PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

rshafiiy
26-02-2013, 17:15
اگه با نرم افزارهای مدیریت پارتیشن هم هارد رو نشناخت سی دی xp بوت کنید و با اون پارتیشن هارو پاک کنید دوباره ایجاد کنید

اگه اطلاعات مهم دارین ببینید میتونید با acronis بوتیبل پارتیشن هارو ریکاوری کنید یا نه البیته برای اینکار هارد رو باید با تبدیل بزنید به یک سیستم که هارد داره و حجم اضافه هم داشته باشین

سی دی رامش هم خرابه . رو فلشم هر برنامه ای تست کردم نشد . با چی رو فلش بوت درست کنم ؟ و کدوم برنامه پارتیشن بوت دار بهتره؟

EXTREME
26-02-2013, 18:29
سی دی رامش هم خرابه . رو فلشم هر برنامه ای تست کردم نشد . با چی رو فلش بوت درست کنم ؟ و کدوم برنامه پارتیشن بوت دار بهتره؟

نرم افزار ACRONIS خوبه باید فلش رو بوتیبل کنید بعد محتویاتشو کپی کنید رو فلش

برای بوت کردن فلش هم یک سری دستورات داس است که تو گوگل سرچ کنید پیدا میشه

رضا امیر
26-02-2013, 18:51

دوست من سلام
برنامه های زیادی هست که می تونید بوسیله اون فلش را بوت کنید . اگر دوست داشتید برای من یک ایمیل بزن من برات میفرستم.
reza.amir.ihh@gmail.com

_unforgiven_
26-02-2013, 20:45
سلام به همه اساتید
یه مشکل اساسی واسه من پیش اومده ممنون میشم اگه کمکم کنید
من یه هارد اکسترنال WD دارم که دیتکت نمیشه و اطلاعات روش خیلی برام مهمه در ضمن باید بگم که هاردم هنوز گارانتی داره ولی شرکت گارانتی کننده اطلاعات رو گارانتی نکرده
خود هارد رو به شرطی که باز نکنم واسم عوض میکنه
میخوام بدونم میشه کاری کرد که اطلاعاتم رو بردارم و بعد هارد رو بفرستم گارانتی برای تعویض
لطفا هر راهی هست بنده رو راهنمایی کنید
ممنون

رضا امیر
26-02-2013, 21:15
سلام به همه اساتید
یه مشکل اساسی واسه من پیش اومده ممنون میشم اگه کمکم کنید
من یه هارد اکسترنال WD دارم که دیتکت نمیشه و اطلاعات روش خیلی برام مهمه در ضمن باید بگم که هاردم هنوز گارانتی داره ولی شرکت گارانتی کننده اطلاعات رو گارانتی نکرده
خود هارد رو به شرطی که باز نکنم واسم عوض میکنه
میخوام بدونم میشه کاری کرد که اطلاعاتم رو بردارم و بعد هارد رو بفرستم گارانتی برای تعویض
لطفا هر راهی هست بنده رو راهنمایی کنید
ممنون

سلام دوست من
مشکل هارد شما ایرادی در لودر هارد است مربوط به قسمت SA که هارد بیش از اندازه کند می شود تنها راه درست شدن آن این است که هارد از باکس خارج شود و به سیستم PC-3000 متصل شود که باید اتصالات خاصی بر روی برد هاردتان قرار گیرد تا هارد را دوباره عملیاتی کند.( توجه کنید که هارد چه موقعیتی دارد صدا ندهد ، ضربه نخورده باشد و.....). خوب یا شما باید بوسیله یک متخصص این کار را انجام بدهید تا هیچ اثری از باز شدن باکس باقی نماند و البته اینکه همه از شما امضا خواهند گرفت و یا اینکه به گفته خودتان هارد را تحویل گارانتی بدهید . البته در خانه سخت افزار سیستم های پیشرفته ای وجود دارد که در این جور مواقع تمامی اطلاعات هارد دیسک را با قرار دادن در آن دستگاه منهدم می کند و هارد دیگر غیر قابل بازیابی خواهد شد تا اگر حتی شما از خیر اطلاعات گذشتید خیالتان آسوده باشد که دیگر اطلاعات به جایی درز نخواد کرد.
حال تصمیم سختی است که شما باید بگیرید.

موفق باشید

ashani
27-02-2013, 02:28
اگه حجم اضافه دارین اطلاعات هارد رو با نرم افزار easeuse data recovery ریکاوری کنید بعد ببینید از تو disk managment سیستم میتونید پارتیشن هارد رو پاک کنید دوباره ایجاد کنید و فرمت سریع یا نه

در ویندوز یک check disk برای فیکس کردن فایل سیستم هارد هم انجام بدین

سلام هارد به کامپیوتر وصل باشه مدام
پلاگ و آنپلاگ میشه و کلا هر نرم افزاری که مربوط به هارد دیسک و ریکاوری باشه هنگ میکنه از acronis گرفته تا easeuse

_unforgiven_
27-02-2013, 03:35
سلام دوست من
مشکل هارد شما ایرادی در لودر هارد است مربوط به قسمت SA که هارد بیش از اندازه کند می شود تنها راه درست شدن آن این است که هارد از باکس خارج شود و به سیستم PC-3000 متصل شود که باید اتصالات خاصی بر روی برد هاردتان قرار گیرد تا هارد را دوباره عملیاتی کند.( توجه کنید که هارد چه موقعیتی دارد صدا ندهد ، ضربه نخورده باشد و.....). خوب یا شما باید بوسیله یک متخصص این کار را انجام بدهید تا هیچ اثری از باز شدن باکس باقی نماند و البته اینکه همه از شما امضا خواهند گرفت و یا اینکه به گفته خودتان هارد را تحویل گارانتی بدهید . البته در خانه سخت افزار سیستم های پیشرفته ای وجود دارد که در این جور مواقع تمامی اطلاعات هارد دیسک را با قرار دادن در آن دستگاه منهدم می کند و هارد دیگر غیر قابل بازیابی خواهد شد تا اگر حتی شما از خیر اطلاعات گذشتید خیالتان آسوده باشد که دیگر اطلاعات به جایی درز نخواد کرد.
حال تصمیم سختی است که شما باید بگیرید.

موفق باشید

بسیار ممنونم از راهنماییتون ولی باید بگم که اطلاعاتم واسه خودم خیلی مهمه و میخوام برشون گردونم و خود هارد هم واسم مهمه چون نمیتونم هزینه کنم و یه هارد دیگه بخرم
شما راهی رو پیشنهاد میکنید که هم هارد رو بدست بیارم هم اطلاعاتم واسم برگرده
من شیراز زندگی میکنم یا جایی رو پیشنهاد کنید که این کار رو واسم انجام بدن ممنون از وقتی که میزارین

yesilsulduz
27-02-2013, 11:15
سلام
هارد 80 ساتا سامسونگ با hdd rgenerator میزارم اسکن و repair می شه بهد از ریستارت دوباره بد سکتور داره ( 1400 تا هربار ) ویندوز هم نمیشه زد بهش . این هم ارور بعد از کپی فایلهای ویندوز و ریستارت:
Windows could not starte because the following file is missing or corrupt:
<windows root>\system32\ntoskrnl.exe
Please re-install copy of the above file
چند باری هم هست تو منوی نصب ویندوز xp درایو ها فرمت نمی شن

EXTREME
27-02-2013, 11:31
سلام
هارد 80 ساتا سامسونگ با hdd rgenerator میزارم اسکن و repair می شه بهد از ریستارت دوباره بد سکتور داره ( 1400 تا هربار ) ویندوز هم نمیشه زد بهش . این هم ارور بعد از کپی فایلهای ویندوز و ریستارت:
Windows could not starte because the following file is missing or corrupt:
<windows root>\system32\ntoskrnl.exe
Please re-install copy of the above file
چند باری هم هست تو منوی نصب ویندوز xp درایو ها فرمت نمی شن

اگه با این نرم افزار هم درست نشد low level format هم تست کنید درست نشد نرم افزاری این مشکل حل نمیشه باید هارد بره برای تعمیر

hossein019940
27-02-2013, 12:56
سلام
صدای هاردهای سیگیت معمولی هست؟

EXTREME
27-02-2013, 13:21
سلام
صدای هاردهای سیگیت معمولی هست؟

بستگی داره چه جور صدایی باشه
هارد در حالت طبیعی یک مقدار صدا داره و طبیعیه

hossein019940
27-02-2013, 14:14
بستگی داره چه جور صدایی باشه
هارد در حالت طبیعی یک مقدار صدا داره و طبیعیه
الان یکسال هست که صدا میده یعنی از همون موقع که هارد رو خریدم وقتی به برق زدم صداش شروع شد.
هارد های بدسکتور عمرش چقدره؟

yesilsulduz
27-02-2013, 14:56
اگه با این نرم افزار هم درست نشد low level format هم تست کنید درست نشد نرم افزاری این مشکل حل نمیشه باید هارد بره برای تعمیر
low level هم کردم درست نشد .
ببخشید یه جای معتبر واسه تعمیر هارد معرفی می کنید . اگه شماره تلفن بدین ممنون میشم چون من تو تهران نیستم

dbb426
27-02-2013, 16:23
سلام
من میخوام هاردم رو low level format متن ببینم مشکلن حل میشه یا نه
با نرم افزار HDD.Low.Level.Format.Tool.4.25 نمیشه فرمت کرد چون ویندوز روی هاردم داره کار میکنه
اگر با دستور format DRIVE توی cmd فرمت کنم همون فرمت low level محسوب میشه یا نه؟

hossein019940
27-02-2013, 17:32

EXTREME
27-02-2013, 18:48

اول از همه یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدید که وضعیت سلامت هارد معلوم بشه

EXTREME
27-02-2013, 18:49
سلام
من میخوام هاردم رو low level format متن ببینم مشکلن حل میشه یا نه
با نرم افزار HDD.Low.Level.Format.Tool.4.25 نمیشه فرمت کرد چون ویندوز روی هاردم داره کار میکنه
اگر با دستور format DRIVE توی cmd فرمت کنم همون فرمت low level محسوب میشه یا نه؟
روی درایو رات کلیک کنید و تیک quick format رو نزنید میشه low level format

dbb426
27-02-2013, 19:35
روی درایو رات کلیک کنید و تیک quick format رو نزنید میشه low level format

ممنون از جوابت
من low level format هم کردم ولی هنوز توی نرما افزار hd tune نشون میده بدسکتور دارم
قبلش مدام داشتم زیاد میشدن . امدیوارم الان دیگه از این بیشتر نشن:n27:
load cycle count هم وحشتناک داره زیاد میشه :n28::n28:

EXTREME
27-02-2013, 19:50
ممنون از جوابت
من low level format هم کردم ولی هنوز توی نرما افزار hd tune نشون میده بدسکتور دارم
قبلش مدام داشتم زیاد میشدن . امدیوارم الان دیگه از این بیشتر نشن:n27:
load cycle count هم وحشتناک داره زیاد میشه :n28::n28:

پس دیگه با راه های نرم افزاری هم درست نشد پیشنهاد میکنم هارد رو به یک مرکز معتبر ببرید

HYPERSTAR20
27-02-2013, 23:13
یکی جوابه منم بده:n28:

Danial_4139
28-02-2013, 00:32
دوستان هاردم چند روزی هست مشکل پیدا کرده و هر از گاهی قبل از بالا اومدن ویندوز یه صفحه اسکن دیسک که فقط یک درایو خاص رو اسکن میکرد که ربطی هم به درایو ویندوز نداشت رو اسکن میکرد و یه فایل بوت تو اون درایو میساخت و دلیلش رو نمیدونستم امروز چکش کرم اینجور که معلومه حالش بده .

3 راه دارم :

1 - اگر بشه تعمیرش کنم که بعید میدونم تعمیر بشه چون با نرم افزار های معمول تست کردم و نشد .
2 - هارد رو بفروشم به یه دست دوم خر و یه نو بخرم و یه مبلغی هزینه کنم .
3 - بدم گارانتی ( حدود 3 ماه از گارانتیش مونده )

چکار کنم ؟ بدم گارانتی چکار میکنن تعویض میشه ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
28-02-2013, 09:05
دوستان هاردم چند روزی هست مشکل پیدا کرده و هر از گاهی قبل از بالا اومدن ویندوز یه صفحه اسکن دیسک که فقط یک درایو خاص رو اسکن میکرد که ربطی هم به درایو ویندوز نداشت رو اسکن میکرد و یه فایل بوت تو اون درایو میساخت و دلیلش رو نمیدونستم امروز چکش کرم اینجور که معلومه حالش بده .

3 راه دارم :

1 - اگر بشه تعمیرش کنم که بعید میدونم تعمیر بشه چون با نرم افزار های معمول تست کردم و نشد .
2 - هارد رو بفروشم به یه دست دوم خر و یه نو بخرم و یه مبلغی هزینه کنم .
3 - بدم گارانتی ( حدود 3 ماه از گارانتیش مونده )

چکار کنم ؟ بدم گارانتی چکار میکنن تعویض میشه ؟

اگه هارد گارانتی داره بدید به گارانتی

iman.shiner
28-02-2013, 11:04
سلام
میخوام ویندوز نصب کنم درایو هامو نمیشناسه
چی کار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ولی ویندوز میشناسه!!!!!!!!!!!!!!!!!

EXTREME
28-02-2013, 11:28
سلام
میخوام ویندوز نصب کنم درایو هامو نمیشناسه
چی کار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ولی ویندوز میشناسه!!!!!!!!!!!!!!!!!

چه ویدوزی نصب میکنید ؟
هارد تو بایوس دیتکت میشه ؟
روی یک سیستم دیگه هارد رو میزارن میتونید درایوهاشو ببینید ؟

_unforgiven_
01-03-2013, 15:21
سلام
من هنوز مشکلم حل نشده
هارد اکسترنال WD 1T دیتکت نمیشه
اطلاعاتش واسم مهمه که برشون گردونم
هاردم هم گارانتی داره میتونم تعویضش کنم
یه راهنمایی کنید که چطوری بدون باز کردن هارد اطلاعات رو ریکاوری کنم و بعد هارد رو بفرستم گارانتی
با تشکر فراوان

EXTREME
01-03-2013, 17:50
سلام
من هنوز مشکلم حل نشده
هارد اکسترنال WD 1T دیتکت نمیشه
اطلاعاتش واسم مهمه که برشون گردونم
هاردم هم گارانتی داره میتونم تعویضش کنم
یه راهنمایی کنید که چطوری بدون باز کردن هارد اطلاعات رو ریکاوری کنم و بعد هارد رو بفرستم گارانتی
با تشکر فراوان

شما اول باید مشکل دیتکت نشدن هارد رو حل کنید بعد اطلاعات رو ریکاوری کنید پیشنهاد میکنم بفرستین گارانتی

mohasanzade
02-03-2013, 08:56
سلام، ضمن تشکر از Extreme عزیز
IC کوچکه بالاسوخته
سوالم اینه که هاردم دیتکت نمی شه چطور می تونم با نرم افزار بازیابی کنم؟ خودم چطور می تونم اینکار را انجام بدم.؟

mohasanzade
02-03-2013, 09:05
سلام، ضمن تشکر از Extreme عزیز
IC کوچکه بالاسوخته
سوالم اینه که هاردم دیتکت نمی شه چطور می تونم با نرم افزار بازیابی کنم؟ خودم چطور می تونم اینکار را انجام بدم.؟

mohasanzade
02-03-2013, 09:10
نوشته شده توسط mohasanzadeسلام
هاردی (از نوع IDE) که ic اش سوخته و بالا نمی آد (detect نمی شده) را چطور می شه اطلاعاتش را بازیابی نمود؟

نوشته شده توسط EXTREME
باید ببرید بیرون با pc3000 ریکاوری میکنند
کدم آی سیش سوخته ؟

ضمن تشکر از extrem عزیز
IC کوچیکه بالا سوخته.
سوالم اینه که هاردم دیتکت نمی شه؟ چطور می شه نرم افزاری ریکاوری کرد؟ آیا جای خاصی وصل می کنند؟ خودم می تونم انجام بدم؟
پیشاپیش از جواب شما تشکر می کنم.

