PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

Hamed DC
21-02-2012, 16:18
سلام دوستان

الان یه مدت هست که هارد من ازش صدا زیاد میاد . بعضی وقت ها صدا شدید میشه و ویندوز هنگ میکنه .

کایل ها رو چند بار عوض کردم ولی باز هم درست نشد . به نظر شما مشکلش چیه ؟

هارد من Seagate 1TB . هستش . صدای هارد رو هم ضبط کردم . که پایین گذاشتم

لینک صدای ضبط شده

. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fdownload.php%3F6foyo0z5ms6tmho)

این هم یه عکس که برنامه HD Tune pro گرفتم .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام.
با نرم افزار HDD Regenerator هارد رو بدسکتور گیری کنید و با یه نرم افزار خوب مثل Diskeeper هارد رو دفرگ کنید و
درصد سلامتی هارد رو گزارش کنید.

Hamed DC
21-02-2012, 16:29
سلام
یه هارد مکستور دیاموند 22 دارم یه دفعه بایوس میشناسه یه دفعه اصلا نمیشناسه
یه بار ویندوز روش نصب کردم تا 18 دقیق اومد بعد ارور صحفه ابی رو اورد الان هم بعضی مواقع میشناسه و بازم هیچ
مشکلش چیه
سلام.
بایوس رو آپدیت کنید.
اگر باز این روند ادامه پیدا کرد و روی سیستم دیگه هم این مشکل پدیدار شد، به احتمال زیاد باید فریمور هارد رو به صورت
سخت افزاری ریسیت و آپدیت کنید.

mafiasos
21-02-2012, 17:48
سلام.
با نرم افزار HDD Regenerator هارد رو بدسکتور گیری کنید و با یه نرم افزار خوب مثل Diskeeper هارد رو دفرگ کنید و

ببخشید با این کار مشکل صداش رفع میشه ؟
یه سوال دیگه اون هم اگه با این نرم افزار بدسکتور گیری کنم . اطلاعاتم از بین میرن یا نه ؟

lpix
21-02-2012, 19:11
سلام دوستان

الان یه مدت هست که هارد من ازش صدا زیاد میاد . بعضی وقت ها صدا شدید میشه و ویندوز هنگ میکنه .

کایل ها رو چند بار عوض کردم ولی باز هم درست نشد . به نظر شما مشکلش چیه ؟

هارد من Seagate 1TB . هستش . صدای هارد رو هم ضبط کردم . که پایین گذاشتم

لینک صدای ضبط شده

. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fdownload.php%3F6foyo0z5ms6tmho)

این هم یه عکس که برنامه HD Tune pro گرفتم .

با سلام
من هم همین مدل هارد رو دارم که چند روز قبل مشکل مشابهی داشتم. به صدای هارد شما هم گوش کردم و به نظرم به صدایی که هارد خودم میداد شبیه بود
هارد رو رو یه سیستم دیگه نصب کردم و بدون مشکل کار کرد. بعد برگردوندم رو سیستم اولی بازم مشکل بود تا اینکه کابلش رو عوض کردم و تا الان که داره به خوبی کار می کنه ...

mafiasos
21-02-2012, 22:43
سلام.

سلام دوست عزیز .
کار هایی که گفتید انجام دادم . ولی باز هم مشکل صدا رفع نشد . :41:
3 بد سکتور پیدا کرد و رفعشون کرد . .

با سلام
من هم همین مدل هارد رو دارم که چند روز قبل مشکل مشابهی داشتم. به صدای هارد شما هم گوش کردم و به نظرم به صدایی که هارد خودم میداد شبیه بود
هارد رو رو یه سیستم دیگه نصب کردم و بدون مشکل کار کرد. بعد برگردوندم رو سیستم اولی بازم مشکل بود تا اینکه کابلش رو عوض کردم و تا الان که داره به خوبی کار می کنه ..

من هم کابل عوض کردم ولی باز هم درست نشد . شما کابل با مارک خاصی استفاده میکنید ؟ :41:

Hamed DC
22-02-2012, 00:07
سلام دوست عزیز .

سلام.
هارد رو روی یه سیستم دیگه تست کردین؟؟؟ چون گاهی اوقات این مشکل میتونه از کابل برق و یا کاهش ولتاژهم باشه.
کابل برق رو هم کامل چک کنید و در صورت امکان هارد رو روی یه سیستم دیگه تست کنید.

ببخشید با این کار مشکل صداش رفع میشه ؟
یه سوال دیگه اون هم اگه با این نرم افزار بدسکتور گیری کنم . اطلاعاتم از بین میرن یا نه ؟
خیر از بین نمیره.
اگر با کارهای نرم افزاری مشکل مرتفع نشه و موراد جانبی رو هم که دوستان گفتند هم موثر نیفته، باید هارد رو به
تعمیرگاه برده تا به مشکلش رسیدگی بشه. به احتمال زیاد مشکل از قطعات مکانیکی داخلی هارد باشه.

sajjadsa
22-02-2012, 11:14
سلام سیستم من علائمی مشابه چیزی که به عنوان خرابی هارد گفته بودید داره نشون میده. یعنی هنگ کردن های مکرر و نا منظم به خصوص موقع بالا اومدن سیستم. الان سیستمم شانسی بالا میاد و اگر هم بیاد بیشتر وقت ها موقع کار هنگ میکنه و با ریستارت کردن هم دیگه بالا نمیاد.
هارد من مکستور 160 گیگ هست برای اینکه درست شه باید چیکار کنم؟ الان اکثر مواقع ویندوز بالا نمیاد و نمیتونم از نرم افزار های دیفرگ و بد سکتور گیر استفاده کنم. باید چیکار کنم؟

dd_20_07
22-02-2012, 17:53
سلام ، خسته نباشید دوستان
من یه هارد مکستور 320G دارم . تو setup و بایوس هارد رو میشناسه ولی تو ویندوز دیده نمیشه . در ضمن وقتی که سیستم رو یک بار ریستارت کردم دیگه تو بایوس هم نمیشناسه ، باید یه بار کابل هارد رو در بیارو و دوباره وصلش کنم . لطفاً کمکم کنید . ممنون

Maxtor
DiamondMax 22
STM3320614AS
Firmware : MC1H

khelane
22-02-2012, 18:07
جناب Hamed DC ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) من بایوس رو اپدیت و رو یه سیستم دیگه چک کردم بازم این مینویسه با دیسک بوت هایرن تست کردم با برنامه hdat جدید رو هارد ارور hpa.is active میزنه طبق خود سایت رفتم و از lba 48 bit کردمش 28 بیت بازم همون اشو همون کاسه حالا میخوام فریموزش رو اپدیت کنم این شمخصاته هارده هست هرکجا رفتم فریمورش رو گیر نیاوردم
maxtor diamond 22 stm3320614as 320gig
هست ه برنامه ای بود تو چندتا سایت دیدم نوشته بود فریمور های مکستور رو تعمیر میکنه ورژن دیسک رو گرفتم ولی تو فایل ایمیج هیچی نبود از دو سایت دیگه هم دان کردم بازم نشد
یه هارد 30 گیگ دارم اونم همین ارور بالا رو داد با اموزش سایت رفتم کار کرد ولی بعد از ریستارت سیتم اینجوری شد
در بخش دیگر تو برنامه دیدم نوشته بود hdd smart :enable
تو اینترنت دیدم فریمور رو دان کردی رو یه سی دی یا فلاپی و فلش میریزی و با برنامه داس میشه فریمورش رو تغییر بدی
پروگرامر هم دارم با اون نمیشه؟
با سپاس

Hamed DC
22-02-2012, 20:41
جناب Hamed DC ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) من بایوس رو اپدیت و رو یه سیستم دیگه چک کردم بازم این مینویسه با دیسک بوت هایرن تست کردم با برنامه hdat جدید رو هارد ارور hpa.is active میزنه طبق خود سایت رفتم و از lba 48 bit کردمش 28 بیت بازم همون اشو همون کاسه حالا میخوام فریموزش رو اپدیت کنم این شمخصاته هارده هست هرکجا رفتم فریمورش رو گیر نیاوردم
maxtor diamond 22 stm3320614as 320gig
هست ه برنامه ای بود تو چندتا سایت دیدم نوشته بود فریمور های مکستور رو تعمیر میکنه ورژن دیسک رو گرفتم ولی تو فایل ایمیج هیچی نبود از دو سایت دیگه هم دان کردم بازم نشد
یه هارد 30 گیگ دارم اونم همین ارور بالا رو داد با اموزش سایت رفتم کار کرد ولی بعد از ریستارت سیتم اینجوری شد
در بخش دیگر تو برنامه دیدم نوشته بود hdd smart :enable
تو اینترنت دیدم فریمور رو دان کردی رو یه سی دی یا فلاپی و فلش میریزی و با برنامه داس میشه فریمورش رو تغییر بدی
پروگرامر هم دارم با اون نمیشه؟
با سپاس
این قسمت رو چک کردین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
با پروگرامر فکر نمیکنم بشه هارد رو رفع عیب کرد. در هر حال اگر با روش نرم افزاری نشه باید بعد از رسیت سخت
افزاری، فریمور رو آپدیت کرد.

Hamed DC
22-02-2012, 20:46
سلام سیستم من علائمی مشابه چیزی که به عنوان خرابی هارد گفته بودید داره نشون میده. یعنی هنگ کردن های مکرر و نا منظم به خصوص موقع بالا اومدن سیستم. الان سیستمم شانسی بالا میاد و اگر هم بیاد بیشتر وقت ها موقع کار هنگ میکنه و با ریستارت کردن هم دیگه بالا نمیاد.
هارد من مکستور 160 گیگ هست برای اینکه درست شه باید چیکار کنم؟ الان اکثر مواقع ویندوز بالا نمیاد و نمیتونم از نرم افزار های دیفرگ و بد سکتور گیر استفاده کنم. باید چیکار کنم؟
سلام.
هارد صدای غیر طبیعی داره؟؟؟
اگر صدای غیر طبیعی داره: باید به مشکل داخلی هارد شک کرد و قطعات مکانیکی اون رو مورد بازدید قرار داد.
اگر صدا غیر طبیعی نشنیده نشه: اگر اطلاعات مهمی روی هارد ندارین، کل هارد رو حذف پارتیشن کنید و بعد از نصب
روی یه سیستم دیگه، اون رو فرمت سطح پایین کنید(این کار رو به دقت انجام بدین. چون در غیر اینصورت هارد مشکل
بسیار اساسی پیدا میکنه!) بعد از فرمت، هارد رو پارتیشن گذاری کنید. اگر برای ذخیره سازی اطلاعات هست، به یک
پارتیشن کلی بسنده کنید و در غیر اینصورت هارد رو به سه پارتیشن قسمت کنید . درایو ویندوز رو بیشتر از 50گیگ
حجم گذاری نکنید. با انجام این کارهای اگر هارد همچنان پابر جا باشه، باید با دستگاه سکتورگیری بشه و سکتورهای
خراب حذف یا غیر فعال بشن.

Hamed DC
22-02-2012, 20:54
سلام ، خسته نباشید دوستان
من یه هارد مکستور 320G دارم . تو setup و بایوس هارد رو میشناسه ولی تو ویندوز دیده نمیشه . در ضمن وقتی که سیستم رو یک بار ریستارت کردم دیگه تو بایوس هم نمیشناسه ، باید یه بار کابل هارد رو در بیارو و دوباره وصلش کنم . لطفاً کمکم کنید . ممنون

Maxtor
DiamondMax 22
STM3320614AS
Firmware : MC1H
سلام دوست عزیز.
بایوس مین رو آپدیت کنید.
فریمور هارد رو از قسمت زیر دانلود کنید و فریمور هارد رو به روز رسانی کنید. حتما قبل این کار از همه اطلاعات یک پشتیبان تهیه کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر صورت عدم رفع عیب باید به صورت سخت افزاری ریسیت بشه.

lpix
22-02-2012, 22:29
سلام دوست عزیز .

من هم کابل عوض کردم ولی باز هم درست نشد . شما کابل با مارک خاصی استفاده میکنید ؟ :41:

قبلا کابل بدون مارکی بود که به صورت جدا خریده بودم. ولی الان وصلش کردم به کابلی که تو جعبه مادربوردم بود (گیگابایت).

Hamed DC
23-02-2012, 00:21
قبلا کابل بدون مارکی بود که به صورت جدا خریده بودم. ولی الان وصلش کردم به کابلی که تو جعبه مادربوردم بود (گیگابایت).
توضیح چند نکته رو لازم میبینم:

به هیچ وجه از کابلهای بی کیفیت و بدون گیره فلزی استفاده نشه.
سعی بشه از کابلهایی استفاده بشه که دامنه ولتاژ خوبی داشته باشن تا به هارد آسیب نزنن.
از کابلهایی با گیره فلزی استفاده بشه تا خوب در شکاف ثابت بشه تا از کج شدن کابل و نوسانات جلوگیری بشه.
از کابلهایی استفاده بشه که در قسمت اتصال به هارد دارای زانو هستند و از کج شدن کابل و بروز مشکلجلوگیری میکنن.

khelane
23-02-2012, 11:06
این قسمت رو چک کردین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبا پروگرامر فکر نمیکنم بشه هارد رو رفع عیب کرد. در هر حال اگر با روش نرم افزاری نشه باید بعد از رسیت سخت
افزاری، فریمور رو آپدیت کرد.
خیلی سپاسگذارم از راهنمایاتون
رفتم تو سایت و ورژن مربوط به هارد رو گرفتم ولی وقتی رایتش کردم اومد تو بوت و فریمور و هارد رو شناخت وقتی مdownload رو زدم یه دقیقه ای سیستم شروع به اجر کردن برنامه شد ولی در اخر ارور زیر رو داد
specfied model not found stm3320614as xpected
جالبه میگه این مدل هارد پیدا نشده در حالی که این هارد همون و مشخصاتش این
stm3320614as
s/n:9sz33vr6
fw:mc1h

sajjadsa
23-02-2012, 13:42
برای سکتور گیری از چه نرم افزاری استفاده کنم؟

Hamed DC
23-02-2012, 19:38
برای سکتور گیری از چه نرم افزاری استفاده کنم؟
برای بد سکتورگیری از نرم افزار زیر استفاده کن:
HDD Regenerator

n-95
25-02-2012, 07:16
دوستان هارد لپتاپ مشکل پیدا کرده ، لطفا راهنمایی کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Hamed DC
25-02-2012, 15:45
خیلی سپاسگذارم از راهنمایاتون
رفتم تو سایت و ورژن مربوط به هارد رو گرفتم ولی وقتی رایتش کردم اومد تو بوت و فریمور و هارد رو شناخت وقتی مdownload رو زدم یه دقیقه ای سیستم شروع به اجر کردن برنامه شد ولی در اخر ارور زیر رو داد
specfied model not found stm3320614as xpected
جالبه میگه این مدل هارد پیدا نشده در حالی که این هارد همون و مشخصاتش این
stm3320614as
s/n:9sz33vr6
fw:mc1h
خواهش میکنم.
اگر همون ورژن باشه، فکر میکنم باید فریمور رو بصورت سخت افزاری ریسیت کنید.

دوستان هارد لپتاپ مشکل پیدا کرده ، لطفا راهنمایی کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
آیا هارد رو با نرم افزار تغییر پارتیشن دادین؟؟؟
درایورهای راه انداز چیپ مادربرد خصوصاATAنصب شده؟؟؟

khelane
25-02-2012, 17:51
اگر همون ورژن باشه، فکر میکنم باید فریمور رو بصورت سخت افزاری ریسیت کنید.

منظورتون همون فایل ایمیج هست که باید رایت و از طریق بوت فریمورش رو بریزم
راهی دیگه نیست راحت بتونم ریستش کنم یا میتونم هارد رو به سیستم دیگه وصل کنم بعدا تو ویندوز این کا رو بکنم؟؟!!
ضمنا من وقتی رفتم تو همین برنامه که از طریق بوت اجرا شد مدل هارد یه چیز دیگه بود مدلی که گفتم 4as بود ولی این اخرش بجای 4 همون 3 بود که تونستم تو همون سایت سیگیت گیرش اوردم و رایتش کردم دقیق مدلش رو شناخت ولی بازم همون ارور رو داد که براتون گذاشتم الان راهی دیگه نیست؟
باسپاس

Hamed DC
25-02-2012, 19:21
منظورتون همون فایل ایمیج هست که باید رایت و از طریق بوت فریمورش رو بریزم
راهی دیگه نیست راحت بتونم ریستش کنم یا میتونم هارد رو به سیستم دیگه وصل کنم بعدا تو ویندوز این کا رو بکنم؟؟!!
ضمنا من وقتی رفتم تو همین برنامه که از طریق بوت اجرا شد مدل هارد یه چیز دیگه بود مدلی که گفتم 4as بود ولی این اخرش بجای 4 همون 3 بود که تونستم تو همون سایت سیگیت گیرش اوردم و رایتش کردم دقیق مدلش رو شناخت ولی بازم همون ارور رو داد که براتون گذاشتم الان راهی دیگه نیست؟
باسپاس
بله. همون نسخه ای که با هارد کاملا سازگار باشه.
اگر به صورت نرم افزاری نشه فریمور هارد رو آپدیت و یا آپگرید کرد، باید با دستگاهPC-3000انجام بشه که هزینه ی نسبتا
بالایی رو هم میطلبه!!!

khelane
25-02-2012, 20:42
ممنون اگه این pc-3000 رو داشتم چی میشد خدای اخرش بود
میگفتن قیمت این pc-3000 خیلی بالاست نزدیکای 8 7 میلیون هست راست میگن؟

Hamed DC
26-02-2012, 00:25
ممنون اگه این pc-3000 رو داشتم چی میشد خدای اخرش بود
میگفتن قیمت این pc-3000 خیلی بالاست نزدیکای 8 7 میلیون هست راست میگن؟
خواهش میکنم.
بله.قیمت این دستگاه گران هست و این امر باعث شده هزینه مرتفع کردن مشکلات با این وسیله هم کمی بالا باشه!!!

mahdiafsar
29-02-2012, 18:57
با سلام
به تازگی هارد اکسترنالم که حدود 6 ماه هم از عمرش نمیگذره موقع open کردنش این پیغام رو میده .

دوستان راه جز فرمت کردنش بهم لطفا بگین

Hamed DC
29-02-2012, 19:51
با سلام
به تازگی هارد اکسترنالم که حدود 6 ماه هم از عمرش نمیگذره موقع open کردنش این پیغام رو میده .

دوستان راه جز فرمت کردنش بهم لطفا بگین
سلام.
با نرم افزار پارتیشن بندی و یا تغییر پارتیشن دادین؟؟؟
با یک نرم افزار بازیابی اطلاعات همه اطلاعات رو بالا بیارین و بعد از این کار کل پارتیشن رو پاک کرده و بعد از یک
فرمت بدون استفاده از نرم افازر پارتیشن بندی رو انجام بدین. اطلاعات رو تا بازیابی نهایی حفظ کنید و هارد رو
هم تا تست نهایی اطلاعات بازیابی شده، فرمت نکنید.

mahdiafsar
29-02-2012, 23:48
سلام.
با نرم افزار پارتیشن بندی و یا تغییر پارتیشن دادین؟؟؟
با یک نرم افزار بازیابی اطلاعات همه اطلاعات رو بالا بیارین و بعد از این کار کل پارتیشن رو پاک کرده و بعد از یک
فرمت بدون استفاده از نرم افازر پارتیشن بندی رو انجام بدین. اطلاعات رو تا بازیابی نهایی حفظ کنید و هارد رو
هم تا تست نهایی اطلاعات بازیابی شده، فرمت نکنید.
نه من هیچ کاریش نکردم. حدود 700 گیگ توش فیلم دارم که به جونم بستس. امروز زدم به کامپیوتر که این پیغام رو داد. روی سیستم های دیگه هم امتحان کردم بازم فرقی نکرد.
دقیقا باید چیکار کنم؟:23:

Hamed DC
01-03-2012, 00:57
نه من هیچ کاریش نکردم. حدود 700 گیگ توش فیلم دارم که به جونم بستس. امروز زدم به کامپیوتر که این پیغام رو داد. روی سیستم های دیگه هم امتحان کردم بازم فرقی نکرد.
دقیقا باید چیکار کنم؟:23:
مزاحل زیر روی پیگیری کنید:
1-هارد رو با یه نرم افزار خوی در زمینه بازیابی اطلاعات خصوصا فیلمريال بازیابی کنید. سعی کنید نرم افزاری رو انتخاب
کنید که در بازیابی مولتی مدیا و فیلم توانایی بالایی داشته باشه.
2-بعد از بازیابی همه اطلاعات مبادرت به تست اونها و بعد از اطمینان از سالم بودن اونها هارد رو حذف پارتیشن کنید.
3-بعد از حذف پارتیشن هارد، اون رو پارتیشن بندی کنید. در صورت امکان با داس این کار رو انجام بدین.
4-اگر هارد جنبه ارشیوی داره برای اون تک پارتیشن بسازین و در غیر ایتصورت هارد رو به بیش از 4 پارتیشن قسمت
بندی نکنید.

mahdiafsar
01-03-2012, 01:15
1-هارد رو با یه نرم افزار خوی در زمینه بازیابی اطلاعات خصوصا فیلمريال بازیابی کنید. سعی کنید نرم افزاری رو انتخاب
کنید که در بازیابی مولتی مدیا و فیلم توانایی بالایی داشته باشه.
2-بعد از بازیابی همه اطلاعات مبادرت به تست اونها و بعد از اطمینان از سالم بودن اونها هارد رو حذف پارتیشن کنید.
ممنون از پاسخ دادن به تاپیکم
دوست عزیز هاردم اکسترناله و یک پارتیشن از اول بوده
وقتی باز نمیشه خوب نمیشه باهاش هیچکار کرد مثلا بازیابی کنم مگه اینکه اول فرمتش کنم.

Hamed DC
01-03-2012, 14:22
ممنون از پاسخ دادن به تاپیکم
دوست عزیز هاردم اکسترناله و یک پارتیشن از اول بوده
وقتی باز نمیشه خوب نمیشه باهاش هیچکار کرد مثلا بازیابی کنم مگه اینکه اول فرمتش کنم.
هر باز نشدن هردی منوت به این نیست که با نرم افزار بازیابی نیاد بالا.در بیشتر مواقع وقتی هارد در محیط ویندوزبالا
نمیاد، میشه بانرم افزار بازیابی اطلاعات رو بالا آورد و بعد از بازیابی اونها، هارد رو فرمت کرد. احتمالا بدسکتور عامل
این مشکل بوده.
با نرم فازاری ریکاوری تست کردین؟؟؟

fk_u
01-03-2012, 23:33
سلام
هارد 1 ترا توشیبا هست که با نرم افزار hd tune pro تست کردم heatlh هارد دیدم دو تا warning به رنگ زرد داده که این دو تا بود
05 realocated count
number of damage sector which have been replaced 72
status : the drives has damage sectors

c4 reallocated event count
number of replacement operation 6
status okay

هارد تازه گرفتم برای بازی کنسول ps3 هست + اطلاعات دیگه هم درونش هست تک بارتیشنه هست
ضربه هم نزدم . یک بار به سیستم وصل کردم نمیدونم داشت کبی میکردم روش یا نه که یک لحظه مکان هارد تغییر دادم . شاید به مغازه داری که بازی کبی میکرد ضربه زده ( این هارد ها مه ضد ضربه نیستند ضربه بخورند نمیسوزند؟ دچار بد سکتور میشه با ضربه ؟ هارد الان درست کار میکند ولی فعلا 140 گیگ روش هست مطعمن نیستم بخاطر این دو تا ارور که برنامه داد دو روز دیگه خراب نشه اطلاعاتم ببره هم هارد بسوزه دیگه روش چیزی نریختم + حجم بشه 300 400 گیگ نمیتونم جایی بکاب بگیرم از هارد برای همین نگران شدم. راهی هست که بدون فرمت این ارور بد سکتور حل بشود سالم بشه؟
یکم درباره مکانیسم دو تا ارور که برنامه داده توضییح میدید که گفته replacement منظورش اینه تا یک حدی سکتور های هارد جایگزین میشه حجم هارد کم نمیشه .برنامه ی راهی هست بفرمایید که مشکلم حل بشه . مشکل فیزیکی از هارد هست؟
فعلا که بد سکتور داره اصلاعات هاردم فکر کنم سالمه شاید حجم خالی سکتورش خراب شده .اگه اطلاعاتم سکتورش خراب
میشد موقه باز کردن درایو اروری میداد؟
گارانتی هم داره ولی میدونید که اروبا که نیست گارانتی اشغاله

سوالم نایابه؟

mahdiafsar
02-03-2012, 01:05
با نرم فازاری ریکاوری تست کردین؟؟؟
نه عزیز
یک نرم افزار لطف کن معرفی کن من دانلود کنم بعد تست کنم باهاش

Hamed DC
02-03-2012, 10:45
نه عزیز
یک نرم افزار لطف کن معرفی کن من دانلود کنم بعد تست کنم باهاش
Easeus Data Recovery Wizard
Recover My Files
O&O MediaRecovery
iCare Data Recovery

هر کدام از این نرم افزارها در بازیابی فرمت خاصی از فیلم تبهر دارن. توصیه میکنم هر کدوم رو بطور جداگانه تست کنی.

mahdiafsar
03-03-2012, 02:40
با نرم افزار Easeus Data Recovery Wizard پارتیشن رو ریکاوری کردم بعد از حدود 12 ساعت هیچ اتفاقی نیوفتاد
اگه هارد رو فرمت کنم امکانش هست فیلما رو برگردونم؟ چقدر زمان میبره؟

Hamed DC
03-03-2012, 11:20
با نرم افزار Easeus Data Recovery Wizard پارتیشن رو ریکاوری کردم بعد از حدود 12 ساعت هیچ اتفاقی نیوفتاد

پس به احتمال زیاد ناگزیر به فرمت هستین.
هارد رو یک بار فرمت سریع کنید.
با نرم مبادرت به بازیابی کنید. پارتیشن رو بازیابی نکنید! ابتدا فایلها رو بازیابی کنید.
به احتمال زیاد،بالای 80درصد از اطلاعات رو بشه برگردوند.فقط برای اسکن به یک نرم افزار بازیابی بسنده نکنیدو
از سایر نرم افزارهای معرفی شده هم استفاده کنید.
بعد از هر بار ریکاوری تا انتهای کار و بازیابی کامل فایل، به هیچ وجه اطلاعات جدیدی روی هارد کپی نکنید. حتی1
مگابایت!

pashangparsi6
03-03-2012, 13:04
با دروددد

کمکککککککککککککککککک

دوستان از اونجایی که ورودی usb هارد اکسترنال WD من قطعی داشت. من هاردو باز کردم و اون مبدل (بورد تبدیل ساتا به usb) رو از روش برداشتم و الان با کابل ساتا و برق مادربرد به رایانه وصلش کردم. ولی هارد و درایو 1 ترابایتی به صورت unallocated در اومده و داده های درون هارد رو نمی تونم بخونم

(یک سری از دوستان گفتن ریکلاوری کن که این جواب نمی دهههههه)

یکی از دوستان راهنمایی کرد که:

عزیز مگه شما هارد رو پاک کردی که دنبال ریکاوری می گرید آخه؟
ببین اون سخت افزار یک کلید هم هست که اطلاعات رو کدگذاری شده روی هارد نوشته و نتیجتا چون سیستم نمی تونه Table ها رو تشخیص بده شما نمی تونی اطلاعاتت رو برگردونی بدون اون سخت افزار! در این عکس می بینید که ورودی یو اس بی از روی بورد کنده شده:

من چکار باید بکنم؟؟؟؟؟ اگر بخوام لحیم کنم که نمی شه اینها خیلی به هم نزدیک هستند. باید چکاتر کنممممممممممممم

Hamed DC
03-03-2012, 13:17

پس به احتمال زیاد ناگزیر به فرمت هستین.
هارد رو یک بار فرمت سریع کنید.
با نرم مبادرت به بازیابی کنید. پارتیشن رو بازیابی نکنید! ابتدا فایلها رو بازیابی کنید.
به احتمال زیاد،بالای 80درصد از اطلاعات رو بشه برگردوند.فقط برای اسکن به یک نرم افزار بازیابی بسنده نکنیدو
از سایر نرم افزارهای معرفی شده هم استفاده کنید.
بعد از هر بار ریکاوری تا انتهای کار و بازیابی کامل فایل، به هیچ وجه اطلاعات جدیدی روی هارد کپی نکنید. حتی1
مگابایت!
ذکر یک نکته رو لازم میبینم:
بعد از اطمینان کامل از عدم بازیابی مبادرت به بازیابی کنید.
چون با یک بار بازیابی پارتیشن و صرف به کار بستن یک نرم افزار نمیشه به بازنگشتن اطلاعات امیدوار شد.
با سایر نرم افزاها هم هارد رو پالایش کنید. تا قبل از این کار فرمتی انجام ندین. چون هنوز اطلاعات وارد لایه های
زیرین نشدن و میشه با کمی ممارست همه اونها رو سالم بازیابی کرد.
فرمت راه آخر هست نه اول.

