PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

aligool21
12-04-2013, 17:30
سلام من هارد ps3 3 از این لپ تابی هاست خراب شده .
هارد 160 g توشیباست.
من اومدم هارد به pc وصل کردم .اولش نمیخوند دو سه بار دیگه کابل رو جابه جا کردم خوند هارد . به بدبختی بالا اومد ویندوز بعد دیدم مشخصاتش تو ویندوز نمیاد و ا نرم افزارهای مختلف تست کردم ولی مشخصات هارد نمیاورد تا فرمت کنم اخری نرم افزاHard Disk Low Level Format Tool خوندش و فرمتش کردم. به پلی 3 وصلش کردم.بازم مشکل داشت .انگار اصلا هارد به پلی 3 وصل نیست وقتی دوباره وصلش میکنم به pc تو قسمت boot مشخصاتش هست ولی ویندوز بالا نمیاد هر کاری میکنم ولی وقتی هارد در میارم میندوز بالا میاد.الان با چه نرم افزاری میتونم تو قسمت بوت فرمتش کنم و درستش کنم ؟اگه ممکن لینک و اموزش هم بزارید.یا اگه روشی میدونید برای درست کردنش دریغ نکنید.مرسی
جواب منم بدید.
خودم با HDD Regenerator تست کردم وقتی هارد لپ تاپ بهش وصل میکنم HDD Regenerator بالا نمیاد ولی وقتی هارد لپ تاپ قطع میکنم بالا میاد.مثل خود ویندوز که بالا نمیاد.با چه دیگه امتحان کنم تا از طریق بوت بالا بیاد ./مشکل هارد چیه؟چیکار باید بکنم؟

Persian-swag
13-04-2013, 14:13
سلام .
یه مشکل عجیب داره هاردم ...
با نرم افزار Hard Disk Sentinel نزدیک 50 تا بدسکتور پیدا می کنه و Health سیستم نزدیک Warning هست اما Performance هارد هنوز 100 % مونده که خیلی برام عجیبه ...
مثل این که شخصی مریضه اما عملکرد بدنش مثل قبل اینه که مریض بشه ...
چنین چیزی امکان نداره ...
با نرم افزار HDD REGENERATOR که تست می کنم جلوی Delay میزه 1 یا YES درست یادم نیست ...
بدسکتور هم پیدا نمی کنه ...
برای همین هست که تو ویندوز 8 کمی لگ دارم سریع باز نمی کنه مثل ویندوز 7 ...
امشب می خوام کل هاردم رو فرمت کنم و از اول پارتیشن کنم ...
EXTREME چیکار کنم تا Delay از بین بره از طرفی هم نمی خوام Low Level Format کنم چون هادر کمی کند میشه ...
چیکار کنم بدسکتور از بین بره ...
من مبتدی نیستم ولی دوس دارم نظرات دوستان رو هم بدونم نمی خوام یه راهکار الکی بهم بگین ....:n07:
هربرنامه ای هم یه چیز نشون میده یکی Health میزنه 50 درصد یکی 98 درصد و ....

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
13-04-2013, 14:53
سلام .
یه مشکل عجیب داره هاردم ...
با نرم افزار Hard Disk Sentinel نزدیک 50 تا بدسکتور پیدا می کنه و Health سیستم نزدیک Warning هست اما Performance هارد هنوز 100 % مونده که خیلی برام عجیبه ...
مثل این که شخصی مریضه اما عملکرد بدنش مثل قبل اینه که مریض بشه ...
چنین چیزی امکان نداره ...
با نرم افزار HDD REGENERATOR که تست می کنم جلوی Delay میزه 1 یا YES درست یادم نیست ...
بدسکتور هم پیدا نمی کنه ...
برای همین هست که تو ویندوز 8 کمی لگ دارم سریع باز نمی کنه مثل ویندوز 7 ...
امشب می خوام کل هاردم رو فرمت کنم و از اول پارتیشن کنم ...
EXTREME چیکار کنم تا Delay از بین بره از طرفی هم نمی خوام Low Level Format کنم چون هادر کمی کند میشه ...
چیکار کنم بدسکتور از بین بره ...
من مبتدی نیستم ولی دوس دارم نظرات دوستان رو هم بدونم نمی خوام یه راهکار الکی بهم بگین ....:n07:
هربرنامه ای هم یه چیز نشون میده یکی Health میزنه 50 درصد یکی 98 درصد و ....

delay سکتور ها سکتورهایی است که مدت زمان دسترسی به اون سکتور ها کمتر از مدت زمان استاندارد است
همچنین این سکتور relocated ها معمولا سکتورهایی است که حالا به دلایل مختلف قابل خواندن و یا نوشتن نیست و جابه جه یا relocate میشه
هر روز چک کنید ببینید مقدار relocatted sector count زیاد میشه یا نه به مدت 10 روز اینکارو بکنید اگه دیدید زیاد نشد مشکلی نداره ولی اگه دیدید زیاد شد و داره رو سرعت هم تاثر میزاره و با hdd regenerator و فرمت سطح پایین درست نشد هارد رو باید ببرید بیرون
آپدیت فریم ویر رو هم تست کنید

Persian-swag
13-04-2013, 15:01
EXTREME می خوام کلا دیگه Low Level کنم ...
دقیقا چقدر از حجم کم میشه / هارد سرعتش کم میشه / کلا چه مسائلی پیش میاد ؟
نرم افزار می تونه رو ویندوز فرمت کنه دیگه وقتی قرار هست ویندوز هم فرمت شه ؟
با HDD REG که بدسکتوری پیدا نمی کنه که بخواد Rebuild کنه ...
هرچی هست سر نرم افزاره بد هارد هم توش صدا میده انگار گیر داره دائمی هم هست ...
Reallocated هم فکر نکنم تغییری کرده باشه ثابته امشب می خوام فرمت سطح پایین کنم دیگه مهم نیست فقط بگو اتفاقاتی که ممکنه بیوفته .

mahmoodsoft
13-04-2013, 15:45
سلام
هارد من وضعیتش چطوره؟
اون خط قرمز مربوط به چی میشه؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
13-04-2013, 16:42
EXTREME می خوام کلا دیگه Low Level کنم ...
دقیقا چقدر از حجم کم میشه / هارد سرعتش کم میشه / کلا چه مسائلی پیش میاد ؟
نرم افزار می تونه رو ویندوز فرمت کنه دیگه وقتی قرار هست ویندوز هم فرمت شه ؟
با HDD REG که بدسکتوری پیدا نمی کنه که بخواد Rebuild کنه ...
هرچی هست سر نرم افزاره بد هارد هم توش صدا میده انگار گیر داره دائمی هم هست ...
Reallocated هم فکر نکنم تغییری کرده باشه ثابته امشب می خوام فرمت سطح پایین کنم دیگه مهم نیست فقط بگو اتفاقاتی که ممکنه بیوفته .

صدا دادن هارد کم شدن سرعت کپی و پیست و با تاخیر باز شدن درایو ها اگر زیاد بشه بعد از یک مدت fail میشه هارد همون اتفاقی که برای دوستمون در پست بعدی افتاده

EXTREME
13-04-2013, 16:42
سلام
هارد من وضعیتش چطوره؟
اون خط قرمز مربوط به چی میشه؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

شما کارهایی که گفته شده در پست قبلی را انجام دهید درست نشد هارد رو باید ببرید برای تعمیر

Persian-swag
13-04-2013, 16:54
من چی گفتم شما چی گفتی ...
اوکی بی خیال سوال من چیزه دیگه ای بود ..

mahmoodsoft
13-04-2013, 17:05
شما کارهایی که گفته شده در پست قبلی را انجام دهید درست نشد هارد رو باید ببرید برای تعمیر

ممنون
چجوری فرمت سطح پایین کنم؟

EXTREME
13-04-2013, 20:08
ممنون
چجوری فرمت سطح پایین کنم؟

هارد رو بزارین روی سیستمی که هارد داشته باشه و با نرم افزار hdd low level format tols فرمت سطح پایین بکنید

EXTREME
13-04-2013, 20:11
من چی گفتم شما چی گفتی ...
اوکی بی خیال سوال من چیزه دیگه ای بود ..

هارد شما بدسکتور نداره که با فرمت سطح پایین حجمش کم بشه سرعت هم کم نمیشه

تو ویندوز فرمت سطح پایین بکنید درایوهای دیگه میشه جزء درایور ویندوز فکر کنم فرمت میشه
اتفاق خاصی نمیفته یا اون مشکل حل میشه یا اینکه ثابت میمونه یا اینکه اینکار بی فایده است باید راه های مختلف رو بررسی کرد تا به نتیجه رسید

Persian-swag
13-04-2013, 20:13
خوب پس درایو C چی میشه / چجوری سطح پایین فرمتش کنم / این برنامه Low Level میشه باهاش درایو خاصی رو انتخاب کرد دیگه ؟ مثلا فقط D ...
آره بدسکتور نداره فقط این برنامه ها چرت و پرت نشون میدن الکی ....

-------------------------------------------------------------------------------

لطفا دقیق بگو من می خوام هارد لپ تاپ رو فرمت کنم الان همه اطلاعات رو دارم میریزم رو اکسترنال ..
میشه کل درایوها رو پاک کنم همشو بکنم یه درایو 450 گیگ بعد فرمت ؟ میدونم شاید نشه ...
می خوام C رو هم سطح پایین فرمت کنم ...
میشه اون 3 تا رو تو ویندوز فرمت کنم بعد ویندوز رو بریزم رو D و بعد C رو فرمت کنم ؟
یه راهنمایی دقیق تر می خوام مهمه برام خیلی .
لطفا وقتی میای مثل جن غیب نشو کارت دارم :n07:

EXTREME
13-04-2013, 21:42
خوب پس درایو C چی میشه / چجوری سطح پایین فرمتش کنم / این برنامه Low Level میشه باهاش درایو خاصی رو انتخاب کرد دیگه ؟ مثلا فقط D ...
آره بدسکتور نداره فقط این برنامه ها چرت و پرت نشون میدن الکی ....

-------------------------------------------------------------------------------

لطفا دقیق بگو من می خوام هارد لپ تاپ رو فرمت کنم الان همه اطلاعات رو دارم میریزم رو اکسترنال ..
میشه کل درایوها رو پاک کنم همشو بکنم یه درایو 450 گیگ بعد فرمت ؟ میدونم شاید نشه ...
می خوام C رو هم سطح پایین فرمت کنم ...
میشه اون 3 تا رو تو ویندوز فرمت کنم بعد ویندوز رو بریزم رو D و بعد C رو فرمت کنم ؟
یه راهنمایی دقیق تر می خوام مهمه برام خیلی .
لطفا وقتی میای مثل جن غیب نشو کارت دارم :n07:

نه درایو انتخاب کنی نمیشه

برای اینکه بهتر نتیجه بگیری باید هارد لپ تاب رو با تبدیل وصل کنی به pc از طریق اون فرمت سطح پایین کنی
اونکاری هم که گفتی میشه

Persian-swag
13-04-2013, 22:13
شما میگین نمیشه درایو انتخاب کنی بعد من میگم میشه اول اون 3 تا درایو دیگه رو انتخاب کرد بعد که فرمتشون کردم ویندوز رو بریزم رو D و C رو فرمت کنم ...شما میگی میشه !!!!؟:n04:
چطور ممکنه چنین چیزی ؟
این چه برنامه تحت ویندوزه که نمیشه انتخاب کرد درایو رو . اون دکتری که اینو نوشته نمی دونسته این وسط C زو باید چیکار کنیم ..؟
شاید کل مشکل از C باشه من چیکار کنم آخر سر ...

OMiD.1080p
13-04-2013, 22:47
سلام.
یه نگاه به مطلب زیر بندازیدد.( میخواستم این کارها رو روی فلش انجام بدم ولی اشتباهی روی هارد اکسترنال انجام شد ) در نتیجه هاردم الان فرمت شده.

نحوه نصب ویندوز از روی فلش به روش کاملا ساده!!!

برای این کار ابتدا در ویندوز به قسمت RUN رفته و سپس CMD را تایپ کنید و enter بزنید در منوی باز شده diskpart را تایپ کنید و منتظر بمانید تا برنامه بالا بیاد( توجه شود که این برنامه تحت command می باشد) سپس دستور list disk را بزنید تا دیسک های شما را لیست کند سپس flash خود را انتخاب کنید مثلا flash من در دیسک شماره یک هست پس این دستور را تایپ می کنیم select disk 1 سپس دستور clean را برای پاک کردن فایل های موجود می نویسیم و سپس دستور create partition primary را تایپ می کنیم و بعد از آن دستور format quick را تایپ می کنیم و منتظر می مانیم تا فرمت کامل شود و در آخر دستور active را می نویسیم و از برنامه بیرون می آییم و تمامی فایل های DVD ویندوز رو تو فلش کپی می کنیم و بعد از بایوس مادربورد first boot رو روی فلش تنظیم می کنیم و فایل های ویندوز شروع به لود کردن می کنن به همین راحتی!!!!

البته من تا اونجایی که رنگش قرمز است رو بیشتر انجام ندادم.
با یه چند تا نرم افزار تست کردم. بعضی هاشون که اصلا درست و حسابی ریکاوری نمیکردند.
ولی دو تا نرم افزار بودند کامل ریکاوری میکردند ولی خیلی طول میکشید.
در ضمن هارد من 500 گیگ My Passport USB 3 هستش.
اطلاعاتش هم شامل آهنگ و فیلم و نرم افزاره. تقریبا هم 400 گیگ اطلاعات توش بود.
با چه نرم افزاری سریع و کامل میشه برگردون ؟
در ضمن من هی بانرم افزار ها هارد رو اسکن میکنم واسه ریکاوری. اینکار احتمال ریکاوری رو کم نمیکنه ؟

aligool21
13-04-2013, 23:33
جواب منم بدید.
خودم با HDD Regenerator تست کردم وقتی هارد لپ تاپ بهش وصل میکنم HDD Regenerator بالا نمیاد ولی وقتی هارد لپ تاپ قطع میکنم بالا میاد.مثل خود ویندوز که بالا نمیاد.با چه دیگه امتحان کنم تا از طریق بوت بالا بیاد ./مشکل هارد چیه؟چیکار باید بکنم؟

چقدر با مرامید شما///.....
یکی هم جواب منم بده .
بردمش درست کنند.گفتند بد سکتور شده .
ولی یکیشون گفت ممکنه برگرده و باز خراب بشه بدسکتور بشه باز.خواستم ببینم همینطوره؟ممکنه باز خراب شه؟

EXTREME
14-04-2013, 00:21
شما میگین نمیشه درایو انتخاب کنی بعد من میگم میشه اول اون 3 تا درایو دیگه رو انتخاب کرد بعد که فرمتشون کردم ویندوز رو بریزم رو D و C رو فرمت کنم ...شما میگی میشه !!!!؟:n04:
چطور ممکنه چنین چیزی ؟
این چه برنامه تحت ویندوزه که نمیشه انتخاب کرد درایو رو . اون دکتری که اینو نوشته نمی دونسته این وسط C زو باید چیکار کنیم ..؟
شاید کل مشکل از C باشه من چیکار کنم آخر سر ...

دیگه اون کسی که این نرم افزار رو درست کرده که نمیشه درایو رو انتخاب کنید گیرش بیارید ببینید برای چی اینطوری نرم افزار نوشته

بهترین راه رو بهتون گفتم گرچه به نظرم با این کار ها اون مشکل ممکنه حل نشه ولی فرمت سطح پایین کنید ضرر نداره

EXTREME
14-04-2013, 00:25
سلام.
یه نگاه به مطلب زیر بندازیدد.( میخواستم این کارها رو روی فلش انجام بدم ولی اشتباهی روی هارد اکسترنال انجام شد ) در نتیجه هاردم الان فرمت شده.

البته من تا اونجایی که رنگش قرمز است رو بیشتر انجام ندادم.
با یه چند تا نرم افزار تست کردم. بعضی هاشون که اصلا درست و حسابی ریکاوری نمیکردند.
ولی دو تا نرم افزار بودند کامل ریکاوری میکردند ولی خیلی طول میکشید.
در ضمن هارد من 500 گیگ My Passport USB 3 هستش.
اطلاعاتش هم شامل آهنگ و فیلم و نرم افزاره. تقریبا هم 400 گیگ اطلاعات توش بود.
با چه نرم افزاری سریع و کامل میشه برگردون ؟
در ضمن من هی بانرم افزار ها هارد رو اسکن میکنم واسه ریکاوری. اینکار احتمال ریکاوری رو کم نمیکنه ؟

شما مشکلتون این است که کل اطلاعات پارتیشن رو از دست دادین یا بخشی از اطلاعات رو ؟

OMiD.1080p
14-04-2013, 07:00
شما مشکلتون این است که کل اطلاعات پارتیشن رو از دست دادین یا بخشی از اطلاعات رو ؟
همش رو.
الان از دیشب هم یه نرم افزار رو گذاشتم اسکن کرده.اکثر فایل ها رو پیدا کرده ولی بعضی ها رو نه. یا اینکه جاهاشون رو عوض کرده.
اصلا این چه وضعیه‌ ؟ هارد فقط یه فرمت کوچولو شده . حالا نباید اینقدر دنگ و فنگ داشته باشه که !

EXTREME
14-04-2013, 09:36
همش رو.
الان از دیشب هم یه نرم افزار رو گذاشتم اسکن کرده.اکثر فایل ها رو پیدا کرده ولی بعضی ها رو نه. یا اینکه جاهاشون رو عوض کرده.
اصلا این چه وضعیه‌ ؟ هارد فقط یه فرمت کوچولو شده . حالا نباید اینقدر دنگ و فنگ داشته باشه که !

