PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

Reza_tak84
03-09-2013, 15:42
قیمت کابل ساتا رو نگفتید؟

Reza_tak84
03-09-2013, 15:44
راستش برچسب گارانتی سیستمم پاره شده الان نمیدونم فروشگاه گارانتی رو قبول میکنه یا نه؟بخاطر همین هست که سوال میکنم؟

CRIS Joon CR7
03-09-2013, 16:08
یه هارد 500 گیگ دارم.
یه مدت ازش استفاده میکردم تا رسید به 120 گیگ بعدش دیگه فایل هایی که روش ریخته بودم با پیغام ارور Can not read from source مواجه میشد.
تحقیق کردم گفتن بد سکتور نرم افزاری داره ...
گفتن یه HDD Regenerator با سریال نصب کن و هارد و اسکن و Repair کن. الان تا اون 120 گیگش سه سوته رفت ولی ازون به بعد ، بعد از دو روز 2 درصدش رفته!
مشکلی با این اسکن ندارم و میتونم تا آخرش صبر کنم ولی آیا فایده داره؟ درست میشه؟
سوال دومم اینه که اگه بد سکتور ها تعداد محدود باشن میشه کلا بلاک شون کرد که دیگه ازش استفاده نشه و پنهان شن. مثلا از این هارد 400 گیگش قابل استفاده هم باشه خوبه.
هارد گارانتی نداره.

یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدین

خدمت شما ...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فقط سوالم اینه :

اگه بد سکتور ها تعداد محدود باشن میشه کلا بلاک شون کرد که دیگه ازش استفاده نشه و پنهان شن. مثلا از این هارد 400 گیگش قابل استفاده هم باشه خوبه.

EXTREME
03-09-2013, 16:24
قیمت کابل ساتا رو نگفتید؟

فکر نکنم از 1000 تومن بیشتر باشه

EXTREME
03-09-2013, 16:26
خدمت شما ...
فقط سوالم اینه :

اصلا هارد شما بدسکتور نداره داره fail میشه سرعت خیلی پایینتون هم به دلیل دو ارور زردنگ است

هارد رو دوباره پارتیشن بندی کنید فریم ویر هارد رو آپدیت کنید و اتصالات هارد و پاور رو چک کنید درست نشد باید ببرید به یک مرکز تخصصی نشون بدین

CRIS Joon CR7
03-09-2013, 19:01
اصلا هارد شما بدسکتور نداره داره fail میشه سرعت خیلی پایینتون هم به دلیل دو ارور زردنگ است

هارد رو دوباره پارتیشن بندی کنید فریم ویر هارد رو آپدیت کنید و اتصالات هارد و پاور رو چک کنید درست نشد باید ببرید به یک مرکز تخصصی نشون بدین

اکسترناله ، چطوری پارتیشن بندیش کنم؟
فریم ور رو از کجا بگیرم؟ چطوری بریزم؟

EXTREME
03-09-2013, 21:07
اکسترناله ، چطوری پارتیشن بندیش کنم؟
فریم ور رو از کجا بگیرم؟ چطوری بریزم؟

کلا پارتیشن های هارد رو پاک کیند دوباره با نرم افزار paragon partion ایجاد و درست کنید به اندازه همون یک پارتیشن پارتیشن هایی که هست روش راست کلیک کنید delete partion بکنید هارد بعد از پاک کردن همه پارتیشن ها unlocated میشه سپس با همون نرم افزار new partion کنید با راست کلیک برروی پارتیشن

برای فریم ویر من فریم ویر هارد اکسترنال تا حالا آپدیت نکردم بیشتر اینترنال آپدیت کردم ولی معمولا یک فایل اجرایی است که از سایتش میگیرید و اجراش میکنید ولی برای این مورد بهتره به یک مرکز معتبر مراجعه کنید

قبل از انجام همه این کارها از اطلاعات بکاپ بگیرید

CRIS Joon CR7
03-09-2013, 21:45
کلا پارتیشن های هارد رو پاک کیند دوباره با نرم افزار paragon partion ایجاد و درست کنید به اندازه همون یک پارتیشن پارتیشن هایی که هست روش راست کلیک کنید delete partion بکنید هارد بعد از پاک کردن همه پارتیشن ها unlocated میشه سپس با همون نرم افزار new partion کنید با راست کلیک برروی پارتیشن

برای فریم ویر من فریم ویر هارد اکسترنال تا حالا آپدیت نکردم بیشتر اینترنال آپدیت کردم ولی معمولا یک فایل اجرایی است که از سایتش میگیرید و اجراش میکنید ولی برای این مورد بهتره به یک مرکز معتبر مراجعه کنید

قبل از انجام همه این کارها از اطلاعات بکاپ بگیرید

ممنون.
با خود ویندوز پارتیشن بندیش کردم.
الان چکارش کنم دقیقا؟

EXTREME
03-09-2013, 22:09
ممنون.
با خود ویندوز پارتیشن بندیش کردم.
الان چکارش کنم دقیقا؟

خوب اگه با پارتیشن بندی مجدد درست نشد باید راه های دیگرو تست کنید یکی از کارها برای رفع مشکل ارور آخر پارتیشن بندی بود اگه ارور برطرف نشد باید راه های بعدی رو انجام بدین این راه ها هم تضمینی نیست که ارور آخر درست بشه گرچه آخر سر هارد رو باید ببرید برای تعمیر چون اوضاغ هاردتون خرابه

Reza_tak84
03-09-2013, 22:32
راستی هارد سیگیت یک ترابایت باراکودا 12 مدل st31000524as بهتر هست یا یک ترابایت باراکودا 14؟ضمنا هارد st31000524as تک پلاتر هست یا دو پلاتر؟ایا استاندارد جدید هارد سیگیت که 4k هست رو داره یا سکتوراش 512 هست؟مال من ساخت چین هست ایا خوبه یا ساخت تایلند بهتره؟

Reza_tak84
04-09-2013, 10:01
لطفا جواب سوالم رو بدید؟؟

ata.royalfalcon
04-09-2013, 11:43
راستی هارد سیگیت یک ترابایت باراکودا 12 مدل st31000524as بهتر هست یا یک ترابایت باراکودا 14؟ضمنا هارد st31000524as تک پلاتر هست یا دو پلاتر؟ایا استاندارد جدید هارد سیگیت که 4k هست رو داره یا سکتوراش 512 هست؟مال من ساخت چین هست ایا خوبه یا ساخت تایلند بهتره؟

لطفا جواب سوالم رو بدید؟؟

به هر حال پرفورمنس مدل ST1000DM003 (يكترابايتي از سري 7200.14) بهتر از مدل st31000524as (از سري 7200.12) هست . st31000524as دو پلاتر هست و همچنين 4K نيست .

Reza_tak84
04-09-2013, 12:48
هارد من ساخت چین هست به نظرتون کیفیتش خوب هست یا نه؟ قابل اعتماد هست؟ ساخت تایلند بهتر از چین نیست؟

ata.royalfalcon
04-09-2013, 14:13
هارد من ساخت چین هست به نظرتون کیفیتش خوب هست یا نه؟ قابل اعتماد هست؟ ساخت تایلند بهتر از چین نیست؟

هارد ديسكها حتي اگر در كشورهاي مختلف هم توليد بشوند زير نظر كمپاني مادر ساخته ميشوند و فكر نميكنم از لحاظ كيفيت متفاوت باشند .

Reza_tak84
04-09-2013, 14:28
هاردهای باراکودا 12 که سکتورشون 4k نیست نباید align بشوند تا سرعتشان بالاتر بشه؟مانند هارد وسترن سبز که بعد از algin سرعتش بهتر میشه! هارد من در ویندوز سون با کلی نرم افزار حدود 30 تانیه طول میکشه که بیاد بالا-به نظرتون سرعتش چطوره؟خوبه؟

ata.royalfalcon
04-09-2013, 14:58
هاردهای باراکودا 12 که سکتورشون 4k نیست نباید align بشوند تا سرعتشان بالاتر بشه؟مانند هارد وسترن سبز که بعد از algin سرعتش بهتر میشه! هارد من در ویندوز سون با کلی نرم افزار حدود 30 تانیه طول میکشه که بیاد بالا-به نظرتون سرعتش چطوره؟خوبه؟

خير . هاردهاي سري 7200.12 نيازي به align ندارند .

Reza_tak84
04-09-2013, 15:14
هارد سیگیت من با سخت افزار معمولی(منظورم cpu و رم هست) ویندوز سون رو با تعدادی از نرم افزارهای نصب شده حدود 30 تانیه بالا میاره-سرعتش چطوره ؟خوبه؟ بالاترین سرعت بالا اوردن ویندوز سون مال کدام هارد است؟

imanparsa
04-09-2013, 17:28
سلام
دوستان من یه هارد 320 رو فرمت سطح پایین میکنم با سرعت 30 مگابایت در ثانیه فرمت میشه اما یه هارد 500 رو فرمت میکنم با سرعت 5 مگابایت در ثانیه فرمت میشه
جالب اینجاست هر 2 تا هارد تغریبا نو هستن حتی توی تست بنچ مارک هر 2 هارد سرعت میانگین 60مگابایت در ثانیه به خودشون اختصاص میدن
آخه چرا این 5 مگه اون 30 مگه !

Reza_tak84
04-09-2013, 21:12
لطفا جواب بدید؟

ahriman323
04-09-2013, 22:46
سلام دوستان

هارد لپ تاپم توی بایوس شناسایی نمیشه و موقع روشن کردن صدایی شبیه به کشیده شدن هد روی سطح میده

لطفا راهنمایی کنید!

EXTREME
05-09-2013, 09:19
سلام دوستان

هارد لپ تاپم توی بایوس شناسایی نمیشه و موقع روشن کردن صدایی شبیه به کشیده شدن هد روی سطح میده

لطفا راهنمایی کنید!

اگه اتصالات هارد درست باشه و تنظیمات بایوس مشکلی نداشته باشه و موتور هارد هم خوب کار میکنه مشکل میتونه از فریم ویر یا هد و پارکینگ هد باشه

ahriman323
05-09-2013, 17:16
اگه اتصالات هارد درست باشه و تنظیمات بایوس مشکلی نداشته باشه و موتور هارد هم خوب کار میکنه مشکل میتونه از فریم ویر یا هد و پارکینگ هد باشه
الان هارد لپ تاپ چه مارکی با چه سریال نامبری خوبه بگیرم؟!

saeed258s
05-09-2013, 19:31
با دروود،لطفا بفرمایید اگر مورد از هد هارد بشه،امکان تعمیرش هست یا خیر؟همچنین امکان بازیابی بوسیله نرم افزار هست یا خیر؟

EXTREME
05-09-2013, 21:30
با دروود،لطفا بفرمایید اگر مورد از هد هارد بشه،امکان تعمیرش هست یا خیر؟همچنین امکان بازیابی بوسیله نرم افزار هست یا خیر؟

بله اکثر اوقات قابل تعمیر است اطلاعات رو هم میشه با pc3000 برگردوند

natoji13
06-09-2013, 10:19
سلام خسته نباشید
من دو سه روزه یه هارد گرفتم صدا میده(خر خر میکنه)البته صداش زیاد بلند نیس
می خواستم بدونم مشکلی داره؟بعدا برام دردسر ساز میشه؟یا زیاد مهم نی؟

EXTREME
06-09-2013, 11:06
سلام خسته نباشید
من دو سه روزه یه هارد گرفتم صدا میده(خر خر میکنه)البته صداش زیاد بلند نیس
می خواستم بدونم مشکلی داره؟بعدا برام دردسر ساز میشه؟یا زیاد مهم نی؟

هارد به دلیل چرخش پلاتر و حرکت هد یکم صدا داره و طبیعی است ولی اگه دا زیاد است و کارایی در ویندوز هم پایین است و مشکل هنگ کردن و یا فریز شدن و بلو اسکرین و کند شدن سیستم رو دارین باید بررسی بشه

samaneheydarian
06-09-2013, 23:38
سلام دوستان
به مشکل بزرگی برخوردم . لطفا کمکم کنید
من یه هارد اکسترنال 500 سیگیت دارم که همین 2 ساعت پیش وقتی بازش کردم دیدم فایلاشو نشون نمیده
در صورتی که حجمش پره و نشون میده که 240 مگ اطلاعات داره و تو دیوایس منسجر هم نشونش میده و از طریق سرچ هم اطلاعاتشو میاره ولی وقتی بازش میکنم خالیه
چجوری میتونم بیارمش؟
در واقع وقتی بازش میکردم یه فولدر به اسم خودم بود و بقیه فولدر ها داخل اون فولدر بود که الان اون فولدر اصلی نیست
از طریق سرچ فولدراش میاد
اسکن هم کردم باز فرقی نکرد
در واقع آیکونش تو my computer میاد و تو device manager هم برچسب زده شده و اطلاعاتش هم از طریق search میاد ولی توشو که باز میکنم میزنه empty
اطلاعات مهمی توش دارم لطفا سریعا بهم کمک کنید
ممنون
:n03:

samaneheydarian
06-09-2013, 23:39
دوستان عزيز اين تاپيك ويژه حل مشكلات نرم افزاري و سخت افزاري هاردهاي معيوب شما ميباشد.
لطف كنيد مشكللاتي رو كه براي هارد شما بوجود ميآد اينجا بگيد من سعي ميكنم راهنمائيتون كنم
در ضمن ايرادات هاردتون رو كامل و باذكر جزئيات بگين .اميدوارم كه تاپيك موفقي بشه

سلام دوستان
من یه هارد اکسترنال 500 سیگیت دارم که همین 2 ساعت پیش وقتی بازش کردم دیدم فایلاشو نشون نمیده
در صورتی که حجمش پره و نشون میده که 240 مگ اطلاعات داره و تو دیوایس منسجر هم نشونش میده و از طریق سرچ هم اطلاعاتشو میاره ولی وقتی بازش میکنم خالیه
چجوری میتونم بیارمش؟
در واقع وقتی بازش میکردم یه فولدر به اسم خودم بود و بقیه فولدر ها داخل اون فولدر بود که الان اون فولدر اصلی نیست
از طریق سرچ فولدراش میاد
در واقع آیکونش تو my computer میاد و تو device manager هم برچسب زده شده و اطلاعاتش هم از طریق search میاد ولی توشو که باز میکنم میزنه empty
ممنون

EXTREME
07-09-2013, 09:15
سلام دوستان
چجوری میتونم بیارمش؟
از طریق سرچ فولدراش میاد
ممنون

این مشکل یک علتش به دلیل ویروس است هارد رو اسکن ویروس بکنید یا با آنتی ویروس یا به روش سرچی اگه ویروس نبود هیدن وینوز رو فعال کنید که بتونید اطلاعات هیدن رو ببینید . ببینید با این کار اطلاعات دیده میشه یا نه اگه دیده شد فولدر ها هیدن است داخل فولدر ها برید و اطلاعات رو از فولدر های هیدن بکشید بیرون اگه فایل هیدن شده و show -only هم نمیشه با نرم افزار change attribute اون رو show کنید
و بریزید روی یک درایو دیگه اگه با اینکار هم درست نشد باید اطلاعات کل پارتیشن هارو ریکاوری کنید با نرم افزار eases data recovery تو مود complete recovery

samaneheydarian
07-09-2013, 09:50
دوستان عزيز اين تاپيك ويژه حل مشكلات نرم افزاري و سخت افزاري هاردهاي معيوب شما ميباشد.
لطف كنيد مشكللاتي رو كه براي هارد شما بوجود ميآد اينجا بگيد من سعي ميكنم راهنمائيتون كنم
در ضمن ايرادات هاردتون رو كامل و باذكر جزئيات بگين .اميدوارم كه تاپيك موفقي بشه

سلام دوستان
چجوری میتونم بیارمش؟
از طریق سرچ فولدراش میاد
اطلاعات مهمی توش دارم لطفا سریعا بهم کمک کنید.لطفا.......
ممنون
دوستتون گفتن که فایلای هیدن رو فعال کنم ولی من قبلا این کارو کردم و فایده ای نداشت
لطفا دقیقا بگید مشکلم چیه و چی کار کنم