رضا امیر
03-03-2012, 14:19
با دروددد

کمکککککککککککککککککک

دوستان از اونجایی که ورودی usb هارد اکسترنال WD من قطعی داشت. من هاردو باز کردم و اون مبدل (بورد تبدیل ساتا به usb) رو از روش برداشتم و الان با کابل ساتا و برق مادربرد به رایانه وصلش کردم. ولی هارد و درایو 1 ترابایتی به صورت unallocated در اومده و داده های درون هارد رو نمی تونم بخونم

(یک سری از دوستان گفتن ریکلاوری کن که این جواب نمی دهههههه)

یکی از دوستان راهنمایی کرد که:

در این عکس می بینید که ورودی یو اس بی از روی بورد کنده شده:

من چکار باید بکنم؟؟؟؟؟ اگر بخوام لحیم کنم که نمی شه اینها خیلی به هم نزدیک هستند. باید چکاتر کنممممممممممممم
دوست من سلام
اول لازم میدانم این نکته را ذکر کنم که در حفظ و حراست از آن مبدل ساتا به USB کمال دقت را بکنید و حتی اگر برای تعمیر به جایی مطمین می سپارید یک علامت واضح بر آن درج نمایید چون اطلاعات شما فعلا" به جان آن بستگی دارد.

دوست من در آن برد تبدیل اطلاعات کد و دیکد میشوند پس اگر هارد را مسقتیم به کامپیوتر متصل کنید چیزی رویت نخواهد شد و با هیچ ابزاری هم قادر به بازیابی نیستید مگر متدی خاص.

برد تبدیل شما قابل ترمیم است و به سادگی آن سوکت شکسته درست می شود فقط توصیه این است که از بکاربردن هویه القایی و المنتی جدا" خود داری نمایید. با سیستم های هوای گرم کار راحت تر و تمیز تر و مهم تر از همه بدون خسارت به قطعات الکترونیکی که نسبت به جریانات الکتریکی حساس هستند انجام می شود.

موفق باشید

pashangparsi6
03-03-2012, 14:46
دوست من سلام
اول لازم میدانم این نکته را ذکر کنم که در حفظ و حراست از آن مبدل ساتا به USB کمال دقت را بکنید و حتی اگر برای تعمیر به جایی مطمین می سپارید یک علامت واضح بر آن درج نمایید چون اطلاعات شما فعلا" به جان آن بستگی دارد.

دوست من در آن برد تبدیل اطلاعات کد و دیکد میشوند پس اگر هارد را مسقتیم به کامپیوتر متصل کنید چیزی رویت نخواهد شد و با هیچ ابزاری هم قادر به بازیابی نیستید مگر متدی خاص.

برد تبدیل شما قابل ترمیم است و به سادگی آن سوکت شکسته درست می شود فقط توصیه این است که از بکاربردن هویه القایی و المنتی جدا" خود داری نمایید. با سیستم های هوای گرم کار راحت تر و تمیز تر و مهم تر از همه بدون خسارت به قطعات الکترونیکی که نسبت به جریانات الکتریکی حساس هستند انجام می شود.

موفق باشید

شما از همون اول باید هارد رو به یک تعمیرکار میداد براتون یک ربع هم نمیشد پایه های جدا شده رو به راحتی لحیم میداد
هرچند اگه آشنایی با هویه و این مسائل دارید خودتون هم میتونید انجام بدید وگرنه به همون دلیل نزدیکی مدارها خودتون انجام ندید
ولی بازم پیشنهاد میشه به یک تعمیرکار سخت افزار یا حتی الامکان لوازم برقی ببرید که اونها هم میتونن کار شما رو راه بندازن

سخن شما درسته و من اشتباه کردم که اونو پیش تعمیر کار نبردم. ولی الان راستشو بخواید از یه چیزی می ترسم. زمانی که داشتم دست کاری می کردم پایه ها رو کمت ار یک ثانیه یهو یه دود از بورد بلند شد. می ترسم سوخته باشه. البته من این کارو می کنم و می برم و می دم تعمیرکارها درستش کنند و پایه رو بچسبونن ولی اگر بورد درست نشد چی؟

آخه یکی از دوستان تاکید داره که هارد اکسترنالش رو به گونه های مختلف یعنی با بورد و یا بدون بورد و کابل ساتا استفاده می کنه بدون هیچ مشکلی!

اگر این بورد سوخته باشه چی؟ چنین بوردی پیدا می شه که بخرم یا اینکه با نرم افزارهای ریکاوری می شه داده ها رو برگردوند؟ اگر نشه داده ها رو برگردوند آیا با فرمت کردن هارد می شه ازش استفاده کرد؟

Stream
03-03-2012, 20:15
سلام

در راستای چندین ریپورتی که از این تاپیک داده شده بود، ببینید دوستان پستی که حاوی مطلب اشتباه باشه خلاف قوانین نیست و حذف نمیشه و با کاربری که صحبتش غلط هست از طرف مدیریت برخورد نمیشه، هر کسی ممکنه حرفش درست یا نادرست باشه. اینجا حرف اشتباه رو فیلتر نمی کنیم تفاوت در نظرها (یکی درست و یکی غلط) جزو خواص انجمن هست.

اگه پاسخی که برای سوالی ارسال شده اشتباه باشه میشه اون پست رو Reply کرد و گفت بنا به دلایل X و Y و Z این حرف اشتباهه. :20:

ممنون.

fk_u
03-03-2012, 23:34
کسی مشکل من نمیبینه تو صفحه قبل هست یا زیاد فنی هست

imanpod
04-03-2012, 02:21
سلام دوستان . من یه هارد 320 گیگ ساتا وسترن دیجیتال دارم که چند وقت پیش خیلی کند شده بود و موقعیکه کامپیوترو برا دانلود روشن میذاشتم ، ریستارت میشد . با دو تا برنامه ی hdd regenerator و EASEUS Partition Master 9.1.0 Home Edition تستش کردم . ولی بد سکتور پیدا نکرد . بعد از چند وقت با فایلهای dll ویندوز مشکل پیدا کرد و روی بعضی از برنامه ها ارور Bad Image میداد . الان یه هارد دیگه وصل کردم و با هارد جدید مشکلی ندارم(بنابراین مطمئنا مشکل از هارد قبلی بوده) . با آنتی ویروس آوست جدید اسکن کردم و فایل page.sys رو مطابق عکس پایین ویروس شناخت . بعد از پاکسازی با HDD Low Level Format Tool فرمت سطح پایین رو انجام دادم و بعد از پارتیشن بندی (و فرمت NTFS) ، شروع به نصب ویندوز 7 روش کردم ولی در مرحله ی آخر نصب ویندوز (بعد از ریستارت شدن) دوباره به مشکل برخورد و پیغام داد که یه سری فایلهای dll گم شده .(از dvd ویندوز خیالم راحته . چون قبلا 10 دفعه روی همین هارد نصبش کردم ) و شروع کرد به ریکاوری که بازم مشکل حل نشد :

بعد از همه ی اینها برا تست روی هارد خرابم سیستم عامل ubuntu ultimate edition 2.7 (اوبونتوی 10.04) ریختم (با فرمت ext4 و فرمت فایلهای لینوکس هم که swap هست ) و الان بدون هیچ مشکلی دراه با اوبونتو کار میکنه . (کلی آهنگ و ویدئوی HD هم روش ریختم )
به نظرتون هاردم سالمه ؟ اگه سالمه چرا با dll های ویندوز مشکل داره ؟
به جز بدسکتور (که روی هارد من هیچ بدسکتوری شناسایی نشده) ، چه مشکلی باعث خرابی هارد میشه ؟ اگه هارد خراب شده چطور با لینوکس به راحتی کار میکنه ؟

رضا امیر
04-03-2012, 12:35
سلام دوستان . من یه هارد 320 گیگ ساتا وسترن دیجیتال دارم که چند وقت پیش خیلی کند شده بود و موقعیکه کامپیوترو برا دانلود روشن میذاشتم ، ریستارت میشد . با دو تا برنامه ی hdd regenerator و EASEUS Partition Master 9.1.0 Home Edition تستش کردم . ولی بد سکتور پیدا نکرد . بعد از چند وقت با فایلهای dll ویندوز مشکل پیدا کرد و روی بعضی از برنامه ها ارور Bad Image میداد . الان یه هارد دیگه وصل کردم و با هارد جدید مشکلی ندارم(بنابراین مطمئنا مشکل از هارد قبلی بوده) . با آنتی ویروس آوست جدید اسکن کردم و فایل page.sys رو مطابق عکس پایین ویروس شناخت . بعد از پاکسازی با HDD Low Level Format Tool فرمت سطح پایین رو انجام دادم و بعد از پارتیشن بندی (و فرمت NTFS) ، شروع به نصب ویندوز 7 روش کردم ولی در مرحله ی آخر نصب ویندوز (بعد از ریستارت شدن) دوباره به مشکل برخورد و پیغام داد که یه سری فایلهای dll گم شده .(از dvd ویندوز خیالم راحته . چون قبلا 10 دفعه روی همین هارد نصبش کردم ) و شروع کرد به ریکاوری که بازم مشکل حل نشد :

بعد از همه ی اینها برا تست روی هارد خرابم سیستم عامل ubuntu ultimate edition 2.7 (اوبونتوی 10.04) ریختم (با فرمت ext4 و فرمت فایلهای لینوکس هم که swap هست ) و الان بدون هیچ مشکلی دراه با اوبونتو کار میکنه . (کلی آهنگ و ویدئوی HD هم روش ریختم )
به جز بدسکتور (که روی هارد من هیچ بدسکتوری شناسایی نشده) ، چه مشکلی باعث خرابی هارد میشه ؟ اگه هارد خراب شده چطور با لینوکس به راحتی کار میکنه ؟
سلام دوست من
به احتمال زیاد مشکل شما از ویروس است و بهتر این است که اول اطلاعات را خارج کنید و هارد را فرمت سطح پایین کنید (LLF).
تا ویروس ها کامل از بین برود احتمال اینکه شما ویروس در MBR داشته باشید وجود دارد پس با فرمت و دوباره پارتیشن بندی کردن هم ویروس از بین نخواهد رفت.
در این خانوادها مشکل دیگری بر اساس کند شدن هارد وجود دارد که به سادگی قابل حل است هم با سیستم PC-3000 و هم می توانید از سایت مادر راه حل را پیدا کنید در همین سایت هم قسمتی وجود دارد که رفع مشکل کندی هارد وسترن را توضیح داده که در خاطر ندارم کجا بود.
موفق باشید

رضا امیر
04-03-2012, 12:54
سلام

در راستای چندین ریپورتی که از این تاپیک داده شده بود، ببینید دوستان پستی که حاوی مطلب اشتباه باشه خلاف قوانین نیست و حذف نمیشه و با کاربری که صحبتش غلط هست از طرف مدیریت برخورد نمیشه، هر کسی ممکنه حرفش درست یا نادرست باشه. اینجا حرف اشتباه رو فیلتر نمی کنیم تفاوت در نظرها (یکی درست و یکی غلط) جزو خواص انجمن هست.

اگه پاسخی که برای سوالی ارسال شده اشتباه باشه میشه اون پست رو Reply کرد و گفت بنا به دلایل X و Y و Z این حرف اشتباهه. :20:

ممنون.
سلام دوست خوب و مدیر محترم

بله خاصیت فروم این است اما بهتر است که شما درجه کیفیتی را که به افراد می دهید بر اساس کارآیی باشد نه تعداد پست ها نظر شما را به نوشته زیر جلب میکنم . با رنگ قرمز توضیحاتی نوشتم:

بعد از اطمینان کامل از عدم بازیابی مبادرت به بازیابی کنید. متوجه نشدم البته بعد از 20 تا 25 بار خواندن
چون با یک بار بازیابی پارتیشن و صرف به کار بستن یک نرم افزار نمیشه به بازنگشتن اطلاعات امیدوار شد. بازم متوجه نشدم به بازنگشتن اطلاعات و با بازگشتن اطلاعات به کدام یک باید امیدوار بود
با سایر نرم افزاها هم هارد رو پالایش کنید. تا قبل از این کار فرمتی انجام ندین. (پالایش !!!! بازم متوجه نشدم منظور چیست؟ ) چون هنوز اطلاعات وارد لایه های زیرین نشدن و میشه با کمی ممارست همه اونها رو سالم بازیابی کرد. ( اه عجب بابا یا من متوجه داستان نیستم یا خیلی تکنیکی نوشته اند کدام لایه منظور ایشان است ؟ اصلا" لایه های زیرین در اطلاعات یعنی چه؟ من زیر هارد خودم تا زیر میز را هم چک کردم !!!!!!!!!!!!
فرمت راه آخر هست نه اول. آقا فرمت کردن که خانه را از پایبست ویران می کند.

دوست خوب من دلیل آوردن برای رد یک استدلال و یا راه حل ، جای خودش را دارد و لی این ها که ایشان می نویسد مانند این است که اگر نتوانستید لوازم منزلتان را در جای خودش پیدا کنید حتما آنها به زیر زمین و یا لایه های زمانی گذشته رفته است و اگر اینطور بود خانه را خراب کنید تا بر گردید به همان زمانی که خانه ساخته نشده بود و...

رضا امیر
04-03-2012, 15:53
سلام به همه دوستان
اخص دوستانی که من ایراداتشان را به لحن بد و بی پروا رخ آنها می کشم.
من به راحتی از کسانی که ناراحت می شوند عذر خواهی می کنم اما یاد آور می شوم در این گونه موارد من تند برخورد می کنم .
شاید عادت بدی باشد ولی بحث شوخی برداری نیست که زمان برای جبران باشد با هر حرکتی میتوان اطلاعات را نابود کرد.
قصد باز کردن بحث جدید ندارم و هم خواستم بصورت عمومی اعلام کنم که عادت بد ، بد است چه بد برخورد کردن و بی پروا حرف زدن و چه بد راهنمایی کردن .

موفق باشید

zanbor551
04-03-2012, 21:16
سلام به همه عزیزان
من یک هارد اکسترنال وسترن 500 دارم. روی هارد حدود 150gb اطلاعات داشتم. یک هفته پیش یکی از دوستان لطف کردن وچند بار پسورد هاردا اشتباه زدن و بعد هاردا از لپ تاپ جدا کردن. بعدش کل اطلاعات هارد پرید. البته لپ تاپ هارد را به صورت یک درایو سالم با 468gb فضای خالی میشناسه و هارد به نظر کاملا سالمه.
الان یک هفتس تمام نرم افزارهای ریکاوری را امتحان کردم بعضی از اونا هیچ اطلاعاتی را نشونم نمیدن، ولی بعضیاشون دقیقا حجمی معادل فایلهام رو هارد دیسک برام پیدا میکنن منتها این حجم به صورت فایلهایی با فرمت swf و raw با حجمهای بالا درحدود 2gb و 3gb هستن وقتی ریکاوری میکنم روی یک پارتیشن دیگه ویندوز با هیچ نرم افزاری نمیتونه اونارا اجرا کنه و فقط اونا را به صورت کدهای 0 و 1 نشون میده.
فیلمهای تولد بچم روشه. دیگه کم کم دارم دیوونه میشم.
خواهش میکنم هرکی میتونه کمکم کنه.
ممنون

pashangparsi6
04-03-2012, 23:06
دوستان از اونجایی که ورودی usb هارد اکسترنال WD من قطعی داشت. من هاردو باز کردم و اون مبدل (بورد تبدیل ساتا به usb) رو از روش برداشتم و الان با کابل ساتا و برق مادربرد به رایانه وصلش کردم. ولی هارد و درایو 1 ترابایتی به صورت unallocated در اومده بود و هارد در my com نشون داده نمی شد.
سپس هارد رو با این نرم افزار که توصیه شده بود از سوی یکی از دوستان، خواستم ریکاوری کنم. گزینه ی create volum (همون طور که در عکس در سمت چپ می بینید) رو زدم و هارد یک نام به خودش گرفت (شد درایور H) و در my com به نمایش در اومد ولی هیچ داده ای توش نیست!!!!

من در واقع هیچ کاری نکردم و این عمل create volum هم خیلی کوتاه بود ولی داده ای در درون هارد وجود نداره

الان هارد از unallocated تبدیل به Simple شده در بخش دیسک منیجمنت. البته توی همین نرم افزار گزینه ای در اختیار دارم که می تونم هارد رو از حالت داینامیک به بیسیک تبدیل کنم. این کارو بکنم درست می شه؟>

نرم افزارهای ریکاوری هم چیز خاصی پیدا نمی کنند روی هارد.

چکار کنمممم؟ نزدیک به 800 گیگ داه داشتم روی این هارد

pashangparsi6
05-03-2012, 02:03
سلام به همه عزیزان
من یک هارد اکسترنال وسترن 500 دارم. روی هارد حدود 150gb اطلاعات داشتم. یک هفته پیش یکی از دوستان لطف کردن وچند بار پسورد هاردا اشتباه زدن و بعد هاردا از لپ تاپ جدا کردن. بعدش کل اطلاعات هارد پرید. البته لپ تاپ هارد را به صورت یک درایو سالم با 468gb فضای خالی میشناسه و هارد به نظر کاملا سالمه.
الان یک هفتس تمام نرم افزارهای ریکاوری را امتحان کردم بعضی از اونا هیچ اطلاعاتی را نشونم نمیدن، ولی بعضیاشون دقیقا حجمی معادل فایلهام رو هارد دیسک برام پیدا میکنن منتها این حجم به صورت فایلهایی با فرمت swf و raw با حجمهای بالا درحدود 2gb و 3gb هستن وقتی ریکاوری میکنم روی یک پارتیشن دیگه ویندوز با هیچ نرم افزاری نمیتونه اونارا اجرا کنه و فقط اونا را به صورت کدهای 0 و 1 نشون میده.
ممنون

من هم دقیقا مشکل این دوستمون رو دارم. من هاردم اکسترنال بوده و بورد تبدل sata به usb سوخته و از دست رفته. با نرم افزار EASEUS Data Recovery داده ها رو بازیابی کردم ولی از حدود 700 گیگ داده برام نزدیک به 550 گیگ رو برگردوند ولی دقیقا چیزهایی مانند همینی که دوستمون می گه. ببنید:

imanpod
05-03-2012, 03:31

سلام دوست من
به احتمال زیاد مشکل شما از ویروس است و بهتر این است که اول اطلاعات را خارج کنید و هارد را فرمت سطح پایین کنید (LLF).
تا ویروس ها کامل از بین برود احتمال اینکه شما ویروس در MBR داشته باشید وجود دارد پس با فرمت و دوباره پارتیشن بندی کردن هم ویروس از بین نخواهد رفت.
در این خانوادها مشکل دیگری بر اساس کند شدن هارد وجود دارد که به سادگی قابل حل است هم با سیستم PC-3000 و هم می توانید از سایت مادر راه حل را پیدا کنید در همین سایت هم قسمتی وجود دارد که رفع مشکل کندی هارد وسترن را توضیح داده که در خاطر ندارم کجا بود.
موفق باشید

از دوست عزیز امیرضا به خاطر توجهش ممنونم . ولی من که توضیح دادم من فرمت low level کردم هاردو و بعدش اونو پارتیشن بندی کردم . مگه low level format ویروس های MBR ای رو از بین نمیبره ؟ الان هم رو هاردم اوبونتو ریختم و داره کار میکنه . ولی ویندوز که میخوام بریزم ، روی فایلهای dll ارور میده .

رضا امیر
05-03-2012, 07:53
سلام به همه عزیزان
ممنون
سلام دوست من
برای هارد شما تنها یک راه حل وجود دارد و حدودا" بیش از دو برابر قیمت هاردتان هم باید پرداخت نمایید.
و هم می توانید هارد را به خارج از کشور بفرستید و آنهم حدود بیش از 300 دلار و بعلاوه یک هارد دیگر هزینه دارد.
بفرمایید در کدام شهر هستید تا بیشتر راهنمایی کنم.
موفق باشید

رضا امیر
05-03-2012, 08:08
از دوست عزیز امیرضا به خاطر توجهش ممنونم . ولی من که توضیح دادم من فرمت low level کردم هاردو و بعدش اونو پارتیشن بندی کردم . مگه low level format ویروس های MBR ای رو از بین نمیبره ؟ الان هم رو هاردم اوبونتو ریختم و داره کار میکنه . ولی ویندوز که میخوام بریزم ، روی فایلهای dll ارور میده .
سلام دوست من
از آنچه شما فرمودید من می توانستم نتیجه گیری کنم که دو مشکل برای هارد ممکن است وجود داشته باشد و هر دو را عنوان کردم. البته گاهی اوقات مشکل در هنگام کار پیش می آید مثلا" یکی از نرم افزار ها و یا سی دی های مورد استفاده ویروسی است !!!!
البته که مشکلات بیشتری نظیر خرابی در حتی یکی از ماژول های فرم ویر نیز باعث همین داستان خواهد شد و البته بهتر است که هارد را با یک سیستم PC-3000 UDMA چک کامل کنید . ولی قبل از آن بهتر است مشکل سرعت کم هارد را رفع کنید چه با PC-3000 و چه بصورت دستی. این پست زیر را ببینید:

موفق باشید

imanpod
05-03-2012, 09:47
سلام دوست من
از آنچه شما فرمودید من می توانستم نتیجه گیری کنم که دو مشکل برای هارد ممکن است وجود داشته باشد و هر دو را عنوان کردم. البته گاهی اوقات مشکل در هنگام کار پیش می آید مثلا" یکی از نرم افزار ها و یا سی دی های مورد استفاده ویروسی است !!!!
البته که مشکلات بیشتری نظیر خرابی در حتی یکی از ماژول های فرم ویر نیز باعث همین داستان خواهد شد و البته بهتر است که هارد را با یک سیستم PC-3000 UDMA چک کامل کنید . ولی قبل از آن بهتر است مشکل سرعت کم هارد را رفع کنید چه با PC-3000 و چه بصورت دستی. این پست زیر را ببینید:

موفق باشید
ممنون . فقط یه سوال دیگه ، من تو سایت خود وسترن دیجیتال فریمویر مدل هاردمو (WD3200AAJS-00YFA0) برا دانلود گیر نیووردم . اگه مشکل از فرم ویر باشه ، باید از کجا دانلودش کنم ؟
راستی این PC-3000 UDMA قیمتش چنده؟ روی PCI باید نصب بشه ؟

mahdiafsar
05-03-2012, 17:44
سلام دوست خوب و مدیر محترم

بله خاصیت فروم این است اما بهتر است که شما درجه کیفیتی را که به افراد می دهید بر اساس کارآیی باشد نه تعداد پست ها نظر شما را به نوشته زیر جلب میکنم . با رنگ قرمز توضیحاتی نوشتم:

بعد از اطمینان کامل از عدم بازیابی مبادرت به بازیابی کنید. متوجه نشدم البته بعد از 20 تا 25 بار خواندن
چون با یک بار بازیابی پارتیشن و صرف به کار بستن یک نرم افزار نمیشه به بازنگشتن اطلاعات امیدوار شد. بازم متوجه نشدم به بازنگشتن اطلاعات و با بازگشتن اطلاعات به کدام یک باید امیدوار بود
با سایر نرم افزاها هم هارد رو پالایش کنید. تا قبل از این کار فرمتی انجام ندین. (پالایش !!!! بازم متوجه نشدم منظور چیست؟ ) چون هنوز اطلاعات وارد لایه های زیرین نشدن و میشه با کمی ممارست همه اونها رو سالم بازیابی کرد. ( اه عجب بابا یا من متوجه داستان نیستم یا خیلی تکنیکی نوشته اند کدام لایه منظور ایشان است ؟ اصلا" لایه های زیرین در اطلاعات یعنی چه؟ من زیر هارد خودم تا زیر میز را هم چک کردم !!!!!!!!!!!!
فرمت راه آخر هست نه اول. آقا فرمت کردن که خانه را از پایبست ویران می کند.

دوست خوب من دلیل آوردن برای رد یک استدلال و یا راه حل ، جای خودش را دارد و لی این ها که ایشان می نویسد مانند این است که اگر نتوانستید لوازم منزلتان را در جای خودش پیدا کنید حتما آنها به زیر زمین و یا لایه های زمانی گذشته رفته است و اگر اینطور بود خانه را خراب کنید تا بر گردید به همان زمانی که خانه ساخته نشده بود و...