بهتره که کل اطلعات پارتیشن رو با نرم افزار acronis homw director ریکاوری میکردید

sayan_se666
14-04-2013, 11:40
عکس از disk managemnt سیستم بدین

osmaan
14-04-2013, 12:22
سلام دوستان
من یه هارد مای پاسپورت وسترن دارم که الان یه مشکلی براش پیش اومده که وقتی مثلا از سیستم جداش میکنی بعد بخوای دوباره وصل کنی اصلا نمیشناسه مگر اینکه چند ساعت بگذره بعد دوباره وصل میکنم میشناسه
به نظرتون مشکلش چیه؟
روی سیستم های دیگه هم امتحان کردم کار نکرد!

aligool21
14-04-2013, 16:49
چقدر با مرامید شما///.....
یکی هم جواب منم بده .
بردمش درست کنند.گفتند بد سکتور شده .
ولی یکیشون گفت ممکنه برگرده و باز خراب بشه بدسکتور بشه باز.خواستم ببینم همینطوره؟ممکنه باز خراب شه؟
نوشته های من کسی نمیبینه؟؟؟

EXTREME
14-04-2013, 17:52

شما پستتون مال کی بوده که الان عکس گذاشتین ؟

EXTREME
14-04-2013, 17:52
سلام دوستان
من یه هارد مای پاسپورت وسترن دارم که الان یه مشکلی براش پیش اومده که وقتی مثلا از سیستم جداش میکنی بعد بخوای دوباره وصل کنی اصلا نمیشناسه مگر اینکه چند ساعت بگذره بعد دوباره وصل میکنم میشناسه
به نظرتون مشکلش چیه؟
روی سیستم های دیگه هم امتحان کردم کار نکرد!

وقتی به سیستم هارد رو وصل میکنید از disk managment عمس بدین

OMiD.1080p
14-04-2013, 19:04
سلام.
[QUOTE]برای این کار ابتدا در ویندوز به قسمت RUN رفته و سپس CMD را تایپ کنید و enter بزنید در منوی باز شده diskpart را تایپ کنید و منتظر بمانید تا برنامه بالا بیاد( توجه شود که این برنامه تحت command می باشد) سپس دستور list disk را بزنید تا دیسک های شما را لیست کند سپس flash خود را انتخاب کنید مثلا flash من در دیسک شماره یک هست پس این دستور را تایپ می کنیم select disk 1 سپس دستور clean را برای پاک کردن فایل های موجود می نویسیم و سپس دستور create partition primary را تایپ می کنیم و بعد از آن دستور format quick را تایپ می کنیم و منتظر می مانیم تا فرمت کامل شود و در آخر دستور active را می نویسیم و از برنامه بیرون می آییم و تمامی فایل های DVD ویندوز رو تو فلش کپی می کنیم و بعد از بایوس مادربورد first boot رو روی فلش تنظیم می کنیم و فایل های ویندوز شروع به لود کردن می کنن به همین راحتی!!!!

فایل ها درست ریکاوری نمیشه.
میگم به خاطر این نیست که هارد تبدیل بهpartition primary شده ؟ فرمت اولیه اش چی بوده ؟
در نهایت بالاخره میشه نرم افزاری ریکاوری کرد یا نه ؟ جوری که باز کلا خراب تر نشه.

haghiyaghi
14-04-2013, 23:26
سلام

این ایرادهایی که در تصویر مشخص شده مهمه !؟ میشه درستش کرد!؟

EXTREME
15-04-2013, 01:02
سلام

این ایرادهایی که در تصویر مشخص شده مهمه !؟ میشه درستش کرد!؟

پست های صفحه قبل رو بخونید یا دو صفحه قبل رو

مشکل شما مطرح شده گفته شده که چه کارهایی بکنید

OMiD.1080p
15-04-2013, 18:45
EXTREME اقا میشه راهنمایی بکنید بگی چه کار کنم ؟
پست بالایی

iran79
15-04-2013, 23:23
دوستان من یه هارد 146 گیگ سرور دارم. حالا میخوام بعنوان هارد قابل حمل ازش استفاده کنم. همونطور که میدونید خروجی که داره با هاردهای اینترنال معمولی متفاوته. ورودی برق و دیتا بهم وصل هست. میخواستم بدونم چطوری می تونم این هارد رو ازش خروجی USB بگیرم و از طریق یو اس بی به کامپیوتر متصل کنم؟ چه جور تبدیلی باید بگیرمو خرجش چقد میشه؟

سپاس

aligool21
15-04-2013, 23:51
یه flash 8 گیگ دارم . فقط 2 گیگ نشون میده و میشه استفاده کرد.چیکارش کنم؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
16-04-2013, 09:09
یه flash 8 گیگ دارم . فقط 2 گیگ نشون میده و میشه استفاده کرد.چیکارش کنم؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یک پارتیشنش برچسب نداره الان فلش شما دو تا پارتیشن شده که یکیش اسم نداره اگه اطلاعات مهم ندارین هردو پارتیشن رو دیلیت کنید و دوباره اون پارتیشن رو ایجاد کنید و فرمت
واگر اطلاعات مهم دارین اون یکی رو براش برچسب بزارین با نرم افزارهای مختلف ببینید میتونید مرجش کنید یا نه

Persian-swag
16-04-2013, 13:44
EXTREME من هارد رو LLF کردم اما هیچ چیز تغییر نکرد و بدسگتور ظاهری هم که شما گفتین نداره از بین نرفت ...
ولی خیلی بد فرمت شد یهو همه چی پرید مگه این اسمش LLF نیست پس چرا انقدر سریع فرمت کرد آخرشم صفحه آبی داد که مشخص بود میده چون همه چی میپره باهم حتی ویندوز !
چیکار کنم ببرم کلینیک هارد نشون بدم ؟

EXTREME
16-04-2013, 15:08
EXTREME من هارد رو LLF کردم اما هیچ چیز تغییر نکرد و بدسگتور ظاهری هم که شما گفتین نداره از بین نرفت ...
ولی خیلی بد فرمت شد یهو همه چی پرید مگه این اسمش LLF نیست پس چرا انقدر سریع فرمت کرد آخرشم صفحه آبی داد که مشخص بود میده چون همه چی میپره باهم حتی ویندوز !
چیکار کنم ببرم کلینیک هارد نشون بدم ؟

الان مشکلتون چیه ؟ نمیتونید رو نصب ویندوز هم ببرید ؟
هارد در بایوس دیتکت میشه ؟

OMiD.1080p
16-04-2013, 15:19
کاش یکی منو درک کنه:n27:
پست صفحه قبل بی جواب مونده !

EXTREME
16-04-2013, 15:20
کاش یکی منو درک کنه:n27:
پست صفحه قبل بی جواب مونده !

شما برای ریکاوری از نرم افزاری که من گفتم استفاده کردین ؟
اینقدر اینجا پست زیاده که آدم گیج میشه

Persian-swag
16-04-2013, 15:37
اینو خوب اومدی انقدر پست زیاده آدم به غلط کردن می افته ...:n08:
نه مشکلی که نیست همه چی عالیه پرفورمنس هارد هم عالیه ولی هنوز هم بدسکتورها رو دازم و چیزی اصلا تغییر نکرده ...
نمی خوام اینا باشه می خوام بره ...

EXTREME
16-04-2013, 16:22
اینو خوب اومدی انقدر پست زیاده آدم به غلط کردن می افته ...:n08:
نه مشکلی که نیست همه چی عالیه پرفورمنس هارد هم عالیه ولی هنوز هم بدسکتورها رو دازم و چیزی اصلا تغییر نکرده ...
نمی خوام اینا باشه می خوام بره ...

هارد شما بدسکتور نداره

سکتورهای relocate داره که در چند صفحه پیش توضیح دادم

iran79
16-04-2013, 18:40
مشکل مارو هم حل کنید

دوستان من یه هارد 146 گیگ سرور دارم. حالا میخوام بعنوان هارد قابل حمل ازش استفاده کنم. همونطور که میدونید خروجی که داره با هاردهای اینترنال معمولی متفاوته. ورودی برق و دیتا بهم وصل هست. میخواستم بدونم چطوری می تونم این هارد رو ازش خروجی USB بگیرم و از طریق یو اس بی به کامپیوتر متصل کنم؟ چه جور تبدیلی باید بگیرمو خرجش چقد میشه؟

سپاس

EXTREME
16-04-2013, 19:38
مشکل مارو هم حل کنید

سپاس

یعنی sas است ؟

iran79
16-04-2013, 21:37
یعنی sas است ؟

منظورتون از sas چی هست؟
متوجه نمیشم ولی همانطور که گفتم خروجی دیتا و برق بهم متصل هست. یکی از دوستان می گفت باید یه تبدیل بخری(اسمش یه چی تو مایه های اسکازی بود) که این تبدیل خروجی جدای دیتا و برق ساتا رو میده. بعد یدونه تبدیل، از همون هایی که هاردهای پاسپورتی دارن و با وصل شدنش خروجی usb میده، باید بگیرم. حالا میخوام بدونم تبدیل یه تیکه نیستش که یه سره بتونم خروجی usb بگیرم؟

aligool21
16-04-2013, 22:17
یک پارتیشنش برچسب نداره الان فلش شما دو تا پارتیشن شده که یکیش اسم نداره اگه اطلاعات مهم ندارین هردو پارتیشن رو دیلیت کنید و دوباره اون پارتیشن رو ایجاد کنید و فرمت
واگر اطلاعات مهم دارین اون یکی رو براش برچسب بزارین با نرم افزارهای مختلف ببینید میتونید مرجش کنید یا نه
چطوری دو تا پارتیشن دیلیت کنم؟

EXTREME
16-04-2013, 23:39
چطوری دو تا پارتیشن دیلیت کنم؟

تو همون disk managment راست کلیک میکنید و گزینه ی delete partion رو میزنید

aligool21
17-04-2013, 02:27
تو همون disk managment راست کلیک میکنید و گزینه ی delete partion رو میزنید
مشکل اینجاست که غیر فعال delete partion و نمیشه انتخابش کرد.
یه سوال دیگه هم دارم.من یه هارد اکسترنال 500 گیگ دارم بازش کردم تا واسه پلی 3 استفاده کنم و بندازم رویه دستگاه پلی 2. الان میخوام فرمتش کنم و باید fat 32 بکنم تا پلی 3 بخونه.با چه نرم افزاری اینکارو انجام بدم بهتره.؟؟؟

EXTREME
17-04-2013, 08:42
مشکل اینجاست که غیر فعال delete partion و نمیشه انتخابش کرد.
یه سوال دیگه هم دارم.من یه هارد اکسترنال 500 گیگ دارم بازش کردم تا واسه پلی 3 استفاده کنم و بندازم رویه دستگاه پلی 2. الان میخوام فرمتش کنم و باید fat 32 بکنم تا پلی 3 بخونه.با چه نرم افزاری اینکارو انجام بدم بهتره.؟؟؟
با paragon partion میشه با acronis هم میشه از تو خود ویندوز هم میشه

اون پارتیشنی که برچسب نداره باید اول براش برچسب بزارین بعد پاکش کنید اون یکی هم میشه دیلیت کرد

aligool21
17-04-2013, 15:38
این هارد توشیبا 500 گیگ یه ارور میده مال چیه؟
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

seke
21-04-2013, 00:33
سلام
برای هارد اکسترنال WD مشکل write protection بوجود آمده و نه فایلی حذف میشه و نه میشه درونش کپی کرد لطفا راهنمایی نمایید
فلش هم به سیستم وصل کردم این مشکل بوجود آمد لطفا راهنمایی نمایید.
با تشکر

EXTREME
21-04-2013, 11:23
سلام
برای هارد اکسترنال WD مشکل write protection بوجود آمده و نه فایلی حذف میشه و نه میشه درونش کپی کرد لطفا راهنمایی نمایید
فلش هم به سیستم وصل کردم این مشکل بوجود آمد لطفا راهنمایی نمایید.
با تشکر
هارد روی یک سیستم دیگه هم همینطوری است و این اخطار رومیده ؟

Master Root
21-04-2013, 15:53
1- cmd را باز کنید
2-diskpart را تایپ کرده و enter را بزنید.
3- list volume را در جلوی دستور diskpart نوشته و enter را بزنید.
4- در اینجا دیسک مورد نظر که هارد دیسک شما میشه را انتخاب کرده و enter .
5- حالا این را تایپ کنید attributes disk clear readonly .
باعث میشه که بطور موقت از هاردتون ار حالت write protection خارج بشه.

sepideh237
21-04-2013, 21:41
سلام
من روی سیستمم دو تار هاردیسک دارم که فقط روی یکیشون ویندوز نصبه . هارد دومو که نصب کردم فقط رفتم تو disk managment و فرمتش کردم و بعدم از نوع primery قرارش دادم . همین . کار دیگه ای نکردم . حالا هر چند وقت یه بار حین استفاده یک دفعه سیستم restart میشه و روی هارد دوم که ویندوز نداره بالا میاد اونوقت من مجبورم موقع بالا اومدن سیستم برم دوباره تعیین کنم که first hard disk م کدومه بعد ویندوز بالا میاد.
من باید چی کار کنم که این جوری نشه؟؟؟؟ خواهشا کمک کنید کلافه شدم

hrh_fourtyseven
22-04-2013, 13:44
سلام
بچه ها من دیروز صبح که لپ تاپمو روشن کردم دیدم هارد دیتکت نمی شه اصلا.وقتی دقت می کنم فقط 7-8 بار تق تق می کنه بعد هم دیگه هیچ صدایی نمی ده!
از اون جایی که لپ تاپم گارانتی سازگاره بردمش گارانتی .این مردک فلان فلان شده اون جا تا بهش گفتم، گفت که احتمال زیاد هد هاردت مشکل پیدا کرده هاردتم باید عوض کنیم . هیچی از اطلاعاتتم بر نمی گرده!!!!!!!!!
راست می گه ؟! آخه من یه سرچ زدم همه جا می گن می تونن برش گردونن، ولی این خیلی جدی می گفت بر نمی گرده .حتی من کلیم اصرار کردم اگه ممکنه همون هارد خرابه رو بدین بهم تا ببرم بیرون ریکاوری کنن می گفت اصلا نمی شه ما این جا خودمون ریکاوری هم می کنیم ولی اینو نمی شه کاریش کرد!
از اون جایی که اطلاعات تموم پروژه هام از چندین سال پیش تا الان توی اون هارده می خوام بدونم نظر شما چیه؟! چی کارش کنم به نظرتون؟
خواهش می کنم کمکم کنید خیلی حساسه
ممنون

EXTREME
22-04-2013, 15:41
سلام
بچه ها من دیروز صبح که لپ تاپمو روشن کردم دیدم هارد دیتکت نمی شه اصلا.وقتی دقت می کنم فقط 7-8 بار تق تق می کنه بعد هم دیگه هیچ صدایی نمی ده!
از اون جایی که لپ تاپم گارانتی سازگاره بردمش گارانتی .این مردک فلان فلان شده اون جا تا بهش گفتم، گفت که احتمال زیاد هد هاردت مشکل پیدا کرده هاردتم باید عوض کنیم . هیچی از اطلاعاتتم بر نمی گرده!!!!!!!!!
راست می گه ؟! آخه من یه سرچ زدم همه جا می گن می تونن برش گردونن، ولی این خیلی جدی می گفت بر نمی گرده .حتی من کلیم اصرار کردم اگه ممکنه همون هارد خرابه رو بدین بهم تا ببرم بیرون ریکاوری کنن می گفت اصلا نمی شه ما این جا خودمون ریکاوری هم می کنیم ولی اینو نمی شه کاریش کرد!
از اون جایی که اطلاعات تموم پروژه هام از چندین سال پیش تا الان توی اون هارده می خوام بدونم نظر شما چیه؟! چی کارش کنم به نظرتون؟
خواهش می کنم کمکم کنید خیلی حساسه
ممنون

هد خراب شده و من فکر کنم میشه با pc3000 ریکاوری کرد

kar1591
22-04-2013, 15:54
سلام هارد اکسترنال دارم متاسفانه از دیروز بالا نمیاد
چراغش روشن میشه و صدای موتورش میاد ولی کامپیوتر پیداش نمیکنه
با یه سیستم دیگه هم امتحانش کردم نشد
راهنمایی لطفا

EXTREME
22-04-2013, 17:58
سلام هارد اکسترنال دارم متاسفانه از دیروز بالا نمیاد
چراغش روشن میشه و صدای موتورش میاد ولی کامپیوتر پیداش نمیکنه
با یه سیستم دیگه هم امتحانش کردم نشد
راهنمایی لطفا

تو disk managment هم نیست ؟

kar1591
22-04-2013, 18:29
نه متاسفانه هیچی نیست
بعد بیست دقیقه چراغش هم خاموش میشه

EXTREME
22-04-2013, 21:47
نه متاسفانه هیچی نیست
بعد بیست دقیقه چراغش هم خاموش میشه

چراغ خاموش میشه موتور هم از کار میفته ؟

kar1591
23-04-2013, 08:54
چراغ خاموش میشه موتور هم از کار میفته ؟

ظاهرا بله یه بیست دقیقه که میگذره اینجوری میشه

EXTREME
23-04-2013, 09:10
ظاهرا بله یه بیست دقیقه که میگذره اینجوری میشه

روی یک سیستم دیگه تست کنید اگه بازم اینطور شد یا مشکل از کابل است اگه آداپتور داره میتونه از آداپتور باشه در غیر اینصورت خود هارد ایراد داره میتونه از برد هارد یا موتور هارد باشه

kar1591
23-04-2013, 09:25
روی یک سیستم دیگه تست کنید اگه بازم اینطور شد یا مشکل از کابل است اگه آداپتور داره میتونه از آداپتور باشه در غیر اینصورت خود هارد ایراد داره میتونه از برد هارد یا موتور هارد باشه

روی سیستم دیگه هم همینطوریه
یه کابل اوردم باهاش امتحان کردم اونم اینطوری بود
اگه از برد یا موتورش باشه درست میشه ؟ گارانتی شامل این چیزا میشه؟

behruz_e
23-04-2013, 11:20
سلام خدمت دوستان عزيز
من يه هارد سيگيت 250G دارم كه وقتي برق ساتا رو وصل مي كنم اصلا هارد روشن نميشه
ميدونم كه ورودي برق مشكل داره
ميشه راهنماييم كنيد

EXTREME
23-04-2013, 12:12
روی سیستم دیگه هم همینطوریه
یه کابل اوردم باهاش امتحان کردم اونم اینطوری بود
اگه از برد یا موتورش باشه درست میشه ؟ گارانتی شامل این چیزا میشه؟

فکر کنم گارانتی قبول میکنه اگه گارانتی داره حتما بفرستین گارانتی

EXTREME
23-04-2013, 12:13
سلام خدمت دوستان عزيز
من يه هارد سيگيت 250G دارم كه وقتي برق ساتا رو وصل مي كنم اصلا هارد روشن نميشه
ميدونم كه ورودي برق مشكل داره
ميشه راهنماييم كنيد

اول با یک پاور دیگه سیستم رو چک کنید درست نشد همون سوکت برق یا مشکل داره یک در برد یک جایی اتصالی وجود داره و باید درست بشه

siamkogames
24-04-2013, 00:29
سلام عزیز من یه سوال دارم چند ساله دنبالش نرفتم.....میشه کمک کنید شما استادید ممنون.......