EXTREME
07-09-2013, 10:56
سلام دوستان
چجوری میتونم بیارمش؟
از طریق سرچ فولدراش میاد
اطلاعات مهمی توش دارم لطفا سریعا بهم کمک کنید.لطفا.......
ممنون
دوستتون گفتن که فایلای هیدن رو فعال کنم ولی من قبلا این کارو کردم و فایده ای نداشت
لطفا دقیقا بگید مشکلم چیه و چی کار کنم

شما اصلا پست منو نگاه کردین ؟

samaneheydarian
07-09-2013, 14:24
شما اصلا پست منو نگاه کردین ؟

بله.نگاه کردم.مشکل من اینجاست که کلا فایل هیدن رو تو لپ تاپ من نشون نمیده
این ویروسه یا مشکل از لپ تاپ منه؟

EXTREME
07-09-2013, 14:44
بله.نگاه کردم.مشکل من اینجاست که کلا فایل هیدن رو تو لپ تاپ من نشون نمیده
این ویروسه یا مشکل از لپ تاپ منه؟

بیشتر از ویروس است اگه مشکل از ویروس نباشه و ویندوز هم مشکلی نداشته باشه و با تعویض ویندوز هم درست نشه میتونه از هارد هم باشه ولی بیشتر از همه از ویروس است طریقه برگردوندن اطلاعاتتون رو هم بهتون گفتم

mmahdi302
07-09-2013, 19:41
100% ویروسه
شما به منو tools > folder option > tab view > و تیک گزینه hide protected operating system files رو بردار احتمالا فایل هات ببینی

saeed258s
08-09-2013, 12:44
با دروود
هارد دیسک لپ تاپ من از برند seagate ،دچار ایرادی شده است که تا کنون تعمیرکاران دو نظر متفاوت در مورد آن ارائه داده اند:
1: ایراد بسیار خطرناک در بورد و یا هد آن که در شیراز امکان تعمیر و بازیابی نیست و حتمن باید در تهران انجام شود که این کار در حدود 300 هزار تومان هزینه خواهد داشت.
2: ایراد از هد هارد می باشد که در صورت یافتن مدلی هم نام،هم مدل (از نظر تاریخ تولید،شماره کالا و ..)،می توان هد هارد رو تعویض کرد(در شیراز)!
اما گروهی نیز مخالف تعمیر در شیراز هستند با این استدلال که هارد باید در محیطی خلأ و ایزوله باز شود تا اطلاعات از دست نرود!و با این نکته که در شیراز امکان باز کردن هارد نیست و تنها دو یا سه مرکز در تهران با افزار ی پیشرفته این کار رو انجام می دهند،با این مورد مخالفت می ورزند.
اما هارد بنده که نمی دونم به چه دلیلی به این وضع دچار شده،در زمان کار کردن(شناسایی و بوت امکانپذیر نیست)،صدایی مانند کشیده شدن هد به سطح دیسک به گوش می رسد و هارد شناسیی نمی شود!
لطفا بفرمایید راه حل بازیابی اطلاعات بنده از روی هارد و یا تعمیر آن دست کم برای 1 روز چیست؟آیا راه حل های بالا قابل اعتماند؟
با سپاس

IRANER
11-09-2013, 23:23
با سلام به دوستان
من یه مدتی با هارد سیگیت اکسپنشن در گیر بودم و اطلاعاتی را با ایسوس ریکاور کردم
چند تا پوشه به اسم های lost files 1, lost files 2 , raw files در کنار بقیه فایل ها هست
می خواستم ببینم بعدا از روی همین پوشه ها میشه چیزی را برگرداند یانه
خود هارد خرابم را که که پیغام هارد را فرمت کنید می داد چه جوری درست کنم ؟
ممنون از کمکتون

EXTREME
12-09-2013, 18:50
با سلام به دوستان
من یه مدتی با هارد سیگیت اکسپنشن در گیر بودم و اطلاعاتی را با ایسوس ریکاور کردم
چند تا پوشه به اسم های lost files 1, lost files 2 , raw files در کنار بقیه فایل ها هست
می خواستم ببینم بعدا از روی همین پوشه ها میشه چیزی را برگرداند یانه
خود هارد خرابم را که که پیغام هارد را فرمت کنید می داد چه جوری درست کنم ؟
ممنون از کمکتون

خوب کدوم اصلاعاتتون برنگشته همون ها رو میتونید با یک نرم افزار دیگر مثل pc tools file recovry ریکاوری کنید هاردی که پیغام فرمت میده و اطلاعاتشم ریکاوری شده باید بایک نرم افزار مدیریت پاریتشن پارتیشنو دیلیت کنید دوباره ایجاد کنید و فرمت تا درست بشه

hamidreza2010
12-09-2013, 19:17
سلام دوستان
ببخشید من چند تا فلش دارم که فکر کنم نیم سوز شده باشن ( شایدم نه ) یعنی میزنم به pc یعضی ها رو میشناسه ولی فرمت نمیکنه ، ولی بعضی ها رو هم نمیشناسه
چیکار میشه کرد؟
ممنون

EXTREME
12-09-2013, 20:17
سلام دوستان
ببخشید من چند تا فلش دارم که فکر کنم نیم سوز شده باشن ( شایدم نه ) یعنی میزنم به pc یعضی ها رو میشناسه ولی فرمت نمیکنه ، ولی بعضی ها رو هم نمیشناسه
چیکار میشه کرد؟
ممنون

اونی که میشناسه زدین به سیستم یک عکس از disk managment سیستم بدین

hamidreza2010
13-09-2013, 02:19
اونی که میشناسه زدین به سیستم یک عکس از disk managment سیستم بدین

راستش فلش ها مال دوستم بود ، چون کاری از دستم بر نمیومد دادم بهش
اگه آورد ، عکس میگیرم میذام ، فقط دوتا سئوال:

1- اونایی که نمیشناسه رو کاریش نمیشه کرد نه؟

2- اونایی که میشناسه ولی فرمت نمیشه ، معمولا چیکار میشه کرد؟ ( اگه بدون عکس میشه ، بگین ولی اگه حتما عکس نیازه ، باید از دوستم بگیرم براتون شات بذارم )

ممنون

EXTREME
13-09-2013, 11:14
راستش فلش ها مال دوستم بود ، چون کاری از دستم بر نمیومد دادم بهش
اگه آورد ، عکس میگیرم میذام ، فقط دوتا سئوال:

1- اونایی که نمیشناسه رو کاریش نمیشه کرد نه؟

2- اونایی که میشناسه ولی فرمت نمیشه ، معمولا چیکار میشه کرد؟ ( اگه بدون عکس میشه ، بگین ولی اگه حتما عکس نیازه ، باید از دوستم بگیرم براتون شات بذارم )

ممنون

اگه کلا نشناسه یا فریم ویرش مشکل پیدا کرده که با نرم افزارهای مخصوص خود فلش باید تعمیر بشه یا مشکل سخت افزاری داره یا خط ولتاژش یا دیتا و کلاک

اونهایی که هم میشناسه ولی فرمت نمیشه باید با نرم افزار های مختلف برای فرمت کردن تست کنید

Just-X
13-09-2013, 11:32
سلام دوستان گرامی و خسته نباشید.
من دو ماه پیش هر دوتا هاردم رو پاک کردم دو باره پارتیشن بندی کردم و واسه دو ماه خوب کار میکرد تا اینکه الان نزدیک یه هفتس هاردی که ویندوز روش وصل بود هی گیر میکرد (دو تا درایو درست کرده بودم ازش)
گاهی اوقات خوب میشد ولی باز گیر میکرد ( هروقت فایل میخوام توش کپی کنم وسطای کپی گیر میکنه) که مجبور شدم ویندوز رو تو هارد دوم نصب کنم واین رو کلا فرمت کردم و به یه پارتیشن تبدیل کردم
انواع تست هم ازش گرفتم اما باز مشکل داره:
اون ارور تو تب health احتمال میدم از مادربوردم باشه هر کاری کردم درست نشد کلا از وقتی که یادم میاد این ارور تو هر هاردی که وصل میکنم هست
error scan رو هم انجام دادم (به صورت نرمال نه تند) اما هیچ اروری پیدا نکرد با نرم افزار دیگه ای هم اسکن کردم اون هم اروری نشون نداد.
crystal disk info هم سلامت رو زده good دیگه عکس نزاشتم تاپیک شلوغ نشه!

EXTREME
13-09-2013, 12:43
بله مشکل گیر کردن در کپی به خاطر همون ارور است کارهایی که میتوان برای رفع این ارور کرد چک کردن اتصالات هارد و پاور سیستم است پارتیشن بندی مجدد هارد آپدیت فریم ویر هارد و بایوس مین ببینید با اینکارها درست میشه یانه قبل از آپدیت فریم ویر از اطلاعات هارد بکاپ گرفته شود

Just-X
13-09-2013, 13:59
ممنون بابت پاسخ سریعتون
دوتا سوال :
تو نرم افزار های دیگه این ارور رو نشون نمیده و میگه وضعیت خوبه احتمال هست این ارور از باگ این نرم افزار باشه؟ (با دو نرم افزار دیگه امتحان کردم)
و اینکه ازکجا میتونم فریم ور هیتاچی رو پیدا کنم؟
با سپاس.

EXTREME
13-09-2013, 14:42
ممنون بابت پاسخ سریعتون
دوتا سوال :
تو نرم افزار های دیگه این ارور رو نشون نمیده و میگه وضعیت خوبه احتمال هست این ارور از باگ این نرم افزار باشه؟ (با دو نرم افزار دیگه امتحان کردم)
و اینکه ازکجا میتونم فریم ور هیتاچی رو پیدا کنم؟
با سپاس.

من با نرم افزارهای دیگه کار نکردم و تا حدودی میدونم این نرم افزار دقیق تره
باید تو سایتش برید یا تو گوگل مدل هارد رو سرچ کنید فریم ویری که میگیرد مطابق با model number و part number هارد باید باشه

arshia66
13-09-2013, 16:15
سلام به همه دوستان عزیز
من ی هارد اینترنال سیگیت 1 ترا بایت دارم که برا آرشیو فیسلم کنار گذاشتم یعنی هر شش ماه ی بار وصل میکنم اطلاعات رو جا به جا میکنم بعد هم همین طوری میمونه تا بعد

الان که هارد رو وصل کردم هیچی بالا نمیاد انگار هارد سوخته چی کار کنم ؟؟؟ یعنی روشن نمیشه مشکل از کجاست ؟

با پی سی دیگه با پاور دیگه با کابل دیگه با همه چیز امتحان کردم نه ضربه خورده نه چیز دیگه ای

EXTREME
13-09-2013, 16:44
یعنی اصلا چراغش روشن نمیشه و موتور هارد هم کار نمیکنه ؟

arshia66
13-09-2013, 17:42
یعنی اصلا چراغش روشن نمیشه و موتور هارد هم کار نمیکنه ؟

نه دوست عزیز کار نکرد متاسفانه هیچ صدایی هم مبنی بر روشن شدن هارد نمی آید

mtx891
13-09-2013, 20:27
سلام یک ها WD 1TB خراب دارم که پسورد داشت و بعد از اتصال به LED دیگه توی کامپیوتر بالا نیومد اما توی دیسک منجمنت میومد و file system رو خالی زده بود
با توجه به نوشته های فروم بعد از delete volume توی کامپیوتر آیکونش میاد و file system روی NTFS رفته یه بار quick فرمت کردم الان فایل داخلش کپی میشه .الان درسته ؟مشکل خاصی که پیدا نمیکنه؟ یه برنامه ریکاوری درست حسابی میخام کلا 80 گیگ فایل داخلش بود که خیلی اهمیت داشت. با EaseUS Data Recovery Wizard 6.1 قبل و بعد فرمت چک کردم فایلها باز نشد با active file هم میزنم وسط کار هنگ میکنه. چیکار کنم؟

با hd tune چک نکردم میترسم دیگه ریکاوری نشه.

EXTREME
14-09-2013, 09:10
نه دوست عزیز کار نکرد متاسفانه هیچ صدایی هم مبنی بر روشن شدن هارد نمی آید

اگه گارانتی داره بفرستین گارانتی وگرنه باید بره برای تعمیر هاردتون مشکل داره

EXTREME
14-09-2013, 09:11
سلام یک ها WD 1TB خراب دارم که پسورد داشت و بعد از اتصال به LED دیگه توی کامپیوتر بالا نیومد اما توی دیسک منجمنت میومد و file system رو خالی زده بود
با توجه به نوشته های فروم بعد از delete volume توی کامپیوتر آیکونش میاد و file system روی NTFS رفته یه بار quick فرمت کردم الان فایل داخلش کپی میشه .الان درسته ؟مشکل خاصی که پیدا نمیکنه؟ یه برنامه ریکاوری درست حسابی میخام کلا 80 گیگ فایل داخلش بود که خیلی اهمیت داشت. با EaseUS Data Recovery Wizard 6.1 قبل و بعد فرمت چک کردم فایلها باز نشد با active file هم میزنم وسط کار هنگ میکنه. چیکار کنم؟

با hd tune چک نکردم میترسم دیگه ریکاوری نشه.

با نرم افزار pc tools file recovery هم تست کنید

ahriman323
14-09-2013, 12:20
درود
یک مموری میکرو 16 گیگ توشیبا دارم که در گوشی دیگه ای(مدل پایین. که فکر کنم 16 گیگ ساپورت نمیکنه) قرار داده شده و بیشتر فایلها حجمشون صفر شده ! میشه کاری کرد که فایلهایی که حجمشون صفر شده درست بشه؟!

ساحل 1
14-09-2013, 12:39
سلام.ما یک هارد اکسترنال یک ترا سیگیت داریم.هارد رو که مدتی پیش زدم به کامپیوتر مینوشت باید فرمت بشه و raw شده بود و تو کامپیوتر باز نمیشد اما خوشبختانه یکسری از فیلم ها و عکسها رو می تونستم در ps3 ببینم تا اینکه یکدفعه بعد از چند روز هاردم حتی درps3 هم نشون داده نمیشه.و حتی در disk managment هم دیگه اصلا وجود نداره.ولی چراغ هارد روشن میشه.خیلی ناراحتم.باید چیکار کنم؟کلی بازی ps3 و اطلاعات توش بود مشکلش چی میتونه باشه؟

EXTREME
14-09-2013, 17:34
درود
یک مموری میکرو 16 گیگ توشیبا دارم که در گوشی دیگه ای(مدل پایین. که فکر کنم 16 گیگ ساپورت نمیکنه) قرار داده شده و بیشتر فایلها حجمشون صفر شده ! میشه کاری کرد که فایلهایی که حجمشون صفر شده درست بشه؟!

سلام باید ریکاوری کنید ببینید با ریکاوری میتونید برگردونید

EXTREME
14-09-2013, 17:35
سلام.ما یک هارد اکسترنال یک ترا سیگیت داریم.هارد رو که مدتی پیش زدم به کامپیوتر مینوشت باید فرمت بشه و raw شده بود و تو کامپیوتر باز نمیشد اما خوشبختانه یکسری از فیلم ها و عکسها رو می تونستم در ps3 ببینم تا اینکه یکدفعه بعد از چند روز هاردم حتی درps3 هم نشون داده نمیشه.و حتی در disk managment هم دیگه اصلا وجود نداره.ولی چراغ هارد روشن میشه.خیلی ناراحتم.باید چیکار کنم؟کلی بازی ps3 و اطلاعات توش بود مشکلش چی میتونه باشه؟

یعنی هارد رو میزنید به سیستم هیچ اثری از هارد در disk managment هم نیست ؟
تو دیوایس مینیجر هم هیچی نمیاد ؟

ساحل 1
14-09-2013, 18:35
بله .تو هیچ کدوم نمیاد.اینم عکساش.فقط یکدفعه متوجه مثلث زرد در device manager شدم.این چیه؟مال مادربرده نه؟

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ahriman323
14-09-2013, 18:52
کدوم یک از نرم افزار ها را پیشنهاد می کنید؟!

