PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

رضا امیر
10-05-2011, 00:22
دوست من!
اگه نمی خوای راهنمایی کنی که بی خیال شیم؟!:31:
دوست خوبم سلام
میخوام راهنمایی کنم ولی نمیدونم چطوری !!!! شما یک راهی پیدا کنید برای باز کردن باکس !! من عکسی در حال حاظر ندارم متاسفم. با یک کارت پلاستیکی محکم مثل کارت تلفن از شکاف دورتا دور شروع کنید باز میشه.

---------- Post added at 03:49 PM ---------- Previous post was at 03:46 PM ----------

زیاد نتونستم صبر کنم بردم دادم تعمیر گاه ... درست شد ... مشکل از هارد بود
ولی سیستم بالا نمی اومد که بخوام با این برنامه ببینم چشه
سیستم زمان نصب ویندوز هم ویندوز رو شناسایی نمی کرد که بخواد بالا بیاد
سلام
خوب خدا را شکر به هر حال راهنمایی از راه دور ابزار هم میخواد و شما بهترین انتخاب را کردید .

---------- Post added at 03:51 PM ---------- Previous post was at 03:49 PM ----------

سلام
یکی از دوستانم هادری گرقته با این مشخصات :
W.D Green 1TB 64MB
ولی وقتی نصبش کرد با هاش مسکل داره ؛ یعنی میگه 4 ساعت طول میکشه تا ویندوز نصب بشه یا چیزی کپی بشه در صورتیکه با هارد قبلیش این مشکلات رو نداره
هارد رو برده به قروشنده داده که بره واسه گارانتی اونا هم گفتن این به برچسبی رو پیجا بوده یکم رفته ؛ گفتن به خازر همین از گارانتی خارجه به فروشنده گفته اونم میگه نباید فردا میاوردی و....سرتون رو درد نیارم حالا تو این اوضاع یکی بهش گفته اصلا شاید مشکل از هارد نبوده مادربوردت باهاش هماهنگ نیست یا این هارد رو پشتیبانی نمیکنه .
مادربوردش اینه:
مادربورد گیگابایت مدل : GA-945PL-DS3

حالا همچینن چیزی درسته؟
سلام دوست من
بله این امکان خیلی زیاد است دو راه دارید
1- هارد را مستقیم ببرید گارانتی اونها بدون هزینه براتون انجام میدهند حتی بدون گارانتی که من بعید میدونم گارانتی زیاد گیر بده.
2- بایوس مادربرد را آپدیت کنید.

---------- Post added at 03:52 PM ---------- Previous post was at 03:51 PM ----------

سلام

عزیزان این پیغام warning بیانگر چیست !؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام
مشکل خاصی نیست نگران نباشید موتور هارد شما در چند مورد برای استارت مشکل داشته است.

papiyoon
10-05-2011, 09:09
سلام
مشکل خاصی نیست نگران نباشید موتور هارد شما در چند مورد برای استارت مشکل داشته است.

ممنون از راهنماییتون

راستش این یه هارد نوتبوک هست و می خواستم برای یکی از نوتبوک هام که قدیمی هم هست (IBM-T60 Core2Due1.83) استفاده کنم. هارد اصلی نوت بوک دارای مشخصات فوق است:
Seagate 160G SATA-II 5400rpm 8MB 5.5ms AverageSpeed: 52MB/s
و هیچ مشکلی ندارد.

حالا شما صلاح می دونید که این تعویض رو انجام بدم یا نه!؟

البته الان یک هفته ای است که با هارد دوم (همان که پیغام warning داره ،کار کردم و مشکل خاصی نداشته)
و اینم مشخصات هارد دوم:
Seagate 160G SATA-II 7200rpm 16MB 4.17ms AverageSpeed: 63MB/s

Reza Razor
10-05-2011, 10:30
سلام دوست من
اگر هارددیسک را کمتر از یک سال است خریداری کرده اید بهتر است جهت تعویض به گارانتی مراجعه نمایید ولی قبل از آن کابل ها را چک کنید.
چیه کابلهارو چک کنم ؟ وصلن همه دیگه!:20:

رضا امیر
11-05-2011, 04:47
ممنون از راهنماییتون

راستش این یه هارد نوتبوک هست و می خواستم برای یکی از نوتبوک هام که قدیمی هم هست (IBM-T60 Core2Due1.83) استفاده کنم. هارد اصلی نوت بوک دارای مشخصات فوق است:
Seagate 160G SATA-II 5400rpm 8MB 5.5ms AverageSpeed: 52MB/s
و هیچ مشکلی ندارد.

حالا شما صلاح می دونید که این تعویض رو انجام بدم یا نه!؟

البته الان یک هفته ای است که با هارد دوم (همان که پیغام warning داره ،کار کردم و مشکل خاصی نداشته)
و اینم مشخصات هارد دوم:
Seagate 160G SATA-II 7200rpm 16MB 4.17ms AverageSpeed: 63MB/s

سلام دوست من
عموما" ما هارد را تعویض میکنیم وقتی که :
هارددیسکمون خراب میشه
احتیاج به فضای بیشتر داریم
احتیاج به سرعت بیشتر داریم
احتیاج به امنیت اطلاعات بیشتر داریم
احتیاج به یک هارد یدکی داریم که در مواقع خاص ازش بهره ببریم
و....
این یک امر عادی است و شما انجام دادید .

pc.parsian
11-05-2011, 09:51
با سلام
من یه هارد دارم که پارتیشن هاش توی ویندوز ایکس پی بالا می آد ولی تو ویندوز سون شناسایی نمی شن
اگه میشه کمکم کنید

erick belick
12-05-2011, 01:14
با سلام
من با partition manager سایز درایوهامو تغییر دادم که در حین کار دوتا از درایوام delete میشه که بعد با زدن undelete اونارو برگردوندم. ولی الان یکی از همون درایوهام که delete شده بود و توش آهنگهامو نگه میدارم اکثر آهنگام دچار مشکل شده. و اون اینکه مثلا از داریوش میذارم مهستی می خونه!!:18:
لطفا کمکم کنید:41:

رضا امیر
12-05-2011, 04:58
با سلام
من یه هارد دارم که پارتیشن هاش توی ویندوز ایکس پی بالا می آد ولی تو ویندوز سون شناسایی نمی شن
اگه میشه کمکم کنید
سلام دوست من
عموما" این مشکل وقتی پیش میاد که شما پرمیشن خاصی براش تعریف کرده باشید . اول چک کنید ببینید آن پارتیشن یا پارتیشن ها در تمامی ویندوز های اکس پی شناسایی میشوند ( هارد را بعنوان هارد دوم به سیستم های دیگر متصل کنید و اطلاعات را اجرا کنید مثلا" ببینید داکیومنت ها باز میشوند موسیقی ها اجرا میشوند؟ )

منتظر شما هستم

رضا امیر
12-05-2011, 08:11
با سلام
من با partition manager سایز درایوهامو تغییر دادم که در حین کار دوتا از درایوام delete میشه که بعد با زدن undelete اونارو برگردوندم. ولی الان یکی از همون درایوهام که delete شده بود و توش آهنگهامو نگه میدارم اکثر آهنگام دچار مشکل شده. و اون اینکه مثلا از داریوش میذارم مهستی می خونه!!:18:
سلام دوست من
باید برای شما توضیح بدم که روال کار در زمان تغییر سایز پارتیشن بدین صورت است که یا شما حجم پارتیشن های خالی از اطلاعات را کم و زیاد میکنید و یا حجمی از پارتیشنهایی که حاوی اطلاعات هستند را تغیر میدهید . در مورد اول نرم افزار عموما" در 99 % مواقع به درستی عمل میکند و پارتیشنها را به هم متصل و یا از یکی کم و به دیگری می افزاید . ولی در مورد دوم نیاز است که فضایی خالی شود پس اطلاعات باید در جای دیگری ذخیره و پس از آزاد شدن فضای مورد نیاز عملیات اتصال فضای تعین شده از طرف شما انجام و دوباره اطلاعات به جایی که معین شده باز گردانده شود . در این مورد عموما" نرم افزار 30% مواقع خطا دارد زیرا به دلایلی عملیات با شکست مواجه میشود مانند ناتوانی در انتقال و یا خواندن اطلاعات . و حالا که اطلاعات در حال جابجایی است ممکن است تغیراتی ناتمام در Root پارتیشن و یا نواحی دیگر رخ دهد و این مهم باعث آن میشود که آدرس دهی اطلاعات بهم بریزد و وقتی شما فایلی را باز میکنید هارد پس از خواندن روت به سراغ آدرس قرارگیری آن میرود که در فهرست لیست شده است و متاسفانه حالا در آن مکان فایلی دیگر قرار گرفته است که ما به آن Shift شدن اطلاعات میگوییم.
تا به اینجا هنوز مشکل حادی پیش نیامده است و قابل حل است ولی مشکل بزرگتر زمانی است که وقتی شما یک موسیقی را اجرا میکنید قطعاتی از چندین موسیقی دیگر با آن قطعه مورد نظر یا بدن آن اجرا میشود !!!!
ابزار پیشرفته بازیابی اطلاعات PC-3000 For Windows UDMA قابلیت حل مشکل اول را 100% دارد ولی در مورد دوم باید بررسی بیشتری انجام شود.
حال شما چه میتوانید بکنید ؟
شما میتوانید از نرم افزارهایی مانند Get Data Back بهره ببرید امتحان کنید توضیحات آن در چندین صفحه قبل تر گذاشته شده است.

xerxes_66
13-05-2011, 13:05
دوستان . موتور درایو هارد من مثل اینکه سوخته . من اطلاعات شخصی مهمی روش داشتم. اگه بخوام بیرون بدم برام ریکاوری کنن اعتباری هست؟؟؟؟ خودم میتونم کاری کنم.؟ وقتی هاردو وصل میکنم صدای تق تق ممتد میده ؟ چه کار کنم ؟

new.operations
13-05-2011, 22:40
سلام
مدتی پیش سیستمم دچار مشکل شد (خازن های مادر برد و پاور هم سوخت ,حالا کدوم زود تر نمیدونم ) بعد از تعمیر یه هارد sata samsung 500gb/r54/16m روش انداخت (هارد قبلی ide بود ) بعد از اون سیستم هنوز مشکلاتی داشت (دمای cpu بشدت بالا میرفت که ریکوردش 94 درجه بود!! ) به دلایلی :41: طرف کفت نمیدونم علت چیه و این عادیه!!(یه جای دیگه هم بردم ولی بی نتیجه بود ) در خلاصه مشکل دمارو با یه فن حل کردم . این توضیحاتو ( بخوانید :داستان :31:) دادم تا به این مشکل برسم که,
بعد از خرید هارد جدید در موقع انتقال اطلاعات از odd به هارد (هم رایت و هم کپی به هارد ) اگر فایل صوتی یا تصویری در حال پخش باشد (نکته: این فایل در هارد موجود است ) صدای این فایل تکه تکه و بریده بریده پخش میشود اما تصویر بدون هیچ مشکلی اجرا میشود و در کل در هیچ زمانی (چه بازی یا کار های دیگه ) مشکلی وجود ندارد (این موضوع در تمام برنامه های پخش وجود داره ) . علته اینکه سوال رو اینجا میپرسم اینه که تعمیرکار دومی گفت این مشکل از هاردته (گفت تک تک, قطعاتو عوض کردم و مشکل رو از هاردت یافتم ,البته خودمم که با هارد قدیمیم که تست میکنم همه چی درسته)
امکان داره از هارد باشه (منظورم اینه که مادر برد سالمه ؟) ؟ میتونم خودم تست کنم ؟
ببخشید از اینکه طولانی شد :31:
سپاس

رضا امیر
14-05-2011, 16:23
دوستان . موتور درایو هارد من مثل اینکه سوخته . من اطلاعات شخصی مهمی روش داشتم. اگه بخوام بیرون بدم برام ریکاوری کنن اعتباری هست؟؟؟؟ خودم میتونم کاری کنم.؟ وقتی هاردو وصل میکنم صدای تق تق ممتد میده ؟ چه کار کنم ؟
سلام دوست من
دیر شد جوابتان ببخشید. خدمت سرور گرامی عرض کنم که اولا" لطف بفرمایید مدل و برند و ظرفیت هارد را اعلام کنید تا بهتر بتوانم راهنمایی کنم دوم اینکه شرحی از چگونگی بلایی که بر سر هاردتان آمد و به این روز افتاد بدهید و

سوم اینکه :
عموما" صدای تق تق یا همان knock میتواند از موارد زیر باشد:
1- خرابی یک یا چند هد خواندن و نوشتن
2- خرابی در آمپلی فایر
3- خرابی تنظیمات و یا کج شدن و یا هد خواندن و نوشتن ( مثلا" با عامل ضربه و یا ...)
4- آسیب دیدن پلتر و یا قسمتی از یکی از آنها
5- نصب شدن برد کنترلر هارددیسک دیگر بر روی هارد شما که با این هارددیسک سازگار نیست
6- خرابی در ماژول های فرم ویر
7- بد سکتورهای شدید در قسمت های مخصوصی از هارددیسک
8- و....

و عواملی از این قبیل که تقریبا" میتوانم بگویم شاید 0.5 % احتمال خرابی اسپیندل موتور هارد مسبب صدای تق و تق شود و آنهم در یک خانواده بخصوص از یک برند خاص هارددیسک.

خوب بهتر این است که شما به یک تعمیر کار حرفه ای مراجعه نمایید تا برایتان هارددیسک را کامل چک نماید فکر نمیکنم کار شما باشد.

رضا امیر
14-05-2011, 16:47
سلام
مدتی پیش سیستمم دچار مشکل شد (خازن های مادر برد و پاور هم سوخت ,حالا کدوم زود تر نمیدونم ) بعد از تعمیر یه هارد sata samsung 500gb/r54/16m روش انداخت (هارد قبلی ide بود ) بعد از اون سیستم هنوز مشکلاتی داشت (دمای cpu بشدت بالا میرفت که ریکوردش 94 درجه بود!! ) به دلایلی :41: طرف کفت نمیدونم علت چیه و این عادیه!!(یه جای دیگه هم بردم ولی بی نتیجه بود ) در خلاصه مشکل دمارو با یه فن حل کردم . این توضیحاتو ( بخوانید :داستان :31:) دادم تا به این مشکل برسم که,
بعد از خرید هارد جدید در موقع انتقال اطلاعات از odd به هارد (هم رایت و هم کپی به هارد ) اگر فایل صوتی یا تصویری در حال پخش باشد (نکته: این فایل در هارد موجود است ) صدای این فایل تکه تکه و بریده بریده پخش میشود اما تصویر بدون هیچ مشکلی اجرا میشود و در کل در هیچ زمانی (چه بازی یا کار های دیگه ) مشکلی وجود ندارد (این موضوع در تمام برنامه های پخش وجود داره ) . علته اینکه سوال رو اینجا میپرسم اینه که تعمیرکار دومی گفت این مشکل از هاردته (گفت تک تک, قطعاتو عوض کردم و مشکل رو از هاردت یافتم ,البته خودمم که با هارد قدیمیم که تست میکنم همه چی درسته)
امکان داره از هارد باشه (منظورم اینه که مادر برد سالمه ؟) ؟ میتونم خودم تست کنم ؟
ببخشید از اینکه طولانی شد :31:
سپاس
سلام دوست من
آیا شما با همان مادربرد کار میکنید یعنی آن را تعمیر کرده اید و یا آنرا تعویض کردید؟
عموما" این گونه صدا ها که ناشی از وقفه در کار است موقعی پیش میاید که سیستم در هنگام انتقال اطلاعات دچار کاستی میشود و یا اینکه یکی از قطعات در بین راه انتقال اطلاعات خراب است ؟ خوب هارددیسک قبلی شما IDE بوده است و الان هم درست کار میکند و شما یک هارد جدید هم دارید که SATA است و به آن مشکوک هستید بهترین راه این است که همانطور که هارد قبلی را روی سیستمتان چک کردید هارد جدید را نیز روی یک سیستم دیگر چک کنید !
آیا سیستم عامل را به نوعی دیگر تعویض کرده اید مثلا" اگر ویستا داشته اید به 7 و یا اکس پی؟
هارد جدید شما نو است و قابلیت انتقال اطلاعات بالاتری دارد ولی امکان کانفلیکت سخت افزاری نیز دارید . آیا بایوس مادربرد را آپدیت کرده اید؟
دیگر اینکه میتوانید سیستم را با یک کارت صوتی USB نیز چک کنید و ببینید آیا در این حالت هم صدای غیر عادی دارید؟
منتظر شما هستم.

Greedy
14-05-2011, 18:29
اقا رضا دو سوال داشتم :
من یه فایل دارم رو هارد اکسترنالم که کپی نمیشه در حالی که قبلا مشکل نداشت و راحت کپی میشد یه فیلمی هست که از ثانیه 10 تا 20 تش اینطوریه بقیش سالمه . ولی خوب به خاطر همین 10 ثانیه کپی نمیشه کرد و ارور میده همن اولش . نمیدونم حالا چطور این مشکل براش پیش اومده ؟ الان این به دلیل بدسکتور بودن هست که این اتفاق افتاده ؟ چون قبلا سالم بود اگه مشکل اینه چطوری میشه رفعش کرد ؟
یه مشکل دیگه هم که دارم این هست که هارد اکسترنالم موقعی که وصل میکنم به سیستم در حالت عادی درایو شناسایی میکنه ولی به محض کلیک کردن روش پیغام فرمت کردنش میاد که البته فرمتم نمیشه بعد در حالت safe mode که میارم همچین چیزی نیست و به راحتی کار میکنه ویندوزم هم سونه رو دو سه ویندوز سون دیگه هم تست کردم سالم بود فقط رو ویندوز من اینطوره دلیلش چیه ؟ نرم افزاری هست که بهش گیر میده ؟ یه چیز دیگه هم اینه به usb های جلوی کیس هم میزنم اصلا هیچ واکنشی نشون نمیده فقط چراغ روشن میشه ولی انگار نه انگار که وسیله usb به سیستم نصب شده ولی فلش یا یه وسیله دیگه میزنم مشکلی نداره همشون هم usb2 هست با usb های جلوی سیستم های دیگه هم تست کردم با اینکه کیسشون قدیمی تر بوده اتصال برقرار میشه مشکل این چیه ؟
ممنون

new.operations
14-05-2011, 20:30
سلام دوست من
آیا شما با همان مادربرد کار میکنید یعنی آن را تعمیر کرده اید و یا آنرا تعویض کردید؟
عموما" این گونه صدا ها که ناشی از وقفه در کار است موقعی پیش میاید که سیستم در هنگام انتقال اطلاعات دچار کاستی میشود و یا اینکه یکی از قطعات در بین راه انتقال اطلاعات خراب است ؟ خوب هارددیسک قبلی شما IDE بوده است و الان هم درست کار میکند و شما یک هارد جدید هم دارید که SATA است و به آن مشکوک هستید بهترین راه این است که همانطور که هارد قبلی را روی سیستمتان چک کردید هارد جدید را نیز روی یک سیستم دیگر چک کنید !
آیا سیستم عامل را به نوعی دیگر تعویض کرده اید مثلا" اگر ویستا داشته اید به 7 و یا اکس پی؟
هارد جدید شما نو است و قابلیت انتقال اطلاعات بالاتری دارد ولی امکان کانفلیکت سخت افزاری نیز دارید . آیا بایوس مادربرد را آپدیت کرده اید؟
دیگر اینکه میتوانید سیستم را با یک کارت صوتی USB نیز چک کنید و ببینید آیا در این حالت هم صدای غیر عادی دارید؟
منتظر شما هستم.

سلام
در پاسخ به سوال های شما; مادر برد را تعمیر شده است , اما در مورد بایوس; این سیستم حدود 7-6 سال پیش جمع شده و بایوس تاکنون اپدیت نشده , سیستم عامل هم از ابتدا تا کنون xp بوده.
پس نتیجه ای که من میگیرم اینه که ابتدا باید هارد رو روی سیستم دیگری تست کنم
-اما هارد ide هم مشکلاتی دارد :41: , قبل از خرابی پاور و مادر برد از توی هارد صدا ی زیر و جیر جیر مانندی شنیده میشد(نه همیشه و نه خیلی بلند که اذیت کننده باشد , اما گاهی حتی در زمان بیکاری سیستم صدا ادامه داشت )
پس از تعمیر (هارد ide پیش خودم بود و همون تعمیر کار برام هارد sata رو نصب کرد) دیگه ویندوز ازش در حالت normally بالا نمیومد (روی صفحه سیاه لود ویندوز گیر میکرد) و تنها در حالت safe mood بالا میومد , اما پس از تست تعمیرکار دوم (هارد ide پیش خودم بود ) درست شد و راحت ویندوزش بالا میومد . پس از مدتی دوباره ویندوز بالا نمیومد و حتی به صورت هارد دوم شناخته نمیشد (با ریست چند باره سیستم بالاخره به صورت هارد دوم شناخته شد)
حالا سوال من اینه این هارد چقدر قابل اعتماده ؟ خودم میتونم تستش کنم ؟ که اگر مشکلی نداشت سیستم با این هارد ide بالا بیاد
تشکر که با دقت برسی کردید:11:

رضا امیر
17-05-2011, 07:01
سلام
در پاسخ به سوال های شما; مادر برد را تعمیر شده است , اما در مورد بایوس; این سیستم حدود 7-6 سال پیش جمع شده و بایوس تاکنون اپدیت نشده , سیستم عامل هم از ابتدا تا کنون xp بوده.
پس نتیجه ای که من میگیرم اینه که ابتدا باید هارد رو روی سیستم دیگری تست کنم
-اما هارد ide هم مشکلاتی دارد :41: , قبل از خرابی پاور و مادر برد از توی هارد صدا ی زیر و جیر جیر مانندی شنیده میشد(نه همیشه و نه خیلی بلند که اذیت کننده باشد , اما گاهی حتی در زمان بیکاری سیستم صدا ادامه داشت )
پس از تعمیر (هارد ide پیش خودم بود و همون تعمیر کار برام هارد sata رو نصب کرد) دیگه ویندوز ازش در حالت normally بالا نمیومد (روی صفحه سیاه لود ویندوز گیر میکرد) و تنها در حالت safe mood بالا میومد , اما پس از تست تعمیرکار دوم (هارد ide پیش خودم بود ) درست شد و راحت ویندوزش بالا میومد . پس از مدتی دوباره ویندوز بالا نمیومد و حتی به صورت هارد دوم شناخته نمیشد (با ریست چند باره سیستم بالاخره به صورت هارد دوم شناخته شد)
حالا سوال من اینه این هارد چقدر قابل اعتماده ؟ خودم میتونم تستش کنم ؟ که اگر مشکلی نداشت سیستم با این هارد ide بالا بیاد
تشکر که با دقت برسی کردید:11:
سلام دوست من
از گفته های شما اینطور بر میاید که هارهای شما سالم هستند فقط در مورد هارد دوم ظاهرا" مشکل در ست آپ هارد است . بهتر این است که شما از ابتدا هارد را آماده کنید و سیستم عامل را نصب کنید :
1- اطلاعات هارد دوم را خالی کنید
2- هارد را فرمت سطح پایین کنید LLF فقط ابتدای هارد را برای چند دقیقه
3- هارد به حالت اول بر میگردد و حالا سیستم عامل را نصب و هارد را پارتیشن بندی نمایید.

احتمال دارد وقفه های پیش آمده بخاطر ویروس باشد . اگر همه چیز درست انجام شد و باز هم شما همان وقفه ها را داشتید کل سیستم را به یک تعمیر کار بسپارید تا برای شما درست کند شاید هنوز مادربرد خراب باشد.
برای تست هاردتان میتوانید از نرم افزار HDD Regenerator بهره ببرید و در مورد قابل اطمینان بودن باید به عرضتان برسانم همانقدری که شما بر روی یک تکه یخ چیزهایی بنویسید و آن را درون فریزر نگه داری کنید تمام هارددیسک ها نیز قابل اطمینان هستند البته متاسفانه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
باید بدانید هیچ هارددیسکی 100 % مورد اطمینان برای نگه داری اطلاعات نیست و این بیشتر بستگی دارد به نوع نگه داری تا مدل و یا نوع هارددیسک .
راستی حتما" بایوس مادربرد را آپدیت بفرمایید.

رضا امیر
17-05-2011, 07:12
اقا رضا دو سوال داشتم :
من یه فایل دارم رو هارد اکسترنالم که کپی نمیشه در حالی که قبلا مشکل نداشت و راحت کپی میشد یه فیلمی هست که از ثانیه 10 تا 20 تش اینطوریه بقیش سالمه . ولی خوب به خاطر همین 10 ثانیه کپی نمیشه کرد و ارور میده همن اولش . نمیدونم حالا چطور این مشکل براش پیش اومده ؟ الان این به دلیل بدسکتور بودن هست که این اتفاق افتاده ؟ چون قبلا سالم بود اگه مشکل اینه چطوری میشه رفعش کرد ؟
یه مشکل دیگه هم که دارم این هست که هارد اکسترنالم موقعی که وصل میکنم به سیستم در حالت عادی درایو شناسایی میکنه ولی به محض کلیک کردن روش پیغام فرمت کردنش میاد که البته فرمتم نمیشه بعد در حالت safe mode که میارم همچین چیزی نیست و به راحتی کار میکنه ویندوزم هم سونه رو دو سه ویندوز سون دیگه هم تست کردم سالم بود فقط رو ویندوز من اینطوره دلیلش چیه ؟ نرم افزاری هست که بهش گیر میده ؟ یه چیز دیگه هم اینه به usb های جلوی کیس هم میزنم اصلا هیچ واکنشی نشون نمیده فقط چراغ روشن میشه ولی انگار نه انگار که وسیله usb به سیستم نصب شده ولی فلش یا یه وسیله دیگه میزنم مشکلی نداره همشون هم usb2 هست با usb های جلوی سیستم های دیگه هم تست کردم با اینکه کیسشون قدیمی تر بوده اتصال برقرار میشه مشکل این چیه ؟
ممنون
سلام دوست من
در مورد فایل تان باید بگویم با مشکلاتی که عنوان کردید باید یک بار دیگر ویندوز را از ابتدا نصب نمایید من فکر میکنم ( نه 100% ولی به احتمال زیاد ) مشکل از سیستم عامل است چون با سیستم های دیگر مشکلی نیست و فکر نمیکنم هارد بد سکتور داشته باشدولی میتوانید با نرم افزار هارد را چک کنید.
در مورد USB های جلوی کیستان باید بگوییم که شما نیاز دارید بر طبق منوال مادربرد سیم های آن را تست کنید و اتصالش به مادربرد را و هم اینکه قابلست های سیستم با سیستم فرق میکند بعضی از مادربرد ها یک پوتکشن خاص دارند و هرگاه از یک درگاه یو اس بی میزان جریان بیش از اندازه تعیین شده کشیده شود آن را مسدود میکند به همین علت کابل های هاردهای اکسترنال که اوریجنال هستند دو سر دارند تا از دو درگاه بهره ببرند. و هم اینکه باز هم تاکید میکنم عموما" 50% خرابی دستگاه هایی که به USB متصل میشند از طریق اتصال به جلوی کیس اتفاق میافتد چرا که سیم ها درست به مادربرد متصل نشده است و هم عموما" اصلا " این تکه جو را وصل نمیکنند ( بعضی از اسمبل کارها) . پس بهتر است آنها را مجددا" مورد برسی قراردهید و یک کابل دو سر هم تهیه بفرمایید.

ijaz
17-05-2011, 10:53
سلام و خسته نباشيد...
يک کمک ميخواستم اگه لطف کنيد
من يک هارد اکسترنال سيليکون پاور گرفتم براي پلي استيشن 3 که بشه روش بازي ريخت تا بازي کنم..
هارد رو به پلي استيشن نصب کرده بودم و داشتم بازي ميريختم ...وختي برگشتم از بازي ديديم تمام بازيها ژاک شده انگار از رو هارد..هيچي نشون نميده..
هرد رو به کامپيوتر هم وصل کردم...فضاي اشغال شده هرد رو 300 گيگ ميزنه اما هيچ فايلي رو نشون نميده...با يک برنامخ ريکاوري هم تنها تونستم 15 گيگ رو برگردونم....مطمئنم که ويروس هم نداره هارد...نزديک سي هزار تومن بازي داشتم که پريد...به نظر شما اشکال از هارده؟ا ز چي ميتونه باشه....امکان برگشت اظلاعات هست؟از چه طريق؟
ممنون ميشم جواب بديد

Ardavan
17-05-2011, 11:09
سلام به اساتید محترم!!
اقایون من یم مشکل بسیار جدی پیدا کردم،یک هارد 500 سیگیت دارم،این بالا نمیاد،مادر بوردم پیغام میده که هاردت ایراد داره،فکر میکنم بد سکتور گرفته،با نرم افزار HDD Regenerator از طریق بوت اوردم بالا،بعد این واسه تعمیرش از دیروز تا صبح گزاشتم تنها 1گیگابایتش رو چک کرده بود،با این اوصاف که من تا 1هفته باید بزرام چک کند!!!
به نظرتون چه باید کنم؟
ممنون،بسیار حیاطی هست اطلاعاتم هم!!!!

رضا امیر
17-05-2011, 16:23
سلام به اساتید محترم!!
اقایون من یم مشکل بسیار جدی پیدا کردم،یک هارد 500 سیگیت دارم،این بالا نمیاد،مادر بوردم پیغام میده که هاردت ایراد داره،فکر میکنم بد سکتور گرفته،با نرم افزار HDD Regenerator از طریق بوت اوردم بالا،بعد این واسه تعمیرش از دیروز تا صبح گزاشتم تنها 1گیگابایتش رو چک کرده بود،با این اوصاف که من تا 1هفته باید بزرام چک کند!!!
به نظرتون چه باید کنم؟
ممنون،بسیار حیاطی هست اطلاعاتم هم!!!!
سلام
آیا این نرم افزار پیغامی مبنی بر خرابی هارد میده و یا فقط کند پیش میره؟

Ardavan
18-05-2011, 11:06
سلام
آیا این نرم افزار پیغامی مبنی بر خرابی هارد میده و یا فقط کند پیش میره؟

بله وقتی که داره چک میکنه،همینجور تعداد سکتور هایی که ایراد داره رو میشماره،!!!!

رضا امیر
18-05-2011, 17:37
بله وقتی که داره چک میکنه،همینجور تعداد سکتور هایی که ایراد داره رو میشماره،!!!!
سلام دوست من
اگر هارددیسک را Low level Format کنید. البته اگر اطلاعات ندارید چون پس از انجام این کار دیگر اطلاعات قابل بازیابی نمی باشد.

Ardavan
19-05-2011, 06:31
سلام دوست من
اگر هارددیسک را Low level Format کنید. البته اگر اطلاعات ندارید چون پس از انجام این کار دیگر اطلاعات قابل بازیابی نمی باشد.

ممنون بابت راهنمایی،.ولی اقا من مشکلم همین جاست که اطلاعات واسم مهم هست،نرم افزاری چیزی که وقت بیا بالا من کپی کنم نیست؟
حتی با یک هارد دیگه هم خواستم بیارم بالا نمیشد!!
راه حلی نیست یعنی؟
ممنون از توجهت!

رضا امیر
19-05-2011, 06:55
ممنون بابت راهنمایی،.ولی اقا من مشکلم همین جاست که اطلاعات واسم مهم هست،نرم افزاری چیزی که وقت بیا بالا من کپی کنم نیست؟
حتی با یک هارد دیگه هم خواستم بیارم بالا نمیشد!!
راه حلی نیست یعنی؟
ممنون از توجهت!
سلام دوست من
عموما" هارددیسک هایی که بد سکتور شدید دارند و یا در ابتدای هارد بدسکتور دارند نمیگذارند که سیستم بوت شود و یا چون دیر دیتکت میشوند سیستم عامل از آنها میگذرد . شما باید یا از نرم افزارهای تحت داس استفاده کنید که گاها" مشکل تعویض اسم دارند زیرا در داس اسامی 8 کارکتری است و یا از نرم افزارهای پروفشنال مانند PC-3000 باید استفاده کرد که در دسترس شما نیست.
در سی دی هایرنز چند نرم افزار دیتا ریکاوری تحت داس موجود است از آنها بهره ببرید اگر نشد باید هارد را به یک متخصص بسپارید.

mehran gorji
19-05-2011, 08:38
سلام مهندس امیر
راهی نداره که بتونید pc-3000 قدیمی منو اپدیت کنید؟
البته دستگاه رو از شما نخریده بودم.مال 60سال پیش است.
خسته شدم مثل یه بی خاصیت اونجا افتاده.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

رضا امیر
19-05-2011, 10:29
سلام مهندس امیر
راهی نداره که بتونید pc-3000 قدیمی منو اپدیت کنید؟
البته دستگاه رو از شما نخریده بودم.مال 60سال پیش است.
خسته شدم مثل یه بی خاصیت اونجا افتاده.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام
متاسفانه نه چون مال شما احتمالا" چینی است . کاری از دست من بر نمیاد اگر نه خوشحال میشدم کاری بکنم.

Vahid67
19-05-2011, 10:55
سلام دوستان ...
امروز تا آحر وقت احتمالا نابود می شم !!! از دیشب همینطوری پشت سر هم برام مشکلات ایجاد میشه !!!
با برنامه HD Tune 4.5 هاردم رو تست کردم و قسمت Health همه چیز رو سالم زد ولی توی این تاپیکی که زدم خود ویندوز یک سری ارور می ده !!! لطفا راهنمایی کنید ...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
با تشکر

Ardavan
19-05-2011, 14:44
سلام دوست من
عموما" هارددیسک هایی که بد سکتور شدید دارند و یا در ابتدای هارد بدسکتور دارند نمیگذارند که سیستم بوت شود و یا چون دیر دیتکت میشوند سیستم عامل از آنها میگذرد . شما باید یا از نرم افزارهای تحت داس استفاده کنید که گاها" مشکل تعویض اسم دارند زیرا در داس اسامی 8 کارکتری است و یا از نرم افزارهای پروفشنال مانند PC-3000 باید استفاده کرد که در دسترس شما نیست.
در سی دی هایرنز چند نرم افزار دیتا ریکاوری تحت داس موجود است از آنها بهره ببرید اگر نشد باید هارد را به یک متخصص بسپارید.

تشکر از لینکه وقت گزاشتید و پاسخ سوالم رو دادید،اتفاقا دیروز گرفتمش اخرین ورژن رو،امتحان باید کنم!
یعنی اگر دست متخصص بدم یا اون نرم افزاری که فرمودید امکان برگردوندن اطلاعتم هست؟
ممنون از شما!!

Senator_Offline
20-05-2011, 21:19
اقا چه جوری میشه low level format کرد با نرم افزار خاصی هست؟

رضا امیر
21-05-2011, 08:38
سلام دوستان ...
امروز تا آحر وقت احتمالا نابود می شم !!! از دیشب همینطوری پشت سر هم برام مشکلات ایجاد میشه !!!
با برنامه HD Tune 4.5 هاردم رو تست کردم و قسمت Health همه چیز رو سالم زد ولی توی این تاپیکی که زدم خود ویندوز یک سری ارور می ده !!! لطفا راهنمایی کنید ...

با تشکر
سلام دوست من
ایندسته ایرادات هم میتواند از هارددیسک باشد و هم ایرادات نرم افزاری مانند خرابی در پارتیشن ها که عوامل زیادی دارد مانند:
ویروس
نوسانات ولتاژی
فایل های خراب
فرم ویر و......

اول هاردتان باید چک شود و بعد دوباره سیستم ست آپ شود.

---------- Post added at 01:08 AM ---------- Previous post was at 01:06 AM ----------

تشکر از لینکه وقت گزاشتید و پاسخ سوالم رو دادید،اتفاقا دیروز گرفتمش اخرین ورژن رو،امتحان باید کنم!
یعنی اگر دست متخصص بدم یا اون نرم افزاری که فرمودید امکان برگردوندن اطلاعتم هست؟
ممنون از شما!!
سلام دوست من
بله عموما" در 90 % اینگونه موارد تعمیرگاه های مجهز قابلیت بازیابی اطلاعات را دارا هستند.

Vahid67
21-05-2011, 14:40
سلام دوست من
ایندسته ایرادات هم میتواند از هارددیسک باشد و هم ایرادات نرم افزاری مانند خرابی در پارتیشن ها که عوامل زیادی دارد مانند:
ویروس
نوسانات ولتاژی
فایل های خراب
فرم ویر و......

اول هاردتان باید چک شود و بعد دوباره سیستم ست آپ شود.

مشکل حل شد سیستم ویروسی شده بود ....

LANDASEFR
23-05-2011, 05:46
گاهي اوقات يك صداي قيژ قيژ از هارد شنيده ميشه البته يكسره نيست 30 ثانيه هست باز قطع ميشه باز دوباره

آيا هارد خراب شده چون اون رو 14 روز پيش خريدم. (سيگيت200گيگ 8 مگ كش)

رضا امیر
23-05-2011, 06:30
گاهي اوقات يك صداي قيژ قيژ از هارد شنيده ميشه البته يكسره نيست 30 ثانيه هست باز قطع ميشه باز دوباره

آيا هارد خراب شده چون اون رو 14 روز پيش خريدم. (سيگيت200گيگ 8 مگ كش)
سلام دوست من
عموما" صدا های ناهنجار نشانه خرابی و یا در شرف خراب شدن است اما بعضی خانواده ها بصورت مادرزاد اینگونه صدا ها را دارند و سالم هم هستند !!!!!!!!!!!!
در ضمن بدانید که اینگونه صدا ها یا با روشن شدن هارد شنیده ویشوند و با خاموش کردن آن قطع و یا فقط وقتی قسمت خاصی از هارد شروع به خواندن میکند صدا شنیده میشود و....
پس این صدا ها در یک پریود زمانی مشخص تکرار نمیشوند . اگر صدا برایتان ناراحت کننده است و یا از خریدتان راضی نیستید به فروشنده مراجعه نماید.

mpeg
24-05-2011, 22:25
منم 1 سوال دارم
منم 1 هارد ide دارم مکستور مدتی از سیستم قدیمیم استفاده نکردم چون سیستم نو گرفتم
سیستممم قبلیم رو بعد از مدتی امدم روشن کنم دیدیم هارد (قبلا هاردم هیچ مشکلی نداشت حتی صدا هم نمیداد )رو سیستم نمیشناسه و هر چند تاثیه 1 بار 1 صدای بوق یا ویژ مانند میده
1)ایا این هارد قابل تعمیر هست ؟ چون اطاعاتم رو لازم دارم

2) ایا مشکل از برد هارد هست؟
3) اینکه ریکاوری کهدر شرکت انجام میدن فرقش با این ریکاوری که ما با نرم افزار ها انجام میدیم تو خونه چیه
ا
گه میشه هزینه ریکاوری هم بگین

Javad-ht
24-05-2011, 22:55
سلام
من یه سال پیش یه هارد 1 ترابایت سیگیت خریدم که تقریبا از چند ماه پیش بدجوری به صدا افتاده!
امشب یه هارد از یکی قرض گرفتم و دارم هارد رو خالی میکنم!
میخوام ببینم راهی هست که صدای تق تق هارد رو برطرف کنم یا باید ببرم گارانتی؟
در ضمن همراه تق تق یه لرزش محسوس هم ایجاد شده که به راحتی میشه حس اش کرد!
مرسی

رضا امیر
25-05-2011, 06:24
منم 1 سوال دارم
منم 1 هارد ide دارم مکستور مدتی از سیستم قدیمیم استفاده نکردم چون سیستم نو گرفتم
سیستممم قبلیم رو بعد از مدتی امدم روشن کنم دیدیم هارد (قبلا هاردم هیچ مشکلی نداشت حتی صدا هم نمیداد )رو سیستم نمیشناسه و هر چند تاثیه 1 بار 1 صدای بوق یا ویژ مانند میده
1)ایا این هارد قابل تعمیر هست ؟ چون اطاعاتم رو لازم دارم

2) ایا مشکل از برد هارد هست؟
3) اینکه ریکاوری کهدر شرکت انجام میدن فرقش با این ریکاوری که ما با نرم افزار ها انجام میدیم تو خونه چیه
ا
گه میشه هزینه ریکاوری هم بگین
سلام دوست من
در مورد ایراد دقیقا" ذکر نکردید که صدای بوقی که فرمودید از هارد است یا از سیستم؟
در هر صورت خرابی ها و یا شل شدن قطعاتی مانند:
رم
کارت گرافیک
خرابی بایوس
و..
نیز میتوانند عاملی برای صدای بوق باشند آنها را درست در اسلت مربوطه فرو کنید.
و اما در مورد هاردتان عموما" هارد یا صدای هد کلیک بصورت تق و تق دارد و یا یک صدای آژیر مانند که از کم به زیاد نواخته میشود و منقطع و پس از چند ثانیه دوباره شنیده میشود. در هرصورت کابل برق و دیتای متصل به هاردتان را چک کنید. و در مورد سوالتان بله گاها" خرابی برد و نقصان ولتاژ میتواند عاملی بر صدای ناهنجار هارددیسک باشد اما بدین صورت که شما عنوان کردید که فقط مدتی از آن بهره نبردید بهتر است با دقت همه قطعات و اتصالات را چک بفرمایید.
در مورد سوال دوم عموما" در 20 درصد مواقع هیچ اختلافی بین ریکاوری اطلاعات شما با یک متخصص وجود ندارد اما در 80 % مواقع یک متخصص میتواند به شما کمک زیادی بکند و 100 % اطلاعات را به شما برگرداند . و صادقانه اگر بخواهم بگویم در 40% مواقع کاربر عادی و یا حتی اغلب آماتورها فقط هارد یا دستگاه ذخیره سازی اطلاعات مانند فلش -مموری-کول دیسک و...- را خراب تر میکنند.

Saeed System
25-05-2011, 06:38
دوستان یه نرم افزار هستی به نام Hard Disk Sentinel کاشکی میشد این نرم افزار رو تو پست اول این تاپیک ضمیمه

کرد.. خوراک این تاپیکه این نرم افزار تمام مشکلات هارددیسک رو نشون میده و میزان سلامت هارد و برای اینکه کاربر خیالش

راحت باشه خیل یخیلی برنامه توپیه تعداد بد سکتورها و هر مشکلی که هارد داشته باشه نشون میده..

من از یک مدیری خواهش میکنم برنامه Hard Disk Sentinel رو برای دانلود ضمیمه پست اول این تاپیک کنند..

دوستانی که فکر می کنن هاردشون خرابه برای اینکه بفهمند مشکل هاردشون چیه برن آخرین ورژن این برنامه رو با سرچ

د رگوگل پیدا کنند

عکس از محیط برنامه:

mpeg
25-05-2011, 09:48
سلام دوست من
در مورد ایراد دقیقا" ذکر نکردید که صدای بوقی که فرمودید از هارد است یا از سیستم؟
در هر صورت خرابی ها و یا شل شدن قطعاتی مانند:
رم
کارت گرافیک
خرابی بایوس
و..
نیز میتوانند عاملی برای صدای بوق باشند آنها را درست در اسلت مربوطه فرو کنید.
و اما در مورد هاردتان عموما" هارد یا صدای هد کلیک بصورت تق و تق دارد و یا یک صدای آژیر مانند که از کم به زیاد نواخته میشود و منقطع و پس از چند ثانیه دوباره شنیده میشود. در هرصورت کابل برق و دیتای متصل به هاردتان را چک کنید. و در مورد سوالتان بله گاها" خرابی برد و نقصان ولتاژ میتواند عاملی بر صدای ناهنجار هارددیسک باشد اما بدین صورت که شما عنوان کردید که فقط مدتی از آن بهره نبردید بهتر است با دقت همه قطعات و اتصالات را چک بفرمایید.
در مورد سوال دوم عموما" در 20 درصد مواقع هیچ اختلافی بین ریکاوری اطلاعات شما با یک متخصص وجود ندارد اما در 80 % مواقع یک متخصص میتواند به شما کمک زیادی بکند و 100 % اطلاعات را به شما برگرداند . و صادقانه اگر بخواهم بگویم در 40% مواقع کاربر عادی و یا حتی اغلب آماتورها فقط هارد یا دستگاه ذخیره سازی اطلاعات مانند فلش -مموری-کول دیسک و...- را خراب تر میکنند.

صدای هارد هست هارد مشکل پیدا کرده و دیتکت نمیشه
رو سیستم دیگم چک کردم همون شبیه اژیر هست

رضا امیر
25-05-2011, 14:36
صدای هارد هست هارد مشکل پیدا کرده و دیتکت نمیشه
رو سیستم دیگم چک کردم همون شبیه اژیر هست
سلام دوست من
بهتر این است که هارد را ببرید پیش یک متخصص تعمیرات. چندین عامل باعث این داستان میشود .در 20% موارد میتواند از برد باشد.

Javad-ht
25-05-2011, 17:07
این 2 تا تست رو از هارد 1 ترابایت سیگیت گرفتم!
راستش من خیلی از این برنامه سر درنمیارم!
گذاشتم دوستان نظر بدن.
هاردم زیاد صدا میده.
مخصوصا وقتی داره کار میکنه!
نتایج هم بعد از اینکه با برنامه ویندوز (disk management) فرمت کردم گرفتم.(3 ساعتی طول کشید)
ممنون میشم راهنمایی کنید

رضا امیر
25-05-2011, 19:52
سلام
هارد شما کاملا" سالم نشان داده میشود !!!!
پیغام اشتباه در CRC به معنی Cyclic Redundancy Check یعنی در زمان جابجایی اطلاعات ( عموما" از طریق کابل ) دچار اشتباه شده است.
اگر صدای هارد شما را زیاد آزار میدهد به گارانتی جهت تعویض هارد مراجعه نمایید.

Javad-ht
25-05-2011, 21:37
سلام
هارد شما کاملا" سالم نشان داده میشود !!!!
پیغام اشتباه در CRC به معنی Cyclic Redundancy Check یعنی در زمان جابجایی اطلاعات ( عموما" از طریق کابل ) دچار اشتباه شده است.
اگر صدای هارد شما را زیاد آزار میدهد به گارانتی جهت تعویض هارد مراجعه نمایید.

دوست عزیز آخه چرا سرعت اول تست 120 هست و بعد به نصف میرسه؟
من اکثر تست هایی که دیدم سرعت از اول تا آخر تو یه رنجه.

رضا امیر
26-05-2011, 06:45
دوست عزیز آخه چرا سرعت اول تست 120 هست و بعد به نصف میرسه؟
من اکثر تست هایی که دیدم سرعت از اول تا آخر تو یه رنجه.
سلام دوست خوب من
نمودار هارددیسک شما درست است بنا بر خیلی از دلایل از جمله:
میزان چرخش
محیط کمتر ترک های داخلی نصبت به خارجی تر ها
میزان چگالی بشتر بیت های اطلاعاتی در ترک های بیرونی تر
سرعت بیشتر خواندن اطلاعات در ترک های با قطر بیشتر
و....
خیلی دلایل دیگر از جمله نوع تکنولوژی بکاررفته از طرف کارخانه سازنده باعث میشو تا لایه های داخلی پلتر سرعت کمتری داشته باشند .
متاسفانه در اینجا مجال نوشتن مقالات بنده در وجود ندارد تا همین حالا هم که میبینید امضاء را لطف کردند حظف کرده اند میترسم اگر بیشتر بنویسم کلا" خط مان بزنند.
به هر حال اطمینان کنید در 90 درصد هارددیسک ها نمودار از ابتدا به انتها دارای افتی مابین 20 تا 60 % میباشد و این یکی از نکاتی است که یک هارددیسک را برازنده تر از دیگری میکند و در تست ها به نام Average access time بیان میشود.
البته موارد زیاد تری برای بهتر بودن یک هارددیسک قابل شمارش است که ما در اینجا به آنها نمیپردازیم.
با تمام این حرف ها این گونه تست ها تست های سطحی هستند و اگر شما نگران هستید به یک متخصص مراجعه نماید.
با تشکر از شما و امید وارم توانسته باشم مختصر حق کلام را ادا کنم.

PRD900
03-06-2011, 14:32
دوستان سلام
اول یک معذرت خواهی کنم اگر جواب سوالم در پست های قبل بوده باشه چون من 50 برگ رو خوندم ولی خب 350 صفحه رو خوندن خیلی سخته !!!

مشکل من با هارد دیسکم : من یک هارد دیسک 320 WD رو 3 سال پیش خریدم و سال پیش مشکل دار شد :

برادرم داشت با برنامه پارتیشن مجیک از داخل ویندوز پارتیشن هارو کم و زیاد میکرد که اشتباهی پارتیشن درایو C (اصلی ویندوز) رو هم تغییر داد : حجمشو زیاد کرد!
بعد که سیتمو ریستارت کرد دیگه هارد بالا نیومد ... یعنی بالا میومد ولی در قسمت لودینگ ویندوز گیر میکرد ... خواستم ویندوزو عوض کنم موقع بالا اومدن سیدی ویندوز باز همین مشکلو داشتم ...یه هارد نو خریدم و اونو گذاشتم کنار بعد 1 سال امروز دوباره وصلش کردم باز موقع نصب ویندوز 7 داخل لودینگش گیر کرد ... کابل تبدیل ساتا به usb رو هم گرفتم ولی باز بالا نمیاد ... یعنی از 6 تا گزینه 4 تا وصل میشه 2 تای بعدیو موقع بالا اومدن ارور میده ...

از اونجایی که هیچ راهی برای دسترسی به اطلاعاتم که برام حیاتیه ندارم شما چه راهیو پیشنهاد میکنین ؟!!

Majid393
04-06-2011, 06:16
دوستان این 2 عکس رو ببینید :

با HD Tune ارورِ Ultra DMA CRC Error Count رو نشون میده،
اما با Hard Disk Sentinel چیزی نشون نمیده.

مشکلی نداره ؟

رضا امیر
04-06-2011, 17:34
سلام دوست خوبم PRD900
هارد شما مشکل خاصی ندارد. فقط مشکل شما در قسمت MBR است که اطلاعات پارتیشن ها در آنجا ثبت میشود به این دلیل که شما حجم پارتیشن ها را تغیر داده اید و متاسفانه عملیات درست انجام نشده است هارد مشکل دار شده . بصورت ساده در جدول آغازین میزلن پارتیشن ها و حجم و موقعیت آنها درج شده است اما وقتی هارد به سراغ آن سکتورهای مشخ میرود اطلاعاتی را که باید در آنجا پیدا کند را نمیبیند پس سیستم نمیتواند روند عادی را طی کند.
خوب بهتر است شما :
1- هارد را بعنوان یک هارد دوم به سیستم متصل نمایید و ببینید آیا میتوانید اطلاعات آن را حتی پارتیشن های آن را رویت کنید چه خراب و چه سالم و موقعیت هارد را در Disk Managment ببینید.
2- اگر سیستم بالا آمد ولی هارددوم را در ویندوز نشان نداد از نرم افزار های بازیابی اطلاعات بهره ببرید.

منتظر شما هستم.

رضا امیر
04-06-2011, 17:42
دوستان این 2 عکس رو ببینید :

با HD Tune ارورِ Ultra DMA CRC Error Count رو نشون میده،
اما با Hard Disk Sentinel چیزی نشون نمیده.

مشکلی نداره ؟
دوست خوبم سلام
قبلا" در این مورد توضیح داده ام این ها فقط تست های SMART هستند و باید پالایش شوند . و هارد شما باید تست های بیشتری بر رویش انجام شود ولی آنچه این تست به شما نشان میدهد آن است که هارد در سلامت کامل است و در چند مورد هنگام انتقال اطلاعات از طریق کابل به مشکل بر خورد کرده و سعی دوباره داشته است.
پیروز باشید

pay_dollar
05-06-2011, 15:18
سلام دوستان گرامی
هارد 500 گیگ سیگیت سری 7200.12 رو برای اطلاعات مهم و شخصیم استفاده میکردم و به عنوان بک آپ بود
دیروز به منزل یکی از دوستان رفتم و هارد رو بردم برای ریختن چند عدد فایل , پاورشون کابل برق هارد ساتا نداشتن در نتیجه از تبدیل استفاده کردم , و در اثر بی دقتی چون کابل پاورشون مثل اینکه اون زایده هاش که برای بر عکس جانرفتن هست از بین رفته بود کابل برق رو برعکس زدیم و یک جرقه کوچک نزدیک پین های هار زده شد و هارد مثل اینکه سوخت !!!

اطلاعات این هارد بسیار بسیار برام حیاتی هست و به احتمال زیاد برد هارد سوخته
گارانتی هم داره برای ویستا هست

حالا به نظرتون ببرم گارانتی ؟ یا برم یک هارد دیگه بگیرم بردش رو بندازم روی این ؟
گارانتی ببرم اولا میترسم بر اثر حواس پرتی و بیدقتی شون اطلاعات از بین بره و یا دسترسی داشته باشن به اطلاعات و از روش کپی بردارن

میخواستم راهنمایی کنین بهترین تصمیمی که بشه گرفت چیست ؟

متشکرم

arta2008
06-06-2011, 00:50
سلام

من یه هارد 1 ترا سیگیت دارم که سرعتش خیلی پایین اومده طوری که رو بعضی از فولدر ها وقتی کلیک میکنی چراغ هارد روشن میشه و حدود 30 40 ثانیه طول میکشه تا چراغ خاموش شه

برایه همین من با برنامه acronis disk director حدود 40 گیگ از هارد رو جدا کردم و یه پارتیشن ساختم بعد اون 40 گیگ رو به 20 گیگ و 20 گیگ رو به 10 گیگ همین طوری ادامه دادم تا 5 تا پارتیشن 2 گیگ ساختم وقتی با برنامه acronis میزنم او 2 گیگ رو تست کنه مثلا تا 40 درصد سرعت پرمیشه بعد سرعتش خیلی کم میشه

من هم 2 گیگ رو باز به دو قسمت تقسیم کردم 1 گیگ اول رو زدم چک کرد خیلی زود پر شد
ولی 1 گیگ دوم خیلی طول کشید اونیم که طول میکشه آخر نمینویسه که ایراد داره

حدود 30 گیگ از هاردم رو این طوری تست کردم که مثلا 1 گیگ سالم بود 1 گیگ خراب 2 گیگ سالم 1 گیگ خراب

حالا مشکل از کجاست ؟

چطوری میشه این مشکل رو حل کرد ؟

لطفا راهنمایی کنیید

واجبه

رضا امیر
06-06-2011, 05:50
سلام دوستان گرامی
هارد 500 گیگ سیگیت سری 7200.12 رو برای اطلاعات مهم و شخصیم استفاده میکردم و به عنوان بک آپ بود
دیروز به منزل یکی از دوستان رفتم و هارد رو بردم برای ریختن چند عدد فایل , پاورشون کابل برق هارد ساتا نداشتن در نتیجه از تبدیل استفاده کردم , و در اثر بی دقتی چون کابل پاورشون مثل اینکه اون زایده هاش که برای بر عکس جانرفتن هست از بین رفته بود کابل برق رو برعکس زدیم و یک جرقه کوچک نزدیک پین های هار زده شد و هارد مثل اینکه سوخت !!!

اطلاعات این هارد بسیار بسیار برام حیاتی هست و به احتمال زیاد برد هارد سوخته
گارانتی هم داره برای ویستا هست

حالا به نظرتون ببرم گارانتی ؟ یا برم یک هارد دیگه بگیرم بردش رو بندازم روی این ؟
گارانتی ببرم اولا میترسم بر اثر حواس پرتی و بیدقتی شون اطلاعات از بین بره و یا دسترسی داشته باشن به اطلاعات و از روش کپی بردارن

میخواستم راهنمایی کنین بهترین تصمیمی که بشه گرفت چیست ؟

متشکرم
سلام دوست من
تنها اتفاقی که تا الان افتاده این است که مدار فیوزینگ ورودی برد هارد شما سوخته است البته احتمال آسیب های دیگر هم هست ولی باید بررسی شود .
1- برد هارد شما قابل تعویض نمیباشد و باید مشابه سازی شود در صورت تعویض برد به هارد آسیب وارد میکنید
2- میتوانید هارد را به گارانتی بدهید !! اما میدانید که از شرایط گارانتی خارج است و .... خود بهتر میدانید

با تجربه من بهترین پیشنهاد این است که با یک مرکز معتبر تعمیرات تماس بگیرید و با وقت قبلی هارد را ببرید و تعمیر کنند و هارد را بر گردانید. اینکه گفتم وقت قبلی برای این است که یک مرکز معتبر میتواند در همان زمان ورود شما میزان خرابی را برآورد کند و در صورت امکان در همان زمان رفع ایراد کنند اما:
توجه کنید که ممکن است برد شما تعمیر شود و هم نشود
1- درخواست نمایید در صورت تعمیر برد و یا تعویض برد به شرایط گارانتی آسیب نرسد ( انگار مه انگار که هارد خراب شده است )
2- در صورتیکه خدایی نکرده به مدیا آسیب رسیده هارد از شرایط گارانتی خارج نشود تا حداقل شما یک هارد سالم نو داشته باشید.

تمام این مفروضات به شرط سلامت اطلاعات است.
انشاال... مشکلتان حل شود.

رضا امیر
06-06-2011, 05:56
سلام

من یه هارد 1 ترا سیگیت دارم که سرعتش خیلی پایین اومده طوری که رو بعضی از فولدر ها وقتی کلیک میکنی چراغ هارد روشن میشه و حدود 30 40 ثانیه طول میکشه تا چراغ خاموش شه

برایه همین من با برنامه acronis disk director حدود 40 گیگ از هارد رو جدا کردم و یه پارتیشن ساختم بعد اون 40 گیگ رو به 20 گیگ و 20 گیگ رو به 10 گیگ همین طوری ادامه دادم تا 5 تا پارتیشن 2 گیگ ساختم وقتی با برنامه acronis میزنم او 2 گیگ رو تست کنه مثلا تا 40 درصد سرعت پرمیشه بعد سرعتش خیلی کم میشه

من هم 2 گیگ رو باز به دو قسمت تقسیم کردم 1 گیگ اول رو زدم چک کرد خیلی زود پر شد
ولی 1 گیگ دوم خیلی طول کشید اونیم که طول میکشه آخر نمینویسه که ایراد داره

حدود 30 گیگ از هاردم رو این طوری تست کردم که مثلا 1 گیگ سالم بود 1 گیگ خراب 2 گیگ سالم 1 گیگ خراب

حالا مشکل از کجاست ؟

چطوری میشه این مشکل رو حل کرد ؟

لطفا راهنمایی کنیید

واجبه
سلام دوست من
تست جالبی انجام دادید اما کاربردی نیست چون جواب و نتیجه منطقی ندارد. عموما" هارددیسک هایی که چنین رفلکسی دارند میتوانند مشکلاتی مانند:
1- بد سکتور
2- خرابی در فرم ویر ( ترجمه بد - سکتور ناشناخته - لیست های خراب و...)
3- مشکلات نرم افزاری مانند ویروس
4- خرابی یک یا چند هد نوشتن و خواندن
5- ویبره
6- و...

بهترین راه این است که اگر اطلاعات ندارید هارد را فرمت سطح پایین کنید که البنه زمان بر است و بعد تست زمان دسترسی به سکتورها را بگیرید

arta2008
06-06-2011, 22:13
پس بهترین راه برای حل مشکل بد سکتور low level format هستش ؟

من با HDD Regenerator 1.71 یه ذره از هارد رو چک کردم بد سکتور پیدا نکرد

با چه برنامه ای تست زمان دسترسی به سکتورها رو بگیرم ؟

رضا امیر
07-06-2011, 00:48
پس بهترین راه برای حل مشکل بد سکتور low level format هستش ؟

من با HDD Regenerator 1.71 یه ذره از هارد رو چک کردم بد سکتور پیدا نکرد

با چه برنامه ای تست زمان دسترسی به سکتورها رو بگیرم ؟
سلام
برای بدسکتور گیری بدون از بین رفتن اطلاعات HDDreg خوبه و برای بدسکتور گیری و از بین بردن ویروس های MBR و شاید یکی از بهترین برنامه های بدسکتور گیری LLF خوب است و برای گرفتن تایم سکتوری برنامه MHDD و دستور SCAN مورد استفاده قرار میگیرد البته این ها تماما" برنامه های آماتور ها است نه حرفه ای ها ولی این برنامه ها در دسترس شما است و برنامه های حرفه ای گران قیمت هستند.

arta2008
08-06-2011, 22:28
میشه برنامه های حرفه ای و کاربردی رو هم اسمشو بگین

شاید بتونم پیدا کنم ؟

ferizebele
08-06-2011, 23:46
با سلام خدمت اساتید
می خوام یه داستان براتون تعریف کنم. یه هارد 320G سامسونگ داشتم که تو یکی از درایواش(130) گیگ عکس خانوادگی و کلی جزوه که عکسشونو گرفته بودم و کلی برنامه با ارزش بود بر اثر یه اشتباه با برنامه partition pragon درایوو به حالت logical بردم که بعد از اون درایوم فرمت شد. دو روزه با نرم افزارهای ریکاوری هر چه قدر خواستم اطلاعات برگردونم نشد که نشد فقط میتونستن درهم برهم اطلاعات برگردونن. بعد از اون با برنامه partition manager خواستم اون درایوه رو فرمت کنم که چند تا ارور داد که همشونو فیکس کردم و بعد از اون دیگه درایوای هارد بالا نیومدن ولی توسط ویندوز هارد شناسایی میشد تا اینکه برد هاردو با یه برد هارد 500G عوض کردم و بازم درایوا بالا نیومدن و دیگه هارد شناسایی نشد و در آخر برد اصلی هارد از پشت با یه هارد دیگه اتصالی کرد و هارد عمرشو داد به شما دیگه حتی دورم نمیگیره. الانم دارم با گریه براتون این داستانو مینویسم نمیدوم چه کار کنم چون عکس هایی که طی 7 سال جمع کره بودم حدود 40 گیگ همشونو از دست دادم و 40 هزار تراک mp3 که هزاران ساعت وقتمو واسه جمع کردنشون گذاشتم و بدتر از همه عکس این جزوه ها که دو روز دیگه امتحانشونو دارم.
از دوستان و اساتید اگه کسی میدونه چطوری میتونم این هارد لعنتی رو درست کنم و بتونم اطلاعاتمو برگدونم کمک کنه که واقعا به اون احتیاج دارم.
با تشکر

رضا امیر
09-06-2011, 08:33
میشه برنامه های حرفه ای و کاربردی رو هم اسمشو بگین

شاید بتونم پیدا کنم ؟
سلام دوست خوب من
در حال حاضر حرفه ای ترین نرم افزار و سخت افزار تعمیرات و بازیابی اطلاعات PC-3000 است

رضا امیر
09-06-2011, 10:31
با سلام خدمت اساتید
می خوام یه داستان براتون تعریف کنم. یه هارد 320G سامسونگ داشتم که تو یکی از درایواش(130) گیگ عکس خانوادگی و کلی جزوه که عکسشونو گرفته بودم و کلی برنامه با ارزش بود بر اثر یه اشتباه با برنامه partition pragon درایوو به حالت logical بردم که بعد از اون درایوم فرمت شد. دو روزه با نرم افزارهای ریکاوری هر چه قدر خواستم اطلاعات برگردونم نشد که نشد فقط میتونستن درهم برهم اطلاعات برگردونن. بعد از اون با برنامه partition manager خواستم اون درایوه رو فرمت کنم که چند تا ارور داد که همشونو فیکس کردم و بعد از اون دیگه درایوای هارد بالا نیومدن ولی توسط ویندوز هارد شناسایی میشد تا اینکه برد هاردو با یه برد هارد 500G عوض کردم و بازم درایوا بالا نیومدن و دیگه هارد شناسایی نشد و در آخر برد اصلی هارد از پشت با یه هارد دیگه اتصالی کرد و هارد عمرشو داد به شما دیگه حتی دورم نمیگیره. الانم دارم با گریه براتون این داستانو مینویسم نمیدوم چه کار کنم چون عکس هایی که طی 7 سال جمع کره بودم حدود 40 گیگ همشونو از دست دادم و 40 هزار تراک mp3 که هزاران ساعت وقتمو واسه جمع کردنشون گذاشتم و بدتر از همه عکس این جزوه ها که دو روز دیگه امتحانشونو دارم.
از دوستان و اساتید اگه کسی میدونه چطوری میتونم این هارد لعنتی رو درست کنم و بتونم اطلاعاتمو برگدونم کمک کنه که واقعا به اون احتیاج دارم.
با تشکر
سلام دوست من
تا آنجا که با پارتیشن مجیک کار کردی اطلاعات قابل بازیافت بوده متاسفانه روش شما اشتباه بوده است
بعد از فرمت های متوالی ، متاسفانه بلاک سایز ها را عوض کردید پس به همان روش اشتباهی عکس ها نکه پاره شده است ، باز هم قابل بازیابی بوده است.
حالا باز هم دست بر دار نبوده اید برد را تعویض کردید امکان آسیب به مدیا وجود داشته است.
و دست آخر که برد را سوزانده اید نمیدانم چه بگویم آقا --- ییهههههووووووووووو یک چکش بر میداشتید میکوبیدید روش آنخم چند بار خیال همه را راحت میکردید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
دوست خوبم بهترین پیشنهاد این است :
هارد را با برد متعلق به خودش ( نه برد هایی را که بر روی آن تست کرده اید) چه سالم و چه سوخته شده ببرید پیش یک تعمیر کار حرفه ای هارددیسک و متخصص بازیابی اطلاعات مطمین هستم ایشان میتوانند به شما کمک کنند و لطفا" بیش از این مهندس نشوید . تا به همینجا به قدر کفایت تجربه کسب کرده اید.

هارد شما با برد خاص خودش کار میکند نه با برد های مشابه و یا یکسان . تعویض برد آنهم با هارد غیر مشابه غیر اصولی بوده است و احتمالا" تا هین جا هم شما خسارت وارد کرده بودید احتیاجی به اتصالی مدار پاوری نبود هر چند که وقتی از آسمان بد ببارد ، گاها" رگبار هم میشود.

بروید پیش یک متخصص بنشینید و جواب بگیرید.

ferizebele
09-06-2011, 13:19
هارد رو هرجا که فکرشو میکردم در اهواز بردم همه گفتن دیگه نمیشه هارد رو درست کرد و احتمالا با این کاری که تو کردی به موتور و هد هارد هم آسیب زدی فقط میتونیم اطلاعاتو برگردونیم که هزینه خیلی هنگفتی داره تازه اونم بعید میدونم بتونن. بعضی ها هم گفتن شاید تهران که دستگاه خلا دارن بتونن انجامش بدن بالاخره با نا امیدی تمام هاردو به یکی از این مغازه های معمولی که سخت افزار تعمیر میکنه دادم گفت من میتونم درستش کنم حالا چقدر راست میگه خدا میدونه

رضا امیر
09-06-2011, 19:27
هارد رو هرجا که فکرشو میکردم در اهواز بردم همه گفتن دیگه نمیشه هارد رو درست کرد و احتمالا با این کاری که تو کردی به موتور و هد هارد هم آسیب زدی فقط میتونیم اطلاعاتو برگردونیم که هزینه خیلی هنگفتی داره تازه اونم بعید میدونم بتونن. بعضی ها هم گفتن شاید تهران که دستگاه خلا دارن بتونن انجامش بدن بالاخره با نا امیدی تمام هاردو به یکی از این مغازه های معمولی که سخت افزار تعمیر میکنه دادم گفت من میتونم درستش کنم حالا چقدر راست میگه خدا میدونه
سلام دوست من
انشا ال... بتونن کاری بکنن

ferizebele
10-06-2011, 10:27
دست شما درد نکنه که به من دلداری دادید فقط یه سوال دارم من برد هارد 500 رو روی هارد 320 گذاشتم و همچنین برد هارد 320 رو روی 500 اما الان همچنان هارد 500 کار میکنه با اینکه وقتی برد رو روی هارد 500 گذاشتم صدای قیژقیژش بلند شد گفتم اونم سوخت ولی هارد 320 همون صدا رو داد ولی دیگه شناسایی نشد؟

Amirrezaajalli
10-06-2011, 10:41
سلام خدمت همه دوستان....!!!!
من یه هارد اینترنال قدیمی داشتم که حدود 3سال بود استفاده نکرده بودم....!
داخلش یه سری اطلاعات مهم بود شامل عکس و پروژه پایان نامه و خیلی چیزای دیگه.اخیرا آوردم که یه سری اطلاعاتشو بردارم،دیدم فقط یه درایو 30گیگابایتی میاد که احتیاج به فرمت داره.درحالی که هارد 80گیگ بود!!!!!
تو حالت Bootable هم رفتم هارد رو کلا 30 گیگ نشون میده.دلیلش چی میتونه باشه؟؟؟
فکر کنم از ضربه باشه.درسته؟؟؟
حالا نمیشه هیج جوره درستش کرد؟؟؟
خود هارد به جهنم.اون 50 گیگ اطلاعات برام مهمه.چطوری میتونم بازیابی کنم؟؟؟
البته اینم بگم با همه نرم افزار هایی که به عقلم میرسید امتحان کردم ولی چیزی پیدا نشد!!:19:

رضا امیر
11-06-2011, 09:11
سلام خدمت همه دوستان....!!!!
من یه هارد اینترنال قدیمی داشتم که حدود 3سال بود استفاده نکرده بودم....!
داخلش یه سری اطلاعات مهم بود شامل عکس و پروژه پایان نامه و خیلی چیزای دیگه.اخیرا آوردم که یه سری اطلاعاتشو بردارم،دیدم فقط یه درایو 30گیگابایتی میاد که احتیاج به فرمت داره.درحالی که هارد 80گیگ بود!!!!!
تو حالت Bootable هم رفتم هارد رو کلا 30 گیگ نشون میده.دلیلش چی میتونه باشه؟؟؟
فکر کنم از ضربه باشه.درسته؟؟؟
حالا نمیشه هیج جوره درستش کرد؟؟؟
خود هارد به جهنم.اون 50 گیگ اطلاعات برام مهمه.چطوری میتونم بازیابی کنم؟؟؟
البته اینم بگم با همه نرم افزار هایی که به عقلم میرسید امتحان کردم ولی چیزی پیدا نشد!!:19:
سلام دوست من
دو احتمال برای این این مورد وجود دارد
1- جامپر اشتباه که میتونه هارد را limit کند ( اگر هارد IDE است آن را روی مستر تنظیم کنید )
2- فرم ویر ایراد دارد و هارد را کم ظرفیت کرده است ( برنامه های خاصی وجود دارد که ظرفیت را اصلاح میکند )

اگر فکر میکنید اطلاعات برایتان ارزش مند است به دست یک تعمیر کار بسپارید و یا
با نرم افزار MHDD دستور NHPA را اجرا کنید.

Amirrezaajalli
11-06-2011, 09:13
سلام دوست من
دو احتمال برای این این مورد وجود دارد
1- جامپر اشتباه که میتونه هارد را limit کند ( اگر هارد IDE است آن را روی مستر تنظیم کنید )
2- فرم ویر ایراد دارد و هارد را کم ظرفیت کرده است ( برنامه های خاصی وجود دارد که ظرفیت را اصلاح میکند )

اگر فکر میکنید اطلاعات برایتان ارزش مند است به دست یک تعمیر کار بسپارید و یا
با نرم افزار MHDD دستور NHPA را اجرا کنید.

در مورد شماره 2 میشه توضیح بدید؟

رضا امیر
11-06-2011, 11:22
در مورد شماره 2 میشه توضیح بدید؟
دوست خوبم
میکرو کد های در ترک های خاص هارد وجود دارد که روح هارددیسک در آن ها است این کد ها وظیفه های متفاوتی دارند از ترک اول تا آخر هارد منطقه بندی و مترجم و آدرس سکتورها و .... حجم واقعی و ....
اگر آسیبی به هر یک از این کد ها که به نام فرم ویر هستند وارد شود هارد با مشکلی رو برو میشود. مشکلاتی از قبیل ضربه و شوک ها و نوسانات ولتاژی و ویروس و...
حال نرم افزارهایی وجود دارد که این کدها را اصلاح میکند نرم افزار و سخت افزاری که به تمامی این کدها دسترسی داشته باشد و آنها را اصلاح کند PC-3000 است و نرم افزار های دیگر فقط به بعضی از این کدها دسترسی دارند. و همیشه نیز نمیتوانند آنها را اصلاح کنند.

Amirrezaajalli
11-06-2011, 11:28
دوست خوبم
میکرو کد های در ترک های خاص هارد وجود دارد که روح هارددیسک در آن ها است این کد ها وظیفه های متفاوتی دارند از ترک اول تا آخر هارد منطقه بندی و مترجم و آدرس سکتورها و .... حجم واقعی و ....
اگر آسیبی به هر یک از این کد ها که به نام فرم ویر هستند وارد شود هارد با مشکلی رو برو میشود. مشکلاتی از قبیل ضربه و شوک ها و نوسانات ولتاژی و ویروس و...
حال نرم افزارهایی وجود دارد که این کدها را اصلاح میکند نرم افزار و سخت افزاری که به تمامی این کدها دسترسی داشته باشد و آنها را اصلاح کند PC-3000 است و نرم افزار های دیگر فقط به بعضی از این کدها دسترسی دارند. و همیشه نیز نمیتوانند آنها را اصلاح کنند.

ممنون از لطفتون!
خواستم بدم بیرون بازیابی کنن طرف گفت 80 تومن میگیره تظمینی برمیگردونه!خدایی آدم زورش میاد!
ببینم خودم میتونم کاری کنم یا نه!
بازم از راهنماییتون ممنون!:11:

رضا امیر
11-06-2011, 11:44
ممنون از لطفتون!
خواستم بدم بیرون بازیابی کنن طرف گفت 80 تومن میگیره تظمینی برمیگردونه!خدایی آدم زورش میاد!
ببینم خودم میتونم کاری کنم یا نه!
بازم از راهنماییتون ممنون!:11:
دوست من
با من در تماس باش و از خودت ذوق نشون نده فقط مراحلی را که گفتم طی کن منتظر شما هستم.

3tare.ir
13-06-2011, 11:20
سلام به همه دوستان
من هاردمو چک کردم و ایراد های زیر رو داشت
به نظرتون باید چکار کنم ؟؟؟
فرمت سطح پایین هم انجام دادم اما هیچ تغییری نکرد

new.operations
13-06-2011, 18:30
سلام
جناب "رضا امیر" چند هفته پیش فرمودین که

سلام دوست من
از گفته های شما اینطور بر میاید که هارهای شما سالم هستند فقط در مورد هارد دوم ظاهرا" مشکل در ست آپ هارد است . بهتر این است که شما از ابتدا هارد را آماده کنید و سیستم عامل را نصب کنید :
1- اطلاعات هارد دوم را خالی کنید
2- هارد را فرمت سطح پایین کنید LLF فقط ابتدای هارد را برای چند دقیقه
3- هارد به حالت اول بر میگردد و حالا سیستم عامل را نصب و هارد را پارتیشن بندی نمایید.

حالا من فرصت این کارو دارم
فقط سوالی داشتم اینکه llf کردن نیاز به برنامه مشخصی داره ؟ تا بحال انجام ندادم, خودم میتونم یا باید وارد باشی؟
سپاس:11:

alireza_73
14-06-2011, 20:58
دوستان من هاردم موقع بللا امدن در بایوس پیغام sec master smart hard drive status bad backup and replace لطفا راهنماییم کنید بتونم مشکلو حل کنم

eghbalmohammad
14-06-2011, 23:09
آقا هاردمون صفر نشون میده
500gb
stm3500320as
mx15
dimond max 22

کمک اطلاعاتم

mansour05
14-06-2011, 23:10
سلام دوستان
لطفا کمکم کنید
من یک هارد seagate 500gb دارم که همراه با یک هارد دیگه که به خوبی کار میکرد ولی اومدم در کنار ویندوز فعلی که ویندوز هفت هست یک اکس پی راه بندازم ولی هنگام نصب ویندوز به یک ارور برخوردم که نوشته بود operation failed و مجبور شدم ریسیت کنم سیستم رو ولی بعد از ریستارت کردن سیستم باز همون پیغام رو داد و هر کاری کردم ویندوز قبلی بالا نیامد و بعد از کمی دستکاری سیستم بدتر شد و فقط تا شناسایی هارد sea gate می ایسته و هر کاری کردم دیگه نشد و تا همونجا می ایسته لطفا کمک کنید تمام دار و ندارم تو اون هارد هست راهنمایی لطفا....

رضا امیر
15-06-2011, 06:22
سلام به همه دوستان
من هاردمو چک کردم و ایراد های زیر رو داشت
به نظرتون باید چکار کنم ؟؟؟
فرمت سطح پایین هم انجام دادم اما هیچ تغییری نکرد

سلام دوست من
فرمت سطح پایین ایرادات هارد مانند بد سکتور را میگیرد ولی بر روی رکوردهای SMART تاثیری ندارد . برای پاک کردن رکورد ایرادات SMART مانند آنچه که شما دارید باید از PC-3000 for Windows UDMA استفاده کنید.
پس بهتر است بروید به سراغ یک تعمیرگاه مجهز.

رضا امیر
15-06-2011, 06:40
سلام
جناب "رضا امیر" چند هفته پیش فرمودین که

حالا من فرصت این کارو دارم
فقط سوالی داشتم اینکه llf کردن نیاز به برنامه مشخصی داره ؟ تا بحال انجام ندادم, خودم میتونم یا باید وارد باشی؟
بله برنامه هایی تحت داس هستند و شما میتوانید از سایت مادر مربوط به هاردتان این برنامه را دانلود کنید.

---------- Post added at 11:07 PM ---------- Previous post was at 11:03 PM ----------

دوستان من هاردم موقع بللا امدن در بایوس پیغام sec master smart hard drive status bad backup and replace لطفا راهنماییم کنید بتونم مشکلو حل کنم
سلام
این پیغام مربوط به SMART میشه که یک میکرو کد است در فرمویر هارد و تمامی فعالیت های هارد را چک میکند و احتمالا" هارد شما در چند جا دچار اشتباه شده و یا بدسکتور دارد . اول باید هارد را برای بدسکتور چک کنید و سپس رکورد SMART را بوسیله برنامه های پروفشنال مانند PC-3000 پاک کنید و برای این کار باید به یک مرکز مجهز مراجعه کنید.

---------- Post added at 11:10 PM ---------- Previous post was at 11:07 PM ----------

آقا هاردمون صفر نشون میده
500gb
stm3500320as
mx15
dimond max 22

کمک اطلاعاتم
سلام دوست من
با استفاده از PC-3000 و یا با داشتن یک برد TTL و استفاده از دستورات خاص میتوانید این مشکل را حل کنید. هارد شما سالم است و بردش هم همینطور اگر بلد نیستید اقدامی برای اصلاح نکنید زیرا به اطلاعاتتون و هارد ممکن است آسیب برسانید. به یک تعمیرگاه مجهز و با تجربه مراجعه نمایید. در خدمت شما هستم.

رضا امیر
15-06-2011, 06:53
سلام دوستان
لطفا کمکم کنید
من یک هارد seagate 500gb دارم که همراه با یک هارد دیگه که به خوبی کار میکرد ولی اومدم در کنار ویندوز فعلی که ویندوز هفت هست یک اکس پی راه بندازم ولی هنگام نصب ویندوز به یک ارور برخوردم که نوشته بود operation failed و مجبور شدم ریسیت کنم سیستم رو ولی بعد از ریستارت کردن سیستم باز همون پیغام رو داد و هر کاری کردم ویندوز قبلی بالا نیامد و بعد از کمی دستکاری سیستم بدتر شد و فقط تا شناسایی هارد sea gate می ایسته و هر کاری کردم دیگه نشد و تا همونجا می ایسته لطفا کمک کنید تمام دار و ندارم تو اون هارد هست راهنمایی لطفا....
سلام دوست من
من فکر کنم شما بوت سکتور هاردتان را که ویندوز داشته خراب کردید . فقط آن هاردی را که میخواهید ویندوز بریزید وصل کنید و ویندوز را نصب کنید سپس تنظیمات بایوس را جوری بگذارید که از روی هاردی که ویندوز نصب کردید سیستم بوت شود . مشکل شما:
تنظیم نبودن بایوس برای بوت سیستم از هارد مشخص
خراب کردن MBR هر دو هارد و به همین دلیل ویندوز اول شما خراب شده.

mansour05
15-06-2011, 10:12
سلام دوست من
من فکر کنم شما بوت سکتور هاردتان را که ویندوز داشته خراب کردید . فقط آن هاردی را که میخواهید ویندوز بریزید وصل کنید و ویندوز را نصب کنید سپس تنظیمات بایوس را جوری بگذارید که از روی هاردی که ویندوز نصب کردید سیستم بوت شود . مشکل شما:
تنظیم نبودن بایوس برای بوت سیستم از هارد مشخص
خراب کردن MBR هر دو هارد و به همین دلیل ویندوز اول شما خراب شده.

سلام دوست عزیز
ممنمونم بابت جواب دادنت همه کارهایی رو که گفتی انجام دادم و ویندوز رو در درایوی که هنوز سالم هست نصب کردم
و رفتم تو سیت اپ که تنظیمات بایوس رو انجام بدم ولی تنظیمات را پیدا نکردم متاسفانه مدل مادر برد من
asrock gplan 945 هست تنظیمات رو نمیدونم از کجا بیارم لطقف میکنی اگه بهم اطلاع بدی.منتظرم...

ALIMILD
15-06-2011, 11:30
سلام من تو فلشم چند فایل مهم دارم فلشم تا امروز درست بود ولی امروز که زدم به کامپیوتر گیر میده میگه باید فرمت کنی فلشتو تا بتونی واردش بشی منم که توش چندتا فایل مهم دارم راهی نیست بدون فرمت به فایلام دسترسی پیدا کنم؟از طریق لینوکسی نرم افزاری چیزی؟و اینکه برای چی اینجوری شده؟

رضا امیر
15-06-2011, 12:02
سلام دوست عزیز
ممنمونم بابت جواب دادنت همه کارهایی رو که گفتی انجام دادم و ویندوز رو در درایوی که هنوز سالم هست نصب کردم
و رفتم تو سیت اپ که تنظیمات بایوس رو انجام بدم ولی تنظیمات را پیدا نکردم متاسفانه مدل مادر برد من
asrock gplan 945 هست تنظیمات رو نمیدونم از کجا بیارم لطقف میکنی اگه بهم اطلاع بدی.منتظرم...
سلام
وقتی وارد قسمت منوی بایوس میشوید وارد قسمت BOOT شوید در آنجا میتوانید اولین قطعه ای را که قصد بوت کردن سیستم را از آن دارید مشخص کنید.

pmostafa
15-06-2011, 13:10
سلام
من هارد 500 اینترنال دارم.اشتباها چند تا از پارتیشن های آن را فرمت کردم ولی قبل از فرمت کنسل کردم.الان پارتیشن های من unknown شده اند.قبلا از طریق داس با فرمت chkdsk[ drive]:/f توانسته بودم پارتیشن را تعمییر کنم و اطلاعاتم را ببینم ولی الان نمیشود.ایا راهی هست بدون حذف اطلاعاتم آنها را برگردانم؟
با تشکر از شما

---------- Post added at 01:10 PM ---------- Previous post was at 01:08 PM ----------

منظورم اینه که پارتیشن هایم فرمت نشوند که بخواهم ریکاوری بکنم.میخواهم پارتیشن هایم را تعمییر کنم

behii
15-06-2011, 13:35
سلام
من هاردم دوباره مشكل پيدا كرد ....نمي دونم مشكل اش چيه،فقط نميذاره بعضي درايو ها رو فرمت كنم يا توش ويندوز بريزم . اما ميشناسشون و ميشه چيزي توش كپي كرد اينم عكس از برنامه

ممنون ميشم اگه كمك كنيد

new.operations
15-06-2011, 14:37
بله برنامه هایی تحت داس هستند و شما میتوانید از سایت مادر مربوط به هاردتان این برنامه را دانلود کنید.
من یه برنامه به نام es tool.exe از سایتش دانلود کردم (هم برنامه تست و عیب یاب و llf ) رایتش کردم روی سی دی ولی سیستمو که ریستارت میکنم از سی دی بوت نمیشه (بایوس هم تنظیمه )
سپاس

hami5454
15-06-2011, 14:47

رضا امیر
15-06-2011, 18:19
سلام من تو فلشم چند فایل مهم دارم فلشم تا امروز درست بود ولی امروز که زدم به کامپیوتر گیر میده میگه باید فرمت کنی فلشتو تا بتونی واردش بشی منم که توش چندتا فایل مهم دارم راهی نیست بدون فرمت به فایلام دسترسی پیدا کنم؟از طریق لینوکسی نرم افزاری چیزی؟و اینکه برای چی اینجوری شده؟
سلام
این مشکل مربوط میشه به فرم ویر فلشتان و آن را میتوانید از سایت مادرش تهیه کنید فقط مشکل این است که اکثر این ها تقلبی هستند و .... دیگر خودتان میدانید .
برای بازیابی آن ها بهترین راه اسفاده از PC-3000 Flash است به اینصورت که آی سی NAND آن را که دیتا بر رویش ذخیره میشود را به دستگاه میدهند و اطلاعات را خارج میکنند.

---------- Post added at 10:44 AM ---------- Previous post was at 10:40 AM ----------

سلام
من هارد 500 اینترنال دارم.اشتباها چند تا از پارتیشن های آن را فرمت کردم ولی قبل از فرمت کنسل کردم.الان پارتیشن های من unknown شده اند.قبلا از طریق داس با فرمت chkdsk[ drive]:/f توانسته بودم پارتیشن را تعمییر کنم و اطلاعاتم را ببینم ولی الان نمیشود.ایا راهی هست بدون حذف اطلاعاتم آنها را برگردانم؟
با تشکر از شما

---------- Post added at 01:10 PM ---------- Previous post was at 01:08 PM ----------

منظورم اینه که پارتیشن هایم فرمت نشوند که بخواهم ریکاوری بکنم.میخواهم پارتیشن هایم را تعمییر کنم
سلام دوست من
اگر شما پارتیشن ها را حذف کرده بودید راهی برایش بود اما متاسفانه شما فرمت کرده اید و راهی برایش نیست البته راهی وجود دارد ولی ریسک استفاده از آن 70 % است و ممکن است وضعیت را خرابتر کند پس به شما پیشنهاد نمیکنم. امن ترین راه این است که شما اول هاردتان را بازیابی کنید.

---------- Post added at 10:47 AM ---------- Previous post was at 10:44 AM ----------

سلام
من هاردم دوباره مشكل پيدا كرد ....نمي دونم مشكل اش چيه،فقط نميذاره بعضي درايو ها رو فرمت كنم يا توش ويندوز بريزم . اما ميشناسشون و ميشه چيزي توش كپي كرد اينم عكس از برنامه

ممنون ميشم اگه كمك كنيد
سلام دوست من
مشکل شما ایراد در ترنسفر اطلاعات و اشتباه در خواندن و نوشتن است:
1- کابل هاردتان را بررسی کنید
2- هارد را از لحاظ بدسکتور چک نمایید
3- دمای هارد را پس از اصلاح با فن خوب کنترل کنید
4- هارد را از لحاظ وجود ویروس چک کنید.
5- اگر اطلاعات خاص ندارید هارد را فرمت سطح پایین کنید.

---------- Post added at 10:49 AM ---------- Previous post was at 10:47 AM ----------

من یه برنامه به نام es tool.exe از سایتش دانلود کردم (هم برنامه تست و عیب یاب و llf ) رایتش کردم روی سی دی ولی سیستمو که ریستارت میکنم از سی دی بوت نمیشه (بایوس هم تنظیمه )
سپاس
دوست من
شما باید طریقه ساخت سی دی بوت ایبل را چک کنید . میتوانید از یک فلاپی بوت ایبیل و یا از هاردتان بهره ببرید.

رضا امیر
15-06-2011, 18:25

behii
15-06-2011, 18:38
سلام

ممنون ميشم اگه كمك كنيد

سلام دوست من
مشکل شما ایراد در ترنسفر اطلاعات و اشتباه در خواندن و نوشتن است:
1- کابل هاردتان را بررسی کنید
2- هارد را از لحاظ بدسکتور چک نمایید
3- دمای هارد را پس از اصلاح با فن خوب کنترل کنید
4- هارد را از لحاظ وجود ویروس چک کنید.
5- اگر اطلاعات خاص ندارید هارد را فرمت سطح پایین کنید.

ممنون از راهنماييتون ، اين مشكل چند وقت پيش هم برام پيش اومده بود . كابل هارد رو عوض كردم اما هنوز اون ارور مربوط به كابل درست نشد و من هم فكر كردم برنامه اشتباه مي كنه .
بعد يك دور هارد رو با low level fromat ، فرمت كردم يك چند وقتي خوب بود اما بي اشكال هم نبود، اما الان دوباره اوج گرفته ...
در مورد ويرويس مطمئن هستم كه ويرويسي وجود نداره چون kaspersky به روز و اصلي دارم.
فقط فكر كنم اون مشكل دما وجود داشته باشه (با اينكه 3 تا فن روي كيس نصب هست) ،برنامه دماي هارد رو 46 نشون ميده، خوده كيس هم يه دماسنج داره كه دماي كيس رو 33 نشون ميده اين دما خوبه؟
يك نكته ديگه رو هم بگم اينكه با پارتيشني كه درايو c (فكر كنم همون primary ميشه) كلا مشكل داره ،يعني اصلا نه فرمت ميشه و ... به خاطر همين هم من يك پارتيشن 100 مگي براي c درست كردم كه موقع نصب ويندوز به اون گير نده.

اگر ميشه بفرماييد ديگه چيكار مي تونم انجام بدم براي اينكه درست بشه ؟

رضا امیر
16-06-2011, 04:53
ممنون از راهنماييتون ، اين مشكل چند وقت پيش هم برام پيش اومده بود . كابل هارد رو عوض كردم اما هنوز اون ارور مربوط به كابل درست نشد و من هم فكر كردم برنامه اشتباه مي كنه .
بعد يك دور هارد رو با low level fromat ، فرمت كردم يك چند وقتي خوب بود اما بي اشكال هم نبود، اما الان دوباره اوج گرفته ...
در مورد ويرويس مطمئن هستم كه ويرويسي وجود نداره چون kaspersky به روز و اصلي دارم.
فقط فكر كنم اون مشكل دما وجود داشته باشه (با اينكه 3 تا فن روي كيس نصب هست) ،برنامه دماي هارد رو 46 نشون ميده، خوده كيس هم يه دماسنج داره كه دماي كيس رو 33 نشون ميده اين دما خوبه؟
يك نكته ديگه رو هم بگم اينكه با پارتيشني كه درايو c (فكر كنم همون primary ميشه) كلا مشكل داره ،يعني اصلا نه فرمت ميشه و ... به خاطر همين هم من يك پارتيشن 100 مگي براي c درست كردم كه موقع نصب ويندوز به اون گير نده.

اگر ميشه بفرماييد ديگه چيكار مي تونم انجام بدم براي اينكه درست بشه ؟
سلام
با برنامه HDD Reg هارد را چک کنید اگر لازم باشد آن را دوباره فرمت سطح پایین کنید اگر مشکل رفع نشد به یک متخصص مراجعه کنید تا با برنامه های پیشرفته مشکلتان را حل کند.

Mehrdad092000
16-06-2011, 10:05
سلام
دوستان یه هارد 1 ترا هیتاچی گرفتم 7200 دور 32میگ بافر هارد قبلیم مکستور 1ترا بئذ الان به نظرم صدا بیشتر شده الباع یه پیچشو بستم ممکنه ازون باشه ؟یا 2تا هارد روی همن از اونه؟
راستی ویندوزو میخوام عوض کنم روی کدوم بریزم ؟ویندوز و برنامه روی یه هارد باشن خوبه یا مثلا ویندوز روی یه هارد دیگه و روی هارد بعدی برنامه بریزم؟
راستی raid چیه ؟

behii
16-06-2011, 13:43
سلام
با برنامه HDD Reg هارد را چک کنید اگر لازم باشد آن را دوباره فرمت سطح پایین کنید اگر مشکل رفع نشد به یک متخصص مراجعه کنید تا با برنامه های پیشرفته مشکلتان را حل کند.

سلام
اين برنامه رو نصب كردم اما وقتي كرك اش مي كنم صفحه اصلي برنامه باز نميشه ... برنامه ديگه اي شبيه به اين نيست ؟

رضا امیر
16-06-2011, 19:48
سلام
اين برنامه رو نصب كردم اما وقتي كرك اش مي كنم صفحه اصلي برنامه باز نميشه ... برنامه ديگه اي شبيه به اين نيست ؟
سلام دوست من
این بنامه HDD Reg کرکی نیست . بلکه از روی سی دی بصورت بوت اجرا میشود و تحت داس است . حسن این برنامه آن است که اطلاعات هارد را از بین نمیبرد و برای تست هم برنامه نیمه محترمی است البته همه نوع بدسکتور را تشخیص نمیدهد.

behii
16-06-2011, 20:30
سلام دوست من
این بنامه HDD Reg کرکی نیست . بلکه از روی سی دی بصورت بوت اجرا میشود و تحت داس است . حسن این برنامه آن است که اطلاعات هارد را از بین نمیبرد و برای تست هم برنامه نیمه محترمی است البته همه نوع بدسکتور را تشخیص نمیدهد.

مگر منظورتون برنامه HDD Regenerator نيست؟ اين برنامه سريال مي خواد و نسخه آزمايشي اش هم يكم اسكن مي كنه .
ميشه لينكي از اون برنامه كه مورد نظرتون هست بگذاريد ؟

رضا امیر
16-06-2011, 20:40
سلام
دوستان یه هارد 1 ترا هیتاچی گرفتم 7200 دور 32میگ بافر هارد قبلیم مکستور 1ترا بئذ الان به نظرم صدا بیشتر شده الباع یه پیچشو بستم ممکنه ازون باشه ؟یا 2تا هارد روی همن از اونه؟
راستی ویندوزو میخوام عوض کنم روی کدوم بریزم ؟ویندوز و برنامه روی یه هارد باشن خوبه یا مثلا ویندوز روی یه هارد دیگه و روی هارد بعدی برنامه بریزم؟
راستی raid چیه ؟
سلام دوست خوبم
برای خرید هارددیسک چندین نکته مهم است:
1- میزان دور هارددیسک
2- زمان دسترسی به اطلاعات
3- میزان بافر
4- سرعت دسترسی به بافر
5- گارانتی
6- ظرفیت
7- زمان متوسط خواندن و نوشتن
و...
خیلی عوامل دیگر

نکنه: اینکه یک هارد بافر بیشتر دارد نشانه بهتر بودن نیست زیرا ممکن است یک هارد با میزان نصف بافر دیگری سرعت بافری 4 برابر داشته باشد پس عملا" دوبرابر هارد با ظرفیت بالاتر کارایی دارد. امااااااااااااااااااااااا اااااااااااااااااا متاسفانه اینگونه اطلاعات در دسترس فروشنده و خریدار نیست و در ایران فقط به ظاهر امر دقت میشود. بنابر این آپشن های مهم خرید در کشور عزیزمان میشود 1- ظرفیت 2- بافر و 3- ازهمه مهمتر قیمت

در مورد هارد بوت شما میتوانید بر روی هر دو هارد تک به تک در پارتیشن اول ( Primery) یک سیستم عامل بریزید . ( البته اول تنظیمات را طوری در بایوس مادربرد در قسمت بوت تعیین کنید که اول هارد دلخواه سیستم را بوت کند ) و بعد میتوانید تصمیم بگیرید کدام بهتر است.
نکته : برای یک کاربر عادی اختلاف سرعت در حد میلی ثانیه چیزی نیست که احساس شود

رید:
سیستم های رید برای منظور های خاصی تعبیه شده است :
1- امنیت اطلاعات
2- ظرفیت بالاتر

مثلا " شما دو هارد 2 ترابایت دارید و یک بانک اطلاعات یا یک آرشیو به ظرفیت 3 ترابایت و میخواهید آنها را یک جا نگه دارید . سیستم رید دو هارد را شناسایی میکند اما در سیستم عامل که وارد میشوید یک هارد دارید با ظرفیت 4 ترابایت. البته متذکر شوم که ما مدل های مختلفی از رید داریم
رید صفر : که هارد ها را به هم متصل میکند و ظرفیت یکپارچه میدهد
رید یک : که هر دو هارددیسک با ظرفیت متناظر را بصورت یک هارد با ظرفیت فقط همان یک هارد نشان میدهد و هارددیگر اطلاعات مشابه آن هارد را دارد و اگر یکی از هارددیسک ها ازبین رفت دیگری به کار خود ادامه میدهد و امنیت اطلاعات را تضمین میکند
رید 5 : که مدل های مختلف دارد و با بیش از 3 و 4 هارد کار میکند و ظرفیت کلی بسته به مدل رید 5 به اندازه n-1 و یا n-2 و n برابر است با ظرفیت هر یک از هارددیسک ها پس اگر شما 4 هارد را وصل کنید به اندازه ظرفیت 3 هارد را یکجا خواهید داشت و هارد چهارم x or آنها میباشد و اگر یک هارد خراب شد شما با کارگذاری یک هارد سالم به جای آن دوباره به کار ادامه میدهید و اطلاعات سالم میماند.
و دیگر مدل ها که از حوصله این قسمت خارج است.

توجه:
در کل سیستم رید برای یک کاربر عادی فقط مکافات دارد چون در جابجایی اطلاعات و اتصال هاردهای بیشتر در مواقع اضطراری برایش مشکل آفرین خواهد شد

جمع بندی:
بهتر است کاربران یک پارتیشن Primery (برای C ) حدقل 200 گیگی را ( یا به اندازه لازم ) که سیستم عامل و تمامی برنامه هایی را که میخواهند نصب نمایند بسازند و همه را یک جا ذخیره کنند و اطلاعات خود مانند آرشیو نامه ها - عکس ها - فیلم ها و... تمامی آنچه به نام DATA ذخیره میکنند را در پارتیشن های دیگر Logic ذخیره نمایند و توصیه میکنم حتما" اطلاعات را در زیر دو ساب دایرکتوری بریزند ( یعنی یک فلدر به نام خودشان و یک زیر فلدر به نام مشخص جهت آندسته از DATA ها و در زیر این زیر شاخه اطلاعات را ذخیره کنند).
1- از نصب دو سیستم عامل جدا" خود داری نمایید مگر بر روی دو هارد متفاوت .
2- حتما" از یک سیستم ویروس کش خوب و بروز استفاده نمایید.
3- از نصب برنامه هایی که نمیشناسید و فقط برای تست کردن که چه هستند پرهیز کنید.
4- تمامی History های خود را طوری تنظیم کنید که در زمان خارج شدن از سیستم همه پاک شوند.
5- از ضبط و نگه داری اطلاعاتی مانند آنچه در زمان Chat رد و بدل شده جدا" پرهیز کنید.
6- از نصب برنامه هایی که یک کار همانند را انجام میدهند خودداری کنید ( مانند چندین برنامه پخص صدا یا تصویر )
7- در زمانی که از Web Cam استفاده نمیکنید آن را قطع کنید و یا از وب کمی بهره ببرید که دارای چراغ هشدار زمان کار است.
8- هر چند وقت قسمت ریموت Remote سیستم خود را چک کنید تا شخصی آنرا فعال نکرده باشد.
9- تا حد امکان سیستم را خاموش نکنید و از سیستم های خواب زمستانی و مصرف کمتر انرژی بهره ببرید.
10- در صورت استفاده از سیستم Wi Fi و دیگر لوازم وایرلس حتما" از کد امنیتی بهره ببرید و این کد را به هیچ کس ندهید و همیشه خود آنرا تنظیم کنید برای دیگران و مهمانان و هر هفته آنرا تغیر دهید
11- برای کاربر خود در سیستم عامل یک رمز کاربری تعیین نمایید

اول امنیت اطلاعات و بعد کاربرروی اطلاعات

رضا امیر
16-06-2011, 20:47
مگر منظورتون برنامه HDD Regenerator نيست؟ اين برنامه سريال مي خواد و نسخه آزمايشي اش هم يكم اسكن مي كنه .
ميشه لينكي از اون برنامه كه مورد نظرتون هست بگذاريد ؟
دوست عزیزم شما میتوانید از سی دی های Hiren's که در اینترنت بصورت مجانی یافت میشود بهره ببرید .این نرم افزار در آنها وجود دارد و کرکی هم نیست و محدودیت نیز ندارد.

ata.royalfalcon
16-06-2011, 21:33
با سلام و خسته نباشید .
هارد اکسترنالی هست که یک پارتیشن primary دارد و کمی هم اطلاعات در آن ذخیره شده .
بنا به دلایلی چهار پارتیشن لازم بود . و برای از دست نرفتن اطلاعات با استفاده از shirk که در disk management ویندوز هست اقدام به ساخت چند پارتیشن گردید. یعنی حالا هارد اکسترنال 4 تا پارتیشن دارد .
اما سه تا primary هستن و آخرین پارتیشن لوجیکال هست .

سوال یک : هر هارد حداکثر چندتا پارتیشن primary میتونه داشته باشه ؟؟؟
سوال دوم : با وجودیکه این پارتیشنهای جدید از یک پارتیشن primary بوجود آمده چرا آخرین پارتیشن لوجیکال شده و primary نشده ؟؟؟

behii
17-06-2011, 00:30
دوست عزیزم شما میتوانید از سی دی های Hiren's که در اینترنت بصورت مجانی یافت میشود بهره ببرید .این نرم افزار در آنها وجود دارد و کرکی هم نیست و محدودیت نیز ندارد.

ممنون، اين برنامه اي كه تو hiren بود هم همون hdd reg بود كه مي گفتم .
با اون برنامه اسكن و رپير اش كردم نتيجه اين شد :

hd tune هم اين شد :

حالا لازمه كه فرمت سطح پايين انجام بدم ؟ اون ايراد زرد رنگ بالا مربوط به همون بد سكتورهايي ميشه كه برنامه نميشناسه؟
اون موضوع كابل كه نوشته 100 درصد درسته ؟ يعني اون كابل دوميه هم كه من استفاده كردم هم خراب بوده ؟

ممنون كه وقت مي گذاريد :20:

Mehrdad092000
17-06-2011, 01:20
سلام دوست خوبم
برای خرید هارددیسک چندین نکته مهم است:
1- میزان دور هارددیسک
2- زمان دسترسی به اطلاعات
3- میزان بافر
4- سرعت دسترسی به بافر
5- گارانتی
6- ظرفیت
7- زمان متوسط خواندن و نوشتن
و...
خیلی عوامل دیگر

نکنه: اینکه یک هارد بافر بیشتر دارد نشانه بهتر بودن نیست زیرا ممکن است یک هارد با میزان نصف بافر دیگری سرعت بافری 4 برابر داشته باشد پس عملا" دوبرابر هارد با ظرفیت بالاتر کارایی دارد. امااااااااااااااااااااااا اااااااااااااااااا متاسفانه اینگونه اطلاعات در دسترس فروشنده و خریدار نیست و در ایران فقط به ظاهر امر دقت میشود. بنابر این آپشن های مهم خرید در کشور عزیزمان میشود 1- ظرفیت 2- بافر و 3- ازهمه مهمتر قیمت

در مورد هارد بوت شما میتوانید بر روی هر دو هارد تک به تک در پارتیشن اول ( Primery) یک سیستم عامل بریزید . ( البته اول تنظیمات را طوری در بایوس مادربرد در قسمت بوت تعیین کنید که اول هارد دلخواه سیستم را بوت کند ) و بعد میتوانید تصمیم بگیرید کدام بهتر است.
نکته : برای یک کاربر عادی اختلاف سرعت در حد میلی ثانیه چیزی نیست که احساس شود

رید:
سیستم های رید برای منظور های خاصی تعبیه شده است :
1- امنیت اطلاعات
2- ظرفیت بالاتر

مثلا " شما دو هارد 2 ترابایت دارید و یک بانک اطلاعات یا یک آرشیو به ظرفیت 3 ترابایت و میخواهید آنها را یک جا نگه دارید . سیستم رید دو هارد را شناسایی میکند اما در سیستم عامل که وارد میشوید یک هارد دارید با ظرفیت 4 ترابایت. البته متذکر شوم که ما مدل های مختلفی از رید داریم
رید صفر : که هارد ها را به هم متصل میکند و ظرفیت یکپارچه میدهد
رید یک : که هر دو هارددیسک با ظرفیت متناظر را بصورت یک هارد با ظرفیت فقط همان یک هارد نشان میدهد و هارددیگر اطلاعات مشابه آن هارد را دارد و اگر یکی از هارددیسک ها ازبین رفت دیگری به کار خود ادامه میدهد و امنیت اطلاعات را تضمین میکند
رید 5 : که مدل های مختلف دارد و با بیش از 3 و 4 هارد کار میکند و ظرفیت کلی بسته به مدل رید 5 به اندازه n-1 و یا n-2 و n برابر است با ظرفیت هر یک از هارددیسک ها پس اگر شما 4 هارد را وصل کنید به اندازه ظرفیت 3 هارد را یکجا خواهید داشت و هارد چهارم x or آنها میباشد و اگر یک هارد خراب شد شما با کارگذاری یک هارد سالم به جای آن دوباره به کار ادامه میدهید و اطلاعات سالم میماند.
و دیگر مدل ها که از حوصله این قسمت خارج است.

توجه:
در کل سیستم رید برای یک کاربر عادی فقط مکافات دارد چون در جابجایی اطلاعات و اتصال هاردهای بیشتر در مواقع اضطراری برایش مشکل آفرین خواهد شد

جمع بندی:
بهتر است کاربران یک پارتیشن Primery (برای C ) حدقل 200 گیگی را ( یا به اندازه لازم ) که سیستم عامل و تمامی برنامه هایی را که میخواهند نصب نمایند بسازند و همه را یک جا ذخیره کنند و اطلاعات خود مانند آرشیو نامه ها - عکس ها - فیلم ها و... تمامی آنچه به نام DATA ذخیره میکنند را در پارتیشن های دیگر Logic ذخیره نمایند و توصیه میکنم حتما" اطلاعات را در زیر دو ساب دایرکتوری بریزند ( یعنی یک فلدر به نام خودشان و یک زیر فلدر به نام مشخص جهت آندسته از DATA ها و در زیر این زیر شاخه اطلاعات را ذخیره کنند).
1- از نصب دو سیستم عامل جدا" خود داری نمایید مگر بر روی دو هارد متفاوت .
2- حتما" از یک سیستم ویروس کش خوب و بروز استفاده نمایید.
3- از نصب برنامه هایی که نمیشناسید و فقط برای تست کردن که چه هستند پرهیز کنید.
4- تمامی History های خود را طوری تنظیم کنید که در زمان خارج شدن از سیستم همه پاک شوند.
5- از ضبط و نگه داری اطلاعاتی مانند آنچه در زمان Chat رد و بدل شده جدا" پرهیز کنید.
6- از نصب برنامه هایی که یک کار همانند را انجام میدهند خودداری کنید ( مانند چندین برنامه پخص صدا یا تصویر )
7- در زمانی که از Web Cam استفاده نمیکنید آن را قطع کنید و یا از وب کمی بهره ببرید که دارای چراغ هشدار زمان کار است.
8- هر چند وقت قسمت ریموت Remote سیستم خود را چک کنید تا شخصی آنرا فعال نکرده باشد.
9- تا حد امکان سیستم را خاموش نکنید و از سیستم های خواب زمستانی و مصرف کمتر انرژی بهره ببرید.
10- در صورت استفاده از سیستم Wi Fi و دیگر لوازم وایرلس حتما" از کد امنیتی بهره ببرید و این کد را به هیچ کس ندهید و همیشه خود آنرا تنظیم کنید برای دیگران و مهمانان و هر هفته آنرا تغیر دهید
11- برای کاربر خود در سیستم عامل یک رمز کاربری تعیین نمایید

اول امنیت اطلاعات و بعد کاربرروی اطلاعات

mamnon az javabe koli va jameet
sharmande fingilish minivisam taze windows avaz kardam
in hard ke man gereftam hetore
?
Hitachi 7200 32mb
ba avajangh garanty

رضا امیر
17-06-2011, 07:32
با سلام و خسته نباشید .
هارد اکسترنالی هست که یک پارتیشن primary دارد و کمی هم اطلاعات در آن ذخیره شده .
بنا به دلایلی چهار پارتیشن لازم بود . و برای از دست نرفتن اطلاعات با استفاده از shirk که در disk management ویندوز هست اقدام به ساخت چند پارتیشن گردید. یعنی حالا هارد اکسترنال 4 تا پارتیشن دارد .
اما سه تا primary هستن و آخرین پارتیشن لوجیکال هست .

سوال یک : هر هارد حداکثر چندتا پارتیشن primary میتونه داشته باشه ؟؟؟
سوال دوم : با وجودیکه این پارتیشنهای جدید از یک پارتیشن primary بوجود آمده چرا آخرین پارتیشن لوجیکال شده و primary نشده ؟؟؟
سلام دوست من
لازم است یک توضیحی بدم
باید توجه داشته باشید که عملیات آماده سازی هارددیسگ بستگی به نوع سیستم عاملی دارد که شما میخواهید از آن استفاده کنید . پس بعضی از سیستم عامل ها احتیاجی به هیچ کاری جز نصب کردن ندارند و اصلا" پارتیشن و فرمت و... نیاز ندارند.
خوب عموما" چون ما از سیستم عامل ویندوز بهره میبریم لازم است که هارددیسک را برای نصب سیستم عامل آماده کنیم که این عملیات دو قسمت دارد :
1- پارتیشن بندی
2- فرمت کردن

در عملیات پارتیشن بندی ما میتوانیم هارد را به 2 صورت آماده کنیم
1- Basic
2- Dynamic

خوب در اینجا فقط میخوام از بیسیک حرف بزنم که هارد به سه قسمت تقسیم میشه که دو پارت اصلی داره:
1- Primary Partition
2- Extended Partition
و البته پارتیشن Extended خودش به Logic پارتیشن ها تقسیم میشه
خوب پارتیشن پرایمری Primery اون پارتیشنی هست که سیستم میتونه از اون بوسیله فایل سیسم ها بوت بشه و شما در سیستم عامل های جدید میتونید بینهایت پارتیشن پرایمری داشته باشید و در سیستم عامل های قدیمی تر نهایتا" میتوانستید 4 عدد از آن را بسازید. توجه کنید که درسته که شما چندین پارتیشن پرایمری دارید ولی در هر زمان فقط یکی از آنها میتونه اکتیو باشه و شما تعیین کننده این هستید که کدامیک اکتیو باشند. پس میتوانید هر بار یکی را اکتیو کنید و در آن یک سیستم عامل بریزید و بدین صورت میتوانید چندین سیستم عامل داشته باشید ولی فقط آن یکی که پارتیشن آن را بصورت اکتیو تعیین کرده اید سیستم را بوت میکند و باقی قادر به این کار نیستند .
نتیجه پارتیشن اکتیو primery با فایل سیستم ها قادر به بوت کردن سیستم شما است.

پارتیشن Extended را نیز ما به دلخواه به پارتیشن های Logic تقسیم میکنیم که فقط میتوانند حاوی DATA باشند و قادر به بوت کردن سیستم نیستند.

خوب حالا برسیم سراغ سوال آخر شما دلیل اینکه فقط پارتیشن اول 4 تا شده بخاطر این است که شما از دو قسمت هارد ( پرایمری و اکستندد ) فقط روی Primery کار کره اید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

رضا امیر
17-06-2011, 20:47
ممنون، اين برنامه اي كه تو hiren بود هم همون hdd reg بود كه مي گفتم .
با اون برنامه اسكن و رپير اش كردم نتيجه اين شد :

hd tune هم اين شد :

حالا لازمه كه فرمت سطح پايين انجام بدم ؟ اون ايراد زرد رنگ بالا مربوط به همون بد سكتورهايي ميشه كه برنامه نميشناسه؟
اون موضوع كابل كه نوشته 100 درصد درسته ؟ يعني اون كابل دوميه هم كه من استفاده كردم هم خراب بوده ؟

ممنون كه وقت مي گذاريد :20:
سلام دوست من
منظور از خرابی کابل دو تا بود
1- اشتباه در ارسال از طریق کابل
2- خراب کابل

یک بار دیگر با همین نرم افزار هارد را چک کنید اگر مشکلی نبود سیستم عامل را نصب کنید اگر که نه باید فرمت سطح پایین کنید.

---------- Post added at 01:17 PM ---------- Previous post was at 01:16 PM ----------

mamnon az javabe koli va jameet
sharmande fingilish minivisam taze windows avaz kardam
in hard ke man gereftam hetore
?
Hitachi 7200 32mb
ba avajangh garanty
هارد شما خوب است مبارک باشد فقط یادتان باشد

هاردها را از هم با فاصله نصب کنید و یک فن خوب در زید هر هارد نصب کنید

Mehrdad092000
17-06-2011, 23:04
رضا امیر
دوست عزیز من میخوام این هارد هیتاچیو عوض کنم عصابمو داغون کرده صدا داره
این هارده سامسونگ خوبه ؟تو بنچمارک خوب بود
هارد مکستور قدیمیم از این هیتاچیه امتازش تو بنچمارک بالات بود
راستی به نظرتون این هاردو چند میگیرن ؟اگه میشه یه هارد خوب معرفی کنی بهم شرمنده اینجا میپرسم

behii
18-06-2011, 12:56
سلام دوست من
منظور از خرابی کابل دو تا بود
1- اشتباه در ارسال از طریق کابل
2- خراب کابل
یک بار دیگر با همین نرم افزار هارد را چک کنید اگر مشکلی نبود سیستم عامل را نصب کنید اگر که نه باید فرمت سطح پایین کنید.

دوباره اسكن كردم 4 تا بدسكتور گرفت.

رضا امیر
19-06-2011, 09:26
رضا امیر
دوست عزیز من میخوام این هارد هیتاچیو عوض کنم عصابمو داغون کرده صدا داره
این هارده سامسونگ خوبه ؟تو بنچمارک خوب بود
هارد مکستور قدیمیم از این هیتاچیه امتازش تو بنچمارک بالات بود
راستی به نظرتون این هاردو چند میگیرن ؟اگه میشه یه هارد خوب معرفی کنی بهم شرمنده اینجا میپرسم
سلام
من فکر میکنه یک هارد مکستور یا سیگیت بخر با گارانتی هیتاچی تماس بگیر شاید اونا داشته باشند و برات تعویض کنند.

---------- Post added at 01:56 AM ---------- Previous post was at 01:55 AM ----------

دوباره اسكن كردم 4 تا بدسكتور گرفت.
سلام
گاهی اوقات باید این عملیات را 4 تا 5 بار انجام بدی ولی اگر اطلاعات نداری یک بار فرمت سطح پایین کن و بعد دوباره با همین نرم افزار چک کن .

Armink36
19-06-2011, 19:52
با سلام به همگی دوستان

من یه هارد اکسترنال دارم (Sillicon Power Armor A80-500 GB) موقع خرید فروشنده گفت ضد ضربه است.ولی امروز که داشتم باهاش کار می کردم از رو میز سر خورد افتاد زمین.:19: حالا وقتی وصلش می کنم به کامپیوتر می شناسه ولی توی My Computer نمیاد.

توی Disk Management هم دو تا دیسک نشون میده :

دوستان خواهش می کنم کمک کنید اطلاعاتش برام خیلی مهمه!!

parsian_csp
22-06-2011, 19:44
با سلام .

کمک فوری .

من یه هارد 300 آی دی ای سامسونگ دارم واسه حدودا 5 سال پیشه .

امروز که سیستم رو روشن کردم درایوی رو که مربروط به این هارد بود رو وقتی خواستم باز کنم پیغام فرمت می داد .
هر چقدر باهاش ور رفتم فرقی نکرد . حتی رو سیستم دیگه هم تست کردم .
در آخر هم مجبور شدم فرمت کنم . گفتم با برنامه های بازیابی اطلاعات برمی گردونم اطلاعاتم رو . چون قبلا هم برام پیش اومده .

وقتی فرمتش کردم از کل 300 گیگ 31.5 گیگ رو میشناخت .

اون 31.5 گیگ رو بخش هایی رو برگردوندم ولی هر کار کردم بقیه رو نمی شناخت .
تو جابجایی ها از این سیستم به اون سیستم که تست کنم ببینم درست می شه یا نه یه هو که خاموش کردم دیگه بالا نیومد .
یعنی اصلا روشن نمی شه . وقتی برق پاور رو هم بهش وصل می کنم دیگه روشن نمی شه .

از دوستان ممنون می شم اگر کسی اطلاعاتی داره کمکم کنه .

با تشکر .

رضا امیر
23-06-2011, 05:44
با سلام .

کمک فوری .

من یه هارد 300 آی دی ای سامسونگ دارم واسه حدودا 5 سال پیشه .

امروز که سیستم رو روشن کردم درایوی رو که مربروط به این هارد بود رو وقتی خواستم باز کنم پیغام فرمت می داد .
هر چقدر باهاش ور رفتم فرقی نکرد . حتی رو سیستم دیگه هم تست کردم .
در آخر هم مجبور شدم فرمت کنم . گفتم با برنامه های بازیابی اطلاعات برمی گردونم اطلاعاتم رو . چون قبلا هم برام پیش اومده .

وقتی فرمتش کردم از کل 300 گیگ 31.5 گیگ رو میشناخت .

اون 31.5 گیگ رو بخش هایی رو برگردوندم ولی هر کار کردم بقیه رو نمی شناخت .
تو جابجایی ها از این سیستم به اون سیستم که تست کنم ببینم درست می شه یا نه یه هو که خاموش کردم دیگه بالا نیومد .
یعنی اصلا روشن نمی شه . وقتی برق پاور رو هم بهش وصل می کنم دیگه روشن نمی شه .

از دوستان ممنون می شم اگر کسی اطلاعاتی داره کمکم کنه .

با تشکر .
سلام دوست من
مشکل دو تا است
1- اگر هارد شما IDE است احتمال بد ست کردن جامپر دارید که ظرفیت را لیمیت ( محدود) کرده است
2- اگر جامپر روی حالت مستر ست شده است پس فرم ویر مشکل دارد با PC-3000 UDMA درست میشود.

رضا امیر
23-06-2011, 09:37
با سلام به همگی دوستان

من یه هارد اکسترنال دارم (Sillicon Power Armor A80-500 GB) موقع خرید فروشنده گفت ضد ضربه است.ولی امروز که داشتم باهاش کار می کردم از رو میز سر خورد افتاد زمین.:19: حالا وقتی وصلش می کنم به کامپیوتر می شناسه ولی توی My Computer نمیاد.

توی Disk Management هم دو تا دیسک نشون میده :

دوستان خواهش می کنم کمک کنید اطلاعاتش برام خیلی مهمه!!

سلام دوست من
صلاح این است که به یک مرکز تخصصی تعمیرات مراجعه کنید البته اگر اطلاعات برایتان مهم است اگر نه به گارانتی مراجعه بفرمایید. هارد درست دیتکت نمیشود باید از درون باکس خارج شود و این کار هارد را از گارانتی خارج میکند .
امکان دارد بر اثر ضربه فقط کابل اتصال داخلی قطع شده باشد ( البته اگر هارد IDE باشد ) . و خیلی احتمالات دیگر ...

parsian_csp
23-06-2011, 12:38
سلام دوست من
مشکل دو تا است
1- اگر هارد شما IDE است احتمال بد ست کردن جامپر دارید که ظرفیت را لیمیت ( محدود) کرده است
2- اگر جامپر روی حالت مستر ست شده است پس فرم ویر مشکل دارد با PC-3000 UDMA درست میشود.

ممنون از جوابتون .
ولی روشن نشدن هارد چی ؟
تو پست قبلیم هم گفتم که دیگه هارد روشن نمیشه .
ممنون می شم یه توضیج کوچیکی هم در مورد PC-3000 UDMA بدین .

با نشکر .

mehran gorji
23-06-2011, 15:25
ممنون از جوابتون .
ولی روشن نشدن هارد چی ؟

با نشکر .
pc-3000 یه نرم افزار است که روی سیتم نصب میشود و برای کار کردن نیاز به یک کارت سخت افزاری دارد.
در واقع کرکشه.

استفاده اصلی این دستگاه شاناسایی فریمور مشود.
بدسکتور گیری.......................................... .................................................. .........

تمام مشکلات نرم افزاری هارد را حل میکند.
و قیمت pc-3000 اورجینال روسیه حدود 8 تومنه.
برای کار کردن با این نرم افزار علاوه بر هزینه بالا نیاز به اموزش هم ارید.
مهندس رضا امیر امیر نماینده این کارت است و اموزش هم میدهند

selcuksahin
23-06-2011, 16:26
سلام هارد من ویروس sector mbr گرفته اگه پارتیشنومو بدون پاک کردن اطلاعات حذف کنم ودوباره پارتیشن بندی کنم حذف میشه ؟ اگه حذف نمیشه چه کار کنم؟

aaffaa
23-06-2011, 23:42
سلام دوستان

من به تازگی با یه مشکل عجیب برخورد کردم

اونم اینه که وقتی میخواد ویندوز بالا بیاد هارد صدا میده و این صدا دادن مداوم و با روشن شدن چراغ هارد هست که نمیزاره ویندوز بیاد بالا و وقتی هم میاد بالا نمیشه توش کاری انجام داد .

نمیدونم تا حالا کسی به این مشکا برخورده یا نه یا این یه ویروسه !

دوتا رو هارد ویندوز دارم یکی اکس پس و تون یکی سون

رو اکس پی نود 32 آپدیت شده و رو سون Bitdefender که هیچ کدوم تشخیص ویروسی بودن سیستم رو نمیدن

خواهش میکنم کمک کنید

رضا امیر
23-06-2011, 23:59
ممنون از جوابتون .
ولی روشن نشدن هارد چی ؟

با نشکر .
سلام دوست من
و با تشکر از آقای مهران گرجی و توضیحاتشان

اول از همه حالا که هارد روشن نمیشه هم میتونه از آسیب هد باشه هم خرابی برد و هم اتصال پاور که باید چک بشود.

در مورد PC-3000
باید به عرض برسانم PC-3000 اسم عام است برای محصولات یک شرکت مانند اینکه شما میگویید بنز ولی این بنز ها مدل های مختلف دارند.
PC-3000 For windows UDMA+ Data Extractor برای تعمیر و تست و بازیابی اطلاعات هارددیسک های ATA-PATA-SATA
PC-3000 Portable جهت تست و بازیابی و تعمیر هارددیسک های ATA-PATA-SATA بصورت قابل حمل و اجرا بر روی نوت بوک
PC-3000 foe SCSI + Data Extractor جهت تست تعمیر و بازیابی انواع هارددیسک های SCSI و SAS
PC-3000 FLASH SSD Eition جهت بازیابی انواع مموری و کول دیسک و .... و هارددیسک های SSD

کارهایی که این مجموعه سخت افزاری و نرم افزاری برای هارددیسک انجام میدهد:

تست دقیق برد کنترلر اعم از
انتقال دیتا تا ... بافر
تست دقیق مدیا اعم از
سرعت انتقال دیتا
سرعت خواندن و نوشتن
سرعت پاسخگویی سکتورها
تست سرعت اسپیندل موتور
تست ماژول های فرم ویر
تست SMART
بازدید سکتور های حذف شده در لیست های مختلف G- P- A
بازدید اطلاعات هر سکتور بصورت هگز
تغییر و ادیت اطلاعات سکتوری
خواندن دقیق Identify هارددیسک
دریافت و تست ظرفیت فعال هارددیسک
بازدید و تست قسمت های مختلف مانند پسورد و
تست تک به تک تمامی هدهای نوشتن و خواندن
آموزش انواع بر هارددیسک و کاربرد قطعات آن
و ده ها تست دیگر
تعمیر هارددیسک
بد سکتور گیری لاجیکال
بدسکتور گیری فیزیکال
حذف سکتور های خراب و کند
بدسکتور گیری بدون ازبین رفتن اطلاعات
اصلاح ماژول های فرم ویر خراب
بک آپ گیری و دریافت ماژولها
برداشتن پسورد انواع هارددیسک ها
اصلاح SMART
تعمیر مشکلات دیتکت نکردن
تعمیر مشکلات بالا نمیامدن هارددیسک در سیستم های عامل
اصلاح MBR
اصلاح کلیه مناطق سکتوری
حذف هدهای خراب نوشتن و خواندن
اصلاح بعضی از هاردهای خراب با صدای هد کلیک
اصلاح خرابی تمامی هارددیسک های جدید سیگیت ومکستور که یا دیتکت نمیشوند و یا ظرفیت ندارند
فعال کردن هاردی که در سیستم عامل بالا نمی آید درون آن سیستم عامل جهت بازیابی
اصلاح خرابی های مربوط به رام در برد هارددیسک مخصوصا" وسترن دیجیتال
اصلاح خرابی دیتکت در هارددیسک های وسترن دیجیتال
اصلاح ظرفیت هارددیسک در صورت کم شدن و یا صفر شدن
اصلاح و تغیر Identify هارددیسک حتی به نام خود شما
اصلاح و تغییر Serial NO سریال هارددیسک
خروج هارددیسک از هنگ
و 100 ها نکته و رموز خاص برای برطرف کردن ایرادات خاص در مدلهای خاص هارددیسک
که تعمیرکاران هارد را متاسفانه به دلیل نداشتن این تکنولوژی غیر قابل بازیابی اعلام میکنند.
بازیابی اطلاعات
از هارددیسکهایی که:
در کامپیوتر ناسایی نمیشوند
درون سیستم عامل شناسایی نمیشوند
بدسکتور شدید دارند
ویروس اطلاعات آنها را کد کرده است
هد های خراب دارند
هد های آسیب دیده دارند
خرابی در MBR دارند
خرابی در پارتیشن ها دارند
اطلاعات پاک شده است
پارتیشن ها و یا هارددیسک فرمت شده اند
هارد دیسک صدا های ناهنجار دارد
اطلاعات قابل خواندن و یا نوشتن نیست
ترجمه هارددیسک مشکل دارد
نقاط شیفت تغیر کرده و آدرس ها جابجا شده اند
هارددیسک جراحی شده است
هارددیسک ضربه خورده است
و ده ها ایراد دیگر

در ضمن یاد آور میشوم برد تستر و کنترلر سخت افزاری و ده ها قطعه سخت افزاری همراه همگی مجموعه ای برای کار هستند و هیچگونه قفل سخت افزاری همراه سیستم اوریجینال نمیباشد و تنها دارنده و مالک اصلی که آن را رجیستر مینماید دارای کد و رمز خاصی برای فعال سازی و ورود به سایت مادر جهت نصب است.

امید وارم این توضیح کوچک از قابلیتهای منحصر به فرد این سیستم تا حدی به شما کمک کند.

رضا امیر
24-06-2011, 00:12
سلام دوستان

من به تازگی با یه مشکل عجیب برخورد کردم

اونم اینه که وقتی میخواد ویندوز بالا بیاد هارد صدا میده و این صدا دادن مداوم و با روشن شدن چراغ هارد هست که نمیزاره ویندوز بیاد بالا و وقتی هم میاد بالا نمیشه توش کاری انجام داد .

نمیدونم تا حالا کسی به این مشکا برخورده یا نه یا این یه ویروسه !

دوتا رو هارد ویندوز دارم یکی اکس پس و تون یکی سون

رو اکس پی نود 32 آپدیت شده و رو سون Bitdefender که هیچ کدوم تشخیص ویروسی بودن سیستم رو نمیدن

خواهش میکنم کمک کنید
دوست من سلام
عموما" صدای ناهنجار از هارددیسک مربوط به ویروس نمیشود شما میتوانید این قسمت ها را چک کنید:
1- اتصالات پاور و پاور ساپلای درست است؟
2- آیا هارددیسک ضربه نخورده است؟
3- آیا هارددیسک شوک برقی و نوسانات ولتاژی نداشته است؟
4- آیا هارددیسک بدسکتور ندارد ؟ ( تحت داس با نرم افزار بوت ایبل چک شود)
و ....
لطفا" در زمان طرح سوال برند و مدل و ظرفیت هارد را ذکر نمایید.

---------- Post added at 04:42 PM ---------- Previous post was at 04:37 PM ----------

سلام هارد من ویروس sector mbr گرفته اگه پارتیشنومو بدون پاک کردن اطلاعات حذف کنم ودوباره پارتیشن بندی کنم حذف میشه ؟ اگه حذف نمیشه چه کار کنم؟

دوست من احتیاجی به این کار نیست
شما میتوانید از ویروس کش های تحت داس بهره ببرید که از روی سی دی و یا فلاپی سیستم را بوت میکنند ( به سایت های مادر ویروس کش ها مراجعه کنید ) و ویروس را ازبین ببرید

selcuksahin
24-06-2011, 23:18
دوست من سلام
عموما" صدای ناهنجار از هارددیسک مربوط به ویروس نمیشود شما میتوانید این قسمت ها را چک کنید:
و ....

---------- Post added at 04:42 PM ---------- Previous post was at 04:37 PM ----------

دوست من احتیاجی به این کار نیست
شما میتوانید از ویروس کش های تحت داس بهره ببرید که از روی سی دی و یا فلاپی سیستم را بوت میکنند ( به سایت های مادر ویروس کش ها مراجعه کنید ) و ویروس را ازبین ببرید

با ویروس کش های تحت داس هم ویروس یابی کردم اما پاک نمی کنن نود 32 بود تحت داس اشکال از انتی ویروسمه؟
یا باید یک کار دیگه کنم؟
حتی سیدی ها و فلش هایی که میگذاشتم هم همین ویروس را داشتند
پارتیشن عوش کنم سیدی ها ویروسش پاک میشن و هارد هم همینطور؟

jafarian
25-06-2011, 08:05
با ویروس کش های تحت داس هم ویروس یابی کردم اما پاک نمی کنن نود 32 بود تحت داس اشکال از انتی ویروسمه؟
یا باید یک کار دیگه کنم؟
حتی سیدی ها و فلش هایی که میگذاشتم هم همین ویروس را داشتند
پارتیشن عوش کنم سیدی ها ویروسش پاک میشن و هارد هم همینطور؟

شما برنامه تحت بوت Kaspersky Rescue Disk رو هم دانلود کنید ببینید با اون میتونید این ویروس پاک کنیددرضمن ویروس و تروجان باعث این مشکلات میشه با نرم افزار mbr fix سکتور mbr هارد رو بعد از اسکن فیکس کنیددرضمن اگه باز هم دوباره کل هارد رو فرمت کردید و باز هم این پیغام بعد از فیکس کردن اومدهارد ایراد داره:20:

لینک دانلود Kaspersky Rescue Disk

لینک دانلود MBRFix

selcuksahin
25-06-2011, 09:19
شما برنامه تحت بوت Kaspersky Rescue Disk رو هم دانلود کنید ببینید با اون میتونید این ویروس پاک کنیددرضمن ویروس و تروجان باعث این مشکلات میشه با نرم افزار mbr fix سکتور mbr هارد رو بعد از اسکن فیکس کنیددرضمن اگه باز هم دوباره کل هارد رو فرمت کردید و باز هم این پیغام بعد از فیکس کردن اومدهارد ایراد داره:20:

لینک دانلود Kaspersky Rescue Disk

لینک دانلود MBRFix

دونه دونه فرمت می کنم چون اطلاعاتشو شدید نیاز دارم با mbr fix اطلاعاتم نمیپره؟
درضمن دیسک نجات کاسپر اسکی که اصلا ویروسی نشناخت

jafarian
25-06-2011, 13:03
نه اطلاعاتتون ازبین نمیره.

selcuksahin
25-06-2011, 16:27
نه اطلاعاتتون ازبین نمیره.

این ام بی ار رو اجرا میکنم که میپره؟ رو اکس پی اجرا کنم؟

رضا امیر
25-06-2011, 18:15
دونه دونه فرمت می کنم چون اطلاعاتشو شدید نیاز دارم با mbr fix اطلاعاتم نمیپره؟
درضمن دیسک نجات کاسپر اسکی که اصلا ویروسی نشناخت
سلام دوست من
بهتر این است که شما اطلاعات هارد را در یک هارد دیگر ذخیره کنید و هاردتان را فرمت سطح پایین کنید

mehran gorji
27-06-2011, 16:22
سلام مهندس امیر

هارد سیگیت 1tr ویندوز xp نصب میشه اما ویندوز هنگ میکنه.
1.هارد تو diskg management مثل هلو پارتیشن بندی میشه.
2.بدسکتور نداره.
3.روی 2 تا سیستم تست شد.
4.صدای ناهنجاری هم ندارد.
5.داغ هم نمیکند.
6.سرعت هارد هم موغع هارد به هارد فرفره است.
مشکل از چیه؟

لولول بزنم درست میشه؟

رضا امیر
27-06-2011, 18:40
سلام مهندس امیر

هارد سیگیت 1tr ویندوز xp نصب میشه اما ویندوز هنگ میکنه.
1.هارد تو diskg management مثل هلو پارتیشن بندی میشه.
2.بدسکتور نداره.
3.روی 2 تا سیستم تست شد.
4.صدای ناهنجاری هم ندارد.
5.داغ هم نمیکند.
6.سرعت هارد هم موغع هارد به هارد فرفره است.
مشکل از چیه؟

لولول بزنم درست میشه؟

سلام دوست من
باید چندین قسمت چک شود ولی مهم ترین از همه این است که سرعت سکتوری و تمام سکتورها سرعت نوشتن و خواندنشان چک شود . شما میتوانید از نرم افزار MHDD برای این کار استفاده کنید.

mehran gorji
27-06-2011, 18:43
حتما تست میکنم خبر میدهم.

aaffaa
27-06-2011, 21:21
دوست من سلام
و ....

سلام دوست عزیز

عزیز من هاردم سی قیت 1 ترابایت تمام اتصالاتم اوکی و فقط این هاردم مشکل ساز شده

من قبلا تو هارد 320 مکستورم این مشکل رو داشتم ولی با یک باز ویندوز عوض کردن همه چی به حالت اول بر میگشت که این مشکل تو هارد 1 ترا صدق نمیکنه

--------------------

به این حالت افتاده

1 - این هارد روش ویندوز داره وقتی میزنی لود بشه کلا میاد تو حالت لود ویندوز میمونه با روشن موندن چراغ هارد
* ویندوز سون و اکس پی روش هست
2 - با یه هارد دیگه که روش ویندوز هست وقتی هم میزنم که بیاد باز نمیزاره ویندوز اونم لود شه
3 - ولی بقیه هارد ها این مشکل رو ندان و اومدم این پست رو زدم :41:

مشخصات کلی سیتسم :

مادربرد : asus p5b
رم : 2 gig سیلیکون پاور ddr2 bos 800
کارت گرافیک : gforce 7300 le
رایتر : پایونر

هارد ها : 40 مکستور IDE ( همونی هست که الان باهاش کار میکنم - بدون این که 1 ترا نصب شه )
320 مکستور ساتا
500 مکستور ساتا
1T سی گیت ساتا - Model: ST31000524AS, Serial: 6VPBN2QV, Firmware: JC45

اینم عکس دو هار رو در آوردم ( 500 و 320 رو ) 40 و 1 ترا روش هست چک کردم :

با نرم افزاری که سایت خودش میده مدلش در اومد که میشه تو دیوایس منیجزر هم دید :
زدم تو سایتش سریال رو این رو داد یعنی چی :

بعد از یک ربع انتظار با هارد قبلی ویندوز اومد بالا ولی از درایو های هارد خبری نیست :

هارد هم جدید خریدم 1 ماه نمیشه - بد سکتور نداشتم چون قبل این چک کردم - پاور هم الگانس هست که سالمه چون با بقیه هادرا مشکل ندارم و ضربه هم نخورده .

ممنون میشم راهنمایی کنید :40:

golgolijon
28-06-2011, 10:26
کمک کمک بعد از نصب آنتی ویروس و حذف حدود 30 ویروس از روی هاردم و ریست کردن دیگه ویندوز بالا نیومد.دوباره ویندوز نصب کردم مرحله فرمت حدود 3-4 ساعت طول کشید و بعد از طی مراحلی از نصب ارور داد و تمام لطفا بگید چه بلایی سرش اومده جون شما و جون هارد عزیزم

aram24
28-06-2011, 17:14
سلام دوستان لطفا کمک کنید
من رو سیستمم 6 تا درایو داشتم
الان فقط درایو سی رو دارم
او پنج درایو نمیدونم چطور از بین رفتن و الان بغیر از درایو سی بقیه ظرفیت هارد رو تو قسمت دیسک منیجمنت
توی قسمت اکستندد قرار داده.
عکس پایین رو ببینید

416 گیگ رو فری اسپیس داده
حالا به نظر شما چطور میتونم درایو ها رو برگردونم
یه سری عکس تو این درایوا دارم خیلی مهمه چطور میتونم برگردونمشون
با تشکر

mehran gorji
28-06-2011, 18:15
باید با نرم افزاری که با پارتیشن اطلاعات را میدهد بازیابی کنید.
در واقع سخت افزاری ریکاوری میشود.

aram24
29-06-2011, 05:59
باید با نرم افزاری که با پارتیشن اطلاعات را میدهد بازیابی کنید.
در واقع سخت افزاری ریکاوری میشود.

دوست عزیز یکم بیشتر توضیح میدید از چه نرم افزاری استفاده کنم بهتره ......

رضا امیر
29-06-2011, 08:13
سلام دوست عزیز

عزیز من هاردم سی قیت 1 ترابایت تمام اتصالاتم اوکی و فقط این هاردم مشکل ساز شده

من قبلا تو هارد 320 مکستورم این مشکل رو داشتم ولی با یک باز ویندوز عوض کردن همه چی به حالت اول بر میگشت که این مشکل تو هارد 1 ترا صدق نمیکنه

--------------------

به این حالت افتاده

1 - این هارد روش ویندوز داره وقتی میزنی لود بشه کلا میاد تو حالت لود ویندوز میمونه با روشن موندن چراغ هارد
* ویندوز سون و اکس پی روش هست
2 - با یه هارد دیگه که روش ویندوز هست وقتی هم میزنم که بیاد باز نمیزاره ویندوز اونم لود شه
3 - ولی بقیه هارد ها این مشکل رو ندان و اومدم این پست رو زدم :41:

مشخصات کلی سیتسم :

مادربرد : asus p5b
رم : 2 gig سیلیکون پاور ddr2 bos 800
کارت گرافیک : gforce 7300 le
رایتر : پایونر

هارد ها : 40 مکستور IDE ( همونی هست که الان باهاش کار میکنم - بدون این که 1 ترا نصب شه )
320 مکستور ساتا
500 مکستور ساتا
1T سی گیت ساتا - Model: ST31000524AS, Serial: 6VPBN2QV, Firmware: JC45

اینم عکس دو هار رو در آوردم ( 500 و 320 رو ) 40 و 1 ترا روش هست چک کردم :

با نرم افزاری که سایت خودش میده مدلش در اومد که میشه تو دیوایس منیجزر هم دید :
زدم تو سایتش سریال رو این رو داد یعنی چی :

بعد از یک ربع انتظار با هارد قبلی ویندوز اومد بالا ولی از درایو های هارد خبری نیست :

هارد هم جدید خریدم 1 ماه نمیشه - بد سکتور نداشتم چون قبل این چک کردم - پاور هم الگانس هست که سالمه چون با بقیه هادرا مشکل ندارم و ضربه هم نخورده .

ممنون میشم راهنمایی کنید :40:
سلام دوست من
اگر هارد شما ویروس ندارد
اگر هارد شما بدسکتور ندارد
اگر ویندوز دیگری از منبع دیگر را جهت تست چک کرده اید!!!!!!!!!!!!!!!
و همه قطعات سالم هستند

شاید که MBR هارددیسک خراب است و فقط یک ایراد نرم افزاری است . اگر اطلاعات ندارید هارد را فرمت سطح پایین کنید و دوباره ویندوز نصب نمایید در غیر اینصورت به تعمیرگاه مجهز جهت تست کلی هارد مراجعه نمایید. و یا اگر هاردتان را جدید خریده اید که اینطور است به گارانتی مراجعه نمایید.

رضا امیر
29-06-2011, 08:24
کمک کمک بعد از نصب آنتی ویروس و حذف حدود 30 ویروس از روی هاردم و ریست کردن دیگه ویندوز بالا نیومد.دوباره ویندوز نصب کردم مرحله فرمت حدود 3-4 ساعت طول کشید و بعد از طی مراحلی از نصب ارور داد و تمام لطفا بگید چه بلایی سرش اومده جون شما و جون هارد عزیزم
دوست من
به احتمال زیاد هنوز ویروس دارید و ممکن است به فایل سیستم ها و یا اطلاعات پارتیشنی آسیب رسیده باشد هارد را از لحاظ ویروس چک کنید و اگر اطلاعات خاص ندارید هارد را فرمت سطح پایین کنید و دوباره اقدام به نصب ویندوز نمایید.

---------- Post added at 12:54 AM ---------- Previous post was at 12:51 AM ----------

سلام دوستان لطفا کمک کنید
من رو سیستمم 6 تا درایو داشتم
الان فقط درایو سی رو دارم
او پنج درایو نمیدونم چطور از بین رفتن و الان بغیر از درایو سی بقیه ظرفیت هارد رو تو قسمت دیسک منیجمنت
توی قسمت اکستندد قرار داده.
عکس پایین رو ببینید

416 گیگ رو فری اسپیس داده
حالا به نظر شما چطور میتونم درایو ها رو برگردونم
یه سری عکس تو این درایوا دارم خیلی مهمه چطور میتونم برگردونمشون
با تشکر
سلام دوست من شما مشکل سخت افزاری ندارید مشکلتان نرم افزاری است میتوانید از هر برنامه بازیابی اطلاعات که در دست رس است بهره ببرید اما اگر اطلاعات برایتان حیاطی است به یک مرکز بازیابی اطلاعات تخصصی مراجعه نمایید.

mehran gorji
29-06-2011, 08:34
سلام مهندس
من منظورم نبود با سخت افزار ریکاوری کننند
نرم افزار هایی مثل ف---ل د----- پ----س بود که با پارتیشن میدند.
اگر مبهم گفتم عذر میخوام.:11:

aram24
29-06-2011, 08:59
دوست من
به احتمال زیاد هنوز ویروس دارید و ممکن است به فایل سیستم ها و یا اطلاعات پارتیشنی آسیب رسیده باشد هارد را از لحاظ ویروس چک کنید و اگر اطلاعات خاص ندارید هارد را فرمت سطح پایین کنید و دوباره اقدام به نصب ویندوز نمایید.

---------- Post added at 12:54 AM ---------- Previous post was at 12:51 AM ----------

سلام دوست من شما مشکل سخت افزاری ندارید مشکلتان نرم افزاری است میتوانید از هر برنامه بازیابی اطلاعات که در دست رس است بهره ببرید اما اگر اطلاعات برایتان حیاطی است به یک مرکز بازیابی اطلاعات تخصصی مراجعه نمایید.

با تشکر
خوب الان من این 400 گیگ رو دوباره پارتیشن بندی کنم بعد بازیابی اطلاعات انجام بدم؟؟؟
لطفا راهنمایی کنید

ali1748
29-06-2011, 17:17
سلام دوستان
من یک هارد 500 سیگیت دارم که از بد شانسی باطری لپتابم از ارتفاع 50 سانتی افتاد روش البته هیچ آسیب فیزیکی روی هارد ایجاد نشد و تقریبا یه 10 دقیقه ای هم میتونستم با هارد کار کنم اما بعد از 10 دقیقه کم کم سیستمم هی هنگ میکرد یعنی موس یه چند ثانیه ای گیر میکرد باز درست میشد ،
خلاصه من سیستم رو ریست کردم سیستم هارد رو میشناسه ولی وقتی میرم داخل ویندوز همون مشکل گیر کردن سیستم پیش میاد (البته دیگه درایو هامو نشون نمیده)
با cd بوتی که روش نرم افزار disk director بود چکش کردم که موقع خوندن هارد چند بار پیغام داد cannot read sector داد که با ایگنور کردنش تونستم داخل برنامه بشم
درایوهامو نشون میده ولی علامت ضربدر اول هر کدوم از درایو هام نشون میده

به نظرتون چیکار شده ؟ مشکل از برد هارده ؟ یا بد سکتوره ؟
اصلا درست شدنی هست ؟

ممنون میشم که راهنماییم کنید

mehran gorji
29-06-2011, 17:46
سلام دوستان
من یک هارد 500 سیگیت دارم که از بد شانسی باطری لپتابم از ارتفاع 50 سانتی افتاد روش البته هیچ آسیب فیزیکی روی هارد ایجاد نشد و تقریبا یه 10 دقیقه ای هم میتونستم با هارد کار کنم اما بعد از 10 دقیقه کم کم سیستمم هی هنگ میکرد یعنی موس یه چند ثانیه ای گیر میکرد باز درست میشد ،
خلاصه من سیستم رو ریست کردم سیستم هارد رو میشناسه ولی وقتی میرم داخل ویندوز همون مشکل گیر کردن سیستم پیش میاد (البته دیگه درایو هامو نشون نمیده)
با cd بوتی که روش نرم افزار disk director بود چکش کردم که موقع خوندن هارد چند بار پیغام داد cannot read sector داد که با ایگنور کردنش تونستم داخل برنامه بشم
درایوهامو نشون میده ولی علامت ضربدر اول هر کدوم از درایو هام نشون میده

به نظرتون چیکار شده ؟ مشکل از برد هارده ؟ یا بد سکتوره ؟
اصلا درست شدنی هست ؟

ممنون میشم که راهنماییم کنید
با نرم افزار hdd regenerator رفع بدسکتور کنید.
احتمال دارد با یک دور جواب ندهد.
پس اگر بار اول نشد چند بار پشت سر هم تلاش کنید.
و هر بار 10 دقیقه به هارد استراحت دهید تا داغ نکند.

اگر مدیا {دیسک}اسیب جدی ندیده باشد حل میشود.
مشکل دوم میتواند از هد باشد.
اول تست کن و خبرشو بده

رضا امیر
29-06-2011, 18:30
با تشکر
خوب الان من این 400 گیگ رو دوباره پارتیشن بندی کنم بعد بازیابی اطلاعات انجام بدم؟؟؟
لطفا راهنمایی کنید
سلام
خیر به هیچ عنوان نباید پارتیشن بندی یا فرمت کنید چون به اطلاعات آسیب وارد میکنید در همین حال باید ریکاوری بشود.

mohsen19x
29-06-2011, 22:49
من کامپیوترم را روشن کردم ویندوزش بالا نمی امد .بعد دوباره ریستارت کردم هاردم که یک سری اطلاعات حیاتی و مهم دارم روش شرو ع به تق تق کردن می کنه وبالا نمی اد مشکلش چیه لطفا کمک کنید ؟ maxtor

aaffaa
29-06-2011, 23:18
سلام دوست من
اگر هارد شما ویروس ندارد
اگر هارد شما بدسکتور ندارد
اگر ویندوز دیگری از منبع دیگر را جهت تست چک کرده اید!!!!!!!!!!!!!!!
و همه قطعات سالم هستند

شاید که MBR هارددیسک خراب است و فقط یک ایراد نرم افزاری است . اگر اطلاعات ندارید هارد را فرمت سطح پایین کنید و دوباره ویندوز نصب نمایید در غیر اینصورت به تعمیرگاه مجهز جهت تست کلی هارد مراجعه نمایید. و یا اگر هاردتان را جدید خریده اید که اینطور است به گارانتی مراجعه نمایید.

سلام عزیز

ویروس که با دوتا ویروس کش تست کردم .
بد سکتور با یه نرم افزاری بود که تحت داس بالا میومد چک کردم نداشت .
ویندوز دیگری هم تست کردم کمی برا بالا اومدنش طول میکشه ولی میاد اسما هارد هست ولی از درایور ها خبری نیست .
همه قطعات رو من اینطوری تشخیص میدم که چرا این یکی هارد ها خوب کار میکنه فقط اون اینطوری شده !! و از همه مهمتر رو یه کیس دیگه رو یه قطعات متفاوت دیگه تست شد که بازم بالا نیومد .

MBR هم تا اونجایی که من میدونم برا قسمتی هست که اگه دو تا یا چند تا ویندوز داشته باشی یه قسمتی میاد که ویندوز رو انتخاب مبکنی به اونجا میگن :2: شاید من اشتباه میکنم !

ولی کلا تا اینجا میاد : سیستم معمولی بالا میاد - به جای انتخاب نوع ویندوز میره - ویندوز که انتخاب میکنم لود نمیشه و تو اکس پی یه 15 دقیقه میمونه رستارت میشه و تو سون هم هر چقدر بزارم فرقی نداره !!!

با هیچ برنامه ای هم بالا نمیاد که فرمت کنیم ویندوز بزنیم و ....

من پارتیشن مجیک و پاراگن رو تست کردم ولی نزاشت به اون قسمت بره لود نشد ! :41:

نمیدونم شاید از فریم ویر باشه

تو این تصویر نفهمیدم که سالمه یا نه ؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

rezapourmanesh
30-06-2011, 09:53
سلام دوستان سیستم من موقع بالا آمدن ابتدا بوق سالم بون سیستم را می زند و بعد روی آرم ویندوز7 یا درون محیط ویندوز از هارد یک صدای تیک میاد یا دائم صدا می ده یک صدای ضعیف تیک تیک تیک، و دیگه هیچ کار نمی گنه کسی می دونه سیستم چشه؟
هاردش بدسکتور داره؟
هاردش داره می سوزه؟
مشکل از جای دیگری است و من فکر می کنم از هاردش است؟
لطفا یکی کمکم کنه خیلی مشکل دارم و اطلاعات هارد رو نیاز دارم.

---------- Post added at 09:53 AM ---------- Previous post was at 09:53 AM ----------

سلام دوستان سیستم من موقع بالا آمدن ابتدا بوق سالم بودن سیستم را می زند و بعد روی آرم ویندوز7 یا درون محیط ویندوز از هارد یک صدای تیک میاد یا دائم صدا می ده یک صدای ضعیف تیک تیک تیک، و دیگه هیچ کار نمی گنه کسی می دونه سیستم چشه؟
هاردش بدسکتور داره؟
هاردش داره می سوزه؟

aram24
30-06-2011, 14:49
سلام
خیر به هیچ عنوان نباید پارتیشن بندی یا فرمت کنید چون به اطلاعات آسیب وارد میکنید در همین حال باید ریکاوری بشود.

دوست عزیز میشه بگید با چه برنامه ای این کار رو بکنم
برنامه ای هست که اون 400 گیگ رو شناسایی بکنه
آخه من الان یه درایو سی بیشتر ندارم

رضا امیر
30-06-2011, 17:19
سلام عزیز

ویروس که با دوتا ویروس کش تست کردم .
بد سکتور با یه نرم افزاری بود که تحت داس بالا میومد چک کردم نداشت .
ویندوز دیگری هم تست کردم کمی برا بالا اومدنش طول میکشه ولی میاد اسما هارد هست ولی از درایور ها خبری نیست .
همه قطعات رو من اینطوری تشخیص میدم که چرا این یکی هارد ها خوب کار میکنه فقط اون اینطوری شده !! و از همه مهمتر رو یه کیس دیگه رو یه قطعات متفاوت دیگه تست شد که بازم بالا نیومد .

MBR هم تا اونجایی که من میدونم برا قسمتی هست که اگه دو تا یا چند تا ویندوز داشته باشی یه قسمتی میاد که ویندوز رو انتخاب مبکنی به اونجا میگن :2: شاید من اشتباه میکنم !

ولی کلا تا اینجا میاد : سیستم معمولی بالا میاد - به جای انتخاب نوع ویندوز میره - ویندوز که انتخاب میکنم لود نمیشه و تو اکس پی یه 15 دقیقه میمونه رستارت میشه و تو سون هم هر چقدر بزارم فرقی نداره !!!

با هیچ برنامه ای هم بالا نمیاد که فرمت کنیم ویندوز بزنیم و ....

من پارتیشن مجیک و پاراگن رو تست کردم ولی نزاشت به اون قسمت بره لود نشد ! :41:

نمیدونم شاید از فریم ویر باشه

تو این تصویر نفهمیدم که سالمه یا نه ؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام دوست من
مستربوت رکورد منطقه ای است که اطلاعات پارتیشن ها در آن ذخیره میشه قسمت های مختلف داره و اطلاعات خاص تری هم داره و اگر آسیب ببینه ممکنه:
ویندوز لود نشه
پارتیشن ها از دست بروند
سیستم بوت نشود
سیستم هنگ کند
و....
اگر ازلاعات ندارید فرمت سطح پایین کنید و سپس ویندوز نصب کنید اگر اطلاعات دارید باید بازیابی شود.

رضا امیر
30-06-2011, 17:54
سلام دوستان سیستم من موقع بالا آمدن ابتدا بوق سالم بون سیستم را می زند و بعد روی آرم ویندوز7 یا درون محیط ویندوز از هارد یک صدای تیک میاد یا دائم صدا می ده یک صدای ضعیف تیک تیک تیک، و دیگه هیچ کار نمی گنه کسی می دونه سیستم چشه؟
هاردش بدسکتور داره؟
هاردش داره می سوزه؟

---------- Post added at 09:53 AM ---------- Previous post was at 09:53 AM ----------

سلام دوستان سیستم من موقع بالا آمدن ابتدا بوق سالم بودن سیستم را می زند و بعد روی آرم ویندوز7 یا درون محیط ویندوز از هارد یک صدای تیک میاد یا دائم صدا می ده یک صدای ضعیف تیک تیک تیک، و دیگه هیچ کار نمی گنه کسی می دونه سیستم چشه؟
هاردش بدسکتور داره؟
هاردش داره می سوزه؟

سلام دوست من
اولا" صدای ناهنجار و غیر عادی از هارددیسک میتواند خطر ناک باشد و موجبش:
1- خرابی برد هارددیسک
2- خرابی منبع تغذیه
3- خرابی در اتصالات پاور به برد
4- خرابی هد
5- مشکل در مدیا
و..
اما..........
شما نه اشاره کردید هاردتان چه مدلی است ؟ و نه ظرفیت و نه اینکه چه شد که اینطور شد؟
بهتر این است که اگر کیس گارانتی دارد به آنها مراجعه کنید اگر نه کیس را باز کنید و پس از اطمینان از اینکه صدا متعلق به هارددیسک است آن را به یک متخصص بدهید.

Mehrdad092000
30-06-2011, 21:56
سلام چطور میشه یه هاردو پاک کرد که اصلا نشه بازیابی کرد
ممنون

aaffaa
01-07-2011, 01:23
سلام دوست من
مستربوت رکورد منطقه ای است که اطلاعات پارتیشن ها در آن ذخیره میشه قسمت های مختلف داره و اطلاعات خاص تری هم داره و اگر آسیب ببینه ممکنه:
ویندوز لود نشه
پارتیشن ها از دست بروند
سیستم بوت نشود
سیستم هنگ کند
و....
اگر ازلاعات ندارید فرمت سطح پایین کنید و سپس ویندوز نصب کنید اگر اطلاعات دارید باید بازیابی شود.

سلام مهندس ممنون که وقت میزاری و پاسخ مارو میدی

من با چه برنامه ای فرمت سطح پایین بکنم ؟ اصلا با پاراگون و پارتیشن مجیک نه تو داس و نه تو داخل ویندوز بالا نمیاد که من فرمت کنم :41:

اطلاعات دارم ولی نه تو درایور سی نه تو دی آخرین بار که هارد به هم خورد فایل هارو جا به جا کردم ! بعد اون دیگه هارد دیگه بالا نیومد !!

برای بازیابی باید چیکار کنم ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید ! آیا از فریم ویر نیست !

رضا امیر
01-07-2011, 06:17
سلام چطور میشه یه هاردو پاک کرد که اصلا نشه بازیابی کرد
ممنون
سلام
دو راه اصلی دارید:
1: اینکه هارد را فرمت سطح پایین کنید تا تمامی سکتور ها صفر شوند.
2: هارد را پارتیشن بندی کنید و تمام پارتیشن ها را تا خرخره از مثلا" فیلم ( که فایل های بزرگی دارد) پر کنید.

در اصل شما باید هارد را Overwrite کنید.

Mehrdad092000
01-07-2011, 06:42
سلام
دو راه اصلی دارید:
1: اینکه هارد را فرمت سطح پایین کنید تا تمامی سکتور ها صفر شوند.
2: هارد را پارتیشن بندی کنید و تمام پارتیشن ها را تا خرخره از مثلا" فیلم ( که فایل های بزرگی دارد) پر کنید.

در اصل شما باید هارد را Overwrite کنید.

خوب راه ساده ای نداره ؟هارد بشه مثل روز اول
اخه میخوام بهش پس بدم

mehran gorji
01-07-2011, 08:00
عزیزم ساده از لولول فرمت چیز دیگه نیست.
نرم افزار تحت ویندوزشو مربوط به هارد خودتونو میگیرید و خیلی ساده فرمت میکنید و هارد خام میشود.

و راه دومی که مهندس گفتند.
مثلا ظرفیت هارد شما 160 گیگ است شما روی هارد 160 گیگ اطلاعات مثل فیلم میریزید و فرمت میکنید.
تا موقع ریکاوری اطلاعات قبلی شما باز نگردد.

Low Level Format
بهترین راه است.

aaffaa
01-07-2011, 23:56

من با چه برنامه ای فرمت سطح پایین بکنم ؟ اصلا با پاراگون و پارتیشن مجیک نه تو داس و نه تو داخل ویندوز بالا نمیاد که من فرمت کنم :41:

اطلاعات دارم ولی نه تو درایور سی نه تو دی آخرین بار که هارد به هم خورد فایل هارو جا به جا کردم ! بعد اون دیگه هارد دیگه بالا نیومد !!

مهندس من چیکار کنم رو نگفتین ! :20:

ehsab222
02-07-2011, 05:30
سلام دوستان
من یک هادر 500 گیگ مکستور دارم دو سه هفته پیش ویندوز ارور داد که ( اگه اشتباه نکنم) بد سکتور های هادر قابل شناسایی نیست و درایو c و d من رو به حالت مخفی دراورد ولی با درایو e هیچ کاری نکرد من با چند تا نرم افزار ریکاوری اطلاعات تونستم وندوز رو درست کنم اما توی درایو c من که حجمش 159 گیگ هست فقط حدود 50 گیگش پره اما ویندوز 7 میگه که 145 گیگ اون پره!!!!!
من با یک نرم افزار بهینه ساز تونستم این مشکل رو درست کنم. یک فن هم برای جلوی کیس نسب کردم تا هادر رو خنک تر کنه!!
حالا سوال من اینه که اصلا مشکل در نخوندن بد سکتور در چیه؟ ایا میتونه دوباره این مشکل ظاهر بشته؟

rojan1
02-07-2011, 15:27
با سلام وخسته نباشید

یه هارد سیگیت 250 گیگ دارم که سرعتش خیلی پایینه وبعد از فرمت وپارتیشن هم سرعتش پاینه خیلی دیر میاد بالا به عنوان هارد دوم هم سیستم رو کلا فلج میکنه لطفا راهنمایی کنید ممنون.

mojtaba182003
02-07-2011, 23:09
با سلام

من یه هارد هیتاچی 500 گیگ اکسترنال به مدت 1 ساله دارم

تا دیروز این هارد تنها مشکلش این بود که فقط با پورتهای یو اس بی خود مادربورد کار میکرد و از جلوی کیس کار نمیکرد و فقط صدای تیک تیک میداد موقع وصل به جلو کیس

امروز یه مشکل خیلی بد پیدا کرده و اونم اینه که بعضی ازفولدرای شاخه اصلی هارد رو به هیچ عنوان باز نمیکنه و تا روی این فولدرا کلیک میکنم گیر میکنم ومجبورمیشم ریستش کنم سیستمو ولی بعضی از فولدرارو به راحتی باز میکنه و مشکلی نداره

بدشانسیم فولدرای مهمممو باز نمیکنه

تو رو خدا کمکم کنید

رضا امیر
03-07-2011, 00:34

سلام دوست من
اینکه الان هاردتون بالا نمیاد مسیله دیگری است:
1- اگر هارد روشن میشود و وقتی هارد را در دستتان میگیرید احساس میکنید که موتور میچرخد و هد نیر بنظر جابجا میشود ، اما هارد دیتکت نمیکند میتواند از فرم ویر باشد و هم میتواند از برد هارد باشد و ... که دو دلیل اول پر رنگ تر هستند.
2- اگر هارد اصلا" استارت ندارد و موتور نمیچرخد میتواند از خرابی مدار پاور در برد هارددیسک و یا خرابی در مدیا مثلا" هد باشد البته دلایل بیشتری نیز وجود دارد.
پس اول باید هارد را دیتکت کرد بعد رفت سراغ مراحل باقی.
منتظر شما هستم

---------- Post added at 05:04 PM ---------- Previous post was at 05:00 PM ----------

مهندس من چیکار کنم رو نگفتین ! :20:
دوباره سوالات شما را مرور کردم
یکم گیج شدم شما در جایی دیتکت هارد را گذاشته اید یک عکس با مدل سریال ... پس هارد شما دیتکت دارد !!!!!
لطفا" اگر هارد درون ویندوز میاید تصویر Disk managment را درج کنید.

رضا امیر
03-07-2011, 05:14
سلام دوستان
من یک هادر 500 گیگ مکستور دارم دو سه هفته پیش ویندوز ارور داد که ( اگه اشتباه نکنم) بد سکتور های هادر قابل شناسایی نیست و درایو c و d من رو به حالت مخفی دراورد ولی با درایو e هیچ کاری نکرد من با چند تا نرم افزار ریکاوری اطلاعات تونستم وندوز رو درست کنم اما توی درایو c من که حجمش 159 گیگ هست فقط حدود 50 گیگش پره اما ویندوز 7 میگه که 145 گیگ اون پره!!!!!
من با یک نرم افزار بهینه ساز تونستم این مشکل رو درست کنم. یک فن هم برای جلوی کیس نسب کردم تا هادر رو خنک تر کنه!!
حالا سوال من اینه که اصلا مشکل در نخوندن بد سکتور در چیه؟ ایا میتونه دوباره این مشکل ظاهر بشته؟
سلام دوست من
مشکل در نخواندن بد سکتور؟
خوب بدسکتور سکتور خراب است و نخواندنش هم عادی لطفا" پیغام را کامل درج کنید.
دوست عزیز خدا را شکر شما مشکل هاردتان را حل کرده اید ولی عموما" این وصله پینه کردن ها در دراز مدت ایجاد مشکل میکند به مظر من خالا اگر تمام اطلاعاتتان را استخراج کرده اید روی یک هارد سالم دیگر بریزید و این هارددیسک را از ابتدا پارتیشن بندی و فرمت نمایید.

rezapourmanesh
03-07-2011, 07:57
سلام دوست من
اولا" صدای ناهنجار و غیر عادی از هارددیسک میتواند خطر ناک باشد و موجبش:
1- خرابی برد هارددیسک
2- خرابی منبع تغذیه
3- خرابی در اتصالات پاور به برد
4- خرابی هد
5- مشکل در مدیا
و..
اما..........
شما نه اشاره کردید هاردتان چه مدلی است ؟ و نه ظرفیت و نه اینکه چه شد که اینطور شد؟
بهتر این است که اگر کیس گارانتی دارد به آنها مراجعه کنید اگر نه کیس را باز کنید و پس از اطمینان از اینکه صدا متعلق به هارددیسک است آن را به یک متخصص بدهید.

هارد 250سامسونگ، درضمن گارانتی هم نداره

ehsab222
03-07-2011, 10:42
سلام دوست من
مشکل در نخواندن بد سکتور؟
خوب بدسکتور سکتور خراب است و نخواندنش هم عادی لطفا" پیغام را کامل درج کنید.
دوست عزیز خدا را شکر شما مشکل هاردتان را حل کرده اید ولی عموما" این وصله پینه کردن ها در دراز مدت ایجاد مشکل میکند به مظر من خالا اگر تمام اطلاعاتتان را استخراج کرده اید روی یک هارد سالم دیگر بریزید و این هارددیسک را از ابتدا پارتیشن بندی و فرمت نمایید.
ببخشید یک سوال دیگه برام پیش اومد! الان حداکثر دمایی که یک هادر میتونه تحمل کنه چقدره و الان هارد من دماش بین 35 تا 39 هست یعنی خوبه یا بد؟
بازم ممنون!!!:11:

رضا امیر
03-07-2011, 11:31
ببخشید یک سوال دیگه برام پیش اومد! الان حداکثر دمایی که یک هادر میتونه تحمل کنه چقدره و الان هارد من دماش بین 35 تا 39 هست یعنی خوبه یا بد؟
بازم ممنون!!!:11:
سلام دوست من
برای هر هارددیسکی متفاوت است مثلا" برای تقریبا" نه همه هارددیسک های سیگیت دمای کاری 0-60 است . باید به سایت مادر آنها مراجعه کنید و یا از فروشنده بپرسید. دمای هارددیسک شما کاملا" عادی است .
البته دقت کنید که دمای بیرون هاددیسک با دمای داخل آن خیلی متفاوت است.

mojtaba182003
03-07-2011, 14:41
با سلام

تا دیروز این هارد تنها مشکلش این بود که فقط با پورتهای یو اس بی خود مادربورد کار میکرد و از جلوی کیس کار نمیکرد و فقط صدای تیک تیک میداد موقع وصل به جلو کیس

امروز یه مشکل خیلی بد پیدا کرده و اونم اینه که بعضی ازفولدرای شاخه اصلی هارد رو به هیچ عنوان باز نمیکنه و تا روی این فولدرا کلیک میکنم گیر میکنم ومجبورمیشم ریستش کنم سیستمو ولی بعضی از فولدرارو به راحتی باز میکنه و مشکلی نداره

تو رو خدا کمکم کنید

???????????

mehran gorji
03-07-2011, 15:12
???????????
شما اول با نرم افزار hdd regenerator بدسکتور گیری کنید و خبرش را بدهید

arashlolos
03-07-2011, 15:45
سلام
من هاردم همش 250 گیگه.
دائم مستند دانلود میکنم و فیلم ماهی تقریبا 70 تا 100 گیگ.
به نظر شما باید یه هارد اکسترنال بگیرم؟؟؟؟برای مستندها؟؟؟؟؟؟
چه هاردی؟ 1 ترا بسه.ولی چه مارکی؟چینی مباشه
ممنون میشم کمک کنید

رضا امیر
03-07-2011, 17:46
با سلام

تو رو خدا کمکم کنید
سلام
عموما" سیم های کانکتور USB جلوی کیس را همکاران درست متصل نمیکنند و 70 % سوختگی و خرابی کول دیسک و 20 % خرابی هاردهای اکسترنال بابت اتصال آن ها به کانکتور بد است . حتما" چک بفرمایید. شما نیز از این قاعده مثتثنی نبودید صدای تق و تق هارددیسک یا از جهت کسر آمپر مورد نیاز است و یا جابجایی سیم گراند و همین میتوانسته به هارد ما آسیب وارد کند.

بهتر این است هارد را از لحاظ بدسکتور چک بفرمایید. امکان دارد باز نشدن فلدر ها یا بدلیل بد سکتور یا بد بلاک باشد و یا تغیر در پرمیشن.
منتظر هستم.

رضا امیر
03-07-2011, 17:53
سلام
من هاردم همش 250 گیگه.
دائم مستند دانلود میکنم و فیلم ماهی تقریبا 70 تا 100 گیگ.
به نظر شما باید یه هارد اکسترنال بگیرم؟؟؟؟برای مستندها؟؟؟؟؟؟
چه هاردی؟ 1 ترا بسه.ولی چه مارکی؟چینی مباشه
ممنون میشم کمک کنید
سلام دوست من
برای کاری که شما میکنید هارد اکسترنال خوب نیست چون سرعت ندارد مگر مدلی خریداری کنید که فایروال داشته باشه 1394
. بهترین توصیه همان هارد اینترنال است بهتر این است هارد سیگیت یا مکستور خریداری کنید. با یک گارانتی خوب.

aaffaa
03-07-2011, 20:59
سلام دوست من
اینکه الان هاردتون بالا نمیاد مسیله دیگری است:
1- اگر هارد روشن میشود و وقتی هارد را در دستتان میگیرید احساس میکنید که موتور میچرخد و هد نیر بنظر جابجا میشود ، اما هارد دیتکت نمیکند میتواند از فرم ویر باشد و هم میتواند از برد هارد باشد و ... که دو دلیل اول پر رنگ تر هستند.
2- اگر هارد اصلا" استارت ندارد و موتور نمیچرخد میتواند از خرابی مدار پاور در برد هارددیسک و یا خرابی در مدیا مثلا" هد باشد البته دلایل بیشتری نیز وجود دارد.
پس اول باید هارد را دیتکت کرد بعد رفت سراغ مراحل باقی.
منتظر شما هستم

---------- Post added at 05:04 PM ---------- Previous post was at 05:00 PM ----------

دوباره سوالات شما را مرور کردم
یکم گیج شدم شما در جایی دیتکت هارد را گذاشته اید یک عکس با مدل سریال ... پس هارد شما دیتکت دارد !!!!!
لطفا" اگر هارد درون ویندوز میاید تصویر Disk managment را درج کنید.

سلام دوباره

آقا هارد شناسایی میشه ولی درایور ها نیست ! میشناسه به این صورت که به کمک یه هارد دیگه بعد مدت طولانی مثال : 30 دقیقه بعد تو عکس هایی که گذاشتم دیوایس منیجر و بوت ویندوز نشون میده حتی اون نرم افزاری که سیگیت برا نمایش مشخصات گذاشته هم نشون میده ولی تو درایو منیجر و مای کامپیوتر خبری از درایوا نیست !!

هارد هم روشن میشه هدشم کار میکنه ولی قبلا صدا میداد غ غ غ الان صدا نداره و چراغ هارد دائم دوشن میمونه !

مدل هارد رو تو سایت سیگیت زدم ولی ضاهرا این سری مشکل نداره BARACODA 7200 . 12

ولی خودم امروز تست کردم با ویندوز 7 بوت کردم ولی سرعت ریدش خیلی پایین اومده و این که کلا یه پارت نشون میده هارد رو :41:

و وقتی با سون پارتیشن میکنم پارتیشن میشه ولی برا فرمت نمیزاره !! و میگه اطلاعاتی تو هارد هست :37:

نمیدونم تعمیر میشه یا نه یا اگه تعمیر شد بعد مدتی دوباره به این وضع بیوفته نمی دونم !

ar71
04-07-2011, 08:46
سلام خدمت اساتید محترم

دیروز هارد اکسترنال به لپ تاپم وصل کردم که پارتیشن بندیش کنم ولی برنامه پارتیشن ماجیک روی 7 نصب نشد و بیخیال شدم ! بعد کامپیوتر رو ریستارت کردم دیدم تنها درایو ویندوز هست و 2 درایو دیگه نیستند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

مخفی هم نبودند ولی تو Manage نشونشون میداد که هر کاری کردم بر نگشت !!!

رفتم System restore اجرا کردم به این امید که شاید برگشت ولی بوت ویندوز پاک شد و دیگه بالا نیومد !!!

رفتم ویندوز 7 نصب کنم تو قسمتی که درایو انتخاب میکنیم فقط درایو ویندوز بود و 200 گیگ هاردم اصلاً وجود نداشت !!!
از طریق ویندوز ایکس پی رفتم بعد از اینکه Starting Windows اومد که شروع به نصب شه پنجره آبی ظاهر شد که هارد شاید مشکل داره و این چرندیات !!!

با همون 7 رفتم ویندوز نصب کنم که درایو به صورت کامل فرمت نشد و نشد ویندوز نصب کنم ! :sigh:
با یه ویندوز XP Live هر جوری بود وارد شدم و دیدم دو تا درایو دیگه با اطلاعاتش هست که اطلاعات رو برداشتم ولی نشد درایو ویندوز روی فرمت کنم و آخرش Not Succesfully میده !!!!!!!!! :dash:

چجوری هاردمو درست کنم ؟! با این وضعیت F-Disk میشه کرد ؟! اطلاعات رو دارم فقط میخوام دوباره ویندوز رو لپ تاپم نصب شه ! ( همینم کافیه :hanghead: )

+ اینو بگم که به هیچ وجه امکان نصب ویندوز 7 یا ایکس پی وجود نداره و هر دو در همون مراحل اولیه error میگیره و بسته میشه !!!
رفتم از تو windows live نصب کنم فایل کپی شد ولی تو بوت بازم خطا گرفت که فایل خرابه و . . .

نجاتم بدین خیلی حیاتیه :-(

mojtaba182003
04-07-2011, 09:42
شما اول با نرم افزار hdd regenerator بدسکتور گیری کنید و خبرش را بدهید

انجام دادم این کارو یه نصف روزی وقتمو گرفت

147 تا را ریکاورد کرد

حالا که میرم اون فولدرای مشکل دار رو باز کنم این دفعه ارور میده

سلام
عموما" سیم های کانکتور USB جلوی کیس را همکاران درست متصل نمیکنند و 70 % سوختگی و خرابی کول دیسک و 20 % خرابی هاردهای اکسترنال بابت اتصال آن ها به کانکتور بد است . حتما" چک بفرمایید. شما نیز از این قاعده مثتثنی نبودید صدای تق و تق هارددیسک یا از جهت کسر آمپر مورد نیاز است و یا جابجایی سیم گراند و همین میتوانسته به هارد ما آسیب وارد کند.

بهتر این است هارد را از لحاظ بدسکتور چک بفرمایید. امکان دارد باز نشدن فلدر ها یا بدلیل بد سکتور یا بد بلاک باشد و یا تغیر در پرمیشن.
منتظر هستم.

درسته حرفت ولی من از نظر یو اس بی جلو مطمئن بودم که وصل کردم هم هاردای دیگه رو قبلن بهش وصل کرده بودم میخوند هم فلاش یو اس بی هارو این از همون روز اول همین مشکلو داشت

اما این مشکل جدید اعصابمو بهم ریخت

با این برنامه هم که دوستمون گفت اسکن و تعمیر کردم 187 تا هم نشون داد که تعمیر کرده اما ایندفعه ارور میده

mehran gorji
04-07-2011, 09:55
یه بار دیگه هم بد سکتور گیری کن احتمال داره نتونسته باشه همورو ریکاور کرده باشه

mojtaba182003
04-07-2011, 10:49
یه بار دیگه هم بد سکتور گیری کن احتمال داره نتونسته باشه همورو ریکاور کرده باشه

باشه

ميگم اين برنامه 2 تا حالت داره واسه عملياتش

يكي 1 رو بايد اينتر كنم

يكي ديگه حالتش 2 رو بايد اينتر كنم

من حالت 2 رو فقط اينتر كردم تا حالا

ManUtd$1366
04-07-2011, 15:58
من یه هارد اکسترنال Seagate دارم.

میخوام اطلاعاتشو کپی کنم تو یه هارد دیگه/

بعضی پوشه ها رو نمی تونه کپی کنه ، ارور I/O دیوایس میده.

دوستان اگر راه حلی بنظرشون میرسه ، راهنمایی کنند ... ممنون میشم!

mojtaba182003
04-07-2011, 18:04
درست نشد که نشد ......

Greedy
04-07-2011, 18:26
درست نشد که نشد ......
رو یه سیستم دیگه هم تست کن ببین همین مشکلو داره ...

رضا امیر
04-07-2011, 18:26
سلام دوباره

آقا هارد شناسایی میشه ولی درایور ها نیست ! میشناسه به این صورت که به کمک یه هارد دیگه بعد مدت طولانی مثال : 30 دقیقه بعد تو عکس هایی که گذاشتم دیوایس منیجر و بوت ویندوز نشون میده حتی اون نرم افزاری که سیگیت برا نمایش مشخصات گذاشته هم نشون میده ولی تو درایو منیجر و مای کامپیوتر خبری از درایوا نیست !!

هارد هم روشن میشه هدشم کار میکنه ولی قبلا صدا میداد غ غ غ الان صدا نداره و چراغ هارد دائم دوشن میمونه !

مدل هارد رو تو سایت سیگیت زدم ولی ضاهرا این سری مشکل نداره BARACODA 7200 . 12

ولی خودم امروز تست کردم با ویندوز 7 بوت کردم ولی سرعت ریدش خیلی پایین اومده و این که کلا یه پارت نشون میده هارد رو :41:

و وقتی با سون پارتیشن میکنم پارتیشن میشه ولی برا فرمت نمیزاره !! و میگه اطلاعاتی تو هارد هست :37:

نمیدونم تعمیر میشه یا نه یا اگه تعمیر شد بعد مدتی دوباره به این وضع بیوفته نمی دونم !
خوب پس هارد دیتکت داره
و Identify هم میشه و فقط پارتیشن ندارید.
با هر نرم افزار بازیابی اطلاعات اطلاعات شما استخراج میشه نگران نباشید . فقط به هیچ عنوان چیزی روی این هارد ضبط نکنید و فشار زیاد هم نیارید.

aaffaa
05-07-2011, 02:37
خوب پس هارد دیتکت داره
و Identify هم میشه و فقط پارتیشن ندارید.
با هر نرم افزار بازیابی اطلاعات اطلاعات شما استخراج میشه نگران نباشید . فقط به هیچ عنوان چیزی روی این هارد ضبط نکنید و فشار زیاد هم نیارید.

مهندس ممنون :40: حالا چیکار کنم ! این هارد رو کلا از رو سیستم باز کردم !

آیا میشه بگید چقدر هزینش میشه !
باید کجا مراجعه کنم !

بازم ممنون :10:

mojtaba182003
05-07-2011, 08:29
رو یه سیستم دیگه هم تست کن ببین همین مشکلو داره ...

آره :41: .

mehran gorji
05-07-2011, 08:30
مهندس ممنون :40: حالا چیکار کنم ! این هارد رو کلا از رو سیستم باز کردم !

آیا میشه بگید چقدر هزینش میشه !
باید کجا مراجعه کنم !

بازم ممنون :10:
در تهران هستی؟
روی بنر بالای {بازیابی اطلاعات} کلیک کن.

arta2008
05-07-2011, 23:32
سلام

من هاردم خراب بود موقع فرمت یه موقع های گیر میکرد و سرعتش خیلی پایین اومده بود و گفتین که LLF کنم

منم کردم ولی باز درست نشد

چکار میتونم بکنم ؟

واجبه

aaffaa
06-07-2011, 00:04
در تهران هستی؟
روی بنر بالای {بازیابی اطلاعات} کلیک کن.

نه عزیز من شهرستانم باید خودم حضوری بیارم ؟! راه دیگه ای نداره ؟

مهندس رضا امیر من خواستم پی ام بدم ولی تعداد پستهام کمه نمیزاره پی ام بدم !!

گارانتی داره آیا این تعمیرگاه ها طرف قرارداد هستن ! گارانتی من فیوچره !

و این که چقدر هزینش میشه ؟ :40::11:

behii
06-07-2011, 00:24
سلام
امروز يك هارد اكسترنال وسترن گرفتم ، الان كه اومدم به كامپيوتر وصل مي كنم هي وصل ميشه هي قطع ميشه. چيكار كنم درست شه ؟ با چند پورت هم امتحان كردم...

ممنون

rojan1
06-07-2011, 01:21
با سلام وخسته نباشید

یه هارد سیگیت 250 گیگ دارم که سرعتش خیلی پایینه وبعد از فرمت وپارتیشن هم سرعتش پاینه خیلی دیر میاد بالا به عنوان هارد دوم هم سیستم رو کلا فلج میکنه لطفا راهنمایی کنید ممنون از اون سری هاردهای معیوب هم نیست 2 ساله کار میکنه/ کمک

mehran gorji
06-07-2011, 07:51
سلام
امروز يك هارد اكسترنال وسترن گرفتم ، الان كه اومدم به كامپيوتر وصل مي كنم هي وصل ميشه هي قطع ميشه. چيكار كنم درست شه ؟ با چند پورت هم امتحان كردم...

ممنون
کابل رو عوض کردی؟
این مشکلات معمولا از کابل هستند.
وسترن سیستم باکسش با هارد داخل یک سره است.
اگر کابل رو عوض کردی درست نشد بفرست گارانتی.
اگر هارد های دیگر بود میتونستی هاردو باز کنی و یه باکس 8 تومنی بخری تا مشکلت حل بشه اما وسترن نه.
کابلو تست کن

---------- Post added at 08:46 AM ---------- Previous post was at 08:42 AM ----------

سلام

من هاردم خراب بود موقع فرمت یه موقع های گیر میکرد و سرعتش خیلی پایین اومده بود و گفتین که LLF کنم

منم کردم ولی باز درست نشد

چکار میتونم بکنم ؟

واجبه
هارد صدایی ناهنجاری ندارد؟
مشکلات عمده هارد ها بدسکتور هستند.
این حالت بر میخورد به بدسکتور.
با نرم افزار hdd regenerator تحت داس بدسکتور گیری کن خبرش رو بده

---------- Post added at 08:51 AM ---------- Previous post was at 08:46 AM ----------

با سلام وخسته نباشید

یه هارد سیگیت 250 گیگ دارم که سرعتش خیلی پایینه وبعد از فرمت وپارتیشن هم سرعتش پاینه خیلی دیر میاد بالا به عنوان هارد دوم هم سیستم رو کلا فلج میکنه لطفا راهنمایی کنید ممنون از اون سری هاردهای معیوب هم نیست 2 ساله کار میکنه/ کمک
هارد صدای ناهنجاری دارد؟
این مورد 99% بر میخورد به سکتور های خراب اول هارد.
طبق پیشنهادی که به دوستمان دادم.
با نرم افزار hdd regenerator بدسکتور گیری کن و خبرش رو بده.{تحت داس}

behii
06-07-2011, 10:09
کابل رو عوض کردی؟
این مشکلات معمولا از کابل هستند.
وسترن سیستم باکسش با هارد داخل یک سره است.
اگر کابل رو عوض کردی درست نشد بفرست گارانتی.
اگر هارد های دیگر بود میتونستی هاردو باز کنی و یه باکس 8 تومنی بخری تا مشکلت حل بشه اما وسترن نه.
کابلو تست کن

يعني حتي اين كابل كه نو از تو كارتون درآوردم هم ممكنه خراب باشه ؟پس عجب كيفيت داغوني داره اينا :13:

mehran gorji
06-07-2011, 10:23
يعني حتي اين كابل كه نو از تو كارتون درآوردم هم ممكنه خراب باشه ؟پس عجب كيفيت داغوني داره اينا :13:
نه وسترن بهترین هارده.
یه کابل اصلی حدود 4 تومنه

behii
06-07-2011, 11:22
نه وسترن بهترین هارده.
یه کابل اصلی حدود 4 تومنه

بله درسته ...
الان هارد رو روي يك سيستم ديگه امتحان كردم درست كار كرد ... از نظر پورت هاي usb پشت هم تقريبا مطمئن هستم كه درستن چون با فلش و موس امتحان كردم. تنها تفاوت اين سيستم با اون اينه كه روي اون سيستمي كه درست كار كرد ويندوز 7 نصبيه روي اين xp .... ممكنه مربوط به اشكال در نصب درايور باشه؟

ویرایش : ویندوز 7 هم نصب کردم , درایور اش رو دانلود کرد و نصب کرد اما هنوز هم همون مشکل وجود داره. چطور ممکنه فلش رو پورت بخونه اما هارد رو نه ؟

arta2008
06-07-2011, 17:42
هارد صدایی ناهنجاری ندارد؟
مشکلات عمده هارد ها بدسکتور هستند.
این حالت بر میخورد به بدسکتور.
با نرم افزار hdd regenerator تحت داس بدسکتور گیری کن خبرش رو بده

بله صدا میده

با hdd regenerator هم تا 60 مگ سریع پر میشه و بعد گیر میکنه و کم کم پر میشه

در ضمن با نرم افزار ه Ashampoo HDD control میزنم show smart data

Reallocated sector count جلوش نوشته 2
status هم 0 %

mehran gorji
06-07-2011, 17:49
بله صدا میده

با hdd regenerator هم تا 60 مگ سریع پر میشه و بعد گیر میکنه و کم کم پر میشه

در ضمن با نرم افزار ه Ashampoo HDD control میزنم show smart data

Reallocated sector count جلوش نوشته 2
status هم 0 %
هارد شما سکتورهای اولش بد شدند.
چند بار ببین وقتی که برای شمارش badsector میره recover میشه یا نه؟
اطلاعات داری؟
باهاش کل کل کن اگه درست نشد بده دست تعمیرکار تا با حوصله روش کار کنه.

---------- Post added at 06:49 PM ---------- Previous post was at 06:46 PM ----------

بله درسته ...
الان هارد رو روي يك سيستم ديگه امتحان كردم درست كار كرد ... از نظر پورت هاي usb پشت هم تقريبا مطمئن هستم كه درستن چون با فلش و موس امتحان كردم. تنها تفاوت اين سيستم با اون اينه كه روي اون سيستمي كه درست كار كرد ويندوز 7 نصبيه روي اين xp .... ممكنه مربوط به اشكال در نصب درايور باشه؟

ویرایش : ویندوز 7 هم نصب کردم , درایور اش رو دانلود کرد و نصب کرد اما هنوز هم همون مشکل وجود داره. چطور ممکنه فلش رو پورت بخونه اما هارد رو نه ؟
تا حالا به همچین مشکلی بر نخوردم.
از مهندس رضا امیر درخواست کنید . مغز تعمیرات هارد ایرانه.
من فقط مشکلات دم دستی که کسی نیست جواب بده رو رو حل میکنم.اگر هم درست مشکل رو حل نمیکنم اقای امیر مرا ببخشید.

mazdak89
06-07-2011, 19:25
سلام خدمت دوستان
یه مدتی هست که تو ویندوز پیغام windows detect hard disc problem (مشابه شکل زیر) میاد بعد یه مدت که cancel میکنم (چند روز) ویندوز دیگه بالا نمیاد مجبورم دوباره نصب کنم وقتی اینکارو انجام میدم ویندوز تا 2 روز سالمه و به بطور عادی کار میکنه (اما تو این 2 روز پیغام مرتبا تکرار میشه) بعد این 2 روز مجددا ویندوز از کار میافته از هارد اسکن واسه bad sector گرفتم ولی مشکلی نداشت از چند نفر هم سوال کردم گفتن هارد را دوباره پارتیشن بندی کن اینکارو کردم ولی باز هم ویندوز پیغام میده ... خواهشا کمک کنید ممنون

rojan1
07-07-2011, 00:32
باسلام و تشکر
خدمت جناب مهندس گرجی
این نرم افزار Portable HDD Regenerator 2011 رو تونستم گیر بیارم اما با هاش کار نکردم زیاد با سیستم داس هم زیاد اشنایی ندارم / اتفاقا خیلی یک نواخت وآروم وبی سروصدا کار میکنه / ولی 99%از بد سکتور هاست/ممنون میشم کمی دیگه راهنمایی کنید.

mehran gorji
07-07-2011, 12:21
باسلام و تشکر
خدمت جناب مهندس گرجی
این نرم افزار Portable HDD Regenerator 2011 رو تونستم گیر بیارم اما با هاش کار نکردم زیاد با سیستم داس هم زیاد اشنایی ندارم / اتفاقا خیلی یک نواخت وآروم وبی سروصدا کار میکنه / ولی 99%از بد سکتور هاست/ممنون میشم کمی دیگه راهنمایی کنید.
سلام.
2011 باید تحت ویندوز باشد .
نرم افزار را نصب کنید.
روی گزینه regeneration بروید.
روی گزینه start process under بروید.
در قسمت choose drive to process هارد مورد نظر را انتخاب کنید.
منتظر بمانید/
از 4 گزینه شماره 2 را بزنید و enter کنید تا بدسکتور گیری کند.
لینک نرم افزار

behii
07-07-2011, 21:52
تا حالا به همچین مشکلی بر نخوردم.
از مهندس رضا امیر درخواست کنید . مغز تعمیرات هارد ایرانه.
من فقط مشکلات دم دستی که کسی نیست جواب بده رو رو حل میکنم.اگر هم درست مشکل رو حل نمیکنم اقای امیر مرا ببخشید.

ویرایش : مثل اینکه درست شد :دی , آپدیت جدید درایور usb های مادربورد ام رو نصب کردم درست شد ....

بازهم ممنون از شما و جناب رضا امیر, به خاطر اینکه وقت می گذارید برای جواب دادن

فقط یه سوال دیگه : فنی که زیر هارد اینترنال میگذاریم باید مکنده باشه یا هوا رو بزنه زیر هارد؟

mehran gorji
08-07-2011, 08:32
از نظر من.
فکر کنم باید هوا رو بزنه زیر هارد من خودم فن اماده هارد میخرم تست نکردم.
این سوالات رو تو این تاپیک مطرح کنید.

new.operations
08-07-2011, 17:41
سلام
دوستان برای llf کردن ,غیر از فلاپی (فلاپی درایوم از کار افتاده:2:)آیا میشه با یه هارد خالی این کارو کرد ؟ کلا دیگه چه راهی داره ؟
سپاس

mehran gorji
08-07-2011, 17:58
سلام
دوستان برای llf کردن ,غیر از فلاپی (فلاپی درایوم از کار افتاده:2:)آیا میشه با یه هارد خالی این کارو کرد ؟ کلا دیگه چه راهی داره ؟
سپاس
فلاپی؟
میخوای فرمت کنی دیگه؟
cd تحت داس میتونی بگیری فرمت کنی.
لولول تحت ویندوز رو هم میتونی بگیری فرمت کنی.نه نیاز به cd داره و نه فلاپی.

mehdi_king
08-07-2011, 18:08
با سلام خدمت اساتید.
من یه dell 5010 دارم که بعد از 6 ماه هارد sata 500gb تش سوخت!

الان من اطلاعاتشو لازم دارم :41: راستی اصلا هارد detect نمیشه نه تو بایوس نه برای نصب .

اگه راهی وسیلهای برای نجات اطلاعاتم هست لطفا مرا راهنمایی کنید.
پیشاپیش ممنون:11:

iCe m@n
08-07-2011, 18:53
سلام دوستان
من یه هارد 1 ترا وسترن دیجیتال دارم که زمانی که میخوام سیستم رو روشن کنم یه صدای قیژ میده:31:
بعضی وقت ها هم که میخوام کاری توی سیستم انجام بدم مثلا موزیک play کنم بازم یه صدای قیژ میده

میخواستم ببینم مشکلش چیه؟ نرم افزاری هست که بتونه این مشکل رو برطرف کنه

ممنون:11:

mehran gorji
09-07-2011, 10:43
سلام دوستان
من یه هارد 1 ترا وسترن دیجیتال دارم که زمانی که میخوام سیستم رو روشن کنم یه صدای قیژ میده:31:
بعضی وقت ها هم که میخوام کاری توی سیستم انجام بدم مثلا موزیک play کنم بازم یه صدای قیژ میده

میخواستم ببینم مشکلش چیه؟ نرم افزاری هست که بتونه این مشکل رو برطرف کنه

ممنون:11:
اون صدای قیش هادیه هم سیستم خودم هم اینجوریه مشکلی نیست.
اما اگر 64 بافر است بهتر است تا algin کنید

mehran gorji
09-07-2011, 10:49
با سلام خدمت اساتید.
من یه dell 5010 دارم که بعد از 6 ماه هارد sata 500gb تش سوخت!

الان من اطلاعاتشو لازم دارم :41: راستی اصلا هارد detect نمیشه نه تو بایوس نه برای نصب .

اگه راهی وسیلهای برای نجات اطلاعاتم هست لطفا مرا راهنمایی کنید.
پیشاپیش ممنون:11:
هارد باید چک شود.
اگر مشکل بردی باشد درست میشود.و اگر فریم وری باشد باز هم راحت درست میشود با pc-3000 .
هارد را به برق وصل کنید ببینید روشن میشود؟

new.operations
09-07-2011, 12:06
فلاپی؟
میخوای فرمت کنی دیگه؟
cd تحت داس میتونی بگیری فرمت کنی.
لولول تحت ویندوز رو هم میتونی بگیری فرمت کنی.نه نیاز به cd داره و نه فلاپی.

میشه بیشتر راهنمای کنید
من یه برنامه از سایت samsung گرفتم (estool) با این, سی دی بوت بسازم ؟
برنامه ی بهتری هست(تحت ویندوز)؟

mehran gorji
09-07-2011, 12:25
ممن با این نرم افزار کار میکنم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Greedy
09-07-2011, 13:33
سلام
این هارد adata اعصاب ما رو خرد کرده
هر چی میزنم به کامپیوتر اتصال برقرار نمیشه
قبلا از حالت سافت مد میشد بیاریش ولی الان اونم که میارم وصل میکنم شناسایی میشه میرم داخلش قطع میشه تو حالت معمولی هم که اکثرا نمیشناسه یا اگرم شناسایی کنه میگه باید فرمت کنی
با سه سیستم دیگه تست کردم هیچ مشکلی نداشت
مشکل از کجا میتونه باشه ؟ کابلش ایراد داره که با usb های من مشکل داره ؟

jafarian
09-07-2011, 14:43
سلام
این هارد adata اعصاب ما رو خرد کرده
هر چی میزنم به کامپیوتر اتصال برقرار نمیشه
قبلا از حالت سافت مد میشد بیاریش ولی الان اونم که میارم وصل میکنم شناسایی میشه میرم داخلش قطع میشه تو حالت معمولی هم که اکثرا نمیشناسه یا اگرم شناسایی کنه میگه باید فرمت کنی
با سه سیستم دیگه تست کردم هیچ مشکلی نداشت
مشکل از کجا میتونه باشه ؟ کابلش ایراد داره که با usb های من مشکل داره ؟

شماکلیه درایورهای مین خودتون آپدیت کنید بهمراه بایوس سیستم درضمن اگرپاورتون real نیست بایک پاور real بطورموقت تست کنید:20:

Greedy
09-07-2011, 16:50
شماکلیه درایورهای مین خودتون آپدیت کنید بهمراه بایوس سیستم درضمن اگرپاورتون real نیست بایک پاور real بطورموقت تست کنید:20:
مثلا چه درایورهاییش عزیز ؟
پاور رئال چیه و از کجا بفهمیم هست یا نه ؟

mehrdad_goleyakh
09-07-2011, 22:23
سلام به دوستان زحمتکش این بخش
من یه هارد 1 ترا دارم پاورم مشکل داشت ظاهرا بوردش سوخته بود دادم گارانتی بورد رو عوض کرد حالا همه ا ترا بایت unpartion شده میخواستم ببینم راهی هست واسه ریکاوری؟من هنوز دستش نزدم در ضمن 1 درایو هم بیشتر نداشتم.
ممنون میشم کمکم کنید حدود 700 گیگ اطلاعات داشتم روش.

mehran gorji
10-07-2011, 07:37
سلام به دوستان زحمتکش این بخش
من یه هارد 1 ترا دارم پاورم مشکل داشت ظاهرا بوردش سوخته بود دادم گارانتی بورد رو عوض کرد حالا همه ا ترا بایت unpartion شده میخواستم ببینم راهی هست واسه ریکاوری؟من هنوز دستش نزدم در ضمن 1 درایو هم بیشتر نداشتم.
ممنون میشم کمکم کنید حدود 700 گیگ اطلاعات داشتم روش.
شرکت این کارو کرد؟
اگر llf نکرده باشن میشه بازیابی کرد.
هاردتان را پارتیشن بندی نکنید . با همین حالت ریکاوری شود.
و اطلاعات را در هارد دیگر بریزید.
توصیه میکنم خودتان ریکاوری نکنید.
تو این حالت اطلاعات با پارتیشن بر میگردد.

jafarian
10-07-2011, 13:29
مثلا چه درایورهاییش عزیز ؟
پاور رئال چیه و از کجا بفهمیم هست یا نه ؟

منظورم درایوهای مادربوردتونه وهمچنین آپدیت کردن بایوس سیستم پاورریل هم پاوری که واتش اصله بااین نوع پاوریک تست بزنیدمثل سری گرین یا کولرمستر.

mehrdad_goleyakh
10-07-2011, 13:59
شرکت این کارو کرد؟
اگر llf نکرده باشن میشه بازیابی کرد.
هاردتان را پارتیشن بندی نکنید . با همین حالت ریکاوری شود.
و اطلاعات را در هارد دیگر بریزید.
توصیه میکنم خودتان ریکاوری نکنید.
تو این حالت اطلاعات با پارتیشن بر میگردد.

سلام
آره شرکت این کار رو کرده،اگه خودم بخوام ریکاوری کنم از چه نرم افزاری باید استفاده کنم؟

mehran gorji
10-07-2011, 15:05
تو پیغام خصوصی مینویسم برات.
اما کار کردن باهاش سخته و نیاز به کسی داره تا تو کارش وارد باشه و این رو باید عملی توضیح داد.

Greedy
14-07-2011, 15:44
منظورم درایوهای مادربوردتونه وهمچنین آپدیت کردن بایوس سیستم پاورریل هم پاوری که واتش اصله بااین نوع پاوریک تست بزنیدمثل سری گرین یا کولرمستر.
من امروز درایوهای usb رو اپدیت کردم دنبال اپدیت بایوس هم رفتم ولی مثه اینکه دیگه ورژن جدید ندادن براش :

من همه usb ها رو کندم فقط هارد زدم اورد این بار (فقط یه بار اینطور شد باز دفعه های بعد همون پیغام فرمت اورد و قطع میشد )ولی به محض اینکه داخل هارد میشم یه صدای تقه مانند از هارد میاد بیرون قطع میشه مجبور میشم دوباره بکشمش

life_cully
20-07-2011, 16:49
سلام
من یه هارد 500 seagate دارم یه مدت سرعتش کم شده بود... حالا نمیتونم از روش کپی کنم و ارور windows - delayed write Failed میده..
حدود 300 گیگ اطلاعات مهم روش دارم که میخوامشون با برنامه های ریکاوری هم نشد! با hdd regenerator هم درست نشد

Wakama
20-07-2011, 17:07
سلام...من یه لپتاپ y560p خریدم با هارد 500gb 5400rpm یه صدای وزوز از لپتاپ میاد..امکان داره مشکل از هارد باشه؟

mehran gorji
20-07-2011, 18:33
سلام...من یه لپتاپ y560p خریدم با هارد 500gb 5400rpm یه صدای وزوز از لپتاپ میاد..امکان داره مشکل از هارد باشه؟

وزوز نه اما قرقر و یا خرخر چرا:31:
هارد رو در بیار تست کن روی سیستم

mehran gorji
20-07-2011, 18:45
سلام
من یه هارد 500 seagate دارم یه مدت سرعتش کم شده بود... حالا نمیتونم از روش کپی کنم و ارور windows - delayed write Failed میده..
حدود 300 گیگ اطلاعات مهم روش دارم که میخوامشون با برنامه های ریکاوری هم نشد! با hdd regenerator هم درست نشد

سلام.
با hd reg میزنی بدسکتور داره؟
هارد صدای ناهنجای نداه؟{قرقر}
به عنوان هارد اول بالا میاد}
یا به عنوان هارد دوم بالا میاد؟

life_cully
20-07-2011, 19:28
سلام.
با hd reg میزنی بدسکتور داره؟
هارد صدای ناهنجای نداه؟{قرقر}
به عنوان هارد اول بالا میاد}
یا به عنوان هارد دوم بالا میاد؟

اره میزنه بدسکتور داره بعد میزنه Regenerating بعد 1ساعت روی 1.8% گیر کرد منم کنسلش کردم
هارد اکسترناله
صدای خاصی نداره.. گاهی به پورت جلو کیس وصل میکردم صدای جیک جیک میداد و هارد رو نمیخوند..
الان کپی نمیده..اگه فرمت کنم میتونم ریکاور کنم؟؟

mehran gorji
20-07-2011, 20:10
اره میزنه بدسکتور داره بعد میزنه Regenerating بعد 1ساعت روی 1.8% گیر کرد منم کنسلش کردم
هارد اکسترناله
صدای خاصی نداره.. گاهی به پورت جلو کیس وصل میکردم صدای جیک جیک میداد و هارد رو نمیخوند..
الان کپی نمیده..اگه فرمت کنم میتونم ریکاور کنم؟؟

جلویکیس نزنرید برقش ضعیفه.

هارد مشکل جدی داره و باید متخصص اونو تعمیر کنه.
سروکله زدن داره

life_cully
20-07-2011, 20:31
جلویکیس نزنرید برقش ضعیفه.

هارد مشکل جدی داره و باید متخصص اونو تعمیر کنه.
سروکله زدن داره

مرسی از جوابت
اخه یهو چی شد! حاجی نمیتونم به کسی بدم!! لطفا هر راهی ممکنه بهم بگید چون مجبورم هارد رو دور بندازم و مهم تر از خود هارد .. اطلاعاتش رو از دست میدم
چطوری میتونم USB سیستمو چک کنم؟
اخه هرچی بهش میزنم بعد یه مدت خراب میشه!!

mehran gorji
20-07-2011, 20:39
به یو اس بی جلو نزنید.
خوب از اینکه میخوای خودت تعمیر کنی باید وقت و حوصله اس را داشته باشی.
شما نهایت میتوانید با hddreg
اینو بدسکتور گیری کنید.
باید چندید با حتی 1 هفته روش وقت بزاری و مدیا رو تعمیر کنی.
شاید هم درست نشه.
اما با یه سری تراشه ها میشه راحت تر اطلاعات رو در اورد.

life_cully
21-07-2011, 08:01
به یو اس بی جلو نزنید.
خوب از اینکه میخوای خودت تعمیر کنی باید وقت و حوصله اس را داشته باشی.
شما نهایت میتوانید با hddreg
اینو بدسکتور گیری کنید.
باید چندید با حتی 1 هفته روش وقت بزاری و مدیا رو تعمیر کنی.
شاید هم درست نشه.
اما با یه سری تراشه ها میشه راحت تر اطلاعات رو در اورد.

چه تراشه ای؟ بیشتر توضیح بده
وقتشو دارم..
اقا یه سوال دیگه! بلاخره روی این هارد فایل های سالم هم هست.. نرم افزاری نیست که بدسکتور ها رو اسکیپ کنه و فایل های سالممو واسم کپی کنه جای دیگه؟

رضا امیر
21-07-2011, 08:26
چه تراشه ای؟ بیشتر توضیح بده
وقتشو دارم..
اقا یه سوال دیگه! بلاخره روی این هارد فایل های سالم هم هست.. نرم افزاری نیست که بدسکتور ها رو اسکیپ کنه و فایل های سالممو واسم کپی کنه جای دیگه؟
سلام دوست خوب من
موقعیت شما این است که یک هارددیسک خراب دارید ( چه بد سکتور و چه فرابی فیزیکی پلتر ) حالا برای خارج کردن اطلاعات از آن میشود راه های مختلفی را انجام داد. مثلا" سعی در اصلاح سکتور ها و یا خواندن تکی سکتور ها و ....
دوست من اما تمامی این کارها به غیر از آسیب بیشتر به هارد کار خاصی انجام نمیدهد و اکر اگر اگر میزان خرابی هارد شما کم باشد شاید موفق شوید.
بهترین توصیه:
1- بهره گیری از ابزار پیشرفته مانند PC-3000 for windows UDMA که متاسفانه در اختیار شما نیست و هم برای شما نمی ارزد که خریداری کنید برای فقط یک هارددیسک . اما این سیستم قادر به خواندن سکتور های خراب و یا در نهایت بخشی از آن و ترمیم اطلاعات تا 95 % است.
2- استفاده از نرم افزارهای تحت داس . که میتوانید از سی دی های موجود در بازار تهیه بفرمایید.

اما توصیه :
اگر اطلاعات برایتان مهم است آن را به یک مرکز مجهز بازیابی اطلاعات ارسال کنید مطمین باشید اطلاعات شما به درد یک حرفه ای نمیخورد.

mehran gorji
21-07-2011, 08:47
سلام مهندس امیر خوشحال شدیم که اومدید چند روزی نبودید ببخشید اگر جواب ها را کامل نمیدادم.

در مورد هارد اکسترنال 1394 توضیح مختصری بدهید اگر امکان دارد و اگر میتوانید در یان تاپیک مرا راهنمایی کنید.

خواهشمندم
در این تاپیک شرکت کنید.

ramin1988
21-07-2011, 08:59
تو رید 5 اگه 2 تا هارد از کار بیوفته همزمان ...... چه کاری میشه کرد ؟

رضا امیر
21-07-2011, 09:40
تو رید 5 اگه 2 تا هارد از کار بیوفته همزمان ...... چه کاری میشه کرد ؟
سلام دوست من

رید 5 حالات مختلفی داره ولی در ساده ترین حالتش فقط با از کار افتادن یک هارد میشه کار را ادامه دارد .
شما باید هارددیسک های خرابتان را پیش یک متخصص ببرید. تا آنها را بازیابی کند و دوباره جا گذاری کنید.

رضا امیر
21-07-2011, 10:24
سلام مهندس امیر خوشحال شدیم که اومدید چند روزی نبودید ببخشید اگر جواب ها را کامل نمیدادم.

در مورد هارد اکسترنال 1394 توضیح مختصری بدهید اگر امکان دارد و اگر میتوانید در یان تاپیک مرا راهنمایی کنید.

خواهشمندم
در این تاپیک شرکت کنید.

سلام
IEEE 1394 High Speed Serial Bus در سال 1986 بوسیله شرکت اپل ابداء شد و ما آن را به اسامی مختلفی مثل
(FireWire (Apple ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])), i.LINK (Sony ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])), and Lynx (Texas Instruments ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میشناسیم . IEEE ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 1394 جایگزین استاندارد parallel SCSI ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در سیستم های مختلف شد به این علت که هم ارزان تر بود و هم راه اندازی ساده تر داشت و جاگزاری آن در سیستم های مختلف راحت تر است.این استاندارد در حالات مختلف مانند وایرلس و فیبر نوری نیز کار میکند . لازم به ذکر است که نرخ جابجایی اطلاعات در این سیستم بیشتر از USB 2 و کمتر از USB3 است.با اکثر سیستم های عامل سازگار است ود سیستم های مختلف تلویزیونی مدیا و صوتی و اتومبیل جهت انتقال دیتا کاربرد دارد.
این تکنولوژی بعد ها ارتقا پیدا کرد و متوان به استانداردهای مختلف آن اشاره کرد:
FireWire 400- IEEE 1394-1995 با نرخ جابجایی اطلاعات 10098.304 و 196.608 و 393.216 Mbit/s ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
IEEE 1394a که در سال 2000 به بازار آمد
IEEE 1394b متعلق به سال 2002
FireWire S1600 and S3200 متعلق به سال 2007 با نرخ جابجایی ازاطلاعات 3.2 Gbit/s
FireWire S800T در اواسط سال 2007 با نرخ جابجایی اطلاعات 800 Mbit/s بوسیله کابل 5e
و پروژه IEEE P1394d در سال 2009 که کابل فیبر نوری را به آن افزود
کابل انتقال دیتا بصورت های
4 به 4
4 به 6
6 به 6 سیم موجود است

life_cully
21-07-2011, 10:54
سلام دوست خوب من
موقعیت شما این است که یک هارددیسک خراب دارید ( چه بد سکتور و چه فرابی فیزیکی پلتر ) حالا برای خارج کردن اطلاعات از آن میشود راه های مختلفی را انجام داد. مثلا" سعی در اصلاح سکتور ها و یا خواندن تکی سکتور ها و ....
دوست من اما تمامی این کارها به غیر از آسیب بیشتر به هارد کار خاصی انجام نمیدهد و اکر اگر اگر میزان خرابی هارد شما کم باشد شاید موفق شوید.
بهترین توصیه:
1- بهره گیری از ابزار پیشرفته مانند PC-3000 for windows UDMA که متاسفانه در اختیار شما نیست و هم برای شما نمی ارزد که خریداری کنید برای فقط یک هارددیسک . اما این سیستم قادر به خواندن سکتور های خراب و یا در نهایت بخشی از آن و ترمیم اطلاعات تا 95 % است.
2- استفاده از نرم افزارهای تحت داس . که میتوانید از سی دی های موجود در بازار تهیه بفرمایید.

اما توصیه :
اگر اطلاعات برایتان مهم است آن را به یک مرکز مجهز بازیابی اطلاعات ارسال کنید مطمین باشید اطلاعات شما به درد یک حرفه ای نمیخورد.

سلام دوست عزیز
مرسی از راهنماییت
متاسفانه نمیتونم بدم به متخصص،
ممنون میشم سوالای منو جواب بدید...
اگه فرمت کنم میتونم ریکاور کنم؟؟؟؟اصلن این هارد اگه تعمیر نشه بدرد میخوره یا نه؟؟ چطوری میتونم USB سیستمو چک کنم؟(از نظر ولتاژ و ...) .... نرم افزاری نیست که بدسکتور ها رو اسکیپ کنه و فایل های سالممو واسم کپی کنه جای دیگه؟ ؟؟؟

رضا امیر
21-07-2011, 12:08
سلام دوست عزیز
مرسی از راهنماییت
متاسفانه نمیتونم بدم به متخصص،
ممنون میشم سوالای منو جواب بدید...
اگه فرمت کنم میتونم ریکاور کنم؟؟؟؟اصلن این هارد اگه تعمیر نشه بدرد میخوره یا نه؟؟ چطوری میتونم USB سیستمو چک کنم؟(از نظر ولتاژ و ...) .... نرم افزاری نیست که بدسکتور ها رو اسکیپ کنه و فایل های سالممو واسم کپی کنه جای دیگه؟ ؟؟؟
سلام
اگه فرمت کنم میتونم ریکاور کنم؟؟
اگر اطلاعات میخواهید به هیچ عنوان نباید هارد را فرمت کنید چون در بعضی حالات به اطلاعات آسیب جدی وارد میشود
اصلن این هارد اگه تعمیر نشه بدرد میخوره یا نه؟؟
هارد شما را ندیده ام نمیتوانم بگویم که آیا قابل اطمینان میشود یا خیر ، هیچکس این صلاحیت را ندارد!!!!!!!!!
چطوری میتونم USB سیستمو چک کنم؟(از نظر ولتاژ و ...) ....
برای چک کردن USB کار ساده نیست چون اگر ولتاژی به آن نگاه کنید یک ولتاژ 5 ولت در پین اول دارید و منفی هم در پین آخر است اما دو پین وسط که اطلاعات را رد و بدل میکنند در مداراتی روی مادربرد وصل میشوند که با سیگنال سر و کار دارند و نمیتوانید بدون ابزار خاص و تستر خاص آن را امطحان کنید . اما ساده ترین راه اتصال یک کول دیسک کم اهمیت و ارزان است.

نرم افزاری نیست که بدسکتور ها رو اسکیپ کنه و فایل های سالممو واسم کپی کنه جای دیگه؟ ؟؟؟
تمامی نرم افزارهای بازیابی برازنده این کار را انجام میدهند ولی ممکن است هر یک نکات شایان تری در یک مدل یا برند خاص داشته باشند میتوانید آزمایش بفرمایید.

توصیه:
به ترکیب هارد دست نزنید و هارد را به همین صورت بازیابی کنید

موفق باشید

Yashar_satyr
22-07-2011, 17:25
سلام بچه ها - این اخطار رو چیکار کنم - بذ سکتور هم نداره-

Wakama
22-07-2011, 18:47
وزوز نه اما قرقر و یا خرخر چرا:31:
هارد رو در بیار تست کن روی سیستم

خب اگه من درش بیارم که گارانتی حساب نمیشه دیگه :13:

mehran gorji
22-07-2011, 19:07
خب اگه من درش بیارم که گارانتی حساب نمیشه دیگه :13:
اگر گارانتی معتبر باشه قسمت هارد رو هلوگرام نمیزاره.
اگر نداشت در بیارید.
یا میخوای بفرست گارانتی

رضا امیر
22-07-2011, 21:23
سلام بچه ها - این اخطار رو چیکار کنم - بذ سکتور هم نداره-

سلام
مشکل خاصی نیست احتمالا" ویندوز در خواندن اطلاعات دچار مشکل شده است یا هارد شما در قسمت خاصی مثلا" در اطلاعات اولیه پارتیشن دچار بد سکتور شده . بای اینکه خیالتان راحت شود اطلاعات را جابجا کنید و هارد را از ابتدا پارتیشن بندی کنید.
موفق باشید

Penryn
25-07-2011, 21:50
دوستان. مشکل حاده. اگه کسی توی کار هارده یه نگاهی بکنه:
ساعات آخر عمر هارد

mehran gorji
26-07-2011, 00:02
سلام مهندس امیر.
1-مهندس pc-3000 اورجینال اپدیتش به چه شکله؟منظورم همون روسی هاست.

ایا اپدیت تو اینترنت انجام میده .اگر میده چند بار در سال اپدیت میشه؟
یا اینکه اپدیتش جداگانست؟

داستان اپدیت pc-3000 را برام اگر زحمت نمیشه که میدونم میشه توضیح بدید.
خودم چینیشو دارم البته یک سری کارامو با این حال باهاش راه میندازم.لااقل تست میشه کرد اما اگه قیمت udma مناسب باشه میخوام بگیرم.

2-و خواهشا قیمت pc.3000 اورجینال رو فقط udma رو میخوام فلشو اینارو نمیخوام. این برام بزارید.
ممنون

رضا امیر
26-07-2011, 06:16
سلام مهندس امیر.
1-مهندس pc-3000 اورجینال اپدیتش به چه شکله؟منظورم همون روسی هاست.

ایا اپدیت تو اینترنت انجام میده .اگر میده چند بار در سال اپدیت میشه؟
یا اینکه اپدیتش جداگانست؟

داستان اپدیت pc-3000 را برام اگر زحمت نمیشه که میدونم میشه توضیح بدید.
خودم چینیشو دارم البته یک سری کارامو با این حال باهاش راه میندازم.لااقل تست میشه کرد اما اگه قیمت udma مناسب باشه میخوام بگیرم.

2-و خواهشا قیمت pc.3000 اورجینال رو فقط udma رو میخوام فلشو اینارو نمیخوام. این برام بزارید.
ممنون
سلام دوست من
در مورد آپدیت PC-3000 باید خدمتتون عرض کم که وقتی شما یکی از محصولات شرکت روسی ACE را خرید میکنید شما به سه چیز دسترسی خواهید داشت
1- به فروم سایت مادر - در آنجا بسیاری از راه حل ها وجود دارد و هم شما میتوانید سوالات و یا درخواست هایتان را مطرح کنید
2- شما دارای یک صندوق اختصاصی میشوید در سایت مادر که در آنجا تمامی User Manual ها - Firmware ها و... و حتی سورس اصلی نرم افزارها و همچنین آپدیت این نرم افزارها وجود دارد .
3- یک سال پشتیبانی تکنیکی از ابزارآلات خریداری شده و هم یک سال آپدیت مجانی.

خوب بهتر است توضیحاتی تکمیلی بدم:
یک سال تکنیکال ساپورت : در طی این یک سال ( که سال اول کاملا" مجانی است ) شما هر سوالی در رابطه با هارددیسک و یا بازیابی اطلاعات و چگونگی کارکرد با ابزارآلات داشته باشید پاسخ داده خواهد شد و همچنین در طی هر سال عموما" دو تا 5 بار نرم افزار آپدیت میشود و بصورت مجانی ( فقط سال اول ) در قسمت Update BOX بصورت اتوماتیک در اختیار شما برای دانلود قرار میگیرد.
توجه کنید منظور از آپدیت : هرگاه هر نرم افزار و سخت افزاری آپدیت میشود به این معنی است که :

1- هارددیسک و یا مموری و یا هارد اسکازی و... ( بسته سیستم خریداری شده ) های جدیدی را که به بازار آمده وارد سیستم شده و حالا شما میتوانید آنها را نیز شناسایی کنید و بر روی آنها بصورت تخصصی کار کنید.

2- راه حل های جدید برای مشکلات جدید در ابزارآلات و نرم افزارها گنجانده شده است.

مثلا" شما نمونه چینی را دارید و فقط همان هارددیسک های قدیمی را ساپورت میکند که متعلق به 5 سال پیش است . در صورتیکه نمونه اوریجینال آن تا به حال 3 بار بصورت کامل سخت افزاری به ورژن بالاتر ارتقا پیدا کرده است و بیش از 20 تا 25 بار آپدیت نرم افزاری شده و قادر به شناسایی بیش از 98% هارددیسک های تا به امروز بازار است و دارای سولوشن های خاص برای مرضیهای خاص آنها.

لازم به ذکر است که هرگاه شما یک محصول PC-3000 خریداری میکنید محصول شما دارای یک شماره سریال خاص و یک رمز خاص ( که شما باید آن را در جایی محفوظ نگه داری کنید ) است برای راه اندازی دستگاه شما باید خود را در سایت مادر رجیستر ( ثبت نام ) کنید پس از ابراز هویت شما به شما اجازه نصب سیستم داده میشود باید بدانید نرم افزار شما که همراه با سیستم خریداری شده آمده است و یا در Update Box شما قرار دارد فقط با همان شماره سریال دستگاه شما کار میکند و در هر باری که شما برای نصب اقدام میکنید در طی نصب از شما آن رمز امنینی شما سوال میشود و نرم افزار بصورت اتوماتیک برای شما یک فایل خاص ایجاد میکند . پس از تکمیل مراحل نصب نرم افزار اجرا نخواهد شد برای اکتیو کردن آن شما باید آن فایل خاص را در یک مکان خاص در سایت مادر شرکت آپلود کنید و سرور تمامی اطلاعات ( سریال نرم افزار - رمز امنیتی شما - مجاز بودن یا غیر مجاز بودن شما برای استفاده و... ) را چک می کند و در صورت درست بودن همه چیز به شما یک فایل راه انداز میدهد که پس از دادن آن به نرم افزار نصب شده حالا شما قادر به استفاده از آن خواهید بود.
میدانم یکم داستان گیج کننده است ولی تا انجام ندهید به سادگی و قوانین آن پی نخواهید برد و تمام اینها به این دلیل است که شما امن باشید و شخص دیگری نتواند از محصول شما استفاده کند

در آخر اضافه میکنم این محصولات بصورت اختصاصی برای کشور خاصی ساخته میشود و اگر شما بصورت غیر مجاز از محصول کشور مثلا" هلند در ایران استفاده کنید به محض تشخیص آن از طرف سرور ( در هنگام آپدیت و یا سوال کردن و .... که بصورت عمومی IP چک میشود ) دیگر به شما اجازه کار داده نمیشود و ....

در مورد قیمت نیز به چند عامل بستگی دارد :
قیمت پایه ( یورو ) + هزینه گمرک کشور مبداء ( یورو ) + هزینه گمرک کشور مقصد + مالیات های متعلقه + هزینه های حمل و ... بنابر این قیمت هیچگاه ثابت نخواهد بود چون به ارز بستگی دارد و شما باید نرخ روز را از نماینده انحصاری در ایران ( خانه سخت افزار ) دریافت کنید .

امید وارم توانسته باشم یکم از ابهامات را کم کنم

mehran gorji
26-07-2011, 08:14
واقعا توضیحات شیوایی بود.

دستتون درد نکنه که واسه ما کاربران وقت میگذارید.

کاملا متوجه شدم.

عضو هستم تو سایتتون.
اما نمیدونستم فروم داره.
حتما سر میزنم.

ممنون

SIMON137
26-07-2011, 08:55
درود

من یک مشکل دارم و اون اینه :

امکان بازگردانی تا چه حد هست ؟ جایی قابل اطمینان موجود هست که بدم ریکاوری کنن ؟
با نرم افزاری های ریکاوری برگردوندم ولی خب ناقص هست و تو فولدر های متعدد برمیگردونه و بعضی و بهتره بگم اکثر فایل ها باز نمیشه ، می خوام توی پویشه های سابق خودش با نام های قبلی بر گرده.

Acro-Crown
26-07-2011, 10:17
سلام
موقع نصب ویندوز سون یهو به سرم زد و مقداری از حجم اضافه هاردیسک رو بصورت Extended به پارتیشن 800 گیگی اضافه کردم و بعد از نصب ویندوز اکثر فایلهای درون درایو مورد نظر خراب شده.حجم فایلها درسته فقط بعضی از اونها قابل استفاده نیستند و بعضی دیگر قابل استفاده هستند.
آیا راه حل نرم افزاری برای رفع این ایراد هست؟یا باید قیدشونو زد؟
پ.ن
از نرم افزار MiniTool Power Data Recovery استفاده کردم ولی فایلهای عکس رو تنها قابل استفاده کرد که ان هم تنها فایلهارو در فولدر های متعدد بر میگرئونه و اسمشون هم خراب شده

رضا امیر
26-07-2011, 18:11
سلام
متاسفانه شما به اطلاعات پارتیشن آسیب رسانده اید و بدین جهت هم مشکل پیدا شده است . نمیتوان هیچ وقت به حتم یقین حرف زد ولی به احتمال بالای 80 % هارد شما ریکاوری میشود . امکان شیفت شدن آدرس ها و یا ... وجود دارد میتوانید با شخصی که به آن اعتماد میکنید وارد مذاکره شوید و هارد را به ایشان نشان دهید.

موفق باشید

SIMON137
27-07-2011, 08:53
سلام
متاسفانه شما به اطلاعات پارتیشن آسیب رسانده اید و بدین جهت هم مشکل پیدا شده است . نمیتوان هیچ وقت به حتم یقین حرف زد ولی به احتمال بالای 80 % هارد شما ریکاوری میشود . امکان شیفت شدن آدرس ها و یا ... وجود دارد میتوانید با شخصی که به آن اعتماد میکنید وارد مذاکره شوید و هارد را به ایشان نشان دهید.

موفق باشید
مهندس ممنون میشم برای من هم یک راه حلی معرفی کنید.

قدیم پیش این شرکت که تبلیغش اخیرا بالای انجمن اومده رفتم ، گفتن باید یک هارد دیگه هم به ما بدید که روی اون براتون ریکاوری کنیم ، یک - چند روز هم هارد باید اونجا باشه.

راستش اعتماد نکردم ، می گفتن 120 هزار تومن هم میگیرن

به نظرتون چیکار کنم ؟

ata.royalfalcon
27-07-2011, 19:32
سلام و خسته نباشید
میخواستم بدونم این تبدیل sata to molex به هارد صدمه وارد میکنه ؟؟؟
چون ساتای اصلی که از پاور بیرون میاد 5 رشته سیم داره (همون 3.3 ولت نارنجی رنگ) ولی معمولی ها 4 رشته سیم دارن !!!
مثل عکس زیر

5049917557
31-07-2011, 00:54
:40:با سلام :40:
:8:من هنگام نصب ويندوز سون بعد از بوت وقبل از انتخاب زبان يه پيغام خطا با عنوان Unknown Hard Errorدرصفحه ابي دريافت ميكنم ميخوانم بدونم علت چي ميتونه باشه:8:
:20:باتشكر:20:

voica
03-08-2011, 21:17
سلام
لب تاب من مدل سوزوکی است و هارد ان مشکل پیدا کرده . جایی که من هستم مارک سوزوکی وجود ندارد . ایا میتوانم از هاردهای دیگه با نام های دیگر استفاده کنم
ممنون

mehran gorji
03-08-2011, 23:38
:40:با سلام :40:
:8:من هنگام نصب ويندوز سون بعد از بوت وقبل از انتخاب زبان يه پيغام خطا با عنوان Unknown Hard Errorدرصفحه ابي دريافت ميكنم ميخوانم بدونم علت چي ميتونه باشه:8:
:20:باتشكر:20:
میتواند از هارد یا رم باشد.
باید با 2 قطعه تست بگیرید

---------- Post added at 11:36 PM ---------- Previous post was at 11:35 PM ----------

سلام
لب تاب من مدل سوزوکی است و هارد ان مشکل پیدا کرده . جایی که من هستم مارک سوزوکی وجود ندارد . ایا میتوانم از هاردهای دیگه با نام های دیگر استفاده کنم
ممنون
هارد سوزوکی که نداریم.
بله میتوانید.
فرقی نمیکند.
یا ساتا میخورد یا ide مدلهای فراوان تو بازار سامسونگ و سیگیت هستند.

---------- Post added at 11:38 PM ---------- Previous post was at 11:36 PM ----------

سلام و خسته نباشید
میخواستم بدونم این تبدیل sata to molex به هارد صدمه وارد میکنه ؟؟؟
چون ساتای اصلی که از پاور بیرون میاد 5 رشته سیم داره (همون 3.3 ولت نارنجی رنگ) ولی معمولی ها 4 رشته سیم دارن !!!
مثل عکس زیر

100% صذمه وارد میکند.
ذقت کنید پاورهای معمولی هم که ااز خودشانم ساتا دارند ولتاژشان درست نیست.

western sata
04-08-2011, 04:06
با عرض سلام
من یک هارد لپ تاب مدل وسترن دیجیتال 160gb دارم که با برنامه ای hddhacker فلش کردم که فایل فلش اشتباه بود
البته از فایل اصلی بک اپ گرفتم حالا میخوام فایل رو برگردونم اما برنامه ارور میده ومیگه که نمیتونه پورت رو شناسایی کنه
میخواستم بپرسم که آیا راه حلی وجود داره که هاردو زنده کرد یا دوباره اونو فلش کرد ممنون میشم اگه کسی راه حلی میدونه کمک کنه .

abolo
04-08-2011, 08:56
سلام
من هارد 1 ترا وسترن دارم گرین از روی میز سر خورد و افتاد،توی جعبه های سامسونگ گذاشته بودم الان که وصل میکنم موتور هارد میچرخه ولی هارد شناسایی نمیشه از یک تعمیر کار پرسیدم گفت برد هاردم سوخته و گفت الان برد این مدل نیست و کم گیر میاد مدل هاردم WD10EADS-00L5B1 بافرش هم 32 هست اگر کسی برد این مدل رو داره به من خبر بده.
متشکرم

metal gear
04-08-2011, 10:06
سلام

بچه ها من یه هار 500 گیگ seagate لپ تاپی دارم که داخل سوکت usb کوچکش خارش شکسته

میخواستم ببینم قابل تعمیر هست؟؟ جایی میشناسین به من معرفی کننین؟؟ ممنون میشم زود جواب بدین من مسافر خرج هستم باید قبل رفتنم اینو درست کنم

mehran gorji
04-08-2011, 10:30
سلام
من هارد 1 ترا وسترن دارم گرین از روی میز سر خورد و افتاد،توی جعبه های سامسونگ گذاشته بودم الان که وصل میکنم موتور هارد میچرخه ولی هارد شناسایی نمیشه از یک تعمیر کار پرسیدم گفت برد هاردم سوخته و گفت الان برد این مدل نیست و کم گیر میاد مدل هاردم WD10EADS-00L5B1 بافرش هم 32 هست اگر کسی برد این مدل رو داره به من خبر بده.
متشکرم
ربطی به برد نداره عزیزم.
مشکلات فریمور پیش امد.
این مدل ها را باید نزد کسی ببرید تا pc-3000 اورجینال داشته باشد و بتواند مشکل شما را حل کند.

فروشنده انحصاری این کارت ها و مرکز تعمیرات فوق تخصصی تعمیرات هارد دیسک تو تهران مهندس رضا امیر.

یک مرکز دیگ هم هست که بنرشان بالای انجمن مشاهده میشه مهران رایانه

---------- Post added at 10:30 AM ---------- Previous post was at 10:28 AM ----------

سلام

بچه ها من یه هار 500 گیگ seagate لپ تاپی دارم که داخل سوکت usb کوچکش خارش شکسته

میخواستم ببینم قابل تعمیر هست؟؟ جایی میشناسین به من معرفی کننین؟؟ ممنون میشم زود جواب بدین من مسافر خرج هستم باید قبل رفتنم اینو درست کنم
هاردت اکسترناله دیگه؟
2 تا راه حل داری.
سوکت باکس را تعویض کنی.
یا اینکه یه باکس ساتا بخری.قیمتش هم 8 تومنه.
هارد رو در میاری و توش قرار میدی.

metal gear
04-08-2011, 14:31
سلام

ممنون از جواب.حالا از کجا باکس بخرم؟ یا چه طور سوکت رو عوض کنم؟؟چه طور در هارد رو باز کنم هیچ پیچی چیزی نداره!!

mehran gorji
04-08-2011, 15:24
ممنون از جواب.حالا از کجا باکس بخرم؟
فروشگاه های کامپیوتر ی دیگه.

یا چه طور سوکت رو عوض کنم؟
با پری هیتر که 100 تومن قیمتشه.
با هویه هم میشه اما دردسر داره.

چه طور در هارد رو باز کنم هیچ پیچی چیزی نداره!!
مثل باز کردن lcd میمونه.
این دیگه هنر دست متخصص رو میخواد.
با پیچ گوشتی یا ناخن مخصوص.

metal gear
04-08-2011, 16:06
من بازههم نفهمیدم!! یعنی برم لوازم کامپیتری بگم باکس هارد لپ تاپی دارین میدن؟؟ برای من از این Seagate لپ تاپی کوچیک ها هستا!! اکسترنال! 500 گیگ! فک کنم میگن پاسپرتی!!

بعد درش رو باز کنم و هارد رو بزارم تو باکس جدید؟؟ باکس جدید سوکتش هم نو هست یا سوکت از داخل به هارد چسبیده؟؟ سیم و اینا نداره داخلش؟؟؟

ata.royalfalcon
04-08-2011, 16:13
100% صذمه وارد میکند.
ذقت کنید پاورهای معمولی هم که ااز خودشانم ساتا دارند ولتاژشان درست نیست.

سلام
هاردی که دارم seagate barracuda 7200.11 هست البته فریمور آپدیت شده هست CC1H و مشکل عدم شناسایی یا ظرفیت صفر رو نداره و ظرفیتش یک و نیم ترا هست ، بگذریم

روی لیبل هارد (مشابه عکس زیر) نوشته
5v 0.72A
12v 0.52A

من حدسم این هست که این هارد خودش توانایی ساخت ولتاژ 3.3 ولت رو داره ، آیا اینطور نیست ؟؟؟ ضمن اینکه پاور از نوع گرین هست و برند بدی هم نیست !!!
البته عکس زیر مربوط به هارد من نیست ولی در مورد ولتاژ مثل عکس زیر هست (روی لیبل با خط قرمز مشخص کردم)

metal gear
04-08-2011, 16:18
آقا من الان هارد رو در آوردم از جاش! ولی باکس که یه قوطی خالی بیشتر نیست!! سوکت USB هم از خود هارد اومده بیرون! من میخوام خار این سوکت رو عوض کنم ربطی به باکسش نداره اصلا! یه کمکی بکنین جون من!

mehran gorji
04-08-2011, 16:45
آقا من الان هارد رو در آوردم از جاش! ولی باکس که یه قوطی خالی بیشتر نیست!! سوکت USB هم از خود هارد اومده بیرون! من میخوام خار این سوکت رو عوض کنم ربطی به باکسش نداره اصلا! یه کمکی بکنین جون من!

احتمال داره مثل مدل های وسترن یک سره باشه.
از هارد عکس بگیرید و تو سایت اپلود کنید

mehran gorji
04-08-2011, 16:53
سلام
هاردی که دارم seagate barracuda 7200.11 هست البته فریمور آپدیت شده هست CC1H و مشکل عدم شناسایی یا ظرفیت صفر رو نداره و ظرفیتش یک و نیم ترا هست ، بگذریم

روی لیبل هارد (مشابه عکس زیر) نوشته

5v 0.72A
12v 0.52A

من حدسم این هست که این هارد خودش توانایی ساخت ولتاژ 3.3 ولت رو داره ، آیا اینطور نیست ؟؟؟ ضمن اینکه پاور از نوع گرین هست و برند بدی هم نیست !!!
البته عکس زیر مربوط به هارد من نیست ولی در مورد ولتاژ مثل عکس زیر هست (روی لیبل با خط قرمز مشخص کردم)

ساتا 5 + 12 داره 3.3+ هم داره

kpks
04-08-2011, 17:19
با سلام من دو تا هارد 500 دارم که سوخته ان قبل از سوخته شدن صدای خفیفی ازش بیرون میومد ،کسی اطلاع داره چطور درست میشن:20::20::20:

mehran gorji
04-08-2011, 17:25
چه صدای؟
هارد چه مدت کار کرده بود؟
بر چه اثری سوخت؟
قبلا سوختن که مشکل دیگه ای نداشت؟

برد این هارد ها 99% با تعویض دیدو 4007 درست میشن.

Reventon
04-08-2011, 21:36
سلام
من دو سال پیش یه هارد سامسونگ یک ترابایت f1 خریدم.. چند روز پیش یه هارد دیگه تو کیس بستم و برای اینکه تکون نخوره یه میله مانند گذاشتم بینیشون . نگو این میله با بورد هارد سامسونگم برخورد کرده و ... الان اصلا هارده روشن نمیشه نمیدونم چی کنم یکی میگه برد رو عوض کنی میشه ولی از کجا پیدا کنم گارانتی سام سرویس هم داره ولی میترسم گارانتی فقط تعویض کنه نه تعمیر یا اطلاعاتم رو ببینه که خیلی شخصیه یکی بگه من چه گلی بگیرم سرم صواب دلره
ممنون:40:

mehran gorji
04-08-2011, 21:42
برد تعمیر میشه.
اگر نشد برد تعویض میشه.
تو بازار هم دارند.

سامسونگ یکی از بدیهای بزرگش این است که وقتی که مشکلات برد ولتاژ پیش میاد تک و توک به مدیا{اطلاعات} اسیب میرسونه.
بهت توصیه میکنم.
برای تعمیر برد رو پیش یه حرفه ای ببریوتنا برای تعمیر از دیود........... مشابه استفاده نکنه که باعث میشه اطلاعاتت رو از دست بدی.
گارانتی هم نفرست امکان تعویض هارد 50 50 است.

mehran gorji
04-08-2011, 22:25
با سلام خدمت مهندس عزیز رضا امیر.
در رابطه با این نرم افزاری که تو سایتتون زدید.

اقا یه سوال Data Extractor UDMA رو میشه در کنار pc-3000 چینی نصب نمود؟

هزینه اش چقدر میشه؟

باید کارت رو بیاریم پیشت یا اینکه خودمونت نصب میکنیم؟

رضا امیر
05-08-2011, 02:28
با سلام خدمت مهندس عزیز رضا امیر.
در رابطه با این نرم افزاری که تو سایتتون زدید.

اقا یه سوال Data Extractor UDMA رو میشه در کنار pc-3000 چینی نصب نمود؟

هزینه اش چقدر میشه؟

باید کارت رو بیاریم پیشت یا اینکه خودمونت نصب میکنیم؟
سلام دوست و همکار گرامی آقای گرجی عزیز
اول از اینکه شما هم لطف میکنید و به سوالات کاربران پاسخ میدهید کمال تشکر را دارم ، خیر خواهید دید.
در رابطه با نرم افزار PC-3000 for windows UDMA باید به عرضتان برسانم این یک مجموعه است متشکل از سخت افزار و نرم افزار و هر نرم افزار فقط با یک کارت سخت اغزاری منحصر بفرد خودش کار میکند حتی اگر شما هم این را داشتید نمیتوانستید از نرم افزار من و یا سخت افزار من استفاده کنید !! متاسفانه

آیا شما مشتاق به خرید و داشتن اسن سیستم هستید ؟

B3HZ@D
05-08-2011, 04:53
چطور میشه از طریق هارد به هارد کردن روی پنج هارد ویندوز نصب کرد

مثلا میشه روی یک هارد ویندوز نصب کنیم و فایل های رو روی بقیه هاردها کپی کنیم؟!
کلا همچین کاری میشه انجام داد؟!

Reventon
05-08-2011, 07:37
برد تعمیر میشه.
اگر نشد برد تعویض میشه.
تو بازار هم دارند.

سامسونگ یکی از بدیهای بزرگش این است که وقتی که مشکلات برد ولتاژ پیش میاد تک و توک به مدیا{اطلاعات} اسیب میرسونه.
بهت توصیه میکنم.
برای تعمیر برد رو پیش یه حرفه ای ببریوتنا برای تعمیر از دیود........... مشابه استفاده نکنه که باعث میشه اطلاعاتت رو از دست بدی.
گارانتی هم نفرست امکان تعویض هارد 50 50 است.

ممنون ولی چون من تهران نیستم جایی رو بلد نیستم شما یه تعمیرگاه حرفه ای میتونید به من معرفی کنید؟؟؟
بینهایت لطف کزدین

mehran gorji
05-08-2011, 17:33
اول از اینکه شما هم لطف میکنید و به سوالات کاربران پاسخ میدهید کمال تشکر را دارم ، خیر خواهید دید.
من کوچیک شما.یکی از شاگردان قدیمی شما یاد گرفتم.
اگر هم جواب های ابتدایی میدهم مرا ببخشید.
{در ضمن سعی میکنم سوالات رو جواب ندم تو این تاپیک. راهنمایی شما خیلی تخصصی است} و خودم هم میتوانم استفاده کنم

نمیتوانستید از نرم افزار من و یا سخت افزار من استفاده کنید !! متاسفانه
pc.3000 خودم دارم.
فقط در مورد این نرم افزار Data Extractor UDMA
من خوب متوجه نشدم.
من فقط میخوام قیمت Data Extractor UDMA را بدانم {که فقط هم شما میارید}
و ایا بر روی pc.3000 من نصب میشه؟

و مهندس یه سوال.
شما کارت غیر اورجینال میفروشید؟ که تا هارد های امروز را ساپرت کند؟{میدانم که قابلیت اپدیت ندارد}
یا اینکه pc.3000 چینی الان هم همون دوره قدیمو ساپورت میکنه؟

ببخشید که تو فروم میپرسم.
اگه گذاشتن قیمت تو فروم براتون سخته اگه امکان داره جای قیمت هارو خالی بزارین و تو پیغام خصوصی برام بنویسید؟

---------- Post added at 05:33 PM ---------- Previous post was at 05:29 PM ----------

ممنون ولی چون من تهران نیستم جایی رو بلد نیستم شما یه تعمیرگاه حرفه ای میتونید به من معرفی کنید؟؟؟
اگر تو تهران هستید.{حرفه ای ترین مرکز تهمیرات هارد دیسک}
ادرس مهندس رضا امیر را سند میکنم. 99% برد ها را موجود دارد.میتوانید باهاشون تماس بگیرید و مدل برد را بدهید و خریداری کنید تا برایتان ارسال کنند