وقتی پارتیشن بندی میکنی ویندوز میریزی بده یه مدت دباره میای ویندوز رو عوض کنی فرمت میکنی با cd ویندوز بد ویندوز رو میریزی وقتی میای تو ویندوز میری تو درایوی که ویندوز رو نصب کردی همه ی فایل های هیدن و غیره رو

انتخاب بد حجمش رو میگیری کمتر از فضای اشقال شده روی اون درایو نشون میده همیشه چرا ؟؟؟ چه xp چه 7 فرقی نداره.....

جدیدن رو هارد WD250 GB 16MB bafer که کلا 2 بار ویندوز عوض شده Win7 ریختم هجمش درایو 20 گیگ هست 15 گیگ ویندوز شده ولی فایل هارو 10 گیگ نشون میده بد یه درایور nvida یا برنامهی 200 مگی منص میکنی 1 گیگ به هارداضافه میکنه چرا؟؟؟

رفتم سایت ماکرو دیدم win7 حتمی 20 گیگ فضا میخواد ممکنه کش سیتم فضا کم میاره یا چیه این قضیه؟؟

من با Aclonic فرمت کردم بد با cd ویندوز فرمت کردم نمیشناخت بد ویندوز ریختم اینجوری شد...............

حالا یه راحی دارم برا حجم اگر مشکل اونه فضای درایو بدیم 20 گیگ میتونم move کنم رو درایو c بد ویندوز بریزم مشکل حل میشه.............:n02:

apple-b
24-04-2013, 15:33
من هارد 1 ترا دارم که یه هفته قبل از یه ارتفاعی 30سانتی روی فرش افتاد ... البته یه هفته کارمی کرد بعد یک دفعه وسط کار error داد و من خاموش کردم هاردو الان که می زنم اول هارد شناسایی می شه بعد روش کلیک می کنم پیعام زیر می آد و دیگه شناسایی نمیشه ولی با هر ریستارت دوباره شناسایی و دوباره عدم شناسایی میشه ..... اگه میشه کمکم کنید تمام پروژه هام توشه .... بیچاره می شم ....
G:/ REFERS TO a location that is unavailable . it could be on a hard drive on this computer or on a network. check to make sure that the disk is property inserted or that you are connected to the internet or your network and then try again . if still cannot be located the information miht have been moved to a different location ..
شرمنده نتونستم عکسو بزارم گفتم همشو بنویسم ... التبه کارد در قسمت پایین سمت راست صفحه که safe and remove میکنیم هست و در قسمت device manager ه هست ولی با یک علامت زرد کنار آیکونش ولی تو my computer هیچی نمیاد ......

siamkogames
24-04-2013, 19:50
داداش جواب مارو میدی فوری فوتی گیریم...............:n03:

EXTREME
24-04-2013, 21:35
من هارد 1 ترا دارم که یه هفته قبل از یه ارتفاعی 30سانتی روی فرش افتاد ... البته یه هفته کارمی کرد بعد یک دفعه وسط کار error داد و من خاموش کردم هاردو الان که می زنم اول هارد شناسایی می شه بعد روش کلیک می کنم پیعام زیر می آد و دیگه شناسایی نمیشه ولی با هر ریستارت دوباره شناسایی و دوباره عدم شناسایی میشه ..... اگه میشه کمکم کنید تمام پروژه هام توشه .... بیچاره می شم ....
G:/ REFERS TO a location that is unavailable . it could be on a hard drive on this computer or on a network. check to make sure that the disk is property inserted or that you are connected to the internet or your network and then try again . if still cannot be located the information miht have been moved to a different location ..
شرمنده نتونستم عکسو بزارم گفتم همشو بنویسم ... التبه کارد در قسمت پایین سمت راست صفحه که safe and remove میکنیم هست و در قسمت device manager ه هست ولی با یک علامت زرد کنار آیکونش ولی تو my computer هیچی نمیاد ......

تو disk managment هم چیزی نمیاد ؟

MKARYA1352
24-04-2013, 22:39
با سلام
من یک هارد اکسترنال SILICON POWER 1T دارم که در حبن کار ناگهان قفل شد و بعد از ان در ویندوز شناخته نمی شه و دابم چراغ آبی روی آن روشن باقی می مونه و صدای موتورش می آد در حالی که قبلا فقط لامپ قرمز چشمک می زد .
دوستان عزیز کمک کنند

EXTREME
25-04-2013, 00:49
با سلام
من یک هارد اکسترنال SILICON POWER 1T دارم که در حبن کار ناگهان قفل شد و بعد از ان در ویندوز شناخته نمی شه و دابم چراغ آبی روی آن روشن باقی می مونه و صدای موتورش می آد در حالی که قبلا فقط لامپ قرمز چشمک می زد .
دوستان عزیز کمک کنند

Gladiature_Roma
25-04-2013, 02:07
سلام دوستان من یک هارد اکسترنال 500 گیگ FloGlex دارم. هاردم رو به سیستمی که ویندوز 7 داره نصب میکنم هیچ مشکلی نداره و بالا میاد. اما دو تا پوشه نشون میده توی صفحه اصلی هارد که نمیدونم چی هستند و حذف هم نمیشن! با یکی شون زیاد ور رفتم یه قفل هم اومد روش!
روی ویندوز ایکس پی کلا بالا نمیاد. یعنی یک هفته روی ویندوز ایکس پی بالا میاد و دو ماه بالا نمیاد! دلیلشم نمیدونم. فقط عکس هایی که مورد نیاز هست رو گرفتم و اینجا میزارم. نود 32 با آپدیت 2013 هم نصب دارم.

عکس از محیط ویندوز 7 و پاک کردن این دو فایل با اسم های عجیب:

عکس از محیط ویندوز ایکس پی و دیسک منیجمنت :

روی ویندوز ایکس پی هاردم با چنین شکلی و بدون اسم بالا میاد اما باز نمیشه و اگر روش کلیک کنم هنگ میکنه:

ata.royalfalcon
25-04-2013, 08:57
سلام دوستان من یک هارد اکسترنال 500 گیگ FloGlex دارم. هاردم رو به سیستمی که ویندوز 7 داره نصب میکنم هیچ مشکلی نداره و بالا میاد. اما دو تا پوشه نشون میده توی صفحه اصلی هارد که نمیدونم چی هستند و حذف هم نمیشن! با یکی شون زیاد ور رفتم یه قفل هم اومد روش!
روی ویندوز ایکس پی کلا بالا نمیاد. یعنی یک هفته روی ویندوز ایکس پی بالا میاد و دو ماه بالا نمیاد! دلیلشم نمیدونم. فقط عکس هایی که مورد نیاز هست رو گرفتم و اینجا میزارم. نود 32 با آپدیت 2013 هم نصب دارم.

روی ویندوز ایکس پی هاردم با چنین شکلی و بدون اسم بالا میاد اما باز نمیشه و اگر روش کلیک کنم هنگ میکنه:

من احتمال میدم به خاطر آنتی ویروس node باشه که در win xp بالا نمیاد . در win7 که مشکلی ندارید . روشی که در پست سوم این تاپیک گفته شده را انجام بدید و بررسی کیند آیا مشکل شما برطرف میشه یا خیر .

Danial_4139
25-04-2013, 09:49
دوستان هاردم چند روزی هست مشکل پیدا کرده و هر از گاهی قبل از بالا اومدن ویندوز یه صفحه اسکن دیسک که فقط یک درایو خاص رو اسکن میکرد که ربطی هم به درایو ویندوز نداشت رو اسکن میکرد و یه فایل بوت تو اون درایو میساخت و دلیلش رو نمیدونستم امروز چکش کرم اینجور که معلومه حالش بده .

3 راه دارم :

1 - اگر بشه تعمیرش کنم که بعید میدونم تعمیر بشه چون با نرم افزار های معمول تست کردم و نشد .
2 - هارد رو بفروشم به یه دست دوم خر و یه نو بخرم و یه مبلغی هزینه کنم .
3 - بدم گارانتی ( حدود 3 ماه از گارانتیش مونده )

چکار کنم ؟ بدم گارانتی چکار میکنن تعویض میشه ؟

چند روز پیش هارد رو دادم گارانتی 3 سوته برام یه نو فرستادن :n02:

hrh_fourtyseven
25-04-2013, 10:43
سلام
مدیا هارد چیه بچه ها؟!
تعمیرکار میگه مدیا هاردت خراب شده اطلاعاتش هم به هیچ وجه بر نمی گرده! درسته این حرفش؟

ata.royalfalcon
25-04-2013, 11:23
سلام
مدیا هارد چیه بچه ها؟!
تعمیرکار میگه مدیا هاردت خراب شده اطلاعاتش هم به هیچ وجه بر نمی گرده! درسته این حرفش؟

سلام .

به قاب آلومنیومی مشکی رنگ با همه محتویات داخش (به جز PCB) رو مجموعه هد و دیسک (Head and Disk Assembly) یا HDA یا مدیا مینامند .

MKARYA1352
25-04-2013, 11:45
با نشکر از دوستان به خصوص EXTREME
اگه منظورتان در DEVICE MANEGER است خیر در ضمن با دستگاه دیگه هم همیتطوره

MKARYA1352
25-04-2013, 11:49
با نشکر از دوستان به خصوص EXTREME
اگه منظورتان در DEVICE MANEGER است خیر در ضمن با دستگاه دیگه هم همیتطوره

hrh_fourtyseven
25-04-2013, 12:52
سلام .

به قاب آلومنیومی مشکی رنگ با همه محتویات داخش (به جز PCB) رو مجموعه هد و دیسک (Head and Disk Assembly) یا HDA یا مدیا مینامند .

ممنون.
خوب حالا یعنی اطلاعاتم قابل بازیابی هست یا نه؟

afshin b
25-04-2013, 13:26
سلام
یه هارد اکسترنال سیگیت اکسپنشن 500 گیگ هست که از دیروز به سیستم وصل میکنم بالا نمیاد! چراغ روش روشن میشه و صدای ضعیفی مثل بوق قطع و وصل میشه. اما صدای چرخیدنش اصلا نمیاد.
بنظرتون باید چیکار کرد؟ امیدی هست که اطلاعات پاک نشن؟

Gladiature_Roma
25-04-2013, 17:43

این مشکل من بود که دوست عزیزی راهنمایی کردن و گفتن مشکل از نود32 هست و فکر کنم هم مشکل از همون نود32 بود. به هر حال من الان دارم توی ویندوز 7 از هاردم استفاده میکنم. اما وقتی میخوام سیم هاردم رو بکشم safe remove کار نمیکنه و به من ارور میده که ویندوز نمیتونه در حالت امن هارد شما رو خارج کنه، یعنی دسترسی به هارد از ویندوز خارج میشه و درایو هارد هم ناپدید میشه اما همچنان چراغ هارد و موتور هارد روشن میمونه، دلیلش چی میتونه باشه؟
اینو هم بگم که usb های لب تابم رو نصب نکردم و دی وی دی نصبش رو هم ندارم. و هاردم هم از usb 3 استفاده میکنه، یعنی امکانش هست دلیلش این باشه؟

mohsen_frn
25-04-2013, 18:27
سلام
چون من یک هارد اکسترنال mypassport دارم که سرعت انتقال اطلاعاتش خیلی پایین هست با برنامه HDD REGENATOR اسکن خواستم کنم که از داخل ویندوز در 1 ساعت فقط 114 مگابایت اسکن کرد.دوباره سی دی BOOT اش را ساختم و خارج از محیط ویندوز این کار را انجام دادم.این دفعه این پیغام را داد:
Hard drive is not ready!
switch off your computer,then switch on to reset the system.After the system is reset,start the proccess again.
---------------------------------------------------------------------------------------
If your sata contoroller works in ahci mode, change it to compatible ide mode(in the system Bios)
می خواستم بدونم می شه لطفا راهنمایی کنید چه کار کنم.مدل MAINBOARD امم براتون می نویسم.. GIGABYTE-GA-945PL-S3

ata.royalfalcon
25-04-2013, 20:09
ممنون.
خوب حالا یعنی اطلاعاتم قابل بازیابی هست یا نه؟

اگر تعمیرکار مورد نظر حرفه ای بوده و تجهیزات و دستگاههای مناسبی برای تعمیرات هارد داره به احتمال زیاد تشخیصش درست بوده . میتونید برای اطمینان به تعمیرکار دیگر مراجعه کنید .

این مشکل من بود که دوست عزیزی راهنمایی کردن و گفتن مشکل از نود32 هست و فکر کنم هم مشکل از همون نود32 بود. به هر حال من الان دارم توی ویندوز 7 از هاردم استفاده میکنم. اما وقتی میخوام سیم هاردم رو بکشم safe remove کار نمیکنه و به من ارور میده که ویندوز نمیتونه در حالت امن هارد شما رو خارج کنه، یعنی دسترسی به هارد از ویندوز خارج میشه و درایو هارد هم ناپدید میشه اما همچنان چراغ هارد و موتور هارد روشن میمونه، دلیلش چی میتونه باشه؟
اینو هم بگم که usb های لب تابم رو نصب نکردم و دی وی دی نصبش رو هم ندارم. و هاردم هم از usb 3 استفاده میکنه، یعنی امکانش هست دلیلش این باشه؟

1. توصیه میکنم در درجه اول نوع چیپست usb3 رو شناسایی کنید و درایور مناسب را دانلود کنید .
2. این پیغام safely remove نشدن هارد نشاندهنده این هست که هارد توسط برنامه ای در حال استفاده هست . کلیه برنامه ها رو ببندید و سپس task manager را اجرا کنید و سپس از قسمت processes گزینه explorer را end task کنید . برای راه اندازی مجدد explorer از قسمت applications دکمه new task را بزنید و explorer را وارد کنید و بررسی کنید آیا میتونید safely remove کنید !؟
3. برای خاموش هاردهای اکسترنال و همچنین فلش مموری ها در win7 میتونید از روش رجیستری (لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) یا از روش نرم افزاری (پست 4139 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) استفاده کنید .

siamkogames
25-04-2013, 20:18
ممنون از مدیران و افراد فعال این بخش که با ندیدن سوال ما تو صفحه ی قبل و جواب ندادن به اون خیلی چیزارو اثبات کردن........این است میزان ارزش و احترام به کاربران قدیمی این سایت .......دوستان ارزش خودتون رو بیبینید............

باتشکر..........:n16:

afshin b
26-04-2013, 14:48
سلام
یه هارد اکسترنال سیگیت اکسپنشن 500 گیگ هست که از دیروز به سیستم وصل میکنم بالا نمیاد! چراغ روش روشن میشه و صدای ضعیفی مثل بوق قطع و وصل میشه. اما صدای چرخیدنش اصلا نمیاد.
کسی نظری نداره؟

EXTREME
26-04-2013, 17:34
سلام
این صدا پشت سرهم است ؟

majid.khaledi
26-04-2013, 20:48
سلام
داشتم یه سری از فایلای داخل هارد اکسترنالم رو پاک میکردم و میرفت داخل ریسایکل بین
وارد یکی از فولدرا شدم یهو صفحه ش کمرنگ شد و هرچی close program رو زدم نتونست ببنده
سیستم رو log off کردم و دوباره وصل کردم بوق ضربانی میزد
مستقیم از پشت PC وصل کردم بوق قط شد ولی الان درایوش رو میشناسه ولی بازش نمیکنه و یه پیغام دادyou need to format before use it
حالا چیکار کنم؟
اطلاعات مهمی داخلش دارم

diskmgmt.msc هم نگاه کردم فولدرش هست اونجا ولی نوشته 100% free space

sasan.69
26-04-2013, 20:58
هارد اکسترنال سیلیکون پاور armor80 دارم که ضربه خورده و تست سلامت هارد هم گرفتم نه درصد سلامت داره؟ برای تعمیرش هزینش چقدره و ارزش داره تعمیرکنم؟

EXTREME
26-04-2013, 21:58
سلام
داشتم یه سری از فایلای داخل هارد اکسترنالم رو پاک میکردم و میرفت داخل ریسایکل بین
وارد یکی از فولدرا شدم یهو صفحه ش کمرنگ شد و هرچی close program رو زدم نتونست ببنده
سیستم رو log off کردم و دوباره وصل کردم بوق ضربانی میزد
مستقیم از پشت PC وصل کردم بوق قط شد ولی الان درایوش رو میشناسه ولی بازش نمیکنه و یه پیغام دادyou need to format before use it
حالا چیکار کنم؟
اطلاعات مهمی داخلش دارم

diskmgmt.msc هم نگاه کردم فولدرش هست اونجا ولی نوشته 100% free space

میشه عکس از disk managemnt هم اینجا بزارید

EXTREME
26-04-2013, 21:59
هارد اکسترنال سیلیکون پاور armor80 دارم که ضربه خورده و تست سلامت هارد هم گرفتم نه درصد سلامت داره؟ برای تعمیرش هزینش چقدره و ارزش داره تعمیرکنم؟

هادر گارانتی داره ؟
اگه اثر ضربه روی قاب هارد نباشه ممکنه گارانتی قبول کنه
در ضربه هم بیشتر هد و پارکینگ هد آسیب میبینه

majid.khaledi
26-04-2013, 22:51

sasan.69
26-04-2013, 23:13
هادر گارانتی داره ؟
اگه اثر ضربه روی قاب هارد نباشه ممکنه گارانتی قبول کنه
در ضربه هم بیشتر هد و پارکینگ هد آسیب میبینه

گارانتی نداره البته اثرش رو هارد هست جالبش اینجاست که هرچقدردمای بئنه هارد بالاباشه سرعت انتقال و دریافت اطلاعات سریع تر انجام میگیره درغیر این صورت خیلی طول میکشه

EXTREME
26-04-2013, 23:47

هارد به حالت raw رفته اول در my computer یک check disk برای fix کردن فایل سیستم بکنید درست نشد باید با نرم افزار easeus data recovery اطلاعات پارتیشن رو ریکاوری کنید بعد پارتیشن رو دیلیت کنید و دوباره ایجاد کنید و فرمت سریع تا درست بشه برای ریکاوری نیاز به حجم اضافه دارین

EXTREME
26-04-2013, 23:47
گارانتی نداره البته اثرش رو هارد هست جالبش اینجاست که هرچقدردمای بئنه هارد بالاباشه سرعت انتقال و دریافت اطلاعات سریع تر انجام میگیره درغیر این صورت خیلی طول میکشه