EXTREME
14-09-2013, 18:52
بله .تو هیچ کدوم نمیاد.اینم عکساش.فقط یکدفعه متوجه مثلث زرد در device manager شدم.این چیه؟مال مادربرده نه؟

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آره مال مینه ببین میتونی از اینجا سرچی نصبش کنی یا با سی دی مین نصبش کنی و بشناسونیش

ساحل 1
14-09-2013, 19:31
خب حالا هارد رو چیکار کنم؟ اخه به کامپیوترهای دیگه و ps3 هم که میزنم شناسایی نمیکنه

EXTREME
14-09-2013, 19:42
خب حالا هارد رو چیکار کنم؟ اخه به کامپیوترهای دیگه و ps3 هم که میزنم شناسایی نمیکنه

وقتی میزنی به اون سیستم موتور هارد کار میکنه ؟

timemachine2029
14-09-2013, 21:33
سلام

من یه هارد اکسترنال سیگیت خریدم 2 روزه بعد warning
reallocated event count و reallocated sector count میده(البته موقع فرمت FAT32 کردن چون زیاد زمان میبرد کنسل کردم وسط فرمت کردن)
حالا رفع میشه نرم افزاری یا باید بدم گارانتی؟

ساحل 1
15-09-2013, 00:19
وقتی میزنی به اون سیستم موتور هارد کار میکنه ؟

بله دستم رو که روش نگه میدارم موتورش میلرزه

EXTREME
15-09-2013, 09:32
بله دستم رو که روش نگه میدارم موتورش میلرزه

اگه روی یک سیستم دیگه هم همینطوری باشه میتونه از کابل یا فریم ویر یا برد هارد باشه

ببینید با نرم افزار find and mount میتونید هارد رو ببینید ؟ اگه دیدید به من بگین تا روش کارشو بهتون بگم

EXTREME
15-09-2013, 09:33
سلام

من یه هارد اکسترنال سیگیت خریدم 2 روزه بعد warning
reallocated event count و reallocated sector count میده(البته موقع فرمت FAT32 کردن چون زیاد زمان میبرد کنسل کردم وسط فرمت کردن)
حالا رفع میشه نرم افزاری یا باید بدم گارانتی؟

relocated sector معمولا نرم افزاری قابل حل نیست بهتره بدید به گارانتی

ahriman323
15-09-2013, 11:49

EXTREME
15-09-2013, 11:51

عرض کردم نرم افزاری قابل حل نیست ولی اگه با فرمت سطح پایین و آپدیت فریم ویر درست نشد باید ببرید بیرون برای تعمیر

ahriman323
15-09-2013, 11:59
درود

EXTREME
15-09-2013, 12:13

pc tools file recovery و power data recovery

jojobabit
16-09-2013, 10:21
سلام من یه هارد 500 گیگ wd دارم یو اس بی 3 هارد من کلا یه درایو داره. داخل این درایو چند تا فولدر فرعی با حجم کمه و یه فولدر اصلی با حجم 465 گیگ ولی چند وقتیه که فولدر اصلی هارد قفل کرده وباز نمیشه فقط فولدر اصلی. وقتی روش کلیک میکنم این ارور میده :
Location is not available
L:\games is not accessible
The file or directory is corrupted and unreadable
تو رو خدا یکی کمکم کنه . با تشکر

EXTREME
16-09-2013, 10:37
سلام من یه هارد 500 گیگ wd دارم یو اس بی 3 هارد من کلا یه درایو داره. داخل این درایو چند تا فولدر فرعی با حجم کمه و یه فولدر اصلی با حجم 465 گیگ ولی چند وقتیه که فولدر اصلی هارد قفل کرده وباز نمیشه فقط فولدر اصلی. وقتی روش کلیک میکنم این ارور میده :
Location is not available
L:\games is not accessible
The file or directory is corrupted and unreadable
تو رو خدا یکی کمکم کنه . با تشکر

یک اسکن ویروس بکنید هارد رو درست نشد ببینید از طریق سیف مود یا از طریق run میتونید فولدر رو باز کنید اگه نشد میتونید اطلاعاتشو ریکاوری کنید و هارد رو فرمت کنید و دوباره اطلاعات رو بریزید روش

jojobabit
16-09-2013, 17:03
یک اسکن ویروس بکنید هارد رو درست نشد ببینید از طریق سیف مود یا از طریق run میتونید فولدر رو باز کنید اگه نشد میتونید اطلاعاتشو ریکاوری کنید و هارد رو فرمت کنید و دوباره اطلاعات رو بریزید روش

اسکن کردم ویروس نداشت . از طریق سیف مود و ران میشه توضیح بدید . بلد نیستم .....

EXTREME
16-09-2013, 17:23
اسکن کردم ویروس نداشت . از طریق سیف مود و ران میشه توضیح بدید . بلد نیستم .....

سیستم رو روشن کردین f8 رو تند تند بزنید وارد سیف مود بشین و چک کنید
ران هم کلید ویندوز با R رو بزنید ران میاد از طریق brows درایوهارو باز کنید و چک کنید نشد باید ریکاوری کنید

jojobabit
16-09-2013, 20:43
سیستم رو روشن کردین f8 رو تند تند بزنید وارد سیف مود بشین و چک کنید
ران هم کلید ویندوز با R رو بزنید ران میاد از طریق brows درایوهارو باز کنید و چک کنید نشد باید ریکاوری کنید
روش سیف مود و ران جواب نداد اگه میشه یه برنامه خوب برای ریکاوری معرفی کنید.......
فایلهای من بازی ps3 میباشد یه برنامه معرفی نکید که فایلها رو به صورت یکجا ریکاوری کنه پخش و پلا نباشن با تشکر

EXTREME
16-09-2013, 21:05
پسوند و فرمت این فایل ها چیه ؟

ArashMiniStar
16-09-2013, 22:01
آقا ما یه هارد پاسپورتی وسترن اکسترنال داریم 2 بار خود زمین یبار خاموش یبار روشن:n03: low level format کردم اینطوری شد 7 ساعتم طول کشید:n15:
کاری میشه براش کرد؟ ممنون

jojobabit
17-09-2013, 08:51
روش سیف مود و ران جواب نداد اگه میشه یه برنامه خوب برای ریکاوری معرفی کنید.......فایلهای من بازی ps3 میباشد یه برنامه معرفی نکید که فایلها رو به صورت یکجا ریکاوری کنه پخش و پلا نباشن با تشکرآقا تو رو خدا جواب بدید .......

EXTREME
17-09-2013, 09:03
آقا تو رو خدا جواب بدید .......

سوال منو جواب بده !!! پسوند و فرمت فایل هاش چیه ؟

EXTREME
17-09-2013, 09:04
آقا ما یه هارد پاسپورتی وسترن اکسترنال داریم 2 بار خود زمین یبار خاموش یبار روشن:n03: low level format کردم اینطوری شد 7 ساعتم طول کشید:n15:
کاری میشه براش کرد؟ ممنون

این یا sector delay داره یا بدسکتور که میتونه به خاطر این ضربه باشه

با نرم افزار hdd regenerator اسکن کردین ؟

jojobabit
17-09-2013, 10:59
سوال منو جواب بده !!! پسوند و فرمت فایل هاش چیه ؟
بازیهای ps3 کپیه همشونم فولدر بندین. پسوندهای مختلفی دارن !!!!

EXTREME
17-09-2013, 11:52
بازیهای ps3 کپیه همشونم فولدر بندین. پسوندهای مختلفی دارن !!!!

من این نوع فایل ها رو تا حالا ریکاوری نکردم نمیدونم چه نرم افزاری مناسب است براش ولی راه دیگه ای که دارین اینه که کل پارتیشن رو ریکاوری کنید با نرم افزارهایی مثل eases data recovery یا active file recovery یا acronis disk director home

mehran2310
17-09-2013, 13:43
من یه هارد Wstern My Passport Essential 500 GB دارم ، دیروز چندباری سیستم پشت هم کرش شد و خاموش و روشن شد بعد از اون دیگه PC پارتیشن هارد رو شناسایی نمیکنه! حدود 350 گیگ اطلاعات توش بود اما الان وقتی برنامه WD Smart Ware رو باز میکنم میزنه : No Writable WD SmartWare were found
چراغ هارد هم حالت چشمک زن داره و گاهآً صدای بوق بوق هم ازش بیرون میاد ! روی لپتاپ هم امتحان کردم و همین مشکل رو داشت . ممنون میشم راهنمایی کنید .

EXTREME
17-09-2013, 14:32
من یه هارد Wstern My Passport Essential 500 GB دارم ، دیروز چندباری سیستم پشت هم کرش شد و خاموش و روشن شد بعد از اون دیگه PC پارتیشن هارد رو شناسایی نمیکنه! حدود 350 گیگ اطلاعات توش بود اما الان وقتی برنامه WD Smart Ware رو باز میکنم میزنه : No Writable WD SmartWare were found
چراغ هارد هم حالت چشمک زن داره و گاهآً صدای بوق بوق هم ازش بیرون میاد ! روی لپتاپ هم امتحان کردم و همین مشکل رو داشت . ممنون میشم راهنمایی کنید .

هارد وصل است توی disk managment هم چیزی نمیاد ؟

mehran2310
17-09-2013, 15:46
^
نه هیچ چیزی مربوط به اکسترنال نیست تو disk managment ولی یه دیسک به صورت ناشناخته و not initalized هست که فکر میکنم مربوط به همین هارد باشه !

ArashMiniStar
17-09-2013, 16:26
این یا sector delay داره یا بدسکتور که میتونه به خاطر این ضربه باشه

با نرم افزار hdd regenerator اسکن کردین ؟
اونم کاری نتونست بکنه الانم که کلا رو صفر میمونه یا سرعتش خیلی خیلی پایینه.ارزش تعمیر داره؟ اصلا چیش آسیب دیده بنظر شما؟:n16:
این اسکن hdtune هم فقط یکم میره بعد استوپ میشه ! ظاهرا هم بدسکتور داره هم تاخیر!

EXTREME
17-09-2013, 20:56
^
نه هیچ چیزی مربوط به اکسترنال نیست تو disk managment ولی یه دیسک به صورت ناشناخته و not initalized هست که فکر میکنم مربوط به همین هارد باشه !

میشه یک عکس بدین از این محیط

EXTREME
17-09-2013, 21:01
اونم کاری نتونست بکنه الانم که کلا رو صفر میمونه یا سرعتش خیلی خیلی پایینه.ارزش تعمیر داره؟ اصلا چیش آسیب دیده بنظر شما؟:n16:
این اسکن hdtune هم فقط یکم میره بعد استوپ میشه ! ظاهرا هم بدسکتور داره هم تاخیر!

تو تست رو صفر میمونه ؟

در اثر ضربه گه چیپ آسیب نمیبینه بیشتر به هد و پلاتر آسیب میرسه

صدای خاصی از هارد نمیاد ؟

mehran2310
17-09-2013, 21:02
میشه یک عکس بدین از این محیط

بفرمایید : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
17-09-2013, 21:11
بفرمایید : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mbr هارد دچار مشکل شده باید نرم افزار mbr tools رو بگیرید با اون ببینید میتونید mbr هارد رو فیکس کنید یا نه بعد درست میشه اگه اطلاعات خیلی مهم دارین ببرید بیرون ریکاوری کنن اگر مهم نیست و با fix mbr درست نشد باید همونجا روی اسم دیسک راست کلیک کنید و گزینه inialized disk رو بزنید رو حالت mbr بعد از اینکار هارد unlocated میشه و میتونید هارد رو پارتیشن بندی کنید

mmahdi302
17-09-2013, 22:54
سلام دوستان من
من یه لپ تاپ قدیمی از برند dell دارم که هاردش کلا بوت نمیکنه و این پیغامو میده primary hard disk drive not found
مشکلش چیه؟

EXTREME
18-09-2013, 16:51
سلام دوستان من
من یه لپ تاپ قدیمی از برند dell دارم که هاردش کلا بوت نمیکنه و این پیغامو میده primary hard disk drive not found
مشکلش چیه؟

کلا در بایوس هم نمیاد ؟
موتور هارد کار میکنه ؟

mmahdi302
18-09-2013, 20:48
کلا در بایوس هم نمیاد ؟
موتور هارد کار میکنه ؟
extreme عزیز در بایوس هم دیده نمیشه
کل ماجرا رو در این تاپیک توضیح دادم
دستم به دامنت

REZA_TPORT
19-09-2013, 20:53
سلام
من یه هارد 500 گیگ مکستور داشتم و به علت کمبودن فضا رفتم یه هارد 1 ترابایت سیگیت گرفتم بعد با نرم افزار EaseUS Partition Master شروع به پارتیش بندی این هارد کردم بعد اطلاعات هارد مکستور رو ریختم تو سیگیت بعد این نرم افزار از قسمت بوت شروع به wipe کردن اطلاعات در هارد مکستورم کرد منم چون حوصله ی صبر کردن نداشتم سیستمو ریستارت کردمو رفتم ویندوز جدید نصب کنم بعد در قسمت پارتیش بندی پارتیش هارو درست کردمو هنگام نصب ویندوز
ارور ensure the disk controlers is enabled رو داد (رو جفت هارد هام) بعد از اینترنت گشتمو برای این ارور میگفتن بزار رو raid یا IDE رو بزار رو capabiliti (دقیق املاشو یادم نیست) من هم همه رو امتحان کردم جواب نمیداد بعد با اتصال هارد سیگیت که اصلا بالا نمی امد (قسمت بوت گیر میکرد) اول کابل رو جدا میکردم هنگام نصب ویندوز وصلش میکردم بعد هارد مکستورو که دیگه اصلا نمیشناخت (تو قسمت نصب ویندوز اصلا همچین هاردی رو پیدا نمیکرد) سیگیت هم که پیدا میشد ولی باز همون ارور قبلی رو میداد با یه مکافات بردم رو کامپیوتر بابام ویندوز رو رو هارد مکستور نصب کردم امدم همین کارو رو سگیت هم انجام بدم ولی تو قسمت نصب ویندوز که هارد سیگیت رو نمیشناخت تو ویندوزم یه پارتیشن 32 مگابایتی نمایش میده (به جای کل هارد سیگیت) و برای ورود به پارتشن هم میگه اول باید فرمتش کنی از چندین نرم افزار هارد (پارتیش بندی و ریکاوری پارتیش و اطلاعات) ولی هیچکدوم جواب نمیده فقط یه نرم افزار بود که باهاش تونستم حدود 60 گیگ از ا350 گیگ اطلاعات کل رو دربیارم (اونم ناقص) حالا موندم چیکار کنم این 300 گیگ اطلاعات خیلی برام مهمه

خلاص کلام الان یه هارد یه ترابایتی به صورت 32 مگابایت نمایش داده میشه کلی هم اطلاعات توش دارم که نمیخوام از دست بدم
تورو خدا کمکم کنید :n30:

zamora_66633
20-09-2013, 16:05
سلام
من یه هارد Western My Passport Essential 500 GB دارم . یک مدت بود که توسط usb3 شناسایی نمیشد و با usb2 لپ تاپ وصلش میکردم. الان چند روزه که وقتی وصلش میکنم دیگه بالا نمیاد و توی devices and printer به نام my passport 0740 شناسایی میشه. توی disk management هم توی حالت connecting to virtual disk service... میمونه وچیزی نشون نمیده. زمانی هم که وصل هست گاهی صدا ساییدگی مانند میده ولی دایم نیست و قطع میشه. چراغشم کلا رو چشمک زنه!!!

EXTREME
20-09-2013, 16:15
سلام
من یه هارد Western My Passport Essential 500 GB دارم . یک مدت بود که توسط usb3 شناسایی نمیشد و با usb2 لپ تاپ وصلش میکردم. الان چند روزه که وقتی وصلش میکنم دیگه بالا نمیاد و توی devices and printer به نام my passport 0740 شناسایی میشه. توی disk management هم توی حالت connecting to virtual disk service... میمونه وچیزی نشون نمیده. زمانی هم که وصل هست گاهی صدا ساییدگی مانند میده ولی دایم نیست و قطع میشه. چراغشم کلا رو چشمک زنه!!!

