PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

glc_engineer
25-01-2008, 21:05
اشاره :

‌وقتي با فشردن كليد DELETE فايل يا پوشه‌اي را حذف مي‌كنيم، ويندوز با ارسال آن به RECYCLE BIN يا همان سطل آشغال، امكان بازگرداني و ذخيره مجدد فايل يا پوشه پاك شده را همچنان حفظ مي‌كند. اما زماني كه فايل‌هاي انتقال يافته به سطل آشغال را حذف مي‌كنيم يا زماني كه با استفاده از كليد ميانبر SHIFT+ DELETE فايل‌ها را به طور مستقيم و بدون انتقال به سطل آشغال پاك مي‌كنيم، ويندوز ديگر قادر به بازيابي و بازگرداني فايل‌هاي پاك شده نيست! اين عدم توانايي ويندوز توسط برخي كاربران به معناي حذف كامل فايل تلقي مي‌شود، اما در حقيقت اين طور نيست. در اين‌‌گونه مواقع برخي كاربران فايل‌هاي پاك شده را كلاً از دست رفته تلقي مي‌كنند. برخي ديگر از كاربران، از امكان بازيابي فايل‌ها آگاهند، اما آن را كاري بسيار حرفه‌اي، وقت‌گير و دور از حد توان خود مي‌دانند. با اين حال عده‌اي ديگر مي‌دانند كه نرم‌افزارهاي متنوع و گوناگوني وجود دارند كه كاربران سطوح مختلف، حتي كاربران مبتدي را قادر مي‌سازند بسياري از اطلاعات از دست رفته خود را بازيابي كنند. راستي شما جزء كدام دسته هستيد؟

glc_engineer
25-01-2008, 21:06
IOLO SEARCH AND RECOVER4
شركت معتبرIOLO TECHNOLOGIES ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) كه نرم‌افزار قدرتمند و محبوب SYSTEM MECHANIC را ارائه كرده است، با ارائه نرم‌افزار SEARCH AND RECOVER در حيطه نرم‌افزارهاي بازيابي اطلاعات نيز بسيار قدرتمند ظاهر شده است.

اين نرم‌افزار هم براي كاربران مبتدي و هم براي كاربران حرفه‌اي گزينه مناسبي محسوب مي‌شود. كاربران مبتدي توسط يك ويزارد، مرحله به مرحله راهنمايي مي شوند. اين نرم‌افزار قبل از اقدام به بازيابي، پيش‌نمايشي از اسناد مختلف و انواع فايل‌هاي مالتي‌مديا را به كاربر ارائه مي‌كند. به اين ترتيب كاربر با اطمينان فايل مورد نظر را انتخاب و بازيابي مي‌كند. همچنين SEARCH AND RECOVER با استفاده از قابليت SMARTSCAN خود، كاربر را قادر مي‌سازد تمام آنچه را كه به هر دليلي پاك شده است، به صورت يكجا بازيابي و ذخيره كند. از ديگر سرويس‌هاي مفيد اين نرم‌افزار مي‌توان به ابزار STRONGSCAN اشاره كرد كه قادر است بسياري از اطلاعات و فايل‌هايي را بازيابي و ذخيره كند كه ماه‌ها و حتي سال‌ها قبل حذف شده‌اند.

يكي از قابليت‌هاي منحصر به فرد SEARCH AND RECOVER، توانايي بازيابي اطلاعات پاك شده از سي‌دي‌ها و DVDهاي داراي قابليت رايت مجدد (CD-RW/DVD-RW) است. همچنين اگر از نرم افزار هايي مانند OUTLOOK ،OUTLOOK EXPRESS ،NETSCAPE ،THUNDERBIRD و EUDORA براي دريافت ايميل استفاده مي‌كنيد، با در اختيار داشتن SEARCH AND RECOVER براي بازيابي ايميل‌هاي پاك شده، هيچ‌گونه نگراني و دردسري نخواهيد داشت.

128 مگابايت حافظه رم، ده مگابايت فضاي ديسك سخت، WINDOWS MEDIA PLAYER 6/4 يا بالاتر و NTERNET EXPLORER6 با SERVICE PACK 2 حداقل نيازمندي‌هاي اين نرم‌افزار است كه از طرف شركت سازنده به كاربران توصيه شده است. اين نرم افزار روي ويندوز هاي 98،ME ،2000 و XP قابل اجرا است.

glc_engineer
25-01-2008, 21:07
. HANDY RECOVERY 3.0
HANDY RECOVERY ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نرم‌افزاري كوچك با كاربردي بسيار آسان و در عين حال بسيار قدرتمند و كارآمد براي بازيابي اطلاعات پاك شده است. اين نرم‌افزار فايل‌هايي را بازيابي مي‌كند كه بر اثر آلودگي به ويروس يا خطا‌هاي مختلف نرم‌افزاري آسيب ديده يا به طور كامل از دست رفته‌اند.

اين نرم‌افزار همچنين قابليت بازيابي اطلاعات از پارتيشن‌هاي فرمت شده ديسك‌سخت را دارد. يكي از قابليت‌هاي بسيار مناسب و منحصر به فرد اين نرم‌افزار، نمايش تمام پوشه‌ها و فايل‌هاي پاك شده در قالب محيطي مشابهWINDOWS EXPLORER است. به اين ترتيب كاربر قادر است قبل از اقدام به بازيابي، فهرستي مرتب از اطلاعات پاك شده سيستم را مشاهده نمايد و سپس براي بازيابي اطلاعات مورد نياز اقدام كند.

HANDY RECOVERY مي‌تواند سيستم را بر اساس نام فايل يا پوشه پاك شده جست‌وجو كند و احتمال بازيابي موفق هر فايل يا پوشه را به كاربر اعلام نمايد. اين برنامه روي تمام نسخه‌هاي ويندوز قابل استفاده است. و از تمام انواع سيستم فايل‌هاي ويندوزي (FAT 12/16/32 NTFS /NTFS5) به خوبي پشتيباني مي‌كند و توانايي بازيابي فايل‌هاي فشرده و رمزنگاري شده در پارتيشن‌هاي NTFS را دارد و براي كاربراني كه در جست‌وجوي نرم‌افزاري ساده و در عين حال قدرتمند براي بازيابي اطلاعات هستند، گزينه بسيار مناسبي به شمار مي‌رود.

glc_engineer
25-01-2008, 21:08
O&O DISKRECOVERY 4
O&O SOFTWARE ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عناوين متنوعي از نرم‌افزار‌هاي بازيابي اطلاعات را در منوي محصولات خود معرفي كرده است كهO&O DISKRECOVERY يكي از اين محصولات است. اين نرم‌افزار قادر است تمام سكتورهاي ديسك سخت، انواع كارت‌هاي حافظه و دوربين‌هاي ديجيتال و ... را براي بازيابي فايل‌ها زيرورو كند. حتي زماني كه سيستم فايل به طور كامل فرمت شده يا به هر دليلي دچار خرابي و آسيب‌هاي جدي شده باشد، O&O DISKRECOVERY بازيابي اطلاعات پاك شده و از بين رفته را ممكن مي‌سازد و توانايي شناسايي، بازيابي و ذخيره بيش از 350‌نوع فرمت مختلف را نيز دارد.

O&O DISKRECOVERY به موتور قدرتمند O&O DEEPSCAN مجهز است و مي‌تواند با جست‌وجوي عميق در ميان داده‌ها، حتي كوچك‌ترين فايل‌ها را بازيابي نمايد. ويرايش 4 اين نرم‌افزار براي استفاده در ويندوزهاي

2000 ، XP ، NT 4.0 و 2003 ارائه شده است.

glc_engineer
25-01-2008, 21:08
UNDELETEONCLICK 1.2
توجه تيم طراحيUNDELETEONCLICK ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به دو مشخصه كاربرد آسان و كارايي و قدرت مناسب در بازيابي اطلاعات از دست رفته هنگام كار با اين نرم‌افزار كاملاً محسوس و ملموس است. UNDELETEONCLICK نرم‌افزار نسبتاً نوپا و جديدي در حيطه خود محسوب مي‌شود، اما از لحاظ قابليت و كارآيي نرم‌افزار مناسبي به شمار مي‌رود.

اين نرم‌افزار از انواع (FAT 12 ، 16، 32) و همچنين NTFS به خوبي پشتيباني مي‌كند و توانايي بازيابي اطلاعات از ديسك سخت، فلاپي‌ديسك و انواع كارت‌هاي حافظه مورد استفاده در تجهيزات همراه را دارد. بازيابي فايل‌هاي فشرده و رمزگذاري شده در پارتيشن‌هاي با سيستم فايل NTFS، سرعت بالا در جست‌وجو و بازيابي فايل‌ها و امكانات متنوع براي جست‌وجوي اطلاعات بر اساس مشخصاتي مانند نام فايل يا پوشه، نوع (پسوند)، اندازه و تاريخ ايجاد و ويرايش، از ديگر قابليت‌هاي اين نرم‌افزار به حساب مي‌آيد.

UNDELETEONCLICK در ويندوزهاي 98SE و تمامي نسخه هاي بعد از آن و همچنين ويندوز ويستا قابل استفاده است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

glc_engineer
25-01-2008, 21:09
5
اين نرم‌افزار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) قدرتمند علاوه بر پشتيباني از سيستم‌هاي فايلي NTFS ،FAT 32 ،FAT 16 ،FAT 12 كه تقريباً در تمام نرم‌افزارهاي مشابه نيز پشتيباني مي‌شوند، از دو سيستم فايل NTFS5 و NTFS+EFS نيز به خوبي پشتيباني مي‌كند. همچنين از ديسك‌هاي سخت خارجي (EXTERNAL) و هاردديسك‌هاي حجيم چند صدگيگابايتي نيز به خوبي پشتيباني مي‌نمايد.

امكان بازيابي فايل‌هاي فشرده و رمزگذاري شده در پارتيشن هاي NTFS، فايل‌هاي آسيب ديده و پاك شده به دلايل مختلف، اطلاعات از دست رفته در پارتيشن‌هاي فرمت شده، پشتيباني از فايل‌هاي داراي اسامي طولاني، قابليت جست‌وجوي پيشرفته بر اساس مشخصات مختلف يك فايل (نام، پسوند، اندازه و ...) و بازيابي اطلاعات از انواع كارت‌هاي حافظه و فلاپي‌ديسك‌ها از ديگر امكانات اين نرم‌افزار است. از ديگر ويژگي‌هاي ACTIVE UNDELETE مي‌توان به رابط كاربري مرورگر گونه نرم‌افزار، ارائه فهرستي از فايل‌ها و پوشه‌هاي قابل بازيابي توسط نرم‌افزار به كاربر و امكان انجام عمليات پويش و بازيابي با دو متد BASIC (جست‌وجوي سريع و مقدماتي) و THOROUGH (جست‌وجوي عميق و كامل) اشاره كرد. ACTIVE UNDELETE در تمام نسخه هاي ويندور قابل استفاده است.

glc_engineer
25-01-2008, 21:10
FILERESCUE PROFESSIONAL 2.5
FILERESCUE PROFESSIONAL ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) از سيستم هاي فايلي NTFS ،FAT 32 ،FAT 16 ،FAT 12 و همچنين NTFS5 به خوبي پشتيباني مي‌كند.

قابليت بازيابي اطلاعات پاك‌شده، آسيب ديده بر اثر خطاهاي مختلف نرم‌افزاري و همچنين فايل‌ها و اطلاعات از بين رفته يا تخريب‌‌شده توسط ويروس‌ها را دارد. رابط كاربري آن بسيار ساده و گويا است و در عين حال با استفاده از يك ويزارد كاربر را مرحله به مرحله راهنمايي مي‌كند. اين نرم‌افزار از فرمت‌هاي محدودي پشتيباني مي‌كند و در مجموع در قياس با ديگر نرم‌افزارهاي بررسي شده، نرم‌افزار متوسطي ارزيابي مي‌شود.

glc_engineer
25-01-2008, 21:10
منبع : نشريه عصر شبک

glc_engineer
25-01-2008, 21:11
بازيابي فايل هاي پاك شده توسط نرم افزار O&O DiskRecovery 3.0.835

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DiskRecovery نرم افزاري موثر براي يافتن و بازيابي فايل هاي پاك شده شماست ! اين نرم افزار بصورت سكتور به سكتور هارد ديسك ، مموري كارت ، دوربين هاي ديجيتال و ساير رسانه هاي ذخيره سازي اطلاعات را بررسي كرده و در صورت پيدا كردن فايل هاي حذف شده اونها رو به سادگي براتون بازيابي ميكنه . اين نرم افزار امكان بازيابي بيش از 300 فرمت را برايتان مهيا ميكند ! نرم افزار مورد بحث از الگوريتم پيشرفته اي براي بازيابي فايل ها بهره ميبرد كه در حال حاظر در لابراتوار هاي پيشرفته بازيابي اطلاعات مورد استفاده قرار مي گيرد . شما با داشتن اين نرم افزار بدون نياز به تجربه و تخصص خاصي ميتوانيد فايل هاي صدمه ديده خود را زنده كنيد !
قابليت هاي كليدي اين نرم افزار :
پشتيباني از هارد ديسك هاي ATA IDE/EIDE و SCSI ، فلاپي ديسك ، مموري كارت ، دوربين هاي ديجيتال ! شناسايي بيش از 300 نوع فرمت ، محيط زيبا و آسان ، مراحل قدم به قدم براي بازيابي اطلاعات و ...
حجم 5.54MB
دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
كرك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

glc_engineer
25-01-2008, 21:13
نام نرم افزار: PCInsector File Recovery
حجم نرم افزار: 3.2 مگابايت آدرس سايت نرم افزار:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
کار با اين نرم افزار بسيار آسان مي باشد اما قبل از کار با اين نرم افزار بايد چند نکته را رعايت کنيد:
1- در صورت حذف شدن اطلاعات از روي هارد، تا زمان بازيابي آنها فايل ديگري بر روي هارد کپي نکنيد.
2- در هنگام نصب نرم افزارهاي بازيابي اطلاعات بر روي کامپيوتر حتما اين نرم افزارها را بر روي درايوي به غير از درايوي که اطلاعات پاک شده در آن قرار داشته است نصب کنيد.

glc_engineer
25-01-2008, 21:15
◄ مرحله اول:
پس از اجراي نرم افزار و تعيين زبان برنامه کادر زير ظاهر مي شود
اگر اطلاعات شما در اثر Delete کردن از بين رفته باشد گزينه اول را انتخاب کنيد
اگر اطلاعات شما در اثر فرمت سريع و يا خراب شدن هارد از بين رفته باشد گزينه دوم را انتخاب کنيد

glc_engineer
25-01-2008, 21:16
◄ مرحله دوم:
در مرحله دوم نرم افزار شروع به اسکن کردن هارد کامپيوتر مي کند و کليه اطلاعات بر روي آن را چک مي کند. پس از اينکه کار اسکن کردن هارد تمام شد درايوي که اطلاعات از روي آن پاک شده است را انتخاب کنيد. فايلهاي پاک شده با رنگ سبز مشخص شده اند. براي بازيابي اين فايلها کافي است که بر روي آنها کليک راست کرده و با انتخاب گزينه ... Save to محل ذخيره کردن آنها را مشخص کنيد.

glc_engineer
25-01-2008, 21:16
ويسنده: وحيد مجيدزاده

glc_engineer
25-01-2008, 21:18
نام نرم افزار:
GetDataBack for NTFS
حجم نرم افزار: 1.57 مگابايت آدرس سايت نرم افزار: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دانلود نسخه رجيستر شده اين نرم افزار از سايت ماهنامه رايانه خبر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نرم افزار بازيابي اطلاعات GetDataBack يکي از 10 نرم افزار برتر بازيابي اطلاعات پاک شده از روي هارد کامپيوتر مي باشد. شما مي توانيد در سايت Data Recover software review 2006 اطلاعات مربوط به مقايسه 10 نرم افزار برتر بازيابي اطلاعات را مشاهده کنيد.

R-Studio 6 Recover Lost Data 1 Restorer2000 Professional 7 Recover My Files 2 Stellar Phoenix 8 Handy Recovery 3 Magic Recovery 9 Quick Recovery 4 Recover It All 10 GetDataBack 5

glc_engineer
25-01-2008, 21:19
با استفاده از اين نرم افزار مي توانيد اطلاعاتي که در اثر Delete کردن، فرمت کردن هارد، حملات ويروسي و ... از روي هارد کامپيوتر پاک شده اند را بازيابي کنيد. اين نرم افزار در 2 نسخه مخصوص بازيابي اطلاعات هاردهاي با فرمت FAT و NTFS عرضه شده است که ما در اين مقاله به بررسی نسخه NTFS آن مي پردازيم.
در هنگام کار با نرم افزارهاي بازيابي اطلاعات بايد چند نکته را رعايت کنيد:
1- در صورت حذف شدن اطلاعات از روي هارد، تا زمان بازيابي آنها فايل ديگري بر روي هارد کپي نکنيد.
2- در هنگام نصب نرم افزارهاي بازيابي اطلاعات بر روي کامپيوتر حتما اين نرم افزارها را بر روي درايوي به غير از درايوي که اطلاعات پاک شده در آن قرار داشته است نصب کنيد.

glc_engineer
25-01-2008, 21:19
◄ مرحله اول: Scan for drives
پس از اجراي نرم افزار در اولين قدم در کادر ظاهر شده گزينه ... Logical drives را انتخاب کرده و سپس بر روي Next کليک کنيد.

◄ مرحله دوم: Select Source
در اين مرحله بايد درايوي که اطلاعات آن پاک شده است را انتخاب کنيد.

glc_engineer
25-01-2008, 21:20
◄ مرحله سوم: Select Range and File system
در اين قسمت مي توانيد تعيين کنيد که نرم افزار کل پارتيشن مشخص شده يا فقط محدوده خاصي از آن را جستجو کند.

glc_engineer
25-01-2008, 21:21
◄ مرحله آخر: Recovery Tree
پس از اينکه نرم افزار اطلاعات مربوط به پارتيشن مورد نظر نظير کلاسترها و سکتورهاي قابل بازيابي را مشخص کرد بر روي دکمه Next کليک کرده تا نرم افزار GetDataBack ليست فايلهاي قابل بازيابي را به شما نشان دهد.
براي بازيابي اطلاعاتي که نرم افزار آنها را قابل بازيابي تشخيص داده است کافي است که بر روي اطلاعات پاک شده مورد نظر خود کليک راست کرده و گزينه Copy را انتخاب کرده و محل ذخيره فايل بازيابي شده را مشخص کنيد.

اکثر نرم افزارهاي بازيابي اطلاعات نمي توانند فايلهايي که نام فارسي دارند و يا فايلهاي Word که متن فارسي دارند را بازيابي کنند و در صورت بازيابي هم پس از باز کردن اين فايلها يکسری کدها و حروف در هم ريخته مشاهده خواهيد کرد. براي بازيابي صحيح اين فايلها مي توان از يک ترفند خاص استفاده کرد.
ابتدا بر روي فايل مورد نظر کليک راست کرده و گزينه Open را انتخاب کنيد. فايل فارسي مورد نظر شما در نرم افزار Word و يا هر نرم افزار مربوطه ديگر به صورت صحيح نشان داده مي شود. اکنون مي توانيد با استفاده از دستور Save as اين فايل را در جاي ديگر ذخيره کنيد.

glc_engineer
25-01-2008, 21:22
نويسنده: وحيد مجيدزاده

glc_engineer
25-01-2008, 21:31
لطفا دعا براي نويسنده مطالب
و اينجانب فراموش نشود

jak_1300
26-01-2008, 08:18
آقا سلام من هارد 160 ساتا خریدم تابستون و تا چن روز پیش داشتم استفاده میکردم چن روز پیش بوسیله برنامه TuneUp Utilities 2008 7.0.7991
دیسک دکتور زدم که ببینم یه وقتی بد سکتور نداشته باشه وقتی اجرا کردم برنامه رو در همون ابتدا از من ریست خواست که ریست کردم و در هنگام بالا اومدن قبل از اینکه ویندوز بالا بیاد شروع کرد به انالیز کردن سیستمم و بعد تموم که شد ویندوز اومد بالا من دوباره دیسک دکتور کردم تو ویندوز چون میخواستم گزارش کار رو بیبنم وقتی برنامه رو اجرا کردم شروع کرد به انجام دادن اما اخرش بابته درایو سی از من ریست خواست که من هم اجرا کردم وقتی ریست شد دیگه بالا نیومد سیستم و تو داس پیغام میداد که انتخاب کنید یه دیوایس دیگر را یا یک دیسک مدیا وارد کنید به قسمته ستاپ رفتم اونجا اصلا هاردم رو نمیشناسه هیچ اثری از اسمه هاردم نبود حتی تمامه درایو ها رو کابلشون رو جدا کردم از سی دی رام تا دی وی دی رام و فقط هاردم رو گذاشتم بازم نشناخت حتی کابالهای ساتا که رویه مادر بوردم چهارتا ورودی ساتا داره رو هر کدوم امتحان کردم بازم خبری نشد . حالا چیکار کنم چه مشکلی پیش اومده در ضمن ویندوز هم تازه عوض کرده بودم و آنتی ویروس اینترنت سکوریتی کاسپر 7 رو نصب کرده بودم و آپدیت شده هم بود . سه سال هم گارانتی داره از شرکت ویستا

حالا چیکار کنم توروخدا کمکم کنین ؟

glc_engineer
26-01-2008, 10:32
آقا سلام من هارد 160 ساتا خریدم تابستون و تا چن روز پیش داشتم استفاده میکردم چن روز پیش بوسیله برنامه TuneUp Utilities 2008 7.0.7991
دیسک دکتور زدم که ببینم یه وقتی بد سکتور نداشته باشه وقتی اجرا کردم برنامه رو در همون ابتدا از من ریست خواست که ریست کردم و در هنگام بالا اومدن قبل از اینکه ویندوز بالا بیاد شروع کرد به انالیز کردن سیستمم و بعد تموم که شد ویندوز اومد بالا من دوباره دیسک دکتور کردم تو ویندوز چون میخواستم گزارش کار رو بیبنم وقتی برنامه رو اجرا کردم شروع کرد به انجام دادن اما اخرش بابته درایو سی از من ریست خواست که من هم اجرا کردم وقتی ریست شد دیگه بالا نیومد سیستم و تو داس پیغام میداد که انتخاب کنید یه دیوایس دیگر را یا یک دیسک مدیا وارد کنید به قسمته ستاپ رفتم اونجا اصلا هاردم رو نمیشناسه هیچ اثری از اسمه هاردم نبود حتی تمامه درایو ها رو کابلشون رو جدا کردم از سی دی رام تا دی وی دی رام و فقط هاردم رو گذاشتم بازم نشناخت حتی کابالهای ساتا که رویه مادر بوردم چهارتا ورودی ساتا داره رو هر کدوم امتحان کردم بازم خبری نشد . حالا چیکار کنم چه مشکلی پیش اومده در ضمن ویندوز هم تازه عوض کرده بودم و آنتی ویروس اینترنت سکوریتی کاسپر 7 رو نصب کرده بودم و آپدیت شده هم بود . سه سال هم گارانتی داره از شرکت ویستا

ميخواي خودت چه كار كني
چون گارانتي داره ببرش گارانتي
من تا اين هارد رو نبينم و خودم تست نكنم نمي تونم جيزي بگم

javadshahvand
26-01-2008, 10:53

کابل برق و دیتا رو عوض کن ببین موقعه نصب ویندوز هارد رو میشناسه؟

jak_1300
26-01-2008, 13:28
نمیشناسه هر کاری کردم نشناخت بردم دادم گارانتی اصلا ازم نپرسید خرایه یا مشکلش چیه فقط گفت کیک جدید بهت میدیم یعنی هر چی اطلاعات داشتم کشک
گفت اگر اطلاعاتت رو میخوای باید بینه 50 هزار تومان تا 300 هزار تومان هزینه ریکاوری بدی

glc_engineer
27-01-2008, 11:03
نمیشناسه هر کاری کردم نشناخت بردم دادم گارانتی اصلا ازم نپرسید خرایه یا مشکلش چیه فقط گفت کیک جدید بهت میدیم یعنی هر چی اطلاعات داشتم کشک
گفت اگر اطلاعاتت رو میخوای باید بینه 50 هزار تومان تا 300 هزار تومان هزینه ریکاوری بدی

