PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

MaySam.M
12-12-2011, 15:16
سلام.
اگر با روشهای بالا اعمال نشه نمیشه با داس هم کاریش کرد.
به احتمال بسار زیاد فریمور هارد دچار مشکل شده و باید ریسیت بشه.
برای این کار باید به PC-300متوصل شد. قطعه ای سخت افزاری که
بیشتر تعمیرگاههای هارد دیسک دارن. فکر نمیکنم جز این راهکاری
داشته باشه.

سلام
بعد از کلی گشتن یه ویندوز 98 پیدا کردم و تست کردم که هارد رو نمیشناسه!
یعنی من الان هارد رو باید ببرم یه تعمیرگاه هارد و بگم که از طریق سحت افزاری ریستش کنند؟

mehran_h84
12-12-2011, 22:05
یه هارد 160 سامسونگ دارم که وقتی وصل میکنم به سیستم مدام تیک تیک میکنه و بالا نمیاد.وقتی میخوام با بوت خودش سیستم رو بالا بیارم که اصلا جواب نمیده.
کلی هم اطلاعات بدرد بخور توش دارم.
راهی داره بشه زنده اش کرد.
ممنون

Hamed DC
13-12-2011, 01:10
سلام
بعد از کلی گشتن یه ویندوز 98 پیدا کردم و تست کردم که هارد رو نمیشناسه!
یعنی من الان هارد رو باید ببرم یه تعمیرگاه هارد و بگم که از طریق سحت افزاری ریستش کنند؟
سلام.
شما توضیحات لازم رو بدین، اگر طرف تعمیرکار ماهری باشه همه چی دستگیرش میشه.

new_boys333
13-12-2011, 02:33
سلام
یک هارد لبتاپی هست با ظرفیت 500 توشیبا
بعضی موقع ها یک صدایی میده .مثل وقتی که دانلود می کنم یا وقتی که فایلی رو از یک پارتیشن به پارتیشن دیگه ای می برم
می خوام بدونم هارد مشکل داره یا نه ؟ چطوری میشه بفهمم؟ صدای هارد طبیعی هست ؟ صدای هاردی که خراب باشه یا بد سکتور گرفته باشه چجوریه ؟
ممنون

Hamed DC
13-12-2011, 11:16
یه هارد 160 سامسونگ دارم که وقتی وصل میکنم به سیستم مدام تیک تیک میکنه و بالا نمیاد.وقتی میخوام با بوت خودش سیستم رو بالا بیارم که اصلا جواب نمیده.
کلی هم اطلاعات بدرد بخور توش دارم.
راهی داره بشه زنده اش کرد.
ممنون
هارد رو به عنوان هارد جانبی هم وصل میکنید، باز هم بالا نمیاد؟؟؟

S.hoiseinpoor
13-12-2011, 12:46
با سلام خدمت دوستان عزیز
S.M.A.R.T هارد دیسک من تا اونجا که خودم متوجه شدم سوخته.قبلا که چندجا تحقیق کردم فهمیدم که این بخش قابلیت تعمیر رونداره اما دو روز پیش از یکی پرسیدم که گفت میشه تعمیرش کرد!!!! میخواستم بدونم .واقعا چنین امکانی هست؟:18:
هارد دیسک من SAMSUNG هست و این پیغامو میده Backup and Replace-Status bad .
حالا واقعا می تونم هاردمو از مرگ حتمی نجات بدم یا نه؟
حتی خاستم یه مدت اونطوری باش کار کنم با اینکه میدونستم درست نیست و بااینکار زمان مرگشو نزدیکتر میکنم اما بدلیل اینکه سرعتش خیلی اومده:41: پایین از استفاده باهاش منصرف شدم...

Hamed DC
13-12-2011, 12:59
سلام
یک هارد لبتاپی هست با ظرفیت 500 توشیبا
بعضی موقع ها یک صدایی میده .مثل وقتی که دانلود می کنم یا وقتی که فایلی رو از یک پارتیشن به پارتیشن دیگه ای می برم
می خوام بدونم هارد مشکل داره یا نه ؟ چطوری میشه بفهمم؟ صدای هارد طبیعی هست ؟ صدای هاردی که خراب باشه یا بد سکتور گرفته باشه چجوریه ؟
ممنون
سلام.
معمولا هنگام انتقال اطلاعات یک صدای بسیار بسیار ضعیف تق تق میده. باز هم تاکید میکنم که این صدا خیلی
خیلی خیلی کم هست به طوری که محیط باید کاملا بی صدا باشه تا شنید بشه(سکوت کامل!). این صدا کاملا طبیعیه
و مربوط به گردش موتور و حرکت هدهاست!
ولی اگر صدای خرخر یا تق تق شدیدی شنیده بشه، باید بهش شک کرد. صدای هارد خراب معمولا به صورت مداوم
و در حالت بیکاری اصلا صدایی شنیده نمیشه. حالت بیکاری یعنی نه نرم افزاری بالا باشه، نه چیز دیگه ای!!!
میتونی بری بد سکتور گیری از نرم افزار HDD Regenerator استفاده کنی.

ali703
13-12-2011, 13:19
دوستان هاردی که سیلندر بزنه قابل درست شدن هست یانه؟ اگه آره یه توضیح مختصر و مفیدی محبت کنید که بدجوری کارم گیره

MaySam.M
13-12-2011, 20:10
سلام.
شما توضیحات لازم رو بدین، اگر طرف تعمیرکار ماهری باشه همه چی دستگیرش میشه.

سلام

هر چند گارانتیش تموم شده ولی سر فرصت میبرمش اونجا تا ببینم چی میشه و نتیجه رو هم اینجا میگم.
تشکر بابت راهنمایی :40:

یا حق

new_boys333
13-12-2011, 23:40
سلام.
معمولا هنگام انتقال اطلاعات یک صدای بسیار بسیار ضعیف تق تق میده. باز هم تاکید میکنم که این صدا خیلی
خیلی خیلی کم هست به طوری که محیط باید کاملا بی صدا باشه تا شنید بشه(سکوت کامل!). این صدا کاملا طبیعیه
و مربوط به گردش موتور و حرکت هدهاست!
ولی اگر صدای خرخر یا تق تق شدیدی شنیده بشه، باید بهش شک کرد. صدای هارد خراب معمولا به صورت مداوم
و در حالت بیکاری اصلا صدایی شنیده نمیشه. حالت بیکاری یعنی نه نرم افزاری بالا باشه، نه چیز دیگه ای!!!
میتونی بری بد سکتور گیری از نرم افزار HDD Regenerator استفاده کنی.
اصولا صداهای غیر طبیعی هارد چه علتی میتونه داشته باشه؟

من با این نرم افزار که معرفی کردین اسکن کردم بدسکتور نداشت .
نرم افزار دیگه ای هست که مشکلات هارد رو تشخیص بده؟

mahdij00n
13-12-2011, 23:56
سلام
دوستان چراغ هارد من همش روشنه.چند روزه اینجوری شده.با hard inspector هم چک کردم مشکل نداشت.وینوز 7 و هارد مکستور.
برنامه ای هم باز نیست یا در حال اجرا نیست.بطور مثال حتی وقتی که cpu زیر 5 % استفاده میشه.
میترسم بسوزه.
لطفا راهنمایی کنید

mahdij00n
14-12-2011, 13:10
اقا جون عزیزت این سوال ما رو بذار اینجا که ما جوابش رو بگیریم

mahdij00n
16-12-2011, 00:56
سلام مجدد
با جابجایی پورت ساتا cd rom مشکل حل شد !

meysamrelax
16-12-2011, 13:58
سلام دوستان

من یه هارد توشیبا 320 گیگ داشتم ، اشتباهی در حالتی که کامپیوتر روشن بود و کابل IDE هم بهش وصل بود ، برقش رو به صورت برعکس بهش زدم و یه IC از بورد پشت هارد سوخت و کلا هارد دیگه کار نکرد.
تمام زار و رندگی و عکس و ... همه چیزم توش بود!

بردمش پایتخت گفتن باید یه دونه هارد عین همین پیدا کنی و بورد اونو وصل کنی به این یکی ، ولی امکان نداره تو ایران لنگه این رو پیدا کنی چون مال چند سال پیشه و اله و بله و خلاصه نمیشه ... !
منم شماره پارت نامبرش رو سرچ کردم و خودم از امریکا یه دونه لنگه اش رو آنلاین خریدم و یه هفته پیش آوردم ایران
(همه مشخصاتش هم دقیـــــــقا عین مشخصات هارد خرابه هستش)

تا رسیدم ایران بورد جفتشون رو باز کردم و با همدیگه عوض کردم

حالا ویندوز کلا هیچ کدوم رو (با بورد جدیده) نمیشناسه! البته نکته جالب اینه که تو DEVICE MANAGER هارد جدیده رو به اسم TOSHIBA شناسایی می کنه و وقتی CALCULATE رو میزنی حجمش رو هم همون 320 گیگ شناسایی می کنه ، اما هارد قدیمیه رو کلا اسمش رو هم شناسایی نمی کنه!!!! درایو رو هم که اصلا نشون نمیده تو My Computer! با اینکه هر دو صداش و اینا مثل همه و به نظر نمیاد از تو ایرادی پیدا کرده باشه!

حالا موندم چرا همین جدیده رو شناسایی نمی کنه؟؟؟؟؟ اینو که دیگه فقط بورد پشتش رو باز کزدم و بستم دوباره!!! کاریش نکردم!!!! ):

واقعا دیگه نمیدونم چی کار کنم تو رو خدا یکی به دادم برسه ):
خواهشا دوستان یک کمکی کنید لطفا ):
ممنون

- میثم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Hamed DC
16-12-2011, 19:39
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید برو به این سایت

---------- Post added at 06:18 PM ---------- Previous post was at 06:17 PM ----------

برو تو این سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
سلام.
دوست عزیز در ابتدا باید متذکر بشم که تاپیکهای کهنه رو بالا نیارین که در چندین مورد دیده شده.
دوم اینکه اگر نظری برای کمک ندارین از دادن پستهایی تبلیغاتی و فاقد بار علمی جدا خودداری کنید.
سایتهایی هم که معرفی کردین برای مشکلات دوستان هیچ کارایی نداره.
امیدوارم مدیران این بخش بیشتر توجه کنن!!!

Hamed DC
16-12-2011, 19:48
اصولا صداهای غیر طبیعی هارد چه علتی میتونه داشته باشه؟

من با این نرم افزار که معرفی کردین اسکن کردم بدسکتور نداشت .
نرم افزار دیگه ای هست که مشکلات هارد رو تشخیص بده؟
اولین علت رو باید به آسیب دیدگی در هد هارد دیسک دونت.
علت بعد از موتور هارد یا اسیب پایه هد هستش که میتونه به شدت در مدت زمانی کوتاه هارد رو از بین ببره.
مورد بعد هم میتونه از سوختگی فراوان سکتورها و چرخیدن بی مورد هد و فعالیت بیش از حد اون باشه.
دو مورد اول باعث صدای بسیار زیاد و کاهش سرعت چشمگیر هارد میشه.
موارد دیگه ای هم هست که اشاره به اونها در این مقال نمیگنجه!
برای تست صحت و سلامن هارد از نرم افزار زیر استفاده کنی:
Hard Drive Inspector
لینک دانلود:

Hamed DC
16-12-2011, 19:57
سلام
دوستان چراغ هارد من همش روشنه.چند روزه اینجوری شده.با hard inspector هم چک کردم مشکل نداشت.وینوز 7 و هارد مکستور.
برنامه ای هم باز نیست یا در حال اجرا نیست.بطور مثال حتی وقتی که cpu زیر 5 % استفاده میشه.
میترسم بسوزه.
لطفا راهنمایی کنید
سلام.
دوست عزیز سوالهای پرسیده در اسرع وقت پاسخ داده میشه. دیر و زود داره. ولی سوخت و سوز نداره!
در ابتدا سیستم رو با یک آنتی ویروس به روز و قدرتمند اسکن کنید. حافظه بوت رو هم به اسکن اضافه کنید.
بعد از این کار اگز باز هم شاهد فعالیت بی مورد هارد بودین، هارد رو به طور کامل با یک نرم افزار مطمئن دفرگ
کنید(از نرم افزار ویندوز استفاده نکنید!).

Hamed DC
16-12-2011, 20:15
سلام دوستان

من یه هارد توشیبا 320 گیگ داشتم ، اشتباهی در حالتی که کامپیوتر روشن بود و کابل IDE هم بهش وصل بود ، برقش رو به صورت برعکس بهش زدم و یه IC از بورد پشت هارد سوخت و کلا هارد دیگه کار نکرد.
تمام زار و رندگی و عکس و ... همه چیزم توش بود!

بردمش پایتخت گفتن باید یه دونه هارد عین همین پیدا کنی و بورد اونو وصل کنی به این یکی ، ولی امکان نداره تو ایران لنگه این رو پیدا کنی چون مال چند سال پیشه و اله و بله و خلاصه نمیشه ... !
منم شماره پارت نامبرش رو سرچ کردم و خودم از امریکا یه دونه لنگه اش رو آنلاین خریدم و یه هفته پیش آوردم ایران
(همه مشخصاتش هم دقیـــــــقا عین مشخصات هارد خرابه هستش)

تا رسیدم ایران بورد جفتشون رو باز کردم و با همدیگه عوض کردم

حالا ویندوز کلا هیچ کدوم رو (با بورد جدیده) نمیشناسه! البته نکته جالب اینه که تو DEVICE MANAGER هارد جدیده رو به اسم TOSHIBA شناسایی می کنه و وقتی CALCULATE رو میزنی حجمش رو هم همون 320 گیگ شناسایی می کنه ، اما هارد قدیمیه رو کلا اسمش رو هم شناسایی نمی کنه!!!! درایو رو هم که اصلا نشون نمیده تو My Computer! با اینکه هر دو صداش و اینا مثل همه و به نظر نمیاد از تو ایرادی پیدا کرده باشه!

حالا موندم چرا همین جدیده رو شناسایی نمی کنه؟؟؟؟؟ اینو که دیگه فقط بورد پشتش رو باز کزدم و بستم دوباره!!! کاریش نکردم!!!! ):

خواهشا دوستان یک کمکی کنید لطفا ):
ممنون

- میثم

سلام میثم جان.
شما هاردی رو که بردش رو با هارد نو عوض کردی رو به سیستم میزدی حجم و مدل رو نشون میداد؟؟؟
هارد سالم رو روی سیستم قبل از تعویض برد تست کردین؟؟؟

kahakcity
18-12-2011, 00:56
سلام
یکی از درایوهام رو پس از این که در دیسک منیجمنت ویندوز پاک کردم دیگه مجدد ایجاد نمیشه
و پیغام خطا میده اگر کمکم کنید ممنون میشم
با تشکر

S.hoiseinpoor
18-12-2011, 09:55
عجب فعالیتی دارین!!!:13:

MaySam.M
19-12-2011, 11:56
سلام

هر چند گارانتیش تموم شده ولی سر فرصت میبرمش اونجا تا ببینم چی میشه و نتیجه رو هم اینجا میگم.
تشکر بابت راهنمایی :40:

یا حق

سلام

متاسفانه هارد رو گارانتی بردم و اونها هم نتونستند کاری کنند.:13: (گارانتی سازگار)
یه فرمت سطح پایین همانا و ترکیدن هارد ما همانا! :41:

یه هارد هم قبلا از دستم افتاده بود و ترکید و این هم اینجوری ترکید و به اون ملحق شد! :13:

به همه ی دوستان پیشنهاد میکنم هارد خودشون رو فرمت سطح پایین نکنند که هاردشون مثل من نشه!

Hamed DC
19-12-2011, 12:08
سلام

متاسفانه هارد رو گارانتی بردم و اونها هم نتونستند کاری کنند.:13: (گارانتی سازگار)
یه فرمت سطح پایین همانا و ترکیدن هارد ما همانا! :41:

یه هارد هم قبلا از دستم افتاده بود و ترکید و این هم اینجوری ترکید و به اون ملحق شد! :13:

به همه ی دوستان پیشنهاد میکنم هارد خودشون رو فرمت سطح پایین نکنند که هاردشون مثل من نشه!
سلام دوست عزیز.
البته نمیشه گفت که فرمت سطح پایین باعث میشه که هارد به مشکل بخوره.
من خودم به شخصه چندین بار هاردهای مشکل دار رو فرمت کردم و مشکلشون مرتفع شده.

Hamed DC
19-12-2011, 12:19
سلام
یکی از درایوهام رو پس از این که در دیسک منیجمنت ویندوز پاک کردم دیگه مجدد ایجاد نمیشه
و پیغام خطا میده اگر کمکم کنید ممنون میشم
با تشکر
سلام.
نوع فرمت رو هم عوض کردی؟؟؟؟
با نرم افزار ریکاوری امتحان کن، اگر نشه درایو رو فرمت کن بعد ریکاوریش کن.

خوشبخت
19-12-2011, 23:10
با سلام خدمت دوستان زحمتکش این تاپیک
یه هارد 500ggدارم تو نصب ویندوز با ارور
A problem has been detected and windows has been shut down to
prevent damage to your computer
If this is the first time you ,ve seen this screen appears again, follow
these steps :
disable or uninstall ani anti-virus, disk defragmentation or backup utilitles. Check your hard drive configuration.مواجه میشم اینم عکساش

Hamed DC
20-12-2011, 00:26
با سلام خدمت دوستان زحمتکش این تاپیک
یه هارد 500ggدارم تو نصب ویندوز با ارور
A problem has been detected and windows has been shut down to
prevent damage to your computer
If this is the first time you ,ve seen this screen appears again, follow
these steps :
disable or uninstall ani anti-virus, disk defragmentation or backup utilitles. Check your hard drive configuration.مواجه میشم اینم عکساش

با سلام و درود.
این پیغام مربوط به پایین بودن بیش از حد سرعت هارددیسک هست. اگر اطلاعات مهمی توی هارد ندارین، کل هارد رو
حذف پارتیشن کنید. بعد در صورا امکان اون رو با داس پارتیشن بندی جدید کنید. برای این هارد500گیگ، بیش از 10%
یعنی 50گیگ، به درایو ویندوز اختصتص ندین تا سرعت اون زیاد پایین نکشه.
در ضمن عکسی توی پستتون قابل مشاهده نیست!

MaySam.M
21-12-2011, 15:43
سلام دوست عزیز.
البته نمیشه گفت که فرمت سطح پایین باعث میشه که هارد به مشکل بخوره.
من خودم به شخصه چندین بار هاردهای مشکل دار رو فرمت کردم و مشکلشون مرتفع شده.

سلام

من اتفاقا تاپیک یکی از دوستان رو میخوندم که در همین انجمن دقیقا مشکل من رو پیدا کرده بود!! :13:
گارانتی هم رفتم گفتند که فرمت سطح پایین بدسکتور رو رفع نمیکنه!

خلاصه از این ور شما میگی من چند بار فرمت کردم و مشکل حل شده! و از اون ور هم اون بلا سر ما اومد!! نمی دونم شاید مشکل از جای دیگه ای باشه که ما بی خبریم!

به هر حال ممنون بابت پیگیری و راهنمایی :11:

hamid-p71
21-12-2011, 17:24
سلام امروز درایو f من که پر از فیلم بود درخواست فرمت میخواد نمی دونم چرا این جوری شد تو رو خدا کمک کنید اطلاعاتم را لازم دارم

Hamed DC
22-12-2011, 11:09
سلام امروز درایو f من که پر از فیلم بود درخواست فرمت میخواد نمی دونم چرا این جوری شد تو رو خدا کمک کنید اطلاعاتم را لازم دارم
سلام.
با نرم افزار ریکاوری، درایو رو بالا بیارین. همه فایلها رو ذخیره کنید.
بعد درایو رو فرمت کنید.

Hamed DC
22-12-2011, 11:16
با سلام خدمت دوستان عزیز
S.M.A.R.T هارد دیسک من تا اونجا که خودم متوجه شدم سوخته.قبلا که چندجا تحقیق کردم فهمیدم که این بخش قابلیت تعمیر رونداره اما دو روز پیش از یکی پرسیدم که گفت میشه تعمیرش کرد!!!! میخواستم بدونم .واقعا چنین امکانی هست؟:18:
هارد دیسک من SAMSUNG هست و این پیغامو میده Backup and Replace-Status bad .
حالا واقعا می تونم هاردمو از مرگ حتمی نجات بدم یا نه؟
حتی خاستم یه مدت اونطوری باش کار کنم با اینکه میدونستم درست نیست و بااینکار زمان مرگشو نزدیکتر میکنم اما بدلیل اینکه سرعتش خیلی اومده:41: پایین از استفاده باهاش منصرف شدم...
سلام.
SMARTیک امکان نرم افزاری در هارد هست که باعث شکل گرفتن پیغامهای خطا در هنگام مشکل پیدا کردن هارد
میشه. و در واقع برای مونیتورینگ کردن هارد ازش استفاده میشه.
حالا اینکه بشه درستش کرد،خیلی بعید میدونم!!!

khazook
24-12-2011, 14:06
سلام خدمت مهندسین عزیز
جاتون خالی 1 ماهه پیش لپتاپ نازنینم یه ضربه خورد و هارد لپتاپم بدسکتور انداخت (چون تمام قطعاتش توشیبا اصل بود فقط همین آسیب دید اینجا رو خدا رو شکر میکنم )
خلاصه اومدم با چند تا نرم افزار چکش کردم با HDD Regenerator هم چک کردم با چند بار کار کردن در نهایت معلوم شد که حل بشه نیست و کلا قسمت اول هاردم و چند جای دیگش بد بد سکتور انداخته
نقشه اش اینجور میشه فرض کرد
BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB (5.71GIG) BBB (57.2GIG) BBB (54.3GIG) BBB (5.2GIG

در کل چهار قسمت شده یه 5 گیگ دوتا حدود 55 گیگ و یه 5 گیگ دیگه که ما بینشون بد سکتور هست
حالا پارتیشن بندی کردم و یه باکس هاردم گرفتم تا ازین 100 گیگ استفاده کنم(هر چی باشه از یه فلاش 8 گیگ که واسه انتقال اطلاعات بهتره) اما مشکل اینجاست که اصلا جالب نیست که 4 درایو هست میخواستم ببینم راه حلی هست که یکپارچش کنم (یه چی تو مایه های RAID0 میشه اما به جای هارد ما درایو های یه هارد رو داریم )
چند تا سوال دیگه هم دارم که تیتری میگم دوستان اگه کمک کنن لطف میکنن

1- اصلا امکان داره سخت افزاری هارد رو تعمیر کنم (اگه ها که ببرم تا تعمیر کنن) اینم بگم که اون قسمت بد سکتوراش که چک میشه هارد یه صداهای خش و بوقی میزنه که نگو دلم برش کباب میشه بحالش گریم میگیره)
2- این هارد باکس ها (که البته من یه مدل ازین چینی هاش اسمش Wintech هست که usb3 هم هست گرفتم مدلشم اینه EX-MOB-8 Ext. Enclosure SATA 2,5" USB 3.0) اصل بدرد بخور هست یا نه میزنه این نصفه هارد رو هم می پرونه
3- برنامه های زیادی تو زمینه مدیریت هارد هستند که هیچ کدوم نمیتونن اینکارو (یکپارچه کردن درایو ها) انجام بدن، ترفندی سراغ ندارین از تغییر فایل سیستمی هارد و تغییر Master Table این حرفا ....

