PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

namien
08-07-2012, 10:48
سلام عزیزان لطفا یکی کمکم کنه خیلی کارم واجبه من هاردم دیتکت نمیشد بردم ریکاوری بردش رو درآورد گفت باید ازین برد پیدا بشه چند جا رو گشتم پیدا نشد کسی میتونه کمکم کنه ؟ مدیونش میشم تا آخر عمر هرکی بتونه این برد رو پیدا کنه برام، هزینش هم مهم نیست،

sosa_mehr
08-07-2012, 16:58
سلام دوست من
اول از همه هارد شما یک هارد ساتای 2.5 اینچی است لزومی به اتصال از طریق USB نیست چون چیزی را دیتکت نخواهید کرد. پس آن را از طریق همان درگاه ساتا به یک سیستم کامپیوتر شخصی دسکتاپ متصل کنید . و بهتر این است که وقتی سیستم روشن است آن را متصل کنید ( اول پورت دیتا را وصل کنید وبعد پورت پاور را دقت کنید) . زیرا احتمال این هست که اگر قبل از روشن کردن هارد را وصل کنید سیستم بالا نیاید و یا هنگ کند ( البته این طریق را هم چک بفرمایید حتما" ) خوب :
اول از همه هارد شما استارت میزند ( طبق آنچه در بالا گفتید یعنی اسپیندل موتور می چرخد )پس این نشان می دهد که به احتمال 90 % برد سالم است . ( برای اینکه دقیقا" پی ببرید که اسپیندل موتور می چرخد کافی است در هنگامی که هارد را روشن می کنید آن را با آرامی در دست گرفته و خیلی آرام بدون وارد کردن شوک به هارد دستتان را از ناحیه آرنج بچر خانید جوری که آرنج و بازو زاویه 90 درجه داشته باشند خواهید دید هارد که در بین انگشتان شما قرار دارد نیروی خاص به دست وارد می کند گویی مانع از چرخش می شود البته این نیرو در هارد های 3.5 اینچی به وضوح خیلی بیشتری دیده می شود. باز هم می گویم دقت کنید به آرامی انجام دهید.)

دوم پس از اینکه هارد را به صورت مستقیم با پورت ساتا وصل کردید ، حالا می توانید قسمت مدیریت هارد در ویندوز را بررسی کنید که هارد را به چه صورت شناسایی می کند و یا اصلا" شناسایی می کند و یا نه !!!!
سوم در مورد احتمالات ایراد هارد شما چند حدس ساده : 1- رام ایراد پیدا کرده 2- بد سکتور مانع از عملکرد صحیح هارد می شود 3- خرابی در جداول هارد 4- ویروس 5- خراب در قسمت ناحیه سرویس و...
خیلی ایرادات دیگر که هم به برد و هم به پلتر باز می گردد .
پس تا تست صحیح انجام نشود نمی شود گفت که چه مشکلی وجود دارد.

در کل و خاتمه اگر اعلام نمایید که در کدام کشور تشریف دارید شاید بتوانم مرکز قابل اطمینانی به شما معرفی کنم.

موفق باشید

با نهایت تشکر از شما دوست عزیز
همانطور که شما گفتید هارد رو تو دستم چک کردم و به نظر موتور کار میکرد
صدایی از هارد میاد که از همه هارد های سالم میاد و تق تق شدیدی ندارد
هارد رو توسط این قاب های هارد های اکسترنال به لپ تاپ وصل کردم چون کامپیوتر دیگه ای نداشتم که بتونم مستقیم به پورت ساتا وصل کنم
زمانی که این اتفاق افتاد بخاطر دیدن فوتبال مجبور شدم آنتی ویروس رو غیر فعال کنم
امروز مطلبی خوندم در باره ویروس oslando که باعث تخریب سکتور "zero" هارد میشود ( این ویروس با جای نشین کردن یک خط کد در فایل kernell داخلپوشهsystem )
نمیدونم آیا ویروس این کارو کرده یا نه ولی خودم مقداری روی این موضوع شک دارم و نمیدونم اگه اینگونه باشه چطور میشه این مشکل رو حل کرد
من تو کشور مالزی مقیم هستم
ممنون از راهنمایی شما .

sia abedi
08-07-2012, 17:07
ببخشید مثل اینکه لینک عکس کپی نشده بود
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

رضا امیر
08-07-2012, 18:08
سلام عزیزان لطفا یکی کمکم کنه خیلی کارم واجبه من هاردم دیتکت نمیشد بردم ریکاوری بردش رو درآورد گفت باید ازین برد پیدا بشه چند جا رو گشتم پیدا نشد کسی میتونه کمکم کنه ؟ مدیونش میشم تا آخر عمر هرکی بتونه این برد رو پیدا کنه برام، هزینش هم مهم نیست،

سلام دوست من
من می تونم برات پیدا کنم . زمان می بره اونم به دلیل حمل و نقل.

moostapa
08-07-2012, 18:43
با سلام . من 1 هارد وسترن 750 گیگ دارم مدل یو اس بی 3
امروز بعد از چند روز استفاده نکردن از هارد زمانی که به کامپیوتر متصل کردم هارد رو ارور بد پی سی بی نشون میده و هارد شناسایی نمیشه WD BAD PCB
مشکل کجاست ؟

ashidalton
08-07-2012, 18:48
با سلام.آقا یکی میشه بزرگواری کنه به ما کمک کنه
از اول میگم چه بلای سرم اومد شاید بهتر راهنماایم کنید
یه هارد اکسترنال seagate 500gig دارم که 3تا درایو پارتیشن شده,دیروز اومدم با بی اطلاعی از یک نرم افزار به اسم GiliSoft_USB_Stick_Encryption برای قفل گزاری روی هارد پسورد روی هارد بزارم که با این برنامه اومدم یگی از درایوای هارد قفل کردم,بهد وقتی اومدم که درایو تست کنم دیدم هیچ کاری انجام نشد و تمام فایلها و فلدرای درایو نیستن ,تنها فایلی که تو اون دذایو بود یگ فایت exe بود که هم اسم اون برنامه قفلگزاری بود,همه کاری کردم اما فایلها سر جاشون نیومدن,وقتی پروپرتیس میزدم مینوشت درایو کاملا خالیه,اومدم اون نرم افزارو آنیستال کردم اون فایل تو درایو رو هم حذف کردم و هیچی کپی نکردم تو درایو,,با چند نرم افزار ریکاوری کردم تمام فایلها ریکاوری میشن اما هرکدوم از این برنامه ها یه ضعف داره که یا نام فایلها عوض میشه یا mkv ریکاوری نمیکنه یا...
حالا درخواستم از دوستان این بود که یه پروگرم حرفه ای که بیشتر فرمتهای که استفاده کاربردی زیادی دارن به ما معرفی کنن که با همون اسم فایل قبلی ریکاوری کنه,,آقا شرمنده زیادم شد پستم
پیشاپیش ممنون از راهنمایی

babak2002
08-07-2012, 19:22
سلام
امروز یه هارد Seagate گرفتم با ظرفیت 1 ترا
وقتی اون رو برای اولین بار گذاشتم توی ویندوز اون رو 3 گیگ و توی بایوس اون رو 33 مگابایت شناسایی کرد :9:
من هم با استفاده از Seatools توی Dos ظرفیت اون رو به 1000 تغییر دادم
الان داره به درستی و بدون هیچ مشکلی کار می کنه
می خواستم بدونم این مشکل خیلی جدی بوده ؟ در اینده امکانش هست مثلاً اطلاعات من از بین بره و هارد برگرده به حجم 3 گیگ یا 3 مگابایتش ؟
به نظر شما ببرم تعویضش کنم چون هنوز 24 ساعت از خرید هارد نگذشته :13:

namien
08-07-2012, 20:15
سلام دوست من
من می تونم برات پیدا کنم . زمان می بره اونم به دلیل حمل و نقل.

سلام عزیز، حتمیه ینی میشه پیدا کنی ؟ حمل و نقلش چقدر طول میکشه ؟ آمریکایی شما ؟ اگه میشه یه ایمیلی چیزی بده در ارتباط باشیم اینجا که نمیذاره پیغام خصوصی بدم

EXTREME
08-07-2012, 22:33
نه...می گفت یک فایل DLL گم شده.
جدیدا موقع نصب ویندوز هم می گه یک قایل نیست برای همین نصب شروع نمیشه!
مشکل از کجا می تونه باشه ؟

با یک سی دی ویندوز دیگه و درایو اپتیک دیگه تست کردین ؟

iceeeeeeee
09-07-2012, 18:56
با سلام

من 2 تا هارد 500 ساتا خور دارم که در کنارش میخوام هارد 80 گیگ که کابل IDE داره را اضافه کنم. آیا هارد 80 را باید به صورت Master بزارم یا Slave ؟ در ضمن تنظیمات بایوس در مادربرد ایسوز به چه صورت هست؟لطفاً راهنمایی کنید.

EXTREME
09-07-2012, 21:22
با سلام

من 2 تا هارد 500 ساتا خور دارم که در کنارش میخوام هارد 80 گیگ که کابل IDE داره را اضافه کنم. آیا هارد 80 را باید به صورت Master بزارم یا Slave ؟ در ضمن تنظیمات بایوس در مادربرد ایسوز به چه صورت هست؟لطفاً راهنمایی کنید.

اگه با تک کابل ide وصل میشه فرقی نمیکنه ولی اگه از دو خروجی ide استفاده میکنید و یک درایو اپتیک ide دارین هارد رو رو مستر و درایو رو رو اسلیو بزارین

moostapa
09-07-2012, 21:29
امروز بعد از چند روز استفاده نکردن از هارد زمانی که به کامپیوتر متصل کردم هارد رو ارور بد پی سی بی نشون میده و هارد شناسایی نمیشه WD BAD PCB
مشکل کجاست ؟ مشکل از کابل هست ؟

EXTREME
09-07-2012, 21:35
اصلا هارد دیتکت نمیشه ؟
وقتی هارد رو به سیستم وصل میکنید یک عکس از دیوایس مینیحر و disk managment سیستم بزارین

iceeeeeeee
10-07-2012, 08:16
سلام

در ضمن این هم بگم که 2 تا درایو اعم از دی وی دی رام و سی دی رایتر دارم که هر دوش کابل IDE میخوره و با هارد 80 میشه 3 تا . در این حالت کدومش روی master و کدومش را روی Slave بزارم. از راهنمایی خوبتان سپاسگزارم.

EXTREME
10-07-2012, 09:46
سلام

در ضمن این هم بگم که 2 تا درایو اعم از دی وی دی رام و سی دی رایتر دارم که هر دوش کابل IDE میخوره و با هارد 80 میشه 3 تا . در این حالت کدومش روی master و کدومش را روی Slave بزارم. از راهنمایی خوبتان سپاسگزارم.

بزارین رو مستر هارد رو اگه دیدید دیتکت نشد بزارین رو اسلیو نقشه جامپرهاشم رو خود هارد است ولی رو مستر احتمالا جواب میده

رضا امیر
10-07-2012, 13:47
سلام عزیز، حتمیه ینی میشه پیدا کنی ؟ حمل و نقلش چقدر طول میکشه ؟ آمریکایی شما ؟ اگه میشه یه ایمیلی چیزی بده در ارتباط باشیم اینجا که نمیذاره پیغام خصوصی بدم

info@ihh-co.com

n shh
10-07-2012, 16:47
سلام دوستان یه مشکلی برای دوستم پیش اومده گفتم اینجا مطرح کنم
ظاهرا سیستم ویروسی میشه و درایو های سیستم به غیر از درایو cمخفی میشه حتی از قسمت disk management هم درایو ها ناپدید شدن بعد میاد ویندوز عوض میکنه تو قسمت انتخاب محل برای نصب ویندوز فقط یه درایو داشته 80g وهیچ چیز دیگه ای نشون نمیداده (هارد 500g بوده) میاد ویندوز رو توی همون نصب میکنه و وقتی ویندوز میاد بالا فقط همون یه درایو بوده که 80g حجم داشته.
لطفا برای حل مشکل راهنماییم کنید. با تشکر

EXTREME
10-07-2012, 18:47
سلام دوستان یه مشکلی برای دوستم پیش اومده گفتم اینجا مطرح کنم
ظاهرا سیستم ویروسی میشه و درایو های سیستم به غیر از درایو cمخفی میشه حتی از قسمت disk management هم درایو ها ناپدید شدن بعد میاد ویندوز عوض میکنه تو قسمت انتخاب محل برای نصب ویندوز فقط یه درایو داشته 80g وهیچ چیز دیگه ای نشون نمیداده (هارد 500g بوده) میاد ویندوز رو توی همون نصب میکنه و وقتی ویندوز میاد بالا فقط همون یه درایو بوده که 80g حجم داشته.
لطفا برای حل مشکل راهنماییم کنید. با تشکر
هارد رو باید با نرم افزار paragon partion bootabel تست کنید ببینید میتونید پارتیشن هارو ریکاوری کنید یا نه
اگه نشد هارد رو low level format کنید
درست نشد مشکل از فریم ویر هارد است و باید آپدیت بشه

iceeeeeeee
11-07-2012, 08:24
سلام
ببخشید پس 2 درایو دی وی دی رام و سی دی رایتر که کابل IDE دارند باید تنظیمات را به چه صورت انجام داد وقتی که هارد 80 را روی Master گذاشتم؟ و در تنظیمات بایوس مادربرد کدوم قسمت باید برم. در ضمن مادربردم ایسوز هست.باز هم به خاطر راهنمایی خوبتان کمال تشکر را دارم.

EXTREME
11-07-2012, 09:32
سلام
ببخشید پس 2 درایو دی وی دی رام و سی دی رایتر که کابل IDE دارند باید تنظیمات را به چه صورت انجام داد وقتی که هارد 80 را روی Master گذاشتم؟ و در تنظیمات بایوس مادربرد کدوم قسمت باید برم. در ضمن مادربردم ایسوز هست.باز هم به خاطر راهنمایی خوبتان کمال تشکر را دارم.

دوتا دی وی دی درایو ide یکی باید رو مستر باشه یکی رو اسلیو که با جامپرش درست میکنید
هاردide رو هم با تنظیم جامپر رو مستر بزارین اگه دیتکت نشد با جامپرش بزارین رو اسلیو که با یک کابل دیگه وصل میکنید

moostapa
11-07-2012, 10:39
مشکل کجاست ؟ مشکل از کابل هست ؟در دیسک منجمنت هیچ چیزی از هاردم نمیاد . ولی هارد کار میکنه چراغ هم روشن میشه و کاملا رون کار میکنه . البته من از کابل خود یو اس بی 3 هارد استفاده نمیکنم از کابل میکرو یو اس بی استفاده میکنم .البته قبلا مشکلی نداشت ولی یهو اینجوری شد .

عکس از دیواس منیجر : ( قسمت آبی رنگ )

EXTREME
11-07-2012, 11:02
مشکل کجاست ؟ مشکل از کابل هست ؟در دیسک منجمنت هیچ چیزی از هاردم نمیاد . ولی هارد کار میکنه چراغ هم روشن میشه و کاملا رون کار میکنه . البته من از کابل خود یو اس بی 3 هارد استفاده نمیکنم از کابل میکرو یو اس بی استفاده میکنم .البته قبلا مشکلی نداشت ولی یهو اینجوری شد .

عکس از دیواس منیجر : ( قسمت آبی رنگ )

اون علامت زرد رنگرو از تو دیوایس مینیجر سرچش کنید ببینید شناسایی میکنه یا نه

moostapa
11-07-2012, 11:14
شناسایی نمیشه ! ممکنه از برد هارد باشه سوخته ؟

EXTREME
11-07-2012, 11:18
من نظرم اینه که یک بار با کابل خود هارد هم تست کنید
و هارد رو روی یه سیستم دیگه هم تست کنید بعد ببینید چه اتفاقی میفته خبرشو بدین با اینکار بهتر میشه نظر داد مشکل از کجاست

moostapa
11-07-2012, 11:23
روی سیستم دیگه تست کردم و جواب داد ولی رو سیستم خودم یهو اینجوری شد . :41:

EXTREME
11-07-2012, 11:29
روی سیستم دیگه تست کردم و جواب داد ولی رو سیستم خودم یهو اینجوری شد . :41:

پس اگه هارد روی یه سیستم دیگه کار میکنه پس هاردتون سالمه مشکل از طرف سیستم شماست
اول از همه ویندوزتون رو عوض کنید سیستم رو اسکن ویروس بکنید و درایور های سیستم به علاوه بایوس مین رو آپدیت کنید
یو اس بی های جلو رو جای پین هاشو عوض کنید و یو اس بی های عقب رو چک کنید که از بایوس فعال باشه
یک بار یو اس بی هارو از دیوایس مینیجر پاک کنید و دوباره نصب کنید
اگه با اینکارها درست نشد باید پاور و مینتون بررسی بشه
با کابل خود هارد هم روی سیستم خودتون تست کردین ؟

moostapa
11-07-2012, 11:35
چند روزه کابل خود هارد رو گم کردم ولی مشکلی نداشت با میکرو یو اس بی !

armin_punisher6
11-07-2012, 15:48
هارد لپ تاپم چند ماهه خیلی کند شده مخصوصا موقع بالا اومدنش.چی کار کنم؟
مدل:wd 640GB 5400rpm
free 300Gb

EXTREME
11-07-2012, 19:01
هارد لپ تاپم چند ماهه خیلی کند شده مخصوصا موقع بالا اومدنش.چی کار کنم؟
مدل:wd 640GB 5400rpm
free 300Gb

بهتر بود تاپیک میزدین

ویندوز رو عوض کنید اسکن ویروس بکنید لپ تاب رو
هارد رو یک دور دیفرگمنت کنید و با hdd regenerator هم یک اسکن بکنید هارد رو
یک عکس هم از سربرگ health نرم افزار hd tune بزارین اینجا
این مشکل میتونه از خوب کار نکردن موتور هارد هم باشه
دمای هارد رو هم با hd tune ببینید در حالت عادی چقدره
کند شدن سیستم علت های دیگه ای هم مثل بالا بودن دمای قطعات در لپ تاب میتونه داشته باشه

EXTREME
11-07-2012, 19:02
چند روزه کابل خود هارد رو گم کردم ولی مشکلی نداشت با میکرو یو اس بی !

کارهایی که گفتم انجام بدین احتمالا مشکلتون حل میشه
چون هاردتون ایراد نداره مشکل از طرف سیستم شماست

Seller-R
12-07-2012, 09:12
میخواستم اگر ممکنه راهنمایی کنید هارد حدود 5 ماهه کند شده اما از دیشب بسیار ضعیف که حتی نمیشه باهاش کار کرد
ممنون

از hd tune عکس گذاشتم.

EXTREME
12-07-2012, 09:19
چندتا از بلاک های هارد مشکل داره
شما این کار رو فعلا انجام بده
اول از همه اتصالات هارد رو چک کن و جای کابل دیتا رو عوض کن و هارد رو با یک پاور دیگه تست کن و بایوس مین رو آپدیت کن
با نرم افزار hdd regenerator یک تست کامل هم از هارد بگیر رو حالت scan and repair و نتیجشو بگو

Seller-R
13-07-2012, 08:48
چندتا از بلاک های هارد مشکل داره
شما این کار رو فعلا انجام بده
اول از همه اتصالات هارد رو چک کن و جای کابل دیتا رو عوض کن و هارد رو با یک پاور دیگه تست کن و بایوس مین رو آپدیت کن
با نرم افزار hdd regenerator یک تست کامل هم از هارد بگیر رو حالت scan and repair و نتیجشو بگو

مشکلم تقریبا مثل ایشون بوده :

بفرمایید :

مشکل هنوز فکر کنم پا بر جاست ولی تعدادی ار بد سکتور ها رفع شده.
آقا مهرداد لینک بالا رو حتما چک کنید این لپتاپ فکر کنم هارد خراب کن هست.