EXTREME
02-03-2013, 10:04
نوشته شده توسط mohasanzadeسلام
هاردی (از نوع IDE) که ic اش سوخته و بالا نمی آد (detect نمی شده) را چطور می شه اطلاعاتش را بازیابی نمود؟

نوشته شده توسط EXTREME
کدم آی سیش سوخته ؟

ضمن تشکر از extrem عزیز
IC کوچیکه بالا سوخته.
سوالم اینه که هاردم دیتکت نمی شه؟ چطور می شه نرم افزاری ریکاوری کرد؟ آیا جای خاصی وصل می کنند؟ خودم می تونم انجام بدم؟

متوجه نشدم ic روی برد سوخته ؟

_unforgiven_
02-03-2013, 17:10
شما اول باید مشکل دیتکت نشدن هارد رو حل کنید بعد اطلاعات رو ریکاوری کنید پیشنهاد میکنم بفرستین گارانتی

ممنونم که پاسخ دادین
منم میدونم باید اول مشکل دیکت شدن رو حل کنم ولی میشه یه پیشنهاد بدین که چیکار کنم

EXTREME
02-03-2013, 17:43
ممنونم که پاسخ دادین
منم میدونم باید اول مشکل دیکت شدن رو حل کنم ولی میشه یه پیشنهاد بدین که چیکار کنم

خوب دیتکت نشدن خیلی علت ها میتونه داشته باشه مثل کابل نرسیدن ولتاژ کافی به هارد موتور برد هارد یا فریم ویر و سوکت دیتا هارد که اینکار هم باید ببرید به یک مرکز معتبر که براتون درست کنه و به اطلاعات هم آسیب نرسه

_unforgiven_
02-03-2013, 18:32
خوب دیتکت نشدن خیلی علت ها میتونه داشته باشه مثل کابل نرسیدن ولتاژ کافی به هارد موتور برد هارد یا فریم ویر و سوکت دیتا هارد که اینکار هم باید ببرید به یک مرکز معتبر که براتون درست کنه و به اطلاعات هم آسیب نرسه

دوست عزیز بسیار ممنونم
ولی من هارد رو بردم جایی برای بازگردوندن اطلاعاتم گفتن حتما باید بازش کنن
من شیراز زندگی میکنم شما کسی رو اینجا میشناسید که این کار رو انجام بده
یا حتی اگه جای دیگه ای هم باشه مشکلی نیست
فقط میخوام یه نفر که متخصص هستش این لطف رو بکنه که من هم اطلاعاتم رو داشته باشم هم هاردم رو بتونم بدم گارانتی
یا هر راه دیگه ای که شما به ذهنتون میرسه بفرمایید من انجام میدم
مرسی از وقتی که میزارین

dany_3p4u
02-03-2013, 21:33
گاهی سرعت انتقال اطلاعات داخل هارد تا 90 مگ هم می ره و به سرعت مثلا یه فایل 1 گیگی رو جابجا می کنه
بعضی موقع هم می شه سرعت از 90 شروع می شه و مدام کم می شه تا به حدود 30 برسه
گاهی هم از اول روی 30 هست
کسی می دونه از چی می تونه باشه؟ (هارد سالمه و اذیت نمی کنه و نوع فایل ها هم برای هر سه حالت بالا یکسانه)

با یه برنامه این اطلاعات رو ازش گرفتم، اون ساتا موردی نداره احتمالا؟!

omid-bomb
02-03-2013, 23:42
صدا پشت سرهم است یا با فاصله 3 ثانیه ؟
سلام
آقا حدودا سه ثانیه است!
ممنون

EXTREME
03-03-2013, 09:44
سلام
آقا حدودا سه ثانیه است!
ممنون

اگه با فاصله 3ثانیه باشه یا میتونه از فریم ویر هارد باشه یا درایور هد هارد
بهتره قبلش هاردروی یک سیستم دیگه و پاور دیگه تست بشه

Armin1370
03-03-2013, 14:07
سلام ...

من یه هارد اکسترنال وسترن دیجیتال دارم ، وقتی کابل یو اس بیش رو متصل می کنم چراغ هارد روشن میشه ولی اطلاعات روی کامپیوتر بالا نمیاد .. ممکنه راهنماییم کنید باید چیکار کنم این مشکل رفع بشه ؟

ممنون می شم

EXTREME
03-03-2013, 16:00
سلام ...

من یه هارد اکسترنال وسترن دیجیتال دارم ، وقتی کابل یو اس بیش رو متصل می کنم چراغ هارد روشن میشه ولی اطلاعات روی کامپیوتر بالا نمیاد .. ممکنه راهنماییم کنید باید چیکار کنم این مشکل رفع بشه ؟

ممنون می شم

یعنی هارد تو my computer نیست ؟
یک عکس از disk managment بدین

_unforgiven_
03-03-2013, 19:48

اقا یه لطف کنید منو هم راهنمایی کنید چیکار کنم
بالاتر پست هم گذاشتم جوابی نگرفتم

EXTREME
03-03-2013, 20:16
اقا یه لطف کنید منو هم راهنمایی کنید چیکار کنم
بالاتر پست هم گذاشتم جوابی نگرفتم

من شیراز کسی رو نمیشناسم تهران هم نیستم که بتونم راهنماییتو ن کنم ولی حتما باید به یک مرکز معتبر بفرستین

doorak
03-03-2013, 22:22
سلام. موقع نصب ویندوز روی کامپیوترم هارد اکسترنالم وصل بود اما موقع پارتیشن بندی کاری باهاش نداشتم. الان که ویندوز نصب کردم هاردو نشون نمیده. کلی اطلاعات هم روش دارم...

EXTREME
03-03-2013, 22:41
سلام. موقع نصب ویندوز روی کامپیوترم هارد اکسترنالم وصل بود اما موقع پارتیشن بندی کاری باهاش نداشتم. الان که ویندوز نصب کردم هاردو نشون نمیده. کلی اطلاعات هم روش دارم...

یک عکس از disk managment سیستم بدین

Armin1370
03-03-2013, 23:33
یعنی هارد تو my computer نیست ؟
یک عکس از disk managment بدین

بله نیست هارد تو مای کامپیوتر

جسارتا این دیسک منیجمنت کجاست براتون اسکرین شات بگیرم ؟

EXTREME
04-03-2013, 00:49
بله نیست هارد تو مای کامپیوتر

جسارتا این دیسک منیجمنت کجاست براتون اسکرین شات بگیرم ؟

رو my computer راست کلیک کنید و گزینه ی manage بزنید بعد disk managment

mohasanzade
04-03-2013, 11:33
سلام

نوشته شده توسط EXTREME
کدم آی سیش سوخته ؟

ضمن تشکر از extrem عزیز
IC کوچیکه بالا سوخته.

نوشته شده توسط EXTREME

نوشته شده توسط mohasanzade
بلی IC کوچیکه روی برد. اون که روی برد هست و کوچیکتر از 1 سانتی متر است.

EXTREME
04-03-2013, 13:48
سلام

نوشته شده توسط EXTREME
کدم آی سیش سوخته ؟

ضمن تشکر از extrem عزیز
IC کوچیکه بالا سوخته.

نوشته شده توسط EXTREME

نوشته شده توسط mohasanzade
بلی IC کوچیکه روی برد. اون که روی برد هست و کوچیکتر از 1 سانتی متر است.

همون آی سی که نزدیک موتور است ؟

الان هاردتون هم دیتکت نمیشه ؟

hamidreza73b
04-03-2013, 14:06
سلام
من یه هارد WD 1600JS دارم که بردش سوخته اطلاعات این هارد خیلی برام مهمه کجا می تونم برد این هارد رو بخرم

در ضمن اگه باید ریکاوری بکنم هزینش چقدره؟

omid-bomb
04-03-2013, 14:49
سلام
یه هارد دیگه دارم 2 tb که فقط یه ماه مونده ازگارانتیش(سازگار)...
مشکلش اینه که هر از چند گاهی(هفته ای یه بار یا دو بار) ارور usb میده و درایوش از mycomputer میپره...وقتی هم که سیم پاورشو در می آرم و دوباره میزنم درست میشه!
یه مشکل دیگه هم داره اینه که بازم هر چند وقت بار اطلاعات روی هارد میپره !(میری توو هارد هیچی نیست)که بازم پاورش در می آرم و.....درست میشه!
ببرم گارانتی ؟ ارزششو داره؟
فکر نکنم بشه از گارانتی ایران منفعتی برد!

omid-bomb
04-03-2013, 14:51
اگه با فاصله 3ثانیه باشه یا میتونه از فریم ویر هارد باشه یا درایور هد هارد
بهتره قبلش هاردروی یک سیستم دیگه و پاور دیگه تست بشه
آقا ممنون که جواب میدید
5 تا دستگاه تست کردم...

EXTREME
04-03-2013, 15:31
سلام
من یه هارد WD 1600JS دارم که بردش سوخته اطلاعات این هارد خیلی برام مهمه کجا می تونم برد این هارد رو بخرم

در ضمن اگه باید ریکاوری بکنم هزینش چقدره؟

باید ببرید بیرون با pc3000 ریکاوری کنن

شاید برد رو هم بشه تعمیر کرد و نیازی به عوض کردن برد نباشه

EXTREME
04-03-2013, 15:32
سلام
یه هارد دیگه دارم 2 tb که فقط یه ماه مونده ازگارانتیش(سازگار)...
مشکلش اینه که هر از چند گاهی(هفته ای یه بار یا دو بار) ارور usb میده و درایوش از mycomputer میپره...وقتی هم که سیم پاورشو در می آرم و دوباره میزنم درست میشه!
یه مشکل دیگه هم داره اینه که بازم هر چند وقت بار اطلاعات روی هارد میپره !(میری توو هارد هیچی نیست)که بازم پاورش در می آرم و.....درست میشه!
ببرم گارانتی ؟ ارزششو داره؟
فکر نکنم بشه از گارانتی ایران منفعتی برد!

اگه هارد ویروسی نیست و با فرمت هم درست نمیشه حتما گارانتی ببرین و از گارانتی استفاده کنید

hamidreza73b
04-03-2013, 17:01
باید ببرید بیرون با pc3000 ریکاوری کنن

شاید برد رو هم بشه تعمیر کرد و نیازی به عوض کردن برد نباشه
میشه بگید خرجش حدودا چنده منظورم خرج ریکاوری

EXTREME
04-03-2013, 18:06
میشه بگید خرجش حدودا چنده منظورم خرج ریکاوری

متاسفانه هزینشو نمیدونم

eeeeeeehsan
04-03-2013, 18:40
سلام
من یه مشکل عجیب پیدا کردم؛

بعد از پارتیشن بندی و تغییر سایز ویندوزم دیگه بالا نمیومد، حالا به زور repair بالاش آووردم درایو فیلمهام پوشه هاش باز نمیشد و پیغام access denied رو میداد. chek error کردم دریو رو و این مشکل هم حل شد ولی هر فایل ویدئویی که داخل این درایو هست قاطی پاطی شده. یعنی مثلاً رو کلیپ کلیک می کنی سریال ومپایر رو نشون میده ولی حجم همون حجمه، خود فایل جا به جا نشده فقط جابه جا نشون میده. پلیرهامو پاک کردم، عوض کردم ولی افاقه نکرد. K lite codek داشتم، اونم پاک کردم و دوباره نصب کردم ولی خوب نشد.

ممنون میشم اگه راه حلی دارین بهم بگین.

doorak
04-03-2013, 20:53
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mehdi_08
04-03-2013, 21:51
سلام
منم مشکل دوست بالایی رو پیدا کردم
اومدم هارد 500 گیگیم رو فرمت کنم با hiron توی بوت اومدم فرمت کنم نمی دونم کدوم برنامه رو اجرا کردم شروع کرد به فرمت کردن منم سریع ریست کردم
الان دیدم هارد 1 ترام شناخته نمی شه و به صورت 930 گیگ unallocated شده کلی اطلاعات حیاتی روش داشتم
چی کار کنم ؟؟؟؟

eeeeeeehsan
04-03-2013, 22:34
سلام
منم مشکل دوست بالایی رو پیدا کردم
اومدم هارد 500 گیگیم رو فرمت کنم با hiron توی بوت اومدم فرمت کنم نمی دونم کدوم برنامه رو اجرا کردم شروع کرد به فرمت کردن منم سریع ریست کردم
الان دیدم هارد 1 ترام شناخته نمی شه و به صورت 930 گیگ unallocated شده کلی اطلاعات حیاتی روش داشتم
چی کار کنم ؟؟؟؟

من فکر می کنم اگه سی دی ویندوز رو بذاری و ریستور کنی خوب بشه، نشد باید ریکاوری کنی.

EXTREME
04-03-2013, 23:06
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

شما باید پارتیشن های هارد رو با نرم افزار acronis home director ریکاوری کنید با recovery expert برای اینکار به حجم اضافه دارین
دوستمون مهدی جان هم باید همینکار رو بکنند

mehdi_08
04-03-2013, 23:26
شما باید پارتیشن های هارد رو با نرم افزار acronis home director ریکاوری کنید با recovery expert برای اینکار به حجم اضافه دارین
دوستمون مهدی جان هم باید همینکار رو بکنند
یعنی خود پارتیشن ها برمی گرده یا باید ریکاروری بشه روی یه هارد دیگه ؟
چون 1 ترابایت فضای اضافی ندارم
الان گذاشتن با نرم افزار testdisk آنالیز کنه ببینم درایو هام بر می گرده

mehdi_08
05-03-2013, 09:07
سلام
اومدم با هیمن نرم افزار testdisk آنلیز کردم هاردو بعد شروع به بازیابی درایو ها کرد ولی فقط یه درایو سالم بازیابی شد 2 درایو دیگه رو قبلا یکی کرده بود به حجم 680 گیگ که الان به صورت 2 تا درایو یکی با حجم که باید فرمت بشه یکی unallocated !!!!
چی کار کنم همون درایو 680 گیگم برگرده ؟؟

EXTREME
05-03-2013, 09:23
سلام
اومدم با هیمن نرم افزار testdisk آنلیز کردم هاردو بعد شروع به بازیابی درایو ها کرد ولی فقط یه درایو سالم بازیابی شد 2 درایو دیگه رو قبلا یکی کرده بود به حجم 680 گیگ که الان به صورت 2 تا درایو یکی با حجم که باید فرمت بشه یکی unallocated !!!!
چی کار کنم همون درایو 680 گیگم برگرده ؟؟

بهترین نرم افزار همون نرم افزاری است که معرفی کردم
فقط باید حجم اضافه برای ریکاوری داشته باشین

mehdi_08
05-03-2013, 12:39
بهترین نرم افزار همون نرم افزاری است که معرفی کردم
فقط باید حجم اضافه برای ریکاوری داشته باشین
قبل از این که اون نرم افزار رو معرفی کنید اون نرم افزار رو گیرآوردم
ولی به هر حال فکر کنمگند زدم به هارد
الان با acronis home director هم ریکاوری کردم ولی هیچی پیدا نکرد!!
الان مشکل من اون 2 تا پارتیشن هست
اون درایو 390 گیگ و 292 گیگ رو قبلا یکی کرده بودم که الان جدا شدن از هم
چطوری دوباره با هم یکیش کنم که اطلاعاتم برگرده

EXTREME
05-03-2013, 12:59
قبل از این که اون نرم افزار رو معرفی کنید اون نرم افزار رو گیرآوردم
ولی به هر حال فکر کنمگند زدم به هارد
الان با acronis home director هم ریکاوری کردم ولی هیچی پیدا نکرد!!
الان مشکل من اون 2 تا پارتیشن هست
اون درایو 390 گیگ و 292 گیگ رو قبلا یکی کرده بودم که الان جدا شدن از هم
چطوری دوباره با هم یکیش کنم که اطلاعاتم برگرده

این نرم افزار رو ول کنید الان یک عکس از disk managment سیستم بدین

mehdi_08
05-03-2013, 13:30
این نرم افزار رو ول کنید الان یک عکس از disk managment سیستم بدین
اون دوتا درایوی که مشخص کردم 2 هفته پیش با نرم افزار EASEUS Partition Master 9.1.1 Professional Edition یکیش کردم
الان که بازیابی شدن جدا شدن از هم!!:n13::n14:

EXTREME
05-03-2013, 15:05
اون دوتا درایوی که مشخص کردم 2 هفته پیش با نرم افزار EASEUS Partition Master 9.1.1 Professional Edition یکیش کردم
الان که بازیابی شدن جدا شدن از هم!!:n13::n14:

اون درایو به حالت raw رفته ببینید با check disk میتونید فایل سیستم شو فیکس کنید درست نشد با easeus data recovery اون پارتیشن رو ریکاوری کنید بریزین روی اون هارد بعد پارتیشنش رو پاک کنید دوباره ایجاد کنید و فرمت سریع بعد که ساختین قبل از اینکه خواستین مرج کنید درایو رو به logical کانورت کنید

mehdi_08
05-03-2013, 17:05
اون درایو به حالت raw رفته ببینید با check disk میتونید فایل سیستم شو فیکس کنید درست نشد با easeus data recovery اون پارتیشن رو ریکاوری کنید بریزین روی اون هارد بعد پارتیشنش رو پاک کنید دوباره ایجاد کنید و فرمت سریع بعد که ساختین قبل از اینکه خواستین مرج کنید درایو رو به logical کانورت کنید
با check disk خود ویندوز دیگه ؟ نه نشد ارور داد فایل سیستم خراب شده
بعد ریکاوری وقتی پاکش کردن با اون فضای unallocated شده یکیش کنم یا نه جدا جدا؟

EXTREME
05-03-2013, 17:12
با check disk خود ویندوز دیگه ؟ نه نشد ارور داد فایل سیستم خراب شده
بعد ریکاوری وقتی پاکش کردن با اون فضای unallocated شده یکیش کنم یا نه جدا جدا؟

وقتی که تکلیف اون درایو raw مشخص شد شما اون unlocated رو باید ایجاد کنید از نوع primary بعد با اون درایو مرج کنید

mehdi_08
05-03-2013, 18:24
وقتی که تکلیف اون درایو raw مشخص شد شما اون unlocated رو باید ایجاد کنید از نوع primary بعد با اون درایو مرج کنید
یه سوال
اون فضای allocated تبدیل بشه به primary باید فرمت بشه دیگه ؟ درسته بعد اطلاعاتش رو بازیابی کنم ؟ چون هارد کافی ندارم باید هارد تهیه کنم

EXTREME
05-03-2013, 20:22
یه سوال
اون فضای allocated تبدیل بشه به primary باید فرمت بشه دیگه ؟ درسته بعد اطلاعاتش رو بازیابی کنم ؟ چون هارد کافی ندارم باید هارد تهیه کنم

هاردی که raw شده اطلاعاتشو الو ریکاوری کنید بهتر از این است که فرمت کنید بعد ریکاوری اینطوری ریکاوری هم بهتره

شما از Disk managemnt پارتیشن رو ایجاد کنید برای اون unlocated خودش primary میشه ولی بهتر ه قبلش پارتیشن رو ریکاوری کنید بعد اینکارهارو بکنید

dany_3p4u
06-03-2013, 20:16
گاهی سرعت انتقال اطلاعات داخل هارد تا 90 مگ هم می ره و به سرعت مثلا یه فایل 1 گیگی رو جابجا می کنه
بعضی موقع هم می شه سرعت از 90 شروع می شه و مدام کم می شه تا به حدود 30 برسه
گاهی هم از اول روی 30 هست
کسی می دونه از چی می تونه باشه؟ (هارد سالمه و اذیت نمی کنه و نوع فایل ها هم برای هر سه حالت بالا یکسانه)

با یه برنامه این اطلاعات رو ازش گرفتم، اون ساتا موردی نداره احتمالا؟!
نبود؟!
متن ارسال شما بیش از اندازه مختصر و کوتاه هست . متن ارسال شما باید حداقل 10 حرف داشته باشد

eeeeeeehsan
06-03-2013, 21:00
سلام
من یه مشکل عجیب پیدا کردم؛

بعد از پارتیشن بندی و تغییر سایز ویندوزم دیگه بالا نمیومد، حالا به زور repair بالاش آووردم درایو فیلمهام پوشه هاش باز نمیشد و پیغام access denied رو میداد. chek error کردم دریو رو و این مشکل هم حل شد ولی هر فایل ویدئویی که داخل این درایو هست قاطی پاطی شده. یعنی مثلاً رو کلیپ کلیک می کنی سریال ومپایر رو نشون میده ولی حجم همون حجمه، خود فایل جا به جا نشده فقط جابه جا نشون میده. پلیرهامو پاک کردم، عوض کردم ولی افاقه نکرد. K lite codek داشتم، اونم پاک کردم و دوباره نصب کردم ولی خوب نشد.

