا مياد هاردو نمياره .

EXTREME
19-06-2014, 13:55
اره قاب رو برداشتم وقتي هاردو وصل ميكنم چن ثانيه كار كيكنه و بعد مثل يه هارد مرده بدون صدا و به نظر ميرسه موتورش كار نميكنه به حالت استندباي ميره ويندوزم كه بالا مياد هاردو نمياره .

یعنی بعد چند ثانیه کار کردن موتور هارد از کار میفته و دیگه دیتکت نمیشه در بایوس اگه اینطوری باشه اول از همه با یک پاور دیگه تست کنید اگه درست نشد یا سوکت برق هارد ایراد داره یا ایراد از برد است یا خود موتور هارد

اونکاری که گفتم تست کردید ؟

rjhmk
19-06-2014, 16:09
سلام
دوتا هارد ساتای یک زیرخاکی دارم که مدتهاست خرابند،جایی که ساکنم (بوشهر) امکان تعمیرش نیست ،شخصی یاجایی رامیشناسیدکه بشه ازطریق پست هارد روبراشون بفرستم تا برام تعمییر کنند،
1.WD Caviar Blue 320GB Sata WD3200AAJS
2.Maxtor DiamondMax Plus 9 120GBSATA
البته میدونم که اینها دیگه ارزش تعمییر ندارند ولی اطلاعات داخلشون رو میخوام اخه بالا پایین کردن محتویاتشون برام نوستالوژیکه!!!
هارد اول محل اتصال کابل برق دچارسوختگی شده وبه احتمال قوی با تعویض برد مشکلش حل میشه ولی هاد دوم فکرکنم مشکل هد داشته باشه ،اخرین بار یادم میاد خیلی تلق وتلق میکرد وهرچه زورمیزد نمیتونست محتویات پارتیشنهاش را نشون بده.بهرحال لطفا راهنماییم کنید،البته اطلاعات چندان باارزشی داخلشون نیست ولی دوست دارم دوباره بهشون دسترسی داشته باشم.درضمن اگه درمورد براورد هزینه تعمیر یا بازیابی دیتا هم اگاهم کنید ممنون میبشم.

yesilsulduz
19-06-2014, 16:50
الان زیاد خاطرم نیست ولی دو تا گزینش مهم بود یکی mbr work بود که داخلش mbr install بود یکی هم mbr save/restore که باهاش میتونید mbr رو ریستور کنید
آقا جواب نداد هر کار و هر مرحله ای رو انجام میده ارور میده

EXTREME
19-06-2014, 20:32
آقا جواب نداد هر کار و هر مرحله ای رو انجام میده ارور میده

با سی دی ویندوز xp سیستم رو بوت کنید برید تو recovery mode دکمه 1 رو زده اینتر کنید و سپس بنیوسید fixmbr ببینید این راه جواب میده یا نه فقط هارد مشکل دار به سیستم وصل باشه

malkemid
19-06-2014, 23:28
سلام. هارد لپتاپ من ضربه خورد و بعد از ریستارت، اون صفحه آبی میاد با این عکس
اطلاعات درایو c رو تونستم خارج کنم. البته بعضی فایل ها خراب شده بود و کپی نمی شد.
درایو c رو فرمت کردم دوباره اومدم روش ویندوز بریزم ارور داد.احتمالا بخاطر بد سکتور هاش باشه.
چطور می تونم الان روش ویندوز بریزم؟
رو درایو های دیگه جا ندارم.

dany8534
20-06-2014, 08:07
یعنی بعد چند ثانیه کار کردن موتور هارد از کار میفته و دیگه دیتکت نمیشه در بایوس اگه اینطوری باشه اول از همه با یک پاور دیگه تست کنید اگه درست نشد یا سوکت برق هارد ایراد داره یا ایراد از برد است یا خود موتور هارد

اونکاری که گفتم تست کردید ؟
نه اون کارا رو نکردم به نظرم میاد مشکل از هد یا همون چشم خواننده باشه وقتی باز میکنم قسمت بیرونی صفحه ها قرار میگیره . موقع وصل کردن هارد شروع به چرخش میکنه اما پس از چند ثانیه که احتمالا به این دلیل که خواننده رو صفحه درست قرار نمیگیره از کار میافته .

EXTREME
20-06-2014, 09:34
نه اون کارا رو نکردم به نظرم میاد مشکل از هد یا همون چشم خواننده باشه وقتی باز میکنم قسمت بیرونی صفحه ها قرار میگیره . موقع وصل کردن هارد شروع به چرخش میکنه اما پس از چند ثانیه که احتمالا به این دلیل که خواننده رو صفحه درست قرار نمیگیره از کار میافته .

اگر هد ایراد داشته باشه یک طور دیگه ای میشه شما چون گفتید هارد بعد از یک مدت خاموش میشه اون موارد رو گفتم ولی اگه فقط دیتکت نمیشه یک علتش میتونه از هد هم باشه

EXTREME
20-06-2014, 09:35
سلام. هارد لپتاپ من ضربه خورد و بعد از ریستارت، اون صفحه آبی میاد با این عکس
اطلاعات درایو c رو تونستم خارج کنم. البته بعضی فایل ها خراب شده بود و کپی نمی شد.
درایو c رو فرمت کردم دوباره اومدم روش ویندوز بریزم ارور داد.احتمالا بخاطر بد سکتور هاش باشه.
چطور می تونم الان روش ویندوز بریزم؟
رو درایو های دیگه جا ندارم.

