PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

ata.royalfalcon
05-12-2010, 22:12
با سلام
يه هارد 750 گيگابايت سامسونگ 32 مگابايت بافر دارم که شش ماهي خريدمش.
وقتي که صفحه بوت بايوس بالا مياد پيغام خطا ميده و بايد با f1 رد بشه . پيغامشم اينه که:hard study and cable=bad
من دو تا هارد دارم اون يکي رو جلوش مينويسه ok و خطا نميده.
توي ويندوز سرعت هارد به شدت پايين اومده که همش هنگ ميکنه.بعضي از قسمتاي هارد رو که ميخواستم بک آپ بگيرم نميشد.اول گرفتم فرمتش کردم بعدش بردمش به نمايندگي در کرمان . حالا بعد از دو هفته که منو آواره کردن رفتم گرفتمش گفت هارد سالمه . و برو امتحانش کن اگه مشکلي داشت بيارش در صورتي که قرار بود يه هارد نو برام از تهران بيارن.
با نرم افزار هاي سلامتي هارد هم هاردو چک کردم پيغام ميده هارد در حال سوختن و سلامتي هاردو 0 درصد نشون ميده.
مشکل چيه؟؟
ممنون ميشم از کمکتون.

اینجا هم که تایپیک زدی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

salam_iran57
07-12-2010, 09:05
پيشنهادم اينه كه نرم افزار Paragon Hard Disk Manager بخري بعد سيدي بوتيبل باهاش بسازي بعد باهاش بوت كن

بعد فرمتش كن
خبرشو بهم بده
سلام
با hdd regenerator بد سکتور داشت تعمیر شد. ممنون.

masoodhacker2008
08-12-2010, 17:24
استاد glc engineer به دادم برس !!! بدبخت شدم !!!
با سلام و خسته نباشید به تمامی دوستان عزیز فروم تعمیرات سخت افزار
مشکلی برای هارد من پیش آمده که ازتون عاجزانه میخوام کمکم کنید تا به امید خدا حل بشه !!!
من یک هارد 500 گیگ سامسونگ اردیبشهت امسال خریدم که 4 سال گرانتی داره و مدل آن به شرح زیر است :
MODEL:HD503HI
و اینکه مادربردم EPOX است به مدل EP-4PDA3I
حالا حدود یکماه و نیم است خراب شده است .داستان خرابی هارد از این قرار است :
من یک روز داشتم با هاردم کار میکردم دیدم یه صداهایی مانند اینکه برق باشه مانند چطوری بگم جیز جیز یواش برق میامد از قسمت برقی که به هارد بود من کابل آن را عوض کردم !!! بعد وقتی نورتون پارتیشن مجیک را باز میکردم یک ERROR میداد که میگفت آیا میخوای نورتون سکتور 111 از 2 میلیون و خرده ای سکتور را برات درست کنه میزدم آره اما پارتیشن مجیک از کار میفتاد !!!
من یه روز روشن کردم دیدم هارد دیسک را از بایوس میشناسه ولی موقعی که میخواد توی ویندوز اکس پی بره
( من 2 تا ویندوز دارم اکس پی و ویستا ) هنگ میکرد و نمیرفت و باید ری استارت میکردی !!!
البته با کامپیوتر دیگر تست کردم هارد را میشناخت از طریق Device Manager ولی خیلی زور میزد !!!
بعد از چند روز دیدم حالا اصلا نه هارد را از بایوس میشناسه و نه هیچی !!!! میگه :
Boot Disk Failure Please insert System disk And Press Enter
با وجو اینکه نه هارد ضربه خورده نه تعمیر رفته نه در مجاورت امواج موبایل بوده !!!
ببخشید دوستان اگر خسته تان کردم اما به من بگید تو رو خدا چی کار کنم !!! تمام زندگی ام توش بود !!!
ایراد از چی هست !!! از مادربرده !!! از هارده !!!
تو رو خدا کمکم کنید دارم دیوانه میشم !!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif

ata.royalfalcon
08-12-2010, 19:13
استاد glc engineer به دادم برس !!! بدبخت شدم !!!
با سلام و خسته نباشید به تمامی دوستان عزیز فروم تعمیرات سخت افزار
مشکلی برای هارد من پیش آمده که ازتون عاجزانه میخوام کمکم کنید تا به امید خدا حل بشه !!!
من یک هارد 500 گیگ سامسونگ اردیبشهت امسال خریدم که 4 سال گرانتی داره و مدل آن به شرح زیر است :
MODEL:HD503HI
و اینکه مادربردم EPOX است به مدل EP-4PDA3I
حالا حدود یکماه و نیم است خراب شده است .داستان خرابی هارد از این قرار است :
من یک روز داشتم با هاردم کار میکردم دیدم یه صداهایی مانند اینکه برق باشه مانند چطوری بگم جیز جیز یواش برق میامد از قسمت برقی که به هارد بود من کابل آن را عوض کردم !!! بعد وقتی نورتون پارتیشن مجیک را باز میکردم یک ERROR میداد که میگفت آیا میخوای نورتون سکتور 111 از 2 میلیون و خرده ای سکتور را برات درست کنه میزدم آره اما پارتیشن مجیک از کار میفتاد !!!
من یه روز روشن کردم دیدم هارد دیسک را از بایوس میشناسه ولی موقعی که میخواد توی ویندوز اکس پی بره
( من 2 تا ویندوز دارم اکس پی و ویستا ) هنگ میکرد و نمیرفت و باید ری استارت میکردی !!!
البته با کامپیوتر دیگر تست کردم هارد را میشناخت از طریق Device Manager ولی خیلی زور میزد !!!
بعد از چند روز دیدم حالا اصلا نه هارد را از بایوس میشناسه و نه هیچی !!!! میگه :
Boot Disk Failure Please insert System disk And Press Enter
با وجو اینکه نه هارد ضربه خورده نه تعمیر رفته نه در مجاورت امواج موبایل بوده !!!
ببخشید دوستان اگر خسته تان کردم اما به من بگید تو رو خدا چی کار کنم !!! تمام زندگی ام توش بود !!!
ایراد از چی هست !!! از مادربرده !!! از هارده !!!
تو رو خدا کمکم کنید دارم دیوانه میشم !!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif

سلام خسته نباشید
شما مطمئن هستین که هارد از بایوس هم شناسایی نمیشه
اگه از بایوس هم شناسایی نمیشه پس ابتدا کابلها (دیتا و برق)چک کن مثالا یه کابل ساتای دیگه بخر و امتحان کن
نکته مهم :
1. از اون کابلهای قرمز رو بخر
2. مطمئن باشین که این کابل ساتا تحت فشار سایر سیم ها و کابلهای اطراف نباشد یعنی آزاد باشه منظورم اینه که چیزی روی کابل ساتا تکیه نکنه
ضمنا ایا از سلامت پاور مطمئن هستین!!!!!!!!!!!!!!!!!

اگر با وجود این کارها هنوز در بایوس شناسایی نمیشود متاسفانه هارد کاملا نابود شده اما برای بازیابی اطلاعاتتون می توانین
به مرکز بازیابی اطلاعات مراجعه کنید البته ممکنه هزینه بازیابی بیش از قیمت یه هارد باشد

masoodhacker2008
08-12-2010, 19:52
سلام خسته نباشید
شما مطمئن هستین که هارد از بایوس هم شناسایی نمیشه
اگه از بایوس هم شناسایی نمیشه پس ابتدا کابلها (دیتا و برق)چک کن مثالا یه کابل ساتای دیگه بخر و امتحان کن
نکته مهم :
1. از اون کابلهای قرمز رو بخر
2. مطمئن باشین که این کابل ساتا تحت فشار سایر سیم ها و کابلهای اطراف نباشد یعنی آزاد باشه منظورم اینه که چیزی روی کابل ساتا تکیه نکنه
ضمنا ایا از سلامت پاور مطمئن هستین!!!!!!!!!!!!!!!!!

اگر با وجود این کارها هنوز در بایوس شناسایی نمیشود متاسفانه هارد کاملا نابود شده اما برای بازیابی اطلاعاتتون می توانین
به مرکز بازیابی اطلاعات مراجعه کنید البته ممکنه هزینه بازیابی بیش از قیمت یه هارد باشد

