PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

EXTREME
12-10-2013, 09:17
درود خدمت بچه ها بخصوص مهران و عطای گرامی
من یه هارد سیگیت اکسترنال پرتابل دارم که تصویر زیر وضعیتش رو نشون میده ، میخوام بببینم این هارد با این وضعیت قابل اعتماد هست ؟ اصلا خودمم نمیدونم چرا اینجوری شده ، نه ضربه ای و نه شوک الکتریکی !

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یک عکس از تب health نرم افزار hd tune هم بزارید اون دقیق تر اس ببینیم وضعیت هارد چطوریه

SIMON137
12-10-2013, 09:21
هارد بدسکتور delay sector relocated sector همه چی داره با hdd regenerator که فقط بدسکتور ها تعمیر میشه برای اون دو مورد دیگر روش نرم افزاری تا جایی که میدونم برای برطرف کردنش نیست باید ببرید برای تعمیر

هارد رو تست کردین که فرمت سطح پایین میشه یا نه ؟

نه هنوز تست نکردم

تا میام باهاش کار کنم هارد خاموش میشه انگار دیگه نمیشناستش !

برای تعمیر ببرمش اینجا :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مطمئنه و خوبه ؟ یا جای دیگه ای مدنظر هست ؟

GHAGHALEELEE
12-10-2013, 16:38
یک عکس از تب health نرم افزار hd tune هم بزارید اون دقیق تر اس ببینیم وضعیت هارد چطوریه

بفرما مهران جان
میخوام بببینم این هارد با این وضعیت قابل اعتماد هست ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
12-10-2013, 18:57
نه هنوز تست نکردم

تا میام باهاش کار کنم هارد خاموش میشه انگار دیگه نمیشناستش !

برای تعمیر ببرمش اینجا :

مطمئنه و خوبه ؟ یا جای دیگه ای مدنظر هست ؟

والا من جای خوبی نمیشناسم که بتونم بهتون معرفی کنم

EXTREME
12-10-2013, 18:58
بفرما مهران جان
میخوام بببینم این هارد با این وضعیت قابل اعتماد هست ؟

من اسمم مهرداد است

ببینید تعداد relocated sector زیاد میشه یا نه اگه زیاد میشه باید ببرید برای تعمیر معمولا relocated sector به صورت نرم افزاری قابل تعمیر نیست

soroosh_cz
12-10-2013, 20:57
کابل ها و اتصالات هارد و پاور سیستم رو بررسی کنید
هارد رو مجددا پارتیشن بندی کنید و بایوس مین و فریم ویر هارد رو آپدیت کنید ببینید درست میشه یا نه
قبل از انجام همه این کارها از اطلاعات هارد بکاپ تهیه کنید

با تشکر، کل درایوها رو Delete کردم و بدون گزینه ی Quick Format کل هارد رو NTFS فرمت کردم، کاملا سبز شد ارور اسکن.

والا مشکل از ساتا کنترلر مادربرده فکر کنم، ولی خوب من سیستم رو فروختم و فقط هارداش مونده.
تشکر بابت راهنمایی مهرداد جان.

Sent from my Xperia Mini using Tapatalk 4

GHAGHALEELEE
12-10-2013, 22:43
من اسمم مهرداد است

ببینید تعداد relocated sector زیاد میشه یا نه اگه زیاد میشه باید ببرید برای تعمیر معمولا relocated sector به صورت نرم افزاری قابل تعمیر نیست

ببخشید منظورم مهرداد بود نمدونم چرا مهران نوشتم!
اگر تعداد ثابت بمونه قابل اعتماد هست؟چند وقت بعد دوباره چکش کنم؟
مرسی

EXTREME
13-10-2013, 09:56
ببخشید منظورم مهرداد بود نمدونم چرا مهران نوشتم!
اگر تعداد ثابت بمونه قابل اعتماد هست؟چند وقت بعد دوباره چکش کنم؟
مرسی

اگه ثابت باشه مشکلی نیست ولی اگه زیاد بشه باید اقدام کنید

سنغال
13-10-2013, 19:29
والا موتورشو نمی دونم فقط می دونم نه لامپش روشن می شه نه کامپیوتر و هیچ دستگاه دیگه نمی شناسدش

EXTREME
13-10-2013, 19:52
والا موتورشو نمی دونم فقط می دونم نه لامپش روشن می شه نه کامپیوتر و هیچ دستگاه دیگه نمی شناسدش

دست بزنید به هارد میتونید بفهمید موتور هارد کار میکنه یک لرزش خفیف باید داشته باشه

سنغال
13-10-2013, 20:44
مرسی به خاطر پاسخ سریع تون، هارد من پاسپورتیه و کلا همیشه روشنم که می شد صدا نمی داد ولی یه کوچولو می لرزید، حالا دست زدم بهش انگار یه لرزش خفیف داره هنوز
مشکلش چیه به نظرتون؟

EXTREME
13-10-2013, 21:24
مرسی به خاطر پاسخ سریع تون، هارد من پاسپورتیه و کلا همیشه روشنم که می شد صدا نمی داد ولی یه کوچولو می لرزید، حالا دست زدم بهش انگار یه لرزش خفیف داره هنوز
مشکلش چیه به نظرتون؟

اگه موتور هارد کار میکنه و تو disk managmet هم اثری از هارد نیست و روی سیستم دیگه هم تست شده مشکل یا از کابل است یا فریم ویر هارد یا برد هارد یا سوکت دیتا هارد

سنغال
14-10-2013, 00:47
مرسیییییییییییییییییییییی ییییییییییییییی بابا متخصص هارد
خدا کنه که همینا باشه کابلش سالمه من فک کنم مشکل از همون سوکت یو اس بی هارد باشه چون همونش قطعی داشت
به نظر شما می شه جلوی خودم درستش کنه برام؟وقت زیاد نمی گیره؟

EXTREME
14-10-2013, 12:48
مرسیییییییییییییییییییییی ییییییییییییییی بابا متخصص هارد
خدا کنه که همینا باشه کابلش سالمه من فک کنم مشکل از همون سوکت یو اس بی هارد باشه چون همونش قطعی داشت
به نظر شما می شه جلوی خودم درستش کنه برام؟وقت زیاد نمی گیره؟

نمیدونم ببینید قبول میکنه یا نه

badboys_87
14-10-2013, 17:57
سلام .هارد داخلی من مدل سیگیت 500 گیگ با چرخش 7200 دور در دقیقه یه مدته که احساس میکنم راندمانش پایین اومده و صدا خر خر میکنه قبلا" اینطوری نبود. با نرم افزار hd tune pro چک میکنم میگه سالمه و هیچمشکلی رو نشون نمیده .فکر میکنم بد سکتور باشه باید با چی چک کنم تا از سلامتش مطمئن بشم؟؟؟؟

سوال دوم -وسط کار یکدفعه برق میره به سلامت هارد یا اطلاعات درون هارد آسیب میرسه؟؟؟

EXTREME
14-10-2013, 18:19
سلام .هارد داخلی من مدل سیگیت 500 گیگ با چرخش 7200 دور در دقیقه یه مدته که احساس میکنم راندمانش پایین اومده و صدا خر خر میکنه قبلا" اینطوری نبود. با نرم افزار hd tune pro چک میکنم میگه سالمه و هیچمشکلی رو نشون نمیده .فکر میکنم بد سکتور باشه باید با چی چک کنم تا از سلامتش مطمئن بشم؟؟؟؟

سوال دوم -وسط کار یکدفعه برق میره به سلامت هارد یا اطلاعات درون هارد آسیب میرسه؟؟؟

تو تب health نرم افزار hd tune هیج اروری نیست ؟

TranCe McCoy
15-10-2013, 19:18
سلام
1 هارد وسترن دیجیتال my Passport دارمو به 4 قسمت پارتیشن بندیش کردم
حالا یدونه از پارتاش کار نمی کنه و مینویسه Bit Locker Off .
اگر فرمتش کنم درست میشه ولی اطلاعات توش رو نیاز درم
کار دیگری میشه برای درست شدنش انجام داد؟؟

EXTREME
15-10-2013, 22:49
سلام
1 هارد وسترن دیجیتال my Passport دارمو به 4 قسمت پارتیشن بندیش کردم
حالا یدونه از پارتاش کار نمی کنه و مینویسه Bit Locker Off .
اگر فرمتش کنم درست میشه ولی اطلاعات توش رو نیاز درم
کار دیگری میشه برای درست شدنش انجام داد؟؟

میتونید یک عکس از disk managment سیستم بزارین

hamidreza2010
16-10-2013, 02:22
سلام

یه هارد اکسترنال هست ، مال دوستمه ، ازش گرفتم توش فیلم بریزم ، بعد از پایان کارم گفتم یه تست با hdd tone بگیرم ، دیدم اینجوری:
مشکلش چیه و چجوری میشه درستش کرد؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون

TranCe McCoy
16-10-2013, 09:55
میتونید یک عکس از disk managment سیستم بزارین
درایو (:O)

EXTREME
16-10-2013, 10:47
درایو (:O)

اون درایو فایل سیستمش raw شده شما میتونید با نرم افزارهایی مثل eases data recovery در مود complete recovery کل پارتیشن مورد نظر رو ریکاوری میکنید میریزید روی یک پارتیشن دیگه و سپس پارتیشن رو دیلیت میکنید دوباره ایجاد میکنید و فرمت سریع میکنید تا درست بشه

hamidreza2010
16-10-2013, 13:00
سلام

یه هارد اکسترنال هست ، مال دوستمه ، ازش گرفتم توش فیلم بریزم ، بعد از پایان کارم گفتم یه تست با hdd tone بگیرم ، دیدم اینجوری:
مشکلش چیه و چجوری میشه درستش کرد؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون

مشکلی داره دوستان؟؟؟؟؟

smock-74
16-10-2013, 22:20
سلام من چند روز پيش تصميم گرفتم درايو هاي ويندوز سون لپتابم رو به غير از درايوي كه ويندوز سرش نصبه بقيه رو قفل كنم از طريق كنترل پنل هم قفلش كردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اما حالا لپتابم وقتي مي خواد روشن بشه يه صفحه آبي نشون ميده و سريع هم غيب ميشه و ويندوزم هم باز نميشه كه باهاش بتونم كار كنم منم repair computer رو زدم ميگه recovery code رو مي خواد؟
بعد از قفل هر درايو يه recovery key ميده كه اگه رمز عبورت يادت رفت با اين درستش كني [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مشكل اينجاست من recovery رو دارم رمزم هم فراموش نكردم اما اصلا ويندوز بالا نمي ياد و همينطور خودش ري استارت ميشه بايد چيكار كنم؟ نفهميدم مشكل اصليش چيه.
خواهش مي كنم يه نفر توضيح بده

EXTREME
16-10-2013, 22:26
مشکلی داره دوستان؟؟؟؟؟

اگر تعداد ارور زیاد نشه مشکلی نیست

Reza_tak84
17-10-2013, 14:55
با سلام من هارد سیتمم رو به ساتا 2 وصل کردم(هاردم سیگیت st31000524as) به نظرتون به هارد فشار میاد یا نه؟یه موقع عمر هاردم کم نشه؟سرعت سیستم کم نمیشه؟

ata.royalfalcon
17-10-2013, 15:55
با سلام من هارد سیتمم رو به ساتا 2 وصل کردم(هاردم سیگیت st31000524as) به نظرتون به هارد فشار میاد یا نه؟یه موقع عمر هاردم کم نشه؟سرعت سیستم کم نمیشه؟

سلام .
هیچ مشکلی نیست . اساساً هارد دیسکها به خاطر محدودیت ذاتی که دارند همان SATAII هم کفایت میکند .

ساحل 1
17-10-2013, 20:01
سلام.ما یک هارد اکسترنال یک ترا سیگیت داریم.هارد رو که مدتی پیش زدم به کامپیوتر مینوشت باید فرمت بشه و raw شده بود و تو کامپیوتر باز نمیشد اما خوشبختانه یکسری از فیلم ها و عکسها رو می تونستم در ps3 ببینم تا اینکه یکدفعه بعد از چند روز هاردم حتی درps3 هم نشون داده نمیشه.و حتی در disk managment هم دیگه اصلا وجود نداره.ولی چراغ هارد روشن میشه.خیلی ناراحتم.باید چیکار کنم؟کلی بازی ps3 و اطلاعات توش بود مشکلش چی میتونه باشه؟

اگه روی یک سیستم دیگه هم همینطوری باشه میتونه از کابل یا فریم ویر یا برد هارد باشه

ببینید با نرم افزار find and mount میتونید هارد رو ببینید ؟ اگه دیدید به من بگین تا روش کارشو بهتون بگم

سلام.من این نرم افزار find and mount رو از سایتش دانلود کردم.ولی داخلش که میرم فقط هارد داخلی کامپیوترم رو نشون میده و اثری از هارد اکسترنال نیست.البته نرم افزارش لایسنس میخواد که من ندارم و یسری گزینه هاش غیرفعاله.چیکار باید بکنم؟
توی hd tune هم هارد اکسترنالم رو نشون نمیده.

starpars
17-10-2013, 20:40
کسی میدونه ارور end to end error detection مربوط به چیه؟
توی نرم افزار HD tune pro واسه هاردم این ارور رو میده ولی هارد مشکل خاصی نداره
سیگیت 1 ترا baracouda

EXTREME
17-10-2013, 20:44
سلام.من این نرم افزار find and mount رو از سایتش دانلود کردم.ولی داخلش که میرم فقط هارد داخلی کامپیوترم رو نشون میده و اثری از هارد اکسترنال نیست.البته نرم افزارش لایسنس میخواد که من ندارم و یسری گزینه هاش غیرفعاله.چیکار باید بکنم؟
توی hd tune هم هارد اکسترنالم رو نشون نمیده.

این نرم افزار درصورتی کار میکنه که دیوایس مورد نظر دیتکت شده باشه اگر هارد شما در disk managment هم نیست باید اول از همه چک کنید موتور هارد کار میکنه یا نه اگه کار میکنه میتونه از کابل هارد یا برد یا فریم ویر هارد باشه

هارد حتما روی یک سیستم دیگه تست بشه

EXTREME
17-10-2013, 20:45
کسی میدونه ارور end to end error detection مربوط به چیه؟
توی نرم افزار HD tune pro واسه هاردم این ارور رو میده ولی هارد مشکل خاصی نداره
سیگیت 1 ترا baracouda

warning است یا fail شده ؟

ساحل 1
17-10-2013, 23:23
این نرم افزار درصورتی کار میکنه که دیوایس مورد نظر دیتکت شده باشه اگر هارد شما در disk managment هم نیست باید اول از همه چک کنید موتور هارد کار میکنه یا نه اگه کار میکنه میتونه از کابل هارد یا برد یا فریم ویر هارد باشه

هارد حتما روی یک سیستم دیگه تست بشه

نه در دیوایس منیجر که نیست بله موتورش حرکت داره از کابل هم نیست چون کابلش رو به یک هارد دیگه میزنم کار میکنه روی یک سیستم دیگه هم نمیاد چیکار باید بکنم
هاردم هم seagate free agent goflex 1 tb هست.امیدی به برگشت اطلاعات هست؟

hamedm
18-10-2013, 02:33
با سلام
اطلاعات در مورد تنظیمات AAM در برنامه ی HD Tune Pro میخواستم.

با تشکر

starpars
18-10-2013, 11:27
warning است یا fail شده ؟

قسمت status نوشته failed :n28:

این عکسشه

ata.royalfalcon
18-10-2013, 11:43
با سلام
اطلاعات در مورد تنظیمات AAM در برنامه ی HD Tune Pro میخواستم.

