PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

EXTREME
08-06-2013, 15:59
خدمت شما

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

spin retry count به خاطر این است که یک بار ولتاژ کافی به هارد نرسیده و هارد به حداکثر rpm خود نرسیده که حالا این مشکل میتونه از برد یا کانکتور برق پاور یا خود پاور باشه اگه عددش زیاد نشه مشکلی نیست ولی اگه زیاد شد ببرید یک مرکز تخصصی
برای ارور دومی اتصالات هارد و پاور سیستم رو چک کنید و هارد رو مجددا پارتیشن بندی کنید
بایوس مین رو آپدیت کنید و فریم ویر هارد رو آپدیت کنید قبل از اینکار از اطلاعات هارد بکاپ بگیرید

Persian-swag
09-06-2013, 13:59
درود !
اکستریم جان اگر یادت باشه چند وقت پیش اینجا یه سری مشکلات مربوط به هارد لپ تاپ رو مطرح کردم که از اون موقع تعداد بدسکتورهاش به طور تصاعدی هی بالا میره !
اما پرفورمنس همونه و تغییر نمی کنه !با برنامه های مختلف هم نتایج مشابهی نشون نمیه !
یعنی با یه برنامه Health مثلا 95 % اما با یکی دیگه 17 ! و ....!
LLF هم کردم اما تغییری نکرد ! باید چیکار کنم ! آخرین تصمیمم اینه ببرم کلینیک هارد بستریش کنم !

EXTREME
09-06-2013, 14:14
درود !
اکستریم جان اگر یادت باشه چند وقت پیش اینجا یه سری مشکلات مربوط به هارد لپ تاپ رو مطرح کردم که از اون موقع تعداد بدسکتورهاش به طور تصاعدی هی بالا میره !
اما پرفورمنس همونه و تغییر نمی کنه !با برنامه های مختلف هم نتایج مشابهی نشون نمیه !
یعنی با یه برنامه Health مثلا 95 % اما با یکی دیگه 17 ! و ....!
LLF هم کردم اما تغییری نکرد ! باید چیکار کنم ! آخرین تصمیمم اینه ببرم کلینیک هارد بستریش کنم !

این مشکل با llf و آپدیت فریم ویر حل نمیشه باید ببرید همون مراکز تخصصی هارد

tahersat
09-06-2013, 18:18

دوستان هارد من 120 ساتا است بعضی موقع ها هنگام بالا امدن ویندوز و بعضی موقع هنگام کار در محیط ویندوز یه صدایی تیکی میده و کامپیوتر هنگ می کنه مشکل از چیه بعد که تیم ساعت میزارم سیستم خنک میشه عادی شروع به کار می کنه....؟؟؟؟؟ با تشکر

EXTREME
10-06-2013, 08:11

دوستان هارد من 120 ساتا است بعضی موقع ها هنگام بالا امدن ویندوز و بعضی موقع هنگام کار در محیط ویندوز یه صدایی تیکی میده و کامپیوتر هنگ می کنه مشکل از چیه بعد که تیم ساعت میزارم سیستم خنک میشه عادی شروع به کار می کنه....؟؟؟؟؟ با تشکر

یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدین

وقتی صدای تیک میده و هنگ میکنه و ریست میشه و بعد از ریست هارد دیتکت نمیشه این بیشتر میتونه از موتور هارد باشه
وقتی صدای تیک میده و هنگ میکنه میتونه از بدسکتور باشه یا سکتورهای delay , relocated
البته قبلش باید اتصالات هارد و پاور سیستم چک بشه

SPIRIT PALST III
10-06-2013, 10:44
کدام آنتی ویروس برای هارد اکسترنال یا فلش خوبه؟ من اینها رو میشناسم اگه به غیر از اینها هم آنتی ویروس هست بگین در ضمن لطفا بگین کدوم بهتر هستش؟؟

TrustPort USB Antivirus 2013

USB Disk Security

McAfee VirusScan USB

مرسی ....

Soroosh_k
10-06-2013, 14:06
سلام
من هنگامى كه هارد اكسترنال Transcend 1TB رو به لب تاپ ميزنم، اين ارور رو ميده : You need format the disk in drive F: before you can use it.
هارد رو به يه لب تاپ ديگه هم زدم همين ارور رو ميده.
ديشب هارد رو به تلويزيون وصل كردم اطلاعاتش كاملاً اجرا شد و هيچ مشكلى نداشت ولى امروز صبح كه به لب تاپم زدم اينجورى شد. نام داريوش تغيير كرده و شده Local Disk (F) و توى Properties هم فضاى كل و فضاى خالى رو صفر ميزنه! به تلويزيون هم كه ميزنمش اطلاعاتش رو اجرا نميكنه ولى فضاى پر وخاليش رو درست مينويسه : 500 گيگ از 980 گيگ پر
حالا چه كار بايد كنم؟! اطلاعات خيلى باارزشى روش دارم كه تمام عمرم براشون وقت گزاشتم!!!
لطفاً راهنمايى كنيد.
باسپاس

13681
10-06-2013, 18:03
با عرض سلام
وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم اول این صفحه سیاه میاد بعد باید چند بار کامپیوتر رو خاموش روشن کنم تا ویندوز بالا بیاد به نظر شما باید چه کار کرد
با تشکر

EXTREME
10-06-2013, 21:44
سلام
من هنگامى كه هارد اكسترنال Transcend 1TB رو به لب تاپ ميزنم، اين ارور رو ميده : You need format the disk in drive F: before you can use it.
هارد رو به يه لب تاپ ديگه هم زدم همين ارور رو ميده.
ديشب هارد رو به تلويزيون وصل كردم اطلاعاتش كاملاً اجرا شد و هيچ مشكلى نداشت ولى امروز صبح كه به لب تاپم زدم اينجورى شد. نام داريوش تغيير كرده و شده Local Disk (F) و توى Properties هم فضاى كل و فضاى خالى رو صفر ميزنه! به تلويزيون هم كه ميزنمش اطلاعاتش رو اجرا نميكنه ولى فضاى پر وخاليش رو درست مينويسه : 500 گيگ از 980 گيگ پر
حالا چه كار بايد كنم؟! اطلاعات خيلى باارزشى روش دارم كه تمام عمرم براشون وقت گزاشتم!!!
لطفاً راهنمايى كنيد.
باسپاس

هارد رو به سیستم زدین از disk managment سیستم عکس بدین

EXTREME
10-06-2013, 21:55
با عرض سلام
وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم اول این صفحه سیاه میاد بعد باید چند بار کامپیوتر رو خاموش روشن کنم تا ویندوز بالا بیاد به نظر شما باید چه کار کرد
با تشکر

معمولا این پیام زمانی میاد که ویندوز روی هارد نیست یا بوت دیوایسی برای بوت شدن سیستم نیست

با برداشتن باتری مین بایوس مین رو دیفالت کنید و بوت اولیه رو بزارین روی هارد
اگه درست نشد ببرید رو نصب ویندوز ببینید چی میشه
درست نشد اتصالات هارد به همراه پاور سیستم رو چک کنید

همچنین هارد relocated sector داره و اگه عدد ش زیاد بشه باید جدی بگیرید

Soroosh_k
10-06-2013, 23:32
هارد رو به سیستم زدین از disk managment سیستم عکس بدین

دوباره که زدمش به لب تاپ ارورش عوض شد:

EXTREME
10-06-2013, 23:46

دوباره که زدمش به لب تاپ ارورش عوض شد:

فایل سیستم پارتیشن به حالت Raw رفته با نرم افزار easeuse data recovery اطلاعات داخل پارتیشن رو ریکاوری کنید برای اینکار نیاز به حجم اضافه دارین سپس پارتیشن رو دیلیت کنید و دوباره ایجاد کنید و فرمت سریع

Soroosh_k
11-06-2013, 00:32
فایل سیستم پارتیشن به حالت Raw رفته با نرم افزار easeuse data recovery اطلاعات داخل پارتیشن رو ریکاوری کنید برای اینکار نیاز به حجم اضافه دارین سپس پارتیشن رو دیلیت کنید و دوباره ایجاد کنید و فرمت سریع
ببخشید این برنامه ای معرفی کردین، من دو نسخه نصبی و پرتابلشو پیدا کردم. کدوم دانلود کنم بهتره؟
یه سوال دیگه، چطوری باید پارتیشن رو دیلیت کنم؟!

13681
11-06-2013, 10:21
سلام تمام کارها رو کردم ولی بازم نمیشه به نظر شما باید چکار کنم تا هارد خراب نشه آخه هر بار که کامپیوتر رو روشن می کنم باید چند بار خاموش روشن کنم تا بالا بیاد خب بعد از یه مدتی هارد خراب میشه.
البته یه هارد 80 IDE دارم با اون سیستم هیچ مشکلی نداره و راحت بالا میاد

EXTREME
11-06-2013, 10:21
ببخشید این برنامه ای معرفی کردین، من دو نسخه نصبی و پرتابلشو پیدا کردم. کدوم دانلود کنم بهتره؟
یه سوال دیگه، چطوری باید پارتیشن رو دیلیت کنم؟!

از همون نصبی استفاده کنید
بعد از اینکه اطلاعات کامل ریکاوری شد در همین disk managment روی پارتیشن راست کلیک کرده و delete volume بزنید بعد دوباره پارتیشن رو ایجاد کنید و فرمت سریع

Just-X
11-06-2013, 12:45
با عرض سلام و خسته نباشید
من 2 روز پیش هاردst2000dm001 2tb seagate داخلی برای استفاده به عنوان هارد دوم خریدم
اوردم وصل کردم دیدم موقع کپی فایل توش، گیر می کنه و سیستم باید ری استارت بشه!
دیروز رفتم اونجایی که هاردو خریدم هر دوتا هاردمو وصل کرد به یه سیستم دیگه
دیدم خیلی راحت فایل توش کپی میشه و داره به خوبی کار می کنه!
نمی دونم مشکل از چیه دوستان اگه میتونند خواهشا راهنمایی کنند.

msm_353
11-06-2013, 13:16
سلام دوستان عزیز من یک هارد مای پاسپورت یک ترا بایت وسترن دارم که به نظرم پارتیشنش مشکل پیدا کرده وقابل استفاده نیست . میخواستم بدونم راهی است که بتونم اطلاعاتم رو برگردونم .به شرکت سازگار هم زنگ زدم گفتند باید هار رو بیاردید ببینیم مشکل چیه میترسم ببرم اطلاعاتم رو از دست بدم چون اطلاعات خیلی برام مهمه.
اینم یک عکس از محیط درایو منیجر
دوستان کسی اگر اطلاعاتی داره لطفا کمک کنه
با تشکر

javadk123
11-06-2013, 13:48
سلام.

دوستان این ارور بخاطر چی هست؟هارد لپ تاپ و مومنتوس هست.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
11-06-2013, 13:55
سلام دوستان عزیز من یک هارد مای پاسپورت یک ترا بایت وسترن دارم که به نظرم پارتیشنش مشکل پیدا کرده وقابل استفاده نیست . میخواستم بدونم راهی است که بتونم اطلاعاتم رو برگردونم .به شرکت سازگار هم زنگ زدم گفتند باید هار رو بیاردید ببینیم مشکل چیه میترسم ببرم اطلاعاتم رو از دست بدم چون اطلاعات خیلی برام مهمه.
اینم یک عکس از محیط درایو منیجر
دوستان کسی اگر اطلاعاتی داره لطفا کمک کنه
با تشکر

اون پارتیشن mbr نداره
باید با نرم افزار fix mbr پارتیشن تیبل رو فیکس کنید که در نرم افزارهای hiren boot cd یا نرم افزار paragon partion است در صورتی که نشد مجبورید هارد رو initialized کنید بعد کل پارتیشن رو ریکاوری کنید که در این صورت برای ریکاوری ببرید بیرون بهتره

EXTREME
11-06-2013, 13:56
با عرض سلام و خسته نباشید
من 2 روز پیش هاردst2000dm001 2tb seagate داخلی برای استفاده به عنوان هارد دوم خریدم
اوردم وصل کردم دیدم موقع کپی فایل توش، گیر می کنه و سیستم باید ری استارت بشه!
دیروز رفتم اونجایی که هاردو خریدم هر دوتا هاردمو وصل کرد به یه سیستم دیگه
دیدم خیلی راحت فایل توش کپی میشه و داره به خوبی کار می کنه!
نمی دونم مشکل از چیه دوستان اگه میتونند خواهشا راهنمایی کنند.

هارد رو به سیستم خودتون زدید از تب health نرم افزار hd tune عکس بدین
میتونه این مشکل از ورژن بایوس مین یا ضعیف بودن پاور هم باشه

msm_353
11-06-2013, 14:26
اون پارتیشن mbr نداره
باید با نرم افزار fix mbr پارتیشن تیبل رو فیکس کنید که در نرم افزارهای hiren boot cd یا نرم افزار paragon partion است در صورتی که نشد مجبورید هارد رو initialized کنید بعد کل پارتیشن رو ریکاوری کنید که در این صورت برای ریکاوری ببرید بیرون بهتره

دوست عزیز مرسی از جوابتون اما من به طور کامل متوجه نشدم میشه یه مقدار بیشتر توضیح بدید و اینکه اگر پارتیشن تیبل رو فیکس کنم اطلاعات هارد اسیبی نمی بینه و ماندد قبل میشه.
باتشکر

Just-X
11-06-2013, 14:43
ممنون بابت پاسختون اینم عکسی که فرمودید
ارور ultra dma crc error count رو هر هاردی وصل می کنم سیم هارو هم عوض می کنم بازم نشون میده
ولی ارور بالایی که خطرناک میاد نمیدونم چیه

EXTREME
11-06-2013, 16:30
دوست عزیز مرسی از جوابتون اما من به طور کامل متوجه نشدم میشه یه مقدار بیشتر توضیح بدید و اینکه اگر پارتیشن تیبل رو فیکس کنم اطلاعات هارد اسیبی نمی بینه و ماندد قبل میشه.
باتشکر

معمولا نه آسیبی نمیبینه ولی اگه نشد بهتره برای ریکاوری ببرید بیرون چون باید خودتون partion table بسازید تو همون disk managment جای اسم دیسک راست کلیک کرده و initialized disk بزنید در حالت mbr تا پارتیشن تیبل درست بشه بعد ریکاوری کنید که بهتره به جای اینکار ببرید بیرون

EXTREME
11-06-2013, 16:32
ممنون بابت پاسختون اینم عکسی که فرمودید
ارور ultra dma crc error count رو هر هاردی وصل می کنم سیم هارو هم عوض می کنم بازم نشون میده
ولی ارور بالایی که خطرناک میاد نمیدونم چیه

به هر حال هارد مشکل داره که ممکنه این مشکل تو مین های قدیمی تر و بایوس های مختلف متفاوت باشه و بهتره بایوس مین رو آپدیت کنید علاوه بر چک کردن اتصالات هارد پاور رو هم چک کنید و فریم ویر هارد رو آپدیت کنید قبل از اینکار از اطلاعات هارد بکاپ بگیرید درست نشد با پارتیشن بندی مجدد هارد هم چک کنید درست نشد باید بره برای تعمیر

javadk123
11-06-2013, 17:01
جناب extreme عزیز این پست رو هم جواب بدین

Sent from my HTC Explorer A310e using Tapatalk 2

13681
11-06-2013, 17:18
سلام چه طوری میشه بد سکتور هارد رو تعمیر کرد یا حداقل کاری کرد که هارد از اون استفاده نکنه

msm_353
11-06-2013, 18:43
معمولا نه آسیبی نمیبینه ولی اگه نشد بهتره برای ریکاوری ببرید بیرون چون باید خودتون partion table بسازید تو همون disk managment جای اسم دیسک راست کلیک کرده و initialized disk بزنید در حالت mbr تا پارتیشن تیبل درست بشه بعد ریکاوری کنید که بهتره به جای اینکار ببرید بیرون

خیلی ممنون .تقریبا اطمینان پیدا کردم مشکل از mbr !هستش.
چون من داشتم یه کاری میکردم یه دفه هارد اینطوری شد!
و از دسترس خارج شده بود!
فرمت نشده!
فقط پارتیشن کامل پاک شده و هارد از دسترس خارج شده!
حالا میخواستم بدونم برنامه ای هست که از خود ویندوز اینکار رو بکنه و فیکس کنه یا اینکه حتما باید از بوت وارد بشم.؟
ممنونم:n16:

Soroosh_k
11-06-2013, 19:07
از همون نصبی استفاده کنید
بعد از اینکه اطلاعات کامل ریکاوری شد در همین disk managment روی پارتیشن راست کلیک کرده و delete volume بزنید بعد دوباره پارتیشن رو ایجاد کنید و فرمت سریع
ببخشید میشه روش کار با این نرم افزار رو توضیح بدین؟ چون میترسم کار اشتباهی کنم و...

صفحه ی اولش که اینه:

اینجا باید کدومو بزنم و بقیه اش رو هم اگه زحمتی نیست توضیح بدین.
با تشکر فراوان

EXTREME
11-06-2013, 19:40
سلام چه طوری میشه بد سکتور هارد رو تعمیر کرد یا حداقل کاری کرد که هارد از اون استفاده نکنه

یا باید ریکاوری کنید بدسکتورها رو با نرم افزار هایی مثل hdd regenerator آدرس اون سکتور ها در فریم ویر یعنی سکتور صفر نوشته میشه

یا فرمت سطح پایین که اون سکتورها رو نادیده گرفته میشه و یک مقدار از حجم هارد کم میشه
به شرطی که بدسکتورها زیاد نباشه یا سخت افزاری نباشه

EXTREME
11-06-2013, 19:41
خیلی ممنون .تقریبا اطمینان پیدا کردم مشکل از mbr !هستش.
چون من داشتم یه کاری میکردم یه دفه هارد اینطوری شد!
و از دسترس خارج شده بود!
فرمت نشده!
فقط پارتیشن کامل پاک شده و هارد از دسترس خارج شده!
حالا میخواستم بدونم برنامه ای هست که از خود ویندوز اینکار رو بکنه و فیکس کنه یا اینکه حتما باید از بوت وارد بشم.؟
ممنونم:n16:

نرم افزار های تحت ویندوز هم برای فیکس کردن mbr است مثل paragon partion و نرم افزارهایی که تو گوگل سرچ کنید نرم افزار زیادی نشون میده

EXTREME
11-06-2013, 19:46
ببخشید میشه روش کار با این نرم افزار رو توضیح بدین؟ چون میترسم کار اشتباهی کنم و...