سلام آقا عطا ممنونم از کمکت
آره از بایوس هم شناسایی نمیشه اصلا دیتکت نمیکنه !!!
اون راههایی را که گفتی را چک میکنم اما درباره پاور راستش من ماه مهر بود پاور نو خریدم چون پاور خودم بو میکرد موقع داغ شدن پاور نوی نوی هست اما نگاه کن یک سوال دیگر هم دارم یه صورت غیر عادی یکدفعه درب دی وی دی رایتر سامسونگ سوپر رایت مستر من باز میشه یا الکی شروع میکنه به خوندن و کار کردن با وجود اینکه اصلا توش سی دی یا دی وی دی نیست !!! به نظرت مشکل از کجاست !!!
میشه راهنماییم کنی آیا دستگاه خاصی برای ریکاوری هارد لازم است یا نه !!! چه سوالی پرسیدم :31: منظورم این است که آیا تخصص خاصی میخواد برای ریکاوری چون من خودم تخصص اصلی ام ریکاوری اطلاعات است در سطح حرفه ای !!!! میخواستم ببینم خودم اگر دستگاه را داشته باشم میتونم یا نه ؟
چه قدر طول میکشه تا ریکاوری بشه !!!
ممنونم ازت !!!
منتظر جواب هستم !!!

masoodhacker2008
08-12-2010, 20:40
سلام عطا جان
ممنونم از کمکت
آن کارهایی را که گفته بودی انجام دادم ولی فایده ای نداشت !!!:19::19::19:
میدونی موتور هارد دیسک کار میکنه یعنی صدا داره اما متاسفانه هارد دیتکت نمیشه !!!
درباره پاور راستش پاور نو در مهر خریدم براش چون پاور قبلی بعد از مدتی کار بو میکرد !!!
البته میدانی بعد از اینکه این را گذاشتم بعضی موقع ها درب دی وی دی رایتر من که Samsung Super Write Master است باز میشه و الکی شروع به کار میکنه !!!
در ضمن فکر نمیکنی ممکن است برد هارد دیسک سوخته باشه چون ممکن است یک برد نو بذاری کار کنه !!!
هیچ صدایی خاصی هم نمیکنه موقعی که روشن هست فقط میفهمم موتور هارد داره میچرخه !!!
به نظرت یعنی ممکن است با یک برد نو درست بشه !!! چون نه ضربه خورده نه هیچ چیز دیگری !!!
برای ریکاوری گفتی یه سوال آیا اگر دستگاهش را داشته باشم میتونم خودم ریکاوری کنم چون اطلاعات شخصی وخانوادگی زیادی دارم نمیخواهم به کسی بدم !!!
البته من خودم تخصصم در زمینه ریکاوری اطلاعات به صورت حرفه ای است !!! میتونی اسم این دستگاه را به من بگی یا اصلا بگو با چه دستگاهی هارد را ریکاوری سخت افزاری می کنن!!!
منتظر جوابت هستم
ممنونم ازت !!!

ata.royalfalcon
08-12-2010, 22:10
سلام خسته نباشید
من دردسر شما رو واقعا درک میکنم
منهم یه هارد داشتم 1.5 ترابایت پر از فیلم و کارتون
درست مثل شما موتور هارد کار میکرد اما دیتیکت نمیشد
بردمش مرکز بازیابی و تعمیر هارد بدون اینکه بردشو عوض کنند مرده رو از گور بیرون کشیدن و زنده اش کردن {باور کنین خودم هم باورم نمیشد بتونن درستش کنن}
من پیشنهادم اینه که دست به هیچی نزنی و خرابترش نکنی حضوری برو همونجا باهاشون یه صحبتی بکن شاید مشکل خاصی نداشته باشه

اونجایی که من رفتم جای معتبریه خیالتون راحت باشه
ضمنا راجع به دستگاه یه چیزهایی راجع به PC3000 شنیدم ولی مثل اینکه خیلی گرونه!!!!!!!!!!!

termite62
09-12-2010, 16:43
سلام و خسته نباشید.
من چند روزه یک هارد
ADATA nobility nho3
خریدم 1.5 ترا بایتی
شروع به کپی از هاردهای قدیمی کردم روی هارد جدید. یک مشکلی هست اگه فایلی از یک حجمی بزرگتر باشه کپی نمیشه
there is not enough free disk space.
فکرشو بکنین 1 ترابایت خالی باشه بعد بگه فضا نداری 4 گیگ کپی کنی
هیچ ایده برای درست کردنش ندارم.
کسی راه برای من سراغ داره؟

ata.royalfalcon
09-12-2010, 18:27
سلام و خسته نباشید.
من چند روزه یک هارد
ADATA nobility nho3
خریدم 1.5 ترا بایتی
شروع به کپی از هاردهای قدیمی کردم روی هارد جدید. یک مشکلی هست اگه فایلی از یک حجمی بزرگتر باشه کپی نمیشه
there is not enough free disk space.
فکرشو بکنین 1 ترابایت خالی باشه بعد بگه فضا نداری 4 گیگ کپی کنی
هیچ ایده برای درست کردنش ندارم.
کسی راه برای من سراغ داره؟

