PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

amiva
23-04-2012, 13:02
با لينوكس امتحان كردي . ميدوني از نسخه live لينوكس ابونتو استفاده كني .

امروز قراره یه نسخه ی 11.10(؟) یا یه همچین چیزی ازش گیرم بیاد، امتحان کنم، اگه باز همینجوری بود چی؟ :دی

Hamed DC
23-04-2012, 13:20
سلام دوستان! :دی
من یه هارد اکسترنال 1 ترابایتی وسترن دیجیتال یو اس بی 3 دارم، نسبتاً هم پره(!)، الان میخوام یه سری فایل رو از روش کپی کنم رو هارد لپ تاپم، ولی هر بار که میزنم یه فلدری رو کپی کنه، تا یه مقداری میره جلو، یه بخشی از فایلا رو کپی می کنه، بعد دیگه وای میسته و هیچ کاری هم نمی کنه در حالیکه همین فایلایی که کپی نمیشن رو میشه از روی هارد اکسترنال اجراشون کرد! :دی
فرقی هم نداره که به یو اس بی 3 لپ تاپ وصلش کنم یا به یو اس بی 2! :دی
یه چیزایی درباره ی مشکلات چیپست انویدیا و اینا خوندم، ولی چیپست من اینتله و فک کنم هات فیکس مایکروسافت شامل حالش نمیشه! :دی
حالا باید چی کارش کنم؟
سلام.
در ابتدا یه بدسکتورگیری از هارد انجام بده. بعدش با نرم افزار HD Tune Pro هارد رو چک کن ببین باز خطایی رو نشون میده.
اگر خطایی در کار نبود میتونی از یه نرم افزار برای پشتیبانگیری استفاده کنی.
می تونی از نرم افزار ریکاوری برای بکاپ گیری استفاده کنی. یه اسکن با Recovery MyFileانجام بده. فکر میکنم همه
فایلها رو بالا بیاره و بتونی اونها رو ذخیره کنی.
اگر کمی مشکل در محیط ویندوز وجود داره میتونی از نرم افزارهای تحت داس استفاده کنی که نیازی به سیستم
عامل ندارن.برای این کار نرم افزاز Acronis Disk Director استفاده کنی. خود من یه بار با این مشکل روبروشدم
که با نرم افزار بالا مشکل رو مرتفع کردم!

13681
23-04-2012, 19:53
با سلام
من یه هارد 500 سیگیت دارم. نرم افزار hdd-health درصد سلامتی رو 60 درصد نشان میده هارد مشکلی داره

Hamed DC
24-04-2012, 00:02
با سلام
من یه هارد 500 سیگیت دارم. نرم افزار hdd-health درصد سلامتی رو 60 درصد نشان میده هارد مشکلی داره
سلام.
یه شات با نرم افزار HD Tune Pro از تب Healte قرار بدین تا مشکلات مشخص بشه.

OMiD.1080p
25-04-2012, 15:38
سلام دوستان.
نمیدونم برای چی اینقدر من بدشانسم. :41: :19:
چند وقت پیش کلیه اطلاعاتم که درون یه هارد اکسترنال بود و شامل کلی اطلاعات باارزش بود ه علت بی توجهی دوستم فرمت شد و به هیچ عنوان بازیابی نشد.( هارد وسترن دیجیتال یو اس بی 3 قابل حمل )
ولی از همه بدتر اینکه دیشب در حالی که سیستم روشن بود خواستم هارد رو به سیستم وصل کنم.
اول اینکه کابل ساتا رو وصل کردم و بعد اینکه هم کابل برقش رو وصل کردم یهو دیدم هارد از قسمت بردش دود بلند شد. منم سریع سیستم رو خاموش کردم و دوباره وصل کردم دیگه خبری از هارد نبود.با سیستم دیگه هم چک کردم ولی....... بدبخت شدم. :42:

جزییات حادثه :
من دو تا هارد دارم. یک Seagate 500 GB به عنوان هارد اول که توش ویندوز نصبه و هاردی که به رحمت رفته هم Western Digital 2 TB 64 MB Buffer مدل Green که به عنوان هارد دوم و آرشیو استفاده میشد.
حالا بدبختی اینکه که همه ی فایل های فوق العاده مهم و ضروریم توی همینه.

دوستان راهنمایی کنند بگند اولا اینکه هارد درست میشه؟
دوم اینکه اطلاعاتم چی ؟

این هم یه عکس از هاردم و محل بیرون اومدن دود رو هم علامت گذاشتم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
25-04-2012, 16:34
سلام دوستان.
نمیدونم برای چی اینقدر من بدشانسم. :41: :19:
چند وقت پیش کلیه اطلاعاتم که درون یه هارد اکسترنال بود و شامل کلی اطلاعات باارزش بود ه علت بی توجهی دوستم فرمت شد و به هیچ عنوان بازیابی نشد.( هارد وسترن دیجیتال یو اس بی 3 قابل حمل )
ولی از همه بدتر اینکه دیشب در حالی که سیستم روشن بود خواستم هارد رو به سیستم وصل کنم.
اول اینکه کابل ساتا رو وصل کردم و بعد اینکه هم کابل برقش رو وصل کردم یهو دیدم هارد از قسمت بردش دود بلند شد. منم سریع سیستم رو خاموش کردم و دوباره وصل کردم دیگه خبری از هارد نبود.با سیستم دیگه هم چک کردم ولی....... بدبخت شدم. :42:

جزییات حادثه :
من دو تا هارد دارم. یک Seagate 500 GB به عنوان هارد اول که توش ویندوز نصبه و هاردی که به رحمت رفته هم Western Digital 2 TB 64 MB Buffer مدل Green که به عنوان هارد دوم و آرشیو استفاده میشد.

دوستان راهنمایی کنند بگند اولا اینکه هارد درست میشه؟
دوم اینکه اطلاعاتم چی ؟

این هم یه عکس از هاردم و محل بیرون اومدن دود رو هم علامت گذاشتم.

در این قسمتی که شما مشخص کردین آی سی درایور موتور و آی سی کنترلر قرار گرفته
بهتره برد رو باز کنید و از اونور برد یک عکس بزارید اینجا
در مورد اطلاعاتتون نگران نباشین با pc3000 اگه بدید بیرون چون صفحه مغناطیسی مشکلی پیدا نکرده میشه ریکاوری کرد
شما احیانا هاردتون موتورش صدا نمیداد یا موتورش داغ نمیکرد ؟
این نوع مشکلات بیشتر ناشی از حرارت زیاد است

OMiD.1080p
25-04-2012, 16:59
در این قسمتی که شما مشخص کردین آی سی درایور موتور و آی سی کنترلر قرار گرفته
بهتره برد رو باز کنید و از اونور برد یک عکس بزارید اینجا
در مورد اطلاعاتتون نگران نباشین با pc3000 اگه بدید بیرون چون صفحه مغناطیسی مشکلی پیدا نکرده میشه ریکاوری کرد
شما احیانا هاردتون موتورش صدا نمیداد یا موتورش داغ نمیکرد ؟
این نوع مشکلات بیشتر ناشی از حرارت زیاد است

دمت گرم از راهنماییت.
یکم راحت شدم.
در مورد هارد باید بگم که نه داغ میکرد نه هم صدا میکرد.خیلی اتفاقی اینطوری شد.
بعد اینکه من تخصصی در مورد تعمیرات ندارم.میترسم اگه بازش کنم با گارانتیش یه وقت گیر بده.

اینو میتونی بگی که درست که اطلاعات براشون مشکلی پیش نیومده ولی خود هارد چی؟
احتمالا کدوم قطعه اش فاتحه اش خونده شده و چه طوری درستش میشه کرد ؟
کار گارانتی یه یا نه میشه خودم هم فیکسش کنم ؟

EXTREME
25-04-2012, 17:15
دمت گرم از راهنماییت.
یکم راحت شدم.
در مورد هارد باید بگم که نه داغ میکرد نه هم صدا میکرد.خیلی اتفاقی اینطوری شد.
بعد اینکه من تخصصی در مورد تعمیرات ندارم.میترسم اگه بازش کنم با گارانتیش یه وقت گیر بده.

اینو میتونی بگی که درست که اطلاعات براشون مشکلی پیش نیومده ولی خود هارد چی؟
احتمالا کدوم قطعه اش فاتحه اش خونده شده و چه طوری درستش میشه کرد ؟
کار گارانتی یه یا نه میشه خودم هم فیکسش کنم ؟
اگه گارانتی داره بازش نکن
اون محل جای آی سی کنترلر هارد و آ ی سی درایور موتور است که هرکدوم بسوزه یا مشکل ایجاد بشه براشون هارد در بایوس شناسایی نمیشه

OMiD.1080p
25-04-2012, 17:40
حالا بدبختی اینکه که گارانتی یک فرم میده و اعلام میکنه که چه هارد سالم باشه چه خراب باید فرمت بشه و ضمانت اطلاعات رو نمیکنه.
اگه هم خیلی گیر بدم بهشون اصلا هارد رو تحویل نمیگیرند. ( گارانتی سازگار ارقام )

13681
26-04-2012, 15:49
با سلام
من یه هارد 500 سیگیت دارم. یه شات با نرم افزار HD Tune Pro از تب Healte گرفتم به نظر شما مشکل چیه.
با تشکر فراوان

EXTREME
26-04-2012, 16:40
با سلام
من یه هارد 500 سیگیت دارم. یه شات با نرم افزار HD Tune Pro از تب Healte گرفتم به نظر شما مشکل چیه.
با تشکر فراوان
شما اتصالات هارد رو به طور کامل چک کنید و یک تست کامل هاردو با نرم افزار hdd regenerator بکنید و نتیجرو بگین

13681
26-04-2012, 19:13
من نرم افزار regenerator رو نصب کردم چطوری تست کامل بگیرم

morteza1221
26-04-2012, 20:43
سلام
دوستان من هاردم رو با hdd regenarator و بوسیله سی دی بوت سعی کردم بد سکتور هاش رو از بین ببرم
حدودا 24 ساعت سیستم یکسره روشن بود و این کارو میکرد
حدود 11000 تا بد سکتورو درست کرده بود و بعد قطع شد
اما هنوز خیلی از بدسکتور ها موندن
راه سریعتری وجود نداره؟ ( البته به فرمت سطع پایین فکر کردم ولی با توجه به اینکه درایو c رو لازم دارم از فکرش اومدم بیرون)
لطفا راهنمایی بفرمایید

EXTREME
26-04-2012, 21:05
من نرم افزار regenerator رو نصب کردم چطوری تست کامل بگیرم
این نرم افزار رو به صورت بوتیبل روی یه سی دی رایت کنید و با اون سی دی سیستم رو بوت کنید و تو محیط داس هارد رو scan and repair کنید

---------- Post added at 10:05 PM ---------- Previous post was at 10:01 PM ----------

سلام
دوستان من هاردم رو با hdd regenarator و بوسیله سی دی بوت سعی کردم بد سکتور هاش رو از بین ببرم
حدودا 24 ساعت سیستم یکسره روشن بود و این کارو میکرد
حدود 11000 تا بد سکتورو درست کرده بود و بعد قطع شد
اما هنوز خیلی از بدسکتور ها موندن
راه سریعتری وجود نداره؟ ( البته به فرمت سطع پایین فکر کردم ولی با توجه به اینکه درایو c رو لازم دارم از فکرش اومدم بیرون)
لطفا راهنمایی بفرمایید
بله یک راهش فرمت low level است
اگه با این کار بدسکتورهای قبلی رفع شده و دوباره که تست میزنید از اول دوباره سکتور های اولیه رو به عنوان بدسکتور نمیشناسه تنها راهش برای رفع بدسکتور همینه کلا دوراه برای رفع بدسکتور است یکیش اینه یکی low level format ولی اگه با تست مجدد دوباره سکتورهای اولیه رو به عنوان بدسکتور بشناسه یعنی سکتورهایی که ریکاوری شده دوباره بشه بدسکتور این مشکل یا از ویروس است یا از فریم ویر هارد یا از خرابی پلاتر که باید عوض بشه

JING3LKHAN
26-04-2012, 21:11
دوستان من یه هارد320 سامسونگ دارم که بد سکتور گرفته بود...بردمش تعمیرات طرف گفت با نرم افزار حل نمیشه ولی میتونم قسمت هایی از هارد رو که بد سکتور داره جدا کنم و مابقیش رو میتونی استفاده کنی...50 گیگ رو unlocationed کرد و گفت توش هیچی نریزم و حتی باهاش پارتیشن هم نسازم و این بد سکتور هاست که یجا جمع کرده....250 گیگ دیگه هم موند که سالم سالم 5 ماه باهاش کار کردم...حالا مال دوستمم هم به همین صورت شده میخوام خودم تعمیر کنم.....کسی میدونه تعمیر کاره با چه نرم افزاری این کارو انجام داده؟

EXTREME
26-04-2012, 21:20
دوستان من یه هارد320 سامسونگ دارم که بد سکتور گرفته بود...بردمش تعمیرات طرف گفت با نرم افزار حل نمیشه ولی میتونم قسمت هایی از هارد رو که بد سکتور داره جدا کنم و مابقیش رو میتونی استفاده کنی...50 گیگ رو unlocationed کرد و گفت توش هیچی نریزم و حتی باهاش پارتیشن هم نسازم و این بد سکتور هاست که یجا جمع کرده....250 گیگ دیگه هم موند که سالم سالم 5 ماه باهاش کار کردم...حالا مال دوستمم هم به همین صورت شده میخوام خودم تعمیر کنم.....کسی میدونه تعمیر کاره با چه نرم افزاری این کارو انجام داده؟
شما اول هارد دوستتو با نرم افزار hdd regenerator اسکن کن که این روش میتونه حتی بدسکتورهای فیزیکی رو هم از بین ببره اگه با این روش جواب نداد low level format تقریبا یک چیزی تو مایه های کار همون طرف است یعنی در این روش میاد اون سکتور هایی که به عنوان بدسکتور درنظر گرفته شده رو رد میکنه و دیگه اونهارو نادیده میگیره و حجم هارد یک مقدار کاهش پیدا میکنه

gilaki
27-04-2012, 01:41
سلام دوستان عزيز
چرا برخي هارد هاي با ظرفيت بالا ظرفيتشون كم ميشه ؟؟مثلا 1ترا تو بايوس 33 مگ نشون ميده ؟؟و راه حلش چيه ؟

morteza1221
27-04-2012, 07:12
بله یک راهش فرمت low level است
اگه با این کار بدسکتورهای قبلی رفع شده و دوباره که تست میزنید از اول دوباره سکتور های اولیه رو به عنوان بدسکتور نمیشناسه تنها راهش برای رفع بدسکتور همینه کلا دوراه برای رفع بدسکتور است یکیش اینه یکی low level format ولی اگه با تست مجدد دوباره سکتورهای اولیه رو به عنوان بدسکتور بشناسه یعنی سکتورهایی که ریکاوری شده دوباره بشه بدسکتور این مشکل یا از ویروس است یا از فریم ویر هارد یا از خرابی پلاتر که باید عوض بشه

الان دوباره با نرم افزار شروع کردم از یه مقدار قبل تر از جایی که بد سکتورها رو گرفته بودم و دیدم یه مقداری بدسکتور گرفته بود ( همون قسمتهایی که بد سکتور هاشو گرفته بود )
آنتی ویروس هم نود32 و آپدیت هست و هیچ ویروسی پیدا نکرد
برای low level کردن نرم افزار خاصی پیشنهاد می کنین ؟ اگه نرم افزاری باشه که بتونه یه درایو رو lowlevel کنه خیلی خوب میشه( هارد لپ تاپ از نوع seagate 500 - ST9500325AS و ویندوز 7 هست )
یه نکته دیگه هم هست هارد یه صدای بسیار خفیفی میده که البته وقتی به اون نقاط هارد که بدسکتور داره میرسه یه حالت delay پیدا میکنه و به نظر میرسه هر 2 ثانیه یه پردازش انجام میده
با این وجود نظرتون این هست که اصلا ویروسه یا بد سکتور یا همون پلاتر که نمی دونم چیه؟

OMiD.1080p
27-04-2012, 10:54
الان دوباره با نرم افزار شروع کردم از یه مقدار قبل تر از جایی که بد سکتورها رو گرفته بودم و دیدم یه مقداری بدسکتور گرفته بود ( همون قسمتهایی که بد سکتور هاشو گرفته بود )
برای low level کردن نرم افزار خاصی پیشنهاد می کنین ؟ اگه نرم افزاری باشه که بتونه یه درایو رو lowlevel کنه خیلی خوب میشه( هارد لپ تاپ از نوع seagate 500 - ST9500325AS و ویندوز 7 هست )
یه نکته دیگه هم هست هارد یه صدای بسیار خفیفی میده که البته وقتی به اون نقاط هارد که بدسکتور داره میرسه یه حالت delay پیدا میکنه و به نظر میرسه هر 2 ثانیه یه پردازش انجام میده
با این وجود نظرتون این هست که اصلا ویروسه یا بد سکتور یا همون پلاتر که نمی دونم چیه؟

من که میگم مشکل شما سخت افزاریه.(از خود هارده) :46:
ولی برای فرمت سطح پایین نرم افزار زیر خیلی خوب عمل میکنه.

