PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

senaps
13-08-2012, 21:39
سلام....
من دیروز داشتم یه برنامه پاک میکردم که سیستم رفت رو صفحه‌ی ابی مرگ!!!!
بعدش با سیف مد بکاپ گرفتم از برخی دیتام و ویندوز رو پاک کردم....(از یه درایو، ریختم تو یه درایو دیگه که با خیال راحت ویندوز عوض کنم!)
حالا هر کاری میکنم، میگه هاردت ایراد داره، نمیتونم نصب بشم!!!!
هارد به این سالمی.... اخه چرا باید اینجور اروری بده؟
از بخش ساپورت ماکروسافت پرسیدم، اومده میگه برو تو ویندوز وریپیر کن و بعدش بدسکتور بگیر!! منم گفتم مردک من میگم ویندوزم نصب نمیشه و ارور میده، شما میگی برو تو ویندوز ودرستش کن و از این حرفا؟!!!

دوستان باید چیکار کنم؟ تو هارد یه پروژه دارم که امروز باید تحویل میدادم ولی عقب مونده...لطفا کمک کنین.... چند گیگ عکس خونوادگی بدون بکاپ و ارشیو گنده‌ی فیلم و ... چیکار بکنم دوستان؟
بدسکتور که میگن، این چیه؟ چطوریه باید بدون سیستم عامل این رو درست کنم؟!(بدبختی من رو میبینی تو رو خدا؟ لپ‌تاپم دی وی‌دی رام/رایترش خرابه... که سیدی بوت درست بکنم و کسی هم الان تو این محله اشنامون نیست برم پیشی...)....

مسئله‌ی دیگه اینه که ماکروسافتیه گفته بود بدسکتور گرفتن، اطلاعات هارد رو از بین میبره... چیکارش بکنم؟؟ اطلاعات برام بسیار حیاتیه...

EXTREME
13-08-2012, 22:03
پیغامی که میده اینه ؟
read disk error ?

senaps
14-08-2012, 00:40
خیر....
پیغامی که موقع پارتیشن بندی میده(ارور نیست که مثلا من اوکی بکنم که بره.... یه پیغامی اون پایین مینویسه!!) مینویسه که این هارد داره خراب میشه و نمیتونه رو این هارد نصب بشه!!!!

ولی تو ادامه، بعد از ریست، این ارور رو میده:

"the computer restarted unexpectedly or encountered an unexpected error.windows installation cannot proceed.to install windows,click "OK" to restart the computer, and then restart the installation..."

بعد از اوکی کردن، سیستم ریست میشه و میره پی کارش!!!!

اینم تاپیکی که تو ماکروسافت انسر باز کردم!!:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
14-08-2012, 00:58
الان ببینید تو بایوس هارد دیتکت شده یا نه

mohammad_77
14-08-2012, 03:55
سلام. من هارد دوم دارم و اطلاعات داخلش هم مهم هست و متاسفانه ديدم که به زور باز مي شه براي همين با HDD Regenerator اسکن کردم کلي delay پيدا کرد و دو منطقه بدسکتور . الان که گذاشتم براي تعمير بد سکتور متوجه شده ام با تخميني مناسب حدود 3 الي 4 هفته داوم بايد کامپيوتر روشن باشه شايد کار تعمير بد سکتور ها تموم بشه . واقعا راه سريعتري براي اين کار وجود داره يا نه ؟ ضمنا اگر اين برنامه رو از روي سي دي بوت کنم سريعتر انجام ميشه يا نه ؟
يک سوال ديگه هم اين هست که بد سکتور هايي رو که ريپير مي کنه طبيعتا بعدا ممکنه دوباره برگردند يا خير ؟

saeed_136915
14-08-2012, 09:27
سلام. من هارد دوم دارم و اطلاعات داخلش هم مهم هست و متاسفانه ديدم که به زور باز مي شه براي همين با HDD Regenerator اسکن کردم کلي delay پيدا کرد و دو منطقه بدسکتور . الان که گذاشتم براي تعمير بد سکتور متوجه شده ام با تخميني مناسب حدود 3 الي 4 هفته داوم بايد کامپيوتر روشن باشه شايد کار تعمير بد سکتور ها تموم بشه . واقعا راه سريعتري براي اين کار وجود داره يا نه ؟ ضمنا اگر اين برنامه رو از روي سي دي بوت کنم سريعتر انجام ميشه يا نه ؟
يک سوال ديگه هم اين هست که بد سکتور هايي رو که ريپير مي کنه طبيعتا بعدا ممکنه دوباره برگردند يا خير ؟

این ها سوال من هم هست. بی زحمت اگه کسی اطلاع داره جواب بده

EXTREME
14-08-2012, 10:05

شما دوراه دارین یا باید با همون hdd regernerator بزارین رو sccan and repair تا بالاخره همه بدسکتورها ریکاوری و delay ها درست بشه که زمان میبره
یا باید low level format بکنید
اگه بدسکتورها بعد از تعمیر دوباره برگرده پلاتر رو باید عوض کنید
در برخی موارد این مشکلات با آپدیت فریم ویر ویا برگردوندن فریم ویر به حالت قبل هم درست میشه
این مشکل شما براثر ویروس - ضربه و ... بوجود اومده

senaps
14-08-2012, 11:47
الان ببینید تو بایوس هارد دیتکت شده یا نه

چطوری باید این مسئله رو چک کنم؟
ولی وقتی سیستم بالا میاد(صفحه‌ی رام) مثل همیشه هست و اره هارد رو مینویسه!

mohammad_77
14-08-2012, 18:13
يک سئوالي داشتم . من طبق عکس زير
که با HDD Regenerator گرفته شده است بد سکتور هايم در ابتداي کار هست و از اونجايي که يک عمر طول ميکشه تا رفع بدسکتور ها انجام بشه ميتونم يک قسمت خاصي رو مثلا 50 گيگ اول هاردم رو يک پارتيشن مجزا درست کنم و بعد از فرمت کردنش بدسکتور هايم رفع بشه يا نه ؟ نميدونم از لحاظ منطقي درست هست يا نه و آيا روش امتحان شده اي از قبل هست يا خير . دوستان اگر تجربه و نظري دارند کمک کننند .

EXTREME
14-08-2012, 20:03
شما بزارید رو scan and repair درست میشه اگه خیلی طول میکشه روش بعدی low level format است که با اینکار او سکتور هایی که به عنوان بدسکتور هستند نادیده گرفته میشن

EXTREME
14-08-2012, 20:04
چطوری باید این مسئله رو چک کنم؟
ولی وقتی سیستم بالا میاد(صفحه‌ی رام) مثل همیشه هست و اره هارد رو مینویسه!

از تو بایوس باید ببینید

mohammad_77
14-08-2012, 20:31
شما بزارید رو scan and repair درست میشه اگه خیلی طول میکشه روش بعدی low level format است که با اینکار او سکتور هایی که به عنوان بدسکتور هستند نادیده گرفته میشن

خوب مشکل اطلاعاتي هست که دارم و مهم هستش و low level format کنم اطلاعات مي پره . اون کاري که گفتم رو نميشه انجام داد ؟

EXTREME
14-08-2012, 20:42
خوب مشکل اطلاعاتي هست که دارم و مهم هستش و low level format کنم اطلاعات مي پره . اون کاري که گفتم رو نميشه انجام داد ؟

با low level format میشه اون حجم رو نادیده گرفت راه دیگه ای من بلد نیستم
با scan and repair فکر کنم مشکلتون حل بشه مگه چقدر طول میکشه ؟
این نوع مشکل شما بعض اوقات از فریم ویر هارد هم میتونه باشه حتی میتونه از پلاتر و هد هم باشه

farzan311
14-08-2012, 22:24
سلام
من امروز یه هارد گرفتم seagate 2 tb هارد به صورت رندوم در فواصل بین 5 دقیقه تا 1 ساعت یه صدای قرچ مانندی میده که کمتر یه ثانیه است و دیگه تکرار نمیشه تا دفعه بعد
بیشتر وقتیه که درایو هارد رو باز میکنم یا یه فایل رو ازش اجرا میکنم الان این عادیه؟ من خودم فکر میکنم صدایی باشه که موقع بیرون اومدن هارد از حالت ideal و بیکاری باشه البته اگه همچین چیزی داشته باشند

EXTREME
14-08-2012, 23:21
سلام
من امروز یه هارد گرفتم seagate 2 tb هارد به صورت رندوم در فواصل بین 5 دقیقه تا 1 ساعت یه صدای قرچ مانندی میده که کمتر یه ثانیه است و دیگه تکرار نمیشه تا دفعه بعد
بیشتر وقتیه که درایو هارد رو باز میکنم یا یه فایل رو ازش اجرا میکنم الان این عادیه؟ من خودم فکر میکنم صدایی باشه که موقع بیرون اومدن هارد از حالت ideal و بیکاری باشه البته اگه همچین چیزی داشته باشند

مشکلی تو سرعت سیستم هم دارین ؟
فریز شدن هنگ تاخیر صفحه آبی هنگ و ... از این اتفاق براتون نمیفته ؟
یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بزارید اینجا
همچنین اگه بعد از حالت idle اینطور میشه برای تست برید در power option و هارد رو رو حالت never بزارین که به خواب نره و ببینید چی میشه

senaps
15-08-2012, 00:07
از تو بایوس باید ببینید

بله میشناسه....
من حتی هارد رو هم عوض کردم ولی خوب طی مراحل بدسکتور گیری، ۲۴ بدسکتور پیدا و رفع شد، در عوض ۸ تا دیگه پیدا شد که باید دوباره سرچ کنه و اونا رو حذف کنه که من حوصله ندارم.... باید بگردم مشکل سیستم رو پیدا کنم....چوون با تعویض هارد هم حل نشد!

farzan311
15-08-2012, 00:10
هنگ کردنی که علتش هارد باشه برام اتفاق نیفتاده سرعتشم خوبه
این تب سلامت
اون هم روی never بود

EXTREME
15-08-2012, 00:50
هنگ کردنی که علتش هارد باشه برام اتفاق نیفتاده سرعتشم خوبه
این تب سلامت
اون هم روی never بود

پس مشکلی نداره با توجه به عکس هم هارد سالمه و مشکلی نداره

EXTREME
15-08-2012, 00:53
بله میشناسه....
من حتی هارد رو هم عوض کردم ولی خوب طی مراحل بدسکتور گیری، ۲۴ بدسکتور پیدا و رفع شد، در عوض ۸ تا دیگه پیدا شد که باید دوباره سرچ کنه و اونا رو حذف کنه که من حوصله ندارم.... باید بگردم مشکل سیستم رو پیدا کنم....چوون با تعویض هارد هم حل نشد!

شما دوباره ببرید رو تست hdd regenerator رو تست scan and repair ببینید بازم بدسکتور پیدا میکنه یا نه در واقع بعد از ریکاوری بدسکتورها نباید دوباره اونارو بگیره مجددا تست کنید

mohammad_77
15-08-2012, 03:47
حاصل 3 اسل دانلودم از اينترنت روي هاردم هست و خوشبختانه يکي پيدا شد که يک هارد 500 بهم قرض بده . پس از اين که هارد به هارد کردم اين کارهايي که دوستان گفتند رو روش اجرا مي کنم ببينم چي ميشه و انشاالله ميام اينجا با ساير دوستان به اشتراک مي گذارم .

mentoos
15-08-2012, 15:36
سلام
من یک هارد اکسترنال adata دارم پسوردیه الان نرم افزار پسوردش اجرا نمیشه که درایو قفل شده را اجرا کنه پیغامautorun.exe is not a valid win32 application میده یکی کمک کنه تو سون هم روی درایو های میزنم میگه فرمت

moostapa
16-08-2012, 21:59
با سلام . من یک هارد وسترن 750 گیگ دارم که چند روزی هست زمانی اون رو به سیستم وصل میکنم . چراغ هارد روشن نمیشه و سیستم به طور کلی هنگ میکنه و حتی زمانی که سیستم رو ریستارت میکنم سیستم بالا نمیاد و باید هارد رو جدا کنم . جالب اینجا هست که ظرفیت هارد تو قسمت دیسک منیجمنت 204800 گیگ مشخص شده که خیلی عجیبه آخه هاردم 750 هست .!
اگر میشه راهنماییم کنم . آیا اطلاعاتم از بین رفتن ؟

EXTREME
16-08-2012, 22:28
با سلام . من یک هارد وسترن 750 گیگ دارم که چند روزی هست زمانی اون رو به سیستم وصل میکنم . چراغ هارد روشن نمیشه و سیستم به طور کلی هنگ میکنه و حتی زمانی که سیستم رو ریستارت میکنم سیستم بالا نمیاد و باید هارد رو جدا کنم . جالب اینجا هست که ظرفیت هارد تو قسمت دیسک منیجمنت 204800 گیگ مشخص شده که خیلی عجیبه آخه هاردم 750 هست .!
اگر میشه راهنماییم کنم . آیا اطلاعاتم از بین رفتن ؟

الان mbr هاردتون پاک شده و به همین دلیل پارتیشن هاش پریده اگه اطلاعات مهم رو هارد دارین با نرم افزار MBR FIX در نرم افزار HIREN BOOT CD بیاین mbr رو فیکس کنین و سپس اون پارتیشن رو با نرم افزار paragon partion یا easesu data reciovery ریکاوری کنید
ولی اگه اطلاعات مهم نیست در همین دیسک منیجمنت رو همون جایی که نوشته disk3 راست کلیک کنید و گزینه ی initialized disk رو بزنید و یک mbr جدید بسازید و هارد رو پارتیشن بندی کنید

اگه بعد از اینکار باز هم حجم هارد کم بود هارد رو low level format کنید نتیجه نداد فریم ویر هارد رو آپدیت کنید

senaps
16-08-2012, 22:37
سیستم من مشکل پیدا کرد و اجازه ی نصب ویندوز نمیداد...
منم یه هارد دیگه اوردم و بردم رو یه سیستم دیگه روش ویندوز رو نصب کردم و اوردم...
حالا داره سیستم ارور میده که هارد اصلیم، خرابه و همین روزاست که خراب بشه!! دوستان چقد احتمالش هست که اینجوری بشه؟
من داشتم یه برنامه پاک میکردم، خوردم به بلو اسکرین و بعدش اینجوری شد!! اینم عکس های پیغام:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] andow nload.com/images/8v2urp4g7cymwk8r0qx.png
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] wnl oad.com/images/bqmmmh5hhn8rhfzsh8d.png
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] andow nload.com/images/ytsm2qr3rla678dppgt.png
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ownl oad.com/images/gs48slomuttrdlr6cdv.png

دوستان چقدر باید خطر سوختن هارد رو جدی بگیرم؟! چرا اصلا باید بسوزه هاردم؟ مگه چی شده؟ اخه یه پاک کردن برنامه چرا باید اینقد تاثیر بذاره؟

EXTREME
17-08-2012, 10:51
ویندوز باید رو سیستم شما و با سی پی یو سیستم شما نصب بشه وگرنه بخواد روی سیستم دیگه ای نصب بشه و اون هارد وصل بشه رو سیستم شما مشکل ایجاد میشه

شما از اون هاردتون که میگین مشکل دار یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بزارید اینجا

mforce
17-08-2012, 17:43
سلام هارد من از هر 10 بار تلاش یک بار به زحمت بالا میاد فریز هم میکنه ای عکس تستشه مشکلش چیه؟

EXTREME
17-08-2012, 18:13
سلام هارد من از هر 10 بار تلاش یک بار به زحمت بالا میاد فریز هم میکنه ای عکس تستشه مشکلش چیه؟

باید اینکارهارو بکنی
اتصالات هارد رو به طور کامل تست کنی هم کابل برق و هم کابل دیتا با یک کابل دیگه تست کنی و جاشو عوض کنی
با یک پاور دیگه هارد رو تست کنی و روی یه سیستم دیگه هم تست کنی
بایوس مین رو آپدیت کن
و با نرم افزار hdd regenerator از طریق داس هارد رو ببر رو اسکن ببین چیزی پیدا میکنه یا نه
درست نشد فریم ویر هارد رو آپدیت کن و هارد رو low level format کن
درست نشد این مشکل میتونه از برد هارد باشه

senaps
18-08-2012, 00:04
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ine-dl.com/images/e9773_12246541321654131654.png فقط فاصله ها اضافه میباشه!

EXTREME
18-08-2012, 00:42
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ine-dl.com/images/e9773_12246541321654131654.png فقط فاصله ها اضافه میباشه!