صفحه ی اولش که اینه:

اینجا باید کدومو بزنم و بقیه اش رو هم اگه زحمتی نیست توضیح بدین.
با تشکر فراوان

شما روی گزینه compelet recovery بیاین زیرش مینویسه برای پارتیشن هایی که raw شده از همون complete recovery استفاده کنید و برای اینکار همونطور که گفتم حجم اضافه میخواین و روی همون پارتیشن نمیشه اطلاعات رو ریخت

javadk123
11-06-2013, 19:52
دوستان این ارور برای چی هست؟چطور برطرفش کنم؟

EXTREME
11-06-2013, 19:55
دوستان این ارور برای چی هست؟چطور برطرفش کنم؟

کی و کجا این ارور میاد ؟

javadk123
11-06-2013, 20:08
چند پست قبل تر گذاشتم تصویرشو،ببخشید با گوشی موبایل هستم نمیتونم دوباره بذارمش

r.lvl4n
11-06-2013, 23:57
درود بر اساتید گرامی :n12:
من یه هارد اکسترنال 1 ترابایتی Buffalo HD-PZ1.0U3B دارم که چند روز پیش از ارتفاع 1.5 متری افتاد روی سطح سخت (سنگ)!
چند دقیقه بعد افتادن وصل کردم به سیستمم بدون هیچ مشکلی و مثل همیشه اومد بالا!بعد که خواستم Eject کنم میگفت که از هاردتون داره استفاده میشه و Eject نمیشه! منم چون عجله داشتم بدون Eject کردن از سیستم جداش کردم!
بعد چند ساعت وقتی به سیستم زدم دیدم بالا نمیاد. وقتی کلیک میکنم میگه باید فرمت بشه و وقتی کنسل میکنم این پیغامو میده
Location is not available
I:\ is not accessible.
Data error (cyclic redundancy check).
البته یکبارم اینطوری شده بود که با فرمت کردن درست شد ولی ایندفعه نمیخوام فرمت بشه!
به نظر شما این مشکل مربوط به ضربه میشه یا اون شوکی که بهش دادم؟
با نرم افزار HDD Regenerator اسکن کردم و این آمارو نشون داد

و مشکل اینجاست که میخواد بد سکتور هارو فیکس کنه میگه این نسخه دِمو و باید فول ورژن نصب کنید در صورتی که نرم افزارو کرک کردم و ظاهرا مشکلی نداره!
و بعد اینکه آپدیت 2013 این برنامه اومده و به گفته خود سایت سازنده خیلی از باگ هارو فیکس کرده ولی متاسفانه کرک این برنامه هنوز نیومده!
بعد اینکه با یک نرم افزار دیگه آشنا شدم Repair Harddisk Bad Sector Pro 2009 که اینو با سی دی رایت کردم و وقتی بوت میکنم بعد انتخاب یک گزینه یه محیط داس میاد و نمیدونم چی باید وارد کنم!
و وقتی از تو ویندوز میخوام اجراش کنم این پیغامو میده
The version of this file is not compatible with the version of Windows you're running. Check your computer's system information to see whether you need an x86 (32-bit) or x64 (64-bit) version of the program, and then contact the software publisher.
شرمنده یکم طولانی شد :n28::n16:
در کل اینکه آیا میشه به نتیجه رسید؟ یا اینکه فرمت کنم و 500 گیگ اطلاعاتم خیلی شیک و مجلسی بپره؟
بعد اینکه هاردم گارانتی داره.بدم خودشون تعمیر کنن؟

EXTREME
12-06-2013, 00:03
درود بر اساتید گرامی :n12:
من یه هارد اکسترنال 1 ترابایتی Buffalo HD-PZ1.0U3B دارم که چند روز پیش از ارتفاع 1.5 متری افتاد روی سطح سخت (سنگ)!
چند دقیقه بعد افتادن وصل کردم به سیستمم بدون هیچ مشکلی و مثل همیشه اومد بالا!بعد که خواستم Eject کنم میگفت که از هاردتون داره استفاده میشه و Eject نمیشه! منم چون عجله داشتم بدون Eject کردن از سیستم جداش کردم!
بعد چند ساعت وقتی به سیستم زدم دیدم بالا نمیاد. وقتی کلیک میکنم میگه باید فرمت بشه و وقتی کنسل میکنم این پیغامو میده
Location is not available
I:\ is not accessible.
Data error (cyclic redundancy check).
البته یکبارم اینطوری شده بود که با فرمت کردن درست شد ولی ایندفعه نمیخوام فرمت بشه!
به نظر شما این مشکل مربوط به ضربه میشه یا اون شوکی که بهش دادم؟
با نرم افزار HDD Regenerator اسکن کردم و این آمارو نشون داد

و مشکل اینجاست که میخواد بد سکتور هارو فیکس کنه میگه این نسخه دِمو و باید فول ورژن نصب کنید در صورتی که نرم افزارو کرک کردم و ظاهرا مشکلی نداره!
و بعد اینکه آپدیت 2013 این برنامه اومده و به گفته خود سایت سازنده خیلی از باگ هارو فیکس کرده ولی متاسفانه کرک این برنامه هنوز نیومده!
بعد اینکه با یک نرم افزار دیگه آشنا شدم Repair Harddisk Bad Sector Pro 2009 که اینو با سی دی رایت کردم و وقتی بوت میکنم بعد انتخاب یک گزینه یه محیط داس میاد و نمیدونم چی باید وارد کنم!
و وقتی از تو ویندوز میخوام اجراش کنم این پیغامو میده
The version of this file is not compatible with the version of Windows you're running. Check your computer's system information to see whether you need an x86 (32-bit) or x64 (64-bit) version of the program, and then contact the software publisher.
شرمنده یکم طولانی شد :n28::n16:
در کل اینکه آیا میشه به نتیجه رسید؟ یا اینکه فرمت کنم و 500 گیگ اطلاعاتم خیلی شیک و مجلسی بپره؟
بعد اینکه هاردم گارانتی داره.بدم خودشون تعمیر کنن؟

اون مشکل فرمت شدن به دلیل ضربه نیست و به احتمال زیاد فایل سیستم پارتیشن raw شده
که اگه اطلاعات مهمی دارین ریکاوری کنید بعد پارتیشن رو دیلیت کنید و دوباره ایجاد کنید و فرمت کنید درست میشه

برای hdd regenerator هم من ورژن قدیمی شو دارم هنوزم کار میکنه برام در مود scan and repair باز هم نسخه های دیگرو تست کنید تا بدسکتور ها برطرف بشه
احتمالا اون ضربه باعث ایجاد بدسکتور شده و سکتور delay بوجود اومده در محیط ویندوز یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدین

MXRX
12-06-2013, 00:57
اتفاقا" مادر بورد من هم P5QDeluxَ ASUS هست من دو تا هارد همین مدل گرفتم همون روز اول مشکل داشت ( وقتی فایلهای حجیم مثلا" 100 گیگا بایت رو روی آن کپی میکردی وسط کار هارددیسک از سیستم غیب میشد) بردم گرانتی بعد چند روز تست کردن با دیدن مشکل , تعویض کردن بار سوم همین جور باز نکرده با ضررفروختم و مدل western Digital سری Sata3 6Gb/s -Green گرفتم.
.به نظر من یا این مدل کلا" فقط با مادر بوردهای ساتا 3 سازگاره یا این سری مشکل داره , گارانتیش هم از دو سال شده یک سال.
در ضمن من تا الان با این مدل هاردیسک وسترن دیجیتال که گرفتم هیچ مشکلی نداشتم و کاملا" با سیستم سازگاره .

r.lvl4n
12-06-2013, 01:31
در محیط ویندوز یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدین
بفرما

doorazwataan
12-06-2013, 08:34
سلام دوستان خسته نباشید .
من یه مشکلی برای هاردم بیش اومده نه نمی دونم چه کار کنم اگه امکان داره کمکم کنید چند روزی بیش من میخواستم ویندوز نصب کنم وقتی cd windows را گذاشتم تو cd rom همه چیز خوب بیش میرفت که رسیدم به اون مرحله که بارتیشین بندی انجام میشه که دیدم اصلان هیچ drive نیست نمیشه بارتیشین بندی کرد و نمیشه ویندوز نصب کرد تو همون صفه گزنه next هم غیر فاعله .
من تازه این سایت خوب را بیدا کردم تازه کارم اگه مطلب را جای درستی ننوشتم به بزرگی خودیتون بیبخشید این طوری که روش نوشته
هاردم هم wd scorpio blue
mdl wd5000bevt_60zat1
500gb

EXTREME
12-06-2013, 08:48
بفرما

تب health دوست من

EXTREME
12-06-2013, 08:49
سلام دوستان خسته نباشید .
من یه مشکلی برای هاردم بیش اومده نه نمی دونم چه کار کنم اگه امکان داره کمکم کنید چند روزی بیش من میخواستم ویندوز نصب کنم وقتی cd windows را گذاشتم تو cd rom همه چیز خوب بیش میرفت که رسیدم به اون مرحله که بارتیشین بندی انجام میشه که دیدم اصلان هیچ drive نیست نمیشه بارتیشین بندی کرد و نمیشه ویندوز نصب کرد تو همون صفه گزنه next هم غیر فاعله .
من تازه این سایت خوب را بیدا کردم تازه کارم اگه مطلب را جای درستی ننوشتم به بزرگی خودیتون بیبخشید این طوری که روش نوشته
هاردم هم wd scorpio blue
mdl wd5000bevt_60zat1
500gb

تو نصب xp هم همین مشکل است ؟

doorazwataan
12-06-2013, 08:56
تو نصب xp هم همین مشکل است ؟
بله هیچ نوع ویندوزی را قبول نمیکنه

r.lvl4n
12-06-2013, 10:07
تب health دوست من

EXTREME
12-06-2013, 12:15

بله بدسکتور ها رو با اون نرم افزار کامل تعمیر کنید میتونید low level format هم بکنید

EXTREME
12-06-2013, 12:16
بله هیچ نوع ویندوزی را قبول نمیکنه

هارد رو به سیستمی که دارای هارد است وصل کنید ببینید هارد تو disk managment دیده میشه یا نه اگه دیده نشد با توجه به اینکه هارد در بایوس است ولی درایو ها دیده نمیشه میتونه از بافر هارد باشه

r.lvl4n
12-06-2013, 12:25
بله بدسکتور ها رو با اون نرم افزار کامل تعمیر کنید میتونید low level format هم بکنید
ببخشید میشه این نرم افزار HDD Regenerator که خودتون دارید رو آپلود کنید؟یا کرکشو
چون من هرکاری میکنم کرک نمیشه :n14:

ata.royalfalcon
12-06-2013, 13:01
ببخشید میشه این نرم افزار HDD Regenerator که خودتون دارید رو آپلود کنید؟یا کرکشو

hdd regenerator هايي كه در اكثر سايتهاي ايراني موجوده قابل كرك شدن هست مشروط بر اينكه قبل از نصب و اجراي اين برنامه اينترنت رو قطع كنيد تا اين برنامه به سايت خودش متصل نشه و از كار نيفته . قبل از نصب مجدد ، برنامه قبلي رو كاملاً uninstall كنيد و هچنين كليه فايل و فولدرهاي اين برنامه در پوشه program files رو هم پاك كنيد .

r.lvl4n
12-06-2013, 14:12
دوستان نظرتون درباره نرم افزار Hirens' Boot CD 15.2 چیه؟
برای بدسکتور گیری و حل مشکل delay
کار باهاش راحته؟ :n02:
------------------------------------------------------------------
سوالم درست نبود چون با این مجموعه آشنا نبودم !!!

EXTREME
12-06-2013, 14:15

فایل iso است رایتش کنید روی سی دی و بوتش کنید

msm_353
12-06-2013, 17:36
سلام دوستان تاحلا کسی هاردشو برای ریکاور به گارانتی سازگار داده؟ و میدونه شرایطش چطوریه؟

Soroosh_k
12-06-2013, 20:50
شما روی گزینه compelet recovery بیاین زیرش مینویسه برای پارتیشن هایی که raw شده از همون complete recovery استفاده کنید و برای اینکار همونطور که گفتم حجم اضافه میخواین و روی همون پارتیشن نمیشه اطلاعات رو ریخت
ببخشيد ميشه دلايل بروز اين مشكل رو بگين...؟ واسه پيشگيرى از بروز دوباره...
سپاس

EXTREME
12-06-2013, 21:24
ببخشيد ميشه دلايل بروز اين مشكل رو بگين...؟ واسه پيشگيرى از بروز دوباره...
سپاس

دلیلش به خاطر اینکه کاری که میخواد هارد انجام بده کامل انجام نمیده
مثلا پارتیشن رو میسازین ولی کامل فرمت نمیشه هارد بنابراین فایل سیستم مشخص نیست میشه raw وقتی فایل سیستم پارتیشن نداشته باشد در نتیجه به ریشه directory که محتویات اون فولدر ها و فایل ها است توسط فایل سیستم قابل دسترس نیست در نتیجه پیغام فرمت میدهد که مشکل حل شود البته قبلش بهتره روی درایو راست کلیک کرده در تب tools گزینه check now رو بزنید ببینید
فایل سیستم فیکس میشود یا نه اگه نشد بعد برید سراغ ریکاوری و عملیات بعدی
یا مثلا وسط کپی پیست سیستم خاموش بشه یا هارد رو قطع کنید و ....

علت بعدی هم میتونه از ویروس باشه

zhab
12-06-2013, 22:09
سلام و عرض ادب
باعرض شرمندگی!
من تا الان عضو هیچ فرومی نبودم و هیچ پستی نزاشتم و بلد هم نیستم.
ممکنه همین که این پست رو میزارم باعث اعتراض باقیه دوستان بشه.
ولی من احتیاج مبرم به تسلط به مباحث سخت افزاری دارم.بخاطر اینکه قراره جایی استخدام بشم.رشته تحصیلیم سخت افزار هست ولی طبق معمول همیشه که تو کشور ما تحصیلات عالی علامت تسلط به کار نیست من هم تسلط زیادی روی مباحث سخت افزاری ندارم ولی روی منابع A+مطالعه داشتم و اساس و پایه رو تاحدودی بلدم البته تکنولوژی های قدیمی رو.سوالات من زیادند و کسی که بخواد کمکم کنه در دسترس ندارم.یکی از دوستانم پیشنهاد داد که عضو انجمن های سخت افزاری بشم و مباحث رو دنبال کنم.ولی باز هم باهر مبحث سوالاتم بیشتر میشه.
کسی از دوستان میتونه کمکم کنه سوالاتی رو که با مطالعه مباحث انجمن برام پیش اومده جواب بدم؟
خواهشا راهنماییم کنید!
عذر میخام که حدیث مجمل طولانی براتون تعریف کردم.:n03::n03::n30::n30:

EXTREME
13-06-2013, 00:44
سلام و عرض ادب
باعرض شرمندگی!
من تا الان عضو هیچ فرومی نبودم و هیچ پستی نزاشتم و بلد هم نیستم.
ممکنه همین که این پست رو میزارم باعث اعتراض باقیه دوستان بشه.
ولی من احتیاج مبرم به تسلط به مباحث سخت افزاری دارم.بخاطر اینکه قراره جایی استخدام بشم.رشته تحصیلیم سخت افزار هست ولی طبق معمول همیشه که تو کشور ما تحصیلات عالی علامت تسلط به کار نیست من هم تسلط زیادی روی مباحث سخت افزاری ندارم ولی روی منابع A+مطالعه داشتم و اساس و پایه رو تاحدودی بلدم البته تکنولوژی های قدیمی رو.سوالات من زیادند و کسی که بخواد کمکم کنه در دسترس ندارم.یکی از دوستانم پیشنهاد داد که عضو انجمن های سخت افزاری بشم و مباحث رو دنبال کنم.ولی باز هم باهر مبحث سوالاتم بیشتر میشه.
کسی از دوستان میتونه کمکم کنه سوالاتی رو که با مطالعه مباحث انجمن برام پیش اومده جواب بدم؟
خواهشا راهنماییم کنید!
عذر میخام که حدیث مجمل طولانی براتون تعریف کردم.:n03::n03::n30::n30:

هر سوالی دارین در جای مناسب تاپیک بزنید
با تشکر

Soroosh_k
13-06-2013, 01:08
من یه بار شروع به ریکاوری کردم اما تو همون مرحله اول که داشت سرچ میکرد مجبور شدم قطعش کنم (که 11 ساعت زمان زده بود)، حالا واسه بار دوم که اومدم این صفحه باز شد:

حالا همون قبلی رو بزنم تا پایینی رو انتخاب کنم...؟
سپاس

EXTREME
13-06-2013, 09:46
من یه بار شروع به ریکاوری کردم اما تو همون مرحله اول که داشت سرچ میکرد مجبور شدم قطعش کنم (که 11 ساعت زمان زده بود)، حالا واسه بار دوم که اومدم این صفحه باز شد:

حالا همون قبلی رو بزنم تا پایینی رو انتخاب کنم...؟
سپاس

اگه با اون قبلی چیزی پیدا نشد دوباره باید ریکاوری کنید

Meisam.znjan
13-06-2013, 12:20
با سلام
من هارد دوم ( 80G, IDE) رو بر روی کامپیوتر نصب کردم که قبلا 4تا درایو داشت و اطلاعات شخصی توش داشتم ولی تنها 30.5 گیگ از هاردو تو یه درایو جدید که خالی هستش نشون میده . لطفا کمک کنید؟

r.lvl4n
13-06-2013, 12:25
چرا با HDD Regenerator تحت ویندوز اسکن میکنم چندتا بد سکتور پیدا میکنه ولی وقتی با سی دی بوت می کنم 1 دونه؟؟؟
بعد جالب اینجاس هردفعه تعداد بد سکتورا بیشتر میشه ! یه بد سکتور جدیدم پیدا کرد

EXTREME
13-06-2013, 14:36
با سلام
من هارد دوم ( 80G, IDE) رو بر روی کامپیوتر نصب کردم که قبلا 4تا درایو داشت و اطلاعات شخصی توش داشتم ولی تنها 30.5 گیگ از هاردو تو یه درایو جدید که خالی هستش نشون میده . لطفا کمک کنید؟

پارتیشن به حالت داینامیک رفته ببینید میتونید با نرم افزارهایی مثل easus data recovery و acronis ریکاوری کنید پاریشن رو یا نه
اگه نشد باید اول هارد به حالت basic تبدیل بشه برای اینکار از disk managment کانورت بشه به basic که اینکار ممکنه باعث از دست رفتن اطلاعات بشه اگر با هیچ نرم افزارای نتونستید کاری بکنید و اطلاعات مهمی در هارد دارین بهتره برای ریکاوری بدید بیرون
حجم هارد هم کم شده بعد از اینکه اطلاعات ریکاوری شد اگه در حالت basic همین حجم بود با نرم افزار hdat2 حجم هارد رو درست کنید درست نشد با فرمت سطح پایین و آپدیت فریم ویر هم چک کنید

EXTREME
13-06-2013, 14:37
چرا با HDD Regenerator تحت ویندوز اسکن میکنم چندتا بد سکتور پیدا میکنه ولی وقتی با سی دی بوت می کنم 1 دونه؟؟؟
بعد جالب اینجاس هردفعه تعداد بد سکتورا بیشتر میشه ! یه بد سکتور جدیدم پیدا کرد

تو مود scan and repair اسکن رو انجام بدین اگه بازم همون بدسکتورها رو گرفت و ریپیر نکرد و با فرمت سطح پایین هم درست نشد مشکل یا از فریم ویر است یا سخت افزاری مثلا پلاتر و باید هارد رو ببرید برای تعمیر

Soroosh_k
13-06-2013, 22:25
همان طور که گفتین، بعد از اینکه ریکاوری کامل شد، پارتیشن رو دیلیت کردم. حالا چگونه دوباره ایجادش کنم؟!
سپاس

EXTREME
13-06-2013, 22:34
همان طور که گفتین، بعد از اینکه ریکاوری کامل شد، پارتیشن رو دیلیت کردم. حالا چگونه دوباره ایجادش کنم؟!
سپاس

روش راست کلیک کنید و new simple بزنید یا new voulme بقیش هم next زدنه بعدشم فرمت کنید که تو مراحل پایانی اینکار انجام میشه

Soroosh_k
13-06-2013, 23:51
روش راست کلیک کنید و new simple بزنید یا new voulme بقیش هم next زدنه بعدشم فرمت کنید که تو مراحل پایانی اینکار انجام میشه
ببخشید دیگه تویه Disk Managment وجود نداره که روش راست کلیک کنم و ...