با تشکر

سلام .

همانطوریکه در manual برنامه HD Tune گفته شده (لینک دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - صفحه 35) از این قسمت برای کاهش seek noise یا افزایش سرعت در seek استفاده میشه . قبل از هر چیزی باید مطمئن بشید که هارد مورد نظر از AAM ساپورت میکنه . در صورتیکه هارد از AAM ساپورت کنه در قسمت info این برنامه گزینه Automatic Acoustic Management تیک میخوره . حداقل 128 و حداکثر 254 هست و هرچه این مقدار بیشتر باشد پرفورمنس به همراه صدای بیشتر بوجود خواهد آمد .

EXTREME
18-10-2013, 15:43
قسمت status نوشته failed :n28:

این عکسشه

رو تست hdd regenerator بردید ؟

hamedm
18-10-2013, 16:49
سلام .

همانطوریکه در manual برنامه HD Tune گفته شده (لینک دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - صفحه 35) از این قسمت برای کاهش seek noise یا افزایش سرعت در seek استفاده میشه . قبل از هر چیزی باید مطمئن بشید که هارد مورد نظر از AAM ساپورت میکنه . در صورتیکه هارد از AAM ساپورت کنه در قسمت info این برنامه گزینه Automatic Acoustic Management تیک میخوره . حداقل 128 و حداکثر 254 هست و هرچه این مقدار بیشتر باشد پرفورمنس به همراه صدای بیشتر بوجود خواهد آمد .

تشکر دوست عزیز. هارد من وسترن دیجیتالِ یک ترا بایت بِلو هستش و گزینه Automatic Acoustic Management تیک خورده. چند روزه که این هارد رو خریداری کردم و هارد هیچ مشکلی نداره. برنامه ی hd tune هم سالم بودن هارد رو تصدیق میکنه. اما یه صدای خفیفِ قُل قُلی در هنگام کار کردن ازش خارج میشه که البته در هنگام کپی کردن چیزی روی هارد این صدای قُل قُل بلندتر میشه. در برنامه ی hd tune و منوی aac زمانی که ولوم رو 128 قرار میدم و سِت میکنم صدا از کار میفته اما مشکلی که هست اینه زمانی که کامپیوتر رو ری استارت میکنم ولوم دوباره روی 254 قرار میگیره و صدای قُل قُل به گوش میرسه. چطور میتونم این ولوم رو همیشه روی 128 نگه دارم و یا راهِ دیگه ای برای حل این مشکل هست؟ در ضمن بهترین امتیاز میانگین بنچمارک برای یک هارد 1 ترا چقدر باید باشه؟

starpars
18-10-2013, 19:22
رو تست hdd regenerator بردید ؟
نه اون چطوره؟ کدوم قسمتش برم تست کنه؟

maryam_bb
18-10-2013, 19:56
سلام من یک هارد 500 گیگ سیگیت دارم که فکر میکنم بد سکتور شده یو اس بی 3 هست و میدونم رابط مشکلی نداره چون با هارد دیگه کار میکنه و این هارد خراب رو به لپ تاپهای دیگه هم زدم اصلا لپتاپ نیمخونه و هنگ میکنه ولی در قمست دیوایس منیجر پیداست فقط چند بار رو مک اپل کار کرد و دوباره کار نکرد همون چند بار هم بعضی فایلها رو میخواستم بریزم رو لپتاپ قفل میکرد صدا میده یعنی موتورش کار میکنه چراغش جدیدا دیرتر روشن میشه با نرم افزار hddهم میخوام درستش کنم نرم افزار میزنه pleas wait و رو همین میمونه و تکون نمیخوره درصورتی یک هارد دیگه رو زدم نرم افزار به راحتی اسکنش کرد اطلاعات رو هارد هم خیلی مهمه امیدوارم کامل گفته باشم میشه راهنمایی کنید؟

kambiz18
18-10-2013, 19:57
دوستان میدونید این مشکل هارد قابل حل هستش . یا خیر؟
با برنامه HDD regenerator هم اسکن کردم هیچ بد سکتوری پیدا نکرد . هارد هه لپ تاپمه ...
راه حلی دارین مشکل رو حل کنم یا راه اول و اخر تعویض هارده ؟

hamedm
18-10-2013, 20:57
سلام .

تشکر دوست عزیز. هارد من وسترن دیجیتالِ یک ترا بایت بِلو هستش و گزینه Automatic Acoustic Management تیک خورده. چند روزه که این هارد رو خریداری کردم و هارد هیچ مشکلی نداره. برنامه ی hd tune هم سالم بودن هارد رو تصدیق میکنه. اما یه صدای خفیفِ قُل قُلی در هنگام کار کردن ازش خارج میشه که البته در هنگام کپی کردن چیزی روی هارد این صدای قُل قُل بلندتر میشه. در برنامه ی hd tune و منوی aac زمانی که ولوم رو 128 قرار میدم و سِت میکنم صدا از کار میفته اما مشکلی که هست اینه زمانی که کامپیوتر رو ری استارت میکنم ولوم دوباره روی 254 قرار میگیره و صدای قُل قُل به گوش میرسه. چطور میتونم این ولوم رو همیشه روی 128 نگه دارم و یا راهِ دیگه ای برای حل این مشکل هست؟ در ضمن بهترین امتیاز میانگین بنچمارک برای یک هارد 1 ترا چقدر باید باشه؟

ata.royalfalcon
18-10-2013, 21:29

پیشنهاد میدم که برنامه hddscan را دانلود (لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) و تست کنید . اگر با این روش مشکل شما حل نشه راه دیگه ای به ذهنم نمیرسه .

طبق عکس زیر ابتدا هارد مورد نظر را از قسمت select drive انتخاب و سپس از قسمت feature ، روی IDE feature کلیک کنید .

در قسمت Automatic acoustic management مقدار آنرا کاهش بدید و سپس دکمه set را بزنید تا تغییرات اعمال شود .

در مورد سوال آخر ، هر هاردی با توجه به ویژگیهایی که داره بنچمارکهای متفاوتی دارند و دقیق نمیشه گفت بهترین امتیاز مربوط به کدام مدل میشه . مثلاً هاردهای WD Black معمولاً access time پایینتری دارند در صورتیکه هاردهای سیگیت سری 7200.14 در زمینه sequential transfer rate پرسرعتترین هستند .

hamedm
18-10-2013, 22:41
پیشنهاد میدم که برنامه hddscan را دانلود (لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) و تست کنید . اگر با این روش مشکل شما حل نشه راه دیگه ای به ذهنم نمیرسه .

طبق عکس زیر ابتدا هارد مورد نظر را از قسمت select drive انتخاب و سپس از قسمت feature ، روی IDE feature کلیک کنید .

در قسمت Automatic acoustic management مقدار آنرا کاهش بدید و سپس دکمه set را بزنید تا تغییرات اعمال شود .

در مورد سوال آخر ، هر هاردی با توجه به ویژگیهایی که داره بنچمارکهای متفاوتی دارند و دقیق نمیشه گفت بهترین امتیاز مربوط به کدام مدل میشه . مثلاً هاردهای WD Black معمولاً access time پایینتری دارند در صورتیکه هاردهای سیگیت سری 7200.14 در زمینه sequential transfer rate پرسرعتترین هستند .

مرسی از راهنماییت دوست عزیز. با این نرم افزار هم بعد از ری استارت دوباره عدد روی 254 قرار میگیره. به نظر شما احتیاجی هست هارد رو به گارانتی ببرم یا ممکنه این صدا بعد از مدتی از کار بیفته؟ البته همونطور که گفتم تو تست های مختلفی که گرفتم هارد هیچ مشکلی بجز این صدای شبیه صدایِ قلیان نداره.

ata.royalfalcon
18-10-2013, 22:55
مرسی از راهنماییت دوست عزیز. با این نرم افزار هم بعد از ری استارت دوباره عدد روی 254 قرار میگیره. به نظر شما احتیاجی هست هارد رو به گارانتی ببرم یا ممکنه این صدا بعد از مدتی از کار بیفته؟ البته همونطور که گفتم تو تست های مختلفی که گرفتم هارد هیچ مشکلی بجز این صدای شبیه صدایِ قلیان نداره.

صدا دادن هارد به خاطر وجود اجزاء متحرک مثل هد و پلاتر طبیعی هست . در بعضی از مدلها این صدا بیشتر و در بعضی ها کمتر هست و این کاملاً عادی هست . تا زمانیکه هارد سالم باشه من فکر نمیکنم گارانتی تعویض کنه . آیا درب کیس را بستید ؟ آیا هارد در جای خودش به خوبی پیچ شده ؟

hamedm
18-10-2013, 23:01
صدا دادن هارد به خاطر وجود اجزاء متحرک مثل هد و پلاتر طبیعی هست . در بعضی از مدلها این صدا بیشتر و در بعضی ها کمتر هست و این کاملاً عادی هست . تا زمانیکه هارد سالم باشه من فکر نمیکنم گارانتی تعویض کنه . آیا درب کیس را بستید ؟ آیا هارد در جای خودش به خوبی پیچ شده ؟

بله دوستِ عزیز. درب کیس بسته ست و هارد هم به محکمی سر جاش پیچ شده. شما هم حتما میدونید که هاردهای سری بلوی وسترن به بی صدایی معروفند. به نظر شما اگه مشکل سخت افزاری و جدی بود با کم کردن ولوم aac مشکل حل میشد؟ و آیا کلا نمیشه Automatic Acoustic Management رو تبدیل به custom کرد؟

kambiz18
18-10-2013, 23:19
دوستان نظری ندارین ؟
:n03::n03::n03::n03:

دوستان میدونید این مشکل هارد قابل حل هستش . یا خیر؟
با برنامه HDD regenerator هم اسکن کردم هیچ بد سکتوری پیدا نکرد . هارد هه لپ تاپمه ...
راه حلی دارین مشکل رو حل کنم یا راه اول و اخر تعویض هارده ؟

EXTREME
19-10-2013, 10:02
دوستان نظری ندارین ؟
:n03::n03::n03::n03:

مشکل هارد شما نرم افزار قابل حل نیست باید ببرید برای تعمیر

kambiz18
19-10-2013, 10:55
مشکل هارد شما نرم افزار قابل حل نیست باید ببرید برای تعمیر
برای تعمیر ؟ میشه یک تعمیر گاه معرفی کنید ؟ من هرجا پرسیدم فقط ریکاوری میکنند.....

EXTREME
19-10-2013, 11:09
برای تعمیر ؟ میشه یک تعمیر گاه معرفی کنید ؟ من هرجا پرسیدم فقط ریکاوری میکنند.....

من مشهد هستم

maryam_bb
19-10-2013, 12:18
سلام من یک هارد 500 گیگ سیگیت دارم که فکر میکنم بد سکتور شده یو اس بی 3 هست و میدونم رابط مشکلی نداره چون با هارد دیگه کار میکنه و این هارد خراب رو به لپ تاپهای دیگه هم زدم اصلا لپتاپ نیمخونه و هنگ میکنه ولی در قمست دیوایس منیجر پیداست فقط چند بار رو مک اپل کار کرد و دوباره کار نکرد همون چند بار هم بعضی فایلها رو میخواستم بریزم رو لپتاپ قفل میکرد صدا میده یعنی موتورش کار میکنه چراغش جدیدا دیرتر روشن میشه با نرم افزار hddهم میخوام درستش کنم نرم افزار3ساعت pleas wait و الان 12 ساعت هست 3تا سکتور پیدا کرده که دو تاش بدسکتور هست و صفر درصد هست 976میلیون سکتور هم داره اطلاعات رو هارد هم خیلی مهمه امیدوارم کامل گفته باشم میشه راهنمایی کنید؟

EXTREME
19-10-2013, 12:51
سلام من یک هارد 500 گیگ سیگیت دارم که فکر میکنم بد سکتور شده یو اس بی 3 هست و میدونم رابط مشکلی نداره چون با هارد دیگه کار میکنه و این هارد خراب رو به لپ تاپهای دیگه هم زدم اصلا لپتاپ نیمخونه و هنگ میکنه ولی در قمست دیوایس منیجر پیداست فقط چند بار رو مک اپل کار کرد و دوباره کار نکرد همون چند بار هم بعضی فایلها رو میخواستم بریزم رو لپتاپ قفل میکرد صدا میده یعنی موتورش کار میکنه چراغش جدیدا دیرتر روشن میشه با نرم افزار hddهم میخوام درستش کنم نرم افزار3ساعت pleas wait و الان 12 ساعت هست 3تا سکتور پیدا کرده که دو تاش بدسکتور هست و صفر درصد هست 976میلیون سکتور هم داره اطلاعات رو هارد هم خیلی مهمه امیدوارم کامل گفته باشم میشه راهنمایی کنید؟

از تب health نرم افزار hd tune میتونید عکس بزارید

maryam_bb
19-10-2013, 13:15
نصب کردم اما بازش نمیکنه که عکس بگیرم . این نرم افزار رو روی یک لپ تاپ دیگه امتحان کردم مشکل نداشت اما رو لپ تاپم باز نمیکنه !!!به خاطر استفاده از hdd هست ؟!!!

maryam_bb
19-10-2013, 13:16
از تب health نرم افزار hd tune میتونید عکس بزارید

نصب کردم اما بازش نمیکنه که عکس بگیرم . این نرم افزار رو روی یک لپ تاپ دیگه امتحان کردم مشکل نداشت اما رو لپ تاپم باز نمیکنه !!!به خاطر استفاده از hdd هست ؟!!!

