PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

ebinem173
27-07-2013, 19:44
سلام
هارد اینترنال ۱ترابایت ساتا۲ وسترن از دستم افتاد زمین حالا که وصلش میکنم صدای قرقر و قطع و وصل شدن میده و سیستم نمیشناستش
آیا قابل تعمیر هست؟
تو یه سایتی خوندم مدتی بزارش تو فریزر تا قطعات مغناطیسیش دوباره سرجای اول برگردن
لطفا راهنمایی کنید

EXTREME
27-07-2013, 21:10
سلام
هارد اینترنال ۱ترابایت ساتا۲ وسترن از دستم افتاد زمین حالا که وصلش میکنم صدای قرقر و قطع و وصل شدن میده و سیستم نمیشناستش
آیا قابل تعمیر هست؟
تو یه سایتی خوندم مدتی بزارش تو فریزر تا قطعات مغناطیسیش دوباره سرجای اول برگردن
لطفا راهنمایی کنید

ضربه خوردن بیشتر به هد و پارکینگ هد آسیب میرسونه اگه گارانتی داره بفرستین گارانتی

EXTREME
27-07-2013, 21:53
نه هارد را تازه خودم خریده بودم و می خواستم با هارد لپتاپم عوضش کنم ولی گویا گارانتی ایران رهجور گستر هست(درست گفتن اسمش را؟):(
یعنی هیچ جوره نمی شه با نرم افزار مشکلش را فهمید؟
هم Access Time خوبه هم سرعت جابجایی داده ولی فقط مشکل Burst Rate را داره. اگه تست Burst Rate را جدا اجرا کنم همون لحظه جواب می ده و سرعتش را نزدیک 200 مگابایت در ثانیه می زنه ولی اگه قبل از تست Burst Rate تست های دیگه انجام شده باشند سرعت به زیر 10 میاد ... . یعنی سرعت جابجایی هد روی هارد ممکنه کم شده باشه؟
نمی شه با فرمت درستش کرد؟ :(

میخواین یک low level format بکنید ولی وقتی تو کار عادی شما افت سرعت رو احساس کنید از موقعی که اینطوری شده یک اتفاقی برای هارد قطعا افتاده

EXTREME
27-07-2013, 21:55
سلام
چطور می تونم این ارور رو رفع کنم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اتصالات هارد و پاور سیستم رو بررسی کنید

بایوس مین رو آپدیت کنید و فریم ویر اهارد رو آپدیت کنید قبل از اینکار از اطلاعات هارد بکاپ بگیرید
هارد رو مجددا پارتیشن بندی کنید
ببینید با اینکارها مشکل حل میشه یا نه

abasx6
28-07-2013, 09:34
سلام
هارد لپ تاپم این ارور رو تو برنامه hd tune داده راهی هست که درست بشه یا بدم گارانتی

Alishmas
28-07-2013, 15:05
هارد 1tb WD به صورت RAW در اومده , میشه درستش کرد ؟
از testdisk جواب نگرفتم

EXTREME
28-07-2013, 15:30
هارد 1tb WD به صورت RAW در اومده , میشه درستش کرد ؟
از testdisk جواب نگرفتم

یک check disk در my computer برای فیکس کردن فایل سیستم انجام بدین درست نشد با نرم افزار easeus data recovery کل پارتیشن رو ریکاوری کنید سپس پارتیشن رو دیلیت کنید دوباره ایجاد کنید و فرمت سریع

برای ریکاوری به حجم اضافه نیاز دارین

Alishmas
28-07-2013, 17:41
یک check disk در my computer برای فیکس کردن فایل سیستم انجام بدین درست نشد با نرم افزار easeus data recovery کل پارتیشن رو ریکاوری کنید سپس پارتیشن رو دیلیت کنید دوباره ایجاد کنید و فرمت سریع

برای ریکاوری به حجم اضافه نیاز دارین

چک نمیکنه !
1ترا دیگه هارد از کجا بیارم واسه ریکاوری :n03:

EXTREME
28-07-2013, 18:02
چک نمیکنه !
1ترا دیگه هارد از کجا بیارم واسه ریکاوری :n03:

چاره ای نیست باید حجم اضافه داشته باشین این نرم افزار اچازه نمیده فایل ریکاوری شده رو روی هاردتون بریزین

IRANER
29-07-2013, 14:58
با سلام به اساتید
من یه هارد اکسترنال دسکتاپی سیگیت مدل srd00f2 دارم ...چند روزه بعد از وصل به ویندوز درست شناسایی نمی شه
پیغام هارد را فرمت کنید می دهد و یا اطلاعات قابل دسترسی نیست
اطلاعات فوق العاده مهمه برام
لطفا کمک کنید
هارد را با سیستم دیگر چک کردم همان مشکل بود ..با کابل دیگر هم ..
ممنون..منتظرم

EXTREME
29-07-2013, 16:43
با سلام به اساتید
من یه هارد اکسترنال دسکتاپی سیگیت مدل srd00f2 دارم ...چند روزه بعد از وصل به ویندوز درست شناسایی نمی شه
پیغام هارد را فرمت کنید می دهد و یا اطلاعات قابل دسترسی نیست
اطلاعات فوق العاده مهمه برام
لطفا کمک کنید
هارد را با سیستم دیگر چک کردم همان مشکل بود ..با کابل دیگر هم ..
ممنون..منتظرم

هارد رو وصل کردین یک عکس از disk managment سیستم بدین

smtp1000
29-07-2013, 18:17
هارد اینترنال 1.5 ترا داشتم خراب شد به نحوی که صدای تق تق میکنه و خاموش میشه دیتکت هم نمیشه .دو جا بردم میگن سیلندرش سوخته .

1-دیگه از درست شدنش قطع امید کنم ؟
2- میخوام اطلاعاتم رو ریکاوری کنم یه نفر از تعمیر کارها میگه یه هارد 1.5 ترا برمیدارم دیسک از خودمو میزاره روی اون و ریکاوری میکنه برام با چیزی حدود 200 ت و
یکی دیگه از تعمیر کارها میگه این روش دیگه فایده نداره و واسه هاردهای 60 وو 80 گیگی جواب میده و میگه شما اگه بخوای اطلاعات برگرده بالای 400 هزار خرجت میشه

کدوم درست هست ؟

gianna michaels
30-07-2013, 15:48
سلام من یک هارد یک ترابایتی 2 ساله که دارم واقعا عالی بود تا اینکه 2 ماه پیش خود به خود دچار مشکل شد....
الان مشکل هارد اینه که فایل به راحتی و با سرعت عالی میتونی ازش کپی کنی هر جا... و مشکل Reading نداره

ولی وقتی میخواهی مثلا یک فیلم 600 مگابایتی را کپی کنی تو خود هارد و .. اکثرا وسط کپی هنگ میکنه و فایل کپی نمیشه.. یعنی امکان Write انگار خراب شده کلا.. یعنی فقط چند ثانیه فایل را کپی میکنه و متوقف میشه

بعد از 10 یا 20 بار وصل کردن مجدد هارد و هی کپی پیس کردن شانسی بعضی وقت ها میتونم یه چیزی توش کپی کنم..

نمیدونم به این مشکل چی میگن؟ بدسکتور یا چیز دیگه...

------------------------------------------------------------------------------------------------------
با تعویض ویندوز و... نیز درست نشده... و کلا حتی 1 مگ هم از یک ترابایت از حجم هارد کم نشده یعنی مشکل فیزیکی و... نداره

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
البته فایل های زیر 100 مگ و بعضی موقع ها 200 مگ به راحتی کپی میشه ولی یه فیلم فول اچ دی 3 گیگ بخوای کپی کنی ... اِنقدر اذیت میکنه که کلا پشیمون میشه آدم از کپی فایل
:n28:

البته یکبار هم تاپیک زدم همش دوستان گفتن با نرم افزار HDD regrator عکس بذار از این Tab از اون Tab و....
ما کلی هم عکس گذاشتیم ولی به نتیجه نرسیدیم لطفا یه راه حل عملی لطف کنید..
البته میدونم یک بار فرمت کنم درست میشه ولی 850 گیگ اطلاعات دارم نمیخوام از بین بره
روی سیتم دیگه هم امتحان کردم و مشکل همینطوری بود یعنی پورت usb سیستم و... نیز سالم هست
اگر امکان دارد راهنمایی کنید...
:n16:

Alishmas
30-07-2013, 16:35
آموزش ریکاوری کردن هارد Raw شده رو با EASEUS.Data.Recovery توضیح میدید ؟

newhamedpc
30-07-2013, 21:13
سلام
این خطاها مربوط به چی هست ؟
هارد لپ تاپ هیتچای

EXTREME
30-07-2013, 22:30
هارد اینترنال 1.5 ترا داشتم خراب شد به نحوی که صدای تق تق میکنه و خاموش میشه دیتکت هم نمیشه .دو جا بردم میگن سیلندرش سوخته .

1-دیگه از درست شدنش قطع امید کنم ؟
2- میخوام اطلاعاتم رو ریکاوری کنم یه نفر از تعمیر کارها میگه یه هارد 1.5 ترا برمیدارم دیسک از خودمو میزاره روی اون و ریکاوری میکنه برام با چیزی حدود 200 ت و
یکی دیگه از تعمیر کارها میگه این روش دیگه فایده نداره و واسه هاردهای 60 وو 80 گیگی جواب میده و میگه شما اگه بخوای اطلاعات برگرده بالای 400 هزار خرجت میشه

کدوم درست هست ؟

این مشکل احتمالا باید از هد و پارکینگ هد باشه و میشه تعمیر کرد ولی اگه هزینه تعمیرش زیاد باشه دیگه نمی صرفه

EXTREME
30-07-2013, 22:31
آموزش ریکاوری کردن هارد Raw شده رو با EASEUS.Data.Recovery توضیح میدید ؟

برای اینکار نیاز به یک حجم اضافه دارید

نرم افزار رو اجرا میکنید در حالت complete recovery و پارتیشن رو ریکاوری میکنید

EXTREME
30-07-2013, 22:32
سلام
این خطاها مربوط به چی هست ؟
هارد لپ تاپ هیتچای

هارد fail شده احتمالا هم relocated sector ها در حال افزایش است باید هارد رو ببرید برای تعمیر

مهندس الهه
31-07-2013, 12:16
سلام
من یه هارد ساتای اینترنال 160 گیگ وسترن دیجیتال دارم که توش سریال زده ام
خاستم یکی از سریالها رو کپی بکنم که دو تا اپیزودش کلا کپی نشد
حتی اومدم اپیزودها رو فشرده کنم و بعد کپی کنم که فشرده هم نمیشن و وسط راه میمونه

خلاصه اینکه کلا نمیشه کاریشون کرد این اپیزودا رو
البته دیلیت رو امتحان نکرده ام :دی

مشکل چیه ؟

Ali/sh
31-07-2013, 12:39
سلام یه هارد وسترن ۵۰۰ گیگ دارم که از دیروز وقتی به کامپیوتر وصل می کنم شناسایی میکنه اما توی my computer نشون داده نمیشه توی دوتا کامپیوتر تست کردم همین جوری بود هارد هم صدای عجیبی می ده به نظرتون مشکل چی میتونه باشه؟

EXTREME
31-07-2013, 17:16
سلام
من یه هارد ساتای اینترنال 160 گیگ وسترن دیجیتال دارم که توش سریال زده ام
خاستم یکی از سریالها رو کپی بکنم که دو تا اپیزودش کلا کپی نشد
حتی اومدم اپیزودها رو فشرده کنم و بعد کپی کنم که فشرده هم نمیشن و وسط راه میمونه

خلاصه اینکه کلا نمیشه کاریشون کرد این اپیزودا رو
البته دیلیت رو امتحان نکرده ام :دی

مشکل چیه ؟

یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدید

EXTREME
31-07-2013, 17:17
سلام یه هارد وسترن ۵۰۰ گیگ دارم که از دیروز وقتی به کامپیوتر وصل می کنم شناسایی میکنه اما توی my computer نشون داده نمیشه توی دوتا کامپیوتر تست کردم همین جوری بود هارد هم صدای عجیبی می ده به نظرتون مشکل چی میتونه باشه؟

هارد رو به سیستم زدین از disk managment عکس بدین

مهندس الهه
01-08-2013, 00:58
یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدید

بفرمائید
ht tp://u p.dow nload.ir/di/DIFJ/zzz.png

لطفن مشکل اینم بگید چیه
ht tp://u p.dow nload.ir/di/97ZT/xxx.png

EXTREME
01-08-2013, 09:53
بفرمائید
ht tp://u p.dow nload.ir/di/DIFJ/zzz.png

لطفن مشکل اینم بگید چیه
ht tp://u p.dow nload.ir/di/97ZT/xxx.png

لینک ها مشکل داره تو این سایت آپلود کنید

IRANER
01-08-2013, 12:50
IMG] سلام جناب EXTREME این عکس از DISK MANAGMENT
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[/IMG]

مهندس الهه
01-08-2013, 16:52
لینک ها مشکل داره تو این سایت آپلود کنید

این از اون هاردی که عرض کردم مشکل کپی داره

این هم اون یکی هاردم که تو تب هلث یه گزینه قرمز نشون میده

EXTREME
01-08-2013, 23:23
IMG] سلام جناب EXTREME این عکس از DISK MANAGMENT
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[/IMG]

فایل سیستم اون هارد raw شده ابتدا رد my computer یک check disk روی پارییشن انجام بدین درست نشد اگه اطلاعات مهم دارین با نرم افزار easeus data recovery پارتیشن رو ریکاوری کنید سپس پارتیشن رو دیلیت کنید دوباره ایجاد کنید و فرمت سریع

برای ریکاوری نیاز به حجم اضافه دارین

EXTREME
01-08-2013, 23:24
این از اون هاردی که عرض کردم مشکل کپی داره

این هم اون یکی هاردم که تو تب هلث یه گزینه قرمز نشون میده

هارد اول که بدسکتور داره با hdd regenerator یا فرمت سطح پایین احتمال زیاد درست میشه هارد دوم هم fail شده فکر نکنم بشه نرم افزاری درست کرد باید بره برای تعمیر

مهندس الهه
01-08-2013, 23:58
هارد اول که بدسکتور داره با hdd regenerator یا فرمت سطح پایین احتمال زیاد درست میشه هارد دوم هم fail شده فکر نکنم بشه نرم افزاری درست کرد باید بره برای تعمیر

بره تعمیر اطلاعاتش سالم میمونه ؟
یا باید بکاپ بگیرم ؟

EXTREME
02-08-2013, 00:51
بره تعمیر اطلاعاتش سالم میمونه ؟
یا باید بکاپ بگیرم ؟

اگه امکانشو دارین از اطلاعات بکاپ بگیرید

DVB2PC
02-08-2013, 06:12
با سلام

من یک هارد اکسترنال جیبی my passport essential یک ترابایت وسترن دیجیتال دارم که متأسفانه بعد از افتادن از فاصله 5 الی 6 سانتی روی میز LCD بد سکتور گرفت. البته همون زمان با کابل USB به LED وصلش کردم و مشکلی نداشت اما روز بعد که به سیستم وصلش کردم در حین کپی شدن یک سری فایل از هارد اینترنال سیستم به هارد اکسترنال یک دفعه متوجه شدم سرعت رایت اطلاعات از 27 مگ به 355 کیلوبایت تغییر و در نهایت عمل کپی متوقف شده و با پیغام زیر مواجه شدم.

an unexpected error is keeping you from copying the file. if you continue to receive this error, you can use the error code to search for help with this problem
error 0x8007045D: the request could not be performed because of an I/O device error

بعد از مشاهده این پیغام برعکس عمل کردم و یک فایل از هارد اکسترنال به هارد اینترنال کپی کردم که سرعت خوندن اطلاعات به 35 مگ رسید و طبیعی بود. اما چون با مشکل سرعت خیلی خیلی پایین در حین کپی کردن اطلاعات درون هارد اکسترنال یا همون رایت کردن ربرو بودم برای حل مشکل دست به دامن گوگل شدم و پیغامی که از طرف هارد دریافت کرده بودم رو یک سرچ زدم. خیلی از جاها گفته بودن ممکنه مشکل از کابل usb هارد باشه و منم چون مشابهش رو داشتم کابل رو تغییر دادم اما از اینجا به بعد وضعیت و سلامت هارد بهتر که نشد بلکه بسیار وخیم تر شد طوریکه کپی کردن فایل ها از هارد اکسترنال به هارد سیستم که قبل از تعویض کابل با سرعت 35 مگ انجام می شد بعد از عوض کردن کابل یو اس بی به سرعت 355 کلیوبایت تغییر کرد یعنی سرعت read و write هارد اکسترنال یک میزان شدن. چون نزدیک 400 گیگ فایل درون هارد داشتم بهتر دونستم شروع به بک آپ گیری کنم تا هارد کامل از کار نیفتاده. واقعاً عذاب آور بود چون با سرعت 355 کلیوبایت اطلاعات در حال کپی شدن بودن و تقریباً 10 روز زمان گرفت. البته از چندتا فایل نشد کپی بگیرم چون حین کپی کردن این چند فایل عمل متوقف میشد که احتمالاً روی همون قسمتها بد سکتور ایجاد شده است. فراموش نکنم بگم که هنگام کپی کردن برخی فایلها هارد صدا می داد.

بعد از بک آپ گیری واسه آپدیت کردن فریمویر اقدام کردم که آخرین نسخه نصب بود تا اینکه هاردو با برنامه WD Quick Formatter که متعلق بهWestern Digital است فرمت کردم ولی فایده ای نداشت تا آخر با این دو برنامه Hard Disk Sentinel و HD Tune Pro متوجه شدم که هارد بد سکتور داره. برای رفع بد سکتورها برنامه HDD Regenerator رو دریافت کردم و گذاشتم تا هارد رو بررسی کنه اما از اونجایی که سرعت هارد بسیار پایین اومده و ظرفیتش هم 1 ترا است این پروسه چکاپ خیلی زمان بر میشه طوریکه بعد از گذشت 4 روز فقط 24 درصدش چک شده بود و تا اون زمان هیچ بدسکتوری پیدا نشده بود تا اینکه از اقبال بد من فیوز برق خونه سوخت و این چند روز هم به هیچی تبدیل شد. از طرفی متأسفانه هر چند هفته برق ها رو قطع میکنن که اینم یک طرف مسئله است. واقعاً کلافه شدم دیگه اومدم از شما اساتید و دوستان درخواست کمک کنم که اگر روشی یا برنامه ای رو می شناسید که زمان کمتر بگیره به بنده معرفی کنید.