EXTREME
13-06-2013, 23:56
ببخشید دیگه تویه Disk Managment وجود نداره که روش راست کلیک کنم و ...

یعنی چی ؟
عکس بدین از disk managmen،
الان اطلاعاتتون کامل ریکاوری شد ؟

Soroosh_k
14-06-2013, 01:52
یعنی چی ؟
عکس بدین از disk managmen،
الان اطلاعاتتون کامل ریکاوری شد ؟
بله، اطلاعات کامل ریکاوری شد (روی یک هارد 1TB دیگه). بعدش همون طور که گفتین پارتیشن رو دیلیت کردم و بعدش دیگه توی Disk Managment اثری ازش نبود! و حتی دیگه وقتی که هاردمو به لب تاپ میزنم، چراغش روشن نمیشه!!

EXTREME
14-06-2013, 08:16
بله، اطلاعات کامل ریکاوری شد (روی یک هارد 1TB دیگه). بعدش همون طور که گفتین پارتیشن رو دیلیت کردم و بعدش دیگه توی Disk Managment اثری ازش نبود! و حتی دیگه وقتی که هاردمو به لب تاپ میزنم، چراغش روشن نمیشه!!

توی safe mode هم هارد نمیاد ؟

Soroosh_k
14-06-2013, 17:55
توی safe mode هم هارد نمیاد ؟
safe mode چیه...؟!

EXTREME
14-06-2013, 19:30
safe mode چیه...؟!

سیستم رو روشن کنید و تند تند f8 بزنید تا وارد سیف مود بشین

Ali_Wm
15-06-2013, 22:48
دوستان عزیز بنده هاردم مکستور هست و بد سکتور پیدا کرده یک روش برای اینکه بتونم بد سکتور هاشو از بین ببرم لطف بفرمایید؟
مشکلی با low level forat هم ندارم از همه هارد بک اپ گرفتم .

EXTREME
15-06-2013, 23:50
دوستان عزیز بنده هاردم مکستور هست و بد سکتور پیدا کرده یک روش برای اینکه بتونم بد سکتور هاشو از بین ببرم لطف بفرمایید؟
مشکلی با low level forat هم ندارم از همه هارد بک اپ گرفتم .

هم یک راهش همون low level format است یک راه هم استفاده از نرم افزار hdd regenerator در مود scan and repair

Ali_Wm
16-06-2013, 00:41
هم یک راهش همون low level format است یک راه هم استفاده از نرم افزار hdd regenerator در مود scan and repair

مرسی یک اینه با چه نرم افزاری فرمت کنم هر نرم افزاری رو تست کردم جواب نداد.

این نرم افزار دومی رو هم که معرفی کردی تست کردم برای رجیستر شدن اذیت میکنه و پیغام میده قبلش باید بوت بسازی و از این موارد که من سر در نمیارم .

ضمنا scan and repair نداره !!!!

Ali_Wm
16-06-2013, 08:56
من دیشبscan and repair رو یافتم و سیستم تا صبح روشن بود ولی باز هم حتی یدونه از بد سکتور های هاردم کم نشد.

حالا چه کنم ؟؟؟؟

و اینکه میشه 182 بدسکتور موجود هاردم برا درایو سی باشه ؟؟

EXTREME
16-06-2013, 11:02
من دیشبscan and repair رو یافتم و سیستم تا صبح روشن بود ولی باز هم حتی یدونه از بد سکتور های هاردم کم نشد.

حالا چه کنم ؟؟؟؟

و اینکه میشه 182 بدسکتور موجود هاردم برا درایو سی باشه ؟؟

امکان نداره این نرم افزار بدسکتور پیدا نکنه یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بزارید اینجا

intelligent
16-06-2013, 13:20
سلام
بچه ها من یه هارد اکسترنال سی گیت دارم

داده بودم دست یکی که سیستمش مشکل داشته وقتی به سیستم وصل بوده یه صدایی ازش میومده و اون متوجه نشده
حالا وقتی هاردو وصل میکنم هاردو میشناسه، اطلاعات هارد رو هم نشون میده ولی وقتی میخوام یه چیزی داخلش کپی کنم یه ذره میره بعد دیگه کپی نمیکنه همینطوری وای میسه
از طریق ویندوزم فرمت نمیشه
از داخل قابش بیرون آوردم مستقیم وصلش کردم مادر برد بازم فرق نکرد
یکبار با بوت ویندوز XP فرمت کردم ولی بازم درست نشد
الان دیگه صدای خاصی نمیده
ممنون میشم راهنمایی کنید

Ali_Wm
16-06-2013, 15:09
امکان نداره این نرم افزار بدسکتور پیدا نکنه یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بزارید اینجا

خدمت شما[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
16-06-2013, 16:51
خدمت شما[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اون ارور مال بدسکتور نیست relocated sector است
تو اسکن با نرم افزار سکتور delay نشون نداد ؟

EXTREME
16-06-2013, 16:52
سلام
بچه ها من یه هارد اکسترنال سی گیت دارم

داده بودم دست یکی که سیستمش مشکل داشته وقتی به سیستم وصل بوده یه صدایی ازش میومده و اون متوجه نشده
حالا وقتی هاردو وصل میکنم هاردو میشناسه، اطلاعات هارد رو هم نشون میده ولی وقتی میخوام یه چیزی داخلش کپی کنم یه ذره میره بعد دیگه کپی نمیکنه همینطوری وای میسه
از طریق ویندوزم فرمت نمیشه
از داخل قابش بیرون آوردم مستقیم وصلش کردم مادر برد بازم فرق نکرد
یکبار با بوت ویندوز XP فرمت کردم ولی بازم درست نشد
الان دیگه صدای خاصی نمیده
ممنون میشم راهنمایی کنید

یک عکس از disk managmenT سیستم وقتی هارد به سیستم وصل است و همچنین یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدین تا وضعیت کلی هارد معلوم بشه

baranlmd
16-06-2013, 16:57
ببخشید من وقتی میخوام ویندوز نصب کنم به جز درایو c روی هیچ کدوم از درایوها نصب نمیشه(حتی از طریق بوت) و موقع نصب از بوت این درایو اصلا پاک نمیشه!
الان هیچ درایو primary روی سیستمم نیست که ویندوز روش نصب کنم دوستان کسی میدونه چجور باید درایو primary ساخت شکل سیستمم اینجور شده:

13681
16-06-2013, 18:51
با عرض سلام
پیرو سوالی که صفحه 676 تایپیک شماره #6758 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) وقتی ویندوز نصب میکنم هارد شناسایی نمیشه

Ali_Wm
16-06-2013, 19:02
اون ارور مال بدسکتور نیست relocated sector است
تو اسکن با نرم افزار سکتور delay نشون نداد ؟

با کدوم نرم افزار منظورته ؟؟

با همین نرم افزاری که عکسش رو گذاشتم اگه منظورته نه هیچ کندی من احساس نکردم .

با اچ دی جنریتور هم کند نبود حدود 6 ساعت طول کشید کارشو تمام کرد.

EXTREME
16-06-2013, 20:16
ببخشید من وقتی میخوام ویندوز نصب کنم به جز درایو c روی هیچ کدوم از درایوها نصب نمیشه(حتی از طریق بوت) و موقع نصب از بوت این درایو اصلا پاک نمیشه!
الان هیچ درایو primary روی سیستمم نیست که ویندوز روش نصب کنم دوستان کسی میدونه چجور باید درایو primary ساخت شکل سیستمم اینجور شده:

هاردتون به حالت داینامیک رفته باید از همین disk managment تو همون قسمت نام دیسک کانورت کنید به basic بعد کار نصب ویندوز رو انجام بدین ممکنه با این کار اطلاعات هم از بین بره
اگه با اینکار درست نشد باید سی دی ویندوز xp بوت کنید و با اون کل پارتیشن ها رو پاک کنید و دوباره پارتیشن بندی کنید
علت این مشکل هم میتونه به دلیل این باشه که paartion table درواقع mbr بوده و بیشتر از 4تا پارتیشن پرایمری درست کردین

EXTREME
16-06-2013, 20:17
با کدوم نرم افزار منظورته ؟؟

با همین نرم افزاری که عکسش رو گذاشتم اگه منظورته نه هیچ کندی من احساس نکردم .

با اچ دی جنریتور هم کند نبود حدود 6 ساعت طول کشید کارشو تمام کرد.

با همون hdd regenerator منظورم بود سکتور delay نگرفت ؟

عدد همون relocated sectoer زیاد میشه ؟

baranlmd
16-06-2013, 20:22
هاردتون به حالت داینامیک رفته باید از همین disk managment تو همون قسمت نام دیسک کانورت کنید به basic بعد کار نصب ویندوز رو انجام بدین ممکنه با این کار اطلاعات هم از بین بره
اگه با اینکار درست نشد باید سی دی ویندوز xp بوت کنید و با اون کل پارتیشن ها رو پاک کنید و دوباره پارتیشن بندی کنید
علت این مشکل هم میتونه به دلیل این باشه که paartion table درواقع mbr بوده و بیشتر از 4تا پارتیشن پرایمری درست کردین
دوست عزیز من خوب متوجه نشدم این قسمت رو:
تو همون قسمت نام دیسک کانورت کنید به basic

این کار رو چجور باید انجام بدم؟

Ali_Wm
16-06-2013, 21:33
با همون hdd regenerator منظورم بود سکتور delay نگرفت ؟

عدد همون relocated sectoer زیاد میشه ؟

نه عددش از همون اول 182 هست و تغییر نمیکنه

توبقیه موارد هم همشو صفر زده بود .حالا این relocated sector چی هست برای هارد بد نیست .
من چطور بفهمم چقد بد سکتور داره هاردم ؟

EXTREME
16-06-2013, 22:13
نه عددش از همون اول 182 هست و تغییر نمیکنه

توبقیه موارد هم همشو صفر زده بود .حالا این relocated sector چی هست برای هارد بد نیست .
من چطور بفهمم چقد بد سکتور داره هاردم ؟

هارد بدسکتور نداره تو HDTUNE بدسکتور نشون تمیده و تو تست هم چیزی پیدا نکرده

این سکتورهایی است که توسط هارد قابل خوندن و نوشتن نیست و relocated شده

اگه مقدارش زیاد نمیشه مشکلی نداره

EXTREME
16-06-2013, 22:14
دوست عزیز من خوب متوجه نشدم این قسمت رو:
تو همون قسمت نام دیسک کانورت کنید به basic

این کار رو چجور باید انجام بدم؟

تو disk managment که نام دیسک ها اون پایین است جای پارتیشن ها روی اسم دیسک 0 که پایینش نشوته داینامیک راست کلیک کنید و convert to basic بزنید

Ali_Wm
16-06-2013, 22:50
هارد بدسکتور نداره تو HDTUNE بدسکتور نشون تمیده و تو تست هم چیزی پیدا نکرده

این سکتورهایی است که توسط هارد قابل خوندن و نوشتن نیست و relocated شده

اگه مقدارش زیاد نمیشه مشکلی نداره

مرسی خدا خیرت بده بابت راهنماییت .

الان به نظرت پارتیشنم رو کلا عوض کنم بهتر نیست؟بک آپ گرفتم از هارد. بعد اگه پارتیشن عوض کنم احتمال اینکه اگر هم بد سکتور داشته باشه جدا از پارتیشن گذاشته بشه چقدر هست و یا همین relocated

EXTREME
16-06-2013, 23:16
مرسی خدا خیرت بده بابت راهنماییت .

الان به نظرت پارتیشنم رو کلا عوض کنم بهتر نیست؟بک آپ گرفتم از هارد. بعد اگه پارتیشن عوض کنم احتمال اینکه اگر هم بد سکتور داشته باشه جدا از پارتیشن گذاشته بشه چقدر هست و یا همین relocated

با اینکارها اون سکتورها کنار گذاشته نمیشه

baranlmd
17-06-2013, 01:25
تو disk managment که نام دیسک ها اون پایین است جای پارتیشن ها روی اسم دیسک 0 که پایینش نشوته داینامیک راست کلیک کنید و convert to basic بزنید

دوست عزیز همچین گزینه ای در دسترس نبود :(
الان چکار باید کرد به نظرتون؟

Ali_Wm
17-06-2013, 05:27
با اینکارها اون سکتورها کنار گذاشته نمیشه

خوب اگه میشه راهنمایی کنید با چه روشی میتونم آن د سکتورهای خراب هاردمو کنار بزارم ؟؟

EXTREME
17-06-2013, 07:01
دوست عزیز همچین گزینه ای در دسترس نبود :(
الان چکار باید کرد به نظرتون؟

با نرم افزار paragon partion هم میتونید اینکارو بکنید نشد همونطور که گفتم سی دی xp بوت میکنین و کل پارتیشن ها رو پاک کنید و دوباره بسازین

EXTREME
17-06-2013, 07:01
خوب اگه میشه راهنمایی کنید با چه روشی میتونم آن د سکتورهای خراب هاردمو کنار بزارم ؟؟

هیچی اونها است کاری نمیشه کرد ولی اگه دیدید در حال زیاد شدن است هارد ببرید به یک مرکز تخصصی

Ali_Wm
17-06-2013, 07:37
هیچی اونها است کاری نمیشه کرد ولی اگه دیدید در حال زیاد شدن است هارد ببرید به یک مرکز تخصصی

الان من از هاردم بک آپ تهیه کردم ببرم بدم همین مقدارش رو هم برطرف کنند بهتر نیست به نظر شما ؟

EXTREME
17-06-2013, 09:04
الان من از هاردم بک آپ تهیه کردم ببرم بدم همین مقدارش رو هم برطرف کنند بهتر نیست به نظر شما ؟

اگه زیاد نمیشه نمیخواد کاری بکنید تو همین حالت هم استفاده کنید ولی به صورت نرم افزاری فکر نکنم راهی باشه که بشه همون مقدار رو برطرف کرد

Ali_Wm
17-06-2013, 11:45
اگه زیاد نمیشه نمیخواد کاری بکنید تو همین حالت هم استفاده کنید ولی به صورت نرم افزاری فکر نکنم راهی باشه که بشه همون مقدار رو برطرف کرد

الان که دارم دقت میکنم یادم میاد حدود یک هفته پیش حدود 181 سکتور خراب داشت هاردم ولی الان شده 182 پس با این وجود خطریه ؟؟؟؟؟

EXTREME
17-06-2013, 13:05
الان که دارم دقت میکنم یادم میاد حدود یک هفته پیش حدود 181 سکتور خراب داشت هاردم ولی الان شده 182 پس با این وجود خطریه ؟؟؟؟؟

بعد از 10 روز ببینید زیاد میشه یا نه اگه زیاد میشه بله باید جدی بگیرید چون بعد از یک مدت fail میشه و باید ببرید یک مرکز تخصصی

baranlmd
17-06-2013, 14:43
با نرم افزار paragon partion هم میتونید اینکارو بکنید نشد همونطور که گفتم سی دی xp بوت میکنین و کل پارتیشن ها رو پاک کنید و دوباره بسازین

تمام گزینه های این برنامه غیر فعال بود و هی پشت سر هم ارور مییداد!
مشکل اینه الان که ویندوز 8 دارم هر کاری میکنم از طریق بوت نه ویندوز 7 نصب میشه نه xp !هیچ راهی نداره؟؟
مشکل کلیه من اینکه وقتی از طریق بوت میخوام ویندوز نصب کنم نه فرمت میشه درایو c و نه قابلیت delete هنگام بوت فعاله!روی هیچ درایوی هم نمیتونم نصب کنم ویندوز رو جز همین درایو c!

Ali_Wm
17-06-2013, 14:52
بعد از 10 روز ببینید زیاد میشه یا نه اگه زیاد میشه بله باید جدی بگیرید چون بعد از یک مدت fail میشه و باید ببرید یک مرکز تخصصی

مرسی .
والا از زمانی که ویندوز 7 نصب کردم بعضی اوقات که ویندوز بالا میاد و بعضی اوقات هم موقع اسکرین سیور انگار که سیستم هنگ میکنه و صفحه دسکتاپ 3 سانت به سمت چپ متمایل میشه و در این موقع مجبور میشم سیستم رو ریست کنم من فکر میکنم اضافه شدن این سکتور ها بخاطر این مورد هست .
شما نظری نداری ؟

dilemma2004
17-06-2013, 15:07
سلام من یه هارد 2ترا اینترنال خریدم موقعی که شرکت کامپیوتری میخواست پارتیشن بندیش کنه 50 گیگ واسه درایو ویندوزم گذاشت و ما بقی رو که حدود 1800 گیگ هست رو کرد دو قسمت 340 و 1440 . بعد پشیمون شدم خودم خودم اومدم 2تا پارتیشن رو پاک کردم تا کل 1800گیگ رو بکنم یک درایو حالا هر کاری میکنم پارتیشن جدید ایجاد کنم با حجم باقی مانده که تقریبا همون 1800 هست اررور میده
There is not enough space available on the disk(s) to complete this operation!!
واسه پارتیشن بندی از Computer Management که تو ویندوز 7 هست دارم استفاده میکنم
اینم عکسش والا دقیق اندازه دوتا درایوی که پاک کردم یادم نیست ولی یادم هست که از همه فضای ممکن به غیر از 100مگ استفاده شده بود. در ضمن یه هارد 160 هم به کیسم وصله جهت اطلاع گفتم وگرنه دخل و خرجی به این موضوع نداره

emperor206
17-06-2013, 15:31
دوستای عزیز سلام . من یک هارد یک ترابایت وسترن مای پسپورت دارم که وقتی به سیستم یا دستگاه های دیگه وصل می کنم چراغش روشن میشه ثابته و هیچ عمل دیگه ای اتفاق نمی افته . حتی شناسایی هم نمیشه . من موندم باید چکار کنم . همه ی اینا هم یک دفعه اتفاق افتاد . تا این حد که تا قبل ظهر عالی کار می کرد سیستم و خاموش و روشن کردم و رفت که دیگه بیاد . لطفاً یک راهنمایی بکنید . هیچ حا هم شناسایی نمیشه نه تو دیوایس منیجر نه تو نرم افزارهای مدیریت پارتیشن

r.lvl4n
17-06-2013, 18:01
سلام
عاقا من لولول فرمتم کردم ولی هنوز این ارورا هست و هنوز بدسکتور داره :n28::n13::n14:
ولی هاردو پارتیشن بندی می کنم بالا میاد و هیچ مشکلی نداره!