EXTREME
19-10-2013, 17:41

هاردتون یا بدسکتور زیاد داره یا فریم ویر هارد مشکلی پیدا کرده فکر نکنم مشکل از برد یا کابل هارد باشه باید ببرید برای تعمیر نشون بدین

ساحل 1
19-10-2013, 17:56
نه در دیوایس منیجر که نیست بله موتورش حرکت داره از کابل هم نیست چون کابلش رو به یک هارد دیگه میزنم کار میکنه روی یک سیستم دیگه هم نمیاد چیکار باید بکنم
هاردم هم seagate free agent goflex 1 tb هست.امیدی به برگشت اطلاعات هست؟

میشه به من بگین باید چیکارکنم؟ چرا هاردم اینطوری شده؟

maryam_bb
19-10-2013, 17:57
هاردتون یا بدسکتور زیاد داره یا فریم ویر هارد مشکلی پیدا کرده فکر نکنم مشکل از برد یا کابل هارد باشه باید ببرید برای تعمیر نشون بدین

ممنون از لطفتون .

hesam 63
19-10-2013, 17:58
دوستان لطفا کمک کنید.
می خواستم ویندوز نصب کنم ولی موقع فرمت کردن و load drive می نویسه باید درایور هارد رو نصب کنید. ولی هم تو دیوایس و هم دیسک منیجر هارد رو می شناسه.
البته من لپ تاپ دارم و هاردمو یک بار تعویض کردم و الان هاردم نو است و در سلامتی کامله

EXTREME
19-10-2013, 19:26
دوستان لطفا کمک کنید.
می خواستم ویندوز نصب کنم ولی موقع فرمت کردن و load drive می نویسه باید درایور هارد رو نصب کنید. ولی هم تو دیوایس و هم دیسک منیجر هارد رو می شناسه.
البته من لپ تاپ دارم و هاردمو یک بار تعویض کردم و الان هاردم نو است و در سلامتی کامله

یک عکس از این ارور بزارید

hesam 63
19-10-2013, 23:57
یک عکس از این ارور بزارید
بابت کیفیت نامناسب عذر می خواهم. مجبور شدم با دوربین موبایل بگیرم

silhouette
20-10-2013, 21:48
سلام این ارور باعث چه اختلالی در عملکرد هارد و سیستم میشه اگه کسی میدونه توضیح بده ممنون از همگی

البته تعداد ارورها به هفت تا رسیده

saye
20-10-2013, 22:35
چند وقت پیش خرگوشی که پیشم بود سیم هارد اکسترنالم رو جوید و کار اشتباهی که کردم همونطور استفاده میکردم ازش
تا اینکه یه بار هارد رو وصل کردم با اینکه چراغش روشن شد و حالت اینو داشت که داره بارگذاری میشه و .... اما دیگه بالا نیومد حتی با سیم سالم
پیش کسی بردم البته حرفه ای نبود گفت میشه درستش کرد اما اطلاعاتت حذف میشه اما برای من این اطلاعات مهم تره. از روی این ماجرا 1سال میگذره . دوستان پیشنهادی دارن ؟

EXTREME
20-10-2013, 23:02
بابت کیفیت نامناسب عذر می خواهم. مجبور شدم با دوربین موبایل بگیرم

در ستاب سیستم مود هارد روی چه حالتی است ؟

EXTREME
20-10-2013, 23:02
سلام این ارور باعث چه اختلالی در عملکرد هارد و سیستم میشه اگه کسی میدونه توضیح بده ممنون از همگی

البته تعداد ارورها به هفت تا رسیده

عکس خوب آپلود نشده

EXTREME
20-10-2013, 23:03
چند وقت پیش خرگوشی که پیشم بود سیم هارد اکسترنالم رو جوید و کار اشتباهی که کردم همونطور استفاده میکردم ازش
تا اینکه یه بار هارد رو وصل کردم با اینکه چراغش روشن شد و حالت اینو داشت که داره بارگذاری میشه و .... اما دیگه بالا نیومد حتی با سیم سالم
پیش کسی بردم البته حرفه ای نبود گفت میشه درستش کرد اما اطلاعاتت حذف میشه اما برای من این اطلاعات مهم تره. از روی این ماجرا 1سال میگذره . دوستان پیشنهادی دارن ؟

هارد به سیستم وصل میشه تو disk managment هم چیزی نمیاد ؟

silhouette
20-10-2013, 23:16
عکس خوب آپلود نشده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

saye
20-10-2013, 23:19
هارد به سیستم وصل میشه تو disk managment هم چیزی نمیاد ؟

نه هیچی نمیاد . فقط موس مدتی به حالت ساعت شنی میره .
رو سیستم های دیگه هم امتجان کردم چیزی نمیاد . اما هارد روشن میشه

hesam 63
21-10-2013, 01:26
در ستاب سیستم مود هارد روی چه حالتی است ؟
ببخشید از کجا باید متوجه بشم؟

EXTREME
21-10-2013, 09:25
نه هیچی نمیاد . فقط موس مدتی به حالت ساعت شنی میره .
رو سیستم های دیگه هم امتجان کردم چیزی نمیاد . اما هارد روشن میشه

مشکل بیشتر میتونه از همون کابل سوکت دیتا و فریم ویر هارد باشه به نظر من

EXTREME
21-10-2013, 09:26
ببخشید از کجا باید متوجه بشم؟

توی ستاپ در قسمت sata mode

silhouette
21-10-2013, 17:41

داداش ماروهم دریاب:n10:

hesam 63
21-10-2013, 18:50
توی ستاپ در قسمت sata mode
ahci
الان باید اینو ide تغییر بدم؟

EXTREME
21-10-2013, 19:12
ahci
الان باید اینو ide تغییر بدم؟

برای تست به ide تغییر بدین ببینید چی میشه ؟

saye
21-10-2013, 19:45
مشکل بیشتر میتونه از همون کابل سوکت دیتا و فریم ویر هارد باشه به نظر من

چیکار میشه کرد؟

EXTREME
21-10-2013, 22:16
چیکار میشه کرد؟

دیگه اگه با تعویض کابل درست نشه باید ببرید گارنتی یا تعمیرگاه نرم افزاری قابل حل نیست

Reza_F2
21-10-2013, 22:20
سلام
چند ماه پیش یه هارد WD my Passport خریدم با گارانتی و بیمه ایران.
چند وقت پیش از ارتفاع 1 متری از دستم افتاد روی سرامیک. از نظر بدنه و ظاهری هیچ مشکلی براش پیش نیومد و به سیستم هم وصل می کنم و کاملا شناسایی میشه و تمام فایل هارو هم میبینم.
اما سرعتش به شدت پایین اومده، طوری که باز و بسته کردن فولدر ها با تاخیر انجام میشه ، یه فیلم معمولی گیر میکنه و به درستی اجرا نمیشه ، قصد کپی فایل هارو از هارد به pc داشتم که حتی کپی هم انجام نمیشه و هنگ میکنه.

بردم نمایندگی گفت نهایتش یه هارد نو بهتون میدیم. مشکل من 300 گیگ فایله که نمیخوام از دست بدم.
به تعمیرکار نشون دادم گفت اگر ضربه خورده باشه و هدش فاصله گرفته باشه باید باز بشه که بالای 200 هزار تومن هزینه داره.منم گفتم قیمت نوی این هارد الان 230 تومنه!
سعی کردم با برنامه Tera copy فایل هارو به pc انتقال بدم ولی یه فایل 1 گیگ 1 روز کامل طول میکشه!!

به نظر شما چیکار کنم؟ هاردو نمیخوام ، فایل هاشو چیکار کنم؟

EXTREME
21-10-2013, 23:18
سلام
چند ماه پیش یه هارد WD my Passport خریدم با گارانتی و بیمه ایران.
چند وقت پیش از ارتفاع 1 متری از دستم افتاد روی سرامیک. از نظر بدنه و ظاهری هیچ مشکلی براش پیش نیومد و به سیستم هم وصل می کنم و کاملا شناسایی میشه و تمام فایل هارو هم میبینم.
اما سرعتش به شدت پایین اومده، طوری که باز و بسته کردن فولدر ها با تاخیر انجام میشه ، یه فیلم معمولی گیر میکنه و به درستی اجرا نمیشه ، قصد کپی فایل هارو از هارد به pc داشتم که حتی کپی هم انجام نمیشه و هنگ میکنه.

بردم نمایندگی گفت نهایتش یه هارد نو بهتون میدیم. مشکل من 300 گیگ فایله که نمیخوام از دست بدم.
به تعمیرکار نشون دادم گفت اگر ضربه خورده باشه و هدش فاصله گرفته باشه باید باز بشه که بالای 200 هزار تومن هزینه داره.منم گفتم قیمت نوی این هارد الان 230 تومنه!
سعی کردم با برنامه Tera copy فایل هارو به pc انتقال بدم ولی یه فایل 1 گیگ 1 روز کامل طول میکشه!!

به نظر شما چیکار کنم؟ هاردو نمیخوام ، فایل هاشو چیکار کنم؟

یک نرم افزار ایمیج گیری قوی است به نام ftk imager ببینید میتونید با این نرم افزار از هارد ایمیج بگیرید بعد هارد رو عوض کنید
یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدید
اون نرم افزاری هم که گفتم باید تو سایت های خارجی بگردید تو سایت های ایرانی نیست و مخصوص computer forensics است

reza_ghamgin2006
22-10-2013, 01:42
سلام
من دیروز با این برنامه(HD Tune Pro) هاردمو چک کردم همه چیز اوکی بود اما امروز دیدم ویندوزم بعضی مواقع چند ثانیه گیر میکنه اومدم هارد رو دوباره با همین برنامه تست کردم که ایندفعه دیدم این ارروررو داده که مقدارشم ثابته و تغییری نمیکنه
الان رو هاردم 800 گیگ اطلاعات دارم که همه فایلا باز میشن و اجرا میشن ولی همونطور که گفتم بعضی مواقع چند ثانیه گیر میکنه بعد ول میشه
هاردم سیگیت 1ترابایت باراکودا 7200 دور هست
راستی با یه برنامه تست کردم دیدم بدسکتور هم نداره
اگه میشه بگین مشکل از چیه؟
اگرم که باید ببرم پیش تعمیرکار حداقل یه توضیحی بدین که این مشکل کلان چیه و چطور اتفاق میفته؟؟؟؟
ممنون

ursamajor
22-10-2013, 02:28
این هارد چرا اینجوریه تستش؟ مشکلی در کارکرد من ندیدم ولی تست رید اینجوری شده!

EXTREME
22-10-2013, 09:35
این هارد چرا اینجوریه تستش؟ مشکلی در کارکرد من ندیدم ولی تست رید اینجوری شده!

به خاطر ارور دومی است برای رفعش راه هایی پیشنهاد شده مثل چک کردن اتصالات هارد و پاور سیستم پارتیشن بندی مجدد هارد آپدیت بایوس مین و فریم ویر هارد

EXTREME
22-10-2013, 09:36
سلام
من دیروز با این برنامه(HD Tune Pro) هاردمو چک کردم همه چیز اوکی بود اما امروز دیدم ویندوزم بعضی مواقع چند ثانیه گیر میکنه اومدم هارد رو دوباره با همین برنامه تست کردم که ایندفعه دیدم این ارروررو داده که مقدارشم ثابته و تغییری نمیکنه
الان رو هاردم 800 گیگ اطلاعات دارم که همه فایلا باز میشن و اجرا میشن ولی همونطور که گفتم بعضی مواقع چند ثانیه گیر میکنه بعد ول میشه
هاردم سیگیت 1ترابایت باراکودا 7200 دور هست
راستی با یه برنامه تست کردم دیدم بدسکتور هم نداره
اگه میشه بگین مشکل از چیه؟
اگرم که باید ببرم پیش تعمیرکار حداقل یه توضیحی بدین که این مشکل کلان چیه و چطور اتفاق میفته؟؟؟؟
ممنون

از هارد بکاپ بگیرید و ببرید پیش تعمیر کار اینها relocated sector است یعنی سکتورهایی که نه قابل خواندن است و نه قابل نوشتن معمولا این مشکلات از کارخونه و در زمان تولید هارد اتفاق میفته و بیشتر سخت افزاری است

personal
22-10-2013, 13:37
با سلام خدمت دوستان عزیز! من خبر مرگم اومدم برا هاردم که westerd digital 1 TB my passport هست با نرم افزار خودش پسورد گذاشتم دقیقا همونی که واسه خوده ویندوز میذارم حالا هرچی این پسوردو میزنم نمیذاره و پیغام فرمت میده:n28: من مطمئن هستم پسورد درسته! حالا چیکار کنم راهی واسه درست شدنش هست ممکنه رو سیستم های دیگه ارور نده ؟نوع خاصی از سیستم هست که رمز نخواد یا هر جا برم همینه؟ اگه فرمت کنم بعدش که دیگه پسورد نمیخواد؟ در صورت فرمت امیدی برای بازیابی اطلاعات هست با چه نرم افزاری ؟ لطفا هرچه سریعتر راهنمایی کنید با تشکر:n27:

milad_shakeri
22-10-2013, 21:21
سلام
هارد اکسترنال من این پیامو تو& printers devices میده و باز نمیشه
Universal Serial Bus controllers
کمکم کنین:n28:

EXTREME
22-10-2013, 23:55
سلام
هارد اکسترنال من این پیامو تو& printers devices میده و باز نمیشه
Universal Serial Bus controllers
کمکم کنین:n28:

یک عکس از دیوایس مینیجر بدین

reza_ghamgin2006
23-10-2013, 05:47
از هارد بکاپ بگیرید و ببرید پیش تعمیر کار اینها relocated sector است یعنی سکتورهایی که نه قابل خواندن است و نه قابل نوشتن معمولا این مشکلات از کارخونه و در زمان تولید هارد اتفاق میفته و بیشتر سخت افزاری است
ممنون از پاسختون فقط میشه بگید حدودا چقدر خرج داره؟
و اینکه مشکلش خیلی خیلی جدیه یا یه مشکل معمولیه؟

EXTREME
23-10-2013, 10:28
ممنون از پاسختون فقط میشه بگید حدودا چقدر خرج داره؟
و اینکه مشکلش خیلی خیلی جدیه یا یه مشکل معمولیه؟

مشکل جدیه و باید ببرید نشون بدید هارد رو
هزینشو نمیدونم چقدر میشه

personal
23-10-2013, 16:22
با سلام خدمت دوستان عزیز! من خبر مرگم اومدم برا هاردم که westerd digital 1 TB my passport هست با نرم افزار خودش پسورد گذاشتم دقیقا همونی که واسه خوده ویندوز میذارم حالا هرچی این پسوردو میزنم نمیذاره و پیغام فرمت میده:n28: من مطمئن هستم پسورد درسته! حالا چیکار کنم راهی واسه درست شدنش هست ممکنه رو سیستم های دیگه ارور نده ؟نوع خاصی از سیستم هست که رمز نخواد یا هر جا برم همینه؟ اگه فرمت کنم بعدش که دیگه پسورد نمیخواد؟ در صورت فرمت امیدی برای بازیابی اطلاعات هست با چه نرم افزاری ؟ لطفا هرچه سریعتر راهنمایی کنید با تشکر:n27:

یکی جواب ما رو نمیده خیلی حیاتیه :n28:

EXTREME
23-10-2013, 16:36

این پسوردها به صورت سخت افزاری است و با نرم افزار نمیشه اطلاعات رو ریکاوری کرد یا باید فرمت کنید هارد رو یا اگه اطلاعات مهم دارین ببرید گارانتی ریکاوری کنن

سنغال
23-10-2013, 17:39

سلام دوست عزیز، اینکارو انجام بده ضرری نداره و راحت هستش یه سی دی اوبونتو لینوکس بذار و گزینه ی شروع نرم افزار بدون نصب و اینستال شدنش رو بزن تا سیستمت با اون بالا بیاد وقتی وارد محیط لینوکس شدی هاردتو وصل کن انشالله که بخونه خدا رو چه دیدی اگه پسورد نخواست اونجا اطلاعاتت رو بردار و کپی کن بعدا می تونی با خیال راحت فرمتش کنی اگه جواب داد بیا بگو من خودم هاردم مشکل پیدا کرده دعا کن مشکل هارد منم حل بشه

ata.royalfalcon
23-10-2013, 19:47
سلام دوست عزیز، اینکارو انجام بده ضرری نداره و راحت هستش یه سی دی اوبونتو لینوکس بذار و گزینه ی شروع نرم افزار بدون نصب و اینستال شدنش رو بزن تا سیستمت با اون بالا بیاد وقتی وارد محیط لینوکس شدی هاردتو وصل کن انشالله که بخونه خدا رو چه دیدی اگه پسورد نخواست اونجا اطلاعاتت رو بردار و کپی کن بعدا می تونی با خیال راحت فرمتش کنی اگه جواب داد بیا بگو من خودم هاردم مشکل پیدا کرده دعا کن مشکل هارد منم حل بشه

چنین چیزی امکان نداره (حتی یک درصد) . همانطوریکه گفته شد هاردهای اکسترنال my passport و my book قابلیت hardware encryption داره و با این روش نمیتوان به اطلاعات دسترسی داشت .

سنغال
23-10-2013, 20:09
چنین چیزی امکان نداره (حتی یک درصد) . همانطوریکه گفته شد هاردهای اکسترنال my passport و my book قابلیت hardware encryption داره و با این روش نمیتوان به اطلاعات دسترسی داشت .