یک سی دی hdd regenerator درست کنید باهاش اسکن معمولی کنید هارد رو و نتیجشو بگید

malkemid
20-06-2014, 10:07
یک سی دی hdd regenerator درست کنید باهاش اسکن معمولی کنید هارد رو و نتیجشو بگید

سی دی رو چطور باید درست کنم؟

EXTREME
20-06-2014, 15:51
سی دی رو چطور باید درست کنم؟

نرم افزار شو دانلود کنید باهاش یک سی ی بوتیبل درست کنید تو نرم افزار یک جا برای اینکار هست

imanparsa
21-06-2014, 07:05
اساتید محترم بنظرتون LOW level format قوی تر هستش واسه بد سکتور گیری یا HDD Regenrator ?
صرفنظر از اینکه توی روش اول اطلاعات از بین میره میخواستم قدرتشون رو ببینم کدوم بهتر عمل میکنه؟
سوال دومم :
آیا ارور های هارد که S.M.A.R.T اونا رو مشخص میکنه و توی تب HD tune pro میان قابل برطرف شدن هستن یا واسه همیشه توی هارد میمونن ؟ مثلا موردی بوده آیا که بد سکتور داشته و وضعیت یکی از گزینه ها زرد بوده و بعد از بد سکتور گیری دوباره سفید شده باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

:n16:

EXTREME
21-06-2014, 09:28
اساتید محترم بنظرتون LOW level format قوی تر هستش واسه بد سکتور گیری یا HDD Regenrator ?
صرفنظر از اینکه توی روش اول اطلاعات از بین میره میخواستم قدرتشون رو ببینم کدوم بهتر عمل میکنه؟
سوال دومم :
آیا ارور های هارد که S.M.A.R.T اونا رو مشخص میکنه و توی تب HD tune pro میان قابل برطرف شدن هستن یا واسه همیشه توی هارد میمونن ؟ مثلا موردی بوده آیا که بد سکتور داشته و وضعیت یکی از گزینه ها زرد بوده و بعد از بد سکتور گیری دوباره سفید شده باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

:n16:

هر دو روش خوبن و مناسب است در روش low level format بدسکتورها نادیده گرفته مبشود و در نهایت یک مقدار از حجم هارد کم میشود در hdd regenerator بدسکتورها ریکاوری میشود یعنی آدرس آن سکتورها در فریم ویر ثبت میشود که به همین دلیل زمان بر است
بعضی ارورهاش قابل برطرف شدن است بعضی هاش به روش نرم افزاری قابل حل نیست

FeelGood
21-06-2014, 16:26
سلا اساتید محترم
هارد من WDC WD1002FAEX هست با برنامه hd tune چکش کردم مقدار بافر و rpm را نمایش نمیده!!!
مشکل از کجاست؟باید فریمور اپگرید بشه؟
وهمچنین UDMA Mode 6 را ساپورت میکنه اما UDMA Mode 5 اکتیو هست!!مادربورد ایسوس P8 Z77 V PRO هست
لطفا راهنمایی کنید اساتید

EXTREME
21-06-2014, 16:29
سلا اساتید محترم
هارد من WDC WD1002FAEX هست با برنامه hd tune چکش کردم مقدار بافر و rpm را نمایش نمیده!!!
وهمچنین UDMA Mode 6 را ساپورت میکنه اما UDMA Mode 5 اکتیو هست!!

با آخرین ورژن نرم افزار hd tune چک کردید ؟

FeelGood
21-06-2014, 20:49
با آخرین ورژن نرم افزار hd tune چک کردید ؟

آره- ورژنش 5.50 هست
اساتید راهنماییم کنید
ممنون

EXTREME
21-06-2014, 21:02
آره- ورژنش 5.50 هست
اساتید راهنماییم کنید
ممنون

یک روش همون آپدیت فریم ویر است ولی قبل اینکار باید از اطلاعات بکاپ بگیرید

FeelGood
21-06-2014, 21:45

هر چی تو سایت وسترن و نت گشتم فریمور پیدا نکردم اگر هم دیدم ورژنش با این یکی بود!!!
ورژنش هست : 05.01D05
ممنونم بخاطر وقتی که میذارید

roya.rashidi
21-06-2014, 22:03
با سلام . منظورتون اپدیت فریم ورک هارد هستش ؟ مگه فریم ورک هارد هم اپدیت میشه ؟ .

ata.royalfalcon
21-06-2014, 22:20
سلا اساتید محترم
وهمچنین UDMA Mode 6 را ساپورت میکنه اما UDMA Mode 5 اکتیو هست!!مادربورد ایسوس P8 Z77 V PRO هست

سلام .

اگر مشخصات هارد دیسک مثلاً Cache و RPM را میخواهید بدانید پیشنهاد میکنم برنامه دیگری را تست کنید مثل AIDA64 Extreme Edition (از قسمت storage). بعنوان مثال در عكس پیوستی مشخصات یکی از مدلهای سیگیت دیده میشود.

با سلام . منظورتون اپدیت فریم ورک هارد هستش ؟ مگه فریم ورک هارد هم اپدیت میشه ؟ .

سلام .

Firmware صحیح هست که قابل آپدیت شدن هست .

roya.rashidi
21-06-2014, 23:09
سلام .

اگر مشخصات هارد دیسک مثلاً Cache و RPM را میخواهید بدانید پیشنهاد میکنم برنامه دیگری را تست کنید مثل AIDA64 Extreme Edition (از قسمت storage). بعنوان مثال در عكس پیوستی مشخصات یکی از مدلهای سیگیت دیده میشود.

سلام .

Firmware صحیح هست که قابل آپدیت شدن هست .