EXTREME
17-06-2013, 21:40
سلام
عاقا من لولول فرمتم کردم ولی هنوز این ارورا هست و هنوز بدسکتور داره :n28::n13::n14:
ولی هاردو پارتیشن بندی می کنم بالا میاد و هیچ مشکلی نداره!

اون بدسکتور با نرم افزار hdd regeneator فیکس میشه
میمونه ارورهای دیگه که با فرمت سطح پایین و آپدیت فریم ویر درست نمیشه باید هارد رو ببرید برای تعمیر

Tiboti
17-06-2013, 22:08
کمک ... کمک ... کمک
سلام.من یه هارد اکسترنال WD 1tb دارم.دیروز به کامپیوتره یکی از اشناها وصلش کردم اما قبل از اینکه کامل بشناسدش حواسش نبود کابلشو کشید بیرون!
حالا هرچی وصلش میکنم پیغام فرمت دیسک میده چیکارش میتونم بکنم؟ همه اطلاعاتم توشه نمیخوام فرمت بشه چون ممکنه اطلاعاتش برنگرده.

r.lvl4n
17-06-2013, 22:32
اون بدسکتور با نرم افزار hdd regeneator فیکس میشه
میمونه ارورهای دیگه که با فرمت سطح پایین و آپدیت فریم ویر درست نمیشه باید هارد رو ببرید برای تعمیر
اون ارورا خیلی مهمه؟
اگه واسه تعمیر نفرستم مشکلی پیش میاد؟

EXTREME
17-06-2013, 22:44
اون ارورا خیلی مهمه؟
اگه واسه تعمیر نفرستم مشکلی پیش میاد؟

یک ارور که fail شده

اون یکی هم اگه مقدارش زیاد بشه fail و ممکنه مشکل ایجاد بشه

EXTREME
17-06-2013, 22:45
کمک ... کمک ... کمک
سلام.من یه هارد اکسترنال WD 1tb دارم.دیروز به کامپیوتره یکی از اشناها وصلش کردم اما قبل از اینکه کامل بشناسدش حواسش نبود کابلشو کشید بیرون!
حالا هرچی وصلش میکنم پیغام فرمت دیسک میده چیکارش میتونم بکنم؟ همه اطلاعاتم توشه نمیخوام فرمت بشه چون ممکنه اطلاعاتش برنگرده.

احتمالا هارد به حالت raw رفته یک عکس از disk managment سیستم بدین

Tiboti
18-06-2013, 00:28
احتمالا هارد به حالت raw رفته یک عکس از disk managment سیستم بدین
اینم عکس disk managment. امیدوارم کمک کنه.

baranlmd
18-06-2013, 01:58
کسی نیست جواب منو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

alisharifi2010
18-06-2013, 02:05
دوستان عزیز سلام مجدد من زنبیلم رو از صبح گذاشتم منتظرم بابا تروخدا جواب بدید دیگه ! من یک هارد یک ترابایت وسترن مای پسپورت دارم که وقتی به سیستم یا دستگاه های دیگه وصل می کنم چراغش روشن میشه ثابته و هیچ عمل دیگه ای اتفاق نمی افته . حتی شناسایی هم نمیشه . من موندم باید چکار کنم . همه ی اینا هم یک دفعه اتفاق افتاد . تا این حد که تا قبل ظهر عالی کار می کرد سیستم و خاموش و روشن کردم و رفت که دیگه بیاد . لطفاً یک راهنمایی بکنید . هیچ حا هم شناسایی نمیشه نه تو دیوایس منیجر نه تو نرم افزارهای مدیریت پارتیشن . شبی دوباره تستش کردم یک لجظه شناسایی شد بعد 1 دقیقه قطع شد چراغش خاموش شد بعد کشیدم کابلشو دوباره وصل کردم دوباره ثابت بود و شناسایی نمیشد . یک ساعت بعد دوباره تست کردم دوباره همین آش و همین کاسه مشکل کجای کاره . یکی راهنمایی کنه ممنون. راستی زمانی که هارد شناسایی شد فایلام همه درست بالا اومد هیچ مشکل پیش نیومد تا بعد از یک دقیقه که یهو قطع شد . ‍‍

Soroosh_k
18-06-2013, 07:34
سیستم رو روشن کنید و تند تند f8 بزنید تا وارد سیف مود بشین
این کارو کردم ولی چیزی نشد ولی وقتی لب تاپ رو روشن می کنم، بالا سمت راست تصویر می نویسه:
F2: Setup
F12: Boost Menu

kingday
18-06-2013, 07:37
مرسی مطلب جالبی بود

EXTREME
18-06-2013, 11:32
این کارو کردم ولی چیزی نشد ولی وقتی لب تاپ رو روشن می کنم، بالا سمت راست تصویر می نویسه:
F2: Setup
F12: Boost Menu

ویندوز 8 دارین ؟

EXTREME
18-06-2013, 11:33
دوستان عزیز سلام مجدد من زنبیلم رو از صبح گذاشتم منتظرم بابا تروخدا جواب بدید دیگه ! من یک هارد یک ترابایت وسترن مای پسپورت دارم که وقتی به سیستم یا دستگاه های دیگه وصل می کنم چراغش روشن میشه ثابته و هیچ عمل دیگه ای اتفاق نمی افته . حتی شناسایی هم نمیشه . من موندم باید چکار کنم . همه ی اینا هم یک دفعه اتفاق افتاد . تا این حد که تا قبل ظهر عالی کار می کرد سیستم و خاموش و روشن کردم و رفت که دیگه بیاد . لطفاً یک راهنمایی بکنید . هیچ حا هم شناسایی نمیشه نه تو دیوایس منیجر نه تو نرم افزارهای مدیریت پارتیشن . شبی دوباره تستش کردم یک لجظه شناسایی شد بعد 1 دقیقه قطع شد چراغش خاموش شد بعد کشیدم کابلشو دوباره وصل کردم دوباره ثابت بود و شناسایی نمیشد . یک ساعت بعد دوباره تست کردم دوباره همین آش و همین کاسه مشکل کجای کاره . یکی راهنمایی کنه ممنون. راستی زمانی که هارد شناسایی شد فایلام همه درست بالا اومد هیچ مشکل پیش نیومد تا بعد از یک دقیقه که یهو قطع شد . ‍‍

این مشکل بیشتر میتونه از کابل برد و موتور هارد باشه
البته قبلش بهتره هارد روی یک سیستم دیگه تست بشه

Soroosh_k
18-06-2013, 13:26
ویندوز 8 دارین ؟
نه. 7 دارم.
اصلاً اینی که گفتم قبل از بالا اومدن ویندوزه، موقعی که مینویسه DELL بعد یه چیز زیرش پر میشه! (آخه لب تاپم دله)

EXTREME
18-06-2013, 13:42
نه. 7 دارم.
اصلاً اینی که گفتم قبل از بالا اومدن ویندوزه، موقعی که مینویسه DELL بعد یه چیز زیرش پر میشه! (آخه لب تاپم دله)
ماوقتی POST SCREEN رد شد باید اون دکمه رو بزنید به اون ها مربوط نیست

Ali_Wm
18-06-2013, 15:47
مرسی .
والا از زمانی که ویندوز 7 نصب کردم بعضی اوقات که ویندوز بالا میاد و بعضی اوقات هم موقع اسکرین سیور انگار که سیستم هنگ میکنه و صفحه دسکتاپ 3 سانت به سمت چپ متمایل میشه و در این موقع مجبور میشم سیستم رو ریست کنم من فکر میکنم اضافه شدن این سکتور ها بخاطر این مورد هست .
شما نظری نداری ؟

این پست من جا مونده

alimail3248
18-06-2013, 17:18
سلام
من یک لپ تاپ دل وسترو 1310 دارم که 6 سال دارمش و جدیدا مشکلی پیدا کرده اینه که وقتی چند تا سایت توی مرورگر با هم باز میکنم حسابی کند میشه و گیر میکنه گاهی وقتها هم ویندوز میاد بالا هنگ میکنه و منوی پایین ( همون قسمتی که استارت منو هست) نصفش میاد و نصف دیگش سیاه دیده میشه و باید چند باری سیستم رو ریست کرد و بعدش اتوماتیک چک دیسک میاد و بعدش مشکل حل میشه ولی کندی سرعت ویندوز سرجای خودش پابرجاست و اصلا مثل روز اول نیست.کارهایی که من انجام دادم یکی اینه که نسخه های مختلف ویندوز اکس پی و سون رو روی سیستم نصب کردم ولی تغییری نکرد حتی بلافاصله بعد از نصب ویندوز جدید هم کندی احساس میشه .فن و خود لپ تاپ رو هم سرویس کردم چندین بار دفراگ و چک دیسک کردم و با چند انتی ویروس اپدیت شده سیستم رو اسکن کردم که هیچ ویروسی نداشت فضای هاردم هم تقریبا یک چهارمش دیتا هست و کاملا پر نیست .خودم فکر میکنم هارد بر اثر فرمت پارتیشن یا fdisk در گذشته دیگه خراب شده و باید عوض شه به نظرم تمام مشکلات از هارده نظر شما ها هم همینه ؟

achi
19-06-2013, 20:13
سلام خسته نباشید من تازه به فکر هاردم افتادم با برنامه ای HD TUNE RPO خواستم از سلامت هاردم با خبر بشم با این ارور ها برخوردم میخواستم بدونم جدی هستن!خطریا؟اگه اره چور میتونم حل کنم این مشکلات رو من خودم نمیدونم چین ولی مطمئنم نباید FAIL داشته باشم
ممنون از وقت گرانبهاتون:n16:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
19-06-2013, 21:49
سلام خسته نباشید من تازه به فکر هاردم افتادم با برنامه ای HD TUNE RPO خواستم از سلامت هاردم با خبر بشم با این ارور ها برخوردم میخواستم بدونم جدی هستن!خطریا؟اگه اره چور میتونم حل کنم این مشکلات رو من خودم نمیدونم چین ولی مطمئنم نباید FAIL داشته باشم
ممنون از وقت گرانبهاتون:n16:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هاردتون مشکل داره ونرم افزاری هم قابل حل نیست باید ببرید به یک مرکز نخصصی

emperor206
19-06-2013, 23:55
ممنون از ‍پاسختون . من دیروز دوباره وصل کردم هارد و شناخت فایل ها هم مشکلی نداشت اما مسئله اینجاست که وقتی وارد بعضی از پوشه ها میشم هارد یک هو کامل خاموش میشه چراغش و قطع میشه و وقتی دوباره وصل میکنم چراغش ثابت میشه و دیگه نمی شناسه باز تا نیم ساعت یک ساعت دیگه . تروخدا بگین باید چکار کنم گارانتی هم داره ولی نمیخوام دیتا هام بپره . خیلی مهمن تمام نمونه کارام زحماتم .
این مشکل بیشتر میتونه از کابل برد و موتور هارد باشه
البته قبلش بهتره هارد روی یک سیستم دیگه تست بشه

EXTREME
20-06-2013, 08:04
ممنون از ‍پاسختون . من دیروز دوباره وصل کردم هارد و شناخت فایل ها هم مشکلی نداشت اما مسئله اینجاست که وقتی وارد بعضی از پوشه ها میشم هارد یک هو کامل خاموش میشه چراغش و قطع میشه و وقتی دوباره وصل میکنم چراغش ثابت میشه و دیگه نمی شناسه باز تا نیم ساعت یک ساعت دیگه . تروخدا بگین باید چکار کنم گارانتی هم داره ولی نمیخوام دیتا هام بپره . خیلی مهمن تمام نمونه کارام زحماتم .

خوب من گفتم مشکل از چه مواردی میتونه باشه به نظر من بهترین کار اینه که ببرین گارانتی
دیتا هاتون هم نمیپره اونا مواظب دیتاهاتون هستند

M A S T 3 R
20-06-2013, 08:24
سلام
خسته نباشید
سیستم بنده تا چند روز پیش عالی کار میکرد که 3 روز پیش یک ضربه سنگین به کیس خورد(در حالیکه روشن بود)،بعد از ظهر همون روز من بخاطر یه کاری مجبور شدم سیستم رو ریستارت کنم و دیگه ویندوز بالا نیومد
بردم پیش متخصص چندبار ویندوز نصب کرد ولی بعد از چندبار ریست ویندوز باز بالا نمیومد و اونجا به من گفت هاردت آسیب دیده منم دیدم صرف نمیکنه بدمش تعمیر یه هارد جدید خریدم
روی هارد جدید ویندوز نصب کردم و عالی اومد بالا و هارد قبلی رو هم اضافه کردم و دیدم میشه به اطلاعات توش دسترسی داشت
میخواستم بدونم این قضیه چی بوده که گفتن هاردت آسیب دیده ولی الان راحت میشه به اطلاعات توش دسترسی داشت؟!
الان من اطلاعات هارد قبلی رو به هارد جدید منتقل کردم که یه وقت مشکلی پیش نیاد.
اینم یه عکس از سلامت هارد قبلی با نرم افزار همین دوست 3 پست بالاتر.
ممنون

EXTREME
20-06-2013, 10:11
سلام
خسته نباشید
سیستم بنده تا چند روز پیش عالی کار میکرد که 3 روز پیش یک ضربه سنگین به کیس خورد(در حالیکه روشن بود)،بعد از ظهر همون روز من بخاطر یه کاری مجبور شدم سیستم رو ریستارت کنم و دیگه ویندوز بالا نیومد
بردم پیش متخصص چندبار ویندوز نصب کرد ولی بعد از چندبار ریست ویندوز باز بالا نمیومد و اونجا به من گفت هاردت آسیب دیده منم دیدم صرف نمیکنه بدمش تعمیر یه هارد جدید خریدم
روی هارد جدید ویندوز نصب کردم و عالی اومد بالا و هارد قبلی رو هم اضافه کردم و دیدم میشه به اطلاعات توش دسترسی داشت
میخواستم بدونم این قضیه چی بوده که گفتن هاردت آسیب دیده ولی الان راحت میشه به اطلاعات توش دسترسی داشت؟!
الان من اطلاعات هارد قبلی رو به هارد جدید منتقل کردم که یه وقت مشکلی پیش نیاد.
اینم یه عکس از سلامت هارد قبلی با نرم افزار همین دوست 3 پست بالاتر.
ممنون

ضربه به ههارد باعث میشه که به هد و پارکینگ هد هارد آسیب وارد بشه ولی ظاهرا آسیبی وارد نشده و هارد قدیم الان بدسکتور و سکتور relocated داره
با نرم افزار hdd regenerator در مود scan and repair هارد رو اسکن کامل بکنید و بدسکتورها رو تعمیر کنید

stormer
20-06-2013, 10:58
سلام
من یه هارد 500گیگ دارم که وقتی روش ویندوز نصب میکنم راحت اجرا میکنه ولی وقتی که کامپیوتر رو ریستارت میکنم ویندوز از بین میره و مجبور میشم دوباره ویندوز نصب کنم!!. تا زمانی که سیستم رو ریستارت نکنم ویندوز کار میکنه حتی وقتی که میذارمش روی sleep ولی به محض ریستارت کردن ویندوز از بین میره!!. بخاطر همین مجبور شدم یه هارد نو خریدم. میخواستم بدونم این هارد مشکلش چیه و درست میشه؟؟؟

EXTREME
20-06-2013, 11:24
سلام
من یه هارد 500گیگ دارم که وقتی روش ویندوز نصب میکنم راحت اجرا میکنه ولی وقتی که کامپیوتر رو ریستارت میکنم ویندوز از بین میره و مجبور میشم دوباره ویندوز نصب کنم!!. تا زمانی که سیستم رو ریستارت نکنم ویندوز کار میکنه حتی وقتی که میذارمش روی sleep ولی به محض ریستارت کردن ویندوز از بین میره!!. بخاطر همین مجبور شدم یه هارد نو خریدم. میخواستم بدونم این هارد مشکلش چیه و درست میشه؟؟؟

اون هارد رو به یک سیستم وصل کنید و از تب health نرم افزار hd tune یک عکس بدین

usbili
22-06-2013, 09:23
سلام دوستان ممنون میشم من و راهنمایی کنید :n03:
من يک هارد اکسترنال Western Digital My Book 2TB Essential USB 3.0 Desktop External دارم 2 ساله خريدمش توي اين 2 سال خيلي خيلي کم روشنش ميکردم فقط مواقعي براي انتقال اطلاعات به هارد .
2 روز پيش هارد و که روشن کردم اطلاعات بهش انتقال بدم وسط کپي کردن فايلام به هارد ديدم هنگ کرده کپي .
2بار اين کار و انجام دادم بازم ديدم هنگ ميکنه وسط کار.
ديروز گفتم شايد ويروسي شده (( البته بعيده چون هميشه انتي ويروس من آپديته)) خواستم هم تستش کنم هم ويروس اسکنش کنم البته با لپ تاپم با پورت usb3 که با سرعت بهتري اسکن کنه ,اين کار و کردم ديدم بازم هنگ کرد وسط اسکن ويروس و کلاً هارد از دسترس خارج ميشه و حتي my computer هم باز ميکنم سيستم هنگ ميکنه به عبارتي کلاً هارد از دسترس خارج ميشه !
(بطور خلاصه هارد بعد چند دقيقه و بعضي موقع ها بعد 1 ساعت کلاً هنگ ميکنه و از دسترس خارج ميشه فرقي هم نميکنه اصلاً باهاش چي کار ميکنم)

واقعاً الان با اين قيمت بالاي هارد نميدونم چي کار کنم . ممنون ميشم کمکم کنيد اين و درستش کنم يه راه حلي جلوي پاي من بزاريد

EXTREME
22-06-2013, 10:08
سلام دوستان ممنون میشم من و راهنمایی کنید :n03:
من يک هارد اکسترنال Western Digital My Book 2TB Essential USB 3.0 Desktop External دارم 2 ساله خريدمش توي اين 2 سال خيلي خيلي کم روشنش ميکردم فقط مواقعي براي انتقال اطلاعات به هارد .
2 روز پيش هارد و که روشن کردم اطلاعات بهش انتقال بدم وسط کپي کردن فايلام به هارد ديدم هنگ کرده کپي .
2بار اين کار و انجام دادم بازم ديدم هنگ ميکنه وسط کار.
ديروز گفتم شايد ويروسي شده (( البته بعيده چون هميشه انتي ويروس من آپديته)) خواستم هم تستش کنم هم ويروس اسکنش کنم البته با لپ تاپم با پورت usb3 که با سرعت بهتري اسکن کنه ,اين کار و کردم ديدم بازم هنگ کرد وسط اسکن ويروس و کلاً هارد از دسترس خارج ميشه و حتي my computer هم باز ميکنم سيستم هنگ ميکنه به عبارتي کلاً هارد از دسترس خارج ميشه !
(بطور خلاصه هارد بعد چند دقيقه و بعضي موقع ها بعد 1 ساعت کلاً هنگ ميکنه و از دسترس خارج ميشه فرقي هم نميکنه اصلاً باهاش چي کار ميکنم)

واقعاً الان با اين قيمت بالاي هارد نميدونم چي کار کنم . ممنون ميشم کمکم کنيد اين و درستش کنم يه راه حلي جلوي پاي من بزاريد

شما یک جای دیگه هم تاپیک زدید فکر کنم و من جواب دادم اگه اشتباه نکنم

usbili
22-06-2013, 11:45
شما یک جای دیگه هم تاپیک زدید فکر کنم و من جواب دادم اگه اشتباه نکنم

دوست عزیز پیغام بود که متاسفانه مدیریت پیغام من و پاک کرده.
ممنون میشم درباره من و راهنمایی کنید.
مرسی

EXTREME
23-06-2013, 14:32
دوست عزیز پیغام بود که متاسفانه مدیریت پیغام من و پاک کرده.
ممنون میشم درباره من و راهنمایی کنید.
مرسی

اگه با یک سیستم دیگه هم هارد اینطوری است مشکل سخت افزاری میتونه داشته باشه

مثل کابل هارد یا برد یا موتور هارد

اگه گارانتی داره حتما بفرستین گارانتی

hoseinzkr
23-06-2013, 23:04
با سلام!