موتور هارد هم کار میکنه ؟

اگه موتور کار میکنه و کابل هم سالم است میتونه مشکل از برد و فریم ویر هارد باشه بیشتر بهتره ببرید برای تعمیر

GHAGHALEELEE
24-09-2013, 02:04
سلام
اقا من دو بار کامپیوتر روشن رو از پریز برق کشیدم حالا موقع بوت و خاموش شدن خیلی سیستم دیر خاموش و بوت میشه ، اینم وضع هاردم شده.مشکل هاردم چیه بدسکتور گرفته ؟
مرسی

EXTREME
24-09-2013, 08:09
سلام
اقا من دو بار کامپیوتر روشن رو از پریز برق کشیدم حالا موقع بوت و خاموش شدن خیلی سیستم دیر خاموش و بوت میشه ، اینم وضع هاردم شده.مشکل هاردم چیه بدسکتور گرفته ؟
مرسی

smtp1000
24-09-2013, 12:34
اقا من هاردم بد دیتکت میشد و صدا میداد . دادم واسه تعمیر گفت دیتکتشو درست کردم ولی خیلی زیاد بدسکتور داره و هارد نمیاد بالا

فکر کنم فرمت کرده هارد و زیره دستگاه میگفت گذاشتم واسه بدسکتور گیری و ... ولی درست نشده

ایا قطع امید کنم از هارد ؟ راهی چیزی ؟ ( دیتکت هم میشه در بایوس )

EXTREME
24-09-2013, 13:00
اقا من هاردم بد دیتکت میشد و صدا میداد . دادم واسه تعمیر گفت دیتکتشو درست کردم ولی خیلی زیاد بدسکتور داره و هارد نمیاد بالا

فکر کنم فرمت کرده هارد و زیره دستگاه میگفت گذاشتم واسه بدسکتور گیری و ... ولی درست نشده

ایا قطع امید کنم از هارد ؟ راهی چیزی ؟ ( دیتکت هم میشه در بایوس )

اگه نرم افزاری درست نشه و با hdd regenerator و فرمت سطح پایین هم درست نشه مشکلش سخت افزاری است ممکنه با تعویض پلاتر درست بشه ولی بازم باید بپرسین

GHAGHALEELEE
24-09-2013, 17:05

خدمت شما

kisiya
24-09-2013, 17:42
دوستان سلام کمک فوری فوری .من هاردم مکستوره وسیستم پنتیوم 4 . وویندوز ایکس پی .من ویندوز میریزم سریع صفحه ابی میاد وویندوزو خراب میکنه وریست میشه چه کار کنم. لینوکس اوبونتو ریختم میگه هاردت خرابه .چه کار کنم

EXTREME
24-09-2013, 20:28
دوستان سلام کمک فوری فوری .من هاردم مکستوره وسیستم پنتیوم 4 . وویندوز ایکس پی .من ویندوز میریزم سریع صفحه ابی میاد وویندوزو خراب میکنه وریست میشه چه کار کنم. لینوکس اوبونتو ریختم میگه هاردت خرابه .چه کار کنم

هارد رو روی یک سیستم دیگه بزارید و از تب health نرم افزار hd tune عکس بدین

EXTREME
24-09-2013, 20:28
خدمت شما

عکس دیده نمیشه

fum_com
24-09-2013, 21:29
سلام دوستان
هارده من وسترن 1 ترا هست و بدسکتور داره,البته هارد شناخته میشه و کاملا میشه تو فولدرها گردش کرد ولی کات نمیشه اطلاعاتاش,درواقع آخراش یهو صفر میشه سرعت کپی و به همون حالت میمونه!:n03:
راهی هست که بدسکتورها ترمیم شه؟؟
ممنون میشم راهنماییم کنید:n16:

EXTREME
24-09-2013, 21:38
سلام دوستان
هارده من وسترن 1 ترا هست و بدسکتور داره,البته هارد شناخته میشه و کاملا میشه تو فولدرها گردش کرد ولی کات نمیشه اطلاعاتاش,درواقع آخراش یهو صفر میشه سرعت کپی و به همون حالت میمونه!:n03:
راهی هست که بدسکتورها ترمیم شه؟؟
ممنون میشم راهنماییم کنید:n16:

عکس از تب health نرم افزار hd tune بدین

fum_com
24-09-2013, 21:46
عکس از تب health نرم افزار hd tune بدین
متاسفانه چیزی نشون نمیده با اینکه هارد شناخته میشه و فولدراش باز میشه!:n03:

GHAGHALEELEE
25-09-2013, 01:54
عکس دیده نمیشه
اقا عکس واسه من میاد (فایرفاکس) ولی چون جای دیگه رو واسه اپلود نمیدونستم نوشتم مورد ایراد دار رو:

ID Current Wrost Threshold Data Status
C5) Current Pending Sector 200 200 0 1 warning

hamidreza2010
25-09-2013, 11:10
سلام
من میخوام روی لپ تاپم ویندوز 8.1 رو نصب کنم.ویندوز فعلیم هم 7 سرویس پک 1 هست ولی موقع انتخاب درایو این پیام خطا رو میده و نصب نمیشه.من ویندوزم رو هم فرمت کردم و الان ویندوز ندارم.چه جوری پارتیشنش رو درست کنم؟

EXTREME
25-09-2013, 11:42
متاسفانه چیزی نشون نمیده با اینکه هارد شناخته میشه و فولدراش باز میشه!:n03:

نرم افزار hd tune تون رو به روز کنید ببینید درست میشه

EXTREME
25-09-2013, 11:44
اقا عکس واسه من میاد (فایرفاکس) ولی چون جای دیگه رو واسه اپلود نمیدونستم نوشتم مورد ایراد دار رو:

ID Current Wrost Threshold Data Status
C5) Current Pending Sector 200 200 0 1 warning

این بیشتر مال بدسکتور و سکتور delay است با نرم افزار hdd regenrator و فرمت سطح پایین تست کردین ؟

EXTREME
25-09-2013, 11:46
سلام
من میخوام روی لپ تاپم ویندوز 8.1 رو نصب کنم.ویندوز فعلیم هم 7 سرویس پک 1 هست ولی موقع انتخاب درایو این پیام خطا رو میده و نصب نمیشه.من ویندوزم رو هم فرمت کردم و الان ویندوز ندارم.چه جوری پارتیشنش رو درست کنم؟

اخطار همه چیز رو گفته شما باید partion table هارد رو gpt کنید روی سیستون برای اینکار از کل اطلاعات بکاپ بگیرید و در یک فضای ذخیره سازی و هارد دیگه بریزید سپس وارد نصب ویندوز 8.1 بشین در قسمت repair ویندوز command rate رو بزنید منتها قبلش تمام پارتیشن ها رو باید پاک کنید که کل هارد بشه unlocated سپس در دستورات cmd تایپ کنید
cd\>
diskpart
list disk
select disk number
به جای نامبر شماره دیسک که در لیست دیسک است رو وارد میکنید
convert gpt
سپس پارتیشن بندی میکنید هارد رو

babak_beiknejat
25-09-2013, 12:49
با سلام
هاردم سیگیته با ظرفیت یک ترا
چند باری اون رو به پورت یو اس بی ستاپ باکس زدم
اخیرا هنگامی که به کامپیوترم میزنم،اون رو شناسایی میکنه اما تو My computer نشون نمیدش
لطفا راهنمایییم کنید
متشکرم.

hamidreza2010
25-09-2013, 15:22
اخطار همه چیز رو گفته شما باید partion table هارد رو gpt کنید روی سیستون برای اینکار از کل اطلاعات بکاپ بگیرید و در یک فضای ذخیره سازی و هارد دیگه بریزید سپس وارد نصب ویندوز 8.1 بشین در قسمت repair ویندوز command rate رو بزنید منتها قبلش تمام پارتیشن ها رو باید پاک کنید که کل هارد بشه unlocated سپس در دستورات cmd تایپ کنید
cd\>
diskpart
list disk
select disk number
به جای نامبر شماره دیسک که در لیست دیسک است رو وارد میکنید
convert gpt
سپس پارتیشن بندی میکنید هارد رو

دوباره سلام
ممنون انجام دادم فقط یه چیزی:

من روی همین پارتیشنی که داشتم ویندوز 7 و 8 رو راحت نصب میکردم ولی 8.1 نمیشد. که با راهنمایی شما پارتیشن رو فرمت کردم ولی هنوز ویندوز رو نصب نکردم که ببینم نصب میشه یا نه؟ ( چون یه کار فوری پیش اومده مجبورم برم )
فقط یه سئوال: همونطوری که قبلا گفتم وین 7 و 8 نصب میشد.الان با این دستوراتی که فرمودین ، اگه ویندوز 8.1 نصب بشه بعدا مشکلی واسه نصب وین 7 یا 8 ایجاد نمیشه>یعنی میتونم دفعات بعدی بدون انجام اینکارا وین 7 یا 8 نصب کنم؟
ممنون

GHAGHALEELEE
25-09-2013, 16:34
این بیشتر مال بدسکتور و سکتور delay است با نرم افزار hdd regenrator و فرمت سطح پایین تست کردین ؟

نه هنوز.اگه فرمت سطح پایین کنم اطلاعات روی هاردم اسیبی نمیبینه ؟

EXTREME
25-09-2013, 17:58
با سلام
هاردم سیگیته با ظرفیت یک ترا
چند باری اون رو به پورت یو اس بی ستاپ باکس زدم
اخیرا هنگامی که به کامپیوترم میزنم،اون رو شناسایی میکنه اما تو My computer نشون نمیدش
لطفا راهنمایییم کنید
متشکرم.

یک عکس از disk managment بدین

EXTREME
25-09-2013, 17:59
نه هنوز.اگه فرمت سطح پایین کنم اطلاعات روی هاردم اسیبی نمیبینه ؟

چرا همه اطلاعاتتون پاک میشه و ریکاوری نرم افزاری هم به مشکل میخوره

EXTREME
25-09-2013, 18:01
دوباره سلام
ممنون انجام دادم فقط یه چیزی:

من روی همین پارتیشنی که داشتم ویندوز 7 و 8 رو راحت نصب میکردم ولی 8.1 نمیشد. که با راهنمایی شما پارتیشن رو فرمت کردم ولی هنوز ویندوز رو نصب نکردم که ببینم نصب میشه یا نه؟ ( چون یه کار فوری پیش اومده مجبورم برم )
فقط یه سئوال: همونطوری که قبلا گفتم وین 7 و 8 نصب میشد.الان با این دستوراتی که فرمودین ، اگه ویندوز 8.1 نصب بشه بعدا مشکلی واسه نصب وین 7 یا 8 ایجاد نمیشه>یعنی میتونم دفعات بعدی بدون انجام اینکارا وین 7 یا 8 نصب کنم؟
ممنون

فکر نکنم رو سون 64 بیت که جدول پارتیشن gpt داره بشه ویندوز نصب کرد چون در صورتی بوت ساپورت میشه که uefi ساپورت باشه و ممکنه نیاز باشه تغییر بدین دوباره من اینو تست نکردم

hamidreza2010
25-09-2013, 21:00
فکر نکنم رو سون 64 بیت که جدول پارتیشن gpt داره بشه ویندوز نصب کرد چون در صورتی بوت ساپورت میشه که uefi ساپورت باشه و ممکنه نیاز باشه تغییر بدین دوباره من اینو تست نکردم

ممنون
خدا لعنت کنه مایکروسافت رو
این چه مسخره بازیه درآورده.وین 7 و 8 راحت نصب میشه.این 8.1 چیه که این همه گرفتاری داره نصبش:

فقط یه چیز دیگه
من همون کاری که گفتین رو کردم ولی موقعی که اومدم پارتیشن بندی کنم دوباره همون پیام خطا رو داد ولی وقتی پارتیشن بندی نکنم ، درست میشه و راحت نصب میشه
الان..............
میخوام بگم من چجوری در ادامه تبدیل gpt تحت همون cmd کل هارد رو پارتیشن بندی کنم؟
میخوام 7 تا درایو درست کنم.بیزحمت واضح بگین.
نحوه پارتشین بندی و تعیین مقدار هر درایو و ..... تحت cmd
واقعا ممنون

EXTREME
25-09-2013, 22:23
ممنون
خدا لعنت کنه مایکروسافت رو
این چه مسخره بازیه درآورده.وین 7 و 8 راحت نصب میشه.این 8.1 چیه که این همه گرفتاری داره نصبش:

فقط یه چیز دیگه
من همون کاری که گفتین رو کردم ولی موقعی که اومدم پارتیشن بندی کنم دوباره همون پیام خطا رو داد ولی وقتی پارتیشن بندی نکنم ، درست میشه و راحت نصب میشه
الان..............
میخوام بگم من چجوری در ادامه تبدیل gpt تحت همون cmd کل هارد رو پارتیشن بندی کنم؟
میخوام 7 تا درایو درست کنم.بیزحمت واضح بگین.
نحوه پارتشین بندی و تعیین مقدار هر درایو و ..... تحت cmd
واقعا ممنون

شما الان پارتیشن تیبل رو gpt کردین باز هم نمیتونید پارتیشن بندی کنید هارد رو یا محدودیت در تعداد پارتیشن دارین ؟ من درست متوجه نشدم

hamidreza2010
25-09-2013, 23:18
شما الان پارتیشن تیبل رو gpt کردین باز هم نمیتونید پارتیشن بندی کنید هارد رو یا محدودیت در تعداد پارتیشن دارین ؟ من درست متوجه نشدم

ببینید من تحت همون cmd تبدیل به gpt کردم ولی بلد نیستم با همون cmd پارتیشن بندی کنم.مجبورم موقع نصب ویندوز ( اونجایی که درایو برای نصب انتخاب میکنی ) اونجا پارتیشن بندی کنم و وقتی اینکارو میکنم بازم همون مشکل قبلی پیش میاد:پس کلا:

1- شما فرمودین تحت cmd تبدیل به gpt بکنم که انجام دادم ، فقط بیزحمت بگین چجوری در ادامه توی همون cmd پارتیشن بندی کنم ؟ ( میخوام 7 تا درایو درست کنم چجوری پارتیشن بندی کنم و برای هر درایو حجم تعیین کنم توی cmd ؟ )

2- توی این عکس که مال یه سیستم دیگه هست ، اون 2 تا درایو برای چی هستند و چجوری حذفشون کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اصلا من اونا رو ایجاد نکردم بخدا.خودشون اومدن.فقط میخوام هر جوری شده بدون اینکه به بقیه اطلاعات آسیبی برسه حذفشون کنم.

ممنون میشم به هر دو سئوال جواب بدین

EXTREME
26-09-2013, 08:35
ببینید من تحت همون cmd تبدیل به gpt کردم ولی بلد نیستم با همون cmd پارتیشن بندی کنم.مجبورم موقع نصب ویندوز ( اونجایی که درایو برای نصب انتخاب میکنی ) اونجا پارتیشن بندی کنم و وقتی اینکارو میکنم بازم همون مشکل قبلی پیش میاد:پس کلا:

1- شما فرمودین تحت cmd تبدیل به gpt بکنم که انجام دادم ، فقط بیزحمت بگین چجوری در ادامه توی همون cmd پارتیشن بندی کنم ؟ ( میخوام 7 تا درایو درست کنم چجوری پارتیشن بندی کنم و برای هر درایو حجم تعیین کنم توی cmd ؟ )

2- توی این عکس که مال یه سیستم دیگه هست ، اون 2 تا درایو برای چی هستند و چجوری حذفشون کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اصلا من اونا رو ایجاد نکردم بخدا.خودشون اومدن.فقط میخوام هر جوری شده بدون اینکه به بقیه اطلاعات آسیبی برسه حذفشون کنم.