سلام خسته نباشید
بخاطه اینه که فرمت پارتیشن هاردتون FAT هست که فایلهای بیش از 4 گیگ را نمیشود کپی کرد
به NTFS فرمت کنید
البته قبلش بک آپ بگیرین

majidbbc
09-12-2010, 21:50
سلام
سوال: نرم افزاری سریعتیر از hdd regenerator جهت رفع بدسکتور در حالت بوت وجود داره؟
خییییییییییییلی کنده لامصب. یه هفته وقت می خواد تا کل هارد 320 گیگ من رو درست کنه!!!

mohammadnejad2
09-12-2010, 22:36
سلام دوستان. اقا چند وقت پیش یکی از درایوهای لپ تابم اجازه نمی داد که روش چیزی کپی کنم اما بعد یه مدت خودش خوب می شد. و می تونستم کپی کنم روش. اما الان یه درایو دیگه هم همین جوری شده خودش خراب میشه خودش خوب میشه. مشکلش چیه؟ چه جوری درست میشه؟

ata.royalfalcon
09-12-2010, 22:53
سلام
سوال: نرم افزاری سریعتیر از hdd regenerator جهت رفع بدسکتور در حالت بوت وجود داره؟
خییییییییییییلی کنده لامصب. یه هفته وقت می خواد تا کل هارد 320 گیگ من رو درست کنه!!!

سلام
سریعتر از این سراغ نداریم ممکنه که اصلا نتونه چیزی رو درست کنه
ضمنا هاردی که بدسکتور بیافته به نظر من هیچ ارزشی نداره چون ممکنه دوباره بدسکتور توش بیافته (حتی اگه هم کامل تعمیر بشه دیگه ضریب اطمینانش 100 درصد نیست)
من یه هارد داشتم سیگیت 1.5 ترا پر آرشیو فیلم و کارتون بد سکتور افتاد روش مثل ترک روی شیشه زیاد شد تا جاییکه هارد کلا مرخص شد (خوشبختانه بک آپ گرفتم)
ببینم هارد شما سیگیته ؟؟؟؟

ata.royalfalcon
09-12-2010, 23:37
سلام دوستان. اقا چند وقت پیش یکی از درایوهای لپ تابم اجازه نمی داد که روش چیزی کپی کنم اما بعد یه مدت خودش خوب می شد. و می تونستم کپی کنم روش. اما الان یه درایو دیگه هم همین جوری شده خودش خراب میشه خودش خوب میشه. مشکلش چیه؟ چه جوری درست میشه؟

سلام
یکم دقیقتر توضیح بدین مثلا چه اروری میده اونو عینا اینجا بنویسین تا دوستان بهتر بتونن راهنمایی کنن

mohammadnejad2
11-12-2010, 12:25
سلام
یکم دقیقتر توضیح بدین مثلا چه اروری میده اونو عینا اینجا بنویسین تا دوستان بهتر بتونن راهنمایی کنن

وقتی می خوام فایلی رو درایو کپی کنم اجازه کپی نمیده و پیغام زیر می یاد:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
وقتی هم یکی از نرم افزارهای نصب شده روی این درایور رو اجرا می کنم پیغام زیر رو میده

ata.royalfalcon
11-12-2010, 18:29
وقتی می خوام فایلی رو درایو کپی کنم اجازه کپی نمیده و پیغام زیر می یاد:
وقتی هم یکی از نرم افزارهای نصب شده روی این درایور رو اجرا می کنم پیغام زیر رو میده

سلام دوست عزیز توی عکس دومی خودش نوشته
please run the chkdsk
برو تو my computer بعد روی درایو مربوطه راست کلیک کن بعد properties بعد برو قسمت tools بعد دکمه check now رو بزن ببین چی میشه

mohammadnejad2
11-12-2010, 21:40
سلام دوست عزیز توی عکس دومی خودش نوشته
please run the chkdsk
برو تو my computer بعد روی درایو مربوطه راست کلیک کن بعد properties بعد برو قسمت tools بعد دکمه check now رو بزن ببین چی میشه
سلام دوست عزیز. این کار رو کردم. n بار هم کردم. cheak disk نمی تونه درستش کنه. یعنی اصلا خطایی پیدا نمی کنه که بخواد درستش کنه. !!!!

ata.royalfalcon
11-12-2010, 22:20
سلام دوست عزیز. این کار رو کردم. n بار هم کردم. cheak disk نمی تونه درستش کنه. یعنی اصلا خطایی پیدا نمی کنه که بخواد درستش کنه. !!!!