ممنون میشم اگه راه حلی دارین بهم بگین.

کسی نیست کمکم کنه؟!

mehdi_08
06-03-2013, 21:46
هاردی که raw شده اطلاعاتشو الو ریکاوری کنید بهتر از این است که فرمت کنید بعد ریکاوری اینطوری ریکاوری هم بهتره

شما از Disk managemnt پارتیشن رو ایجاد کنید برای اون unlocated خودش primary میشه ولی بهتر ه قبلش پارتیشن رو ریکاوری کنید بعد اینکارهارو بکنید
سلام
مجبور شدم یه هارد اکسترنال بخرم تا ریکاوری کنم
کار ریکاوری تموم بشه باید اون هار 500 گیگی رو low level فرمت کنم منتهی با چه نرم افزاری انجام بدم این کارو؟؟

Armin1370
06-03-2013, 21:47
رو my computer راست کلیک کنید و گزینه ی manage بزنید بعد disk managment

خدمت شما :

un4given.1991
06-03-2013, 21:53
سلام دوستان :n16:

یک هارد 250 گیگ Maxtor STM32503110AS ساتا دارم که وقتی وصلش می کنم مادربورد راحت بالا میاد

و ویندوز با کلی برنامه روش نصب می کنم ( بدون هیچ مشکلی )

ولی وقتی سیستم رو Shutdown می کنم بعد روشن کردن سیستم دیگه مادر بورد هارد رو نمی شناسه تا موقعی که جای ساتا

را روی مادر بورد عوض کنم و هربار با این کار من میتونم هارد رو بیارم بالا !

کابل ساتا را هم عوض کردم :| چه باید کرد؟ !

EXTREME
06-03-2013, 22:59
سلام
مجبور شدم یه هارد اکسترنال بخرم تا ریکاوری کنم
کار ریکاوری تموم بشه باید اون هار 500 گیگی رو low level فرمت کنم منتهی با چه نرم افزاری انجام بدم این کارو؟؟

low level format با نرم افزار hdd low level format tools

EXTREME
06-03-2013, 23:03
سلام دوستان :n16:

یک هارد 250 گیگ Maxtor STM32503110AS ساتا دارم که وقتی وصلش می کنم مادربورد راحت بالا میاد

و ویندوز با کلی برنامه روش نصب می کنم ( بدون هیچ مشکلی )

ولی وقتی سیستم رو Shutdown می کنم بعد روشن کردن سیستم دیگه مادر بورد هارد رو نمی شناسه تا موقعی که جای ساتا

را روی مادر بورد عوض کنم و هربار با این کار من میتونم هارد رو بیارم بالا !

کابل ساتا را هم عوض کردم :| چه باید کرد؟ !

بایوس مین رو آپدیت کنید و بوت سیستم همیشه روی هارد باشه
اگه بازم مشکل بود علاوه بر کابل دیتا کابل برق در صورت داشتن تبدیل تبدیل برق ساتا چک بشه و با یک پاور دیگه سیستم رو چک کنید
درست نشد جای پورت ساتا رو. هم عوض کنید اگه با اینکارها درست نشد باید هارد روی یک سیستم دیگه در همین شرایط چک بشه تا معلوم بشه مشکل از طرف هارد است یا مین سیستم

EXTREME
06-03-2013, 23:05
خدمت شما :

هارد اصلا دیتکت نشده اگر در دیوایس مینیجر هم چیز مشکوکی نبود باید اول از همه هارد رو روی یک سیستم دیگه تست کنید اگه همینطوری بود مشکل یا از کابل با فریم ویر یا برد هارد میتونه باشه

با دیسک لایو linux ببیند میتونید به اطلاعات هارد دسترسی پیدا کنید یا نه

un4given.1991
07-03-2013, 00:12
بایوس مین رو آپدیت کنید و بوت سیستم همیشه روی هارد باشه
اگه بازم مشکل بود علاوه بر کابل دیتا کابل برق در صورت داشتن تبدیل تبدیل برق ساتا چک بشه و با یک پاور دیگه سیستم رو چک کنید
درست نشد جای پورت ساتا رو. هم عوض کنید اگه با اینکارها درست نشد باید هارد روی یک سیستم دیگه در همین شرایط چک بشه تا معلوم بشه مشکل از طرف هارد است یا مین سیستم

مرسی بابت پاسخ :n01:

هارد رو به سیستم دیگه ( خودم ) وصل کردم که بایوسش هم اپدیته

نتیجه همونه ! بعده وصله هارد ، سیستم رو 40 بار هم Res کنم مشکلی پیش نمیاد ولی اگه Shutdown کنم
دیگه هارد بالا نمیاد . باید جای ساتا رو mainboard رو عوض کنم تا بتونم دوباره هارد رو بیارم بالا !

EXTREME
07-03-2013, 00:58
نبود؟!
متن ارسال شما بیش از اندازه مختصر و کوتاه هست . متن ارسال شما باید حداقل 10 حرف داشته باشد

از تب health نرم افزار hd tune عکس بدین

EXTREME
07-03-2013, 00:59
مرسی بابت پاسخ :n01:

هارد رو به سیستم دیگه ( خودم ) وصل کردم که بایوسش هم اپدیته

نتیجه همونه ! بعده وصله هارد ، سیستم رو 40 بار هم Res کنم مشکلی پیش نمیاد ولی اگه Shutdown کنم
دیگه هارد بالا نمیاد . باید جای ساتا رو mainboard رو عوض کنم تا بتونم دوباره هارد رو بیارم بالا !

پس مشکل از هارد است هم بیشتر این مشکل میتونه از برد و سوکت دیتا هارد باشه اگه تشخیصم درست باشه

Armin1370
07-03-2013, 08:48
هارد اصلا دیتکت نشده اگر در دیوایس مینیجر هم چیز مشکوکی نبود باید اول از همه هارد رو روی یک سیستم دیگه تست کنید اگه همینطوری بود مشکل یا از کابل با فریم ویر یا برد هارد میتونه باشه

با دیسک لایو linux ببیند میتونید به اطلاعات هارد دسترسی پیدا کنید یا نه

با کابل دیگه و روی سیستم دیگه تست کردم همین طوری بود ...

دیسک لایو لینوکس چطوریه کار باهاش ؟ ... من فقط اطلاعات هارد رو میخوام ، خودش اصلا مهم نیست

EXTREME
07-03-2013, 12:37
با کابل دیگه و روی سیستم دیگه تست کردم همین طوری بود ...

دیسک لایو لینوکس چطوریه کار باهاش ؟ ... من فقط اطلاعات هارد رو میخوام ، خودش اصلا مهم نیست

طرز کارش سخت نیست سی دی شو میزارین باهاش بوت میکنید سیستم رو و ویندوز بوت میشه میاد بالا نیازی به نصب ویندوز نیست

mehdi_08
07-03-2013, 12:50
low level format با نرم افزار hdd low level format tools

ممنون
با این نرم افزار می شه همین هاری که ویندوز روش نصبه رو فرمت کرد ؟

amirfakhrian
07-03-2013, 13:09
خسته نباشید.
هارد اکسترنالم رو با استفاده از نرم افزار Data Lifeguard Diagnostics در حال فرمت سطح پایین بودم که پیغام خطا داد. بعد از این اتفاق هارد رو دوباره به سیستم وصل کردم، ولی هارد در قسمت my computer نمایش داده نمی شود، با اینحال نرم افزار مربوط به هاردهای وسترن هارد رو شناسایی می کند و حتی اسم هارد در device manager هم هست. باData Lifeguard Diagnostics هارد رو هم quick format کردم فایده نداشت. حالا به نظر شما باید چکار کنم.

dany_3p4u
07-03-2013, 13:14
از تب health نرم افزار hd tune عکس بدین

EXTREME
07-03-2013, 15:20
ممنون
با این نرم افزار می شه همین هاری که ویندوز روش نصبه رو فرمت کرد ؟

هاردی که میخواین low level format کنید وصل میکنید به یک سیستمی که هارد داشته باشه از طریق اون این هارد رو با اون نرم افزار ی که گفتم فرمت کنید

EXTREME
07-03-2013, 15:20
خسته نباشید.
هارد اکسترنالم رو با استفاده از نرم افزار Data Lifeguard Diagnostics در حال فرمت سطح پایین بودم که پیغام خطا داد. بعد از این اتفاق هارد رو دوباره به سیستم وصل کردم، ولی هارد در قسمت my computer نمایش داده نمی شود، با اینحال نرم افزار مربوط به هاردهای وسترن هارد رو شناسایی می کند و حتی اسم هارد در device manager هم هست. باData Lifeguard Diagnostics هارد رو هم quick format کردم فایده نداشت. حالا به نظر شما باید چکار کنم.

هارد رو که به سیستم وصل کردین عکس از disk managmen بدین

EXTREME
07-03-2013, 15:21

هارد سالمه و مشکلی نداره اگه خیلی ات سرعت دارین مشکل از جای دیگه است
و طبعا برای فایل های با حجم بیشتر ترنسفر ریت کمتر میشه
سرعت فعلی هارد هم از میزان avg که تو hd tune زده کمتره

mehdi_08
07-03-2013, 17:55
هاردی که میخواین low level format کنید وصل میکنید به یک سیستمی که هارد داشته باشه از طریق اون این هارد رو با اون نرم افزار ی که گفتم فرمت کنید
سیستم دیگه ای جز لپ تاپ ندارم
نمی شه با ویندوز لایو این کار رو انجام داد ؟؟؟

EXTREME
07-03-2013, 20:05
سیستم دیگه ای جز لپ تاپ ندارم
نمی شه با ویندوز لایو این کار رو انجام داد ؟؟؟

نمیدونم با ویندوز لایو تست نکردم

shafei
08-03-2013, 00:23
سلام بر اساتید همیار
وسط کار با IE صفحه ابی امد.بعداز خاموش کردن خطای:operating system not found. با دی وی دی ویندوز repair کردم درست شد. اما بعد از ان با هر بار روشن کردن لپتاپم صفحه ای می امد با اطلاعات زیر

intel (r) rapid storage technology option rom 10.1.0.1000
raid volum:
Id:0 name:volum0 level:raid0 strip:128kB size 238.5GB status: normal bootable:yes
در ادامه این صفحه اطلاعاتی راجع به ۴پورت لپتاپم اورده(من سه درایو دارم). در توصیف وضعیت یکی از انها نوشته:error occurred . وپایین صفحه نوشته :enter configuration utility که با زدن ان صفحه ای می امد شامل اطلاعاتی مثل صفحه قبلش و نیز دستورات زیر
1-creat raid volume 2-disable raid volume 3-reset disk to non-raid 4-recovery volume option 5-exit
متاسفانه من به این پیغامها توجه نکردم. چون ویندوزم بدون مشکل بالا می امد. تااینکه یک روز هنگام کار باIE صفحه ابی امد. و همه ماجرا تکرار شد .با این تفاوت که سیستم بوت نمی شود.repair هم نمی شود. این دفعه درصفحه intel (r) rapid storage technology نوشته:
Status: faild bootable:no
و دو تا ازپورت های هارد را نمایش می ده
لطفا راهنمایی کنید. برای حل این مشکل کلی سرچ کردم اما راه های پیشنهادی مشکلم را حل نکردند

مشخصات سیستم:لپتاپ وایو-هارد ssd-vpc sa33gx
پیشاپیش قدردانی صمیمانه خود را از توجه تان اعلام می دارم

GHAGHALEELEE
08-03-2013, 02:24
درود خدمت بچه ها
وضعیت این هارد ما چه طوریه (اینترنال وسترن هست) ؟ هنگ و کندی و کرش سیستمم (سیستم برادرم) ممکنه بخاطر هارد باشه ؟ صدای هارد هم بنظر زیاد میاد.
TNX

amirfakhrian
08-03-2013, 10:00
خسته نباشید.

هارد رو که به سیستم وصل کردین عکس از disk managmen بدین
هارد مدنظرم my passport است

EXTREME
08-03-2013, 10:41
هارد مدنظرم my passport است

این دیوایس مینیجره
روی my computer راست کلیک کنید manage بعد disk management

EXTREME
08-03-2013, 10:43
درود خدمت بچه ها
وضعیت این هارد ما چه طوریه (اینترنال وسترن هست) ؟ هنگ و کندی و کرش سیستمم (سیستم برادرم) ممکنه بخاطر هارد باشه ؟ صدای هارد هم بنظر زیاد میاد.
TNX

هنگ و کرش علت ها زیادی داره
شاید به خاطر این ارور هارد این مشکل پیش میاد اطلاعات هارد رو کپی کنید یک جای دیگه
اتصالات هارد و پاور رو چک کنید
هارد رو یک دور پارتیشن هاشو پاک کنید و دوباره پارتیشن بندی کنید و درست نشد فریم ویر هارد به علاوه بایوس مین رو آپدیت کنید
ممکن است با این کارها این ارور برطرف نشه و باقی بمونه

amirfakhrian
08-03-2013, 11:16
این دیوایس مینیجره
روی my computer راست کلیک کنید manage بعد disk management
ممنون از این راه درست شد. من با استفاده از نرم افزار HDD Low Level Format Tool قصد داشتم فرمت سطح پایین کنم که پس از یک مدتی پیغامی مبنی بر اینکه نمی تواند فرمت کند می داد و سرعت فرمت خیلی کم می شد. راه دیگه ای برای فرمت نیست.

skan
08-03-2013, 11:27
با سلام و خسته نباشید
هارد اکسترنال وسترن دیجیتال 2 ترا بایتی usb3 mypassport بدون آداپتور دارم
روش پسورد نداشتمبیش از 1 ترا روش فایل داشتم اخیرا دیدم کار نمیکنه
آیکون در my computer نمیاد
disk managment نشونش نمیده
تو device manager قسمت usb به صورت unknown device میشناسه
وقتی از اون طریق unistall میکنی دوباره هاردو وصل میکنی به صورت unknown device شناسایی میکنه
چراغ هارد روشنه و صداش هم نرماله و کار میکنه
سیستم عاملم xp هست مادربورد هم usb3 ساپورت نمیکنه
لطفا راهمایی کنید با تشکر
رو یه laptop هم زدم کلا اتفاقی نیفتاد انگار چیزی وصل نشده با اینکه چراغش روشن بود و کار میکرد

Armin1370
08-03-2013, 12:04
طرز کارش سخت نیست سی دی شو میزارین باهاش بوت میکنید سیستم رو و ویندوز بوت میشه میاد بالا نیازی به نصب ویندوز نیست

ببخشید ممکن هست لینک دانلودی ازش قرار بدین ؟

ممنون میشم

بعد اگر با این نشد برای تعمیر برد باید چیکار کنم ؟ ... تعمیر برد باعث از بین رفتن اطلاعات هم میشه ؟

EXTREME
08-03-2013, 12:52
ببخشید ممکن هست لینک دانلودی ازش قرار بدین ؟

ممنون میشم

بعد اگر با این نشد برای تعمیر برد باید چیکار کنم ؟ ... تعمیر برد باعث از بین رفتن اطلاعات هم میشه ؟

تو گوگل سرچ کنید میاد
نه فکر نکنم به اطلاعات کاری داشه باشه

dany_3p4u
08-03-2013, 16:15
وقتی هارد اکسترنال به سیستم وصل بود hd tune را اجرا کردم که دو تا اخطار نشون داد!
چقدر خطرناک هستن؟ ممکنه بصورت ناگهانی اطلاعات رو شوهر بده :دی درضمن مشکل خاصی با هارد ندارم وصدا غیر عادی هم تا اونجا که می دونم نمی‌ده

می‌شه درستش کرد؟

و این جمله یعنی چی؟ از کجا سرعت ها رو خوندید؟

سرعت فعلی هارد هم از میزان avg که تو hd tune زده کمتره

skan
08-03-2013, 16:35
با سلام مجدد لطفا در خصوص سوال من نیز راهنمایی کنید
آیا با تجدید فریمور عیب برطرف میشه یا نه ؟

shafei
08-03-2013, 17:36
سلام بر اساتید همیار
وسط کار با IE صفحه ابی امد.بعداز خاموش کردن خطای:operating system not found. با دی وی دی ویندوز repair کردم درست شد. اما بعد از ان با هر بار روشن کردن لپتاپم صفحه ای می امد با اطلاعات زیر

raid volum:
Id:0 name:volum0 level:raid0 strip:128kB size 238.5GB status: normal bootable:yes
در ادامه این صفحه اطلاعاتی راجع به ۴پورت لپتاپم اورده(من سه درایو دارم). در توصیف وضعیت یکی از انها نوشته:error occurred . وپایین صفحه نوشته :enter configuration utility که با زدن ان صفحه ای می امد شامل اطلاعاتی مثل صفحه قبلش و نیز دستورات زیر
1-creat raid volume 2-disable raid volume 3-reset disk to non-raid 4-recovery volume option 5-exit
متاسفانه من به این پیغامها توجه نکردم. چون ویندوزم بدون مشکل بالا می امد. تااینکه یک روز هنگام کار باIE صفحه ابی امد. و همه ماجرا تکرار شد .با این تفاوت که سیستم بوت نمی شود.repair هم نمی شود. این دفعه درصفحه intel (r) rapid storage technology نوشته:
لطفا راهنمایی کنید. برای حل این مشکل کلی سرچ کردم اما راه های پیشنهادی مشکلم را حل نکردند