ممنون میشم به هر دو سئوال جواب بدین

تحت cmd که نمیشه از همون نصب ویندوز باید پارتیشن بندی کنید

اون دو تا پارتیشن رو نباید پاک کنید یکی مال syste, recovery است فایل های بوت و حیاتی سیستم توش است یکی دیگه هم مال uefi است

hamidreza2010
26-09-2013, 12:49
تحت cmd که نمیشه از همون نصب ویندوز باید پارتیشن بندی کنید

اون دو تا پارتیشن رو نباید پاک کنید یکی مال syste, recovery است فایل های بوت و حیاتی سیستم توش است یکی دیگه هم مال uefi است

خیلی خیلی ممنون ، لطف کردید.فقط این دو تا سئولم جواب بدید دیگه تموم

1- پس اون 2 ت درایو طبیعیه دیگه؟آخه قبلا هم داشتم ولی یکی بود نه دو تا؟

2- میشه یه لینک از آموزش صحیح پارتیشن بندی بهم بدید؟ آموزش صحیح و درست پارتیشن بندی باشه.از کجا مهم نیست فقط یجا باشه که ساده و کامل توضیح داده باشه

خیلی ممنون

EXTREME
26-09-2013, 13:45
خیلی خیلی ممنون ، لطف کردید.فقط این دو تا سئولم جواب بدید دیگه تموم

1- پس اون 2 ت درایو طبیعیه دیگه؟آخه قبلا هم داشتم ولی یکی بود نه دو تا؟

2- میشه یه لینک از آموزش صحیح پارتیشن بندی بهم بدید؟ آموزش صحیح و درست پارتیشن بندی باشه.از کجا مهم نیست فقط یجا باشه که ساده و کامل توضیح داده باشه

خیلی ممنون

چون شما پارتیشن تیبل رو gpt کردین اون هم اضافه شده برچسب هم اتوماتیک به صورت دیفالت نداره که کاربران واردش نشن
لینک که ندارم ولی هرجا تو پارتیشن بندی مشکل دارین بگین شما تا 128 تا پارتیشن پرایمری میتونید در این پارتیشن تیبل تعریف کنید

hamidreza2010
26-09-2013, 18:46
هرجا تو پارتیشن بندی مشکل دارین بگین شما تا 128 تا پارتیشن پرایمری میتونید در این پارتیشن تیبل تعریف کنید

ممنون
من میخوام یبار از اول کل هارد رو درست و حسابی پارتیشن بندی کنم که همه نوع ویندوز بتونم روش نصب کنم ( لینوکس نه ها فقط ویندوز ( 7 - 8 - 8.1 )
میخوام پارتیشن بندی اصولی انجام بدم و هفت تا درایو داشته باشم.واسه همین یه آموزش کامل و جامع نیاز دارم که وسطش به مشکل بر نخورم که دوباره از اول همه چیز رو از نو انجام بدم ( چون تا حالا سر همین قضیه 5 بار کل هارد رو فرمت کردم ولی آخرش بازم دلخواهم نشده )

kiano0osh
26-09-2013, 22:21
با عرض سلام و خسته نباشید،من یک هارد اکسترنال 1 ترا وسترن دارم که مدتی هست که وقتی به لپ تاپم وصل میکنم اونو نمیشناسه حتی توی disk managment اما چراغش روشن میشه و با لرزش معمول همیشگی عملا کار میکنه.اول فک کردم مشکل از کابل usb یا پورت usb لپ تاپ است اما وقتی به دستگاه دیگری وصل کردم هارد را به راحتی و با سرعت خواند.ممنون میشم راهنمایی ام کنید.
پ.ن:روی دستگاه سومی هم وصل کردم همانند دستگاه خودم هیچ واکنشی مبنی بر خوندن هارد نشان نداد.:n13:

EXTREME
27-09-2013, 09:53
با عرض سلام و خسته نباشید،من یک هارد اکسترنال 1 ترا وسترن دارم که مدتی هست که وقتی به لپ تاپم وصل میکنم اونو نمیشناسه حتی توی disk managment اما چراغش روشن میشه و با لرزش معمول همیشگی عملا کار میکنه.اول فک کردم مشکل از کابل usb یا پورت usb لپ تاپ است اما وقتی به دستگاه دیگری وصل کردم هارد را به راحتی و با سرعت خواند.ممنون میشم راهنمایی ام کنید.
پ.ن:روی دستگاه سومی هم وصل کردم همانند دستگاه خودم هیچ واکنشی مبنی بر خوندن هارد نشان نداد.:n13:

یعنی روی یک لپ تاب دیگری تست شده و مشکلی نداشته ؟

kiano0osh
27-09-2013, 10:13
یعنی روی یک لپ تاب دیگری تست شده و مشکلی نداشته ؟

بله،بدون مشکل اجرا شده ولی روی دستگاه من انگار که نه انگار.یعنی هارد و کابل آن سالم هستند.

mojtabaivi
27-09-2013, 11:17
سلام. من دو ماه لپ تاپم رو خریدم. تقریبا از همون اولا بود که هارد خرت خرت میکرد... جدیدا هم دو سه بار کلا هنگ کرد و مجبور شدم با دکمه ی پاور خاموش کنم... با توجه به سرچی که زدم، مشکل از بدسکتوریه. آیا میشه با نرم افزار هایی که هستن این مشکل رو برطرف کرد؟ اگه آره کدوم نرم افزار از همه بهتره؟

fum_com
27-09-2013, 12:11
نرم افزار hd tune تون رو به روز کنید ببینید درست میشه
نرمافزار رو آپدیت کردم فیلد health رو نشون داد,بفرمایید خدمت شما :

EXTREME
27-09-2013, 14:34
بله،بدون مشکل اجرا شده ولی روی دستگاه من انگار که نه انگار.یعنی هارد و کابل آن سالم هستند.

خوب روی اون لپتاب گذاشتین میتونید از disk managment عکس بدین ؟

EXTREME
27-09-2013, 14:34
سلام. من دو ماه لپ تاپم رو خریدم. تقریبا از همون اولا بود که هارد خرت خرت میکرد... جدیدا هم دو سه بار کلا هنگ کرد و مجبور شدم با دکمه ی پاور خاموش کنم... با توجه به سرچی که زدم، مشکل از بدسکتوریه. آیا میشه با نرم افزار هایی که هستن این مشکل رو برطرف کرد؟ اگه آره کدوم نرم افزار از همه بهتره؟

سلام عکس از تب health نرم افزار hd tune بدین

EXTREME
27-09-2013, 14:35
نرمافزار رو آپدیت کردم فیلد health رو نشون داد,بفرمایید خدمت شما :

یا بدسکتور دارد یا delay sector با نرم افزار hdd regenerator از طریق داس در مود scan and repair اسکن کامل بکنید و نتیجرو بگین

mojtabaivi
27-09-2013, 16:44
سلام عکس از تب health نرم افزار hd tune بدین
خدمت شما

EXTREME
27-09-2013, 17:43
خدمت شما

این عکس مال آخرین ورژن نرم افزار hd tune است ؟
عکس که نشون میده هارد سالم است و مشکلی نداره ممکنه مشکل سیستم شما از یک چیز دیگه ای باشه مثلا ویندوز ویروس درست نصب نشدن درایورها دمای قطعات و اگه مشکل هنگ کردن کامل دارین رم لپ تاب
صدای هارد هم تا یک حدی طبیعی است و مشکلی نداره

mojtabaivi
27-09-2013, 17:57
این عکس مال آخرین ورژن نرم افزار hd tune است ؟
عکس که نشون میده هارد سالم است و مشکلی نداره ممکنه مشکل سیستم شما از یک چیز دیگه ای باشه مثلا ویندوز ویروس درست نصب نشدن درایورها دمای قطعات و اگه مشکل هنگ کردن کامل دارین رم لپ تاب
صدای هارد هم تا یک حدی طبیعی است و مشکلی نداره
اون قبلیه ورژن 5 بود....ورژن 5.5 رو دانلود کردم و اینم عکس:
آنتی ویروسمم آپدیته و اسکن کردم
اینم دمای قطعات (البته در حین شارژ):
هیچ مورد خاصی نداره؟؟؟ چرا core #3 رو نوشته trial؟؟

فقط همون صدای خرت خرت هست، دیشب هم دو بار پشت سر هم هنگ کرد و چراغ هارددیسکش چشمک نمیزد.... اگه مشکل از رم باشه چطور میشه فهمید؟؟
در ضمن با نرم افزار hdd regenerator هم اسکن کردم تحت ویندوز، اون sata controller رو هم گفت از ahci به ide تغییر بده که من تغییر دادم ولی ویندوز بالا نیومد، لذا دوباره ahci کردم و اسکن کردم که هیچ بد سکتوری پیدا نکرد

EXTREME
27-09-2013, 18:20
اون قبلیه ورژن 5 بود....ورژن 5.5 رو دانلود کردم و اینم عکس:
آنتی ویروسمم آپدیته و اسکن کردم
اینم دمای قطعات (البته در حین شارژ):
هیچ مورد خاصی نداره؟؟؟ چرا core #3 رو نوشته trial؟؟

فقط همون صدای خرت خرت هست، دیشب هم دو بار پشت سر هم هنگ کرد و چراغ هارددیسکش چشمک نمیزد.... اگه مشکل از رم باشه چطور میشه فهمید؟؟
در ضمن با نرم افزار hdd regenerator هم اسکن کردم تحت ویندوز، اون sata controller رو هم گفت از ahci به ide تغییر بده که من تغییر دادم ولی ویندوز بالا نیومد، لذا دوباره ahci کردم و اسکن کردم که هیچ بد سکتوری پیدا نکرد

هارد که سالم است

اون terial مربوط به قدیمی ورژن بایوس یا قدیمی بودن ورژن نرم افزار hw monitor است
با نرم افزار mem test در مجموعه نرم افزارهای hiren boot cd رم رو چک کنید
یک با هم بدون باتری فقط با برق شهر لپ تاب رو چک کنید

وجود یک نرم افزار خاص یا بد نصب شدن درایور هم باعث این نوع مشکلات میشود
دما ها هم مناسب است

بالا بودن cpu usage هم باعث این مشکل میشود

mojtabaivi
27-09-2013, 19:15
هارد که سالم است

اون terial مربوط به قدیمی ورژن بایوس یا قدیمی بودن ورژن نرم افزار hw monitor است
با نرم افزار mem test در مجموعه نرم افزارهای hiren boot cd رم رو چک کنید
یک با هم بدون باتری فقط با برق شهر لپ تاب رو چک کنید

وجود یک نرم افزار خاص یا بد نصب شدن درایور هم باعث این نوع مشکلات میشود
دما ها هم مناسب است

بالا بودن cpu usage هم باعث این مشکل میشود
الان یه بار دیگه هنگ کرد!
متاسفانه حجم hiran boot cd بالا بود و فعلا نتونستم دانلود کنم، اما با windows memory diagnostic رم رو تست کردم و هیچ مشکلی نداشت!
ویندوز هم که یه ماه هست نصب کرم و تا دیروز که این مشکل شروع شد، هیچ مشکلی نداشته
فقط یه نرم افزار همون دیروز نصب کردم به اسم folder guard که قفل میکنه پوشه ها رو، الان پاکش کردم ببینم دوباره هنگ میکنه یا نه. ایشالا درست بشه
cpu usage هم پایینه و در مواقع کار عادی هنگ میکنه

ali.m.a
27-09-2013, 20:39
با سلام

اون خطای ابی رنگ چی هست ؟

pashangparsi6
27-09-2013, 23:44
با درود
دوستان گرامی من پیش تر یک هارد یک ترابایتی بیرونی (اکسترنال) وسترن دیجیتال گرین داشتم که به دلیلی اینکه ورودی یو اس بی اون سوخت هاردو از جعبش بیرون آوردم و به عنوان یک هارد درونی (اینترنال) به کار گرفتم. همچنین یک هارد مکستور 80 قدیمی ساتا داشتم که تا پیش از این ویندوزهام روی همین هارد قدیمی مکستور بود. سرانجام امروز اومدم جای اینها رو عوض کردم و هارد یک تراباتی رو تبدیل به سه درایو کردم (با نرم افزار Acronis) و روی درایو سی ویندوز اکسپ رو نصب کردم

دلیلم این بود که هارد قدیمی خیلی صدا می داد و خب سرعتش هم کم بود و داغ می کرد و ...

ولی بدبختانه الان که روی این هارد یک ترابایتی وسترن هم ویندوز نصب کردم چراغ مربوط به هارد بیش تر مواقع بدون اینکه کاری بکنم روشن هست و این باعث می شه که توی کارهام همواره دچار وقفه باشم و سرعت آنچنان تغییری نکرده و گاهی بدتر هم شده. دفراگ هم کردم و ....

می خواستم بدونم مشکل از چی هست؟ آیا اینکه هاردم اکسترنال بوده ممکنه سرعتش از هارد قدیمی مکستور 80 ساتا کم تر باشه یا مشکل از چیز دیگه ای هست؟ مشکل از ویندوز اکس پی نیست؟ اگر ویندوز 7 نصب کنم که وضعیت بهتر بشه و...

با سپاس

kiano0osh
28-09-2013, 00:18
خوب روی اون لپتاب گذاشتین میتونید از disk managment عکس بدین ؟

EXTREME
28-09-2013, 00:21

disk managment نه device manager

kiano0osh
28-09-2013, 19:42
disk managment نه device manager

با عرض پوزش تصحیح شد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Reza_tak84
28-09-2013, 23:04
با سلام خدمت شما مشکل قبلی من با تعویض کابل بر طرف شد(همون مشکل interface crc error) الان تعداد ارورش روی عدد 32 مانده است ایا روشی هست که بتوان اون رو صفر کرد؟(منظورم ریست smart هست)؟

EXTREME
29-09-2013, 09:50
با سلام خدمت شما مشکل قبلی من با تعویض کابل بر طرف شد(همون مشکل interface crc error) الان تعداد ارورش روی عدد 32 مانده است ایا روشی هست که بتوان اون رو صفر کرد؟(منظورم ریست smart هست)؟

اگه عددش زیاد نمیشه مشکلی نیست

EXTREME
29-09-2013, 09:54
با عرض پوزش تصحیح شد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینکه نشون میده هارد سالم است و مشکلی نداره اگه در لپ تاب خودتون اثری از هارد در این محیط نیست بیشتر به لپ تاب خودتون مربوط میشه که میتونه این مشکل بیشتر از ویندوز یا ویروس و درایورهای سیستم باشه این روتست کنید ببینید درست میشه

Reza_tak84
29-09-2013, 10:45
نه منظورم ریست smart هارد است ایا با نرم افزار خاصی میشه این کار رو انجام داد؟؟

rezidentevilone
29-09-2013, 14:34
بی چاره شدم :(

یدونه هارد 1.5 ترا داشتم دیگه بالا نمیاد ! هاردش به درک دیتاهام... :n03:

هارد دتکت می شه اما کند.. درایو هم توی ویندوز میاد اما باز نمی شه... دیسک منیجمنت هم باز نمی شه که عکس بگیرم

ravi
29-09-2013, 14:43
با سلام خدمت دوستان عزیز
هارد لپ تاپم بدسکتور زیاد داره و شناخته نمیشه و مراکز بازیابی هم گفتند چون بدسکتورداره قابل بازیابی نیست راهی برای بازیابی اطلاعاتش در ایران نیست.
ممنون

EXTREME
29-09-2013, 14:55
نه منظورم ریست smart هارد است ایا با نرم افزار خاصی میشه این کار رو انجام داد؟؟

من تاحالا نکردم اینکارو سرچ میکنم میگم

EXTREME
29-09-2013, 14:56
بی چاره شدم :(

یدونه هارد 1.5 ترا داشتم دیگه بالا نمیاد ! هاردش به درک دیتاهام... :n03:

هارد دتکت می شه اما کند.. درایو هم توی ویندوز میاد اما باز نمی شه... دیسک منیجمنت هم باز نمی شه که عکس بگیرم

اگه اطلاعات خیلی مهم است هارد رو بزارید روی یک سیستم دیگه و کل پارتیشن هارو ریکاوری کنید یا اینکه ببرید بیرون

Reza_tak84
29-09-2013, 15:29
راستی فرق کابل ساتا مشکی با گیره با کابل قرمز بدون گیره چیه؟کدوم بهتره؟راستش کابل اصلی هاردم مشکی بود روش نوشته بود ساتا 6 گیگ اما روی کابل جدید چیزی نوشته نیست و انگار بی کیفیت هست!فرقی با هم از لحاظ کارایی دارند یا نه؟

EXTREME
29-09-2013, 15:41
راستی فرق کابل ساتا مشکی با گیره با کابل قرمز بدون گیره چیه؟کدوم بهتره؟راستش کابل اصلی هاردم مشکی بود روش نوشته بود ساتا 6 گیگ اما روی کابل جدید چیزی نوشته نیست و انگار بی کیفیت هست!فرقی با هم از لحاظ کارایی دارند یا نه؟

هیچ فرقی با هم ندارند شاید کیفیتشون فرق کنه از نظر جنس ولی کاراییشون یکیه خوب کابل ساتا با گیره استفاده کنید بهتره و دیگه شل نمیشه

rezidentevilone
29-09-2013, 20:24
اگه اطلاعات خیلی مهم است هارد رو بزارید روی یک سیستم دیگه و کل پارتیشن هارو ریکاوری کنید یا اینکه ببرید بیرون

ویندوز فقط xp !
چند با با 7 ریستارت کرد فرقی نکرد ! یه بار رفتم توی xp قبل از ورود چک دیسک کرد و ردیفش کرد !