سلام دوست عزیز
این بنده خدا که ازش ایراد میگیری تنها فردی بود که من رو راهنمایی کرد (حالا به کیفیت راهنمایی ایشان کاری ندارم) کاش شما هم بجای ایراد از این آقا راه حل که به نظر خودت میرسید رو میگفتی.
هر کار کردم نشد بلاخره هاردم رو مجبور شدم فرمت کنم:37::37:
امیدی هست اطلاعات روش که حدود 900 گیگ فیلم بوده برگرده؟ چطوری؟

pashangparsi6
05-03-2012, 20:10
دوستان گرامی من با چندین نرم افزار پُرآوازه بازیابی هارد 1 ترابایتی که نزدیک به 700 گیگ داده درونش بود رو بازیابی کردم. تنها نرم افزاری که یک حجمی نزدیک همون اندازه به من می ده این نرم افزار هست که نزدیک به 450 گیگ رو بازیابی می کنه. ولی ببنید فایل هایی که تحویلم می ده اینها هست. با این فایل ها که تحویل گرفتم باید چکار کنم؟

با سپاس

pashangparsi6
05-03-2012, 20:47
دوستان گرامی من از این نرم افزار (GetDataBack for NTFS) هم بهره برده بردم. مراحل رو اینجوری می گذرونم:

1-

2-

3-

4-

این چیزهایی هست که برای من میاره!

رضا امیر
06-03-2012, 04:34
ممنون . فقط یه سوال دیگه ، من تو سایت خود وسترن دیجیتال فریمویر مدل هاردمو (WD3200AAJS-00YFA0) برا دانلود گیر نیووردم . اگه مشکل از فرم ویر باشه ، باید از کجا دانلودش کنم ؟
راستی این PC-3000 UDMA قیمتش چنده؟ روی PCI باید نصب بشه ؟
سلام دوست من
دستگاه PC-3000 UDMA حدود 6 هزار یورو قیمت دارد و برای یک تعمیر گاه مجهر است !! شما بهتر است آن لینک که دادم را نگاه کنید و یا هارد را به یک متخصص بسپارید.

موفق باشید.

---------- Post added at 08:04 PM ---------- Previous post was at 08:00 PM ----------

سلام دوست عزیز
این بنده خدا که ازش ایراد میگیری تنها فردی بود که من رو راهنمایی کرد (حالا به کیفیت راهنمایی ایشان کاری ندارم) کاش شما هم بجای ایراد از این آقا راه حل که به نظر خودت میرسید رو میگفتی.
هر کار کردم نشد بلاخره هاردم رو مجبور شدم فرمت کنم:37::37:
امیدی هست اطلاعات روش که حدود 900 گیگ فیلم بوده برگرده؟ چطوری؟
سلام دوست خوبم
در چند پست قبل بنده از ایشان و همه کسانی که ناراحت شدند عذر خواستم ، بدون ناراحتی 1000 بار دیگر هم این اتفاق بیافتد حرفم را می زنم از همین الان هم عذر خواهی می کنم و دوست دارم ایشان همچنان کمک حال دیگران باشند .
دقت کنید که دو نفر غریبه هیچ وقت از هم توقع ندارند ، بحثی هم ندارند و اگر من به ایشان علاقه نداشتم از کار ایشان ایراد نمی گرفتم . ما همه همکار هستیم .

بهتر می دانم هاردتان را بیش از این خراب تر نکنید اگر اطلاعات برایتان ارزش دارد به یک متخصص بسپارید. متخصص کسی است که :
اولا" بدون هماهنگی با شما و دادن اطلاعات کامل عملیات اضافی و ریسک پذیر انجام نمی دهد.
دوما" اول آزمایشات کامل را انجام می دهد و بعد راح حل را پیدا کرده و مشکل را حل می کند و نه دیمی و از سر حدس و خطا و...
سوما" هارد شما را همانطور که تحویل گرفته با شما تحویل می دهد.
و....

موفق باشید

رضا امیر
06-03-2012, 04:49
دوستان گرامی من با چندین نرم افزار پُرآوازه بازیابی هارد 1 ترابایتی که نزدیک به 700 گیگ داده درونش بود رو بازیابی کردم. تنها نرم افزاری که یک حجمی نزدیک همون اندازه به من می ده این نرم افزار هست که نزدیک به 450 گیگ رو بازیابی می کنه. ولی ببنید فایل هایی که تحویلم می ده اینها هست. با این فایل ها که تحویل گرفتم باید چکار کنم؟

با سپاس
سلام دوست من
به این نوع بازیابی اطلاعات RAW Recovery می گویند در اصل در این نوع بازیابی اطلاعات بدون شاخه و زیر شاخه و فقط بر اساس نوع فرمت و پسوند فایل ها استخراج می شوند و این بستگی به قدرت نرم افزار در تشخیص نوع ساختار فایل ها دارد.

توجه کنید که اگر شما نتوانید به نوع ساختار اطلاعاتی که داده ها بر اصول آن نگه داری می شده ( FAT- NTFS-HFS-ext2 to 4 -Hpfs-UFS ,....) برسید پس دیگر چاره ای جز این راه بازیابی اطلاعات بصورت خام را نخواهید داشت.

موفق باشید

---------- Post added at 08:19 PM ---------- Previous post was at 08:15 PM ----------

دوستان گرامی من از این نرم افزار (GetDataBack for NTFS) هم بهره برده بردم. مراحل رو اینجوری می گذرونم:

1-

2-

3-

4-

این چیزهایی هست که برای من میاره!
سلام دوست من
بله این نرم افزار هم نرم افزار برازنده ای است .
و نشان می دهد که هارد شما فرمت شده است ولی نشان نمی دهد که آیا با همین ساختار اطلاعاتی آیا دیتایی قبلا" ذخیره شده است یا نه ؟ تا ببینیم امکان بازیابی آن در چه حدی است !!

موفق باشید

pashangparsi6
06-03-2012, 14:46
سلام دوست من
به این نوع بازیابی اطلاعات RAW Recovery می گویند در اصل در این نوع بازیابی اطلاعات بدون شاخه و زیر شاخه و فقط بر اساس نوع فرمت و پسوند فایل ها استخراج می شوند و این بستگی به قدرت نرم افزار در تشخیص نوع ساختار فایل ها دارد.

توجه کنید که اگر شما نتوانید به نوع ساختار اطلاعاتی که داده ها بر اصول آن نگه داری می شده ( FAT- NTFS-HFS-ext2 to 4 -Hpfs-UFS ,....) برسید پس دیگر چاره ای جز این راه بازیابی اطلاعات بصورت خام را نخواهید داشت.

موفق باشید

---------- Post added at 08:19 PM ---------- Previous post was at 08:15 PM ----------

سلام دوست من
بله این نرم افزار هم نرم افزار برازنده ای است .
و نشان می دهد که هارد شما فرمت شده است ولی نشان نمی دهد که آیا با همین ساختار اطلاعاتی آیا دیتایی قبلا" ذخیره شده است یا نه ؟ تا ببینیم امکان بازیابی آن در چه حدی است !!

موفق باشید

با سپاس

دوست گرامی این نرم افزار GetDataBack for NTFS چیزی رو نتونست برای من پیدا کنه.

1- قرار شده یک بورد درست مانند برد هارد اکسترنال برام پیدا کنند و بندازم روی هارد. آیا اگر برد مبدل ساتا به usb هارد WD my book رو پیدا کنم و بندازم روش می تونم داده ها رو بهتر بازیابی کنم؟

با توجه به این موضوع که من با این نرم افزار چون هاردم در my com نشون داده نمی شد گزینه ی create volum رو زدم و الان دیگه هارد یک ترابایتی درون my com نشون داده می شه ولی خالی.

آیا اگر اون برد رو پیدا کنم داده ها رو به خوبی می تونم بازیابی کنم؟

2- این داده ها و فایل هایی که با پسوند RAW و SWF ذخیره می شن و بالاترین حجم ها رو هم دارن با چی می شه اجراشون کرد؟ یا بازیابیشون کرد و ..

zanbor551
06-03-2012, 17:19
سلام دوست من
برای هارد شما تنها یک راه حل وجود دارد و حدودا" بیش از دو برابر قیمت هاردتان هم باید پرداخت نمایید.
و هم می توانید هارد را به خارج از کشور بفرستید و آنهم حدود بیش از 300 دلار و بعلاوه یک هارد دیگر هزینه دارد.
موفق باشید

سلام. ممنون از شما. ولی بیشتر راهنمایی کنید. من در اصفهان زندگی میکنم. میخوام بدونم راه حلش چیه. فرستادن هارد به خارج از کشور که باید آخرین راه حل باشه.

---------- Post added at 05:19 PM ---------- Previous post was at 05:16 PM ----------

سلام دوست من

موفق باشید

سلام دوست من
موفق باشید

سلام. ممنون از شما. ولی میشه بیشتر راهنمایی کنید؟ من در اصفهان زندگی میکنم. میخوام بدونم راه حلش چیه. فرستادن هارد به خارج از کشور که باید آخرین راه حل باشه.

رضا امیر
06-03-2012, 20:40
با سپاس

دوست گرامی این نرم افزار GetDataBack for NTFS چیزی رو نتونست برای من پیدا کنه.

1- قرار شده یک بورد درست مانند برد هارد اکسترنال برام پیدا کنند و بندازم روی هارد. آیا اگر برد مبدل ساتا به usb هارد WD my book رو پیدا کنم و بندازم روش می تونم داده ها رو بهتر بازیابی کنم؟

با توجه به این موضوع که من با این نرم افزار چون هاردم در my com نشون داده نمی شد گزینه ی create volum رو زدم و الان دیگه هارد یک ترابایتی درون my com نشون داده می شه ولی خالی.

آیا اگر اون برد رو پیدا کنم داده ها رو به خوبی می تونم بازیابی کنم؟

2- این داده ها و فایل هایی که با پسوند RAW و SWF ذخیره می شن و بالاترین حجم ها رو هم دارن با چی می شه اجراشون کرد؟ یا بازیابیشون کرد و ..
سلام دوست من
1- حتما" باید برد هارد خودتون درست بشه و اگر نه گفتم تکنیک خاصی هم وجود دارد که قیمت بالایی دارد و از دسترس شما دور است .
2- هارد شما هم اکنون نیر دارای اطلاعات می باشد ولی همانطور که گفتم به علت کد بودن اطلاعات چیزی برای شما رویت نمی شود و هارد را خالی فرض می کند این مانند آن است که شما یک هارد با فرمت NTFS را به یک سیستم کامپیوتری با سیستم عامل ویندوز 98 وصل کنید هارد را خالی نشان می دهد . البته این مثال با مشکل شما کاملا" متفاوت است ولی ظاهر امر یکی.

---------- Post added at 12:10 PM ---------- Previous post was at 12:08 PM ----------

سلام. ممنون از شما. ولی بیشتر راهنمایی کنید. من در اصفهان زندگی میکنم. میخوام بدونم راه حلش چیه. فرستادن هارد به خارج از کشور که باید آخرین راه حل باشه.

---------- Post added at 05:19 PM ---------- Previous post was at 05:16 PM ----------

سلام. ممنون از شما. ولی میشه بیشتر راهنمایی کنید؟ من در اصفهان زندگی میکنم. میخوام بدونم راه حلش چیه. فرستادن هارد به خارج از کشور که باید آخرین راه حل باشه.
سلام دوست عزیز
متاسفانه در بعضی موارد راهنمایی بیشتر کاربر را بیشتر به خطر می اندازد .
شما احتیاج به یک ایمیجر دارید و این سیستم ها قیمت بالای دارند برای شما مقرون به صرفه نیست خریدشان .
در طرف دیگر نمی شود به حتم یقین و 100 درصد در مورد هاردی نظر داد تا زمانی که هارد کامل تست نشده باشد.
در مورد هارد وسترن دیجیتال که پسوورد دارد حتما" احتیاج به PC-3000 UDMA و یا یک ایمیجر است پس یا به کسی بسپارید که این سیستم ها را دارد چه در ایران و چه در خارج از کشور. ( خانه سخت افزار نمایندگی فروش این سیستم در ایران است می تواند شما را در مورد شخصی که در نزدیکی محل سکونت شما دارای این سیستم است راهنماییتان کند.)

موفق باشید

ArashMiniStar
06-03-2012, 21:15
سلام.دوستان نمیدونم یک دفعه هاردم چش شده.تا دیشب درست بود.الان مشکل برام درست شده.بیشتر نگران اطلاعاتم هستم.:41:
خوب اول مشخصات هارد اکسترنالم : WD MyPassport SE 750GB
اول اینکه هاردم نه ضربه خورده نه چیزی! تا همین دیشب اوکی اوکی بود.فقط بنظرم دیرتر از بقیه مواقع بالا اومد.
روی هارد چند وقت پیش پسورد گذاشتم.الان وقتی هارد رو میزنم.چراغش روشن میشه.یک درایو سی دی برای باز کردن هارد از حالت قفل میاد بالا.از تو اون میشه اون فایل UNLOCK و نرم افزار وسترن برای فرمت رو بالا آورد...
من هم مثل همیشه پسورد رو میزنم.میگه اوکی هست و باید باز بشه که نمیشه و سیستم قفل میکنه.بغضی مواقع هم میگه باید درایو فرمت بشه...(هاردم 1 درایو داره و کل زندگیم توشه:31::13:)
پس از چند دقیقه هاردم قطع میشه خودش دوباره بالا میاد..انگار دوباره وصل کرده باشی.ولی قبلش پی سی قفل میکنه.این مشکل هم رو لپ تاپم هست هم روی پی سی دسکتاپم 2 تا ویندوزش :27:
دیگه اگه اطلاعات دیگری هم نیازه بفرمایید من بگم.فقط تو رو خدا یه راه برای بازیابی اطلاعاتش بگین.6 ماه نیست خریدمش.تازه تایلندیش هم هست.:2:
در ضمن با نرم افزار wd smart ware میرم میگه درایو قابل خوندنی وجود نداره.:18:
ببخشید طولانی شد.منتظرم ممنونم از همتون :11:

sia abedi
07-03-2012, 22:08
سلام دوستان
من یه هارد اکسترنال adata SH93 750GB خریدم بعد از اینکه چند ماه استفاده کردم یکی از پارتیشن ها کامل پرید(من دو تا پارتیشن توش داشتم)من اول فک کردم ویندوز قاطی کرده بعد که رفتم توی منیجر ویندوز دیدم که اون پارتیشنی که فک میکردم نپریده کاملا پاک شده بود (یعنی نوشته بود که این قطاع از هارد فرمت نشده!!!!).من بیخیال اون پارتیشن شدم و فرمتش کردم. چند روز پیش دوباره همون پارتیشن قاطی کرد و ویندوز بازش نمیکنه و این ارور را میده:

G:\ is not accessible.
the file or directory is crrupted and unreadable

من چه جوری اطلاعاتم را برگردونم؟ هاردم ایراد سخت افزاری داره؟

imanpod
08-03-2012, 12:13
سلام دوستان
من یه هارد اکسترنال adata SH93 750GB خریدم بعد از اینکه چند ماه استفاده کردم یکی از پارتیشن ها کامل پرید(من دو تا پارتیشن توش داشتم)من اول فک کردم ویندوز قاطی کرده بعد که رفتم توی منیجر ویندوز دیدم که اون پارتیشنی که فک میکردم نپریده کاملا پاک شده بود (یعنی نوشته بود که این قطاع از هارد فرمت نشده!!!!).من بیخیال اون پارتیشن شدم و فرمتش کردم. چند روز پیش دوباره همون پارتیشن قاطی کرد و ویندوز بازش نمیکنه و این ارور را میده:

من چه جوری اطلاعاتم را برگردونم؟ هاردم ایراد سخت افزاری داره؟

اگه ویندوز نمیتونه پارتیشنتو باز کنه ، یه دونه DVD اوبونتو (ترجیحا Ubuntu ultimate edition ورژنش هم زیاد فرق نمیکنه) از بازار بخر و هر موقع مشکل اینجوری پیدا کردی سیستم رو از طریق DVD بیار بالا و فایلهات رو روی فلش دیسک , cd یا ... کپی کن و ازشون بکاپ بگیر . میتونی از اینترنت هم این سیستم عامل رو دانلود کنی و چون به صورت لایو (بدون احتیاج به نصب) میتونی باهاش کار کنی هاردت رو به هم نمیریزه و مواضب باش اشتباهی اینستالش نکنی و فقط گزینه های Live و یا Try رو انتخاب کن . راه های دیگه ای هم هست ولی اگه یه DVD اوبونتو بگیری ، راحت ترین روش هست . چون برای کارهای ساده مثل Copy Paste و ... شبیه ویندوز هست و احتیاجی به معلومات خاصی نداره . برا فهمیدن مشکل هاردت هم باید عکسش رو بذاری . مگه نگفتی تازه فرمتش کردی ؟ پس چه اظلاعاتی توش داری که میخوای برگردونی .
از ویروسی نبودن سیستمت هم اطمینان حاصل کن .
این چیزی که شما گفتی احتمال مشکل سخت افزاری هم توش زیاده . میتونی با برنامه هایی مثل hdd regenerator 2011 تحت و ... تحت ویندوز هاردت رو اسکن کنی و از سلامتش تا حدودی مطلع بشی .

babak2002
08-03-2012, 14:32
من یه هارد دارم که بد سکتور داره و خیلی کنده
من یه سری اطلاعات دارم که می خوام از تو این هارد در بیارم یه چیزی حدود 600 گیگ
2 تا سوال داشتم
اگه بخوام اطلاعات روی DVD کپی کنم این کندی هارد باعث می شه که رایت DVD هم خیلی طول بکشه ؟
بهترین راه برای دراوردن اطلاعاتم از توی این هارد چیه ؟

ArashMiniStar
09-03-2012, 11:32
اگه ویندوز نمیتونه پارتیشنتو باز کنه ، یه دونه DVD اوبونتو (ترجیحا Ubuntu ultimate edition ورژنش هم زیاد فرق نمیکنه) از بازار بخر و هر موقع مشکل اینجوری پیدا کردی سیستم رو از طریق DVD بیار بالا و فایلهات رو روی فلش دیسک , cd یا ... کپی کن و ازشون بکاپ بگیر . میتونی از اینترنت هم این سیستم عامل رو دانلود کنی و چون به صورت لایو (بدون احتیاج به نصب) میتونی باهاش کار کنی هاردت رو به هم نمیریزه و مواضب باش اشتباهی اینستالش نکنی و فقط گزینه های Live و یا Try رو انتخاب کن . راه های دیگه ای هم هست ولی اگه یه DVD اوبونتو بگیری ، راحت ترین روش هست . چون برای کارهای ساده مثل Copy Paste و ... شبیه ویندوز هست و احتیاجی به معلومات خاصی نداره . برا فهمیدن مشکل هاردت هم باید عکسش رو بذاری . مگه نگفتی تازه فرمتش کردی ؟ پس چه اظلاعاتی توش داری که میخوای برگردونی .
این چیزی که شما گفتی احتمال مشکل سخت افزاری هم توش زیاده . میتونی با برنامه هایی مثل hdd regenerator 2011 تحت و ... تحت ویندوز هاردت رو اسکن کنی و از سلامتش تا حدودی مطلع بشی .
ممنون از همتون که پاسخ سوالم رو دادین.:46:
خودم به زور پسورد رو حذف کردم.با ویندوز همون طوری هارد رو نمیخوند.2 روز پیش با سی دی لایو اوبونتو دیدم شانسی اطلاعاتم بالا اومد.الانم کپی تموم شد با LOW LEVEL فرمتش میکنم.:27:

sia abedi
09-03-2012, 13:19
من سوزه لایو رو دارم ولی وقتی میزنم محیط تکست مود رو میاره و من هم خیلی وقته لینوکس کار نکردم و یادم رفته که چه شکلی برم توی محیط ایکس مود اگه شما اطلاع دارین بگین
حالا به نظرتون توی لینوکس کار میکنه؟
اگه با این نرم افزاره که گفتید چک کنم حتما معلوم میشه که ایراد سخت افزاری داره؟یا ببرم گارانتی؟

ArashMiniStar
09-03-2012, 13:55
من چی کار کنم؟؟؟ تو ابونتو اطلاعاتم رو کپی کردم.حالا با هیچ کدوم از نرم افزار های پارتشین بندی نمیشه فرمت کرد/قفل میکنه.
با HDD Regenerator هم چک کردم میگه فورا Backupبگیرین و برای تعویض هارد اقدام کنید همچین چیزی.:19:

ArashMiniStar
09-03-2012, 18:37
خوب کسی که کمک نکرد اینطوری درست کردم :31:
اول تو اوبونتو 9 لایو که داشتم با gparted درایو رو حذف کردم.ولی نمیتونست پارتشین سازی کنه.یعنی درایو جدید با فرمت NTFS بسازه که اومدم تو ویندوز با Paragon درستش کردم...:8:

imanpod
09-03-2012, 21:44
من سوزه لایو رو دارم ولی وقتی میزنم محیط تکست مود رو میاره و من هم خیلی وقته لینوکس کار نکردم و یادم رفته که چه شکلی برم توی محیط ایکس مود اگه شما اطلاع دارین بگین
اگه با این نرم افزاره که گفتید چک کنم حتما معلوم میشه که ایراد سخت افزاری داره؟یا ببرم گارانتی؟
من با سوزه اصلا آشنایی ندارم ولی مطمئنم برای کارهای مشابه ویندوز ، هیچی بهتر و کاملتر ubuntu ultimate edition نیست . من ورژن 2.7 اش رو دارم (که دستکاری شده اوبونتوی 10.04 هست) . این DVD ی لایو اوبونتو با میز کار گنوم میاد بالا ، که محیطش گرافیکیه و خیلی شبیه ویندوز کار میکنه و راحته . حتما تهیه اش کن . خیلی راحت میتونی DVD لایو رو روی flash disk هم از طریق یه برنامه که توی منوی adminstration هست به اسم live usb creator (اگه اشتباه نکنم ) بریزی و از سر و صدای dvd rom تو حالت لایو راحت شی .
آره با اون نرم افزار میشه خیلی چیزا فهمید مثلا رو هارد من بدسکتور پیدا نکرد ولی sector delay پیدا کرد که با سرچ تو اینترنت فهمیدم که اکثرا مشکل سخت افزاریه . ولی چون فشار زیادی به هارد میاره (هارد من امروز داشت میترکید) و گویا هارد شما هنوز گارانتی داره بهتره ببیری گارانتی (ولی قبلش میتونی با نرمافزارهای سبکتر مثل tuneup utilities هاردت رو یه چک سطحی بکنی)

مهندس الهه
09-03-2012, 22:10
ورژن لینوکس اگر قدیمی باشه مشکل شناسایی کارت گرافیک رو خواهد داشت و در نتیجه به جای گرافیک مود با تکست مود بالا خواهد اومد

---------- Post added at 10:10 PM ---------- Previous post was at 10:09 PM ----------

من یه هارد ساتای 320 گیگ مکستور دارم
وقتی به سیستم وصلش میکنم یه صداهایی ازش رمیاد و توسط سیستم شناسائی نمیشه
جیک قیژ قیژ
یه همچین صدایی :دی

مشکلش چیه ؟
مشکل از ضعف پاوره ؟
کابلهای دی وی دی رایتر رو هم درمیارم و میزنمشون به هارد ، باز هم همچین میکنه

imanpod
09-03-2012, 22:22
جیک قیژ قیژ

مشکلش چیه ؟
مشکل از ضعف پاوره ؟
پاور اگه ضعیف باشه باعث سر و صدا فکر نمیکنم بشه . این هارد شما هم برق زیادی مصرف نمیکنه .
احتمالا سیستم عاملت روی یه هارد دیگس دیگه ، نه ؟ چون تو این حالت مصرف برق هارد 320 مکستورت کمتر هم میشه . بنابراین این صداهای قیِژ قیژ به خاطر فرسایش هارده.

imanpod
09-03-2012, 22:42

آقا این پست نقل قول بالا رو من چند روز پیش زدم ولی امروز به نتایج جدیدی رسیدم که عکسهاشو براتون میذارم که اگه تونستین کمک کنین و بگین که آیا میشه سکتور های مشکل دار رو کلا غیر فعال کنم و از بقیه ی هارد استفاده کنم یا نه؟
من روی این هارد با مقداری کندی ویندوز Xp و اوبونتو نصب کردم ولی هر دوشون یه کمی کند بودن . ولی موقع نصب ویندوز 7 در مرحله ی آخر این ارور ها رو داد :

و این ارورها ادامه داشت تا کامپیوتر ریستارت شد و دوباره به همین ترتیب .
بعد از این کار با ویندوز 7 نصب شده روی یه هارد دیگه (مکستور قدیمی 60 گیگ IDE) سیستم رو بالا آوردم و گذاشتم با HDD Reganator 2011 هاردمو اسکن و Repair کنه که تا وسط کار اینجوری بود :

و در پایان کار صدای بسیار بلندی از هارد در اومده بود و داغ هم شده بود و پیغام زیر رو داد :

در ضمن هر چند دقیقه یک بار با پیدا کردن هر delay یه صدای تق تقی از هارد میومد و انگار هارد خاموش میشد و بعد از حدود 1 دقیقه دوباره یه صدایی مثل صدای چرخش با دور بالا ازش میومد و دوباره شروع به کار میکرد.
حالا با توجه به عکسهای بالا ، این delays detected یعنی چی(ترجمه ی فارسیش رو میدونم یعنی سکتورهای تاخیری ، میخوان ببینم از بدسکتور بدتر و غیر قابل تعمیرتره یا میشه کاریش کرد) ؟
با نرم افزار میتونم سکتورهای کند رو غیر فعال کنم یا هاردم کلا تعطیل شده ؟

kkk666
10-03-2012, 08:39
سلام. دوستان من هارد 1 ترا وسترن گرین دارم وای وقتی میخوام روش ویندوز 7 بریزم نمیتونم یعنی هارد بالا میاد نشون میده که هارد بصورت مستر هست ولی همینطور وایمیسه و نمیره برای نصب ویندوز و اگرم بره بعد از شروع برای نصب تو قسمت انتخاب درایو هاردو نمیشناسه به نظرتون مشکل از کجاست من فکر میکردم مشکل ار مادربورد باشه ولی بردمش نمایندگی بعد از چند روز گفتن مشکلی نداره و فقط بایوس آپدیت کردن دوستان خواهش میکنم کمک کنید واقعآ گیر کردم. ممنون از همه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] viewer.php%3Ffile%3Djcxnwvpr3f0mhs45opa.jpg%20targ et=_blank%20rel=nofollow%3E[IMG][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مهندس الهه
10-03-2012, 12:08
پاور اگه ضعیف باشه باعث سر و صدا فکر نمیکنم بشه . این هارد شما هم برق زیادی مصرف نمیکنه .
احتمالا سیستم عاملت روی یه هارد دیگس دیگه ، نه ؟ چون تو این حالت مصرف برق هارد 320 مکستورت کمتر هم میشه . بنابراین این صداهای قیِژ قیژ به خاطر فرسایش هارده.
بله
سیستم عامل رو یه هارد 500 گیگابایتیه
مشکل اینجاست که هرچی هارد اینترنال وصل میکنم این مشکل رو دارم
چه ساتا و چه ide

ata.royalfalcon
10-03-2012, 12:39
آقا این پست نقل قول بالا رو من چند روز پیش زدم ولی امروز به نتایج جدیدی رسیدم که عکسهاشو براتون میذارم که اگه تونستین کمک کنین و بگین که آیا میشه سکتور های مشکل دار رو کلا غیر فعال کنم و از بقیه ی هارد استفاده کنم یا نه؟
من روی این هارد با مقداری کندی ویندوز Xp و اوبونتو نصب کردم ولی هر دوشون یه کمی کند بودن . ولی موقع نصب ویندوز 7 در مرحله ی آخر این ارور ها رو داد :

و این ارورها ادامه داشت تا کامپیوتر ریستارت شد و دوباره به همین ترتیب .
بعد از این کار با ویندوز 7 نصب شده روی یه هارد دیگه (مکستور قدیمی 60 گیگ IDE) سیستم رو بالا آوردم و گذاشتم با HDD Reganator 2011 هاردمو اسکن و Repair کنه که تا وسط کار اینجوری بود :

و در پایان کار صدای بسیار بلندی از هارد در اومده بود و داغ هم شده بود و پیغام زیر رو داد :

در ضمن هر چند دقیقه یک بار با پیدا کردن هر delay یه صدای تق تقی از هارد میومد و انگار هارد خاموش میشد و بعد از حدود 1 دقیقه دوباره یه صدایی مثل صدای چرخش با دور بالا ازش میومد و دوباره شروع به کار میکرد.
حالا با توجه به عکسهای بالا ، این delays detected یعنی چی(ترجمه ی فارسیش رو میدونم یعنی سکتورهای تاخیری ، میخوان ببینم از بدسکتور بدتر و غیر قابل تعمیرتره یا میشه کاریش کرد) ؟
با نرم افزار میتونم سکتورهای کند رو غیر فعال کنم یا هاردم کلا تعطیل شده ؟

سلام
اين مشكلات بدسكتوري ميتونه ناشي از خرابي هد باشه و حتي ممكنه خود پلاتر مشكلي هم نداشته باشه و در نتيجه بعيد ميدونم كاري از دست HDD REGENERATOR بر بياد .

loveglance90
10-03-2012, 12:51
ورژن لینوکس اگر قدیمی باشه مشکل شناسایی کارت گرافیک رو خواهد داشت و در نتیجه به جای گرافیک مود با تکست مود بالا خواهد اومد

---------- Post added at 10:10 PM ---------- Previous post was at 10:09 PM ----------

جیک قیژ قیژ

مشکلش چیه ؟
مشکل از ضعف پاوره ؟

چند امکان وجود دارد :1-هارد شما ضربه دیه و صدا حاصل برخورد هد با پلاتره
2-آی سی موتور برد هارد مشکل داره و باعث سکته موتور میشه با یه برد دیگه تست کنید اگه گارانتی داره برید گارانتی

imanpod
10-03-2012, 13:50
بله
سیستم عامل رو یه هارد 500 گیگابایتیه
مشکل اینجاست که هرچی هارد اینترنال وصل میکنم این مشکل رو دارم
چه ساتا و چه ide
اگه با تمانم هاردهای اینترنال مشکل داره ممکنه مشکل از کنترلر ساتا یا IDE روی مادربوردت باشه که بعید میدونم و مشکل بایوس هم به نظرم بعیده . شما تو پست قبلیت گفتی هارم (320 رو منظورمه) رو اصلا نمیشناسه ،و اون هارد 500 گیگی که روش سیستم عامله رو سالم میشناسه و کار میکنه ، بنابراین مشکل مادربورد و پاور خیلی بعیده و احتمالا هاردهایی که تستشون میکنی مشکل دارن . اگه با همین hdd regenerator 2011 یه تست بکنی و عکسش رو بذاری . راحت تر میفهمیم قضیه چیه .
راستی فرمت هارد 320 ات چیه (fat , ntfs , ext4 , ext3 , ....) ؟

سلام
اين مشكلات بدسكتوري ميتونه ناشي از خرابي هد باشه و حتي ممكنه خود پلاتر مشكلي هم نداشته باشه و در نتيجه بعيد ميدونم كاري از دست HDD REGENERATOR بر بياد .
ممنون . حدسش رو میزدم . یه تعمیرکار تو پاساژ ایران بعد از توضیح دادن اتفاقاتی که برا هاردم افتاده گفت با 20 تومن ممکنه تعمیر بشه ، حالا به نظرت بدم تعمیرش کنن . یا بیخیالش بشم ، بعد از عید یه هارد نو بگیرم ؟ چون فعلا ویندوزم رو با همون هارد قدیمیم میارم بالا و هارد اکسترنال USB هم دارم ، فقط مشکلم اینه که این هارد قدیمیم یه کم کنده و برا بازی و کار سنگین خوب نیست .

مهندس الهه
10-03-2012, 15:12
چند امکان وجود دارد :1-هارد شما ضربه دیه و صدا حاصل برخورد هد با پلاتره
2-آی سی موتور برد هارد مشکل داره و باعث سکته موتور میشه با یه برد دیگه تست کنید اگه گارانتی داره برید گارانتی
نه بابا
گارانتی مال زمان بچگیهاشون بود :دی
این هاردهام جزو پیشکسوتان وسایل دیجیتالم هستند :دی

اگه با تمانم هاردهای اینترنال مشکل داره ممکنه مشکل از کنترلر ساتا یا IDE روی مادربوردت باشه که بعید میدونم و مشکل بایوس هم به نظرم بعیده . شما تو پست قبلیت گفتی هارم (320 رو منظورمه) رو اصلا نمیشناسه ،و اون هارد 500 گیگی که روش سیستم عامله رو سالم میشناسه و کار میکنه ، بنابراین مشکل مادربورد و پاور خیلی بعیده و احتمالا هاردهایی که تستشون میکنی مشکل دارن . اگه با همین hdd regenerator 2011 یه تست بکنی و عکسش رو بذاری . راحت تر میفهمیم قضیه چیه .
راستی فرمت هارد 320 ات چیه (fat , ntfs , ext4 , ext3 , ....) ؟
بایوسم آپدیته
اگر از کنترلر ساتا هم باشه ، پس باید رایترم هم شناسائی نشه . چون از کابلهای دی وی دی رایتر واسه وصل کردن هاردها استفاده میکنم

گاها هم وقتی این هاردو وصل میکنم و میخوام سیستم عامل رو بالا بیارم ، سیستم هنگ میکنه
اگر بتونم بالا بیارم از برنامه عکس میذارم همینجا

میخوام هاردها رو با اون یکی سیستم هم تست کنم ببینم اونجا هم مشکل دارند

فقط یادمه یکی از هاردها ntfs هست
یکیش هم ext4 بود که روش لینوکس بود و اونو فرمتش کرمد
بقیه یادم نیست
آهان
یکی دیگه هم هست که یه پارتیشن داشت و ntfs بود . ولی پارتیشنش دیلیت شده (فرمت نشده)

یه تستی روی سیستم دیگهبکنم نتیجه رو اینجا میگم
(بعیده این همه هارد مشکل سخت افزاری داشته باشند :دی)

ata.royalfalcon
10-03-2012, 15:41
ممنون . حدسش رو میزدم . یه تعمیرکار تو پاساژ ایران بعد از توضیح دادن اتفاقاتی که برا هاردم افتاده گفت با 20 تومن ممکنه تعمیر بشه ، حالا به نظرت بدم تعمیرش کنن . یا بیخیالش بشم ، بعد از عید یه هارد نو بگیرم ؟ چون فعلا ویندوزم رو با همون هارد قدیمیم میارم بالا و هارد اکسترنال USB هم دارم ، فقط مشکلم اینه که این هارد قدیمیم یه کم کنده و برا بازی و کار سنگین خوب نیست .

ازش بپرس دقيقاً چه كاري روي هارد ميخواد انجام بده . آيا تعميرگاه مجهز داره يا نه ؟
يا اينكه فقط با نرم افزارهاي معمولي ميخواد كار رو انجام بده (كاري كه خودت انجام دادي و نتيجه هم نگرفتي) .

sia abedi
13-03-2012, 07:54
من با سوزه اصلا آشنایی ندارم ولی مطمئنم برای کارهای مشابه ویندوز ، هیچی بهتر و کاملتر ubuntu ultimate edition نیست . من ورژن 2.7 اش رو دارم (که دستکاری شده اوبونتوی 10.04 هست) . این DVD ی لایو اوبونتو با میز کار گنوم میاد بالا ، که محیطش گرافیکیه و خیلی شبیه ویندوز کار میکنه و راحته . حتما تهیه اش کن . خیلی راحت میتونی DVD لایو رو روی flash disk هم از طریق یه برنامه که توی منوی adminstration هست به اسم live usb creator (اگه اشتباه نکنم ) بریزی و از سر و صدای dvd rom تو حالت لایو راحت شی .
آره با اون نرم افزار میشه خیلی چیزا فهمید مثلا رو هارد من بدسکتور پیدا نکرد ولی sector delay پیدا کرد که با سرچ تو اینترنت فهمیدم که اکثرا مشکل سخت افزاریه . ولی چون فشار زیادی به هارد میاره (هارد من امروز داشت میترکید) و گویا هارد شما هنوز گارانتی داره بهتره ببیری گارانتی (ولی قبلش میتونی با نرمافزارهای سبکتر مثل tuneup utilities هاردت رو یه چک سطحی بکنی)
عزیز من اسکن کردم هیچ بد سکتور و ... پیدا نکرد . یعنی مشکلی نداره؟

imanpod
13-03-2012, 20:31
عزیز من اسکن کردم هیچ بد سکتور و ... پیدا نکرد . یعنی مشکلی نداره؟
پس با این اوصاف مشکلت احتمالا نرم افزاریه . ویروس یا ... برا برگردوندن اطلاعات برنامه های زیادی وجود داره . ولی اگه بخوای عمیق بگرده هاردتو ، خیلی زمانبره . انواع و اقسام برنامه های بازگرداندن اطلاعات :
به جای ---- ها آسان دانلود رو با حروف انگلیسی بذار .
یا

oumadam
15-03-2012, 15:05
سلام دوستان
من یه هارد دارم که چندین ساله خراب شده
وقتی به سیستم وصلش میکنی قبل از بالا اومدن سیستم رو ریستارت میکنه ( قاعدتا مشکل برقی داره )
راستش بدلیل محتوای داخلش دوس نداشتم بدمش بیرون برای تعمیر
الان 4 یا 5 سال از خراب شدنش میگذره
دوست دارم بدونم چش شده و چرا اینطور شده و آیا اصولا قابل اعمیر بوده یا نه
بنظرتون بعد اینمهمه سال هنوز قابل تعمیر هست؟

a78037
15-03-2012, 17:56
با سلام خدمت دوستان عزیز من یک هارد وسترن یک ترا دارم الان تمام اطلاعاتم از دست رفته و در setup مادر بردظرفیت هارد را 33 نشان میده میدانید مشکل از کجاست ؟ قابل تعمیر و ریکاوری هست ؟ هزینش حدودا چقدره ؟ ممنون از راهنمایی شما

amirr13
18-03-2012, 23:28
دوستان کسی هست در مورد فرمت raw شدن پارتیشن کمکم کنه.
یه بار ماه پیش این اتفاق افتاد و ریکاور کردم و فرمت و فایل هارو برگردوندم سر جاش
حالا دوباره تکرار شد و دارم ریکاور می کنم ولی نمیدونم به چه دلیلی فرمت پارتیشن RAW میشه . اگه میشه کمک کنید که دیگه این اتفاق نیفته!

sia abedi
19-03-2012, 15:59
پس با این اوصاف مشکلت احتمالا نرم افزاریه . ویروس یا ... برا برگردوندن اطلاعات برنامه های زیادی وجود داره . ولی اگه بخوای عمیق بگرده هاردتو ، خیلی زمانبره . انواع و اقسام برنامه های بازگرداندن اطلاعات :
به جای ---- ها آسان دانلود رو با حروف انگلیسی بذار .
یا
عزیز من اوبونتو لایو را گرفتم اصلا نمیدونم برا چی هاردم را مانت نمیکنه؟یعنی میشناسه ولی حتی اون پارتیشنم که ایراد نداره را هم نمیاره !
با نرم افزار های پارتیشن منیجر بوتیبل هم چک کردم ولی اونا هم این پارتیشن که ایراد داشت را بالا نیاوردن
یعنی میگید فرمتش کنم بعدش ریکاورش کنم؟

BBNHFAK
20-03-2012, 20:40
سلام
من چند ماهه که با هارد لپتاپم مشکل دارم
چند بار هم در فروم دربارش سوال کردم و بالاخره به این نتیجه رسیدم که از بدسکتور هست
بدسکتورهای هارد رو regenerate کردم و ظاهرا مشکل حل شد
اما بعد از هر چند وقت دوباره بدسکتورها در همون حدود (46-60%) ظاهر میشن
در یک فروم انگلیسی هم مشاوره گرفتم و اونجا گفتن که عامل نامشخصی در هارد هست و راه حل نهایی تعویض هارد هست:41:
میخواستم بدونم واقعا تنها راه حل این هست و نمیشه هیچ کار دیگه ای با این هارد کرد؟؟؟
ممنون

imanpod
20-03-2012, 20:53
عزیز من اوبونتو لایو را گرفتم اصلا نمیدونم برا چی هاردم را مانت نمیکنه؟یعنی میشناسه ولی حتی اون پارتیشنم که ایراد نداره را هم نمیاره !
با نرم افزار های پارتیشن منیجر بوتیبل هم چک کردم ولی اونا هم این پارتیشن که ایراد داشت را بالا نیاوردن
یعنی میگید فرمتش کنم بعدش ریکاورش کنم؟
من این ارور
رو که هارد شما میده ، تو فروم های انگلیسی سرچ کردم . ولی چون انگلیسیم زیاد قوی نیست نفهمیدم در نهایت چجوری مشکلشون حل شده . ولی در هر صورت دیدم چند نفر مشکلشون حل شده بود . (با نرم افزارهای بازیابی اطلاعات) (اونهایی که قبل از عنوان فروم نوشته solved ) .
در مجموع به نظر من نرم افزارهای مختلف رو تست کن ، هر کدومشون که تونست اطلاعاتت رو بازیابی کنه و هاردت رو شناخت ، باهاش کار کن .
یعنی اینکه اول فرمت رو انجام نده . اول اطلاعاتت رو بکش بیرون ، بعد فرمت کن .

---------- Post added at 08:53 PM ---------- Previous post was at 08:49 PM ----------

سلام
من چند ماهه که با هارد لپتاپم مشکل دارم
چند بار هم در فروم دربارش سوال کردم و بالاخره به این نتیجه رسیدم که از بدسکتور هست
بدسکتورهای هارد رو regenerate کردم و ظاهرا مشکل حل شد
اما بعد از هر چند وقت دوباره بدسکتورها در همون حدود (46-60%) ظاهر میشن
در یک فروم انگلیسی هم مشاوره گرفتم و اونجا گفتن که عامل نامشخصی در هارد هست و راه حل نهایی تعویض هارد هست:41:
میخواستم بدونم واقعا تنها راه حل این هست و نمیشه هیچ کار دیگه ای با این هارد کرد؟؟؟
ممنون
متاسفانه تا اونجایی که من میدونم ، بله . regenerate کردن و low level format راه حلهای نسبتا موقتی هستن و بالاخره هاردی که بدسکتور داشته باشه ، زودتر از هارد سالم عمرش تموم میشه ولی بال این حال اگه low level format نکردی ، این راه رو هم تست کن .

BBNHFAK
21-03-2012, 20:19
متاسفانه تا اونجایی که من میدونم ، بله . regenerate کردن و low level format راه حلهای نسبتا موقتی هستن و بالاخره هاردی که بدسکتور داشته باشه ، زودتر از هارد سالم عمرش تموم میشه ولی بال این حال اگه low level format نکردی ، این راه رو هم تست کن .
فکز کنم تو یکی از همین تاپیک های انجمن یه دستگاه به نام pc3000 یا یه اسم مشابه معرفی کرده بودن که bad sector های هارد رو رد میداد
آیا برای این هارد این دستگاه کاری نمیتونه بکنه
ممنون

imanpod
21-03-2012, 20:31
فکز کنم تو یکی از همین تاپیک های انجمن یه دستگاه به نام pc3000 یا یه اسم مشابه معرفی کرده بودن که bad sector های هارد رو رد میداد
آیا برای این هارد این دستگاه کاری نمیتونه بکنه
ممنون
این دستگاه بیشتر به درد بازگردانی اطلاعات میخوره ولی من شنیدم که بدسکتورها رو هم میتونه مخفی کنه .
ولی از اونجایی که قیمتش خیلی زیاده (فک کنم بالای 6 میلیون) فقط مراکزی مثل خانه ی سخت افزار این دستگاهو دارن . حالا بعد از عید اگه هاردت برات ارزش داره ، ببر یه تعمیرگاه معتبر تستش کنه .
من که قید هارد خرابم رو فعلا زدم . یه نو اگه بخرم (با وجود گرونی فعلی) بازم ارزشش بیشتره .

oumadam
22-03-2012, 00:04
سلام دوستان
من یه هارد دارم که چندین ساله خراب شده
وقتی به سیستم وصلش میکنی قبل از بالا اومدن سیستم رو ریستارت میکنه ( قاعدتا مشکل برقی داره )
راستش بدلیل محتوای داخلش دوس نداشتم بدمش بیرون برای تعمیر
الان 4 یا 5 سال از خراب شدنش میگذره
دوست دارم بدونم چش شده و چرا اینطور شده و آیا اصولا قابل اعمیر بوده یا نه
بنظرتون بعد اینمهمه سال هنوز قابل تعمیر هست؟

دوستان یه مددی هم بمن بدید:33:

ata.royalfalcon
22-03-2012, 21:18
دوستان یه مددی هم بمن بدید:33:

سلام
این مشکل میتونه چندین عامل داشته باشه .

فرمودید که

قبل از بالا اومدن سیستم رو ریستارت میکنه
و اشاره نکردید در زمان load ویندوز سیستم ریستارت میشه یا در مرحله post و شناسایی سخت افزارها و یا حتی قبل از آن .

در هر حال پیشنهاد میکنم هارد رو به سیستم متصل کنید و به محض روشن کردن سیستم با نگهداشتن دکمه delete وارد بایوس شوید . اگر سیستم ریستارت نشد در بایوس ببینید آیا هارد شناسایی شده و همچنین ببینید آیا نام و ظرفیت آن درست نشان داده میشود ؟؟؟

نکته : برای وارد شدن به بایوس اکثرا دگمه delete هست در غیر اینصورت باید به دفترچه راهنمای مادربرد مراجعه کنید .

bilasalone
22-03-2012, 22:19
سلام دوستان عزیز
من هارد wd my passport دارم وقتی وصلش می کنم به کامپیوتر شروع به کار می کنه ولی بعد از چند ثانیه از کار میفته و اصلا هارد شناخته نمی شه لطفا کمکم کنید

ata.royalfalcon
23-03-2012, 11:10
سلام دوستان عزیز
من هارد wd my passport دارم وقتی وصلش می کنم به کامپیوتر شروع به کار می کنه ولی بعد از چند ثانیه از کار میفته و اصلا هارد شناخته نمی شه لطفا کمکم کنید

سلام
1. در درجه اول روی سیستمهای مختلف با os های متفاوت تست کنید (از XP الی ویندوز 7) تا مطمئن شوید که مشکل نرم افزاری نیست .
2. از سالم بودن کابل usb هاردتان مطمئن باشید و اگر امکانش هست با استفاده از کابل دیگر تست کنید . چون دیده شده که کاربر کابل رو چندبار تا میکند که باعث پارگی آن میشود . این قطع شدگی حتی توسط کاربر هم قابل مشاهده نیست .
3. هارد اکسترنال رو به پورتهای پشت کیس متصل کنید و اگر لپتاپ هست اونو به برق شهر متصل کنید .
4. از کابلهای رابط استفاده نکنید چون کابلهای رابط مخصوصاً اگر طولانی باشند باعث افت ولتاژ میشوند .

moslem47
23-03-2012, 14:28
سلام
سال نو شما مبارک

طبق عکس زیر هارد شناخته نمیشه. مشکلش چیه؟
هارد 500 وسترن ابی

ata.royalfalcon
23-03-2012, 14:36
سلام
سال نو شما مبارک

طبق عکس زیر هارد شناخته نمیشه. مشکلش چیه؟
هارد 500 وسترن ابی

سلام
سال نو شما هم مبارک .
آیا در بایوس هارد شناخته میشود؟

oumadam
23-03-2012, 14:54
سلام
این مشکل میتونه چندین عامل داشته باشه .

فرمودید که

و اشاره نکردید در زمان load ویندوز سیستم ریستارت میشه یا در مرحله post و شناسایی سخت افزارها و یا حتی قبل از آن .

در هر حال پیشنهاد میکنم هارد رو به سیستم متصل کنید و به محض روشن کردن سیستم با نگهداشتن دکمه delete وارد بایوس شوید . اگر سیستم ریستارت نشد در بایوس ببینید آیا هارد شناسایی شده و همچنین ببینید آیا نام و ظرفیت آن درست نشان داده میشود ؟؟؟

نکته : برای وارد شدن به بایوس اکثرا دگمه delete هست در غیر اینصورت باید به دفترچه راهنمای مادربرد مراجعه کنید .

نه دوست عزیز
بمحضیکه روشن میکنم و برق تو هارد میاد ریستارت میکنه
مشکل برقی داره و احتمالا پاور سیستم رو ریستارن میکنه

moslem47
23-03-2012, 15:04
سلام
سال نو شما هم مبارک .
آیا در بایوس هارد شناخته میشود؟
نمیدونم.
در هر دو حالت (در بایوس شناخته بشه یا نشه) مشکل چی میتونه باشه؟

---------- Post added at 04:04 PM ---------- Previous post was at 04:03 PM ----------

در ضمن روی یک سیتم دیگه هم امتحان کردم نشناخت
کابل را هم تعویض کردم بازم نشد

moslem47
23-03-2012, 17:11
لطفا کمک.................

bilasalone
23-03-2012, 23:18
سلام دوست عزیز همه کار هایی که امر کرده بودید انجام دادم اما یازم نشود لامپ هاردم روشن می شه و دیسکشم می چرخه اما لپتاپم نمی شناستش یعنی سوخته؟

ata.royalfalcon
24-03-2012, 07:19
سلام دوست عزیز همه کار هایی که امر کرده بودید انجام دادم اما یازم نشود لامپ هاردم روشن می شه و دیسکشم می چرخه اما لپتاپم نمی شناستش یعنی سوخته؟

سلام
شما دستور diskmgmt.msc رو در run وارد كنيد (run در منوي استارت هست) تا برنامه ديسك منجمنت اجرا شود . بررسي كنيد آيا پارتيشن هارد اكسترنال ديده ميشود و فرمت آن به چه صورتي هست مثلاً unallocated شده يا بصورت raw درآمده است . در هر دو صورت براي fix نمودن مشكل ميبايستي فرمتش كرد كه اطلاعاتتون ميپره و در نتيجه قبل از فرمت ميبايستي با استفاده از نرم افزارهاي ريكاوري ، اطلاعات رو در جاي امن ذخيره كنيد .

اگر بازهم در برنامه ديسك منجمنت پارتيشن هارد اكسترنال ديده نميشود پس device manager رو اجرا كنيد و ببينيد كه آيا علامت زرد رنگي وجود دارد (مخصوصا در قسمت universal serial bus controllers) .

moslem47
24-03-2012, 13:06

ata.royalfalcon
24-03-2012, 13:24

عزيز دلم
اگر روي سيستمهاي ديگر تست كرديد و از درستي و صحت كابلها هم مطمئن هستيد ولي بازهم در بايوس شناسايي نميشود پس چاره اي جز سپردن هارد به مراكز تخصصي جهت تعمير نداريد .

Greedy
24-03-2012, 20:02
سلام
من یه هارد اکسترنال 500 گیگ adata دارم که فقط ازش واسه ضبط برنامه ها استفاده میکنم و زیاد هم به کامپیوتر وصلش نمیکنم
امروز ظهر اومدم یه فایل کپی کنم توش که ای کاش نمیکردم وسط کپی ارور داد من تری اگین زدم بعد ادامه داد دیدم خیلی کنده کنسل کردم کنسل نمیشد هارد کابل کشیدم از usb
خاموش کردم کامپیوتر وصل کردم دوباره دیدم نمیاد دیگه کلی نرم افزار و برنامه رو امتحان کردم فایل ها رو میورد ولی باید ریکاوری میکردم که نمیخواستم و میخواستم راهی پیدا کنم که بتونم هارد دوباره به صورت معمول بیارم بالا
بعدش هارد وصل کردم به گیرنده دیجیتال فایل ها رو راحت اورد یکیشو اجرا کردم هارد دراوردم زدم به کامپیوتر بازم نیومد دوباره زدم به گیرنده دیجیتال دیدم اونم نیورد دیگه
تو کامپیوتر زدم برای بار چندم دیدم هارد اورد بالا .ولی فقط یه فایل داشت که اونم با حروف نامفهوم اسم گذاری شده بود بعد با نرم افزار های ریکاوری هم دیدم دیگه نمیاد فایل های قبلی چک دیسک خود ویندوز زدم وسطش یه پیغام دادم و اوکی کردم رفتم تو هارد دیدم یه فلدر مخفی سیستمی ایجاد شده به اسم Found
توش دیدم کلی فایل هست رو چند تاشون حجم دیدم ، دیدم اندازه فایل های قبلیمه ولی فرمت همشون شده chk
فرمتشون عوض کردم به فرمت فایل های قبلی دیدم نشون داد فایلو
حالا نرم افزاری هست بشه این فایل ها رو به صورت همون فایل های قبل و به همون اسم در بیاره ؟

navid_nasim
24-03-2012, 22:08
سلام خدمت دوستان

من یه مکشل دارم میخوام ویندوز رو بد 2 سال دوبازه زدم ولی Unallocated هاردم رو در ویندوز 7 که100مگابایت هستش 8 مگابایته که پیش فرض ویندوز 7 100هستش همه درایوام پره و نمیشه چیزی رو پاک کنم هاردم ماکستور ساتا 320 گیگیا بایت هستنش ممنون میشم راهنمایی بفرمایید چون سرعت سیستم پایینه که چسور میشه از 8 مگابایت رو دستکاری کرد

moslem47
24-03-2012, 23:27
عزيز دلم
اگر روي سيستمهاي ديگر تست كرديد و از درستي و صحت كابلها هم مطمئن هستيد ولي بازهم در بايوس شناسايي نميشود پس چاره اي جز سپردن هارد به مراكز تخصصي جهت تعمير نداريد .
حالا امیدی هست که سازگار هارد را تعمیر کنه و دبه نکنه؟

ata.royalfalcon
25-03-2012, 07:01
حالا امیدی هست که سازگار هارد را تعمیر کنه و دبه نکنه؟

من بعيد ميدونم سازگار تعمير كننده هارد باشه . اگر گارانتي داره و اگر اطلاعاتش براي شما مهم نيست تحويل سازگار بديد ولي اگر اطلاعاتش براي شما مهم هست بهتر هست كه تحويل مراكز تخصصي بدهيد .

h_kh_1367
25-03-2012, 08:48
با عرض سلام خدمت عزیزان
من یه اشتباهی کردم و اون اینکه یه سیگارت روشن انداختم داخل کامپیوتر روشن !!!:18:
حالا وقتی کامپیوتر روشن میشه هارد چیک چیک صدا میده و بالا نمیاد یعنی رو لوگوی ویندوز قفل میکنه
هارد باز کردم بستم رو یه کامپیوتر دیگه اونجاهم همین صدا هست و بازم بالا نمیاد - من فقط اطلاعاتش و میخوام ، هارد اصلاً مهم نیست
کل اطلاعات اصلیم شامل عکس و اهنگ و ایناست که فکر کنم حدود 70-80 گیگ بشه .
مدل هارد هم : samsung sp2004c - 200.0gb-7200rpm-8m هست .

عزیزان اگه راهی هست ممنون میشم راهنماییم کنید .

moslem47
25-03-2012, 08:58
من بعيد ميدونم سازگار تعمير كننده هارد باشه . اگر گارانتي داره و اگر اطلاعاتش براي شما مهم نيست تحويل سازگار بديد ولي اگر اطلاعاتش براي شما مهم هست بهتر هست كه تحويل مراكز تخصصي بدهيد .
اطلاعاتش برام تقریبا مهم هست ولی خب تا 2013 گارانتی داره.

h_kh_1367
25-03-2012, 10:41
با عرض سلام خدمت عزیزان
من یه اشتباهی کردم و اون اینکه یه سیگارت روشن انداختم داخل کامپیوتر روشن !!!:18:
حالا وقتی کامپیوتر روشن میشه هارد چیک چیک صدا میده و بالا نمیاد یعنی رو لوگوی ویندوز قفل میکنه
هارد باز کردم بستم رو یه کامپیوتر دیگه اونجاهم همین صدا هست و بازم بالا نمیاد - من فقط اطلاعاتش و میخوام ، هارد اصلاً مهم نیست

لازم به توضیحه که ماده منفجره دقیقاً روی هارد دیسک منفجر شد و اینکه هارد و الان که دوباره به سیستم وصل کردم با ویندوز خود سیستم - بعد از بالا اومدن کامل ویندوز در حال شناسایی سخت افزار بود که سیستم ارور مموری (صفحه آبی) داد و ریست شد - بعد با ویندوز خود هارد سعی کردم بالا بیاد که اونم بعد از 1-2 دقیقه تو لوگوی ویندوز ارور مموری داد و بازم ریست شد
اینبار خواستم با استفاده از سی دی ویندوز 7 خواستم پارتیشن ویندوز پاک کنم یا اگه بشه اطلاعات به هارد اکسترنال منتقل کنم ولی متاسفانه بعد از رسیدن به مرحله ای که مربوط به پارتیشن و دیسک درایو و ایناست هارد شناسایی نشد .
ضمناً تعداد چیک چیک هارد 2 تا تو هر ثانیه هست :31:

ata.royalfalcon
25-03-2012, 11:06
با عرض سلام خدمت عزیزان

لازم به توضیحه که ماده منفجره دقیقاً روی هارد دیسک منفجر شد و اینکه هارد و الان که دوباره به سیستم وصل کردم با ویندوز خود سیستم - بعد از بالا اومدن کامل ویندوز در حال شناسایی سخت افزار بود که سیستم ارور مموری (صفحه آبی) داد و ریست شد - بعد با ویندوز خود هارد سعی کردم بالا بیاد که اونم بعد از 1-2 دقیقه تو لوگوی ویندوز ارور مموری داد و بازم ریست شد
اینبار خواستم با استفاده از سی دی ویندوز 7 خواستم پارتیشن ویندوز پاک کنم یا اگه بشه اطلاعات به هارد اکسترنال منتقل کنم ولی متاسفانه بعد از رسیدن به مرحله ای که مربوط به پارتیشن و دیسک درایو و ایناست هارد شناسایی نشد .
ضمناً تعداد چیک چیک هارد 2 تا تو هر ثانیه هست :31:

سلام
چهارشنبه سوري رو تو كوچه برگزار ميكنند نه تو كيس :31:
با توجه به خسارت گسترده و همچنين با توجه به اينكه اطلاعات براي شما مهم هست بهتره كه بيشتر از اين دستكاري نكنيد و اونو به مراكز مجاز بسپريد .

بعد با ویندوز خود هارد سعی کردم بالا بیاد که اونم بعد از 1-2 دقیقه تو لوگوی ویندوز ارور مموری داد و بازم ریست شد

اينكه حداقل تا لوگوي ويندوز بالا مياد جاي اميدواري هست . گرچه توصيه ميكنم بيشتر از اين هارد رو روشن نكنيد ولي اگر مسئوليتشو ميپذيريد روش زير رو هم امتحان كنيد .
يه پكيج sata to usb بخريد هارد رو با استفاده از پكيچ گفته شده به هارد اكسترنال تبديل كنيد . صبر كنيد ويندوز كاملاً load شود سپس هارد اكسترنال رو به پورت usb سيستم متصل كنيد . ببينيد آيا در my computer ديده ميشود يا خير ؟؟؟ اگر دز my computer ديده ميشود تا اونجايي كه امكان دارد از داده ها كپي بگيريد .

h_kh_1367
25-03-2012, 11:21
سلام
اينكه حداقل تا لوگوي ويندوز بالا مياد جاي اميدواري هست . گرچه توصيه ميكنم بيشتر از اين هارد رو روشن نكنيد ولي اگر مسئوليتشو ميپذيريد روش زير رو هم امتحان كنيد .
يه پكيج sata to usb بخريد هارد رو با استفاده از پكيچ گفته شده به هارد اكسترنال تبديل كنيد . صبر كنيد ويندوز كاملاً load شود سپس هارد اكسترنال رو به پورت usb سيستم متصل كنيد . ببينيد آيا در my computer ديده ميشود يا خير ؟؟؟ اگر دز my computer ديده ميشود تا اونجايي كه امكان دارد از داده ها كپي بگيريد .

مرسی از لطفتون و از اینکه پاسخ دادید
این پکیج تبدیل ساتا به یو اس بی که می فرمایید قیمتش حدوداً چقدر هست ؟ میشه هارد بفرستم شما خودت زحمتشو بکشی ؟ من از ریسکش می ترسم (اطلاعاتش مال داداشمه اگه نشه منو تیربارون میکنه:41:) !! اگه امکانش هست حدود هزینه و ادرس بفرمایید هارد براتون بفرستم . مرسی

ata.royalfalcon
25-03-2012, 11:39
این پکیج تبدیل ساتا به یو اس بی که می فرمایید قیمتش حدوداً چقدر هست ؟ میشه هارد بفرستم شما خودت زحمتشو بکشی ؟ من از ریسکش می ترسم (اطلاعاتش مال داداشمه اگه نشه منو تیربارون میکنه:41:) !! اگه امکانش هست حدود هزینه و ادرس بفرمایید هارد براتون بفرستم . مرسی

اين پكيچ حدود 10 هزار تومنه .
من كاره اي نيستم ، بهتره كه بفرستيش مراكز تخصصي .
آدرس رو براتون پيغام خصوصي ميكنم .

h_kh_1367
25-03-2012, 11:57

حالا که فکر می کنم میبینم من یه هارد اکسترنال سیگیت 500 دارم که میتونم از سیستم تبدیل ساتا به یو اس بی که داره استفاده کنم - امیدوارم بشه با این روش به اطلاعات دست پیدا کنم - مرسی عزیزم از راهنماییت :40:

ata.royalfalcon
25-03-2012, 12:48
حالا که فکر می کنم میبینم من یه هارد اکسترنال سیگیت 500 دارم که میتونم از سیستم تبدیل ساتا به یو اس بی که داره استفاده کنم - امیدوارم بشه با این روش به اطلاعات دست پیدا کنم - مرسی عزیزم از راهنماییت :40:

هارد اكسترنال سيگيت 500 گيگ شما از چه نوعي هست . پرتابل يا آداپتوردار ؟؟

مسئله اينجاست هاردي كه تركوندي از نوع 3.5 اينچي هست (احتمالاً) و براي اكسترنال شدن نياز به منبع برق مجزا هست و اگر هارد اکسترنال سیگیت 500 شما از نوع پرتابل باشه ، با توجه به عدم وجود آداپتور برق در هاردهاي اكسترنال پرتابل ، امكان راه اندازي هارد 3.5 اينچي وجود ندارد !!!

ولي بازهم تاكيد ميكنم كه هارد رو ديگه روشن نكنيد كه ممكنه خسارت بيشتري هم وارد بشه .

MOHAMADPER
25-03-2012, 12:56

امکان درست شدن هاردت ازین راه صفر در صد است . خودتو اذیت نکن هارد تو ایراد سخت افزاری پیدا کرده و تا یک ماه هم منتظر جواب کسی باشی همه جوابها نرم افزاری است باید به یک متخصص تعمیرات هارد مخصوصا سخت افزاری نشان بدی . من یک وبلاگ دیدم که تعمیرات سخت افزاری هارد انجام میداد میتونی از آنها کمک بخوای
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خود من یک سوال درباره پسورد هارد داشتم که سریع به من پاسخ آنرا در این وبلاگ دادند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

---------- Post added at 12:54 PM ---------- Previous post was at 12:49 PM ----------

اين پكيچ حدود 10 هزار تومنه .
من كاره اي نيستم ، بهتره كه بفرستيش مراكز تخصصي .
آدرس رو براتون پيغام خصوصي ميكنم .

من ی مرکز خوب تعمیر هارد احتیاج دارم میتونین برای من هم پیغام بدید از زحمات شما تشکر می کنم

---------- Post added at 12:56 PM ---------- Previous post was at 12:54 PM ----------

مسئله اينجاست هاردي كه تركوندي از نوع 3.5 اينچي هست (احتمالاً) و براي اكسترنال شدن نياز به منبع برق مجزا هست و اگر هارد اکسترنال سیگیت 500 شما از نوع پرتابل باشه ، با توجه به عدم وجود آداپتور برق در هاردهاي اكسترنال پرتابل ، امكان راه اندازي هارد 3.5 اينچي وجود ندارد !!!

ولي بازهم تاكيد ميكنم كه هارد رو ديگه روشن نكنيد كه ممكنه خسارت بيشتري هم وارد بشه .

این راهی که شما پیشنهاد کردی برای این بنده خدا برد هاردشم میسوزه حالا ببین !

navid_nasim
25-03-2012, 13:07
کسی نیس جواب ما رو بده :31:

ata.royalfalcon
25-03-2012, 13:14
امکان درست شدن هاردت ازین راه صفر در صد است . خودتو اذیت نکن هارد تو ایراد سخت افزاری پیدا کرده و تا یک ماه هم منتظر جواب کسی باشی همه جوابها نرم افزاری است باید به یک متخصص تعمیرات هارد مخصوصا سخت افزاری نشان بدی . من یک وبلاگ دیدم که تعمیرات سخت افزاری هارد انجام میداد میتونی از آنها کمک بخوای
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خود من یک سوال درباره پسورد هارد داشتم که سریع به من پاسخ آنرا در این وبلاگ دادند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

---------- Post added at 12:54 PM ---------- Previous post was at 12:49 PM ----------

من ی مرکز خوب تعمیر هارد احتیاج دارم میتونین برای من هم پیغام بدید از زحمات شما تشکر می کنم

---------- Post added at 12:56 PM ---------- Previous post was at 12:54 PM ----------

این راهی که شما پیشنهاد کردی برای این بنده خدا برد هاردشم میسوزه حالا ببین !

در پستهاي قبل هم بهشون گفتم كه ديگه هارد رو روشن نكنيد و اونو به مراكز مجاز ببريد .
همچنين گفتند كه

بعد با ویندوز خود هارد سعی کردم بالا بیاد که اونم بعد از 1-2 دقیقه تو لوگوی ویندوز ارور مموری داد و بازم ریست شد
حداقل وارد لوگوي ويندوز ميشود در نتيجه گفتم كه با مسئوليت خودتون روش مورد نظر رو هم تست كنند .

این راهی که شما پیشنهاد کردی برای این بنده خدا برد هاردشم میسوزه حالا ببین

هاردهاي پرتابل يا 2.5 اينچي با برق usb هم راه اندازي ميشه . اما هاردهاي 3.5 اينچي با برق usb راه اندازي نميشه و نياز به آداپتور برق جداگانه هست . ايشان اشاره نكردند كه چه نوع هارد اكسترنالي دارند و در نتيجه اين موضوع رو يادآوري كردم .

علاوه بر موردي كه گفتيد .
همچنين

ata.royalfalcon
25-03-2012, 13:31
سلام خدمت دوستان

من یه مکشل دارم میخوام ویندوز رو بد 2 سال دوبازه زدم ولی Unallocated هاردم رو در ویندوز 7 که100مگابایت هستش 8 مگابایته که پیش فرض ویندوز 7 100هستش همه درایوام پره و نمیشه چیزی رو پاک کنم هاردم ماکستور ساتا 320 گیگیا بایت هستنش ممنون میشم راهنمایی بفرمایید چون سرعت سیستم پایینه که چسور میشه از 8 مگابایت رو دستکاری کرد

سلام
آقاي رضا امير هم در پست زير گفتند كه (قسمتي از توضيحات ايشان را در اينجا نقل و قول ميكنم) .

در هنگام پارتیشن بندی کردن یک هارد خام و یا هاردی که پارتیشن هایش را پاک کرده اید عموما 8 مگابایت فضای خالی unlocated در انتهای هارددیسک در نظر گرفته میشود که بهتر است شما فراموشش کنید (ویندوز برای مقاصد خاصی آنرا میساخت که البته دیگر وجود ندارد و کاربردی هم بعد از پیدایش MFT ندارد )

توضيحات كاملتر در پست زير

moslem47
25-03-2012, 13:41
دوستان از این کلینیک های تخصصی و قابل اطمینان مشهد هم ادرس دارید؟

Greedy
25-03-2012, 18:00
با برنامه hd tune یه تست گرفتم از هاردم این عکساشه :

فکر کنم وضعش خرابه ؟ درسته ؟

فرمتش هم کردم ولی درست نشد شنیدم فرمت سطح پایین مشکلش برطرف میکنه
فرمت سطح پایین چی هست اصلا و چجوری این کار انجام بدم ؟
چقدر زمان میبره ؟

Greedy
25-03-2012, 18:26
سلام
من یه هارد اکسترنال 500 گیگ adata دارم که فقط ازش واسه ضبط برنامه ها استفاده میکنم و زیاد هم به کامپیوتر وصلش نمیکنم
امروز ظهر اومدم یه فایل کپی کنم توش که ای کاش نمیکردم وسط کپی ارور داد من تری اگین زدم بعد ادامه داد دیدم خیلی کنده کنسل کردم کنسل نمیشد هارد کابل کشیدم از usb
خاموش کردم کامپیوتر وصل کردم دوباره دیدم نمیاد دیگه کلی نرم افزار و برنامه رو امتحان کردم فایل ها رو میورد ولی باید ریکاوری میکردم که نمیخواستم و میخواستم راهی پیدا کنم که بتونم هارد دوباره به صورت معمول بیارم بالا
بعدش هارد وصل کردم به گیرنده دیجیتال فایل ها رو راحت اورد یکیشو اجرا کردم هارد دراوردم زدم به کامپیوتر بازم نیومد دوباره زدم به گیرنده دیجیتال دیدم اونم نیورد دیگه
تو کامپیوتر زدم برای بار چندم دیدم هارد اورد بالا .ولی فقط یه فایل داشت که اونم با حروف نامفهوم اسم گذاری شده بود بعد با نرم افزار های ریکاوری هم دیدم دیگه نمیاد فایل های قبلی چک دیسک خود ویندوز زدم وسطش یه پیغام دادم و اوکی کردم رفتم تو هارد دیدم یه فلدر مخفی سیستمی ایجاد شده به اسم Found
توش دیدم کلی فایل هست رو چند تاشون حجم دیدم ، دیدم اندازه فایل های قبلیمه ولی فرمت همشون شده chk
فرمتشون عوض کردم به فرمت فایل های قبلی دیدم نشون داد فایلو
حالا نرم افزاری هست بشه این فایل ها رو به صورت همون فایل های قبل و به همون اسم در بیاره ؟

یکی در این مورد هم کمک کنه
معظلی شده این مسئله واسم میخوام یه دونه فایل بریزم تو این هارد سه ساعت باید ریست کنم برم سافت مد با اون محیط خسته کنندش

hosseinezzati13
26-03-2012, 00:19
با سلام خدمت دوستان عزیزم:10:
من روی سیستمم یه هارد یک ترا دارم . روی اون سه درایو ایجاد کرده بودم (c,d,e) چند روز پیش که سیستمو روشن کردم درایو dوe توی my computer ناپدید شده بودند.در disc management به جز داریو سی که درسته بقیه هارد همهش unllocate شده. نمیدونم چرا؟کلی اطلاعات توی درایو دی داشتم که الان بهش دسترسی ندارم.همه فضای unallocate شده رو یه درایو جدید ساختم و با برنامه recover my files جستجو زدم که فقط اطلاعات درایو e منو برگردوند ولی هیچی از اطلاعات درایو d که حجم زیادی هم داشتن (حدود 500گیگ) برنگشته ولی توی فایلایی که برنامه نشون میده سه تا فایل هست با نام $badclus $bad که حجم بالایی داره میخواستم ببینم این فایلا چیه و آیا همون اطلاعات درایو d هست و میشه برشون گردوند یا نه؟؟
البته زمانی که برنامه داشت جستجو میزد توی لاست فایلایی که مدام اضافه میشد و پیدا میکرد. preview اکثر عکسهام توش بود ولی بعدش که دیگه سرچ تموم شد و مرحله سیو کردن فایل ها اومد اثری ازش نبود.
اسکرین شات هم گذاشتم.
ممنون اگه راهنمایی کنین خیلی به اطلاعاتش نیاز دارم

!UP
26-03-2012, 09:23
دوستان من یه کانکشن و ی پ ی ا ن می خواستم نصب کنم که یهو سیستم هنگ کرد و ...بالاخره تصمیم به تعویض ویندوز گرفتم.ولی الان هرکاری میکنم ویندوز نصب نمیشه:برای ویندوز 7 که اصلا درایوی قابل شناسایی نیست و ارور میده که باید سی دی درایو بندازی توش(که نمی دونم منظورش کدوم سی دیه) برای xp هم که بعد از کپی اولین فایل های ویندوز، تا اولین بار میخواد ریستارت بشه ، دیگه بالا نمیاد و هی اتوماتیک ریستارت میشه(مدت زمان بین رویت صفحه اول-اسم لب تاپ- و ریستارت شدن 4-5 ثانیه بیشتر نیس.
به نظرتون اشکال کار از کجاست؟ از هارد یا بایوس یا ...؟

h_kh_1367
26-03-2012, 10:51

نه دوست عزیز
هاردم آداپتور نداره ، وقتی برد تبدیل ساتا به یو اس بی رو به هارد وصل کردم چراغ برد روشن میشه و صدای اتصال سخت افزار شنیده میشه - ولی هارد عکس العملی نشون نمیده - در صورتی که معمولاً باید با لرزش شروع به کار کنه و صدای چیک چیکش هم در بیاد !!
پس نظر شما اینه که من هارد بفرستم مرکز تعمیر ؟!- کسی تا حالا این کارو کرده ؟ یه حدود قیمت می خوام - اگه ریکاوری کنم فقط چقدر میشه حدوداً ؟ اگه بخوام تعمیر کنم چقدر میشه ؟

__________________________________________________ _

و یه سوال دیگه

من میتونم یه هارد لب تاپ 1 ترابایتی بگیرم ببندم داخل این باکس سیگیت 500 ؟
اصلاً هارد لپ تاپ (همین هاردی که داخل باکس سیگیت هست) وجود خارجی داره ؟ قیمتش حدوداً چقدره ؟

reza99
26-03-2012, 11:00
با سلام
یه هارد 1ترابایت مکستور دارم
وقتی سیستمو روشن میکنم صدای تیک تیک میکنه ....
تو ویندوز7 به صورت یک درایور Unallocated با حجم 3.86 گیگی شناسایی میشه!

تو بایوس با این نام شناسایی میشه : ST_M13FQBL ATA Device
راه حل چیست؟
ildirim80
27-03-2012, 10:17
سلام
هارد 500 گیگ با 4 پارتیشن داشتم که به علت خرابی ویندوز خواستم ویندوز xp جدید نصب کنم.پس از فرمت کردن درایو c و نصب ویندوز متوجه شدم فقط یک پارتیشن 500 گیگ وجود داره که بدون پارتیشن بندی هست.البته اطلاعات رو ریکاوری کردم ولی برام جای سوال هست که چرا اینطوری شده؟ آیا بدون ریکاوری میشه به همان حالت اول برگشت؟

moslem47
27-03-2012, 10:24
مشخصات هارد را هم بفرمایید

ArashMiniStar
27-03-2012, 11:25
سلام دوستان.
پس از حل کردن مشکل هاردم بعد از چند وقت مبینینم بعضی مواقع خیلی کم به تعداد انگشتان دست :31: وسط کار با کامپیوتر که هارد وصله درایو هارد میره و اخطار میاد : USB device not recongnized
میخواستم ببینم هاردم مشکلی داره؟؟یا از سیستم هست؟
مرسی :11:

lpix
27-03-2012, 15:55
با سلام خدمت دوستان عزیزم:10:
من روی سیستمم یه هارد یک ترا دارم . روی اون سه درایو ایجاد کرده بودم (c,d,e) چند روز پیش که سیستمو روشن کردم درایو dوe توی my computer ناپدید شده بودند.در disc management به جز داریو سی که درسته بقیه هارد همهش unllocate شده. نمیدونم چرا؟کلی اطلاعات توی درایو دی داشتم که الان بهش دسترسی ندارم.همه فضای unallocate شده رو یه درایو جدید ساختم و با برنامه recover my files جستجو زدم که فقط اطلاعات درایو e منو برگردوند ولی هیچی از اطلاعات درایو d که حجم زیادی هم داشتن (حدود 500گیگ) برنگشته ولی توی فایلایی که برنامه نشون میده سه تا فایل هست با نام $badclus $bad که حجم بالایی داره میخواستم ببینم این فایلا چیه و آیا همون اطلاعات درایو d هست و میشه برشون گردوند یا نه؟؟
البته زمانی که برنامه داشت جستجو میزد توی لاست فایلایی که مدام اضافه میشد و پیدا میکرد. preview اکثر عکسهام توش بود ولی بعدش که دیگه سرچ تموم شد و مرحله سیو کردن فایل ها اومد اثری ازش نبود.
اسکرین شات هم گذاشتم.
ممنون اگه راهنمایی کنین خیلی به اطلاعاتش نیاز دارم

همچین مسئله ای واسه منم پیش اومده بود. داشتم درایوها رو با پارتیشن مجیک ترکیب می کردم که درایوها پریدن. با این نرم افزار به راحتی برگشتن. یه امتحانی بکنین
Active Partition Recovery Enterprise v6.0.0.1

ولی کاش درایو جدید نمی ساختین
واسه ریکاوری هم از این استفاده کنین. من که راضی ام
O&O DiskRecovery 7.0 Build 6476 x86

در مورد اون فایل ها هم چیزی نمی دونم

بهجون
28-03-2012, 01:37
دوستان من یه کانکشن و ی پ ی ا ن می خواستم نصب کنم که یهو سیستم هنگ کرد و ...بالاخره تصمیم به تعویض ویندوز گرفتم.ولی الان هرکاری میکنم ویندوز نصب نمیشه:برای ویندوز 7 که اصلا درایوی قابل شناسایی نیست و ارور میده که باید سی دی درایو بندازی توش(که نمی دونم منظورش کدوم سی دیه) برای xp هم که بعد از کپی اولین فایل های ویندوز، تا اولین بار میخواد ریستارت بشه ، دیگه بالا نمیاد و هی اتوماتیک ریستارت میشه(مدت زمان بین رویت صفحه اول-اسم لب تاپ- و ریستارت شدن 4-5 ثانیه بیشتر نیس.
به نظرتون اشکال کار از کجاست؟ از هارد یا بایوس یا ...؟

هارد من هم دقیقا همینطور شد. .. با نرم افزار hd regenerator 2011 کنترلش کردم. .. بسیار بدسکتور داشت. . مجبور شدم هارد بخرم و مشغول تعمیر و بازیابی اطلاعات بشم. .. فقط یه مطلبی. .. هرچه بدون آگاهی باهاش کار کنید و سعی در راه اندازی اش بکنید بیستر تخریب میشه. .. اگه زیاد بد نیستید واطلاعات روش مهمه به مرکز بازیابی ببرید. .. متاسفم. .. من هم با تجربه کار بسیار در حوزه کامپیوتر این اشتباه رو کردم. ...

ildirim80
28-03-2012, 08:38
مشخصات هارد را هم بفرمایید

سلام
هاردم maxtor هست.

reza99
28-03-2012, 19:41
با سلام

راه حل چیست؟
HELP.........

master_shz
29-03-2012, 01:27
دوستان هارد من این اواخر سرعتش به شدت اومده بود پایین و حتی دیگه درایوش باز نمیشد
با ویندوز فرمتش کردم و درست شد، خواستم محکم کاری بشه با Active KillDisk یک فرمت کلی کردم و نزدیک 9 ساعت طول کشید، 1 دقیقه مونده بود که تموم بشه هنگ کرد و مجبور شدم هارد را بکشم بیرون
الآن پارتیشنش پاک شده و در my computer نشون داده نمیشه و فقط به عنوان یک storage شناخته میشه، با هیچ نرم افزاری هم نمیتونم پارتیشن بسازم روش و ارور media write protected را میده، low level format هم نمیشه و همین ارور را میده
اطلاعاتی روش ندارم ولی اگه بشه دوباره از هارد استفاده کرد خیلی خوبه ... !!!
هارد Adata NH92 640gb هست
لطفا راهنمایی کنید
ممنون

sky2012
29-03-2012, 23:08
سلام .
هاردم یه چند روزی میشه از کار افتاده .آخرین بار داشتم یک فایل با فرمت ts رو با برنامه unlocker از هارد به لپ تاپم میریختم که اخطار داد که انتقال داده نشد و بعد آن درایو هاردم اسمش تغییر کرد و دیگه درایو رو نتونستم باز کنم.درایوم seagate مدلش freeagent goflex 500gb است و 3 gb بیشتر فضای خالی نداشت.
لطفا راهنمایی کنید
ممنون

morteza1221
30-03-2012, 15:11
با سلام
امروز که لپ تاپ رو روشن کردم می بینم فقط درایو c رو شناسایی میکنه در صورتی که 2 تا درایو دیگه هم داشتم
من دیروز از سیستم استفاده کردم و مشکلی نداشت
لطفا کمک کنید اطلاعات مهمی توی درایوهام دارم

mosi2007
30-03-2012, 20:24
سلام
دوستان لطف کنن طریقه استفاده از برنامه فرمت سطح پایین رو بگن من که امتحان کردم از محیط ویندوز نشد از طریق فلش چطوری انجام بدم و چطوری با فلش بوتیبل بسازم؟

reza99
30-03-2012, 22:02
با سلام

راه حل چیست؟

از دوستان کسی میتونه لینک های زیر رو ترجمه و تفسیر کنه!!

ata.royalfalcon
30-03-2012, 22:05
سلام
دوستان لطف کنن طریقه استفاده از برنامه فرمت سطح پایین رو بگن من که امتحان کردم از محیط ویندوز نشد از طریق فلش چطوری انجام بدم و چطوری با فلش بوتیبل بسازم؟

سلام
دو راه دارید .

1. خرید یا دانلود پکیج نرم افزاری Hiren's BootCD . این ابزار فوق العاده مفید علاوه بر اینکه بصورت بوتیبل هست دارای برنامه های مختلف تحت ویندوز نیز هست .
اگر دانلود میکنید پسوند آن بصورت iso هست که باید با برنامه هایی مثل alcohol روی CD یا DVD رایت کنید و سپس با آن بوت شوید و دنبال برنامه مورد نظر جهت فرمت سطح پایین بگردید .

2. روش بعدی Zero Fill کردن هارد با استفاده از ابزار SeaTools for DOS هست . لینک دانلود در زیر گزاشتم . فایل دانلودی پسوند iso دارد که باید با برنامه هایی مثل alcohol روی CD رایت کنید . اگر مستقیم رایت کنید قابلیت بوتیبل نخواهد داشت .

مزایای Zero Fill کردن .

(@.@)
30-03-2012, 23:27
بهترین گارانتی برای هارد از چه شرکتی هست؟

mosi2007
31-03-2012, 00:29
سلام
دو راه دارید .

1. خرید یا دانلود پکیج نرم افزاری Hiren's BootCD . این ابزار فوق العاده مفید علاوه بر اینکه بصورت بوتیبل هست دارای برنامه های مختلف تحت ویندوز نیز هست .
اگر دانلود میکنید پسوند آن بصورت iso هست که باید با برنامه هایی مثل alcohol روی CD یا DVD رایت کنید و سپس با آن بوت شوید و دنبال برنامه مورد نظر جهت فرمت سطح پایین بگردید .

2. روش بعدی Zero Fill کردن هارد با استفاده از ابزار SeaTools for DOS هست . لینک دانلود در زیر گزاشتم . فایل دانلودی پسوند iso دارد که باید با برنامه هایی مثل alcohol روی CD رایت کنید . اگر مستقیم رایت کنید قابلیت بوتیبل نخواهد داشت .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] staticfiles%2Fsupport%2Fseatools%2FSeaToolsDOS223A LL.ISO)

مزایای Zero Fill کردن .

1=نه با نرم افزار Hard Disk Low Level Format Tool چطور میتونم بصورت بوتیبل اجرا کنم ؟؟
2=اگه درست نشد میتنونم یه هارد 40 ide بگیرم و برای نصب ویندوز ازش کمک بگیرم و این هارد 500 رو برای برنامه هام داشته باشم یعنی 2 هارد باهم و به هارد 40 هیچ اسیبی وارد نمیشه در کنار این هارد دارای بد سکتور؟؟
3=اگه خودم نتونستم تعمیرش کنم ایا بیرون و خدمات کامپیوتری ها میتونن برام بد سکتورشو درست کنن؟؟
ممنون اگه به این 3 سوال هم جواب بدین:10:

ata.royalfalcon
31-03-2012, 10:52
1=نه با نرم افزار Hard Disk Low Level Format Tool چطور میتونم بصورت بوتیبل اجرا کنم ؟؟
2=اگه درست نشد میتنونم یه هارد 40 ide بگیرم و برای نصب ویندوز ازش کمک بگیرم و این هارد 500 رو برای برنامه هام داشته باشم یعنی 2 هارد باهم و به هارد 40 هیچ اسیبی وارد نمیشه در کنار این هارد دارای بد سکتور؟؟
3=اگه خودم نتونستم تعمیرش کنم ایا بیرون و خدمات کامپیوتری ها میتونن برام بد سکتورشو درست کنن؟؟
ممنون اگه به این 3 سوال هم جواب بدین:10:

سلام
این نرم افزار Hard Disk Low Level Format Tool داخل Hiren's BootCD موجوده که هم بوتیبل هست و هم قیمت ناچیزی دارد . بنابراین کار درستی نیست که شما یه هارد جهت نصب ویندوز بخرید که اتفاقاً الان قیمت به شدت بالایی دارند .

از آنجایی که هارد شما سیگیت هست پیشنهادم این هست که با برنامه SeaTools for DOS هارد رو Zero Fill کنید . نرم افزار SeaTools for DOS توسط کمپانی سیگیت و برای هاردهای سیگیت درست شده است .
لینک نرم افزار رو که در بالا گزاشتم فرمت این نرم افزار ISO هست که میتونید با نرم افزار Iso-Burner روی CD رایت کنید . لینک Iso-Burner رو در پایین گزاشتم (قبل از استفاده از حالت rar دربیارید) .

Iso-Burner ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در مورد سوال آخر هم باید به مراکز مجهز مراجعه کنید نه هر جایی مثل

یا

ata.royalfalcon
31-03-2012, 11:00
توضیحات تکمیلی پست 4140
برای Zero Fill کردن طبق عکس زیر گزینه full erase رو انتخاب کنید .

mosi2007
31-03-2012, 12:52
سلام
این نرم افزار Hard Disk Low Level Format Tool داخل Hiren's BootCD موجوده که هم بوتیبل هست و هم قیمت ناچیزی دارد . بنابراین کار درستی نیست که شما یه هارد جهت نصب ویندوز بخرید که اتفاقاً الان قیمت به شدت بالایی دارند .

از آنجایی که هارد شما سیگیت هست پیشنهادم این هست که با برنامه SeaTools for DOS هارد رو Zero Fill کنید . نرم افزار SeaTools for DOS توسط کمپانی سیگیت و برای هاردهای سیگیت درست شده است .
لینک نرم افزار رو که در بالا گزاشتم فرمت این نرم افزار ISO هست که میتونید با نرم افزار Iso-Burner روی CD رایت کنید . لینک Iso-Burner رو در پایین گزاشتم (قبل از استفاده از حالت rar دربیارید) .

Iso-Burner ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در مورد سوال آخر هم باید به مراکز مجهز مراجعه کنید نه هر جایی مثل

یا

من برنامه Hiren's BootCD را تو مجموعه نرم افزاری کینگ داشتم
وقتی بازش کردم فایلها اینجوری بو د
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %20Free%20Photo%20Hosting%20at%20[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعد توی سی دی رایتش کردم قابلیت بوت نداشت
حالا موندم چیکار کنم

ata.royalfalcon
31-03-2012, 13:18
من برنامه Hiren's BootCD را تو مجموعه نرم افزاری کینگ داشتم
وقتی بازش کردم فایلها اینجوری بو د
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %20Free%20Photo%20Hosting%20at%20[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعد توی سی دی رایتش کردم قابلیت بوت نداشت
حالا موندم چیکار کنم

همون CD/DVD رو تو رایتر بذارید و بوت اول رو روی رایتر تنظیم کنید ببینید بوت میشه یا خیر ؟؟؟

اگر نشد ، بگردید دنبال فایلی با پسوند iso ، باید اونو با برنامه iso burner که لینکشو در صفحه قبل گزاشتم رایت کنید و نباید مستقیم رایت بشه چون قابلیت بوت آن از بین میره .

اگر هم نشد با همون SeaTools for DOS هارد رو زیرو فیل کنید .

mohamadreza666
31-03-2012, 14:55
سلام
هارد لب تاب من ضربه خورد بد سکتور کرد از HDD regenerator استفاده کردم اما کاملا درست نشد و بعضی سکنور هاشو نتونست recovery کنه ولی pc بالا میاد و سالم کار میکنه اما بعضی جاها قاطی میکنه.مثلا بازی هایی که میریزم روش چند روز اجزا میشه بعد دیگه اجرا نمیشه...
الانم از صبح اصلا بالا نمیاد و ارور میده media test failure,chek cable
چی کار کنم؟؟؟:13:

mitraryan
31-03-2012, 15:23
سلام من قبلا سیستمم یه مشکل عجیب پیدا کرده بود
وقتی کامپیوتر رو روشن میکردم خیلی راحت بالا میومد و بعضی کار ها مثل کار با قسمت های مختلف ویندوز و... رو با همون سرعات سابق انجام میداد ولی بعضی کارهای دیگه مثل کپی پیست کردن باز کردن درایو ها و فولدر ها و... رو خیلی کند انجام میداد
برای همین کیس رو بردم تعمیر و اون نامرد هم همه قطعات از CPU و رم گرفته تا پاور و DVD رام رو عوض کرد و کلی پول گرفت!
ولی وقتی کیس رو اوردم هنوز همون طوری بود!
تا اینکه خودم کیس رو بردم و گفتم تو که همه چی رو عوض کردی هارد رو هم عوض کن شاید درست بشه!
هارد رو که عوض کرد مشکل حل شد!
البته ایندفعه نمیدونم چرا موقع نصب ویندوز باز خیلی زمان میگرفت
تا اینکه دیشب وسط کار یه دفعه کامپیوتر فریز شد!
کامپیوتر رو که ریستارت کردم دیدم بله! میگه اصلا دستگاه هارد نیست و لطفا CD بوت رو بزار!
این دفعه همه قطعات کیس رو باز کردم و از اول بستتم فعلا با سلام و صلوات داره کار میکنه البته امروز هم دو بار فریز شد و ریستارت کردم!
میخاستم بپرسم به نظرتون مشکل هارد با من یا من با هارد چیه؟! آخه تا حالا 2 باره که کل اطلاعاتم رو از دست دادم
ایراد از پارتیشن بندی یا فرمت نیست؟ (چون شنیدم نباید هارد رو زیاد فرمت کرد)
یا از مین و کابل SATA یا پاور ؟
و یا از این برنامه های کنترل سیستم و هارد و...
ممنون میشم جواب بدید
این هارد جدیدم هم Hitachi 500 GB هست

30r00s
31-03-2012, 16:03
سلام و خسته نباشید...
من یه هارد 2 ترابایت سیگیت دارم که تا چند وقت پیش بدون هیچ مشکلی داشت کار میکرد ، به روز که سیستم رو روشن کردم دیدم ویندوز بالا نمیاد و صدای بوق منقطع میاد و همینطور تکرا میشه اول فکر کردم که رم یا گرافیک باشه بکم جابجاشون کردم و صدا قطع شد و سیستم بالا اومد.. بعد از چند روز دوباره اون صدا اومد هر کاری کردم قطع نشد تصمیم گرفتم که اسپیکر کیس رو قطع کنم تا ببینم صدای بوق از کجاست وقتی اسپیکر رو قطع کردم دیدم باز هم صدای بوق میاد و وقتی دقت کردم متوجه شدم صدای بوق از هاردم میاد (لطفا نخندید خدوم هم اول تعجب کردم چون ندیده بودم هارد بوق بزنه) یکم که با هارد سر و کلی زدم متوجه شدم وقتی با درایو C کار میکنم و اطلاعات ذخیره و بازیابی میکنم این صدا میاد حالا ویندوزم رو ریختم تو یه درایو دیگه و با درایو C کار ندارم و صدا هم قطع شده... درایو C رو فرمت کردم اسکن کردک چک کردم با کلی برنامه ولی جوابی نگرفتم...
حالا میخوام بدونم که اولا دلیله صدا چی بوده؟ مشکل چیه؟؟
دوما چیکار کنم که درست بشه و صدا قطع بشه و بتونم از درایو C هم استفاده کنم...؟؟؟
منتظر پاسخ شما هستم...

Karmenwet
31-03-2012, 17:16
------------------------------------------------------------------

YASIN3970
01-04-2012, 23:46
سلام
یک هارد وسترن دیجیتال مدل WD3200KS - WD Caviar دارم .
مشکلش صدای تیک تیک است که پشت سر هم است و شناسایی هم نمیشه ایراد از چی میتونه باشه ؟؟
بقیه اجزائ سیستم هیچ مشکلی ندارن و خیلی وقته که این هارد رو دارم .
با تشکر از راهنمایی دوستان

morteza1221
02-04-2012, 16:36
با سلام
امروز که لپ تاپ رو روشن کردم می بینم فقط درایو c رو شناسایی میکنه در صورتی که 2 تا درایو دیگه هم داشتم
من دیروز از سیستم استفاده کردم و مشکلی نداشت
لطفا کمک کنید اطلاعات مهمی توی درایوهام دارم
خیلی ممنون که جواب ندادین

loveglance90
02-04-2012, 16:58
ممرتضی ممکنه درایورات مخفی شده باشه شاید با یه برنامه خاص شاید هم...روی my computer راست کلیلک mange رو بزن بعد از پنجره باز شده storage >disk managment ببین درایوارت رو اونجا میبینی؟؟؟!:5:

---------- Post added at 05:58 PM ---------- Previous post was at 05:54 PM ----------

سلام
یک هارد وسترن دیجیتال مدل WD3200KS - WD Caviar دارم .
مشکلش صدای تیک تیک است که پشت سر هم است و شناسایی هم نمیشه ایراد از چی میتونه باشه ؟؟
بقیه اجزائ سیستم هیچ مشکلی ندارن و خیلی وقته که این هارد رو دارم .
با تشکر از راهنمایی دوستان
این صدا واسه سکته موتور هارده باید ic موتور و آی سی 8 پایه کنارش چک بشه و تعویض شود با یه برد دیگه تست کنید
100 درصد اشکال از این ای سی میباشد

morteza1221
02-04-2012, 20:00
ممرتضی ممکنه درایورات مخفی شده باشه شاید با یه برنامه خاص شاید هم...روی my computer راست کلیلک mange رو بزن بعد از پنجره باز شده storage >disk managment ببین درایوارت رو اونجا میبینی؟؟؟!:5:[COLOR="Silver"]

نه قبلا دیدم اونجا فقط درایو c مشخصه
عکس زیر :

ضمنا اینم بگم با بعضی از برنامه ها مثل hdd regenerator و active partition recovery هم سعی کردم بد سکتور رو رفع کنم و با دومی پارتیشن رو برگردونم ولی هیچکدوم جواب نداد

kasra_khan2003
03-04-2012, 19:57
من یه هارد Maxtor 80GIG IDE 8MB Buffer دارم، جدیدا وسط کار یه صدای Tek ازش میاد و بعد دیگه همه چی قفل میشه. گاهی اوقات وسط کارکردن با OS پیش میاد، گاهی اوقات هم هنگام Boot شدن سیستم. در واقع اصلا زمان مشخصی نداره. اما جدیدا خیلی زیاد شده.

مشکل از چی میتونه باشه؟

loveglance90
04-04-2012, 13:32
نه قبلا دیدم اونجا فقط درایو c مشخصه
عکس زیر :

ضمنا اینم بگم با بعضی از برنامه ها مثل hdd regenerator و active partition recovery هم سعی کردم بد سکتور رو رفع کنم و با دومی پارتیشن رو برگردونم ولی هیچکدوم جواب نداد
دوست عزیز همونطور که در تصویر میبینید درایواتون رد فرمت کردین و یا هنگام نصب ویندوز دیلیت پارتیشن کردید (free نوشته دیگه!)

من یه هارد Maxtor 80GIG IDE 8MB Buffer دارم، جدیدا وسط کار یه صدای Tek ازش میاد و بعد دیگه همه چی قفل میشه. گاهی اوقات وسط کارکردن با OS پیش میاد، گاهی اوقات هم هنگام Boot شدن سیستم. در واقع اصلا زمان مشخصی نداره. اما جدیدا خیلی زیاد شده.

مشکل از چی میتونه باشه؟
مشکل از Ic موتور است و در موارد نادر موتور اسپیندل که آی سی قابل تعویض و موتور هم به دلیل خرج زیاد و نیاز به اتاق ایزوله همه جا انجام نمیدنباید البته قبلش با یه برد دیگه هارد با همین مشخصال باید چک کنید

morteza1221
04-04-2012, 19:08
دوست عزیز همونطور که در تصویر میبینید درایواتون رد فرمت کردین و یا هنگام نصب ویندوز دیلیت پارتیشن کردید (free نوشته دیگه!)

دوست عزیز من ویندوزی نصب نکردم همچنین پارتیشنی حذف نکردم یا درایوی فرمت نکردم
اگر در عکس بیشتر دقت کنین می بینین که اون درایو که free نوشته اسم نداره
من یه راه برای بازگرداندن پارتیشن نیاز دارم لطفا راهنمایی کنین

EXTREME
04-04-2012, 19:48
این درایو کلا پارتیشنش پاک شده اگه اطلاعات داشتین توش با نرم افزار paragon partion پارتیشن رو ریکاور ی کنید
وگرنه رو اون پارتیشن راست کلیک کرده و nerw partion بزنید

lpix
05-04-2012, 07:49

با این نرم افزار یه امحانی بکنین
Active Partition Recovery

mr_khodaei2008
05-04-2012, 13:15
سلام

من درايو c هاردم چندتا بد سكتور گرفته چطوري تعمييرش كنم

ممنون

EXTREME
05-04-2012, 15:39
سلام

من درايو c هاردم چندتا بد سكتور گرفته چطوري تعمييرش كنم

ممنون
با نرم افزار hdd regenerator میتونید درست کنیدش

Alislow
05-04-2012, 22:59
رفیقم یه هارد 80 ای دی ای دارهکه وقتی وصل می کنه و سیستم رو روشن می کنه هارد صدای بوق میده!
چه کنه؟

loveglance90
05-04-2012, 23:15
رفیقم یه هارد 80 ای دی ای دارهکه وقتی وصل می کنه و سیستم رو روشن می کنه هارد صدای بوق میده!
چه کنه؟
برخورد هد با پلاتر البته در این حالت هارد قابل استفاده نیس فقط روشن میشه

Metalbaz
06-04-2012, 16:20
سلام دوستان
من یه هارد وستن 2 ترا دارم که امروز وصلش کردم به یک سیستم معیوب بعد که از سیستم جداش کردم انداختم روی سیستم خودم
ولی فقط 1 ترا از حجم هارد ور نشون میداد و ویندوز میگفت که هارد باید فرمت بشه و اجازه نمیداد که وارد پارتیشن بشم
من با خیلی از نرم افزار های پارتیشن بندی تهت ویندوز و داس تست کردم
کلا همه وقتی هارد رو شناسایی میکنن حجم هارد رو یک ترا بایت نشون میدن حتی توی ستاپ مادربورد حجم هارد رو 1000 گیگ میزنه
هارد رو فرومت کردم خوش بختانه تونستم فقط 100 گیگ از اطلاعات رو ریکاوری کنم اما بقیه اطلاعات فکر می کنم توی اونی قسمتی هست که نشون نمیده فایل هایی رو که ریکاوری کردم اجرا نمیشن!!! ولی با حجم کامل ریکاوری شدن
حالا چطور می تونم هم اطلاعات رو ریکاوری کنم و هم حجم هارد رو دوباره به حالت اولش برگردونم

++ با نرم افزار ایزی ریکاوری ریکاور کردم

WDC WD20EARS-00MVWB0 ATA
عکس از مشخصات هارد:

عکس از مشخصات هارد CrystalDiskInfo:

Locker
06-04-2012, 16:26
با سلام به همه

یک هارد دیسک وسترن دیجیتال بلک WD2001FASS-00U0B0 دارم حدود یک سال و سه ماه است دارم ازش استفاده می کنم ، از ابتدا مشکل سر و صدا داشت اما چون هارد رو شرکت گارانتی برام تعویض کرده بود (هارد قبلی هم مشکل سر و صدا داشت) گفتم لابد طبیعیه ، یعنی مال مدلشه.

اما جدید مشکل سرعت پیدا کرده :

1- مثلا در هنگام مشاهده یک ویدیو ، ناگهان صدای هارد بیشتر می شه و فیلم فریز می کنه.

2- در نرم افزار HD Tune Pro سرعت رو تست کردم ، دیدم Minimum به زیر 2 مگ هم می رسه ، در صورتی که در گذشته حداقل 60 مگ بود.

3 - هارد به نظر بد سکتور ندارد

4 - ویروس ندارد

5 - در نرم افزار Ashampoo HDD Control 2 ، سلامت هارد رو %79 نشان می دهد (2 روز پیش %81 بود) ، همچنین در قسمت ارور Spin-Up Time سلامت هارد را %24 نشان می دهد.

از اطلاعاتم backup گرفتم ، اما شدیدا نگران این هارد هستم ، ممنون می شم راهنمایی کنید که مشکل هارد من چیست.

morteza1221
06-04-2012, 18:47
من ویندوزم 7 از نوع 64 بیتی هست
برنامه hdd regenerator رو هم نصب کردم
اما کرک نمی شه و فقط بد سکتور ها رو پیدا می کنه و اونها رو رفع نمی کنه
چی کار کنم ؟

Alislow
06-04-2012, 20:02
پس وقتی هارد صدای بوق بده به معنی برخورد اون دوتا با همه و نمیشه کاریش کرد؟
بازیابی اطلاعات چقد خرج داره؟

Locker
06-04-2012, 21:13
با سلام به همه

یک هارد دیسک وسترن دیجیتال بلک WD2001FASS-00U0B0 دارم حدود یک سال و سه ماه است دارم ازش استفاده می کنم ، از ابتدا مشکل سر و صدا داشت اما چون هارد رو شرکت گارانتی برام تعویض کرده بود (هارد قبلی هم مشکل سر و صدا داشت) گفتم لابد طبیعیه ، یعنی مال مدلشه.

اما جدید مشکل سرعت پیدا کرده :

1- مثلا در هنگام مشاهده یک ویدیو ، ناگهان صدای هارد بیشتر می شه و فیلم فریز می کنه.

2- در نرم افزار HD Tune Pro سرعت رو تست کردم ، دیدم Minimum به زیر 2 مگ هم می رسه ، در صورتی که در گذشته حداقل 60 مگ بود.

3 - هارد به نظر بد سکتور ندارد

4 - ویروس ندارد

5 - در نرم افزار Ashampoo HDD Control 2 ، سلامت هارد رو %79 نشان می دهد (2 روز پیش %81 بود) ، همچنین در قسمت ارور Spin-Up Time سلامت هارد را %24 نشان می دهد.

از اطلاعاتم backup گرفتم ، اما شدیدا نگران این هارد هستم ، ممنون می شم راهنمایی کنید که مشکل هارد من چیست.

کسی نیست پاسخ من رو بده ؟

EXTREME
06-04-2012, 21:48
کسی نیست پاسخ من رو بده ؟
اول از همه سیستم رو با یک پاور قویتر تست کنید پاور ضعیف رو عملکرد هارد تاثیر میزاره اگه مشکل از پاور نبود اینکار ها رو انجام بدین
1 - دیفرگمنت کردن هارد
2- با نرم افزار hdd regenerator یک اسکن کامل بکنید هارد رو
اگه مشکل برطرف نشد میتونه این مشکل از موتور spindle باشه علائمشم شامل صدای زیاد و صدایی شبیه هوم مانند - داغ شدن هارد و کم شدن سرعت هارد در مواردی هنگ کردن و ریست شدن سیستم و بعد از یک مدت شناسایی هارد شناسایی نشود

چی کار کنم ؟
شما تو اسکن گزینه ی scan and repair رو میزنید ؟

Locker
06-04-2012, 22:00
اول از همه سیستم رو با یک پاور قویتر تست کنید پاور ضعیف رو عملکرد هارد تاثیر میزاره اگه مشکل از پاور نبود اینکار ها رو انجام بدین
1 - دیفرگمنت کردن هارد
2- با نرم افزار hdd regenerator یک اسکن کامل بکنید هارد رو
اگه مشکل برطرف نشد میتونه این مشکل از موتور spindle باشه علائمشم شامل صدای زیاد و صدایی شبیه هوم مانند - داغ شدن هارد و کم شدن سرعت هارد در مواردی هنگ کردن و ریست شدن سیستم و بعد از یک مدت شناسایی هارد شناسایی نشود

ممنون از پاسخ شما

پاورم 800 وات Gold و نو هست و مشکلی نداره ، چون این هارد با پاور قبلیم هم صدا می داد.

1 - هارد رو کامل دفرگ کردم (هر چند روز دفرگ می کنم)

2 - با نرم افزار hdd regenerator 2011 (به صورت بوت) اسکن کامل کردم ، هیچ ایرادی رو پیدا نمی کنه.

ماه سپتامبر 2012 گارانتی هاردم تموم می شه ، به نظر شما اگه بفرستمش با یک هارد آک عوضش می کنن ؟

ببخشید منظورتون از صدای هوم چیه ؟ هارد من صدای کشیده شدن دو چیز به هم دیگه رو میده ، خر خر و ...