داره رو سکتور ها ارور میده
شما برای مرحله اول نرم افزار hdd regenerator رو نصب کنید و با اون یک سی دی بوتیبل بسازین و از طریق داس scan and repair بکنید فعلا اینکارو انجام بدین

ramingsm
18-08-2012, 20:49
دوستان یه اکسترنال 500 سیگیت دارم ارور میده که باید فرمت بشه تقریبا هم پره نمیخوام اطلاعاتش بپره لطفا کمک کنید
اینم عکس از disk mng تو این عکس میشه پارتیشن m
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
18-08-2012, 21:09
دوستان یه اکسترنال 500 سیگیت دارم ارور میده که باید فرمت بشه تقریبا هم پره نمیخوام اطلاعاتش بپره لطفا کمک کنید
اینم عکس از disk mng تو این عکس میشه پارتیشن m
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اون پارتیشن فایل سیستم نداره با نرم افزار eases data recovery یا paragon partion یا acronis اون پارتیشن رو ریکاوری کنید سپس پارتیشن رو quick format کنید تا درست بشه برای ریکاوری نیاز به حجم اضافه دارین

hahadi
19-08-2012, 05:52
سلام عزیزان منیه هارد یک ترابایت سیگیت دارم یه دفه از کار افتاد و یه صدای تیک تیکی می داد
وقتی هارد رو باز کردم و برق اونو متصل کردم دیدم صحفه می چرخه ولی هد که بالای صحفه قرار داشت حدودا 10 مرتبه به اول و اخر صحفه خودشو میزد و بعدش کلا خاموش می شد و صحفه نمی چرخید.
اطلاعاتم خیلی حیاتیه کمکم کنید ممنونتون میشم
سوال ؟
1. دو تا خط یا خراش اول و اخر صحفه وجود داره مشکلی برای اطلاعات پیش نیومده؟
2 . هد رو باز کردم خراب شده باید کامل تعویض بشه؟
3. کسی اموزش تصویری یا لینکی برای اموزش تعویض قطعات هارد نداره؟
در کل امیدی به برگشت اطلاعاتم هست یا نه ؟:42:

EXTREME
19-08-2012, 11:54
شما همینطور بدون اینکه اتاق کلین داشته باشین هارد رو باز کردین ؟ خوب اونطوری رو پلاتر خاک میشینه همچنین فشار هوای داخل هارد باید کمتر از بیرون باشه اینو در نظر داشتین؟
اگه اون صدا با فاصله 1 ثانیه باشه مشکل یا از هد است یا پارکینگ هد
هارد رو با یک پاور دیگه تست کنید درست نشد یا یک گیری در پارکینگ هد است یا خود هد ایراد داره و باید عوض بشه

اگه مشکل از هد باشه بله باید کاملا تعویض بشه
برای در آوردن هد اون سر هد رو که رو پلاتر میشینه با یک چیپ گوشتی بالا بدید و از رو پلاتر بردارین و از پشتش تو یک آهن ربا است اون رو باز میکنید و هد رو درمیارین
برای هد جدید باید با ورژن فریم ویر و LBA هارد شما یکی باشه

ramingsm
19-08-2012, 18:57
اون پارتیشن فایل سیستم نداره با نرم افزار eases data recovery یا paragon partion یا acronis اون پارتیشن رو ریکاوری کنید سپس پارتیشن رو quick format کنید تا درست بشه برای ریکاوری نیاز به حجم اضافه دارین
آقا تو رو خدا کمکم کنید من اول رفتم easeus data recovery wizard pro را نصب کردم و کل اطلاعات اون هارد 500 را ریکاور کردم رو هارد 2 ترای وسترنم بعد دیدم هیچ کدوم کار نمیکرد یعنی هیچ کدوم پلی نمیشد فیلما که کل اطلاعات ریکاور شده را shift+del کردم بعد رفتم و Paragon Partition Manager 9.0 Professional را نصب کردم و رفتم بخش copy hard disk و زدم که اون هارد 500 کپی بشه روی اون 2 ترا ــه بعد پشیمون شدم و کنسل کردم ولی الان هارد وسترنم وقتی وصل میکنم میگه باید فرمت بشه خواهشا یه راهکاری بدین من حدود600 گیگ رو اون وسترن اطلاعات داشتم میشه یه جوری رو خودش ریکاور کنم؟جای دیگه ای ندارم که ریکاورش کنم خواهشا کمک کنید اطلاعات این وسترن برام خیلی مهمه اون هارد 500 برای کسی بود دادم بهش برد از بس اعصابم ریخت بهم بهش گفتم بیا زدی اطلاعاتم را تر کوندی هارد ۲ قسمت شده در صورتی که من هاردا پارتیشن بندی نکرده بودم عکس

EXTREME
19-08-2012, 22:33
دوست من یکی از پارتیشن هاتون به حالت raw رفته به این دلیل است که وسط عملیات قطع کردین
نرم افزار test disk رو دانلود کنید و با اون ببینید میتونید مشکل raw هارد رو برطرف کنید یا نه درست نشد تنها چاره همون نرم افزار eseus data recovery است که یک قسمت داره مخصوص پارتیشن های raw که اطلاعاتشو ریکاوری میکنه بعد اون پارتیشن رو فرمت کنید درست میشه
یک پارتیشن هم شده unlocated هم با نرم افزار easesu data recovery هم با نرم افزار acronis میتونید اون پارتیشن رو هم ریکاوری کنید
من فکر کنم یک جای کار شما اشتباه بوده چون با این نرم افزار ها باید نتیجه میگرفتین

ramingsm
19-08-2012, 22:44
دوست من یکی از پارتیشن هاتون به حالت raw رفته به این دلیل است که وسط عملیات قطع کردین
نرم افزار test disk رو دانلود کنید و با اون ببینید میتونید مشکل raw هارد رو برطرف کنید یا نه درست نشد تنها چاره همون نرم افزار eseus data recovery است که یک قسمت داره مخصوص پارتیشن های raw که اطلاعاتشو ریکاوری میکنه بعد اون پارتیشن رو فرمت کنید درست میشه
یک پارتیشن هم شده unlocated هم با نرم افزار easesu data recovery هم با نرم افزار acronis میتونید اون پارتیشن رو هم ریکاوری کنید
من فکر کنم یک جای کار شما اشتباه بوده چون با این نرم افزار ها باید نتیجه میگرفتین
آخه مشکل اینجاست که من اصلا اون هارد را پارتیشن بندی نکرده بودم و وقتی تو paragon زدم copy hard disk اومده و خودش اندازه یه هارد 500 جدا کرده و یه پارتیشن ساخته بقیش هم که کلا unallocated شده حالا مٍلا راهی هست که من دیتای این هارد را خودش ریکاور کنم

EXTREME
19-08-2012, 22:52
آخه مشکل اینجاست که من اصلا اون هارد را پارتیشن بندی نکرده بودم و وقتی تو paragon زدم copy hard disk اومده و خودش اندازه یه هارد 500 جدا کرده و یه پارتیشن ساخته بقیش هم که کلا unallocated شده حالا مٍلا راهی هست که من دیتای این هارد را خودش ریکاور کنم

با این نرم افزار هایی که معرفی کردم نیاز به حجم دیگه ای دارین برای ریکاوری

ramingsm
19-08-2012, 22:59
با این نرم افزار هایی که معرفی کردم نیاز به حجم دیگه ای دارین برای ریکاوری
یعنی غیر از این هیچ راهی نداره؟
راستی نیازه که اون قسمتی که unaloocated َده را هم پارتیشن بندی کنم و تو easeus اسکن کنم برای فایلا میشه بگید چجوری پارتیشن بندی کنم که بهتر باشه و مشکلی برای دیتا پیش نیاد؟

EXTREME
19-08-2012, 23:07
یعنی غیر از این هیچ راهی نداره؟
راستی نیازه که اون قسمتی که unaloocated َده را هم پارتیشن بندی کنم و تو easeus اسکن کنم برای فایلا میشه بگید چجوری پارتیشن بندی کنم که بهتر باشه و مشکلی برای دیتا پیش نیاد؟

همون unlocated شده رو میشه با همون نرم افزار هایی که گفتم ریکاوری کرد پارتیشنش رو شما با این کار باید پارتیشن رو ریکاوری کنید
اگه دوباره پارتیشن رو بسازین و فرمت کنید احتمال ریکاوری کم میشه

ramingsm
19-08-2012, 23:15
همون unlocated شده رو میشه با همون نرم افزار هایی که گفتم ریکاوری کرد پارتیشنش رو شما با این کار باید پارتیشن رو ریکاوری کنید
اگه دوباره پارتیشن رو بسازین و فرمت کنید احتمال ریکاوری کم میشه
آخه من وقتی میرم تو easeus فقط اون پارتیشن j که 465 گیگ هست را نشون میده و اون بخش unallocated را نشون نمیده که اسکن کنم مشکلی نداره؟

EXTREME
19-08-2012, 23:22
آخه من وقتی میرم تو easeus فقط اون پارتیشن j که 465 گیگ هست را نشون میده و اون بخش unallocated را نشون نمیده که اسکن کنم مشکلی نداره؟

با نرم افزار aconis هم تست کردین؟
اون Easeus 3قسمت داره شما کدوم قسمتشو میرین

ramingsm
19-08-2012, 23:29
با نرم افزار aconis هم تست کردین؟
اون Easeus 3قسمت داره شما کدوم قسمتشو میرین
نه با اون تست نکردم میشه اسمش را کامل بگید؟
تو esasus میرم تو complete recovery

EXTREME
19-08-2012, 23:39
نه با اون تست نکردم میشه اسمش را کامل بگید؟
تو esasus میرم تو complete recovery

Acronis Disk Director Home ............

ramingsm
19-08-2012, 23:54
Acronis Disk Director Home ............
مرسی حالا امشب میزارم با easues اسکن بشه ببسنم همه فایلام را پیدا میکنه یا نه
تازه اگه پیدا کرد برم دست به دامن رفقا بشیم هارد گیر بیارم recover کنم

desirehd
20-08-2012, 12:55
سلام دوستان

کمک کمک کمکم کمک!!!!

میخام ویندوز xpیا 7نصب کنم این اررور رو میده(عکس):

اشکال از هارد دیسکه و بوت سکتور باید باشه چجور میتونم این [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])مشکل رو بحلم.

در ضمن هار دیسک هم پارتیشن میشه اما این ارورها رو میده

ramingsm
20-08-2012, 15:17
آقا تو رو خدا کمکم کنید من اول رفتم easeus data recovery wizard pro را نصب کردم و کل اطلاعات اون هارد 500 را ریکاور کردم رو هارد 2 ترای وسترنم بعد دیدم هیچ کدوم کار نمیکرد یعنی هیچ کدوم پلی نمیشد فیلما که کل اطلاعات ریکاور شده را shift+del کردم بعد رفتم و Paragon Partition Manager 9.0 Professional را نصب کردم و رفتم بخش copy hard disk و زدم که اون هارد 500 کپی بشه روی اون 2 ترا ــه بعد پشیمون شدم و کنسل کردم ولی الان هارد وسترنم وقتی وصل میکنم میگه باید فرمت بشه خواهشا یه راهکاری بدین من حدود600 گیگ رو اون وسترن اطلاعات داشتم میشه یه جوری رو خودش ریکاور کنم؟جای دیگه ای ندارم که ریکاورش کنم خواهشا کمک کنید اطلاعات این وسترن برام خیلی مهمه اون هارد 500 برای کسی بود دادم بهش برد از بس اعصابم ریخت بهم بهش گفتم بیا زدی اطلاعاتم را تر کوندی هارد ۲ قسمت شده در صورتی که من هاردا پارتیشن بندی نکرده بودم عکس
از راهنمایی هاتون ممنون الان دارم اطلاعات را ریکاور میکنم روی یه هارد دیگه تست هم کردم اطلاعات همه سالمن خوشبختانه
فقط یه سوال دیگه وقتی این اطلاعات ریکاور شد میخوام اون قسمت پارتیشن raw (توی عکس j) و اون قسمت unallocated را به هم بچسبونم تا هارد یه تک پارتیشن بشه و بعد فرمتش کنم و اطلاعات را دوباره برگردونم سر جاشون میشه راهنمایی کنم چه جوری این کارا انجام بدم؟
البته فک کنم باید تو paragon اون پارتیشن raw را delete کنم و بعدش با اون قسمت unaloocated روی هم یه پارتیشنشون کنم ولی گفتم بپرسم که درست باشه دوباره دسته گل به آب ندم
بازم ممنون از راهنمایی هاتون

EXTREME
20-08-2012, 16:37
سلام دوستان

کمک کمک کمکم کمک!!!!

اشکال از هارد دیسکه و بوت سکتور باید باشه چجور میتونم این [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])مشکل رو بحلم.

میشه عکس رو در این سایت آپلود کنید

EXTREME
20-08-2012, 16:41
از راهنمایی هاتون ممنون الان دارم اطلاعات را ریکاور میکنم روی یه هارد دیگه تست هم کردم اطلاعات همه سالمن خوشبختانه
فقط یه سوال دیگه وقتی این اطلاعات ریکاور شد میخوام اون قسمت پارتیشن raw (توی عکس j) و اون قسمت unallocated را به هم بچسبونم تا هارد یه تک پارتیشن بشه و بعد فرمتش کنم و اطلاعات را دوباره برگردونم سر جاشون میشه راهنمایی کنم چه جوری این کارا انجام بدم؟
البته فک کنم باید تو paragon اون پارتیشن raw را delete کنم و بعدش با اون قسمت unaloocated روی هم یه پارتیشنشون کنم ولی گفتم بپرسم که درست باشه دوباره دسته گل به آب ندم
بازم ممنون از راهنمایی هاتون

خدارو شکر که اطلاعات برگشت
برای اون کار شما کلا پارتیشن هارو پاک کنید که بشه یک پارتیشن unlocated بعد همون رو creat کنید بهتره با نرم افزار paragon بکنید اینکارو و اون پارتیشن رو از نوع logical بکنید که اگر یک موقعی خواستین گسترش بدین به مشکل نخورین برای اینکه اون پارتیشن از حالت Raw خارج بشه یک دور quick format کنید درست میشه نشد پارتیشن رو دیلیت کنید و به همون صورتی که گفتم ایجاد کنید

ramingsm
20-08-2012, 20:26
خدارو شکر که اطلاعات برگشت
برای اون کار شما کلا پارتیشن هارو پاک کنید که بشه یک پارتیشن unlocated بعد همون رو creat کنید بهتره با نرم افزار paragon بکنید اینکارو و اون پارتیشن رو از نوع logical بکنید که اگر یک موقعی خواستین گسترش بدین به مشکل نخورین برای اینکه اون پارتیشن از حالت Raw خارج بشه یک دور quick format کنید درست میشه نشد پارتیشن رو دیلیت کنید و به همون صورتی که گفتم ایجاد کنید
ممنون از شما
ببخشید ولی من این قسمت از حرفای شما را متوجه نشدم یعنی اول اون قسمت raw را پاک کنم و با اون قسمت دیگه یه پارتیشن یک پارچه ی logical بسازم یا اینکه اول فرمت کنم قسمت raw را و بعد پاکش کنم و یک پارتیشن logical بسازم مگه این 2 روش فرقس میکنند؟
راستی یه توضیحی درباره logical میدید؟
شرمنده اگه سوالام مبتدیانس

EXTREME
20-08-2012, 20:40
ممنون از شما
ببخشید ولی من این قسمت از حرفای شما را متوجه نشدم یعنی اول اون قسمت raw را پاک کنم و با اون قسمت دیگه یه پارتیشن یک پارچه ی logical بسازم یا اینکه اول فرمت کنم قسمت raw را و بعد پاکش کنم و یک پارتیشن logical بسازم مگه این 2 روش فرقس میکنند؟
راستی یه توضیحی درباره logical میدید؟
شرمنده اگه سوالام مبتدیانس

نه اگه اطلاعات کامل برگشته شما اون پارتیشن raw رو فرمت سریع کنید که از حالت raw خارج بشه بعد با نرم افزار paragon partion پارتیشنی که raw بود رو پارتیشنش رو پاک کنید یک پارتیشن unlocated یکپارچه درست میشه بعد یک پارتیشن جدید از نوع logical بسازید
logical این خصوصیت رو داره که میتونید گسترشش بدید در یک extended یا مرج کنید پارتیشن هاشو با هم و ....

EXTREME
20-08-2012, 20:44
سلام دوستان

کمک کمک کمکم کمک!!!!

شما باید اول از همه سی دی ویندوزتون و درایو اپتیک رو چک کنید اگه اینا درست بود باید اول از همه هارد سیستم چک بشه با نرم افزار hdd regenerator تو داس هارد رو کامل اسکن کنید اگه نتیجه نداد هارد رو به یک سیستمی که هارد داره وصل کنید کنار اون هارد و از تب health نرم افزار hd tune از این هارد عکس بزارین اینجا

احتمال بیشتر مشکل از هارد است ولی میتونه علت های دیگه مثل رم و پاور هم باشه که اینا احتمالش کمه

desirehd
20-08-2012, 21:11
خب منم همون جا اپلود کردم

EXTREME
20-08-2012, 21:18
خب منم همون جا اپلود کردم

بله دیدم و جوابتون رو هم دادم

desirehd
20-08-2012, 21:33
این hdd generator چرا اینقد کند کار میکنه.هارد 320gb دارم.الان یه ساعت و بیست دقیقه است داره regenerateمیکنه بوت سکتور رو تا الان 440mb رو regenarate کرده.
اگه با این سرعت پبش بره یه دوماهی میشه تا تموم شه.
راه حلی نداره؟

شما باید اول از همه سی دی ویندوزتون و درایو اپتیک رو چک کنید اگه اینا درست بود باید اول از همه هارد سیستم چک بشه با نرم افزار hdd regenerator تو داس هارد رو کامل اسکن کنید اگه نتیجه نداد هارد رو به یک سیستمی که هارد داره وصل کنید کنار اون هارد و از تب health نرم افزار hd tune از این هارد عکس بزارین اینجا

احتمال بیشتر مشکل از هارد است ولی میتونه علت های دیگه مثل رم و پاور هم باشه که اینا احتمالش کمه

EXTREME
20-08-2012, 22:02
این hdd generator چرا اینقد کند کار میکنه.هارد 320gb دارم.الان یه ساعت و بیست دقیقه است داره regenerateمیکنه بوت سکتور رو تا الان 440mb رو regenarate کرده.
اگه با این سرعت پبش بره یه دوماهی میشه تا تموم شه.
راه حلی نداره؟

همینطوریه چون سکتور به سکتور سرچ میکنه طولانی است

hahadi
22-08-2012, 15:46
فریمور ؟ خواهش میکنم خیلی ابتدایی راهنمایی کنید ممنونم
درباره دو تا خطی که اول و اخر پلاتر افتاده نگفتید مشکل ساز نمیشه من یه هاردسیگیت مشابه گیر بیارم و قطعاتو جابجا کنم حله؟
:mellow::9:

EXTREME
22-08-2012, 19:22
فریمور ؟ خواهش میکنم خیلی ابتدایی راهنمایی کنید ممنونم
درباره دو تا خطی که اول و اخر پلاتر افتاده نگفتید مشکل ساز نمیشه من یه هاردسیگیت مشابه گیر بیارم و قطعاتو جابجا کنم حله؟
:mellow::9:
دوست من مشکل شما چی بود ؟
تاپیک تند جلو میره باید زودتر پستاتون رو پیگیری کنید برای آپدیت فریم ویر باید برید سایت خود هاردتون و از اونجا مدل هارد رو بزنید و فریم ویر شو دانلود و نصب کنید ورژن فریم ویر رو میشه از نرم افزار hd tune فهمید اگه تو سایتش نبود باید در گول مدل هارد رو سرچ کنید
اگه دو تا هارد مشابه باشند و ورژن فریم ویر و lba و مدلشون یکی باشه میشه بردشو عوض کرد

sheyse4419
23-08-2012, 11:45
سلام
خاهشن کمکم کنید
من یه سیستم جمع کردم توش یه هارد ssd 128 ocz کنار یه هارد hdd 1ترابایتی segateنصب کردم
حالا مشکل اینجاست که تویه device manager هارد 1 ترا سی گیت رو نشون میده ولی توی my computer نشون نمیده
ضمنا مادر بوردم z77 pro asuse و ssd هم رابظ ساتا3 داره و hdd هم رابط ساتا 1 داره
لطفا راهنمایی بفرمایید تا بتونم مشکلم رو حل کنم
با تشکر فراوان

ata.royalfalcon
23-08-2012, 12:28
سلام
خاهشن کمکم کنید
من یه سیستم جمع کردم توش یه هارد ssd 128 ocz کنار یه هارد hdd 1ترابایتی segateنصب کردم
حالا مشکل اینجاست که تویه device manager هارد 1 ترا سی گیت رو نشون میده ولی توی my computer نشون نمیده
ضمنا مادر بوردم z77 pro asuse و ssd هم رابظ ساتا3 داره و hdd هم رابط ساتا 1 داره
لطفا راهنمایی بفرمایید تا بتونم مشکلم رو حل کنم
با تشکر فراوان

سلام
یک عکس از disk management بذارید .
دلایل مختلفی میتونه داشته باشه . پریدن پارتیشن یا پارتیشن بندی نشدن آن یا نداشتن letter و ... پس بهتره یک عکس بذارید .
برای دسترسی به این برنامه دستور DISKMGMT.MSC رو در run وارد کنید .

sheyse4419
23-08-2012, 14:25
جناب ؛ اول تشکر می کنم برای اینکه به این سرعت جواب بنده رو دادین ؛که سخاوت شما رو می رسونه.
بله درست فرمودین،من پارتیشن بندیش نکردم.چون میخاستم 1 پارت باشه به همین خاطر دست بهش نزدم و فقط ویندوزم رو روی هارد ssd نصب کردم.
اگه امکان داره راهنمایی بفرمایید که الان چه جوری میتونم پارتیشن بندیش کنم.
صمیمانه از شما تشکر می کنم.:42:

ata.royalfalcon
23-08-2012, 15:35
جناب ؛ اول تشکر می کنم برای اینکه به این سرعت جواب بنده رو دادین ؛که سخاوت شما رو می رسونه.
بله درست فرمودین،من پارتیشن بندیش نکردم.چون میخاستم 1 پارت باشه به همین خاطر دست بهش نزدم و فقط ویندوزم رو روی هارد ssd نصب کردم.
اگه امکان داره راهنمایی بفرمایید که الان چه جوری میتونم پارتیشن بندیش کنم.
صمیمانه از شما تشکر می کنم.:42:

1. در همان برنامه ابتدا با راست کلیک کردن روی قسمت سمت چپ (عکس زیر) و انتخاب گزینه MBR هارد رو Initialize Disk کنید .