مجددا سلام بخشید من واقعا به راهنمایی تان نیازمندم. بیشتر از یک هفته است که درگیر مشکل لپتام هستم و سیستمم بوت نمی شود
اگر اطلاعات بیشتری لازم است لطفا بفرمایید تا خدمتتان بگویم
متشکرم

h-blade
08-03-2013, 18:10
من يه هارد 80 گيگي ide دارم كه چند وقته سيستم روشن كه ميكنم صداي تراكتور ميده ولي خيلي خفيفه و موقعي كه يه فايل سنيگن رو از باز خواني ميكنم اين صدا بيشتر ميشه لطفا بگيد اين مشكل از كجاست؟؟؟؟:n16:

EXTREME
08-03-2013, 18:14
من يه هارد 80 گيگي ide دارم كه چند وقته سيستم روشن كه ميكنم صداي تراكتور ميده ولي خيلي خفيفه و موقعي كه يه فايل سنيگن رو از باز خواني ميكنم اين صدا بيشتر ميشه لطفا بگيد اين مشكل از كجاست؟؟؟؟:n16:

عکس از تب health نرم افزار hd tune بدین

h-blade
08-03-2013, 18:37

EXTREME
08-03-2013, 20:31

هارد بدسکتور داره فعلا با نرم افزار hdd regeenrator به صورت بوتیبل در مود scan and repair ببینید میتونید بدسکتور هارو رفع کنید یا نه

EXTREME
08-03-2013, 21:36
وقتی هارد اکسترنال به سیستم وصل بود hd tune را اجرا کردم که دو تا اخطار نشون داد!
چقدر خطرناک هستن؟ ممکنه بصورت ناگهانی اطلاعات رو شوهر بده :دی درضمن مشکل خاصی با هارد ندارم وصدا غیر عادی هم تا اونجا که می دونم نمی‌ده

می‌شه درستش کرد؟

و این جمله یعنی چی؟ از کجا سرعت ها رو خوندید؟

یک مقدار افت سرعت با این ارور ها باید داشته باشین یک اسکن کامل با hdd regenerator انجام بدین ببینید سکتور delay پیدا میشه یا نه

h-blade
09-03-2013, 00:28
هارد بدسکتور داره فعلا با نرم افزار hdd regeenrator به صورت بوتیبل در مود scan and repair ببینید میتونید بدسکتور هارو رفع کنید یا نه

داداش شرمنده من مبتدي ام تو اين مسائل اگه ميشه يه كم بيشتر توضيح بده دمت جيز....:n16:

EXTREME
09-03-2013, 01:01
داداش شرمنده من مبتدي ام تو اين مسائل اگه ميشه يه كم بيشتر توضيح بده دمت جيز....:n16: کجاشو متوجه نشدید ؟ نرم افزار رو دانلود میکنید و اسکن میکنید باهاش

h-blade
09-03-2013, 01:17
کجاشو متوجه نشدید ؟ نرم افزار رو دانلود میکنید و اسکن میکنید باهاش

اين بوتيبل كه نوشتين يعني چي؟

shafei
09-03-2013, 08:29
سلام بر اساتید همیار

raid volum:

استاد EXTREME لطفا به من راهنمایی کنید. چون مشکلم با احتمال زیاد به هاردم مربوطه و شما خیلی ماهری

ata.royalfalcon
09-03-2013, 08:45
اين بوتيبل كه نوشتين يعني چي؟

منظور از بوتيبل ، همانطوريكه در عكس زير ميبينيد بايد یكي از دو دكمه bootable CD/DVD رو براي ساخت يك CD/DVD يا دكمه bootable usb flash رو براي ساخت يك فلش مموري بوتيبيل بزنيد .پس از ساختن CD/DVD یا usb flash بوتيبل ، براي بوت شدن از آن بايد در بايوس گزينه اول بوت رو رايتر یا usb flash قرار بديد و پس از تنظيم كردن تغييرات ايجاد شده و ريستارت مجدد سيستم ، به جاي بوت ويندوز برنامه مورد نظر اجرا ميشه ...

dany_3p4u
09-03-2013, 15:00
یک مقدار افت سرعت با این ارور ها باید داشته باشین یک اسکن کامل با hdd regenerator انجام بدین ببینید سکتور delay پیدا میشه یا نه

با متد scan and repair اسکن کنم؟
آیا با فرمت هارد درست می‌شه این اِرور ها؟

mehdi_08
09-03-2013, 15:33
بالاخره تونستم هاردم رو low level فرمت کنم
متاسفنه سکور delay بر طرف نشد و همچنان در برنامه hd tune هشدار می ده
برای رفعش باید چی کار کنم؟؟

h-blade
09-03-2013, 19:05
دوستان این هارد من دیگه کلا روشن نمیشه و به سیستم اجازه روشن شدن نمیده و از موقعی که روشن میکنم صدای بوق ازش بلند میشه الان باید چیکار کنم؟؟؟؟؟

mehrdad_joon
10-03-2013, 01:00
سلام و خسته نباشيد
من كامپيوترم اين اواخر مرتب هنگ ميكرد و فكر ميكردم به خاطر سيستم عامل و ويندوزم هست.
هنگام بك آپ گرفتن به منظور نصب سيستم عامل جديد،ديگه اينقدر هنگ ميكرد كامپيوترم كه اجازه ي هيچ كاري رو نميداد.
با چندتا برنامه ي بوت هارد رو چك كردم،تقريبا ١٠٠٠٠تا بد سكتور داشت.
هارد ١ ترابايت هست.
چند بار واستم با برنامه ي checkdisk درستش كنم ولي وسطاش هنگ ميكنه..
راهي هست براي اين مشكل؟؟

مرسي

Mehrdad Sh.

eeeeeeehsan
10-03-2013, 02:26
دوستان اگه کسی می تونه به پست 6304 جواب بده.

ممنون.

EXTREME
10-03-2013, 09:07
با متد scan and repair اسکن کنم؟
آیا با فرمت هارد درست می‌شه این اِرور ها؟

فعلا این تست رو انجام بدین درست نشد برین روی فرمت سطح پایین و آپدیت فریم ویر

EXTREME
10-03-2013, 09:08
بالاخره تونستم هاردم رو low level فرمت کنم
متاسفنه سکور delay بر طرف نشد و همچنان در برنامه hd tune هشدار می ده
برای رفعش باید چی کار کنم؟؟

اگه با نرم افزار و فرمت سطح پایین مشکل حل نشد دیگه نمیشه نرم افزار ی این مشکل رو حل کرد باید هارد رو ببرین برای تعمیر

EXTREME
10-03-2013, 09:09
دوستان این هارد من دیگه کلا روشن نمیشه و به سیستم اجازه روشن شدن نمیده و از موقعی که روشن میکنم صدای بوق ازش بلند میشه الان باید چیکار کنم؟؟؟؟؟

بوق های پشت سرهم با چه فاصله ای ؟

منظورتون از روشن نشدن دیتکت نشدنه؟

EXTREME
10-03-2013, 09:10
سلام و خسته نباشيد
من كامپيوترم اين اواخر مرتب هنگ ميكرد و فكر ميكردم به خاطر سيستم عامل و ويندوزم هست.
هنگام بك آپ گرفتن به منظور نصب سيستم عامل جديد،ديگه اينقدر هنگ ميكرد كامپيوترم كه اجازه ي هيچ كاري رو نميداد.
با چندتا برنامه ي بوت هارد رو چك كردم،تقريبا ١٠٠٠٠تا بد سكتور داشت.
هارد ١ ترابايت هست.
چند بار واستم با برنامه ي checkdisk درستش كنم ولي وسطاش هنگ ميكنه..
راهي هست براي اين مشكل؟؟

مرسي

Mehrdad Sh.

اگه این قدر بدسکتور داشته باشه بهتره ببینید با hdd regenerator میتونید ریپیر کنید یا نه بعد برین سراغ فرمت سطح پایین
یک عکس هم از تب health نرم افزار hd tune بدین

mehdi_08
10-03-2013, 12:17
اگه با نرم افزار و فرمت سطح پایین مشکل حل نشد دیگه نمیشه نرم افزار ی این مشکل رو حل کرد باید هارد رو ببرین برای تعمیر

شرکت گارانتی کننده قبول می کنه تعمیرش کنه یا باید ببرم مراکز تعمیر هارد؟؟

EXTREME
10-03-2013, 12:37
شرکت گارانتی کننده قبول می کنه تعمیرش کنه یا باید ببرم مراکز تعمیر هارد؟؟

اگه گارانتی داره هارد حتما ببرید گارانتی

mehdi_08
10-03-2013, 23:01
اگه گارانتی داره هارد حتما ببرید گارانتی
گارنتیش تموم شده قبول می کنن با هزینه تعمیرش کنن؟؟
تو شهرمون هم مرکز تعمیر هار نیست باید برم تهران که فعلا مقدور نیست !
این سکتور تاخیر زیاد می شه در آینده؟؟

EXTREME
10-03-2013, 23:56
گارنتیش تموم شده قبول می کنن با هزینه تعمیرش کنن؟؟
تو شهرمون هم مرکز تعمیر هار نیست باید برم تهران که فعلا مقدور نیست !
این سکتور تاخیر زیاد می شه در آینده؟؟

ممکنه زیاد بشه ممکنه گارانتی برای تعمیر با هزینه قبول کنه یک سوال ازشون بپرسین

kasra2002
11-03-2013, 13:56
سلام دوستان
یه هارد 320 سیگیت لپتاب هست
در اثر زمین خوردن بد سکتور گرفته و بوت سکتورش هم پریده
اول هیچی رو نمیشناخت ولی با بدبختی تمام درایو ها رو آوردم به جز نیمی از درایو سی رو که کلا نمیشناسه( حجم درایو سی رو 70 گیگ میشناسه در صورتی که 130 باید باشه)
از بقیه اطلاعات کپی گرفتم سالم
حالا می خوام بدونم چکار باید و می تونم انجام بدم
آیا اطلاعات نیمه دیگه سی قابل برگشته؟
اگه نه کلا الان با چه برنامه ای چکار می تونم انجام بدم براش تا بشه از این هارد استفاده کرد؟
ممنون

kasra2002
11-03-2013, 13:58
دوستان یه هارد 120 IDE دارم مکستور که اونو کامپیوتر کلا نمی شناخت و حتی برای تعمیر فرستادم گفتند قابل تعمیر نیست
ولی خودم با دستکاری تونستم راش بندازم و چند بار هم پارتیشن بندی کردم و فرمت و الان کار می کنه به نظر شما از چی می تونه باشه آیا راهی هستتبرای فهمیدن این موضوع آیا ممکنه باز بپره؟

EXTREME
11-03-2013, 15:07
سلام دوستان
یه هارد 320 سیگیت لپتاب هست
در اثر زمین خوردن بد سکتور گرفته و بوت سکتورش هم پریده
اول هیچی رو نمیشناخت ولی با بدبختی تمام درایو ها رو آوردم به جز نیمی از درایو سی رو که کلا نمیشناسه( حجم درایو سی رو 70 گیگ میشناسه در صورتی که 130 باید باشه)
از بقیه اطلاعات کپی گرفتم سالم
حالا می خوام بدونم چکار باید و می تونم انجام بدم
آیا اطلاعات نیمه دیگه سی قابل برگشته؟
اگه نه کلا الان با چه برنامه ای چکار می تونم انجام بدم براش تا بشه از این هارد استفاده کرد؟
ممنون

برای ریکاوری پارتیشن ها از نرم افزار acronis home director استفاده کنید برای اینکار نیاز به حجم اضافه دارین

EXTREME
11-03-2013, 15:08
دوستان یه هارد 120 IDE دارم مکستور که اونو کامپیوتر کلا نمی شناخت و حتی برای تعمیر فرستادم گفتند قابل تعمیر نیست
ولی خودم با دستکاری تونستم راش بندازم و چند بار هم پارتیشن بندی کردم و فرمت و الان کار می کنه به نظر شما از چی می تونه باشه آیا راهی هستتبرای فهمیدن این موضوع آیا ممکنه باز بپره؟

دیتکت نشدن هارد برای هارد شما که ide است اگه از اتصالات و پاور سیستم نباشه علت های زیادی میتونه داشته باشه
مثلا فریم ویر هارد یا خرابی کنترلر هارد یا لحیم سردی قطعات روی برد هارد و خرابی سوکت دیتا هارد
اون موقع که هارد دیتکت نمیشد موتور هارد کار میکرد ؟

h-blade
11-03-2013, 15:14
بوق های پشت سرهم با چه فاصله ای ؟

منظورتون از روشن نشدن دیتکت نشدنه؟

جناب اكستريم بلاخره با هر بدبختي بود من تونستم سيستم رو روشن كنم كه براتون شرح ميدم :

ابتدا سيتم رو روشن كردم و با استفاده از اون نرم افزاري كه گفتين يه سي دي بوت رايت كردم ولي زمانيكه ريستارت كردم و خواستم از سي دي بوت استفاده كنم ارور ميداد كه بوت fail شده و درخواست ديسك سيستم رو داشت ولي به هر هال بدون استفاده از اون ديسك بوت سيستم رو بالا آوردم و با استفاده از اون برنامه هارد scan and repair كردم كه 7 تا بد سكتور پيدا كرد و الان كه دوباره نرم افزار hd tune رو چك كردم به عكس زير بر خوردم كه همچنان دوتا وارنينگ داره ولي قبل از scan and repai 3 تا وارنينگ داشت....

الان لطفا بگين چيكار كنم تا اين 2 تا وارنينگ هم از بين بره در ضمن مشكل ديگري هم كه امروز متوجهش شدم اينه كه هر وقت ديسكي داخل هر كدوم از درايو هام ميذارم هارد سريع شروع به بوق زدن ممتد با فاصله حدودا 3 ثانيه ميكنه و ديگه نميشه از سيستم استفاده كرد و بعد از چند بار بوق زدن هم ريستارت ميكنه و ديگه وارد صفحه ويندوز نميشه و كل صفحه مانيتور سفيد ميشه؟؟؟؟؟

مشكل اين هارد از كجاست؟؟؟؟؟:n03:

abolfazlwest72
11-03-2013, 16:52
سلام من یه هارد 750 گیگ اداتا دارم که وقتی میزنم به پورت usb صدای تخ تخ از توش میاد و بالا نمیاد هارد به نظرتون مشکل از چیه.چراغش روشن میشه اما علامت usb حتی زیر صفحه هم نمیاد.:n03:

blae
11-03-2013, 21:04
با سلام.
دوستان یه هارد 500 پر از اطلاعات داشتم که در حین تغییر پارتیشن با پاراگون پارتیشن برق هارد یک لحظه قطع شد و پیغام خطا اومد.
:n28:
و من ignore error رو زدم ولی چند بار دیگه error داد و ما باز ignore کردیم.
حالا که تمام شده کار 90 درصد پوشه ها خاله.یه علامت قفل هم روشونه.البته سیستم فضای هارد رو پر نشون میده.
وقتی هارد بالا میاد check disk scan ویندوز میاد بالا که نمیتونه کامل scan کنه و وسطش میمونه.
چی کار کنم؟:n03::n03::n03::n03:
غیر از ریکاوری راهی هست؟
برنامه خاصی واسه اسکن؟

EXTREME
11-03-2013, 21:28
با سلام.
دوستان یه هارد 500 پر از اطلاعات داشتم که در حین تغییر پارتیشن با پاراگون پارتیشن برق هارد یک لحظه قطع شد و پیغام خطا اومد.
:n28:
و من ignore error رو زدم ولی چند بار دیگه error داد و ما باز ignore کردیم.
حالا که تمام شده کار 90 درصد پوشه ها خاله.یه علامت قفل هم روشونه.البته سیستم فضای هارد رو پر نشون میده.
وقتی هارد بالا میاد check disk scan ویندوز میاد بالا که نمیتونه کامل scan کنه و وسطش میمونه.
چی کار کنم؟:n03::n03::n03::n03:
غیر از ریکاوری راهی هست؟
برنامه خاصی واسه اسکن؟

فایل سیستم هارد بهش آسیب وارد شده
باید هارد رو بزنید به یک سیستم که هارد داره از طریق اون یک check disk برای فیکس کردن فایل سیستم انجام بدین درست نشد با نرم افزار easeus data recovery اطلاعات درایو هارو ریکاوری کنید بریزین روی یک هارد دیگه و هارد رو دوباره پارتیشن بندی کنید و فرمت

EXTREME
11-03-2013, 21:28
سلام من یه هارد 750 گیگ اداتا دارم که وقتی میزنم به پورت usb صدای تخ تخ از توش میاد و بالا نمیاد هارد به نظرتون مشکل از چیه.چراغش روشن میشه اما علامت usb حتی زیر صفحه هم نمیاد.:n03:

این صدا با فاصله 1 ثانیه است ؟

blae
11-03-2013, 21:29
الان هارد رو به یه سیستم دیگه وصل کردم.تو وسط check disk میمونه...
با ریکاوری خیلی از اطلاعاتم میپره:n03:

dany_3p4u
12-03-2013, 15:15
یک سوال در مورد این گزینه هایی که موقع فرمت نشون می ده ! معمولا برای من روی 4096 بایت نشون می ده اما خودم روی حالت دیفالت قرار می دم! (بیشتر برای فلش) کد.م حالت بهتره همون 4096 یا دیفالت یا کدوم؟

EXTREME
12-03-2013, 15:50
الان هارد رو به یه سیستم دیگه وصل کردم.تو وسط check disk میمونه...
با ریکاوری خیلی از اطلاعاتم میپره:n03:

هارد رو به سیستم دیگه وصل کردین از disk managemnt عکس بدین

EXTREME
12-03-2013, 15:51
یک سوال در مورد این گزینه هایی که موقع فرمت نشون می ده ! معمولا برای من روی 4096 بایت نشون می ده اما خودم روی حالت دیفالت قرار می دم! (بیشتر برای فلش) کد.م حالت بهتره همون 4096 یا دیفالت یا کدوم؟

بزارین رو حالت دیفالت باشه

h-blade
12-03-2013, 17:24
جناب اكستريم بلاخره با هر بدبختي بود من تونستم سيستم رو روشن كنم كه براتون شرح ميدم :

ابتدا سيتم رو روشن كردم و با استفاده از اون نرم افزاري كه گفتين يه سي دي بوت رايت كردم ولي زمانيكه ريستارت كردم و خواستم از سي دي بوت استفاده كنم ارور ميداد كه بوت fail شده و درخواست ديسك سيستم رو داشت ولي به هر هال بدون استفاده از اون ديسك بوت سيستم رو بالا آوردم و با استفاده از اون برنامه هارد scan and repair كردم كه 7 تا بد سكتور پيدا كرد و الان كه دوباره نرم افزار hd tune رو چك كردم به عكس زير بر خوردم كه همچنان دوتا وارنينگ داره ولي قبل از scan and repai 3 تا وارنينگ داشت....