هر راحلی که میدونید بگید اینقدرام نا وارد نیستم منو تو یه مسیر هم قرار بدید میگردم باقیشو پیدا میکنم حتی اگه بدونم با باز کردن هارد شاید بشه کلا مشکلشو حل کرد بازش میکنم
کلا تشکر که این متن (درد و دلامو ) خوندید ...................... ممنون

blue_gate
24-12-2011, 21:07
سلام به همه دوستان

آقا من یه مشکل با هارد اکسترنال دارم . من به تازگی یه هارد اکسترنال توشیبا خریدم اینم لینکش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و USB 3 هم ساپورت میکنه و لپ تاپ من هم پورت USB 3 داره اینم لینک لپ تاپم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] . الان از روزی که هارد رو خریدم به USB 2 وصل میکنم راحت جواب میده ولی با USB 3 فقط چراغ هارد روشن میشه . کابل اورجینالش واسه USB 3 هست و درایور USB 3 لپ تاپ هم آپدیت کردم .
کمک کنید لطفا .

n_dh64
25-12-2011, 01:19
سلام دوستان
من یک هارد گرفتم که روش نوشتع sata2 ولی مادربرد من قدیمی هست و از sata1 پیشتیبانی می کنه
هارد را در Hardware می شناسه ولی در مای کامپیوتر نشان نمیده
آیا مشکل از مادربرد هست یا هارد

با تشکر

loveglance90
25-12-2011, 01:47
خوب دوست من اگر مین بورد شما قدیمی است احتمالا در سی دی درایورش یه قسمت داره که میشه باهاش یک فلاپی برای شناساندن هارد به مین بورد درست کرد مراحل را انجام دهید و موقعی که فلاپی آماده شد از طریق زدن F11 یا به صفحه setup برید first boot را برابر فلاپی قرار دهید و فلاپی را که از قبل آماده کردید راهم قرار دهید خواهید دید که بعد از یک رسیت هارد شناسایی خواهد شد
اگر هم خواستید در همین هارد ساتا تون ویندوز نصب کنید بعد از مرحله ای با فلاپی هارد را شناسوندی دوباره به صفحه ستاپ برو و کار های بعدی برای نصب ویندوز را انجام بده

n_dh64
25-12-2011, 02:57
خوب دوست من اگر مین بورد شما قدیمی است احتمالا در سی دی درایورش یه قسمت داره که میشه باهاش یک فلاپی برای شناساندن هارد به مین بورد درست کرد مراحل را انجام دهید و موقعی که فلاپی آماده شد از طریق زدن F11 یا به صفحه setup برید first boot را برابر فلاپی قرار دهید و فلاپی را که از قبل آماده کردید راهم قرار دهید خواهید دید که بعد از یک رسیت هارد شناسایی خواهد شد
اگر هم خواستید در همین هارد ساتا تون ویندوز نصب کنید بعد از مرحله ای با فلاپی هارد را شناسوندی دوباره به صفحه ستاپ برو و کار های بعدی برای نصب ویندوز را انجام بده

دوست من در سی دی برنامه ای چیزی نبود
الان روی کامپیوترم یک هارد ساتا دارم داره کار می کنه
این هارد جدید در بایوس نشون میده ولی در مای کامپیوتر خبری ازش نیست
ضمن اینکه وقتی می یام ویندوز نصب کنم صفحه آبی میاد

Boomers
25-12-2011, 03:39
سلام هارد من مشکلی نداره فقط مشکلش اینه D: که دندهای sata و دنده ای برقش
از بین رفته چه جوری میتونم درستش کنم ؟؟؟

ata.royalfalcon
25-12-2011, 08:16
سلام دوستان
من یک هارد گرفتم که روش نوشتع sata2 ولی مادربرد من قدیمی هست و از sata1 پیشتیبانی می کنه
هارد را در Hardware می شناسه ولی در مای کامپیوتر نشان نمیده
آیا مشکل از مادربرد هست یا هارد

با تشکر

سلام
با توجه به اينكه اين هارد دوم ، جديد و خام هست براي اينكه هارد مورد نظر در my computer ديده شود نياز به پارتيشن بندي و فرمت دارد .
براي راحتي كار پيشنهاد ميشه كه با برنامه disk management آنرا پارتيشن بندي و فرمت كنيد . نتيجه اين كار ظاهر شدن درايورها در my computer هست .

نكته : براي دسترسي به disk managment در ويندوز كافيست دستور DISKMGMT.MSC رو در run تايپ كنيد .

در مورد ريستارت شدن در هنگام نصب ويندوز پيشنهاد ميشه كه تنظيمات sata رو در بايوس از حالت ahci خارج كنيد و روي IDE بذاريد . (تست كنيد)

khazook
25-12-2011, 12:04
دوستان کسی در رابطه با یکپارچه سازی درایوهایی که وسطاشون بد سکتور داره نظری نداره؟

loveglance90
25-12-2011, 13:52

اصلا هاردو پارتیشن بندی کردی؟؟:santa:
اگه death screen میاد موقع نصب بدسکتور داری یه بار با low level fromat خدمتش برس
بدسکتور هم از سکتوره صفره انگاری
برای این کار هم به نظر من از کابل ساتا به USB استفاده کن

n_dh64
25-12-2011, 19:53
سلام
با توجه به اينكه اين هارد دوم ، جديد و خام هست براي اينكه هارد مورد نظر در my computer ديده شود نياز به پارتيشن بندي و فرمت دارد .
براي راحتي كار پيشنهاد ميشه كه با برنامه disk management آنرا پارتيشن بندي و فرمت كنيد . نتيجه اين كار ظاهر شدن درايورها در my computer هست .

نكته : براي دسترسي به disk managment در ويندوز كافيست دستور DISKMGMT.MSC رو در run تايپ كنيد .

در مورد ريستارت شدن در هنگام نصب ويندوز پيشنهاد ميشه كه تنظيمات sata رو در بايوس از حالت ahci خارج كنيد و روي IDE بذاريد . (تست كنيد)

سلام
متاسفانه هارد در disk managment نشان داده نمی شود که بخوام پارتیشن بندی کنم
تنظیمات sata هم به مانوئل تغیر دادم ولی باز هنگام نصب صفحه آبی می یاد
لطفا راهنمایی کنید

loveglance90
25-12-2011, 23:42
سلام
متاسفانه هارد در disk managment نشان داده نمی شود که بخوام پارتیشن بندی کنم
تنظیمات sata هم به مانوئل تغیر دادم ولی باز هنگام نصب صفحه آبی می یاد
لطفا راهنمایی کنید
FDISK:8: تحت داس یا استفاده از برنامه HDD regenarator

n_dh64
25-12-2011, 23:45
FDISK:8: تحت داس یا استفاده از برنامه HDD regenarator

سلام
متاسفانه فرمان fdisk هم جواب نمیده ارور میده
با برنامه ای که گفتید امتحان کردم برای fdisk نداره فقط برای رفع بد سکتور هست

hts1369
26-12-2011, 11:07
سیستم من به طور عجیبی کند میشه قبلا به راحتی fifa 12 و cod mw3 رو بازی میکردم اول فکر میکردم بخاطر ویندوزه ولی وقتی ویندوز هم عوض میکنم توی یک ساعت مثل قبل میشه.العان سیستم به سختی بالا میاد (بعضی مواقع هر کاری میکنیم بالا نمییاد).
برنامه ی EVEREST Ultimate Edition رو نصب کردم و از محیطش این دو تا عکس رو گرفتم توی یکیشون میگه هارد ok ولی توی اون یکی ظاهرا میگه که هارد یه موردی داره میخوام بدونم این یعنی چی؟
هارد مرخص شده یا نه ؟
توی این گرونی هارد باید یه هارد بخرم؟

88x88
26-12-2011, 12:06
سلام.
من یه هارد اکسترنال 500 گیگ دارم، مدل CH94 از شرکت ADATA.
این تازگیا داره می ره رو اعصاب.
اولا سرعتش اومده پایین. من قبلا با 30 مگابایت بر ثانیه روش اطلاعات می ریختم ولی الان با 5-6 روش می شه چیزی ریخت.
بعدش هم یه بوق اعصاب خورد کنی می زنه بعضی اوقات.
اول وقتی که کامپیوتر خاموشه این یه بیپ داره که هر یه ثانیه می زنه.
الانم تازگیا وقتی کامپیوتر روشنه گاهی اوقات این اتفاق براش می وفته. تازه وقتی این بوق رو می زنه فکر می کنم یه لحظه قطع می شه. چون تو اون لحظه ها نمی تونه اطلاعاتی رو بخونه از روی هارد.
الان نمی دونم این مشکل از هارده، یا از یو اس بی این مادر بورد.
توی سایت ADATA هم رفتم که ببینم این صدا چه اروری محسوب می شه، پیداش نکردم.
کسی می دونه این چه مشگلیه؟

hts1369
27-12-2011, 13:30
سیستم من به طور عجیبی کند میشه قبلا به راحتی fifa 12 و cod mw3 رو بازی میکردم اول فکر میکردم بخاطر ویندوزه ولی وقتی ویندوز هم عوض میکنم توی یک ساعت مثل قبل میشه.العان سیستم به سختی بالا میاد (بعضی مواقع هر کاری میکنیم بالا نمییاد).
برنامه ی EVEREST Ultimate Edition رو نصب کردم و از محیطش این دو تا عکس رو گرفتم توی یکیشون میگه هارد ok ولی توی اون یکی ظاهرا میگه که هارد یه موردی داره میخوام بدونم این یعنی چی؟
هارد مرخص شده یا نه ؟
توی این گرونی هارد باید یه هارد بخرم؟
چرا هیچ کس جواب نمیده؟؟
بنظر انجمن سخت افزار در خواب فرو رفته

alex winson
27-12-2011, 17:10
سلام

هارد پارتیشن بندیش پریده، دوباره پارتیشن بندی شده و 30 gb از درایو اولش هم استفاده شده، میشه بقیه ی اطلاعاتی رو که owerwrite نشده رو برگردوند؟ 320 gb maxtor
ضمنا پارتیشن بندی جدید با قبلی مقداری متفاوته

سپاس

saeed_9_12
27-12-2011, 21:42
سلام خدمت همه دوستان عزیز

متاسفانه چند روزیه که هارد وسترن که 1g که دارم مشکل پیدا کرده (مدل اون WD10EARS هستش). اطلاعاتی که روش دارم خیلی حیاتیه و می خوام با کمترین خطر هارد رو تعمیر کنم.
اگر کسی از دوستان در مورد مشکل raw read error rate اطلاعات داره، ممنون میشم کمی توضیح بده.

با تشکر

hadi.EST
31-12-2011, 12:29
سلام
متاسفانه فرمان fdisk هم جواب نمیده ارور میده
با برنامه ای که گفتید امتحان کردم برای fdisk نداره فقط برای رفع بد سکتور هست

شما باید از برنامه مربوط به هاردتون که شرکت ها در سایتهاشون ارائه میکنند برای این منظور استفاده کنید . فقط این رو بدونید که بعد از انجام اینکار اطلاعات هارد شما برای همیشه از بین خواهد رفت.

موفق باشید

---------- Post added at 12:29 PM ---------- Previous post was at 12:25 PM ----------

سلام

هارد پارتیشن بندیش پریده، دوباره پارتیشن بندی شده و 30 gb از درایو اولش هم استفاده شده، میشه بقیه ی اطلاعاتی رو که owerwrite نشده رو برگردوند؟ 320 gb maxtor
ضمنا پارتیشن بندی جدید با قبلی مقداری متفاوته

سپاس

بله اگر over write نشده باشه امکان بازیابی اطلاعات به صورت دایرکتری و یا امضای دیجیتال وجود داره. :11:

رضا امیر
31-12-2011, 19:30
چرا هیچ کس جواب نمیده؟؟
بنظر انجمن سخت افزار در خواب فرو رفته
سلام دوست من
ظاهر این گزارش ها هیچ چیزی را نمی تواند ابراز کند . بعضی از هارددیسک ها آپشن هایی دارند که از کارخانه هم با ایراد خارج میشود بگذریم . خوب برای هارد شما میتوان دو احتمال داد:
1- هارد دارای ویروس است و ویروس شما در MBR می باشد پس با فرمت و پارتیشن بندی ازبین نمی رود حتما" باید هارد را فرمت سطح پایین کنید.
2- هارد دارای سکتور های مشکل دار است . ممکن است بد سکتور داشه باشد( بعید می دانم ) و هم ممکن است سکتور های کند داشته باشد .

موفق باشید.
امیر

رضا امیر
31-12-2011, 20:27
سلام خدمت همه دوستان عزیز

متاسفانه چند روزیه که هارد وسترن که 1g که دارم مشکل پیدا کرده (مدل اون WD10EARS هستش). اطلاعاتی که روش دارم خیلی حیاتیه و می خوام با کمترین خطر هارد رو تعمیر کنم.
اگر کسی از دوستان در مورد مشکل raw read error rate اطلاعات داره، ممنون میشم کمی توضیح بده.

با تشکر
سلام دوست من
این یکی از نواحی چک از طرف برنامه SMART در هارد است که نشان دهنده ایراد در خواندن اطلاعات بدون در نظر گرفتن متادیتا می باشد و بستگی دارد به موقعیت و وضعیت سطح مغناطیسی پلتر ها و هم اینکه میزان کمتر این متغیر نشانه وضعیت بهتر است.
در اصل این نشان دهنده میزان خطاهای خواندن بر اثر ایرادات سخت افزاری است.

در نظر داشته باشید که بعضی هارددیسک های نو هم دارای متغیر بالاتر از استاندارد هستند این نشانه خرابی نیست

babak2002
31-12-2011, 23:52
امروز وقتی کامپیوتر رو روشن کردم
یه ارور داد که هارد دیسک مشکل داره و باید از اطلاعاتت بک اپ بگیری
توی Event Viewer ویندوز هم این پیغام رو نوشته بود :
Windows Disk Diagnostic detected a S.M.A.R.T. fault on disk ST31000528AS ATA Device (volumes I:\;C:\;E:\;M:\;S:\;H:\). This disk might fail; back up your computer now

کسی می دونه مشکلش از کجاست ؟ نرم افزاریه یا سخت افزاری ؟

رضا امیر
01-01-2012, 00:03
امروز وقتی کامپیوتر رو روشن کردم
یه ارور داد که هارد دیسک مشکل داره و باید از اطلاعاتت بک اپ بگیری
توی Event Viewer ویندوز هم این پیغام رو نوشته بود :
Windows Disk Diagnostic detected a S.M.A.R.T. fault on disk ST31000528AS ATA Device (volumes I:\;C:\;E:\;M:\;S:\;H:\). This disk might fail; back up your computer now

کسی می دونه مشکلش از کجاست ؟ نرم افزاریه یا سخت افزاری ؟
سلام
دوست من
وقتی خطاهای هارددیسک شما در هر موردی از حد نرمال خودش فرا تر میرود این خطاها بوسیله یک نرم افزار هوشمند در درون هارددیسک چک میشود و در اینگونه موارد پیغام اخطار ظاهر میگردد تا شما مطلع شوید که وضعیت غیر نرمال است و امکان ازدست دادن اطلاعات وجود دارد.
پس هم هارددیسک را چک کنید و هم از اطلاعات خود محافظت کنید.

موفق باشید
امیر

babak2002
01-01-2012, 00:39
سلام
دوست من
وقتی خطاهای هارددیسک شما در هر موردی از حد نرمال خودش فرا تر میرود این خطاها بوسیله یک نرم افزار هوشمند در درون هارددیسک چک میشود و در اینگونه موارد پیغام اخطار ظاهر میگردد تا شما مطلع شوید که وضعیت غیر نرمال است و امکان ازدست دادن اطلاعات وجود دارد.
پس هم هارددیسک را چک کنید و هم از اطلاعات خود محافظت کنید.

موفق باشید
امیر

از کجا می شه فهمید مشکل از کجاشه ؟
از نرم افزار SeaTools استفاده کردم و بازم تست گرفتم Smart Fail می زد
Fail Info هم اینو نوشته بود :

Unfortunately, your Seagate product has failed an important diagnostic test, possibly caused by problem sectors which are difficult to read. Seagate recommends that you run SeaTools for DOS, which has the ability to repair most problem sectors. SeaTools for DOS may be able to save you from the inconvenience and down time of exchanging the drive. For more information on this subject see our online FAQ:

hts1369
01-01-2012, 12:00
سلام دوست من
ظاهر اين گزارش ها هيچ چيزي را نمي تواند ابراز کند . بعضي از هاردديسک ها آپشن هايي دارند که از کارخانه هم با ايراد خارج ميشود بگذريم . خوب براي هارد شما ميتوان دو احتمال داد:
1- هارد داراي ويروس است و ويروس شما در MBR مي باشد پس با فرمت و پارتيشن بندي ازبين نمي رود حتما" بايد هارد را فرمت سطح پايين کنيد.
2- هارد داراي سکتور هاي مشکل دار است . ممکن است بد سکتور داشه باشد( بعيد مي دانم ) و هم ممکن است سکتور هاي کند داشته باشد .

موفق باشيد.
امير
دستت درد نکنه
والا این هارد داره چهار پنچ ساله مثله هلو کار یکنه.
وقتي اين هارد به مشکل خورد يه دفعه بردمش نمايندگي گيگابايت اونها هم بعد از دو روز ور رفتن با اين سيستم گفتن هيچکاري نميش کرد بايد کلا فرمتش کنيم و از اول پارتيشن بندي کنيم اين کارو کردن و تقريبا دو هفته خوب کار ميکرد و راحت FIFA 12 و COD MW3 رو بازي ميکردم ولي بعد از دو هفته سيستم به طور عجيبي کند شد. العان بازي که نمتونم بکنم هيچ بعضي مواقع سيستم بالا نميياد و تو صفحه ي بوت ميگه a disk read error occurred یا همچین چیزی؟؟
فرمت سطح پايين يعني چي؟

رضا امیر
01-01-2012, 20:07
از کجا می شه فهمید مشکل از کجاشه ؟
از نرم افزار SeaTools استفاده کردم و بازم تست گرفتم Smart Fail می زد
Fail Info هم اینو نوشته بود :

Unfortunately, your Seagate product has failed an important diagnostic test, possibly caused by problem sectors which are difficult to read. Seagate recommends that you run SeaTools for DOS, which has the ability to repair most problem sectors. SeaTools for DOS may be able to save you from the inconvenience and down time of exchanging the drive. For more information on this subject see our online FAQ:
سلام دوست من
بله
مشکل اینجا است که وقتی درون گزارش های SMART چیزی نوشته شد باید با سیستم های حرفه ای بعد از حل مشکل هارد آن گزارش را هم پاک کرد اگر نه ممکن است هارد سالم شود ولی هنوز همان پیغام را می دهد.
شما میتوانید هاردتان را به یک مرکز تعمیرات دارای ابزار های حرفه ای بسپارید و در عرض چند دقیقه فقط گزارش SMART را پاک کنند . میتوانید هارد را به خانه سخت افزار و یا هر کجای دیگر ارسال کنید.

موفق باشید
امیر

babak2002
01-01-2012, 22:26
سلام دوست من
بله
مشکل اینجا است که وقتی درون گزارش های SMART چیزی نوشته شد باید با سیستم های حرفه ای بعد از حل مشکل هارد آن گزارش را هم پاک کرد اگر نه ممکن است هارد سالم شود ولی هنوز همان پیغام را می دهد.
شما میتوانید هاردتان را به یک مرکز تعمیرات دارای ابزار های حرفه ای بسپارید و در عرض چند دقیقه فقط گزارش SMART را پاک کنند . میتوانید هارد را به خانه سخت افزار و یا هر کجای دیگر ارسال کنید.

موفق باشید
امیر

با نرم افزار HD Tune یه چک کردم
گزینه Reallocated Sector Count زرد رنگه یعنی مشکل داره و زده Warning

Current 36
Worst 36
Threshold 36
Number Of Damaged Sectors Which have been replaced 2627

این مقدار ها عادی ؟ مخصوصاً بد سکتور ها
احتمال داره مشکل از این باشه ؟ اگه اره راه حلش چیه ؟

alil1369
02-01-2012, 13:14
بابک جان منم دقیفا مشکل شما رو دارم و هاردم 1 ترای سیگیت Baracuda 7200 بود و سیستم هم All in one سونی و حدود 16 ماه بود که کار کرد بود ولی خوب زیاد ازش استفاده میکردم 10 11 ساعت در روز !
به هرحال یه وسترن 1 ترای بلک گرفتم تو این گرونی و دادم ایران رهجو برام عوض کرد و الان چون نمیتونم از اون هارد سیگیت استفاده کنم منتظرم یه باکس تبدیل اینترنال به اکسترنال بگیرم و با seatools تحت داس چکش کنم و ببینم واقعا مشکلی داره یا نه ؟
فکر کنم تا 2 3 روز دیگه انجامش بدم و نتیجش رو اینجا بگم
اگه مشکلی هم نداشت که به صورت اکسترنال استفاده میکنم ،اگه مشکل داشت هم باید یه low level format کنم یا با seatools یه کاری کنم
ولی به نظرم مشکلی نداره و مشکل از گزارش S.M.A.R.T خود هارد هست !

babak2002
02-01-2012, 13:37
امروز صبح کامپیوتر رو که روشن کردم دیدم ویندوز بالا نمی یاد و روی لگوی 7 می ایسته Restart هم کردم اما فایده ای نداره
مشکل از هارده ؟
امیدی به تعمیرش هست بدون پاک کردن اطلاعات ؟ چیزی حدود 800 گیگ سریال توی این هارد داشتم که بک اپ نداشتم :41:
مارک هاردم ، هم مارک هارد خودته علی اقا

alil1369
02-01-2012, 17:43
امروز صبح کامپیوتر رو که روشن کردم دیدم ویندوز بالا نمی یاد و روی لگوی 7 می ایسته Restart هم کردم اما فایده ای نداره
مشکل از هارده ؟
امیدی به تعمیرش هست بدون پاک کردن اطلاعات ؟ چیزی حدود 800 گیگ سریال توی این هارد داشتم که بک اپ نداشتم :41:

شوخی نکن ! با یه سی دی لینوکس به صورت لایو بوت کن سیستم رو یه هارد اکسترنال وصل کن همه چی رو بک اپ بگیر !