Reza_tak84
29-09-2013, 22:12
به نظرتون بهترین مارک مودم adsl وایرلس چیه؟ضمنا مودم دو آنتنه بهتره یا تک آنتنه؟

EXTREME
29-09-2013, 23:11
به نظرتون بهترین مارک مودم adsl وایرلس چیه؟ضمنا مودم دو آنتنه بهتره یا تک آنتنه؟

درقسمت صحیح تاپیک بزنید

اینجا

Reza_tak84
29-09-2013, 23:40
\ C:\Documents and Settings\Raya\Desktop\Benchmark\09-May-2013_15-07

Reza_tak84
29-09-2013, 23:46
برای رید کردن هارد سیگیت یک ترابایت st31000524as خوب هست؟یعنی قابل اعتماد هست؟خراب نمیشه؟

EXTREME
30-09-2013, 09:21
برای رید کردن هارد سیگیت یک ترابایت st31000524as خوب هست؟یعنی قابل اعتماد هست؟خراب نمیشه؟

هارد هارد خوبیه ولی رید0 کردن هیچ تضمینی در اطلاعات ندارد و در صورت خرابی یک هارد ریکاوری اطلاعات کار خیلی سخت و مشکلی است

Reza_tak84
30-09-2013, 10:56
یک هارد یک ترا یا دوترابایت دیگه علاوه بر سیگیت یک ترابایت st31000524as میخوام بگیرم لطفا راهنمایی کنید چه مارکی بگیرم که پرفورمنسش عالی باشه؟ لطفا کد هارد را هم بگویید؟

ravi
30-09-2013, 15:02
با سلام خدمت دوستان عزیز
هارد لپ تاپم بدسکتور زیاد داره و شناخته نمیشه و مراکز بازیابی هم گفتند چون بدسکتورداره قابل بازیابی نیست راهی برای بازیابی اطلاعاتش در ایران نیست.
ممنون

کسی کمکم میکنه

Reza_tak84
30-09-2013, 15:46
لطفا جواب بدید؟

Reza_tak84
30-09-2013, 15:49
لطفا هر چه سریعتر راهنمایی کنید؟؟

ata.royalfalcon
30-09-2013, 17:35
یک هارد یک ترا یا دوترابایت دیگه علاوه بر سیگیت یک ترابایت st31000524as میخوام بگیرم لطفا راهنمایی کنید چه مارکی بگیرم که پرفورمنسش عالی باشه؟ لطفا کد هارد را هم بگویید؟

لطفا جواب بدید؟

لطفا هر چه سریعتر راهنمایی کنید؟؟

شما میتونید سیگیت از سری جدید 7200.14 بخرید . مدل نامبر برای یکترابایت ST1000DM003 و برای دو ترابایت ST2000DM001 هست .

Reza_tak84
30-09-2013, 23:42
منظورم هاردی بغیر از سیگیت هست مانند وسترن بلک!آیا پرفرمنسش با هارد من(st31000524as) زیاد فرق داره یا که به چشم نمیاد؟

hamed_aa
01-10-2013, 01:45
---------------

ahmadsp1
01-10-2013, 01:53
هارد 1ترا وصل میکنم به پی سی هنگ میکنه یو اس بی 2 سیستمم مشکل از چیه :n28: این همه پول دادیما :n28:

EXTREME
01-10-2013, 14:07
هارد 1ترا وصل میکنم به پی سی هنگ میکنه یو اس بی 2 سیستمم مشکل از چیه :n28: این همه پول دادیما :n28:

هارد روی یک سیستم دیگه هم تست شده ؟

ahmadsp1
01-10-2013, 14:47
هارد روی یک سیستم دیگه هم تست شده ؟

بله رو لپ تاپ تست کردم موردی نداشت

Reza_tak84
01-10-2013, 15:55
لطفا هر چه سریع تر راهنمایی کنید؟؟؟

EXTREME
01-10-2013, 17:27
بله رو لپ تاپ تست کردم موردی نداشت

پس هارد سالم است سیستم خودتون رو بررسی کنید ویندوزشو عوض کنید اسکن ویروس بکنید و درایورهای سیستم و بایوس مین رو آپدیت کنید
با یک پاور قوی تر هم سیستم رو بررسی کنید

vaheava
01-10-2013, 19:07
سلام
یه 320 توشیبا لپنتاپی هست. تو نرم افزار hdtune ارورReallocated Sector Count میده که failed میزنه.
با scan erorr برنامه اسکن کرد که حدود 10-11 تا خونه قرمز داره... بعد یهویی آیکنش از تو مmycomputer میپره دیگه نمیاد(تا ری استارت شه). فعلا به pc وصله تا ببینم چشه.و با برنامه low lever format هم تا 20 درصد فرمت کرد بعد دیگه گیر کرد و آیکنش دوباره پرید. . اساتید راهی به نظرتون میرسه:n27:

kiano0osh
01-10-2013, 19:22
اینکه نشون میده هارد سالم است و مشکلی نداره اگه در لپ تاب خودتون اثری از هارد در این محیط نیست بیشتر به لپ تاب خودتون مربوط میشه که میتونه این مشکل بیشتر از ویندوز یا ویروس و درایورهای سیستم باشه این روتست کنید ببینید درست میشه

یه عکس از health برنامه HD TUNE گرفتم آیا هارد لپ تاپ بدسکتور دارد؟در صورت مثبت بودن چجوری آنرا برطرف کنم.پیشاپیش از راهنمایی های شما متشکرم:n01:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
01-10-2013, 19:31
یه عکس از health برنامه HD TUNE گرفتم آیا هارد لپ تاپ بدسکتور دارد؟در صورت مثبت بودن چجوری آنرا برطرف کنم.پیشاپیش از راهنمایی های شما متشکرم:n01:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نه مشکلی نداره هارد سالم است

ahmadsp1
01-10-2013, 19:39
پس هارد سالم است سیستم خودتون رو بررسی کنید ویندوزشو عوض کنید اسکن ویروس بکنید و درایورهای سیستم و بایوس مین رو آپدیت کنید
با یک پاور قوی تر هم سیستم رو بررسی کنید

هارد که سالمه

به نظرت با ویندوز عوض کردن رفع میشه

راستی از هارد 1ترا 700 گیگش پره شایدم از اون باشه به نظرت از پر بودن هارده ؟

EXTREME
01-10-2013, 20:32
هارد که سالمه

به نظرت با ویندوز عوض کردن رفع میشه

راستی از هارد 1ترا 700 گیگش پره شایدم از اون باشه به نظرت از پر بودن هارده ؟

نه به اون مورد ربط نداره بله موارد که گفتم بررسی کنید شاید درست بشه

6462
01-10-2013, 22:11
هارد 2 ترا بایت سیگیت اگه هدش خراب شده باشه قابل تعمیر است؟
هزینه تعمیرش چقدره؟
اطلاعاتش به صورت نرم افزاری بعد تعمیر قابل بازیابی است؟
ممنون میشم پاسخ بدید

Reza_tak84
01-10-2013, 22:24
خواهشا جواب منو بدید لطفا!!!!

ahmadsp1
01-10-2013, 23:11
نه به اون مورد ربط نداره بله موارد که گفتم بررسی کنید شاید درست بشه

باشه

خدای نکرده نشد چی کار کنیم ؟

ata.royalfalcon
01-10-2013, 23:13
منظورم هاردی بغیر از سیگیت هست مانند وسترن بلک!آیا پرفرمنسش با هارد من(st31000524as) زیاد فرق داره یا که به چشم نمیاد؟

لطفا هر چه سریع تر راهنمایی کنید؟؟؟

خواهشا جواب منو بدید لطفا!!!!

لطفاً هارد WD Black را از لحاظ سرعت با هارد Seagate 7200.12 مقایسه نکنید . WD Black به خاطر بعضی خصوصیاتی که داره مثل Dual processor عملکرد بهتر و access time پایینتری دارد . فقط هاردهای سیگیت سری 7200.14 هست که میتونه با این مدل رقابت کنه نه هارد شما که قدیمی و از سری 7200.12 هست !

البته برای یک سیستم معمولی و برای کارهایی مثل وبگردی و تماشای فیلم و بازی و موارد مشابه هارد شما کاملاً کفایت میکند .

Reza_tak84
01-10-2013, 23:57
راستش بعد از یک ماه از تعویض کابل و حل مقطعی مشکل interface crc error دوباره امروز تعداد ارور افزایش پیدا کرد!! در نرم افزار hd senetinel سر برگ smat نوشته شده یک عاملش بخاطر کابل ساتا هست ودیگری power supply منظورش همان پاور سیستمم هست که مارک گرین 430 وات هست به نظر شما مشکل از کجاست؟از فروشگاهی که خریدم سوال کردم گفتند این نرم افزار ها کشکن!واقعیت ندارند!ضمنا سیستمم هنگ نمیکنه؟!

ursamajor
02-10-2013, 00:18
سلام به دوستان

امروز اومدم 2تا پارتیشن هارد اکسترنالم رو با هم یکی کنم با نرم افزار paragon partition manager 11 se که اوایل داشت کار بخوبی انجام میشد ولی بعدش سرعت خیلی کند شد و برنامه رو گذاشته بودم کارشو انجام بده. یه 2 ساعتی گذشته بود و در حال استفاده از سیستم بودم که یک دفته ویندوز هنگ کرد و ارور آبی داد و ............ من به فنا رفتم.:n28:
حالا وقتی هارد رو به سیستم وصل میکنم تو مای کامپیوتر که ندارمش ولی با پارتیشن منیجر که نگاه میکنم هارد به صورت unalocated در اومده.
اسکرین شات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لطفا کمک کنید که بیچاره شدم.:n14:

ali.m.a
02-10-2013, 09:07
با سلام
دوستان ببنده هاردم رو با HD Regenerator بدسکتور گیری کردم که همه سکتور ها رو تعمیر کرد. اما الان وقتی میخوام یه فایل رو کپی یا انتقال بدم یا یه نرم افزار رو اجرا کنم هاردم صدایی شبیه "خر خر " میده. میشه راهنمائی کنید تا بر طرفش کنم.
اینم تصویر تب Health از نرم افزار HDD Tune
در ضمن در مورد اون ارور آبی رنگ هم لطف کنید راهنمائی کنید. ممنون

EXTREME
02-10-2013, 10:17
با سلام
دوستان ببنده هاردم رو با HD Regenerator بدسکتور گیری کردم که همه سکتور ها رو تعمیر کرد. اما الان وقتی میخوام یه فایل رو کپی یا انتقال بدم یا یه نرم افزار رو اجرا کنم هاردم صدایی شبیه "خر خر " میده. میشه راهنمائی کنید تا بر طرفش کنم.
اینم تصویر تب Health از نرم افزار HDD Tune
در ضمن در مورد اون ارور آبی رنگ هم لطف کنید راهنمائی کنید. ممنون

برای اون ارور اتصالات هارد و کابل برق و پاور سیستم رو بررسی کنید
بقیه موارد و health status هارد همه چی ok است

hamid090
02-10-2013, 11:22
سلام
یه هارد دیسک 500 گیگابایت ساتا دارم که وقتی به برق وصل میکنم ، اون محلی که تو تصویر با فلش زرد معلوم کردم،به صورت چکشی و مرتبا به مرکز برخورد میکنه و بعد از 30 ثانیه گردش هارد متوقف میشه!!!
ممکنه راهنماییم کنید؟
متشکرم

تصویر:

vaheava
02-10-2013, 12:24
خو یکی هم جواب مارو بده ---- هر کی بعد از ما اومد جوابشو گرفت و رفت ما موندیم :|

یه 320 توشیبا لپنتاپی هست. تو نرم افزار hdtune ارور
Reallocated Sector Count میده که failed میزنه.
با scan erorr برنامه اسکن کرد که حدود 10-11 تا خونه قرمز داره... بعد یهویی آیکنش از تو مmycomputer میپره دیگه نمیاد(تا ری استارت شه). فعلا به pc وصله تا ببینم چشه.و با برنامه low lever format هم تا 20 درصد فرمت کرد بعد دیگه گیر کرد و آیکنش دوباره پرید. . کمککککککککککککککککککککککک ککککککککککککککککککککککککک ککککککککککککککککککککککککک ککککککککککککککککککککککککک ککک:n19:

EXTREME
02-10-2013, 13:06
سلام
یه هارد دیسک 500 گیگابایت ساتا دارم که وقتی به برق وصل میکنم ، اون محلی که تو تصویر با فلش زرد معلوم کردم،به صورت چکشی و مرتبا به مرکز برخورد میکنه و بعد از 30 ثانیه گردش هارد متوقف میشه!!!
ممکنه راهنماییم کنید؟
متشکرم

تصویر:

اگه با یک پاور دیگه هم همینطوری باشه یا هد مشکل داره یا پارکینگ هد ایراد داره

EXTREME
02-10-2013, 13:07
خو یکی هم جواب مارو بده ---- هر کی بعد از ما اومد جوابشو گرفت و رفت ما موندیم :|

یه 320 توشیبا لپنتاپی هست. تو نرم افزار hdtune ارور

Reallocated Sector Count میده که failed میزنه.
با scan erorr برنامه اسکن کرد که حدود 10-11 تا خونه قرمز داره... بعد یهویی آیکنش از تو مmycomputer میپره دیگه نمیاد(تا ری استارت شه). فعلا به pc وصله تا ببینم چشه.و با برنامه low lever format هم تا 20 درصد فرمت کرد بعد دیگه گیر کرد و آیکنش دوباره پرید. . کمککککککککککککککککککککککک ککککککککککککککککککککککککک ککککککککککککککککککککککککک ککککککککککککککککککککککککک ککک
:n19:

relocated sectoer سکتورهایی است که قابل خوندن و نوشتن نیست و معمولا به روش های نرم افزاری هم قابل حل نیست باید ببرید برای تعمیر

hamid090
02-10-2013, 13:37
اگه با یک پاور دیگه هم همینطوری باشه یا هد مشکل داره یا پارکینگ هد ایراد داره

تست کردم با پاور دیگه همین ایراد برقرار بود..
تعمیرش کار خودم هست یا باید بدم بیرون؟؟

Reza_tak84
02-10-2013, 13:41
لطفا سریع تر جواب بدید!!!!!!

ursamajor
02-10-2013, 18:41
دوستان لطفا یه راهنمایی کنید. 500 گیگ اطلاعات از آرشیو آهنگ های کیفیت بالا که به زحمت جمع کرده بودم تا پروژه ها و پایان نامه دانشگاهیم همه به فنا رفته.