55130

55138

2. سپس طبق عکس زیر روی فضای خالی راست کلیک کنید و گزینه new simple volume رو بزنید .

55131

3. اگر میخواهید یک پارتیشن بسازید کلیه فضای موجود رو مثل عکس زیر اختصاص بدید (اعداد در عکس زیر فرضی هست ) .

55132

4. یک حروف غیر تکراری بدهید .

55134

5. بذارید روی NTFS بمونه . allocation unit size رو هم روی پیشفرض بذارید . اگر خواستید یه لیبل بدید مثل movie .

55133

6. در نهایت کلید finish رو برای ساخت پارتیشن بزنید .

55135

sheyse4419
23-08-2012, 18:00
واقعا ازتون تشکر می کنم خیلی زحمت کشیدین.
یعنی فکر نمی کنم از این راحت تر و کامل تر میشد توضیح بدین واقعا جامع و کامل بودش؛به خصوص که تصویری هم بودش.
بسیار بنده رو شرمنده فرمودید؛ با این توضیح کامل بنده که زیادم کامپیوتر بلد نیستم ؛ تونستم به کمک شما مشکلم رو به سرعت حل کنم.
براتون از صمیم قلب ؛آرزوی موفقیت و بهروزی می کنم.:20:

ehsangh7
25-08-2012, 09:20
با سلام خدمت دوستان گلم من چهارتا هارد با این مشخصات دارم
( seagate barracuda 500GB ST500DM002 firmware:KC45 )

( seagate barracuda 7200.12 500GB ST3500418AS firmware:CC46)

( seagate barracuda 7200.12 250GB -ST325031BAS -firmware:CC37)
همشون عدم شناسایی در بایوس است آیا با مدار حل میشن یا نه ؟ اگه نمیشه باید چیکار کرد ممنون میشم راهنمای کنید.موفق باشید

EXTREME
25-08-2012, 10:54
با سلام خدمت دوستان گلم من چهارتا هارد با این مشخصات دارم
( seagate barracuda 500GB ST500DM002 firmware:KC45 )

( seagate barracuda 7200.12 500GB ST3500418AS firmware:CC46)

( seagate barracuda 7200.12 250GB -ST325031BAS -firmware:CC37)
همشون عدم شناسایی در بایوس است آیا با مدار حل میشن یا نه ؟ اگه نمیشه باید چیکار کرد ممنون میشم راهنمای کنید.موفق باشید

تو بایوس دیتکت نمیشه ؟
موتور هارد کار میکنه وقتی به پاور وصله ؟

lucky_luke
25-08-2012, 18:52
سلام
هارد لپتاپم یه مدت خیلی اذیت میکرد و درایو بوت 2 بار به حالت RAW رفت مشکل هم از جایی شروع میشد که حجم اطلاعات توی درایو ژ زیاد میشد
بعد از یه اسکن با HDTune فهمیدم که چند تا از سکتور های مشکل دارن ولی او موقع وقت رسیذگس بهش رو داشتم و با یه چ دیسک سرو ته قضیه رو هم آوردم تا اینکه دیروز بعد از نصب چند تا برنامه سنگین حجم اطلاعاتم زیاد شد وباز هم همون مشکل !!! هارد رو وصل کردم به یه سیستم دیگه بازم طبق درایو بوت به حالتRAW رفته بود ولی بقیه دروها سلم بودن با HDTune تست گرفتم و متوجه شدم تعداد بدسکتورها خیلی بیشتر شده و همشون هم بین 40 تا 55 گیگ اول هارد هستن

تصیم گرقتم Low Level Format کنم ولی بعد از اینکار هم تست کرفتم و بد سکتور ها هنوز وجود داشتن!!!
حلا باید چیکار کنم؟
تصمیم داشتم درایو ر C رو کوچیکتر کنم و اون 15 گیگ رو م بصورت آنالوکیتد باقی بذارم ولی نگران عامل به وجود اومدن این مشکل هستم! ممکنه به مرور تعداد این بدسکتور ها بیشتر بشه؟
ممنون میشم گمگ گنید:11:

راستی الان hdd regenerator هم داره کار میکنه و بیست دقیقه هست که CPU رو 70 تا 80 درصد بار روشه ولی هارد دیسک بیکاره و فعالیتی نداره! این طبیعیه؟

EXTREME
25-08-2012, 19:03
سلام
هارد لپتاپم یه مدت خیلی اذیت میکرد و درایو بوت 2 بار به حالت RAW رفت مشکل هم از جایی شروع میشد که حجم اطلاعات توی درایو ژ زیاد میشد
بعد از یه اسکن با HDTune فهمیدم که چند تا از سکتور های مشکل دارن ولی او موقع وقت رسیذگس بهش رو داشتم و با یه چ دیسک سرو ته قضیه رو هم آوردم تا اینکه دیروز بعد از نصب چند تا برنامه سنگین حجم اطلاعاتم زیاد شد وباز هم همون مشکل !!! هارد رو وصل کردم به یه سیستم دیگه بازم طبق درایو بوت به حالتRAW رفته بود ولی بقیه دروها سلم بودن با HDTune تست گرفتم و متوجه شدم تعداد بدسکتورها خیلی بیشتر شده و همشون هم بین 40 تا 55 گیگ اول هارد هستن

تصیم گرقتم Low Level Format کنم ولی بعد از اینکار هم تست کرفتم و بد سکتور ها هنوز وجود داشتن!!!
حلا باید چیکار کنم؟
تصمیم داشتم درایو ر C رو کوچیکتر کنم و اون 15 گیگ رو م بصورت آنالوکیتد باقی بذارم ولی نگران عامل به وجود اومدن این مشکل هستم! ممکنه به مرور تعداد این بدسکتور ها بیشتر بشه؟
ممنون میشم گمگ گنید:11:

راستی الان hdd regenerator هم داره کار میکنه و بیست دقیقه هست که CPU رو 70 تا 80 درصد بار روشه ولی هارد دیسک بیکاره و فعالیتی نداره! این طبیعیه؟

یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بزارین اینجا

همچنین برای استفاده از hdd regenrator یک سی دی بوتیبل درست کنید و از طریق داس عملیات اسکن رو انجام بدین

lucky_luke
25-08-2012, 19:21
یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بزارین اینجا

همچنین برای استفاده از hdd regenrator یک سی دی بوتیبل درست کنید و از طریق داس عملیات اسکن رو انجام بدین

EXTREME
25-08-2012, 19:26
پس با low level format نتیجه نگرفتین
با اون روش هم با hdd regenrator تست کنید درست نشد باید پلاتر هارد عوض بشه
اپدیت فریم ویر هارد رو هم تست کنید

psp2
26-08-2012, 14:34
یه دونه هارد وسترن لب تابی 250دارم که این مشکل رو داره

هارد به طور معمولی عادی و بدون مشکل کار میکنه و در حین بالا اومدن سیستم توی صفحه بوت status رو ok میزنه

مشکل اینکه وقتی از سیستم استفاده نمیشه و بقول معروف سیستم Idle هست گاهی اوقات هارد یک صدای تیک خفیف میده

این میتونه ایراد باشه یا بعدا مشکل ساز بشه

hahadi
26-08-2012, 18:12
دوست من مشکل شما چی بود ؟
تاپیک تند جلو میره باید زودتر پستاتون رو پیگیری کنید برای آپدیت فریم ویر باید برید سایت خود هاردتون و از اونجا مدل هارد رو بزنید و فریم ویر شو دانلود و نصب کنید ورژن فریم ویر رو میشه از نرم افزار hd tune فهمید اگه تو سایتش نبود باید در گول مدل هارد رو سرچ کنید
اگه دو تا هارد مشابه باشند و ورژن فریم ویر و lba و مدلشون یکی باشه میشه بردشو عوض کرد
فریم ور برای چی هست کلا
اگه دو تا هارد مشابه گیر بیارم میتونم پلاتر هارد خرابمو روی اون هارد بذارم ؟ بعدش باید چیکار کنم
اطلاعاتم بر میگردن؟
حساب کن برا یه مبتدی داری توضیح میدی دادا شمرده شمرده
اخرش نگفتی دو تا خط اول و اخر پلاتر مشکل ساز نمیشه؟:42:

EXTREME
26-08-2012, 21:22
پلاتر رو که عوض کنی اطلاعاتت میپره که
فریم ویر مثل بایوس است آپدیت که بکنی بعضی مشکلات هارد مثل دیتکت نشدن یا بدسکتورها یا بعضی موارد که مربوط به عملکرد هازد میشه بهبود پیدا میکنه

psp2
26-08-2012, 22:36
یه دونه هارد وسترن لب تابی 250دارم که این مشکل رو داره

هارد به طور معمولی عادی و بدون مشکل کار میکنه و در حین بالا اومدن سیستم توی صفحه بوت status رو ok میزنه

مشکل اینکه وقتی از سیستم استفاده نمیشه و بقول معروف سیستم Idle هست گاهی اوقات هارد یک صدای تیک خفیف میده

این میتونه ایراد باشه یا بعدا مشکل ساز بشه

از اساتید کسی نیست جواب بده میخوام این هاردو بفروشم نمیخوام بعدا مدیون کسی بشم اگه این ایراد مهمیه بیخیال فروش اون بشم

psp2
27-08-2012, 20:05
از اساتید کسی نیست جواب بده میخوام این هاردو بفروشم نمیخوام بعدا مدیون کسی بشم اگه این ایراد مهمیه بیخیال فروش اون بشم

کسی نبود کمک کنه

saleh1990
30-08-2012, 16:48
با سلام من یک ساله هارد Adata دارم .
چند روزه وقتی اونو وصل میکنم پیغام میده که باید هارد فرمت بشه و داخلش نمیره با active undelete هم ریکاوری کردم ولی چیزی نیاورد !
چیکار باید بکنم؟

r2du-soft
30-08-2012, 19:34
سلام چطور میشه سکتورهای خراب رو از هارد جداسازی کرد طوری که دیگه نشه روشون اطلاعات رو نوشت و خواند؟ کلا بزارمشون کنار! جایی خوندم که با برنامه mhdd این کارو میشه کرد ولی من نتونستم باهاش کار کنم! میتونید کمک کنید؟ ممنون

EXTREME
30-08-2012, 19:49
سلام چطور میشه سکتورهای خراب رو از هارد جداسازی کرد طوری که دیگه نشه روشون اطلاعات رو نوشت و خواند؟ کلا بزارمشون کنار! جایی خوندم که با برنامه mhdd این کارو میشه کرد ولی من نتونستم باهاش کار کنم! میتونید کمک کنید؟ ممنون

با low level format میشه اون بدسکتورها رو ادیده گرفت منتها با ایتکار یک مقدار حجم هارد کم میشه
با نرم افزار hdd regenerator هم میشه اونارو ریکاوری کرد

EXTREME
30-08-2012, 19:49
با سلام من یک ساله هارد Adata دارم .
چند روزه وقتی اونو وصل میکنم پیغام میده که باید هارد فرمت بشه و داخلش نمیره با active undelete هم ریکاوری کردم ولی چیزی نیاورد !
چیکار باید بکنم؟

وقتی هارد رو به سیستم وصلی میکنی یک عکس از disk managnet بده

loomina
30-08-2012, 21:50
سلام بر همه اساتید!

من یه مشکلی برای کامپیوترم پیش اومده.
چند وقت پیش یه پیغام داد بهم که یکی از هارد ها مشکل پیدا کرده و بهتره که بک اپ بگیری از اطلاعاتت. البته نمیشد بک اپ گرفت چون اطلاعاتشون خیلی زیاد بود.
حالا هم یه چند روزیه که میتونم درست باهاش کار کنم, وقتی روشنش میکنم, یکم که میگزره به طور کامل هنگ میکنه, حتی alt ctrl del هم کمک نمیکنه, و یا حتی تو خود محیط ویندوز حالت not responding میگیره.
سعی کردم از طریق خود چک کردن ویندوز seven درستش کنم, که البته فقط 1 درایو C رو زدم( 2 درایو داره هاردی که مشکل داشت, C و D ) درایو C رو 2 بار زدم و چک کرد ولی درایو D رو نمیتونم, وقتی میره برای restart دیگه بالا نمیاد, یا CD ویندوز رو میخواد.
جالبه وقتی یه برنامه ی دیگه یا مثلا بازی از روی هارد سالم ران میکنم( البته تا حالا ) مشکل تقریبا برطرف میشه و فقط بعضی وقتا تو محیط خود ویندوز یه هنگ های کوچیکی میکنه ولی برطرف میشه.

در ضمن وقتی هنگ میکنه چراق HDD روی قاب کیس هیچ علامتی نمیزنه که نشون بده هارد داره کار میکنه. یعنی یه جورای انگار هارد اصلا کار نمیکنه.
کامپیوترم هم ضربه ای نخورده, تقریبا 6 ماهی هست سر جاشه :31: و البته انتیویروسم ESET هست که کاملا اپدیته ولی ویروسی پیدا نکرد.

در ضمن 2 تا هارد دارم که یکیش تقریبا چند سالی هست کار میکنه و یکیش رو 6 ماه پیش گرفتم که البته مشکل هم از همینه, البته در اصل سیستم عوض کردم و هارد قدیمیم رو گزاشتم روی سیستم جدید ولی انگار این هارد جدیده خیلی نازک نارنجی بود :(

اگر کسی میتونه کمکم کنه واقعا ممنون میشم.

ویرایش: متاسفانه الان دیگه ویندوز هم بالا نمیاد, به محض این که وارد محیط desktop میشه error صفحه ابی میاد :(

r2du-soft
30-08-2012, 22:59
هارد رو با HDD Regenerator اسکن کردم و بین 65 تا 68 گیگ 8 تا سکتور ریکاوری کرد!
الان که هارد رو کیدم و دوباره وصل کردم خود ویندوز گفت باید سکتور ها تعمیر بشه و روی تعمیر کلیک کردم ، همینطور که توی عکس میبینید خود ویندوز داره تعمریش میکنه
هاردم adata 500 هست بردمش گارانتی ولی چون لیبلش رفته بود قبول نکردن ، چند بار اطلاعاتم از روش پریده ، وصل میکردم میگفتم فرمت کن! بعد از اینه بردم گارانتی قبول نکرد بازش کردم توش توشیبا بود!!!!!! خوب بگذریم! بعد بعمیدم مشکل از سیمش بوده! اتصالی داشته ! قبل اینکه ببرم گارانتی تق تق صدا میداد یعنی از هر 10 بار که وصلش میکردم 8 بارش تق تق صدا میداد میکشیدم و میدم! با سیم جدید این مشکل از هر 10 بار شاید 1 بار بیفته!
خلا اعصابم خورد شده کمکم کنید :42:
من نمیخوام اظلاعاتم از دست بره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
30-08-2012, 23:25
این صدای تق تق در چه فاصله ای بود ؟1ثانیه یا 3 ثاینه ؟

saleh1990
31-08-2012, 02:50
وقتی هارد رو به سیستم وصلی میکنی یک عکس از disk managnet بده

این عکسشه .

همونطور که میبینید درایو I همون معیوبست.

ممنونم !

EXTREME
31-08-2012, 11:49
اون پارتیشن به حالت raw رفته اول ببینید با نرم افزار test disk میتونید فیکس کنید یا نه
درست نشد باید با نرم افزار easeus data recovery اطلاعات پارتیشن رو ریکاوری کنید و سپس درایو رو فرمت کنید یا پارتیشنش رو پاک کنید و فرمت کنید

loomina
31-08-2012, 13:04
سلام بر همه اساتید!

چند وقت پیش یه پیغام داد بهم که یکی از هارد ها مشکل پیدا کرده و بهتره که بک اپ بگیری از اطلاعاتت. البته نمیشد بک اپ گرفت چون اطلاعاتشون خیلی زیاد بود.
حالا هم یه چند روزیه که میتونم درست باهاش کار کنم, وقتی روشنش میکنم, یکم که میگزره به طور کامل هنگ میکنه, حتی alt ctrl del هم کمک نمیکنه, و یا حتی تو خود محیط ویندوز حالت not responding میگیره.
سعی کردم از طریق خود چک کردن ویندوز seven درستش کنم, که البته فقط 1 درایو C رو زدم( 2 درایو داره هاردی که مشکل داشت, C و D ) درایو C رو 2 بار زدم و چک کرد ولی درایو D رو نمیتونم, وقتی میره برای restart دیگه بالا نمیاد, یا CD ویندوز رو میخواد.
جالبه وقتی یه برنامه ی دیگه یا مثلا بازی از روی هارد سالم ران میکنم( البته تا حالا ) مشکل تقریبا برطرف میشه و فقط بعضی وقتا تو محیط خود ویندوز یه هنگ های کوچیکی میکنه ولی برطرف میشه.

در ضمن وقتی هنگ میکنه چراق HDD روی قاب کیس هیچ علامتی نمیزنه که نشون بده هارد داره کار میکنه. یعنی یه جورای انگار هارد اصلا کار نمیکنه.
کامپیوترم هم ضربه ای نخورده, تقریبا 6 ماهی هست سر جاشه :31: و البته انتیویروسم ESET هست که کاملا اپدیته ولی ویروسی پیدا نکرد.

