PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

tohidkh
12-01-2011, 23:27
سلام

دوستان یه بلایی سرم اومده که نگو

دیشب برای درست کردن یک هارد دیگه ای (که هارد خودم نبود) رفتم به برنامه پارتیشن مجیک.

هنگام ورود گفت که داخل هاردت (هارد دیسک خودم) یه خطا پیدا کردم اونو دست کنم؟ yes/no

منم yes رو زدم

بعد دیدم هیچ کدوم از پارتیشن ها رو نیاورد واسم

ریستارت کردم دیدم اون صفحه لود شدن ویندوز اومد و یک و نیم ساعت موند ولی ویندوز بالا نیومد که نیومد

حتی هایرن هم نمیتونی dos Programs رو بالا بیاره

لطفا کمکم کنید

به شدت منتظرم

از جدول fat هست؟

با سی دی ویندوز xp سیستم رو بوت کنید ببینید پارتیشن ها در چه وضعیتی هست خبرشو بدید

اصلا هارد رو پیدا نمیکرد

نمیخوام بهم بخندید و بگید خودش سواال پرسیده و خودش هم جواب داده

بعد از این پستم تو همین تاپیک دیدم یکی از دوستان با استفاده از برنامه PTDD Partition table doctor مشکلش رو حل کرده

واقعا میتونم بگم محشره

مشکل من هم همینطوری حل شد

ممنون از همه تون

موفق باشید :11:

artoor32
13-01-2011, 03:51
تکمیل پست بالایی
یه نرم افزاری هست که کارش بازیابی اطلاعات از پارتیشنهای raw شده هست (نه تعمیر)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
لینک مناسبتری نداشتم

با این ریکاوری کن : EASEUS Data Recovery Wizard Professional 5.0.1
اون فایل ویروسی رو بذار ببینیم چیه ؟

با EASEUS Data Recovery Wizard Professional 5.0.1 همه اطلاعات کاملا بازیافت شد.برنامه توپیه.مرسی از دوستان.:10:

ashkan1360
14-01-2011, 14:08
سلام
اگه یادتون باشه من یه مدت پیش هاردم رو زدم به یه کامپیوتری و هاردم پرید و تبدیل به RAW شد
اطلاعاتشو بازیابی کردم و فرمتش کردم و درست شد
حالا یه فلش هست که به همون کامپیوتره خورده و پریده و اون هم RAW شده
اطلاعاتشو بازیابی کردم که شد حالا هر چند نه چندان جالب
ولی اینها مهم نیست ، مهم اینه که این فلشه فرمت نمیشه
چیکارش کنم ؟

gonbad city
14-01-2011, 15:59
من موقع نصب ویندوز 2 تا هارد رو گذاشته بودم و توی یکیشون ویندوز نصب کردم
بعد چند وقت رایترم مشکل پیدا کرده بود که بردمش گارانتی تا اینکه امروز از گارانتی یه دونه نو گرفتم و آوردم نصب کردم
از 2 تا هارد اونی رو که ویندوز نداشت برداشتم و موقع برداشتن چون زیر هارد ویندوز دار بود لبه اش یه لحظه خورد به انتهای هارد بالایی
از اون موقع هر کاری که میکنم هارد ویندوز دار رو نمیشناسه قبلا میزد مکستور ...
الان چند تا عدد میاره و با برنامه های بوتیبل هم که میرم هارد پیدا نمیکنه
موقع چک کردن لحظه بالا آمدن هم ارور میده یعنی هارد شروع به خر خر میکنه و اون لحظه ای که ارور میده دیگه ساکت میشه
به یه سیستم دیگه هم زدم که هارد به هارد کنم دیدم هارد رو نمیشناسه
مشکل چیه؟

pedi_sa
14-01-2011, 16:20
با سلام و خسته نباشید به همه اساتید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من یه هارد Maxtor دارم که توش ویندوز و برنامه هامه.

خیلی وقت پیش یه هارد 500 سیگیت گرفتم که پارتیشن بندیش به سه تا درایو کردم (H, I, J).یه بار h بد سکتور شده بود میخواستم فرمتش کنم ارور میداد و بعدش با hdd regenerator اسکن کردم بازسازی میکرد ولی درست نمیشد بعد با partition magic پارتیشنامو ریسایز کردم و h رو فرمت کردم درست شد.

چند روز پیش سرعت کپی کردنش دوباره تو درایو H خیلی کم شد بعد دیدم هاردم پرید.هربار که دستگاهو خاموش و روشن میکردم دوباره میومد. بعد با برنامه های hiren boot به هاردم هی ور رفتم نفهمیدم چجوری درست شد و دیگه بد سکتور نداشت.

همه فایلام تو سه تا درایو رو از ترس پاک شدن تو یه هارد دیگه کپی کردم کل هاردمو دوباره پاتیشن بندی کردم تا دیگه اذیت نکنه و دو تا درایوش کردم.خیلی گل کار میکرد.

چند روز پیش دوباره داشتم یه فایلمو از یه هارد دیگه میاوردم توش که هنگ کرد.دوباره هاردم پرید مثل قبل شد حتی بدتر. طوری که الان دیگه نمیتونم هاردمو باز کنم.وقتی دستگاهو ریبوت میکنم بعد از لگوی ویندوز صفحه سیاه میشه خیلی طول میکشه تا دستگاه بالا میاد(وقتی هارد سیگیتمو قطع میکنم سریع بالا میاد) وقتی هم که بالا میاد خیلی کند کار میکنه و تو my computer هردو درایو سیگیتم هست ولی هیچ مشخصاتی ازش نیست.

وقتی هم که میخوام یه درایوشو باز کنم گیر میکنه بعد دوباره دو تا درایو میپره که باید دوباره خاموش روشن کنم تا بیاد. با hdd regenerator هم که اصلا دیگه سکتورهای بد رو بازسازی نمیکنه. با partition magic و paragon partition manager و acronis و همه برنامه ها که تو hiren boot هستن ، درایورهام نمیان.این برنامه ها تو حالت ویندوز هم باز نمیشن و ارور میدن.

از اولین بار که خراب شد تا الان همیشه تو هر برنامه ای که سکتورهاشو اسکن کردم تو سکتورهای 6000000 تا 6500000اروراش میومد و الان با MHDD تو Hirenboot بد سکتورهارو تو بازه 6200000 تا 6300000 پیدا میکنه که همیشه تا اولین سکتور خراب رو پیدا میکنه بقیه سکتورهارو تا آخر بد سکتور شناسایی میکنه (خنگ میشه)

تا الان همه برنامه های مربوط به سخت افزار هارد تو hiren boot بوده رو چک کردم.

دیگه خیلی نا امید شدم و نمیدونم مشکلش چیه و خیلی به اطلاعاتم نیاز دارم. چیکار باید بکنم؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شرمنده انقدر توضیحات دادم.خیلی خیلی کمک میخوام.خواهش میکنم....

ata.royalfalcon
14-01-2011, 18:42
سلام
اگه یادتون باشه من یه مدت پیش هاردم رو زدم به یه کامپیوتری و هاردم پرید و تبدیل به RAW شد
اطلاعاتشو بازیابی کردم و فرمتش کردم و درست شد
حالا یه فلش هست که به همون کامپیوتره خورده و پریده و اون هم RAW شده
اطلاعاتشو بازیابی کردم که شد حالا هر چند نه چندان جالب
ولی اینها مهم نیست ، مهم اینه که این فلشه فرمت نمیشه
چیکارش کنم ؟

با این امتحان کن
Flash Memory Toolkit Pro

اون قسمت بالا دکمه فرمت داره ببین جواب میده یا نه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ata.royalfalcon
14-01-2011, 19:00
با سلام و خسته نباشید به همه اساتید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من یه هارد Maxtor دارم که توش ویندوز و برنامه هامه.

خیلی وقت پیش یه هارد 500 سیگیت گرفتم که پارتیشن بندیش به سه تا درایو کردم (H, I, J).یه بار h بد سکتور شده بود میخواستم فرمتش کنم ارور میداد و بعدش با hdd regenerator اسکن کردم بازسازی میکرد ولی درست نمیشد بعد با partition magic پارتیشنامو ریسایز کردم و h رو فرمت کردم درست شد.

چند روز پیش سرعت کپی کردنش دوباره تو درایو H خیلی کم شد بعد دیدم هاردم پرید.هربار که دستگاهو خاموش و روشن میکردم دوباره میومد. بعد با برنامه های hiren boot به هاردم هی ور رفتم نفهمیدم چجوری درست شد و دیگه بد سکتور نداشت.

همه فایلام تو سه تا درایو رو از ترس پاک شدن تو یه هارد دیگه کپی کردم کل هاردمو دوباره پاتیشن بندی کردم تا دیگه اذیت نکنه و دو تا درایوش کردم.خیلی گل کار میکرد.

چند روز پیش دوباره داشتم یه فایلمو از یه هارد دیگه میاوردم توش که هنگ کرد.دوباره هاردم پرید مثل قبل شد حتی بدتر. طوری که الان دیگه نمیتونم هاردمو باز کنم.وقتی دستگاهو ریبوت میکنم بعد از لگوی ویندوز صفحه سیاه میشه خیلی طول میکشه تا دستگاه بالا میاد(وقتی هارد سیگیتمو قطع میکنم سریع بالا میاد) وقتی هم که بالا میاد خیلی کند کار میکنه و تو my computer هردو درایو سیگیتم هست ولی هیچ مشخصاتی ازش نیست.

وقتی هم که میخوام یه درایوشو باز کنم گیر میکنه بعد دوباره دو تا درایو میپره که باید دوباره خاموش روشن کنم تا بیاد. با hdd regenerator هم که اصلا دیگه سکتورهای بد رو بازسازی نمیکنه. با partition magic و paragon partition manager و acronis و همه برنامه ها که تو hiren boot هستن ، درایورهام نمیان.این برنامه ها تو حالت ویندوز هم باز نمیشن و ارور میدن.

از اولین بار که خراب شد تا الان همیشه تو هر برنامه ای که سکتورهاشو اسکن کردم تو سکتورهای 6000000 تا 6500000اروراش میومد و الان با MHDD تو Hirenboot بد سکتورهارو تو بازه 6200000 تا 6300000 پیدا میکنه که همیشه تا اولین سکتور خراب رو پیدا میکنه بقیه سکتورهارو تا آخر بد سکتور شناسایی میکنه (خنگ میشه)

تا الان همه برنامه های مربوط به سخت افزار هارد تو hiren boot بوده رو چک کردم.

دیگه خیلی نا امید شدم و نمیدونم مشکلش چیه و خیلی به اطلاعاتم نیاز دارم. چیکار باید بکنم؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شرمنده انقدر توضیحات دادم.خیلی خیلی کمک میخوام.خواهش میکنم....

سلام
من نظر شخصی خودمو میگم
منم یه هارد 1.5 ترابایتی داشتم حدود 3600 تا بد سکتور داره با هر روشی که به فکرم می رسید امتحان کردم ولی درست نمیشد
با روشهایی مثل low level format یا نرم افزار hdd regenerator
بعضی اوقات موقع فرمت کردن هم از تو مای کامپیوتر هم غیب میشد (درست مثل شما) که باید ریستارت میکردم
دوست من این هارد دیگه هارد بشو نیست و دیگه خیلی ناپاپدار شده
بد سکتور برای هارد مثل ویروس ایدز میمونه
هارد 500 گیگ الان قیمت زیادی نداره ردش کن بره پی کارش

gonbad city
14-01-2011, 19:51
دوستان پاسخ مشکل من یادتون نره

ata.royalfalcon
14-01-2011, 20:52
دوستان پاسخ مشکل من یادتون نره

کابل برق و دیتا رو مطمئن هستی که محکم وصله ؟؟؟
اگه آره احتمالا زدی به برد هارد و برد هارد خراب شده
این مشکل هم که تخصصی هست

gonbad city
14-01-2011, 21:01
کابل برق و دیتا رو مطمئن هستی که محکم وصله ؟؟؟
اگه آره احتمالا زدی به برد هارد و برد هارد خراب شده
این مشکل هم که تخصصی هست

مینبورد من 4 تا جای ساتا داشت
من هم همونجای قبلی ای که بود زدم

ata.royalfalcon
14-01-2011, 21:24
مینبورد من 4 تا جای ساتا داشت
من هم همونجای قبلی ای که بود زدم

خب یه جای دیگه بزن امتحان کن
اول اون دیویدی رایتر رو دربیار فقط هارد وصل باشه امتحان کن

ashkan1360
14-01-2011, 22:39
با این امتحان کن
Flash Memory Toolkit Pro

اون قسمت بالا دکمه فرمت داره ببین جواب میده یا نه

اون دکمه فرمت فرمان میده به فرمت خود ویندوز که فایده نداره

الان که میخوام فرمت کنم دوباره میگه DISK IS WRITE PROTECT

ata.royalfalcon
14-01-2011, 23:19

فکر کنم اینجا دنبالش بگردی زودتر به نتیجه برسی تایپیک زیر مربوط به همین مشکل هست

artoor32
14-01-2011, 23:19

با این فرمت کن ببین چی میشه.

POROMA2008
14-01-2011, 23:43
دوستان اگه ممکنه سری به تاپیک بزیند برای حل مشکل

ata.royalfalcon
15-01-2011, 09:58
دوستان اگه ممکنه سری به تاپیک بزیند برای حل مشکل

ادرسو اشتباه دادي بايد اينو ميزاشتي:31::31::31:

arshiatoosi
15-01-2011, 16:13
با سلام خدمت اساتید محترم
من یه Macbook Pro دارم که داشتم باهاش کار می کردم که یه دفعه سیستم هنگ کرد و من مجبور شدم ری استارت کنم
بعد از ری استارت سیستم هاردو دیگه پیدا نمیکنه حتی با لینوکس(Live) هم بوت کردم هاردو پیدا نکرد
مشخصات هارد اینه Fujitsu 2.5" 250GB با مدل MJA2250BH
حدودا یه ساله دارم ازش استفاده می کنم و ضربه هم نخورده
وقتی سیستمو روشن می کنم صدای کلیک نمیاد فقط صدای چرخیدن هارد میاد در ضمن صدای حرکت هد هم نمیاد
1.اشکال ممکنه از کجا باشه و راه بر طرف کردنش چیه؟
2.اگه مشکل بر طرف نشه اطلاعاتو چجوری می تونم برگردونم؟
با تشکر

mohammad_kheyri
16-01-2011, 15:44
سلامن به همگي .
هارد 500 وسترن يه ضربه كوچيك خورده.70 مگ بيشتر پارتيشن بندي نميشه فرمتم به هيچ عنوان
چيكارش بايد كرد ؟

rghi
16-01-2011, 20:10
سلام .. من هارد 500 گیگ وسترن دارم ، الان تو device manger هارد و نشون میده اما تو my computer درایوها رو نشون نیمیده ! مشکل چیه ؟

semahokh
16-01-2011, 23:51
سلام
من روی سیستمم دوتا هارد دارم .روی یکی ویندوز نصبه که قاعدتا باید روشن باشه .روی اون یکی هم بیشتر اهنگ دارم .خواستم ببینم
راهی هست که هارد دوم رو خاموش کرد وهروقت خواستم روشن بشه ممنون

ata.royalfalcon
17-01-2011, 08:00
سلام .. من هارد 500 گیگ وسترن دارم ، الان تو device manger هارد و نشون میده اما تو my computer درایوها رو نشون نیمیده ! مشکل چیه ؟

سلام
بايد يه اسكرين شات از disk management اينجا ميزاشتي

احتمال ميدم هاردت يا unallocated شده يا RAW شده
كه در هر صورت بايد فرمت بشه كه اطلاعاتت ميپره
توي همون disk management ميتوني فرمتش كني

ata.royalfalcon
17-01-2011, 08:36
سلام
من روی سیستمم دوتا هارد دارم .روی یکی ویندوز نصبه که قاعدتا باید روشن باشه .روی اون یکی هم بیشتر اهنگ دارم .خواستم ببینم
راهی هست که هارد دوم رو خاموش کرد وهروقت خواستم روشن بشه ممنون

سلام
روش زير رو امتحان كن
control panel >> power option >> power schemes
و در قسمت turn of hard disk زمان لازم براي خاموش كردن رو انتخاب كن
فكر نكنم 100 درصد خاموش كنه بلكه به حداقل فعاليت برسه
هارد اكسترنال رو براي اين مواقع درست كردن

ata.royalfalcon
17-01-2011, 08:49
سلامن به همگي .
هارد 500 وسترن يه ضربه كوچيك خورده.70 مگ بيشتر پارتيشن بندي نميشه فرمتم به هيچ عنوان
چيكارش بايد كرد ؟

يه نرم افزار هست به نام HDD Capacity Restore Tool
ولي من امتحانش نكردم يكي از دوستان كل ظرفيت هارد رو برگردوند با اين نرم افزار
ضمنا كل اطلاعاتت درجا پاك ميشه
مثل اينكه تحت ويندوز هم هست يعني هارد مشكل دار رو بايد بعنوان هارد دوم نصب كني
لينك دانلود

آدرس سايت

rghi
17-01-2011, 11:50
سلام دوستان ..

ata جان اینم عکس

من یک عالمه تو این اطلاعات دارم :41: اگه میشه اسم یک برنامه ریکاوری خیلی خوب و قوی معرفی کنید که بتونم ریکاوری کنم :40:

FeelGood
17-01-2011, 13:53
سلام دوستان
هاردم مکستور ATA133 مدل 2F040L0 هست که UDMA مد 6 رو ساپورت میکنه ولی در حالت مد2 داره کار میکنه کابلشو هم عوض کردم فرقی نکرد مشکل چی میتونه باشه؟؟
درایور مادربورد و چیپست هم آخرین ورژن هست الان برای رایتر مد 4 فعال هست.
با تشکر

___lord___
17-01-2011, 15:21
سلام

یه هارد مکستور 120 دارم

بد سکتور داره

لطفا کمکم کنید????

ata.royalfalcon
17-01-2011, 15:36
سلام

یه هارد مکستور 120 دارم

بد سکتور داره

لطفا کمکم کنید????

آموزش نرم افزار hdd regenerator

لينك دانلود

تضميني نيست كه 100 درصد درست بشه ولي امتحانش كن

ata.royalfalcon
17-01-2011, 15:54
سلام دوستان ..

ata جان اینم عکس

من یک عالمه تو این اطلاعات دارم :41: اگه میشه اسم یک برنامه ریکاوری خیلی خوب و قوی معرفی کنید که بتونم ریکاوری کنم :40:

پس حدسم درست بود
پارتيشنتون unallocated شده كه بايستي فرمت بشه ولي اطلاعاتتون از بين ميره
قبل از فرمت اين نرم افزار رو امتحان كنين (خبرشو به من بدين)

ata.royalfalcon
17-01-2011, 20:24
یه آموزش مختصر هم از این نرم افزار هم میزارم
طبق عکس زیر هاردم حدود 9 مگا بایت ناقابل فضای unallocated داره
نرم افزار رو اجرا کنید و گزینه پارتیشن ریکاوری رو بزنین
شروع به اسکن میکند
پس از اسکن فضای unallocated شناسایی میکند
حالا بازیابی کنید

Extacy
17-01-2011, 23:57
با سلام.
دوستان اگر ممکنه یه نگاه به این پست هم بندازید.

توضیح دیگه اینکه هارد رو وصل میکنم اصلا هیچ صدا و حرکتی انجام نمیده. مشکل از دیتکت نکردن و اینا بالاتره.

نمیدونم دقیق مشکل از کجاست. اگر دوستان میتونستن راهنمایی کنند که دقیقا مشکل از کجاست ممنون میشدم.

یکی میگه فیم ویر مشکل داره یکی میگه سیلندر و ..............

با تشکر.

ata.royalfalcon
18-01-2011, 10:08
با سلام.
دوستان اگر ممکنه یه نگاه به این پست هم بندازید.

توضیح دیگه اینکه هارد رو وصل میکنم اصلا هیچ صدا و حرکتی انجام نمیده. مشکل از دیتکت نکردن و اینا بالاتره.

نمیدونم دقیق مشکل از کجاست. اگر دوستان میتونستن راهنمایی کنند که دقیقا مشکل از کجاست ممنون میشدم.

یکی میگه فیم ویر مشکل داره یکی میگه سیلندر و ..............

با تشکر.
اگر مطمئنين كه برق پاور رو درست زدين ولي باز هيچ صدا و حركتي نداره يقينا سوخته اين مشكل شما هم تخصصي هست و كار هركسي نيست اگه اطلاعات ارزشمندي دارين بايد ببريش مركز تخصصي هارد
اگه تهران هستي اين آدرس

ولي اگه قابل تعمير باشه بالاي 100 تومن جيباتو خالي ميكنن
ولي اگه اين مركز هم نتونه درست كنه پولي نميگيره
با توجه به تخصص بالايي كه دارن اگر اونجاهم نتونن تعمير كنن كه ديگه هيچ كاريش نميشه كرد:41::41:

Extacy
18-01-2011, 14:41
اگر مطمئنين كه برق پاور رو درست زدين ولي باز هيچ صدا و حركتي نداره يقينا سوخته اين مشكل شما هم تخصصي هست و كار هركسي نيست اگه اطلاعات ارزشمندي دارين بايد ببريش مركز تخصصي هارد
اگه تهران هستي اين آدرس

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدولي اگه قابل تعمير باشه بالاي 100 تومن جيباتو خالي ميكنن
ولي اگه اين مركز هم نتونه درست كنه پولي نميگيره
با توجه به تخصص بالايي كه دارن اگر اونجاهم نتونن تعمير كنن كه ديگه هيچ كاريش نميشه كرد:41::41:

با سلام خدمت شما دوست عزیز.
خیلی ممنون از پاسختون.
والا من یزد هستم ولی هارد رو به یکی از اقوام که در تهران بود دادم و برده بود همین مرکز (کلینیک هارد ایران) ولی اون مرکز گفته بود که هارد رو قبلا جای دیگه ای بردید و ما هارد رو برای تعمیر قبول نمیکنیم!:41:
قبل از اینکه ببریم تهران تو همین یزد یکجا برده بودم که اونم هیچ کاری رو هارد انجام نداده بود ولی این مرکز کلینیک هارد ایران بهونه گیری کرده بود.

اطلاعات مهمی روش داشتم تقریبا همه اطلاعات دو سال گذشته که گویا باید قیدشو بزنم!

بازم ممنون از پاسختون.
ارادتمند شما - مهدی.

rghi
18-01-2011, 17:20
Ata جان من low format کردم هارد و هیچ کدوم از اطلاعاتم بر نگشت ، میگی چیکار کنم الان ؟ :-s

masoodhacker
18-01-2011, 21:19
سلام به تمامی دوستان عزیزم در فروم سخت افزار
مشکلی برای هارد من پیش آمده که ازتون عاجزانه میخوام کمکم کنید تا به امید خدا حل بشه !!!
من یک هارد 500 گیگ سامسونگ اردیبشهت امسال خریدم که 4 سال گرانتی داره و مدل آن به شرح زیر است :
MODEL:HD503HI
و اینکه مادربردم EPOX است به مدل EP-4PDA3I
حالا حدود یکماه و نیم است خراب شده است .داستان خرابی هارد از این قرار است :
من یک روز داشتم با هاردم کار میکردم دیدم یه صداهایی مانند اینکه برق باشه مانند چطوری بگم جیز جیز یواش برق میامد از قسمت برقی که به هارد بود من کابل آن را عوض کردم !!! بعد وقتی نورتون پارتیشن مجیک را باز میکردم یک ERROR میداد که میگفت آیا میخوای نورتون سکتور 111 از 2 میلیون و خرده ای سکتور را برات درست کنه میزدم آره اما پارتیشن مجیک از کار میفتاد !!!
من یه روز روشن کردم دیدم هارد دیسک را از بایوس میشناسه ولی موقعی که میخواد توی ویندوز اکس پی بره
( من 2 تا ویندوز دارم اکس پی و ویستا ) هنگ میکرد و نمیرفت و باید ری استارت میکردی !!!
البته با کامپیوتر دیگر تست کردم هارد را میشناخت از طریق Device Manager ولی خیلی زور میزد !!!
بعد از چند روز دیدم حالا اصلا نه هارد را از بایوس میشناسه و نه هیچی !!!! میگه :
Boot Disk Failure Please insert System disk And Press Enter
با وجو اینکه نه هارد ضربه خورده نه تعمیر رفته نه در مجاورت امواج موبایل بوده !!!
ببخشید دوستان اگر خسته تان کردم اما به من بگید تو رو خدا چی کار کنم !!! تمام زندگی ام توش بود !!!
ایراد از چی هست !!! از مادربرده !!! از هارده !!!
تو رو خدا کمکم کنید دارم دیوانه میشم !!!!
در ضمن من هارد را دادم کسی تست کردم گفت آی سی کام اون سوخته است ولی موتور هارد کار میکرد !!!
اطلاعاتش برای من خیلی مهم هست فکر کنم باید 120000 خرجش کنم !!!:41::41::41::41::41:

BLACK-BLACK
18-01-2011, 21:36
تنها راه یا فرمت سطح پایینه که اطلاعاتت به سوت میره یا اینکه بدی بازیابی.

همشم به خاطر پارتیشن مجیک بی پدر هستش 2 تا از هاردای منو به درک واصل کرد با همین پیغامایی که میداد.

ata.royalfalcon
19-01-2011, 07:59
Ata جان من low format کردم هارد و هیچ کدوم از اطلاعاتم بر نگشت ، میگی چیکار کنم الان ؟ :-s

پس حدسم درست بود
پارتيشنتون unallocated شده كه بايستي فرمت بشه ولي اطلاعاتتون از بين ميره
قبل از فرمت اين نرم افزار رو امتحان كنين(خبرشو به من بدين)

براي چي فرمت كردي !!!:18::18::18: من تو اين پست بالايي گفتم كه قبل از فرمت از اون نرم افزار بازيابي استفاده كن
لينك دانلود نرم افزار هم گزاشتم آموزش مختصر هم گذاشتم تو اين پست

اگه واقعا low format كردي ديگه تموم شد رفت پي كارش
من آموزش برات گزاشتم آخه دوست من
حالا ناراحت نشو مرگ يه بار شيون يه بار

ata.royalfalcon
19-01-2011, 09:47
مشکلی برای هارد من پیش آمده که ازتون عاجزانه میخوام کمکم کنید تا به امید خدا حل بشه !!!
من یک هارد 500 گیگ سامسونگ اردیبشهت امسال خریدم که 4 سال گرانتی داره و مدل آن به شرح زیر است :
من یک روز داشتم با هاردم کار میکردم دیدم یه صداهایی مانند اینکه برق باشه مانند چطوری بگم جیز جیز یواش برق میامد از قسمت برقی که به هارد بود من کابل آن را عوض کردم !!! بعد وقتی نورتون پارتیشن مجیک را باز میکردم یک ERROR میداد که میگفت آیا میخوای نورتون سکتور 111 از 2 میلیون و خرده ای سکتور را برات درست کنه میزدم آره اما پارتیشن مجیک از کار میفتاد !!!
من یه روز روشن کردم دیدم هارد دیسک را از بایوس میشناسه ولی موقعی که میخواد توی ویندوز اکس پی بره
( من 2 تا ویندوز دارم اکس پی و ویستا ) هنگ میکرد و نمیرفت و باید ری استارت میکردی !!!
البته با کامپیوتر دیگر تست کردم هارد را میشناخت از طریق Device Manager ولی خیلی زور میزد !!!
با وجو اینکه نه هارد ضربه خورده نه تعمیر رفته نه در مجاورت امواج موبایل بوده !!!
ببخشید دوستان اگر خسته تان کردم اما به من بگید تو رو خدا چی کار کنم !!! تمام زندگی ام توش بود !!!
در ضمن من هارد را دادم کسی تست کردم گفت آی سی کام اون سوخته است ولی موتور هارد کار میکرد !!!
اطلاعاتش برای من خیلی مهم هست فکر کنم باید 120000 خرجش کنم !!!:41::41::41::41::41:

اگه هنوز تو بايوس شناسايي ميشه بعنوان هارد دوم نصب كنيد و اطلاعاتتون رو بريزيد تو يه هارد اول
اگه كه شناسايي نميشه كاريش نميشه كرد باييد ببريش مراكز بازيابي

همشم به خاطر پارتیشن مجیک بی پدر هستش 2 تا از هاردای منو به درک واصل کرد با همین پیغامایی که میداد.

براي مديريت هارد و پارتيشن بندي هيچ چيزي بهتر از paragon hard disk manager نيست
دقت كنين كه نرم افزار ديگه اي هست به نام paragon partition manager كه من نظري راجع به اون ندارم بلكه فقط paragon hard disk manager

good_messi
19-01-2011, 10:17
با سلام

من یه مشکل با هارد 500 گیگ دارم
رو سیستم من 2 تا هارد یکی 80 گیگ و یکی 500 گیگ تا چند وقت پیش هر دو کار میکردن جدیدا این 500 گیگه مشکل پیدا کرده همونطور که تو عکس زیر میبینید وقتی رو D که همون هارد 500 کلیک میکنم ارور میده

از دیروز هم کلا درایو D ناپدید شده و وقتی مای کامپیوتر رو باز میکنم D اونجا نیست
وقتی هم رو یه گیم که رو اون هارد نصب شده کلیک میکنم پیغام زیرمیاد

در ضمن الان یه گیم رو که تو D بود uninstall کردم کامل پاک شد
اگر این هارد رو نمیشناسه چطوری گیمی رو که رو اون هارده کامل پاک میکنه؟

rghi
19-01-2011, 18:33
Ata جان شیون که هیچی نیس یک عالمه لیست داشتم یک عالمه قیمت داشت :41:

هیچ کار نمیشه کرد یعنی ؟ :18:

ata.royalfalcon
19-01-2011, 18:50
با سلام خدمت شما دوست عزیز.
خیلی ممنون از پاسختون.
والا من یزد هستم ولی هارد رو به یکی از اقوام که در تهران بود دادم و برده بود همین مرکز (کلینیک هارد ایران) ولی اون مرکز گفته بود که هارد رو قبلا جای دیگه ای بردید و ما هارد رو برای تعمیر قبول نمیکنیم!:41:
قبل از اینکه ببریم تهران تو همین یزد یکجا برده بودم که اونم هیچ کاری رو هارد انجام نداده بود ولی این مرکز کلینیک هارد ایران بهونه گیری کرده بود.

اطلاعات مهمی روش داشتم تقریبا همه اطلاعات دو سال گذشته که گویا باید قیدشو بزنم!

بازم ممنون از پاسختون.
ارادتمند شما - مهدی.