نمی دونم آیا با نرم افزار پارتیشن بندی خاصی میشه از آدرس بد سکتورهایی که در برنامه HD Tune برای هارد من نمایش داده شده استفاده و یک پارتیشن ایجاد کنیم و یا حذفش کنم یا اینکه یک درایوش کنم و با برنامه خاصی بزارم بدسکتورهای این درایو رو اسکن کنه؟؟؟ مطابق عکسی که گذاشتم در برنامه HD Tune این دو قسمت Error at 414918 MB و Error at 421786 MB مشکل دارن.

دوستان و اساتید عزیز لطفاً راهنمایی کنید.

EXTREME
02-08-2013, 13:14
با سلام

من یک هارد اکسترنال جیبی my passport essential یک ترابایت وسترن دیجیتال دارم که متأسفانه بعد از افتادن از فاصله 5 الی 6 سانتی روی میز LCD بد سکتور گرفت. البته همون زمان با کابل USB به LED وصلش کردم و مشکلی نداشت اما روز بعد که به سیستم وصلش کردم در حین کپی شدن یک سری فایل از هارد اینترنال سیستم به هارد اکسترنال یک دفعه متوجه شدم سرعت رایت اطلاعات از 27 مگ به 355 کیلوبایت تغییر و در نهایت عمل کپی متوقف شده و با پیغام زیر مواجه شدم.

an unexpected error is keeping you from copying the file. if you continue to receive this error, you can use the error code to search for help with this problem
error 0x8007045D: the request could not be performed because of an I/O device error

بعد از مشاهده این پیغام برعکس عمل کردم و یک فایل از هارد اکسترنال به هارد اینترنال کپی کردم که سرعت خوندن اطلاعات به 35 مگ رسید و طبیعی بود. اما چون با مشکل سرعت خیلی خیلی پایین در حین کپی کردن اطلاعات درون هارد اکسترنال یا همون رایت کردن ربرو بودم برای حل مشکل دست به دامن گوگل شدم و پیغامی که از طرف هارد دریافت کرده بودم رو یک سرچ زدم. خیلی از جاها گفته بودن ممکنه مشکل از کابل usb هارد باشه و منم چون مشابهش رو داشتم کابل رو تغییر دادم اما از اینجا به بعد وضعیت و سلامت هارد بهتر که نشد بلکه بسیار وخیم تر شد طوریکه کپی کردن فایل ها از هارد اکسترنال به هارد سیستم که قبل از تعویض کابل با سرعت 35 مگ انجام می شد بعد از عوض کردن کابل یو اس بی به سرعت 355 کلیوبایت تغییر کرد یعنی سرعت read و write هارد اکسترنال یک میزان شدن. چون نزدیک 400 گیگ فایل درون هارد داشتم بهتر دونستم شروع به بک آپ گیری کنم تا هارد کامل از کار نیفتاده. واقعاً عذاب آور بود چون با سرعت 355 کلیوبایت اطلاعات در حال کپی شدن بودن و تقریباً 10 روز زمان گرفت. البته از چندتا فایل نشد کپی بگیرم چون حین کپی کردن این چند فایل عمل متوقف میشد که احتمالاً روی همون قسمتها بد سکتور ایجاد شده است. فراموش نکنم بگم که هنگام کپی کردن برخی فایلها هارد صدا می داد.

بعد از بک آپ گیری واسه آپدیت کردن فریمویر اقدام کردم که آخرین نسخه نصب بود تا اینکه هاردو با برنامه WD Quick Formatter که متعلق بهWestern Digital است فرمت کردم ولی فایده ای نداشت تا آخر با این دو برنامه Hard Disk Sentinel و HD Tune Pro متوجه شدم که هارد بد سکتور داره. برای رفع بد سکتورها برنامه HDD Regenerator رو دریافت کردم و گذاشتم تا هارد رو بررسی کنه اما از اونجایی که سرعت هارد بسیار پایین اومده و ظرفیتش هم 1 ترا است این پروسه چکاپ خیلی زمان بر میشه طوریکه بعد از گذشت 4 روز فقط 24 درصدش چک شده بود و تا اون زمان هیچ بدسکتوری پیدا نشده بود تا اینکه از اقبال بد من فیوز برق خونه سوخت و این چند روز هم به هیچی تبدیل شد. از طرفی متأسفانه هر چند هفته برق ها رو قطع میکنن که اینم یک طرف مسئله است. واقعاً کلافه شدم دیگه اومدم از شما اساتید و دوستان درخواست کمک کنم که اگر روشی یا برنامه ای رو می شناسید که زمان کمتر بگیره به بنده معرفی کنید.

نمی دونم آیا با نرم افزار پارتیشن بندی خاصی میشه از آدرس بد سکتورهایی که در برنامه HD Tune برای هارد من نمایش داده شده استفاده و یک پارتیشن ایجاد کنیم و یا حذفش کنم یا اینکه یک درایوش کنم و با برنامه خاصی بزارم بدسکتورهای این درایو رو اسکن کنه؟؟؟ مطابق عکسی که گذاشتم در برنامه HD Tune این دو قسمت Error at 414918 MB و Error at 421786 MB مشکل دارن.

دوستان و اساتید عزیز لطفاً راهنمایی کنید.

از تب health نرم افزار hd tune یک عکس بزارید

775e
02-08-2013, 13:57
سلام
این تست هارد لپتابمه بفرستمش گارنتی؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
02-08-2013, 13:59
سلام
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با نرم افزار hdd regenerator در حالت scan and repair از طریق داس اسکن کنید هارد رو و نتیجرو بگین

DVB2PC
02-08-2013, 17:36
از تب health نرم افزار hd tune یک عکس بزارید

سلام

بفرمایید

775e
02-08-2013, 19:16
سلام هاردم هیچ مشکلی نداشت .

اما هنوز اون مشکله برنامه hd tune بر قراره

با کدوم برنامه میشه فهمید که مارک هاردم چیه

ata.royalfalcon
02-08-2013, 19:49
سلام

از روی همین برنامه HDtune که عکسشو گذاشتید هارد شما از برند سیگیت با مدل نامبر st9500325as هست .

EXTREME
02-08-2013, 20:53

کاری که گفتم انجام دادین ؟

EXTREME
02-08-2013, 20:54
سلام

بفرمایید

هارد که Fail شده تعداد relocated sector ها زیاد شده شما یک تست hdd regenerator انجام بدین و یک فرمت سطح پایین هم بکنید درست نشد باید بره برای تعمیر

775e
02-08-2013, 22:48
کاری که گفتم انجام دادین ؟

بله این کارو انجام دادم
و هیچ بد سکتوری نداشت

EXTREME
02-08-2013, 22:56
بله این کارو انجام دادم
و هیچ بد سکتوری نداشت

با آخرین ورژن باید تست کنید
سکتور delay هم نداشت ؟
فرمت سطح پایین هم انجام بدین درست نشد باید بره تعمیر البته فکر کنم عددش هم داره زیاد میشه و اگه دیر اقدام کنید fail میشه هارد

mahdy_202
03-08-2013, 00:03
سلام هارد اکسترنال 1 ترا توشیبا برد تبدیل یو اس بی به ساتاش دچار مشکل شده یه ای سی 10پایه داره که داغ میکنه قبل اینکه خراب بشه با یو اس بی 3 کار میکرد اما با یو اس بی 2 کار نمیکرد حالامیخوام بدونم بردش یا اون ای سی پیدا میشه یا اصلا کلا این تعمیر میشه یا نه؟

DVB2PC
03-08-2013, 02:39
هارد که Fail شده تعداد relocated sector ها زیاد شده شما یک تست hdd regenerator انجام بدین و یک فرمت سطح پایین هم بکنید درست نشد باید بره برای تعمیر

سلام
دوست عزیز با برنامه HDD Regenerator محدوده ی بین 414918 تا 421786 مگابایت که بد سکتور داره گذاشتم برای اسکن کردن به ٪5 نرسیده بود که صفحه ی زیر نمایش داده شد 150 تا بدسکتور و تعدادی سکتور delay هم پیدا کرد و در حین اسکن کردن اینم نوشته بود DISK problem - seek failure

حالا برای اسکن هارد اکسترنالم توسط HDD Regenerator باید بصورت اینترنال وصلش کنم! توصیه شما چیه؟
برای فرمت سطح پایین از برنامه HDD Low Level Format استفاده کنم یا تفاوتی نداره؟

EXTREME
03-08-2013, 09:24
سلام
دوست عزیز با برنامه HDD Regenerator محدوده ی بین 414918 تا 421786 مگابایت که بد سکتور داره گذاشتم برای اسکن کردن به ٪5 نرسیده بود که صفحه ی زیر نمایش داده شد 150 تا بدسکتور و تعدادی سکتور delay هم پیدا کرد و در حین اسکن کردن اینم نوشته بود DISK problem - seek failure

حالا برای اسکن هارد اکسترنالم توسط HDD Regenerator باید بصورت اینترنال وصلش کنم! توصیه شما چیه؟
برای فرمت سطح پایین از برنامه HDD Low Level Format استفاده کنم یا تفاوتی نداره؟

اگه بدسکتور ها رو نتونسته ریپیر کنه از فرمت سطح پایین استفاده کنید با همون نرم افزاری که اسمشو گفتین
برای هارد اکسترنال از داخل ویندوز اسکن کنید هارد رو

rohala64
03-08-2013, 17:52
من یک لپ تاپ دل دارم که بد سکتور داشت،برای رفع مشکل هارد رو low level format کردم،وقتی سیستم رو روشن می کنم میگه باید پسورد وارد کنم،اگر وارد نکنم یا اشتباه وارد کنم،هارد رو شناسایی نمی کنه و حتی وارد تنظیمات بایوس هم نمی شه،وقتی هارد رو جدا می کنم وارد بایوس می شه ولی چیز خاصی نداره،در واقع حدس می زنم پسورد مربوط به هارد فعال شده، حسابی کلافه ام کرده خواهشن کمک کنید.

775e
03-08-2013, 23:18
با آخرین ورژن باید تست کنید
سکتور delay هم نداشت ؟
فرمت سطح پایین هم انجام بدین درست نشد باید بره تعمیر البته فکر کنم عددش هم داره زیاد میشه و اگه دیر اقدام کنید fail میشه هارد

سکتور delay رو داشت.
چه پیشنهاد میدیدن.

EXTREME
03-08-2013, 23:24
سکتور delay رو داشت.
چه پیشنهاد میدیدن.

میگم اگه با فرمت سطح پایین درست نشد باید هارد رو ببرید به یک مرکز تخصصی دیگه نرم افزاری قابل حل نیست

775e
04-08-2013, 04:08
میگم اگه با فرمت سطح پایین درست نشد باید هارد رو ببرید به یک مرکز تخصصی دیگه نرم افزاری قابل حل نیست
حالا این کارو چجور انجام بدم
/..

EXTREME
04-08-2013, 09:23
حالا این کارو چجور انجام بدم
/..

هادر ور میزنید به یک سیستم دیگه و از طریق نرم افزار hdd low level format tools هاردتون رو فرمت سطح پایین میکنید

775e
04-08-2013, 13:13
هادر ور میزنید به یک سیستم دیگه و از طریق نرم افزار hdd low level format tools هاردتون رو فرمت سطح پایین میکنید

هارد روی لپ تاپه و لپتاپ هم یک سال دیگه گارانتی داره.
نمیشه که بازش کنم.

EXTREME
04-08-2013, 14:02
هارد روی لپ تاپه و لپتاپ هم یک سال دیگه گارانتی داره.
نمیشه که بازش کنم.

اگه گارانتی داره چرا نمیفرستین گارانتی ؟

775e
04-08-2013, 14:28
خوب استاد بزرگ من تو پست اول گفتم که اگه مشکل داره بفرستمش گارنتی
پست های قبل رو مرور کن لطفا
باشه لپ تاپ رو میفرستم گارانتی
هاردش رو عوش میکنن دیگه؟
یا تعمیرش میکنن.

EXTREME
04-08-2013, 16:06
خوب استاد بزرگ من تو پست اول گفتم که اگه مشکل داره بفرستمش گارنتی
پست های قبل رو مرور کن لطفا
باشه لپ تاپ رو میفرستم گارانتی
هاردش رو عوش میکنن دیگه؟
یا تعمیرش میکنن.

خوب من که بهتون میگم نرم افزاری قابل حل نیست خوب قطعا باید ببرید گارانتی تا درست بشه وقتی گارانتی داره هارد مشکل داره و باید عوضش کنن اگه عوض نکنن نباید کوتاه بیاین تست این نرم افزار و .... رو هم بهشون بگین

روزی 10 تا پست تو این تاپیک است مگه من چه حافظه ای دارم که همه پست ها یادم بمونه

asadka
05-08-2013, 14:38
سلام
یه هارد یک ترابایت سیگیت دارم کل هارد را یک درایو گذاشتم و الان چهل گیگ خالی داره
مشکلی که دارم گاهی وقتا سیستم هنگ میکنه و مجبورم دستی سیستم را ریستارت کنم. دوباره که سیستم بالا امد هارد یک ترابایت اصلا نیست و باید برق سیستم را قطع و وصل کنم تا هارد را بشناسه هم ویندوز و هم کابل ها را عوض کردم درست نشد الان جدیدا قبل از هنگ کردن این دو اخطار را میاره در ضمن یه عکس هم از برنامه Crystal Disk Info گذاشتم

لطفا راهنماییم کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
05-08-2013, 16:12
سلام
یه هارد یک ترابایت سیگیت دارم کل هارد را یک درایو گذاشتم و الان چهل گیگ خالی داره
مشکلی که دارم گاهی وقتا سیستم هنگ میکنه و مجبورم دستی سیستم را ریستارت کنم. دوباره که سیستم بالا امد هارد یک ترابایت اصلا نیست و باید برق سیستم را قطع و وصل کنم تا هارد را بشناسه هم ویندوز و هم کابل ها را عوض کردم درست نشد الان جدیدا قبل از هنگ کردن این دو اخطار را میاره در ضمن یه عکس هم از برنامه Crystal Disk Infoگذاشتم

لطفا راهنماییم کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدین

asadka
05-08-2013, 20:22
سلام دوست گرامی ممنون از همکاریتون

mehrdad_joon
05-08-2013, 20:42
با سلام
اين هارد ما كلا به هم ريخته.
داشتم كار ميكردم يهو سيستم هنگ كرد و ديگه هارد نيومد بالا.
كل درايوها پريد.
با hdd regenerator چك كردم،فقط يك دونه بد سكتور داشت.
الانم هارد رو سيستم ميخونه،هرچند ميگه خاليه و بايد فرمت بشه.
راهي هست بدون فرمت كردن هارد به حالت اوليش برگرده؟

Mehrdad Sh.

EXTREME
05-08-2013, 23:29
سلام دوست گرامی ممنون از همکاریتون

هاردتون که fail شده ولی با نرم افزار hdd regenator یک اسکن کامل در مود scan and repaor انجام بدین و یک فرمت سطح پایین هم بکنید درست نشد باید بره برای تعمیر

EXTREME
05-08-2013, 23:31
با سلام
اين هارد ما كلا به هم ريخته.
داشتم كار ميكردم يهو سيستم هنگ كرد و ديگه هارد نيومد بالا.
كل درايوها پريد.
با hdd regenerator چك كردم،فقط يك دونه بد سكتور داشت.
الانم هارد رو سيستم ميخونه،هرچند ميگه خاليه و بايد فرمت بشه.
راهي هست بدون فرمت كردن هارد به حالت اوليش برگرده؟

Mehrdad Sh.

میتونید از disk managment عکس بدین ؟

white boy
06-08-2013, 09:58
دوستان یه هارد سیگیت اینترنال 500 گیگ دارم . یکی از دوستان فیش برق هارد رو برعکس زده و هارد دیگه شناسایی نمیشه . میشه بگید چیش سوخته و چقدر هزینه تعمیرش هست .ممنون

EXTREME
06-08-2013, 10:35
دوستان یه هارد سیگیت اینترنال 500 گیگ دارم . یکی از دوستان فیش برق هارد رو برعکس زده و هارد دیگه شناسایی نمیشه . میشه بگید چیش سوخته و چقدر هزینه تعمیرش هست .ممنون

تو اون تاپیک جوابتون داده شده

mehrdad_joon
06-08-2013, 11:06
میتونید از disk managment عکس بدین ؟

EXTREME
06-08-2013, 11:16

اون پارتیشن بالایی که برچسب نداره باید براش برچسب بزارین
پایین هم raw شده از my computer یک check disk برای فیکس کردن فایل سیستم انجام بدین
درست نشد با نرم افزار easeuse data recovery پارتیشن رو ریکاوری کنید در مود complete recovery سپس پارتیشن رو دیلیت کنید دوباره ایجاد کنید و فرمت سریع

dante2033
06-08-2013, 13:04
سلام.من یه هارد Seagate 1TB خریدم.نو ه نو هم است.وقتی اطلاعاتی رو که توشه باز می کنم یه صدای تق می ده و کلاً سیستم هنگ می کنه.در واقع هارد گیر می زنه. به نظر شما چی کار کنم؟؟ :42:

mjzaret
06-08-2013, 13:25
سلام.من یه هارد Seagate 1TB خریدم.نو ه نو هم است.وقتی اطلاعاتی رو که توشه باز می کنم یه صدای تق می ده و کلاً سیستم هنگ می کنه.در واقع هارد گیر می زنه. به نظر شما چی کار کنم؟؟ :42:

كابل‌هاي برق و ساتا رو عوض كنيد شايد مشكلتون حل بشه.