حالا شاید جواب بده امتحان اش بهش می ارزه ببین چون پسورد رو توی محیط ویندوز گذاشتی و لینوکس یه سیستم عامل دیگست ممکنه همون یه درصد هم کار کنه من جای این دوستمون بودم تست می کردم آخه معجزه ها از این لینوکس فینگیلی دیدممممممممم

sp-sky
24-10-2013, 00:39
با سلام

من یه هارد 1 ترا دارم که به محض وصل کردن موتور میچرخه و از کار میافته و دوباره میخواد شروع به چرخش کنه و بعد از چند ثانیه بازم از کار می ایسته و این پروسه مدام تکرار میشه
هیچ پارتیشنی شناسایی نمیشه اصلا هاردی انگار وصل نشده

هارد اکسترنال بود و الان که بازش کردم از هاردهای اینترنال مشکل دار سیگیت باراکودا 7200 روش نصب هست
مشکل از همون فریم ور اون هست یا مشکل دیگه ای داره

این مشکل زمانی بوجود اومد که هارد تو برق حدود 2 شبانه روز مونده بود و یادم رفته بود برقشو قطع کنم البته کامپیوتر خاموش بود

pc-game
24-10-2013, 01:42
سلام. تاپیکه مفیدیه. هارد من موقع شروع کار صدای تق تق ( انگار که با مداد بزنی روش ) میده . هر وقت این صدا میاد سیستم عاملم دیر لود میشه.
به نظر شما باید هاردو عوض کنم یا قابل تعمیره ؟

arash s.b
24-10-2013, 20:10
سلام

یه هارد اکسترنال دارم ، که دو تا درایو داره ، وقتی به کامپیوتر وصل میکنم با چند ثانیه تاخیر شناسایی میشه ، ولی فایل ها رو با تاخیر خیلی زیاد باز میکنه ، بعضی مواقع هم باز نمی کنه و هارد ایجکت میشه .

کپی یا پیست هم نمیشه انجام داد ، بعد از چند ثانیه ایجکت میشه ، خلاصه که دیوونم کرده ، هیچ کاری نمی تونم باهاش انجام بدم ، حدود ۴۰۰ گیگ روش اطلاعات دارم که خیلی برام مهمن .

لطفا راهنمایی کنید ، چیکار کنم .

ممنون

EXTREME
24-10-2013, 21:46
سلام. تاپیکه مفیدیه. هارد من موقع شروع کار صدای تق تق ( انگار که با مداد بزنی روش ) میده . هر وقت این صدا میاد سیستم عاملم دیر لود میشه.
به نظر شما باید هاردو عوض کنم یا قابل تعمیره ؟

روی یک سیستم دیگه و با پاور دیگه تست کنید درست نشد مشکل میتونه از هد و پارکنگ هد باشه

EXTREME
24-10-2013, 21:47
سلام

یه هارد اکسترنال دارم ، که دو تا درایو داره ، وقتی به کامپیوتر وصل میکنم با چند ثانیه تاخیر شناسایی میشه ، ولی فایل ها رو با تاخیر خیلی زیاد باز میکنه ، بعضی مواقع هم باز نمی کنه و هارد ایجکت میشه .

کپی یا پیست هم نمیشه انجام داد ، بعد از چند ثانیه ایجکت میشه ، خلاصه که دیوونم کرده ، هیچ کاری نمی تونم باهاش انجام بدم ، حدود ۴۰۰ گیگ روش اطلاعات دارم که خیلی برام مهمن .

لطفا راهنمایی کنید ، چیکار کنم .

ممنون

ابتدا کابل هارد رو بررسی کنید و هارد حتما روی یک سیستم دیگه بررسی بشه
یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بزارید

sp-sky
25-10-2013, 03:19
با سلام

من یه هارد 1 ترا دارم که به محض وصل کردن موتور میچرخه و از کار میافته و دوباره میخواد شروع به چرخش کنه و بعد از چند ثانیه بازم از کار می ایسته و این پروسه مدام تکرار میشه

هارد اکسترنال بود و الان که بازش کردم از هاردهای اینترنال مشکل دار سیگیت باراکودا 7200 روش نصب هست

این مشکل زمانی بوجود اومد که هارد تو برق حدود 2 شبانه روز مونده بود و یادم رفته بود برقشو قطع کنم البته کامپیوتر خاموش بود

ممنون میشم اگه در این مورد هم اگه کسی اطلاعات داره کمک کنه

arash s.b
25-10-2013, 12:18
ابتدا کابل هارد رو بررسی کنید و هارد حتما روی یک سیستم دیگه بررسی بشه
یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بزارید

ممنون از وقتی که گذاشتید .

کابل اضافی نداشتم که امتحان کنم ولی با سیستم دیگه امتحان کردم همین مشکل رو داشت .

ولی با نرم افزار چک کردم عکس گذاشتم براتون ، عکس اول مربوط به هارد اکسترنالمه که توضیح دادم و عکس دومم مربوط به هارد اینترنالمه که بعضی موقع ها اذیت می کنه .

ممنون میشم راهنمایی کنید .

amin5222106
25-10-2013, 13:22
یه نرم افزار معرفی میکنید که هارد لپ تاپ رو چک کنم ببینم بد سکتور شده
اخه یکمی صدای هاردش زیاد شده
مدل لپ تاپ z500 i7

saye
25-10-2013, 13:38
دیگه اگه با تعویض کابل درست نشه باید ببرید گارنتی یا تعمیرگاه نرم افزاری قابل حل نیست

کابلش رو عوض کردم باز هم روشن میشه اما تو سیستم بالا نمیاد .
گارانتی که الان چند سالی میشه تموم شده .
به نظر شما کجا کارش بهتره . جایی سراغ دارین مغرفی کنید؟ که مطمئن هم باشه

EXTREME
25-10-2013, 16:56
ممنون از وقتی که گذاشتید .

کابل اضافی نداشتم که امتحان کنم ولی با سیستم دیگه امتحان کردم همین مشکل رو داشت .

ولی با نرم افزار چک کردم عکس گذاشتم براتون ، عکس اول مربوط به هارد اکسترنالمه که توضیح دادم و عکس دومم مربوط به هارد اینترنالمه که بعضی موقع ها اذیت می کنه .

ممنون میشم راهنمایی کنید .

هر دو هارد رو ببرید رو تست hdd regenerator ببینید بدسکتور داره یا Delay sector

EXTREME
25-10-2013, 16:56
یه نرم افزار معرفی میکنید که هارد لپ تاپ رو چک کنم ببینم بد سکتور شده
اخه یکمی صدای هاردش زیاد شده
مدل لپ تاپ z500 i7

hdd regenerator است ولی قبلش از تب health نرم افزار hd tune عکس بدین

EXTREME
25-10-2013, 16:58
کابلش رو عوض کردم باز هم روشن میشه اما تو سیستم بالا نمیاد .
گارانتی که الان چند سالی میشه تموم شده .
به نظر شما کجا کارش بهتره . جایی سراغ دارین مغرفی کنید؟ که مطمئن هم باشه

ببرید گارانتی فکر کنم با هزینه قبول کنند تعمیر کنند
من خیلی وقته از تاپیک گذشته یادم نیست با کابل سالم هم هاردتو disk managment نمی یومد ؟ تو دیوایس مینیجر هم چیزی نمیومد ؟

arash s.b
25-10-2013, 21:46
هر دو هارد رو ببرید رو تست hdd regenerator ببینید بدسکتور داره یا Delay sector

hdd regenerator رو دانلود کردم ولی نمی دونم چطور باید این موضوعی که گفتید رو چک کنم ؟

EXTREME
25-10-2013, 21:55
hdd regenerator رو دانلود کردم ولی نمی دونم چطور باید این موضوعی که گفتید رو چک کنم ؟

باهاش یک سی دی بوتیبل درست کنید و برای هارد اینترنال بوتش کنید و در مود scan and repair هارد رو اسکن کامل بکنید

برای هارد اکسترنال در ویندوز اسکن کنید
برای اینترنال ارور ساتا مود داد مود هارد رو رو ata یا ide بزارین

saye
26-10-2013, 11:18
ببرید گارانتی فکر کنم با هزینه قبول کنند تعمیر کنند
من خیلی وقته از تاپیک گذشته یادم نیست با کابل سالم هم هاردتو disk managment نمی یومد ؟ تو دیوایس مینیجر هم چیزی نمیومد ؟

usb device not recognized
وقتی به لبتاب وصل میکنم پیغام بالا رو مینویسه

afshin b
26-10-2013, 18:26
سلام
من یک هارد اکسترنال یک ترا وسترن مای بوک دارم. حدود 2 3 ساله دارمش. خیلی کم کار کرده. یکبار درحال کار (رید یا رایت) از حالت ایستاده افتاد پایین و یکی دوبار هم وقتی خاموش بود اینطور بود.
الان صداهای عجیبی میده. مثل هاردهایی که خیلی کار کردن و بدسکتور دارن. مشکل اینجاست که HD Tune هیچ خطا و مشکلی نشون نمیده.
چطور میتونم بفهمم هارد مشکل داره یا نه؟

EXTREME
26-10-2013, 20:04
سلام
من یک هارد اکسترنال یک ترا وسترن مای بوک دارم. حدود 2 3 ساله دارمش. خیلی کم کار کرده. یکبار درحال کار (رید یا رایت) از حالت ایستاده افتاد پایین و یکی دوبار هم وقتی خاموش بود اینطور بود.
الان صداهای عجیبی میده. مثل هاردهایی که خیلی کار کردن و بدسکتور دارن. مشکل اینجاست که HD Tune هیچ خطا و مشکلی نشون نمیده.
چطور میتونم بفهمم هارد مشکل داره یا نه؟

یعنی در تب health هیچ اروری نیست ؟ روی سیستم دیگه هم همینطور است ؟
با نرم افزار hdd regenerator یک اسکن بکنید هارد رو

afshin b
26-10-2013, 21:53
یعنی در تب health هیچ اروری نیست ؟ روی سیستم دیگه هم همینطور است ؟
با نرم افزار hdd regenerator یک اسکن بکنید هارد رو
بله هیچ اروری نداره. اینم عکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
با hdd regenerator هم یه پری اسکن دارم میکنم که نتیجش رو تو همین پست میزارم.

EXTREME
26-10-2013, 22:14
بله هیچ اروری نداره. اینم عکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
با hdd regenerator هم یه پری اسکن دارم میکنم که نتیجش رو تو همین پست میزارم.
نرم افزار hd tune که استفاده میکنید ورژن چند است ؟

arash s.b
26-10-2013, 23:08
باهاش یک سی دی بوتیبل درست کنید و برای هارد اینترنال بوتش کنید و در مود scan and repair هارد رو اسکن کامل بکنید

برای هارد اکسترنال وقتی وارد scan & repair میشه ، اول مینویسه usb connection as internal بعد یه مقدار با سرعت پایین کار رو ادامه میده بعد ، قرمز بالاش مینویسه usb interface hang up ! connect the drive has internal و کلا متوقف میشه ، چیکار کنم ؟

afshin b
26-10-2013, 23:28
نرم افزار hd tune که استفاده میکنید ورژن چند است ؟
ورژن 5 بود. الان 5.50 هم نصب کردم هیچ اروری نشون نداد.

hdd regenerator بعد یک ساعت و نیم که 12% هارد رو اسکن کرد هیچ مشکلی ندیده. نیازه ادامه بدم با این برنامه؟

راستی تو این ورژن یک ارور برای هارد لپتاپم نشون میده که تاحالا نبود. هارد لپتاپم هم یخورده سروصدا داره. بنظرتون مشکل این هارد چیه؟ عکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
27-10-2013, 00:06
ورژن 5 بود. الان 5.50 هم نصب کردم هیچ اروری نشون نداد.

hdd regenerator
بعد یک ساعت و نیم که 12% هارد رو اسکن کرد هیچ مشکلی ندیده. نیازه ادامه بدم با این برنامه؟

راستی تو این ورژن یک ارور برای هارد لپتاپم نشون میده که تاحالا نبود. هارد لپتاپم هم یخورده سروصدا داره. بنظرتون مشکل این هارد چیه؟ عکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این همون ارور ultra dma crc error است ببینید بعد از 10 روز مقدارش زیاد میشه یا نه
هارد رو دیفرگمنت کنید
بهتره بزارید اسکن کامل انجام بشه
گفتید هارد روی یک سیستم دیگه تست شده ؟

saye
27-10-2013, 10:34
usb device not recognized
وقتی به لبتاب وصل میکنم پیغام بالا رو مینویسه

این حل شدنی نیست؟
ببرم بدم بیرون؟

afshin b
27-10-2013, 12:29
این همون ارور ultra dma crc error است ببینید بعد از 10 روز مقدارش زیاد میشه یا نه
هارد رو دیفرگمنت کنید
بهتره بزارید اسکن کامل انجام بشه
گفتید هارد روی یک سیستم دیگه تست شده ؟
هارد لپتاپ رو دیفرگمنت کردم.
این ارور مثل اینکه دو ماهه که هست

هارد اکسترنال رو روی سیستم دیگه تست نکردم
اینم نتیجه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هارد اکسترنال

arash s.b
27-10-2013, 13:43

برای هارد اکسترنال وقتی وارد scan & repair میشه ، اول مینویسه usb connection as internal بعد یه مقدار با سرعت پایین کار رو ادامه میده بعد ، قرمز بالاش مینویسه usb interface hang up ! connect the drive has internal و کلا متوقف میشه ، چیکار کنم ؟

EXTREME
27-10-2013, 15:03

پیغام داده باید به صورت اینترنال باشه تا اسکن کنید

EXTREME
27-10-2013, 15:06
هارد لپتاپ رو دیفرگمنت کردم.
این ارور مثل اینکه دو ماهه که هست

هارد اکسترنال رو روی سیستم دیگه تست نکردم
اینم نتیجه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هارد اکسترنال

اگه عددش زیاد نمیشه مشکلی نداره
هارد رو یک دور مجددا پارتیشن بندی کنید ببینید چه تغییری کرده

midia 0017
27-10-2013, 17:07
با سلام
لپ تابه یکی از دوستام مشکلی پیدا کردی . طوری که با کوچیکترین تکونی هنگ میکنه و بعضی وقتا خودش رستارت میشه . بعضی وقتا هم باید خت افزاری خاموش کرد . مشکلش از چیه ؟ واسه هارد مشکلی پیش اومده یا امکان داره که فقط هارد جا به جا شده باشه ؟ ممنون

afshin b
27-10-2013, 17:24
اگه عددش زیاد نمیشه مشکلی نداره
هارد رو یک دور مجددا پارتیشن بندی کنید ببینید چه تغییری کرده
ممنون
منظورتون هارد اکسترنال هست که دوباره پارتیشن بندی کنم؟ اگه آره، شما فکر میکنین با این کار صدای هارد اکسترنالم قطع میشه؟
بهرحال برای هیچ کدوم از این هاردها متاسفانه من امکان این کار ندارم.

arash s.b
27-10-2013, 17:33
پیغام داده باید به صورت اینترنال باشه تا اسکن کنید

خب چطور باید اینترنالش کنم ؟

EXTREME
27-10-2013, 17:42
خب چطور باید اینترنالش کنم ؟

فکر کنم برای اینکار تبدیل نیاز دارید

EXTREME
27-10-2013, 17:44
ممنون
منظورتون هارد اکسترنال هست که دوباره پارتیشن بندی کنم؟ اگه آره، شما فکر میکنین با این کار صدای هارد اکسترنالم قطع میشه؟
بهرحال برای هیچ کدوم از این هاردها متاسفانه من امکان این کار ندارم.