EXTREME
02-10-2013, 18:45
تست کردم با پاور دیگه همین ایراد برقرار بود..
تعمیرش کار خودم هست یا باید بدم بیرون؟؟

بهتره بدید بیرون برای تعمیر

EXTREME
02-10-2013, 18:46
دوستان لطفا یه راهنمایی کنید. 500 گیگ اطلاعات از آرشیو آهنگ های کیفیت بالا که به زحمت جمع کرده بودم تا پروژه ها و پایان نامه دانشگاهیم همه به فنا رفته.

الان وضعیت هارد چطوری است ؟ به پارتیشن ها دسترسی دارین؟
خوب میتونید با نرم افزارهای مختلف ریکاوری کنید

ursamajor
02-10-2013, 19:34
الان وضعیت هارد چطوری است ؟ به پارتیشن ها دسترسی دارین؟
خوب میتونید با نرم افزارهای مختلف ریکاوری کنید

در پست قبلیم که وضعیت رو نوضیح دادم.
بهترین نرم افزار برای ریکاوری چی هست؟

سلام به دوستان

امروز اومدم 2تا پارتیشن هارد اکسترنالم رو با هم یکی کنم با نرم افزار paragon partition manager 11 se که اوایل داشت کار بخوبی انجام میشد ولی بعدش سرعت خیلی کند شد و برنامه رو گذاشته بودم کارشو انجام بده. یه 2 ساعتی گذشته بود و در حال استفاده از سیستم بودم که یک دفته ویندوز هنگ کرد و ارور آبی داد و ............ من به فنا رفتم.:n28:
حالا وقتی هارد رو به سیستم وصل میکنم تو مای کامپیوتر که ندارمش ولی با پارتیشن منیجر که نگاه میکنم هارد به صورت unalocated در اومده.
اسکرین شات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
02-10-2013, 20:03
در پست قبلیم که وضعیت رو نوضیح دادم.
بهترین نرم افزار برای ریکاوری چی هست؟

باید کل پارتیشن رو ریکاوری کنید برای اینکار حجم اضافه هم نیاز دارین
نرم افزار acronis director home است از طریق expert recovery میتونید عملیات ریکاوری رو انجام بدین و کل پارتیشن هارو ریکاوری کنید

intellectual2009
02-10-2013, 21:19
سلام دوستان. یک مشکل اورژانس واسم پیش اومده.

من یه لپ تاپ فوجیتسو ah532 امروز صبح خریدم. روش ویندوز 64 7 نصب بود. الان اومدم عوضش کنم مراحل نصب پیش رفت تا قسمت انتخاب پارتیشن ولی تمام پارتیشن ها رو زده بود dynamic

با برنامه partition magic کل هارد رو فرمت کردم و دوباره نصب رو ادامه دادم ولی بازم تمام پارتیشن ها رو زده dynamic

حالا چیکار کنم؟ تو رو خدا زودتر کمک کنین. فردا امتحان دارم تمام کارم با همین لپ تاپ....

EXTREME
02-10-2013, 22:01
سلام دوستان. یک مشکل اورژانس واسم پیش اومده.

من یه لپ تاپ فوجیتسو ah532 امروز صبح خریدم. روش ویندوز 64 7 نصب بود. الان اومدم عوضش کنم مراحل نصب پیش رفت تا قسمت انتخاب پارتیشن ولی تمام پارتیشن ها رو زده بود dynamic

با برنامه partition magic کل هارد رو فرمت کردم و دوباره نصب رو ادامه دادم ولی بازم تمام پارتیشن ها رو زده dynamic

حالا چیکار کنم؟ تو رو خدا زودتر کمک کنین. فردا امتحان دارم تمام کارم با همین لپ تاپ....

وقتی به پارتیشن ها رسیدین یک مرحله قبلش برین که برای ریپیر کردن ویندوز سون است اون رو بزنید و گزینه ی command prompt رو بزنید

و این دستورات رو بنویسید
<\cd
diskpart
list disk
select disk number
به جای نامبر شماره دیسک رو که در لیست است و داینامیک شده بزنید
convert basic
بعد از اینکار برگردید و برید قسمت پارتیشن ها و پارتیشن بندی کنید و ویندوز نصب کنید

intellectual2009
02-10-2013, 22:12
وقتی به پارتیشن ها رسیدین یک مرحله قبلش برین که برای ریپیر کردن ویندوز سون است اون رو بزنید و گزینه ی command prompt رو بزنید

و این دستورات رو بنویسید
<\cd
diskpart
list disk
select disk number
به جای نامبر شماره دیسک رو که در لیست است و داینامیک شده بزنید
convert basic
بعد از اینکار برگردید و برید قسمت پارتیشن ها و پارتیشن بندی کنید و ویندوز نصب کنید

داداش گلم دمت گرم. درست شد. خیلی ممنون.:n16:

Reza_tak84
02-10-2013, 23:22
مشکل ارور interface error crc بخاطر این بود که کابل جدیدم رو روی پورت ساتا دو بود زدم ساتا سه بخاطر همین مقدار ارور شروع کرد به زیاد شدن بعد از این کابل ساتا رو وصل کردم به پورت قبلی همون ساتا دو دیدم مقدار ارور ثابت موند به نظر شما ایراد از کابل هست که ساتا سه رو ساپورت نمیکنه یا هارد که روی حالت ساتا سه ایراد داره؟علت چیه؟

pashangparsi6
03-10-2013, 03:01
با درود
دوستان گرامی من پیش تر یک هارد یک ترابایتی بیرونی (اکسترنال) وسترن دیجیتال گرین داشتم که به دلیلی اینکه ورودی یو اس بی اون سوخت هاردو از جعبش بیرون آوردم و به عنوان یک هارد درونی (اینترنال) به کار گرفتم. همچنین یک هارد مکستور 80 قدیمی ساتا داشتم که تا پیش از این ویندوزهام روی همین هارد قدیمی مکستور بود. سرانجام امروز اومدم جای اینها رو عوض کردم و هارد یک تراباتی رو تبدیل به سه درایو کردم (با نرم افزار Acronis) و روی درایو سی ویندوز اکسپ رو نصب کردم

دلیلم این بود که هارد قدیمی خیلی صدا می داد و خب سرعتش هم کم بود و داغ می کرد و ...

ولی بدبختانه الان که روی این هارد یک ترابایتی وسترن هم ویندوز نصب کردم چراغ مربوط به هارد بیش تر مواقع بدون اینکه کاری بکنم روشن هست و این باعث می شه که توی کارهام همواره دچار وقفه باشم و سرعت آنچنان تغییری نکرده و گاهی بدتر هم شده. دفراگ هم کردم و ....

می خواستم بدونم مشکل از چی هست؟ آیا اینکه هاردم اکسترنال بوده ممکنه سرعتش از هارد قدیمی مکستور 80 ساتا کم تر باشه یا مشکل از چیز دیگه ای هست؟ مشکل از ویندوز اکس پی نیست؟ اگر ویندوز 7 نصب کنم که وضعیت بهتر بشه و...

با سپاس

دوستان به پرسشم این عکس رو هم می افزایم. مشکل هارد من چیه؟:

زمانی که برنامه ها رو می خوام اجرا کنم گیر می کنه چندین ثانیه و به کندی اجرا می شه همه چیز

EXTREME
03-10-2013, 10:05
مشکل ارور interface error crc بخاطر این بود که کابل جدیدم رو روی پورت ساتا دو بود زدم ساتا سه بخاطر همین مقدار ارور شروع کرد به زیاد شدن بعد از این کابل ساتا رو وصل کردم به پورت قبلی همون ساتا دو دیدم مقدار ارور ثابت موند به نظر شما ایراد از کابل هست که ساتا سه رو ساپورت نمیکنه یا هارد که روی حالت ساتا سه ایراد داره؟علت چیه؟

یا مشکل از کابل بوده یا پورت هارد یا باید جاشو عوض میکردین تا درست بشه

Reza_tak84
03-10-2013, 12:29
مادربورم دو تا پورت ساتا 3 داره روی هر دو امتحان کردم بازم ارور زیاد میشد اما رو پورت ساتا 2 ارور زیاد نمیشه?فکر نکنم به خاطر پورت باشه؟ساتا 3 من کنترلر marvel داره؟در صورتی که ساتا 2 مین من چیپست h61 داره؟علتش به نظرتون چیه؟

ulireza
03-10-2013, 18:50
سلام دوستان
من یه هارد یک ترا برند وسترن مدل پاسپورت دارم (داشتم) که از دستم افتاده از اون روز به بعد خیلی بد کار می کنه الان وقتی وصلش می کنم کلی طول می کشه تا علامت داریور بیاد بعد دوباره کلی هم تا اسمشو اطلاعاتشو بگه داخل هم که بری هر مرحله کلی زمان می بره .... من فقط دارم خالیش می کنم....... راهنمایی لطفا :n03:
سپاس

ulireza
04-10-2013, 13:27
کسی نیست به من کمک کنه؟

EXTREME
04-10-2013, 14:16
سلام دوستان
من یه هارد یک ترا برند وسترن مدل پاسپورت دارم (داشتم) که از دستم افتاده از اون روز به بعد خیلی بد کار می کنه الان وقتی وصلش می کنم کلی طول می کشه تا علامت داریور بیاد بعد دوباره کلی هم تا اسمشو اطلاعاتشو بگه داخل هم که بری هر مرحله کلی زمان می بره .... من فقط دارم خالیش می کنم....... راهنمایی لطفا :n03:
سپاس

بیشتر ضربه ها به هد و پارکینگ هد آسیب میرسونه بهتره اطلاعات رو بریزید یک فضای دیگه
ضربه باعث ایجاد بدسکتور هم ممکنه بشه یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدین

Reza_tak84
04-10-2013, 22:26
لطفا جواب منو بدید؟؟؟؟؟؟

ursamajor
04-10-2013, 22:31
باید کل پارتیشن رو ریکاوری کنید برای اینکار حجم اضافه هم نیاز دارین
نرم افزار acronis director home است از طریق expert recovery میتونید عملیات ریکاوری رو انجام بدین و کل پارتیشن هارو ریکاوری کنید

بدون تغییر در هارد از برنامه ای که معرفی کردید استفاده کردم ولی فقط یکی از پارتیشن هارو پیدا کرد!!
راه دیگه ای سراغ دارید؟

EXTREME
05-10-2013, 10:46
بدون تغییر در هارد از برنامه ای که معرفی کردید استفاده کردم ولی فقط یکی از پارتیشن هارو پیدا کرد!!
راه دیگه ای سراغ دارید؟

باید با نرم افزازهای دیگه تست کنید
مثل active partion recovery و eases data recovery

Reza_tak84
05-10-2013, 14:56
خواهشن جواب بدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟

Reza_tak84
05-10-2013, 22:34
چرا جواب سوالم رو نمیدید؟من منتظرم!!!

ursamajor
06-10-2013, 00:58
باید با نرم افزازهای دیگه تست کنید
مثل active partion recovery و eases data recovery

نرم افزار eases data recovery هم فقط یک پارتیشن پیدا کرد.
با نرم افزار active partion recovery هم همون یک پارتیشن پیدا شد بعلاوه یک سری چیزای دیگه. اسکرین شات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با استفاده از توضیحات و نرم افزاری هم که در این سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بود امتحان کردم تونست 2 تا پارتیشن رو پیدا کنه. بنظرتون ادامه بدم برای ریکاوری یا اینکه ریسک داره و راه دیگه ای رو باید امتحان کنم.

EXTREME
06-10-2013, 10:42
نرم افزار eases data recovery هم فقط یک پارتیشن پیدا کرد.
با نرم افزار active partion recovery هم همون یک پارتیشن پیدا شد بعلاوه یک سری چیزای دیگه. اسکرین شات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با استفاده از توضیحات و نرم افزاری هم که در این سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بود امتحان کردم تونست 2 تا پارتیشن رو پیدا کنه. بنظرتون ادامه بدم برای ریکاوری یا اینکه ریسک داره و راه دیگه ای رو باید امتحان کنم.

ریکاوری با همین نرم افزارها ست اگه نتیجه نمیگیرید هارد رو ببرید بیرون برای ریکاوری

Reza_tak84
06-10-2013, 12:10
چرا جواب سوال منو نمیدهید؟من هنوز منتظرم!!!!!!!!!!!!!!!!1

ali_phd71
07-10-2013, 19:12
سلام دوستان
هتردم بدسکتور گرفته بود فرمت سطح پایین انجام دادم اینم نتیجه نهاییش الان باید چیکار کنم:؟

الان باید هراد رو پارتیشن بندی کنم؟برای وسترن دیجیتال 1ترابایت چی خوبه و چجور پارتیشن بندیش کنم؟
با تشکر

EXTREME
07-10-2013, 21:52
سلام دوستان
هتردم بدسکتور گرفته بود فرمت سطح پایین انجام دادم اینم نتیجه نهاییش الان باید چیکار کنم:؟

الان باید هراد رو پارتیشن بندی کنم؟برای وسترن دیجیتال 1ترابایت چی خوبه و چجور پارتیشن بندیش کنم؟
با تشکر

ابتدا partion table را mbr درست بکنید در disk managment سپس با نرم افزار paragon partion هارد رو پارتیشن بندی کنید

Reza_tak84
07-10-2013, 22:03
شما ناظر انجمن چرا جواب منو نمیدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

EXTREME
07-10-2013, 23:32
شما ناظر انجمن چرا جواب منو نمیدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

برای اینکه اون سوالی که پرسیدین من جوابشو نمیدونم

ursamajor
08-10-2013, 01:51
سلام
الان تونستم یکی از پارتیشن هارو کامل برگردونم ولی اون یکی درست برنگشته. الان مشکل اینه که میگه پارتیشن فرمت نشده.

الان باید چجوری درستش کنم؟

masoud93
08-10-2013, 02:03
سلام.
من یه هارد اکسترنال Seagate FA GoFlex Desk 3TB دارم ...
یه مشکلی که داره ، خیلی دماش میره بالا (به 60 هم میرسه) ، میخواستم ببینم عادیه یا مشکل جدی داره؟
اینم عکس از نرم افزار HD Tune Pro 5.50 :

فقط همین یه ارور رو داره ...

EXTREME
08-10-2013, 09:10
سلام
الان تونستم یکی از پارتیشن هارو کامل برگردونم ولی اون یکی درست برنگشته. الان مشکل اینه که میگه پارتیشن فرمت نشده.

الان باید چجوری درستش کنم؟

پارتیشن فایل سیستم نداره اگه با هیچ نرم افزاری برنمیگرده پیشنهاد میکنم ببرید بیرون برای ریکاوری

EXTREME
08-10-2013, 09:12
سلام.
من یه هارد اکسترنال Seagate FA GoFlex Desk 3TB دارم ...
یه مشکلی که داره ، خیلی دماش میره بالا (به 60 هم میرسه) ، میخواستم ببینم عادیه یا مشکل جدی داره؟
اینم عکس از نرم افزار HD Tune Pro 5.50 :

فقط همین یه ارور رو داره ...