من یکی از درایوهامو به حجم 40 گیگ با بیت لاکر لاک کردم. چند روز پیش ویندوز عوض کردم! یادم رفت که خاموش کنم بیت لاکرو یا به حالت سوسپند بذارم!

ویندوزه جدید که اومد بالا دیگه اون درایو کلا از کار افتاد. نه گزینه بیت لاکر میداد که پس ورد بدم نه باز می شد! بالاخره بعد از کلی بدبختی با اموزش یه سایته خارجی با استفاده از cmd موفق به دبکریپت کردن شدم. اخره اون اموزش نوشته بود که باید بعد اینکه درایو دیکریپت کردی به درایوه مقصد باید یه فرمان چک دیسک بزنی که زدم و ارور داد! رفتم که مای کامپیوتر دیدم حالا هردو درایو پریده! مجبور شدم فرمتشون کنم! با این امید که میشه اطلاعتشو ریکاوری کرد!

بعد از فرمت هرکاری کردم با هر برنامه ای نشد که نشد! راه حلی هست که بشه اون اطلاعاتو برگردوند ؟؟؟؟

خیلی مهمه اطلاعات اون درایو!

EXTREME
24-06-2013, 00:24
با سلام!

من یکی از درایوهامو به حجم 40 گیگ با بیت لاکر لاک کردم. چند روز پیش ویندوز عوض کردم! یادم رفت که خاموش کنم بیت لاکرو یا به حالت سوسپند بذارم!

ویندوزه جدید که اومد بالا دیگه اون درایو کلا از کار افتاد. نه گزینه بیت لاکر میداد که پس ورد بدم نه باز می شد! بالاخره بعد از کلی بدبختی با اموزش یه سایته خارجی با استفاده از cmd موفق به دبکریپت کردن شدم. اخره اون اموزش نوشته بود که باید بعد اینکه درایو دیکریپت کردی به درایوه مقصد باید یه فرمان چک دیسک بزنی که زدم و ارور داد! رفتم که مای کامپیوتر دیدم حالا هردو درایو پریده! مجبور شدم فرمتشون کنم! با این امید که میشه اطلاعتشو ریکاوری کرد!

بعد از فرمت هرکاری کردم با هر برنامه ای نشد که نشد! راه حلی هست که بشه اون اطلاعاتو برگردوند ؟؟؟؟

خیلی مهمه اطلاعات اون درایو!

با نرم افزار acronis home director یا easeuse data recovery ببینید میتونید کل پارتیشن رو ریکاوری کنید یا نه

VatanGame
25-06-2013, 16:36
سلام من یک هارد 1 ترابایت برند WD داشتم که وصل به کامپیتر کردم بعد رایانه روشن کردم بوی سوختگی امد بعد هارد اصلا دیکوت نمیشد متخصین عزیز هاردم سوخته و اگه سوخته قابل تعمیر هست.

EXTREME
25-06-2013, 18:49
سلام من یک هارد 1 ترابایت برند WD داشتم که وصل به کامپیتر کردم بعد رایانه روشن کردم بوی سوختگی امد بعد هارد اصلا دیکوت نمیشد متخصین عزیز هاردم سوخته و اگه سوخته قابل تعمیر هست.

بیشتر میتونه این مشکلات از برد هارد باشه روی یک سیستم دیگه هم تست کنید

behrooz_chz
25-06-2013, 22:08
سلام
من یه هارد اکسترنال توشیبا یو اس بی 3 از مالزی سال 90 خریدم دیروز دادم به یکی از دوستام الان که بهم پس داده باید با دست اون قسمتی که کابل به هارد می خوره بکشم بالا تا هارد وصل بشه و یه چیزی بذارم زیرش تا وصل بمونه فکر کنم برد داخلی رو شکونده راهی هست که بشه درستش کرد ؟ با یه کابل دیگه هم امتحان کردم درست نشد چیکار باید بکنم الان ؟ نسوزه هی قطع و وصل میشه ؟

VatanGame
26-06-2013, 08:10
خیلی ممنون بردمش تعمیرگاه بنده خدا تست کرد گفت چون صدای تق تق نمیاد احتمالا فقط بردش سوخته بعد گفت باید بردش رو پیدا کنه وتعویض کنه حالا این هارد 1 ترابایت برند WD بردش کمیاب نیست پیدا میشه.

alimail3248
26-06-2013, 09:40
سلام
من یک لپ تاپ دل وسترو 1310 دارم که 6 سال دارمش و جدیدا مشکلی پیدا کرده اینه که وقتی چند تا سایت توی مرورگر با هم باز میکنم حسابی کند میشه و گیر میکنه گاهی وقتها هم ویندوز میاد بالا هنگ میکنه و منوی پایین ( همون قسمتی که استارت منو هست) نصفش میاد و نصف دیگش سیاه دیده میشه و باید چند باری سیستم رو ریست کرد و بعدش اتوماتیک چک دیسک میاد و بعدش مشکل حل میشه ولی کندی سرعت ویندوز سرجای خودش پابرجاست و اصلا مثل روز اول نیست.کارهایی که من انجام دادم یکی اینه که نسخه های مختلف ویندوز اکس پی و سون رو روی سیستم نصب کردم ولی تغییری نکرد حتی بلافاصله بعد از نصب ویندوز جدید هم کندی احساس میشه .فن و خود لپ تاپ رو هم سرویس کردم چندین بار دفراگ و چک دیسک کردم و با چند انتی ویروس اپدیت شده سیستم رو اسکن کردم که هیچ ویروسی نداشت فضای هاردم هم تقریبا یک چهارمش دیتا هست و کاملا پر نیست .خودم فکر میکنم هارد بر اثر فرمت پارتیشن یا fdisk در گذشته دیگه خراب شده و باید عوض شه به نظرم تمام مشکلات از هارده نظر شما ها هم همینه ؟

MoRt@L
26-06-2013, 10:01
سلام
من یه هارد ۱ترا سامسونگ دارم سالم بود تا دیروز که زدمش به یه لبتاب توش فایل ریختم وقتی زدم به سیستم دیگه نمیاره فایلارو فقط درایوش میاد نه چک دیسک میشه نه چیز دیگه از داس هم زدم چک دیسک میگه درایو شما read only شده فقط با این برنامه ای که اینجا گفته بودید تونستم چکش کنم یک بد سکتور پیدا کرد تو کل هارد می خواستم ببینم ممکن ویروس اینکارو کرده باشه من saferemove همیشه می زنم میکشم هاردمو usb3 هم هستش

amir307
26-06-2013, 23:01
سلام من یه هارد 500g mx15 دارم شناخته نمیشد توسط سیستم بردم پیشه تعمیر کار درست شد اما الان که اوردمش هنگام کار کردن بد جور صدایی میده تازه سرعتشم یه خورده اومده پایین بنظرتون هنوز مشکلش رفع نشه باید ببرمش تعمیرگا دوباره یا طبیعیه

behrooz_chz
26-06-2013, 23:59
سلام
من یه هارد اکسترنال توشیبا یو اس بی 3 از مالزی سال 90 خریدم دیروز دادم به یکی از دوستام الان که بهم پس داده باید با دست اون قسمتی که کابل به هارد می خوره بکشم بالا تا هارد وصل بشه و یه چیزی بذارم زیرش تا وصل بمونه فکر کنم برد داخلی رو شکونده راهی هست که بشه درستش کرد ؟ با یه کابل دیگه هم امتحان کردم درست نشد چیکار باید بکنم الان ؟ نسوزه هی قطع و وصل میشه ؟

Soroosh_k
27-06-2013, 11:50
درود
من هاردمو با برنامه easeus recovery ريكاورى كردم كه بين اطلاعات هاردمو كه برگردوند، دو تا فولدر ديگه به نام هاى Raw Files و System Volume Information بود...اينا به چه درد ميخورند...؟! اگه به درد نميخورن پاكشون كنم چون نزديك 11gig فضا اشغال كردن....
سپاس

brilliant1
01-07-2013, 09:46
سلام
هارد اکسترنال را به هر سیستمی وصل می کنم درخواست فرمت میده،اطلاعاتش برام مهمه،چکار کنم؟

ata.royalfalcon
01-07-2013, 11:46
سلام
هارد اکسترنال را به هر سیستمی وصل می کنم درخواست فرمت میده،اطلاعاتش برام مهمه،چکار کنم؟

سلام .
هارد مورد نظر fail شده و ريسك اين هست كه در صورت كار بيشتر ، كلاً از دسترس خارج بشه يا به اطلاعات موجود صدمه بيشتر وارد بشه . در نتيجه اگر اطلاعات خيلي مهم هست هارد را به مراكز تخصصي جهت ريكاوري ارسال كنيد .

اگر نميخواهيد جهت ريكاوري به مراكز معتبر بفرستيد پس ميتونيد از برنامه easeus data recovery wizard professional جهت ريكاوري استفاده كنيد . پيغام درخواست فرمتي كه توسط ويندوز داده ميشه احتمالاً بدليل raw شدن پارتيشنها هست كه با برنامه گفته شده ميتونيد قبل از فرمت كردن ، داده ها رو ريكاوري و روي فضاي ديگر (مثلاً هارد اكسترنال دوم) ذخيره كنيد .

aali9001
02-07-2013, 10:58
سلام بنده یه هارد 250 ساتا سامسونگ دارم.بعلت ویروسی شدن بدسکتور منطقی (نرم افزاری) پیدا کرد.با نرم افزار HDD Regenerator سعی کردم ریکاور کنم اما بعد از حدود 6 ساعت وسط کار هارد مشکل دیتکت پیدا کرد.الان اصلا دیتکت نمیشه.(نه بایوس ستاپ و نه Disk Management) اما کابل برق که وصل میکنی صدا موتورش میاد( و صدای ناجوری مثل تق تق هم نمیاد ) یعنی کار میکنه.به هیچ عنوان ضربه نخورده.آیا امکان تعمیر هست به نظر شما؟لطفا راهنمایی کنید

EXTREME
02-07-2013, 18:31
سلام بنده یه هارد 250 ساتا سامسونگ دارم.بعلت ویروسی شدن بدسکتور منطقی (نرم افزاری) پیدا کرد.با نرم افزار HDD Regenerator سعی کردم ریکاور کنم اما بعد از حدود 6 ساعت وسط کار هارد مشکل دیتکت پیدا کرد.الان اصلا دیتکت نمیشه.(نه بایوس ستاپ و نه Disk Management) اما کابل برق که وصل میکنی صدا موتورش میاد( و صدای ناجوری مثل تق تق هم نمیاد ) یعنی کار میکنه.به هیچ عنوان ضربه نخورده.آیا امکان تعمیر هست به نظر شما؟لطفا راهنمایی کنید

یا بدسکتورهاش خیلی زیاد شده یا ویروس به فریم ویر اسیب رسونده ببرید بیرون با رابط یا پی سی 3000 درست کنن

smtp1000
03-07-2013, 00:24
دوستان چند سوال در مورد هاردهام :

1- من 4 تا هارد اینترنال روی سیستمم دارم و سیتمم 24 ساعته روشن هست و فکر میکنم داره به هاردها آسیب میرسه روشی چیزی سراغ دارید که بشه هارد و وقتی کارش نداریم خاموش کنیم و بعد روشن کنیم ؟ بدون نیاز به قطع و وصل کابل که اعصاب خورد کن هست و ریست باید بشه سیستم و ...
یه دستگاهی نیست که هارد ها رو از توی کیس در بیاریم و بیرون از کیس وصل کنیم به اون و سپس وصل کنیم به هاردها (انگار یه همچین چیزی من دیدم یه جایی )

2- لان یه هارد 1.5 ترا من داره صدا تق تق میده بدون اینکه ضربه خورده باشه و ویندوز سون هم درخواست میده که ازش بک آپ بگیرم ( تا الان همچین اخطاری توی ویندوز ندیده بودم که بگه هارد مشکل داره بک آپ بگیرید ازش ) میخوام بدونم الان من اولین کارهایی که باید انجام بدم چی هست ؟
دیفراگمنت کنم ؟ با نرم افزاری باید بدسکتور بکشم ؟ بدم بیرون واسه تعمیر ؟
کلی هم اطلاعات روش دارم فعلا فقط از سیستم جداش کردم

لطفا راهنماییم کنید تشکرررر

ata.royalfalcon
03-07-2013, 07:45
1- من 4 تا هارد اینترنال روی سیستمم دارم و سیتمم 24 ساعته روشن هست و فکر میکنم داره به هاردها آسیب میرسه روشی چیزی سراغ دارید که بشه هارد و وقتی کارش نداریم خاموش کنیم و بعد روشن کنیم ؟ بدون نیاز به قطع و وصل کابل که اعصاب خورد کن هست و ریست باید بشه سیستم و ...

ميتونيد از طريق power option طوري تنظيم كنيد كه در زمانيكه هارد بيكار هست standby بشه . البته براي موثر تر بودن اين روش پارتيشنها بايستي unmount بشه كه در اين پست توضيح دادم (لينك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) .

یه دستگاهی نیست که هارد ها رو از توی کیس در بیاریم و بیرون از کیس وصل کنیم به اون و سپس وصل کنیم به هاردها (انگار یه همچین چیزی من دیدم یه جایی )

اين بدرد شما ميخوره ؟ هات پلاگ هم هست .

smtp1000
03-07-2013, 11:37
آقا حالا واسه این هاردم که به تازگی شروع به صدا کردن و ... میکنه چیکار باید بکنم ؟

(((((( - لان یه هارد 1.5 ترا من داره صدا تق تق میده بدون اینکه ضربه خورده باشه و ویندوز سون هم درخواست میده که ازش بک آپ بگیرم ( تا الان همچین اخطاری توی ویندوز ندیده بودم که بگه هارد مشکل داره بک آپ بگیرید ازش ) میخوام بدونم الان من اولین کارهایی که باید انجام بدم چی هست ؟
دیفراگمنت کنم ؟ با نرم افزاری باید بدسکتور بکشم ؟ بدم بیرون واسه تعمیر ؟ )))

psp2004
04-07-2013, 17:27
با نام خدا و سلام

دوستان این تست هارد اکسترنال بندس میخوام بدونم مشکلش رو خودم میتونم حل کنم ؟؟؟ اصن قابله حله ؟؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با سپاس

ویرایش : خب بعد یه روز دیدم کسی جواب نداد خودم رفتم یه چند صفه قبل رو نگاه کردم و متوجه شدم میشه از نرمافزار HDD Regenerator استفاده کرد ... فعلا 3 ساعتی میشه که داره کار میکنه و 51 ی از bad sector ها رو انگار ترمیم کرده :)

بازم سپاس

razoramona
05-07-2013, 17:32
خسته نباشید دوستان
بنده دیروز یک هارد اکسترنال سیگیت پک آپ پلاس 2T گرفتم ولی احساس میکنم یه مقدار بیش از حد داغ میکنه
در حال ریختن فیلم روش بودم که دیدم داره ارور دمای بحرانی میده! دماش به 59 درجه رسیده بود و من خاموشش کردم
یعنی اگر بی وقفه فایل بریزم روش دماش بدون حد زیاد میشه؟؟؟ این که خیلی مسخره ست!!
در حالت بی کار هم دماش زیاده و این عکس حالت بیکاریه که میگه دماتون به آستانه رسیده باید عوضش کنید!!! چی رو؟؟؟
دوستان اگر کمک کنید بسیار ممنون میشم...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ata.royalfalcon
05-07-2013, 18:21
خسته نباشید دوستان
بنده دیروز یک هارد اکسترنال سیگیت پک آپ پلاس 2T گرفتم ولی احساس میکنم یه مقدار بیش از حد داغ میکنه
در حال ریختن فیلم روش بودم که دیدم داره ارور دمای بحرانی میده! دماش به 59 درجه رسیده بود و من خاموشش کردم
یعنی اگر بی وقفه فایل بریزم روش دماش بدون حد زیاد میشه؟؟؟ این که خیلی مسخره ست!!
در حالت بی کار هم دماش زیاده و این عکس حالت بیکاریه که میگه دماتون به آستانه رسیده باید عوضش کنید!!! چی رو؟؟؟
دوستان اگر کمک کنید بسیار ممنون میشم...

سلام .
توصیه میکنم از یک فن برای تهویه بهتر و کاهش دمای آن استفاده کنید . منافذ و شبکه های تهویه را نپوشانید و همچنین هارد رو در جای گرم قرار ندید .

goblet of fire
05-07-2013, 18:49
سلام

من حدود 1ماه پیش هارد اکسترنال 1 ترابایت سیلیکون پاور خریدم. تو این مدت فایل های زیادی درش قرار دادم ولی امروز وقتی می خواستم اطلاعاتی را از این هارد وارد فلش مموریم کنم، دیدم که به پس از 1 ساعت حتی 1 مگ هم انتقال نداده!
برای امتحان چند تا فایل دیگر را هم سلکت کردم و در کامپیوتر خواستم کپی کنم ولی باز هم هیچ اتفاقی نیفتاد و هیچ فایلی منتقل نشد!
وقتی وارد بعضی از فولدر ها می شم با پیغام زیر مواجه میشم.
فایل ها در هارد موجود است ولی قابل کپی شدن و یا اجرا نمی باشند
راهی هست که بشه درست کرد
این اطلاعات برای من خیلی حیاتین!
تو رو خدا کمکم کنید

psp2004
05-07-2013, 20:29
با نام خدا و سلام

دوستان delay ها رو با چی ترمیم کنم ؟؟؟ اصن قابل ترمیم هست ؟؟

EXTREME
05-07-2013, 21:30
سلام

من حدود 1ماه پیش هارد اکسترنال 1 ترابایت سیلیکون پاور خریدم. تو این مدت فایل های زیادی درش قرار دادم ولی امروز وقتی می خواستم اطلاعاتی را از این هارد وارد فلش مموریم کنم، دیدم که به پس از 1 ساعت حتی 1 مگ هم انتقال نداده!
برای امتحان چند تا فایل دیگر را هم سلکت کردم و در کامپیوتر خواستم کپی کنم ولی باز هم هیچ اتفاقی نیفتاد و هیچ فایلی منتقل نشد!
راهی هست که بشه درست کرد
تو رو خدا کمکم کنید

هارد رو ابتدا اسکن ویروس بکنید درست نشد یگ check disk برای فیکس کردن فایل سیستم انجام بدین درست نشد کل پارتیشن رو ریکاوری کنید روی یک هارد دیگه

EXTREME
05-07-2013, 21:30
با نام خدا و سلام

دوستان delay ها رو با چی ترمیم کنم ؟؟؟ اصن قابل ترمیم هست ؟؟

نرم افزاری قابل حل نیست

razoramona
05-07-2013, 21:46
سلام .
توصیه میکنم از یک فن برای تهویه بهتر و کاهش دمای آن استفاده کنید . منافذ و شبکه های تهویه را نپوشانید و همچنین هارد رو در جای گرم قرار ندید .