الان لطفا بگين چيكار كنم تا اين 2 تا وارنينگ هم از بين بره در ضمن مشكل ديگري هم كه امروز متوجهش شدم اينه كه هر وقت ديسكي داخل هر كدوم از درايو هام ميذارم هارد سريع شروع به بوق زدن ممتد با فاصله حدودا 3 ثانيه ميكنه و ديگه نميشه از سيستم استفاده كرد و بعد از چند بار بوق زدن هم ريستارت ميكنه و ديگه وارد صفحه ويندوز نميشه و كل صفحه مانيتور سفيد ميشه؟؟؟؟؟

مشكل اين هارد از كجاست؟؟؟؟؟:n03:

منو دريابيد دوستان.....:n03:

EXTREME
12-03-2013, 18:25
منو دريابيد دوستان.....:n03:

شما تو اسکنتون با اون نرم افزار به سکتور delay برخورد نکردین ؟

h-blade
13-03-2013, 00:17
شما تو اسکنتون با اون نرم افزار به سکتور delay برخورد نکردین ؟

نه سكتور delay نداشت ولي 7 تا سكتور معمولي داشت....

EXTREME
13-03-2013, 10:41
نه سكتور delay نداشت ولي 7 تا سكتور معمولي داشت....

کارهای بعدی که از دستتون برمیاد اینه که از اطلاعات هارد بکاپ بگیرید و فریم ویر هارد رو آپدیت کنید و هارد رو فرمت سطح پایین بکنید
اتصالات هارد و پاور سیستم هم چک بشه درست نشد باید بره برای تعمیر

Armin1370
13-03-2013, 11:29
تو گوگل سرچ کنید میاد
نه فکر نکنم به اطلاعات کاری داشه باشه

اون وقت ببخشید یه حدودی از هزینه تعمیر برد و راه اندازی هارد ممکنه بهم بدین ؟

h-blade
13-03-2013, 11:34
کارهای بعدی که از دستتون برمیاد اینه که از اطلاعات هارد بکاپ بگیرید و فریم ویر هارد رو آپدیت کنید و هارد رو فرمت سطح پایین بکنید
اتصالات هارد و پاور سیستم هم چک بشه درست نشد باید بره برای تعمیر

بك آپ يعني چي؟

فريم وير هارد رو چطوري آپديت كنم؟

فرمت سطح پايين چيه و آيا چيزي از روي هاردم پاك ميشه؟؟؟؟

به محظ اينكه درب هريك از درايو هام باز ميشه هارد هنگ ميكنه....

EXTREME
13-03-2013, 11:40
اون وقت ببخشید یه حدودی از هزینه تعمیر برد و راه اندازی هارد ممکنه بهم بدین ؟

قیمت ندارم ......

EXTREME
13-03-2013, 11:41
بك آپ يعني چي؟

فريم وير هارد رو چطوري آپديت كنم؟

فرمت سطح پايين چيه و آيا چيزي از روي هاردم پاك ميشه؟؟؟؟

به محظ اينكه درب هريك از درايو هام باز ميشه هارد هنگ ميكنه....

بکاپ یعنی اینکه اطلاعاتتون رو بریزین روی یک هارد دیگه هارد به هارد بکنید
اگه اطلاعات مهم دارین پیشنهاد میکنم ببرید به یک مرکز معتبر که مشکلی برای اطلاعات پیش نیاد

h-blade
13-03-2013, 11:48
بکاپ یعنی اینکه اطلاعاتتون رو بریزین روی یک هارد دیگه هارد به هارد بکنید
اگه اطلاعات مهم دارین پیشنهاد میکنم ببرید به یک مرکز معتبر که مشکلی برای اطلاعات پیش نیاد

اگه هارد داشتم كه ديگه از اين قراضه استفاده نميكردم.....:n02::n02:

بردم يه جا نشوم دادم گفت اين هارد ديگه كار خودشو كرده كاري براش نميشه كرد يعني يه جورايي داغون شده....:n08:

Arashdn
13-03-2013, 13:34
سلام دوستان
من یه هارد اکسترنال وسترن قدیمی دارم
از اینا : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مدل WD1600U017
امروز از دستم افتاد و از کار افتاد
بازش کردم (کاری نداریم که این وسط قابشم از دو سه جا شکست)
دیدم یه هارد ساتای معمولی توشه و یه تبدیل ساتا به USB
متاسفانه اون تبدیل USB یه چند تا قطعاتش شکسته و خراب شده:n28:
هارد رو که با ساتا وصل کردم خدا رو شکر سالم بود و کار میکرد
الان به نظرتون از این تبدیلاش گیر میاد؟
جایی هست بشه انلاین خرید؟
ممنون

EXTREME
13-03-2013, 14:20
اگه هارد داشتم كه ديگه از اين قراضه استفاده نميكردم.....:n02::n02:

بردم يه جا نشوم دادم گفت اين هارد ديگه كار خودشو كرده كاري براش نميشه كرد يعني يه جورايي داغون شده....:n08:

منظورم این بود که یک سیستم از یک دوست که هارد داره استفاده کنید نگفتم که هارد خوتون باشه

ata.royalfalcon
13-03-2013, 15:17
سلام دوستان
من یه هارد اکسترنال وسترن قدیمی دارم
از اینا : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مدل WD1600U017
امروز از دستم افتاد و از کار افتاد
بازش کردم (کاری نداریم که این وسط قابشم از دو سه جا شکست)
دیدم یه هارد ساتای معمولی توشه و یه تبدیل ساتا به USB
متاسفانه اون تبدیل USB یه چند تا قطعاتش شکسته و خراب شده:n28:
هارد رو که با ساتا وصل کردم خدا رو شکر سالم بود و کار میکرد
الان به نظرتون از این تبدیلاش گیر میاد؟
جایی هست بشه انلاین خرید؟
ممنون
سلام .
ميتونيد از باكسهايي كه براي تبديل به اكسترنال كردن هاردهاي اينترنال هست استفاده كنيد ، مدلهاي مختلفي هم در بازار هست . با توجه به اينكه هارد شما 2.5 اينچي و sata هست پس دقت كنيد كه باكسهايي بخريد كه مناسب براي هاردهاي 2.5 اينچي و sata باشه .

kasra2002
13-03-2013, 20:07
دیتکت نشدن هارد برای هارد شما که ide است اگه از اتصالات و پاور سیستم نباشه علت های زیادی میتونه داشته باشه
مثلا فریم ویر هارد یا خرابی کنترلر هارد یا لحیم سردی قطعات روی برد هارد و خرابی سوکت دیتا هارد
اون موقع که هارد دیتکت نمیشد موتور هارد کار میکرد ؟
ببینید سیستم کار میکرد یه بار دیگه روشن نشد و روی چند تا سیستم دیگه هم جواب نداد روشن میشه ولی حتی به عنوان هارد دوم هم کنار ساتا نمیذاشت بیاد بالا
برای یک سال بیخیالش شدم و بعد از اون با توجه به گرونی به یکی از همکارای تعمیر هارد سپردمش ولی گفت ای هارد قاطی داره و نمیشه درستش کرد
بعد از چند روز به یک سیستم که با هارد ساتا بالا اومده بود وصلش کردم و به راحتی کار کرد و چند بار پارتیشن بندی کردم خوب جواب داد

kasra2002
13-03-2013, 20:20
برای ریکاوری پارتیشن ها از نرم افزار acronis home director استفاده کنید برای اینکار نیاز به حجم اضافه دارین
متوجه نشدم دوست عزیز الان یه هارد 320 2.5 ساتاست که 4 تا درایو داره الان به جایی رسیده که توی دیسک منیجر درایو سی رو 140گیگ می شناسه ولی توی مای کامپیوتر 70 گیگ و قسمت های مهمی مثل user (desktop) رو اصلا انگاری که پاک شده و نیست
1 - می خوام اگه بشه اونارو برگردونم
و 2 چه بشه و چه نشه می خوام هارد رو درست کنم که بشه ازش استفاده کرد چون بدسکتور شدید داره
با برنامه regnrator نشد و وسط راه حتی با بوت خودش ایرور داد و نتونست ولی بقیه درایو ها رو تونست
با برنامه norton uti هم همین اتفاق افتاد
الان موندم چکار کنم

kasra2002
13-03-2013, 20:22
استاد گرامی یک هارد 320 گیگ 3.5 ساتا هم هستش که روی دی وی آر بوده از کار افتاد و کلا هیچ کاری نمی کرد فقط روشن می شد
اینوهم نتونستن تعمیر کنن و گفتند که از سیلندرشه
الان اونو هم وصل می کنم میشناسه و پارتیشن بندی میشه ولی فرمت نمیشه و گیر می کنه

dd_20_07
14-03-2013, 15:48
سلام ... خسته نباشید

دوستان
من 2 تا هارد IDE دارم . وقتی می خوام ویندوز بزنم تو صفحه آبی ویندوز کار میکنه ، پارتیشن بندی هم میشه ... ولی بعده اینکه سیستم ریستارت میشه تا بره مرحله بعد ویندوز ، دوباره سی دی ویندوز رو میخونه و میره تو صفحه اولیه نصب !!!!

به عنوان هارد دوم وصل کردم و تو ویندوز هم به راحتی کار کرد و فرمت سطح پایین هم کردم ولی درست نشد ... میشه لطفاً کمکم کنید ؟؟

:n16::n16:

morteza_m2n
15-03-2013, 10:28

EXTREME
15-03-2013, 17:22
سلام ... خسته نباشید

دوستان
من 2 تا هارد IDE دارم . وقتی می خوام ویندوز بزنم تو صفحه آبی ویندوز کار میکنه ، پارتیشن بندی هم میشه ... ولی بعده اینکه سیستم ریستارت میشه تا بره مرحله بعد ویندوز ، دوباره سی دی ویندوز رو میخونه و میره تو صفحه اولیه نصب !!!!

به عنوان هارد دوم وصل کردم و تو ویندوز هم به راحتی کار کرد و فرمت سطح پایین هم کردم ولی درست نشد ... میشه لطفاً کمکم کنید ؟؟

:n16::n16:

اتصالات این هارد و پاور سیستم رو هم چک کنید
با نرم افزار hdd regenerator در مورد scan and repair اسکن کامل کنید
فریم ویر هارد رو هم آپدیت کنید درست نشد باید بره برای تعمیر

skan
16-03-2013, 17:40
با سلام و خسته نباشید
هارد اکسترنال وسترن دیجیتال 2 ترا بایتی usb3 mypassport بدون آداپتور دارم
روش پسورد نداشتمبیش از 1 ترا روش فایل داشتم اخیرا دیدم کار نمیکنه
آیکون در my computer نمیاد
disk managment نشونش نمیده
تو device manager قسمت usb به صورت unknown device میشناسه
وقتی از اون طریق unistall میکنی دوباره هاردو وصل میکنی به صورت unknown device شناسایی میکنه
چراغ هارد روشنه و صداش هم نرماله و کار میکنه
سیستم عاملم xp هست مادربورد هم usb3 ساپورت نمیکنه
لطفا راهمایی کنید با تشکر
رو یه laptop هم زدم کلا اتفاقی نیفتاد انگار چیزی وصل نشده با اینکه چراغش روشن بود و کار میکرد

با تشکر از دوستان که جواب پست بنده رو ندادن
الان بعد 2 هفته که بردم واسه تعمیر گفتن تعمیر نمیشه و قابش بایستی جدا بشه معلوم هم نیست ریکاور بشه یا نه و من قبول نکردم واسه جدا شدن قاب.
امروز دوباره هارد رو وصل کردم یکم هم رو قاب از بالا فشار وارد کردم چراغ هارد چشمک زد و ایندفعه شناخت و بالا اومد تا جایی که میشد اطلاعاتمو کپی کردم رو هارد سیستم
بعد نرم افزارهای WD رو ریختم که اگه پسوردی داره ریمو کنم که نداشت ولی یهو هارد قطع کرد و چراغش خاموش شد و با وصل مجدد شناسایی نکرد
ولی سیستم رو که ریستارت میکنی باز هارد بالا میاد و 2 دقیقه ای oN هست و قابل دسترس ولی باز خاموش میشه

DISK MANAGMENT حالت هاردو وقتی کار میکنه HEALTHY نشون میده ولی بعد که قطع میشه هارد کلا میره
اگه ممکنه راهنمایی کنید

reza_026
17-03-2013, 08:47
سلام:n12::n27:
من یه لپ تاپ MSI GE 620 دارم با هارد هیتاچی 750 یه چند وقت بود که ویندوزم خیلی دیر بالا میومد و سرعت کپی من در حد کیلوبایت بود LOW LEVEL FORMAT انجام دادم تاثیری نداشت.بلاخره دیشب با نرم افزار تحت داس HDD Regenerator گذاشتم تا بدسکتور هاشو پیدا کنه صبح که بلند شدم نوشته بود هارد شما در دسترس نیست ریستارت هم کردم باز هاردم رو نشون نمیده.میشه راهنمایی کنید لطفا:confused:

علاوه بر اینکه نمیشناسه یه صدای "تق" هم میاد وقتی روشن میکنم

kasra2002
17-03-2013, 09:00
با تشکر از دوستان که جواب پست بنده رو ندادن
الان بعد 2 هفته که بردم واسه تعمیر گفتن تعمیر نمیشه و قابش بایستی جدا بشه معلوم هم نیست ریکاور بشه یا نه و من قبول نکردم واسه جدا شدن قاب.
امروز دوباره هارد رو وصل کردم یکم هم رو قاب از بالا فشار وارد کردم چراغ هارد چشمک زد و ایندفعه شناخت و بالا اومد تا جایی که میشد اطلاعاتمو کپی کردم رو هارد سیستم
بعد نرم افزارهای WD رو ریختم که اگه پسوردی داره ریمو کنم که نداشت ولی یهو هارد قطع کرد و چراغش خاموش شد و با وصل مجدد شناسایی نکرد
ولی سیستم رو که ریستارت میکنی باز هارد بالا میاد و 2 دقیقه ای oN هست و قابل دسترس ولی باز خاموش میشه

DISK MANAGMENT حالت هاردو وقتی کار میکنه HEALTHY نشون میده ولی بعد که قطع میشه هارد کلا میره
اگه ممکنه راهنمایی کنید
دوست من با نکاتی که شما می گید میتونه مشکلتون از 1- کابل رابط باشه که قطعی داره و یا بوردهاردتون منظورم برد مبدل یو اس بی هست یک لحیم ازش جدا شده در اثر وصل و قطع کردن فیش
شما وقتی اونو به پورت پشتی کامپیوتر وصل می کنید یه کم با فیشش بازی کنید خیلی کم ببنید اتفاقی نمیوفته؟ و بعد از اون 3- امکان مشکل دار شدن چیپست مبدل هارد در اثر نوسان ناشی از وصل کردن به بدنه باشه اگر کامپیوترتون ارت نداره این اتفاق میتونه برای فلش -هارد و یا هر دیوایس یو اس بی بیوفته
نکته بعدی سعی کنید هارد وقتی وصله اصلا تکون نخوره این موضوع رو کلی گفتم

kasra2002
17-03-2013, 09:02
دوستان باز اون هارد 120 رو که گفتم بردم و به یک کامپیوتر وصل کردم و شوع به نصب ویندوز ایکس پی کردم ولی پس از اولین ریستارت در نصب ویندوز بازهم هیچ اتفاقی نمیوفته و همونجا می ایسته

mmnavidi
26-03-2013, 04:29
سلام دوستان
من یه لپتاپ سونی وایو دارم به مدل vpccw1agg. الان چند وقتیه که وقتی سیستم رو روشن میکنم اولش این ارور ظاهر میشه:
SMART Failure Predicted on Hard Disk
WARNING: Immediately back-up your data and replace your hard disk drive. A failure may be imminent.Press F1 to continue.