هاردت سیگیت baracuda 7200 هست ؟؟

رضا امیر
02-01-2012, 18:50
مشکل از هارده ؟
سلامدوست من
من هم با علی 1369 موافقم

من فکر میکنم مشکل ویروسی باشه یا نرم افزاری چون هاردت کار میکنه و تا لوگوی ویندوز پیش میره . بهترین راه اینه که بصورت هارد دوم به یک سیستم دیگه وصلش کنید . مشکلی از بابت اطلاعات ندارید فقط در زمان جابجایی و برقراری اتصال دقت کافی انجام بدید.

حتما" موفق خواهید شد

babak2002
02-01-2012, 19:09
من یه کامپیوتر قدیمی دارم که اون IDE می خوره اما Sata هم داره

بالا اوردن ساتا تو این سیستم به عنوان هارد دوم چه شکلیه ؟

خواستم ویندوز رو هم عوض کنم اما می زد روی این پارتیشن نمی شه چون به زودی خراب می شه
خاصیت SMART رو هم از بایوس غیر فعال کردم و با Seatools توی Dos هارد رو ازمایش کردم و پیغام داد ه مشکلی نداره
اما اگه SMART فعال باشه تست رو شروع نکرده Fail می زنه !!!

alil1369
02-01-2012, 19:23
بهترین کار اینه که بک اب بگیری اول از همه تا خیالت راحت باشه از بابت اطلاعاتت بعد با یه برنامه MBR و گزارش SMART رو از هارد پاک کنی و اگه دلت خواست با seatools یا Low Level Format فرمتش کنی

راستی کسی میدونه با چه برنامه ای میشه SMART رو از رو هارد پاک کرد ؟؟ یا باید حتما داد به مراکز تخصصی ؟

jozef2006
05-01-2012, 00:51
سلام
من هارد اکسترنال 500 وسترن دارم که از دستم افتاد و ضربه خورد هنگام اتصال چراغ هارد روشن میشه و WD My Passport رو میخونه وشناسایی میشه و لی درایوش نشون نمیده لطفا راهنمایی کنید آیا قابل درست شدن هستش یا باید قیدش رو زد.

MOJEBI
05-01-2012, 06:25

MOJEBI
05-01-2012, 06:26
سلام
با مشكلي به نام صفحه آبي چند وقتيه برخورد كردم كه اخيرا خيلي زياد اين خطا ظاهر ميشه
من كلا FDISK كردم و دوباره پارتيشن بندي كردم و چند نوع ويندوز هم نصب كردمXP-7-VISTA درست نشد حتي چند بار وسط نصب ويندوز هم اين خطا رو داد و سيستم ريست شد كه با كلي تلاش و شانس خلاصه تونستم ويندوز 7 نصب كنم
هارد لب تاپو عوض كردم و يك هارد نو گذاشتم درست نشد حتي رم هم عوض كردم باز هم درست نشد حالا نميدونم مشكل از كجا ميتونه باشه؟!
ضمنا حدود 20 ماه هست لب تاپو خريدم همون اوايل چند بار اين خطارو داد بعد درست شد اما اين يك ماه اخير ديگه هر 5 دقيقه اين خطا مياد وسيستم ريست ميشه مخصوصا وقتي چند دقيقه از كار كردن باهاش بگذره يا سيستم زياد با نرم افزارهاي مختلف درگير بشه
لب تاپDELL هست اگر كسي از دوستان بتونه اين مشكلو با رهنمائي ارزندش حل كنه بسيار سپاسگزار ميشم .
لطفا در صورت امكان اگر با شايد و اما و اگر نظر نديد ممنون ميشم !!!
اينم عكس خطا:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F%3Fu5x60d3ubw41dr7)

alil1369
05-01-2012, 13:22
سلام
با مشكلي به نام صفحه آبي چند وقتيه برخورد كردم كه اخيرا خيلي زياد اين خطا ظاهر ميشه
من كلا FDISK كردم و دوباره پارتيشن بندي كردم و چند نوع ويندوز هم نصب كردمXP-7-VISTA درست نشد حتي چند بار وسط نصب ويندوز هم اين خطا رو داد و سيستم ريست شد كه با كلي تلاش و شانس خلاصه تونستم ويندوز 7 نصب كنم
هارد لب تاپو عوض كردم و يك هارد نو گذاشتم درست نشد حتي رم هم عوض كردم باز هم درست نشد حالا نميدونم مشكل از كجا ميتونه باشه؟!
ضمنا حدود 20 ماه هست لب تاپو خريدم همون اوايل چند بار اين خطارو داد بعد درست شد اما اين يك ماه اخير ديگه هر 5 دقيقه اين خطا مياد وسيستم ريست ميشه مخصوصا وقتي چند دقيقه از كار كردن باهاش بگذره يا سيستم زياد با نرم افزارهاي مختلف درگير بشه
لب تاپDELL هست اگر كسي از دوستان بتونه اين مشكلو با رهنمائي ارزندش حل كنه بسيار سپاسگزار ميشم .
اينم عكس خطا:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F%3Fu5x60d3ubw41dr7)

سلام
اتفاقا من خودم یه مقاله کامل در مورد صفحه ابی نوشتم که اینجا میشه خوندش

در موردش هم بگم که احتمالا یه وسیله ای وصل میکنی به دستگاه که باعث این موضوع میشه
البته باید بهم بگی که در چه مواقعی اینجوری میشه ! چه کاری انجام میدی ؟؟

alil1369
05-01-2012, 16:10
با کدوم برنامه میشه SMART رو از هارد پاک کرد ؟؟؟؟

babak2002
05-01-2012, 17:29
این طور که من تمام اینترنت رو گشتم اطلاعات S.M.A.R.T شامل تمام اطلاعات هارد می شه ( چند ساعت کارکرده چقدر Read داشته چقدر Write )

قبلاً می شده که اطلاعات S.M.A.R.T رو کاربر های عادی پاک کنن اما چون کلاه برداری زیاد شده (هارد دسته چند رو جای نو می فروختن ) دیگه این برنامه ها یا نیستن یا کارایی ندارن و فقط کارخونه و نمایندگی هاش این امکان رو دارند

MOJEBI
05-01-2012, 23:14
سلام
اتفاقا من خودم یه مقاله کامل در مورد صفحه ابی نوشتم که اینجا میشه خوندش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] g%2F%3Fp%3D28)

در موردش هم بگم که احتمالا یه وسیله ای وصل میکنی به دستگاه که باعث این موضوع میشه
البته باید بهم بگی که در چه مواقعی اینجوری میشه ! چه کاری انجام میدی ؟؟

با سلام
با سپاس از پاسخ شم اگر دوباره مشكل منو بخونيد ميبينيد كه عرض كردم حتي موقع نصب هر ويندوزي يعني حتي وقتي كه هنوز هيچ نرم افزاري نصب نكردم وسط ويندوز نصب كردن و بعد از نصب ويندوز

Mohammad_eb20
06-01-2012, 14:06
منم يه هارد وسترن اکسترنال پاسپورت دارم که قفل نرم افزاري خودش رو روش فعال کرده بودم چند روز پيش دادم به يکي از دوستام و حالا که آورده وقتي خودم يه سيستم وصلش مي کنم اتوران پسورد هارد رو نمياره و سيستم قفل مي کنه بايد چيکار کنم؟

jabi7joon
06-01-2012, 16:22
سلام..
دیشب یه صدای عجیب از توی کیسم اومد صدای تلخ تولوخ یهو صفحه آبی اومد..نمی دونم فکر کنم هارد باشه...چیکار کنم؟
الان داره عین بچه ادم کار می کنه؟ هارد اینجوری می سوزه؟

your_star
08-01-2012, 03:05
سلام رو کامپیوترم دو تا هارد 1 ترا و 250 گیگ دارم که الان برای 1ترا پیغام ارور هارد گرفتم.
We strongly recommend that you backup your computer to avoid potential data loss.
Disk Name: ST31000528AS ATA Device
Volume: D:\;I:\;J:\;K:\;L:\;M:\
برنامه ی هارد اینسپکتر درایو 250 گیگ رو کاملا سالم با اطمینان 97% زده و 1 ترا رو بدون اطمینان نشون میده و #5 reallocated sector count داره
نسخه ی بک آپم با این دلیل که دو تا از پارتیشنهام ((از نوع درایوهای ساپرت شونده))نیست شامل دو تا پارتیشنم نمیشه(نمیدونم چرا هر دو هم جزو هارد معیوبند و نیاز به بک آپ دارن) که محتویاتشون رو خودم منتقل کردم به هارد 250 گیگ.
1.باقی فایلها رو لازم نیست به صورت دستی به سورسهای دیگه منتقل کنم؟فقط کافیه همون فایل بک آپ رو اجرا کنم؟حجم فایل بک آپم 80 گیگه که شاید یک دهم اطلاعات هارد 1000 گیگم نباشه.من واقعا این حد از فشرده سازی برام عجیبه
2.الان چرا میخوام از نو ایمیج بگیرم اگه خودم بخوام انتخاب کنم همه ی پارتیشنام نمیاد؟فقط دو تا پارتیشن e , m از 11 تا پارتیشنم رو میتونم انتخاب کنم.
3.بعد از ریستور فایلها به چه صورت برمیگردند؟در فولدرهای جدا به نامهای درایوهای از دست رفته؟از کجا باید اینقدر فضا رو آورد؟
4.با این هارد 1 ترا مشکل دار چه کنم؟بریزم دور؟:13:
5.الان اگه بدون بک آپ گرفتن این هارد رو با یه هارد نو تعویض کنم و اطلاعاتش رو رو این بریزم مشکلی پیش نمیاد؟ویندوزم رو هارد دیگه هست.
متاسفانه اولین باره یه همچین خطری متوجه اطلاعات بیچاره ی من شده و به شدت دسپاچه شدم.

alil1369
09-01-2012, 00:26
سلام رو کامپیوترم دو تا هارد 1 ترا و 250 گیگ دارم که الان برای 1ترا پیغام ارور هارد گرفتم.
We strongly recommend that you backup your computer to avoid potential data loss.
Disk Name: ST31000528AS ATA Device
Volume: D:\;I:\;J:\;K:\;L:\;M:\
برنامه ی هارد اینسپکتر درایو 250 گیگ رو کاملا سالم با اطمینان 97% زده و 1 ترا رو بدون اطمینان نشون میده و #5 reallocated sector count داره
نسخه ی بک آپم با این دلیل که دو تا از پارتیشنهام ((از نوع درایوهای ساپرت شونده))نیست شامل دو تا پارتیشنم نمیشه(نمیدونم چرا هر دو هم جزو هارد معیوبند و نیاز به بک آپ دارن) که محتویاتشون رو خودم منتقل کردم به هارد 250 گیگ.
1.باقی فایلها رو لازم نیست به صورت دستی به سورسهای دیگه منتقل کنم؟فقط کافیه همون فایل بک آپ رو اجرا کنم؟حجم فایل بک آپم 80 گیگه که شاید یک دهم اطلاعات هارد 1000 گیگم نباشه.من واقعا این حد از فشرده سازی برام عجیبه
2.الان چرا میخوام از نو ایمیج بگیرم اگه خودم بخوام انتخاب کنم همه ی پارتیشنام نمیاد؟فقط دو تا پارتیشن e , m از 11 تا پارتیشنم رو میتونم انتخاب کنم.
3.بعد از ریستور فایلها به چه صورت برمیگردند؟در فولدرهای جدا به نامهای درایوهای از دست رفته؟از کجا باید اینقدر فضا رو آورد؟
4.با این هارد 1 ترا مشکل دار چه کنم؟بریزم دور؟:13:
5.الان اگه بدون بک آپ گرفتن این هارد رو با یه هارد نو تعویض کنم و اطلاعاتش رو رو این بریزم مشکلی پیش نمیاد؟ویندوزم رو هارد دیگه هست.
متاسفانه اولین باره یه همچین خطری متوجه اطلاعات بیچاره ی من شده و به شدت دسپاچه شدم.

همون طوری میبینی من و خیلی دیگه از کاربرا این مشکل رو داریم
این مشکل از S.M.A.R.T شامل میشه و نمیشه حساب100 درصد روش باز کرد و طبق یه سری اطلاعات و تست های نسبتا سطحی داده میشه و شاید درست یاشه شایدم نه !!
من هاردم دقیقا این مشکل رو داشت بک اپ گرفتم و عوضش کردم با یه هارد نو و برای اون هم یه باکس گرفتم و الان دارم به صورت اکسترنال ازش استفاده میکنم و بدون مشکل !!
اگه بشه برنامه ای پیدا کرد که بتونه حافظه SMART پاک یا ریست کنه مشکلم حل میشه
شما هم مدل و مارک هاردت رو بگو و اکه هارد دیگه ای داری از اطلاعات مهمت سریع بک اپ بگیر
تا بگم چه کنی !!!

your_star
09-01-2012, 02:30
ممنون که پاسخ دادی این شرحی هست که امروز بر من گدشته:
تا جای ممکن اطلاعات اون یکی رو رو این 250 و لپتاپ ریختم و امروز برای تعویض بردم.تو محل تعمیر که خودمم تمام مدت اونجا بودم با تعویض هارد سوخته با یه هارد جدید بعد از بالا اومدن دیدیم که از هارد 250 فقظ پارتیشن ویندوز شناسایی میشه.هر کاری کردیم روی سیستمهای دیگه هم همین ظور بود.با مینی ویندوز چک کردیم دیدیم همه ی پارتیشنها شناسایی شدن.اطلاعلت 250 رو هم منتقل کردم به هارد تازه و بعد هارد 250 رو فرمت کردیمو بعد از پارتیشن بندی و روش ویندوز نصب کردیم.اما بعد از بالا اومدن باز از این هارد فقط درایو ویندوز شناسایی شد با یه درایو دیگه که فرمت نشده بود و ویندوز درخواست فرمتشو میداد.از نظر هارد اینسپکتور هارد کانلا سالمه!
البته در محل اتصال سیمها به هارد 250 یه مقدار خیلی خفیفی بوی سوختگی هست که یرای هارد های دیگه متصل به سیستم این طور نبود و این رفیق تعمیرکار ما اینو موضوع نشانگر به فنا رفتن هارد میدونست.
سرانجام هم این شد که تو این وانفسای قیمت هارد و دقیقا 20 روز بعد از اتمام گارانتی هر دو حدود 330 تومن خرج نصب هاردهای جدید کردم.تنها دلخوشیم هم اینه که از لطلاعاتم چیزی از دست نرفت!
حالا دو تا سوال دارم:
1:چقدر احتمال داره این دو خرابی به هم مربوط باشن؟مثلا ایراد مین یا پاور؟چه طور بفهمم که اونا سالمن ایراد جای دیگه نیست؟
2:با این دو هارد مونده رو دستم چه کنم؟میشه بگید چه طور به عنوان اکسترنال از اون 1 ترا استفاده کنم؟
هر دو هارد خدا بیامرز از نوع سیگیت بودن.
پ.ن:از x7 راضی هستید؟

Mariyana2
09-01-2012, 10:52
سلام
من یه هارد اکسترنال 1 ترابایتی Toshiba دارم که توش پر از فیلمه
مشکل هارد اکسترنال من الان اینه که بعد از اینکه به یه کامپیوتر دیگه وصل کردمش ویروسی شد . با آنتی ویروس ویروسش رو از بین بردم ولی حالا فایلهای درون هارد رو نشون نمیده
وقتی Properties میگیرم حجم واقعی هارد رو که قبلاً اشغال شده بود نشون میده و وقتی یکی از فایلهای درون هارد رو search میکنم اونو تو یه پنجره جداگانه نشون میده
حتی فیلم هاش اجرا میشن
مشکل فقط اینجاست که تو صفحه اول هارد هیچ فایلی نمایش داده نمیشه و فقط با search کردن میتونم فایلهام رو باز کنم
ممنون میشم اگه کسی میدونه چطور این مشکل رو حل کنم بدونه نیاز به ریکاوری کردن، منو راهنمایی کنه

Hamed DC
09-01-2012, 20:02
سلام
من یه هارد اکسترنال 1 ترابایتی Toshiba دارم که توش پر از فیلمه
مشکل هارد اکسترنال من الان اینه که بعد از اینکه به یه کامپیوتر دیگه وصل کردمش ویروسی شد . با آنتی ویروس ویروسش رو از بین بردم ولی حالا فایلهای درون هارد رو نشون نمیده
وقتی Properties میگیرم حجم واقعی هارد رو که قبلاً اشغال شده بود نشون میده و وقتی یکی از فایلهای درون هارد رو search میکنم اونو تو یه پنجره جداگانه نشون میده
حتی فیلم هاش اجرا میشن
مشکل فقط اینجاست که تو صفحه اول هارد هیچ فایلی نمایش داده نمیشه و فقط با search کردن میتونم فایلهام رو باز کنم
ممنون میشم اگه کسی میدونه چطور این مشکل رو حل کنم بدونه نیاز به ریکاوری کردن، منو راهنمایی کنه
سلام.
فایلها رو از حالت هاید خارج کنید.
اگر اطلاعات قابل برداشت نبود:
با یه نرم افزار بازیابی اطلاعات، اطلاعات رو به طور کامل بازیابی کنید.
بهترین و عملیترین راه همین راهه!!! فقط تا بازیابی و انتقال کامل فایلها اطلاعات جدید روی هارد نریزید.

enimonte
10-01-2012, 00:46
سلام خسته نباشید.میخواستم بدون این هارد مشکلی داره؟؟ممنون
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

MOJEBI
10-01-2012, 03:59
ما كه سئوال كرديم در صفحه قبلي اما به نتيجه اي نرسيديم:41:

Hamed DC
10-01-2012, 07:45
سلام خسته نباشید.میخواستم بدون این هارد مشکلی داره؟؟ممنون
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] m%2Fviewer.php%3Ffile%3D01847135093283087047.jpg)
سلام.
خیر دوست عزیز.مشکلی نداره.

Hamed DC
10-01-2012, 07:51
ما كه سئوال كرديم در صفحه قبلي اما به نتيجه اي نرسيديم:41:
اگر دوستان به دلیل مشغله، پیگیری نکرن،دوباره طرح موضوع کنید.

Mariyana2
10-01-2012, 10:02
سلام.
فایلها رو از حالت هاید خارج کنید.
اگر اطلاعات قابل برداشت نبود:
با یه نرم افزار بازیابی اطلاعات، اطلاعات رو به طور کامل بازیابی کنید.
بهترین و عملیترین راه همین راهه!!! فقط تا بازیابی و انتقال کامل فایلها اطلاعات جدید روی هارد نریزید.

ممنون از راهنماییتون
با نرم افزار بازیابی اطلاعات مشکل حل شد

amd>intel
10-01-2012, 22:51
طبق تاييد جواب دوست عزيز هارد شما هيچ مشكلي ندارد .

MOJEBI
11-01-2012, 21:16
اگر دوستان به دلیل مشغله، پیگیری نکرن،دوباره طرح موضوع کنید.
سلام
اينم عكس خطا:

Hamed DC
12-01-2012, 14:41
سلام
اينم عكس خطا:

سلام.
دوست عزیز مشکل شما از هارد نیست!!!
بایوس رو دیفالت کنید.
اگر رمی به لب تاب اضافه کردین، اون رو به حالت اول برگردونید.

radfard1017
12-01-2012, 18:15
سلام
من یه هارد 40 ماکستور دارم که بدسکتور داره و مرتب مشکل درست می کنه . دوستان لطفا راهنمایی کنند آیا راهی وجود داره که هارد رو طوری پارتیشن بندی کنیم که قسمت خراب هارد یا بد سکتور ها در پارتیشن بندی استفاده نشوند یا اصطلاحا Unallocated بشوند ؟

ممنون میشم اگه کسی بتونه کمک کنه ؟

Dark_Night48
12-01-2012, 18:58
سلام
یه هارد 320 گیگ دارم که یه دو سه سال از عمرش میگذره یک سالی هست یعضی روزا که pc روشن میکنم
یه صدایی مثل یییییی تق میده بعدش دیگه سیستم استاپ میکنه یعنی اگه توی ویندوزهم باشه دیگه هیچ دکمه ای کار نمیکنه
چند بار باید ریسیت کنم تا شاید بیاد
میخواستم بدونم بد سکتور داره یا داره عمرش تموم میشه؟اصلا قابل تعمیر هست؟

jozef2006
12-01-2012, 19:01
سلام
من هارد اکسترنال 500 وسترن دارم که از دستم افتاد و ضربه خورد هنگام اتصال چراغ هارد روشن میشه و WD My Passport رو میخونه وشناسایی میشه و لی درایوش نشون نمیده لطفا راهنمایی کنید آیا قابل درست شدن هستش یا باید قیدش رو زد.

کسی نمیدونه جواب من رو بده

Hamed DC
12-01-2012, 20:32
سلام
من یه هارد 40 ماکستور دارم که بدسکتور داره و مرتب مشکل درست می کنه . دوستان لطفا راهنمایی کنند آیا راهی وجود داره که هارد رو طوری پارتیشن بندی کنیم که قسمت خراب هارد یا بد سکتور ها در پارتیشن بندی استفاده نشوند یا اصطلاحا Unallocated بشوند ؟

ممنون میشم اگه کسی بتونه کمک کنه ؟
سلام.
در ابتدا هارد رو روی یه سیستم دیگه با نرم افزر فرمت سطح پایین کن.
اگر با این کار بد سکتورها از بین نره باید از طرق سخت افزاری بدسکتورها
رو از بین برد.

سلام
یه هارد 320 گیگ دارم که یه دو سه سال از عمرش میگذره یک سالی هست یعضی روزا که pc روشن میکنم
یه صدایی مثل یییییی تق میده بعدش دیگه سیستم استاپ میکنه یعنی اگه توی ویندوزهم باشه دیگه هیچ دکمه ای کار نمیکنه
چند بار باید ریسیت کنم تا شاید بیاد
میخواستم بدونم بد سکتور داره یا داره عمرش تموم میشه؟اصلا قابل تعمیر هست؟
سلام.
در ابتدا هارد رو با نرم افزار زیر بدسکتور گیری کن:
HDD Regenerator
HDD Regenerator 1.71 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %25d8%25aa-%25d8%25a8%25d8%25af-%25d8%25b3%25da%25a9%25d8%25aa%25d9%2588%25d8%25b1 %25db%258c-%25d9%2587%25d8%25a7%25d8%25b1%25d8%25af-%25d8%25af%25db%258c%25d8%25b3%25da%25a9-%25d8%25a8%25d8%25a7-%25d9%2586%25d8%25b1%25d9%2585-%25d8%25a7%25d9%2581%2F)

بعد هارد رو با یه نرم افزار خوب دفرگ کن.

radfard1017
12-01-2012, 21:28
قبلا به HDDReg و با حالت LowLevel Format آن را فرمت کردم ولی فایده ای نداشته ؟ و بعد از مدتی دوباره سیستم دچار مشکل میشه .