پیشنهادم اینه که یه بار تلفنی باهاشون صحبت کنی
قضیه رو از سیر تا پیاز براشون توضیح بده
و ازشون بپرس که چرا قبول نمیکنن
یه جوری اصرار کن بهشون
دیگه چیکار میشه کرد
اینم آدرس و شماره تلفن مرکز بازیابی

ولی اینو بهت بگم بالای 100 تومن جیباتو خالی میکنن

masoodhacker
19-01-2011, 19:15

سلام آره لعنت بر پدر .... سگ ایم پارتیشن مجیک میدونین من همیشه هاردم را با نرم افزارهای مربوطه از لحاظ سخت افزاری چک میکردم باورتون نمیشه اصلا به خدا نه آسیب خورد نه ضربه و نه هیچ چیز دیگری !!! نمیدونم از کدوم قبرستون این ارور پیدا شد که نمیتونست درستش کنه !!!!
درباره هاردم من بردمش پیش یکی از تعمیرکارها البته نذاشتم بازش کنه یعنی الان گارانتی داره تست کرد دید موتور هارد کار میکنه خودم هم دیدم راست میگه !!! گفت آی سی کام اون سوخته است و باید بردش عوض بشه !!! البته ریسکش بالا هست چون باید 60000 بدم هارد نو عین خودش بخرم برای بردش و مثلا 75000 هم هارد دیگر مثلا وسترن دیجیتال برای کپی اطلاعات !!!! میدونی من راستش را بگم اصلا به این مرکز هارد ایران یا هر جای دیگر به هارد بازیابی میکنن اطمینان اصلا ندارم چون خودم دوستام را دیدم که اطلاعات ملت را کپی می کنن !!! تازه بدم بازیابی هم همینقدر برای خودم در میاد !!! اما یارو به من گفت خرج خیلی زیادی هست اما به ریسکش نمیارزه اما چون من اطلاعاتم را اصلا ازش بک آپ نداشتم باید اینقدر خرجش کنم !!!
شما چی میگین !!! من چی کار کنم !!!!

---------- Post added at 07:15 PM ---------- Previous post was at 07:12 PM ----------

اگه هنوز تو بايوس شناسايي ميشه بعنوان هارد دوم نصب كنيد و اطلاعاتتون رو بريزيد تو يه هارد اول
اگه كه شناسايي نميشه كاريش نميشه كرد باييد ببريش مراكز بازيابي

سلام عطا جان راستش اصلا شناسایی نمیشه موقع بوت میزنه :
system boot disk failure press system disk and press enter
میدونین من همیشه هاردم را با نرم افزارهای مربوطه از لحاظ سخت افزاری چک میکردم باورتون نمیشه اصلا به خدا نه آسیب خورد نه ضربه و نه هیچ چیز دیگری !!! نمیدونم از کدوم قبرستون این ارور پیدا شد که نمیتونست درستش کنه !!!!
درباره هاردم من بردمش پیش یکی از تعمیرکارها البته نذاشتم بازش کنه یعنی الان گارانتی داره تست کرد دید موتور هارد کار میکنه خودم هم دیدم راست میگه !!! گفت آی سی کام اون سوخته است و باید بردش عوض بشه !!! البته ریسکش بالا هست چون باید 60000 بدم هارد نو عین خودش بخرم برای بردش و مثلا 75000 هم هارد دیگر مثلا وسترن دیجیتال برای کپی اطلاعات !!!! میدونی من راستش را بگم اصلا به این مرکز هارد ایران یا هر جای دیگر به هارد بازیابی میکنن اطمینان اصلا ندارم چون خودم دوستام را دیدم که اطلاعات ملت را کپی می کنن !!! تازه بدم بازیابی هم همینقدر برای خودم در میاد !!! اما یارو به من گفت خرج خیلی زیادی هست اما به ریسکش نمیارزه اما چون من اطلاعاتم را اصلا ازش بک آپ نداشتم باید اینقدر خرجش کنم !!!

براي مديريت هارد و پارتيشن بندي هيچ چيزي بهتر از paragon hard disk manager نيست
دقت كنين كه نرم افزار ديگه اي هست به نام paragon partition manager كه من نظري راجع به اون ندارم بلكه فقط paragon hard disk manager
ای بابا آقا عطا نوکرتم اصلا با این نرم افزار هم شناسایی نمیشه !!!

ata.royalfalcon
19-01-2011, 22:01
Ata جان شیون که هیچی نیس یک عالمه لیست داشتم یک عالمه قیمت داشت :41:

هیچ کار نمیشه کرد یعنی ؟ :18:

حداقل یه توضیحی بده دقیقا چی کار کردی
واقعا low level format کردی یا فرمت معمولی ؟؟؟
اگه فرمت معمولی کردی با نرم افزار های بازیابی میشه یه کاریش کرد
ولی اگه low level format کردی حتی خدا هم نمیتونه کاری برات بکنه :41::41::41:

ata.royalfalcon
19-01-2011, 22:22
میدونی من راستش را بگم اصلا به این مرکز هارد ایران یا هر جای دیگر به هارد بازیابی میکنن اطمینان اصلا ندارم چون خودم دوستام را دیدم که اطلاعات ملت را کپی می کنن !!! تازه بدم بازیابی هم همینقدر برای خودم در میاد !!! اما یارو به من گفت خرج خیلی زیادی هست اما به ریسکش نمیارزه اما چون من اطلاعاتم را اصلا ازش بک آپ نداشتم باید اینقدر خرجش کنم !!!

دوستان قبل از هرچیزی باید بگم که این اطلاعاتی که از هارد و نرم افزارهای مربوطه دارم از روی تجربه هست و بیشتر از اون چیزی نمیدونم
یه هاردی که تو بایوس شناسایی نمیشه هزارتا علت داره که باید توسط متخصصین کنترل و ارزیابی بشه
ممکنه مثلا بردش سوخته باشه یا فریمور مشکل داشته باشه یا اصلا کابل ساتا مشکل داشته باشه یا سوکتی که کابل بهشون وصل میشه مشکل داشته باشه و غیره ...

شاید تعمیر کافی باشه و نیاز به خرید برد جداگانه نباشه ولی بعدش باید حتما بکاپ بگیری

راجع به اون شرکت بازیابی باید بگم که اون شرکت دفتر کار و مکان مشخصی داره و مطمئنم که این شرکت یه شرکت ثبت شده است من یه بار گذرم به اونجا افتاده و کارم رو راه انداختن
اگه قرار بود اون شرکت اطلاعات ملت رو کپی کنن یا بدزدن یا خلافکار باشن تا الان که وجود نداشت همه رو دستگیر میکردن
اگه تهرانی یه سر به اونجا بزن باهاشون یه صحبتی بکن ضرر نداره که

rghi
20-01-2011, 15:51
low level format کردم :41::18:

tristan
20-01-2011, 18:51
سلام ...ببخشید من یه هارد وسترن اکسترنال 500 دارم...امروز می خواستم کلا فرمتش کنم یه سری فایل توی خود هارد بود ( مربوط به هارد) اونا رو کپی کردم روی هارد اینترنالم و بعدش که خواستم فرمتش کنم دیدم نمیشه...کامپیوتر هم دیگه هاردم رو نمیشناسه و میگه اول باید فرمتش کنی...یه جاهایی خوندم که توی همون فایل هایی که کپی کردم برنامه مخصوص فرمت هارد اکسترنالم هست...اجراش که کردم اونم پیغام داد که نمی تونه فرمتش کنه...خلاصه خیلی که باهاش ور رفتم مثل اینکه پیغام داد که raw شده ( مثل اینکه مشکل خفنیه تا اونجایی که فهمیدم)...الان اومدم فرمتش کنم با exFAT فرمت شد ولی بازم با ntfs نمیشه...البته الان توی هارد رو هم نشون میده و انگار شناختتش ولی می خواستم با فرمت ntfs باشه که دیگه مشکلی پیش نیاره....
ضمنا هارد رو با چند تا سیستم مختلف و ویندوزهای مختلف هم امتحان کردم با هیچ کدوم فرمت نشد...سیستم هم ویندوز 7 64bit هستش و مادربورد هم گیگا...اگه میشه یه جوری که بفهمم راهنماییم کنید چون به هر دری که بگید زدم ولی درست نشد...با تشکر

ata.royalfalcon
20-01-2011, 22:50
low level format کردم :41::18:

پس بی خیال شو دوست من
ولی ناراحت نشو دنیا ارزش نداره عزیز من فدای سرت :46:

ata.royalfalcon
20-01-2011, 22:55
سلام ...ببخشید من یه هارد وسترن اکسترنال 500 دارم...امروز می خواستم کلا فرمتش کنم یه سری فایل توی خود هارد بود ( مربوط به هارد) اونا رو کپی کردم روی هارد اینترنالم و بعدش که خواستم فرمتش کنم دیدم نمیشه...کامپیوتر هم دیگه هاردم رو نمیشناسه و میگه اول باید فرمتش کنی...یه جاهایی خوندم که توی همون فایل هایی که کپی کردم برنامه مخصوص فرمت هارد اکسترنالم هست...اجراش که کردم اونم پیغام داد که نمی تونه فرمتش کنه...خلاصه خیلی که باهاش ور رفتم مثل اینکه پیغام داد که raw شده ( مثل اینکه مشکل خفنیه تا اونجایی که فهمیدم)...الان اومدم فرمتش کنم با exFAT فرمت شد ولی بازم با ntfs نمیشه...البته الان توی هارد رو هم نشون میده و انگار شناختتش ولی می خواستم با فرمت ntfs باشه که دیگه مشکلی پیش نیاره....
ضمنا هارد رو با چند تا سیستم مختلف و ویندوزهای مختلف هم امتحان کردم با هیچ کدوم فرمت نشد...سیستم هم ویندوز 7 64bit هستش و مادربورد هم گیگا...اگه میشه یه جوری که بفهمم راهنماییم کنید چون به هر دری که بگید زدم ولی درست نشد...با تشکر

دوست من سلام
من تا اونجایی که میدونم اون پارتیشنی که توش نرم افزار هارد هست به روش معمولی قابل فرمت نیست و میبایستی از طریق اون نرم افزار فرمت بشه
حالا شما یه عکس از disk management اینجا بذارین تا ببینم وخامت اوضاع از چه قراره
عکس رو اینجا آپلود کن

tristan
21-01-2011, 00:08
من نمی دونم disk management چیه...اینایی هم که گفتم و کارایی که کردم به زور از توی همین فروم ها در آوردم وگرنه در حد باقالیم سرم نمی شه:31: نه ولی بی شوخی اگه میشه منو یه جوری راهنمایی کنید که بفهمم...یا اگه اول باید کاری بکنم یا برنامه ای رو به کار ببرم بگید ولی همون طور که گفتم با نرم افزار خود هارد که خواستم فرمت کنم نتونست یعنی بعد از چند ثانیه زور زدن پیغام داد نمی تونه فرمتش کنه ولی این disk management رو بهم بگید تا انجام بدم...ممنون

ata.royalfalcon
21-01-2011, 10:02
من نمی دونم disk management چیه...اینایی هم که گفتم و کارایی که کردم به زور از توی همین فروم ها در آوردم وگرنه در حد باقالیم سرم نمی شه:31: نه ولی بی شوخی اگه میشه منو یه جوری راهنمایی کنید که بفهمم...یا اگه اول باید کاری بکنم یا برنامه ای رو به کار ببرم بگید ولی همون طور که گفتم با نرم افزار خود هارد که خواستم فرمت کنم نتونست یعنی بعد از چند ثانیه زور زدن پیغام داد نمی تونه فرمتش کنه ولی این disk management رو بهم بگید تا انجام بدم...ممنون

روی مای کامپیوتر کلیک راست کن و Manage رو انتخاب کن.

سپس در پنجره ای که باز میشه در سمت جپ در قسمت Storage روی Disk Management کلیک کن.

tristan
21-01-2011, 10:47
آپلودش کردم

harrypotter
21-01-2011, 11:20
سلام به همهگی
ده دقیقه پیش داشتم با سیستم کار میکردم یهو سیستم ریست شد.
بعد که ابلا اومد دیدم فقط درایو C که خود ویندوز روشه هست و باقی درایو ها نستن.
من 5 تا درایو داشتم که فقط همین C موند و بقیه دیده نمیشن.
هارد توی بایوس کامل 1 ترا نشنون داده میشه.
ولی داخل ویندوز فقط همین درایو C هست با Disk Manager خود ویندوز و EASEUS Partition Master هم که چک کردم 931 گیگ رو به عنوان یکپارچه نشون میده یعنی انگار پارتیشن بندی نشده.
چیکار کنم؟؟ آیا هارد پریده؟ اگه پریده قبل برگشت هست؟ چون این اطلاعاتش برام خیلی مهمه.
مدل هارد هم 1T Seagate 32MB Barccuda هست

OMID-FX
21-01-2011, 12:13
سلام دوستان

من به تازگی مشکلی با یکی از پارتیشن های هاردم پیدا کردم و اطلاعاتش برام خیلی مهمه کسی میدونه این مشکل رو چطوری حل کنم :41::13:

وقتی روی درایو کلیک میکنم پیغام زیر رو میده

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

masoodhacker
21-01-2011, 15:21
دوستان قبل از هرچیزی باید بگم که این اطلاعاتی که از هارد و نرم افزارهای مربوطه دارم از روی تجربه هست و بیشتر از اون چیزی نمیدونم
یه هاردی که تو بایوس شناسایی نمیشه هزارتا علت داره که باید توسط متخصصین کنترل و ارزیابی بشه
ممکنه مثلا بردش سوخته باشه یا فریمور مشکل داشته باشه یا اصلا کابل ساتا مشکل داشته باشه یا سوکتی که کابل بهشون وصل میشه مشکل داشته باشه و غیره ...

شاید تعمیر کافی باشه و نیاز به خرید برد جداگانه نباشه ولی بعدش باید حتما بکاپ بگیری

راجع به اون شرکت بازیابی باید بگم که اون شرکت دفتر کار و مکان مشخصی داره و مطمئنم که این شرکت یه شرکت ثبت شده است من یه بار گذرم به اونجا افتاده و کارم رو راه انداختن
اگه قرار بود اون شرکت اطلاعات ملت رو کپی کنن یا بدزدن یا خلافکار باشن تا الان که وجود نداشت همه رو دستگیر میکردن
اگه تهرانی یه سر به اونجا بزن باهاشون یه صحبتی بکن ضرر نداره که

عطا جان من میدونم شما اینکاره هستی و واردی اگر وارد نبودی نمیتونستی جواب بدی !!!:31::40::31:
راستش من شهرستانم میدونی تمام زندگی ام تمام عکس و فیلم و ... هر چی داشتم تو هاردم بود :41:
به من حق بده نگران کپی باشم !!! :41::41::41::41::41:
حرفهات کاملا درست هست !!!:5::5::5:

prince_0f_darks
21-01-2011, 17:00
درود
دوستان من یه هارد هزار گیگ داشتم که بنا به دلایلی یکم دستکاریش کردم و بعد از ریست کردن دیگه ویندوز بالا نیومد
واسه همین تصمیم گرفتم با سی دی ویندوز xp درایو ویندوزش رو فورمت کنم تا بلکه هارد درست بشه اما تا فورمت رو زدم این بی ناموس گرفت کل پارتیشن ها رو پاک کرد و من هم دیگه سیستم رو خاموش کردم الان که اعصابم مثلا یکم اروم تر شده
هارد رو وصل کردم به سیستم و با یه ویندوز دیگه بالا اومدم
ولی هارد رو که هزار گیگ هست با حجم 31 مگ نشون میده
چیکارش باید بکنم

ata.royalfalcon
21-01-2011, 17:35
سلام دوستان

من به تازگی مشکلی با یکی از پارتیشن های هاردم پیدا کردم و اطلاعاتش برام خیلی مهمه کسی میدونه این مشکل رو چطوری حل کنم :41::13:

وقتی روی درایو کلیک میکنم پیغام زیر رو میده

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شما یه اسکرین شات از disk management اینجا بذارین تا بهتر بشه شما راهنمایی کرد
آخه چندین علت داره
ممکنه مثلا رو درایوت پسورد گزاشته شده باشه باید با اون نرم افزاری که باهاش پسورد دادی وارد بشه
البته این یه حدسه

mali.sh
21-01-2011, 17:41
لطفا یه کمکی هم به من بیچاره کنید................

پارتیشن هام پاک شده اطلاعات خیلی مهم دارام

ata.royalfalcon
21-01-2011, 17:56

تو همون Disk Management روی درایو مورد نظر راست کلیک کن اول فرمت FAT کن ببین میشه یا نه
اگه فرمت نمیشه دقیقا ارور رو اینجا بنویس تا ببینیم چی کار میشه کرد

ata.royalfalcon
21-01-2011, 18:08
لطفا یه کمکی هم به من بیچاره کنید................

پارتیشن هام پاک شده اطلاعات خیلی مهم دارام

جوابت رو تو همونجا دادم دست بهش نزن بدترش نکن

---------- Post added at 06:08 PM ---------- Previous post was at 06:05 PM ----------

درود
دوستان من یه هارد هزار گیگ داشتم که بنا به دلایلی یکم دستکاریش کردم و بعد از ریست کردن دیگه ویندوز بالا نیومد
واسه همین تصمیم گرفتم با سی دی ویندوز xp درایو ویندوزش رو فورمت کنم تا بلکه هارد درست بشه اما تا فورمت رو زدم این بی ناموس گرفت کل پارتیشن ها رو پاک کرد و من هم دیگه سیستم رو خاموش کردم الان که اعصابم مثلا یکم اروم تر شده
هارد رو وصل کردم به سیستم و با یه ویندوز دیگه بالا اومدم
ولی هارد رو که هزار گیگ هست با حجم 31 مگ نشون میده
چیکارش باید بکنم

این پست رو بخون ببین به دردت میخوره

ata.royalfalcon
21-01-2011, 18:15
سلام به همهگی
ده دقیقه پیش داشتم با سیستم کار میکردم یهو سیستم ریست شد.
بعد که ابلا اومد دیدم فقط درایو C که خود ویندوز روشه هست و باقی درایو ها نستن.
من 5 تا درایو داشتم که فقط همین C موند و بقیه دیده نمیشن.
هارد توی بایوس کامل 1 ترا نشنون داده میشه.
ولی داخل ویندوز فقط همین درایو C هست با Disk Manager خود ویندوز و EASEUS Partition Master هم که چک کردم 931 گیگ رو به عنوان یکپارچه نشون میده یعنی انگار پارتیشن بندی نشده.
چیکار کنم؟؟ آیا هارد پریده؟ اگه پریده قبل برگشت هست؟ چون این اطلاعاتش برام خیلی مهمه.
مدل هارد هم 1T Seagate 32MB Barccuda هست

سلام
باهات شرط میبندم پارتیشنت unallocated شده باید بری Disk Management رو نگاه کنی
اگه اینطوره كه بايستي فرمت بشه ولي اطلاعاتتون از بين ميره
قبل از فرمت برای بازیابی اطلاعات اين نرم افزار رو امتحان كنين

آموزش مختصر هم گذاشتم تو اين پست

tristan
21-01-2011, 18:17
تو همون Disk Management روی درایو مورد نظر راست کلیک کن اول فرمت FAT کن ببین میشه یا نه
اگه فرمت نمیشه دقیقا ارور رو اینجا بنویس تا ببینیم چی کار میشه کرد
فرمت exFAT کردم شد...ولی دوباره خواستم ntfs فرمتش کنم این پیغام رو داد
the format did not complete successfully

ضمنا من الان با paragon partition manager 11 یه بار درایو رو delete کردم و دوباره create کردم و مشکلی نداشت و انگار که درست شده و توی درایو رو هم نشون میده ...منتها وقتی میام روی درایو راست کلیک می کنم و می خوام با ntfs فرمت کنم unable میشه و نمی تونه....

ata.royalfalcon
21-01-2011, 23:00
فرمت exFAT کردم شد...ولی دوباره خواستم ntfs فرمتش کنم این پیغام رو داد
the format did not complete successfully

ضمنا من الان با paragon partition manager 11 یه بار درایو رو delete کردم و دوباره create کردم و مشکلی نداشت و انگار که درست شده و توی درایو رو هم نشون میده ...منتها وقتی میام روی درایو راست کلیک می کنم و می خوام با ntfs فرمت کنم unable میشه و نمی تونه....

واقعا ببخشید دوست عزیز من چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه :41::41::41:
کسی دیگه ای پاشو اینجا نمیذاره برای راهنمایی فقط ماییم متاسفانه :41::41::41:
ببرش بیرون ببین چی کار میتونن بکنن:41::41::41:

masoodhacker
21-01-2011, 23:04
با سلام به تمامی دوستان عزیزم در فروم سخت افزار !!!:31::31:
دوباره من اومدم یا یکعالم سوال !!!:40::40::40:
آقا عطا عزیز منتظر جوابتون هستم :
یک سوال خیلی خیلی فنی دارم ::5::5::5:
راستش من اطلاعاتم را در هارد به صورت رمزنگاری شده در آوردم که البته رمزنگاری آن 256 بیتی است و این فایلها در قالب یک فایل جامع مثلا به حجم های 150 یا 120 یا 100 گیگ هستند !!!:46:
همانطور که میدانید در پستهای قبلی ام گفتم هاردم خراب شده و اینکه متاسفانه این فایلها در همان هارد بودند !!!:41::41::19::19:
حالا سوال من این است که :
آیا در هنگام بازیابی هارد حالا به هر طریقی این فایلها در همان حجمهای بالا مثلا 150 یا 120 و به صورت یکپارچه ریکاوری میشوند یا خیر به صورت قطعه قطعه !!! :18::18::18::18:
نظر خود من این است که به صورت کامل ریکاوری میشوند !!! چون رمزنگاری و سکیوریتی آن خیلی بالا است !!!
منتظر جوابهاتون هستم !!!:20::20::20::20:
ممنون:21:

tristan
21-01-2011, 23:05
به هر حال ممنون از راهنماییتون...اگه راه حلش رو پیدا کردم میام میگم اینجا

ata.royalfalcon
21-01-2011, 23:32
آقا عطا عزیز منتظر جوابتون هستم :
راستش من اطلاعاتم را در هارد به صورت رمزنگاری شده در آوردم که البته رمزنگاری آن 256 بیتی است و این فایلها در قالب یک فایل جامع مثلا به حجم های 150 یا 120 یا 100 گیگ هستند !!!:46:
همانطور که میدانید در پستهای قبلی ام گفتم هاردم خراب شده و اینکه متاسفانه این فایلها در همان هارد بودند !!!:41::41::19::19:
آیا در هنگام بازیابی هارد حالا به هر طریقی این فایلها در همان حجمهای بالا مثلا 150 یا 120 و به صورت یکپارچه ریکاوری میشوند یا خیر به صورت قطعه قطعه !!! :18::18::18::18:
نظر خود من این است که به صورت کامل ریکاوری میشوند !!! چون رمزنگاری و سکیوریتی آن خیلی بالا است !!!

اگه منظور شما رو خوب متوجه شده باشم
فرض کنم که فقط فایلها رو رمز نگاری کرده بودی (مثلا ریختی تو فولدر بعدش رو همون فولدر پسورد گزاشتی) پس اگر شرایط بازیابی خوب (good) باشه بدون هیچ کم و کاستی ریکاوری میشه و میتونی با نرم افزار مربوطه بازشون کنی ربطی به رمزنگاری و سکیوریتی نداره چون یه فایل یه تکه باید ریکاوری بشه

ولی اگه شرایط بازیابی بد (poor) باشه خوب بازیابی نمیشه

مثلا مواردی هم داشتم که فایل rar ناقص دانلود شده بود (شبیه عدم بازیابی کامل) این فایل باز میشد اما ارور میداد میگفت فایل رار خراب است یا اگه فایل رار 150 تا عکس داشت مثلا 40 تاشو نشون میداد و الباقی نمیتونست نشون بده

masoodhacker
22-01-2011, 16:05
اگه منظور شما رو خوب متوجه شده باشم
فرض کنم که فقط فایلها رو رمز نگاری کرده بودی (مثلا ریختی تو فولدر بعدش رو همون فولدر پسورد گزاشتی) پس اگر شرایط بازیابی خوب (good) باشه بدون هیچ کم و کاستی ریکاوری میشه و میتونی با نرم افزار مربوطه بازشون کنی ربطی به رمزنگاری و سکیوریتی نداره چون یه فایل یه تکه باید ریکاوری بشه

ولی اگه شرایط بازیابی بد (poor) باشه خوب بازیابی نمیشه

مثلا مواردی هم داشتم که فایل rar ناقص دانلود شده بود (شبیه عدم بازیابی کامل) این فایل باز میشد اما ارور میداد میگفت فایل رار خراب است یا اگه فایل رار 150 تا عکس داشت مثلا 40 تاشو نشون میداد و الباقی نمیتونست نشون بده

ممنونم عطا جان
کاملا درست میگی معلومه درست متوجه شدی شما سرور ما هستی بابا !!! :31::31:
آهان پس حتما باید یا نرم افزار مربوطه باز بشن من فکر میکردم که از حالت رمزنگاری در میان !!!:41::41:
البته رمزنگاری که من کردم فراتر از مثلا یک پسورد گذاری روی فولدر هست !!!:21::21::21::21:

prince_0f_darks
22-01-2011, 21:24
جوابت رو تو همونجا دادم دست بهش نزن بدترش نکن

---------- Post added at 06:08 PM ---------- Previous post was at 06:05 PM ----------

این پست رو بخون ببین به دردت میخوره

رفیق ممنون توسط این ننرم افزار که گفتی حجم اصلی هارد برگشته ولی حالا میخوام بدونم دیگه امیدی به بازگشت اطلاعات نیست؟ و نمیشه پارتیشن ها رو ریستور کرد؟
االان هارد این شکلی هست
و یه سئوال دیگه شما برای پارتیشن کردن هارد ها چه راهی رو پیشنهاد میکنید
من همیشه هارد هام رو توسط سی دی ویندوز اکس پی پارتیشن میکردم ولی فکر میکنم دیگه این روش بدرد نمیخوره؟!

khabgard7
23-01-2011, 00:36
دوستان من هاردم ارور میده میگه باید فرمت شه برای همین نمیتونم بازش کنم چجوری می تونم الان یه بک آ‍‍‍‍ پ از دیتا هام بگیرم تا هارد و فورمت کنم؟

holow
23-01-2011, 02:45
با سلام
من وقتی هاردمو وصل میکنم ویندوز میشناستش ولی نشونش نمیده چکار باید بکنم؟(ویندوز 7 و هارد 1 TBسیگیت)
تو عکس زیر DISK1 هستش.

masoodhacker
23-01-2011, 08:42
با سلام
من وقتی هاردمو وصل میکنم ویندوز میشناستش ولی نشونش نمیده چکار باید بکنم؟(ویندوز 7 و هارد 1 TBسیگیت)
تو عکس زیر DISK1 هستش.

با سلام
میدونی ویندوز 7 از همون اول تولیدش به خاطر جدید بودن آن ناسازگاری داشته با دیگر سخت افزار ها یا نرم افزارها که متاسفانه برخی از دوستان ویندوز 7 را ویندوزی برای دیتکت جدیدترین قطعات سخت افزاری میشناسند !!!
متاسفانه هاردهای سیگیت همیشه مشکل بدسکتور یا عدم دیتکت شدن را دارا میباشند !!!
با نرم افزار PARAGON PARTION MANAGER 10 تست کن ببین با اون هاردت را میشناسه یا نه !!!
اگر شناخت که ایراد از ویندوزت است اگر نشناخت که مشکل از هاردت است !!!
اما برای راهنمایی بیشتر به مشکلت را به صورت کامل تری بنویس !!!

ata.royalfalcon
23-01-2011, 10:10
رفیق ممنون توسط این نرم افزار که گفتی حجم اصلی هارد برگشته ولی حالا میخوام بدونم دیگه امیدی به بازگشت اطلاعات نیست؟ و نمیشه پارتیشن ها رو ریستور کرد؟
االان هارد این شکلی هست
و یه سئوال دیگه شما برای پارتیشن کردن هارد ها چه راهی رو پیشنهاد میکنید
من همیشه هارد هام رو توسط سی دی ویندوز اکس پی پارتیشن میکردم ولی فکر میکنم دیگه این روش بدرد نمیخوره؟!

بعيد ميدونم بشه برگردونش چون اساسا داغونش كرده بودي :18::18::18:
به دردسرش نميارزه
ولي خب شما با نرم افزارهاي بازيابي اطلاعات يه چكي بكنين
پشنهادم GetDataBack هست (فقط اگه فايلي قابل بازيابي بود رو ريكاوري ميكنه)
ضمنا نرم افزار تحت ويندوز هست
براي پارتيشن بندي چيزي بهتر از CD/DVD ويندوز سون نيست چون راحتتره و پيچيده نيست
ضمنا در موقع پارتيشن بندي اصلا عجله نكنين
ضمنا اون عكس نشون نميده ميگه not hot linking allowed

ata.royalfalcon
23-01-2011, 10:16
با سلام
تو عکس زیر DISK1 هستش.