وقتی هم که داخل ویندوز میشم یه ارور مشابه میاد و میگه سریعا از کل سیستمت بک آپ بگیر. من از سیستمم بک آپ گرفتم و بعدش بلافاصله ویندوز رو عوض کردم ولی وقتی ویندوز جدید بالا اومد باز هم ارورها اومدن. دیگه میشه گفت مطمئن شدم که هاردم خراب شده. الان من جایی هستم که دسترسی به پشتیبانی ندارم و فقط خودم میتونم مشکلمو حل کنم. حالا چند تا سوال از اهل فن داشتم:
1- کسی آیا مشکل مشابه این رو داشته؟
2- آیا کسی این مدل لپتاپ رو تا حالا خودش باز کرده و اگه آره کدوم پیچهاش باید باز شن واسه دسترسی به هارد؟
3- مدل هارد این لپتاپ toshiba mk3263gs هستش، یعنی ساتا 3 هست و 2.5 اینچی با فضای 320 گیگ. آیا هر هارد درایو ساتا 3 و 2.5 اینچی رو میشه جایگزین این کرد؟ چون میخوام چیزی با حجم بیشتر بذارم روش.
ببخشید طولانی شد...شرایطم یه کم خاصه و از اینترنت چیزی دسگیرم نشد..اگه کسی کمک کنه واقعا لطف بزرگی در حقم کرده.

ata.royalfalcon
26-03-2013, 07:41
سلام دوستان
من یه لپتاپ سونی وایو دارم به مدل vpccw1agg. الان چند وقتیه که وقتی سیستم رو روشن میکنم اولش این ارور ظاهر میشه:SMART Failure Predicted on Hard Disk
WARNING: Immediately back-up your data and replace your hard disk drive. A failure may be imminent.Press F1 to continue.

وقتی هم که داخل ویندوز میشم یه ارور مشابه میاد و میگه سریعا از کل سیستمت بک آپ بگیر. من از سیستمم بک آپ گرفتم و بعدش بلافاصله ویندوز رو عوض کردم ولی وقتی ویندوز جدید بالا اومد باز هم ارورها اومدن. دیگه میشه گفت مطمئن شدم که هاردم خراب شده. الان من جایی هستم که دسترسی به پشتیبانی ندارم و فقط خودم میتونم مشکلمو حل کنم. حالا چند تا سوال از اهل فن داشتم:
1- کسی آیا مشکل مشابه این رو داشته؟
2- آیا کسی این مدل لپتاپ رو تا حالا خودش باز کرده و اگه آره کدوم پیچهاش باید باز شن واسه دسترسی به هارد؟
3- مدل هارد این لپتاپ toshiba mk3263gs هستش، یعنی ساتا 3 هست و 2.5 اینچی با فضای 320 گیگ. آیا هر هارد درایو ساتا 3 و 2.5 اینچی رو میشه جایگزین این کرد؟ چون میخوام چیزی با حجم بیشتر بذارم روش.
ببخشید طولانی شد...شرایطم یه کم خاصه و از اینترنت چیزی دسگیرم نشد..اگه کسی کمک کنه واقعا لطف بزرگی در حقم کرده.

سلام .

قسمت health برنامه HDtune را بررسي كرديد ؟ اگر هارد مشكلاتي مثل بدسكتوري داشته باشه كه با نصب مجدد ويندوز مشكل بر طرف نميشه . تنها كاري كه از شما برمياد استفاده از برنامه HDD regenerator و يا low level format كردن هارد هست (كه هميشه هم جوابگو نيست) . البته تعويض با هارد سالم بهترين راه هست يا اينكه بفرستيد كلينيكهاي تخصصي جهت تعمير هارد .

در مورد سوال سوم ، ميتونيد هر هارد SATA III هم نصب كنيد . در مورد حجم هم كمي احتياط كنيد . چون با افزايش حجم هارد به تعداد پلاتر ها افزوده ميشه (باتوجه به ميزان چگالي پلاترها) و در نتيجه ضخامت هارد افزايش پيدا ميكنه و ممكنه در محفظه هارد لپتاپ جا نشه . مثلاً هاردهاي 500 گيگ سيگيت در دو اندازه موجوده 7 ميليمتري (سري thin) و 9.5 مليمتري . هاردهاي يكترابايت WD blue هم 12.5 ميليمتري هست .

pro_persian_boy
27-03-2013, 23:02
سلام خسته نباشید من یه هارد اکسترنال وسترن دیجیتال 1 ترابایت دارم که وقتی توی اینترنت بودم پیغام آپدیت فریمور داد منم آپدیت کردم بعدشم ریست کردم ولی وقتی سیستم بالا اومد دیگه کامپیوتر هارد رو نمیشناسه یعنی میشناسه سخت افزار رو وای نمیفهمه هارده :)
وقتیم توی قسمت mange میرم اول که میز unknown ولی بعدش که با ویندوز 7 توی قسمت troubleshoot رفتم و روی قسمت حل مشکل زدم یه درایور نصب کرده به این اسم
initio defualt controller
ولی هاردی بالا نمیاد ممنون میشم راهنمایی کنید چکار کنم که بتونم از هارد استفاده کنم ؟

کلا وقتی هارد رو وصل میکنم و توی قسمت device manager میرم بجای اینکه هارد رو توی قسمت disk drive ببره یه گزینه اضافه شده به این اسم که هارد رو اونجا میخونه ولی هیچ کاریم نمیشه کرد
Initio Combo Device Class
واقعا ممنون میشم کمکم کنید

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

pro_persian_boy
27-03-2013, 23:14
دوستان اینم دوتا عکس شاید بیشتر کمک کنه

ata.royalfalcon
27-03-2013, 23:51
آپدیت کردن firmware همراه با ریسک هست . در حالت عادی اگر هارد مشکلی نداره پیشنهاد میشه که آپدیت نکنید و اگر آپدیت میکنید قبل از آپدیت از داده ها بکاپ بگیرید . مطالعه دستور العملهایی که در سایتهای سازنده هارد در مورد آپدیت firmware موجوده در پیشگیری از چنین مشکلاتی موثر هست .

اگر هارد گارانتی داره بفرستید گارانتی و راجع به کاری که انجام دادید چیزی نگید . اگر هارد گارانتی نداره و یا اگر گارانتی قبول نکرد بفرستید مراکز تخصصی تا با دستگاههای مخصوص (pc3000) مشکل firmware رو حل کنند .

pro_persian_boy
28-03-2013, 00:20
آپدیت کردن firmware همراه با ریسک هست . در حالت عادی اگر هارد مشکلی نداره پیشنهاد میشه که آپدیت نکنید و اگر آپدیت میکنید قبل از آپدیت از داده ها بکاپ بگیرید . مطالعه دستور العملهایی که در سایتهای سازنده هارد در مورد آپدیت firmware موجوده در پیشگیری از چنین مشکلاتی موثر هست .

اگر هارد گارانتی داره بفرستید گارانتی و راجع به کاری که انجام دادید چیزی نگید . اگر هارد گارانتی نداره و یا اگر گارانتی قبول نکرد بفرستید مراکز تخصصی تا با دستگاههای مخصوص (pc3000) مشکل firmware رو حل کنند .
دم شما گرم داداش پس یعنی درست میشه ؟ احتمال این داره که اصلا درست نشه ؟

گل جان
29-03-2013, 12:07
سلام
من هنگام کار هارد حواسم نبود تکانش دادم دیگه روشن نمیشه
شما میگید هاردم سوخته ؟ آیا درست میشه ؟ اطلاعات مهمی دارم!!

noisymind
31-03-2013, 09:03
سلام
هارد من وسترن گرین یک ترا هست و با دستور چک دیسک ویندوز ، 4kb بدسکتور داره. هارد نو هست!
اینم نتایج حاصل از HDtune

نرم افزار هارد دیست سنشیال هم سلامت هارد رو زده 98% و گفته 4 تا سکتور ضعیف داره!
به نظرتون چه کار کنم؟ این بیشتر میشه؟ :n27: گارانتی قبول میکنه؟

ata.royalfalcon
31-03-2013, 12:10
سلام
هارد من وسترن گرین یک ترا هست و با دستور چک دیسک ویندوز ، 4kb بدسکتور داره. هارد نو هست!
اینم نتایج حاصل از HDtune

نرم افزار هارد دیست سنشیال هم سلامت هارد رو زده 98% و گفته 4 تا سکتور ضعیف داره!
به نظرتون چه کار کنم؟ این بیشتر میشه؟ :n27: گارانتی قبول میکنه؟

سلام .
پیشنهاد میدم با برنامه hdd regenerator از طریق گزینه scan and repair تست کنید شاید مشکل برطرف بشه . اگر مشکل برطرف نشد یا بیشتر شد با گارانتی صحبت کنید .

1. کرکی برای نسخه های جدید این برنامه هنوز نیومده و باید نسخه های قدیمیتر (دارای کرک) رو نصب کنید . قبل از نصب و اجرای این نرم افزار ، اینترنت رو قطع کنید و بصورت صحیح کرک و فعالسازی کنید . در غیر اینصورت در برخورد با اولین بدسکتوری ، کار این برنامه متوقف میشود .
2.توصیه میکنم یه CD/DVD یا فلش بوتیبل درست کنید و از این طریق تست و اسکن کنید .

mehrdad_joon
02-04-2013, 07:42
سلام،
من با hdd regenerator دارم هارد رو repair ميكنم ولي بعد از ٢ هفته تازه رسيده به ١٠٪،ولي خدا رو شكر وقتي به كامپيوتر يك استراحتي ميدم ،از اول ديگه اون بدسكتور هاي درست شده رو نميگيره و از آخرين بدسكتور ادامه نيده..
به نظرتون يكم زيادي طول نميكشه اين پروسه و ادامش بدم؟
و آيا با فرمت ديسك،بدسكتورها از بين ميرن؟

Mehrdad Sh.

EXTREME
02-04-2013, 10:06
سلام،
من با hdd regenerator دارم هارد رو repair ميكنم ولي بعد از ٢ هفته تازه رسيده به ١٠٪،ولي خدا رو شكر وقتي به كامپيوتر يك استراحتي ميدم ،از اول ديگه اون بدسكتور هاي درست شده رو نميگيره و از آخرين بدسكتور ادامه نيده..
به نظرتون يكم زيادي طول نميكشه اين پروسه و ادامش بدم؟
و آيا با فرمت ديسك،بدسكتورها از بين ميرن؟

Mehrdad Sh.

اگه بدسکتورها زیاد باشه فرمت سطح پایین خوب جواب نمیده و اگه حجم هارد زیاد باشه فرمت سطح پایین هم پروسه طولانی داره
در این نرم افزار چون داره سکتور به سکتور طول میکشه طولانی است و اگه داره بدسکتورها رو ریکاوری میکنه بزارید کارش رو کامل انجا بده تا مشکل هاردتون برطرف بشه
هر چه حجم هارد بیشتر باشه مدت زمان بیشتری اسکن آن طول میکشه

Peyman2003
03-04-2013, 00:46
سلام دوستان یه هاردی هستش که وقتی به سیستم میزنیم موقع روشن شدن سیستم احساس میشه روشن شده اما هیچی توی منوی ست آپ و ویندوز نمیاره جای کابل ها هم عوض شده بازم شناسایی نمیشه
میتونه اشکال از چی باشه؟
هارد IDE هستش

Peyman2003
03-04-2013, 01:19
بهترین نرم افزار ریکاوری اطلاعات به نظرتون کدوم هستش من خودم چندتایی دارم اما میخوام بدونم کدوم بهترین هستش توی این زمینه!
و یه سوال دیگه اینکه نرم افزاری هستش که بتونه اطلاعات رو از روی هاردی که به صورت Low Level فرمت شده دوباره برگردونه؟

17mousavi
03-04-2013, 08:05
سلام دوستان من دو تا هارد ide مکستور دارم که یکیش 40 گیگه و اونیکی 80 گیگه ، هر کدومشو که به کامپیوتر وصل میکنم پیغام start windows normally یا safe mode میاد که در صورت انتخاب هر کدوم از این دو گزینه سیستم فورن ری استارت (restart) میشه! درضمن برای هارد به هارد کردن هم اونارو slave کردمو یکی یکی به یک کامپیوتر سالم وصل کردم که بازهم همین پیغام برا هر کدوم میومد و بعد ری استارت! یعنی این هاردای خراب حتی اجازه نمیداد سیستم از روی هارد master خودش بیاد بالا! میدونم هاردا ایراد دارن و قصدم اینه که تعمیرشون کنم اما کدوم قسمتشون باید تعویض بشه؟ board هد صفحه .... نظر شما چیه؟

EXTREME
03-04-2013, 10:41
بهترین نرم افزار ریکاوری اطلاعات به نظرتون کدوم هستش من خودم چندتایی دارم اما میخوام بدونم کدوم بهترین هستش توی این زمینه!
و یه سوال دیگه اینکه نرم افزاری هستش که بتونه اطلاعات رو از روی هاردی که به صورت Low Level فرمت شده دوباره برگردونه؟

low leve format احتمال ریکاوری رو خیلی با نرم افزار کم میکنه ولی بیرون هم باز میشه با pc3000 ریکاوری کرد

EXTREME
03-04-2013, 10:41
سلام دوستان من دو تا هارد ide مکستور دارم که یکیش 40 گیگه و اونیکی 80 گیگه ، هر کدومشو که به کامپیوتر وصل میکنم پیغام start windows normally یا safe mode میاد که در صورت انتخاب هر کدوم از این دو گزینه سیستم فورن ری استارت (restart) میشه! درضمن برای هارد به هارد کردن هم اونارو slave کردمو یکی یکی به یک کامپیوتر سالم وصل کردم که بازهم همین پیغام برا هر کدوم میومد و بعد ری استارت! یعنی این هاردای خراب حتی اجازه نمیداد سیستم از روی هارد master خودش بیاد بالا! میدونم هاردا ایراد دارن و قصدم اینه که تعمیرشون کنم اما کدوم قسمتشون باید تعویض بشه؟ board هد صفحه .... نظر شما چیه؟

شما با دو تا هارد و تک هارد نمیتونی رو نصب ویندوز بری ؟

Peyman2003
03-04-2013, 17:48
low leve format احتمال ریکاوری رو خیلی با نرم افزار کم میکنه ولی بیرون هم باز میشه با pc3000 ریکاوری کرد
پس با نرم افزار نمیشه این PC3000 هم فکر نکنم بتونه زیاد کاری بکنه و بستگی داره هارد چطور باشه؛ قیمتش خبر دارید چنده؟
نظرتون در مورد اون هاردی که گفتم چی هستش؟

EXTREME
03-04-2013, 18:55
پس با نرم افزار نمیشه این PC3000 هم فکر نکنم بتونه زیاد کاری بکنه و بستگی داره هارد چطور باشه؛ قیمتش خبر دارید چنده؟
نظرتون در مورد اون هاردی که گفتم چی هستش؟

pc3000 های خوب میتونن ریکاوری کنن قیمت pc3000 ؟

دیتکت نشدن هارد دلایل زیادی داره شما باید اول ببینید موتور هارد کار میکه یا نه اگه موتور هارد کار نمیکنه و پاور سیستم سالمه یا مشکل از برد و درایور موتور است یا خود موتور ایراد داره
علت بعدی میتونه از کابل دیتا باشه
علت بعدی از خرابی سوکت دیتا روی هارد و خرابی فریم ویر و کنترلر هارد است
بهتره هارد روی یک سیستم دیگه تست بشه

pedram_sad
03-04-2013, 21:01
دوستان امروز یک سیستم خیلی قدیمی و خسته اومد دستم درستش کنم
مشکلش این بود که ویندوزش می اومد بالا اما بعد از 1 دقیقه کلا هنگ میکرد و باید سخت افزاری ریست میکردی
بعد از یکی دوبار رست ههم از همون اول HDD رو نمیشناخت و تو منوی بوت هم نمی اومد

بعد از چند بار ریست هم دیگه سیستم کلا هارد رو نمیشناسه و نه تو منوی بوت میاد نه تو Bios و همون اول که میخواد بنویسه اسمش رو کلی طول میکشه اخرش هم رد میکنه

هارد خودم رو زدم به اون سیسام مشکلی نداشت

الان اون هارد رو زدم به این سیستم باهاش در کنار هارد خودم اومدم بالا همه درایو هاش هست سالم هم هست

کابل رو تست کردم
پاور رو عوض کردم
حتی درایو های dvd رو هم قطع کردم از رو اون سیستم اما نمیشناسه دیگه

با HDD Regenator هم تست کردم bad sector نداشت

مشکل چیه ؟

HDD 160GB Sata maxtor

17mousavi
03-04-2013, 22:05
کسی نمیتونه کمکی بکنه؟!