Metalbaz
06-04-2012, 22:40
سلام دوستان
من یه هارد وستن 2 ترا دارم که امروز وصلش کردم به یک سیستم معیوب بعد که از سیستم جداش کردم انداختم روی سیستم خودم
ولی فقط 1 ترا از حجم هارد ور نشون میداد و ویندوز میگفت که هارد باید فرمت بشه و اجازه نمیداد که وارد پارتیشن بشم
من با خیلی از نرم افزار های پارتیشن بندی تهت ویندوز و داس تست کردم
کلا همه وقتی هارد رو شناسایی میکنن حجم هارد رو یک ترا بایت نشون میدن حتی توی ستاپ مادربورد حجم هارد رو 1000 گیگ میزنه
هارد رو فرومت کردم خوش بختانه تونستم فقط 100 گیگ از اطلاعات رو ریکاوری کنم اما بقیه اطلاعات فکر می کنم توی اونی قسمتی هست که نشون نمیده فایل هایی رو که ریکاوری کردم اجرا نمیشن!!! ولی با حجم کامل ریکاوری شدن
حالا چطور می تونم هم اطلاعات رو ریکاوری کنم و هم حجم هارد رو دوباره به حالت اولش برگردونم

++ با نرم افزار ایزی ریکاوری ریکاور کردم

WDC WD20EARS-00MVWB0 ATA
عکس از مشخصات هارد:

عکس از مشخصات هارد CrystalDiskInfo:
کسی نیست که تا به حال به این مشکل برخورده باشه

EXTREME
06-04-2012, 23:32
ممنون از پاسخ شما

پاورم 800 وات Gold و نو هست و مشکلی نداره ، چون این هارد با پاور قبلیم هم صدا می داد.

1 - هارد رو کامل دفرگ کردم (هر چند روز دفرگ می کنم)

2 - با نرم افزار hdd regenerator 2011 (به صورت بوت) اسکن کامل کردم ، هیچ ایرادی رو پیدا نمی کنه.

ماه سپتامبر 2012 گارانتی هاردم تموم می شه ، به نظر شما اگه بفرستمش با یک هارد آک عوضش می کنن ؟

ببخشید منظورتون از صدای هوم چیه ؟ هارد من صدای کشیده شدن دو چیز به هم دیگه رو میده ، خر خر و ...
هارد چی داغ میکنه ؟ این مشکل میتونه از موتور spindle باشه وقتی خوب کار نکنه دمای هارد بالا میره سرعت چرخش دیسک کم میشه و هارد تنبل میشه و کند میشه
اون صدای خر خر در حد عادی طبیعیه که هارد داره کا رمیکنه

کسی نیست که تا به حال به این مشکل برخورده باشه
با نرم افزار paragon partion هم تست کنید میتونید اطلاعات پارتیشن رو باهاش ریکاوری کنید
اینکه حجم هارد رو کم نشون میده یا با low level format این مشکل حل میشه که با اینکار احتمال ریکاوری شدن اطلاعات هارد کم میشه یا این مشکل از فریم ویر هارد است
بهتره بدید بیرون با pc3000 برائون اطلاعات رو ریکاوری کنند
یک دلیل این مشکل شما هم میتونه براثر ویروس باشه و فایل ها هیدن شده باشند با فعال کردن فایل های هیدن ببینید میتونید اطلاعات رو بکشین بیرون یا نه

ali_disslove
06-04-2012, 23:37
با سلام

من هاردم چند تا سکتور خراب داره به گفته hdd tone -با نرم افزار hdd regenerator میشه درستش کرد ؟بهترین ابزار واسش چیه ؟
اصلا درستش کنم یا بزارم به حال خودش بمونه ؟چون مشکل خاصی ندارم؟

و اینکه اگه بخوام از این نرم افزار استفاده کنم اطلاعات هاردم نمیپره یا خراب شه ؟

EXTREME
06-04-2012, 23:43
با سلام

من هاردم چند تا سکتور خراب داره به گفته hdd tone -با نرم افزار hdd regenerator میشه درستش کرد ؟بهترین ابزار واسش چیه ؟
اصلا درستش کنم یا بزارم به حال خودش بمونه ؟چون مشکل خاصی ندارم؟

و اینکه اگه بخوام از این نرم افزار استفاده کنم اطلاعات هاردم نمیپره یا خراب شه ؟
نه این بدسکتور رو از بین ببرین
با همون نرم افزار hdd regenerator کار کنید و درست کنید
هیچ مشکلی برای اطلاعات شما بوجود نمیاد این نرم افزار میاد اون سکتورهایی که آدرسشون در فریم ویر نیست یا با آدرس فریم ویر معایرت داشته باشه رو به فریم ویر اضافه میکنه تا سکتور شناخته بشه

Locker
07-04-2012, 00:10
هارد چی داغ میکنه ؟ این مشکل میتونه از موتور spindle باشه وقتی خوب کار نکنه دمای هارد بالا میره سرعت چرخش دیسک کم میشه و هارد تنبل میشه و کند میشه
اون صدای خر خر در حد عادی طبیعیه که هارد داره کا رمیکنه

نه داغ نمی کنه و حرارتش کاملا طبیعیه ، بعد فقط صدای خرخر نیست صداهای مختلفی میده ، اما اگر طبیعیه پس چرا هارد قبلی رو که فرستادم گارانتی برام عوض کردن ، در حالی فقط مشکلش سر و صدای زیاد بود ، اما این هارد علاوه سر و صدا سرعتش افتضاح شده ، وسط فیلم دیدن یوهو صداش زیاد میشه (حالت صدا : انگار می خواد یک چیزی بچرخه اما نمی تونه) و فیلم فریز می کنه.

مهندس الهه
07-04-2012, 09:22
سلام
موقع نقل و انتقال فایلها بین درایوهای هارد 500 گیگابایتیم و در وسط کپی با یه خطا مواجه شدم که میگفت امکان کپی فایلها امکان پذیر نیست
من فایلها رو از درایو D به درایو G کپی میکردم
اولش فکر کردم مشکل از درایو D یعنی درایو مقصد است
ولی چند تا فایل که تو درایو D کپی کردم دیدم این درایو مشکلی نداره
مشکل تو درایو G بود
فایلهای درایو G رو خالی کردم و خواستم از Disk Management درایو G رو فرمت کنم
فرمت تا 100 میره . ولی در آخر به جای دادن پیام "موفقیت آمیز" میگه ویندوز قادر به فرمت نیست !
و همچنین نمیشه این پارتیشن رو دیلیت هم کرد و خطا میده
با دی وی دی ویندوز هم سیستم رو بوت کردم و باز هم پارتیشن نه دیلیت شد و نه فرمت
موقع فرمت در بوت این خطا رو داد :

Failed to format the selected partition. [Error: 0x80070057]

این قسمت از هارد یعنی بدسکتور داره ؟

البته مهم ترین نکته یادم رفت بگم :دی
میتونم با فرمت fat32 پارتیشن رو فرمت کنم
ولی با ntfs ارور میده !

EXTREME
07-04-2012, 11:13
نه داغ نمی کنه و حرارتش کاملا طبیعیه ، بعد فقط صدای خرخر نیست صداهای مختلفی میده ، اما اگر طبیعیه پس چرا هارد قبلی رو که فرستادم گارانتی برام عوض کردن ، در حالی فقط مشکلش سر و صدای زیاد بود ، اما این هارد علاوه سر و صدا سرعتش افتضاح شده ، وسط فیلم دیدن یوهو صداش زیاد میشه (حالت صدا : انگار می خواد یک چیزی بچرخه اما نمی تونه) و فیلم فریز می کنه.
فکر کنم مشکل از همونی باشه که گفتم باید بفرستین گارنتی اگه هنوز مونده ازش چون هد مشکل داشته باشه یک مشکل دیگه ای معمولا پیش میاد

سلام
موقع نقل و انتقال فایلها بین درایوهای هارد 500 گیگابایتیم و در وسط کپی با یه خطا مواجه شدم که میگفت امکان کپی فایلها امکان پذیر نیست
من فایلها رو از درایو D به درایو G کپی میکردم
اولش فکر کردم مشکل از درایو D یعنی درایو مقصد است
ولی چند تا فایل که تو درایو D کپی کردم دیدم این درایو مشکلی نداره
مشکل تو درایو G بود
فایلهای درایو G رو خالی کردم و خواستم از Disk Management درایو G رو فرمت کنم
فرمت تا 100 میره . ولی در آخر به جای دادن پیام "موفقیت آمیز" میگه ویندوز قادر به فرمت نیست !
و همچنین نمیشه این پارتیشن رو دیلیت هم کرد و خطا میده
با دی وی دی ویندوز هم سیستم رو بوت کردم و باز هم پارتیشن نه دیلیت شد و نه فرمت
موقع فرمت در بوت این خطا رو داد :

این قسمت از هارد یعنی بدسکتور داره ؟

البته مهم ترین نکته یادم رفت بگم :دی
میتونم با فرمت fat32 پارتیشن رو فرمت کنم
ولی با ntfs ارور میده !
با سی دی ویندوز xp سیستم رو بوت کنید و در قسمت پارتیشن ها اون درایو رو دیلیت پارتیشن بکنید و دوبار f3 رو بزنید و در محیط ویندوز با فایل سیستم ntfs فرمت کنید
برای اینکار میتونید از نرم افزار های قوی تری مثل paragon partion هم استفاده کنید
هارد اگه فرمت نشه یک علتش میتونه از بدسکتور هم باشه بهتره با hdd regenerator هم اسکن کامل کنید

Alislow
07-04-2012, 12:23
هارد من بوق میزنه.
مشکل از برخورد هد با صفحه هست؟درست نمیشه؟
خرج بازیابی اطلاعات چقده؟

saman_t
07-04-2012, 19:18
بعد از نصب ویندوز 2 تا از پارتیشن های Logical ناپدید شده در تنظیمات Disk Managment روی پارتیشن ها گزینه Change Letter را انتخاب کردم خطای آپدیت نبودن Disk Managment رو میده در محیط بوتیبل از طریق Hiren Bootable وارد Acronis Disk Manager یا Mini XP شدم درایو هام همراه با اطلاعات براحتی دیده میشند تو فروم گشتم نوشته بودند با GetDataBack for Ntfs مشکل حل میشه باهاش کار که کردم اینطوری فهمیدم اطلاعات رو Recovery میکنه من پارتیشنو درسته میخوام برگرده

مهندس الهه
07-04-2012, 22:21
بعد از نصب ویندوز 2 تا از پارتیشن های Logical ناپدید شده در تنظیمات Disk Managment روی پارتیشن ها گزینه Change Letter را انتخاب کردم خطای آپدیت نبودن Disk Managment رو میده در محیط بوتیبل از طریق Hiren Bootable وارد Acronis Disk Manager یا Mini XP شدم درایو هام همراه با اطلاعات براحتی دیده میشند تو فروم گشتم نوشته بودند با GetDataBack for Ntfs مشکل حل میشه باهاش کار که کردم اینطوری فهمیدم اطلاعات رو Recovery میکنه من پارتیشنو درسته میخوام برگرده
من هم قبلا یکبار چنین تجربه ای داشتم
با برنامه GetDataBack for Ntfs ، اطلاعات پارتیشن مذکور رو درسته میتونید کپی کنید یه جای دیگه !
با همه پوشه ها تنظیمات و ترتیبات و . . .

EXTREME
08-04-2012, 09:59
هارد من بوق میزنه.
مشکل از برخورد هد با صفحه هست؟درست نمیشه؟
خرج بازیابی اطلاعات چقده؟
اگه بوق پشت یرهم بدون فاصله میزنه مشکل یا از هد است یا پارکینگ محور هد
البته قبلش هارد رو با یک پاور دیگه تست کنید و نتیجرو بگین در غیراینصورت هارد باید باز بشه

اگه نتونید برچسب بزارید رو پارتیشن ولی پارتیشن هنوز باشه بهتره با یک نرم افزار مثل paragon partion پارتیشن رو ریکاوری کنید و اون پارتیشن رو دیلیت کرده و دوباره ایجاد کنید
این مشکل هم میتونه از ضعیف بودن پاور باشه هم ایراد در فریم ویر هارد اگر دوباره تکرار بشه

Alislow
08-04-2012, 10:00
باشه پس با یه پاور دیگه تست می کنم.
فغقط اگه باز بشه میشه درستش کرد؟یعنی خودم میتونم؟

EXTREME
08-04-2012, 10:09
باشه پس با یه پاور دیگه تست می کنم.
فغقط اگه باز بشه میشه درستش کرد؟یعنی خودم میتونم؟
اگه مشکل از هد باشه باید هد تعویض بشه تعویض کردن هد کار شما نیست
یا از شکستگی در محور پارکینگ در حلقه ی صوتی است که باید عوض بشه
یا یک جایی در حلقه ی صوتی گیر داره که نمیزاره هد حرکت کنه
به هارد ضربه خورده ؟

(@.@)
08-04-2012, 10:41
دوستان سازگار هارد را تعمیر میکنه یا تعویض؟ در صورت تعویض میشه هارد خراب را ازش خرید؟

Alislow
08-04-2012, 11:51
اگه مشکل از هد باشه باید هد تعویض بشه تعویض کردن هد کار شما نیست
یا از شکستگی در محور پارکینگ در حلقه ی صوتی است که باید عوض بشه
یا یک جایی در حلقه ی صوتی گیر داره که نمیزاره هد حرکت کنه
به هارد ضربه خورده ؟
والا دوستم میخواسته هارد به هارد کنه هاردو باز کرده پس به احتمال زیاد ضربه خورده.
البته یه هارد 80 ای دی ای هست و ارزش تعمیر فکر نکنم داشته باشه؟
فقط اگه درست نشه خرج بازیابی اطلاعات چقدر هست؟

EXTREME
08-04-2012, 12:27
والا دوستم میخواسته هارد به هارد کنه هاردو باز کرده پس به احتمال زیاد ضربه خورده.
والا اون هزینشو نمیدونم با pc 3000 میکنن اینکارو ولی هزینشو نمیدونم

mehran gorji
08-04-2012, 14:10
هارد رو باز کرد اگر زیادی صدمه زد که هیچ.
اما امکانش هست اطلاعاتش برگرده.

این کار تو اتاق کلین رو انجام میشه و هزینه جابه جایی مدیا و فریمور به وسیله pc 3000 باید زده بشه.
فکر کنم یه 400 تومنی مهمون شدی.

اگه خواستی بگو تا معرفی کنم.

morteza1221
08-04-2012, 17:50
چی کار کنم ؟

توی این تاپیک حتما باید بگیم " کسی نیست جواب ما رو بده ؟ " تا بالاخره یکی دلش بسوزه

Alislow
08-04-2012, 18:06
هارد رو باز کرد اگر زیادی صدمه زد که هیچ.
اما امکانش هست اطلاعاتش برگرده.

این کار تو اتاق کلین رو انجام میشه و هزینه جابه جایی مدیا و فریمور به وسیله pc 3000 باید زده بشه.
فکر کنم یه 400 تومنی مهمون شدی.

اگه خواستی بگو تا معرفی کنم.
400 تومن یا ریال یا زبونم لال ادلار؟:18:
با یه پاور دیگه هم تست کردم درست نشد.
پس باید به رفیقم بگم با اطلاعاتش خداحافظی کنه :19:

panther99
10-04-2012, 00:31
آقا من جديدا ويندوزم رو عوض كردم . وقتي ميخواد بوت كنه گير ميكنه و حتما بايد دكمه ESCAPE رو بزنم تا ادامه بده و ويندوز بالا بياد . البته بلافاصله بعد از نصب ويندوز اينجوري نشده !
و وقتي كه ويندوز بالا مياد چراغ قرمز هارد مدام روشنه و حتي چشمك هم نميزنه يعني مدام روشنه البته تو سرعت ويندوزم هيچ تغييري نميبينم يا تو اجراي برنامه ها !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! نميدونم ايراد از كجاست و چي كار بايد بكنم !! اگه ممكنه راهنمايي كنيد !!

EXTREME
14-04-2012, 14:40
آقا من جديدا ويندوزم رو عوض كردم . وقتي ميخواد بوت كنه گير ميكنه و حتما بايد دكمه ESCAPE رو بزنم تا ادامه بده و ويندوز بالا بياد . البته بلافاصله بعد از نصب ويندوز اينجوري نشده !
و وقتي كه ويندوز بالا مياد چراغ قرمز هارد مدام روشنه و حتي چشمك هم نميزنه يعني مدام روشنه البته تو سرعت ويندوزم هيچ تغييري نميبينم يا تو اجراي برنامه ها !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! نميدونم ايراد از كجاست و چي كار بايد بكنم !! اگه ممكنه راهنمايي كنيد !!
مجددا ویندوز رو عوض کنید و از یک ورژن دیگه ویندوز استفاده کنید و اسکن ویروس بکنید سیستم رو
اگه باز هم چراغ هارد دائم روشن بود یا مشکل از led است روی مین
یا از طرف پاور است
یا خود هارد که مربوط به هد و پارکینگ هد است
شما بوت سیستم رو بزارین رو هارد بعد از نصب ویندوز

khelane
14-04-2012, 16:10
سلام
یه هارد سیگیت 500 گیگ رو اوردن پیشم الان هم رو دوتا سیستم و بایوس رو دیفالت کردم رو هردو سیستم و هردوتاشون کابل و جامپرهاشون رو تغییر دادم
نمیدونم چه مرگشه اصلا دیتکت نمیشه و تو بایوس نمیاره بالا با تبدیل یو اس بی به ساتا وصل کردم بازم نشد
والا موندم تو کلا هارد کار نمیکنه فقط میدونم مثل روز اول و یه هارد سرحال سلیندر هاش چرخ میخوره و راحت هارد میکنه فقط دیتکت نمیشه

EXTREME
14-04-2012, 19:42
سلام
یه هارد سیگیت 500 گیگ رو اوردن پیشم الان هم رو دوتا سیستم و بایوس رو دیفالت کردم رو هردو سیستم و هردوتاشون کابل و جامپرهاشون رو تغییر دادم
نمیدونم چه مرگشه اصلا دیتکت نمیشه و تو بایوس نمیاره بالا با تبدیل یو اس بی به ساتا وصل کردم بازم نشد
والا موندم تو کلا هارد کار نمیکنه فقط میدونم مثل روز اول و یه هارد سرحال سلیندر هاش چرخ میخوره و راحت هارد میکنه فقط دیتکت نمیشه
یعنی هارد رو به فقط به پاور بزنید موتور هارد کار میکنه ؟

khelane
15-04-2012, 10:32
یعنی هارد رو به فقط به پاور بزنید موتور هارد کار میکنه ؟
اره کار میکنه و هیچ صدای هم نداره مثل یه هارد سالم کار میکنه بوردش رو یه نگاه انداختم هیچ جایش صدمه یا سوخته یا چیز مشکوکی ندیدم رو پین هاش هم تمیز کردم ولی بازم نشد

osmaan
15-04-2012, 13:43
سلام دوستان
من یه هارد 80 مکستور قدیمی دارم که الان نزدیک 10 ساله داره کار میکنه این چند ماه اخیر هر چند روز یه بار به صورت یه سره شروع به کار میکنه تا جایی که سیستم کند میشه و راهی جز ریست سخت افزاری نیست به نظرتون مشکلش چیه؟

EXTREME
15-04-2012, 13:51
اره کار میکنه و هیچ صدای هم نداره مثل یه هارد سالم کار میکنه بوردش رو یه نگاه انداختم هیچ جایش صدمه یا سوخته یا چیز مشکوکی ندیدم رو پین هاش هم تمیز کردم ولی بازم نشد
اگه هارد کار میکنه ولی تو بایوس شناسایی نمیشه اولین کار چک کردن اتصالات هارد از جمله کابل دیتا عوض کردن جای کابل و چک کردن کانکتور برق و چک کردن با یک پاور دیگه است
میتونه این مشکل از طرف بایوس هم باشه یا از تنظیمات بایوس که باید هارد رو بشناسونی البته اگه ساتا باشه ide باشه نیازی نیست
بعضی اوقات با آپدیت بایوس درست میشه
اگه با اینکارها درست نشد هارد ایراد داره حالا این مشکل یا از خود سوکت هارد است یا آی سی کنترلر هارد ایراد داره لحیم سردی یا خرابیش یا اینکه فریم ویر هارد مشکل داره پس چک کردن مراحل بالا و چک کردن سوکت هارد
آی سی سی پی یو روی برد رو یک حرارت با هیتر بدین با دمای 250 الی 300 درجه حدود 40 ثانیه
در آخر فریم ویر هارد باید بررسی بشه

سلام دوستان
من یه هارد 80 مکستور قدیمی دارم که الان نزدیک 10 ساله داره کار میکنه این چند ماه اخیر هر چند روز یه بار به صورت یه سره شروع به کار میکنه تا جایی که سیستم کند میشه و راهی جز ریست سخت افزاری نیست به نظرتون مشکلش چیه؟
اگه مشکل از ویندوز و ویروس نباشه و پاور سیستم هم سالم باشه مشکل یا از هد هارد است یا فریم ویر یا کثیفی پین های اتصال حلقه ی صوتی به برد اصلی

(@.@)
15-04-2012, 15:19
دوستان من یه هارد 500 وسترن داشتم که خراب شد فرستادم گارانتی سازگار. امروز که زنگ زدم بهشون گفت هارد تعمیر نشده و یه هارد جدید بهتون میدیم. حالا سوال اینجاست که هارد خراب را می تونم ازشون بخرم؟ چند؟
و از همه مهمتر جای دیگه می تونند درستش کنند؟ چون به اطلاعاتش نیاز دارم

khelane
15-04-2012, 20:22
اگه هارد کار میکنه ولی تو بایوس شناسایی نمیشه اولین کار چک کردن اتصالات هارد از جمله کابل دیتا عوض کردن جای کابل و چک کردن کانکتور برق و چک کردن با یک پاور دیگه است
میتونه این مشکل از طرف بایوس هم باشه یا از تنظیمات بایوس که باید هارد رو بشناسونی البته اگه ساتا باشه ide باشه نیازی نیست
بعضی اوقات با آپدیت بایوس درست میشه
اگه با اینکارها درست نشد هارد ایراد داره حالا این مشکل یا از خود سوکت هارد است یا آی سی کنترلر هارد ایراد داره لحیم سردی یا خرابیش یا اینکه فریم ویر هارد مشکل داره پس چک کردن مراحل بالا و چک کردن سوکت هارد
آی سی سی پی یو روی برد رو یک حرارت با هیتر بدین با دمای 250 الی 300 درجه حدود 40 ثانیه
در آخر فریم ویر هارد باید بررسی بشه

هارد ساتا هست همه کارها رو کردم نشد اصلا رو دوتا سیستم دم دست هم تست کردم نشد دیتکت نمیشه فکر کنم باید بره زیر تیغ جراحی همین pc-3000:27:
دیگه راهی نمونده باتوجه به راهنمای هاتون
با سپاس

EXTREME
15-04-2012, 22:20
هارد ساتا هست همه کارها رو کردم نشد اصلا رو دوتا سیستم دم دست هم تست کردم نشد دیتکت نمیشه فکر کنم باید بره زیر تیغ جراحی همین pc-3000:27:
دیگه راهی نمونده باتوجه به راهنمای هاتون
با سپاس
یعنی شما همه ی اینکارها رو کردین ؟
چطوری فریم ویر رو درست کردین ؟
باید از رابط های usb to ttl یا com to ttl استفاده کنید اینکارو کردین
pc-3000 باید آخرین راه باشه

mr.big
15-04-2012, 23:30
سلام دوستان
من هارد ۱۶۰ مکستور دارم که امروز بعد نصب ویندوز کامپیوتر رو قسمت معرفی مادربرد می مونه و اجازه ورود به setup نمیده.
هارد رو به کامپیوتر دیگه وصل کردم ترق نرق صدا می ده. به نظر شما مشکل چیه؟ هدش خراب شده؟

EXTREME
15-04-2012, 23:52
سلام دوستان
من هارد ۱۶۰ مکستور دارم که امروز بعد نصب ویندوز کامپیوتر رو قسمت معرفی مادربرد می مونه و اجازه ورود به setup نمیده.
هارد رو به کامپیوتر دیگه وصل کردم ترق نرق صدا می ده. به نظر شما مشکل چیه؟ هدش خراب شده؟
این صدا پشت سرهم است یا به فا صله ی 2 الی 3 ثانیه ؟

mr.big
15-04-2012, 23:54
با فاصله ۲ الی ۳ ثانیه :(

EXTREME
15-04-2012, 23:57
با فاصله ۲ الی ۳ ثانیه :(
هارد رو با یک پاور دیگه تست کنید اگه بازم همینطور بود مشکل یا از فریم ویر هارد است یا از آی سی درایو هد

mr.big
15-04-2012, 23:57
یعنی این هارد درست می شه؟

حواسم نبود.
من این هارد رو به کامپیوتر دیگه وصل کردم و همین طور بود.

فرم ویر هارد چیه؟:-s
یعد برد هد خراب شده باشه درست میشه؟
این هارد برام مهمه :(

EXTREME
16-04-2012, 00:26
یعنی این هارد درست می شه؟

حواسم نبود.
من این هارد رو به کامپیوتر دیگه وصل کردم و همین طور بود.

فرم ویر هارد چیه؟:-s
یعد برد هد خراب شده باشه درست میشه؟
این هارد برام مهمه :(
بله درست میشه ببرید بیرون درست میکنن براتون
قبلش با یک پاور دیگه هارد رو چک کنید مطمئن شدین از هارده ببرید بیرون

mr.big
16-04-2012, 00:32
خیلی ممنون واقعا خیالم راحت شد. امیدوارم آدمش اینجا پیدا بشه تا درستش کنه :(

edit:

امروز با یه پاور دیگه هارد رو تست کردم:
نتیجه:

mostafait
17-04-2012, 17:29
با سلام خدمت دوستان عزیز و گرامی!

در هنگام نصب ویندوز XP وقتی که در قسمت اولیه Boot میرسه به قسمتی که درایوهای هارد دیسک رو نشون میده! سیستم هنگ میکنه!

میخواستم بدونم که آیا این مشکل از هارددیسک هستش؟!

با تشکر.

راهنمایی کنید!

EXTREME
17-04-2012, 17:46

در هنگام نصب ویندوز XP وقتی که در قسمت اولیه Boot میرسه به قسمتی که درایوهای هارد دیسک رو نشون میده! سیستم هنگ میکنه!

با تشکر.

راهنمایی کنید!
اول از همه با یک سی دی ویندوز دیگه و درایو اپتیک دیگه چک کنید و اتصالات درایو اپتیک رو هم چک کنید
درست نشد اتصالات هارد چک بشه و در آخر خود هارد اگه از هارد باشه بیشتر میتونه از بدسکتور باشه بهتره با hdd regenerator کل هاارد اسکن بشه
در آخر اگه مشکل از هارد نبود باید رم و پاور چک بشه که احتمالش خیلی کمه
اگه هاردتون هم ساتا است حالت sata mode رو روی ide بزارین

Hamed DC
17-04-2012, 20:44

با تشکر.