Hamed DC
12-01-2012, 22:33
قبلا به HDDReg و با حالت LowLevel Format آن را فرمت کردم ولی فایده ای نداشته ؟ و بعد از مدتی دوباره سیستم دچار مشکل میشه .
پس باید به PC-300سپردش تا سکتورهای مرده رو غیر فعال کنه.

kaivanika
13-01-2012, 07:03
يه هارد سيگت 500 دارم

كه وقتي ميخوام وصلش كنم و محتويات داخلش رو ببينم بدون استثنا ويندوز و موس و كيبورد هنگ ميكنه
هارد هم ژر از عكس هاي و مطالب خيلي مهمه

دقيقا راهنمايي كنيد من چطور ميتونم از اطلاعات داخل هار كپي بردارم ؟‌

برنامه داره ؟‌بايد وارد محيط داس بشم ؟‌
بردم بيرون ميگن بد سكتور داره و زياد هم وارد نيستن

دوستانننننننننننننننن كمك

GHAGHALEELEE
13-01-2012, 09:06
سلام بچه ها
من هارد سیستم برادرم رو اسکن کردم این نتیجه اش شد.توی کارهای یک خرده سنگین سیستمش جون میکنه.چند وقتی هست این مشکل رو پیدا کرده.هاردش هم وسترن 500 هست.در ضمن پی سی هم هست.
:11:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Hamed DC
13-01-2012, 13:31
سلام بچه ها
من هارد سیستم برادرم رو اسکن کردم این نتیجه اش شد.توی کارهای یک خرده سنگین سیستمش جون میکنه.چند وقتی هست این مشکل رو پیدا کرده.هاردش هم وسترن 500 هست.در ضمن پی سی هم هست.
:11:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] F)
سلام نیما جون.
این پیام که به اختصار بهشUDMA میگن، مربوط به اینترفیس هارد هست! که ناشی از نقص کابل یا مواردی این
چنینی هست. با نرم افزار زیر میشه مشکل رو بهتر انالیز کرد:
برای رفع اون هم اتصالات کابل هارد رو بدقت چک کن. حالت اسلاو و مستر رو رعایت کن.

YAHYA-PRO
13-01-2012, 13:34
میگم هاردمو بدسکتور گیری زدم
الان زده 260 زارو خورده ای پیدا کرده و همینطور داره زیادتر میشه
اینی که سبز نوشته REGENERATING یعنی داره بدسکتور ها رو درست میکنه ؟

Hamed DC
13-01-2012, 13:42
میگم هاردمو بدسکتور گیری زدم
الان زده 260 زارو خورده ای پیدا کرده و همینطور داره زیادتر میشه
اینی که سبز نوشته REGENERATING یعنی داره بدسکتور ها رو درست میکنه ؟
بله. در حال درست کردن هست.
بعد از پایان بدسکتور گیری، یه اسکن هم از سلامت هارد بگیرین و ببینین خطایی نشون میده.

kaivanika
13-01-2012, 19:41
حذف شود لطفا ....................

YAHYA-PRO
13-01-2012, 19:52
پس باید به PC-300سپردش تا سکتورهای مرده رو غیر فعال کنه.

حامد جان میشه یه جایی تو تهران که این دستگاه رو داشته باشه معرفی کنی ؟(شمارش کافیه)کرمانشاه هر جا رو گشتم نتونستم این دستگاه رو پیدا کنم بدم هاردمو سخت افزاری بد سکتور بگیرن
میخوام پست کنم همون تهران برام بد سکتور بگیرن

Hamed DC
13-01-2012, 21:06
حامد جان میشه یه جایی تو تهران که این دستگاه رو داشته باشه معرفی کنی ؟(شمارش کافیه)کرمانشاه هر جا رو گشتم نتونستم این دستگاه رو پیدا کنم بدم هاردمو سخت افزاری بد سکتور بگیرن
میخوام پست کنم همون تهران برام بد سکتور بگیرن
پاسخ به پروفایل ارسال شد.....

behii
13-01-2012, 21:46
سلام دوستان
من یک هارد اکسترنال وسترن دارم امروز چند بار به یک پورت یو اس بی که اتصالی داشت وصلش کردم دفعه های اول حجم اش رو بایت می نوشت بعدش هم وقتی به کامپیوتر دیگه هم وصل می کنم اون علامت زرد رنگ خطر میاد موقع شناسایی اش :41: چیکارش شده ؟ راهی هست اطلاعات روش رو برگردونم ؟

ممنون

Hamed DC
14-01-2012, 00:27
سلام دوستان
من یک هارد اکسترنال وسترن دارم امروز چند بار به یک پورت یو اس بی که اتصالی داشت وصلش کردم دفعه های اول حجم اش رو بایت می نوشت بعدش هم وقتی به کامپیوتر دیگه هم وصل می کنم اون علامت زرد رنگ خطر میاد موقع شناسایی اش :41: چیکارش شده ؟ راهی هست اطلاعات روش رو برگردونم ؟

ممنون
سلام.
امیدوارم اسیبی به برد هارد وارد نیومده باشه.
اول اینکه هارد رو به پرتهای روی مادربرد نصب کنید. اگر عملیات شناسایی انجام شد و هارد بالا نیومئ امیدی به
سلامت هارد و برگشت اطلاعات هست، ولی اگر هارد اصلا شناسایی نشد و روی سایر سیستمه هم همین رویه
ادامه داشت، ناگدیر مراجعت به گارانتی و تعمیر اون هستشن.

kaivanika
14-01-2012, 00:50
يه هارد سيگت 500 دارم

كه وقتي ميخوام وصلش كنم و محتويات داخلش رو ببينم بدون استثنا ويندوز و موس و كيبورد هنگ ميكنه

آپديت دوستان عزيز كسي كمك نميكنه ؟

Hamed DC
14-01-2012, 12:22
يه هارد سيگت 500 دارم

آپديت دوستان عزيز كسي كمك نميكنه ؟
این موضوع روی سایر سیستمها هم به همین منواله؟؟؟
با آنتی ویروس سیستم رو اسکن کنید.
داشتن بد سکتور باعث هنگ دائم نمیشه. آسیب به برد اصلی یا ویروس پاک نشده یا اتصال بد پورتUSBمیتونه
باعث هنگ دائم بشه.

kaivanika
14-01-2012, 13:50
بله رو همه سيستم ها اينجوريه

ويروس رو كلا بي خيال چون ندارم

روي هر سيستمي كه نصب ميكنم هنگ ميكنه

راهي داره مه از محيط داس واردش د و فايل ها رو كپي كرد ؟‌

YAHYA-PRO
14-01-2012, 14:21
حامد جان الان 48 ساعته هارد من وصله ولی هنوز تموم نکرده الان این هنگ کرده ؟
این عکسو که دیروز گذاشتم ببین

اینم مال همین الانه

اون موقع که شروع کردم به اسکن اون قسمتی که قرمز کردم بالاش نوشته هست ثابت بود اصلا زیاد نمیشد ولی اونی که نارنجیش کردم و نوشته scanned داشت زیاد میشد همین که به بد سکتور رسید scanned متوقف شد و قرمزه داره زیاد میشه این طبیعیه ؟
تا الان 600 هزار بدسکتور پیدا کرده مگه چه بلایی سر این اومده ؟
فکر کنم از همون 42 درصد به بعد از بین رفته درسته ؟

Hamed DC
15-01-2012, 00:38
بله رو همه سيستم ها اينجوريه

ويروس رو كلا بي خيال چون ندارم

روي هر سيستمي كه نصب ميكنم هنگ ميكنه

راهي داره مه از محيط داس واردش د و فايل ها رو كپي كرد ؟‌
پس باید به اسیب دیدگی هارد نزدیکتر شد!!!
بهتره با SfeModeهم یه تستس بزنید. اگر جوابی نگرفتین، باید بسپارینش به بازیابی تخصصی.

Hamed DC
15-01-2012, 00:47

اینم مال همین الانه

اون موقع که شروع کردم به اسکن اون قسمتی که قرمز کردم بالاش نوشته هست ثابت بود اصلا زیاد نمیشد ولی اونی که نارنجیش کردم و نوشته scanned داشت زیاد میشد همین که به بد سکتور رسید scanned متوقف شد و قرمزه داره زیاد میشه این طبیعیه ؟
یحیی جان، اوضاع هاردت بدجوری خرابه. خیلی خیلی خراب!
این همه بدسکتور توی این هارد! بعید میدونم نرم افزاری بشه رفعش کرد. یا لااقل همه رو نمیشه از بین برد.
اگر اطلاعات مهمی داری، باید به کمک سخت افزارهای مربوطه، سکتورهای خراب رو حذف و اطلاعات رو باز
یابی کنی. ولی فکر میکنم این حال و روز هاردت هزینه بالایی رو برات به همراه داشته باشه.

YAHYA-PRO
15-01-2012, 10:54
ای بابا این هارد ما رو سرویس کرد!
هارد خیلی خیلی گرون شده و گرنه میزدم زیرش یه محله اون طرف تر بیاد پایین :31:
میگم حامد جان گرفتم قضیه چیه
برنامه رو برای اسکن بالا اوردم و داشتم اتفاقی نگاه میکردم به 42 درصد که رسید رفتم تو مای کامپیوتر دیدم درایو هارده که اسمش g هست کلا نمونده مثل این که اجکتش کرده باشی (هادر اکسترنال هست)
هاردو قطع کردم دوباره وصل کردم بعدش از اون مود برنامه hdd reg ... که میگه از کدوم سکتور شروع کنم به اسکن استفاده کردم الان همون جاهایی که بدسکتور نشون میداد سالم میزنه
فکر کنم هارده یه مدت کار کنه یهو قطع میشه و چون برنامه hdd re ... به سکتورها دسترسی نداشته میزده بد سکتوره!
بخاطر همینم هست وسط کپی فایل های بزرگ یهو قطع میشه و دیگه ادامه نمیده
با این توصیفات مشکل از چیه ؟ موتورشه ؟ برق کشیشه ؟:31:

Hamed DC
15-01-2012, 11:52
ای بابا این هارد ما رو سرویس کرد!
هارد خیلی خیلی گرون شده و گرنه میزدم زیرش یه محله اون طرف تر بیاد پایین :31:
میگم حامد جان گرفتم قضیه چیه
برنامه رو برای اسکن بالا اوردم و داشتم اتفاقی نگاه میکردم به 42 درصد که رسید رفتم تو مای کامپیوتر دیدم درایو هارده که اسمش g هست کلا نمونده مثل این که اجکتش کرده باشی (هادر اکسترنال هست)
هاردو قطع کردم دوباره وصل کردم بعدش از اون مود برنامه hdd reg ... که میگه از کدوم سکتور شروع کنم به اسکن استفاده کردم الان همون جاهایی که بدسکتور نشون میداد سالم میزنه
فکر کنم هارده یه مدت کار کنه یهو قطع میشه و چون برنامه hdd re ... به سکتورها دسترسی نداشته میزده بد سکتوره!
بخاطر همینم هست وسط کپی فایل های بزرگ یهو قطع میشه و دیگه ادامه نمیده
با این توصیفات مشکل از چیه ؟ موتورشه ؟ برق کشیشه ؟:31:
در مورد مخفی شدن درایو باید بگم که وقتی برنامه شروع به بدسکتورگیری میکنه، درایو از MyComputerموقته حذف
میشه و بعد از اتمام کار باز به حالت اول برمیگرده.
هارد رو یه جای ساکت چکش کن اگر صدای تق تق موقع گیر کردن میده یا فس فس زیادی ازش شنیده میشه و یا
هر چند ثانیه یک بار یه صدای تقريال میده باید مشکل رو از هد یا موتور دونست.
اما در غیر اینصورت مشکل مربوط به میشه به دیسک سخت هارد که باید مورد بررسی قرار بگیر.
راستی فرمت سطح پایین رو با چه نرم افزاری انجام دادری؟؟؟

YAHYA-PRO
15-01-2012, 11:58
در مورد مخفی شدن درایو باید بگم که وقتی برنامه شروع به بدسکتورگیری میکنه، درایو از MyComputerموقته حذف
هارد رو یه جای ساکت چکش کن اگر صدای تق تق موقع گیر کردن میده یا فس فس زیادی ازش شنیده میشه و یا
اما در غیر اینصورت مشکل مربوط به میشه به دیسک سخت هارد که باید مورد بررسی قرار بگیر.
با LOW LEVEL FORMAT قبلا فرمتش کردم ولی بعد از اون دوباره اطلاعات ریختم !:31:
چون دیدم از درصد 42 به بعد گیر میده یه 40 گیگ اطلاعات ریختم که به اون 42 درصد نرسه
باید خالیش کنم دوباره ؟

Hamed DC
15-01-2012, 12:22
با LOW LEVEL FORMAT قبلا فرمتش کردم ولی بعد از اون دوباره اطلاعات ریختم !:31:
چون دیدم از درصد 42 به بعد گیر میده یه 40 گیگ اطلاعات ریختم که به اون 42 درصد نرسه
باید خالیش کنم دوباره ؟
خالیش کنی روند کار بهتر و سریعتر انجام میشه.

YAHYA-PRO
15-01-2012, 15:10

خوب من تستش کردم هیچ صدای اضافه ای نداره و کاملا عادیه
راستی یه چیزی یادم اومد دفعه قبلی هم که میخواستم سطح پایین کمنش کنم اونم تا وسطا میرفت بقیه رو خطا میداد
الان همینطوری شد
بخاطر همین فرمت عادی کردمش:19:
حالا با این حساب دقیقا مشکل از کجاست
یهو وسط کار داریو اجکت میشه خود به خود
برق هم داره چراغش روشنه و بعضی مواقع هم چشمک میزنه که یعنی داره کار میکنه

رضا امیر
15-01-2012, 16:04

اینم مال همین الانه

سلام به همه دوستان
چند نکته بسیار مهم را لازم دیدم ذکر کنم توجه کنید
1-دوستان توجه کنید استفاده از بعضی نرم افزارها مانند HDD Reg برای هارددیسک های جدید ( عموما" 320 گیگ به بالا) مثلا" هارد های 500 و یک ترابایت در خیلی از موارد جوابگو نیست ، هارد دیسک بنابه دلایلی از آمادگی خارج میشود و مداوم بد سکتور نشان می دهد در صورتیکه هارد دارای بد سکتور نیست و فقط از حالت عملیاتی بودن خارج شده است.
2- صداهای هارددیسک نمیتواند دلیل 100% خرابی هد باشد در برند های مختلف مشکلات متفاوتی وجود دارد و بعضی از این صدا ها می تواند نشان از مشکلات پلتر ها و یا اسپیندل و ... باشد .
3- صدای تق و تق و یا دیتکت نشدن و یا خاموش بودن هارد در هنگام اتصال به پاور در هاردهای جدید در برندهای وسترن دیجیتال و یا هیتاچی نمی تواند گواهی بر خرابی مدیا باشد و باید احتمالات زیادی از خرابی های نرم افزاری در هارد را داد.
4- از تمامی کسانی که در مورد مشکلات هارددیسک کمک میکنند اخص آقای گرجی کمال تشکر را دارم و لازم می دانم ذکر کنم جهت حفظ اصول حرفه ای همیشه کلمه ممکن است و شاید را بکار ببرید چون تا تست کامل انجام نشود و حتی در مواردی بعد از تست هم نمیشود به حتم یقین حرف زد پس از کلمات " حتما" و یقینا" و..) امثال آن پرهیز کنید.

YAHYA-PRO
15-01-2012, 16:48
میشه راهنمایی کنی چرا هارد از حالت عملیاتی در میاد ؟
نرم افزار دیگه ای برای تست وجو نداره ؟

Immunology
15-01-2012, 19:42
سلام
دوستان دوست من یه مشکل عجیب با هارد مکستورش پیدا کرده.
یه روزی داشت بازی نصب میکرد یهو سیستمش رستارت میشه و میبینه به جز درایو سی همه درایوهاش پاک شدن و در قسمت management هم همه درایو ها به جز درایو سی پاک شده.
خلاصه بعد کلی دردسر اومد فایلاشو ریکاوری کرد و یه سریش برگشت.اون روز من یه هارد اکسترنال داشتم و پر فیلم و آهنگ بود بهش دادم و موقع ریختن گفت که سیستمش رستارت شده و اینبار علاوه بر هارد خودش هارد اکسترنال من هم فرمت شده و خالی شده.
به نظرتون این مشکل عجیب علتش چیه؟؟؟

behii
15-01-2012, 21:37
سلام.
امیدوارم اسیبی به برد هارد وارد نیومده باشه.
اول اینکه هارد رو به پرتهای روی مادربرد نصب کنید. اگر عملیات شناسایی انجام شد و هارد بالا نیومئ امیدی به
سلامت هارد و برگشت اطلاعات هست، ولی اگر هارد اصلا شناسایی نشد و روی سایر سیستمه هم همین رویه
ادامه داشت، ناگدیر مراجعت به گارانتی و تعمیر اون هستشن.

سلام
هارد رو که به کامپیوتر های دیگه وصل می کنم همون علامت زرده میاد اما تلویزیون هارد رو می خونه و فایل هاش رو احرا می کنه .

رضا امیر
15-01-2012, 21:42
سلام
دوستان دوست من یه مشکل عجیب با هارد مکستورش پیدا کرده.
یه روزی داشت بازی نصب میکرد یهو سیستمش رستارت میشه و میبینه به جز درایو سی همه درایوهاش پاک شدن و در قسمت management هم همه درایو ها به جز درایو سی پاک شده.
خلاصه بعد کلی دردسر اومد فایلاشو ریکاوری کرد و یه سریش برگشت.اون روز من یه هارد اکسترنال داشتم و پر فیلم و آهنگ بود بهش دادم و موقع ریختن گفت که سیستمش رستارت شده و اینبار علاوه بر هارد خودش هارد اکسترنال من هم فرمت شده و خالی شده.
به نظرتون این مشکل عجیب علتش چیه؟؟؟
سلام
خیلی عوامل از جمله یک ویروس ساده نیز همین کار را میکند.
موفق باشید.

Hamed DC
15-01-2012, 23:55
سلام به همه دوستان

ممنون. ولی فونت کوچیک هم میتونست کارایی لازم رو داشته باشه. بدجوری چشم رو اذیت میکنه!!!
ولی در کل ممنونم.

Hamed DC
16-01-2012, 00:09
سلام
هارد رو که به کامپیوتر های دیگه وصل می کنم همون علامت زرده میاد اما تلویزیون هارد رو می خونه و فایل هاش رو احرا می کنه .
سلام و درود.
هارد رو به مادربرد وصل میکنید؟؟؟
اگر هارد شما از نوعMy possportباشه، با نصب کردن به پورتهای جلو یا پورتهای جانبی(بغیر از پورتهای روی مادربرد)،
دچار کمبود و نوسان شدید ولتاژ میشه. بهتره که هارد رو به پورتهای روی مادربرد وصل کنید.
اگر با وصل کردن هارد روی مادربرد هم با کماکان مشکل خودنمایی میکنه، با ضریب یقین پایین میشه مشکل رو به
موتور هارد نصبت داد که نوسان ناشی از قطع ناقص اتصال باعث این مشکل شده. نصب اون به تلویزیون هم فکر میکنم
به خاطر ولتاژ خروجی بالای سوکت تلویزیون باشه. به طوری که خود من هم یه فلش مموری رو با این اوصاف حالیه
شما بیشتر از چند وقت نتونستم استفاده کنم.
پیشنهاد میکنم که هارد رو به گارانتی ببرین.

hamid3604
16-01-2012, 11:49
salam..dastam be damaneton...man yek hard seagat internal daram ke hajmesh 500 gb.

ta chand roz pish kar mikard yek roa sobh pc ra roshan kardam tol keshid ta windowse bala omad vaghti omad bala kolan harde 500 ro nashnakhte va hich drivi neshan nemidahad...

kole hard yek drive bode ...

to ro khoda komak konid etelaate mohemmi rosh daram ...dameton garm..

man hamidam inam shomare tamasame09396615917

jobran mikonam

maghsoud98
16-01-2012, 21:04
سلام من یک هارد سیگیت 250 دارم وقتی متوجه شدم که یک پارتیشن 8 مگابایت ناشناخته داره با نرم افزار MiniTool Partition اون رو به پارتیژن کناری اش ملحق کردام و کار خوب پیش رفت ولی دیگه هارد شناسایی نمیشه و حتی نمی گذاره وارد بایوس شوم و فقط اگر کابل ساتا را قطع کنم اجازه وارد شدن به بایوس را دارم اگه کسی راهنمایی کنه چه بلایی سر هارد اومده خیلی ممنون میشم

babak2002
16-01-2012, 22:20
مشکل از هارده ؟

بعد از کلی ویندوز لایو دانلود کردن و به درد نخوردن بلاخره یکی پیدا کردم که شد کامپیوتر رو باهاش اورد بالا اما حالا که اومده بالا
هیچ نوع هارد اکسترنالی رو نمی شناسه !!!
سرعت کپی کردن هم فوق العاده پایینه برای 140 مگابایت باید 20 دقیقه صبر کنم !!!
من چیزی حدود 700 گیگ از این اطلاعات رو باید کپی کنم که با این سرعت غیرممکنه :41: راه حلی داره من بتونم فایل هام رو با سرعت بالاتری کپی کنم ؟
جدیداً هاردم بدون وقفه صدای خِر خِر می ده :13:

رضا امیر
17-01-2012, 06:58
سلام من یک هارد سیگیت 250 دارم وقتی متوجه شدم که یک پارتیشن 8 مگابایت ناشناخته داره با نرم افزار MiniTool Partition اون رو به پارتیژن کناری اش ملحق کردام و کار خوب پیش رفت ولی دیگه هارد شناسایی نمیشه و حتی نمی گذاره وارد بایوس شوم و فقط اگر کابل ساتا را قطع کنم اجازه وارد شدن به بایوس را دارم اگه کسی راهنمایی کنه چه بلایی سر هارد اومده خیلی ممنون میشم
سلام دوست من
مشکل خاصی نیست جداول هارددیسک بهم ریخته به یک متخصص رجوع کنید.