شاد باشيد:n12:

EXTREME
06-08-2013, 15:40

یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدین که از سلامت هارد مطمئن بشیم

این مشکل علاوه بر اتصالات هارد میتونه از پاور هم باشه البته به شزطی که خود هارد سالم باشه

daniyak
06-08-2013, 20:42
ویندوز بالا نمیاد و این گزینه میاد چرا؟
disk boot failure, disk and press enter
بهم گقتند از هاردت هست

EXTREME
06-08-2013, 20:55
ویندوز بالا نمیاد و این گزینه میاد چرا؟
disk boot failure, disk and press enter
بهم گقتند از هاردت هست

این مشکل یا از خرابی ویندوز است یا بوت اصلی سیستم رو ی هارد نیست که از بایوس باید درست کنید یا هارد درست دیتکت نشده
ببینید سی دی ویندوز میتونید بوت کنید یا نه همچنین چک کنید هارد در بایوس دیتکت شده یا نه

asadka
06-08-2013, 23:38
هاردتون که fail شده ولی با نرم افزار hdd regenator یک اسکن کامل در مود scan and repaor انجام بدین و یک فرمت سطح پایین هم بکنید درست نشد باید بره برای تعمیر
سلام دوست گرامی
این کار را هم انجام دادم صبح که بیدار شدم روی 50 درصد متوقف شده بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فکر کنم دیگه کاریش نمیشه کرد

EXTREME
07-08-2013, 09:34
سلام دوست گرامی
این کار را هم انجام دادم صبح که بیدار شدم روی 50 درصد متوقف شده بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فکر کنم دیگه کاریش نمیشه کرد

بله تعداد زیادی سکتور Delay و بدسکتور ببرین یک جای معتبر برای تعمیر هارد

POURIA.G
07-08-2013, 15:10
سلام دوستان
من یه هارد اکسترنال بدون ادپتور مدل توشیبا 1TB دارم که در حالت خاموش به طور اتفاقی افتاد زمین حالا که میزنم به کامپیوتر دیگه هیچ عکس العملی از خودش نشون نمیده و فقط چراغش روشن میشه ولی صدای موتورش نمیاد انگار که اصلا کار نمیکنه
زنگ زدم به یکی از شرکت هایی مل تعمیر هارد هستند گفتش که باید جراحی هارد بشه در کلین روم که من نفهمیدم چی گفت از این سایت پیدا کردم شمارش رو [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا به نظرتون میتونم بدم درستش کنن به طوری که اطلاعاتم که در حدود 700 گیگ هست پاک نشه؟
به نظرتون هزینه تعمیریش حدودا چقدر میشه؟

EXTREME
07-08-2013, 22:31
سلام دوستان
من یه هارد اکسترنال بدون ادپتور مدل توشیبا 1TB دارم که در حالت خاموش به طور اتفاقی افتاد زمین حالا که میزنم به کامپیوتر دیگه هیچ عکس العملی از خودش نشون نمیده و فقط چراغش روشن میشه ولی صدای موتورش نمیاد انگار که اصلا کار نمیکنه
زنگ زدم به یکی از شرکت هایی مل تعمیر هارد هستند گفتش که باید جراحی هارد بشه در کلین روم که من نفهمیدم چی گفت از این سایت پیدا کردم شمارش رو [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
حالا به نظرتون میتونم بدم درستش کنن به طوری که اطلاعاتم که در حدود 700 گیگ هست پاک نشه؟
به نظرتون هزینه تعمیریش حدودا چقدر میشه؟

در ضربه بیشتر به هد و پارکنیگ هد آسیب میرسه حالا ممکنه اون ضربه آسب دیگه ای هم وارد کرده باشه که موتور کار نمیکنه
اگه گارانتی نداره باید بفرستین برای تعمیر اطلاعات هم برمیگرده و قابل تعمیر است
هزینشو متاسفانه نمیدونم

ALIMILD
08-08-2013, 01:41
سلام
من یه هارد یک ترابایت اکسترنال وسترن دیجیتال دارم. بعضی وقتا صدای بوق بوق ازش بلند میشه با hdtune هم تستش کردم و هیچ مشکلی نداره. مشکل چیه؟؟ بازم میگم بعضی وقتا اینجوری میشه و ویندوز هم ارور میده که ممکنه اطلاعاتتون به خاطر fail شدن هارد از بین بره.

EXTREME
08-08-2013, 09:52
سلام
من یه هارد یک ترابایت اکسترنال وسترن دیجیتال دارم. بعضی وقتا صدای بوق بوق ازش بلند میشه با hdtune هم تستش کردم و هیچ مشکلی نداره. مشکل چیه؟؟ بازم میگم بعضی وقتا اینجوری میشه و ویندوز هم ارور میده که ممکنه اطلاعاتتون به خاطر fail شدن هارد از بین بره.

تو تب health نرم افزار hd tune هیچ اروری نیست ؟
این صدا مربوط به هد و پارکنیگ هد است
روی سیستم دیگه ای هارد بررسی شده ؟

IRANER
08-08-2013, 12:31
سلام مجدد به دوستان
همان طور که اقای extereme گفتن مشغول ریکاور کردن فایل های هارد خرابم بودم
بعد از چند روز نرم افزار easus پیغام داد نمتواند نسخه قبلی ریکاوری را انجام دهد و مجددا باید اسکن کنم هارد م را
از انجا که این کار خیلی خیلی طول میکشه
می خواستم ببینم میشه کاری کرد یا نه ؟
مرسی

EXTREME
08-08-2013, 13:45
سلام مجدد به دوستان
همان طور که اقای extereme گفتن مشغول ریکاور کردن فایل های هارد خرابم بودم
بعد از چند روز نرم افزار easus پیغام داد نمتواند نسخه قبلی ریکاوری را انجام دهد و مجددا باید اسکن کنم هارد م را
از انجا که این کار خیلی خیلی طول میکشه
می خواستم ببینم میشه کاری کرد یا نه ؟
مرسی

یعنی اجازه نداد فایل های پیدا شده رو ریکاوری کنید ؟

darkspirit
08-08-2013, 17:30
سلام
من يه دوتا هارد ٥٠٠ داشتم
يكيش خراب شد دادم تعمير
بعد از اون سرعتش كم شد
بعد از يه مدت كه ازش استفاده نكردم دوباره زدمش به كامپيوتر ولي سرعت نداشت تا اينك
يك دفعه خراب شد
يعني وقتي وصله حتي ويندوز كه روي اون يكي هارد هست هم بالا نمياد
حالا من چيكارش كنم؟
تعميرش چقدر ميشه هزينه اش؟

Sent from my iPod touch using Tapatalk 2

ALIMILD
08-08-2013, 19:01
تو تب health نرم افزار hd tune هیچ اروری نیست ؟
این صدا مربوط به هد و پارکنیگ هد است
روی سیستم دیگه ای هارد بررسی شده ؟

نه هیچ اروری نیست. روی سیستم دیگه زدم ولی همونطور که گفتم بعضی وقتا ازش صدای بوق در میاد به خاطر همین فایده نداره.
حتی وقتی از کامپیوتر استفاده ای نمیشه، بازم صدای بوقش درمیاد.
حالا من باید چکار کنم؟؟ ممکنه هارد خراب شده باشه؟!!

mehrdad_joon
08-08-2013, 21:41
اون پارتیشن بالایی که برچسب نداره باید براش برچسب بزارین
پایین هم raw شده از my computer یک check disk برای فیکس کردن فایل سیستم انجام بدین
درست نشد با نرم افزار easeuse data recovery پارتیشن رو ریکاوری کنید در مود complete recovery سپس پارتیشن رو دیلیت کنید دوباره ایجاد کنید و فرمت سریع

با برنامه هاي مختلف چك ميكنم،همه ي فايلها توي درايو خودشون هستن.راهي نيست بدون انتقال فرمت كردن درست بشه؟؟:(

Mehrdad Sh.

EXTREME
09-08-2013, 00:30
با برنامه هاي مختلف چك ميكنم،همه ي فايلها توي درايو خودشون هستن.راهي نيست بدون انتقال فرمت كردن درست بشه؟؟:(

Mehrdad Sh.

راهش فیکس کردن فایل سیستم است که اگه نشه باید اطلاعات رو ریکاوری کنید بعد پارتیشن رو فرمت کنید این روش به نظر من بهترین روشه

EXTREME
09-08-2013, 00:30
نه هیچ اروری نیست. روی سیستم دیگه زدم ولی همونطور که گفتم بعضی وقتا ازش صدای بوق در میاد به خاطر همین فایده نداره.
حتی وقتی از کامپیوتر استفاده ای نمیشه، بازم صدای بوقش درمیاد.
حالا من باید چکار کنم؟؟ ممکنه هارد خراب شده باشه؟!!

میشه یک عکس از تب health این نرم افزار بدین ؟

IRANER
09-08-2013, 08:53
خدمت جناب EXTEREME
قضیه این طور هست که :بعد از نصب نرم افزار 5.0.1 EASEUS data recovery wizard professional گزینه وسط را انتخاب کردم (ریکاور کردن فایل های RAW , ....)بعد از مدتی طولانی INTELEGENT SCAN محتویات هارد را اورد و من شروع به ریکاور کردن انها روی هارد دیگری کردم
درایو هارد خراب K بود ...یه سری با موفقیت برگشت
ولی دو سه روز بعد هارد را با درایو L نام گذاری کرد و بعد از مراجعه به EASEUS برای ادامه کار با پیغام FAILED TO RESTORE LAST SEARCH RESULT شدم ...هنوز بخشی از اطلاعات مانده بود
حالا چی میشه ...اطلاعات که نابود نشده:n03:
خیلی ممنون از کمکتون

EXTREME
09-08-2013, 09:31
خدمت جناب EXTEREME
قضیه این طور هست که :بعد از نصب نرم افزار 5.0.1 EASEUS data recovery wizard professional گزینه وسط را انتخاب کردم (ریکاور کردن فایل های RAW , ....)بعد از مدتی طولانی INTELEGENT SCAN محتویات هارد را اورد و من شروع به ریکاور کردن انها روی هارد دیگری کردم
درایو هارد خراب K بود ...یه سری با موفقیت برگشت
ولی دو سه روز بعد هارد را با درایو L نام گذاری کرد و بعد از مراجعه به EASEUS برای ادامه کار با پیغام FAILED TO RESTORE LAST SEARCH RESULT شدم ...هنوز بخشی از اطلاعات مانده بود
حالا چی میشه ...اطلاعات که نابود نشده:n03:
خیلی ممنون از کمکتون

چرا دو سه روز بعد ؟
دوباره اسکن نمیتونید بکنید ؟ میدونم طول میکیشه ولی چاره ای نیست راه دیگه ای ندارید

ALIMILD
09-08-2013, 14:01
میشه یک عکس از تب health این نرم افزار بدین ؟

خدمت شما

EXTREME
09-08-2013, 14:55
اگر در حالت فعالیت هارد هم این صدا هست و پیغام میده از هارد بکاپ بگیرید بهتره هارد رو برید نشون بدید به یک تعمیرکار اگه هم گارانتی داره بفرستین گارانتی

ضربه ای به هارد وارد نشده یا تکان شدید حین کار ؟

ALIMILD
10-08-2013, 00:47
اره یه بار داشتم از روش فیلم میدیدم صداش در اومد. ضربه نخورده اصلا چون جاش ثابته و اصلا تکون نمیخوره

EXTREME
10-08-2013, 00:57
اره یه بار داشتم از روش فیلم میدیدم صداش در اومد. ضربه نخورده اصلا چون جاش ثابته و اصلا تکون نمیخوره

به هرحال با توجه به صدای پشت سرهم در زمان فعالیت و آمدن اون پیام مشکل رو جدی بگیرید
این صدا بیشتر مربوط به هد است

mehrdad_joon
10-08-2013, 11:09
راهش فیکس کردن فایل سیستم است که اگه نشه باید اطلاعات رو ریکاوری کنید بعد پارتیشن رو فرمت کنید این روش به نظر من بهترین روشه

فايل هاي سيستم رو چطور فيكس كنم عزيز؟

Mehrdad Sh.

EXTREME
10-08-2013, 12:43
فايل هاي سيستم رو چطور فيكس كنم عزيز؟

Mehrdad Sh.

با check disk اون پارتیشن در my computer

CRIS Joon CR7
11-08-2013, 11:57
با این ارور چکار کنم؟
can't read from the source file or disk
+
بعد از یه جستجو فهمیدم که هارد اکسترنال بد سکتور داره ...
حالا چطور میتونم فایل های خودش رو کپی کنم؟ یه نرم افزاری هستش به اسم Bad copy disk که نسخه ی Free شو گیر نیوردم ...
نرم افزار مشابه یا نسخه ی رجیستر شده ی این نیستش؟

mehrdad_joon
12-08-2013, 05:22
با check disk اون پارتیشن در my computer

اين كار رو كه ميكنم ميگه ديسك بايد فرمت شه...؟؟

Mehrdad Sh.

EXTREME
12-08-2013, 10:33
اين كار رو كه ميكنم ميگه ديسك بايد فرمت شه...؟؟

Mehrdad Sh.

پس راه دیگه ای جز ریکاوری و پاک کردن پارتیشن و سپس فرمتش نیست

asadka
12-08-2013, 11:25
سلام
یه هارد یک ترا دارم میخوام ازش فقط برای ذخیره فیلم و سریال استفاده کنم
حالا از لحاظ سرعت و فشار روی هارد یک درایو باشه بهتره یا دو درایو؟

Locker
13-08-2013, 11:12
سلام

من یک هارد دیسک مکستور دارم ، با مشخصات زیر :

Maxtor
DiamondMax 23
STM3500418AS
P/N : 9SS142-325
Firmware : CC34

هارد سالم بود ، اما در حالی که داشتم فریمور رو آپدیت می کردم ، عملیات متوقف شد و ناقص ماند ، مدت زیادی صبر کردم تا شاید ادامه پیدا کنه ، اما هیچ اتفاقی نیافتاد ، تا اینکه مجبور شدم سیستم رو ریستارت کنم ، بعد از اون دیگه هارد دیسک شناسایی نشد ، روی یک سیستم دیگه هم امتحان کردم که همین طور بود.

حالا می خواستم بدونم چه طور می تونم هارد رو تعمیر کنم ؟

هزینه این کار چقدر میشه ؟

با تشکر

EXTREME
13-08-2013, 11:18
سلام
یه هارد یک ترا دارم میخوام ازش فقط برای ذخیره فیلم و سریال استفاده کنم
حالا از لحاظ سرعت و فشار روی هارد یک درایو باشه بهتره یا دو درایو؟

آنچنان فرقی نمیکنه میتونید یک پارتیشن بزارید میتونید دو تا یا 3 تا بزارید ولی پارتیشن بندی باشه به نظر من بهتره

EXTREME
13-08-2013, 11:20
سلام

Maxtor
DiamondMax 23
STM3500418AS

هارد سالم بود ، اما در حالی که داشتم فریمور رو آپدیت می کردم ، عملیات متوقف شد و ناقص ماند ، مدت زیادی صبر کردم تا شاید ادامه پیدا کنه ، اما هیچ اتفاقی نیافتاد ، تا اینکه مجبور شدم سیستم رو ریستارت کنم ، بعد از اون دیگه هارد دیسک شناسایی نشد ، روی یک سیستم دیگه هم امتحان کردم که همین طور بود.