من به نظر بهتره به یک تعمیرکار خوب هم نشون بدین هارد رو

majid.khaledi
27-04-2013, 00:31
از برنامه testdick استفاده نکنم؟
همون که توضیح دادین

EXTREME
27-04-2013, 00:57
از برنامه testdick استفاده نکنم؟
همون که توضیح دادین

نرم افزار test diks بعضی ها استفاده کردن براشون مشکل ایجاد شده بود بهتره استفاده نکنید و راه هایی که گفته شده رو برای ریکاوری اطلاعات انجام بدین

mska
27-04-2013, 12:55
سلام
هارد ساتا 250 گیگ مکستور دارم
داخل بایوس اطلاعات هارد را نمایش میده ولی
داخل ویندوز 7،2008 و لینوکس هیچ اطلاعاتی نمایش نمیده و اصلا در لیست هارد ها نمایش داده نمیشه
نرم افزار Acronis هم شناسایی نکرد

جالب اینجاست که وقتی سیستم را از روی این هارد بوت می کنم ویندوزی که روش هست بوت میشه ولی چون مال سیستم دیگری بوده ویندوز لود نمیشه
تو نصب ویندوز 7 هم نشناخت

نظر شما چیه ؟

EXTREME
27-04-2013, 19:58
سلام
هارد ساتا 250 گیگ مکستور دارم
داخل بایوس اطلاعات هارد را نمایش میده ولی
داخل ویندوز 7،2008 و لینوکس هیچ اطلاعاتی نمایش نمیده و اصلا در لیست هارد ها نمایش داده نمیشه
نرم افزار Acronis هم شناسایی نکرد

جالب اینجاست که وقتی سیستم را از روی این هارد بوت می کنم ویندوزی که روش هست بوت میشه ولی چون مال سیستم دیگری بوده ویندوز لود نمیشه
تو نصب ویندوز 7 هم نشناخت

نظر شما چیه ؟

یعنی تو هارد دیتکت شده ولی تو نصب ویندوز دیتکت نمیشه ؟
تنظیمات بایوس رو چک کنید و اتصالات هارد و برق رو چک کنید و با یک پاور دیگه سیستم رو چک کنید درست نشد روی یک سیستم دیگه تست کنید اگه بازم درست نشد میتونه از بافر هارد باشه

majid.khaledi
28-04-2013, 16:43
هارد به حالت raw رفته اول در my computer یک check disk برای fix کردن فایل سیستم بکنید درست نشد باید با نرم افزار easeus data recovery اطلاعات پارتیشن رو ریکاوری کنید بعد پارتیشن رو دیلیت کنید و دوباره ایجاد کنید و فرمت سریع تا درست بشه برای ریکاوری نیاز به حجم اضافه دارین
سلام
من از این برنامه که گفتین استفاده کردم
از دیشب ساعت 10 گذاشتم و الا رسیده بهbuiding normal files...
الان رسیده به وسطلا ش ولی حدود 5 ساعته همین جا گیر کرده و چراغ هاردم هم خاموش شده و CPU هم 100% در گیره
نمیدونم الان اوضاع درسته یا نه؟
ممنون میشو راهنمایی کنینl

EXTREME
28-04-2013, 18:28
سلام
من از این برنامه که گفتین استفاده کردم
از دیشب ساعت 10 گذاشتم و الا رسیده بهbuiding normal files...
الان رسیده به وسطلا ش ولی حدود 5 ساعته همین جا گیر کرده و چراغ هاردم هم خاموش شده و CPU هم 100% در گیره
نمیدونم الان اوضاع درسته یا نه؟
ممنون میشو راهنمایی کنینl

برنامه رو قطع کنید و از تب health نرم افزار hd tune از این هارد عکس بدین

majid.khaledi
28-04-2013, 19:26
برنامه رو قطع کنید و از تب health نرم افزار hd tune از این هارد عکس بدین
برنامه قبلی هم کنسل نمیشه.به زور ببندمش؟

EXTREME
28-04-2013, 20:40
برنامه قبلی هم کنسل نمیشه.به زور ببندمش؟

با نرم افزار acronis هم برای ریکاوری پارتیشن تست کنید نشد باید ببیرید بیرون برای ریکاوری

majid.khaledi
28-04-2013, 23:00
با نرم افزار acronis هم برای ریکاوری پارتیشن تست کنید نشد باید ببیرید بیرون برای ریکاوری

لطفا لینک دانلود یا نام کاملش رو بدین

shoyo
29-04-2013, 13:24
سلام. اقا من یه هارد اکسترنال adata 500 gb دارم .. امروز وصل کردم به کامپیوتر اما کامپیوتر اونو نمیشناسه و فقط چراغ هارد روشن میشه... مشکل از کجاست؟ ایا هاردم سوخته؟ :( و اگه سوخته باشه میشه تعمیرش کرد اطلاعاتش مهمه اما بیشتر از اطلاعات درست شدن خود هارد که واسم اهمیت داره... ممنون میشم یکی جوالم بده :)

ata.royalfalcon
29-04-2013, 13:34
لطفا لینک دانلود یا نام کاملش رو بدین

acronis disk director home

سلام. اقا من یه هارد اکسترنال adata 500 gb دارم .. امروز وصل کردم به کامپیوتر اما کامپیوتر اونو نمیشناسه و فقط چراغ هارد روشن میشه... مشکل از کجاست؟ ایا هاردم سوخته؟ :( و اگه سوخته باشه میشه تعمیرش کرد اطلاعاتش مهمه اما بیشتر از اطلاعات درست شدن خود هارد که واسم اهمیت داره... ممنون میشم یکی جوالم بده :)
سلام .
برنامه disk management را اجرا كنيد و تصوير آنرا در اينجا بذاريد . براي اجراي اين برنامه روي my computer راست كليك كنيد و سپس manage را انتخاب كنيد و به قسمت disk management برويد .

shoyo
29-04-2013, 13:40

سلام .
برنامه disk management را اجرا كنيد و تصوير آنرا در اينجا بذاريد . براي اجراي اين برنامه روي my computer راست كليك كنيد و سپس manage را انتخاب كنيد و به قسمت disk management برويد .

متوجه نشدم که هارد باید وصل باشه disk management اجرا کنم یا نه؟ این تصویر بدون وصل بودن هارد اکسترنال : اگه لازم هارد رو وصل کنم هم بگید ممنون :)

ویرایش: با وصل کردن هارد اکسترنال هم همین تصویر نشون داد :(

shoyo
29-04-2013, 13:46

سلام .

متوجه نشدم که هارد باید وصل باشه disk management اجرا کنم یا نه؟ این تصویر بدون وصل بودن هارد اکسترنال : اگه لازم هارد رو وصل کنم هم بگید ممنون :)

اینم تصویر با وصل بودن هارد اکسترنال :

ata.royalfalcon
29-04-2013, 16:00
پارتيشن مورد نظز unallocated شده . ببينيد ميتونيد با acronis recovery expert پارتيشن unallocated شده رو ريكاوري كنيد !؟
توجه كنيد كه acronis recovery expert جزئي از برنامه acronis disk director home هست .

shoyo
29-04-2013, 16:35
پارتيشن مورد نظز unallocated شده . ببينيد ميتونيد با acronis recovery expert پارتيشن unallocated شده رو ريكاوري كنيد !؟
توجه كنيد كه acronis recovery expert جزئي از برنامه acronis disk director home هست .

این کار چجوری باید انجام بدم؟ باید برنامه جداگانه نصب کنم؟ ممنون میشم اگه کامل تر توضیح بدید :n03:

برنامش پیدا کردم شب دانلود میکنم ممنون :n12:

ata.royalfalcon
29-04-2013, 17:40
این کار چجوری باید انجام بدم؟ باید برنامه جداگانه نصب کنم؟ ممنون میشم اگه کامل تر توضیح بدید :n03:

برنامش پیدا کردم شب دانلود میکنم ممنون :n12:

ابتدا برنامه acronis disk director home را نصب و اجرا کنید و سپس گزینه acronis recovery expert را اجرا کنید . در درجه اول روی اتوماتیک بذارید و ببینید آیا مشکل حل میشه یا خیر !

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]]

shoyo
30-04-2013, 00:53
ابتدا برنامه acronis disk director home را نصب و اجرا کنید و سپس گزینه acronis recovery expert را اجرا کنید . در درجه اول روی اتوماتیک بذارید و ببینید آیا مشکل حل میشه یا خیر !

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]]

من این برنامه رو دانلود و نصب کردم و مراحل که گفتید انجام دادم اما همچنان هاردم افلاینه و عکسش به این صورته :

و روی change status to online که میزنم همچین پنجره ای میاد :

اون نوشته processing یه مدت میچرخه و پنجره بسته میشه اتفاقی نمی افته :(

چی کار باید کنم؟ ممنون که جوابم میدید و راهنماییم میکنید

ata.royalfalcon
30-04-2013, 06:56
من این برنامه رو دانلود و نصب کردم و مراحل که گفتید انجام دادم اما همچنان هاردم افلاینه و عکسش به این صورته :

و روی change status to online که میزنم همچین پنجره ای میاد :

اون نوشته processing یه مدت میچرخه و پنجره بسته میشه اتفاقی نمی افته :(

چی کار باید کنم؟ ممنون که جوابم میدید و راهنماییم میکنید

1. توصيه ميكنم اول روي يك سيستم ديگر تست كنيد و ببينيد آيا بازهم بصورت offline (در برنامه acronis) و يا بصورت not initialized (در برنامه disk management) هست !؟
2. اگر اطلاعات براي شما مهم نيست در برنامه disk management روي قسمتي كه نوشته not initialized راست كليك كنيد و هارد رو initialize كنيد (بصورت MBR) و سپس پارتيشن بندي كنيد . اگر اطلاعات مهم هست جهت ريكاوري توصيه ميكنم ببريد مراكر تخصصي .

mska
30-04-2013, 10:23
دوستان متخصص سوالی داشتم

اگر هارد مکستور در هیچ ویندوز و سیستم عاملی شناخته نشه ولی در بایوس مشخصات هارد بیاد

مشکل از چیه و چطور حل میشه؟

ممنون

shoyo
30-04-2013, 11:50
1. توصيه ميكنم اول روي يك سيستم ديگر تست كنيد و ببينيد آيا بازهم بصورت offline (در برنامه acronis) و يا بصورت not initialized (در برنامه disk management) هست !؟
2. اگر اطلاعات براي شما مهم نيست در برنامه disk management روي قسمتي كه نوشته not initialized راست كليك كنيد و هارد رو initialize كنيد (بصورت MBR) و سپس پارتيشن بندي كنيد . اگر اطلاعات مهم هست جهت ريكاوري توصيه ميكنم ببريد مراكر تخصصي .

من چون اطلاعات خیلی مهمی نداشتم خواستم به روش شما دوباره پارتیشن بندی کنم که این پیغام داد :

فکر کنم هارد رو باید بیخیال بشم :( حالا با توجه به این شرایط هارد من سالم و نسوخته؟ و میشه دوباره درستش کرد؟

aligool21
01-05-2013, 22:03
فریمور هاردم پریده.گفتند با سخت افزار pc 3000 باید برش گردونی.نمیشه خودم فریم ور هارد بریزم به روش نرمافزاری ؟

EXTREME
01-05-2013, 23:17
فریمور هاردم پریده.گفتند با سخت افزار pc 3000 باید برش گردونی.نمیشه خودم فریم ور هارد بریزم به روش نرمافزاری ؟

خودتون بخواین برگردونید باید با رابط usb to ttl و دستورات hyper terminal برگردونید ولی این روش ممکنه 100% نباشه و مجبور باشید ببیرید بیرون با pc3000 درست کنن

mska
02-05-2013, 08:27
دوستان متخصص سوالی داشتم

اگر هارد مکستور در هیچ ویندوز و سیستم عاملی شناخته نشه ولی در بایوس مشخصات هارد بیاد

ممنون

اساتید عزیز کسی پاسخی برای این سوال نداره؟

EXTREME
02-05-2013, 09:04

با ویندوز لایو linux همچک کردین ؟

asstubirs
02-05-2013, 09:21

آی دی هست یا ساتا؟
اگر آدی هست انتظار نباید داشته باشه با یه تبدیل معمولی کار بده.
اگر ساتا هست باید ببینی مشکلش چیه . به قول دوستمون با لینوکس لایو یا ویندوز لایو امتحانش کن.

pooria-ir
02-05-2013, 13:42
سلام عزیزان :)

مشکل هارد من چیه ؟ و راه حلش چیه ؟

aligool21
03-05-2013, 01:43
سلام.
روش ایجاد 2 پارتیشن پارامبری رویه یک هارد میخواستم؟؟؟

EXTREME
03-05-2013, 09:38
سلام.
روش ایجاد 2 پارتیشن پارامبری رویه یک هارد میخواستم؟؟؟

منظورتون رو نفهمیدم میخواین دو تا پارتیشن primary درست کنید ؟
یک عکس از disk managment سیستم بدین

pooria-ir
03-05-2013, 10:28

آقا ما رو فراموش نکنید :-)

Sent from my SHW-M380W using Tapatalk 2

sajad1984
03-05-2013, 10:36
salam be doostan,man moshkele hard daram
hata windowsamam dige bala nemiyad ,khastam windowse jadid nasb konam ke drivaro neshoon nemide vase nasb windows
in barname hdd regenatoro chetori bayad bahash kar konam ,
be soorate sade tozih bedin motavaje besham:n26:
mamnoon

EXTREME
03-05-2013, 17:33
salam be doostan,man moshkele hard daram
hata windowsamam dige bala nemiyad ,khastam windowse jadid nasb konam ke drivaro neshoon nemide vase nasb windows
in barname hdd regenatoro chetori bayad bahash kar konam ,
be soorate sade tozih bedin motavaje besham:n26:
mamnoon

لطفا فارسی تایپ کنید

هارد در بایوس دیتکت میشه ؟
موقع نصب ویندوز درایوها دیده نمیشه ؟
با ویندوز xp هم همینطوریه ؟

smojim84
05-05-2013, 13:13
دوستان من یه هارد H.D.D EXT W.D Essential My Book/2TB هارد اکسترنال وسترن دارم2ساله خوب کار میکنه
امروز وصل ش کردم کامپیوتر اول درایو ساخت بعد درایوش رفت
فکر کردم از کابلش باشه کشیدم دوباره بزنم که روشن نشد
بعدم دکمه پاور هارد زدم که هارده قاطی کرد دائم روشنه بدون شناختن توسط کامپیوتر
قبل از خرابیش با کشیدن usb خاموش میشد و تا به کامپیوتر نمیزدم روشن نمیشد الان بدون اتصال usb و فقط با وصل کردن کابل ادابتور روشن میشه و کاپیوترم نمیشناستش
اگه راهنمایی بکنید ممنون میشم:n30:

EXTREME
05-05-2013, 14:51
دوستان من یه هارد H.D.D EXT W.D Essential My Book/2TB هارد اکسترنال وسترن دارم

2ساله خوب کار میکنه
امروز وصل ش کردم کامپیوتر اول درایو ساخت بعد درایوش رفت
فکر کردم از کابلش باشه کشیدم دوباره بزنم که روشن نشد
بعدم دکمه پاور هارد زدم که هارده قاطی کرد دائم روشنه بدون شناختن توسط کامپیوتر
قبل از خرابیش با کشیدن usb خاموش میشد و تا به کامپیوتر نمیزدم روشن نمیشد الان بدون اتصال usb و فقط با وصل کردن کابل ادابتور روشن میشه و کاپیوترم نمیشناستش
اگه راهنمایی بکنید ممنون میشم:n30:

هارد رو که به سیستم زدین از disk managment سیستم عکس بدین

smojim84
05-05-2013, 18:28
هارد رو که به سیستم زدین از disk managment سیستم عکس بدین

قبل از خرابیش با کشیدن usb خاموش میشد و تا به کامپیوتر نمیزدم روشن نمیشد الان بدون اتصال usb و فقط با وصل کردن کابل ادابتور روشن میشه چند ثانیه اول هم صداش بیشتر شده

mska
05-05-2013, 18:51
دوستان متخصص سوالی داشتم

ممنون

آی دی هست یا ساتا؟
اگر ساتا هست باید ببینی مشکلش چیه . به قول دوستمون با لینوکس لایو یا ویندوز لایو امتحانش کن.
هارد ساتا هست با این سیستم عامل ها چک کردم
XP
7
Server 2008
Linux Live ubuntu

بله چک کردم انجا هم چیزی نشون نمیده

EXTREME
05-05-2013, 20:50
قبل از خرابیش با کشیدن usb خاموش میشد و تا به کامپیوتر نمیزدم روشن نمیشد الان بدون اتصال usb و فقط با وصل کردن کابل ادابتور روشن میشه چند ثانیه اول هم صداش بیشتر شده

هارد چه جور صدایی میده ؟ تیک تیک پشت سرهم است ؟

sasan.69
06-05-2013, 00:32
وضعیت هارد چطوره؟(سیلیکون پاور Armor80) در انتقال اطلاعات دچار کندی هست[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

smojim84
06-05-2013, 11:23
هارد چه جور صدایی میده ؟ تیک تیک پشت سرهم است ؟
فنش با سرعت بیشتر میچرخه
اولش اره 3-4 تا تیک تیک میکنه بعد صداش نرمال میشه
اما علت روشن شدن بی علتش چیه
همونطور که گفتم اصلا قبلا روشن نمیشد تا به کامپیوتر وصل نبود

EXTREME
06-05-2013, 12:51
فنش با سرعت بیشتر میچرخه
اولش اره 3-4 تا تیک تیک میکنه بعد صداش نرمال میشه
اما علت روشن شدن بی علتش چیه
همونطور که گفتم اصلا قبلا روشن نمیشد تا به کامپیوتر وصل نبود

اون تیک تیک که بیشتر برمیگرده به هد و پارکینگ هد
در مورد اون مشکل بیشتر میتونه از برد هارد و سوکت برقش باشه

EXTREME
06-05-2013, 12:52
وضعیت هارد چطوره؟(سیلیکون پاور Armor80) در انتقال اطلاعات دچار کندی هست[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عکس از تب health نرم افزار hd tune بدین

B3HZ@D
06-05-2013, 14:15
درود
یک مدته که یکی از هاردهای من بعد از یک مدت یک صدای تَق مانند میده و اون موقع یا سیتم هنگ میکنه یا این که اجرای هر نرم افزاری با تاخیر یک دقیقه ای انجام میشه !
بعضی مواقع هم موثع روشن شدن سیستم و هنگامی که صفحه لودینگ نمایش داده میشه این صدا با وقفه های 30 ثانیه ای شنیده میشه و حداقل باید 3 تا 4 دقیقه صبر کنم تا ونیدوز بالا بیاد.