صدا تا یک حدی طبیعیه و هارد داره ولی اگه داره روی کارایی هارد اثر میزاره این باید بررسی بشه

شما با پارتیشن بندی مجدد دیفرگمنت و اسکن برای فایل سیستم بررسی کنید ببینید مشکل حل میشه یا نه نشد هارد رو فرمت سطح پایین بکنید و دوباره تست کنید

and-roid2
27-10-2013, 22:11
سلام.
هارد یکی از دوستان جدیدا چنین اروری میده:

حجم رو میزنه ولی وارد هارد نمیشه:

مشکل از چیه؟

EXTREME
27-10-2013, 22:13
سلام.
هارد یکی از دوستان جدیدا چنین اروری میده:

حجم رو میزنه ولی وارد هارد نمیشه:

مشکل از چیه؟

یک عکس از disk managment سیستم بدین

abolfazlwest72
27-10-2013, 22:22
یک عکس از disk managment سیستم بدین

بفرما دوست عزیز هارد برای بنده هست .همون درایو K هست

EXTREME
27-10-2013, 23:06
بفرما دوست عزیز هارد برای بنده هست .همون درایو K هست

هارد رو یک اسکن ویروس بکنید و یک check disk برای فیکس کردن فایل سیستم روش انجام بدین درست نشد اطلاعات پارتیشن رو مجبورید ریکاوری کنید بعد پارتیشن رو فرمت کنید

abolfazlwest72
27-10-2013, 23:09
هارد رو یک اسکن ویروس بکنید و یک check disk برای فیکس کردن فایل سیستم روش انجام بدین درست نشد اطلاعات پارتیشن رو مجبورید ریکاوری کنید بعد پارتیشن رو فرمت کنید

راهنمایی میکنید یکم بیشتر چطوری انجام بدم این کارو؟:n16:

EXTREME
27-10-2013, 23:10
راهنمایی میکنید یکم بیشتر چطوری انجام بدم این کارو؟:n16:

کدوم قسمت رو راهنمایی میخواین من سه کار رو گفتم

abolfazlwest72
27-10-2013, 23:13
کدوم قسمت رو راهنمایی میخواین من سه کار رو گفتم

قسمت
check disk رو میگم :n16:

EXTREME
28-10-2013, 00:05
قسمت
check disk رو میگم
:n16:

برید تو my computer روی پارتیشن مورد نظر راست کلیک کرده سربرگ tools و سپس گزینه check now تا فایل سیستم رو فیکس کنه

abolfazlwest72
28-10-2013, 00:17
ممنون درست شد با اسکن کردن هارد با انتی ویروس .:n16:

sp-sky
28-10-2013, 02:39
با سلام

جناب EXTREME در این مورد هم اگه اطلاعاتی دارید ممنون میشم راهنمایی کنید

Reza_tak84
28-10-2013, 14:27
من هاردم سیگیت یک ترابایت(st31000524as) هست من کابل ساتا رو به پورت ساتا شماره 4 وصل کردم به نظرتون از لحاظ سرعت و بوت کردن فرقی با پورت 1 داره یا نه؟به نظرتون تاثیر گذار هست یا نه؟؟؟

EXTREME
28-10-2013, 17:07
جناب EXTREME در این مورد هم اگه اطلاعاتی دارید ممنون میشم راهنمایی کنید

به نظر من این مشکل از فریم ویر نیست یا از کابل دیتا است کابل هارد یا سوکت دیتا یا برد یا خرابی موتور هارد

EXTREME
28-10-2013, 17:08
من هاردم سیگیت یک ترابایت(st31000524as) هست من کابل ساتا رو به پورت ساتا شماره 4 وصل کردم به نظرتون از لحاظ سرعت و بوت کردن فرقی با پورت 1 داره یا نه؟به نظرتون تاثیر گذار هست یا نه؟؟؟

نه فرقی نداره

arash s.b
28-10-2013, 21:39
اگر ممکنه بهترین نرم افزار موجود برای back up گیری رو معرفی کنید ؟

EXTREME
28-10-2013, 23:03
اگر ممکنه بهترین نرم افزار موجود برای back up گیری رو معرفی کنید ؟

نرم افزار acronis true image

saeid 22
29-10-2013, 09:51
سلام هارد سیستمم بد سکتور شده با نرم افزار HDD Regenerator 2011 آنجام دادم ولی بازم درست نشد چیکار کنم نمیشه یه قسمتی که مشکل داره اون رو پارتیشن بندی نکرد ممنون میشم من رو دقیق راهنمایی کنید.باتشکر

EXTREME
29-10-2013, 10:46
سلام هارد سیستمم بد سکتور شده با نرم افزار HDD Regenerator 2011 آنجام دادم ولی بازم درست نشد چیکار کنم نمیشه یه قسمتی که مشکل داره اون رو پارتیشن بندی نکرد ممنون میشم من رو دقیق راهنمایی کنید.باتشکر

درست نکرد چون این بدسکتور نیست relocated sector است این هم به روش نرم افزاری قابل حل نیست باید بدید برای تعمیر

armin_punisher6
29-10-2013, 14:09
درست نکرد چون این بدسکتور نیست relocated sector است این هم به روش نرم افزاری قابل حل نیست باید بدید برای تعمیر
بعد تعمیر مثل روز اولش میشه؟یعنی ارزش داره؟

EXTREME
29-10-2013, 17:01
بعد تعمیر مثل روز اولش میشه؟یعنی ارزش داره؟

ممکنه تعمیر نشه باید بپرسید از تعمیرکار ببینید چقدر هزینه داره و آیا قابل تعمیر است یا نه

eb7626
29-10-2013, 19:54
با عرض سلام

لطفا راهنمایی بفرمایید از چه نرم افزاری برای رفع کاملdelay هارد دیسک استفاده کنیم ؟

با تشکر

EXTREME
29-10-2013, 19:59
با عرض سلام

لطفا راهنمایی بفرمایید از چه نرم افزاری برای رفع کاملdelay هارد دیسک استفاده کنیم ؟

با تشکر

من که نرم افزاری برای این مشکل پیدا نکردم فقط نرم افزاری هست که دیتکت میکنه دیلی ها رو

ulireza
30-10-2013, 15:36
بیشتر ضربه ها به هد و پارکینگ هد آسیب میرسونه بهتره اطلاعات رو بریزید یک فضای دیگه
ضربه باعث ایجاد بدسکتور هم ممکنه بشه یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدین

لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم که به فایل هام برسم
سپاس فراوان

EXTREME
30-10-2013, 16:08

لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم که به فایل هام برسم
سپاس فراوان

اگه بدسکتور باشه میشه با hdd regenerator رفع کرد ولی هارد شما relocated sector داره که به روش نرم افزاری قابل تعمیر نیست باید ببرید بیرون به خصوص اگه عدد هاش در حال زیاد شدن باشه باید سریعتر اقدام کنید تا fail نشود

David.Jn
30-10-2013, 21:08
من چند وقته هاردم یا بهتره بگم سیستمم اذیت میکنه , که باعث شده دوتا از هاردام به مشکل بخوره
یکی دوباری هم اینجا مطرح کردم ولی نتیچه نداده
چند باری اطلاعاتم پریده و بدسکتور و ...
الان هم این ارور رو صفحه میاد:

ممنون میشم کمک کنید

EXTREME
30-10-2013, 21:55
من چند وقته هاردم یا بهتره بگم سیستمم اذیت میکنه , که باعث شده دوتا از هاردام به مشکل بخوره
یکی دوباری هم اینجا مطرح کردم ولی نتیچه نداده
چند باری اطلاعاتم پریده و بدسکتور و ...
الان هم این ارور رو صفحه میاد:

ممنون میشم کمک کنید

عکس باز نمیشه

David.Jn
30-10-2013, 22:21
عکس باز نمیشه
ولی من خودم دارم میبنمش , یه بار رفرش بزنید

EXTREME
30-10-2013, 22:27
ولی من خودم دارم میبنمش , یه بار رفرش بزنید

رفرش کردم فکر کنم از سرعت اینترنتمه خیلی کم شده

David.Jn
31-10-2013, 08:11
رفرش کردم فکر کنم از سرعت اینترنتمه خیلی کم شده
اون عکس پیغامی که میده اینه:
windows detect a hard disk problem
و تو خط های بعدی میگه بک آپ بگیر
معنی اون جمله هم که مشخصه و هر از گاهی سیستم من خود به خود خاموش میشه و یا موقع بالا اومدن سیستم چندباری ریستارت میشه (لحظه ای که صفحه پست هنوز باز نشده)
شاید بشه با یه نرم افزار خوب برای رفع بدسکتور کاری کرد که دیگه اینجوری نشه
در کل اگه بشه ریشه این مشکلات رو پیدا کنم عالی میشه چون واقعاً از کار و زندگی انداخته منو

EXTREME
31-10-2013, 08:27
اون عکس پیغامی که میده اینه:
windows detect a hard disk problem
و تو خط های بعدی میگه بک آپ بگیر
معنی اون جمله هم که مشخصه و هر از گاهی سیستم من خود به خود خاموش میشه و یا موقع بالا اومدن سیستم چندباری ریستارت میشه (لحظه ای که صفحه پست هنوز باز نشده)
شاید بشه با یه نرم افزار خوب برای رفع بدسکتور کاری کرد که دیگه اینجوری نشه
در کل اگه بشه ریشه این مشکلات رو پیدا کنم عالی میشه چون واقعاً از کار و زندگی انداخته منو

ممکنه مشکل شما از بدسکتور نباشه از تب health نرم افزار hd tune برای هارد ها یک عکس بدین

David.Jn
31-10-2013, 09:06
ممکنه مشکل شما از بدسکتور نباشه از تب health نرم افزار hd tune برای هارد ها یک عکس بدین
این عکس از تب هلت

EXTREME
31-10-2013, 09:42
این عکس از تب هلت

دوست من اینجا آپلود کنید
لینکشو بزارید که سریعتر بشه عکس رو دید

David.Jn
31-10-2013, 09:55
اوکی این عکس :

D E M O N
31-10-2013, 13:37
سلام
این مشکل جدی هست ؟

EXTREME
31-10-2013, 16:17
اوکی این عکس :

تو تست ؟hdd regenerator بدسکتور داشتین یا delay sector ؟
وضعیت هاردتون که خوب نیست اون اروری که fail شده ممکنه یک مدت بگذره دیگخ هارد دیتکت نشه پیش تعمیرکار بردید هارد رو یا گارانتی ؟

EXTREME
31-10-2013, 16:18
سلام
این مشکل جدی هست ؟

این مربوط به دمای هارد است که از threshhold رد شده و برای مدتی با این دما هارد فعالیت میکرده یک فن زیر هارد و بغل هارد بزارید که به هارد باد بزنه ببینید درست میشه یا نه
مشکلی در سرعت و کارایی سیستم ندارین ؟

David.Jn
31-10-2013, 16:30
تو تست ؟hdd regenerator بدسکتور داشتین یا delay sector ؟
وضعیت هاردتون که خوب نیست اون اروری که fail شده ممکنه یک مدت بگذره دیگخ هارد دیتکت نشه پیش تعمیرکار بردید هارد رو یا گارانتی ؟
نه گارانتی نبردم
ولی پارسال هم بدسکتور داشت که بردم درست شد
اصلاً این داستان بدسکتور وخراب شدن هارد من از چی میتونه باشه
یه هارد دیگه هم داشتم رو همین سیستم که اونم خراب شد :(
همین چند وقت 50 گیگ پارتیشن درایو c رو بلا استفاده کردم , سیستم بالا نیمومد و نمیشد رو اون درایو ویندوز نصب کرد
با hdd regenerator هم تست میکنم خبر میدم
کلاً راهی هست که بشه اوکی کنمش و گارانتی نبرم؟

EXTREME
31-10-2013, 17:26
نه گارانتی نبردم
ولی پارسال هم بدسکتور داشت که بردم درست شد
اصلاً این داستان بدسکتور وخراب شدن هارد من از چی میتونه باشه
یه هارد دیگه هم داشتم رو همین سیستم که اونم خراب شد :(
همین چند وقت 50 گیگ پارتیشن درایو c رو بلا استفاده کردم , سیستم بالا نیمومد و نمیشد رو اون درایو ویندوز نصب کرد
با hdd regenerator هم تست میکنم خبر میدم
کلاً راهی هست که بشه اوکی کنمش و گارانتی نبرم؟

بدسکتور که با hdd regenerator و فرمت سطح پایین اکثر اوقات حل شدنی است ولی اون اروری که fail شده بعید میدونم که نرم افزاری قابل حل باشه
بدسکتور میتونه از پاور نوسان برق ویروس یا ضربه و تکان هارد حین کارکردن هارد باشد

arlox
02-11-2013, 03:55
سلام خسته نباشید
ممنون میشم بگید مشکل هارد من چیه؟؟

EXTREME
02-11-2013, 08:38
سلام خسته نباشید
ممنون میشم بگید مشکل هارد من چیه؟؟

پست صفحه قبل مشکل مشابه شما را داشتند بخونید

David.Jn
02-11-2013, 09:22
بدسکتور که با hdd regenerator و فرمت سطح پایین اکثر اوقات حل شدنی است ولی اون اروری که fail شده بعید میدونم که نرم افزاری قابل حل باشه
بدسکتور میتونه از پاور نوسان برق ویروس یا ضربه و تکان هارد حین کارکردن هارد باشد
دیروز با hadd regenerator چک کردم و در آخر پیغامی مبنی بر اینکه هارد دیسک بدسکتور پیدا شده را نشان داد

EXTREME
02-11-2013, 10:45
دیروز با hadd regenerator چک کردم و در آخر پیغامی مبنی بر اینکه هارد دیسک بدسکتور پیدا شده را نشان داد

رو مود scan and repair مگه تست نکردین ؟ اگه بدسکتوری باشه ریکاوری میکنه

David.Jn
02-11-2013, 11:03
رو مود scan and repair مگه تست نکردین ؟ اگه بدسکتوری باشه ریکاوری میکنه
نه
از نسخه رایگان استفاده میکنم کرک شده ندارم , این گرینه برای نسخه رایگان هم کار میکنه؟

arstan
02-11-2013, 17:50
سلام هارد 500 گیگ سیگیت که بعد از روشن کردن سیستم و نشان دادن مدل مادربرد پیغام خطای sec master hard disk : s.m.r.t status bad backup snd replace میومد و با کلید f1 ویندوز بالا میومد . بعد ویندوز رو خواستم عوض کنم که شاید درست بشه ولی موقع نصب ویندوز هیچ درایوی رو نشون نمیداد . نصب ویندوز را کنسل کردم حالا ویندوز قبلی هم نمیاد . هارد را به سیستم دیگه نصب کزدم ولی نمیشناسه . اگه میشه راهنمایی کنید . درست شدنی است یا نه ؟ lمیگن اسمارت ش خراب شده . اگه میشه بیشتر توضیح بدین حداقل نتونستم درست کنم . بدونم که تعمیر کار چطوری و با چه دستگاه و نرمافزاری درست کرده . با تشکر

EXTREME
02-11-2013, 18:12
نه
از نسخه رایگان استفاده میکنم کرک شده ندارم , این گرینه برای نسخه رایگان هم کار میکنه؟

فکر نکنم ....