Hard Disk Low Level Format Tool

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

EXTREME
27-04-2012, 11:28
اگه دوباره اون بدسکتورهای قبلی رو که گرفته و ریکاوری کرده دوباره گرفته اونهارو
یا فریم ویر هارد مشکل داره یا اینکه پلاتر باید عوض بشه
ویروسی هم که نیست هاردتون
برای low level format از نرم افزار hdd low level format استفاده کنید

gilaki
27-04-2012, 12:10
سلام آقا مهرداد با عرض پوزش از مزاحمت
لطفا جواب مارو هم بدين اگه اطلاعاتي در اين زمينه دارين

kaspi
27-04-2012, 13:29
یه هارد 500 گیگ سیگیت دارم که فعلا گارانتیش باقیه
هنگام روشن شدن کامپیوتر شناسایی نمیشه
مشکل از دیسک اطلاعاتیش هست یا برد؟
از اونجا که اطلاعات شخصی توش زیاده دوس ندارم بدم دست کسی
گارانتی بدم هارد رو برای خودشون برمیدارن و یکی دیگه میدن؟
لطفا یه روشی بگید که تعمیرش کنم بدون اینکه اطلاعاتش به دست کسی بیافته:11:

EXTREME
27-04-2012, 14:06
سلام آقا مهرداد با عرض پوزش از مزاحمت
لطفا جواب مارو هم بدين اگه اطلاعاتي در اين زمينه دارين
مشکل شما چی بود ؟

EXTREME
27-04-2012, 14:16
یه هارد 500 گیگ سیگیت دارم که فعلا گارانتیش باقیه
هنگام روشن شدن کامپیوتر شناسایی نمیشه
مشکل از دیسک اطلاعاتیش هست یا برد؟
از اونجا که اطلاعات شخصی توش زیاده دوس ندارم بدم دست کسی
گارانتی بدم هارد رو برای خودشون برمیدارن و یکی دیگه میدن؟
لطفا یه روشی بگید که تعمیرش کنم بدون اینکه اطلاعاتش به دست کسی بیافته:11:
هارد که به پاور میخوره موتورش کار میکنه ؟

kaspi
27-04-2012, 14:19
هارد که به پاور میخوره موتورش کار میکنه ؟
نه چراغ کیس هم روشن نمیشه

EXTREME
27-04-2012, 14:22
نه چراغ کیس هم روشن نمیشه
یعنی به هارد گوش بدید اصلا صدایی ازش نمیاد و دست به هارد بزنید اصلا احساس نمیکنید که موتورش داره کار میکنه ؟

gilaki
27-04-2012, 14:52
دوستم يه هارد يه ترا اينترنال داره ولي كلا حجمش شدهم33 مگ تو بايوس و داس
نظر شما چيه ؟؟؟
هر كاري كرده درست نشده

kaspi
27-04-2012, 15:02
یعنی به هارد گوش بدید اصلا صدایی ازش نمیاد و دست به هارد بزنید اصلا احساس نمیکنید که موتورش داره کار میکنه ؟
ظاهرا متورش داره میچرخه
الان دارم با یه هارد 2 ترای دیگه کار میکنم
حداقل اگه بشه اطلاعات اون یکی هارد خرای شدم رو استخراج کنم توی هارد جدید و بعد یجوری اطلاعاتش رو پاک کنم که غیر قابل بازیابی بشه اونوقت دیگه مهم نیست که هاردم رو بدم به گارانتی!
من احتمال میدم بر اثر ویروسی که بعنوان کرک بازی call of duty جاگذاری شده بود هارد دچار اسیب شده چون بعد از اجرای اون و خاموش کردن کامپیوتر دیگه روشن نشد

EXTREME
27-04-2012, 16:39
دوستم يه هارد يه ترا اينترنال داره ولي كلا حجمش شدهم33 مگ تو بايوس و داس
نظر شما چيه ؟؟؟
هر كاري كرده درست نشده
یک عکس از دیسک مینیجمنت ویندوزتون بزارید اینجا تا ببینیم مشکل از کجاست

EXTREME
27-04-2012, 16:45
ظاهرا متورش داره میچرخه
الان دارم با یه هارد 2 ترای دیگه کار میکنم
حداقل اگه بشه اطلاعات اون یکی هارد خرای شدم رو استخراج کنم توی هارد جدید و بعد یجوری اطلاعاتش رو پاک کنم که غیر قابل بازیابی بشه اونوقت دیگه مهم نیست که هاردم رو بدم به گارانتی!
من احتمال میدم بر اثر ویروسی که بعنوان کرک بازی call of duty جاگذاری شده بود هارد دچار اسیب شده چون بعد از اجرای اون و خاموش کردن کامپیوتر دیگه روشن نشد
اگه موتورکار میکنه و هارد در بایوس شناسایی نمیشه اول از همه باید کابل هارد و اتصالات هارد به همراه خود پاور چک بشه همچنین این مشکل از تنظمیات بایوس هم میتونه باشه که باید چک کنید
اگه درست نشد یا این مشکل از سوکت هارد است باید شکل ظاهریش رو ببینید یا از آی سی کنترلر هارد یا فریم ویر
این علت هاش بود حالا اگه فکر میکنید بعد از استفاده از اون کرک این مشکل ایجاد شده میتونه از فریم ویر باشه چون یکی از علت هایی که فریم ویر خراب میشه از ویروس است که در نتیجه هارد شناسایی نمیشه
اگه مشکل از فریم ویر باشه شما باید اول از همه فریم ویر هارد رو درست کنید بعد که درست شد ممکنه به اطلاعات آسیب برسه باید هارد رو اطلاعاتشو بعد از اینکار ریکاوری کنید و سپس یک low level format بکنید که اطلاعات قابل ریکاوری نباشه
که چون هارد شناسایی نمیشه یا با pc3000 اینکار باید انجام بشه یا با استفاده از رابط های هارد و دستورات hyper terminal که فریم ویر به حالت قبل برگرده که باید بدید بیرون اینکارو براتون انجام بدن

morteza1221
27-04-2012, 17:05
آقا مهرداد برنامه ای هم هست که بشه باهاش یه درایو مشخص مثلا d رو فرمت سطح پایین کرد ؟

EXTREME
27-04-2012, 17:13
آقا مهرداد برنامه ای هم هست که بشه باهاش یه درایو مشخص مثلا d رو فرمت سطح پایین کرد ؟
رو درایور مورد نظر راست کلیک کنید format بزنید و تیک quick format رو بردارین

kaspi
27-04-2012, 18:52
اگه موتورکار میکنه و هارد در بایوس شناسایی نمیشه اول از همه باید کابل هارد و اتصالات هارد به همراه خود پاور چک بشه همچنین این مشکل از تنظمیات بایوس هم میتونه باشه که باید چک کنید
اگه درست نشد یا این مشکل از سوکت هارد است باید شکل ظاهریش رو ببینید یا از آی سی کنترلر هارد یا فریم ویر
این علت هاش بود حالا اگه فکر میکنید بعد از استفاده از اون کرک این مشکل ایجاد شده میتونه از فریم ویر باشه چون یکی از علت هایی که فریم ویر خراب میشه از ویروس است که در نتیجه هارد شناسایی نمیشه
اگه مشکل از فریم ویر باشه شما باید اول از همه فریم ویر هارد رو درست کنید بعد که درست شد ممکنه به اطلاعات آسیب برسه باید هارد رو اطلاعاتشو بعد از اینکار ریکاوری کنید و سپس یک low level format بکنید که اطلاعات قابل ریکاوری نباشه
که چون هارد شناسایی نمیشه یا با pc3000 اینکار باید انجام بشه یا با استفاده از رابط های هارد و دستورات hyper terminal که فریم ویر به حالت قبل برگرده که باید بدید بیرون اینکارو براتون انجام بدن
در حال حاضر روی همون کامپیوتر با همون اتصالات و پاور و سخت افزار و همون بایوس هارد جدیدی که گفتم داره کار میکنه
شکل ظاهری سوکت هارد هم مشکل دار بنظر نمیاد
کامپیوتر من کلا در دمای بالا کار میکنه و قبلا بخاطر ذوب شدن کابل ساتا یه کابل جدید نصب کردم
از بین مشکلهایی که شما گفتید ظاهرا فقط آی سی کنترلر و فریم ویر میمونه که نمیدونم چی هستن
ممنون از راهنماییتون

EXTREME
27-04-2012, 19:41
در حال حاضر روی همون کامپیوتر با همون اتصالات و پاور و سخت افزار و همون بایوس هارد جدیدی که گفتم داره کار میکنه
شکل ظاهری سوکت هارد هم مشکل دار بنظر نمیاد
کامپیوتر من کلا در دمای بالا کار میکنه و قبلا بخاطر ذوب شدن کابل ساتا یه کابل جدید نصب کردم
از بین مشکلهایی که شما گفتید ظاهرا فقط آی سی کنترلر و فریم ویر میمونه که نمیدونم چی هستن
ممنون از راهنماییتون
باید قطعات روی برد از جمله کنترلر بافر و بایوس و درایور موتور و حلقه ی صوتی با هیتر حرارت داده بشه
درست نشد باید سراغ فریم ویر رفت بدید بیرون براتون درست میکنن

kaspi
27-04-2012, 20:47
اوه!
ظاهرا تمام کسایی که مثل من هارد مدل SEAGATE BARRACUDA 7200 . 11 ST3500320AS دارن دچار مشکل هستن

OMiD.1080p
28-04-2012, 14:55
دیشب در حالی که سیستم روشن بود خواستم هارد رو به سیستم وصل کنم.

جزییات حادثه :

دوستان این هارد وسترن رو اگه مشکلش از بردش باشه میشه با یه نمونه برد دیگه تعویض کرد.؟
اطلاعاتی که توش است براشون مشکلی پیش نمیاد ؟
و اگه برد عوض بشه میشه با برد جدید و پلاتر قبلی خودش کار کارد بدون ایجاد مشکلی در اطلاعات موجود در هارد؟(منظورم اینه که MBR هارد تغییر پیدا نمیکنه ؟)

EXTREME
28-04-2012, 17:59
دوستان این هارد وسترن رو اگه مشکلش از بردش باشه میشه با یه نمونه برد دیگه تعویض کرد.؟
اطلاعاتی که توش است براشون مشکلی پیش نمیاد ؟
و اگه برد عوض بشه میشه با برد جدید و پلاتر قبلی خودش کار کارد بدون ایجاد مشکلی در اطلاعات موجود در هارد؟(منظورم اینه که MBR هارد تغییر پیدا نمیکنه ؟)
mbr هارد مربوط به برد نمیشه
باید یک برد از یک هارد مشابه اون پیدا کنید که اون هارد lba و ورژن فریم ویرش با هارد شما یکی باشه یا اینکه دقیقا دوهارد مشابه باشند

OMiD.1080p
29-04-2012, 07:35
بعد اینکه برد از پلاتر مگه جدا نیست ؟

EXTREME
29-04-2012, 13:35
بعد اینکه برد از پلاتر مگه جدا نیست ؟
چرا برد از پلاتر جداست

OMiD.1080p
29-04-2012, 13:45
چرا برد از پلاتر جداست

خوب پس برد که دود کرده و احتمالا یه یکی از مدار هاش سوخته به پلاتر که محل نگهداری اطلاعات است آسیبی نرسونده.
شما چی میگی ؟

EXTREME
29-04-2012, 13:47
خوب پس برد که دود کرده و احتمالا یه یکی از مدار هاش سوخته به پلاتر که محل نگهداری اطلاعات است آسیبی نرسونده.
شما چی میگی ؟
برد الکترونیک خارج از قاب است پلاتر داخل قاب است یکی از قطعات مدار آسیب دیده
پلاتر معمولا بر اثر ضربه گردوخاک یا خرابی هد خراب میشه

OMiD.1080p
29-04-2012, 14:07
برد الکترونیک خارج از قاب است پلاتر داخل قاب است یکی از قطعات مدار آسیب دیده
پلاتر معمولا بر اثر ضربه گردوخاک یا خرابی هد خراب میشه

پس اینطور میشه نتیجه گرفت که اطلاعاتم جاش امنه.
حالا فقط اینو نگفتی که هارد رو اول باید ریکاوری کرد ویه جا ریخت شون یا هم اینکه باید برد رو تعمیر یا تعویض کرد؟

EXTREME
29-04-2012, 14:11
پس اینطور میشه نتیجه گرفت که اطلاعاتم جاش امنه.
حالا فقط اینو نگفتی که هارد رو اول باید ریکاوری کرد ویه جا ریخت شون یا هم اینکه باید برد رو تعمیر یا تعویض کرد؟
اگه مشکل از برد فقط باشه به اطلاعات که کاری ندارن برد تعمیر میشه فقط
ولی این یک توصیه است هیچ وقت به هارد اعتماد نکنید یک وسیله مکانیکی است و هر لحظه احتمال خرابی درش است همیشه یک بکاپ از اطلاعات هاردتون داشته باشین که بلایی که سر من اومد سرشما نیاد :31:

OMiD.1080p
29-04-2012, 14:24
اگه مشکل از برد فقط باشه به اطلاعات که کاری ندارن برد تعمیر میشه فقط
ولی این یک توصیه است هیچ وقت به هارد اعتماد نکنید یک وسیله مکانیکی است و هر لحظه احتمال خرابی درش است همیشه یک بکاپ از اطلاعات هاردتون داشته باشین که بلایی که سر من اومد سرشما نیاد :31:

اسم بلا نیار که من عذابشو دیدم. :18:
یه بار دیگه هم هارد WD MyPassport 500 USB3 که کلی عکس از خودم و رفقا داشتم که نتیجه کلی خاطرات خوب بود با اشتباه محض دوشتم پاک شد و حتی دستگاه PC-3000 هم نتونست برشون گردونه. :42::19::32:

EXTREME
29-04-2012, 15:42
اسم بلا نیار که من عذابشو دیدم. :18:
یه بار دیگه هم هارد WD MyPassport 500 USB3 که کلی عکس از خودم و رفقا داشتم که نتیجه کلی خاطرات خوب بود با اشتباه محض دوشتم پاک شد و حتی دستگاه PC-3000 هم نتونست برشون گردونه. :42::19::32:
احتمالا pc-3000 اش از اون چینی ها بوده وگرنه من دیدم pc3000 چه کارایی میکنه

saeed_9_12
29-04-2012, 19:12
سلام دوست من
این یکی از نواحی چک از طرف برنامه SMART در هارد است که نشان دهنده ایراد در خواندن اطلاعات بدون در نظر گرفتن متادیتا می باشد و بستگی دارد به موقعیت و وضعیت سطح مغناطیسی پلتر ها و هم اینکه میزان کمتر این متغیر نشانه وضعیت بهتر است.
در اصل این نشان دهنده میزان خطاهای خواندن بر اثر ایرادات سخت افزاری است.

در نظر داشته باشید که بعضی هارددیسک های نو هم دارای متغیر بالاتر از استاندارد هستند این نشانه خرابی نیست

این هارد قبلا چنین مشکلی نداشت و یکباره اینطوری شده!
جالبه که حتی فرستادم گارانتی اما تغییری نکرد، این مشخصات ارور هستش (خروجی برنامه GSmartControl)
Norm-ed value=4
Worst=1
Threshhold=51
Raw value=39869

به محض این که سیستم رو میارم بالا آیکن برنامه Disk Utility با یه اخطار در نوار بار ظاهر میشه! حالا واقعا موندم که با هاردم چیکار کنم.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

amiva
01-05-2012, 23:59
سلام دوستان! :دی
من یه هارد اکسترنال 1 ترابایتی وسترن دیجیتال یو اس بی 3 دارم، نسبتاً هم پره(!)، الان میخوام یه سری فایل رو از روش کپی کنم رو هارد لپ تاپم، ولی هر بار که میزنم یه فلدری رو کپی کنه، تا یه مقداری میره جلو، یه بخشی از فایلا رو کپی می کنه، بعد دیگه وای میسته و هیچ کاری هم نمی کنه در حالیکه همین فایلایی که کپی نمیشن رو میشه از روی هارد اکسترنال اجراشون کرد! :دی
فرقی هم نداره که به یو اس بی 3 لپ تاپ وصلش کنم یا به یو اس بی 2! :دی
یه چیزایی درباره ی مشکلات چیپست انویدیا و اینا خوندم، ولی چیپست من اینتله و فک کنم هات فیکس مایکروسافت شامل حالش نمیشه! :دی
حالا باید چی کارش کنم؟

با HDD Regenerator هم چک کردم، بعد از یه چند درصدی که اسکن کرد (و البته بدسکتوری پیدا نکرد!) وایساد، دیگه نتونست جلو بره، انگار بی خیال هارد شده باشه! :دی
با لینوکس هم چک کردم و سودی نداشت، بازم تا یه مقداری میره جلو و بعدش استپ میشه. واقعاً نمیفهمم چه مرگشه! :دی
و این نکته رو هم اضافه کنم که هار از کار نمی افته، لرزش خفیفی که وقت کار در شراطی عادی داره رو ادامه میده! :دی

armin_punisher6
02-05-2012, 00:25
من لپ تاپ hp dv6 2170 دارم كه هارد ٦٤٠ گيگ ٥٤٠٠ دور داره.الان نيم سوز شده و بايد عوضش كنم.ميتونم ٧٢٠٠ به جاش بزارم؟يا مثلا ١ ترا؟قيمتشون چنده؟

palahang
02-05-2012, 13:49
كمك كمك فوري
ويندوز كامپيوترم بالا نمياد
وقتي كه ميخوام ويندوز عوض كنم همه ديسك ها رو نشون ميده مثلا ديسك cرو ويندوز انتخاب ميكنم وقتي روش انتر يزنم ارور ميده متن ارور به شرح زير است: An error occurred while setup was updaitin partition information on
چكار كنم لطفا كمك:

EXTREME
02-05-2012, 14:52
كمك كمك فوري
ويندوز كامپيوترم بالا نمياد
وقتي كه ميخوام ويندوز عوض كنم همه ديسك ها رو نشون ميده مثلا ديسك cرو ويندوز انتخاب ميكنم وقتي روش انتر يزنم ارور ميده متن ارور به شرح زير است: An error occurred while setup was updaitin partition information on
چكار كنم لطفا كمك:
اول از همه با یک سی دی ویندوز دیگه و یک درایو اپتیک دیگه تست کنید
درست نشد بایوس مین رو دیفالت کنید و اتصالات هارد رو به طور کامل چک کنید
در آخر خود هارد چک بشه

khelane
02-05-2012, 19:32
اقا مهرداد سلام
قیمت این pc 3000 ها حدود چند هست (میلیون درسته :18::18::18::18:)
یکی بخرم واسه:31::31::31:

ata.royalfalcon
02-05-2012, 20:02
اقا مهرداد سلام
سلام
حدود 10 یا 12 میلیون تومان هست .

EXTREME
02-05-2012, 21:07
اقا مهرداد سلام
مدل خوبش همونطور که ata جان گفتند حدود 10 میلیونه اون به دردنخوراش تو 700 تومن میشه چیزی گیر اورد

13681
04-05-2012, 16:31
با سلام
من یه هارد 500 سیگیت دارم چند روز پیش از هارد صدای تق تق می آمد نرم افزار hdd health سلامتی رو 60 درصد نشان می داد من هارد رو فرمت کردم با نرم افزارHDD.Regenerato هارد رو scan and repair کردم هیچ بد سکتوری پیدا نشد و با
نرم افزار HDDLowLevelFormatTool هارد رو فرمت کردم. باز هم سلامتی هارد همون 60 درصد مونده در ضمن موقع روشن کردن کامپیوتر از هارد سه بار صدای تق تق می یاد. اگه کمک کنید ممنون میشم

با تشکر

EXTREME
04-05-2012, 17:24
با سلام
من یه هارد 500 سیگیت دارم چند روز پیش از هارد صدای تق تق می آمد نرم افزار hdd health سلامتی رو 60 درصد نشان می داد من هارد رو فرمت کردم با نرم افزارHDD.Regenerato هارد رو scan and repair کردم هیچ بد سکتوری پیدا نشد و با
نرم افزار HDDLowLevelFormatTool هارد رو فرمت کردم. باز هم سلامتی هارد همون 60 درصد مونده در ضمن موقع روشن کردن کامپیوتر از هارد سه بار صدای تق تق می یاد. اگه کمک کنید ممنون میشم

با تشکر
این صدایی که میگید در فاصله ی دو الی 3 ثانیه ای اتفاق میفته ؟

K!ng of th3 K!ngs
04-05-2012, 17:34
مشکل چیه؟؟
HDD:Hitachi SATA2 500GB

13681
04-05-2012, 18:43
بله در فاصله ی دو الی 3 ثانیه ای اتفاق میفته

parvaz12369
04-05-2012, 18:49
بله در فاصله ی دو الی 3 ثانیه ای اتفاق میفته هارد با بدسکتر چک کند یا وندوز

EXTREME
04-05-2012, 21:04
بله در فاصله ی دو الی 3 ثانیه ای اتفاق میفته
صدا اگه در فاصله ی 2 الی 3 ثانیه باشه معمولا از فریم ویر و آی سی درایور هد است
شما اگه با بدسکتور گیری مشکلتون حل نشد باید اول از همه اتصالات هارد رو چک کنید و با یک پاور دیگه هارد رو تست کنید درست نشد باید از اطلاعات هارد بکاپ بگیرید و فریم ویر هارد رو آپدیت کنید
هاردتون ویروسی نیست ؟

SevenCity
05-05-2012, 10:37
سلام
هارد 320 وسترن 8 مگ بافر دچار مشکل شده مدل: WD3200AAJS
سرعت هاردم زمانی که میخوایم چیزی توش کپی کنیم 5 مگابایت در ثانیه میشه چیزی کمتر از یک فلش!