Peyman2003
04-04-2013, 00:28
pc3000 های خوب میتونن ریکاوری کنن قیمت pc3000 ؟

دیتکت نشدن هارد دلایل زیادی داره شما باید اول ببینید موتور هارد کار میکه یا نه اگه موتور هارد کار نمیکنه و پاور سیستم سالمه یا مشکل از برد و درایور موتور است یا خود موتور ایراد داره
علت بعدی میتونه از کابل دیتا باشه
علت بعدی از خرابی سوکت دیتا روی هارد و خرابی فریم ویر و کنترلر هارد است
بهتره هارد روی یک سیستم دیگه تست بشه
آره دیگه منظورم قیمت کارت PC3000 بودش
نه موتورش سالمه فقط موقعی که میخواد بیاره بالا پیغام میده Hard Status: Bad و هیچی نمیادش تا اینتر بزنی و ریستارت بشه حالا روی یه سیستم دیگه هم چک میکنمش ببینم چی میشه

EXTREME
04-04-2013, 09:29
آره دیگه منظورم قیمت کارت PC3000 بودش
نه موتورش سالمه فقط موقعی که میخواد بیاره بالا پیغام میده Hard Status: Bad و هیچی نمیادش تا اینتر بزنی و ریستارت بشه حالا روی یه سیستم دیگه هم چک میکنمش ببینم چی میشه

pc3000 کارت نیست مثل یک کیس میمونه که نمونه خوبش که روسی بود حدودا 10 میلیون بود الان فکر کنم گرون تر شده

pedram_sad
04-04-2013, 11:32
دوستان امروز یک سیستم خیلی قدیمی و خسته اومد دستم درستش کنم
مشکلش این بود که ویندوزش می اومد بالا اما بعد از 1 دقیقه کلا هنگ میکرد و باید سخت افزاری ریست میکردی
بعد از یکی دوبار رست ههم از همون اول HDD رو نمیشناخت و تو منوی بوت هم نمی اومد

بعد از چند بار ریست هم دیگه سیستم کلا هارد رو نمیشناسه و نه تو منوی بوت میاد نه تو Bios و همون اول که میخواد بنویسه اسمش رو کلی طول میکشه اخرش هم رد میکنه

هارد خودم رو زدم به اون سیسام مشکلی نداشت

الان اون هارد رو زدم به این سیستم باهاش در کنار هارد خودم اومدم بالا همه درایو هاش هست سالم هم هست

کابل رو تست کردم
پاور رو عوض کردم
حتی درایو های dvd رو هم قطع کردم از رو اون سیستم اما نمیشناسه دیگه

با HDD Regenator هم تست کردم bad sector نداشت

مشکل چیه ؟

HDD 160GB Sata maxtor

مشکل جالب تر شد
الان خلاصه مشکل اینه که این هارد فقط در حالتی کار میکنه و بالا میاد که برق مستقیم sata بهش وصل باشه
اگه تبدیل ide به sata برای برقش وصل باشه بالا نمیاد

اون سیستم قدیمی هم پاورش ساتا نداره و با تبدیل کار میکنه
رو سیستم خودمم که برق ساتا داره اگه از ide هام با تبدیل بزنم هارد نمیاد بالا و فقط وقتی میاد که برقش مستقیم sata باشه

iran79
04-04-2013, 12:29
دوستان من یه فلش 32 گیگ HP دارم. وقتی به کامپیوتر وصلش می کنم نشونش نمیده. فلش رو شناسایی نمیکنه. داخل disk management هم نشون نمیده. وقتی وصل می کنم صدای وصل شدن یو اس بی نمیاد.
مشکل از چی هست؟ سوخته؟ قابل تعمیر هست؟

EXTREME
04-04-2013, 14:11
دوستان من یه فلش 32 گیگ HP دارم. وقتی به کامپیوتر وصلش می کنم نشونش نمیده. فلش رو شناسایی نمیکنه. داخل disk management هم نشون نمیده. وقتی وصل می کنم صدای وصل شدن یو اس بی نمیاد.
مشکل از چی هست؟ سوخته؟ قابل تعمیر هست؟

اگه روی یک سیستم دیگه هم همینطوری باشه فلش مشکل سخت افزاری داره

iran79
04-04-2013, 14:29
اگه روی یک سیستم دیگه هم همینطوری باشه فلش مشکل سخت افزاری داره

رو همه همینطوریه. شناسایی نمیشه
حالا درست میشه؟ چقدر خرج داره؟
الان یعنی سوخته؟

EXTREME
04-04-2013, 14:55
رو همه همینطوریه. شناسایی نمیشه
حالا درست میشه؟ چقدر خرج داره؟
الان یعنی سوخته؟
خط ولتاژ یا خط دیتا و کلاک فلش مشکل پیدا کرده باشه یا کنترلر یا کریستال یکی خراب باشه گارانتی نداره بفرستین برای تعمیر فکر کنم بشه تعمیر کرد

Mr. President
04-04-2013, 20:26
سلام، من با نرم افزار EASEUS Partition Master Server Edition روی لبتاپ کار میکردم که مشکل برام پیش اومد. من یه پارتیشن 600 gb داشتم و میخواستم حجمشو کم کنم که 300 GB بشه. وقتی داشت کارشو انجام میداد سه ساعت طول کشید و دیدم که خیلی داره طول میکشه به همین خاطر process رو بستم. (میدونم احمقانه بوده....:n13:) حالا مشکل اینجاست:
1- قبل از انجام این کار من 250gb فایل روی این درایو داشتم اما حالا مینوسه 500 gb فضا استفاده شده.
2- با windows explorer اصلا نمیتونم وارد این درایو بشم درایو lock شده.
خواهش میکنم کمکم کنید. حداقل به حالت اول برگرده!

EXTREME
05-04-2013, 09:43
سلام، من با نرم افزار EASEUS Partition Master Server Edition روی لبتاپ کار میکردم که مشکل برام پیش اومد. من یه پارتیشن 600 gb داشتم و میخواستم حجمشو کم کنم که 300 GB بشه. وقتی داشت کارشو انجام میداد سه ساعت طول کشید و دیدم که خیلی داره طول میکشه به همین خاطر process رو بستم. (میدونم احمقانه بوده....:n13:) حالا مشکل اینجاست:
1- قبل از انجام این کار من 250gb فایل روی این درایو داشتم اما حالا مینوسه 500 gb فضا استفاده شده.
2- با windows explorer اصلا نمیتونم وارد این درایو بشم درایو lock شده.
خواهش میکنم کمکم کنید. حداقل به حالت اول برگرده!
یک عکس از disk managment بزارین

pourya.3232
05-04-2013, 21:27
با سلام طی مشکلی که با هاردم پیدا کردم
تصمیم گرفتم یه تست با hd tune از هارد بگیرم که نتیجه اش این شد :

البته این تست رو از هارد توی باکس گرفتم . هارد رو از باکس در اوردم و روی کامپیوتر دیگه تست کردم کند بود و نمیشد اطلاعات رو کپی کرد . و الان هم نمیدونم اگه قرار باشه هارد رو بدم گارانتی اطلاعات رو باید چطور بردارم ازش
در ضمن هارد برای لپ تاپ بوده که اصلا استفاده ازش نشده و گارانتی هماهنگ داره اگه بخوام ببرم گارانتی باید هارد رو بزارم تو لپ تاپ تا قبول کنند چون بفهمند لپ تاپ باز شده گارانتی باطل میشه . شما بیزحمت راهنمایی کنید 1. چطور اطلاعات رو بردارم از رو هارد ؟ 2. هارد 100 % مشکل سخت افزاری داره و هیچ جوری نمیشه نرم افزاری حل بشه ؟ (فرمت هارد ntfs هست و سیستم عامل ویندوز 7)

EXTREME
05-04-2013, 22:25
با سلام طی مشکلی که با هاردم پیدا کردم
تصمیم گرفتم یه تست با hd tune از هارد بگیرم که نتیجه اش این شد :

البته این تست رو از هارد توی باکس گرفتم . هارد رو از باکس در اوردم و روی کامپیوتر دیگه تست کردم کند بود و نمیشد اطلاعات رو کپی کرد . و الان هم نمیدونم اگه قرار باشه هارد رو بدم گارانتی اطلاعات رو باید چطور بردارم ازش
در ضمن هارد برای لپ تاپ بوده که اصلا استفاده ازش نشده و گارانتی هماهنگ داره اگه بخوام ببرم گارانتی باید هارد رو بزارم تو لپ تاپ تا قبول کنند چون بفهمند لپ تاپ باز شده گارانتی باطل میشه . شما بیزحمت راهنمایی کنید 1. چطور اطلاعات رو بردارم از رو هارد ؟ 2. هارد 100 % مشکل سخت افزاری داره و هیچ جوری نمیشه نرم افزاری حل بشه ؟ (فرمت هارد ntfs هست و سیستم عامل ویندوز 7)

در فضای data aera تعداد زیادی بلاک مشکل داره و هارد بدسکتور داره
با نرم افزار hdd regenerator از طریق داس در مود scan and rerpair یک اسکن کامل بکنید

barbodghanbari
06-04-2013, 13:31
با سلام هارد اکسترنال من سی گیت پورت اتصال ان شکسته و به داخلش رفته نمی دانم چکار باید بکنم؟ لطفا راهنمایی کنید؟ من هارد را باز کردم لازم شد می توانم تصویر هم بفرستم . فقط نمی دانم آیا باید پایه سوکت را لحیم کنم یا بچسبانم چون خیلی ظریف است می ترسم بورد هارد را بسوزانم

pourya.3232
06-04-2013, 19:21
در فضای data aera تعداد زیادی بلاک مشکل داره و هارد بدسکتور داره
با نرم افزار hdd regenerator از طریق داس در مود scan and rerpair یک اسکن کامل بکنید

با سلام . هارد رو با برنامه که فرمودین اسکن کردم ولی متاسفانه سرعت اسکن اونقدر پایینه نتونستم اسکن کامل بکنم . 7 ساعت گذاشتم اسکن کنه حدود 200 مگ اسکن کرد و 50 تا بد سکتور رو ریکاوری کرد . اسکن کامل با اسن سرعت بخواد انجام شه شاید 1 هفته طول بکشه ! یه نکته عرض کنم ساتا کنترلر سیستم روی ahci mode تنظیم شده و دفعه ی اول که وارد hdd regenetor شدم اسکن ارور داد و گفت که باید ساتا کنترلر رو روی compatible mode تنظیم کنید عوض کردم و اسکن راه افتاد . ولی روی compatible mode که میزارم ویندوز بالا نمیاد همینطور توی محیط ویندوز که برنامه hdd regenetor رو باز میکنم اسکن کنه بازم میگه ساتا کنترلر رو عوض کنید و بزارید compatible mode برای پرفورمنس بهتر . ممکنه مشکل کندی هارد بخاطر این باشه ؟

EXTREME
06-04-2013, 21:15
با سلام . هارد رو با برنامه که فرمودین اسکن کردم ولی متاسفانه سرعت اسکن اونقدر پایینه نتونستم اسکن کامل بکنم . 7 ساعت گذاشتم اسکن کنه حدود 200 مگ اسکن کرد و 50 تا بد سکتور رو ریکاوری کرد . اسکن کامل با اسن سرعت بخواد انجام شه شاید 1 هفته طول بکشه ! یه نکته عرض کنم ساتا کنترلر سیستم روی ahci mode تنظیم شده و دفعه ی اول که وارد hdd regenetor شدم اسکن ارور داد و گفت که باید ساتا کنترلر رو روی compatible mode تنظیم کنید عوض کردم و اسکن راه افتاد . ولی روی compatible mode که میزارم ویندوز بالا نمیاد همینطور توی محیط ویندوز که برنامه hdd regenetor رو باز میکنم اسکن کنه بازم میگه ساتا کنترلر رو عوض کنید و بزارید compatible mode برای پرفورمنس بهتر . ممکنه مشکل کندی هارد بخاطر این باشه ؟

بله اون باید رو حالت IDE باشه رو حالت AHCI نمیتونه اسکن کنه
بهتره بزارین یک هفته هم شده اسکن کنه و بدسکتور ها رو ریکاوری کنه
الان میزارین رو اسکن دوباره بدسکتورهای اولیه رو میگیره یا نه

barbodghanbari
06-04-2013, 21:49
با سلام هارد اکسترنال من سی گیت پورت اتصال ان شکسته و به داخلش رفته نمی دانم چکار باید بکنم؟ لطفا راهنمایی کنید؟ من هارد را باز کردم لازم شد می توانم تصویر هم بفرستم . فقط نمی دانم آیا باید پایه سوکت را لحیم کنم یا بچسبانم چون خیلی ظریف است می ترسم بورد هارد را بسوزانم

ata.royalfalcon
07-04-2013, 07:47
سلام .
پيشنهاد ميدم ببريد پيش كسي كه تجربه لحيم كاري داره .

pourya.3232
07-04-2013, 11:20
بله اون باید رو حالت IDE باشه رو حالت AHCI نمیتونه اسکن کنه
بهتره بزارین یک هفته هم شده اسکن کنه و بدسکتور ها رو ریکاوری کنه
الان میزارین رو اسکن دوباره بدسکتورهای اولیه رو میگیره یا نه

با تشکر دوست عزیز
اگه بخوام بزارم 1 هفته اسکن کنه باید با برنامه ای که تحت ویندوز کار کنه اسکن کنم چون یک لپ تاپ بیشتر ندارم و لازمش دارم . hdd regenator تو ویندوز میزارم اسکن میگه نسخه demo هست و نمیتونه اسکن کنه البته دسترسیش به اینترنت رو بستم و برنامه هم رجیستر شده هست . اگه برنامه ی دیگه معرفی کنید ؟

EXTREME
07-04-2013, 11:31
با تشکر دوست عزیز
اگه بخوام بزارم 1 هفته اسکن کنه باید با برنامه ای که تحت ویندوز کار کنه اسکن کنم چون یک لپ تاپ بیشتر ندارم و لازمش دارم . hdd regenator تو ویندوز میزارم اسکن میگه نسخه demo هست و نمیتونه اسکن کنه البته دسترسیش به اینترنت رو بستم و برنامه هم رجیستر شده هست . اگه برنامه ی دیگه معرفی کنید ؟

االان شما بزارین رو اسکن اون بدسکتورهای اولی رو که ریکاوری کرده دوباره به عنوان بدسکتور میشناسه یا نه اینو تست کنید

SRAHAS
07-04-2013, 11:35
برای تمیز کردن هد هارد باید چکار کرد؟

EXTREME
07-04-2013, 12:43
برای تمیز کردن هد هارد باید چکار کرد؟

هد هارد که کثیف نمیشه منظورتون پلاتر است ؟

SRAHAS
07-04-2013, 14:58
هد هارد که کثیف نمیشه منظورتون پلاتر است ؟

وا... گاهی اوقات ی صدایی میاد مثل وقتی که سی دی گیر میکنه تو سی دی رام.
کامپیوترو باید چند بار ریست کنم تا بیاد بالا..
به ی خدمات کامپیوتری اینارو گفتم گفت هدش کثیف شده.

EXTREME
07-04-2013, 15:02
وا... گاهی اوقات ی صدایی میاد مثل وقتی که سی دی گیر میکنه تو سی دی رام.
کامپیوترو باید چند بار ریست کنم تا بیاد بالا..
به ی خدمات کامپیوتری اینارو گفتم گفت هدش کثیف شده.

شاید مشکل از اتصالات و پاور سیستم باشه اتصالات رو چک کنید و با یک پاور دیگه سیستم رو چک کنید یک عکس از تب health نرم افزار hd tune هم بدین
بعضی اوقات این صداها میتونه به دلیل خرابی هد فریم ویر یا بدسکتور هم باشه

pourya.3232
07-04-2013, 15:23
االان شما بزارین رو اسکن اون بدسکتورهای اولی رو که ریکاوری کرده دوباره به عنوان بدسکتور میشناسه یا نه اینو تست کنید

خیر اون ها رو به اسم delayed sectors یا همچین چیزی رد میکنه و از بعدی ها اسکن رو شروع میکنه ظاهرا تعمیر کرده الان با hd tune تب healths رو نگاه میکنم current pending sector تعدادش کم شده خوبه ؟ :n01:

سوال اینجاست اگه بد سکتورها فرضا همشون نرم افزاری تعمیر بشند مشکل کندی هارد برطرف میشه ؟ من میخوام در درجه ی اول بتونم اطلاعاتم رو از رو هارد بردارم حتی اگه قرار باشه بدم گارانتی یا تعمیرکار ولی ویندوز اکسپلولر هنگ میکنه موقع کپی اطلاعات

EXTREME
07-04-2013, 15:58
خیر اون ها رو به اسم delayed sectors یا همچین چیزی رد میکنه و از بعدی ها اسکن رو شروع میکنه ظاهرا تعمیر کرده الان با hd tune تب healths رو نگاه میکنم current pending sector تعدادش کم شده خوبه ؟ :n01:

سوال اینجاست اگه بد سکتورها فرضا همشون نرم افزاری تعمیر بشند مشکل کندی هارد برطرف میشه ؟ من میخوام در درجه ی اول بتونم اطلاعاتم رو از رو هارد بردارم حتی اگه قرار باشه بدم گارانتی یا تعمیرکار ولی ویندوز اکسپلولر هنگ میکنه موقع کپی اطلاعات

بله بدسکتورها تعمیر بشه سرعت هارد افزایش پیدا میکنه
ولی هارد شما سکتور delay هم داره اگه با تست این نرم افزار درست نشد به نظر من بهتره هارد رو ببرید یک جای معتبر

SonicA
07-04-2013, 19:27
سلام دوستان یه هارد 80 ide دارم یه چند وقتی ازش استفاده نمیکردم حالا که گذاشتمش رو سیستم هدش یه صدای ناجوری میده و خیلی دیر سیستم اونو میشناسه تو لودینگ ویندوز هم گیر میکنه به نظرتون درست بشو هست ؟

قبلا با تبدیل usb میزدم به سیستم امکانش هست همین تبدیل باعث خرابیش شده باشه ؟

EXTREME
07-04-2013, 19:38
سلام دوستان یه هارد 80 ide دارم یه چند وقتی ازش استفاده نمیکردم حالا که گذاشتمش رو سیستم هدش یه صدای ناجوری میده و خیلی دیر سیستم اونو میشناسه تو لودینگ ویندوز هم گیر میکنه به نظرتون درست بشو هست ؟

قبلا با تبدیل usb میزدم به سیستم امکانش هست همین تبدیل باعث خرابیش شده باشه ؟

یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدین

SonicA
07-04-2013, 20:19

ببخشید منظورم این بود که نمیزاره ویندوز بالا بیاد تو همون لودینگ میمونه رو سیستمی که گذاشتم ویندوز رو هارد sata هست وقتی این هاردو میزنم تو لودینگ میمونه

EXTREME
07-04-2013, 20:32
ببخشید منظورم این بود که نمیزاره ویندوز بالا بیاد تو همون لودینگ میمونه رو سیستمی که گذاشتم ویندوز رو هارد sata هست وقتی این هاردو میزنم تو لودینگ میمونه