در ضمن 2 تا هارد دارم که یکیش تقریبا چند سالی هست کار میکنه و یکیش رو 6 ماه پیش گرفتم که البته مشکل هم از همینه, البته در اصل سیستم عوض کردم و هارد قدیمیم رو گزاشتم روی سیستم جدید ولی انگار این هارد جدیده خیلی نازک نارنجی بود :(

ویرایش: متاسفانه الان دیگه ویندوز هم بالا نمیاد, به محض این که وارد محیط desktop میشه error صفحه ابی میاد :(

دوستان کسی مشکل من رو نمیدونه چیه؟

saleh1990
31-08-2012, 14:11
اون پارتیشن به حالت raw رفته اول ببینید با نرم افزار test disk میتونید فیکس کنید یا نه
درست نشد باید با نرم افزار easeus data recovery اطلاعات پارتیشن رو ریکاوری کنید و سپس درایو رو فرمت کنید یا پارتیشنش رو پاک کنید و فرمت کنید

بازم ممنون

چطور با test disk کار کنم یکم کار باهاش سخته !؟

هاردم 640 . اگه این کارو بکنم احتمال برگشت چقدره؟

EXTREME
31-08-2012, 14:31
بازم ممنون

چطور با test disk کار کنم یکم کار باهاش سخته !؟

هاردم 640 . اگه این کارو بکنم احتمال برگشت چقدره؟

شما با همون نرم افزاری که گفتم عملیات ریکاوری رو انجام بدین و سپس درایو رو فرمت کنید برای ریکاوری نیاز به حجم اضافه دارین

farzam_smi
31-08-2012, 15:39
با سلام . لطفا کمکم کنید . من یه لپ تاپ خریدم . اومدم هاردشو برای دومین بار پارتیشن بندی کنم که درایو هاش dynamically پارتیشن بندی شده .حالا سرعت کامپیوتر خیلی خیلی پایینه . وقتی یه نرم افزار نصب میکنم . یا اجرا میکنم . سرعت خیلی پایینه . مدل لپ تام هم asus k43sj هستش . منظورم اینه که سخت افزارش ضعیف نیست . و چون اطلاعاتش خیلی مهمه یه بار با magic partition wizard هارد رو از dynamic به basic تبدیل کردم و اطلاعات هم موند.بعد از اون هاردم شده basic ولی layoutش نوشته simply . حالا سرعت هاردم خیلی کمه . لطفا کمک کنید .ممنون

EXTREME
31-08-2012, 15:42
با سلام . لطفا کمکم کنید . من یه لپ تاپ خریدم . اومدم هاردشو برای دومین بار پارتیشن بندی کنم که درایو هاش dynamically پارتیشن بندی شده .حالا سرعت کامپیوتر خیلی خیلی پایینه . وقتی یه نرم افزار نصب میکنم . یا اجرا میکنم . سرعت خیلی پایینه . مدل لپ تام هم asus k43sj هستش . منظورم اینه که سخت افزارش ضعیف نیست . و چون اطلاعاتش خیلی مهمه یه بار با magic partition wizard هارد رو از dynamic به basic تبدیل کردم و اطلاعات هم موند.بعد از اون هاردم شده basic ولی layoutش نوشته simply . حالا سرعت هاردم خیلی کمه . لطفا کمک کنید .ممنون

یک عکس از disk managment بدین

farzam_smi
31-08-2012, 16:19
کلا سرعت کم شده مثل بالا اومدن ویندوز - لاگین شدن - کپی کردن و ...
up.-------------.com/images/dqvcco98xtdbnp0nmo.jpg
بجای خط فاصله vatan download بزار . سایت اجازه نمیده. ممنون

farzam_smi
31-08-2012, 16:24
-------------

EXTREME
31-08-2012, 17:28
تو این سایت آپلود کنید

saleh1990
31-08-2012, 18:47
[

شما با همون نرم افزاری که گفتم عملیات ریکاوری رو انجام بدین و سپس درایو رو فرمت کنید برای ریکاوری نیاز به حجم اضافه دارین

برنا مه testdiskبعد مدتی وایمسته و تا زمانی که هارد بهش وصله نمیشه از taks manager هم برنامه قطع یا حتی سیستم خاموش نمیشه بااینک cpu core i7 2.2 , ran 8 G هست.
580 تا اطلاعات رو هاردم دارم 80تا هم فضای اضافی هست1 نمیشه رو خودش برگردونه یعنی پارتیشن دوباره همون جور بیاد بالا؟!
چقدر جا نیاز داره ؟ فولدر بندی و اسم فایل رو درست میاره؟

EXTREME
31-08-2012, 19:20
نه با این نرم افزار نیاز به فضای اضافه دارین
بهترین نرم افزار برای حل این مشکل همین easeus هست که معرفی کردم

farzam_smi
31-08-2012, 20:29
اینم از عکس
ممنون.خیلی ممنون

EXTREME
31-08-2012, 20:41
اینم از عکس
ممنون.خیلی ممنون

شما نرم افزار paragon partion رو دانلود کنید و غیر از درایو ویندوز درایوهای دیگرو به logical کانورت کنید و یک extended بسازید غکر کنم مشکلتون حل بشه
کانورت کردن درایو ها به logical هم به اطلاعات آسیبی وارد نمیکنه

farzam_smi
31-08-2012, 20:51
اخه ویندوز هم دیر بالا میاد اگر درایو ویندوز رو تغییر ندم ؟

saleh1990
31-08-2012, 21:20
[

ولی هنگ میکنه !!:37:
دستتون درد نکنه .

EXTREME
31-08-2012, 22:13
اخه ویندوز هم دیر بالا میاد اگر درایو ویندوز رو تغییر ندم ؟

اینکار رو انجام بدین ببینید چی میشه
اگه درست نشد به نظر من از اطلاعات سیستم باید بکاپ بگیرید و مجددا هارد رو پارتیشن بندی کنید تا درست بشه

loomina
01-09-2012, 03:33
دوستان کسی جواب منو نمیده؟!!

farzam_smi
01-09-2012, 13:49
اگه کل هارد رو بکاپ بگیرم و از اول پارتیشن بندی کنم . با چه برنامه ایی این کار رو انجام بدم و پارتیشن رو از چه نوعی بسازم ؟ ممنون . ممنون

saleh1990
01-09-2012, 20:13

دستتون درد نکنه جواب داد
کله اطلاعات برگشت
ولی هارد فرمت نمیشه یعنی الان چند ساعته که اینطوریه!

فرمت شده ولی چند ساعت تا الان طول کشیده!
چیکار کنم!؟

EXTREME
01-09-2012, 20:41
دستتون درد نکنه جواب داد
کله اطلاعات برگشت
ولی هارد فرمت نمیشه یعنی الان چند ساعته که اینطوریه!

فرمت شده ولی چند ساعت تا الان طول کشیده!
چیکار کنم!؟

پارتیشنشن رو پارک کنید و دوباره ایجاد کنید و فرمت سریع انجام بدین ببینید میشه یا نه

EXTREME
01-09-2012, 20:43
اگه کل هارد رو بکاپ بگیرم و از اول پارتیشن بندی کنم . با چه برنامه ایی این کار رو انجام بدم و پارتیشن رو از چه نوعی بسازم ؟ ممنون . ممنون

با نرم افزار paragono partion اینکارو بکنید با بوتیبلش اینکارو بکنید
یک درایو ویندوز که باید primary باشه درایوهای دیگه همه logical باشه در یک extended

loomina
01-09-2012, 23:22
اقا اینجا اگر قرار نیست جواب کسی رو بدید بگید, 3 روزه پست دادم حت یه نفر نگفت اقا من نمدونم مشکلت چیه! چه برسه جواب بده....

saleh1990
02-09-2012, 00:26
پارتیشنشن رو پارک کنید و دوباره ایجاد کنید و فرمت سریع انجام بدین ببینید میشه یا نه

متاسفانه نشد!
چیکار کنم ؟

mohammadali68
02-09-2012, 14:31
سلام بهترین نرم افزار برای رفع بد سکتور به نظر شما چیه؟

EXTREME
02-09-2012, 20:55
سلام بهترین نرم افزار برای رفع بد سکتور به نظر شما چیه؟

نرم افزار hdd regenerator

saleh1990
02-09-2012, 22:30
سلام
هارد من وقتی چیزی توش میریزم یا می خوام فرمتش کنم برنامه هنگ میکنه حتی safe remove هم نمیشه
چیکار کنم ؟ دارم دیونه میشم!

toxi
02-09-2012, 23:34
سلام دوستان من یکی از دوستان برام یه هارد اکسترنال samsung S2 protable 3 آورده که مثل اینکه اطلاعات هاردش پاک شده یهو و دیگه هم بالا نمیومده! میگه خودش خواسته یه بار ریکاوری کنتش اما تا وسطا رفته بعد error داده که نمیتونه کار کنه!
دادش به من ببینم میتونم کاری کنم! اما واسم جالبه اولین باره به همچین مشکلی میخورم! هارد از نوع usb3 هست! من به 3تا سیستم که usb3 نداشتن زدم نشناخت بعد به پورت usb3 نوت بوک خودم وصلش کردم هارد رو بعد یه تایمه میشه گفت 10 دقیقه ای شناخت! اما توی my computer نمیاد بالا! توی devicer manager هستش! رفتم توی computer management هارد رو شناخته! اما روش یه فلش قرمز رنگ به سمت پایین هست و زیرش اول نوشته unknown بعد پایین اونم نوشته not initialized روش کلیک راست میکنم همش 4تا گزینه است اول initialized Disk بعد offline بعد prepertis و بعد help!
2 تای اخری که هیچی روی اولین یعنی initialized disk که کلیک میکردم یه پنجره باز میشد که 2تا گزینه داشت که هرکدوم رو میزدم
یه پنجره باز میشد و بالاش مینوسه: virtual disk manager و داخلش مینویسه: the request could not be performed because of an I/O device error
بعدم که یه بار سیستم رو ریستارت کردم کلا دیگه این گزینه initialized disk خاموش شده و فقط سه تای دیگه مونده! که روی اون offline هم کلیک میکنم فقط همین پیغام virtual disk manager رو میده!
تو رور خدا کمک کنید! مشکل چیه؟ چیجوری میشه درستش کرد!
مغزم هنگ کرده!

EXTREME
03-09-2012, 06:44
سلام
هارد من وقتی چیزی توش میریزم یا می خوام فرمتش کنم برنامه هنگ میکنه حتی safe remove هم نمیشه

باید اول از همه هاردتون رو روی یه سیستم دیگه تست کنید و رو اون سیستم هارد رو اسکن ویروس بکنید اگه بازم همینطور بود هارد رو اسکن بدسکتور بکنید در آخر low level format

toxi
03-09-2012, 07:59
کسی نیست جواب منو بده؟ تورو خدا کمک کنید

kaivankardel
03-09-2012, 14:38
یا firmware منهدم شده یا اتصال به کامپیوترش ایراد داره که احتمال زیاد میتونه از کابلش باشه

kaivankardel
03-09-2012, 14:42
سلام
تو یکی از سیستم عامل های لینوکس تست کن ببین چجوریه

kaivankardel
03-09-2012, 14:49
اقا اینجا اگر قرار نیست جواب کسی رو بدید بگید, 3 روزه پست دادم حت یه نفر نگفت اقا من نمدونم مشکلت چیه! چه برسه جواب بده....

دوست عزیز منم قبلن این مشکلو داشتم ایراد از کابل ساتا ومادگی روی مادربرد بود که با عوض کردن کابل و جابجا کردن اون حل شد

مستان386
03-09-2012, 15:46
با سلام خدمت اساتيد

سيستم من ويندوز سرور 2000 روش نصبه و حالا كه روشنش مي كنم پيغام زير را در هنگام بوت نمايش مي دهد و ويندوز بالا نمي آيد :
BootFailure From previous device .

boot Failure

insert boot diskettein A:
press any key when ready

هر كاري كه به ذهنم رسيد انجام دادم ولي موفق نشدم سيستم را بالا بيارم
شرح كارها
1- هارد را به يك سيستم سرحال وصل كردم اول كه هارد رو نمي شناخت با نرم افزار پارتيشن ريكاور پارتيشن هاي اونو برگردوندم و تونستم محتويات اون را ببينم.

2- با آنتي ويروس ارجينال ويروس كشي كردم تعداد 49 تا فايل ويروسي پيدا كرد و حذف يا قرنطينه نمود.

3- هارد را به سيستم اصلي انتقال دادم و روشن كردم اما بازهم همون پيغام

4- با نرم افزار ERD Commander 2008 بوت كردم با انتخاب ويندوز بالا آمدم و هر چه راه حل داخل نرم افزار مورد نظر بود را اجرا كردم بازهم ريستارت كردم اين دفعه هم نشد.

5- دوباره ريستارت كردم و اين دفعه با سي دي ويندوز 2000 سرور بالا آمدم و به windows repair بوت كردم و chkdsk , FixBoot , fix mbr را اجرا كردم و همگي با موفقيت انجام شدند ولي باز هم نشد.

لذا عاجزانه تقاضاي كمك دارم
لطفا اطلاعاتي بديد كه ويندوزم بالا بياد چون برنامه هاي زيادي روش نصبه كه امكان نصب مجدد نيست

EXTREME
03-09-2012, 19:29
با سلام خدمت اساتيد

سيستم من ويندوز سرور 2000 روش نصبه و حالا كه روشنش مي كنم پيغام زير را در هنگام بوت نمايش مي دهد و ويندوز بالا نمي آيد :

boot Failure

press any key when ready

شرح كارها
1- هارد را به يك سيستم سرحال وصل كردم اول كه هارد رو نمي شناخت با نرم افزار پارتيشن ريكاور پارتيشن هاي اونو برگردوندم و تونستم محتويات اون را ببينم.

2- با آنتي ويروس ارجينال ويروس كشي كردم تعداد 49 تا فايل ويروسي پيدا كرد و حذف يا قرنطينه نمود.

4- با نرم افزار ERD Commander 2008 بوت كردم با انتخاب ويندوز بالا آمدم و هر چه راه حل داخل نرم افزار مورد نظر بود را اجرا كردم بازهم ريستارت كردم اين دفعه هم نشد.

5- دوباره ريستارت كردم و اين دفعه با سي دي ويندوز 2000 سرور بالا آمدم و به windows repair بوت كردم و chkdsk , FixBoot , fix mbr را اجرا كردم و همگي با موفقيت انجام شدند ولي باز هم نشد.

لذا عاجزانه تقاضاي كمك دارم
لطفا اطلاعاتي بديد كه ويندوزم بالا بياد چون برنامه هاي زيادي روش نصبه كه امكان نصب مجدد نيست

الان شما هارد رو به سیستم خودتون میزنید در بایوس دیتکت میشه یا نه ؟

toxi
03-09-2012, 21:25
کابلشو عوض کردم درست نشد!
این firmware چیه؟ چجوری میشه درستش کرد هارد رو؟
کمی توضیح در زمینه firmware میدید؟

toxi
03-09-2012, 21:27
کمی توضیح در زمینه firmware میدید؟ بعد میشه در مورد درست کردنش هم کمی توضیح بدید

مستان386
04-09-2012, 09:11
با سلام ممنون از جواب شما
بله ديتكت ميشه و توي اولويت هاي بوت نيز قابل انتخابه يعني در بايوس هيچگونه ايرادي نداره حتي وقتي با ERD commander 2008 بالا ميام شاخه ويندوز روي هاردم رو تشخيص ميده

EXTREME
04-09-2012, 09:31
اگه هارد تو بایوس دیتکت شده و این پیغام باز میاد
علت های مختلفی داره
اول از همه بایوس رو دیفالت کنید
ویندوز - ویروس - ببرید رو نصب ویندوز ببینید مشکل حل میشه یا نه
تداخل سخت افزاری کابل درایو های اپتیک رو بکشین به طورکامل ببینید سیستم بوت میشه یا نه
پاور با یک پاور دیگه سیستم رو تست کنید
کابل دیتا هارد رو عوض کنید و جاشو هم رو مین عوض کنید
درست نشد مشکل از خود هارد است

بوت سیستم هم رو هارد باشه

مستان386
04-09-2012, 09:47
كارهاي زير رو انجام دادم :
1-بایوس رو دیفالت کردم
2- هارد رو با يك سيتم ديگه كه كلا مين و پاور و كابل ديتا و ... جداي از اين سيستمه و با هارد خودش هيچ مشكلي نداشت تست كردم

و قراره كارهاي زير را انجام دهم

1- پاور با یک پاور دیگه سیستم رو تست کنید
2- کابل دیتا هارد رو عوض کنید و جاشو هم رو مین عوض کنید

و منظور شما از "ویندوز - ویروس - ببرید رو نصب ویندوز ببینید مشکل حل میشه یا نه" را متوجه نشدم ميشه بيشتر توضيح بديد؟

مستان386
04-09-2012, 14:08
پاور ديگه روي سيستم انداختم و جاي كابل ديتا رو هم روي مين برد عوض كردم
تمام كابل هاي ديتا و برق درایو های اپتیک رو كشيدم و فقط هارد رو وصل كردم اما پيغام زير را به من نمايش داد:
boot failure
reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device
press any key when ready

saleh1990
04-09-2012, 15:33
باید اول از همه هاردتون رو روی یه سیستم دیگه تست کنید و رو اون سیستم هارد رو اسکن ویروس بکنید اگه بازم همینطور بود هارد رو اسکن بدسکتور بکنید در آخر low level format
امتحان کردم
بعضی موقع هارد کلا بالانمیاد وقتی بالا میاد هر برنامه ای از قبیل ریکاوری یا پارتیشن بندی اجرا بشه برنامه هنگ میکنه اگه کپی هم بکنم بعد چند لحظه گیر میکنه !
با چه برنامه ای بد سکتور هاشو رفع کنم ؟

tasmin
04-09-2012, 15:53
یه مشکل عیجب برای هاردم پیش اموده تو ویندوز موقع کار کردن بعضی وقت ها یهو یه صدایی تلق میده ( انگار برقش قطع میشه ) یا انگار دوباره شروع به چرخیدن میکنه. و کلا کامپیوتر هنگ میکنه و مجبورم کامپیوتر رو ریست کنم.
این موارد رو خودم چک کردم :
- سوکت برق هارد رو جابجا کردم و از اون یکی سوکت پاور دارم استفاده میکنم.
- کابل دیتای هارد رو هم عوض کردم و نو نداختم.

لطفا راهنمایی کنید .... ممکنه از پاور باشه؟؟

EXTREME
04-09-2012, 20:13
پاور ديگه روي سيستم انداختم و جاي كابل ديتا رو هم روي مين برد عوض كردم
تمام كابل هاي ديتا و برق درایو های اپتیک رو كشيدم و فقط هارد رو وصل كردم اما پيغام زير را به من نمايش داد:
boot failure
reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device
press any key when ready

موارد دیگرو هم چک کنید

EXTREME
04-09-2012, 20:13
امتحان کردم
بعضی موقع هارد کلا بالانمیاد وقتی بالا میاد هر برنامه ای از قبیل ریکاوری یا پارتیشن بندی اجرا بشه برنامه هنگ میکنه اگه کپی هم بکنم بعد چند لحظه گیر میکنه !
با چه برنامه ای بد سکتور هاشو رفع کنم ؟

نرم افزار hdd regenerator باهاش یک سی دی بوتیبل درست کنید و از طریق داس عملیات اسکن رو انجام بدین

یک عکس از تب health نرم افزار hd tune از همین هارد بزارین

EXTREME
04-09-2012, 20:16
یه مشکل عیجب برای هاردم پیش اموده تو ویندوز موقع کار کردن بعضی وقت ها یهو یه صدایی تلق میده ( انگار برقش قطع میشه ) یا انگار دوباره شروع به چرخیدن میکنه. و کلا کامپیوتر هنگ میکنه و مجبورم کامپیوتر رو ریست کنم.
این موارد رو خودم چک کردم :
- سوکت برق هارد رو جابجا کردم و از اون یکی سوکت پاور دارم استفاده میکنم.
- کابل دیتای هارد رو هم عوض کردم و نو نداختم.