با تشکر

کاری که از دست شما بر نمیاد چون فریم ویر هارد پریده باید ببرید بیرون با رابط usb to ttl فریم ویر رو به حالت قبل برگردونن یا با pc3000 آپدیت کنن فریم ویر رو

Locker
13-08-2013, 11:31
کاری که از دست شما بر نمیاد چون فریم ویر هارد پریده باید ببرید بیرون با رابط usb to ttl فریم ویر رو به حالت قبل برگردونن یا با pc3000 آپدیت کنن فریم ویر رو

ممنون از پاسخ

این مورد رو اکثره تعمیرگاه ها انجام می دن ؟ یا باید جای خاصی ببرم ؟ من شهرستان هستم ، بفرستم تهران بهتره ؟ چه طور می تونم یک تعمیرگاه پیدا کنم ؟ هزینه اینکار چقدر میشه ؟

ممنون

EXTREME
13-08-2013, 11:43
ممنون از پاسخ

این مورد رو اکثره تعمیرگاه ها انجام می دن ؟ یا باید جای خاصی ببرم ؟ من شهرستان هستم ، بفرستم تهران بهتره ؟ چه طور می تونم یک تعمیرگاه پیدا کنم ؟ هزینه اینکار چقدر میشه ؟

ممنون

هزینشو نمیدونم چقدر است بهتره جایی ببرید که بیشتر هارد تعمیر میکنن
اگه تو شهرستان جایی برای اینکار نیست بهتره بفرستین تهران

Locker
14-08-2013, 01:00
سلام

Maxtor
DiamondMax 23
STM3500418AS

با تشکر

ممنون از پاسخ

ممنون

هزینشو نمیدونم چقدر است بهتره جایی ببرید که بیشتر هارد تعمیر میکنن
اگه تو شهرستان جایی برای اینکار نیست بهتره بفرستین تهران

سلام دوستان

با توجه به مشکلی که در مورد هاردم در پست های قبلی مطرح کردم ، با یک شرکت تماس گرفتم ، به من گفتند هزینه تعمیر 60 هزار تومان می شود ، می خواستم بدونم هزینه این کار همین قدر میشه ؟

mamadalmani
14-08-2013, 01:12
بهترین برنامه برای بریکاوری پسوند mkv چیه؟

EXTREME
14-08-2013, 09:05
بهترین برنامه برای بریکاوری پسوند mkv چیه؟

من با pc tools file recovery تونستم mkv ریکاوری کنم باهاش تست کنید

alipencia
14-08-2013, 17:21
سلام دوستان...با یکی از درایوهام به مشکل بر خوردم...موقع باز شدن این ارور رو میده:

در discmanagment هم فرمتش به صورت raw در اومده:

اما وقتی با این برنامه تست کردم مشکلی وجود نداشت و فرمت رو همون ntfs نشون میده:

لطفا راهنمایی کنید مشکل از کجاست؟چطور بدون فرمت اطلاعاتم رو بازیابی کنم؟

titaniva
14-08-2013, 18:14
سلام
من یک هارد اکسترنال وسترن دیجیتال دارم مدل wd5000BMVV مشکل این هست وقتی که هارد رو به کامپیوتر وصل می کنم شروع به چشمک زدن می کنه و توسط کامپیوتر شناسایی نمی شود روی کامپیوتر دیگه هم تست کردم حتی کابل رو هم عوض کردم مشکل حل نشد. می خواستم بدونم که مشکل از چیست درست می شود یا نه؟
با تشکر

EXTREME
14-08-2013, 19:15
سلام دوستان...با یکی از درایوهام به مشکل بر خوردم...موقع باز شدن این ارور رو میده:

در discmanagment هم فرمتش به صورت raw در اومده:

اما وقتی با این برنامه تست کردم مشکلی وجود نداشت و فرمت رو همون ntfs نشون میده:

لطفا راهنمایی کنید مشکل از کجاست؟چطور بدون فرمت اطلاعاتم رو بازیابی کنم؟

فایل سیستم اون پارتیشن raw شده ابتدا در my computer یک check disk برای فیکس کردن فایل سیستمش انجام بدین درست نشد با نرم افزار easeuse data recovery در مود complete recovery اطلاعات پارتیشن رو ریکاوری کنید و سپس پارتیشن رو دیلیت کنید ایجاد کنید و فرمت سریع برای ریکاوری نیاز به حجم اضافه دارین

EXTREME
14-08-2013, 19:16
سلام
من یک هارد اکسترنال وسترن دیجیتال دارم مدل wd5000BMVV مشکل این هست وقتی که هارد رو به کامپیوتر وصل می کنم شروع به چشمک زدن می کنه و توسط کامپیوتر شناسایی نمی شود روی کامپیوتر دیگه هم تست کردم حتی کابل رو هم عوض کردم مشکل حل نشد. می خواستم بدونم که مشکل از چیست درست می شود یا نه؟
با تشکر

هارد رو به سیستم زدین یک عکس از disk managment سیستم بدین

titaniva
14-08-2013, 19:32
هارد رو به سیستم زدین یک عکس از disk managment سیستم بدین

هیچی نمی شناسه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
14-08-2013, 20:23
هیچی نمی شناسه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه کابل هارد درست باشه و روی سیستم دیگه هم تست شده باشه مشکل یا از سوکت دیتا هارد است یا برد یا فریم ویر هارد

هارد رو وصل میکنید موتور هارد کار میکنه ؟

titaniva
14-08-2013, 20:42
بله موتور کار می کنه اول که وصل می کنم چراغ روشن می شود و بعد از چند ثانیه شروع به چشمک زدن می کند

M2Terrorism
14-08-2013, 20:46
سلام،هنگام ریخت فایل در هارد اکسترنال سیم هارد یه لحظه قطع شد و وقتی وصل کردم فایل ناقص ریخته و پاک هم نمیشه.چجوری فایل رو پاک کنم؟

EXTREME
14-08-2013, 21:38
سلام،هنگام ریخت فایل در هارد اکسترنال سیم هارد یه لحظه قطع شد و وقتی وصل کردم فایل ناقص ریخته و پاک هم نمیشه.چجوری فایل رو پاک کنم؟

هارد که وصل است یک بار explorer رو از تسک مینیجر end pocess بکنید دوباره ایجاد کنید با تایپ کردن explorer در قسمت new task در تسک مینیجر ببینید دوباره دیلیت میشه یا نه نشد با نرم افزار unlocker تست کنید برای پاک کردن فایل

alipencia
14-08-2013, 23:07
اینجا ی برنامه معرفی کرده من دانلودش کردم ..به نظرتون کارایی داره؟

EXTREME
14-08-2013, 23:08
اینجا ی برنامه معرفی کرده من دانلودش کردم ..به نظرتون کارایی داره؟

اینم نرم افزار خوبی است ولی نرم افزاری که معرفی کردم بهترین نرم افزار در این زمینه است

senaps
15-08-2013, 19:19
سلام....
الان که اومدم خونه، داداشم میگه یه دفعه سیستم کلا هنگ کرده، سیستم رو که ریست کرده دیگه نمی‌تونه بوت بشه و تو همون صفحه‌ی مشکی اول که سخت افزار ها رو چک میکنه می‌مونه...
یه قیژ قیژ و قبلش یه بیپ بیپ هم میکنه....!!!
من دوتا هارد دارم رو سیستم که متاسفانه قیژ قیژ و بیپ بیپ از اونی هستش که سیستم عامل روش نصبه...
مکستور ۴۰ گیگ قدیمی که سال فک کنم ۸۳ خریدمش....
به نظر دوستان مشکلش چی میتونه باشه؟؟؟؟ چرا یه دفعه و بعد از این همه سال باید به بیپ بیپ و قیژ قیژ بیوفته؟؟؟؟
نکتته اینکه سیستم بدون این هارد مشکلی نداره ولی وقتی این هارد رو وصل میکنم، سر و صدا میکنه(هر ۱۰-۱۲ ثانیه یه بار) و توی قسمت detecting IDE devices می‌مونه و دیتکت نمیشه...

880446534
15-08-2013, 22:10
سلام
راستش جایی پیدا نکردم که بپرسم ، دیدم اینجا همه تو کار هارد هستن ،گفتم بپرسم
اول اینکه یه نرم افزار می خوام که هارد و کلا فرمت کنه ! انگار تازه از کارخونه در اومده!
دوم اینکه این allocation unit size که موقع فرمت کردن هست چیه ؟ مثلا 4096bytes با 512bytes چه فرقی داره ؟ کلا چیه ؟ بهترین گزینه کدومه ؟
دمتون گرم

EXTREME
15-08-2013, 23:12
سلام....
الان که اومدم خونه، داداشم میگه یه دفعه سیستم کلا هنگ کرده، سیستم رو که ریست کرده دیگه نمی‌تونه بوت بشه و تو همون صفحه‌ی مشکی اول که سخت افزار ها رو چک میکنه می‌مونه...
یه قیژ قیژ و قبلش یه بیپ بیپ هم میکنه....!!!
من دوتا هارد دارم رو سیستم که متاسفانه قیژ قیژ و بیپ بیپ از اونی هستش که سیستم عامل روش نصبه...
مکستور ۴۰ گیگ قدیمی که سال فک کنم ۸۳ خریدمش....
به نظر دوستان مشکلش چی میتونه باشه؟؟؟؟ چرا یه دفعه و بعد از این همه سال باید به بیپ بیپ و قیژ قیژ بیوفته؟؟؟؟
نکتته اینکه سیستم بدون این هارد مشکلی نداره ولی وقتی این هارد رو وصل میکنم، سر و صدا میکنه(هر ۱۰-۱۲ ثانیه یه بار) و توی قسمت detecting IDE devices می‌مونه و دیتکت نمیشه...

با یک پاور دیگه سیستم رو تست کنید و با برداشتن باتری مین بایوس مین رو دیفالت کنید درست نشد مشکل از هارد است ایا هد و پارکینگ هد یا فریم ویر و درایور هد

senaps
16-08-2013, 09:08
ایا هارد در چنین شرایطی میتونه درست بشه؟؟؟
داداشم میگه که صدایی شبیه افتادن یه چیزی شنیده و بعد سیستم هنگ شده و بعد از ریست دیگه بوت نمیشه....
سیستم بدون این هارد مشکلی نداره و کارش رو میکنه و فقط این هارد مشکل داره و غیژ غیژ میکنه...

D E M O N
16-08-2013, 12:04
سیستمم چند روزی هست ک هاردش شناسایی میشه ولی درایو ها شناسایی نمیشند در سیستم خودم . هاردو روی یه سیستم دیگه گذاشتم بدون هیچ مشکلی کار میکنه ولی روی سیستم خودم تا میخواد ویندوز بالا بیاد کامپیوتر رریست میشه با ویندوز لایو هم بالا اومدم هیچ کدوم از پارتیشن ها نیستند پاورو عوض کردم مشکل رفع نشد رم رو هم عوض کردم بازم درست نشد تنظیمات مادربورد هم به کارخونه بر گردوندم در ضمن با ویندوز لایو موقع خاموش کردن ارور صفحه ابی میاد.
چه کنم ؟

EXTREME
16-08-2013, 13:31
ایا هارد در چنین شرایطی میتونه درست بشه؟؟؟
داداشم میگه که صدایی شبیه افتادن یه چیزی شنیده و بعد سیستم هنگ شده و بعد از ریست دیگه بوت نمیشه....
سیستم بدون این هارد مشکلی نداره و کارش رو میکنه و فقط این هارد مشکل داره و غیژ غیژ میکنه...

ببینید این غیژ غیژ که میگین میکنه از موتور هارد نیست ؟ چون یکی از علائم خرابی موتور هارد همین مورد است یک دفعه سیستم هنگ میکنه ریست مکیند هارد دیتکت نمیشه یا بعد از 30 ثانیه که هارد است بعد دوباره دیتکت نمیشه از موتور هارد همین صدایی که گفتید میاد و موتور داغ میکنه اگه پاور سالم باشه میتونه از موتور هارد باشه البته صداهای مختلف علت های مختلف میتونن داشته باشن

EXTREME
16-08-2013, 13:32
سیستمم چند روزی هست ک هاردش شناسایی میشه ولی درایو ها شناسایی نمیشند در سیستم خودم . هاردو روی یه سیستم دیگه گذاشتم بدون هیچ مشکلی کار میکنه ولی روی سیستم خودم تا میخواد ویندوز بالا بیاد کامپیوتر رریست میشه با ویندوز لایو هم بالا اومدم هیچ کدوم از پارتیشن ها نیستند پاورو عوض کردم مشکل رفع نشد رم رو هم عوض کردم بازم درست نشد تنظیمات مادربورد هم به کارخونه بر گردوندم در ضمن با ویندوز لایو موقع خاموش کردن ارور صفحه ابی میاد.
چه کنم ؟

هارد روی یک سیستم دیگه تست شده و به طور کامل درایوها رو در disk managment نشون داده ؟ وضعیت درایوها در disk managment همه درست بود ؟

D E M O N
16-08-2013, 13:43
هارد روی یک سیستم دیگه تست شده و به طور کامل درایوها رو در disk managment نشون داده ؟ وضعیت درایوها در disk managment همه درست بود ؟
سلام
بله اونجا هیچ مشکلی نداره و سالم سالمه !

EXTREME
16-08-2013, 15:20
سلام
بله اونجا هیچ مشکلی نداره و سالم سالمه !

در سیستم خودتون هم سی دی ویندوز بوت کنید موقع رسیدن به پارتیشن ها چیزی دیده نمیشه ؟ هم xp هم سون ؟

اتصالات هارد رو تست کنید و اگه هارد ساتا است کابل رو روی یک پورت دیگه بزارید و تست کنید

alipencia
16-08-2013, 16:57
اینم نرم افزار خوبی است ولی نرم افزاری که معرفی کردم بهترین نرم افزار در این زمینه است

سلام مجدد...دوست عزیز با برنامه ای که معرفی کردید درایو رو ریکاوری کردم...به disk managment رفتم...پارتیشن رو پاک کردم...دوباره ساختم ولی وقتی داریب فرمت سریع انجام میده باز ارور داد :windows was unable to complere format درایو هم به همون صورت غیر قابل دسترس هست...با سی دی ویندورز شون هم تست کردم ارور میده و فرمت نمیشه...چیکارش کنم؟؟خیلی نگران اطلاعاتم هستم که از دست بره

EXTREME
16-08-2013, 22:18
سلام مجدد...دوست عزیز با برنامه ای که معرفی کردید درایو رو ریکاوری کردم...به disk managment رفتم...پارتیشن رو پاک کردم...دوباره ساختم ولی وقتی داریب فرمت سریع انجام میده باز ارور داد :windows was unable to complere format درایو هم به همون صورت غیر قابل دسترس هست...با سی دی ویندورز شون هم تست کردم ارور میده و فرمت نمیشه...چیکارش کنم؟؟خیلی نگران اطلاعاتم هستم که از دست بره

با یک نرم افزار مدیریت پارتیشن مثل paragon partion هم تست کنید و پارتیشن رو logical ایجاد کنید و دوباره تست کنید
مگه اطلاعات رو ریکاوری نکردید ؟ برای چی نگرن اطلاعاتتون باشید ؟

asadka
16-08-2013, 23:11
سلام برای این مشکل چکار کنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
16-08-2013, 23:28
سلام برای این مشکل چکار کنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه بعد از 10 روز عددش زیاد نشد مشکلی نداره ولی اگه زیاد شد با نرم افزار hdd regenerator یک اسکن کامل در مود scan and repair انجام بدین فریم ویر هارد رو آپدیت کنین و فرمت سطح پایین بکنید درست نشد هارد باید بره برای تعمیر

senaps
17-08-2013, 00:19
موتور هارد رو کجا میتونم تست بکنم؟؟؟؟
بله دقیقا از زیر اون قسمت فلزی وسط برد صدای قیژ قیژ میادش.... یه جورایی اون هد‌هایی که میچرخن احساس میکنم که نمی‌چرن دیگه و دیتکت نمیشه هارد...

ببینید این غیژ غیژ که میگین میکنه از موتور هارد نیست ؟ چون یکی از علائم خرابی موتور هارد همین مورد است یک دفعه سیستم هنگ میکنه ریست مکیند هارد دیتکت نمیشه یا بعد از 30 ثانیه که هارد است بعد دوباره دیتکت نمیشه از موتور هارد همین صدایی که گفتید میاد و موتور داغ میکنه اگه پاور سالم باشه میتونه از موتور هارد باشه البته صداهای مختلف علت های مختلف میتونن داشته باشن

alipencia
17-08-2013, 07:17
با یک نرم افزار مدیریت پارتیشن مثل paragon partion هم تست کنید و پارتیشن رو logical ایجاد کنید و دوباره تست کنید
مگه اطلاعات رو ریکاوری نکردید ؟ برای چی نگرن اطلاعاتتون باشید ؟

ریکاوری کردم....منتها قبلنا همین پارتیشن رو پاک کردم بعد از ری استارت دیگه کل هارد بالا نمیومد مجبور شدم هاردو فرمت کنم....الام paragon partion این ارور رو میده:

EXTREME
17-08-2013, 18:35
موتور هارد رو کجا میتونم تست بکنم؟؟؟؟
بله دقیقا از زیر اون قسمت فلزی وسط برد صدای قیژ قیژ میادش.... یه جورایی اون هد‌هایی که میچرخن احساس میکنم که نمی‌چرن دیگه و دیتکت نمیشه هارد...

موتور هارد رو روی یک جعبه بزارید بهش هارد دست بزنید متوجه لرزشش میشید این یعنی اینکه موتور داره کار میکنه ولی یکی از علائمی که موتور مشکل داشته باشه اینه که سیستم هنگ میکنه ریست کنید دیگه دیتکت نمیشه یا همون صدایی که گفتید میده یا داغ میکنه و هر 30 ثانیه هارد دیتکت نمیشه این ها از علائم موتور است و موتور هم خراب باشه هارد دیتکت نمیشه

EXTREME
17-08-2013, 18:36
ریکاوری کردم....منتها قبلنا همین پارتیشن رو پاک کردم بعد از ری استارت دیگه کل هارد بالا نمیومد مجبور شدم هاردو فرمت کنم....الام paragon partion این ارور رو میده:

الان کل هارد فرمت شده ؟
با نرم افزار acronis disk director ho,me هم برای ریکاوری پارتیشن اقدام کردین ؟

alipencia
18-08-2013, 15:01
الان کل هارد فرمت شده ؟
با نرم افزار acronis disk director ho,me هم برای ریکاوری پارتیشن اقدام کردین ؟

سلام...کل هارد رو یک سال پیش به خاطر همین درایو فرمت کردم....الان اون پارتیشن رو پاک کردم قبلش هم ریکاوری کردم و تو هارد اکشترنال ذخیره کردم...مشکلش این بود بعد از حذف و اضافه پارتیشن فرمت نمیشد..حتی با برنامه paragon...الان با برنامه partition asistant pro تونستم فرمت کنم و مشکلش حل شد خدا رو شکر...حالا ی سوال دارم چرا چنین مشکلی واسه درایو پیش اومد؟اینکه درایو پر بود میتونه دلیلش باشه؟چک دیسک انجام دادم مشکلی نبود

EXTREME
18-08-2013, 15:56
سلام...کل هارد رو یک سال پیش به خاطر همین درایو فرمت کردم....الان اون پارتیشن رو پاک کردم قبلش هم ریکاوری کردم و تو هارد اکشترنال ذخیره کردم...مشکلش این بود بعد از حذف و اضافه پارتیشن فرمت نمیشد..حتی با برنامه paragon...الان با برنامه partition asistant pro تونستم فرمت کنم و مشکلش حل شد خدا رو شکر...حالا ی سوال دارم چرا چنین مشکلی واسه درایو پیش اومد؟اینکه درایو پر بود میتونه دلیلش باشه؟چک دیسک انجام دادم مشکلی نبود

نه به دلیل پربودن درایو نبوده یا این مشکل به دلیل ویروس است یا خرابی فایل سیستم پارتیشن یا کار هایی که توسط هارد انجام میشه مثل کپی و پیست و .... ناتمام بمونه این نوع مشکلات پیش میاد

fisheries65
18-08-2013, 19:28
لپ تا اچ پی دارم که 2 تا هارد توشیبا روشه . موقع روشن شدن یه ارور میده تحت عنوان Hard disk errror (3F1) run diagnostic tes وقتی میرم برا تستی که خودش گفته کلا کامپیوتر گیر میکنه. البته یکی از هاردا این مشکلو داره (پیداش کردم کدومه) فرمتش هم کردم ولی هیچی تغییری ایجاد نشد. در ضمن ویندوز رو هارد دیگه نصبه که سالمه. البته باز دن دکمه exit میشه از ارور گذشت و رفت دنبال لود شدن ویندوز ولی هر دفعه که دستگاه خاموش کنید این ارور میاد!

imanparsa
19-08-2013, 00:49
سلام دوستان
لطفا راهنمایی کنید :(
هاردم حدودا 1 ماهه هنگ میکنه و از هر 10 بار روشن کردن 1 بار ویندوز رو میشناسه
با برنامه اچ دی دی جتریت بد سکتور گیری کردم 7 تا هم ارور پیدا کرد و برطرفش کرد اما بازم مشکل داره
چیکار کنم ! ؟ آیا قابل تعمیر هست ؟
عکس :

imanparsa
19-08-2013, 02:10
راستی دوستان یه سوال
این بد سکتور ها اول هاردم هستن جز 30 گیگ اول هستن بقیش سبزه و هیچ اروری نداره
حالا میشه این 30 گیگ رو یا کلا درایو 30 که 50 گیگ هستش از دسترس خارج کرد که اونجا اصلا خونده نشه ؟

EXTREME
19-08-2013, 09:08
لپ تا اچ پی دارم که 2 تا هارد توشیبا روشه . موقع روشن شدن یه ارور میده تحت عنوان Hard disk errror (3F1) run diagnostic tes وقتی میرم برا تستی که خودش گفته کلا کامپیوتر گیر میکنه. البته یکی از هاردا این مشکلو داره (پیداش کردم کدومه) فرمتش هم کردم ولی هیچی تغییری ایجاد نشد. در ضمن ویندوز رو هارد دیگه نصبه که سالمه. البته باز دن دکمه exit میشه از ارور گذشت و رفت دنبال لود شدن ویندوز ولی هر دفعه که دستگاه خاموش کنید این ارور میاد!