قبلا این مشکل نبود
از ویروس یه چیزایی سرم میشه و انواع و اقسام انتی ویروس هارو دارم در ضمن یک هارد اینترنال دیگم دارم که اون خوب کار میکنه
روی یک سیستم دیگه هم زدم باز همینجوری بوده
با HDD Regenerator کوچکترین مشکلی رو نشون نداد ریپیر و زون
با سیدی ویندوز xp و low level format tool فرمت سطح پایین هم کردم
نکته قابل ذکر اخر اینکه هاردمو به 6 پارتیشن تقسیم کردم و پارت اخر مشکلی نداره و سرعتش خوبه ولی بقیه مشکل دارند میدونم این یعنی وجود بد سکتور ولی hdd regenerato چیزی نشون نداد

hdd health هم که الان از این پست بالایی ها خوندم نصب کردم و هاردی که مشکل داره رو زده 100 درصد health ولی اون هاردی که مشکل نداره زده 83 درصد!!!

مشکل کجاست؟

OMiD.1080p
05-05-2012, 11:12
سلام
هارد 320 وسترن 8 مگ بافر دچار مشکل شده مدل: WD3200AAJS
سرعت هاردم زمانی که میخوایم چیزی توش کپی کنیم 5 مگابایت در ثانیه میشه چیزی کمتر از یک فلش!
اگر فایلی رو از این هارد به جای دیگه کپی کنم سرعت عالیه

قبلا این مشکل نبود
از ویروس یه چیزایی سرم میشه و انواع و اقسام انتی ویروس هارو دارم در ضمن یک هارد اینترنال دیگم دارم که اون خوب کار میکنه
روی یک سیستم دیگه هم زدم باز همینجوری بوده
با HDD Regenerator کوچکترین مشکلی رو نشون نداد ریپیر و زون
با سیدی ویندوز xp و low level format tool فرمت سطح پایین هم کردم
نکته قابل ذکر اخر اینکه هاردمو به 6 پارتیشن تقسیم کردم و پارت اخر مشکلی نداره و سرعتش خوبه ولی بقیه مشکل دارند میدونم این یعنی وجود بد سکتور ولی hdd regenerato چیزی نشون نداد

hdd health هم که الان از این پست بالایی ها خوندم نصب کردم و هاردی که مشکل داره رو زده 100 درصد health ولی اون هاردی که مشکل نداره زده 83 درصد!!!

مشکل کجاست؟

البته مطمئنا میدونی که سرعت کپی یا انتقال فایل بستگی به نوع فایل داره.
مثلا خودم وقتی یه پوشه که 50 مگ است وتوش کلی فایل HTML و صفحات سیو شده از وب هستش رو میخوام کپی کنم,سرعت کپی حتی به زیر 1 مگ هم میرسه.(دلیلش رو نمیدونم)
ولی وقتی یه فایل ایمیج(ISO) رو که حجمش به 4گیگ میرسه رو کپی میکنم سرعت میره بالای 80 مگ در ثانیه.
مال شما هم همینجوریه؟

SevenCity
05-05-2012, 11:31
البته مطمئنا میدونی که سرعت کپی یا انتقال فایل بستگی به نوع فایل داره.
مثلا خودم وقتی یه پوشه که 50 مگ است وتوش کلی فایل HTML و صفحات سیو شده از وب هستش رو میخوام کپی کنم,سرعت کپی حتی به زیر 1 مگ هم میرسه.(دلیلش رو نمیدونم)
ولی وقتی یه فایل ایمیج(ISO) رو که حجمش به 4گیگ میرسه رو کپی میکنم سرعت میره بالای 80 مگ در ثانیه.
مال شما هم همینجوریه؟

بله اون فولدرهای پر فایل رو که تست نمیکنم فایلهای 1 گیگ مثل rar یا همین iso هفت گیگابایتی
سرعت از وسط کار محدود میشه و روی 5 گیر میکنه
2 تا هارد دیگه هم دارم و توی اونها اگر چیزی رو کپی کنم سرعت بالاست و مشکلی نداره

خب تا همین دیروز سرعت کپی از همین هارد مشکل دار به هاردهای دیگه هیچ مشکلی نداشت و سرعت بالای 60 ..70 بود و فقط اسپید انتقال فایل به این هارد پایین بود ولی دقیقا همین الان که دوباره تست کردم سرعت انتقال فایل از این هارد مشکل دار به هاردهای دیگه هم اومده پایین!!!

یعنی هم ریدینگ و هم رایتینگ، سرعت پایین اومده

OMiD.1080p
05-05-2012, 11:33
بله اون فولدرهای پر فایل رو که تست نمیکنم فایلهای 1 گیگ مثل rar یا همین iso هفت گیگابایتی
سرعت از وسط کار محدود میشه و روی 5 گیر میکنه
2 تا هارد دیگه هم دارم و توی اونها اگر چیزی رو کپی کنم سرعت بالاست و مشکلی نداره

خب تا همین دیروز سرعت کپی از همین هارد مشکل دار به هاردهای دیگه هیچ مشکلی نداشت و سرعت بالای 60 ..70 بود و فقط اسپید انتقال فایل به این هارد پایین بود ولی دقیقا همین الان که دوباره تست کردم سرعت انتقال فایل از این هارد مشکل دار به هاردهای دیگه هم اومده پایین!!!

یعنی هم ریدینگ و هم رایتینگ، سرعت پایین اومده

هارد شما مدلش چیه؟ ( Green or Blue or Black )

SevenCity
05-05-2012, 11:44
هارد شما مدلش چیه؟ ( Green or Blue or Black )

Caviar زده

الان دوباره تست کردم و سرعت کپی از این هارد به هارد دیگه دوباره نرمال شد واقعا گیج شدم! :19:
ولی خب سرعت کپی از هارد دیگه به این هارد، همچنان پایینه

OMiD.1080p
05-05-2012, 11:57
Caviar زده

الان دوباره تست کردم و سرعت کپی از این هارد به هارد دیگه دوباره نرمال شد واقعا گیج شدم! :19:

Caviar چی؟
Green or Blue or Black ؟
من خودم مدل WD 2TB 64 mb Buffer Caviar Green داشتم که خوشبختانه یه هفته ای میشه که سوخته.
موقعی هم که کار میکرد اصلا ازش راضی نبودم.چون سرعتش خیلی پایین بود.نسبت به هارد سیگیت 500 گیگ که دارم سرعتش تقریبا نصفه بود.
بعد فهمیدم که چون مدل هارد وسترنم Green بوده سرعتش نسبت به باقی مدلهاش پایین تر بوده. :31:

EXTREME
05-05-2012, 11:57
Caviar زده

سری گرین است هارد شما ؟

OMiD.1080p
05-05-2012, 12:08
راستی آقا mehrdad mm من هاردم که تو صفحات قبلی درموردش صحبت کردیم.همونی که ازش دود بلند شده بود.
بردم دادم به مرکز تخصصی تعمیرات هارد.
مهندسه میگفت که هاردهای وسترن رو تازه گی ها میان بردش رو با باقی قطعاتش کد میکنند تا کسی نتونه هارد رو قطعاتش رو عوض کنه و از هارد سواستفاده بتونه بکنه.
بعد اینکه میگفت آی سی اش هم سوخته و...
میگفت 350 هزار تومن میگره که اطلاعات رو ریکاوری میکنه و هاردم زنده میکنه.
راستش یه جوریایی به حرف هاش اطمینان ندارم. و دلیلی هم نمیدونم که 350 هزار تومن بهش بدم. واسه چی؟
مگه چه قدر کار داره. دیگه درسته که تخصص ندارم تو این زمینه ولی نه اون قدر که بشه ازمون سواستفاده کرد :41:
نظر شما چیه ؟

EXTREME
05-05-2012, 12:13
راستی آقا mehrdad mm من هاردم که تو صفحات قبلی درموردش صحبت کردیم.همونی که ازش دود بلند شده بود.
بردم دادم به مرکز تخصصی تعمیرات هارد.
مهندسه میگفت که هاردهای وسترن رو تازه گی ها میان بردش رو با باقی قطعاتش کد میکنند تا کسی نتونه هارد رو قطعاتش رو عوض کنه و از هارد سواستفاده بتونه بکنه.
بعد اینکه میگفت آی سی اش هم سوخته و...
میگفت 350 هزار تومن میگره که اطلاعات رو ریکاوری میکنه و هاردم زنده میکنه.
راستش یه جوریایی به حرف هاش اطمینان ندارم. و دلیلی هم نمیدونم که 350 هزار تومن بهش بدم. واسه چی؟
مگه چه قدر کار داره. دیگه درسته که تخصص ندارم تو این زمینه ولی نه اون قدر که بشه ازمون سواستفاده کرد :41:
نظر شما چیه ؟
بله همونطوری که گفتم چند تا از قطعه هاش سوخته بود
ولی این موضوع که قطعه هاش رو نشه عوض کرد یا برد رو اطلاع نداشتم
کلا هزینه ریکاوری اطلاعات با pc3000 زیاده

OMiD.1080p
05-05-2012, 12:21
بله همونطوری که گفتم چند تا از قطعه هاش سوخته بود
ولی این موضوع که قطعه هاش رو نشه عوض کرد یا برد رو اطلاع نداشتم
کلا هزینه ریکاوری اطلاعات با pc3000 زیاده

خوب حالا اگه بدم بهش و هارد رو تعمیر بکنه و اطلاعات رو هم ریکاوری بکنه میشه به هارد اطمینان داشت که دوباره اطلاعات رو دوباره توش بریزم و وازش استفاده بکنم. واز این نترسم که باز این جوری بشه.

SevenCity
05-05-2012, 12:29
سری گرین است هارد شما ؟

خیر قدیمیه و فقط با کاور مشکی زده caviar حتی black هم ننوشته
Western Digital 320GB SATA HDD WD3200AAJS-00YFA0

1- گرین هم اگر بود سرعتش 5 مگابایت در ثانیه نبود
2- چند ساله دارمش و چند وقته که متوجه شدم سرعتش اومده پایین قبلا که اینجوری نبود بالای 60 ..70 بود
3- اگر این هاردو به 6 قسمت تقسیم کنم سرعت درایو آخر نرمال خواهد بود یعنی بالای 60 و بقیه درایوها سرعتشون 5 پس این هارد یه مشکلی داره

EXTREME
05-05-2012, 12:29
خوب حالا اگه بدم بهش و هارد رو تعمیر بکنه و اطلاعات رو هم ریکاوری بکنه میشه به هارد اطمینان داشت که دوباره اطلاعات رو دوباره توش بریزم و وازش استفاده بکنم. واز این نترسم که باز این جوری بشه.
فکر نکنم مشکلی باشه ولی یکم ریسکه باید خودش ضمانت کنه

13681
05-05-2012, 17:26
صدا اگه در فاصله ی 2 الی 3 ثانیه باشه معمولا از فریم ویر و آی سی درایور هد است
شما اگه با بدسکتور گیری مشکلتون حل نشد باید اول از همه اتصالات هارد رو چک کنید و با یک پاور دیگه هارد رو تست کنید درست نشد باید از اطلاعات هارد بکاپ بگیرید و فریم ویر هارد رو آپدیت کنید
هاردتون ویروسی نیست ؟
چطوری آپدیت کنم
با تشکر

EXTREME
05-05-2012, 18:17
چطوری آپدیت کنم
با تشکر
اگه موردهای قبلی رو تست کردین برای آپدیت فریم ویر هارد باید برین سایت هاردتون و فریم ویرشو دانلود کرده و نصب کنید قبل از این کار حتما از اطلاعات بکاپ بگیرید
اگه فریم ویر پیدا نشد بدید بیرون یا رابط یا pc3000 براتون درست کنن
با یک پاور دیگه هارد چک شده ؟

panther99
06-05-2012, 00:33
چندوقت پيش پاور سيستمم سوخت ! پاور رو عوض كردم . ويندوز رو هم عوض كردم . از اون موقع به بعد چراغ قرمز هارد هميشه بصورت ثابت ( ونه چشمك زن ) روشنه !!! يكي از سي دي رايتر ها هم ويندوز نميشناسه !!!!!! اين مشكلات از چي ميتونه باشه ؟؟؟؟ وقتي ويندوز مياد بالا تازه چراغ سي دي رايترم چشمك ميزنه ولي بازم ويندوز نميشناسه اونو !!!!!!! الان وقتي تو My computer‌ميرم يه خورده سنگين شده و يه مقدار سرچ ميكنه تا درايوها بياد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ايراد از كجاست ؟؟؟؟؟ درايو C بيشتر از 12 گيگ حجم خالي داره . از نظر ويروس هم خيالم راحته . چون هم آنتي ويروس دارم و هم فايروال كه هردو آپديت هستن .

EXTREME
06-05-2012, 00:51
چندوقت پيش پاور سيستمم سوخت ! پاور رو عوض كردم . ويندوز رو هم عوض كردم . از اون موقع به بعد چراغ قرمز هارد هميشه بصورت ثابت ( ونه چشمك زن ) روشنه !!! يكي از سي دي رايتر ها هم ويندوز نميشناسه !!!!!! اين مشكلات از چي ميتونه باشه ؟؟؟؟ وقتي ويندوز مياد بالا تازه چراغ سي دي رايترم چشمك ميزنه ولي بازم ويندوز نميشناسه اونو !!!!!!! الان وقتي تو My computer‌ميرم يه خورده سنگين شده و يه مقدار سرچ ميكنه تا درايوها بياد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ايراد از كجاست ؟؟؟؟؟ درايو C بيشتر از 12 گيگ حجم خالي داره . از نظر ويروس هم خيالم راحته . چون هم آنتي ويروس دارم و هم فايروال كه هردو آپديت هستن .
علت ابنکه درایو رو باز میکنید و طول میکشه تا باز شه و سرچ میکنه به این دلیل است که هارد درگیره و مشغول و این تو سرعت سیستم تاثیر میزاره
پیشنهاد من اینه که با یک پاور دیگه هم سیسیتم رو چک کنید درست نشد ممکنه به هارد آسیب رسیده باشه
که این مشکل میتونه از فریم ویرو و هد هارد باشه البته این مشکل از ویندوز و وجود پروسس ها و برنامه های اضافه هم میتونه باشه
در مورد درایو :درایو الان کلا تو بایوس شناخته نمیشه ؟ ساتا است یا ide ؟

panther99
06-05-2012, 01:13
ide هست . چراغ هميشه روشن هارد چي ؟؟؟؟؟؟ اصلا چشمك هم نميزنه !!!!
در ضمن تا يه مدت خيلي كوتاهي ( شايد 2 روز بعد از تعويض ويندوز ) درايو رو ميشناخت !

EXTREME
06-05-2012, 08:38
ide هست . چراغ هميشه روشن هارد چي ؟؟؟؟؟؟ اصلا چشمك هم نميزنه !!!!
در ضمن تا يه مدت خيلي كوتاهي ( شايد 2 روز بعد از تعويض ويندوز ) درايو رو ميشناخت !
علت روشن موندن چراغ هارد رو بهتون گفتم پستم رو بخونید
کابل ide درایو رو عوض کنید و جای کایب رو هم عوض کنید اگه از دو خرجی ide استفاده میکنید جامپرهاشو تنظیم کنید و با یک پاور دیگه درایو رو چک کنید نگفتین درایو اپتیک تو بایوس شناسایی میشه یا نه

panther99
06-05-2012, 16:10
ببينيد من به غير از سي دي رايترم دي وي دي رايتر هم دارم كه قبلا هردو رو سيستمم ميشناخت . اما الان با وجود اينكه همون كابلهارو زدم سي دي رايتر رو ديگه نميشناسه !!!! منظورتون رو متوجه نميشم . چه جوري بايد تو بايوس رو چك كنم كه بشناسه ؟؟! جامپرهاي هارد از قبل كه تغيير نكرده . بازم لازمه جاشو عوض كنم ؟؟؟؟

EXTREME
06-05-2012, 18:01
ببينيد من به غير از سي دي رايترم دي وي دي رايتر هم دارم كه قبلا هردو رو سيستمم ميشناخت . اما الان با وجود اينكه همون كابلهارو زدم سي دي رايتر رو ديگه نميشناسه !!!! منظورتون رو متوجه نميشم . چه جوري بايد تو بايوس رو چك كنم كه بشناسه ؟؟! جامپرهاي هارد از قبل كه تغيير نكرده . بازم لازمه جاشو عوض كنم ؟؟؟؟
دوست من شما برید تو بایوس برید تو standard cmos featuets ببینید اسم درایو های اپتیک تو هارد است یا نه
چون دوتا درایو ide است این مشکل نمیتونه از تنظمیات بایوس باشه یا از اتصالات درایو است یا کانکتور برق یا پاور یا خود درایو جامپرها رو هم که چک کردید
اون مورد تو بایوس رو چک کنید و جوابشو بدین

armin_punisher6
06-05-2012, 22:41
یکی میشه بگه کلا بد سکتور چیه؟چطوری بفهمیم هاردمون بد سکتور داره یا نه؟و چه مشکلاتی داره؟