من پیشنهادم اینه که نرم افزار Hard Disk Sentinel نصب کنی تا ببینی آیا هارد مشکل اساسی داره یا نه
(مثلا بد سکتور)

اگه سلامتی هارد رو 100 در صده پیشنهادم اینه که تمام درایوها رو فرمت کنی و ویندوزو عوض کنی و سون نصب کنی
البته قبلش از اطلاعات مهم بک آپ بگیر

mohammadnejad2
12-12-2010, 19:20
من پیشنهادم اینه که نرم افزار Hard Disk Sentinel نصب کنی تا ببینی آیا هارد مشکل اساسی داره یا نه
(مثلا بد سکتور)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگه سلامتی هارد رو 100 در صده پیشنهادم اینه که تمام درایوها رو فرمت کنی و ویندوزو عوض کنی و سون نصب کنی
البته قبلش از اطلاعات مهم بک آپ بگیر
ممنون. اقا من دانلود ونصبش كردم. بلافاصله بعد از نصب تو همون صفحه اول نرم افزار ژيغام داده همه چي ok هستش. يعني ديگه لازم نيست تست كنم؟؟؟؟

ata.royalfalcon
13-12-2010, 07:54
ممنون. اقا من دانلود ونصبش كردم. بلافاصله بعد از نصب تو همون صفحه اول نرم افزار ژيغام داده همه چي ok هستش. يعني ديگه لازم نيست تست كنم؟؟؟؟

بذار يه خورده بگذره مثلا با سيستمت كار بكن مثلا فيلم نگاه كن يا بازي كن بعداً ....
اگه باز هم همه چي OK هست كه هارد مشكلي نداره
پس فكر كنم براي اينكه از شر پيغامها خلاص شي بهتره كه همه پارتيشنهارو فرمت كني و ويندوز سون نصب كني

yaghob.boss
14-12-2010, 11:02
سلام دوستان من دو هارد روی سیستم دارم یکی 80 گیگ یکی 1ترابایت . از هارد یک ترابایتی یه صداهایی میاد بیرون و لرزش زیادی داره چیکار کنم؟

mohammadnejad2
14-12-2010, 11:19
بذار يه خورده بگذره مثلا با سيستمت كار بكن مثلا فيلم نگاه كن يا بازي كن بعداً ....
اگه باز هم همه چي OK هست كه هارد مشكلي نداره
پس فكر كنم براي اينكه از شر پيغامها خلاص شي بهتره كه همه پارتيشنهارو فرمت كني و ويندوز سون نصب كني
ممنون. درایوا رو فرمت کردم. فعلا که درست شده. امیدوارم دیگه این پیغام وحشتناک رو نبینم.

Advanced Ali-001
14-12-2010, 11:51
سلام.
دوستان مین بوردمن:
asus rampage 3 exterme هست کهsata3 داره وهاردم هم :
western digital-1tb-sata3-caviar blackهست ولی وقتی یه فایل1گیگ رومیخوام ازیه پارتیشن انتقال بدم به یه پارتیشن دیگه سرعتش از130مگ شروع میشه هی میادپایین هی پایین تا40مگ درثانیه مشکل ازکجاست مگه کلا سرعتsata3چقدرباید باشه؟
درضمن وقتی مجموعه نرم افزاری گردو2010میزارم ونرم افزاراشو نصب میکنم یه دفعه سرعتش میشه10مگ....
اصلاًباورم نمیشه....
خواهش میکنم کمک کنین....

هیشکی نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من آخرمشکل این هارد رونفهمیدم....

ata.royalfalcon
14-12-2010, 12:07
هیشکی نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من آخرمشکل این هارد رونفهمیدم....