کیک جدید ?

glc_engineer
27-01-2008, 11:19

تو ميتوني با هزينه كمتر اول ريكاورش كني بعد هم ببري گارانتي تا برات عوضش كنن
براي ريكاوري سراغ گارانتي ها نرو
4 تا 5 شركت هستن در كل ايران كه ريكاوري حرفه اي ميكنن
بقيه شركت ها يا با نرم افزار كار ميكنن يا هروقت گيركردن هارد ها رو ميفرستن براي اين شركت ها
بعد هم يك حق واسطه گري ميزارن روي نرخ اين شركت ها و به شما ميگن

jak_1300
27-01-2008, 12:32
کیک جدید چیه دیگه؟

jak_1300
27-01-2008, 12:37
دیگه بردمش فایده نداره همه چیزم پرید همه چی

mohsen_sir
27-01-2008, 13:12
سلام من به يه مشكل بر خوردم.وقتي كه مي خوام ويندوز نصب كنم بعد از اينكه فايلا رو لود مي كنه وقتي قراره صفحه بياد كه انتخاب كنم تو كدوم درايو بريزه به جاش مينويسه
"setup did not find any hard disk drives installed in your computer
make sure any hard disk drive are powered on and properly conected to your computer and that any disk -related hardware configration corect this may involve running a manufacturer-supplied diagnostic or setup program
setup con not continue to quit press f3.
ازتون ممنون

glc_engineer
27-01-2008, 14:25
سلام من به يه مشكل بر خوردم.وقتي كه مي خوام ويندوز نصب كنم بعد از اينكه فايلا رو لود مي كنه وقتي قراره صفحه بياد كه انتخاب كنم تو كدوم درايو بريزه به جاش مينويسه
make sure any hard disk drive are powered on and properly conected to your computer and that any disk -related hardware configration corect this may involve running a manufacturer-supplied diagnostic or setup program
ازتون ممنون

آيا مطالب قبلي اين تاپيك رو خوندي
مثلا كابل هاي ديتا و برق رو تست كردي....
و...
برو اونها رو بخون اگر مشكلت حل نشد. دوباره بگو
يا علي

glc_engineer
27-01-2008, 14:26
کیک جدید چیه دیگه؟
مرد حسابي خودت نوشتي كيك جديد من از شما سوال كردم
يعني چي
حالا شما از من ميپرسي
يا علي

glc_engineer
27-01-2008, 14:29
دیگه بردمش فایده نداره همه چیزم پرید همه چی

خود كرده را تدبير نيست

mohsen_sir
27-01-2008, 16:07
نه من ويندوزم راحت بالا مي يادش يعني كابلا سالمن در ضمن تستم كردم ولي رفع نشدش

glc_engineer
28-01-2008, 14:02
نه من ويندوزم راحت بالا مي يادش يعني كابلا سالمن در ضمن تستم كردم ولي رفع نشدش

به احتمال زياد هاردديسكت بدسكتورداره

mohsen_sir
28-01-2008, 15:39
چي كارش كنم با برنامه ميشه حلش كرد؟

glc_engineer
29-01-2008, 07:24
چي كارش كنم با برنامه ميشه حلش كرد؟

اول چك كن مطمئن شو كه بدسكتور داره
بعد براي حل بدسكتور اقدام كن

mohsen_sir
29-01-2008, 07:34
اگه هاردو فرمت كنم درست ميشه؟

TAFTIYAN
29-01-2008, 08:35
با سلام لطفا طريقه fdisc كردن hard sata 160G با مادربرد ASUSE P5 را كامل و مرحله به مرحله ذكر كنيد

glc_engineer
29-01-2008, 16:23
اگه هاردو فرمت كنم درست ميشه؟

معلوم نيست
اف ديسك فورمت كن ببين بدسكتور داره يا نه

glc_engineer
29-01-2008, 16:26
با سلام لطفا طريقه fdisc كردن hard sata 160G با مادربرد ASUSE P5 را كامل و مرحله به مرحله ذكر كنيد

ببين يك سرچ كني

چند تا از دوستان توضيح دادن كاملا

TAFTIYAN
30-01-2008, 09:39
نو كردن كل هارد:
اگر هاردي مي بايست از رده خارج شود، يا فروخته شود، بايد كل هارد پاك شود. متخصصان، اين مرحله را كه هارد به وضعيت خام خود هنگام توليد در كارخانه بر مي گردد Sanitizing مي گويند.

چه جوري اين كار را ميكنن

TAFTIYAN
30-01-2008, 09:51
ببين يك سرچ كني

چند تا از دوستان توضيح دادن كاملا

هرچي سرچ كردم پيدا نمي كنم شما اگر پيدا كردي به من نشان بده يا به ايميلم بفرست ممنون ميشم

glc_engineer
30-01-2008, 18:31
چه جوري اين كار را ميكنن

مبحثش تخصصي است
بايستي بدونم براي چه كاري ميخواي بدوني و سطح اطلاعاتت در مورد هاردديسك چقدره

glc_engineer
30-01-2008, 18:34
هادرديسك داراي موتوري مي باشد كه اين موتور باعث چرخش صفحات هاردديسك مي شود. در كنار برد كنترل كننده، كانكتورهاي مربوط به موتور قرار دارد. مكانيزمي كه باعث حركت بازوها بر روي هاردديسك مي گردد سرعت و دقت هارد را تعيين مي كند. در اين حالت از يك موتور خطي با سرعت بالا استفاده مي شود.

glc_engineer
30-01-2008, 18:36
پنج دهه از اولين حضورش در دنياي ما مي گذرد.پنجاه سالي كه اجازه داد وقايع،خاطرات و امور كاري

ما در جايي ديگر ثبت شود و جاودانه بماند.هارد ديسك پنجاه ساله شد تا با تكامل و توسعه تكنولوژي

رشد كرده و بزرگ شود.

سال 1956 براي اولين بار هاردديسك در شركت IBM متولد شد.اين هارد ديسك با عنوان RAMAC305

حافظه اي 5 مگابايتي داشت.اين محصول كه اندازه آن به بزرگي دو يخچال بود با قيمتي 10 هزار دلار

به ازاي هر مگابايت در بازار عرضه شد. دهه 60 در واقع زمان گسترش قابليت هاي هارد درايوها بود

كه با رهبري IBM در بازار اين محصولات همراه شد.

glc_engineer
30-01-2008, 18:36
سال 1961 فن ها اضافه شده و سال 1963 هارد ديسك هاي قابل حمل با مساحت 114 اينچي و

ظرفيت 6/2 مگابايتي وارد بازار شدند. IBM اولين هاردديسك هايش با امكان ذخيره اطلاعات با

استفاده از مدارهاي مجزا را هم در سال 1966 عرضه كرد.

glc_engineer
30-01-2008, 18:37
دهه 70 هم با ورود شركت General Digital (كه در سال 1971 به نام Western Digital تغيير كرد) به

عرصه توليد هاردديسك آغاز شد.هاردديسك هاي مدل Winchester3340 هم به عنوان اولين

هاردديسك هاي مدرن با چيدمان بهتر قطعات توسط شركت IBM در سال 1973 توليد شدند.

سال 1978 هم نوبت ورود هارد ديسك هاي مجهز به تكنولوژي RAID (ديسك هاي مستقل از قطعات

و ابزار غير ضروري) به بازار بود.سال 1979 اما آبستن وقايع ديگر بود.

glc_engineer
30-01-2008, 18:46
ورورد يك شركت ديگر با عنوان Seagate Technology به عرصه توليدكنندگان هاردديسك عرضه هارد

درايو مدل 3370 شركت IBM با اندازه 14 اينچ و حافظه 571 مگابايتي به عنوان اولين هاردديسك با

قطر نازك،عرضه هارد ديسك 8 اينچي IBM مدل Piccolo با حافظه 64 مگابايتي مخصوص كامپيوترهاي

شخصي و بالاخره عرضه اولين هاردديسك توليد شركت Seagate با عنوان St-506 كه در ميكرو

كامپيوترهاي اوليه مورد استفاده قرار مي گرفت،تمام وقايعي بودند كه در سال 1979 اتفاق افتادند.

دهه 80 اما انگار بايد با تحول بزرگي شروع مي شد.اين تحول در واقع عرضه اولين هاردديسك

گيگابايتي توسط شركت IBM بود كه با وزن 550 پوندي و اندازه اي برابر يك يخچال،با قيمت 40 هزار دلار به فروش مي رسيد.

glc_engineer
30-01-2008, 19:42
پيوستن گروه Shugart به NCR براي گسترش صنعت توليد هارد ديسك و تشكيل شركت SASI در

سال 1981 معرفي اولين چيپ مجزا هاردديسك هاي Winchester توسط WesternDigital در سال

1982 عرضه اولين هاردديسك 5/3 اينچي با حافظه 10 مگابايت توسط شركت Rodime در سال 1983

ساخت اولين كارت كنترل كننده هاردديسك هاي Winchester توسط WesternDigital و ارائه اولين

استانداردهاي اين صنعت در سال 1984 عرضه اولين Plus Hardcard به وسيله شركت Quantum كه

در حقيقت هاردديسك اضافي بود بدون كارت كنترل كننده و دسترسي جداگانه در سال 1985 توليد

اولين كارت هاي كنترل ESDI توسط WesternDigital در سال 1985 كه باعث ايجاد ظرفيت و سرعت

بيشتر هاردديسك هاي قابل استفاده در PC مي شدارائه اولين هاردديسك هاي 5/2 اينچي با ظرفيت

20 مگابايتي در سال 1988 براي نوت بوك ها قابل استفاده بود و توليد اولين هاردديسك با قاعده 5/3

اينچي و ارتفاع يك اينچي در سال 1988 توسط Connor از ديگر مراحل گسترش چرخه توليد

هاردديسك در اين دهه هستند.

glc_engineer
30-01-2008, 19:44
دهه نود با توليد اولين هاردديسك 5/3 اينچي توسط شركت WesternDigital شروع شد تا شركت

رقيب (IBM) سال بعد از آن اقدام به توليد اولين هاردديسك 5/3 اينچي هشت بخشي (Platter) با ظرفيت يك گيگابايت كند.

عرضه اولين هاردديسك 5/2 اينچي توليدي شركت Seagate در سال 1992 توليد هاردديسك 1/2

گيگابايتي براي اولين بار در بازار در سال 1992 ذخيره يك ميليون بيت اطلاعات در هر اينچ مربع روي هر

بخش توسط IBM در سال 1977 و عرضه ميكرودرايو IBM به عنوان كوچك ترين هاردديسك بازار با

ظرفيت 340 مگابايت و يك بخش يك اينچي در سال 1998 اتفاقات ديگري بودند تا بازار هاردديسك در

دهه 90 را متحول كنند.

glc_engineer
30-01-2008, 19:45
سال 2000 هم آمد تا علاوه بر ورود قرن جديد مقدمه اي بر روزهاي خوب بازار هاردديسك باشد.

در اين سال شركت Maxtor با خريد شركت رقيب يعني Quantum به عنوان دومين توليد كننده هارد

ديسك دنيا بعد از Seagate توانست عنوان بزرگترين توليدكننده هاردديسك دنيا را به خودش اختصاص بدهد.

اين در حالي بود كه Seagate سعي داشت با توليد هاردديسك هاي Rpmi5000 مدل Cheetah x15

در سال 2000 و هارد ديسك Barracud Aatav در سال 2002 سهم خود را در اين بازار به دست بياورد.

توليد هاردديسك هايي با گنجايش 100 گيگابايت در هر اينچ مربع توسط شركت Seagate در سال

2002 فروش بخش ذخيره اطلاعات IBM به Hitachi با هدف توسعه تكنولوژي هاي جديد در بازار

هاردديسك در سال 2003 عرضه اولين هاردديسك85/0 اينچي شركت Toshiba با قابليت ذخيره 2

گيگابايت اطلاعات در يك بخش در سال 2004 توليد هاردديسك هاي 8/1 اينچي يك بخشي با حافظه

40 گيگابايتي توسط Toshiba در سال 2005 عرضه اولين هاردديسك هاي 5/2 اينچي با ظرفيت 160

گيگابايت به وسيله شركت Seagate و براي استفاده در نوت بوكها در سال 2006 افزايش ظرفيت

هاردديسك هاي توليدي شركت WesternDigital به 150 گيگابايت در همين سال و توليد هاردديسك

هاي يك اينچي با حافظه 12 گيگابايتي توسط Seagate و Cornice براي عرضه در فصل سوم سال

2006 اتفاقات ديگري بودند كه صنعت توليد هارد ديسك در سال هاي اخير را متاثر كرد.

glc_engineer
30-01-2008, 19:45
ديدترين تجهيزات ذخيره اطلاعات شركت IBM اما در ماه اوت گذشته با نام System Strong DS800

به بازار عرضه شد كه مي تواند 320 ترابايت اطلاعات را در خود ذخيره كند.(هر ترابايت برابر با هزار

گيگابايت و هر گيگابايت برابر با هزار مگابايت است.) به گفته بري رادولف قائم مقام بخش ذخيره

اطلاعات در شركت IBM به طور مثال اين روزها براي ذخيره تنها يك تصوير با كيفيت از اثر هنري موناليزا

به گنجايش بيش از 5 مگابايت نياز است كه در هاردديسك اوليه IBM اين گنجايش فراهم نبود در حالي

كه هم اكنون مي توان در تجهيزات ذخيره اطلاعات جديدترين هاردديسك اين شركت تصاوير با كيفيت

گرفته شده از تماي آثار هنري موزه هاي لوور و متروپوليتن و گوگنهايم را به راحتي ذخيره كرد.

البته هاردديسك هاي مورد استفاده در رايانه هاي خانگي معمولاحداكثر تا 400 گيگابايت گنجايش

دارند و پيش بيني مي شود در 12 تا 18 ماه آينده گنجايش هاردديسك هاي مورد استفاده در رايانه

هاي شخصي به يك ترابايت هم برسد.

شركت IBM اما به عنوان مخترع اصلي هاردديسك اين روزها براي ايجاد فن آوري هاي جديدتر و

كارآمدتر ذخيره اطلاعات چندين پروژه مختلف را در دست دارد. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

glc_engineer
30-01-2008, 19:51
نكاتي دررابطه با تهيه هارد ديسكاستفاده از كامپيوترهاي جديدتر. كامپيوترهاي جديدتر قادر به استفاده مطلوب از مزاياي يك درايو با ظرفيت بالا مي باشند ( افزايش كارائي ) . سيستمي كه داراي پردازنده اي با سرعت پائين و يا ميزان اندكي حافظه اصلي مي باشد ، نمي تواند از تمام ظرفيت و پتناسيل هاي هاردديسك انتخابي ، بنحو احسن استفاده نمايد. در صورتيكه يك كامپيوتر ارزش ارتقاء را داشته باشد ( سيستم موجود داراي كارآئي لازم مي باشد ) مي توان بمنظور دستيابي به ظرفيت ذخيره سازي بيشتر ، هارد آن را بتنهائي ارتقاء داد.

glc_engineer
30-01-2008, 19:52
اطمينان از وجود فضاي كافي درون كيس .اكثر كيس هاي استفاده شده در كامپيوترهاي شخصي حداقل داراي يك و يا چندين محل براي نصب هارد مي باشند.با استفاده از دفترچة‌ راهنما و يا با باز نمودن كيس ، مي توان بررسي لازم در خصوص وجود فضاي كافي را انجام داد( خصوصا" در موارديكه قصد استفاده از يك هارد جديد و نگهداري هارد قديم وجود داشته باشد ).

glc_engineer
30-01-2008, 19:53
تهيه هارد ديسك با ظرفيت بيشتر از نياز اوليه .پيشنهاد مي گردد همواره هارد ديسكي با ظرفيت بيش از نياز اوليه ، انتخاب گردد. ظرفيت انتخابي مي بايست پاسخگوي نيازهاي آينده بوده و لازم است باتوجه به نوع استفاده از كامپيوتر در حال و آينده ، تصميم مناسبي در اينخصوص اتخاذ گردد.

glc_engineer
30-01-2008, 19:53
سازگاري سرعت هارد انتخابي با سرعت اينترفيس كامپيوتر. سرعت درايوهاي Ata/100 و Ata/133 بمراتب از سرعت اينترفيس هاي كامپيوتر بيشتر است ( خصوصا" اگر از زمان خريد كامپيوتر يك سال گذشته باشد). قبل از انتخاب هارد ديسك ،مي بايست با استفاده از دفترچه هاي راهنماي كامپيوتر كه فروشندگان ارائه مي نمايند، سرعت اينترفيس هاي كامپيوتر را مشخص نمود.

glc_engineer
30-01-2008, 19:54
تهيه هارد ديسك با قيمت مناسب .رقابت تنگانتنگي بين توليد كنندگان درايوها وجود داشته و اكثر فروشندگان كاربران را بدليل اختلاف ناچيز قيمت ، ترغيب به تهيه هارد ديسك هاي با ظرفيت بالاتر مي نمايند. اين امر در خصوص درايوهايي با ظرفيت پايين تر صادق است چرا كه آخرين ظرفيت هاي موجود در بازار به علت توليد كم داراي قيمت بالاتري هستند. بنابران پيشنهاد مي گردد هرگز به دنبال آخرين ظرفيت موجود در بازار نباشيد

glc_engineer
30-01-2008, 19:55
# تهيه بسته كامل( كيت ) درايو .اين نوع بسته ها شامل قطعه سخت افزاري،‌كابل ها ،‌دفترچه راهنما و در برخي موارد درايور مورد نظر براي نصب مي باشد. # استفاده از درايوهاي external در صورت لزوم .با استفاده از اين نوع درايوها مي توان اطلاعات مهم و حياتي را در زمانيكه در محل كار خود نمي باشيم ، حفاظت نمود. در موارديكه نيازمند جابجائي حجم بالائي از اطلاعات مي باشيم ، استفاده از درايوهاي external مي تواند يكي از گزينه هاي موجود باشد .قيمت درايوهاي فوق ، نسبت به درايوهاي معمولي كه در درون كيس نصب مي شوند، بيشتر بوده و جهت ارتباط با سيستم از پورت هاي USB2.0 استفاده مي نمايند.

IQ man
01-02-2008, 13:18
سلام
يك هارد مكستور 40 5400 دور قديمي ide دارم كه توي ستاپ بايس شناسايي نميشه

كابل سالمه - مستر و اسليو هم چك كردم -

درضمن ويندوز هم روش نصب نميشه ولي با يك هارد ديگه اسليو كه مياد بالا تو win xp درايو هاش شناسايي ميشه با fat32 و ntfs فرمتش كردم باز هم نشد

لطفاَ كمكم كنيد

glc_engineer
01-02-2008, 13:47
سلام
يك هارد مكستور 40 5400 دور قديمي ide دارم كه توي ستاپ بايس شناسايي نميشه

كابل سالمه - مستر و اسليو هم چك كردم -

درضمن ويندوز هم روش نصب نميشه ولي با يك هارد ديگه اسليو كه مياد بالا تو win xp درايو هاش شناسايي ميشه با fat32 و ntfs فرمتش كردم باز هم نشد

لطفاَ كمكم كنيد

بدسكتور داره سكتورهاي اوليه هاردديسكتون

به اين تاپيك و اين فوروم خوش اومدين

TAFTIYAN
04-02-2008, 08:29
نو كردن كل هارد:
اگر هاردي مي بايست از رده خارج شود، يا فروخته شود، بايد كل هارد پاك شود. متخصصان، اين مرحله را كه هارد به وضعيت خام خود هنگام توليد در كارخانه بر مي گردد Sanitizing مي گويند.

خسته نباشيد
من مي خواهم اين كار را بكنم لطفا بطور كامل و مرحله به مرحله توضيح دهيد

glc_engineer
04-02-2008, 08:52
خسته نباشيد
من مي خواهم اين كار را بكنم لطفا بطور كامل و مرحله به مرحله توضيح دهيد

امكانات و نرم افزارهاي خاص ميخواد
قابل آموزش به اون روش در فوروم نيست
چند تا از دوستان چند تا نرم افزار معرفي كردن
ميتوني از اونها استفاده كني

mohsen_sir
07-02-2008, 17:57
آقا اين هارد ما بد سكتور نداره!!!
يه هارد نو گرفتم بازم همونجوريه

glc_engineer
07-02-2008, 22:37

عزيز يادم نمياد هاردت مشكلش چي بود
يك ياد آوري كن
مغز خودم رو هم بايد ريكاوري كنم

mohsen_sir
07-02-2008, 23:07
ازتون ممنون

اينم مشكل منه....

glc_engineer
08-02-2008, 11:29

ببين
من گفتم بهت:

نگفتم صد درصد
ضمنا اينم گفتم كه تمام موارد مطرح شده در تاپيكو بخون
از جمله خرابي مينبرد كابل و...
بعدش بيا چك كن و مطمئن شو كه بدسكتور داره يانه

اين نشون ميده كه همه چيز رو به دقت چك نكردي...

panther99
08-02-2008, 21:52
دوستان من یه درایو دارم که تقریبا 250 مگابایته ولی تو my computer نشون نمیده.میخوام اونو اضافه کنم به یکی از درایوهم مثلا درایو F. میشه توضیح بدین چی کار باید بکنم . اگه ممکنه دقیقا توضیح بدین . ممنون میشم .

glc_engineer
09-02-2008, 01:54
دوستان من یه درایو دارم که تقریبا 250 مگابایته ولی تو my computer نشون نمیده.میخوام اونو اضافه کنم به یکی از درایوهم مثلا درایو F. میشه توضیح بدین چی کار باید بکنم . اگه ممکنه دقیقا توضیح بدین . ممنون میشم .