رضا امیر
17-01-2012, 07:05
میشه راهنمایی کنی چرا هارد از حالت عملیاتی در میاد ؟
نرم افزار دیگه ای برای تست وجو نداره ؟
سلام دوست من
دلایل خیلی زیادی میتونه هارد را از حالت آمادگی خارج کنه ، از فقط یک بدسکتور بگیرید تا ادجاست نبودن هد و گم کردن موقعیت و خرابی در بافر و یا در خواست برای Reallocated کردن و ...
که در هر خانواده ای دلیل خاصی دارد آنهم بخاطر ضعف در طراحی آن قسمت .
موفق باشید

behii
17-01-2012, 12:41
سلام و درود.
هارد رو به مادربرد وصل میکنید؟؟؟
اگر هارد شما از نوعMy possportباشه، با نصب کردن به پورتهای جلو یا پورتهای جانبی(بغیر از پورتهای روی مادربرد)،
دچار کمبود و نوسان شدید ولتاژ میشه. بهتره که هارد رو به پورتهای روی مادربرد وصل کنید.
اگر با وصل کردن هارد روی مادربرد هم با کماکان مشکل خودنمایی میکنه، با ضریب یقین پایین میشه مشکل رو به
موتور هارد نصبت داد که نوسان ناشی از قطع ناقص اتصال باعث این مشکل شده. نصب اون به تلویزیون هم فکر میکنم
به خاطر ولتاژ خروجی بالای سوکت تلویزیون باشه. به طوری که خود من هم یه فلش مموری رو با این اوصاف حالیه
شما بیشتر از چند وقت نتونستم استفاده کنم.
پیشنهاد میکنم که هارد رو به گارانتی ببرین.

سلام
به مادربورد وصل کردم
اطلاعات روش خیلی برام مهمه ... اون ها رو چطوری خالی کنم ؟ برای اینکه فایل های روش برای موقعی که می فرستم گارانتی قابل بازیابی نباشه چه کاری می تونم انجام بدم ؟

بازم ممنون

Hamed DC
17-01-2012, 13:12
سلام
به مادربورد وصل کردم
اطلاعات روش خیلی برام مهمه ... اون ها رو چطوری خالی کنم ؟ برای اینکه فایل های روش برای موقعی که می فرستم گارانتی قابل بازیابی نباشه چه کاری می تونم انجام بدم ؟

بازم ممنون
سلام.
اگر سیستم قادر به شناسایی هارد نباشه، عملا با سیستم نمیتونی هارد رو فرمت کنی تا فایلها بازیابی نشه(یا
لااقل در لایه های زیرین قرار بگیره و راحت بازیابی نشه!)، برای فرمت میتونی از همون تلویزیونی که هارد رومیشناسه
استفاده کنی. چون معمولا گزینه فرمت دارن. البته بهتره بعد از فرمت کامل یه بار دیگه هم به کامپیوتر متصلش کنی.

davod_danger666
17-01-2012, 13:47
سلام.
اگر سیستم قادر به شناسایی هارد نباشه، عملا با سیستم نمیتونی هارد رو فرمت کنی تا فایلها بازیابی نشه(یا
لااقل در لایه های زیرین قرار بگیره و راحت بازیابی نشه!)، برای فرمت میتونی از همون تلویزیونی که هارد رومیشناسه
استفاده کنی. چون معمولا گزینه فرمت دارن. البته بهتره بعد از فرمت کامل یه بار دیگه هم به کامپیوتر متصلش کنی.

اقا از طریق تلویزیون میشه هارد رو فرمت کرد؟
تنظیماتش کجاست؟

behii
17-01-2012, 19:37
سلام.

برای کپی فایل هام از روی هارد روی یه هارد درست چیکار می تونم انجام بدم ؟ تلویزیون که نمی تونه کپی کنه

9111
18-01-2012, 20:11
با سلام خدمت مدیران
امروز وقتی کامپوتر بالا امد م توجه شدم هارد دوم با ظرفیت یک ترابایت وقتی روش کلید میکنم
میگه نیاز به فرمت دارم از my computer نگاه کردم فرمت هارد raw با ظرفیت 0 زده لطفا کمک کنید تمام عکس فیلم ها روی این هارد چگونه دوباره اطلاعات بازیابی کنم ایا راهی وجود داره
ضمنا هارد وسترن دجیتال
وکامپوتر خانگی می باشد

Hamed DC
18-01-2012, 21:32
اقا از طریق تلویزیون میشه هارد رو فرمت کرد؟
تنظیماتش کجاست؟
بستگی به مدل و برند تلویزیون شما داره. چون برخی از برندها این قابلیت رو ندارن و تنها تعدادی این موضوع رو
پشتیباتی میکنن.
تنظیمات خاصی هم نیاز نداره. شما وارد درایوی که تلویزیون به عنوان دستگاه جانبی شناسایی کرده و از اونجا
عملیات فرمت رو انجام بدین. البته ابن کار رو با دستگاه های ویدیویی که درگاه USBدارن،بهتر و راحت تر میشه
انجام داد. منوط به اینکه هارد شما رو با این وظعیت شناسایی کنن.

برای کپی فایل هام از روی هارد روی یه هارد درست چیکار می تونم انجام بدم ؟ تلویزیون که نمی تونه کپی کنه
صحبت سر فرمت هارد بود که در صورت ارجاع به گارانتی، اطلاعاتش به سادگی قابل حصول و بازیابی نباشه.نه کپی!!!
اگر از طریق کامپیوتر نشه، من راه دیگه ای به ذهنم نمیرسه!

9111
18-01-2012, 21:50
[با سلام خدمت مدیران
امروز وقتی کامپوتر بالا امد م توجه شدم هارد دوم با ظرفیت یک ترابایت وقتی روش کلید میکنم
میگه نیاز به فرمت دارم از my computer نگاه کردم فرمت هارد raw با ظرفیت 0 زده لطفا کمک کنید تمام عکس فیلم ها روی این هارد چگونه دوباره اطلاعات بازیابی کنم ایا راهی وجود داره
ضمنا هارد وسترن دجیتال
وکامپوتر خانگی می باشد

Hamed DC
19-01-2012, 01:01
[با سلام خدمت مدیران
ضمنا هارد وسترن دجیتال
وکامپوتر خانگی می باشد
سلام و درود.
دوست عزیز در ابتدا و قبل از هر عملی بهتره که با یه نرم افزار بازیابی اطلاعات، همه اطلاعات هارد رو بازیابی کنی.
فکر نمیکنم در روند بازیابی اختلالی پیش بیاد و به احتمال بسیار زیاد همه فایلها کامل بازیابی بشه. بعد از این کار و
ذخیره اطلاعات رو یه هارد دیگه به مشکل هارد رسیدگی میکنیم.

9111
19-01-2012, 17:10
دوست عزیز
من هارد با تمام نرمافزار چک کردم ظرفیت هارد یک ترابایت 30 مگ میزنه مجبور شدم هارد فرمت به امید درست شدن ظرفیت
اما بعد از فرمت کردن ویندوز هاردم همان 30مگ شناخت لطفا کمک کنید

رضا امیر
19-01-2012, 17:51
دوست عزیز
من هارد با تمام نرمافزار چک کردم ظرفیت هارد یک ترابایت 30 مگ میزنه مجبور شدم هارد فرمت به امید درست شدن ظرفیت
اما بعد از فرمت کردن ویندوز هاردم همان 30مگ شناخت لطفا کمک کنید
سلام دوست من
شما نیاز دارید یکی از ماژول های فرم ویر هاردتان را اصلاح نمایید . میکروکد خاصی وظیفه نگه داری میزان کل سکتورهای هارددیسک را دارد . شما میتوانید به یکی از مراکزی که PC-3000 اورجینال دارند مراجعه نمایید و در عرض چند دقیقه هارد را سالم دریافت کنید متاسفانه انجام عملیات فرمت و ... فقط به اطلاعات شما آسیب میزند و بس .

موفق باشید

Dark_Night48
19-01-2012, 20:35
سلام

من میخوام یک هارد 2 ترابایتی بگیرم الان یک هارد 320 گیگ دارم که مشکل داره یعنی وقتی از یک درایو مثلا چند گیگ میخوام به درایو دیگش منتقل کنم یک صدای ییی تق رو میده و دیگه استاپ میکنه الان نمیدونم چه طوری این اطلاعاتی که روی این هارد خراب رو که 300 گیگ هست رو روی هارد تازه ای که میخرم منتقل کنم یکی از دوستان گفت هارد رو بدسکتور گیری و دفرگ کن ولی بد سکتور نداشت دیفرگ نکردم ولی خودم فک میکنم مشکل از هد هادرم باشه این لینک صداش که وقتی هنگ میکنه رو میزارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] oads%2F5f64a0a92c3ece24eb54c967a366f596.mp3)
127 kb بیشتر نیست:46:
ممنون میشم پاسخ بدین:11:

ghazaleh_n
20-01-2012, 18:41
salam dostan mishe lotfan komakam konid albate nemidoonam inja bayad beporsam ya na
computeram az dirooz bala nemiyad vaghti roshanesh mikonam too hamoon marahel ebtedayi minevise :" disk boot failer, insert system disk and press enter"
mitarsam etelaat hardam pak shode bashe ba ye windows live ham bala oomadam vali hich kodom az dive hamo neshoon nemidad
yani momkene etelaatam pak shode bashe?

Hamed DC
20-01-2012, 18:58
salam dostan mishe lotfan komakam konid albate nemidoonam inja bayad beporsam ya na
computeram az dirooz bala nemiyad vaghti roshanesh mikonam too hamoon marahel ebtedayi minevise :" disk boot failer, insert system disk and press enter"
mitarsam etelaat hardam pak shode bashe ba ye windows live ham bala oomadam vali hich kodom az dive hamo neshoon nemidad
yani momkene etelaatam pak shode bashe?
سلام.
ویندوز رو پاک و درایوی که روی اون ویندوز ریخیتین رو فرمت کنید.
احتمالا مشکل شما از پریدن فایل بوتیبل ویندوز باشه که با یه نصب ویندوز، بشه مشکل رو مرتفع کرد.

Hamed DC
20-01-2012, 19:07
سلام

من میخوام یک هارد 2 ترابایتی بگیرم الان یک هارد 320 گیگ دارم که مشکل داره یعنی وقتی از یک درایو مثلا چند گیگ میخوام به درایو دیگش منتقل کنم یک صدای ییی تق رو میده و دیگه استاپ میکنه الان نمیدونم چه طوری این اطلاعاتی که روی این هارد خراب رو که 300 گیگ هست رو روی هارد تازه ای که میخرم منتقل کنم یکی از دوستان گفت هارد رو بدسکتور گیری و دفرگ کن ولی بد سکتور نداشت دیفرگ نکردم ولی خودم فک میکنم مشکل از هد هادرم باشه این لینک صداش که وقتی هنگ میکنه رو میزارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] oads%2F5f64a0a92c3ece24eb54c967a366f596.mp3)
127 kb بیشتر نیست:46:
ممنون میشم پاسخ بدین:11:
سلام.
دوست عزیز احتمال میدم که مشکل از هد هارد باشه. چون روی درایوهای خود هارد به مشکل میخورین. با شنیدن
این صدا میشه تقریبا به خرابی نزدیک شد. بهتره که هارد به هارد هم تست کنید و در صورت قفل شدن، ناگذیر به
بردن هارد نزد یک تعمیرکار هستین!

babak2002
21-01-2012, 10:43
از دوستان کسی برای مشکل من راه حلی نداره ؟

سرعت کپی کردن به شدت کنده که احتمال زیاد به خاطر بد سکتور های زیادش
راهی برای انتقال سریعتر فایل ها نیست ؟

ab-samy
21-01-2012, 11:33
سلام به استادان گرامی و دوستان عزیز از راهنمایی همیشگی شما تشکر.

لطفآ راهنمایی ام کنید!

در جریان اینکه با لب تاب کار میکردم ناگهان هنک کرد و مدت چند دقیقه انتظار هم ماندم اما ماوس وهمه چیز هنک بود
مجبور شدم با استفاده از کلید خاموش خاموشش کنم اما هر گاهی میخواهم روشن کنم هارد دیسک لب تاپ مانند کلیک ماوس (تیک تیک) صدا میدهد و بود نمیشود.

مشخصات لب تاب:

Dell Studio XPS 1340
Hard Drive Seagate 500GB
Ram 4GB

majidli
21-01-2012, 19:51
سلام/اقا یه هارد خریدیم همون موقع از دستمون افتاد!
میخام فایلی توش کپی کنم اذیت میکنه یا برای نصب ویندوز/500 سیگیته پارسال گرفتم46 تومن/الان دیگه نمیشه خرید یعنی جرات میخاد

---------- Post added at 07:48 PM ---------- Previous post was at 07:46 PM ----------

چقدر باهوشن این نمایندگی های گارانتی سریع فهمید هاردم ضربه خورده/فعلا که داره کار میکنه!!!!!!!!!!!کسی نمیدونه قیمت هارد ی میاد پایین

---------- Post added at 07:49 PM ---------- Previous post was at 07:48 PM ----------

چقدر باهوشن این نمایندگی های گارانتی سریع فهمید هاردم ضربه خورده/فعلا که داره کار میکنه!!!!!!!!!!!کسی نمیدونه قیمت هارد ی میاد پایین

---------- Post added at 07:51 PM ---------- Previous post was at 07:49 PM ----------

یه رم میکرو دارم 4 گیگ وقتی فلشش کردم شد 2 گیگ نمیشه دیگه کاریش کرد؟!!!!!!!!:41:

majidli
21-01-2012, 20:00
یه رم میکرو دارم 4 گیگ وقتی فلشش کردم شد 2 گیگ نمیشه دیگه کاریش کرد؟!!!!!!!!:41:

www2020
22-01-2012, 00:12
سلام دوستان

نوع هارد : سیگیت 500
مادر بورد : الکترو گروپ
رم 1 گیگ
سیستم را از برق کشیدن دیگه هارد بوت نمیشه و در بایوس هم قابل شناسایی نیست .
وقتی رو یک کامپیوتر دیگه که در حال کاره و بعنوان هارد دوم نصبش میکنم باز هم شناسایییش نمیکنه . اما صدا داره و روشن هم میشه . به نظر شما چکار کنم .
با نرم افزار HDD Regenerator هم خواستم بد سکتو هاشو درست کن چون شناسایی نمیشه نمی تونم کاری کنم
با دست چرخش دیسکتشو احساس می کنم .

ghazaleh_n
22-01-2012, 00:28
سلام.
ویندوز رو پاک و درایوی که روی اون ویندوز ریخیتین رو فرمت کنید.
احتمالا مشکل شما از پریدن فایل بوتیبل ویندوز باشه که با یه نصب ویندوز، بشه مشکل رو مرتفع کرد.

سلام دوباره
ممنون اقای حامد.(ببخشید چون تازه عضو شدم اجازه تشکر ندارم:13:)یعنی فک میکنین اطلاعاتم پاک نشده؟من با یه ویندوز لایو دیگه ام امتحان کردم این یکی اصلا بالا نمیاد و میگه هاردتون شناسایی نشد!یه نفر میگفت شاید هاردت سوخته!

rzel55
22-01-2012, 00:56
سلام عزیزان و اساتید محترم
مدتی پیش( حدودا 6ماه ) هارد سامسونگ ساتا یک ترابایت خریدم و روی سیستم نصب نمودم چند روز پیش موقع بالاآمدن سیستم عامل ارور داد و کامپیوتر ریستارت شد و دیگه بالا نیومد هارد را که تست کردم دیدم 31 مگابایت میشناسه و بقیه هارد نیست
با نرم افزارهای مختلف پارتیشن امتحانش کردم اما فایده نداشته
امروز با برنامه شرکت سامسونگ مشاهده کردم LBA هارد تغییر کرده و به همین علت ظرفیت هارد 31 مگ نشون میده
از روی هارد LBA را خوندم و توسط همون نرم افزار سامسونگ تغییرش دادم سر 31 مگ که میرسه اررور میده و LBA تغییر نمیکنه
low levelformat هم نمیشه
اگر اساتید مرا راهنمایی کنند ممنون میشوم

rzel55
24-01-2012, 08:04
سلام چندروز گذشت
کسی اصلا نظری نداره؟

the undertaker
24-01-2012, 22:58
سلام من یه هارده adata sh93 750 gb رو 7 ماه پیش به صورت آکبند خریدم در عرض این 7 ماه من مجبور شدم 2 بار هارد رو با کل اطلاعات پاک کنم به دلیل اینکه هارد بعد از اینکه یکبار به طور کامل هنگ کرده و من مجبور به ریستارت کردن سیستم می شدم بعد از بالا آمدن سیستم اسم پارتیشن هارد به لوکال درایو تغییر کرده و سیستم قادر به شناسایی فرمت هارد و باز کردن آن نمی شد ولی من از طریق نرم افزار هایی مانند مینی تولز می توانستم برخی اطلاعات داخل هارد رو مشاهده کنم ولی امکان انتقال آنها را نداشتم و بعد از آن دو بار فرمت کردن امروز نیز این مشکل عینا تکرار شد از شما عزیزان در خواست کمک دارم در ضمن دستگاه دارای 3 سال وارانتی می باشد ولی من به اطلاعات داخل آن نیاز دارم هم چنین شخصی به من در مورد پاک شدن فایل الوکیتت تیبل چیزهایی گفت.

لطفا به داد برسید......

jafarr
26-01-2012, 12:29
سلام دوستان
من یه هارد external دارم که اخیرا سرعت کپی خیلی پایین امده . با windows 7 هم خواستم فرمت کنم خیلی طول کشید یعنی شب گذاشتم روی فرمت تا صبح هنوز خط فرمت پر نشده بود . دوستانم گفتن باید فرمت کنی درست شه ولی با چی یا راه دیگه ای داره ؟

MJHamed
26-01-2012, 18:11
سلام دوستان

نوع هارد : سیگیت 500
مادر بورد : الکترو گروپ
رم 1 گیگ
سیستم را از برق کشیدن دیگه هارد بوت نمیشه و در بایوس هم قابل شناسایی نیست .
وقتی رو یک کامپیوتر دیگه که در حال کاره و بعنوان هارد دوم نصبش میکنم باز هم شناسایییش نمیکنه . اما صدا داره و روشن هم میشه . به نظر شما چکار کنم .
با نرم افزار HDD Regenerator هم خواستم بد سکتو هاشو درست کن چون شناسایی نمیشه نمی تونم کاری کنم
با دست چرخش دیسکتشو احساس می کنم .

به تاپیک زیر مراجعه کنید.

enimonte
26-01-2012, 23:46
مشکل حل شد

Dark_Night48
28-01-2012, 15:21
هارد سیستمم به این شماره stm33208204s مکستور 320 گیگ هست ولی وقتی تو گوگل سرچ میکنم هیچ مطلبی نیست یعنی هاردم تقلبی؟؟؟
stm3320820 هست ولی stm33208204s نیست!!!

چون روی هاردم نزده توی نت هم چیزی پیدا نمیشه میخوام بدونم rpm هاردم چنده؟؟؟:41:

majidli
28-01-2012, 23:58
سلام/خواهشا یکی یه راهنمایی بکنه/هاردم یبار از دستم افتاد ازون وقت هر چند دقیقه یبار این پیغام رو میدهwindows detect hard disk problem

arash2006
29-01-2012, 00:42
باسلام
هارد مکستور 500 گیگ از این یو اس بی های آداپتور دار
مشکل اینکه سرعتش خیلی افت کرده رو دو تا سیستم هم اتحان کردم با 2 تا کابل یو اس بی متفاوت این پیغام رو اولش میده بعد خیلی دیر فایل هارو باز و سرعت کپی هم توش فوق العاده پایین اومده مشکل از چیه؟
مغازه ای که ازش خریدم یادم نیست تو تهران بود من انزلی هستم برای گارانتیش کجا باید برم حالا گیلان یا تهران فرق نمیکنه؟

silhouette
29-01-2012, 18:59
لطفا به این مشکل من هم یه نگاهی بندازید
ممنون

khelane
29-01-2012, 21:59
سلام
یه هارد قدیمی اوردن پیشم مدلش maxtor romulus هست و مشخصاتش
Maxtor
Model : 4D080H4
HDA : 24A
PCBA : 05A
Unique : 41A
Code : DAH017K0
هست الان سایز یا حجمش 0 گیگ شده و هرچی میگرده فریمورش رو پیدا نمیکنم
از دوستا ن تقاضا دارم فریمورش رو برام گیر بیارن

الان هم یه هارد دیگه اومده هیچ عیبی نداره نه صدا نه گیر هیچی فقط 0 مگابایته

mafiasos
29-01-2012, 23:39
سلام دوستان

الان یه مدت هست که هارد من ازش صدا زیاد میاد . بعضی وقت ها صدا شدید میشه و ویندوز هنگ میکنه .

کایل ها رو چند بار عوض کردم ولی باز هم درست نشد . به نظر شما مشکلش چیه ؟

هارد من Seagate 1TB . هستش .

sa_mo1369
30-01-2012, 01:44
چند وقت پیش هارد لپ تاپمو low level format کردم . با نرم افزار paragon پارتیشن بندی کردم و ویندوز رو نصب کردم و کلا کاراش تموم شد و سیستم رو خاموش کردم اما سیستم رو که روشن کردم بالا نیومد یعنی هیچ درایوی نبئد که بالا بیاد ! دوباره پارتیشن بندی کردم و ویندوز نصب کردم اما وقتی سیستم رو خاموش کردم دوباره همونجوری شد . بعد از کلی تحقیق اگه اشتباه نکنم فکر کنم از MBR . هرکاری کردم و با هر نرم افزاری که بود و نبود امتحانش کردم بازم درست نشد . دیسک بوت Paragon رو گذاشتم یه گزینه داشت که مربوط به MBR بود و وقتی MBR UPDATE که میکردی هم پارتیشنها میومد هم ویندوز بالا میومد . از اون موقع لپ تاپم فقط به همین روش بالا میاد . البته فقط وقتی که سیستم رو خاموش میکنم دیگه بالا نمیاد موقعی که سیستم رو بوت میکنم و ریستارت میکنم بالا میاد و مشکلی نداره. خواهشا اگه روشی هست که این مشکل بطور دایمی برطرف بشه کمکم کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟

ab-samy
30-01-2012, 08:27

لطفآ راهنمایی ام کنید!

در جریان اینکه با لب تاب کار میکردم ناگهان هنک کرد و مدت چند دقیقه انتظار هم ماندم اما ماوس وهمه چیز هنک بود
مجبور شدم با استفاده از کلید خاموش خاموشش کنم اما هر گاهی میخواهم روشن کنم هارد دیسک لب تاپ مانند کلیک ماوس (تیک تیک) صدا میدهد و بود نمیشود.

مشخصات لب تاب:

Dell Studio XPS 1340
Hard Drive Seagate 500GB
Ram 4GB
لطفآ کمک !!