EXTREME
13-07-2012, 13:14
مشکلم تقریبا مثل ایشون بوده :

بفرمایید :

مشکل هنوز فکر کنم پا بر جاست ولی تعدادی ار بد سکتور ها رفع شده.
آقا مهرداد لینک بالا رو حتما چک کنید این لپتاپ فکر کنم هارد خراب کن هست.

شما دوباره رو scan and repair تست بدسکتور با hdd regenerator بگیرید ببینید بازم بد سکتور میگیره یا نه این خیلی مهمه خبرشو بدید

mostafait
13-07-2012, 15:34
با سلام خدمت شما دوستان عزیز

من یک هارد دارم 40 گیگ! که وقتی وصل میکنم! یعنی کابل IDE اونو وصل میکنم به مادربرد.

هارد روشن میشه اما انگار برقش قطع و وصل میشه! حتی دی وی دی رایتری که به اون کابل IDE وصل میکنم.هنگامی که هارد به همون کابل وصله دی وی دی رایتر هم خاموش و روشن میشه! کابل سالمه و وقتی مستقیم به دی وی دی رایتر وصل میکنم کار میکنه!

می خواستم بدونم که این هارد دیسک رو چگونه میشه درستش کرد!؟

EXTREME
13-07-2012, 15:53
با سلام خدمت شما دوستان عزیز

من یک هارد دارم 40 گیگ! که وقتی وصل میکنم! یعنی کابل IDE اونو وصل میکنم به مادربرد.

هارد روشن میشه اما انگار برقش قطع و وصل میشه! حتی دی وی دی رایتری که به اون کابل IDE وصل میکنم.هنگامی که هارد به همون کابل وصله دی وی دی رایتر هم خاموش و روشن میشه! کابل سالمه و وقتی مستقیم به دی وی دی رایتر وصل میکنم کار میکنه!

می خواستم بدونم که این هارد دیسک رو چگونه میشه درستش کرد!؟

یعنی برق هارد رو میزنید هارد روشن میشه و دوباره خاموش میشه ؟ یعنی موتورش کار میکنه بعد یک دفعه کار نمیکنه اینطوریه ؟

mostafait
13-07-2012, 17:00
دی وی دی رایتر رو به اینصورت میکنه: دیدید که وقتی دی وی رایتر رو open میکنیم و مجددا میزینم که Close بشه چراغش چندتا چشمک میزنه که اسکن میکنه دیسکی داخلش هست یا نه؟ !!! دی وی دی رایتر همینطور چشمک رو میزنه!

هارد دیسک هم روشن میشه یک دفعه تر تر میکنه و دورش میاد پایین دوباره میره بالا و همینطور کم و زیاد میشه! هارد دیسک هم Detect نمیشه! خاموش نمیشه یجورایی! انگار خاموش روشن میشه! شاید تا دیسک از دور بیفته دوباره روشن میشه که استاپ کامل نمیکنه!

EXTREME
13-07-2012, 17:17
دی وی دی رایتر رو به اینصورت میکنه: دیدید که وقتی دی وی رایتر رو open میکنیم و مجددا میزینم که Close بشه چراغش چندتا چشمک میزنه که اسکن میکنه دیسکی داخلش هست یا نه؟ !!! دی وی دی رایتر همینطور چشمک رو میزنه!

هارد دیسک هم روشن میشه یک دفعه تر تر میکنه و دورش میاد پایین دوباره میره بالا و همینطور کم و زیاد میشه! هارد دیسک هم Detect نمیشه! خاموش نمیشه یجورایی! انگار خاموش روشن میشه! شاید تا دیسک از دور بیفته دوباره روشن میشه که استاپ کامل نمیکنه!

سیستم رو با یک پاور دیگه تست کنید
درست نشد برد الکترونیک هارد ممکنه ایراد داشته باشه باید برد هارد هم تست حرارت گرفته بشه و هم ولتاژ گیری بشه

Seller-R
13-07-2012, 19:12
شما دوباره رو scan and repair تست بدسکتور با hdd regenerator بگیرید ببینید بازم بد سکتور میگیره یا نه این خیلی مهمه خبرشو بدید

بفرمایید :

EXTREME
13-07-2012, 23:55
بفرمایید :

جواب در پ.خ داده شد

pachinoo
14-07-2012, 11:44
سلام من هاردم حدود یک ماه پیش شروع به صدایی شبیه به کلیک کردن کرد وبعدش سیستم که ویندوز xpروش نصب بود هنگ کرد بعد که restartش کردم بالا نیومد، خواستم ویندوزxpرو دوباره نصب کنم اما نشد،ولی ویندوز 7 نصب شد تا چند روز پیش که دوباره به همون بلا گرفتار شد، اینبار ویندوز 7 نصب نمی شد ولی ویندوز xp نصب شده اما سرعتش پایینه
با hdd regenerator تست کردم هیچ بد سکتوری نداره، با hd tune proهم تست کردم فقط یه بلاک آخری قرمز رنگه.

مشکل از چیه؟ لطفآ راهنمایی کنید.

mb1372
14-07-2012, 11:49
سلام
من بعد از نصب partition magic روی لپتاپ asus k53tk دچار این مشکل شدم.هارد لپتاپ 3 درایو داشت.با نصب و اجرای partition magic صفحه آبی باز شد و بعد از restart دیدم که 2 درایو غیر قابل شناسایی است.و بعد از دستکاری هایی که کردم درایو ویندوز هم غیر قابل شناسایی شد و ابتدای روشن کردن پیغام bootmgr is missing می دهد.
با repair ویندوز مشکل حل نشد.ویندوز جدید حتی ویندوز ویستا هم نصب نمیشه.(مرحله اول نصب انجام میشه و وقتی می خواد از هارد بیاد بالا یه صفحه آبی میاد و سریعا ریست میشه که نمی تونم متن صفحه آبی رو بخونم.)
انواع نرم افزار های مدیریت هارد تحت بوت رو هم امتحان کردم.حداکثر کاری که می کردن این بود که درایو ها رو نشون می دادند ولی نمی شد هیچ تغییری روشون اعمال کرد.ضمنا درایو ها بدون label هستند و فقط نشون می ده که primary اند یا logical.
لطفا راهنمایی کنین.
ممنون

pachinoo
14-07-2012, 12:00
من بار دوم که ویندوز 7 روش نصب بود و هنگ کرد وقتی خواستم ویندوز 7 رو دوباره نصب کنم این پیغام رو میداد:

نتیجه تست با hd tune pro:
نقاط نارنجی و زرد کم رنگ مربوط به چیه؟

pachinoo
14-07-2012, 12:16
یکی از دوستانم همین مشکل هارد من براش پیش اومد چند بار فرمتش کرد فعلآ یک سالی هست که درست کار می کنه.

bad_boy_v2000
14-07-2012, 14:41
با عرض سلام..یه چند وقتیه وقتی برنامه ای که رو درایو c نصب کردم رو اجرا میکنم ارور زیرو میده...ممنون میشم کمکم کنید

bad_boy_v2000
14-07-2012, 16:10
با HDD Regenerator هم اسکن زدم جوابش این بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
pls help me

EXTREME
14-07-2012, 21:09
با عرض سلام..یه چند وقتیه وقتی برنامه ای که رو درایو c نصب کردم رو اجرا میکنم ارور زیرو میده...ممنون میشم کمکم کنید

این مربوط به نرم افزار hdd regenerator است
پاکش کنید و آخرین ورژن رو نصب کنید
یک عکس از سربرگ health نرم افزار hd tune هم بزارین
همچنین با hdd reenerator از طریق داس یک تست کامل بکنید هارد رو

GHAGHALEELEE
14-07-2012, 21:51
درود خدمت دوستان گل
دمای 49 برای اطلاعات هارد ضرر داره ؟
3پا3

EXTREME
14-07-2012, 22:06
درود خدمت دوستان گل
دمای 49 برای اطلاعات هارد ضرر داره ؟
3پا3

دمای هارد به خود هارد بیشتر بستگی داره تعداد پلاتر ها بیشتر باشه طبعا دما هم بالاتر میره ولی این دما یک مقدار بالاست
تهویه کیس رو. بهتر کنید دمای محیط رو کم کنید و یک فن بزارید زیر هارد که باد بزنه به هارد و هارد رو خنک کنه

GHAGHALEELEE
14-07-2012, 22:12
مرسی مهرداد جان.یعنی این دما ممکنه به اطلاعات صدمه برنه ؟

bad_boy_v2000
14-07-2012, 22:44
خیلی ممنون** راستی چند وقت پیش تو درایو G هر چی کپی میکردم وسطاش گیر میکرد و پایینم یه ارور میداد اما وقتی ویندوز عوض کردم درست شد...هاردم که مشکلی نداره؟؟
اینم عکس HD Tune

EXTREME
15-07-2012, 00:10
مرسی مهرداد جان.یعنی این دما ممکنه به اطلاعات صدمه برنه ؟

دما رو پایین بیاری بهتره به نظر من

نه فکر نکنم

EXTREME
15-07-2012, 00:12
خیلی ممنون** راستی چند وقت پیش تو درایو G هر چی کپی میکردم وسطاش گیر میکرد و پایینم یه ارور میداد اما وقتی ویندوز عوض کردم درست شد...هاردم که مشکلی نداره؟؟
اینم عکس HD Tune

چیزی که عکس نشون میده میگه که هارد سالمه و مشکلی نداره

دمای هارد هم که خوبه

mostafait
15-07-2012, 09:32
سیستم رو با یک پاور دیگه تست کنید
درست نشد برد الکترونیک هارد ممکنه ایراد داشته باشه باید برد هارد هم تست حرارت گرفته بشه و هم ولتاژ گیری بشه

سلام، با تشکر از شما...

کجا میتونم بدم اینو درست کنن! قیمتش چقدر میشه تقریبا؟!

EXTREME
15-07-2012, 10:05
سلام، با تشکر از شما...

کجا میتونم بدم اینو درست کنن! قیمتش چقدر میشه تقریبا؟!

باید بدی تعمیرگاه های هارد ببری
با یک پاور دیگه تست کردی ؟

mahpesar
16-07-2012, 08:56
چند وقته سیستمم گاهی هنگ میکنه بعد از دو سه دقیقه خوب میشه ....
ویروس یاب هم نصب کردم درست نشد...هاردم 500 گیگ وسترن
.با برنامه hd tune
اسکن کردم ارور زیر رو میده .... بد سکتور هم نداشت...لطفا راهنمایی کنید مشکل از هارد چطور این ارور رو درست کنم...؟

انگار به کابل ربط داره من هارد رو چک کردم یک فیش کابل بهش وصل بود که میخورد به پاور بقیه ها آویزون بودن

آیابه کابلهای هارد ربط داره لطفا راهنمایی کنید....

EXTREME
16-07-2012, 14:16
چند وقته سیستمم گاهی هنگ میکنه بعد از دو سه دقیقه خوب میشه ....
ویروس یاب هم نصب کردم درست نشد...هاردم 500 گیگ وسترن
.با برنامه hd tune
اسکن کردم ارور زیر رو میده .... بد سکتور هم نداشت...لطفا راهنمایی کنید مشکل از هارد چطور این ارور رو درست کنم...؟

انگار به کابل ربط داره من هارد رو چک کردم یک فیش کابل بهش وصل بود که میخورد به پاور بقیه ها آویزون بودن

آیابه کابلهای هارد ربط داره لطفا راهنمایی کنید....

این ارور یک علتش اتصالات هازد است اول از همه کابل دیتا رو عوض کنید و با یک کابل دیگه تست کنید و جاشو عوض کنید یک کانکتور برق دیگه بزنید به هارد و با یک پاور دیگه هم تست کنید
یک علتش بدسکتور است
بایوس مین رو هم آپدیت کنید
راه های دیگه مثل low level format و اپدیت فریم ویر هم ممکنه جواب بده

dr.zhivago
16-07-2012, 21:27
سلام
هارد من یه هفته قبل شروع کرد به دادن این پیغام

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یه سری از اطلاعات رو که میشد انتقال دادم اما بعد قاطی کرد ، درایوها یی که خالی کرده بودم پاک کردم و تونستم اطلاعان یه درایو رو انتقال بدم اما درایو آخری دیگه بالا نمیاد ، اینم چند تا عکس از دو تا نرم افزار

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
16-07-2012, 23:20
سلام

یه سری از اطلاعات رو که میشد انتقال دادم اما بعد قاطی کرد ، درایوها یی که خالی کرده بودم پاک کردم و تونستم اطلاعان یه درایو رو انتقال بدم اما درایو آخری دیگه بالا نمیاد ، اینم چند تا عکس از دو تا نرم افزار

عکس ها باز نمیشن

mahpesar
17-07-2012, 01:27
این ارور یک علتش اتصالات هازد است اول از همه کابل دیتا رو عوض کنید و با یک کابل دیگه تست کنید و جاشو عوض کنید یک کانکتور برق دیگه بزنید به هارد و با یک پاور دیگه هم تست کنید
یک علتش بدسکتور است
بایوس مین رو هم آپدیت کنید
راه های دیگه مثل low level format و اپدیت فریم ویر هم ممکنه جواب بده

میشه بگید چطوری کابل رو عوض کنم ....من قبلا اسمبل نکردم....

آیا یک کابل اضافی وجود داره ....یا باید یکی دیگه بخرم ....

خودم میتونم تعویضش رو انجام بدم ....؟ ممنون از راهنمایی...

سیستم ddr3 asus ....سی پی یو amd

EXTREME
17-07-2012, 07:51
میشه بگید چطوری کابل رو عوض کنم ....من قبلا اسمبل نکردم....

آیا یک کابل اضافی وجود داره ....یا باید یکی دیگه بخرم ....

خودم میتونم تعویضش رو انجام بدم ....؟ ممنون از راهنمایی...

سیستم ddr3 asus ....سی پی یو amd

هارد یک کابل دیتا داره که از هارد به مین وصل شده اون رو عوض کنید و یک کابل دیگه بزارید و جاشو هم روی مین عوض کنید
یکی هم کانکتور برق است که از پاور میخوره بهش یک کانکتور برق دیگه بهش بزنید
موارد دیگرو هم چک کنید

crown 22
17-07-2012, 09:19
سلام.من یه هارد اکسترنال 2ترابایتی دارم که فایل سیستمش Raw شده بود اما با نرم افزار فوق العاده EASEUS Data Recovery Wizard Professional فایلهارو برگردونم. اما متاسفانه هارد کامپیوترم 500 گیگه و کفاف 1400 گیگ دیتایِ درون هارد اکسترنالُ نمیده
بنظرتون چکار کنم؟

یک سوال دیگه چرا این مشکل(تبدیل شدن فایل سیستم به Raw) پیش آمد؟چه کاری باید بکنم که دیگه این مشکل پیش نیاد؟

EXTREME
17-07-2012, 09:29
باید یک حجم اضافه پیدا کنید فایل های ریکاوری شده رو بریزید اونجا
این مشکل علت های مختلفی داره مثل ویروس - فریم ویر هارد یا نوع پارتیشن هارد اگه primary اس بکنیدش logical
اون درایو رو هم یک low level format بکنید

rafsanjan gsm
17-07-2012, 20:23
سلام دوستان امروز میخواستم حجم درایو سی یکی ار هاردامو افزایش بدم که هر کار کردم نشد بعد اومدم ویندوز اکس پی و سون رو رو یکی از هاردا نصب کردم اما بعد از نصب تو ویندوز سون دو تا از درایوا رو نشون نمیداد که اومدم فایلای یکی از همون دراوا رو ریخم رو یه درایو دیگه که فرمتش کنم ببینم درست میشه یا نه که هر کار کردم فرمت نمیشد واسه همین اومدم تو دیسک منیجمنت ویندوز درایو رو پاک کنم که وقتی زدم کل درایوا پاک شد در صورتی که من فقط همون یه درایو رو زده بودم و حجم کل هارد رو فری اسپیس میزنه، هاردی که درایواش پاک شده یک ترابایت هست و تمام زندگیم توشه، اگه میتونید کمکم کنید که خیلی حالم گرفتست

EXTREME
17-07-2012, 21:14
سلام دوستان امروز میخواستم حجم درایو سی یکی ار هاردامو افزایش بدم که هر کار کردم نشد بعد اومدم ویندوز اکس پی و سون رو رو یکی از هاردا نصب کردم اما بعد از نصب تو ویندوز سون دو تا از درایوا رو نشون نمیداد که اومدم فایلای یکی از همون دراوا رو ریخم رو یه درایو دیگه که فرمتش کنم ببینم درست میشه یا نه که هر کار کردم فرمت نمیشد واسه همین اومدم تو دیسک منیجمنت ویندوز درایو رو پاک کنم که وقتی زدم کل درایوا پاک شد در صورتی که من فقط همون یه درایو رو زده بودم و حجم کل هارد رو فری اسپیس میزنه، هاردی که درایواش پاک شده یک ترابایت هست و تمام زندگیم توشه، اگه میتونید کمکم کنید که خیلی حالم گرفتست

با نرم افزار paragon partion یا easeus data recovery پارتیشن از دست رفته و اطلاعاتشو ریکاوری کنید

rafsanjan gsm
17-07-2012, 21:43
با نرم افزار paragon partion یا easeus data recovery پارتیشن از دست رفته و اطلاعاتشو ریکاوری کنید

مرسی از جوابتون ولی تو برنامه ها پارتیشن پاک شده رو نشون نمیده که من ریکاوری کنم، از هارد یه ترابایتم 3 تا درایواش سالمه که مجموعشون میشه 50 گیگ ، بقیه فضا به صورت یه درایو در اومده که تو برنامه نشون نمیده

EXTREME
17-07-2012, 22:06
مرسی از جوابتون ولی تو برنامه ها پارتیشن پاک شده رو نشون نمیده که من ریکاوری کنم، از هارد یه ترابایتم 3 تا درایواش سالمه که مجموعشون میشه 50 گیگ ، بقیه فضا به صورت یه درایو در اومده که تو برنامه نشون نمیده

شما با نرم افزار easeus data recovery تست کردین ؟

rafsanjan gsm
17-07-2012, 22:36
شما با نرم افزار easeus data recovery تست کردین ؟

بله تست کردم اما درایوی که پاک شده رو نشون نمیده ، تو دیسک منیجمنت درایو رو سبز رنگ نشون میده

EXTREME
17-07-2012, 22:50
بله تست کردم اما درایوی که پاک شده رو نشون نمیده ، تو دیسک منیجمنت درایو رو سبز رنگ نشون میده

پس اگه با نرم افزار ها نتیجه نگرفتین چاره ای ندارین جز اینکه پارتیشن رو بسازین quick format بکنید و ریکاوری کنید اطلاعات رو

3tare.ir
18-07-2012, 08:47
سلام
من یه مدته هاردم مشکل پیدا کرده
فرمت سطح پایین هم انجام دادم فایده نداشت
راه حلی دارین شما ؟؟؟

EXTREME
18-07-2012, 09:20
هارد رو یک دور دیفرگمنت بکن و یک تست hdd regenerator از طریق داس انجام بده و نتیجرو. بگو

crown 22
18-07-2012, 09:20
سلام.به دلیل عدم وجود محل ذخیره سازی از نرم افزار test disk استفاده کردم و بنابر راهنمایی یکی از دوستان mbr code را تغییر دادم.این کار مشکلی ایجاد نمی کند؟برای هارد ضرر ندارد؟

EXTREME
18-07-2012, 09:47
سلام.به دلیل عدم وجود محل ذخیره سازی از نرم افزار test disk استفاده کردم و بنابر راهنمایی یکی از دوستان mbr code را تغییر دادم.این کار مشکلی ایجاد نمی کند؟برای هارد ضرر ندارد؟

نه مشکلی ایجاد نمیکنه

light
18-07-2012, 11:27
هاردم بدسکتور داره ، گفتن با 25 تومن بردش رو عوض میکنن ، یعنی مثل قبل میشه ؟

3tare.ir
18-07-2012, 13:27
سلام
من یه مدته هاردم مشکل پیدا کرده
فرمت سطح پایین هم انجام دادم فایده نداشت
راه حلی دارین شما ؟؟؟

به نظرتون اگه محلش نذارم و بذارم همینجوری باشه برا اطلاعاتم مشکلی پیش نمیاد ؟

moostapa
18-07-2012, 14:25
این ارور چیه ؟ هارد رو که وصل میکنم چراغ هارد چشمک نمیزنه و ثابت روشنه !