وارد ویندوز شدین از اون هاردی که مشکل دار است از تب health نرم افزار hd tune عکس بدین

EXTREME
19-08-2013, 09:10
سلام دوستان
لطفا راهنمایی کنید :(
هاردم حدودا 1 ماهه هنگ میکنه و از هر 10 بار روشن کردن 1 بار ویندوز رو میشناسه
با برنامه اچ دی دی جتریت بد سکتور گیری کردم 7 تا هم ارور پیدا کرد و برطرفش کرد اما بازم مشکل داره
چیکار کنم ! ؟ آیا قابل تعمیر هست ؟
عکس :

هاردتون fail شده از اطلاعات مهم بکاپ بگیرید و هارد رو بفرستین برای تعمیر کاری که خودتون میتونید بکنید اینه که با hdd regeenrator در مود scan and repair اسکن کنید فرمت سطح پایین بکنید و فریم ویر هارد رو آپدیت کنید درست نشد باید بره برای تعمیر برای مشکل آخری اتصالات هارد و پاور سیستم رو هم بررسی کنید

imanparsa
19-08-2013, 09:15
هارد لپ تاپ سونی هستش
الان اروراش بیشتر شده
زنگ زدم به تعمیر کار گفت ما احتمال 80 درصد درستش میکنیم و 20 تومان هم میگیریم
اطلاعات واسم مهم نیستن
اینم وضعیت الانش :

EXTREME
19-08-2013, 09:54
هارد لپ تاپ سونی هستش
الان اروراش بیشتر شده
زنگ زدم به تعمیر کار گفت ما احتمال 80 درصد درستش میکنیم و 20 تومان هم میگیریم
اطلاعات واسم مهم نیستن
اینم وضعیت الانش :

بله همینطوری داره ارور ها زیاد میشه تا وقتی که هارد fail بشه و دیگه دیتکت نشه سریعتر ببرید برای تعمیر شاید تونستن کاری بکنن

Hi5
19-08-2013, 13:07
من دوتا هارد همزمان کنار هم استفاده میکنم.

متاسفانه این هاردم که هارد دوم هست حین کار کردن متوقف میشه برای چندثانیه و صدای تیک میده

مشکلش چیه؟

tibo
19-08-2013, 13:42
دوستان من یک هارد 2.5 اینچی سامسونگ مدل HM641JI دارم که Firmwar خراب شده.
کسی میدونه چطور مشکلش حل میشه؟
firmwar این مدل رو کسی داره؟
یا جایی هست تعمیرش کنن؟

EXTREME
19-08-2013, 19:35
من دوتا هارد همزمان کنار هم استفاده میکنم.

متاسفانه این هاردم که هارد دوم هست حین کار کردن متوقف میشه برای چندثانیه و صدای تیک میده

مشکلش چیه؟

صدای تیک که میاد پشت سرهم است ؟ اگه هست با چه فاصله ای زده میشود ؟

EXTREME
19-08-2013, 19:35
دوستان من یک هارد 2.5 اینچی سامسونگ مدل HM641JI دارم که Firmwar خراب شده.
کسی میدونه چطور مشکلش حل میشه؟
firmwar این مدل رو کسی داره؟
یا جایی هست تعمیرش کنن؟

اگه هارد دیتکت نمیشه باید بدید بیرون با رابط و دستورات هایپرترمینال فریم ویر به حالت قبل برگرده یا با pc3000 درست بشه

vahhmahh
20-08-2013, 02:53
سلام
من یه هارد 500 GB دارم که در طول سال همیشه به کامپیوترم که هاردش 160GB هست، به عنوان هارد دوم به صورت هارد به هارد وصله. امروز این هارد500 رو از کامپیوتر جدا کردم و دوباره که وصل کردم زمانه بالا اومدن ویندوز پیغام میداد که باید تمامیه درایور های هارد 500 رو چک کنه.
شروع به چک کردن میکرد ولی چک کردن همه‌ی درایورهاش نا موفق و نیمه کاره میشد و بالاخره ویندوز بالا میومد به سختی اما تو ویندوز خبری از هارد 500 نیست، بردم تعمیرگاه، گفت هاردت کارش تمومه.هارد روشن میشه و داخلش انگار میچرخه ولی هیچی بالا نمیاد.
راهی نداره که به اطلاعات داخلش برسم؟ خیلی اطلاعاتش حیاتیه، کمکم کنید خاهشا!!!

fisheries65
20-08-2013, 11:15
این هاردی که ویندوز روشه (وین تازه نصب شده) یه جورایی دائم در حال کاره و باعث کند شدن ویندوز هم شده
هارد 1

fisheries65
20-08-2013, 11:20
هارد دوم
با hdd genaration اسکن شد بد سکتور پیدا نکرد
با HDD.Low.Level.Forma هم فرمتش کردم
هارد 2

GHAGHALEELEE
21-08-2013, 00:09
درود بچه ها ببخسید من سوالم سخت افزاری نیست ولی راستش بچه های اینجا از تالار نرم افزار بیشتر تو هارد وارد هستند. مشکلم اینه که چه فلش مموری چه اکسترنالم رو به سیستم وصل میکنم نمتونم safe remove کنم.با برنامه unlocker هم میخوام ازاد کنم نشون نمیده چه برنامه هایی در حال استفاده هست.راهی هست بتونم بفهمم چه برنامه ای سیریش شده به اکسترنال یا فلشم ؟ مرسی

EXTREME
21-08-2013, 08:19
سلام
من یه هارد 500 GB دارم که در طول سال همیشه به کامپیوترم که هاردش 160GB هست، به عنوان هارد دوم به صورت هارد به هارد وصله. امروز این هارد500 رو از کامپیوتر جدا کردم و دوباره که وصل کردم زمانه بالا اومدن ویندوز پیغام میداد که باید تمامیه درایور های هارد 500 رو چک کنه.
شروع به چک کردن میکرد ولی چک کردن همه‌ی درایورهاش نا موفق و نیمه کاره میشد و بالاخره ویندوز بالا میومد به سختی اما تو ویندوز خبری از هارد 500 نیست، بردم تعمیرگاه، گفت هاردت کارش تمومه.هارد روشن میشه و داخلش انگار میچرخه ولی هیچی بالا نمیاد.
راهی نداره که به اطلاعات داخلش برسم؟ خیلی اطلاعاتش حیاتیه، کمکم کنید خاهشا!!!

هارد 500 تو بایوس دیتکت میشه ؟ اگه تو بایوس دیتکت میشه وقتی وارد ویندوز شدین از disk managment و تب health نرم افزار hd tune برای این هارد عکس بدین

EXTREME
21-08-2013, 08:21
هارد دوم
با hdd genaration اسکن شد بد سکتور پیدا نکرد
با HDD.Low.Level.Forma هم فرمتش کردم
هارد 2

هر دو هارد که اوضاعش خوب نیست برای هارد اول هم بدسکتور و سکتور delay است که باید با hdd regenerator در مود scan and repair کامل هارد رو اسکن کنید تا بدسکتورها برطرف شود در مورد ارور ultra dma باید هارد رو دوباره پارتیشن بندی کنید فریم ویر هارد رو آپدیت کنید و اتصالات هارد و پاور سیستم رو هم بررسی کنید بایوس مین رو هم آپدیت کنید در مورد relocated sector اگه با این کارها
درست نشد و مقدارش بیشتر میشد کاری از دست شما بر نمیاد و باید ببرید برای تعمیر وگرنه هارد fail میشه

EXTREME
21-08-2013, 08:24
درود بچه ها ببخسید من سوالم سخت افزاری نیست ولی راستش بچه های اینجا از تالار نرم افزار بیشتر تو هارد وارد هستند. مشکلم اینه که چه فلش مموری چه اکسترنالم رو به سیستم وصل میکنم نمتونم safe remove کنم.با برنامه unlocker هم میخوام ازاد کنم نشون نمیده چه برنامه هایی در حال استفاده هست.راهی هست بتونم بفهمم چه برنامه ای سیریش شده به اکسترنال یا فلشم ؟ مرسی

سلام اگه سیستم ویروسی نباشه و برنامه ای از داخل دیوایس فعال نباشه چند روش است یک روش ریست کردن explorer است و یا همون موقع که دیوایس وصل است سیستم رو log off کنید و دوباره که وارد شدین سیف ریمو کنید روش بعدی استفاده از نرم افزار safly remover است که مواقعی به درد میخوره که یک پروسس اجازه سیف ریمو رو نمیده این نرم افزار اون پروسس رو force end میکنه و دیوایس سیف ریمو میشه

Hi5
21-08-2013, 08:33
صدای تیک که میاد پشت سرهم است ؟ اگه هست با چه فاصله ای زده میشود ؟

نه فقط یک بار صدای تیک میاد.مثلا بعد یک ساعت دوباره که بخوام درایوشو بازکنم باز صدا تیک میده

EXTREME
21-08-2013, 09:10
نه فقط یک بار صدای تیک میاد.مثلا بعد یک ساعت دوباره که بخوام درایوشو بازکنم باز صدا تیک میده

اگه سیستم ویروسی نباشه و اتصالات هارد درست باشه و پاور سیستم هم منابسب باشه به نظر من این هارد دوم رو دوباره پارتیشن بندی بکنید و دوباره تست کنید اگه درست نشد فریم ویر هارد رو آپدیت کنید ببینید درست میشه یا نه

farhod19
21-08-2013, 09:45
دوستان عزیز من یک هارد 200 گیگابایت وسترن دیجیتال دارم در حین کار یک دفعه ویندوز ریست کرد و هاردم پرید .با هارد کمکی بالا لومدم دیدم هارد را می شناسه اما یک تیکه شده و دیگر دیتکت نمی شود . خواهشا" کمک کنید چه کار باید بکنم. خیلی اطلاعات مهمی دارم . به سازگار زنگ زدم می گه حدود 150 هزار تومان می گیره اما تظمینی نیست. firmware هارد را هم پیدا کردم اما نمی دانم چطور باید و با چه برنامه ای انجام دهم. دوستان اگر برنامه ای یا روشی وجود دارد خواهشا کمک کنید

EXTREME
21-08-2013, 09:50
دوستان عزیز من یک هارد 200 گیگابایت وسترن دیجیتال دارم در حین کار یک دفعه ویندوز ریست کرد و هاردم پرید .با هارد کمکی بالا لومدم دیدم هارد را می شناسه اما یک تیکه شده و دیگر دیتکت نمی شود . خواهشا" کمک کنید چه کار باید بکنم. خیلی اطلاعات مهمی دارم . به سازگار زنگ زدم می گه حدود 150 هزار تومان می گیره اما تظمینی نیست. firmware هارد را هم پیدا کردم اما نمی دانم چطور باید و با چه برنامه ای انجام دهم. دوستان اگر برنامه ای یا روشی وجود دارد خواهشا کمک کنید

میتونید یک عکس از disk managment سیستم بزارین

GHAGHALEELEE
21-08-2013, 10:34
سلام اگه سیستم ویروسی نباشه و برنامه ای از داخل دیوایس فعال نباشه چند روش است یک روش ریست کردن explorer است و یا همون موقع که دیوایس وصل است سیستم رو log off کنید و دوباره که وارد شدین سیف ریمو کنید روش بعدی استفاده از نرم افزار safly remover است که مواقعی به درد میخوره که یک پروسس اجازه سیف ریمو رو نمیده این نرم افزار اون پروسس رو force end میکنه و دیوایس سیف ریمو میشه ممنون از پاسختون. نه ویروسی نیست ، با ریست کل سیستم مشکلی نداره و درمیاد ولی با ریست explorer امتحان نکردم و با log off هم قبلا تست کردم و درست نشد ، برنامه safly remover روی سیستمم نصب بود و با این حال نمیتونه اتصال برنامه ها رو قطع کنه. من نمیخوام سیستم رو ریست کنم واسه این نمیدونم چی کار کنم

EXTREME
21-08-2013, 10:41
ممنون از پاسختون. نه ویروسی نیست ، با ریست کل سیستم مشکلی نداره و درمیاد ولی با ریست explorer امتحان نکردم و با log off هم قبلا تست کردم و درست نشد ، برنامه safly remover روی سیستمم نصب بود و با این حال نمیتونه اتصال برنامه ها رو قطع کنه. من نمیخوام سیستم رو ریست کنم واسه این نمیدونم چی کار کنم

نه سیستم رو ریست نمیکنید explorer رو ریست میکنید تسک مینیجر رو باز میکنید پروسس explorer رو end process میکنید بزارید تسک مینیجر باز باشه سپس از تب file گزینه ی new task رو میزنید و explorer ؤو تایپ میکنید ببینید با اینکار سیف ریمو میشه یا نه

Hi5
21-08-2013, 11:29
اگه سیستم ویروسی نباشه و اتصالات هارد درست باشه و پاور سیستم هم منابسب باشه به نظر من این هارد دوم رو دوباره پارتیشن بندی بکنید و دوباره تست کنید اگه درست نشد فریم ویر هارد رو آپدیت کنید ببینید درست میشه یا نه

واسه پارتیشن بندی اطلاعات هارد پاک میشه؟
پاور سیستمم نسبتا خوبه.من حدود چندماه بدون مشکل کار کردم با این سیستم .اما چند روزی هست این مشکل بوجود اومده

farhod19
21-08-2013, 12:43

خدمت شما دوست گرامی

نوشته شده توسط farhod19

GHAGHALEELEE
21-08-2013, 13:31
نه سیستم رو ریست نمیکنید explorer رو ریست میکنید تسک مینیجر رو باز میکنید پروسس explorer رو end process میکنید بزارید تسک مینیجر باز باشه سپس از تب file گزینه ی new task رو میزنید و explorer ؤو تایپ میکنید ببینید با اینکار سیف ریمو میشه یا نه نه دوست عزیز بازم نشد.این عکس رو تونستم از unlocker بگیرم .رفتم پروسس های در حال اجرا رو از تسک منجر قطع کنم هر چی قطع میکردم باز اضافه میشد. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
21-08-2013, 19:05
نه دوست عزیز بازم نشد.این عکس رو تونستم از unlocker بگیرم .رفتم پروسس های در حال اجرا رو از تسک منجر قطع کنم هر چی قطع میکردم باز اضافه میشد. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در بعضی موارد این نوع مشکلات میتونه از ویندوز هم باشه

شما آنتی ویروس آپدیت شده روی سیستم دارین ؟

EXTREME
21-08-2013, 19:06
واسه پارتیشن بندی اطلاعات هارد پاک میشه؟
پاور سیستمم نسبتا خوبه.من حدود چندماه بدون مشکل کار کردم با این سیستم .اما چند روزی هست این مشکل بوجود اومده

بله پاک میشه چون دوباره پارتیشن بندی میکنید ممکنه با همه اینکارها ارور ultra باز هم بمونه و رفع نشه ولی معمولا با اینکارها درست میشه

EXTREME
21-08-2013, 19:08

خدمت شما دوست گرامی

نوشته شده توسط farhod19

پارتیشن تییبل هارد پریده
قبل از انجام هر کاری ببینید میتونید mbr رو فیکس کنید یا نه در مجمموعه نرم افزار های hiren boot cd
نرم افزار mbr fix است
توی هارد اطلاعات مهم دارین ؟ اگه دارین باید اول پارتیشن تیبل رو بسازید یعنی همون گزینه رو ok کنید سپس کل هارد رو با نرم افزار easeus data recovery یا acronis disk director home ریکاوری کنید اگه اطلاعات خیلی حساس است ببرید بیرون برای ریکاوری

GHAGHALEELEE
22-08-2013, 06:00
در بعضی موارد این نوع مشکلات میتونه از ویندوز هم باشه شما آنتی ویروس آپدیت شده روی سیستم دارین ؟ تشکر از این که وقت میگذارید و راهنماییمون می کنید. هم انتی ویروس اویرا و هم فایروال کومودو رو سیستمم نصبه که همشون هر 6 ساعت یکبار اپ میشن.این مشکلم 2-3 روزه پیش اومده.