بله دماش هم خیلی بالاست کنارش یک فن بزارید که بهش باد بزنه threshhold روی 45 است پیشنهاد میکنم به فکرش باشید وگرنه به هارد آسیب میرسه

fk_u
09-10-2013, 15:17
درود ......
هارد توشیبا دارم اکسترنال 1 ترا
برای خرید گیم استفاده میکردمش نمیدونم ضربه زدن یا چه بلایی سرش اومد اولا یبار با یک برنامه ای اطلاعات هارد دیدم که بد سکتور داره
اولا روی هارد دیدم که دو جا بدنه المینیومیش فرو رفته نمیدونم از اول که بعیده بوده باشه و هارد کار میکند.
جدیدا حجم کل دیتا هارد نگاه میکنم زده 880 گیگ فک کنم ولی روی هارد کلیک میکنم زده 927 گیگ دیتا هست 3 گیگ خالیه. حالا این 47 گیگ دیتا کجا رفته ؟ هارد هم نداره که دیتا کبی کنم و این فرمت کنم .
با برنامه acronis چک کردم و defragment حجمش سر جاش نیومد
راهنمایی کنید :n14::n28:

EXTREME
09-10-2013, 16:57
درود ......
هارد توشیبا دارم اکسترنال 1 ترا
برای خرید گیم استفاده میکردمش نمیدونم ضربه زدن یا چه بلایی سرش اومد اولا یبار با یک برنامه ای اطلاعات هارد دیدم که بد سکتور داره
اولا روی هارد دیدم که دو جا بدنه المینیومیش فرو رفته نمیدونم از اول که بعیده بوده باشه و هارد کار میکند.
جدیدا حجم کل دیتا هارد نگاه میکنم زده 880 گیگ فک کنم ولی روی هارد کلیک میکنم زده 927 گیگ دیتا هست 3 گیگ خالیه. حالا این 47 گیگ دیتا کجا رفته ؟ هارد هم نداره که دیتا کبی کنم و این فرمت کنم .
با برنامه acronis چک کردم و defragment حجمش سر جاش نیومد
راهنمایی کنید :n14::n28:

یک عکس از disk managment بدین

fk_u
09-10-2013, 17:29
درود.....
تو diskmgmt رفتم همه چیز عادی بود 931 گیگ حجم 3 گیگ فضا خالی. ولی کل دیتا هارد properties کنم میشه 879 گیگ
فت 32 هست
یچیزی که نگفتم این هارد به ریسیور برای ضبط استفاده کردم و گاهی به Pc وصل بود pc خاموش شد . که این زمان ها صدای خاموش شدن هارد میومد یعنی اجکت نکردم هارد. میتونه باعث این جریان باشه ؟:n14::n28:
برنامه ای نیست درست بکند ؟
ممنون:n16:

fk_u
09-10-2013, 17:46
یچیز یادم امد اینه که یک گیم 9 گیگ بود باک کردم ولی به فضای خالی چیزی اضافه نشد و بعد از بوشه های دیگه فیلم یا برنامه باک کردم به فضا خالی هارد اضافه شد

هارد جنس خوب چی هست ؟
امیدوارم راهی باشه که بفرمایید اوکی بشه خیلی مهمه
ممنون

EXTREME
09-10-2013, 18:00
یچیز یادم امد اینه که یک گیم 9 گیگ بود باک کردم ولی به فضای خالی چیزی اضافه نشد و بعد از بوشه های دیگه فیلم یا برنامه باک کردم به فضا خالی هارد اضافه شد

هارد جنس خوب چی هست ؟
امیدوارم راهی باشه که بفرمایید اوکی بشه خیلی مهمه
ممنون

یک بار هارد رو disk clean up بکنید و ببینید فایل هیدن چیزی داره ؟

fk_u
09-10-2013, 18:47
انجام دادم هیچی نیس . الانم کردم نشد هیچی نبود.
هارد اکسترنال چی خوب هست چه برندی ؟
راهی نیس درست بشه ؟

EXTREME
09-10-2013, 22:26
انجام دادم هیچی نیس . الانم کردم نشد هیچی نبود.
هارد اکسترنال چی خوب هست چه برندی ؟
راهی نیس درست بشه ؟

شاید با ریکاوری درست بشه
برند که زیاد است ولی سیلیکون پاور فکر کنم برند خوبی باشه

fk_u
09-10-2013, 22:34
ریکاوری هارد چطوره؟ دیتا باک میشه ؟
نمیتونم فرمت کنم
ممنون

EXTREME
09-10-2013, 22:40
ریکاوری هارد چطوره؟ دیتا باک میشه ؟
نمیتونم فرمت کنم
ممنون
نه همون داده هایی که فکر میکنید پاک شده ولی حجمش است رو با pc tools file recovery ریکاوری کنید

hamidreza2010
10-10-2013, 02:29
سلام
خسته نباشید
ببخشید اگه یادتون باشه من چند وقت پیش میخواستم روی لپ تاپم وین 8.1 نصب کنم که با مشکل پارتیشن gpt برخورد کردم که با راهنمایی شما هاردم رو فرمت کردم و تبدیل به gpt کردم ولی الان که میخوام وین 8 یا 7 نصب کنم نمیشه و همون gpt رو مشکل ساز میدونه ، برای همین مجبور شدم از دیتاهام بک آپ بگیرم و هاردم رو دوباره پارتیشن بندی کنم روی mbr و وین 8 نصب کنم.
حالا من بعدا اگه بخوام وین 8.1 نصب کنم دوباره باید هاردم رو فرمت کنم و .......
میخواستم ببینم من چیکار کنم که این همه کار رو انجام ندم ، یعنی یجور پارتیشن بندی کنم که هم وین 7 و 8 و هم 8.1 نصب بشه
آخه نمیشه که هر دفعه هارد رو فرمت کرد و پارتیشن بندی کرد :n28:
ممنون

EXTREME
10-10-2013, 10:08
سلام
خسته نباشید
ببخشید اگه یادتون باشه من چند وقت پیش میخواستم روی لپ تاپم وین 8.1 نصب کنم که با مشکل پارتیشن gpt برخورد کردم که با راهنمایی شما هاردم رو فرمت کردم و تبدیل به gpt کردم ولی الان که میخوام وین 8 یا 7 نصب کنم نمیشه و همون gpt رو مشکل ساز میدونه ، برای همین مجبور شدم از دیتاهام بک آپ بگیرم و هاردم رو دوباره پارتیشن بندی کنم روی mbr و وین 8 نصب کنم.
حالا من بعدا اگه بخوام وین 8.1 نصب کنم دوباره باید هاردم رو فرمت کنم و .......
میخواستم ببینم من چیکار کنم که این همه کار رو انجام ندم ، یعنی یجور پارتیشن بندی کنم که هم وین 7 و 8 و هم 8.1 نصب بشه
آخه نمیشه که هر دفعه هارد رو فرمت کرد و پارتیشن بندی کرد :n28:
ممنون

برای این ویندوز 8.1 فکر کنم مجبورید رو gpt بزارید
تا زمانی که هارد unlocated نشه نمیشه پارتیشن تیبل رو عوض کرد

fk_u
10-10-2013, 18:35
درود....
با اون برنامه ارور میده ریکاور نمیکنه
باید فرمت کنم ؟
راهی نداره درست کنم ؟
ممنن

hamidreza2010
10-10-2013, 20:28
برای این ویندوز 8.1 فکر کنم مجبورید رو gpt بزارید
تا زمانی که هارد unlocated نشه نمیشه پارتیشن تیبل رو عوض کرد

بله درسته
ولی قضیه اینه که نمیخوام هر دفعه که ویندوز عوض کنم کل هارد رو فرمت کنم.
به نظرتون راهی نیست که بشه غیر از فرمت کردن کل هارد همه ویندوزها رو نصب کرد
منظورم یجور پارتشن بندی بشه که همه ویندوز ها نصب بشن ( 7 - 8 - 8.1 ) ؟

EXTREME
11-10-2013, 09:40
بله درسته
ولی قضیه اینه که نمیخوام هر دفعه که ویندوز عوض کنم کل هارد رو فرمت کنم.
به نظرتون راهی نیست که بشه غیر از فرمت کردن کل هارد همه ویندوزها رو نصب کرد
منظورم یجور پارتشن بندی بشه که همه ویندوز ها نصب بشن ( 7 - 8 - 8.1 ) ؟

بعید میدونم بشه رو دو تا پارتیشن که میشه دو تا ویندوز نضب کرد ولی 8.1 gpt میخواد اون های دیگه هم با mbr است یک پارتیشن که نمیتونه دو تا پارتیشن تیبل داشته باشه بازم باید سرچ کنید ببینید چیزی میتونید پیدا کنید یا نه

EXTREME
11-10-2013, 09:40
درود....
با اون برنامه ارور میده ریکاور نمیکنه
باید فرمت کنم ؟
راهی نداره درست کنم ؟
ممنن

چه اروری میده؟

tigerom
11-10-2013, 11:11
سلام. گاهی وقتا هنگام کپی روئ هارد یا از روی هارد کپی متوقف میشه. چه کار کنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
11-10-2013, 13:20
سلام. گاهی وقتا هنگام کپی روئ هارد یا از روی هارد کپی متوقف میشه. چه کار کنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یک تست با نرم افزار hdd regenerator بگیرید ببینید چی میشه

tigerom
11-10-2013, 21:05
یک تست با نرم افزار hdd regenerator بگیرید ببینید چی میشه

با هر نرم افزاری توی 90 درصد اخرش گیر میکنه .هارد شروع به صدا دادن میکنه و اسکن ثابت میمونه :n03:

EXTREME
11-10-2013, 21:45
با هر نرم افزاری توی 90 درصد اخرش گیر میکنه .هارد شروع به صدا دادن میکنه و اسکن ثابت میمونه :n03:

تو اون 90 درصد چیزی پیدا نکرد ؟ بدسکتور یا delay sector ؟

tigerom
11-10-2013, 23:20
تو اون 90 درصد چیزی پیدا نکرد ؟ بدسکتور یا delay sector ؟

چرا یک delay پیدا کرد
الان که دوباره تست سلامت با نرم افزار که عکسشو گذاشتم تو دیتا به جای 3 . 5 شده

SIMON137
11-10-2013, 23:37
وقتی دستگاه رو روشن می کنم ، موقع بوت شدن ویندوز بلو اسکرین میاد و ریست میشه
توی safe mode هم این قضیه پابرجاست
به صورت معمول هم با سایر برنامه ها من جمله لینوکس قابلیبت دسترسی به هارد رو ندارم
راه حل پیشنهادی ؟ به نظرتون مشکل از کجای هارده ؟
جایی میشناسید اگه سخت افزاری بود ببرم درست کنه ؟
هارد شل کن سف کن داره ، انگار داغ میشه نمی خونه دیگه ! مثلا میزنم تو همون بوت 7 اسکن مموری ، تا یه جایی میره بعد گیر می کنه !

EXTREME
12-10-2013, 00:10
چرا یک delay پیدا کرد
الان که دوباره تست سلامت با نرم افزار که عکسشو گذاشتم تو دیتا به جای 3 . 5 شده

این نرم افزار سکتورهای دیلی رو درست نمیکنه اگه هارد سکتور دیلی داره و داره زیاد میشه بهتره هر چه زودتر ببرید برای تعمیر

EXTREME
12-10-2013, 00:11
وقتی دستگاه رو روشن می کنم ، موقع بوت شدن ویندوز بلو اسکرین میاد و ریست میشه
توی safe mode هم این قضیه پابرجاست
به صورت معمول هم با سایر برنامه ها من جمله لینوکس قابلیبت دسترسی به هارد رو ندارم
راه حل پیشنهادی ؟ به نظرتون مشکل از کجای هارده ؟
جایی میشناسید اگه سخت افزاری بود ببرم درست کنه ؟
هارد شل کن سف کن داره ، انگار داغ میشه نمی خونه دیگه ! مثلا میزنم تو همون بوت 7 اسکن مموری ، تا یه جایی میره بعد گیر می کنه !

سیستم با یک هارد دیگه تست شده ؟ مطمئن هستین مشکل از هارد است ؟ چون این مشکل علت های دیگری هم داره

سنغال
12-10-2013, 00:39
سلام و خسته نباشید خدمت اساتید هارد اکسترنال!!!!!!!!!!!!
تو رو خدا یکی منو راهنمایی کنه
بچه ها من یه هارد اکسترنال سامسونگ پاسبورتی دارم حدودا 3 سالی می شه که خریدمش از اول نو بود، بسیار در ناز و نعمت هم به سر می برد این هارد من نه ضربه خورده نه هیچی همیشه روی کیس کامپیوترم بود، یه بار ویروس گرفت که مشکلش با ویروس یابی حل شد، ولی چند وقت پیش دیدم قطع و وصل می شه فکر کردم کابلش اتصالی کرده گفتم استفاده می کنم تا کار می کنه بعد که کابلش خراب شد یه نوشو می خرم، بعد دیدم باید یو اس بی کوچیک سمت خود هارد رو یه کم فشار بدی تا لامپش روشن بشه بخوندش، انگار که از تو اتصالی داشته تا اینکه کابل رو بردم بیرون دادم امتحان کردن گفتن کابلت سالمه وقتی اومدم زدم به هاردم دیگه کار نمی کنه که نمی کنه! حتی برا یه لحظه هم لامپش روشن نمی شه و نمی شناسدش!حالا چه خاکی تو سرم کنم؟ کلی اطلاعات دارم توش نمی تونمم بدم بیرون دستشون باشه، آیا داخل هارد اکسترنال ها هم یه کارت حافظه رم وجود داره؟ می تونم برم پیش مغازه دار رم توشو بگیرم تا درستش کنن بعدا دوباره بهش جا بزنن؟ چه جوریاس بهترین راه حلتون چیه؟ لطفا تمام دوستان خبره راهنمایی کنن:n16::n03:

SIMON137
12-10-2013, 00:52
سیستم با یک هارد دیگه تست شده ؟ مطمئن هستین مشکل از هارد است ؟ چون این مشکل علت های دیگری هم داره

از نوع ارور و وجناتش می خوره از هارد باشه

یک تستی که با لینوکس به زور گرفتم :

موندم چطوری مرتفعش کنم :(

فک کنم تنها راهم استفاده از بد بلاک لینوکس باشه :-<

اسکنشم می کنم تا نصفه میره بعد گیر می کنه !

سنغال
12-10-2013, 01:01
هارد منو اصلا نمی شناسههههههههههههههههههههه ههههههههههه خاموشه اصلا

soroosh_cz
12-10-2013, 02:16
دوستان لطف کنید راهنماییم کنید، آیا روشی هست که بشه ارورهای هارد زیر رو برطف کرد؟ بعنی کاری کرد که همه سالم بشن؟
لازم به ذکره بگم که همین الان روی هارد کلی دیتا هست و هیچکدوم مشکلی ندارن.
با فرمت خاص یا نرم افزار خاصی میشه درستش کرد؟
لطفا سریع جواب بدید. با تشکر.

Sent from my Xperia Mini using Tapatalk 4

GHAGHALEELEE
12-10-2013, 02:37
درود خدمت بچه ها بخصوص مهران و عطای گرامی
من یه هارد سیگیت اکسترنال پرتابل دارم که تصویر زیر وضعیتش رو نشون میده ، میخوام بببینم این هارد با این وضعیت قابل اعتماد هست ؟ اصلا خودمم نمیدونم چرا اینجوری شده ، نه ضربه ای و نه شوک الکتریکی !

EXTREME
12-10-2013, 09:14
از نوع ارور و وجناتش می خوره از هارد باشه

یک تستی که با لینوکس به زور گرفتم :

موندم چطوری مرتفعش کنم :(

فک کنم تنها راهم استفاده از بد بلاک لینوکس باشه :-<

اسکنشم می کنم تا نصفه میره بعد گیر می کنه !

هارد بدسکتور delay sector relocated sector همه چی داره با hdd regenerator که فقط بدسکتور ها تعمیر میشه برای اون دو مورد دیگر روش نرم افزاری تا جایی که میدونم برای برطرف کردنش نیست باید ببرید برای تعمیر

هارد رو تست کردین که فرمت سطح پایین میشه یا نه ؟

EXTREME
12-10-2013, 09:14
هارد منو اصلا نمی شناسههههههههههههههههههههه ههههههههههه خاموشه اصلا

یعنی هارد رو وصل میکنید موتور هارد هم کار نمیکنه ؟

EXTREME
12-10-2013, 09:16
دوستان لطف کنید راهنماییم کنید، آیا روشی هست که بشه ارورهای هارد زیر رو برطف کرد؟ بعنی کاری کرد که همه سالم بشن؟
لازم به ذکره بگم که همین الان روی هارد کلی دیتا هست و هیچکدوم مشکلی ندارن.
با فرمت خاص یا نرم افزار خاصی میشه درستش کرد؟
لطفا سریع جواب بدید. با تشکر.

Sent from my Xperia Mini using Tapatalk 4

کابل ها و اتصالات هارد و پاور سیستم رو بررسی کنید
هارد رو مجددا پارتیشن بندی کنید و بایوس مین و فریم ویر هارد رو آپدیت کنید ببینید درست میشه یا نه
قبل از انجام همه این کارها از اطلاعات هارد بکاپ تهیه کنید