ببخیشد میشه دربارش توضیح بدین . با فریم ورک مودم خونگی فرق میکنه . یا اونم صیحیش فریم ور هستش ؟

EXTREME
21-06-2014, 23:17

بله میشه فریم ویر هارد رو آپدیت کرد .....

EXTREME
21-06-2014, 23:18
ببخیشد میشه دربارش توضیح بدین . با فریم ورک مودم خونگی فرق میکنه . یا اونم صیحیش فریم ور هستش ؟

مودم هم فریم ویر دارد هارد هم دارد هر دو هم قابل آپدیت شدن هست

roya.rashidi
21-06-2014, 23:41
مودم هم فریم ویر دارد هارد هم دارد هر دو هم قابل آپدیت شدن هست
ببخشید ولی اپدیت فریم ور هارد چطوری و اصلا نیاز هست اپدیت کنم . رو سرعت هارد تاثیر داره . ممنون میشم اگه نحوه کارش رو هم بگید.

ata.royalfalcon
22-06-2014, 06:53
ببخشید ولی اپدیت فریم ور هارد چطوری و اصلا نیاز هست اپدیت کنم . رو سرعت هارد تاثیر داره . ممنون میشم اگه نحوه کارش رو هم بگید.

در مورد اينكه آيا واقعاً نياز به آپديت Firmware هست يا خير و دلايل ارائه ورژنهاي جديد ، بايد release notes را مطالعه كنيد . گاهي اوقات براي رفع اشكالات احتمالي و يا براي افزايش كارائي ارائه ميشوند .

در مورد نحوه آپديت بايد به سايت ارائه كننده مراجعه كنيد كه معمولاً براي اينكار دستور العملي ارائه ميشود . براي هارد ديسكهاي سيگيت در اين تاپيك (لينك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) توضيح دادم .

yesilsulduz
22-06-2014, 08:28
ناظر جان mbr هم جواب نداد ارور میده

yesilsulduz
22-06-2014, 08:34

ناظر جان mbr هم جواب نداد ارور میده :n03:

EXTREME
22-06-2014, 08:58
ناظر جان mbr هم جواب نداد ارور میده :n03:

با اون روش ویندوز xp هم که گفتم جواب نداد؟

roya.rashidi
22-06-2014, 13:12
در مورد اينكه آيا واقعاً نياز به آپديت Firmware هست يا خير و دلايل ارائه ورژنهاي جديد ، بايد release notes را مطالعه كنيد . گاهي اوقات براي رفع اشكالات احتمالي و يا براي افزايش كارائي ارائه ميشوند .

در مورد نحوه آپديت بايد به سايت ارائه كننده مراجعه كنيد كه معمولاً براي اينكار دستور العملي ارائه ميشود . براي هارد ديسكهاي سيگيت در اين تاپيك (لينك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) توضيح دادم .
مرسی . من سرعت لود ویندوزم چند روزی هس یه دقعه خیلی سریع شده در حد اس اس دی شده تو 4 ثانیه ویندوزم 8.1 کامل لود میشه . خواستم بدونم مشکلی نیس . میترسم هاردم ایراد داشته باشه

1376MAXIMUM
22-06-2014, 13:43
مرسی . من سرعت لود ویندوزم چند روزی هس یه دقعه خیلی سریع شده در حد اس اس دی شده تو 4 ثانیه ویندوزم 8.1 کامل لود میشه . خواستم بدونم مشکلی نیس . میترسم هاردم ایراد داشته باشه
اگر مشکل داشت سرو صدا داشت یا خیلی کند میشد حالا که سریعه که خوبه میخواهید مطمئن بشید با اچ دی تیون میتونید تو تب هلتس استیت چک کنید و یا سکتور ها رو هم چک کنید که مطمئن باشید

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

roya.rashidi
22-06-2014, 13:52
اگر مشکل داشت سرو صدا داشت یا خیلی کند میشد حالا که سریعه که خوبه میخواهید مطمئن بشید با اچ دی تیون میتونید تو تب هلتس استیت چک کنید و یا سکتور ها رو هم چک کنید که مطمئن باشید

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
پس بهش دس نمیزنم . همینجوری باشه بهتره . سروصدا اینا نداره . فقط یه سرعتش خیلی زیاد شده یه دفعه . البته هارد اکسترنال بود بابام گذاشتش رو لپتابم

1376MAXIMUM
22-06-2014, 13:59
پس بهش دس نمیزنم . همینجوری باشه بهتره . سروصدا اینا نداره . فقط یه سرعتش خیلی زیاد شده یه دفعه . البته هارد اکسترنال بود بابام گذاشتش رو لپتابم
با نرم افزاره چکش بکنید امکانات جالی هم داره صدمه ای نمی زنه خودم هر یکی دوهفته یک بار این کار رو میکنم چون هاردم مخصوص ارشیو کردن فست ولی من دارم ازش استفاده دیگه ای میکنم که متاسفانه یه مقدار کند هم هست جدیدا هم سیستمم خاموش نمیشه همش بازی و دانلود:n02:
البته ویندوز 8 و 8.1 کلا سریع میان بالا مثلا 20 ثانیه معمولیه رو هارد من همین حدود بود تازه گفتم کند هم بود

roya.rashidi
22-06-2014, 14:03
با نرم افزاره چکش بکنید امکانات جالی هم داره صدمه ای نمی زنه خودم هر یکی دوهفته یک بار این کار رو میکنم چون هاردم مخصوص ارشیو کردن فست ولی من دارم ازش استفاده دیگه ای میکنم که متاسفانه یه مقدار کند هم هست جدیدا هم سیستمم خاموش نمیشه همش بازی و دانلود:n02:
البته ویندوز 8 و 8.1 کلا سریع میان بالا مثلا 20 ثانیه معمولیه رو هارد من همین حدود بود تازه گفتم کند هم بود
چشم در اولین فرصت چک میکنم نتیجرو میزارم .ممنون

yesilsulduz
23-06-2014, 10:10
با اون روش ویندوز xp هم که گفتم جواب نداد؟

روش ویندوز xp رو بهم نگفتی وی خواستم با xp پارتیشن بزنم که اونم نشد

roya.rashidi
23-06-2014, 12:39
ببخشید دخالت میکنماا . ولی بنظرم fdisc کن .