لطفا راهنمایی کنید .... ممکنه از پاور باشه؟؟

اول یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بزارید اینجا ببینید وضعیت هارد به چه صورت است

اگه سلامت هارد مشکلی نداشت و بازم این مشکل بود اول از همه باید سیستم رو با یک پاور دیگه تست کنید
درست نشد هارد رو روی یه مین دیگه با اتضالات دیگه ای چک کنید
اگه درست نشد مشکل هم میتونه از برد هارد باشه و هم از هد هارد
و علت های دیگه مثل بدسکتور یا فریم ویر
اون صدای تق هم که میده به این دلیل است که یک دفعه هد میره تو پارکینگ

مستان386
05-09-2012, 07:09
موارد دیگرو هم چک کنید

توي دو پست انتهاي صفحه قبلي نوشته بودم كه موارد را كلا چك كردم اگه پست ها را بررسي كنيد متوجه مي شويد

1-بایوس رو دیفالت کردم
2- هارد رو با يك سيتم ديگه كه كلا مين و پاور و كابل ديتا و ... جداي از اين سيستمه و با هارد خودش هيچ مشكلي نداشت تست كردم
3- پاور با یک پاور دیگه سیستم رو تست کرد م
4- کابل دیتا هارد رو عوض و جاشو هم رو مین عوض کردم
5- با سي دي بوت ويندوز 2000 بالا آمدم و با انتخاب ويندوز نصب شده تلاش براي تعمير و ريكاوري ويندوزم نمودم اما بي نتيجه بود

و منظور شما از "ویندوز - ویروس - ببرید رو نصب ویندوز ببینید مشکل حل میشه یا نه" را متوجه نشدم ميشه بيشتر توضيح بديد؟

EXTREME
05-09-2012, 10:08
توي دو پست انتهاي صفحه قبلي نوشته بودم كه موارد را كلا چك كردم اگه پست ها را بررسي كنيد متوجه مي شويد

1-بایوس رو دیفالت کردم
3- پاور با یک پاور دیگه سیستم رو تست کرد م
4- کابل دیتا هارد رو عوض و جاشو هم رو مین عوض کردم
5- با سي دي بوت ويندوز 2000 بالا آمدم و با انتخاب ويندوز نصب شده تلاش براي تعمير و ريكاوري ويندوزم نمودم اما بي نتيجه بود

منظورم این بود که برید ویندوز رو عوض کنید ببینید درست میشه یا نه
کابل درایوهای اپتیک رو کشیدین ؟
بوت سیستم رو هم بزارین رو هارد
اگه با اینکارها بازم درست نشد مشکل از هارده میتونه از بافر باشه

مستان386
05-09-2012, 11:34
با سلام بالاخره ويندوز 2000 سرورم درست شد

شرحي از آنچه گذشت :

boot Failure

press any key when ready

شرح كارها

6 - پاور و كابل ديتا و برق و همه را عوض كردم بايوس را به پيش فرض برگردوندم تنظيمات اولويت بوت و ساتا و ... را همه انجام دادم بازهم پيغام عدم امكان بوت

پس نتيجه اينكه علاوه بر مشكل ويروس و Unlockted شدن و حذف پارتيشن هاي هارد كه با ويروس كشي و پارتيشن ريكاوري حل شدند ؛ مشكل از سيستم عامل ويندوز 2000 بود و هركاري مي كردم كه بتونم ريپير كنم نمي شد حتي قابليت نصب ويندوز 2000 بصورت ريپير ويندوز قبلي را نداشتم و در يك اتفاق آزمون و خطا براي نصب ويندوز رفتم كه هنگامي كه به مرحله فرمت درايو رسيد پشيمان شدم و با ESC , F3 خارج شدم اما در كمال تعجب سيستم ريستارت شد و براي اولين بار پس از 4 روز صفحه بوت ويندوز سرور 2000 را ديدم و با پيگيري نصب و اتمام آن به صورت UPgrad به ويندوز وارد شدم و تمام برنامه هام وجود داشتن و به ياري خداوند توانستم سيستم را بالا بيارم

ضمن عذر اتلاف وقت گرامي عزيزان، دوست داشتم تجربه فوق در خدمت دوستان باشه شايد زماني از كار كسي گره گشايي كرد و ما را دعا نمايند.

با سپاس از تمام دوستان بخصوص ناظر محترم انجمن.

farzan311
05-09-2012, 14:52
سلام
یه هارد اکسترنال دارم که به طور اتفاقی داشتم با hdtune کار میکردم که دیدم این هارد مشکل داره اینم عکس از hdtune

بعد از اینم فهمیدم یه سری فایل هام پاک شدند از روش ولی فضای اشغال شده مثل قبل بود
گارانتیش هم متاسفانه تموم شده راهی هست بتونم درستش کنم؟

behnamrex
05-09-2012, 15:31
سلام این عکس از هارد منه چیکار کنم درست شه ؟؟

در ضمن تو برنامه hdd regenerator توی 1.48 درصد ارور میده و کامل نمیشه !!!
تو رو خدا جواب بدین !!!

EXTREME
05-09-2012, 19:23
سلام این عکس از هارد منه چیکار کنم درست شه ؟؟

در ضمن تو برنامه hdd regenerator توی 1.48 درصد ارور میده و کامل نمیشه !!!
تو رو خدا جواب بدین !!!

شما فعلا نرم افزار hdd regenerator رو دانلود و نصب کنید و باهاش یک سی دی بوتیبل درست کنید و رو حالت scan and repair از داس هارد رو اسکن کنید ببینید چی میشه
اگه جواب نداد باید برین سراغ low level format یا آپدیت فریم ویر درست نشد تعویض پلاتر

EXTREME
05-09-2012, 19:24
سولوم .
من هاردم 46 بدسکتور پیدا کرده که البته این مقدار تو یه بازه زمانی همش زیاد میشه هر باز ویندوز عوض می کردم ...
با HDD RGN هم چک می کنم هیچی پیدا نمی کنه بدستور ...
ولی از یه چیزی شاخ درآوردم اونم این که Performance هارد هنوز روی 100 هست ولی Health روی 51 ...
اطلاعات وحشتناک مهم دارم رو هارد چیکار کنم نپره یهو ؟
من همیشه از یونی که میومدم تو باش فیلم نگ می کردم ولی مواظب بودم تکون نخوره و اصلا خودش driveguard داره نمی گذاره هارد صدمه ببینه ...
برای چی این طوری شده ...
ببرم کلینیک هارد درست میشه ...
عکس بعدا می زارم ...

شما از طریق داس هارد رو رو scan and repair اسکن میکنید با این نرم افزار ؟

behnamrex
06-09-2012, 11:25
من هارد رو low level format کردم اینم تصویرش :
حالا باید از اول پارتیشن بندی کنم ؟ در ضمن با کدوم نرم افزار ؟

ahmad2l
07-09-2012, 00:26
دوستان یک مشکل عجیبی من را کلافه کرده اگر ممکنه یک نفر راهنمائی کنه. یک هارد اکسترنال وسترن یک ترا بایت دارم که وقتی اونو به کامپیوتر وصل می کنم حدود 10 ثانیه توی my computer ظاهر می شه ولی بعد ناپدید می شه و فقط توی device manager هست و دیگه توی my computer و توی disk management ناپدید میشه . اگر کابلش را جدا و بلافاصله دوباره وصل می کنم فقط توی device manager هست ولی اگر چند ساعتی صبر کنم همون چند ثانیه دوباره تویmy computer میاد.

ضمنا توی اون چند ثانیه ای هم که هارد توی my computer هست فقط لیست فولدرها را میشه دید و هیچ کار دیگه ای نمیشه انجام داد

EXTREME
07-09-2012, 00:33
من هارد رو low level format کردم اینم تصویرش :
حالا باید از اول پارتیشن بندی کنم ؟ در ضمن با کدوم نرم افزار ؟

بله دوباره باید پارتیشن بندی کنید اگه از طریق یک هارد دیگه تحت ویندوز میخوابن بکنید اینکارو paragon partion نر م افزار خوبیه
اگه از داس میخواین انجام لدین باز هم paragon partion bootabel خوبه

ali7777
07-09-2012, 18:27
سلام من یک هارد اکسترنال سی گیت 500 گیگ دارم که بشدت کند شده موقع اجرای فایل ها هم اکثرا هنگ میکنه و ارور not responding میده روی یه سیستم دیگه هم امتحان کردم فایده ای نداشت
کند شدن میتونه به کابل بستگی داشته باشه؟ تاکید میکنم هیچ مشکلی نداره الا کندی بیش از حد
اینم تست با نرم افزار HD Tune
گارانتی هم داره اگه مشکلش حاده ببرم گارانتی هر چند الان هم با این وضعیت استفاده ای نمی تونم ازش بکنم

EXTREME
07-09-2012, 18:58
سلام من یک هارد اکسترنال سی گیت 500 گیگ دارم که بشدت کند شده موقع اجرای فایل ها هم اکثرا هنگ میکنه و ارور not responding میده روی یه سیستم دیگه هم امتحان کردم فایده ای نداشت
کند شدن میتونه به کابل بستگی داشته باشه؟ تاکید میکنم هیچ مشکلی نداره الا کندی بیش از حد
اینم تست با نرم افزار HD Tune
گارانتی هم داره اگه مشکلش حاده ببرم گارانتی هر چند الان هم با این وضعیت استفاده ای نمی تونم ازش بکنم

شما اول از همه هارد رو دیفرگمنت کنید سپس درست نشد نرم افزار hdd regenerator رو نصب کنید و باهاش یک سی دی بوتیبل بسازید و از طرق داس رو حالت scan and repair هارد رو اسکن کامل کنید و نتیجرو بگین
هارد اسکن ویروس هم بشه

ramingsm
07-09-2012, 21:02
آقا مهرداد من دوباره با کوله باری از مشکلات اومدم
قضیه از این جا شروع شد که من چند روز خواستم برم سفر و از ترس این که هارد اصلی سیستم پر نشه به سیستم برنامه دادم که هر روز روشن بشه و روی این هارد وسترن 2 ترا ــه اکسترنال دانلود کنه بعد که برگشتم سیستم روشن کردم دیدم تو مرحله استارت ویندوز گیر میزنه و بالا نمیاد ولی همین که کابل هارد اکسترنال را در اوردم اومد تو ویندوز بعد رفتم و کابل را وصل کردم دیدم اصلا انگار نه انگار که هارد به سیستم وصل کردم اومدم یه بار هاردا کشیدم و دوباره زدم سیستم شناخت ولی حس کردم یکمی سرعت سیستم کم شد خلاصه اومدم یه سری فایل بریزم روش که یه 40 گیگ کپی کردم که یهو سیستم هنگ کرد و مجبور شدم سیستم ریست کنم چون کامل قفل کرد بعد دیگه هاردا وصل میکردم پارتیشن نمیومد و سیستم کامل هنگ میکرد بعد اومدم با testdisk درستش کنم که اونم نشد و ارور میداد و وقتی اومدم تو diskmngm این شکلی بود

بعد گزینه اول را زدم که ارور زیر را داد

منم اومدم و گزینه دومی را زدم که این شکلی شد

حالا میخوام ببینم راهی جز ریکاوری فایلا هست؟
پ.ن:یه تست با easeus زدم دیدم فایلا سالم هستند کاملا

EXTREME
07-09-2012, 21:30
آقا مهرداد من دوباره با کوله باری از مشکلات اومدم
قضیه از این جا شروع شد که من چند روز خواستم برم سفر و از ترس این که هارد اصلی سیستم پر نشه به سیستم برنامه دادم که هر روز روشن بشه و روی این هارد وسترن 2 ترا ــه اکسترنال دانلود کنه بعد که برگشتم سیستم روشن کردم دیدم تو مرحله استارت ویندوز گیر میزنه و بالا نمیاد ولی همین که کابل هارد اکسترنال را در اوردم اومد تو ویندوز بعد رفتم و کابل را وصل کردم دیدم اصلا انگار نه انگار که هارد به سیستم وصل کردم اومدم یه بار هاردا کشیدم و دوباره زدم سیستم شناخت ولی حس کردم یکمی سرعت سیستم کم شد خلاصه اومدم یه سری فایل بریزم روش که یه 40 گیگ کپی کردم که یهو سیستم هنگ کرد و مجبور شدم سیستم ریست کنم چون کامل قفل کرد بعد دیگه هاردا وصل میکردم پارتیشن نمیومد و سیستم کامل هنگ میکرد بعد اومدم با testdisk درستش کنم که اونم نشد و ارور میداد و وقتی اومدم تو diskmngm این شکلی بود

بعد گزینه اول را زدم که ارور زیر را داد

منم اومدم و گزینه دومی را زدم که این شکلی شد

حالا میخوام ببینم راهی جز ریکاوری فایلا هست؟
پ.ن:یه تست با easeus زدم دیدم فایلا سالم هستند کاملا

سلام mbr هارد دچار مشکل شده و پارتیشن ها ی هارد پریده شما قبل از اینکه mbr رو درست کنید باید با نر افزار hiren boot cd باید mbr fix میکردین تا درست بشه ولی شما initialized disk رو زدید و یک mbr درست کردید الان دیسک رو حالت unlocated است بهترین نرم افزار برای ریکاوری این پارتیشن نرم افزار acronis است برای ریکاوری نیاز به حجم اضافه دارین
ریکاوری که انجام شد مجددا هارد رو پارتیشن بندی کنید با همون نرم افزار

ramingsm
08-09-2012, 09:01
سلام mbr هارد دچار مشکل شده و پارتیشن ها ی هارد پریده شما قبل از اینکه mbr رو درست کنید باید با نر افزار hiren boot cd باید mbr fix میکردین تا درست بشه ولی شما initialized disk رو زدید و یک mbr درست کردید الان دیسک رو حالت unlocated است بهترین نرم افزار برای ریکاوری این پارتیشن نرم افزار acronis است برای ریکاوری نیاز به حجم اضافه دارین
ریکاوری که انجام شد مجددا هارد رو پارتیشن بندی کنید با همون نرم افزار

سلام من گذاشته بودم درایوم با easeus اسکن بشه که فایلا را پیدا کنهصبح که بلند شدم دیدم نصفش رفته و همینجور متوقف شده کنسل کردم حالا وقتی میرم توی دیسک منیجمنت همون ارور disk intilize میاد ولی این دفعه دیگه رو هر کدوم گزینه ها که میزنم میگه

The request could not be performed because of
an I/ O device error
الان وقتی میرم تو easeus دیگه حجم هارد را نمیتونه تشخیص بده و فقط اسمشا مینویسه و زیر capacity هیچی ننوشته وقتی میزنم که هاردا برای پیوا کردن فایلا اسکن کنه در عرض ۱ ثانیه کامل میشه و هیچی پیدا نمیکنه
راستی اون نرم افزار acronis فک کنم حتما یاید برا ریکاوری اندازه کل پارتیشن فضا داشته باشم(نه به اندازه فایلای روی پارتیشن) که متاسفانه من ندارم چون پارتیشن ۲ ترا بود و این که کلا وقتی میرفتم توش هاردا پیدا نکرد شایدم من بلد نبودم باش کار کنم

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

EXTREME
08-09-2012, 09:14
سلام من گذاشته بودم درایوم با easeus اسکن بشه که فایلا را پیدا کنهصبح که بلند شدم دیدم نصفش رفته و همینجور متوقف شده کنسل کردم حالا وقتی میرم توی دیسک منیجمنت همون ارور disk intilize میاد ولی این دفعه دیگه رو هر کدوم گزینه ها که میزنم میگه

The request could not be performed because of
an I/ O device error
الان وقتی میرم تو easeus دیگه حجم هارد را نمیتونه تشخیص بده و فقط اسمشا مینویسه و زیر capacity هیچی ننوشته وقتی میزنم که هاردا برای پیوا کردن فایلا اسکن کنه در عرض ۱ ثانیه کامل میشه و هیچی پیدا نمیکنه
راستی اون نرم افزار acronis فک کنم حتما یاید برا ریکاوری اندازه کل پارتیشن فضا داشته باشم(نه به اندازه فایلای روی پارتیشن) که متاسفانه من ندارم چون پارتیشن ۲ ترا بود و این که کلا وقتی میرفتم توش هاردا پیدا نکرد شایدم من بلد نبودم باش کار کنم

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

بله حجم اضافه میخواین ولی acronis تو این قسمت بهتر کار میکنه

ramingsm
08-09-2012, 11:08
بله حجم اضافه میخواین ولی acronis تو این قسمت بهتر کار میکنه
آخه اصلا هارد تو بخش basic disk های برنامه نمیاد که من بخوام برا ریکاوری تلاش کنم
درباره اون ارورهای بالا یه توضیح میدید؟

ramingsm
08-09-2012, 11:59
حتی الان اومدم firmware هارد را آپدیت کنم که برنامه اول گفت

بعد که زدم رو گزینه آپدیت اصلا تلاشی برای آپدیت نکرد و یهو ارور زیر را داد

لطفا راهنمایی کنید علاوه بر دیتاهای خودم دیتاهای کسی دیگه را هم روی این هارد داشتم درست نشه کلی شرمنده میشم
ویرایش:برنامه های مربوط به mbr در hiren boot cd هارد را نمیشناسن

sanso
08-09-2012, 15:37
با سلام به اساتید محترم یک هارد اس اس دی دارم که تا امروز ظهر کار میکرد ولی وقتی بعد از ظهر پی سی روشن کردم بالا نیومد کابلش هم عوض کردم بازم نشد یعنی توی بایوس دیتکت نمیشه میخواستم بدونم آیا دیگه خراب و غیر قابل تعمیر است؟

پیشاپیش از شما تشکر میکنم بابت پاسخ:11:

EXTREME
08-09-2012, 18:55
حتی الان اومدم firmware هارد را آپدیت کنم که برنامه اول گفت

بعد که زدم رو گزینه آپدیت اصلا تلاشی برای آپدیت نکرد و یهو ارور زیر را داد

لطفا راهنمایی کنید علاوه بر دیتاهای خودم دیتاهای کسی دیگه را هم روی این هارد داشتم درست نشه کلی شرمنده میشم
ویرایش:برنامه های مربوط به mbr در hiren boot cd هارد را نمیشناسن

این مشکل به فریم ویر مربوط نمیشه
باید با همون نرم افزاری که گفتم پارتیشن هارو ریکاوری کنید

در ضمن آپدیت فریم ویر ممکنه به اطلاعات هم آسیب برسونه

EXTREME
08-09-2012, 18:57
با سلام به اساتید محترم یک هارد اس اس دی دارم که تا امروز ظهر کار میکرد ولی وقتی بعد از ظهر پی سی روشن کردم بالا نیومد کابلش هم عوض کردم بازم نشد یعنی توی بایوس دیتکت نمیشه میخواستم بدونم آیا دیگه خراب و غیر قابل تعمیر است؟

پیشاپیش از شما تشکر میکنم بابت پاسخ:11:

اگه گارانتی داره بفرستین گارانتی
این مشکل میتونه هم از سوکت دیتا وبرقش باشه و هم از بردش و لحیم سردی قطعات روی برد

