PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

MXRX
08-11-2012, 01:32
Seagate Barracuda ST2000DM001 2Tb sataIII
من این هارد را یک ماه پیش خریدم همون روز اول که میخواستم اطلاعات هاردم را روی این هارددیسک جدید کپی کنم یک دفعه تمام پارتیشنهای ساخته شده در این هارد جدیدم ناپدید شد بطوریکه این هارد توسط سیستم شناخته و detect نمیشود تا زمانیکه سیستم را خاموش و دوباره روشن کردم این هارد دوباره درست کار میکند ولی بارها این وضعیت برای من پیش آمده ( بیشتر مواقع وقتی که در حال کپی کردن اطلاعات و فایلهای حجیم روی این هارد هستم این مشکل برایم پیش میاید ) به نظر شما اشکال از هارد است و اگر هست گارانتی هارد را تعویض میکند یا اشکال از مادر بورد سیستم من هست (مادربورد من P5QDeluxَ ASUS هست که قابلیت ساتا3 با سرعت 6Gb/s ندارد این مادر بورد , هارد دیسکهای ساتا 3 را ساپورت میکنند ولی با همان سرعت 3gb/s ساتا 2)

EXTREME
08-11-2012, 08:56
Seagate Barracuda ST2000DM001 2Tb sataIII
من این هارد را یک ماه پیش خریدم همون روز اول که میخواستم اطلاعات هاردم را روی این هارددیسک جدید کپی کنم یک دفعه تمام پارتیشنهای ساخته شده در این هارد جدیدم ناپدید شد بطوریکه این هارد توسط سیستم شناخته و detect نمیشود تا زمانیکه سیستم را خاموش و دوباره روشن کردم این هارد دوباره درست کار میکند ولی بارها این وضعیت برای من پیش آمده ( بیشتر مواقع وقتی که در حال کپی کردن اطلاعات و فایلهای حجیم روی این هارد هستم این مشکل برایم پیش میاید ) به نظر شما اشکال از هارد است و اگر هست گارانتی هارد را تعویض میکند یا اشکال از مادر بورد سیستم من هست (مادربورد من P5QDeluxَ ASUS هست که قابلیت ساتا3 با سرعت 6Gb/s ندارد این مادر بورد , هارد دیسکهای ساتا 3 را ساپورت میکنند ولی با همان سرعت 3gb/s ساتا 2)

یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدین

MXRX
08-11-2012, 12:11

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
08-11-2012, 12:21
هارد که در این عکس نشون میده سالمه ولی شما اینکارها رو بکنید اول از همه با یک پاور قوی تر سیستم رو چک کنید
کار بعدی اینه که هارد جدید رو low level format کنید و دوباره یک mbr برای هارد بسازین ممکنه mbr مشکل پیدا کرده باشه
کار بعدی تعویض محل کابل ساتا است و آپدیت بایوس مین
در آخر آپدیت فریم ویر هارد از سایت سیگیت
اتصالات هارد رو هم به طور کامل تست کنید
بهتره با نرم افزار مخصوص سیگیت هم هارد رو یک دور فرمت کنید
اگه اینکارها نتیجه نداد بهتره هارد روی یک سیستم دیگه تست بشه

amir-shakh
08-11-2012, 15:40
این عکس از هارد لپ تاپم
و واسه پی سی بله قشنگ خاموش میشه یعو بد انگار میخواد 2باره دور برداره که همین اتفاق تکرار میشه
الان دایگه ویندوز رو هم لود نمیکنه قبلا بالا میومد اما الان نمیاد
چکارش کنم؟

EXTREME
08-11-2012, 16:02
هارد لپ تاب سالمه و مشکلی نداره
هارد pc هم اگه اونطوری که میگین باشه اول از همه با یک پاور دیگه سیستم رو چک کنید و اتصالات هارد رو هم چک کنید درست نشد یا سوکت برق هارد مشکل داره یا برد هارد ایراد داره یا موتور هارد

mohammad hamed
08-11-2012, 16:30
میتونید از تب health نرم افزار hd tune عکس بدین

با سلام
من 14 ماه لب تاپ HP6090 دارم
اصلا هم تکونش نمیدم.
جاش ثابته ثبابته
الان چند وقی که اررور بالا رو میده و سرعتش بشده اومده پایین.چرا؟؟
اینم نتایج نرم افزار HD Tune

Toshiba MK1059GSM 1000GB

mk367
08-11-2012, 17:14
سلام
من یه لب تاپ اسوس داشتم که دچار مشکل شد و بالا نمی اومد و حتی اجازه رپیر یا نصب ویندوز جدید رو نمی داد پیگیری که کردم بهم گفتن حتما بدسکتور اورده و با نرم افزار HDD Regenerator رو نصب کردم . ریختم روی فلش تا مشکل رو حل کنه و حدود 27 گیگ از 300 گیگ هارد و توی 10 روز recover کرد منتها بعد از اومدن پیغام تکراری hard is not ready(ظاهرا همچه چیزی بود) که معمولا وقتی گیر می کرد می اومد و من لب تاپ خاموش و روشن می کردم و بقیه عملیات رو ادامه می داد دیگه لب تاپم هارد رو نشناخت و دیگه نمی تونست توی نرم افزارHDD Regenerator یا خود بوت هارد رو شناسایی کنه:sq_7:!
عملا هارد بی هارد حتی توی بوت منو هم اثری از هارد هیتاچی من نیست:sq_19:!!؟
حتی وقتی با سی دی لنوکس ابونتو لب تاپم رو بالا اوردم خبری از هارد نیست انگار نه انگار؟
لطفا بهم بگید دقیقا باید چه خاکی توی سرم بریزم خواهشم می کنم کمکم کنید!

Arashmartini
08-11-2012, 18:13
جناب EXTREME همونطور که گفتید محتویات درون هارد رو با برنامه paragon partion maneger بکاپ گرفتم و در دو درایو ذخیره کردم حالا این فایلهای رو چطور restor کنم این برنامه هیچ گزینه ای نداره من از ورژن 11 و پرتال برنامه استفاده کردم

EXTREME
08-11-2012, 21:10
جناب EXTREME همونطور که گفتید محتویات درون هارد رو با برنامه paragon partion maneger بکاپ گرفتم و در دو درایو ذخیره کردم حالا این فایلهای رو چطور restor کنم این برنامه هیچ گزینه ای نداره من از ورژن 11 و پرتال برنامه استفاده کردم

برنامه ها با چه فرمتی است ؟
احتمالا از خود نرم افزار باید ریستور کنید

EXTREME
08-11-2012, 21:11
با سلام
من 14 ماه لب تاپ HP6090 دارم
اصلا هم تکونش نمیدم.
جاش ثابته ثبابته
الان چند وقی که اررور بالا رو میده و سرعتش بشده اومده پایین.چرا؟؟
اینم نتایج نرم افزار HD Tune

Toshiba MK1059GSM 1000GB

هارد رو ببرید رو تست hdd regenerator و نتیجرو بگین

EXTREME
08-11-2012, 21:11
سلام
من یه لب تاپ اسوس داشتم که دچار مشکل شد و بالا نمی اومد و حتی اجازه رپیر یا نصب ویندوز جدید رو نمی داد پیگیری که کردم بهم گفتن حتما بدسکتور اورده و با نرم افزار HDD Regenerator رو نصب کردم . ریختم روی فلش تا مشکل رو حل کنه و حدود 27 گیگ از 300 گیگ هارد و توی 10 روز recover کرد منتها بعد از اومدن پیغام تکراری hard is not ready(ظاهرا همچه چیزی بود) که معمولا وقتی گیر می کرد می اومد و من لب تاپ خاموش و روشن می کردم و بقیه عملیات رو ادامه می داد دیگه لب تاپم هارد رو نشناخت و دیگه نمی تونست توی نرم افزارHDD Regenerator یا خود بوت هارد رو شناسایی کنه:sq_7:!
عملا هارد بی هارد حتی توی بوت منو هم اثری از هارد هیتاچی من نیست:sq_19:!!؟
حتی وقتی با سی دی لنوکس ابونتو لب تاپم رو بالا اوردم خبری از هارد نیست انگار نه انگار؟
لطفا بهم بگید دقیقا باید چه خاکی توی سرم بریزم خواهشم می کنم کمکم کنید!

وقتی لپ تاب رو روشن میکنید ببینید موتور هارد کار میکنه یا نه

mohammad hamed
08-11-2012, 21:56
هارد رو ببرید رو تست hdd regenerator و نتیجرو بگین

آیا باعث پاک شدن اطلاعات میشه؟؟ هارد 1 ترا چقدر طول میکشه؟؟

EXTREME
08-11-2012, 22:11
آیا باعث پاک شدن اطلاعات میشه؟؟ هارد 1 ترا چقدر طول میکشه؟؟

نه
حدودا 5 ساعت فکر کنم

alirezaa_naderii
09-11-2012, 02:06
دوستان یک هارد 640 وسترن SATA برای لپ تاپ گرفتم که بعد از 5-6 ماه سرعتش به شدت پایین اومد و حدود 1-2 مگابایت بر ثانیه دیگه تهش بود !
میگن روش بد سکتور افتاده و نمیشه کاریش کرد
مدل دقیق هارد هم
WESTREN DIGITAL BLUE SCORPIO 640 ساخت مالزی هست
چی کارش کنم ؟

Arashmartini
09-11-2012, 08:30
برنامه ها با چه فرمتی است ؟
احتمالا از خود نرم افزار باید ریستور کنید
اگر منظورتون از برنامه ها فایلهای بکاپه که عکس اطلاعات فایل رو پیوست کردم
برنامه هیچ گزینه ای جهت رستور فایلها نداره

mehrdad_9048
09-11-2012, 09:36
سلام ، من یک هارد WD 500GB اینترنال دارم ، دیشب کامپیوترم در حال دانلود بود بعد از نیم ساعت رفتم سراغ کامپیوتر دیدم restart شده وهاردم از مای کامپیوتر حذف شده ، ضمنا کامپیوتر در هنگام بایاس شدن خیلی کند شده (در حدود 2 دقیقه بایاس شدنش طول می میکشه) در بعضی مواقع هم تا زمانی که هارد به مادربرد متصل است عمل بایاس انجام نمیشه ، و همچنین هارد به کل توسط کامپیوتر شناخته نمیشه
لطفا راهنمایی کنید

EXTREME
09-11-2012, 10:21
دوستان یک هارد 640 وسترن SATA برای لپ تاپ گرفتم که بعد از 5-6 ماه سرعتش به شدت پایین اومد و حدود 1-2 مگابایت بر ثانیه دیگه تهش بود !
میگن روش بد سکتور افتاده و نمیشه کاریش کرد
مدل دقیق هارد هم
WESTREN DIGITAL BLUE SCORPIO 640 ساخت مالزی هست
چی کارش کنم ؟

EXTREME
09-11-2012, 10:21
سلام ، من یک هارد WD 500GB اینترنال دارم ، دیشب کامپیوترم در حال دانلود بود بعد از نیم ساعت رفتم سراغ کامپیوتر دیدم restart شده وهاردم از مای کامپیوتر حذف شده ، ضمنا کامپیوتر در هنگام بایاس شدن خیلی کند شده (در حدود 2 دقیقه بایاس شدنش طول می میکشه) در بعضی مواقع هم تا زمانی که هارد به مادربرد متصل است عمل بایاس انجام نمیشه ، و همچنین هارد به کل توسط کامپیوتر شناخته نمیشه
لطفا راهنمایی کنید

یعنی هارد در بایوس هم دیتکت نمیشه ؟

EXTREME
09-11-2012, 10:25
اگر منظورتون از برنامه ها فایلهای بکاپه که عکس اطلاعات فایل رو پیوست کردم
برنامه هیچ گزینه ای جهت رستور فایلها نداره

نرم افزار paragon رو اجرا کنید از قسمت tools و file transfer ببینید میتونید ریستور کنید یا نه

starpars
09-11-2012, 12:47
این ارور مربوط به چیه تقریبا از پارسال که هارد رو گرفتم همینجوری بودش کابل رو هم عوض کردم فرقی نکرد البته هارد مشکلی نداره

EXTREME
09-11-2012, 13:44
این ارور مربوط به چیه تقریبا از پارسال که هارد رو گرفتم همینجوری بودش کابل رو هم عوض کردم فرقی نکرد البته هارد مشکلی نداره

این ارور علت های زیادی داره یکی میتونه از اتصالات پاور باشه اگه کابل دیتا و کانکتور برق رو چک کردین با یک پاور دیگه سیستم رو چک کنید بایوس مین رو آپدیت کنید و فریم ویر هارد رو آپدیت کنید و برای ارور CRC هم رو تست HDD REGENERATOR ببرید
درست نشد هارد رو LOW LEVEL FORMAT بکنید و دوباره پارتیشن بندی کنید
در کل این ارور زیاد مشکل ساز نیست و بیشتر روی BURST RATE تاثیر میزاره

Arashmartini
10-11-2012, 19:47
نرم افزار paragon رو اجرا کنید از قسمت tools و file transfer ببینید میتونید ریستور کنید یا نه

نه نشد
تو قسمت tools همچین گزینه ای نداره؟
نرم افزار دیگه ای هست که بکاپ با این پسوند رو ریستور کنه؟

EXTREME
10-11-2012, 20:47
نه نشد
تو قسمت tools همچین گزینه ای نداره؟
نرم افزار دیگه ای هست که بکاپ با این پسوند رو ریستور کنه؟

همون نرم افزار paragon partion رو اجرا کنید تب wizard رو بزنید و گزینه ی restore رو بزنید با اینکار image ها ریستور میشه

mehrdad_9048
11-11-2012, 12:41
لطفا راهنمایی کنید

یعنی هارد در بایوس هم دیتکت نمیشه ؟

نه ممنون میشم کمکم کنید

signul.online
11-11-2012, 13:57
سلام به همه دوستان
من یه هارد اکسترنال 1 ترابایت سیگیت داشتم ، که کیتش سوخت و مجبور شدم اینترنالش کنم و بعد از مدتی فهمیدم چند تا بد سکتور داره ، اومدم تا بد سکتوراشو بگیرم با برنامه های مختلف اوضاع رو خراب تر کردم با چک دیسک و از این چیزا ...
الان طوری شده 100% بد سکتور هست ... بردمش یه تعمیرگاه تخصصی گفت که پاور کیس مشکل برق رسانی داشته باعث شده اینجور بشه ، میخواستم بدونم چنین چیزی هست ، بعدش من باید با این چیکار کنم ؟! در ضمن هارد با بعضی از برنامه ها شناسایی میشه اما هیچ کاریش نمیشه کرد ، راهم تا تهران هم خیلی دور هست بخوام بیام واسه تعمیرات ، لطفاً اگه میشه راهنمایی کنید ...

EXTREME
11-11-2012, 17:33
نه ممنون میشم کمکم کنید

در داخل تنظیمات بایوس چک کنید ببینید از اونجا در تنظیمات بایوس میتونید هارد رو بشنوسین یا نه و اتصالات هارد هم کابل دیتا و هم کانکتور برق رو چک کنید یک کانکتور برق دیگه بزنید و اگه با تبدیل برق رو میزنید با یک تبدیل برق دیگه هم تست کنید بایک پاور دیگه هم تست کنید سیستم رو اگه با این کارها درست نشد هارد رو به سیستم میزنین ببینید موتور هارد کار میکنه یا نه

EXTREME
11-11-2012, 17:34
سلام به همه دوستان
من یه هارد اکسترنال 1 ترابایت سیگیت داشتم ، که کیتش سوخت و مجبور شدم اینترنالش کنم و بعد از مدتی فهمیدم چند تا بد سکتور داره ، اومدم تا بد سکتوراشو بگیرم با برنامه های مختلف اوضاع رو خراب تر کردم با چک دیسک و از این چیزا ...
الان طوری شده 100% بد سکتور هست ... بردمش یه تعمیرگاه تخصصی گفت که پاور کیس مشکل برق رسانی داشته باعث شده اینجور بشه ، میخواستم بدونم چنین چیزی هست ، بعدش من باید با این چیکار کنم ؟! در ضمن هارد با بعضی از برنامه ها شناسایی میشه اما هیچ کاریش نمیشه کرد ، راهم تا تهران هم خیلی دور هست بخوام بیام واسه تعمیرات ، لطفاً اگه میشه راهنمایی کنید ...

بله پاور خراب و نوسان برق میتونه باعث ایجادبدسکتور بشه همچنین ویروس و ضربه
رو تست hdd regenerator هم بردین ؟ با این نرم افزار هم تست کنید و ببینید میتونه بدسکتورهارو ریکاوری کنه یا نه

signul.online
11-11-2012, 17:47
بله پاور خراب و نوسان برق میتونه باعث ایجادبدسکتور بشه همچنین ویروس و ضربه
رو تست hdd regenerator هم بردین ؟ با این نرم افزار هم تست کنید و ببینید میتونه بدسکتورهارو ریکاوری کنه یا نه

از توجه شما ممنونم ، متأسفانه اولین برنامه ای رو که تست کردم و 2 تا بد سکتور پیدا کرد و بعد 100% بد سکتور شد همین بود ... با برنامه های خود سیگیت هم کار کردم میشناسه ولی وقتی که میخواد فرمت یا ایریس کنه نمی تونه و پیغام خطا میده ... به نظر شما هارد قابلیت برگشت داره ؟!

EXTREME
11-11-2012, 17:55
از توجه شما ممنونم ، متأسفانه اولین برنامه ای رو که تست کردم و 2 تا بد سکتور پیدا کرد و بعد 100% بد سکتور شد همین بود ... با برنامه های خود سیگیت هم کار کردم میشناسه ولی وقتی که میخواد فرمت یا ایریس کنه نمی تونه و پیغام خطا میده ... به نظر شما هارد قابلیت برگشت داره ؟!