ata.royalfalcon
23-06-2014, 13:49

با وجود تست چندين روش ، آيا همچنان مشكل I/O Device Error را داريد ؟

فکر نمیکنم شما بتونید مشکل I/O Device Error را برطرف كنيد و بايد به مراكز تخصصي ارسال كنيد . یکی از علتهای I/O Device Error به خاطر وجود مشکل در Firmware هست که هارد دیسک مورد نظر با وجوديكه بطور صحيح توسط سیستم شناسایی میشود اما در هنگام خواندن اطلاعات و یا بوت شدن سیستم عامل و کلاً هر زمانی که سعی می کند به بخش های LBA دسترسی داشته باشد I/O Device Error خواهد داد .

roya.rashidi
23-06-2014, 14:04
با وجود تست چندين روش ، آيا همچنان مشكل I/O Device Error را داريد ؟

فکر نمیکنم شما بتونید مشکل I/O Device Error را برطرف كنيد و بايد به مراكز تخصصي ارسال كنيد . یکی از علتهای I/O Device Error به خاطر وجود مشکل در Firmware هست که هارد دیسک مورد نظر با وجوديكه بطور صحيح توسط سیستم شناسایی میشود اما در هنگام خواندن اطلاعات و یا بوت شدن سیستم عامل و کلاً هر زمانی که سعی می کند به بخش های LBA دسترسی داشته باشد I/O Device Error خواهد داد .
این lba تو خود هارد تعبیه شده ؟ میشه دربارش یه توضیح کوچولو بدین؟ ممنون

ata.royalfalcon
23-06-2014, 14:26
این lba تو خود هارد تعبیه شده ؟ میشه دربارش یه توضیح کوچولو بدین؟ ممنون

بطور خلاصه LBA Area شامل قسمتهایی بر روي پلاتر هست که اطلاعات کاربر در آنجا ذخیره میشود . یک قسمت دیگری هم وجود دارد به نام UBA Area که براي ذخيره سازي Moduleـهاي میکروکد و اطلاعات ديگري كه وظيفه مديريت عملكرد هارد ديسك را بعهده دارند ، بكار ميرود .

roya.rashidi
23-06-2014, 14:33
بطور خلاصه LBA Area شامل قسمتهایی بر روي پلاتر هست که اطلاعات کاربر در آنجا ذخیره میشود . یک قسمت دیگری هم وجود دارد به نام UBA Area که براي ذخيره سازي Moduleـهاي میکروکد و اطلاعات ديگري كه وظيفه مديريت عملكرد هارد ديسك را بعهده دارند ، بكار ميرود .
ممنون بابت جوابتون . میشه درباره عملکرد پلاتر و module هم کمی توضیح بدین؟

ata.royalfalcon
23-06-2014, 14:51
ممنون بابت جوابتون . میشه درباره عملکرد پلاتر و module هم کمی توضیح بدین؟

پلاتر

پست پانزدهم اين تاپيك (لينك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) .

module

پست چهاردهم اين تاپيك (لينك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) .

roya.rashidi
23-06-2014, 15:18
پست پانزدهم اين تاپيك (لينك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) .

پست چهاردهم اين تاپيك (لينك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) .
سرزدم . واقعا تایپیک مفید و جامعی بود . مرسی

EXTREME
23-06-2014, 23:51
ببخشید دخالت میکنماا . ولی بنظرم fdisc کن .

پارتیشن تیبل ندارن چیرو fdisk کنن !!!!

EXTREME
23-06-2014, 23:52

چند پست قبل رو بخون نوشتم

roya.rashidi
23-06-2014, 23:56
پارتیشن تیبل ندارن چیرو fdisk کنن !!!!
میشه بگین یعنی چی تیبیل نداره ؟

EXTREME
24-06-2014, 00:06
میشه بگین یعنی چی تیبیل نداره ؟

پارتیشن تیبل به اندازه یک سکتور است معمولا اطلاعات پارتیشن ها نوعش تعدادش رو در خودش ذخیره میکنه شامل mbr و gpt وقتی این ها نباشه پارتیشنی در کار نیست که بخواد fdisk بشه

roya.rashidi
24-06-2014, 00:08
پارتیشن تیبل به اندازه یک سکتور است معمولا اطلاعات پارتیشن ها نوعش تعدادش رو در خودش ذخیره میکنه شامل mbr و gpt وقتی این ها نباشه پارتیشنی در کار نیست که بخواد fdisk بشه
مرسی بابت جواب . اخه میخاس با سی دیه ویندوز اکس پی پارتیشن بندی کنه ، فک نمیکردم هاردش اینقد مشکل داشته باشه

Ramtin 007
29-06-2014, 11:30
سلام هارد یک ترابایت من مدل سیگیت st31000524as هست الان چند وقتی هست موقع روشن شدن کامپیوتر گاهی اوقات صدای روشن شدن هارد اصلا شنیده نمیشه واما اکثر اوقات شنیده میشه به نظر شما هارد من ایراد داره؟؟ضمنا تب سلامتی هاردم هیچ مشکلی نداره!!!