البته بر حسب تجربه امروز سوکتش رو بر روی برد عوض کردم و یک جای دیگه زدم و فعلا صدایی شنیده نشده !
میخواستم بدونم مشکل از چیه و راهی هست که مشکل رو برطرف کنم؟
در دراز مدت هارد از بین نمیره ؟! چون فایل های مهمی روی اون دارم و حجمش اونقدر زیاده که وقت نمیکنم اونا رو انتقال بدم !

پیشاپیش ممنون.

smojim84
06-05-2013, 15:06
اون تیک تیک که بیشتر برمیگرده به هد و پارکینگ هد
در مورد اون مشکل بیشتر میتونه از برد هارد و سوکت برقش باشه
من سخت افزاری چیزی بارم نیست
این الان درست میشه؟
اگه درست شه اطلاعاتم از بین نمیره؟
اگه میشه تو مشهد ***و تهران جایی معرفی کنی که ببرم

sasan.69
06-05-2013, 15:33

EXTREME
06-05-2013, 20:04
من سخت افزاری چیزی بارم نیست
این الان درست میشه؟
اگه درست شه اطلاعاتم از بین نمیره؟
اگه میشه تو مشهد ***و تهران جایی معرفی کنی که ببرم

مشهد مجتمع تک است طبقه بالا ببرید اونجا هارد رو باید به یک مرکز تخصصی ببرید

EXTREME
06-05-2013, 20:05

نرم افزار hdd regeenrator رو نصب کنید و باهاش یک سی دی بوتیبل درست کنید و از طریق داس در مود scan and repair هارد رو اسکن کامل بکنید نتیجرو بگین

EXTREME
06-05-2013, 20:07
درود
یک مدته که یکی از هاردهای من بعد از یک مدت یک صدای تَق مانند میده و اون موقع یا سیتم هنگ میکنه یا این که اجرای هر نرم افزاری با تاخیر یک دقیقه ای انجام میشه !
بعضی مواقع هم موثع روشن شدن سیستم و هنگامی که صفحه لودینگ نمایش داده میشه این صدا با وقفه های 30 ثانیه ای شنیده میشه و حداقل باید 3 تا 4 دقیقه صبر کنم تا ونیدوز بالا بیاد.

البته بر حسب تجربه امروز سوکتش رو بر روی برد عوض کردم و یک جای دیگه زدم و فعلا صدایی شنیده نشده !
میخواستم بدونم مشکل از چیه و راهی هست که مشکل رو برطرف کنم؟
در دراز مدت هارد از بین نمیره ؟! چون فایل های مهمی روی اون دارم و حجمش اونقدر زیاده که وقت نمیکنم اونا رو انتقال بدم !

پیشاپیش ممنون.

علاوه بر کابل دیتا هارد بهتره کابل برق هارد رو چک کنید درست نشد با یک پاور دیگه سیستم رو چک کنید اگه بازم مشکل بود میتونه هم از بدسکتور باشه این مشکل هم از سکتور delay و هم فریم ویر و درایور هد

یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدین تا وضعیت هارد مشخص بشه

بهتره هارد روی یک سیستم دیگه هم تست بشه

رو نصب ویندوز میبرین هم مشکل دارین ؟

B3HZ@D
07-05-2013, 09:15
علاوه بر کابل دیتا هارد بهتره کابل برق هارد رو چک کنید درست نشد با یک پاور دیگه سیستم رو چک کنید اگه بازم مشکل بود میتونه هم از بدسکتور باشه این مشکل هم از سکتور delay و هم فریم ویر و درایور هد

یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدین تا وضعیت هارد مشخص بشه

بهتره هارد روی یک سیستم دیگه هم تست بشه

رو نصب ویندوز میبرین هم مشکل دارین ؟

درود و تشکر
ولی یک مشکلی هست و HD Tune در تب Health وضعیت هاردهای اینترنال رو نمایش نمیده .
فقط زمانی که هارد اکسترنال رو انتخب میکنم وضعیتش نمایش داده میشه.
برای همین از نرم افزار دیگه ای استفاده کردم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
07-05-2013, 09:34
درود و تشکر
ولی یک مشکلی هست و HD Tune در تب Health وضعیت هاردهای اینترنال رو نمایش نمیده .
فقط زمانی که هارد اکسترنال رو انتخب میکنم وضعیتش نمایش داده میشه.
برای همین از نرم افزار دیگه ای استفاده کردم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این هارو که جلوش ok زده و فکر نکنم زیاد مشکلی باشه البته این نوع نرم افزار ها زیاد دقیق نیست و hd tune بهتره
با آخرین ورژنش تست کردین ؟

B3HZ@D
07-05-2013, 09:38
نسخه 5 رو استفاده کردم .
ولی وضعیت Health هارد داخلی رو نمایش نمیده !

vipeer
08-05-2013, 13:29
سلام خسته نباشید
بنده دو تا هارد وسترن 1T 5400 دارم که توی فضای ویندوز وقتی میخوام برم توشون یک صدایی شبیه به درایو های قدیمی فلاپی میده و یک مقدار هم کند واردشون میشه،ولی دفعه ی دوم که لود شدند دیگه صدا نمیده و دیلی نداره، اما باز بعد چند ساعت دوباره همونطوری میشن... احساس میکنم سالم هستن و مشکلی به اون صورت ندارند (توی تست سلامت اوکی هستن) ولی آیا میشه این مشکل رو مثلا با پارتیشن بندی یا دفرگمنت حل کرد(هر دو بدون پارتیشن هستند)؟؟ یا اگر نمیشه آیا این مسئله معمولیه و طبیعی به حساب میاد؟؟؟ پیشاپیش ممنون و مچکر...

EXTREME
08-05-2013, 19:15
سلام خسته نباشید
بنده دو تا هارد وسترن 1T 5400 دارم که توی فضای ویندوز وقتی میخوام برم توشون یک صدایی شبیه به درایو های قدیمی فلاپی میده و یک مقدار هم کند واردشون میشه،ولی دفعه ی دوم که لود شدند دیگه صدا نمیده و دیلی نداره، اما باز بعد چند ساعت دوباره همونطوری میشن... احساس میکنم سالم هستن و مشکلی به اون صورت ندارند (توی تست سلامت اوکی هستن) ولی آیا میشه این مشکل رو مثلا با پارتیشن بندی یا دفرگمنت حل کرد(هر دو بدون پارتیشن هستند)؟؟ یا اگر نمیشه آیا این مسئله معمولیه و طبیعی به حساب میاد؟؟؟ پیشاپیش ممنون و مچکر...

این مشکل بعد از بیکاری یک هارد است ؟
یعنی بعد از یک مدت از هارد استفاده نکنید و وارد هارد بشین اینطوری میشه ؟

ata.royalfalcon
08-05-2013, 19:15
سلام خسته نباشید

سلام .

وقتی هارد دیسک پس از مدتی عدم استفاده به حالت Idle بره ، spin-up شدن مجدد و همچنین خارج شدن head از حالت پارکینگ کمی زمانبر خواهد بود . از قسمت power option مقدار زمان لازم برای spin-down شدن هارد را افزایش بدید (تست کنید و ببینید جواب میده یا خیر) .

vipeer
08-05-2013, 22:13
این مشکل بعد از بیکاری یک هارد است ؟
یعنی بعد از یک مدت از هارد استفاده نکنید و وارد هارد بشین اینطوری میشه ؟

دقیقا همینطوره...

سلام .

وقتی هارد دیسک پس از مدتی عدم استفاده به حالت Idle بره ، spin-up شدن مجدد و همچنین خارج شدن head از حالت پارکینگ کمی زمانبر خواهد بود . از قسمت power option مقدار زمان لازم برای spin-down شدن هارد را افزایش بدید (تست کنید و ببینید جواب میده یا خیر) .

چک کردم ولی تنظیماتش روی never بود!!!!
البته هاردم همیشه تقریبا پر هست و چیزی حدود 3 یا 4 گیگ همیشه جای خالی داره، این ربطی به این قضیه نداره؟؟
اگه هارد رو چند پارتیشن کنم به نظرتون فرقی هم میکنه؟

EXTREME
09-05-2013, 00:03
دقیقا همینطوره...

چک کردم ولی تنظیماتش روی never بود!!!!
البته هاردم همیشه تقریبا پر هست و چیزی حدود 3 یا 4 گیگ همیشه جای خالی داره، این ربطی به این قضیه نداره؟؟
اگه هارد رو چند پارتیشن کنم به نظرتون فرقی هم میکنه؟
من فکر کنم مشکل اصلى شماهمون موردى هست که عطاجان گفتند
حالا چک شد باز هم مشکل حل نشد با ىک پاور قوى چک شود وعکس از تب health نرم افزار HD tune بزارىىد

vipeer
09-05-2013, 00:53
من فکر کنم مشکل اصلى شماهمون موردى هست که عطاجان گفتند
حالا چک شد باز هم مشکل حل نشد با ىک پاور قوى چک شود وعکس از تب health نرم افزار HD tune بزارىىد

بله اون قسمت خاموش شدن هارد روی هرگزnever هست...
این از health هارد 1T وسترنم
ولی در کمال تعجب متوجه شدم که هارد قدیمی ترم یعنی maxtor 250 یک سکتور آسیب دیده داره!!! ولی مطمئنم نه صدای خاصی میده و نه سرعتش کنده هنگام ورود
حالا اینو چیکارش بکنم؟؟ :))))) طوریش میشه یا نمیشه؟؟؟
ولی منظورتون از چک کردن با یک پاور قوی دقیقا چیه؟؟؟ پاورم 530 گرین هست که چند ماه پیش خریدم...
باز هم پیشاپیش ممنون

aligool21
09-05-2013, 03:24
منظورتون رو نفهمیدم میخواین دو تا پارتیشن primary درست کنید ؟
یک عکس از disk managment سیستم بدین
درسته میخوام رویه رم دو تا پارتیشن استفاده کنم برای گوشی انروید برنامه link 2sd نوشته باید 2 تا پارتسشن پارامبری درست کنی.
اولا روشش چطوریه ؟چقدر حجم از 8 گیگ واسه پارتیشن دوم بزارم خوبه و فرمتش چی باشه بهتره؟

ata.royalfalcon
09-05-2013, 07:25
ولی در کمال تعجب متوجه شدم که هارد قدیمی ترم یعنی maxtor 250 یک سکتور آسیب دیده داره!!! ولی مطمئنم نه صدای خاصی میده و نه سرعتش کنده هنگام ورود
ولی منظورتون از چک کردن با یک پاور قوی دقیقا چیه؟؟؟ پاورم 530 گرین هست که چند ماه پیش خریدم...
باز هم پیشاپیش ممنون

سلام .
در عكس مربوط به هارد وسترن قسمت load cycle count حدود 91402 هست كه زياده . اين نشان دهنده تعداد دفعات هد پاركينگ هست و تا اونجايي كه ميدونم وقتي head park ميشه spin-down هم ميشه . ميتونيد برنامه hdparm tool را هم دانلود و نصب کنید که سه option مختلف رو ایجاد میکنه و شما گزينه Disable HDD APM رو انتخاب كنيد (از پوشه موجود در منوي استارت) تست و بررسي كنيد آيا مشكل شما برطرف ميشه يا خير ..

لینک دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

1. Disable HDD APM : در این آپشن قابلیت head parking به کل غیر فعال میشه و احتمالاً در اين حالت ديگه خبري از standby شدن هم نيست .

2. Enable HDD APM - for battery life : حداکثر power saving و در نتیجه تعداد دفعات head parking و یا Load/Unload Cycle و همچنين تعداد دفعات spin-down/up به حداکثر میرسد .

3. Enable HDD APM - for max performance : در این آپشن نه مثل گزینه یک به کل head parking غیر فعال میشه و نه بی رویه تعداد دفعات head parking زیاد میشه . به عبارت دیگه توازنی بین دو حالت گفته شده هست .

EXTREME
09-05-2013, 09:33
درسته میخوام رویه رم دو تا پارتیشن استفاده کنم برای گوشی انروید برنامه link 2sd نوشته باید 2 تا پارتسشن پارامبری درست کنی.
اولا روشش چطوریه ؟چقدر حجم از 8 گیگ واسه پارتیشن دوم بزارم خوبه و فرمتش چی باشه بهتره؟

از همین disk managment رو همون پارتیشن گزینه ی shrink رو بزنید و یک 4 گیگ جدا کنید میشه دو تا پارتیشن
چون 4گیگ درست کردین فایل سیستم fat32 جوابگو هست میتونید ntfs هم بزنید

EXTREME
09-05-2013, 09:33
باز هم پیشاپیش ممنون

ببینید بعد از 10 روز اون عدد relocated sector count تغییر میکنه یا نه

alireza2322
09-05-2013, 11:54
با سلام...یه هارد 80 دارم که چندروزیه وقتی درایو f اونو میخوام استفاده کنم یه صفحه آبی رنگ میاد که که مجبور میشم سیستم رو شات داون کنم...جالبه حتی با ریستارت کردن هم سیستم بالا نمیاد و فقط باید شات داونش کنم و بعد روشنش کنم...تازه توی انجام این مرحله هم شاید مجبور شم چندبار این کارو تکرار کنم تا سیستم بالا بیاد و اون صفحه آبی رنگ ظاهر نشه...فکر کنم مشکل بدسکتور پیدا کرده هاردم...از نرم افزار HDD Regenerator هم که استفاده میکنم در حین چک کردن درایو f دوباره صفحه آبی رنگ ظاهر میشه...خواستم اگه میشه کمکم کنید...البته اطلاعات من برای استفاده از نرم افزارهایی مثل Low level format کمه..بازم تشکر...

vipeer
09-05-2013, 15:27
سلام .
در عكس مربوط به هارد وسترن قسمت load cycle count حدود 91402 هست كه زياده . اين نشان دهنده تعداد دفعات هد پاركينگ هست و تا اونجايي كه ميدونم وقتي head park ميشه spin-down هم ميشه . ميتونيد برنامه hdparm tool را هم دانلود و نصب کنید که سه option مختلف رو ایجاد میکنه و شما گزينه Disable HDD APM رو انتخاب كنيد (از پوشه موجود در منوي استارت) تست و بررسي كنيد آيا مشكل شما برطرف ميشه يا خير ..

لینک دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

1. Disable HDD APM : در این آپشن قابلیت head parking به کل غیر فعال میشه و احتمالاً در اين حالت ديگه خبري از standby شدن هم نيست .

2. Enable HDD APM - for battery life : حداکثر power saving و در نتیجه تعداد دفعات head parking و یا Load/Unload Cycle و همچنين تعداد دفعات spin-down/up به حداکثر میرسد .

3. Enable HDD APM - for max performance : در این آپشن نه مثل گزینه یک به کل head parking غیر فعال میشه و نه بی رویه تعداد دفعات head parking زیاد میشه . به عبارت دیگه توازنی بین دو حالت گفته شده هست .

مرسی بابت راهنمایی تون، خیلی خوب و مفصل
ولی مثل اینکه این برنامه در مورد سیستم من درست کار نمیکنه! اون اولش یه پیغامی داده که من درست متوجه نمیشم! گرچه در ادامه گفته غیر فعال شده!
حالا یعنی کار کرده؟؟؟

و دوم اینکه اصلا جدای اینکه به هاردم کاری داشته باشم یا نه اون عددی که گفتید: load cycle count همینطور در حال زیاد شدنه!!!! هر دقیقه حد اقل دو تا زیاد میشه خودش
و این در حالیه که سیستم idle هست و هیچ کاری نمیکنه، حالا در کل این عدد چیز خیلی مهمیه؟ و جای نگرانی داره؟؟؟؟ بدبخت نشم؟؟؟
بازم مرسی از کمک شما...

ببینید بعد از 10 روز اون عدد relocated sector count تغییر میکنه یا نه

امیدوارم که تغییری نکنه...ممنون از توجه شما...

EXTREME
09-05-2013, 20:41
با سلام...یه هارد 80 دارم که چندروزیه وقتی درایو f اونو میخوام استفاده کنم یه صفحه آبی رنگ میاد که که مجبور میشم سیستم رو شات داون کنم...جالبه حتی با ریستارت کردن هم سیستم بالا نمیاد و فقط باید شات داونش کنم و بعد روشنش کنم...تازه توی انجام این مرحله هم شاید مجبور شم چندبار این کارو تکرار کنم تا سیستم بالا بیاد و اون صفحه آبی رنگ ظاهر نشه...فکر کنم مشکل بدسکتور پیدا کرده هاردم...از نرم افزار HDD Regenerator هم که استفاده میکنم در حین چک کردن درایو f دوباره صفحه آبی رنگ ظاهر میشه...خواستم اگه میشه کمکم کنید...البته اطلاعات من برای استفاده از نرم افزارهایی مثل Low level format کمه..بازم تشکر...

ابتدا سیستم رو اسکن ویروس بکنید درست نشد یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدین تا وضعیت هارد معلوم بشه

ata.royalfalcon
09-05-2013, 21:03
مرسی بابت راهنمایی تون، خیلی خوب و مفصل
ولی مثل اینکه این برنامه در مورد سیستم من درست کار نمیکنه! اون اولش یه پیغامی داده که من درست متوجه نمیشم! گرچه در ادامه گفته غیر فعال شده!
حالا یعنی کار کرده؟؟؟

و دوم اینکه اصلا جدای اینکه به هاردم کاری داشته باشم یا نه اون عددی که گفتید: load cycle count همینطور در حال زیاد شدنه!!!! هر دقیقه حد اقل دو تا زیاد میشه خودش
و این در حالیه که سیستم idle هست و هیچ کاری نمیکنه، حالا در کل این عدد چیز خیلی مهمیه؟ و جای نگرانی داره؟؟؟؟ بدبخت نشم؟؟؟
بازم مرسی از کمک شما...

امیدوارم که تغییری نکنه...ممنون از توجه شما...