EXTREME
18-07-2012, 20:08
هاردم بدسکتور داره ، گفتن با 25 تومن بردش رو عوض میکنن ، یعنی مثل قبل میشه ؟

شما خودتون از نرم افزار hdd regenerator برای رفع بدسکتور استفاده کنید و همچنین راه بعدی هم low level format است اگه نتیجه نگرفتین ببرید بیرون

EXTREME
18-07-2012, 20:09
این ارور چیه ؟ هارد رو که وصل میکنم چراغ هارد چشمک نمیزنه و ثابت روشنه !

یکی از دیسک ها یا هاردتون به حالت داینامیک رفته اونو روش راست کلیک کنید و کانورت کنید به حالت basic

crown 22
18-07-2012, 20:48
من یه بار ریکاوری کردم هاردم که 30 ساعت زمان برد ولی چون mbr code رو تغییر دادم دوباره دارم ریکاوری می کنم:13:.هارد صدمه نمیبینه؟

moostapa
18-07-2012, 21:46
یکی از دیسک ها یا هاردتون به حالت داینامیک رفته اونو روش راست کلیک کنید و کانورت کنید به حالت basic
اگر لطف کنید توضیح دقیق تر بدید . خیلی ممنون میشم ( هاردم اکسترنال هست ) وسترن

EXTREME
18-07-2012, 22:34
اگر لطف کنید توضیح دقیق تر بدید . خیلی ممنون میشم ( هاردم اکسترنال هست ) وسترن

تو همون عکسی که گذاتشین سمت چپ اگه نگاه کنید یک علامت روی دیسک هست به حالت داینامیک روفته رو همون قسمت راست کلیک کنید و convert to basic کنید ممکنه با اینکار اطلاعات هارد اکسترنال هم بپره که چاره ای نیست بعد از اینکار باید ریکاوری کنی هارد رو

moostapa
18-07-2012, 22:56
زمانی که راست کلیک میکنم چهار تا گزینه برام میاد
1 .initialize disk
2 . offline
3 .properties
4 help

EXTREME
18-07-2012, 23:17
اون اولی رو بزنید ببینید چی میشه

habib mahvare
18-07-2012, 23:35
مادر بورد من k8u سوکت 754 برای سی پی یو AMDهستش.هارد اول من مکستور500 گیگا و با 5 پار تیشن و هارد دوم من هم وسترن 1 ترا با یک پارتیشن هستش.(هر دو اینتر نال) ویندوزم هم بر روی هارد مکستور سواره.دیروز واسه مادر بورد من خرابی به وجود اومده بود که بعد از رفع خرابی موقعی که ویندوز بالا اومو دیدم که هارد 1 ترای وسترن من به local disk تغییر نام پیدا کرده و و دیگه باز نمیشه و پیغامی مبنی بر فرمت کردن میخواد. وموقع بالا اومدن هردو رو با نام sata1 میشناسه.هارد 500 گیگی رو 500 و هارد 1 ترابایتی رو 33مگا بایت نشون میده.احتمالا تنظیمات raid من دچار مشکل شده.ایا با زدن کلید های ctrl+a موقع بالا امدن ویندوز میتونم دوباره هاردمو به سیستم بشناسونم؟ایا اطلاعات من پریده؟اگه این هارد رو به سیستم دیگه ای معرفی کنم باز هم پیغام مبنی بر فرمت کردن میده.؟نرم افزاری واسه این خرابی وجود نداره؟حدود 800 گیگ اطلاعاتم در خطره.دوستان کمکم کنند.

moostapa
18-07-2012, 23:42
همون پنجره ای که تو عکس گذاشتم باز میشه !

EXTREME
18-07-2012, 23:52
همون پنجره ای که تو عکس گذاشتم باز میشه !

هاردتون به سیستم وصل باشه سی دی ویندوز xp بوت کنین و هارد اکسترنال هم تو پارتیشن ها میبینید از اونجا پراتیشنش رو دیلیت کنید و دوباره creat کنید و خارج شین بعد تو محیط ویندوز فرمت کنید هارد رو

moostapa
19-07-2012, 00:42
هارد اکسترنال قابل دسترسی نیست و حجمش 0 مگا بایته . ارور قابل دسترسی نبودن میده ! اگر هارد سوخته لطفا بهم بگین ؟ :42:

EXTREME
19-07-2012, 08:31
هارد اکسترنال قابل دسترسی نیست و حجمش 0 مگا بایته . ارور قابل دسترسی نبودن میده ! اگر هارد سوخته لطفا بهم بگین ؟ :42:

اونکاری که گفتم کردین ؟

moostapa
19-07-2012, 09:07
بله . هارد وصل بود سی دی ویندوز xp رو گذاشتم ولی مینویسه قابل دسترسی نیست .

EXTREME
19-07-2012, 09:10
بله . هارد وصل بود سی دی ویندوز xp رو گذاشتم ولی مینویسه قابل دسترسی نیست .

هارد دیتکت میشه ولی حجشو صفر میزنه ؟

moostapa
19-07-2012, 09:37
هارد میاد بالاش نوشته حجمش 0 مگابایت ولی توی هارد نمیشه رفت و نوشته not accses driver

EXTREME
19-07-2012, 09:51
ببیین از تو ویندوز میتونی با نرم افزار paragaon partion پارتیشن هارد رو ببینی
اگه نشد از تو ویندوز هاردتو low level format بکن
درست نشد فریم ویر هاردتون رو آپدیت کنید

moostapa
19-07-2012, 09:59
low level format چجوری بکنم ؟ هاردم سوخته !؟

EXTREME
19-07-2012, 10:46
low level format چجوری بکنم ؟ هاردم سوخته !؟

هاردتون الان دیتکت شده نه نسوخته
شما یک عکس دیگه از disk managment وقتی هارد وصله بزارید
اونکارهایی که گفتم انجام بدین ببینید نتیجه میگیرین یا نه
با نرم افزار hdd low level format tools اینکارو انجام بدین

moostapa
19-07-2012, 11:49
وقتی هارد رو وصل میکنم یه صدایی میده بعد از 10 ثانیه چراغش روشن میشه وشروع میکنه هارد به چرخیدن و خیلی خوب هم کار میکنه . اما ارور WD BAD PCB رو هنوز نفهمیدم چیه ؟ به نظرم یکی از پین های قسمت ورودی کابل شکسته آیا مبدلی هست که مثل مبدل یو اس بی 3 ؟ ممکنه برق سیستمم ضعیف باشه و هارد نیاز به آداپتور داشته باشه ؟ زمانی هم که کابل رو از هارد جدا میکنم یه صدایی میده . چند وقت پیش هم چند روز با هارد کار میکرده بهد چند روز کار نمیکرد . اما الان دیگه اصلا کار نمیکنه . ! کلان رندوم کار میکرد . فکر کنم یکی از مدار های هاردم سوخته ! راهی هست که وقتی هارد کار نکنه ریکاوری گرفت ؟

crown 22
19-07-2012, 12:25
سلام mehrdad mm ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) .با نرم افزاز EASEUS Partition Master 9.1.1 Professional Edition تونستم بدون ریکاوری هارد رو نجات بدم ولی فولدر های توی هارد اینجوری اند حتی اگر جدید ایجاد کنم.دلیلش چیمیتونه باشه؟

habib mahvare
19-07-2012, 17:40
کسی نیست به ما کمک کنه؟ .مشکلمو در پست 4834 نوشتم.

MESHKIPOSH
19-07-2012, 22:30
دوستان یکی از پین های IDE هاردم شکسته ، قابل تعمیر هست و مثل اولش میشه ؟
اینطوری بدون این یدونه پین که وصل میکنم با افت سرعت بالا اومدن و لود شدن ویندوز مواجه میشه .....
لطفا راهنمایی کنید برای تعمیرش کجا برم ؟ چقدر هزینه میشه ؟ تعمیر شدنی هست اصلا ؟

EXTREME
19-07-2012, 22:40
دوستان یکی از پین های IDE هاردم شکسته ، قابل تعمیر هست و مثل اولش میشه ؟
اینطوری بدون این یدونه پین که وصل میکنم با افت سرعت بالا اومدن و لود شدن ویندوز مواجه میشه .....
لطفا راهنمایی کنید برای تعمیرش کجا برم ؟ چقدر هزینه میشه ؟ تعمیر شدنی هست اصلا ؟

بله قابل تعمیر است باید یک دونشو گیر بیارید عوض کنید منتها این کار با هویه smd باید اینجا بشه باید اون پین رو با هویه از برد جدا کنی و بکشیش بیرون و پین نو رو جاش بزاری