farhod19
22-08-2013, 07:24
پارتیشن تییبل هارد پریده
قبل از انجام هر کاری ببینید میتونید mbr رو فیکس کنید یا نه در مجمموعه نرم افزار های hiren boot cd
نرم افزار mbr fix است
توی هارد اطلاعات مهم دارین ؟ اگه دارین باید اول پارتیشن تیبل رو بسازید یعنی همون گزینه رو ok کنید سپس کل هارد رو با نرم افزار easeus data recovery یا acronis disk director home ریکاوری کنید اگه اطلاعات خیلی حساس است ببرید بیرون برای ریکاوری

ببخشید mbr برنامه می باشد؟ اگر ممکن است یک لینک دهید . اطلاعات مهم هستند اما قیمت خیلی بالا طلب کردند . نمی شود هارد را frimware کرد؟
یک سوال دیگر یک برنامه از سایت وسترن گرفتم اما یک جور فایل exe می باشد نمی دانم چطور فایل را بوت کنم

EXTREME
22-08-2013, 09:45
ببخشید mbr برنامه می باشد؟ اگر ممکن است یک لینک دهید . اطلاعات مهم هستند اما قیمت خیلی بالا طلب کردند . نمی شود هارد را frimware کرد؟
یک سوال دیگر یک برنامه از سایت وسترن گرفتم اما یک جور فایل exe می باشد نمی دانم چطور فایل را بوت کنم

مشکل شما از فریم ویر نیست partion table هارد مشکل پیدا کرده در نتیجه پارتیشن ها دیده نمیشه
اگه اطلاعاتتون خیلی مهم است پیشنهاد میکنم ببرید بیرون ولی اگه اونقدر حیاتی نیست همونطور که گفتم باید mbr رو فیکس کنید اگر نشد باید از disk managment همون گزینه ای که توی عکس اومده ok بزنید بعد با یک نرم افزار partion recovery کل هارد رو ریکاوری کنید بریزین روی یک هارد دیگه

farhod19
22-08-2013, 09:56
مشکل شما از فریم ویر نیست partion table هارد مشکل پیدا کرده در نتیجه پارتیشن ها دیده نمیشه

اگه اطلاعاتتون خیلی مهم است پیشنهاد میکنم ببرید بیرون ولی اگه اونقدر حیاتی نیست همونطور که گفتم باید mbr رو فیکس کنید اگر نشد باید از disk managment همون گزینه ای که توی عکس اومده ok بزنید بعد با یک نرم افزار partion recovery کل هارد رو ریکاوری کنید بریزین روی یک هارد دیگه

مرسی دوست عزیز اما نمی توانم هیچ کاری کنم را هارد در دیسک منیجر اوکی را هم می زنم نمی شود کاری کرد این برنامه mbr چیست از کجا دانلود کنم؟ در ضمن جایی هست برای درست کردن هارد در تهران منصف هم باشد؟

EXTREME
22-08-2013, 10:41
[INDENT]

مرسی دوست عزیز اما نمی توانم هیچ کاری کنم را هارد در دیسک منیجر اوکی را هم می زنم نمی شود کاری کرد این برنامه mbr چیست از کجا دانلود کنم؟ در ضمن جایی هست برای درست کردن هارد در تهران منصف هم باشد؟

تهران که من کسی رو نمیشناسم

شما باید نرم افزار hiren boot cd رو دانلود کنید باهاش یک سی دی بوتیبل درست کنید بوتش کنید داخل نرم افزارهای مربوط به هاردش نرم افزار mbr fix است

MooSa_Sat
23-08-2013, 07:35
با سلام خدمت دوستان
بنده یه هارد یک ترا هیتاچی دارم.چند روزی خونه نبودم بعد که اومدم دیدم موقع روشن کردن سیستم پیغام

3rd Master Hard Disk:S.M.A.R.T. Status BAD, Backup and Replace Press F1 to Resume میده/از شش تا پارتیشنم دو تاش اسکن میشن و تا آخر صاف نمیشن آخر هم یه پیغام خطا میده که کامپلیت اسکن نشد/
بعد که بالا می یاد همون دو تا پارتیشن فقط اسمشون هست ولی سایز مشخص نیست(داداشم میگه تو این چند روزه گاهی درست میشده گاهی همینطوری بوده)
خلاصه هارد رو برداشتمو گفتم سر فرصت چکش می کنم/بعد چند روز هارد رو زدم دیگه پیغام سابق نمی یاد هارد هم تک درایو شده و پیغام فرمت میده و
حجمش شده 33 مگ.با نرم افزارهای تست اسمارت میگه حالت اسمارت بحرانیه و قرمز نشون میده/هارد عادی میچرخه و صدایی نمیده(تق تق یا اینکه قطع و وصل شه)
میخوام بدونم این اسمارت توی بُرده یا توی خود هارد/یعنی اگه یه برد سالم مدل خودش گیر بیارم و عوض کنم امکانش هست زنده بشه یا برای اطلاعات
حیاتیم بایستی به مراکز تعمیر و ریکاوری هارد بسپرم/ممنون میشم مهربونی کنید و از تجربه هاتون بنویسید/با تشکر:n12:

EXTREME
23-08-2013, 09:59
با سلام خدمت دوستان
بنده یه هارد یک ترا هیتاچی دارم.چند روزی خونه نبودم بعد که اومدم دیدم موقع روشن کردن سیستم پیغام

3rd Master Hard Disk:S.M.A.R.T. Status BAD, Backup and Replace Press F1 to Resume میده/از شش تا پارتیشنم دو تاش اسکن میشن و تا آخر صاف نمیشن آخر هم یه پیغام خطا میده که کامپلیت اسکن نشد/
بعد که بالا می یاد همون دو تا پارتیشن فقط اسمشون هست ولی سایز مشخص نیست(داداشم میگه تو این چند روزه گاهی درست میشده گاهی همینطوری بوده)
خلاصه هارد رو برداشتمو گفتم سر فرصت چکش می کنم/بعد چند روز هارد رو زدم دیگه پیغام سابق نمی یاد هارد هم تک درایو شده و پیغام فرمت میده و
حجمش شده 33 مگ.با نرم افزارهای تست اسمارت میگه حالت اسمارت بحرانیه و قرمز نشون میده/هارد عادی میچرخه و صدایی نمیده(تق تق یا اینکه قطع و وصل شه)
میخوام بدونم این اسمارت توی بُرده یا توی خود هارد/یعنی اگه یه برد سالم مدل خودش گیر بیارم و عوض کنم امکانش هست زنده بشه یا برای اطلاعات
حیاتیم بایستی به مراکز تعمیر و ریکاوری هارد بسپرم/ممنون میشم مهربونی کنید و از تجربه هاتون بنویسید/با تشکر:n12:

از هاردی که مشکل داره از تب health نرم افزار hd tune عکس بدین

برای هاردی که هم حجمش کم شده راه های زیادی هست مثل استفاده از نرم افزار hdat2 فرمت سطح پایین و آپدیت فریم ویر
وقتی هاردها هم وصل است از disk managmnet سیستم عکس بدین

imanparsa
23-08-2013, 11:36
سلام
2تا سوال

اولی:
این برنامه فرمت سطح پایین رو وقتی روی لپ تاپ نصب میکنم که نمیشه فرمت کرد ! آخه داخل ویندوز همون لپ تاپی هستم که میخوام هاردشو فرمت کنم
راه حلش چیه؟

یه سوال دیگه:
اگر یه هارد سالم رو ماهی 1 بار با برنامه اچ دی دی ریجنریتور بد سکتور گیری کنیم آیا ضرر داره یا نه خوبم هست ؟

ممنون :n12:

EXTREME
23-08-2013, 12:28
سلام
2تا سوال

اولی:
این برنامه فرمت سطح پایین رو وقتی روی لپ تاپ نصب میکنم که نمیشه فرمت کرد ! آخه داخل ویندوز همون لپ تاپی هستم که میخوام هاردشو فرمت کنم
راه حلش چیه؟

یه سوال دیگه:
اگر یه هارد سالم رو ماهی 1 بار با برنامه اچ دی دی ریجنریتور بد سکتور گیری کنیم آیا ضرر داره یا نه خوبم هست ؟

ممنون :n12:

هارد لپ تاب رو با تبدیل باید به pc بزنید و از اون طریق فرمت کنید این بهترین راه است
برای سوال دوم نیازی به اینکار نیست شما با نرم افزار hd tune در تب health میتونید هرروز وضعیت سلامت هارد رو چک کنید

MooSa_Sat
23-08-2013, 17:12
با سلام خدمت اکسترمی عزیز.ممنون از محبتت تون.هرچند قبلاً این برنامه رو نصب کردم ولی اسکرین شات ها رو خدمتتون میذارم ببینید چی تشخیص میدید.ان شاءالله که خیر میشه/البته الانم هنوز پیغام 3rd Master Hard Disk:S.M.A.R.T. Status BAD, Backup and Replace Press F1 to Resume می یاد که با اف یک ازش میگذرم.حتی سخت افزار جدید هم شناخت و ریستارت هم خواست ولی بعد ریستارت باز همون حالت تک پارتیشن رو داره (ضمناً درایو E توی دیسک منیجمنت مربوط به هارد هیتاچیم هست.)

ممنون از محبت تون

EXTREME
23-08-2013, 18:46
با سلام خدمت اکسترمی عزیز.ممنون از محبتت تون.هرچند قبلاً این برنامه رو نصب کردم ولی اسکرین شات ها رو خدمتتون میذارم ببینید چی تشخیص میدید.ان شاءالله که خیر میشه/البته الانم هنوز پیغام 3rd Master Hard Disk:S.M.A.R.T. Status BAD, Backup and Replace Press F1 to Resume می یاد که با اف یک ازش میگذرم.حتی سخت افزار جدید هم شناخت و ریستارت هم خواست ولی بعد ریستارت باز همون حالت تک پارتیشن رو داره (ضمناً درایو E توی دیسک منیجمنت مربوط به هارد هیتاچیم هست.)

ممنون از محبت تون

این هاردتون که خیلی مشکل داره درواقع داره fail میشه و ممکنه دیگه دیتکت نشه برای ارور آخری با نرم افزار hdd regeneartor در مود scan and repair هارد رو اسکن کامل کنید ببیند هارد بدسکتور داره یا sector delay برای افزایش حجم هارد نوشتم که چه کارهایی بکنید اگه با این کارها درست نشد باید هارد بره برای تعمیر به یک مرکز تخصصی

MooSa_Sat
23-08-2013, 19:09
با سلام.
اینم اسکرین شات از برنامه HDD Regenerator
این عیبش از کجاست؟اگه یه برد عین خودش پیدا کنم روش بذارم امکان داره بتونم به دیتاهام دسترسی پیدا کنم؟

polestar98g
23-08-2013, 21:30
سلام بر دوستان و اساتید، ببخشید من هم یه مشکل دارم:11::

سیستمم دو تا هارد دیسک داره یکیش 500 گیگ و اون دیگری هم یک و نیم ترابایته، هردو هم سیگیت هست،
هرکدوم هم دو تا پارتیشن داره، ویندوز هفت هست و پارتیشن اوّل هم پرایمری و بقیه لوجیکال هستند،

حال مشکلی که از حدود شش ماه پیش شروع شد:
گهگاهی و مخصوصاً وقتی که می‌خوام فایلی با حجم نسبتا زیاد مثلا چند گیگابایت رو از یه پوشه به پوشه دیگه کپی کنم یه صدای تق یا شق یه همچین چیزی از هارد شنیده میشه،:n28:
و به دنبال این صدا، سیستم حدود 10 ثانیه می‌ایسته، یعنی وقتی میخوای با ماوس روی یه چیزی کلیک کنی اصلاً عمل نمیکنه، گویی که سکته کرده! و عملیّات کپی هم ایست میکنه!:n04:
بعد از اینکه 10 یا 15 ثانیه صبر میکنم این سکته برطرف میشه و سیستم به حالت نرمال در میاد!
چند بار با دستور chkdsk /f /r چک دیسک کردم و فرقی نکرد و در چک‌دیسک هم نتیجه خاصّی نشون نداد مثلا پیغام خطایی یا چیزی نشون نداد.
البته با یه نرم افزار به نام CrystalDiskInfo هم تست کردم که این نتایج ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو نشون میده.

الآن نمیدونم مشکلی که خدمت شما توضیح دادم آیا سخت افزاریه یا نرم افزاری؟!
به نظر شما علّتش و راه حلّش چی می‌تونه باشه؟!:n13:

در ضمن از عمل هایبرنیت هم زیاد استفاده می‌کنم، میتونه به این ربط داشته باشه؟

پیشاپیش از توجّهتون ممنونم.:n12:

brilliant1
23-08-2013, 22:33
وضعیت health هارد من به صورت زیر است،مشکل مهمی است یا نه؟
ویندوز نصب کردم،خودبخود پرید.

BATMAN-LOVE
24-08-2013, 09:11
یک هارد یک ترا دارم که همیشه بیرون کیس بود و با سیم usb به pc متصل میشد (قبلا رو کیس بسته بودم اما چون صدا میداد به جاش یه هارد 500 بستم )
سیمش مدام قطع و وصل میشد و گفتم این هم بزارم داخل کیس خیالم راحت شه یک لحظه سیمها رو قاطی کردم و به جای اینکه به سیمی که از برد تغذیه شه وصل کنم زدم به سیمی که مستقیم از پاور کشیده شده
حالا الان هارد نه صدایی داره نه بالا میاد البته علائم سوختن هم موقع اتصال شنیده نشد و بوی هم نمیده انگار همه چی عادی بود
حالا قابل تعمیر نیست؟؟
یعنی سوخت و اطلاعاتم قابل برگشت نیست؟؟
کلی فیلم و گیم و برنامه تو این چند سال ریخته بودم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

EXTREME
24-08-2013, 09:48
با سلام.
اینم اسکرین شات از برنامه HDD Regenerator
این عیبش از کجاست؟اگه یه برد عین خودش پیدا کنم روش بذارم امکان داره بتونم به دیتاهام دسترسی پیدا کنم؟

مشکل شما از همون سکتورهای relocated است که تعدادش خیلی زیاد شده این مشکل به برد مربوط نمیشه و علت های دیگه ای مثل پلاتر و .... میتونه داشته باشه بهتره ببرید برای تعمیر نرم افزاری قابل حل نیست

EXTREME
24-08-2013, 09:50
سلام بر دوستان و اساتید، ببخشید من هم یه مشکل دارم:11::

سیستمم دو تا هارد دیسک داره یکیش 500 گیگ و اون دیگری هم یک و نیم ترابایته، هردو هم سیگیت هست،
هرکدوم هم دو تا پارتیشن داره، ویندوز هفت هست و پارتیشن اوّل هم پرایمری و بقیه لوجیکال هستند،

حال مشکلی که از حدود شش ماه پیش شروع شد:
گهگاهی و مخصوصاً وقتی که می‌خوام فایلی با حجم نسبتا زیاد مثلا چند گیگابایت رو از یه پوشه به پوشه دیگه کپی کنم یه صدای تق یا شق یه همچین چیزی از هارد شنیده میشه،:n28:
و به دنبال این صدا، سیستم حدود 10 ثانیه می‌ایسته، یعنی وقتی میخوای با ماوس روی یه چیزی کلیک کنی اصلاً عمل نمیکنه، گویی که سکته کرده! و عملیّات کپی هم ایست میکنه!:n04:
بعد از اینکه 10 یا 15 ثانیه صبر میکنم این سکته برطرف میشه و سیستم به حالت نرمال در میاد!
چند بار با دستور chkdsk /f /r چک دیسک کردم و فرقی نکرد و در چک‌دیسک هم نتیجه خاصّی نشون نداد مثلا پیغام خطایی یا چیزی نشون نداد.
البته با یه نرم افزار به نام CrystalDiskInfo هم تست کردم که این نتایج ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو نشون میده.

الآن نمیدونم مشکلی که خدمت شما توضیح دادم آیا سخت افزاریه یا نرم افزاری؟!
به نظر شما علّتش و راه حلّش چی می‌تونه باشه؟!:n13:

در ضمن از عمل هایبرنیت هم زیاد استفاده می‌کنم، میتونه به این ربط داشته باشه؟

پیشاپیش از توجّهتون ممنونم.:n12:

از تب health نرم افزار hd tune عکس بدین

EXTREME
24-08-2013, 09:50
وضعیت health هارد من به صورت زیر است،مشکل مهمی است یا نه؟
ویندوز نصب کردم،خودبخود پرید.

هارد داره fail میشه و تعداد relocated sector هاشم در حال زیاد شدن است باید ببرید برای تعمیر نرم افزاری قابل حل نیست

EXTREME
24-08-2013, 09:51
یک هارد یک ترا دارم که همیشه بیرون کیس بود و با سیم usb به pc متصل میشد (قبلا رو کیس بسته بودم اما چون صدا میداد به جاش یه هارد 500 بستم )
سیمش مدام قطع و وصل میشد و گفتم این هم بزارم داخل کیس خیالم راحت شه یک لحظه سیمها رو قاطی کردم و به جای اینکه به سیمی که از برد تغذیه شه وصل کنم زدم به سیمی که مستقیم از پاور کشیده شده
حالا الان هارد نه صدایی داره نه بالا میاد البته علائم سوختن هم موقع اتصال شنیده نشد و بوی هم نمیده انگار همه چی عادی بود
حالا قابل تعمیر نیست؟؟
یعنی سوخت و اطلاعاتم قابل برگشت نیست؟؟
کلی فیلم و گیم و برنامه تو این چند سال ریخته بودم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
یعنی هارد به پاور وصل میشه جتی موتور هارد هم کار نمیکنه ؟

BATMAN-LOVE
24-08-2013, 10:38
اصلا هیچ صدایی نمیده دستم روش میزارم هیچ حسی نداره
از این کابلا که 4 تا سیم داره و سرش سفیده و به پاور وصل میشه من یکی از سیمهای هارد زدم بهش یعنی این باعث شده؟!

