PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

mohsen_p30
07-03-2014, 13:20
سلام من به تازگی یه لپ تاپ خریدم... lenovo z510
hd tune نصب کردم این هشدار رو میده... مشکلش چیه؟ ببرمش گارانتی؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
07-03-2014, 15:15
سلام من به تازگی یه لپ تاپ خریدم... lenovo z510
hd tune نصب کردم این هشدار رو میده... مشکلش چیه؟ ببرمش گارانتی؟

بله ببرید گارانتی نشون بدید
احتمالا هارد یکم صدا نمیده ؟

mohsen_p30
07-03-2014, 16:04
بله ببرید گارانتی نشون بدید
احتمالا هارد یکم صدا نمیده ؟

چرا اتفاقا جاهای بی صدا صداش حسابی رو اعصابه... مشکلش چیه؟ گارانتی چیکار میکنه تعمیر یا تعویض؟

EXTREME
07-03-2014, 19:30
چرا اتفاقا جاهای بی صدا صداش حسابی رو اعصابه... مشکلش چیه؟ گارانتی چیکار میکنه تعمیر یا تعویض؟

ممکنه هاردش رو عوض کنند
فکر کنم تعویض باشه

scali
08-03-2014, 03:35
این تست هارد لپتاپ منه Z510

ظاهرا مشکل داره درسته ؟

چیکار باید بکنم.

صدای قیژ قیژ هم میده .

scali
08-03-2014, 03:36

scali
08-03-2014, 03:49
عکس پست قبل واسه جمعه ظهر بود ولی

این واسه جمعه شب . عدد 7 به عدد 8 رسیده راستی فنش هم مدام روشنه یعنی صداش زیاد شده .

EXTREME
08-03-2014, 10:49
عکس پست قبل واسه جمعه ظهر بود ولی

این واسه جمعه شب . عدد 7 به عدد 8 رسیده راستی فنش هم مدام روشنه یعنی صداش زیاد شده .

شما هم مشکل دوست قبلی رو دارید لپ تابتون گارانتی داره ؟

scali
08-03-2014, 11:23
بله گارانتی 2 ساله سازگار داره .

تماس گرافتم باهاشون گفتن ما با نرم افزار خاص خودمون تست میکنیم نه با HD Tune و اگه مشکلی داشته باشه براتون تعویض میکنیم .

راستی گفت اگه این مدل هاردو موجود نداشته باشیم با یه مدل دیگه عوض میکنیم . مگه چند مدل هارد داره این لپتاپ؟

و اینکه آیا میشه درخواست کرد با هارد هیبریدی عوض کرد ؟ یا اون مدل هاردی که sshd هست ؟

EXTREME
08-03-2014, 12:33
بله گارانتی 2 ساله سازگار داره .

تماس گرافتم باهاشون گفتن ما با نرم افزار خاص خودمون تست میکنیم نه با HD Tune و اگه مشکلی داشته باشه براتون تعویض میکنیم .

راستی گفت اگه این مدل هاردو موجود نداشته باشیم با یه مدل دیگه عوض میکنیم . مگه چند مدل هارد داره این لپتاپ؟

و اینکه آیا میشه درخواست کرد با هارد هیبریدی عوض کرد ؟ یا اون مدل هاردی که sshd هست ؟

میشه عوض کرد ولی باید هزینه اضافه بدید ببرید گارانتی و بگید حتما هارد صدای بدی میده و بعضی اوقات افت سرعت دارید

ATRK
08-03-2014, 13:58
سلام
میخواستم ببینم مهمه اندازه حجم درایوها چقدر باشه ؟
مثلا من یه هارد 2 ترا دارم مشکلی ایجان نمیکنه اگر 1.6 گیگ رو بزارم واسه یه درایو بقیه حجمش هم بزارم رو دو تا درایو دیگه ؟

EXTREME
08-03-2014, 14:29
سلام
میخواستم ببینم مهمه اندازه حجم درایوها چقدر باشه ؟
مثلا من یه هارد 2 ترا دارم مشکلی ایجان نمیکنه اگر 1.6 گیگ رو بزارم واسه یه درایو بقیه حجمش هم بزارم رو دو تا درایو دیگه ؟

نه مشکلی ایجاد نمیشه

masounn
08-03-2014, 15:28
درود
من ویندوز کامپیوترم رو عوض میکردم بعد مراحل نصب انتخاب زبان و فرمت کردن درایو ویندوزم بعد کپی شدن تو مراحل نصب ویندوز expanding windows file روی صفر درصد گیر کرو و کامپیوتر رو ریستارت کردم حالا bootmgr is missing میده بازم تو مراحل نصب رو صفر درصد گیر میکنه ممنون میشم راهنماییم کنید

AMIN_XCD
09-03-2014, 12:39
سلام

عذر خواهی می کنم اشتباه شد
. :n16:

EXTREME
09-03-2014, 13:05
درود
من ویندوز کامپیوترم رو عوض میکردم بعد مراحل نصب انتخاب زبان و فرمت کردن درایو ویندوزم بعد کپی شدن تو مراحل نصب ویندوز expanding windows file روی صفر درصد گیر کرو و کامپیوتر رو ریستارت کردم حالا bootmgr is missing میده بازم تو مراحل نصب رو صفر درصد گیر میکنه ممنون میشم راهنماییم کنید

ابتدا از سلامت دی وی دی ویندوز و درایو اپتیکتون مطمئن بشید یعنی با یک دی وی دی ویندوز دیگه تست کنید و چک کنید درایو سالم باشه اگه همه چی درست بود برید سراغ هارد سیستم

Witch2
09-03-2014, 19:23
سلام دوستان چند وقته یه مشکل با سیستمم پیدا کردم و اونم اینه ک سرعت کپی اطلاعات کند شده به طوریکه 4 گیگ فایل رو بافر از 35 و40 شروع میشه (حالت نرمال سرعت) بعد کم کم کم میشه میاد روی 10 یا 15 کسی میدونه مشکل از کجاست

EXTREME
09-03-2014, 19:27
سلام دوستان چند وقته یه مشکل با سیستمم پیدا کردم و اونم اینه ک سرعت کپی اطلاعات کند شده به طوریکه 4 گیگ فایل رو بافر از 35 و40 شروع میشه (حالت نرمال سرعت) بعد کم کم کم میشه میاد روی 10 یا 15 کسی میدونه مشکل از کجاست

یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدید

Witch2
09-03-2014, 19:36

Tiduss
10-03-2014, 00:53
سلام من یه هارد 250 مکستور دارم.یه مدت به سختی بالا میومد فک کردم از کابله که یکی نو گرفتم اثری نکرد یه روز اتفاقی زدم کار کرد بعد یه اه الان دیگه بالا نمیاره.لطفا کمک کنید کلی mp3 قدیمی توش دارم با هزار بدبختی پیداشون کرده بودم.الان بازی کردم گذاشتم کنار.وصلش کنم فقط لوگوی مین بالا میاد و قفل میشه!!
عایا راهی هست!؟

:n28:

EXTREME
10-03-2014, 08:38

هاردتون احتمالا بدسکتور داره ببرید رو تست نرم افزار hdd regeneraor و نتیجرو بگید
از طریق داس با سی دی بوتیبل که از خود نرم افزار میسازید اسکن کنید تو مود scan and repair

EXTREME
10-03-2014, 08:39
سلام من یه هارد 250 مکستور دارم.یه مدت به سختی بالا میومد فک کردم از کابله که یکی نو گرفتم اثری نکرد یه روز اتفاقی زدم کار کرد بعد یه اه الان دیگه بالا نمیاره.لطفا کمک کنید کلی mp3 قدیمی توش دارم با هزار بدبختی پیداشون کرده بودم.الان بازی کردم گذاشتم کنار.وصلش کنم فقط لوگوی مین بالا میاد و قفل میشه!!
عایا راهی هست!؟

:n28:

به عنوان هارد دوم هم وصل کنید سیستم بالا نمیاد ؟
هارد تو بایوس دیتکت میشه ؟
با یک پاور دیگه هم سیستم بررسی شد؟
بایوس مین یک دور دیفالت شه

Witch2
10-03-2014, 13:29
دوست عزیز با نرم افزار HDD Regenerator 2013 و یه دیسک بوتیبل ساختم و از داس برنامه هاردم رو اسکن کردم اما هاردم نه delay داشت و نه Bad Sector چیکار کنم ؟

EXTREME
10-03-2014, 17:30
دوست عزیز با نرم افزار HDD Regenerator 2013 و یه دیسک بوتیبل ساختم و از داس برنامه هاردم رو اسکن کردم اما هاردم نه delay داشت و نه Bad Sector چیکار کنم ؟

گذاشتید کل هارد اسکن شه هارد شما یک بدسکتور یا Delay sector باید طبق عکس داشته باشه

Witch2
10-03-2014, 17:55
بله کل هارد رو از داس چک کردم هیچی پیدا نکرد

Crespo
12-03-2014, 17:21
نه من که مشکلی نداشتم ولی به دلیل اینکه حجم هارد زیاد است زیاد طول میکشه

خب، من امروز انجام دادم. از سکتور 0 شروع کردم. کلی هم بدسکتر (طبق گفته ی خودش) پیدا کرد و ریکاوری کرد. اما رسید به سکتور 86443845 که پیام داد که نمیتونه ادامه بده و باید سیستم رو خاموش کنم، بزارم سیتم بالا بیاد، ریست کنم و بعد دوباره Scan and Repair رو آغاز کنم. منم همین کار رو کردم. این دفه شروع کرده به اسکن و دیگه سکتور های قبلی رو پیام نداد. چون اوکی شده بودن. اما باز دوباره رسید به این سکتر، دوباره همون پیام!
مشکل چیه؟!

EXTREME
13-03-2014, 01:00
خب، من امروز انجام دادم. از سکتور 0 شروع کردم. کلی هم بدسکتر (طبق گفته ی خودش) پیدا کرد و ریکاوری کرد. اما رسید به سکتور 86443845 که پیام داد که نمیتونه ادامه بده و باید سیستم رو خاموش کنم، بزارم سیتم بالا بیاد، ریست کنم و بعد دوباره Scan and Repair رو آغاز کنم. منم همین کار رو کردم. این دفه شروع کرده به اسکن و دیگه سکتور های قبلی رو پیام نداد. چون اوکی شده بودن. اما باز دوباره رسید به این سکتر، دوباره همون پیام!
مشکل چیه؟!

سکتوری است که نرم افزاری تعمیر نمیشه

اگه اطلاعات مهم دارین ازش بکاپ بگیرید و کل هارد رو فرمت سطح پایین بکنید شاید درست شد

Crespo
13-03-2014, 23:51
سکتوری است که نرم افزاری تعمیر نمیشه

اگه اطلاعات مهم دارین ازش بکاپ بگیرید و کل هارد رو فرمت سطح پایین بکنید شاید درست شد

کل هاردو فرمت کنم؟؟؟؟!!!!!!!! :n03::n04:
جایی ندارم که 1 ترابایت رو بریزم!!!!!
راه دیگه ای نیس؟!
اوضاعش خطریه اگه کاریش نداشته باشم؟! چون صداش از همون روزی که گفتم، دیگه قطع شده!

EXTREME
14-03-2014, 10:48
کل هاردو فرمت کنم؟؟؟؟!!!!!!!! :n03::n04:
جایی ندارم که 1 ترابایت رو بریزم!!!!!
راه دیگه ای نیس؟!
اوضاعش خطریه اگه کاریش نداشته باشم؟! چون صداش از همون روزی که گفتم، دیگه قطع شده!

پس بهتره به یک مرکز معتبر هارد رو نشون بدید اگه بدسکتور داشته باشه هنوز ممکنه در طول زمان زیاد بشه

arash66_2m
14-03-2014, 11:05
سلام هارد من بدسکتوری گرفته و وقتی پی سی رو بوت می کنم هارد رو نمیشناسه یا هم اگه بشناسه با اون بالا نمیاد
کلی هم اطلاعات و فایل های مهم من توش هست
چیکار میتونم بکنم ؟

EXTREME
14-03-2014, 12:12
سلام هارد من بدسکتوری گرفته و وقتی پی سی رو بوت می کنم هارد رو نمیشناسه یا هم اگه بشناسه با اون بالا نمیاد
کلی هم اطلاعات و فایل های مهم من توش هست
چیکار میتونم بکنم ؟

هارد یعنی تو بایوس هم دیتکت نمیشه ؟

arash66_2m
14-03-2014, 12:25
هارد یعنی تو بایوس هم دیتکت نمیشه ؟
بعضی وقت ها میشه بعضی وقت ها نمیشه هی ریستارت می کنم بعضی وقت ها میشناسه. ولی تو درایو مای کامپیوتر نشون نمیده

EXTREME
14-03-2014, 15:36
بعضی وقت ها میشه بعضی وقت ها نمیشه هی ریستارت می کنم بعضی وقت ها میشناسه. ولی تو درایو مای کامپیوتر نشون نمیده

وقتی تو my computer نشون نمیده تو disk managment هم نمیاد ؟

وقتی هارد در بایوس دیتکت نمیشه موتور هارد هم کار نمیکنه ؟

Rhodes
14-03-2014, 19:20
یه هارد وسترن دیجیتال گرین چن ماه پیش گرفتم.مشکلی نداره.ولی بعضی موقع ها صداهای عجیب غریب میده.یه ثانیه مثلا صدای چغ چغ میده و ول میکنه.2 تا پشت هم یا 5 تا پشت هم ...
برنامه hdtune pro رو نصب کردم چک کرد ولی مشکلی نداشت...
این صدا عادیه یا مشکل داره ؟!

bahman_0121
14-03-2014, 19:30
یه هارد وسترن دیجیتال گرین چن ماه پیش گرفتم.مشکلی نداره.ولی بعضی موقع ها صداهای عجیب غریب میده.یه ثانیه مثلا صدای چغ چغ میده و ول میکنه.2 تا پشت هم یا 5 تا پشت هم ...

سلام
شاید مشکل از پاورت باشه

bahman_0121
14-03-2014, 19:40
سلام خسته نباشید
هاردم رو با hd tune تست کردم و زده بد سکتور داره و crc ارورش هم رنگی هست و مشکل داره
کی میدنه چقدر خرج داره ؟؟
و اینکه پاورم خراب بود این مشکل براش پیش امد
خطای بد سکتور که خودش مشخصه ولی کسی در مورد crc چیزی میدونه ؟؟؟

ata.royalfalcon
14-03-2014, 22:11
سلام خسته نباشید
هاردم رو با hd tune تست کردم و زده بد سکتور داره و crc ارورش هم رنگی هست و مشکل داره
کی میدنه چقدر خرج داره ؟؟
و اینکه پاورم خراب بود این مشکل براش پیش امد
خطای بد سکتور که خودش مشخصه ولی کسی در مورد crc چیزی میدونه ؟؟؟

سلام .

بطور خلاصه CRC (مخفف Cyclic Redundancy Check) یک Parity Bit هست که برای هر بلاک از داده ها محاسبه (are generated) و همراه با آن ذخیره یا ارسال میشود (ECC که در انتهای سکتور در عکس پایین هست) . زمانی که یک بلاک دریافت یا خوانده میشود دستگاه محاسبه را تکرار می‌کند ؛ در صورت مغایرت با کد محاسبه شده قبلی مشخص میشود که این بلاک دارای خطای داده است (یعنی با بلاک موجود در مبداً مطابقت ندارد و در حین ارسال دچار تغییراتی شده است - میتوان با برنامه هایی مثل MD5 Check متوجه مغایرت در مبداً و مقصد شد) و در این حالت دستگاه ممکن است عملی را جهت اصلاح خطا از جمله خواندن مجدد آن یا درخواست ارسال مجدد بلاک انجام دهد . هر سکتور شامل 512bytes از user data هست . علاوه بر این بیت ها ، تعداد بیشتری از بیتها برای پیاده سازی error correcting code به هر سکتور اضافه میشوند . این بیتها محتوی user data نیستند بلکه آنها حاوی اطلاعاتی در مورد user data هستند که می تواند برای اصلاح و اشکال زدائی هر گونه مشکلاتی که برای بیت داده های واقعی اتفاق میافتد استفاده شود .

مواردیکه میتواند باعث مشکل CRC شود .

1. مشکل در کابل ، كانكتور و ارتباط نادرست هارد دیسک با سیستم .
2. وجود مشکل در يكي از اجزاء موجود بر روي برد (PCB) هارد ديسك .
3. وجود هر گونه اشكالات احتمالي در ATA Controller موجود در چيپست جنوبی (Southbridge Chip) مادربرد كه باعث تغيير پيدا كردن اطلاعات (Shift Of Data) در هنگام خواندن و يا نوشتن ميشود .
4. وجود هر گونه اشكالات در حافظه هارد دیسک (Bad cache memory of device) و یا حافظه اصلی سیستم .
5. پاور نامرغوب و نوسانات ولتاژ .
6. بدسکتوریها .
7. ویروس .
8. حتی RESET ناگهانی سیستم در زمانی که هارد در حال نوشتن دیتا هست گاهی اوقات ممکن هست باعث محاسبات اشتباهي ECC كد براي آن ديتا ميشود.
و...

اگر مقدار user data در برنامه HD Tune دائماً در حال زیاد شدن هست و اگر در هنگام copy/paste های سنگین هارد میپره و یا کند میشود پس موارد زیر تست شود (ولی اگر مقدار آن پس مدتی تغییری نداشته لازم نیست نگران بشوید) :

1. تعویض کابل با انواع مرغوبتر و اطمینان از صحت و درستی اتصالها (هم کانکتور دیتا و هم کانکتور پاور) . بعضی از کابلهای SATA دارای ضامنی هستند که باعث اتصال محکمتر و عدم لقی کانکتورها میشوند (عکس زیر) . دقت کنید که برای باز و بسته کردن کانکتور میبایستی ضامن را به پایین فشار دهید .

2. متصل کردن به پورت دیگر SATA مادربرد . بعضی از پورتهای SATA از چیپست اصلی منشعب میشوند و بعضی پورتهای دیگر مربوط به چیپست جداگانه ای هستند که برای افزایش تعداد پورت روی مادربرد نصب میشوند . اگر مادربرد شما چنین هست پس سعی کنید به پورتهایی متصل کنید که مربوط به چیپست اصلی هست .
3. نرم افزار مفيد براي رفع كدهاي خطا مانند ECC و یا CRC برنامه HDD regenerator هست (فقط در موارد Detect شدن بدسکتوری) . توصيه ميشود تحت Dos اقدام شود . گاهي اوقات بدسكتوري باعث تغيير پيدا كردن ديتا و يا CRC Code موجود در آن سكتور ميشود و در نتيجه باعث عدم تطابق ايندو با يكديگر ميشود . میتوانید به جای استفاده از برنامه HDD Regenerator کلیه پارتیشنهای هارد دیسک را با استفاده از دستور Chkdsk /f /r چک دیسک کنید .
4. آپدیت کردن Firmware هارد دیسک و بایوس مادربرد (در صورت موجود بودن ورژن جدید) با رعایت نکات ایمنی و احتیاطی .
5. در صورت امکان پارتیشن بندی کردن مجدد و فرمت کردن آن .
6. تست هارد ديسك روي سيستم ديگر و در صورتي كه بازهم مقدار آن در حال افزايش هست هارد ديسك مشكل دارد و ميبايستي به گارانتي ارسال شود . این مرحله تست نکته مهمی هست چون واقعاً میتونید متوجه بشید که مشکل از طرف هارد دیسک هست یا سیستم .

نکته : این Error تا زمانی که S.M.A.R.T هارد دیسک با دستگاههای خاص reset نشود همیشه باقی خواهد ماند .

در مورد رديف دوم ، براي تشخيص عملكرد صحيح ATA Controller و ساير اجزاء سيستم ميتوان از متد Detect and Fix with READ/WRITE/READ برنامه HDAT2 استفاده كرد. در اين متد ابتدا اطلاعات موجود بر روي Sectorـها خوانده شده و بطور موقت در حافظه سيستم بافر ميشود و سپس همان اطلاعات مجدداً بر روي Sectorـها نوشته ميشود و برای اطمینان از اینکه آنها قابل خواندن هستند و در دسترس می باشد میخواند و با اطلاعات قبلي مقايسه خواهند شد . در صورتيكه اطلاعات تغيير پيدا كرده باشد نشاندهنده عملكرد نادرست يكي از اجزاهاي سيستم خواهد بود.
در مورد حذف شدن اطلاعات در اين متد ، اين تست خواندن و نوشتن بطور همزمان نبايد باعث از بين رفتن اطلاعات بشود بجزء استثنائات زير :

overwriting شدن بدسكتورها .
قطعي برق ناخواسته و يا shutdown شدن ، ناپايداري سيستم (مثلاً ناشي از overclock كردن) سيستم و ... كه باعث از بين رفتن اطلاعات موجود در حافظه ميشود.

متد ديگري هم هست كه برخلاف متد گفته شده فقط Detect ميكند و چيزي را فيكس نميكند . اين متد بيشتر مناسب براي موارديكه هارد ديسك داراي اطلاعات مهمي هست و ريسك از بين رفتن آن در حد صفر هست .

Detect with READ/READ/COMPARE : شناسايي بدسكتورها و ارورها با خواندن اطلاعات كه دوبار در يك حافظه ، بافر شده اند. در صورتيكه مغايرتي در ایندو محتواي بافر شده وجود داشته باشد ميتواند ناشي از عملكرد نادرست يكي از اجزاهاي سيستم باشد .