باید ببری تعمیرگاه های هارد

sia abedi
20-07-2012, 00:04
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ElEQVR4nO2daXAU153A+5s0ByY2yW7VFknZBifE4CPhCFKEAWM bMAbMCpkk9q63Umh2a70L8VZtJbvjLZH9sJtwSPKmFONgExAYR oCMRkhYYCSNDiShayQkJCRhkIQkIySBQXP2MbMf3nTP62u6Z7p HoyH/X/2L0jR9vNfd7zf/97qnmxgeHm5paSkvL7cAAACo4MiRI83NzVeuXOno6Ojp6SFsNh v6j5qaGlIARVEURdEsDEYgwASSHiYQwOtEMwyqKEXTqOokF3EF 3xAbUYAKLA6Vs8lH0oCOnVzotxVp0IkUt7PUZrPFbd3RgUpSU1 ODjPHpp59evny5vb2d+NnPflZbW+vz+Twej4vD7Xa53W6Px+P1 +vx+v9/vR07BdyXaccFg8gaDeQSdcBRNkxTlJ0mf3+/1+bwsHq/X7fEohhwKS3m9kuH1+dSEz+8XBovCbCrCT5KKISlBXSI6IgpRc v1RVQ3fhFAo8WwLtqKihLcUcUlqamp27NiBPELU1tZ6vV4XHzd rEK/Xi84/CY8kv0QCmEc4iaATDm+KodYo09SFLZ+PmkU88nOq9EjYEVL60K iSBEpEt6RMg0QEdeQkMmMemZ0SCQSDKCUpLy8nfD5fWBwCkEeQ RLjezSOXjwSQSnCPsGcYapZ4I1TvEZX6kJAFtngUElHSR8weSb hE9FGJ/JoVaifIR7BkRKKDH/+mm8AQl8RisfzhD38gPB6PhD5YiYg9EkpG+PlIsnuE16mhaZr9 7uI8gucjOqKQd0TVqYk2Z0lClUSHumREfUoiTEYEHmEbgu5tIW aJ/OmT45lvWVD86ZPjklM0lqS6ujo7O5uQzD/CsAbxsR0aUioTCY0qJdoFsQd3BmCDrJxHUGcOH3GQbaIcqps0b 8Fol4p1u0kqkag9wleJdong36NcMhLvfCRmiWS+ZQmyIGsIpuh QkkDAYrEQsvoQecSPX7ShpS7WJNwFGoKR9Ag6yViP+CNIREBML pDrjyhkGfzUJk4eSewIq44pScwewevIu4AleaVmFkhEbA2BU/SXiFgdeHvwyY2MCK4CJdoFsQcLPtSKj4+glEQw4KoXiiqR8IhM zyh+yUgSqyRunRqJizV6e0TLmIjAI1oMoiARWX3IeUTcqXkkkp EA/6Iv3qkhSTI0PqJaIl7lWUK7lFsnr3mL27x89hHjBZ3oVTKrJBK 1TbSNsPpFF2ukB1n1HhzROLCKPPINS8wGkS6JvERulWQSmSW3x Crx+XxcpybkEfGVGhmcuQRB5DpjustlrDyLILLKx2JaOEqYQEB wk5LQIxiD9kyCyLQP+nzNewlib7NkEjFoz0Tz8MAWUOkRJX3oc 49JkgyOaPKItk7NDCcjukjkDktcJCKVhkSSCD44ouwRZ27M4og fkQvFSHmEk4hsj4Z1gkRDVZSInEckOzUqDJJYicz2fISidOjUS A6O4CbRzyPauzO3+ejfnYlKIui08ws6NaIrvmrba4JQLFTYI1L JCO9iDYtXXiJeJJEhQWts4UmEtYaPrwyJZCTm209m1iMJyUeiS 0lilojUIKv0zfF6eETjwOpNFsHfeg6sSo2GSEikeS/Bsbcl5JHh0u3stAPtDOM8EJ4n1xnqwCCyysfGyrPYHslYeRb+P +ykrNzcLN5EqXYfXpbvAZkVYGVAC/ALJdhEeE4m4DxAEAecyCMj57YT28+NUG37w/Psa/H5/b6WfQSxrxmXyKA9k5sn036LlcjefZncxEGBRLCdu7dZfhwkSoP ETyKz3CNRqSS2fIS3LcGvjUTjI4mSSOZbln4W7hIvPmVGJXKrJ JMg9jaHdZJpH/IPlW4niP2t7MHAkxFnLttCsS99TiLh/w0pIdfJuiGrfAybJiER+SRCagW8NUkWSgpnLkFklY0FnLkEccB JMww9cm47caCdHZbzk6S/ZR/aCRIS4SUgxN5mVivIHUNoEGUoJJEWf7izE1KSTDqD20H+5zZa7 5rXVSVyvy2cVSrRIhG8jrx8RGqcNVGZSFxvNlMvEamP9hZ7JpF ZOszeN0JRNE23Y6lIVvmotEQETTj0EctTeH+LMpGAM1dyiFViB YL18CwmIRE8FeFklNvOMKxDaIpux1IRTCJ+PyaRwZJwKsJJJLN kMNRQm/ehLCYkETxxQastGVTKPlRLxIP1Q2e+X5NwiajxiOyy0Q/9CH/6zKlEm0ROnT5NM0zMi+sVNMOcOn1aX4k0hzr63O1nI+e2E8SBd ppmmNGyrPhJhOvRSHRnYpcIlrSEFxsryyIOOMfOZaF+TaiGFEW Rt89lEtvtQ34/KxFunBQlard8Pi87KZJEmkOJyC2pMRGvj/c7Gi4i//Y3ZonE4BH/bL1Yo5dKYpCIRD6i7Zbuc2Vl0y5XwiUy7XKdKytTlojcwOqtkk yCm9C8F31bhq5uDrGDrG37CWJ/G03T9EhZVigTYeS6M/hEruehViKSE6RWwLsyHLk7Ixh0CS00inSVVT7CMDTjPEAQB9pp iqaHz20niO32YTIskVC/ZrAkk8i0D3pDHRysO7O3mb1SQ+xtwcZEuKvEYokgg4iUofgMgV l1sSbhBlGjkghL6ZiMxJaPdHR29vT2JlwiPb29HZ2d8hLhkmRM Inh+fUswsNoc+n7DJu5vJcnhc9vDM2WVjTIMExgrCzVDNQOryh IJdzmEXRqZFYgGVrHt81eBF4o/ZpNVPha6WDNahtVwe+kw6W/dHxoeDXdn8F0VzkQysXFVwSVeXo8GZTEsHrFEVDyIZCYHR5JII rF5RE0F8ZpKD7JqkMjD6enTZ850dHZO3buXEH1M3bvX0dl5+sy Zh9PT0hLhzsXwY3X4ybDiqenz+Xx4Hxi/hw+7ey95g0Yh+o0v7zZW9BAjn8/r83kihkTT9fu93OKCnovX6/Z4XB6Py+Nx8z+GJnLTVUTkgoWKhwoTZfhIMnL4KWrmI1rFyK1H sXZ4BUma5iL8Iz32LGICASYYjCpImvaT5LXe3gsXL9qKimY+Ll y8eK2310+SJE0LixcIZIckwk9GYvh+8/n9Qo+IHBztvptdgd+Bhu6F554VgAK7HKvcUOUN4sX1wVeG2CA8 uegkkdg8oqqZJUIlukhE0SPcPAKPCH7sG7NHmET3ZQLy7SLbYi EEX2guLlvGT74IwZ52ocwWHQ+aphiGwu0b66iS1krqF9yXCcUw FOsR7uxBbcmDQl1b5c0pcIfX6/J60aGZZkPwMTwdzawu3F6v2+dTDA9XF3Xh9fu9JBk5fCTpo6gZ CC3SkVunmtpxdfRTlJ+m/ZxKGIbi5yN0sn+nCiTiZk9W5A5eniwlFInvN+4SAPuFgzxCcvu Oy0cSXmdtwXVq0GmBJyNekvTypaAqL5B0h0gfoXC7H7rdYolE5 ZE4SSSkklnjkZhVEmmdirXDt07TXPA8wqkk0SezPhHKRLze6Yh fd+L8WZhOI8uwZ56XTUn8NO1nmJBKksq+tFywgyMUw5AMgzIR9 DWF6u72+0PtUF17Fk7EdvtDQbjdD9h46HYL/nfa61UZLq/X5fOpCbfP50Y1Uh0eklQML0XNQGgUkPRq1VQNq6OPony4Sti2Q AUCKJBKkjqYQGAn150RfOOFQ+p7T/g1iIL7dkWdZC6jY7+3w7lcomuuKViJhLozNO3jzjBkEEwKyk2a r2MJd/D1ISeRh+hYqFeJSo9EKRE1HpkZiWhXidw6o6ogLhG8LTxqEgm7 AFcGOlOxmFYMTiXII1jnULjvEl1zuaBUBjssQrLDIj72K8jt93 MtcJqf4on7Jnj3RNIdYn2EPSK1iHqPxE8ibtS1mTUq0d0jylXD aoeSERRcMhJKSWZ3W4hOIrxvQrd72u1GL51RtgY/XG63i+vXYJdsfJhHtIxOq+puzEygdBTr0YRG7/1+dGkG9WhCyYiMPsQKxs2iJmQTQ10HR2IbH1EeHJmpkREtoyTS ZlGqmnjohzfIyo6PUNjgSKhBJmPgV2dwiYROZZcrhph2u8P5CP IIux9JbIxai0cSbl8UVCAQkghKRliJIH3grTrc8kW764HL9QD9 rdodeknEpVoisVysmU0jrDOvEkmJ4BdrBCOsSewRsURcHo/whrxo4d+nSFFSj5BL9M1jet6Hxn/rFe/eR+zBE/iejPmX9epjJm/0jET0L+5MYEii28r5b/YUP0gxKULiRgruZjMuSJIsLi62AgAAiLDb7bK3veMSsVqtQQAA ABFWq1X4W2SQCAAA6gGJAACgCZAIAACaAIkAAKAJWYngDxMBiQ AAIAdIBAAATShIxAMSAQAgIkoS8Xo9IBEAAOQBiQAAoAkVEvF6 SYrSKJHx8fHGhoYimy0vN/cDq3X3rl27d+36wGrNy80tstkaGxrGx8f1qhIAADNJ3CXS19d3 qqhoT05OYWGhw+Ho7++/NzWFfod1b2qqv7/f4XAUFhbuyck5VVTU19enb/UAAIg3cZTIxMRESUlJXl5edXX15MTERN/1kcrKGydtvQV/7P6f37X/V87Vffv7Co8OVTnu9vVN3r1bXV2dl5dXUlIyMTERj6oCABAP4i WR6729BQUFFyoq7k9OjtbWDX1efOfTw4O7dw+9887w324f2vbm ra1bB7Zu7Xlzm3PbtqZ33+06enSwqfHrkZELFRUFBQXXe3vjVG EAAPQlLhLp7Oz8MD+/q6trsqPjVtGpycLC29nZY9u2jWzdOrJ56+Dmzbc2b76xefPAxj euv/56z8b13evXt2zcWLdpU0du7p3Wtq6urg/z8zs7O+NXbQAA9EJ/iVzv7f0wP39oaGi4vHzkxMnRX/9mdNu2ka1bh7dsGdy8+eYbb9zYtGlg48beDRuurV/f9eqrna++6ly3rvXll1tWr65dt+78q6/dKC4eGhr6MD8f8hEAmP3ISsSLvf1EvUQmJiYKCgq6urqGy8tHD h8etvzj2JtbBl97rX/VqhuvvHJj06aBDRv61m+49tprXete6Vy3zvnyy23r1jalp19+4 Ud1y5fXZWRUrVpVvnrNjTNnurq6CgoKYHwEAGY5OkukpKTkQkX FZEfHQF7e7X/6p+EtWwbWvDSene0tLR3Jzr7607Te117rXrcO6aNlzZrm1avrl y5t2bJl+PBh59vvXHz2h5dWrKhYmWZ/afV4S8uFioqSkpJ47wIAALQQSSKcR1RKpK+vLy8v7/7kZM8f/3jbah3ctHlg7dqxd98Nfv11MBgMjo/f+MUvmpcuRfq4smpV00ural988cqGDV85HDfvTQ52dDRuzzq3a FHZj39sX7bsi8zt9ycn8/Ly1F33PW8hwqTnD2DTLecllxjIT8dnTFLCtThvkaiO5EQA0BMF iSCPqJTIqaKiqqqqseYrA//xn7feeGNg7drBHTuCd++G5/j6Tu/bbzc8//yVl166nJ5e8/ySpo2vf1Vb23/7dve1a139/X0tzV+uX1/8zDNnFi/5/MdLrx//rLq6+lRRkYqKyLYWeYvoyGxoqyARIDEoS8Tr9VIqJDI+Pr4nJ2 difLz/5MmBf/iHgfWv9mRk3Nzxs+DDh/hsvjt3ut9+u3LRosrFz17euHGgrq5/ZOTatWsd7e2jd+64XK6zGzeeeOqpE88+W7R4ScWOrMm7d/fk5Ki4n1W+tQzkp8fdIrOhrYJEgMSgQiI+nxqJNDY0FBYW3u3r d773Xu8rr/SsW9v18stty5YN7NwZvH8/GAzSNO3xeFw0/c3QcOubb9asWTNQV3d9aOhad7fT6Ry9c8f18GHhmjUfm82Fc+c emTv307lzi1548U5n57FjxxobGpQqImot4QkD+emSDYmbYyA/PdQP4tvmvIVIz8+3CLtI4dnR/FhPSrS8aLp4W6IpwgmCz4KPXC3OW4j0/POh/2RLi+0WuVoCgDZkJeLDUCORIpvN4XAMXax0Zr3VvXbt1dWr21e vbl21qu7ZJV1///eeiQkyGHzw4MG9qanxb74Zu3q1p7Kyq7/f6XQ2X7kyPDo6/eDBkfT0g2bzMZPpzybTYZPpsMl0fP78rk8+qampKbLZlCrCGxO xnOdb5bxFyiLsHLIdnvMWrsWdt4j/UhqPEG1IYhhGPAVbFSq2oHjC0uISIUTb4SsGXy0A6ISsRPDXKa mRSF5ubn9//7VDn7Rt3Nix6qX2VRnNGRlN6emNaT+tXLSo9Z13pkZHp1yusdH Rmzdv9t240dXX19bW1tTUNIQMsnr1x2bzcaPxqMl0xGQ6YjL92 WQqnDfP8d57/f39ebm5ShVRasYS/8kuMpCfTkguzPdQeOZwI2ZbtMzWw2aTWDYYlJvC16GgeMLSSml CXDDxagFAJyJJxB+NRD6wWu9NTbXsyWlduwbpoyl9Zf3KlbUrV jjS0r5Y8FTt66/fbGm5MTjY09PTdfVqe1vblStXhoaHHz54cOzll5FBUBwzmY6ZT EdNpqOPPVay7pV7U1MfKA/rKnT+pbIN3iKolUl0Z2KWSHhOtj+lViISTVxQPOyjpES4tUgXG wB0RDeJ7N61i6Koqp//vPmnP21KT6//yU9qly93rFhRtWJFxYIFdoPhpNFYtXFjd09PZ1cXykHq6uunpq bOvfvuQbP5pNF4go3j7L/HTaYTzz1HUdTuXbuUKhJhTCQYDEoOrwoXEY2dSElE2J3h+jgii Uh0YlR2Z6R1KCge+5FXsPAokLBg4tXCmCugDwoSQaiUiN/vr7FY6leurF2+3LFsWdXy5ZdefLFs3rxig8FmNJ773vc6Tp1q6 +pqbW1tamqqq6urqa2trq9vKS0tW7z4uNFoMxptRmMRHibTiR/9iCRJHSQiMbyKjYlIZ/mSEsG7Brzug2gF7HzpFks6vh7BxkRT8K6H5bzw/4Wz8zIRiyVdtHJxscWDRgAQO7pJ5AOrdeLuROMH/1W9cmXVsmVVK5ZXPPtsicFwxmCwGY32+fM7Sktbe3tbWlqaGhv rmprqGhpqqqsrKysvXb7cXlFR/sMf2ozGMwZDscFwlo0Ss/ns+vVTk5MqujMqgAFFAIgDukkkLze393pf58cff7ly5aUVK75Y sqTYYCgyGo8bjWfnz3fa7S09PS2trY2NjUMjI/cmJ784c+ZSbW11VZXD4WhwOq/V1FT84AdnDIZSg6HUYCgzGMpSU8sfe6x6166+vj4VA6sAACQG3 SRSZLNVVVXd+PLiF2npFS+8gAxywmg8853vOIuLW3p6mltaGho ahkZG7t+7d3TlysKnn644fcbR1NTU2NjW1tY3NDTU3HRp4cKy1 NQLqakXU1O/TE09/djca4VHHQ6Hiku8AAAkBt0k0tjQcOTokZHennPp6cVPPGEzGo8 bjafmzXOePt3S09Pc3NzQ0DA4MnL/3j10NfeE0Xh60aLq0tL269ev9/QMDg5OuT1TnZ2O+d+rSkmpTklxpKScevKp8Wtdx44VqrjZDACA xKDbzWbotvfR27dLX3vN9u1vHzcaj5hMRU891VxZ2dTRcfny5a Hbt+9PTR1+6aWDZvMJdgy1ZPHiNodj+O7diYkJXyBwb2qqctGi +pSURkNq/dy5Lb/738mJid/u2QOPcQaAWYtuEgkGg6eKiqqrq68dOnRi/vyjZvOfTaY/mUwnly+vKi+/NTZ2f2rqk4yMj8xmdAW3yGgsNhhKDIby73//Zns7FQw+uHfv4oYNl1JT24zGdpPp9OOPDzqqqh0qf4AHAEBikJ cIukkkGolwjwKwv/rq8b/6q0Mm08dm8x/N5sKlSzsuXDiUnlZgNh81mY4bjSeNxtNGY4nBUJaa+kVqau0LL wx//nn1pk1VKSmdJlOX2dw679v2DRuieRQAAACJQVkiKn+Ah0APJbr T3Hxs4TN/njfvI7O5wGwuMJs/NJsLzObDJtMRkwndElJsMJQaDBWpqZdSUx0pKZdSUy+npHSZzb 1z5nQ+8cTJJ5+caGu7eOECPJQIAGY5ChJR/yteBPd4xD6b7fiTTx6aN+//zOYCs/kjs/ljTCJFbBryZWqqIyWlwWhsNRi6zObrc+Z0zZtn+5u/uVn8eXd3NzweEQBmP0qZiN+vvjuD4B7U3G+zHVmw4JPvfOf/5swpwCRywmg8g6UhdampV8zmDrO5Z84c57x5RU8/ffPsWXhQMwAkCyokou4SLw73yog7zc0l6175+K//+pPHHz9oNh/iS+Riamp1SkqTwdQ+Z07r44+f/da3Sje+PuF0wisjACCJiItEgvyXV91yOOp//R9Hnnr60BNPHP/Wt2xm8xmjscxovGA0Vs2ZY58798Tjj1e89daN4s/vT07Cy6sAILmQv9mMJLVIJIi9RrOysnJifHy8r++r8vK2ffu++ MXPbWk/Ob5ksX3j6zXvv99bePROV9fE3bvVVVXwGk0ASDriKBEEvNAbAB 5tIkmE84gWiSDGx8cbGxqKbLa83NwPrNbdu3bt3rXrA6s1Lze3 yGZrbGiAe1IBIElRkAjyiHaJAADwqAISAQBAE8oS8ZMkRdMgEQ AAJAGJAACgCVmJkBQFEgEAQBGQCAAAmogkEc4js18ivPffhR/EHv0DzdGK0vMH1L7dTmOpuZfCJPQZ0gkvQCzoclwS9cj7CNtNv ncqy0qEoukkkgiLYF9Hu+uxd8rIrlNHtK95Vp9bMaG+RiCR2UI kiXAe+UuSyEweP5CIGJDIIycR5JHklsh59h1SgldmCl82JXhxr tTrKaUXFPwX78VRFku6cGbunVb5+aJN8BeR2Bw+CevDca/rlC1Derrg9Z+8c5L3tj7FGopfsiVVZeHfUu8SFBydCDVityCx9 6QOYWj28xY0o8wJILUS+aIK16NwsCTeiSa1XekyC09adSdhgpC VCI1JhE5iiRDh00D8ykvh66zkT6ABxQXxpiX35krenNibuSVfd inenOQ7N3nv1otUBux1xKI3E2MvA5Q+M6Vf9xmxyjJ14VdW9H5 RmbcOhvaA5N4Tw98Ed9hFf0mtRL6oUuuRP1jShVGx3ci7JcKGE oa8RBiGpmmkkmSWiOiEwN8mKbR5RIlEWDCqt3zz3r0pf4qINyf xUm7B/JHLwBlCfPbx6ihxaiq9eFxmc5H/5u0fiTVI7gGJvcevB4GnCzInQKSVKBZV3cESF0Zuu5HKLNotkc 7ehPGXKRG5fa8oEZkF4yWRSO1WWGAVZUAbF7+UWDyb8PyMu0S4 1SntgQjtPzw/N99MSkRu/7Dbk9yuQplFuyXS2ZswIkqE9QjNMI+ORKR7GZHnV7MgntuL+k1 Sc8p0Z3jdE3ErUd2dkSrDQH467+3icvtN/PZzxe6MeHOSjQGvFlZB2TXIblQiZ+IWVegcRe5WyBVV0Sz8FUk XRrRdmdnkd4vkPklwt0ZWIkwgwAQCyCPMIyURfk6ovjsTaUH8v yRbEX8jwtE16QxfanPh3JeXMguHIWXLgDV9qf0mXL1UuSUGVhW zD2xpiwWvrMWSLtieTI2EfQSpMVFu3JITpUx5Iq1EtqgRJSIuq rgwktuVLrNot0Q4CUEiwMxyXm7kNAEk/uwHdEFBIsgjIJFHBKnhkMQBEnlEUJYIAxJ5FEBJ8KxqtCCRRwQ VEgkEmEAAJAIAgCQgEQAANAESAQBAE7ISCQSDIBEAABSJJBHcI yARAAAkUZAI5xGQCAAAkoBEAADQhLJE0CSQCAAAkoBEAADQBEg EAABNgEQAANAESAQAAE2ARAAA0ARIBAAATYBEAADQBEgEAABNW K1WBiQCAEDMIInwPAISAQBAPSARAAA0wUkk7BGQCAAA6rFareh JzGGPgEQAAFAPSAQAAE0gidCsRJhAACQCAEAUcBLBPQISAQBAL VarlQaJAAAQM7hEOJWARAAAUAuSCEXTFE2HJMIwIBEAANRitVp pmiYpCiQCAEAs4BJBHgGJAAAQBQKJUDQNEgEAIAqsVitF0yRFo UDJiLREbgEAAIgQSISkKFmJfAMAACDCarVSFOUnSZAIAACxwEm E8whN0yARAADUgrozSCLIIyARAACiAGUiPr/f5/cjj4BEAACIArw7AxIBACBqwhJhkxGQCAAAUYB3Z0AiAABEDYyJ AACgCchEACCOHKnqfivvYkaOPenirbyLR6q61dQRJAIA8eLwpa 7nP6xb0OB6rjuYdLGgwfX8h3WHL3UpVlMgEZ/fT4FEAEAXMnMvLGx0vzcY2D+WfPHeYGBhozsz94JiNUEiABAvM nLsz3UH940G7nqYpIt9o4HnuoMZOXbFaoJEACBecBIZ9zBJFyA RAEg8IBGQCABoAklk72jgjofRJ0qyCZZle/vZ6eV/R6T9dxf6u/+/VxLEL8u1b2svSAQAEk5Gjn1Jd/D3I4ExN6NDnM0miLTfXkUf+3+7kli2t3/MzYy5y99hpx//JTdRa/x+JLAEJAIAiYWTyKib0Rz9e1YS75zFplzNW0pkH3Mzo+7yd4i0 PVeZy3vTiF+W67EtZhQkAgCzASSR340ERlyM1kDK4E3s37Mibc 9VZsRV/jaRtuf32cSKvHrtG2LjdyARAEg4GTn2H1wN/OYmc+UurTWu5D63LLeYN/H6+8uIbSfpK3fPbSMIgkB/6xa/ucn84GoAJAIAiSQjx/79zsCvv2Ia71Bao+nAc8TOXN7E3l8tS/tVE9V459ybRNqvThx4jkAf9Ylff8V8vxMkAgAJBUnk328w9V9T mqN31zJiy2fYlIYDS4id+7+m6r8+t4VI29VA1X+2kwhN0SH+/UY0EqFpkAgA6E9Gjv2ZzsC/DdCOUVKHOLaTIHb+PvSx9A2CWLynh/077V8uk45R8rM9acTSA5/psbl/G6CfiUYifpIEiQCAzmTk2Bd2Bt7vpypH/PrEsZ3cfSKbjnHT7ZuIlf9cH/r4v28TxNL9hZq39X4/tRAkAgCJJSPHvrAjsLuPujjsS7rY3Uct7IhOIpxHQCIAoA8ZOf YFHYF/7aO+GPIlXfxrH7Ugeokgj4BEAEAfMnLsCzqY93rJslvepIv3es kFHQxIBAASSWbuhR1kh+oAAAKjSURBVO/Wu7Z1U//cSyZdbOumvlvvUvs8EUwifpIEiQCAPqAnm333svtpJ5N08d3L7 iiebMaXCDweEQB049CXV7ftr0j4A1NjiG37Kw59eVVNHUEiAAB oAiQCAIAmQCIAAGgCJAIAgCasVitN0yT2Tm+QCAAAUQASAQBAE 5xEOI+ARAAAiAKQCAAAmgCJAACgCVwiKEAiAABEgTqJBIN2u90 KAAAg4uzZszTDKEsE5SOzAUYQDEOjoGmapimaplRASgaGP0LIg z9m0hcbaEUkSXJlRRVjWNiKJzXowOHHjjtw6ECo3OFhIh8yqZB F7vQQRRxBO0Q+ZhcMQ/EzkUAgICORWRO4RGj2RKSwoR2foD37/V6fLxxer0cm3B4PFy63WzKmXS65eDg9zYuHDx9EGWhBl8vl9ng 8Xq8XaQU5haZRTUMSSfRR0H4EuQNHYQfO6/OhA6Fmh3Mhd7AiB3648ZA7PQTBO6nkA303xBDKHlTtu5kMiqYd Dkd2dnbSSIQ7HSn++LDwkIgOrRaPyJ7ZAolMT0ctkYcPH04ji7 hxj5CYR8KZSKIPhC4eQV+t3LHjJJIUHlGpkr8oidA0bbFYCgoK iJqamoSfZ+o9wqXEuEcE/YuZkIgoH4lWIlw+gnuEl4w8Wh4RJJJyyYgaj7hi8khSS2QWeoS i6ZqaGovFUlNTQ+zYsSOZPIKdi9zpKBykEHVq5Po12j0yrUenh vOIuFPzyEhE0K8JewQ/EPGUSASV6NupiZNKEm4NXB80TdfU1OzYsePgwYNVVVXERx99ZL FYkFESMfSmjLhTIxhkRfBGpKIfYY2A+sHXWE4dZA12qC88wkoL B1mTHW6QleEPkIsPhKbh0hhQ3370GzGd7WOo8lRXVyNjHDx4sL Kysq6u7v8Bq6lIFkYZtIgAAAAASUVORK5CYII=
بچه ها این اررور برای چیه؟آخه من یه هارد adata دو تا پارتیشن داره که هر جفتش این اررور را میده و اطلاعات داخل پارتیشن را به هیچ وجه نشون نمیدن.هارد مدل superior SH93 هست

آقا میشه یکی جواب منو بده؟؟؟

habib mahvare
20-07-2012, 09:34
مادر بورد من k8u سوکت 754 برای سی پی یو AMDهستش.هارد اول من مکستور500 گیگا و با 5 پار تیشن و هارد دوم من هم وسترن 1 ترا با یک پارتیشن هستش.(هر دو اینتر نال) ویندوزم هم بر روی هارد مکستور سواره.دیروز واسه مادر بورد من خرابی به وجود اومده بود که بعد از رفع خرابی موقعی که ویندوز بالا اومو دیدم که هارد 1 ترای وسترن من به local disk تغییر نام پیدا کرده و و دیگه باز نمیشه و پیغامی مبنی بر فرمت کردن میخواد. وموقع بالا اومدن هردو رو با نام sata1 میشناسه.هارد 500 گیگی رو 500 و هارد 1 ترابایتی رو 33مگا بایت نشون میده.احتمالا تنظیمات raid من دچار مشکل شده.ایا با زدن کلید های ctrl+a موقع بالا امدن ویندوز میتونم دوباره هاردمو به سیستم بشناسونم؟ایا اطلاعات من پریده؟اگه این هارد رو به سیستم دیگه ای معرفی کنم باز هم پیغام مبنی بر فرمت کردن میده.؟نرم افزاری واسه این خرابی وجود نداره؟حدود 800 گیگ اطلاعاتم در خطره.دوستان کمکم کنند. سایت وسترن دیجیتال نرم افزاری واسه اصلاح پارتیشن نداره؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

habib mahvare
20-07-2012, 10:08
وقتی که میخوام هارد رو باز کنم این پیغام رو میده

الان هم یک هارد اکسترنال 1 ترابایتی تهیه کردم تا اطلاعاتمو از رو هارد خراب به روی هارد جدید بریزم.در نرم افزارActive.Partition.Recovery.Enterprise.6.0 .0.1 قسمتی وجود داره که از پارتیشن image میگیره.حالا من چی کار کنم؟.میتونم ایمیج رو روی 1 ترای اکستر نالم بریزم و واسه ریکاوری روی اون کارکنم؟این جوری کماکان وضعیت هارد وسترن من دست نخورده باقی میمونه.دوستان یه راه حل کلی بهم بگن.ابزاری که الان دارم ایناست:
ا.یک هارد 1 ترای وسترن که پیغام بالا رو میده
2.یک هارد اکسترنال 1 ترای سیگیت که دیروز خریدم واسه این که اطلاعات رو از هارد خراب به این هارد انتقال بدم
3.وقت به اندازه کافی.عجله ندارم

EXTREME
20-07-2012, 12:03
ببینید با نرم افزار eases data recovery میتونید اطلاعات رو ریکاوری کنید یا نه
اگه درست نشد باید هارد رو low level formar بکنید و فریم ویر هاردی که سایزش کم شده آپدیت کنید
این مشکل از ویروس هم میتونه باشه
هاردی که سایرش کم شده ساتا است ؟

habib mahvare
20-07-2012, 19:07
اگه درست نشد باید هارد رو low level formar بکنید و فریم ویر هاردی که سایزش کم شده آپدیت کنید

هارد 1 ترابایت به 33مگ تبدیل شده.هارد من 1 ترابایت گرین وسترن و ساتا هستش.چطوری میتونم فریم ویر رو اپدیت کنم از کجا بیارم و با چه نرم افزاری این کار رو انجام بدم؟منظور از فرمت سطح پایین چیه؟

EXTREME
20-07-2012, 20:20
هارد 1 ترابایت به 33مگ تبدیل شده.هارد من 1 ترابایت گرین وسترن و ساتا هستش.چطوری میتونم فریم ویر رو اپدیت کنم از کجا بیارم و با چه نرم افزاری این کار رو انجام بدم؟منظور از فرمت سطح پایین چیه؟

جوابتون رو در پ.خ دادم

habib mahvare
20-07-2012, 22:24
نرم افزارeases data recovery جواب نداد.test diskهم همینطور.
انتی ویروس هم اپدیته.فقط اپدیت فریم ویر رو نمیدونم چه جوری باید انجام بدم.به سایت وسترن رفتم فقط همینا بود که فکر کنم ربطی به اپدیت فریم ویر نداشته باشه.هاردمو هم اونجا رجیستر کردم و برنامه ها رو هم دانلود کردم.میشه راهنمایی کنید که از کجا باید فریم ویر رو دانلود کنم؟ اسم هاردم هم وسترن گرین 1 ترابایت هستش.wd wdc10 ears-00z5b1 نام هارد هستش.
دیگه راهی غیر از فرمت سطح پایین واسم نمونده.بعد از فرمت میتونم ریکاوری داشته باشم یا هنوز امیدی هست که بدون فرمت هاردم برگرده؟

amir3408
21-07-2012, 18:21
سلام.