EXTREME
24-08-2013, 10:39
اصلا هیچ صدایی نمیده دستم روش میزارم هیچ حسی نداره
از این کابلا که 4 تا سیم داره و سرش سفیده و به پاور وصل میشه من یکی از سیمهای هارد زدم بهش یعنی این باعث شده؟!

هرچی هست یا یک قسمت از برد مشکل پیدا کرده یا سوکت برق یا موتور هارد که باید ببرید پیش یک تعمیر کار این موارد رو چک کنه

BATMAN-LOVE
24-08-2013, 11:22
تونستم عکس میزارم تا مشخص شه کجای کارم اشتیاه بوده

polestar98g
24-08-2013, 11:29
از تب health نرم افزار hd tune عکس بدین
مهندس جان خدمت شما: این تصویر هارد دیسک 500 گیگ: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و این هم تصویر هارد 1/5 ترابایت: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فدایت.:11:

راستی بعد از ارسال این پست دوباره صدای تق تق به طور پی در پی اتّفاق افتاد و بالأخره صفحه آبی اومد!! خیلی وقت بود اصلا صفحه آبی ندیده بودم!:n03:

کار خاصّی هم انجام نمیداد فقط مرورگر باز بود. اینم پیغام صفحه مرگ: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

BATMAN-LOVE
24-08-2013, 12:24
از دو سال قبل که خر خر کرد به عنوان هارد خارجی استفاده کردم وقتی سالم بودنش ثابت شد گفتم دوباره بزارم سر جاش
سوکتی که با رنگ آبی علامت زدم و به هارد متصله به جای اینکه متصل کنم به همون سوکتی که از مادربورد گرفته شده (رنگ آبی علامت زدم) وصل کردم به سوکتی (رنگ نارنجی علامت زدم) که از پاور برق میگیره
چون سوکت مشکی کوتاه بود اینکارو کردم
سوکتی هم که سیمش قرمزه از سیم usb جدا کردم و وصل کردم سر جاش رو مادربورد (رنگ سبز علامت زدم)
با این حساب امیدی هست؟؟

imanparsa
24-08-2013, 13:31
سلام
ببخشید برنامه ی low lavel format رو نمیشه یه جوری توی فضای بوت اجرا کرد ؟ آیا برنامه جایگزینی با همین کارایی هست که توی فضای بوت هارد رو فرمت کنه؟ این برنامه چطوره ظاهرا روی بوت میاد : Active KillDisk

سوال بعد :
اول باید low lavel format کنم و بعد باید بدسکتورگیری کنم یا برعکس ؟

samijavid
24-08-2013, 14:07
یک هارد 1 ترابایت سیگیت دارم در حال ریختن بود یهو برق رفت الان بعد از 10 بار وصل کردن شاید چراغش روشن شه هیچ صداییم نمیده لرزشم نداره وقتیم روشن میشه ویندوز نمیشناستش یا میگه باید فورمت شه چیکا کنم ؟!

EXTREME
24-08-2013, 20:00
مهندس جان خدمت شما: این تصویر هارد دیسک 500 گیگ: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و این هم تصویر هارد 1/5 ترابایت: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فدایت.:11:

راستی بعد از ارسال این پست دوباره صدای تق تق به طور پی در پی اتّفاق افتاد و بالأخره صفحه آبی اومد!! خیلی وقت بود اصلا صفحه آبی ندیده بودم!:n03:

کار خاصّی هم انجام نمیداد فقط مرورگر باز بود. اینم پیغام صفحه مرگ: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هارد 1.5 ترابایت درسته و سالمه اون هارد دیگه relocated sector داره که فکر کنم مشکل از این باشه اگه پاورسیستم کافی باشه مشکل تق تق یا میتونه از همین relocated sector ها باشه یا هد هارد و پارکینگ هد باید هارد 500 رو ببرید برای تعمیر چون معمولا relocated sector نرم افزار ی قابل حل نیست

EXTREME
24-08-2013, 20:03
از دو سال قبل که خر خر کرد به عنوان هارد خارجی استفاده کردم وقتی سالم بودنش ثابت شد گفتم دوباره بزارم سر جاش
سوکتی که با رنگ آبی علامت زدم و به هارد متصله به جای اینکه متصل کنم به همون سوکتی که از مادربورد گرفته شده (رنگ آبی علامت زدم) وصل کردم به سوکتی (رنگ نارنجی علامت زدم) که از پاور برق میگیره
چون سوکت مشکی کوتاه بود اینکارو کردم
سوکتی هم که سیمش قرمزه از سیم usb جدا کردم و وصل کردم سر جاش رو مادربورد (رنگ سبز علامت زدم)
با این حساب امیدی هست؟؟

شما کار اشتباهی نکردین اومدین از برق ساتا استفاده کردین خوب طبعا اون ور برق ساتا میخوره به پاور فقط برق ساتا خود پاور داشت چرا باز از تبدیل برق استفاده کردید ؟ استفاده از تبدیل این مشکل رو ایجاد نمیکنه ولی یا تبدیل مشکل داشته با پاور سیستم که این مشکل ایجاد شده در اکثر موارد اگه برد خراب شده باشه قابل تعمیره البته اگه موتور هارد سالم باشه

EXTREME
24-08-2013, 20:04
سلام
ببخشید برنامه ی low lavel format رو نمیشه یه جوری توی فضای بوت اجرا کرد ؟ آیا برنامه جایگزینی با همین کارایی هست که توی فضای بوت هارد رو فرمت کنه؟ این برنامه چطوره ظاهرا روی بوت میاد : Active KillDisk

سوال بعد :
اول باید low lavel format کنم و بعد باید بدسکتورگیری کنم یا برعکس ؟

جوابتان داده شد

EXTREME
24-08-2013, 20:05
یک هارد 1 ترابایت سیگیت دارم در حال ریختن بود یهو برق رفت الان بعد از 10 بار وصل کردن شاید چراغش روشن شه هیچ صداییم نمیده لرزشم نداره وقتیم روشن میشه ویندوز نمیشناستش یا میگه باید فورمت شه چیکا کنم ؟!

هارد رو به سیستم ردین از disk managment عکس بدین

imanparsa
25-08-2013, 03:16
سلام
ببخشید فریمور هارد هیتاچی 500 گیگ رو هیچ جایی گیر نمیارم
چیکار کنم!
اکستریمی عزیز بدسکتورها رفع شدن اما ارور S.M.A.R.T اول ویندوز مونده و رفع نمیشه و میگه باید هارد رو عوض کرد
این ارور رو چطوربرطرف کنم ؟
الان هاردم کاملا سالم شده

EXTREME
25-08-2013, 07:14
سلام
چیکار کنم!
اکستریمی عزیز بدسکتورها رفع شدن اما ارور S.M.A.R.T اول ویندوز مونده و رفع نمیشه و میگه باید هارد رو عوض کرد

یعنی هیچ اروری در تب health نرم افزار hd tune نیست ؟

poonel
25-08-2013, 23:45
با سلام.

دو روز پیش کامپیوترم بعد چند بار روشن و خاموش شدن دیگه روشن نشد. بردمش تعمیرگاه گفتن پاور سوخته.:sad:

پاور را عوض کرد اما وقتی روشنش کردن هارد شناسایی نمی شد. هارد رو در آورد خیلی کم بوی سوختگی میداد. گفتن بخاطر پاور ، هاردت سوخته.:n28:

فعلاً فرستادنش واسه نمایندگی. سوالم اینه که آیا اطلاعاتم بر باد رفته؟ آیا با عوض کردن برد هارد، درست خواهد شد؟

rleo
26-08-2013, 09:37
کممممممممککککککک!!!!!!!!!!!!!!!!!! !
سلام
من یه هارد 500 seegate دارم، 3 تا پارتیشنش کرده بودم که یکیش رمز داشت.
زدم به لپ تاپ دوستم بد که درآوردم دوباره زدم اون 2تا پارتیشن که قفل نبودن رو دیگه باز نکرد و میگه باید فرمت شن. تو کامپیوترا دیگهم همین اخطار رو میده. اما اونی که قفل داشت مشکل نداره
چیکار کنم؟ اطلاعاتم خیلی مهمن و نمی خوام از دست برن
اما از چند نفر که پرسیدم می گفتن که تنها راه فرمت کردنه و recovery هم بکنم بازم کامل بر نمی گردن.
چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟:n28::n28::n28:

tibo
26-08-2013, 12:14
اگه هارد دیتکت نمیشه باید بدید بیرون با رابط و دستورات هایپرترمینال فریم ویر به حالت قبل برگرده یا با pc3000 درست بشه

بله هارد دیتکت میشه پارتیشن بندی هم میشه(البته فقط FAT)ولی باز نمیشه.
وقتی رو درایو کلیک میکنم Access Denide میده.

EXTREME
26-08-2013, 12:46
بله هارد دیتکت میشه پارتیشن بندی هم میشه(البته فقط FAT)ولی باز نمیشه.
وقتی رو درایو کلیک میکنم Access Denide میده.

اون به خاطر اینکه فایل سیستم raw میشه با یک نرم افزار مدیریت پارتیشن مثل paragon partion پارتیشن بندی رو انجام بدین

EXTREME
26-08-2013, 12:47
با سلام.

دو روز پیش کامپیوترم بعد چند بار روشن و خاموش شدن دیگه روشن نشد. بردمش تعمیرگاه گفتن پاور سوخته.:sad:

پاور را عوض کرد اما وقتی روشنش کردن هارد شناسایی نمی شد. هارد رو در آورد خیلی کم بوی سوختگی میداد. گفتن بخاطر پاور ، هاردت سوخته.:n28:

فعلاً فرستادنش واسه نمایندگی. سوالم اینه که آیا اطلاعاتم بر باد رفته؟ آیا با عوض کردن برد هارد، درست خواهد شد؟

احتمالا برد و موتور هارد آسیب دیده فکر کنم اطلاعات برگشت پذیر باشد

EXTREME
26-08-2013, 12:49
کممممممممککککککک!!!!!!!!!!!!!!!!!! !
سلام
من یه هارد 500 seegate دارم، 3 تا پارتیشنش کرده بودم که یکیش رمز داشت.
زدم به لپ تاپ دوستم بد که درآوردم دوباره زدم اون 2تا پارتیشن که قفل نبودن رو دیگه باز نکرد و میگه باید فرمت شن. تو کامپیوترا دیگهم همین اخطار رو میده. اما اونی که قفل داشت مشکل نداره
چیکار کنم؟ اطلاعاتم خیلی مهمن و نمی خوام از دست برن
اما از چند نفر که پرسیدم می گفتن که تنها راه فرمت کردنه و recovery هم بکنم بازم کامل بر نمی گردن.
چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟:n28::n28::n28:

فایل سیستم raw شده با نرم افزار easeus data recovery در مود complete recovery پارتیشن رو ریکاوری کنید سپس پارتیشن ها رو دیلیت کنید و دوباره ایجاد کنید و فرمت
برای ریکاوری حجم اضافه میخواین
میتونه این مشکل از ویروس هم باشه

imanparsa
26-08-2013, 16:19
سلام
چیکار کنم!

ارور هست اما با برنامه اچ دی دی ریجنریتور هیچ گونه بد سکتور و هیچ گونه سکتور دلیز نیست و با همون برنامه اچ دی تیون توی تب اسکن تمام مربع ها سبز هستن(قبلا 3 تا مربع قرمز پیدا میکرد)
اون قسمت هلت هم ارور هاش مثل قبل مونده چون توی فریمور هارد ذخیره شدن این ارور ها - الان هاردم فول کار میکنه اما نمیدونم این ارور اسمارت رو چطور حذف کنم از فریمور

saghar_sh
27-08-2013, 13:02
من هاردم بدسکتور پیدا کرد
نمیدونستم و ازش اسفاده کردم
حالا که اومدم low level format کنم
انجام نمیده
یعنی چار درصد میره و میگه ارتباط قطع شده
وقتی تو مای کامپیوتر میرم نگاه میکنم میبینم بعد از این خطا دیگه درایوهای هاردم اونجا نیست در حالیکه اول بود
تو رو خدا کمکم کنید من هاردمو میخوام

EXTREME
27-08-2013, 14:13
من هاردم بدسکتور پیدا کرد
نمیدونستم و ازش اسفاده کردم
حالا که اومدم low level format کنم
انجام نمیده
یعنی چار درصد میره و میگه ارتباط قطع شده
وقتی تو مای کامپیوتر میرم نگاه میکنم میبینم بعد از این خطا دیگه درایوهای هاردم اونجا نیست در حالیکه اول بود
تو رو خدا کمکم کنید من هاردمو میخوام

imanparsa
27-08-2013, 16:00

ارور هست اما با برنامه اچ دی دی ریجنریتور هیچ گونه بد سکتور نیست و با همون برنامه اچ دی تیون توی تب اسکن تمام مربع ها سبز هستن(قبلا 3 تا مربع قرمز پیدا میکرد)
اون قسمت هلت هم ارور هاش مثل قبل مونده چون توی فریمور هارد ذخیره شدن این ارور ها - الان هاردم فول کار میکنه اما نمیدونم این ارور اسمارت رو چطور حذف کنم از فریمور

نظرتون چیه EXTREME ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز ؟

گیر هارد برطرف شده- فقط ارور اسمارت موندهه داخلش- ظاهرا مشکل نداره !

saghar_sh
27-08-2013, 16:00
نمیتونم وصلش کنم
چند دقیقه بعد از وصل کردن سیستم اونو نمیشناسه
اف دیسک کردم
منتها اجازه فرمت دیگه بهم نمیده
حتی با low level format

EXTREME
28-08-2013, 08:07
نظرتون چیه EXTREME ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز ؟

گیر هارد برطرف شده- فقط ارور اسمارت موندهه داخلش- ظاهرا مشکل نداره !

ببینید همه چی تو error scan دیده نمیشه ارور اسکن فقط بلاک های مشکل دار که شامل تعدادی بدسکتور هستند رو نشون میدهد

اگه الان هاردتون سالمه و داره خوب کار میکنه مشکلی نیست از بینن بردن این ارورها رو من نمیدونم چطوریه ولی نرم افزار hd tune داره بازم ارور میده که به قول شما هارد درست شده ولی هنوز مونده

EXTREME
28-08-2013, 08:08
نمیتونم وصلش کنم
چند دقیقه بعد از وصل کردن سیستم اونو نمیشناسه
اف دیسک کردم
منتها اجازه فرمت دیگه بهم نمیده
حتی با low level format

الان اف دیسک کردین باز هم بعد از یک مدت هارد شناخته نمیشه ؟

saghar_sh
28-08-2013, 11:53
نه نمیشه
میذارمش یه کم که میشه قطع میشه
اصلا نیست
یا تا میزنم رو فرمت
یا هر چیز دیگه کار نمیکنه و بعدش قطع میشه
ولی قبل از اینطوری شدن
بدسکتورهاش 9تا خونه بود هارد صدو شصت و تو همون که اون آقا عکسش رو گذاشت یه ارور دیده میشد
یادم رفت چی بود
اما ارور هارد این اقا ظارا باید سیلندرش باشه
فکر کنم باید زود ببره تعمیر کنه
چون سیلندر از کار بیفته مگن هارد دیگه خوب نمیشه
نمیدونم چقدر راست میگن

imanparsa
30-08-2013, 21:24
مدل هاردم اینه : TOSHIBA MK5076GSX
ورژن فریمور هاردم اینه : GS001A

میخوام فریمورشو آپدیت کنم کسی از دوستان فریمورشو داره ؟ نتونستم تو گوگل پیداش کنم:n27:
EXTREME ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز , شما فریمورش رو دارید ؟

EXTREME
30-08-2013, 21:31
مدل هاردم اینه : TOSHIBA MK5076GSX
ورژن فریمور هاردم اینه : GS001A

میخوام فریمورشو آپدیت کنم کسی از دوستان فریمورشو داره ؟ نتونستم تو گوگل پیداش کنم:n27:
EXTREME ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز , شما فریمورش رو دارید ؟

نه متاسفانه منم پیدا نکردم

imanparsa
31-08-2013, 02:03
مهم
دوستان این پست رو جهت اطلاع میزارم
خیلی از دوستان میخوان هاردشون رو فرمت سطح پایین کنن اما متاسفانه برنامه low level format که بهترین برنامه برای فرمت سکتور به سکتور هستش فقط توی محیط ویندوز کار میده و برای فرمت حتما باید هارد بره روی یه سیستم دیگه سوار بشه چون این برنامه توی محیط بوت کار نمیکنه
-------------
واسه همین
کلی توی سایت های خارجی گشتم و یه نرم افزار توپ رو پیدا کردم که اتفاقا توی سایت های ایرانی هم بودش :)
این نرم افزار با حجم حدودا 600 مگابایت کلی برنامه تحت بوت داره که یکیش:
HDD Low Level Format Tool 2.36 است و میتونید تحت بوت با این برنامه فرمت سطح پایین کنین - البته کلی برنامه دیگه هم داره واسه تعمیر هارد و ... توی محیط بوت

خودتون برید راجبش بخونید اینم اسم نرم افزار : Hiren's BootCD 15.2

اینم سایت شرکت سازندش که تمام برنامه های این پکیج داخلشه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

میتونید اسمشو توی سایت های فارسی زبان هم ببینید :)

imanparsa
31-08-2013, 16:50
سلام
دوستان هاردم سکتور دالایزش (تاخیر) زیاد شده- اما بدون مشکل کار میکنه
راه از بین بردن و تعمیر سکتور دالایز چیه ؟
عکس جدید:

EXTREME
31-08-2013, 18:52
سلام
دوستان هاردم سکتور دالایزش (تاخیر) زیاد شده- اما بدون مشکل کار میکنه
راه از بین بردن و تعمیر سکتور دالایز چیه ؟
عکس جدید:

فکر نکنم نرم افزاری برای رفع sector delay داشته باشیم بیشتر این نوع مشکلات سخت افزاری است و باید تعمیر بشه

Reza_tak84
01-09-2013, 12:24
سلام من یک هارد یک ترابات سیگیت باراکودای 12 به نام st31000524as دارم میخواستم بدونم هارد خوبی هست یا نه؟پرفورمنسش چطوره برای کار معمولی و بازی؟

EXTREME
01-09-2013, 13:13
سلام من یک هارد یک ترابات سیگیت باراکودای 12 به نام st31000524as دارم میخواستم بدونم هارد خوبی هست یا نه؟پرفورمنسش چطوره برای کار معمولی و بازی؟

بله هارد خوبی است و کارایی خوبی هم داره برای کارهای معمولی و بازی هم مناسب است

Reza_tak84
01-09-2013, 15:01
در برنامه hd tune داخل سر برگ health ارور interface CRC error count میده که هر چند روز در میان تعدادش بیشتر میشه!!الان تعداد ارورش به 30 رسیده اصلا این ارور چیه و راه حلش چی هستش!!!

imanparsa
01-09-2013, 17:49
سلام - خسته نباشید
هارد لپ تاپی اومده پیشم
مشکل بد سکتور داشته
دارم لو لول فرمت میکنم
آیا بعد از لو لول فرمت بدسکتور گیری کنم جواب میده ؟

Reza_tak84
01-09-2013, 21:07
لطفابه سوالم جواب بدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

EXTREME
01-09-2013, 21:38
در برنامه hd tune داخل سر برگ health ارور interface CRC error count میده که هر چند روز در میان تعدادش بیشتر میشه!!الان تعداد ارورش به 30 رسیده اصلا این ارور چیه و راه حلش چی هستش!!!