A/|\IR
07-05-2012, 00:36
دوستان من دو تا هارد دارم یکی IDE 40 گیگ یکی هم ساتا 500
این 40 ــه مشکلی نداره و ویندوز رو اون نصبه ولی وقتی ویندوز بالا میاد وقتی میرم داخل 500 کلا هارد میپره یعنی درایو های 500 میره فقط درایو های 40 میمونه ، وقتی سیستم رو خاموش میکنم کابل 500 ـه رو میکنم دوباره وصل میکنم بالا مید ولی بازم مثل قبل میشه!
هارد هم مکستوره ، مشکل از چیه؟ حل شدنی هست؟ گارانتی شامل میشه؟ امکان داره اطلاعاتم پاک شه؟ و اینکه خودم نمیتونم کاری کنم؟
لطفا کمک کنید ممنون

armin_punisher6
07-05-2012, 10:56
من هارد لپ تاپم 640 گیگه.یه مشکلی باهاش دارم اینه که چند روز پیش خیلی خیلی کند شده بود که نه ویندوز بالا میاورد نه ویندوز نصب میکرد و نه رو safemode بالا میومد.هارد رو از لپ تاپ در آوردم به کامپیوتر خونگیم وصل کردم.کل درایوارو باز میکرد به غیر از c که میگفت باید فرمت کنی.فرمت کردم و لپ تاپ شناختش و ویندوز نصب کردم دیشب که گذاشتم واسه ریکاوری دوباره اونطوری شد و مجبور شدم دوباره همون کارای قبل رو بکنم.کسی میدونه مشکل چیه؟

gilaki
07-05-2012, 13:07
این 40 ــه مشکلی نداره و ویندوز رو اون نصبه ولی وقتی ویندوز بالا میاد وقتی میرم داخل 500 کلا هارد میپره یعنی درایو های 500 میره فقط درایو های 40 میمونه ، وقتی سیستم رو خاموش میکنم کابل 500 ـه رو میکنم دوباره وصل میکنم بالا مید ولی بازم مثل قبل میشه!
هارد هم مکستوره ، مشکل از چیه؟ حل شدنی هست؟ گارانتی شامل میشه؟ امکان داره اطلاعاتم پاک شه؟ و اینکه خودم نمیتونم کاری کنم؟
لطفا کمک کنید ممنون
سلام دوست عزيز مدل هاردت چيه؟؟سري 7200/11 اگه باشه مشكل از هاردت
هارد منم 160 سري 7200/11 هستش مشكلي مشابه هارد شماست
اگه اين سري نباشه احتمالش هست كه ويروسي باشه ! لطفا مدل هاردت رو ذكر كن ؟

gilaki
07-05-2012, 13:14
من هارد لپ تاپم 640 گیگه.یه مشکلی باهاش دارم اینه که چند روز پیش خیلی خیلی کند شده بود که نه ویندوز بالا میاورد نه ویندوز نصب میکرد و نه رو safemode بالا میومد.هارد رو از لپ تاپ در آوردم به کامپیوتر خونگیم وصل کردم.کل درایوارو باز میکرد به غیر از c که میگفت باید فرمت کنی.فرمت کردم و لپ تاپ شناختش و ویندوز نصب کردم دیشب که گذاشتم واسه ریکاوری دوباره اونطوری شد و مجبور شدم دوباره همون کارای قبل رو بکنم.کسی میدونه مشکل چیه؟
سلام دوست عزيز
ببين اين كارا رو انجام بده احنمال داره درست بشه
اول هارد رو روسيستم ديگه فرمت كن و با اسكن ديسك خود ويندوز يه بار به طور كامل اسكنش كن اگه درست نشد برو به مرحله بعد
ويندوز دوباره عوض كن وقتي نصب وين تمام شد. روي هيچ درايوي اصلا كليك نكن !!! مگر اينكه در حالت اكسپلورر بازش كني !چون احتمال داره ويروسي باشه و دوباره مثه قبل بشه!!وقتي نصب وين تموم شد قبل از هر كاري نود 32 رو نصب كن و بعد از آپديت كل هارد رو ويروس كشي كن.نتيجه رو هم لطفا گزارش كن
موفق باشي

mehran gorji
07-05-2012, 13:36
لطفا کمک کنید ممنون
هارد شما 100% از سری هارد های مشکل دارد باراکودا 11 میباشد.

در این تاپیک به مشکلات این هارد ها از سوی فریمور اشاره و راهنمایی شده است.
در صورتی که با هایپر ترمینال انجام بدی باز هم احتمالش هست که ایم حالت واسش پیش بیاد.

با پی سی 3000 فریمور تعوض میشه {نرم افزاری} و مشکل هارد کاملا برطرف میشه.

armin_punisher6
07-05-2012, 13:36
سلام دوست عزيز
ببين اين كارا رو انجام بده احنمال داره درست بشه
اول هارد رو روسيستم ديگه فرمت كن و با اسكن ديسك خود ويندوز يه بار به طور كامل اسكنش كن اگه درست نشد برو به مرحله بعد
ويندوز دوباره عوض كن وقتي نصب وين تمام شد. روي هيچ درايوي اصلا كليك نكن !!! مگر اينكه در حالت اكسپلورر بازش كني !چون احتمال داره ويروسي باشه و دوباره مثه قبل بشه!!وقتي نصب وين تموم شد قبل از هر كاري نود 32 رو نصب كن و بعد از آپديت كل هارد رو ويروس كشي كن.نتيجه رو هم لطفا گزارش كن
موفق باشي
مورد اول رو خودمم میخواستم تست کنم ولی هارد دیگه ای ندارم که از اطلاعاتم بکاپ بگیرم.در مورد گزینه دومتون فکر نمیکنم ربطی به ویروس داشته باشه.چون ویروس برای ویندوزه.من حتی از خارج ویندوز هم نمیتونستم ویندوزی نصب کنم.

mehran gorji
07-05-2012, 13:38
راهنمایی که دوست عزیزمان کردند را انجام بدهید د غیر این صورت میتونه از سکتور های خراب باشه که راه حل داره.

hdd regenerator

gilaki
07-05-2012, 13:45
مورد اول رو خودمم میخواستم تست کنم ولی هارد دیگه ای ندارم که از اطلاعاتم بکاپ بگیرم.در مورد گزینه دومتون فکر نمیکنم ربطی به ویروس داشته باشه.چون ویروس برای ویندوزه.من حتی از خارج ویندوز هم نمیتونستم ویندوزی نصب کنم.
دوست عزيز نيازي به بك آپ نيس شما همو ن درايو سي رو روي سيستم ديگه به طور كامل اسكنش كن

armin_punisher6
07-05-2012, 13:51
دوست عزيز نيازي به بك آپ نيس شما همو ن درايو سي رو روي سيستم ديگه به طور كامل اسكنش كن
من که کلا فرمتش کردم.اگه ویروس هم داشت پاک شد.دیگه برای چی اسکن کنم؟

mehran gorji
07-05-2012, 13:51
یکی میشه بگه کلا بد سکتور چیه؟چطوری بفهمیم هاردمون بد سکتور داره یا نه؟و چه مشکلاتی داره؟
وقتی که شما سیستم را با کلید ریستارت کیس ریست میکنیدبدون هیچ هماهنگی با هارد سیستم ریستارت میشه و این باعث میشه تا هارد دستور این رو نداشته باشه تا هد رو رو جمع کنه و کنار بکشه به خاطر همین روی مدیا{دیسک} کشیده میشه.

و همینطور وقتی که سیستم هنگ میکنه خاموش و ریستارت میکنید هم اسیب جدی میباشد.

و همینطور هارد روشن با کوچکترین ضربه ایجاد بدسکتور میشه.

قطع شدن برق که در ایران مخصوصا در تابستان عادی است.

وقتی بدسکتور ایجاد میشود در ان قسمت {فرورفتهگی ایجاد میشود} نمیتوان اطلاعاتی قرار بگیرد.

و اگر این حالت در درایو سی باشد به تعداد 1 2 یا3 امکان این را دارد که سیستم ویندوز بپرونه و ایجاد بلو اسکرین{صفحه ابی} و هنگ سیستم و .. باشد.

بدسکتور را هر چه دیر تر اقدام به رفعش کنید خطرساز تر میشود. زیرا یک سکتور سالمی که خراب میشه به سکتور های جلویی خود هم اسیب میرساند.

با نرم افزارهای مثل hdd regenerator و ... که من تاکید زیادی روی این نرم افزار دارم میشه رفع بدسکتور{ترمیم سکتور} نمود و اگر هارد دیسکس بدسکتور شدید داشته باشه در صورتی ارزش داره روش کار بشه که اطلاعات مهم داشته باشه و نیاز به جراحی مدیا باشد.

gilaki
07-05-2012, 14:16
من که کلا فرمتش کردم.اگه ویروس هم داشت پاک شد.دیگه برای چی اسکن کنم؟
با اجازه از دوست عزيز كه جواب كاملي مطرح كردند
دوست عزيز بحث ويروس و فرمت و اسكن جداست
فرمت کردن به منظور تعیین شیارها و سکتورها بر روی سطح دیسک انجام ميشه منظورم اين نبود به جاي ويروس كشي بيا فرمتش كن!!گفتم فقط درايو سي رو فرمت كن بقيه درايوها رو ويروس كشي كن تا اطلاعات پاك نشه و نيازي هم به بك آپ نباشه!
در در اسكن كردن هد روي بدسكتورهاي مخرب علامت گذاري ميكنه تا در آينده روي اون سكتورها نوشته نشته

Mahdiimm
07-05-2012, 15:07
سلام من یه هارد 250 دارم.گاهی اوقات یه صدایی ازش میاد بعدشم کلا کامپیوتر دیگه کار نمیکنه و باید از برق بکشم دوباره وصل کنم تا ویندوز بالا بیاد.بعداز چند روز بازم همینجوری میشه.لطفا کمک کنید

EXTREME
07-05-2012, 15:24
سلام من یه هارد 250 دارم.گاهی اوقات یه صدایی ازش میاد بعدشم کلا کامپیوتر دیگه کار نمیکنه و باید از برق بکشم دوباره وصل کنم تا ویندوز بالا بیاد.بعداز چند روز بازم همینجوری میشه.لطفا کمک کنید
چه صدایی ازش میاد؟

Mahdiimm
07-05-2012, 16:38
چه صدایی ازش میاد؟

قابل توصیف نیست.چیجوری بگم آخه.صدای اول که کامپیوتر روشن میشه هارد یه صدای کوچیک میده شبیه همونه فقط طولانی تر

A/|\IR
07-05-2012, 18:41
سلام دوست عزيز مدل هاردت چيه؟؟سري 7200/11 اگه باشه مشكل از هاردت
هارد منم 160 سري 7200/11 هستش مشكلي مشابه هارد شماست
اگه اين سري نباشه احتمالش هست كه ويروسي باشه ! لطفا مدل هاردت رو ذكر كن ؟
ممنون ولی مدلش Barracuda 7200.12 ــه

هارد شما 100% از سری هارد های مشکل دارد باراکودا 11 میباشد.

در این تاپیک به مشکلات این هارد ها از سوی فریمور اشاره و راهنمایی شده است.
در صورتی که با هایپر ترمینال انجام بدی باز هم احتمالش هست که ایم حالت واسش پیش بیاد.

با پی سی 3000 فریمور تعوض میشه {نرم افزاری} و مشکل هارد کاملا برطرف میشه.

مدلش اینه Barracuda 7200.12 بازم امکان داره این اشکالش اینی که شما میگی باشه؟

قابل توصیف نیست.چیجوری بگم آخه.صدای اول که کامپیوتر روشن میشه هارد یه صدای کوچیک میده شبیه همونه فقط طولانی تر

مال منم گاهی اوقات این صدا رو میده و مشکل شما رو داشت تا این که ویندوز رو یه هارد دیگه نصب کردم والان فقط درایور های هارد پاک میشه!

--------------------------------

دوستان راه حل چیه؟
گارانتی شامل میشه؟
لطفا یخورده وسیع تر راهنمایی کنید

EXTREME
07-05-2012, 19:00
شما الان با سیستمتون مشکل دارین ؟
یعنی سرعت سیستم و لود ویندوز کمه و مشکلات سرعت یا مشکلات دیگه دارین ؟

Mahdiimm
07-05-2012, 19:43
شما الان با سیستمتون مشکل دارین ؟
یعنی سرعت سیستم و لود ویندوز کمه و مشکلات سرعت یا مشکلات دیگه دارین ؟

من دوتا هارد ‏250 دارم.ویندوزم رو اون یکی هارده.نه سرعت کم نیست فقط همین مشکلی که گفتمو داره.

EXTREME
07-05-2012, 19:48
من دوتا هارد ‏250 دارم.ویندوزم رو اون یکی هارده.نه سرعت کم نیست فقط همین مشکلی که گفتمو داره.
فکر نکنم سیستمتون مشکلی داشته باشه
در حین کار در ویندوز یا بازی بازم هارد اون صدا رو میده ؟

eeeeeeehsan
07-05-2012, 20:57
با سلام

دستم به دامنتون، هارد رفیقمه نمیدونم چش شده، وقتی وصل می کنم پیغام میده باید فورمتش کنی، البته قبلش اصلا نمیشه واردش شد و اصلا سیستم نشناخته (عکس رو گذاشتم)، بعدم وقتی میزنم فرمت کنه این پیغام رو میده (عکس). خواهش می کنم نگین که سوخته!!!
راهنماییم کنین لطفا.
با سیستم های دیگه هم امتحان کردم عین همین مشکل رو داره، با داس هم فورمت کردم اینطوری میشه (عکس).
check هم که می کنم این پیغام رو میده (عکس).

هارد ADATA 500G NH01

ممنون.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید /

Mahdiimm
07-05-2012, 21:24
فکر نکنم سیستمتون مشکلی داشته باشه
در حین کار در ویندوز یا بازی بازم هارد اون صدا رو میده ؟

بله.بعداز حداثر 3 دقیقه بعداز روشن کردن اینجوری میشه

SevenCity
07-05-2012, 22:39
اگر هاردی یک درایوش سرعتش خوب باشه ولی درایوهای دیگش مشکل سرعت داشته باشن نشونه چیه؟

EXTREME
07-05-2012, 22:47
بله.بعداز حداثر 3 دقیقه بعداز روشن کردن اینجوری میشه
یعنی در حین کار کردن هم صدا میده یا نه ؟

اگر هاردی یک درایوش سرعتش خوب باشه ولی درایوهای دیگش مشکل سرعت داشته باشن نشونه چیه؟
این مشکل یا با دیفرگمنت حل میشه
یا از ویندوزه
یا ویروس
یا از بدسکتور
تعداد درایوهاتون زیاده ؟
چند تا هارد دارین ؟

panther99
08-05-2012, 00:09
دوست من شما برید تو بایوس برید تو standard cmos featuets ببینید اسم درایو های اپتیک تو هارد است یا نه
چون دوتا درایو ide است این مشکل نمیتونه از تنظمیات بایوس باشه یا از اتصالات درایو است یا کانکتور برق یا پاور یا خود درایو جامپرها رو هم که چک کردید
اون مورد تو بایوس رو چک کنید و جوابشو بدین

آقا من تو standard cmos featuets رفتم و ديدم تمام تنظيمات رو Auto هست ! بعد گفته بود اگه F3 رو بزنم ديوايس جديد رو براي بوت پيدا ميكنه كه زدم و همينطور هم شد . هارد و دي وي دي و سي دي رايتر رو شناخت . سيو كردم و ريستارت شد امـــــــــــــــا :
بوق اول بوت رو زد . بعد براي بار دوم دوتا بوق زد و با يه زره مكس يه بوق ديگه !!!! و نوشته بود f1 رو بزن براي ادامه ! كه زدم و بالا اومد ويندوز و ديدم سي دي رايتر رو شناخته . ولي هروقت ريستارت كردم همين روش تكرار ميشد !! و فاصله زماني كه ويندوز بياد بالا طولاني شده !!!!!!! تا اينكه دوباره تنظيمات رو به حالت Auto برگردوندم و دوباره همون آش و كاسه و درايو سي دي رايتر محو شد !!!!!!!!
تنها راهي كه الان به فكرم مياد اينه كه يه بار ويندوز رو استفاده كنم . چون بادم مياد يه بار از برنامه acronis cd boot استفاده كردم ولي بك آپ نگرفتم و فكر ميكنم اون تاثير گذاشته باشه روي تنظيمات !!!

EXTREME
08-05-2012, 00:16
آقا من تو standard cmos featuets رفتم و ديدم تمام تنظيمات رو Auto هست ! بعد گفته بود اگه F3 رو بزنم ديوايس جديد رو براي بوت پيدا ميكنه كه زدم و همينطور هم شد . هارد و دي وي دي و سي دي رايتر رو شناخت . سيو كردم و ريستارت شد امـــــــــــــــا :
بوق اول بوت رو زد . بعد براي بار دوم دوتا بوق زد و با يه زره مكس يه بوق ديگه !!!! و نوشته بود f1 رو بزن براي ادامه ! كه زدم و بالا اومد ويندوز و ديدم سي دي رايتر رو شناخته . ولي هروقت ريستارت كردم همين روش تكرار ميشد !! و فاصله زماني كه ويندوز بياد بالا طولاني شده !!!!!!! تا اينكه دوباره تنظيمات رو به حالت Auto برگردوندم و دوباره همون آش و كاسه و درايو سي دي رايتر محو شد !!!!!!!!
تنها راهي كه الان به فكرم مياد اينه كه يه بار ويندوز رو استفاده كنم . چون بادم مياد يه بار از برنامه acronis cd boot استفاده كردم ولي بك آپ نگرفتم و فكر ميكنم اون تاثير گذاشته باشه روي تنظيمات !!!
یکم از این پست گذشته و من زیاد یادم نیست شما الان یک هارد ساتا داشتین و دو تا درایو اپتیک ide درسته ؟

A/|\IR
08-05-2012, 02:26
ممنون ولی مدلش Barracuda 7200.12 ــه

مدلش اینه Barracuda 7200.12 بازم امکان داره این اشکالش اینی که شما میگی باشه؟

مال منم گاهی اوقات این صدا رو میده و مشکل شما رو داشت تا این که ویندوز رو یه هارد دیگه نصب کردم والان فقط درایور های هارد پاک میشه!

--------------------------------

دوستان راه حل چیه؟
گارانتی شامل میشه؟
لطفا یخورده وسیع تر راهنمایی کنید

کسی نبود؟:13:

Mahdiimm
08-05-2012, 05:51
خیر در حین کار صدا نمیده(البته قبلنا میداد چون جاشو عوض کردم دیگه نمیده)

EXTREME
08-05-2012, 10:55
خیر در حین کار صدا نمیده(البته قبلنا میداد چون جاشو عوض کردم دیگه نمیده)
پس مشکلی نداره هاردتون به احتمال زیاد

SevenCity
08-05-2012, 15:56
این مشکل یا با دیفرگمنت حل میشه
یا از ویندوزه
یا ویروس
یا از بدسکتور
تعداد درایوهاتون زیاده ؟
چند تا هارد دارین ؟

البته مشکلمو قبلا هم مطرح کردم حتی سیستم رو هم عوض کردم و فرمت سطح پایین هم کردم و کابل های ساتا هم عوض کردم با HDD Regenerator هم چیزی نشون نداد هارد 2 تا اینترنال دارم و یه اکسترنال و قبلا هم اینجوری نبود سرعت کار کردن باهاش خوبه حتی روش ویندوز هم نصب میکنم و مشکلی نداره و بازی هم حتی روش میریزم و لگ نمیندازه اما فقط وقتی روش چیزی کپی کنم سرعتش خیلی پایینه 4 تا 10
تعداد درایو هم که قبلا 2 تا بود الان به 6تا تقسیم کردم و فایلی هم توش ندارم

EXTREME
08-05-2012, 17:53
البته مشکلمو قبلا هم مطرح کردم حتی سیستم رو هم عوض کردم و فرمت سطح پایین هم کردم و کابل های ساتا هم عوض کردم با HDD Regenerator هم چیزی نشون نداد هارد 2 تا اینترنال دارم و یه اکسترنال و قبلا هم اینجوری نبود سرعت کار کردن باهاش خوبه حتی روش ویندوز هم نصب میکنم و مشکلی نداره و بازی هم حتی روش میریزم و لگ نمیندازه اما فقط وقتی روش چیزی کپی کنم سرعتش خیلی پایینه 4 تا 10
تعداد درایو هم که قبلا 2 تا بود الان به 6تا تقسیم کردم و فایلی هم توش ندارم
ویروس چطور تست کردین ؟
دیفرگمنت چی گردین ؟
بعد یک مدت بیکاری سیستم میخواین عملیات کپی رو انجام بدین این موضوع تشدید پیدا نمیکنه ؟

SevenCity
08-05-2012, 18:39
دیفرگ شد مگه هارد خالی هم به دیفرگ نیاز داره؟ ویروس هم که انتی ویروس اخرین ورژن با اخرین اپدیت فول اسکن
عملیات کپی هم همیشه یه جوره در هر ساعتی که بخوام انجام بدم اول با سرعت بالاست که 60 تا 120 رو نشون میده بعد از وسط کپی میشه 5 تا 10 و خیلی کپی وقت گیر میشه توی اون یکی سیستم هم که وصل کردم همینجوری بود ولی اون یکی هاردهام اینجوری نیستند

eeeeeeehsan
08-05-2012, 19:35
تورو خدا یکی جواب منو بده، خواهش می کنم!