شاید برنامه های دیگری مثل آنتی ویروس و موارد مشابه هر چند وقت یکبار با دسترسی به هارد باعث فعال شدن آن و افزایش مقدار load cycle count میشوند میشوند (تا اونجایی که میدونم هاردهای WD Green پس از 8 ثانیه بیکاری head parking میکنند) . برای هاردهای اینترنال آرشیوی که زیاد استفاده نمیکنید و یا هاردهایی که بعنوان هارد دوم سیستم نصب شده اند بهتره که به نحوی پارتیشن بندی بشوند که در حالت عادی در my computer دیده نشود و برای برنامه های متفرقه در دسترس نباشد و فقط در مواقعی که نیاز داشته باشید میتونید پارتیشنهای هارد رو mount کنید تا بتونید از آن استفاده کنید . آموزش این نوع پارتیشن بندی رو در اینجا توضیح دادم .

در مورد برنامه hdparm tool ، شما از منوی استارت وارد پوشه این برنامه بشید و سپس Disable HDD APM رو اجرا کنید . پیشنهاد میدم که اگر این هارد اصلی سیستم هست از این روش استفاده کنید ولی اگر هارد دوم سیستم و آرشیوی هست از روش mount و unmount استفاده کنید چون این برنامه باعث غیر فعال شدن advance power management میشه و درست نیست که هاردهای آرشیوی به مدت طولانی فعال بمونند در حالیکه read/write نداشته باشند .

murche_sia
10-05-2013, 10:56
سلام به دوستان عزیز
من یک هارد لپ تابی مدل سیگیت دارم که یک ضربه خورد و دیگه ویندوز بالا نیومد.برای همین هارد لپ تاب رو باز کردم و هدش رو جابجا کردم و دوباره بستم.حالا که با کابل هاد رو به یک لپ تاب هاد دار وصل میکنم ابتدا شروع به تق تق کردن میکنه وبعد از چند ثانیه از کار میفته ولی چراغ کابلی که به لب تاپ هست روشنه ولی هیچ پارتیشنی اضافه نمیکنه به لپ تاب جدیده.بخاطر اطلاعات شخصی داخل هارد نمیتونم ببرمش تعمیرگاه و برام اطلاعاتش خیلی خیلی مهمه.
ممنون میشم کمکم کنید

EXTREME
10-05-2013, 16:54
سلام به دوستان عزیز
من یک هارد لپ تابی مدل سیگیت دارم که یک ضربه خورد و دیگه ویندوز بالا نیومد.برای همین هارد لپ تاب رو باز کردم و هدش رو جابجا کردم و دوباره بستم.حالا که با کابل هاد رو به یک لپ تاب هاد دار وصل میکنم ابتدا شروع به تق تق کردن میکنه وبعد از چند ثانیه از کار میفته ولی چراغ کابلی که به لب تاپ هست روشنه ولی هیچ پارتیشنی اضافه نمیکنه به لپ تاب جدیده.بخاطر اطلاعات شخصی داخل هارد نمیتونم ببرمش تعمیرگاه و برام اطلاعاتش خیلی خیلی مهمه.
ممنون میشم کمکم کنید

بون اتاق کلین باز کردن هارد اشتباه است بستن هارد هم اصولی دارد که باید رعایت کنید که فکر کنم شما رعایت نکردین بهر حال هد هارد یا پارکینگش آسیب دیده و هد باید عوض بشه اون صدای تق تق پشت سرهم هم از هد است

murche_sia
10-05-2013, 17:37
بون اتاق کلین باز کردن هارد اشتباه است بستن هارد هم اصولی دارد که باید رعایت کنید که فکر کنم شما رعایت نکردین بهر حال هد هارد یا پارکینگش آسیب دیده و هد باید عوض بشه اون صدای تق تق پشت سرهم هم از هد است
ممنون برای پاسخ
من اگه این هاردو ببرم برای تعمیر بهتره یا ببرم با pc3000 فقط اطلاعاتشو برگردونن؟
امکان تعمیر این هارد چند در صد وجود داره تا دوباره بتونم به اطلاعاتش دسترسی داشته باشم؟چون فقط برای تعمیرش نزدیک 70 تومن هزینش میشه که اگه تعمیر نشه هزینش میپره و دوباره باید نزدیک 500 تومن بدم تا اطلاعاتشو با pc3000 برگردونن
با تشکر

EXTREME
10-05-2013, 20:02
ممنون برای پاسخ
من اگه این هاردو ببرم برای تعمیر بهتره یا ببرم با pc3000 فقط اطلاعاتشو برگردونن؟
امکان تعمیر این هارد چند در صد وجود داره تا دوباره بتونم به اطلاعاتش دسترسی داشته باشم؟چون فقط برای تعمیرش نزدیک 70 تومن هزینش میشه که اگه تعمیر نشه هزینش میپره و دوباره باید نزدیک 500 تومن بدم تا اطلاعاتشو با pc3000 برگردونن
با تشکر

اگه دیسک مغناطیسی سالم باشه به اطلاعات آسیبی نرسیده شما به مراکز تخصصی مراجعه کنید و بهشون بگین اطلاعات مهم دارین در صورت نیاز اطلاعات رو ریکاوری میکنن و هد رو عوض میکنن تا درست بشه

pooria-ir
11-05-2013, 19:53

چند صفحه گذشت اما کسی جواب منو نداد:-)

Sent from my SHW-M380W using Tapatalk 2

georgemartin
13-05-2013, 14:30
بچه ها امروز هارد اکسترنال سیگیت من به شدت به زمین خورد اما با این وجود لامپش روشن بود. من کابل برقش رو کشیدم و هارد رو برگرداندم روی میزم.
دوباره کابل برق رو زدم ولی هارد روشن نمیشه فقط هر 2 ثانبه یک بار یک صدای تق میاد. درست مثل زمانی که یک سی دی رو داخل سی دی رام گذاشتید و دستگاه نمیتونه سی دی رو بخونه
طبیعتا هم ویندوز هارد رو تشخیص نمیتونه بده.
حالا من چکار باید بکنم میشه هارد رو تعمیر کرد و یا اصلا امکان ریکاوری اطلاعات هست؟ من دوستان در شیراز هستم اگر جایی رو میدونید که خوب تعمیر کنند خبر بدید.

EXTREME
13-05-2013, 15:31
بچه ها امروز هارد اکسترنال سیگیت من به شدت به زمین خورد اما با این وجود لامپش روشن بود. من کابل برقش رو کشیدم و هارد رو برگرداندم روی میزم.
دوباره کابل برق رو زدم ولی هارد روشن نمیشه فقط هر 2 ثانبه یک بار یک صدای تق میاد. درست مثل زمانی که یک سی دی رو داخل سی دی رام گذاشتید و دستگاه نمیتونه سی دی رو بخونه
طبیعتا هم ویندوز هارد رو تشخیص نمیتونه بده.
حالا من چکار باید بکنم میشه هارد رو تعمیر کرد و یا اصلا امکان ریکاوری اطلاعات هست؟ من دوستان در شیراز هستم اگر جایی رو میدونید که خوب تعمیر کنند خبر بدید.

هد یا پارکینگ هد آسیب دیده باید بره برای تعمیر به یک مرکز تخصصی و هد هارد عوض بشه و اطلاعات در صورت نیاز ریکاوری بشه

sajjadxdj
14-05-2013, 08:30
با سلام
من یک هرد 1 ترا دارم
تو ویندوز رفتم disk management بعد گزینه set active volume رو زدم الان تو لود بوت که درایوا رو شناسایی میکنه هارد و می شناسه ولی گیر میکنه دیگه جلو نمیره
میشه لطفا راهنمایی کنین با تشکر

sajjadxdj
14-05-2013, 09:06

مدل هارد و مشخصات همه رو میشناسه ولی دیگه جلو نمیره

اصلا مشکل من از هارد هست یا یه چیز دیگه؟

vipeer
14-05-2013, 10:48
شاید برنامه های دیگری مثل آنتی ویروس و موارد مشابه هر چند وقت یکبار با دسترسی به هارد باعث فعال شدن آن و افزایش مقدار load cycle count میشوند میشوند (تا اونجایی که میدونم هاردهای WD Green پس از 8 ثانیه بیکاری head parking میکنند) . برای هاردهای اینترنال آرشیوی که زیاد استفاده نمیکنید و یا هاردهایی که بعنوان هارد دوم سیستم نصب شده اند بهتره که به نحوی پارتیشن بندی بشوند که در حالت عادی در my computer دیده نشود و برای برنامه های متفرقه در دسترس نباشد و فقط در مواقعی که نیاز داشته باشید میتونید پارتیشنهای هارد رو mount کنید تا بتونید از آن استفاده کنید . آموزش این نوع پارتیشن بندی رو در اینجا توضیح دادم .

در مورد برنامه hdparm tool ، شما از منوی استارت وارد پوشه این برنامه بشید و سپس Disable HDD APM رو اجرا کنید . پیشنهاد میدم که اگر این هارد اصلی سیستم هست از این روش استفاده کنید ولی اگر هارد دوم سیستم و آرشیوی هست از روش mount و unmount استفاده کنید چون این برنامه باعث غیر فعال شدن advance power management میشه و درست نیست که هاردهای آرشیوی به مدت طولانی فعال بمونند در حالیکه read/write نداشته باشند .

سلام خسته نباشید
مرسی بابت توضیحات
باید بگم این روشی که شما پیشنهاد کردید فقط کاری که میکنه اینه که اسم هارد رو پاک میکنه یا مسیرش رو تغییر میده و در کل کار خاصی انجام نمیده!
و همچنان برنامه HD tune تمام هارد ها رو میشناسه و اون عدد هم هر دقیقه 2 تا اضافه میشه! این در حالیه که هرگز آنتی ویروسی ندارم
هیچ برنامه ای هم روی هارد نیست و تمام هارد فقط آرشیو فیلم هست! در مورد برنامه ی hd parm هم با عکس نشون دادم که برنامه چه خطایی در اولین سطرش میده
سوال اینجاست که آیا زیاد شدن این عدد هر دقیقه دو تا باعث نگرانی هست؟ و میتونه باعث خرابی زود هنگام بشه؟؟

EXTREME
14-05-2013, 13:51

مدل هارد و مشخصات همه رو میشناسه ولی دیگه جلو نمیره

اصلا مشکل من از هارد هست یا یه چیز دیگه؟

یک دور با برداشتن باتری مین بایوس مین رو دیفالت کنید و بوت سیستم رو بزارین رو هارد ببینید درست میشه یا نه

اگر درست نشد هارد رو روی یک سیستم دیگه بزارین و از disk managment سیستم عکس بدین

hheadshoter
17-05-2013, 15:16
سلام ؛

دیروز داشتم با هارد اکسترنالم کار میکردم که یهو سرعتش به شدت افت کرد ، بعدش دیگه کلا از کار افتاد .(مدل هارد : پی کیو ای ، اچ 551)
وقتی میزنمش به لپ تاپ چراغش روشن میشه ، ولی اسمش توی لیست درایو هام نمیاد .توی دیوایس منیجر دیتکت میشه ، دیسک منیجمنت هم میشناسه هارد رو ولی بالاش یه نوار مشکی رنگ هست .(عکسش رو گذاشتم)
روی سیستم های دیگه هم همینطوره .
چیکار باید بکنم برای زنده کردنش ؟

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ممنون.

EXTREME
17-05-2013, 17:19
سلام ؛

دیروز داشتم با هارد اکسترنالم کار میکردم که یهو سرعتش به شدت افت کرد ، بعدش دیگه کلا از کار افتاد .(مدل هارد : پی کیو ای ، اچ 551)
وقتی میزنمش به لپ تاپ چراغش روشن میشه ، ولی اسمش توی لیست درایو هام نمیاد .توی دیوایس منیجر دیتکت میشه ، دیسک منیجمنت هم میشناسه هارد رو ولی بالاش یه نوار مشکی رنگ هست .(عکسش رو گذاشتم)
روی سیستم های دیگه هم همینطوره .
چیکار باید بکنم برای زنده کردنش ؟

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ممنون.

mbr هارد پریده

اطلاعات مهم دارین تو هارد؟

hheadshoter
17-05-2013, 17:49
mbr هارد پریده

اطلاعات مهم دارین تو هارد؟

بله متاسفانه اطلاعات نسبتا مهمی دارم،
راه حل چی هست ؟
اگه توی عکس دوم روی OK کلیک کنم چی میشه ؟ یا با ریکاوری میتونم برگردونم رو یه هارد دیگه ؟ یا ... ؟

ممنون.

EXTREME
17-05-2013, 19:48
بله متاسفانه اطلاعات نسبتا مهمی دارم،
راه حل چی هست ؟
اگه توی عکس دوم روی OK کلیک کنم چی میشه ؟ یا با ریکاوری میتونم برگردونم رو یه هارد دیگه ؟ یا ... ؟

ممنون.

باید اول از همه partion table ساخته بشه بهتره با نرم افزار fix mbr در hiren boot cd تست کنید اگه درست شد که هیچی درست نشد باید initliazed بکنید که جدول پارتیشن درست بشه بعد با نرم افزاری مثل acronis کل پارتیشن رو ریکاوری کنید اگه اطلاعات خیلی اهمیت داره بهتره بدید بیرون براتون ریکاوری بکنن

hheadshoter
18-05-2013, 10:35
باید اول از همه partion table ساخته بشه بهتره با نرم افزار fix mbr در hiren boot cd تست کنید اگه درست شد که هیچی درست نشد باید initliazed بکنید که جدول پارتیشن درست بشه بعد با نرم افزاری مثل acronis کل پارتیشن رو ریکاوری کنید اگه اطلاعات خیلی اهمیت داره بهتره بدید بیرون براتون ریکاوری بکنن

ممنون از راهنماییتون .
ولی نرم افزار fix mbr رو من ندیدم توی hiren bootcd ، اسمش 100% همین هست ؟
من یه جای دیگه هم خوندم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که با acronis disk director یا diskpatch هم میشه mbr رو برگردوند . نظر شما چی هست ؟:n16:

EXTREME
18-05-2013, 13:27
ممنون از راهنماییتون .
ولی نرم افزار fix mbr رو من ندیدم توی hiren bootcd ، اسمش 100% همین هست ؟
من یه جای دیگه هم خوندم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که با acronis disk director یا diskpatch هم میشه mbr رو برگردوند . نظر شما چی هست ؟:n16:

بله بااونها هم میشه

ولی باید تو hiren boot cd باشه من دیدم و بود

ebir
18-05-2013, 18:14
سلام دوستان x:
یه هارد 2TB دارم بعد از خاموش و روشن کردن کامپیوتر دیگه شناخته نشد!!!:n14:
چراغ HDD رو کیس ثابت روشن میمونه!
تو قسمت بایوس هم هیچ اثری ازش نیست!
دستمو که روش میزارم موتورش کار میکنه!

EXTREME
18-05-2013, 23:16
سلام دوستان x:
یه هارد 2TB دارم بعد از خاموش و روشن کردن کامپیوتر دیگه شناخته نشد!!!:n14:
چراغ HDD رو کیس ثابت روشن میمونه!
تو قسمت بایوس هم هیچ اثری ازش نیست!
دستمو که روش میزارم موتورش کار میکنه!

اگه موتور هارد کار میکنه و مشکل از تنظیمات بایوس نیست اولین کار دیفالت کردن بایوس با برداشتن باتری مین است
درست نشد اتصالات هارد رو کامل تست کنید و با یک پاور دیگه سیستم رو چک کنید
درست نشد مشکل یا از سوکت دیتا روی هارد است یا فریم ویر هارد مشکل پیدا کرده یا ایراد میتونه از برد و لحیم سردی قطعات روی برد باشه

tahersat
20-05-2013, 21:28
دوستان من یه هارد 40 ای دی ای دارم هنگام نصب ویندوز یه صدایی داد بعدش پارتیشن ها از بین رفت هارد رو میشناسه و با سی دی ویندوز بوت میشه ولی به قسمت فرمت و پارتیشن میرسه هیچ پارتیشنی نداره ولی حجم کلی درسته و هیچ پارتیشنی روش درست نمیشه با یه سیستم دیگه هم اومدم امتحانش کنم که هنگام بوت ویندوز نمیذاره ویندوز اون هاردم با لا بیاد ایراد چیه؟ با تشکر

EXTREME
20-05-2013, 21:47
دوستان من یه هارد 40 ای دی ای دارم هنگام نصب ویندوز یه صدایی داد بعدش پارتیشن ها از بین رفت هارد رو میشناسه و با سی دی ویندوز بوت میشه ولی به قسمت فرمت و پارتیشن میرسه هیچ پارتیشنی نداره ولی حجم کلی درسته و هیچ پارتیشنی روش درست نمیشه با یه سیستم دیگه هم اومدم امتحانش کنم که هنگام بوت ویندوز نمیذاره ویندوز اون هاردم با لا بیاد ایراد چیه؟ با تشکر

هارد در بایوس دیتکت شده ؟

mska
21-05-2013, 06:11
دوستان کسی نظری در مورد هارد من نداره؟

دوستان متخصص سوالی داشتم

ممنون

آی دی هست یا ساتا؟
هارد ساتا هست با این سیستم عامل ها چک کردم
XP
7
Server 2008
Linux Live ubuntu

بله چک کردم انجا هم چیزی نشون نمیده

mska
21-05-2013, 11:16
مشکل این هارد به نظر شما چیه
تو دیسک منیجر به این صورته
initialize که می زنم این خطا را میده
تو آکرونیس هم که می زنم آنلاین بشه هیچ اتفاقی نمی افته م همین جور می چرخه

تو لینوکس اوبانتو لیست فایل ها را میاره و دیسک بازه میشه اما کپی نمیشه

dr.vampire
21-05-2013, 12:08
هاردم یکم صدا میداد HD Tune تصب کردم این ارور رو داد مشکلش چیه؟

EXTREME
21-05-2013, 17:01
مشکل این هارد به نظر شما چیه
تو دیسک منیجر به این صورته
initialize که می زنم این خطا را میده
تو آکرونیس هم که می زنم آنلاین بشه هیچ اتفاقی نمی افته م همین جور می چرخه

تو لینوکس اوبانتو لیست فایل ها را میاره و دیسک بازه میشه اما کپی نمیشه

اطلاعات مهم دارین تو هارد ؟
نمیتونید initialized disk بکنید هارد رو ؟

EXTREME
21-05-2013, 17:02
هاردم یکم صدا میداد HD Tune تصب کردم این ارور رو داد مشکلش چیه؟

این ارور معمولا باعث ایجاد صدا نمیشه
بعد از 10 روز ببینید عدد زیاد میشه یا نه
افتت سرعت هم دارین ؟ یا تو کپی پپیست سرعت کم نیست ؟

hamed619
21-05-2013, 19:36
من درب بالاي هارد مو باز كردم الان وقتي كامپيوتر روشن ميكنم كامپوترم بالا نمياد اصلا هيچ انفاقي نميافته مشكل از چي