منظورتون ارور ultra dma crc error است ؟

EXTREME
01-09-2013, 21:38
سلام - خسته نباشید
هارد لپ تاپی اومده پیشم
مشکل بد سکتور داشته
دارم لو لول فرمت میکنم
آیا بعد از لو لول فرمت بدسکتور گیری کنم جواب میده ؟

اول با hdd regenrator در مود repair اسکن میکردید نتیجه نمیداد میرفتین سراغ فرمت سطح پایین

Reza_tak84
01-09-2013, 23:05
بله منظورم همین ارور هست-این ارور مربوط به چیه و راه حل چیه؟

CRIS Joon CR7
01-09-2013, 23:41
یه هارد 500 گیگ دارم.
یه مدت ازش استفاده میکردم تا رسید به 120 گیگ بعدش دیگه فایل هایی که روش ریخته بودم با پیغام ارور Can not read from source مواجه میشد.
تحقیق کردم گفتن بد سکتور نرم افزاری داره ...
گفتن یه HDD Regenerator با سریال نصب کن و هارد و اسکن و Repair کن. الان تا اون 120 گیگش سه سوته رفت ولی ازون به بعد ، بعد از دو روز 2 درصدش رفته!
مشکلی با این اسکن ندارم و میتونم تا آخرش صبر کنم ولی آیا فایده داره؟ درست میشه؟
سوال دومم اینه که اگه بد سکتور ها تعداد محدود باشن میشه کلا بلاک شون کرد که دیگه ازش استفاده نشه و پنهان شن. مثلا از این هارد 400 گیگش قابل استفاده هم باشه خوبه.
هارد گارانتی نداره.

imanparsa
01-09-2013, 23:49
اول با hdd regenrator در مود repair اسکن میکردید نتیجه نمیداد میرفتین سراغ فرمت سطح پایین

دوست خوبم
الان داره فرمت میشه و ساعت 6 صبح تمام میشه
بعد از فرمت سطح پایین و ساخت پارتیشن توسط برنامه ماستر پارتیشن مشکلی نیست بد سکتور گیری کنم ؟
یعنی اینطور جواب نمیده !

Reza_tak84
01-09-2013, 23:55
لطفا راهنمایی کنید؟؟؟؟؟؟

EXTREME
02-09-2013, 00:54
دوست خوبم
الان داره فرمت میشه و ساعت 6 صبح تمام میشه
بعد از فرمت سطح پایین و ساخت پارتیشن توسط برنامه ماستر پارتیشن مشکلی نیست بد سکتور گیری کنم ؟
یعنی اینطور جواب نمیده !
دیگه وقتی فرمت سطح پایین کنید اون بدسکتورها حذف میشه

EXTREME
02-09-2013, 00:55
بله منظورم همین ارور هست-این ارور مربوط به چیه و راه حل چیه؟

راه حل قطعی نداره ولی یک سری کارها است که میتونید انجام بدین چک کردن اتصالات هارد و پاور سیستم پارتیشن بندی مجدد هارد و آپدیت فریم ویر هارد و بایوس مین

EXTREME
02-09-2013, 00:56
یه هارد 500 گیگ دارم.
یه مدت ازش استفاده میکردم تا رسید به 120 گیگ بعدش دیگه فایل هایی که روش ریخته بودم با پیغام ارور Can not read from source مواجه میشد.
تحقیق کردم گفتن بد سکتور نرم افزاری داره ...
گفتن یه HDD Regenerator با سریال نصب کن و هارد و اسکن و Repair کن. الان تا اون 120 گیگش سه سوته رفت ولی ازون به بعد ، بعد از دو روز 2 درصدش رفته!
مشکلی با این اسکن ندارم و میتونم تا آخرش صبر کنم ولی آیا فایده داره؟ درست میشه؟
سوال دومم اینه که اگه بد سکتور ها تعداد محدود باشن میشه کلا بلاک شون کرد که دیگه ازش استفاده نشه و پنهان شن. مثلا از این هارد 400 گیگش قابل استفاده هم باشه خوبه.
هارد گارانتی نداره.

imanparsa
02-09-2013, 10:27
سلام
خوشبختانه یه هارد دیگه از دست بد سکتور نجات پیدا کرد با روش فرمت سطح پایین
فقط تنها مشکل مندون ارور ها توی فریمور هارد هستش
وگرنه تمام تست ها رو پاس میکنه و هیچ مشکل نداره در صورتی که قبلا خیلی بدسکتور داشت

Reza_tak84
02-09-2013, 12:04
به نظرتون کدوم کار رو انجام بدم؟؟؟اگر کاری براش نکنم و بزارم همینجور ارورهاش زیاد بشه به نظرتان ایراد داره؟؟ایا به هارد اسیبی میرسونه؟

Reza_tak84
02-09-2013, 13:22
خواهشن جواب بدید!!!

devasations3000
02-09-2013, 14:18
سلام من یه هارد 250 اینترنال واسه لپ تاپ اچ پی دارم چند روز پیش یه ضربه ای خورد به دستگاه از اون موقع دیگه ویندوز بالا نمیاد هارد رو دراوردم از اون موقع یه صدایی میاد با تاخییر 2 تایه ای ...زدم به به یه pc دیگه به سختی با چند تا ریستارت دو تا پارتیشن رو باز کرد من از اونا بکاپ کرفتم به سختی ولی اصل کاری اون دوتا پارتیشن رو باز نکرد وقتی میزنم هنگ میکنه دوستان کمکم کنین یکم اماتورم تو قسمت سخت افزار
مرسی
مدلش wd

EXTREME
02-09-2013, 14:36
به نظرتون کدوم کار رو انجام بدم؟؟؟اگر کاری براش نکنم و بزارم همینجور ارورهاش زیاد بشه به نظرتان ایراد داره؟؟ایا به هارد اسیبی میرسونه؟

بیشتر روی burst rate و سرعت کپی تاثیر میزاره اگه عدداش زیاد میشه باید یک فکری کنید و اگه با اون کارها درست نشد باید ببرید برای تعمیر بدترین حالت این ارور اینه که موقع کپی پیست با حجم زیاد یک دفعه هارد میپره

EXTREME
02-09-2013, 14:37
سلام من یه هارد 250 اینترنال واسه لپ تاپ اچ پی دارم چند روز پیش یه ضربه ای خورد به دستگاه از اون موقع دیگه ویندوز بالا نمیاد هارد رو دراوردم از اون موقع یه صدایی میاد با تاخییر 2 تایه ای ...زدم به به یه pc دیگه به سختی با چند تا ریستارت دو تا پارتیشن رو باز کرد من از اونا بکاپ کرفتم به سختی ولی اصل کاری اون دوتا پارتیشن رو باز نکرد وقتی میزنم هنگ میکنه دوستان کمکم کنین یکم اماتورم تو قسمت سخت افزار
مرسی
مدلش wd

احتمالا براثر ضربه هد و پارکینگ هد آسیب دیده باید بره برای تعمیر شما وسایل تعمیرشو ندارین

Reza_tak84
02-09-2013, 14:49
یعنی هارد میسوزه یا با ری استارت هارد فعال میشه؟یک بار چند وقت پیش موقع کپی یک فایل حجیم یک دفعه سیستم قفل کرد بعد سیستم رو ری استارت کردم دیدم هارد رو نمیشناسه داخل تنظیمات بایوس هارد رو هم نمیشناخت من فکر کردم هاردم سوخت بعدش سیستم رو خاموش کردم و از اول روشن کردم دیدم هارد فعال شد و ویندوز بالا اومد وارد برنامه hd tune شدم دیدم 12 تا از همین ارورها داده-یعنی علتش به خاطر کابل ساتا هست یا هارد مشکل سخت افزاری داره؟؟؟

EXTREME
02-09-2013, 15:02
یعنی هارد میسوزه یا با ری استارت هارد فعال میشه؟یک بار چند وقت پیش موقع کپی یک فایل حجیم یک دفعه سیستم قفل کرد بعد سیستم رو ری استارت کردم دیدم هارد رو نمیشناسه داخل تنظیمات بایوس هارد رو هم نمیشناخت من فکر کردم هاردم سوخت بعدش سیستم رو خاموش کردم و از اول روشن کردم دیدم هارد فعال شد و ویندوز بالا اومد وارد برنامه hd tune شدم دیدم 12 تا از همین ارورها داده-یعنی علتش به خاطر کابل ساتا هست یا هارد مشکل سخت افزاری داره؟؟؟

نه هارد نمیسوزه وقتی این ارور fail بشه این نوع مشکلات بیشتر میشه اگه با اونکارهای که گفتم درست نشد مشکل سخت افزاری میتونه داشته باشه

Reza_tak84
02-09-2013, 15:21
راهی نداره که بفهمم ارور سخت افزاری یا به خاطر کابل هست؟یک بار من اولین بار که سیستم رو خریدم فروشنده کابل رو به پورت ساتا 2 وصل کرد یه مقدار سرعت سیستم پایین بود بعد خودم کابل رو به پورت ساتا 3 وصل کردم ایا موقع وصل پورت ساتا به مین بورد خار کناری کابل ساتا رو باید گرفت و کابل رو به پورت وصل کرد یا که بدون گرفتن خار کابل به زور باید به پورت وصل کرد؟لطفا توضیحی در این باره بدید؟؟؟

EXTREME
02-09-2013, 16:01
راهی نداره که بفهمم ارور سخت افزاری یا به خاطر کابل هست؟یک بار من اولین بار که سیستم رو خریدم فروشنده کابل رو به پورت ساتا 2 وصل کرد یه مقدار سرعت سیستم پایین بود بعد خودم کابل رو به پورت ساتا 3 وصل کردم ایا موقع وصل پورت ساتا به مین بورد خار کناری کابل ساتا رو باید گرفت و کابل رو به پورت وصل کرد یا که بدون گرفتن خار کابل به زور باید به پورت وصل کرد؟لطفا توضیحی در این باره بدید؟؟؟

کابل ساتاتون اگه گیره داره همینطوری میتونید تو پورت بکنید نیازی نیست گیره رو نگه دارین بعد داخل پورت بکنید اولین کار چک کردن اتصالات هارد است و گذاشتن کابل روی یک پورت دیگه
برای اینکه بفهمید سخت افراری است یا نه باید اونکارها رو انجام بدین

Reza_tak84
02-09-2013, 21:34
چطور بفهمم کابل ساتا هارد سالم هست یا نه؟ضمنا روی کل پورتها امتحان کردم باز هم ارور زیاد شده!!!

fhrsp
03-09-2013, 00:38
درود بر دوستان!
سیستم عامل موقع خواندن/کپی بعضی(خیلی) فایل‌ها از روی هاردِ دو ترابایتی‌ام قفل می‌شود.
S.M.A.R.T status:BAD
در اسکن برای یافتن بد‌سکتور (هم با ویندوز و هم HDD Regenerator)٬ بسیار بسیار بسیار کند است. (یک جاهایی تقریبا عملاً جلو نمیره)
مقداری از اطلاعات روی آن برایم مهم است.

فکر می‌کنید مشکل چیست و چه می‌شود کرد؟

EXTREME
03-09-2013, 09:19
چطور بفهمم کابل ساتا هارد سالم هست یا نه؟ضمنا روی کل پورتها امتحان کردم باز هم ارور زیاد شده!!!

خوب دوست من با یک کابل دیگه تست کن میفهمی کابلت سالم است یا نه کابل ساتا هم قیمیتی نداره

EXTREME
03-09-2013, 09:20
درود بر دوستان!
سیستم عامل موقع خواندن/کپی بعضی(خیلی) فایل‌ها از روی هاردِ دو ترابایتی‌ام قفل می‌شود.
S.M.A.R.T status:BAD
در اسکن برای یافتن بد‌سکتور (هم با ویندوز و هم HDD Regenerator)٬ بسیار بسیار بسیار کند است. (یک جاهایی تقریبا عملاً جلو نمیره)
مقداری از اطلاعات روی آن برایم مهم است.

فکر می‌کنید مشکل چیست و چه می‌شود کرد؟
یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بزارید

fhrsp
03-09-2013, 10:40
یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بزارید

ممنون

mohsen_k367
03-09-2013, 10:42
سلام
من هاردم وسترن دیجیتال 1 ترا و پاسپورتی هستش...
وقتی به کامپیوتر وصلش می کنم، توی کامپیوتر هیچ اعلانی نشون نمیده که چیزی وصل شده و هیجچ جا هم اثری از اتصال هم در دیسک منیجمنت و هم در دیوایس منیجر ندیدم ...

اما خود هارد ...
ظاهرا وقتی که وصل میکنم موتورش روشن میشه اما چراغ کنارش روشن نمیشه ...
قبلا هم یکی، دوبار این مشکل پیش اومده بود اما بعد از چند ساعت خاموش بودن دوباره که وصلش کردم مشکل خحل شده بود ....
به نظر شما این چشه ؟

ممنون میشم کمکم کنید ...

EXTREME
03-09-2013, 11:06

ممنون

هاردتون علاوه بر اینکه بدسکتور داره relocated sector هم داره که با hdd regenerator و فرمت سطح پایین و آپدیت فریم هم درست نمیشه و تعدادش خیلی زیاد شده نرم افزاری قابل حل نیست باید بره برای تعمیر

EXTREME
03-09-2013, 11:07
سلام
وقتی به کامپیوتر وصلش می کنم، توی کامپیوتر هیچ اعلانی نشون نمیده که چیزی وصل شده و هیجچ جا هم اثری از اتصال هم در دیسک منیجمنت و هم در دیوایس منیجر ندیدم ...

اما خود هارد ...
قبلا هم یکی، دوبار این مشکل پیش اومده بود اما بعد از چند ساعت خاموش بودن دوباره که وصلش کردم مشکل خحل شده بود ....
به نظر شما این چشه ؟

ممنون میشم کمکم کنید ...

اگه تو disk managment و دیوایس مینیجر چیزی نمیاد ولی موتور هارد کار میکنه شما اول از همه باید کابل هارد رو بررسی کنید اگه از کابل نبود موارد دیگر مصل سوکت دیتا هارد برد و فریم ویر هارد میتونه مشکل داشته باشه

mohsen_k367
03-09-2013, 11:09
سلام

اما خود هارد ...
به نظر شما این چشه ؟

ممنون میشم کمکم کنید ...

جواب منم بدید دیگه ...

mohsen_k367
03-09-2013, 11:11
اگه تو disk managment و دیوایس مینیجر چیزی نمیاد ولی موتور هارد کار میکنه شما اول از همه باید کابل هارد رو بررسی کنید اگه از کابل نبود موارد دیگر مصل سوکت دیتا هارد برد و فریم ویر هارد میتونه مشکل داشته باشه

ok چک میکنم !!
از کابل که نیست ... اگه فریم وار بخواد چجوری میتونم گیر بیارم ؟

mohsen_k367
03-09-2013, 11:40
اصلا هارد از طریق کامپیوتر شناخته نمیشه ...
شما جای معتبری سراغ دارید که من مراجعه کنم ؟؟؟

Reza_tak84
03-09-2013, 12:05
ببخشید اینقدر سوال میکنم-قیمت کابل ساتا چقدر است؟راستی راهی دیگه نداره که از طریق نرم افزار خاصی بفهمم کابل ساتای هاردم خرابه یا نه؟؟؟

EXTREME
03-09-2013, 15:12
ok چک میکنم !!
از کابل که نیست ... اگه فریم وار بخواد چجوری میتونم گیر بیارم ؟

باید برید سایت هاردتون مطابق با part number و model number هاردتون و سری هاردتون فریم ویرشو دانلود کنید یک فایل exe است اجراش کنید و ریست کنید بیاد بالا سیستم فریم ویر آپدیت است قبلش دو نکته مهمه یکی بوت اصلی سیستم روی هارد باشه یکی دیگه هم از اطلاعات هارد حتما بکاپ بگیرید

EXTREME
03-09-2013, 15:12
ببخشید اینقدر سوال میکنم-قیمت کابل ساتا چقدر است؟راستی راهی دیگه نداره که از طریق نرم افزار خاصی بفهمم کابل ساتای هاردم خرابه یا نه؟؟؟

نرم افزاری من ندیدم ولی فکر کنم با مولتی متر بشه ولی خودم تست نکردم