هاردتون unallocated شده تو همون ديسك منجر روي هارد مورد نظر راست كليك كنيد و سپس فرمت كنين
اگه اطلاعات ارزشمندي دارين قبل از فرمت از نرم افزار زير استفاده كنين

آموزش مختصر هم

دوستان من هاردم ارور میده میگه باید فرمت شه برای همین نمیتونم بازش کنم چجوری می تونم الان یه بک آ‍‍‍‍ پ از دیتا هام بگیرم تا هارد و فورمت کنم؟

شما بايد يه عكس disk management اينجا ميذاشتي اما اگه پارتيشنت RAW شده طبق راه حل بالايي عمل كن

good_messi
23-01-2011, 10:54
با سلام

رو سیستم من 2 تا هارد یکی 80 گیگ و یکی 500 گیگ تا چند وقت پیش هر دو کار میکردن جدیدا این 500 گیگه مشکل پیدا کرده همونطور که تو عکس زیر میبینید وقتی رو D که همون هارد 500 کلیک میکنم ارور میده

از دیروز هم کلا درایو D ناپدید شده و وقتی مای کامپیوتر رو باز میکنم D اونجا نیست

اگه ممکنه به این هم جواب بدید

holow
23-01-2011, 12:49
با سلام
میدونی ویندوز 7 از همون اول تولیدش به خاطر جدید بودن آن ناسازگاری داشته با دیگر سخت افزار ها یا نرم افزارها که متاسفانه برخی از دوستان ویندوز 7 را ویندوزی برای دیتکت جدیدترین قطعات سخت افزاری میشناسند !!!
متاسفانه هاردهای سیگیت همیشه مشکل بدسکتور یا عدم دیتکت شدن را دارا میباشند !!!
با نرم افزار PARAGON PARTION MANAGER 10 تست کن ببین با اون هاردت را میشناسه یا نه !!!
اگر شناخت که ایراد از ویندوزت است اگر نشناخت که مشکل از هاردت است !!!
اما برای راهنمایی بیشتر به مشکلت را به صورت کامل تری بنویس !!!
روی win xp هم شناخته نشد.من هاردمو زده بودم به سیستم دوستم که سه چهارتا هارد بهش وصل بود بعدش ویندوز ارور delay داد و من یو اس بی هاردو دراوردم بعدش دیدم هرچی فایل داشتم پاک شده به جز 140 گیگ.بعد از طریق ویندوز فرمتش کردم که ظرفیت هارد از 1 ترا بایت رسیده بود به 140 گیگ.بعدش low level format کردمش که بار اول یکی از بچه ها گیج بازی در اورد و ترانس هاردمو وسط فرمت سطح پایین کشید که دیگه بعد از اون بود که دیگه هارد توسط نه اکس پی ن 7 شناخته نشد.البه بار دیگه کامل low level format کردمش که گویا یه ترا بایت برگشته ولی مشکلم شناسی توسط ویندوزه.
:37::37::37::37:

---------- Post added at 12:49 PM ---------- Previous post was at 12:46 PM ----------

هاردتون unallocated شده تو همون ديسك منجر روي هارد مورد نظر راست كليك كنيد و سپس فرمت كنين

آموزش مختصر هم

دوست عزیز کلیک راست که میکنم فقط properties و help کار میکنن بقیه کار نمیدن.اطلاعاتم هم مهم نیست.

ata.royalfalcon
23-01-2011, 13:58
هارد شما توسط سيستم شناخته شده به حجم 931.51 گيگابايت و مشكلي از لحاظ شناسايي هارد نداره
با اين نرم افزار امتحان كن ببين پارتيشن بندي ميشه يا نه

holow
23-01-2011, 14:17
هارد شما توسط سيستم شناخته شده به حجم 931.51 گيگابايت و مشكلي از لحاظ شناسايي هارد نداره
با اين نرم افزار امتحان كن ببين پارتيشن بندي ميشه يا نه

:40::40::40::40:خیلی خیلی ممنون درست شد.:40::40::40::40:

Amir_Niknam
23-01-2011, 16:44
یکی از دوستانم دیروز از من یک سوال پرسید که نتونستم بهش جواب بدم گفتم اینجا مطرح کنم تا از دوستان کمک بگیرم
دوستم یک لپ تاپ HP داشت که مادربردش سوخت متاسفانه نتونست تعمیرش کنه برای همین هاردشو باز کرد تا از اطلاعاتش بک آپ بگیره
میگه وقتی هارد رو می زنم توی Computer در ویستا فقط پارتیشن ریکاوری رو نشون میده و بقیه پارتیشن ها دیده نمیشن حتی توی manage هم نتونسته پارتیشن ها رو ببینه در ضمن سیستم عامل HP هم ویستا بوده و برای admin پسورد گذاشته بوده
میگفت هارد های نوت بوک های HP رمز شده هستند برای همین این مشکل وجود داره میخواستم بپرسم البته میدونم هارد های رمز شده وجود دارند اما آیا HP روی نوت بوک هاش به صورت پیش فرض از اونها استفاده میکنه علاوه بر اون باید برای این مشکل چه کار کرد و اینکه این مشکل مربوط به مسائل امنیتی است یا نه
ممنون

prince_0f_darks
23-01-2011, 21:31
بعيد ميدونم بشه برگردونش چون اساسا داغونش كرده بودي :18::18::18:
به دردسرش نميارزه
ولي خب شما با نرم افزارهاي بازيابي اطلاعات يه چكي بكنين
پشنهادم GetDataBack هست (فقط اگه فايلي قابل بازيابي بود رو ريكاوري ميكنه)
ضمنا نرم افزار تحت ويندوز هست
براي پارتيشن بندي چيزي بهتر از CD/DVD ويندوز سون نيست چون راحتتره و پيچيده نيست
ضمنا در موقع پارتيشن بندي اصلا عجله نكنين
ضمنا اون عكس نشون نميده ميگه not hot linking allowed

این عکسی که گفتید دیده نمیشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و اینکه در مورد پارتیشن راستش من چندتا ههارد دیگه هم دارم ولی نمیخوام هارد هام رو تیکه تیککه کنم
میخوام کل هارد رو بکنم یه پارتیشن و روش هم ویندوز نمیخوام نصب کنم
حالا شما همون سی دی ویندوز 7 رو توصیه میکنی؟
یا مثلا با نظرت در مورد برنامهAcronis Disk Director Home چی ههست با این پارتیشن کنم خوب نیست؟

khabgard7
23-01-2011, 22:11
شما بايد يه عكس disk management اينجا ميذاشتي اما اگه پارتيشنت RAW شده طبق راه حل بالايي عمل كن
بله عزیز raw شده . این برنامه موقعی که می خواد search کنه گیر می کنه من تا یک ساعت هم صبر کردم ولی فرقی نکرد فقط زمان می گذره . اینجا :

ata.royalfalcon
23-01-2011, 23:07
این عکسی که گفتید دیده نمیشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و اینکه در مورد پارتیشن راستش من چندتا ههارد دیگه هم دارم ولی نمیخوام هارد هام رو تیکه تیککه کنم
میخوام کل هارد رو بکنم یه پارتیشن و روش هم ویندوز نمیخوام نصب کنم
حالا شما همون سی دی ویندوز 7 رو توصیه میکنی؟
یا مثلا با نظرت در مورد برنامهAcronis Disk Director Home چی ههست با این پارتیشن کنم خوب نیست؟

من با اون نرم افزارهای پارتیشن بندی مثل Acronis Disk Director Home کارنکردم ولی وقتی با DVD ویندوز سون به راحتی و بدون هیچ گونه دردسر میشه پارتیشن ساخت خب چرا از همین DVD ویندوز سون استفاده نکنیم

برای پارتیشن بندی دو راه هست

1. بوت شدن از روی dvd ویندوز سون : این روش برای مواردی بهتر هست که میخواهیم هارد رو برای نصب ویندوز پارتیشن بندی کنیم

2. استفاده از disk management موجود در ویندوز : این روش برای مواردی بهتر هست که میخواهیم هاردهایی که ویندوز توش نصب نیست را پارتیشن بندی کنیم یعنی در disk management داخل ویندوز روی پارتیشن راست کلیک میکنین و راحت پارتیشن جدید میسازین و با توجه به اینکه شما نمیخواهین تکه تکه کنین خب تمام فضای هارد رو به یه پارتیشن اختصاص بدین

حالا این نظر شخصی من بود

ata.royalfalcon
24-01-2011, 14:19
بله عزیز raw شده . این برنامه موقعی که می خواد search کنه گیر می کنه من تا یک ساعت هم صبر کردم ولی فرقی نکرد فقط زمان می گذره . اینجا :

در هر حال اون نرم افزار بهترينه
اين نرم افزار رو امتحان كن و از منوهاي بالايي گزينه fix boot رو بزن ببين چي ميشه

يه نرم افزار ديگه هم هست ببين به دردت ميخوره

shokrolla
25-01-2011, 15:13
سلام
من یه هارد WD My Passport 500GB دارم وقتی میخوام فایلی رو از کامپیوترم روی هارد کپی کنم Error میده و یو اس بی هارد Remove میشه و بلافاصله دوباره متصل میشه . کسی میدونه مشکل از چی می تونه باشه لطفا راهنمایی کنید عکس ==>>

ihddc
25-01-2011, 19:08
سلام
من یه هارد WD My Passport 500GB دارم وقتی میخوام فایلی رو از کامپیوترم روی هارد کپی کنم Error میده و یو اس بی هارد Remove میشه و بلافاصله دوباره متصل میشه . کسی میدونه مشکل از چی می تونه باشه لطفا راهنمایی کنید عکس ==>>

سلام

هارد دیسک شما از کابل usb تغذیه میشه. معمولا این مشکل بخاطر خرابی کابل usb است.
کابل را تعویض کنید. اگر رفع نشد از یکی دیگر از پورتهای usb سیستم استفاده کنید اگر بازهم مشکل وجود داشت با یک سیستم دیگر چک کنید.
اما معمولا با تعویض کابل مشکل رفع میشود.

موفق باشید

zir0zir0
26-01-2011, 00:17
من یه هارد 80 مکستور ide دارم
آیا دیسک داخلیش کامل گیر میاد؟
کسی قیمت داره؟

ihddc
26-01-2011, 07:15
کسی قیمت داره؟
سلام

پلتهای هارد بصورت نو پیدا نمیشود. فقط میتونید از هاردهایی که مشکلات دیگه دارند استفاده کنید. تهیه پلت کاره ساده ای نیست چون هر هاردی مشخصات فنی خاصی داره که کمتر کسی با اون آشنایی دارد.و برای تعویض آن نیاز به ابزارهای تعمیر هارد نیاز دارید.
ضمنا شما میتونید با هزینه حدود 15000 تومان یک هارد 80 گیگ سالم تهیه کنید.

ata.royalfalcon
26-01-2011, 08:36
کسی قیمت داره؟

اگه ديسك داخلي هم گير بياد كه نمي ارزه ديسكاشو جابجا كني
اين يه كار فوق العاده تخصصيه كه كسي انجامش نميده
حالا مشكلت چي هست ؟؟؟

zir0zir0
26-01-2011, 10:14
اگه ديسك داخلي هم گير بياد كه نمي ارزه ديسكاشو جابجا كني
اين يه كار فوق العاده تخصصيه كه كسي انجامش نميده
حالا مشكلت چي هست ؟؟؟

بردش سالمه
خودم میتونم عوض کنم-اینکارم
اوراقی اگه گیر بیاد خیلی خوبه

ata.royalfalcon
26-01-2011, 10:21
بردش سالمه
خودم میتونم عوض کنم-اینکارم
اوراقی اگه گیر بیاد خیلی خوبه

شما اين كاره اي :18::18: جه جالب
شما شركتي دارين يا مركز تخصصي دارين؟؟؟
اگه تهراني برو وليعصر چند صد متر پايينتر از سفارت عراق يه پاساژ بزرگ هست طبقه پايين فكر كنم بتوني دست دوم پيدا كني

good_messi
26-01-2011, 10:25
با سلام

اگه ممکنه به این سوال هم جواب بدید

ihddc
26-01-2011, 12:40
اگه ممکنه به این سوال هم جواب بدید

سلام

این مشکل زمانی رخ میدهد که سیستم عامل نمیتواند با فایل سیستم ارتباط برقرار کند. بنابر این پیغام فورمت میدهد و اجازه دسترسی به اطلاعات را نمیدهد.

پیغام دوم بخاطر این است که شرتکات فایل روی دسکتاپ شما است ولی فایلهای اصلی در آن درایو وجود دارد.

اگر اطلاعات خاصی ندارید به گارانتی مراجعه کنید.

khabgard7
27-01-2011, 03:02
در هر حال اون نرم افزار بهترينه
اين نرم افزار رو امتحان كن و از منوهاي بالايي گزينه fix boot رو بزن ببين چي ميشه

عزیز این لینک مربوط به عکس زیریش نیست . من همین برنامه که لینکشو گذاشتی dl کردم ولی گزینه ی fix boot نداشت ! یه سوال اگه من هاردمو با این شرایط به یه مرکز برای ریکاوری ببرم امکان برگشت اطلاعاتم هست یا باید فاتحشو بخونم چون از دیروزم هاردم به سروصدا افتاده !

ata.royalfalcon
27-01-2011, 11:38
عزیز این لینک مربوط به عکس زیریش نیست . من همین برنامه که لینکشو گذاشتی dl کردم ولی گزینه ی fix boot نداشت ! یه سوال اگه من هاردمو با این شرایط به یه مرکز برای ریکاوری ببرم امکان برگشت اطلاعاتم هست یا باید فاتحشو بخونم چون از دیروزم هاردم به سروصدا افتاده !

ببخشید حواسم نبود اون نرم افزار HD TUNE بود که یه نرم افزار آنالیز کننده و بررسی هارد هست
لینک جدید ولی با شرایطی که شما دارین دیگه کاری به کاریش نداشته باش و از کیس جدا کن

بهتره ببریش به مراکز بازیابی احتمالا به این دلیل RAW شده مشکلات بدسکتوری در قسمت حساس داشته و مشکلش نرم افزاری نبوده

Levian
27-01-2011, 22:35
سلام

من يك هارد 80 مكستور دارم كه وقتي سيستم مياد بالا (در صفحه دوم) جلوي S.M.A.R.T ميزنه None .

حالا چي شد من اينو فهميدم :

من اول هارد با Acronic HDD Regeneratior اسكن كردم و ديدم كه از همون سكتور اول ميزنه بد سكتور .... براي همين رفتم با Max Blast يك شب تا صبح گذاشتم تا هارد بد سكتوراش گرفته بشه ... اما بعد از اينكه دوباره با Acronic تست كردم ديدم بازم از همون سكتور اول ميزنه بد سكتور براي همين به هارد شك كردم ... يك بار موقع بالا امدن ديدم كه جلوي S.M.A.R.T ميزنه None.
براي رفع اين مشكل يك هارد ديگه به سيستم وصل كردم و با اون امدن توي ويندوز ... توي Device Manager هارد شناسايي مشه اما توي Disk Management هارد شناسايي نميشه ....

حالا شما فكر ميكنيد مشكل از چيه ؟ چطور ميتونم مشكل هارد حل كنم.... اگر بردشو عوض كنم درست ميشه ؟

تشكر فراوان

__Genius__
28-01-2011, 22:28
سلام .
بهترین نرم افزاری که در زمینه برطرف کردن مشکل bad sector میشناسید رو معرفی کنید ممنون میشم ، پیشنهاد خاصی در خصوص برطرف کردن مشکل bad sector اگه سراغ دارید ممنون میشم راهنمائی کنید .

ihddc
28-01-2011, 22:47
سلام .
بهترین نرم افزاری که در زمینه برطرف کردن مشکل bad sector میشناسید رو معرفی کنید ممنون میشم ، پیشنهاد خاصی در خصوص برطرف کردن مشکل bad sector اگه سراغ دارید ممنون میشم راهنمائی کنید .

سلام

اگه مدل هارد دیسک و ظرفیت آن را بفرمائید بهتر میتونم راهنمایی کنم. البته نرم افزارهای عمومی هم است.

BLACK-BLACK
29-01-2011, 08:03
hdd regenerator

ata.royalfalcon
29-01-2011, 10:31
hdd regenerator

اموزش هم توي اين پست

p30planet
29-01-2011, 11:54
سلام

من با برنامه acronis disk director داشتم یکی از پارتیشن هارو تغییر سایز میدادم ( 6 تا پارتیشن داشتم که 2می رو حذف کردم وداشتم به 6می انتققال میدادم) که بین کار سیستم خاموش شد وقتی روشن کردم هیچکدوم پارتیشن هارو نمیشناخت که بت ریکاوری خود برنامه فقط پارتیشن اول رو شناخت
و باقی رو Unllocated میزنه اطلاعات مهمی توش بوده چه جوری میشه اینا برگردوند
ممنون

HDD: Western 1TB CaviarBlack

ata.royalfalcon
29-01-2011, 14:29
سلام

من با برنامه acronis disk director داشتم یکی از پارتیشن هارو تغییر سایز میدادم ( 6 تا پارتیشن داشتم که 2می رو حذف کردم وداشتم به 6می انتققال میدادم) که بین کار سیستم خاموش شد وقتی روشن کردم هیچکدوم پارتیشن هارو نمیشناخت که بت ریکاوری خود برنامه فقط پارتیشن اول رو شناخت
و باقی رو Unllocated میزنه اطلاعات مهمی توش بوده چه جوری میشه اینا برگردوند
ممنون

HDD: Western 1TB CaviarBlack

آموزش مختصر هم

p30planet
30-01-2011, 02:42

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدآموزش مختصر هم

سلام
ممنون

امتحان کردم نشد.

با این تونستم کل هاردو برگردونم O&O DiskRecovery

pesare1404
31-01-2011, 14:11
با سلام مشکل
من دو تا ویندوز داشتم سون و ایکس پی که ایکس پی اول نصب بود و من تو ایکس پی با نرم افزار پاترو نمیدونم چیچی مثل پارتیشن مجیکه درایو سون رو فرمت کردم
و به حذف و اضافه درایو پرداختم هارد من سی گیت یک تراست
همه چی درست بود تا اینکه پارتیشن مجیکو باز کردم دو تا ارور پیدا کرد گفت فیکس کنم گفتم بکن یه ریست کردم دیگه بالا نیومد تو بایوس میشناسه اما تا انتخاب سون و ایکس پی میره ولی گیر میکنه
اومدم یک ویندوز جدید نصب کنم اونم گیر میکنه لود نمیشه

مشکل چیه؟

الان رو یک هارد دیگه وین ایکس پی نصب کردم هارد رو که وصل میکنی بوت ویندوز یک ربع طول میکشه در حالی که اگه هاردو وصل نکنم زود بالا میاد وقتی هم بالا میاد هارد رو تو مای کامپیوتر ندارم دیسک منیجت مین هم باز نمیشه ولی هارد رو میشناسه :18:

ihddc
31-01-2011, 14:20
با سلام مشکل
من دو تا ویندوز داشتم سون و ایکس پی که ایکس پی اول نصب بود و من تو ایکس پی با نرم افزار پاترو نمیدونم چیچی مثل پارتیشن مجیکه درایو سون رو فرمت کردم
همه چی درست بود تا اینکه پارتیشن مجیکو باز کردم دو تا ارور پیدا کرد گفت فیکس کنم گفتم بکن یه ریست کردم دیگه بالا نیومد تو بایوس میشناسه اما تا انتخاب سون و ایکس پی میره ولی گیر میکنه

مشکل چیه؟

الان رو یک هارد دیگه وین ایکس پی نصب کردم هارد رو که وصل میکنی بوت ویندوز یک ربع طول میکشه در حالی که اگه هاردو وصل نکنم زود بالا میاد وقتی هم بالا میاد هارد رو تو مای کامپیوتر ندارم دیسک منیجت مین هم باز نمیشه ولی هارد رو میشناسه :18:

سلام

امکان مشکل سخت افزاری در هارد دیسک شما زیاد است. امکان دارد هارد شما از دسته هارد های مشکل دار شرکت سیگیت باشد.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید به لینکهای زیر مراجعه کنید

یا

موفق باشید

mehran_h84
02-02-2011, 23:16
سلام
من یه هارد 40 مکستور دارم که روش ویندوزم نصبه.
مدتیه که برای درایو C به مشکل کمبود حافظه بر خوردم و میخوام از پارتیشن دوم هاردم (درایو D ) ریسایز کنم به درایو ویندوز ، با پارتیشن مجیک رفتم سراغش اما ارور میده و میگه هارد Read Only است.
باید چیکار کنم.
متشکرم

ata.royalfalcon
02-02-2011, 23:28
سلام
من یه هارد 40 مکستور دارم که روش ویندوزم نصبه.
مدتیه که برای درایو C به مشکل کمبود حافظه بر خوردم و میخوام از پارتیشن دوم هاردم (درایو D ) ریسایز کنم به درایو ویندوز ، با پارتیشن مجیک رفتم سراغش اما ارور میده و میگه هارد Read Only است.
باید چیکار کنم.
متشکرم

سلام
پیشنهادم اینه که از CD بوتیبل ویندوز XP برای پارتیشن بندی استفاده کنی البته خب تمام اطلاعاتت پاک میشه ولی با توجه به 40 گیگ بودن اون هارد میتونی اطلاعات مهم رو روی دیویدی بک اپ بگیری تا خیالتون راحت باشه

jaber1361
03-02-2011, 21:16
سلام
من یک هارد اکسترنال ترانسند 500 گیگ دارم وقتی به سیستم وصل میشه گزینه mass storage لود میشه و بعد نوع هارد رو هم میشناسه ولی توی لیست هارد ها نمیاد(حتی توی Disk management)
ضمنا اگر از نزدیک گوش کنم صدایی شبیه بیب بیب میده
چطوری میشه درستش کرد؟

ata.royalfalcon
03-02-2011, 22:16
سلام
من یک هارد اکسترنال ترانسند 500 گیگ دارم وقتی به سیستم وصل میشه گزینه mass storage لود میشه و بعد نوع هارد رو هم میشناسه ولی توی لیست هارد ها نمیاد(حتی توی Disk management)
ضمنا اگر از نزدیک گوش کنم صدایی شبیه بیب بیب میده
چطوری میشه درستش کرد؟

سلام
راه حل های پیشنهادی
1. به یه پورت USB دیگه وصل کن مخصوصا از پشت کیس
2. اگه لپ تاپه شارژر وصل باشه
3. اگه کابل usb آن دو سر هست هر دوتاشو وصل کن شاید کمبود برق داره
اگه درست نشد پس این دستور رو توی ran بزن diskmgmt.msc دیسک منجمنت رو نگاه کن ببین وضعیتش چطوره

jaber1361
04-02-2011, 09:58
سلام
راه حل های پیشنهادی
1. به یه پورت USB دیگه وصل کن مخصوصا از پشت کیس
2. اگه لپ تاپه شارژر وصل باشه
3. اگه کابل usb آن دو سر هست هر دوتاشو وصل کن شاید کمبود برق داره
اگه درست نشد پس این دستور رو توی ran بزن diskmgmt.msc دیسک منجمنت رو نگاه کن ببین وضعیتش چطوره
1- از همه پورت ها و سه چهار تا سیستم تست کردم
3- دوتای کابل رو وصل میکنم
4- توی دیسک منیجمنت هم نشون نمیده البته یکبار توی ویندوز 7 نشون داد ولی initial نمی شد وروی آن ضربدر زده بود.

ata.royalfalcon
04-02-2011, 12:05
1- از همه پورت ها و سه چهار تا سیستم تست کردم
3- دوتای کابل رو وصل میکنم
4- توی دیسک منیجمنت هم نشون نمیده البته یکبار توی ویندوز 7 نشون داد ولی initial نمی شد وروی آن ضربدر زده بود.

سلام
از usb hub که استفاده نکردی ؟؟ (از همونهایی که یه usb رو به چند تا تقسیم میکنه)
اگه میتونی یه عکس از همون disk management بذار اینجا تا من و دیگران بهتر بتونن شما رو راهنمایی کنن

aminjet
07-02-2011, 12:12
سلام
من یه هارد اکسترنال وسترن 500 دارم. به صورت ناگهانی به چلق چلق کردن افتاد و سیستم هنگ کرد. از اون به بعد هر وقت میزنی به یه سیستم یا بدون مشکل همه پارتیشن ها رو میاره بالا و فایل ها رو که شروع می کنی به کپی کردن، چند تا فایل که کپی کرد باز به چلق چلق میافته و گیر می کنه
یا از همون اول بالا نمیاد و چلق چلق می کنه
یا همه پارتیشن ها یا بعضیاشون رو فرمت نشده نشون میده (که البته اشتباها این پیام رو میده چون بعد یه روز دیگه بزنی ممکته همه رو بیاره)
من هارد رو باز کردم کیتش رو در آوردم و مستقیم با ساتا و برق به کیس معمولی وصلش کردم باز هم قبل از بالا اومدن ویندوز شروع به اسکن پارتیشن ها کرد و هنوز تموم نشده به چلق چلق کردن افتاد و فهمیدم از کیتش نیست.

یه اشتباه بد کردم و خود پوشش هارد رو باز کردم (در فضای معمولی) یه خورده با سوزنش ور رفتم و فهمیدم این صدا از اونه و سوزن تا یه حدی که میره جلو انگار چرخ دنده ای چیزی تو ایم مایه ها زورش نمیرسه حرکتش بده و به صورت فنری بر میگرده سر جاش و صدا از اونه.

حالا من در این که اطلاعاتم سالمه شک ندارم چون بعضی وقتا میاردشون ولی سوزن هارد از نظر میکانیکی اشکال داره.

سوالم اینه که اطلاعاتم قابل بازیافته؟ با چه هزینه ای؟ چقدر احتمال صدمه دیدن به دلیل باز شدن در فضای معمولی هست؟؟
به دیسک ها اصلا دست نزدم فقط در معرض هوا قرار گرفتن. متاسفانه

ضمنا هارد دو نفر دیگه از دوستام در جاهای مختلف کشور که وسترن بودن همین بلا رو گرفتار شدن فقط خوشبختانه مثل من بازش نکردن. وسترن که خیلی تعریفش میدن چرا اینجوری میشه؟؟

moeinset
07-02-2011, 22:27
---------- Post added at 12:27 AM ---------- Previous post was at 12:26 AM ----------

با سلام و خسته نباشی خدمت همه بچه های گل فروم
آقا این هارد ما چند وقتیه که گاهی اوقات به خصوص موقعی که داغ میکنه یک صدای "بیم" میده و بعد کامپیوتر برای مدتی هنگ میکنه:19:
گاهی اوقات وقی سی دی هم میذارم همینجوری میشه!
حالا میخوام بدونم آیا میشه درستش کرد یا باید بکنم بندازمش دور!:46::5:

mamsana
08-02-2011, 00:23
سلام دوستان!

من يه اكسترنال سيگيت دارم!
امروز وقتي وصل كردمش يه صداي خش خش داد!
يه چند بار قطع و وصل كردمش صداش قطع شد!

الان سرعتش افتضاح شده!
فرمتش هم كردم!

مشكل چيه؟
ممنون!

رضا امیر
08-02-2011, 00:32
سلام

امکان مشکل سخت افزاری در هارد دیسک شما زیاد است. امکان دارد هارد شما از دسته هارد های مشکل دار شرکت سیگیت باشد.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید به لینکهای زیر مراجعه کنید

یا

موفق باشید

سلا م دوست عزیز هارد شما هیچ مشکل سخت افزاری ندارد بلکه فقط آدرس پرش ها تغیر کرده است یعنی آدرس درج شده در MBR با آدرس مکان فایلهای شما یکی نیست و هارد نمیتواند سیستم عامل را بارگذاری کند.

رضا امیر
08-02-2011, 00:49
سلام دوست من مشکل شما میتوانست از چند جهت قابل بررسی باشد
1- یکی از هد های شما آسیب دیده بود - خوب در این حالت اطلاعات ناحیه یک زیر هد اول خوانده میشد ولی وقتی سراغ هد دوم و یا هد خراب میرسید مسیر را گم میگرد و برای ریست شدن به پارک بر میگشت و این رفت و برگشت آن صدا را برای شما ایجاد میکرد . لازم است ذکر کنم که هارد شما میتواند بین 3 تا 5 هد داشته باشد.
برای رفع این مشکل میتوانستید از PC-3000 UDMA استفاده کنید و در DATA Extractor آن هد خراب را پیدا کرده و آنرا خاموش کنید و باقی اطلاعات را استخراج نمایید.
2- دوم اینکه در بعضی مواقع ما مشکل بد اسمبل شد هد ها را از همان بدو ساخت هاردداریم و متاسفانه پس از زمان کوتاهی هارد به این مشکل بر خورد میکند زیرا هد استیبل نیست . اما گاهی درست استارت میزند و بدون لرزش و هد اطلاعات را میخواند و گاهی هم خیر و حتی گاهی پس از چند لحظه دوباره ویبره شدن هارد را از آمادگی خارج میکند.
و میتوانم چندین ایراد دیگر را نیز ذکر کنم که از حوصله خارج است

اما اینکه شما درب هارد را باز کردید از نظر تجربه شخصی خوب است اما در هر صورت به هارد آسیب زده اید چون اولا هد را بر روی پلترها کشیده اید بدون جدا کردن برد و همینطور به راحتی میتوانستید نگه دارنده هد را کج کنید که این باعث خراش سطح پلتر میشود البته این خراش با چشم غیر مصلح دیده نمیشود و 100 البته اگر دیده شود که دیگر هیچ.
در کل شما باید با متخصصینی که دارای کلین روم هستند وارد مذاکره شوید.

اما در آخر عموما صدای هد کلیک برای هارددیسکهای وسترن حتما دلیل خرابی فیزیکی نیست

قربان شما سید رضا امیر IHH Co

رضا امیر
08-02-2011, 00:55
هارد شما میتواند بخاطر نقصان ولتاژ و یا شرایط بد نگه داری که میگویید داغ میکند از آمادگی خارج شود اول سعی کنید آنرا در حرارت مناسب نگه داری کنید و اگر مشکل رفع نشد از نرم افزارهای تست استفاده کنید و اگر نتیجه خرابی بود ببینید که آیا هربار که تست را انجام میدهید در یک جای بخصوص هنگ میکند و یا هر بار در مکانی غیر از بار قبل . اگر حالت اول بود احتمالا بدسکتور دارید و در حالت دوم شرایط غیر مناسب نگه داری. و هارد شما سالم است

سید رضا امیر IHH CO

رضا امیر
08-02-2011, 01:02
سلام دوستان!

من يه اكسترنال سيگيت دارم!
امروز وقتي وصل كردمش يه صداي خش خش داد!
يه چند بار قطع و وصل كردمش صداش قطع شد!

الان سرعتش افتضاح شده!
فرمتش هم كردم!

مشكل چيه؟
ممنون!
سلام
عموما هارددیسکهایی که بعنوان پرتابل استفاده میشوند در معرض خرابی بیشتری هستند ازجمله ضربه و تکانهای شدید و نوسانات ولتاژی و ...
با توجه به اینکه میگویید سرعت کم شده است بهتر است آنرا با سیستم دیگری نیز چک کنید و اگر نتیجه یکسان بود در صورت داشتن گارانتی آنرا به آن مرکز جهت ترمیم یا تعویض ببرید در غیر اینصورت مراکز دیگر باکس هارد را باز میکنند و از گارانتی خارج خواهد شد.
رضا امیر IHH CO

رضا امیر
08-02-2011, 01:24
سلام

من يك هارد 80 مكستور دارم كه وقتي سيستم مياد بالا (در صفحه دوم) جلوي S.M.A.R.T ميزنه None .

حالا چي شد من اينو فهميدم :

من اول هارد با Acronic HDD Regeneratior اسكن كردم و ديدم كه از همون سكتور اول ميزنه بد سكتور .... براي همين رفتم با Max Blast يك شب تا صبح گذاشتم تا هارد بد سكتوراش گرفته بشه ... اما بعد از اينكه دوباره با Acronic تست كردم ديدم بازم از همون سكتور اول ميزنه بد سكتور براي همين به هارد شك كردم ... يك بار موقع بالا امدن ديدم كه جلوي S.M.A.R.T ميزنه None.
براي رفع اين مشكل يك هارد ديگه به سيستم وصل كردم و با اون امدن توي ويندوز ... توي Device Manager هارد شناسايي مشه اما توي Disk Management هارد شناسايي نميشه ....

حالا شما فكر ميكنيد مشكل از چيه ؟ چطور ميتونم مشكل هارد حل كنم.... اگر بردشو عوض كنم درست ميشه ؟

تشكر فراوان
Self-Monitoring, Analysis, and Reporting Technology

aminjet
08-02-2011, 07:42
سلام دوست من مشکل شما میتوانست از چند جهت قابل بررسی باشد
1- یکی از هد های شما آسیب دیده بود - خوب در این حالت اطلاعات ناحیه یک زیر هد اول خوانده میشد ولی وقتی سراغ هد دوم و یا هد خراب میرسید مسیر را گم میگرد و برای ریست شدن به پارک بر میگشت و این رفت و برگشت آن صدا را برای شما ایجاد میکرد . لازم است ذکر کنم که هارد شما میتواند بین 3 تا 5 هد داشته باشد.
برای رفع این مشکل میتوانستید از PC-3000 UDMA استفاده کنید و در DATA Extractor آن هد خراب را پیدا کرده و آنرا خاموش کنید و باقی اطلاعات را استخراج نمایید.
2- دوم اینکه در بعضی مواقع ما مشکل بد اسمبل شد هد ها را از همان بدو ساخت هاردداریم و متاسفانه پس از زمان کوتاهی هارد به این مشکل بر خورد میکند زیرا هد استیبل نیست . اما گاهی درست استارت میزند و بدون لرزش و هد اطلاعات را میخواند و گاهی هم خیر و حتی گاهی پس از چند لحظه دوباره ویبره شدن هارد را از آمادگی خارج میکند.
و میتوانم چندین ایراد دیگر را نیز ذکر کنم که از حوصله خارج است

اما اینکه شما درب هارد را باز کردید از نظر تجربه شخصی خوب است اما در هر صورت به هارد آسیب زده اید چون اولا هد را بر روی پلترها کشیده اید بدون جدا کردن برد و همینطور به راحتی میتوانستید نگه دارنده هد را کج کنید که این باعث خراش سطح پلتر میشود البته این خراش با چشم غیر مصلح دیده نمیشود و 100 البته اگر دیده شود که دیگر هیچ.
در کل شما باید با متخصصینی که دارای کلین روم هستند وارد مذاکره شوید.

اما در آخر عموما صدای هد کلیک برای هارددیسکهای وسترن حتما دلیل خرابی فیزیکی نیست

قربان شما سید رضا امیر IHH Co

سلام
با وجودی که دربش رو باز کردم باز هم گاهی اطلاعاتم رو میاره ولی قبل از این که بتونه کپی کنه به همون حال میافته. با یه شرکت تماس گرفتم گفت 100 هزار تومن میگیره تا سیلنرهاش رو برداره اطلاعاتش رو بهم بده. من هم دیدم 100 هزار تومن باید یه هارد دیگه بخرم و 100 هزار تومن هم دست مزد بدم دیگه نمی ارزه. کاش حد اقل بازش نکرده بودم که بعدها اگه پولدار شدم می تونستم برم سراغش. ولی الان هر روز که بگذره احتمال خراب شدنش بیشتر می شه چون هوا رفته توش.
اون دستگاه PC-3000 UDMA رو هم ندارم که باش تست کنم متاسفانه
ممنون از پاسختون.

moeinset
08-02-2011, 12:32
هارد شما میتواند بخاطر نقصان ولتاژ و یا شرایط بد نگه داری که میگویید داغ میکند از آمادگی خارج شود اول سعی کنید آنرا در حرارت مناسب نگه داری کنید و اگر مشکل رفع نشد از نرم افزارهای تست استفاده کنید و اگر نتیجه خرابی بود ببینید که آیا هربار که تست را انجام میدهید در یک جای بخصوص هنگ میکند و یا هر بار در مکانی غیر از بار قبل . اگر حالت اول بود احتمالا بدسکتور دارید و در حالت دوم شرایط غیر مناسب نگه داری. و هارد شما سالم است

سید رضا امیر IHH CO
با تشکر فراوان از شما اگر امکان دارد لینک یک نرم افزار تست خوب رو هم بذارید تشکر:11:
در ضمن من با نرم افزار portable HDD regenarator 1.71 هار رو در حالت ری پیر اسکن کردم که فقط یک بدسکتور پیدا کرد
نظرتون در این باره چیه؟

behroz3666
08-02-2011, 14:02
سلام
من یه هارد اینترنال سامسونگ 500 گرفتم
تو ویندوز سون میخواستم پارتیشن بندی کنم
پارتیشن انجام دادم موقع فرمت سیستم اشتباهی
ریست شد و حالا هر کار میکنم نمیتوم درایو رو فرمت
کنم دوستان کمک کنن ممنون میشم

ihddc
08-02-2011, 17:08
سلام

با تشکر از آقای امیر

اگر شما نوشته اصلی را مطالعه میکردید در قسمتی که نوشته شده : اومدم یک ویندوز جدید نصب کنم اونم گیر میکنه لود نمیشه و الان رو یک هارد دیگه وین ایکس پی نصب کردم هارد رو که وصل میکنی بوت ویندوز یک ربع طول میکشه در حالی که اگه هاردو وصل نکنم زود بالا میاد وقتی هم بالا میاد هارد رو تو مای کامپیوتر ندارم دیسک منیجت مین هم باز نمیشه ولی هارد رو میشناسه نشون میده که سیستم عامل نمیتواند با سکتورها ارتباط برقرار کند که این میتواند بخاطر بد سکتور یا خرابی FIRMWARE هارد باشد .
در صورتی که نظر شما درست باشد چنانچه هارد را در کنار هارد دیگری که ویندوز دارد بوت کنند باید شناخته شود و بصورت عادی بوت شود

موفق باشید

سلا م دوست عزیز هارد شما هیچ مشکل سخت افزاری ندارد بلکه فقط آدرس پرش ها تغیر کرده است یعنی آدرس درج شده در MBR با آدرس مکان فایلهای شما یکی نیست و هارد نمیتواند سیستم عامل را بارگذاری کند.

QUOTE=pesare1404;5818237]با سلام مشکل

مشکل چیه؟

الان رو یک هارد دیگه وین ایکس پی نصب کردم هارد رو که وصل میکنی بوت ویندوز یک ربع طول میکشه در حالی که اگه هاردو وصل نکنم زود بالا میاد وقتی هم بالا میاد هارد رو تو مای کامپیوتر ندارم دیسک منیجت مین هم باز نمیشه ولی هارد رو میشناسه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/QUOTE]

ihddc
08-02-2011, 17:48
سلام

سلام

این نرم افزار مخصوص پارتیشن بندی و فورمت هارد دیسک است. البته در این زمینه نرم افزار زیاده.

ببینید با با فورمت مشکل حل میشه . اگه نشد پارتیشن را پاک کنید دوباره بسازید.

اگه بازهم نشد به گارانتی هارد مراجعه کنید یا اعلام کنید که با نرم افزار دیگری مشکل را حل کنیم.

موفق باشید

behroz3666
08-02-2011, 20:56
سلام

این نرم افزار مخصوص پارتیشن بندی و فورمت هارد دیسک است. البته در این زمینه نرم افزار زیاده.

ببینید با با فورمت مشکل حل میشه . اگه نشد پارتیشن را پاک کنید دوباره بسازید.

اگه بازهم نشد به گارانتی هارد مراجعه کنید یا اعلام کنید که با نرم افزار دیگری مشکل را حل کنیم.

موفق باشید
خوب درستش کردم با برنامه Acronis Disk Director Home فرمتش کردم
برنامه عالی هست
ممنون

رضا امیر
09-02-2011, 06:07
سلام
با وجودی که دربش رو باز کردم باز هم گاهی اطلاعاتم رو میاره ولی قبل از این که بتونه کپی کنه به همون حال میافته. با یه شرکت تماس گرفتم گفت 100 هزار تومن میگیره تا سیلنرهاش رو برداره اطلاعاتش رو بهم بده. من هم دیدم 100 هزار تومن باید یه هارد دیگه بخرم و 100 هزار تومن هم دست مزد بدم دیگه نمی ارزه. کاش حد اقل بازش نکرده بودم که بعدها اگه پولدار شدم می تونستم برم سراغش. ولی الان هر روز که بگذره احتمال خراب شدنش بیشتر می شه چون هوا رفته توش.
اون دستگاه PC-3000 UDMA رو هم ندارم که باش تست کنم متاسفانه
ممنون از پاسختون.
سلام
بله متاسفانه قیمت ریکاوری اطلاعات برای هاردی مثل هارد شما بالا است زیرا دستگاهی مانند PC-3000 for Windows UDMA قیمتی حدود 10 میلیون تمومان دارد . البته کسی که به شما قیمت 100 هزارتومان را داده قیمت خوبی داده است چون فکر نمیکنم اطلاعات شما در کمتر از یک هفته بازیابی شود.
در مورد اینکه گفتید هوا داخل هاردتان شده ، نگران نباشید هوا اشکال ایجاد نمیکند بلکه گرد و غبار و رطوبت مشکل ایجاد میکند.پ

سید رضا امیر IHH CO

رضا امیر
09-02-2011, 06:32
سلام
سلام
شما میتوانید از نرم افزارهای عمومی و یا نرم افزار خود سامسونگ بهره بگیرید . از سایت مادر نرم افزار را دانلود کنید

سید رضا امیر IHH CO

h_kh_1367
09-02-2011, 11:54
سلام
یه هارد اکسترنال 500 سیگیت دارم - زمانی که با کامپیوتر نصب می کنم بعد از چند دقیقه هم بالا نمیاد - زمانی که به لب تاب نصب می کنم بعداز چند دقیقه فقط آیکن درایو میاد ولی باز نمیشه - تو قسمت Properties فضای استقاده شده و فضای کل صفر هست - 450 گیگ پره و همه اطلاعات رو هم میخام - هارد رو 1 سال پیش نو خریدم و دیروز موقع کار پیغام (can not daly write ... ) داد .

رضا امیر
10-02-2011, 05:05
سلام

با تشکر از آقای امیر

اگر شما نوشته اصلی را مطالعه میکردید در قسمتی که نوشته شده : اومدم یک ویندوز جدید نصب کنم اونم گیر میکنه لود نمیشه و الان رو یک هارد دیگه وین ایکس پی نصب کردم هارد رو که وصل میکنی بوت ویندوز یک ربع طول میکشه در حالی که اگه هاردو وصل نکنم زود بالا میاد وقتی هم بالا میاد هارد رو تو مای کامپیوتر ندارم دیسک منیجت مین هم باز نمیشه ولی هارد رو میشناسه نشون میده که سیستم عامل نمیتواند با سکتورها ارتباط برقرار کند که این میتواند بخاطر بد سکتور یا خرابی FIRMWARE هارد باشد .
در صورتی که نظر شما درست باشد چنانچه هارد را در کنار هارد دیگری که ویندوز دارد بوت کنند باید شناخته شود و بصورت عادی بوت شود

موفق باشید

QUOTE=pesare1404;5818237]با سلام مشکل

مشکل چیه؟

الان رو یک هارد دیگه وین ایکس پی نصب کردم هارد رو که وصل میکنی بوت ویندوز یک ربع طول میکشه در حالی که اگه هاردو وصل نکنم زود بالا میاد وقتی هم بالا میاد هارد رو تو مای کامپیوتر ندارم دیسک منیجت مین هم باز نمیشه ولی هارد رو میشناسه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/QUOTE]
سلام
دوست عزیز من البته اینکه بصورت دقیق بشه گفت که مشکل هارد شما چه چیز است از راه دور نمیشود باید تست دقیق شود.
ولی در مورد گفته شما خیر باید به عرضتان برسانم تا زمانی که هارد شما دچار مشکل است حتی نرم افزاری اگر به عنوان هارد دوم وصل شود میتواند سیستم را کند کند و حتی نگذارد سیستم با هارد اول و سالم بوت شود .
اگر اطلاعات برایتان مهم نیست میتوانید با هر نرم افزار ساده ای حد اقل 60 سکتور اول را با 0000 و یا FFFF پر کنید و این بار سیستم را بوت کنید خواهید دید این هارد هیچگونه ممانعتی برای بالا آمدن سیستم نمیکند و با هارد اول سیستم به راحتی بوت میشود.
اگر اینطور شد نشان از خرابی در ناحیه MFT و یا MBR است.

موفق باشید
سید رضا امیر

رضا امیر
10-02-2011, 05:23
سلام
یه هارد اکسترنال 500 سیگیت دارم - زمانی که با کامپیوتر نصب می کنم بعد از چند دقیقه هم بالا نمیاد - زمانی که به لب تاب نصب می کنم بعداز چند دقیقه فقط آیکن درایو میاد ولی باز نمیشه - تو قسمت Properties فضای استقاده شده و فضای کل صفر هست - 450 گیگ پره و همه اطلاعات رو هم میخام - هارد رو 1 سال پیش نو خریدم و دیروز موقع کار پیغام (can not daly write ... ) داد .

لطفا کمک کنید h_kh_1367@yahoo.com

سلام دوست خوبم
از اتفاقی که برای شما افتاده متاسفم ولی چند راهنمایی میکنم انشا ال.. فایده کند
1- اگر هارد شما گارانتی دارد به مرکز گارانتی مراجعه کنید اما در خاطر داشته باشد که اعلام کنید اطلاعات مهم است و اگر نمیتوانید کاری کنید نه درب هارد باز شود و نه برد تعویض شود.
2- هارد خود را از داخل باکس خارج کنید . خواهید دید که یک هارد معمولی است.
3- مستقیما آنرا به پاور سیستم متصل کنید ببنید آیا هارددیسک استارت میکند یا نه
اگر استارت نکند به احتمال زیاد یا خرابی برد دارید و یا موتور اسپیندل هارد شما گیر گرده است میتوانید به یکی از مراکز بازیابی مرجعه کنید
اگر هارد استارت میکند و صدای هد کلیک میدهد اوضاع خراب تر از آن است که فکر میکنید احتمال بازیابی زیر 50 درصد است
اگر هارد شما استارت میکند و هیچ گونه صدایی نمیدهد آنرا خاموش و این بار با کابل دیتا( IDE-SATA) به مادربرد مسقیم وصل کنید.
4- اگر هارد شما شناسایی شود که احتمال 40 درصد دارد هارد شما سالم است و فقط برد تبدیل به USB باکس اکسترنال خراب شده که باید یک باکس دیگر تهیه کنید
5- اگر هارد شما بصورت نرمال کار میکند ولی دیتکت نمیشود احتمالا خرابی LED:000000CC دارد و با مراجعه به مراکز بازیابی در همان لحظه برای شما هارد را درست میکنند .

یاد آوری کنم که از طریق USB به نتیجه ای نخواهید رسید چون دستورات لازم برای هارد ATA Command درست اجرا نمیشوند.

موفق باشید
سید رضا امیر

ihddc
10-02-2011, 07:54
سلام

لطفا کمک کنید h_kh_1367@yahoo.com

سلام

با توجه به مطلبی که فرمودید در زمان اتصال پورت usb یک device شناخته میشود اما ظرفیت آن 0 میباشد نشان میدهد که به احتمال زیاد قسمت مبدل usb به خوبی کار میکند اما مشکلی در هارد دیسک وجود دارد .

شما میتوانید زمانی که هارد را روشن میکنید سعی کنید در یک فضای ساکت صدای گردش و دیتکت هارد را بشنوید.
اگر هارد بصورت عادی دیتکت کرد میتوانید هارد را از باکس اکسترنال خارج کنید ( البته باز کردن باکس هارد آن را از گارانتی خارج میکند. و اگر تخصصی در این زمینه ندارید بهتر است این کار را انجام ندهید. امکان دارد باعث خرابی بیشتر هارد دیسک داخلی شود ) و مستقیم با پورت sata به کامپیوتر مثل یک هارد عادی وصل کنیدو کامپیوتر را روشن کنید ببینید هارد در بایوس شناسایی میشود . اگر شناسایی شد اجازه بدهید سیستم عامل بوت شود. در صورتی که سیستم بصورت نرمال بوت نشد و زیاد طول کشید کامپیوتر را خاموش کنید و با مراکز بازیابی اطلاعات تماس بگیرید.

در صورتی که در زمان گوش کردن صدایی مانند " کلیک کلیک ... " از هارد شنیدید یا هارد حالت گیر کردن داشت دیگر کاری انجام ندهید. چون حتی اتصال پاور به این هارد میتواند باعث خرابی بیشتر شود.

در این صورت میتوانید برای تعمیر یا بازیابی اطلاعات هارد دیسک با مراکز بازیابی تماس بگیرید.

موفق باشید

nokiax6n72
10-02-2011, 10:26
سلام رفقا یه سوالی درباره هارد داشتم

من امروز هاردم سوخت . یه کامپیوتر با گرافیک geforce 9500gt و رم 2 گیگ دارم اسم مادربوردم هم نمیدونم . هاردم IDE بود حالا میخوام ببینم میتونم یک هار SATA بخرم و به مادربوردم وصل کنم ؟ احیانا مادربورد ساپورت میکنه ؟ اصلا ساتا ربطی به مادربورد داره یا نه ؟

مرسی

ihddc
10-02-2011, 12:07
سلام رفقا یه سوالی درباره هارد داشتم

من امروز هاردم سوخت . یه کامپیوتر با گرافیک geforce 9500gt و رم 2 گیگ دارم اسم مادربوردم هم نمیدونم . هاردم IDE بود حالا میخوام ببینم میتونم یک هار SATA بخرم و به مادربوردم وصل کنم ؟ احیانا مادربورد ساپورت میکنه ؟ اصلا ساتا ربطی به مادربورد داره یا نه ؟

مرسی

سلام

به دو عکس زیر دقت کنید. اگر روی مادربورد این پورتها وجود داشت مادربورد شما ساتا ساپورت میکنه.

اگه نداشت میتونید یک کارت PCI TO SATA تهیه کنید.و هارد ساتا را از طریق آن وصل کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید

ata.royalfalcon
10-02-2011, 13:28
سلام
با تشکر از ihddc و رضا امیر
خیلی عالی هست که دو نفر متخصص در زمینه هارد اینجا حضور دارن
من دوتا سوال داشتم
موقع پارتیشن بندی کردن هارد لپتاپ با DVD ویندوز سون حدود 100 مگا بایت رزرو ورداشته این چی هست من با PC دسکتاپی همچین چیزی ندیدم

موقعی که هارد 500 گیگ رو داشتن پارتیشن بندی میکردن من گفتم که 6 تا پارتیشن میخوام ولی نصاب گفت که بیشتر از 3 تا نمیشه حالا میخوام بدوم واقعا راست گفته یا اینکه خالی بسته

userb
10-02-2011, 23:29
این پارتیشن 100 مگابایتی پارتیشنی هست که حاوی فایل های ریکاور کردن سیستم هست و از نوع Active/Recovery پارتیشن. اگر حذف بشه شاید به راحتی نتونید سیستم رو لود کنید و البته قابلیت recovery هم از دست میره.
نه، میتونست برای شما تا 128 پارتیشن ایجاد کنه! اما به صورت پیش فرض تا 4 پارتیشن اولیه در هنگام نصب ویندوز 7 میشه ایجاد کرد. یعنی این آقا باید یه پارتیشن اصلی برای نصب ویندوز در نظر میگرفت و بعد از نصب از داخل خود ویندوز پارتیشن های logical رو ایجاد میکرد، که این کار وقت گیر است. البته 3 تا پارتیشن از نوع اولیه برای یه هارد 500 کافیه، به نظرم زیاد هم هست. اما اگر هارد 2 ترابایت یا بالاتر داشتید، در صورتی که واقعا نیاز بود می تونستید هر چند تا که بخواید پارتیشن ایجاد کنید.

رضا امیر
11-02-2011, 09:15
سلام
با تشکر از ihddc و رضا امیر
خیلی عالی هست که دو نفر متخصص در زمینه هارد اینجا حضور دارن
من دوتا سوال داشتم
موقع پارتیشن بندی کردن هارد لپتاپ با DVD ویندوز سون حدود 100 مگا بایت رزرو ورداشته این چی هست من با PC دسکتاپی همچین چیزی ندیدم

موقعی که هارد 500 گیگ رو داشتن پارتیشن بندی میکردن من گفتم که 6 تا پارتیشن میخوام ولی نصاب گفت که بیشتر از 3 تا نمیشه حالا میخوام بدوم واقعا راست گفته یا اینکه خالی بسته
سلام دوست خوبم
در مورد سوال اول نمیخوام زیاد توضیح بدم برات و محاسبات و اینطور چیزا کوتاه میکنم البته بازم سرت درد میگیره :

-->اگر شما یک هارد نوت بوک را دارید دوباره سازی میکنید ، در بعضی نوت بوک ها یک پارتیشن ریکاوری وجود دارد . در قدیم نوت بوک را با یک سی دی سیستم عامل میفروختند اما در حال حاضر هم برای کم کردن هزینه و هم برای کمتر سو استفاده کردن آنرا بصورتی خاص در یک پارتیشن که البته اولین پارتیشن است جاسازی میکنند. خوب طبیعی است که در هنگام نصب مجدد سیستم عامل آن پارتیشن را از بین نبرده اید و در سر جایش هست.
اما بدانید که هر وقت این بلا را به سر سیستم آوردید(نصب یک سیستم عامل جدید به غیر از سیستم ریکاوری متعلق به خودش) دیگر آن پارتیشن را لازم ندارید چون تا ابد کار نخواهد کرد پس بهتر است پاکش کنید و از فضای آن استفاده کنید در هنگام نصب ویندوز جدید.

--> اما من فکر میکنم مشکل شما این نیست در هنگام پارتیشن بندی کردن یک هارد خام و یا هاردی که پارتیشن هایش را پاک کرده اید عموما 8 مگابایت فضای خالی unlocated در انتهای هارددیسک در نظر گرفته میشود که بهتر است شما فراموشش کنید (ویندوز برای مقاصد خاصی آنرا میساخت که البته دیگر وجود ندارد و کاربردی هم بعد از پیدایش MFT ندارد ) ولی اگر از آن بیشتر باشد چه در انتها و یا چه در ابتدا یا:
1-هارددیسک شما مشکلی دارد که عموما مربوط به MBR میباشد
2- سیستم عامل شما دچار اشتباه محاسباتی شده است.
3- ویروس
4- بدسکتور

بهترین راه برای نصب مجدد سیستم عامل در هارددیسک هایی که اطلاعاتشان مهم نیست پاک کردن حداقل 63 سکتور ابتدای هارددیسک با نرم افزارهای Low-Level-Format است ( فرمت سطح پایین).
میدانید چرا ؟
در بسیاری از موارد ویروسها در این ناحیه مقیم میشوند و شما حتی با فمت کردن و یا پاک کردن و دوباره نصب کردن پارتیشن قادر به از بین بردن آن نیستید.
در کل بهتر است برای پارتیشن بندی از نرم افزارهای دیگر مانند Partition magic - Paragon و... استفاده کنید تا اینگونه مشکلات را نداشته باشید.

در مورد آن دوست عزیز که گفتند اطلاعات ویندوزی در آن پارتیشن نهفته است نیز خیالتان راحت باشد تمامی اطلاعات سیستم عامل شما فقط در پارتیشن اکتیو و پارتیشنی که سیستم عامل نصب میشود نگه داری میشود .

در مورد سوال دوم
که سوال خیلی از دوستان نیز میباشد. اول از همه بگویم که ایشان به شما اطلاعات اشتباه داده است و یک چنین موضوعی برای محدودیت نصب پارتیشن صحت ندارد . ولی من از شما یک سوال دارم.
آیا شما اطلاعات خود را بر اساس پارتیشن ها نگه داری میکنید و یا بر اساس دسته بندی نوع اطلاعات ؟
مسلم این است که شما بر اساس نوع اطلاعات آنها را نگه داری میکنید.
حال به این فکر بکنید که شما 3 پارتیشن دارید 1- سیستم عامل 2- فیلم 3- موزیک اگر شما هارد دوستتان را بگیرید و فلمهایش را درون پارتیشن فیلم کپی کنید و فضا کم بیاورید چه میکنید؟ آیا درون پارتیشن سیستم عامل و یا موزیک یک فلدر نمیسازید به نام فیلم و الباقی فیلمها را آنجا کپی نمیکنید؟
اگر اینطور است چرا محدوده عملیاتی خود را محدود میکنید ؟ شما لزومی به پارتیشن های متعدد ندارید .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
مشکل این است که واقعا آن بنده خدا درک درستی از پارتیشن - سیستم عامل و .... ندارد. سرتان را درد آوردم.

مشاور و مدرس امنیت اطلاعات
دارای برد تخصصی از معتبرترین مراکز امنیت اطلاعات جهان جهت بازیابی اطلاعات
نماینده انحصاری شرکت محترم ACE Laboratory PC-3000 products
سید رضا امیر

moradooo
11-02-2011, 11:14
سلام!
اول از همه یه "خسته نباشید" و "دمتون گرم" خدمت همه بچه‌های گل اینجا عرض کنم که کار ملت رو راه می‌ندازن.
بعدش یه مشورت با شما کنم شاید شما یه راهی پیش پام گذاشتین.

یه هفته‌اس کامپیوتر رو که روشن می‌کنم بعد از چک کردن رم وقتی سراغ هارد می‌ره پیغام زیر رو می‌ده:

Pri master hard disk S.M.A.R.T. status bad backup and replaceپیغام رو گوگل که کردم همه می‌گفتن دخل هاردت تا چند وقت دیگه می‌آد و کلی هم شانس آوردم که وقت بک‌آپ گیری دارم.
اینم اطلاعات هاردم:

Manufacturer Seagate
Form Factor 3.5"
SATA type SATA-II 3.0Gb/s
Device type Fixed
ATA Standard ATA8-ACS
48-bit LBA Supported
Serial Number 9SZ5K1YP
Interface SATA
Capacity 313GB
Real size 320,072,933,376 bytes

تا جایی که من فهمیدم SMART یه قابلیت برای پیش بینی خطر های بالقوه‌ایه که باعث fail شدن کامل هارد می‌شه، مثل خطاهای فیزیکی و ....
سیستمو یه ساله جمع کردم و یه ماهی هم هست که هاردم صداهای جدیدی از خودش در می‌کنه!

از خود سایت seagate ابزار چک کردن هارد رو دانلود کردم که بعد از اجرا همون خطا رو داد.
خود برنامه یه چیزی به اسم low format رو بهم پیشنهاد کرده که باعث می‌شه هاردم فورمت شه.
علی الحساب اطلاعات مهمم رو روی یه هارد قدیمی backup گرفتم.
می‌خواستم بدونم راهی برای درست کردن این اشکال بدون پاک کردن اطلاعات هست یا نه؟
آیا هارد من می‌میرد!؟
آیا 100 تومن توی پاچۀ من رفته است؟

Eureka204
11-02-2011, 13:36
سلام به همگی دوستان

ST3500320AS مکستور

بعد از یک بار قطع شدن برق ، هارد دیگه بالا نمیاد ..

صدای چرخش و کار کردن از هارد میاد ولی توی لیست ساتا ها دیتکت نمیشه ..

چی کار باید کرد؟

اطلاعات توش ضروریه ..

ata.royalfalcon
11-02-2011, 14:43
ممنون از همه
لپتاپم مدلی هست که سیستم عامل نصب نشده است یعنی خام بود و نمیدونم این پارتیشن رزرو
1. خود کمپانی ایجاد کرده
2. یا نصاب در حین پارتیشن بندی ایجاد کرده
3. یا نرم افزار اتوماتیک وار اینو ایجاد کرده

حالا بگذریم 100 مگا بایت در مقایسه با 500 گیگ اهمیت چندانی نداره برام

خوشبختانه فضای unallocated نداره

و اما دلایل من برای پارتیشنهای متعدد مثلا 6 عدد پارتیشن

مهمترین دلیل این هست فرض کنین به شما بگن که یک سوزن پیدا کنین در یه فضای 200 متری
خب در مقایسه با فضای 50 متری زمان زیادی لازم هست و زودتر خسته میشین تا تمام فضای 200 متری رو بگردین و اون سوزن رو پیدا کنین
هارد هم همینطور هد هارد برای فراخوانی یه فایل باید فضای بیشتری رو جستجو کند که باعث استهلاک بیشتر هست به نظر شما اینطور نیست ؟؟؟
مخصوصا درایو C که 50 گیگا بایت هست حدود 78 درصد فضای خالی داره که تماما هدر رفته

این برام یه سوال اساسی هست در زمانی که به دلایلی داده ها دچار پراکندگی میشن (پارتیشن ویندوزی) آیا داشتن پارتیشن کوچکتر به مصلحت نیست ؟؟؟

userb
11-02-2011, 17:09
در مورد آن دوست عزیز که گفتند اطلاعات ویندوزی در آن پارتیشن نهفته است نیز خیالتان راحت باشد تمامی اطلاعات سیستم عامل شما فقط در پارتیشن اکتیو و پارتیشنی که سیستم عامل نصب میشود نگه داری میشود.
استاد رضا امیر! اگر این پارتیشن 100 مگابایتی فقط از نوع active/recovery باشد، یعنی با حذف آن مشکلی پیش نمی آید. اما اگر از نوع system/active باشد با حذف آن ویندوز دچار مشکل می شود و لود نمی شود! من نگفتم که "اطلاعات ویندوزی"!! گفتم ریکاوری!

@moradooo
این پیغام ممکن است در اثر بد سکتور زیاد هم داده شود، و صرفا به معنای fail شدن هارد بطور 100% نیست. وقتی هارد دیسک نتواند فایل های نوشته شده را بخواند هم این پیغام داده میشود (بنابراین ویروس هایی که خواندن/نوشتن روی دیسک را مختل می کنند هم می توانند موجب این پیغام باشند) بنابراین نگران نباشید.
با یک برنامه خوب مانند HDD Regenerator هارد خود را برای پیدا کردن بد سکتور ها و فیکس کردنشان اسکن کنید.
البته این پیغام می تواند در اثر مشکل فیزیکی هم باشد، مانند بالا بودن حرارت هارد دیسک بطور غیر عادی.

@ata.royalfalcon
این ویندوز شما با دیسک اوریجینال لپتاپتون نصب نشده، چرا که دیسک های لپتاپ یه پارتیشن برای ریکاور کردن سیستم میسازن و معمولن هم به نام خودشون هست؛ مثلا لپتاپ های hp یه پارتیشن به نام HP_Tools ایجاد میکنند برای ریکاور کردن سیستم و 100 مگابایت جداگانه هم ایجاد نمی کنن. اما وقتی با دیسک ویندوز که از بازار تهیه میکنید، ویندوز رو نصب می کنید، خود ویندوز یک فضای 100 مگابایتی برای ریکاور کردن سیستم در نظر میگیره. بسته به نوع نسخه، مثلا Windows 7 Ultimate یا Windows 7 Starter، اهمیت این پارتیشن 100 مگابایتی تغییر میکنه! بنابراین مثلا اگر شما از نسخه Windows 7 Ultimate استفاده کنید، نه تنها پارتیشن 100 مگابایتی از نوع ریکاور خواهد بود، بلکه از نوع System هم خواهد بود چرا که ویژگی BitLocker از این پارتیشن استفاده می کند، و بنابراین اگر آسیب ببیند یا به صورتی آن را حذف کنید ویندوز شما لود نخواهد شد.
100 مگابایت چیزی نیست که بخواهید آن را حذف کنید، آن به صورت خودکار در هنگام نصب ویندوز ایجاد می شود و کسی دستی آن را ایجاد نکرده، و به طور خلاصه این پارتیشن در بسیاری از مواقع سیستم را به خوبی ریکاور میکند.
در مورد پارتیشن های متعدد، اگر شما به درستی فایل های خود را دسته بندی کنید، در ویندوز 7 این قابلیت وجود دارد که به سرعت فایل مورد نظر خود را پیدا کنید بدون اینکه فشاری به هارد دیسک بیاید یا وقت شما گرفته شود! چرا که از برای جستجو ایندکس فایل ها در اختیار سیستم است و هد ناچار به گشتن کلی فایل نیست! برای جستجوی سریعتر کافیست که به داخل پوشه مورد نظر رفته (مثلا اگر تعداد زیاد ایبوک دارید ابتدا به داخل پوشه ایبوک برید) و بعد از طریق quick search box که در گوشه سمت راست پنجره، در بالا، قرار دارد نام فایل را وارد کنید.
در مورد پارتیشن های کوچکتر، روی لپتاپم تنها یک پارتیشن دارم و آن هم با خود دیسک ایمیج لپتاپ ایجاد شده، هارد دیسکم 500 گیگ و برای جستجوی فایل ها هم مشکلی ندارم! فقط هر چند ماه از فایل هایم یک پشتیبان روی دیسک دی وی دی میگیرم :5:
چقدر غیر خودمونی صحبت کردم :11:

ihddc
11-02-2011, 20:04
سلام به همگی دوستان

ST3500320AS مکستور

چی کار باید کرد؟

اطلاعات توش ضروریه ..