Hoffman
30-01-2012, 09:48
درود
من یه هارد مکستور 1 ترا دارم که الان مشکلش اینه که تو ویندوز شناسایی نمیشه به این صورت که تو Disk managment حالت هارد رو offline میزنه و امکان ری اکتیو کردنش هم وجود نداره و حجمش رو هم 0 میزنه

مدل هارد: STM31000528AS 1000 (1 TB) DiamondMax 23

این در صورتیه که هارد تو بایوس شناسایی میشه و حجمش رو هم همون 1 ترا میزنه،حتی هارد رو با نرم افزار HDD Regenerator اسکن کردم هیچ بدسکتوری پیدا نکرد ،با نرم افزار Hirens BootCD 9.9 هم تحت داس تستش کردم و هارد رو سالم (Healthy) تشخیص داد
عجیب تر از اون اینه که وقتی سیستم رو با لینوکس ابونتو آوردم بالا یکی از درایوهای هارد رو شناسایی کرد(درایو 100 گیگی) و فایلهای درونش به راحتی قابل اجرا بود!
حالا به نظرتون راه حلی برای این مشکل هست بدون اینکه اطلاعاتش پاک بشه؟

majidli
30-01-2012, 17:35
جاشو محکم وصل کردی؟!!!!!!!!!!!!!!

---------- Post added at 05:35 PM ---------- Previous post was at 05:32 PM ----------

سلام دوستان

الان یه مدت هست که هارد من ازش صدا زیاد میاد . بعضی وقت ها صدا شدید میشه و ویندوز هنگ میکنه .

لطفآ کمک !!

جاشو محکم وصل کردی؟:18:

mafiasos
30-01-2012, 18:08
جاشو محکم وصل کردی؟!!!!!!!!!!!!!!

---------- Post added at 05:35 PM ---------- Previous post was at 05:32 PM ----------

جاشو محکم وصل کردی؟:18:

آره با 4 تا پیچ محکمش کردم . ولی عزیز فکر نکنم دلیلش این باشه . اگه محکم نبود که تا الان سوخته بود . :31:

hadi5647
30-01-2012, 21:48
سلام
پایه ساتا هارد ssd من آسیب دیده توتهران کسی هست که اونرو برام عوض کنه اینم عکسش ؟

sa_mo1369
01-02-2012, 01:21
چند وقت پیش هارد لپ تاپمو low level format کردم . با نرم افزار paragon پارتیشن بندی کردم و ویندوز رو نصب کردم و کلا کاراش تموم شد و سیستم رو خاموش کردم اما سیستم رو که روشن کردم بالا نیومد یعنی هیچ درایوی نبئد که بالا بیاد ! دوباره پارتیشن بندی کردم و ویندوز نصب کردم اما وقتی سیستم رو خاموش کردم دوباره همونجوری شد . بعد از کلی تحقیق اگه اشتباه نکنم فکر کنم از MBR . هرکاری کردم و با هر نرم افزاری که بود و نبود امتحانش کردم بازم درست نشد . دیسک بوت Paragon رو گذاشتم یه گزینه داشت که مربوط به MBR بود و وقتی MBR UPDATE که میکردی هم پارتیشنها میومد هم ویندوز بالا میومد . از اون موقع لپ تاپم فقط به همین روش بالا میاد . البته فقط وقتی که سیستم رو خاموش میکنم دیگه بالا نمیاد موقعی که سیستم رو بوت میکنم و ریستارت میکنم بالا میاد و مشکلی نداره. خواهشا اگه روشی هست که این مشکل بطور دایمی برطرف بشه کمکم کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟

کمک کنید لطفاااااااااااااااااااااا اااااا !!!!!!!

S.hoiseinpoor
01-02-2012, 16:02
سلام.
من یه هارد SUMSUNG HD162HJ SATA دارم که حدود یه ماهی SMARTش سوخته. البته خودم تحقیق کردم تا اونجا فهمیدم که قابل تعمیر نیست! ولی از یکی پرسیدم گفت میشه تعمیر کرد!اما هنوز نبردم پیشش.
میخاستم ببمینم اصلا راه چاره ای واسه این هارد بیچاره ما تو این گرونی هارد هست؟ میشه تعمیر کردش؟

مشکلاتی که براش پیش اومده یکی اینه که سرعتش خیلی خیلی اومده پایین.
وقتی روشن میشه شروع میکنه به صدای چیک چک و اینکه پیغام SMART Statues Bad- Backup and replace میده
لطفا راهنماییم کنین!

hexman
01-02-2012, 21:47
سلام دوستان
پرسشی از خدمت شما دارم

اگه من بخوام یه هارد دست دوم خریداری کنم جطوری میتونم از سالم بودن اون اطمینان حاصل کنم؟لطفا روش های تست سلامت هارد دیسک را بفرمایید

رضا امیر
01-02-2012, 23:33
کمک کنید لطفاااااااااااااااااااااا اااااا !!!!!!!
سلام دوست من
من احتمال می دهم شما یک جای کار را اشتباه می کنید و یا یکی از نرم افزارهایی که نصب می کنید ویروس دارد و به راحتی MBR را میتواند خراب کند. هارد را با نرم افزار llf کار کنید و بعد از یک سی دی دیگر ویندوز بریزید.

موفق باشید.

---------- Post added at 03:00 PM ---------- Previous post was at 02:56 PM ----------

سلام/خواهشا یکی یه راهنمایی بکنه/هاردم یبار از دستم افتاد ازون وقت هر چند دقیقه یبار این پیغام رو میدهwindows detect hard disk problem
دوست من
متاسفانه آن هارد دیگر قابل اطمینان نیست . می توانید آن را بفروشید و صلاح هم در این است . هد جای خود را گم میکند چون احتمالا" ضربه به آن آسیب رسانده . ما به این وضعیت میگوییم خرابی در اسمبل .

موفق باشید

---------- Post added at 03:03 PM ---------- Previous post was at 03:00 PM ----------

باسلام
هارد مکستور 500 گیگ از این یو اس بی های آداپتور دار
مشکل اینکه سرعتش خیلی افت کرده رو دو تا سیستم هم اتحان کردم با 2 تا کابل یو اس بی متفاوت این پیغام رو اولش میده بعد خیلی دیر فایل هارو باز و سرعت کپی هم توش فوق العاده پایین اومده مشکل از چیه؟
مغازه ای که ازش خریدم یادم نیست تو تهران بود من انزلی هستم برای گارانتیش کجا باید برم حالا گیلان یا تهران فرق نمیکنه؟
سلام
شما هارد را به رابط USB1 وصل کرده اید و سیستم به شما پیغام میدهد که اگر آن را به یو اس بی 2 متصل کنید سرعت آن بالاتر خواهد بود. عموما" سیستم های یکم قدیمی تر دو درگاه مشابه دارند که بعضی USB1 و بعضی USB2 است
چک کنید و هم به یک متخصص هارد را نشان بدهید در بعضی مواقع احتیاج به آپدیت کردن بایوس مادربرد و یا فرم ویر هارد است.

موفق باشید.

رضا امیر
01-02-2012, 23:44
لطفا به این مشکل من هم یه نگاهی بندازید
ممنون

سلام دوست من
1- اطلاعات هاردت را به همان صورت که به هارد خانه دوستت وصل کردی خارج کن
2- هارد را llf کن و
3- از یک سی دی دیگر ویندوز را نصب کن و
4- یا حتی از یک مدل سیستم عامل دیگر استفاده کن مثلا" از 7 یا 8 یا xp
این مشکل در بعضی سیستم ها با بعضی سیستم عامل ها وجود دارد من هم همین مشکل را با XP در لپ تاپم دارم ولی یک مدل دیگر مثل سی دی دیگر XP و یا 7 به راحتی نصب میشود
البته مشکل در نصب نیست چون تمامی مراحل نصب به راحتی انجام میشود و در آخر که شما میخواهید حاصل کار را ببینید در ریستارت فقط حیران می شوید.

موفق باشید

---------- Post added at 03:10 PM ---------- Previous post was at 03:08 PM ----------

سلام
یه هارد قدیمی اوردن پیشم مدلش maxtor romulus هست و مشخصاتش
Maxtor
Model : 4D080H4
HDA : 24A
PCBA : 05A
Unique : 41A
Code : DAH017K0
هست الان سایز یا حجمش 0 گیگ شده و هرچی میگرده فریمورش رو پیدا نمیکنم
از دوستا ن تقاضا دارم فریمورش رو برام گیر بیارن

الان هم یه هارد دیگه اومده هیچ عیبی نداره نه صدا نه گیر هیچی فقط 0 مگابایته
جواب شما را در جایی دیگر دادم
باید به متخصصان دارای PC-3000 رجوع کنید.

موفق باشید

---------- Post added at 03:14 PM ---------- Previous post was at 03:10 PM ----------

سلام
پایه ساتا هارد ssd من آسیب دیده توتهران کسی هست که اونرو برام عوض کنه اینم عکسش ؟

سلام
چند راه کار دارید
از یک مادربرد پورت ساتا را جدا کنید و جای آن نصب کنید
کابل ساتا را مستقیم به این پورت هارد لحیم کنید
منتظر بمانید تا کسی برایتان یک هارد خراب لنگه این را پیدا کنید و پورت ها را جا بجا کنید.

در کل به یک متخصص رجوع کنید
موفق باشید

S.hoiseinpoor
02-02-2012, 00:13
ثواب داره به سوال ماهم رسیدگی کنین!!!!

hossein e
02-02-2012, 01:27
سلام دوستان
هاردم چند وقت پیش ضربه خورد و الان که اومدم بد سکتوراشو بگیرم تمام سکتوراش مشکل داره و این کار (اسکن سکتورا و تعمیر آنها) زمان خیلی زیادی میگیره(چند روز).میخواستم ببینم راه سریعتری هست برای برطرف کردن بد سکتور.ظرفیت هاردم 120

رضا امیر
02-02-2012, 01:28
ثواب داره به سوال ماهم رسیدگی کنین!!!!
سلام دوست من
من هر از گاهی به این مکان سری میزنم دوستانی بودند که راهنمایی می کردند . من فقط جهت ... میام
خوب
SMART نمیسوزه
فقط مثل یک دفترچه می مونه که توش می نویسند خوب چیزهای مختلف می نویسند مثلا" برای هارد شما میزان خطا ها را می نویسند. حالا اگر خطاها زیاد باشه مسلم پیغام خطا می گیرید.
در مورد هارد شما تنها چیز غیر عادی صدای هارد است و آنهم باید بوسیله یک متخصص چک شود. صدا می تونه از خیلی چیزها باشه از پلتر و هد و برد و .... باید چک بشه.

موفق باشید.

رضا امیر
02-02-2012, 01:37
سلام دوستان
هاردم چند وقت پیش ضربه خورد و الان که اومدم بد سکتوراشو بگیرم تمام سکتوراش مشکل داره و این کار (اسکن سکتورا و تعمیر آنها) زمان خیلی زیادی میگیره(چند روز).میخواستم ببینم راه سریعتری هست برای برطرف کردن بد سکتور.ظرفیت هاردم 120
سلام
دوست من اگر اینطور است که شما فرمودید و هارد خیلی و یا تماما" بد سکتور است من فکر میکنم
یا مشکل از جایی دیگر است که همه را بد سکتور نشان می دهد
و یا دیگر هارد را باید انداخت دور ( البته شوخی میکنم)
و یا اینکه قسمتی از هارد خراب است که شماهم آن را دارید تست می کنید.

در کل برای بدسکتور گیری کردن هارد باید یک استراتژی درست داشته باشید .

1- تمامی هارد را با نرم افزار خاص چک می کنیم این عملیات حدود 2 تا 10 دقیقه بسته به ظرفیت زمان می برد
2- با این کار ما در می یابیم که آیا هارد واقعا" بد سکتور دارد و یا مشکل دیگری وجود دارد
3- مثلا" ترجمه سکتوری ایراد دارد
4- و یا بهم خوردگی در لیست های خرابی داریم و یا دیگر لیست های هارد
5- و یا اینکه هارد از آمادگی خارج می شود که اثرش به مانند بدسکتور ظاهر میشود
6- بگذریم اگر تشخیص با بد سکتور بود حالا برایمان مشخص است که در کجا و به چه میزان بد سکتور داریم
7- نرم افزار درست را برای بد سکتور گرفتن از این هارد انتخاب می کنیم
8- ممکن است هارد ارزش اصلاح نداشته باشد و یا میزان خرابی زیاد باشد و یا هارد مستهلک باشد.
9- تصمیم درست گرفته می شود.

البته لازم به ذکر است به غیر از نرم افزارهای بدسکتور گیری ساده مانند llf نرم افزار های دیگر در اختیار شما نیست و یا گران هستند.
موفق باشید

kaivanika
02-02-2012, 03:53
يه هارد سيگت 500 دارم

هارد هم پر از عكس هاي و مطالب خيلي مهمه
بردم بيرون ميگن بد سكتور داره و زياد هم وارد نيستن ( من شهرسنان هستم )

نرم افزاری هست که من این هارد رو چک کنم که ببینم بدسکتور داره یا نه ؟
رو محیط ویندورز که کلا" کار نمیکنه تو داس راهی هست که بشه چک کرد که بد سکتور داره ؟

اگر داشته باشه چیکار کنم ؟ خودم میتونم درستش کنم ؟ یه باید به متخصصین مراجعه کنم :46:

mafiasos
02-02-2012, 13:22
سلام دوستان

کسی نیست جواب بده .

Hamed DC
02-02-2012, 14:50
سلام دوباره
ممنون اقای حامد.(ببخشید چون تازه عضو شدم اجازه تشکر ندارم:13:)یعنی فک میکنین اطلاعاتم پاک نشده؟من با یه ویندوز لایو دیگه ام امتحان کردم این یکی اصلا بالا نمیاد و میگه هاردتون شناسایی نشد!یه نفر میگفت شاید هاردت سوخته!
سلام دوست خوبم.
خواهش میکنم. خیر. به هارد و اطلاعات سایر درایوها آسیبی وارد نشده. شما میتونید توسط دیسک ویندوز، فایل
بوت رو ریکاوری کنید و یا میتونید کلا ویندوز رو پاک کنید. در صورتی که درایو ویندوز شما حاوی اطلاعات مهمی نیست
این کار رو حتما انجام بدین.

Hamed DC
02-02-2012, 15:06

لطفآ راهنمایی ام کنید!

مشخصات لب تاب:

Dell Studio XPS 1340
Hard Drive Seagate 500GB
Ram 4GB
سلام.
چه کاری انجام دادین که لب تاب هنگ کرد؟؟؟
برنامه خاصی بالا بود؟؟؟
با باتری یا شارژر؟؟؟

Hamed DC
02-02-2012, 15:17
سلام/اقا یه هارد خریدیم همون موقع از دستمون افتاد!
میخام فایلی توش کپی کنم اذیت میکنه یا برای نصب ویندوز/500 سیگیته پارسال گرفتم46 تومن/الان دیگه نمیشه خرید یعنی جرات میخاد

سلام.
ضربه شامل گارانتی نمیشه.
با نرم افزارهای تست هارد از سلامت هارد مطمئن بشین. بد سکتورگیری هم انجام بدین.

یه رم میکرو دارم 4 گیگ وقتی فلشش کردم شد 2 گیگ نمیشه دیگه کاریش کرد؟!!!!!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فرمت سطح پایین کردین؟؟؟

Hamed DC
02-02-2012, 15:40
سلام.
صدای ناهنجار و غیر عادی شنیده میشه از هارد؟؟؟
هنگام کار با نرم افزار خاصی این پیغام ظاهر میشه یا موقعی که سیستم بی کاره؟؟؟
باHard Drive Inspector یا HD Tune Pro هارد رو تست کنید و نتیجه رو به صورت شات اعلام کنید.

Hamed DC
02-02-2012, 15:54
سلام دوستان

کسی نیست جواب بده .
سلام.
هارد رو با نرم افزارHD Tune Pro چک کنید و نتیجه رو اعلام کنید.
یه بدسکتور گیری هم از هارد بکنید.
اگر میتونید صدا رو آپ کنید تا بشه بهتر نظر داد.

mehraboun1985
02-02-2012, 16:21
من هاردم یه مشکل پیدا کرده نمیدونم چج.ری درستش کنم.کسی میتونه کمکم کنه؟
دیروز میخواستم یکی از درایوهاشو فرمت کنم وسطش دیدم کنده زدم کنسل. از اون اون موقع مشکل پیدا کرد و اون پارتیشن رو به عنوان raw partition میشناسه و هیچ کاریش نمیتونم بکنم. توی این پارتیشن هیچ اطلاعاتی ندارم و خالی و فقط میخوام که درست بشه.
کسی میتونه راهنماییم کنه؟
این مشکل به چه دلیل به وجود اومده و راه حلش چیه؟

کارهایی هم که خودم تست کردم:
1- chkdsk که این پارتیشن رو تا تهش رفت و هیچ مشکلی نداشت.پارتیشن رو تو لیست درایوها میاره ولی به عنوان raw . برای امتحان یه سری فایل ریختم روش .همه رو نشون میده ولی همه فایلها رو به صورت read only هستند و هرچقدرم که تیکش رو ورداشتم تغییر نکرد
2- از disk management رفتم پارتیشن رو فرمت کنم بازم ارور داد که فرمت نمیشه.
بعدش پارتیشن رو پاک کردم و دوباره ساختم که شاید درست بشه. ولی بازم فرمت نشد و به شکل raw آوردش
سایز پارتیشن رو کوچک کردم و دوباره فرمت کردم باز فرمت نکرد

3- دیسک ویندوز xp گذاشتم که بره تو تنظیمات برای نصب ویندوز. بعد اونجا که میپرسه رو کدوم درایو نصب کنم، زدم این درایو مشکل دار که فرمتش کنه و بعد ویندوز نصب کنه، تا 45% رفت و باز دوباره وسط فرمت ارور داد.

مشخصات سیستمم هم بگم: ویندوز 7 نصبه. همین هاردی که الان باهاش مشکل دارم،1 هارد 1 ترا هست که 3 تا پارتیشن داره . روی یکیش ویندوز 7 نصبه که سیستم با این کار میکنه.یکی دیگش فیلم و اینجور چیزهاست.این یکیم که خالی و حجمش 470گیگ. (2 تا هارد دیگه هم رو همین سیستم وصله که هیچ مشکلی ندارن)

این مشکل الان سخت افزاریه؟ یعنی قطعات مشکل دارن یا به خاطر برنامه ها و سیستم و اینهاست؟ آیا درست شدنیه؟ خودم میتونم درست کنم یا متخصص میخواد؟ ممنون میشم کمکم کنید.

Hamed DC
02-02-2012, 16:42
من هاردم یه مشکل پیدا کرده نمیدونم چج.ری درستش کنم.کسی میتونه کمکم کنه؟
دیروز میخواستم یکی از درایوهاشو فرمت کنم وسطش دیدم کنده زدم کنسل. از اون اون موقع مشکل پیدا کرد و اون پارتیشن رو به عنوان raw partition میشناسه و هیچ کاریش نمیتونم بکنم. توی این پارتیشن هیچ اطلاعاتی ندارم و خالی و فقط میخوام که درست بشه.
کسی میتونه راهنماییم کنه؟
این مشکل به چه دلیل به وجود اومده و راه حلش چیه؟

کارهایی هم که خودم تست کردم:
1- chkdsk که این پارتیشن رو تا تهش رفت و هیچ مشکلی نداشت.پارتیشن رو تو لیست درایوها میاره ولی به عنوان raw . برای امتحان یه سری فایل ریختم روش .همه رو نشون میده ولی همه فایلها رو به صورت read only هستند و هرچقدرم که تیکش رو ورداشتم تغییر نکرد
2- از disk management رفتم پارتیشن رو فرمت کنم بازم ارور داد که فرمت نمیشه.
بعدش پارتیشن رو پاک کردم و دوباره ساختم که شاید درست بشه. ولی بازم فرمت نشد و به شکل raw آوردش
سایز پارتیشن رو کوچک کردم و دوباره فرمت کردم باز فرمت نکرد

3- دیسک ویندوز xp گذاشتم که بره تو تنظیمات برای نصب ویندوز. بعد اونجا که میپرسه رو کدوم درایو نصب کنم، زدم این درایو مشکل دار که فرمتش کنه و بعد ویندوز نصب کنه، تا 45% رفت و باز دوباره وسط فرمت ارور داد.

مشخصات سیستمم هم بگم: ویندوز 7 نصبه. همین هاردی که الان باهاش مشکل دارم،1 هارد 1 ترا هست که 3 تا پارتیشن داره . روی یکیش ویندوز 7 نصبه که سیستم با این کار میکنه.یکی دیگش فیلم و اینجور چیزهاست.این یکیم که خالی و حجمش 470گیگ. (2 تا هارد دیگه هم رو همین سیستم وصله که هیچ مشکلی ندارن)

این مشکل الان سخت افزاریه؟ یعنی قطعات مشکل دارن یا به خاطر برنامه ها و سیستم و اینهاست؟ آیا درست شدنیه؟ خودم میتونم درست کنم یا متخصص میخواد؟ ممنون میشم کمکم کنید.
دوست عزیز اگر اطلاعات مهمی روی هارد ندارین، بهتره که کل هارد رو حذف پارتیسن کنید. فکر میکنم با این
کار مشکل مرتفع بشه.
اگر هم نمیتونید این کار رو بکنید،
با یه نرم افزار بدسکتورگیری هارد رو چک کنید.
از سلامت هارد مطمئن بشین.
هارد رو Queek Formatکنید.

sa_mo1369
02-02-2012, 21:53
سلام دوست من
من احتمال می دهم شما یک جای کار را اشتباه می کنید و یا یکی از نرم افزارهایی که نصب می کنید ویروس دارد و به راحتی MBR را میتواند خراب کند. هارد را با نرم افزار llf کار کنید و بعد از یک سی دی دیگر ویندوز بریزید.

موفق باشید.

---------- Post added at 03:00 PM ---------- Previous post was at 02:56 PM ----------

دوست من
متاسفانه آن هارد دیگر قابل اطمینان نیست . می توانید آن را بفروشید و صلاح هم در این است . هد جای خود را گم میکند چون احتمالا" ضربه به آن آسیب رسانده . ما به این وضعیت میگوییم خرابی در اسمبل .

موفق باشید

---------- Post added at 03:03 PM ---------- Previous post was at 03:00 PM ----------

سلام
شما هارد را به رابط USB1 وصل کرده اید و سیستم به شما پیغام میدهد که اگر آن را به یو اس بی 2 متصل کنید سرعت آن بالاتر خواهد بود. عموما" سیستم های یکم قدیمی تر دو درگاه مشابه دارند که بعضی USB1 و بعضی USB2 است
چک کنید و هم به یک متخصص هارد را نشان بدهید در بعضی مواقع احتیاج به آپدیت کردن بایوس مادربرد و یا فرم ویر هارد است.

موفق باشید.