تحت ویندوز میتوان از برنامه Hard Disk Sentinel استفاده و از منوی Surface Test گزینه Refresh data area را انتخاب کرد . این متد کاملاً مشابه متد Detect and Fix with READ/WRITE/READ برنامه HDAT2 هست .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
15-03-2014, 00:57

اگه سلامت هارد در hd tune اروری نشون نمیده مشکلی نداره
این حالت بعد از کار نکردن مدتی با هارد است که میخواد شروع به کار بکنه ؟

Rhodes
15-03-2014, 09:06
اگه سلامت هارد در hd tune اروری نشون نمیده مشکلی نداره
این حالت بعد از کار نکردن مدتی با هارد است که میخواد شروع به کار بکنه ؟

بلله.مثلا وقتي درايواي اون هارد باز نيست مشكلي نداره.ولي وقتي داخل يكي از درايو هاش ميرم يا همين طوري يكي ش بازهه گهگاهي صدا ميده.

Sent from my iPad using Tapatalk

EXTREME
15-03-2014, 10:37
بلله.مثلا وقتي درايواي اون هارد باز نيست مشكلي نداره.ولي وقتي داخل يكي از درايو هاش ميرم يا همين طوري يكي ش بازهه گهگاهي صدا ميده.

Sent from my iPad using Tapatalk

اول از همه تو تنظیمات power option تنظیمات زمان هارد رو برای زمان بیکاری عددش رو زیاد کنید همچنین فکر کنم این صدا طبیعی است و ایرادی نداره

Rhodes
15-03-2014, 13:56
اول از همه تو تنظیمات power option تنظیمات زمان هارد رو برای زمان بیکاری عددش رو زیاد کنید همچنین فکر کنم این صدا طبیعی است و ایرادی نداره

»منون.. بعد یه سوالی : عیبی نداره من 4 روز 4 روز سیستمم خاموش نمیشه !؟

EXTREME
15-03-2014, 15:24
»منون.. بعد یه سوالی : عیبی نداره من 4 روز 4 روز سیستمم خاموش نمیشه !؟

نه مشکلی نداره ولی برای اینکار پاور سیستمتون باید مناسب باشه و دمای قطعات هم بالا نیاشه

camry
21-03-2014, 20:55
سلام
من یک هارد wd green 500 دارم و یه مدتی بود که سرعت یه درایورش اومد پایین بعد درایور رو فرمت کردم بعد زدم بد سکتور بگیره بعد بد سکتور دیگه هارد همش کار میکرد و برنامه ها و درایور های دبگر را به زور باز میکرد بعد اومدم وین رو عوض کنم که دیگه کلا سیستم بالا نیومد :n02:

ممنون میشم کمکم کنین الان بی کامپیوتر شدم :n14:

mortezasms
23-03-2014, 11:22
سلام به همۀ دوستان
یه مشکلی برام پیش اومده هر کی بتونه حلش کنه تا آخر عمر دعاش می کنم.
من یک هارد اکسترناک ا گیگ وسترن دیجیتال دارم دیروز داشتم با یه هارد دیگه هارد به هارد می کردم بعد از چند ساعت اومدم دیدم وسط کپی کردن گیر کرده، سیستمو ریستارت کردم دیگه هاردم بالا نیومد. تو چندتا سیستم دیگر هم امتحان کردم همین طور بود، اصلا هیچ واکنشی از خودش نشون نمی ده فقط لامپش مثل قبل روشن میشه ولی تو mycomputer یا taskbar یا disk management هم چیزی نشون نمی ده. ولی آن هارد دیگه سالمه، نمی دونم چه مرگش شده!!! ویندوز خودم 8 بوده تو ویندوز 7 هم امتحان کردم ولی هیچی که هیچی

ata.royalfalcon
23-03-2014, 12:21
سلام به همۀ دوستان
یه مشکلی برام پیش اومده هر کی بتونه حلش کنه تا آخر عمر دعاش می کنم.
من یک هارد اکسترناک ا گیگ وسترن دیجیتال دارم دیروز داشتم با یه هارد دیگه هارد به هارد می کردم بعد از چند ساعت اومدم دیدم وسط کپی کردن گیر کرده، سیستمو ریستارت کردم دیگه هاردم بالا نیومد. تو چندتا سیستم دیگر هم امتحان کردم همین طور بود، اصلا هیچ واکنشی از خودش نشون نمی ده فقط لامپش مثل قبل روشن میشه ولی تو mycomputer یا taskbar یا disk management هم چیزی نشون نمی ده. ولی آن هارد دیگه سالمه، نمی دونم چه مرگش شده!!! ویندوز خودم 8 بوده تو ویندوز 7 هم امتحان کردم ولی هیچی که هیچی

سلام .

با توجه به اینکه در سیستمهای دیگر هم تست کردید و در ویندوزهای متفاوت هم تست کردید ولی نتیجه ای نگرفتید و همچنین با توجه به اینکه در Disk management هم ظاهر نمیشود (حتی بصورت not initialized هم چیزی دیده نمیشود ؟) بهترین راه این هست که جهت تعویض و یا تعمیر بفرستید گارانتی .

mortezasms
23-03-2014, 13:29
سلام ممنون از راهنماییت دوست عزیز
بله به نظر می رسه تنها راه همان گارانتی باشه

dianoosh_iut
23-03-2014, 14:33
با درود و شادباش سال نو خدمت دوستان
مشکلی برای هارد پی سی من پیش اومده. خواهش میکنم دوستان راهنمایی کنند:
شش ماهی میشه که به پی سی قدیمی منزل یک هارد اینترنال IDE اضافه کردم و تا الان بدون مشکل کار میکرد. دیروز با یه فلش 8 گیگ یکسری اطلاعات اضافه از روی لپ تاپم را داشتم میریختم توی همین هارد. حدود چند ساعتی (شاید بیشتر از 5 ساعت) بود که پی سی روشن بود و اطلاعات داشت کپی میشد. آخر کار یکی از برنامه های تست سلامتی هارد (Hard drive inspector) یه ارور را نشون داد. گامپیوتر را خاموش و بعد روشن کردم. قبل بالا اومدن ویندوز ارور زیر را نشون میداد:
Sec Slave Hard Disk: S.M.A.R.T. Status Bad, Back up and replace
اما با F1 ویندورز بالا میومد و هارد و اطلاعات قابل مشاهده بود و حتی فیلم ها هم از روی همون هارد قابل پخش بود. چند بار ری استارت و خاموش روشن کردم. تمام دفعات همون پیام قبل بالا اومدن ویندوز میاد! بعضی وقتها یه بوغ متناوب میزنه و گاهی چند تا بوغ میزنه! منظم نیست. کیس را باز کردم و سوکت ها کندم و دوباره جا زدم! فقط یکبار درست بالا اومد (بدون ارور) و بقیه دفعات همون ارور را میده ولی ویندوز بالا میاد و اطلاعات را میبینم.
نتیجه تست هارد با دو نرم افزار به این صورته:
با Hard drive inspector:
ارور: reliability 0% Bad
با نرم افزار HD tune pro 5.
ارور:reallocated sector sount (current: 130, worst: 130, Faild)
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.

ata.royalfalcon
23-03-2014, 17:14
با درود و شادباش سال نو خدمت دوستان
مشکلی برای هارد پی سی من پیش اومده. خواهش میکنم دوستان راهنمایی کنند:
شش ماهی میشه که به پی سی قدیمی منزل یک هارد اینترنال IDE اضافه کردم و تا الان بدون مشکل کار میکرد. دیروز با یه فلش 8 گیگ یکسری اطلاعات اضافه از روی لپ تاپم را داشتم میریختم توی همین هارد. حدود چند ساعتی (شاید بیشتر از 5 ساعت) بود که پی سی روشن بود و اطلاعات داشت کپی میشد. آخر کار یکی از برنامه های تست سلامتی هارد (Hard drive inspector) یه ارور را نشون داد. گامپیوتر را خاموش و بعد روشن کردم. قبل بالا اومدن ویندوز ارور زیر را نشون میداد:
Sec Slave Hard Disk: S.M.A.R.T. Status Bad, Back up and replace
اما با F1 ویندورز بالا میومد و هارد و اطلاعات قابل مشاهده بود و حتی فیلم ها هم از روی همون هارد قابل پخش بود. چند بار ری استارت و خاموش روشن کردم. تمام دفعات همون پیام قبل بالا اومدن ویندوز میاد! بعضی وقتها یه بوغ متناوب میزنه و گاهی چند تا بوغ میزنه! منظم نیست. کیس را باز کردم و سوکت ها کندم و دوباره جا زدم! فقط یکبار درست بالا اومد (بدون ارور) و بقیه دفعات همون ارور را میده ولی ویندوز بالا میاد و اطلاعات را میبینم.
نتیجه تست هارد با دو نرم افزار به این صورته:
با Hard drive inspector:
ارور: reliability 0% Bad
ارور:reallocated sector sount (current: 130, worst: 130, Faild)
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.

سلام .

پیغامی که قبل از بالا آمدن ویندوز ظاهر شده کاملاً گویا ، واضح و شفاف هست . اگر اطلاعات برای شما مهم هست لطفاً هارد دیسک را تعویض کنید و اطلاعات موجود در آنرا منتقل کنید . مخصوصاً اینکه از نظر reallocated sector count هارد دیسک شما Fail شده است . میتونم به شما بگم که با برنامه هایی مثل HDD Regenerator هارد دیسک را Scan & Repair کنید و یا حتی Zero fill کنید (حداکثر کاری که یک کاربر معمولی میتواند انجام دهد و نه بیشتر) . اما مطمئن باشید که این برنامه ها مشکل پیش آمده برای هارد دیسک شما (که اتفاقاً Fail هم شده) را برطرف نمیکند و چه بسا ممکن وضعیت آنرا بدتر کند . پس اگر اطلاعات مهمی دارید سریعاً بکاپ بگیرید .

مهندس الهه
23-03-2014, 19:23
من یه هارد 500 اینترنال wd بلو دارم
خراب شده
بردم پیش چن تا تعمیرکار و همه شون گفتند مشکل از برد هست
و همه شون یکی دو تا برد رو هارد تست کردند و جواب نگرفتند
یکیشون گفت مشکل مکانیکی داره
یکیشون گفت آی سی نمیدونم چی چیش سوخته

ولی در کل ادعای این دو فکر کنم درست نباشه و به خاطر عدم توانایی تعمیرشون باشه که چنین ادعاهایی مطرح میکنن :n02:

آخرین تعمیرکار هم گفت مشکل برده ولی برد من روش جواب نداد
پرسیدم از تشخیص خودون مطمئن هستید گفت بله تست کردم خود هارد سالمه و مشکلش از برد هست

حالا میخوام بدونم اگه یه هارد جدید بگیرم میشه اطلاعات این هارد خراب رو انتقال داد ؟

dianoosh_iut
23-03-2014, 20:41
دوست عزیز ممنونم از جوابت.
بنظر شما مشکل هارد من چیه؟ من این هارد را نو خرید کردم و استفاده زیادی هم ازش کردم. یعنی فایده ای نداره؟ تعمیر یا بازسازی ممکن نیست؟

سلام .

پیغامی که قبل از بالا آمدن ویندوز ظاهر شده کاملاً گویا ، واضح و شفاف هست . اگر اطلاعات برای شما مهم هست لطفاً هارد دیسک را تعویض کنید و اطلاعات موجود در آنرا منتقل کنید . مخصوصاً اینکه از نظر reallocated sector count هارد دیسک شما Fail شده است . میتونم به شما بگم که با برنامه هایی مثل HDD Regenerator هارد دیسک را Scan & Repair کنید و یا حتی Zero fill کنید (حداکثر کاری که یک کاربر معمولی میتواند انجام دهد و نه بیشتر) . اما مطمئن باشید که این برنامه ها مشکل پیش آمده برای هارد دیسک شما (که اتفاقاً Fail هم شده) را برطرف نمیکند و چه بسا ممکن وضعیت آنرا بدتر کند . پس اگر اطلاعات مهمی دارید سریعاً بکاپ بگیرید .

ata.royalfalcon
23-03-2014, 21:37
دوست عزیز ممنونم از جوابت.
بنظر شما مشکل هارد من چیه؟ من این هارد را نو خرید کردم و استفاده زیادی هم ازش کردم. یعنی فایده ای نداره؟ تعمیر یا بازسازی ممکن نیست؟

اگر هارد دیسک مورد نظر گارانتی دارد پس به گارانتی کننده ارسال کنید . در غیر اینصورت میتونید ببرید کلینیکهای تخصصی تا با استفاده از تجهیزات مناسب تعمیر کنند . ولی هزینه ای هم دریافت میکنند که اگر صرف خرید هارد دیسک نو بشود منطقی تر خواهد بود .

ارور:reallocated sector count (current: 130, worst: 130, Faild)

معمولاً وقتیکه در هارد دیسک بدسکتوری پیدا میشود و با انواع روشهای error checking & correcting مشکل برطرف نشود ، کنترلر هارد دیسک آن سکتور معیوب را علامت گذاری کرده (به شرطی که آن سکتور هنور قابل آدرس دهی باشد) و در G-List ثبت و دیگر روی آن نمی نویسد و با یکی از سکتورهای سالم و ذخیره شده (spare area) جایگزین میکند . این معنای کلی reallocated sector count هست . احتمالاً spare area بطور کامل Full شده که هارد دیسک Fail شده است . آیا فقط همین مورد هست و مورد دیگری دیده نمیشود ؟

ata.royalfalcon
23-03-2014, 21:50
من یه هارد 500 اینترنال wd بلو دارم
خراب شده
بردم پیش چن تا تعمیرکار و همه شون گفتند مشکل از برد هست
و همه شون یکی دو تا برد رو هارد تست کردند و جواب نگرفتند
یکیشون گفت مشکل مکانیکی داره
یکیشون گفت آی سی نمیدونم چی چیش سوخته

ولی در کل ادعای این دو فکر کنم درست نباشه و به خاطر عدم توانایی تعمیرشون باشه که چنین ادعاهایی مطرح میکنن :n02:

آخرین تعمیرکار هم گفت مشکل برده ولی برد من روش جواب نداد
پرسیدم از تشخیص خودون مطمئن هستید گفت بله تست کردم خود هارد سالمه و مشکلش از برد هست

حالا میخوام بدونم اگه یه هارد جدید بگیرم میشه اطلاعات این هارد خراب رو انتقال داد ؟

سلام .

خب اول هارد دیسک مشکل دار باید تعمیر بشود که بتوانید به اطلاعات موجود در آن دسترسی داشته باشید . اگر فکر میکنید که مشکل از یکی از اجزاء موجود بر روی PCB هست میتونید با PCB هارد دیسک دیگر دقیقاً از همان مدل تعویض کنید (اگر منظورتان همین هست) . دقت کنید که تعویض PCB به این سادگی نیست حتی اگر هر دو هارد دیسک دقیقاً از یک مدل باشند . پس از تعویض PCB لازم هست که Rom Chip (که حاوی Firmware هست) از روی PCB قدیمی جدا و سپس به PCB جدید لحیم شود . البته ممکن هست که چیپ جداگانه ای برای Firmware وجود نداشته باشد که در اینصورت در MCU قرار گرفته است. کلاً بهتر هست که اینکار در مراکر تخصصی (نه هر جایی) انجام شود .

=CYBER=
23-03-2014, 21:56
برنامه HD TUNE Pro ارور میده که Ultra DMA CRC Error Count ٬ مقدار Current 200 ٬ مقدار Worst 1 و مثدار Data 1481 هست .

هارد دیگه ای گذاشتم رو لپ تاپ رو اون ارور نداشت .

خودش که نوشته مشکل از کابل هست ٬‌ چند درصد احتمال داره از هارد باشه ؟ چون پیدا کردن کابلش کار حضرت فیله !!!

ata.royalfalcon
23-03-2014, 23:10
برنامه HD TUNE Pro ارور میده که Ultra DMA CRC Error Count ٬ مقدار Current 200 ٬ مقدار Worst 1 و مثدار Data 1481 هست .

خودش که نوشته مشکل از کابل هست ٬‌ چند درصد احتمال داره از هارد باشه ؟ چون پیدا کردن کابلش کار حضرت فیله !!!

مدتی از همین هارد دیسک استفاده کنید . اگر CRC Error نداد مشخص هست که مشکل از خود هارد دیسک (همان قبلی) هست . این مشکل فقط مربوط به کابل نیست و میتونه علتهای دیگری هم داشته باشد . این پست (لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) را هم بخونید .

مهندس الهه
24-03-2014, 01:46
سلام .

خب اول هارد دیسک مشکل دار باید تعمیر بشود که بتوانید به اطلاعات موجود در آن دسترسی داشته باشید . اگر فکر میکنید که مشکل از یکی از اجزاء موجود بر روی PCB هست میتونید با PCB هارد دیسک دیگر دقیقاً از همان مدل تعویض کنید (اگر منظورتان همین هست) . دقت کنید که تعویض PCB به این سادگی نیست حتی اگر هر دو هارد دیسک دقیقاً از یک مدل باشند . پس از تعویض PCB لازم هست که Rom Chip (که حاوی Firmware هست) از روی PCB قدیمی جدا و سپس به PCB جدید لحیم شود . البته ممکن هست که چیپ جداگانه ای برای Firmware وجود نداشته باشد که در اینصورت در MCU قرار گرفته است. کلاً بهتر هست که اینکار در مراکر تخصصی (نه هر جایی) انجام شود .

خب من نمیدونم PCB چیه
فقط اینو متوجه شدم که انگار برد (همون برد سبز رنگ پشت هارد) مشکل پیدا کرده و باید عوض شه
و هیچکدوم تعمیرکارها هم برد یدکی ای که بشه باا ین تعویضش کرد نداشتند

پس میگید بدون تعمیر راهی واسه خارج کردن دیتا از رو هارد نیست ؟

ata.royalfalcon
24-03-2014, 11:38
خب من نمیدونم PCB چیه
فقط اینو متوجه شدم که انگار برد (همون برد سبز رنگ پشت هارد) مشکل پیدا کرده و باید عوض شه
و هیچکدوم تعمیرکارها هم برد یدکی ای که بشه باا ین تعویضش کرد نداشتند

پس میگید بدون تعمیر راهی واسه خارج کردن دیتا از رو هارد نیست ؟

PCB همان برد سبز رنگ پشت هارد هست که اجزاء مختلفی روی آن نصب میشوند . در مورد امکان دسترسی به دیتاها موجود در آن بستگی به نوع خرابی و میزان آسیب دیدن اطلاعات ناشی از آن هست که باید دقیقاً بررسی بشود . مثلاً اگر موتور هارد دیسک کار نمیکند میتواند ناشی از چند مشکل باشد . مثلاً :

1. سوختن یکی از اجزاء موجود بر روی PCB . سهولت در تعمیر و یا غیر ممکن بودن تعمیر آن بستگی به این دارد که کدامیک از اجزاء خراب شده باشد . مثلاً اگر فقط چند دیود آن سوخته باشد تعمیر آن ساده خواهد بود ولی اگر یکی از چیپهای مهم خراب بشوند تعمیر آن دشوار خواهد بود و شاید لازم باشد که PCB تعویض گردد و همانطوریکه قبلاً هم گفتم پس از تعویض PCB باید Firmware موجود در آن هم جابجا بشوند .
2. خرابی موتور هارد دیسک که میتواند ناشی از ضربه و یا سقوط هارد دیسک باشد که در اینصورت یا باید موتور آن تعویض شود و یا اینکه پلاترها به همراه سایر اجزاء از جمله هدها و PCB بر روی هارد دیگر که موتور سالمی دارد جابجا شود .
3. حتی گاهی اوقات باقی ماندن هد بر روی پلاتر مانع از Spin up شدن پلاتر میشود . بعبارت دیگر وقتی هارد خاموش میشود هدها باید در Head Parking قرار بگیرد که در بعضی موارد اینکار انجام نمیشود که باید در Clean room هارد دیسک باز شود .

پس همانطوریکه میبینید اول باید نوع مشکل شناسایی بشود و سپس برای تعمیر آن (شاید اصلاً قابل تعمیر نباشد و یا ارزش تعمیر نداشته باشد) تصمیم گیری کرد .

مهندس الهه
24-03-2014, 20:12
PCB همان برد سبز رنگ پشت هارد هست که اجزاء مختلفی روی آن نصب میشوند . در مورد امکان دسترسی به دیتاها موجود در آن بستگی به نوع خرابی و میزان آسیب دیدن اطلاعات ناشی از آن هست که باید دقیقاً بررسی بشود . مثلاً اگر موتور هارد دیسک کار نمیکند میتواند ناشی از چند مشکل باشد . مثلاً :

1. سوختن یکی از اجزاء موجود بر روی PCB . سهولت در تعمیر و یا غیر ممکن بودن تعمیر آن بستگی به این دارد که کدامیک از اجزاء خراب شده باشد . مثلاً اگر فقط چند دیود آن سوخته باشد تعمیر آن ساده خواهد بود ولی اگر یکی از چیپهای مهم خراب بشوند تعمیر آن دشوار خواهد بود و شاید لازم باشد که PCB تعویض گردد و همانطوریکه قبلاً هم گفتم پس از تعویض PCB باید Firmware موجود در آن هم جابجا بشوند .
2. خرابی موتور هارد دیسک که میتواند ناشی از ضربه و یا سقوط هارد دیسک باشد که در اینصورت یا باید موتور آن تعویض شود و یا اینکه پلاترها به همراه سایر اجزاء از جمله هدها و PCB بر روی هارد دیگر که موتور سالمی دارد جابجا شود .
3. حتی گاهی اوقات باقی ماندن هد بر روی پلاتر مانع از Spin up شدن پلاتر میشود . بعبارت دیگر وقتی هارد خاموش میشود هدها باید در Head Parking قرار بگیرد که در بعضی موارد اینکار انجام نمیشود که باید در Clean room هارد دیسک باز شود .

پس همانطوریکه میبینید اول باید نوع مشکل شناسایی بشود و سپس برای تعمیر آن (شاید اصلاً قابل تعمیر نباشد و یا ارزش تعمیر نداشته باشد) تصمیم گیری کرد .

آهان
مرسی از وقتی که گذاشتید

این تعمیرکارها فکر کنم زیاد تخصص نداشتن
چون یکی دو تاشون گفتند برد ما با ورژن هاردت همخوانی نداشت !
منظورشون از ورژن هم همون فریموره
فکر کنم نمیدونستند باید فریمور هم باید جابجا شه بین هارد خراب و هارد من :n02:
پس با این تفاسیر بیخیال بشم بهتره

salar_linux
24-03-2014, 20:22
سلام

من یه هارد اکسترنال سیگیت به نام Goflex Satellite دارم

متاسفانه به چند تا سیستم زدم نمیشناسه

وقتی به سیستم وصل میکنم یه صدای گردشی هم میاد به همراه کمی خش خش و کانکتوری که به هارد وصل (همینی که عکسش قرار دادم)به حالت چشمک زن ممتد در میاد

البته قبل از این که اینجوری بشه متاسفانه یک زمان کوتاهی هارد به صورت اویزون به صورت ایستاده مجبورشدم قرار بدم.از ظاهرش به نظر میرسه که هد از جاش جابه جا شده چون دیسک میچرخه و داره بهش برخورد میکنه و صدای خش خش تولید میکنه .

به نظرتون درست میشه؟اطلاعاتم بر میگرده؟مشکل چیه؟

صداش این شکلیه

لطفا یه شرکت مطمئن تو کار تعمیرات بهم معرفی کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

88149804
24-03-2014, 23:36
سلام
مدتیه لپ تاپم هنگام کار یهو ارور میده و ری استارت میشه.من هم ویندوز عوض کردم و هم کل هارد رو فرمت کردم اما باز مشکلش ادامه داره خواهشا راهنماییم کنین
ممنون
اینم عکس ارور[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

maxboyam
25-03-2014, 10:21
سلام دوستان عزیز من یک تست با برنامه hd tune از هاردم گرفتم و عکس اون به صورت زیر هستش :

ممنون میشوم اگر دوستان بگن چیکار کنم بهتره ؟ ایا هارد تعمیر میشه مثلا با برنامه
HDD Regenerator 2011 v11.0011 Build 2013-05-08
؟
و اینکه تعداد بدسکتورهاش خیلی هستش ؟ و مفهموم current ، worst ، threshold چیه ؟

MILIN3M
25-03-2014, 10:25
سلام من یه هارد wd my passport 500gb از دوستم گرفتم که میگفت ویروس داره و عکسهام دیده نمیشن.. من با برنامه attribute changer شروع کردم به خارج کردن فایلها از هیدن بعد دیدم طول میکشه کل فولدرها رو باهم گرفتم و تیک خارج شدن از حالت هیدن رو زدم که یهو صفحه browser بسته شد و دو باره شروع کرد به detect کردن هارد با این تفاوت که الان توی ویندوز 8 یه لحظه درایو نشون میده و میزنه 0بایت و درایو غیب میشه و اجازه باز شدن همون درایو هم نمیده. و اسمشم شده local drive ..توی ویندوز xp هم اینطور نشون میده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ata.royalfalcon
25-03-2014, 19:02
سلام دوستان عزیز من یک تست با برنامه hd tune از هاردم گرفتم و عکس اون به صورت زیر هستش :

ممنون میشوم اگر دوستان بگن چیکار کنم بهتره ؟ ایا هارد تعمیر میشه مثلا با برنامه
HDD Regenerator 2011 v11.0011 Build 2013-05-08
؟
و اینکه تعداد بدسکتورهاش خیلی هستش ؟ و مفهموم current ، worst ، threshold چیه ؟

سلام .

این مشکل با استفاده از نرم افزارهای رایج مثل HDD Regenerator و حتی Zero fill کردن هارد دیسک قابل حل نیست . باید ببرید کلینیکهای تخصصی و یا اینکه هارد دیسک نو بخرید .

maxboyam
25-03-2014, 19:17
سلام .

این مشکل با استفاده از نرم افزارهای رایج مثل HDD Regenerator و حتی Zero fill کردن هارد دیسک قابل حل نیست . باید ببرید کلینیکهای تخصصی و یا اینکه هارد دیسک نو بخرید .

سلام مجدد . ممنون از جوابتون .
یک سوال الان وضعیت هارد من خیلی خرابه ؟
چون اصلا هیچ افت سرعت در استفاده ازش مثل ( کپی کردن ، اجرای برنامه و بازی سنگین ) ندارم . این مشکل باعث چی میشه ؟
هارد خیلی داغ نمیکنه و صدا هم نمیده .
( این مشکل کلا به خاطر چی ممکنه ایجاد شده باشه ؟ نوسانات برقی ؟ یا ...؟ )
با برنامه HDD Regenerato هم چک کردم ولی هیچ بد سکتوری نداشت ولی پیغام کنار سمت راست میداد که وضعیت بده .

و همینطور

ata.royalfalcon
25-03-2014, 20:26
چون اصلا هیچ افت سرعت در استفاده ازش مثل ( کپی کردن ، اجرای برنامه و بازی سنگین ) ندارم . این مشکل باعث چی میشه ؟
با برنامه HDD Regenerato هم چک کردم ولی هیچ بد سکتوری نداشت ولی پیغام کنار سمت راست میداد که وضعیت بده .

و همینطور

سلام .

احتمالاً توسط ویندوز پیغام windows detected a hard disk problem ظاهر نمیشود ؟
احتمالاً در مرحله روشن کردن سیستم و چک سخت افزارها پیغام SMART failure predicted on hard disk ظاهر نمیشود ؟

این موارد نشاندهنده وضعیت نامناسب هارد دیسک هست که نباید به آن اعتماد کرد . اگر اطلاعات موجود در آن برای شما اهمیت دارد توصیه میکنم آنرا تعویض کنید (یا حداقل از اطلاعات مهم یک کپی داشته باشید) . در غیر اینصورت میتونید آنقدر استفاده کنید تا از دسترس خارج و دیگر توسط سیستم (detect) شناسایی نشود .

به خاطر remap شدن با سکتورهای سالم و ذخیره (spare area) هست و به همین خاطر این برنامه نمیتواند تمام بدسکتوریهای موجود در سطح مدیا را تشخیص دهد . ولی حداقل بر اساس SMART report تعداد بدسکتوریهای remap شده را میتواند اعلام کند (در عکس مشخص هست) .

ناشی از هر مسئله ای میتواند باشد . مثلاً کیفیت پایین (در طراحی ، در ساخت و ...) و کارکرد بالا و سپری شدن عمر مفید (هارد دیسک شما بیش از 10 هزار ساعت کارکرد دارد) و سهل انگاری از طرف کاربر (مثلاً ضربه به کیس و یا جابجا کردن و تکان دادن آن در هنگامیکه روشن هست) و Power supply نامرغوب و ...

vissoto
25-03-2014, 20:33

و همینطور

سلام

شما می توانید به استفاده از این هارد ادامه دهید و هیچ مشکلی ندارد. ولی حتما حالا که امکان بکاپ گیری از اطلاعات وجود دارد این کار را

انجام دهید و از داده های مهم خود یک بکاپ در هاردی دیگر یا فلش ایجاد کنید. چون ممکن است در زمان دیگر امکان دسترسی به داده های

خود را نداشته باشید.

maxboyam
25-03-2014, 20:38
سلام .

احتمالاً توسط ویندوز پیغام windows detected a hard disk problem ظاهر نمیشود ؟
احتمالاً در مرحله روشن کردن سیستم و چک سخت افزارها پیغام SMART failure predicted on hard disk ظاهر نمیشود ؟

این موارد نشاندهنده وضعیت نامناسب هارد دیسک هست که نباید به آن اعتماد کرد . اگر اطلاعات موجود در آن برای شما اهمیت دارد توصیه میکنم آنرا تعویض کنید (یا حداقل از اطلاعات مهم یک کپی داشته باشید) . در غیر اینصورت میتونید آنقدر استفاده کنید تا از دسترس خارج و دیگر توسط سیستم (detect) شناسایی نشود .

به خاطر remap شدن با سکتورهای سالم و ذخیره (spare area) هست و به همین خاطر این برنامه نمیتواند تمام بدسکتوریهای موجود در سطح مدیا را تشخیص دهد . ولی حداقل بر اساس SMART report تعداد بدسکتوریهای remap شده را میتواند اعلام کند (در عکس مشخص هست) .

ناشی از هر مسئله ای میتواند باشد . مثلاً کیفیت پایین (در طراحی ، در ساخت و ...) و کارکرد بالا و سپری شدن عمر مفید (هارد دیسک شما بیش از 10 هزار ساعت کارکرد دارد) و سهل انگاری از طرف کاربر (مثلاً ضربه به کیس و یا جابجا کردن و تکان دادن آن در هنگامیکه روشن هست) و Power supply نامرغوب و ...

سلام مجدد به شما بله در زمان روشن شدن و چک کردن سخت افزار ها این پیغام رو میدهد و باید کلیک f1 کیبورد رو زد تا ویندوز بالا بیاید .
این پیغام الان بیش از یک سال هستش که میدهد ولی من هیچ موقع بهش توجه نمیکردم . پس با این صحبت های شما بهترین کار بکاپ گیری هستش .

salar_linux
25-03-2014, 22:24
سلام

من یه هارد اکسترنال سیگیت به نام Goflex Satellite دارم

متاسفانه به چند تا سیستم زدم نمیشناسه

وقتی به سیستم وصل میکنم یه صدای گردشی هم میاد به همراه کمی خش خش و کانکتوری که به هارد وصل (همینی که عکسش قرار دادم)به حالت چشمک زن ممتد در میاد

البته قبل از این که اینجوری بشه متاسفانه یک زمان کوتاهی هارد به صورت اویزون به صورت ایستاده مجبورشدم قرار بدم.از ظاهرش به نظر میرسه که هد از جاش جابه جا شده چون دیسک میچرخه و داره بهش برخورد میکنه و صدای خش خش تولید میکنه .

به نظرتون درست میشه؟اطلاعاتم بر میگرده؟مشکل چیه؟

صداش این شکلیه

لطفا یه شرکت مطمئن تو کار تعمیرات بهم معرفی کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوستان کسی نیست راهنماییم کنه خواهش می کنم کمکم کنید:n03::n03::n28::n28::n28::n28:

ata.royalfalcon
25-03-2014, 23:11
دوستان کسی نیست راهنماییم کنه خواهش می کنم کمکم کنید:n03::n03::n28::n28::n28::n28:

سلام .

وقتیکه هارد دیسک مورد نظر توسط سیستم شناسایی نمیشود و یک صدای غیر عادی شنیده هم میشود پس کاری از دست شما بر نمیآید و روشن کردن آن هم میتونه باعث تشدید شدن خرابی شود . اگر اطلاعات مهمی دارید جهت ریکاوری باید به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید .

salar_linux
26-03-2014, 00:06
سلام .

وقتیکه هارد دیسک مورد نظر توسط سیستم شناسایی نمیشود و یک صدای غیر عادی شنیده هم میشود پس کاری از دست شما بر نمیآید و روشن کردن آن هم میتونه باعث تشدید شدن خرابی شود . اگر اطلاعات مهمی دارید جهت ریکاوری باید به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید .

به نظر شما کجا ببرمش؟

M A S T 3 R
28-03-2014, 09:07
سلام
من حدود 4-5 ماه پیش یه هارد 500 گیگ اینترنال توشیبا خریدم،مشکلی که من باهاش دارم سرعت کم کپی کردن فایل هاست
وقتی فایلی رو میخوام کپی کنم بعضی موقع ها همون اول 2-3 ثانیه سرعت روی 200-300 مگ بر ثانیه هست ولی بعد چند ثانیه میاد زیر 50 و به مرورم هی کم و کمتر میشه تا میرسه زیر 10 مگ بر ثانیه،بعضی موقع ها از 10 مگ بر ثانیه شروع میکنه و همینجوری میره بالا و خیلی کم پیش میاد که سرعت از اول تا آخر رو همون حدود 100 مگ بر ثانیه بمونه
اینم عکس از تب Health نرم افزار HD Tune

ata.royalfalcon
28-03-2014, 09:40
سلام
من حدود 4-5 ماه پیش یه هارد 500 گیگ اینترنال توشیبا خریدم،مشکلی که من باهاش دارم سرعت کم کپی کردن فایل هاست
وقتی فایلی رو میخوام کپی کنم بعضی موقع ها همون اول 2-3 ثانیه سرعت روی 200-300 مگ بر ثانیه هست ولی بعد چند ثانیه میاد زیر 50 و به مرورم هی کم و کمتر میشه تا میرسه زیر 10 مگ بر ثانیه،بعضی موقع ها از 10 مگ بر ثانیه شروع میکنه و همینجوری میره بالا و خیلی کم پیش میاد که سرعت از اول تا آخر رو همون حدود 100 مگ بر ثانیه بمونه
اینم عکس از تب Health نرم افزار HD Tune

سلام .

در مورد CRC Error این پست (لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) را بخونید .

Ramtin 007
29-03-2014, 12:59
سلام سیستم من هر چند وقت در میان بلو اسکرین میشه و ریستارت میشه در برنامه hd tune تب health سالمه و سیستمم هم ویروسی نیست به نظرتون علتش چیه؟؟؟؟

*hamedkhatar*
29-03-2014, 16:09
سلام
آقا من روی کیسم دو تا هارد اینترنال یکی یه ترابایت که ویندوز و چیزهای دیگه روش هست و یکی هم یه دو ترابایت که همینطوری گذاشته بودم اطلاعات روش ذخیره بشه
چند روز پیش دیدم ویندوزم به زور بالا میاد یعنی خیلی طول میکشید تا بالا بیاد بعد فهمیدم مشکل از اون هارد 2 ترابایتیه هست هر سری میخواست چکش کنه ولی نمیتونست برای همین خیلی طول میکشید
اون رو از سیستم جدا کردم و مشکل بالا اومدن ویندوز درست شد
حالا رفتم یه مبدل ساتا به usb قرض کردم و با یو اس بی هارد رو به سیستم وصل کردم بعد از کلی وقت هارد رو تقریبا شناخته که تو عکس میبیند
همون درایو D هستش که نوشته RAW
من کلی اطلاعات روی این هارد دارم
باید چه کار کنم؟
اگه بشه فرمتش کرد مشکل هارد حل میشه؟
چون یه جا دیگه زدم به یه سیستم پیغام فرمت داد ولی اینجا نداد
یعنی عمر هارد تموم شده؟

من چند تا هارد دیگه هم دارم باید چکار کنم که به سرنوشت این دچار نشند؟
یه برنامه خوب معرفی کنید برای چک کردن هارد و عیب یابی
ممنون

ata.royalfalcon
29-03-2014, 18:31
سلام
آقا من روی کیسم دو تا هارد اینترنال یکی یه ترابایت که ویندوز و چیزهای دیگه روش هست و یکی هم یه دو ترابایت که همینطوری گذاشته بودم اطلاعات روش ذخیره بشه
چند روز پیش دیدم ویندوزم به زور بالا میاد یعنی خیلی طول میکشید تا بالا بیاد بعد فهمیدم مشکل از اون هارد 2 ترابایتیه هست هر سری میخواست چکش کنه ولی نمیتونست برای همین خیلی طول میکشید
حالا رفتم یه مبدل ساتا به usb قرض کردم و با یو اس بی هارد رو به سیستم وصل کردم بعد از کلی وقت هارد رو تقریبا شناخته که تو عکس میبیند
همون درایو D هستش که نوشته RAW
من کلی اطلاعات روی این هارد دارم
باید چه کار کنم؟
اگه بشه فرمتش کرد مشکل هارد حل میشه؟
چون یه جا دیگه زدم به یه سیستم پیغام فرمت داد ولی اینجا نداد
یعنی عمر هارد تموم شده؟

من چند تا هارد دیگه هم دارم باید چکار کنم که به سرنوشت این دچار نشند؟
یه برنامه خوب معرفی کنید برای چک کردن هارد و عیب یابی
ممنون

سلام .

کند شدن شدید سیستم ، خرابی سیستم فایل (RAW شدن آن) ، چک کردن چندین باره هارد دیسک توسط سیستم عامل (گرچه ناموفق هست) میتواند از نشانه های وجود بدسکتوری باشد. پیشنهاد میکنم از قسمت Health برنامه HDtune یک عکس بگذارید تا با بررسی SMART Status ، حداقل یک درک بهتری از مشکل احتمالی آن داشته باشیم .

1. اگر اطلاعات برای شما اهمیت حیاتی دارد ، توصیه میکنم بفرستید کلینیکهای تخصصی (جهت ریکاوری اطلاعات و احیاناً تعمیر آن) .
2. در مورد RAW شدن پارتیشن مورد نظر ، یکبار Check disk کنید و اگر ترمیم نشد با مسئولیت خودتان با استفاده از برنامه easeus data recovery wizard professional اطلاعات را روی هارد دیسک دیگر ریکاوری کنید (گزینه Compete recovery را انتخاب کنید) .
3. پس از ریکاوری اطلاعات ، اگر هارد دیسک بدسکتوری داشته باشد و همچنین اگر reallocated نشده باشد و اگر کلاً هارد دیسک Failed نشده باشد (برای اطمینان ، همانطوریکه گفتم از قسمت Health برنامه مورد نظر یک عکس بگذارید) شاید بتوان بعضی از آنها با استفاده از برنامه HDD regenerator برطرف کرد یا اینکه پس از خالی کردن کلیه اطلاعات آنرا با نرم افزاری که در سایت اصلی سازنده هست Zero fill کنید.

دقت کنید که اکثر مشکلاتی که برای هارد دیسکها پیش میآید کمتر توسط کاربر معمولی و با استفاده از نرم افزارهای رایج قابل حل هست و چه بسا باعث بدتر شدن وضعیت آن هم بشود .

*hamedkhatar*
29-03-2014, 20:46
سلام .

کند شدن شدید سیستم ، خرابی سیستم فایل (RAW شدن آن) ، چک کردن چندین باره هارد دیسک توسط سیستم عامل (گرچه ناموفق هست) میتواند از نشانه های وجود بدسکتوری باشد. پیشنهاد میکنم از قسمت Health برنامه HDtune یک عکس بگذارید تا با بررسی SMART Status ، حداقل یک درک بهتری از مشکل احتمالی آن داشته باشیم .

1. اگر اطلاعات برای شما اهمیت حیاتی دارد ، توصیه میکنم بفرستید کلینیکهای تخصصی (جهت ریکاوری اطلاعات و احیاناً تعمیر آن) .
2. در مورد RAW شدن پارتیشن مورد نظر ، یکبار Check disk کنید و اگر ترمیم نشد با مسئولیت خودتان با استفاده از برنامه easeus data recovery wizard professional اطلاعات را روی هارد دیسک دیگر ریکاوری کنید (گزینه Compete recovery را انتخاب کنید) .
3. پس از ریکاوری اطلاعات ، اگر هارد دیسک بدسکتوری داشته باشد و همچنین اگر reallocated نشده باشد و اگر کلاً هارد دیسک Failed نشده باشد (برای اطمینان ، همانطوریکه گفتم از قسمت Health برنامه مورد نظر یک عکس بگذارید) شاید بتوان بعضی از آنها با استفاده از برنامه HDD regenerator برطرف کرد یا اینکه پس از خالی کردن کلیه اطلاعات آنرا با نرم افزاری که در سایت اصلی سازنده هست Zero fill کنید.

دقت کنید که اکثر مشکلاتی که برای هارد دیسکها پیش میآید کمتر توسط کاربر معمولی و با استفاده از نرم افزارهای رایج قابل حل هست و چه بسا باعث بدتر شدن وضعیت آن هم بشود .

سلام
مرسی از پاسختون
من برنامه HD Tune Pro رو نصب کردم و اینم عکس از قسمت Health :
خوب یعنی چی؟ :n28:

بعد منظورتون از چک دیسک همینه که تو عکسه؟
که این ارور رو میبینید:n03:

در مورد ریکاوری که فرمودید من هنوز به هارد دسترسی ندارم یعنی نمیتونم واردش بشم بازم امنکان ریکاوری هست؟
خوب الان بگید من چکار کنم تا مراحل بعد رو انجام بدم

به غیر از این مساله این برنامه HD Tune Pro رو که باز کردم و Health بقیه هارهام رو چک کردم متوجه مشکل شدم که عکس گرفتم:
این از هارد یک ترابایت اصلیم هست که ویندوز روشه و 9 پارتیشن هم داره: (فعلا سالم کار میکنه)

این یکی هم هارد اکسترنال وسترنمه:

اینها رو با HDD Regenerator اسکن کنم مشکلش رو حل میکنند؟
لطفا یه راهنمایی کامل بفرمایید
ممنون :n11::n16::n12:

ata.royalfalcon
29-03-2014, 22:12
سلام
مرسی از پاسختون
من برنامه HD Tune Pro رو نصب کردم و اینم عکس از قسمت Health :
خوب یعنی چی؟ :n28:

بعد منظورتون از چک دیسک همینه که تو عکسه؟
که این ارور رو میبینید:n03:

در مورد ریکاوری که فرمودید من هنوز به هارد دسترسی ندارم یعنی نمیتونم واردش بشم بازم امنکان ریکاوری هست؟

به غیر از این مساله این برنامه HD Tune Pro رو که باز کردم و Health بقیه هارهام رو چک کردم متوجه مشکل شدم که عکس گرفتم:
این از هارد یک ترابایت اصلیم هست که ویندوز روشه و 9 پارتیشن هم داره: (فعلا سالم کار میکنه)

لطفا یه راهنمایی کامل بفرمایید
ممنون :n11::n16::n12:

سلام .