EXTREME
08-05-2012, 19:47
تورو خدا یکی جواب منو بده، خواهش می کنم!
مشکل شما چی بود ؟

eeeeeeehsan
09-05-2012, 03:59
با سلام

دستم به دامنتون، هارد رفیقمه نمیدونم چش شده، وقتی وصل می کنم پیغام میده باید فورمتش کنی، البته قبلش اصلا نمیشه واردش شد و اصلا سیستم نشناخته (عکس رو گذاشتم)، بعدم وقتی میزنم فرمت کنه این پیغام رو میده (عکس). خواهش می کنم نگین که سوخته!!!
راهنماییم کنین لطفا.
با سیستم های دیگه هم امتحان کردم عین همین مشکل رو داره، با داس هم فورمت کردم اینطوری میشه (عکس).

هارد ADATA 500G NH01

ممنون.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] /

---------- Post added at 04:59 AM ---------- Previous post was at 04:59 AM ----------

با سلام

راهنماییم کنین لطفا.

هارد ADATA 500G NH01

ممنون.

amd>intel
09-05-2012, 07:17
دوست عزيز تو سايت adata برنامه اي براي فرمت اين هاردها هست .

eeeeeeehsan
09-05-2012, 19:46

هرچی گشتم پیدا نشد، میشه یه کمکی بکنی؟!!

ممنون.

A/|\IR
09-05-2012, 22:24
هیچکی نمیدونه مشکل ما چیه ؟؟؟ همه رو جواب میدن غیر پست من

eeeeeeehsan
10-05-2012, 10:28

فکر کنم فقط acronik true image hd رو داره فقط که اونم اصلا نمیشه رجیستریش کرد، نه کد داره، نه سریال نه هیچی، یه کد هم رو هارد هست که 14 رقمیه ولی اون میگه باید درش رو باز کنی کد 16 رقمی رو وارد کنی. این هارد یه تکه هست اصلا نمیشه بازش کرد.

تو رو خدا یه کاری بکن..

OMiD.1080p
10-05-2012, 19:19
هارد 250 سیگیت توی خیابان از دستم افتاد روی زمین ( آسفالت ).فاصله تقریبا 120 سانتری متری.
الان وصلش کردم به سیستم موقعی که میخواد سیستم بوت بشه بوت نمیشه.
تا هارد رو میکشم سیستم بوت میشه.
توی ویندوز هم وصلش کردم بازم نیومد.
مشکل و راه حل چیه ؟

EXTREME
10-05-2012, 20:06
هارد 250 سیگیت توی خیابان از دستم افتاد روی زمین ( آسفالت ).فاصله تقریبا 120 سانتری متری.
الان وصلش کردم به سیستم موقعی که میخواد سیستم بوت بشه بوت نمیشه.
تا هارد رو میکشم سیستم بوت میشه.
توی ویندوز هم وصلش کردم بازم نیومد.
مشکل و راه حل چیه ؟
در ضربه بیشترین قسمتی که در هارد آسیب میبینه هد هارد است از هارد صدایی نمیاد ؟
هارد تو بایوس شناخته میشه ؟

OMiD.1080p
10-05-2012, 20:53
در ضربه بیشترین قسمتی که در هارد آسیب میبینه هد هارد است از هارد صدایی نمیاد ؟
هارد تو بایوس شناخته میشه ؟

چرا دفعه اول که وصلش کردم یه صدای غلیش غلیش میکرد و دیگه نه.
البته الان هم دوباره امتحان کردم یه صدای تو مایه های بوق یا یه چیزی تو این مایه ها میده.
در مورد بایوس هم که گفتم نه وارد بایوس میشه و نه بوت.موقعی که هارد نصب باشه کلا انگار سیستم قفل میشه.

EXTREME
10-05-2012, 21:03
چرا دفعه اول که وصلش کردم یه صدای غلیش غلیش میکرد و دیگه نه.
البته الان هم دوباره امتحان کردم یه صدای تو مایه های بوق یا یه چیزی تو این مایه ها میده.
در مورد بایوس هم که گفتم نه وارد بایوس میشه و نه بوت.موقعی که هارد نصب باشه کلا انگار سیستم قفل میشه.
صداهای بوق با فاصله ی 1 ثانیه ای پشت سرهم است ؟

OMiD.1080p
10-05-2012, 22:25
صداهای بوق با فاصله ی 1 ثانیه ای پشت سرهم است ؟

آره.تقریبا

EXTREME
10-05-2012, 22:30
آره.تقریبا
اگه اینطوری که میگم باشه هد آسیب دیده باید عوضش کنید

OMiD.1080p
10-05-2012, 22:41
اگه اینطوری که میگم باشه هد آسیب دیده باید عوضش کنید

ارزشش رو داره ؟
هارد 250 است ها.

EXTREME
10-05-2012, 22:42
ارزشش رو داره ؟
هارد 250 است ها.
باتوجه به قیمت الان هاردها اگه هدش زیاد نشه ارزش داره
الیته این مشکل میتونه از پارکینگ هد هم باشه
یک چند ضربه کوچک به انتهای هارد وقتی هارد به پاور وصله وارد کنید ببینید درست میشه یا نه
میتونه از پارکینگ هد هم باشه این مشکل

eeeeeeehsan
11-05-2012, 00:46
مشکل من راه حل نداره؟

منم وقتی وصل می کنم قرش قوروش می کنه، توی بالا اومدن ویندوز همون اول کار گیر می کنه، وقتی کابلش رو در میارم اونوقت ویندوز میاد بالا.

بد سکتور شده میگین؟

این سایت adata هم که کمکی به ما نکرد..

khelane
13-05-2012, 15:54
سلام
بنده یه هارد سیگیت 500 گیگ اوردن پیشم مدلش همراه با مشخصات دقیقش شناسای میشه ولی نمیتونه وارد پارتیشن هاش بره یعنی رو هر درایوی که میخوام برم کلیک کنم هنگ میکنه و هیچی تو لینوکس و مینی ویندوز رفتم توش وقتی رو پارتیشن مورد نظر هرکدوم رو بگی وارد میشم یه هنگی میکنه بعد میگه دیوایس شناسای نشده و ارور میده الان اطلاعاتش برام مهمه مال کسیه اورده پیشم واسه این میگم مهمه هر درایوی میری هنگ میکنه و دیگه نمیره تو مدار رو یه نیگاه انداختم ای سی پاورش رو هیت دادم یه زره کار کرد و رفت تو یه پارتیشنی ولی بعد از ده الی 20 ثانیه دوباره هنگ کرد نمیدونم مشکل از کجاست دوباره هیتش دادم هیچی؟؟!!

EXTREME
13-05-2012, 16:23
سلام
بنده یه هارد سیگیت 500 گیگ اوردن پیشم مدلش همراه با مشخصات دقیقش شناسای میشه ولی نمیتونه وارد پارتیشن هاش بره یعنی رو هر درایوی که میخوام برم کلیک کنم هنگ میکنه و هیچی تو لینوکس و مینی ویندوز رفتم توش وقتی رو پارتیشن مورد نظر هرکدوم رو بگی وارد میشم یه هنگی میکنه بعد میگه دیوایس شناسای نشده و ارور میده الان اطلاعاتش برام مهمه مال کسیه اورده پیشم واسه این میگم مهمه هر درایوی میری هنگ میکنه و دیگه نمیره تو مدار رو یه نیگاه انداختم ای سی پاورش رو هیت دادم یه زره کار کرد و رفت تو یه پارتیشنی ولی بعد از ده الی 20 ثانیه دوباره هنگ کرد نمیدونم مشکل از کجاست دوباره هیتش دادم هیچی؟؟!!
با توجه با اینکه هارد تو بایوس شناسایی میشه و اون مشکلی که میگین در ویندوز بوجود میاد من احتمال رو رو بافر هارد میدم بافر هارد رو با هیتر یک حرارت بدین و ببینید خال نزده آی سی ش یا بیش از حد داغ نمیکنه

khelane
13-05-2012, 17:18
با توجه با اینکه هارد تو بایوس شناسایی میشه و اون مشکلی که میگین در ویندوز بوجود میاد من احتمال رو رو بافر هارد میدم بافر هارد رو با هیتر یک حرارت بدین و ببینید خال نزده آی سی ش یا بیش از حد داغ نمیکنه
هیت دادم ولی هیچی الان بعضی مواقع هم ناشناس میشه هارده
راه دیگه ای نیست
ای سی بافر نه زیاد زیاد گرم میشه و هیچ چیز غیر منظقی هم روش نیست /!!11

EXTREME
13-05-2012, 17:35
هیت دادم ولی هیچی الان بعضی مواقع هم ناشناس میشه هارده
راه دیگه ای نیست
ای سی بافر نه زیاد زیاد گرم میشه و هیچ چیز غیر منظقی هم روش نیست /!!11
موتور هارد درست کار میکنه زیادی موتور داغ نمیکنه ؟ و صدای خاصی نمیده ؟

khelane
13-05-2012, 20:48
موتور هارد درست کار میکنه زیادی موتور داغ نمیکنه ؟ و صدای خاصی نمیده ؟
والا اونو دقیق نمیدونم
در مورد صدا هم سالم کار میکنه و یه خر خر ضعیف میاد خیلی خیلی ضعیف زمانی که گوش رو میچسبونم بهش
اگه زیاد داغ بشه باید چی کار کنم فردا انشالله چک میکنم

EXTREME
13-05-2012, 21:31
والا اونو دقیق نمیدونم
در مورد صدا هم سالم کار میکنه و یه خر خر ضعیف میاد خیلی خیلی ضعیف زمانی که گوش رو میچسبونم بهش
اگه زیاد داغ بشه باید چی کار کنم فردا انشالله چک میکنم
برید چک کنید ببینید موتور هارد زیادی داغ میکنه و صدایی ویژ مانند میده یا نه تست کنید و بگین
یکی از علائم موتور هم همینه میشناسه و دوباره بعد یک مدتی نمیشناسه و ....

ahivid
15-05-2012, 08:09
سلام
من جدیدن یک هارد 2ترا خریدم سیگیت هست قبلا هم یه هارد مکستور 320 داشتم مشکلم این هست که :
این مشکل چند باری تکرار شده جز 2-3 بار نشده مثلا من سیستم برای 4 ساعت میزارم دانلود کنه میرم بیرون .وقتی میام خونه میبینم سیستمم صفحه بوتش اومده و میگه سیستم بوت برای ویندوز نیست . وقتی میرم تو بوت میبینم که تو قسمت انتخاب هارد برای بوت رفته رو اون 320 که در واقع من اول رو همین 2ترا تنزیمش کردم هر موقع هم دوباره تنظیم میکنم. باز میره رو اون.
اصلا چرا وقتی تو محیط ویندوز هست میره یک دفعه تو بوت (مربوط به تنظیمات ویندوز) (من که خونه نبودم یعنی ریست میکنه؟)(میدونم که برق نرفته. چون یکی .2بار نیست خیلی اتفاق میافته)
نکته قابل توجه :
سیستم روشن است تو محیط ویندوز هستم . میرم 1 ساعت دیگه میام میبینم برای خودش رفته تو بوت اول سیستم گیر کرده و رو هارد 320 است با این وجود که من اثلا ریاستارت و یا کاری نکردم.:18::18::18:

ویندوزم 7 .64 bit

EXTREME
15-05-2012, 09:14
سلام
من جدیدن یک هارد 2ترا خریدم سیگیت هست قبلا هم یه هارد مکستور 320 داشتم مشکلم این هست که :
این مشکل چند باری تکرار شده جز 2-3 بار نشده مثلا من سیستم برای 4 ساعت میزارم دانلود کنه میرم بیرون .وقتی میام خونه میبینم سیستمم صفحه بوتش اومده و میگه سیستم بوت برای ویندوز نیست . وقتی میرم تو بوت میبینم که تو قسمت انتخاب هارد برای بوت رفته رو اون 320 که در واقع من اول رو همین 2ترا تنزیمش کردم هر موقع هم دوباره تنظیم میکنم. باز میره رو اون.
اصلا چرا وقتی تو محیط ویندوز هست میره یک دفعه تو بوت (مربوط به تنظیمات ویندوز) (من که خونه نبودم یعنی ریست میکنه؟)(میدونم که برق نرفته. چون یکی .2بار نیست خیلی اتفاق میافته)
نکته قابل توجه :
سیستم روشن است تو محیط ویندوز هستم . میرم 1 ساعت دیگه میام میبینم برای خودش رفته تو بوت اول سیستم گیر کرده و رو هارد 320 است با این وجود که من اثلا ریاستارت و یا کاری نکردم.:18::18::18:

ویندوزم 7 .64 bit
جوابتون رو تو اون تاپیک دادم

vahid_41852
16-05-2012, 21:42
هارد من همچین مشکلی داره چطور باید حلش کنم ؟

کسی نمی دونه مشکل من چیه؟

vahdfar
18-05-2012, 10:37
ببخشید من چند وقت پیش هاردم رو در آوردم و دوباره جا زدم بعد از این که جا زدم و سیستم رو روشن کردم کابل برق هاردم شروع کرد دود کردن و بهدش یه قطعه از هاردم سوخت . می شه دلیلش رو بهم بگین
هارد 160 ساتا
مینبورد گیگا

EXTREME
21-05-2012, 22:27
يك عكس از برد اصلي هارد بزارين اينجا
علتش ميتونه از دما يا پاور باشه

vahid_41852
23-05-2012, 10:13
بابا ما هم مشکل داریماااااااااااااااااااا اااااااااااااااا

EXTREME
23-05-2012, 10:24
بابا ما هم مشکل داریماااااااااااااااااااا اااااااااااااااا

با hdd regenarator تست کردین هارد رو ؟

vahid_41852
23-05-2012, 12:00
نه (تست میکنم)
این مشکل مربوط به چیه؟

EXTREME
23-05-2012, 12:07
نه (تست میکنم)
این مشکل مربوط به چیه؟
شما تست بزنید تا ببینیم مشکل از کجاست

-shayan-
23-05-2012, 23:05
دوستان منم یه مشکل با هاردم دارم چند روز پیش میخواستم اطلاعاتم رو از تو هارد بردارم نمیگذاشت کپی کنم وسط کار ارور میداد چون اذیت کرد کلا هارد رو فرمت کردم بعدش دو مرتبه به کمک خود ویندوز گذاشتم بدسکتور رو گرفت الان میخوام اطلاعات رو بازیابی کنم تو همون ابتدا کار گیر میکنه حتی با نرم افزار
HDD Regenerator کار کردم اونم ارور داددر واقع تا یک درصد پیش رفت و گیر کرد دو سه بار امتحان کردم حتی با نرم افزار Hard Disk Low Level Format Tool هم نتونستم کامل فرمتش کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

EXTREME
23-05-2012, 23:34
از طریق داس با hdd renerator کار میکنید ؟

vahid_41852
24-05-2012, 11:55
با این نرم افزار تست کردم همه چی اوکی هست

dany_3p4u
24-05-2012, 22:12
hi

bahador2009
24-05-2012, 22:24
سلام دوستان
خواهشا کمکم کنید
من روی سیستمم ویندوز سون و 7 نصب بود و بعدش اومدم xp نصب کنم ولی نشد و مجبور شدم روی لینوکس هاردم رو پاک کنم و از اول پارتیشن بندی کنم.
حالا میخوام بدونم آیا میتونم فایلهایی که قبلا داشتم رو بازگردانی کنم؟

EXTREME
24-05-2012, 22:28
hi
با توجه به عکس هارد شما یکی از درایوهاش به حالت raw رفته و در این حالت هم درایو باید فرمت بشه تا درست بشه بنابراین شما یک راه دارین اونم اینه که اطلاعات رو ریکاوری کنید
برای اینکار از نرم افزار easuse استفاده کنید
این لینک رو هم ببینید

dany_3p4u
24-05-2012, 22:28
همچين گوزينه ای پيدا کردم
کمکی نميکنه؟

EXTREME
24-05-2012, 22:30
همچين گوزينه ای پيدا کردم
کمکی نميکنه؟

اونکاری که گفتم بکنید شاید به نتیحه برسین

EXTREME
24-05-2012, 22:31
سلام دوستان
خواهشا کمکم کنید
من روی سیستمم ویندوز سون و 7 نصب بود و بعدش اومدم xp نصب کنم ولی نشد و مجبور شدم روی لینوکس هاردم رو پاک کنم و از اول پارتیشن بندی کنم.
حالا میخوام بدونم آیا میتونم فایلهایی که قبلا داشتم رو بازگردانی کنم؟
اول باید xp نصب بشه بعد سون با اینکار شما سونتون هم میپره
اگه درایو ویندوز باشه فایل هاتون چون ویندوز روش نصب شده احتمال ریکاوری کمه ولی اگه تو داریو دیگه ای باشه و اطلاعاتی تو اون درایو نریختین میشه ریکاوری کرد

dany_3p4u
24-05-2012, 22:36
اونکاری که گفتم بکنید شاید به نتیحه برسین

يعنی اصلاً راه نداره؟؟؟
لينک دونلدش رو ميشه بدين

bahador2009
24-05-2012, 22:36
من قبلا چهارتا درایو داشتم ولی الان کردمش 3 تا.
فایلای من روی درایو ویندوز نبوده ولی الان دقیقا نمیدونم چی به چی شده؟

EXTREME
24-05-2012, 22:42
من قبلا چهارتا درایو داشتم ولی الان کردمش 3 تا.
فایلای من روی درایو ویندوز نبوده ولی الان دقیقا نمیدونم چی به چی شده؟

الان میخواین فایل های دو تا درایو که با هم یکی شدن رو ریکاوری کنید ؟

bahador2009
24-05-2012, 22:42
خواهش میکنم یه نرم افزار به من معرفی کنید

EXTREME
24-05-2012, 22:47
خواهش میکنم یه نرم افزار به من معرفی کنید

چه نوع اطلاعاتی رو میخواین ریکاوری کنید ؟

bahador2009
24-05-2012, 22:49
اطلاعات عکس و فیلم و صوت بوده

bahador2009
24-05-2012, 22:52
موضوع اینه که من فرمت کردم و بعد با برنامه paragon parti.. ریسایز کردم و بعد دوباره پارتیشن بندی و بعدش ویندوز طح رو نصب کردم و بعدش چند تا فیل کپی کردم تو درایو.

EXTREME
24-05-2012, 22:57
موضوع اینه که من فرمت کردم و بعد با برنامه paragon parti.. ریسایز کردم و بعد دوباره پارتیشن بندی و بعدش ویندوز طح رو نصب کردم و بعدش چند تا فیل کپی کردم تو درایو.

اگه تو اون درایو اطلاعات ریختین احتمال ریکاوری میاد پایین تر
ولی میتونید از نرم افزار های power data recovery و recovery my files استفاده کنید

jackjack
25-05-2012, 14:01
سلام ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیار گذاشتی
یه سوال داشتم من یه هارد 250 سامسونگ ساتا دارم که از اولش کمی صدا می داد البته نو خریدم و حدود 2 سال هست که استفاده می کنم و از فروشنده که پرسیدم گفت واسته هارد های سامسونگ معمولیه ولی چند وقته که احساس میکنم صداش بیشتر شده( صدای ساییدن)، به نظرتون خراب شده ؟ چه کار کنم؟

EXTREME
25-05-2012, 14:09
سلام ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیار گذاشتی
یه سوال داشتم من یه هارد 250 سامسونگ ساتا دارم که از اولش کمی صدا می داد البته نو خریدم و حدود 2 سال هست که استفاده می کنم و از فروشنده که پرسیدم گفت واسته هارد های سامسونگ معمولیه ولی چند وقته که احساس میکنم صداش بیشتر شده( صدای ساییدن)، به نظرتون خراب شده ؟ چه کار کنم؟

مشکلی در سرعت و کارایی سیستم هم دارین ؟

-shayan-
25-05-2012, 19:21
از کجا میشه فهمید چقدر دیگه زمان میبره این هارد با نرم افزار HDD Regenerator بد سکتوراش تموم میشه نرم افزار دیگه نیست زودتر کارشو انجام بدهاین که36 ساعت داره چک میکنه

EXTREME
25-05-2012, 19:42
از کجا میشه فهمید چقدر دیگه زمان میبره این هارد با نرم افزار HDD Regenerator بد سکتوراش تموم میشه نرم افزار دیگه نیست زودتر کارشو انجام بدهاین که36 ساعت داره چک میکنه
الان با این نرم افزار تست میکنید بدسکتور میگیره ؟
اگه بدسکتورها زیاد باشه بله طول میکشه با این نرم افزار چون این نرم افزار میاد بدسکتوری رو که پیدا میکنه آدرسشو به فریم ویر در سکتور 0 هارد اضافه میکنه همین کار یکم زمان میبره
راه بعدی برای رفع بدسکتور low level format است که این روش میاد اون سکتورهایی که آدرسشون در فریم ویر نیست رو نادیده میگیره و یک مقدار از حجم هارد کم میشه
بنابراین روش اولی بهتره

-shayan-
25-05-2012, 23:08
با این برنامه Hard Disk Low Level Format Tool خواستم هارد رو کلا فرمت کنم نمیشه تا چند درصدی میره یکباره گیر میکنه ایا برنامه دیگه ای هست بشه باهاش هارد رو فرمت کلی کرد

EXTREME
25-05-2012, 23:34
با این برنامه Hard Disk Low Level Format Tool خواستم هارد رو کلا فرمت کنم نمیشه تا چند درصدی میره یکباره گیر میکنه ایا برنامه دیگه ای هست بشه باهاش هارد رو فرمت کلی کرد

الان هارد شما اینطوریه که وقتی با hdd regenartor اسکن میکنید پشت سرهم بدسکتور میگیره؟

-shayan-
26-05-2012, 03:58
بله با این نرم افزار بد سکتور میگیره اما طبق این شکل[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تو 36 ساعت فقط 4 کیک رو چک کرده و1000 تا تقریبا بد سکتور داشته ببین دوست عزیز چون بد سکتور گرفتنhdd regenartor با این نرم افزار زمان زیاد میگیره ومن تو هارد اطلاعات بدرد بخوری ندارم میخوام کلا هارد یه فرمت کلی بشه نه یه فرمت الکی چون اگه با ویندوز فرمتش کنی دوباره بدسکتور رو داره با این نرم افزار Hard Disk Low Level Format Tool هم که صد بار چک کردم تا همون عدد تو شکل میره گیر میکنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]خواهشا یه راهنمایی درست درمون بنده رو بفرمایین گیر کردم نمیدونم چه کنم ممنون از پاسخگویتون

در ضمن با HD Tune Pro تست کردم اینم ببینید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
26-05-2012, 13:59
بله با ایننرم افزار بد سکتور مییره اما طبق این شکل[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تو 36 ساعت فقط 4 کیک رو چک کرده و1000 تا تقریبا بد سکتور داشته ببین دوست عزیز چون بد سکتور گرفتنhdd regenartor با این نرم افزار زمان زیاد میگیره ومن تو هارد اطلاعات بدرد بخوری ندارم میخوام کلا هارد یه فرمت کلی بشه نه یه فرمت الکی چون اگه با ویندوز فرمتش کنی دوباره بدسکتور رو داره با این نرم افزار Hard Disk Low Level Format Tool هم که صد بار چک کردم تا همون عدد تو شکل میره گیر میکنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]خواهشا یه راهنمایی درست درمون بنده رو بفرمایین گیر کردم نمیدونم چه کنم ممنون از پاسخگویتون

در ضمن با HD Tune Pro تست کردم اینم ببینید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
والا من یک همچین هاردی به دستم رسید موفق نشدم با low level درست کنم با همین نرم افزار یک هفته گذاشتم و بدسکتورهاشو درست کرد
اگر بعد از اینکار مجددا بدسکتورها برکرده یا مشکل از پلاتر است یا فریم ویر
هارد شما احیانا ضربه ای نخورده یا ویروسی نشده بود ؟

khelane
26-05-2012, 18:20
سلام
یه هارد 160 گیگ مکستور دارم فقل هست تو محیط داس برنامه hdate هم نیگاه کردم نوشته بود freez_lock سطح قفل هم رو حالت بالا هایج بود
برنامه ای نیست بتونه تو محیط داس از بین ببرتش
با سپاس

sada
01-06-2012, 10:04
با سلام
من یک هارد وسترن مای پسپورت 500گیگ دارم و از چند روز پیش تاحالا تا وصل می کنم هاردو اول میاد و مشکل نداره ولی بعد از چند لحظه از توی لیست پارتیشن هامو همه جا حذف میشه و توی مای کامپیوتر اینجوری نشونش میده (درایو I)
با hd generator هم امتحان کردم موقع اسکن کردن یه جاش می مونه همینجور و دیگه جلو نمیره

EXTREME
01-06-2012, 11:00
با سلام
من یک هارد وسترن مای پسپورت 500گیگ دارم و از چند روز پیش تاحالا تا وصل می کنم هاردو اول میاد و مشکل نداره ولی بعد از چند لحظه از توی لیست پارتیشن هامو همه جا حذف میشه و توی مای کامپیوتر اینجوری نشونش میده (درایو I)
با hd generator هم امتحان کردم موقع اسکن کردن یه جاش می مونه همینجور و دیگه جلو نمیره
یک سکتور هارد مشکل داره و به این دلیل این اتفاق میفته
شما اول از همه هارد رو روی یه سیستم دیگه بزنید و اسکن ویروس بکنید
درست نشد از اطلاعات هارد بکاپ بگیرید و چون با hdd regenartor جواب نگرفتین هارد رو low level format بکنید
درست نشد فریم ویر هارد رو اپدیت کنید

sada
01-06-2012, 12:20
یک سکتور هارد مشکل داره و به این دلیل این اتفاق میفته
شما اول از همه هارد رو روی یه سیستم دیگه بزنید و اسکن ویروس بکنید
درست نشد از اطلاعات هارد بکاپ بگیرید و چون با hdd regenartor جواب نگرفتین هارد رو low level format بکنید
درست نشد فریم ویر هارد رو اپدیت کنید
ممنون دوست عزیز
حالا امروز روی یک سیستم دیگه تست می کنم.
ولی حالا اگه بخوام بک اپ بگیرم ولی وقتی نمیشناسه چطور بک اپ بگیرم؟

EXTREME
01-06-2012, 13:28
ممنون دوست عزیز
حالا امروز روی یک سیستم دیگه تست می کنم.
ولی حالا اگه بخوام بک اپ بگیرم ولی وقتی نمیشناسه چطور بک اپ بگیرم؟

البته من فکر کنم هارد شما موتورشم میتونه مشکل داشته باشه چون گفتین یک مدت کار میکنید بعد یک دفعه هارد شناسایی نمیشه این مورد یکی از علائم خرابی موتور هارد هم میتونه باشه پس علاوه بر مورادی که در پست قبلی گفتم موتور هارد آی سی درایور موتور و ولتازش همه باید چک بشه همچنین هارد با یک پاور دیگه تست بشه چون از این مورد هم میتونه باشه
اگه نمیتونید از هارد بکاپ بگیرید و از نرم افزار های بوتیبل هم نمیتونید استفاده کنید بهتره بدید بیرون با pc3000 اطلاعات رو بکشن بیرون و کارهای بعدی رو انجام بدین

-shayan-
02-06-2012, 16:17
اگه ممکنه این تصویر رو توضیح بدین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] من موندم سه چهار روزه هارد رو بد سکتور کردم با نرم افزار بازم درست نشد ممنون

EXTREME
02-06-2012, 16:24
اگه ممکنه این تصویر رو توضیح بدین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] من موندم سه چهار روزه هارد رو بد سکتور کردم با نرم افزار بازم درست نشد ممنون

الان با hdd regenerator بازم تست میزنید بازم دوباره همون سکتور ها رو بدسکتور میگیره و دوباره ریکاوری میکنه ؟

-shayan-
02-06-2012, 16:35
اره برنامه که همونه من موندم این چند تا مگه بد سکتور داره چطوری میتونم بفهمم همون سکتورها رو بد سکتور میگیره من که موندم چیکار کنم همین الان دوباره گذاشتم با نرم افزار بد سکتوراشو بگیره اینم عکس[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] روی همون عدMB3337 مونده

EXTREME
02-06-2012, 16:42
ببینید اگه سکتورها در یک دور گرفته شده باشه باز دوباره برنامه را اجرا کنید و مجددا از اول بدسکتور بگیره دیگه این نرم افزار رو بزارید کنار یا باید low level format کنید که با اینکار شما نتیجه نگرفتین
یا اینکه فریم ویر هارد رو باید آپدیت کنید
یا اینکه پلاتر هارد باید عوض بشه
اگه از اول گذاشتین بدسکتورهارو بگیره و اونهارو گرفته باز مجددا برنامه رو اجرا کنید و دوباره شروع به بدسکتورگیری بکنه این میتونه علتهاش باشه

-shayan-
02-06-2012, 16:49
ممنون از پاسخگیتون :40:

babak2002
02-06-2012, 17:54
یه هارد سیگیت 1 ترا دارم بعد از یه مدت 2400 تا بد سکتور انداخت و SMART ارورر می داد و سرعتش هم به شدت اومد پایین و به محض روشن شدن همین طور خِر خِر می کرد
من هم چون اطلاعاتم رو لازم داشتم ندادم گارانتی بعد از چند بار امتحان کردن حالا هارد راحت میاد بالا سرعتش درست شده و دیگه صدایی ازش در نمی یاد اما همچنان 2400 تا بد سکتور رو داره و 2 تا Current Pending Sector
هارد من گارانتی سازگار ارقام هست بفرستم براشون تعمیر یا تعویض می کنن ؟ بد سکتور جز موارد گارانتی حساب می شه ؟

EXTREME
02-06-2012, 17:59
یه هارد سیگیت 1 ترا دارم بعد از یه مدت 2400 تا بد سکتور انداخت و SMART ارورر می داد و سرعتش هم به شدت اومد پایین و به محض روشن شدن همین طور خِر خِر می کرد
من هم چون اطلاعاتم رو لازم داشتم ندادم گارانتی بعد از چند بار امتحان کردن حالا هارد راحت میاد بالا سرعتش درست شده و دیگه صدایی ازش در نمی یاد اما همچنان 2400 تا بد سکتور رو داره و 2 تا Current Pending Sector
هارد من گارانتی سازگار ارقام هست بفرستم براشون تعمیر یا تعویض می کنن ؟ بد سکتور جز موارد گارانتی حساب می شه ؟

خودتون با نرم افزار hdd regenarertor موفق نشدین بدسکتورهارو ریکاوری کنید ؟

babak2002
02-06-2012, 19:53
خودتون با نرم افزار hdd regenarertor موفق نشدین بدسکتورهارو ریکاوری کنید ؟

با توجه به حجم بالاش این کار زیاد عاقلانه نمی رسه نزدیک 50 ساعت فقط باید بذارم تا سکتور ها رو چک کنه و بعد تازه تعمیر رو شروع کنه اگه بتونه
مشکل هارد من یعنی فقط بد سکتور هست ؟ هد پلاتر یا چیزه دیگه ایش مشکل نداره ؟ قضیه اون 2 تا Pending Sector چیه ؟
اگه خودم بتونم بد سکتور گیری کنم و مشکلش حل شه ، می شه به این هارد دوباره اعتماد کرد ؟
نگفتین بد سکتور هم جز موارد گارانتی هست یا نه ؟
ممنون از کمکتون :40:

EXTREME
02-06-2012, 23:21
با توجه به حجم بالاش این کار زیاد عاقلانه نمی رسه نزدیک 50 ساعت فقط باید بذارم تا سکتور ها رو چک کنه و بعد تازه تعمیر رو شروع کنه اگه بتونه
مشکل هارد من یعنی فقط بد سکتور هست ؟ هد پلاتر یا چیزه دیگه ایش مشکل نداره ؟ قضیه اون 2 تا Pending Sector چیه ؟
اگه خودم بتونم بد سکتور گیری کنم و مشکلش حل شه ، می شه به این هارد دوباره اعتماد کرد ؟
نگفتین بد سکتور هم جز موارد گارانتی هست یا نه ؟
ممنون از کمکتون :40:
والا برای گارانتیش نمیدونم
ولی این نرم افزار همونمقع بدسکتور رو پیدا کنه همونموقع هم ریکاوری میکنه
یک راهش دیگه هم low leve format است که اطلاعاتتون میپره پس بهترین راه همین نرم افزار است
ه شرطی میتونیم بگیم پلاتر یا ... مشکل دارند که با اسکن مجدد توسط اون نرم افزار دوباره عملیات بدسکتور گیری انجام بشه انگار هیچ بدسکتوری برطرف نشده

babak2002
03-06-2012, 16:12
والا برای گارانتیش نمیدونم
ولی این نرم افزار همونمقع بدسکتور رو پیدا کنه همونموقع هم ریکاوری میکنه
یک راهش دیگه هم low leve format است که اطلاعاتتون میپره پس بهترین راه همین نرم افزار است
ه شرطی میتونیم بگیم پلاتر یا ... مشکل دارند که با اسکن مجدد توسط اون نرم افزار دوباره عملیات بدسکتور گیری انجام بشه انگار هیچ بدسکتوری برطرف نشده

با HDD Generator بد سکتور گیری کردم و 1 بد سکتور پیدا کرد و اون رو هم تعمیر کرد
حالا که هارد رو اوردم بالا فقط مشکل Current Pending Sector حل شده
اما همچنان بد سکتور داره - صدای خِر خٍرش برگشته و این بار دیگه دائمی هست قبلاً برای چند لحظه قطع می شد
وقتی می خوام چیزی روش کپی کنم سرعتش عادیه اما وقتی می خوام چیزی رو از هارد مشکل دار به جای دیگه انتقال بدم سرعتش پایینه
با HDD Generator هم یه بار دیگه زدم برای بد سکتور گیری که چیزی پیدا نکرد !!!

EXTREME
03-06-2012, 17:21
با HDD Generator بد سکتور گیری کردم و 1 بد سکتور پیدا کرد و اون رو هم تعمیر کرد
حالا که هارد رو اوردم بالا فقط مشکل Current Pending Sector حل شده
اما همچنان بد سکتور داره - صدای خِر خٍرش برگشته و این بار دیگه دائمی هست قبلاً برای چند لحظه قطع می شد
وقتی می خوام چیزی روش کپی کنم سرعتش عادیه اما وقتی می خوام چیزی رو از هارد مشکل دار به جای دیگه انتقال بدم سرعتش پایینه
با HDD Generator هم یه بار دیگه زدم برای بد سکتور گیری که چیزی پیدا نکرد !!!
پس دیگه بدسکتور نداره
الان صدای خرخر هارد زیاد شده ؟
الان بخواین یک فایل 1 گیگ رو از یک درایو به درایو دیگه کپی کنید با چه ترنسقر ریتی اینکارو میکنه ؟

sima_6600
03-06-2012, 18:20
سلام من یک هارد سامسونگ F1 500 گیگ دارم و بردش اسیب دیده و بر اسر نوسان برق برخی از خازن ها و ای سی هاش سوخته میخواستم بپرسم جای رو میشناسید که بشه ازش برد این هارد رو خرید ممنونم

babak2002
03-06-2012, 19:29
پس دیگه بدسکتور نداره
الان صدای خرخر هارد زیاد شده ؟
الان بخواین یک فایل 1 گیگ رو از یک درایو به درایو دیگه کپی کنید با چه ترنسقر ریتی اینکارو میکنه ؟

بین درایو های خودش بخوام کپی یا جا به جا کنم بیشتر طول می ده
اما اگه بخوام به یه هارد دیگه کپی کنم سرعتش متغیره مثلاً اولش 8 دقیقه است بعد 12 دقیقه و بعد یه مدت دوباره سرعتش درست می شه و زود انتقالش می ده
اما هر چی از یه هارد دیگه روش کپی می کنم با سرعت خوب و یکنواخت می گیره
اره صدای خر خر زیاد شده و مداومه
البته توی ویندوز زدم Scan for and attempt recovery of bad sector هارد دیگه صدای خر خرش تموم شد اما وقتی این Scan تموم شد دوباره شروع شد
توی HDD Generator هم همین طور بود 4-5 دقیقه اول رو خر خر می کنه و میزان سکتور هاش تیکه تیکه می ره اما بعدش دیگه مثل جت همین طور می ره و خرخر نمی کنه
این صداش مال چیه !!؟

EXTREME
03-06-2012, 20:17
بین درایو های خودش بخوام کپی یا جا به جا کنم بیشتر طول می ده
اما اگه بخوام به یه هارد دیگه کپی کنم سرعتش متغیره مثلاً اولش 8 دقیقه است بعد 12 دقیقه و بعد یه مدت دوباره سرعتش درست می شه و زود انتقالش می ده
اما هر چی از یه هارد دیگه روش کپی می کنم با سرعت خوب و یکنواخت می گیره
اره صدای خر خر زیاد شده و مداومه
البته توی ویندوز زدم Scan for and attempt recovery of bad sector هارد دیگه صدای خر خرش تموم شد اما وقتی این Scan تموم شد دوباره شروع شد
توی HDD Generator هم همین طور بود 4-5 دقیقه اول رو خر خر می کنه و میزان سکتور هاش تیکه تیکه می ره اما بعدش دیگه مثل جت همین طور می ره و خرخر نمی کنه
این صداش مال چیه !!؟
وقتی صدای خر خر زیاد میده یعنی هارد همینطور درگیره که اینطوریه معمولا رو دسکتاب هم بخواین راست کلیک کنید با یک مقدار تاخیر انجام میشه
این مشکل یا از ویروس است یا پاور یا هد هارد یا فریم ویر

EXTREME
03-06-2012, 20:18
سلام من یک هارد سامسونگ F1 500 گیگ دارم و بردش اسیب دیده و بر اسر نوسان برق برخی از خازن ها و ای سی هاش سوخته میخواستم بپرسم جای رو میشناسید که بشه ازش برد این هارد رو خرید ممنونم

babak2002
03-06-2012, 21:25
وقتی صدای خر خر زیاد میده یعنی هارد همینطور درگیره که اینطوریه معمولا رو دسکتاب هم بخواین راست کلیک کنید با یک مقدار تاخیر انجام میشه
این مشکل یا از ویروس است یا پاور یا هد هارد یا فریم ویر

فریم ورش رو اپدیت کردم
از لحاظ پاور هم چند تا دارم که دو - سه تاش رو امتحان کردم و همین طوری بود
ویروس هم فک نکنم داشته باشه چون الان کاملاً فرومتشون کردم
فقط می مونه هدش که فک نکنم کار من باشه می فرستم گارانتی بیبینم چی می گن
ممنون از کمک هات اقا مهرداد :40::11:

EXTREME
03-06-2012, 21:42
فریم ورش رو اپدیت کردم
از لحاظ پاور هم چند تا دارم که دو - سه تاش رو امتحان کردم و همین طوری بود
ویروس هم فک نکنم داشته باشه چون الان کاملاً فرومتشون کردم
فقط می مونه هدش که فک نکنم کار من باشه می فرستم گارانتی بیبینم چی می گن
ممنون از کمک هات اقا مهرداد :40::11:
بله هد و پارکینگ هد هم باید چک بشه

sima_6600
04-06-2012, 07:08
برای این که وقتی یک خازن میسوزه به این معنی که سایر خازن ها هم سوختن در نتیجه ای سی اسیب دیدیه در نتیجه برد رو عوض کنم بهتره و هزینه کمتری داره

EXTREME
04-06-2012, 09:50
برای این که وقتی یک خازن میسوزه به این معنی که سایر خازن ها هم سوختن در نتیجه ای سی اسیب دیدیه در نتیجه برد رو عوض کنم بهتره و هزینه کمتری داره
خازن های smd اکثرا از روی ظاهر مشکلشون دیده میشه راحت میشه تعویض کرد و با یک ولتاژ گیری میشه فهمید کدوم قطعه ها خرابه به هر حال هر جور که راحتین

pcsoft
04-06-2012, 12:28
سلام دوستان
دیروز پریروز به علتی هارد لپ تاپ من دچار بدسکتور شده و از حدود ۴۰ میلیون سکتور مانده تا آخر دیسک. برنامه های تست مثل hdd regenerator,HDAT2 بدسکتور شناسایی می کنند.تعدادی که جلوی خودم شناسایی شد ۳۰۰۰ تایی بود تهش معلوم نیست.
به نظر میاد بدسکتور فیزیکی باشه چون از دیروز تا الان هر چقدر می زنم رفع بشه نمیشه.
می تونم بدم بیرون برام درست کنن؟ چقدر در میاد؟
این مقدار از هارد هم حدودا ۶۰ گیگابایت از هارد حساب میشه(شایدم کمتر) چون درایو ویندوز هست اینطوری شده.
ممنون

EXTREME
04-06-2012, 12:33
یعنی با hdd regenerator تست میزنید ریکاوری نمیشه بدسکتورها ؟

pcsoft
05-06-2012, 21:09
یعنی با hdd regenerator تست میزنید ریکاوری نمیشه بدسکتورها ؟

نه ریکاوری نمی شد. حتی با HDAT2 هم زدم نتونست. فیزیکی هستش دیگه؟ بایست ببرم بیرون درستش کنن. چقدر در میاد؟

EXTREME
05-06-2012, 21:45
بله یا مشکل از فریم ویرهارد است یا پلاتر باید تمیز بشه اگه درست نشد باید تعویض بشه والا دقیق نمیدونم چقدر میشه باید برین بپرسین

beammada
06-06-2012, 01:04
من بایوس مادربوردم که p8p67 ه رو آپدیت کردم ... بعدباید 2 بار نصب میکردم بایوسو و بعد هم clear cmos ... من دفعه اول که ریستارت کردم سیستم هنگ میکرد اول و اصلا بالا نمیومد ...
منم گفتم نمیشه باتری مادربوردو برداشتم تا ریست شه بایوس ...
بعد ویندوز اومد بالا ولی یکی از هاردا همه ی درایواش پاک شده بود و اون هارد دیگه هم وقتی روی درایو ها کلیک میکردم drive is not accessable - Access id denied میداد ولی وقتی Check disk میکردم درست میشد باز بعد چند دقیقه همونجوری میشد ... (در ضمن هارد رو هم کندم دوباره زدم) ! :9: :31:
برای Recovery کردن اون هاردی که محو شده بود درایواش من از Remo Recover استفاده کردم و همه ی فایلایی که پاک شده بودو شناخت و همه رو به جز کل موزیک ها (mp3 - mp4 - m4a که شناخته بود ولی برنمیگردوند) برگردوند ... فقط من یک اشتباه کردم دیدم همه رو شناخته دوباره روی همون هارد ریکاوری کردم ... !
بعدش اومدم بایوس رو برگردونم به حالت اول که دیگه مشکل نداشته باشه بدتر شد ! اون هارد اولی هم همش پاک شد و هاردی که ریکاوری کردم هم دوباره همه پارتیشن هاش پاک شد (به جز یک درایو 90گیگی از اونایی که ریکاوری کرده بودم) !
الان دیگه موندم چیکار کنم فقط زدم اون اصلاعاتی که مونده که خیلی کمه حدود 100گیگ رو کپی کردم روی هارد اکسترنال ...
الان نمیدونم چیکار کنم میخواستم ویندوز عوض کنم ترسیدم دست بزنم بدتر شه دیگه نشه ریکاوری کرد ...
میگین چیکار کنم ؟ ببرم بدم بیرون ؟ یا خودم میشه درستش کنم ؟ بدم بیرون همش برمیگرده ؟ چون نصف tv show ها که برگشته بود اصلا اجرا نمیشد !

EXTREME
06-06-2012, 08:45
تنها راه ریکاوری است اگه رو درایو ها اطلاعاتی نریزین میشه ریکاوری کرد هارد رو
بعد از ریکاوری هارد رو مجددا پارتیشن بندی کنید

beammada
06-06-2012, 09:08
یعنی من الان دوباره همشو ریکاوری کنم ولی یک جای دیگه بریزم ؟ یا روی همون هارد ؟

EXTREME
06-06-2012, 09:27
یعنی من الان دوباره همشو ریکاوری کنم ولی یک جای دیگه بریزم ؟ یا روی همون هارد ؟

نه یک جای دیگه بریزین

enigma1
06-06-2012, 14:13
اشتباه شد.ویرایش شد

Devil_Hunter
06-06-2012, 14:21
هارد اکسترنال من دو روزه یه مشکلی پیدا کرده که هیچ چیزی روش کپی نمیشه ! فایلایی که از قبل روش بودن راحت و بی مشکل اجرا میشن ، ولی وقتی فایلی رو میخوام از هارد داخلی کپی کنم روش
تو مرحله‌ی Discoverin Item میمونه و هنگ میکنه ، اصلا Windows Explorer به کل هنگ میکنه و میپکه و تا هاردو درنیارم کاری نمیشه کرد ! راهنمایی لطفا ؟

EXTREME
06-06-2012, 15:31
هارد اکسترنال من دو روزه یه مشکلی پیدا کرده که هیچ چیزی روش کپی نمیشه ! فایلایی که از قبل روش بودن راحت و بی مشکل اجرا میشن ، ولی وقتی فایلی رو میخوام از هارد داخلی کپی کنم روش
تو مرحله‌ی Discoverin Item میمونه و هنگ میکنه ، اصلا Windows Explorer به کل هنگ میکنه و میپکه و تا هاردو درنیارم کاری نمیشه کرد ! راهنمایی لطفا ؟

من فکر کنم ویندوز سیستمتو.ن که هارد اکسترنال بهش وصله مشکل داره یا ویروسی است
بهتره هارد اکسترنال رو روی یه سیستم دیگه تست کنید و هارد اکسترنال رو هم اسکن ویروس بکنید
این مشکل بواسطه نصب یک نرم افزار هم میتونه باشه
اگه درست نشد هارد رو با نرم افزار hdd regenerator تست کنید تا اینجا این موارد رو تست کنید و نتیجرو بگین

Devil_Hunter
06-06-2012, 21:42
بهتره هارد اکسترنال رو روی یه سیستم دیگه تست کنید و هارد اکسترنال رو هم اسکن ویروس بکنید
اگه درست نشد هارد رو با نرم افزار hdd regenerator تست کنید تا اینجا این موارد رو تست کنید و نتیجرو بگین
ویروسو فکر نمیکنم چون مشکل دیگه‌ای رو سیستمم ندارم و یه هارد اکسترنال دیگه هم دارم که اون بی مشکل داره کار میکنه. نرم افزار جدیدی هم نصب نکردم.
اون برنامه‌ای که گفتید و امتحان میکنم خبر میدم. ممنون.

EXTREME
06-06-2012, 22:00
ویروسو فکر نمیکنم چون مشکل دیگه‌ای رو سیستمم ندارم و یه هارد اکسترنال دیگه هم دارم که اون بی مشکل داره کار میکنه. نرم افزار جدیدی هم نصب نکردم.
اون برنامه‌ای که گفتید و امتحان میکنم خبر میدم. ممنون.

علاوه بر موارد بالا حتما هارد رو روی یه سیستم دیگه تست بکنید

beammada
06-06-2012, 23:56
من با Remo recover ریکاوری کردم ولی بازم مثل دفعه اول بعضی از فایلا غیر قابل خوندنه ! چیکار کنم ؟
نرم افزار دیگه هست که بهتر باشه اینجوری نشه ؟؟؟ یا اصلا مشکل از جای دیگست ؟

با recover my files خوبه ؟!

beammada
07-06-2012, 00:30
راستی این MFT ها چیه ؟! اونارم باید ریکاوری کرد ؟

EXTREME
07-06-2012, 00:47
من با Remo recover ریکاوری کردم ولی بازم مثل دفعه اول بعضی از فایلا غیر قابل خوندنه ! چیکار کنم ؟
نرم افزار دیگه هست که بهتر باشه اینجوری نشه ؟؟؟ یا اصلا مشکل از جای دیگست ؟

با recover my files خوبه ؟!
این نرم افزار هم خوبه
هنوز شما مشکل باز نشدن درایو هارو دارین ؟
نمیتونید یک عکس از disk managment برای من بزارین ؟

beammada
07-06-2012, 09:23
این نرم افزار هم خوبه
هنوز شما مشکل باز نشدن درایو هارو دارین ؟
نمیتونید یک عکس از disk managment برای من بزارین ؟
واسه اون که ویندوز عوض میکنم بعد اینکه ریکاوری شد درست میشه !
فقط مشکلم همون باز نشدن بعضی فایلا بعد ریکاوری شدنه ! اکثرا فایلای MKV
که یک جا خوندم که به اون MFT. ها ربط داره واسه همین پرسیدم که چی هست اصلا ؟! آخه حجمش دقیقا اندازه خود فایلاست !

EXTREME
07-06-2012, 09:41
واسه اون که ویندوز عوض میکنم بعد اینکه ریکاوری شد درست میشه !
فقط مشکلم همون باز نشدن بعضی فایلا بعد ریکاوری شدنه ! اکثرا فایلای MKV
که یک جا خوندم که به اون MFT. ها ربط داره واسه همین پرسیدم که چی هست اصلا ؟! آخه حجمش دقیقا اندازه خود فایلاست !
اون MFT. درواقع یک فایل است که خصوصیات فایل ها رو در خودش ذخیره میکنه و یک حجم مشخصی هم دارد که از طریق این شاخص دسترسی سریع تری میشه به فایل ها داشت
برای برگردوندن MKV از نرم افزار GET DATA BACK استفاده کردین ؟

beammada
07-06-2012, 09:57
اون MFT. درواقع یک فایل است که خصوصیات فایل ها رو در خودش ذخیره میکنه و یک حجم مشخصی هم دارد که از طریق این شاخص دسترسی سریع تری میشه به فایل ها داشت
برای برگردوندن MKV از نرم افزار GET DATA BACK استفاده کردین ؟
نه من فقط از Remo recover استفاده کردم ! الانم که میخوام از Recover my files استفاده کنم ! کدوم بهتره ؟!
آخه حالم از این گرفته شده که دفعه اول همون remo recover همه ی فایلا رو شناخت و پیدا کرد کامل ولی بعدش که اومدم ریکاوری کنم هم دیگه نشناخت هم اونایی که شناخت و بازیابی کرد بیشترشون کار نمیکنن !

EXTREME
07-06-2012, 10:05
recovery my files برای فایل های ویدئویی زیاد مناسب نیست برای مولتی مدیا اون نرم افزاری که گفتم کاراییش خوبه

H.Operator
07-06-2012, 14:54
سلام
خسته نباشید
دوستان من 2 عدد هارد 500 گیگ دارم سیگیت باراکودا 7200 که رید0 هستن جدیدآ چند وقتی هست جلوی یکی از هارد این نوشته اومده توی صفحه ی بوت : S.M.A.R.T error . با نرم افزار hdd regenerator هم ازش تست گرفتم توی تستش هیچ بدسکتوری وجود نداشت و test passed داد به نظرتون مشکلش چیه و از کجاست ؟
( امروز ویندوز رو از پایه عوض کردم و هارد رو کامل از نو رید0 کردم و پارتیشن بندی آخه چند روز قبل شبا که میزاشتم سیستم رو واسه دانلود شبانه خود به خود ریست می شد و موقع بوت اونجا که رید رو لود می کنه می نوشت Line Off و بعد Boot Flair میداد و و هارد رو تشخیص نمی داد و مجبور بودم سیستم رو ریست کنم تا بیاد بالا - بایوس مین رو هم فلش کردم برای اطمینان )
با تشکر پیشاپیش :11:

EXTREME
07-06-2012, 15:03
سلام
خسته نباشید
دوستان من 2 عدد هارد 500 گیگ دارم سیگیت باراکودا 7200 که رید0 هستن جدیدآ چند وقتی هست جلوی یکی از هارد این نوشته اومده توی صفحه ی بوت : S.M.A.R.T error . با نرم افزار hdd regenerator هم ازش تست گرفتم توی تستش هیچ بدسکتوری وجود نداشت و test passed داد به نظرتون مشکلش چیه و از کجاست ؟
( امروز ویندوز رو از پایه عوض کردم و هارد رو کامل از نو رید0 کردم و پارتیشن بندی آخه چند روز قبل شبا که میزاشتم سیستم رو واسه دانلود شبانه خود به خود ریست می شد و موقع بوت اونجا که رید رو لود می کنه می نوشت Line Off و بعد Boot Flair میداد و و هارد رو تشخیص نمی داد و مجبور بودم سیستم رو ریست کنم تا بیاد بالا - بایوس مین رو هم فلش کردم برای اطمینان )
با تشکر پیشاپیش :11:
مشکل شما از بدسکتور نیست
بایوس مین رو دیفالت کردین ؟
هارد ها رو به صورت تکی تست کنید و ببینید به چه صورت کار میکنه
ببینید درحالتی که دوتاهارد هم با هم هستن و در حالت غیر رید باز هم این پیغام میاد یا نه

H.Operator
07-06-2012, 15:19
مشکل شما از بدسکتور نیست
بایوس مین رو دیفالت کردین ؟
هارد ها رو به صورت تکی تست کنید و ببینید به چه صورت کار میکنه
ببینید درحالتی که دوتاهارد هم با هم هستن و در حالت غیر رید باز هم این پیغام میاد یا نه
بایوس رو کلآ فلش و دیفالت کردم.
به صورت تکی هم تست کردم بازم همون بود برای یکی مینوشت Health و برای اون یکی می نوشت error .
ممنونم ولی مشخصه که دلیل این ارور چی هست ؟( منظورم اینه اگه سخت افزاری باشه این ارور برای کدوم قسمت هارد هست چوت از لحاظ دیسک که مشکلی نداشت)
در ضمن از لحاظ دمای کاری هم مشکلی نداشتن.
با نرم افزار HD Tune هم تست کردم بازم مشکلی نداشت :9:!

EXTREME
07-06-2012, 15:26
اسمارت مربوط به هوشمند بودن هارد در تشخیض ایراد های ممکن است یعنی هارد های اسمارت این قابلیت رو دارند که اگه مشکلی پیش اومد به صورت پیغام مشکل رو به کاربر بگه
اگه hd tune قسمت health رو کاملا ok زده و errori وجود نداره هاردتون از نظر سخت افزاری فکر نکنم مشکل داشته باشه
کابل دیتا هارد دوم رو عوض کنید و یک کاکنتور برق دیگه بهش بزنید و جای کابل دینا رو عوض کنید
من بیشتر این مشکل رو از تنظمیات بایوس مبینیم

H.Operator
07-06-2012, 15:51
ممنونم مهرداد عزیز حالا میبرم روی سیستم دوستان دیگه هم تست می کنم ببینم چی میشه.
تشکر بابت کمکت :11:

mohsen0000000000
07-06-2012, 18:06
سلام هارد من موقع خاموش شدن صدا ميده با نرم افزار تست كردم اين ارور ميده. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
07-06-2012, 21:50
سلام هارد من موقع خاموش شدن صدا ميده با نرم افزار تست كردم اين ارور ميده. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این مشکل علتهای مختلف داره
یکی از بدسکتور است با نرم افزار hdd regenrator هارد رو اسکن کامل بکنید
علت بعدی اتصالات هارد است که باید به طورکامل هم کابل دیتا و هم کانکتور برق چک بشه
علت بعدی فریم ویر هارد است و بایوس مین

Devil_Hunter
08-06-2012, 15:59
من هاردمو با این برنامه تست کردم ، وسط اسکن برنامه ارور میده و اسکن و ریپیر terminate میشه و اسکن نیمه کاره فینیش میشه !

EXTREME
08-06-2012, 18:10
من هاردمو با این برنامه تست کردم ، وسط اسکن برنامه ارور میده و اسکن و ریپیر terminate میشه و اسکن نیمه کاره فینیش میشه !