EXTREME
29-06-2014, 13:28
سلام هارد یک ترابایت من مدل سیگیت st31000524as هست الان چند وقتی هست موقع روشن شدن کامپیوتر گاهی اوقات صدای روشن شدن هارد اصلا شنیده نمیشه واما اکثر اوقات شنیده میشه به نظر شما هارد من ایراد داره؟؟ضمنا تب سلامتی هاردم هیچ مشکلی نداره!!!

به نظر من مشکلی نداره هارد اگه اروری در hd tune نشون داده نمیشه

میخواین برای اطمینان با یک پاور دیگه تست کنید سیستم رو

Ramtin 007
29-06-2014, 14:18
به نظر شما علت صدا ندادن هارد موقع روشن شدن سیستم چیه؟ایا پاور من که گرین 430 وات هست که حدود یک سال خریدم ایراد داره!چجوری هارد بدون صدا شروع به کار میکنه؟؟البته این مشکل شاید هر 20 مرتبه روشن کردن سیستم یکبار اتفاق بیفته!ضمنا من پاور دیگه ای ندارم برای تست!چطور بدون تعویض پاور از سلامتی پاور مطمئن بشم!؟

EXTREME
29-06-2014, 14:35
به نظر شما علت صدا ندادن هارد موقع روشن شدن سیستم چیه؟ایا پاور من که گرین 430 وات هست که حدود یک سال خریدم ایراد داره!چجوری هارد بدون صدا شروع به کار میکنه؟؟البته این مشکل شاید هر 20 مرتبه روشن کردن سیستم یکبار اتفاق بیفته!ضمنا من پاور دیگه ای ندارم برای تست!چطور بدون تعویض پاور از سلامتی پاور مطمئن بشم!؟

اگه هارد موتورش کار نکنه همون اول هاردتون دیتکت نمیشه ولی هارد شما بدون مشکلی دیتکت میشه اگه هارد هم داغ نمیکنه و دماش بالا نیست به نظر من مشکلی نداره

Ramtin 007
29-06-2014, 14:39
دماش توکار عادی تو این فصل از سال به 44 درجه هم میرسه اما در حالت گیم به 49 هم میرسه به نظرتون زیاد نیست؟ضمنا نفرمودید علت صدا ندادن هارد چی میتونه باشه؟شاید در اصل صدا ندادن موتور هارد درست باشه؟!

EXTREME
29-06-2014, 15:38
دماش توکار عادی تو این فصل از سال به 44 درجه هم میرسه اما در حالت گیم به 49 هم میرسه به نظرتون زیاد نیست؟ضمنا نفرمودید علت صدا ندادن هارد چی میتونه باشه؟شاید در اصل صدا ندادن موتور هارد درست باشه؟!

بله موتور هارد است موتورهارد که هرچی ساکت تر باشه بهتره که

دما در گیم یکم بالا میره اگه کیستون جای فن جلو رو داره یک فن جلوی کیس بزارید که هاردها رو خنک کنه نداره یک فن زیر هارد بزارید که بهش باد بزنه و هارد خنک بشه دمای هاردتون بهتره از 42 بیشتر نشه

Ramtin 007
29-06-2014, 16:30
اما استاندارد دمای هارد تو سایت سیگیت از 0 درجه هست تا 60 درجه به نظتون این دمای هارد برای هاردم مشکل پیش میاره؟ من جلوی کیسم جای فن ندارم !فن هارد قیمتش چنده؟پس چرا اکثر اوقات موتور هاردم موقع روشن شدن صدای قارد میده!!

EXTREME
29-06-2014, 19:33
اما استاندارد دمای هارد تو سایت سیگیت از 0 درجه هست تا 60 درجه به نظتون این دمای هارد برای هاردم مشکل پیش میاره؟ من جلوی کیسم جای فن ندارم !فن هارد قیمتش چنده؟پس چرا اکثر اوقات موتور هاردم موقع روشن شدن صدای قارد میده!!

نه 60 درجه برای هاردتون اصلا خوب نیست هرچی دمای هارد کمتر باشه عمرهاردتون بیشتر میشه سعی کنید که از 45 درجه بیشتر نشه

فن هارد فن به خصوصی نیست شما یک فن 12 سانتیمتری بگیرید برقشو از پاور بگیرید و یک جوری زیر هارد قرار بدید که بهش باد بزنه

Ramtin 007
29-06-2014, 20:02
جواب سوال دوم منو ندادید؟

Ramtin 007
29-06-2014, 20:46
ضمنا من این فن رو چجوری تو کیسم ببندم؟اخه جایی برای پیچ شدن نداره؟!

EXTREME
29-06-2014, 21:01
جواب سوال دوم منو ندادید؟

هارد تاحدودی صدا داره به خاطر موتور و هد حالا من نمیدونم صدایی که میگید دقیقا چه طوری است باید بشنوم ولی ظاهرا هارد شما سالم است و مشکلی نداره میخواین ببرید به یک تعمیرکار خوب نشون بدید ببینید چی میگه
از این سیم های قلع بگیرید فن رو ببندید به دیواره های کیس این قسمتش یکم خلاقیت میخواد

Ramtin 007
29-06-2014, 22:28
این صدا مربوط به روشن شدن هارد است
این صدا مربوط به خاموش شدن هارد است

EXTREME
29-06-2014, 23:17
این صدا فکر نکنم از موتور باشه بیشتر شبیه صدای هد است که در پارکینگ قرار میگیره یا از پارکینگ میاد گفتید تب health نرم افزار hd tune اروری نداشت ؟

Ramtin 007
29-06-2014, 23:25
بله به نظر من این صدای اصطحکاک هد روی پلاتر هست!ایا هد هاردم ایراد داره!؟تو تب سلامتی هیچ مشکلی نداره! امکانش هست هارد ایراد داشته باشه اما تو قسمت تب سلامتی سالم بزنه؟!