EXTREME
21-05-2013, 20:14
من درب بالاي هارد مو باز كردم الان وقتي كامپيوتر روشن ميكنم كامپوترم بالا نمياد اصلا هيچ انفاقي نميافته مشكل از چي

قاب خود هارد رو باز کردین ؟ برای چی اینکارو کردین ؟

ebir
22-05-2013, 00:05
اگه موتور هارد کار میکنه و مشکل از تنظیمات بایوس نیست اولین کار دیفالت کردن بایوس با برداشتن باتری مین است
درست نشد اتصالات هارد رو کامل تست کنید و با یک پاور دیگه سیستم رو چک کنید
درست نشد مشکل یا از سوکت دیتا روی هارد است یا فریم ویر هارد مشکل پیدا کرده یا ایراد میتونه از برد و لحیم سردی قطعات روی برد باشه

سلام ممنون
میشه بیشتر توضیح بدین؟! (:
موتور کار میکنه باتری رو هم برداشتم با چند نوع کابل تست کردم رو سیستم دیگه هم امتحان کردم درست نشد):
مشکل فریم ویر هم فکر نکنم باشه چون فریم ویری براش نیومده بود(تو سایتش)
2-3 بار برام این اتفاق افتاده بود و با جا به جای کابل ها درست میشد!!!ولی این بار...
فکر نکنم از سوکت هم باشه!
میشه مشکل دقیق شو فهمید؟!:n03:
مدل هارد :
Seagate Barracuda Green ST2000DL003 2TB 5900 RPM 64MB Cache SATA 6.0Gb/s

mska
22-05-2013, 05:52
اطلاعات مهم دارین تو هارد ؟
نمیتونید initialized disk بکنید هارد رو ؟

بله یک مقدار اطلاعات هست
نه initialized نمیشه و تو دیسک منیجر خطا میده
علت به وجود آمدن این مشکل چیه؟
ویروس ؟

dr.vampire
22-05-2013, 07:44
این ارور معمولا باعث ایجاد صدا نمیشه
بعد از 10 روز ببینید عدد زیاد میشه یا نه
افتت سرعت هم دارین ؟ یا تو کپی پپیست سرعت کم نیست ؟

سرعت یکم کم شده. این ارور چه علتایی می تونه داشته باشه؟ یک ماه نیست هاردو گرقتم!

hamed619
22-05-2013, 08:15
قاب خود هارد رو باز کردین ؟ برای چی اینکارو کردین ؟

اقا دماي هاردم زياد ميشد باز كردم ببينم توش چه خبره. حالا هاردم سوخته يكي به من كمك كنه :n03:

EXTREME
22-05-2013, 10:37
بله یک مقدار اطلاعات هست
نه initialized نمیشه و تو دیسک منیجر خطا میده
علت به وجود آمدن این مشکل چیه؟
ویروس ؟

هم میتونه ویروس باشه هم اشکال در mbr هارد هم بافر هارد
با نرم افزار hiren boot cd ببینید میتونید Fix mbr بکنید نشد بهتره هارد رو ببرید بیرون

EXTREME
22-05-2013, 10:38
سلام ممنون
میشه بیشتر توضیح بدین؟! (:
موتور کار میکنه باتری رو هم برداشتم با چند نوع کابل تست کردم رو سیستم دیگه هم امتحان کردم درست نشد):
مشکل فریم ویر هم فکر نکنم باشه چون فریم ویری براش نیومده بود(تو سایتش)
2-3 بار برام این اتفاق افتاده بود و با جا به جای کابل ها درست میشد!!!ولی این بار...
فکر نکنم از سوکت هم باشه!
میشه مشکل دقیق شو فهمید؟!:n03:
مدل هارد :
Seagate Barracuda Green ST2000DL003 2TB 5900 RPM 64MB Cache SATA 6.0Gb/s

سوکت دیتا روی برد هارد منظورم بود میتونه مشکل از اون باشه یا برد هارد و لحیم سردی قطعات روی برد اگه موتور هارد کار میکنه و اتصالات پاور و پاور چک شده و روی یک سیستم دیگه چک شده که هیچی

ممکنه فریم ویر هارد مشکل پیدا کرده باشه و لازم باشه به حالت قبل برگرده که برای اینکار باید ببرید ببیرون

EXTREME
22-05-2013, 10:39
اقا دماي هاردم زياد ميشد باز كردم ببينم توش چه خبره. حالا هاردم سوخته يكي به من كمك كنه :n03:

دمای هارد زیاد میشه یک فن میزاشتین زیرش خنک بشه نباید هارد رو باز میکردین مربوط به داخل هارد نمیشه که بخواین باز کنید

الان هارد تو بایوس دیتکت میشه ؟

hamed619
22-05-2013, 12:07
دمای هارد زیاد میشه یک فن میزاشتین زیرش خنک بشه نباید هارد رو باز میکردین مربوط به داخل هارد نمیشه که بخواین باز کنید

الان هارد تو بایوس دیتکت میشه ؟
حالا بايد چطوري درستش كنم راهلي داره يا نه :n28:

saeidsmxo
22-05-2013, 17:10
سلام دوستان...
بنده یک هارد وسترن دیجیتال ظرفیت 500 با 7200 rpm و 16 مگ دارم که حدود 5 سال در حال کاره. سیستم تقریبا" از صبح روشنه تا شب.
سوالی که دارم اینه که آیا این هارد آخرای عمرشه؟ معمولا عمر هارد مکانیکی چه قدره؟ عقلانی هست که تعویض بشه؟:n13: چون لحظه به لحظه اطلاعات هر روزه ی من برام مهمه!
با تشکر قبلی

sarbang
22-05-2013, 17:55
با سلام. یک هارد اکسترنال ADATA HD710 1 TB نو خریدم. با USB 2 کار نمیکنه ولی با USB 3 هیچ مشکلی نداره. با USB 2 این error رو میده :
USB devices attached to your computer has malfunctioned, and Windows does not recognize it

در my computer شناسایی نمیشه. در device manager هم unknown میزنه. با update driver هم چیزی پیدا نمیکنه. با سی دی main boeard هم چیزی نصب نمیشه. در disk management هم شناسایی نمیشه. چراغ هارد روشن میشه و موتورش کار میکنه. روی 4 تا سیستم مختلف و winxp و win 7 هم تست کردم. فقط با پورت USB 3 به راحتی و سرعت عالی کار می کنه. ,ولی با USB 2 روی هر 4 تا سیستم همین مشکلاتی که گفتم داره

ممنون میشم راهنمایی کنید

saeidsmxo
22-05-2013, 19:43
با سلام. یک هارد اکسترنال ADATA HD710 1 TB نو خریدم. با USB 2 کار نمیکنه ولی با USB 3 هیچ مشکلی نداره. با USB 2 این error رو میده :
USB devices attached to your computer has malfunctioned, and Windows does not recognize it

در my computer شناسایی نمیشه. در device manager هم unknown میزنه. با update driver هم چیزی پیدا نمیکنه. با سی دی main boeard هم چیزی نصب نمیشه. در disk management هم شناسایی نمیشه. چراغ هارد روشن میشه و موتورش کار میکنه. روی 4 تا سیستم مختلف و winxp و win 7 هم تست کردم. فقط با پورت USB 3 به راحتی و سرعت عالی کار می کنه. ,ولی با USB 2 روی هر 4 تا سیستم همین مشکلاتی که گفتم داره

ممنون میشم راهنمایی کنید
شاید به خاطره برق باشه. چون احتمالا یو اس بی 3 قدرت توانش بیشتره. با usb دو شاخه امتحان کردین؟

EXTREME
22-05-2013, 20:31
سلام دوستان...
بنده یک هارد وسترن دیجیتال ظرفیت 500 با 7200 rpm و 16 مگ دارم که حدود 5 سال در حال کاره. سیستم تقریبا" از صبح روشنه تا شب.
سوالی که دارم اینه که آیا این هارد آخرای عمرشه؟ معمولا عمر هارد مکانیکی چه قدره؟ عقلانی هست که تعویض بشه؟:n13: چون لحظه به لحظه اطلاعات هر روزه ی من برام مهمه!
با تشکر قبلی

مگه هارد مشکلی داره از سبح تا شب روشن باشه مشکلی پیش نمیاد

sali_p30world
22-05-2013, 20:42
من که فکر کنم عمر هاردم تموم شد یا بهتره بگم عمره تمام اطلاعاتم :n30::n28:

sali_p30world
22-05-2013, 20:48
سلام، یه مشکل دردناک برام پیش اومده،میخواستم فلشم رو بوتیبل کنم که وسط کار صفحه مانیتورم ابی شد و کامپیترم ریست شد ولی دیگه بالا نیومد وپیغام missing operating system میومد اومدم ویندوز عوض کنم دیدم یک درایو بیشتر ندارم که اونم قبل از نصب ویندوز پیغام format disk میداد,حالا نمیدونم چیکار کنم کلی اطلاعات تو هاردم دارم،خواهش میکنم کمکم کنید

sarbang
22-05-2013, 20:49
شاید به خاطره برق باشه. چون احتمالا یو اس بی 3 قدرت توانش بیشتره. با usb دو شاخه امتحان کردین؟

منظورتون از دو شاخه، کابل هست؟ من مستقیم به پشت کیس وصل کردم. با نت بوک هم امتحان کردم. چون با usb 3 هیچ مشکلی نداره پس هم هارد سالمه هم کابلش. حدس منم مشکل برق رسانی هست. می گم شاید این مدل برق بیشتری بخواد. ولی آخه چاره چیه؟ نمی شه که هارد با usb 2 کار نکنه! موندم چه کارش کنم. کسی این مدل هارد رو نداره کمک کنه؟

saeidsmxo
22-05-2013, 21:05
منظورتون از دو شاخه، کابل هست؟ من مستقیم به پشت کیس وصل کردم. با نت بوک هم امتحان کردم. چون با usb 3 هیچ مشکلی نداره پس هم هارد سالمه هم کابلش. حدس منم مشکل برق رسانی هست. می گم شاید این مدل برق بیشتری بخواد. ولی آخه چاره چیه؟ نمی شه که هارد با usb 2 کار نکنه! موندم چه کارش کنم. کسی این مدل هارد رو نداره کمک کنه؟
دوست عزیز شاید منظورمو خوب نرسوندم. من نمیدونم کابل هارد شما به چه صورته؟ دیدم که هاردهای وسترن برای دریافت توان بیشتر کابلشون به دو پورت USB لپتاپ یا دسکتاپ متصل میشه که بتونه از هر دو پورت برق تامین کنه.
نمیدونم برای شما به چه صورته!
اگه کابل معمولی باشه و مشگل هم از برق باشه میتونین این کابل رو امتحان کنین.
موفق باشین.

saeidsmxo
22-05-2013, 21:17
extreme جان خواستم پیشگیری کنم.خداراشکر مشکلی نداره. یه ذره پیشگیری یه ذره هم حوس 64 مگ بافر:n01: ولی لامصب خیلی گرونه 320 تومن خاویار بلک 1 گیگ:n03::n29:

ms368
22-05-2013, 21:44
سلام دوستان
یه هارد 500 گیگ IDE سیگیت 7200 دارم که فقط فیلمام رو ذخیره میکنم روش
راستش با سیستم خودم و دوستان دیگه که مادربردشون ide یا ساتاست سرعت خوبی نداره و هر 20 گیگ اطلاعات رو توی 1 ساعت و 10 دقیقه انتقال میده
هارد رو فرمت سریع کردم ولی دوباره همونجوره
درضمن فقط یه درایو واسش درست کردم
نرم افزاری یا روشی برای افزایش سرعت هارد نیست ؟

ممنون
Sent from my GT-S5570 using Tapatalk

saeidsmxo
22-05-2013, 22:34
سلام دوستان
یه هارد 500 گیگ IDE سیگیت 7200 دارم که فقط فیلمام رو ذخیره میکنم روش
راستش با سیستم خودم و دوستان دیگه که مادربردشون ide یا ساتاست سرعت خوبی نداره و هر 20 گیگ اطلاعات رو توی 1 ساعت و 10 دقیقه انتقال میده
هارد رو فرمت سریع کردم ولی دوباره همونجوره
درضمن فقط یه درایو واسش درست کردم
نرم افزاری یا روشی برای افزایش سرعت هارد نیست ؟
ممنون
Sent from my GT-S5570 using Tapatalk
فکر نکنم از اینترفیس ide بشه بیشتر از این سرعت گرفت:n13:
بافر چه قدره؟

sarbang
22-05-2013, 22:51
دوست عزیز شاید منظورمو خوب نرسوندم. من نمیدونم کابل هارد شما به چه صورته؟ دیدم که هاردهای وسترن برای دریافت توان بیشتر کابلشون به دو پورت USB لپتاپ یا دسکتاپ متصل میشه که بتونه از هر دو پورت برق تامین کنه.
نمیدونم برای شما به چه صورته!
اگه کابل معمولی باشه و مشگل هم از برق باشه میتونین این کابل رو امتحان کنین.
موفق باشین.
الان متوجه منظورتون شدم. فکرمی کردم کابل افزایش طول رو می گید. ممنون

ms368
23-05-2013, 06:07
فکر نکنم از اینترفیس ide بشه بیشتر از این سرعت گرفت:n13:
بافر چه قدره؟

سلام
8 مگه

Product Identifiers

Brand
Seagate

Model
Barracuda 7200.10

MPN
ST3500830A

EAN
0683728089030

Key Features

Enclosure
Internal

Hard Drive Type
HDD (Hard Disk Drive)

Capacity
500 GB

Buffer Size
8 MB

Spindle Speed
7200 RPM

Interface
ATA/ATAPI-6, EIDE, IDE

saeidsmxo
23-05-2013, 11:41
سلام
8 مگه

Product Identifiers

Brand
Seagate

Model
Barracuda 7200.10

MPN
ST3500830A

EAN
0683728089030

Key Features

Enclosure
Internal

Hard Drive Type
HDD (Hard Disk Drive)

Capacity
500 GB

Buffer Size
8 MB

Spindle Speed
7200 RPM

Interface
ATA/ATAPI-6, EIDE, IDE

بیبینم مین برد ساتا خوره؟

hheadshoter
23-05-2013, 13:18
بله بااونها هم میشه

ولی باید تو hiren boot cd باشه من دیدم و بود

بله ،
با MbrFix ، سعی کردم mbr رو درست کنم ، ولی حالا نوار مشکی که قبلا بود الان ابی شده ، ولی هارد RAW شده و وقتی میزنم به دستگاه میگه که باید فرمت کنم هارد رو .
هیچ راهی به جز فرمت کردن ندارم الان ؟
پ ن : توی دیسک منیجمنت free space رو اندازه capacity نشون میده (جفتشون 600 گیگ نوشته) !

EXTREME
23-05-2013, 15:33
سلام، یه مشکل دردناک برام پیش اومده،میخواستم فلشم رو بوتیبل کنم که وسط کار صفحه مانیتورم ابی شد و کامپیترم ریست شد ولی دیگه بالا نیومد وپیغام missing operating system میومد اومدم ویندوز عوض کنم دیدم یک درایو بیشتر ندارم که اونم قبل از نصب ویندوز پیغام format disk میداد,حالا نمیدونم چیکار کنم کلی اطلاعات تو هاردم دارم،خواهش میکنم کمکم کنید

هارد رو به یک سیستم دیگه وصل کنید و از disk managment سیستم عکس بدین

EXTREME
23-05-2013, 15:34
extreme جان خواستم پیشگیری کنم.خداراشکر مشکلی نداره. یه ذره پیشگیری یه ذره هم حوس 64 مگ بافر:n01: ولی لامصب خیلی گرونه 320 تومن خاویار بلک 1 گیگ:n03::n29:

معمولا از صبح تا شب روشن موندن هارد خراب نمیشه و علت های دیگه ای باعث خراب شدن هارد میشه

EXTREME
23-05-2013, 15:35
سلام
8 مگه

Product Identifiers

Brand
Seagate

Model
Barracuda 7200.10

MPN
ST3500830A

EAN
0683728089030

Key Features

Enclosure
Internal

Hard Drive Type
HDD (Hard Disk Drive)

Capacity
500 GB

Buffer Size
8 MB

Spindle Speed
7200 RPM

Interface
ATA/ATAPI-6, EIDE, IDE

از اول سرعت هارد همینطوی بوده ؟
یک عکس اط سلامت هارد از تب health نرم افزار hd tune بزارید

EXTREME
23-05-2013, 15:37
بله ،
با MbrFix ، سعی کردم mbr رو درست کنم ، ولی حالا نوار مشکی که قبلا بود الان ابی شده ، ولی هارد RAW شده و وقتی میزنم به دستگاه میگه که باید فرمت کنم هارد رو .
هیچ راهی به جز فرمت کردن ندارم الان ؟
پ ن : توی دیسک منیجمنت free space رو اندازه capacity نشون میده (جفتشون 600 گیگ نوشته) !