راهنمایی کنید!
سلام.
در تکمیل پست مهرداد عزیز، باید بگم که اگر هاردتون IDEهست اون رو روی حالت master قرار بدین.
این کار به واسطه جامپرهای پشت هارد و اتصال صحیح کابل هارد انجام بدین.

mohsenmas
18-04-2012, 18:31
سلام. من رو هارد 500گیگ 4 تا درایو دارم.c,e,f,g اومدم e , f با پارتیشن مجیک یکی کنم e=40G , f=166G .بعد از اینکه سیستم ریستارت شد صفحه آبی اومد شروع کرد به انجام تغییرات وسطش خطا داد و ریستارت شد .سیستم بالا اومد یه فولدر تو درایو e به اسمه درایو f بود و دوتا درایو f,g باهم یکی شده بودن و غیر قابل دسترس(یعنی آیکنشون نبود) من با نرم افزار active recovery partition دو تا درایو f,g ریکاوری کردم.اطلاعات c,e,g الان درسته اما پارتیشن f این پیغام و میده.

کمک کنید لطفا کله کارام رو این درایو و کامل پره.

EXTREME
18-04-2012, 19:14
سلام. من رو هارد 500گیگ 4 تا درایو دارم.c,e,f,g اومدم e , f با پارتیشن مجیک یکی کنم e=40G , f=166G .بعد از اینکه سیستم ریستارت شد صفحه آبی اومد شروع کرد به انجام تغییرات وسطش خطا داد و ریستارت شد .سیستم بالا اومد یه فولدر تو درایو e به اسمه درایو f بود و دوتا درایو f,g باهم یکی شده بودن و غیر قابل دسترس(یعنی آیکنشون نبود) من با نرم افزار active recovery partition دو تا درایو f,g ریکاوری کردم.اطلاعات c,e,g الان درسته اما پارتیشن f این پیغام و میده.

یک عکس از disk managment ویندوزتون بزارین
الان درایو هایی که با هم مرج شده بودند از نوع logical بودند ؟

mohsenmas
18-04-2012, 19:15

این نرم افزار partition table doctor میتونه به من کمک کنه؟

EXTREME
18-04-2012, 19:17
این نرم افزار partition table doctor میتونه به من کمک کنه؟
شما یک عکس از disk managmet بزار ببینم وضعیت درایوهات به چه صورت است
همچنین اگه میخواین پارتیشن و اطلاعاتشو ریکاوری کنید من نرم افزار paragon partion رو پیشنهاد میکنم یا easeus

mohsenmas
18-04-2012, 19:20
یک عکس از disk managment ویندوزتون بزارین
الان درایو هایی که با هم مرج شده بودند از نوع logical بودند ؟

الان به سیستم دسترسی ندارم عکس از disk managment بذارم. از نوع logical بودن.

mohsenmas
18-04-2012, 19:27
شما یک عکس از disk managmet بزار ببینم وضعیت درایوهات به چه صورت است
همچنین اگه میخواین پارتیشن و اطلاعاتشو ریکاوری کنید من نرم افزار paragon partion رو پیشنهاد میکنم یا easeus

166 گیگ اطلاعات روشه با فرمت office,cad,pdf تعدادفایلش خیلی زیاده.ریکاوری کنم نمیتونم چیزی توش پیدا کنم.
نرم افزار ریکاوری نداریم با فولدربندی فایلهارو هم ریکاوری کنه؟

EXTREME
18-04-2012, 19:37
166 گیگ اطلاعات روشه با فرمت office,cad,pdf تعدادفایلش خیلی زیاده.ریکاوری کنم نمیتونم چیزی توش پیدا کنم.
نرم افزار ریکاوری نداریم با فولدربندی فایلهارو هم ریکاوری کنه؟
خوب باید تو دیسک مینیجمنت معلوم بشه وضعیت پارتیشن به چه صورت است
با اون نرم افزار هایی که گفتم اطلاعات پارتیشن رو میشه راحت ریکاوری کرد
از نرم افزار recovery my files هم میشه استفاده کرد ولی شما دسترسی به درایو ندارین
یک راه دیگه هم دارین
سیستمتون رو ریستور کنید شاید با اینکار درست بشه
یعنی وضعیت سیستمتون رو ببرید به قبل از زمانی که پارتیشن هارو تغییر دادین البته به شرطی که restore pointer باشه برای اون تاریخ

mohsenmas
18-04-2012, 19:45
خوب باید تو دیسک مینیجمنت معلوم بشه وضعیت پارتیشن به چه صورت است
با اون نرم افزار هایی که گفتم اطلاعات پارتیشن رو میشه راحت ریکاوری کرد
از نرم افزار recovery my files هم میشه استفاده کرد ولی شما دسترسی به درایو ندارین
یک راه دیگه هم دارین
سیستمتون رو ریستور کنید شاید با اینکار درست بشه
یعنی وضعیت سیستمتون رو ببرید به قبل از زمانی که پارتیشن هارو تغییر دادین البته به شرطی که restore pointer باشه برای اون تاریخ

تو اولین دسترسیم به سیستم میذارم. restore pointer ندارم.
برا من مهمه فولدر بندی فایلا برقرار باشه. چون اگه نباشه پیدا کردن فایلهام تو انبوه فایلها کاره خیلی مشکلیه(غیر ممکن).با active recovery file امتحان کردم کلی فایل با نام تغییر یافته واسم ردیف کرد.بیشترش باز میشد.
فایلها هست اما دردسترس نیست:41:

mohsenmas
18-04-2012, 19:54
گزینه های این برنامه هیچکدوم دردی از سیستم بر طرف میکنن؟

EXTREME
18-04-2012, 20:09
گزینه های این برنامه هیچکدوم دردی از سیستم بر طرف میکنن؟

restore partion فکر کنم بتونه مشکلتو حل کنه

EXTREME
18-04-2012, 20:19
تو اولین دسترسیم به سیستم میذارم. restore pointer ندارم.
برا من مهمه فولدر بندی فایلا برقرار باشه. چون اگه نباشه پیدا کردن فایلهام تو انبوه فایلها کاره خیلی مشکلیه(غیر ممکن).با active recovery file امتحان کردم کلی فایل با نام تغییر یافته واسم ردیف کرد.بیشترش باز میشد.
فایلها هست اما دردسترس نیست:41:
شما اگه ریستور پوینتر درست نکنید خود سیستم عامل اتوماتیک ریستور رو درست میکنه یعنی قبل از اون تاریخ نداره ؟

mohsenmas
19-04-2012, 08:15
شما اگه ریستور پوینتر درست نکنید خود سیستم عامل اتوماتیک ریستور رو درست میکنه یعنی قبل از اون تاریخ نداره ؟

نمیدونستم اتوماتیک درست میکنه امیدوارم خاموش نبوده باشه.الان راهنماشو خوندم.من تا حالا ازش استفاده نکردم.
به نظرتون اول ریکاوری بکنم بعد ریستور . بدتر شد یه چیزی داشته یاشم.

---------- Post added at 10:15 AM ---------- Previous post was at 10:12 AM ----------

restore partion فکر کنم بتونه مشکلتو حل کنه

متاسفانه انگار باید اول backup گرفته باشی تا کارکنه.

EXTREME
19-04-2012, 11:31
نمیدونستم اتوماتیک درست میکنه امیدوارم خاموش نبوده باشه.الان راهنماشو خوندم.من تا حالا ازش استفاده نکردم.
به نظرتون اول ریکاوری بکنم بعد ریستور . بدتر شد یه چیزی داشته یاشم.

---------- Post added at 10:15 AM ---------- Previous post was at 10:12 AM ----------

متاسفانه انگار باید اول backup گرفته باشی تا کارکنه.
اگه متونید بکاپ بگیرین اگه اجازه بکاپ هم به شما نداد سیستمتون رو ریستور کنید
اگه ویندوزتون xp است تو all programs تو acsseories تو system tools اونجا ریستور رو بزنید next و تاریخی که
قبل از انجام مرج بوده رو انتخاب کرده و ریستور کنید
با اون نرم افزار هایی که گفتم نتونستید ریکاوری کنید پارتیشن رو؟
از تو سیف مود هم چک کنید ببینید میتونید درایو رو باز کنید یا نه
عکس از دیسک مینیجمنت هم که نزاشتین

khelane
19-04-2012, 18:11
دوتا هارد st00418as 500 گیگ دارم هردوشون تو بایوس شناخته میشه و بعضی مواقع هم شناسای میشه ولی هنگ میکنه نمیتونم ازش تست بگیرم
مشکل از فریمورش نیست نمیدونم تو خود سایت سیگیت هم نوشته واسش فریمور cc41 فکر کنم بود زده ایا درست میشه و این هنگی هم داره بر طرف میشه
بردش رو نگاه کردم مشکلی نداشت رو همون جاهای که گفتید (دفعه قبل )هیت دادم بازم هنگ میکنه نمیدونم چیکار کنم
لطفا میشه یه جای رو معرفی کنید با قیمت همکار کار کنه
با سپاس

EXTREME
19-04-2012, 18:29
دوتا هارد st00418as 500 گیگ دارم هردوشون تو بایوس شناخته میشه و بعضی مواقع هم شناسای میشه ولی هنگ میکنه نمیتونم ازش تست بگیرم
مشکل از فریمورش نیست نمیدونم تو خود سایت سیگیت هم نوشته واسش فریمور cc41 فکر کنم بود زده ایا درست میشه و این هنگی هم داره بر طرف میشه
بردش رو نگاه کردم مشکلی نداشت رو همون جاهای که گفتید (دفعه قبل )هیت دادم بازم هنگ میکنه نمیدونم چیکار کنم
لطفا میشه یه جای رو معرفی کنید با قیمت همکار کار کنه
با سپاس
یعنی بعضی اوقات شناسایی میشه و بعضی اوقات شناسایی نمیشه ؟

khelane
19-04-2012, 20:41
یعنی بعضی اوقات شناسایی میشه و بعضی اوقات شناسایی نمیشه ؟
اره یکشون اینجوریه
یکی دیگه شون شناسای میشه ولی خیلی هنگ داره رفتم یه تست بکنم ببینم نتیجه اش چیه اصلا نذاشت حتی تو بدسکتور گیری هم همون اول گیر کرد یه دونه پیدا کرد بعد هارد time out داد و بازم هنگ کرد

EXTREME
19-04-2012, 20:56
اره یکشون اینجوریه
یکی دیگه شون شناسای میشه ولی خیلی هنگ داره رفتم یه تست بکنم ببینم نتیجه اش چیه اصلا نذاشت حتی تو بدسکتور گیری هم همون اول گیر کرد یه دونه پیدا کرد بعد هارد time out داد و بازم هنگ کرد
مورد اولی اگه اتصالات هارد پاور و سوکت هارد سالم باشه یا از موتور هارداست یا لحیم سردی قطعات روی برد که شما حرارت دادین در این مورد موتور هارد بیش از حد داغ نمکینه یا صدایی ازش نمیاد ؟
مورد دوم هم اگه اتصالات هارد و پاور سالم باشه اونم فکر کنم از موتور باشه و احتمال کمتر خرابی هد و آی سی درایور هد برای این مورد دوم تو نصب ویندوز هارد شناسایی میشه ؟

khelane
19-04-2012, 21:04
مورد اولی اگه اتصالات هارد پاور و سوکت هارد سالم باشه یا از موتور هارداست یا لحیم سردی قطعات روی برد که شما حرارت دادین در این مورد موتور هارد بیش از حد داغ نمکینه یا صدایی ازش نمیاد ؟
والا اینو دیگه تست نکردم فقط حرارت دادم و وقت نداشتم روش زیاد کار کنم انشالله فردا صبح ببینیم چی میشه
مورد دوم هم اگه اتصالات هارد و پاور سالم باشه اونم فکر کنم از موتور باشه و احتمال کمتر خرابی هد و آی سی درایور هد برای این مورد دوم تو نصب ویندوز هارد شناسایی میشه ؟
تو ویندوز شناسایی میشه ولی با بدبختی و صبر و حوصله

EXTREME
19-04-2012, 21:08
تو ویندوز شناسایی میشه ولی با بدبختی و صبر و حوصله
پس فکر کنم به همین دلیل هایی که گفتم باشه

morteza1221
20-04-2012, 13:44
سلام به دوستان
من هاردم یکی از پارتیشن هاش ناگهان حذف شده بود که در چند صفحه قبل گفتم و کسی زیاد کمکی نکرد
حالا اطلاعات مهم رو ریکاور کردم ولی همچنان بد سکتورها وجود دارن و می خوام برطرفشون کنم
لطفا یه برنامه که این کارو انجام بده معرفی کنین که در ویندوز 7 جواب بده
(hdd regenerator رو دانلود کردم ولی روی ویندوز 7 کرک نشد)

EXTREME
20-04-2012, 14:16
سلام به دوستان
من هاردم یکی از پارتیشن هاش ناگهان حذف شده بود که در چند صفحه قبل گفتم و کسی زیاد کمکی نکرد
حالا اطلاعات مهم رو ریکاور کردم ولی همچنان بد سکتورها وجود دارن و می خوام برطرفشون کنم
لطفا یه برنامه که این کارو انجام بده معرفی کنین که در ویندوز 7 جواب بده
(hdd regenerator رو دانلود کردم ولی روی ویندوز 7 کرک نشد)
باید واستین من از خود سی دی regerenartor یک ایمیج بگیریم براتون آپلود کنم بعد شما اون ایمیج رو رایت کنید روی یک سی دی

EXTREME
20-04-2012, 14:27
این لینکشه حجمش در حد 5 کیلوبایت است
این رو که دانلود کردی ایمیج است فایل نیست باید با نرم افزار هایی مثل clone cd یا alcohol ایمیج رو رایت کنی رو سی دی
بعد بوت رو میزاری رو سی دی با این سی دی سیستم رو بوت کنی و از تو محیط داس هارد رو اسکن میکنی

paket
20-04-2012, 14:38
هارد من گاهی موقع تبادل اطلاعات یه صدایی میده چه نرافزاری واسه رفعش توصیه میشه ؟؟

iphone4
v/5.1
j...

EXTREME
20-04-2012, 15:34
هارد من گاهی موقع تبادل اطلاعات یه صدایی میده چه نرافزاری واسه رفعش توصیه میشه ؟؟

iphone4
v/5.1
j...
چه صدایی میده ؟
هارد در حالت طبیعی یک مقدار صدا داره که مال حرکت هد است
حالا هارد شما چه صدایی میده ؟

azunited
21-04-2012, 14:46
سلام دوستان من یه هارد اکسترنال 500 گیگ دارم که توسط ویندوز راحت شناسایی میشه راحت میشه واردش شد ولی نمیشه توش فایلهای حجم بالا ریخت ( هنگ میکنه) --- فایلهای که توشه هم باز نمیشه

تست ارور با برنامه hd tune هم زدم که کادر مربعی بیشتر از دو تا که اونم قرمز میشه پر نمیشه ...

عکسها رو هم ببینید ..

mostafait
21-04-2012, 15:13
اول از همه با یک سی دی ویندوز دیگه و درایو اپتیک دیگه چک کنید و اتصالات درایو اپتیک رو هم چک کنید
درست نشد اتصالات هارد چک بشه و در آخر خود هارد اگه از هارد باشه بیشتر میتونه از بدسکتور باشه بهتره با hdd regenerator کل هاارد اسکن بشه
در آخر اگه مشکل از هارد نبود باید رم و پاور چک بشه که احتمالش خیلی کمه
اگه هاردتون هم ساتا است حالت sata mode رو روی ide بزارین

با سلام مجدد خدمت شما دوست عزیز!!!

رفیق یک هارد مکستور بر روی این سیستم هستش و یک هارد هیتاچی!

که مشکل از اون هارد مکستور هستش! هارد هیتاچی رو تکی نصب کردم خیلی عالی کار می کنه!

اون مکستور هم با برنامه ی HDD Generator زدم اسکن کنه! همون اول کار روی 10 یا 20 درصد گیر میکنه!

می خواستم بدونم که آیا درست میشه یا اینکه بکنم بندازمش کنار!

با تشکر!

EXTREME
21-04-2012, 16:10
سلام دوستان من یه هارد اکسترنال 500 گیگ دارم که توسط ویندوز راحت شناسایی میشه راحت میشه واردش شد ولی نمیشه توش فایلهای حجم بالا ریخت ( هنگ میکنه) --- فایلهای که توشه هم باز نمیشه

تست ارور با برنامه hd tune هم زدم که کادر مربعی بیشتر از دو تا که اونم قرمز میشه پر نمیشه ...

عکسها رو هم ببینید ..

اول از همه هارد رو با نرم افزار hdd regenerator اسکن کامل بکنید
همچنین هارد اسکن ویروس هم بشه
مطمئن بشین پاور برق کافی به هارد میرسونه اگه بازم مشکل بود بگین

با سلام مجدد خدمت شما دوست عزیز!!!

رفیق یک هارد مکستور بر روی این سیستم هستش و یک هارد هیتاچی!

که مشکل از اون هارد مکستور هستش! هارد هیتاچی رو تکی نصب کردم خیلی عالی کار می کنه!

اون مکستور هم با برنامه ی HDD Generator زدم اسکن کنه! همون اول کار روی 10 یا 20 درصد گیر میکنه!

می خواستم بدونم که آیا درست میشه یا اینکه بکنم بندازمش کنار!

با تشکر!
اگه اطلاعات مهم روش ندارین بهتره فریم ویر هارد مکستور رو آپدیت کنید و دوباره یک تست regenartor دیگه بزنید

mohsenmas
21-04-2012, 17:30

قبل از این سیستم ریستور وجود نداشت ریکاوری کنم.با چند تا نرم افزار هم امتحان کردم نشد.

EXTREME
21-04-2012, 17:40

قبل از این سیستم ریستور وجود نداشت ریکاوری کنم.با چند تا نرم افزار هم امتحان کردم نشد.
در ظاهر پارتیشن ها مشکلی ندارند و سالمه
برید تو my computer رو درایور مورد نظر راست کلیک کنید و در تب security ببینید سطح دسترسی رو درایو چطوریه
یک check disk هم از اونجا بزنید
اگر درست نشد و با هر نرم افزاری هم نتونستید ریکاوری کنید و با ریستور هم درست نشد تنها راه اینه که درایور رو quick format کنید و اطلاعاتشو ریکاوری کنید

mohsenmas
21-04-2012, 17:47
در ظاهر پارتیشن ها مشکلی ندارند و سالمه
برید تو my computer رو درایور مورد نظر راست کلیک کنید و در تب security ببینید سطح دسترسی رو درایو چطوریه
یک check disk هم از اونجا بزنید
اگر درست نشد و با هر نرم افزاری هم نتونستید ریکاوری کنید و با ریستور هم درست نشد تنها راه اینه که درایور رو quick format کنید و اطلاعاتشو ریکاوری کنید

تب security وجود نداره.چک دیسک هم کار نمیکنه.ریکاوری کردم فایلا خیلیاش باز نمیشه.
یعنی امیدی نیست.:41:
میشه گفت فرمت کنم ریکاوری بدتر میشه یا بهتر؟

EXTREME
21-04-2012, 17:54
تب security وجود نداره.چک دیسک هم کار نمیکنه.ریکاوری کردم فایلا خیلیاش باز نمیشه.
یعنی امیدی نیست.:41:
میشه گفت فرمت کنم ریکاوری بدتر میشه یا بهتر؟
اگه تب security نیست برو folder option بزن و آخرین گزینشو تیکشو برداز در سربرگ view احتمالا با این کار security اضافه میشه

mohsenmas
21-04-2012, 17:57
اگه تب security نیست برو folder option بزن و آخرین گزینشو تیکشو برداز در سربرگ view احتمالا با این کار security اضافه میشه

تیکو قبلا برداشتم درایوهای دیگه دارن.این درایو نداره.3 تا تب اول فقط هست.

EXTREME
21-04-2012, 18:19
دیگه اینطوری که معلومه شما همه ی راه هارو چک کردین و نتیجه نتوستین بگیرین
با نرم افزار paragon partion ببینید میتونید فایل سیستم درایو رو چک کنید ؟
quick format کنید درایو رو به شرطی که چیزی روش نریزید قبل ریکاوری است

dorsahadi
21-04-2012, 23:19
با سلام وخسته نباشید خدمت دوستان گرامی

مطالب خوب وبا ارزشی قرار دادید

من یک هارد وسترن 320 IDE اینترنال دارم به سیستم وصل میکنم موتورش شروع به کار میکنه وپس از 15 ثانیه از کار می افته البته در بایاس هارد را نمیشناسه واگر در بایاس در قسمت IDE مربوطه دتکت اتوماتیک را بزنم دوباره موتور هارد به چرخش در میاد و بعداز 15 ثانیه توقف کامل میکنه مشکل این هارد چیه وچطور میتونم انو تعمیر کنم با تشکر

EXTREME
21-04-2012, 23:34
با سلام وخسته نباشید خدمت دوستان گرامی

مطالب خوب وبا ارزشی قرار دادید

من یک هارد وسترن 320 IDE اینترنال دارم به سیستم وصل میکنم موتورش شروع به کار میکنه وپس از 15 ثانیه از کار می افته البته در بایاس هارد را نمیشناسه واگر در بایاس در قسمت IDE مربوطه دتکت اتوماتیک را بزنم دوباره موتور هارد به چرخش در میاد و بعداز 15 ثانیه توقف کامل میکنه مشکل این هارد چیه وچطور میتونم انو تعمیر کنم با تشکر
جوابتون رو در پیغام دادم

majid9533
22-04-2012, 08:18
سلام
من یعدازنصب نرم افزاری که اسمش یادم نیست هارددچارمشگل شدوقتی روشن می کنم بایه صفحه آبی روبرومی شم هنوزیک سال نشده که خریدم الان من ویندوز رو رویه هارد40نصب کردم وازهارد1Gبه عنوان هارد کمکی استفاده می کنم لطفاراهنمایی کنید
هارد: hitachi 1G
رم:4G
مادربرد:asuse m4n68t-m
AMD:cpu

parvaz12369
22-04-2012, 09:09
سلام هارد بدسکتر دارد چکونه رف کرد

mehran gorji
22-04-2012, 13:13
سلام
من یعدازنصب نرم افزاری که اسمش یادم نیست هارددچارمشگل شدوقتی روشن می کنم بایه صفحه آبی روبرومی شم هنوزیک سال نشده که خریدم الان من ویندوز رو رویه هارد40نصب کردم وازهارد1Gبه عنوان هارد کمکی استفاده می کنم لطفاراهنمایی کنید
مشکل میتونه از وروس زیادی یا بدسکتور باشه.

هارد رو با نرم افزار hdd regenerator رفع بدسکتور کنید.

البته این نرم افزار بعضی ویروس ها رو به عنوان سکتور خراب میشناسه و پاک میکنه.

و نهایت بعد این اگر جواب نداد هارد رو فرمت کنید.

---------- Post added at 02:13 PM ---------- Previous post was at 02:13 PM ----------

سلام هارد بدسکتر دارد چکونه رف کرد
در مشکلات سطحی شما با نرم افزار hdd regenerator تحت داس میتونید مشکلتون رو حل کنید.

EXTREME
22-04-2012, 14:19
سلام
اگه بعد از نصب نرم افزار اینطور شده مشکل از اون نرم افزار بوده شما باید سیستم رو ریستور کنید و ویندوز رو ریپیر کنید
درست نشد ویندوز رو عوض کنید و. سیسیتم رو یک اسکن ویروس هم بکنید

ExoMars
22-04-2012, 21:44
دوستان چند روزه که هارد لپ تاپم این پیغامو میده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با HD Tune هم که اجرا میکنم اینو میگه

مشکلش چیه؟درست میشه؟

EXTREME
22-04-2012, 22:02
دوستان چند روزه که هارد لپ تاپم این پیغامو میده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با HD Tune هم که اجرا میکنم اینو میگه

مشکلش چیه؟درست میشه؟
یک تست hdd regenerator روی هارد بزنید و اگه مشکل ادامه داشت ویندوز رو عوض کنید و اسکن ویروس بکنید ببینید بازم مشکل پابرجاست یا نه

amiva
23-04-2012, 01:32
سلام دوستان! :دی
من یه هارد اکسترنال 1 ترابایتی وسترن دیجیتال یو اس بی 3 دارم، نسبتاً هم پره(!)، الان میخوام یه سری فایل رو از روش کپی کنم رو هارد لپ تاپم، ولی هر بار که میزنم یه فلدری رو کپی کنه، تا یه مقداری میره جلو، یه بخشی از فایلا رو کپی می کنه، بعد دیگه وای میسته و هیچ کاری هم نمی کنه در حالیکه همین فایلایی که کپی نمیشن رو میشه از روی هارد اکسترنال اجراشون کرد! :دی
فرقی هم نداره که به یو اس بی 3 لپ تاپ وصلش کنم یا به یو اس بی 2! :دی
یه چیزایی درباره ی مشکلات چیپست انویدیا و اینا خوندم، ولی چیپست من اینتله و فک کنم هات فیکس مایکروسافت شامل حالش نمیشه! :دی
حالا باید چی کارش کنم؟

amd>intel
23-04-2012, 04:15
سلام دوستان! :دی
من یه هارد اکسترنال 1 ترابایتی وسترن دیجیتال یو اس بی 3 دارم، نسبتاً هم پره(!)، الان میخوام یه سری فایل رو از روش کپی کنم رو هارد لپ تاپم، ولی هر بار که میزنم یه فلدری رو کپی کنه، تا یه مقداری میره جلو، یه بخشی از فایلا رو کپی می کنه، بعد دیگه وای میسته و هیچ کاری هم نمی کنه در حالیکه همین فایلایی که کپی نمیشن رو میشه از روی هارد اکسترنال اجراشون کرد! :دی
فرقی هم نداره که به یو اس بی 3 لپ تاپ وصلش کنم یا به یو اس بی 2! :دی
یه چیزایی درباره ی مشکلات چیپست انویدیا و اینا خوندم، ولی چیپست من اینتله و فک کنم هات فیکس مایکروسافت شامل حالش نمیشه! :دی
حالا باید چی کارش کنم؟

با لينوكس امتحان كردي . ميدوني از نسخه live لينوكس ابونتو استفاده كني .

mohsenmas
23-04-2012, 10:44

آموزشی از نرم افزار testdisk هست راهنمایی کنید.

با این نرم افزار میشه مشکل سیستمم حل شه.