با پارتيشن مجيك ميتوني اين كار رو بكني
پارتيشن مجيك هم به طور كامل توضيح داده شده
سرچ كن پيدا ميكني

mohsen_sir
09-02-2008, 05:52
ببين
من گفتم بهت:

نگفتم صد درصد

نه انجينر جون
بره اين بودش كه ويندوز ايكس پس ساتا رو نميشناخت
مثل اينكه اگه هم هارد بد سكتور كنه تو اين قسمت مشكلي ايجاد نميشه

glc_engineer
09-02-2008, 10:16
نه انجينر جون
بره اين بودش كه ويندوز ايكس پس ساتا رو نميشناخت
مثل اينكه اگه هم هارد بد سكتور كنه تو اين قسمت مشكلي ايجاد نميشه

دوباره بخون

دستت درد نكنه به من يادميدي؟؟؟

glc_engineer
11-02-2008, 22:07

استفاده از پارتيشن مجيك توصيه ميشه
ضمنا با سرچ كردن ميتوني به نحوه دقيق استفاده از اون پي ببري

ببخشيد كه هلو برو تو گلو نيست....

mndst
11-02-2008, 22:26
هاردم خراب شده و هی صدای تق تق (مثل موقعی که کامپیوتر خاموش می‌شه) میده. آیا امکان تعمیرش هست؟

دوسی
12-02-2008, 11:00
سلام

من یک هارد دارم و می خواهم ویندوز رانصب کنم.تا یک مرحله ای پیش می ره که می گه می خوای ویندوز رانصب

کنی enter بزن واگه .......وقتی enterرامی زنم صفحه ابی رنگ ظاهر می شه (صفحه مرگ).این هارد رابه یک

سیستم دیگه وصل کردم اونجا هم شناخته نمی شه .عرضم به حضور شما چون دردرایو eاطلاعات مهمی دارم نمی

خوام fdisk کنم .اگه راه حل فوری کسی بگه ممنون می شم .

glc_engineer
12-02-2008, 17:03
هاردم خراب شده و هی صدای تق تق (مثل موقعی که کامپیوتر خاموش می‌شه) میده. آیا امکان تعمیرش هست؟

اينجوري صد در صد بهت نميتونم بگم مشكلش چيه
شايد بد سكتور سخت افزاري داشته باشه كه احتمالا درست بشه

glc_engineer
12-02-2008, 17:11
سلام

من یک هارد دارم و می خواهم ویندوز رانصب کنم.تا یک مرحله ای پیش می ره که می گه می خوای ویندوز رانصب

کنی enter بزن واگه .......وقتی enterرامی زنم صفحه ابی رنگ ظاهر می شه (صفحه مرگ).این هارد رابه یک

سیستم دیگه وصل کردم اونجا هم شناخته نمی شه .عرضم به حضور شما چون دردرایو eاطلاعات مهمی دارم نمی

را ه حل فوري و بي دردسر
هاردديسكتو وصل كن به به يك سيستم ديگه با هاردديسك اون يكي سيستم بيا بالا و اطلاعاتتو كپي كن
بعد بيا ببين مشكل هاردديسكت چيه ببين ب افديسك فرمت و... حل ميشه يا نه

glc_engineer
12-02-2008, 17:12
من اشتباه كردم قسمت شناخته نشدن هاردديسكتو نديدم

راه حل فوري و بي دردسر نداره...

mndst
12-02-2008, 18:42
اينجوري صد در صد بهت نميتونم بگم مشكلش چيه
شايد بد سكتور سخت افزاري داشته باشه كه احتمالا درست بشه

نه از بد سکتور و اینها گذشته. اصلا بالا نمیاد. آیا مراکزی هستند که هاردو باز کنن و تعمیر سخت افزاری روش انجام بدن؟

glc_engineer
12-02-2008, 19:28
نه از بد سکتور و اینها گذشته. اصلا بالا نمیاد. آیا مراکزی هستند که هاردو باز کنن و تعمیر سخت افزاری روش انجام بدن؟

آره
اما براي ريكاوري اطلاعات صرفه مالي داره نه فقط براي تعمير

بيشتر خواستي بدوني پيغام خصوصي بزن
يا علي

mndst
12-02-2008, 19:33
آره
اما براي ريكاوري اطلاعات صرفه مالي داره نه فقط براي تعمير

بيشتر خواستي بدوني پيغام خصوصي بزن
يا علي

نه دوست عزیز قبل از این اتفاق حس کردم داره یه بلایی سرش میاد اطلاعاتش رو Backup‌ گرفتم. منتها چون در حالا حاضر با وجود چندین هارد جا کم دارم .گفتم اگه بشه بجای خرید جدید از همین استفاده کنم.

ممنون در هر صورت.

glc_engineer
12-02-2008, 19:40
نه دوست عزیز قبل از این اتفاق حس کردم داره یه بلایی سرش میاد اطلاعاتش رو Backup‌ گرفتم. منتها چون در حالا حاضر با وجود چندین هارد جا کم دارم .گفتم اگه بشه بجای خرید جدید از همین استفاده کنم.

ممنون در هر صورت.

چاكرم
صرفه براي تعميرات نداره
فقط 3 تا شركت تو ايران هستن كه ميتونن هد و موتور هاردديسك رو عوض كنن

mohsen_sir
12-02-2008, 23:29
دستت درد نكنه به من يادميدي؟؟؟
چرا ناراحت ميشي به هر حال هيشكي همه چي بلد نيست

glc_engineer
12-02-2008, 23:45
چرا ناراحت ميشي به هر حال هيشكي همه چي بلد نيست

ناراحت نشدم
من تعميرات هاردديسك بلد نيستم
تو به حرفهاي من درست گوش نكردي و اونوقت ايراد گرفتي كه.... اشتباه گفتي
از اول تا به آخر ميبايست انجام ميدادي موارد رو بعد مياومدي و اون نتيجه را ميگرفتي
اما يكدفعه نتيجه نهايي رو گرفتي و گفتي كه بدسكتور داره
آيا به نظر خودت من اينجوري گفتم كه تو اينجوري نتيجه گرفتي؟

دوسی
13-02-2008, 07:43
سلام

سلام

دوستان عرضم به حضور شما من درمورد صفحه آبی رنگ تحقیق کردم

وشماره 0x00000024رادرگوگل سرچ کردم ودریک سایت به این راه حل

برخوردم .لطف کنید باتوجه به ضعف من درترجمه صحیح راه حل رابه صورت

شسته ورفته به من بگید.

Using Recovery Console on a Single Drive Computer
If your computer contains only a single NTFS volume and no additional Windows 2000-based computers
or hard disks are available to use for the previously described methods
, you can boot from the four Setup disks to run the Chkdsk tool with the Ntfs.sys driver disabled.
To repair a NTFS volume by using Recovery Console, use the following steps:
1. Start the computer by using a Microsoft Windows 95/98 startup disk
with CD-ROM support (or from another computer with a CD-ROM drive, insert the Windows 2000 installation CD-ROM).
2. Change to the CD_ROM:\Support\Bootdisk folder, and then run Makeboot.exe or Makebt32.exe to create the four Windows 2000 Setup disks.
3. Using Notepad, modify the Txtsetup.sif file on the first Setup disk you created in step 2:
a. In the [FileSystems.Load] section, locate the line that begins with "ntfs."
b. Insert a semicolon (;) at the beginning of the line, as shown in the following example:

[FileSystems.Load]
fat = fastfat.sys
;ntfs = ntfs.sys

c. Save your changes.
4. Start the computer that is experiencing the "stop 0x24" error message by using the four Setup disks.
When the Welcome to Setup dialog box is displayed, press F10 to start Recovery Console.
5. Run the following command to repair the corrupted NTFS partition:
chkdsk driveletter: /p
6. Type exit to quit Recovery Console, and then restart the computer.
If none of these methods work, you may have to delete, re-create, and format the corrupted NTFS partition,
and restore the partition from your last good backup of the volume. The fdisk command in MS-DOS 5.x,
MS-DOS 6.x, or Windows 95 and Windows 98 lets you to delete NTFS partitions by selecting and

hossein67
17-02-2008, 21:52
من یه هارد سامسونگ دارم که این ارور رو میده remove disk or other media البته روش ویندوز نصب نیست ولی خیلی وقتا نمیشه ازش استفاده کرد اسکن دیسک هم کردم جواب نداد چی کار کنم ؟
با تشکر

glc_engineer
03-03-2008, 10:24
من یه هارد سامسونگ دارم که این ارور رو میده remove disk or other media البته روش ویندوز نصب نیست ولی خیلی وقتا نمیشه ازش استفاده کرد اسکن دیسک هم کردم جواب نداد چی کار کنم ؟
با تشکر

توضيحات كاملتر بدين

glc_engineer
03-03-2008, 10:26
سلام

دوستان عرضم به حضور شما من درمورد صفحه آبی رنگ تحقیق کردم

وشماره 0x00000024رادرگوگل سرچ کردم ودریک سایت به این راه حل

برخوردم .لطف کنید باتوجه به ضعف من درترجمه صحیح راه حل رابه صورت

شسته ورفته به من بگید.

Using Recovery Console on a Single Drive Computer
If your computer contains only a single NTFS volume and no additional Windows 2000-based computers
or hard disks are available to use for the previously described methods
, you can boot from the four Setup disks to run the Chkdsk tool with the Ntfs.sys driver disabled.
To repair a NTFS volume by using Recovery Console, use the following steps:
1. Start the computer by using a Microsoft Windows 95/98 startup disk
with CD-ROM support (or from another computer with a CD-ROM drive, insert the Windows 2000 installation CD-ROM).
2. Change to the CD_ROM:\Support\Bootdisk folder, and then run Makeboot.exe or Makebt32.exe to create the four Windows 2000 Setup disks.
3. Using Notepad, modify the Txtsetup.sif file on the first Setup disk you created in step 2:
a. In the [FileSystems.Load] section, locate the line that begins with "ntfs."
b. Insert a semicolon (;) at the beginning of the line, as shown in the following example:

[FileSystems.Load]
fat = fastfat.sys
;ntfs = ntfs.sys

c. Save your changes.
4. Start the computer that is experiencing the "stop 0x24" error message by using the four Setup disks.
When the Welcome to Setup dialog box is displayed, press F10 to start Recovery Console.
5. Run the following command to repair the corrupted NTFS partition:
chkdsk driveletter: /p
6. Type exit to quit Recovery Console, and then restart the computer.
If none of these methods work, you may have to delete, re-create, and format the corrupted NTFS partition,
and restore the partition from your last good backup of the volume. The fdisk command in MS-DOS 5.x,
MS-DOS 6.x, or Windows 95 and Windows 98 lets you to delete NTFS partitions by selecting and

مشكلت حل شد؟

Gabana
03-03-2008, 10:48
مهم شد ../

javadshahvand
03-03-2008, 12:45
با تشکر

به خاطر خرابی سیلندر و بدسکتور زیاد این مشکل بوجود اومده

mohamam
08-03-2008, 08:57
با سلام وعرض خسته نباشید خدمت شما
من یک هارد 80 maxtorدارم که موقع بالا آمدن شناخته می شه ولی داخل هر چند دقیقه صدا می دهد که
باعث هنگ کردن کامپیوتر درهمان چند دقیقه می شود بعد دوباره روال عادی و دوباره همین عمل تکرار می شود
من فکر میکنم مشکل سخت افزاری است نظر شما چیست:

loopetoo
08-03-2008, 10:11
ا سلام خدمت بچه های گل پی سی ورد
هفته قبل یک هارد ساتا
گرفتم maxtor160GB diamondmax 21
اما
وقتی دارم باهاش کار میکنم یا سیستم روشن میکنم یک کم غیژ غیژ میکنه
البته همیشگی نیست
ایا این صداطبیعیه
یا مشکل داره
فروشنده میگفت طبیعیه
نظر شما چیه

farshad86
09-03-2008, 19:48
یه هارد مکستور 80 داشتم! یه شب که سیستم روشن شده بود بیدار شدم دیدم صدای تق تق میده!
مشکل از سیلندره یا برد؟

javadshahvand
09-03-2008, 19:59
یه هارد مکستور 80 داشتم! یه شب که سیستم روشن شده بود بیدار شدم دیدم صدای تق تق میده!
مشکل از سیلندره یا برد؟

مشکل از برد هست

mohamam
09-03-2008, 23:21
من یک هارد 80 maxtorدارم که موقع بالا آمدن شناخته می شه ولی داخل هر چند دقیقه صدا می دهد که
باعث هنگ کردن کامپیوتر درهمان چند دقیقه می شود بعد دوباره روال عادی و دوباره همین عمل تکرار می شود

mohamam
09-03-2008, 23:26
هگر از برد باشد دیگر فکر نکنم که هارد به حرکت در آید پس همان از سیلندر باید باشد
ولی آن را چهطوری می شود درست کرد.

javadshahvand
10-03-2008, 09:40
مشکل از سیلندره یا برد؟

هگر از برد باشد دیگر فکر نکنم که هارد به حرکت در آید پس همان از سیلندر باید باشد
ولی آن را چهطوری می شود درست کرد.

مشکل از برد هست بیخود فکر دیگه نکن

mohamam
11-03-2008, 09:40
حالا اگر مشکل از سیلندر با شد چه تغییری در هارد ایجاد می کند وآن را چطوری می توان حل کرد
با تشکر از شما

glc_engineer
11-03-2008, 11:12
حالا اگر مشکل از سیلندر با شد چه تغییری در هارد ایجاد می کند وآن را چطوری می توان حل کرد
با تشکر از شما
بستگي داره چه آسيبي رسيده باشه به سيلندر و توسط افراد غير حرفه اي قابل حل نيست

glc_engineer
11-03-2008, 11:16

بله مشكل سخت افزاريه
احتمالا داراي بد سكتوره
چك كن ببين بد سكتور داره يا نه
يه افديسك فرمتش هم بكن

glc_engineer
11-03-2008, 11:19
ا سلام خدمت بچه های گل پی سی ورد
هفته قبل یک هارد ساتا
گرفتم maxtor160GB diamondmax 21
اما
وقتی دارم باهاش کار میکنم یا سیستم روشن میکنم یک کم غیژ غیژ میکنه
البته همیشگی نیست
ایا این صداطبیعیه
یا مشکل داره
فروشنده میگفت طبیعیه
نظر شما چیه

تو اكثر مدلهاي هاردديسك صداي زائد وجود داره
ديفرگش كن ببين بهتر ميشه صدا يا نه؟

MOHsen_Lion
12-03-2008, 00:15
سلام دوستان
راهی برای تبدیل هارد از حالت داینامیک به بیسیک بدون پاک شدن اطلاعات (فرمت کردن) وجود داره ؟

maxy_963
12-03-2008, 01:26
با سلام :

من 2 تا هارد دارم... دمای کارشون یکی 50 و دیگری 52 درجه است... یکم زیاد نیست ؟ پردازنده من با لود ماکزیمم تا 42 درجه گرم میشه ولی یه هارد زپرتی 52 درجه ؟ تازه نرم افزار HDD Life نصب کردم ، هشدار میده که دمای هارد شما زیاد می باش...............

چیکار کنم ؟ اگه هاردم بسوزه من درجا از طبقه هشتم خودمو میندازم پایین.................. حتی تصور این احتمال که هاردم بسوزه برای من خیلی دردناکه...... کمک کنید لطفاً

glc_engineer
12-03-2008, 09:47
سلام دوستان
راهی برای تبدیل هارد از حالت داینامیک به بیسیک بدون پاک شدن اطلاعات (فرمت کردن) وجود داره ؟
نگرفتم منظورت دقيقا چيه؟

يعني چي؟

glc_engineer
12-03-2008, 09:50
با سلام :

من 2 تا هارد دارم... دمای کارشون یکی 50 و دیگری 52 درجه است... یکم زیاد نیست ؟ پردازنده من با لود ماکزیمم تا 42 درجه گرم میشه ولی یه هارد زپرتی 52 درجه ؟ تازه نرم افزار HDD Life نصب کردم ، هشدار میده که دمای هارد شما زیاد می باش...............

اً

هاردديسكت چيه؟
ضمنا با كمي بالا رفتن درجه حرارت مشكلي پيش نمياد.
اگر هيچ مشكلي نداشتي از لحاظ فني ميتوني از خنك كننده ها استفاده كني

glc_engineer
12-03-2008, 10:14
چیکار کنم ؟ اگه هاردم بسوزه من درجا از طبقه هشتم خودمو میندازم پایین.................. حتی تصور این احتمال که هاردم بسوزه برای من خیلی دردناکه...... کمک کنید لطفاً

هارد به اين سادگي ها نميسوزه

خونتون طبقه هشتمه

پس گرمه ... هاردت هم به همين خاطر گرمش ميشه:31:

maxy_963
12-03-2008, 16:03
سلام...... اون یکی که 50 درجه میشه 320 گیگ وسترن و دومی هم 320 مکستور.................

نه من خونمون طبقه دومه................ جای خنکی هم دارم.... دمای شروع به کار سیستم من 15 درجه است ....

اگه مشکلی نیست پس چرا این برنامه های هارد هشدار میدن ؟

glc_engineer
12-03-2008, 17:18
سلام...... اون یکی که 50 درجه میشه 320 گیگ وسترن و دومی هم 320 مکستور.................

نه من خونمون طبقه دومه................ جای خنکی هم دارم.... دمای شروع به کار سیستم من 15 درجه است ....

اگه مشکلی نیست پس چرا این برنامه های هارد هشدار میدن ؟

اكثر اين برنامه ها برنامه هاي حرفه اي نيستن . و براي كارهاي فني استفاده نميشن
ضمنا شما تمامي موارد تهويه و تبادل حرارتي رو بررسي كن اگر مشكلي نداشتي براي هاردديسكت فن بگير بنداز روش
يا علي

maxy_963
12-03-2008, 18:30
سلام... من با برنامه Hdtune که خودتان در برنامه های مخصوص تست هارد معرفی کردید چک کردم... دما بالای 50 درجه نشون میده.... رفتم کیس رو باز کردم..... هاردم واقعاً داغه.... :18:اون دومیه که Maxtor هستش بیشتر از وسترن داغ میکنه.... دستمون نمیتونم بیشت از 10 ثانیه روش نیگه دارم .... حالا این طبیعیه ؟

این فن هارد که میگید کا نصب میشه؟ بین 2 هارد که جای خالی وجود نداره....... کیس من هم ه فکر نکنم جای مخصوص فن هارد داشته باشه .... حالا من چیکار کنم ؟

glc_engineer
12-03-2008, 18:53
سلام... من با برنامه Hdtune که خودتان در برنامه های مخصوص تست هارد معرفی کردید چک کردم... دما بالای 50 درجه نشون میده.... رفتم کیس رو باز کردم..... هاردم واقعاً داغه.... :18:اون دومیه که Maxtor هستش بیشتر از وسترن داغ میکنه.... دستمون نمیتونم بیشت از 10 ثانیه روش نیگه دارم .... حالا این طبیعیه ؟

این فن هارد که میگید کا نصب میشه؟ بین 2 هارد که جای خالی وجود نداره....... کیس من هم ه فکر نکنم جای مخصوص فن هارد داشته باشه .... حالا من چیکار کنم ؟

داغ كردن بعضي مدل هاي وسترن طبيعيه

اما مكستوري كه ميگيد معمولا داغ نميكنن . احتمالا عمر مفيدش تموم شده اول بگو دقيقا چه مدلي
دوم اين كه به خاطر بالارفتن فشار هواي داخل هاردديسك يا زياد كاركردن موتور و در نهايت ايجاد اصطكاك بيشتر بين مولكولهاي هواي داخل هاردديسك دماي كلي بدنه آلومينيومي هاردديسك بالا ميره

ميتوني جور ديگه هواي داخل كيستو تهويه كني يا يك فن براي هاردديسكات به طور ويژه بزاري

ضمنا براي نصب فن بر روي هارد احتياج به جاي مخصوص فن نيست
اكثر مدلهاش مستقيم بر روي پيچ هاي هاردديسك نصب ميشه

چهارتا جاي پيچ روي قسمت الكترونيكي هاردديسكها هست معمولا كه در ظاهر به درد نميخورن يا زائد هستن
فن هاردديسك روي اونها نصب ميشه

توضيحات بيشتر خواستي پيغام خصوصي بده

يا علي

active_277
12-03-2008, 20:11
سلام
چند وقتیه که هاردم خراب شده و باید هر چند روز یه بار ویندوز عوض کنم
ویندوز خیلی دیر بوت میشه و خیلی هم هنگ میکنه جوری که دیگه هیچ کاری نمیشه کرد و باید دستی ریستارت کنم و بعد از ریستارت چک دیسک انجام میشه و بعد صفحه ابی مرگ یک ثانیه نشودن داده میشه و سیستم ریستارت میشه و ...
مدل هاردم هم اینه Maxtor DiamondMax 21 250 GB (STM3250820AS

نماینده گی هم بردم و گفتند که تعمیر شده ولی یه هفته بعد از نصب ویندوز بازم همون مشکل رو پیدا کرده
ضمنا مدل مادربوردم هم ga-m57 sli-s4هستش

Snip3r
13-03-2008, 01:49
یه مدت بود کامپیوترم هی ریست میشد ارور میداد که Your computer recovered from serious error تا اینکه دیروز ریست شد میاد اون لوگو ویندوز XP میشماره مه بره تو ویندوز بازم رست میشه ویندوزم که می خوام نصب کنم ارور صفحه آبی میده به هر کامپیوتر دیگه ای هم که وصل میکنم ریست میشه چه با پورت USB چه هارد به هارد مشکل چیه؟
اطلاعاتشو میخوام!

saeed258s
13-03-2008, 11:54
دروود بر دوستان!
دوستان من یه هارد مکستور 40 داشتم،دیشب از دستم افتاد !همون موقع تستش کردم هیچ مشکلی نداشت!اما چند ساعت بعدش که داشتم آهنگ گوش می کردم یهو درایوم پرید!دیگه هرکاریش کردم هاردم دیتکت میشد(با ارور البته!)بعدم ویندوز 10 مین طول میکشد تا بالا بیاد!بعدم که بالا میومد اولش اون درایو رو شناخت(اما همه چی پاک شده بود!)اما یه بار که ریست کردم دیگه ویندور هارد رو نمیشناخت،اما وقتی واسه سخت افزار جدیدی سرچ کردم،هارد رو میشناخت اما هیچ کدوم از درایو ها رو بالا نمی آورد!با ر برنامه ریکاوری مینشاختم به جونش افتادم!اما نشد که نشد! کمک کنید!آیا امیدی هست با برنامه یه کاریش کنم؟به این مراکز تعمیرات تخصصی هارد میشه اعتماد کرد؟
سپاس

glc_engineer
13-03-2008, 13:29
دروود بر دوستان!
دوستان من یه هارد مکستور 40 داشتم،دیشب از دستم افتاد !همون موقع تستش کردم هیچ مشکلی نداشت!اما چند ساعت بعدش که داشتم آهنگ گوش می کردم یهو درایوم پرید!دیگه هرکاریش کردم هاردم دیتکت میشد(با ارور البته!)بعدم ویندوز 10 مین طول میکشد تا بالا بیاد!بعدم که بالا میومد اولش اون درایو رو شناخت(اما همه چی پاک شده بود!)اما یه بار که ریست کردم دیگه ویندور هارد رو نمیشناخت،اما وقتی واسه سخت افزار جدیدی سرچ کردم،هارد رو میشناخت اما هیچ کدوم از درایو ها رو بالا نمی آورد!با ر برنامه ریکاوری مینشاختم به جونش افتادم!اما نشد که نشد! کمک کنید!آیا امیدی هست با برنامه یه کاریش کنم؟به این مراکز تعمیرات تخصصی هارد میشه اعتماد کرد؟
سپاس

اولا هاردي كه ضربه ميخوره ميان با نرم افزارهاي فري يا كرك شده ......
دوما تو مگه تعميركار هاردديسكي يعني اطلاعات روي هاردديسكت اينقدر برات بي ارزشه؟

به نظر من : چشم چپ آدم به چشم راستش هم نميتونه اعتماد كنه
اين چه سواليه؟

ضمنا در ايران چها ر تا 5 مركز تخصصي ديتا ريكاوري وجود داره
ميتوني به يكي از اونها مراجعه كني

پيغام خصوصي بده بهت ادرس بدم

glc_engineer
13-03-2008, 13:31

ببين من دليل منطقي پيدا نكردم
طبق پيغام خصوصي شما البته

چرا هاردديسكتون اينقدر داغ ميكنه

ميتوني فن بگيري براش و روش فن بزاري

glc_engineer
13-03-2008, 13:33
سلام
چند وقتیه که هاردم خراب شده و باید هر چند روز یه بار ویندوز عوض کنم
ویندوز خیلی دیر بوت میشه و خیلی هم هنگ میکنه جوری که دیگه هیچ کاری نمیشه کرد و باید دستی ریستارت کنم و بعد از ریستارت چک دیسک انجام میشه و بعد صفحه ابی مرگ یک ثانیه نشودن داده میشه و سیستم ریستارت میشه و ...
مدل هاردم هم اینه Maxtor DiamondMax 21 250 GB (STM3250820AS

نماینده گی هم بردم و گفتند که تعمیر شده ولی یه هفته بعد از نصب ویندوز بازم همون مشکل رو پیدا کرده
ضمنا مدل مادربوردم هم ga-m57 sli-s4هستش

منظورت از نمايندگي مركز گارانتيه؟
اگر بردي گارانتي
كه دوباره ببرش اونجا بگو عوضش كنن برات

glc_engineer
13-03-2008, 13:35
یه مدت بود کامپیوترم هی ریست میشد ارور میداد که Your computer recovered from serious error تا اینکه دیروز ریست شد میاد اون لوگو ویندوز XP میشماره مه بره تو ویندوز بازم رست میشه ویندوزم که می خوام نصب کنم ارور صفحه آبی میده به هر کامپیوتر دیگه ای هم که وصل میکنم ریست میشه چه با پورت USB چه هارد به هارد مشکل چیه؟
اطلاعاتشو میخوام!

يعني چي؟
يعني هاردتو به كامپيوتر هاي ديگه متصل ميكني ريست ميشه؟

اگر اينجوريه صد در صد هاردديسكت مشكل سخت افزاري داره
بايستي به يك تعمير كار هاردديسك مراجعه كني

Snip3r
13-03-2008, 14:54
يعني چي؟
يعني هاردتو به كامپيوتر هاي ديگه متصل ميكني ريست ميشه؟

اگر اينجوريه صد در صد هاردديسكت مشكل سخت افزاري داره
بايستي به يك تعمير كار هاردديسك مراجعه كني
آره.
با این دستگاها هست که هارد و پورت USB میکنه به کامپیوتر دیگه ای هم وصل کنم یکم طول میکشه درایو هامو میشناسه بعد ریست میشه؟
ممکنه بد سکتور شده باشه؟

glc_engineer
13-03-2008, 16:25
آره.
با این دستگاها هست که هارد و پورت USB میکنه به کامپیوتر دیگه ای هم وصل کنم یکم طول میکشه درایو هامو میشناسه بعد ریست میشه؟
ممکنه بد سکتور شده باشه؟

ممكنه از برد سوكت يا سيلندر باشه

glc_engineer
13-03-2008, 16:26
مطمئني باكس هاردديسكت خراب نيست

saeed258s
13-03-2008, 19:13
اولا هاردي كه ضربه ميخوره ميان با نرم افزارهاي فري يا كرك شده ......
دوما تو مگه تعميركار هاردديسكي يعني اطلاعات روي هاردديسكت اينقدر برات بي ارزشه؟

به نظر من : چشم چپ آدم به چشم راستش هم نميتونه اعتماد كنه
اين چه سواليه؟

ضمنا در ايران چها ر تا 5 مركز تخصصي ديتا ريكاوري وجود داره
ميتوني به يكي از اونها مراجعه كني

پيغام خصوصي بده بهت ادرس بدم
اولاا گفتم شاید بشه کاریش کرد!:31:
دوما نه تعمیر کار نیستم،ولی گفتم شاید خودم بتونم یه کاریش بکنم!در ضمن اطلاعات هاردمم خیلی واسم با ارزشن!اما خوب:41:
بله،اینم درست می فرمایید،لاما آخه پس من چی کار بکنم؟مجبورم بالاخره به یکی اعتماد کنم دیگه،نه؟
ببینم،تو شیراز هم هست از این مراکز دیتا ریکاوری؟یه جا رفتم گف چون ضربه خوده،احتمال ریکاوری خیلی کم هستش!!!نظر شما چیه؟
سپاس

maxy_963
14-03-2008, 00:00
سلام..... من واقعا دارم دیوونه میشم.. از 3 ، 4 نفر پرسیدم میگن دمای 52 درجه برای هارد خیلی زیاده........

ببینید من دو تا هارد دارم که هر دورو زیر هم نصب کردم..... و بینشون حدود 1 سانتی متر فاصله هست.. کیس من 2 تا هارد بیشتر نمیخوره .......... و دستمو بیشتر از 10 ثانیه نمیتونم بزارم روی هارد.... داغه .....

می خواستم بقیه بروبچ هم یه امتحان بکنن و بگن دمای هاردشون چقدره..... اینکارو براحتی با برنامه hdtune که در همین فرو معرفی شده انجام بدید خواهشاض میخوام ببدونم دمای نرمال یک هارد باید چقدر باشه ؟

silversaeed_2007
14-03-2008, 01:18
سلام....ميبخشين...من يه هار 160 Sata(1) Maxtor دارم... كه ترتيب پارتيشناش به ترتيب از Drive C :5 15 15 120
هست..داشتم كار ميكردم يه لحظه ويندوزم فريز شد و هنگ كرد ... يه صفحه ي آبي رنگ ظاهر شد .. با دكمه كيس سيستمو خاموش كردم.. ويندوز نميومد بالا ميگفت يه فايل DLL خراب شده .... خلاصه رو يه هارد ديگه ويندوز ريختم و هارد اصلي رو نصب كردم كه مثلا هارد به هارد كنم ( آخه درايو C اطلاعات مهمي توش بود ) با كمال تعجب ديدم drive C,Fكه مهمترين اطلاعات توشه اصلا پارتيشنشو نميشناسه..دو Drive ديگه سالمه...عجيبه...عصابم خيلي خورده... در ضمن درايواي من تا خرخره پر بود...تو رو خدا بگيد چي كار كنم؟؟ اون 2 درايو خراب !!‌مثل فلاپي كلي خرخر ميكنه و در پايان ميگه درايوتو فرمت كنم؟؟؟ چيكار كنم......؟؟ :(( 120 گيگ اطلاعات.......:((...ممنون

glc_engineer
14-03-2008, 10:59
اولاا گفتم شاید بشه کاریش کرد!:31:
دوما نه تعمیر کار نیستم،ولی گفتم شاید خودم بتونم یه کاریش بکنم!در ضمن اطلاعات هاردمم خیلی واسم با ارزشن!اما خوب:41:
بله،اینم درست می فرمایید،لاما آخه پس من چی کار بکنم؟مجبورم بالاخره به یکی اعتماد کنم دیگه،نه؟
ببینم،تو شیراز هم هست از این مراکز دیتا ریکاوری؟یه جا رفتم گف چون ضربه خوده،احتمال ریکاوری خیلی کم هستش!!!نظر شما چیه؟
سپاس

چاكر هر چي دوسي شيرازيه

توي شيراز من كسي رو نميشناسم فقط تو تبليغات اينترنتي تبليغات يك بنده خدايي رو ديدم اما نميشناسمش و كارشو نمي دونم چيه

تقريبا هاردديسك هاي ضربه خورده (له شده نباشه) رو ميشه ريكاوري كرد اما بايستي ببيني كه برات اطلاعاتت مهمتره يا پولت:31:

glc_engineer
14-03-2008, 11:02
سلام....ميبخشين...من يه هار 160 Sata(1) Maxtor دارم... كه ترتيب پارتيشناش به ترتيب از Drive C :5 15 15 120
هست..داشتم كار ميكردم يه لحظه ويندوزم فريز شد و هنگ كرد ... يه صفحه ي آبي رنگ ظاهر شد .. با دكمه كيس سيستمو خاموش كردم.. ويندوز نميومد بالا ميگفت يه فايل DLL خراب شده .... خلاصه رو يه هارد ديگه ويندوز ريختم و هارد اصلي رو نصب كردم كه مثلا هارد به هارد كنم ( آخه درايو C اطلاعات مهمي توش بود ) با كمال تعجب ديدم drive C,Fكه مهمترين اطلاعات توشه اصلا پارتيشنشو نميشناسه..دو Drive ديگه سالمه...عجيبه...عصابم خيلي خورده... در ضمن درايواي من تا خرخره پر بود...تو رو خدا بگيد چي كار كنم؟؟ اون 2 درايو خراب !!‌مثل فلاپي كلي خرخر ميكنه و در پايان ميگه درايوتو فرمت كنم؟؟؟ چيكار كنم......؟؟ :(( 120 گيگ اطلاعات.......:((...ممنون

يا به يكي از مراكز بازيابي اطلاعات مراجعه كن
يا با مسئوليت خودت با برنامه هاي معرفي شده در اين تاپيك كار كن

يا علي

glc_engineer
14-03-2008, 11:06
سلام..... من واقعا دارم دیوونه میشم.. از 3 ، 4 نفر پرسیدم میگن دمای 52 درجه برای هارد خیلی زیاده........

ببینید من دو تا هارد دارم که هر دورو زیر هم نصب کردم..... و بینشون حدود 1 سانتی متر فاصله هست.. کیس من 2 تا هارد بیشتر نمیخوره .......... و دستمو بیشتر از 10 ثانیه نمیتونم بزارم روی هارد.... داغه .....

می خواستم بقیه بروبچ هم یه امتحان بکنن و بگن دمای هاردشون چقدره..... اینکارو براحتی با برنامه hdtune که در همین فرو معرفی شده انجام بدید خواهشاض میخوام ببدونم دمای نرمال یک هارد باید چقدر باشه ؟

چرا انقدر خودتو اذيت ميكني/؟؟

من با دما بالاتر از شما هم با هاردديسك هام كار ميكنم
ضمنا با چه سنسوري تست كردي ديدي دماي هاردديسكت به اين دقتي كه ميگي بالاس
معمولا اين نرم افزار ها دقيق نشون نميدن

يه فن بزار براي هاردديسكت ....

به قول تركيه اي ها
تامام

glc_engineer
14-03-2008, 11:16
یه جا رفتم گف چون ضربه خوده،احتمال ریکاوری خیلی کم هستش!!!نظر شما چیه؟
سپاس

احتمالش خيلي كم نيست احمتالش به طور نسبي كمتره و سخت تره
اكثر اونهايي كه اين حرفها رو ميزنن
با نرم افزار كار ميكنن فقط
اون پنج تا شركتي كه گفتم تجهيزات سخت افزاري دارن

Snip3r
14-03-2008, 13:48
اطلاعاتشو میخوام!

با ابن یرنامه HDD Regenerator چکش کردم بد سکتور نشهد لطفا مرا راهنمایی کیند!:31::41:

silversaeed_2007
14-03-2008, 14:28
شما به من چه مركزي رو پيشنهاد ميكنيد؟؟؟ معمولا هزينش چقدر ميشه مثلا براي 120 گيگ ..... يكي به من گفت گيگي 8000 تمون !!!!!!!!!!!!!!!!!!! اگه اينجا نميشه اسم مركزي معرفي كرد ميل بزنيد..ممنون silversaeed_2007@yahoo.com

maxy_963
14-03-2008, 19:34
چرا انقدر خودتو اذيت ميكني/؟؟

من با دما بالاتر از شما هم با هاردديسك هام كار ميكنم
ضمنا با چه سنسوري تست كردي ديدي دماي هاردديسكت به اين دقتي كه ميگي بالاس
معمولا اين نرم افزار ها دقيق نشون نميدن

يه فن بزار براي هاردديسكت ....

به قول تركيه اي ها
تامام

سلام. خوبید ؟ آخه هارد دوستم اینقدر داغ نیست. بهر حال من جای هاردمو عض کردم یکیشونو گذاشتم جای دیگه ( امیدوارم برای همدیگه دلتنگی نکنن... :31:). .......... حالا دمای هر دو 45 تا 46 نشون میده.. من با سنسور اندازه نمی گیریم..... با برنامه HDTUNE . خودش نشون میده..........

باشه میریم فن میگریم ............ این فن که میگید چقدر قیمت داره ؟
راستی میشه این عکس داخل امضاتونو عض گنید ؟ زیاد جا میگیره ........

glc_engineer
15-03-2008, 10:28
سلام. خوبید ؟ آخه هارد دوستم اینقدر داغ نیست. بهر حال من جای هاردمو عض کردم یکیشونو گذاشتم جای دیگه ( امیدوارم برای همدیگه دلتنگی نکنن... :31:). .......... حالا دمای هر دو 45 تا 46 نشون میده.. من با سنسور اندازه نمی گیریم..... با برنامه HDTUNE . خودش نشون میده..........

باشه میریم فن میگریم ............ این فن که میگید چقدر قیمت داره ؟
راستی میشه این عکس داخل امضاتونو عض گنید ؟ زیاد جا میگیره ........

آقا يا خانم ماكسي عزيز

برنامه اچ دي تيون فكر نمي كنم به دقت سنسور هاي مخصوص دما دما رو اندازه بگيره

فكر كنم فن از 5 تومن شروع بشه تا 20_25 تومن برسه

به شما تبريك ميگم كه بالاخره موفق شدين جاي هاردديسكتون رو عوض كنين

كل اين اطلاعاتي كه من ميگم اينجا يا اين بالا منبر رفتن هاي من فقط به خاطر اين عكسه
شما اگر پيشنهاد ديگه اي در مورد اين عكس به ذهنت ميرسه به من بگو

البته غير از حذف كردن امضام

يا علي

glc_engineer
15-03-2008, 10:40
شما به من چه مركزي رو پيشنهاد ميكنيد؟؟؟ معمولا هزينش چقدر ميشه مثلا براي 120 گيگ ..... يكي به من گفت گيگي 8000 تمون !!!!!!!!!!!!!!!!!!! اگه اينجا نميشه اسم مركزي معرفي كرد ميل بزنيد..ممنون silversaeed_2007@yahoo.com

اينجا تبليغات ممنوعه

من فقط مدير گارانتي شركتم رو تاييد ميكنم از لحاظ فني
البته چند تا شركت همكار رو هم ميشناسم كه كارشون خيلي خوبه

ريكاوري نرم افزاري از 30تومن تا 150 تومن
ريكاوري سخت افزاري از 150 تومن تا 3 ميليون تومن

رقم هاي بالا شامل هزينه ارسال به خارج و بازسازي ديتا از روي هاردديسك هاي به شدت معيوب و ضربه خورده ميشه

maxy_963
15-03-2008, 17:20
درمورد عکست ... بهتر نیست اونو بزاری بجای آواتارت ؟ بهرحال هر جور خودت صلاح میدونی........ این بازیابی سخت افزاری که گفتی چیه ؟ یه تیکه از هاردو برمی گردونن ؟ من دارم میرم فیلم call of duty 4 بازی کنم ..... بای...

glc_engineer
15-03-2008, 17:58
درمورد عکست ... بهتر نیست اونو بزاری بجای آواتارت ؟ بهرحال هر جور خودت صلاح میدونی........ این بازیابی سخت افزاری که گفتی چیه ؟ یه تیکه از هاردو برمی گردونن ؟ من دارم میرم فیلم call of duty 4 بازی کنم ..... بای...

هارد رو جراحي ميكنن يعني قطعات مكانيكيشو عوض ميكنن
....

سیاوش با مرام
16-03-2008, 11:42
امید وارم سئوالم تکراری نباشه
اما پیغام
A Disk read error occurred
مربوط به سکتور بوت میشه یا مشکل دیگه ای داره
هارد 40 مکستور مدل 4K040H2
دویتان لطف کنن زودتر جواب من رو بدن مرسی

glc_engineer
16-03-2008, 13:40
اما پیغام

boot sectore

saeed258s
16-03-2008, 20:06
چاكر هر چي دوسي شيرازيه

توي شيراز من كسي رو نميشناسم فقط تو تبليغات اينترنتي تبليغات يك بنده خدايي رو ديدم اما نميشناسمش و كارشو نمي دونم چيه

تقريبا هاردديسك هاي ضربه خورده (له شده نباشه) رو ميشه ريكاوري كرد اما بايستي ببيني كه برات اطلاعاتت مهمتره يا پولت:31:
مخلصیم آقا:10:
هارد من فقط یه ضربه خورده اونم نه از یه فاصله خیلی زیاد،منم اطلاعاتم از هر چیزی برام مهمتر هستند!!
دوست گرامی اگر من آدرس یا اطلاعاتی از شرکتهایی رو که ادعای تعمیر تخصصی رو می کند،بهتون بدم،شما می تونید یه تحقیقاتی واسه من انجام بدید که آیا میشه هاردم رو بسپارم دستشون؟(با توجه به سابقه شما در امر تعمیرات تخحصصی!)

سیاوش با مرام
17-03-2008, 13:39
boot sectore

سلام
من باید چیکار انجام بدم میشه یه توضیح بدین
با دستور fdisk /mbr درست میشه؟؟؟

یکی از دوستان گفت باید clear cmos کنی این کار رو باید چه جوری انجام بدم؟؟
آیا منظور cmos هارده یا مادر برد؟؟؟
میشه راهنمایی کنید لطفا

maxy_963
17-03-2008, 19:25
سلام... بازم منم......... برای کیسم یه فن 120 گذاشتم و هاردمو گذاشتم جلوی اون... حالش بهتره.... ولی هنوزم یه مشکلی هست دمای هارد Maxtor Stm3320820as بیشتر از Wdc Wd3200aajs-00yfa0
هستش...
و مهمتر از همه ( هر چند که دوست ندارم اعتراف کنم ) یه وقتایی هارد مکستورم صدای غر غر میده........

حالا من باید چیکار کنم ؟

glc_engineer
18-03-2008, 11:16
مخلصیم آقا:10:
هارد من فقط یه ضربه خورده اونم نه از یه فاصله خیلی زیاد،منم اطلاعاتم از هر چیزی برام مهمتر هستند!!
دوست گرامی اگر من آدرس یا اطلاعاتی از شرکتهایی رو که ادعای تعمیر تخصصی رو می کند،بهتون بدم،شما می تونید یه تحقیقاتی واسه من انجام بدید که آیا میشه هاردم رو بسپارم دستشون؟(با توجه به سابقه شما در امر تعمیرات تخحصصی!)

ببين من سرم خيلي شلوغه.....

توي ايران براي تعمير سخت افزاري هاردديسك و ديتا ريكاوري هاردديسك هاي ضربه خورده نه له شده...
فقط شركت ما فعاله . ضمنا هاردديسك هايي كه ما نتونيم درست كنيم به خارج از كشور ميفرستيم

ضمنا من تعمير كار هاردديسك نيستم
اطلاعاتي كه اينجا ميگم يا تجربه و تحقيق خودمه يا از بچه هاي دفتر گارانتيمون سوال ميكنم

يا علي

glc_engineer
18-03-2008, 11:18
سلام... بازم منم......... برای کیسم یه فن 120 گذاشتم و هاردمو گذاشتم جلوی اون... حالش بهتره.... ولی هنوزم یه مشکلی هست دمای هارد Maxtor Stm3320820as بیشتر از Wdc Wd3200aajs-00yfa0
هستش...
و مهمتر از همه ( هر چند که دوست ندارم اعتراف کنم ) یه وقتایی هارد مکستورم صدای غر غر میده........

حالا من باید چیکار کنم ؟

هيچي از زندگيت لذت ببر:10::31:
صداي غر غر دليل خرابي نيست به تنهايي

يا علي

ebivaali84
18-03-2008, 22:40
QUOTE=glc_engineer;1878509]
نوشته شده توسط pedram_ashena مشاهده تاپيک
من هاردم بوتش خراب شده.يعني تو ستاپ شناخته ميشود ولي به تنهايي قادر به بوت شدن نيست.جامپر و كابل هم درست است.مثلا من در اين هارد ويندوز نميتوانم بريزم،چون پس از كپي فايلها و ريستارت هارد بوت نميشود ولي اگر به يك هارد ديگر وصلش كنم به راحتي بوت ميشود.فكر كنم يا از فريمور يا از سكتور 0 Mbr

چطوري ميتوانم تعميرش كنم؟؟يا از كجا فريمور را بگيرم؟؟ ماكستور گيگ80 دياموند مدل 20 است
به آیدی من که همون ایمیل من در یاهو هم میشه یه میل بفرست آدرس بدهم

[به آیدی من که همون ایمیل من در یاهو هم میشه یه میل بفرست آدرس بدهم[/QUOTE]

دوست عزيز سلام
منهم مشكل دوستمون رو دارم اگه ممكنه منو هم راهنمايي كنيد.

mohamam
19-03-2008, 01:24
با سلام و خسته نباشید خدمت شما
من یک هارد 120دارم که مطمئنم برد سوخته ازکجا می توانم یک برد سالم بخرم
مدل:maxtor 120gb Ide است.

sahelsoosoo
19-03-2008, 07:21
سلام خسته نباشید
میشه در مورد هاردهای scsi هم اطلاعاتی بزارید
من تو یه سرور از رید 5 استفاده کردم با hot plug 5تایی حالا یکی از هاردها سوخته و الارم میده میتونم همینجوری هاردو بکشم بیرون و هارد دیگه بزارم یا نه/

hesam_g59
25-03-2008, 03:13
سلام...
هارد من پر از بد سکتوره...اونم جاهای مختلف....برا از بین بردن ..یا کنار گذاشتنشون از چه برنامه ای کمک بگیرم...
اینم بگم که هاردم خر خر میکنه و هفته ای شاید 2 -3 بار منو مجبور به تعویض ویندوز میکنه...یعنی ویندوزم میپره......
چی کار کنم؟
هاردمم 80 مکستوره...اما 60 گیگش بیشتر قابل استفاده نیست...بقیش بد سکتوره

nobody2000
25-03-2008, 12:42
سلام...
هارد من پر از بد سکتوره...اونم جاهای مختلف....برا از بین بردن ..یا کنار گذاشتنشون از چه برنامه ای کمک بگیرم...
اینم بگم که هاردم خر خر میکنه و هفته ای شاید 2 -3 بار منو مجبور به تعویض ویندوز میکنه...یعنی ویندوزم میپره......
چی کار کنم؟
هاردمم 80 مکستوره...اما 60 گیگش بیشتر قابل استفاده نیست...بقیش بد سکتوره

HDD Regenerator 1.51

glc_engineer
27-03-2008, 10:19
HDD Regenerator 1.51

در استفاده از آنتي بيوتيك ها و مسكن هاي قوي براي هاردديسكتون نهايت دقت رو بفرماييد

ممكنه مريضتون از دست بره

glc_engineer
27-03-2008, 10:22

تعمير كار هاي هاردديسك برد يدكي دارن
شما توي چه شهري هستي
خواستي آدرس بدم

glc_engineer
27-03-2008, 10:25
سلام خسته نباشید
میشه در مورد هاردهای scsi هم اطلاعاتی بزارید
من تو یه سرور از رید 5 استفاده کردم با hot plug 5تایی حالا یکی از هاردها سوخته و الارم میده میتونم همینجوری هاردو بکشم بیرون و هارد دیگه بزارم یا نه/

باشه سعي ميكنم يه مقاله كامل بزارم

من از لحاظ عملي زياد با ريد كار نكردم در اولين فرصت از دوستان بخش گارانتيمون سوال ميكنم جواب شما رو ميدم

يا علي

glc_engineer
27-03-2008, 10:29
QUOTE=glc_engineer;1878509]
نوشته شده توسط pedram_ashena مشاهده تاپيک
من هاردم بوتش خراب شده.يعني تو ستاپ شناخته ميشود ولي به تنهايي قادر به بوت شدن نيست.جامپر و كابل هم درست است.مثلا من در اين هارد ويندوز نميتوانم بريزم،چون پس از كپي فايلها و ريستارت هارد بوت نميشود ولي اگر به يك هارد ديگر وصلش كنم به راحتي بوت ميشود.فكر كنم يا از فريمور يا از سكتور 0 Mbr

چطوري ميتوانم تعميرش كنم؟؟يا از كجا فريمور را بگيرم؟؟ ماكستور گيگ80 دياموند مدل 20 است
به آیدی من که همون ایمیل من در یاهو هم میشه یه میل بفرست آدرس بدهم

[به آیدی من که همون ایمیل من در یاهو هم میشه یه میل بفرست آدرس بدهم

دوست عزيز سلام
منهم مشكل دوستمون رو دارم اگه ممكنه منو هم راهنمايي كنيد.[/quote]

شما درصورتيكه از تعميرات هاردديسك سر رشته ندارين به راحتي نمي تونين فريم وير هاردديسكتون رو اصطلاحا تعمير كنين

ضمنا فريم وير هاردديسك ها از طريق سرچ در اينترنت قابل دستيابي است

mohamam
29-03-2008, 13:34
نوشته شده توسط mohamam [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
من در کرج زندگی میکنم.

raptor22
29-03-2008, 17:50
سلام دوست عزيز هارد من مدت زماني هستش كه به درستي كار نميكنه يعني كم مياره اينم از وقتي شروع شد كه پسرخالم (كوچيكه) با لگد زد كيس رو انداخت (اون زمان كامپيوتر روشن بود)حالا ميخواستم ببينم ميشه يه طوري اينو درستش كرد؟

Balrog
30-03-2008, 01:32
برنامه‌‌اى هست به نام Paragon Hard Disk Manager. تو اين برنامه مى‌شه Sectors per boot و Sectors per cluster پارتيشن‌ها رو تغيير داد...
اين كار چه فايده‌اى مى‌تونه داشته باشه؟

hosseini_m22987
30-03-2008, 10:35
باسلام.یه مدتی است که ویندوزم در هنگام انجام هر کاری خصوصا دیدن فیلم با Error صفحه ابیDOS که نوشته Dum phisycal memoryو همچنینcontact to adminstrator..... مواجه می شم. با اینکه هارد رو فرمت کردم و از نو ویندوز ریختم مشکلم حل نشد. پارتیشن سی و دی رو از نو ایجاد کردو و روی دی ویندوز ریختم ولی بازهم مشکلم حل نشد که بدتر هم شد موقعی که ویندوز کامل بالا می آید قبل از اینکه کاری با سیستم انجام بشه صفحه آبی می یادو سیستم رو ریست می کنه و بعد از روشن شدن سیستم تو صفحه اسکن دیسک هنگ می کنه.یک دوبار پشت هم که ریست میشه ویندو بالا میاد و بعد از کمی کار کردن صفحه آبی و همان داستان قبلی. اگه می شه منو راهنمایی کنید که چیکار کنم. باتشکر فراوان.

david68
30-03-2008, 15:24
سلام من هاردم خراب نشده ولي اطلاعاتي در مورد مگنت و يا اهنرباي هارد ميخوام من از چند نفر شنيدم كه مگنت و يا همون اهنربا داخل هارد (در زير قسمتي كه هد به اون متصل شده ) وجود نداره ولي در بسياري از سايتهاي خارجي ديدم كه اين اهنرباها وجود دارن راستش من اين اهنرباها رو احتياج دارم به همين خاطر ميخواستم ببينم اهنربايي وجود داره يا نه اگه وجود داره ايا در همه هاردها وجود داره و يا در نوع خاصي از هاردها وجود داره و اگر وجود نداره پس اين عكس تو ويكي پديا چي هست (عكس سمت راست قسمت بالا نوشته acuator magnet)

Morteza.co
03-04-2008, 14:54
بسيار شيوا و رسا توضيح داده ايد.

از اطلاعات شما خيلي استفاده كردم

glc_engineer
04-04-2008, 22:22
سلام من هاردم خراب نشده ولي اطلاعاتي در مورد مگنت و يا اهنرباي هارد ميخوام من از چند نفر شنيدم كه مگنت و يا همون اهنربا داخل هارد (در زير قسمتي كه هد به اون متصل شده ) وجود نداره ولي در بسياري از سايتهاي خارجي ديدم كه اين اهنرباها وجود دارن راستش من اين اهنرباها رو احتياج دارم به همين خاطر ميخواستم ببينم اهنربايي وجود داره يا نه اگه وجود داره ايا در همه هاردها وجود داره و يا در نوع خاصي از هاردها وجود داره و اگر وجود نداره پس اين عكس تو ويكي پديا چي هست (عكس سمت راست قسمت بالا نوشته acuator magnet)

توي هاردديسك هاي معمولي لپ تاپ و دسكتاپ آهنربا وجودداره و خيلي هم قويه
ضمنا براي اطلاعات بيشتر كل تاپيك رو بخون كامل توضيح دادم

glc_engineer
04-04-2008, 22:24
باسلام.یه مدتی است که ویندوزم در هنگام انجام هر کاری خصوصا دیدن فیلم با Error صفحه ابیDOS که نوشته Dum phisycal memoryو همچنینcontact to adminstrator..... مواجه می شم. با اینکه هارد رو فرمت کردم و از نو ویندوز ریختم مشکلم حل نشد. پارتیشن سی و دی رو از نو ایجاد کردو و روی دی ویندوز ریختم ولی بازهم مشکلم حل نشد که بدتر هم شد موقعی که ویندوز کامل بالا می آید قبل از اینکه کاری با سیستم انجام بشه صفحه آبی می یادو سیستم رو ریست می کنه و بعد از روشن شدن سیستم تو صفحه اسکن دیسک هنگ می کنه.یک دوبار پشت هم که ریست میشه ویندو بالا میاد و بعد از کمی کار کردن صفحه آبی و همان داستان قبلی. اگه می شه منو راهنمایی کنید که چیکار کنم. باتشکر فراوان.

صد درصد مطمئني كه از هادديسكته؟
...

glc_engineer
04-04-2008, 22:26
بسيار شيوا و رسا توضيح داده ايد.

از اطلاعات شما خيلي استفاده كردم

با عرض سلام و ارادت
از اظهار نظر مثبت جنابعالي سپاسگذارم

glc_engineer
04-04-2008, 22:28
برنامه‌‌اى هست به نام Paragon Hard Disk Manager. تو اين برنامه مى‌شه Sectors per boot و Sectors per cluster پارتيشن‌ها رو تغيير داد...
اين كار چه فايده‌اى مى‌تونه داشته باشه؟

اين برنامه رو نصب ميكنم در اولين فرصت بهت اطلاع ميدم
با اين برنامه تا به حال كار نكردم

يا علي

glc_engineer
04-04-2008, 22:31
نوشته شده توسط mohamam [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
من در کرج زندگی میکنم.

توي كرج كسي رو نميشناسم

توي تهران يه سر به پاساژ ايران طبقه زير همكف بزن
چند تا تعمير كار اونجا هستن اونها دارن

glc_engineer
04-04-2008, 22:34
سلام دوست عزيز هارد من مدت زماني هستش كه به درستي كار نميكنه يعني كم مياره اينم از وقتي شروع شد كه پسرخالم (كوچيكه) با لگد زد كيس رو انداخت (اون زمان كامپيوتر روشن بود)حالا ميخواستم ببينم ميشه يه طوري اينو درستش كرد؟

با سلام و عرض ارادت

لطفا بيشتر توضيح بدين .........
احتمالا دچار بدسكتور شده

raptor22
04-04-2008, 23:36
با سلام و عرض ارادت

لطفا بيشتر توضيح بدين .........
احتمالا دچار بدسكتور شده

خوب دوست من ، بعد از اين قضيه كه برات گفتم خيلي از كارايي كه قبلا ميتونستم انجام بدمو ديگه نميتونم مثلا قبلا بازي FIFA 07 رو براحتي انجام ميداد اما بعد از اون ديگه بيشتر از 1 دقيقه تو بازي نميمونه اولش فكر كردم از پاور يا مادربرد يه پاور نو خريدم و مادر برد هم يه دست روش كشيدم ولي فرق نكرد يعني كاراي عادي هم بعضي موقع ها به سختي انجام ميده زياد گير ميكنه( رمم هم 512 هستش) از اين جور چيزا ويندوز رو هم يه دو باري عوض كردم حالا ميخوام ببينم اين هارد كار كن هست و ميشه درستش كرد يا بايد پول خرج كنيم.
نميدونم اين توضيحات كافيه يا نه اما همون بدسكتوري كه ميگه يه توضيح بده شايد اون باشه.
ممنون.

nemesis
05-04-2008, 00:21
من یه هارد 320 مکستور خریدم ! قبلاً Ide داشتم الان این هارد Sata !
مشکل اینجاست که دیگه نمیتونم 2 ویندوز نصب کنم !یعنی ویندوز Me خیلی سخت نصب میشه ! اگه هم نصب شد بعدش Xp دیگه نصب نمیشه !
Xp بتنهایی نصب میشه ولی 2تا باهم نصب نمیشن !مشکا کجاست!

Balrog
05-04-2008, 02:16
اين برنامه رو نصب ميكنم در اولين فرصت بهت اطلاع ميدم
با اين برنامه تا به حال كار نكردم
اينم لينكش:

siolishe
06-04-2008, 13:13
سلام
من يه هارد ساتا 320g دارم يه سالي هم برام كار كرده ولي چند روز پيش به خاطر همين هار ديگه سيستمم روشن نشد!
من سه تا هارد رو سيستمم دارم ولي با اون دوتاي ديگه كامپيوتر بدون مشكل كار ميكنه ولي هر وقت اين برق اين هارد رو وصل ميكنم سيستم ديگه روشن نميشه گارانتي هم ميگه ما فقط تعويض ميكنيم و از تعمير خبري نيست در ضمن اطلاعاتي كه رو هاردم دارم برام خيلي حياتيه حتي حاظرم يه هارد نو بخرم و اوراقش كنم ولي اطلاعات اين هارد رو بتونم زنده كنم خودم فكر ميكنم قسمت پاور هارد اتصالي داره فكر ميكنين اگه برد هارد رو عوض كنم مشكل حل ميشه؟

mohamam
06-04-2008, 23:13
با سلام و عرض خسته نباشید به شما که اطلاعات مفیدی در اختیار اعضاء سایت قرار می دهید.
من یک هارد maxtor 40 gbدارم در بوت شناخته نمی شود ولی هارد حرکت دارد همه کابلها چک شده به نظر شما مشکل از کجا می تواند با شد

glc_engineer
07-04-2008, 04:39
با سلام و عرض خسته نباشید به شما که اطلاعات مفیدی در اختیار اعضاء سایت قرار می دهید.
من یک هارد maxtor 40 gbدارم در بوت شناخته نمی شود ولی هارد حرکت دارد همه کابلها چک شده به نظر شما مشکل از کجا می تواند با شد

اگر منظورتون اينه كه ديتكت نميشه
هزار و يك مشكل ممكنه براش پيش اومده باشه
مثلا بردش معيوب باشه....

به اين صورت كمك بيشتري نميتونم بهتون بكنم
لطف كنين توضيحات بيشتري بدين

glc_engineer
07-04-2008, 04:44
سلام
من يه هارد ساتا 320g دارم يه سالي هم برام كار كرده ولي چند روز پيش به خاطر همين هار ديگه سيستمم روشن نشد!
من سه تا هارد رو سيستمم دارم ولي با اون دوتاي ديگه كامپيوتر بدون مشكل كار ميكنه ولي هر وقت اين برق اين هارد رو وصل ميكنم سيستم ديگه روشن نميشه گارانتي هم ميگه ما فقط تعويض ميكنيم و از تعمير خبري نيست در ضمن اطلاعاتي كه رو هاردم دارم برام خيلي حياتيه حتي حاظرم يه هارد نو بخرم و اوراقش كنم ولي اطلاعات اين هارد رو بتونم زنده كنم خودم فكر ميكنم قسمت پاور هارد اتصالي داره فكر ميكنين اگه برد هارد رو عوض كنم مشكل حل ميشه؟

اول : دقيق توضيح بده مشكل ظاهري هاردديسكت چيه و چطوري به وجود اومده
دوم: مريض شما تا تشخيص بيماري نشه كه نميشه جراحيش كرد
سوم : تعدادي از گارانتي ها درصورتي كه بخواي اول برات ديتا ريكاوري ميكنن

glc_engineer
07-04-2008, 04:47
من یه هارد 320 مکستور خریدم ! قبلاً Ide داشتم الان این هارد Sata !
مشکل اینجاست که دیگه نمیتونم 2 ویندوز نصب کنم !یعنی ویندوز Me خیلی سخت نصب میشه ! اگه هم نصب شد بعدش Xp دیگه نصب نمیشه !
Xp بتنهایی نصب میشه ولی 2تا باهم نصب نمیشن !مشکا کجاست!

عزيز جان من متوجه نشدم ويندوز به سختي نصب ميشه يعني چي؟
يا نصب ميشه يا نصب نميشه

ضمنا شايد مشكل شما روي پارتيشن بندي باشه
ويندوز ام اي پارتيشن ان تي اف اس رو نميشناسه
پارتيشن ان تي اف اس با اومدن ويندوز ايكس پي اومد....

glc_engineer
07-04-2008, 04:52
خوب دوست من ، بعد از اين قضيه كه برات گفتم خيلي از كارايي كه قبلا ميتونستم انجام بدمو ديگه نميتونم مثلا قبلا بازي FIFA 07 رو براحتي انجام ميداد اما بعد از اون ديگه بيشتر از 1 دقيقه تو بازي نميمونه اولش فكر كردم از پاور يا مادربرد يه پاور نو خريدم و مادر برد هم يه دست روش كشيدم ولي فرق نكرد يعني كاراي عادي هم بعضي موقع ها به سختي انجام ميده زياد گير ميكنه( رمم هم 512 هستش) از اين جور چيزا ويندوز رو هم يه دو باري عوض كردم حالا ميخوام ببينم اين هارد كار كن هست و ميشه درستش كرد يا بايد پول خرج كنيم.
نميدونم اين توضيحات كافيه يا نه اما همون بدسكتوري كه ميگه يه توضيح بده شايد اون باشه.
ممنون.

هارد له شده رو هم ميشه درست كرد
ضمنا پولو هميشه خرج كن
:31:

ببين براي مادربوردت
باياسش رو به روز كن
رمت رو هم بيشتر كن

الان رم ارزونه
من كامپيوتر حسابداريم 2 گيگ رم داره
تو كه گيمر هستي...

ضمنا ببين با فرمت و افديسك كردن هارد ديسك مشكل هاردديسكت برطرف ميشه يانه
اگر حل نشد 2 باره بگو
يا علي

nemesis
07-04-2008, 12:28
عزيز جان من متوجه نشدم ويندوز به سختي نصب ميشه يعني چي؟
يا نصب ميشه يا نصب نميشه

ضمنا شايد مشكل شما روي پارتيشن بندي باشه
ويندوز ام اي پارتيشن ان تي اف اس رو نميشناسه
پارتيشن ان تي اف اس با اومدن ويندوز ايكس پي اومد....

مشکل من از زمانی شروع شد که هارد 320 sata گرفتم ! چون وقتی IDE داشتم بدون مشکب هردو ویندوز رو نصب می کردم ! ولی الان نمی تونم 2 ویندوز نصب کنم یا باید XP نصب کنم یا ME و نمیتونم هردورو نصب کنم !

salam entezar
08-04-2008, 16:36
وقتي مي خواهم اطلاعات را از يك درايو به درايو ديگه كپي كنم با اين خطا مواجه مي شوم Io Driver اين مشكل از كجا ناشي مي شود؟

ehsan6811
09-04-2008, 10:51
من یه مادربورد 945p-a دارم میخوام هاردم رو عوض کنم یه هارد 80 برادرم روش انداختم اما کار نکر بعد از نوشتن مشخصات تو صحفه سیاه میمونه اسکال از کجاست و اگه بخوام یه هارد بخرم چه پیشنهاد میدید

komail2008
09-04-2008, 12:36

سلام مشكل از رم سيستمت مي باشد

mohsen.rajabi
10-04-2008, 08:24
ببخشید دوستان من یه مشکلی با هاردم پیدا کردم یهو کل پارتیشن بندی و تمام اطلاعاتم پاک شد و بعد از پارتیشن بندی دوباره 120 گیگ از هاردم برنگشت چی کار کنم برای برگردوند اطلاعات و 120 گیگ از دست رفتم (هاردم 250 گیگ Sata مکستوره)
لطفا سریع جواب بدید خیلی کارم گیره

glc_engineer
10-04-2008, 08:48
ببخشید دوستان من یه مشکلی با هاردم پیدا کردم یهو کل پارتیشن بندی و تمام اطلاعاتم پاک شد و بعد از پارتیشن بندی دوباره 120 گیگ از هاردم برنگشت چی کار کنم برای برگردوند اطلاعات و 120 گیگ از دست رفتم (هاردم 250 گیگ Sata مکستوره)
لطفا سریع جواب بدید خیلی کارم گیره

عزيز جون چند صفحه برگرد عقب
يه دوستي مشكل شما روداشت
به اون روش عمل كن
البته با مسئوليت خودت...

mohsen.rajabi
10-04-2008, 09:37
عزيز جون چند صفحه برگرد عقب
يه دوستي مشكل شما روداشت
به اون روش عمل كن
البته با مسئوليت خودت...

با تشکر میشه اینجا هم بگید مننمی تونم زیاد تو اینترنت باشم
اما مگه خطری داره ؟

glc_engineer
10-04-2008, 11:02
با تشکر میشه اینجا هم بگید مننمی تونم زیاد تو اینترنت باشم
اما مگه خطری داره ؟

قسمت اول نه
قسمت دوم بله

ali744
10-04-2008, 16:49
سلام ،
من نزدیک به دو ساله یک هارد سامسونگ ساتا 160GB دارم خیلی هم ازش راضی بودم تا اینکه یک ماه پیش کل سیستم رو آپگرید کردم و(همه قطعات به جز این هارد تعویض شدند حتی کیس) و الان همون هارد رو با یک هارد سامسونگ دیگه اما 250gb دارم اما مدتی اگه سکوت تو محیط باشه یه صدای شبیه زوزه به صورت نوسانی یعنی به فاصله 0.5 تا 1 ثانیه ای (تقریبا با فرکانس چراغ راهنما ماشین) ولی (خیلی ضعیف به حدی که باید کاملا به این صدا توجه کنی مگرنه ممکنه متوجه هم نشید) از سیستم میاد ، اول فکر کردم از فن هاست ولی متاسفانه از هارد اوله چون وقتی با دست کنار هارد رو لمس می کنم با همون تایمینگ صدا یه احساس لرزش هم تو هارد می کنم و با قطع هارد از سیستم صدا از بین میره.
البته ممکنه این صدا از کیس باشه که با لرزش هارد در اون ایجاد میشه چون مثلا وقتی دست رو قاب کیس میگذازم یه مقدار کنترل میشه.
هیچ افت سرعت یا مشکل دیگه ای با این هارد ندارم. آ یا خطری آنرا تهدید می کنه ؟ آیا تست خاصی باید روش انجام بدم؟ یا در همین مرحله باید به فکر جایگزین کردنش باشم؟ از طرفی موندم اگه ببرم گارانتی چی بگم؟ بگم یکم لرزش داره؟!

ممنوم از راهنمائیتون

glc_engineer
10-04-2008, 17:59
سلام ،
من نزدیک به دو ساله یک هارد سامسونگ ساتا 160GB دارم خیلی هم ازش راضی بودم تا اینکه یک ماه پیش کل سیستم رو آپگرید کردم و(همه قطعات به جز این هارد تعویض شدند حتی کیس) و الان همون هارد رو با یک هارد سامسونگ دیگه اما 250gb دارم اما مدتی اگه سکوت تو محیط باشه یه صدای شبیه زوزه به صورت نوسانی یعنی به فاصله 0.5 تا 1 ثانیه ای (تقریبا با فرکانس چراغ راهنما ماشین) ولی (خیلی ضعیف به حدی که باید کاملا به این صدا توجه کنی مگرنه ممکنه متوجه هم نشید) از سیستم میاد ، اول فکر کردم از فن هاست ولی متاسفانه از هارد اوله چون وقتی با دست کنار هارد رو لمس می کنم با همون تایمینگ صدا یه احساس لرزش هم تو هارد می کنم و با قطع هارد از سیستم صدا از بین میره.
البته ممکنه این صدا از کیس باشه که با لرزش هارد در اون ایجاد میشه چون مثلا وقتی دست رو قاب کیس میگذازم یه مقدار کنترل میشه.
هیچ افت سرعت یا مشکل دیگه ای با این هارد ندارم. آ یا خطری آنرا تهدید می کنه ؟ آیا تست خاصی باید روش انجام بدم؟ یا در همین مرحله باید به فکر جایگزین کردنش باشم؟ از طرفی موندم اگه ببرم گارانتی چی بگم؟ بگم یکم لرزش داره؟!

ممنوم از راهنمائیتون

ببين از لحاظ تجربي هاردديسك هاي سامسونگ صداي كمتري ايجاد ميكنن
اما هر هاردديسكي عمر مفيدي داره ...
از روي توضيحات شما به نظر نمياد كه هاردديسكتون مشكلي داشته باشه
گارانتي سامسونگ گارانتي تعويض نيست و كار خاصي توي اين وضعيت روي هاردشما انجام نميده
زياد خودتو اذيت نكن...
صدا به تنهايي دليل كافي و لازم براي خرابي هاردديسك نيست
توجه : هرچي كه گفتم تجربيه

rouzbeh_ziafati
10-04-2008, 19:09
یکی از دوستان من یه هارد ساتا داره که وقتی میخواد ویندوز نصب کنه این هارد رو نمیشناسه ، مجبور میشه ببرi همونجا که ازشون خرید کرده بده اونا ویندوز نصب کنند ، من هم هرکاری کردم نتونستم کاری براش بکنم ، یک فالپی داره برای راه اندازی هارد اما خوب فلاپی هم گذاشتم و بعد رفتم توی نصب ویندوز که بازهم نشد . کسی میدونه مشکل چیه و چه راه حلی داره ؟

glc_engineer
10-04-2008, 19:14
یکی از دوستان من یه هارد ساتا داره که وقتی میخواد ویندوز نصب کنه این هارد رو نمیشناسه ، مجبور میشه ببرi همونجا که ازشون خرید کرده بده اونا ویندوز نصب کنند ، من هم هرکاری کردم نتونستم کاری براش بکنم ، یک فالپی داره برای راه اندازی هارد اما خوب فلاپی هم گذاشتم و بعد رفتم توی نصب ویندوز که بازهم نشد . کسی میدونه مشکل چیه و چه راه حلی داره ؟

باياس مينبردتو آپ تو ديت كن
ضمنا مشكلي نيست
شما ميبايست در حالت عادي ويندوز اونو با فلاپي مينبرد بريزي همين

سیاوش با مرام
10-04-2008, 19:16
اما پیغام

با سلام من این مشکلم رو چهطوری حل کنم
لطف کنید یه توضیح هم در مورد cmos هارد و طریقه cleare کردنش رو هم بگید با تشکر من منتظرم

glc_engineer
10-04-2008, 19:19
با سلام من این مشکلم رو چهطوری حل کنم
لطف کنید یه توضیح هم در مورد cmos هارد و طریقه cleare کردنش رو هم بگید با تشکر من منتظرم

قسمت اول سوالت: ما با دستگاه اين كارو ميكنيم . مطمئن نيستم نرم افزاري روشي هست يانه
قسمت دوم هم توي همين فوروم توضيح دادن
باتري باياس رو دربيار و يك سيم بين قصب مثبت و قطب منفي جاي باتري بزار چند ثانيه
(اتصال كوتاه كن)

mohsen.rajabi
10-04-2008, 20:09
قسمت اول نه
قسمت دوم بله

ممنونم (به سبک مسعود شصت چی)

rouzbeh_ziafati
11-04-2008, 08:40
باياس مينبردتو آپ تو ديت كن
ضمنا مشكلي نيست
شما ميبايست در حالت عادي ويندوز اونو با فلاپي مينبرد بريزي همين

آپدیت مادربودر رو بلدم . اما در مورد روش دوم استفاده از فلاپی نفهمیدم منطورتون رو اگر میشه دقیقتر بگید

mohamam
11-04-2008, 09:31
با سلام وخسته نباشید خدمت شما
می شود لطف کنید و مقاله ای درمورددیتکت وعلتهای آن بنویسید

glc_engineer
11-04-2008, 10:23
با سلام وخسته نباشید خدمت شما
می شود لطف کنید و مقاله ای درمورددیتکت وعلتهای آن بنویسید

شرمنده عزيز
نگرفتم ديتكت و علت هاي آن؟

ehsan6811
11-04-2008, 10:25
من یه مادربورد 945p-a دارم میخوام هاردم رو عوض کنم یه هارد 80 برادرم روش انداختم اما کار نکر بعد از نوشتن مشخصات تو صحفه سیاه میمونه اسکال از کجاست و اگه بخوام یه هارد بخرم چه پیشنهاد میدید
:20::20::20:

glc_engineer
11-04-2008, 10:27
آپدیت مادربودر رو بلدم . اما در مورد روش دوم استفاده از فلاپی نفهمیدم منطورتون رو اگر میشه دقیقتر بگید

قسمت اول: خدا رو شكر
قسمت دوم : منظوري نداشتم
قسمت آخر : نداره
قسمت يكي بعد از آخر : سوالاتو يك پست بنويس دقيق بگو ... ضمنا اگر سرچ كني توي همين فوروم و تاپيك جواباتو شايد پيدا كني
قسمت دو تا بعد آخر : باياستو آپ تو ديت كن حله
گره اي كه با دست ميشه باز كرد چرا ميخواي با دندون باز كني؟

قسمت صفر : سرچ كن نصب ويندوز براي مادربوردهايي كه احتياج به فلاپي دارن براي شناساندن ساتاي هاردديسك و ...

يا علي

glc_engineer
11-04-2008, 10:43
:20::20::20:

پيشنهاد هاردديسك: بايستي بگي چقدر بودجه دار ي و براي چه كاري ميخواي؟
قسمت اول : بيشتر توضيح بده لطفا .سالم بوده ؟
كابل هات سالمن؟
قسمت هاي قبلي اين تاپيكو خوندي يا نه؟

glc_engineer
11-04-2008, 10:50
ممنونم (به سبک مسعود شصت چی)

راستي هم امضاي قشنگي داري هم عكس آواتورت جذابه

BLACK-BLACK
11-04-2008, 12:03
اق من هاردم بد جوری صدا میده با انکه 5400 دور هستش ولی بد جور اعصابمو خورد کرده ظرفیتشم 40 ومارکش مکستوره
یه جایی هم تو این مرکز تعمیرات هارد دیسک خوندم که اگهی کرده بود صدای بلند هارد رو برطرف میکنن میخواستم ببینم عملیه یا دروغه

glc_engineer
11-04-2008, 12:09
اق من هاردم بد جوری صدا میده با انکه 5400 دور هستش ولی بد جور اعصابمو خورد کرده ظرفیتشم 40 ومارکش مکستوره
یه جایی هم تو این مرکز تعمیرات هارد دیسک خوندم که اگهی کرده بود صدای بلند هارد رو برطرف میکنن میخواستم ببینم عملیه یا دروغه

احتمالا خيلي وقته دار ي از هاردديسكت كار ميكشي و عمر مفيدش تموم شده
ضمنا بله ميشه صداي هاردديسك رو كم كرد

ehsan6811
11-04-2008, 14:09
پيشنهاد هاردديسك: بايستي بگي چقدر بودجه دار ي و براي چه كاري ميخواي؟
قسمت اول : بيشتر توضيح بده لطفا .سالم بوده ؟
كابل هات سالمن؟
قسمت هاي قبلي اين تاپيكو خوندي يا نه؟
سلام دوست عزیز حدود 70 80 پول دارم در مورد سالم بودن هم که 100% سالمه روی کامپیوتر دیگه خوب کار میکنه کابلامسالمه خودم یه هارد 40 دارم که داره کار میکنه وقسمت قبلی تایپکو نخوندم از اینکه کمک میکنی ممنونم

glc_engineer
11-04-2008, 16:25
سلام دوست عزیز حدود 70 80 پول دارم در مورد سالم بودن هم که 100% سالمه روی کامپیوتر دیگه خوب کار میکنه کابلامسالمه خودم یه هارد 40 دارم که داره کار میکنه وقسمت قبلی تایپکو نخوندم از اینکه کمک میکنی ممنونم

من پيشنهاد ميكنم يك هاردديسك 320 گيگابايت وسترن ديجيتال اي اي جي اس يا 320 هيتاچي بخري با 16 مگابايت بافر

در مورد مشكل هاردديسكت الان چيزي به ذهنم نرسيد بگم
توضيحات كاملتر بدي شايد بقه دوستان هم همفكري كردن

يا علي

armin_80008
13-04-2008, 09:17
سلام
من هاردم Maxtor 6y080l0هستgb) 80) اگر بخواهم هارم را عوض کنم از هارد با ضرفیت بالاتری استفاده کنم میتوانم این هاردم را با تمام وضعیتش یعنی ویندوزهایش نصبهایی که روش انجام دادم و فونتهایی که رویش نصب شده به هارد جدید انتقال دهم اگرامکان این کار وجود دارد بگویید چگونه میتوانم این کاررا انجام دهم اگر چند روش وجود دارد برایم توضیح دهید

سیاوش با مرام
13-04-2008, 16:25
قسمت اول سوالت: ما با دستگاه اين كارو ميكنيم . مطمئن نيستم نرم افزاري روشي هست يانه
قسمت دوم هم توي همين فوروم توضيح دادن
باتري باياس رو دربيار و يك سيم بين قصب مثبت و قطب منفي جاي باتري بزار چند ثانيه
(اتصال كوتاه كن)

با تشکر از لطفی که کردی برم ببینم چه کار میشه کرد
ضمنا این مشکل گاهگاهی درست میشه به عبارتی هر 5 یا6 بار یه بار مثل آدم از رو هارد بالا میاد
به نظر شما مشکل چیه؟؟؟ بازم بوت سکتوره؟؟

amirara
13-04-2008, 17:51
باسلام وخسته نباشد وتشکر از تایپیک خوبتان
دوست عزیز ایا نرم افزار مطمئنی وجوددارد که بتوان با ان هارد را ردیف کرد و بدسکتورهارا گرفت
ودوم کدامیک از مارکهای زیر بهتر است مکستور - سامسونگ - وست دیجیتال

ganje nahofte
14-04-2008, 03:01
دوست عزیز ایا نرم افزار مطمئنی وجوددارد که بتوان با ان هارد را ردیف کرد و بدسکتورهارا گرفت

بستگی داره که تو چه رده ای هارد بخای!؟
اگه 320 میخای پیشنهاد من 320 گیگ 16 مگ بافر وسترن دیجیتال است.

glc_engineer
17-04-2008, 21:37
سلام
من هاردم Maxtor 6y080l0هستgb) 80) اگر بخواهم هارم را عوض کنم از هارد با ضرفیت بالاتری استفاده کنم میتوانم این هاردم را با تمام وضعیتش یعنی ویندوزهایش نصبهایی که روش انجام دادم و فونتهایی که رویش نصب شده به هارد جدید انتقال دهم اگرامکان این کار وجود دارد بگویید چگونه میتوانم این کاررا انجام دهم اگر چند روش وجود دارد برایم توضیح دهید

با برنامه نورتون گوست ميتوني اين كار رو انجام بدي

glc_engineer
17-04-2008, 21:47

متشكرم

نرم افزار و سخت افزار وجوددارد

دوم: هيچ كدام صحيح ميباشد
به صورت كلي نميشه نظر داد
ضمنا مكستور ديگه اون مكستور سابق نيست
سامسونگ هنوز هم بايد تلاش كند در توليد يك كالاي هاي تكنولوژي
وسترن ديجيتالي هم كه در بازار بين الملل به فروش ميرسد با اوني كه در ايرانه متفاوته

glc_engineer
17-04-2008, 21:55
با تشکر از لطفی که کردی برم ببینم چه کار میشه کرد
ضمنا این مشکل گاهگاهی درست میشه به عبارتی هر 5 یا6 بار یه بار مثل آدم از رو هارد بالا میاد
به نظر شما مشکل چیه؟؟؟ بازم بوت سکتوره؟؟

سياوش خان نگرفتم چي فرمودين

l o r N a
18-04-2008, 01:34
:41::41::41:این مشخصات هارد دیسک منه
دمای هارد تا 49 - 50 درجه میرسه ، سلامتی هارد و کارکردش هم 57 درصد این طبیعیه برای یه هارد دیسک نو ؟
گارانتیش فکر میکنم الماس ا میدونید ادرس شرکت کجاست ؟!
تهران ؟ یا کرج ؟
خیلی ممنون میسم اگه ادرس یا شماره تلفن نمایندگیش رو بهم بدید ،
.

glc_engineer
18-04-2008, 03:11
:41::41::41:این مشخصات هارد دیسک منه
دمای هارد تا 49 - 50 درجه میرسه ، سلامتی هارد و کارکردش هم 57 درصد این طبیعیه برای یه هارد دیسک نو ؟
گارانتیش فکر میکنم الماس ا میدونید ادرس شرکت کجاست ؟!
تهران ؟ یا کرج ؟
خیلی ممنون میسم اگه ادرس یا شماره تلفن نمایندگیش رو بهم بدید ،
.

اولا شركت اماس دو ساله جمع كرده
الان اسمشونو عوض كردن شدن ويستا رايانه پخش كه نمايندگي شركت الماسا در دوبي هستن
دوم زياد با اين نرم افزارها كار نكن من خودم شخصا اينها رو زياد قبول ندارم
سوم
شما بايستي بفرستي دفتر گارانتيش ... حالا توي هر شهري ساكن باشي فرقي نميكنه بايستي بفرستي تهران

اينم تلفن هاشه
02623902600
دفتر مركزيشون توكرج

021
88728700
دفتر گارانتي در تهران

چهارم
از 118 هم ميتوني بپرسي

يا علي

l o r N a
18-04-2008, 11:31
سوم
شما بايستي بفرستي دفتر گارانتيش ... حالا توي هر شهري ساكن باشي فرقي نميكنه بايستي بفرستي تهران

اينم تلفن هاشه
02623902600
دفتر مركزيشون توكرج

021
88728700
دفتر گارانتي در تهران

چهارم
از 118 هم ميتوني بپرسي

يا علي
ممنونم از راهنماییت ، راسش خب بی دلیل مشکلش رفع شده الان دما 43 درجه است و دیگه اون صدا رو هم نمیده منتها خب یه جورایی دلچرکین میشه ادم که ممکنه باز هم همین مشکل پیش بیاد براش ،
اگر یک بارم این جوری شد میبرم گارانتیش تا تعمیر کنن ،
ممنونم .

l o r N a
18-04-2008, 11:35
سوم

اينم تلفن هاشه
02623902600
دفتر مركزيشون توكرج

021
88728700
دفتر گارانتي در تهران

چهارم
از 118 هم ميتوني بپرسي

يا علي
ممنونم از راهنماییت ، راسش خب بی دلیل مشکلش رفع شده الان دما 43 درجه است و دیگه اون صدا رو هم نمیده منتها خب یه جورایی دلچرکین میشه ادم که ممکنه باز هم همین مشکل پیش بیاد براش ،
اگر یک بارم این جوری شد میبرم گارانتیش تا تعمیر کنن ،
ممنونم .

caspian1
18-04-2008, 21:36
سلام دوستان

من چند وقت پیش یه هارد اکسترنال خریدم ( هارد 80 لب تاپ با یه باکس ) اما متاسفانه سیستم من اونو

نمیشناسه در چند سیستم هم تست کردم اما باز هم همین مشکل رو داشت ( بعضی وقتها هم میشناخت اما

فقط چند بار که حالا دیگه اصلا هم نمیشناسه )

چند روز پیش یه Usb 2.0 To Ide Cable خریدم که یه ترانس داره برای برق هارد و یه فیش Ide به Usb اما باز هم

این مشکل حل نشد !

با هارد کامپیوتر هم تست کردم باز هم نشناخت !

ممنون میشم اگه دوستان اطلاعاتی در این زمینه دارند کمکم کنند

یا حق

glc_engineer
19-04-2008, 06:51
سلام دوستان

من چند وقت پیش یه هارد اکسترنال خریدم ( هارد 80 لب تاپ با یه باکس ) اما متاسفانه سیستم من اونو

نمیشناسه در چند سیستم هم تست کردم اما باز هم همین مشکل رو داشت ( بعضی وقتها هم میشناخت اما

فقط چند بار که حالا دیگه اصلا هم نمیشناسه )

چند روز پیش یه Usb 2.0 To Ide Cable خریدم که یه ترانس داره برای برق هارد و یه فیش Ide به Usb اما باز هم

این مشکل حل نشد !

با هارد کامپیوتر هم تست کردم باز هم نشناخت !

ممنون میشم اگه دوستان اطلاعاتی در این زمینه دارند کمکم کنند

یا حق

يعني هاردديسكو جدا خريدي باكس رو جدا؟
اگه اينجوريه هرجفتشو ميتوني ببري گارانتي مشكلتو بگي يا تعمير يا تعويض

lap top=(لپ تاپ)
نه لب تاپ

اگه نه هاردديسك اكسترنال پاسپورتي خريدي كه اينها هم گارانتي دارن ببر اونجا
ضمنا هاردتو ميتوني جداگونه تست بگيري ازش اگر سالم بود كه حدس من اينه
باكست ايراد داره

glc_engineer
19-04-2008, 07:14
ميثاق محمدي‌زاده
نشريه عصر شبکه - ۱۵ دي ۱۳۸۵ شماره 41

اشاره :
مقدار فضاي ذخيره‌سازي اطلاعات يكي از نوستالژي‌هاي دنياي كامپيوتر است. زماني كامپيوترها فقط داراي 65 مگابايت فضاي آزاد روي ديسك‌هاي سخت بودند. اين مقدار كم كم به ششصد و هفتصد مگابايت افزايش يافت و در سال‌هاي بعد، كامپيوترها به هارد ديسك‌هاي 5/‌1 گيگابايتي مجهز شدند كه در آن زمان فضاي بسيار زيادي به نظر مي‌رسيد. اما به طور ناگهاني با ارائه ويندوز 2000 و اكس‌پي و هجوم كاربران به سوي داده‌هاي ديجيتالي و مالتي‌مديا، ظرفيت تجهيزات ذخيره‌سازي اطلاعات به صورت سرسامآوري افزايش يافت. اكنون هر كاربر به طور متوسط به صدگيگابايت فضا براي كارهاي روزمره‌اش نياز دارد و اگر بخواهد يك مدياسنتر خانگي راه‌اندازي كند، بايد به سراغ هاردديسك‌هاي دويست گيگابايت و حتي بالاتر برود. در اين ميان، راه‌هاي زيادي براي افزايش مقدار فضاي ذخيره اطلاعات روي كامپيوترهاي خانگي وجود دارد كه يكي از آن‌ها، افزودن هاردديسك‌هاي با ظرفيت بيشتر به كامپيوتر است. اما اين كار در عين سادگي مشكلات و خطرات خاص خود را دارد. در اين آموزش مي‌خواهيم چگونگي افزودن يك هاردديسك جديد را به سيستم بدون اخلال در كار آن مرور نماييم.

glc_engineer
19-04-2008, 07:15
گام اول: پشتيبان‌گيري
به طور طبيعي افزودن يك هاردديسك نبايد براي اطلاعاتتان مشكلي به وجود آورد، اما حادثه هيچ‌گاه خبر نمي‌كند. قطعي برق، روي هم افتادن سكتورهاي هاردديسك قديمي و جديد، وجود سكتورهاي معيوب روي هاردديسك، اختلال در رجيستري و ده‌ها موضوع ديگر، تنها يك نتيجه را براي شما به ارمغان خواهند آورد: از بين رفتن اطلاعات.
به همين خاطر، توصيه مي‌كنيم پيش از شروع به نصب هاردديسك يا هر وسيله ديگر ذخيره اطلاعات، از اطلاعات خودتان يك كپي برداريد. رايت اطلاعات روي دي‌وي‌دي يا سي‌دي و استفاده از هاردديسك و حافظه‌هاي فلش اكسترنال، ابزارهاي سريعي براي كپي گرفتن از اطلاعات هستند

glc_engineer
19-04-2008, 07:17
گام دوم: عيب‌زدايي پارتيشن‌ها
يكي از دلايل از بين رفتن اطلاعات، وجود خطا يا عيب‌هاي پنهان نرم‌افزاري و سخت‌افزاري روي پارتيشن‌هايي است كه اكنون داريد از آن‌ها استفاده مي‌كنيد و به نظر مي‌رسد مشكلي ندارند. بنابراين بهتر است در گام دوم به سراغ عيب‌يابي هاردديسك و تك‌تك پارتيشن‌ها برويد. ابزارهاي زيادي براي اين كار وجود دارد. نرم‌افزارهايي مانند سيستم مكانيك به خوبي اين كار را برايتان انجام خواهند داد. ابزارهاي خط فرمان ويندوز مانند chkdsk نيز مناسبند. كافي است يك پنجره پوسته داس را باز كنيد و اين دستور را بنويسيد و با كمي فاصله، نام پارتيشن مورد نظرتان را بنويسيد تا ScanDisk آن پارتيشن شروع گردد. به هر حال سعي كنيد از سلامتي كامل پارتيشن‌ها مطمئن شويد. اگر قصد داريد فرمت برخي از پارتيشن‌ها را نيز از Fat به NTFS تغيير دهيد، اكنون بهترين فرصت است.

glc_engineer
19-04-2008, 07:17
گام سوم: نصب سخت‌افزاري
كامپيوترتان را خاموش كنيد و برق آن را قطع نماييد. در كيس را باز كنيد و به دنبال كابل‌هاي IDE يا SATA باشيد كه از يك طرف به مادربورد وصل باشند و از يك طرف ديگر آزاد هستند. معمولاً دو كابل (Master و Slave) براي اتصال هاردديسك وجود دارد. يك هاردديسك بايد به صورتMaster و ديگري Slave تعريف شود. اگر هر هاردديسك را به يك كابل جداگانه وصل نماييد، مشكلات كمتري در هنگام شناسايي هاردديسك‌ها خواهيد داشت.

در اين صورت بايد جامپرهاي هر دو هاردديسك را روي Cable Select) CS) تنظيم نماييد. اگر مجبور شديد هر دو هاردديسك را روي يك كابل نصب نماييد، بايد به صورت دستي جامپرهاي هاردديسك‌ها را تنظيم كنيد تا يكيMaster و ديگري Slave شود. روي هر هاردديسك وضعيت قرارگيري جامپر درج شده است.

اگر تا اينجا به درستي عمل كرده باشيد، در هنگام بوت سيستم هر دو هاردديسك شناسايي مي‌شوند و روي صفحه وضعيت و اطلاعات مرتبط با شناسايي آن‌ها درج خواهد شد

glc_engineer
19-04-2008, 07:18
گام چهارم: شناسايي
اگر به طور خودكار هاردديسك‌ها شناسايي نشوند، بايد به صورت دستي هاردديسك‌ها را به سيستم بشناسانيد كه اين كار از طريق تنظيمات بايوس صورت مي‌گيرد. برنامه بايوسِ كامپيوترهاي مختلف، متفاوت است. به همين خاطر نمي‌توان به طور دقيق گفت اين گام شامل چه مراحلي است، اما كار آساني پيش رو داريد:

كامپيوتر را ريستارت كنيد و وارد برنامه بايوس سيستم شويد. سپس وارد بخش تنظيمات تجهيزات سخت‌افزاري شويد و بررسي كنيد كه كدام يك از هاردديسك‌ها و به چه صورت شناسايي شده‌اند. ممكن است با تغيير وضعيت هاردديسك (Master به Slave يا برعكس) مشكل حل شود. بايد طوري عمل كنيد كه يك هاردديسك به صورتMaster و ديگري Slave براي سيستم تعريف شود وگرنه شناسايي نخواهند شد. اپتيكال درايوها نيز به همين كابل‌هايي متصلند كه براي هاردديسك استفاده مي‌كنيد. نصب صحيح آن‌ها نيز به كمك شما در استفاده از هاردديسك جديد كمك خواهد كرد.

glc_engineer
19-04-2008, 07:19
گام پنجم: پارتيشن‌بندي و كپي اطلاعات
به احتمال زياد هاردديسك جديد شما فرمت‌بندي نشده است. استراتژي شما براي فرمت‌بندي هاردديسك جديد به هدف شما از نصب و از استفاده آن برمي‌گردد. اگر مي‌خواهيد پس از راه‌اندازي هاردديسك جديد، هاردديسك قديمي را از سيستم خارج كنيد، نياز به كپي نمودن تمام اطلاعات از هارديسك قديمي به هاردديسك جديدتر داريد. در اين شرايط نيز چندين راه پيش رو داريد: مي‌توانيد از فرمت‌ها و وضعيت پارتيشن‌هاي قديمي استفاده نماييد، يا آن‌ها را تغيير دهيد. نرم‌افزارهايي مانند Paragon Drive Copy مي‌توانند عين پارتيشن‌هاي قديمي را روي هاردديسك جديد با همان اطلاعات بسازند. نرم‌افزار Acronis Migrate Easy از تمام پارتيشن‌ها و اطلاعات آن‌ها روي هاردديسك جديد كپي‌خواهد ساخت.

نرم‌افزارهاي پارتيشن‌بندي مانند Partition Magic نيز مي‌توانند روي ويندوز قديمي نصب شوند و هاردديسك جديد را فرمت‌بندي نمايند. خود ويندوز نيز ابزار پارتيشن‌بندي دارد (Partition Management) كه داراي امكانات بسيار مناسبي است. اگر از اين نرم‌افزار استفاده نماييد كل فضاي هاردديسك جديد را به صورت يك پارتيشن UnAllocate نشان خواهد داد. شما مي‌توانيد روي اين فضا كليك كنيد و گزينه New را از منوي راست كليك انتخاب نماييد. توجه داشته باشيد كه از ابتدا فرمت پيش‌فرض پارتيشن‌ها را براي ويندوز اكس‌پي NTFS انتخاب نماييد.

glc_engineer
19-04-2008, 07:20
گام آخر: سازماندهي سيستم
پس از پارتيشن‌بندي هاردديسك جديد و كپي اطلاعات، مي‌توانيد هاردديسك قديمي را از سيستم جدا كنيد و آن را در مواقع لزوم استفاده نماييد. اگر قصد چنين كاري را داريد، بايد هاردديسك جديد را از Slave (در صورت تنظيم بودن روي اين وضعيت) به وضعيت Master تغيير دهيد. اگر قصد استفاده از دو هاردديسك را به طور همزمان داريد، بايد دقت بيشتري به خرج دهيد و با استفاده از فناوري‌هايي مانند RAID آن‌ها را مديريت نماييد

سیاوش با مرام
19-04-2008, 15:58
مشکل حل شد دوست عزیز فقط یه سئوال
ما در هارد ها Cmos داریم؟

glc_engineer
19-04-2008, 20:56
مشکل حل شد دوست عزیز فقط یه سئوال
ما در هارد ها Cmos داریم؟

سياوش تو از همكار ها هستي؟

شهرام11
25-04-2008, 11:51
خسته نباشید دوستان

من همیشه با هاردهای ساتا مشکل داشتم روی 3تا کامپیوترم ساتا وروی دوتای دیگه ideدارم که هاردهای ساتا موقع روشن شدن بعضی مواقع صدای تیک مانندی میدهد وخیلی کند میشود ومجبور میشوم دوباره کامپیوتر را ریستارت کنم
از لحاظ ویروس وپاور و....مشکلی ندارم

glc_engineer
25-04-2008, 11:59
خسته نباشید دوستان

من همیشه با هاردهای ساتا مشکل داشتم روی 3تا کامپیوترم ساتا وروی دوتای دیگه ideدارم که هاردهای ساتا موقع روشن شدن بعضی مواقع صدای تیک مانندی میدهد وخیلی کند میشود ومجبور میشوم دوباره کامپیوتر را ریستارت کنم
از لحاظ ویروس وپاور و....مشکلی ندارم

اگر دقيق تر توضيح بدي كه مشكلت چيه
بهتر ميتونم كمكت كنم

يا علي

amirara
26-04-2008, 20:38
دوست عزیز پارتیشن بندی با fdisk برای هاردهای320 بهتراست یا gdisk

glc_engineer
26-04-2008, 20:48
دوست عزیز پارتیشن بندی با fdisk برای هاردهای320 بهتراست یا gdisk

من با جي ديسك تا به حال كار نكردم اما فكر نميكنم در عمل فرقي با هم داشته باشن

Introduction to GDisk

Situation:
You want to know what Ghost's GDisk utility can do and when it can be used in place of the Windows FDisk utility.

Solution:
GDisk is a DOS command-line utility, GDisk.exe, that includes all the features of FDisk and additional features. Everything you can do with FDisk you can do with GDisk. Partitions that are created with GDisk are indistinguishable from those that are created with FDisk.

Because GDisk runs only in DOS, you cannot access GDisk from within Windows. Instead, copy GDisk.exe to a floppy disk, start the computer from a bootable floppy disk, and run GDisk from the floppy disk. GDisk is located on the Ghost installation CD and in the Ghost installation folder on your hard disk.

GDisk has six main modes of operation, the first four of which correspond to the menu options in FDisk's main menu:

Creating partitions - Primary DOS partitions, Extended DOS partitions, Logical DOS drives.
Deleting partitions of any type, including Non-DOS partitions.
Listing current partition information.
Activating a partition (nominating it as the bootable partition).
Making existing partitions invisible and visible again.
Reinitializing the Master Boot Record.
Batch Mode - a mode that enables multiple commands in the same GDisk session.
Advantages over FDisk
GDisk provides some capabilities that FDisk does not -- such as on-the-fly formatting -- and provides a safer alternative in situations in which known problems with FDisk can cause data loss and hardware damage.