از طریق داس اسکن کردید؟
اگه از طریق داس هم درست نشد یک سکتور مشکل داره در هارد
پیشنهاد من اینه که از اطلاعاتتون بکاپ بگیرید و هارد رو یک low level format بکنید

pcsoft
09-06-2012, 12:31
بله یا مشکل از فریم ویرهارد است یا پلاتر باید تمیز بشه اگه درست نشد باید تعویض بشه والا دقیق نمیدونم چقدر میشه باید برین بپرسین

بردمش تعمیرات. گفت مشکل از هد هست. هزینه هم گفته 30 تومن.

EXTREME
09-06-2012, 14:06
بردمش تعمیرات. گفت مشکل از هد هست. هزینه هم گفته 30 تومن.

هد مشکل داره ؟ هد مشکل داشته باشه علائمش این نیست که !
بدسکتور فیریکی دارین شما و رفع نمیشه من فکر کنم فریم ویر و پلاتر مشکل داشته باشه یا پلاتر کثیف باشه جاهای دیگه هم نشون دادین ؟

black years
09-06-2012, 15:04
سلام.
روی سیستم دو تا هارد دارم که یه مدتیه هارد 500 مشکلدار شده و ویندوز هم پیغام میده که از هارد بکاپ بگیرم و در نرم افزار Ashampoo HDD Control سلامتی هارد زده 34 درصد.به نظررتون هارد بدسکتور داره؟

EXTREME
09-06-2012, 15:10
با hd tune از سربرگ health یک عکس بزارین اینجا

black years
09-06-2012, 15:16
با hd tune از سربرگ health یک عکس بزارین اینجا

EXTREME
09-06-2012, 15:58
شما اولین کاری که باید بکنید اینه که با نرم افزار hdd regenerator از طریق داس هارد رو به طورکامل اسکن کنی نتیجور بگین
هارد به صورت تکی نست بشه

black years
09-06-2012, 16:25
شما اولین کاری که باید بکنید اینه که با نرم افزار hdd regenerator از طریق داس هارد رو به طورکامل اسکن کنی نتیجور بگین
هارد به صورت تکی نست بشه

سلام.
روش کار با نرم افزار چطوره؟
درست پیش رفتم؟
بعد اجرای نرم افزار هارد 500 انتخاب کردم بعد صفحه مشکی زیر اومد تایپ کردم درایو D بعد ازم خواست بین 1 تا 4 عددی وارد کنم که منم زدم 1 و عملیات بصورت زیر شروع شد،درست پیش رفتم؟

EXTREME
09-06-2012, 16:42
سلام.
روش کار با نرم افزار چطوره؟
درست پیش رفتم؟
بعد اجرای نرم افزار هارد 500 انتخاب کردم بعد صفحه مشکی زیر اومد تایپ کردم درایو D بعد ازم خواست بین 1 تا 4 عددی وارد کنم که منم زدم 1 و عملیات بصورت زیر شروع شد،درست پیش رفتم؟

بهتره اون هاردی که مشکل داره فقط به سیستم باشه
همچنین از این نرم افزار hdd regenerator یک سی دی بوتیبل بسازید که از داس اسکن کنید از ویندور اسکن نکنید
بوت میکنید سی دی رو scan and repair میزنید و کل هارد رو تست میکنه

black years
09-06-2012, 17:33
بهتره اون هاردی که مشکل داره فقط به سیستم باشه
همچنین از این نرم افزار hdd regenerator یک سی دی بوتیبل بسازید که از داس اسکن کنید از ویندور اسکن نکنید
بوت میکنید سی دی رو scan and repair میزنید و کل هارد رو تست میکنه

سلام.
من از ویندوز گذاشتم رو اسکن،حالا باید چکار کنم؟درایو D سیستم هم غیرقابل دسترس شده.
کل هارد تست کنه،بدسکتورهارو حذف میکنه؟

black years
09-06-2012, 18:15
سلام آقا مهرداد.
آقا این اسکن نرم افزار تموم شد،فقط درایو D :

EXTREME
09-06-2012, 18:35
کل هارد مشکل دار رو اسکن کنید
یعنی چی غیرقابل دسترس شده یعنی نمیتونید وارد درایو بشین ؟
عرض کردم از داس اینکارو بکنید شما هنوز تو ویندوزین!

black years
09-06-2012, 18:40
کل هارد مشکل دار رو اسکن کنید
یعنی چی غیرقابل دسترس شده یعنی نمیتونید وارد درایو بشین ؟
عرض کردم از داس اینکارو بکنید شما هنوز تو ویندوزین!

سلام.
آره از ویندوز گذاشته بودم دیگه کنسل نکردم،تست تموم شد.
تست که تموم شد وارد هارد میشه.
اگه از داس بذارم اسکن کنه اطلاعات هارد نمیپره که؟؟؟

EXTREME
09-06-2012, 18:55
سلام.
آره از ویندوز گذاشته بودم دیگه کنسل نکردم،تست تموم شد.
تست که تموم شد وارد هارد میشه.
اگه از داس بذارم اسکن کنه اطلاعات هارد نمیپره که؟؟؟
نه برای چی بپره این نرم افزار بدسکتورهارو ریکاوری میکنه یعنی میبره تو سکتور صفر در فریم ویر ذخیره میکنه به اطلاعات چیکار داره
یک سی دی بوتیبل بسازید و ازطریق داس اسکن کنید هارد مشکل دارو فقط هم هارد مشکل دار رو وصل کنید

m3hrd4d
09-06-2012, 19:27
من یه هارد دارم که وقتی ویندوز روش نصب می کنم و ری استارت میشه و وارد مرحله دوم نصب میشه میگه یکی از فایلهای ویندور حذف شده . مشکلش چیه؟

EXTREME
09-06-2012, 19:40
من یه هارد دارم که وقتی ویندوز روش نصب می کنم و ری استارت میشه و وارد مرحله دوم نصب میشه میگه یکی از فایلهای ویندور حذف شده . مشکلش چیه؟
با یک سی دی ویندوز و درایو اپتیک دیگه تست کنید
درست نشد باید هارد تست بشه

m3hrd4d
09-06-2012, 19:49
همون ویندوز رو سیستم یکی دیگه قبلا نصب کردم الانم کار می کنه . چطوری هارد رو تست کنم ویندوز روش نصب نمیشه . ممنون.
در ضمن یک هارد دیگه انداختم رو سیستم ویندوز نصب شد فکر کنم درایو نوری خراب شده باشه.

EXTREME
09-06-2012, 19:51
همون ویندوز رو سیستم یکی دیگه قبلا نصب کردم الانم کار می کنه . چطوری هارد رو تست کنم ویندوز روش نصب نمیشه . ممنون.
شما با یک ویندوز دیگه تست کنید و درایو رو هم چک کنید تا خیالتون راحت بشه
اگه درست نشد برید سراغ هارد
هارد رو با نرم افزار hdd regenerator تست کنید

m3hrd4d
09-06-2012, 20:25
من یه سی دی ویندوز دیگه و یه درایو نوری دیگه رو تست کردم ولی بازم درست نشد . با اون نرم افزاری که گفتین امتحان کردم بد سکتور پیدا کرد ولی حدود 200 ساعت طول می کشه تا درست کنه . روش سریع تری ندارین من بدسکتور رو برطرف کنم .
یکی از دوستام گفت باید firmware رو آپدیت کنی تا درست شه . این firmware رو از کجا دانلود و چطوری نصب کنم . ممنون .

EXTREME
09-06-2012, 21:13
من یه سی دی ویندوز دیگه و یه درایو نوری دیگه رو تست کردم ولی بازم درست نشد . با اون نرم افزاری که گفتین امتحان کردم بد سکتور پیدا کرد ولی حدود 200 ساعت طول می کشه تا درست کنه . روش سریع تری ندارین من بدسکتور رو برطرف کنم .
یکی از دوستام گفت باید firmware رو آپدیت کنی تا درست شه . این firmware رو از کجا دانلود و چطوری نصب کنم . ممنون .

اگه با این نرم افزار خیلی طول میکشه تا درست بشه باید هارد رو low level format بکنی اگه نرم افزار hdd regeneator نتونه بدسکتورهارو برطرف کنه و از پسش بربیاد چند علت داره یا فریم ویر هارد است که باید آپدیت بشه برای آپدیت فریم ویر باید برین سایت خود هارد مدل هارد رو پیدا کرده و فریم ویرشو دانلود و نصب کنید اگه فریم ویری براش نیومده بود با رابط مخصوص باید فریم ویر هارد به حالت قبل برگرده برای آپدیت فریم ویر قبلش از اطلاعات بکاپ بگیرید
علت بعدی میتونه از خرابی پلاتر یا هد باشه البته همه اینا به شرطی است که hdd regenerator نتونه بدسکتورها رو ریکاوری کنه

m3hrd4d
09-06-2012, 22:34
من الان که با اون نرم افزار بررسی کردم دیدم بد سکتور ها برطرف شده . چون قبلا من هاردو دادم تعمیر کنن . طرف گفت من بد سکتور ها رو برطرف کردم ولی هنوز ویندوز نصب نمیشه . گفت باید firmware رو آپدیت کنی تا درست شه . بعد که firmware رو که آپدیت کرد گفت درست شده . گفت برو ویندوز ایکس پی نصب کن و وقتی خواست فرمت کنه نزار که فرمت کنه . من اشتباه کردم و اومدم ویندوز 7 نصب کردم و دیدم که فرمت شده . حالا الان که می خوام ویندوز نصب کنم میگه باید اول پارتیشن c رو فرمت کنی ولی فرمت نمیشه . حالا من چی کار کنم که دوباره پارتیشن بندی کنم و ویندوز ایکس پی نصب کنم . آیا باید دوباره firmware رو آپدیت کنم . ممنون.

EXTREME
09-06-2012, 23:04
من الان که با اون نرم افزار بررسی کردم دیدم بد سکتور ها برطرف شده . چون قبلا من هاردو دادم تعمیر کنن . طرف گفت من بد سکتور ها رو برطرف کردم ولی هنوز ویندوز نصب نمیشه . گفت باید firmware رو آپدیت کنی تا درست شه . بعد که firmware رو که آپدیت کرد گفت درست شده . گفت برو ویندوز ایکس پی نصب کن و وقتی خواست فرمت کنه نزار که فرمت کنه . من اشتباه کردم و اومدم ویندوز 7 نصب کردم و دیدم که فرمت شده . حالا الان که می خوام ویندوز نصب کنم میگه باید اول پارتیشن c رو فرمت کنی ولی فرمت نمیشه . حالا من چی کار کنم که دوباره پارتیشن بندی کنم و ویندوز ایکس پی نصب کنم . آیا باید دوباره firmware رو آپدیت کنم . ممنون.

اگه فریم ویر رو اپدیت کرده که نیازی به آپدیت مجدد نداره
اگه موقع نصب ویندوز سون میخواین پارتیشن بندی کنید ولی نمیشه شما ویندوز xp بوت کنین از طریق ویندوز xp مجددا پارتیشن بندی رو انجام بدین بعد که پارتیشن هارو ساختین فرمت نکنین درایو هارو دوبار کلید f3 رو بزنید خارج شین و سی دی ویندوز سون رو بزارین و به مرحله درایوها رسیدین درایو c رو فرمت کنید و روش ویندوز نصب کنید
اگرم که میخوای یک راست ویندوز xp نصب کنی که کار راحت تر میشه

m3hrd4d
10-06-2012, 01:28
من ویندوز ایکس پی sata رو نصب کردم ولی وقتی که برای بار اول ری استارت میشه . می خواد وارد مرحله ی دوم نصب بشه یا صفخه آبی میاد و سریع ری استارت میشه . یه مشکل درست شد مشکل دیگه ای به وجود اومد .:31:

EXTREME
10-06-2012, 07:28
من ویندوز ایکس پی sata رو نصب کردم ولی وقتی که برای بار اول ری استارت میشه . می خواد وارد مرحله ی دوم نصب بشه یا صفخه آبی میاد و سریع ری استارت میشه . یه مشکل درست شد مشکل دیگه ای به وجود اومد .:31:

با نصب ویندوز سون هم بلو اسکرین میاد ؟
یا با نصب xp معمولی ؟
اگه رو نصب اینا هم بلو اسکرین بیاد مشکل سخت افزاری دارین اول از همه هم مربوط به هارده بعدش رم و پاور و در آخر مین

black years
10-06-2012, 08:39
نه برای چی بپره این نرم افزار بدسکتورهارو ریکاوری میکنه یعنی میبره تو سکتور صفر در فریم ویر ذخیره میکنه به اطلاعات چیکار داره
یک سی دی بوتیبل بسازید و ازطریق داس اسکن کنید هارد مشکل دارو فقط هم هارد مشکل دار رو وصل کنید

سلام آقا مهرداد.
آقا من خواستم رو DVD بوتیبل بسازم پیغام میده میگه DVD خالی نیست،در صورتی که DVD ریرایته و خودم خالیش کردم.
روی فلس هم بوتیبل ساختم اما از قسمتی که بوت میشه فلشو بوت نمیکرد و از بایوس هم گذاشته بودم رو فلش.
هارد 1TB که سالمه و ویندوز روش نصبه رو جدا کردم و فقط هارد 500GB که خرابه به سیستم وصل کردم که از همون قسمت بوت پیغام میداد و میگفت دیسک رو وصل کنید در صورتی که هارد 500 وصل بود.

EXTREME
10-06-2012, 10:29
سلام آقا مهرداد.
آقا من خواستم رو DVD بوتیبل بسازم پیغام میده میگه DVD خالی نیست،در صورتی که DVD ریرایته و خودم خالیش کردم.
روی فلس هم بوتیبل ساختم اما از قسمتی که بوت میشه فلشو بوت نمیکرد و از بایوس هم گذاشته بودم رو فلش.
هارد 1TB که سالمه و ویندوز روش نصبه رو جدا کردم و فقط هارد 500GB که خرابه به سیستم وصل کردم که از همون قسمت بوت پیغام میداد و میگفت دیسک رو وصل کنید در صورتی که هارد 500 وصل بود.
پیغام read disk error میداد یا boot disk failur ؟ موقع بوت فلش این اتفاق میفتاد ؟ یک سی دی خام بردارین و رو سی دی خام بریزین حتما نباید دی وی دی باشه برید یک سی دی خام بخرید بریزید روش پولتون دور نریختین بعدا هم از این نرم افزار استفاده میکنید

black years
10-06-2012, 12:02
پیغام read disk error میداد یا boot disk failur ؟ موقع بوت فلش این اتفاق میفتاد ؟ یک سی دی خام بردارین و رو سی دی خام بریزین حتما نباید دی وی دی باشه برید یک سی دی خام بخرید بریزید روش پولتون دور نریختین بعدا هم از این نرم افزار استفاده میکنید

فک میکنم پیغام read disk error میداد،هارد 500 رو نمیخوند،چون ویندوز رو هارد 1 نصبه شاید اینطور میشه.
DVD ریرایت دارم روش بوتیبل نمیسازه و میگه دیسک خالی نیست.
حتی بوت رو گذاشتم رو CD-ROM بازم ارور read disk error میداد و هارد 500 رو نمیخوند.در صورتی که تو بایوس هارد 500 رو میشناخت.

EXTREME
10-06-2012, 12:31
فک میکنم پیغام read disk error میداد،هارد 500 رو نمیخوند،چون ویندوز رو هارد 1 نصبه شاید اینطور میشه.
DVD ریرایت دارم روش بوتیبل نمیسازه و میگه دیسک خالی نیست.
حتی بوت رو گذاشتم رو CD-ROM بازم ارور read disk error میداد و هارد 500 رو نمیخوند.در صورتی که تو بایوس هارد 500 رو میشناخت.
کابل ها و اتصالات هارد ور به طورکامل چک کنید و جای کابل دیتا رو عوض کنید و کانکتور برقشو عوض کنید
نه به این قضیه مربوط نمیشه شما حتی رو هارد ویندوز نداشته باشی با سی دی بوتیبل این نرم افزار میتونید کل هارد رو اسکن کنید
ببینید رو همین هارد معیوب میتونید ویندوز سون نصب کنید ؟ نمیخواد ویندوز نصب کنید فقط میخوام ببینیم سی دی ویندوز با این هارد معیوب میشه بوت کرد و هارد شناخته میشه یا نه

black years
10-06-2012, 12:57
کابل ها و اتصالات هارد ور به طورکامل چک کنید و جای کابل دیتا رو عوض کنید و کانکتور برقشو عوض کنید
نه به این قضیه مربوط نمیشه شما حتی رو هارد ویندوز نداشته باشی با سی دی بوتیبل این نرم افزار میتونید کل هارد رو اسکن کنید
ببینید رو همین هارد معیوب میتونید ویندوز سون نصب کنید ؟ نمیخواد ویندوز نصب کنید فقط میخوام ببینیم سی دی ویندوز با این هارد معیوب میشه بوت کرد و هارد شناخته میشه یا نه

سلام.
مشکل از هارد و اتصالات نبود،چون فلش بوت نمیشد اون ارور رو میداد،الانم تا DVD ویندوز رو بذارم چون دیر گذاشتم باز اون پیغام اومد که عکسشو گذاشتم،اما دوباره ریست کردم رفت رو نصب ویندوز.

اینم پیغام همیشگی ویندوز :

EXTREME
10-06-2012, 13:04
سلام.
مشکل از هارد و اتصالات نبود،چون فلش بوت نمیشد اون ارور رو میداد،الانم تا DVD ویندوز رو بذارم چون دیر گذاشتم باز اون پیغام اومد که عکسشو گذاشتم،اما دوباره ریست کردم رفت رو نصب ویندوز.

اینم پیغام همیشگی ویندوز :

الان اون هارد معیوب که وصل بود باهاش تونستین سی دی ویندوز بوت کنین ؟
شما سی دی خام نگرفتین هنوزفکر کنم
برید هارد 1 ترا رو نصب کنید و از طرق اون تو ویندوز با نرم افزار hdd regenerator کل هارد 500 رو اسکن کنید

black years
10-06-2012, 15:23
الان اون هارد معیوب که وصل بود باهاش تونستین سی دی ویندوز بوت کنین ؟
شما سی دی خام نگرفتین هنوزفکر کنم
برید هارد 1 ترا رو نصب کنید و از طرق اون تو ویندوز با نرم افزار hdd regenerator کل هارد 500 رو اسکن کنید

سلام.مرسی دوست عزیز.
آره روی هارد معیوب ویندوز بوت شد و رفته بود روی مرحله نصب که ریست دادم.
سی دی خام گرفتم و بوتیبل ساختم و از قسمت بوت اینتر کردم و گزینه 2 نرمال اسکن زدم بعدش چندتا گزینه دیگه اومد که گزینه 1 اسکن اند ریپیر زدم و اسکن کامل کرد و نتیجه در عکس های زیر گذاشتم.

EXTREME
10-06-2012, 15:46
چند سکتور در هارد 500 delay شده !
یعنی مدت زمان دسترسی به این سکتورها از زمان استاندارش بیشتره
بزارین تا آخر hdd regenerator اسکنشو بکنه اگه نتیجه نگرفتین از اطلاعات هارد 500 بکاپ بگیرید و هارد رو low level format بکنید
درست نشد مشکل یا با اپدیت فریم ویر حل میشه یا خیلی مشکل وسیع تر باشه از پلاتر و هد هارد میتونه باشه