EXTREME
02-11-2013, 18:13
سلام هارد 500 گیگ سیگیت که بعد از روشن کردن سیستم و نشان دادن مدل مادربرد پیغام خطای sec master hard disk : s.m.r.t status bad backup snd replace میومد و با کلید f1 ویندوز بالا میومد . بعد ویندوز رو خواستم عوض کنم که شاید درست بشه ولی موقع نصب ویندوز هیچ درایوی رو نشون نمیداد . نصب ویندوز را کنسل کردم حالا ویندوز قبلی هم نمیاد . هارد را به سیستم دیگه نصب کزدم ولی نمیشناسه . اگه میشه راهنمایی کنید . درست شدنی است یا نه ؟ lمیگن اسمارت ش خراب شده . اگه میشه بیشتر توضیح بدین حداقل نتونستم درست کنم . بدونم که تعمیر کار چطوری و با چه دستگاه و نرمافزاری درست کرده . با تشکر

کلا هارد تو بایوس دیتکت نمیشه یا دیتکت میشه در بایوس ولی حجمش صفره ؟

dianakhashi
02-11-2013, 18:55
سلام
یک هارد اکسترنال دارم
وسترن دیجیتاله - گارانتیش تموم شده
usb3 هم هست

وقتی به سیستم وصل میکنم رو نصب درایور میمونه و هی دنبال درایور میگرده اما نصب نمیکنه
بعد از اینترنت درایور رو پیدا میکنه و نصب میکنه اما هارد بالا نمیاد
در ضمن وقتی هارد را وصل میکنم کرسور موس هر چند لحظه یکبار از کار میوفته الان که هارد رو درآوردم هم همینطوریه !!!

همزمان چراغ هارد چشمک زن هست و صدای بیپ میده .....بیپ.......بیپ......بیپ
لطفا کمکم کنید
ممکنه از کابل باشه؟ البته کابل رو کلی پیچوندم و مچاله کردم بازم کاری از پیش نبرد
:n30::n30::n28::n28::n28::n28::n28::n28::n27:

EXTREME
02-11-2013, 19:54
هارد رو روی یک سیستم دیگه هم تست کنید اگه بازم اون صدا رو میداد بیشتر این صدا مربوط به هد و پارکینگ هد میشه به هارد ضربه ای وارد شده ؟

علت بعدی نرسیدن ولتاژ کافی به هارد است که میتونه از کابل یا برد باشه

Soroush-S
02-11-2013, 21:28
بازم از هارد لپتاپم یه صداهای زیادی میاد . از حدود یک ساعت پیش اینطوری شده! پارسال هم همین مشکل داشتم ولی مشکل حل شد.

EXTREME
02-11-2013, 21:56
هارد که سالمه اگه کارایی سیستم خوبه مشکلی نداره
هارد رو یک دور دیفرگمنت کنید

Reza_tak84
03-11-2013, 00:47
بهترین زمان بالا اومدن ویندوز سون ماله کدوم هارد و چند ثانیه است؟هارد من سیگیت یک ترابایت st31000524as در حدود 27 ثانیه ویندوز رو با کلی نرم افزار فعال و انتی ویروس eset 5 بالا میاره!!!!به نظرتون چطوره؟؟؟

ztczt328
03-11-2013, 06:35
دوستان ببخشید این پست من دوبار ارسال شد این متنشو پاک میکنم

ztczt328
03-11-2013, 06:38
هارد دیسک لپ تاپ من مدتی است که دچار خطا شده و بوت میپرونه با برنامه های زیادی چک کردن و بدسکتور گیری کردم و فرمت کردم
low level format با این هم که فرمت سطح پایین کردم
این برنامه 17 تا سکتور خراب گرفت که 5 تا رو ترمیم کرد و بقیه رو نتونست hdd-regenerator
ولی درست نشده مشکل این چی میتونه باشه
درضمن من لپ تاپ رو با هارد دیگه تست کردم خود لپ تاپ مشکل سخت افزاری نداره مشکل از هارد دیسکه است 100 درصد خود هارد دیسک هم تو محیط ویندوز که میاد پیغام میده که از اطلاعات نسخه پشتیبان تهیه کنید

EXTREME
03-11-2013, 09:41
هارد دیسک لپ تاپ من مدتی است که دچار خطا شده و بوت میپرونه با برنامه های زیادی چک کردن و بدسکتور گیری کردم و فرمت کردم
low level format با این هم که فرمت سطح پایین کردم
این برنامه 17 تا سکتور خراب گرفت که 5 تا رو ترمیم کرد و بقیه رو نتونست hdd-regenerator
ولی درست نشده مشکل این چی میتونه باشه
درضمن من لپ تاپ رو با هارد دیگه تست کردم خود لپ تاپ مشکل سخت افزاری نداره مشکل از هارد دیسکه است 100 درصد خود هارد دیسک هم تو محیط ویندوز که میاد پیغام میده که از اطلاعات نسخه پشتیبان تهیه کنید

اوضاع هاردتون خراب است وو تعداد relocated sector ها زیاد شده به روش نرم افزاری قابل حل نیست باید بره برای تعمیر

ztczt328
03-11-2013, 09:53
اوضاع هاردتون خراب است وو تعداد relocated sector ها زیاد شده به روش نرم افزاری قابل حل نیست باید بره برای تعمیر

احتمال درست شدن وجود داره اگر بدم تعمیر ؟ من هزینه خرید یه هارد رو فعلا ندارم میخواستم ببینم اگر درست میشه بدمش تعمیر

EXTREME
03-11-2013, 12:29
احتمال درست شدن وجود داره اگر بدم تعمیر ؟ من هزینه خرید یه هارد رو فعلا ندارم میخواستم ببینم اگر درست میشه بدمش تعمیر

نمیدونم باید به تعمیرکار نشون بدید ببینید چی میگه

arstan
03-11-2013, 13:48
سلام برای هارد سیستم من خطای اسمارت میاد . مدل هارد 500 گیگ سیگیت است . اگه میشه به طور دقیق حل این مشکل را بنویسید . اگه نتوستم درست کنم هم مشکلی نیست . میبرم تعمیر کار . فقط میخوام بدونم تعمیر کار چکار میخواد بکنه ؟ با تشکر

EXTREME
03-11-2013, 15:57
سلام برای هارد سیستم من خطای اسمارت میاد . مدل هارد 500 گیگ سیگیت است . اگه میشه به طور دقیق حل این مشکل را بنویسید . اگه نتوستم درست کنم هم مشکلی نیست . میبرم تعمیر کار . فقط میخوام بدونم تعمیر کار چکار میخواد بکنه ؟ با تشکر

از تب health نم افزار hd tune عکس بدین

The Pro
03-11-2013, 21:21
سلام.
من یه هارد مکستور 500 گیگ دارم که ازش بعنوان هارد دوم استفاده میکنم.
چند روز پیش دیدم درایو های هارد مکستورم نیست. تو بایوس هم نشونش نمیداد. انگار که اصلا وصل نبود. کیس و باز کردم و کمی باهاش ور رفتم که یه بار موقع بالا اومدن ویندوز شروع کرد به repair کردن هارد! بعدش دیدم 1 درایو از هارد رو نشون میده و تو بایوس هم هارد رو نشون میده. ولی از بقیه دایو هاش خبری نیست.
اچ دی تیون زدم انگار حالش خرابه!!

هیچ راه نرم افزاری نداره که بتونم سایر درایو ها رو بیارم حداقل یه کپی بگیرم؟
ضمنا فیرمورش MX15 هست. مشکل از فیرمور نباشه؟ اون جریان آپدیت و اینا.....

ممنونم

The Pro
03-11-2013, 23:18
سلام مجدد.
با راهنمایی تاپیک بغلی آپدیتش کردم. فیرمورش شد MX1A
منتها اینطوری شد:

البته همچنان یکی از درایوهاشو نشون میده و قابل استفاده هست

EXTREME
03-11-2013, 23:21
اروری که fail شده دیگه به صورت نرم افزاری قابل حل نیست ببرید به یک تعمیرکار نشون بدید

OMiD.1080p
04-11-2013, 00:30
سوالی در رابطه با فلش داشتم .

امروز بعد از تست یک فلش USB3 نتیجه زیر حاصل شد .

ولی نمیدونم چرا وقتی میخوام چیزی توش کپی کنم سرعتش از 10 بالاتر نمیره ؟
یه فایل 1 گیگی ( فایل ایمیج ) و بار دیگر یه فیلم رو تست کردم بازم بیشتر نشد .
چرا اینجوریه ؟ ( تست یک جوره ولی در عمل یک جور دیگه ) !

saeid 22
04-11-2013, 01:10
سلام میخواستم بدونم مشکل این هارد چیه آیا درست میشه؟ باتشکر

Reza_tak84
04-11-2013, 01:53
لطفا جواب سوالم رو بدید؟؟؟؟؟؟؟؟

malkemid
04-11-2013, 02:51
دوستان من یه هارد اکسترنال پاسپورتی سیگیت 500 دارم...وقتی وصل می کنم به کامپیوتر یکم بیشتر از حد معمول طول می کشه تا بشناسدش...یه صداهای خفیفی هم از تو هارد میاد...آیا اینا نشونه خراب شدن هارده؟ ممکنه اطلاعاتم بپره؟

EXTREME
04-11-2013, 10:21
سلام میخواستم بدونم مشکل این هارد چیه آیا درست میشه؟ باتشکر

مشکل شما مشابه دوستان قبلی است به پست های قبلی در صفحه قبل مراجعه کنید

EXTREME
04-11-2013, 10:21
دوستان من یه هارد اکسترنال پاسپورتی سیگیت 500 دارم...وقتی وصل می کنم به کامپیوتر یکم بیشتر از حد معمول طول می کشه تا بشناسدش...یه صداهای خفیفی هم از تو هارد میاد...آیا اینا نشونه خراب شدن هارده؟ ممکنه اطلاعاتم بپره؟

ازتب health نرم افزار hd tune عکس بدین

malkemid
04-11-2013, 13:54

EXTREME
04-11-2013, 15:30

هارد که سالمه و مشکلی نداره
روی یک سیستم دیگه تست شده ؟
کابل هارد رو بررسی کردید ؟
درمواردی این حالت هم طبیعی است و مشکلی نست

GHAGHALEELEE
05-11-2013, 00:03
درود دوستان
من میخوام هارد اکسترنال دسکتاپی 3 ترا رو رمزنگاری کنم ، هم با برنامه خود وسترن دیجیتال میتونم اینکار رو کنم و هم با TrueCrypt.
میخواستم ببینم برنامه خود وسترن هم مثل TrueCrypt کلی برای رمزنگاری زمان میبره یا سریع این کار رو انجام میده ؟
یک سوال دیگه این که این برنامه وسترن در حین رمزنگاری کل هارد اطلاعاتش رو که فرمت نمیکنه یک وقت اطلاعات بپره ؟

OMiD.1080p
05-11-2013, 00:22
درود دوستان
من میخوام هارد اکسترنال دسکتاپی 3 ترا رو رمزنگاری کنم ، هم با برنامه خود وسترن دیجیتال میتونم اینکار رو کنم و هم با TrueCrypt.
میخواستم ببینم برنامه خود وسترن هم مثل TrueCrypt کلی برای رمزنگاری زمان میبره یا سریع این کار رو انجام میده ؟
یک سوال دیگه این که این برنامه وسترن در حین رمزنگاری کل هارد اطلاعاتش رو که فرمت نمیکنه یک وقت اطلاعات بپره ؟

مدل هاردت چیه ؟
اگر قابلیت رمزنگاری سخت افزاری ( مثل مدل های My Passport ) داشته باشه بله میتونید و اصلا هم زمان نمیبره .
یعنی شما کافیه یک پسورد انتخاب کنید و بعد از اوکی کردن هارد رمزنگاری شده . ( چون سخت افزاری رمزنگاری میشه )
کافیه بعد از گذاشتن کد برای آنلاک کردنش بر روی درایو مجازی ایجاد شده در محیط مای کامپیوتر رفته و با دادن کد رمز درایو به سادگی آنلاک و قابل استفاده میشود .

خــیر فرمت نمیکنه .
البته اگر پسورد رو 3 بار اشتباه بزنید پیغام فرمت ظاهر میشه ولی بازم بنا بر دستور کاربر است .

malkemid
05-11-2013, 01:42
هارد که سالمه و مشکلی نداره
روی یک سیستم دیگه تست شده ؟
کابل هارد رو بررسی کردید ؟
درمواردی این حالت هم طبیعی است و مشکلی نست

نه راستش جای دیگه تست نکردم...مشکل خاصی نداره فقط یکم صدا میده و اینکه دیر شناخته میشه...البته یکی دو بار ارتباطش قطع شد با کامپیوتر...بعد دوباره خودش شناخت

dash_yaser24
05-11-2013, 11:58
با سلام. من سوالمو یه جا دیگه هم پرسیدم. ببخشید.وقتی هاردمو به لپ تاپ وصل میکنم پیام میده باید بخاطر ارورهاش اسکن بشه ولی تا نصفه میره گیر میکنه. منم کنسلش میکنم. هاردم خوب کار میکنهو میخواستم با چه برنامه ای ارورهاش رو برطرف کنم. با hdd renge انجام دادم وسطاش ارور داد.چیکار کنم الان؟؟

EXTREME
05-11-2013, 12:17
با سلام. من سوالمو یه جا دیگه هم پرسیدم. ببخشید.وقتی هاردمو به لپ تاپ وصل میکنم پیام میده باید بخاطر ارورهاش اسکن بشه ولی تا نصفه میره گیر میکنه. منم کنسلش میکنم. هاردم خوب کار میکنهو میخواستم با چه برنامه ای ارورهاش رو برطرف کنم. با hdd renge انجام دادم وسطاش ارور داد.چیکار کنم الان؟؟

چه اسکنی میکنه ؟
ارور در نرم افزار hd tune است ؟

dash_yaser24
06-11-2013, 15:01

EXTREME
06-11-2013, 21:40

هارد با بدسکتور داره یا delay sector رو اسکن با نرم افزار hdd regenerator بردید؟

GHAGHALEELEE
08-11-2013, 14:20
درود
این وضعیت اسمارت وسترن 1 ترا اینترنال هست ، با اینکه سیم رو چک و پورت رو عوض کردم بازم این پیغام رو میده

EXTREME
08-11-2013, 18:05
درود
این وضعیت اسمارت وسترن 1 ترا اینترنال هست ، با اینکه سیم رو چک و پورت رو عوض کردم بازم این پیغام رو میده

هارد رو دوباره پارتیشن بندی کنید و فریم ویر هارد رو هم آپدیت کنید ببینید درست میشه یا نه قبل از اینکار از اطلاعات هارد بکاپ بگیرید

GHAGHALEELEE
08-11-2013, 22:27
هارد رو دوباره پارتیشن بندی کنید و فریم ویر هارد رو هم آپدیت کنید ببینید درست میشه یا نه قبل از اینکار از اطلاعات هارد بکاپ بگیرید

مرسی مهرداد جان از محببتت:n16:
فریم ویر رو از سایت وسترن دانلود کردم بعدش چه جوری باید نصبش کنم ، مثل نصب درایور میمونه؟

EXTREME
08-11-2013, 22:56
مرسی مهرداد جان از محببتت:n16:
فریم ویر رو از سایت وسترن دانلود کردم بعدش چه جوری باید نصبش کنم ، مثل نصب درایور میمونه؟

مطمئن شو فریم ویر مال هارد خودت است قبل از آپدیت فریم ویر از اطلاعات بکاپ بگیر و بوت سیستم روی هارد باشه
یک فایل exe است معمولا اجراش میکنی بعد ریست میشه سیستم بالا بیاد رایت میکنه

Amir 3d
08-11-2013, 23:39
سلام دوستان
چند روز پیش به دلیل جابجایی درایو های اسم هارد اکسترنال خود در دو ویندوز خود (32بیت و 64 بیت) اقدام به جابجایی اسم از طریق sort نرم افزار سیف ریموو کردم و در یک ویندوزم موجب نشناختن 3-4 پارتیشنم شد که ناپدید بودن ولی تو ویندوز دیگه درست بودن به ناچار مجبور به تغییر اسم درایو ها کردم(disk manager) که 1ک روز بعد دیدم وقتی هارد رو وصل کردم پیغام فرمت داد
خلاصه درایو چک کردم دیدم فرمتش از NTFS به RAW تغییر کرده ! مجبور به ریکاوری شدم (که چند ساعت وقت هدر رفت) و درایو رو فرمت کردم حالا چند روز گذشته و باز یک درایو دیگهء من دچار این مشکل شد !:n28:
خلاصه راهی هست که بشه از نوع فرمت درایو تعداد پارتیشن بندی و بوت هر هارم بک آپ بگیرم که دیگه اینجوری نشه راهی ؟نرم افزاری ؟ چیزی میدونید خواهشا کمک کنید دیگه حوصله ندارم نعش یک درایو دیگم و جم کنم
"نمیخوام از اطلاعات درایو ها بک آپ بگیرم چون اینجوری کلی اطلاعات هست و کلی فضا میخواد فقط میخوام ببینم آیا میشه از نوع فرمت(fat-ntfs......)و بوتش بک آپ بگیرم که حجمی نداشته باشه "
مشخصات هارد اکسترنال
my book 2 T Western
تعداد درایو ها 8
فرمت NTFS
متشکرم:n16:

bavariade
09-11-2013, 10:21
چند روزی وقتی فایلی( فیلم)از روی ویندوز XP داخل هارداکسترنال 500WDگیگ ارور میده.
"Delayed Write Failed - Windows was unable to save all the data for
the file F:\$Mft. The data has been lost. This error may be caused
by a failure of your computer hardware or network connection. Please
try to save this file elsewhere."