Performance
GDisk is command-line driven and much quicker than FDisk. It allows you to define standard configurations in a batch file and apply them to multiple computers.

Disk space
GDisk uses disk space better. It is more aggressive in finding free space on the disk for new partitions. In virtually every case it will find space that is ignored by FDisk (this space can vary between 0.5 MB and 16 MB).

GDisk reduces slack space (disk wastage). GDisk is more aggressive than the FORMAT utility provided with Windows 95 in attempting to keep cluster sizes small. For some partition sizes, GDisk is able to format partitions with cluster sizes that are half the size that FORMAT would select, resulting in an effective 10-35% increase in drive capacity.

Partition management
GDisk allows you to hide partitions, so you can have more than one Primary DOS partition with different versions of DOS or Windows in each partition. Normally, it is not possible to have more than one DOS or Windows installation on the same computer. The ability to hide partitions allows the computer to boot into any selected bootable partition, ignoring other installations of the same operating system in other partitions.

Avoid known FDisk problems
The FDisk supplied with Windows 95 has a problem that can create overlapping partitions that will almost certainly lead to corruption of existing partitions. The same problem can also result in partitions that extend past the end of the disk, which can cause permanent damage to the drive when the partition is formatted. This is the one situation in which GDisk does not imitate the exact behavior of FDisk, even with the compatibility switch turned on.

The FDisk supplied with Windows 95 has a problem in which it is not possible to delete newly created partitions if the provisionally assigned drive letter to the new drive matches a drive letter currently assigned to a CD-ROM device. GDisk allows the partitions to be deleted even if the new drive letter is currently assigned.

Diagnosis
GDisk is useful as a diagnostic tool. It performs extensive integrity verification checks on the partition tables before performing any operations on the drive.

GDisk can display the partition information in a raw cylinder/head/sector format. This may be of use to technicians investigating problems with a computer's partition table.

DoD specifications
GDisk.exe conforms to most current US Department of Defense (DoD) specifications.

GDisk32
Norton Ghost 2002, 2003, and Symantec Ghost 7.5 include two versions of GDisk: GDisk.exe and GDisk32.exe. The newest version of GDisk, GDisk32.exe, is a 32 bit program that can be run from within a DOS virtual machine. Use this version when you want to run GDisk from within Windows. This version uses the same command-line switches as GDisk.exe.

GDisk32.exe conforms to most current US Department of Defense (DoD) specifications.

Use GDisk32.exe for:
Unhiding a partition that the Windows NT or Windows 2000 Disk Manager cannot see.
Activating a diagnostic or recovery partition.
Adding or removing an operating system from the Windows NT or Windows 2000 Boot Menu. GDisk32.exe includes a new switch, -BOOTINI, for adding or removing entries from the Windows NT or Windows 2000 file Boot.ini. That is, when you use the -BOOTINI switch to add or remove entries from the Windows Boot.ini file, you change which operating systems are available on the Windows Boot Menu. For instance, if you installed Windows 98 to the computer and then Windows 2000, the Windows 2000 boot menu might not display Windows 98. Use -BOOTINI to add the Windows 98 partition to the file Boot.ini.

amirara
26-04-2008, 21:06
ممنون دوست عزیز یک سوال دیگه من به تازگی هارد خودرا عوض کردم هارد قبلی صدا میداد هارد جدید هم صدا میدهد ولی نه به شدت هارد قبل هارد جدید وسترن میباشد (320 ) ایا این صدای ضعیف که در هنگام کار با کامپیوتر مثلا بازکردن یک درایو ایجاد میشود مشکل دارد در ضمن صدای هاردهمراه باروشن شدن چراغ Led کیس میباشد.

glc_engineer
26-04-2008, 22:39
ممنون دوست عزیز یک سوال دیگه من به تازگی هارد خودرا عوض کردم هارد قبلی صدا میداد هارد جدید هم صدا میدهد ولی نه به شدت هارد قبل هارد جدید وسترن میباشد (320 ) ایا این صدای ضعیف که در هنگام کار با کامپیوتر مثلا بازکردن یک درایو ایجاد میشود مشکل دارد در ضمن صدای هاردهمراه باروشن شدن چراغ Led کیس میباشد.

ببين بيخودي خودتو اذيت نكن
هاردديسك به خاط وجود قطعات مكانيكي صدا ميده
بعضي مدل ها كمه بعضي ها بيشتره

glc_engineer
28-04-2008, 10:35
جستجوی تمام فایلهای موجود در هارد

از: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ساختار Search موجود در ویندوزهای مایکروسافت بدین صورت بنا شده است که هنگامی که شما نام فایلی را جستجو میکنید ، جستجوگر ویندوز تنها فایلهایی را برای شما به نمایش میگذارد که توسط ویندوز شناخته شده هستند. در این ترفند قصد داریم روشی را از طریق رجیستری ویندوز به شما معرفی کنیم که با بهره گیری از آن میتوانید بهترین نتیجه جستجو در هارد را داشته باشید چرا که تمامی فایلها از اعم از شناخته شده و ناشناخته توسط Serach ویندوز جستجو میشوند.

ابتدا از منوی Start وارد Run شوید و در آن عبارت regedit را وارد کرده و Enter بزنید تا ویرایشگر رجیستری باز شود.
سپس به آدرس زیر بروید:
HKEY_LOCAL_MACHINE/System/CurrentControlSet/Control/Contentlndex
اکنون از قسمت دیگر پنجره رجیستری به دنبال مقداری به نام FilterFilesWithUnknownExtensions بگردید ، سپس روی آن دوبار کلیک کنید.
در پنجره کوچک باز شده در قسمت Value Data مقدار عددی را از 0 به 1 تغییر بدهید.
حالا از رجیستری خارج شده و سیستم را مجدد راه اندازی کنید.

glc_engineer
28-04-2008, 10:36
شركت "سوني" هفته آينده نسل جديد لپ‌تاپهاي خود كه در آنها حافظه‌هاي فلش جايگزين هارد ديسك شده‌است را به بازار عرضه خواهد كرد.

به گزارش بخش خبر شبكه فن آوري اطلاعات ايران، از جام جم، كارشناسان از مدتها قبل احتمال جايگزين شدن هارد ديسكها با حافظه‌هاي "فلش" را پيش بيني كرده بودند.
حافظه‌هاي فلش در مقايسه با هارد ديسكها سبكتر، بدون سر و صدا، سريعتر و كم مصرف‌تر بوده و به علت عدم برخورداري از قطعات متحرك، احتمال خرابي آنها كمتر است اما در مقايسه با هارد ديسكها از قيمت بالاتري برخوردارند كه اين مشكل نيز با پيشرفت فن‌آوري‌هاي ساخت حافظه‌هاي فلش درحال كمرنگ شدن است.
هرچند هزينه هر بيت حافظه فلش در مقايسه با هر بيت از هارد ديسكها همچنان بالا به نظر مي‌رسد اما روند كاهش قيمت اين حافظه‌ها به گونه‌اي است كه برخي توليدكنندگان رايانه‌هاي شخصي، از جمله "سوني"، جايگزين كردن هارد ديسكها با حافظه‌هاي فلش را آغاز كرده‌اند.
لپ‌تاپ جديد "سوني" به نام ‪ Vaio UX90‬به جاي هارد ديسك ‪ ۳۰‬گيگابايتي در نمونه‌هاي قبلي، از يك حافظه فلش ‪ ۱۶‬گيگابايتي برخوردار است اما با اين وجود قيمت آن از مدل مجهز به هارد ديسك در حدود ‪ ۳۴۰‬دلار بيشتر بوده و ‪ ۱۸۰۰‬دلار اعلام شده‌است.
از سوي ديگر شركت "سامسونگ" نيز اوايل ماه جاري يك مدل لپ‌تاپ و يك مدل رايانه موبايل مجهز به حافظه فلش ‪ ۳۲‬گيگابايتي از نوع "‪ "NAND‬را به بازار داده بود.

glc_engineer
28-04-2008, 10:39
Hard Drive Inspector نرم افزاری قدرتمند ، موثر و با کاربری آسان جهت ثبت وضعیت سلامتی هارددیسک شماست.
گاها اتفاق می افتد که ارزش اطلاعات ذخیره شده درون هارد دیسک یک کامپیوتر از ارزش خود کامپیوتر پیشی می گیرد و این در حالیست که هارد دیسک کامپیوتر یکی از ناپایدارترین قسمتهای آن است.

هنگامی که مشکلی برای هارددیسک به وجود بیاید یکی از معمولی ترین اتفاقات از دست رفتن تمام یا قسمتی ازاطلاعات است و عملیات بازیابی اطلاعات نیزمعمولا ناقص و با محدودیتهای فراوان است. پس چه بهتر که علاج واقعه را قبل از وقوع آن کرد.
پیشنهاد شاهوار دات نت به شما نرم افزار Hard Drive Inspector است که به شما کمک می کند همیشه از وضعیت هارددیسک خود مطلع باشید.
دانلود کنید با حجم 3.27 مگابایت (لینک غیرمستقیم) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

glc_engineer
28-04-2008, 10:41
اگر رم دستگاه شما پايين است مي توانيد مقداري از هارد ديسک را به عنوان رم معرفي کنيد که اينکار باعث افزايش سرعت کامپيوتر شما و جلوگيري از هنگ شدن آن مي شود. بر روی My Computer کلیک راست کنید . و در این قسمت Properties را کلیک کنید. وارد پنجره Properties System می شوید . که از زبانه های گوناگون تشکیل شده در این قسمت زبانه Advanced را بزنید.در قسمت Performance گزینه Settings را کلیک کنید .وارد قسمت Options Performance می شوید . در این قسمت نیز زبانه Advanced را انتخاب کنید. در قسمت Virtual memory گزینه Change را انتخاب کنید .در این قسمت مقدار رمی را که بطور پیش فرض انتخاب شده را مشاهده می کنید . معمولا در رم های 256 این مفدار بین 768-384 متغیر است . که 384 حداقل و 768 حداکثر می باشد . درایوی را که می خواهید در آن مقدار فضایی را اختصاص به رم دهید انتخاب کنید . گزینه Custom size را فعال کنید . اندازه های خود را در این قسمت وارد کنید .
بعد کلید Set را فشار دهید و تمامی پنجره های باز شده را Ok کنید . در صورت امکان کا مپیوتر خود را Restart کنید

glc_engineer
28-04-2008, 10:47
حقيقات جديد انجام گرفته توسط گروهي از مهندسان شركت "گوگل" نشان مي‌دهد استفاده زياد از هاردديسك رايانه‌ها و نيز استفاده از هاردديسكها در دماهاي بالا برخلاف تصور عموم احتمال خراب شدن آنها را افزايش نمي‌دهد.

به گزارش بخش خبر شبكه فن آوري اطلاعات ايران، از ایرنا، هاردديسك يكي از مهمترين بخشهاي رايانه است كه تمامي اطلاعات كاربران در آن ذخيره مي‌شود و بروز مشكل براي هاردديسك و خراب شدن آن مي‌تواند به معناي از دست رفتن اطلاعات بسيار مهم و باارزش كاربران باشد.

هم‌اكنون گروهي از مهندسان شركت "گوگل" در مطالعه‌اي جديد ‪ ۱۰۰‬هزار هاردديسك ‪ ۸۰‬تا ‪ ۴۰۰‬گيگابايتي را كه از سال ‪ ۲۰۰۱‬تاكنون در رايانه‌هاي اين شركت مورد استفاده قرار گرفته‌اند، بررسي كردند و متوجه شدند بر خلاف تصور عموم، ميزان كار كشيدن از هاردديسكها ارتباط اندكي با خرابي‌هاي رخ داده در آنها دارد.

به گفته "ادواردو پينهريو" يكي از محققان "گوگل"، بررسي هاردديسكهاي شركت "گوگل" نشان‌دهنده تصوير پيچيده‌تري در زمينه احتمال بروز خرابي‌ها در هاردديسكهاست. وي افزود: نتايج اين مطالعه حاكي از آن است كه تنها هاردديسكهاي خيلي نو و يا خيلي كهنه ممكن است در اثر استفاده سنگين دچار خرابي شوند.

به علاوه در ميان هاردديسكهايي كه كمتر از سه سال از عمر آنها گذشته، احتمال بروز خرابي درصورت استفاده در دماهاي پايين از احتمال خرابي در هواي گرم بيشتر است اما براي هاردديسكهايي با عمر بيشتر از سه سال، هواي گرم بيشتر موجب بروز خرابي‌ها مي‌شود.

نتايج اين مطالعه همچنين نشان داد هاردديسكهايي كه با اسكن نرم‌افزاري در آنها مشكلاتي يافت مي‌شود، ‪ ۱۰‬برابر بيشتر از هاردديسكهايي كه در اين اسكنها ايرادي در آنها يافت نمي‌شود، احتمال خراب شدن دارند.

شركت "گوگل" بر خلاف بسياري از شركتهاي بزرگ رايانه‌اي و اينترنتي، حجم عظيم اطلاعات مربوط به فهرست كردن سايتهاي اينترنت كه در موتور جستجوي اين شركت مورد استفاده قرار مي‌گيرد را به جاي ذخيره كردن در تجهيزات پيچيده و گران‌قيمت ذخيره اطلاعات، در صدها هزار هاردديسك معمولي ذخيره مي‌كند

glc_engineer
28-04-2008, 10:50
سرويس بازار شركت Western Digital به تازگي نمونه جديدي از اين هاردها موسوم به ESATA را به بازار معرفي كرد.

به گزارش بخش خبر سايت اخبار فن آوري اطلاعات ايران، به نقل از عصر ارتباط، هارد ديسك هاي ريال ATA موسوم به SATA كه از رابط جديدي براي تبادل اطلاعات استفاده مي كنند، سرعتي بالاتر نسبت به مدل هاي قبلي داشته و توليد اين محصول گام بزرگي در اين صنعت محسوب مي شود.

اين ذخيره سازها از نظر سرعت، اطمينان و كارايي جايگزين بسيار مناسبي براي مدل هاي SCSI است.
سرعت اين هاردها 10 هزار دور در دقيقه و ميانگين عمر مفيدشان بيش از يك ميليون ساعت است. طراحي حرفه اي قطعات مكانيكي اين هارد موجب افزايش ضريب اطمينان آن بوده و به لحاظ قيمت نيز 30 درصد كمتر از مدل هاي SCSI است.

glc_engineer
28-04-2008, 10:51
شرکت فوجي ، هارد ديسکهاي 2سانتي متري ساخت تاکنون استاندارد ساخت ميني هاردها 5/2 سانتي متر بود که فوجي توانست رکورد را شکسته و هاردهايي با پهناي بشقابي 2سانتي متر ( 8دهم اينچ) به بازار عرضه کند.
به گزارش بخش خبر سايت Iritn، از جام جم، محصول جديد قرار است روي وسايلي نظير تلفن هاي همراه ، همراه هاي شخصي ديجيتالي (pda) و ساير محصولاتي که هاردهاي بسيار کوچک نيازمندند ، نصب شود. ميني هارد مذکور از نظر پهناي بشقاب 2سانتي متر و از نظر ضخامت حدود 4دهم ميلي متر است.

فوجي توانسته در هر اينچ مربع بيش از 80 گيگابايت ديتا متراکم کند. اين فناوري براي جايگزيني کارتهاي حافظه نيز کاربرد دارد اما هنوز هيچ سازنده اي تصميم نگرفته که از اين گونه هارد ديسکها به جاي کارتهاي حافظه استفاده کند. براساس نظر کارشناسان در نيکي الکترونيکز، سالها وقت نياز است تا تفکر جايگزين ميني هاردهاي با ظرفيت بالا به جاي کارتهاي حافظه جا بيفتد. مشکل ديگر که نمي توان از آن فرار کرد اين است که حداکثر در يک اينچ مربع مي توان 200گيگابايت اطلاعات ذخيره کرد و سالها بعد چگونه مي توان به ميني هاردها اطمينان کرد؟ چرا که هاردها به صورت طولي اطلاعات را ذخيره مي کنند اما فوجي در طرح توسعه خود در نظر دارد تا به حالت عمودي نيز بتوان ديتا را ذخيره کرد. اگر اين پروژه متحقق شود، مي توان در هر اينچ 400 گيگ اطلاعات را متراکم کرد. در آن صورت ميني هاردهايي تا 30گيگ را مي توان ساخت که اين اندازه کاملا حالت رقابت آميز با کارتهاي فلش را پيدا مي کند

afghantoday
29-04-2008, 22:52
درود
من هارد دیسکم فکر کنم بد سکتور داشت و نمی تونستم ویندوز بریزم. امشب وصلوندمش به لپ تاپ و اسکن دیسک کردم و درست شد و یه دور هم کلشو فرمت کردم و وصلش کردم دوباره به کامپیوتر. کامپیوتر هم میشناسدش ولی وقتی می خوام ویندوز بریزم پیغام میده که نمی تونه هارد رو بشناسه. با پارتیشن مجیک هم که بوت کردم نوع هارد رو BAD نشون میده و error #105 میده. فرمت هم نمیشه. هاردم هم 160 maxtor ide هستش.
پ.ن. اگر باید ببرم گارانتی گارانتیش روش یه برچسب زده که شرکت ویستا. آدرس شو دارین؟

glc_engineer
30-04-2008, 06:26
درود
من هارد دیسکم فکر کنم بد سکتور داشت و نمی تونستم ویندوز بریزم. امشب وصلوندمش به لپ تاپ و اسکن دیسک کردم و درست شد و یه دور هم کلشو فرمت کردم و وصلش کردم دوباره به کامپیوتر. کامپیوتر هم میشناسدش ولی وقتی می خوام ویندوز بریزم پیغام میده که نمی تونه هارد رو بشناسه. با پارتیشن مجیک هم که بوت کردم نوع هارد رو BAD نشون میده و error #105 میده. فرمت هم نمیشه. هاردم هم 160 maxtor ide هستش.
پ.ن. اگر باید ببرم گارانتی گارانتیش روش یه برچسب زده که شرکت ویستا. آدرس شو دارین؟

دفترمركزي كرج
02623902600

دفتر تهران
88728700

glc_engineer
03-05-2008, 07:04
همچنان كه از عمر هارد مي گذرد احتمال اشكال پيدا كردن آن بيشتر مي شود پس هميشه به فكر تهيه يك نسخه پشتيبان ( Back up ) از اطلاعات مهم خود باشيد تا در صورت بروز مشكل آن را بازيابي كنيد. و با خيال راخت به فكر تعمير هارد ديسك خود باشيد.

سيستم عامل ويندوز نرم افزارهاي كمكي براي هارد ديسك همراه دارد كه هارد كامپيوتر شما را اسكن مي كند و در صورت بروز اشكال نسبت به رفع آن اقدام مي كند.

مراحل كار در ويندوز

روي My Computer دابل كليك كنيد

درايوي را كه مي خواهيد عيب يابي منيد انتخاب كنيد

Properties را از منوي File انتخاب كنيد. اكنون بايد يكسري اطلاعات و مشخصات از اين درايو در منوي Properties ببينيد.

تب Tools را انتخاب كنيد.

تكمه Check Now را از قسمت Error Checking كليك كنيد.

بسته به ورژن ويندوز خود گزينه "thorough" يا " Scan for and Attempt of Recovery Bad Sector" را انتخاب كنيد.

روي ري استارت كليك كنيد.

اكنون سلامت هارد ديسك شما چك مي شود در پايان بايد خدمت شما عزيزان عرض كنم كه نرم افزارهاي مفيد زيادي براي عيب يابي و تعمير هارد ديسك ها وجود دارد كه بهتر و قوي تر از نرم افزار استاندارد ويندوز عمل مي كنند ولي قبل از اينكه مشكلي براي هارد ديسك شما پيش بيايد بايد آن را نصب كرده باشيد.

glc_engineer
03-05-2008, 07:30
شركت Seagate يك نوع هارديسك DAVE توليد كرده است كه براي گوشي‌هاي تلفن همراه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

شركت Seagate يك نوع هارديسك DAVE توليد كرده است كه براي گوشي‌هاي تلفن همراه مورد استفاده قرار خواهد گرفت. اين ميني هاردديسك با سيستم‌عامل سيمبيان سازگار است و از طريق ارتباطات بي‌سيم بلوتوث و واي‌فاي به گوشي تلفن همراه (مانند گوشي Nokia N80) متصل مي‌شود. فناوري DAVE به حافظه‌‌هايي اطلاق مي‌شود كه ضخامتي در حدود يك كارت اعتباري دارند.

اين نوع هاردديسك در دو ظرفيت ده و بيست گيگابايت ساخته شده‌اند و ظاهراً با قيمت‌هاي 150 و 170 دلار به فروش خواهند رسيد. كاربران مي‌توانند از اين هاردديسك‌ها همانند يك حافظه فلش استفاده كنند و اطلاعات مورد نيازشان را روي آن ذخيره نمايند. اين هاردديسك‌ها با گوشي‌هاي سري شصت نوكيا و سري گوشي‌هاي UIQ مانند W950 سوني‌اريكسون سازگارند

glc_engineer
03-05-2008, 07:30
شركت Maxtor يك هارد ديسك اكسترنال جديد به نام OneTouch III Mini Edition معرفي كرد كه نزديك به 200 گرم وزن دارد.

پي‌سي مگزين – شركت Maxtor هارد ديسک اکسترنال (بيروني) جديد خود به نام OneTouch III Mini Edition ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را معرفي كرد. اين هارد كوچك، نزديك به 200 گرم وزن دارد و طراحي آن مخصوصاً جهت جابه‌جايي صورت گرفته است.
اتصال هارد به كامپيوترهاي ويندوزي از طريق USB 2.0 و USB 1.0 انجام مي‌گيرد و فعلاً در ظرفيت‌هاي 60 و 100 گيگا بايتي (با قيمت 150 و 200 دلار) موجود است.

OneTouch III Mini Edition ظاهر محكمي دارد. كناره‌هاي لاستيكي هارد اجازه مي‌دهند بدون نگراني از خراب شدن، آن را داخل كيف بيندازيد.

براي حفاظت از داده‌ها، سيستم DriveLock مكستور جهت رمز كردن و نرم‌افزار Maxtor Synch براي بكاپ گرفتن خودكار تدارك ديده شده‌اند

glc_engineer
03-05-2008, 07:32
شركت هيتاچي اولين هاردديسك هزار گيگابايتي خود را معرفي كرد. اين هاردديسك از پنج صفحه دويست گيگابايتي تشكيل شده است.

شركت هيتاچي اولين هاردديسك يك ترابايتي (هزار گيگابايت) خود را ارائه كرد. اين هاردديسك كه
Deskstar 7K1000 نام دارد در نمايشگاه CES 2007 به نمايش درآمده بود و تا چند ماه آينده وارد بازار خواهد شد. اين محصول اولين نمونه از هاردديسك‌هاي ترابايتي است. اين هاردديسك از پنج صفحه دويست گيگابايتي تشكيل شده است و از فناوري Perpendicular Magnetic Recording براي ذخيره اطلاعات استفاده مي‌كند كه سرعت انتقال اطلاعات را افزايش مي‌دهد.

32 مگابايت بافر انتقال اطلاعات، سرعت 7200rpm و Serial-ATA ديگر ويژگي‌هاي اين هاردديسك هستند. كارشناس موسسه تحقيقاتي IDC اعتقاد دارد توليد هاردديسك ترابايتي يك واقعه مهم در عمر 51 ساله هاردديسك‌ها خواهد بود. قيمت اين هاردديسك 399 دلار كمتر از خريد دو هاردديسك پانصد گيگابايتي است.

glc_engineer
03-05-2008, 07:33
Maxtor را همگي با محصولات هاردديسك آن مي‌شناسيم. اين شركت سه سري جديد هاردديسك اكسترنال با نام‌هاي OneTouch 4 ،OneTouch 4 Plus و OneTouch 4 Mini وارد بازار كرده است و از اين طريق يك روح تازه ‌در كالبد خود دميده است.