من هر کاری که فکر کنید انجام دادم . llf ، paragon ، acronis ، ویروس یابی و ...... اما درست نشد . چتدین ویندوز هم امتحان کردم اما فایده ای نداشت

behii
03-02-2012, 00:21
سلام دوستان
من اون هارد ساتایی که داشتم رو برای امتحان کردن می خواستم وصل کنم به یه کامپیوتر دیگه چون کابل برق ساتا نداشت از تبدیل استفاده کردم و تبدیل هم مثل اینکه خراب بود ..... بعد چند دقیقه روشن شدن کامپیوتر یه دودی از زیر هارد اومد بیرون :41: بردم تعمیراتی میگفت اصلا درست بشو نیست .... درسته ؟ راهی نداره ؟

Hamed DC
03-02-2012, 00:31
سلام دوستان
من اون هارد ساتایی که داشتم رو برای امتحان کردن می خواستم وصل کنم به یه کامپیوتر دیگه چون کابل برق ساتا نداشت از تبدیل استفاده کردم و تبدیل هم مثل اینکه خراب بود ..... بعد چند دقیقه روشن شدن کامپیوتر یه دودی از زیر هارد اومد بیرون :41: بردم تعمیراتی میگفت اصلا درست بشو نیست .... درسته ؟ راهی نداره ؟
سلام.
نمیشه با قطعیت گفت که تعمیر نمیشه!!!
باید دید که اون دود ناشی از سوختن یا اتصالی کدام بخش بوده وو به کدام بخش آسیب جدی وارد شده.
اگر برد هارد اسیب جدی دیده باشه تعمیرش بسختی قابل انجامه و احتمالا باید تعویض بشه.

mohsen_n94
03-02-2012, 01:05
فيرم ور هاردم پاك شده كسي ميدونه چطور ميشه درستش كرد؟
در حين آپديت كنسل شد و ديگه دتكت نميشه :41:

Hamed DC
03-02-2012, 10:46
فيرم ور هاردم پاك شده كسي ميدونه چطور ميشه درستش كرد؟
در حين آپديت كنسل شد و ديگه دتكت نميشه :41:
به احتمال زیاد با این وضع باید به PC-300بسپارینش!!!
تا بصورت سخت افزاری اون رو رسیست و آپدیت کنن.

mohsen_n94
03-02-2012, 12:02
به احتمال زیاد با این وضع باید به PC-300بسپارینش!!!
تا بصورت سخت افزاری اون رو رسیست و آپدیت کنن.

يعني راه ديگه اي نيست؟
بي انصافا خيلي گرون ميگن واسه درست كردنش. ميگن 12 ميليون پوله دستگاهه و از اين حرفا :blink:

Hamed DC
03-02-2012, 12:05
يعني راه ديگه اي نيست؟
بي انصافا خيلي گرون ميگين واسه درست كردنش. ميگن 12 ميليون پولشه و از اين حرفا :blink:
فکر نمیکنم، دوست عزیز.
بله قیمت دستگاه کمی بالاست و هزینه ای نسبتا نا معقول داره!

majidli
03-02-2012, 22:55
کمک فوری!
یه هارد وسترن1tb دار.دیتکت نمیشه/سیستمو که روشن میکنم صفحه بایوس میاد بعدش دیگه صفحه سیاه میمونه و بالا نمیاد ویندوز/تو ستاب هم که میرم هاردو میشناسه ولی نمیدونم چرا اینجوری شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Hamed DC
03-02-2012, 23:54
کمک فوری!
یه هارد وسترن1tb دار.دیتکت نمیشه/سیستمو که روشن میکنم صفحه بایوس میاد بعدش دیگه صفحه سیاه میمونه و بالا نمیاد ویندوز/تو ستاب هم که میرم هاردو میشناسه ولی نمیدونم چرا اینجوری شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بایوس مین رو دیفالت کنید.
در صورت پایین بودن نسخه بایوس، بایوس مین رو بروز کنید.
هارد رو روی یه سیتم دیگه جک کنید تا از سلامت اون مطمئن بشین.
اگر روی یه سیستم دیگه بالا اومد و روی سیتم خودتون نه، باید مشکل رو در مادربرد پیگیری کنید!

رضا امیر
04-02-2012, 00:27
کمک فوری!
دوست من
یکی از مریضی های شایع در هاردهای وسترن دیجیتال خرابی ROM است با یک متخصص و دارنده سیستم PC-3000 UDMA تماس بگیرید.

موفق باشید

mafiasos
04-02-2012, 01:13
سلام.
هارد رو با نرم افزارHD Tune Pro چک کنید و نتیجه رو اعلام کنید.
یه بدسکتور گیری هم از هارد بکنید.
اگر میتونید صدا رو آپ کنید تا بشه بهتر نظر داد.

دوست عزیز میشه بیشتر توضیح بدین من چه قسمت هایی رو باید چک کنم ؟

majidli
04-02-2012, 12:51
بایوس مین رو دیفالت کنید.
در صورت پایین بودن نسخه بایوس، بایوس مین رو بروز کنید.
هارد رو روی یه سیتم دیگه جک کنید تا از سلامت اون مطمئن بشین.
اگر روی یه سیستم دیگه بالا اومد و روی سیتم خودتون نه، باید مشکل رو در مادربرد پیگیری کنید!

بایوس رو دیفلت کردم بازم نشد/مشکل از هارده چون رو یه سیستم دیگه هم چک کردم

majidli
04-02-2012, 16:44
دوست من
یکی از مریضی های شایع در هاردهای وسترن دیجیتال خرابی ROM است با یک متخصص و دارنده سیستم PC-3000 UDMA تماس بگیرید.

موفق باشید

عزیز این متخصص که میگی چیجوری میشه گیرش اورد/هزینش چیجوریه؟

S.hoiseinpoor
04-02-2012, 21:21
(رضا امیر)
سلام دوست من
من هر از گاهی به این مکان سری میزنم دوستانی بودند که راهنمایی می کردند . من فقط جهت ... میام
خوب
SMART نمیسوزه
فقط مثل یک دفترچه می مونه که توش می نویسند خوب چیزهای مختلف می نویسند مثلا" برای هارد شما میزان خطا ها را می نویسند. حالا اگر خطاها زیاد باشه مسلم پیغام خطا می گیرید.
در مورد هارد شما تنها چیز غیر عادی صدای هارد است و آنهم باید بوسیله یک متخصص چک شود. صدا می تونه از خیلی چیزها باشه از پلتر و هد و برد و .... باید چک بشه.

موفق باشید.

ممنونم. پس نگران نباشم که هاردم ممکنه بسوزه یا خراب شه؟

majidli
04-02-2012, 21:28
سلام دوست من
در پیغام خصوصی تلفن خود را بدهید تا با شما تماس بگیرند.
موفق باشید

ممنون/خودم با نصب یه ویندوز دیگه ردیفش کردم:8:

mohsen_n94
05-02-2012, 15:14
دوستان كسي ديگه جايي آشنا نداره كه pc3000 داشته باشه و يه قيمت درست درمون به من بده و كارشم درست باشه؟‌:mellow:

matador5550
06-02-2012, 09:23
سلام دوستان من یه هارد اکسترنال توشیبا 500 گیگ دارم که هر کاری میکنم فورمت نمیشه یعنی وقتی روی درایو کلیک میکنم پیغام میده که خالی هست و دیسک را قرار بدهیت همچنین وقتی فرمت میخوام بکنم هم همین پیغام رو میده ،با برنامه های مختلفی سعی کردم فرمتش بکنم که نشد مثلا HP Low Level Format یا Arconis Disk Director و Paragon Disk Manager که 2 تا آخری اصلا هاردمو تشخیص هم ندادن و فقط هارد اصلی سیستمو میارن در ضمن با یه برنامه ریکاوری خواستم اطلاعاتشو برگردونم که تا نصفش وقتی رفت بعدش ارور میده ،دوستان آیا امیدی به درست شدنش هست؟ و میشه اطلاعاتشو برگردوند؟ مرسی

ahamid555
06-02-2012, 21:59
با سلام
هاردم مشكل داره.سيستم با هارد بالا نمياد مينويسه s.m.a.r.t capable but disabled
ولي وقتي هاردو درميارم بدون هارد تا مرحله بارتيشن بندي بالا مياد لطفا كمكم كنيد مشكلش نرم افزاريه ؟
ميشه درستش كرد خودم ترسيدم دست بزنم اين دوروزه دو تا مادربورد سوزونده
در مورد نحوه خراب شدنشم بكم كه يه بارتيشن داشت كه مرج نميشد توش ويندوز نصبيدم بالا نيومد...

mohsen_n94
06-02-2012, 23:39
سلام دوستان من یه هارد اکسترنال توشیبا 500 گیگ دارم که هر کاری میکنم فورمت نمیشه یعنی وقتی روی درایو کلیک میکنم پیغام میده که خالی هست و دیسک را قرار بدهیت همچنین وقتی فرمت میخوام بکنم هم همین پیغام رو میده ،با برنامه های مختلفی سعی کردم فرمتش بکنم که نشد مثلا HP Low Level Format یا Arconis Disk Director و Paragon Disk Manager که 2 تا آخری اصلا هاردمو تشخیص هم ندادن و فقط هارد اصلی سیستمو میارن در ضمن با یه برنامه ریکاوری خواستم اطلاعاتشو برگردونم که تا نصفش وقتی رفت بعدش ارور میده ،دوستان آیا امیدی به درست شدنش هست؟ و میشه اطلاعاتشو برگردوند؟ مرسی

برين تو سايت توشيبا مدل هاردتونو جست و جو كنيد اگه براش فيرم وري داده فيرم ور رو آپديت كنيد ببينيد نتيجه ميده؟

mohsen_n94
06-02-2012, 23:47
با سلام
هاردم مشكل داره.سيستم با هارد بالا نمياد مينويسه s.m.a.r.t capable but disabled
ولي وقتي هاردو درميارم بدون هارد تا مرحله بارتيشن بندي بالا مياد لطفا كمكم كنيد مشكلش نرم افزاريه ؟
ميشه درستش كرد خودم ترسيدم دست بزنم اين دوروزه دو تا مادربورد سوزونده
در مورد نحوه خراب شدنشم بكم كه يه بارتيشن داشت كه مرج نميشد توش ويندوز نصبيدم بالا نيومد...

اول برين تو بايوس سيستمتون ببينيد قابليت smart براي هارد فعاله يا نه.
اگه اونجا مشكلي نداره اگه اطلاعاتي ندارين mbr هارد رو ريپير يا دوباره سازي كنيد يا با partition table doctor اسكن و ريپير كنيد.
اگه به نتيجه اي نرسيديد اعلام كنيد.

matador5550
07-02-2012, 13:59
من که نتونستم مدلشو پیدا بکنم اگر میشه یکی از دوستان چک بکنه مدلش این هست :
PN:E05A050CAU2AK
S/N:514PT25LTMC3
500 GB
اینارو تونستم پشتش پیدا بکنم آخه کارتونشو گم کردم مرسی

ab-samy
07-02-2012, 14:12
سلام.
چه کاری انجام دادین که لب تاب هنگ کرد؟؟؟
برنامه خاصی بالا بود؟؟؟
با باتری یا شارژر؟؟؟

با تشکر استاد عزیز ! لب تاب را با چارجر روشن کردم بعدآ میخواستم با EDGE MODEM به انترنت وصل شوم هیچ برنامه دیگری بالا نبود
با برنامه HDD Regenerator هم یواس بی بوت ساختم با آن لب تاب را بوت کردم بد سکتور نشان میده اما Repiar نمیشه و ضمنآ در هنگام بوت همچنان صدای کلیک ماوس شنیده میشه و دیر بوت میشه
منظرم

ahamid555
07-02-2012, 14:20
رفتم از بايوس s.m.a.r.t فعال كردم اين بار مينويسه smart capable and status ok
بعدشم كه هنك ميكنه از برنامه اي هم نميتونم براي تعمير هارد استفاده كنم سيستم با هارد بوت نميكنه وارد بايوس هم نميشه ولي وقتي هاردو در ميارم تو بايوس ميره

mohsen_n94
07-02-2012, 17:05
رفتم از بايوس s.m.a.r.t فعال كردم اين بار مينويسه smart capable and status ok
بعدشم كه هنك ميكنه از برنامه اي هم نميتونم براي تعمير هارد استفاده كنم سيستم با هارد بوت نميكنه وارد بايوس هم نميشه ولي وقتي هاردو در ميارم تو بايوس ميره

دوست عزيز شما اگه صبر كنيد به احتمال زياد از هنگي در مياد به از اون مرحله رد ميكته ولي شايد پيغام بده كه هارد خرابه بك آپ بگيرين و عوض كنيد.
و حتما بد سكتور داره كه نميتونه درست بشناستش.
هاردتون چه مدليه؟ چند گيگ؟ ساتا يا آي دي اي؟

---------- Post added at 05:05 PM ---------- Previous post was at 05:02 PM ----------

من که نتونستم مدلشو پیدا بکنم اگر میشه یکی از دوستان چک بکنه مدلش این هست :
PN:E05A050CAU2AK
S/N:514PT25LTMC3
500 GB
اینارو تونستم پشتش پیدا بکنم آخه کارتونشو گم کردم مرسی

مدل هارد شما داخل سايت نيست.
اينجوري كه معلومه شايد هارد درست به تبديلش متصل نيست
بايد بفرستيد گارانتي يا اينكه هارد رو باز كنيد و با ساتا به سيستم متصل كنيد.

ahamid555
07-02-2012, 18:03
هاردم maxtor 160 g ساتا هست شش سالشه!
تنها قطعه اي بود كه خراب نشده بود
من فقط ازين ناراحتم كه ﭽرا تو اين ﮔروني هارد خراب شد
الان دارم يه راهي امتحان ميكنم اﮔه جواب داد ميﮔم

ahamid555
07-02-2012, 21:30
مشكلم حل شد
هاردو دراوردم بعد از رد كردن صفحه اول وصل كردم بعد هارد wipe كردم شش ساعت طول كشيد الانم دارم ويندوز نصب ميكنم ولي احساس ميكنم سرعتش كنده بعضي جاها ﮔير داره

mohsen_n94
07-02-2012, 21:50
مشكلم حل شد
هاردو دراوردم بعد از رد كردن صفحه اول وصل كردم بعد هارد wipe كردم شش ساعت طول كشيد الانم دارم ويندوز نصب ميكنم ولي احساس ميكنم سرعتش كنده بعضي جاها ﮔير داره

به نظرم بهتره فعلا بيخيال نصب ويندوز روي اين هارد بشين و اگه هارد ديگه اي دارين يا سيستم ديگه اي اطلاعاتتون رو كپي و بعد از ان هارد را فرمت سطح پايين كنيد و با نرم افزار هاي مختلف تستش كنيد و اگه مشكلي داره رفعش كنيد چون ممكنه مشكلش جدي و غير قابل حل بشه.

mosyrozi
07-02-2012, 22:51
سلام من یک هار maxtor 40 GB دارم چند روزی بود به کامپیوتر وصل نکرده بودم امروز که وصل کردم اسم درایو به Local Disk تغییر کرده بود و اومدم باز کنم این ارور رو داد :
G:/ is not accessible.
The file or directory is corrupted or unreadable
خواهش میکنم کمک کنید اطلاعات این هارد حاصل یک ماه بی خوابیه خواهش میکنم کمک کنید.

mohsen_n94
08-02-2012, 00:01
سلام من یک هار maxtor 40 GB دارم چند روزی بود به کامپیوتر وصل نکرده بودم امروز که وصل کردم اسم درایو به Local Disk تغییر کرده بود و اومدم باز کنم این ارور رو داد :
G:/ is not accessible.
The file or directory is corrupted or unreadable
خواهش میکنم کمک کنید اطلاعات این هارد حاصل یک ماه بی خوابیه خواهش میکنم کمک کنید.

اگه اطلاعاتش مهمه نبايد فرمتش كنيد.
با يكي از نرم افزار هاي ريكاوري اطلاعات مثل:‌ get data back درايو مورد نظرتونو اسكن كنيد و اطلاعات رو كپي كنيد داخل يك درايو ديگه و بعد درايو رو فرمت كنيد.

behii
08-02-2012, 21:45
سلام دوستان
چند وقت پیش یکی اینجا مشکلی در مورد فلش دیسک اش گذاشته بود اینکه شناسایی نمیشد و می خواست اطلاعات روش رو برداره ..... حالا من هم همین مشکل رو دارم اما الان پست رو پیداش نکردم میشه بگید چطور میشه همچین کاری کرد ؟ چه نرم افزاری باید استفاده کرد ؟

ممنون

Hamed DC
08-02-2012, 22:12
با تشکر استاد عزیز ! لب تاب را با چارجر روشن کردم بعدآ میخواستم با EDGE MODEM به انترنت وصل شوم هیچ برنامه دیگری بالا نبود
با برنامه HDD Regenerator هم یواس بی بوت ساختم با آن لب تاب را بوت کردم بد سکتور نشان میده اما Repiar نمیشه و ضمنآ در هنگام بوت همچنان صدای کلیک ماوس شنیده میشه و دیر بوت میشه
منظرم
ممنونم.
بدون هیچ اتلاف وقتی لب تاب رو به یکی از تعمیرگاه های مجاز ببرین. تا هارد رو براتون بهسازی کنن.

سلام دوستان
چند وقت پیش یکی اینجا مشکلی در مورد فلش دیسک اش گذاشته بود اینکه شناسایی نمیشد و می خواست اطلاعات روش رو برداره ..... حالا من هم همین مشکل رو دارم اما الان پست رو پیداش نکردم میشه بگید چطور میشه همچین کاری کرد ؟ چه نرم افزاری باید استفاده کرد ؟

ممنون
سلام.
اگر فلش شناسایی نشه، چیپ اصلی به مشکل برخورده و نمیشه به بازیابی اطلاعات امیدی داشت! مگر در صورت
تعمیر چیپ!

masoudmoosavy
09-02-2012, 13:10
سلام
من یه هارد اکسترنال adata superior sh93 دارم یه چند بار اطلاعاتش دیر اومد منم از usb بی هوا درش آوردم بعد دیگه نیومد هی پیغام میداد فرمت کن منم نکردم آخه اطلاعاتش رو می خواستم.
بعد نرم افزار HDD Regenerator 1.51 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نصب کردم چند ساعت طول کشید 795 بد سکتور پیدا کرد و درمانش کرد ولی بازم نیومد بعد دوباره اسکنش کردم 15 تا تاخیر یا delays پیدا کرده همشم همون اول هارده حالا بازم دارم اسکن میکنم .
خب حالا پیشنهاد دوستان چیه ؟
راستی کسی میدونه باید با این delays چی کار کرد؟
یه نفر به من کمک کنه؟
اینم یه لینک برای شناختن این نرم افزار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

dhpsdk5
09-02-2012, 17:26
من توی صفحه 246 گفتم که هاردم یه صدایی مثل خش خش میده اما عملا مشکلی مثل هنگ کردن نداره(خیلی کم و اون هم در اثر برنامه های در حال اجرا هنگ میکنه)
جناب ata.royalfalcon ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) فرمودین که با دو برنامه Sentinel و HD Tune Pro هارد رو چک کنم
برنامه اول یعنی sentinel چک کرد و گفت هارد هیچ مشکلی نداره
اما برنامه دوم یعنی موقع چک کردن این ارور رو داد که در زیر عکسشو براتون میزارم.لطفا دقیق بگین مشکلش چیه؟سخت افزاریه؟نرم افزاریه؟؟؟
در ضمن من توی این 1 سال فقط یکی از درایو هامو فرمت کردم و روی هارم کلی برنامه و مطلب ریختم و پاک کردم
این عکس اروره:

در قسمت error scan هم زدم هارد رو اسکن کنه که این نتیجه اسکنه :

که وقتی هم گزینه speed map رو زدم نتیجه اسکن این میشد :

شدیدا منتظر راهنمایی کامل تمام دوستان هستم

arash820
09-02-2012, 21:50
با سلام
لب تاپ من ناگهان از کار افتاد اومدم ویندوز بریزم ولی هنگام فرمت هارد این ارور را میده و ویندوز نصب نمیشه
0x80070057
مشکل از کجاست ؟

arash820
10-02-2012, 00:17
کسی چواب نمیده ؟ یه برنامه بزارید که از طریق بوت با فلش مموری بتونم هارد را فرمت کنم شاید درست شد

ata.royalfalcon
10-02-2012, 10:55
کسی چواب نمیده ؟ یه برنامه بزارید که از طریق بوت با فلش مموری بتونم هارد را فرمت کنم شاید درست شد

شما خیلی راحت میتونید با استفاده از CD\DVD نصب ویندوز و تنظیم کردن ترتیب بوت روی CD/DVD و سپس از طریق امکانات پارتیشن بندی موجود هاردتون رو فرمت کنید .

masoudmoosavy
10-02-2012, 11:06

سلام
این نرم افزار HDD Regenerator 1.51 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])برای بر طرف کردن بد سکتورها هستش
احتمالا هاردتون بد سکتور داره باید اول چکش کنید

arash820
10-02-2012, 13:28
سلام
این نرم افزار HDD Regenerator 1.51 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])برای بر طرف کردن بد سکتورها هستش
دوست عزیز با این برنامه که روی فلش بوت میسازم و به لبتاپ که میزنم و از روی usb بوت میکنم بالا نمیاد , خواهشا کمک کنید

dhpsdk5
10-02-2012, 13:35
چرا کسی جواب منو نمیده؟؟؟؟

پست 3962

---------- Post added at 02:35 PM ---------- Previous post was at 02:33 PM ----------

من توی صفحه 246 گفتم که هاردم یه صدایی مثل خش خش میده اما عملا مشکلی مثل هنگ کردن نداره(خیلی کم و اون هم در اثر برنامه های در حال اجرا هنگ میکنه)
جناب ata.royalfalcon ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) فرمودین که با دو برنامه Sentinel و HD Tune Pro هارد رو چک کنم
اما برنامه دوم یعنی موقع چک کردن این ارور رو داد که در زیر عکسشو براتون میزارم.لطفا دقیق بگین مشکلش چیه؟سخت افزاریه؟نرم افزاریه؟؟؟
در ضمن من توی این 1 سال فقط یکی از درایو هامو فرمت کردم و روی هارم کلی برنامه و مطلب ریختم و پاک کردم
این عکس اروره:

آقا مشکل من خیلی ضروریهههههههههههههههههههه ههه
یکی راهنمایی کنههههههههه
مشکل از کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

قله بلند
10-02-2012, 15:11
سلام
دوستان، من دیشب هارد رو با HDD scan 3.3 تست کردم که چنین نتیجه ای داد. نشانه زرد رنگ یعنی چی؟ یعنی صفحه ابی ها، هنگ ها و قاطی شدن رنگ ها به هارد ربط داره؟ خیلی نگرانم.
بد سکتور نداره .