با یک پاور دیگه هم تست کنید و جای کابل دیتا رو هم عوض کنید

Greedy
08-09-2012, 19:23
سلام
من هارد sh93 adata 500 gb داشتم که مشکل داشتم باهاش داداشم برد گارانتیش عوض کرد به جاش 750 گیگ مدل sh14 داد که هم 250 گیگ اضافه تره هم یه مدل پیشرفته تر هست !! بدون اینکه هیچ پولی هم اضافه تر بگیرن واقعا گارانتی فوق العاده ای داره که اونگ هست این دفعه دوم بود هاردمو عوض میکنن با اینکه شاید بیشتر مشکل از خود من بود

مشکلی که من با دو هارد قبلی adata داشتم این بود که وقتی وصل میکردم به usb اصلا عکس العمل نشون نمیداد بعضی موقع ها هم که صدای وصل شدن میومد هارد میزد باید فرمت شه تو حالت safe mode میوردم بعضی موقع ها میومد
فقط سیستم خودم اینطوری بود در حالی که مثلا به گیرنده دیجیتال میزدم راحت ضبط میکرد یا سیستم برادرم میزدم هم سریع میومد
این sh14 هم میزنم الان این بار واکنش نشون میده و میگه که هارد وصل شده ولی تو درایو ها نشون نمیده ولی به گیرنده دیجیتال زدم راحت ضبط کرد
نمیدونم چرا واسه خودم مشکل داره سیستمم قدیمیه تقریبا بایوسش ماله 2007 هست که سرچ کردم هم جدید تر نیومده
حدسی که خودم میزنم اینه که شاید مشکل ولتاژ داشته باشه حدسم میتونه درست باشه ؟
بعد من تو برگه ای که همراه هارد بود یه کابلی دیدم اسمش y-cable usb هست این چی کار میکنه ؟
الانم رفتم سایت adata رو دیدم دقیقا این دو مشکل من بود با هارد های adata :
ممنون

EXTREME
08-09-2012, 20:13
سلام
من هارد sh93 adata 500 gb داشتم که مشکل داشتم باهاش داداشم برد گارانتیش عوض کرد به جاش 750 گیگ مدل sh14 داد که هم 250 گیگ اضافه تره هم یه مدل پیشرفته تر هست !! بدون اینکه هیچ پولی هم اضافه تر بگیرن واقعا گارانتی فوق العاده ای داره که اونگ هست این دفعه دوم بود هاردمو عوض میکنن با اینکه شاید بیشتر مشکل از خود من بود

مشکلی که من با دو هارد قبلی adata داشتم این بود که وقتی وصل میکردم به usb اصلا عکس العمل نشون نمیداد بعضی موقع ها هم که صدای وصل شدن میومد هارد میزد باید فرمت شه تو حالت safe mode میوردم بعضی موقع ها میومد
فقط سیستم خودم اینطوری بود در حالی که مثلا به گیرنده دیجیتال میزدم راحت ضبط میکرد یا سیستم برادرم میزدم هم سریع میومد
این sh14 هم میزنم الان این بار واکنش نشون میده و میگه که هارد وصل شده ولی تو درایو ها نشون نمیده ولی به گیرنده دیجیتال زدم راحت ضبط کرد
نمیدونم چرا واسه خودم مشکل داره سیستمم قدیمیه تقریبا بایوسش ماله 2007 هست که سرچ کردم هم جدید تر نیومده
حدسی که خودم میزنم اینه که شاید مشکل ولتاژ داشته باشه حدسم میتونه درست باشه ؟
بعد من تو برگه ای که همراه هارد بود یه کابلی دیدم اسمش y-cable usb هست این چی کار میکنه ؟
الانم رفتم سایت adata رو دیدم دقیقا این دو مشکل من بود با هارد های adata :
ممنون
شما هارد رو به سیستم میزنید یک عکس از disk managment سیستم بزارید اینحا

Greedy
08-09-2012, 20:50
شما هارد رو به سیستم میزنید یک عکس از disk managment سیستم بزارید اینحا

بفرمایید :

تو عکس اول مبینید که سمت راست زده وصله ولی تو درایو ها نیست

EXTREME
08-09-2012, 21:02
اصلا هارد دیتکت نشده
یا از کابلشه یا مشکل از طرف سیستم شماست حالا یا از پاوره یا مین یا درایورهای سیستم است
یا مشکل از خود هارد است یا برد یا موتور یا فریم ویر هارد
هارد که وصل میشه به سیستم موتورش کار میکنه ؟

Greedy
09-09-2012, 07:44
اصلا هارد دیتکت نشده
یا از کابلشه یا مشکل از طرف سیستم شماست حالا یا از پاوره یا مین یا درایورهای سیستم است
یا مشکل از خود هارد است یا برد یا موتور یا فریم ویر هارد
هارد که وصل میشه به سیستم موتورش کار میکنه ؟
اره هارد که مطمئنم مشکلی نداره تازه همین دیروز بعد از ظهر گرفتیم و باز کردیم یه ساعتم زدم گیرنده دیجیتال ضبط کرد مشکلی نداشت
نمیدونم با سیستم من چه مشکلی داره دو تای قبلی هم همینطور بود فکر میکنم مشکل همون کمبود ولتاژ باشه حالا قراره y-cable usb بگیرم ببینم چطور میشه
مرسی

EXTREME
09-09-2012, 09:16
اره هارد که مطمئنم مشکلی نداره تازه همین دیروز بعد از ظهر گرفتیم و باز کردیم یه ساعتم زدم گیرنده دیجیتال ضبط کرد مشکلی نداشت
نمیدونم با سیستم من چه مشکلی داره دو تای قبلی هم همینطور بود فکر میکنم مشکل همون کمبود ولتاژ باشه حالا قراره y-cable usb بگیرم ببینم چطور میشه
مرسی

رو یک سیستم دیگه هارد رو چک کردین ؟

Greedy
09-09-2012, 09:19
رو یک سیستم دیگه هارد رو چک کردین ؟

این جدیده رو که نه ولی دو تا هارد قبلی adata رو اونا هم همین مشکلو رو سیستم خودم داشت رو دو-سه سیستم دیگه تست کردم که رو اونا مشکلی نداشت

EXTREME
09-09-2012, 09:26
این جدیده رو که نه ولی دو تا هارد قبلی adata رو اونا هم همین مشکلو رو سیستم خودم داشت رو دو-سه سیستم دیگه تست کردم که رو اونا مشکلی نداشت

بله اگه رو سیستم های دیگه مشکلی نداشته باشه مشکل از طرف سیستم شماست که علت هاشو گفتم

lpix
09-09-2012, 10:36
با سلام

من دو تا هارد seagate 7200.12 1TB دارم که دچار مشکل شدن. یکی از هاردها گارانتیش تموم نشده بودو بردم گارانتی و تعمیر کردن و گفتن مشکلش به این دلیل بوده که مادربوردت گیگاست.
هارد تو ویندوز ایکس پی 32 بیتی به خوبی کار می کرد ولی تو ویندوز سون 64 بیتی یه صدای تک می اومد و واسه چند ثانیه هیچ کدوم از هاردها دیتکت نمی شدن.
الان یکی از هاردهام هنوز این مشکله داره و گارانتیش تموم شده.

چند تا سوال دارم:
اگه بایوس مادربوردو آپئیت کنم مشکل حل میشه ؟
در آینده این هاردهایی که تعمیر شدن بازم دچار مشکل میشن به دلیل مادربورد ؟
اصلا این ایراد که دقیق اسمش یادم نیست و مربوط به کاهش سایز یا یه همچین چیزی می شد چیه ؟

EXTREME
09-09-2012, 10:40
با سلام

من دو تا هارد seagate 7200.12 1TB دارم که دچار مشکل شدن. یکی از هاردها گارانتیش تموم نشده بودو بردم گارانتی و تعمیر کردن و گفتن مشکلش به این دلیل بوده که مادربوردت گیگاست.
هارد تو ویندوز ایکس پی 32 بیتی به خوبی کار می کرد ولی تو ویندوز سون 64 بیتی یه صدای تک می اومد و واسه چند ثانیه هیچ کدوم از هاردها دیتکت نمی شدن.
الان یکی از هاردهام هنوز این مشکله داره و گارانتیش تموم شده.

چند تا سوال دارم:
اگه بایوس مادربوردو آپئیت کنم مشکل حل میشه ؟
در آینده این هاردهایی که تعمیر شدن بازم دچار مشکل میشن به دلیل مادربورد ؟
اصلا این ایراد که دقیق اسمش یادم نیست و مربوط به کاهش سایز یا یه همچین چیزی می شد چیه ؟

از اون هاردی که میگین مشکل داره یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بزارید اینجا

lpix
09-09-2012, 10:51

EXTREME
09-09-2012, 13:56
شما باید اون هارد رو با یک پاور و یک مین دیگه تست کنی و اتصالات هارد رو هم کامل چک کنی
اگه درست نشد مشکل از خود هارد است اول از همه ببر رو تست hdd regenerator اگه مشکلی نداشت باید برد هارد و موتور هارد هردو چک بشه
این مشکل میتونه از هد و فریم ویر هارد هم باشه

godfather_mk
10-09-2012, 10:00
با سلام خدمت دوستان
يك هارد اكسترنال وسترن ديجيتال 500 گيگ، سري my passport دارم.
از ديروز وقتي كه به لپ تاپم ميزنم، هارد رو شناسايي نميكنه، چراغ هارد روشن ميشه اما اون لرزش خفيفي كه ناشي از كاركردن هارد بود و فكر كنم مربوط به موتورش ميشد رو ديگه نداره! كسي از دوستان اطلاعاتي در اين زمينه داره كمكم كنه؟

EXTREME
10-09-2012, 10:03
با سلام خدمت دوستان
يك هارد اكسترنال وسترن ديجيتال 500 گيگ، سري my passport دارم.
از ديروز وقتي كه به لپ تاپم ميزنم، هارد رو شناسايي نميكنه، چراغ هارد روشن ميشه اما اون لرزش خفيفي كه ناشي از كاركردن هارد بود و فكر كنم مربوط به موتورش ميشد رو ديگه نداره! كسي از دوستان اطلاعاتي در اين زمينه داره كمكم كنه؟

موتور هارد کار نمیکنه ؟
هارد رو با یک مین و پاور دیگه چک کنید
کابل هارد رو هم چک کنید
درست نشد مشکل از برد هارد است یا برد مشکل داره یا درایور موتور یا خود موتور هارد که باید عوض بشه

paket
12-09-2012, 15:50
]دوستان یه هارد ساتا خریدم اما سیستمم نمیشناستش ایا روشه خواصی داره ،؟ اگه محبت کنید وصلش کنم سپاسگذارتون میشم اخه خیلی وارد نیستم .
سیستمم ویندوز ایکس پی س پ 2
ممنون

Sent from my iPhone4 using Tapatalk

EXTREME
12-09-2012, 15:53
]دوستان یه هارد ساتا خریدم اما سیستمم نمیشناستش ایا روشه خواصی داره ،؟ اگه محبت کنید وصلش کنم سپاسگذارتون میشم اخه خیلی وارد نیستم .
سیستمم ویندوز ایکس پی س پ 2
ممنون

هارد در بایوس دیتکت شده و موقع نصب ویندوز نمیشناسه یا کلا هارد در بایوس دیتکت نشده

paket
12-09-2012, 15:59
نه نشده فک کنم .تازه گرفتم از یکی از دوستام روسیستمش بود . از ستاب دسگاه باید برم ؟؟؟چه جوری واردش بشم وارد نیستم خیلی هااااا !!!

paket
12-09-2012, 16:37
حتما باید از داخل سیستم تعریف بشه ؟.

EXTREME
12-09-2012, 17:06
حتما باید از داخل سیستم تعریف بشه ؟.

برید داخل بایوس سیستم
سیستم رو که روشن کردین کلید delete رو تند تند بزنید وارد بایوس بشین اگه بایوس به صورت تب مانند است در تب main و اگه نیست گزینه ی standard cmos fethures باید مدل هارد رو نوشته باشه

اگه با delete وارد بایوس نتونستین بشین با f2 هم میشه وارد شد

paket
12-09-2012, 17:20
دیتکت کردمش بازم نمیشناسه !!!

تا اینجا هم رفتم شناخته .امکانش هس چون تو درایو dویندوزم نصبه از اون باشه ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]با سپاس .

EXTREME
12-09-2012, 19:28
دیتکت کردمش بازم نمیشناسه !!!

تا اینجا هم رفتم شناخته .امکانش هس چون تو درایو dویندوزم نصبه از اون باشه ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]با سپاس .

در بایوس است حالا موقع نصب ویندوز هارد شناخته نمیشه ؟

paket
12-09-2012, 19:57
...........

paket
12-09-2012, 20:39
هاردهای دیگمو قطع کردم فقط هاردی که نمیشناخت وصل وسی دی بوت رو گذاشتم که ویندوز نصب کنم کاملا امد بالاو الان دارم فرمت میکنم . هارد چون پارتیشن بندی و فرمت نبود سیستم میشناخت اما روون نمیشد در مای کامپوتر حتی واسه فرمت . بحرحال مرسی لطف کردید .

bnayebi58
14-09-2012, 13:24
سلام
یه هارد اکسترنال Adata مدل CH94 دارم با ظرفیت 750 گیگابایت
از دستم افتاد و ضربه خورد حالا به لپ تاپ یا پی سی که وصل میکنم موتور میچرخه صدش هم میاد اما توش یه تقه افتاده دیتکت هم میشه اما ظرفیتش رو 0 نشون میده و تغییری نمیکنه
گارانتیش هم تموم شده واسه تعمیرش باید چه کنم؟

EXTREME
14-09-2012, 13:27
سلام
یه هارد اکسترنال Adata مدل CH94 دارم با ظرفیت 750 گیگابایت
از دستم افتاد و ضربه خورد حالا به لپ تاپ یا پی سی که وصل میکنم موتور میچرخه صدش هم میاد اما توش یه تقه افتاده دیتکت هم میشه اما ظرفیتش رو 0 نشون میده و تغییری نمیکنه
گارانتیش هم تموم شده واسه تعمیرش باید چه کنم؟

صدا میده؟ در فاصله ی 1 ثانیه ای است صدا ؟
به احتمال زیاد مشکل میتونه از هد هارد باشه بیشترین قطعه ای که در هارد تو ی ضربه آسیب میبینه هد هارد است

bnayebi58
14-09-2012, 13:37
کلی روش فیلمای ارزشمند دارم بگین چه کنم

bnayebi58
14-09-2012, 13:38
صدا 5 ثانیه یکباره نه یک ثانیه
هارد دیتکت هم میشه
امکان تعمیرش هست؟

EXTREME
14-09-2012, 14:10
صدا 5 ثانیه یکباره نه یک ثانیه
هارد دیتکت هم میشه
امکان تعمیرش هست؟

بله اگه از هد باشه قابل تعمیره یا پارکینگ هد
ولی اگه از فریم ویر باشه و اگه فریم ویر ریکاوری نشه و آپدیت لازم باشه ممکنه به بعضی از اطلاعات آسیب برسه یا اگه از پلاتر باشه هم همینطور

bnayebi58
14-09-2012, 14:20
بله اگه از هد باشه قابل تعمیره یا پارکینگ هد
ولی اگه از فریم ویر باشه و اگه فریم ویر ریکاوری نشه و آپدیت لازم باشه ممکنه به بعضی از اطلاعات آسیب برسه یا اگه از پلاتر باشه هم همینطور

از پاسخ شما ممنونم فقط بگین کجا ببرم و تخمین میزنین هزینه تعمیرش چقدر باشه؟
چوون از یه حدی بیشتر شه واسم نمیصرفه

EXTREME
14-09-2012, 19:08
از پاسخ شما ممنونم فقط بگین کجا ببرم و تخمین میزنین هزینه تعمیرش چقدر باشه؟
چوون از یه حدی بیشتر شه واسم نمیصرفه

من تهران نیستم ولی تعمیرگاه های خوب در تهران باید زیاد باشه

behnamrex
15-09-2012, 20:22
سلام تو رو خدا کمکم کنید : وقتی هارد رو به کامپیوتر وصل می کنم هیچی توش نشون نمیده ... چی کار کنم در حالی که هارد پره ... اینم تصاویرش ..... show hidden هم کردم درست نشد ....

تو رو خدا کمکم کنید اطلاعات خیلی مهمی دارم ...

EXTREME
15-09-2012, 20:24
سلام تو رو خدا کمکم کنید : وقتی هارد رو به کامپیوتر وصل می کنم هیچی توش نشون نمیده ... چی کار کنم در حالی که هارد پره ... اینم تصاویرش ..... show hidden هم کردم درست نشد ....

عکس هارو تو این سایت آپلود کنید

یک عکس از disk managment سیستم هم بزارین

behnamrex
15-09-2012, 20:25

هارد اکسترنال I:

EXTREME
15-09-2012, 20:34
این مشکل شما یا از ویروس است که اطلاعات هیدن شده و باید از حالت مخفی خارج کنین اینطوری هم نمیشه که show hidden کنید ممکنه با اینکار نشه و ویروس این قابلیت رو غیرفعال کنه پیشنهاد من اینه که ویندوز رو عوض کنید و بدون اینکه my computer و my document رو باز کنید سیستم رو اسکن ویروس بکنید
اگه درست نشد یا مشکل از فایل سیستم است رو درایو راست کلیک کنید peroperties و تب tools و گزینه ی check now تیک گزینه ی اول باشه بزارید چک کنه بعدش سیستم رو ریست کنید درست نشد با یک نرم افزار مثل power data recovery اطلاعات اون درایو رو ریکاوری کنید
اگه برنگردوند مجبورین فرمت سریع بکنید و سپس ریکاوری
اگه مشکل حل شد و بعد از یک مدت دوباره اینطوری شد یا به علت ویروس است یا بدسکتور یا فریم ویر هارد

joopin
16-09-2012, 00:35
سلام دوستان
من مشکلی برای هاردم پیش اومده و راهنمایی و نظر شما رو می خواستم بی زحمت
یم هارد وسترن دیجیتال که سیستم عامل روشه و یک هارد مکستور 500 گیگ
چند روز پیش می خواستم یک سری فایل از هارد مکستور رو به یک هارد اکسترنال کپی کنم که دیدم خیلی کنده سرعت در حد چند کیلو بایت در ثانیه و شاید حتی اصلا گیر کرده بوده..! خلاصه کامپیوتر رو ریست کردم خیلی عادی ریست شد( ویندوز روی هارد دیگه ای سوار هست ) خلاصه مجددا کامپیوتر بوت نشد ولی با یک Repair ساده حل شد. ویندور اومد بالا دیدم درایو های اون هارد Maxtor مذبور نیست و فقط هارد ویندوز درایواش هست..!!! ویندوز عوض کردیم دیدم بازم داستان همینطوریه!
Bios مثه همیشه کاملا شناسایی می کنه و سرعت بوت شدن کند هم نیست. یا بوت پاراگون Hard Disk Manager اومد بالا دیدم درایوهامو می شناسه حجم و اسم درایور ها همه درستند. از تو سایت Seagate برنامه Seatools رو دانلود کردم و با بوتش اومدم بالا اینم هاردو شناخت دو تا تست داره Short Test و Long Test که تست کوتاه وسط کار Fail شد و تست دوم هم بار اول تا 41% رفت و 97 ارور پیدا کرد زدم که اصلاح کنه که یه سری این اوایل رو اصلاح کرد ولی بقیه رو زد که اصلاحشون fail شد باردوم زدم این بار تا 51% رفت و بازم 97 ارور داد و fail شد و اصلاح ها رو هم زد fail شد. به نظر می رسه این هارد بد سکتور خیلی شدید داره که دیتا های روش واسم مهمه. بررسی که کردم فکر کنم یه راهش این هست که با یک نرم افزار مناسب باید سکتور به سکتور خونده بشه هارد و یک Clone از کله هارد بگیره و این برنامه باید طوری باشه که وقتی به سکتور معیوب رسید بعد از دو-سه بار سعی کردن رد بشه بره سکتور بعدی..برنامه های معمولی معمولا وقتی به سکتور خراب می رسند سعی می کنند که که بخونندش واسه همین چون خروجی نمی ده اون سکتور همونجا می مونه و بی نهایت بار می خواد بخونه اون سکتور رو واسه همین یهو می زنه که مثلا 40 ساعت مونده تا تموم بشه در واقع تا ابد هموجا می مونه.بعد از clone کردن اون کلون رو باید با یک برنامه ریکاوری معمولی ریکاوری کرد... بررسی که انجام دادم به این برنامه ها رسیدم.
که اینا اپن سورس هستند
و
که می گن پدر هارد رو در میاره و بعضی ها توصیه نمی کردند
و این روش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آیا شما تجربه کار کردن با این ها رو دارید یا چیزه بهتری رو می تونید پیشنهاد کنید ؟
البته خوب یک سری هم کلا کارکردن با لینوکس رو پیشنهاد می کنند که من نرم افزاری که بتونه سکتور به سکتور بخونه و از سکتور معیوب رد بشه نمی شناسم..!
نیازمند یاری شما می باشم

kaivankardel
16-09-2012, 22:01
سلام بر همه اساتید!