Maxtor ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را همگي با محصولات هاردديسك آن مي‌شناسيم. اين شركت سه سري جديد هاردديسك اكسترنال با نام‌هاي OneTouch 4 ،OneTouch 4 Plus و OneTouch 4 Mini وارد بازار كرده است و از اين طريق يك روح تازه ‌در كالبد خود دميده است.

اولين ويژگي اين هاردديسك‌ها، ظرفيت بالاي آن‌ها (500 و 750 گيگابايت) است. شما مي‌توانيد روي يك هاردديسك با ظرفيت 750 گيگابايت 240 هزار عكس يا 500/12 ساعت موسيقي ذخيره كنيد. سري One Touch 4 Plus از يك قاب نگهدارنده فلزي استفاده مي‌كند كه هاردديسك را در مقابل ضربات فيزيكي محافظت مي‌كند.

همچنين بايد به برنامه پشتيبان‌گيري Maxtor Safety Drill همراه با اين هاردديسك‌ها اشاره نمود. اين برنامه مي‌تواند در هنگام بروز حوادث مختلف يا حمله ويروسي، با بازگرداندن اطلاعات شما به وضعيت قبل از حادثه، اطلاعات شما را نجات دهد. تعريف رمز عبور و سرعت انتقال اطلاعات بالا‌ از ديگر مزاياي اين هاردديسك‌ها هستند.

glc_engineer
03-05-2008, 07:34
شرکت Seagate سازنده تجهيزات سخت افزاری اعلام کرد نخستين شرکتی است که به رکورد فروش يک ميليارد هاردديسک در دنيا دست يافته است.

اين خبر نه تنها از جنبه ميزان فروش شگفت‌انگيز است بلکه حاکی از انبوه اطلاعاتی است که تاکنون توسط کاربران در خانه، اداره و ديگر جاها توليد شده است. در بخشی از اين خبر آمده است، يک ميليارد درايوی که سی‌گيت به فروش رسانده، قابليت ذخيره 158 ميليارد ساعت ويديوی ديجيتال يا يک و نيم تريليون ساعت موسيقی را داراست که حجم آن به هفتاد و نه ترابايت می رسد.

سی‌گيت که هم اکنون پنجاه و پنج هزار کارمند در سراسر جهان دارد در گزارش خود ذکر نموده که هرچند اين شرکت طی مدت بيست و نه سال به رکورد مذکور دست يافته است ولی پيش‌بينی می‌شود يک ميليارد هاردديسک ديگر خود را در کمتر از پنج سال به فروش برساند.

شرکت اچ‌پی که از مشتريان قديمی محصولات سی‌گيت محسوب می‌شود موفقيت ياد شده را به اين شرکت تبريک گفت.

نخستين محصول سی‌گيت که در سال 1979 وارد بازار شد، يک هاردديسک پنج مگابايتی موسوم به ST506 با قيمت 1500 دلار بود

glc_engineer
03-05-2008, 07:35
شركت Other World Computing با كمتر از 600 دلار، درايو اكسترنالي را عرضه كرده است كه فناوري جديد درايو عمودي Seagate را به كار گرفته و از اينترفيس USB 2.0 برخوردار است.

سرويس خبر شبکه آنلاين - شركت Other World Computing با كمتر از 600 دلار، درايو اكسترنالي را عرضه كرده است كه فناوري جديد درايو عمودي Seagate را به كار گرفته و از سه اينترفيس Firewire 800، Firewire 400 و USB 2.0 برخوردار است.

درايوهاي OWC اولين محصول اكسترنال (گذشته از درايو خود Seagate) است كه با بهره‌گيري از درايو عمودي 5/3 اينچي 750 گيگابايتي Seagate به بازار آمده است. اين درايوهاي جديد، ضمن افزايش سرعت، ظرفيت ذخيره‌سازي را تا 50 درصد بالا برده‌اند.

فناوري جديد درايو عمودي Seagate با عرضه هارد درايوهاي 750 گيگابايتي، ورود به عصر ترابايتي را هموار ساخته است. با استفاده از دو هارد 750 گيگابايتي در كامپيوتر خود، به يك ظرفيت ترابايتي مي‌رسيد، كه زماني مختص مين‌فريم‌ها و سوپركامپيوترها بود.

فناوري جديد امكان ذخيره‌سازي بيت به بيت داده‌ها را به يك فرم عمودي فراهم ساخته است. بدين ترتيب، ديسك مغناطيسي مي‌تواند داده‌هاي بيشتري را در همان فضا ذخيره كند. با افزايش سرعت باند پهن اينترنت، بهتر شدن كيفيت نمايشگرهاي LCD، و امكان دانلود فيلم، نياز به يك ظرفيت ذخيره‌سازي بيشتر در ميان مردم افزايش يافته است.

glc_engineer
03-05-2008, 07:36
شركت Fujitsu يك هاردديسك مخصوص كامپيوترهاي نوت‌بوك به ظرفيت 160‌گيگابايت ساخته است.

سرويس خبر دوهفته‌نامه عصر شبکه - شركت‌هاي سخت‌افزاري در افزايش ظرفيت دستگاه‌هاي ذخيره‌سازي در حال مسابقه هستند و از اين رهگذر هر روز خبرهايي از ساخت قطعاتي با ظرفيت بالاتر مي‌شنويم.

MHW2160BH يك هاردديسك 160‌‌گيگابايتي است كه از فناوري پيشرفته PMR پشتيباني مي‌كند. اين فناوري روي تجهيزات همراه موجب مي‌شود تا دستگاه داراي پايداري مناسبي باشد و از آسيب ديدن بر اثر ضربه يا مشكلات مربوط به منبع تغذيه، در امان باشد.

ديگر محصول شركت فوجيتسو كه با فناوري PMR عرضه شده است، MHW2080BH نام دارد كه يك هاردديسك با ظرفيت هشتاد گيگابايت است. فوجيتسو اولين شركتي است كه از فناوري PMR روي هاردديسك‌هاي كامپيوترهاي همراه استفاده مي‌كند

glc_engineer
03-05-2008, 08:18
تعمير ديسک
اين کار دو نوع تعمير نرم افزاري و سخت افزاري را شامل مي شود :
تعمير نرم افزاري شامل فرمت سطح پائين و سطح بالا است . فرمت سطح پائين توسط يک برنامه يوتيليتي صورت مي گيرد که قطاع هايي را هر شيار به انها تقسيم مي شود ، تعريف کرده و بر چسپ مي زند . سپس رسانه هر قطاع را آزمايش مي کند تا ببيند ايا مي تواند به خوبي داده ها را نگهدارد ( بسياري از ديسک گردان هاي IDE نيازي به فرمت سطح پائين ندارند و در داخل کارخانه سازنده اين عمل روي ان صورت مي گيرد.) برنامه فرمت سطح پائين به دنبال قطاع هاي خراب گشته و در جدول تخصص فايل ( fat ) جاي ان را از درجه اعتبار ساقط مي کند .اين برنامه يک کد ويژه اي باقي مي گذارد که براي کنترل خطا هاي تک تک شيار ها مورد مي گيرد . وقتي مشخص کرده باشيد که شيار خاصي خراب است ا. اين برنامه عمدا شماره غير معتبري در اين مکان مي نويسد . بعدا برنامه فرمت سطح بالا به اين شماره برخورد و مي فهمد که شيار قابل استفاده نيست . بدين ترتيب تمام قطاع هاي غير قابل استفاده علامت گذاري مي شود . در ديسک گردان هاي جديد نيازي به مشخص کردن شيار خراب از سوي کاربر نمي باشد و تنها کاري که کاربر انجام مي دهد تائيد صحت اطلاعاتي است که خوانده مي شود .
تعمير سخت افزاري : گذشته از تمام صحبت ها در مورد هدهاي معلق و قطاع هاي اسيب ديده از شنيدن اينکه بيشتر اشکالات ديسک هاي سخت، الکترونيکي است ممکن است متعجب شويد ! اين بدان معناست که تعمير ديسک گردان بدون باز کردن ان امکان پذير است .اگر بخش هاي مکانيکي ديسک سخت خراب شوند ، تعمير آن مشکلتر خواهد بود. براي اين منظور تعمير گاه بايد مجهز به اطاق بسيار تميزي باشد . قبل از اينکه ديسک گردان به اين اطاق برده شود بايد دقيقا تميز شده و کارمندان نيز بايد ماسک و کلاه استفاده کنند. براي انها حفظ داده ها بدين معناست که ديسک را فرمت نکنند ، که در اين صورت نيز قادر نخواهند بود ديسک را مورد ازمايش درستي قرار دهند . اگر علامات اطلاعاتي صفحات ديسک گردان هاي حلقه صوتي آسيب ببينند ، ترميم ان فقط از عهده سازنده ديسک گردان بر مي ايد.

glc_engineer
03-05-2008, 08:21
مسئله اي كه امروزه مهمترين هنجار خريد رايانه براي اشخاص شده است ميزان ظرفيت و سرعت هارد ديسك رايانه آنهاست. بعضي ها (تقريباً همه) معتقد هستند كه بايد بيشترين ظرفيت هارد موجود در بازار را تهيه كرد! (اگه پول داشته باشند) يا بعضي ها مي گويند بايد سريعترين هارد موجود را تهيه كرد (به ويژه scsi ). حالا شما كداميك را انتخاب مي كنيد؟ سرعت يا ظرفيت؟ يا شايد هم هر دو؟ البته به يقين كمتر كسي است كه احتياج به سرعت بالاي هارد پيدا كند چون بيشتر كاربران به اين سرعت نياز ندارند. حتي هاردهاي معمولي IDE دور بالا نيز كاملا از سرعت آنها بهره گرفته نمي شود. مسئله مهمي كه بيشتر بايد در نظر داشته باشيد اينست كه آيا مادر برد يا برد اصلي شما قادر به پشتيباني از ظرفيت هارد ديسك شما هست يا خير! البته اين مسئله هم تا حدودي از طريق Up Date كردن Bios قابل حل است ولي در بعضي موارد چنين نيست! چند نمونه هارد را در ادامه به شما معرفي مي كنم كه خودتان با سليقه خودتان و نيازي كه داريد انتخاب كنيد.
شركت Maxtor بعد از خريد شركت پرآوازه Quantum به يكي از غولهاي توليد كننده هارد در جهان تبديل شده است. پس ابتدا به سراغ اين شركت مي رويم. محصولات Dimond Max اين شركت كه 5400 دور در دقيقه دارند از پر طرفدار ترين هاردها در ايران و جهان هستند (منبع: جام جم). صداي بسيار كم و سرعت مناسب و حرارت پايين و از همه مهمتر ايمني بسيار بالا (از دست رفتن پارتيشن) از ويژگيهاي اين سري محصول مي باشد. از محصولات ديگر اين شركت Dimond Max Plus است كه 7200 دور در دقيقه دارد و از پر سرعت ترين هاردها براي سري IDE مي باشد. البته هنوز هم كم و بيش محصولاتي با نام شركت Quantum در بازار ديده مي شود كه همان محصول شركت Maxtor مي باشد و اين ذكر نام Quantum هم يكي از ترفندهاي مشتري مداري اين شركت در عرصه فروش هارد مي باشد. همين طور محصولي با نام QMax كه باز هم محصول همان شركت Maxtor است و از همان سري ترفندهاي شناساندن نام به بازار استفاده كرده است.

نوبت بعد از هاردهاي Maxtor به هاردهاي شركت Seagate مي رسد كه بيشترين سهم را از بازارهاي جهاني در اختيار دارد (منبع: جام جم) چرا كه سابقه زيادي در توليد هارد ديسك داراست. سريMedalist اين شركت يكي از پرطرفدارترين هاردها در جهان بود و اكنون نيز سري U6 از توليدات پرفروش اين شركت است كه رقيب جدي محصولات Maxtor به شمار مي آيد. اين شركت با ارائه گارانتي معتبر در ايران (البته گارنتي شركتي) انتخاب دوم براي مشتريان حرفه اي هارد در ايران نيز به شمار مي رود. با توجه به قدمت و تجربه كافي اين شركت در توليد هارد ديسك مي توان انتخاب اين هارد را هم انتخابي هوشمندانه دانست.

اگه نوبتي هم باشه نوبت به معرفي هاردهاي شركت Western Digital رسيده.
Western Digital كه مدتها نقش كمرنگي در عرصه (خوفناك) توليد هارد ديسك داشت، چندي است كه دوباره به ياد دوران ابهت و شكوه خود افتاده و با توليد نمونه هايي واقعاً و انصافاً عالي، در پي جايگاه سابق خود (مكان اول) است.
يكي از مدلهاي نسبتاً جديد و معروف اين شركت در گروه مدلهاي IDE (كه انصافاً مي توان گفت با SCSI رقابت مي كند) مدل WD1200JB است كه با داشتن 8 مگا بايت حافظه Cash و 7200 دور سرعت قابليتهاي بسيار بالايي در هنگام كار به طور دائم و فراخواني و كاركردن با فايلهاي سنگين (حجيم) دارد. اما همان طوري كه خود شما بهتر از من مطلع هستيد هنوز هم نمي توان هاردهاي Western Digital را به راحتي و فراواني هاردهاي شركت Maxtor در بازار پيدا كرد. شايان ذكر است كه تفاوت قيمت نسبتا قابل توجهي هم با هاردهاي Maxtor دارد كه در مقابل كيفيت آن (اگه اصل و اوريجينال باشد) بسيار ناچيز و ناقابل است!

در آخر به بررسي هاردهاي شركت Fujitsu مي پردازيم. شركت Fujitsu هم مانند بسياري از شركتهاي ديگر توليدات زيادي در زمينه هارد ديسك دارد. البته توليدات اين شركت به اندازه توليدات ديگر شركتها (كه قبلاً به آنها اشاره كرديم) از محبوبيت برخوردار نيست. علت اين امر هم پايين بودن كيفيت محصولات اين شركت نيست، بلكه ناشناخته بودن اين شركت جوان (جوان از نظر مدت زمان فعاليت نه سن اشخاص آن!) در عرصه هارد ديسك است. در هر صورت سري MPG از توليدات شركت Fujitsu توانايي رقابت را با بيشتر هارد ديسكها را داراست (البته نه از نظر قيمت).و در انتها Samsung كه نمي توان آن را در زمره توليد كنندگان هارد ديسك قرار داد. چرا كه تنوع توليدات آن بسيار كم است و هنوز راه زيادي براي تبديل شدن به يك شركت توليد كننده هارد ديسك در پيش رو دارد. اما كيفيت همين مدلهاي كم و محدود اين شركت نيز قابل قبول است و از استاندارد خوبي برخوردار هستند.

توجه : اين مقاله قديمي است و ممكن است بعضي از اطلاعات آن تغيير كرده باشد و فقط به جهت آشنايي دوستان اينجا آورده شده است

glc_engineer
03-05-2008, 08:21
Disk boot failure

موضوع: خرابی ديسک boot
دليل: اين مشکل ممکن است به دلايل ذيل بوجود آيد:
1- boot option يا معرفهای بوت در CMOS درست set نشده اند.
2- نبودن سی دی بوت يا CDROM در کامپيوتر شما.
3- کليه ابزار و معرفهای boot قابل بوت شدن نيست.
1- فلاپی
2- CDROM
3- هارد
4- ديگر بخشها/ شبکه
کليه ابزار ها و معرفهای boot قابل بوت شدن نيست
حال اگر از طريق کليه راه های پيشنهاد شده به نتيجه ای نرسيديد و دوباره مشکل مطرح شده پيش آمداحتمالا به اين علت است که کامپيوتر هيچ ابزاری را که bootable باشد نمی شناسد.سعی کنيد از فلاپی bootable استفاده کنيد.
اگر از طريق ديسکت مشخص نتوانستيد اينکار را انجام دهيد از وصل فلاپی درايو مطمئن شويد.
اگر با استفاده از ديسکت bootable توانستيد اين عمل را انجام دهيد مطمئن شويد که هارد شما قابل خواندن است.

glc_engineer
03-05-2008, 08:23
Invalid Media Type reading drive C
علت: اين موضوع بر اثر یکی از موارد زیر اتفاق می افتد:
1- هاردديسک بدرستی Format نشده است.
2- هارد ديسک Fdisk شده اما Format نشده است0
3- هارد شما بدسکتور دارد.
• رايانه را با استفاده از يک ديسکت Boot بالا بياوريد.
• جلوی A:/> تايپ کنيد C: و دکمه Enter را فشار دهيد.
• اگر پيغام فوق را دريافت نکرديد به شرح زير عمل کنيد:
تايپ کنيد A: و دکمه Enter را فشار دهيد
تايپ کنيد fdisk/mbr و دکمه Enter را فشار دهيد
تايپ کنيد Sys c: و دکمه Enter را فشار دهيد
اگر شما پيغام "System Transferred" دريافت کرديد، رايانه را Reboot کنيد مشکل شما بايد برطرف شده باشد.
• اگر مجددا پيغام " Invalid Media Type reading drive C:" را دريافت کرديد احتمالاً عمل Format هارد شما بدرستی انجام نشده و به شما پيشنهاد می شود هاردتان را مجدداً Format کنيد. برای انجام اين کار با ديسکت Bootable سيستم را راه بياندازيد و تايپ کنيد:
Format c: و دکمه Enter را فشار دهيد.
اين عمل کليه اطلاعات هارد شما را پاک می کند و با دوباره Format شدن هارد، شما می توانيد از هاردتان استفاده کنيد. اگر در طول Format کردن باپيغام Bad sector مواجه شديد هارد شما بدسکتور گرفته و بايد آجهت رفع آن به تعميرگاه هاي هارد مراجعه نماييد.
اين عمل کليه اطلاعات هارد شما را پاک می کند و با دوباره Format شدن هارد، شما می توانيد از هاردتان استفاده کنيد. اگر در طول Format کردن باپيغام Bad sector يا allocation units مواجه شديد هارد شما بدسکتور گرفته و بايد آجهت رفع آن به تعميرگاه هاي هارد مراجعه نماييد.
اگر شما partition های هارد خود را پاک کرديد و هاردتان را مجدداً Fdisk و Format کرديد وپيغام missing sectors يا allocation units دريافت کرديد هارد شما بدسکتور گرفته است و بايد آجهت رفع آن به تعميرگاه هاي هارد مراجعه نماييد.

glc_engineer
03-05-2008, 08:27
موضوع Unable to see full amount of hard drive:
علت: قبل از اينکه توضيح دهيم که چرا هارد به طور کامل detect نمی کند بايد به اين مسئله دقت شود که هنگام نصب ظرفيت کامل آن ديده نمی شود.برای مثال اگر يک هارد با ظرفيت 6 GB بر روی رايانه نصب شود در موقع خواندن تنها 5.9 GB را نشان می دهد.حال اگر قسمتی بزرگ از partition هارد قابل خواندن نيست يا ديده نمی شود می تواند ناشی ازدلايل زير باشد:
1- محدوديت
2- CMOS بدرستی نصب نشده است.
3- مشکل نرم افزاری
4- مشكل BIOS/ محدوديت،مشکل سخت افزاری
مرجع موضوع/ سئوال
1 فقط 2GB از partition ديده می شود.
2 هارد ديسک مثل يک هارد 540 MB ديده می شود.
3 بيشتر از 8.4 GB هارد خوانده نمی شود.
4 بيشتر از 33.8 GB از هارد قابل خواندن ويا بوت کردن نمی باشد.

• اگر رايانه شما هيچکدام از تنظيمات فوق را ندارد بايد هارد را به طور دستی در CMOS تعريف کنيد.
دقت كنيد كه با دستور Fdisk پارتيشن هاي هارد ديسك را پاك يا دوباره باسازي نكرده باشيد.اين مسئله باعث از بين رفتن كليه اطلاعات هارد شما مي شود اما به هر حال به شما اطمينان مي دهد كه با مشكلات ديگر روبرو نيستيد.
وقتي كه مي خواهيد هارد را پارتيشن بندي كنيد با انتخاب گزينه 4 كه اطلاعات مربوط به پارتيشن ها را نشان مي دهد مطمئن شويد كه هارد در حال حاضر پارتيشن ندارد. اگر پارتيشني وجود نداشت مطمئن شويد كه پارتيشن primary از كل ظرفيت هاردتان استفاده كند مگر اينكه بخواهيد بيشتر از يك پارتيشن بسازيد.
وقتي كه هارد را پارتيشن بندي كرديد، آنها را يكبار نگاه كنيد و مطمئن شويد كه به طور 100% detect مي كند و ظرفيت آن بدرستي نشان داده مي شود.
اگر رايانه قديمي و مدل پايين داريد احتمالا BIOS شما هارد را هنگام نصب پشتيباني نمي كند كه براي رفع اين موضوع بايد BIOS خود را به روز( Update) كنيد تا بتواند هارد بزرگتري را پشتيباني كند. خيلي از هاردها ديسكتي به همراه دارند كه نرم افزار DDO)Disk Drive Overly) را به همراه دارد كه كمك ميكند تا كل ظرفيت هارد شناخته شود.
اگر رايانه شما مدل جديد است احتمالا هارد شما مشكل فيزيكي پيدا كرده است و آن را بايد به شركتهاي تعمير كننده هارد جهت تعمير ببريد.

glc_engineer
05-05-2008, 07:57
هارد دیسک یا دیسک سخت به عنوان یک رسانه الکترومغناطیسی محل نگهداری دائمی اطلاعات دیجیتال شخصی ، نقش زیربنای اطلاعاتی سیستم را بازی کرده و از اهمیت ویژه ای برخوردار است . این دستگاه همانند سایر قطعات رایانه برای ارئه بیشترین بازدهی می بایست مورد نگهداری ، رسیدگی و استفاده صحیح قرار گیرند .
امروز هارددیسکها در برندهای تجارتی و تکنولوژی های مختلف با ظرفیت های متنوع به بازار عرضه می شوند . اما پیکره همه آنها مثل هم بوده و از چند قطعه اصلی تشکیل شده اند :

glc_engineer
05-05-2008, 07:58
جعبه یا همان شاسی اصلی ؛ برد کنترلی که وظیفه کنترل نقل و انتقال اطلاعات را برعهده داشته و در ارتباط مستقیم با برد اصلی است ؛
یک یا چند صفحه دایره ای تخت به نام دیسک که اطلاعات روی آنها نگهداری می شوند و بصورت افقی بر روی یک محور عمودی با فاصله کمی از هم قرار دارند ؛
ابزاری برای خواندن و نوشتن اطلاعات روی این دیسکها به نام هد یا نوک خواندن و نوشتن که با ظرافت تمام بین این صفحات قرار گرفته اند ؛
یک موتور الکتریکی از نوع بلبرینگی یا بالشتکی که محور عمودی نگهدارنده دیسک ها را با سرعت چند هزار دور در دقیقه به چرخش در می آورد .

glc_engineer
05-05-2008, 07:59
حال که با اجزای یک دیسک سخت آشنا شدیم ببینیم برای نگهداری صحیح از آنها چه باید کرد :

glc_engineer
05-05-2008, 08:00
-در هر سیستمی که از چند جزء به هم پیوسته تشکیل شده ، عملکرد صحیح تنها در صورت کارکرد درست تمامی اجزا میسر است پس اولین چیز سلامت و ساز گاری سایر قطعات رایانه خصوصا برد اصلی با هارد است . از سلامت و عملکرد صحیح کلیه قطعات سیستم خود با کمک یک متخصص رایانه بصورت دوره ای مطمئن شوید .

glc_engineer
05-05-2008, 08:00
-با نصب قطعات هم سطح و استاندارد و سازگار با هارد دیسک مانع بروز ترافیک اطلاعات یا کارکرد خارج از توان هارد خو د شده و از ایجاد حرارت بیش از حد و فرسایش آن جلوگیری کنید . جهت اطمینان از سازگار بودن قطعات سیستم با هم از یک متخصص کمک بخواهید.