این برنامه ای که معرفی کردم خیلی برنامه خوبی است و هیچ وقت بدسکتور رو زیاد نمیکنه اگه با این نرم افزار نتیجه نگرفتین ببینید میتونید هارد رو low level format بکنید یا نه درست نشد مشکلش سخت افزاریه پلاتر باید عوض بشه

signul.online
11-11-2012, 18:02
این برنامه ای که معرفی کردم خیلی برنامه خوبی است و هیچ وقت بدسکتور رو زیاد نمیکنه اگه با این نرم افزار نتیجه نگرفتین ببینید میتونید هارد رو low level format بکنید یا نه درست نشد مشکلش سخت افزاریه پلاتر باید عوض بشه

در این که برنامه خوبیه شکی نیست هاردهای زیادی رو با این برنامه تعمیر کردم ، متأسفانه هارد رو فقط از راه بوت میشه شناسایی کرد و هر برنامه ای که میخواد هارد رو Low Format کنه نمیتونه یا هنگ میکنه یا پیغام خطا میده و بعد از چند ثانیه هارد از لیست میپره ... و باید چند دقیقه خاموش بشه تا بیاره ... هارد فقط باید بره کلین روم !؟

EXTREME
11-11-2012, 18:59
در این که برنامه خوبیه شکی نیست هاردهای زیادی رو با این برنامه تعمیر کردم ، متأسفانه هارد رو فقط از راه بوت میشه شناسایی کرد و هر برنامه ای که میخواد هارد رو Low Format کنه نمیتونه یا هنگ میکنه یا پیغام خطا میده و بعد از چند ثانیه هارد از لیست میپره ... و باید چند دقیقه خاموش بشه تا بیاره ... هارد فقط باید بره کلین روم !؟

اگه هارد بخواد باز بشه بله باید اتاق کلین باشه
شما گفتین که وسط کار یک دفعه هارد میپره و دیگه تو بایوس هم کلا نیست ؟

mehrdad_9048
11-11-2012, 23:56
در داخل تنظیمات بایوس چک کنید ببینید از اونجا در تنظیمات بایوس میتونید هارد رو بشنوسین یا نه و اتصالات هارد هم کابل دیتا و هم کانکتور برق رو چک کنید یک کانکتور برق دیگه بزنید و اگه با تبدیل برق رو میزنید با یک تبدیل برق دیگه هم تست کنید بایک پاور دیگه هم تست کنید سیستم رو اگه با این کارها درست نشد هارد رو به سیستم میزنین ببینید موتور هارد کار میکنه یا نه

کلا هارد دیتکت نمیشه
موتوره هارد کار میکنه
با یک سیستمه دیگه هم امتحان کردم نشد
--
:sq_3:

five star
12-11-2012, 00:02
سلام دوستان اگه ممکنه این سوالو سریع جواب بدید :

من یه هارد اکسترنال سیگیت 2 ترای آداپتوری دستم امانت بود. در حال استفاده بودم بعد اشتباهی دستم بهش خورد یه تکون کوچولو خورد بعد از اون یه صدای بوق ممتد خفیف میده سیستم هم دیگه نمی شناستش. اگه کسی از دوستان می دونه مشکل چیه جواب منو بده خیلی ممنون می شم . هارد دستم امانته نمی خوام شرمنده طرف بشم. پولش به جهنم نمی خوام اطلاعت بنده خدا پاک بشه.

five star
12-11-2012, 00:35
^^^^^^^^
چیزی که الان متوجه شدم اینکه بعد از چند دقیقه صدای بوق خفیف از بین می ره و چراغ هارد روشن می شه سیستم هاردو می شناسه ولی نصب نمی شه درحالی که توی چند دقیقه که بوق خفیف می زنه چراغ هارد روشن نمی شد . دوستان خواهشا کمک کنن.

signul.online
12-11-2012, 07:37
اگه هارد بخواد باز بشه بله باید اتاق کلین باشه
شما گفتین که وسط کار یک دفعه هارد میپره و دیگه تو بایوس هم کلا نیست ؟
درسته ، مثله این هست که بهش فشار میاد و دیگه شناسایی نمیشه ... باید یه خورده استراحت کنه تا از دوباره شناسایی بشه !

signul.online
12-11-2012, 08:00
کلا هارد دیتکت نمیشه
موتوره هارد کار میکنه
--
کابل های Data هم ممکن هست مشکل پیدا کنن با یه کابل دیگه هم امتحان کن ...
با برنامه هایی که از راه بوت هاردو میشناسن امتحان کم ببین چیزی نشون میده ...

EXTREME
12-11-2012, 09:39
کلا هارد دیتکت نمیشه
موتوره هارد کار میکنه
--

پس مشکل از سیستم نیست و هارد مشکل داره مشکل یا از سوکت دیتا هارد است یا لحیم سردی قطعات روی برد یا فریم ویر هارد ببرید بیرون هارد رو

EXTREME
12-11-2012, 09:40
سلام دوستان اگه ممکنه این سوالو سریع جواب بدید :

من یه هارد اکسترنال سیگیت 2 ترای آداپتوری دستم امانت بود. در حال استفاده بودم بعد اشتباهی دستم بهش خورد یه تکون کوچولو خورد بعد از اون یه صدای بوق ممتد خفیف میده سیستم هم دیگه نمی شناستش. اگه کسی از دوستان می دونه مشکل چیه جواب منو بده خیلی ممنون می شم . هارد دستم امانته نمی خوام شرمنده طرف بشم. پولش به جهنم نمی خوام اطلاعت بنده خدا پاک بشه.

اگه به فاصله 1 ثانیه ای باشه هم میتونه از هد باشه و هم پارکینگ هد یعنی هد در پارکنگ گیر کرده و بیرون نمیاد علت بعدی بدسکتور زیاد باید ببرید تعمیرگاه هارد رو

EXTREME
12-11-2012, 09:42
درسته ، مثله این هست که بهش فشار میاد و دیگه شناسایی نمیشه ... باید یه خورده استراحت کنه تا از دوباره شناسایی بشه !

یعنی دیتکت میشه و بعد از یک مدت مثلا 30 ثانیه ای میپره درسته ؟
قبل از همه چیز اتصالات هارد رو کامل چک کنید و با یک پاور دیگه سیستم رو چک کنید درست نشد بیشتر این مشکل شبیه خرابی موتور هارد است و خرابی سوکتهای برق و دیتا هارد و خرابی در برد هارد و لحیم سردی قطعات روی برد

five star
12-11-2012, 10:23
اگه به فاصله 1 ثانیه ای باشه هم میتونه از هد باشه و هم پارکینگ هد یعنی هد در پارکنگ گیر کرده و بیرون نمیاد علت بعدی بدسکتور زیاد باید ببرید تعمیرگاه هارد رو

دوست عزیز ممنون که جواب دادی . همونطور که گفتید بوق ها به فاصله یک ثانیه است ولی بعد از چند دقیقه بوق ها قطع میشه .

یه سوال دیگه که داشتم اینکه اگه مشکل همون باشه که گفتید تقریبا چقدر خرج تعمیرشه.

EXTREME
12-11-2012, 10:28
دوست عزیز ممنون که جواب دادی . همونطور که گفتید بوق ها به فاصله یک ثانیه است ولی بعد از چند دقیقه بوق ها قطع میشه .

یه سوال دیگه که داشتم اینکه اگه مشکل همون باشه که گفتید تقریبا چقدر خرج تعمیرشه.

متاسفانه خرجشو نمیدونم
وقتی بوق قطع میشه هارد دیتکت میشه ؟ همون موقع یک عکس از disk managment بده

five star
12-11-2012, 10:36
متاسفانه خرجشو نمیدونم
وقتی بوق قطع میشه هارد دیتکت میشه ؟ همون موقع یک عکس از disk managment بده

وقتی بوق قطع میشه تازه چراغ هارد روشن میشه . هارد رو میشناسه ولی پیغام میده به که هارد به درستی نصب نشد.

signul.online
12-11-2012, 10:37
موقعی که هارد میخواد خونده بشه میپره (حدوداً همون سی ثانیه) ، همه چیز چک شده و با برنامه های زیادی واسه تعمیرش کار کردم ...
به نظرتون بُرد یه هارد 500 سیگیت رو برای تست میشه انداخت روی این هارد ( 1 سیگیت) ؟!

EXTREME
12-11-2012, 10:42
موقعی که هارد میخواد خونده بشه میپره (حدوداً همون سی ثانیه) ، همه چیز چک شده و با برنامه های زیادی واسه تعمیرش کار کردم ...
به نظرتون بُرد یه هارد 500 سیگیت رو برای تست میشه انداخت روی این هارد ( 1 سیگیت) ؟!

اگه همچین مشکلی باشه میتونه بیشتر از موتور باشه من پیشنهاد میکنم علاوه بر چک کردن اتصالات هارد هارد رو با یک پاور دیگه تست کنید اگه درست نشد نمیخواید برد یک هارد دیگرو بندازیش روش فکر نکنم اونکار جواب بده شما به جاش برد رو با مولتی متر ولتاژ گیری کنید اگه ولتاژ ها درست بود مشکل یا از سوکت برق هارد است یا خود موتور هارد بیشتر
هارد بیش از حد داغ نمیکنه ؟ یا صدای خاصی نمیده موتور هارد ؟

EXTREME
12-11-2012, 10:42
وقتی بوق قطع میشه تازه چراغ هارد روشن میشه . هارد رو میشناسه ولی پیغام میده به که هارد به درستی نصب نشد.

خوب این یعنی اینکه در disk managment نیست ؟

five star
12-11-2012, 10:43
خوب این یعنی اینکه در disk managment نیست ؟

نه در دیسک منیجمنت نمیاد .

signul.online
12-11-2012, 10:49
:sq_2: در کمال تعجب الان هارد بالا اومد ...
البته با تبدیل USB‌ به SATA
الان unallocated هست ، به نظرتون چیکارش کنم ؟!

behnmah66
12-11-2012, 10:51
من Case رو بردم پیش تعمیر کار از وقتی آوردم هاردم صدا میده قبلا خیلی بیصدا بود نمیدونم چیکارش کرده البته سالم کار میکنه ولی صدا دار شده
تعمیر کار گفت جامپرش رو عوض کردم من هر چی گشتم به حالت اول در بیارم نشد
اصلا هارد های Sata هم مگه جامپر دارن ؟ من قبل از این فکر میکردم جامپر برای هارد های ide هست

signul.online
12-11-2012, 10:55
من Case رو بردم پیش تعمیر کار از وقتی آوردم هاردم صدا میده قبلا خیلی بیصدا بود نمیدونم چیکارش کرده البته سالم کار میکنه ولی صدا دار شده
اصلا هارد های Sata هم مگه جامپر دارن ؟ من قبل از این فکر میکردم جامپر برای هارد های ide هست

شاید منظورش جایی هست که کابل ساتا روی مادر بُرد میخوره ؟!
چون در اونجا هست که Master و Slave مشخص میشه ..

behnmah66
12-11-2012, 11:04
شاید منظورش جایی هست که کابل ساتا روی مادر بُرد میخوره ؟!
چون در اونجا هست که Master و Slave مشخص میشه ..

یعنی تو ساتا مستر و اسلیو روی مادربرد مشخص میشه ؟
ولی من دوباره نگاه کردم، ساتاها با شماره نام گذاری شدن و خبری از مستر و اسلیو نیست

signul.online
12-11-2012, 11:06

رفتم یه پارت جدید بسازم نشد ...
The format Did Not Complate Succesfully !
با برنامه ای که هاردهای سیگیت رو بوت میکنن اومدم بالا خبری از هارد نبود .... یه Unknown بود که زده 18 hex و 1000.2 GB خلاصه همینو انتخاب کردم و رفتیم واسه
Diskwizard Starter Edition Installation Process
Formatting Partiton ....
5%

signul.online
12-11-2012, 11:08
یعنی تو ساتا مستر و اسلیو روی مادربرد مشخص میشه ؟
ولی من دوباره نگاه کردم، ساتاها با شماره نام گذاری شدن و خبری از مستر و اسلیو نیست
همین دیگه ... ترتیب خوندنشون هست ... بعد جاشون عوض بشه هیچ تأثیری نباید روی عملکرد هارد بذاره .. که بخواد صدا بده یا چیز دیگه ای ...
ضربه نخورده ؟!

behnmah66
12-11-2012, 11:11
خودم تا حالا تو پنبه نگه داشته بودمش این تعمیرکاره فکر کنم ضربه رو زده :sq_10:
منم به همین مشکوک بودم

mehrdad_9048
12-11-2012, 13:12
کابل های Data هم ممکن هست مشکل پیدا کنن با یه کابل دیگه هم امتحان کن ...
با برنامه هایی که از راه بوت هاردو میشناسن امتحان کم ببین چیزی نشون میده ...

میشه یگی منظورت چه برنامه هایی بود ؟

EXTREME
12-11-2012, 13:18
نه در دیسک منیجمنت نمیاد .

این یعنی اینکه دیتکت نشده هارد بهتره ببرید بیرون هارد رو برای تعمیر احتمالا هد یا پارکینگ هد یک کدوم مشکل پیدا کرده

EXTREME
12-11-2012, 13:19

اگه اطلاعات توش داشتین با نرم افزار paragon partion یا acronis پارتیشن از دست رفترو ریکاوری کنید برای اینکار نیاز به حجم اضافه دارین

EXTREME
12-11-2012, 13:20

یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بزارید اینجا
چه جور صدایی میده هارد ؟

signul.online
12-11-2012, 14:06
میشه یگی منظورت چه برنامه هایی بود ؟
هاردتون Western بود دیگه ؟
برنامه Western digital میخواد ... با برنامه خود هارد احتمال شناخته شدنش بیشتر هست ...

اگه اطلاعات توش داشتین با نرم افزار paragon partion یا acronis پارتیشن از دست رفترو ریکاوری کنید برای اینکار نیاز به حجم اضافه دارین
متأسفانه نمیشه پارت جدید درست کرد یا ریکاوری کرد ... اینجا دیگه نمیشه فهمید باید چیکارش کرد !!! ... هر برنامه ای رو هم تست می کنم بیچاره همون 0 درصد میمونه یا کلا سیستم هنگ می کنه !

EXTREME
12-11-2012, 14:57
هاردتون Western بود دیگه ؟
برنامه Western digital میخواد ... با برنامه خود هارد احتمال شناخته شدنش بیشتر هست ...

متأسفانه نمیشه پارت جدید درست کرد یا ریکاوری کرد ... اینجا دیگه نمیشه فهمید باید چیکارش کرد !!! ... هر برنامه ای رو هم تست می کنم بیچاره همون 0 درصد میمونه یا کلا سیستم هنگ می کنه !

هارد الان unlocated شده ؟ parion table براش درست کردین ؟

signul.online
12-11-2012, 15:09
هارد الان unlocated شده ؟ parion table براش درست کردین ؟

رفتم یه پارت جدید بسازم نشد ...
The format Did Not Complate Succesfully !
با برنامه ای که هاردهای سیگیت رو بوت میکنن اومدم بالا خبری از هارد نبود .... یه Unknown بود که زده 18 hex و 1000.2 GB خلاصه همینو انتخاب کردم و رفتیم واسه
Diskwizard Starter Edition Installation Process
Formatting Partiton ....
5%

بله unlocated شده ، نمیشه ، به سایت خود سیگیت متوسل شدم ...

SeaTools for DOS Diagnostic

Suggested
v2.23
09-Feb-11

برنامه هاشو گرفتم اما بازم هیچی ...

behnmah66
12-11-2012, 16:10
یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بزارید اینجا
چه جور صدایی میده هارد ؟

مین برد را عوض کنم حتما میزارم
موقع خوندن اطلاعات صدای معمولی میده اینو به این خاطر گفتم که تا قلا این اصلا صدا نمیداد
Western خوبیش همین بیصدا بودنش که اونم دیگه نیست

EXTREME
12-11-2012, 16:29
مین برد را عوض کنم حتما میزارم
موقع خوندن اطلاعات صدای معمولی میده اینو به این خاطر گفتم که تا قلا این اصلا صدا نمیداد
Western خوبیش همین بیصدا بودنش که اونم دیگه نیست

فکر نکنم مشکلی باشه حالا عکس رو بزارین بهتر معلوم میشه

abasx6
12-11-2012, 21:12
سلام من یک هارد 2 تربایت segate دارم چند روز پیش وقتی کامپیوتر روشن کردم هارد شنااسایی نشد و فقط در بایوس شناسایی شد من با برنامه HDD Regenerator هارد رو اسکن کردم هیچ بد سکتوری نداشت بعد Low Level Format کردم بعد هارد درست شد و ویندوز ریختم و فایلها رو هارد به هارد کردم مشکلی هم در سرعت ندارم ولی برنامه HD.Tune درصد سلامت هارد رو 93 درصد نشون میده اینم عکس از بخش health چرا این قسمت warning هست هنوز
اگر ایراد مهمی داره هارد بدم گارانتی چون 5 روز دیگه گارانتیش تموم میشه

EXTREME
12-11-2012, 21:51
سلام من یک هارد 2 تربایت segate دارم چند روز پیش وقتی کامپیوتر روشن کردم هارد شنااسایی نشد و فقط در بایوس شناسایی شد من با برنامه HDD Regenerator هارد رو اسکن کردم هیچ بد سکتوری نداشت بعد Low Level Format کردم بعد هارد درست شد و ویندوز ریختم و فایلها رو هارد به هارد کردم مشکلی هم در سرعت ندارم ولی برنامه HD.Tune درصد سلامت هارد رو 93 درصد نشون میده اینم عکس از بخش health چرا این قسمت warning هست هنوز
اگر ایراد مهمی داره هارد بدم گارانتی چون 5 روز دیگه گارانتیش تموم میشه

این ارور مربوط به سکتور delay است رو تست hdd regenerator ببرید ببینید سکتور delay میگیره یا نه

abasx6
12-11-2012, 22:20
برنامه
hdd regenerator یکبار در ویندوز و یبار در بوت اسکن کردم ولی بد سکتور و dely در برنامه 0 بود
فریمور هارد هم در سایت سیگیت نبود این ارور مشکل خاصی ایجاد میکنه چون گارانتی هاردم داره تموم میشه

EXTREME
12-11-2012, 22:34
برنامه
hdd regenerator یکبار در ویندوز و یبار در بوت اسکن کردم ولی بد سکتور و dely در برنامه 0 بود
فریمور هارد هم در سایت سیگیت نبود این ارور مشکل خاصی ایجاد میکنه چون گارانتی هاردم داره تموم میشه

معمولا این ارور مربوط به سکتور delay است که یک مقدار باعث افت سرعت میشه در سیستم از طریق بوت و داس هارد رو اسکن کنید ؟
تو این لینک هم نبود فریم ویر ؟

alirezaa_naderii
13-11-2012, 15:09
با سلام این چه مشکلی هست و چطوری بر طرف کنم؟
در ضمن هارد اکسترنال seaget expension 1 tb usb من مدتی بعد از حدود 20-30 دقیقه بعد از اینکه باهش کاری ندارم و فقط وصله به لپ تاپم چراغش هی کم رنگ و پر رنگ میشه اول فک کردم چراعش نیم سوز شده ولی به محضه استفاده از هارد و یا باز کردن یک پوشه چراغ پر رنگ میشه و چشمک میزنه بدون مشکل؟

abasx6
13-11-2012, 15:55
از طریق بوت و داس اسکن کردم از دیشب که شما گفتید تا الان تموم شد اینم عکس از برنامه
hdd regenerator
پس مشکلی داره هارد

EXTREME
13-11-2012, 18:00
با سلام این چه مشکلی هست و چطوری بر طرف کنم؟
در ضمن هارد اکسترنال seaget expension 1 tb usb من مدتی بعد از حدود 20-30 دقیقه بعد از اینکه باهش کاری ندارم و فقط وصله به لپ تاپم چراغش هی کم رنگ و پر رنگ میشه اول فک کردم چراعش نیم سوز شده ولی به محضه استفاده از هارد و یا باز کردن یک پوشه چراغ پر رنگ میشه و چشمک میزنه بدون مشکل؟

این مشکل بدسکتور است ببینید با hdd regenerator و low level format مشکل حل میشه یا نه

EXTREME
13-11-2012, 18:01
از طریق بوت و داس اسکن کردم از دیشب که شما گفتید تا الان تموم شد اینم عکس از برنامه
hdd regenerator
پس مشکلی داره هارد

نه اینجا مشکلی نیست چه اروری در تب health بود ؟

iman_n21
13-11-2012, 18:36
سلام
من داشتم رو لپ تاپ ویندوز ۷ میریختم و حواسم نبود شارژر رو نزده بودم، رفتم سراغش ببینم به کجا رسیده دیدم خاموش شده
روشن کردم دیدم میره برا بالا اومدن ویندوز ولی یهو گیر میکنه و ریستارت میشه
دوباره اومدم ویندوز نصب کنم دیدم اصلا هارد رو نمیشناسه
کمک کنید لطفا

abasx6
13-11-2012, 18:56
ایننم تب health
چرا دربرنامه
Hard Drive Inspector مشکلی نیست

EXTREME
13-11-2012, 20:28
سلام
من داشتم رو لپ تاپ ویندوز ۷ میریختم و حواسم نبود شارژر رو نزده بودم، رفتم سراغش ببینم به کجا رسیده دیدم خاموش شده
روشن کردم دیدم میره برا بالا اومدن ویندوز ولی یهو گیر میکنه و ریستارت میشه
دوباره اومدم ویندوز نصب کنم دیدم اصلا هارد رو نمیشناسه
کمک کنید لطفا

الان در بایوس هم هارد دیتکت نشده ؟

EXTREME
13-11-2012, 20:30
ایننم تب health
چرا دربرنامه
Hard Drive Inspector مشکلی نیست

الان افت سرعت هم دارین ؟

abasx6
13-11-2012, 20:39
نه افت سرعتی نداره

SIMON137
13-11-2012, 21:13
دوستان یه مرکز مطمئن با قیمت مناسب برای ریکاوری و جراحی هارد توی تهران سراغ دارید ؟

ata.royalfalcon
13-11-2012, 21:46
دوستان یه مرکز مطمئن با قیمت مناسب برای ریکاوری و جراحی هارد توی تهران سراغ دارید ؟

یه جای دیگه ای هم هست که متاسفانه یادم نمیاد .

EXTREME
13-11-2012, 21:54
نه افت سرعتی نداره

فکر نکنم دیگه مشکلی باشه hdd regenerator هم چیزی پیدا نکرد

abasx6
13-11-2012, 22:10
متشکرم که وقت گذاشتید جواب دادید

wrecked
15-11-2012, 14:39
سلام دوستان من از کجا بفهمم کیه علت بالا نیومدن سیستم از هارده؟

EXTREME
15-11-2012, 14:55
سلام دوستان من از کجا بفهمم کیه علت بالا نیومدن سیستم از هارده؟

دقیقا مشکل سیستمتون چیه؟ تصویر نمیده یا تصویر میده بوت نمیشه اگه بوت نمیشه چه اروری میده

Mr_100_dolari
17-11-2012, 02:47
با سلام من یه هارد یک ترابایت سیگیت گرفتم چند تا سوال داشتم :

بهترین پارتیشن همین NTFS هستش یا میشه از پارتیشن دیگه ای هم برای ویندوز سون و XP استفاده کرد تا سرعت هارد بیشتر بشه ؟ و اصلا نوع پارتیشن تاثیری روی سرعت هارد داره یا خیر ؟

هر چی تعداد درایو ها بیشتر بشه سرعت هارد پایینتر میاد یا اصلا تعداد درایوها مهم نیستش ؟

درایو C رو نمیدونم چقدر بهش فضا بدم اگر درایو C که روش ویندوز و سایر برنامه ها نصب بشه پر بشه سرعت هارد میاد پایین ؟ یا اصلا اینم ربطی نداره ؟

بهتر درایوی که روش ویندوز و سایر برنامه ها نصب هستش معمولا چقدر فضای خالی داشته باشه همیشه ؟

پیشنهاد مکنید با برنامه نوع پارتیشن و حجم درایو ها رو تغییر بدم یا با استفاده از خود ویندوز این کار کنم ؟ و اگر با برنامه پارتیشن بندی کنم چه برنامه ای برای پارتیشن بندی استفاده کنم ؟

این درایو پرایمری که موقعه پارتیشن بندی ساخته میشه چقدر فضا اشغال میکنه ؟ و کارش چیه و به چه دردی میخوره ؟ و نمیشه حجم این درایو رو کم کرد ؟ و اگر حجمش رو کم کنیم مشکل برای هارد یا ویندوز به وجود میاد ؟ (اگر نوع ویندوز مهم هستش هم روی XP و هم 7 توضیح بدید)

با تشکر

hm741
17-11-2012, 13:10
سلام ... هارد من یه مشکل عجیبی پیدا کرده واون هم کاهش سرعت Read/Write هستش ... این مشکل چند روز پیش به حدی رسید که حتی ویندوز هم به زور بالا میومد و حدود 10 دقیقه طولش داد در نهایت کیس رو باز کردم و جای کابل های ساتای DVD ROM و هارد رو بر روی مادر برد عوض کردم (مادربورد چهار تا درگاه ساتا داره قبلش زده بودن به پورت دو و سه من در آوردم زدم به پورت یک و چهار)... در این حالت ویندوز خیلی سریع بالا اومد و هارد و دی وی دی رام رو به عنوان سخت افزار های تازه نصب شده شناسایی کرد بعد از این ماجرا من یه نرم افزار تست سرعت دانلود کردم (Parkdale) و سرعت Read/Write هارد رو حدود 100Mb نشون داد با latancy حدود 20ms اما امروز که به نظرم سرعت پایین اومده دوباره تست کردم دیدم سرعت Write = 80MB & Read=30MB به این مقادیر رسیده در حالی قبلا هر دو صد مگ بودند بعد از اینکه یک ساعت سیستم روشن بود دوباره سرعت برگشت به حالت عادی 100 مگ... ممنون میشم راهنماییم کنید

EXTREME
17-11-2012, 14:52
سلام ... هارد من یه مشکل عجیبی پیدا کرده واون هم کاهش سرعت Read/Write هستش ... این مشکل چند روز پیش به حدی رسید که حتی ویندوز هم به زور بالا میومد و حدود 10 دقیقه طولش داد در نهایت کیس رو باز کردم و جای کابل های ساتای DVD ROM و هارد رو بر روی مادر برد عوض کردم (مادربورد چهار تا درگاه ساتا داره قبلش زده بودن به پورت دو و سه من در آوردم زدم به پورت یک و چهار)... در این حالت ویندوز خیلی سریع بالا اومد و هارد و دی وی دی رام رو به عنوان سخت افزار های تازه نصب شده شناسایی کرد بعد از این ماجرا من یه نرم افزار تست سرعت دانلود کردم (Parkdale) و سرعت Read/Write هارد رو حدود 100Mb نشون داد با latancy حدود 20ms اما امروز که به نظرم سرعت پایین اومده دوباره تست کردم دیدم سرعت Write = 80MB & Read=30MB به این مقادیر رسیده در حالی قبلا هر دو صد مگ بودند بعد از اینکه یک ساعت سیستم روشن بود دوباره سرعت برگشت به حالت عادی 100 مگ... ممنون میشم راهنماییم کنید

hm741
17-11-2012, 16:19

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ata.royalfalcon
17-11-2012, 16:45
با سلام من یه هارد یک ترابایت سیگیت گرفتم چند تا سوال داشتم :

بهترین پارتیشن همین NTFS هستش یا میشه از پارتیشن دیگه ای هم برای ویندوز سون و XP استفاده کرد تا سرعت هارد بیشتر بشه ؟ و اصلا نوع پارتیشن تاثیری روی سرعت هارد داره یا خیر ؟

هر چی تعداد درایو ها بیشتر بشه سرعت هارد پایینتر میاد یا اصلا تعداد درایوها مهم نیستش ؟

درایو C رو نمیدونم چقدر بهش فضا بدم اگر درایو C که روش ویندوز و سایر برنامه ها نصب بشه پر بشه سرعت هارد میاد پایین ؟ یا اصلا اینم ربطی نداره ؟

بهتر درایوی که روش ویندوز و سایر برنامه ها نصب هستش معمولا چقدر فضای خالی داشته باشه همیشه ؟

پیشنهاد مکنید با برنامه نوع پارتیشن و حجم درایو ها رو تغییر بدم یا با استفاده از خود ویندوز این کار کنم ؟ و اگر با برنامه پارتیشن بندی کنم چه برنامه ای برای پارتیشن بندی استفاده کنم ؟

این درایو پرایمری که موقعه پارتیشن بندی ساخته میشه چقدر فضا اشغال میکنه ؟ و کارش چیه و به چه دردی میخوره ؟ و نمیشه حجم این درایو رو کم کرد ؟ و اگر حجمش رو کم کنیم مشکل برای هارد یا ویندوز به وجود میاد ؟ (اگر نوع ویندوز مهم هستش هم روی XP و هم 7 توضیح بدید)

با تشکر

سلام .
1. براي نصب win7/xp مناسبترين فرمت NTFS هست .

2. بطور كلي هر چه پارتيشنها در track هاي درونيتر ساخته بشه سرعت read و write اون پارتيشن پايينتر خواهد بود . در هر هارد ديسكي كه بصورت MBR ساخته شده حداكثر چهار پارتيشن primary ميتوان ساخت و پيشنهاد هم نميدم بيشتر از اين تعداد بسازيد . اگر پارتيشن بيشتري ميخواهيد آخرين پارتيشن بايد بصورت extended باشه كه اين پارتيشن extended به چند درايو logical تقسيم ميشه . بعبارت ديگه درايوهاي logical در يك هارد در واقع يه پارتيشن بيشتر نيست ولي سيستم عامل آنها را بصورت چند درايو ميبينيد .

3. اگر پارتيشن C را فقط براي ويندوز و نصب برنامه در نظر بگيريد 50 يا 70 گيگ كفايت ميكنه . در صورتيكه هارد به خاطر فايلهاي اضافي پر بشه بديهي هست سرعت ويندوز و در كل سرعت سيستم پايين خواهد آمد . اگر ram كافي داريد حتي ميتونيد virtual memory را غير فعال كنيد (كاري كه خودم انجام دادم) .

4. در موقع نصب ويندوز ميتونيد پارتيشن بندي كنيد . البته در هنگام نصب win7 بطور پيشفرض سه پارتيشن primary ميسازد و چهارمي بصورت extended خواهد بود (كه درايوهاي logical در اين پارتيشن ساخته خواهد شد) ولي اگر ميخواهيد چهارمين پارتيشن primary باشه آخرين پارتيشن رو بصورت unallocated رها كنيد تا نصب ويندوز تكميل بشه و سپس با برنامه هايي چون acronis (در ويندوز) پارتيشن بندي رو ادامه بديد .

پارتيشن primary كه خودتون در هنگام پارتيشن بندي ميسازيد . اولين پارتيشن ساخته شده هم از نوع primary هست . مگر اينكه منظور شما چيز ديگري باشه (system reserved partition؟) .

Greedy
17-11-2012, 17:55
مگر اينكه منظور شما چيز ديگري باشه (system reserved partition؟)

اتفاقا من این سوال برام پیش اومده بود که این پارتیشن کارش چیه ؟ 100 مگ هم بیشتر نیست تو لپتاپ ها فقط وجود داره ؟ چون من 4-5 تا pc که نصب کردم همچین پارتیشنی نداشت ولی لپتاپم که تازه خریدم داشت
اگه فرمت شه مشکلی پیش میاره ؟

ata.royalfalcon
17-11-2012, 18:04
اتفاقا من این سوال برام پیش اومده بود که این پارتیشن کارش چیه ؟ 100 مگ هم بیشتر نیست تو لپتاپ ها فقط وجود داره ؟ چون من 4-5 تا pc که نصب کردم همچین پارتیشنی نداشت ولی لپتاپم که تازه خریدم داشت
اگه فرمت شه مشکلی پیش میاره ؟

عکس زیر مربوط به هارد لپتاپم هست که 4 پارتیشن primary دارد . 100 مگابایت پارتیشن اول که سیستمی هم هست محل استقرار فایلهای مورد نیاز برای boot سیستم عامل هست (NTLDR در سیستمهای مبتنی بر NT و BOOTMGR در ویندوز ویستا و سون) . در صورت حذف پارتیشنهای سیستمی سیستم عامل بالا نخواهد آمد . ضمناً این پارتیشن مورد نیاز برنامه bitlocker هم هست . این پارتیشن برای امنیت بیشتر letter ندارد تا در my computer دیده نشود .

kases
17-11-2012, 20:45
سلام دوستان

من با برنامه
hd tune هارد سیستم رو بررسی کردم و در تب

health یک warning مشاهده کردم
دقیقا متوجه نشدم منظورش از این
warning چی بود می خواستم بدونم هاردم داره خراب میشه یا مشکل خاصی نیست؟ و اینکه چجوری میشه این مشکل رو برطرف کرد؟ با تشکر

EXTREME
17-11-2012, 22:09
سلام دوستان

من با برنامه
hd tune هارد سیستم رو بررسی کردم و در تب

health یک warning مشاهده کردم
دقیقا متوجه نشدم منظورش از این
warning چی بود می خواستم بدونم هاردم داره خراب میشه یا مشکل خاصی نیست؟ و اینکه چجوری میشه این مشکل رو برطرف کرد؟ با تشکر

این ارور آسیبی به اطلاعات وارد نمیکنه یک مقدار رو burst rate و سرعت کپی و پیست تاثیر میزاره
کارهای زیادی برای رفع این مشکل است چک کردن اتصالات هارد و پاور - چک کردن با یک پاور دیگه آپدیت بایوس مین و فریم ویر هارد - low level format و پارتیشن بندی مجدد هارد

dr.vampire
17-11-2012, 23:20
سلام دوستان
هاردم سر و صدای شدید میداد با نرم افزار HD Tune تست کردم عکسشو گذاشتم مشکلش چیه و چطوری حل میشه ؟؟؟

EXTREME
17-11-2012, 23:28
سلام دوستان
هاردم سر و صدای شدید میداد با نرم افزار HD Tune تست کردم عکسشو گذاشتم مشکلش چیه و چطوری حل میشه ؟؟؟

اولین کار تست hdd regemerator و low level format است اینکارو انجام بدین و نتیجه رو بگین

dr.vampire
17-11-2012, 23:39
ممنونم
این تستا رو چطوری باید انجام بدم؟؟؟ در ضمن یک ترا فایل توش دارم چطوری فرم کتم :sq_3: !!!!!!!!!!! جای دیگه ای ندارم بک آپ بگیرم.

h_kh_1367
19-11-2012, 12:25
در پستهاي قبل هم بهشون گفتم كه ديگه هارد رو روشن نكنيد و اونو به مراكز مجاز ببريد .
همچنين گفتند كه

حداقل وارد لوگوي ويندوز ميشود در نتيجه گفتم كه با مسئوليت خودتون روش مورد نظر رو هم تست كنند .

هاردهاي پرتابل يا 2.5 اينچي با برق usb هم راه اندازي ميشه . اما هاردهاي 3.5 اينچي با برق usb راه اندازي نميشه و نياز به آداپتور برق جداگانه هست . ايشان اشاره نكردند كه چه نوع هارد اكسترنالي دارند و در نتيجه اين موضوع رو يادآوري كردم .

علاوه بر موردي كه گفتيد .
همچنين
دوستان عزیز

این که جواب نمیده !! ایمیلهامون بی جواب موند ، هاردمون بلاتکلیف :sq_6:

ata.royalfalcon
19-11-2012, 13:52
دوستان عزیز

این که جواب نمیده !! ایمیلهامون بی جواب موند ، هاردمون بلاتکلیف :sq_6:

اگر تهران هستيد حضوري به اون شركتها مراجعه كنيد .

h_kh_1367
19-11-2012, 14:44
اگر تهران هستيد حضوري به اون شركتها مراجعه كنيد .

اگه تهران بودم که مشکلی نبود ، آخه تهران نیستم :sq_3:

EXTREME
19-11-2012, 14:44
ممنونم
این تستا رو چطوری باید انجام بدم؟؟؟ در ضمن یک ترا فایل توش دارم چطوری فرم کتم :sq_3: !!!!!!!!!!! جای دیگه ای ندارم بک آپ بگیرم.

پس فعلا تست hdd regenerator رو انجام بدین
نرم افزارشو دانلود کنید باهاش یک سی دی بوتیبل درست کنید و از طرق داس رو مود scan and repair تست کنید هارد رو

ami2new
19-11-2012, 17:55
سلام دوستان من یک هارد اکسترنال seagate free agent go دارم که دچار مشکل شده
به این صورت که وقتی هارد رو به pc یا لپ تاپ میزنم اونو نمیشناسه (یعنی میاد که این دیوایس شناخته شده و حتی توی قسمت safety remove هم زده free agent go ولی درایوی اضافه نمیشه)ولی وقتی به تلویزیون همین هارد رو وصل میکنم میشناسه و محتویاتشو پخش میکنه
هارد هم چندباری ضربه خورده هرچند نه شدید
به نظرتون مشکل چی هستش؟ کجا میتونم بدم که این مشکلو رفعش کنن؟
پیشاپیش ممنون از پاسخ هاتون

alirezaa_naderii
21-11-2012, 13:28
از بوت چطوری و با چه برنامه ای
low level format کنم؟

amin750
21-11-2012, 19:48
این ارور ها نشونه چین؟؟ چی کار باید کرد؟

zigma94
21-11-2012, 21:15
با درود
متاسفانه امروز به جای پاک کردن یک فایل زائد با دست خودم تیشه به ریشه خویشتن زدم و اشتباهاً پوشه کناری اون فایل زائد کذایی رو "شیفت + دیلیت" کردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در حال حاضر دقیقا نمیدونم چکار باید بکنم بنابراین قبل از هر کاری بهتر دیدم که با اساتید ریکاوری پی.سی.وُرد مشورتی داشته باشم
دوستان توجه داشته باشید که درون پوشه پاک شده مورد نظر شامل چندین فایل مختلف (از قبیل وُرد و نت.پد و جی.پِگ و ام.پی.3 و غیره و ذلک) بوده و اهمیت این پوشه برای من بسیار بسیار بسیار زیاده (ارزش مادیش در حد صفره ولی ارزش معنویش غیر قابل وصف و بیانه) بنابراین حتی نمیخوام که "یک بیت" از اطلاعات پاک شده از دست بره یا احیانا ناقص ریکاوری بشه (حتی حفظ اسامی فایلها پس از ریکاوری هم برای من ضروری و حیاتیه)
قبلاً (سالها پیش) به صورت خیلی خیلی محدود با نرم افزارهای ریکاوری و بازیابی کار کردم اما اهمیت کار انجام شده در آن زمان به هیچ وجه با اهمیت مشکل امروز من قابل مقایسه نیست
نمیدونم که آیا لازمه در حال حاضر از شرکتهای بازیاب کمک بگیرم یا به تنهایی قابل انجام هست؟ (از طرفی اعتماد چندانی هم به شرکتهای بازیاب ندارم)
در هر صورت از صمیم قلب سپاسگزار خواهم شد اگر استادی از اساتید فن بتونه من رو در حال حاضر راهنمایی جامع کنه :11:

amin750
21-11-2012, 22:16
اینم یکی دیگه؟؟

PersianEm0b0y
21-11-2012, 22:25
با درود
متاسفانه امروز به جای پاک کردن یک فایل زائد با دست خودم تیشه به ریشه خویشتن زدم و اشتباهاً پوشه کناری اون فایل زائد کذایی رو "شیفت + دیلیت" کردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در حال حاضر دقیقا نمیدونم چکار باید بکنم بنابراین قبل از هر کاری بهتر دیدم که با اساتید ریکاوری پی.سی.وُرد مشورتی داشته باشم
دوستان توجه داشته باشید که درون پوشه پاک شده مورد نظر شامل چندین فایل مختلف (از قبیل وُرد و نت.پد و جی.پِگ و ام.پی.3 و غیره و ذلک) بوده و اهمیت این پوشه برای من بسیار بسیار بسیار زیاده (ارزش مادیش در حد صفره ولی ارزش معنویش غیر قابل وصف و بیانه) بنابراین حتی نمیخوام که "یک بیت" از اطلاعات پاک شده از دست بره یا احیانا ناقص ریکاوری بشه (حتی حفظ اسامی فایلها پس از ریکاوری هم برای من ضروری و حیاتیه)
قبلاً (سالها پیش) به صورت خیلی خیلی محدود با نرم افزارهای ریکاوری و بازیابی کار کردم اما اهمیت کار انجام شده در آن زمان به هیچ وجه با اهمیت مشکل امروز من قابل مقایسه نیست
نمیدونم که آیا لازمه در حال حاضر از شرکتهای بازیاب کمک بگیرم یا به تنهایی قابل انجام هست؟ (از طرفی اعتماد چندانی هم به شرکتهای بازیاب ندارم)
در هر صورت از صمیم قلب سپاسگزار خواهم شد اگر استادی از اساتید فن بتونه من رو در حال حاضر راهنمایی جامع کنه :11:

متاسفم خیلی احساس بدی داره آدم همه چیزشو ار دست بده ...
ولی به نظر من باید اطمینان کنی این بهترین راهه در حال حاضر برنامه های عادی تو سطح نت نمی تونه خیلی عالی همه چیزو ریکاوری کنه و شما فکر می کنی امکانش وجود نداره و بیشتر ناراحت میشی ...
ببر کلینیک هارد تو سمیه اونجا حرفه ای هستن کمکت می کنن ...

EXTREME
21-11-2012, 22:26
این ارور ها نشونه چین؟؟ چی کار باید کرد؟

سکتورdelay و بدسکتور هارد رو ببرید رو تست hdd regenerator باهاش یک سی دی بوتیبل بسازید و با اون سیستم رو بوت کنید قبلش باید نرم افزارشو نصب کنید تست رو رو مود scan and repair انجام بدین

PersianEm0b0y
21-11-2012, 22:28
extreme عزیز منم این مشکلو دارم ولی واسه من 52 بدسکتور داره ...
غیر ممکن بتونه با نرم افزار HDD چیزی پیدا کنه ...
این هارد محکوم به نابودی شده .

EXTREME
21-11-2012, 22:28
با درود

به هیچ وجه تو اون درایوی که فولدر توش بوده اطلاعات جدید نریزید چون احتمال ریکاوری کم میشه شما با نرم افزار power data recovey رو حالت deep scan فایل های مورد نظر رو ریکاوری کنید به احتمال خیلی زیاد برمیگرده

EXTREME
21-11-2012, 22:29
extreme عزیز منم این مشکلو دارم ولی واسه من 52 بدسکتور داره ...
غیر ممکن بتونه با نرم افزار HDD چیزی پیدا کنه ...
این هارد محکوم به نابودی شده .

یعنی با اون نرم افزار و low level format مشکل حل نشد ؟

PersianEm0b0y
21-11-2012, 22:34
یعنی با اون نرم افزار و low level format مشکل حل نشد ؟

امکان فرمت که ندارم چون هارد BackUp ندارم ولی HDD REGENERATOR که اصلا انگار نه انگار ...

amin750
21-11-2012, 22:56
سکتورdelay و بدسکتور هارد رو ببرید رو تست hdd regenerator باهاش یک سی دی بوتیبل بسازید و با اون سیستم رو بوت کنید قبلش باید نرم افزارشو نصب کنید تست رو رو مود scan and repair انجام بدین

چطوری باید سکتورdelay و بدسکتور هارد رو ببرم روی hdd regenerator

PersianEm0b0y
21-11-2012, 23:02
برنامه رو نصب کن بعد یه قسمتی داره واسه ساختن Flash Boot که از طریق Dos می خواد هارد رو چک کنه نه خود ویندوز ...
سی دی نمی خواد فلش بهتره ...
یه سری اطلاعات میریزه خودش رو فلش بعد ریستارت میشه و میره رو حالت چک هارد .

amin750
21-11-2012, 23:17
برنامه رو نصب کن بعد یه قسمتی داره واسه ساختن Flash Boot که از طریق Dos می خواد هارد رو چک کنه نه خود ویندوز ...
سی دی نمی خواد فلش بهتره ...
یه سری اطلاعات میریزه خودش رو فلش بعد ریستارت میشه و میره رو حالت چک هارد .

با این کار اطلاعاتم پاک نمیشه؟؟
امکان داره درست بشه؟؟

PersianEm0b0y
21-11-2012, 23:20
نه نمیشه فقط اسکن میکنه اگر پیدا کرد سکتور رو دوباره می سازه ...
معلومه که درست نمیشه .

amin750
21-11-2012, 23:21
خوب دیگه این کار چه فایده ای داره؟؟

PersianEm0b0y
21-11-2012, 23:23
برنامه قوی هست و خیلی از سکتورها رو درست کرده و می کنه اما وضعیت هارد شما فرق داره ...
کلا باید بره بمیره هارد شما .

amin750
21-11-2012, 23:24
با low level format چی؟؟ درست میشه؟؟

PersianEm0b0y
21-11-2012, 23:25
آره شاید بشه ولی یکم از ظرفیت هارد کم میشه .

amin750
21-11-2012, 23:27
عیب نداره بابا اصن جون میکنه

PersianEm0b0y
21-11-2012, 23:31
این جور که دیدم هاردت زیاد پر نی و می تونی فرمت کنی ...
واسه من داره میترکه ..

EXTREME
22-11-2012, 11:31
این جور که دیدم هاردت زیاد پر نی و می تونی فرمت کنی ...
واسه من داره میترکه ..

اگه شکل شما با اون نرم افزار حل نشده سخت افزاری میتونه باشه مشکل مثل پلاتر
هاردشما قبلا ویروسی نشده بوده یا ضربه ای بهش نخورده بوده ؟یا پاور مشکل دار ؟

PersianEm0b0y
22-11-2012, 12:37
نه هارد 2.5 هست واسه لپ تاپ ...
مثلا فک کن الان 20 تا بدسکتور داشت وقتی ویندوز عوض می کردم میشد مثلا 25 تا ...
این طوری زیاد میشد ...
تو اتوبوس ولی استفاده کردم وقتی میرفتم یونی .
ولی باز فکر نمی کنم از اون تکون باشه چون DriveGuard داره .
پلاتر چقدر هزینه داره ؟
جالبه مثل هارد دوستمون فقط Health کم میشه ولی Performance ثابته ...
به نظرم این نشون میده مشکل هد و Read & Writing نداره و فقط سکتورها که محل دخیره Info هستن مشکل دارن ...
می خوام به زودی ببرم کلینیک هارد .
اونجا ممکن تا چقدر خرج برداره ؟
البته مهم نی می خوام بدونم فقط .

EXTREME
22-11-2012, 12:45
بهرحال سکتورهایی که به عنوان بدسکتورهستند آدرسشون در فریم ویر نیست
آپدیت فریم ویر رو تست کردین ؟ شاید جواب بده اگه میتونید آپدیت کنید قبل از اینکار حتما از اطلاعاتتون بکاپ بگیرید
هزینه پلاتر رو نمی دونم

هد که باید سالم باشه بیشتر پلاتر شاید مشکل داشته باشه

ببرید بیرون اونها هم بدسکتور گیری کنن شاید درست شد

zigma94
22-11-2012, 12:49
متاسفم خیلی احساس بدی داره آدم همه چیزشو ار دست بده ...
ولی به نظر من باید اطمینان کنی این بهترین راهه در حال حاضر برنامه های عادی تو سطح نت نمی تونه خیلی عالی همه چیزو ریکاوری کنه و شما فکر می کنی امکانش وجود نداره و بیشتر ناراحت میشی ...
ببر کلینیک هارد تو سمیه اونجا حرفه ای هستن کمکت می کنن ...
تشکر از بابت حس همدردیت و راهنمائیت
از نظر من مسئله اینجاست که فکر نمیکنم "کلینیک هرد" سایر شرکتهای بازیابی فعال توی ایران از هیچ نرم افزار فضایی یا اختصاصی استفاده ککن:46:
پس نتیجتاً در صورت استفاده از هر گونه نرم افزار غیر وطنی، یقینا آن نرم افزار مربوطه برای ما هم قابل دسترس خواهد بود (یحتمل از طریق نت) و تنها تفاوت احتمالا در نحوه استفاده و تجربه خواهد بود
بنابراین شخصً فکر میکنم سپردن هارد به این قبیل شرکتها ریسک بی جاست :25:

به هیچ وجه تو اون درایوی که فولدر توش بوده اطلاعات جدید نریزید چون احتمال ریکاوری کم میشه شما با نرم افزار power data recovey رو حالت deep scan فایل های مورد نظر رو ریکاوری کنید به احتمال خیلی زیاد برمیگرده

دوست گرامی
درایوی که فولدر از دست رفته توی اون بوده اتفاقا درایو کم حجمیست (در حدود 6 گیگ) که در حال حاضر حدودا 1 گیگ فضای خالی داره
متاسفانه قبل از اینکه من پست شما رو بخونم اقدام به ویرایش (کم و زیاد کردن متن) چند فایل وُرد و نُت.پد در درایو مربوطه کردم که ممنون میشم اگه بگید شامل مبحث "اطلاعات جدید" و کم شدن شانس ریکاوری میشه یا نه ؟ :23:
ضمنا اکثریت برنامه های من (از جمله مرورگری که در حال استفاده از آن هستم و اینترنت سکیوریتی و غیره) داخل این درایو نصبه که باز هم ممنون خواهم شد اگه درباره استفده از این نرم افزارها و احتمال "کم شدن شانس ریکاوری" توضیحی بدید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و در پایان بعد از استفاده از نرم افزار بازیابی که معرفی کردید آیا بهتره فایل مربوطه رو در یکی از درایوهای حال حاضر سیستم ریکاوری کنم یا احیانا در یک حافظه فلش ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با سپاس :11:

PersianEm0b0y
22-11-2012, 13:19
آپدیت فریم ویر رو تست کردین ؟ شاید جواب بده اگه میتونید آپدیت کنید قبل از اینکار حتما از اطلاعاتتون بکاپ بگیرید

هاردم توشیباست ولی چند وقت پیش تو سایتش نگاه میکردم FirmWare جدید نداشت ...
فکر نمی کنم از یا ارتقا FW مشکل حل شه ...

EXTREME
22-11-2012, 15:09
هاردم توشیباست ولی چند وقت پیش تو سایتش نگاه میکردم FirmWare جدید نداشت ...
فکر نمی کنم از یا ارتقا FW مشکل حل شه ...

آره فریم ویر احتمالش کمه و بیشتر مشکل سخت افزاری میاد

EXTREME
22-11-2012, 15:11
تشکر از بابت حس همدردیت و راهنمائیت
از نظر من مسئله اینجاست که فکر نمیکنم "کلینیک هرد" سایر شرکتهای بازیابی فعال توی ایران از هیچ نرم افزار فضایی یا اختصاصی استفاده ککن:46:
پس نتیجتاً در صورت استفاده از هر گونه نرم افزار غیر وطنی، یقینا آن نرم افزار مربوطه برای ما هم قابل دسترس خواهد بود (یحتمل از طریق نت) و تنها تفاوت احتمالا در نحوه استفاده و تجربه خواهد بود
بنابراین شخصً فکر میکنم سپردن هارد به این قبیل شرکتها ریسک بی جاست :25:

دوست گرامی
درایوی که فولدر از دست رفته توی اون بوده اتفاقا درایو کم حجمیست (در حدود 6 گیگ) که در حال حاضر حدودا 1 گیگ فضای خالی داره
متاسفانه قبل از اینکه من پست شما رو بخونم اقدام به ویرایش (کم و زیاد کردن متن) چند فایل وُرد و نُت.پد در درایو مربوطه کردم که ممنون میشم اگه بگید شامل مبحث "اطلاعات جدید" و کم شدن شانس ریکاوری میشه یا نه ؟ :23:
ضمنا اکثریت برنامه های من (از جمله مرورگری که در حال استفاده از آن هستم و اینترنت سکیوریتی و غیره) داخل این درایو نصبه که باز هم ممنون خواهم شد اگه درباره استفده از این نرم افزارها و احتمال "کم شدن شانس ریکاوری" توضیحی بدید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و در پایان بعد از استفاده از نرم افزار بازیابی که معرفی کردید آیا بهتره فایل مربوطه رو در یکی از درایوهای حال حاضر سیستم ریکاوری کنم یا احیانا در یک حافظه فلش ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با سپاس :11:

شما هر گونه اطلاعاتی در اون درایو بریزید شانس ریکاوری کمتر میشه حالا هر چیزی که باشه
ریکاوری که شد میتونید اون اطلاعات رو روی یک درایو دیگری بریزید و مشکلی نداره

mohsenkezim0677
22-11-2012, 17:37
سلام ممنون از این همه اطلاعات مفید

zigma94
22-11-2012, 17:54
درود
من از نرم افزار Recuva و Power Data Recovery استفاده کردم و متاسفانه نتیجه کار افتضاح بود و در حال حاضر مجاب شدم هاردم رو بسپارم به شرکت
تنها سوالی که الان برام باقیه اینه که بعد از نصب هر دو نرم افزار فوق (البته در دراییو غیر از درایو مورد ریکاوری نصب کردم) با هر دو نرم افزار مرحله اولیه ریکاوری طی کردم که در واقع نوعی اسکندرایو مربوطه برای جستجوی فایلهای پاک شده هست و بعد از اون فهرستی از فایلهای پاک شده رو ارائه میکنه که من با هر دو نرم افزار تا همین قسمت پیش رفتم ولی هیچ فایلی رو برای برای ذخیره شدن در سیستم انتخاب نکردم
حالا سوالی که برام پیش اومده این هست که احیانا با پیش رفتن تا این مرحله دچار مشکلاتی نظیر "اُور رایت" و عدم بازیافت اطلاعات توسط شرکت رو به رو نخواهم شد که ؟
پی نوشت :
متاسفانه در فهرست ارائه شده توسط power data recovery اسامی تمامی فایلها تغییر کرده بود ! (که البته گمون نکنم از یک نرم افزار دو مگابایتی بیش ازاین انتظاری بره فقط در حال حاضر نگران مسئله اور رایت هستم)

ICAROOS
22-11-2012, 18:07
دوستان چطور میشه یک درایو رو unchangeable کرد ؟

EXTREME
22-11-2012, 23:17
درود
من از نرم افزار Recuva و Power Data Recovery استفاده کردم و متاسفانه نتیجه کار افتضاح بود و در حال حاضر مجاب شدم هاردم رو بسپارم به شرکت
تنها سوالی که الان برام باقیه اینه که بعد از نصب هر دو نرم افزار فوق (البته در دراییو غیر از درایو مورد ریکاوری نصب کردم) با هر دو نرم افزار مرحله اولیه ریکاوری طی کردم که در واقع نوعی اسکندرایو مربوطه برای جستجوی فایلهای پاک شده هست و بعد از اون فهرستی از فایلهای پاک شده رو ارائه میکنه که من با هر دو نرم افزار تا همین قسمت پیش رفتم ولی هیچ فایلی رو برای برای ذخیره شدن در سیستم انتخاب نکردم
حالا سوالی که برام پیش اومده این هست که احیانا با پیش رفتن تا این مرحله دچار مشکلاتی نظیر "اُور رایت" و عدم بازیافت اطلاعات توسط شرکت رو به رو نخواهم شد که ؟
پی نوشت :
متاسفانه در فهرست ارائه شده توسط power data recovery اسامی تمامی فایلها تغییر کرده بود ! (که البته گمون نکنم از یک نرم افزار دو مگابایتی بیش ازاین انتظاری بره فقط در حال حاضر نگران مسئله اور رایت هستم)

شما قبل از ریکاوری نوع فایل هایی که میخواین ریکاوری بشه انتخاب کردین ؟
درسته اسامی رو تغییر میده ولی من با این نرم افزار خیلی ریکاوری انجام دادم حتی رو درایوی که ویندوز روش دوباره نصب شده 90% اصلاعاتشو برگردوندم

EXTREME
22-11-2012, 23:17
دوستان چطور میشه یک درایو رو unchangeable کرد ؟

فکر کنم با نرم افزار 1st disk proteced میتونی اینکارو بکنی یک تست بزن

DivXviDvD
23-11-2012, 15:19
سلام
من سعی دارم هارد رو فرمت سطح پایین کنم که چند درصدی که پیش میره not responding و با ارور کار متوقف میشه
البته هارد 199 تا بد سکتور داره

از این دو برنامه هم استفاده کردم Hard Disk Low Level Format Tool
وHD Tune Pro

خیلی ممنون و متشکر

EXTREME
23-11-2012, 16:00
سلام
من سعی دارم هارد رو فرمت سطح پایین کنم که چند درصدی که پیش میره not responding و با ارور کار متوقف میشه
البته هارد 199 تا بد سکتور داره

از این دو برنامه هم استفاده کردم Hard Disk Low Level Format Tool
وHD Tune Pro

خیلی ممنون و متشکر

بدسکتور وقتی خیلی زیاد باشه این روش زیاد خوب جواب نمیده با نرم افزار hdd regenerator امتحان کنید تا بدسکتورها ریکاوری بشه که اینکار یکم طول میکشه

DivXviDvD
23-11-2012, 16:31
بدسکتور وقتی خیلی زیاد باشه این روش زیاد خوب جواب نمیده با نرم افزار hdd regenerator امتحان کنید تا بدسکتورها ریکاوری بشه که اینکار یکم طول میکشه

خیلی ممنون از پاسخ

الان یه یک ساعتی هست که با HDD Regenerator گذاشتم تعمیر کنه 12 تا delays داده تا الان نمیدونم مشکل از چیه من تونستم به زحمت اطلاعات روش رو بریزم روی یه هارد دیگه توی کپی کردن هم مشکل delay رو داشت
اصلا هارد ضربه هم نخورده تا حالا ، واقعا موندم چه مشکلی داره

EXTREME
23-11-2012, 16:33
سکتور delay اگه با این نرم افزار درست نشه بیشتر میتونه از هد باشه هارد ویروسی نشده بود ؟

alirezaa_naderii
23-11-2012, 18:28
جون مادرتون پست منو تایید کنید
یک برنامه میخام که low leleave format بشه از بوت کرد

mgha
23-11-2012, 18:43
سلام
هارد من بد سکتور گرفته بود که با این نرم افزار hdd regenerator یک فلش بوت ساختم و بدسکتور تعمیر شد. کلا 29 تا بدسکتور داشت و 29 تا هم delay sector. الان دو تا سوال دارم. یکی اینکه فلش رو چجوری برگردونم به حالت قبلش چون قبلا 8 گیگ بود ولی الان شده 2 گیگ. من فرمتش کردم ولی درست نشد. و سوال دوم اینکه این ارور چی هستش. ایا هنوز هارد من مشکل داره ؟؟؟؟ سایزش بزرگ بود لینکش رو میزارم.

DivXviDvD
23-11-2012, 18:46
سکتور delay اگه با این نرم افزار درست نشه بیشتر میتونه از هد باشه هارد ویروسی نشده بود ؟

سلام
ممنون از پاسخ
الان با HDD Regenerator هم نشد و بعد از گذشت 3 ساعت و ... گفت device is not ready و گفت ریست و دوباره سعی کنید

نرم افزار delay sector رو پیدا نکردم اگه ممکنه یه لینک بهم بدین
هارد قبلا حدود 2 3 سال پیش ویروسی شده بود ویروس اتوران و نیو فولدر و غیره که پاکشون کردم و دیگه ندیدم اثری ازشون باشه

اگه مشکل بود چطور تونستم قسمت اعظمی از اطلاعات رو نجات بدم ؟
هد هارد باید عوض شه ؟ هارد دیگه گارانتی نداره آخه - کسی رو نمیشناسم که هارد رو تعمیر کنه

خیلی خیلی ممنونم

EXTREME
23-11-2012, 21:36
سلام
ممنون از پاسخ
الان با HDD Regenerator هم نشد و بعد از گذشت 3 ساعت و ... گفت device is not ready و گفت ریست و دوباره سعی کنید

نرم افزار delay sector رو پیدا نکردم اگه ممکنه یه لینک بهم بدین
هارد قبلا حدود 2 3 سال پیش ویروسی شده بود ویروس اتوران و نیو فولدر و غیره که پاکشون کردم و دیگه ندیدم اثری ازشون باشه

اگه مشکل بود چطور تونستم قسمت اعظمی از اطلاعات رو نجات بدم ؟
هد هارد باید عوض شه ؟ هارد دیگه گارانتی نداره آخه - کسی رو نمیشناسم که هارد رو تعمیر کنه

خیلی خیلی ممنونم

بله اگه با نرم اقزار درست نشه هارد باید ببرید به یک تعمیرگاه مشکلش احتمالا سخت افزاری است

EXTREME
23-11-2012, 21:37
سلام
هارد من بد سکتور گرفته بود که با این نرم افزار hdd regenerator یک فلش بوت ساختم و بدسکتور تعمیر شد. کلا 29 تا بدسکتور داشت و 29 تا هم delay sector. الان دو تا سوال دارم. یکی اینکه فلش رو چجوری برگردونم به حالت قبلش چون قبلا 8 گیگ بود ولی الان شده 2 گیگ. من فرمتش کردم ولی درست نشد. و سوال دوم اینکه این ارور چی هستش. ایا هنوز هارد من مشکل داره ؟؟؟؟ سایزش بزرگ بود لینکش رو میزارم.

دوباره بزارید ببیینید بازم delay sector پیدا میکنه یا نه
با این نرم افزار فلش رو فرمت کنید
HP USB Disk Storage Format Tool

amin750
24-11-2012, 11:17
سلام
هاردم بد سکتور داره میخوام low level format کنم
توی ویندوز که نمیشه این کار رو کرد
لطفا یه برنامه bootable بدین که از طریق داس فرمت کنم
روشش هم بگین
ممنون

EXTREME
24-11-2012, 12:49
سلام
هاردم بد سکتور داره میخوام low level format کنم
توی ویندوز که نمیشه این کار رو کرد
لطفا یه برنامه bootable بدین که از طریق داس فرمت کنم
روشش هم بگین
ممنون
از نرم افزار hdd regenerator چرا استفاده نمیکنید؟ تست کردین ؟

amin750
24-11-2012, 12:56
آره دیشب از یه ورژن قدیمیش فک کنم 1.7 استفاده کردم چیزی پیدا نکرد
میخوام low level format کنم ببینم درست میشه

EXTREME
24-11-2012, 14:12
من تنها نرم افزاری که میشناسم نرم افزار hdd low level format tools است که باید هارد رو به یک سیستم دیگه بزنید و از ویندوز فرمت کنید

moazen
24-11-2012, 14:46
سلام به همه دوستان گرام
من چند مدت پیش اومدم اینجا چون هاردم بد سکتور داشت.دوستان راهنمایی کردن گفتن hddregnerator بزن ببین درست میشه یا نه. راستش این کار رو انجام دادم ولی اتفاقی که افتاده اینه که هر از چند گاهی سیستم هارد رو نمیشناسه.یعنی یه دفعه رستارت میشه و پیغام no bootable device میده.جالب اینه که تو همون حالت وقتی میزارم hdd regnerator هارد رو بررسی کنه دو تا بدسکتور رو پیدا و ریکاوری میکنه و دوباره سیستم صحیح و سالم بالا میاد!(بجز امروز که رستارت شد و وقتی بالا اومد هرچی تو دسکتاپ داشتم پاک شده بود!)حالا من موندم و یه هارد عجیب که نمیدونم چه مرگشه! سوالی که دارم اینه که اصلا هارد قابل درست شدن هست؟یا کلا باید بیخیالش بشم! عکس نرم افزار hdtune رو هم پایین گذاشتم
پیشاپیش ممنون از راهنمایی دوستان

EXTREME
24-11-2012, 15:01
سلام به همه دوستان گرام
من چند مدت پیش اومدم اینجا چون هاردم بد سکتور داشت.دوستان راهنمایی کردن گفتن hddregnerator بزن ببین درست میشه یا نه. راستش این کار رو انجام دادم ولی اتفاقی که افتاده اینه که هر از چند گاهی سیستم هارد رو نمیشناسه.یعنی یه دفعه رستارت میشه و پیغام no bootable device میده.جالب اینه که تو همون حالت وقتی میزارم hdd regnerator هارد رو بررسی کنه دو تا بدسکتور رو پیدا و ریکاوری میکنه و دوباره سیستم صحیح و سالم بالا میاد!(بجز امروز که رستارت شد و وقتی بالا اومد هرچی تو دسکتاپ داشتم پاک شده بود!)حالا من موندم و یه هارد عجیب که نمیدونم چه مرگشه! سوالی که دارم اینه که اصلا هارد قابل درست شدن هست؟یا کلا باید بیخیالش بشم! عکس نرم افزار hdtune رو هم پایین گذاشتم
پیشاپیش ممنون از راهنمایی دوستان

یعنی یک دفعه ریست میشه و وقتی داخل بایوس برین هارد در بایوس نیست ؟

فریم ویر هارد رو آپدیت کردین ؟
low level format انجام دادین ؟

moazen
24-11-2012, 16:01
یعنی یک دفعه ریست میشه و وقتی داخل بایوس برین هارد در بایوس نیست ؟

فریم ویر هارد رو آپدیت کردین ؟
low level format انجام دادین ؟
ممنون از جوابتون! بله یه دفه سیستم قفل میکنه ریستارت میشه و بعد از استارت اپ ویندوز بالا نمیاد و اون پیغام رو میده
راستش بایوس رو اپدیت نکردم و low level format هم نکردم.اطلاعات توش زیاد دارم حیفم میاد فرمتش کنم !
میشه راهنمایی کنید چطور بایوس رو اپدیت کنم؟
low level format اطلاعات رو از بین میبره دیگه درسته؟
ممنون از راهنماییتون

EXTREME
24-11-2012, 17:06
این مشکلی که میگین یک دفعه هنگ میکنه و ریست میشه و وقتی بالا میاد هارد دیتکت نمیشه چند علت داره یکی میتونه از پاور و اتصالات هارد باشه یکی میتونه از موتور هارد باشه یکی هم از بدسکتور و فریم ویر

باید برین تو سایت هاردتون و فریم ویرشو دانلود کنید و نصب کنید قبل آپدیت فریم ویر باید از اطلاعات هارد بکاپ بگیرید

بله low level format همه چیز رو پاک میکنه

alone one
24-11-2012, 17:29
من وقتی میخوام کامپوترو روشن کنم تا سیستم بالا بیاد و حتی 1کی 2دقیقه ای بعد اون سیستم یه صداهایی میده که فک میکنم از هارد باشه،حتی یه لرزشم ایجاد میکنه
واسه چیه این مشکل؟

EXTREME
24-11-2012, 17:36
من وقتی میخوام کامپوترو روشن کنم تا سیستم بالا بیاد و حتی 1کی 2دقیقه ای بعد اون سیستم یه صداهایی میده که فک میکنم از هارد باشه،حتی یه لرزشم ایجاد میکنه
واسه چیه این مشکل؟

صداهاش به چه شکل است ؟

amin750
24-11-2012, 17:51
من تنها نرم افزاری که میشناسم نرم افزار hdd low level format tools است که باید هارد رو به یک سیستم دیگه بزنید و از ویندوز فرمت کنید

هارد من هارد لپ تاپه چطوری این کار رو انجام بدم

EXTREME
24-11-2012, 17:54
هارد من هارد لپ تاپه چطوری این کار رو انجام بدم

شاید نرم افزاری باشه که بوتیبل باشه و بشه فرمت سطح پایین کرد من که همچین چیزی پیدا نکردم
باید هارد لپتاب رو دربیارین به تبدیل یو اس بی و آداپتور بزنید به سیستم دیگه

amin750
24-11-2012, 17:59
با hiren میتونم انجام بدم؟؟
به جای low level format میتونم fdisk کنم
این دوتا چه فرقی با هم دارن؟؟؟

amin750
24-11-2012, 18:00
شاید نرم افزاری باشه که بوتیبل باشه و بشه فرمت سطح پایین کرد من که همچین چیزی پیدا نکردم
باید هارد لپتاب رو دربیارین به تبدیل یو اس بی و آداپتور بزنید به سیستم دیگه

خودم میتونم هارد رو در بیارم یا سخته؟؟

EXTREME
24-11-2012, 18:01
با hiren میتونم انجام بدم؟؟
به جای low level format میتونم fdisk کنم
این دوتا چه فرقی با هم دارن؟؟؟

میتونید fdisk کنید در low level format اگر بدسکتوری باشه اون رو حذف میکنه و partion table هم حذف میشه

amin750
24-11-2012, 18:19
fdisk بد سکتور رو حذف میکنه؟؟؟

alone one
24-11-2012, 18:25
صداهاش به چه شکل است ؟

راستیتش چجوری آخه بگم رفیق
انگار یکی داره زور میزنه!!!
تا اونجایی که یادم میاد همیشه واس روشن شدن سیستم این صدارو شنیدم

EXTREME
24-11-2012, 20:34
راستیتش چجوری آخه بگم رفیق
انگار یکی داره زور میزنه!!!
تا اونجایی که یادم میاد همیشه واس روشن شدن سیستم این صدارو شنیدم

تو کار با سیستم مشکلی ندارین ؟ سرعت ویندوز و لودش مشکلی نداره یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بزارین

EXTREME
24-11-2012, 20:34
fdisk بد سکتور رو حذف میکنه؟؟؟

معمولا low level format اینکارو میکنه

alone one
25-11-2012, 00:17
تو کار با سیستم مشکلی ندارین ؟ سرعت ویندوز و لودش مشکلی نداره

نه خداروشکر

یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بزارین
چشم،نرم افزارشو ندارم ،دانلود میکنم و میذارم
کار باهاش سخت که نیس؟

EXTREME
25-11-2012, 00:20
نه خداروشکر

چشم،نرم افزارشو ندارم ،دانلود میکنم و میذارم
کار باهاش سخت که نیس؟

نه فقط از تب health نرم افزار باید عکس بدین

mgha
25-11-2012, 14:48
دوباره بزارید ببیینید بازم delay sector پیدا میکنه یا نه
با این نرم افزار فلش رو فرمت کنید
HP USB Disk Storage Format Tool

من دوباره گذاشتم تست کرد و 2 تا بد سکتور داشت که ریکاور کرد و 22 تا هم delay sector داشت. این برنامه اصلا میتونه delay sector رو هم درست کنه یا فقط بد سکتور درست میکنه ؟؟؟ اینم یک عکس از تب health برنامه HD tune. و سوال آخر اینکه این هارد درست بشو هستش یا اینکه باید به فکر یک هارد جدید باشم ؟؟ با تشکر

Health Tab

Benchmark Tab

یک متن توی نت خوندم توی یک فروم انگلیسی که نوشته بود با فرمت کردن مجدد هارد اون delay sector ها درست میشن. ایا این صحت داره ؟؟؟ چون من وقتی ویندوز رو عوض کردم به این مشکلات بر خوردم. من تمام ارورهایی که گرفتم هم در 20 درصد اول اسکن هستش.

EXTREME
25-11-2012, 17:20
این ارور بیشتر مربوط میشه به همون سکتور تاخیر فکر نکنم دیگه این نرم افزار جواب بده هارد رو low level format بکنید درست نشد مشکلش سخت افزاری است و دیگه از طریق نرم افزار حل نمیشه

sara999
25-11-2012, 21:51
سلام
آقا من یک مشکل عجیب دارم
هارد در ستاپ اولیه شناسائی میشه ولی در هیچ نرم افزاری شناسائی نمیشه
و در همشون ارور پارتیشن تیبل میده !!
و میگه پارتیشن تیبل نداری یا اشتباه !!!!
چکار باید کرد ؟؟؟

PersianEm0b0y
25-11-2012, 22:16
سلام
آقا من یک مشکل عجیب دارم
چکار باید کرد ؟؟؟

اگر نمی تونین با نرم افزار پارتیشن کنین به این دلیل هست که هارد باید بهDynamic تبدیل بشه ...

EXTREME
25-11-2012, 22:21
سلام
آقا من یک مشکل عجیب دارم
چکار باید کرد ؟؟؟

باید یک پارتیشن تیبل براش درست کنی در دیسک مینیجمنت روی دیسک مورد نظر راست کلیک کنید و گزینه ی initialized disk رو میزنید و mbr رو انتخاب میکنید بعد هارد unlocated میشه و سپس میتونید پارتیشن بندی کنید

derakull
25-11-2012, 22:54
سلام. من یک مجموعه خوب از فرم ورهای هاردها می خوام. کسی رو میشناسین که داشته باشن یا بفروشن؟ بیشتر هم میخوام واسه هارد پی سی باشه. مرسی

transporter_66
26-11-2012, 00:04
با سلام و خسته نباشید . من لپ تاپ دل 5010 دارم . یه چند روز ویندوزش خیلی طول میکید بیاد بالا . بعد یک روز دیگه ویندوزش بالا نیومد . وقتی رفتم تو بایاس مادر برد دیدم اصلا هارد رو نمیشناسه بایاس رو ریست کردم باز هم هارد رو نمیشناسه اصلا با هیچ برنامه ای نه میشناسه هارد رو نه فرمت میشه نه پارتیشن بندی. چند روز پیش به یکی از دوستام داده بودم بعد که بهم داد یک روز بعد اینجوری شده بود . لطفا کمک کنید ایا هارد سوخته؟

EXTREME
26-11-2012, 00:22
باید اول ببینید موتور هارد کار میکنه یا نه اگه موتور کار میکنه و با تنظیمات بایوس درست نشه یا مشکل برد اصلی هارد است یا سوکت دیتا هارد یا فریم ویر است

transporter_66
26-11-2012, 00:35
موتورش کار میکنه . از بایوس که درست نشد . بازش هم کردم هارد رو در اوردم سوکتشو فوت کردم تمیز کردم . روشن کردم روفت تو صفحه ripair ویندوز زدم مثلا ریپیر کنه هرچی واستادم 3ساعت هیچ اتفاقی نیفتاد خاموش کردم روشن که کردم باز روز از نو روزی ازنو دیگه نشناختش

EXTREME
26-11-2012, 00:42
موتورش کار میکنه . از بایوس که درست نشد . بازش هم کردم هارد رو در اوردم سوکتشو فوت کردم تمیز کردم . روشن کردم روفت تو صفحه ripair ویندوز زدم مثلا ریپیر کنه هرچی واستادم 3ساعت هیچ اتفاقی نیفتاد خاموش کردم روشن که کردم باز روز از نو روزی ازنو دیگه نشناختش

صدایی از هارد نمیاد ؟
اگه صدای خاصی هم نده مشکل از همون موادری هست که گفتم

transporter_66
26-11-2012, 00:58
چطوری میتونم متوجه بشم که خود هارد مشکل داره یا جای دیگه لپ تاپ . چرا هارد صدا میده ولی صدای معمولی نه صدای غیر متعارف
متشکرم که جواب دادید

EXTREME
26-11-2012, 01:24
چطوری میتونم متوجه بشم که خود هارد مشکل داره یا جای دیگه لپ تاپ . چرا هارد صدا میده ولی صدای معمولی نه صدای غیر متعارف
متشکرم که جواب دادید

مشکل از طرف هارد است از جای دیگه ای نیست هارد رو ببرید تعمیرگاه مشکل پیدا کرده یا سوکت دیتا مشکل داره یا برد اصلی یا فریم ویر

sara999
26-11-2012, 06:41
باید یک پارتیشن تیبل براش درست کنی در دیسک مینیجمنت روی دیسک مورد نظر راست کلیک کنید و گزینه ی initialized disk رو میزنید و mbr رو انتخاب میکنید بعد هارد unlocated میشه و سپس میتونید پارتیشن بندی کنید

سلام
و ممنون از راهنمائیتون
ولی مشکل اینجاست که وقتی این هارد وصل باشه سیستم وارد ویندوز نمیشه !!!
من با نرم افزارهای تحت داس از روی هایرن میتونم ببینمش ولی هیچ کاری نمیشه روش کرد
ممنون میشم بازم راهنمائی کنید

EXTREME
26-11-2012, 09:10
سلام
و ممنون از راهنمائیتون
ولی مشکل اینجاست که وقتی این هارد وصل باشه سیستم وارد ویندوز نمیشه !!!
من با نرم افزارهای تحت داس از روی هایرن میتونم ببینمش ولی هیچ کاری نمیشه روش کرد
ممنون میشم بازم راهنمائی کنید

باید هارد رو بزنید به سیستمی که هارد داره از طریق اون اینکارو انجام بدین

mgha
26-11-2012, 13:22
من تمام ارورهایی که میگیرم در 20 درصد ابتدایی اسکن هستش. حالا این سوالات برام پیش اومده ممنون میشم جواب بدید.

1 - وقتی ما هارد رو پارتیشن بندی میکنیم و درایوها رو میسازیم هارد از سکتورهای ابتدایی شروع به ساختن میکنه یا رندوم این کار انجام میشه ؟؟
2 - اگه هارد از سکتورهایی ابتدایی شروع به ساختن میکنه میشه همون رنج که خرابه رو دوباره ساخت که درست یشه ؟؟؟

من اطلاعاتم روی هارد زیاد هستش و برای بک اپ گیری باید یک هارد یک ترابایت دیگه بخرم که این هزینش زیاده برای من. ایا راهی داره که بدون از دست دادن اطلاعات بشه درست کرد این رو ؟؟؟ من دو بار با hdd regenerator هارد رو اسکن کردم که دفعه اول 29 تا بد سکتور و 29 delay sector پیدا کرد و دفعه دوم 2 تا بدسکتور و 22 تا delay sector پیدا کرد. الان هم دارم با hd tune اسکن میکنم تموم که شد نتیجش رو به همین پست اضافه میکنم. این نکته رو هم اضافه کنم که هارد من هیچ صدای غیر عادی نمیده ولی بعضی وقتها که بهش فشار میاد میشه لرزش رو توی کیس احساس کرد.

EXTREME
26-11-2012, 13:55
اگه بدسکتور و delay با این نرم افزار برطرف نشه و با low level format هم درست نشه مشکلش سخت افزاری است باید هارد رو ببرید بیرون

sara999
26-11-2012, 14:43
باید هارد رو بزنید به سیستمی که هارد داره از طریق اون اینکارو انجام بدین
خوب همین کار را میخواستم بکنم ولی نشد
هارد را که به یک سیستم دیگه وصل میکنم ویندوز بالا نمیاد !!!

amin750
26-11-2012, 19:08

master و slave رو باید رعایت کنی هارد اصلی بذار روی sata 1 و هارد خودت هم بذار روی sata 2

amin750
26-11-2012, 19:11
هاردم رو low level format هم کردم ولی مشکل حل نشد فکر میکنم مشکل سخت افزاری باشه
لطفا یه مرکز تعمیر هارد خوب توی تهران معرفی کنین

sara999
26-11-2012, 19:41
master و slave رو باید رعایت کنی هارد اصلی بذار روی sata 1 و هارد خودت هم بذار روی sata 2
رعایت میکنم ولی فایده نداره
صفحه اول ورود به ویندوز میاد و همونجا میمونه و تا هارد را ازش جدا نکنم بالا نمیاد !!!!

EXTREME
26-11-2012, 19:59

هارد در بایوس دیتکت میشه ولی در نصب ویندوز یا نرم افزار شناخته نمیشه مال شما الان اینطوریه ؟

sara999
26-11-2012, 20:31
هارد در بایوس دیتکت میشه ولی در نصب ویندوز یا نرم افزار شناخته نمیشه مال شما الان اینطوریه ؟
بله دقیقا همینطور

EXTREME
26-11-2012, 20:45
بله دقیقا همینطور

اگه با یک پاور دیگه تست کردین و درست نشده و روی سیستم دیگه هم همینطور بوده و اتصالات هارد هم مشکلی نداشته بیشتر میتونه از برد به خصوص بافر هارد باشه

amin750
26-11-2012, 20:58
لطفا یه مرکز تعمیر هارد خوب توی تهران معرفی کنین

armin_punisher6
26-11-2012, 21:06
هارد لپ تاپ رو جايي تعمير ميكنن؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mr_100_dolari
28-11-2012, 03:25
سلام .
1. براي نصب win7/xp مناسبترين فرمت NTFS هست .

2. بطور كلي هر چه پارتيشنها در track هاي درونيتر ساخته بشه سرعت read و write اون پارتيشن پايينتر خواهد بود . در هر هارد ديسكي كه بصورت MBR ساخته شده حداكثر چهار پارتيشن primary ميتوان ساخت و پيشنهاد هم نميدم بيشتر از اين تعداد بسازيد . اگر پارتيشن بيشتري ميخواهيد آخرين پارتيشن بايد بصورت extended باشه كه اين پارتيشن extended به چند درايو logical تقسيم ميشه . بعبارت ديگه درايوهاي logical در يك هارد در واقع يه پارتيشن بيشتر نيست ولي سيستم عامل آنها را بصورت چند درايو ميبينيد .

3. اگر پارتيشن C را فقط براي ويندوز و نصب برنامه در نظر بگيريد 50 يا 70 گيگ كفايت ميكنه . در صورتيكه هارد به خاطر فايلهاي اضافي پر بشه بديهي هست سرعت ويندوز و در كل سرعت سيستم پايين خواهد آمد . اگر ram كافي داريد حتي ميتونيد virtual memory را غير فعال كنيد (كاري كه خودم انجام دادم) .

4. در موقع نصب ويندوز ميتونيد پارتيشن بندي كنيد . البته در هنگام نصب win7 بطور پيشفرض سه پارتيشن primary ميسازد و چهارمي بصورت extended خواهد بود (كه درايوهاي logical در اين پارتيشن ساخته خواهد شد) ولي اگر ميخواهيد چهارمين پارتيشن primary باشه آخرين پارتيشن رو بصورت unallocated رها كنيد تا نصب ويندوز تكميل بشه و سپس با برنامه هايي چون acronis (در ويندوز) پارتيشن بندي رو ادامه بديد .

پارتيشن primary كه خودتون در هنگام پارتيشن بندي ميسازيد . اولين پارتيشن ساخته شده هم از نوع primary هست . مگر اينكه منظور شما چيز ديگري باشه (system reserved partition؟) .

ممنون از راهنماییتون

شما گفتید هر چی track هاي درونی بیشتر بشه سرعت read و write اون پارتيشن پايينتر میاد منظورتون logical درون extended هستش ؟

داخل خود primary نه مثل extended نمیشه logical ساختش ؟

پس بهتر همش رو primary بسازم تا سرعت read و write کم نشه ؟

پیشنهادتون 4 تا پارتيشن primary بود من 5 تا میخوام میتونم F و G رو به صورته یک پارتیشن primary بسازم بعد split کنم ؟ (این طوری سرعتش پایین نمیاد یا اصلا تاثیری نداره ؟)

ببخشید این رو اشتباه گفتم منظورم Resize Clusters بود این کارش چیه ؟ حجمش رو اگر خودمون به کمترین میزان ممکن برسونیم اشکالی نداره ؟

الانم که یکی دیگه از هاردها به صورت RAW شده و اصلا نه فرمت میشه نه میشه پارتیشن بست و کلا 2 گیگ رو بیشتر نمیشناسه که دارم از اطلاعاتی که شما در این مورد تو یه تاپیک دیگه گذاشتید استفاده میکنم فقط یه سوالی چرا هارد این طوری میشه من روی اون هارد با ویندوز xp موقعه نصب زدم و پارتیشن بستش اما وقتی اومد توی ویندوز فقط درایو c باز میشد و بقیه درایو ها با اینکه حجمشون همون اندازه ای بود که تو پارتیشن بندی بهشون داده بودم اما باز نمیشد و الان که هارد به هارد اومدم بالا اصلا هیچ کاریش نمیشه کرد چرا این طوری میشه !! ؟

سوال آخر :

اطلاعات یه هارد عکس فیلم و ... تا چند بار بعد از فرمت هم میشه برگردوند یعنی مثلا یه هاد تا الان شاید بالای 5 بار فرمت شده و حتی F disk شده و الانم روش دیتا جدید هستش اصلا همچین برنامه ای هستش که بشه اطلاعات فرمت های گذشته رو برگردونه ؟

با تشکر

ata.royalfalcon
28-11-2012, 09:21
ممنون از راهنماییتون

شما گفتید هر چی track هاي درونی بیشتر بشه سرعت read و write اون پارتيشن پايينتر میاد منظورتون logical درون extended هستش ؟

داخل خود primary نه مثل extended نمیشه logical ساختش ؟

پس بهتر همش رو primary بسازم تا سرعت read و write کم نشه ؟

پیشنهادتون 4 تا پارتيشن primary بود من 5 تا میخوام میتونم F و G رو به صورته یک پارتیشن primary بسازم بعد split کنم ؟ (این طوری سرعتش پایین نمیاد یا اصلا تاثیری نداره ؟)

ببخشید این رو اشتباه گفتم منظورم Resize Clusters بود این کارش چیه ؟ حجمش رو اگر خودمون به کمترین میزان ممکن برسونیم اشکالی نداره ؟

الانم که یکی دیگه از هاردها به صورت RAW شده و اصلا نه فرمت میشه نه میشه پارتیشن بست و کلا 2 گیگ رو بیشتر نمیشناسه که دارم از اطلاعاتی که شما در این مورد تو یه تاپیک دیگه گذاشتید استفاده میکنم فقط یه سوالی چرا هارد این طوری میشه من روی اون هارد با ویندوز xp موقعه نصب زدم و پارتیشن بستش اما وقتی اومد توی ویندوز فقط درایو c باز میشد و بقیه درایو ها با اینکه حجمشون همون اندازه ای بود که تو پارتیشن بندی بهشون داده بودم اما باز نمیشد و الان که هارد به هارد اومدم بالا اصلا هیچ کاریش نمیشه کرد چرا این طوری میشه !! ؟

سوال آخر :

اطلاعات یه هارد عکس فیلم و ... تا چند بار بعد از فرمت هم میشه برگردوند یعنی مثلا یه هاد تا الان شاید بالای 5 بار فرمت شده و حتی F disk شده و الانم روش دیتا جدید هستش اصلا همچین برنامه ای هستش که بشه اطلاعات فرمت های گذشته رو برگردونه ؟

با تشکر

سلام .

1. معمولاً اولين پارتيشنها در بيرونيترين تركها ساخته ميشه كه توصيه ميكنم اين پارتيشنها براي نصب و اجراي ويندوز باشه و اكثراً اولين پارتيشن ساخته شده هم بصورت primary هست . حتي اگر كل هارد هم بصورت تك پارتيشن primary باشه سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات در تركهاي داخلي كمتر از تركهاي بيروني هست بعبارت ديگه خيلي مهم نيست نوع پارتيشنهاي ساخته شده در تركهاي داخلي از چه نوعي باشه .

2. در هر هارد ديسك حداكثر 4 پارتيشن primary ميتوان ساخت و اگر اين پارتيشن primary را split كنيد يكي از آنها به extended تبديل خواهد شد و همانطوريكه قبلاً هم گفتم كلاً سرعت read و write اطلاعات در پارتيشنهايي كه در تركهاي داخلي ساخته شده كمتر از پارتيشنهاي ساخته شده در تركهاي خارجي هست و خيلي مهم نيست نوع پارتيشنها چي باشه .

3. در مورد اندازه كلاستر ها ، هر چه اندازه كلاستر ها بيشتر باشه فضاي ذخيره سازي بيشتري هدر ميره ولي از آنجايي كه هارد با كلاسترهاي كمتري درگير خواهد شد سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات بالاتر خواهد رفت و بلعكس . دليل : هر كلاستر از جند سكتور تشكيل شده است . مثلاً اگر اندازه فايلي 200 bytes باشه و اندازه کلاستر معادل دو سکتور 512 bytes باشه (جمعاً 1024) کل فضای هدر رفته هم برابر با 1024-200=824 خواهد بود .

4. ظرفيت كلي هارد در بايوس درست نشان داده ميشه يا خير ؟؟

mgha
28-11-2012, 10:12
من هارد رو low level format هم کردم ولی همچنان این ارور هستش و از بین نمیره. این ارور برای چی هستش ؟؟

armin_punisher6
28-11-2012, 11:32
چطور ميتونم قسمتهاي هاردم كه بد سكتور دارن رو يه پارتيشن كنم تا ازشون استفاده نكنم؟

EXTREME
28-11-2012, 14:09
چطور ميتونم قسمتهاي هاردم كه بد سكتور دارن رو يه پارتيشن كنم تا ازشون استفاده نكنم؟

با low level format میتونید بدسکتورهارو حذف کنید و با اینکار یک مقدار از حجم هارد کم میشه

EXTREME
28-11-2012, 14:10
من هارد رو low level format هم کردم ولی همچنان این ارور هستش و از بین نمیره. این ارور برای چی هستش ؟؟

اگه نرم افزار hdd regenerator و low level format جواب نمیده هارد مشکل سخت افزاری داره باید ببرید بیرون

Mr_100_dolari
28-11-2012, 14:51
سلام .

1. معمولاً اولين پارتيشنها در بيرونيترين تركها ساخته ميشه كه توصيه ميكنم اين پارتيشنها براي نصب و اجراي ويندوز باشه و اكثراً اولين پارتيشن ساخته شده هم بصورت primary هست . حتي اگر كل هارد هم بصورت تك پارتيشن primary باشه سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات در تركهاي داخلي كمتر از تركهاي بيروني هست بعبارت ديگه خيلي مهم نيست نوع پارتيشنهاي ساخته شده در تركهاي داخلي از چه نوعي باشه .

2. در هر هارد ديسك حداكثر 4 پارتيشن primary ميتوان ساخت و اگر اين پارتيشن primary را split كنيد يكي از آنها به extended تبديل خواهد شد و همانطوريكه قبلاً هم گفتم كلاً سرعت read و write اطلاعات در پارتيشنهايي كه در تركهاي داخلي ساخته شده كمتر از پارتيشنهاي ساخته شده در تركهاي خارجي هست و خيلي مهم نيست نوع پارتيشنها چي باشه .

3. در مورد اندازه كلاستر ها ، هر چه اندازه كلاستر ها بيشتر باشه فضاي ذخيره سازي بيشتري هدر ميره ولي از آنجايي كه هارد با كلاسترهاي كمتري درگير خواهد شد سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات بالاتر خواهد رفت و بلعكس . دليل : هر كلاستر از جند سكتور تشكيل شده است . مثلاً اگر اندازه فايلي 200 bytes باشه و اندازه کلاستر معادل دو سکتور 512 bytes باشه (جمعاً 1024) کل فضای هدر رفته هم برابر با 1024-200=824 خواهد بود .

4. ظرفيت كلي هارد در بايوس درست نشان داده ميشه يا خير ؟؟

بله هارد در بایوس شناخته شده ولی بالا نمیاد به صورت تکی از طریق بوت هم نمیتونم وارد درایورها بشم یا همون درایو c که بخوام فرمت کنم فقط وقتی سی دی ویندوز رو میزارم وارد نصب میشه تو یه قسمت به پارتیشن گیر میده بعد فقط همون 2 گیگ هستش که نه میشه پاکش کرد نه ...

وقتی به صورت هارد به هارد میام بالا با پارتیشن مجیکم همین مشکل بود و هیچ کاریش نمیشد کرد ... فقط دو گیگ رو میشناسه که اون 2 گیگ هم Raw شده (هارد 1 ترا هستش)

به نظر شما فایلی چیزی که مخصوص خود هارد باشه پاک نشده که این جوری قاطی کرده ؟

ata.royalfalcon
28-11-2012, 15:35
بله هارد در بایوس شناخته شده ولی بالا نمیاد به صورت تکی از طریق بوت هم نمیتونم وارد درایورها بشم یا همون درایو c که بخوام فرمت کنم فقط وقتی سی دی ویندوز رو میزارم وارد نصب میشه تو یه قسمت به پارتیشن گیر میده بعد فقط همون 2 گیگ هستش که نه میشه پاکش کرد نه ...

وقتی به صورت هارد به هارد میام بالا با پارتیشن مجیکم همین مشکل بود و هیچ کاریش نمیشد کرد ... فقط دو گیگ رو میشناسه که اون 2 گیگ هم Raw شده (هارد 1 ترا هستش)

به نظر شما فایلی چیزی که مخصوص خود هارد باشه پاک نشده که این جوری قاطی کرده ؟

با توجه به عكس زير (كه در اين پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گذاشته بوديد) ظاهراً هارد شما از يكترابايت فقط 2335MB (دو گيگ) حجم داره . شايد لازم باشه با استفاده از نرم افزار HDAT2 حجم واقعي هارد رو restore كنيد . نرم افزار HDAT2 در Hiren’s Boot CD موجوده (آموزش مختصر در اين پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) يه تست كنيد .

Mr_100_dolari
28-11-2012, 16:52
با توجه به عكس زير (كه در اين پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گذاشته بوديد) ظاهراً هارد شما از يكترابايت فقط 2335MB (دو گيگ) حجم داره . شايد لازم باشه با استفاده از نرم افزار HDAT2 حجم واقعي هارد رو restore كنيد . نرم افزار HDAT2 در Hiren’s Boot CD موجوده (آموزش مختصر در اين پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) يه تست كنيد

ممنون عطا جان الان برنامش رو دانلود میکنم
برای یکی دیگه از هاردها یه مشکلی پیش اومده که فایل تصویری از درایو c کپی نمیشه و وسط کپی کردن این پیغام رو میده cyclic redundancy chek با برنامه های کپی هم نشد بک آپ هم وسطش باز همین پیغام رو میده ....

از طریق command prompt هم نتونستم فایلش رو کپی کنم از طریق این فرمان هم chkdsk /f این پیغام رو داد :

mgha
28-11-2012, 17:44
اگه نرم افزار hdd regenerator و low level format جواب نمیده هارد مشکل سخت افزاری داره باید ببرید بیرون

بردمش تعمیرگاه گفت تا شب زنگ میزنه و مشکل و هزینه تعمیر رو میگه. البته یک هارد یک ترا wd هم خریدم 220 تومن.

armin_punisher6
29-11-2012, 11:54
بردمش تعمیرگاه گفت تا شب زنگ میزنه و مشکل و هزینه تعمیر رو میگه. البته یک هارد یک ترا wd هم خریدم 220 تومن.

ميشه بگين چه تعميرگاهي؟
تعمير گاه لوازم الكتريكي؟

Ghaioom
29-11-2012, 12:06
ميشه بگين چه تعميرگاهي؟

حتما خدمات کامپیوتری منظورشه.

سیستم هارد ما هم خرابه . خیلی بد سکتور داره منم با این نرم افزار تست کردم. نتونست درست کنه.
باید ببرم خدمات ببینم چیکار میکنن.

وین توی 5 یا 10 مین کامل بالا میاد! وقتی داری کار میکنی با سیستم بعد از مدت کوتاهی مثلا 20 30 ثانیه یا بیشتر هنگ میکنه!

armin_punisher6
29-11-2012, 17:17

سیستم هارد ما هم خرابه . خیلی بد سکتور داره منم با این نرم افزار تست کردم. نتونست درست کنه.

وین توی 5 یا 10 مین کامل بالا میاد! وقتی داری کار میکنی با سیستم بعد از مدت کوتاهی مثلا 20 30 ثانیه یا بیشتر هنگ میکنه!

هارد لپ تاپم تعمير ميكنن؟

Ghaioom
29-11-2012, 17:48

نمیدونم باید به سوآلین!

ata.royalfalcon
29-11-2012, 20:27
ميشه بگين چه تعميرگاهي؟

نمیدونم باید به سوآلین!

سلام .
در مورد تعمیرات هاردها باید چند نکته در نظر داشت .

1. اول اینکه تعمیر هارد یک بحث پیچیده ای هست و هر کسی قادر به انجام آن نیست . تعمیر و جراحی یا ریکاوری اطلاعات به معنای واقعی کلمه نیاز به ابزارها و دستگاهها گرانقیمتی هست که هر کسی یا هر شرکتی آنرا ندارند مثل کلین روم یا pc3000 و غیره . خدماتهای معمولی کامپیوتر همانکاری رو انجام میدهند که شما بلدید .

2. گاهی اوقات تعمیر هارد یا ریکاوری اطلاعات هزینه ای برابر خرید یک هارد نو را دارد مگر اینکه دارای اطلاعات مهمی داشته باشید که تعمیر و ریکاوری آن ارزش داشته باشه . جالبه که بدونید قبلاً یه هارد سیگیت داشتم که 118 هزارتومن خریده بودم و بدبختانه به هیچ عنوان دیتیکت نمیشد چون اطلاعاتش برای من مهم بود هزینه تعمیر آن 150 هزار شد .

3. مورد سوم این هست که به یک هارد تعمیری نمیتوان به اندازه یه هارد نو اطمینان داشت ، ممکنه از جای دیگه به مشکل بر بخوره . همین هاردی که هزینه تعمیر آن 150 هزارتومن شده بود با وجود تعمیر شدن دارای مشکلات زیادی هست بصورتی که قابل استفاده نیست و مجبور شدم یه هارد دیگه بخرم جهت تخلیه اطلاعات .

Mr_100_dolari
01-12-2012, 02:05
ata.royalfalcon ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با توجه به عكس زير (كه در اين پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گذاشته بوديد) ظاهراً هارد شما از يكترابايت فقط 2335MB (دو گيگ) حجم داره . شايد لازم باشه با استفاده از نرم افزار HDAT2 حجم واقعي هارد رو restore كنيد . نرم افزار HDAT2 در Hiren’s Boot CD موجوده (آموزش مختصر در اين پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) يه تست كنيد .

سلام

من این برنامه رو که گفتید Hirens Boot CD 15.2 که حجمشم 622 مگ بود دانلود کردم و بعد رایتش کردم و آخر سر همه مراحل رو که رفتم یه اروری داد که ... :sq_5: (11 ساعت دانلودش طول کشید) :sq_3:

حالا میخوام بدونم این اروری که داد بازم مربوط به هارد میشه یا اشکال از فایل دانلود شدست که با این فایل های ناقصشون ملت رو میزارن سر کار اینم عکس اینکه هارد شناخته شده و اروری که داد :

تا اینجا جلو رفتم و بعدش ارور داد :

load error : no Dmpi - Get csdpmi*b.zip

ممنون

ata.royalfalcon
01-12-2012, 08:59
سلام

من این برنامه رو که گفتید Hirens Boot CD 15.2 که حجمشم 622 مگ بود دانلود کردم و بعد رایتش کردم و آخر سر همه مراحل رو که رفتم یه اروری داد که ... :sq_5: (11 ساعت دانلودش طول کشید) :sq_3:

حالا میخوام بدونم این اروری که داد بازم مربوط به هارد میشه یا اشکال از فایل دانلود شدست که با این فایل های ناقصشون ملت رو میزارن سر کار اینم عکس اینکه هارد شناخته شده و اروری که داد :

تا اینجا جلو رفتم و بعدش ارور داد :

load error : no Dmpi - Get csdpmi*b.zip

ممنون

سلام .
اين ارور مربوط به هارد نميشه ، احتمالاً اين برنامه داخل مجموعه وجود نداره . در هر حال ميتونيد از اين لينك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اين برنامه رو دانلود و سپس راست كليك كنيد و extract كنيد و فايل iso را با نرم افزارهاي مناسب مثل iso burner روي CD رايت كنيد .

Mr_100_dolari
01-12-2012, 16:25
سلام .
اين ارور مربوط به هارد نميشه ، احتمالاً اين برنامه داخل مجموعه وجود نداره . در هر حال ميتونيد از اين لينك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اين برنامه رو دانلود و سپس راست كليك كنيد و extract كنيد و فايل iso را با نرم افزارهاي مناسب مثل iso burner روي CD رايت كنيد .

ممنون

ببخشید برنامه ای نیستش که از طریق usb بشه این برنامه رو بریزم روش و تنظیمات ستاپ رو بزارم رو حالت usb و دیگه نیازی به رایت سی دی نباشه ؟

m.reza.j
01-12-2012, 21:10
آقای ata.royalfalcon من همه این مراحل برنامهtestdisk برای هاردمو رفتم ولی دیگه هاردو نمیشناسه از بایوسم چک کردم ولی هاردو detect نمی کنه لطفا راهنمایی کنید اطلاعات خیلی مهمی هست

tnxxxxxxxxxxxxxxxx

armin294
02-12-2012, 12:26
با سلام خدمت اساتید محترم
من هارد اینترنال 1 ترابایتی دارم که از کیسم درآوردم و به یه کیس دیگه زدم بعد از اینکه کار کپیم تمام شد دوباره سر جای خودش یعنی کیس اول جا زدم و سیستم و روشن کردم و دیدم که اصلا هارد و باز نمی کنه و میزنه که فرمت کن بعد از اینکه فرمت کردم الآن حجم هاردمو میزنه 30 مگابایت و اطلاعاتم هم پاک شدن لطفا کمکم کنید با تشکر از دوستان عزیز

EXTREME
02-12-2012, 14:16
با سلام خدمت اساتید محترم
من هارد اینترنال 1 ترابایتی دارم که از کیسم درآوردم و به یه کیس دیگه زدم بعد از اینکه کار کپیم تمام شد دوباره سر جای خودش یعنی کیس اول جا زدم و سیستم و روشن کردم و دیدم که اصلا هارد و باز نمی کنه و میزنه که فرمت کن بعد از اینکه فرمت کردم الآن حجم هاردمو میزنه 30 مگابایت و اطلاعاتم هم پاک شدن لطفا کمکم کنید با تشکر از دوستان عزیز

یک عکس از disk managment سیستم بدین
هارد احتمالا به حالت raw رفته

EXTREME
02-12-2012, 14:17
آقای ata.royalfalcon من همه این مراحل برنامهtestdisk برای هاردمو رفتم ولی دیگه هاردو نمیشناسه از بایوسم چک کردم ولی هاردو detect نمی کنه لطفا راهنمایی کنید اطلاعات خیلی مهمی هست

tnxxxxxxxxxxxxxxxx

چک کنید ببینید موتور هارد کار میکنه ؟

اتصالات هارد کانکتور برق و پاور سیستم و تنظیمات بایوس رو هم چک کنید درست نشد بگین

Mr_100_dolari
03-12-2012, 18:19
با سلام

با برنامه آکرونیس میخوام هارد رو از اول پارتیشن ببندم و 5 تا پارتیشن بسازم 4 تا پارتیشن اول رو هم میخوام primary بسازم سوالم اینه که برای هر 4 تا پارتیشن اول رو حالت primary باید تیک اکتیو رو هم بزنم یا فقط تیک اکتیو رو برای پارتیشن c بزنم ؟

پارتیشن پنجم که میشه G رو باید logical بسازم یا نه باید خود F رو هم logical بسازم تا G هم logical ساخته بشه ؟

ممنون

ata.royalfalcon
03-12-2012, 18:48
با سلام

با برنامه آکرونیس میخوام هارد رو از اول پارتیشن ببندم و 5 تا پارتیشن بسازم 4 تا پارتیشن اول رو هم میخوام primary بسازم سوالم اینه که برای هر 4 تا پارتیشن اول رو حالت primary باید تیک اکتیو رو هم بزنم یا فقط تیک اکتیو رو برای پارتیشن c بزنم ؟

پارتیشن پنجم که میشه G رو باید logical بسازم یا نه باید خود F رو هم logical بسازم تا G هم logical ساخته بشه ؟

ممنون

سلام .
اولین پارتیشن رو active کنید .

بنظرم بهتره تعداد پارتیشنها رو زیاد نسازید . چهار پارتیشن بنظرم کافی هست . در هر هارد دیسک که بصورت MBR هست فقط 4 پارتیشن primary میتونید بسازید (مثلاً پارتیشنهای c , d, ,e, ,f) و فضای باقی مانده extended نام دارد . پارتیشنهای logical در داخل این فضای extended ساخته میشه . یا میتونید تمام فضای extended رو یک پارتیشن logical بسازید مثل پارتیشن g یا چند پارتیشن logical (مثلاً پارتیشنهای g , h , i به بعد) . پارتیشن F شما primary هست و ربطی به G ندارد .

Mr_100_dolari
03-12-2012, 19:01
سلام .
اولین پارتیشن رو active کنید .

بنظرم بهتره تعداد پارتیشنها رو زیاد نسازید . چهار پارتیشن بنظرم کافی هست . در هر هارد دیسک که بصورت MBR هست فقط 4 پارتیشن primary میتونید بسازید (مثلاً پارتیشنهای c , d, ,e, ,f) و فضای باقی مانده extended نام دارد . پارتیشنهای logical در داخل این فضای extended ساخته میشه . یا میتونید تمام فضای extended رو یک پارتیشن logical بسازید مثل پارتیشن g یا چند پارتیشن logical(مثلاً پارتیشنهای g , h , i به بعد) . پارتیشن F شما primary هست و ربطی به G ندارد .

ممنون

میشه 4 تا primary بسازم و توی آخرین پارتیشن یعنی F رو که primary ساختم کاری کنم که حجمش تقسیم بر دو بشه و توی ویندوز پارتیشن primary F به صورت دو تا پارتیشن F و G دیده بشه ؟( که فکر کنم قبلا گفتی نمیشه و بازم یکش logical میشه درسته ؟)

میشه پارتیشن آخر F که پرایمری هستش توی ویندوز به صورت F و G دیده بشه میشه همچین چیزی ؟

EXTREME
03-12-2012, 19:43
با سلام

ممنون

بهترین راه اینه که درایو ویندوز primary باشه و درایوهای دیگرو logical کنید با نرم افزار paragon partion هم میتونید راحت اینکارو بکنید

ali200reza
04-12-2012, 01:52
سلام دوستان یه مشکلی برا هاردم پیش اومده میخوام ببینم میشه نرم افزاری حلش کرد یا ببرم بیرون؟
هاردم یه سری از دستم افتاد رو آسفالت خیابان.
بعدش اوردم نصب کردم اولش سیستم یه کم ناز کرد که بشناسدش.ولی شناخت.
الان ویندوزم هم بالا اومده و کار هم می کنم ولی سرعت هاردم خیلی کم شده و اذیت می کنه.لطفا راهنمایی کنید.MAXTOR STM3320613AS 320GB
اینم عکس از برنامه HD tune

Mr_100_dolari
04-12-2012, 03:09
با سلام راستش هارد رو پارتیشن بستم و برنامه قبول نکردش که تا پارتیشن F رو primary بسازم و G رو logical به خاطر همین F و G رو logical ساختم و یه مشکلی پیش اومده ترتیبی که تو ویندوز پارتیشن ها رو نشون میده با ترتیب پارتیشن بندی شده فرق داره یعنی درستش باید همین J - K - L - M - N باشه اما تو برنامه اسم پارتیشن ها به ترتیب شده J - M -N - K - L هست مثلا M که همون D هستش تو حالت تک هارد توی ویندوز رفته جای پارتیشن F تو حالت تک هاردی چرا اینجوری شده ؟

و اینکه مگه هارد دوم مثلا 1 ترابایت نیست که تو عکس پایین هم مشخص هستش و تا 999 گیگ رو چک کرده و یا هارد اولی 160 گیگ هستش اما چرا در واقع 931.5 و 149 گیگ بیشتر نیستش ؟

اون 381 مگ تو عکس پایینی یعنی چی ؟

ممنون

EXTREME
04-12-2012, 09:33
سلام دوستان یه مشکلی برا هاردم پیش اومده میخوام ببینم میشه نرم افزاری حلش کرد یا ببرم بیرون؟
هاردم یه سری از دستم افتاد رو آسفالت خیابان.
بعدش اوردم نصب کردم اولش سیستم یه کم ناز کرد که بشناسدش.ولی شناخت.
الان ویندوزم هم بالا اومده و کار هم می کنم ولی سرعت هاردم خیلی کم شده و اذیت می کنه.لطفا راهنمایی کنید.MAXTOR STM3320613AS 320GB
اینم عکس از برنامه HD tune

هارد رو ببرید رو تست hdd regenerator رو تست scan and repair درست نشد low level format کنید درست نشد یا هد یا پلاتر مشکل پیدا کرده باید ببرید تعمیرگاه

alirezaa_naderii
04-12-2012, 14:07
لطفا پست من رو سریع تایید کنید
این مشکل مربوط به چی میشه ؟ و باید چی کار کنم ؟

arashgr
04-12-2012, 19:20
هارد رو ببرید رو تست hdd regenerator رو تست scan and repair درست نشد low level format کنید درست نشد یا هد یا پلاتر مشکل پیدا کرده باید ببرید تعمیرگاه

هارد من maxtor 300 gb و sata هست می خواستم با hdd regenerator کار کنم ولی یکم که جلو میره میاد از برنامه بیرون و میگه که mode sata را روی AHCI بگذارید بایوس من در قسمت mode sata این گزینه ها رو داره :
1-disable
2-enhance
3-auto
4-combined
5-non- combined
قسمت combined گذاشتم ولی متاسفانه باز هم همین پیغام را میده ممنون می شوم کمک کنید باید چیکار کنم؟

EXTREME
04-12-2012, 19:26
لطفا پست من رو سریع تایید کنید
این مشکل مربوط به چی میشه ؟ و باید چی کار کنم ؟

این مشکل نتیجش پایین اومدن burst rate و کم شدن سرعت کپی و پیست است

چندین راه وجود داره چک کردن اتصالات هارد و پاور سیستم
آپدیت بایوس مین و فریم ویر هارد
فرمت سطح پایین هارد و پارتیشن بندی مجدد قبل از همه کارها باید از هارد بکاپ گیری بشه

درکل اروری نیست که زیاد مشکل ساز بشه و زیاد مشکل ساز نیست

EXTREME
04-12-2012, 19:27
هارد من maxtor 300 gb و sata هست می خواستم با hdd regenerator کار کنم ولی یکم که جلو میره میاد از برنامه بیرون و میگه که mode sata را روی AHCI بگذارید بایوس من در قسمت mode sata این گزینه ها رو داره :
1-disable
2-enhance
3-auto
4-combined
5-non- combined
قسمت combined گذاشتم ولی متاسفانه باز هم همین پیغام را میده ممنون می شوم کمک کنید باید چیکار کنم؟

تو integrated peripherals نگاه کنید دنبال گزینه های بگردین که ata یا ide و raid توش باشه

alirezaa_naderii
04-12-2012, 19:42

فرمت سطح پایین هارد و پارتیشن بندی مجدد قبل از همه کارها باید از هارد بکاپ گیری بشه

الان برای اپیدت بایوس و فریم ور باید چی کار کنم؟
هاردم وسترن مای بوک اسسنتیال 3 ترا هست

alirezaa_naderii
04-12-2012, 22:07
خیلی مهم تایید فوری
اقا من هارد سیگیت expension رو که بد سکتور داشت رو low level format کردم بعد از چندین ساعت بالاخره تموم شد نرم افزار tune میگه ok هست و سبز رنگ و مشکلش بر طرف شده
منتها الان با وصل کردن هارد به دستگاه از بوت و هم ویندوز هیچ چیزی نمیاد که حتی بتونم فرمتش کنم !
اصلا پارتیشنی نمیاد !
چی کنم ! ؟

mohammadali68
05-12-2012, 21:30
با سلام خدمت دوستان گرامی من چند وقت پیش هاردم چند وقت یکبار صفحه مرگ میاومد با توجه به پست های این تایپیک از نرم افزار hdd regenerator استفاده کردم و یک مدت خوب شد و صفحه مرگ دیگه نیومد تا اینکه چند وقت نرم افزار استفاده نکردم بعد از چند دوباره استفاده کردم همش پیغام هایی میده که از اطلاعاتت پشتیبان بگیر .اینم یه نمونه اش

و اینم یک مورد دیگه

به خاطر همین موضوع کل هاردم را با سی دی بوت چک کرد و اینم نتیجه اش

اما هنوز هم پیغام های قبلی را سیستم میده به نظر شما مشکلش چیه؟ اگر هاردم مشکلی داره لطفا بگید تا چند وفت دیگه بیشتر گارانتی ندره
با تشکر

alirezaa_naderii
05-12-2012, 22:55

1-اخرین نسخه بایوس نصب گردید
2-اخرین نسخه فریم ویر نصب گردید
3-فرمت سطح پایین که چندین ساعت طول کشید انجام شد
4-پارتیشن بندی مجدد انجام شد
5-اتصالات نیز چک شد
منتها مشکل رفع نشده

amin750
06-12-2012, 10:26
هاردم رو بردم خانه سخت افزار ولی نتونستن درستش کنن گفت نمیدونم g-list خرابه و این حرفا
گفت 5 درصد هاردا ممکنه اینجوری بشن که منم جز اون 5 درصد بودم

mohammadali68
06-12-2012, 12:50
خوب نظرتون من چه کار کنم؟

EXTREME
06-12-2012, 14:05
1-اخرین نسخه بایوس نصب گردید
2-اخرین نسخه فریم ویر نصب گردید
3-فرمت سطح پایین که چندین ساعت طول کشید انجام شد
4-پارتیشن بندی مجدد انجام شد
5-اتصالات نیز چک شد
منتها مشکل رفع نشده

پس باید با این ارور بسازید اروری نیست که زیاد مشکل ساز نباشد ولی رو همون مواردی که گفتم تاثیر میزاره
میتونه از بافر یا برد هم باشه

EXTREME
06-12-2012, 14:07
خیلی مهم تایید فوری
اقا من هارد سیگیت expension رو که بد سکتور داشت رو low level format کردم بعد از چندین ساعت بالاخره تموم شد نرم افزار tune میگه ok هست و سبز رنگ و مشکلش بر طرف شده
منتها الان با وصل کردن هارد به دستگاه از بوت و هم ویندوز هیچ چیزی نمیاد که حتی بتونم فرمتش کنم !
اصلا پارتیشنی نمیاد !
چی کنم ! ؟
با low level format کلا partion table هم پاک میشه باید یک partion table ایجاد کنید هارد unlocated بشه بعد بتونید پارتیشن بندی کنید
برای اینکار هارد رو بزنید به یک سیستم که هارد داره یا از نرم افزار های بوتیبل مثل paragon partion bootable استفاده کنید

EXTREME
06-12-2012, 14:08
با سلام خدمت دوستان گرامی من چند وقت پیش هاردم چند وقت یکبار صفحه مرگ میاومد با توجه به پست های این تایپیک از نرم افزار hdd regenerator استفاده کردم و یک مدت خوب شد و صفحه مرگ دیگه نیومد تا اینکه چند وقت نرم افزار استفاده نکردم بعد از چند دوباره استفاده کردم همش پیغام هایی میده که از اطلاعاتت پشتیبان بگیر .اینم یه نمونه اش

و اینم یک مورد دیگه

به خاطر همین موضوع کل هاردم را با سی دی بوت چک کرد و اینم نتیجه اش

اما هنوز هم پیغام های قبلی را سیستم میده به نظر شما مشکلش چیه؟ اگر هاردم مشکلی داره لطفا بگید تا چند وفت دیگه بیشتر گارانتی ندره
با تشکر

mohammadali68
06-12-2012, 14:14
ببخشید ولی من منظورتون را متوجه نشدم؟

PersianEm0b0y
06-12-2012, 15:06
نرم افزار HD Tune رو باز کن و یه شات از Health Tab بگیر و آپ کن اینجا !

mohammadali68
07-12-2012, 11:37
با تشکر از پاسختون دو تا عکس زیر را گرفتم

و

PersianEm0b0y
07-12-2012, 11:57
هاردت نابود شده و به زودی Down میشه اگر اطلاعات مهمی داری بردار و صلوات بفرست چون داره میمیره !

EXTREME
07-12-2012, 12:19
با تشکر از پاسختون دو تا عکس زیر را گرفتم

و

هارد رو ببرید بیرون و بگین با pc3000 ریکاوری کنند اطلاعات رو این هارد دیگه قابل استفاده نیست

Ghaioom
07-12-2012, 13:18
سلام extreme جان

هارد سیستم من که نمیدونم چشه ویندوز بالا نمیاد خطای:

A disk read error occurred

Press Ctrl+Alt+Del to restart.

بعد با نرم افزار hdd regenator هم میخوام بد سکتور یابی کنم خطای !hard drive is not ready میده ولی میشناستش!
در ضمن اون delay چیه تو این نرم افزار؟
هارد به هارد هم میکنم شانسی تو ویندوز شناسایی میشه شناسایی که شد هنگ میکنه! ولی تو صفحه اول سیستم وقتیس که روشن میکنم اسمشم میاره یعنی شناسایی میشه.
سی دی ویندوز هم میزارم وقتی تو صفحه نصب میره یعنی همون اول که اینتر میزنی برای وارد شدن بهش دیگه جلو نمیره و صفحه سیاه میمونه!! یه ویندوز لایو هم امتحان کردم اینم همینطوریه بوت نمیشه!

ویرایش: این مشکل پایینی حل شد:
در ضمن یه سیستم هست هارد درایوهاش پرید الان درایواشو دوباره موقع نصب ویندوز درست کردیم ولی موقع نصب ویندوز اولاش صفحه آبی میاد! هر بار هم دوباره نصب میکنیم همونجایی که صفحه آبی میاد اینجوری میشه یه ویندوز دیگه هم که اکس پی هست امتحان کردیم نشد. یعنی یه سی دی دیگه که هر دو ویندوز xp هست.

وین 7بنصبم ببینم چی میشه ولی شما جواب بده ببینیم چیکار کنیم؟

این همه مشکل رو چطوری حل کنم؟!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با سپاس

ویرایش:

مشکل هاردی که توش ویندوز نصب میکردم حل شد. اون هارد رو گذاشتم تو سیستم خودم صفحه آبی نیومد!
شما بقیه رو جواب بدین.
ولی یه چیزی اگه پارتیشن بندی کنیم و فرمت سریع کنیم مشکلی پیش میاد؟ چون دوستم این کارو کرد.

هارد خودم نمیدونم چشه باید درستش کنم!!! :sq_3:
ممنون

mohammadali68
07-12-2012, 14:24
هارد رو ببرید بیرون و بگین با pc3000 ریکاوری کنند اطلاعات رو این هارد دیگه قابل استفاده نیست
ایا هارد مشکل سخت افزار ی داره؟ اطلاعاتش مهم نیست چون این ترمم تموم شه ویندوزم را عوض میکنم

amirfakhrian
07-12-2012, 14:53
خسته نباشید. وضعیت هاردم بحرانی شده. با HDD Regenerator مقداری از بدسکتورها رو گرفتم. حالا نظرتون در مورد هاردم چیه و باید چه کاری انجام دهم.

EXTREME
07-12-2012, 15:32
خسته نباشید. وضعیت هاردم بحرانی شده. با HDD Regenerator مقداری از بدسکتورها رو گرفتم. حالا نظرتون در مورد هاردم چیه و باید چه کاری انجام دهم.

تو اسکن سکتور dealy هم داشتین ؟ هارد ضربه خورده یا ویروسی شده بوده ؟
ببینید اگه دوباره اسکن کنید دوباره بازم بدسکتور هایی که ریکاوری شده را به عنوان بدسکتور میگیره ؟

amirfakhrian
07-12-2012, 17:28
تو اسکن سکتور dealy هم داشتین ؟ هارد ضربه خورده یا ویروسی شده بوده ؟
ببینید اگه دوباره اسکن کنید دوباره بازم بدسکتور هایی که ریکاوری شده را به عنوان بدسکتور میگیره ؟
delay داشتم(فکر کنم 5 تا بود،دقیق یادم نیست). hdd regenerator اعلام کرد که هارد 15000 بدسکتور داره که نزدیک 700 تا رو برطرف کرد. از نظر سرعت انتقال اطلاعات افت نکرده ولی فایل دیگه ای توی هارد نمی تونم بریزم، و error می ده.
از این هارد فقط به عنوان آرشیو استفاده می کنم و چند وقته که توش فایلی نریختم. آیا فقط برای تماشای فیلم از این هارد، مشکلی براش ایجاد می شه یا نه؟

EXTREME
08-12-2012, 00:07
سلام extreme جان

هارد سیستم من که نمیدونم چشه ویندوز بالا نمیاد خطای:

A disk read error occurred

Press Ctrl+Alt+Del to restart.

بعد با نرم افزار hdd regenator هم میخوام بد سکتور یابی کنم خطای !hard drive is not ready میده ولی میشناستش!
در ضمن اون delay چیه تو این نرم افزار؟
هارد به هارد هم میکنم شانسی تو ویندوز شناسایی میشه شناسایی که شد هنگ میکنه! ولی تو صفحه اول سیستم وقتیس که روشن میکنم اسمشم میاره یعنی شناسایی میشه.
سی دی ویندوز هم میزارم وقتی تو صفحه نصب میره یعنی همون اول که اینتر میزنی برای وارد شدن بهش دیگه جلو نمیره و صفحه سیاه میمونه!! یه ویندوز لایو هم امتحان کردم اینم همینطوریه بوت نمیشه!

ویرایش: این مشکل پایینی حل شد:
در ضمن یه سیستم هست هارد درایوهاش پرید الان درایواشو دوباره موقع نصب ویندوز درست کردیم ولی موقع نصب ویندوز اولاش صفحه آبی میاد! هر بار هم دوباره نصب میکنیم همونجایی که صفحه آبی میاد اینجوری میشه یه ویندوز دیگه هم که اکس پی هست امتحان کردیم نشد. یعنی یه سی دی دیگه که هر دو ویندوز xp هست.

وین 7بنصبم ببینم چی میشه ولی شما جواب بده ببینیم چیکار کنیم؟

این همه مشکل رو چطوری حل کنم؟!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با سپاس

ویرایش:

مشکل هاردی که توش ویندوز نصب میکردم حل شد. اون هارد رو گذاشتم تو سیستم خودم صفحه آبی نیومد!
شما بقیه رو جواب بدین.
ولی یه چیزی اگه پارتیشن بندی کنیم و فرمت سریع کنیم مشکلی پیش میاد؟ چون دوستم این کارو کرد.

هارد خودم نمیدونم چشه باید درستش کنم!!! :sq_3:
ممنون

خیلی قاطی شد تو یک پست بگین الان مشکل دقیقتون چیه
وقتی در ویندوز شناسایی میشه یک دفعه میپره ؟
مثلا دربایوس است و یک مدت بعدش میپره از بایوس اینطوریه ؟

EXTREME
08-12-2012, 00:09
delay داشتم(فکر کنم 5 تا بود،دقیق یادم نیست). hdd regenerator اعلام کرد که هارد 15000 بدسکتور داره که نزدیک 700 تا رو برطرف کرد. از نظر سرعت انتقال اطلاعات افت نکرده ولی فایل دیگه ای توی هارد نمی تونم بریزم، و error می ده.
از این هارد فقط به عنوان آرشیو استفاده می کنم و چند وقته که توش فایلی نریختم. آیا فقط برای تماشای فیلم از این هارد، مشکلی براش ایجاد می شه یا نه؟

بدسکتورها کامل برطرف نشده همین باعث میشه به دیتا ها هارد آسیب وارد بشه اگه با این نرم افزار نتیجه نگیرید و فرمت سطح پایین هم جواب نده باید هارد رو ببرید بیرون مشکلش سخت افزاری است هم میتونه از پلاتر باشه و هم هد بدید بیرون بدسکتورگیری کنن

Ghaioom
08-12-2012, 08:35
خیلی قاطی شد تو یک پست بگین الان مشکل دقیقتون چیه
وقتی در ویندوز شناسایی میشه یک دفعه میپره ؟
مثلا دربایوس است و یک مدت بعدش میپره از بایوس اینطوریه ؟
تو ویندوز شناسایی نمیشه بیشتر. شانسی شناسایی میشه ولی اگه شناسایی بشه هم هنگ میکنه سیستم!

نه از بایوس نمیپره تو بایوس میشناسه.

انگار با اون دو تا خطایی که نوشته بودم هارد یه مشکل دیگه پیدا کرده! نمیتونه بخونه نرم افزار hdd regenerator !! ولی نشونش میده/
در ضمن نگفتین اون delay تو نرم افزار مال چیه؟

در ضمن نگفتی اگه یه هارد رو از اول پارتیشن بندی کنیم و درایوها رو فرمت کویک کنیم مشکلی میاد یا نه؟

EXTREME
08-12-2012, 11:11
تو ویندوز شناسایی نمیشه بیشتر. شانسی شناسایی میشه ولی اگه شناسایی بشه هم هنگ میکنه سیستم!

نه از بایوس نمیپره تو بایوس میشناسه.

انگار با اون دو تا خطایی که نوشته بودم هارد یه مشکل دیگه پیدا کرده! نمیتونه بخونه نرم افزار hdd regenerator !! ولی نشونش میده/
در ضمن نگفتین اون delay تو نرم افزار مال چیه؟

در ضمن نگفتی اگه یه هارد رو از اول پارتیشن بندی کنیم و درایوها رو فرمت کویک کنیم مشکلی میاد یا نه؟

نه پارتیشن بندی مجدد و فرمت درایوها مشکلی پیش نمیاد
اگه اتصالات هارد و پاور سالمه و همیشه هارد تو بایوس است بیشتر این مشکل میتونه از برد هارد و بافر هارد باشه به نظر من به شرطی که اصلا از بایوس نپره و همیشه در بایوس باشه علت بعدی هم میتونه به دلیل بدسکتور زیاد باشه و هد
سکتور delay یعنی مدت زمان دسترسی به سکتور مورد نظر از میزان استاندارد کمتره اگه با hdd regenerator درست نشه وفرمت سطح پایین هم جواب نده مشکل بیشتر میتونه سخت افزاری باشه

mehdi313
08-12-2012, 11:32
من یه هارد Sata دارم با حجم 250 گیگ با مارک Maxtor و مدل DiamondMax21.
تا چند وقت پیش خوب کار میکرد اما بعد از یه مدتی دیدم سیستم رو که میخام روشن کنم گاهاً روشن نمیشه و گاهاً هم دیر و با زور روشن میشه. و بعد هم که دیگه روشن نمیشد.
حالا پاورش رو عوض کردم سیستم روشن میشه بدون هارد تا قسمتی که Disk Failure میده میاد بالا.
ولی وقتی هارد رو وصل میکنم روی همون قسمت اول Detect IDE و CPU و... گیر میکنه و بالا نمیاد
گفتم شاید هارد مشکل داره بعنوان هارد دوم زدم رو یه سیستم دیگه دیدم کار میکنه و اطلاعاتش رو داره ولی بعنوان هارد اول و اصلی روی سیستم خودش کار نمیکنه.
ببخشید طولانی شد حالا مشکل چیه و چکار کنم.
با تشکر پیشاپیش.....

armin_punisher6
08-12-2012, 12:15
ببخشبد من لپ تاپ اچ پي ٢١٧٠ دارم كه هارد ٦٤٠ داره و الان سوخته.اگه بخوام هارد ١ ترابايت بخرم براش مشكلي پيش نمياد يا كند نميشه؟قيمتش چنده؟

Ghaioom
08-12-2012, 12:35
نه پارتیشن بندی مجدد و فرمت درایوها مشکلی پیش نمیاد
اگه اتصالات هارد و پاور سالمه و همیشه هارد تو بایوس است بیشتر این مشکل میتونه از برد هارد و بافر هارد باشه به نظر من به شرطی که اصلا از بایوس نپره و همیشه در بایوس باشه علت بعدی هم میتونه به دلیل بدسکتور زیاد باشه و هد
سکتور delay یعنی مدت زمان دسترسی به سکتور مورد نظر از میزان استاندارد کمتره اگه با hdd regenerator درست نشه وفرمت سطح پایین هم جواب نده مشکل بیشتر میتونه سخت افزاری باشه
فرمت کویک منظورم فرمت سریع هست.

من هنوز از اون اطلاعاتی که میخواست مکپی بگیرم نتونستم واسه همین فرمت سطح پایین هم تست نکردم.
به نظر شما من الان چیکار کنم چون اون نرم افزار که نمیتونه هارد رو بخونه!!

ata.royalfalcon
08-12-2012, 13:47
ببخشبد من لپ تاپ اچ پي ٢١٧٠ دارم كه هارد ٦٤٠ داره و الان سوخته.اگه بخوام هارد ١ ترابايت بخرم براش مشكلي پيش نمياد يا كند نميشه؟قيمتش چنده؟

مشكلي نيست ولي هاردهاي حجم بالا به خاطر پلاترهاي بيشتر ضخامت بيشتري دارند و در نتيجه قبل از خريد مطمئن بشيد كه محفظه هارد لپتاپتان گنجايش كافي براي نصب هارد جديد داشته باشد . مثلاً در عكس زير براي هارد وسترن Blue سه اندازه ديده ميشود كه 12.5 ميليمتر براي هارد يكترابايت هست .

EXTREME
08-12-2012, 15:33
فرمت کویک منظورم فرمت سریع هست.

من هنوز از اون اطلاعاتی که میخواست مکپی بگیرم نتونستم واسه همین فرمت سطح پایین هم تست نکردم.
به نظر شما من الان چیکار کنم چون اون نرم افزار که نمیتونه هارد رو بخونه!!

برای بکاپ گرفتن از اطلاعات با نرم افزار acronis true image بو تیبل تست کردین که اطلاعات رو بریزین روی یک هارد دیگه ؟

OMiD.1080p
08-12-2012, 19:29
سلام.
میخواستم ببینم این هارد بنده مشکلش چیه که هر موقع تست میگیرم همیشه همین اول هاش سرعتش میاد پایین !

Ghaioom
08-12-2012, 19:48
برای بکاپ گرفتن از اطلاعات با نرم افزار acronis true image بو تیبل تست کردین که اطلاعات رو بریزین روی یک هارد دیگه ؟

نه هنوز. اگه نتونست کپی بگیره باید چیکار کنم؟ low level format ؟

EXTREME
08-12-2012, 21:35
نه هنوز. اگه نتونست کپی بگیره باید چیکار کنم؟ low level format ؟

low level format که همه دیتا هارو پاک میکنه و نمیتونید ریکاوری کنیدش میخواین اینکارو بکنین ؟