یه هارد قدیمی مکستور دارم که هوا رفته توش. در ضمن وقتی میخواد روشن بشه و کامپیوتر میخواد بوت بشه یه صدایی از توش میاد که انگاری هد میخوره به دیسکها و دتکت هم نمیشه. اینجور خرابی های سخت افزاری رو جایی هست بتونه تعمیر کنه؟

habib mahvare
21-07-2012, 19:22
انتی ویروس هم اپدیته.فقط اپدیت فریم ویر رو نمیدونم چه جوری باید انجام بدم.به سایت وسترن رفتم فقط همینا بود که فکر کنم ربطی به اپدیت فریم ویر نداشته باشه.هاردمو هم اونجا رجیستر کردم و برنامه ها رو هم دانلود کردم.میشه راهنمایی کنید که از کجا باید فریم ویر رو دانلود کنم؟ اسم هاردم هم وسترن گرین 1 ترابایت هستش.wd wdc10 ears-00z5b1 نام هارد هستش.
دیگه راهی غیر از فرمت سطح پایین واسم نمونده.بعد از فرمت میتونم ریکاوری داشته باشم یا هنوز امیدی هست که بدون فرمت هاردم برگرده؟

فرمت سطح پایین هم انجام دادم.کماکان هارد رو 33 مگابایت نشون میده.چیکار باید بکنم.گارانتیش هم از شانس بد من 3 هفته پیش تموم شده.کدوم مرکز متخصص تعمیر و بازیابی هارد وسترن گرین هستش.من که تو اینترنت چرخ میزدم این چندمین مورده که مشاهده شده که هارد 1 ترا تبدیل به 33 مگابایت شده.گارانتیش هم واسه شرکت دیجیتاله.البته تو سایت شرکت وسترن میگه تا سال 2013 اعتبار داره ولی لیبل روی هارد تا ژوین 2012 هستش.کمکم کنید که دارم کم کم دیونه میشم.

EXTREME
21-07-2012, 19:23
سلام.

یه هارد قدیمی مکستور دارم که هوا رفته توش. در ضمن وقتی میخواد روشن بشه و کامپیوتر میخواد بوت بشه یه صدایی از توش میاد که انگاری هد میخوره به دیسکها و دتکت هم نمیشه. اینجور خرابی های سخت افزاری رو جایی هست بتونه تعمیر کنه؟

مگه هارد رو باز کردید که هوا رفته توش ؟

EXTREME
21-07-2012, 19:24
فرمت سطح پایین هم انجام دادم.کماکان هارد رو 33 مگابایت نشون میده.چیکار باید بکنم.گارانتیش هم از شانس بد من 3 هفته پیش تموم شده.کدوم مرکز متخصص تعمیر و بازیابی هارد وسترن گرین هستش.من که تو اینترنت چرخ میزدم این چندمین مورده که مشاهده شده که هارد 1 ترا تبدیل به 33 مگابایت شده.گارانتیش هم واسه شرکت دیجیتاله.البته تو سایت شرکت وسترن میگه تا سال 2013 اعتبار داره ولی لیبل روی هارد تا ژوین 2012 هستش.کمکم کنید که دارم کم کم دیونه میشم.

باید فریم ویر شو گیر بیارین اگه فریم ویروی براش پیدا نکردین
بدید بیرون با رابط فریم ویرشو به حالت قبل ببرند یا با pc3000 فریم ویروشو آپدیت کنند

babak2002
22-07-2012, 09:23

دوستم یه هارد سیگیت داشت که همین مشکل براش پیش اومد. خود سیگیت یه برنامه داشت که از توی داس اجرا می شد ( Seagate Tools ) از اونجا می شد که حجم هارد رو تغییر داد
برای وسترن هم بگردید احتمالاً پیدا می کنید. مشکل زیاد جدی نیست و مشکل نرم افزاری هست. Native Address هارد تغییر پیدا کرده

amir3408
23-07-2012, 07:20
مگه هارد رو باز کردید که هوا رفته توش ؟

نه خودش ذوب شده بود و باز شده بود. الان چیکار میشه کرد؟ جایی هست تعمیرات روی هد یا دیسکها انجام بده؟

EXTREME
23-07-2012, 07:25
اگه هوا بره تو هارد یعنی فشار هوای هارد با بیرون یکی باشه باعث میشه دمای هارد بالا رقته و هارد کند شود
شما درب هارد رو پیچاشو که خواستین ببنیدید فقط یک دور ببندید و بزارید در همین حالت 2ساعت هارد کار کند اینطوری فشاری هوای هارد از بیرون کمتر میشود
درضمن هارد باید در اتقا کلین و در جایی باز شود که خاک رو هارد نشینه

رضا امیر
23-07-2012, 07:52

سلام دوست من هاردت را بیش از این خراب تر نکن و به یک متخصص مراجعه کن ابزارآلات پیشرفته ای برای این کار وجود دارد.
موفق باشید

رضا امیر
23-07-2012, 07:56
نه خودش ذوب شده بود و باز شده بود. الان چیکار میشه کرد؟ جایی هست تعمیرات روی هد یا دیسکها انجام بده؟

سلام دوست من
بله وجود دارد .

amir3408
23-07-2012, 09:54
سلام دوست من
بله وجود دارد .
خوب آدرسی...سایتی...چیزی هست.؟ تلفنی؟

اگه هوا بره تو هارد یعنی فشار هوای هارد با بیرون یکی باشه باعث میشه دمای هارد بالا رقته و هارد کند شود
شما درب هارد رو پیچاشو که خواستین ببنیدید فقط یک دور ببندید و بزارید در همین حالت 2ساعت هارد کار کند اینطوری فشاری هوای هارد از بیرون کمتر میشود
درضمن هارد باید در اتقا کلین و در جایی باز شود که خاک رو هارد نشین

کلا دیتکت نمیشه آخه. صداشم قطع نمیشه و یه صدایی از داخلش میاد.

EXTREME
23-07-2012, 11:17

اصلا موتور هارد کار میکنه ؟
چه صدایی میاد از هارد؟

رضا امیر
23-07-2012, 11:54

ihh-co.com خانه سخت افزار
دوست من همانطور که آن دیگر دوست ما اشاره کردند هارد باید در محیطی کاملا" ایزوله باز شود اگر نه به سادگی به هارد آسیب های جبران ناپذیر خواهد رسید . در مورد سوال شما هم هیچ کس نمی تواند به شما از طریق تله پاتی کمک کند هارد را باید یک متخصص چک کند.
با تشکر

OMiD.1080p
24-07-2012, 03:43
هاردی با مدل : WD 500GB USB3 MYPASSPORT اکسترنال دارم.
سوال.
حالاا رمزش رو فراموش کردم.میشه بازش کرد؟
با خود نرم افزار Smartware که مال هارد هستش رمز گذاشتم.اطلاعات هم که همونطور که میدونید انکریپت شده.
البته رمزی که اتخاب کردم چهار حرفی و شامل اعداد بود.امکانش هست که بشه رمز رو بشکونند؟حتی با کلی خرج و دنگ و فنگ؟
اگه هست چجوری وچه نفری میتونه؟
بافرمت هارد چی؟میشه اطلاعات رو ریکاوری کرد؟

میشه یانمیشه ؟؟؟

رضا امیر
24-07-2012, 06:37
هاردی با مدل : WD 500GB USB3 MYPASSPORT اکسترنال دارم.
سوال.
حالاا رمزش رو فراموش کردم.میشه بازش کرد؟
با خود نرم افزار Smartware که مال هارد هستش رمز گذاشتم.اطلاعات هم که همونطور که میدونید انکریپت شده.
البته رمزی که اتخاب کردم چهار حرفی و شامل اعداد بود.امکانش هست که بشه رمز رو بشکونند؟حتی با کلی خرج و دنگ و فنگ؟
اگه هست چجوری وچه نفری میتونه؟
بافرمت هارد چی؟میشه اطلاعات رو ریکاوری کرد؟

میشه یانمیشه ؟؟؟

سلام دوست من
بله امکان باز کزدن رمز و استخراج اطلاعات وجود دارد می توانید با خانه سخت افزار تماس بگیرید . ihh-co.com
باید امکاناتی داشته باشید که قیمت آن حدود 15 میلیون تومان است و هم دانش کافی .
توجه داشته باشید که اگر اطلاعات برایتان مهم نیست در بعضی ورژن ها ی هارد وسترن دیجیتال می توانید از دستورات پیروی کنید و بعد از انهدام کل اطلاعات ( امحاء ) هارد را دوباره در اختیار شما می گذارد. پس مراقب باشید.
موفق باشید

OMiD.1080p
24-07-2012, 07:49
سلام دوست من
بله امکان باز کزدن رمز و استخراج اطلاعات وجود دارد می توانید با خانه سخت افزار تماس بگیرید . ihh-co.com
باید امکاناتی داشته باشید که قیمت آن حدود 15 میلیون تومان است و هم دانش کافی .
توجه داشته باشید که اگر اطلاعات برایتان مهم نیست در بعضی ورژن ها ی هارد وسترن دیجیتال می توانید از دستورات پیروی کنید و بعد از انهدام کل اطلاعات ( امحاء ) هارد را دوباره در اختیار شما می گذارد. پس مراقب باشید.
موفق باشید

ممنون از پاسخ شما.
ولی میخواستم بدونم کلا حالا اگه اطلاعات رو لازم داشته باشم و به قول معروف ارزشمند باشه پس به تعبیر شما میشه اون رو برگردون.ولی متوجه نشدم چه جوری!!!
یعنی میان رمز شکنی میکنند و رمز رو پیدا میکنند یا میان اون رو فرمت میکنند و سپس بدون اینکه دیگه دست بزنند به چیزی میان و ریکاوری میکنند؟
سوال همینه.
با تشکر.

reza1o0
24-07-2012, 14:14
سلام دوستان

آريالا من اینو چی کارش کنم - حالش خرابه!

ali7777
24-07-2012, 17:00
دوستان سلام
بنده یه هارد اکسترنال سی گیت 500 گیگ دارم چند وقتی هست که سرعت کپی کردن روش به شدت پایین اومده ، آیا مشکلی داره؟ و چطور میشه که یه هارد اکسترنال بعد از حدود دو سال و استفاده نه چندان زیاد خیلی کند میشه؟
اینم تست با نرم افزار HD tune

EXTREME
24-07-2012, 18:24
دوستان سلام
بنده یه هارد اکسترنال سی گیت 500 گیگ دارم چند وقتی هست که سرعت کپی کردن روش به شدت پایین اومده ، آیا مشکلی داره؟ و چطور میشه که یه هارد اکسترنال بعد از حدود دو سال و استفاده نه چندان زیاد خیلی کند میشه؟
اینم تست با نرم افزار HD tune

اگه نسبت به قبل خیلی کند شده اول باید هارد اکسترنال رو رویه یه سیستم دیگه تست کنید و رو اون سیستم اسکن ویروس بکنید
درست نشد هارد رو دیفرگمنت کنید و اسکن بدسکتور بکنید
در آخر این مشکل میتونه از موتور هارد هم باشه

ali7777
24-07-2012, 18:29
اگه نسبت به قبل خیلی کند شده اول باید هارد اکسترنال رو رویه یه سیستم دیگه تست کنید و رو اون سیستم اسکن ویروس بکنید
درست نشد هارد رو دیفرگمنت کنید و اسکن بدسکتور بکنید
در آخر این مشکل میتونه از موتور هارد هم باشه

کندیش زیاد به چشم نمیاد فقط گاهی اوقات گیر میکنه ولی حتما روی سیستم دیگه تست میکنم چون سیستم خودم هم یه کم قدیمی شده
اون دو موردی که توی نرم افزار به صورت زرد رنگ مشخص شده خطرناک هست؟
ممنون

EXTREME
24-07-2012, 21:25
کندیش زیاد به چشم نمیاد فقط گاهی اوقات گیر میکنه ولی حتما روی سیستم دیگه تست میکنم چون سیستم خودم هم یه کم قدیمی شده
اون دو موردی که توی نرم افزار به صورت زرد رنگ مشخص شده خطرناک هست؟
ممنون

کدوم مورد ها
از سربرگ health نرم افزار hd tune عکس بزارین

ali7777
24-07-2012, 22:42
کدوم مورد ها
از سربرگ health نرم افزار hd tune عکس بزارین

این دیگه . گذاشتم که
عکس باز نمیشه؟
اینجا هم آپلود کردم

EXTREME
24-07-2012, 22:53
این دیگه . گذاشتم که
عکس باز نمیشه؟
اینجا هم آپلود کردم

با نرم افزار hdd regenerator اسکن کامل کردین هارد رو
باخود hd tune هم یک error scan بکنید

fisheries65
25-07-2012, 02:26
آقا بارها از صدای هارد لب تاپ5010 Dell که هر از گاهی چق چق! صدا میده صحبت شده، یه جورایی تا اونجا که یادمه 80% دچارش بودن و بدون مشکل هم کار می کرد
من بعد یک سال نیم از خرید دستگاه
یهو
ویندوز فریز شد
و پشت سر هم از هارد صدای چق و چق شنیده میشد (در فواصل زمانی کوتاه و با صدای بلند)
هیچی دیگه کار نمیکرد و فقط موس حرکت می کرد
لب تاپ جلو چشم به فنا رفت
با نگه داشتن دکمه پاور خاموشش کردم
کسی تجربه نداره؟
اساسی حالمو گرفت

EXTREME
25-07-2012, 09:01
آقا بارها از صدای هارد لب تاپ5010 Dell که هر از گاهی چق چق! صدا میده صحبت شده، یه جورایی تا اونجا که یادمه 80% دچارش بودن و بدون مشکل هم کار می کرد
من بعد یک سال نیم از خرید دستگاه
یهو
ویندوز فریز شد
و پشت سر هم از هارد صدای چق و چق شنیده میشد (در فواصل زمانی کوتاه و با صدای بلند)
هیچی دیگه کار نمیکرد و فقط موس حرکت می کرد
لب تاپ جلو چشم به فنا رفت
با نگه داشتن دکمه پاور خاموشش کردم
کسی تجربه نداره؟
اساسی حالمو گرفت

صداها در فاصله 1 ثانیه ای بود ؟

fisheries65
25-07-2012, 09:42
صداها در فاصله 1 ثانیه ای بود ؟

بله، دیشب که غیر عادی بود ، میشه گفت در فواصل یک ثانیه یک ثانیه چق چق میکرد
اوضاع خرابه؟

(البته الان روشن شده و داره کار میکنه- ولی خوب.....)

EXTREME
25-07-2012, 10:30
بله، دیشب که غیر عادی بود ، میشه گفت در فواصل یک ثانیه یک ثانیه چق چق میکرد
اوضاع خرابه؟

(البته الان روشن شده و داره کار میکنه- ولی خوب.....)

اول از همه ببرید رو تست hdd regenerator ببینید بدسکتوری چیزی پیدا میکنه یا نه
فریم ویر هارد رو هم آپدیت کنید
یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بزارید اینجا
اگه با اینکارها درست نشد این مشکل بیشتر میتونه از هد و پارکینگ هد هارد باشه
به لپ تاب ضربه ای زدید ؟

fisheries65
25-07-2012, 11:01
به لپ تاب ضربه ای زدید ؟

نه والا مثله یه پادشاه روی کول پد برای خودش نشسته بود!!!
شرمنده این نرم افزارها رو که گفتید به من راهنمایی میکنید از کجا بگیرم

EXTREME
25-07-2012, 19:06
نه والا مثله یه پادشاه روی کول پد برای خودش نشسته بود!!!
شرمنده این نرم افزارها رو که گفتید به من راهنمایی میکنید از کجا بگیرم

با یک سرچ در گوگل میتونید پیدا کنید و دانلود کنید

fisheries65
25-07-2012, 19:32
به لپ تاب ضربه ای زدید ؟

EXTREME
25-07-2012, 19:43
این که نشون میده هارد سالم است
تست hdd regenerator رو از داس انجام بدین
اگه بازم مشکلی نبود بیشتر این مشکل از هد هارد لپ تاب یا پارکینگش میتونه باشه

راستی ویندوز لپ تابتون رو عوض کردین ؟
لپ تابتون ویروسی نیست ؟

fisheries65
25-07-2012, 20:08
این که نشون میده هارد سالم است
تست hdd regenerator رو از داس انجام بدین
اگه بازم مشکلی نبود بیشتر این مشکل از هد هارد لپ تاب یا پارکینگش میتونه باشه

راستی ویندوز لپ تابتون رو عوض کردین ؟
لپ تابتون ویروسی نیست ؟

راستشو بخوای ویندوز اورجینال روشه و کلا میگم یک سال ونیمه که کار میکنه
و ویندوز تا حالا اذیتم نکرده
از نظر ویروس هم مطمئنم
و امروز چند ساعته دارم باهاش کار میکنم
اون مشکل تکرار نشده
حالا یا یهو میسوزه یا همین طور بکارش ادامه میده :31:

در هر صورت از راهنمائیتون ممنون

EXTREME
25-07-2012, 20:45
به نظرم ویندوز رو یک دور عوض کن تا بهتر بشه فهمید مشکل از کجاست
فریز شدن از ویندوز هم میتونه باشه

reza1o0
26-07-2012, 00:22
آقا به ما هم کمک می رسونید؟

AHCI هستش مدل کانکشن هارد

5010

با hdd regenerator هم تست شده هیچ مشکلی کزارش نشدش

احتمالا سخت افزاری نیست؟

EXTREME
26-07-2012, 09:10
آقا به ما هم کمک می رسونید؟

AHCI هستش مدل کانکشن هارد

5010

با hdd regenerator هم تست شده هیچ مشکلی کزارش نشدش

احتمالا سخت افزاری نیست؟

اتصالات هارد رو تست کنید و با یک پاور دیگه هارد رو چک کنید
بایوس مین رو آپدیت کنید
و فریم ویر هارد رو هم آپدیت کنید (قبل از آپدیت کردن فریم ویر هارد باید از اطلاعات هارد بکاپ بگیرید )
یک تست هم با خود hd tune انجام بدین تست error scan

reza1o0
26-07-2012, 12:18
اتصالات هارد رو تست کنید و با یک پاور دیگه هارد رو چک کنید
بایوس مین رو آپدیت کنید
و فریم ویر هارد رو هم آپدیت کنید (قبل از آپدیت کردن فریم ویر هارد باید از اطلاعات هارد بکاپ بگیرید )
یک تست هم با خود hd tune انجام بدین تست error scan

تشکر دوست عزیز

لپ تاپ هستش نمی تونم کابل عوض کنم

فرویر هارد رو نتونستم پیدا و آپ کنم کل اینترنت رو گشتم هیچی دستم رو نگرفت حتی تو خود سایت توشیبا