Ramtin 007
29-06-2014, 23:45
این هم اسکرین شات تب سلامت من ضمنا مشکل crc error من با تعویض کابل حل شده و مقدارش ثابت مانده

EXTREME
30-06-2014, 08:54
این هم اسکرین شات تب سلامت من ضمنا مشکل crc error من با تعویض کابل حل شده و مقدارش ثابت مانده

یعنی بعد از 10 روز مقدار ارور زیاد نمیشه ؟

به نظر من با یک پاور دیگه هارد رو تست کنید اگه بازم اینطوری بود و هارد روی یک سیستم دیگه هم همینطوری بود برای اینکه خیالتون راحت بشه به یک فرد متخصص نشون بدید ببینید چی میگه

Ramtin 007
30-06-2014, 10:25
نه این رور crc خیلی وقته که رفع شده!یعنی مشکل از پاور هست؟!ضمنا من سیستم یکی از دوستانم که هارد سیگیت 500گیگ بود رو تست کردم دیدم موقع روشن شدن هارد صدای خیلی کمتری نسبت به هارد من موقع حرکت هد داره و همچنین موقع خاموش کردن هم صدای تیک کمتری نسبت به هارد من میده!به نظر شما علتش به خاطر حجم بالاتر هارد من نیست؟!اگر این نباشه به نظر شما هد هارد من ایراد داره؟!

Reza_It93
30-06-2014, 12:56
پس علتش چیه؟

m.mohebbi
30-06-2014, 13:55
با سلام خمت دوستان کاردست پی سی ورلد.
چند روز پیش هارد اکسترنالم خراب شد مجبور شدم ریکاوری کنم.
فایل ها رو برگردوندم تو هارد وسترن گرین.
الان هارده اینجوری شده:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تست کردم تمام خونه ها سبز بود.
قبلش ارور pending sector رو عدد 20 بود و باقی ارور هارو نداشت.

یه مشکل دیگه:
هارد اکسترنالم رو از باکس در اوردم الان اینجوری شده:

کلا این هارده adata برام مشکل درست کرده.
هر موقع بهش دست میخوره از pc قطع میشه میگه باید فرمت کنی.
مشکل میتونه از باکس باشه؟؟؟

ببخشید سوالام زیاد شد.

متشکرم.

supermax15
30-06-2014, 14:07
سلام

یه هاردم نمیئونم مشکلش چیه

وقتی موقع نصب ویندوز موقع انتخاب پارتیشن حافظه رو از 80 گیگ 80 گیگ رو پر نشون میده و ویندوز هم روشون نصب نمیشه و سیستم بالا هم نمیاد
لطفا بگید چی شده هارد سوخته یا تعمیر میشه

EXTREME
30-06-2014, 14:14
نه این رور crc خیلی وقته که رفع شده!یعنی مشکل از پاور هست؟!ضمنا من سیستم یکی از دوستانم که هارد سیگیت 500گیگ بود رو تست کردم دیدم موقع روشن شدن هارد صدای خیلی کمتری نسبت به هارد من موقع حرکت هد داره و همچنین موقع خاموش کردن هم صدای تیک کمتری نسبت به هارد من میده!به نظر شما علتش به خاطر حجم بالاتر هارد من نیست؟!اگر این نباشه به نظر شما هد هارد من ایراد داره؟!

اگه نظر منو بخواین به نظر من هاردتون ایرادی نداره برای راحتی خیالتون گفتم ببرید نشون بدید با یک پاور دیگه هم تست کنید سیستم رو تا تست نکنید معلوم نمیشه که پاور ایراد داره یا نه

EXTREME
30-06-2014, 14:17
با سلام خمت دوستان کاردست پی سی ورلد.
چند روز پیش هارد اکسترنالم خراب شد مجبور شدم ریکاوری کنم.
فایل ها رو برگردوندم تو هارد وسترن گرین.
الان هارده اینجوری شده:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تست کردم تمام خونه ها سبز بود.
قبلش ارور pending sector رو عدد 20 بود و باقی ارور هارو نداشت.

یه مشکل دیگه:
هارد اکسترنالم رو از باکس در اوردم الان اینجوری شده:

کلا این هارده adata برام مشکل درست کرده.
هر موقع بهش دست میخوره از pc قطع میشه میگه باید فرمت کنی.
مشکل میتونه از باکس باشه؟؟؟

ببخشید سوالام زیاد شد.

متشکرم.

اون عکس اولی که relocated sector داره هاردتون و به روش نرم افزاری قابل حل نیست

در مورد دوم حتی سیف ریمو هم بکنید بازم ازتون میخواد در هنگام اتصال فرمت کنید ؟ اطللعات مهمشو بکشید بیرون یک چک دیسک بکنید هارد رو نشد یک دور فرمت کنید ببینید چی میشه

EXTREME
30-06-2014, 14:17
سلام

یه هاردم نمیئونم مشکلش چیه

وقتی موقع نصب ویندوز موقع انتخاب پارتیشن حافظه رو از 80 گیگ 80 گیگ رو پر نشون میده و ویندوز هم روشون نصب نمیشه و سیستم بالا هم نمیاد
لطفا بگید چی شده هارد سوخته یا تعمیر میشه

من منظورتون رو نفهمیدم میشه بیشتر توضیح بدید ؟

m.mohebbi
30-06-2014, 14:35
اون عکس اولی که relocated sector داره هاردتون و به روش نرم افزاری قابل حل نیست

در مورد دوم حتی سیف ریمو هم بکنید بازم ازتون میخواد در هنگام اتصال فرمت کنید ؟ اطللعات مهمشو بکشید بیرون یک چک دیسک بکنید هارد رو نشد یک دور فرمت کنید ببینید چی میشه

واقعا ممنونم از پاسخگویی سریعتون.
نه ولی چون یه مقدار جای کابلش بدجاس کابل توش لق میزنه.
پرروز دستشون خورده بود که خراب شد.