ببخشید من سوالم رو یک بار دیگه میپرسم...
دریچه هاش رو که نبستم، خودش هم ناسلامتی توش فن داره(چه جور فنی باید داشته باشم؟)، دیگه همه جای اتاق هم در تعادل گرمایی دینامیک قرار داره!! :D
ولی آیا دمای 59 درجه برای این هارد ضرر داره؟؟؟ تقریبا توی چه دمایی باید باشه در حالت کار کردن؟؟

EXTREME
05-07-2013, 22:10
دریچه هاش رو که نبستم، خودش هم ناسلامتی توش فن داره(چه جور فنی باید داشته باشم؟)، دیگه همه جای اتاق هم در تعادل گرمایی دینامیک قرار داره!! :D
ولی آیا دمای 59 درجه برای این هارد ضرر داره؟؟؟ تقریبا توی چه دمایی باید باشه در حالت کار کردن؟؟

بله دمای 59 درجه زیاده شما باید هم زیر هارد فن بزارین و هم تهویه کیس رو خوب کنید

داخل و توی هارد که فن نداره !

از 40 بالاتر نشه دما خوبه

psp2004
05-07-2013, 22:21
نرم افزاری قابل حل نیست

میشه یکم در مورد این Delay توضیح بدید ...
واسه من تا الان مشکل خاصی به وجود نیاورده؟؟؟
واسه تعمیر باید کجا ببرم و بگم میخوام این Delay رفع کنم یا کلن هارد باید تعمیر اساسی شه ؟؟؟

EXTREME
05-07-2013, 22:23
میشه یکم در مورد این Delay توضیح بدید ...
واسه من تا الان مشکل خاصی به وجود نیاورده؟؟؟
واسه تعمیر باید کجا ببرم و بگم میخوام این Delay رفع کنم یا کلن هارد باید تعمیر اساسی شه ؟؟؟

ata.royalfalcon
05-07-2013, 22:27

با اجازه مهرداد جان ...

هارد شما اکسترنال هست و داخل باکس فنی وجود ندارد (حداقل در این مدلی که شما دارید) در نتیجه برای تهویه بهتر باید یک فن درست کنید و آنرا در پشت هارد اکسترنال طوری قرار بدید که هوا از بین منافذ و شبکه های تهویه وارد باکس شود .

psp2004
05-07-2013, 22:55

صفحه قبل گذاشته بودم که دوباره همون رو میزارم البته الان دیگه بدسکتور ها حل شده و نرماله :)
و فقط همون reallocated sector count رو warning نشون میده
خدمت شما :

goblet of fire
05-07-2013, 22:56
هارد رو ابتدا اسکن ویروس بکنید درست نشد یگ check disk برای فیکس کردن فایل سیستم انجام بدین درست نشد کل پارتیشن رو ریکاوری کنید روی یک هارد دیگه

ممنون از کمکتون
فقط بهم برای این 3 کار 3 تا برنامه ی کارا معرفی می کنید، چون برای چندین نرم افزار وجود دارد

EXTREME
05-07-2013, 22:58
ممنون از کمکتون
فقط بهم برای این 3 کار 3 تا برنامه ی کارا معرفی می کنید، چون برای چندین نرم افزار وجود دارد

check disk که از تو my computer میتونید انجام بدین
اسکن ویروس هم بایک آنتی ویروس آپدیت شده
ریکاوری هم acronis home director و easeus data recovery

saeedrasooly
05-07-2013, 23:00
سلام لطف میکنید ببینید این ارور برای چیه ؟ چجوردرستش کنم ؟

razoramona
06-07-2013, 00:13
بله دمای 59 درجه زیاده شما باید هم زیر هارد فن بزارین و هم تهویه کیس رو خوب کنید

داخل و توی هارد که فن نداره !

از 40 بالاتر نشه دما خوبه

نمیدونم چرا فکر میکردم فن داره!!! مرسی از توجه تون، ولی از 40 به پایین همون 10 دقیقه ی اول روشن شدن میمونه! بعدش میره بالای 40...خدا نگذره از سی گیت و چینی ها

با اجازه مهرداد جان ...

هارد شما اکسترنال هست و داخل باکس فنی وجود ندارد (حداقل در این مدلی که شما دارید) در نتیجه برای تهویه بهتر باید یک فن درست کنید و آنرا در پشت هارد اکسترنال طوری قرار بدید که هوا از بین منافذ و شبکه های تهویه وارد باکس شود .

بلی به اشتباه خودم پی بردم!! :)
برای همچین موردی چه نوع فنی مناسبه؟ قیمتش چقدر میشه تقریبا؟ من کلا توی زمینه ی کولینگ موشکل دارم میشه بیشتر راهنمایی کنید؟
پیشاپیش مچکرم

ata.royalfalcon
06-07-2013, 07:00
نمیدونم چرا فکر میکردم فن داره!!! مرسی از توجه تون، ولی از 40 به پایین همون 10 دقیقه ی اول روشن شدن میمونه! بعدش میره بالای 40...خدا نگذره از سی گیت و چینی ها

بلی به اشتباه خودم پی بردم!! :)
برای همچین موردی چه نوع فنی مناسبه؟ قیمتش چقدر میشه تقریبا؟ من کلا توی زمینه ی کولینگ موشکل دارم میشه بیشتر راهنمایی کنید؟
پیشاپیش مچکرم

اين بستگي به ابتكار خودتون داره . ميتونيد از فن 8 يا 12 سانتي كيس استفاده كنيد و براي روشن كردن آن از آداپتورهاي 12 ولتي استفاده كنيد يا اينكه اگر پاور كيس اضافه داريد از آن براي روشن كردن فن استفاده كنيد . يا اينكه ميتونيد از فن رك rack استفاده كنيد كه 220 ولتيه و در نتيجه نيازي به آداپتور نداره . يا اينكه ميتونيد از فنهايي كه با برق usb كار ميكنند استفاده كنيد ولي قدرت زيادي ندارند .

EXTREME
06-07-2013, 08:03
سلام لطف میکنید ببینید این ارور برای چیه ؟ چجوردرستش کنم ؟

احتمالا هارد بدسکتور داره با نرم افزار hdd regenerator اسکن در مود scan and repair اسکن کامل بکنید هارد رو از طریق بوت اینکارو بکنید

EXTREME
06-07-2013, 08:06
صفحه قبل گذاشته بودم که دوباره همون رو میزارم البته الان دیگه بدسکتور ها حل شده و نرماله :)
و فقط همون reallocated sector count رو warning نشون میده
خدمت شما :

اگر عدد هاش زیاد نشه مشکلی نداره

کلا هیچ بدسکتوری با hdd regeneator پیدا نشد ؟

Nariman H
06-07-2013, 21:41

با این وضع چه کنم ?

seagate 500 gb
عدد ها هم هر روز بیشتر میشه :(
گارانتی هم داره : سازگار
کاری میشه براش کرد؟

saeedrasooly
06-07-2013, 21:48
احتمالا هارد بدسکتور داره با نرم افزار hdd regenerator اسکن در مود scan and repair اسکن کامل بکنید هارد رو از طریق بوت اینکارو بکنید

سلام اخه یک سال هم نیست که این لپ تاپ رو خریدم !؟

بخدا تو نصب ویندوز تایمر گرفتم (هم خودم و بقیه دوستان که متخصص هستن ) حدود 30 دقیقه طول میکشه !!!

این مشکلی نیست بقیه اش مهمه که تو بالا اوردن ویندوز چه تو ویندوز 8 یا 7 حداقل 50 ثانیه تا 1 دقیقه طول میکشه ؟!!

از چند نفر پرسیدم گفتن اگر بدسکتور اصلا ویندوز نمیتونی نصب کنی

بخدا دیگه اشکم رو دراورده:n14: دیگه نمیدونم چکار کنم ?:n28:

مدل لپ تاپم Acer v3-571g (core i7-8g-750

اگر مشکل از هارد بگید تا عوض کنم فقط بگید مشکل کجاست ؟ مشکل اینه کسی اصلا نمیدونه چشه ؟ و فقط

بلدن بگن خیلی حساسی ؟

EXTREME
06-07-2013, 22:00
سلام اخه یک سال هم نیست که این لپ تاپ رو خریدم !؟

بخدا تو نصب ویندوز تایمر گرفتم (هم خودم و بقیه دوستان که متخصص هستن ) حدود 30 دقیقه طول میکشه !!!

این مشکلی نیست بقیه اش مهمه که تو بالا اوردن ویندوز چه تو ویندوز 8 یا 7 حداقل 50 ثانیه تا 1 دقیقه طول میکشه ؟!!

از چند نفر پرسیدم گفتن اگر بدسکتور اصلا ویندوز نمیتونی نصب کنی

بخدا دیگه اشکم رو دراورده:n14: دیگه نمیدونم چکار کنم ?:n28:

مدل لپ تاپم Acer v3-571g (core i7-8g-750

اگر مشکل از هارد بگید تا عوض کنم فقط بگید مشکل کجاست ؟ مشکل اینه کسی اصلا نمیدونه چشه ؟ و فقط

بلدن بگن خیلی حساسی ؟

دوست من الان که تو پست گفتم مشکل چیه !!
چیزی که ارور نشون میده یعنی هارد بدسکتور یا سکتور delay داره و باید رفع بشه

شما اصلا رو تست hdd regenerator بردین ؟

EXTREME
06-07-2013, 22:02

با این وضع چه کنم ?

seagate 500 gb
عدد ها هم هر روز بیشتر میشه :(
گارانتی هم داره : سازگار
کاری میشه براش کرد؟

بله بهتره ببرید گارانتی

چون relocated sector معمولا نرم افزاری قابل حل نیست

Nariman H
06-07-2013, 22:26
دقیقا به گارانتی چی بگم قبول کنه؟ فک نکنم بگم relocated sector داره چیزی حالیش شه D:

چی بگم بهش؟

razoramona
07-07-2013, 00:43
خسته نباشید
این هارد من مثل اینگه نابود شد رفففت :((
دو روز بود خریدمش الان میشه بگید این مشکل دقیقا به چی مربوط میشه؟؟؟ الان باید چیکار کنم؟؟؟

EXTREME
07-07-2013, 07:42
دقیقا به گارانتی چی بگم قبول کنه؟ فک نکنم بگم relocated sector داره چیزی حالیش شه D:

چی بگم بهش؟

بگید سکتور delay داره و اگه اقدام نشه هاردم fail میشه

EXTREME
07-07-2013, 07:42
خسته نباشید
این هارد من مثل اینگه نابود شد رفففت :((
دو روز بود خریدمش الان میشه بگید این مشکل دقیقا به چی مربوط میشه؟؟؟ الان باید چیکار کنم؟؟؟

هارد رو ببرید گارانتی

Nariman H
07-07-2013, 16:16
این دومین هارد seagate تمه که خراب میشه seagate نخرید اشغاله :(
همه باش مشکل دارن سراغ برندای خوب مثل western Digital برید
گارانتی بردم به زور قبول کردن :n03:

goblet of fire
07-07-2013, 16:22
سلام

راهی هست که بشه درست کرد
تو رو خدا کمکم کنید

اسکن ویروس کردم ولی وسطای اسکن، از هارد صدای تق تق بلند شد! وقتی اسکن انجام شد هیچ ویروسی پیدا نشد، هارد را از سیستم جدا کردم و وقتی خواستم به یه سیستم دیگه وصل کنم تاscan disk را انجام بدم دیگه کامپیوتر هارد را نشناخت، با چند کامپیوتر دیگه هم امتحان کردم ولی درایو تو my commputer نشان داده نشد!

EXTREME
07-07-2013, 22:16
اسکن ویروس کردم ولی وسطای اسکن، از هارد صدای تق تق بلند شد! وقتی اسکن انجام شد هیچ ویروسی پیدا نشد، هارد را از سیستم جدا کردم و وقتی خواستم به یه سیستم دیگه وصل کنم تاscan disk را انجام بدم دیگه کامپیوتر هارد را نشناخت، با چند کامپیوتر دیگه هم امتحان کردم ولی درایو تو my commputer نشان داده نشد!

الان اصلا هارد دیتکت نمیشه ؟ حتی توی بایوس ؟

OMiD.1080p
07-07-2013, 22:30
دما تا چه حـــد میتونه مشکل ساز باشه واسه هارد اینترنال و اکسترنال ؟
یعنی نهایت دما باید چه قدر باشه ؟

saeedrasooly
07-07-2013, 23:30
سلام اومدم با نرم افزار که گفتید اسکن کردم ولی ریپرش نکردم آخه دو ماه دیگه از گارانتی ش مونده :n01:

حالا دقیقا بردم مغازه چی بهش بگم ؟

بنظرتون عوض میکنه یا تعویض ؟

یه دنیا ممنون از استادان عزیز
EXTREME ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
و آقا عطا

EXTREME
08-07-2013, 00:16
دما تا چه حـــد میتونه مشکل ساز باشه واسه هارد اینترنال و اکسترنال ؟
یعنی نهایت دما باید چه قدر باشه ؟

با گذاشتن فن نزارین دما از 42 درجه بیشتر بشه

EXTREME
08-07-2013, 00:17
سلام اومدم با نرم افزار که گفتید اسکن کردم ولی ریپرش نکردم آخه دو ماه دیگه از گارانتی ش مونده :n01:

حالا دقیقا بردم مغازه چی بهش بگم ؟

بنظرتون عوض میکنه یا تعویض ؟

یه دنیا ممنون از استادان عزیز
EXTREME ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
و آقا عطا

اگه بدسکتور هاش کمه خوب بزارین تعمیر بشه

goblet of fire
08-07-2013, 11:37

الان اصلا هارد دیتکت نمیشه ؟ حتی توی بایوس ؟
امروز بردم گارانتیش
مسئولش بعد از چک کردن، گفت که هاردت بد سکتور داره و نمیشه ریکاوری کرد
حال باید هارد داخلی را عوض کنند

به نظرتون می تونستن ریکاوری کنند و نکردند؟!

DJ DOUBLE 69
08-07-2013, 17:19
سلام
من دو تا هارد IDE دارم که خیلی وقته خرابن ولی الان میخوام ازشون استفاده کنم
مشکل یکش اینه که سیم برقشو به اشتباه وصل کردم و جرقه زد و دیگه روشن نشد
و مشکل یکی دیگش این بود که با این نرم افزار های تست هارد تستشون کردم و وضعیتشو ناجور گزارش داد
سرعتشم به شدت اومده بود پایین - منم زدمش زیر فرمت صفر ولی از بخت بد وسط کار سیستم خاموش شد
حالا اون هاردی که اتصالی کرده بود رو باز کردم دیدم یکی از آی سی هاش آسیب دیده و برد رو هم کمی خراب کرده - یه هارد تقریبا شبیه به اونو بردشو باز کردم و وصل کردم بهش وقتی روشن میشه صدای تیک تیک بلند میده ( مثل صدای بر خورد موتوری که هد رو جابجا میکنه ) - راستی برد هاشونم دقیقا یکی نبودن
اون یکی دیگه هم روشن میشه ولی صدای تق تق میده -
کامل بازش کردم ببینم چشه زدم چشمشم کور کردم - پلاترهاش کثیف شد ( اثر انگشت :n03: ) البته کم
حالا میخوام ببینم اینا هیچکدومشون قابل تعمیر هستن یا نه ( با هزینه تقریبا کم - چون اطلاعاتشون زیاد مهم نیست فقط میخوام استفاده کنم ازشون )

EXTREME
08-07-2013, 20:58
در مورد اول که کابل برق رو برعکس بخواین جا بزنید اصلا جا نمیخوره چطوری جا زدین شما ؟

اون بردش قابل تعمیر است نیازی نیست برد دیگری بزارین

صدا ی تق تق پشت سرهم اگه پاور مشکلی نداشته باشه از هد و پارکینگ هد است

هارد هم بدون اتقا کلین نباید باز کنید و در بستن هارد هم یک سری اصول باید رعایت بشه بهتره هارد ها رو ببرید یک مرکز تخصصی

DJ DOUBLE 69
08-07-2013, 22:27
خیلی ممنون
اون سیم برقی که اشتباه وصل کردم غیر استاندارد بود و هر جوری میزدی جا میشد
الان به نظرتون اونی رو که کامل باز کردم هم قابل تعمیره ؟ بد سکتوری چیزی نمیگیره اینجوری ؟
از اون اصول بستن میتونید یه اشاره کوچیک بکنید ؟ یا لینکی چیزی
و آخرین سوال هم اینکه ارزش تعمیر دارن ؟
مثلا نبرم اونجا بگه دونه ای 40 تومن تعمیر میکنم !
چون اینا هر کدومشون 80 گیگه و قدیمی و کند -
خیلی ممنون
راستی اگه وقت کردید یه سری هم به تاپیک مشکلات مانیتور ها هم بزنید - یه مشکلی هم اونجا برام پیش اومده

zibagol
09-07-2013, 04:32
سلام دوستان
دو ویندوز نصب دارم: XP و Win8
هر بار که سیستم بوت میشه ، Check Disk رو اجرا می کنه! (در هر دو ویندوز)
درایوها رو در داخل ویندوز هم Check کردم ولی مشکل پابرجاست.
1- احتمال میدم که مشکل از هارد( وسترن دیجیتال 1 ترابایت اینترنال ) باشه؛ برای تست و خطایابی هارد چه روش یا نرم افزاری رو پیشنهاد می کنید؟

2- چند روزیه که دسترسی به فایل ها و تنظیمات در ویندوز 8 خیلی کند و عملا غیرممکن شده؛ آیا این مورد با مساله ی قبلی ارتباطی داره؟
:n16:

EXTREME
09-07-2013, 13:27
خیلی ممنون
اون سیم برقی که اشتباه وصل کردم غیر استاندارد بود و هر جوری میزدی جا میشد
الان به نظرتون اونی رو که کامل باز کردم هم قابل تعمیره ؟ بد سکتوری چیزی نمیگیره اینجوری ؟
از اون اصول بستن میتونید یه اشاره کوچیک بکنید ؟ یا لینکی چیزی
و آخرین سوال هم اینکه ارزش تعمیر دارن ؟
مثلا نبرم اونجا بگه دونه ای 40 تومن تعمیر میکنم !
چون اینا هر کدومشون 80 گیگه و قدیمی و کند -
خیلی ممنون
راستی اگه وقت کردید یه سری هم به تاپیک مشکلات مانیتور ها هم بزنید - یه مشکلی هم اونجا برام پیش اومده