arash820
10-02-2012, 16:18
سلام
آقا بالاخره با این برنامه هارد را اسکن کرد و فقط 42 تا بد سکتور پیدا کرد که فکر نکنم هارد مشکلی داشته باشه ولی نمیدونم چرا فرمت نمیشه وقتی ویندوز میخوام بریزم , این عکس ارور هست

masoudmoosavy
10-02-2012, 21:29
آقا بالاخره با این برنامه هارد را اسکن کرد و فقط 42 تا بد سکتور پیدا کرد که فکر نکنم هارد مشکلی داشته باشه ولی نمیدونم چرا فرمت نمیشه وقتی ویندوز میخوام بریزم , این عکس ارور هست

سلام دوست من
شما باید اول پارتیشن بسازی بعد فرمت کنی
شما در این صفحه اول گزینه new رو بزن بعد حجم درایو رو انتخاب کن بعد apply کن بعد که ساخت اونوقت فرمتش کن

arash820
10-02-2012, 21:40
سلام دوست من
شما باید اول پارتیشن بسازی بعد فرمت کنی
شما در این صفحه اول گزینه new رو بزن بعد حجم درایو رو انتخاب کن بعد apply کن بعد که ساخت اونوقت فرمتش کن
عزیز انقدر دیگه مبتدی نیستم همه ایم کارها را کردم ولی نمیشه , احتمال داره از ram باشه ؟ یا مشکل هارده لب تاپ هست ؟

masoudmoosavy
10-02-2012, 21:45

پست 3962

---------- Post added at 02:35 PM ---------- Previous post was at 02:33 PM ----------

سلام دوست من
من این نرم افزارها رو نمیشناسم ولی...
در کل صدای هاردی که خراب نباشه (نباشه) به خاطر اینه که فایلها پراکنده هستن (به خاطر پاک کردن و ریختن اطلاعات)
پس اگر درایوتون زیاد پر نباشه(یعنی حداقل 30% درایو خالی باشه) باید defragment کنید تا اطلاعات از پراکندگی در بیاد
البته ممکنه هنگ به چیزهایی غیر از هارد مربوط باشه مثلا ویندوز یا توان سخت افزار یا سنگینی برنامه شاید هم ویروس
این چیزی بود که به عقل ما رسید گفتیم

masoudmoosavy
10-02-2012, 21:55
عزیز انقدر دیگه مبتدی نیستم همه ایم کارها را کردم ولی نمیشه , احتمال داره از ram باشه ؟ یا مشکل هارده لب تاپ هست ؟

عزیز اون 42 تا سکتور تعمیر شد یعنی repair شد (چون پیدا کردن که مهم نیست مهم درست کردنه من خودم الان هاردم اینطوری شده ولی بعضی سکتورها تعمیر نشدن به اصطلاح delays شدن)
می خوای یه بار دیگه اسکن کن ببین چی میشه

Hamed DC
12-02-2012, 16:10

بهتره که در ابتدا کل پارتیشن رو حذف کنید.
هارد رو فرمت سطح پایین کنید.(البته روی یک سیستم دیگه!)
بعد از فرمت هارد به احتمال بسیار زیاد بیشتر خطاها از بین میره! برای از بین بردن سایر خطاها هم از نرم افزار استفاده
کن.
در آخر هم لازم دیدم از دوستان خوبم ata.royalfalcon و masoudmoosavy عزیز که دوستان رو راهنمایی میکنن،
و حاشیه سازی نمیکنن، تشکر کنم.

arash820
12-02-2012, 19:09
بهتره که در ابتدا کل پارتیشن رو حذف کنید.
هارد رو فرمت سطح پایین کنید.(البته روی یک سیستم دیگه!)
بعد از فرمت هارد به احتمال بسیار زیاد بیشتر خطاها از بین میره! برای از بین بردن سایر خطاها هم از نرم افزار استفاده
کن.
در آخر هم لازم دیدم از دوستان خوبم ata.royalfalcon و masoudmoosavy عزیز که دوستان رو راهنمایی میکنن،
و حاشیه سازی نمیکنن، تشکر کنم.
ممنون دوست عزیز ولی هارد لب تاپ هست نمیشه رو سیستم دیگه ای فرمت کنم , با برنامه پارتیشن ویزارد, اگه اسمش را درست گفته باشم ,از طریق بوت با این نرم افزار همه را پاک کردم حتی فرمت کرم و ایرادی نگرفت ولی باز هنگام نصب ویندوز همین پیغام خطا را داد و به هیچ وجه فرمت نمیشه , با برنامه HDD Regenerator 1.51 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم بدسکتور ها را ریپیر کردم ولی مشکل حل نشد , آیا امکان داره هارد خراب باشه ولی خود هارد و حجمش را نشون بده ؟ چی کار باید بکنم گیج شدم :41:

Hamed DC
12-02-2012, 21:13
ممنون دوست عزیز ولی هارد لب تاپ هست نمیشه رو سیستم دیگه ای فرمت کنم , با برنامه پارتیشن ویزارد, اگه اسمش را درست گفته باشم ,از طریق بوت با این نرم افزار همه را پاک کردم حتی فرمت کرم و ایرادی نگرفت ولی باز هنگام نصب ویندوز همین پیغام خطا را داد و به هیچ وجه فرمت نمیشه , با برنامه HDD Regenerator 1.51 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم بدسکتور ها را ریپیر کردم ولی مشکل حل نشد , آیا امکان داره هارد خراب باشه ولی خود هارد و حجمش را نشون بده ؟ چی کار باید بکنم گیج شدم :41:
خواهش میکنم.
هارد رو حذف پارتیشن کردین؟؟؟(نه بصورت نرم افزاری!)

arash820
12-02-2012, 22:18
خواهش میکنم.
هارد رو حذف پارتیشن کردین؟؟؟(نه بصورت نرم افزاری!)
متوجه منظورتون نشدم ؟ با هارد هر کاری میشد کردم ولی نرم افزاری بوده , چون اطلاعات روی هارد واسم مهم نبود همه پارتیشن ها را پاک کردم دوباره که میام پارتیشن بسازم فرمت نمیشه

Hamed DC
13-02-2012, 00:15
متوجه منظورتون نشدم ؟ با هارد هر کاری میشد کردم ولی نرم افزاری بوده , چون اطلاعات روی هارد واسم مهم نبود همه پارتیشن ها را پاک کردم دوباره که میام پارتیشن بسازم فرمت نمیشه
این پیغام خطا اصولا وقتی نمایان میشه که مشکل نرم افزاری روی هارد خودنمایی کنه.
شما بهتره کل پارتیشن هارد رو حذف کنید و هیچ پارتیشن فعالی رو باقی نگذارین.البته این کار رو نرم افزاری انجام
ندین. توی همون قسمت درخواست تعیین درایو میتونید این کار رو انجام بدین. این کار با ویندوز ایکس پی بهتر و روانتر
هست.بعدش وارد داس بشین و یه پارتیشن جدید برای هارد بسازین.و پارتیشن فعال رو روی Cقرار بدین.

dhpsdk5
13-02-2012, 15:46

پست 3962

این عکس اروره:

آقا مشکل من خیلی ضروریهههههههههههههههههههه ههه
یکی راهنمایی کنههههههههه
مشکل از کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کسی که جواب مارو نداد
اما حدس میزنم بد سکتور باشه
برنامه برای تعمیر بدسکتور چی هست؟؟؟

لطفا لینک دانلودشو بزاریننننن

lpix
14-02-2012, 22:24
با سلام خدمت دوستان عزیز

من یکی از هاردهام که seagate baracuda 7200.12 1TB هستش دچار مشکل شده

یه چند روزیه که بعضی وقتها صدای تق میده و سیستم کمی (چند ثانیه) هنگ می کنه. الان دارم از داده های روی اون هارد بک آپ می گیرم رو هارد دیگم. با سرعت 4.5 ت 5 مگابایت بر ثانیه داره کپی می کنه. سرعتش خیلی خیلی پایین اومده. قبلا 70-80 مگ بر ثانیه می زد
نمی دونم چیکار کنم
گارانتیش سازگاره یه سال هم نشده که خریدمش
الان به نظر شما چیکار کنم ؟
ببرم گارانتی ؟

البته شنیدم چون قیمت هارد رفته بالا گارانتی ها هارد رو پس نمیدن. چون باید به جای هاردی که من 70 نومن خریدم یه هارد 200 تومنی بهم بدن ... این حرف درسته ؟

arash820
15-02-2012, 11:19
این پیغام خطا اصولا وقتی نمایان میشه که مشکل نرم افزاری روی هارد خودنمایی کنه.
شما بهتره کل پارتیشن هارد رو حذف کنید و هیچ پارتیشن فعالی رو باقی نگذارین.البته این کار رو نرم افزاری انجام
ندین. توی همون قسمت درخواست تعیین درایو میتونید این کار رو انجام بدین. این کار با ویندوز ایکس پی بهتر و روانتر
هست.بعدش وارد داس بشین و یه پارتیشن جدید برای هارد بسازین.و پارتیشن فعال رو روی Cقرار بدین.
دوست گلم این هارد ما که درست نشد بردمش شرکتی گارنتی لب تاپ یه نگاهی کرد و باز کرد و با تبدیل usb به سیستم خودش وصل کرد فرمت نشد گفت هاردت مشکل داره و به 100 تومن من و پیاده کرد :20:
حالا باز من احتمال میدم این هارد خراب نیست و میشه یه جوری راهش بندازم بجای هارد اکسترنال استفاده کنم ولی چجوریشو نمیدونم

Hamed DC
15-02-2012, 11:26
دوست گلم این هارد ما که درست نشد بردمش شرکتی گارنتی لب تاپ یه نگاهی کرد و باز کرد و با تبدیل usb به سیستم خودش وصل کرد فرمت نشد گفت هاردت مشکل داره و به 100 تومن من و پیاده کرد :20:
حالا باز من احتمال میدم این هارد خراب نیست و میشه یه جوری راهش بندازم بجای هارد اکسترنال استفاده کنم ولی چجوریشو نمیدونم
اگر به صورت نرم افزاری فرمت نشده، باید ریسیت سخت افزاری بشه که برای این کار به دستگاه خاصی نیازه!
اگر شما همه راه ها رو امتحان کردین، بعید میدونم که نرم افزاری میشد برش گردوند!!!

amirarsalaan
15-02-2012, 21:02
سلام
هارد اکسترنال wd mybook یک ترا اصلن شناخته نمیشود
در حقیقت not initialized شده و موقعی که می خواهم initialized کنم The device is not ready میده
یعنی حتی من نمیتونم این هارد رو از نو فرمت کنم
الان چی کار باید بکنم؟؟

behii
16-02-2012, 14:09
سلام دوستان
دوباره یک مشکل دیگه با هارد :41:
من ۲ تا ویندوز۷ داشتم روی ۲ بارتیشن متفاوت می خواستم یک لینوکس هم نصب کنم واسه همین توی یکی از ویندوز ها رفتم توی computer management و از قسمت مدیریت هارد یکی از درایو ها رو shrink کردم و یه بارتیشن ۲۰ گیگی جدا کردم ازش . موقعی که زدم که کامل create بشه یه سوال برسید که اگر اینو درست کنی دیسک دینامیک میشه و ویندوز های روش اجرا نمیشن من هم توجهی نکردم و درستش کردم
بعد ریستارت ویندوزی که توش بودم بالا میومد و اون یکی دیگه وسط آرم وین صفحه آبی و ریستارت واسه همین startup repair زدم . بعد ریستارت هر ۲ تا درایوی که توشون ویندوز بود نابدید شدند و فقط ۲ درایو دیگه برام مونده و الان unallocated نشون میده کل فضای اون ۲ درایو ویندوزی که نابدید شدند
حالا راه حلی هست که فایل هایی که توی اون درایو ها بودند برگردونم ؟ :41:

ممنون

Hamed DC
16-02-2012, 14:25
سلام دوستان
دوباره یک مشکل دیگه با هارد :41:
من ۲ تا ویندوز۷ داشتم روی ۲ بارتیشن متفاوت می خواستم یک لینوکس هم نصب کنم واسه همین توی یکی از ویندوز ها رفتم توی computer management و از قسمت مدیریت هارد یکی از درایو ها رو shrink کردم و یه بارتیشن ۲۰ گیگی جدا کردم ازش . موقعی که زدم که کامل create بشه یه سوال برسید که اگر اینو درست کنی دیسک دینامیک میشه و ویندوز های روش اجرا نمیشن من هم توجهی نکردم و درستش کردم
بعد ریستارت ویندوزی که توش بودم بالا میومد و اون یکی دیگه وسط آرم وین صفحه آبی و ریستارت واسه همین startup repair زدم . بعد ریستارت هر ۲ تا درایوی که توشون ویندوز بود نابدید شدند و فقط ۲ درایو دیگه برام مونده و الان unallocated نشون میده کل فضای اون ۲ درایو ویندوزی که نابدید شدند
حالا راه حلی هست که فایل هایی که توی اون درایو ها بودند برگردونم ؟ :41:

ممنون
سلام.
پاسخ P.Mشد....

lpix
16-02-2012, 16:52
با سلام خدمت دوستان عزیز

یه چند روزیه که بعضی وقتها صدای تق میده و سیستم کمی (چند ثانیه) هنگ می کنه. الان دارم از داده های روی اون هارد بک آپ می گیرم رو هارد دیگم. با سرعت 4.5 ت 5 مگابایت بر ثانیه داره کپی می کنه. سرعتش خیلی خیلی پایین اومده. قبلا 70-80 مگ بر ثانیه می زد
نمی دونم چیکار کنم
ببرم گارانتی ؟

البته شنیدم چون قیمت هارد رفته بالا گارانتی ها هارد رو پس نمیدن. چون باید به جای هاردی که من 70 نومن خریدم یه هارد 200 تومنی بهم بدن ... این حرف درسته ؟

لطفا به این هم جواب بدین
ممنونم

arash820
17-02-2012, 21:44
اگر به صورت نرم افزاری فرمت نشده، باید ریسیت سخت افزاری بشه که برای این کار به دستگاه خاصی نیازه!
اگر شما همه راه ها رو امتحان کردین، بعید میدونم که نرم افزاری میشد برش گردوند!!!
عزیزم وصل کردم به کامپیوتر خودم هارد رو , و با fat فرمت شد , جالبه , حالا میشه استفاده کنم ازش ؟یا ممکنه خراب باشه و اطلاعاتم بپره ؟ وقتی واردش میشم هارد یه صدای تیک میکنه

Hamed DC
18-02-2012, 01:03
عزیزم وصل کردم به کامپیوتر خودم هارد رو , و با fat فرمت شد , جالبه , حالا میشه استفاده کنم ازش ؟یا ممکنه خراب باشه و اطلاعاتم بپره ؟ وقتی واردش میشم هارد یه صدای تیک میکنه
خدارو شکر.
با این فرمت اطلاعات رو تا حد امکان بازیابی کنید.
توجه داشته باشن تا پایان کار و اطمینان از صحت اطلاعات، اطلاعات جدید روی هارد نریزید.
بعد از اتمام کار، هارد رو باNTFSفرمت کنید.
سعی کنید بیشتر از 3پارتیشن برای هارد قرار ندین و درایو ویندوز رو هم بیشتر از 50گیگ قرار ندین.
پارتیشن فعال رو هم روی درایو Cقرار بدین.

Hamed DC
18-02-2012, 01:13
با سلام خدمت دوستان عزیز

نمی دونم چیکار کنم
ببرم گارانتی ؟

لطفا به این هم جواب بدین
ممنونم
سلام.
در ابتدا توسط نرم افزار HDD Regeneratorهارد رو پالایش کنید و ببینید مشکلی رو نرم افزار نشون میده.
بعد از این کار اگر نرم افزار هیچ خطایی رو نشون نداد، هارد رو به طور کامل حذف پارتیشن کنید و اگر برای
ذخیره سازی اطلاعات هست، به صورت تک پارتیشن فرمتش کنید. اگر در حین فرمت هم هارد هنگ یا
صدای ناهنجاری از خود بروز داد، تقریبا به مشکل داخلی هارد میتوان اذعان کرد.

lpix
18-02-2012, 07:36
سلام.
در ابتدا توسط نرم افزار HDD Regeneratorهارد رو پالایش کنید و ببینید مشکلی رو نرم افزار نشون میده.
بعد از این کار اگر نرم افزار هیچ خطایی رو نشون نداد، هارد رو به طور کامل حذف پارتیشن کنید و اگر برای
ذخیره سازی اطلاعات هست، به صورت تک پارتیشن فرمتش کنید. اگر در حین فرمت هم هارد هنگ یا
صدای ناهنجاری از خود بروز داد، تقریبا به مشکل داخلی هارد میتوان اذعان کرد.

فقط برای ذخیره سازیه. کلا دو تا پارتیشن داره
این کارهایی که شما گفتین رو انجام می دم
خبرشون رو بهتون اطلاع میدم ...

ممنون

THE WORLD_IS MINE
18-02-2012, 22:19
سلام دوستان
بنده یک هارد ترابایت 1اکسترنال سیگیت Portable ازین مشکی ها دارم
به کامپیوتر یه جا وصل کردم الان به دستگاه خودم وصلش میکنم درایو رو میاره ولی توش نمیره ظرفیتشم صفر میزنه وقتی دو بار روش کلید میکنم میگه هارد Structure صدمه دیده وقتی هم برای اولین بار وصل میکنم ویندوز 7 پیغام میده که میخوای فرمت کتم درایو رو یا نه
اگه میشه هر راهنمایی که به ذهنتون میرسه بگید خیلی حالم گرفتس 1 ترابایت شو و کنسرت HD روش داشتم.
در ضمن درایو هارد رو در حالت local نشون میده و در دیسک منیجمنت حالت raw رو داره
اطلاعاتم 1ترابایت هست اگه هم با ریکاوری بشه برشون گردوند چه نرم افزاری لازمه؟؟ اصلا 1 ترابایت رو میتونم بر گردونم

javadshahvand
19-02-2012, 10:21
سلام دوستان
به کامپیوتر یه جا وصل کردم الان به دستگاه خودم وصلش میکنم درایو رو میاره ولی توش نمیره ظرفیتشم صفر میزنه وقتی دو بار روش کلید میکنم میگه هارد Structure صدمه دیده وقتی هم برای اولین بار وصل میکنم ویندوز 7 پیغام میده که میخوای فرمت کتم درایو رو یا نه
اگه میشه هر راهنمایی که به ذهنتون میرسه بگید خیلی حالم گرفتس 1 ترابایت شو و کنسرت HD روش داشتم.
اطلاعاتم 1ترابایت هست اگه هم با ریکاوری بشه برشون گردوند چه نرم افزاری لازمه؟؟ اصلا 1 ترابایت رو میتونم بر گردونم

با پیغام ویندوز 7 فرمت کن بعد با recovery myfile ریکاوری کن

Hamed DC
19-02-2012, 10:42
سلام دوستان
سلام.
دوست عزیز این مورد معمولا در اثر استفاده از کابل غیر استاندارد با ولتاژ نامناسب و یا استفاده از درگاه یو اس بی غیر
استاندارد هست. هارد رو به درگاه یو اس بی پشت مادربرد وصل کن. اگر باز هم پیغام مورد نظر رو داد، توی محیط نصب
ویندوز، ببینید هارد بالا میاد. اگر بالا اومد یک بار هارد رو فرمت کنید. در غیر اینصورت نوسان برق باعث آسیب به هارد
شده و باید به تعمیرگاه برده بشه!

THE WORLD_IS MINE
19-02-2012, 12:14
من ریکاوری بکنم چیزی پیدا کنه چون حجم اطلاعاتم زیاده میتونم بخش بخش بریزم رو هارد PC

mohsen_n94
19-02-2012, 16:15
من ریکاوری بکنم چیزی پیدا کنه چون حجم اطلاعاتم زیاده میتونم بخش بخش بریزم رو هارد PC

اگر میخوای دردسر کپی کردن رو نداشته باشی با نرمافزارهای پارتیشن بندی یا برنامه های ریکاوری که پارتیشن رو ریکاوری میکنن پارتیشن هارد رو به اصلاح UnDelete کن درست میشه.
اگر نشد یکبار پارتیشن رو پاک کن دوباره اونکارها رو انجام بده.
ولی اگر پاک کنی احتمال صدمه دیدن اطلاعات هست اگر مهمه بهتره وقت بزاری با همون برنامه های ریکاوری اطلاعات، اول اطلاعات رو کپی بعد پارتیشن رو فرمت کنی.

Hamed DC
19-02-2012, 19:02
اگر اطلاعات به طور کامل بازیابی میشه، همه رو روی یه هارد دیگه ذخیره کن. بعد از اینکه از صحت کامل اطلاعات
مطمئن شدی، میتونی هارد رو فرمت کامل کنی. بهتره از هیچ نرم افزار ویرایش پارتیشنی استفاده نکنی. چون
تجربه نشون داده که علاوه براینکه درست نمیکنه، مشکل رو مضاف میکنه.
باز هم میگم، اطلاعات بازیابی شده رو روی هارد ریکاوری شده کپی نکن. بعد از اینکه از صحت اطلاعات مطمئن شدی
هارد رو حذف پارتیشن و فرمت کن.

mafiasos
20-02-2012, 00:38
سلام دوستان

هارد من Seagate 1TB . هستش . صدای هارد رو هم ضبط کردم . که پایین گذاشتم

لینک صدای ضبط شده

. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این هم یه عکس که برنامه HD Tune pro گرفتم .

s4t4n
20-02-2012, 12:50
با سلام خدمت دوستان
من یه هارد اکسترنال وسترن دیجیتال یک ترابایت یو اس بی 3 دارم ، از این 2.5" ها

برای اینکه می خواستم لپ تاپم رو فرمت کنم کل اطلاعاتش رو ریختم توی هارد تقریبا" 540گیگ ، حالا که می خوام اطلاعات رو برگردونم داخل لپ تاپ سرعت خیلی خیلی کم شده ، از فولدرهای دیگه هارد که می خوام کپی کنم تو لپ تاپ سرعتم 60-70 مگ هست اما از فولدر اطلاعات لپ تاپم که 540 گیگ هست می خوام کپی کنم سرعت کپی 230 کیلوبایت تا 400 کیلوبایت میشه ، چی کار کنم ؟ به خاطر چی اینجوری شده ؟ احتمالش هست که فایل ها رو ایندکس نکرده باشه ؟

منتظرم با تشکر

khelane
20-02-2012, 16:59
سلام
یه هارد مکستور دیاموند 22 دارم یه دفعه بایوس میشناسه یه دفعه اصلا نمیشناسه
یه بار ویندوز روش نصب کردم تا 18 دقیق اومد بعد ارور صحفه ابی رو اورد الان هم بعضی مواقع میشناسه و بازم هیچ
مشکلش چیه

mafiasos
21-02-2012, 15:48
کسی نیست جواب مارو بده ؟ :41: