PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

worldm
09-03-2011, 15:56
خوب هزینه این کارشون چقدر میشه؟

pooria_googooli
09-03-2011, 16:49
از هزینه اش اطلاعی ندارم . تو کاشان میدونم هزینه آنچنانی نداره .

رضا امیر
09-03-2011, 20:55
دوست عزیزم سلام خیلی ممنونم از اینکه به من کمک کردید کسی تا به حال اینقدر جامع و عالی ننوشته بود برای این مشکل من !!! راستش من قبلا تاپیک داده بودم برای مشکل خرابی هاردم اما کسی کمکم نکرد فقط ادعا ادعا ادعا داشتند !!!! حالا من دوباره مشکل هارد دیسکم را برای شما مینویسم :

سلام به تمامی دوستان عزیزم در فروم سخت افزار
مشکلی برای هارد من پیش آمده که ازتون عاجزانه میخوام کمکم کنید تا به امید خدا حل بشه !!!
من یک هارد 500 گیگ سامسونگ اردیبشهت امسال خریدم که 4 سال گرانتی داره و مدل آن به شرح زیر است :
MODEL:HD503HI
و اینکه مادربردم EPOX است به مدل EP-4PDA3I
حالا حدود یکماه و نیم است خراب شده است .داستان خرابی هارد از این قرار است :
من یک روز داشتم با هاردم کار میکردم دیدم یه صداهایی مانند اینکه برق باشه مانند چطوری بگم جیز جیز یواش برق میامد از قسمت برقی که به هارد بود من کابل آن را عوض کردم !!! بعد وقتی نورتون پارتیشن مجیک را باز میکردم یک ERROR میداد که میگفت آیا میخوای نورتون سکتور 111 از 2 میلیون و خرده ای سکتور را برات درست کنه میزدم آره اما پارتیشن مجیک از کار میفتاد !!!
من یه روز روشن کردم دیدم هارد دیسک را از بایوس میشناسه ولی موقعی که میخواد توی ویندوز اکس پی بره
( من 2 تا ویندوز دارم اکس پی و ویستا ) هنگ میکرد و نمیرفت و باید ری استارت میکردی !!!
البته با کامپیوتر دیگر تست کردم هارد را میشناخت از طریق Device Manager ولی خیلی زور میزد !!!
بعد از چند روز دیدم حالا اصلا نه هارد را از بایوس میشناسه و نه هیچی !!!! میگه :
Boot Disk Failure Please insert System disk And Press Enter
با وجو اینکه نه هارد ضربه خورده نه تعمیر رفته نه در مجاورت امواج موبایل بوده !!!
ببخشید دوستان اگر خسته تان کردم اما به من بگید تو رو خدا چی کار کنم !!! تمام زندگی ام توش بود !!!
ایراد از چی هست !!! از مادربرده !!! از هارده !!!
تو رو خدا کمکم کنید دارم دیوانه میشم !!!!
در ضمن من هارد را دادم کسی تست کردم گفت آی سی کام اون سوخته است ولی موتور هارد کار میکرد !!!
اطلاعاتش برای من خیلی مهم هست فکر کنم باید 120000 خرجش کنم !!!:41::41::41::41::41:
سلام دوست عزیزم
آنچه مسلم است با این توضیحات شما امکان خرابی در مدیای هارد زیاد است . ممکن است هارد بدسکتور داشته باشد و یا خرابی در هد ها باشد . متاسفانه نمیتوانم کمکی بکنم که خود کاری انجام دهید بهتر این است به یک مرکز تخصصی تعمیر و بازیابی اطلاعات هارددیسک که به آن اطمینان میکنید مراجعه کنید .
در مورد آنکه شخصی گفته است کام سوخته باید عرض کنم بنده در طی این 14 سال یک همچنین چیزی نشنیده ام.

mrcivil
10-03-2011, 12:42
is not accessible
این خطا رو چطور رفع کتم؟
تاپیک های دیگه رو خوندم ولی هیچ کس جواب درستی نداده بود.
درابو E رو باز میکنم این خطا میاد. یعنی اصلا باز نمیشه. properties هم میزنم حجم درایو رو نمیده.
از محیط داس هم اصلا نمیشناسه این درایو رو...
please help me...

سلام.
این مشکل برای من هم پیش اومد.
ویندوزم رو عوض کردم و مشکل بر طرف شد.

yashm1365
10-03-2011, 22:57
سوال من رو کسی نمی تونه جواب بده؟
دنبال یک نرم افزاری هستم که استپ یا pause داشته باشه و بتونم روزی مثلا ده درصد رو ریکاور کنم؟فایل سیو داشته باشه و بتونم مرحله مرحله ریکاوری انجام بدم

چرا همیشه سوالهای من می ره اون ته؟ میشه راهنمایی کنین . یک هارد 640 بلا استفاده مونده که یکی پیدا بشه بهم بگه چه نرم افزاری استفاده کنم که قابلیت پاز و سیو داشته باشه تا بتونم روزی 10ساعت هارد رو روشن بزارم تا اطلاعات رو بازیابی کنه. (هارد نیمه پر رو اومدم ازfat32 به ntfs تغییر بدم یک دفعه کنسل شد ، هارد هنوز پره ولی اطلاعاتی تو فولدرها نیست ، ریکاوری کردم ولی خیلی طول کشید ترسیدم هارد بسوزه کنسل کردم ولی مقداری از فایلها کامل برگشت)
اگر جای دیگه برای طرح سوال من میشناسین بگین

رضا امیر
11-03-2011, 20:32
چرا همیشه سوالهای من می ره اون ته؟ میشه راهنمایی کنین . یک هارد 640 بلا استفاده مونده که یکی پیدا بشه بهم بگه چه نرم افزاری استفاده کنم که قابلیت پاز و سیو داشته باشه تا بتونم روزی 10ساعت هارد رو روشن بزارم تا اطلاعات رو بازیابی کنه. (هارد نیمه پر رو اومدم ازfat32 به ntfs تغییر بدم یک دفعه کنسل شد ، هارد هنوز پره ولی اطلاعاتی تو فولدرها نیست ، ریکاوری کردم ولی خیلی طول کشید ترسیدم هارد بسوزه کنسل کردم ولی مقداری از فایلها کامل برگشت)
اگر جای دیگه برای طرح سوال من میشناسین بگین
سلام دوست خوبم
برای بازیابی باید زمان بگذارید نترسید هارد نمیسوزد فقط یادتان نرود هیچ اطلاعاتی روی این هارد ذخیره نکنید در حین بازیابی با هر نرم افزاری اگر خواست روی همین هاردتان ذخیره کند کنسل کنید و در هارد دیگری اسلاعات بازیابی شده را ذخیره نمایید.

SonyEricsson
12-03-2011, 00:05
سلام دوستان
من هارد 7200.12 سیگیت هست از این مشکل دارا... یه روز که سیستم خاموش کردم دیگه detect نشد از سری مدل های ST3500418AS هست... یکی میگه مشکل از بایوس این مدل بود! اما اطلاعات من چی میشه؟ من دقیقا 2 تا هارد از این سری دارم! چی کار کنم که این مشکل پیش نیاد!! و آیا میشه با عوض کردن مدار هاردی که دیتکت نمیشه اطلاعات خوند؟

رضا امیر
12-03-2011, 08:50
سلام
نگران نباشید حتی اگر ان مشکل که شما فرمودید پیش بیاید قابل حل است . در ضمن مشکل اصلی برای هارددیسک های 7200.11 پیش میاید که مشکا در فرم ویر است . میتوانید به سایت سیگیت مراجعه کنید در آنجا نرم افزار آپدیت وجود دارد و لیست هارد هایی که به مشکل بر میخورند لینک زیر هم میتواند به شما کمک کند.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mehrdad092000
13-03-2011, 03:04
هاردم پوکیت
با برنامه acronis دیدم 5 مگیابایت خالیه گفنم اینم بیارم پارتیشن ساختم بد اضافه کردم به یه درایو دیگه دیگه هارد تعطیل شد داستانش زیاده خلاصه
الان چنتا از درایوامو نشون نمیده با لینوکس میتونم ببینمشون اما همینجوری نه
عکسم میزارم ببینید بهترین برنامه برای برگردوندنه پارتیشن چیه

fg_war2000
13-03-2011, 13:13
من نمیدونستم مشکلم دقیق چیه ولی خب گفتم اینجا مطرح کنم :5:
الان چند روزه سیستمم مشکل پیدا کرده هر ویندوزی عوض میکنم بعد از یه روز خراب میشه توی windows memory diagnostics رفتم بعد زد marwale problems have detected نمیدونم این یعنی چی ؟؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

volldream
13-03-2011, 21:41
با سلام
من لپ تاپ lenovo دارم و هاردش 160 GB هستش. از چند وقت پیش متوجه شدم که وقتی یه فایلی رو کپی می کنم (چه از یه درایو به درایو دیگه چه از فلش به هارد) چراغ هارد یکپارچه روشنه و سیستم هیچ کاری رو انجام نمیده جز کپی کردن یعنی یه جورایی سیستم قفل میکنه. این مشکل هم تو windows7 هست و هم تو ubuntu.
لطفا راهنمایی کنیدکه مشکل چیه

milad_takjoo
15-03-2011, 18:34
سلام دوستان.هارد من بدسکتور شده به طوری که اصلا بالا نمیاد و حتما باید به صورت سخت افزاری جداش کنم تا ویندوز رو از روی یه هارد دیگم بالا بیارم.موقعی هم که وصل هست نمیتونم هیچ نرم افزار بوتی رو اجرا کنم تا درستش کنم....راه حلش چیه؟
ممنون

Mehrdad092000
15-03-2011, 19:59
یکی جواب منم میده

sir payman
16-03-2011, 17:30
سلام دوستان
من 2 تا هارد سیگیت 7200.12 داشتم و خیلی هم خوب کار میکردن باهم و این رو هم اضافه کنم که پارالل کار میکردن و رید نبودن.
بعد از چند روز سیستم هنگ کرد و بالا نیومد و هیچکدوم از هاردهام کار نمیکرد ولی توی بایوس نشونشون میداد و حجمشون رو هم درست نشون میداد ولی موقع نصب ویندوز هیچکدوم از هاردها رو نشون نمیداد
خلاصه با کلی جا به جا کردن پورتها یکی از هاردهارو تونستم راه بندازم و پارتیشن بندی کنمو ویندوز نصب کنم.
حالا
اون هاردم رو که موقع نصب ویندوز نمیشناخت رو توی ویندوز نشون میده و مدلش رو هم مینویسه ولی نمیتونه فرمتش کنه
کسی میدونه چه کار باید بکنم؟

prance666
17-03-2011, 02:25
سلام
دوستان من یه هارد سیگت ۷۲۰۰ دور ۱ ترا دارم جدیداً وقتی‌ ویندوز نصب می‌کنم یکی‌ از درایو هم میپره امروز با یه بدبختی درایو رو برگردوندم و رفتم با برنامه hd tune یه تست گرفتم و این ارور رو داد دوستان چه راه کاری رو پیشنهاد میدان

prance666
17-03-2011, 02:28
سلام
دوستان من یه هارد سیگت ۷۲۰۰ دور ۱ ترا دارم جدیداً وقتی‌ ویندوز نصب می‌کنم یکی‌ از درایو هم میپره امروز با یه بدبختی درایو رو برگردوندم و رفتم با برنامه hd tune یه تست گرفتم و این ارور رو داد دوستان چه راه کاری رو پیشنهاد میدان

jabarsink2000
17-03-2011, 15:20
من هم دیشب یک هارد 1 ترا خریدم همین مشکل را داره.

barslona2006
17-03-2011, 20:43
سلام دوستان من یک هارد 40 گیگ لب تابی دارم که ماله پلی 3 بود
که روش ویندوز نصب کردم و باهاش کار میکردم که چند روز پیش یهو دیگگه ویندوز بالا نیومد بعد گفتم شاید مشکل از ویندوزه
دوباره ویندوز نصب کردم ولی تا قسمت لودینگ ویندوز میاد ولی بعد یهو سیستم ریست میشه
با یه هارد دیگه امتحان کردم که سیستمم مشکل نداشت
فکر کنم مشکل از هاردم باشه
ممنون میشم منو راهنمایی کنید که بدون این هاردم چشه ؟
ممنون

3tare.ir
18-03-2011, 12:31
سلام بچه ها
من توی ویندوزم پیغام زیر رو میبینم
با نرم افزار چکش کردم اینم عکسش
حالا به نظرتون هاردم چش شده ؟؟؟
4 ماهه خریدم
ببرم گارانتی ؟؟؟

Arash4484
19-03-2011, 20:39
اگر هارد، کابل برق از پاور بهش متصل باشه اما کابل دیتا از مادربورد خیر.....مشکلی پیش میاد؟

و اگر میاد چرا؟

رضا امیر
20-03-2011, 07:43
با سلام
من لپ تاپ lenovo دارم و هاردش 160 GB هستش. از چند وقت پیش متوجه شدم که وقتی یه فایلی رو کپی می کنم (چه از یه درایو به درایو دیگه چه از فلش به هارد) چراغ هارد یکپارچه روشنه و سیستم هیچ کاری رو انجام نمیده جز کپی کردن یعنی یه جورایی سیستم قفل میکنه. این مشکل هم تو windows7 هست و هم تو ubuntu.
لطفا راهنمایی کنیدکه مشکل چیه
سلام
مهم ترین عوامل در مشکل هنگ کردن میتواند از:
بدسکتور در هارد
خرابی در سیستم عامل
وجود ویروس در سیستم
بهتر این است که در ابتدا سیستم عامل را از ابتدا نصب کنید

---------- Post added at 11:09 PM ---------- Previous post was at 11:07 PM ----------

سلام دوستان.هارد من بدسکتور شده به طوری که اصلا بالا نمیاد و حتما باید به صورت سخت افزاری جداش کنم تا ویندوز رو از روی یه هارد دیگم بالا بیارم.موقعی هم که وصل هست نمیتونم هیچ نرم افزار بوتی رو اجرا کنم تا درستش کنم....راه حلش چیه؟
ممنون

سلام
دوست خوب من اگر فکر میکنید که هارد شما بدسکتور دارد و تحت سیستم عامل مشکل دارید بهتر است با نرم افزارهای خاص هارد را چک کنید بعضی از این نرم افزار ها مانند HDAT2 و یا HDDRegerator هستند که قابلیت تشخیص و رفع بدسکتور را بدون از بین رفتن اطلاعات شما دارا هستند.

---------- Post added at 11:13 PM ---------- Previous post was at 11:09 PM ----------

سلام دوستان
من 2 تا هارد سیگیت 7200.12 داشتم و خیلی هم خوب کار میکردن باهم و این رو هم اضافه کنم که پارالل کار میکردن و رید نبودن.
بعد از چند روز سیستم هنگ کرد و بالا نیومد و هیچکدوم از هاردهام کار نمیکرد ولی توی بایوس نشونشون میداد و حجمشون رو هم درست نشون میداد ولی موقع نصب ویندوز هیچکدوم از هاردها رو نشون نمیداد
خلاصه با کلی جا به جا کردن پورتها یکی از هاردهارو تونستم راه بندازم و پارتیشن بندی کنمو ویندوز نصب کنم.
حالا
اون هاردم رو که موقع نصب ویندوز نمیشناخت رو توی ویندوز نشون میده و مدلش رو هم مینویسه ولی نمیتونه فرمتش کنه
کسی میدونه چه کار باید بکنم؟
سلام
اطلاعات شما کامل نیست نمیشه دقیق حدسی برای شما زدجز اینکه هارد دوم شما مشکلی خاص دارد . بگویید آیا وقتی آن را در ویندوز شناسایی میکند وضعیت آن در Disk management چه چیزی را نشان میدهد؟

رضا امیر
20-03-2011, 08:01
من هم دیشب یک هارد 1 ترا خریدم همین مشکل را داره.

سلام
در رابطه با ایراد SMART که دو تا از دوستان مشکل داشتند :
قبلا " راجع به این گونه مشکلات بحث مفصلی کردم ولی در مورد مشکل شما عزیزان باید بگویم شما میتوانید چند مشکل داشته باشید :
1- کابل دیتا حتما" آنرت چک بفرمایید و از یک کابل استاندارد و خوب استفاده کنید.
2- هارد دیسک را از بابت بد سکتور چک نمایید.
3- هارد را از بابت ویروس چک نمایید.
4- بوسیله PC-3000 for windows UDMA باید SMART را ریست کنید.

---------- Post added at 11:29 PM ---------- Previous post was at 11:26 PM ----------

سلام دوستان من یک هارد 40 گیگ لب تابی دارم که ماله پلی 3 بود
که روش ویندوز نصب کردم و باهاش کار میکردم که چند روز پیش یهو دیگگه ویندوز بالا نیومد بعد گفتم شاید مشکل از ویندوزه
دوباره ویندوز نصب کردم ولی تا قسمت لودینگ ویندوز میاد ولی بعد یهو سیستم ریست میشه
با یه هارد دیگه امتحان کردم که سیستمم مشکل نداشت
فکر کنم مشکل از هاردم باشه
ممنون میشم منو راهنمایی کنید که بدون این هاردم چشه ؟
ممنون
سلام دوست خوبم
هارد شما میشود بصورت ساده بدسکتور داشته باشد و یا مشکلاتی در نوع پارتیشن بندی باشد بهتر این است که اگر اطلاعات خاصی روی هارد ندارید هارد را Low Level Format کنید. و دوباره ویندوز نصب کنید هم هارد تازه میشود هم بدسکتورتان به امید خدا رفع میشود.

---------- Post added at 11:31 PM ---------- Previous post was at 11:29 PM ----------

سلام بچه ها
من توی ویندوزم پیغام زیر رو میبینم
با نرم افزار چکش کردم اینم عکسش
حالا به نظرتون هاردم چش شده ؟؟؟
4 ماهه خریدم
ببرم گارانتی ؟؟؟
سلام
بله حتما" به گارانتی مراجعه نمایید هارد شما 100% دارای بد سکتور است که سعی در جابجایی اطلاعات میکند .

رضا امیر
20-03-2011, 08:07
اگر هارد، کابل برق از پاور بهش متصل باشه اما کابل دیتا از مادربورد خیر.....مشکلی پیش میاد؟

و اگر میاد چرا؟
سلام
هیچ اتفاقی نمی افتد فقط هارد شما در حالت آماده باش میماند و کار میکند با این اوصاف که هارد برای کارکردن ساخته شده و طول عمر مشخصی دارد شما فقط آن را مستحلک میکنید. حال قصدتان از این کار چیست خدا عالم است!!!

moslem880
20-03-2011, 09:40
سلام
همگی خوبید؟
ببخشید مزاحم دوستان شدم
قضیه ما:
راستش اومدم یه هارد مکستور 80 مال مشتری رو ویروس گیری کنم
اون رو با رابط (لوتوس) وصل کردم به سیستم خودم (رابطم با هارد دیگه خوب جواب داده و سالمه)
این بار به اشتباه کابل دیتارو وارونه زده بودم جا و مشکل از اینجا شروع شد
هارد آسیب دید و دیگه دیتکت نشد حتی تو بایوس
با چند ریستارت هم نشد بجای هارد خودم گذاشتم بازم نشد
(با وصل کابل برق هارد روشن میشه و صداشم معمولی هست)
گفتم ویندوز نصب کنم
موقع نصب هم پیغام Boot Disk Failure Please insert System disk And Press Enter داد
بردم تعمیرگاه (حرفه ای) گفت چون روشن میشه از بردش نیست
و هد یا ماژول داخلیش آسیب دیده و باید بزاریش تا بعد عید تست دقیقش کنم
میخواستم با توجه به تجربیات نظر شمارو هم بدونم
آیا احتمال درست شدنش هست یا آسیب خیلی جدیه و شاید دیگه درست نشه؟
تو این مورد کدوم قسمت هارد بیشتر امکان آسیب دیدن رو داره؟
مگه ولتاژ کابل دیتا چقدره که اینجوری و تا این حد آسیب زده؟
اگه درست نشد با برنامه ای هم میشه اطلاعات رو بازیابی کرد یا اینم امکانش نیست؟
اگه نشد که باید یه هارد نو بخرم و بدم مشتری
اینم کاسبی ما !!!...
ممنون که منو راهنمایی میکنید
ارادتمندیم...

رضا امیر
20-03-2011, 09:56
سلام سال نو مبارک
متاسفانه بد موقعی است همه جا تعطیل شده .
در مورد اینکه نوشتید در نصب ویندوز ایراد گرفت : اگر هارد مشتری است که اطلاعات دارد نباید ویندوز نصب کنید
هارد شما 80 مکستور است اگر فرم ویر آسیب دیده باشد باید هارد در بایوس با نام Calypso شناسایی شود که ظاهرا این اتفاق نیافتاده!!!! یا شاید شما درست چک نکرده اید در بایوس مادربرد میتوانید آنرا ببینید هارد شما اگر سالم باشد باید به این صورت دیتکت شود
Maxtor 6Y080L0 یا یه چیزی شبیه این .
خوب اگر هارد دیتکت نمیشود و با توجه به اینکه کابل را اشتباه وصل کرده اید اولین جایی که آسیب میبیند برد است اما چون به مدار تغذیه آسیب نرسیده پس هارد بصورت نرمال جریان گیری میکند وروشن میشود.
دوم میتواند به هد آسیب برساند و سوم به فرم ویر پس دقیق هارد را چک کنید.

moslem880
20-03-2011, 11:49
سلام
عید شما هم مبارک دوست عزیز
تشکر از جواب سریعتون

اگر فرم ویر آسیب دیده باشد باید هارد در بایوس با نام Calypso شناسایی شود
اصلا هیچ چیزی نشون نمیده

شاید شما درست چک نکرده اید در بایوس مادربرد میتوانید آنرا ببینید هارد شما اگر سالم باشد باید به این صورت دیتکت شود
Maxtor 6Y080L0 یا یه چیزی شبیه این
عزیز اصلا چیزی نیست

خوب اگر هارد دیتکت نمیشود و با توجه به اینکه کابل را اشتباه وصل کرده اید اولین جایی که آسیب میبیند برد است اما چون به مدار تغذیه آسیب نرسیده پس هارد بصورت نرمال جریان گیری میکند وروشن میشود.
دوم میتواند به هد آسیب برساند و سوم به فرم ویر پس دقیق هارد را چک کنید.
خدا کنه بیشتر از این نباشه چون در غیر این صورت هزینه بازیابی هم ممکنه بیفته گردنم (50)
شب عیدیو ..... معرکه گیری ما....
مرسی داداش....
زحمت می کشید

رضا امیر
20-03-2011, 12:05
سلام
برد هارد را عوض کن برای پیدا کردن مشابه آن یک چیپ بزرگ روی برد وجود دارد و در خط عموما" دوم یک شماره است که با 0شروع میشود مثلا 040111300 باید این شماره ها با هم یکی باشند.
اگر با تعویض برد حل نشد باید به یک مرکز تعمیرات تخصصی مراجعه کنید.

moslem880
20-03-2011, 14:35
برد هارد را عوض کن برای پیدا کردن مشابه آن یک چیپ بزرگ روی برد وجود دارد و در خط عموما" دوم یک شماره است که با 0شروع میشود مثلا 040111300 باید این شماره ها با هم یکی باشند.
اگر با تعویض برد حل نشد باید به یک مرکز تعمیرات تخصصی مراجعه کنید.
ممنون از آقا رضا
بعد عید خبرشو بهتون میگم
ارادتمندیم رفیق...

prance666
20-03-2011, 14:40
آقای رضا امیر من صفحه قبل در مورد اون مشگله ultra dma urc count گفتم و هاردم مشگلی که داره اینه وقتی میخوام ویندوز جدیدی نصب کنم یکی از درایوهام که 443 گیگ حجمشه Unlochated میشه و مجبورم هی با برنامه active partition recovery برگردونم من حتی اون درایو رو به 2 درایو هم تقسیم کردم ولی بازم وقتی میخوام یه ویندوز نصب کنم دوباره همون 443 گیگ میپره ممنون میشم راهنمایی کنید

رضا امیر
22-03-2011, 01:17
آقای رضا امیر من صفحه قبل در مورد اون مشگله ultra dma urc count گفتم و هاردم مشگلی که داره اینه وقتی میخوام ویندوز جدیدی نصب کنم یکی از درایوهام که 443 گیگ حجمشه Unlochated میشه و مجبورم هی با برنامه active partition recovery برگردونم من حتی اون درایو رو به 2 درایو هم تقسیم کردم ولی بازم وقتی میخوام یه ویندوز نصب کنم دوباره همون 443 گیگ میپره ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام
سال نو مبارک
دوست من عموما" این مشکلات وقتی ظهور میکند که :
از ابتدا پارتیشن بندی دارای مشکل خاص باشد
و یا در MBR ویروس وجود داشته باشد
و یا از بعضی سی دی های بوت غیر اورجینال سیستم عامل استفاده شود ( که در بازار ایران فراوان هستند )

پس در تمامی موارد پارتیشن پیشرفته یا همان Extended شما که به پارتیشنهای منطقی Logical تقسیم میشوند یا مشکل دارد و یا مشکل دار میشود.
برای رفع این مشکل بهتر است اطلاعات آن را تخلیه و در جای امنی نگه دارید سپس فقط ابتدای هارد را LLF یا همان فرمت سطح پایین کنید و پس از آن از ابتدا هارد را پارتیشن بندی و فرمت نمایید و سیستم عامل را نصب کنید که البته در زمان نصب سیستم عامل نیز میتوانید هارددیسک را پارتیشن بندی و فرمت نمایید.
پس یک بار برای همیشه خیال خود را راحت کنید و اصولی هارت را آماده کنید.

prance666
22-03-2011, 19:29
ممنون رضا امیر جان بابت راهنماییت و سال نو بر شما و خانواده گرامیتون مبارک
برادر من برداشتم هاردم رو فیرمورش رو آپدیت کردم و اون پارتیشن رو با یه برنامه دیگه ساختم و چند بار هم ویندوز نصب کردم گویا مشکلش حل شد
باتشکر از محبت شما

nt
24-03-2011, 19:22
سلام
من چند روزی هست که مثلا هر 5 دقیقه یکبار سیستم به حالت هنگ میره و چراغ هارد ثابت روشن میمونه و تقریبا خیلی کم هم خر خر میکنه
ScanDisk و Defrag هم انجام دادم
آنتی ویروس هم آپدیت هست
ممنون میشم راهنمایی نمایید.

pooriya_hp
24-03-2011, 22:35
دوستان من به یه مشکلی بر خورد کردم

و مشکل ام هم اینه که :

یه هارد 500 گیگ دارم با اتصال SATA زمانی که میخوام windows xp نصب کنم در قسمت فرمت کردن پارتیشن (( همون صفحه آبی ))
گیر میکنه ...

ولی windows 7 رو راحت نصب کردم !!!

به نظر دوستان مشکل از کجاست ؟

رضا امیر
25-03-2011, 06:21
سلام
من چند روزی هست که مثلا هر 5 دقیقه یکبار سیستم به حالت هنگ میره و چراغ هارد ثابت روشن میمونه و تقریبا خیلی کم هم خر خر میکنه
ScanDisk و Defrag هم انجام دادم
آنتی ویروس هم آپدیت هست
ممنون میشم راهنمایی نمایید.

سلام دوست خوب من
سال نو مبارک
آنچه از ریپورت بر می آید این است که هارد مشکلی دارد که سعی در جابجایی اطلاعات میکند به احتمال هارد شما بدسکتور دارد باید بدسکتورگیری کنید.

---------- Post added at 09:51 PM ---------- Previous post was at 09:48 PM ----------

دوستان من به یه مشکلی بر خورد کردم

و مشکل ام هم اینه که :

یه هارد 500 گیگ دارم با اتصال SATA زمانی که میخوام windows xp نصب کنم در قسمت فرمت کردن پارتیشن (( همون صفحه آبی ))
گیر میکنه ...

ولی windows 7 رو راحت نصب کردم !!!

به نظر دوستان مشکل از کجاست ؟
سلام سال نو مبارک
مشکلی نیست اول هارد را LLF کنید مشکلتان حل خواهد شد. مشکلی در دراوین بار که پارتیشن بندی کرده اید وجود دارد باید هارد را فرمت سطح پایین کنید و دوباره از ابتدا پارتیشن بندی نمایید فقط یادآوری میکنم که در صورتی که اطلاعات خاص دارید ابتدا اطلاعاتتان را در هارد دیگری ذخیره نمایید.

hesamo
25-03-2011, 10:55
سلام خدمت اساتید عزیز.هاردم 160 ساتا سامسونگ
pc تو حالت sleep بود در وین 7 . دسکتاپ که بالا اومد کامل رفتم تو my computer که برم تو یکی از درایو هام هنگ کرد و موس ایستاد و یک صدای تق تق به این صورت که 2 تق اول و 2 ثانیه وقفه دوباره 3تا تق پشت سر هم میزنه و این صدا ادامه داره. pc رو ریست کردم ، خاموش روشن کردم ولی بازم تا بالا میاد همون صفحه اول گیر میکنه و همون صدا رو میده. مشکل چی هست ؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید اطلاعات خیلی مهمی دارم تو هاردم ،
سپاس فراوان

nt
25-03-2011, 11:46
سلام دوست خوب من
سال نو مبارک
آنچه از ریپورت بر می آید این است که هارد مشکلی دارد که سعی در جابجایی اطلاعات میکند به احتمال هارد شما بدسکتور دارد باید بدسکتورگیری کنید.

ممنون :10:
با چه نرم افزاری بدسکتور گیری نمایم؟
آیا باید از اطلاعات هم پشتیبان بگیرم؟
آیا امکان حذف اطلاهات وجود دارد؟
چه مقدار زمانی طول میکشد.

pinkpad
25-03-2011, 13:27
سلام. من حدودا دو ماهه یه لپ تاپ hp 3190 گرفتم هاردش توشیباست مدتیه که وقتی روشنش میکنم hard disk error میده جدیدا هم وقتی سیستم میخواد بیاد بالا اولش خیلی طول میکشه و حالت هنگ داره ولی بعد از اینکه اومد بالا دیگه مشکلی نداره. با نرم افزار HD Tune pro تستش کردم عکس ها رو قرار میدم. لطفا راهنماییم کنید که چطوری میتونم رفعش کنم

نرم افزار HDD Regenerator هم استفاده کردم ولی هیچ بد سکتوری رو نشون نداد . مشکل چیه آخه؟! من واقعا گیج شدم

xman1399
25-03-2011, 15:01
سلام دوست خوب من
سال نو مبارک

---------- Post added at 09:51 PM ---------- Previous post was at 09:48 PM ----------

سلام سال نو مبارک
مشکلی نیست اول هارد را LLF کنید مشکلتان حل خواهد شد. مشکلی در دراوین بار که پارتیشن بندی کرده اید وجود دارد باید هارد را فرمت سطح پایین کنید و دوباره از ابتدا پارتیشن بندی نمایید فقط یادآوری میکنم که در صورتی که اطلاعات خاص دارید ابتدا اطلاعاتتان را در هارد دیگری ذخیره نمایید.
سلام دوستان این منظورتون از llf چیه
من این مشکل رو روی لب تابم دارم اصلا دیگه نمیشه روش وین نصب کرد چک دیسک هم نمیتونم بکنم اخطار رایت پروتتکت اینجور چیزایی رو میده
البته میخوام کلا هارد رو زیرو کنم یه برنامه معرفی کنید که بتونم باهاش بوت کنم و هارد رو زیرو کنم و از اول پارتیشن بندی رو انجام بدم

رضا امیر
25-03-2011, 16:06
سلام خدمت اساتید عزیز.هاردم 160 ساتا سامسونگ
pc تو حالت sleep بود در وین 7 . دسکتاپ که بالا اومد کامل رفتم تو my computer که برم تو یکی از درایو هام هنگ کرد و موس ایستاد و یک صدای تق تق به این صورت که 2 تق اول و 2 ثانیه وقفه دوباره 3تا تق پشت سر هم میزنه و این صدا ادامه داره. pc رو ریست کردم ، خاموش روشن کردم ولی بازم تا بالا میاد همون صفحه اول گیر میکنه و همون صدا رو میده. مشکل چی هست ؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید اطلاعات خیلی مهمی دارم تو هاردم ،
سپاس فراوان
سلام سال نو مبارک
با این صورتی که شما گفتید و ویندوزتان بالا می آید و بعد هارددیسک به صدا می افتد !!!
احتمال بسیار زیاد مشکل در مدیا است و کارتان را سخت خواهد کرد . بهتر است دیگر آن را روشن نکنید زیرا آسیب بیشتری وارد میکنید . احتیاج به سیستم های پیشرفته جهت ایمیج گیری از هر هد میباشد . لطفا" به یک مرکز تعمیر و بازیابی اطلاعات مراجعه فرمایید.

hesamo
25-03-2011, 16:09
سلام سال نو مبارک
با این صورتی که شما گفتید و ویندوزتان بالا می آید و بعد هارددیسک به صدا می افتد !!!
احتمال بسیار زیاد مشکل در مدیا است و کارتان را سخت خواهد کرد . بهتر است دیگر آن را روشن نکنید زیرا آسیب بیشتری وارد میکنید . احتیاج به سیستم های پیشرفته جهت ایمیج گیری از هر هد میباشد . لطفا" به یک مرکز تعمیر و بازیابی اطلاعات مراجعه فرمایید.

نه ویندوز که بالا نمیاد دیگه همون صفحه اول گیر میکنه و شروع میکنه صدا دادن،حالا من تو یزد مرکز تعمیر و بازیابی اطلاعات از کجا بیارم ، شما که تو امضات نوشتی کجا هستین ؟

رضا امیر
25-03-2011, 16:11
سلام
خوب پس حتما" پس از تعطیلات به یک مرکز تعمیراتی مراجعه نمایید

رضا امیر
25-03-2011, 16:52
ممنون :10:
با چه نرم افزاری بدسکتور گیری نمایم؟
آیا باید از اطلاعات هم پشتیبان بگیرم؟
آیا امکان حذف اطلاهات وجود دارد؟
چه مقدار زمانی طول میکشد.
سلام
عموما دو دسته نرم افزار وجود دارد :
1- نرم افزارهای Low Level Format که تمامی اطلاعات را از بین میبرند مانند Maxllf یا دیگر نرم افزارهای zero fill
2- نرم افزارهای اصلاح تگ سکتوری مانند HDD Regenerator که اطلاعات را از بین نمیبرند.

اما در هر دو صورت شما حتما" از اطلاعات خود در یک حافظه دیگر بک آپ تهیه کنید.

pinkpad
25-03-2011, 19:19
لطفا یکی من رو هم راهنمایی کنه :41:
به نظرتون باید low level format کنم ؟ با چه برنامه ای و چطوری؟ و آیا فایده ای داره؟
تا اونجایی که فهمیدم میشه با یه برنامه ای به اسم pc3000 ، پارامتر های smart رو ریست کرد . ولی نه برنامه اش رو برای دانلود پیدا کردم نه طریقه استفاده از اون رو. کسی اطلاعی داره ازش؟

Arash4484
25-03-2011, 21:05
سلام
هیچ اتفاقی نمی افتد فقط هارد شما در حالت آماده باش میماند و کار میکند با این اوصاف که هارد برای کارکردن ساخته شده و طول عمر مشخصی دارد شما فقط آن را مستحلک میکنید. حال قصدتان از این کار چیست خدا عالم است!!!

بله مسلمن مستهلک میشه....

قصد خاصی هم نداشتم : ))

هارد 320هیتاچی رو فراموش کرده بودم از برق بکشم...15 روزی در این وضع بوده و حواسم نبوده تا ناگهان صدای شدید هدها وموتور و خدا نگهدار!
البته قبلن یکم صداهاش نامعقول بود : ) و اشامپو روش اررور اسپین میگرفت

حالا همینجوری یک فکری به سرم زد مشکل از پاور یا سیستم برقی بوده یا نه؟و کلن این کار چه حکمی داره؟ : )

txwdvb
25-03-2011, 21:58
با عرض تبریک عید نوروز
وخسته نباشید .

استادان عزیز مدتی است هارد maxtor ما دچار مشکلاتی شده
هنگام اجرا نرم افزار کاربردی ! Error ! "
This program has been damaged, possibly by a bad sector of the hard drive or a virus. Please reinstall it.
میدهد من چند بار ویندوز را نصب کردم .! ویروس کشی کردم !نداشت !. با نرم افزار HDD Regenerator
هم اسکن کردم چیزی نداشت ایراد بدسکتوری اعلام نکرد .
به نظر استادان محترم راه حل بفرمایید
یا حق

mapooli
27-03-2011, 11:37
سلام دوستان،
من حدود 2 هفته است که یه هارد سامسونگ HD503HI خریده ام، هارد به ظاهر مشکلی نداره ولی ویندوز (سون x64) هر چند ساعت یکبار پیام زیر رو میدیده که نمیدونم علتش چیه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید:

"Windows detected a hard disk problem

Back up your files immediately to prevent information loss, and then contact the computer manufacturrer to determine if you need to rapair to replace the disk"

زیرش یه قسمت هست که نوشته Show details اینا رو نوشته :

"Immediate steps
Because a disk failure will cause you to lose all programs, files and documents on the disk, you should back up your important information immediately. Try not to use your computer until you have repaired or replaced the hard disk.

Which disk is failing?
The following hard disks are reporting failure
Disk Name: SAMSUNG HD503HI ATA Device
Volume: C:\, D:\,E:\,F:\,"

رضا امیر
27-03-2011, 15:52
به نظرتون باید low level format کنم ؟ با چه برنامه ای و چطوری؟ و آیا فایده ای داره؟
تا اونجایی که فهمیدم میشه با یه برنامه ای به اسم pc3000 ، پارامتر های smart رو ریست کرد . ولی نه برنامه اش رو برای دانلود پیدا کردم نه طریقه استفاده از اون رو. کسی اطلاعی داره ازش؟
سلام دوست عزیز سال نو مبارک
بله برنامه PC-3000 را پیدا نخواهید کرد زیرا این یک سیستم سخت افزاری ، به همراه نرم افزارهای خاص است . و هم اینکه PC-3000 یک اسم عام مانند بنز است و منظور اینکه ما به همه آن ماشینها میگوییم بنز در صورتیکه هر کدام مدل خاصی دارند:
PC-3000 for windows UDMA جهت تعمیر و رفع عیوب انواع هارددیسک های ATA-PATA- SATA
Data Extractor for windows UDMA جهت بازیابی و ... انواع لوازم ذخیره سازی اطلاعات که بر روی PC-3000 UDMA نصب میشود
PC-3000 for SCSI جهت تعمیر انواع هارددیسک های SAS و SCSI
Data Extraxtor for SCSI [ جهت بازیابی انواع هارددیسک های SCSI وSAS
PC-3000 Portable قابل نصب بر روی نوت بوک و PC برای تعمیر و بازیابی انواع هارددیک های SATA و IDE کاربردهای پرتابل
PC-3000 Flash جهت بازیابی اطلاعات انواع هارددیسک های SSD و انواع مموری های NAND کول دیسک فلش و ... سوخته

در کل شما با یکی از مراکز معتبر دارای PC-3000 for windows UDMA تماس بگیرید هر چند همه اعلام میکنند که داریم اما در تهران فقط 4 شرکت تا به امروز آن را از نمایندگی خریداری کرده اند .

اگر شما قصدتان از LLF کردن هارد ریست کردن SMART است که باید به عرض برسانم ایراداتش را شاید حل کند ولی لاگ SMART باقی خواهد ماند.

pinkpad
27-03-2011, 16:57
سلام دوست عزیز سال نو مبارک
بله برنامه PC-3000 را پیدا نخواهید کرد زیرا این یک سیستم سخت افزاری ، به همراه نرم افزارهای خاص است . و هم اینکه PC-3000 یک اسم عام مانند بنز است و منظور اینکه ما به همه آن ماشینها میگوییم بنز در صورتیکه هر کدام مدل خاصی دارند:
PC-3000 for windows UDMA جهت تعمیر و رفع عیوب انواع هارددیسک های ATA-PATA- SATA
Data Extractor for windows UDMA جهت بازیابی و ... انواع لوازم ذخیره سازی اطلاعات که بر روی PC-3000 UDMA نصب میشود
PC-3000 for SCSI جهت تعمیر انواع هارددیسک های SAS و SCSI
Data Extraxtor for SCSI [ جهت بازیابی انواع هارددیسک های SCSI وSAS
PC-3000 Portable قابل نصب بر روی نوت بوک و PC برای تعمیر و بازیابی انواع هارددیک های SATA و IDE کاربردهای پرتابل
PC-3000 Flash جهت بازیابی اطلاعات انواع هارددیسک های SSD و انواع مموری های NAND کول دیسک فلش و ... سوخته

در کل شما با یکی از مراکز معتبر دارای PC-3000 for windows UDMA تماس بگیرید هر چند همه اعلام میکنند که داریم اما در تهران فقط 4 شرکت تا به امروز آن را از نمایندگی خریداری کرده اند .

اگر شما قصدتان از LLF کردن هارد ریست کردن SMART است که باید به عرض برسانم ایراداتش را شاید حل کند ولی لاگ SMART باقی خواهد ماند.

ممنون از راهنماییتون. راستش من خیلی تلاش کردم یه جوری مشکل رو رفع کنم این فروم و تاپیک و صحبت های دوستان هم خیلی مفید بود ولی تا اونجایی که خودم فهمیدم اینه که تنها راه رفع مشکل تعویض هارد دیسکه و بعد از تعطیلات باید ببرمش برای تعویض هارد.
یه توصیه مهم به دوستان میکنم موقع خرید لپ تاپ حتما حتما به گارانتی اهمیت بدید.
سال خوبی داشته باشید

amir.7
27-03-2011, 22:20
سلام

دوستان من هاردمو پارتیشن بندی جدید کردم ( البته بطور اتفاقی و اجباری ) و حالا به چند موردش خیلی نیاز دارم ، حالا میخوام بدونم که

آیا با وجود پارتیشن بندی جدید میتونم به اون اطلاعات دست پیدا کنم یا نه ، اگه لطف بفرمایید و زودتر راهنمایی کنید ممنون میشم .

ehsan6811
28-03-2011, 09:46
با سلام خدمت دوستان هارد وسترن دو ترا رو داده بودم دست یکی ولی حالا وقتی به سیستم وصل میکنم شناسایی نمیشه ولی روشنه و کار میکنه کسی میتونه راهنمایی کنه

mehran gorji
29-03-2011, 11:36
چند روز پیش فهمیدم که برد هاردم که مکستور250 گیگ هست کلا سوخته علائمش هم شامل بوت نشدن به هیچ وجه-نشانختن هارد در بایوس سیستم.روی دو تا سیستم تست کردم ولی درست نمیشه بردم همونجایی خریده بودم و از اونجایی که گارانتیش تموم شده و عید هم هست گفت که بعد عید باید بره تعمیرگاه تهران.
حالا به نظرتون برای درست شدنش هزینه کنم یا اینکه بی خیال اطلاعاتش بشم و یکی جدید بگیرم؟البته توش فقط فیلم بود که میتونم بی خیال بشم ولی بیشتر از 20 گیگ تحقیق و پایان نامه دارم حالا راهنمایی کنید
کاری نداره یه برد 250 بخر تو تهران حدود 12 13 قیمتشه

amir.7
30-03-2011, 13:18
سلام

دوستان من هاردمو پارتیشن بندی جدید کردم ( البته بطور اتفاقی و اجباری ) و حالا به چند موردش خیلی نیاز دارم ، حالا میخوام بدونم که

آیا با وجود پارتیشن بندی جدید میتونم به اون اطلاعات دست پیدا کنم یا نه ، اگه لطف بفرمایید و زودتر راهنمایی کنید ممنون میشم .

سلام

دوستان من این مشکل رو با نرم افزار Power Data Recovery حل کردم ، جهت اطلاع و یه تجربه .

رضا امیر
30-03-2011, 14:16
با سلام خدمت دوستان هارد وسترن دو ترا رو داده بودم دست یکی ولی حالا وقتی به سیستم وصل میکنم شناسایی نمیشه ولی روشنه و کار میکنه کسی میتونه راهنمایی کنه
سلام
خیلی مشکلات میتونه داشته باشه باید جزیات بیشتری عنوان کنید ولی با تمام این احوال بهتر است ببریدش گارانتی.

sadatnia
30-03-2011, 15:08
به نظر من بفرستی گارانتی بهتره البته اگر سوختگی ظاهری داشته باشه گارانتی هم قبول نمی کنه

---------- Post added at 04:08 PM ---------- Previous post was at 04:04 PM ----------

دوست عزیز با نرم افزار final data می تونی فایل از دست رفته رو برگردونی البته قبل از اینکه دوباره اطلاعات بریزی اینکارو انجام بده و حتما رو یه سیستم دیگه هارد رو نصب کن و کار ریکاوری رو انجام بده

ehsan6811
30-03-2011, 15:13
سلام
خیلی مشکلات میتونه داشته باشه باید جزیات بیشتری عنوان کنید ولی با تمام این احوال بهتر است ببریدش گارانتی.

گارانتی نداره از جزئیات منظورت چیه ؟ صدای خاصی نمیده همه چیش مثل هارد سالمه ولی توی سیستم شناخته نمیشه میخاستم بدونم هاردا قابل تعمییر هستند یه دونه دیگه هارد از همن مدل دارم که روشن میشه بعد از 1 دقیقه خود به خود خاموش میشه ولی در پشتش باز شده اون دیگه مرخصه ؟

sadatnia
30-03-2011, 15:15
دوست عزیز سلام
pc3000 یک سیستم سخت افزاری ، به همراه نرم افزارهای خاص است . که شما اینکارو نمیتونید انجام بدهید به یه مرکز تعمیرات هارد ببرید بهتره

sadatnia
30-03-2011, 15:20
گارانتی نداره از جزئیات منظورت چیه ؟ صدای خاصی نمیده همه چیش مثل هارد سالمه ولی توی سیستم شناخته نمیشه میخاستم بدونم هاردا قابل تعمییر هستند یه دونه دیگه هارد از همن مدل دارم که روشن میشه بعد از 1 دقیقه خود به خود خاموش میشه ولی در پشتش باز شده اون دیگه مرخصه ؟
موقعی که سیستم رو روشن کردید و spin هارد start کرد میشه گفت برد سالمه وقتی هیچ علایم حیاتی هارد نداره برد خرابه حالا هاردی که مدیا باز شده باشه مرخص میشه نباید اینکارو انجام بدی چون cover هارد رو فقط تو محیط clean home باید باز کرد

رضا امیر
30-03-2011, 15:26
سلام دوست خوبم
هردو هاردت را به یک مرکز دارای PC-3000 UDMA بده اونی که درش باز شده احتمال کم داره درست بشه و بستگی به این داره که آیا پلتر آسیب دیده یا نه!!
و هاردی که میگی صدا نمیده احتمال درست شدنش خیلی زیاده در PC-3000 UDMA دستورات خاصی برای اصلاح اینگونه هارددیسک ها دارد.
ولی اینم بگم که خیلی ها ادعای داشتن PC-3000 for windows UDMA را دارند ولی در تهران فقط 3 نفر دارای این سیستم هستند .( دلیلش اینه که من نماینده انحصاری این محصول در منطقه هستم ).

رضا امیر
30-03-2011, 15:36
موقعی که سیستم رو روشن کردید و spin هارد start کرد میشه گفت برد سالمه وقتی هیچ علایم حیاتی هارد نداره برد خرابه حالا هاردی که مدیا باز شده باشه مرخص میشه نباید اینکارو انجام بدی چون cover هارد رو فقط تو محیط clean home باید باز کرد
سلام دوست عزیزم Sadatniya
نه
به این صراحت نمیشه گفت برد خرابه و یا...
حتما" هارد باید چک بشه !!!!
برای دوستانی که این مطلب را میخوانند عرض میکنم استارت کردن و یا استارت نکردن هارددیسک هیچ دلیلی بر سالم بودن و یا خرابی برد هارددیسک نیست زیرا خانواده های مختلف یک برند خاص و یا برندهای مختلف هر کدام رفلکس خاص دارند و مریضی های خاص . در بعضی روشن نشدن هارد بدلیل
خرابی آمپلیفایر است نه برد
و در بعضی دیگر خرابی در نواحی خاص فرم ویر
و در بعضی دیگر خرابی در هد خواندن و نوشتن
و در بعضی دیگر ...
هیچ گاه نمیشود خرابی را 100 % به یک مکان خاص نصبت داد مگر هارد شناخته شده و مریضی خاص آنهم به شرط چک کامل

لطفا" کابر را درست راهنمایی فرمایید و از صدور احکام محکم و بی قید و شرط بکاهید. تمامی پزشکان نیز پس از معاینه نسخه میپیچند .متشکرم

khold
31-03-2011, 02:28
سلام من یک هارد مکستور 500 (ساتا) دارم یه مدتی بود موقعی که shutdown می کردم خیلی طول می کشید تا سیستم خاموش بشه فکر می کردم ایراد از جایه دیگه است تا این که چند بار در بوت شدن هم به مشکل برخورد کرد و خیلی طول می کشید و موقع بالا اومدن درایوها رو باز نمی کرد ویندوزم روی هارد دیگه ای نصب بود واسه همین ویندوز اجرا می شد ولی به سختی و بسیار کند حالا هر وقت اون هارد مکستور رو وصل می کنم همیطوره و به زحمت بوت میشه سیستم ... در ستاپ هارد رو نشون می ده در ویندوز هم هنگام لوگین شدن هستش ولی بعد می پره ممنون می شم راهنمایی کنید

khold
31-03-2011, 02:30
سلام من یک هارد مکستور 500 (ساتا) دارم یه مدتی بود موقعی که shutdown می کردم خیلی طول می کشید تا سیستم خاموش بشه فکر می کردم ایراد از جایه دیگه است تا این که چند بار در بوت شدن هم به مشکل برخورد کرد و خیلی طول می کشید و موقع بالا اومدن درایوها رو باز نمی کرد ویندوزم روی هارد دیگه ای نصب بود واسه همین ویندوز اجرا می شد ولی به سختی و بسیار کند حالا هر وقت اون هارد مکستور رو وصل می کنم همیطوره و به زحمت بوت میشه سیستم ... در ستاپ هارد رو نشون می ده در ویندوز هم هنگام لوگین شدن هستش ولی بعد می پره ممنون می شم راهنمایی کنید

رضا امیر
31-03-2011, 06:15
سلام دوست من سال نو مبارک
عموما" اینگونه ایرادات:
1- کند شدن سیستم در بوت
2- زمان طولانی برای آماده شدن ویندوز به کار
3- باز نشدن My computer
4- باز نشدن پارتیشن خاص
5- کند شدن رون کار سیستم در زمان اتصال هارد مشکوک به آن و یا حتی
6- بالا نیامدن سیستم سالم در هنگام اتصال هارد دوم
7- و....

میتونه دلایل زیادی داشته باشه که عمده مشکل در
1- خرابی در MBR
2- خرابی در جداول پارتیشن
3- ویروس
4- بدسکتور بخصوص در ابتدای هارددیسک
5- ازکار افتادن یک یا چند هد خواندن و نوشتن به هر دلیل

نمیشود به حتم گفت ولی باید هارددیسک شما چک شود . ساده ترین چک جهت بدسکتور است از نرم افزارهای تحت داس بهره ببرید.

sadatnia
31-03-2011, 08:34
سلام دوست عزیزم Sadatniya
نه
به این صراحت نمیشه گفت برد خرابه و یا...
حتما" هارد باید چک بشه !!!!
برای دوستانی که این مطلب را میخوانند عرض میکنم استارت کردن و یا استارت نکردن هارددیسک هیچ دلیلی بر سالم بودن و یا خرابی برد هارددیسک نیست زیرا خانواده های مختلف یک برند خاص و یا برندهای مختلف هر کدام رفلکس خاص دارند و مریضی های خاص . در بعضی روشن نشدن هارد بدلیل
خرابی آمپلیفایر است نه برد
و در بعضی دیگر خرابی در نواحی خاص فرم ویر
و در بعضی دیگر خرابی در هد خواندن و نوشتن
و در بعضی دیگر ...
هیچ گاه نمیشود خرابی را 100 % به یک مکان خاص نصبت داد مگر هارد شناخته شده و مریضی خاص آنهم به شرط چک کامل

لطفا" کابر را درست راهنمایی فرمایید و از صدور احکام محکم و بی قید و شرط بکاهید. تمامی پزشکان نیز پس از معاینه نسخه میپیچند .متشکرم
سلام مهندس عزیز
ممنون از توجه شما به تایپیک- درست می فرمایید بایید جزییات بیشتر بررسی بشه

khold
31-03-2011, 09:06
سلام دوست من سال نو مبارک
عموما" اینگونه ایرادات:
1- کند شدن سیستم در بوت
2- زمان طولانی برای آماده شدن ویندوز به کار
3- باز نشدن My computer
4- باز نشدن پارتیشن خاص
5- کند شدن رون کار سیستم در زمان اتصال هارد مشکوک به آن و یا حتی
6- بالا نیامدن سیستم سالم در هنگام اتصال هارد دوم
7- و....

میتونه دلایل زیادی داشته باشه که عمده مشکل در
1- خرابی در MBR
2- خرابی در جداول پارتیشن
3- ویروس
4- بدسکتور بخصوص در ابتدای هارددیسک
5- ازکار افتادن یک یا چند هد خواندن و نوشتن به هر دلیل

نمیشود به حتم گفت ولی باید هارددیسک شما چک شود . ساده ترین چک جهت بدسکتور است از نرم افزارهای تحت داس بهره ببرید.

ممنون از پاسخی که دادین ... میشه راهنمایی کنید چطور چکش کنم؟ چون وصلش که می کنم با ویندوز امکانش نیست کار کنم اگه میشه یه توضیحه کوچیک بدین راجب نرم افزارهای تحت داس و چگونگی چک کردن هارد توسط اونا و رفع بدسکتور (بهترین نرم افزار تحت داس چیه واسه این کار؟) خیلی ممنون میشم .... یه سوال دیگه اینه که اگه مشکل بدسکتور نبود مثلا موارد 1 و 2 یا 4 که ذکر کردین بود مشکل چطور برطرف میشه؟ دار و ندارم توشه

lifeless
31-03-2011, 11:51
سلام دوستان.
اخیراً یکی از درایو های هارد کامپیوترم باز نمیشه و پیغام خطای زیر رو میده:
The Parameter is incorrect.
هارد من به هیچ وجه ویروسی نیست و از Autorun.inf هم خبری نیست.
با نرم افزار Partition Table Doctor هم خواستم مشکلش رو برطرف کنم، نشد.
چون قادر به برطرف کردن مشکل نبود.
فکر میکنم مشکل از Boot Sector هارد باشه. لطفاً راهنماییم کنید.
اگه نرم افزار به درد بخوری هم سراغ دارید راهنمایی کنید. مرسی.

رضا امیر
31-03-2011, 15:14
سلام جناب KHOLD
خیلی از نرم افزارها هستند که تحت داس برای شما سعی در بدسکتورگیری میکنند . توجه کنید که سعی میکنند زیرا گاها" این نرم افزارها اصلا" متوجه بد سکتور نمیشوند و هم گاهی قادر به برطرف کردن آن نیستند !!!!!!
شما میتوانید از نرم افزارهایی مانند HDAT2 و یا HDD Regenarator استفاده کنید .
در مورد سوال دوم اگر ایراد در پارتیشن باشد میتوانید از ابتدا پارتیشن بندی کنید اما در خاطر داشته باشید قبل از هر کاری حتما" از اطلاعاتتان بک آپ تهیه کنید.

رضا امیر
31-03-2011, 15:26
سلام دوستان.
اخیراً یکی از درایو های هارد کامپیوترم باز نمیشه و پیغام خطای زیر رو میده:
The Parameter is incorrect.
هارد من به هیچ وجه ویروسی نیست و از Autorun.inf هم خبری نیست.
با نرم افزار Partition Table Doctor هم خواستم مشکلش رو برطرف کنم، نشد.
چون قادر به برطرف کردن مشکل نبود.
فکر میکنم مشکل از Boot Sector هارد باشه. لطفاً راهنماییم کنید.
اگه نرم افزار به درد بخوری هم سراغ دارید راهنمایی کنید. مرسی.
سلام سال نو مبارک
این مشکل عموما" وقتی پیش میاد که اطلاعات پارتیشن با اطلاعات آدرسی آن یکی نیست یا نمیتواند بخواند ( ناحیه خاصی را) پس در ابتدا چک بدسکتور نمایید اگر نبود و پس از بازیابی اطلاعات سعی در دوباره پارتیشن بندی کردن کنید. البته موارد و مشکلات دیگری نیز هست که گاها" حتی جلوی پاک کردن پارتیشن و ... را هم میگیرد بهتر است از وضعیت هارد در Disk Managment نیز آگاهی یابید. اگر اطلاعات خاص ندارید بهتر است هارد را یک بار LLF نمایید.

sadatnia
31-03-2011, 15:54
با سلام
من یه هارد 1t وسترن دارم دیتکیت می کند ظرفیت هارد رو در Disk manegment دارم هارد رو برای بد سکتور گذاشتم تا 56 مگابایت رو بدسکتور گیری می کنه و دیگه هنگ می کنه اطلاعات هم دارم اما امکان ریکاوری اطلاعات رو به من نمی ده به نظر شما دوستان ایراد از کجا می تونه باشه اگه کسی می دونه راهنمایی کنه ممنون

khold
31-03-2011, 17:39
سلام جناب KHOLD
خیلی از نرم تفزارها هستند که تحت داس برای شما سعی در بدسکتورگیری میکنند . توجه کنید که سعی میکنند زیرا گاها" این نرم افزارها اطلا متوجه بد سکتور نمیشوند و هم گاهی قادر به برطرف کردن آن نیستند !!!!!!
شما میتوانید از نرم افزارهایی مانند HDAT2 و یا HDD Regenarator استفاده کنید .
در مورد سوال دوم اگر ایراد در پارتیشن باشد میتوانید از ابتدا پارتیشن بندی کنید اما در خاطر داشته باشید قبل از هر کاری حتما" از اطلاعاتتان بک آپ تهیه کنید.

من امروز با نرم افزاری که شرکت سیگیت برای هاردهای خودش و مکستور ارائه کرده بوت کردم و تست رو انجام داد بعد از 1% پیغام داد که هارد بدسکتور داره و نشون هم داد ولی وقتی repair رو زدم یکمی کار کرد و پیغام داد که نمی تونه برطرف کنه فکر کنم همانطور که گفتین بدسکتور در سکتورهای ابتدایی هارد دیسک باشه ... مشکل اینجاست که اصلا به درایوهای هارد دسترسی ندارم که بک آپ بگیرم وگرنه اصلا مشکلی نبود دیسک منیجمت ویندوز درایوها رو نشون می ده ولی بجز یک درایو بقیه رو حجم خالی می زنه تو شهرما هم کلینیک و این چیزا نیس ببرم ... اینا که شما گفتین تحت ویندوز هستن؟ هارد که وصل می کنم با ویندوز نمیشه کار کرد به سختی شناسایی میشه آیا راهی هست که قبل از بوت شدن ویندوز وارد هارد شد و به فایلها دسترسی پیدا کرد؟ دیگه نمی دونم چی کار کنم:37:

farzad11
31-03-2011, 20:32
خوب من ویندوزم رو می خواستم با norton ghost برگردونم که همه اطلاعات هاردم پاک شده و الان موقع نصب ویندوز 7 فقط یه پارتیشن داره نشون میده، یعنی زده همه پارتیشن هامم پاک کرده.

به نظر شما هاردمو دوباره پارتیشن بندی و فرمت کنم و ویندوز بریزم بعد با نصب یه نرم افزار ریکاوری اطلاعاتم رو برگردونم؟

یا بدم هاردمو بیرون بدون اینکه فرمتو پارتیشن بندی کنم ریکاوری کنن؟

تو کدوم حالت بهتر می تونم اطلاعاتم رو برگردونم؟

khold
31-03-2011, 21:29
دوستان بهترین کاری که بعد از رفع بدسکتور باید انجام داد چیه؟ (فرمت معمولی ، فرمت سطح پایین ، پارتیشن بندی دوباره .... ) چه کار کنیم که دوباره به اینجوری نشه؟

رضا امیر
01-04-2011, 04:19
خوب من ویندوزم رو می خواستم با norton ghost برگردونم که همه اطلاعات هاردم پاک شده و الان موقع نصب ویندوز 7 فقط یه پارتیشن داره نشون میده، یعنی زده همه پارتیشن هامم پاک کرده.

به نظر شما هاردمو دوباره پارتیشن بندی و فرمت کنم و ویندوز بریزم بعد با نصب یه نرم افزار ریکاوری اطلاعاتم رو برگردونم؟

یا بدم هاردمو بیرون بدون اینکه فرمتو پارتیشن بندی کنم ریکاوری کنن؟

تو کدوم حالت بهتر می تونم اطلاعاتم رو برگردونم؟
سلام دوست خوبم
سال نو مبارک
در هنگام از دست دادن اطلاعات چه در موارد اتفاقی و چه در موارد عمدی و یا بر اثر خرابکاری نرم افزاری یا ویروسی و یا خرابی هارددیسک:
1- به هیچ عنوان سعی در نصب مجدد ویندوز نه نمایید .
2- سعی در ویروس کشی نه کنید.
3- سعی بر ساختن پارتیشن نه کنید.
4- هیچ اطلاعاتی بر روی هیچ پارتیشنی از هارد دیسک مورد نظر دخیره نکنید.
5- و...
در کل هیچگونه دخل و تصرفی در هارددیسک بعمل نه نه نه نه نه نه نیاورید البته اگر اطلاعات برایتان با ارزش است.
حال اگر خودتان میتوانید بازیابی کنید که هیچ اگر نه به یک کارگاه تخصصی کار را واگذار کنید و با یک سیستم پستی سریع و مطمئن آن را ارسال کنید ( مانند تیپاکس ) البته برای حمل دقت کنید در یک بسته به اندازه 5 برابر حجم هارددیسک و دورتا دور آن را کاملا پر کنید.

رضا امیر
01-04-2011, 04:35
دوستان بهترین کاری که بعد از رفع بدسکتور باید انجام داد چیه؟ (فرمت معمولی ، فرمت سطح پایین ، پارتیشن بندی دوباره .... ) چه کار کنیم که دوباره به اینجوری نشه؟
سلام
منظورتان را واضح بیان کنید !!!!!!!!!
اگر شما هارددیسک را بدسکتور گیری کرده اید که خوب باید آنرا آماده استفاده کنید و سیستم عامل نصب نماید
اگر منظورتان این است که دیگر این اتفاق برای هارددیسک نیاغتد:
1- هارددیسک را در دمای مناسب نگه دارید و هرگز نگذارید دمایش از حد مجاز بالاتر رود.
2- حد اقل سالی یک بار و اگر میزان جابجایی اطلاعات بالا دارید هر 6 ماه یک بار هارد را فرمت سطح پایین کنید. ( البته قبل از آن از اطلاعاتتان در یک هارد دیگر بک آپ بگیرید)
3- در سیستم به میزان لازم رم نصب نمایید تا سیستم عامل کمتر از هارددیسک استفاده کند.
4- در مواقع معمولی سیستم را طوری تنظیم کنید تا در مواقعی که از هارد استفاده نمیشود خاموش باشد
5- از مدل های جدید هارد دیسک که تازه به بازار آمده استفاده نکنید حد اقل 6 ماه از ورود به بازار گذشته باشد تا اشکالات احتمالی مشخص شود.
6- از هارددیسک اینترنال خود بعنوان یک هارد پرتابل استفاده نکنید .
و...

با آرزوی موفقیت

رضا امیر
01-04-2011, 04:44
با سلام
من یه هارد 1t وسترن دارم دیتکیت می کند ظرفیت هارد رو در Disk manegment دارم هارد رو برای بد سکتور گذاشتم تا 56 مگابایت رو بدسکتور گیری می کنه و دیگه هنگ می کنه اطلاعات هم دارم اما امکان ریکاوری اطلاعات رو به من نمی ده به نظر شما دوستان ایراد از کجا می تونه باشه اگه کسی می دونه راهنمایی کنه ممنون
سلام دوست من
1- ممکن است بعضی از ماژولهای فرم ویر هارد شما خراب باشد و در نتیجه محدوده سکتوری را محدود کنند و شما بعنوان بدسکتور آن را فرض میکنید . ( البته رفلکس کاملا " شبیه بد سکتور است )
2- ممکن است هد خاصی آسیب دیده باشد
3- ممکن است هد خاصی از کار افتاده باشد
4- ممکن است Table خاصی مثلا در Rom مشکلی باشد
5- شاید واقعا بدسکتور دارید
و ....
باید هارد شما کامل چک شود البته با ابزار پیشرفه که قابلیت دیتکت مشکلات را دارد.( PC-3000 for windows UDMA )

ehsan6811
01-04-2011, 12:51
سلام دوست خوبم
هردو هاردت را به یک مرکز دارای PC-3000 UDMA بده اونی که درش باز شده احتمال کم داره درست بشه و بستگی به این داره که آیا پلتر آسیب دیده یا نه!!
و هاردی که میگی صدا نمیده احتمال درست شدنش خیلی زیاده در PC-3000 UDMA دستورات خاصی برای اصلاح اینگونه هارددیسک ها دارد.
ولی اینم بگم که خیلی ها ادعای داشتن PC-3000 for windows UDMA را دارند ولی در تهران فقط 3 نفر دارای این سیستم هستند .( دلیلش اینه که من نماینده انحصاری این محصول در منطقه هستم ).
دوست عزیز هاردو برای شما بفرستم میتونید درست کنید
اگه مشکل از ضربه باشه چی ممکنه درست بشه

رضا امیر
01-04-2011, 13:26
سلام دوست خوب من
خدا نه کند ، شما یک مریض میبرید پیش دکتر و ایشان تمام تلاشش را میکند و اگر یک جنازه ببرید چه کار میتواند بکند. البته خدا نکند ولی باید چک شود .

ehsan6811
01-04-2011, 18:53
سلام دوست خوب من
خدا نه کند ، شما یک مریض میبرید پیش دکتر و ایشان تمام تلاشش را میکند و اگر یک جنازه ببرید چه کار میتواند بکند. البته خدا نکند ولی باید چک شود .
حدود هزینه چقدره
این عکس میتونه کمک کنه؟

رضا امیر
02-04-2011, 06:46
حدود هزینه چقدره
این عکس میتونه کمک کنه؟
سلام دوست عزیزم
این ریپورت S.M.A.R.T فقط بیانگر این است که هارد شما در سکتورهایش مشکل دارد . باید بیشتر چک شود .
باید این را به عرض شما و دیگر دوستان برسانم که حضور بنده در اینجا صرفا" جهت کمک به دوستان و کاربران عزیز است زیرا میبینم بعضی ها راهنمایی غلط میکنند و کابر را به مشکلات بیشتری دچار میکنند . پس حضور من را از بیزنس در این جا جدا کنید شما میتوانید با شرکت مستقیما" تماس بگیرید و از بنده در اینجا فقط جهت راهنمایی و آموزش ، کمک بگیرید که برای این بنده حقیر مایه سرافرازی و افتخار است تجربیات 15 سال خود را در اختیار دیگر دوستان بگذارم.

redbeard
02-04-2011, 18:29
سلام اولا می خواستم بپرسم که ریستارت شدن های بی موقع هم میتونه دلیل بدسکتور باشه؟
دوما من با seaTools هاردو تست کردم تو S.M.A.R.T مشکلی نداشت ولی توی short drive self و long generic رد شد بعدش seatools for DOS رو هم گرفتم ولی هنوز تست نکردم می خواستم ببینم آیا بعد از بدسکتور گیری حتما باید سیستم عامل نصب و تمام هاردو فرمت کرد؟

txwdvb
02-04-2011, 21:26
با عرض تبریک عید نوروز
وخسته نباشید .

This program has been damaged, possibly by a bad sector of the hard drive or a virus. Please reinstall it.
میدهد من چند بار ویندوز را نصب کردم .! ویروس کشی کردم !نداشت !. با نرم افزار HDD Regenerator
یا حق

رضا امیر
03-04-2011, 07:16
سلام اولا می خواستم بپرسم که ریستارت شدن های بی موقع هم میتونه دلیل بدسکتور باشه؟
دوما من با seaTools هاردو تست کردم تو S.M.A.R.T مشکلی نداشت ولی توی short drive self و long generic رد شد بعدش seatools for DOS رو هم گرفتم ولی هنوز تست نکردم می خواستم ببینم آیا بعد از بدسکتور گیری حتما باید سیستم عامل نصب و تمام هاردو فرمت کرد؟
سلام دوست من
شما میتوانید هارددیسک را برای بدسکتور چک کنید .
اگر SMART مشکلی ندارد احنمال دارد در فرم ویر مشکلی باشد.
ولی اگر به هارددیسک شک دارید آن را LLF کنید و سپس با یک سیستم عامل دیگر ( نه همان قبلی از یک CD دیگر) امتحان کنید.
گاها" ریستارت کردن میتواند از هارد باشد ولی عوامل دیگر مانند گرمای بیش از اندازه CPU ( درست نصب نبودن فن) خرابی در مادربرد و یا حتی ویروس و خرابی نرم افزاری نیز میتواند باعث این مشکل شود.

رضا امیر
03-04-2011, 07:33
با عرض تبریک عید نوروز
وخسته نباشید .

یا حق
سلام دوست من
اول از همه شما نگفتید که فقط در نزم افزاری خاص این پیغام ظاهر میشود و یا در تمامی نرم افزار ها؟
دوم سیستم عامل را تعویض کنید اگر با 7 کار میکنید vista نصب کنید و یا حتی XP حال با همان نرم افزاری که در آنجا کار نمیکد چک بفرمایید.
ورژن ها را درست انتخاب کنید (65 یا 32 بیتی) اگر باز هم همان ایراد ظاهر شد هارد را تعویض کنید ببینید آیا با یک هارد دیگر هم همانگونه است؟ این ساده ترین راه برای دریافت خراب بودن هارد است.
به این هم دقت بفرمایید گاها" بعضی از نرم افزار ها بدلیل Crack بودن مشکل دارند ولی باز شما تمام سخت افزار ها را چک بفرمایید و هم اینگه مدی هارد را ذکر نکردید( فقط برند آن را نوشتید).

sadatnia
03-04-2011, 11:12
سلام دوستان
هاردهایی که با اسامی اصیل خود دیتکت می شوند (Non identify) بجز Pc3000 راه دیگه ای هست که بشه مشکل هارد رو برطرف کرد کسی میدونه راهنمایی کنه ممنون

ehsan6811
03-04-2011, 12:50
سلام دوست عزیزم
این ریپورت S.M.A.R.T فقط بیانگر این است که هارد شما در سکتورهایش مشکل دارد . باید بیشتر چک شود .
باید این را به عرض شما و دیگر دوستان برسانم که حضور بنده در اینجا صرفا" جهت کمک به دوستان و کاربران عزیز است زیرا میبینم بعضی ها راهنمایی غلط میکنند و کابر را به مشکلات بیشتری دچار میکنند . پس حضور من را از بیزنس در این جا جدا کنید شما میتوانید با شرکت مستقیما" تماس بگیرید و از بنده در اینجا فقط جهت راهنمایی و آموزش ، کمک بگیرید که برای این بنده حقیر مایه سرافرازی و افتخار است تجربیات 15 سال خود را در اختیار دیگر دوستان بگذارم.
ممنون دوست عزیز تماس میگیرم فقط اون هاردی که باز شده مرخصه دیگه ؟
روی صحفه ها خط افتاده مشکل چی بوده ؟

Ana.Sh
03-04-2011, 14:58
سلام.سال نومبارک.
من یک هارد دارم که کل دار و ندارم توشه و متأسفانه backup هم ازش ندارم. چند روز پیش دیگه ویندوز بالا نیومد و به یه متخصص نشون دادم و گفت هاردم سوخته و نتونست کاری برای هاردم بکنه. اطلاعات رو هاردم برام خیلی ارزشمندند و واسه همین می خوام بدم بیرون برام با دستگاه ریکاور کنند. در ضمن هاردم گارانتی اش هنوز تموم نشده و گارانتی تعویض داره. حالا من چند تا سؤال دارم:
1- اگه هاردمو قبل از ریکاوری بدم تعمیرکار سخت افزار، ببینه می شه سخت افزاری تعمیرش کرد یا نه، آیا ممکنه احتمال ریکاوری بیاد پایین و ریکاور نشه؟ چون شرکتهای ریکاوری می گن در 10 درصد موارد هرچی هم پول بدی نمی شه ریکاور کرد.اگه ریسک داره تعمیر کردنش، از اول سرکیسه رو شل کنم و یه راست بدم ریکاوری.
2- گارانتی اش گفت ما خودمون ریکاوری داریم و ریکاور می کنیم و بعد تعویض می کنیم و اگه جای دیگه ریکاوری بدی، از گارانتی خارج می شه. آیا راست گفته یا اگه جای دیگه بدم ریکاوری کنن، معلوم نمی شه و از گارانتی در نمی آد؟
3- کلا برای ریکاوری خود شرکت گارانتی اش بدم بهتره یا جای دیگه؟ گارانتی اش ماله شرکت ویستا هست. یه نفر هم بهم مهران رایانه را معرفی کرده و می گه کارش خوبه. حالا به نظر شما کجا بدم؟ کدوم شرکتا کارشون از همه بهتره؟ هزینه اش زیاد بشه ایراد نداره چون این اطلاعات ارزش معنوی بسیار بالایی برام دارند و فقط برام مهم اینه که جایی که می دم کاردرست باشه و اگه امکان ریکاور شدن داره هاردم، درست حسابی برام ریکاور کنه و این شانس بزرگو ازم نگیره که تنها امیدمه!!! :42:
4- اگه بعد ریکاوری بدم گارانتی تعویض،خدا رو چه دیدی، شاید دست یه آدم بدی افتاد و دوباره ریکاوری کرد و از اطلاعاتم سوء استفاده کرد. آیا راهی هست که بعد از ریکاوری دیگه نشه دوباره اطلاعاتو ریکاور کرد و از طرفی از گارانتی هم درنیاد؟ اگه راهی نباشه و ریسک داشته باشه قید تعویضو بزنم. البته من اطلاعات ناجور رو هاردم ندارم ولی کلا 30 40 تومن ارزش اینو نداره که اطلاعات هاردم دست غریبه بیفته.

اگه راهنمایی ام کنین بسیار ممنون می شم. البته خیلی هم عجله دارم چون کارم رو زمین مونده و لنگ این هاردم:41:

رضا امیر
03-04-2011, 21:50
سلام دوستان
هاردهایی که با اسامی اصیل خود دیتکت می شوند (Non identify) بجز Pc3000 راه دیگه ای هست که بشه مشکل هارد رو برطرف کرد کسی میدونه راهنمایی کنه ممنون
سلام دوست من
بله خیلی راه های دیگر وجود دارد و لوازم و ابزار مشابه وجود دارد
اما PC-3000 for windows UDMA سریع ترین راه مطمین ترین راه را پیش روی شما میگذارد حتی لازم بیست که هارددیسک های Non Identify را جهت بازیابی اطلاعات درست کنید PC-3000 قابلیت بازیابی آنها را بدون اصلاح فرم ویر دارا است.

---------- Post added at 01:20 PM ---------- Previous post was at 01:20 PM ----------

ممنون دوست عزیز تماس میگیرم فقط اون هاردی که باز شده مرخصه دیگه ؟
روی صحفه ها خط افتاده مشکل چی بوده ؟
سلام
اینطور که شما نوشتید بله گاها" قابل بازیابی است ولی تعمیر خیر.

رضا امیر
03-04-2011, 22:04
سلام.سال نومبارک.
من یک هارد دارم که کل دار و ندارم توشه و متأسفانه backup هم ازش ندارم. چند روز پیش دیگه ویندوز بالا نیومد و به یه متخصص نشون دادم و گفت هاردم سوخته و نتونست کاری برای هاردم بکنه. اطلاعات رو هاردم برام خیلی ارزشمندند و واسه همین می خوام بدم بیرون برام با دستگاه ریکاور کنند. در ضمن هاردم گارانتی اش هنوز تموم نشده و گارانتی تعویض داره. حالا من چند تا سؤال دارم:
1- اگه هاردمو قبل از ریکاوری بدم تعمیرکار سخت افزار، ببینه می شه سخت افزاری تعمیرش کرد یا نه، آیا ممکنه احتمال ریکاوری بیاد پایین و ریکاور نشه؟ چون شرکتهای ریکاوری می گن در 10 درصد موارد هرچی هم پول بدی نمی شه ریکاور کرد.اگه ریسک داره تعمیر کردنش، از اول سرکیسه رو شل کنم و یه راست بدم ریکاوری.
2- گارانتی اش گفت ما خودمون ریکاوری داریم و ریکاور می کنیم و بعد تعویض می کنیم و اگه جای دیگه ریکاوری بدی، از گارانتی خارج می شه. آیا راست گفته یا اگه جای دیگه بدم ریکاوری کنن، معلوم نمی شه و از گارانتی در نمی آد؟
3- کلا برای ریکاوری خود شرکت گارانتی اش بدم بهتره یا جای دیگه؟ گارانتی اش ماله شرکت ویستا هست. یه نفر هم بهم مهران رایانه را معرفی کرده و می گه کارش خوبه. حالا به نظر شما کجا بدم؟ کدوم شرکتا کارشون از همه بهتره؟ هزینه اش زیاد بشه ایراد نداره چون این اطلاعات ارزش معنوی بسیار بالایی برام دارند و فقط برام مهم اینه که جایی که می دم کاردرست باشه و اگه امکان ریکاور شدن داره هاردم، درست حسابی برام ریکاور کنه و این شانس بزرگو ازم نگیره که تنها امیدمه!!! :42:
4- اگه بعد ریکاوری بدم گارانتی تعویض،خدا رو چه دیدی، شاید دست یه آدم بدی افتاد و دوباره ریکاوری کرد و از اطلاعاتم سوء استفاده کرد. آیا راهی هست که بعد از ریکاوری دیگه نشه دوباره اطلاعاتو ریکاور کرد و از طرفی از گارانتی هم درنیاد؟ اگه راهی نباشه و ریسک داشته باشه قید تعویضو بزنم. البته من اطلاعات ناجور رو هاردم ندارم ولی کلا 30 40 تومن ارزش اینو نداره که اطلاعات هاردم دست غریبه بیفته.

اگه راهنمایی ام کنین بسیار ممنون می شم. البته خیلی هم عجله دارم چون کارم رو زمین مونده و لنگ این هاردم:41:
سلام دوست خوبم
شاید بهتر باشه بدید گارانتی اما به شرط زیرا گارانتی چون هارد را تعویض میکنه گاها" براش فرق نمیکنه که چه بلای سر هارد بیاره پس اول کار را مشروط به بازیابی کنید.
نکته:
گارانتی ویستا هیچگونه لوازم تخصصی بازیابی اطلاعات ندارد مگر آنچه که دیگران ادعا میکنند اما شرکت مهران رایانه هم شرکتی با سابقه در این زمینه است هم جدیدترین ابزار و لوازم بازیابی اطلاعات را دارد. و میتوانید با آنها نیز شرط بگذارید که از گارانتی خارج نشود.

دقت کنید : در 70 درصد مواقع بازیابی اطلاعات به شرایط گارانتی ربطی ندارد و گارانتی را باطل نمیکند مگر آنکه مجبور به جراحی هارد شما باشند. در این صورت در کلین روم درپوش هارد برداشته میشود و قطعات داخلی تعویض میشود که امید وارم کار هارد شما به آنجا نکشد.
و هم اینکه تمامی افراد متخصص قبل از انجام اینگونه عملات و یا هر کاری که به شرایط گارانتی صدمه بزند و یا هارد را از حالتی که شما به آنها تحویل داده اید خارج کند باید با مالک هارد درمیان بگذارند و کسب اجازه کنند.

در مورد اطلاعات میتوانید از شخصی که عملیات بازیابی را برایتان انجام میدهد در خواست امحاء اطلاعات نمایید برایتان انجام میدهد و در مورد گارانتی هارد به احتمال 70 درصد به خارج از کشور منتقل میشود مگر بخاطر شرایط خاص که یا ریجکت میشود و یا اصلا فرستاده نمیشود که در مزایده هارد خراب در ایران به فروش برسد. اما نگرانی شما بیمورد است چون هیچ آدمی در قاطی هارد های خراب بدنبال اطلاعات نمیگردد.

در صورتیکه هاردتان را به مهران رایانه و چه گارانتی ویستا سپردید سلام گرم بنده را به ایشان برسانید .
با سپاس

payam8775
05-04-2011, 13:52
سلام بر دوستان عزیز
من یک هارد یک ترا بایتی seagate دارم که یک روز یه دفعه وقتی که ویندوز می خواست بالا بیاد تو boot منو این پیغام رو داد:

SATA Hard disk status bad,back up and replace,press F1 for resume

وقتی که F1 رو میزنم ویندوز بالا میاد و تو خود محیط ویندوز سون هم همین پیغام رو میده، سرعت هارد که تغییری نکرده اما هر چند دقیقه یکبار باز این خطا بروز می کنه.ویندوزم عوض کردم و هاردو هم فرمت کردم اما بازم مشکل حل نشد
کسی میدونه مشکل چیه؟
و اینکه آدرس گارانتی شرکت وارد کننده seagate کجاست؟آخه متاسفانه وقتی خریدمش کارت گارانتی نداشت!

soroush_66
05-04-2011, 14:45
سلام دوستان من یه مشکلی پیدا کردم 2 هفته اس با هاردم من تو ویندوز 7 یهو می بینیم یکی از درایو هام که درایو D باشه گم میشه و جالبه توی disk managment سبز و emty نشون داده میشه و هیچ راهی جز فرمت کردنش ندارم این اتفاق دوبار افتاد و دو بارش هم وقتی بود که ویندوز به طور خودکار می خواست بک آپ بگیره و درایو E من جا نداشت و واسه همین بک آپ کامل نمی شد و من میومدم فایل های بک آپ رو پاک می کردم هر دفعه هم مقدار قایل هایی که می تونم بر گردونم کمتر میشه تقریبا کل فیلم هام رفت نکته دیگه ای هم که هست اینه که تو هموkن disk managment همه درایو ها رو primary partition میخونه و این درایو رو logical partition می خواستم ضمن راهنمایی یه برنامه کامل هم که بتونه فایلام رو برگردونه معرفی کنید

khold
06-04-2011, 10:28
هارد من بدسکتور داشت یه بار تحت داس رفع بدسکتور کردم بعد فرمت سطح پایین انجام دادم و بعد دوباره تحت ویندوز بدسکتورهاش رو گرفتم (عجیبه که بازهم داشت) حالا وقتی وصلش می کنم ابتدای بوت این پیغام رو میده SATA Hard disk status bad,back up and replace,press F1 for resume و داخل ویندوز هم خیلی گیر می کنه و گاهی سیستم قفل می کنه یا ریست میشه این هارد دیگه امیدی بهش هست؟ چه کاری می تونم انجام بدم ؟ (maxtor 500g)

Ana.Sh
07-04-2011, 17:17
سلام دوست خوبم
شاید بهتر باشه بدید گارانتی اما به شرط زیرا گارانتی چون هارد را تعویض میکنه گاها" براش فرق نمیکنه که چه بلای سر هارد بیاره پس اول کار را مشروط به بازیابی کنید.
نکته:
گارانتی ویستا هیچگونه لوازم تخصصی بازیابی اطلاعات ندارد مگر آنچه که دیگران ادعا میکنند اما شرکت مهران رایانه هم شرکتی با سابقه در این زمینه است هم جدیدترین ابزار و لوازم بازیابی اطلاعات را دارد. و میتوانید با آنها نیز شرط بگذارید که از گارانتی خارج نشود.

دقت کنید : در 70 درصد مواقع بازیابی اطلاعات به شرایط گارانتی ربطی ندارد و گارانتی را باطل نمیکند مگر آنکه مجبور به جراحی هارد شما باشند. در این صورت در کلین روم درپوش هارد برداشته میشود و قطعات داخلی تعویض میشود که امید وارم کار هارد شما به آنجا نکشد.
و هم اینکه تمامی افراد متخصص قبل از انجام اینگونه عملات و یا هر کاری که به شرایط گارانتی صدمه بزند و یا هارد را از حالتی که شما به آنها تحویل داده اید خارج کند باید با مالک هارد درمیان بگذارند و کسب اجازه کنند.

در مورد اطلاعات میتوانید از شخصی که عملیات بازیابی را برایتان انجام میدهد در خواست امحاء اطلاعات نمایید برایتان انجام میدهد و در مورد گارانتی هارد به احتمال 70 درصد به خارج از کشور منتقل میشود مگر بخاطر شرایط خاص که یا ریجکت میشود و یا اصلا فرستاده نمیشود که در مزایده هارد خراب در ایران به فروش برسد. اما نگرانی شما بیمورد است چون هیچ آدمی در قاطی هارد های خراب بدنبال اطلاعات نمیگردد.

در صورتیکه هاردتان را به مهران رایانه و چه گارانتی ویستا سپردید سلام گرم بنده را به ایشان برسانید .
با سپاس

بسیار ممنونم از پاسخ کامل و دقیقتون که تمام ابهاماتم را رفع کرد. با این اوصاف، چون اطلاعات هاردم برام مهمه، کلا برای بازیابی می دم مهران رایانه و بعد اگر خوش شانس بودم و از گارانتی خارج نشده بود، می دم ویستا برام تعویض کنه. امیدوارم اطلاعاتم قابل بازیابی باشه:42: سلام شما را هم حتما می رسونم:20:

فقط برای کمک بیشتر به دوستانی که مشکلی مشابه من دارند، چند تا نکته را در تأیید و اندکی تکمیل پاسخ شما عرض می کنم:
1- من با مهران رایانه و ویستا هم تماس گرفتم هم سایتشان را دیدم. تفاوت کاملا محسوس بود. مهران رایانه در تماس تلفنی به سؤالاتم کاملا تخصصی جواب داد و مراحل کار را برام تشریح کرد. این شرکت دو تا ساختمان دارد که به من گفتن اگر حدس می زنم ایراد هارد سخت افزاری هست، برای بازیابی بدم ساختمان گاندی که امکانات سخت افزلری بیشتری دارد و قسمت سخت افزاری بازیابی را انجام می دهد ( این نشان می دهد که این شرکت کار بازیابی را کاملا تخصصی و کلاسه بندی شده انجام می دهد:thumbsup: ) در حالی که در تماس تلفنی، قسمت بازیابی شرکت ویستا فقط همان اطلاعات ساده همیشگی (آدرس، قیمت پایه،مدت زمان بررسی اولیه...) را بهم داد.
2- در مورد گارانتی و بازیابی، مهران رایانه گفت پس از بررسی اولیه که حداکثر 48 ساعت طول می کشد، بهم می گویند قابل بازیابی هست یا نه و اگر هست حدود قیمت چقدر خواهد شد. اینجا من می توانم بپرسم که
آیا بازیابی هاردم را از گارانتی خارج می کند یا نه. بع می توانم تصمیم بگیرم که برام بازیابی کنند یا نه که اگر انصراف بدهم، هزینه بررسی اولیه را باید بپردازم (20000 تومان). ویست گفت چون گارانتی دارم، بررسی اولیه را رایگان انجام می دهد و حد اکثر 24 ساعته نتیجه را اعلام می کند و اگر خودشان کار بازیابی را انجام بدهند، در هیچ صورتی از گارانتی خارج نمی شود و پس از بازیابی برام تعویض می کنند.

pinkpad
07-04-2011, 21:39
اگه این پارامتر reallocated sector count صفر بشه هارد از کار میفته؟
چون الان سیستم داره کار میکنه اگه تا وقتی کار میکنه ازش استفاده کنم مشکلی واسه سیستم پیش نمیاد یا بهتره زودتر هادرش رو تعویض کنم؟

vazirdaftar
08-04-2011, 13:55
سلام علیکم و خسته نباشید،ببخشید من یه لپ تاپ ACER دارم که یه مدت مشکل بالا اومدن ویندوز و حتی ورود به SAFE MODE و همچنین تاخیر بسیار در هنگام repair startup داشت،اول با hdd regenerator بدسکتورگیری کردم و بعدش هم مجبور به fdisk کردن شدم و بعدش هم ویندوز جدید ریختم؛البته بعد از ریختن ویندوز باز هم کند کار میکرد تا اینکه دوباره همان مشکل اول پیش اومده و نه تو ویندوز میره نه استارت آپ را درست میکنه هنگامی هم که سی دی ویندوز را گذاشتم تا دوباره ویندوز بریزم بعد از نمایش صفحه windows is loading files و معطلی طولانی ارور داد و نشد که ویندوز را دوباره بریزم.اگر میشه لطف کنید راهنمایی بفرمایید ببرمش برای تعمیر یا خودم میتونم درستش کنم؟

sinaxex
09-04-2011, 14:57
دوستان من یک هارد اکسترنال Transcend500 دارم چند وقتی هست که مشکل دار شده.
مشکل از انجا پیش اومد که داشتم یک روزی روش اطلاعات میریختم یک دفعه هارد انپلاگ شد! و دوباره که زدم گفت باید هارد رو فرمت کنید!هرچی دوباره کابل یو اس بی رو میزدم به پی سی و دوباره در میاوردم حل نشد! رو N تا پی سی هم تست کردم اخر سر یک پی سی مک دیدم هارد رو شناخت!!! گویی اکثرا اطلاعات هارد ام قابل بازیابی نبود اما خوب ان قدری رو که میشد کپی گرفتم رو مک و بعد فرمت کردم هارد رو.
پس از فرمت هارد , هارد رو ویندوز بالا اومد یک روزی اما دوباره دستور فرمت کردن رو میده پس از پلاگ کردن یو اس بی به سیستم! حالا هم که اصلا هیچی دیگه ویندوز نمیشناسه پس از پلاگ کردن هارد به سیستم یک تق تق بسیار کوچکی از هارد میاد!
آیا هارد درست میشه دوستان؟

noisymind
10-04-2011, 05:57
دوستان من یک هارد سامسونگ 320 دارم. که داره مشکل ساز میشه! امروز اصلا سیستم بالا نمیومد و ارور هارد میداد. یک کم با کابلش ور رفتم و به خود هارد شوک دادم الان بالا اومد. نرم افزاری هست که بشه من هارد رو چک کنم برای سلامت هارد؟ ببینم مشکل واقعا از کابل بوده یا نه؟ اگه اطلاعاتم بپرده ... :18::41:

mehran gorji
10-04-2011, 16:30
دوستان من یک هارد سامسونگ 320 دارم. که داره مشکل ساز میشه! امروز اصلا سیستم بالا نمیومد و ارور هارد میداد. یک کم با کابلش ور رفتم و به خود هارد شوک دادم الان بالا اومد. نرم افزاری هست که بشه من هارد رو چک کنم برای سلامت هارد؟ ببینم مشکل واقعا از کابل بوده یا نه؟ اگه اطلاعاتم بپرده ... :18::41:
مشکل شما با توجه به تستی که کردید از برد {مادربورد یا سوکت ها} است.نگران نباش واسه اطمینان با hdd regenerator این کار ر. بکن تا از بابت بدسکتور خیالت راحت شه.

mehran gorji
10-04-2011, 16:36
مشکل از انجا پیش اومد که داشتم یک روزی روش اطلاعات میریختم یک دفعه هارد انپلاگ شد! و دوباره که زدم گفت باید هارد رو فرمت کنید!هرچی دوباره کابل یو اس بی رو میزدم به پی سی و دوباره در میاوردم حل نشد! رو N تا پی سی هم تست کردم اخر سر یک پی سی مک دیدم هارد رو شناخت!!! گویی اکثرا اطلاعات هارد ام قابل بازیابی نبود اما خوب ان قدری رو که میشد کپی گرفتم رو مک و بعد فرمت کردم هارد رو.
پس از فرمت هارد , هارد رو ویندوز بالا اومد یک روزی اما دوباره دستور فرمت کردن رو میده پس از پلاگ کردن یو اس بی به سیستم! حالا هم که اصلا هیچی دیگه ویندوز نمیشناسه پس از پلاگ کردن هارد به سیستم یک تق تق بسیار کوچکی از هارد میاد!
هارد شما باید سیگیت باشد.اگر هارد را نشناسد باید فریمور بخوره و بعد از اون صدای تق تق میتونه هم از بدسکتور باشه هم از هد.اما نظر من رو بدسکتور است.اگر هارد را نشناخت.اگر تو تهران هستی برو پیش مهندس امیر.خانه سخت افزار.

noisymind
10-04-2011, 23:38
مشکل شما با توجه به تستی که کردید از برد {مادربورد یا سوکت ها} است.نگران نباش واسه اطمینان با hdd regenerator این کار ر. بکن تا از بابت بدسکتور خیالت راحت شه.

مرسی دوست عزیز. لینک یا آدرسی از این برنامه دارین؟

mehran gorji
11-04-2011, 11:09
مرسی دوست عزیز. لینک یا آدرسی از این برنامه دارین؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
البته این برنامه داس نیست تو ویندوز اجرا میشه.
نصبش که کردی گزینه regenarator رو میزنی و بعد start proccess under windows رو میزنی و هارد رو انتخاب میکنی. عملیات رو شروع میکنی.قسمت اول عدد 2 قسمت دوم عدد 1

رضا امیر
13-04-2011, 06:12
سلام بر دوستان عزیز
من یک هارد یک ترا بایتی seagate دارم که یک روز یه دفعه وقتی که ویندوز می خواست بالا بیاد تو boot منو این پیغام رو داد:

SATA Hard disk status bad,back up and replace,press F1 for resume

وقتی که F1 رو میزنم ویندوز بالا میاد و تو خود محیط ویندوز سون هم همین پیغام رو میده، سرعت هارد که تغییری نکرده اما هر چند دقیقه یکبار باز این خطا بروز می کنه.ویندوزم عوض کردم و هاردو هم فرمت کردم اما بازم مشکل حل نشد
کسی میدونه مشکل چیه؟
و اینکه آدرس گارانتی شرکت وارد کننده seagate کجاست؟آخه متاسفانه وقتی خریدمش کارت گارانتی نداشت!

سلام دوست من
قبلا" در باره این موضوع توضیحات کامل را داده ام ، ولی بصورت مختصر برای شما بیان میکنم:
کدهای ویژه ای در هارد وجود دارد که تمامی اعمال هارددیسک را کنترل میکنند پس اگر خطایی در کار باشد وظیفه دارند اعلام کنند به این کدها و مجموعه عملیات S.M.A.R.T گفته میشود و همیشه اعلام خطای آن نشان خرابی کامل نیست بلکه ممکن است خرابی در یک حوضه باشد شما میتوانید هاردتان را به مرکزی که دارای PC-3000 UDMA است بدهید و ایراد را برایتان رفع کنند و یا ریپورت را پاک کنند که دیگر به شما پیغام ندهد. البته تا زمانی که دوباره ریپورت پر شود.

نتیجه: بهتر است هارد را برای چک آپ کامل به گارانتی و یا مرکز تعمیرات ارسال کنید.

---------- Post added at 09:42 PM ---------- Previous post was at 09:37 PM ----------

سلام دوستان من یه مشکلی پیدا کردم 2 هفته اس با هاردم من تو ویندوز 7 یهو می بینیم یکی از درایو هام که درایو D باشه گم میشه و جالبه توی disk managment سبز و emty نشون داده میشه و هیچ راهی جز فرمت کردنش ندارم این اتفاق دوبار افتاد و دو بارش هم وقتی بود که ویندوز به طور خودکار می خواست بک آپ بگیره و درایو E من جا نداشت و واسه همین بک آپ کامل نمی شد و من میومدم فایل های بک آپ رو پاک می کردم هر دفعه هم مقدار قایل هایی که می تونم بر گردونم کمتر میشه تقریبا کل فیلم هام رفت نکته دیگه ای هم که هست اینه که تو هموkن disk managment همه درایو ها رو primary partition میخونه و این درایو رو logical partition می خواستم ضمن راهنمایی یه برنامه کامل هم که بتونه فایلام رو برگردونه معرفی کنید
سلام
توضیحات شما کامل نیست ولی بنظر میرسه در هارد شما مشکلی در قسمت MBR و یا MFT وجود داشته باشه . بهتر این است پس از بازیابی اطلاعات کل هارد را از ابتدا پارتیشن بندی کنید و ویندوز نصب کنید.
من صلاح نمیبینم خودتان اقدام به بازیابی کنید زیرا تا الان که کار درست نشده و ظاهرا" به گفته خودتان خراب تر هم شده .
اصولا" اگر اطلاعات برایتان ارزشمند نیست خوتان دست بکار شوید و اگر اطلاعات ارزشمند است به دست یک شرکت حرفه ای بسپارید.

رضا امیر
13-04-2011, 06:20
هارد من بدسکتور داشت یه بار تحت داس رفع بدسکتور کردم بعد فرمت سطح پایین انجام دادم و بعد دوباره تحت ویندوز بدسکتورهاش رو گرفتم (عجیبه که بازهم داشت) حالا وقتی وصلش می کنم ابتدای بوت این پیغام رو میده SATA Hard disk status bad,back up and replace,press F1 for resume و داخل ویندوز هم خیلی گیر می کنه و گاهی سیستم قفل می کنه یا ریست میشه این هارد دیگه امیدی بهش هست؟ چه کاری می تونم انجام بدم ؟ (maxtor 500g)
سلام دوست من
نرم افزار ها و یا سخت افزارهای بدسکتور گیری 2 دسته هستند:
1- نرم افزارهایی که سعی میکنند سکتور را اصلاح کنند و کد خطا را ریست کنند.
2- ابزارهایی که هم سکتورها را اصلاح میکنند و هم کد خطا را ریست میکنند و هم اگر سکتور قابل اصلاح نبود آن را از لیست سکتورهای فعال حذف میکنند.

خوب ابزار قسمت دوم خیلی گران هستند و دردسترس افراد و کاربران عادی نیستند پس تعجبی هم ندارد که با فرمت سطح پایین بعضی از ایرادات حل نشود بلکه ایرادات بیشتری نیز مشهود گردد.

آن ایرادی که شما فرمودید مربوط به گزارش S.M.A.R.T است و بیانگر وجود سکتور یا سکتورهای خراب در هارد شما است. بهتر است با یک مرکز تعمیرات تخصصی تماس بگیرید.

---------- Post added at 09:50 PM ---------- Previous post was at 09:48 PM ----------

بسیار ممنونم از پاسخ کامل و دقیقتون که تمام ابهاماتم را رفع کرد. با این اوصاف، چون اطلاعات هاردم برام مهمه، کلا برای بازیابی می دم مهران رایانه و بعد اگر خوش شانس بودم و از گارانتی خارج نشده بود، می دم ویستا برام تعویض کنه. امیدوارم اطلاعاتم قابل بازیابی باشه:42: سلام شما را هم حتما می رسونم:20:

فقط برای کمک بیشتر به دوستانی که مشکلی مشابه من دارند، چند تا نکته را در تأیید و اندکی تکمیل پاسخ شما عرض می کنم:
1- من با مهران رایانه و ویستا هم تماس گرفتم هم سایتشان را دیدم. تفاوت کاملا محسوس بود. مهران رایانه در تماس تلفنی به سؤالاتم کاملا تخصصی جواب داد و مراحل کار را برام تشریح کرد. این شرکت دو تا ساختمان دارد که به من گفتن اگر حدس می زنم ایراد هارد سخت افزاری هست، برای بازیابی بدم ساختمان گاندی که امکانات سخت افزلری بیشتری دارد و قسمت سخت افزاری بازیابی را انجام می دهد ( این نشان می دهد که این شرکت کار بازیابی را کاملا تخصصی و کلاسه بندی شده انجام می دهد:thumbsup: ) در حالی که در تماس تلفنی، قسمت بازیابی شرکت ویستا فقط همان اطلاعات ساده همیشگی (آدرس، قیمت پایه،مدت زمان بررسی اولیه...) را بهم داد.
2- در مورد گارانتی و بازیابی، مهران رایانه گفت پس از بررسی اولیه که حداکثر 48 ساعت طول می کشد، بهم می گویند قابل بازیابی هست یا نه و اگر هست حدود قیمت چقدر خواهد شد. اینجا من می توانم بپرسم که
آیا بازیابی هاردم را از گارانتی خارج می کند یا نه. بع می توانم تصمیم بگیرم که برام بازیابی کنند یا نه که اگر انصراف بدهم، هزینه بررسی اولیه را باید بپردازم (20000 تومان). ویست گفت چون گارانتی دارم، بررسی اولیه را رایگان انجام می دهد و حد اکثر 24 ساعته نتیجه را اعلام می کند و اگر خودشان کار بازیابی را انجام بدهند، در هیچ صورتی از گارانتی خارج نمی شود و پس از بازیابی برام تعویض می کنند.
سلام دوست من نتیجه را به بنده هم اطلاع دهید و اینکه آیا سلام بنده را به ایشان رساندید یا خیر؟

رضا امیر
13-04-2011, 06:29
اگه این پارامتر reallocated sector count صفر بشه هارد از کار میفته؟
چون الان سیستم داره کار میکنه اگه تا وقتی کار میکنه ازش استفاده کنم مشکلی واسه سیستم پیش نمیاد یا بهتره زودتر هادرش رو تعویض کنم؟

سلام دوست من
این آپشن یعنی اینکه هارد شما برای رفع ایراد تلاش در جابجایی اطلاعات سکتور خراب به مکان سالم کرده است. و برای این عمل تعداد دفعاتی مقرر است که اگر از آن بیشتر تکرار شود نشانه خرابی بیش از حالت نرمال است و هارد این را به شما نشان میدهد تا با خبر و آگاه باشید از اتفاقی که افتاده است . نگران نباشید ممکن نوسانات ولتاژی و یا ویروس و یا وجود یک سکتور خراب و ... باعث آن شده است بهتر است از اطلاعات مهمتان همیشه بک آپ داشته باشید و در صورت امکان به یک مرکز تعمیرات تخصصی برای اصلاح کدهای S.M.A.R.T و بدسکتور گیری مراجعه کنید.

---------- Post added at 09:59 PM ---------- Previous post was at 09:55 PM ----------

سلام علیکم و خسته نباشید،ببخشید من یه لپ تاپ ACER دارم که یه مدت مشکل بالا اومدن ویندوز و حتی ورود به SAFE MODE و همچنین تاخیر بسیار در هنگام repair startup داشت،اول با hdd regenerator بدسکتورگیری کردم و بعدش هم مجبور به fdisk کردن شدم و بعدش هم ویندوز جدید ریختم؛البته بعد از ریختن ویندوز باز هم کند کار میکرد تا اینکه دوباره همان مشکل اول پیش اومده و نه تو ویندوز میره نه استارت آپ را درست میکنه هنگامی هم که سی دی ویندوز را گذاشتم تا دوباره ویندوز بریزم بعد از نمایش صفحه windows is loading files و معطلی طولانی ارور داد و نشد که ویندوز را دوباره بریزم.اگر میشه لطف کنید راهنمایی بفرمایید ببرمش برای تعمیر یا خودم میتونم درستش کنم؟
سلام
بله همانطور که خودتان ذکر کردید فکر میکنم بهتر است هاردتان را به یک مرکز تعمیرات تخصصی بسپارید تا کامل مشکلتان را برطرف کند البته بهتر است به ایشان بفرمایید که در صورتی هارد را درست کنید که احتمال کارکرد خوب هارددیسک حداقل برای 6 ماه وجود داشته باشد.

رضا امیر
13-04-2011, 06:44
اشتباها این سوال را زدم عذر خواهی میکنم

---------- Post added at 10:09 PM ---------- Previous post was at 10:05 PM ----------

سلام دوست خوبم
با این مراحل که شما توضیح دادید احتمالا" نوسانات ولتاژی یک آسیب جدی وارد کرده اما نترسید چون تا هارد کاملا" تست نشود نمیشود هیچ نظری داد!!!! شاید که فقط برد رابط USB به هاردتان که داخل باکس است آسیب دیده باشد . من صلاح میدانم به یک متخصص نشان دهید اما اگر هاردتان گارانتی دارد ابتدا سراغ گارانتی بروید و اگر اطلاعات ارزشمند است به آنها بفرمایید .
موفق باشید.

---------- Post added at 10:14 PM ---------- Previous post was at 10:09 PM ----------

سلام دوست من
با این احوال که شما نوشتید شاید کابل هاردتان شل بوده که قطع و وصلی آن بواسته گرمای داخل کیس برایتان مشکل ساز شده است. لطفا" اگر ایرادی مشاهده میکنید کامل توضیح دهید ممنون میشوم و خوشحال میشوم بیشتر توضیح بدهید.
این را هم اضافه کنم که همین مشکل کوچک در خوب متصل نشدن کابل های رابط دیتا و یا پاور ساپلای گاها" خسارات جبران ناپذیری وارد میکند مراقب باشید.

رضا امیر
13-04-2011, 06:52
هارد شما باید سیگیت باشد.اگر هارد را نشناسد باید فریمور بخوره و بعد از اون صدای تق تق میتونه هم از بدسکتور باشه هم از هد.اما نظر من رو بدسکتور است.اگر هارد را نشناخت.اگر تو تهران هستی برو پیش مهندس امیر.خانه سخت افزار.
سلام دوست خوبم

از لطفی که شما و دیگر دوستان به بنده دارید سپاس گذارم .

بیشتر خوشحال میشوم که رشد شما و کمک به دیگر کاربران را میبینم برای این حقیر مایه سرافرازی است که همکاران حرفه ای بیشتری داشته باشم . آرزوی سلامت سرافرازی و پیشرفت بیشتر را برای شما دارم.

ehsan6811
13-04-2011, 07:44
با سلام خدومت دوستان
هارد 2 ترا وسترن دارم که داده بودم دست کسی وقتی بهم داد سیستم نمیشناخت با برنامه فرمت کردم حالا توی ویندوز شناخته میشه ولی وقتی میخام روش اطلاعات بریزم سرعت رو پائین میاره مثلا برای یک گیگ کلی طول میکشه موقع فرمتم همینجور بود مثلا 10 گیگ اول سرعت خیلی پائینه 20 گیگ بعد سرعت خوب میشه بعدش دوباره سرعت میره بالا همینجوری کم و زیاد میشه
مشکل کجاست؟
با برنامه میشه درست کرد؟

رضا امیر
13-04-2011, 07:53
سلام
دوست من نمیشه از روی فرمت به سرعت دقیق پی برد . نرم افزارهای حرفهای هستند که میشه با آنها سرعت دقیق سکتور ها را چک کرد اما در دسترس شما نیست بهتره که شما با نرم افزار MHDD و دستور SCAN سرعت سکتوری را بر اساس میلی ثانیه دسترسی چک کنید و فکر کنم اونجا نتیجه بهتری بگیرید.

Greedy
13-04-2011, 10:35
سلام من یه فایل رو هارد اکسترنالم ریختم مدل adata الان میخوام کپی کنم تو هارد اصلی خودم نمیشه همه فایل ها کپی میشه الا یکیشون روز اولی که ریختم هیچ مشکلی نداشت و هاردم مثه سیدی نیست که خش داشته باشه فایل خراب کنه
مشکل چیه که کپی نمیشه ؟

رضا امیر
13-04-2011, 15:16
سلام من یه فایل رو هارد اکسترنالم ریختم مدل adata الان میخوام کپی کنم تو هارد اصلی خودم نمیشه همه فایل ها کپی میشه الا یکیشون روز اولی که ریختم هیچ مشکلی نداشت و هاردم مثه سیدی نیست که خش داشته باشه فایل خراب کنه
مشکل چیه که کپی نمیشه ؟
سلام
عموما" اینگونه مشکلات در شناسایی و یا پرمیشن های سیستم عامل است . میتوانید آن را بازیابی کنید!!

Greedy
13-04-2011, 16:08
سلام
عموما" اینگونه مشکلات در شناسایی و یا پرمیشن های سیستم عامل است . میتوانید آن را بازیابی کنید!!

سلام عزیز
چطوری یعنی ؟ فایل که پاک نشده رو خود هارد هست ولی وقتی پلی میکنم دقیقه یک تا دقیقه دوش خرابه بعدش درست میشه در حالی که اولش اینطور نبود ریختمش رو هارد

ehsan6811
13-04-2011, 22:48
سلام
دوست من نمیشه از روی فرمت به سرعت دقیق پی برد . نرم افزارهای حرفهای هستند که میشه با آنها سرعت دقیق سکتور ها را چک کرد اما در دسترس شما نیست بهتره که شما با نرم افزار MHDD و دستور SCAN سرعت سکتوری را بر اساس میلی ثانیه دسترسی چک کنید و فکر کنم اونجا نتیجه بهتری بگیرید.
دوست عزیز میتونید لینک از برنامه بزارید سرچ کردم چیزی پیدا نکردم

sinaxex
13-04-2011, 23:51
نه دوست من سیگیت نیست ترنسد هست
بله تهران هستم جناب مهندس امیر کجا تشریف دارند من برم خدمت اشون؟

nikkymoozy
14-04-2011, 22:33
با سلام
من هفته پیش یک هارد H.D.D 1.0 TB SATA مارک HITACHI خریدم که از همون اول وقتی ویندوز بالا میومد صدای خر خر می کرد
به گارانتیش بردم عوضش کرد همون مدل نوشو داد باز هم همونجوری صدا می ده
می خواستم بپرسم مشکلش چیه و چیکار کنم صداش کم شه؟
در ضمن برنامه های bad sector یاب رو هم تست کردم هیچی bad sector نداشت
win 7 استفاده می کنم
لطفا" کمک کنید

رضا امیر
15-04-2011, 05:11
سلام عزیز
چطوری یعنی ؟ فایل که پاک نشده رو خود هارد هست ولی وقتی پلی میکنم دقیقه یک تا دقیقه دوش خرابه بعدش درست میشه در حالی که اولش اینطور نبود ریختمش رو هارد
دوست من باید بیشتر بررسی بشه
من فکر میکنم بهتر است با یک متخصص تعمیرات و بازیابی اطلاعات از نزدیک مشورت کنید و هارد را با یک سیستم دیگر کاملا" چک کنید گه نرم افزاری چه سخت افزاری و چه از ناحیه ویروس و چه از لحاظ سیستم عامل.
گاها" بعضی از ویروس ها فایل را در هنگام کپی خراب میکنند حال آنکه اصل آن که قبل از ویروسی شدن روی سیستم بوده سالم است . البته اینها همه حدس و گمان است باید بیشتر بررسی شود.

---------- Post added at 08:39 PM ---------- Previous post was at 08:38 PM ----------

نه دوست من سیگیت نیست ترنسد هست
بله تهران هستم جناب مهندس امیر کجا تشریف دارند من برم خدمت اشون؟
سلام دوست من بنده در خدمت شما هستم. برای من باعث افتخار است اگر بتوانم کاری انجام بدهم.

---------- Post added at 08:41 PM ---------- Previous post was at 08:39 PM ----------

دوست عزیز میتونید لینک از برنامه بزارید سرچ کردم چیزی پیدا نکردم
سلام دوست عزیز
نرم افزار MHDD را میتوانید مجانا" از اینترنت بدست آورید کافی است سرچ کنید.

رضا امیر
15-04-2011, 05:55
با سلام
من هفته پیش یک هارد H.D.D 1.0 TB SATA مارک HITACHI خریدم که از همون اول وقتی ویندوز بالا میومد صدای خر خر می کرد
به گارانتیش بردم عوضش کرد همون مدل نوشو داد باز هم همونجوری صدا می ده
می خواستم بپرسم مشکلش چیه و چیکار کنم صداش کم شه؟
در ضمن برنامه های bad sector یاب رو هم تست کردم هیچی bad sector نداشت
win 7 استفاده می کنم
لطفا" کمک کنید
دوست خوب من سلام
در مورد صدا باید خدمت شما عرض کنم بعضی از هارددیسک ها مادرزادی صدای خاص خود را دارند مانند قر قر کردن آنهم بصورت گرفته اما اگر صدا در حدی باشد که باعث عذاب شما و یا غیر عادی باشد بهتر است ان را به گارانتی عودت دهید یا پولش را دریافت کنید و یا مدل دیگر یا برند دیگری دریافت کنید.

vahid1414
15-04-2011, 14:38
سلام دو روز پیش سیستم من از روی میز افتاده و سیستم بالا نیومد و بد سکتور گرفت و من یک هارد دیگه نصب کردم و هارد خراب رو با نرم افزار HDD Regenerator اسکن کردم که تا الان که 24 ساعت گذشته 26 درصد و 1800 بد سکتور پیدا و ریکاوری کرده و به نظر می رسه دو سه روز طول میکشه که تا کامل بشه به نظر شما دوستان این راه فایده داره و اطلاعاتم باز می گرده اطلاعاتم خیلی برام مهم هستند اگر راه دیگه ای سراغ دارید کمکم کنید
باتشکر

رضا امیر
16-04-2011, 07:12
سلام دو روز پیش سیستم من از روی میز افتاده و سیستم بالا نیومد و بد سکتور گرفت و من یک هارد دیگه نصب کردم و هارد خراب رو با نرم افزار HDD Regenerator اسکن کردم که تا الان که 24 ساعت گذشته 26 درصد و 1800 بد سکتور پیدا و ریکاوری کرده و به نظر می رسه دو سه روز طول میکشه که تا کامل بشه به نظر شما دوستان این راه فایده داره و اطلاعاتم باز می گرده اطلاعاتم خیلی برام مهم هستند اگر راه دیگه ای سراغ دارید کمکم کنید
باتشکر
سلام دوست من
قبلا" در مورد هاردهایی که میخواهید بازیابی کنید نوشته ام:
1- به هیچ عنوان سعی در اصلاح هارد ننمایید.
2- به هیچ عنوان سعی در اصلاح یا دوباره نصب کردن سیستم عامل نه کنید.
3- به هیچ عنوان سعی در گرفتن بد سکتور ننمایید.
4- به هیچ عنوان سعی جهت اتصال هارد به سیستم های مختلف و بالا آوردن هارد خراب نه کنید.
5- به هیچ عنوان از خودتان خلاقیت نشان ندهید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
6- به هیچ عنوان سعی در اتصال با کابل USB نه نمایید.
و ...

هرگونه فشار بیش از حد به هارددیسک خراب ، موجب خرابی بیشتر میشود و گاها" باعث خرابی هد و یا صدمه به مدارات الکترونیک و یا در بعضی موارد رشد فزاینده بد سکتورها را پیش می آورد .
اگر اطلاعات برایتان ارزشمند است به متخصص تعمیرات و بازیابی اطلاعات مراجعه نمایید.

در مورد HDD Reg باید به عرضتان برسانم ممکن است حتی تا یک ماه هم این عملیات به طول انجامد و گاها" با یک بار هم به نتیجه دلخواه نرسید و ممکن است بیش از 3 بار این عملیات احتیاج به تکرار داشته باشد و ممکن است در آخر نیز باز تمامی بدسکتور ها ازبین نروند. اما در کل اگر خودتان بخواهید عملیات محیر العقول انجام دهید به علت نداشتن ابزار حرفه ای این تنها راه است.

good boy 2010
16-04-2011, 08:57
سلام
من یه هارد اکسترنال ترنسد (دسکتاپی ) دارم مو قعی که روشنش می کنم یه صدای تق تق خفه ای میده (صدای بد سکتور نیست) مشکلی داره این صدا رو میده؟تازه هم خریدمش

sinaxex
16-04-2011, 20:15
دوست من باید بیشتر بررسی بشه
من فکر میکنم بهتر است با یک متخصص تعمیرات و بازیابی اطلاعات از نزدیک مشورت کنید و هارد را با یک سیستم دیگر کاملا" چک کنید گه نرم افزاری چه سخت افزاری و چه از ناحیه ویروس و چه از لحاظ سیستم عامل.
گاها" بعضی از ویروس ها فایل را در هنگام کپی خراب میکنند حال آنکه اصل آن که قبل از ویروسی شدن روی سیستم بوده سالم است . البته اینها همه حدس و گمان است باید بیشتر بررسی شود.

---------- Post added at 08:39 PM ---------- Previous post was at 08:38 PM ----------

سلام دوست من بنده در خدمت شما هستم. برای من باعث افتخار است اگر بتوانم کاری انجام بدهم.

---------- Post added at 08:41 PM ---------- Previous post was at 08:39 PM ----------

سلام دوست عزیز
نرم افزار MHDD را میتوانید مجانا" از اینترنت بدست آورید کافی است سرچ کنید.
جناب مهندس امیر خدمت اتون پیغام دادم اگر براتون مقدور بود خدمت برسم برای تعمیر هارد ام
باتشکر فراوان سینا

mehran gorji
16-04-2011, 20:40
دوست خوب من سلام
در مورد صدا باید خدمت شما عرض کنم بعضی از هارددیسک ها مادرزادی صدای خاص خود را دارند مانند قر قر کردن آنهم بصورت گرفته اما اگر صدا در حدی باشد که باعث عذاب شما و یا غیر عادی باشد بهتر است ان را به گارانتی عودت دهید یا پولش را دریافت کنید و یا مدل دیگر یا برند دیگری دریافت کنید.
سلام مهندس امیر.
من hdd wd 1tr green 64m دارم.سرعتش عالیه.اما موقع روشن کردن به مدت 1 ثانیه صدای قررر میا و رد میشه.
بدسکتور ندارد.الاین نکردم.اما سرعتش هم تو 7 و ایکس پی خوبه.
مشکل از چی میتونه باشه؟
و هاردم حدود 500gb اطلاعات دارد.و قبل از ریختن اطلاعات هم اینجور بوده.
جای نگرانی است؟
:11::11::11::11::11::11::11::11::11::11::11:

رضا امیر
17-04-2011, 08:27
سلام مهندس امیر.
من hdd wd 1tr green 64m دارم.سرعتش عالیه.اما موقع روشن کردن به مدت 1 ثانیه صدای قررر میا و رد میشه.
بدسکتور ندارد.الاین نکردم.اما سرعتش هم تو 7 و ایکس پی خوبه.
مشکل از چی میتونه باشه؟
و هاردم حدود 500gb اطلاعات دارد.و قبل از ریختن اطلاعات هم اینجور بوده.
جای نگرانی است؟
:11::11::11::11::11::11::11::11::11::11::11:
سلام
تقربیا" همه هارددیسک ها در ابتدار استارت یک همچنین صدایی دارند . مشکل وقتی است که در هنگام کار کردن صدای ناهنجار بدهد. نگران نباشید.

---------- Post added at 11:56 PM ---------- Previous post was at 11:54 PM ----------

جناب مهندس امیر خدمت اتون پیغام دادم اگر براتون مقدور بود خدمت برسم برای تعمیر هارد ام
باتشکر فراوان سینا
سلام در خدمت شما هستم تشریف ببرید شرکت.

mehran gorji
17-04-2011, 12:19
سلام
تقربیا" همه هارددیسک ها در ابتدار استارت یک همچنین صدایی دارند . مشکل وقتی است که در هنگام کار کردن صدای ناهنجار بدهد. نگران نباشید.

---------- Post added at 11:56 PM ---------- Previous post was at 11:54 PM ----------

سلام در خدمت شما هستم تشریف ببرید شرکت.
دست شما درد نکه.
متشکر.

amirrasa kateb
17-04-2011, 12:22
من یه هارد اکسترنال 500 گیگ سیگیت دارم که دوروز پیش بدون اینکه ضربه ای بخوره (یادم نمیاد ضربه خورده باشه) از کار افتاد
با چندتا کامپیوتر هم چک کردم هیچکدوم نشناختنش
البته ویندوز میشناسش اما پارتیشنش توی مای کامپیوتر نمیاد
اول که وصلش میکنی دیسکش شروع می کنه به چرخیدن بعد فکر میکنم اون قسمتی که بالای دیسک حرکت می کنه نمی تونه حرکت که و پنجتا صدای تیک میاد بعد صدا قطع می شه و بعدش هم کلا از کار می افته ( دیگه نمی چرخه)
بازش هم کردم اونقسمت خوده هارد( که یه هارد لپ تاپ هست) رو مستقیم با SATA به کامپیوتر وصل کردم ولی از نظر صدای خود هارد هیچ فرقی نکرد و سیستم هم رو اون صفحه مربوط به چک کردن سیستم( که رم رو تست می کنه و بعد میگه که به ideو sata ها چی وصله و ...) گیر می کنه تا وقتی که سیستم رو خاموش کنم بعد هارد رو جدا کنم اونوقت بالا میاد
من فکر می کنم مشکل از قسمت های مکانیکی مخصوصا هد باشه
اگه اینطور باشه درست میشه؟
خود هارد برام مهم نیست فقط می خوام بتونم اطلاعاتمو هارد به هارد کنم
و هزینش هم امیدوارم کمتر از 30 تومن بشه بیشتر میشه؟

رضا امیر
18-04-2011, 05:15
من یه هارد اکسترنال 500 گیگ سیگیت دارم که دوروز پیش بدون اینکه ضربه ای بخوره (یادم نمیاد ضربه خورده باشه) از کار افتاد
با چندتا کامپیوتر هم چک کردم هیچکدوم نشناختنش
البته ویندوز میشناسش اما پارتیشنش توی مای کامپیوتر نمیاد
اول که وصلش میکنی دیسکش شروع می کنه به چرخیدن بعد فکر میکنم اون قسمتی که بالای دیسک حرکت می کنه نمی تونه حرکت که و پنجتا صدای تیک میاد بعد صدا قطع می شه و بعدش هم کلا از کار می افته ( دیگه نمی چرخه)
بازش هم کردم اونقسمت خوده هارد( که یه هارد لپ تاپ هست) رو مستقیم با SATA به کامپیوتر وصل کردم ولی از نظر صدای خود هارد هیچ فرقی نکرد و سیستم هم رو اون صفحه مربوط به چک کردن سیستم( که رم رو تست می کنه و بعد میگه که به ideو sata ها چی وصله و ...) گیر می کنه تا وقتی که سیستم رو خاموش کنم بعد هارد رو جدا کنم اونوقت بالا میاد
من فکر می کنم مشکل از قسمت های مکانیکی مخصوصا هد باشه
اگه اینطور باشه درست میشه؟
خود هارد برام مهم نیست فقط می خوام بتونم اطلاعاتمو هارد به هارد کنم
و هزینش هم امیدوارم کمتر از 30 تومن بشه بیشتر میشه؟
سلام دوست من
بهتر میبینم از آخر به اول جواب بدم
1- اگر خدایی نا کرده هارد شما احتیاج به جراحی داشته باشد برای تعویض هد و یا هر قطعه دیگر ، احتیاج به یه هارد مشابه دارد و هم یک دستمزد پس اگر هارد شما مثلا 60 هزارتومان قیمتش باشه حداقل هزینه شما 100 هزارتومان میشه تا هارد شما به دیتکت برسه و تازه اینکه اگر اینطور شد حالا شما باید هزینه بازیابی اطلاعات را هم متقبل بشوید!!!!!!!!!!!!

2- با این که شما نوشته اید هارد دیتکت نمیشود و هم نمیگذارد سیستم بوت شود و هم اینکه صدای ناهنجار میدهد ، بازهم هارد شما احتیاج به چک شدن بیشتر دارد . باید به یک متخصص تعمیرات هارددیسک دارای سیستم های پیشرفته تعمیر و بازیابی مراجعه نمایید تا تکلیف روشن شود آن سیستم ها میتوانند مشخص کنند که خرابی از کدام قسمت است . بلکه اصلا" قطعات داخلی هارد شما خراب نباشد و شاید نوسانات ولتاژی دارید !!!!!!!!!!

do_minor
18-04-2011, 11:12
هارد من مکستور 160 گیگا بایت هستش.

چند ماهیه که مشکلات زیر براش پیش اومده و نمیدونم دقیقا چشه

1: هنگام بوت شدن ویندوز یهو ریستارت میشه همه چیز. البته این مشکل نا منظم هستش و یهو 2 هفته نمیشه . یهو ام 4 بار پشت سر یمشه

2: چند باری شده که هاردم چراغش کامل روشن میشه و یه صدایی شبیه جیرجیرک میده . صدای قز قز . اینم نا منظم هستش.

3:بشدت سرعت سیستمم پایین اومده طوری که قبلا 1 گیگ بایت رو توی 40 ثانیه کپی میکردم روی فلش. حالا همونا باید تو 5 دقیقه کپی کنم روی همون فلش.

4: defrag که میکنم قسمت زیادی از فایلهای درایو ویندوزم رو میگه "غیرقابل درست شدن"‌است . حتی وقتی ویندوزا تنظیم میکنم که بدسکتورا رو چک کنه و ریستارت میکنم ویندوز بعد از کلی وقت اررور میده که هارد مشکل داره

5: هنگام کار با سیستم یهو همه چیز کند میشه . طوری که واسه یه my computer باز کردن یهو 1 دقیقه باید صبر کنم. همین لحظه صدای ساییده شدن چیزی رو میشنوم از کام که مطمئنم از هارده.

با این نشانه ها بنظر شما من مشکلم خیلی حاده؟ اصلا هاردم مشکلش چیه دقیقا؟ چطوری رفعش کنم؟

پیشاپیش از جوابتون ممنونم

mehran gorji
18-04-2011, 12:06
هارد من مکستور 160 گیگا بایت هستش.

1: هنگام بوت شدن ویندوز یهو ریستارت میشه همه چیز. البته این مشکل نا منظم هستش و یهو 2 هفته نمیشه . یهو ام 4 بار پشت سر یمشه

2: چند باری شده که هاردم چراغش کامل روشن میشه و یه صدایی شبیه جیرجیرک میده . صدای قز قز . اینم نا منظم هستش.

3:بشدت سرعت سیستمم پایین اومده طوری که قبلا 1 گیگ بایت رو توی 40 ثانیه کپی میکردم روی فلش. حالا همونا باید تو 5 دقیقه کپی کنم روی همون فلش.

4: defrag که میکنم قسمت زیادی از فایلهای درایو ویندوزم رو میگه "غیرقابل درست شدن"‌است . حتی وقتی ویندوزا تنظیم میکنم که بدسکتورا رو چک کنه و ریستارت میکنم ویندوز بعد از کلی وقت اررور میده که هارد مشکل داره

5: هنگام کار با سیستم یهو همه چیز کند میشه . طوری که واسه یه my computer باز کردن یهو 1 دقیقه باید صبر کنم. همین لحظه صدای ساییده شدن چیزی رو میشنوم از کام که مطمئنم از هارده.

با این نشانه ها بنظر شما من مشکلم خیلی حاده؟ اصلا هاردم مشکلش چیه دقیقا؟ چطوری رفعش کنم؟

هارد شما احتمال زیاد{اگر مشکل از هد نباشد} بدسکتور دارد.
بهتر است با نرم افزار hdd regenerator رفع بدسکتور بکنید.

رضا امیر
19-04-2011, 06:19
سلام دوست خوبم

سوال:1: هنگام بوت شدن ویندوز یهو ریستارت میشه همه چیز. البته این مشکل نا منظم هستش و یهو 2 هفته نمیشه . یهو ام 4 بار پشت سر یمشه
جواب: در این مواقع مشکل مبتواند از ناحیه:
سیستم عامل
نوسانات ولتاژی
خرابی پاور
خرابی کابل ها و یا شل بودن آن ها
مشکلاتی در نرم افزارهای اینستال شده
و حتی ویروس
باشد ولی حتی اگر خرابی در سوکت ها و یا کابل ها و یا شل بودن آنها باشد به مرور زمان که این اتفاق تکرار میشود به هارد صدمه میزند.

سوال :2: چند باری شده که هاردم چراغش کامل روشن میشه و یه صدایی شبیه جیرجیرک میده . صدای قز قز . اینم نا منظم هستش.
جواب: خیلی از این موارد هم میتواند مشکلات نوسانات ولتاژی و یا بدسکتور باشد اما احتمال بد سکتور ضعیف است چون بصورت رندوم این اتفاق میافتد. اما وجود پاره ای نقصانات که در آخر منتهی به بد نوشتن و یا خواندن اطلاعات بصورت نرم افزاری ( نه سخت افزاری) میشود که این اتفاق جاری میشود.

سوال:3:بشدت سرعت سیستمم پایین اومده طوری که قبلا 1 گیگ بایت رو توی 40 ثانیه کپی میکردم روی فلش. حالا همونا باید تو 5 دقیقه کپی کنم روی همون فلش.
جواب : این دلیل بر پیزی نیست زیرا که حتی نرم افزارهای ویروس کش نیز میتوانند بیشتر از این سرعت را کم کنند و تازه اینکه سرعت به عوامل زیادی بستگی دارد:
نوع فایل هایی که در حال جابجا شدن هستند.
نوع سیستم عامل
نوع فرمت پارتیشن و یا پارتیشن ها که در آن اطلاعات جابجا میشوند.
میزان نرم افزار های رزیدنت حافظه و میزان حافظه سیستم
نوع و مدل هارددیسک یا هارددیسک ها
نوع نرم افزار ویروس کش
و ....

سوال:4: defrag که میکنم قسمت زیادی از فایلهای درایو ویندوزم رو میگه "غیرقابل درست شدن"‌است . حتی وقتی ویندوزا تنظیم میکنم که بدسکتورا رو چک کنه و ریستارت میکنم ویندوز بعد از کلی وقت اررور میده که هارد مشکل داره

جواب: عموما" شما باید درمحیط سیف مد این عملیات دیفرگ را انجام دهید زیرا که گاها" هارد به نقطه ای از هارد میرسد که نرم افزارهای مقیم حافظه در آنجا ذخیره شده اند و هم آنها که در حال کار کردن هستند خوب پس نرم افزاری که از یک آدرس خاص مکان یابی شده و در حال کار است امکان جابجایی ندارد و به همین علت شما پیغام خطا دریافت مینمایید.

سوال:5: هنگام کار با سیستم یهو همه چیز کند میشه . طوری که واسه یه my computer باز کردن یهو 1 دقیقه باید صبر کنم. همین لحظه صدای ساییده شدن چیزی رو میشنوم از کام که مطمئنم از هارده.

جواب: باز هم این میتواند دلایل زیادی داشته باشد ولی ساده ترین آنها نوسانات ولتاژی به علت گرما است . گرما باعث انبساط در سوکت ها میشود و قطع شدن ناگهانی ولتاژی خاص میتواند این اتفاق را رقم بزند

نتیجه:
خوب شاید مشکل هارد شما واقعا" حاد باشد و ما خیلی خوشبینانه به داستان نگاه کردیم. پس پیشنهاد من این است که هارد را پیش متخصص بازیابی و تعمیبرات هارد ببربد تا هارد را بایک تست قوی کاملا" چک کنند.

iman reza
19-04-2011, 12:59
سلام
بچه های یه مشکل...نمیدونم چی کار کنم...خواهشا سریع جوابمو بدین
متوجه شدم ویندوز بالا نمیاد....باو خودم گفتم شاید ویندوزش پریده
خواستم ویندوز عوض کنم ولی از همون مرحله اول که enter میزنی تا ویندوز هاردتو شناسی کنی که بعدش فایلارو کپی کنه
دیگه جلو نمیره
منظورم اینه که اصلا به صفحه ابی setup نمیرسه....یه صفحه سیاهی میاد
میخواستم ببینم هاردم چشه...سوخته؟.....میشه درستش کرد؟.....ممنون میشم سریع جواب بدید

m_sport
20-04-2011, 00:27
سلام
هارد اکسترنال A-DATA 320 GB دارم.
الان که زدم به کامپیوتر این اررور رو داد!!
is not accessible
the file or directory is corrupted and unreadable

رضا امیر
20-04-2011, 05:23
سلام
بچه های یه مشکل...نمیدونم چی کار کنم...خواهشا سریع جوابمو بدین
متوجه شدم ویندوز بالا نمیاد....باو خودم گفتم شاید ویندوزش پریده
خواستم ویندوز عوض کنم ولی از همون مرحله اول که enter میزنی تا ویندوز هاردتو شناسی کنی که بعدش فایلارو کپی کنه
دیگه جلو نمیره
منظورم اینه که اصلا به صفحه ابی setup نمیرسه....یه صفحه سیاهی میاد
میخواستم ببینم هاردم چشه...سوخته؟.....میشه درستش کرد؟.....ممنون میشم سریع جواب بدید
سلام
اول از همه وارد Set up بایوس شوید و ببینید هارد را درست شناسایی میکند یا خیر یعنی مدل و ظرفیت درست است؟
دوم هارد را به یک سیستم سالم که ویندوز دارد به عنوان هارد دوم وصل کنید ببینید آیا پارتیشن ها را میبیند و اطلاعات را میتوانید رویت کنید و وضعیت آن را در Disk managment ببینید. منتظر شما هستم.

رضا امیر
20-04-2011, 05:39
سلام
هارد اکسترنال A-DATA 320 GB دارم.
الان که زدم به کامپیوتر این اررور رو داد!!
is not accessible
the file or directory is corrupted and unreadable
سلام
عموما" این مشکل بخاطر نداشتن پرمیشن است که عموما" بخاطر خرابی بعضی فایل ها و یا ویروس یا بدسکتور پیش میاید باکس را اگر گارانتی ندارد باز کنید و هارد داخلی را مستقیم به کامپیوتر بعنوان هارد دوم وصل کنید.

iman reza
20-04-2011, 09:05
سلام
اول از همه وارد Set up بایوس شوید و ببینید هارد را درست شناسایی میکند یا خیر یعنی مدل و ظرفیت درست است؟
دوم هارد را به یک سیستم سالم که ویندوز دارد به عنوان هارد دوم وصل کنید ببینید آیا پارتیشن ها را میبیند و اطلاعات را میتوانید رویت کنید و وضعیت آن را در Disk managment ببینید. منتظر شما هستم.

اره.....از بایوس شناسایش میکنه...و ظرفیتشو درست میزنه
ولی چون سیتمش قدیمی بود سیستمی پیدا نکردم که هاردش ide باش

m_sport
20-04-2011, 13:00
سلام
عموما" این مشکل بخاطر نداشتن پرمیشن است که عموما" بخاطر خرابی بعضی فایل ها و یا ویروس یا بدسکتور پیش میاید باکس را اگر گارانتی ندارد باز کنید و هارد داخلی را مستقیم به کامپیوتر بعنوان هارد دوم وصل کنید.
این کارو کردم بازم اصلاعات نیومد! بهترین نرم افزاری که بشه باش اطلاعتو برگردوند چیه ؟ این کاریه که کسی مثل من هم میتونه بکنه یا خیلی تخصصیه؟! چون همه مغازه دارا میگن خودتون نمیتونید و کار سختیه..نکنه به خاطر اینه که میخوان پول زیاد بگیرن میگن بیارین پیش خودمون!؟!؟

f_talebi
20-04-2011, 15:29
سلام
من سوالمو تو همین تالارپرسیدم ولی تا حالا که کسی جواب نداده به نظرم اومد بهتره اینجا هم بپرسم لطفا راهنماییم کنید.
یک هارد از یک سیستم دیگه به من داده شده که وقتی کامپیوتر را روشن می کنی پیغام زیر را نشان می دهد :
boot failure from previous device
searching for boot record from floppy..not found
searching for boot record from cd/dvd-0..not found

boot failure
reboot and select proper boot device
or insert boot media in selected boot device
press any key when ready
هارد رو که دقیقا مشابه هارد کامپیوتر خودم است به کامپیوتر خودم متصل کردم ولی بازهم همون پیغام رو می ده. از اینترنت هم یک سری مطلب پیدا کردم و انجامشون دادم ولی هیچ کدوم عمل نکرد.
مشخصات هارد دیسک :
Maxtor 80 GB ATA/133 HDD
اطفا هرچه زودتر مرا راهنمایی کنید.
با تشکر.

لیلی راه عشق
21-04-2011, 23:40
خواهش میکنم کمکم کنید

یه هارد دیسک " expansion / seagate : 250 g دارم مملو از عکسا و فیلمای خانوادگی چند روز قبل میخواستم عکس تووش بریزم

چراغش روشن شد اما تصویر هارد روو صفحه نمیاد و باز نمیشه عکسام برام مهمن ... لطفا

رضا امیر
22-04-2011, 07:39
اره.....از بایوس شناسایش میکنه...و ظرفیتشو درست میزنه
ولی چون سیتمش قدیمی بود سیستمی پیدا نکردم که هاردش ide باش
سلام
خوب اگر درست شناسایی میشه و هم ظرفیت درسته خوب جای امیدواری زیاده با نرم افزار HDD regenerator چکش کن شاید بد سکتور در اول هارد داشته باشه. منتظرم

رضا امیر
22-04-2011, 07:48
این کارو کردم بازم اصلاعات نیومد! بهترین نرم افزاری که بشه باش اطلاعتو برگردوند چیه ؟ این کاریه که کسی مثل من هم میتونه بکنه یا خیلی تخصصیه؟! چون همه مغازه دارا میگن خودتون نمیتونید و کار سختیه..نکنه به خاطر اینه که میخوان پول زیاد بگیرن میگن بیارین پیش خودمون!؟!؟
سلام
اگر بخوام صادق باشم باید بگم بله شما هم میتونید انجام بدین یکم وقت میخواد و حوصله و ... که خدایی نکرده خرابکاری نشه!! اگر اطلاعات مهم است براتون توصیه اینه که بدید به یک شخص مطمین و وارد ولی اگر نه ، منظورم اینه که اگر اطلاعات آنقدر ها هم مهم نیست خودتون سعی کنید . به هر حال هرکسی که کاری میخواد انجام بده در عوضش از شما پول میگیره ولی بازم صادقانه اینه که من در ایران بغیر از 8 یا 9 نفر یا تیم حرفه ای ،این همه ای را که شما میشناسید نمیشناسم و باقی همون اطلاعاتی را دارند که شما دارید فقط اونا یکم تجربشون از شما بالاتره .

نتکه اصلی اینه که در حال حاضر هارد شما خرابه و اصلا" ربطی به بازیابی اطلاعات نداره پس اول باید ایراد هارد رفع بشه و بعد بازیابی بشه.
توصیه : هارد را ببرید پیش یک متخصص البته با وقت قبلی در همان لحظه برای شما فقط تست انجام دهد و ایراد را اظهار کند بعد تصمیم بگیرید . این کار برای شما هزینه ندارد و به شما کمک میکند.
منتظر شما هستم

رضا امیر
22-04-2011, 07:54
سلام
من سوالمو تو همین تالارپرسیدم ولی تا حالا که کسی جواب نداده به نظرم اومد بهتره اینجا هم بپرسم لطفا راهنماییم کنید.
یک هارد از یک سیستم دیگه به من داده شده که وقتی کامپیوتر را روشن می کنی پیغام زیر را نشان می دهد :
boot failure from previous device
searching for boot record from floppy..not found
searching for boot record from cd/dvd-0..not found

boot failure
reboot and select proper boot device
or insert boot media in selected boot device
press any key when ready
هارد رو که دقیقا مشابه هارد کامپیوتر خودم است به کامپیوتر خودم متصل کردم ولی بازهم همون پیغام رو می ده. از اینترنت هم یک سری مطلب پیدا کردم و انجامشون دادم ولی هیچ کدوم عمل نکرد.
مشخصات هارد دیسک :
Maxtor 80 GB ATA/133 HDD
اطفا هرچه زودتر مرا راهنمایی کنید.
با تشکر.
سلام دوست من
مشکل اینه که سیستم این طور تعریف شده که میخواهد کامپوتر را از روی این هارد بوت کند اما اطلاعات فایل سیستمی را پیدا نمیکند !! و بسراغ واحد های دیگر مانند سی دی و فلاپی و.. میرود که آنها نیز موجود نمیباشند. شاید که این هارد اصلا" سیستم عامل نداشته است تا بحال !!!! حال برای من بگویید منظور از اتصال این هارد به سیستم چیست ؟
آیا بعنوان هارد دوم وصل کرده اید؟
آیا میخواهید روی آن سیستم عامل بریزید؟

نکته : آیا هارد در بایوس شناسایی میشود؟
آیا هارد با ظرفیت و مدل درست شناسایی میشود؟

منتظر شما هستم.

رضا امیر
22-04-2011, 08:00
خواهش میکنم کمکم کنید

یه هارد دیسک " expansion / seagate : 250 g دارم مملو از عکسا و فیلمای خانوادگی چند روز قبل میخواستم عکس تووش بریزم

چراغش روشن شد اما تصویر هارد روو صفحه نمیاد و باز نمیشه عکسام برام مهمن ... لطفا
سلام دوست من
خیلی ساده نوشته اید برای راهنمایی بیشتر اطلاعات میخواهم!!!!!
اگر فکر میکنید اطلاعات برایتان مهم است بدون ور رفتن اضافی هارد را به یک متخصص تعمیر و بازیابی نشان دهید !
از کسانی که میگویند بماند ببینیم و .... پرهیز کنید وقت قبلی بگیرید ببرید و بنشینید و جواب بخواهید شاید در همان زمان کار انجام نشود ولی تست انجام میشود و به شما ایراد گفته میشود.
منتظر شما هستم

noisymind
22-04-2011, 11:15
دوستان نرم افزار خوب برای چک کردن هارد چی خوبه؟ من Hard Disk Sentinel Professiona دارم که فقط دمای هارد و درصد سلامت و ساعت عمر هارد رو میزنه. مثلا یک هارد داشتم قبلا بدسکتور داشت ولی با فرمت دیگه مشکلش حل شد ولی الان این نرم افزار سطح سلامتی هارد رو میزنه 100% و یک هارد دیگه دارم که سلامتی هارد رو میزنه 30% ! چطوری بفهمم مشکلش چیه؟

m_sport
22-04-2011, 13:38
سلام
اگر بخوام صادق باشم باید بگم بله شما هم میتونید انجام بدین یکم وقت میخواد و حوصله و ... که خدایی نکرده خرابکاری نشه!! اگر اطلاعات مهم است براتون توصیه اینه که بدید به یک شخص مطمین و وارد ولی اگر نه ، منظورم اینه که اگر اطلاعات آنقدر ها هم مهم نیست خودتون سعی کنید . به هر حال هرکسی که کاری میخواد انجام بده در عوضش از شما پول میگیره ولی بازم صادقانه اینه که من در ایران بغیر از 8 یا 9 نفر یا تیم حرفه ای ،این همه ای را که شما میشناسید نمیشناسم و باقی همون اطلاعاتی را دارند که شما دارید فقط اونا یکم تجربشون از شما بالاتره .

نتکه اصلی اینه که در حال حاضر هارد شما خرابه و اصلا" ربطی به بازیابی اطلاعات نداره پس اول باید ایراد هارد رفع بشه و بعد بازیابی بشه.
توصیه : هارد را ببرید پیش یک متخصص البته با وقت قبلی در همان لحظه برای شما فقط تست انجام دهد و ایراد را اظهار کند بعد تصمیم بگیرید . این کار برای شما هزینه ندارد و به شما کمک میکند.
منتظر شما هستم
در مورد اهمیت اطلاعاتم که باید بگم زندگی من رو اینه!!!
پس بقیه هم با همین نرم افزارا ریکاوری میکنند! چه نرم افزاری؟؟ امکانش هست که اگه با نرم افزار درست کار نشه قابلیت بازیابی هارد هم از بین بره؟!
فکر کنم هارد سالمه چون وقتی وصل میکنم هاردو میشناسه ولی ارور میده که حتما فرمت کن.
در ضمن میخوام تا میشه اینو به خاطر اطلاعاتی که روشه دست کسی ندم!!!

لیلی راه عشق
22-04-2011, 13:51
سلام : من لیلی ام فکر میکردم سئوالمو کامل گفتم " بهر حال منو ببخشید

نوشته بودم یه هارد دیسک : seagate 250 دارم چند روز قبل بدون اینکه ضربه ای بخوره وقتی نصبش کردم ... چراغش روشن شد

اماتوو my computer دیسک با درایو H نمایش داده میشه در حالیکه قبلا به شکل خود هارد نمایش داده میشد در ضمن دیگه باز

نمیشه ... توو هارد عکسها و فیلمای خانوادگیه و برام حیاطی ... وقتی روش کلیک میکنم این ارورو میده :

H:is not accessible //// error performing inpege operation

خواهش میکنم کمکم کنید و اگه مشکل حاده بهم ادرس دقیق یه تعمیرگاه تخصصی مطمئن معرفی کنید چون من اصلا نمیشناسم

فقط بهم اطمینان بدید که اطلاعات بر میگرده ... ازتون نهایت قدردانیو دارم بابت جواب و حوصله ای که به خرج دادید .

لیلی : ساکن تهران

ahmad_ebrahimian
22-04-2011, 15:11
چند وقت پیش یه هارد 7200.12 خریدم که بعد از 3 هفته دیتکت نشد

مدار RS232 که قبلا هارد 7200.11 را باهاش راه انداخته بودمو وصل کردم به هاردم ولی اصلا توی هایپر ترمینال ctrl+z جواب نمیداد

با مقداری سرچ در سایتهای خارجی متوجه شدم که طریقه کار با مدار 7200.12 فرق میکنه با 7200.11

تفاوتشم این بود که موتورو در هارد 7200.12 نباید قطع کرد و دستوراتشم فرق میکنه (( قابل توجه آقایونی که توی این سایت اسمشون شده مهندس ))

ولی کلا این هارد طلسم شده و به هیچ عنوان هایپر ترمینال نمیشناختش

خلاصه یه هارد با کد ، سریال و فریمور یکسان خریدم و بردشو انداختم روی هارد خرابم

وقتی برقشو وصل کردم هد شروع کرد به تیکاف کردن منم زود خاموشش کردم ..... حالا برد خودشم که میبندم بازم هد تیکاف میکنه

چرا اینجوری میشه و چرا این برد باعث تیکاف کردن هد شد ؟؟؟

چیکار کنم ؟ بنده تهران نیستم که بتونم برسم خدمتتون

خواهشا یکم تخصصی راهنمایی بفرمایید ... الان توی این موندم که چرا هد به تیکاف کردن افتاده ؟؟؟

رضا امیر
23-04-2011, 05:17
در مورد اهمیت اطلاعاتم که باید بگم زندگی من رو اینه!!!
پس بقیه هم با همین نرم افزارا ریکاوری میکنند! چه نرم افزاری؟؟ امکانش هست که اگه با نرم افزار درست کار نشه قابلیت بازیابی هارد هم از بین بره؟!
فکر کنم هارد سالمه چون وقتی وصل میکنم هاردو میشناسه ولی ارور میده که حتما فرمت کن.
در ضمن میخوام تا میشه اینو به خاطر اطلاعاتی که روشه دست کسی ندم!!!
برایتان یک پیغام خصوصی فرستادم امیدوارم مشکلتان حل شود

---------- Post added at 08:47 PM ---------- Previous post was at 08:42 PM ----------

نوشته بودم یه هارد دیسک : seagate 250 دارم چند روز قبل بدون اینکه ضربه ای بخوره وقتی نصبش کردم ... چراغش روشن شد

اماتوو my computer دیسک با درایو H نمایش داده میشه در حالیکه قبلا به شکل خود هارد نمایش داده میشد در ضمن دیگه باز

نمیشه ... توو هارد عکسها و فیلمای خانوادگیه و برام حیاطی ... وقتی روش کلیک میکنم این ارورو میده :

خواهش میکنم کمکم کنید و اگه مشکل حاده بهم ادرس دقیق یه تعمیرگاه تخصصی مطمئن معرفی کنید چون من اصلا نمیشناسم

فقط بهم اطمینان بدید که اطلاعات بر میگرده ... ازتون نهایت قدردانیو دارم بابت جواب و حوصله ای که به خرج دادید .

سلام
در تهران میتوانید به خانه سخت افزار به تلفن 66963869 و یا آقای علیان که بنر ایشان در بالای همین صفحه است و یا به شرکت محترم مهران رایانه مراجعه فرمایید. امید وارم مشکلتان حل شود.

pouria_br
23-04-2011, 09:19

سلام به همه دوستای عزیز
منم مشکلم مثه لیلی خانومه
راهنمایی بفرمایید که چه کنیم :11:

h_kh_1367
23-04-2011, 10:37
سلام به همه دوستای عزیز
منم مشکلم مثه لیلی خانومه
راهنمایی بفرمایید که چه کنیم :11:

سلام خدمت لیلی خانم و پوریای عزیز
منم دقیقا با هادر seagate 500 همین مشکل رو داشتم .
ببینید : اول باید مطمئن باشید که خود هارد و پورت usb سالم هست ، پس از اطمینان باید از طریق manage (کلیک راست روی my computer) درایو مورد نظر رو quick formate کنید .

فقط quick formate
بعد نرم افزار icare data recovery رو نصب کنید و در قسمت format partition اطلاعات رو بازیابی کنید و در نظر داشته باشید که :
1 - سیستم خوب و قدرتمندی داشته باشید
2 - فضا برای ذخیره اطلاعات بازگردانده شده داشته باشید (چون نمی تونید تو خود هارد مجدداً ذخیره کنید)
3 -مطمئن باشید تا 24 ساعت آینده برقتون قطع نشه
4 -حتماً بعد از اینکه تمام اطلاعات تون رو بعد از ریکاوری ذخیره کردید هارد (هارد مشکل دار) رو یه بار فرمت عادی کنید

5 - اگه تخصص کافی ندارید حتماً هارد رو به یک تعمیر کار متخصص بسپرید .

pouria_br
23-04-2011, 10:54
ببینید : اول باید مطمئن باشید که خود هارد و پورت usb سالم هست ، پس از اطمینان باید از طریق manage (کلیک راست روی my computer) درایو مورد نظر رو quick formate کنید .

فقط quick formate

بعد نرم افزار icare data recovery رو نصب کنید و در قسمت format partition اطلاعات رو بازیابی کنید و در نظر داشته باشید که :
2 - فضا برای ذخیره اطلاعات بازگردانده شده داشته باشید (چون نمی تونید تو خود هارد مجدداً ذخیره کنید)
4 -حتماً بعد از اینکه تمام اطلاعات تون رو بعد از ریکاوری ذخیره کردید هارد (هارد مشکل دار) رو یه بار فرمت عادی کنید

ممنون از راهنماییت
تخصص رو که دارم :31:
از بس هارد ترکوندم و ریکاوری کردم :31:
ولی این یکی نوعه جدیدی بود برام
ببین رفیق الان من یه برنامه 4 مگابایتی دانلود کردم خیلی توپه
سیستمم هارد رو نشناخت ولی وقتی این برنامه رو باز کردم سریع تو 3 سوت شناختش :18:
اگه خواستید بگید بگم که چطوریاست
اینم عکسش:

کامل باهاش کار نکردم :31:
ولی فعلا تنها مزیتی که داره اینه که میتونه فایل ها رو ریکاوری کنه و میتونه کپی کنه

رضا امیر
24-04-2011, 09:19

فقط quick formate

سلام دوست من

شما دارید این بنده خدا ها را راهنمایی میکنید و یا اینکه دستی دستی مینداریدشون تو چاه؟ همین طوری هم میشه بازیابی کرد احتیاجی به فرمت نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!

123list
24-04-2011, 12:46
با سلام
نمیدونم چرا سرعت هارد مکستور من اینقدر پائین امده سرعت کپی از یک درایور به درایور دیگه بیشتر از 30 تا بالا نمیره. این مشکل به کپی کردن به هارد اکسترنال هم سرایت کرده و وقتی میخواهم یک فایل 5 یا 6 گیگی رو به هارد اکسترنال کپی کنم سرعت اولیه بالا میره بعد انقدر پائین میاد که تقریبا هیچی کپی نمیشه و سیستم هنگ میکنه و مجبور میشم هارد رو در بیارم . ویندوز رو هم عوض کرده ام اما مشکل همچنان باقی است

mehdi313
24-04-2011, 13:39
سلام
مدتي است من با اين پيغام مواجه ميشم:
MBR Sector of the 0.physical hard disk - Win/32 Mebrot.mbr trojan
در واقع آنتي ويروس من نود 32 است كه هر بار سيستم رو روشن ميكنم اول اين پيغام مياد و بعد از مدتي (چند ساعت يا چند روز) ديگه كلا بالا نميآد.
ويندوز رو هم دوباره نصب كردم نشد.
كل هارد رو چندين بار فرمت كردم نشد.
ويندوز رو از XP به 7 تغيير دادم نشد.
مشكل چيه چكار كنم؟؟

رضا امیر
24-04-2011, 15:37
با سلام
نمیدونم چرا سرعت هارد مکستور من اینقدر پائین امده سرعت کپی از یک درایور به درایور دیگه بیشتر از 30 تا بالا نمیره. این مشکل به کپی کردن به هارد اکسترنال هم سرایت کرده و وقتی میخواهم یک فایل 5 یا 6 گیگی رو به هارد اکسترنال کپی کنم سرعت اولیه بالا میره بعد انقدر پائین میاد که تقریبا هیچی کپی نمیشه و سیستم هنگ میکنه و مجبور میشم هارد رو در بیارم . ویندوز رو هم عوض کرده ام اما مشکل همچنان باقی است
سلام دوست من
مشکل در کم شدن سرعت به کپی به چندین عامل ربط دارد:
1- نوع فایل سیستم ها در دو پارتیشن مبدا و مقصد ( FAT,NTFS و ....)
2- نوع و اندازه بلاک پارتیشن که در زمان فرمت کردن تعیین میشود.
3- خرابی و یا سلامت سیستم عامل
4- میزان فضای باقیمانده در رم ( و یا در واقع میزان اشغال فضای رم با برنامه های رزیدنت در حافظه)
5- میزان مشغولی سی پی یو
6- نوع نرم افزارهای ویروس کش و یا آنتی اسپای و .... و میزان درجه سکیوریتی
7- مدل هارددیسک و میزان چرخش در ثانیه
8- میزان بافر هارددیسک و سرعت دسترسی آن
9- میزان کانال در مادربرد
10- و....

باید تک به تک چک شوند حتی اگر شما میزان 200 تا 500 فونت اضافی در ویندوز نصب کنید هم سرعت کم میشود
موفق باشید.

رضا امیر
24-04-2011, 15:44
سلام
مدتي است من با اين پيغام مواجه ميشم:
MBR Sector of the 0.physical hard disk - Win/32 Mebrot.mbr trojan
در واقع آنتي ويروس من نود 32 است كه هر بار سيستم رو روشن ميكنم اول اين پيغام مياد و بعد از مدتي (چند ساعت يا چند روز) ديگه كلا بالا نميآد.
ويندوز رو هم دوباره نصب كردم نشد.
كل هارد رو چندين بار فرمت كردم نشد.
ويندوز رو از XP به 7 تغيير دادم نشد.
مشكل چيه چكار كنم؟؟
سلام
در هارددیسک قسمتی وجود دارد به نام MBR و یا همان مستر بوت رکورد اطلاعاتی که در آن وجود دارد با فرمت و پارتیشن بندی عوض میشود ولی هیچ وقت پاک نمیشود پس اگر ویروسی بشود اگر شما هزاران هزار بار هم پارتیشن ها را پاک کنید و دوباره ویندوز بریزید آن از بین نمیرود و سرجایش میماند :
1- اطلاعات را در جای امن در یک هارد دیگر منتقل نمایید
2- حتما" ویروس هم خودش را در آن هارد کپی خواهد کرد پس از سلامت اطلاعات در پایان عملیات کپی پس از یک ریستارت کردن اطمینان حاصل کنید.
3- هارد ویروسی را LLF یا همان فرمت سطح پایین انجام دهید.
4- پارتیشن بندی کنید و سیستم عامل نصب نمایید.
5- یک ویروس کش قوی نصب و آپدیت کنید
6- اطلاعات را با ویروس کش چک و به هارد اول منتقل نمایید.

ahmad_ebrahimian
24-04-2011, 21:59
......................................

رضا امیر
25-04-2011, 06:29
چند وقت پیش یه هارد 7200.12 خریدم که بعد از 3 هفته دیتکت نشد

مدار RS232 که قبلا هارد 7200.11 را باهاش راه انداخته بودمو وصل کردم به هاردم ولی اصلا توی هایپر ترمینال ctrl+z جواب نمیداد

با مقداری سرچ در سایتهای خارجی متوجه شدم که طریقه کار با مدار 7200.12 فرق میکنه با 7200.11

تفاوتشم این بود که موتورو در هارد 7200.12 نباید قطع کرد و دستوراتشم فرق میکنه (( قابل توجه آقایونی که توی این سایت اسمشون شده مهندس ))

ولی کلا این هارد طلسم شده و به هیچ عنوان هایپر ترمینال نمیشناختش

خلاصه یه هارد با کد ، سریال و فریمور یکسان خریدم و بردشو انداختم روی هارد خرابم

وقتی برقشو وصل کردم هد شروع کرد به تیکاف کردن منم زود خاموشش کردم ..... حالا برد خودشم که میبندم بازم هد تیکاف میکنه

چرا اینجوری میشه و چرا این برد باعث تیکاف کردن هد شد ؟؟؟

چیکار کنم ؟ بنده تهران نیستم که بتونم برسم خدمتتون

خواهشا یکم تخصصی راهنمایی بفرمایید ... الان توی این موندم که چرا هد به تیکاف کردن افتاده ؟؟؟
سلام دوست خوبم جناب آقای احمد ابراهیمیان
اولا" من که متوجه نشدم شما به از چی ناراحت هستید و چرا ناراحتی تون را هم باز مخفیانه ابراز میکنید و با پرده پوشی ؟ !!
بگذریم من دوباره مشکل شما را خوندم . لازم میدانم برایتان یکم توضیح بیشتر بدم

در مورد خرابی های هارددیسک های سیگیت چه با برند سیگیت و چه مکستور که در اصل از خانواده Barracuda هستند چهار مسیر مختلف وجود دارد که میشود این هارددیسک ها را اصلاح کرد:
1- با دستورات ریست که در میانه راه کاغذ ایزوله برداشته میشود
2- با دستورات ریست که در همان ابتدا کاغذ ایزوله برداشته میشود
3- بوسیله PC-3000 UDMA بصورت اتوماتیک
4- بوسیله شورت کردن یکی از مسیر های چیپ اصلی برد هارددیسک
البته مسیر دیگری هم وجود دارد که ما از آن میگذریم
و برای اصلاح ظرفیت هارد دیسک هم از 0 به حد اکثر نیز 3 راه وجود دارد.
لازم است توضیح دهم که تمام این مسیر ها فقط برای ریست کردن فرم ویر و به ظرفیت رساندن است نه آپدیت فرم ویر و هم اینکه ممکن است هارد شما مریضی دیگری داشته باشد که رفلکس آن مشابه ایراد هنگ یا Busy است مثلا" خرابی یکی از هد های خواندن و نوشتن و یا بدسکتور و یا فرابی یکی از ماژول ها

خوب مشکل بعدی شما تعویض برد هاردتان بوده است که باید به عرضتان برسانم برد این هارددیسک ها تنها برای همان مدیا کار میکند زیرا در هنگام سروو Servo نوشتن بر روی هارد اطلاعات ترک ها و ... جداول خاصی در برد نگه داری میشود پس اگر برد را تعویض کنید احتمال دارد به هد آسیب وارد کنید ( 30 %) چون هد نمیتواند مسیر یابی کند به ابتدا و انتها میرود و صدای هد کلیک را میشنوید ( البته در بعضی مدل های دیگر بعد از تعویض برد ممکن است 1- هارد روشن نشود 2- هارد روشن میشود هد حرکت نمیکند 3- همه چیز عادی است اما اطلاعات ID و فرم ویر اشتباه است و اطلاعات دیده نمیشود و ...)
پس شما نباید برد را تعویض کنید مگر به دلایل خاص که ما این کار را انجام میدهیم.

خوشحال میشوم بدون درنگ در هر مورد که مشکل داشتید با بنده تماس بگیرید و یا سوالتان را در اینجا مطرح کنید.

toshish
25-04-2011, 18:36
میبخشید نمیدنم قبلا توی نوشته هاتون این مشکل مطرح شده یا نه
فرصت نکردن همه رو ببینم
من یه مشکل دارم
هاردم موقع خاموش صدای تق میده !
قبلا اینجوری نبود
ضمنا یه مشکل دیگه:موقع بازی کردن ( حتی بازیهای معمولی) ، بعد از حدود یه ربع شروع به تیک زدن میکنه و چراغ هارد با هر بار تیک،با شدت بیشتری روشن میشه !!!!!!!!
کسی میتونه راهنماییم کنه مشکل از چیه ؟

هارد 160 مکستور
رم 1 Adata و 512 Appacer
سی پی یو 5200
گرافیک 1 َATI 5480

kaka-23
26-04-2011, 16:30
سلام
من یه هارد WD 500GB My passport دارم
چند روز پیش وقتی زدمش به pc دیگه باز نشد
تو یه دستگاه دیگه هم تست کردم بازم نشد
بعضی وقت ها هم میاد میگه FOrmat Disk
تو TVBOX یا گیرنده دیجیتال کامل باز میشه ولی تو pc نه
حدود 400gb اطلاعات مهم دارم و نمیشه فرمتش کرد
به نظر شما چی کنم ؟

snima6
26-04-2011, 17:36
سلام یه سوال در مورد هارد اکسترنال داشتم نمیدونم باید کجا بپرسم!!
یه هارد اکسترنال دارم که روش ubuntu نصب کردم . چجوری میشه اون رو به ط.ر کامل پاک کرد؟(از طریق boot یا چیز دیگه)

omid_zendegi
26-04-2011, 19:21
سلام
من با دو هاردم مشکل دارم قبلا تاپیک جداگانه زدم جواب نگرفتم ولی مثل اینکه همه مهندسین هارد اینجا تشریف دارند ممنون میشم کمکم کنید یه هفته است که از کار وزندگی افتادم:41:
1-یه هارد مکستور 80 دارم که تا سه سال مشکلی نداشت ولی یه دفعه ظرفیت یکی از پارتیشن هاش کم شد بعد از چند بار فرمت درست نشد و کل هارد رو از نو پارتیشن بندی و فرمت کردم ولی اینبار 40 گیگ از حجمش کم شده بود هم توی ویندوز و هم نرم افزار های پارتیشن بندی و مدیریت هارد، هارد رو 40 نشون میدادند
هر راهی رو که فکر کنید امتحان کردم از فرمت سطح پایین تا نرم افزار HDD REGENERATOR الان دو ساله که از نصف هاردم استفاده میکنم:18:
2-هارد مکستور 320 که از روز اول مشکل داشت مثلا پارتیشن اولش رو واسه نصب ویندوز فرمت میکردم دومی یا سومی هم فرمت میشد!!!! یا این اواخر وقتی فایلی رو از روش حذف میکردم تو سطل بازیافت نشون نمیداد برخی از فولدر ها با وجود اینکه دیتای داخلش رو حذف نکرده بودم حجم 0 مگ نشون میداد و اصلا بازشون نمیکرد و آخر سر 2 تا از پارتیشن هاش کلا از کار افتاد با پارتیشن بندی مجدد و فرمت هارد حالا اون مشکلات رو نداره ولی اصلا با ویندوز نمیشه فرمتش کرد نه فول و نه سریع .با HDD REGENERATOR چک کردم بدسکتور نداره
وقتی با ویندوز و چند تا نرم افزار چک میکنم میگه فایل های سیستمی مشکل داره و آخرین راهی که بلد بودم فرمت سطح پایین بود ولی ارور داد :2: لطفا کمک کنید ثواب داره:11:

pouria_br
26-04-2011, 20:29
سلام
من یه هارد WD 500GB My passport دارم
چند روز پیش وقتی زدمش به pc دیگه باز نشد
تو یه دستگاه دیگه هم تست کردم بازم نشد
بعضی وقت ها هم میاد میگه FOrmat Disk
تو TVBOX یا گیرنده دیجیتال کامل باز میشه ولی تو pc نه
حدود 400gb اطلاعات مهم دارم و نمیشه فرمتش کرد
به نظر شما چی کنم ؟
سلام و درود بر تو ای دوست عزیز و ای همدرد و ای همرزم :31:
مشکل تو یه جورایی مثه مشکل من بود
من نمیدونم مشکلت چجوری به جود اومده و یا چجوری رفع میشه
ولی یه راهنمایی خفن میکنم :31:
بیا این برنامه رو دانلود کن :
حجم 4 مگابایت

من هاردم رو وقتی میزدم به سیستم ارور میومد که باید فرمتش کنی

من دودل بودم که بعد از گذشت چند روز این برنامه رو جوریدم
تا برنامه رو باز کردم هاردم رو شناخت
و بعد تونستم از اطلاعات بک اپ بگیرم و یه ریکاوریه جانانه هم انجام دادم :31:
کار باهاش راحته و برنامه به صورت پرتابل هستش
اگه کار باهاش برات سخته بگو تا اموزش بدم برات
موفق باشی :11:

kaka-23
26-04-2011, 22:00
آقا دمت گرم
هارد رو شناخت
یه آموزش برام بفرست که یه دنیا داره از نگرانی در میاد !

رضا امیر
26-04-2011, 22:03
سلام یه سوال در مورد هارد اکسترنال داشتم نمیدونم باید کجا بپرسم!!
یه هارد اکسترنال دارم که روش ubuntu نصب کردم . چجوری میشه اون رو به ط.ر کامل پاک کرد؟(از طریق boot یا چیز دیگه)
سلام اگر اطلاعات برات مطرح نیست رمت سطح پایین کنید. Low level format

رضا امیر
26-04-2011, 22:10
آقا دمت گرم
هارد رو شناخت
سلام
step به step جلو بروید در مرحله اول I do not know .... را بزنید
2- در پنجره سمت راست هارد را انتخاب کنید پس از اتمام پردازش
3-در اینجا پارتیشن ها را انتخاب و تک به تک به نمایش در میا یند
روی اطلاعات مورد نظر کلیک و copy را انتخاب کنید.

حتما" اطلاعات را در هارد دیگری ذخیره کنید

omid_zendegi
26-04-2011, 22:12
سلام
من با دو هاردم مشکل دارم قبلا تاپیک جداگانه زدم جواب نگرفتم ولی مثل اینکه همه مهندسین هارد اینجا تشریف دارند ممنون میشم کمکم کنید یه هفته است که از کار وزندگی افتادم:41:
1-یه هارد مکستور 80 دارم که تا سه سال مشکلی نداشت ولی یه دفعه ظرفیت یکی از پارتیشن هاش کم شد بعد از چند بار فرمت درست نشد و کل هارد رو از نو پارتیشن بندی و فرمت کردم ولی اینبار 40 گیگ از حجمش کم شده بود هم توی ویندوز و هم نرم افزار های پارتیشن بندی و مدیریت هارد، هارد رو 40 نشون میدادند
هر راهی رو که فکر کنید امتحان کردم از فرمت سطح پایین تا نرم افزار HDD REGENERATOR الان دو ساله که از نصف هاردم استفاده میکنم:18:
2-هارد مکستور 320 که از روز اول مشکل داشت مثلا پارتیشن اولش رو واسه نصب ویندوز فرمت میکردم دومی یا سومی هم فرمت میشد!!!! یا این اواخر وقتی فایلی رو از روش حذف میکردم تو سطل بازیافت نشون نمیداد برخی از فولدر ها با وجود اینکه دیتای داخلش رو حذف نکرده بودم حجم 0 مگ نشون میداد و اصلا بازشون نمیکرد و آخر سر 2 تا از پارتیشن هاش کلا از کار افتاد با پارتیشن بندی مجدد و فرمت هارد حالا اون مشکلات رو نداره ولی اصلا با ویندوز نمیشه فرمتش کرد نه فول و نه سریع .با HDD REGENERATOR چک کردم بدسکتور نداره
وقتی با ویندوز و چند تا نرم افزار چک میکنم میگه فایل های سیستمی مشکل داره و آخرین راهی که بلد بودم فرمت سطح پایین بود ولی ارور داد :2: لطفا کمک کنید ثواب داره:11:

در ادامه....
هاردم رو با آکرونیس چک کردم این پیغام رو داد
the volume bitmap is incorrect

رضا امیر
26-04-2011, 22:14
سلام
سلام هارد اول شما ظرفیتش کم شده است با نرم افزار MHDD و دستور nhpa درست میشود
هارد دوم ویروس دارد اگر اطلاعات مطرح نیست Low level کنید لازم نیست کل هارد را انجام بدهید برای 5 دقیقه بگذارید کار کند و بعد سیستم را ریست کنید و ویندوز بریزید و پارتیشن بندی کنید.

pouria_br
26-04-2011, 22:18
آقا دمت گرم
هارد رو شناخت
ایول
باشه الان
از اموزش عکس میگیریم
میزارم یا میخوای شفاهی بهت بگم؟
اینم عکس
اگه نامفهوم بود بگو تا کامل برات توضیح بدم :11:
در ضمن کیفیت عکس ها رو هم آوردم پایین تا زودتر لوود بشه

ahmad_ebrahimian
26-04-2011, 22:54
سلام دوست خوبم جناب آقای احمد ابراهیمیان
اولا" من که متوجه نشدم شما به از چی ناراحت هستید و چرا ناراحتی تون را هم باز مخفیانه ابراز میکنید و با پرده پوشی ؟ !!
بگذریم من دوباره مشکل شما را خوندم . لازم میدانم برایتان یکم توضیح بیشتر بدم

در مورد خرابی های هارددیسک های سیگیت چه با برند سیگیت و چه مکستور که در اصل از خانواده Barracuda هستند چهار مسیر مختلف وجود دارد که میشود این هارددیسک ها را اصلاح کرد:
1- با دستورات ریست که در میانه راه کاغذ ایزوله برداشته میشود
2- با دستورات ریست که در همان ابتدا کاغذ ایزوله برداشته میشود
3- بوسیله PC-3000 UDMA بصورت اتوماتیک
4- بوسیله شورت کردن یکی از مسیر های چیپ اصلی برد هارددیسک
البته مسیر دیگری هم وجود دارد که ما از آن میگذریم
و برای اصلاح ظرفیت هارد دیسک هم از 0 به حد اکثر نیز 3 راه وجود دارد.
لازم است توضیح دهم که تمام این مسیر ها فقط برای ریست کردن فرم ویر و به ظرفیت رساندن است نه آپدیت فرم ویر و هم اینکه ممکن است هارد شما مریضی دیگری داشته باشد که رفلکس آن مشابه ایراد هنگ یا Busy است مثلا" خرابی یکی از هد های خواندن و نوشتن و یا بدسکتور و یا فرابی یکی از ماژول ها

خوب مشکل بعدی شما تعویض برد هاردتان بوده است که باید به عرضتان برسانم برد این هارددیسک ها تنها برای همان مدیا کار میکند زیرا در هنگام سروو Servo نوشتن بر روی هارد اطلاعات ترک ها و ... جداول خاصی در برد نگه داری میشود پس اگر برد را تعویض کنید احتمال دارد به هد آسیب وارد کنید ( 30 %) چون هد نمیتواند مسیر یابی کند به ابتدا و انتها میرود و صدای هد کلیک را میشنوید ( البته در بعضی مدل های دیگر بعد از تعویض برد ممکن است 1- هارد روشن نشود 2- هارد روشن میشود هد حرکت نمیکند 3- همه چیز عادی است اما اطلاعات ID و فرم ویر اشتباه است و اطلاعات دیده نمیشود و ...)
پس شما نباید برد را تعویض کنید مگر به دلایل خاص که ما این کار را انجام میدهیم.

خوشحال میشوم بدون درنگ در هر مورد که مشکل داشتید با بنده تماس بگیرید و یا سوالتان را در اینجا مطرح کنید.

ممنون از محبتتون ... من ازین ناراحت شدم که 2 صفحه از روی سوالات من رد شد ولی کسی جوابی نداد
باور کنید اگه تهران بودم انقدر مزاحمتون نمیشدم
الان این سوال واسم پیش اومده که چرا هد هارد با برد خودشم تیک تیک میکنه ؟؟؟ هر کاری میشه کرد بفرمایید تا امتحان کنم .... 1 ترا اطلاعاتم نابود شد خیلی حالم گرفته
راستی این اطلاعات ترکها و فرمور روی آیسی 8 پایه سیموس که روی برده ذخیره میشه یا نه .... چون با عقلم جور در نمیاد روی cpu یا driver motor چیزی ذخیره بشه؟؟

رضا امیر
27-04-2011, 06:14
ممنون از محبتتون ... من ازین ناراحت شدم که 2 صفحه از روی سوالات من رد شد ولی کسی جوابی نداد
باور کنید اگه تهران بودم انقدر مزاحمتون نمیشدم
الان این سوال واسم پیش اومده که چرا هد هارد با برد خودشم تیک تیک میکنه ؟؟؟ هر کاری میشه کرد بفرمایید تا امتحان کنم .... 1 ترا اطلاعاتم نابود شد خیلی حالم گرفته
راستی این اطلاعات ترکها و فرمور روی آیسی 8 پایه سیموس که روی برده ذخیره میشه یا نه .... چون با عقلم جور در نمیاد روی cpu یا driver motor چیزی ذخیره بشه؟؟
سلام
یک بار دیگر چک کنید ببینید آیا برد ها را که جابجا کردید اشتباهی سر جایشان نگذاشتید؟
بله هم در CPU برد شما و هم در Rom اطلاعات ذخیره میشود.

ahmad_ebrahimian
27-04-2011, 09:31
سلام
یک بار دیگر چک کنید ببینید آیا برد ها را که جابجا کردید اشتباهی سر جایشان نگذاشتید؟
بله هم در CPU برد شما و هم در Rom اطلاعات ذخیره میشود.

:41::41: شما دستور دادین منم دوباره امتحان کردم ولی هد تیک تیک میکنه :11:
جالبیش اینجاست که وقتی بردشو عوض کردم به محض این که صدای تیک تیک شنیدم سریع خاموشش کردم و برد خودشو انداختم

من قبلنا برد هارد تعویض کرده بودم ولی همچین اتفاقی نیوفتاده بود واسم:2:

Javad_Ed
27-04-2011, 15:11
سلام دوستان
یه هارد مکستور هست ...که
روشن میکنم سیستم و...صدای کلیک میده...(متناوب)
چیکار میتونم بکنم ؟!
مرسی:11:

kaka-23
27-04-2011, 15:12
ایول
باشه الان
از اموزش عکس میگیریم
میزارم یا میخوای شفاهی بهت بگم؟
اینم عکس
اگه نامفهوم بود بگو تا کامل برات توضیح بدم :11:
در ضمن کیفیت عکس ها رو هم آوردم پایین تا زودتر لوود بشه
الان این back up میگیره ؟
فرمت نمیشه که ؟؟

parisa61
27-04-2011, 19:38
با سلام
نمی دانم سوالم را جای درستی مطرح می کنم یا نه ولی به هر حال خیلی برام مهمه
بیشتر از یک سال که یک هارد اکسترنال seagate دارم با ظرفیت یک ترا و آداپتور برق که چند وقته که error windows delay write failed میده و یا اصلا هارد را نمی شناسه و کلا نمیذاره از روش چیزی کپی کنیم
در ضمن حدود 30 گیگ خالی داره در win xp sp3 کار می کنم . توسط سیستم هم شناخته میشه و راستی روی لپ تاپ با 7 مشکلی نداره به نظر شما باید چیکار کرد ؟
ممنون

pouria_br
27-04-2011, 22:54
الان این back up میگیره ؟
فرمت نمیشه که ؟؟
میتونی هم ازش بک آپ بگیری
ولی اولین کاری که باید بکنی فایلهاتو بکشی بیرون بریزی یه جای دیگه

رضا امیر
28-04-2011, 05:25
:41::41: شما دستور دادین منم دوباره امتحان کردم ولی هد تیک تیک میکنه :11:
جالبیش اینجاست که وقتی بردشو عوض کردم به محض این که صدای تیک تیک شنیدم سریع خاموشش کردم و برد خودشو انداختم

من قبلنا برد هارد تعویض کرده بودم ولی همچین اتفاقی نیوفتاده بود واسم:2:
سلام دوست من
بله میدانم که شما قبلا" هم این کار را کرده اید ولی این را بدانید هر هاردی با هارددیسک دیگر و حتی در یک برند خانواده های مختلف با هم فرق دارند . بهتر میدانم به یک متخصص دارای ابزار پیشرفته PC-3000 UDMA مراجعه نمایید.

---------- Post added at 08:51 PM ---------- Previous post was at 08:48 PM ----------

سلام دوستان
یه هارد مکستور هست ...که
روشن میکنم سیستم و...صدای کلیک میده...(متناوب)
چیکار میتونم بکنم ؟!
مرسی:11:
سلام دوست من
این صدا زیاد خوش آیند نیست بهتر است به یک متخصص تعمیرات مراجعه نمایید ولی در کل اگر هارددیسک ظرفیت پایین دارد و اطلاعات برایتان بی ارزش است فکر کنم بهتر باشد یا به همین صورت بفروشیدش یا از خیرش بگذرید. چون عموما" حداقل باید 15 هزارتومان بابت تعمیر بپردازید .

---------- Post added at 08:55 PM ---------- Previous post was at 08:51 PM ----------

با سلام
نمی دانم سوالم را جای درستی مطرح می کنم یا نه ولی به هر حال خیلی برام مهمه
بیشتر از یک سال که یک هارد اکسترنال seagate دارم با ظرفیت یک ترا و آداپتور برق که چند وقته که error windows delay write failed میده و یا اصلا هارد را نمی شناسه و کلا نمیذاره از روش چیزی کپی کنیم
در ضمن حدود 30 گیگ خالی داره در win xp sp3 کار می کنم . توسط سیستم هم شناخته میشه و راستی روی لپ تاپ با 7 مشکلی نداره به نظر شما باید چیکار کرد ؟
ممنون
سلام دوست خوبم
خوب اگر با 7 کارمیکند و مشکلی ندارد احتمالا" مشکل در نوع پارتیشن شما و یا ممکن اسن ویروس و یا نوع پرمیشن تعریفی باشد بهتر است اطلاعات هارددیسک را در جای امن خالی کنید و پس از اطمینان از صحت اطلاعات هارددیسک را فرمت سطح پایین نموده و دوباره پارتیشن بندی نمایید.

kissyou
28-04-2011, 11:36
با سلام و خسته نباشید

من یه هارد seagate 1 tera تازه خریدم از نظر سرعت و همه چی عالیه حتی با برنامه hdtune pro چکش کردم و مشکلی نداشت با اینکه زیر فشار بود.امروز که کامپیوتر روشن کردم همه چیز عادی بود و من داشتم از هاردهای اصلی خودم اطلاعات کپی میکردم توی این هارد راستی باید بگم که این هارد فعلا در حالت اسلیو هستش و ویندوز از یک هارد دیگه ای بوت میشه من الان با این هارد 3 تا هارد به سیستمم وصله و پاورم green 535b و با port تبدیل قسمت برق ساتا به این هارد وصل کردم چون پاورم دو تا کابل برق ساتا بیشتر نداشت.من حدود 350 گیگ فایل بدون مشکل تو 6 تا پارتیشنی که درست کرده بودم ریختم راستی اینو بگم که من با برنامه Disk Management ویندوز 7 این هارد پارتیشن بندی کردم و با اینکه برا اولین بار بود فرمت full نکردم و با فرمت quick پارتیشن ها رو فرمت کردم و مشکلی هم پیش نیومد.ولی وقتی داشتم حدود 65 گیگ رو تو یه پارتیشنی که هنوز چیزی توش نریخته بودم کپی میکردم هارد یه صدایی مثل بوغ یا کشیده شدن چیزی از خودش در اورد و سیستم قفل کرد من چندین با این کارو انجام دادم ولی نمیدونم چرا تو این 60 گیگ که داره کپی میشه یه مقدار که میره هارد صدای بوق یا قیژ از خودش در میاره و سیستم قفل میکنه
اینم بگم که هارد های قدیمی که من دارم همشون مال 5 تا 6 سال پیشن.راستی اینم بگم وقتی موقع صدا کردن هارد کابلها رو که به هارد وصلن تکون میدم هارد یه دفعه درست میشه وسیستم از حالت هنگ در میاد.

این کابلها که شامل کابل برق و دیتا ساتا میشه قبلا هم که به dvd drive وصل بود بعضی موقع ها درایوم هنگ میکرد و روشن نمیشد.

میشه لطفا یه کمکی بکنید ممنون میشم

موفق باشید.

mehran gorji
28-04-2011, 20:55
با سلام و خسته نباشید

من یه هارد seagate 1 tera تازه خریدم از نظر سرعت و همه چی عالیه حتی با برنامه hdtune pro چکش کردم و مشکلی نداشت با اینکه زیر فشار بود.امروز که کامپیوتر روشن کردم همه چیز عادی بود و من داشتم از هاردهای اصلی خودم اطلاعات کپی میکردم توی این هارد راستی باید بگم که این هارد فعلا در حالت اسلیو هستش و ویندوز از یک هارد دیگه ای بوت میشه من الان با این هارد 3 تا هارد به سیستمم وصله و پاورم green 535b و با port تبدیل قسمت برق ساتا به این هارد وصل کردم چون پاورم دو تا کابل برق ساتا بیشتر نداشت.من حدود 350 گیگ فایل بدون مشکل تو 6 تا پارتیشنی که درست کرده بودم ریختم راستی اینو بگم که من با برنامه Disk Management ویندوز 7 این هارد پارتیشن بندی کردم و با اینکه برا اولین بار بود فرمت full نکردم و با فرمت quick پارتیشن ها رو فرمت کردم و مشکلی هم پیش نیومد.ولی وقتی داشتم حدود 65 گیگ رو تو یه پارتیشنی که هنوز چیزی توش نریخته بودم کپی میکردم هارد یه صدایی مثل بوغ یا کشیده شدن چیزی از خودش در اورد و سیستم قفل کرد من چندین با این کارو انجام دادم ولی نمیدونم چرا تو این 60 گیگ که داره کپی میشه یه مقدار که میره هارد صدای بوق یا قیژ از خودش در میاره و سیستم قفل میکنه
اینم بگم که هارد های قدیمی که من دارم همشون مال 5 تا 6 سال پیشن.راستی اینم بگم وقتی موقع صدا کردن هارد کابلها رو که به هارد وصلن تکون میدم هارد یه دفعه درست میشه وسیستم از حالت هنگ در میاد.

این کابلها که شامل کابل برق و دیتا ساتا میشه قبلا هم که به dvd drive وصل بود بعضی موقع ها درایوم هنگ میکرد و روشن نمیشد.

میشه لطفا یه کمکی بکنید ممنون میشم

موفق باشید.
هارد شما احتمال 99% بدسکتور دارد.hdd regenerator تحت داس بدسکتور گیری کن.اگر اون قسمت رو بدسکتور گیری گرد باز هم ضرر ندارد عمل رفع بدسکتور را واسه اطمینان 2 بار انجام دهید.

---------- Post added at 09:55 PM ---------- Previous post was at 09:50 PM ----------

با سلام خدمت مهندس امیر.
چرا وقتی هارد ide را به hdd wd 1tr 64 عمل هارد به هارد را انجام میدم سرعت سیستم کند میشه و سرعت هارد ide از 20 به 3 میرسد؟
ببخشید منو که زیاد سوال میکنم.سومین سوالم بود.
:11::11:

kissyou
28-04-2011, 22:32
هارد شما احتمال 99% بدسکتور دارد.hdd regenerator تحت داس بدسکتور گیری کن.اگر اون قسمت رو بدسکتور گیری گرد باز هم ضرر ندارد عمل رفع بدسکتور را واسه اطمینان 2 بار انجام دهید.

---------- Post added at 09:55 PM ---------- Previous post was at 09:50 PM ----------

با سلام خدمت مهندس امیر.
چرا وقتی هارد ide را به hdd wd 1tr 64 عمل هارد به هارد را انجام میدم سرعت سیستم کند میشه و سرعت هارد ide از 20 به 3 میرسد؟
ببخشید منو که زیاد سوال میکنم.سومین سوالم بود.
:11::11:

ممنون دوست عزیز درست شد الان وقتی خواستم اون 60 گیگ رو بریزم دیگه گیر نکرد و ریخت

با برنامه hdd regenerator چک کردم 8 تا بد سکتور داشت که هر 8 تا رو زد fix
بعد از اون هم دیگه مشکلی ندارم ممنون دوست عزیز از راهنماییت و موفق باشی:11:

omid_zendegi
28-04-2011, 23:49
هارد دوم ویروس دارد اگر اطلاعات مطرح نیست Low level کنید لازم نیست کل هارد را انجام بدهید برای 5 دقیقه بگذارید کار کند و بعد سیستم را ریست کنید و ویندوز بریزید و پارتیشن بندی کنید.

آقا خیلی ممنون (نهایت تشکری که بلدم) هاردم زنده شد.:31: منو بگو که 2 سال از نصف هاردم استفاده نکردم :13:
یک سوال دیگه استفاده از فن هارد در سلامتی هارد تاثیر داره ؟؟؟ چون جدیدا هارد 500 گیگ گرفتم و فروشنده میگفت هر چی ظرفیت هارد بره بالاتر حساس تر میشه و نگهداریش سخت تره ضمنا دمای 45 درجه سلسیوس برای هارد طبیعیه و عمر هارد رو کم نمیکنه؟؟
برخی نرم افزار های هارد که مقدار سلامتی هارد رو نشون میدن آیا قابل اطمینان هستند؟این هارد 80 قدیمی که دارم در چند نرم افزار تحت ویندوز مثل HDD Life سلامتیشو 100 درصد نشون میده ولی تو یه نرم افزار دیگه که تحت داس هستش و محیطش شبیه MHDD اونجا سلامتیشو 2 درصد نشون میده اگه اینطوره که باید هارد رو ردکنم بره؟میشه مطمئن بود که تا چندسال دیگه کار میکنه؟
راستی هارد جدیدم وسترن دیجیتال مدل خاویار آبیه،چطوره؟
با تشکر مجدد:11:

reza_p
29-04-2011, 00:32
سلام
من یک هارد 1 ترا سیگیت دارم ویندوز خودم ویستا هست .
قبلا یه سری فایل از روی یک هارد دیگه روش کپی کرده بودم امروز هارد رو جدا کردم و روی یک سیستم دیگه که سیستم عاملش xp بود بردم اطلاعات جدیدی که روش کپی کرده بودم ( حدود 400 گیگ ) رو نشون نمیداد روی کامپیوتر اصلی برگردوندم تمام اطلاعات از روش پاک شده . (اطلاعات رو قبلا روش کپی کرده بودم و بارها خاموش و روشن شده بود )
وفتی به کامپیوتر خودم برگردوندمش حود ویندوز از هارد ارور میگرفت گفت scandisk کنم بعد از اون همه رفته .
چطور میتونم فایلها رو برگردونم ؟

omid_zendegi
29-04-2011, 07:38
سلام مهندس ببخشید 2 باره مزاحم میشم:20:
این هارد دوم که فرمودید باید فرمت سطح پایین بشه من محض احتیاط بجای 5 دقیقه گذاشتم 5 ساعت فرمت بشه تا حدود 80 درصد حجم هارد، ولی بعدش دیگه ساعت دو نصف شب بود حوصله نداشتم تا آخرش فرمت کنم همون جا پنجره فرمت رو بستم(متاسفانه دکمه کنسل نداره) ولی بسته نشد که بجاش سر هر سکتور که میرسید یه پیغام میداد که اولش Seek بود _ چند سال پیش هم یادمه موقعی که وسط کار فرمت LL کنسلش کنی همون موقع بسته نمیشه بهر حال از طریق تسک منیجر پردازش نرم افزار رو قطع کردم
امروز هارد رو پارتیشن بندی کردم ولی هنوز تو اسکن ویندوز میگه مشکل داره و چک نرم افزار آکرونیس همینطور این هم پیغام خطایی که قبل فرمت LL هم بود و اصلاح نشده :19::
windows found problems with the file system
این هم خطایی که در Norton Partition Magic میده
Upcase table incorrect file 10 (128)
Lost clusters
بعدش یه گزینه fix داره وقتی میزنم یه پنجره با دو گزینه میاد
Save lost clusters to a file
delete lost clusters
که من دومی زدم

hshrnt
29-04-2011, 10:49
:19:سلام به دوستان
من یه هارد 500 گیگ مکستور sata دارم.تا دیروز بدون مشکل کار میکرد.دیروز ویندوز سون رو دستگام ریختم.
هارد توسط بایوس سیستم شناسایی میشه.
هنگام نصب ویندوز شناسایی میشه.
وقتی سیستم بالا میاد داخل device manager windows شناسایی میشه.
ولی توی my computer و هیچ اکسپلورری مشاهده نمیشه و هیچ دسترسی به اطلاعاتش ندارم.
وقتی میخوام از device manager درایورشو دوباره نصب کنم پیغام خطا میده و درایور نصب نمیشه.
تمام زندگی و کارم توشه . کمکم کنید .:41::18:

amir.7
29-04-2011, 19:50
سلام

دوستان من یه نرم افزار HIREN دانلود و روی سی دی رایت کردم ، وقتی که سیستم رو باهاش بوت میکنم یه تصویر مثل تصویر زیر میاد

که هیچ کاری نمیشه توش کرد ، اگه از دوستان کسی با این نرم افزار آشنایی داره لطفا راهنمایی کنه .

ممنون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

رضا امیر
30-04-2011, 07:45
آقا خیلی ممنون (نهایت تشکری که بلدم) هاردم زنده شد.:31: منو بگو که 2 سال از نصف هاردم استفاده نکردم :13:
یک سوال دیگه استفاده از فن هارد در سلامتی هارد تاثیر داره ؟؟؟ چون جدیدا هارد 500 گیگ گرفتم و فروشنده میگفت هر چی ظرفیت هارد بره بالاتر حساس تر میشه و نگهداریش سخت تره ضمنا دمای 45 درجه سلسیوس برای هارد طبیعیه و عمر هارد رو کم نمیکنه؟؟
برخی نرم افزار های هارد که مقدار سلامتی هارد رو نشون میدن آیا قابل اطمینان هستند؟این هارد 80 قدیمی که دارم در چند نرم افزار تحت ویندوز مثل HDD Life سلامتیشو 100 درصد نشون میده ولی تو یه نرم افزار دیگه که تحت داس هستش و محیطش شبیه MHDD اونجا سلامتیشو 2 درصد نشون میده اگه اینطوره که باید هارد رو ردکنم بره؟میشه مطمئن بود که تا چندسال دیگه کار میکنه؟
راستی هارد جدیدم وسترن دیجیتال مدل خاویار آبیه،چطوره؟
با تشکر مجدد:11:
سلام دوست خوبم
اولا" باید توضیحی بدم در مورد دمای هارددیسک:
عموما" شما دمای بیرونی هارددیسک را دیتکت میکنید پس پر واضح است که دمای داخلی هارد میتواند 20 تا 45 درجه سلسیوس اختلاف در داخل و خارج داشته باشد و اینکه گرما قاتل مغناطیس است و هارددیسک هم در کل دو نوع دارد
1- Magnetic Drive
2- NON Magnetic Drive
و هارددیسک شما که SSD نیست پس مغناطیسی است . خوب تا اینجا واضح است که شما باید هارد را در شرایط استاندارد نگه داری کنید . نه دمای پایین و نزدیک انجماد و نه دمای بالا که میشه بالاتر از 50 درجه سلسیوس . البته دمای بالا بصورت پیک و زمان کوتاه مشکلی نداره ولی در دراز مدت و یا تکرار آن به طور حتم هارد را خراب میکند.
حالا برسیم به استفاده از فن خنک کننده هارددیسک:
1- اگر شما به طراحی کیس خود دقت کنید متوجه خواهید شد که یک راه ورودی هوا در پایین قسمت جلوی کیس شما وجود دارد و برای سرعت دادن به جریان ورودی مکانی برای یک فن بزرگ در داخل کیس ، جلو ، پشت رک هارددیسک ، تعبیه شده است که بعضی از کیس ها خود دارای این فن هستند.
2- در پشت کیس قسمت زیر پاور نیز عموما" جای یک یا دو فن تعبیه شده است بصورت یک شبکه سوراخ سوراخ که جریان خروجی هوای گرم شده را میسازد.

خوب پس هوای خنک و تازه از جلوی کیس وارد میشود از لابلای هارددیسک شما میگذرد و سپس از روی مادربرد و قسمت پل جنوبی و شمالی و در انتها با جریان هوای گرم CPU مخلوت میشود که به بالاترین درجه میرسد و بوسیله یک یا دو فن در انتهای کیس خارج میشود و البته خود پاور نیز یک فن دارد که هم حرارت پاور و هم کمی از حرارت کیس را به خارج منتقل میکند.

پس به این نکته توجه کنید که اگر این جریان هوا درست کار کند شما هیچ نیازی به فن اضافی نخواهید داشت.

اما گاها" دوستان از روی نادانی فن های اضافی در داخل کیس وصل میکنند !!!! و فقط هوای داخل کیس را هم میزند درست به مانند اینکه شما در اتاقی دربسته نشسته اید و یک بخاری در حال گرم کردن اتاق است و شما یک پنکه در جلوی خود گذاشته اید تا شما را خنک کند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نکته: اگر اگر اگر اگر .... اگر فن هارددیسک به جریان سالم هوا کمک کند 100 البته کار ساز است و تنها مشکل در این است که فن مستقیم تمام گرد و خاک هوا را بر روی هارد منتقل میکند و شما باید باید باید باید ... حتما" هر 2 تا 3 ماه هارد را خارج کرده و الکتریسته ساکن بدن خود را دشارژ کنید و فن را جدا و روی برد هارددیسک را بوسیله برس و یا فشار هوا تمیز کنید و الا همان گرد و خاک عایق حرارت و هادی جریان الکتریسته است و باعث خرابی هارد خواهد شد.

خوب حالا برسیم بر سر نرم افزارهایی که سلامتی هارد را نشان میدهند :
تمامی هارددیسک ها دارای یک میکرو کد هستند از فرم ویر به نام ماژول S.M.A.R.T که این بهترین است و ریپورت ها و تست های مختلفی دارد که حتی شما میتوانید دریابید هارد چه مدت کار کرده چه ایراداتی داشته و ..... که البته باید تحلیل شود.
ولی به این نکته توجه کنید که هیچ نرم افزاری تکمیل تر از PC-3000 for Windows UDMA برای تست هارددیسک ساخته نشده است چون شما باید این تست ها را از هارد بگیرید:
1- S.M.A.R.T
2-Read Seek time
3- Write Seek time
4- تست آمادگی هارددیسک در هنگان استارت
5- زمان دسترسی از یک ترک تا ترکی دیگر
6- میزان سکتور ها در لیست های خرابی P-List و یا G-List و ....
7- زمان دسترسی به سکتور جهت خواندن در سیلندرها و ترک های مختلف
8- زمان پاسخگویی سکتور جهت نوشتن در سیلندرها و ترک های مختلف
9- زمان پاسخگویی جهت Verify در سیلندرها و ترک های مختلف
10 - تست تک به تک هد های خواندن و نوشتن
11- رویت جدول چیدمان سکتور و ناحیه های حذف شده در کارخانه
12 - سلامت فرم ویر
13 - و....

خوب حالا فکر نمیکنم یا یک نرم افزار ابتدایی و در یک زمان چند ثانیه ای بشود این تست ها را انجام داد پس تمام آنها حدس و گمان است که هارد را در 100 % سلامت و یا 2 درصد سلامت نشان میدهد.

امید وارم توانسته باشم حق کلام را ادا کنم.

رضا امیر
30-04-2011, 08:11
سلام
من یک هارد 1 ترا سیگیت دارم ویندوز خودم ویستا هست .
قبلا یه سری فایل از روی یک هارد دیگه روش کپی کرده بودم امروز هارد رو جدا کردم و روی یک سیستم دیگه که سیستم عاملش xp بود بردم اطلاعات جدیدی که روش کپی کرده بودم ( حدود 400 گیگ ) رو نشون نمیداد روی کامپیوتر اصلی برگردوندم تمام اطلاعات از روش پاک شده . (اطلاعات رو قبلا روش کپی کرده بودم و بارها خاموش و روشن شده بود )
وفتی به کامپیوتر خودم برگردوندمش حود ویندوز از هارد ارور میگرفت گفت scandisk کنم بعد از اون همه رفته .
چطور میتونم فایلها رو برگردونم ؟
سلام دوست من
لطفا به من بگویید وضعیت هارددیسک در Disk management به چه صورت است ؟ آیا پارتیشنی را مشخص میکند آیا هارددیسک درست دیتکت میشود ( در بایوس مادربرد چک کنید) آیا هارد ظرفیتش درست است؟

---------- Post added at 11:38 PM ---------- Previous post was at 11:34 PM ----------

سلام مهندس ببخشید 2 باره مزاحم میشم:20:
این هارد دوم که فرمودید باید فرمت سطح پایین بشه من محض احتیاط بجای 5 دقیقه گذاشتم 5 ساعت فرمت بشه تا حدود 80 درصد حجم هارد، ولی بعدش دیگه ساعت دو نصف شب بود حوصله نداشتم تا آخرش فرمت کنم همون جا پنجره فرمت رو بستم(متاسفانه دکمه کنسل نداره) ولی بسته نشد که بجاش سر هر سکتور که میرسید یه پیغام میداد که اولش Seek بود _ چند سال پیش هم یادمه موقعی که وسط کار فرمت LL کنسلش کنی همون موقع بسته نمیشه بهر حال از طریق تسک منیجر پردازش نرم افزار رو قطع کردم
امروز هارد رو پارتیشن بندی کردم ولی هنوز تو اسکن ویندوز میگه مشکل داره و چک نرم افزار آکرونیس همینطور این هم پیغام خطایی که قبل فرمت LL هم بود و اصلاح نشده :19::
windows found problems with the file system
این هم خطایی که در Norton Partition Magic میده
Upcase table incorrect file 10 (128)
Lost clusters
بعدش یه گزینه fix داره وقتی میزنم یه پنجره با دو گزینه میاد
Save lost clusters to a file
delete lost clusters
که من دومی زدم
سلام دوست خوبم
برای فرمت سطح پایین هیپ نرم افزاری در ویندوز توصیه نمیشود از نرم افزارهای تحت داس استفاده کنید.

---------- Post added at 11:41 PM ---------- Previous post was at 11:38 PM ----------

:19:سلام به دوستان
من یه هارد 500 گیگ مکستور sata دارم.تا دیروز بدون مشکل کار میکرد.دیروز ویندوز سون رو دستگام ریختم.
هارد توسط بایوس سیستم شناسایی میشه.
هنگام نصب ویندوز شناسایی میشه.
وقتی سیستم بالا میاد داخل device manager windows شناسایی میشه.
ولی توی my computer و هیچ اکسپلورری مشاهده نمیشه و هیچ دسترسی به اطلاعاتش ندارم.
وقتی میخوام از device manager درایورشو دوباره نصب کنم پیغام خطا میده و درایور نصب نمیشه.
تمام زندگی و کارم توشه . کمکم کنید .:41::18:
سلام دوست خوبم
نگران نباشید
1- هارددیسک را به یک سیستم سالم دارای ویندوز اکس پی به عنوان هارد دوم متصل کنید . ببینید آیا اطلاعات قابل رویت است؟
2- آیا هارددیسک درست شناسایی میشود؟
3- آیا ظرفیت هارددیسک درست است؟
4- آیا پرمیشن و یا رمز گذاری در هارد انجام نشده بوده است؟

منتظر هستم.

رضا امیر
30-04-2011, 08:16
سلام

دوستان من یه نرم افزار HIREN دانلود و روی سی دی رایت کردم ، وقتی که سیستم رو باهاش بوت میکنم یه تصویر مثل تصویر زیر میاد

که هیچ کاری نمیشه توش کرد ، اگه از دوستان کسی با این نرم افزار آشنایی داره لطفا راهنمایی کنه .

ممنون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام
هایرن مجموعه ای از نرم افزار ها است
آپشن شماره یک : Boot from Hard drive
سیستم را از روی هارد شما مانند همیشه بوت میکند
آپشن Dos Boot CD
سیستم را از روی هایرن بوت میکند و به شما بیش از 6 گروه از نرم افزار ها را میدهد
آپشن Mini Windows XP
سیستم را از روی هایرن با یک سیستم عامل اکس پی که در سی دی تعبیه شده بوت میکند

شما میتوانید بوسیله ارو کی دکمه های با فلش بالا و پایین بین این 3 آپشن حرکت کنید

omid_zendegi
30-04-2011, 15:06
امید وارم توانسته باشم حق کلام را ادا کنم.

سلام دوست عزیز مفید و آموزنده بود اگه یه کم بیشتر مینوشتی باید منتقلش می کردند بخش مقالات سخت افزاری:46:

سلام دوست خوبم
برای فرمت سطح پایین هیپ نرم افزاری در ویندوز توصیه نمیشود از نرم افزارهای تحت داس استفاده کنید.

لطفا یک نرم افزار قوی LLF تحت داس معرفی کنید تنها نرم افزاری که من شنیدم این کارو انجام میده نرم افزار Hard Disk Low Level Format Tool هستش که تحت ویندوزه.
یعنی با فرمت LL همه اون خطا های عجیب و غریب از بین میرن چون این هارد 320 یکی دو سال میشه که همش بازی در میاره اگه کار ویروس بوده لابد یه ویروس مثل استاکس نته:21: آخه تو این دو ساله همیشه آنتی ویروس سیتمم روشن و تقریبا آپدیت بوده گاهی NOD32 گاهی AVG و جدیدا هم Kaspersky خلاصه همیشه هوای سیستم رو داشتم
الان از نرم افزار Power Max استفاده کردم ولی اصلا هاردم رو نشناخت نا سلامتی این نرم افزار متعلق به شرکت سازنده هاردمه اون وقت نرم افزار های سایر شرکت ها میشناسنش ولی ابزار فرمت سطح پایین رو ندارند

mehran gorji
30-04-2011, 20:01
شاهکار چینی‌ها در فروش فلش ۱۲۸ مگابایتی به جای هارد ۵۰۰ گیگابایتی
اگر چه این روزها تقریبا اجناس چینی گوشه‌گوشه زندگی ما، علی‌الخصوص زندگی دیجیتال ما را پر کرده‌اند اما هنوز خرید اجناس چینی با تنها مزیت ارزان‌قیمت بودن، چندان نمی‌تواند رضایت خاطر و اطمینان ما را جلب کند.
این تجربه‌ایست که یک شهروند روسی با نادیده گرفتن تجربه دیگران و خرید یک هارد درایو ۵۰۰ گیگابایتی چینی به آن دست پیدا کرده است.
این شهروند روسی که در مناطق مرزی روسیه با چین زندگی می‌کند در سفری به چین با دیدن قیمت فوق‌العاده ارزان یک هارد درایو ۵۰۰ گیگابایتی با برند سامسونگ برای خرید آن وسوسه می‌شود اما هنگامی که برای ریختن اطلاعات به درون این هارددرایو اقدام می کند متوجه می‌شود که این هارددرایو خیلی کمتر از آنچه که بر روی آن نوشته شده است ظرفیت دارد.
]او با مراجعه به یک مرکز تعمیرات رایانه در کشور خود مشکل خود را مطرح می کند که این مرکز با گشودن پشت این هارددرایو به عمق فاجعه پی می‌برد. همانطور که از تصویر پیداست متخصصین تقلب و جعل قطعات تنها با ساخت قاب هارد درایوهای سامسونگ و چسباندن دو مهره بزرگ برای رسیدن به وزن لازم تنها یک فلش‌درایو ۱۲۸ مگابایتی را در درون هارددرایو قرار داده‌اند.
بنا به اعلام این مرکز تعمیرات قطعه‌ساز چینی سپس با -- کردن فیرم‌ویر این حافظه فلش کاری کرده تا در هنگام اتصال اولیه این حافظه فلش به صورت ظاهری حافظه‌ای معادل ۵۰۰ گیگابایت را نشان دهد اما در هنگام ریختن اطلاعات بر روی آن، مشتری فریب‌خورده تازه متوجه ماجرا می‌شود.
اخیرا از این گونه حافظه ها در گذرگاه‌های مرزی علی الخصوص در مناطق مرزی غرب کشور نیز مشاهده شده است و حافظه‌های فلش با ظرفیت بالا اما با قیمتی پائین به فروش می‌رسد که تنها سود هنگفتی را عاید افراد فرصت‌طلب می‌کند. با توجه به نبود مرجع رسیدگی به این گونه اقدامات، بجاست کاربران ایرانی خود از خرید این گونه حافظه‌ها خودداری کرده و به خرید اجناس با گارانتی‌های معتبر داخلی اقدام نمایند
این را هم بدانید فلش های 32 16 64 120 500 گیگهای ارزانی که توی بانه وجود دارد ان را به صورت نرم افزاری بالا میبرند.
و اطلاعات را برای اولین بار درست نشان میدهد و بعد از ان از 32 گیگ تا به 6 کیلوبایت میرسد

ehsan6811
01-05-2011, 08:05
با سلام خدمت دوستان
چند روز پیش از یکی هارد 2.5 اینچی خریدم وقتی وصل میکنم چراغش روشن میشه ولی هارد بالا نمیاد و صدای مثل تق تق میده هاردو باز کردم و جدا به سیستم زدم هارد سالم بود طرف میگه مشکل از کابلو برق کم میرسونه با چند تا کابلم امتحان کردم ولی جواب نداد مشکل از باکسه یا ممکنه از کابل باشه
از کابلای هارد 3.5 اینچی وسترن و سیگیت استفاده کردم ولی بازم جواب نداد

mehran gorji
01-05-2011, 08:54
با سلام خدمت دوستان
چند روز پیش از یکی هارد 2.5 اینچی خریدم وقتی وصل میکنم چراغش روشن میشه ولی هارد بالا نمیاد و صدای مثل تق تق میده هاردو باز کردم و جدا به سیستم زدم هارد سالم بود طرف میگه مشکل از کابلو برق کم میرسونه با چند تا کابلم امتحان کردم ولی جواب نداد مشکل از باکسه یا ممکنه از کابل باشه
از کابلای هارد 3.5 اینچی وسترن و سیگیت استفاده کردم ولی بازم جواب نداد
یه باکس ساتا بخر تست کن 6 تومنه

mehdi313
01-05-2011, 10:42
سلام خدمت اساتيد گل

من يه مشكلي براي هاردم پيش اومده بود كه دوستان گفتند كه بايد هاردم رو LLF يا Low Level Format كنم و من اينكار رو كردم.(غلط كردم!)
حالا هركاري ميكنم
نميشه روش ويندوز نصب كرد.
ضمناً:

1- در SetUp هارد رو ميشناسه.

2-وقتي ميخام روش ويندوز نصب كنم همون اول نصب كه يه خط مياد ميگه "درحال نصب..." همونجا ميره كما و صفحه مشكي ميشه و .... .

3- چنانچه هارد رو ميزنم به يه كيس ديگه كه اون هارد داره ويندوز هم داره به زور ويندوز بالا ميآد و در Device manager اونو ميشناسه ولي در My Computer نميشناسه. ضمنا در Disk Management نميآد كه فرمتش كنم.

4-مثل گزينه سوم اين دفعه ميرم توي نصب ويندوز هارد رو ميشناسه ولي اجازه نصب ويندوز روي اون رو نميده حتي نميتون انتخابش كنم چه برسه به فرمتش!
حال بگيد چكار كنم.

5- با Hiren's Boot CD هم كه ميخام فرمتش كنم يا هركار ديگه اي نميتونه دائم قسمتهاي مختلفش رو كه ميخاد لود كنه نميتونه و Failed ميده.

مشخصات هارد:
Samsung مدل: HD161HJ با حجم: 160 گيگابايت

تــو رو خـــــــــــدا كــمــك كــنــيــد......[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

رضا امیر
01-05-2011, 10:50
سلام خدمت اساتيد گل

من يه مشكلي براي هاردم پيش اومده بود كه دوستان گفتند كه بايد هاردم رو LLF يا Low Level Format كنم و من اينكار رو كردم.(غلط كردم!)
حالا هركاري ميكنم
نميشه روش ويندوز نصب كرد.
ضمناً:

1- در SetUp هارد رو ميشناسه.

2-وقتي ميخام روش ويندوز نصب كنم همون اول نصب كه يه خط مياد ميگه "درحال نصب..." همونجا ميره كما و صفحه مشكي ميشه و .... .

3- چنانچه هارد رو ميزنم به يه كيس ديگه كه اون هارد داره ويندوز هم داره به زور ويندوز بالا ميآد و در Device manager اونو ميشناسه ولي در My Computer نميشناسه. ضمنا در Disk Management نميآد كه فرمتش كنم.

4-مثل گزينه سوم اين دفعه ميرم توي نصب ويندوز هارد رو ميشناسه ولي اجازه نصب ويندوز روي اون رو نميده حتي نميتون انتخابش كنم چه برسه به فرمتش!
حال بگيد چكار كنم.

5- با Hiren's Boot CD هم كه ميخام فرمتش كنم يا هركار ديگه اي نميتونه دائم قسمتهاي مختلفش رو كه ميخاد لود كنه نميتونه و Failed ميده.

مشخصات هارد:
Samsung مدل: HD161HJ با حجم: 160 گيگابايت

تــو رو خـــــــــــدا كــمــك كــنــيــد......[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام دوست من
نرم افزارهای قوی تری هست که بر روی هارد شما کار کند.
به احتمال زیاد شما در ابتدای هارددیسکتان سکتورهای خراب دارید که سیستم را کند میکند و یا از کار می اندازد.
تنها راه چاره فرمت سطح پایین است ( نه یک بار بلکه 5 تا 8 بار)
و یا حذف سکتور های خراب و ریختن آ«ها در لیست خرابی ( که باید ببرید تعمیرگاه)
با تمام این اوصاف فکر میکنم از حوصله شما خارج باشد کلنجار رفتم با اینگونه هارددیسک ها. بهتر است ببریدش یک کارگاه تخصصی تعمیرات هارددیسک.

mehdi313
01-05-2011, 10:56
سلام دوست من
نرم افزارهای قوی تری هست که بر روی هارد شما کار کند.
به احتمال زیاد شما در ابتدای هارددیسکتان سکتورهای خراب دارید که سیستم را کند میکند و یا از کار می اندازد.
تنها راه چاره فرمت سطح پایین است ( نه یک بار بلکه 5 تا 8 بار)
و یا حذف سکتور های خراب و ریختن آ«ها در لیست خرابی ( که باید ببرید تعمیرگاه)
با تمام این اوصاف فکر میکنم از حوصله شما خارج باشد کلنجار رفتم با اینگونه هارددیسک ها. بهتر است ببریدش یک کارگاه تخصصی تعمیرات هارددیسک.
نه داداش من حوصلش رو دارم
بگيد چكار كنم.
چه نرم افزاري؟
من يه بار فرمت سطح پائين كردم. دوباره بكنم.

---------- Post added at 11:55 AM ---------- Previous post was at 11:54 AM ----------

ضمنا با Hiren من فرمت سطح پائين كردم ولي الان با هايرن بالا نمياد(همونطور كه گفته بودم.)

---------- Post added at 11:56 AM ---------- Previous post was at 11:55 AM ----------

من لرد 2008 رو دارم تو اون نرم افزاري كه شما ميگي نيست؟

رضا امیر
01-05-2011, 11:00
دوست من
بهترین نرم افزارهای فرمت سطح پایین تحت داس در همان سی دی هایرن Hiren's وجود دارد از آنها استفاده کنید البته اگر هاردتان مجال بدهد. اکر هم که نه وضعیت مشخص است.
اگر بخواهید خودتان انجام بدهید باید حوصله کنید چون هر بار که شما هارد را زیر نرم افزار میگذارید بسته به میزان خرابی بین 2 تا شاید بیش از یک ماه زمان ببرد.
بهترین نرم افزار Seat tools تحت داس است.

داداش شما را نمیدانم کجا هستند !!!!!!!!!!!!!!!

javad_jay_jay
01-05-2011, 11:36
سلام
کمککمککمککمککمککمککمککمکک مککمککمککمککمککمککمککمککم ککمککمککمککمککمک
من یه seagate 500 g دارم sata
دو روز پیش بعد از این که سیستمو خاموش کردم حدود 2 دقیقه بعد که دگمه پاورو زدم دیدم چراغ هارد روشنه و سیستم بوت نمیشه
(تو صفحه اول که معمولا رنگیه و مشخصات مین رو نشون میده هنگ میکنه و یک مدتی طول میکشه تا وارد صفحه سیاه میشه)
تو صفحه بوت که میرم اصلا هاردو نمی شناسه
تو خونه من یه هارد داشتم وصل کردم هاردم هم ساتا هستش ویندوز سون رو روش نصب کردم
الانم با وجود هارد جدید هارد 500 رو که وصل میکنم سیستم هنگ میکنه (نه همیشه) نه که قفل کنه مثل اینه که دیگه هیچ اطلاعاط جدیدی وجود نداشته باشه بعد از یک مدت کاملا هنگ میکنه
قبل از هنگ که میرم تو دیوایز منجر هارد 500 رو نمیشناسه چراغ هارد هم روشن میمونه حطی موقعی که هارد 500 جدا میکنم چراغ هارو خاموش نمیشه

ehsan6811
01-05-2011, 12:06
یه باکس ساتا بخر تست کن 6 تومنه
میخاستم بدونم اصلا امکان داره مشکل از کابل باشه با چند تا کابلم امتحان کردم نتیجه یکسان بود

mehran gorji
01-05-2011, 12:25
میخاستم بدونم اصلا امکان داره مشکل از کابل باشه با چند تا کابلم امتحان کردم نتیجه یکسان بود
اگه چند تا عوض کردی خوب نه.

moj2000
01-05-2011, 17:26
سلام
دو روز پیش بعد از این که سیستمو خاموش کردم حدود 2 دقیقه بعد که دگمه پاورو زدم دیدم چراغ هارد روشنه و سیستم بوت نمیشه
(تو صفحه اول که معمولا رنگیه و مشخصات مین رو نشون میده هنگ میکنه و یک مدتی طول میکشه تا وارد صفحه سیاه میشه)
الانم با وجود هارد جدید هارد 500 رو که وصل میکنم سیستم هنگ میکنه (نه همیشه) نه که قفل کنه مثل اینه که دیگه هیچ اطلاعاط جدیدی وجود نداشته باشه بعد از یک مدت کاملا هنگ میکنه
قبل از هنگ که میرم تو دیوایز منجر هارد 500 رو نمیشناسه چراغ هارد هم روشن میمونه حطی موقعی که هارد 500 جدا میکنم چراغ هارو خاموش نمیشه
دوست عزیز هارد شما مشکل فریم ویر داره اگه اطلاعاتت برات مهم نیست و هاردت گارانتی داره ببر برات عوض می کنند.
اما اگه گارانتی نداره یا اطلاعاتت مهم هست می تونی درستش کنی ولی کلی در دسر داره من خودم این مشکل رو داشتم.
برای اطمینان ببین مدل هاردت اینه: Barracuda 7200 11

javad_jay_jay
01-05-2011, 18:03
دوست عزیز هارد شما مشکل فریم ویر داره اگه اطلاعاتت برات مهم نیست و هاردت گارانتی داره ببر برات عوض می کنند.
اما اگه گارانتی نداره یا اطلاعاتت مهم هست می تونی درستش کنی ولی کلی در دسر داره من خودم این مشکل رو داشتم.
برای اطمینان ببین مدل هاردت اینه: Barracuda 7200 11

دقیقا
ولی گارانتیش تموم شده

moj2000
01-05-2011, 21:17
دوست عزیز من خود حدودا دو سال پیش به این مشکل بر خوردم و بردم برای چند تعمیراتی همه گفتند کاریش نمی شه کرد باید بفرستی گارانتی اما من روش فیلم خانوادگی داشتم پس بی خیال هارد شدم فقط یک جا گفت برات درست می کنم و حدود 30 تومن می گیرم و اگر اطلاعتش رو بخای 20 هم برای اون می گیرم اما من تونستم تقریبا مجانی درستش کنم و چون همونطور که گفتم اشکال از فیریمویر هستش به اطلاعات صدمه ای نمی خوره. برای حل مشکلت به این تاپیک برو:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدفقط بعد از برگشت هارد باید سریع بری و از سایت سیگیت آپدیت فیریمویرش رو بگیری. برای هارد شما باید به این آدرس مراجعه کنی :

omid_zendegi
01-05-2011, 23:52
لطفا یک نرم افزار قوی LLF تحت داس معرفی کنید تنها نرم افزاری که من شنیدم این کارو انجام میده نرم افزار Hard Disk Low Level Format Tool هستش که تحت ویندوزه.
یعنی با فرمت LL همه اون خطا های عجیب و غریب از بین میرن چون این هارد 320 یکی دو سال میشه که همش بازی در میاره اگه کار ویروس بوده لابد یه ویروس مثل استاکس نته:21: آخه تو این دو ساله همیشه آنتی ویروس سیتمم روشن و تقریبا آپدیت بوده گاهی NOD32 گاهی AVG و جدیدا هم Kaspersky خلاصه همیشه هوای سیستم رو داشتم
الان از نرم افزار Power Max استفاده کردم ولی اصلا هاردم رو نشناخت نا سلامتی این نرم افزار متعلق به شرکت سازنده هاردمه اون وقت نرم افزار های سایر شرکت ها میشناسنش ولی ابزار فرمت سطح پایین رو ندارند

کسی نیست جواب بده؟ من Hiren's رو دارم فقط دو تا نرم افزار برای فرمت سطح پایین داره که هیچ کدومشون هارد ساتا رو شناسایی نمیکنند

amir.7
02-05-2011, 00:44
سلام

دوستان من یه سیستم رو با نرم افزار آکرونیس بوت کردم و اطلاعات درایو D رو به یه درایو دیگه منتقل کردم و بعدش حجم این درایو رو به درایو C اضافه کردم ، حالا بعد از نصب ویندوز XP تعداد درایوها 3 تا شده در حالیکه باید 5 تا میشد چون قبلش 6 تا بود و من یکی رو کم کردم باید میشد 5 تا ، دوستان اگه میتونن راهنمایی بفرمایند .

ممنون

رضا امیر
02-05-2011, 07:42
سلام

دوستان من یه سیستم رو با نرم افزار آکرونیس بوت کردم و اطلاعات درایو D رو به یه درایو دیگه منتقل کردم و بعدش حجم این درایو رو به درایو C اضافه کردم ، حالا بعد از نصب ویندوز XP تعداد درایوها 3 تا شده در حالیکه باید 5 تا میشد چون قبلش 6 تا بود و من یکی رو کم کردم باید میشد 5 تا ، دوستان اگه میتونن راهنمایی بفرمایند .

ممنون
سلام دوست خوبم
عموما" شما باید پارتیشن های همانند را با هم یکی کنید یا قسمت کنید .منظور این است که بطور ساده شما 2 مدل پارتیشن دارید :
1- Primary Partitions که پارتیشن های قابل بوت کردن سیستم شما هستند و عموما" شما یک پارتیشن با این خاصیت میسازید ( : C ) البته میتوانید بیشتر هم داشته باشید.
2- Extented Partition که پس از ساخته شدن کل حجم آن تقسیم میشود به تعداد پارتیشن های منطقی ( D به بعد)

خوب پس اگر شما بخواهید از پارتیشن منظقی به پارتیشن اول و پرایمری اضافه کنید اول باید پارتیشن منطقی را از پارتیشن پیشرفته Extend جدا کنید و بعد به پارتیشن اول اظافه کنید در غیر این صورت مانند الان برایتان مشکل ایجاد میکند.

نکته : به هیچ عنوان عملیات مانند این را انجام ندهید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پیشنهاد: اطلاعات را در یک هارد دیگر تخلیه کنید و پس از اطمینان از سلامت اطلاعات هارد را از ابتدا پارتیشن بندی کنید

رضا امیر
02-05-2011, 07:54
کسی نیست جواب بده؟ من Hiren's رو دارم فقط دو تا نرم افزار برای فرمت سطح پایین داره که هیچ کدومشون هارد ساتا رو شناسایی نمیکنند
سلام دوست عزیز
بهترین راه این است که شما یا از نرم افزار مثلا" maxtor Power Max بهرا ببرید ولی بهترین روش این است برای شما
از رابط SATA to IDE استفاده کنید و هارد ساتا را به پورت IDEمتصل کنید حالا تمام نرم افزار ها آن را شناسایی میکنند.

puya2000100
02-05-2011, 07:57
سلام
من یک هارد ساتا دیجیتال وسترن 500 دارم مدتی است که هارد در بایوس شناسایی نمیشه لطفا راهنمایی کنید

رضا امیر
02-05-2011, 08:00
سلام
سلام دوست من
میتوانید هارد را به به یک تعمیرگاه مجهز نشان بدی حتما" برای شما درست میکنند.

---------- Post added at 11:30 PM ---------- Previous post was at 11:27 PM ----------

سلام
من یک هارد ساتا دیجیتال وسترن 500 دارم مدتی است که هارد در بایوس شناسایی نمیشه لطفا راهنمایی کنید
سلام دوست عزیز
هارددیسک های وسترن دیجیتال مشکلات خاص دارند و خوشبختانه 80 % آنها به راحتی با سیستم پیشرفته PC-3000 for windows UDMA بر طرف میشه. بهتر است به یک تعمیرگاه مجهز مراجعه کنید.

puya2000100
02-05-2011, 08:26
دوست عزیز بورد هارد رو از کجا میشه گیر اورد

رضا امیر
02-05-2011, 08:33
دوست عزیز بورد هارد رو از کجا میشه گیر اورد
سلام دوست خوبم
دنبال چه بردی میگردید ؟
برند هارددیسک
ظرفیت
مدل هارددیسک ( مثلا 6Y080L0 برای هارد مکستور با ظرفیت 80 و STxxxxxxxx برای هارد با برند مکستور یا سیگیت به ظرفیت فلان و یا ...)

عموما" خانه سخت افزار 99 % بردها را دارد ولی 35 تا 20 % آنها آرشیو هستند و نه برای فروش.

puya2000100
02-05-2011, 08:59
دوست عزیز هارد دیجیتال وسترن 500 گیگ مدل WD5000AAKS حدودا 2 سال پیش خریدم

allogos
02-05-2011, 15:45
سلام

آقا یکی بگه به این هارد با این وضعیت امیدی هست یا نه؟ زندگیم توشه :41:

amir.7
02-05-2011, 19:55
سلام

سیستم یکی از دوستانم یه مشکل داره به شرح زیر

یه هارد مکستور داره که روش ویندوز 7 نصبه و با XP هم همین مشکل رو داشت ، فقط زمانی سیستم بالا میاد که با زدن F11 وارد

منوی بوت بشی و گزینه هارد دیسک رو انتخاب کنی و سیستم رو مستقیم از روی هارد بوت کنی ، در غیر اینصورت و بطر عادی بالا

نمیاد ، از توی ستاپ هم گزینه اول رو هارد گذاشتم اما بازم درست نشد ، لطفا راهنمایی بفرمایید .

ممنون

mehran gorji
02-05-2011, 20:18
دوست عزیز هارد دیجیتال وسترن 500 گیگ مدل WD5000AAKS حدودا 2 سال پیش خریدم
عزیزم اگه دقت کرده باشی مهندس امیر گفت با pc3000 حل میشه منظورشون مشکل فریموری بود.
ربطی به برد نداره.
یه ic داره داخل هارد است

omid_zendegi
03-05-2011, 05:19
سلام
هاردی که بد سکتورهاش با یه نرم افزار مثل HDD Regenerator تعمیر شده باشند،میشه مثل هارد معمولی پارتیشن بندی فرمت و استفاده کرد؟

رضا امیر
03-05-2011, 07:11
سلام

آقا یکی بگه به این هارد با این وضعیت امیدی هست یا نه؟ زندگیم توشه :41:
سلام دوست من
باید دوباره برای شما توضیح بدم :
نرم افزار HDD Reg نرم افزار خوبی هست ولی:
1- فقط ایرادات نرم افزاری سکتوری را رفع میکند ( نه مشکلات خاص را)
2- سکتور های خراب ( غیر قابل نوشتن و یا خواندن ) را اصلاح و یا حذف نمیکند
3- سکتورهایی را به عنوان بدسکتور شناسایی میکند که بالای 400 میلی ثانیه تاخیر دارند.
4- در بهترین عملکرد ECC های سکتور های سالم را اصلاح میکند.
5- ...
دیگر تخصصی تر میشود و از حوصله خارج

در کل یک نرم افزار یوزر پسند برای رفع ایرادات ساده است. پس نمیتوان نظر قطعی داد باید با نرم افزار های حرفه ای قابلیت:
1- خواندن
2- نوشتن
3- صحت و سقم
4- زمان دسترسی
5- ترجمه
6- آدرس دهی و....
چک شود

نتیجه: اگر با این نرم افزار هارد درست نشد اطلاعات را خارج کنید و هارد را فرمت سطح پایین کنید و دوباره با این نرم افزار چک کنید گاها" احتیاج است که 2 یا 3 بار عملیات فرمت سطح پایین انجام شود.

رضا امیر
03-05-2011, 07:21
سلام

یه هارد مکستور داره که روش ویندوز 7 نصبه و با XP هم همین مشکل رو داشت ، فقط زمانی سیستم بالا میاد که با زدن F11 وارد

منوی بوت بشی و گزینه هارد دیسک رو انتخاب کنی و سیستم رو مستقیم از روی هارد بوت کنی ، در غیر اینصورت و بطر عادی بالا

نمیاد ، از توی ستاپ هم گزینه اول رو هارد گذاشتم اما بازم درست نشد ، لطفا راهنمایی بفرمایید .

ممنون
سلام
اینطور که شما نوشته اید هارد قابلیت بوت کردن سیستم را دارد و کار میکند . ایراد شما در تنظیمات بایوس است که پایدار نیست و هر بار شما باید بصورت دستی آن را ست کنید. تنظیمات بایوس را چک کنید و باطری بایوس را چک و در صورت خرابی تعویض کنید . زیرا امکان دارد بعلت خرابی باطری تنظیمات نگه داری نشده و به دیفالت برگردد پس:
1- هارد را بر روی IDE 0 و بصورت Master قرار دهید.
2- تنظیمات را بر اساس بوت از این هارد قرار دهید.
3- تنظیمات را SAVE and Exit کنید
4- کامپیوتر را از برق بکشید
5- پس از 2 ساعت دوباره به برق شهری متصل و روشن کنید دوباره تنظیمات را چک کنید
6- اگر تنظیمات همان تنظیم شما بود که کار تمام است اگر نه باطری را تعویض کنید.
7- اگر با تعویض باطری مشکل حل نشد به تعمیر کار مادربرد مراجعه نمایید.

موفق باشید.

---------- Post added at 10:51 PM ---------- Previous post was at 10:49 PM ----------

سلام
هاردی که بد سکتورهاش با یه نرم افزار مثل HDD Regenerator تعمیر شده باشند،میشه مثل هارد معمولی پارتیشن بندی فرمت و استفاده کرد؟
دوست من
اگر ایرادات رفع شده است ، چرا که نه ، هارد سالم است و عملیات Setup( پارتیشن بندی - فرمت و نصب سیستم عامل ) را انجام دهید.

mehran gorji
03-05-2011, 07:37
سلام مهندس امیر.
چرا به پیغام های من دقت نمیکنید؟
یه هارد 1 ترا مکستور دارم.مشکل فریمورشو حل کردم.بعد سایزش 0 بود اون رو هم حل کردم.
تمام سکتورهارو به عنوان بدسکتور میشناسه.
به نظرتون هد باید عوض بشه یا باید pc3000 میزدم؟

رضا امیر
03-05-2011, 08:06
سلام دوست من آقای سادات نیا و جناب آقای گرجی
بنده را ببخشید اگر در خواندن مطالب شما قصور کردم ، دقت بیشتری به خرج خواهم داد .

به موارد زیر دقت کنید:

1- آیا هارد پس از رفع مشکل با Identify درست شناسایی میشود ( مطابق با لیبل)
2- آیا فرم ویر را مانند لیبل دیتکت میکند؟
3- آیا قابلیت خواند ماژول ها وجود دارد و تمامی ماژول ها سالم هستند؟
4- آیا برد تعویض شده است؟
به نظر من بهتر است یک بار دیگر مراحل اصلاح هارددیسک را انجام دهید انشا ال... مشکل حل شود. اگر نشد مشکل میتواند :

1- از ناحیه فرم ویر مثلا" خرابی مترجم
2- از ناحیه یک یا چند هد باشد
3- خرابی پلتر
عموما" با تکرار عملیات اصلاح مشکل حل میشود اگر نه باید ماژول ها چک شود لطفا" تست نمایید و به بنده اطلاع دهید.

mehran gorji
03-05-2011, 09:04
سلام دوست من آقای سادات نیا و جناب آقای گرجی
بنده را ببخشید اگر در خواندن مطالب شما قصور کردم ، دقت بیشتری به خرج خواهم داد .

به موارد زیر دقت کنید:

1- آیا هارد پس از رفع مشکل با Identify درست شناسایی میشود ( مطابق با لیبل)
2- آیا فرم ویر را مانند لیبل دیتکت میکند؟
3- آیا قابلیت خواند ماژول ها وجود دارد و تمامی ماژول ها سالم هستند؟
4- آیا برد تعویض شده است؟
به نظر من بهتر است یک بار دیگر مراحل اصلاح هارددیسک را انجام دهید انشا ال... مشکل حل شود. اگر نشد مشکل میتواند :

1- از ناحیه فرم ویر مثلا" خرابی مترجم
2- از ناحیه یک یا چند هد باشد
3- خرابی پلتر
عموما" با تکرار عملیات اصلاح مشکل حل میشود اگر نه باید ماژول ها چک شود لطفا" تست نمایید و به بنده اطلاع دهید.
خیلی متشکر از جواب کاملتان.
:11::11::11::11::11::11::11::11::11::40:

رضا امیر
03-05-2011, 09:20
خیلی متشکر از جواب کاملتان.
:11::11::11::11::11::11::11::11::11::40:
سلام
لطفا" دقت کنید در موقع طرح یک سوال مطالب زیر را در نظر بگیرید و اعلام نمایید:
1- آیا هارددیسک در بایوس دیتکت میشود؟
2- بطور کامل نوشته ای را که بر اساس آن هارد دیتکت میشود را ذکر نمایید.
3- ظرفیتی را که هارددیسک در بایوس و ویندوز نشان میدهد
4- صدای هارددیسک
5- وضعیت هارددیسک در Disk management
6- نوع پارتیشن ها و وضعیت آنها در Disk management
7- مدل هارددیسک و ظرفیت بر اساس لیبل هارددیسک
8- مشکلات ظاهری مانند اثر ضربه ، صدای غیر متعارف و...
9- میزان کارکرد
10- وضعیت گارانتی
11- وضعیت دیتکت هارددیسک در یک سیستم دیگر بعنوان هارد دوم
12- شرح مختصری از ماوقع

saam_metal5
03-05-2011, 10:43
سلام دوستان من یک هارد 320GB اکسترنال TOSHIBA دارم که وقتی میزنم به لپ تاپ شناسایی نمیکنه سرچ میکنه و میگه درایور مربوط یافت نشد نرم افزاری درایوری چیز دیگه ای واسه هارد های اکسترنال توشیبا وجود نداره؟؟ رفتم تو سایت توشیبا چیز خاصی پیدا نکردم اگه میشه کمک کنید ممنون میشم

omid_zendegi
03-05-2011, 12:56
سلام آقای مهندس رضا امیر
آیا نرم افزاری برای اصلاح سکتورهای با تاخیر زیاد وجود داره؟
قبلا که ویندوز روی هاردم نصب نمیشد فکر میکردم بخاطر بدسکتوره 2 بار فرمت سطح پایین کردم و حتی یک بار Zero fill الان با نرم افزار MHDD فهمیدم هاردم بیش از 50 هزار سکتورش تاخیر زیاد دارند.:18:
نرم افزار HDD Reg خیلی خیلی کند هستش. نرم افزار قوی تری وجود نداره ،چون خیلی عجله دارم تا الان هم دوهفته وقتم تلف شده من برنامه نویسی کار میکنم و بدون سیستم هیچ کاری نمیتوانم انجام بدم
می بخشید سوال هام زیاده ،آخه من دو تا هارد معیوب دارم که هر کدومشون کم کم اشکالاتشون رو نشون میدن

با سپاس

amir.7
03-05-2011, 14:17
سلام

ممنون

سلام امیر جان

ممنون دوست عزیز از زحمات و لطف بسیار شما :11:

دوست خوب من این هارد جامپر نداشت و با تهیه یک جامپر مشکل حل شد

بازم ممنون از محبتتون

omid_zendegi
04-05-2011, 21:31
سلام مهندس
هارد 320 گیگ که مشکل فایل سیستمی داشت 5 بار LLF کردم و بعد پارتیشن بندی پارتیشن اول در اسکن ویندوز مشکلی نداشت اما پارتیشن های بعدیش هنوز اخطاراشکال فایل سیستمی میداد
سعی کردم با آکرونیس اشکالات رو fix کنم تست های اول تکمیل شد تا رسید به بخش verifing free space این تست هم تا صد در صد تکمیل شد بعد این اخطار رو داد
CHKDSK discovered free space marked as allocated in the volume bitmap
Insufficient disk space to fix volume bitmap.CHKDSK aborted.
امیدوارم این اطلاعات کمکی باشه برای اصلاح هاردم
ممنون

رضا امیر
05-05-2011, 04:21
سلام مهندس
هارد 320 گیگ که مشکل فایل سیستمی داشت 5 بار LLF کردم و بعد پارتیشن بندی پارتیشن اول در اسکن ویندوز مشکلی نداشت اما پارتیشن های بعدیش هنوز اخطاراشکال فایل سیستمی میداد
سعی کردم با آکرونیس اشکالات رو fix کنم تست های اول تکمیل شد تا رسید به بخش verifing free space این تست هم تا صد در صد تکمیل شد بعد این اخطار رو داد
CHKDSK discovered free space marked as allocated in the volume bitmap
Insufficient disk space to fix volume bitmap.CHKDSK aborted.
امیدوارم این اطلاعات کمکی باشه برای اصلاح هاردم
ممنون
سلام
با نرم افزار HDD regenerator هارد را تست کنید.
آیا با خود ویندوز پارتیشن بندی کردید.

رضا امیر
05-05-2011, 04:28
سلام آقای مهندس رضا امیر
آیا نرم افزاری برای اصلاح سکتورهای با تاخیر زیاد وجود داره؟
قبلا که ویندوز روی هاردم نصب نمیشد فکر میکردم بخاطر بدسکتوره 2 بار فرمت سطح پایین کردم و حتی یک بار Zero fill الان با نرم افزار MHDD فهمیدم هاردم بیش از 50 هزار سکتورش تاخیر زیاد دارند.:18:
نرم افزار HDD Reg خیلی خیلی کند هستش. نرم افزار قوی تری وجود نداره ،چون خیلی عجله دارم تا الان هم دوهفته وقتم تلف شده من برنامه نویسی کار میکنم و بدون سیستم هیچ کاری نمیتوانم انجام بدم
می بخشید سوال هام زیاده ،آخه من دو تا هارد معیوب دارم که هر کدومشون کم کم اشکالاتشون رو نشون میدن

با سپاس
سلام
عموما" یکی از راه های اصلاح اینگونه سکتور ها فرمت سطح پایین با همان LLF است اما گاها" سکتور اصلاح نمیشود . در این صورت شما باید از نرم افزار های اصلاح آدرس سکتوری استفاده کنید مانند PC-3000 for Windows UDMA که توانایی حذف سکتورهای خراب از لیست اصلی سکتوری را دارد. اما اینگونه نرم افزارها بسیار گران هستند . راه دیگر استفاده از دیگر نرم افزارهای LLF است مانند Sea Tools .
اما در کل باید به تایم سکتوری توجه کرد و هم به میزان و مکان و تراکم سکتورهای کند .

رضا امیر
05-05-2011, 04:57
سلام دوستان من یک هارد 320GB اکسترنال TOSHIBA دارم که وقتی میزنم به لپ تاپ شناسایی نمیکنه سرچ میکنه و میگه درایور مربوط یافت نشد نرم افزاری درایوری چیز دیگه ای واسه هارد های اکسترنال توشیبا وجود نداره؟؟ رفتم تو سایت توشیبا چیز خاصی پیدا نکردم اگه میشه کمک کنید ممنون میشم
سلام
اگر هارد دیسک گارانتی دارد به گارانتی مراجعه نمایید اگر نه باکس را باز کنید هارد را مستقیم به یک کامپیوتر وصل کنید:
1- آیا موتور میچرخد ( بله: به احتمال 80 % برد سالم است خیر: به احتمال 90% برد هارددیسک خراب است )
2- آیا هارددیسک صدای اضافی نمیدهد؟ ( برای شنیدن بهتر صدای هارد آن را به گوشتان بچسبانید. از سمت لیبل نه برد)
3- آیا درون بایوس مادربرد شناسایی میشود؟
4- آیا ظرفیت و مدل درست است؟
و....

منتظر شما هستم

omid_zendegi
05-05-2011, 07:41
سلام
با نرم افزار HDD regenerator هارد را تست کنید.
آیا با خود ویندوز پارتیشن بندی کردید.
سلام
اولین کاری که سه هفته پیش انجام دادم تست با HDD regenerator بود .
نه با آکرونیس البته دفعه های قبلی با ویندوز XP سون پارتیشن مجیک و خلاصه هرچی تو هایرن داشتم پارتیشن بندی کرده بودم

رضا امیر
05-05-2011, 16:16
سلام دوست من
شما هر کاری از دستتون بر آمده کردید!!
با PC-3000 باید سکتورهای خراب را حذف کنید.

omid_zendegi
05-05-2011, 17:14
سلام دوست من
شما هر کاری از دستتون بر آمده کردید!!
با PC-3000 باید سکتورهای خراب را حذف کنید.
خیلی ممنون بابت راهنمایی های این مدت این عملیات حذف سکتور ها چقدر هزینه داره ؟
شنیدم تعمیر هارد های قدیمی و کم حجم از لحاظ اقتصادی به صرفه نیست البته تو مشهد هم نمیدونم از این مراکز تخصصی و جود داره یا نه.
دیشب هارد خیلی بد صدا میداد همون موقع فهمیدم هاردم به دیار باقی شتافت:37:

oqba
06-05-2011, 10:38
سلام
اگر هارد دیسک گارانتی دارد به گارانتی مراجعه نمایید اگر نه باکس را باز کنید هارد را مستقیم به یک کامپیوتر وصل کنید:
1- آیا موتور میچرخد ( بله: به احتمال 80 % برد سالم است خیر: به احتمال 90% برد هارددیسک خراب است )
2- آیا هارددیسک صدای اضافی نمیدهد؟ ( برای شنیدن بهتر صدای هارد آن را به گوشتان بچسبانید. از سمت لیبل نه برد)
3- آیا درون بایوس مادربرد شناسایی میشود؟
4- آیا ظرفیت و مدل درست است؟
و....

منتظر شما هستم

سلام
دوست عزیز
این هارد اکسترنال TOSHIBA model:HDDR320E03X هستش!شما گفتی باکسش باز بشه!حالا چطوری باید باکسش باز بشه؟
ترجیحا با عکس!
با تشکر

noisymind
06-05-2011, 12:46
سلام. من یک هارد سامسونگ دارم که قبلا مشکل داشت و موقع خاموش شدن سیستم و در آخرین قسمت یک صدای تق میداد و بعدش صدای هارد ( مثل صدای CD رام ) بلند میشد و دو ثانیه بعد باز صدای تق و همینطور 8-7 باری تکرار میشد تا سیستم خاموش بشه! فقط هم موقع خاموش کردن اینطور بود و منم اصلا بهش توجه نکردم! الان بعد از اون چندین بار درایو C رو فرمت کردم و دوباره ویندوز ریختم و تاحالا دیگه اون مشکل پیش نیومده!
حالا میخواستم ببینم اصلا مشکل چی بوده؟ Hard Disk Sentinel سلامتی هارد رو 100% و عمرش رو بیش از 1000 روز زده.

puya2000100
06-05-2011, 13:18
سلام دوست من
میتوانید هارد را به به یک تعمیرگاه مجهز نشان بدی حتما" برای شما درست میکنند.

---------- Post added at 11:30 PM ---------- Previous post was at 11:27 PM ----------

سلام دوست عزیز
هارددیسک های وسترن دیجیتال مشکلات خاص دارند و خوشبختانه 80 % آنها به راحتی با سیستم پیشرفته PC-3000 for windows UDMA بر طرف میشه. بهتر است به یک تعمیرگاه مجهز مراجعه کنید.

دوست عزیز ظاهرا نه تنها بایوس هارد رو نمی شناسه بلکه فکر کنم هارد من اصلا روشن نمیشه چون وقتی وصلش میکنم اصلا صدای هارد رو نمیشنوم و حتی با لمس کردن هم روشن شدن هارد رو احساس نمی کنم

غم زرد
06-05-2011, 16:44
'گاهی که سیستم ریستارت می شه بخصوص در قسمت که وینذوز داره بوت می شه اگه ناگهان به هر علت سیستم ریبوت بشه دیگه بالا نمی یات و همچین پیغامی می ده
system cannot find boot سثزفخق from hardisk
یا from scsi

دقیقا یادم نیست ولی همچین چیزی بود که مجبور می شم با یه مینی ویندوز یا یه هارد دیگه سیستم بالا بیارم و بعد پارتیشنم ریکاوری کنم
چند بار این مشکل برام پیش امده
می خواستم علتش بدونم و راه حا برطرف کردنش
هاردم مکستور ide
lممنون

رضا امیر
06-05-2011, 22:01
خیلی ممنون بابت راهنمایی های این مدت این عملیات حذف سکتور ها چقدر هزینه داره ؟
شنیدم تعمیر هارد های قدیمی و کم حجم از لحاظ اقتصادی به صرفه نیست البته تو مشهد هم نمیدونم از این مراکز تخصصی و جود داره یا نه.
دیشب هارد خیلی بد صدا میداد همون موقع فهمیدم هاردم به دیار باقی شتافت:37:
سلام دوست من
نگران نباشید یکی از برجسته ترین تعمیر کاران هارددیسک با ابزارهای پیشرفته در مشهد مقدس مشغول به کار هستند به جرات میتوانم بگویم ایشان یکی از انگشت شمار تعمیرکاران حرفه ای هارددیسک و بازیابی اطلاعات در ایران میباشند . جناب آقای مجتبی مرادی دوست و همکار خوب من در مشهد در خدمت شما میباشد با ایشان تماس بگیرید.

---------- Post added at 01:27 PM ---------- Previous post was at 01:23 PM ----------

سلام. من یک هارد سامسونگ دارم که قبلا مشکل داشت و موقع خاموش شدن سیستم و در آخرین قسمت یک صدای تق میداد و بعدش صدای هارد ( مثل صدای CD رام ) بلند میشد و دو ثانیه بعد باز صدای تق و همینطور 8-7 باری تکرار میشد تا سیستم خاموش بشه! فقط هم موقع خاموش کردن اینطور بود و منم اصلا بهش توجه نکردم! الان بعد از اون چندین بار درایو C رو فرمت کردم و دوباره ویندوز ریختم و تاحالا دیگه اون مشکل پیش نیومده!
حالا میخواستم ببینم اصلا مشکل چی بوده؟ Hard Disk Sentinel سلامتی هارد رو 100% و عمرش رو بیش از 1000 روز زده.
سلام
فقط در حد حدس زدن میتوانسه از نوسانات ولتاژی باشد که این اتفاق یا از طریق پاور خراب و یا ضعیف و یا از بد جا خوردن کابل ها مانند کابل پاور به هاردتان میافتاده است . ولی دیگر نگران نباشید.

---------- Post added at 01:31 PM ---------- Previous post was at 01:27 PM ----------

دوست عزیز ظاهرا نه تنها بایوس هارد رو نمی شناسه بلکه فکر کنم هارد من اصلا روشن نمیشه چون وقتی وصلش میکنم اصلا صدای هارد رو نمیشنوم و حتی با لمس کردن هم روشن شدن هارد رو احساس نمی کنم
دوست من سلام
خوب اگر هارد روشن نمیشود و شما نه لرزش و نه صدای استارت اسپیندل موتور را احساس نمیکنید حتما" جهت تست برد هارددیسک به یک تعمیرگاه مجهز مراجعه نمایید . اما قبل از آن به آن تعمیرگاه مدل هارددیسک را عنوان نمایید تا حتما" برد همانند را داشته باشند و اینکه در 60 درصد موارد به دقت بعضی از قطعات برد هارد جابا شود تا برد جدید همانند سازی شود پس به یک متخصص مراجعه نمایید.

رضا امیر
06-05-2011, 22:21
'گاهی که سیستم ریستارت می شه بخصوص در قسمت که وینذوز داره بوت می شه اگه ناگهان به هر علت سیستم ریبوت بشه دیگه بالا نمی یات و همچین پیغامی می ده
system cannot find boot سثزفخق from hardisk
یا from scsi

دقیقا یادم نیست ولی همچین چیزی بود که مجبور می شم با یه مینی ویندوز یا یه هارد دیگه سیستم بالا بیارم و بعد پارتیشنم ریکاوری کنم
چند بار این مشکل برام پیش امده
می خواستم علتش بدونم و راه حا برطرف کردنش
هاردم مکستور ide
lممنون
دوست من سلام
توجه کنید که مشکلی که شما عنوان میکنید میتواند دو منشاء داشته باشد:

1- بایوس مادربرد که نمیتواند هارد و یا دیوایس بوت ایبل را پیدا کند و یا در تنظیماتش مشکلی وجود دارد.
2- پارتیشن پرایمری هارددیسک که سیستم فیل ها در آن وجود دارد و بنا به دلیلی خراب و یا آدرس گم میشود ( بوسیله ویروس ).

پس بهترین راه این است که اگر این مشکل پیش آمد:
1- اول بروید سراغ مادربرد
- تنطیمات بوت را چک کنید
- هارد دیسک را در حالت Primery Master قرار دهید. (تنظیمات کابل IDE و جامپر)
- در بایوس مدل هارددیسک و ظرفیت را چک کنید تا مطمین شوید هارد درست شناسایی میشود.
- باطری بایوس را چک کنید.

2- بررسی مشکلات هارددیسک

- هارددیسک را به یک سیستم دیگر بعنوان هارد دوم متصل نمایید و
--- هارد را از لحاظ شناسایی در بایوس
--- هارد را از لحاظ شناسایی در سیستم عامل ( مثلا" Disk Management )
--- پارتیشن ها را در سیستم عامل
چک نمایید .آیا چارتیشن ها قابل رویت هستند؟ آیا فرمت پارتیشن ها درست میباشند؟

- هارد را از لحاظ داشتن ویروس در سیستم دوم با یک ویروس کش آپدیت شده و بروز چک نمایید.
- هارد را از لحاظ داشتن بدسکتور چک نمایید.
- هارد را درون سیستم عامل از لحاظ فابلیت خواندن اطلاعات چک نمایید.
- اگر پارتیشن قابل رویت است فایل سیستم ها را بکمک سیستم عامل دوباره جاگذاری نمایید.

این ایراد بصورت خیلی شایع میتواند از طریق بعضی ویروس ها و یا نوسانات ولتاژی پیش بیاید و هارد فایل سیستم ها را گم میکند و قدرت بوت را ازدست میدهد.

منتظر شما هستم.

omid_zendegi
07-05-2011, 11:41
سلام دوست من
نگران نباشید یکی از برجسته ترین تعمیر کاران هارددیسک با ابزارهای پیشرفته در مشهد مقدس مشغول به کار هستند به جرات میتوانم بگویم ایشان یکی از انگشت شمار تعمیرکاران حرفه ای هارددیسک و بازیابی اطلاعات در ایران میباشند . جناب آقای مجتبی مرادی دوست و همکار خوب من در مشهد در خدمت شما میباشد با ایشان تماس بگیرید.
دوست عزیز لطفا شماره تماس و آدرس تعمیرگاه ایشان رو در همین تاپیک یا از طریق پیغام خصوصی برای من ارسال کنید :11:

salarhiv
07-05-2011, 17:48
سلام به همه
یکی از دوستان من یه هارد اکسترنال WD My Book 1T داره،که اشتباها دریاو رو Erase کرده.
از شانس بد هم اینکارو توسط نرم افزار خود WD وقسمت Drive erase انجام داده.
اطلاعاتش هم خیلی مهم و حیاتیه(استودیوی صدا داره و باید جوابگوی مردم باشه)
من توسط R-studio و Cg security photorec و getdata ریکاوری کردم اما جواب نگرفتم و یکی دو ترا بایت فرمت عجیب غریب ریکاوری شد.
حالا می خواستم ببینم کسی راه دیگه ای به ذهننش می رسه؟
اونطور که من می دونم WD SMARTware این کارو به صورت Safe و رمزنگاری شده انجام می ده تا امکان ریکاوری اطلاعات کم بشه.
ممنون

puya2000100
07-05-2011, 20:23
سلام و عرض تشکر
من متاسفانه پاور کامپیوترم مشکل داشته و کل قطعاتی رو که پورت ساتا داشتن رو سوخته و در شهر ما تعمیر گاه مجهزی نیست
لطفا راهنمایی بفرمایید از کجا میشه بردهای با مشخصات زیر رو گیر اورد
1 - برد هارد western digital
WD 5000AAKS-WD CAVIAR SE16
500 GB
S/N : WCAS83682956
MDL: WD5000AAKS-00YGA0DATE: 09 DEC 2007
DCM : HHNNHT2CHB

2-- هارد MAXTOR Diamond max 22
STM 3500320AS
500GB
متشکرم
لطفا در صورت امکان شماره تلفنتون رو بدین تا با شما تماس بگیرم

Senator_Offline
07-05-2011, 20:32
دوستان این عکس از نرم افزار hd tune هست تاپم که از روز اول یک مشکل عجیب داشت که در طول هر بار استفاده یه مدت 2 تا 3 دقیقه هنگ می کنه یه بار هارد رو فرمت و از نو پارتیشن بندی کردم حل نشد
هنگش این جوریه مثلا وسط یک فیلم یهو وای میسته بعد رو هر برنامه کلیک کنم هیچ اتفاقی نمیفته بعد از 2 دقیقه یهو همه با هم باز میشند تو این دو دقیقه ctrl alt del هم جواب نمیده.
اون ارور ها هم که میگه ممکنه واسه کابل باشه هر روز تعدادش بیشتر میشه.
ویندوز: 7 64 bit
dell inspiron 5010N

رضا امیر
07-05-2011, 23:25
سلام به همه
یکی از دوستان من یه هارد اکسترنال WD My Book 1T داره،که اشتباها دریاو رو Erase کرده.
از شانس بد هم اینکارو توسط نرم افزار خود WD وقسمت Drive erase انجام داده.
اطلاعاتش هم خیلی مهم و حیاتیه(استودیوی صدا داره و باید جوابگوی مردم باشه)
من توسط R-studio و Cg security photorec و getdata ریکاوری کردم اما جواب نگرفتم و یکی دو ترا بایت فرمت عجیب غریب ریکاوری شد.
حالا می خواستم ببینم کسی راه دیگه ای به ذهننش می رسه؟
اونطور که من می دونم WD SMARTware این کارو به صورت Safe و رمزنگاری شده انجام می ده تا امکان ریکاوری اطلاعات کم بشه.
ممنون
سلام دوست من
بله نرم افزار مخصوص هارد جای بعضی از سکتورها را با نوشته ای دیگر تغییر میدهد اما راه دیگر RAW Recovery است. در این حالت شما فقط به دنبال فایل های خاص میگردید البته R-Studio نیز به نوعی این کار را میکند . اگر نتیجه اش منفی باشد بهتر است هر چه سریعتر در فکر دوباره سازی اطلاعات باشند . من میدانم که ایشان راه سختی دارند زیرا باید تمامی افراد را دوباره برای گرفتن صدا فراخوان کنند و هزینه اش بالا است .
نکته: همیشه ایشان باید یک نسخه بک آپ از سورس خام صدا ها داشته باشند هرچند ظرفیت بالایی اشغال میکند به دلیل کیفیت صدا ولی چاره ای نیست. به امید آنکه برایشان دیگر اینگونه اتفاقات نیافتد.

رضا امیر
07-05-2011, 23:33
سلام و عرض تشکر
من متاسفانه پاور کامپیوترم مشکل داشته و کل قطعاتی رو که پورت ساتا داشتن رو سوخته و در شهر ما تعمیر گاه مجهزی نیست
لطفا راهنمایی بفرمایید از کجا میشه بردهای با مشخصات زیر رو گیر اورد
1 - برد هارد western digital
WD 5000AAKS-WD CAVIAR SE16
500 GB
S/N : WCAS83682956
MDL: WD5000AAKS-00YGA0DATE: 09 DEC 2007
DCM : HHNNHT2CHB

2-- هارد MAXTOR Diamond max 22
STM 3500320AS
500GB
متشکرم
لطفا در صورت امکان شماره تلفنتون رو بدین تا با شما تماس بگیرم
سلام دوست من برای این دو هارد حتما" احتیاج است که خود هارد را به یک تعمیرگاه مجهز ببرید تا برد همانند برایتان بسازند. و الا خرید برد درد شما را چاره نمیکند بلکه هارد ها را خرابتر هم میکنند . بفرمایید کجا هستید تا به شما شخص مطمین معرفی کنم.

رضا امیر
07-05-2011, 23:54
دوستان این عکس از نرم افزار hd tune هست تاپم که از روز اول یک مشکل عجیب داشت که در طول هر بار استفاده یه مدت 2 تا 3 دقیقه هنگ می کنه یه بار هارد رو فرمت و از نو پارتیشن بندی کردم حل نشد
هنگش این جوریه مثلا وسط یک فیلم یهو وای میسته بعد رو هر برنامه کلیک کنم هیچ اتفاقی نمیفته بعد از 2 دقیقه یهو همه با هم باز میشند تو این دو دقیقه ctrl alt del هم جواب نمیده.
اون ارور ها هم که میگه ممکنه واسه کابل باشه هر روز تعدادش بیشتر میشه.
ویندوز: 7 64 bit
dell inspiron 5010N

سلام دوست من
این ریپورت هیچ چیز خاصی نشان نمیدهد.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
در ضمن اینکه شما به راحتی سیستم عامل را تعویض نموده اید و مشکلی هم نداشته اید . هارد را از اطلاعات مهم خالی کنید آن را فرمت سطح پایین نمایید فقط ابتدای آن را سپس یک سیستم عامل دیگر نصب نمایید. مثلا" به جای XP ویندوز 7 نصب کنید یا بالعکس . در ثانی گاها" نیاز است بایوس مادربرد آپدیت شود. ولی فعلا" خود را در این کار نیاندازید.
توجه کنید که هنگ کردن سیستم شما به دلیل فعالیت بیش از اندازه CPU است نه خرابی هارددیسک البته در مواقعی نیز هارد دیسک یک چنین مشکلاتی پیش می آورد ولی به دلیل:
1- عدم انطباق سخت افزاری conflict
2- هنگ فقط در برنامه ای خاص بدلیل بدسکتور فقط در آن ناحیه نه رندوم

و اما مشکل شما میتواند:
1- عدم سازگاری سخت افزارها
2- عدم سازگاری نرم افزار و سخت افزار
3- وجود برنامه ای که پراسس CPU را بالا میبرد
4- ویروس
5- میزان کم رم
6- میزان زیاد برنامه های رزیدنت در حافظه
7- خرابی سیستم عامل
8- خرابی کابل رابط دیتا
9- خرابی و قطع شدن های کوتاه مدت کابل برق و.....
چک بفرمایید.

بهتر است شما همیشه صفحه Task Manager قسمت Perfermance را باز بگزاریدتا ببینید آیا چیزی CPU را مشغول میکند؟

Senator_Offline
08-05-2011, 10:35
مرسی دوست عزیز رم 6 گیگ و cpu core i7 هست من بیشترین احتمالم رو خرابی کابل هست سیستم عامل سالم وسیستم هم ویروسی نیست و این مشکل هر وقتی پیش می اید گاهی اوقات هنگام استفاده سنگین مثل بازی یا هنگام دیدن فیلم یا کار با هر نرم افزاری.
علتش فعالیت پیش از اندازه cpu نیست چون موقعی که فقط از10% هم اسفاده میشه این مشکل پیش میاد.

Reza Razor
08-05-2011, 13:40
درود
من هارد سی گیت دارم که خیلی صدا میده ... 1 سالی نمیشه که دارمش ... از اول هم همینطور بود
مخصوصا وقتی سیستم چند دقیقه بلا استفاده روشن باشه یهو چراغ هارد شروع میکنه به چشمک زدن و کلی سر و صدا از هارد در میاد بدون اینکه داخل سیستم پردازشی در حال انجام باشه ...
میخوان بدونم این بخاطر مشکل هارده ؟ چیکارش کنم الان ؟ شب میذارم برای دانلود تا صبح سرسام میگیرم از بس صدا میده هارد !!!

ha3an_khafan
08-05-2011, 21:03
سلام
لپ تاپ من تازگیا هنگ میکنه
با تحقیقی که کردم متوجه شدم مشکل از هارد
لطفا راهنمایی کنین

رضا امیر
08-05-2011, 22:57
مرسی دوست عزیز رم 6 گیگ و cpu core i7 هست من بیشترین احتمالم رو خرابی کابل هست سیستم عامل سالم وسیستم هم ویروسی نیست و این مشکل هر وقتی پیش می اید گاهی اوقات هنگام استفاده سنگین مثل بازی یا هنگام دیدن فیلم یا کار با هر نرم افزاری.
علتش فعالیت پیش از اندازه cpu نیست چون موقعی که فقط از10% هم اسفاده میشه این مشکل پیش میاد.
سلام دوست من
اگر اینطور فکر میکنید بهتر است هارددیسک را به یک مرکز تعمیرات ببرید تا برایتان کامل تست کنند.و هم خودتان با نرم افزار HDD Reg تست کنید البته تست کاملی نیست .

رضا امیر
08-05-2011, 23:39
درود
من هارد سی گیت دارم که خیلی صدا میده ... 1 سالی نمیشه که دارمش ... از اول هم همینطور بود
مخصوصا وقتی سیستم چند دقیقه بلا استفاده روشن باشه یهو چراغ هارد شروع میکنه به چشمک زدن و کلی سر و صدا از هارد در میاد بدون اینکه داخل سیستم پردازشی در حال انجام باشه ...
میخوان بدونم این بخاطر مشکل هارده ؟ چیکارش کنم الان ؟ شب میذارم برای دانلود تا صبح سرسام میگیرم از بس صدا میده هارد !!!
سلام دوست من
اگر هارددیسک را کمتر از یک سال است خریداری کرده اید بهتر است جهت تعویض به گارانتی مراجعه نمایید ولی قبل از آن کابل ها را چک کنید.

رضا امیر
09-05-2011, 01:10
سلام
لپ تاپ من تازگیا هنگ میکنه
با تحقیقی که کردم متوجه شدم مشکل از هارد
لطفا راهنمایی کنین
سلام
این ریپورت امکان داشتن بدسکتور و یا بد بلاک را میدهد ولی امکان اشتباه در خواندن و نوشتن اطلاعات نیز هست. نوت بوک خود را چک برفایید:
1- بدسکتور هارددیسک
2- اسکن اطلاعات با سیستم عامل
3- فن و دمای نوت بوک
4- سیستم عامل و ویروس

oqba
09-05-2011, 11:19
سلام
دوست عزیز
این هارد اکسترنال TOSHIBA model:HDDR320E03X هستش!شما گفتی باکسش باز بشه!حالا چطوری باید باکسش باز بشه؟
ترجیحا با عکس!
با تشکر

دوست من!
اگه نمی خوای راهنمایی کنی که بی خیال شیم؟!:31:

mehran gorji
09-05-2011, 11:58
دوست من!
اگه نمی خوای راهنمایی کنی که بی خیال شیم؟!:31:
عزیزم باز کردن باکس هارد تخصص میخواد.
نه که سخت باز باشه باید ابزاری مقل ناخن داشته باشی تا به قاب صدمه نزنی باید عملی انجام بشه تا یاد بگیری.
99 درصشون پیچی نیستند.

iman reza
09-05-2011, 15:50
سلام
خوب اگر درست شناسایی میشه و هم ظرفیت درسته خوب جای امیدواری زیاده با نرم افزار HDD regenerator چکش کن شاید بد سکتور در اول هارد داشته باشه. منتظرم

زیاد نتونستم صبر کنم بردم دادم تعمیر گاه ... درست شد ... مشکل از هارد بود
ولی سیستم بالا نمی اومد که بخوام با این برنامه ببینم چشه
سیستم زمان نصب ویندوز هم ویندوز رو شناسایی نمی کرد که بخواد بالا بیاد

131sx
09-05-2011, 18:24
سلام
یکی از دوستانم هادری گرقته با این مشخصات :
W.D Green 1TB 64MB
ولی وقتی نصبش کرد با هاش مسکل داره ؛ یعنی میگه 4 ساعت طول میکشه تا ویندوز نصب بشه یا چیزی کپی بشه در صورتیکه با هارد قبلیش این مشکلات رو نداره
هارد رو برده به قروشنده داده که بره واسه گارانتی اونا هم گفتن این به برچسبی رو پیجا بوده یکم رفته ؛ گفتن به خازر همین از گارانتی خارجه به فروشنده گفته اونم میگه نباید فردا میاوردی و....سرتون رو درد نیارم حالا تو این اوضاع یکی بهش گفته اصلا شاید مشکل از هارد نبوده مادربوردت باهاش هماهنگ نیست یا این هارد رو پشتیبانی نمیکنه .
مادربوردش اینه:
مادربورد گیگابایت مدل : GA-945PL-DS3

حالا همچینن چیزی درسته؟

papiyoon
09-05-2011, 23:31
سلام

عزیزان این پیغام warning بیانگر چیست !؟