وقتی هارد باز میشه قاب هارد رو که بستین هر پگیچ رو به اندازه یک دور کامل شل میکنید و میزنید به پاور میزارید 2 الی 3 ساعت کار کنه اینطوری فشار هوای داخل هارد از بیرون کمتر میشه چون اگر اینکارو نکنید دمای هارد زیاد شده و کارایی هارد کم میشه و هارد تنبل میشه

قبل از بستن روی پلاتر نباید خاکی باشه چون باعث بدسکتور میشه برای همین گفتم باید تو اتاق کلین اینکارو بکنید

اگه هارد 80 گیگ هزینه تعمیرش زیاد میشه و بودجه برای خرید هارد دارین خوب نمی صرفه هارد رو تعمیر کنید
مشکلاتی که برای دو هارد گفتی معمولا قابل تعمیره

EXTREME
09-07-2013, 13:28
سلام دوستان
دو ویندوز نصب دارم: XP و Win8
هر بار که سیستم بوت میشه ، Check Disk رو اجرا می کنه! (در هر دو ویندوز)
درایوها رو در داخل ویندوز هم Check کردم ولی مشکل پابرجاست.
1- احتمال میدم که مشکل از هارد( وسترن دیجیتال 1 ترابایت اینترنال ) باشه؛ برای تست و خطایابی هارد چه روش یا نرم افزاری رو پیشنهاد می کنید؟

2- چند روزیه که دسترسی به فایل ها و تنظیمات در ویندوز 8 خیلی کند و عملا غیرممکن شده؛ آیا این مورد با مساله ی قبلی ارتباطی داره؟
:n16:

اون چک کردن مربوط به فایل سیستم های پارتیشن ها میشه
اگه با check disk در ویندوز درست نشد بهتره از اطلاعات یک بکاپ بگیرید و یک دور هارد رو fdisk بکنید پارتیشن بندی مجدد کنید و فرمت و تست کنید
علت بعدی میتونه از ویروس باشه

saeedrasooly
09-07-2013, 22:16
سلام اقا یه سوال دارم ؟:n16:

میخوام بفهمم کدوم درایو از هاردم بد سکتور داره ؟

HDD Rege... شماره سکتور رو میده نه اسم درایو رو

ممنون

EXTREME
09-07-2013, 22:45
سلام اقا یه سوال دارم ؟:n16:

میخوام بفهمم کدوم درایو از هاردم بد سکتور داره ؟

HDD Rege... شماره سکتور رو میده نه اسم درایو رو

ممنون

اونطوری فکر نکنم بشه فهمید شما فقط میتونید بفهمید کدوم سکتورها مشکل پیدا کرده و بدسکتور است

zibagol
10-07-2013, 17:43
اون چک کردن مربوط به فایل سیستم های پارتیشن ها میشه
اگه با check disk در ویندوز درست نشد بهتره از اطلاعات یک بکاپ بگیرید و یک دور هارد رو fdisk بکنید پارتیشن بندی مجدد کنید و فرمت و تست کنید
علت بعدی میتونه از ویروس باشه

Error Scan
"تشکر" رو نمی بینم! برای من غیرفعاله؟

VorteX01
10-07-2013, 19:06
سلام ، دوستان ممنون میشم من رو در این مورد راهنمایی بفرمایید

EXTREME
10-07-2013, 19:40
Error Scan
"تشکر" رو نمی بینم! برای من غیرفعاله؟

هارد که بدسکتور داره
فعلا با نرم افزار hddd regenerator به صورت بوتیبل در مود scan and repair هارد رو اسکن کامل بکنید و نتیجرو بگین

EXTREME
10-07-2013, 19:42
سلام ، دوستان ممنون میشم من رو در این مورد راهنمایی بفرمایید

یک تست hdd regenator کامل در مود scan and repair انجام بدین
ارور دوم هم به خاطر اینه که یک بار هارد به دور کاملش نرسیده و این میتونه به دلیل نرسیدن ولتاژ کافی باشه که هم میتونه از اتصالات هارد و پاور سیستم باشه و هم از خود هارد و موتور که احتمالش کمتره
بعد از 10 روز چک کنید ببینید عدد های این دو ارور زیاد میشه یا نه

OMiD.1080p
10-07-2013, 20:42
من هارد اکسترنالم اکثر مواقع یکسره وصله به سیستم.
آیا بهتر نیست کزینه زیر رو هم فعال کنم ؟

EXTREME
10-07-2013, 23:01
من هارد اکسترنالم اکثر مواقع یکسره وصله به سیستم.
آیا بهتر نیست کزینه زیر رو هم فعال کنم ؟

نه فکر نکنم نیازی باشه

zibagol
11-07-2013, 03:53
هارد که بدسکتور داره
فعلا با نرم افزار hddd regenerator به صورت بوتیبل در مود scan and repair هارد رو اسکن کامل بکنید و نتیجرو بگین

قبل از انجام این مورد، تهیه BackUp از اطلاعات هارد ضروری است؟ (حجم فایل هام زیاده:n13:)

چرا من امکان "تشکر" رو نمی بینم؟! این طوری عذاب وجدان دارم! درست شد.

EXTREME
11-07-2013, 08:48
قبل از انجام این مورد، تهیه BackUp از اطلاعات هارد ضروری است؟ (حجم فایل هام زیاده:n13:)

چرا من امکان "تشکر" رو نمی بینم؟! این طوری عذاب وجدان دارم! درست شد.

نه اینکار نیازی به بکاپ گرفتن اطلاعات ندارد

zibagol
12-07-2013, 15:05
هارد که بدسکتور داره
Scan and repair رو انجام دادم ولی مشکل پابرجاست و با هر بار راه اندازی سیستم عامل CHKDSK رو انجام میده.
اینم نتایج HD Regenarator:
و

البته خطای Current pending sector در Health tab of HD tune برطرف شد ولی Ultra DMA CRC Error count به قوت خود باقی است.
ناگفته نمونه که هارد دیگری هم در سیستم وجود داره ولی از اوجایی که ازش استفاده نمی کردم کابل برق و SATA رو از پشت اون هارد قطع کردم.
با توجه به Description ارائه شده ، ممکنه خطا به همین علت باشه؟ یا به اون هارد ربطی نداره؟

عذرخواهی بابت طولانی شدن مطلب و تشکر مجدد از لطفتون

EXTREME
12-07-2013, 15:44
Scan and repair رو انجام دادم ولی مشکل پابرجاست و با هر بار راه اندازی سیستم عامل CHKDSK رو انجام میده.
اینم نتایج HD Regenarator:
و

البته خطای Current pending sector در Health tab of HD tune برطرف شد ولی Ultra DMA CRC Error count به قوت خود باقی است.
ناگفته نمونه که هارد دیگری هم در سیستم وجود داره ولی از اوجایی که ازش استفاده نمی کردم کابل برق و SATA رو از پشت اون هارد قطع کردم.
با توجه به Description ارائه شده ، ممکنه خطا به همین علت باشه؟ یا به اون هارد ربطی نداره؟

عذرخواهی بابت طولانی شدن مطلب و تشکر مجدد از لطفتون

سکتور Delay داره هارد ولی اگه زیاد نشه مشکلی نداره
مشکل این ارور بله یک علتش میتونه از اتصالات هارد و پاور باشه
بعض اوقات با آپدیت بایوس مین و فریم ویر هارد و پارتیشن بندی مجدد هارد هم این مشکل حل میشه

قبل از آپدیت فریم ویر هارد اگه خواستین انجام بدین از اطلاعات هارد بکاپ بگیرین

zibagol
12-07-2013, 20:33
سکتور Delay داره هارد ولی اگه زیاد نشه مشکلی نداره
مشکل این ارور بله یک علتش میتونه از اتصالات هارد و پاور باشه
بعض اوقات با آپدیت بایوس مین و فریم ویر هارد و پارتیشن بندی مجدد هارد هم این مشکل حل میشه

قبل از آپدیت فریم ویر هارد اگه خواستین انجام بدین از اطلاعات هارد بکاپ بگیرین
ممنون
اگه ممکنه توضیح بیشتری بدین؛ مثلا در مورد نحوه ی آپدیت فیرم ویر هارد.

EXTREME
12-07-2013, 20:41
ممنون
اگه ممکنه توضیح بیشتری بدین؛ مثلا در مورد نحوه ی آپدیت فیرم ویر هارد.
مدل دقیق هاردتون چیه ؟

zibagol
12-07-2013, 23:18
WDC WD1002FAEX

unknown_user_666
13-07-2013, 03:52
درود به دوستان گرامی
ببخشید هارد لپتاپ من به مشکل برخورده و یکی از درایو های من اررور میداد که من فرمت کردم درایو رو و با برنامه Active@ Partition Recovery v7.1 درایو رو Super Scan کردم و همه فایل ها رو نشون میده ولی ریکاوری رو که میزنم این ارور رو میده :

لطفا بگید چکار باید بکنم که این ارور دیگه نیاد و چطوری میشه این درایو رو ریگاوری کرد ؟
یا اگر برنامه ی دیگه ای میدونید بهم معرفی کنید ( برنامه ی قوی تر از این برنامه )
با سپاس از لطف شما

shahin256
13-07-2013, 09:08
باسلام دوستان لطفا کمک کنید یه هارد یک ترابایت سیگیت دارم که ظرفیت اون 32 مگابایت شناخته میشه وفرمت نمیشه فریمور از cc38 به cc49 آپدیت شده توسط نرم افزار دانلود شده از سایت سازنده ولی مشکل هنوز پابرجاست اطلاعات هارد به صورت زیر است :
bus: ATA
model: st31000528as
firmware:cc49
LBA:65134
capacity:1tb= 1000gb
serial number: gvp8gx5k

دوستان لطفا کمک کنید :n30:

EXTREME
13-07-2013, 11:18
WDC WD1002FAEX

باید برید سایت هاردتون بگردین فریم ویرشو پیدا کنید یک فایل exe است نصب کنید ریست میشه سیستم وقتی بیاد بالا فریم ویر رایت میشه قبلش باید از اطلاعات هارد بکاپ بگیرید و بوت اصلی سیستم رو هارد باشه

EXTREME
13-07-2013, 11:19
درود به دوستان گرامی
ببخشید هارد لپتاپ من به مشکل برخورده و یکی از درایو های من اررور میداد که من فرمت کردم درایو رو و با برنامه Active@ Partition Recovery v7.1 درایو رو Super Scan کردم و همه فایل ها رو نشون میده ولی ریکاوری رو که میزنم این ارور رو میده :

لطفا بگید چکار باید بکنم که این ارور دیگه نیاد و چطوری میشه این درایو رو ریگاوری کرد ؟
یا اگر برنامه ی دیگه ای میدونید بهم معرفی کنید ( برنامه ی قوی تر از این برنامه )
با سپاس از لطف شما

احتمالا فایل سیستم Raw شده اگه با check disk فایل سیستم درست نشد باید با نرم افزار easeuse data recovery که مخصوص اینکار است پارتیشن رو ریکاوری کنید

EXTREME
13-07-2013, 11:21
باسلام دوستان لطفا کمک کنید یه هارد یک ترابایت سیگیت دارم که ظرفیت اون 32 مگابایت شناخته میشه وفرمت نمیشه فریمور از cc38 به cc49 آپدیت شده توسط نرم افزار دانلود شده از سایت سازنده ولی مشکل هنوز پابرجاست اطلاعات هارد به صورت زیر است :
bus: ATA
model: st31000528as
firmware:cc49
LBA:65134
capacity:1tb= 1000gb
serial number: gvp8gx5k

دوستان لطفا کمک کنید :n30:

با نرم افزار hdat2 که از مجموعه نرم افزار hiren boot cd هم هست تست کنید احتمال زیاد مشکلتون با این نرم افزار حل میشه درست نشد با فرمت سطح پایین هم تست کنید

cina1991
15-07-2013, 11:30
سلام به دوستان
یه مشکلی واسه هاردم پیش اومده که خودم احساس میکنم حتما باید هارد لب تاپوعوض کنم،گذاشتم این مطلبو اگه کسی چیزی میدونه راهنمای کنه
یه ارور ابتدا روشن شدن میاد وقتی که داخل ویندوز میشم یه ارور مشابه میاد و میگه سریعا از کل سیستمت بک آپ بگیر. من از سیستمم بک آپ گرفتم و بعدش بلافاصله ویندوز رو عوض کردم ولی وقتی ویندوز جدید بالا اومد باز هم ارورها اومدن. دیگه میشه گفت مطمئن شدم که هاردم خراب شده ( مشابه مشکل یکی از دوستان تو همین تایپیک)
اینم از عکس ها
لطفا کمک کنین

EXTREME
15-07-2013, 11:48
سلام به دوستان
یه مشکلی واسه هاردم پیش اومده که خودم احساس میکنم حتما باید هارد لب تاپوعوض کنم،گذاشتم این مطلبو اگه کسی چیزی میدونه راهنمای کنه
یه ارور ابتدا روشن شدن میاد وقتی که داخل ویندوز میشم یه ارور مشابه میاد و میگه سریعا از کل سیستمت بک آپ بگیر. من از سیستمم بک آپ گرفتم و بعدش بلافاصله ویندوز رو عوض کردم ولی وقتی ویندوز جدید بالا اومد باز هم ارورها اومدن. دیگه میشه گفت مطمئن شدم که هاردم خراب شده ( مشابه مشکل یکی از دوستان تو همین تایپیک)
اینم از عکس ها
لطفا کمک کنین

یک عکس از تب health نرم افزار hdtune بدین

cina1991
15-07-2013, 16:57
چند تا نکته
سرعت لب تاپ به شدت کم شده
health هارد به 0 رسیده
و اخرم ممنون از شما که وقت میذاری

EXTREME
16-07-2013, 08:55
چند تا نکته
سرعت لب تاپ به شدت کم شده
health هارد به 0 رسیده
و اخرم ممنون از شما که وقت میذاری

هاردتون fail شده و بدسکتور و سکتور delay و relocated سکتور هم زیاد داره

با نرم افزار hdd regeneator در حالت بوتیبل در مود scan and repair یک تست بکنید یک مقدار از مشکلات حل میشود ولی کامل نه
با فرمت سطح پایین هم مشکل فکر نکنم حل بشه و باید هارد رو ببرید به یکی از مراکز تخصصی برای تعمیر

cina1991
16-07-2013, 10:44
هاردتون fail شده و بدسکتور و سکتور delay و relocated سکتور هم زیاد داره

با نرم افزار hdd regeneator در حالت بوتیبل در مود scan and repair یک تست بکنید یک مقدار از مشکلات حل میشود ولی کامل نه
با فرمت سطح پایین هم مشکل فکر نکنم حل بشه و باید هارد رو ببرید به یکی از مراکز تخصصی برای تعمیر

ممنون دوست عزیز
تعمیر یا تعویض باید بشه؟
اگه اطلاعاتی در مورد قیمت تعمیر یا تعویض (500G) داری بگو...

EXTREME
16-07-2013, 11:33
ممنون دوست عزیز
تعمیر یا تعویض باید بشه؟
اگه اطلاعاتی در مورد قیمت تعمیر یا تعویض (500G) داری بگو...

قیمت ندارم ولی اگه گارانتی داشته باشه باید عوض کنن

befermatooo
19-07-2013, 09:58
سلام دوستان

چند ماه پیش هارد ساتا سیستمم رو از کیس جدا کردم و بردم خونه و داخل کمد گذاشتم .

امروز که اومدم دوباره نصبش کن مرو کیس ، قبلش هارد از دستم افتاد زمین ( از فاصله 1 متری ) .

وقتی که سیستم رو روشن میکنم تو همون صفحه بوت میمونه و وقتی میخوام ویندوز رو تعویض کنم میگه اصلا هاردی به سیستم وصل نشد و شناسایی نشد !

اما هارد سیستم دیگه رو که گذاشتم ویندوز بالا اومد !

یعنی هاردم سوخت ؟ بخاطر اینکه گذاشتم داخل کمد اینطوری شده یا اینکه از دستم افتاده ؟

راهی نداره خودم تعمیرش کنم ؟

EXTREME
19-07-2013, 10:43
سلام دوستان

چند ماه پیش هارد ساتا سیستمم رو از کیس جدا کردم و بردم خونه و داخل کمد گذاشتم .

امروز که اومدم دوباره نصبش کن مرو کیس ، قبلش هارد از دستم افتاد زمین ( از فاصله 1 متری ) .

وقتی که سیستم رو روشن میکنم تو همون صفحه بوت میمونه و وقتی میخوام ویندوز رو تعویض کنم میگه اصلا هاردی به سیستم وصل نشد و شناسایی نشد !

اما هارد سیستم دیگه رو که گذاشتم ویندوز بالا اومد !

یعنی هاردم سوخت ؟ بخاطر اینکه گذاشتم داخل کمد اینطوری شده یا اینکه از دستم افتاده ؟

راهی نداره خودم تعمیرش کنم ؟

اگر تو بایوس هم دیتکت نشه این بیشتر میتونه از هد و پارکینگ هد هارد باشه
اگه مشکل داشته باشه باید عوض کنید برای اینکار اگر هد هارد ایراد داشته باشه باید یک هد تهیه کنید مطابق با فریم ویر و LBA هارد و در اتاق کلین عوض بشه

befermatooo
19-07-2013, 12:15
ممنون . به نظرت من خودم میتونم انجام بدم ؟ در صورتی که اینایی که گفتی رو هم متوجه نشدم

EXTREME
19-07-2013, 12:24
ممنون . به نظرت من خودم میتونم انجام بدم ؟ در صورتی که اینایی که گفتی رو هم متوجه نشدم

اگر وسیله و امکانات نداشته باشی نه نمیتونی

Bobby Sands
21-07-2013, 10:37
با سلام
من یه هارد پرتابل وسترن دیجیتال یک ترا دارم . برام دیروز یه مشکلی پیش اومد . حدود 50 گیگ اطلاعات داشتم روش کپی میکردم که وسطش دیدم کپی کردن قطع شد و دیگه هارد بالا نیومد. به چند تا سیستم هم زدم اما چراغ هارد روشن میشه و همینطور روشن میمونه اما پارتیشنی توی مای کامپیوتر اضافه نمیشه . از توی دیوایس منیجر چک میکنم توی قسمت دیسک درایو میاد و نشونش میده اما خود درایو بالا نمیاد . توی کامپیوتر منیجمنت هم توی قسمت دیسک منیجمنت اصلا پارتیشن رو نشون نمیده.
بنظر شما هاردم سوخته؟ گارانتیش هم تموم شده 2 ساله .
حالا چیکارش کنم ؟ اطلاعات روش خیلی برام مهمه . جایی درست و حسابی تهران میشناسید ببرم برام درستش کنه؟

EXTREME
21-07-2013, 11:40
با سلام
من یه هارد پرتابل وسترن دیجیتال یک ترا دارم . برام دیروز یه مشکلی پیش اومد . حدود 50 گیگ اطلاعات داشتم روش کپی میکردم که وسطش دیدم کپی کردن قطع شد و دیگه هارد بالا نیومد. به چند تا سیستم هم زدم اما چراغ هارد روشن میشه و همینطور روشن میمونه اما پارتیشنی توی مای کامپیوتر اضافه نمیشه . از توی دیوایس منیجر چک میکنم توی قسمت دیسک درایو میاد و نشونش میده اما خود درایو بالا نمیاد . توی کامپیوتر منیجمنت هم توی قسمت دیسک منیجمنت اصلا پارتیشن رو نشون نمیده.
بنظر شما هاردم سوخته؟ گارانتیش هم تموم شده 2 ساله .
حالا چیکارش کنم ؟ اطلاعات روش خیلی برام مهمه . جایی درست و حسابی تهران میشناسید ببرم برام درستش کنه؟

هارد رو به سیستم زدین از disk managment و دیوایس مینیجر عکس بدین
هارد روی یک سیستم دیگه تست شده ؟

Bobby Sands
21-07-2013, 15:00
هارد رو به سیستم زدین از disk managment و دیوایس مینیجر عکس بدین
هارد روی یک سیستم دیگه تست شده ؟

به 2 سیستم دیگه هم زدم همینطوری بود.
بنظرتون چیکار کنم؟

EXTREME
21-07-2013, 15:56

به 2 سیستم دیگه هم زدم همینطوری بود.
بنظرتون چیکار کنم؟

موتور هارد کار میکنه ؟

میتونه سخت افزاری باشه مشکلتون
اگه موتور کار میکنه میتونه از کابل هارد یا بردش یا فریم ویر هارد باشه

pedramb66
21-07-2013, 16:14
با سلام.
یک لب تاپ دارم مال چهار سال پیشه هارد 320 توشیبا داره.تو تب health دوتا ارور داده.error scan بدون تیک quickهم زدم مشکلی نداشت.می خواستم بدونم با توجه به ارور ها و اون اسکنی که کردم این هارده فاتحهش خوندست یا هنوز کار میده.ممنون.
[

EXTREME
21-07-2013, 16:42
با سلام.
یک لب تاپ دارم مال چهار سال پیشه هارد 320 توشیبا داره.تو تب health دوتا ارور داده.error scan بدون تیک quickهم زدم مشکلی نداشت.می خواستم بدونم با توجه به ارور ها و اون اسکنی که کردم این هارده فاتحهش خوندست یا هنوز کار میده.ممنون.
[

چک کنید ببینید بعد از 10 روز عددهاش تغییر میکنه و زیاد میشه یا نه

ALIMILD
21-07-2013, 19:47
سلام
بهترین نرم افزار چک کردن سلامتی هارد دیسک چیه؟! سه تا هارد دارم که با هاب به لبتاپ وصل کردم بعضی وقتا برق نوسان پیدا میکنه به خاطر همین میترسم هاردا خراب شن. یه نرم افزاری میخام که دایم فعال باشه که اگه هاردا مشکل برق پیدا کردن خودش قطعشون کنه.

Bobby Sands
21-07-2013, 20:20
موتور هارد کار میکنه ؟

میتونه سخت افزاری باشه مشکلتون
اگه موتور کار میکنه میتونه از کابل هارد یا بردش یا فریم ویر هارد باشه
آره موتورش کار میکنه ودست که میذارم روش معلومه داره میچرخه و اون لرزش خفیفی که هارد موقع کارکردن داره حس میشه.
کابل دیگه که ندارم که امتحانش کنم . حالا اگه از این چیزایی که گفتید باشه چیکارش کنم؟ کجا ببرم که مطمئن باشه؟ اطلاعاتم برمیگرده بنظرتون یا نه؟

EXTREME
21-07-2013, 20:42
آره موتورش کار میکنه ودست که میذارم روش معلومه داره میچرخه و اون لرزش خفیفی که هارد موقع کارکردن داره حس میشه.
کابل دیگه که ندارم که امتحانش کنم . حالا اگه از این چیزایی که گفتید باشه چیکارش کنم؟ کجا ببرم که مطمئن باشه؟ اطلاعاتم برمیگرده بنظرتون یا نه؟

باید ببرید مراکز تخصصی تعمیر هارد
بله قابل برگشته
ولی بهتره قبلش کابلشو چک کنید

EXTREME
21-07-2013, 20:42
سلام
بهترین نرم افزار چک کردن سلامتی هارد دیسک چیه؟! سه تا هارد دارم که با هاب به لبتاپ وصل کردم بعضی وقتا برق نوسان پیدا میکنه به خاطر همین میترسم هاردا خراب شن. یه نرم افزاری میخام که دایم فعال باشه که اگه هاردا مشکل برق پیدا کردن خودش قطعشون کنه.

نرم افزار hd tune

m_mortazavi9800
22-07-2013, 12:02
بنام خدا
با عرذض سلام و خسته نباشید
من یه هارد لپ تاپ دارم که پسوردش را فراموش کردم.
در ضمن روی هیچ سیستمی اجازه نمیده که کاری روش انجام بشه.
لطفا راهنمایی کنید

smtp1000
23-07-2013, 04:48
هارد 1.5 ترا دارم با 6 سال کارکرد و پر از اطلاعات مفید و زیاد

چند روز پیش صدای تق تق میکرد ولی کار میکرد منم محل نذاشتم بهش بعد دیدم انگار اوضاعش خراب هست بازش کردم بعد چند روز گفتم بزار دوباره وصل کنم ولی این بار وقتی سیستم و روشن میکنم چند تا صدای تق تق میکنه مثل اینکه چرخ دنده گیر باشه یا شکسته باشه و بعد این چند ثانیه تق تق کردن هارد خاموش میشه و از کار میوفته

و توی بایوس هم شناسایی نمیشه .

میخوام ببینم از چیش احتمال داره که اینطوری شده باشه ( احتمال خرابی کدوم قسمت هارد و میدید ؟

مگه نمیگن هارد ها به این راحتمی نمیسوزن مثلا یا ضربه شدید یا نوسان شدید برق باعث سوختن میشه این دو اتفاق واسه هارد من نیوفتاده . حالا با این اوضاع ایا هارده من سوخته یا نه ؟ کابل هم عوض کردم ولی باز بعد روشن شدن سیستم چند ثانیه صدای تق تق و خاموش شدن هارد

با تشکر اگه میشه یه جوباب کامل بدید که بدجور تو فشارم تشکرررررررررررر

Hadi136813
23-07-2013, 13:07
با سلام. یک لپتاپ دل دارم که هاردش توشیباست. بد سکتور داره. هفته پیش با برنامه hd tune اسکن کردم یه تعداد بد سکتور داشت. دیروز دوباره اسکن کردم بدسکتورها خیلی زیاد شده بودن. با برنامه hdd regenerator هم که میزنم تعمیر کنه یه ذره میره مینویسه hard disk is not ready. اگه میشه کمک کنید. در ضمن اطلاعات برام مهم نیست، یعنی کل پارتیشنا رو حذف کردم.

EXTREME
23-07-2013, 15:52
با سلام. یک لپتاپ دل دارم که هاردش توشیباست. بد سکتور داره. هفته پیش با برنامه hd tune اسکن کردم یه تعداد بد سکتور داشت. دیروز دوباره اسکن کردم بدسکتورها خیلی زیاد شده بودن. با برنامه hdd regenerator هم که میزنم تعمیر کنه یه ذره میره مینویسه hard disk is not ready. اگه میشه کمک کنید. در ضمن اطلاعات برام مهم نیست، یعنی کل پارتیشنا رو حذف کردم.

از hdd regenrator در مود scan and repair استفاده کردین ؟

یک عکس از hd tune از تب health بدین

Hadi136813
23-07-2013, 20:07
از hdd regenrator در مود scan and repair استفاده کردین ؟

یک عکس از hd tune از تب health بدین

بله از scan and repair استفاده کردم. جاهایی که ادامه نمیده و پیام hard disk is not ready میده، مینویسه break sector.

این عکس مال هفته پیشه:

این مال دیروزه: (چون زیاد طول کشید نذاشتم تا آخر بره)

این رو هم یه ساعت پیش گرفتم: (البته دوباره اسکن نکردم، همین که زدم اینو آورد)

با low level format درست میشه؟

EXTREME
23-07-2013, 20:52
بله از scan and repair استفاده کردم. جاهایی که ادامه نمیده و پیام hard disk is not ready میده، مینویسه break sector.

این عکس مال هفته پیشه:

این مال دیروزه: (چون زیاد طول کشید نذاشتم تا آخر بره)

این رو هم یه ساعت پیش گرفتم: (البته دوباره اسکن نکردم، همین که زدم اینو آورد)

با low level format درست میشه؟

هاردتون اوضاش خرابه
fail شده و دیر اقدام کردین اگه با hdd regenerator جواب نگرفتین بعید میدونم با فرمت سطح پایین نتیجه بگیرین میخواین یک تست بکنید نشد باید بره برای تعمیر و پلاتر بررسی بشه

smtp1000
24-07-2013, 01:07
چرا کسی جواب من بدبختو نمیده ؟ پست 6981

ALIMILD
26-07-2013, 15:03
با hd tune هاردم رو اسکن کردم که نتیجش شد عکس زیر. تقریبا دو ماهه وقتی لپتاپ رو روشن میکنم همون اول بهم ارور میده که هارد دیسک خرابه و باید عوض شه.

EXTREME
26-07-2013, 16:04
با hd tune هاردم رو اسکن کردم که نتیجش شد عکس زیر. تقریبا دو ماهه وقتی لپتاپ رو روشن میکنم همون اول بهم ارور میده که هارد دیسک خرابه و باید عوض شه.

هاردتون fail شده با نرم افزار hdd regenerator در مود scan and repair از طریق داس یک اسکن کامل بکنید هارد رو اگه درست نشد با فرمت سطح پایین هم تست کنید جواب نداد هارد باید بره برای تعمیر

WarriorWz
26-07-2013, 18:00
سلام دوستان،

من به یک هارد MQ01ABD075 لپ تاب دارم. امروز خواهرم می خواسته آهن ربای جدا شده از یک قطعه را به اون قطعه بچسبونه و آهن ربا را بدون اینکه بدونه زیر دستش چیه می ذاره روی هارد و آهن ربا به هارد می چسبه. خواهرم سریع آهن ربا را بر می داره. من تا متوجه شدم هارد را وصل کردم و با HD Tune شروع کردم به انواع و اقسام تست ها و به نظرم مشکلی نداشت ولی با یه چیز عجیب مواجه شدم!
Burst Rate به شـــــــــــــدت اومده پایین. در حد زیر 15 مگابایت! در صورتی که قبلا حداقل 150-100 مگابایت بود!
وقتی تیک های Transfer Rate و Access Time را بر می دارم Burst Rate چیزی در حدود 200 مگابایت هست معمولا ولی وقتی تیک Access Time یا Transfer Rate را می ذارم Burst Rate به زیر 15 مگابایت می رسه! قبلا به محض اینکه تستِ Access Time تموم می شد میزان Burst Rate را می نوشت ولی الان حداقل 20 ثانیه طول می کشه و بعد میزان Burst Rate را می زنه که اکثرا زیر 10 مگابایت هست!
الان هم اگه تیک همه ی تست ها را نذارم و فقط تیک Burst Rate را بذارم بلافاصله میزان Burst Rate را می نویسه و تست تموم می شه ولی اگه تیک یک کدوم از Access Time یا Transfer Rate را بذارم مشکلی که گفتم پیش میاد ...
به نظرتون هارد مشکلی پیدا کرده؟ اصلا آهن ربا می تونه باعث شده باشه هارد مشکلی پیدا کرده باشه؟
تو بخش Health هیچ مشکلی گزارش نشده و من هم توی تنظیمات HD Tune اون تیکی که می گه موقع تست هارد سلامتیش را برسی کنم را گذاشتم ولی بازم هیچ خطایی نداره.

اینم یه سری عکس:
یه سوال تو یکی از عکس ها پرسیدم. ممنون می شم اون را هم جواب بدید.

ممنون می شم راهنماییم کنید

ALIMILD
26-07-2013, 20:19
ممنون. معمولا چرا همچین اتفاقی میفته؟!

EXTREME
27-07-2013, 00:19
ممنون. معمولا چرا همچین اتفاقی میفته؟!

ضربه تکان دادن هارد حین کار
ویروس و خراب بودن پاور و نوسان برق

EXTREME
27-07-2013, 00:23
سلام دوستان،

من به یک هارد MQ01ABD075 لپ تاب دارم. امروز خواهرم می خواسته آهن ربای جدا شده از یک قطعه را به اون قطعه بچسبونه و آهن ربا را بدون اینکه بدونه زیر دستش چیه می ذاره روی هارد و آهن ربا به هارد می چسبه. خواهرم سریع آهن ربا را بر می داره. من تا متوجه شدم هارد را وصل کردم و با HD Tune شروع کردم به انواع و اقسام تست ها و به نظرم مشکلی نداشت ولی با یه چیز عجیب مواجه شدم!
Burst Rate به شـــــــــــــدت اومده پایین. در حد زیر 15 مگابایت! در صورتی که قبلا حداقل 150-100 مگابایت بود!
وقتی تیک های Transfer Rate و Access Time را بر می دارم Burst Rate چیزی در حدود 200 مگابایت هست معمولا ولی وقتی تیک Access Time یا Transfer Rate را می ذارم Burst Rate به زیر 15 مگابایت می رسه! قبلا به محض اینکه تستِ Access Time تموم می شد میزان Burst Rate را می نوشت ولی الان حداقل 20 ثانیه طول می کشه و بعد میزان Burst Rate را می زنه که اکثرا زیر 10 مگابایت هست!
الان هم اگه تیک همه ی تست ها را نذارم و فقط تیک Burst Rate را بذارم بلافاصله میزان Burst Rate را می نویسه و تست تموم می شه ولی اگه تیک یک کدوم از Access Time یا Transfer Rate را بذارم مشکلی که گفتم پیش میاد ...
به نظرتون هارد مشکلی پیدا کرده؟ اصلا آهن ربا می تونه باعث شده باشه هارد مشکلی پیدا کرده باشه؟
تو بخش Health هیچ مشکلی گزارش نشده و من هم توی تنظیمات HD Tune اون تیکی که می گه موقع تست هارد سلامتیش را برسی کنم را گذاشتم ولی بازم هیچ خطایی نداره.

اینم یه سری عکس:
یه سوال تو یکی از عکس ها پرسیدم. ممنون می شم اون را هم جواب بدید.

ممنون می شم راهنماییم کنید

یک آهن ربا در پارکینگ هد است که بازوی هد در آن است و به اون چسبیده و ممکنه باعث شده هد حرکتی بکند اگه سلامت هارد ok است پس مشکلی نیست

www.hadi
27-07-2013, 00:55
سلام یدونه هارد قدیمی 40 برای لبتاب گرفتم بد سکتور نداره و SMART هم OK هست ولی دماش 50 درجه میشه! این دما طبیعی هست به نظرتون؟

EXTREME
27-07-2013, 00:58
سلام یدونه هارد قدیمی 40 برای لبتاب گرفتم بد سکتور نداره و SMART هم OK هست ولی دماش 50 درجه میشه! این دما طبیعی هست به نظرتون؟

برای لپ تاب از کول پد استفاده کنید که دمای هارد از 43 بالاتر نره

WarriorWz
27-07-2013, 01:48
یک آهن ربا در پارکینگ هد است که بازوی هد در آن است و به اون چسبیده و ممکنه باعث شده هد حرکتی بکند اگه سلامت هارد ok است پس مشکلی نیست

در مورد مشکل Burst Rate نظرتون چیه؟ این مشکلی دقیقا از زمانی شروع شد که این اتفاق افتاد. تا روز قبلش که هارد را تست کردم هیچ مشکلی نبود و Burst Rate چیزی در حدود 150-100 می شد.
امروز حداقل 10 بار این مورد را تست کردم. نتیجه ی تست Burst Rate برعکس روز قبل خیــــــــــــــلی طول می کشید که اعلام بشه و وقتی هم اعلام می شد زیر 10 مگابایت بود ... .

EXTREME
27-07-2013, 13:19
در مورد مشکل Burst Rate نظرتون چیه؟ این مشکلی دقیقا از زمانی شروع شد که این اتفاق افتاد. تا روز قبلش که هارد را تست کردم هیچ مشکلی نبود و Burst Rate چیزی در حدود 150-100 می شد.
امروز حداقل 10 بار این مورد را تست کردم. نتیجه ی تست Burst Rate برعکس روز قبل خیــــــــــــــلی طول می کشید که اعلام بشه و وقتی هم اعلام می شد زیر 10 مگابایت بود ... .

burst rate بیشتر روی سرعت کپی و پیست تاثیر میزاره خودتون که با سیستم کار میکنید احساس افت سرعت در سیستم میکنید ؟

WarriorWz
27-07-2013, 15:44
burst rate بیشتر روی سرعت کپی و پیست تاثیر میزاره خودتون که با سیستم کار میکنید احساس افت سرعت در سیستم میکنید ؟

سرعت Copy/Paste کم شده ولی خیلی خیلی کم نشده :( :(
چرا آخه؟ :(
این آهن ربا ممکنه چه بلایی سر هارد آورده باشه؟ :(
چرا نزدیک 20 ثانیه طول می کشه تا تست Burst Rate را انجام بده و چراغ هارد مداک روشنه حین تست، در صورتی که تا دو روز پیش 1 ثانیه هم طول نمی کشید؟ :(
چطوری می تونم مشکلش را حل کنم؟

EXTREME
27-07-2013, 16:06
سرعت Copy/Paste کم شده ولی خیلی خیلی کم نشده :( :(
چرا آخه؟ :(
این آهن ربا ممکنه چه بلایی سر هارد آورده باشه؟ :(
چرا نزدیک 20 ثانیه طول می کشه تا تست Burst Rate را انجام بده و چراغ هارد مداک روشنه حین تست، در صورتی که تا دو روز پیش 1 ثانیه هم طول نمی کشید؟ :(
چطوری می تونم مشکلش را حل کنم؟

ممکنه با هد کاری کرده باشه بهتره ببرید به یک تعمیرگاه خوب اونجا نشون بدید
لپ تاب گارانتی داره ؟

WarriorWz
27-07-2013, 18:48
ممکنه با هد کاری کرده باشه بهتره ببرید به یک تعمیرگاه خوب اونجا نشون بدید
لپ تاب گارانتی داره ؟

نه هارد را تازه خودم خریده بودم و می خواستم با هارد لپتاپم عوضش کنم ولی گویا گارانتی ایران رهجور گستر هست(درست گفتن اسمش را؟):(
یعنی هیچ جوره نمی شه با نرم افزار مشکلش را فهمید؟
هم Access Time خوبه هم سرعت جابجایی داده ولی فقط مشکل Burst Rate را داره. اگه تست Burst Rate را جدا اجرا کنم همون لحظه جواب می ده و سرعتش را نزدیک 200 مگابایت در ثانیه می زنه ولی اگه قبل از تست Burst Rate تست های دیگه انجام شده باشند سرعت به زیر 10 میاد ... . یعنی سرعت جابجایی هد روی هارد ممکنه کم شده باشه؟
نمی شه با فرمت درستش کرد؟ :(

mohsenha
27-07-2013, 18:51
سلام
چطور می تونم این ارور رو رفع کنم