ریکاوی کردم که این مشکلا پیش اومد.

الان هارد وسترن گرین رو چیکار میتونم بکنم؟؟

هیچ راهی برای درست شدنش نیست؟
اطلاعاتمو جابه جا کنم؟

متشکرم.

پ.ن:

الان وقتی ازش جا به جا میکنم تو اون هارد اکسترنا(که با ساتا وصله)از 110 مگ شروع میکنه و کم میشه تا 25 و گه گاهی هم رو 13 میاد.

Ramtin 007
30-06-2014, 14:35
جواب قسمت دوم سوالم رو درباره هارد 500 گیگ نگفتید؟ایا چون هارد من 2 پلاتر و حجم اون بالا هست صدای هدش بیشتره یا به خاطر خرابی هد؟و ضمنا از کجا متوجه بشم هد هاردم خرابه؟و چرا گاهی اوقات موقع روشن شدن هارد صدای قارت هد شنیده نمیشه؟؟؟؟

Ramtin 007
30-06-2014, 15:29
ضمنا در برنامه hd tune تو تب health قسمتی هست که از سلامت هد هارد مطمئن بشی؟

اقا ata royalfalcon اگه شما جواب منو میدونید لطفا منو راهنمایی کنید؟؟

P.Cworld
30-06-2014, 17:01
سلام
2 هفتس لب تابمو خریدم

خطای لینک 11 و 12 چی؟
پیشاپیش ممنون

امروز بعد 16 روز دیتاش عدد 6 رو نشون میده
به یه تعمیر کار گفتم،گفت تا وقتیhealth عددش 100ه مشکلی نیست؟؟!!!
می شه یکی دقیقا بگه این خطای کالیبراسیون چیه و چه مشکلی ابجاد می کنه(صدا می کنه،سرعت کم می شه یا...؟؟)

roya.rashidi
30-06-2014, 19:03
سلام. هارد اگه موتورش ضعیف باشه یا مثلا هدرش کند کار کنه .تو تست نرم افراز معلوم میشه ؟ اصلا این مشکلات امکانش هس پیش بیاد .

EXTREME
30-06-2014, 19:09
جواب قسمت دوم سوالم رو درباره هارد 500 گیگ نگفتید؟ایا چون هارد من 2 پلاتر و حجم اون بالا هست صدای هدش بیشتره یا به خاطر خرابی هد؟و ضمنا از کجا متوجه بشم هد هاردم خرابه؟و چرا گاهی اوقات موقع روشن شدن هارد صدای قارت هد شنیده نمیشه؟؟؟؟

تعداد پلاتر زیاد تر میشه چون تعداد هد زیاد تر است صدای هارد زیاد تر میشه

راهی برای تست هد نیست از روی علائمش میتونید بفهمید مثل تیک تیک پشت سرهم هنگ سیستم یا دیتکت نشدن هارد

تو پست های قبلی هم عرض کردم به نظر من هارد شما ایراد نداره ولی برای اطمینان به یک مرکز معتبر هارد رو نشون بدید برای اون موضوع هم عرض کردم با یک پاور دیگه سیستم رو بررسی کنید و نتیحرو بگید

EXTREME
30-06-2014, 19:10
ضمنا در برنامه hd tune تو تب health قسمتی هست که از سلامت هد هارد مطمئن بشی؟

اقا ata royalfalcon اگه شما جواب منو میدونید لطفا منو راهنمایی کنید؟؟

یک ارور است به نام calibration که معمولا مربوط به هد است

EXTREME
30-06-2014, 19:11
سلام. هارد اگه موتورش ضعیف باشه یا مثلا هدرش کند کار کنه .تو تست نرم افراز معلوم میشه ؟ اصلا این مشکلات امکانش هس پیش بیاد .

اگه این اتفاق بیفته تو کار ویندوز هم کندی سیستم احساس میشه و مشکلاتی مثل فریز شدن هنگ کردن یا دیتکت نشدن هارد یا هنگ و ریست سیستم رو دارید

EXTREME
30-06-2014, 19:14
واقعا ممنونم از پاسخگویی سریعتون.
نه ولی چون یه مقدار جای کابلش بدجاس کابل توش لق میزنه.
پرروز دستشون خورده بود که خراب شد.

ریکاوی کردم که این مشکلا پیش اومد.

الان هارد وسترن گرین رو چیکار میتونم بکنم؟؟

هیچ راهی برای درست شدنش نیست؟
اطلاعاتمو جابه جا کنم؟

متشکرم.

پ.ن:

الان وقتی ازش جا به جا میکنم تو اون هارد اکسترنا(که با ساتا وصله)از 110 مگ شروع میکنه و کم میشه تا 25 و گه گاهی هم رو 13 میاد.

relocated تا جایی که میدونم نرم افزاری قابل حل نیست یعنی با hdd regenerator و low level format قابل حل نیست این مورد آخری که گفتید مربوط به وسترن بود؟

EXTREME
30-06-2014, 19:15
امروز بعد 16 روز دیتاش عدد 6 رو نشون میده
به یه تعمیر کار گفتم،گفت تا وقتیhealth عددش 100ه مشکلی نیست؟؟!!!
می شه یکی دقیقا بگه این خطای کالیبراسیون چیه و چه مشکلی ابجاد می کنه(صدا می کنه،سرعت کم می شه یا...؟؟)

این ارور بیشتر مربوط به هد است که معمولا با این ارور هارد صدای بیشتری میده که مربوط به هد است تو گوگل که سرچ کردم فقط همینو تونستم پیدا کنم

roya.rashidi
30-06-2014, 19:16
اگه این اتفاق بیفته تو کار ویندوز هم کندی سیستم احساس میشه و مشکلاتی مثل فریز شدن هنگ کردن یا دیتکت نشدن هارد یا هنگ و ریست سیستم رو دارید
هارد خود لپتابم 5400 هیچ مشکلی نداشت . فقط خیلی کند بود. هارد اکسترنالمو انداختم رو لپتاب سرعتش خیلی خوبه. دقیقا 3برابر . اینم 5400 . با این حال به هارد کنده اطمینانی هس اطلاعات توش بریزیم . تستشم اوکی بود.

EXTREME
30-06-2014, 19:20
هارد خود لپتابم 5400 هیچ مشکلی نداشت . فقط خیلی کند بود. هارد اکسترنالمو انداختم رو لپتاب سرعتش خیلی خوبه. دقیقا 3برابر . اینم 5400 . با این حال به هارد کنده اطمینانی هس اطلاعات توش بریزیم . تستشم اوکی بود.

تب health نرم افزار hd tune همه چی اوکی بود؟

اگه همه چی اوکی بود و مشکلی نداشت هم هارد رو اسکن ویروس بکنید و هم یک دور دیفرگمنت بکنتید هارد رو
دمای هارد هم بررسی بشه

Ramtin 007
30-06-2014, 19:51
اقا اکستریم شما با هاردهای سیگیت یک ترابایت دیگه کار کردین ببینین صدای هدشون چطوره؟!ضمنا چقدر میشه به نرم افزار hd tune اعتماد کرد؟چون هر چی باشه اگه قسمت اسمارت هارد ایراد داشته باشه باز وضعیت سلامت هارد رو سالم میزنه!ضمنا این صدای هد موقع روشن شدن مکانیزمش چیه که اینقدر صدا میده وگرنه تو حالت کاری صدای هد خیلی کمتره!!

EXTREME
30-06-2014, 23:18
اقا اکستریم شما با هاردهای سیگیت یک ترابایت دیگه کار کردین ببینین صدای هدشون چطوره؟!ضمنا چقدر میشه به نرم افزار hd tune اعتماد کرد؟چون هر چی باشه اگه قسمت اسمارت هارد ایراد داشته باشه باز وضعیت سلامت هارد رو سالم میزنه!ضمنا این صدای هد موقع روشن شدن مکانیزمش چیه که اینقدر صدا میده وگرنه تو حالت کاری صدای هد خیلی کمتره!!

بله من خودم سیگیت دارم اونم یک ترا و هدش صدا داره ولی نه به اندازه شما این صدا به خاطر اینه که یک دفعه هد از پارکینگ در میاد و موقع خاموش شدن یک دفعه میره تو پارکینگ به hd tune تا 80% به نظر من میشه اعتماد کرد

به همین خاطر میگم با یک پاور دیگه سیستم رو برررسی کنید اگه دیدید مشکل حل نشد ببرید به گارانتیش که سازگار است نشون بدید ببنید چی میگن اگه مشکلی داشته باشه عوضش میکنن از اطلاعاتتون هم پشتیبان تهیه کنید

Ramtin 007
30-06-2014, 23:34
نه هارد من گارانتی نداره!ضمنا مدل هارد شما چیه؟حتما تک پلاتره!به نظر شما یعنی پاور برق خوب نمیرسونه چون پاورم گرین 430 eu هست و حدود یک سال و نیم هست که سیستمم رو خریدم!برند پاور که خوبه و سایر قطعات رو خوب ساپورت میکنه!من همون فروشگاهی که خریدم بردم بخش تعمیراتش گفتند صدای هد هارد طبیعیه!میتوانید از صدای هاردتون برام بفرستید؟

EXTREME
30-06-2014, 23:46
مدل بارکودا 7200.14 من نمیتونم نظر قطعی بدم که مشکل از چیه باید تست کنید با یک پاور دیگه تا معلوم بشه شاید پاور ایراد نداشته باشه

صدای معمولی میده هارد صدای کار کردن هد که تو همه هاردها است
خیر تک پلاتری نیست

منم میگم هارد شما به احتمال زیاد ایراد نداره در مورد این شروع و پایان کار هم هد صدا میده گفتید ؟ چیزی نگفت

Ramtin 007
01-07-2014, 00:13
نه چیزی نگفت گفت این صدا طبیعی! ولی این صدای شروع و پایان هارد بد جور تو اعصابم هست طوری که انگار احساس میکنم یک قطعه اهن در حال سابیدگی هست!ضمنا مگه مدلهای 14 سیگیت تک پلاتر 4k نیست؟!این صدای هد هارد باعث اصطحلاک زیاد هارد نمیشه؟منظورم خرابی زود هنگام!

Ramtin 007
01-07-2014, 01:00
ضمنا چرا شما اسرار به تست با پاور دیگر دارید مگه پاور باعث همچین صدای میشه؟!