با hd tune pro هم تست کردم در حالت معمولی ( سریع نه) بعد از 2 ساعت هیچ مشکلی گزارش نشد

با hdd regenerator هم در حالت داس تست کردم و با فلش و فقط چند delay ( تاخیر) گزارش شد ( 11 مورد)

هارد 500 گیگ هستش
Toshiba mk5065 gsx هستش

می خوام ahci رو به ata تغییر بدم که نصب ویندوز می طلبه
می تونید در آپدیت فریم ور هارد کمک کنید؟
گشتم نبود

rokefar
26-07-2012, 12:19
سلام به دوستان و اساتید
من امروز با هارد اکسترنال مکستور خودم با یک مشکل مواجه شدم که از شما دوستان راهنمایی میخام.
مشخصات هارد:
مکستور، یک ترابایت، اکسترنال، 3.5 اینچی One Touch4

و اما مشکل:
من دیشب هارد رو از طریق usb هاب به کامپیوتر وصل کرده بودم و روش اطلاعات میریختم. به جز هارد پیز دگه ای به هاب وصل نبود. بعد از اینکه کارم تموم شد هارد رو جدا نکردم و به سیستم وصل موند. از طرفی سیستم رو جوری تنظیم کرده بودم که راس ساعت 6 صبح خودش خاموش بشه. صبح که بیدار شدم دیدم سیستم طبق معمول خاموش شده اما صدایی شبیه ویز!!!! از هارد اکسترنال به گوش میرسه. کابل برق هارد رو جدا کردم و صدا قطع شد. بعد که سیستم رو روشن کردم و کابل برق هارد رو بهش وصل کردم با کمال تعجب دیدم که صدای هد هارد به طور متوالی به گوش میرسه. دقیقا به این صورت که بعد از وصل کردن کابل برق صدای دور گرفتن موتور هارد شنیده میشه بعدش یازده بار صدای هد هارد (مثل پارک شدن هد) به گوش میرسه و بعد هارد آروم میگیره! اما نکته اینجاست بعد از این ماجرا iهارد در مای کامپیوتر شناسایی نمیشه اما تو قسمت safe remove اتصال هارد با نوشتن One Touch نشون داده میشه. خلاصه اینکه هیچ جوره به هارد نمیشه دسترسی داشت.
من برنامه HD Tune رو ریختم وقتی کرکره انتخاب هارد رو باز میکنم میبینم که هارد با ظرفیت صفر شناخته ولی وقتی انتخابش میکنم که اونو چک کنم برنامه stop میشه و بسته میشه! در قسمت Comuter Managment هم هارد به صورت Unknown و Not initialized نشون داده میشه که از اونجا هم بعد از Properties گرفتن ظرفیت صفر نشون داده میشه. وقتی تو اینجا initialize Disk رو میزنم و گزینه MBR رو انتخاب میکنم پیغام I/O Error میگیرم.
کلا گیج موندم که چیکار کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید.
یک دنیا تشکر :11:

EXTREME
26-07-2012, 20:38
تشکر دوست عزیز

لپ تاپ هستش نمی تونم کابل عوض کنم

فرویر هارد رو نتونستم پیدا و آپ کنم کل اینترنت رو گشتم هیچی دستم رو نگرفت حتی تو خود سایت توشیبا

با hd tune pro هم تست کردم در حالت معمولی ( سریع نه) بعد از 2 ساعت هیچ مشکلی گزارش نشد

با hdd regenerator هم در حالت داس تست کردم و با فلش و فقط چند delay ( تاخیر) گزارش شد ( 11 مورد)

هارد 500 گیگ هستش
Toshiba mk5065 gsx هستش

می خوام ahci رو به ata تغییر بدم که نصب ویندوز می طلبه
می تونید در آپدیت فریم ور هارد کمک کنید؟
گشتم نبود

نمیخواد حالت هارد رو به ata ببرید
اون چند سکتور delay نباید باشه
دوباره hdd regenerator از طریق داس scan and repair بزنید ببینید اون سکتور delay هارو درست میکنه یا نه
اگه با اینکار درست نشد فریم ویر هارد لپ تاب رو بدید بیرون آپدیت کنن کار بعدی low level format است
در آخر هد هارد باید چک بشه

EXTREME
26-07-2012, 20:51
سلام به دوستان و اساتید
من امروز با هارد اکسترنال مکستور خودم با یک مشکل مواجه شدم که از شما دوستان راهنمایی میخام.
مشخصات هارد:
مکستور، یک ترابایت، اکسترنال، 3.5 اینچی One Touch4

و اما مشکل:
من دیشب هارد رو از طریق usb هاب به کامپیوتر وصل کرده بودم و روش اطلاعات میریختم. به جز هارد پیز دگه ای به هاب وصل نبود. بعد از اینکه کارم تموم شد هارد رو جدا نکردم و به سیستم وصل موند. از طرفی سیستم رو جوری تنظیم کرده بودم که راس ساعت 6 صبح خودش خاموش بشه. صبح که بیدار شدم دیدم سیستم طبق معمول خاموش شده اما صدایی شبیه ویز!!!! از هارد اکسترنال به گوش میرسه. کابل برق هارد رو جدا کردم و صدا قطع شد. بعد که سیستم رو روشن کردم و کابل برق هارد رو بهش وصل کردم با کمال تعجب دیدم که صدای هد هارد به طور متوالی به گوش میرسه. دقیقا به این صورت که بعد از وصل کردن کابل برق صدای دور گرفتن موتور هارد شنیده میشه بعدش یازده بار صدای هد هارد (مثل پارک شدن هد) به گوش میرسه و بعد هارد آروم میگیره! اما نکته اینجاست بعد از این ماجرا iهارد در مای کامپیوتر شناسایی نمیشه اما تو قسمت safe remove اتصال هارد با نوشتن One Touch نشون داده میشه. خلاصه اینکه هیچ جوره به هارد نمیشه دسترسی داشت.
من برنامه HD Tune رو ریختم وقتی کرکره انتخاب هارد رو باز میکنم میبینم که هارد با ظرفیت صفر شناخته ولی وقتی انتخابش میکنم که اونو چک کنم برنامه stop میشه و بسته میشه! در قسمت Comuter Managment هم هارد به صورت Unknown و Not initialized نشون داده میشه که از اونجا هم بعد از Properties گرفتن ظرفیت صفر نشون داده میشه. وقتی تو اینجا initialize Disk رو میزنم و گزینه MBR رو انتخاب میکنم پیغام I/O Error میگیرم.
کلا گیج موندم که چیکار کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید.
یک دنیا تشکر :11:

اون صدایی که میاد در فاصله 1 ثاینه ای و پشت سرهم است ؟

reza1o0
26-07-2012, 21:58
نمیخواد حالت هارد رو به ata ببرید
اون چند سکتور delay نباید باشه
دوباره hdd regenerator از طریق داس scan and repair بزنید ببینید اون سکتور delay هارو درست میکنه یا نه
اگه با اینکار درست نشد فریم ویر هارد لپ تاب رو بدید بیرون آپدیت کنن کار بعدی low level format است
در آخر هد هارد باید چک بشه

حق با شماست نهایتش با فرمت سطح پایین باید درست بشه ولی 300 گیگ اطلاعات رو نمی تونم بک آپ بگیریم

فکر می کنید چند ساعت طور بکشه و این که بهترین نرم افزار تو این زمینه چی هستش

سپاس از شما

EXTREME
26-07-2012, 22:04
حق با شماست نهایتش با فرمت سطح پایین باید درست بشه ولی 300 گیگ اطلاعات رو نمی تونم بک آپ بگیریم

فکر می کنید چند ساعت طور بکشه و این که بهترین نرم افزار تو این زمینه چی هستش

سپاس از شما

موارد دیگه ای هم که گفتم چک کنید
low level format به عنوان آخرین راه است

hexman
26-07-2012, 22:20
سلام دوستان هاردی داشتیم روی سیستم که مخصوص ذخیره بک اپهای ویندوز سرور 2008 بود(سیگیت 500) متاسقانه این هارد اطلاعاتش پریده اون هم به دلیل رخ دادن اشتباهی که این هارد رو وارد رید با سه تا هارد دیگه کرد..حالا میخوام بدونم راهی هست که بک اپهای روی هارد برگرده یا نه؟

MR.CART
26-07-2012, 22:42
راستی از کجا میشه فهمید که پاور ولتاژ کافی به هارد نمیرسونه؟؟

EXTREME
27-07-2012, 00:05
راستی از کجا میشه فهمید که پاور ولتاژ کافی به هارد نمیرسونه؟؟

از روی علائمش ....

rokefar
27-07-2012, 01:10
اون صدایی که میاد در فاصله 1 ثاینه ای و پشت سرهم است ؟

سلام
بله دوست عزیز، صدای هد هارد پشت سر هم و تقریباً یک ثانیه یک بار است و جالبه این صدای هد هارد هر دفعه که کابل برق رو وصل میکنم دقیقا 11 بار تکرار میشود. من نمیدونم شاید این تعداد تکرار مثل بوق مادربرد ها نشان دهنده نوع خاصی از عیب باشه؟!!!
منتظر راهنمایی شما هستم.
راستی سریال خود هارد از سری ST31000333AS هست. آیا میشه فریم ویر هارد رو راحت آپدیت کرد یا نه.
ممنون

EXTREME
27-07-2012, 12:35
سلام
بله دوست عزیز، صدای هد هارد پشت سر هم و تقریباً یک ثانیه یک بار است و جالبه این صدای هد هارد هر دفعه که کابل برق رو وصل میکنم دقیقا 11 بار تکرار میشود. من نمیدونم شاید این تعداد تکرار مثل بوق مادربرد ها نشان دهنده نوع خاصی از عیب باشه؟!!!
منتظر راهنمایی شما هستم.
راستی سریال خود هارد از سری ST31000333AS هست. آیا میشه فریم ویر هارد رو راحت آپدیت کرد یا نه.
ممنون

هارذ رو روی یه سیستم دیگه تست کنید و اسکن ویروس هم بکنید
درست نشد ببرید رو تست hdd regenerator ببینید بدسکتور یا سکتور delay پیدا میکنه یا نه
درست نشد این مشکل از هد یا پارکینگش میتونه باشه

amir-shakh
27-07-2012, 15:39
سلام من هاردم هنوز به مشکل جدی خدارو شکر نخورده
ولی احساس میکنم بعضی وقتا هاردم تیک صدا میکنه و انگار خاموش میشه و کامپیوتر به مددت 20 30 ثانیه هنگ میکنه و بعد شروع به کار میکنه؟!
البته ایمن اتفاق تاحالا کلا 5 بار افناده ! به نظرتون جدی بگیرم یا نه؟
و یه سوال دیگه به نظرتون کسپر اسکای پدر هارد و درمیاره بخاطر اینکه همیشه درگیر و داره هارد و چک میکنه؟

EXTREME
27-07-2012, 16:38
سلام من هاردم هنوز به مشکل جدی خدارو شکر نخورده
ولی احساس میکنم بعضی وقتا هاردم تیک صدا میکنه و انگار خاموش میشه و کامپیوتر به مددت 20 30 ثانیه هنگ میکنه و بعد شروع به کار میکنه؟!
البته ایمن اتفاق تاحالا کلا 5 بار افناده ! به نظرتون جدی بگیرم یا نه؟
و یه سوال دیگه به نظرتون کسپر اسکای پدر هارد و درمیاره بخاطر اینکه همیشه درگیر و داره هارد و چک میکنه؟

نه کاسپر مشکلی برای هارد ایجاد نمکینه
اون 20 الی 30 ثانیه کلا موتور هارد از کار میفته بعد شروع به کار میکنه اینطوریه ؟

amir-shakh
28-07-2012, 01:18
نمیدونم الان ک فعلا مشکل انشالا رفع شده

yperion(-)
28-07-2012, 11:46
سلام به همه اساتید.من یه لپ تاپ ایسوس دارم که حدود 2سالی هست که بدون مشکل کار میکرد تا 3 روز پیش که ویندوز را ریستور کردمو وقتی دوباره سیستم بالا اومد دیدم یه صدای جیر جیر خاصی از هاردش میاد که قبلا نبود.البته این صدا به صورت دائم نیست.و سرعت لود شدن ویندوز هم حدود چند ثانیه بیشتر شده.گاهی اوقات هم یه حالت فیریز شدگی به سیستم دست میده.حدود یکی دو دیقه هم طول میکشه.به نظرتون هاردم بدسکتور شده؟مشکل از قطعات مکانیکیشه یا الکترونیکی؟

ashkan_gorg
28-07-2012, 14:55
ببخشید من یک هارد 1tb وسترن دارم که چند روز پیش وصلش کردم به سیستم دیدم کل فلدرهارو نشون میده ولی توش خالیه ولی رو درایو که propertisمیگیرم نشون میده که 400 گیگش پراست با چه نرم افزاری میتونم مشکلش حل کنم؟خیلی به اطلاعاتش نیاز دارم
مرسی

dr.zhivago
28-07-2012, 14:59
سلام

ببخشید که پست تکراریه دفعه قبل عکس ها مورد داشتن

dr.zhivago
28-07-2012, 15:01
یه مشکل دیگه هم با یکی دیگه از هارد ها پیدا کردم

امروز صبح در حالی که سیستم روشن بود برق قطع شد ، بعد اینکه روشنش کردم سیستم بطور خودکار وارد مرحله start up repair میشه و البته از پس حل مشکل بر نمیاد . دوستان راه حلی برای حل این مشکل به جز نصب مجدد ویندوز دارن؟
ویندوز 7 64 بیتی نصبه رو سیستم.

در ضمن از روی دیسک هم نمیتونه تعمیر کنه

EXTREME
28-07-2012, 18:40
یه مشکل دیگه هم با یکی دیگه از هارد ها پیدا کردم

امروز صبح در حالی که سیستم روشن بود برق قطع شد ، بعد اینکه روشنش کردم سیستم بطور خودکار وارد مرحله start up repair میشه و البته از پس حل مشکل بر نمیاد . دوستان راه حلی برای حل این مشکل به جز نصب مجدد ویندوز دارن؟
ویندوز 7 64 بیتی نصبه رو سیستم.

در ضمن از روی دیسک هم نمیتونه تعمیر کنه

اول از همه نرم افزار hdd regenrator رو دانلود کنید یک سی دی بوتیبل باهاش درست کنید و از داس بوت کنید رو حالت scan and repair هارد رو اسکن کنید و نتیجرو بگین
یک error scan ه با خود hd tuine انجام بدین

dr.zhivago
29-07-2012, 11:13
اول از همه نرم افزار hdd regenrator رو دانلود کنید یک سی دی بوتیبل باهاش درست کنید و از داس بوت کنید رو حالت scan and repair هارد رو اسکن کنید و نتیجرو بگین
یک error scan ه با خود hd tuine انجام بدین
hdd regenerator توی هایرن بود اما پیغام میده درایوی موجود نیست با نرم افزار hdat2 چک کردم مشکلی نداشت سیستم

EXTREME
29-07-2012, 11:33
hdd regenerator توی هایرن بود اما پیغام میده درایوی موجود نیست با نرم افزار hdat2 چک کردم مشکلی نداشت سیستم

نه با hiren نه
خودت یک سی دی بوتیبل درست کن باهاش و از داس اسکن کن ببین بازم درایوی میشناسه یا نه

rokefar
29-07-2012, 15:11
سلام
منتظر راهنمایی شما هستم.
ممنون

هارذ رو روی یه سیستم دیگه تست کنید و اسکن ویروس هم بکنید
درست نشد ببرید رو تست hdd regenerator ببینید بدسکتور یا سکتور delay پیدا میکنه یا نه
درست نشد این مشکل از هد یا پارکینگش میتونه باشه

ممنون از راهنماییتون
هارد رو یه سیستم دیگه هم امتحان کردم همینطور بود. خود سیستم هم با آنتی ویروس پک کردم اکی هست. هارد هم که اصلا دیتکت نمیشه که با آنتی ویروس چکش کنم.
نکته بعدی در برنامه های hdd regenerator و hd tune هم هارد اولش نشون داده میشه اما به محض انتخاب هارد و شروع چک کردن برنامه stop شده و یسته میشه. برنامه testdisk هم که اصلا هارد رو نمیشناسه!
حالا با این اوصاف به نظر شما چی کار کنم؟
ممنون

mr.ali-13
29-07-2012, 17:30
سلام دوستان....نیاز به کمک فوری دارم
من یه پ تاپ dell e5500 را که فقط یه درایو c داشت را با نرم افزار mini tools partition به 4 تا درایو پارتیشن بندی کردم..!!
حالا میخوام بدونم این پارتیشن بندی که کردم بصورت ظاهری بر روی محیط ویندوز صورن گرفته یا واقعا پارتیشن بندی کرده و 4 تا درایو مجزا تشکیل داده...!! میخوام مطمین شم که مثلا اگه روزی ویندوز خراب شد و خواستم ویندوزا عوض کنم و درایو سی را فرمت کنم بقیه دریوها فرمت نشه و اطلاعات روی درایوهای دیگه که درست کردم نپره..!

با تشکر

ata.royalfalcon
29-07-2012, 17:51
سلام دوستان....نیاز به کمک فوری دارم
من یه پ تاپ dell e5500 را که فقط یه درایو c داشت را با نرم افزار mini tools partition به 4 تا درایو پارتیشن بندی کردم..!!
حالا میخوام بدونم این پارتیشن بندی که کردم بصورت ظاهری بر روی محیط ویندوز صورن گرفته یا واقعا پارتیشن بندی کرده و 4 تا درایو مجزا تشکیل داده...!! میخوام مطمین شم که مثلا اگه روزی ویندوز خراب شد و خواستم ویندوزا عوض کنم و درایو سی را فرمت کنم بقیه دریوها فرمت نشه و اطلاعات روی درایوهای دیگه که درست کردم نپره..!

با تشکر
سلام
برای اینکه مطمئن شوید آیا 4 تا درایور مجزا تشکیل شده یا خیر برنامه disk management رو اجرا کنید . اگر چهارتا درایو مشاهده شد که مشکلی نیست .
برای دسترسی به این برنامه دستور DISKMGMT.MSC رو در run وارد کنید .

dr.zhivago
29-07-2012, 18:02
نه با hiren نه
خودت یک سی دی بوتیبل درست کن باهاش و از داس اسکن کن ببین بازم درایوی میشناسه یا نه
با اونم تست کردم هیچ مشکلی نداشت

mr.ali-13
29-07-2012, 18:04
سلام
برای اینکه مطمئن شوید آیا 4 تا درایور مجزا تشکیل شده یا خیر برنامه disk management رو اجرا کنید . اگر چهارتا درایو مشاهده شد که مشکلی نیست .
برای دسترسی به این برنامه دستور DISKMGMT.MSC رو در run وارد کنید .

بله دوست عزیز,4 تا درایو تو دیسک منیجمنت موجوده
من به این روش عمل کردم..ابتدا هارد که 250 حجمش بود و بغیر از ویندوز و مخلفاتش اطلاعاتی روش نداشتم را با نرم افزاری که گفتم 60 گیگ برا درایو ویندوز (C) جدا کردم و وقتی لپ تاپ ری استارت شد از طریق راست کلیک بر مای کامپیوتر و منیج به دیسک منیجمنت رفتم و درایو جدا شده که unloucated بود را از همون دیسک منیجمنت(نه با نرم افزار) به سه درایو extended و logical تقسیم کردم

نظرتون چیه؟

ata.royalfalcon
29-07-2012, 19:37
بله دوست عزیز,4 تا درایو تو دیسک منیجمنت موجوده
من به این روش عمل کردم..ابتدا هارد که 250 حجمش بود و بغیر از ویندوز و مخلفاتش اطلاعاتی روش نداشتم را با نرم افزاری که گفتم 60 گیگ برا درایو ویندوز (C) جدا کردم و وقتی لپ تاپ ری استارت شد از طریق راست کلیک بر مای کامپیوتر و منیج به دیسک منیجمنت رفتم و درایو جدا شده که unloucated بود را از همون دیسک منیجمنت(نه با نرم افزار) به سه درایو extended و logical تقسیم کردم

نظرتون چیه؟

مشکلی نیست دوست من .

EXTREME
29-07-2012, 19:42
با اونم تست کردم هیچ مشکلی نداشت

هارد رو دیفگمنت کنید
و low level format در آخر فریم ویر هارد رو هم آپدیت کنید
قبل از اینکارا هارد رو با یک پاور دیگه تست کنید

yperion(-)
29-07-2012, 20:35
سلام به همه اساتید.من یه لپ تاپ ایسوس دارم که حدود 2سالی هست که بدون مشکل کار میکرد تا 3 روز پیش که ویندوز را ریستور کردمو وقتی دوباره سیستم بالا اومد دیدم یه صدای جیر جیر خاصی از هاردش میاد که قبلا نبود.البته این صدا به صورت دائم نیست.و سرعت لود شدن ویندوز هم حدود چند ثانیه بیشتر شده.گاهی اوقات هم یه حالت فیریز شدگی به سیستم دست میده.حدود یکی دو دیقه هم طول میکشه.به نظرتون هاردم بدسکتور شده؟مشکل از قطعات مکانیکیشه یا الکترونیکی؟
بابا یکی جواب مارو هم بده لطفا".ممنون میشم کمک کنید.

dr.zhivago
30-07-2012, 00:40
هارد رو دیفگمنت کنید
و low level format در آخر فریم ویر هارد رو هم آپدیت کنید
قبل از اینکارا هارد رو با یک پاور دیگه تست کنید
ببخشید فکر کنم یه اشتباهی شده ، اون عکس ها مال یه هارد دیگه بود ، این یه هارد دیگست که بخاطر روشن بودن موقع قطع برق بعد روشن شدن میره برای تعمیر استارت آپ ویندوز و البته از پسش هم بر نمیاد . ( هم بدون سی دی ویندوز هم با سی دی نمیتونه تعمیر کنه مشکلشو ) چون یه سری فایل در حال دانلود دارم میخوام تعمیر کنم ویندوزشو. وگرنه با نصب ویندوز درست میشه.

namien
31-07-2012, 01:40
سلام دوستان لطفا یکی بهم کمک کنه برد باید پیدا کنم. توضیحات رو تو این تاپیک دادم : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

REZAt1980
31-07-2012, 10:57
من یک هارد اکسترنال adata دارم.
امروز وقتی به سیستم وصلش میکنم، گزینه Format disk میاد و وارد هارد نمیشه

EXTREME
31-07-2012, 11:10

هارد رو که به سیستم وصل میکنید یک عکس از disk managment سیستم بزارین

bad_boy_v2000
31-07-2012, 11:35
سلام به همگی...من الان باز وقتی تو درایو G چیزی کپی میکنم وسطاش گیر میکنه..
این یه عکس از teracopy و اونم ارورش..

REZAt1980
31-07-2012, 12:15

EXTREME
31-07-2012, 19:06
سلام به همگی...من الان باز وقتی تو درایو G چیزی کپی میکنم وسطاش گیر میکنه..
این یه عکس از teracopy و اونم ارورش..

با خود ویندوز هم برای کپی کردن تست کنید
چک کنید فایلی که میخواین کپی کنید سالم باشه
ظرفیت هارد هم زیاد باشه و هارد ویروسی نباشه
همچنین یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بزارید اینجا

EXTREME
31-07-2012, 19:08

هارد اون درایوش به حالت raw رفته که این میتونه به علت ویروس - فریم ویر ویا نوع پارتیشن باشه
شما با نرم افزار testdisk اول ببینید میتونید این مشکل رو فیکس کنید یا نه
درست نشد با نرم افزار easeus data recovery اطلاعات اون پارتیشن رو ریکاوری کنید و سپس اون پارتیشن رو فرمت کنید اگه فرمت نشد پارتیشنش رو پاک کنید دوباره ایجاد کنید و فرمت
برای ریکاوری هم نیاز به یک حجم دیگه دارین

yperion(-)
31-07-2012, 21:01
باباجون بلد نیستین به سوال پاسخ بدین چرا چیزی نمیگین؟ری....دین با این تاپیکتون.

EXTREME
31-07-2012, 21:43

سوالتون چی بود ؟
اینقدر این تاپیک شلوغه آدم قاطی میکنه

EXTREME
31-07-2012, 21:43

سوالتون چی بود ؟
اینقدر این تاپیک شلوغه آدم قاطی میکنه

REZAt1980
02-08-2012, 14:32
هارد اون درایوش به حالت raw رفته که این میتونه به علت ویروس - فریم ویر ویا نوع پارتیشن باشه
درست نشد با نرم افزار easeus data recovery اطلاعات اون پارتیشن رو ریکاوری کنید و سپس اون پارتیشن رو فرمت کنید اگه فرمت نشد پارتیشنش رو پاک کنید دوباره ایجاد کنید و فرمت
برای ریکاوری هم نیاز به یک حجم دیگه دارین

آخه دلیل چنین مشکلی چیه؟
من تمام سیستم هام کاملا آنتی ویروسش به روز هست ... .
نوع هارد من هم ADATA هست که اصلا فریم ویر نداشته.
فرمتش هم NTFS بوده .

تقریبا نتونستم باهاش کاری کنم.

این دلیلش اگر مشخص نشه، هر چند ماه یکبار داره این اتفاق برام میفته و تمام فایل هام از اول باید ارشیو بشن.

ata.royalfalcon
02-08-2012, 17:12
آخه دلیل چنین مشکلی چیه؟
من تمام سیستم هام کاملا آنتی ویروسش به روز هست ... .
نوع هارد من هم ADATA هست که اصلا فریم ویر نداشته.
فرمتش هم NTFS بوده .

تقریبا نتونستم باهاش کاری کنم.

این دلیلش اگر مشخص نشه، هر چند ماه یکبار داره این اتفاق برام میفته و تمام فایل هام از اول باید ارشیو بشن.

غیر ممکنه که firmware نداشته باشه . باکس هارد باید باز بشه تا دقیقاً برند هارد ، نوع و مشخصات هارد معلوم بشه تا بتوان firmware جدید رو پیدا و دانلود کرد (در سایت اصلی سازنده هارد نه سایت ADATA) .
یکی از دلایل RAW شدن safe remove نکردن و در نتیجه shutdown نشدن هارد قبل از جدا کردن کابل usb هست .

REZAt1980
02-08-2012, 17:48
غیر ممکنه که firmware نداشته باشه . باکس هارد باید باز بشه تا دقیقاً برند هارد ، نوع و مشخصات هارد معلوم بشه تا بتوان firmware جدید رو پیدا و دانلود کرد (در سایت اصلی سازنده هارد نه سایت ADATA) .
یکی از دلایل RAW شدن safe remove نکردن و در نتیجه shutdown نشدن هارد قبل از جدا کردن کابل usb هست .

خوب من بار اول که وصلش کردم چیزی نداشت.
حالا این وقتی ADATA هست، دیگه سازنده هارد کیه؟

Greedy
02-08-2012, 18:16

همون مشکلی که منم داشتم پارسال
کلا بذار بگم که هارد adata به معنای واقعی بدرد نخوره
من برادرم یکی برام گرفت دو سال پیش 500 گیگ که صد و خورده ای گیگ اطلاعات داشتم که البته زیاد مهم نبودن و یهو همینطوری این مشکل فرمت کردن پیش اومد که با کلی بدبختی و با نرم افزار ریکاوری تونستم اونایی که مهم تر بودن برگردونم بعد داداشم برد یه هارد یه مدل بالاترش گرفت 17 تومن هم روش داد و اونم دوباره همین مشکل پیش اومد که دیگه کلا الان 6 ماه یه گوشه خونه افتاده :دی تازه من فقط واسه ضبط برنامه و ریختن اهنگ توش استفاده میکردم و کلا به کامپیوتر هم وصل نمیکردم زیاد اینطوری هی خراب میشد وای به حال اینکه ویندوز هم میریختی و به عنوان هارد اصلی ازش کار بکشی
تو همین انجمن p30 بگیری 90 درصد کسایی که هارد adata دارن یکبار صددرصد این مشکل براشون پیش اومده
شما هاردت چه نوعی هست تا برد اصلیشو بگم از چه شرکتی هست adata میاد بردای هارد بقیه شرکت ها رو برمیداره قاب میندازه به اسم خودش میزنه اگه مدل sh94 هست که مکستور هست اگه sh93 توشیبا
با نرم افزار hd tune میتونی بفهمی خودت

REZAt1980
02-08-2012, 19:29
همون مشکلی که منم داشتم پارسال
کلا بذار بگم که هارد adata به معنای واقعی بدرد نخوره
من برادرم یکی برام گرفت دو سال پیش 500 گیگ که صد و خورده ای گیگ اطلاعات داشتم که البته زیاد مهم نبودن و یهو همینطوری این مشکل فرمت کردن پیش اومد که با کلی بدبختی و با نرم افزار ریکاوری تونستم اونایی که مهم تر بودن برگردونم بعد داداشم برد یه هارد یه مدل بالاترش گرفت 17 تومن هم روش داد و اونم دوباره همین مشکل پیش اومد که دیگه کلا الان 6 ماه یه گوشه خونه افتاده :دی تازه من فقط واسه ضبط برنامه و ریختن اهنگ توش استفاده میکردم و کلا به کامپیوتر هم وصل نمیکردم زیاد اینطوری هی خراب میشد وای به حال اینکه ویندوز هم میریختی و به عنوان هارد اصلی ازش کار بکشی
تو همین انجمن p30 بگیری 90 درصد کسایی که هارد adata دارن یکبار صددرصد این مشکل براشون پیش اومده
شما هاردت چه نوعی هست تا برد اصلیشو بگم از چه شرکتی هست adata میاد بردای هارد بقیه شرکت ها رو برمیداره قاب میندازه به اسم خودش میزنه اگه مدل sh94 هست که مکستور هست اگه sh93 توشیبا
با نرم افزار hd tune میتونی بفهمی خودت

دوست عزیز، این حرف شما رو قبول ندارم که کلا ADATA مشکل داره.
من محل کار یه مدل SH14 دارم که پیرش رو در آوردیم و روزی بین 4 تا سیستم داره فایل حجیم جابجا میکنه، اونم بدون حتی یکبار safety remove کردن!! و بعد از یکسال هنوز آخ نگفته ... .

مدل من NH92 هست.

حالا من برم فرم ویر دانلود کنم و روی سیستمهایی که میخوام ازشون استفاده کنم، نصب کنم؟

ata.royalfalcon
02-08-2012, 20:03
من محل کار یه مدل SH14 دارم که پیرش رو در آوردیم و روزی بین 4 تا سیستم داره فایل حجیم جابجا میکنه، اونم بدون حتی یکبار safety remove کردن!! و بعد از یکسال هنوز آخ نگفته ... .

مدل من NH92 هست.

حالا من برم فرم ویر دانلود کنم و روی سیستمهایی که میخوام ازشون استفاده کنم، نصب کنم؟

firmware که نباید روی سیستم نصب بشه . روی هارد باید نصب بشه . ضمن اینکه نمیتوان با اطمینان گفت این مشکل از frimware هست .
نکته : هر هارد firmware مخصوص خودشو داره و نباید از هر firmware استفاده کرد ، شما باید مدل دقیق هارد اینترنال بکار رفته رو پیدا کنید .

Greedy
02-08-2012, 20:25

مدل من NH92 هست.

نمیدونم برای من و اکثر بچه ها که خیلی مشکل داشته به خصوص این مشکلی که گفتی تو تاپیکا بگردی خیلی از adata هایی این مشکل براشون پیش اومده در حالی که بقیه هاردها این مشکل خیلی کمتر داشتند البته شاید اون مدل خاصی که گفتی بهتره شاید در مورد سوالت هم بچه ها راهنمایی کردن فریمورشو اپدیت کن ببین چی میشه اگه درست نشد که با یه نرم افزار ریکاوری فایلایی که میشه رو ریکاوری کن تو یه هارد دیگه فرمت کن اینو کلا بذار کنار چون دردسر داره

caplosa
03-08-2012, 00:54
دوستان من یه هارد ایترنال (1TERA) دارم که روی دستگاه --- بود ... حالا می خوام فرمت کنم روش ویندوز نصب کنم و روی PC استفاده کنم اما توی قسمت پارتیشن بندی فقط 30MB از حجم هارد رو میاره... نمیدونم چیکار کنم. لطفا کمک کنید
خیلی عجله ای هست. ممنون.

IceLord
03-08-2012, 23:49
سلام دوستان

هارد یکی از اقوام رو در اختیار دارم که ویندوز مداوم اخطار میده که از اطلاعات بک آپ بگیرید و برای تعویض هارد اقدام کنید.
ولی به نظر در حین کار مشکل خاصی پیش نمیاد.

با hd tune تست گرفتم این اطلاعات رو داد:

نظر دوستان چی هست؟
آیا قابل تعمیر هست یا باید عوض بشه؟

موفق باشید

پ.ن: دمای کاری مناسب جهت کارکرد هارد چقدر هست؟

EXTREME
04-08-2012, 00:14
سلام دوستان

هارد یکی از اقوام رو در اختیار دارم که ویندوز مداوم اخطار میده که از اطلاعات بک آپ بگیرید و برای تعویض هارد اقدام کنید.
ولی به نظر در حین کار مشکل خاصی پیش نمیاد.

با hd tune تست گرفتم این اطلاعات رو داد:

نظر دوستان چی هست؟
آیا قابل تعمیر هست یا باید عوض بشه؟

موفق باشید

پ.ن: دمای کاری مناسب جهت کارکرد هارد چقدر هست؟

دمای هاردتون خوبه
فعلا شما یک تست از هاردتون با نرم افزار hdd regeneraator بگیرین و نتیجرو بگین
تست از داس انجام بشه

REZAt1980
04-08-2012, 03:57
الان تو HD Tune مدل فریم ویر رو نوشته:
GN001U
این مدلش چیه؟
و فریم ویرش از کجا باید بیارم؟
--------------------------------------------
دو تا سوال:
کلا به نظرتون بهتره فریم ویر وجود داشته باشه، یا نه؟
و اینکه برای این هارد که الان RAW شده، باید قبل از فرمت کردن Recover کرد یا بعد از فرمت کردن؟
یعنی این نرم افزار Active@ partition recovery میتونه از این هارد که RAW شده، فایلها رو recover کنه؟

ata.royalfalcon
04-08-2012, 08:20
الان تو HD Tune مدل فریم ویر رو نوشته:
GN001U
این مدلش چیه؟
و فریم ویرش از کجا باید بیارم؟
--------------------------------------------
دو تا سوال:
کلا به نظرتون بهتره فریم ویر وجود داشته باشه، یا نه؟
و اینکه برای این هارد که الان RAW شده، باید قبل از فرمت کردن Recover کرد یا بعد از فرمت کردن؟
یعنی این نرم افزار Active@ partition recovery میتونه از این هارد که RAW شده، فایلها رو recover کنه؟

1. همه هاردهاي امروزي بلا استثنا firmware دارند . هارد اينترنال بكار رفته هم از برند توشيبا هست . SN و مدل هارد هم براي دانلود firmware درست لازمه كه بر روي ليبل هارد اينترنال نوشته ميشه (گرچه من در سايت Toshiba فزيم وير مناسب اين هارد رو پيدا نكردم - ساپورت ضعيف) .

2. قبل از فرمت كردن بايد ريكاور بشه با استفاده از نرم افزارهايي مثل easeus data recovery wizard professional كه نياز به فضاي جداگانه جهت ذخيره نمودن داده هاي ريكاوري شده هست . نرم افزار Active@ partition recovery رو تست نكردم .

IceLord
04-08-2012, 19:38
دمای هاردتون خوبه
فعلا شما یک تست از هاردتون با نرم افزار hdd regeneraator بگیرین و نتیجرو بگین
تست از داس انجام بشه

سلام

تست از داخل داس انجام شد.

delays detected 4

بقیه صفر بودن.

نظرتون چیه؟

موفق باشید

arman486
04-08-2012, 20:41
دوستان یکی از بستگان من یک هارد اکسترنال داره که توش خیلی اطلاعات داره و ه ناگهان هر بار به کامپیوتر وصل میکنی نمایش داده نمیشه سیمشم عوض کردیم باز نشده
باید چکار کرد جایی رو میشناسید که بشه تعمیرش کرد

ata.royalfalcon
04-08-2012, 21:04
دوستان یکی از بستگان من یک هارد اکسترنال داره که توش خیلی اطلاعات داره و ه ناگهان هر بار به کامپیوتر وصل میکنی نمایش داده نمیشه سیمشم عوض کردیم باز نشده
باید چکار کرد جایی رو میشناسید که بشه تعمیرش کرد

سلام
اول از همه پس از متصل کردن هارد دیسک از برنامه disk management ویندوز یه عکس بگیرید و اینجا بذارید .
برای دسترسی به این برنامه دستور DISKMGMT.MSC رو در run که در منوی استارت هست تایپ کنید .

Sha7ab
04-08-2012, 21:52
من یه هارد وسترن 1 ترا دارم که Unallocated شده. تمام برنامه هایی که در زمینه ریکاوری یا تعمیرش معرفی شده رو هم استفاده کردم هیچکدوم روش جواب نمیده. خودم میگم مشکل 100% سخت افزاریه. چیکارش کنم؟ اطلاعات توش فوق العاده برام مهمن.

ata.royalfalcon
04-08-2012, 22:00
من یه هارد وسترن 1 ترا دارم که Unallocated شده. تمام برنامه هایی که در زمینه ریکاوری یا تعمیرش معرفی شده رو هم استفاده کردم هیچکدوم روش جواب نمیده. خودم میگم مشکل 100% سخت افزاریه. چیکارش کنم؟ اطلاعات توش فوق العاده برام مهمن.

خب اگر اطلاعاتش برای شما مهمه اجباراً باید هارد رو به یکی از شرکتهای معتبر جهت ریکاوری اطلاعات بفرستید .

EXTREME
04-08-2012, 22:06

با نرم افزار easeus data recovery هم تست کردین ؟

Sha7ab
04-08-2012, 23:28
خب اگر اطلاعاتش برای شما مهمه اجباراً باید هارد رو به یکی از شرکتهای معتبر جهت ریکاوری اطلاعات بفرستید .
شرکت معتبر واقعن پیدا میشه؟

با نرم افزار easeus data recovery هم تست کردین ؟
آره تست کردم اون هم ارور داد. دقیقا یادم نیست چه اروری. با test disk تست کردم تمام سکتورهاش B شد! نمیدونم چه مرگشه.

ata.royalfalcon
05-08-2012, 07:37

بله ؛ اين شركتها در ايران اندك هستند .نكته اينجاست كه ممكنه هزينه ريكاوري اطلاعات يا تعمير هارد از قيمت يك هارد نو بيشتر شود .

EXTREME
05-08-2012, 09:20

آره تست کردم اون هم ارور داد. دقیقا یادم نیست چه اروری. با test disk تست کردم تمام سکتورهاش B شد! نمیدونم چه مرگشه.

میتونید پارتیشن رو ایجاد کنید و بعدش ریکاوری کنید ولی اینطوری احتمال ریکاوری شدن اطلاعغاتتون کم میشه بهتره بدید بیرون ریکاوری کنن برای شما شما دیگه با هر نرم افزاری تست کردین جواب نگرفتین مجبورین اینکارو بکنید

IceLord
05-08-2012, 10:48
دوستان لطفا پست صفحه قبل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو هم یه بررسی بفرمایید
با تشکر

++ و اینک
آخر فروم باز

EXTREME
05-08-2012, 11:03
سلام

تست از داخل داس انجام شد.

delays detected 4

بقیه صفر بودن.

نظرتون چیه؟

موفق باشید

خوبه
دوباره تست hdd regenerator رو بگیرید ببینید باز هم سکتور delay پیدا میکنه یا نه اگه پیدا نکرد درست شده

sadeghmankan69
06-08-2012, 15:42
سلام هارد لژ تاژم خراب شده وقتي ميخوام ويندوز نصب كنم وقتي ميخوام درايو انتخاب كنم زيرش مينويسه هارد بزودي خراب ميشه .بعدشم وقتي يه فايل رو از فلش يا سي دي كپي ميكنم روش وقتي ريستارتش ميكنم ديگه ويندوز نمياد بالا و بايد دوباره ويندوز نصب كنم ولي مشكلي با فايلهايي كه از اينترنت دي ال ميكنم مشكلي نداره .توروخدا يكي كمك كنه چشه؟درست ميشه؟يا بايد عوضش كنم

EXTREME
06-08-2012, 19:01
سلام هارد لژ تاژم خراب شده وقتي ميخوام ويندوز نصب كنم وقتي ميخوام درايو انتخاب كنم زيرش مينويسه هارد بزودي خراب ميشه .بعدشم وقتي يه فايل رو از فلش يا سي دي كپي ميكنم روش وقتي ريستارتش ميكنم ديگه ويندوز نمياد بالا و بايد دوباره ويندوز نصب كنم ولي مشكلي با فايلهايي كه از اينترنت دي ال ميكنم مشكلي نداره .توروخدا يكي كمك كنه چشه؟درست ميشه؟يا بايد عوضش كنم

یک عکس میتونی از تب healh نرم افزار hd tune از هاردت بزاری اینجا؟

sadeghmankan69
07-08-2012, 13:54
یک عکس میتونی از تب healh نرم افزار hd tune از هاردت بزاری اینجا؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اينم عكس

achaemenian
07-08-2012, 17:37
سلام دوستان
من حدود یک هفته ای میشه که Hp pavilion dv6-6c00 گرفتم
الان یک صدای خر خر خفیف از هاردش میاد
نمیدونم که طبیعیه یا مشکل داره؟
میشه راهنماییم کنید؟

با برنامه HDD Regenerator چکش کردم
پیغام داد hard disk pass the test
ولی بازم صدا میده!!!!

با تشکر

EXTREME
07-08-2012, 18:48
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اينم عكس

هارد رو ببر رو تست hdd regenrator و scan and repair بزن
خبرشو بده

EXTREME
07-08-2012, 18:49
سلام دوستان
من حدود یک هفته ای میشه که Hp pavilion dv6-6c00 گرفتم
الان یک صدای خر خر خفیف از هاردش میاد
نمیدونم که طبیعیه یا مشکل داره؟
میشه راهنماییم کنید؟

با برنامه HDD Regenerator چکش کردم
پیغام داد hard disk pass the test
ولی بازم صدا میده!!!!

با تشکر

مشکلی تو سرعت سیستم دارین ؟
فریز شدن هم دارین ؟
تو راست کلیک کردن و باز کردن درایو ها تاخیر دارین ؟

achaemenian
07-08-2012, 18:55
نه هیج کدوم از این مشکل ها رو ندارم!
این نرم افزار رو فکر نکنم داشته باشم!

EXTREME
07-08-2012, 19:34
نه هیج کدوم از این مشکل ها رو ندارم!
این نرم افزار رو فکر نکنم داشته باشم!

پس عکس رو از تب اون نرم افزار بزارین

achaemenian
07-08-2012, 23:09
شرمنده من با این نرمافزار چکش کردم
HP Hard Drive Self Test repairs soft
که توی Bios اجرا میشه!

EXTREME
07-08-2012, 23:19
نرم افزار hd tune رو دانلود و نصب کنید و از تب health این نرم افزار یک عکس بزارین

achaemenian
08-08-2012, 18:22
نرم افزار hd tune رو دانلود و نصب کنید و از تب health این نرم افزار یک عکس بزارین

EXTREME
08-08-2012, 18:55

هاردتون سالمه و هیچ مشکلی نداره

achaemenian
08-08-2012, 20:53
ممنون ولی
پس چرا صدا میده؟

ata.royalfalcon
08-08-2012, 21:57
ممنون ولی
پس چرا صدا میده؟

سلام
معمولاً برخی از هاردها صدای بیشتری دارند ولی اول از همه هارد رو یه بار دیفرگ کنید و با استفاده از نرم افزارهای مناسب هارد رو clean کنید . میتونید برنامه hddscan ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رو دانلود کنید و طبق عکس زیر با انتخاب گزینه feature و سپس IDE feature اگر هاردتان Automatic acoustic management رو ساپورت میکنه مقدارشو کم کنید (در صورت ساپورت چراغ on روشن میشه) که البته پرفورمنس آنهم کاهش پیدا میکنه (تست کنید) .

54153

54152

EXTREME
08-08-2012, 22:34
ممنون ولی
پس چرا صدا میده؟

اون طبیعیه شما گفتین افت سرعت هم ندارین پس طبیعیه

achaemenian
08-08-2012, 23:24
خیلی ممنونم
sadeghmankan69
09-08-2012, 01:04
هارد رو ببر رو تست hdd regenrator و scan and repair بزن
خبرشو بده

scan and repairشب زدمش تا صبح ديدم هنوز رو0.52%مونده يعني به يه درصد هم نرسيد ولي رو تست حدودا 20000تابدسكتور و 20000تاهم delay detectedزد

EXTREME
09-08-2012, 01:12
scan and repairشب زدمش تا صبح ديدم هنوز رو0.52%مونده يعني به يه درصد هم نرسيد ولي رو تست حدودا 20000تابدسكتور و 20000تاهم delay detectedزد

هاردتون اوضاش خراب شده فکر نکنم با low level format هم درست بشه
یا اینکه باید بزارین رو تست بمونه که خیلی طول میکشه یا اینکه برین پلاتر هارد رو عوض کنید
فریم ویر هارد رو به عنوان آخرین راه انجام بدین

parvaz12369
09-08-2012, 11:18
سلام برنامه ریکاور برنامه Get daata Back for fat برنمی کردند من فلش فرمت سری کردم راهنماهی کند

parvaz12369
09-08-2012, 11:21
برنامه برای فرمت کامل فلش فرمت بدون سری راهنماهی کند فایل برام خیلی مهم است

sadeghmankan69
09-08-2012, 12:37
هاردتون اوضاش خراب شده فکر نکنم با low level format هم درست بشه
یا اینکه باید بزارین رو تست بمونه که خیلی طول میکشه یا اینکه برین پلاتر هارد رو عوض کنید
فریم ویر هارد رو به عنوان آخرین راه انجام بدین

فريم وير يعني چي؟ميشه بيشتر توضيح بدين؟
پلاتر رو چخوري عوض ميكنن؟بايد متخصص انجامش بده؟خرجش حدودي چقد ميشه؟

sadeghmankan69
09-08-2012, 13:20
هارد من توشيبا هست.فريم وير رو از كجا ميتونم دي ال كنم؟تورو خدا كمكم كن.

مهندس الهه
09-08-2012, 14:13
هارد من توشيبا هست.فريم وير رو از كجا ميتونم دي ال كنم؟تورو خدا كمكم كن.

از تو سایت توشیبا !!

مهندس الهه
09-08-2012, 14:22

برنامه های کامپیوتری که برروی حافظه فقط خواندنی ، مدارهای مجتمع و... نصب میشن. مثلا برنامه ای که روی حافظه rom کامپیوتر نصبه یه فریموره
تمام گوشی های موبایل ، رسیورهای ماهواره و کلا هر سیستم الکترونیکی فریمور داره ... بعضی از فریمورها قابل ارتقا یا نصب دوباره هستن مثل گوشی های موبایل که آپدیت میشن یا فلش میشن
بعضی هم نه همیشه ثابت هستن مثل مثلا ساعت مچی یا خیلی چیزهای دیگه که میشه مثال زد

پلاتر هم همون دیسک هارده که اطلاعات روش نوشته و خوانده میشه
مثل دیسک گرامافون!
با این حساب تعویض پلاتر هم باید توسط متخصص صورت بگیره

sadeghmankan69
09-08-2012, 14:50
از تو سایت توشیبا !!
از كدوم قسمت سايت؟هرچي گشتم نديدم
مدل هاردم mk3252gsxهستش 320 گيگ
firmware:lv010m

sadeghmankan69
09-08-2012, 14:54
احتمال داره با low format درست شه؟

behnamrex
09-08-2012, 15:17
سلام . من 1 هارد اکسترنال 1tb adata دارم . مدتی پیش ویروس افتاد و من مجبور شدم فرمتش کنم . حالا بعضی مواقع بعضی از پوشه ها رو سخت باز میکنه و بعضی وقتا یه صدایی از هارد میاد . اگه امکان داره من چجوری میتونم هاردم رو به درست کنم . اگه میشه حتما جواب بدین . چون خیلی ضروری هستش . با تشکر

EXTREME
09-08-2012, 18:03

فریم ویر رو برین از سایت خود هارد بگیرید درست نشد اونکارهای دیگرو بله باید بدید بیرون

EXTREME
09-08-2012, 18:05
از كدوم قسمت سايت؟هرچي گشتم نديدم
مدل هاردم mk3252gsxهستش 320 گيگ
firmware:lv010m

مدل هارد رو رو تو گوگل سرچ کنید
همونطرو که گفتم یا باید بزارین رو تست که بدسکتور ها و سکتور های delay رو درست کنه که این کار خیلی طول میکشه low level format هم تست کنید فریم ویر هارد رو هم آپدیت کنید
درست نشد باید بدید بیرون پلاتر تعویض کنند

EXTREME
09-08-2012, 18:07
سلام . من 1 هارد اکسترنال 1tb adata دارم . مدتی پیش ویروس افتاد و من مجبور شدم فرمتش کنم . حالا بعضی مواقع بعضی از پوشه ها رو سخت باز میکنه و بعضی وقتا یه صدایی از هارد میاد . اگه امکان داره من چجوری میتونم هاردم رو به درست کنم . اگه میشه حتما جواب بدین . چون خیلی ضروری هستش . با تشکر

ویندوز رو عوض کنید و بدون اینکه mycomputer و my document رو باز کنید درایو های دیگرو اسکن ویروس بکنید یا با آنتی ویروس یا به روش سرچی از run
اگه ویروسی نبود و باز هم مشکل بود یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بزارید اینجا
معمولا ویروس باعث خرابی در فریم ویر و ایجاد بدسکتور هم میشود

sadeghmankan69
10-08-2012, 00:22
مدل هارد رو رو تو گوگل سرچ کنید
همونطرو که گفتم یا باید بزارین رو تست که بدسکتور ها و سکتور های delay رو درست کنه که این کار خیلی طول میکشه low level format هم تست کنید فریم ویر هارد رو هم آپدیت کنید
درست نشد باید بدید بیرون پلاتر تعویض کنند

مدل هارد منو تو سايت نزده اصلا.تورو قران كمكم كنيد كلافه شدم ديگه 4 ساعته دارم ميگردم به هيچ نتيجه اي نرسيدم.

EXTREME
10-08-2012, 11:26
مدل هارد منو تو سايت نزده اصلا.تورو قران كمكم كنيد كلافه شدم ديگه 4 ساعته دارم ميگردم به هيچ نتيجه اي نرسيدم.

مدل هارد رو تو گوگل سرچ کردین ؟

sadeghmankan69
10-08-2012, 14:46
مدل هارد رو تو گوگل سرچ کردین ؟
اره 4ساعت گشتم بهيچ نتيجه اي نرسيدم مدلش mk3252gsxهست تو خود سايت توشيبا هم نبود

EXTREME
10-08-2012, 16:12
احتمالا فریم ویری براش نیومده برای فریم ویر باید بدید بیرون یا با رابط به حالت قبل برگردونن یا با pc3000 آپدیت کنن و تعویض پلاتر
کاری که شما میتوندی انجام بدین اسکن hdd regenerator است که خیلی طول میکشه و ممکنه درست کنه هارد رو و low leve format

behnamrex
11-08-2012, 04:29
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]این الن یعنی چی ؟
ویندوز رو عوض کنید و بدون اینکه mycomputer و my document رو باز کنید درایو های دیگرو اسکن ویروس بکنید یا با آنتی ویروس یا به روش سرچی از run
اگه ویروسی نبود و باز هم مشکل بود یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بزارید اینجا
معمولا ویروس باعث خرابی در فریم ویر و ایجاد بدسکتور هم میشود

behnamrex
11-08-2012, 04:30
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]این الن یعنی چی ؟
حالا چیکار باید بکنم ؟؟؟؟؟؟؟؟

EXTREME
11-08-2012, 21:23
حالا چیکار باید بکنم ؟؟؟؟؟؟؟؟

ببرید رو تست hdd regenerator و بزارید در داس اسکن کامل بکنه و نتیجرو بگین

m.amin4u
11-08-2012, 21:36
سلام

هارد من 250 gig هست و از نوع SATA و از نوع pc هست (لپ تاپی نیس)

یه روز که روشنش کردم ویندوز نیومد بالا نوشته بود دیسکت بوت میخواد

کابلشو عوض کردم و چندبار ریستارتش کردم

ولی بازم دیسک بوت میخواست ،منم سی دی ویندوز گذاشتم رفت تو حالت نصب ویندوز تمام درایوام رو دیدم فقط درایو C رو خالی نشون داده بود

فرمتش کردم ولی ارور داد منم پاکش کردم و یه درایو دیگه ساختم و شروع کرد به نصب ویندوز بعد از اینکه 20% فایلا کپی شد یه صدایی وزوزی شروع کرد به دادن

بعد یه هو گفت که ارور وجود داره و از نصب اومد بیرون

حالا به نظرتون چه اتفاقی براش افتاده؟؟؟

EXTREME
11-08-2012, 21:53
سلام

هارد من 250 gig هست و از نوع SATA و از نوع pc هست (لپ تاپی نیس)

یه روز که روشنش کردم ویندوز نیومد بالا نوشته بود دیسکت بوت میخواد

کابلشو عوض کردم و چندبار ریستارتش کردم

ولی بازم دیسک بوت میخواست ،منم سی دی ویندوز گذاشتم رفت تو حالت نصب ویندوز تمام درایوام رو دیدم فقط درایو C رو خالی نشون داده بود

فرمتش کردم ولی ارور داد منم پاکش کردم و یه درایو دیگه ساختم و شروع کرد به نصب ویندوز بعد از اینکه 20% فایلا کپی شد یه صدایی وزوزی شروع کرد به دادن

بعد یه هو گفت که ارور وجود داره و از نصب اومد بیرون

حالا به نظرتون چه اتفاقی براش افتاده؟؟؟

جوابتون در اون تاپیک داده شده است

D@niel
12-08-2012, 00:27
با سلام خدمت اساتید عزیز.
بنده یک هارد اکسترنال 1TB دارم که اشتباهی Quick Fromat کردم.اما قبل از این که تموم بشه سیستم رو ریست کردم.
الان که میخوام استفاده کنم میگه باید فرمت بشه.چون این اطلاعات خیلی خیلی برام مهمه میخوام بهترین راه برای بازیابی اطلاعاتم رو بدونم.هزینش هم مهم نیست.
بجز نرم افزار های ریکاوری پیشنهاد دیگه یی هم دارید؟
اگه میشه یه سری از بهترین نرم افزار های ریکاوری رو هم معرفی کنید.
با تشکر

behnamrex
12-08-2012, 00:28
ببرید رو تست hdd regenerator و بزارید در داس اسکن کامل بکنه و نتیجرو بگین شرمنده اما میتونید کامل بگید چیکار کنم . من تازه کارم و زیاد بلد نیستم . ممنونم

EXTREME
12-08-2012, 07:26
شرمنده اما میتونید کامل بگید چیکار کنم . من تازه کارم و زیاد بلد نیستم . ممنونم

نرم افزار hdd regenerator رو دانلود کنید و نصب کنید یک سی دی خام تهیه کنید یک قسمت نرم افزار هست نوشته bootable cd از اونجا درایو رو انتخاب میکنید و سی دی خام رو میزارین تو درایو رایت میکنه بعد با اون سی دی بوت میکنید سیستم رو و از داس میتونید اسکن کنید هارد رو شما رو حالت scan and repair بزارید تست کنه

EXTREME
12-08-2012, 07:28
با سلام خدمت اساتید عزیز.
بنده یک هارد اکسترنال 1TB دارم که اشتباهی Quick Fromat کردم.اما قبل از این که تموم بشه سیستم رو ریست کردم.
الان که میخوام استفاده کنم میگه باید فرمت بشه.چون این اطلاعات خیلی خیلی برام مهمه میخوام بهترین راه برای بازیابی اطلاعاتم رو بدونم.هزینش هم مهم نیست.
بجز نرم افزار های ریکاوری پیشنهاد دیگه یی هم دارید؟
اگه میشه یه سری از بهترین نرم افزار های ریکاوری رو هم معرفی کنید.
با تشکر

چون وسط فرمت قطع کردین فایل سیستم هاردتون به حالت raw رفته در نتیجه ازتون میخواد که فرمت کنید
با نرم افزار easeus data recovery اطلاعات رو ریکاوری کنید سپس اون پارتیشینی که مشکل داره رو فرمت کنید تا درست بشه

saeed_136915
13-08-2012, 17:23
سلام دوستان من یه هارد لپتاپی Western Digital Blue دارم که دو روز پیش که زلزله اومد نمیدونم چی شده که دیگه تقریبا کار نمیکنه (موقع زلزله لپتاپ روشن بود)
وقتی هارد رو به پی سی وصل میکنم ویندوز خیلی خیلی طول میکشه تا بالا بیاد (در حد 20 تا 25 دقیقه) بعد از بوت شدن ویندوز هم درایو ها رو نمیتونه نشون بده
یه بار هم درایو ها رو Delete و فرمت کردم ولی مشکل حل نشده.
به نظرتون چیکار میتونم بکنم؟؟ با Low Level Format درست میشه؟؟
فقط ترجیحا اگه نرم افزاری معرفی کنین نسخه ی داس داشته باشه.

EXTREME
13-08-2012, 18:47
سلام دوستان من یه هارد لپتاپی Western Digital Blue دارم که دو روز پیش که زلزله اومد نمیدونم چی شده که دیگه تقریبا کار نمیکنه (موقع زلزله لپتاپ روشن بود)
وقتی هارد رو به پی سی وصل میکنم ویندوز خیلی خیلی طول میکشه تا بالا بیاد (در حد 20 تا 25 دقیقه) بعد از بوت شدن ویندوز هم درایو ها رو نمیتونه نشون بده
یه بار هم درایو ها رو Delete و فرمت کردم ولی مشکل حل نشده.
به نظرتون چیکار میتونم بکنم؟؟ با Low Level Format درست میشه؟؟
فقط ترجیحا اگه نرم افزاری معرفی کنین نسخه ی داس داشته باشه.

سلام میتونی از hd tune از تب health یک عکس بدی ؟

ممکنه به هارد ضربه وارد شده و این رو هد و پارکینگش تاثیر گذاشته باشه
صدایی از هارد نمیاد ؟

saeed_136915
13-08-2012, 18:53
سلام میتونی از hd tune از تب health یک عکس بدی ؟

ممکنه به هارد ضربه وارد شده و این برو هد و پارکینگش تاثیر گذاشته باشه
صدایی از هارد نمیاد ؟

سلام
نه همونطور که گفتم اصلا داخل ویندوز نمیشه کاری کرد چون خیلی خیلی طول میکشه تا مثلا دسکتاپ بیاد و یه نرم افزاری رو ران کرد
از هارد هم صدایی نمیاد.
اگه مشکل از هد باشه تعمیر میشه؟؟
ببخشید میدونم که جاش اینجا نیست ولی اگه ممکنه یه هارد لپتاپی مقاوم معرفی کنین(قیمتش رو هم اگه ممکنه بگین)

EXTREME
13-08-2012, 19:36
والا من مدلاشو خوب نمیدونم ولی اگه از هد و پارکینگش باشه قابل تعمیره