لطفا کمک کند مشلکل بر طرف شه. سپاسگذارم

dash_yaser24
09-11-2013, 13:08
هارد با بدسکتور داره یا delay sector رو اسکن با نرم افزار hdd regenerator بردید؟

سلام. با نرم افزار hdd regenerator وسطای کار ارور میده.اینم عکسیه که از نرم افزرا hd tune گرفتم

EXTREME
09-11-2013, 13:09
چند روزی وقتی فایلی( فیلم)از روی ویندوز XP داخل هارداکسترنال 500WDگیگ ارور میده.
"Delayed Write Failed - Windows was unable to save all the data for
the file F:\$Mft. The data has been lost. This error may be caused
by a failure of your computer hardware or network connection. Please
try to save this file elsewhere."

لطفا کمک کند مشلکل بر طرف شه. سپاسگذارم

یک عکس از disk managment بدین همچنین یک چک دیسک روی اون پارتیشن انجام بدین درست نشد اطلاعات مهم رو بکشید بیرون پارتیشن رو مجددا فرمت کنید

bavariade
09-11-2013, 13:33
سلام با تشکر

بیشتر توضیح بدید..شرمنده
یک عکس از disk managment بدین همچنین یک چک دیسک روی اون پارتیشن انجام بدین

EXTREME
09-11-2013, 14:44
سلام با تشکر

بیشتر توضیح بدید..شرمنده
یک عکس از disk managment بدین همچنین یک چک دیسک روی اون پارتیشن انجام بدین

روی my computer راست کلیک کنید و گزینه manage رو بزنید و بعد disk managment

برای مورد دوم روی پارتیشن مورد نظر راست کلیک کرده و سربرگ tools بعد گزینه check now بزنید که اسکن کنه به طور کامل

bavariade
09-11-2013, 17:28
مرسی دوست عزیز...قبل از اینکه کاری بکنم هاردم در my computer ظاهر میشه به اسم درایو F: و هیچ اطلاعات دیگه ای نداره و توش هیچی نیست. در properties هم هیچ اثری از مشخصاتش نیست. نه حجمشو زده نه حجم خالی نه حجم استفاده شده... فایل سیستم پارتیشن raw شده.....با نرم افزار eases data reovery
دارم روی درایو C:ریکوری میکنم... هیچ اثری از درایو F: در نرم افزار eases data reovery
نبود .....داریو C: ریکاوری کردم..بعد از ریکاوری خواست مسیر فایل رو بدهم تا فایل ذخیر کنه اونجا درایو F:بود نمیدونم کجا ذخیره کنم.... کار با این نرم افزار روبلد نیستم.......لطفا کمکم کنید...تا بدون انکه هاردم پاک بشه یا فرمت کنم..درست بشه
...... ..در ضمن درنرم افزار ریکاوری داریوF; نشون نمیده تا ریکاوری کنم
ممنونم,,

EXTREME
09-11-2013, 19:43
مرسی دوست عزیز...قبل از اینکه کاری بکنم هاردم در my computer ظاهر میشه به اسم درایو F: و هیچ اطلاعات دیگه ای نداره و توش هیچی نیست. در properties هم هیچ اثری از مشخصاتش نیست. نه حجمشو زده نه حجم خالی نه حجم استفاده شده... فایل سیستم پارتیشن raw شده.....با نرم افزار eases data reovery
دارم روی درایو C:ریکوری میکنم... هیچ اثری از درایو F: در نرم افزار eases data reovery
نبود .....داریو C: ریکاوری کردم..بعد از ریکاوری خواست مسیر فایل رو بدهم تا فایل ذخیر کنه اونجا درایو F:بود نمیدونم کجا ذخیره کنم.... کار با این نرم افزار روبلد نیستم.......لطفا کمکم کنید...تا بدون انکه هاردم پاک بشه یا فرمت کنم..درست بشه
...... ..در ضمن درنرم افزار ریکاوری داریوF; نشون نمیده تا ریکاوری کنم
ممنونم,,

همونطور که گفتم برای ریکاوری نیاز به حجم اضافه دارید

همچنین گفتم عکس از disk managemnt بدید

bavariade
09-11-2013, 20:12
عکس از disk managemnt نشد.... هارد نشون نمیده... حالا چکار کنم...بدادم برسید.

hesam68
09-11-2013, 20:32
سلام دوستان
ببخشین سوالم شاید زیاد مرتبط به تاپیک نباشه ولی جای دیگه ای و پیدا نکردم

من تازه یک هارد اکسترنال یک ترا بایت مای پاسپورت وسترن دیجیتال خریدم
وقتی به سیستم وصلش کردم دیدم توش چند تا فولدر و چند تا setup نرم افزار هست
می خواستم بدونم میتونم این فولدر ها و فایلا رو کامل پاک کنم؟؟؟
اگه کامل پاک کنم مشکلی پیش نمیاد؟؟؟
ممنونتون میشم راهنماییم کنین

EXTREME
09-11-2013, 20:40
عکس از disk managemnt نشد.... هارد نشون نمیده... حالا چکار کنم...بدادم برسید.

به نظر من بهترین راه این است که هارد رو روی یک سیستم دیگه که ویندوز و هارد داره نصب کنید و اقدام به ریکاوری کنید اینطوری به نتیجه درستی نمیرسید

ata.royalfalcon
09-11-2013, 20:51
سلام دوستان
ببخشین سوالم شاید زیاد مرتبط به تاپیک نباشه ولی جای دیگه ای و پیدا نکردم

من تازه یک هارد اکسترنال یک ترا بایت مای پاسپورت وسترن دیجیتال خریدم
وقتی به سیستم وصلش کردم دیدم توش چند تا فولدر و چند تا setup نرم افزار هست
می خواستم بدونم میتونم این فولدر ها و فایلا رو کامل پاک کنم؟؟؟
اگه کامل پاک کنم مشکلی پیش نمیاد؟؟؟
ممنونتون میشم راهنماییم کنین

سلام .

چرا حذف کنید ؟ حجم زیادی هم ندارند . بریزید داخل یک فولدر .

این برنامه ها برای مدیریت هارد ، فعال کردن و غیر فعال کردن قابلیت رمزگذاری سخت افزاری هارد و ... هست . توصیه میشه برنامه را نصب کنید . برای safely remove طبق عکس زیر از همین برنامه استفاده کنید که هارد را بطور کامل خاموش میکند . درصورتیکه safely remove ویندوزی در بعضی از ویندوزها هارد خاموش نمیشود .

hesam68
09-11-2013, 21:46
بی نهایت ممنون بابت توضیحاتتون

ولی نرم افزار روی ویندوزم نصب نمیشه
من از xp استفاده می کنم
وقتی میخوام نصبش کنم میگه حداقل باید xp ۶۴. بیتی داشته باشی

به جز ستاپ نرم افزار چند تا فولدر هم هست
میشه همشونو cut کنم و توی هارد یک فولدر درست کنم و تو ون بریزمشون و اینکه پاکشون کنم مشکلی پیش نمیاد؟؟؟
زیاد نیازی به این قابلیتا ندارم

ata.royalfalcon
09-11-2013, 21:50
بی نهایت ممنون بابت توضیحاتتون

ولی نرم افزار روی ویندوزم نصب نمیشه
من از xp استفاده می کنم
وقتی میخوام نصبش کنم میگه حداقل باید xp ۶۴. بیتی داشته باشی

به جز ستاپ نرم افزار چند تا فولدر هم هست
میشه همشونو cut کنم و توی هارد یک فولدر درست کنم و تو ون بریزمشون و اینکه پاکشون کنم مشکلی پیش نمیاد؟؟؟
زیاد نیازی به این قابلیتا ندارم

یا میتونید همه آنها را حذف کنید یا میتونید داخل یک فولدر cut کنید . بدون این نرم افزارها میتونید از هارد اکسترنال استفاده کنید و مشکلی پیش نمیاد .

hesam68
09-11-2013, 21:54
بازم ممنون
راستی اون موردی که گفتین ممکنه با سیق ریموو کردن با خود ویندوز هارد خاموش نشه چقدر پیش میاد؟؟؟؟
نسخه ای از نرم افزار برای این کار بخوام نصب کنم هست که روی ویندوز xp ۳۲ بیتی نصب بشه؟؟؟
از کجا میتونم دانلودش کنم؟؟؟

sahar3000
09-11-2013, 21:58
سلام
کسی میتونه کمک کنه

ata.royalfalcon
09-11-2013, 22:37
بازم ممنون
راستی اون موردی که گفتین ممکنه با سیق ریموو کردن با خود ویندوز هارد خاموش نشه چقدر پیش میاد؟؟؟؟
نسخه ای از نرم افزار برای این کار بخوام نصب کنم هست که روی ویندوز xp ۳۲ بیتی نصب بشه؟؟؟
از کجا میتونم دانلودش کنم؟؟؟

مشکل خاموش نشدن هاردهای اکسترنال پرتابل یا فلش مموری پس از safely remove کردن بیشتر در win vista/7/8 دیده میشه . در win xp فکر نمیکنم این مشکل وجود داشته باشه .

برنامه ای که در پارتیشن هارد موجوده روی سیستمهای زیر باید نصب بشوند و مشکلی نباید داشته باشه . شاید ویندوز xp شما sp3 نباشه !

Windows XP SP3
Windows Vista SP2 - 32 & 64 bit
Windows 7 SP1 32 & 64bit

GHAGHALEELEE
10-11-2013, 00:13
درود
من هاردم رو (دو تا هارد دارم منظورم هارد slave هست) با نرم افزار HDD Low Level Format 1.07 فرمت سطح پایین کردم حالا سیستم و نرم افزارهای نشان دهنده دما واسمارت هارد میشناسنش ولی خود ویندوز اکسپلورر و یک برنامه دیگه مثل اکسپلورر نمیشناسن . از تو دیواس منجر چند بار enable و disable کردم و حتی ریست کردم بازم جواب نداد ، داره قایم با شک بازی میکنه با هام:n02:

cyax
10-11-2013, 00:48
وقت بخیر،متاسفم که نباید اینجا مطرح بشه اما لطفن راهنمایی کنید سپاسگزار میشم
یک هارد HITACHI HTS541616J9SA00 با ظرفیت 160گیگابایت که روی یک مک بوک قدیمی بود رو دارم که قصد ریکاوری اطلاعات دارم
فرمت هارد طبیعتن برای مک هستش
هارد رو از طریق بوت نرم افزار پاراگون بک آپ گرفتم و توی پارتیشن سیستم ویندوزیم ریختم و هارد رو فرمت ntfs کردم
چطوری میتونم توی ویندوز به این بک آپ دیتاهایِ هاردِ مک دسترسی پیدا کنم و ویرایششون کنم؟

ata.royalfalcon
10-11-2013, 07:46
درود
من هاردم رو (دو تا هارد دارم منظورم هارد slave هست) با نرم افزار HDD Low Level Format 1.07 فرمت سطح پایین کردم حالا سیستم و نرم افزارهای نشان دهنده دما واسمارت هارد میشناسنش ولی خود ویندوز اکسپلورر و یک برنامه دیگه مثل اکسپلورر نمیشناسن . از تو دیواس منجر چند بار enable و disable کردم و حتی ریست کردم بازم جواب نداد ، داره قایم با شک بازی میکنه با هام:n02:

سلام .

هاردها بايستي پارتيشن بندي و فرمت بشوند تا در my computer ديده شوند . از disk management ميتونيد اينكار را انجام بدبد .