از صحبتهای شما دو منظور برداشت میشه :

1. اول اینکه ، برنامه معرفی شده میتواند اطلاعات را از پارتیشنهای RAW شده ریکاوری کند و نیازی نیست که شما بتونید وارد آن پارتیشن بشید (یا دسترسی داشته باشید) . پس از اطمینان از ریکاوری کامل اطلاعات در فضای دیگر ، میتونید با برنامه HDD regenerator هارد را Scan & repair کنید . البته من توصیه میکنم با استفاده برنامه ای که در سایت اصلی سازنده هست هارد دیسک را Zero fill کنید (البته کلیه اطلاعات موجود از بین خواهد رفت) . پس از اتمام Zero fill کردن میبایستی هارد دیسک initialize و سپس پارتیشن بندی و فرمت شود .

در استفاده از یکی از این دو روش (HDD regenerator یا Zero fill) ، حداقل یک درصد احتمال بدتر شدن وضعیت را هم در نظر بگیرید .
برای Zero fill کردن و یا HDD regenerator ، حتماً تحت Dos اقدام کنید و پیشنهاد میکنم که هارد دیسک مورد نظر از طریق SATA به سیستم متصل شده باشد.
اینکار فرایندی طولانی هست که هارد دیسک ممکن هست گرم شود پس تهویه مناسبی فراهم کنید.

2. نرم افزار ریکاوری معرفی شده (و سایر نرم افزارها) قادر به شناسایی صحیح هارد دیسک مورد نظر نباشند که در اینصورت اگر اطلاعات برای شما مهم هست باید به کلینیکهای تخصصی مراجعه کنید .

در مورد CRC Error هم در این پست (لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) توضیح دادم . در مورد reallocated sector count هم با استفاده از نرم افزارهایی مثل Hdd regenerator و یا Zero fill کردن قابل حل نیست و شما هیچکاری نمیتونید انجام بدید . کنترل کنید که آیا بعد از گذشت چند روز کارکرد مقدار آن بیشتر میشود یا خیر (تا حد امکان پس از برطرف کردن علتهای CRC Error) .

میتونید از برنامه HDD Regenerator استفاده کنید و یا اینکه Zero fill کنید (پس از انتقال کلیه اطلاعات) .

++++

توصیه میکنم در استفاده و نگهداری از هارد دیسکها خیلی دقت کنید. در پست اول و سوم این تاپیک (لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) در مورد نحوه نگهداری و استفاده از هارد دیسکها توضیحاتی دادم .

*hamedkhatar*
29-03-2014, 23:31
سلام .

از صحبتهای شما دو منظور برداشت میشه :

1. اول اینکه ، برنامه معرفی شده میتواند اطلاعات را از پارتیشنهای RAW شده ریکاوری کند و نیازی نیست که شما بتونید وارد آن پارتیشن بشید (یا دسترسی داشته باشید) . پس از اطمینان از ریکاوری کامل اطلاعات در فضای دیگر ، میتونید با برنامه HDD regenerator هارد را Scan & repair کنید . البته من توصیه میکنم با استفاده برنامه ای که در سایت اصلی سازنده هست هارد دیسک را Zero fill کنید (البته کلیه اطلاعات موجود از بین خواهد رفت) . پس از اتمام Zero fill کردن میبایستی هارد دیسک initialize و سپس پارتیشن بندی و فرمت شود .

در استفاده از یکی از این دو روش (HDD regenerator یا Zero fill) ، حداقل یک درصد احتمال بدتر شدن وضعیت را هم در نظر بگیرید .
برای Zero fill کردن و یا HDD regenerator ، حتماً تحت Dos اقدام کنید و پیشنهاد میکنم که هارد دیسک مورد نظر از طریق SATA به سیستم متصل شده باشد.
اینکار فرایندی طولانی هست که هارد دیسک ممکن هست گرم شود پس تهویه مناسبی فراهم کنید.

2. نرم افزار ریکاوری معرفی شده (و سایر نرم افزارها) قادر به شناسایی صحیح هارد دیسک مورد نظر نباشند که در اینصورت اگر اطلاعات برای شما مهم هست باید به کلینیکهای تخصصی مراجعه کنید .

در مورد CRC Error هم در این پست (لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) توضیح دادم . در مورد reallocated sector count هم با استفاده از نرم افزارهایی مثل Hdd regenerator و یا Zero fill کردن قابل حل نیست و شما هیچکاری نمیتونید انجام بدید . کنترل کنید که آیا بعد از گذشت چند روز کارکرد مقدار آن بیشتر میشود یا خیر (تا حد امکان پس از برطرف کردن علتهای CRC Error) .

میتونید از برنامه HDD Regenerator استفاده کنید و یا اینکه Zero fill کنید (پس از انتقال کلیه اطلاعات) .

++++

توصیه میکنم در استفاده و نگهداری از هارد دیسکها خیلی دقت کنید. در پست اول و سوم این تاپیک (لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) در مورد نحوه نگهداری و استفاده از هارد دیسکها توضیحاتی دادم .

مرسی دوست عزیز بابت پاسخ کاملتون
من این برنامه ریکاوری که گفتید رو گذاشتم اسکن کنه دیدم نوشته 50 ساعت بعد حدود 30 دقیقه که گذشت کنسل کردم بعد Back زدم دیدم لیست اطلاعاتم رو داده حالا نمیدونم چند در صد از اطلاعاتم هست ولی فکر کنم کامل بود چون یه سری رو تیک زدم و داره ریکاوری میکنه حدود 500 گیگه
تا حالا هم هر چی ریکاوری کرده سالم بوده
حالا ببینم تا فردا چطوری مگذره

من اونی که گفتید: البته من توصیه میکنم با استفاده برنامه ای که در سایت اصلی سازنده هست هارد دیسک را Zero fill کنید
منظورتون چی بود؟ شرکت سازنده هارد رو میگیرد؟ یعنی هارد من که Seagate ST31000528AS هست باید از چی استفاده کنم؟

راستی یه مساله دیگه:
من اون روز که درب کیس رو باز کردم دیدم این هاردی که روش ویندوزم نصبه کابل برقش بیرون اومده
ولی سیستم داشه بدون مشکل کار میکرده :n04::n13:
منم زدم جا برقش رو
و باز بدون مشکل بالا اومد
مگه میشه بدون برق کار بکنه هارد؟

ممنون :n12:

Ramtin 007
29-03-2014, 23:40
لطفا جواب سوالم رو بدهید؟؟؟؟؟

ata.royalfalcon
30-03-2014, 07:28
مرسی دوست عزیز بابت پاسخ کاملتون
من این برنامه ریکاوری که گفتید رو گذاشتم اسکن کنه دیدم نوشته 50 ساعت بعد حدود 30 دقیقه که گذشت کنسل کردم بعد Back زدم دیدم لیست اطلاعاتم رو داده حالا نمیدونم چند در صد از اطلاعاتم هست ولی فکر کنم کامل بود چون یه سری رو تیک زدم و داره ریکاوری میکنه حدود 500 گیگه
تا حالا هم هر چی ریکاوری کرده سالم بوده
حالا ببینم تا فردا چطوری مگذره

من اونی که گفتید: البته من توصیه میکنم با استفاده برنامه ای که در سایت اصلی سازنده هست هارد دیسک را Zero fill کنید
منظورتون چی بود؟ شرکت سازنده هارد رو میگیرد؟ یعنی هارد من که Seagate ST31000528AS هست باید از چی استفاده کنم؟

راستی یه مساله دیگه:
من اون روز که درب کیس رو باز کردم دیدم این هاردی که روش ویندوزم نصبه کابل برقش بیرون اومده
ولی سیستم داشه بدون مشکل کار میکرده :n04::n13:
منم زدم جا برقش رو
و باز بدون مشکل بالا اومد
مگه میشه بدون برق کار بکنه هارد؟

ممنون :n12:

1. پيشنهاد ميكنم بذاريد كامل Scan بشه تا نتيجه ريكاوري تا حد امكان مطلوب باشه .
2. براي سيگيت ميتونيد از برنامه SeaTools for DOS (لينك دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) استفاده كنيد . براي WD هم از Data Lifeguard Diagnostic for DOS (لينك دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) استفاده كنيد. مجدداً يادآوري ميكنم كه در صورت Zero fill كليه اطلاعات موجود از بين خواهد رفت .

ahmad72
30-03-2014, 11:13
عرض سلام

من به یه مشکل برخورم که هرچی میگردم چیزی مشابهش پیدا نمیکنم.

چند روز پیش یه گوشی ویندوزفون رو هات اسپات کردم تا با لپتاپ بهش وصل شم. 3-4 ثانیه یه ارور صفحه آبی باکلاس اومد (ویندوز 8.1) یه درصد نشون داد که با 100 شدنش لپتاپ restart شد.
بعد که ویندوز بالا اومد دیدم همه درایوام به جز درایو c پریده !!!

با هزار بدبختی فایلامو ریکاور کردم تا اینکه دوباره بدون اینکه اتفاق خاصی بیوفته یا اینکه لپتاپ restart بشه دیدم درایوام نیست !!!
بازم فایلامو ریکاور کردم . اما ایندفعه با اینکه همه فایلا برگشت اما اکثرشون خراب شدن و باز نمیشدن :n28:

ویندوزو عوض کردم و 7 ریختم. اما الآن دوباره دیدم درایوام نیست !!!:n28::n28::n28:

بی انصاف میزنه کل پارتیشنا رو delete میکنه .

چیکار کنم ؟!؟
چرا درایو C پاک نمیشه؟

ممنون ...

Hatek
30-03-2014, 13:25
سلام

یه هارد ساتا قدیمی داشتم توش حدود 40 گیگ اهنگ و عکس بود
دو سالی بود هاردو استفاده نکردم الان به کامپیوتر که وصلش میکنم عکس ها سالمه ولی همه ی اهنگ ها شده فایل های یک کیلوبایتی
مشکلش چیه ؟

*hamedkhatar*
31-03-2014, 16:32
1. پيشنهاد ميكنم بذاريد كامل Scan بشه تا نتيجه ريكاوري تا حد امكان مطلوب باشه .
2. براي سيگيت ميتونيد از برنامه SeaTools for DOS (لينك دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) استفاده كنيد . براي WD هم از Data Lifeguard Diagnostic for DOS (لينك دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) استفاده كنيد. مجدداً يادآوري ميكنم كه در صورت Zero fill كليه اطلاعات موجود از بين خواهد رفت .

سلام
من فایلهایی رو که میخواستم ریکاوری کردم بعد گذاشتم برای Zero fill
حالا بعد از 18 ساعت تموم شد حالا Health هارد اعدادش فرق کرد نمیدونم بهتر شده بد تر؟

اینم قبل از عمل:

حالا باید بدمش دست HDD Regenerator ؟
ممنون

ata.royalfalcon
31-03-2014, 19:36
سلام
من فایلهایی رو که میخواستم ریکاوری کردم بعد گذاشتم برای Zero fill
حالا بعد از 18 ساعت تموم شد حالا Health هارد اعدادش فرق کرد نمیدونم بهتر شده بد تر؟

اینم قبل از عمل:

ممنون

سلام .

مشکلی که قبلاً اشاره کرده بودید (نقل و قول زیر) هنوز دارید ؟

سلام

*hamedkhatar*
01-04-2014, 11:39
سلام .

مشکلی که قبلاً اشاره کرده بودید (نقل و قول زیر) هنوز دارید ؟

بله اون مشکلات حل شده
وضعیت هارد الان به چه شکله؟
ممنون

ata.royalfalcon
01-04-2014, 15:36
بله اون مشکلات حل شده
وضعیت هارد الان به چه شکله؟
ممنون

با توجه به اینکه مشکلاتی که قبلاً اشاره کرده بودید برطرف شده نیازی به استفاده از برنامه HDD Regenerator نیست . شاید هارد دیسک مورد نظر تعدادی Delay Sector داشته باشد که با این روشها قابل حل نیست و فقط با استفاده ابزارهای خاصی مثل PC-3000 هست که میتوان این Bad sectors و Delay Sectors را از لیست سکتورهای اصلی حذف کرد .

برنامه هایی هستند که سکتورها را پس از اسکن براساس response time نمایش میدهند مثل HDD scan (اصلاح و فیکس نمیکند) . برنامه HDD Regenerator هم میتواند بعضی از Delay Sector تشخیص دهد ولی در مورد response time هیچ اطلاعاتی نمیدهد (ولی اگر بخواهید میتونید یکبار Scan & Repair کنید) .

ahmad72
01-04-2014, 16:53
عرض سلام

چند روز پیش یه گوشی ویندوزفون رو هات اسپات کردم تا با لپتاپ بهش وصل شم. 3-4 ثانیه یه ارور صفحه آبی باکلاس اومد (ویندوز 8.1) یه درصد نشون داد که با 100 شدنش لپتاپ restart شد.

با هزار بدبختی فایلامو ریکاور کردم تا اینکه دوباره بدون اینکه اتفاق خاصی بیوفته یا اینکه لپتاپ restart بشه دیدم درایوام نیست !!!
بازم فایلامو ریکاور کردم . اما ایندفعه با اینکه همه فایلا برگشت اما اکثرشون خراب شدن و باز نمیشدن :n28:

ویندوزو عوض کردم و 7 ریختم. اما الآن دوباره دیدم درایوام نیست !!!:n28::n28::n28:

چیکار کنم ؟!؟
چرا درایو C پاک نمیشه؟

ممنون ...

ممنون میشم به منم جواب بدین ...:n01:

ArashMiniStar
02-04-2014, 14:04
آقا عطا خسته نباشین.من یه هارد اینترنال 320 مکستور دارم تازگیا متوجه شدم (نمیدونم از قبل بوده یا نه) که موقع کار کردن یعنی دقیقا وقت LED چراغ هارد کیس روشن میشه یه صدای خرخری میاد و وقتی LEDخاموش میشه قطع میشه صدای خرخر هم کیس رو باز کردم مطمئن شدم از هارد هست.این هارد هم چند ساله داره کار میکنه بنظرت عمرش داره به پایان رسیده ؟ کاریش میشه کرد یا صبر کنم بلاخره تموم کنه؟:n08: ممنون:n12:

EXTREME
02-04-2014, 14:11
آقا عطا خسته نباشین.من یه هارد اینترنال 320 مکستور دارم تازگیا متوجه شدم (نمیدونم از قبل بوده یا نه) که موقع کار کردن یعنی دقیقا وقت LED چراغ هارد کیس روشن میشه یه صدای خرخری میاد و وقتی LEDخاموش میشه قطع میشه صدای خرخر هم کیس رو باز کردم مطمئن شدم از هارد هست.این هارد هم چند ساله داره کار میکنه بنظرت عمرش داره به پایان رسیده ؟ کاریش میشه کرد یا صبر کنم بلاخره تموم کنه؟:n08: ممنون:n12:

ارور دوم که مربوط به این است که دفعاتی است که هارد به ماکسیمم دور خود نرسیده که این میتونه از نرسیدن ولتاژ کافی به هارد باشه ببشتر این مشکل از اتصالات هارد و پاور سیستم و اگه مشکل جدی تر باشه سوکت برق و برد هارد است

مورد اولی هم سکتورهای relocated است که معمولا نرم افزاری قابل حل نیست اگه با فرمت سطح پایین درست نشه باید ببرید به یک مرکز نشون بدید

ArashMiniStar
02-04-2014, 14:48
ارور دوم که مربوط به این است که دفعاتی است که هارد به ماکسیمم دور خود نرسیده که این میتونه از نرسیدن ولتاژ کافی به هارد باشه ببشتر این مشکل از اتصالات هارد و پاور سیستم و اگه مشکل جدی تر باشه سوکت برق و برد هارد است

مورد اولی هم سکتورهای relocated است که معمولا نرم افزاری قابل حل نیست اگه با فرمت سطح پایین درست نشه باید ببرید به یک مرکز نشون بدید

آقا ممنون فقط اون صدای خر خر هارد طبیعیه؟ بالا توضیح دادم

Sent from my C6903 using Tapatalk

EXTREME
02-04-2014, 14:55
آقا ممنون فقط اون صدای خر خر هارد طبیعیه؟ بالا توضیح دادم

Sent from my C6903 using Tapatalk

اون صدای حرکت هد است و ممکنه این صدا با ارور اولی هم در ارتباط باشه

Tiduss
04-04-2014, 02:37
سلام. هارد من مشکل داره؟
ممنون میشم کمکم کنید.

EXTREME
04-04-2014, 09:14
سلام. هارد من مشکل داره؟
ممنون میشم کمکم کنید.

مشکل شما مشابه آقا آرش در پست قبلی است آن را مطالعه کنید یک ارور دیگری هم دارید current pending sector که میتونه از بدسکتور باشه یا delay sector باید رو تست hdd regenerator ببرید

Ramtin 007
04-04-2014, 23:27
سلام من یک هارد یک ترابایت سیگیت st31000524as دارم میخوام یه هارد 2 ترا بایت بخرم به نظر شما بهترین هارد 2 ترابایت چیه؟با ذکر مدل و قیمت بفرمایید؟!!

ata.royalfalcon
05-04-2014, 07:01
سلام من یک هارد یک ترابایت سیگیت st31000524as دارم میخوام یه هارد 2 ترا بایت بخرم به نظر شما بهترین هارد 2 ترابایت چیه؟با ذکر مدل و قیمت بفرمایید؟!!
سلام .
بهتر بود اين سوال در انجمن "خريد ابزارهای ذخيره سازی اطلاعات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])" مطرح ميشد . به هر حال براي دوترابايت ميتونيد از سري جديدتر Seagate (با مدل نامبر ST2000DM001) بخريد كه حدوداً 290 هزار تومن هست .

kases
05-04-2014, 08:54
سلام خدمت اساتید عزیز

با برنامه hd tune هارد بررسی کردم تو تب health یکی از گزینه ها که در تصویر مشخص کردم ارور داده ایا هارد من خراب شده لطفا راهنمایی کنید اگه در حال خراب شدنه باید چکار کنم با تشکر:n03:

و ایا مشخص میشه هارد من از زمان خرید چند ساعت کار کرده؟

ata.royalfalcon
05-04-2014, 09:06
سلام خدمت اساتید عزیز

با برنامه hd tune هارد بررسی کردم تو تب health یکی از گزینه ها که در تصویر مشخص کردم ارور داده ایا هارد من خراب شده لطفا راهنمایی کنید اگه در حال خراب شدنه باید چکار کنم با تشکر:n03:

و ایا مشخص میشه هارد من از زمان خرید چند ساعت کار کرده؟

سلام .

در مورد CRC Error در این پست (لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) توضیحاتي دادم . هارد ديسك مورد نظر هم 14337 ساعت كاركرد داشته (قسمت power on hours count) .

Ramtin 007
06-04-2014, 00:07
لطفا بفرمایید از کجا میشه فهمید که این هاردی که نام بردید 1 پلاتر هست یا 2 پلاتر؟

ata.royalfalcon
06-04-2014, 07:01
لطفا بفرمایید از کجا میشه فهمید که این هاردی که نام بردید 1 پلاتر هست یا 2 پلاتر؟

دو مدل ST2000DM001 وجود دارد (Product Manual ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) . مدلي که از سه Platter و شش Head ساخته شده و دیگری دو Platter یکترا و چهار Head دارند (پلاترها چگالی بیشتری دارند) . همانطوریکه در عکس پیوستی میبینید هاردی که فرو رفتگی بیشتری دارد دو پلاتر هست .

Ramtin 007
06-04-2014, 11:31
به نظر شما کدومش سرعت بیشتری داره؟

ata.royalfalcon
06-04-2014, 13:04
به نظر شما کدومش سرعت بیشتری داره؟

مدلي كه دو پلاتر دارد Sequential Transfer rate بيشتري دارد .

Ramtin 007
06-04-2014, 14:00
در این تصویری که فرستادید سه نوع هارد 2 ترابایت وجود داره هارد سومی چند پلاتره و فرقش با دیگه هاردها چیه؟ضمنا هارد وسترن 2 ترابایتی چه مدلی خوبه و بی زحمت قیمتش رو هم بفرمایید؟!

ata.royalfalcon
06-04-2014, 15:18
در این تصویری که فرستادید سه نوع هارد 2 ترابایت وجود داره هارد سومی چند پلاتره و فرقش با دیگه هاردها چیه؟ضمنا هارد وسترن 2 ترابایتی چه مدلی خوبه و بی زحمت قیمتش رو هم بفرمایید؟!

هاردي كه در وسط هست و هارد سمت راست دو پلاتر و هارد سمت چپ سه پلاتر هست .

ضمنا هارد وسترن 2 ترابایتی چه مدلی خوبه و بی زحمت قیمتش رو هم بفرمایید

اگر فقط براي آرشيو كردن ديتا ميخواهيد ميتونيد WD Green انتخاب كنيد در غير اينصورت اگر براي OS و يا نصب و اجراي نرم افزار و بازي ميخواهيد بهتر هست كه WD Black بخريد .
قيمت دوترابايتي اين مدلهاي سيگيت و همچنين WD Green حدود 280 الي 290 هزار تومن و دوترابايتي WD Black حدود 470 الي 480 هزار تومن باشد .

بهتر هست كه اين سوالات در انجمن "خريد ابزارهای ذخيره سازی اطلاعات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])" مطرح بشود .

Ramtin 007
06-04-2014, 16:37
راستی هارد سیگیت st31000524as من چند پلاتر هست وایا 4k سکتور هست یا نه؟ونظرتون راجع به هارد من چیه؟

ahmad72
06-04-2014, 17:25
عرض سلام

چیکار کنم ؟!؟
چرا درایو C پاک نمیشه؟

ممنون ...

ما هنوز هم چشم به جوابیم !

با HD tuner هم وضعیت هارد رو چک کردم ، هیچ warningی وجود نداره ...

ata.royalfalcon
06-04-2014, 17:51
راستی هارد سیگیت st31000524as من چند پلاتر هست وایا 4k سکتور هست یا نه؟ونظرتون راجع به هارد من چیه؟

این مدل دو پلاتر دارد و همچنین 4K هم نیست .

EXTREME
06-04-2014, 18:46
ما هنوز هم چشم به جوابیم !

با HD tuner هم وضعیت هارد رو چک کردم ، هیچ warningی وجود نداره ...

پارتیشن ها unlocated میشه یا فایل سیستم raw میشه ؟

ahmad72
06-04-2014, 19:51
پارتیشن ها unlocated میشه یا فایل سیستم raw میشه ؟

نمیدونم ! :n02:
کلا همشون delete میشن (free space)

vissoto
06-04-2014, 19:54

به صورت primary پارتیشن بندی کنید ببینید درست میشه یا خیر.

EXTREME
06-04-2014, 20:45

شما بزارید درایو ویندوز یعنی c پرایمری باشه بقیش رو logical کنید پارتیشن آخری هم نه فایل سیستم داره نه برچسب اگه اطلاعات مهم نداره دیلیت کنید و همانطور که گفته شد درست کنید و دوباره ببینید بازم مشکل ایجاد میشه یا نه

ahmad72
06-04-2014, 21:02
به صورت primary پارتیشن بندی کنید ببینید درست میشه یا خیر.

شما بزارید درایو ویندوز یعنی c پرایمری باشه بقیش رو logical کنید

اون دو دفعه ای که فایلا رو ریکاور کردم پارتیشن بندی که کردم همه پارتیشنا logical بود ، اما باز delete شدن. فک کنم اگه باز logical باشن delete بشن ...

پارتیشن آخری هم نه فایل سیستم داره نه برچسب اگه اطلاعات مهم نداره دیلیت کنید و همانطور که گفته شد درست کنید و دوباره ببینید بازم مشکل ایجاد میشه یا نه

آره ، توجه نکرده بودم ! فک کنم فایلای بکاپ اولیه روش بودن اما حالا نیستن !
جالبه که این درایوه هم که primary بوده delete نشده ...

حالا چیکار کنم ؟ دلیل این که اینجور میشه رو نمیشه مشخص کرد ؟ نمیتونه ویروس باشه ؟
میشه همه پارتیشنا رو primary کرد ؟ چطور ؟

Ramtin 007
06-04-2014, 22:45
نظرتون رو راجع به هاردم نگفتین؟هارد خوبی هست؟!راستی یه سوال داشتم موقع روشن شدن سیستم هاردم که روشن میشه صدای قارد میده و موقع خاموش شدن هم هاردم صدای تیک بلند میده و ضمنا hd tune هم قسمت سلامتش سالمه؟به نظرتون این صداها طبیعی هست یانه؟اخه من روی سیستمهای دیگه چک کردم دیدم هاردشون صدای خیلی کمتری از هارد من میدن؟!

ata.royalfalcon
07-04-2014, 07:06
نظرتون رو راجع به هاردم نگفتین؟هارد خوبی هست؟!راستی یه سوال داشتم موقع روشن شدن سیستم هاردم که روشن میشه صدای قارد میده و موقع خاموش شدن هم هاردم صدای تیک بلند میده و ضمنا hd tune هم قسمت سلامتش سالمه؟به نظرتون این صداها طبیعی هست یانه؟اخه من روی سیستمهای دیگه چک کردم دیدم هاردشون صدای خیلی کمتری از هارد من میدن؟!

نظرتون رو راجع به هاردم نگفتین؟هارد خوبی هست؟

اين هارد از سري قديمي 7200.12 هست و در زمان خودش شايد هارد ديسك خوبي بوده ولي در حال حاضر مدلهاي بهتري هم موجود هست .

راستی یه سوال داشتم موقع روشن شدن سیستم هاردم که روشن میشه صدای قارد میده و موقع خاموش شدن هم هاردم صدای تیک بلند میده و ضمنا hd tune هم قسمت سلامتش سالمه؟به نظرتون این صداها طبیعی هست یانه؟اخه من روی سیستمهای دیگه چک کردم دیدم هاردشون صدای خیلی کمتری از هارد من میدن؟!

1. اين صداها در لحظه Start و Stop معمولاً عادي هست .
2. اگر در حين كار (نه در لحظه Start و Stop) صدا كمي زياد هست و اگر از AAM پشتيباني ميكند ميتونيد با استفاده از برنامه HDD Scan طبق روش گفته شده در اين پست (لينك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) صداي آنرا كاهش دهيد .

vissoto
07-04-2014, 09:04
اون دو دفعه ای که فایلا رو ریکاور کردم پارتیشن بندی که کردم همه پارتیشنا logical بود ، اما باز delete شدن. فک کنم اگه باز logical باشن delete بشن ...

حالا چیکار کنم ؟ دلیل این که اینجور میشه رو نمیشه مشخص کرد ؟ نمیتونه ویروس باشه ؟

بر روی قسمت سبزرنگ راست کلیک کنید و delete را بزنید.حالا با نرم افزار زیر یک پارتیشنprimaryبسازید.(تعداد پارتیشن های primay حداکثر

4تا است)(یکی پارتیشن 200مگی ؛ یکی درایو ویندوز ؛یکی درایو 14گیگی ؛پس شما حداکثر 1پارتیشنprimary میتوانید بسازید:n02:)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید(با مسئولیت خودتان دوست عزیز)

EXTREME
07-04-2014, 10:23

میتونید حداکثر 4 تا پرایمری داشته باشید میتونه از ویروس هم باشه

و یا خرابی در پارتیشن تیبل البته به شرطی که هارد سالم باشه

به نظر من هارد رو fdisk کنید و از نو پارتیشن بندی درست کنید حدود 90 گیگ بدید به ویندوز بقیه هم هم اندازه باشند

Memonex
07-04-2014, 12:44
سلام

این Spin Up هارد ما مدتیه مقدار Valueاش داره کم میشه (در واقع زمان راه اندازی زیاد میشه) به نظرتون مشکل ساز نیست چون الان به 136 رسیده که برابر Worst و نباید پایین تر از اون بیاد. برنامه Active Smart یه اخطار جدی در همین مورد داد که ترسیدم ولی داخل HD Tune مشکلی نداره طبق عکس هنوز ولی اگه یه پله دیگه بیاد پایین از 136 قرمز میشه

Ramtin 007
07-04-2014, 15:07
نه این صدا فقط موقع خاموش شدن و روشن شدن هارد است در طول دانلود شبانه که من دارم اصلا صدای تیک یا قارد رو نمیدهد!ضمنا در حال کار کردن هاردم صدای خر خر میدهد در حالت بیکاری صدایی نیدهد!یه سوال هم دارم اینکه موقع بیکاری چه داخل ویندوز سون و چه xp چراغ هارد کیسم روشن میشه و هارد مشغول به کار میشه و بعد از 30 یا 40 ثانیه چراغش خاموش میشه! و این کار چند بار تکرار میشه؟!ضمنا هیچ نرم افزاری فعال نیست!علتش چیه؟!!!

ЯΣZΛ
07-04-2014, 19:10
سلام يه هارد اكسترنال my book دارم كامپيوتر ميشناسش ولي تو ماي كامپيوتر نمياد!
تو بخشي هم كه safely remove هارد رو ميشه اجكت كرد اونجام مياد
تو disk management هم ميزنه unknowو زيرش هم زده not initialezed!
اطلاعات خيلي مهمي هم توشه 3 ماه كار انجام شده توش هست!
خيلي ممنون ميشم كمكم كنيد!

ata.royalfalcon
07-04-2014, 19:43
نه این صدا فقط موقع خاموش شدن و روشن شدن هارد است در طول دانلود شبانه که من دارم اصلا صدای تیک یا قارد رو نمیدهد!ضمنا در حال کار کردن هاردم صدای خر خر میدهد در حالت بیکاری صدایی نیدهد!یه سوال هم دارم اینکه موقع بیکاری چه داخل ویندوز سون و چه xp چراغ هارد کیسم روشن میشه و هارد مشغول به کار میشه و بعد از 30 یا 40 ثانیه چراغش خاموش میشه! و این کار چند بار تکرار میشه؟!ضمنا هیچ نرم افزاری فعال نیست!علتش چیه؟!!!

نه این صدا فقط موقع خاموش شدن و روشن شدن هارد است در طول دانلود شبانه که من دارم اصلا صدای تیک یا قارد رو نمیدهد!ضمنا در حال کار کردن هاردم صدای خر خر میدهد در حالت بیکاری صدایی نیدهد!

این صداهایی که شرح دادید برای هارد دیسکی که دارای اجزاء متحرک هست کاملاً عادی هست و جای نگرانی وجود ندارد .

یه سوال هم دارم اینکه موقع بیکاری چه داخل ویندوز سون و چه xp چراغ هارد کیسم روشن میشه و هارد مشغول به کار میشه و بعد از 30 یا 40 ثانیه چراغش خاموش میشه! و این کار چند بار تکرار میشه؟!ضمنا هیچ نرم افزاری فعال نیست!علتش چیه؟

این میتونه ناشی از چند مورد باشد که میتونید سرویسهای مربوطه را غیر فعال کنید ، مثلاً :

1. ممکن در حالت بیکاری آنتی ویروس شروع به اسکن کردن هارد دیسک کند.
2. Disk Defragmenter کردن هارد دیسک .
3. index کردن فایلهای موجود در هارد دیسک .
4. فعالیتهای مربوط به reliability monitor و boot optimize function .

ata.royalfalcon
07-04-2014, 20:21
سلام يه هارد اكسترنال my book دارم كامپيوتر ميشناسش ولي تو ماي كامپيوتر نمياد!
تو بخشي هم كه safely remove هارد رو ميشه اجكت كرد اونجام مياد
تو disk management هم ميزنه unknowو زيرش هم زده not initialezed!
اطلاعات خيلي مهمي هم توشه 3 ماه كار انجام شده توش هست!
خيلي ممنون ميشم كمكم كنيد!

سلام .
با توجه به اهمیت اطلاعات و هم اینکه هارد اکسترنال مورد نظر در حالت not initialized هست توصیه میکنم بفرستید کلینیکهای تخصصی .

Ramtin 007
07-04-2014, 22:53
نه ویروس یابم eset هست و فعال نمیشه!گزینه 3 و4 رو فرمودید میتونین راجع بهش توضیح بدید؟!ضمنا چند بار هم روی ویندوز xp بلو اسکرین ظاهر شد و رو صفحه گزینه memory dumping اومد و 100 درصد شد و ویندوز ریستارت شد!علتش چی میتونه باشه؟!سیستمم هم ویروسی نیست؟! من قبلا روی سیستم قدیمیم هارد مکستور 40 گیگ ide داشتم که اصلا نه صدای خر خر میداد نه صدای قارد وتیک؟!چرا اون موقع هاردها کم صدا تر بودند؟!

Ramtin 007
08-04-2014, 20:15
من همچنان منتظر راهنمایی تون هستم؟!!!!!!!!1

ata.royalfalcon
08-04-2014, 22:46
نه ویروس یابم eset هست و فعال نمیشه!گزینه 3 و4 رو فرمودید میتونین راجع بهش توضیح بدید؟!ضمنا چند بار هم روی ویندوز xp بلو اسکرین ظاهر شد و رو صفحه گزینه memory dumping اومد و 100 درصد شد و ویندوز ریستارت شد!علتش چی میتونه باشه؟!سیستمم هم ویروسی نیست؟! من قبلا روی سیستم قدیمیم هارد مکستور 40 گیگ ide داشتم که اصلا نه صدای خر خر میداد نه صدای قارد وتیک؟!چرا اون موقع هاردها کم صدا تر بودند؟!

من همچنان منتظر راهنمایی تون هستم؟!!!!!!!!1

در مورد صدای هارد دیسک بستگی به عوامل متعددی دارد .

1. یکی از علتهای ایجاد صدا ، حركت سريع Head Stack Assembly یا HSA در زمان Read/Write هست . در بعضي از مدلها مخصوصاً مدلهایی که سریع بودن در اولویت اول هست اين صدا زياد و در بعضي مدلهای دیگر مخصوصاً مدلهایی که مناسب برای آرشیو دیتا هستند ميزان این صدا كمتر هست .
2. چزخش Spindle . بديهي هست كه هر چه rpm بالاتر باشد صداي آن بيشتر خواهد بود . همچنین هر چه قطر Platter بيشتر باشد صداي آن بيشتر خواهد بود.
3. ساختار و نوع بدنه HDA كه میتواند صداي بيشتري از داخل به بيرون منتقل كند و يا اينكه تا حد زيادي ايزوله شده باشد .
4. Case و نحوه قرار گيري هارد ديسك در آن . بديهي هست كه اگر محفظه نگهداري هارد ديسك استحكام كافي نداشته باشد ، از ورق مناسب و با ضخامت كافي استفاده نشده باشد ، پيچها بخوبی سفت نشده باشند میتواند تشدید کننده صدا و لرزش هارد دیسک باشد .

+++++

برای دسترسی به سرویسها جهت غیر فعال کردن آنهایی که باعث میشود در هنگام بیکاری ، هارد دیسک مشغول Read/Write باشد از مسیر زیر اقدام کنید (برای win7) .

Start Button -> Control Panel -> Administrative Tools -> Services

1 . برای غیر فعال کردن سرویس windows Search ، روی آن دابل کلیک کنید و سپس start up type را روی Disabled تنظیم کنید .
2 . برای غیر فعال کردن سرویس Disk Defragmenter ، روی آن دابل کلیک کنید و سپس start up type را روی Disabled تنظیم کنید .
3 . برای غیر فعال کردن سرویس windows Defender ، روی آن دابل کلیک کنید و سپس start up type را روی Disabled تنظیم کنید . همچنین از Control Panel روی windows defender کلیک کنید و از قسمت tools روی option کلیک کنید و تیک realtime protection و automatic scanning را بردارید . اینکار زمانی توصیه میشود که یک آنتی ویروس مناسب روی سیستمتان نصب شده باشد .
4 . برای غیر فعال کردن Reliability Monitor از مسیر زیر اقدام کنید .

control panel -> Administrative -> Task Scheduler -> Task Scheduler library -> microsoft -> windows -> RAC -> select RacTask -> Action menu -> Disable

Ramtin 007
08-04-2014, 23:15
در رابطه با بلو اسکرین وهارد ide سوال کردم چیزی نفرمودید؟!!!!!!!!

ata.royalfalcon
09-04-2014, 07:00
در رابطه با بلو اسکرین وهارد ide سوال کردم چیزی نفرمودید؟!!!!!!!!

در مورد هارد IDE پرسيده بوديد كه :

من قبلا روی سیستم قدیمیم هارد مکستور 40 گیگ ide داشتم که اصلا نه صدای خر خر میداد نه صدای قارد وتیک؟!چرا اون موقع هاردها کم صدا تر بودند؟!

و در پست 8621 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جواب دادم كه هارد ديسكها مدلهاي متنوعي دارند و با توجه به خصوصياتهايي كه دارند گاهي اوقات صداي بيشتري توليد ميكنند و گاهي اوقات كم صدا هستند . به هر حال اگر نسبت به سلامتي هارد ديسك شك داريد ميتونيد smart status ها را چك كنيد .

BSoD هم علتهاي متفاوتي (هم نرم افزاري و هم سخت افزاري) دارد . از يك ويندوز ديگه و از آخرين ورژن درايور استفاده كنيد . از ويروسي نبودن سيستم مطمئن بشيد . براي مادربرد اگر بايوس جديدي هست با رعايت نكات ايمني آپديت كنيد . اگر مشكل برطرف نشد بايد تك تك اجزاء سخت افزار چك شوند . مثلاً چك كردن رمهاي سيستم با استفاده از memtest و يا اينكه با رم ديگري تست بشود و ...

Ramtin 007
09-04-2014, 11:58
منظورتون از smart status چیه؟همون تب health در برنامه hd tune هست؟معمولا ارور بلو اسکرین بیشتر به خاطر چه مشکلی هست؟ضمنا قبلا هارد من مشکل ارور crc داشت که با تعویض کابل ساتا و وصل کردن کابل به ساتا 2 برطرف شد و الان تعداد ارورش 38 مورد هست که چند ماهی هست ثابت مانده!بنظرتون به خاطر این مشکل به هارد فشار نیامده؟شاید بلو اسکرین به خاطر همین موضوع باشد؟

A M ! N
09-04-2014, 12:59
دوستان بهترین نرم افزار برای فیکس کردن پارتیشن تیبل چیه ؟

مشکلی که دارم اینه که با دیلیت کردن یک پارتیشن ، سه تا پارتیشن های I , G , H هم دیلیت میشن خودکار! همونطور که در عکس پایین هم معلومه ایراد اصلی پارتیشن های بخش نارنجی هستن.
اون دو تا قسمتی هم که با قرمز مشخص کردم اصلن وجود ندارن، درواقع 563.35 گیگیه همون ترکیب پارتیشنهای G و H هستش! و همینطور 50.27 گیگیه هم پارتیشن I هستش!
الان اگر من یک پارتیشن رو دیلیت کنم همشون دیلیت میشن... چندبار تاحالا مجبور به Recover پارتیشن ها شدم. بهترین راه حل چیه؟ نیاز به f-disk هست ؟
برای این هارد یک ترابایتی چندتا پارتیشن توصیه میکنید؟

باسپاس../.

ata.royalfalcon
09-04-2014, 14:30
منظورتون از smart status چیه؟همون تب health در برنامه hd tune هست؟معمولا ارور بلو اسکرین بیشتر به خاطر چه مشکلی هست؟ضمنا قبلا هارد من مشکل ارور crc داشت که با تعویض کابل ساتا و وصل کردن کابل به ساتا 2 برطرف شد و الان تعداد ارورش 38 مورد هست که چند ماهی هست ثابت مانده!بنظرتون به خاطر این مشکل به هارد فشار نیامده؟شاید بلو اسکرین به خاطر همین موضوع باشد؟

منظورتون از smart status چیه؟همون تب health در برنامه hd tune هست؟

يكي از راههاي چك كردن smart status همان Health برنامه HD Tune هست .

معمولا ارور بلو اسکرین بیشتر به خاطر چه مشکلی هست؟

قبلاً هم گفتم كه اين مشكل هم ميتواند نرم افزاري باشد (مثلاً يك درايور نامناسب) يا يك مشكل سخت افزاري باشد كه بايد تمام موارد را چك كرد .

ضمنا قبلا هارد من مشکل ارور crc داشت که با تعویض کابل ساتا و وصل کردن کابل به ساتا 2 برطرف شد و الان تعداد ارورش 38 مورد هست که چند ماهی هست ثابت مانده!بنظرتون به خاطر این مشکل به هارد فشار نیامده؟شاید بلو اسکرین به خاطر همین موضوع باشد؟

اگر الان ديگه BSoD نداريد احتمالاً علت از همين موضوع بوده . فكر نميكنم مشكل از طرف هارد ديسك بوده چون ميگيد كه به پورت SATAII (كه احتمالاً مربوط به كنترلر اصلي ميشه) متصل كرديد و مقدار CRC Error ثابت مونده . بعضي از مادربردها براي افزايش تعداد پورتهاي SATA از كنترلرهاي جداگانه اي استفاده ميكنند كه گاهي اوقات باعث ايجاد CRC Error ميشوند (كه چند موردي ديدم) .

ahmad72
09-04-2014, 15:14
و یا خرابی در پارتیشن تیبل البته به شرطی که هارد سالم باشه

نتایج HD Tune که هیچ مشکلی رو نشون نمیده

چطور میتونم بفهمم مشکل از پارتیشن تیبل هست ؟ چطور میتونم درستش کنم؟

تشکر ...

EXTREME
09-04-2014, 15:21

مشکلی که دارم اینه که با دیلیت کردن یک پارتیشن ، سه تا پارتیشن های I , G , H هم دیلیت میشن خودکار! همونطور که در عکس پایین هم معلومه ایراد اصلی پارتیشن های بخش نارنجی هستن.
اون دو تا قسمتی هم که با قرمز مشخص کردم اصلن وجود ندارن، درواقع 563.35 گیگیه همون ترکیب پارتیشنهای G و H هستش! و همینطور 50.27 گیگیه هم پارتیشن I هستش!
الان اگر من یک پارتیشن رو دیلیت کنم همشون دیلیت میشن... چندبار تاحالا مجبور به Recover پارتیشن ها شدم. بهترین راه حل چیه؟ نیاز به f-disk هست ؟

باسپاس../.

راه های زیادی است ابزار fix mbr در hiren boot cd است از طریق بوت ویندوز سون و XP هم میتونید بکنید اینکارو

البته شما میتونید همین پارتیشن ها رو با یک نرم افزار مدیریت پارتیشن مثل paragon partion پارتیشن هاشو ایجاد کرده و logical درست کنید برای دیلیت کردن پارتیشن نباید مشکلی برای پارتیشن های دیگه پیش بیاد و این به تعداد پارتیشن مربوط نیست چطوری دیلیت میکنید پارتیشن رو ؟

EXTREME
09-04-2014, 15:26
نتایج HD Tune که هیچ مشکلی رو نشون نمیده

چطور میتونم بفهمم مشکل از پارتیشن تیبل هست ؟ چطور میتونم درستش کنم؟

تشکر ...

از کل اطلاعات هارد بکاپ بگیرید و با نرم افزار Fix mbr که در نرم افزار hiren boot cd است اقدام کنید

vissoto
09-04-2014, 21:38

باسپاس../.

به نظر من 3تا از پارتیشن ها را از چپ به راست به primary تبدیل کنید (3 پارتیشن بعد از ویندوز در disk managment) و بقیه پارتیشن ها را هم به 2 پارتیشن logical تبدیل کنید.

A M ! N
09-04-2014, 22:19
راه های زیادی است ابزار fix mbr در hiren boot cd است از طریق بوت ویندوز سون و XP هم میتونید بکنید اینکارو

البته شما میتونید همین پارتیشن ها رو با یک نرم افزار مدیریت پارتیشن مثل paragon partion پارتیشن هاشو ایجاد کرده و logical درست کنید برای دیلیت کردن پارتیشن نباید مشکلی برای پارتیشن های دیگه پیش بیاد و این به تعداد پارتیشن مربوط نیست چطوری دیلیت میکنید پارتیشن رو ؟

ممنون.

به حالت عادی، از پارتیشن منیجر. هارده وضعیتش خیلی بی ثباته. در حال حاضر مشکلی ندارم باهاش ولی برای نصب لینوکس باید یه پارتیشن رو دیلیت کنم تابحالت Free Space در بیاد. ولی الان با این وضع اگه اینکار بکنم، مثلن اگه درایو I رو دیلیت کنم، درایو G و H هم دیلیت میشن خودکار! بنابراین باید اول MBR رو تعمیر کنم. اگه بک آپ بگیرم دلم میخاد F-disk ش کنم.

به نظر من 3تا از پارتیشن ها را از چپ به راست به primary تبدیل کنید (3 پارتیشن بعد از ویندوز در disk managment) و بقیه پارتیشن ها را هم به 2 پارتیشن logical تبدیل کنید.

ممنون.

یه مشکلی که هست اینه که ثبات نداره هارده، الان اگه نوع پارتیشن رو تغییر بدم هم باز سه تا پارتیشن سمت راست میپره ! باید اینکارو بعد از تعمیر MBR انجام بدم..

Ramtin 007
09-04-2014, 23:14
نه الان هم که دیگه ارور crc زیاد نمیشه هم گاهی بلو اسکرین میشه و داخل صفحه ابی گزینه memory dumping 100 درصد میشه و سیستم ریستارت میشه؟!به نظرتون بخاطر ارور crc که قبلا داشتم به هاردم فشار نیامده؟!!!

EXTREME
10-04-2014, 09:09
نه الان هم که دیگه ارور crc زیاد نمیشه هم گاهی بلو اسکرین میشه و داخل صفحه ابی گزینه memory dumping 100 درصد میشه و سیستم ریستارت میشه؟!به نظرتون بخاطر ارور crc که قبلا داشتم به هاردم فشار نیامده؟!!!

من ندیدم این ارور تو هارد باعث بلو اسکرین بشه از سلامت ویندوز ویروس نرم افزارها درست نصب شدن درایورها رم دمای قطعات پاور همه چی مطمئن هستید ؟
این ارور بیشتر رو burst rate سرعت کپی و پیست تاثیر میزاره و بعضی اوقات خیلی بد شه هارد میپره

Ramtin 007
10-04-2014, 10:45
منظور از memory dumping در بلو اسکرین چیه؟ضمنا چقدر میشه به smart هارد اعتماد کرد؟!یعنی منظورم اینه شاید هاردم مشکل داشته باشه ولی در قسمت smart هارد سالم باشه؟!!!

EXTREME
10-04-2014, 11:27
منظور از memory dumping در بلو اسکرین چیه؟ضمنا چقدر میشه به smart هارد اعتماد کرد؟!یعنی منظورم اینه شاید هاردم مشکل داشته باشه ولی در قسمت smart هارد سالم باشه؟!!!

smart یک قابلیتی است که میتونه مشکلات هارد رو به ما اعلام کنه نه این ارور رو هارد شما داره ولی چون تعدادش زیاد نمیشه مشکلی نداره

بلواسکرین همراه با memory dumping است و علتهاشو گفتم از هر چیری میتونه باشه و فقط از هارد رو رم نیست برای اینکه مطمئن بشید از هارد نیست باید سیستمتون رو با یک هارد دیگه تست کنید

ali_phd71
11-04-2014, 11:42
سلام دوستان
هارد 1 ترابایت سیلیکون پاور دستمه وقتی میخوام فایل 7 یا 8 گیگ به بالا توش بریزم ارور کمبود جا میده درصورتی که 400 گیگ جای خالی داره
برای فایل های 3 گیگی هم ارور نمیده ولی 7 گیگ به بالا ارور میده
چیکار کنم؟میخوام سیستم نو بخرم باید این اطلاعات رو وارد هارد اکسترنال کنم
با تشکر

EXTREME
11-04-2014, 12:03
سلام دوستان
هارد 1 ترابایت سیلیکون پاور دستمه وقتی میخوام فایل 7 یا 8 گیگ به بالا توش بریزم ارور کمبود جا میده درصورتی که 400 گیگ جای خالی داره
برای فایل های 3 گیگی هم ارور نمیده ولی 7 گیگ به بالا ارور میده
چیکار کنم؟میخوام سیستم نو بخرم باید این اطلاعات رو وارد هارد اکسترنال کنم
با تشکر

فایل سیستم هارد چیه ؟

ali_phd71
11-04-2014, 13:20
فایل سیستم هارد چیه ؟
FAT32 هستش

Ramtin 007
11-04-2014, 13:22
علی اقا سلام سیستم نو چی میخواهی بخری بگو تا راهنماییت کنم؟!!!

EXTREME
11-04-2014, 13:26
FAT32 هستش

مشکل شما به دلیل همین فایل سیستم است فایل سیستم fat32 فایل بیشتر از 4 گیگ رو ساپورت نمیکنه فایل سیستم رو به ntfs تغییر بدید برای اینکار هم نیازی به فرمت نیست میتونید به فایل سیستم ntfs کانورت کنید
برید تو cmd این دستورات رو بزنید

convert label: /fs:ntfs به جای لیبل برچسب درایوتون رو میزارید اگه براتون سخت است با نرم افزارهای مدیریت پارتیشن هم میتونید کانورت کنید

ali_phd71
11-04-2014, 14:20
مشکل شما به دلیل همین فایل سیستم است فایل سیستم fat32 فایل بیشتر از 4 گیگ رو ساپورت نمیکنه فایل سیستم رو به ntfs تغییر بدید برای اینکار هم نیازی به فرمت نیست میتونید به فایل سیستم ntfs کانورت کنید
برید تو cmd این دستورات رو بزنید

convert label: /fs:ntfs به جای لیبل برچسب درایوتون رو میزارید اگه براتون سخت است با نرم افزارهای مدیریت پارتیشن هم میتونید کانورت کنید

فاصله گذاشت الزامیه؟
برچپسب لیبل چیه؟
این هارد درایو H بودش من متن رو وارد کردم جای لیبل اچ زدم نوشت VOLUME LABEL درایو اچ رو بزن...

EXTREME
11-04-2014, 14:58
فاصله گذاشت الزامیه؟
برچپسب لیبل چیه؟
این هارد درایو H بودش من متن رو وارد کردم جای لیبل اچ زدم نوشت VOLUME LABEL درایو اچ رو بزن...

اگه درایو h است به جای اون لیبل بنویس h
convert h: /fs:ntfs
دستور رو اشتباه بنویسید ارور میده و اتفاقی نمیفته

aligool21
11-04-2014, 15:01
سلام من یه هارد اکسترنال 500 گیگ سیگیت دارم با HD Tune Pro تست کردم اروور زیر میده مشکل از چیه ؟ ایرادی داره ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ali_phd71
11-04-2014, 15:15
اگه درایو h است به جای اون لیبل بنویس h
convert h: /fs:ntfs
دستور رو اشتباه بنویسید ارور میده و اتفاقی نمیفته
دستوری که گفتید رو نوشتم
الان نوشته:
enter current volume label for drive h:

EXTREME
11-04-2014, 15:53
دستوری که گفتید رو نوشتم
الان نوشته:
enter current volume label for drive h:

از نرم افزار paragon partion استفاده کنید و فایل سیستم رو کانورت کنید محیطش گرافیکی است

یک جای کارتون ایراد داره

soroosh_cz
11-04-2014, 22:13
دوستان وضعیت خیلی خرابه وضع هارد؟
ارور اسکن

سرعت:

سلامتی:

EXTREME
12-04-2014, 09:10
دوستان وضعیت خیلی خرابه وضع هارد؟
ارور اسکن

سرعت:

سلامتی:

ببرید رو اسکن hdd regenerator ببینید میتونه بدسکتورها رو تعمیر کنه یا نه

aligool21
12-04-2014, 14:19
سلام من یه هارد اکسترنال 500 گیگ سیگیت دارم با HD Tune Pro تست کردم اروور زیر میده مشکل از چیه ؟ ایرادی داره ؟

جواب منم بدید

aligool21
12-04-2014, 14:21
ویرایش .............................

EXTREME
12-04-2014, 18:03
جواب منم بدید :n13:

من زیاد دلیل این ارور رو نمیدونم هاردتون زیاد صدا میده ؟

aligool21
12-04-2014, 21:04
من زیاد دلیل این ارور رو نمیدونم هاردتون زیاد صدا میده ؟

نه صدا زیادی نداره ولی سرعت کپی کردن پایینه

ata.royalfalcon
12-04-2014, 23:28
نه صدا زیادی نداره ولی سرعت کپی کردن پایینه

با توجه به اینکه متوسط Transfer rate در حدود 24.6MB/s هست پس usb2 متصل کردید . پیشنهاد میکنم روی سیستم دیگری که usb3 دارد تست کنید و ببینید آیا بازهم سرعت کپی/پیست پایین هست یا خیر (بشرطی که خود هارد هم usb3 باشد) .

zubine
13-04-2014, 19:41
سلام دوستان.

کسی میدونه این warning مربوط به چیه ؟

reza3322
13-04-2014, 20:03
سلام
یه هارد 1tb وسترن دیجیتال پاسپورتی هست که ضربه خورده و بعد از اون وقتی به لپ تاپ نصب میکنم هیچ درایوی نمیاد و سیستم هارد رو نمیشناسه و موقع وصل شدن چراغ هارد چشمک میزنه و با 4 تا بوق میزنه که سه تاش پشت سرهم و یه بوق با فاصله یک ثانیه هست و بعد از چند لحظه این 4 تا بوق تکرار میشه
هارد رو باز کردم هم هد روی هارد میاد و برمیگرده هم دیسک میچرخه
به نظر شما مشکل از کجاست؟
سپاس

EXTREME
13-04-2014, 21:23
سلام دوستان.

کسی میدونه این warning مربوط به چیه ؟

سکتورهایی که نه قابل خواندن است و نه قابل نوشتن اگه تعدادش در حال زیاد شدن است هارد رو به یک مرکز معتبر نشون بدید

soroosh_cz
14-04-2014, 19:20
نمیدونم مشکل هارد چیه ولی با فرمت توسط ویندوز(نه Quick) وضع خیلی داغون میشه...
الان این ها رو به ترتیب ببینید.

بعدش

بعدش:

ولی...

چیکارش کنم؟

EXTREME
14-04-2014, 20:28
نمیدونم مشکل هارد چیه ولی با فرمت توسط ویندوز(نه Quick) وضع خیلی داغون میشه...
الان این ها رو به ترتیب ببینید.

بعدش

بعدش:

ولی...

چیکارش کنم؟

برید دوباره رو تست hdd regenerator اگه دوباره بدسکتور گرفت و Delay sector داشتید و با توجه به زیاد شدنش و زیاد شدن relocated sector ها فکر نکنم بشه نرم افزاری حل کرد و باید هارد رو ببرید نشون بدید

Memonex
15-04-2014, 11:27
من نمیدونم شما با هارداتون کشتی میگیرید که اینقدر بد سکتور و خطا میدن من خودم 8 ساله چندتا هارد اینترنال دارم هیچ مشکلیم ندارن خدا رو شکر هارد اگه ضربه نخوره هیچیش نمیشه بجز در موارد بسیار نادر

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Golbarg01
16-04-2014, 15:04
از چه راهی می تونیم بفهمیم آخرین تاریخ فرمت شدن یک درایو کی بوده؟
و بهترین روش برای فرمت هارد و درایو های اون چیه؟
من از طریق خود ویندوز فرمت می کنم.

ЯΣZΛ
18-04-2014, 08:48
سلام بنده يه هارد دارم كه فقط يه دونه بد سكتور داره چطور ميتونم اون يه دونه بدسكتور رو از بين ببرم؟

EXTREME
18-04-2014, 09:03
سلام بنده يه هارد دارم كه فقط يه دونه بد سكتور داره چطور ميتونم اون يه دونه بدسكتور رو از بين ببرم؟

با نرم افزار hdd regenerator

Dearhossein
18-04-2014, 21:22
سلام خسته نباشین جناب ناظر انجمن و بقیه دوستهای کارشناس
من یه مشکلی با هاردم پیدا کردم اونم اینه که کی یکی از درایوهاش ظرفیت اشغال شدش بیشتر ا ز میزان حجم اطلاعتیه که درونش قرار داره
یعنی یه بخشیش الکی اشغال شده- با یکی دو تا نرم افزار تست سلامت هارد هم چک کردم همه اوکی و گود بود. مشکل کجاست؟چرا اینجوریه؟ باید چیکارکنم؟ممنون

Ramtin 007
18-04-2014, 22:30
سلام من یه کیس فوتن دارم ساخت ایران هست سایزش هم کوچک هست مشخصاتش تو سایت لمون تک هست میخواستم بدونم با توجه که من یه هارد یک ترا سیگیت st31000524as دارم میخواستم بدونم یه هارد 2 ترا داخل کیس وصل میشه یا نه؟

jabanfans
18-04-2014, 22:56
دوستان و اساتید گرامی سلام
من حدود چند ماهی هست که گرفتار مشکل A Disk Read Error Ocurred هستم و سیستمم رو با سی دی بوت میارم بالا خسته شدم
من حتی کابل هارو چک و عوض کردم و کار هایی از قبیل نصب ویندوز ..ویروس یابی ..دستکاری فایل های حیاتی انجام دادم
هارد Western Seagate 500 GB SATA هست من وقتی یه هارد دیگه رو سیستمم میندازم این ارور رو نمیده و تروتمیز میاد بالا
ولی این هارد...خدایی خسته شدم از اینکه هررزو کامپیوترم هرروز با سی دی بیارم بالا
لطفا کمکم کنین

خواهشا راهی جلوی پام بگذازین که 250 گیگ فایلم به هدر نره

Memonex
19-04-2014, 06:22
من حدود چند ماهی هست که گرفتار مشکل A Disk Read Error Ocurred هستم و سیستمم رو با سی دی بوت میارم بالا خسته شدم
من حتی کابل هارو چک و عوض کردم و کار هایی از قبیل نصب ویندوز ..ویروس یابی ..دستکاری فایل های حیاتی انجام دادم
هارد Western Seagate 500 GB SATA هست من وقتی یه هارد دیگه رو سیستمم میندازم این ارور رو نمیده و تروتمیز میاد بالا
ولی این هارد...خدایی خسته شدم از اینکه هررزو کامپیوترم هرروز با سی دی بیارم بالا
لطفا کمکم کنین

هارد وسترن سیگیت؟! اصلا این مدل وجود حارجی نداره.

مشکل از دیسک کنترلر مادربرده روی پورت های دیگه تست کنید اگه جواب نداد مادربرد باید عوض بشه

ata.royalfalcon
19-04-2014, 07:16
سلام من یه کیس فوتن دارم ساخت ایران هست سایزش هم کوچک هست مشخصاتش تو سایت لمون تک هست میخواستم بدونم با توجه که من یه هارد یک ترا سیگیت st31000524as دارم میخواستم بدونم یه هارد 2 ترا داخل کیس وصل میشه یا نه؟

چندين مدل هست .

درب كيس را باز و بررسي كنيد محفظه خالي و اضافه براي نصب هارد ديسك دوم و بعدي دارد يا خير . اگر داشته باشد كه ميتونيد هارد ديسك ديگري هم نصب كنيد بشرطي كه هم مادربرد پورت sata اضافه داشته باشد و هم پاور كانكتور برق sata به تعداد كافي داشته باشد.

EXTREME
19-04-2014, 09:06
سلام خسته نباشین جناب ناظر انجمن و بقیه دوستهای کارشناس
من یه مشکلی با هاردم پیدا کردم اونم اینه که کی یکی از درایوهاش ظرفیت اشغال شدش بیشتر ا ز میزان حجم اطلاعتیه که درونش قرار داره
یعنی یه بخشیش الکی اشغال شده- با یکی دو تا نرم افزار تست سلامت هارد هم چک کردم همه اوکی و گود بود. مشکل کجاست؟چرا اینجوریه؟ باید چیکارکنم؟ممنون

تا یک مقداریش طبیعی است ولی اگه خیلی زیاده هم میتونه از فایل های زائ باشه که باید disk clean up روش انجام بدید و هم ویروس

EXTREME
19-04-2014, 09:09
لطفا کمکم کنین

اگه اتصالات هارد درسته و پاور هم سالمه و با دیفالت کردن بایوس هم درست نشد ایراد از خود هارد است میتونید هارد مشکل دار رو به عنوان هارد دوم به سیستم وصل کنید و از تب health نرم افزار hd tune عکس بدید ؟

jabanfans
19-04-2014, 12:04
اگه اتصالات هارد درسته و پاور هم سالمه و با دیفالت کردن بایوس هم درست نشد ایراد از خود هارد است میتونید هارد مشکل دار رو به عنوان هارد دوم به سیستم وصل کنید و از تب health نرم افزار hd tune عکس بدید ؟
دوست عزیز میشه راهنمایی کنید که چگونه بایوس رو دیفالت کنم؟؟؟
راستی باید کل اتصالات پاور به مادربرد رو قطع کنم یا فقط ماله هارد رو؟؟؟؟

Dearhossein
19-04-2014, 12:36
تا یک مقداریش طبیعی است ولی اگه خیلی زیاده هم میتونه از فایل های زائ باشه که باید disk clean up روش انجام بدید و هم ویروس

سلام مرسی.نه این حدود 25 گیگه. زیاده... اینdisk cleanupرو با چه برنامه ای انجام بدم؟ باtune up utilities خوبه؟
بعد این عمل کل درایور رو پاکسازی می کنه؟ یعنی اطلاعاتی که روش هست حدود 70 گیگ اونها هم پاک میشن؟

vissoto
19-04-2014, 12:47
سلام مرسی.نه این حدود 25 گیگه. زیاده... اینdisk cleanupرو با چه برنامه ای انجام بدم؟ باtune up utilities خوبه؟
بعد این عمل کل درایور رو پاکسازی می کنه؟ یعنی اطلاعاتی که روش هست حدود 70 گیگ اونها هم پاک میشن؟

با نرم افزار زیر انجام دهید.(با مسئولیت خودتان:n02:) نگران نباشید فایلهای اصلی شما پاک نمی شوند.( به گزینه ها دقت کنید.) یا در قسمت search منوی استارت بنویسید Disk Cleanup

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بررسی فایل ها (درایو را انتخاب و منتظر بررسی باشید)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Ramtin 007
19-04-2014, 13:10
نوع 221 هست ضمنا سیستمم رو سال قبل گرفتم و پاورم گرین 430 سری eu هست و پورت برق هارد هم داره!به نظرتون کیس جوابگو هست؟؟؟؟؟؟؟

ata.royalfalcon
19-04-2014, 13:49
نوع 221 هست ضمنا سیستمم رو سال قبل گرفتم و پاورم گرین 430 سری eu هست و پورت برق هارد هم داره!به نظرتون کیس جوابگو هست؟؟؟؟؟؟؟

نميتونيد درب كيس را باز كنيد !؟ كار سختي نيست ، كافيست دو پيچي كه پشت كيس هست را باز كنيد تا درب كيس جدا شود . در اينصورت ميتونيد مطمئن بشيد كه آيا محفظه ديگري براي نصب هارد ديسك دارد يا خير . به هر حال معمولاً اكثر كيسها فضاي اضافي براي نصب هارد ديسك دوم و بعدي را دارند و اگر هم نداشته باشد ميتونيد با استفاده از براكتهاي خاص ، هارد ديسك را در قسمت ODD (جاييكه DVD رايتر نصب ميشود) نصب كنيد .

EXTREME
19-04-2014, 19:02
دوست عزیز میشه راهنمایی کنید که چگونه بایوس رو دیفالت کنم؟؟؟
راستی باید کل اتصالات پاور به مادربرد رو قطع کنم یا فقط ماله هارد رو؟؟؟؟

این عکس مال هارد مشکل دارتون است ؟ اگه دو تا هارد دارید از منوی کشویی بالا باید هارد رو عوض کنید

برای دیفالت کردن بایوس سیستم رو خاموش کنید از برق بکشید باتری مین رو دربیارید و دوباره جا بزنید و دوباره سیستم رو روشن کنید در تنظیمات بوت هم بوت سیستم رو بزارین رو هارد

EXTREME
19-04-2014, 19:10

نرم افزار your unistaller خوبه برای اینکار اسکن ویروس هم بکنید درایو رو

همچنین show hidden رو در ویندوز فعال کنید ببینید فایل هیدن شده دارید یا نه

jabanfans
19-04-2014, 20:34
این عکس مال هارد مشکل دارتون است ؟ اگه دو تا هارد دارید از منوی کشویی بالا باید هارد رو عوض کنید

برای دیفالت کردن بایوس سیستم رو خاموش کنید از برق بکشید باتری مین رو دربیارید و دوباره جا بزنید و دوباره سیستم رو روشن کنید در تنظیمات بوت هم بوت سیستم رو بزارین رو هارد
بله این عکس هارد مشکل دار است
داش بنده دیفالت هم کردم
وقتی میخوام Clear Cmos کنم سیستم روشن نمیشه جامپر هارو وقتی روی 1-2 هست نورماله ولی فقطی میزارم روی جامپر 2-3 برای کلر کردن سیستم برای دیفالت روشن نمیشه فقط در حالت 1-2 روشن میشه چرا؟؟

EXTREME
19-04-2014, 21:10
بله این عکس هارد مشکل دار است
داش بنده دیفالت هم کردم
وقتی میخوام Clear Cmos کنم سیستم روشن نمیشه جامپر هارو وقتی روی 1-2 هست نورماله ولی فقطی میزارم روی جامپر 2-3 برای کلر کردن سیستم برای دیفالت روشن نمیشه فقط در حالت 1-2 روشن میشه چرا؟؟

طبیعی است وقتی جای جامپر رو عوض کنید سیستم نباید روشن بشه و در حالت دیگه روشن میشه سیستم

jabanfans
20-04-2014, 12:18
طبیعی است وقتی جای جامپر رو عوض کنید سیستم نباید روشن بشه و در حالت دیگه روشن میشه سیستم
داش Clear Cmos هم کردم فایده نداشت
کل اتصالات هارد و پاور هم چک کردم
داش من روی یکی از پارتشین هام یه قفل انداختم و وقتی این قفل رو دیلیت کردم سیستم ریستارت کردم این ارور برام اومد
از همین سی دی که دارم وقتی گزینه Boot From Hard Drive رو انتخاب میکنم ارور میده میگه BootMGR Is Missing
این ها توی اون ارور تاثیر دارند یا نه؟؟؟؟

EXTREME
20-04-2014, 13:40
داش Clear Cmos هم کردم فایده نداشت
کل اتصالات هارد و پاور هم چک کردم
داش من روی یکی از پارتشین هام یه قفل انداختم و وقتی این قفل رو دیلیت کردم سیستم ریستارت کردم این ارور برام اومد
از همین سی دی که دارم وقتی گزینه Boot From Hard Drive رو انتخاب میکنم ارور میده میگه BootMGR Is Missing
این ها توی اون ارور تاثیر دارند یا نه؟؟؟؟

تو این حالت وقتی این ارور رو میده رو نصب ویندوز هم نمیتونید ببرید ؟ چون این یک فایل سیستمی است

jabanfans
20-04-2014, 14:01
تو این حالت وقتی این ارور رو میده رو نصب ویندوز هم نمیتونید ببرید ؟ چون این یک فایل سیستمی است
میتونم برم توی نصب ویندوز

EXTREME
20-04-2014, 14:45
میتونم برم توی نصب ویندوز

روش یک بار ویندوز نصب کنید و ببینید بازم اینطوری میشه یا نه اگه بازم اینطوری شد علت های اصلی این مشکل ویروس و خرابی خود هارد است

teraktor2003
20-04-2014, 15:59
سلام
دیشب تا صبح هارد اکسترنال 1 ترابایت seagate expansion اداپتور دار م داخل برق بود(با محافظ) صبح دیدم داره سوت می کشه
الان می زنم به برق همون صدای سوت یکم میاد و انگار هندل بزنه روشن نشه ,چند بار تق تق می کنه و بی صدا می شه
وقتی با یو اس بی وصل می کنم به کامپیوتر چراغ جلوش سبز می شه اما مشخصه کار نمی کنه و موتورش بی حرکته...داخل کامپیوتر هیچی نمیاره انگار چیزی وصل نیس...حتی تو دیسک منیجمنت هم هیچی نیس...انگار کاملا مرده...
دوستان کمک کنین یه ترابایت فیلم رو این بوده با خون دل جمع کردم
ضمنا گارانتیش هم چند ماه پیش تموم شده فک کنم...

EXTREME
20-04-2014, 16:06
اگه با زدن آداپتور و برق هارد موتور هارد کار نمیکنه مشکل سخت افزاری است مثل سوکت برق هارد برد و موتور هارد باید ببرید به شرکت گارانتی کننده نشون بدید هارد رو

teraktor2003
20-04-2014, 16:52
متاسفانه گارانتیش تموم شده
کجا ببرم به نظرتون؟

EXTREME
20-04-2014, 16:55
متاسفانه گارانتیش تموم شده
کجا ببرم به نظرتون؟

همون گارانتی اگه مشکل سخت افزاری داشته باشه با هزینه تعمیر میکنن

teraktor2003
20-04-2014, 16:59
همون گارانتی اگه مشکل سخت افزاری داشته باشه با هزینه تعمیر میکنن
سلام
می تونم بپرسم چجوری کیس این هاردمو می تونم باز کنم؟
عکسش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

maleki reza
23-04-2014, 17:49
با سلام
من روی سیستم 3 تا هارد نصب کردم ولی با اینکه تمامی کابل ها و برق آن رو از نظر سالم بودن برسی کردم یکی از هاردها رو نمی شناسه ولی زمانی که ویندوز عوض می کنم تا چند روز سالمه و جواب می ده ولی مجدداً این اتفاق میفته و قابل شناسی نیست میشه راهنائی کنید . متشکرم.

EXTREME
23-04-2014, 18:03
با سلام
من روی سیستم 3 تا هارد نصب کردم ولی با اینکه تمامی کابل ها و برق آن رو از نظر سالم بودن برسی کردم یکی از هاردها رو نمی شناسه ولی زمانی که ویندوز عوض می کنم تا چند روز سالمه و جواب می ده ولی مجدداً این اتفاق میفته و قابل شناسی نیست میشه راهنائی کنید . متشکرم.

وقتی هارد رو نمیشناسه تو disk managment هم اثری از هارد نیست ؟

Crespo
24-04-2014, 16:48
درود.
من چند وقت پیش راهنمایی میخواستم واسه اینکه هاردم صدا میداد!
این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بعد از مدتی، چند روز پیش رفتم یه هارد دیگه خریدم و اطلاعات قبلی رو ریختم روی جدید و میخوام از هارد قدیمی واسه آرشیو استفاده کنم.
واسه همین هارد قبلی رو فرمت و مجدداً پارتیشن بندی کردم و با بوت برنامه HDD Regenerator، بدسکتوراشو اسکن و فیکس کردم. اما الان که با HDD Tune تست کردم یه مشکل دیگه دیدم!

جریان این چیه؟!!!

پ.ن: وقتی هم که سیستم رو روشن میکنم، قبول از لود شدن کلی سیستم، همون اول مینویسه:

Sec Master Hard Disk:S.M.A.R.T. Status BAD, Backup and Replace
واسه ادامه ی فرآیند بوت شدن سیستم هم باس F1 رو بزنم!

EXTREME
25-04-2014, 09:53
تعداد سکتورهای relocated خیلی زیاد شده و با روش های نرم افزاری مثل فرمت سطح پایین هم درست نمیشه باید هارد رو بدید بیرون

Crespo
25-04-2014, 10:06
تعداد سکتورهای relocated خیلی زیاد شده و با روش های نرم افزاری مثل فرمت سطح پایین هم درست نمیشه باید هارد رو بدید بیرون

یعنی قابل تعمیر شدن هست؟ طوری که بعد بتونم ازش مثلاً واسه آرشیو دیتا و فیلم استفاده کنم؟

jabanfans
25-04-2014, 10:11
روش یک بار ویندوز نصب کنید و ببینید بازم اینطوری میشه یا نه اگه بازم اینطوری شد علت های اصلی این مشکل ویروس و خرابی خود هارد است
داش 10بار ویندوز هم عوض کردم
ویروس یابی هم کردم اینم نتیجش:
نمیدونم والا که خرابی هارد هست یا نه؟؟؟

EXTREME
25-04-2014, 10:18
یعنی قابل تعمیر شدن هست؟ طوری که بعد بتونم ازش مثلاً واسه آرشیو دیتا و فیلم استفاده کنم؟

معلوم نیست باید برید نشون بدید ببنن میتونن درست کنن یا نه

hani2
25-04-2014, 14:25
هارد موردنظر جامپرش برداشته شده ایا نیازی هست که من جنپر بهش بزنم واگر نیاز هس کدوم پینها باید جمپر بخوره ممنونSAMSUNG HD080HJ

pedram_sad
25-04-2014, 19:44
دوستان من یک هارد 1 ترابایت خریدم
فردا میخوام هارد قبلیم که maxtor 320 هست رو بفروشم

قبل از این که low level format کنمش گفتم با hd tune امار health بگیرم ازش که این نتیجه رو داد

اما وقتی با hddisk و hdd regenarator میزارم scan بشه هیچ مشکلی پیدا نمیکنه نه بد سکتوری نه چیزی

حتی خود hd tune هم از تب scan عکس گرفتم :

خود هارد هم بدون مشکل کار میکرده برام

میخواستم بدونم اون 2 تا پیغام زرد رنگ چین و مشکلی ایجاد میکنن برای خریدار ؟

EXTREME
25-04-2014, 20:58
هارد موردنظر جامپرش برداشته شده ایا نیازی هست که من جنپر بهش بزنم واگر نیاز هس کدوم پینها باید جمپر بخوره ممنونSAMSUNG HD080HJ

اگه هارد ساتا است نیازی نیست اگه ide است در صورت گرفتن دو خروجی همزمان نیاز به تعویض جامپر دارید

ata.royalfalcon
25-04-2014, 22:49
دوستان من یک هارد 1 ترابایت خریدم
فردا میخوام هارد قبلیم که maxtor 320 هست رو بفروشم

قبل از این که low level format کنمش گفتم با hd tune امار health بگیرم ازش که این نتیجه رو داد

اما وقتی با hddisk و hdd regenarator میزارم scan بشه هیچ مشکلی پیدا نمیکنه نه بد سکتوری نه چیزی

حتی خود hd tune هم از تب scan عکس گرفتم :

خود هارد هم بدون مشکل کار میکرده برام

میخواستم بدونم اون 2 تا پیغام زرد رنگ چین و مشکلی ایجاد میکنن برای خریدار ؟

Reallocated Sector به معنی جایگزین شدن (remap) سکتورهای معیوب با سکتورهای سالم و ذخیره هست و به همین خاطر هست که در اینجور تستها که اکثر کاربران عادی انجام میدهند بدسکتوری پیدا نمیشود .
آخرین بار کی این مورد را چک کردید ؟ اگر خیلی وقت هست که این مورد وجود داشته و تا الان هم بیشتر نشده پس جای نگرانی نیست . ولی اگر نمیدونید پس یک مدت از هارد دیسک استفاده کنید یا اینکه به خریدار به اندازه کافی مهلت تست بدید . اگر مقدار آن بطور دائم بیشتر میشود که قابل اعتماد نخواهد بود . ارسال آن به کلینیکهای تخصصی برای تعمیر با توجه به کارکرد بالایی که داره (بیشتر از 23 هزار ساعت) و حجم نه چندان زیاد مقرون به صرفه نخواهد بود .

در مورد spin retry count به این معنی هست که از لحظه ارسال دستور برای Spin up شدن موتور به دلایلی به حداكثر rpm نرسيده و در نتیجه مجدداً سعي و تلاش كرده . اين میتونه مربوط به ضعیف ، نامرغوب بودن پاور و یا وجود مشکل در موتور و يا حتي pcb هارد دیسک باشد .

mamad_avril
27-04-2014, 11:02
سلام. خسته نباشید. من رو از تاپیک دیگه ای به اینجا معرفی کردن

این عکس هارد من هست. نظرتون رو میفرمایید ؟ هنگام کار با ویندوز لگ داره. میخام بدونم مشکل از هارد هست یا نه

EXTREME
27-04-2014, 11:06
سلام. خسته نباشید. من رو از تاپیک دیگه ای به اینجا معرفی کردن

این عکس هارد من هست. نظرتون رو میفرمایید ؟ هنگام کار با ویندوز لگ داره. میخام بدونم مشکل از هارد هست یا نه

هاردتون هم relocated sector داره هم بدسکتور و احتمالا delay sector نرم فزار hdd regenerator رو نصب کنید یک سی دی بوتیبل باهاش درست کنید و در مود scan and repair هارد رو اسکن کنید و بگید

برای ارور اولی معمولا نرم افزاری قابل حل نیست و باید ببرید برای تعمیر

majid_sd2009
03-05-2014, 15:38
سلام
یه هارد پاسپورتی 750 وسترن بلو دارم که بر اثر نوسان برق بردش سوخته و الان نمیشناسش سیستم و برد هارد هم به شدت داغ میکنه! قابل تعمیره؟ بردش پیدا میشه برا تعویض؟ گارانتی هم قبلو نمیکنه میگه بر اثر نوسان برقه.

EXTREME
03-05-2014, 16:07
سلام
یه هارد پاسپورتی 750 وسترن بلو دارم که بر اثر نوسان برق بردش سوخته و الان نمیشناسش سیستم و برد هارد هم به شدت داغ میکنه! قابل تعمیره؟ بردش پیدا میشه برا تعویض؟ گارانتی هم قبلو نمیکنه میگه بر اثر نوسان برقه.

گارانتی ببرید با هزینه براتون تعمیر میکنن

paket
06-05-2014, 21:10
سلام :
یه هارد 1 ترا خریدم تست گرفتم ازش میشه ببینید سالمه یا نه !؟
اینم عکس :

Sent from my iPhone5S using Tapatalk

amir3852
06-05-2014, 21:54
با سلام
دوست عزيز همه بلوكها و سكتورهات سبز پس يعني سالمه
بهترين برنامه تست اگر هاردت وسترن از خود سايت وسترن wdc.com برنامه مخصوص تست رو دانلود كن و اگر هاردت متفرقه هستش دو برنامه از همين سايت ميتوني بگيري
1- minitool
2- @active partition

موفق باشي

paket
06-05-2014, 21:56
hdtone هستش برنامه هاردم اسمش هیتاچیه .

ata.royalfalcon
07-05-2014, 06:50
سلام :
یه هارد 1 ترا خریدم تست گرفتم ازش میشه ببینید سالمه یا نه !؟
اینم عکس :

سلام .

كاركرد هارد ديسك مورد نظر بالا و در واقع مستهلك شده محسوب ميشود (بيش از 23 هزار ساعت) . به همين دليل اگر امكانش هست پس بفرستيد . دو مورد Warning كه ديده ميشود در تستهايي كه اكثر نرم افزارها انجام ميدهند (مثل Error Scan همين برنامه) قابل تشخيص نيست . تنها كاري كه ميتونيد انجام بديد كنترل عددي كه در ستون Data هست (در اينجا 14 براي reallocated sector count) به مدت چند رور كاركرد . اگر بيشتر نميشود جاي نگراني نيست در غير اينصورت بايد به فكر تعويض آن باشيد .

bahamestan
07-05-2014, 19:26
سلام.

این از تستِ HD Tune یک هارد:

دوستان لطفاً بفرمایید، این دو موردِ Calibration Retry Count و Current Pending Sector چی هستند؟ مشکل چه‌جوری برطرف می‌شه؟

EXTREME
07-05-2014, 22:54
سلام.

این از تستِ HD Tune یک هارد:

دوستان لطفاً بفرمایید، این دو موردِ Calibration Retry Count و Current Pending Sector چی هستند؟ مشکل چه‌جوری برطرف می‌شه؟

هاردتون ممکنه بدسکتور یا delay sector داشته باشه ببرید رو تست hdd regenerator و نتیجرو بگید

dark_boy99
07-05-2014, 23:04
درود دوستان من یه فلش مموری دارم که فرمتش از ntfs به raw تغییر کرده و به هیچ وجه و با هیچ نرم افزاری فرمت نمیشه.راهنماییی کنید لطفا

EXTREME
08-05-2014, 08:56
درود دوستان من یه فلش مموری دارم که فرمتش از ntfs به raw تغییر کرده و به هیچ وجه و با هیچ نرم افزاری فرمت نمیشه.راهنماییی کنید لطفا

با فرمت سطح پایین با hdd low level format و usb format هم درست نشد ؟

با نرم افزار paragon partion پارتیشن فلش رو پاک کنید و دوباره ایجاد کنید و فرمت سریع

dark_boy99
08-05-2014, 21:32
درود به شما استاد اکستریم عزیز
ن متاسفانه مشکلم حل نشد

masi410
09-05-2014, 06:18
سلام
من یه هارد اکسترنال وسترن دیجتیال مای پاسپورت به ظرفیت یک ترابایت دارم که ضربه خورده، بعد از ضربه خوردن وصل کردم نشناخت چند بار قطع و وصل کردم شناخت و تمام فایلها و فولدرها رو نشون داد حتی یه پی دی اف رو هم تونستم از روش بخونم، وقتی اومدم حجم یکی از فلدرها رو اندازه بگیره به نظرم اشتباه اعلام کرد و بعدش هم هنگ کرد، وقتی در آوردم و دوباره زدم دیگه نمیشناسدش هر چند صدا و لرزش کم احتمالا عادی مربوط به چرخیدن موتور محسوسه، وصل که میکنم اول که آیکون درایوش رو ویندوز توی مای کامپیوتر نمیاره، بعد از یه مدت طولانی که میاره مشخصاتش رو نمیشناسه و روش که کلیک میکنم نوار سبز آدرس بار ویندوز سون شروع میکنه به شناختن که هیچوقت هم تا انتها نمیره و به نزدیکی انتها که میرسه سرعتش کم میشه و بعد متوقف میشه ، روی دیسک منیجر نگاهش کردم یه بار نوشته بود Not Initialized دوباره که قطع و وصل کردم نوشته Basic - 931MB - Online ، اطلاعات روش هم برام مهمه، لطفا بگید چه باید بکنم؟

bahamestan
09-05-2014, 09:15
هاردتون ممکنه بدسکتور یا delay sector داشته باشه ببرید رو تست hdd regenerator و نتیجرو بگیدممنون از شما. این کار به اطلاعاتِ هارد آسیبي نمی زنه؟

ata.royalfalcon
09-05-2014, 09:46
سلام
من یه هارد اکسترنال وسترن دیجتیال مای پاسپورت به ظرفیت یک ترابایت دارم که ضربه خورده، بعد از ضربه خوردن وصل کردم نشناخت چند بار قطع و وصل کردم شناخت و تمام فایلها و فولدرها رو نشون داد حتی یه پی دی اف رو هم تونستم از روش بخونم، وقتی اومدم حجم یکی از فلدرها رو اندازه بگیره به نظرم اشتباه اعلام کرد و بعدش هم هنگ کرد، وقتی در آوردم و دوباره زدم دیگه نمیشناسدش هر چند صدا و لرزش کم احتمالا عادی مربوط به چرخیدن موتور محسوسه، وصل که میکنم اول که آیکون درایوش رو ویندوز توی مای کامپیوتر نمیاره، بعد از یه مدت طولانی که میاره مشخصاتش رو نمیشناسه و روش که کلیک میکنم نوار سبز آدرس بار ویندوز سون شروع میکنه به شناختن که هیچوقت هم تا انتها نمیره و به نزدیکی انتها که میرسه سرعتش کم میشه و بعد متوقف میشه ، روی دیسک منیجر نگاهش کردم یه بار نوشته بود Not Initialized دوباره که قطع و وصل کردم نوشته Basic - 931MB - Online ، اطلاعات روش هم برام مهمه، لطفا بگید چه باید بکنم؟

سلام .

هارد دیسکها اصولاً نسبت به ضربه حساس هستند پس باید در استفاده و نگهداری دقت کرد . با توجه به اینکه میفرمائید اطلاعات برای شما مهم هست توصیه میکنم دیگر آنرا به سیستم متصل نکنید که ممکن هست وضعیت آن بدتر شود . متاسفانه شما کاری نمیتونید انجام بدید و باید به مراکز تخصصی تعمیرات هارد دیسک ارسال کنید .

masi410
09-05-2014, 09:55
سلام
ممنون از راهنماییتون.
با توجه به اینکه یک مرتبه هارد و محتویاتش رو شناخته و الان هم یک بار در میان در دیسک منیجر ظرفیت رو میشناسه فکر کردم شاید بشه کاریش کرد، شاید داخلش جایی قطعی به وجود اومده باشه، گارانتی سازگار ارقام گفته عیب خود هارد رو با گارانتی برطرف میکنه و برای ریکاور کردن هم حداقل صد هزار تومان میگیره، خودم فکر میکنم چون یک مرتبه شناخته شاید عیب در حد قطع شدن جایی داخلش باشه و اگر قطعی برطرف بشه ریکاور هم نخاد، شاید بشه باز کرد و برطرف کرد، به نظرتون این کار رو نکنم و بدم به همون گارانتی؟ بخصوص که نمیدونم سازگار خدماتش در چه حدیه و آیا بدم سازگار بهتره یا یه مرکز حرفه ای بیرون؟

EXTREME
09-05-2014, 10:02
سلام
ممنون از راهنماییتون.
با توجه به اینکه یک مرتبه هارد و محتویاتش رو شناخته و الان هم یک بار در میان در دیسک منیجر ظرفیت رو میشناسه فکر کردم شاید بشه کاریش کرد، شاید داخلش جایی قطعی به وجود اومده باشه، گارانتی سازگار ارقام گفته عیب خود هارد رو با گارانتی برطرف میکنه و برای ریکاور کردن هم حداقل صد هزار تومان میگیره، خودم فکر میکنم چون یک مرتبه شناخته شاید عیب در حد قطع شدن جایی داخلش باشه و اگر قطعی برطرف بشه ریکاور هم نخاد، شاید بشه باز کرد و برطرف کرد، به نظرتون این کار رو نکنم و بدم به همون گارانتی؟ بخصوص که نمیدونم سازگار خدماتش در چه حدیه و آیا بدم سازگار بهتره یا یه مرکز حرفه ای بیرون؟

ببرید همون گارانتی گارانتی سازگار همچین هم بد نیست

masi410
09-05-2014, 10:06
سلام
ممنون، بدون بردن گارانتی هیچ کاریش نمیشه کرد؟ عیبش رو در چه حدی پیش بینی میکنید؟ نرم افزاری نیست که بتونه کمکی بکنه؟ کاری از دست خودم بر نمیاد؟ یه مورد دیگه هم که نگرانم کرد اینه که الان من چند بار وصل کردم به کامپیوتر و در آوردم ممکنه عیبش بیشتر شده باشه؟

ata.royalfalcon
09-05-2014, 10:10
ممنون از شما. این کار به اطلاعاتِ هارد آسیبي نمی زنه؟

بطور کلی این برنامه به اطلاعات آسیبی وارد نمیکند .

behbod1
10-05-2014, 11:57
سلام .

كاركرد هارد ديسك مورد نظر بالا و در واقع مستهلك شده محسوب ميشود (بيش از 23 هزار ساعت) . به همين دليل اگر امكانش هست پس بفرستيد . دو مورد Warning كه ديده ميشود در تستهايي كه اكثر نرم افزارها انجام ميدهند (مثل Error Scan همين برنامه) قابل تشخيص نيست . تنها كاري كه ميتونيد انجام بديد كنترل عددي كه در ستون Data هست (در اينجا 14 براي reallocated sector count) به مدت چند رور كاركرد . اگر بيشتر نميشود جاي نگراني نيست در غير اينصورت بايد به فكر تعويض آن باشيد .

درود
ببخشید فضولی میکنم ، از کجا متوجه شدید هارد بیش از 23000 ساعت کارکرده؟

ata.royalfalcon
10-05-2014, 15:38
درود
ببخشید فضولی میکنم ، از کجا متوجه شدید هارد بیش از 23000 ساعت کارکرده؟

سلام .

در ستون Data و در رديف Power On Hours Count نوشته كه 23710 ساعت كاركرد داشته .

behbod1
10-05-2014, 21:40
ارور reallocated sector count چه معنی میده؟ اگر data 18 باشه یعنی چی؟
ارور ultra dma crc error count چطور؟ اینم data روی 10

mr6768
10-05-2014, 21:40
سلام ،
دوستان یه سوال ،
استفاده از تورنت به هارد ضربه میزنه ؟
یه هارد سوزوندم این دفعه این یکی هم به یه سال نکشیده داره میسورزه ؟
نمیدونم چرا احساس می کنم به خاطر تورنته .
این وضعیت هارد منه بیچاره :

اگه نظری دارین خواهشا کمکم کنید :n12:

EXTREME
10-05-2014, 22:03
تورنت به هارد آسیب بزنه ؟ نه من خودم تورنت دارم و سال های سال دارم استفاده میکنم بیشتر خرابی های هارد میتونه از ویروس دمای بالا ضربه و تکان حین کار کردن باشه

ata.royalfalcon
10-05-2014, 22:22
ارور reallocated sector count چه معنی میده؟ اگر data 18 باشه یعنی چی؟
ارور ultra dma crc error count چطور؟ اینم data روی 10

در مورد ایندو ارور پیشنهاد میکنم پستهای 24 و 28 این تاپیک (لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) را مطالعه کنید.

behbod1
10-05-2014, 22:42
با تشکر از جناب ata
در مورد این تایم کارکرد هارد که فرمودین فکر نکنم عددش زیاد مورد اعتماد باشه چون من الان نیم ساعته که hd tune رو باز گذاشتم این عدد بالای 30 شماره رفته بالا چون بر اساس ساعت هم هست پس یعنی مشکل محاسباتی داره

mr6768
11-05-2014, 01:12
تورنت به هارد آسیب بزنه ؟ نه من خودم تورنت دارم و سال های سال دارم استفاده میکنم بیشتر خرابی های هارد میتونه از ویروس دمای بالا ضربه و تکان حین کار کردن باشه

خدمت شما

behbod1
11-05-2014, 06:58
داداش اوضاع هارت خیلی خرابه سکتورای خرابت 39 من یه هارد مکستور 80 گیگ دارم 10 ساله هر روز داره کار میکنه الان 18 تا سکتورشو میزنه معیوب
مثل اینکه کلا این وسترن دیجیتالا اینجورین منم 1 ماه پیش 1 دونه گرفتم نو بود از بسته بازش کردم بستم رو سیستم پارتیشن زدم ویندوز نصب نشد بردم تست گفتن هارد هم بدسکتور داره هم دیلی خلاصه هارد نو که استفاده هم نشده بود رفت گارانتی که هنوزم نیومده منتظرم ببینم چی میشه
باید بزنیم تو کار یه مارک معتبر تر عجب هاردایی بودن این مکستورا کاش هنوزم بود ازشون.:n28:

EXTREME
11-05-2014, 07:46
خدمت شما

هم بدسکتور داری هم relocated بدسکتورها رو که میشه با hdd regene تعمیر کرد معمولا ولی اون relocated ها نرم افزاری قابل حل نیست باید هارد رو به یک مرکز معتبر نشون بدید درصورتی که تعدادش در حال زیاد شدن باشه

mr6768
11-05-2014, 12:26
یه بار با HDD Regenator کامل فرمت و ریپیر کردم ولی الان اینه.
فکر کنم زیادم میشه روز به روز .
عجب بدبختی داریم ما.
بردم پیش یکی تعمیرش کنه میگفت برند آمریکاییه تحریمیم قطعاتش نیست.
حالا این که داره میترکه.
اگه بخوام یه هارد خوب بگیرم چه مارکی الان خوبه ؟
WD که واقعا ازش زده شدم

EXTREME
11-05-2014, 12:40
یه بار با HDD Regenator کامل فرمت و ریپیر کردم ولی الان اینه.
فکر کنم زیادم میشه روز به روز .
عجب بدبختی داریم ما.
بردم پیش یکی تعمیرش کنه میگفت برند آمریکاییه تحریمیم قطعاتش نیست.
حالا این که داره میترکه.
اگه بخوام یه هارد خوب بگیرم چه مارکی الان خوبه ؟
WD که واقعا ازش زده شدم

مدل segate barcuda 7200.14

bahamestan
11-05-2014, 20:23
هاردتون ممکنه بدسکتور یا delay sector داشته باشه ببرید رو تست hdd regenerator و نتیجرو بگید

بطور کلی این برنامه به اطلاعات آسیبی وارد نمیکند .

تستِ hdd regenerator در حالتِscan and repair انجام شد. وضعیتِ هارد الآن به این صورت است:

موردِ Calibration Retry Count هم‌چنان هست.

EXTREME
12-05-2014, 11:08
تستِ hdd regenerator در حالتِscan and repair انجام شد. وضعیتِ هارد الآن به این صورت است:

موردِ Calibration Retry Count هم‌چنان هست.

بدسکتورها تعمیر شده
هاردتون صدا زیاد نمیده ؟

bahamestan
12-05-2014, 14:38
بدسکتورها تعمیر شده
هاردتون صدا زیاد نمیده ؟

نه قربان.
این یک هارد، ۲.۵ اینچی و پرتابل است با برندِ Transcend. البته هاردِ ۲.۵ اینچی، گویا Samsung است.

EXTREME
12-05-2014, 15:56
نه قربان.
این یک هارد، ۲.۵ اینچی و پرتابل است با برندِ Transcend. البته هاردِ ۲.۵ اینچی، گویا Samsung است.

این ارور تاجایی که میدونم مربوط به هد باید باشه

AmirAra2
13-05-2014, 19:46
سلام،

دوستان کسی میتونه بگه مشکل این هارد چیه؟
2 تا هارد دارم، یه 250 عتیقه، یه 1 ترا جدید تر ... هردو wd
می خواستم روی هارد 1 ترا ویندوز 8 نصب کنم. از فایلهای پارتیشن 0 اون هارد بک آپ گرفتم و اون پارتیشن رو فرمت کردم از طریق ویندوز(quick format) بعد اقدام به نصب ویندوز کردم و ویندوز تا مرجله اول که فایلهای نصب رو کپی می کنه رو هارد پیش رفت ولی زمانی که ریست میشه تا بقیه عملیت نصب رو انجام بده از روی هارد دیدم زمان زیادی صفحه ثابت مونده و چراغ هارد هم کلاً روشن مونده بود.
سیستم رو ریست کردم و یه ویندوز دیگه با همون هارد قدیمی 250 بوت کردم. می خواستم برم توی پارتیشن 0 هارد 1 ترا که سیستم رفت تو فکر و باز نکرد و دوباره چراغ هارد روشن موند و بعد از چند دقیقه کلاً درایوهای هارد 1 ترا غیب شد!!!!
ریست کردم رفتم تو بایوس دیدم دیگه اون هارد یه ترا جزو گزینه های بوت نیست. ولی وقتی ویندوز بالا میاد میشناسه هارد رو ولی نمیشه استفاده کرد. یعنی همونطور که گفتم میخواستم درایو رو باز کنم هارد بعد از چند دقیقه غیب میشد.

یه بار دیگه ریست کردم ولی اینبار به صورت خیلی کند تونستم پارتیشن 0 هارد 1 ترا رو فورمت کنم (ایندفعه فرمت سریع نکردم) با یه سری نرم افزار هم وضعیتش رو نگاه کردم ظاهراً اوکی هست و مشکلی نداره ... ممنون میشم شما راهنمایی کنید.
الان هم دارم با نرم افزار hdd regenerator اسکن می کنم. هر چند دقیقه وسط اسکن یه پیام میده که فوراً بک آپ بگیر ... (Backup Immidiatly ... attr 7... seek error rate parameter goes down....) عکسش رو پایین میذارم ممنون میشم راجع به اونم راهنمایی کنید.

همچنین در مورد اون هارد 250 که ارور هم داده توی تب health ممنون میشم اگر توصیه ای دارید بگید. خودم میخوام اگه این هارد 1 ترا درست باشه و مشکلی نداشته باشه کل فایلها رو بک آپ بگیرم و یه بار low level format کنم و کلاً اون هارد رو تبدیل کنم یه یه پارتیشن...

AmirAra2
13-05-2014, 21:06
اه ...
پای سیستم نبودم اسلیپ شد عملیات اسکن متوقف شد...
ولی تا همینجا هم که پیش رفته بود چند تا D هست که نشون دهنده Delay هست. زده 87 تا از اینا پیش اومده...
کسی میدونه این یعنی چی؟ نشونه چی هست؟ مشکل از کجاست؟
درست میشه یا نه؟
الان بعد از این که عملیات متوقف شد یه صدای یه سره میداد هارد... یه صدایی تو مایه های صدای لوله آب وقتی که شیر آب یه جایی بازه... سرعت هم به شدت اومده پایین. یعنی مثلاً الان رو درایو L کلیک می کنم یه 20 ثانیه ای طول میکشه تا فایلهای اون درایو رو نشون بده... :(

AmirAra2
13-05-2014, 21:10
الان دوباره هارد غیب شد :37::37::37:

EXTREME
13-05-2014, 21:43
اون هارد یک تراتون سکتور delay داره سکتورهایی است که مدت زمان دسترسی به آنها نسبت به سکتورهای دیگر بیشتر است و همراه با تاخیر است که این میتواند اصلی ترین مشکل کمبود سرعت باشد با یک پاور قوی تر سیستم رو بررسی کنید و بایوس مین آپدیت باشه درست نشد هارد 1 ترا رو به نظر من ببرید گارانتی نشون بدید

bahamestan
13-05-2014, 21:51
این ارور تاجایی که میدونم مربوط به هد باید باشه

ممنون. اما بفرمایید آیا مشکل‌ساز هست؟ و در این صورت، چه‌طور مشکل رو برطرف کنیم؟

AmirAra2
13-05-2014, 21:55
آقا ممنونم که پاسخ دادید. از وقتی پست دادم اینجا هر یه ربع میام رفرش می کنم به امید یه پاسخ :D

این اشکال سکتور delay راه حل داره؟ یعنی میشه بدون این که اطلاعاتم رو از دست بدم درست بشه؟ معمولاً به خاطر چی پیش میاد این ایراد؟
تا جایی که فکرم قد میده وقتی خریدم گارانتی نداشت. از بازار رضا خریدم. میشه بگید کجا باید ببرمش برای تست و یا تعمیر احتمالی؟ ممنون میشم اگه کلاً در این زمینه راهنمایی کنید.

والا پاور نو هست... یعنی یه هفته نیست که خریدم. پاور 600 گرین ... سری HP
سیستم هم مصرفش فعلاً کم هست نسبت به این پاور چون کارت گرافیک ندارم و از گرافیک آنبرد فعلاً استفاده می کنم. کلاً سیستم رو 2 روزه اسمبل کردم.

پس من الان برم بایوس رو فلش کنم و فریم ور جدید روش بریزم و تست کنم؟

اون صدا برای چیه؟ این پاور یه ترا قبلاً روی سیستم قدیمی بوده که یکی از دوستان گفت پاورش ضعیف شده بوده... امکان داره که پاور ضعیف سیستم قبلی اسیب زده باشه به هارد و الان اشکال نمود پیدا کرده باشه؟ به چه قسمتیش آسیب میخوره و خرجش چقدره حدودا ًتا درست بشه؟

EXTREME
13-05-2014, 22:10
ممنون. اما بفرمایید آیا مشکل‌ساز هست؟ و در این صورت، چه‌طور مشکل رو برطرف کنیم؟

اگه تعدادش زیاد بشه سرعت هارد به شدت میاد پایین برای حل مشکل گفتم که چه کارهایی بکنید

این ارور معمولا به روش نرم افزاری قابل حل نیست

AmirAra2
13-05-2014, 22:36
آقا ممنون میشم من رو هم راهنمایی کنید دوباره ;) :n16:

ahmadkhan10
15-05-2014, 14:00
سلام دوستان من یه هارد maxtor stm380215a 80 GB pata دارم مشکل اینه که با این هارد سیستم بالا نمیاد دلیل ایجاد مشکل هم صاعقه بود
داشتم با سیستم کار میکردم که رعد و برق محکم زد و سیستم خاموش شد دیگه روشن نشد چک کردم دیدم پاور کار نمیکنه یه پاور نو جایگزین کردم الان سیستم بدون هارد روشن میشه ولی وقتی برق هارد رو وصل میکنم بعد پاور میکنم یه صدای چک میاد و فن یه تکون کوچک میخوره ولی دیگه سیستم روشن نمیشه
برق رو عوض کردم نشد-پاور هم عوض شد
دوستان این هارد ارزش نداره ظاهرا ولی اطلاعاتش خیلی مهمه حالا به نظرتون چیکار کنم؟

EXTREME
15-05-2014, 14:16
سلام دوستان من یه هارد maxtor stm380215a 80 GB pata دارم مشکل اینه که با این هارد سیستم بالا نمیاد دلیل ایجاد مشکل هم صاعقه بود
داشتم با سیستم کار میکردم که رعد و برق محکم زد و سیستم خاموش شد دیگه روشن نشد چک کردم دیدم پاور کار نمیکنه یه پاور نو جایگزین کردم الان سیستم بدون هارد روشن میشه ولی وقتی برق هارد رو وصل میکنم بعد پاور میکنم یه صدای چک میاد و فن یه تکون کوچک میخوره ولی دیگه سیستم روشن نمیشه
برق رو عوض کردم نشد-پاور هم عوض شد
دوستان این هارد ارزش نداره ظاهرا ولی اطلاعاتش خیلی مهمه حالا به نظرتون چیکار کنم؟

فکر کنم یک اتصالی در برد هارد ایجاد شده که همین مورد باعث روشن نشدن سیستم میشه ببرید بیرون هارد رو ببینید میتونند برد رو تعمیر کنن بعد اگه شد اظلاعات ریکاوری شه

AmirAra2
15-05-2014, 15:19
نمیدونم چرا این جناب ناظر (EXTREME ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) ما رو ندیده میگیرن... :thumbsdow والا ما 25 تا سایت و فروم با بیش از 150 هزار کاربر فعال زیر دستمون بود، طرف یه جا بهمون سلام میکرد یا ما رو خطاب قرار میداد رومون نمیشد جواب رو ندیم... چه برسه به یکی که یه مشکلی یا سوال حادی براش پیش اومده باشه و یا خواهشی داشته باشه... اما اینجا... :17:بگذریم...:41:

سایر دوستان محترم، کسی هست اطلاعات و تجربه داشته باشه و من رو با توجه به توضیحاتی که آخر صفحه قبل دادم، بیشتر راهنمایی کنه؟

mk367
17-05-2014, 12:35
سلام من یه هارد یه ترابایت سیگیت نو سری st10000dm003دارم . چند روز قبل یه سری از اطلاعات روش که توی یه فولدر خاص بود ناپدید شده من هم هرچقدر با نرم افزارهای مخصوص به ریگاوری کردم می خوام انو ریکاوری کنم اسری از اون فولدرها و فایلهای توش نیست؟
بیند من توی فولدری به نام downloadsچند تا فولدر داشتم که یکی برای ویدیو بود یکی برای موسیقی و .. که وقتی چند روز قبل بهش سر زدم اون فولدر downloadsسرجاش بود ولی همه محتویات توش ناپدید شد یعنی من دلیلتش نکردم ولی نیست! هر چه قدر هم با نرم افزار مختلف می خوام ریکاوری کنم اثری از اون فایلها و فولدر ها نیست ؟! چیزهایی دیگه ای که خودم با دست خودم پاک کردم رو پیدا می کنند ولی تو اون فولدر هیچی پیدا نمی کنند!
می خواستم ببینم مشکل از چیه ؟؟اگه از هارده برای گارانتی ببرم درستش می کنند?

EXTREME
17-05-2014, 13:41
سلام من یه هارد یه ترابایت سیگیت نو سری st10000dm003دارم . چند روز قبل یه سری از اطلاعات روش که توی یه فولدر خاص بود ناپدید شده من هم هرچقدر با نرم افزارهای مخصوص به ریگاوری کردم می خوام انو ریکاوری کنم اسری از اون فولدرها و فایلهای توش نیست؟
بیند من توی فولدری به نام downloadsچند تا فولدر داشتم که یکی برای ویدیو بود یکی برای موسیقی و .. که وقتی چند روز قبل بهش سر زدم اون فولدر downloadsسرجاش بود ولی همه محتویات توش ناپدید شد یعنی من دلیلتش نکردم ولی نیست! هر چه قدر هم با نرم افزار مختلف می خوام ریکاوری کنم اثری از اون فایلها و فولدر ها نیست ؟! چیزهایی دیگه ای که خودم با دست خودم پاک کردم رو پیدا می کنند ولی تو اون فولدر هیچی پیدا نمی کنند!
می خواستم ببینم مشکل از چیه ؟؟اگه از هارده برای گارانتی ببرم درستش می کنند?

سلام هارد سالم است مشکل شما یا میتونه از ویندوز باشه یا میتونه از ویروس باشه یک دور show hidden رو از ویندوز فعال کنید درست نشد با یک نرم افزار خوب مثل power data recovery ریکاوری کنید توجه داشته باشید که در اون قسمت دوباره اطلاعات بریزید احتمال ریکاوری کم میشود

Rash mAKHFI
17-05-2014, 23:02
سلام دوستان
من یه هارد اکسترنال 1ترابایت دارم
تقریبا هم پره
داده بودمش دست دوستم الان که پسش آورده این ارور رو میده
نمیدونم مشکلش چیه،نمیخوام فرمتشم بکنم
به نظرتون مشکل از چیه؟

EXTREME
18-05-2014, 05:54
سلام دوستان
من یه هارد اکسترنال 1ترابایت دارم
تقریبا هم پره
داده بودمش دست دوستم الان که پسش آورده این ارور رو میده
نمیدونم مشکلش چیه،نمیخوام فرمتشم بکنم
به نظرتون مشکل از چیه؟

فایل سیستم هارد به حالت raw رفته یا اینکه ویروسی شده یک پارتیشن داره هارد یا چند تا داره ؟

Rash mAKHFI
18-05-2014, 12:39
فایل سیستم هارد به حالت raw رفته یا اینکه ویروسی شده یک پارتیشن داره هارد یا چند تا داره ؟

یه پارتیشن داره
الان باید چیکارش کنم؟

mk367
18-05-2014, 13:20
سلام هارد سالم است مشکل شما یا میتونه از ویندوز باشه یا میتونه از ویروس باشه یک دور show hidden رو از ویندوز فعال کنید درست نشد با یک نرم افزار خوب مثل power data recovery ریکاوری کنید توجه داشته باشید که در اون قسمت دوباره اطلاعات بریزید احتمال ریکاوری کم میشود

سلام دوست عزیز من هر دو راه رو عمل کردم ولی جواب نداد دیگه چیکار می تونم بکنم/ اون فایل تو درایوی بود که من توش ویندوز اکس پی نصب کرده بودم ولی من اکثر اوغات از ویندوز8.1 استفاده می کنم.احتمال داره به همین خاطر تداخل ایجاد شده باشه؟
با هر کدوم از نرم افزار های ریکاور می کنم اون فولدر همه پوشه های توش نیست و خالیه .