حالا که raw شده با نرم افزار easeuse data recovery اطلاعات پارتیشن raw شده رو ریکاوری کنید روی یک هارد دیگه نیاز به حجم اضافه دارین با اینکار مشکلتون حل میشه بعد از اینکار پارتیشن هارد رو دیلیت کنید و دوباره ایجاد کنید و فرمت سریع تا پارتیشن به وضعیت قبلیش برگرده

saeidsmxo
23-05-2013, 17:45
معمولا از صبح تا شب روشن موندن هارد خراب نمیشه و علت های دیگه ای باعث خراب شدن هارد میشه
extreme جان ممنونم از راهنماییهات.:n26: این هارد در چه وضعیتیه؟ همه چی ok هست؟ دیگه نگران نباشم؟

EXTREME
23-05-2013, 20:00
extreme جان ممنونم از راهنماییهات.:n26: این هارد در چه وضعیتیه؟ همه چی ok هست؟ دیگه نگران نباشم؟

تو عکس که وضعیت هارد ok است مشکلی ندارد

tigerom
24-05-2013, 23:45
هارد من سیگیت بک آپ +.
داشتم فایل رو سیستم کپی میکردم سیستم هنگ کرد.بعد ری استارت بعد ئصل کردن هارد چند ثانیه صدایی بوق مانندی به صورت جدا جدا میده بعد چراغش به صورت چشمک زن روشن میشه.
تو کامپیوترای دیگه و کابلای دیگه و دیسک منیجمنت هم نمیاد.مشکلش چیه؟
اطلاعاتش برمیگرده یا نه ؟:n28:

EXTREME
25-05-2013, 00:46
هارد من سیگیت بک آپ +.
داشتم فایل رو سیستم کپی میکردم سیستم هنگ کرد.بعد ری استارت بعد ئصل کردن هارد چند ثانیه صدایی بوق مانندی به صورت جدا جدا میده بعد چراغش به صورت چشمک زن روشن میشه.
تو کامپیوترای دیگه و کابلای دیگه و دیسک منیجمنت هم نمیاد.مشکلش چیه؟
اطلاعاتش برمیگرده یا نه ؟:n28:

با چه فاصله ای بوق میزنه ؟

shahin_fan
25-05-2013, 13:14
سلام
دوستان به نظر شما این هارد مرخصه یا قابل تعمیره؟

bleu2u4u
25-05-2013, 16:53
دوستان من یکی از هاردهام خراب شده و وقت روشن شدن سیستم S.M.A.R.T. status bad backup and replace error رو نشون میده
کابل هاش رو هم عوض کردم فرقی نکرد
گارانتی هم ندارم بخاطر همین میترسم جوون مرگ بشه
اینم تصویر health اش توی hdtune

tigerom
25-05-2013, 17:23
با چه فاصله ای بوق میزنه ؟

چند بوق با فاصله ی خیلی کم 5 ثانیه هم بیشتر طول نمیکسه بعد از چند ثانیه چراغش شروع به چشمک زدن میکنه

EXTREME
25-05-2013, 17:44
چند بوق با فاصله ی خیلی کم 5 ثانیه هم بیشتر طول نمیکسه بعد از چند ثانیه چراغش شروع به چشمک زدن میکنه

اگه با یک کامپیوتر دیگه و پاور دیگه این مشکل است بیشتر میتونه این مشکل از بدسکتور زیاد یا مشکل دار شدن فریم ویر و درایورهد باشه

EXTREME
25-05-2013, 17:45
دوستان من یکی از هاردهام خراب شده و وقت روشن شدن سیستم S.M.A.R.T. status bad backup and replace error رو نشون میده
کابل هاش رو هم عوض کردم فرقی نکرد
گارانتی هم ندارم بخاطر همین میترسم جوون مرگ بشه
اینم تصویر health اش توی hdtune

هارد fail شده و یکم دیر به فکر افتادین

با نرم افزار hdd regeneator در مود scan and repair کل هارد رو اسکن کنید و نتیجرو بگین

tigerom
25-05-2013, 17:56
اگه با یک کامپیوتر دیگه و پاور دیگه این مشکل است بیشتر میتونه این مشکل از بدسکتور زیاد یا مشکل دار شدن فریم ویر و درایورهد باشه

با این شرایط قابل تعمیر هست. اطلاعاتش برمیگرده یا نه.

EXTREME
25-05-2013, 19:12
با این شرایط قابل تعمیر هست. اطلاعاتش برمیگرده یا نه.

بله بدید بیرون اگه قابل تعمیر نبود قابل ریکاوری است به شرطی که صفحه مغناطیسی دیسک خراب نشده باشه

bleu2u4u
26-05-2013, 22:26
هارد fail شده و یکم دیر به فکر افتادین

با نرم افزار hdd regeneator در مود scan and repair کل هارد رو اسکن کنید و نتیجرو بگین
اقا راستيتش نه تو ويندوز نه با سيدي بوت نشد اون كاري كه گفتين رو انجام بدم(تا نصفه ميرفت و بعد قطع ميشد)
متاسفانه اين هاردي كه خراب شده هارد ويندوزمه و الان ديگه سيستم ام بالا نمياد(البته كلا سيستم من خيلي فرتوت شده و معلوم نيست بالا نيومدن بخاطر خرابي هارد باشه)
بنظر شما اصلن ب اين هارد اميدي هست.بدم بيرون ميتونن تعميرش كنن

EXTREME
26-05-2013, 23:06
اقا راستيتش نه تو ويندوز نه با سيدي بوت نشد اون كاري كه گفتين رو انجام بدم(تا نصفه ميرفت و بعد قطع ميشد)
متاسفانه اين هاردي كه خراب شده هارد ويندوزمه و الان ديگه سيستم ام بالا نمياد(البته كلا سيستم من خيلي فرتوت شده و معلوم نيست بالا نيومدن بخاطر خرابي هارد باشه)
بنظر شما اصلن ب اين هارد اميدي هست.بدم بيرون ميتونن تعميرش كنن

هارد fail شده و میتونه علت اصلی بالا نیومدن ویندوز همین مورد باشه

بهتره هارد رو به مراکز تخصصی هم یک نشون بدین

mrsh560
30-05-2013, 08:55
سلام
من یه هارد ی1ترابایت وسترن دارم. حالا بد سکتور گرفته - سرعت کپی کند شده کمتر از 1mb/s -حتی به چند کیلو بایت میرسه
با نرم افزار
hdd regeneator کلی طول میکشه اسکن کنه- بیشتر از یه هفته زمان میخواد!!
میخواستم یه نرم افزاری چیزی پیدا کنم بشه سریعتر یه بکاپ از هاردم بگیرم؟
با fast copy هم کلی طول میکشه
حالا موندم چه کنم

brilliant1
30-05-2013, 09:47
سلام
لپ تاپ DELL هارد 250 داشت که دنبال هارد 1 ترا برای ارتقایش بودم؛پیدا نکردم و یکی از مغازه ها خودسر هارد اکسترنال را باز کرد و هارد داخلش را بروی لپ تاپم بست. نمی دانم هارد نو است یا دست دو و فروشنده ادعا می کند هارد نوست.
ویندوز هارد را می شناسد و تا copying files هم میره اما expanding اطلاعات را انجام نمیده و گیر می کنه.با hiren هم بوت کردم ولی وقتی به صفحه low level format میره هارد را شناسایی نمی کنه تا فرمت low level انجام بدم.
مشکل را چگونه حل کنم؟

EXTREME
30-05-2013, 11:43
سلام
من یه هارد ی1ترابایت وسترن دارم. حالا بد سکتور گرفته - سرعت کپی کند شده کمتر از 1mb/s -حتی به چند کیلو بایت میرسه
با نرم افزار
hdd regeneator کلی طول میکشه اسکن کنه- بیشتر از یه هفته زمان میخواد!!
میخواستم یه نرم افزاری چیزی پیدا کنم بشه سریعتر یه بکاپ از هاردم بگیرم؟
با fast copy هم کلی طول میکشه
حالا موندم چه کنم

یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بزارید

هر سکتور که اسکن میشه بدسکتور است ؟

mrsh560
30-05-2013, 16:38
اینم وضعیتش
حالا اوضاع چقدر خرابه ؟

silhouette
03-06-2013, 19:27
این پیغام از برنامه hd tune معنیش چیه؟
هاردم وسترا بلک500

EXTREME
03-06-2013, 21:02
اینم وضعیتش
حالا اوضاع چقدر خرابه ؟

با نرم افزار hdd regenerator در حالت scan and repair یک اسکن کامل بکنید هارد رو

و ببینید بعد از 10 روز اعدادش تغییری میکنه یا نه

EXTREME
03-06-2013, 21:07
این پیغام از برنامه hd tune معنیش چیه؟
هاردم وسترا بلک500

یغنی ارتباط بین کامپیوتر و هارد به درستی نیست

راه های مختلفی برای برطرفکردنش هست ولی تضمین نیست از بین بره این ارور

آپدیت بایوس مین و آپدیت فریم ویر هارد
چک کردن اتصالات هاردو پاور سیستم و پارتیشن بندی مجدد هارد

silhouette
03-06-2013, 21:51
یغنی ارتباط بین کامپیوتر و هارد به درستی نیست

راه های مختلفی برای برطرفکردنش هست ولی تضمین نیست از بین بره این ارور

آپدیت بایوس مین و آپدیت فریم ویر هارد
چک کردن اتصالات هاردو پاور سیستم و پارتیشن بندی مجدد هارد

اگه بیخیالش بشم مشکل بوجود میاد یعنی وضع هارد بدتر میشه ؟ اصلا این مشکل جدیه ؟

در مورد آپدیت فریم ور هم توضیح میدید فایلشو چطور پیدار کنم؟
ممنون

Ali/sh
04-06-2013, 09:42
سلام یه هارد وسترن 500 گیگ دارم از دیروز به هر کامپیوتری وصل میکنم دیگه eject نمیشه و مینویسه ویندوز نمیتونه eject کنه حالا باید چیکار کنم؟

SPIRIT PALST III
06-06-2013, 10:31
یه هارد اکسترنال wd دارم که توش یه سری فایل و فولدر بود یه فولدر رو توی هارد از pc کپی کردم و زدم به یه لب تاب ولی توی لب تاب فقط فایل هارو نشون میداد و فولدر ها رو که توش فایل هست نشون نمیداد بعد هارد رو زدم به pc همونطوری بود فولدر ها رو نشون نمیداد ولی وقتی که دوباره خواستم همون فایلی رو که قبلا روی هارد کپی کرده بودم کپی کنم رو هارد پیغام زیر رو میده که میگه این فایل توی هارد هست!!!! ....... مشکل از چیه چه طوری می تونم اون فولدر هایی رو که نشون نمیده برگردونم؟؟
مرسی.........

EXTREME
06-06-2013, 13:52
سلام یه هارد وسترن 500 گیگ دارم از دیروز به هر کامپیوتری وصل میکنم دیگه eject نمیشه و مینویسه ویندوز نمیتونه eject کنه حالا باید چیکار کنم؟

یا از ویروس است یا یک نرم افزار از هارد باز است
یک دور با زدن تسک منیجر و end process کردن explorer و مجددا تایپ کردن explorer در file در new task تست کنید اگه بازم نشد در حالت که اجکت نمیشه log off کنید درست نشد یک پروسس است که مانع از اجکت میشود یا ویروس یا از ویندوز با نرم افزار safley remover میتونید اجکت کنید

EXTREME
06-06-2013, 13:53
یه هارد اکسترنال wd دارم که توش یه سری فایل و فولدر بود یه فولدر رو توی هارد از pc کپی کردم و زدم به یه لب تاب ولی توی لب تاب فقط فایل هارو نشون میداد و فولدر ها رو که توش فایل هست نشون نمیداد بعد هارد رو زدم به pc همونطوری بود فولدر ها رو نشون نمیداد ولی وقتی که دوباره خواستم همون فایلی رو که قبلا روی هارد کپی کرده بودم کپی کنم رو هارد پیغام زیر رو میده که میگه این فایل توی هارد هست!!!! ....... مشکل از چیه چه طوری می تونم اون فولدر هایی رو که نشون نمیده برگردونم؟؟
مرسی.........

اون فولدرها احتمالا هیدن و مخفی شده اند که علت اصلی این مشکل ویروس است با فعال کردن هیدن فایل ها ببینید میتونید فولدر هیدن شده رو ببینید یا نه اگه چیزی دیده نمیشد اون پارتیشن رو ریکاوری کنید تا فولدر برگرده

farhad_shi
06-06-2013, 16:25
یکی به این پستم جواب بده این ارور حاده هست خیلی؟ هارد 2 روزه انداختم رو سیستم خرابه؟ گارانتی میکنن یا حل میشه ارور؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

SPIRIT PALST III
06-06-2013, 17:46
اون فولدرها احتمالا هیدن و مخفی شده اند که علت اصلی این مشکل ویروس است با فعال کردن هیدن فایل ها ببینید میتونید فولدر هیدن شده رو ببینید یا نه اگه چیزی دیده نمیشد اون پارتیشن رو ریکاوری کنید تا فولدر برگرده

اگه هارد رو با آنتی ویروس اسکن کنم فایل های پاک میشه؟؟؟

مرسی.....

EXTREME
06-06-2013, 22:24
اگه هارد رو با آنتی ویروس اسکن کنم فایل های پاک میشه؟؟؟

مرسی.....

شما با فعال کردن هیدن میتونید فولدر های هیدن شده رو از run ببینید ؟

bob.par
07-06-2013, 09:09
سلام دوستان تورو خدا به من کمک کنید
سیستم من دونا هارد داره یه وسترن یه مکستور 160
متاسفانه جند روز پیش که سیستمو رو شن کردم دیدم یه صدای نویز یا سوت کشیدن از سیستم میاد در کیسو وا کردم دیدم از هارد مکستوره:n03:
حالا بین بیست راهی گیر کردم
میخوام یه هارد نو بگیرم اطلاعاتشو هارد به هارد کنم میترسم انقد باهام را نیادو بسوزه:n28:
نمیونمم کجا تعمیر میکنن با اصلا قابل تعمیر هست؟
یه جا خوندم از کپسول هارده ! کپسول کجاشه؟قابل تعمیره؟اطلاعاتم از بین نمیرن؟ تعمیرش چقدر طول میکشه؟
توروخدا کمکم کنید:n28::n28::n28::n28::n28::n28::n28::n28::n 03::n03::n03::n03::n03::n14::n14::n14:

EXTREME
07-06-2013, 10:11
سلام دوستان تورو خدا به من کمک کنید
سیستم من دونا هارد داره یه وسترن یه مکستور 160
متاسفانه جند روز پیش که سیستمو رو شن کردم دیدم یه صدای نویز یا سوت کشیدن از سیستم میاد در کیسو وا کردم دیدم از هارد مکستوره:n03:
حالا بین بیست راهی گیر کردم
میخوام یه هارد نو بگیرم اطلاعاتشو هارد به هارد کنم میترسم انقد باهام را نیادو بسوزه:n28:
نمیونمم کجا تعمیر میکنن با اصلا قابل تعمیر هست؟
یه جا خوندم از کپسول هارده ! کپسول کجاشه؟قابل تعمیره؟اطلاعاتم از بین نمیرن؟ تعمیرش چقدر طول میکشه؟
توروخدا کمکم کنید:n28::n28::n28::n28::n28::n28::n28::n28::n 03::n03::n03::n03::n03::n14::n14::n14:

یک عکس از تب health نرم افزار hd tune از اون هارد بزارین

bob.par
07-06-2013, 10:32
????????????????????????????????????????!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?????????????????????? ???????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?!?!?!?!?!? !?!?!?!??!!?!?!?!?!?!
راستش شرمنده متوجه نشدم چی میگین یخورده بیشتر توضیح میدین؟
خیلی ممنون

bob.par
07-06-2013, 11:31
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]البته الان که دستگاهو زدم بازم صدای نویز داد بعد صدا قط شد!

SPIRIT PALST III
07-06-2013, 12:23
شما با فعال کردن هیدن میتونید فولدر های هیدن شده رو از run ببینید ؟

show hidden فعاله ولی از run نمی تونم فولدر ها رو ببینم توی run گزینه all file رو هم انتخاب کردم ولی فولدر ها رو نشون نمیده فقط همون فایل هایی رو نشون میده که توی حالتی که بدون run درایو رو باز میکنم نشون میده.

EXTREME
07-06-2013, 15:23
show hidden فعاله ولی از run نمی تونم فولدر ها رو ببینم توی run گزینه all file رو هم انتخاب کردم ولی فولدر ها رو نشون نمیده فقط همون فایل هایی رو نشون میده که توی حالتی که بدون run درایو رو باز میکنم نشون میده.

یک دور اسکن ویروس بکنید ببینید درست میشه یا نه اگه نشد تنها راه ریکاوری است تا اطلاعات برگرده با اسکن کردن مشکلی پیش نمیاد

الیته ممکنه سیستم شما هم ویروسی باشه به همین خاطر بهتره روی یک سیستمی که ویروسی نیست از طریق run با فعال بودن فایل های هیدن دوباره چک بشه

EXTREME
07-06-2013, 15:25
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]البته الان که دستگاهو زدم بازم صدای نویز داد بعد صدا قط شد!

هاردتون که مشکل داره اول از همه با نرم افزار hdd regenerator در مود اسکن و ریپیر از طریق سی دی بوتیبل هارد رو اسکن کامل بکنید که بدسکتورها از بین بره بعد بریم سراغ سایر موارد

bob.par
08-06-2013, 00:16
میشه دقیقا بگین باید چکار کنم؟ من دانلودش کردم خودش بوتیبله؟ به هارد آسیب نزنه؟

Arashmartini
08-06-2013, 08:50
بیشتر بازیهای که روی سیستم نصب میکردم بعد از چند لحظه هنگ میکرد یا صفحه ابی مرگ یا ارور colse porogram بعد از برسی متوجه شدم بازیهای که در درایو و از هارد ssd نصب میشه مشکلی نداره اما بازیهای که در دیگر درایوها هست این مشکلات رو در هنگام اجرا داره با یه سری نرمافزار هارد رو که مکستور 500 هست اسکن کردم که همه از وجود یه مشکل توهارد مکستور خبر میداد یکی از نرمافزارها میزان سلامت هارد رو40 درصد زده بود ایا این مشکل قابل حل هست یا فکرهارد دیگری باشم؟

EXTREME
08-06-2013, 08:54
میشه دقیقا بگین باید چکار کنم؟ من دانلودش کردم خودش بوتیبله؟ به هارد آسیب نزنه؟

نه آسیب نمیزنه
با خود نرم افزار میتونید یک سی دی بوتیبل درست کنید

EXTREME
08-06-2013, 08:54
بیشتر بازیهای که روی سیستم نصب میکردم بعد از چند لحظه هنگ میکرد یا صفحه ابی مرگ یا ارور colse porogram بعد از برسی متوجه شدم بازیهای که در درایو و از هارد ssd نصب میشه مشکلی نداره اما بازیهای که در دیگر درایوها هست این مشکلات رو در هنگام اجرا داره با یه سری نرمافزار هارد رو که مکستور 500 هست اسکن کردم که همه از وجود یه مشکل توهارد مکستور خبر میداد یکی از نرمافزارها میزان سلامت هارد رو40 درصد زده بود ایا این مشکل قابل حل هست یا فکرهارد دیگری باشم؟

Arashmartini
08-06-2013, 15:25
خدمت شما

jmt
08-06-2013, 15:27
با سلام
من یک هارد اکسترنال از نوع Adata دارم . زمانی که به کامپیوتر وصل میکنم از من میخواد که فرمت کنم وای چون اطلاعات دارم نمیتونم زمانی که از مای کامیوتر باز میکنم اررور میده (عکس اول) در چند سیستم تست کردم همین مشکل هست عکس دوم هم مربوط HDD Tune هستش با HDD Regenerato هم رفع بدسکتور کردم
در ضمن هاردم RAW شده .