تو سیف مود هم نمیتونید وارد بشین ؟
رو نصب ویندوز هم نمیتونید ببرید ؟

SonicA
07-04-2013, 22:19
تو سیف مود هم نمیتونید وارد بشین ؟
رو نصب ویندوز هم نمیتونید ببرید ؟

تو سیف مود امتحان نکردم
ولی تو نصب امتحان کردم نمیشه

EXTREME
07-04-2013, 23:54
اگر به هیچ وجه روش نمیشه ویندوز ریخت و هد صدای ناجوری میده اولین کار اینه که با یک پاور سالم سیستم رو چک کنید درست نشد مشکل میتونه از هد یا پارکینگ هد باشه صدا پشت سرهم است ؟

SonicA
08-04-2013, 11:41
اگر به هیچ وجه روش نمیشه ویندوز ریخت و هد صدای ناجوری میده اولین کار اینه که با یک پاور سالم سیستم رو چک کنید درست نشد مشکل میتونه از هد یا پارکینگ هد باشه صدا پشت سرهم است ؟

بله پشت سرهم هست
پارکینگ هد چیه ؟

EXTREME
08-04-2013, 12:31
بله پشت سرهم هست
پارکینگ هد چیه ؟

این صدای پشت سرهم با فاصله 1 ثانیه است یا 3 ثانیه ؟
پارکینگ هد جایی که هد بیکار باشه در اون جا قرار میگیره

SonicA
08-04-2013, 12:45
این صدای پشت سرهم با فاصله 1 ثانیه است یا 3 ثانیه ؟
پارکینگ هد جایی که هد بیکار باشه در اون جا قرار میگیره

همون 1 ثانیه هست فکر کنم چون اصلا قطع نمیشه اگه 3 ثانیه باشه مشکل چیه ؟

EXTREME
08-04-2013, 16:27
همون 1 ثانیه هست فکر کنم چون اصلا قطع نمیشه اگه 3 ثانیه باشه مشکل چیه ؟

اگر 1 ثانیه باشه بیشتر همونطور که گفتم از هد و پارکینگ هد میتونه باشه که بیشتر این مشکل به دلیل ضربه و تکان های شدید ایجادمیشود
ولی قبلش بهتره با یک پاور دیگه سیستم چک بشه

SRAHAS
08-04-2013, 17:55
شاید مشکل از اتصالات و پاور سیستم باشه اتصالات رو چک کنید و با یک پاور دیگه سیستم رو چک کنید یک عکس از تب health نرم افزار hd tune هم بدین
بعضی اوقات این صداها میتونه به دلیل خرابی هد فریم ویر یا بدسکتور هم باشه

با Hd regenerator که چیزی پیدا نکرد

pourya.3232
08-04-2013, 22:05
لطفا یک نرم افزار معرفی کنید برای بک آپ گرفتن از هارد بدسکتور دار . ویندوز که کپی نمیکنه بخوام ببرم گارانتی اطلاعات رو از دست میدم ! اطلاعات رو بتونم از روش بردارم میتونم یه low level format هم بکنم اصلا شاید درست شد :n13:

EXTREME
08-04-2013, 22:54
لطفا یک نرم افزار معرفی کنید برای بک آپ گرفتن از هارد بدسکتور دار . ویندوز که کپی نمیکنه بخوام ببرم گارانتی اطلاعات رو از دست میدم ! اطلاعات رو بتونم از روش بردارم میتونم یه low level format هم بکنم اصلا شاید درست شد :n13:

با نرم افزار acronis true image برای بکاپ گرفتن تست کردین ؟

pourya.3232
08-04-2013, 22:58
خیر تست میکنم ببینم چی میشه

architect1
09-04-2013, 10:21
با سلام و خسته نباشید
چند روزی هستش که با هارد لپ تاپم به مشکل برخوردم
صدای خش خش میاد ، سرعتش هم کم شده
حالا سوالم اینه که آیا هاردم در حال سوختنه :n28:و آیا راهی برای تعمیرش وجود داره یا نه؟
HD Tune Pro - Hard Drive Inspector
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
09-04-2013, 11:05
با سلام و خسته نباشید
چند روزی هستش که با هارد لپ تاپم به مشکل برخوردم
صدای خش خش میاد ، سرعتش هم کم شده
حالا سوالم اینه که آیا هاردم در حال سوختنه :n28:و آیا راهی برای تعمیرش وجود داره یا نه؟
HD Tune Pro - Hard Drive Inspector
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با نرم افزار hdd regenerator در حالت scan and repair ببرید رو اسکن نتیجرو بگین

architect1
09-04-2013, 18:02
دوست عزیز نرم افزار hdd regenerator دانلود کردم ولی وقتی بازش میکنم ارور میده
راستی با نرم افزار hd tune pro - error scan کردم که نتیجه اش این شد

zm.mahdi
09-04-2013, 18:53
سلام
هاد اینترنال لپ تاپم ایراد داشت گفتم ویندوز رو توی هارد اکسترنال بریزم که پس از انتخاب اون به عنوان مکان ریختن ویندوز ارور داد که به دلیل فرمت هارد اکسترنال و... نمیشه من هم پروسه را قطع کردم حالا که مشکل لپ تاپم رو حل کردم هارد اکسترنالم unallpcated شده ودیگه توسط لپ تاپ شناخته نمیشه با لپ تاپ رفیقم هم امتحان کردم اونم همین جوره چی کار کنم روش 700 گیگ اطلاعات دارم واقعا حل این مشکل برام حیاتی هستش دوستان کمک هاردم adata hd 710 نو وتازه 1 هفته هست که خریدم

EXTREME
09-04-2013, 20:05
دوست عزیز نرم افزار hdd regenerator دانلود کردم ولی وقتی بازش میکنم ارور میده
راستی با نرم افزار hd tune pro - error scan کردم که نتیجه اش این شد

از طریق بوت هم اسکن کنید مشکل دارین ؟

EXTREME
09-04-2013, 20:06
سلام
هاد اینترنال لپ تاپم ایراد داشت گفتم ویندوز رو توی هارد اکسترنال بریزم که پس از انتخاب اون به عنوان مکان ریختن ویندوز ارور داد که به دلیل فرمت هارد اکسترنال و... نمیشه من هم پروسه را قطع کردم حالا که مشکل لپ تاپم رو حل کردم هارد اکسترنالم unallpcated شده ودیگه توسط لپ تاپ شناخته نمیشه با لپ تاپ رفیقم هم امتحان کردم اونم همین جوره چی کار کنم روش 700 گیگ اطلاعات دارم واقعا حل این مشکل برام حیاتی هستش دوستان کمک هاردم adata hd 710 نو وتازه 1 هفته هست که خریدم

یک عکس از disk managment بزارین
باید با نرم افزار acronis homw director کل پارتیشن های هارد رو ریکاوری کنید برای اینکار نیاز به حجم اضافه دارین

architect1
09-04-2013, 21:22
مرسی دوست عزیز,روی سی دی رایت شد بوت کردم مشکلش حل شد فقط این که الان داره اسکن میکنه که حدودا 2 ساعت طول کشیده بعدش باید چکار کنم (آخه کار کردن با این نرم افزار رو نمیدونم)

architect1
09-04-2013, 22:16
اسکن تموم شد نتیجه اش هم این شد؛اگه میشه کمک کنید که باید چکار کنم!

EXTREME
09-04-2013, 22:37
اسکن تموم شد نتیجه اش هم این شد؛اگه میشه کمک کنید که باید چکار کنم!

دوست من کیفیت .ریزولیشن عکس رو یکم کمتر کن که زودتر لود بشه

architect1
09-04-2013, 23:48

princeashkan
10-04-2013, 08:18
با سلام،

یکی از دوستان من یه هارد اکسترنال سیگیت 500 گیگ داره،امروز که میزنتش به سیستم سیستم هارد رو میخونه و میگه که Device is ready to use ولی هارد توی My computer نمایش داده نمیشه!!!
باید چیکار کنه؟

EXTREME
10-04-2013, 09:01
با سلام،

یکی از دوستان من یه هارد اکسترنال سیگیت 500 گیگ داره،امروز که میزنتش به سیستم سیستم هارد رو میخونه و میگه که Device is ready to use ولی هارد توی My computer نمایش داده نمیشه!!!
باید چیکار کنه؟
هارد رو به سیستم زدین از disk managment سیستم عکس بدین

EXTREME
10-04-2013, 09:05

اسکن که مشکلی دیده نشده در صورتی که هارد سکتور delay داره
از اطلاعات بکاپ بگیرید و فریم ویر هارد رو آپدیت کرده و یک دور هارد رو فرمت سطح پایین کنید درست نشد بدید بیرون

architect1
10-04-2013, 15:04
مرسی،فقط این که
فریم ویر هارد رو از کجا آپدیت کنم؟در گوگل سرچ کردم چیزی پیدا نکردم که برای فریم ویر هاردم باشه (toshiba mk7559gsxp) و همچنین هارد رو فرمت سطح پایین میکنم (low level format tool 4.12) ارور میده (Unable to lock device. Make sure you do not have open files on this device and try again) باز هم تشکر فراوان که پاسخگوی سوالات هستید

EXTREME
10-04-2013, 15:42
مرسی،فقط این که
فریم ویر هارد رو از کجا آپدیت کنم؟در گوگل سرچ کردم چیزی پیدا نکردم که برای فریم ویر هاردم باشه (toshiba mk7559gsxp) و همچنین هارد رو فرمت سطح پایین میکنم (low level format tool 4.12) ارور میده (
Unable to lock device. Make sure you do not have open files on this device and try again) باز هم تشکر فراوان که پاسخگوی سوالات هستید

فریم ویر رو منم نتونستم پیدا کنم

ارور داره میگه یک فایل یابرنامه بازه و نمیشه فرمت کرد

بهتره هارد روی یک سیستم که هارد داره نصب بشه و از طریق اون فرمت سطح پایین انجام بدین

pedram_sad
10-04-2013, 17:53
دوستان من الان از یکی از هارد هام بنچ گرفتم این 2 تا خط زرد رنگ مشکلی هست ؟
هارد خیلی خوب کار میکنه هیچ مشکلی تو عمل نداره خیلی هم ساکت هست بد سکتور هم نداشت

EXTREME
10-04-2013, 19:02
دوستان من الان از یکی از هارد هام بنچ گرفتم این 2 تا خط زرد رنگ مشکلی هست ؟
هارد خیلی خوب کار میکنه هیچ مشکلی تو عمل نداره خیلی هم ساکت هست بد سکتور هم نداشت

تو کپی پیست و باز شدن درایو ها تاخیر ندارید ؟

pedram_sad
10-04-2013, 23:25
تو کپی پیست و باز شدن درایو ها تاخیر ندارید ؟
نه اصلا مشکلی ندارم
این نرم افزارم همینطوری نصب کردم تست گرفتم وگرنه اصلا در عمل مشکلی نیست و روی این هارد برای gaming هم استفاده میشه

sayan_se666
11-04-2013, 10:14
با سلام
من یک نوت بوک جدید خریدم پارتیشن بندی کردم ولی وقتی با برنامه O&O PartitionManager پارتیشن ها رو نگاه کردم همه پارتیشن ها رو error free زده است

EXTREME
11-04-2013, 10:57
با سلام
من یک نوت بوک جدید خریدم پارتیشن بندی کردم ولی وقتی با برنامه O&O PartitionManager پارتیشن ها رو نگاه کردم همه پارتیشن ها رو error free زده است

عکس از disk managemnt سیستم بدین

mohammadi_4u
11-04-2013, 11:56
با سلام
بعد مدتها pc رو روشن کردم .هنگام روشن شدن چراغ هارد روشن میمونه و رو صفحه شروع post screen نوشته میشه ide detecting...... و نمیتونه شناسایی کنه.رو دو سه تا سیستم دیگه تست کردم جواب نداد و مشکل مشابه بود.داخل بایوس هم دتکت نمیشه.با توجه به اینکه زمان روشن کردن سیستم صدای چرخش دیسک هارد میاد به مدت سه ثانیه بعد مکث میکنه با صدای تیک!! نه بیپ" و تکرار و تکرار ... مشکلش میتونه چی باشه؟
ممنون
سگیت ساتا 500

Sent from my iPad using Tapatalk HD

sayan_se666
11-04-2013, 12:16
عکس از disk managemnt سیستم بدین

ببخشید disk managemnt کجاست

EXTREME
11-04-2013, 13:00
با سلام
بعد مدتها pc رو روشن کردم .هنگام روشن شدن چراغ هارد روشن میمونه و رو صفحه شروع post screen نوشته میشه ide detecting...... و نمیتونه شناسایی کنه.رو دو سه تا سیستم دیگه تست کردم جواب نداد و مشکل مشابه بود.داخل بایوس هم دتکت نمیشه.با توجه به اینکه زمان روشن کردن سیستم صدای چرخش دیسک هارد میاد به مدت سه ثانیه بعد مکث میکنه با صدای تیک!! نه بیپ" و تکرار و تکرار ... مشکلش میتونه چی باشه؟
ممنون
سگیت ساتا 500

Sent from my iPad using Tapatalk HD

صدای تیک با فاصله 3ثانیه که دیتکت نمیشه هارد میتونه یا از فریم ویر هارد باشه یا آی سی درایور هد هارد
ولی پیشنهاد میشه قبل از اینکار یک دور بایوس مین رو دیفالت کنید و با یک پاور دیگه سیستم رو چک کنید درست نشد اون دو مورد باید بررسی بشه
برای فریم ویر هارد رو باید ببرید بیرون و با رابط یا فریم ویر رو به حالت قبل برگردونن یا اینکه با pc3000 آپدیت کنن
درایور هد هم اگر مشکل داشته باشه باید عوض بشه

EXTREME
11-04-2013, 13:00
ببخشید disk managemnt کجاست

رو my computer راست کلیک کنید گزینه ی manage بعد disk managment

milad_takjoo
11-04-2013, 15:36
دوستان من یه هارد اکسترنال وسترن 3.5 دارم...یه مشکلی که جدیدا دارم باهاش اینه که میخوام یه فایل حجیم بریزم وسطای کار به مدت یک دقیقه عملیات متوقف میشه و چراغ چشمک زن خود هارد هم که باید چشمک بزنه ثابت میشه و بعد حدود یه دقیقه درست میشه و عملیات تا آخر ادامه پیدا میکنه...علتش چیه و میشه حل کردش؟
ممنون

EXTREME
11-04-2013, 15:42
دوستان من یه هارد اکسترنال وسترن 3.5 دارم...یه مشکلی که جدیدا دارم باهاش اینه که میخوام یه فایل حجیم بریزم وسطای کار به مدت یک دقیقه عملیات متوقف میشه و چراغ چشمک زن خود هارد هم که باید چشمک بزنه ثابت میشه و بعد حدود یه دقیقه درست میشه و عملیات تا آخر ادامه پیدا میکنه...علتش چیه و میشه حل کردش؟
ممنون

jalilsa94
11-04-2013, 22:36
سلام یه هارد سیگت 1 ترابایت به دستم رسیده ....داخل سیتاپ شناسایی میشه ..داخل ویندوز هم شناخته میشه ولی با حجم 30 مگابایت..هارد کارکرد عادی خود را دارد هیچ صدای غیر عادی نداره
همه چیز عادی هست بجز نشناختن حجم هارد..به پیشنهاد یکی از دوستان از طریق ویندوز فریمور هارد رو ابدیت کردم ولی همچنان مشکل پا برجاست .....راهنمایی کنید بیزهمت :n12:

aligool21
12-04-2013, 01:08
سلام من هارد ps3 3 از این لپ تابی هاست خراب شده .
هارد 160 g توشیباست.
من اومدم هارد به pc وصل کردم .اولش نمیخوند دو سه بار دیگه کابل رو جابه جا کردم خوند هارد . به بدبختی بالا اومد ویندوز بعد دیدم مشخصاتش تو ویندوز نمیاد و ا نرم افزارهای مختلف تست کردم ولی مشخصات هارد نمیاورد تا فرمت کنم اخری نرم افزاHard Disk Low Level Format Tool خوندش و فرمتش کردم. به پلی 3 وصلش کردم.بازم مشکل داشت .انگار اصلا هارد به پلی 3 وصل نیست وقتی دوباره وصلش میکنم به pc تو قسمت boot مشخصاتش هست ولی ویندوز بالا نمیاد هر کاری میکنم ولی وقتی هارد در میارم میندوز بالا میاد.الان با چه نرم افزاری میتونم تو قسمت بوت فرمتش کنم و درستش کنم ؟اگه ممکن لینک و اموزش هم بزارید.یا اگه روشی میدونید برای درست کردنش دریغ نکنید.مرسی

EXTREME
12-04-2013, 09:19
سلام یه هارد سیگت 1 ترابایت به دستم رسیده ....داخل سیتاپ شناسایی میشه ..داخل ویندوز هم شناخته میشه ولی با حجم 30 مگابایت..هارد کارکرد عادی خود را دارد هیچ صدای غیر عادی نداره
همه چیز عادی هست بجز نشناختن حجم هارد..به پیشنهاد یکی از دوستان از طریق ویندوز فریمور هارد رو ابدیت کردم ولی همچنان مشکل پا برجاست .....راهنمایی کنید بیزهمت :n12:

با نرم افزار hdat2 ببینید میتونید حجم هارد رو درست کنید یا نه
درست نشد هارد رو فرمت سطح پایین بکنید و دوباره تست کنید

milad_takjoo
12-04-2013, 15:23

بفرمایید

EXTREME
12-04-2013, 15:33
بفرمایید

روی یک سیستم دیگه هم تست کردین هارد رو همینطوری بود ؟

milad_takjoo
12-04-2013, 16:52
روی یک سیستم دیگه هم تست کردین هارد رو همینطوری بود ؟

بله..رو دوتا سیسنم امتحان کردم....