سلام

متاسفانه هارددیسک شما جزو هارد دیسکهایی است که شرکت سیگیت اعلام کرده در قسمت smart و Glist مشکل دارد و بعد از مدتی کار کردن بدون اینکه اتفاقی پیش بیاید هارد دیتکت نمیکند.
راههایی برای رفع عیب و دیتکت این هارد دیسکها در خود سایت اعلام شده اما در صورتی که اطلاعات شما ارزشمند است پیشنهاد نمیکنم از این روشها استفاده کنید.
چون کوچکترین اشتباهی باعث خرابی بیشتر هارد یا سوختن برد میشود.
شما میتوانید با مراجعه به یکی از مراکز بازیابی که تجهیزات ریکاوری را دارا باشند میتوانید بیین 30 دقیقه تا 3 ساعت هارد را بهمراه اطلاعات همانند روز اول حتی سیستم عامل هارد نیز بوت خواهد شد.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید به لینکهای زیر مراجعه کنید :

و

موفق باشید

pouria_br
11-02-2011, 20:15
سلام به دوستان و اساتید گل
به خدا گیج شده بودم نمیدونستم این سوالمو کجا بپرسم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
پس اگه جای اشتباهی بوده شرمنده
آقا یکی از فامیلامون اشتباهی حواسش نبوده زده هارد اکسترنال رو فرمت کرده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و لی خدا رو شکر بعد از فرمت فایلی روش نریخته
می خواستم از تون خواهش کنم یه برنامه توپ برای ریکاوریش بهم معرفی کنید.
(اسم هارد Mxaxtor)

moradooo
11-02-2011, 21:10
به خدا گیج شده بودم نمیدونستم این سوالمو کجا بپرسم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آقا یکی از فامیلامون اشتباهی حواسش نبوده زده هارد اکسترنال رو فرمت کرده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
(اسم هارد Mxaxtor)

سلام!
من برنامۀ Recuva رو پیشنهاد می‌کنم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدهم سبکه و هم مجانیه. خودمم تستش کردم خوب جواب می‌ده.
اگر خواستی تو خود سایت نسخۀ پرتابلش هم هست که نیاز به نسب نداره.
من که همیشه رو فلشم دارمش.
موفق باشید.:46:

رضا امیر
11-02-2011, 22:38
سلام!
اول از همه یه "خسته نباشید" و "دمتون گرم" خدمت همه بچه‌های گل اینجا عرض کنم که کار ملت رو راه می‌ندازن.
بعدش یه مشورت با شما کنم شاید شما یه راهی پیش پام گذاشتین.

یه هفته‌اس کامپیوتر رو که روشن می‌کنم بعد از چک کردن رم وقتی سراغ هارد می‌ره پیغام زیر رو می‌ده:
پیغام رو گوگل که کردم همه می‌گفتن دخل هاردت تا چند وقت دیگه می‌آد و کلی هم شانس آوردم که وقت بک‌آپ گیری دارم.
اینم اطلاعات هاردم:

تا جایی که من فهمیدم SMART یه قابلیت برای پیش بینی خطر های بالقوه‌ایه که باعث fail شدن کامل هارد می‌شه، مثل خطاهای فیزیکی و ....
سیستمو یه ساله جمع کردم و یه ماهی هم هست که هاردم صداهای جدیدی از خودش در می‌کنه!

از خود سایت seagate ابزار چک کردن هارد رو دانلود کردم که بعد از اجرا همون خطا رو داد.
خود برنامه یه چیزی به اسم low format رو بهم پیشنهاد کرده که باعث می‌شه هاردم فورمت شه.
علی الحساب اطلاعات مهمم رو روی یه هارد قدیمی backup گرفتم.
می‌خواستم بدونم راهی برای درست کردن این اشکال بدون پاک کردن اطلاعات هست یا نه؟
آیا هارد من می‌میرد!؟
آیا 100 تومن توی پاچۀ من رفته است؟

سلام دوست خوبم
S.M.A.R.T نرم افزاری است که در ناحیه سرویس هارددیسک SA area وجود دارد و تمامی عملیات هارددیسک را نظارت میکند و هر گاه در حین کار کردن کوچکترین مشکلی پیش بیاید در آن درج میگردد . به اطلاعتان برسانم که حتی میتوانید از اطلاعات استخراجی از ریپورت S.M.A.R.T بفهمید که هارد شما چند ساعت تابه حال کار کرده است و حتی چه ایراداتی داشته و حتی اولین باری که به مشکل بر خورد کرده کی بوده است.
در مورد هارد شما اگر این پیغام را میبینید بعدش به شما میگوید کلید F1 را بزنید و اگر میزنید و هارد کار میکند نگران نباشید. هارددیسکتان را به مرکزی که PC-3000 UDMA دارد ببرید برایتان S.M.A.R.T را ریست میکند و یک بار هارد را چک می کند و بدون مشکل میتوانید کارتان را با هارد ادامه دهید . مگر اینگه بدسکتور زیاد داشته باشد که آن هم میتوانید بعد از آن هارد را برای تعویض به گرانتی ببرید.

S.A.M.R.T = Self-Monitoring, Analysis, and Reporting Technology

سید رضا امیر

رضا امیر
11-02-2011, 22:46
(اسم هارد Mxaxtor)
سلام
سوالات ناموسی میپرسی ولی مشکلی نیست!!
اولا در نظر داشته باش چون هارد را فرمت کرده و خودش بخواد اطلاعات را در بیاره ممکنه اشتباه کنه و اطلاعات را با دسته بندی فلدری که داشته نتونه دربیاره ولی چند برنامه معرفی میکنم چک کنید با آنها Get DATA Back از شرکت Runtime و یا Partition Format Recovery و یا ّ File recovery و ...
و بهترین کار اینه که شما CD Hiren's Boot CD را از اینترنت دانلود کنید میتوانید روی سیستم خودتان در ویندوز اجرایش کنید یک قسمت دارد برای اجرای برنامه ها در ویندوز و برنامه های ریکاوری مثل Get Data Back را بصورت پورتابل و بدون نیاز به نصب اجرا میکند و اگر پارتیشنش NTFS بود Get Data Back NTFS را اجرا کنید.

سید رضا امیر
مشاور امنیت اطلاعات و بازیابی اطلاعات

رضا امیر
11-02-2011, 22:58
ممنون از همه
لپتاپم مدلی هست که سیستم عامل نصب نشده است یعنی خام بود و نمیدونم این پارتیشن رزرو
1. خود کمپانی ایجاد کرده
2. یا نصاب در حین پارتیشن بندی ایجاد کرده
3. یا نرم افزار اتوماتیک وار اینو ایجاد کرده

حالا بگذریم 100 مگا بایت در مقایسه با 500 گیگ اهمیت چندانی نداره برام

خوشبختانه فضای unallocated نداره

و اما دلایل من برای پارتیشنهای متعدد مثلا 6 عدد پارتیشن

مهمترین دلیل این هست فرض کنین به شما بگن که یک سوزن پیدا کنین در یه فضای 200 متری
خب در مقایسه با فضای 50 متری زمان زیادی لازم هست و زودتر خسته میشین تا تمام فضای 200 متری رو بگردین و اون سوزن رو پیدا کنین
هارد هم همینطور هد هارد برای فراخوانی یه فایل باید فضای بیشتری رو جستجو کند که باعث استهلاک بیشتر هست به نظر شما اینطور نیست ؟؟؟
مخصوصا درایو C که 50 گیگا بایت هست حدود 78 درصد فضای خالی داره که تماما هدر رفته

این برام یه سوال اساسی هست در زمانی که به دلایلی داده ها دچار پراکندگی میشن (پارتیشن ویندوزی) آیا داشتن پارتیشن کوچکتر به مصلحت نیست ؟؟؟
سلام دوست خوبم
شما ویندوز جدید نصب کرده اید آن 100 مگابایت متعلق به سیستم ویندوز قبلی است LLF کنید هاردتان را دوباره ویندوز بریزید البته اگر اطلاعات برایتان مهم نیست
در مورد گشتم هارد نگران نباشید چون ویندوز هیچگاه کل فضای هارد شما را نمیگردد ساده بگویم
تمام اطلاعاتی که در هارد شما نگه داری میشود در جایی ثبت شده است در FAT و یا MFT این مکان مانند فهرست یک کتاب میمتند آیا برای جستجوی مطلب خود در کتاب کل کتاب را میگردید و یا فهرست آنرا چک میکنید؟
پس هارد شما هیچگاه خسته نمیشود.

سید رضا امیر

---------- Post added at 02:28 PM ---------- Previous post was at 02:23 PM ----------

سلام به همگی دوستان

ST3500320AS مکستور

چی کار باید کرد؟

اطلاعات توش ضروریه ..
سلام دوست خوبم
بله همانطور که دوس خوبم گفتند احتمال خرابی LED:0000000cc روی هارد شما میباشد این خرابی در زمانی که SMART در مکان سرویس هنگ میکند پیش میاید البته باید بوسیله متخصص چک شود

سید رضا امیر

ata.royalfalcon
11-02-2011, 23:07
با تشکر از آقای رضا امیر
دانلود Hiren's Boot CD کار بسیار مشکلی هست مخصوصا با وضعیت نامطلوب اینترنت (بخاطر حجم بالا)
پیشنهادم اینه که نشخه ویندوزی نرم افزار نصب کنن تا شاید نتیجه ای داشته باشه

لینک دانلود برای ntfs

توضیحات برای این نرم افزار

لینک دانلود برای fat

توضیحات برای این نرم افزار

پسورد فایل

نکته مهم این هست که فایلهای بازیابی شده رو دوباره توی همون هارد نریزین

رضا امیر
11-02-2011, 23:25
سلام
دست شما درد نکنه جناب Ata.royalfalcon از لینکهایی که برای این دوستمون گذاشتید سپاسگذارم.
بله حتما به این نکته که ایشان گفتند دقت کنید اطلاعات بازیابی شده را در یک هارد بانک بریزید.

سید رضا امیر

cao-cao
11-02-2011, 23:39
سلام

متاسفانه هارددیسک شما جزو هارد دیسکهایی است که شرکت سیگیت اعلام کرده در قسمت smart و Glist مشکل دارد و بعد از مدتی کار کردن بدون اینکه اتفاقی پیش بیاید هارد دیتکت نمیکند.
راههایی برای رفع عیب و دیتکت این هارد دیسکها در خود سایت اعلام شده اما در صورتی که اطلاعات شما ارزشمند است پیشنهاد نمیکنم از این روشها استفاده کنید.
چون کوچکترین اشتباهی باعث خرابی بیشتر هارد یا سوختن برد میشود.
شما میتوانید با مراجعه به یکی از مراکز بازیابی که تجهیزات ریکاوری را دارا باشند میتوانید بیین 30 دقیقه تا 3 ساعت هارد را بهمراه اطلاعات همانند روز اول حتی سیستم عامل هارد نیز بوت خواهد شد.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید به لینکهای زیر مراجعه کنید :

و

موفق باشید

سلام دوست من
والا منم دقیقا همین مدل هارد رو دارم یهو قطع شد و دیگه کار نکرد
اون لینکایی هم که شما دادین کار نمیکنه
میشه یه کمکی بکنید من این هارد رو راه بندازم؟

رضا امیر
12-02-2011, 00:31
سلام دوست من
سلام دوست خوبم
به این لینک مراجعه کنید:

برای اصلاح هارددیسک شما یا باید PC-3000 UDMA داشته باشید و یا قطعه ای خاص که بوسیله آن دستورات ATA را به هارد ارسال کنید شما میتوانید به آدرس مندرج در لینک بالا مراجعه و یا تماس بگیرید چه برای اصلاح هاردتان چه برای دریافت دستگاه و تکنیک برطرف کردن این گونه مشکلات.

موفق باشید

سید رضا امیر

ihddc
12-02-2011, 01:30
سلام دوست من
سلام

لینکها را چک کردم. مشکلی نداشت.

هارد دیسک شما قابل بازیابی و تعمیر میباشد. اگر اطلاعات خاصی در هارد ندارید میتوانید به گارانتی مراجعه کنید .
اگر هارد دیسک شما گارانتی ندارد و یا اطلاعات دارید به یکی از مراکز بازیابی مراجعه کنید.

لینکها را مجدد برایتان قرار میدهم. اگر نتوانستید لینکها را ببینید یا پیغام شخص بدهید یا با آدرس : ihddc@yahoo.com مشکل هارد را بیان کنید.
اگر هارد شما از همان هاردهای ذکر شده باشد در کمتر از 3 ساعت قابل بازیابی و تعمیر است.

لیست هارهایی که طبق اطلاعیه شرکت سیگیت مشکل دیتکت پیدا میکنند :

موفق باشید

h_kh_1367
12-02-2011, 09:51
سلام دوست خوبم
از اتفاقی که برای شما افتاده متاسفم ولی چند راهنمایی میکنم انشا ال.. فایده کند
1- اگر هارد شما گارانتی دارد به مرکز گارانتی مراجعه کنید اما در خاطر داشته باشد که اعلام کنید اطلاعات مهم است و اگر نمیتوانید کاری کنید نه درب هارد باز شود و نه برد تعویض شود.
2- هارد خود را از داخل باکس خارج کنید . خواهید دید که یک هارد معمولی است.
3- مستقیما آنرا به پاور سیستم متصل کنید ببنید آیا هارددیسک استارت میکند یا نه
اگر استارت نکند به احتمال زیاد یا خرابی برد دارید و یا موتور اسپیندل هارد شما گیر گرده است میتوانید به یکی از مراکز بازیابی مرجعه کنید
اگر هارد استارت میکند و صدای هد کلیک میدهد اوضاع خراب تر از آن است که فکر میکنید احتمال بازیابی زیر 50 درصد است
اگر هارد شما استارت میکند و هیچ گونه صدایی نمیدهد آنرا خاموش و این بار با کابل دیتا( IDE-SATA) به مادربرد مسقیم وصل کنید.
4- اگر هارد شما شناسایی شود که احتمال 40 درصد دارد هارد شما سالم است و فقط برد تبدیل به USB باکس اکسترنال خراب شده که باید یک باکس دیگر تهیه کنید
5- اگر هارد شما بصورت نرمال کار میکند ولی دیتکت نمیشود احتمالا خرابی LED:000000CC دارد و با مراجعه به مراکز بازیابی در همان لحظه برای شما هارد را درست میکنند .

یاد آوری کنم که از طریق USB به نتیجه ای نخواهید رسید چون دستورات لازم برای هارد ATA Command درست اجرا نمیشوند.

موفق باشید
سید رضا امیر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام و تشکر از شما دوست عزیز
همون طور که گفتید باکس رو باز کردم و هارد رو از داخل اون خارج کردم (با احتیاط) بعد از جدا کردن هارد از قسمت usb اون رو به جای هارد لپ تاپ بستم و بعد از روشن کردن و گوش دادن به صدای حرکت چرخشی داخل اون احساس می کنم هارد سالم هست . با استفاده از یه سی دی ویندوز کامپیوتر رو به حالت windows setup بردم و در قسمت پارتیشن بندی فقط یک حجم 486 مگی (کل حجم هارد) وجود داره - مثل هادی که هنوز پارتیشن بندی نشده - بعد سیستم رو خاموش و هارد رو جدا کردم .
برای تست قسمت usb هارد لپ تاپ (wd 160 gb) رو به قسمت usb و اونو به کامپیوتر دسکتاپ وصل کردم - چراغ قسمت usb روشن میشه ولی هیچ صدا و عکس العملی از هارد دیده و شنیده نمیشه .
بعد از قرار دادن هر دو هاد به حالت اولیه هارد مشکل دار (seagate 500 gb) رو به برد usb وصل کردم و اونو به کامپیوتر دسکتاپ وصل کردم به راحتی هارد بالا میاد و safe remove میشه ولی برای باز کردن که دبل کلیک می کنم پیغام خطا میده .

ata.royalfalcon
12-02-2011, 10:08
با سلام به اساتيد و متخصصين محترم

خواهشا در مورد چگونگي پيدا كردن تكه هاي يك فايل در سكتورهاي مختلف هارد توضيح بدهين ممنون ميشم
يعني هد هارد چطوري ميفهمه قسمتي از اين فايل توي اين سكتور هست و الباقي توي اون سكتور
آيا بصورت رندوم و جستجوي مكرر تكه هاي يك فايل رو پيدا ميكنه يا به صورت هوشمندانه تكه هاي فايل رو پيدا ميكنه

سوال بعدي كه داشتم من سرويس indexing رو غير فعال كردم بخاطر فعاليت بيش از حد هارد آيا كار صحيحي هست ؟؟؟

رضا امیر
12-02-2011, 10:59
با سلام به اساتيد و متخصصين محترم

خواهشا در مورد چگونگي پيدا كردن تكه هاي يك فايل در سكتورهاي مختلف هارد توضيح بدهين ممنون ميشم
يعني هد هارد چطوري ميفهمه قسمتي از اين فايل توي اين سكتور هست و الباقي توي اون سكتور
آيا بصورت رندوم و جستجوي مكرر تكه هاي يك فايل رو پيدا ميكنه يا به صورت هوشمندانه تكه هاي فايل رو پيدا ميكنه

سوال بعدي كه داشتم من سرويس indexing رو غير فعال كردم بخاطر فعاليت بيش از حد هارد آيا كار صحيحي هست ؟؟؟
سلام
این خیلی ساده است کافی است شما مفهوم سکتور را درک کنید و از بیتهای آن آگاهی داشته باشد، و در کنارش درک درستی از معنای فایل سیستم و چگونگی کارکرد آن ، بعد باید بروید سراغ معنای کلاستر ، و بعد از آن نقاط شیفت ، مطالبی در این باره در سایت خواهم گذاشت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ولی متاسفانه از حوصله اینجا خارج است .
فقط به این بسنده کنم که مکان هدر فایل برای Root فایل سیستم مشخص است و هر بلاک دارای آدرس مکان ادامه دیتا میباشد.
در مورد رندوم بودن خاطر نشان کنم که هارد مکانهای خالی در پارتیشن را میداند و اطلاعات را در سریعترین زمان ممکن و در نزدیکترین بلاکهای خالی ، پر میکند .پس نمیتوان گفت رندم است چون محاسباتی در زمان رایت شدن و قبل از آن صورت میگیرید.و اینکه اطلاعات با سیستم کدینگ RLL ریخته میشود Run length limited or RLL که خودش یه داستانه و هم اینکه به رایت شدن ختم نمیشه چون وریفای هم میشه و کدهایی نظیر CRC و ECC دخیل میشوند و همه و همه و همه اینها و خیلی ها که نگفتم " متادیتا " را تشکیل میدهد که سیستم فایل از طریق اون به صحت و سلامت فایل خوانده شده پی می برد و .....

دست آخر اینکه توصیه میکنم مقالات مربوت به FAT و NTFS و MFT را مطالعه نمایید.
موفق باشید

سید رضا امیر

Eureka204
12-02-2011, 11:03
(اسم هارد Mxaxtor)

به نظر من که جاش خوبه خوبه :46:

من نرم افزار O&O DiskRecovery رو پیشنهاد می کنم ..

خیلی ساده و کارآمد ..

تا زمانی که هارد پر نشده باشه اطلاعات قابل بازیابی هست ..

amd>intel
12-02-2011, 11:20
بهترين برنامه ريكاوري وجود خارجي ندارد ولي RECOVERMYFILES 4.0 نرم افزار خوبيه

black years
12-02-2011, 12:04
سلام.یه مدتیه که از هاردم صدای ساييدگي و صداي كليك میاد و سرعت هارد هم کم شده و بازیهایی که نصب می کنم خوب اجرا نمیشن.اگه چیزی هم دارم کپی می کنم یه فیلم یا هر چیز دیگه ای اجرا کنم با تاخیر اون کارو انجام میده .
مدل هارد:Maxtor 500GB-16mb
الان حدود 1.5 ساله که دارم و2ماهی میشه که چنین مشکلی پیدا کرده وتا خرداد 1390 گارانتی داره.

Eureka204
12-02-2011, 13:07
بنده یک بار موقع نصب ویندوز xp هارد رو کامل فرمت کردم و پارتیشن بندی کردم و بعد از نصب ویندوز با نصب برنامه O&O DiskRocovery تمامی اطلاعات رو بازیابی کردم ..

Highly Recommended :46:

JafarActive
12-02-2011, 15:00
سلام
قضیه اینه که برا من رو هارد نو اطلاعات فرستاده بودن
نمیدونم از چیه ولی هر کاری کردم درایو هارد باز نشد
هارد سالم هست
فقط انگار یه چیزی مثل پارتیشن بندی هست که نیاز به پارتیشن بندی داره ولی هیچ اروری در ایم موورد نداده
از بخش دیسک منیجمنت که چک کردم دیدم رو این هارد نوشته داینامیک در حالیکه برا بقیه هاردهام نوشته basic
حالا چیکار کنم که درایوش بالا بیاد
چون داخلش پر اطلاعات هست
هارد هم ظرفیتش 2 ترا هست
یادمه قبلا خودمم یبار هارد دیگم رو از طریق دیسک منیجمنت پارتیشن بندی کرده بودم که اون موقع هم اون یکی هاردم که خودم پارتیشن بندی کرده بودم رو داینامیک نشون داد و فقط رو اون کیسم هارد باز میشد و رو کیس دیگم نه
ولبی وقتی گزینه کانورتشو زدم تا از حالت داینامیک به basic تبدلی بشه مسئله حل شد و اون ه8اردم در اون یکی کیسم باز شد بدون اینکه اطلاعات خراب بشه

اومدم این هاردو هم اونطوری کردم یعنی از حالت داینامیک به basic تبدیل کردم ولی بازم درایو بالا نیومد
ایا راه حل دیگه ای هست چون نمیخوام اطلاعات پاک بشه
وگرنه اگه دوباره پارتیشن بندیش کنم درایو برنمیگرده منتها نمیخوام اطلاعاتش پاک بشه
راه حلی دارید بهم بگید
راستی در قسمت دیسک منیجمنت وقتی به هارد نگاه میکنم زیر جچم کلی هارد نوشته unallocated
در حالی که برا بقیه هاردهام نوشته healthy
ممنون میشم راهنماییم کنید

ihddc
12-02-2011, 15:59
سلام
هارد سالم هست
فقط انگار یه چیزی مثل پارتیشن بندی هست که نیاز به پارتیشن بندی داره ولی هیچ اروری در ایم موورد نداده
از بخش دیسک منیجمنت که چک کردم دیدم رو این هارد نوشته داینامیک در حالیکه برا بقیه هاردهام نوشته basic
چون داخلش پر اطلاعات هست
هارد هم ظرفیتش 2 ترا هست
یادمه قبلا خودمم یبار هارد دیگم رو از طریق دیسک منیجمنت پارتیشن بندی کرده بودم که اون موقع هم اون یکی هاردم که خودم پارتیشن بندی کرده بودم رو داینامیک نشون داد و فقط رو اون کیسم هارد باز میشد و رو کیس دیگم نه
ولبی وقتی گزینه کانورتشو زدم تا از حالت داینامیک به basic تبدلی بشه مسئله حل شد و اون ه8اردم در اون یکی کیسم باز شد بدون اینکه اطلاعات خراب بشه

اومدم این هاردو هم اونطوری کردم یعنی از حالت داینامیک به basic تبدیل کردم ولی بازم درایو بالا نیومد
وگرنه اگه دوباره پارتیشن بندیش کنم درایو برنمیگرده منتها نمیخوام اطلاعاتش پاک بشه
راه حلی دارید بهم بگید
راستی در قسمت دیسک منیجمنت وقتی به هارد نگاه میکنم زیر جچم کلی هارد نوشته unallocated

سلام

همانطور که خودتون فرمودین فقط این هارد را در OS خودش که داینامیک شده میتوانید به Basic کانورت کنید. و اگر در سیستم دیگری باشد احتمالا کل هارد unallocated شده و بدون پارتیشن خواهد شد.

در صورتی که تخصصی در زمینه بازیابی دارید میتوانید با روشهای خاص هارد را اکتیو کنید.
در غیر این صورت بهتر است با یکی از مراکز تخصصی بازیابی تماس بگیرید و خیال خودتان را راحت کنید.
موفق باشید

JafarActive
12-02-2011, 16:23
سلام

همانطور که خودتون فرمودین فقط این هارد را در OS خودش که داینامیک شده میتوانید به Basic کانورت کنید. و اگر در سیستم دیگری باشد احتمالا کل هارد unallocated شده و بدون پارتیشن خواهد شد.

در صورتی که تخصصی در زمینه بازیابی دارید میتوانید با روشهای خاص هارد را اکتیو کنید.
در غیر این صورت بهتر است با یکی از مراکز تخصصی بازیابی تماس بگیرید و خیال خودتان را راحت کنید.
موفق باشید

والله رو oc خودش هم کانورت کردمگولی بازم unallocated مینویسه
چون یادم میاد در پی سی خودم این هارد رو از طریق همون قسمت دیسک منیجمن پارتیشن بندی کرده بودم و فرستاده بودم
ولی در پی سی اون دسوتمون که هارد رو براش ارسال کردم باز کرده بود و حتی اطلاعات رو برداشته و اطلاعات جدید زده و به من فرستاده
پس چطور شد الان رو پی سی من که خودم پارتیشن بندیش کرده بودم unallocated مینویسه ولی در پی سی اون نه
البته نکه اون دوستمون تو یک شهر دیگه هستند برا همین خوساتم ببینم راه حل دیگه ای نداره که بدون پاک شدن اطلاعات درایو رو باز کنم
چون نزدیک 500 عدد دیسک رو از روی خود دیسک به هارد منتقل کرده برا همین برا اون همه زحمت و وقتی که براش گذاشته حیفم میاد
برا همین راه حل دیگه ای بگید please

mohsen@mohsen
12-02-2011, 18:03
با سلام خدمت اساتيد
من يك هارد اكسترنال پسپورتي داشتم كه ديگه روشن نميشه و گارانتي اش هم تمام شده!
وقتي كه كابل USB را وصل ميكنم اين صدا ازش درمياد

ميخواستم ببينم كه مشكلش از چيه؟ قابل تعمير هست و ارزش تعمير دارد يا نه؟
با تشكر

ihddc
12-02-2011, 23:54
سلام.یه مدتیه که از هاردم صدای ساييدگي و صداي كليك میاد و سرعت هارد هم کم شده و بازیهایی که نصب می کنم خوب اجرا نمیشن.اگه چیزی هم دارم کپی می کنم یه فیلم یا هر چیز دیگه ای اجرا کنم با تاخیر اون کارو انجام میده .
مدل هارد:Maxtor 500GB-16mb
الان حدود 1.5 ساله که دارم و2ماهی میشه که چنین مشکلی پیدا کرده وتا خرداد 1390 گارانتی داره.

سلام

از این نرم افزار استفاده کن. اگر هارد مشکلی پیدا کرده باشد متوجه خواهید شد و میتونین به گارانتی مراجعه کنید.

با توجه به نیاز دوستان محترم یکی از کاملترین نرم افزارهای تست هارد دیسک را خدمتتان معرفی میکنم.

ویژگیهای نرم افزار :

1- کار با آن بسیار ساده است و احتیاج به نصب ندارد و رایگان است.
2- ساپورت تمام هارد دیسکهای IDE , SATA , SCSI , USB FLASH و مدلهای مختلف هاردهای جدید SSD
3- سرعت بالا

قابلیتهای نرم افزار :
1- اسکن سکتورهای هارد یسک برای تست سرعت خواندن و نوشتن و بدسکتور - دوستانی که فکر میکنند هاردشون مشکل دارد و کند شده با استفاده از این نرم افزار براحتی سرعت قسمتهای مختلف هارد دیسک را بصورت گرافیکی و با خطوط هندسی میتوانند مشاهده کنند.
2- چک کردن قسمت SMART هارد دیسک و دیدن گزارش کامل آن.
3- دیدن دمای هار دیسک بصورت ONLINE - دمای هارد ارتباط مستقیم با فرسودگی قطعات مکانیکی هارد دیسک دارد .
4- تعریف زمان STANDBY برای هارد دیسک و کم کردن میزان انرژی مصرفی هارد.
5- کم کردن صدای هارد دیسک
6- تست قسمتهای مهم هارد که اگر دچار مشکل شوند ممکن است هارد دیتکت نکند.

دانلود و آموزش نرم افزار :

ihddc
14-02-2011, 08:10
بله stm3500320as
هستش اطلاعات خاصی روش ندارم
هزینه تعمیرش چقدره؟
چه دستگاه خاصی نیاز هست؟

سلام

اگه اطلاعاتی روش ندارید به این تاپیک مراجعه کنید :

یا با شرکتهای مربوط تماس بگیرید.

موفق باشید

mohammad.ef
15-02-2011, 19:22
سلام
من یه هارد 500 گیگ my passport دارم .
امروز از روی میز افتاد زمین
دیگه بالا نمیاد
چیکارش کنم ؟
نگین که سوخته
کلی اطلاعات مهم روش دارم
:37::42:

رضا امیر
16-02-2011, 12:43
همون طور که گفتید باکس رو باز کردم و هارد رو از داخل اون خارج کردم (با احتیاط) بعد از جدا کردن هارد از قسمت usb اون رو به جای هارد لپ تاپ بستم و بعد از روشن کردن و گوش دادن به صدای حرکت چرخشی داخل اون احساس می کنم هارد سالم هست . با استفاده از یه سی دی ویندوز کامپیوتر رو به حالت windows setup بردم و در قسمت پارتیشن بندی فقط یک حجم 486 مگی (کل حجم هارد) وجود داره - مثل هادی که هنوز پارتیشن بندی نشده - بعد سیستم رو خاموش و هارد رو جدا کردم .
برای تست قسمت usb هارد لپ تاپ (wd 160 gb) رو به قسمت usb و اونو به کامپیوتر دسکتاپ وصل کردم - چراغ قسمت usb روشن میشه ولی هیچ صدا و عکس العملی از هارد دیده و شنیده نمیشه .
بعد از قرار دادن هر دو هاد به حالت اولیه هارد مشکل دار (seagate 500 gb) رو به برد usb وصل کردم و اونو به کامپیوتر دسکتاپ وصل کردم به راحتی هارد بالا میاد و safe remove میشه ولی برای باز کردن که دبل کلیک می کنم پیغام خطا میده .

سلام
شما در مورد چگونگی دیتکت در Disk managment چیزی ننوشتید. ولی آنچه من دستگیرم شد این است که شما در سیستم فایل مشکل دارید و امیدوارم هارد فیزیکی مشکل نداشته باشد میتوانید هر نرم افزار بازیابی اطلاعات را اجرا کنید . یا هارد را ببرید پیش متخصص . هارد دیتکت دارد - برد سالم است و احتمال بازیابی بالای 60% است.

موفق باشید
سید رضا امیر

رضا امیر
16-02-2011, 12:53
سلام
دیگه بالا نمیاد
چیکارش کنم ؟
نگین که سوخته
کلی اطلاعات مهم روش دارم
سلام
دوست خوبم متاسفانه نمیتوان گفت که موقعیت خوبی دارید .عموما هارد ضربه خورده 50 به 50 بازیابی میشود اما اما اما
اگر هارد شما در حال حاضر روشم میشود و صدای تق و تق میدهد ، بایدبا PC-3000 کاملا چک شود و اگر اطلاعات خارج نشد، بدست یک متخصص با یک هارد donor جراحی شود و تا وقتی هارد درون کلین روم باز نشود نمیتوان راجع به میزان خرابی حرفی زد.
و اگر اسپین نمیچرخد و وقتی نزدیک گوشتان هاد را میگیرید یک صدای کوتاه و بم قین قین با فاصله میدهد که به سختی شنیده میشود هارد باید جراحی شود ولی احتمال بازیابی بالای 70% میباشد.

سید رضا امیر

cao-cao
16-02-2011, 13:19
اقا من تو اون تاپیک گفتم ولی کسی جوابم رو نداد
من یه دونه ار این تبدیلای یو اس بی به ساتا دارم میشه با اون کاری کرد یا نه؟

رضا امیر
16-02-2011, 13:26
سلام
هارد سالم هست
چون داخلش پر اطلاعات هست
هارد هم ظرفیتش 2 ترا هست

راه حلی دارید بهم بگید
سلام دوست خوبم
بزار از اول برات بگم که مشکل شما فقط درست پارتیشن نشدن هارددیسک است و بس . به داینامیک بودن و ... این حرفها ربطی نداره .
شما میتوانید هارد را داینامیک کنید در هر جا هم که بخواهید از آن استفاده کنید به شرط آنکه بدانید دارید چه میکنید نه الکی دکمه بزنید.
بگذریم لطفا شما به آن هارد دیسک بیشتر از این دست نزن با هر برنامه ساده ریکاوری اطلاعات قابل نمایش است فقط شما باید یک هارد دیگر یا بخرید یا قرض کنید که اطلاعات را درون آن کپی کنیدو اگر فکر میکنید ممکن است خرابکاری شود به یک مرکز بازیابی مراجعه بفرمایید. هر برنامه ای مانند File recovery - O&O , Runtime, , و...

در آخر اینکه ممکنه هارد هیچ مشکلی نداشته باشه فقط اینکه شما دارید از Windows XP Home Edition استفاده میکنید که اصلا هارد داینامیک براش تعریف نشده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

میتوانید وصل کنید به Windows XP Professional, Windows 2000 and Windows Server 2003 , ویا سیستم عامل های بالاتر
احتمال کار کردن هارد خیلی زیاد بوووووووووووود .
اما حالا که دست کاری کردید باید برگردین به مورد های قبلی.

یک خواهش هم دارم از دوستان دیگری که در حال پاسخگویی هستند لطفا در مواردی که اطلاعات کافی ندارید راهنمایی خاص انجام ندهید زیرا کاربر به مخاطره می افتد . با تشکر

سید رضا امیر
مشاورامنیت اطلاعات و بازیابی اطلاعات

tohidkh
16-02-2011, 15:54

سلام
شما در مورد چگونگی دیتکت در Disk managment چیزی ننوشتید. ولی آنچه من دستگیرم شد این است که شما در سیستم فایل مشکل دارید و امیدوارم هارد فیزیکی مشکل نداشته باشد میتوانید هر نرم افزار بازیابی اطلاعات را اجرا کنید . یا هارد را ببرید پیش متخصص . هارد دیتکت دارد - برد سالم است و احتمال بازیابی بالای 60% است.

موفق باشید
سید رضا امیر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام

لینک زیر مشکلتون رو حل میکنه.

موفق باشید :11:

رضا امیر
16-02-2011, 23:56
دوست خوبم جناب Tohid kh
ناراحت نشوید ، قصد ما کمک به کاربری است که مشکل دارد نمیخواهیم او را به سمتی هدایت کنیم که خدای ناکرده اطلاعاتش کامل از بین برود از این رو همیشه عنوان میکنیم به یک متخصص رجوع کنید . کمتر از کلمات قطعی بهره میبریم شما هم بهتر است از کلماتی مانند این تاپیک را هم ببین - اینو بازدید کن و یا ممکنه مفید باشه استفاده کنید شما که آخر فروم بازا هستید !!!!!!!!!!!!!!!!!!
اگر جسارتی در کلام کردم مرا ببخشید . حرفه ام ایجاب میکند در این مسایل محکم برخورد کنم . باز هم طلب بخشش دارم.

برادر کوچک شما سید رضا امیر .

رضا امیر
17-02-2011, 00:28
دوست خوبم cao - cao
به شما جواب کامل دادند آقای علیان
شما باید یک ترمینال RX is receive, incoming. TX is transmitting, outgoing.مخابراتی RS232 TTL داشته باشید داشته باشید . آنچه شما دارید یک کانورتور یا تبدیل درگاه ساتا به یو اس بی SATA To USB است .
برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید

سید رضا امیر

mohammad.ef
17-02-2011, 11:03
سلام
دیگه بالا نمیاد
چیکارش کنم ؟
نگین که سوخته
کلی اطلاعات مهم روش دارم

سلام
دوست خوبم متاسفانه نمیتوان گفت که موقعیت خوبی دارید .عموما هارد ضربه خورده 50 به 50 بازیابی میشود اما اما اما
اگر هارد شما در حال حاضر روشم میشود و صدای تق و تق میدهد ، بایدبا PC-3000 کاملا چک شود و اگر اطلاعات خارج نشد، بدست یک متخصص با یک هارد donor جراحی شود و تا وقتی هارد درون کلین روم باز نشود نمیتوان راجع به میزان خرابی حرفی زد.
و اگر اسپین نمیچرخد و وقتی نزدیک گوشتان هاد را میگیرید یک صدای کوتاه و بم قین قین با فاصله میدهد که به سختی شنیده میشود هارد باید جراحی شود ولی احتمال بازیابی بالای 70% میباشد.

سلام
ممنون از توضیحاتتون .:40:
امکانش هست خودم تجهیزات لازم برای تعمیر رو تهیه کنم و به تعمیرکار مراجعه نکنم ؟
چون اطلاعات پروزه های شرکت روشه و نمیتونم بیرون ببرم .
لطفا راهنمایی کنین .
ممنون :11:

رضا امیر
17-02-2011, 11:23
جناب آقای Mohamad ef
بله چرا که نه میتوانید خودتان هم انجام دهید ولی احتمال انجام کار برای شما برای این هارددیسک اگر جراحی لازم داشته باشد 20% است و هم اینکه هزینه خرید لوازم جراحی هارددیسک حد اقل 35000000 سی و پنج میلیون تومان است با تجهیزات کلین روم و ....
از این حرف ها بگذریم در مورد اطلاعاتتان نگران نباشید زیرا اگر شما به مراکز امن و تحت نظارت مراجعه کنید آنکس که باید حراس داشته باشد آن بنده خدا هستند نه شما که مبادا خدای ناکرده در هارد شما فایل بدی پیدا نشود که در موقع سرکشی برایشان مشکل ایجاد کند . پروژه شما هم به درد این مراکز بازیابی نمیخورد زیرا در هر پریود هفتگی 20 تا 40 ترابایت از این پروژه ها را ازبین برده امحاء اطلاعات میکنند. وقت دیدارش هم نمیشود. نگرانی شما بیمورد است میتوانید همانجا بنشینید و نتیجه را دریافت کنید.
البته فقط پیشنهاد است زیرا مشکل شما کمی حاد است ممکن است در صورت آوردن فشار به هارددیسک اوضاع از این خراب تر شود.

سید رضا امیر

رضا امیر
17-02-2011, 11:56
کسی جواب ما رو نمیده؟
سلام
هم آقای علیان و هم بنده جواب شما را دادیم بالای همین صفحه را نگاه کنید.

سید رضا امیر

black years
17-02-2011, 23:41
سلام یه مدتیه که سرعت هارد سیستمم امده پایین و همین صداهایی که شما گفتید صدای کلیک و ساییدگی ازش می شنوم.
یه بار F Disk هم کردم ولی تاثیری نداشت و سرعت پاینش بیشتر توی دو کار همزمان مثل کپی کردن و در حین کپی کردن یک فیلم اجرای کنم و یا توی بازی های گرافیک بالا خودشو نشون میده.
HDD:Maxtor 500GB-16MB 7200rpm

light
17-02-2011, 23:49
بدبخت شدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه هارد اکسترنال 500 گیگ مکستور پر فایل دارم

داشتم فایلها رو به هاردم کپی میکردم ، یهو یو اس بی کامپیوتر قطع و وصل شد و هارد قطع شد ، الآن هر چی هارد اکسترنال رو وصل میکنم ، میخوام برم توش میگه میخوای فرمت کنی

تو فرمتش ntfs (default داره و exfat ، نمیدونم چرا fat32 نیستش
بعدش زده 203 گیگ

رضا امیر
18-02-2011, 00:44
بدبخت شدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه هارد اکسترنال 500 گیگ مکستور پر فایل دارم

داشتم فایلها رو به هاردم کپی میکردم ، یهو یو اس بی کامپیوتر قطع و وصل شد و هارد قطع شد ، الآن هر چی هارد اکسترنال رو وصل میکنم ، میخوام برم توش میگه میخوای فرمت کنی

تو فرمتش ntfs (default داره و exfat ، نمیدونم چرا fat32 نیستش
بعدش زده 203 گیگ
سلام دوست خوبم
بهتر این است که شما چند چیز را چک کنید:
1- آیا هارددیسک شما در Disk Management درست شناسایی شده است؟
2- چه موقعیتی برای هارددیسک شما در نظر گرفته است؟ پارتیشن دارید ؟ unalocated نیست؟
3- چه ظرفیتی برای هارددیسک شما نشان میدهد؟
شما میتوانید میزان ظرفیت را در بایوس مادربرد نیز ببینید.
شما متذکر شده اید که یک پارتیشن دارد و میخواهد آنرا فرمت کند . میتواند (به علت قطع و وصل شدن جریان برق )این حالت بخاطر خرابی در FAT و یا MBR باشد.البته اگر هارددیسک ظرفیت 500 گیگ را داشته باشد!!!!! جای نگرانی نیست اگر هارددیسک شما بخاطر نوسان ولتاژ بدسکتور نگرفته باشد100% اطلاعات قابل بازیابی است . برای سرعت عمل بیشتر میتوانید هارددیسک را از باکس خارج کنید و مستقیم به مادربرد متصل کنید(بر روی یک سیستم کامپیوتر سالم که ویندوز دارد به عنوان هارددیسک دوم متصل کنید) و با هر نرم افزار بازیابی اطلاعات را خارج کنید . البته احتیاج به یک هارددیسک سوم نیز دارید که اطلاعات را درون آن بریزید.
اما اگر ظرفیت کلی هارددیسک را کمتر از 500 گیگ که هارد شما است نشان میدهد نیاز به نرم افزار های حرفه ای تر برای به ماکزیمم رساندن هارددیسک دارید. بهتر است به یکی از مراکز بازیابی اطلاعات مراجعه کنید و بگویید منتظر میمانم تا همان لحظه به شما ایراد اصلی را بگوییند و بعد تصمیم بگیرید که آیا خود میتوانید انجام دهید یا خیر.
لازم به ذکر است به هیچ عنوان هارددیسک را فرمت نکنید ( البته در بعضی مواقع به شما پیغام میدهد ولی حتی اگر ما سعی در فرمت نیز بنمایید انجام نمیشود . این کار توصیه نمیشود).
توجه کنید در صورت خارج کردن هارددیسک از باکس امکان دارد از گارانتی خارج شود مگر با ظرافت این کار را انجام دهید.
سید رضا امیر

light
18-02-2011, 00:53
سلام دوست خوبم
بهتر این است که شما چند چیز را چک کنید:
1- آیا هارددیسک شما در Disk Management درست شناسایی شده است؟
2- چه موقعیتی برای هارددیسک شما در نظر گرفته است؟ پارتیشن دارید ؟ unalocated نیست؟
3- چه ظرفیتی برای هارددیسک شما نشان میدهد؟
شما میتوانید میزان ظرفیت را در بایوس مادربرد نیز ببینید.
شما متذکر شده اید که یک پارتیشن دارد و میخواهد آنرا فرمت کند . میتواند (به علت قطع و وصل شدن جریان برق )این حالت بخاطر خرابی در FAT و یا MBR باشد.البته اگر هارددیسک ظرفیت 500 گیگ را داشته باشد!!!!! جای نگرانی نیست اگر هارددیسک شما بخاطر نوسان ولتاژ بدسکتور نگرفته باشد100% اطلاعات قابل بازیابی است . برای سرعت عمل بیشتر میتوانید هارددیسک را از باکس خارج کنید و مستقیم به مادربرد متصل کنید(بر روی یک سیستم کامپیوتر سالم که ویندوز دارد به عنوان هارددیسک دوم متصل کنید) و با هر نرم افزار بازیابی اطلاعات را خارج کنید . البته احتیاج به یک هارددیسک سوم نیز دارید که اطلاعات را درون آن بریزید.
اما اگر ظرفیت کلی هارددیسک را کمتر از 500 گیگ که هارد شما است نشان میدهد نیاز به نرم افزار های حرفه ای تر برای به ماکزیمم رساندن هارددیسک دارید. بهتر است به یکی از مراکز بازیابی اطلاعات مراجعه کنید و بگویید منتظر میمانم تا همان لحظه به شما ایراد اصلی را بگوییند و بعد تصمیم بگیرید که آیا خود میتوانید انجام دهید یا خیر.
لازم به ذکر است به هیچ عنوان هارددیسک را فرمت نکنید ( البته در بعضی مواقع به شما پیغام میدهد ولی حتی اگر ما سعی در فرمت نیز بنمایید انجام نمیشود . این کار توصیه نمیشود).
توجه کنید در صورت خارج کردن هارددیسک از باکس امکان دارد از گارانتی خارج شود مگر با ظرافت این کار را انجام دهید.
نماینده انحصاری محصولات PC-3000 شرکت محترم Ace Laboratory در خاورمیانه
قویترین و پیرفته ترین ابزار روز دنیا جهت بازیابی اطلاعات و تعمیر انواع هارددیسک
1. بله شناسایی شده
ظرفیت رو میزنه فضای خالی 200 گیگ از 500 گیگ

فرمت ntfs کردم ، ولی زده فضای خالی 200 گیگ

رضا امیر
18-02-2011, 00:59
درود بر شما
پس هارد شما درست ID میشود ظرفیت هم درست است مشکل در فت فایل سیستم است که بهتر بود فرمت نمیکردید . بهر حال میتوانید از نرم افزار های بازیابی اطلاعات که در سایت های ایرانی فراوان است استفاده کنید اگر عجله ندارید هارد را از باکس خارج نکنید از طریق USB کار را انجام دهید کمی بیشتر زمان میبرد.( File Recovery - O&O , ...(
و یا به مراکز بازیابی اطلاعات مراجعه نمایید.

MASOUD_MW2
18-02-2011, 01:56
سلام خدمت همه اساتید.
ممنون میشم کمکم کنید:
من 2 تا هارد 160 maxtor دارم.
همین امروز مادربورد و گرافیک و رم و پاور رو ارتقا دادم و روی یه کیس تازه گذاشتم.
و هر 2 تا هارد رو نصب کردم.
وقتی سیستم رو روشن کردم یکی از هارد ها شروع به بوق زدن کرد و وقتی سیستم بالا اومد ویندوز (7) اون هارد رو نشناخت! و بعد از حدود 5 دقیقه بوق زدنش متوقف شد!
دوباره جای کابل های پاور و ساتا رو عوض کردم اما هر بار اون هارد بوق میزنه و اطلاعاتش در دسترس نیست.
مشکل از کجاست و باید چیکار کنم؟

رضا امیر
18-02-2011, 02:34
سلام خدمت همه اساتید.
ممنون میشم کمکم کنید:
من 2 تا هارد 160 maxtor دارم.
همین امروز مادربورد و گرافیک و رم و پاور رو ارتقا دادم و روی یه کیس تازه گذاشتم.
و هر 2 تا هارد رو نصب کردم.
وقتی سیستم رو روشن کردم یکی از هارد ها شروع به بوق زدن کرد و وقتی سیستم بالا اومد ویندوز (7) اون هارد رو نشناخت! و بعد از حدود 5 دقیقه بوق زدنش متوقف شد!
دوباره جای کابل های پاور و ساتا رو عوض کردم اما هر بار اون هارد بوق میزنه و اطلاعاتش در دسترس نیست.
مشکل از کجاست و باید چیکار کنم؟
سلام دوست عزیز
بوق زدن هارد آن هم بصورت ملودی وار و از ریتم کم به تند و با صدای بلند تر نشانه خوبی نیست
اتصالات را کاملا چک کنید از طریق بایوس مادربرد ولتاژ های پاور را در قسمت Power چک کنید.

1- به هارددیسک ها فشار وارد نکنید ( بعد ار 5 دقیقه ....)
2- تک به تک هارددیسک ها را وصل کنید بدون اتصال کابل ساتا فقط برق را وصل کنید
3- اگر صدایی شنیده نشد این بار کابل ساتا را وصل و وارد بایوس مادربرد شوید و ببینید کدام هارد درست دیتکت میشود و کدام نه؟
4- اگر هارددیسک درست دیتکت میشود آیا با مشخصات درست است یا خیر مثلا Maxtor 6Y160L0
5- درصورت شنیدن هرگونه صدای غیر طبیعی از هارددیسک و مهم بودن اطلاعات بدون فوت وقت به متخصص مراجعه نمایید.

شما خاطر نشان کرده اید که مادربرد را تعویض کرده اید ! به چه علت ؟ شاید مادربرد جدید خراب است ( میتواند آسیب جدی به هارد شما وارد کند. شاید پاور جدید مشکل دارد.
آیا قبل از تعویض و آپگرید کردن هارددیسک ها سالم بودند؟ آنها را سیستم دیگر چک کرده اید؟

شاید مادربرد قبلی شما سوخته بوده و در زمان رخ دادن حادثه هارد را نیز خراب کرده همینطور برای پاور .

در هر صورت صدای بوق از هارددیسک میتواند به دلایل زیر باشد:
1- نوسان ولتاژ در لحظه استارت هارددیسک
2- کمبود شدت جریان برق
3- خرابی برد هارددیسک در قسمت رگلاتور ولتاژ
4-خرابی برد در قسمت CPU
5- خرابی اسپیندل موتور و نرسیدن به دور لازم
6- خرابی در مدار آمپلیفایر
7- خرابی هد خواندن و نوشتن

البته خانواده های مختلف و هارددیسک های مختلف رفلکس های مختلفی دارند به نوع ساختار بوق که در ابتدا نوشتم دقت کنید
لطفا اطلاعات را تکمیل کنید.

یک توصیه : هرگاه میخواهید سیستم را ارتقا دهید از فروشنده بخواهید کار را برای شما تمام کند و سیستم را بسته به شما تحویل دهد. این کار 2 دو حسن دارد:
1- شما به این مشکلات بر نمیخورید که حالا کدام قطعه من خراب بوده و مقصر کیست؟
2- از سالم بودن قطعات خریداری شده اطمینان حاصل میکنید.

سید رضا امیر

light
18-02-2011, 12:01
اطلاعات رو دیگه نمیخوام ، قراره دوباره بدم واسم پرش کنن
فقط چیکار کنم که 500 گیگ رو کامل بزنه (الان 200 گیگ زده جای خالی داره)

این مرکز بازیابی اطلاعات هزینه چقدر میگیرن ؟

MASOUD_MW2
18-02-2011, 12:13
بسیار ممنون دوست عزیز.
بوق زدن دارای ریتم از صدای ضعیف به بلند نیست.
بلکه یک صدای ثابت و با مکث 1 ثانیه بین هر بوق با بوق بعدی هست.
روی سیستم قبلی که به مراتب ضعیف تر از سیستم جدید هست هر 2 هارد بدون مشکل کار میکردن.
پاور جدید هم green 535w وات هست و فکر نکنم مشکل پاور داشته باشه.
یکی از هارد ها که سالم هست و ویندوز روش نصب هست هیچگونه مشکلی نداره.
اما هارد خراب رو وقتی فقط کابل برق بهش وصل هست هم بوق میزنه.
به دلیل اینکه هارد این شرایط رو داره اصلا نمیتونم با بایوس وارد جزئیاتش بشم! چون اصلا شناسایی نشده.

شما خاطر نشان کرده اید که مادربرد را تعویض کرده اید ! به چه علت ؟ شاید مادربرد جدید خراب است ( میتواند آسیب جدی به هارد شما وارد کند. شاید پاور جدید مشکل دارد.
آیا قبل از تعویض و آپگرید کردن هارددیسک ها سالم بودند؟ آنها را سیستم دیگر چک کرده اید؟
مادر بورد رو بخاطر تعویض قطعات مجبور شدم عوض کنم.
الان از مادربورد asus p7p55-Lx استفاده میکنم.
تمام قطعات هم درست کار میکنن.
قبل از تعویض در این چند روز آخری گاهی صفحه آبی ویندوز میومد! علتش رو نمیدونم!
و متاسفانه هنوز نتونستم هارد معیوب رو روی یه سیستم دیگه هم چک کنم.

رضا امیر
19-02-2011, 00:29
اطلاعات رو دیگه نمیخوام ، قراره دوباره بدم واسم پرش کنن
فقط چیکار کنم که 500 گیگ رو کامل بزنه (الان 200 گیگ زده جای خالی داره)

این مرکز بازیابی اطلاعات هزینه چقدر میگیرن ؟
سلام
چون دیگه احتیاجی به اطلاعات ندارید و اصلش را دارید میتوانید از سایت مکستور یا سیگیت نرم افزار ست آپ هارددیسک را دانلود کنید و هارددیسک را دوباره پارتیشن بندی کنید از اول ، و اطلاعات دوباره درونش کپی کنید.
برای ست آپ دوباره هارد به سایت مادر هارددیسکتان مراحعه کنید احتیاجی به پرداخت وجه به شرکت ها ندارید . اما اگر نمیتوانید به بنده بگویید تا ترتیب این کار را مجانا برایتان بدهم.

سید رضا امیر

رضا امیر
19-02-2011, 00:40
بسیار ممنون دوست عزیز.
بوق زدن دارای ریتم از صدای ضعیف به بلند نیست.
بلکه یک صدای ثابت و با مکث 1 ثانیه بین هر بوق با بوق بعدی هست.
روی سیستم قبلی که به مراتب ضعیف تر از سیستم جدید هست هر 2 هارد بدون مشکل کار میکردن.
پاور جدید هم green 535w وات هست و فکر نکنم مشکل پاور داشته باشه.
یکی از هارد ها که سالم هست و ویندوز روش نصب هست هیچگونه مشکلی نداره.
اما هارد خراب رو وقتی فقط کابل برق بهش وصل هست هم بوق میزنه.
به دلیل اینکه هارد این شرایط رو داره اصلا نمیتونم با بایوس وارد جزئیاتش بشم! چون اصلا شناسایی نشده.

مادر بورد رو بخاطر تعویض قطعات مجبور شدم عوض کنم.
الان از مادربورد asus p7p55-Lx استفاده میکنم.
تمام قطعات هم درست کار میکنن.
قبل از تعویض در این چند روز آخری گاهی صفحه آبی ویندوز میومد! علتش رو نمیدونم!
و متاسفانه هنوز نتونستم هارد معیوب رو روی یه سیستم دیگه هم چک کنم.
سلام
من فکر میکنم بهتر است هارددیسک را به یک مرکز تعمیرات نشان بدهید و بیشتر با آن سروکله نزنید .
باید تست های بیشتر انجام شود:

1- تست سلامت برد هارددیسک
( متاسفانه شما ندارید البته گفتید مشابه دارید ولی اگر بردها را جابجا کنید و بردتان آسیب ببیند مشکلتان دوتا میشود ، خود دانید)
اگر بخواهید بردها را جابجا کنید دقت کنید ، روی برد یک آی سی بزرگ وجود دارد چند خط نوشته دارد که یکی از آنها با عدد 100 شروع میشود اگر هردو شماره که با 100 شروع میشوند یکسان است بردها مشابه هستند.
توجه : در بعضی از هارددیسک های مکستور در خط اول یا دوم برد شماره دیگری نیز وجود دارد مانند D4-D4 یک زوج از یک حرف و یک عدد آنها نیز باید مشابه باشند.

2- تست سلامت هد هارددیسک
که ابزار خاص میخواهد بدون باز کردن هارددیسک

3- تست اسپیندل
و .
.

در آخر اینکه تست هارددیسک در مراکز تعمیرات برای شما هزینه در بر نخواهد داشت.

ata.royalfalcon
20-02-2011, 08:22
سلام
آقا رضا امير يه سوالي داشتم
من حدود 10 ترابايت آرشيو دارم در 6 تا هارد اكسترنال
حالا بگذريم
من بطور مستقيم از DVD كپي ميكنم توي هارد اكسترنال ، يعني با هارد اينترنال كاري ندارم
ولي در موقع كپي كردن بطور از مستقيم از DVD به هارد اكسترنال ، هارد اينترنال شروع به فعاليت ميكنه
در صورتيكه وقتي من به طور مستقيم از ديويدي به هارد اكسترنال كپي ميكنم هارد اينترنال نبايد فعاليت خاصي داشته باشه .
چرا اينطوريه ؟؟؟
آيا نرم افزار ديگه اي هست كه مستقيم كپي كنه و كاري به هارد اينترنال نداشته باشه؟؟

رضا امیر
20-02-2011, 09:06
سلام
آقا رضا امير يه سوالي داشتم
من حدود 10 ترابايت آرشيو دارم در 6 تا هارد اكسترنال
حالا بگذريم
من بطور مستقيم از DVD كپي ميكنم توي هارد اكسترنال ، يعني با هارد اينترنال كاري ندارم
ولي در موقع كپي كردن بطور از مستقيم از DVD به هارد اكسترنال ، هارد اينترنال شروع به فعاليت ميكنه
در صورتيكه وقتي من به طور مستقيم از ديويدي به هارد اكسترنال كپي ميكنم هارد اينترنال نبايد فعاليت خاصي داشته باشه .
چرا اينطوريه ؟؟؟
آيا نرم افزار ديگه اي هست كه مستقيم كپي كنه و كاري به هارد اينترنال نداشته باشه؟؟
سلام دوست خوبم
اولا" - سیستم عامل شما در هارد اینترنال نصب است ، بنابراین هر عملیاتی را که سیستم عامل انجام میدهد طبعا" از آن هارد استفاده میکند . این اصلی ترین دلیل هار کرد آن هارددیسک اینترنال شما است . و اگر میزان اطلاعات از میزان اختصاص داده شده در رم کامپیوتر بیشتر باشد بصورت پیش فرض سیستم عامل باقی اطلاعات که از رم سرریز میشود را در فایل های خاصی در مکان نصب خودش میریزد مگر اینکه شما این مکان را تغییر دهید.Virtual memory

برای راحتی شما نحوه رسیدن به آن در ویندوز 7 را میگذارم در اینجا شما میتوانید میزان این حافظه در هارددیسک را کم زیاد و حتی مکانش را تغیر دهید.
1-روی My Computer راست کلیک کنید و Properties را بزنید
2- در منوی سمت چپ بر روی Advanced System setting کلیک کنید
3- در تب Advanced قسمت اول Performance روی setting کلیک کنید
4- در پنجره باز شده روی تب Advanced کلیک کنید
5- در وسط صفحه بر روی Change کلیک کنید

دوما" - اگر شما در سیستم عامل ویروس کش نصب کرده باشید در هنگام عملیات کپی برداری این نرم افزار فعال است پس دوباره هارد اینترنال کار میکند.

سوما" شما آپشنی دارید به نام DMA که بصورت پیش فرض on میباشد ولی در بعضی سیستم عامل های قدیمی باید آن را بصورت دستی on کنید . Direct Memory Access به شما در انتقال اطلاعات بدون گذر از قسمتهایی که زمان انتقال را هدر میدهند کمک میکند.

پیشنهاد:
اگر از هارددیسکهای اکسترنال استفاده میکنید ، بصورت آماتور یا حرفه ای ( نه کاربر عادی) حتما از سیستمهای فایروال بهره ببرید زیرا سرعت بالایی دارند سیستمهای با درگاه USB کند هستند.

در آخر :
خاطر نشان کنم که منوی HELP ویندوز بیشتر استفاده کنید و اینکه تخصص بنده سخت افزار است آنچه به عقل بنده در این مورد رسید و دانسته داشتم در اختیار گذاشتم .

توصیه:
سیستم های وجود دارند که شما عموما به آنها در هنگام خرید قطعات توجه چندانی نمیکنید مانند Channel مثلا میگویند این مادربرد 3 کانال دارد در فلان قسمت . منظور این است که اگر مثلا در قسمت پل جنوبی مادربرد درگاه ساتا 1 کانال دارد و سرعت انتقال دیتا 1 گیگ است اگر شما 3 هارد متصل کنید سرعت انتقال دیتا در هر یک از هارددیسک ها در زمانی که همه با هم کار میکنند ، هرکدام فقط یک سوم از 1 گیگ است .حال آنکه در مادربرد 3 کاناله در این ناحیه سهم انتقال اطلاعات برای فقط 3 هارددیسک هر کدام 1 گیگ است.

امید وارم توانسته باشم حق کلام را ادا کنم.

ata.royalfalcon
20-02-2011, 09:27
خيلي ممنون از شما آقاي رضا امير

سوما" شما آپشنی دارید به نام DMA که بصورت پیش فرض on میباشد ولی در بعضی سیستم عامل های قدیمی باید آن را بصورت دستی on کنید . Direct Memory Access به شما در انتقال اطلاعات بدون گذر از قسمتهایی که زمان انتقال را هدر میدهند کمک میکند.

اين نكته خيلي مهمي بود كه نميدونستم فقط آدرس تنظيمات مربوط به dma رو لطف ميكنين ؟؟ (ويندوز سون)

ويرايش :

حافظه مجازي رو قبلا غير فعال كردم چون سيستم من 4 گيگ رم داره و حداكثر از 30 درصد هم بيشتر نميشه. بعني نرم افزار زيادي نصب نكردم و كلا در حالت best performance هست

رضا امیر
20-02-2011, 09:39
خيلي ممنون از شما آقاي رضا امير

اين نكته خيلي مهمي بود كه نميدونستم فقط آدرس تنظيمات مربوط به dma رو لطف ميكنين ؟؟ (ويندوز سون)

ويرايش :

حافظه مجازي رو قبلا غير فعال كردم چون سيستم من 4 گيگ رم داره و حداكثر از 30 درصد هم بيشتر نميشه. بعني نرم افزار زيادي نصب نكردم و كلا در حالت best performance هست
سلام
نوشتم برایتان که از help سیستم عامل استفاده کنید در قسمت جستجو عبارت خود را تایپ کنید شما را به آن قسمت راهنمایی میکند.

mdoct
20-02-2011, 23:08
سلام وبا عرض خسته نباشید
من یه هارد مکستور 500 کیگ دارم
یه سالی میشه که استفاده میکنم . جدیدا یه صداهایی مانند (خر خر) کردن (بعضی مواقع) شنیده میشه
در ضمن ّبد سکتور هم میده
با نرم افزار هم رفع نشد(regurator)
میشه منو راهنمایی کنید

رضا امیر
21-02-2011, 04:54
سلام mdoct
صدای خر خر از هارددیسک نشانه خوبی نیست . اگر هارد شما گارانتی دارد به آن مراجعه کنید . اگر نه به یک متخصص در مراکز تعمیرات نشان دهید. شما هم که خودتان تست بد سکتور را انجام داده اید و میگویید که بد سکتور دارد سخت افزار خاصی هم برای رفع آن ندارید ! وقت را تلف نکنید.

reza1281
21-02-2011, 15:10
با سلام من یک هارد یک ترابایت هیتاچی خریدم وقتی که نصبش کردم و سیستمو روشن کردم متوجه شدم که هارد صدا میده البته وقتی سیستم روشنه ولی کار نمیکنم صدا نمیده اما اگه بخوام فایلی روباز کنم صدای خرخر خفیفی از هارد میاد لطفا منو راهنمایی کنید.باتشکر:41:

EditEhsan
21-02-2011, 15:49
با سلام خدمت دوستان
من یه هارد 500 maxtor دارم . از این بنده خدا خیلی کار کشیدم همیشه درحال دانلود توش بودم و کار ترجمه سریال و انیمه هم انجام میدادم . امروز صبح یه دایرکتوری از این هارد رو باز نکرد . چک ویندوز رو که زدم دیگه کل هارد رو نشناخت (کل هارد یه پارتیشن بود)
یعنی فقط نوشته بود درایو F و شکل هارد رو نیاورده بود (ویندوز 7 64bit)
خلاصه پیغام میداد که اطلاعات درست نمیباشد . بعد از اینکه با چند تا برنامه مثل Paragon Partition Manager (چه تو ویندوز و چه تو داس) و پارتیشن مجیک چک کردم هارد کلا رفت . کابل رو درآوردم و دوباره زدم الان شکل درایو اومده ولی حجم نشون نمیده. روش هم کلیک میکنم میگه فرمت کن که فرمت هم نمیکنه .
درضمن صدای موتور هارد و میشنوم و خر خر هم نمیکنه .
دوستان یه کمکی بکنن , خود هارد مهم نیست اما بعضی اطلاعاتش مهمه

رضا امیر
21-02-2011, 16:15
با سلام خدمت دوستان
من یه هارد 500 maxtor دارم . از این بنده خدا خیلی کار کشیدم همیشه درحال دانلود توش بودم و کار ترجمه سریال و انیمه هم انجام میدادم . امروز صبح یه دایرکتوری از این هارد رو باز نکرد . چک ویندوز رو که زدم دیگه کل هارد رو نشناخت (کل هارد یه پارتیشن بود)
یعنی فقط نوشته بود درایو F و شکل هارد رو نیاورده بود (ویندوز 7 64bit)
خلاصه پیغام میداد که اطلاعات درست نمیباشد . بعد از اینکه با چند تا برنامه مثل Paragon Partition Manager (چه تو ویندوز و چه تو داس) و پارتیشن مجیک چک کردم هارد کلا رفت . کابل رو درآوردم و دوباره زدم الان شکل درایو اومده ولی حجم نشون نمیده. روش هم کلیک میکنم میگه فرمت کن که فرمت هم نمیکنه .
درضمن صدای موتور هارد و میشنوم و خر خر هم نمیکنه .
دوستان یه کمکی بکنن , خود هارد مهم نیست اما بعضی اطلاعاتش مهمه
سلام
هارد شما باید از باکس خارج شود و یک چک کامل انجام شود . ظاهرا مشکل عمومی هاردهای Seagate Barracuda را دارید چون بنا به گفته شما ظرفیت هارد صفر است ولی دیتکت میشود ، ولی نمیشود به حتم یقین گفت . به یک مرکز تخصصی تعمیرات هارددیسک مراجعه فرمایید.
این لینک را ببینید :

EditEhsan
21-02-2011, 17:07
ممنون دوست عزیز
متاسفانه با آپدیت فریمور هم درست نشد
مرکز تخصصی تو سمت سعادت آباد وجود داره یا فقط تو مرکز هست ؟

رضا امیر
22-02-2011, 02:54
ممنون دوست عزیز
متاسفانه با آپدیت فریمور هم درست نشد
مرکز تخصصی تو سمت سعادت آباد وجود داره یا فقط تو مرکز هست ؟
سلام دوست عزیزم
شما باید به مرکزی مراجعه کنید که PC-3000 for windows UDMA به سایت من مراجعه کنید.
سید رضا امیر

hojjat2005
23-02-2011, 14:51
سلام دوستان
من یک هارد maxtor و یک هارد samsung hd502hj دارم نرم افزار HD Tune pro رو نصب کردم در قسمت headlth این ارور رو داده : ultra dma crc error count
این مشکل چگونه رفع میشه؟

اینم عکس از نرم افزار :

رضا امیر
25-02-2011, 05:31
سلام دوستان
من یک هارد maxtor و یک هارد samsung hd502hj دارم نرم افزار HD Tune pro رو نصب کردم در قسمت headlth این ارور رو داده : ultra dma crc error count
این مشکل چگونه رفع میشه؟

اینم عکس از نرم افزار :

سلام
CRC و یا همان Cyclic Redundancy Check یک پریتی Parity یا بیت خاص است در ناحیه خاص از سکتور که هرگاه دیتا مابین کامپیوتر و هارددیسک رد و بدل میشود چگونگی سلامت اطلاعات منتقل شده ، چک شود و در صورت بروز خطا بیت آن تغیر میکند . که جزوی از متادیتا خوانده میشود. متادیتا یعنی کلیه بیت ها و عملیاتی که سلامت دیتا را تضمین میکند که از .... ( بگذریم )
اگر ایراد CRC روی هارددیسک شما نمایش داده میشود میتواند از چندین دلیل مختلف باشد :
1- مشکل در PCB ( برد هارددیسک)
2- مشکل در پلتر یا یکی از هد ها ( مانند بدسکتور)
3- نوسانات ولتاژی
4- خرابی کابل های رابط
و ...

اما من فکر میکنم هارد را یک چک بد سکتور بکنید بیشتر این ایراد بخاطر بد سکتور پیش میاید . به این دلیل که نمیتواند اطلاعات را درست منتقل کند فیلد مربوط به آن تیک میخورد و ....
اگر اطلاعات مهم است به احتمال زیاد بازیابی میشود
اگر اطلاعات مهم نیست چند بار آنرا LLF کنید

توجه کنید که گاها" این ارور در ویندوز بصورت یک پنجره در هنگام کپی اطلاعات نمایش داده میشود . نشانه خوبی نیست ولی بیشتر میتواند بخاطر ویروس باشد.

Alislow
25-02-2011, 12:43
من یه هارد 160 مکستور دارم مدل stm3160215as دیروز که روشن کردم صدا میداد و خیلی کند بالا اتومد بعد چند دقیقه یه صدایی داد و خاموش شد.دوباره که روشن کردم هاردو شناسایی میکرد اما موقع بالا اومدن پیام دیسک فایلور میداد امروز هم اصلا هاردو شناسایی نمیکنه.به نظر شما مشکل چیه؟

رضا امیر
25-02-2011, 16:11
من یه هارد 160 مکستور دارم مدل stm3160215as دیروز که روشن کردم صدا میداد و خیلی کند بالا اتومد بعد چند دقیقه یه صدایی داد و خاموش شد.دوباره که روشن کردم هاردو شناسایی میکرد اما موقع بالا اومدن پیام دیسک فایلور میداد امروز هم اصلا هاردو شناسایی نمیکنه.به نظر شما مشکل چیه؟
سلام دوست خوبم

پیغام "Primary master hard disk fail " به معنای شناسایی نشدن هارد دیسک در بایوس مادربرد است . و دلایل مختلفی میتواند داشته باشد که شما میتوانید چک بفرمایید.:
1- خرابی در اتصالات و کابل ها
2- بدسکتور بخصوص در ناحیه آغاز ( ترک صفر ) هارددیسک
3- خرابی در مکان سرویس ( فرم ویر )
4- خرابی در برد الکترونیکی کنترلر PCB

با تمام توضیحات اگر اطلاعات خاص دارید به متخصص رجوع بفرمایید در غیر اینصورت بهتر است هارد را تعویض نمایید چون هم قدیمی است و هم با اضافه کردن مبلغی روی هزینه تعمیر آن میتوانید یک هارد با ظرفیت بیشتر تهیه کنید.

hojjat2005
25-02-2011, 17:22
سلام
CRC و یا همان Cyclic Redundancy Check یک پریتی Parity یا بیت خاص است در ناحیه خاص از سکتور که هرگاه دیتا مابین کامپیوتر و هارددیسک رد و بدل میشود چگونگی سلامت اطلاعات منتقل شده ، چک شود و در صورت بروز خطا بیت آن تغیر میکند . که جزوی از متادیتا خوانده میشود. متادیتا یعنی کلیه بیت ها و عملیاتی که سلامت دیتا را تضمین میکند که از .... ( بگذریم )
اگر ایراد CRC روی هارددیسک شما نمایش داده میشود میتواند از چندین دلیل مختلف باشد :
1- مشکل در PCB ( برد هارددیسک)
2- مشکل در پلتر یا یکی از هد ها ( مانند بدسکتور)
3- نوسانات ولتاژی
4- خرابی کابل های رابط
و ...

اما من فکر میکنم هارد را یک چک بد سکتور بکنید بیشتر این ایراد بخاطر بد سکتور پیش میاید . به این دلیل که نمیتواند اطلاعات را درست منتقل کند فیلد مربوط به آن تیک میخورد و ....
اگر اطلاعات مهم است به احتمال زیاد بازیابی میشود
اگر اطلاعات مهم نیست چند بار آنرا LLF کنید

توجه کنید که گاها" این ارور در ویندوز بصورت یک پنجره در هنگام کپی اطلاعات نمایش داده میشود . نشانه خوبی نیست ولی بیشتر میتواند بخاطر ویروس باشد.

با سلام آقا من چک کردم هاردم بدسکتور نداشت ممکن هست یکدفعه هادرم بسوزه ؟؟ مشکل کابل هم چک کردم مشکل ما کابل هم نیست من توی کپی اطلاعات هم مشکلی ندارم باید چکار کنم ؟

رضا امیر
25-02-2011, 22:15
سلام جناب Hojjat 2005
میتوانید به خانه سخت افزار و یا یکی از مراکزی که از خانه سخت افزار PC-3000 for windows UDMA تهیه کرده مراجعه نمایید و S.M.A.R.T هارد را برایتان ریست کند تا دیگر پیغام خطا ظاهر نشود. البته به آن شرط که هارد بدسکتور نداشته باشد .

موفق باشید

hojjat2005
25-02-2011, 23:31
سلام جناب Hojjat 2005
میتوانید به خانه سخت افزار و یا یکی از مراکزی که از خانه سخت افزار PC-3000 for windows UDMA تهیه کرده مراجعه نمایید و S.M.A.R.T هارد را برایتان ریست کند تا دیگر پیغام خطا ظاهر نشود. البته به آن شرط که هارد بدسکتور نداشته باشد .

موفق باشید

من شهرستان هستم باید چکار کنم ؟؟؟

قیمت سخت افزار PC-3000 for windows UDMA چقدر هست ؟؟

رضا امیر
26-02-2011, 01:43
سلام
لزومی ندارد شما آنرا خریداری کنید چون قیمت آن بالای 10 میلیون تومان است . به یکی از مراکز تعمیرات ارسال نمایید . اگر بفرمایید در کدام شهرستان هستید نزدیک ترین مرکز را به شما معرفی میکنم.

lazarus
26-02-2011, 01:53
با سلام
من یک هارد وسترن دیجیتال گرین یک ترا بایت دارم که به عنوان هارد دوم و فقط برای ذخیره اطلاعات روی سیستمم هست . تا دیروز خیلی خوب کار میکرد ولی امروز که سیستمو روشن کردم خیلی طول کشید که بوت بشه و وقتی بعد از مدت زیادی تونست وارد ویندوز بشه سرعت سیستم فوق العاده کند شده بود و پارتیشنهایی مربوط به این هارد با اینکه در ویندوز دیده میشدند ولی قابل دسترسی و استفاده نبودند
دوستانی که در این زمینه تجربه دارند لطفا راهنمایی کنند برای بازیابی اطلاعات و برگشتن هارد به حالت اول لازمه چیکار کنم؟
خیلی ممنونم

lazarus
26-02-2011, 01:56
با سلام
من یک هارد وسترن دیجیتال گرین یک ترا بایت دارم که به عنوان هارد دوم و فقط برای ذخیره اطلاعات روی سیستمم هست . تا دیروز خیلی خوب کار میکرد ولی امروز که سیستمو روشن کردم خیلی طول کشید که بوت بشه و وقتی بعد از مدت زیادی تونست وارد ویندوز بشه سرعت سیستم فوق العاده کند شده بود و پارتیشنهایی مربوط به این هارد با اینکه در ویندوز دیده میشدند ولی قابل دسترسی و استفاده نبودند
دوستانی که در این زمینه تجربه دارند لطفا راهنمایی کنند برای بازیابی اطلاعات و برگشتن هارد به حالت اول لازمه چیکار کنم؟
خیلی ممنونم

hojjat2005
26-02-2011, 14:18
من شهرستان سیرجان هستم

ali gamma
26-02-2011, 18:43
سلام دوستان مدتیه که بعد از کلیک بروی هر یک از درایو های هاردیسک چیزی در حدود 10 :41:ثانیه طول میکشه که وارد شه.

نصب دوباره ویندوز و فرمت کل هارددیسک هم چاره نبوده. میشه منو راهنمایی کنید . مرسی

رضا امیر
26-02-2011, 19:22
سلام دوستان مدتیه که بعد از کلیک بروی هر یک از درایو های هاردیسک چیزی در حدود 10 :41:ثانیه طول میکشه که وارد شه.

نصب دوباره ویندوز و فرمت کل هارددیسک هم چاره نبوده. میشه منو راهنمایی کنید . مرسی
سلام
چند عامل باعث تاخیر در باز شدن درایو میشود.
1- میزان فایلها (عموما فلدر یا پارتیشنی که تعداد زیادی فایل بیش از 500 فایل در روت اصلی باشد)
2- نرم افزار های مقیم در حافظه که بر روی رخداد خاصی عملیات خاص انجام میدهند مانند ویروس کش ها
3- کمبود فضا در آن پارتیشن خاص و یا حتی پر بودن پارتیشن حاوی سیستم عامل
4- نا سازگاری قطعات سخت افزاری با هم مثلا بعضی از هارددیسک ها با سیستم عامل خاص و مادربرد خاص ...
5- ویروس و کرم های خاص و ...

نکته : بعضی از این ویروس ها مقیم ناحیه MBR میشوند که حتی با پارتیشن بندی دوباره و فرمت کردن هم از بین نمیروند. اگر اطلاعات خاصی ندارید هارد را LLF ( فرمت سطح پایین ) کنید لزوما همه هارد هم نیاز نیست همان ابتدا کافی است .
اگر نمیتوانید به یک مرکز تعمیرات مراجعه کنید و بگویید فقط تا 1000 سکتور ابتدا را برایتان Low level کنند چند ثانیه بیشتر طول نمیکشد . هزینه ای هم ندارد. دوباره هارد را پارتیشن کنید سیستم عامل را نصب کنید.

توجه کنید پس از فرمت سطح پایین اطلاعات ازبین میرود حتما از قبل کپی تهیه نمایید.

hojjat2005
27-02-2011, 00:34
سلام
لزومی ندارد شما آنرا خریداری کنید چون قیمت آن بالای 10 میلیون تومان است . به یکی از مراکز تعمیرات ارسال نمایید . اگر بفرمایید در کدام شهرستان هستید نزدیک ترین مرکز را به شما معرفی میکنم.

من شهرستان سیرجان هستم

رضا امیر
27-02-2011, 01:51
من شهرستان سیرجان هستم
برایتان ارسال کردم اینجا نمیشود تلفن و آدرس زد چون تبلیغ میشود بصورت خصوصی برایتان ارسال میکنم فکر کنم شیراز خوب باشد.
به من ایمیل بزنید info@ihh-co.com

hojjat2005
27-02-2011, 13:30
برایتان ارسال کردم اینجا نمیشود تلفن و آدرس زد چون تبلیغ میشود بصورت خصوصی برایتان ارسال میکنم فکر کنم شیراز خوب باشد.
به من ایمیل بزنید info@ihh-co.com

یکی از دوستان به من گفتن اگه با برنامه مخصوص هارد preformat کنم درست میشه آیا این امکان وجود داره که درست بشه ؟؟؟ وچطوری برنامه مخصوصش رو گیر بیارم ؟؟؟

رضا امیر
27-02-2011, 13:34
یکی از دوستان به من گفتن اگه با برنامه مخصوص هارد preformat کنم درست میشه آیا این امکان وجود داره که درست بشه ؟؟؟ وچطوری برنامه مخصوصش رو گیر بیارم ؟؟؟
سلام
خیر با برنامه فرمت سطح پایین مشکلات دیگر شاید حل شود ولی به ریپورت کاری ندارد.

saeed842
28-02-2011, 17:43
باسلام
هارد 20 هیتاچی لبتاب دارم خراب شده دادم مرکز تعمیروبازیابی اطلاعات حدود 14 روزه شده دیروز رفتم خبر بگیرم میگه هد رو عوض کردم هارد شما بد سکتور شدید داره باید زیردستگاه بزارم ایمیج بگیرم ازایمیج گرفته شده اطلاعات رو بازیابی کنم اینکارم 5 روز طول میکشه احتمالشم 50درصده مبلغ دستمزدم حدود 150هزارتومان حالا نظرشما؟ لطفا

Unknownlive2
01-03-2011, 16:58
:19: سلام دوستان من یک هارد اکسترنال ADATA دارم که حالا می زنم تو کامپیوتر می گه باید فرمتش کنی اخرین برسی های که کردم فهمیدم File Format پریده چه خاکی تو سرم بریزم :2:

رضا امیر
02-03-2011, 05:26
باسلام
هارد 20 هیتاچی لبتاب دارم خراب شده دادم مرکز تعمیروبازیابی اطلاعات حدود 14 روزه شده دیروز رفتم خبر بگیرم میگه هد رو عوض کردم هارد شما بد سکتور شدید داره باید زیردستگاه بزارم ایمیج بگیرم ازایمیج گرفته شده اطلاعات رو بازیابی کنم اینکارم 5 روز طول میکشه احتمالشم 50درصده مبلغ دستمزدم حدود 150هزارتومان حالا نظرشما؟ لطفا

سلام
اولا برای تعویض قطعات داخلی ویا حتی برای باز نمودن هارددیسک باید از شما کسب اجازه میکردند!!!!!
شما جوری نوشتید که انگار اصلا خبری ندارید یا نداشتید!!
دوما بله اگر هارددیسکی بد سکتور شدید داشته باشد یکی از راه ها Clone کردن هارددیسک است که ایشان به شما گفته است.
سوما باز هم بله این کار ممکن است بنا به میزان خرابی هارد شما حتی چند ماه نیز طول بکشد.
رابعا" خیر تا آنموقع که شما اطلاعاتی دریافت ننموده اید لازم به دادن پولی نیست.

مگر اینکه با شما جهت جراحی هارددیسک هماهنگ شده باشد و مبلغ نیز طی شده باشد.

جمع بندی : آن هارد اگر دربش باز شده باشد دیگر برای شما هارد بشو نخواهد بود . پس در موقع تحویل اطلاعات را چک بفرمایید اگر آنچه خواستید بود پول پرداخت کنید اگر نبود فقط خداحافظی کنید.

---------- Post added at 08:56 PM ---------- Previous post was at 08:51 PM ----------

:19: سلام دوستان من یک هارد اکسترنال ADATA دارم که حالا می زنم تو کامپیوتر می گه باید فرمتش کنی اخرین برسی های که کردم فهمیدم File Format پریده چه خاکی تو سرم بریزم :2:
سلام
دوست عزیز
بهتر این است که اگر اطلاعات برایتان ارزش دارد به یک مرکز بازیابی اطلاعات که میناسید مراجعه نمایید.
اما خودتان نیز میتوانید این کار را انجام دهید . کافی است یک سیستم سالم داشته باشید و کمی وقت صرف جستجوی نرم افزارهای بازیابی اطلاعات کنید که خدا را شکر در سایت های ایرانی فراوان است . هارد خراب را بعنوان هارد دوم به سیستم متصل کنید و با نرم افزار آنرا بخوانید .
شرط: به هیچ عنوان اطلاعات بازیابی شده را در هارد مشکل دار یا در حال بازیابی SAVE و یا Copy نفرمایید.

saeed842
02-03-2011, 10:26
با سلام وتشکرفراوان از آقا امیر
در رابطه با هارد هیتاچی 20 با بدسکتور شدید،مرکز مربوطه بابت تعویض هدبامن هماهنگ بود ولی چون زمان زیادی گذشته میخواستم بدونم بهترین روش برای بازیابی چیه و روند کار درسته یانه؟(ضمنا مرکز مربوطه ادا داره که pc-3000 اورجینال داره )
سوال دوم :من چقدر به بازگشت اطلاعات امیدوار باشم؟ باتشکر
سوال سوم:هارد در ادامه بازیابی ممکنه که خرابتر بشه؟

samankhare
02-03-2011, 10:51
سلام
من چند وقته پیش یه هارد adata sh-93 خریدم
اولش هر کاری کردم نتونستم به چند تا درایو fat32 پارتیشن بندیش کنم
همینجوری ازش استفاده می کردم (به صورت یه درایو 500 گیگابایتی fat32 )
تا پریروز که بیکار شدم و شروع کردم با norton partition manager , paragon باهاش ور رفتن
بعد از تلاشهایه فراوان و وصل کردن یک آداپتور به usb hub ام تونستم با استفاده از paragon پارتیشن بندی دلخواه رو انجام بدم
و درایو هایی که ساخته بودم هم تونستم تو MyComputer ببینم!
اما دفعه بعد که کامپیوتر رو روشن کردم تا الان دیگه هاردم شناسایی نمیشه!
یعنی تو اون لیست usb های متصل به کامپیوتر (وینوز 7) هارد رو نشون میده ، ولی فقط اسمه هارده ( که نوشته adata sh93) و هیچ اثری از درایو هام نیس
برنامه norton partition manager , paragon هم دیگه هاردمو نمیشناسن
وقتیم هارد به usb کامپیوتر وصله چراغش هی چشمک میزنه ( انگار داره یه چیزیو می خونه )
وقتیم می خوام از کامی جداش کنم ویندوز پیام میده نمیتونه safe remove اش کنه

سوخته؟
گارانتی ببرم قبول میکنه؟
پلیز هلپ

mapooli
03-03-2011, 00:34
سلام دوستان،
من یه هارد Maxtor 250Gb دارم که سه چهار روزه به شدت مشکل هنگ کردن پیدا کرده خصوصا هنگام کپی کردن فایل ها بالای 100 MB و یا خواندن اطلاعات و همچنین هنگام اجرایل فایل های ویدئویی هم سریع هنگ میکنه،و مجبور میشم سیستم رو ریست کنم، هنگام کپی اگه هنگ میکنه بعد از ریست امکان کپی همون فایل وجود داره ولی برای فایل های بعدی دوباره هنگ میکنه.
به نظر شما مشکل از چیه ؟ قابل رفع هست یا باید یه هارد جدید بگیرم ؟ :(

رضا امیر
03-03-2011, 06:44
با سلام وتشکرفراوان از آقا امیر
در رابطه با هارد هیتاچی 20 با بدسکتور شدید،مرکز مربوطه بابت تعویض هدبامن هماهنگ بود ولی چون زمان زیادی گذشته میخواستم بدونم بهترین روش برای بازیابی چیه و روند کار درسته یانه؟(ضمنا مرکز مربوطه ادا داره که pc-3000 اورجینال داره )
سوال دوم :من چقدر به بازگشت اطلاعات امیدوار باشم؟ باتشکر
سوال سوم:هارد در ادامه بازیابی ممکنه که خرابتر بشه؟
سلام
سوالتان چیزی نیست که بشود به سادگی جواب داد باید حتما" دیده شود.
بله اگر هارد آسیب دیده باشد در بعضی مواقع در طی بازیابی اطلاعات امکان کرش شدن و خرابی بیشتر هست به همین دلیل ما سعی میکنیم از صاحب هارد اطلاعات بیشتر در مورد مکان اطلاعات بگیریم تا اطلاعات مهم تر را در ابتدا و در اولین فرصت بدون فوت وقت خارج کنیم.
لطفا به این دفت کنید که همیشه شما مریض را پیش دکتر نمی برید ! گاها" یک جنازه را پیشش میبرید . او که مسیح نیست مرده زنده کند . و تمامی دوستان من سعی شان کمک است نه چیز دیگر.

میتوانید دیگر دوستان را با ایشان کانکت کنید تا کمک بیشتری شود.

رضا امیر
03-03-2011, 06:54
سلام دوست خوبم
با این اطلاعاتی که دادید من فکر میکنم هارد شما سالم است .
فقط چون در قسمت MBR دچار مشکل شده است سیستم عامل ویندوز قادر به شناسایی آن نمیباشد.
بهتر این است به گارانتی مراجعه کنید اطلاعات که برایتان مهم نیست هارد را سالم به شما پس خواهند داد. نگران نباشید.
اما راه حل این است که هارد را یک بار Low level Format کنید ولی از طریق USB نه پس اگر هارد شما باکس است بازش نکنید چون از گارانتی خارج میشود.

رضا امیر
03-03-2011, 07:06
سلام دوستان،
من یه هارد Maxtor 250Gb دارم که سه چهار روزه به شدت مشکل هنگ کردن پیدا کرده خصوصا هنگام کپی کردن فایل ها بالای 100 MB و یا خواندن اطلاعات و همچنین هنگام اجرایل فایل های ویدئویی هم سریع هنگ میکنه،و مجبور میشم سیستم رو ریست کنم، هنگام کپی اگه هنگ میکنه بعد از ریست امکان کپی همون فایل وجود داره ولی برای فایل های بعدی دوباره هنگ میکنه.
به نظر شما مشکل از چیه ؟ قابل رفع هست یا باید یه هارد جدید بگیرم ؟ :(
سلام
اول از همه شما سعی در دوباره سازی سیستم عامل نمایید بلکه مشکل نرم افزاری باشد شاید مسبب سیستم عامل و یا ویروس است .
من بعید میدانم هارد شما مشکل داشته باشد چون میفرمایید عملیات کپی بعد از ریست شدن انجام میشود.
حتما هارد را از ابتدا ارنج کنید و سیستم عامل جدید نصب بفرمایید.
از ویروسی نبودن سیستم اطمینان حاصل نمایید
بعد ار انجام این مراحل اگر باز هم مشکل داشتید :
1- هارددیسک را از بابت بد سکتور چک نمایید.
2- باید فرم ویر چک شود ID درست باشد.
3- S.M.A.R.T و ریپورت آن خوانده شود.
4- هارد از بابت اکسس تایم چک شود.
5- اطلاعات در جای امن دیگری کپی شده و هارد فرمت سطح پایین شود.
6- از بابت رفع ایراد تست سلامت و تعین مدت عمر شود.

رضا امیر
03-03-2011, 07:55
سلام
من چند وقته پیش یه هارد adata sh-93 خریدم
اولش هر کاری کردم نتونستم به چند تا درایو fat32 پارتیشن بندیش کنم
همینجوری ازش استفاده می کردم (به صورت یه درایو 500 گیگابایتی fat32 )
تا پریروز که بیکار شدم و شروع کردم با norton partition manager , paragon باهاش ور رفتن
بعد از تلاشهایه فراوان و وصل کردن یک آداپتور به usb hub ام تونستم با استفاده از paragon پارتیشن بندی دلخواه رو انجام بدم
و درایو هایی که ساخته بودم هم تونستم تو MyComputer ببینم!
اما دفعه بعد که کامپیوتر رو روشن کردم تا الان دیگه هاردم شناسایی نمیشه!
یعنی تو اون لیست usb های متصل به کامپیوتر (وینوز 7) هارد رو نشون میده ، ولی فقط اسمه هارده ( که نوشته adata sh93) و هیچ اثری از درایو هام نیس
برنامه norton partition manager , paragon هم دیگه هاردمو نمیشناسن
وقتیم هارد به usb کامپیوتر وصله چراغش هی چشمک میزنه ( انگار داره یه چیزیو می خونه )
وقتیم می خوام از کامی جداش کنم ویندوز پیام میده نمیتونه safe remove اش کنه

سوخته؟
گارانتی ببرم قبول میکنه؟
پلیز هلپ
سلام دوست خوبم
با این اطلاعاتی که دادید من فکر میکنم هارد شما سالم است .
فقط چون در قسمت MBR دچار مشکل شده است سیستم عامل ویندوز قادر به شناسایی آن نمیباشد.
بهتر این است به گارانتی مراجعه کنید اطلاعات که برایتان مهم نیست هارد را سالم به شما پس خواهند داد. نگران نباشید.
اما راه حل این است که هارد را یک بار Low level Format کنید ولی از طریق USB نه پس اگر هارد شما باکس است بازش نکنید چون از گارانتی خارج میشود.

SevenCity
03-03-2011, 15:04
سلام
من برای پیشگیری سوال دارم!
یه هارد 2tb اکسترنال وسترن آدابتوردار گرفتم میخوام فایل هایی که برام ارزش دارند رو بریزم توش و همیشه هم استفاده کنم از هاردم
تا حالا این فایلهارو که تو هارد اینترنال داشتم از دست ندادم
میخوام بدونم امکان داره یه روز مثه این دوستان هاردو وصل کنم و بگه که هارد باید فرمت شه و از این چیزا؟
خیلی میترسم!
اگه قرار به بکاپه که من یه هارد دیگه هم باید با این ظرفیت بگیرم تمام وقتمم بزارم رو بکاپگیری خیلی شلوغ پلوغ وهارد تو هارد میشه

رضا امیر
03-03-2011, 16:13
سلام
یه هارد 2tb اکسترنال وسترن آدابتوردار گرفتم میخوام فایل هایی که برام ارزش دارند رو بریزم توش و همیشه هم استفاده کنم از هاردم
میخوام بدونم امکان داره یه روز مثه این دوستان هاردو وصل کنم و بگه که هارد باید فرمت شه و از این چیزا؟
خیلی میترسم!
اگه قرار به بکاپه که من یه هارد دیگه هم باید با این ظرفیت بگیرم تمام وقتمم بزارم رو بکاپگیری خیلی شلوغ پلوغ وهارد تو هارد میشه
سلام دوست خوبم
سوال بسیار خوبی کردید . به این توجه کنید که نگه داری اطلاعات روی هارددیسک مانند آن است که شما روی یخ اطلاعاتتان را بنویسید و آن را در فریزر نگه داری کنید .
به هیچ عنوان هارددیسک جای امنی برای اطلاعات شما نمیباشد بلکه ارزان ترین وسیله نگه داری اطلاعات میباشد.
پس:
- بهتر است شما اطلاعاتتان را در چند هارددیسک نگه دارید نه یک هارددیسک که اگر خدای ناکرده مشکلی پیش آمد فقط کسری از آن خراب شود
- بهتر است از هارددیسک های استفاده کنید حداقل 6 ماه از عمر ورودشان به بازار میگذرد تا کارا بودن و یا مشکل دار بودنشان هویدا شود
- بهتر است اطلاعات بسیار مهم را در 2 هارد و یا استوریج نگه داری کنید
- تا آنجا که ممکن است از هارددیسک اکسترنال بهره نبرید ( البته برای اطلاعات آرشیو نه پورتابل) امکان آسیب دیدگی بیشتری دارند
و خیلی موارد دیگر که از حوصله خارج است

Arash4484
03-03-2011, 16:19
من یک هارد دیسک یک و نیم ترا بایت سامسونگ خریدداری کردم
از پونصدش خیلی راضی بودم...گرچه یکم خرخر داشت

اما این یکی هر چند دقیقه یکبار یک صدای ناگهانی و تقریبن بلند ویژه مانند میده(انگار خاموش بشه شاید ...چون موقع کار نمیده)*
از نظر سلامت و کیفیت هم مشکلی نداره.
دوستانی که این مدلو داشتن... طبیعیه؟

*ویرایش: برای خاموش شدن نیست...کلن هر چند دقیقه یکبار رخ میده

Arash4484
03-03-2011, 16:37
سلام
خیلی میترسم!

اینجا راجع به دوام یکسری بحث داشتیم

کلن گزینه های زیادی برای بک آپ گیری از روی هارد هست...بسته به میزان هزینه داره...اگه محدودیت هزینه نباشه من کارتها رو پیشنهاد میکنم(اس دی- سی اف)
برای خرجکرد پایین دی وی دی های9 هم گزینه های بدی نیستند

سلام دوست خوبم
سوال بسیار خوبی کردید . به این توجه کنید که نگه داری اطلاعات روی هارددیسک مانند آن است که شما روی یخ اطلاعاتتان را بنویسید و آن را در فریزر نگه داری کنید .
به هیچ عنوان هارددیسک جای امنی برای اطلاعات شما نمیباشد بلکه ارزان ترین وسیله نگه داری اطلاعات میباشد.

بسیار مثال قشنگی بود و کاملن منظور رو رسوند

SevenCity
03-03-2011, 18:49
- تا آنجا که ممکن است از هارددیسک اکسترنال بهره نبرید ( البته برای اطلاعات آرشیو نه پورتابل) امکان آسیب دیدگی بیشتری دارند

من کلا سوالمو عوض میکنم :31:
فکر کنید من به هارد اینترنال اطمینان کامل دارم میتونم همین اطمینانو نسبت به هارد اکسترنال داشته باشم؟
بارها تجربه ی اینو داشتم که فایل های فلش مموریم آسیب ببینه یعنی حالت فیزیکی نداشت ویروس یا ...
منظور شما از اینکه گفتید از هارد اکسترنال برای آرشیو استفاده نکنیم این بود که احتمال داره ضربه بخوره یا ... مشکلات فیزیکی داشته باشه یا مثل فلش مموری ها نرم افزاری آسب ببینه؟

در کل شما فرقی میبینی بین این هارد با دو هارد اینترنالم که تا بحال فایلی از دست ندادم؟
یعنی اینکه اکسترنالم که از جاش تکان نخواهد خورد نسبت به اینترنالم باز احتمال آسیب دیدگی بیشتر دارد؟
چرا؟ به انتقال از طریق ساتا و یو اس بی هم مربوطه؟ usb احتمال خرابی بیشتر دارد؟

mapooli
03-03-2011, 23:39
سلام
اول از همه شما سعی در دوباره سازی سیستم عامل نمایید بلکه مشکل نرم افزاری باشد شاید مسبب سیستم عامل و یا ویروس است .
من بعید میدانم هارد شما مشکل داشته باشد چون میفرمایید عملیات کپی بعد از ریست شدن انجام میشود.
حتما هارد را از ابتدا ارنج کنید و سیستم عامل جدید نصب بفرمایید.
از ویروسی نبودن سیستم اطمینان حاصل نمایید
بعد ار انجام این مراحل اگر باز هم مشکل داشتید :
1- هارددیسک را از بابت بد سکتور چک نمایید.
2- باید فرم ویر چک شود ID درست باشد.
3- S.M.A.R.T و ریپورت آن خوانده شود.
4- هارد از بابت اکسس تایم چک شود.
5- اطلاعات در جای امن دیگری کپی شده و هارد فرمت سطح پایین شود.
6- از بابت رفع ایراد تست سلامت و تعین مدت عمر شود.

ممنون از راهنماییتون،
من هارد رو فرمت کردم بعدش تست بد سکتور کردم و مشکلی نداشت،
دیروز هم SMART رو توسط SeaTools که تو سایت Seagate هست pass کرد،
امروز با نسخه تحت DOS همین نرم افزار رفتم خواستم کل هارد رو low level format کنم ، یه گزینه داشته نوشته بود earse track zero،;که آن رو با موفقیت انجام دا،د بعد از آن خواستم گزینه full erase رو بزنم که Fail شد، کلا دیگه با Seatool نمیشه erase کرد.
بعدش تو ویندوز توسط یک هارد دیگه همین هارد رو تست SMART کردم، ولی fail شد چند دفعه امتحان کردم ولی باز هم Fail شد،
ولی خواستم روی همین هارد ویندوز نصب کنم .DVD ویندوز هارد درایو رو میشناسه و توسط خود DVD ویندوز پارتیشن بندیش کردم ولی ویندوز رو نتونستم روش نصب کنم.
الان چیکار دیگه میتونم بکنم ؟ اگه مشکل firmware باشه میتونم خودم درستش کنم ؟ مدل هاردم هم
MAXTOR STM3250820AS هست.

با تشکر.

mapooli
04-03-2011, 19:38
دیشب هاردم و با برنامه Low level format ، فرمتش کردم، و امروز تونستم روش ویندوز 7 نصب کنم، و ویندوز بدون مشکل بالا میاد ولی با HD Tune Pro تست کردم، دیدم سرعت Read تقریبا نصف Write هست، ! و تست وسطهاش ایستاد و سیستم دوباره هنگ کرد، همچنین یه فایل تصویری هم اجرا کردم که یه بار خوب اجراش کرد ولی بار دوم دوباره سیستم هنگ کرد.
اطلاعات S.M.A.R.T هم الان به غیر از خود Seatool تحت ویندوز که ارور میده با بقیه نرم افزار ها نشان داده میشه.
واقعا موندم مشکلش از کجاست ! بوردشه ، خود دیسکه یا ... :)

رضا امیر
05-03-2011, 06:41
من کلا سوالمو عوض میکنم :31:
فکر کنید من به هارد اینترنال اطمینان کامل دارم میتونم همین اطمینانو نسبت به هارد اکسترنال داشته باشم؟
بارها تجربه ی اینو داشتم که فایل های فلش مموریم آسیب ببینه یعنی حالت فیزیکی نداشت ویروس یا ...
منظور شما از اینکه گفتید از هارد اکسترنال برای آرشیو استفاده نکنیم این بود که احتمال داره ضربه بخوره یا ... مشکلات فیزیکی داشته باشه یا مثل فلش مموری ها نرم افزاری آسب ببینه؟

در کل شما فرقی میبینی بین این هارد با دو هارد اینترنالم که تا بحال فایلی از دست ندادم؟
یعنی اینکه اکسترنالم که از جاش تکان نخواهد خورد نسبت به اینترنالم باز احتمال آسیب دیدگی بیشتر دارد؟
چرا؟ به انتقال از طریق ساتا و یو اس بی هم مربوطه؟ usb احتمال خرابی بیشتر دارد؟
سلام
دوست عزیزم بله هارد های اکسترنال احتمال آسیب دارند برای همین فقط برای اطلاعات دم دستی و اطلاعاتی که اگر ازبین بروند مشکلی نیست توصیه میشوند.
چیز دیگری که باید در نظر بگیرید این است که مثلا لامپ های خانه شما عموما کی میسوزند و آسیب میبینند ؟آیا زمانی که کار میکنند و یا زمانی که آنها را روشن یا خاموش میکنید؟
اگر شما با فلش و کول دیسکتان مشکل دارید به این دلیل است که روزی چند بار به آن شوک وارد میکنید هارددیسک هم همینطور است !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
نکته دیگر آیا شما تلویزیون خانه خود را خاموش میکنید و یا اینکه در حالت استندبای قرار میدهید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آیا سیستم کامپیوتر خود را در حالت استند بای قرار میدهید؟؟؟؟؟؟ مطمین باشید امن تر خواهید بود اگر از سیستم خواب زمستانی بهره ببرید (Hibernate)

نتیجه : سیستمهای نگه داری اطلاعات بسیار گران هستند ( بالای 1 میلیون تومان برای 2 گیگ ) پس بهتر است شما از همان سیستم هارد اینترنال بهره ببرید حتی بدون رید Raid اکیدا توصیه میکنم از رید استفاده نکنید نکنید( بر عکس توصیه تازه کارها و آماتور ها ، زیرا هم دردسر شما را زیاد میکند هم درصد ریسک از بین رفتن اطلاعات و هم مکافات بازیابی اطلاعات ). عموما ساده ترین راه ها هم کار آمد تر هستند و هم راحت تر.

توصیه : از سیستم ضد نوسانات پاوری برای سیستم بهره ببرید و هم یک پاور پر قدرت و استیبل در سیستم استفاده کنید هاردهای اینترنال تهیه کنید اگر فاصله هارددیسکها در کیس کمتر از 3 سانتیمتر است حتما از فن خوب بهره ببرید و یا کیس را تعویض کنید.

در مورد نرخ انتقال از USB نیز خوب سرعت بسیار کند است و هم درگاه مطمینی نیست و هم از تمامی دستورات کنترل هارددیسک بهره نمیبرد.

رضا امیر
05-03-2011, 06:54
سلام دوست خوبم Mapooli
حتما به متخصص مراجعه کنید تا هاردتان را بیشتر خراب نکرده اید .
همیشه من توصیه میکنم هارد را به متخصص نشان دهید و اگر برایتان اهمیت ندارد درست شدن یا نشدن خودتان دست بکار شوید.

---------- Post added at 10:24 PM ---------- Previous post was at 10:20 PM ----------

دیشب هاردم و با برنامه Low level format ، فرمتش کردم، و امروز تونستم روش ویندوز 7 نصب کنم، و ویندوز بدون مشکل بالا میاد ولی با HD Tune Pro تست کردم، دیدم سرعت Read تقریبا نصف Write هست، ! و تست وسطهاش ایستاد و سیستم دوباره هنگ کرد، همچنین یه فایل تصویری هم اجرا کردم که یه بار خوب اجراش کرد ولی بار دوم دوباره سیستم هنگ کرد.
اطلاعات S.M.A.R.T هم الان به غیر از خود Seatool تحت ویندوز که ارور میده با بقیه نرم افزار ها نشان داده میشه.
واقعا موندم مشکلش از کجاست ! بوردشه ، خود دیسکه یا ... :)
دوست خوبم
برد هارد شما که 100% سالم است
هارد شما نهایتا ممکن است بد سکتور داشته باشد . میتوانید هارد را به فاصله تا 5 باز برای LLF شدن بگذارید عموما با یک بار هارد شما درست نمیشود.

باز هم توصیه میکنم به متخصص روع کنید هزینه تعمیر هارد شما رقم قابل ملاحظه ای نمیشود.

Hayalet
05-03-2011, 10:26
با سلام
من يه هارد 160 مكستور داشتم كه پرش كردم و 4 ماه پيش يه 500 سقيت گرفتم كه 160 رو هم انتقال دادم رو اون
الان بعد 4 ماه كه كار ميكرد يه لحظه خود به خود رستارت كرد و ديگه بالا نيومد با نرم افزار ERD comander اومدم بالا و ديدم كه هيچ درايوي رو نشون نميده. ولي تو ستاب ديده ميشه كه 500 رو ميشناسه و موقع روشن كردن كامپيوتر هارد دوور ورميداره ولي هيچ خبري نيست. لطفاً كمك

رضا امیر
05-03-2011, 17:04
با سلام
من يه هارد 160 مكستور داشتم كه پرش كردم و 4 ماه پيش يه 500 سقيت گرفتم كه 160 رو هم انتقال دادم رو اون
الان بعد 4 ماه كه كار ميكرد يه لحظه خود به خود رستارت كرد و ديگه بالا نيومد با نرم افزار ERD comander اومدم بالا و ديدم كه هيچ درايوي رو نشون نميده. ولي تو ستاب ديده ميشه كه 500 رو ميشناسه و موقع روشن كردن كامپيوتر هارد دوور ورميداره ولي هيچ خبري نيست. لطفاً كمك
سلام دوست من
اینها را چک کن:
1- هارد در بایوس درست دیتکت میشود؟
2- ظرفیت هارددیسک در بایوس و ویندوز درست است؟
3- در منیجرDisk management ویندوز وضعیت فضای هارددیسک به چه صورت است؟
منتظر شما هستم

yashm1365
06-03-2011, 14:05
سلام به همه
کمرم شکست !
250 گیگ اطلاعات داشتم اومدم fat32 رو به ntfs تبدیل کنم بعد چند ساعت با نرم افزار پاراگون یک ارور داد که عملیات fail شد. وارد هارد که شدم دیدم اکثر اطلاعاتم حذف شده ولی هارد پره (فولدرها خالی بودن ولی هنوز سیستم نشون می ده که اطلاعات وجود دارند...

Adata 640gb هستش ، با نرم افزار RecoverMyFiles شروع به ریکاوری کردم بعد از 10 ساعت 20 درصد پیش رفت ، ترسیدم هارد بسوزه و یا ایراد پیدا کنه . کنسل کردم 38 گیگ فیلم برگشته بود... روی هارد سیستم کپی کردم. دنبال یک نرم افزاری هستم که استپ یا pause داشته باشه و بتونم روزی مثلا ده درصد رو برگردونم ، همین نرم افزار می شد عملیات رو save کنم ولی وقتی لود می کردم دوباره از اول شروع به ریکاوری می کرد.
آیا راه خاصی به غیر از ریکاور کردن هم هست؟

masoodhacker
08-03-2011, 00:08
سلام به همه
کمرم شکست !
250 گیگ اطلاعات داشتم اومدم fat32 رو به ntfs تبدیل کنم بعد چند ساعت با نرم افزار پاراگون یک ارور داد که عملیات fail شد. وارد هارد که شدم دیدم اکثر اطلاعاتم حذف شده ولی هارد پره (فولدرها خالی بودن ولی هنوز سیستم نشون می ده که اطلاعات وجود دارند...

Adata 640gb هستش ، با نرم افزار RecoverMyFiles شروع به ریکاوری کردم بعد از 10 ساعت 20 درصد پیش رفت ، ترسیدم هارد بسوزه و یا ایراد پیدا کنه . کنسل کردم 38 گیگ فیلم برگشته بود... روی هارد سیستم کپی کردم. دنبال یک نرم افزاری هستم که استپ یا pause داشته باشه و بتونم روزی مثلا ده درصد رو برگردونم ، همین نرم افزار می شد عملیات رو save کنم ولی وقتی لود می کردم دوباره از اول شروع به ریکاوری می کرد.
آیا راه خاصی به غیر از ریکاور کردن هم هست؟

سلام دوست عزیز اول اینکه برای مشکلی داری خیلی متاسفم من هم خیلی از اینجور بدبختی ها کشیدم !!!:19::19::19:
به نظر من کاش شما به جای اینکه خودت کاری برای ریکاوری به کسی میدادیش !!!:13: همین الان اصلا کاری نکن ببرش کلینیک تخصصی ریکاوری هارد به آدرس زیر :
اینها واردند هر چی دستش بزنی خرابترش میکنی !!!!:41::41:

masoodhacker
08-03-2011, 00:15

رضا امیر
08-03-2011, 02:44
سلام دوست خوبم
در مورد سوالتان باید به عرض شما برسانم که بازیابی اطلاعات شما هیچ ربطی به رمز نگاری ندارد . بلکه به این ربط دارد که در هنگام از دست رفتن اطلاعات چه مشکلی برای هاردتان پیش آمده است. عموما مشکلاتی بصورت زیر هستند:
1- پاک شدن Delete چه بصورت اتفاقی و یا چه بصورت عمدی
2- فرمت شدن پارتیشن
3- ویروسی شدن و یا Hide شدن
4- کد شدن اطلاعات بوسیله ویروس
5- خرابی مستربوت رکورد که بواسطه آن پارتیشن ها یا دیده نمیشوند و یا باز نمیشوند و یا هارد بینهایت پارتیشن نشان میدهد.
6- خرابی در MFT و یا FAT که پارتیشن مورد نظر به مشکل بر میخورد
7- بد سکتور در قسمتی و یا تمامی هارددیسک.
8- خرابی مترجم و بواسطه آن از دسترس خارج شدن سکتورهای هارددیسک
9- خرابی در Firmware که عموما" یا هارد دیتکت نمیشود و یا ... در هر صورت تمامی و یا قسمتی از اطلاعات از دسترس خارج میشود
10- قفل شدن هارددیسک HDD LOCK که سکتورها و به الطبع اطلاعات هویدا نمیشوند.
11- خرابی در ظرفیت هارددیسک که به همان نسبت ازاطلاعات دیده نمیشوند.
12- اشکال در دیتکت هارددیسک بواسطه اطلاعات اشتباه در ROM
13- خرابی ROM و دیتکت نشدن هارددیسک
14- خرابی در منبع ورودی تغذیه پاور برد هارددیسک PCB
15- خرابی در درایو های تغذیه برد هارددیسک
16- خرابی در اسپیندل موتور
17 - خرابی در یک یا چند هد خواندن و نوشتن
19 - خرابی در آمپلی فایر سیگنال
20- خرابی در ساختار رید Raid
22- خرابی در یکی یا چند هارددیسک از رید
23 - خراب در ROOT
24 - خرابی در آدرس دهی فایل ها و ساختار بلاک و یا خوشه ها
و.....
میشود تا فردا صبح این ایرادات را شمرد پس اولین چیزی که مطرح است آن است که چه بلای بر سر هارددیسک شما آمده تا بتوان گفت که :
آیا اطلاعات به همان صورت ساختار قبلی با فلدر ها و زیر فلدر ها بازیابی میشود؟
آیا اطلاعات دارای بهم ریختگی است اما تا 70 فلدر ها و زیر فلدر ها درست هستند؟
آیا اطلاعات کامل بصورت ساختار فلدری قبل بازیابی میشوند اما جزیی یا همگی خراب هستند؟
آیا اطلاعات باز یابی میشوند اما بدون ساختار فلدریو زیر فلدری؟
آیا اطلاعات باز یابی میشوند با نام های که کاربر تعیین کرده اما بصورت دسته ای مثلا تمامی فایل های DOC و یا JPG؟
آیا اطلاعات بازیابی میشوند ولی بدون نام های کاربری و نام ها فقط با اعداد یا شماره ردیف شده اند؟
آیا اطلاعات Corrupt هستند مثلا عکس ها نصفه هستند فایل های ورد و آفیس باز نمیشوند و یا بهم ریخته هستند؟
و اطلاعاتی از این قبیل .

خوب من هم از شما سوال کردم و هم سوال شما را تکمیل کردم !!!!!!!!

---------- Post added at 06:14 PM ---------- Previous post was at 06:09 PM ----------

ببخشید
چیز دیگری که باید اضافه کنم این است که در 90 درصد مواقع حجم فایل نیز در بازیابی اطلاعات هیچ نقشی بازی نمیکند بلکه نوع و ساختار فایل نقش مهمتری در 60 % موارد دارد و ..........
سرتان را درد آوردم
موفق باشید

---------- Post added at 06:14 PM ---------- Previous post was at 06:14 PM ----------

ببخشید
چیز دیگری که باید اضافه کنم این است که در 90 درصد مواقع حجم فایل نیز در بازیابی اطلاعات هیچ نقشی بازی نمیکند بلکه نوع و ساختار فایل نقش مهمتری در 60 % موارد دارد و ..........
سرتان را درد آوردم
موفق باشید

Mehrdad092000
08-03-2011, 04:10
سلام
میه یه برنامه معرفی کنید هاردمو تست کنم به صورت کلی
من یه برنامه برای قفل گذاری پوشه ها گداشته بودم بعد اومدم فعال کنم نمیئونم چجوری درایو ویندوزمم Addشده بود خلاصه فعال که کردم دیگه سیتم پوکید رستم میکردم بالا نمیومد خلاصه با فرمت درایو ویندوز دوباره ویندوزو ریختم
یه برنامه میخوام هاردمو تست کنم
راستی کسی لینک مستقیک از آخرین ورژن Acronis Disk Director Home 2011 Build داره؟ برنامه ای ازین بهتر هست ؟راستی برای اومدن از بوت کاره خاصی باید کرد ؟
ممنون

SevenCity
08-03-2011, 10:33
سلام
میه یه برنامه معرفی کنید هاردمو تست کنم به صورت کلی
من یه برنامه برای قفل گذاری پوشه ها گداشته بودم بعد اومدم فعال کنم نمیئونم چجوری درایو ویندوزمم Addشده بود خلاصه فعال که کردم دیگه سیتم پوکید رستم میکردم بالا نمیومد خلاصه با فرمت درایو ویندوز دوباره ویندوزو ریختم
یه برنامه میخوام هاردمو تست کنم
راستی کسی لینک مستقیک از آخرین ورژن Acronis Disk Director Home 2011 Build داره؟ برنامه ای ازین بهتر هست ؟راستی برای اومدن از بوت کاره خاصی باید کرد ؟
ممنون

برای بوت شدن با برنامه میزنی رو سی دی همین:
ویژگیهای برتر نرم افزار Acronis Disk Director
- مدیریت کامل و بهینه سازی هارد دیسک
- تغییر اندازه و یا همان حجم پارتیشن ها
- امکان تهیه نسخه پشتیبان از هر کدام از پارتیشن ها
- امکان ریکاوری اطلاعات از دست رفته هارد
- امکان بازیابی پارتیشن های از دست رفته
- امکان ساماندهی هارد
- امکان اجرای چند سیستم عامل بر روی یک کامپیوتر
- امکان ویرایش هارد دیسک به صورت سکتور به سکتور و به صورت کاملا دقیق
- قابلیت بوت شدن از روی CD , DVD , USB Sticks
- سازگار با تمامی نسخه های ویندوز ( XP – Vista – Seven و …)

برنامه دقیفا برای چه کاری میخوای؟

cafelog
08-03-2011, 10:48
is not accessible
این خطا رو چطور رفع کتم؟
تاپیک های دیگه رو خوندم ولی هیچ کس جواب درستی نداده بود.
درابو E رو باز میکنم این خطا میاد. یعنی اصلا باز نمیشه. properties هم میزنم حجم درایو رو نمیده.
از محیط داس هم اصلا نمیشناسه این درایو رو...
please help me...

ebse
08-03-2011, 11:15
سلام
یه سوال کلی
چطوری میشه فهمید که یه سیستم چه مشکلی داره (خیلی کلی بود) منظورم اینه که
کتابی چیزی در این زمینه وجود نداره
برای بستن یه سیستم چطوری میشه فهمید چه قطعه ای رو ی چه مادربردی میشه سوار کرد
( نمیشه همه قطعات رو خرید و امتحان کرد

پیشاپیش سال جدید مبارک
ممنون

yashm1365
08-03-2011, 11:26
سوال من رو کسی نمی تونه جواب بده؟
دنبال یک نرم افزاری هستم که استپ یا pause داشته باشه و بتونم روزی مثلا ده درصد رو ریکاور کنم؟فایل سیو داشته باشه و بتونم مرحله مرحله ریکاوری انجام بدم

worldm
08-03-2011, 11:29
چند روز پیش فهمیدم که برد هاردم که مکستور250 گیگ هست کلا سوخته علائمش هم شامل بوت نشدن به هیچ وجه-نشانختن هارد در بایوس سیستم.روی دو تا سیستم تست کردم ولی درست نمیشه بردم همونجایی خریده بودم و از اونجایی که گارانتیش تموم شده و عید هم هست گفت که بعد عید باید بره تعمیرگاه تهران.
حالا به نظرتون برای درست شدنش هزینه کنم یا اینکه بی خیال اطلاعاتش بشم و یکی جدید بگیرم؟البته توش فقط فیلم بود که میتونم بی خیال بشم ولی بیشتر از 20 گیگ تحقیق و پایان نامه دارم حالا راهنمایی کنید

absineh
08-03-2011, 12:19
باسلام
هاردکامپیوترmaxtor160نمی توانم ویندوز7وایکس پی نصب کنم
error bad_pool_header دارم لطفاراهنمایی کنید .
متشکرم :18:

Mehrdad092000
08-03-2011, 17:43
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبرای بوت شدن با برنامه میزنی رو سی دی همین:
ویژگیهای برتر نرم افزار Acronis Disk Director
- مدیریت کامل و بهینه سازی هارد دیسک
- تغییر اندازه و یا همان حجم پارتیشن ها
- امکان تهیه نسخه پشتیبان از هر کدام از پارتیشن ها
- امکان ریکاوری اطلاعات از دست رفته هارد
- امکان بازیابی پارتیشن های از دست رفته
- امکان ساماندهی هارد
- امکان اجرای چند سیستم عامل بر روی یک کامپیوتر
- امکان ویرایش هارد دیسک به صورت سکتور به سکتور و به صورت کاملا دقیق
- قابلیت بوت شدن از روی CD , DVD , USB Sticks
- سازگار با تمامی نسخه های ویندوز ( XP – Vista – Seven و …)

برنامه دقیفا برای چه کاری میخوای؟
ممنون
به نظرم همین برنامه خوبه من یه ورژن دیگرو دارم میگیرم تو سافت گذر گداشته همون آخریشه دیگه ؟

راستی برنامه هست کل هاردو تست کنه؟

SevenCity
08-03-2011, 18:41
ممنون
به نظرم همین برنامه خوبه من یه ورژن دیگرو دارم میگیرم تو سافت گذر گداشته همون آخریشه دیگه ؟

راستی برنامه هست کل هاردو تست کنه؟

آخریشه
تست چی؟
دما، بدسکتور ...

hard disk sentiel برنامه خوبیه

3.50 با کرکش موجوده

masoodhacker
08-03-2011, 20:49
سلام دوست خوبم
در مورد سوالتان باید به عرض شما برسانم که بازیابی اطلاعات شما هیچ ربطی به رمز نگاری ندارد . بلکه به این ربط دارد که در هنگام از دست رفتن اطلاعات چه مشکلی برای هاردتان پیش آمده است. عموما مشکلاتی بصورت زیر هستند:
1- پاک شدن Delete چه بصورت اتفاقی و یا چه بصورت عمدی
2- فرمت شدن پارتیشن
3- ویروسی شدن و یا Hide شدن
4- کد شدن اطلاعات بوسیله ویروس
5- خرابی مستربوت رکورد که بواسطه آن پارتیشن ها یا دیده نمیشوند و یا باز نمیشوند و یا هارد بینهایت پارتیشن نشان میدهد.
6- خرابی در MFT و یا FAT که پارتیشن مورد نظر به مشکل بر میخورد
7- بد سکتور در قسمتی و یا تمامی هارددیسک.
8- خرابی مترجم و بواسطه آن از دسترس خارج شدن سکتورهای هارددیسک
9- خرابی در Firmware که عموما" یا هارد دیتکت نمیشود و یا ... در هر صورت تمامی و یا قسمتی از اطلاعات از دسترس خارج میشود
10- قفل شدن هارددیسک HDD LOCK که سکتورها و به الطبع اطلاعات هویدا نمیشوند.
11- خرابی در ظرفیت هارددیسک که به همان نسبت ازاطلاعات دیده نمیشوند.
12- اشکال در دیتکت هارددیسک بواسطه اطلاعات اشتباه در ROM
13- خرابی ROM و دیتکت نشدن هارددیسک
14- خرابی در منبع ورودی تغذیه پاور برد هارددیسک PCB
15- خرابی در درایو های تغذیه برد هارددیسک
16- خرابی در اسپیندل موتور
17 - خرابی در یک یا چند هد خواندن و نوشتن
19 - خرابی در آمپلی فایر سیگنال
20- خرابی در ساختار رید Raid
22- خرابی در یکی یا چند هارددیسک از رید
23 - خراب در ROOT
24 - خرابی در آدرس دهی فایل ها و ساختار بلاک و یا خوشه ها
و.....
میشود تا فردا صبح این ایرادات را شمرد پس اولین چیزی که مطرح است آن است که چه بلای بر سر هارددیسک شما آمده تا بتوان گفت که :
آیا اطلاعات به همان صورت ساختار قبلی با فلدر ها و زیر فلدر ها بازیابی میشود؟
آیا اطلاعات دارای بهم ریختگی است اما تا 70 فلدر ها و زیر فلدر ها درست هستند؟
آیا اطلاعات کامل بصورت ساختار فلدری قبل بازیابی میشوند اما جزیی یا همگی خراب هستند؟
آیا اطلاعات باز یابی میشوند اما بدون ساختار فلدریو زیر فلدری؟
آیا اطلاعات باز یابی میشوند با نام های که کاربر تعیین کرده اما بصورت دسته ای مثلا تمامی فایل های DOC و یا JPG؟
آیا اطلاعات بازیابی میشوند ولی بدون نام های کاربری و نام ها فقط با اعداد یا شماره ردیف شده اند؟
آیا اطلاعات Corrupt هستند مثلا عکس ها نصفه هستند فایل های ورد و آفیس باز نمیشوند و یا بهم ریخته هستند؟
و اطلاعاتی از این قبیل .

خوب من هم از شما سوال کردم و هم سوال شما را تکمیل کردم !!!!!!!!

---------- Post added at 06:14 PM ---------- Previous post was at 06:09 PM ----------

ببخشید
سرتان را درد آوردم
موفق باشید

---------- Post added at 06:14 PM ---------- Previous post was at 06:14 PM ----------

ببخشید
سرتان را درد آوردم
موفق باشید

دوست عزیزم سلام خیلی ممنونم از اینکه به من کمک کردید کسی تا به حال اینقدر جامع و عالی ننوشته بود برای این مشکل من !!! راستش من قبلا تاپیک داده بودم برای مشکل خرابی هاردم اما کسی کمکم نکرد فقط ادعا ادعا ادعا داشتند !!!! حالا من دوباره مشکل هارد دیسکم را برای شما مینویسم :

Mehrdad092000
09-03-2011, 12:31
آخریشه
تست چی؟
دما، بدسکتور ...

hard disk sentiel برنامه خوبیه

3.50 با کرکش موجوده

اره دما، بدسکتور ... هرچیزه دیگه تست کلی
ممنون

pooria_googooli
09-03-2011, 13:07
چند روز پیش فهمیدم که برد هاردم که مکستور250 گیگ هست کلا سوخته علائمش هم شامل بوت نشدن به هیچ وجه-نشانختن هارد در بایوس سیستم.روی دو تا سیستم تست کردم ولی درست نمیشه بردم همونجایی خریده بودم و از اونجایی که گارانتیش تموم شده و عید هم هست گفت که بعد عید باید بره تعمیرگاه تهران.
حالا به نظرتون برای درست شدنش هزینه کنم یا اینکه بی خیال اطلاعاتش بشم و یکی جدید بگیرم؟البته توش فقط فیلم بود که میتونم بی خیال بشم ولی بیشتر از 20 گیگ تحقیق و پایان نامه دارم حالا راهنمایی کنید
ببین دوست عزیز هزینه تعمیرش دقیقا برابر میشه با خرید یک هارد نو . چون باید بورد یک هارد عین هارد خودت را بردارن بذارن روش . پس اگه اطلاعات داخلش واست مهم نیست یک هارد دیگه بخری خیلی بهتره . تازه میتونی بدی اطلاعات همین هارد سوخته را برات بریزن روی هارد جدیدت و بهت بدن .

worldm
09-03-2011, 13:49
ممنون از اینکه واضح و دقیق نظرتونو گفتین .راستش من خودمم زیاد علاقه ی نداشتم که این هاردو تعمیر کنم چونکه ممکنه چند وقت دیگه بازی دربیاره.
گفتین میتونن اطلاعات این هاردمو بریزم روی هارد دیگه چجوری اخه؟
اینکه اصلا بالا نمیاد و شناسایی نمیشه و کلا سوخته که؟
من خودم نمیتونم اینکارو بکنم نمیخوام هزینه اضافی بکنم؟

cafelog
09-03-2011, 13:55
is not accessible
این خطا رو چطور رفع کتم؟
تاپیک های دیگه رو خوندم ولی هیچ کس جواب درستی نداده بود.
درابو E رو باز میکنم این خطا میاد. یعنی اصلا باز نمیشه. properties هم میزنم حجم درایو رو نمیده.
از محیط داس هم اصلا نمیشناسه این درایو رو...
please help me...

از مدیران ارشد سایت تقاضا دارم که مدیران این بخش رو عوض کنن!
از هر 10 سوال به 9 سوال جواب داده نمیشه...
اقلا دونفر که وارد به این مسائل هستن رو به عنوان مدیر این بخش انتخاب کنید که بلد باشن به 4 تا سوال جواب بدن!

pooria_googooli
09-03-2011, 14:09
ممنون از اینکه واضح و دقیق نظرتونو گفتین .راستش من خودمم زیاد علاقه ی نداشتم که این هاردو تعمیر کنم چونکه ممکنه چند وقت دیگه بازی دربیاره.
گفتین میتونن اطلاعات این هاردمو بریزم روی هارد دیگه چجوری اخه؟
اینکه اصلا بالا نمیاد و شناسایی نمیشه و کلا سوخته که؟
من خودم نمیتونم اینکارو بکنم نمیخوام هزینه اضافی بکنم؟
خواهش میکنم . خیر این کار شما نیست . باید بدید بیرون اون ها معمولا برد های دست دوم دارن روش میذارن اطلاعات را کپی میکنند بهتون میدن .