به احتمال زیاد بد سکتور داره وقتی هد هارد وارد اون منطقه میشه کامپیوترت هنگ میکنه ببر پیش یه تعمیر کار فوقش با15 تومن مشکلت حله

kaivankardel
16-09-2012, 22:06
کمی توضیح در زمینه firmware میدید؟ بعد میشه در مورد درست کردنش هم کمی توضیح بدید

کار شمانیست ببرید پیش یه تعمیر کار با حداقل هزینه براتون درست میکنه

tiptap
18-09-2012, 11:22
سلام من یه هارد Seagate 1 tera دارم که یکبار کابل SATA هارد رو در آوردم برای اینکه واسه یکی فایل بریزم کنم و دوباره کابل رو بهش وصل کردم
ولی بعد از اون وقتی روی درایو هاردم کلیک میکنم ارور میده که باید اول هارد رو فرمت کنم تا بتونم ازش استفاده کنم
در صورتی که من کلی اطلاعات داخلش دارم و نمیتونم فرمتش کنم
اول ارور میده که باید هارد رو فرمت کنم بعد وقتی روی Cancel کلیک میکنم ارور زیر میاد:

D:\\ is not accessible

The Volume does not contain a recognized file system.
Pleas Make sure that all required file systems are loaded and that the volume is not corrupted

چیکار کنم تا دوباره هاردم رو شناسایی کنه بدون اینکه فرمتش کتم؟ البته از یک روش استفاده می کردم :CD Linux e live میزاشتم با لینوکس هاردم باز میشد بعد من system volume information رو پاک می کردم و pcمو restartمی کردم ,هاردم کامل درست میشد تا زمانی که shutdown کنم (با restart مشکلی پیش نمیومد) تا چند وقت پیش که نمیدونم چی شد Linux e live بالا نیومد .... با testdisk هم کار بجایی نبردم mbr code هم زدم نشد لطفا راهنمایی کنید من چیکار کنم حدود 700gig فایل تو هارد هست.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
18-09-2012, 13:03
اون پارتیشن تون به حالت raw رفته
اول از همه نرم افزار test disk رو دانلود کنید ببینید با اون مشکلتون حل میشه یا نه راهنمای استفادشم تو این لینک است

درست نشد اگه اطلاعات مهم دارین با نرم افزار easeus data recovery اطلاعات پارتیشن رو برگردونید سپس پارتیشن رو از disk managment پاک کنید دوباره ایجاد کنید و فرمت سریع کنید

5800xpm
24-09-2012, 18:31
سلام
آقا من يه هارد 2 ترا دارم hitachi xl2000
وقتي وصلش ميكنم چراغش روشن ميشه ولي درايوشو نشون نميده
صدا هم ميده؛ صداهاي عجيب غريب
به نظرتون چش شده؟
اميدي بهش هست؟

EXTREME
24-09-2012, 18:39
سلام
آقا من يه هارد 2 ترا دارم hitachi xl2000
وقتي وصلش ميكنم چراغش روشن ميشه ولي درايوشو نشون نميده
صدا هم ميده؛ صداهاي عجيب غريب
به نظرتون چش شده؟
اميدي بهش هست؟

اکسترنال است یا اینترنال؟
وقتی هارد رو وصل کردی به سیستم یک عکس از disk managment سیستم بده
چه صداهایی میده ؟

InsanelyCoolb0y
24-09-2012, 22:37
سلام .
هارد من 46 بدسکتور داره و health هم به 51 % رسیده اما مشکلی در performance وجود نداره ...
هر چی هم HDD RGN چک می کنم بدسکتور پیدا نمی کنه البته چون می دونم می خواین سوال کنین در چه حالتی هست باید بگم در حالت Booting With Flash ...
هاردم هم یه صدای گیر میده انگار وقتی می چرخه یه گیر کوچیک داره ...
خواستین عکس هم میزارم ...
می خوام ببرم کلینیک هارد چون اطلاعات وحشتناک مهم دارم روش ...
ممکن با این وضعیت Failed بده ؟

EXTREME
24-09-2012, 22:43
سلام .
هارد من 46 بدسکتور داره و health هم به 51 % رسیده اما مشکلی در performance وجود نداره ...
هر چی هم HDD RGN چک می کنم بدسکتور پیدا نمی کنه البته چون می دونم می خواین سوال کنین در چه حالتی هست باید بگم در حالت Booting With Flash ...
هاردم هم یه صدای گیر میده انگار وقتی می چرخه یه گیر کوچیک داره ...
خواستین عکس هم میزارم ...
می خوام ببرم کلینیک هارد چون اطلاعات وحشتناک مهم دارم روش ...
ممکن با این وضعیت Failed بده ؟

شما در حالت داس یا hdd regenerator اسکن هارد رو انجام دادین ؟
یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بزارین

InsanelyCoolb0y
24-09-2012, 23:03

InsanelyCoolb0y
24-09-2012, 23:14
راستی من بارها رفتم تو سایت توشیبا ولی واقعا درست نمیشه firmware رو دان کرد ...
خیلی راحته این کارا ولی سایتش خیلی چرته ...
آپدیت که بشه اطلاعات که قاعدتا نباید پاک شه درسته ؟

EXTREME
25-09-2012, 08:24
راستی من بارها رفتم تو سایت توشیبا ولی واقعا درست نمیشه firmware رو دان کرد ...
خیلی راحته این کارا ولی سایتش خیلی چرته ...
آپدیت که بشه اطلاعات که قاعدتا نباید پاک شه درسته ؟

قبل آپدیت فریم ویر حتما از اطلاعات بکاپ بگیرید ممکنه با آپدیت فریم ویر به اطلاعات آسیب برسه

InsanelyCoolb0y
25-09-2012, 11:28
قبل آپدیت فریم ویر حتما از اطلاعات بکاپ بگیرید ممکنه با آپدیت فریم ویر به اطلاعات آسیب برسه

همین ؟
نظرت درمورد عکس ؟
چیکارش کنم این هارد رو ؟
یه صدای خیلی کمی ازش میاد خیلی کمه می خوام کلا بره نمی خوام هم low level format کنم .

EXTREME
25-09-2012, 11:37
همین ؟
نظرت درمورد عکس ؟
چیکارش کنم این هارد رو ؟
یه صدای خیلی کمی ازش میاد خیلی کمه می خوام کلا بره نمی خوام هم low level format کنم .

شخما چطوری با نرم افزار hdd regenerator کار کردین ؟
از داس بوت کردین ؟
تست رو رو scan and repair انجام دادین ؟
اگه با این نرم افزار نتیجه نگرفتین راهش low level format و آپدیت فریم ویر هارد است
در آخر تعویض پلاتر

InsanelyCoolb0y
25-09-2012, 12:34
گفتم که با فلش بوت کردم یعنی تو حالت Dos اسکن کرد ولی هیچی پیدا نکرد اما می بینی که 46 بدسکتور داره ..
نه نمی خوام low level format کنم هارد کند میشه ...
یکم صدا میده از چیه یعنی ؟
جالبیش اینه همین صدای کم وقتی هارد رو مثلا داری با hd tune تست می کنی از بین میره وقتی تست تموم میشه دوباره میاد ...
پلاتر چقدر هزینه داره ؟ می خوام بدونم نه این که مهم باشه ...
اصلا می خوام اگه نشد هارد رو عوض کنم ...

EXTREME
25-09-2012, 12:42
گفتم که با فلش بوت کردم یعنی تو حالت Dos اسکن کرد ولی هیچی پیدا نکرد اما می بینی که 46 بدسکتور داره ..
نه نمی خوام low level format کنم هارد کند میشه ...
یکم صدا میده از چیه یعنی ؟
جالبیش اینه همین صدای کم وقتی هارد رو مثلا داری با hd tune تست می کنی از بین میره وقتی تست تموم میشه دوباره میاد ...
پلاتر چقدر هزینه داره ؟ می خوام بدونم نه این که مهم باشه ...
اصلا می خوام اگه نشد هارد رو عوض کنم ...

سکتور delay هم پیدا نکرد ؟
هزینش نمیدونم چقدر میشه

InsanelyCoolb0y
25-09-2012, 13:10
نه هیچی پیدا نمی کنه ...
برم کلینیک هارد می تونه s.m.a.r.t رو ریست کنه دیگه ؟
آخه چرا بدسکتور درست شده ؟
من هر دفعه ویندوز عوض می کردم بیشتر میشه از 4 تا رسیده به 46 ...
راستی چند بار هم تو اتوبان تو bus فیلم دیدم ...:31:

EXTREME
25-09-2012, 14:08
نه هیچی پیدا نمی کنه ...
برم کلینیک هارد می تونه s.m.a.r.t رو ریست کنه دیگه ؟
آخه چرا بدسکتور درست شده ؟
من هر دفعه ویندوز عوض می کردم بیشتر میشه از 4 تا رسیده به 46 ...
راستی چند بار هم تو اتوبان تو bus فیلم دیدم ...:31:

بهرحال اگه فریم ویر هارد رو آپدیت کنید و هارد رو میتونستین low level format کنید خیلی خوب میشد
ولی اگه بدسکتوری هارد داشته باشه نرم افزار hdd regenerator تو اسکن حتما نشون میده من نمیدونم چرا تو اسکن شما نشون نمیده

InsanelyCoolb0y
26-09-2012, 17:55
سایت توشیبا خیلی چرته هر چی میگردم خود هارد رو پیدا می کنم اما فیرم ور براش نگذاشته ...
راستی اگو low level کنم چقدر هارد کند میشه ؟
چقدر طول میکشه ؟
چه تاثیری داره ؟

EXTREME
26-09-2012, 21:06
سایت توشیبا خیلی چرته هر چی میگردم خود هارد رو پیدا می کنم اما فیرم ور براش نگذاشته ...
راستی اگو low level کنم چقدر هارد کند میشه ؟
چقدر طول میکشه ؟
چه تاثیری داره ؟

low level forma t هارد رو کند نمیکنه ولی هرچی حجم هارد بیشتر باشه بیشتر هم طول میکشه من یک هارد 2 ترابایت فرمت سطح پایینش حدودا 5 ساعت طول کشید
اگر تعداد بدسکتورها محدود باشه و زیاد نباشه میتونه اون بدسکتورهارو نادیده بگیره ولی در کل از حجم هارد یکم کم میشه

madarjan1390
28-09-2012, 12:36
سلام
من یه هارد 160 ساتا مکستور دارم
5 ساله خریدمش از همون اول مشکل داشت.
مشکلش : یا لود نمیشه یا برای لود شدن باید چند بار کابل های دیتا و پاورش رو در میاوردم و دوباره جا میزدم.
بعضی مواقع هم بعد لود شدن خود به خود از کار می افتاد. چند بار هم کابل دیتا و پاور جدید خریدم ولی باز همون مشکل هست.
بردم واسه تعمیر گفتن (البته احتمال داد) موتورش درست دتکت نمیشه
الان یه مدته به صورت سر و ته ( پشت و رو ) وصل کردم تو کیس کار میکنه ولی سرعش خیلی پایینه
به نظر شما اگه طولانی مدت به صورت پشت و رو وصل کنم خراب میشه یا براش مشکل پیش میاد؟
الان درسته سرعتش کمه و پشت و رو وصل کردم، ولی حداقل به اطلاعاتم دسترسی دارم.
ممنوم میشم اگه کامل پاسخ بدین

EXTREME
28-09-2012, 12:39
سلام
من یه هارد 160 ساتا مکستور دارم
5 ساله خریدمش از همون اول مشکل داشت.
مشکلش : یا لود نمیشه یا برای لود شدن باید چند بار کابل های دیتا و پاورش رو در میاوردم و دوباره جا میزدم.
بعضی مواقع هم بعد لود شدن خود به خود از کار می افتاد. چند بار هم کابل دیتا و پاور جدید خریدم ولی باز همون مشکل هست.
بردم واسه تعمیر گفتن (البته احتمال داد) موتورش درست دتکت نمیشه
الان یه مدته به صورت سر و ته ( پشت و رو ) وصل کردم تو کیس کار میکنه ولی سرعش خیلی پایینه
به نظر شما اگه طولانی مدت به صورت پشت و رو وصل کنم خراب میشه یا براش مشکل پیش میاد؟
الان درسته سرعتش کمه و پشت و رو وصل کردم، ولی حداقل به اطلاعاتم دسترسی دارم.
ممنوم میشم اگه کامل پاسخ بدین

یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بزارید اینجا

madarjan1390
30-09-2012, 16:57

EXTREME
30-09-2012, 17:05

تو این سایت آپلود کنید

dany_3p4u
01-10-2012, 14:22
سلام
لپ تاپ asus 46xj با رم 3 گیگ و corei5 ، هاردش 320 گیگ هست، سرعتش وقتی شروع به کپی و پیست می کنه از 50 شروع می شه و هی سریع کم می شه تا به حدود 20 مگ می رسه
فرقه چندانی هم نمی کنه که توی خود هارد باشه یا هارد اکسترنال یا فلش

با دیفرگ کردن چیزی حل نشد
حتی خود ویندوز را عوض کردم ولی تاثیری نداشت
چندتا عکس ازش می زام

EXTREME
01-10-2012, 15:56
سلام
لپ تاپ asus 46xj با رم 3 گیگ و corei5 ، هاردش 320 گیگ هست، سرعتش وقتی شروع به کپی و پیست می کنه از 50 شروع می شه و هی سریع کم می شه تا به حدود 20 مگ می رسه
فرقه چندانی هم نمی کنه که توی خود هارد باشه یا هارد اکسترنال یا فلش

با دیفرگ کردن چیزی حل نشد
حتی خود ویندوز را عوض کردم ولی تاثیری نداشت
چندتا عکس ازش می زام

احتمالا هاردتون یا بدسکتور داره یا سکتور Delay
شما نرم افزار hdd regenerator رو دانلود کنید و یک سی دی بوتیبل باهاش درست کنید و از طریق داس هارد رو رو مود scan and repair تست کنید و نتیجرو اعلام کنید

MaliN
03-10-2012, 00:07
سلام خسته نباشید :)
من یک هارد Seagate مدل ST3500320AS دارم یک دفعه Mbr پرید تحقیق کردم دیدم مشکل از فریمورش هست با لینوکس Mbr رو درست کردم و فایل های پارتیشن هارو هم برگردوندم ولی چند وقت یکبار یک دفعه قطع میشه و سیستم ریست میکنه وقتی هم ریست میکنه هارد رو نمیشناسه باید نیم ساعت سیستم رو خاموش کنم تا هارد رو دوباره بشناسه بعد دوباره روز از نو روزی از نو.... یک نکته هم هست که سیستم وقتی میره استن بای یا ریست میکنه یا اگر بیاد بالا هنگ هست
اینم عکس تستش

پیشاپیش ممنون از راهنمایی بزرگواران
التماس دعا
یاعلی

EXTREME
03-10-2012, 00:10

این ارورها که میگه مشکل حل شده و وضعیت هارد رو سالم مبزنه spin که مشکلی نداره
شما یک اسکن hdd regenrator بکن ضرری نداره نتیجشو بگو

EXTREME
03-10-2012, 00:12
سلام خسته نباشید :)
من یک هارد Seagate مدل ST3500320AS دارم یک دفعه Mbr پرید تحقیق کردم دیدم مشکل از فریمورش هست با لینوکس Mbr رو درست کردم و فایل های پارتیشن هارو هم برگردوندم ولی چند وقت یکبار یک دفعه قطع میشه و سیستم ریست میکنه وقتی هم ریست میکنه هارد رو نمیشناسه باید نیم ساعت سیستم رو خاموش کنم تا هارد رو دوباره بشناسه بعد دوباره روز از نو روزی از نو.... یک نکته هم هست که سیستم وقتی میره استن بای یا ریست میکنه یا اگر بیاد بالا هنگ هست
اینم عکس تستش

پیشاپیش ممنون از راهنمایی بزرگواران
التماس دعا
یاعلی

شما باید اول از همه اتصالات هارد رو چک کنید و سیستم رو با یک پاور دیگه چک کنید
درست نشد مشکل یا از برد هارد است یا موتور هارد یا فریم ویر جدیدی که ریختین براش

لازمه هارد با hdd regenerator اسکن کامل هم بشه

1_zahra
04-10-2012, 17:15
سلام

من یک هارد Seagate مدل ST31000528AS دارم 1TB

وقتی نرم افزار Hard Disk Sentinel رو نصب کردم دیدم health هارد رو %23 :18:

من اصلا هیچ مشکلی تا الان برام پیش نیومده واقعا فکر نمیکردم 115 تا بد سکتور داشته باشه:41:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

خواهش میکنم کمکم کنید چیکار باید بکنم؟

EXTREME
04-10-2012, 17:47
سلام

من یک هارد Seagate مدل ST31000528AS دارم 1TB

وقتی نرم افزار Hard Disk Sentinel رو نصب کردم دیدم health هارد رو %23 :18:

من اصلا هیچ مشکلی تا الان برام پیش نیومده واقعا فکر نمیکردم 115 تا بد سکتور داشته باشه:41:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

خواهش میکنم کمکم کنید چیکار باید بکنم؟

هارد رو با نرم افزار hdd regenerator اسکن کامل کردین ؟

1_zahra
04-10-2012, 18:23
هارد رو با نرم افزار hdd regenerator اسکن کامل کردین ؟

نه ،اصلاً برنامه رو ندارم
آخرین نسخه اش چنده؟ لینک دانلودش رو دارین

EXTREME
04-10-2012, 18:36
نه ،اصلاً برنامه رو ندارم
آخرین نسخه اش چنده؟ لینک دانلودش رو دارین

یک سرچ کنید لین بهتون زیاد میده برنامه رو دانلود کنید و یک سی دی بوتیبل ازش درست کنید با اون سیستم رو بوت کنید و در مود scan and repair تست رو بزارید گل هارد رو اسکن کنه و اگه بدسکتور یا سکتور delay داره تعمیر و برطرف کنه

1_zahra
04-10-2012, 19:51
ممکنه که به ویندوز آسیب برسونه ؟یا به اطلاعات؟

1_zahra
04-10-2012, 19:52
یک سرچ کنید لین بهتون زیاد میده برنامه رو دانلود کنید و یک سی دی بوتیبل ازش درست کنید با اون سیستم رو بوت کنید و در مود scan and repair تست رو بزارید گل هارد رو اسکن کنه و اگه بدسکتور یا سکتور delay داره تعمیر و برطرف کنه

سرچ کردم اما نسخه 2011 رو پیدا کردم

میشه به جای سی دی رو فلش بوتیبل ازش درست کنم؟

خیلی ممنون بابت راهنمایی

mohsen379
04-10-2012, 20:13
با سلام من می خواستم بدونم برای رفع بد سکتوری از چه برنامه ای باید استفاده کرد؟سوال دومم اینه که کیس رفیقم را داشتم درست می کردم مثل اینکه رفیقم وسط نصب ویندوز قطع کرده بعد حالا که می خواهی ویندوز روش نصب کنم نه ادامه می ده نه میشه فرمت کرد که از اول نصب کنیم ایا هاردش بد سکتور شده لطفا راهنماییم کنید

1_zahra
04-10-2012, 20:19
الان فلش 8 گیگ رو بوتیبل ازش درست کردم شد 1.91GB اگه فرمت کنم دوباره 8 گیگ میشه؟

alivip
04-10-2012, 22:39
من هاردم شروع کرد به تیک تیک کردن، هر 4ثانیه یه تیکی میداد و delay داشت در خوندن هارد..
یه هارد جدید خریدم اطلاعات رو منتقل کنم رو اون چون خیلی اطلاعات طول می کشید بازش کردم. اثر انگشتم موند رو دیسک .. با دستمال خیلی محتاط تمیزش کردم ولی الان هاردم دیگه دیتکت نمیشه..
به دو جا هم زنگ زدم گفتن چون بازش کرذی دیکه قابل تعمیر نیس
حالا چکار کنم ؟

EXTREME
05-10-2012, 10:32
سرچ کردم اما نسخه 2011 رو پیدا کردم

میشه به جای سی دی رو فلش بوتیبل ازش درست کنم؟

خیلی ممنون بابت راهنمایی

بله میتونید از فلش بوتیبل استفاده کنید مشکلی نداره
نسخه 2011 هم مشکلی نداره
نه به اطلاعات هیچ آسیبی نمیزنه

EXTREME
05-10-2012, 10:33
با سلام من می خواستم بدونم برای رفع بد سکتوری از چه برنامه ای باید استفاده کرد؟سوال دومم اینه که کیس رفیقم را داشتم درست می کردم مثل اینکه رفیقم وسط نصب ویندوز قطع کرده بعد حالا که می خواهی ویندوز روش نصب کنم نه ادامه می ده نه میشه فرمت کرد که از اول نصب کنیم ایا هاردش بد سکتور شده لطفا راهنماییم کنید

شما دوباره سی دی ویندوز رو بوت کنید به پارتیشن ها میرسید ؟
یکم کامل تر توضیح بدید در کدوم مرحله نصب ویندوز به مشکل میخورین و اگه ارور میده چه اروری است
برای رفع بدسکتور یا باید از نرم افزار hdd regenerator استفاده کنید یا low level format کنید

EXTREME
05-10-2012, 10:34
الان فلش 8 گیگ رو بوتیبل ازش درست کردم شد 1.91GB اگه فرمت کنم دوباره 8 گیگ میشه؟

بله ....................

EXTREME
05-10-2012, 10:35
من هاردم شروع کرد به تیک تیک کردن، هر 4ثانیه یه تیکی میداد و delay داشت در خوندن هارد..
یه هارد جدید خریدم اطلاعات رو منتقل کنم رو اون چون خیلی اطلاعات طول می کشید بازش کردم. اثر انگشتم موند رو دیسک .. با دستمال خیلی محتاط تمیزش کردم ولی الان هاردم دیگه دیتکت نمیشه..
به دو جا هم زنگ زدم گفتن چون بازش کرذی دیکه قابل تعمیر نیس
حالا چکار کنم ؟

شما قاب هارد رو باز کردی ؟
میشه بپرسم چرا ؟

alivip
05-10-2012, 10:42
شما قاب هارد رو باز کردی ؟
میشه بپرسم چرا ؟

یکی از تعمیرکارایی که زنگ زدم هم همین سوالو پرسید. یعنی کاره بدیه؟ اخه توش صدا میداد گفتم شاید یه چیزی توش گیر کرده باشه که صدا میده..گیرشو رفع کنم..یه خورده هم کنجکاوی..
حالا این کار یعنی خیلی بده؟ سعی کردم خاک روش نشینه :44:

EXTREME
05-10-2012, 11:14
یکی از تعمیرکارایی که زنگ زدم هم همین سوالو پرسید. یعنی کاره بدیه؟ اخه توش صدا میداد گفتم شاید یه چیزی توش گیر کرده باشه که صدا میده..گیرشو رفع کنم..یه خورده هم کنجکاوی..
حالا این کار یعنی خیلی بده؟ سعی کردم خاک روش نشینه :44:

اولا هارد باید در اتاق کلین باز بشه نه همینطوری چون شما پاک کنی پلاتر رو باز هم سریع خا ک میشینه
همچنین شما باید موقع بستن قاب هارد رو تقریبا به اندازه یک دور پیچ باز بزاری باشه و دوساعت اینطوری کار کنه که فشارهوای داخل هارد از بیرون کمتر بشه وگرنه مشکل ایجاد میشه
اون صدای تیک پشت سرهم به فاصله 4 ثانیه هم میتونه از فریم ویر و آی سی درایور هد باشه هم بدسکتور
هارد رو با یک پاور دیگه تست کردین ؟
الان موتور هارد کار میکنه ؟

alivip
05-10-2012, 11:33
اولا هارد باید در اتاق کلین باز بشه نه همینطوری چون شما پاک کنی پلاتر رو باز هم سریع خا ک میشینه
همچنین شما باید موقع بستن قاب هارد رو تقریبا به اندازه یک دور پیچ باز بزاری باشه و دوساعت اینطوری کار کنه که فشارهوای داخل هارد از بیرون کمتر بشه وگرنه مشکل ایجاد میشه
اون صدای تیک پشت سرهم به فاصله 4 ثانیه هم میتونه از فریم ویر و آی سی درایور هد باشه هم بدسکتور
هارد رو با یک پاور دیگه تست کردین ؟
الان موتور هارد کار میکنه ؟

والا پاور ذیکه ندارم ولی موتورش کار میکنه هدشم تکون میخوره
قبل از اینکه باز کنم با نرم افزار hdd regenerator تست کردم چندجاش رو بد سکتور نشون داد جند جاش رو هم D زد که به معنی Delay بود.
ولی هارد دیتکت میشد و پارتیشن هاشم تو ویندوز نشون میداد ولی کلی طول میکشید بره تو یه پارتیشن و باقی ماجرا که گفتم بازش کردم که ببینم اشکال کار کجاس که نشد و الانم دیتکت نمیشه که با همون سرعت کمم کپی کنم

EXTREME
05-10-2012, 11:47
باید با یک پاور دیگه چک کنی اگه اتصالات هارد هم درست باشه و تنظیمات بایوس هم مشکلی نداشته باشه یا مشکل از برد است یا فریم ویر هارد یا سوکت دیتای هارد بیشتر فریم ویر (اگر موتور هارد کار میکنه )

alivip
05-10-2012, 12:07
خب الان که دیتکت نمیشه جطور فیرمور هاردو دوباره بریزم روش؟

EXTREME
05-10-2012, 13:43
خب الان که دیتکت نمیشه جطور فیرمور هاردو دوباره بریزم روش؟

بله هارد دیتکت نمیشه به همین خاطر هارد رو باید ببرید بیرون یا با رابط فریم ویر رو به حالت قبل برگردنید یا با pc3000 فریم ویر آپدیت بشه هردوکار کار شما نیست باید ببرید تعمیرگاه های هارد به شرطی که مشکل از فریم ویر باشه

1_zahra
05-10-2012, 16:54
بله ....................
خیلی ممنون

اگه بخوام با برنامهscan and repair ، hdd regenerator، کنم 1TB هارد رو چقد طول میکشه؟

alivip
05-10-2012, 17:01
بله هارد دیتکت نمیشه به همین خاطر هارد رو باید ببرید بیرون یا با رابط فریم ویر رو به حالت قبل برگردنید یا با pc3000 فریم ویر آپدیت بشه هردوکار کار شما نیست باید ببرید تعمیرگاه های هارد به شرطی که مشکل از فریم ویر باشه

مرسی..ولی اکثر تعمیرکارای که دیدم فقط قطعه عوض میکنن ..کسی تعمیر کار تخصصی هارد میشناسه ؟

EXTREME
05-10-2012, 17:02
خیلی ممنون

اگه بخوام با برنامهscan and repair ، hdd regenerator، کنم 1TB هارد رو چقد طول میکشه؟

حدودا 3 الی 4 ساعت اگه بدسکتور زیاد داشته باشه چون اون بدسکتورها باید ریکاوری بشه بیشتر میشه این مدت زمان

amin tala
05-10-2012, 21:47
کار با برنامهhdd regenerator مثلآ scan and repaire کردن ممکنه مشکلی به وجود بیاره؟

EXTREME
05-10-2012, 21:57
کار با برنامهhdd regenerator مثلآ scan and repaire کردن ممکنه مشکلی به وجود بیاره؟

نه مشکلی برای اطلاعات ایجاد نمیکنه

alivip
05-10-2012, 23:17
نه مشکلی برای اطلاعات ایجاد نمیکنه

به نظر من ممکنه بیاره..خودش که ریکامند میکنه از اطلاعات بکاپ بگیرین..منم که کردم اطلاعات یه پارتیشنم پرید

EXTREME
06-10-2012, 07:58
به نظر من ممکنه بیاره..خودش که ریکامند میکنه از اطلاعات بکاپ بگیرین..منم که کردم اطلاعات یه پارتیشنم پرید

نه دوست من hdd regenerator مشکلی برای اطلاعات ایجاد نمکینه
این برنامه آدرس سکتورهایی که در فریم ویر نیست و بری فریم ویر آدرسش ناشناخته است که همان بدسکتور است رو میاد آدرسشون رو در فریم ویر قرار میده و اطلاعات سرجاشو است و مشکلی ایجاد نمیشه

1_zahra
10-10-2012, 17:09
سلام
با برنامه HDD Regenerator در حالت بوت scan and repair کردم و فقط 5 تا بدسکتور پیدا کرد و repair کرد
الان برنامه Hard Disk Sentinel تعداد بدسکتور رو 145 نشون میده انگار همینطور داره تعدادش بیشتر میشه همین چند روز پیش 115 تا بود

لطفا راهنماییم کنید

EXTREME
10-10-2012, 17:57
دوباره ببرید رو اسکن hdd regenerator ببینید در کل اسکن چیزی پیدا میکنه یا نه اگه پیدا کرد راه های دیگرو بررسی کنیم

1_zahra
10-10-2012, 18:21
دوباره ببرید رو اسکن hdd regenerator ببینید در کل اسکن چیزی پیدا میکنه یا نه اگه پیدا کرد راه های دیگرو بررسی کنیم

فقط اسکن کنم repair نکنم؟
گزینه اول رو باید بزنم دیگه؟

majideblis
10-10-2012, 19:17
سلام دوستان من به یک مشکل بزرگ بر خوردم اگه کمکم کنید ممنون میشم دوستان دوتا از درایور های 32 گیگ هاردم ناپدید شده خیلی اطلاعات توش بود دوستان یه کمکی کنید ممنون میشم هاردم 150 گیگ بوده و ویندزم هم 7 هستش ممنون میشم جوابشو سریع بگید خیلی مهم و ضروریه

ata.royalfalcon
10-10-2012, 19:48
سلام دوستان من به یک مشکل بزرگ بر خوردم اگه کمکم کنید ممنون میشم دوستان دوتا از درایور های 32 گیگ هاردم ناپدید شده خیلی اطلاعات توش بود دوستان یه کمکی کنید ممنون میشم هاردم 150 گیگ بوده و ویندزم هم 7 هستش ممنون میشم جوابشو سریع بگید خیلی مهم و ضروریه

سلام .
دستور DISKMGMT.MSC رو در run وارد کنید تا برنامه disk management اجرا بشه و وضعیت پارتیشنها رو بررسی کنید . برای راهنمایی بهتر ، یه عکس از برنامه disk management اینجا بذارید .

EXTREME
10-10-2012, 19:58
فقط اسکن کنم repair نکنم؟
گزینه اول رو باید بزنم دیگه؟

شما یک دور اسکن و ریپیر کامل کردین و همش ریکاوری شد حالا دوباره بزنید رو اسکن بدون ریپیر ببینید بازم بدسکتور پیدا میکنه یا نه

EXTREME
10-10-2012, 19:59

بله همونطور که عطاجان گفتند یک عکس از disk managment سیستم بدین

majideblis
10-10-2012, 21:54
دوستان خوبم باید بگم که اشتباه از خودم بوده من قبل از این که این اتفاق بیوفته درایو 19 گیگ درایو c که ویندز7 توش نصب بود رو با نرم افزار خود ویندز7پارتیشن بندی کردم و 8 گیگ از فضای خالیش گرفتم و تبدیل به یه درایو دیگه کردم نگو ویندز 7 به 16 گیگ فضا احتیاج داره بعد وقتی که ریستارت کردم دیدم بوت نمیشه مینویسه alt+ctrl+delete رو بزن که ریستارت بشه خلاصه هر کاری کردم ویندز بالا نیومد خواستم ویندز7 رو دوباره نصب کنم ولی تو قسمتی که باید یه درایو رو انتخاب کنم دیدم تعداد درایو هام کم شده بعدش درایو 19 گیگ که قبلا توش ویندزم نصب بودو پارتیشن یندی کرده بودمو فرمت کردم ولی وقتی که ویندز خواست نصب بشه یه ارور داد که کاملا نا امید شدم و بعدش یه کارایی کردم که درست بشه که نشد و دوباره ریستارت کردم که خداروشکر نصب شد ولی دیدم که دوتا از درایوهام نیستدوستان اگه کمکم کنید که این مشکلم حل بشه ممنون میشم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
10-10-2012, 22:38
اون دوتا درایو برچسب ندارن روی دوتا پارتیشن راست کلیک کنید و chang drive letter بزنید add و یک برچسب براش بزارین
ضمن اینکه من تو عکس میبینم فایل سیستم های دو تا پارتیشن هم پریده شما وقتی برچسب گذاشتین اگه فایل سیستم نداشته باشه باید فرمت کنید اون درایو رو تا فایل سیستم درست بشه اگه اطلاعات مهم دارین توش قبل فرمت با نرم افزار easuse data recovery اطاعات پارتیشن رو ریکاوری کنید بعد فرمت کنید

majideblis
10-10-2012, 23:16
یه مشکلی هست وقتی که گزینه chang drive letter رو میزنم این اروور رو میده ببخشید منظورتو نمیفهمم از این که میگین فایل سیستم های دو تا پارتیشن هم پریده دوست عزیز یه کمک بدی ممنون میشم خداییش چیکار کنم منننننن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Aloneboy
10-10-2012, 23:52
با سلام با برنامه HD Tune خواستم یک تست بگیرم چون سیستمم مشکل پیدا کرده معلوم نیست از هارده یا رم.
بنده برای extera test یا benchmark گزینه write که می خوام تست بگیرم ارور میده میگه writing is disable... لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم؟
ضمنا در قسمت Health یک هارد 500 گیگی یک ارور داده که عکسشو پایین مشاهده می کنید لطفا بگید مشکلش چیه؟

EXTREME
11-10-2012, 00:16
با سلام با برنامه HD Tune خواستم یک تست بگیرم چون سیستمم مشکل پیدا کرده معلوم نیست از هارده یا رم.
بنده برای extera test یا benchmark گزینه write که می خوام تست بگیرم ارور میده میگه writing is disable... لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم؟
ضمنا در قسمت Health یک هارد 500 گیگی یک ارور داده که عکسشو پایین مشاهده می کنید لطفا بگید مشکلش چیه؟

برای تست رایت باید هارد پارتیشن هاش پاک بشه و در وضعیت unlocatd باشه شما فقط میتونید تست read بگیرید

در مورد اون ارور در hd tune هم میتونه از اتصالات هارد باشه هم پاور هم بایوس مین و فریم ویر هارد و هم بدسکتور و بافرو هم پارتیشن بندی هارد

EXTREME
11-10-2012, 00:19
یه مشکلی هست وقتی که گزینه chang drive letter رو میزنم این اروور رو میده ببخشید منظورتو نمیفهمم از این که میگین فایل سیستم های دو تا پارتیشن هم پریده دوست عزیز یه کمک بدی ممنون میشم خداییش چیکار کنم منننننن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تو اون دوتا پارتیشن اطلاعات مهم دارین ؟

با ریستور کردن تست کردین ؟ سیستم رو به حالتی که درست بود ریستور کنید
پارتیشنتون نه برچسب داره نه فایل سیستم

با نرم افزارهایی مثل paragon partion هم تست کنید

majideblis
11-10-2012, 01:08
این طور که شما گفتید اطلاعات مهم دارشتی توش یعنی راهی جز از دست دادن اطلاعات ندارم دوست عزیز من یه راه حل میخوام که 99 درصد اطلاعاتو برگردونم و اگه 1 درصد نشد همون کاری رو بکنم که میگین ولی به هر حال یه راهی جلوی پام بزارید که اولا اطلاعاتم از دست نره.در مورد ریستور کردن هم باید بگم که من بالا توضیح دادم که چه اتفاقاتی افتاد اگه کامل بخونید ممنون میشم چون کل اتفاقی که واسم افتاد تا این مشکل بزرگ پیش بیاد رو توضیح دادم دوباره میگم من ویندزم رو از اول نصب کردم و مشکلم از ویندز قبلی ایجاد شد آقایان یکی نیست که به ما کمک کنه