EXTREME
10-11-2013, 10:16
سلام
کسی میتونه کمک کنه

ارور اولی fail َشده فکر نکنم نرم افزاری هارد قابل حل باشه ولی میخواین با فرمت سطح پایین و آپدیت فریم ویر تست کنید

dash_yaser24
10-11-2013, 15:40
سلام. با نرم افزار hdd regenerator وسطای کار ارور میده.اینم عکسیه که از نرم افزرا hd tune گرفتم
کسی نمیخواد جواب ما رو بده؟؟؟
اینم عکس دیگش با برنامه crystal diskinfo
مشکلمو تو صفحه 770 و پست شماره 7693 نوشتم

sahar3000
10-11-2013, 16:28
ارور اولی fail َشده فکر نکنم نرم افزاری هارد قابل حل باشه ولی میخواین با فرمت سطح پایین و آپدیت فریم ویر تست کنید
سلام مرسی از پاسختون

چه جوری باید فریم ور رو اپدیت کنم؟
تو نت گشتم چیزی پیدا نکردم:n18:

EXTREME
10-11-2013, 17:12
سلام مرسی از پاسختون

چه جوری باید فریم ور رو اپدیت کنم؟
تو نت گشتم چیزی پیدا نکردم:n18:

تو سایت هارد باید نگاه کنید قبل از اینکار از اطلاعات هارد باید بکاپ بگیرید

EXTREME
10-11-2013, 17:14
کسی نمیخواد جواب ما رو بده؟؟؟
اینم عکس دیگش با برنامه crystal diskinfo
مشکلمو تو صفحه 770 و پست شماره 7693 نوشتم

با تست hdd regenerator چه اروری میده ؟

dash_yaser24
10-11-2013, 17:32
با تست hdd regenerator چه اروری میده ؟

تا وسطا میره بعدش گیر میکنه. ارور خاصی نمیده. مجبور میشم کنسلش کنم. با هر برنامه ای کار کردم همینجوریه. وسطای کار گیر میکنه نمیذاره اسکن کامل شه

EXTREME
10-11-2013, 20:37
تا وسطا میره بعدش گیر میکنه. ارور خاصی نمیده. مجبور میشم کنسلش کنم. با هر برنامه ای کار کردم همینجوریه. وسطای کار گیر میکنه نمیذاره اسکن کامل شه

تا قبل از اینکه به وسط ها برسه بدسکتور یا delay sector اصلا پیدا نمیکنه ؟

sahar3000
10-11-2013, 20:47
تو سایت هارد باید نگاه کنید قبل از اینکار از اطلاعات هارد باید بکاپ بگیرید

مرسی دوست عزیز
فایل فریمور رو دانلود کردم
الان نمیدونم چه جوری نصبش کنم
یه چیزایی توضیح داده
تو این لینک هست[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید:n18::n16:

Amir 3d
11-11-2013, 11:02
سلام دوستان
چند روز پیش به دلیل جابجایی درایو های اسم هارد اکسترنال خود در دو ویندوز خود (32بیت و 64 بیت) اقدام به جابجایی اسم از طریق sort نرم افزار سیف ریموو کردم و در یک ویندوزم موجب نشناختن 3-4 پارتیشنم شد که ناپدید بودن ولی تو ویندوز دیگه درست بودن به ناچار مجبور به تغییر اسم درایو ها کردم(disk manager) که 1ک روز بعد دیدم وقتی هارد رو وصل کردم پیغام فرمت داد
خلاصه درایو چک کردم دیدم فرمتش از NTFS به RAW تغییر کرده ! مجبور به ریکاوری شدم (که چند ساعت وقت هدر رفت) و درایو رو فرمت کردم حالا چند روز گذشته و باز یک درایو دیگهء من دچار این مشکل شد !:n28:
خلاصه راهی هست که بشه از نوع فرمت درایو تعداد پارتیشن بندی و بوت هر هارم بک آپ بگیرم که دیگه اینجوری نشه راهی ؟نرم افزاری ؟ چیزی میدونید خواهشا کمک کنید دیگه حوصله ندارم نعش یک درایو دیگم و جم کنم
"نمیخوام از اطلاعات درایو ها بک آپ بگیرم چون اینجوری کلی اطلاعات هست و کلی فضا میخواد فقط میخوام ببینم آیا میشه از نوع فرمت(fat-ntfs......)و بوتش بک آپ بگیرم که حجمی نداشته باشه "
مشخصات هارد اکسترنال
my book 2 T Western
تعداد درایو ها 8
فرمت NTFS
متشکرم:n16:
دوستان منم اینجام جواب بدید!:n28:

EXTREME
11-11-2013, 11:07
مرسی دوست عزیز
فایل فریمور رو دانلود کردم
الان نمیدونم چه جوری نصبش کنم
یه چیزایی توضیح داده
تو این لینک هست[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید:n18::n16:

نوشته باید فایل اجرایی رو روی یک سی دی یا دی وی دی یا فلش بوتیبل سیو کنید بوت سیستم روی هارد مورد نظر باشه بعد از طریق بوت منو اون دیوایس بوتیبل رو بوت میکنید بعد فایل اجرایی رو اجرا میکنید
ولی بازم قول نمیدم درست شه مشکل شما با آپدیت فریم ویر احتمالش خیلی کمه به نظرم اول ببرید به یک تعمیرکار نشون بدید بهتره تا اینکار

dash_yaser24
11-11-2013, 11:12
تا قبل از اینکه به وسط ها برسه بدسکتور یا delay sector اصلا پیدا نمیکنه ؟

نه قبلش نه ولی وقتی میرسه به جایی که گیر داره دیگه جلوتر نمیرهو چیزی هم نشون نمیده. با همه برنامه ها همینجوریه. تا نصفه هاش خوب میره و اروری هم نمیده ولی بعدش دیگه جلوتر نمیره

EXTREME
11-11-2013, 11:15
دوستان منم اینجام جواب بدید!:n28:

شما باید از پارتیشن ها ایمیج داشته باشید که هر موقع اطلاعاتتون از بین رفت از اونها استفاده کنید و ایمیج ها هم بهتره در یک فضای دیگر ذخیره شود معمولا به این صورت عمل میکنند

bavariade
11-11-2013, 11:35
سلام دوست عزیز با تشکر از راهنماییتون... مشکل هاردم همچنان برقرار است..
عکس هاردم در Disk management نیست...در ایکون My Computer هارد ناپدید مشه.در حال حاضر پیداست... نمیشه فرمت کرد..ایا بافرمت کردن هارد میشه از هارد استفاده کرد..حتی ازخیر اطلاعات درون هارد گذشتم.....نمیدونم چطوری فرمت کنم ...لطفا روش فرمت کردنشو بطور کامل توضیح بدبد ممنونم

EXTREME
11-11-2013, 12:54
سلام دوست عزیز با تشکر از راهنماییتون... مشکل هاردم همچنان برقرار است..
عکس هاردم در Disk management نیست...در ایکون My Computer هارد ناپدید مشه.در حال حاضر پیداست... نمیشه فرمت کرد..ایا بافرمت کردن هارد میشه از هارد استفاده کرد..حتی ازخیر اطلاعات درون هارد گذشتم.....نمیدونم چطوری فرمت کنم ...لطفا روش فرمت کردنشو بطور کامل توضیح بدبد ممنونم

وقتی هارد در دیسک مینیچمنت نیست نباید تو my computer هم بیاد با این حال چطوری میخواین فرمتش کنید ؟

یا میاد و میره ؟

bavariade
11-11-2013, 15:19
پس هاردو بندازم بره:n24:... دیگه بدرد نمیخوره...چکار باید کرد...

sahar3000
11-11-2013, 15:20
نوشته باید فایل اجرایی رو روی یک سی دی یا دی وی دی یا فلش بوتیبل سیو کنید بوت سیستم روی هارد مورد نظر باشه بعد از طریق بوت منو اون دیوایس بوتیبل رو بوت میکنید بعد فایل اجرایی رو اجرا میکنید
ولی بازم قول نمیدم درست شه مشکل شما با آپدیت فریم ویر احتمالش خیلی کمه به نظرم اول ببرید به یک تعمیرکار نشون بدید بهتره تا اینکار

مرسی
من همین کارو کردم
فایل.exe رو کپی کردم توی فلش بوتیبل و بوت سیستم رو رو هارد گذاشتم
حالا وقتی فلش رو بوت میکنم-- میگه سیستم عامل یافت نشد و ری استارت و...
خب چه جوری فایلو نصب کنم؟ اصلا این جور که اینا میگن نمیشه--تو چه محیطی؟ نه داس بالا میاد نه ویندوز:n13:

EXTREME
11-11-2013, 16:50
پس هاردو بندازم بره:n24:... دیگه بدرد نمیخوره...چکار باید کرد...

نه میتونه قابل تعمیر باشه ببرید به یک تعمیرکار نشون بدید هارد دیتکت میشه یک دفعه میپره میتونه از کابل دیتا و برق هارد بردو موتور هارد باشه

mr6768
11-11-2013, 21:47
سلام دوستان خسته نباشید.
من یه هادر اینترنال وسترن دیجیتال یک ترابایت دارم که مثل اینکه بدسکتور گرفته.
داستان اینجا بود که سیستمم خودش ویندوز میپروند .
اول فکر می کردم مشکل از ویندوزه بعد دیدم نه هادرم داغون شده. نمی دونم چرا واقعا ! 2 سال هم کار نکرده !
از شانس من گارانتیش هم 3 ماهه تموم شده.
با تمام نرم افزار ها ، Hdd regenerator و ... این رو اسکن و Repair کردم ولی درست نشد.
HD Sentinel سلامت هاردم رو 11% نشون میده.
هر جا میبرم هم میگن تعمیر نمیشه و قطعاتش گیر نمیاد.
حالا راهنماییم کنید من چیکار کنم و چطور میتونم از اون قسمتای هاردم که سالمه استفاده کنم ؟؟

مرسی ...

EXTREME
12-11-2013, 09:35
سلام دوستان خسته نباشید.
من یه هادر اینترنال وسترن دیجیتال یک ترابایت دارم که مثل اینکه بدسکتور گرفته.
داستان اینجا بود که سیستمم خودش ویندوز میپروند .
اول فکر می کردم مشکل از ویندوزه بعد دیدم نه هادرم داغون شده. نمی دونم چرا واقعا ! 2 سال هم کار نکرده !
از شانس من گارانتیش هم 3 ماهه تموم شده.
با تمام نرم افزار ها ، Hdd regenerator و ... این رو اسکن و Repair کردم ولی درست نشد.
HD Sentinel سلامت هاردم رو 11% نشون میده.
هر جا میبرم هم میگن تعمیر نمیشه و قطعاتش گیر نمیاد.
حالا راهنماییم کنید من چیکار کنم و چطور میتونم از اون قسمتای هاردم که سالمه استفاده کنم ؟؟

مرسی ...

یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدید

Reza_tak84
12-11-2013, 13:52
سلام خلاصه جواب سوالم رو ندادید که سریعترین زمان بوت ویندوز سون چند ثانیه هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

EXTREME
12-11-2013, 15:21
سلام خلاصه جواب سوالم رو ندادید که سریعترین زمان بوت ویندوز سون چند ثانیه هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بستگی به برنامه ها استارت آپ و قطعات سیستم تون داره و فرق میکنه ولی برای خودم حدود 10 ثانیه است

mohsen0000000000
12-11-2013, 16:14
سلام. 2 تا هارد دارم.یکی از هاردها موقع خاموش شدن صدا میده . فکر کنم وسترنه.
نتایج

ایا مشکل جدیه؟

EXTREME
12-11-2013, 16:41
سلام. 2 تا هارد دارم.یکی از هاردها موقع خاموش شدن صدا میده . فکر کنم وسترنه.
نتایج

ایا مشکل جدیه؟

هارد دوم که اگه مقدارش زیاد نشه باید یک سری کارها انجام بدید ببینید درست میشه یا نه از جمله پارتیشن بندی مجدد هارد چک کردن اتصالات هارد و پاور سیستم و آپدیت فریم ویر هارد قبل از اینکار از اطلاعات هارد بکاپ بگیرید
هارد اولی هم ارور آخری میتونه از بدسکتور و delay sector باشه باید رو تست hdd regenerator ببرید تا معلوم بشه
ارور اولیش هم اگه بعد از 10 روز تعدادش زیاد نشد ایراد نداره ولی اگه دیدید داره زیاد میشه باید حتما به یک مرکز تخصصی هارد هارد رو نشون بدید

Greedy
12-11-2013, 20:33
سلام مهرداد عزیز در مورد یک هارد چند تا سوال داشتم شاید زیاد به این تاپیک مربوط نباشه ولی جای دیگه واسه پرسیدنش سراغ نداشتم / یکی از اشناهامون یک لپتاپ LENOVO G500 گرفته بعد هاردش یک ترابایت هست تک پارتیشن هم بود من اومدم پارتیشن بندی کنمش با نرم فزار EASEUS PARTION MANAGER پارتیشن بندی کردم ریست شد ولی دیگه ویندوز بالا نیومد هر کاری کردم هم ویندوز دوباره از اول نصب کنم نشد بعد فهمیدم این هارد ها انگار GPT هست و MBR نیست و هر ویندوزی نصب کرد ؟ اولا میخواستم ببینم فرق اینا چیه ... بعد اینم یه عکس از دیسک منیجمنتش : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] الان چقدر پارتیشن های مختلفش زیاده ؟ من هاردهای زیادی دیدم همشون یک پارتیشن ریکاوری داشتن ولی این دو تا ! OEM , FEI چی هست دیگه ؟ پیشاپیش ممنون :n16:

EXTREME
12-11-2013, 22:18
سلام مهرداد عزیز در مورد یک هارد چند تا سوال داشتم شاید زیاد به این تاپیک مربوط نباشه ولی جای دیگه واسه پرسیدنش سراغ نداشتم / یکی از اشناهامون یک لپتاپ LENOVO G500 گرفته بعد هاردش یک ترابایت هست تک پارتیشن هم بود من اومدم پارتیشن بندی کنمش با نرم فزار EASEUS PARTION MANAGER پارتیشن بندی کردم ریست شد ولی دیگه ویندوز بالا نیومد هر کاری کردم هم ویندوز دوباره از اول نصب کنم نشد بعد فهمیدم این هارد ها انگار GPT هست و MBR نیست و هر ویندوزی نصب کرد ؟ اولا میخواستم ببینم فرق اینا چیه ... بعد اینم یه عکس از دیسک منیجمنتش : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] الان چقدر پارتیشن های مختلفش زیاده ؟ من هاردهای زیادی دیدم همشون یک پارتیشن ریکاوری داشتن ولی این دو تا ! OEM , FEI چی هست دیگه ؟ پیشاپیش ممنون :n16:

سلام شما ویندوزی که استفاده میکنید چی است ؟ رو نصب ویندوز سون هم نمیتونید رو mbr کار کنید ؟

اون efi که برای این است که زمانی که شما پارتیشن بندی با جدول پارتیشن gpt بکنید باید سیستم عامل این قابلیت رو ساپورت کنه وگرنه بوت ساپروت نیست
oem هم مربوط به فایل های سیستمی و اطلاعاتی در مورد سیستم عامل شامل ورژن سیستم عامل نوع تاریخ عرضه و ... داره

Greedy
12-11-2013, 22:37
سلام شما ویندوزی که استفاده میکنید چی است ؟ رو نصب ویندوز سون هم نمیتونید رو mbr کار کنید ؟

اون efi که برای این است که زمانی که شما پارتیشن بندی با جدول پارتیشن gpt بکنید باید سیستم عامل این قابلیت رو ساپورت کنه وگرنه بوت ساپروت نیست
oem هم مربوط به فایل های سیستمی و اطلاعاتی در مورد سیستم عامل شامل ورژن سیستم عامل نوع تاریخ عرضه و ... داره

لپتاپ خودش ویندوز 8 داشت من بعد پارتیشن بندی که ویندوز هم پرید اومدم ویندوز 8 نصب کنم در قسمتی که باید یک درایو انتخاب کنی و فرمت کنی و next بزنی گزینه next غیرفعاله و details میزنی میگه :
windows cannot be installed on this disk. The selected disk is of the GPT partition style
واسه ویندوز 7 هم همین پیغام داد تست کردم

EXTREME
12-11-2013, 23:33
لپتاپ خودش ویندوز 8 داشت من بعد پارتیشن بندی که ویندوز هم پرید اومدم ویندوز 8 نصب کنم در قسمتی که باید یک درایو انتخاب کنی و فرمت کنی و next بزنی گزینه next غیرفعاله و details میزنی میگه :
windows cannot be installed on this disk. The selected disk is of the GPT partition style
واسه ویندوز 7 هم همین پیغام داد تست کردم

تو تظیمات بوت لپ تاب اگر uefi فعال است غیرفعال کنید

aliabolfazl
13-11-2013, 15:37
با سلام ، یک هارد مکستور 160 گیگ دارم چند روز است درایو D را نمیشناسد و این اخطار میدهدerror performing inpage operation لطفا راهنمایی کنید که مشکل از کجاست؟ با تشکر

EXTREME
13-11-2013, 15:55
با سلام ، یک هارد مکستور 160 گیگ دارم چند روز است درایو D را نمیشناسد و این اخطار میدهدerror performing inpage operation لطفا راهنمایی کنید که مشکل از کجاست؟ با تشکر

سلام یک عکس از disk managment بدین

Reza_tak84
14-11-2013, 00:07
شما فرمودید ویندوز سونتون ظرف 10 ثانیه بالا میاد لطفا بفرمایید سیستمتون چیه؟ایا هاردتون sdd هست؟؟؟؟؟؟؟