سلام
ببينم سيستمتون XP هست ؟؟؟
اگه XP باشه شايد نياز به الاين داشته باشه
اينجاروهم ببين

Advanced Ali-001
14-12-2010, 12:14
سلام.
نه بابا7هست.

ata.royalfalcon
14-12-2010, 12:20
سلام دوستان من دو هارد روی سیستم دارم یکی 80 گیگ یکی 1ترابایت . از هارد یک ترابایتی یه صداهایی میاد بیرون و لرزش زیادی داره چیکار کنم؟

سلام
هاردتون سيگيته ؟؟
اول اين نرم افزاري كه اينجا معرفي شده رو نصب كن ببين وضعيت هارد چطوره ، سلامت آن چند درصده ؟؟

ضمنا پاورتون ساتاي واقعي داره يا اينكه با تبديل وصلش كردي؟؟

---------- Post added at 12:20 PM ---------- Previous post was at 12:16 PM ----------

سلام.
نه بابا7هست.

امشب ميرم با هارد خودم تست ميكنم نتيجشو بهت ميگم اما هاردم مكستورها !!!!!!!!!

Advanced Ali-001
14-12-2010, 12:40
امشب ميرم با هارد خودم تست ميكنم نتيجشو بهت ميگم اما هاردم مكستورها !!!!!!!!!
عزیزمن هاردمنsata3هست.
اون مدل خفنه وسترن نمیدونم چه مرگشه الاًسرعتsata3روارائه نمیده همه چیرو چک کردم درسته من کارخودم سخت افزاره فروش سخت افزار ولی مشکل اینو نفهمیدم .....
یه سوال هم دارم اگه یه هارد دیسک ضربه بخوره امکان درست شدنش هست؟یاامیدی نیست؟

ata.royalfalcon
14-12-2010, 13:35
یه سوال هم دارم اگه یه هارد دیسک ضربه بخوره امکان درست شدنش هست؟یاامیدی نیست؟

به شانس بستگي داره
اگه هارد خاموش بوده و ضربه هم ناچيز باشه شايد چيزيش نشه!!
اما اگه هارد روشن باشه ضربه ممكنه باعث بد سكتور بشه و معمولا بدسكتور مثل ترك روي شيشه دائما زياد ميشه
اصلا ممكنه ديگه ديتيكت نشه كه در اينجور مواقع شايد قابل تعمير باشه يا قابل تعمير نباشه
مثلا براي هارد 1.5 تراي سيگيت خودم ضربه محكمي خورده بود جوريكه يه گوشش كج شده بود و ديتيكت نميشد اما فرستادمش كلينيك تعميرش كردن و در اولين فرصت اطلاعاتشو كپي كردم روي هارد ديگه اما بالاخره بد سكتور روش افتاد و هارد تقريبا نابود شد

جسارت نباشه شما مطمئني كه مادربردت SATA 3 رو ساپورت ميكنه
ضمنا شايد جامپري يا چيزي لازم باشه براي فعال شدن ساتا 3
منكه با ساتا 3 كارنكردم
ضمنا پيشنهادم اينه كه يه بار با استفاده از DVD ويندوز سون مجددا پارتيشن بندي كني

yaghob.boss
14-12-2010, 13:50
سلام
هاردتون سيگيته ؟؟
اول اين نرم افزاري كه اينجا معرفي شده رو نصب كن ببين وضعيت هارد چطوره ، سلامت آن چند درصده ؟؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدضمنا پاورتون ساتاي واقعي داره يا اينكه با تبديل وصلش كردي؟؟

هاردم آرم سیگیته . نرم افزار رو نصب کردم هاردم سالمه 100٪ دمای اون هم 40 هست بله پاور سانای واقعی داره و هیچ تبدیلی نخورده

اینم یه عکس

دو سوال داشتم . اگه تعداد پارتیشن های ویندوز زیاد باشه سرعت سیستم پایین میاد؟ من الان 10 یا 12 پارتیشن دارم که اکثرا با حجم 100 گیگ میباشد به نظر شما کمتر کنم سیستم بهتر جواب میده؟ رم 4 گیگ سی پی یو core2

سوال بعدی اینکه بهترین برنامه واسه دیفراگ کردن چیه؟

از کجا بفهمیم هارد بد سکتور شده یا نه ؟ سکتور چیه؟

ata.royalfalcon
14-12-2010, 14:58
هاردم آرم سیگیته . نرم افزار رو نصب کردم هاردم سالمه 100٪ دمای اون هم 40 هست بله پاور سانای واقعی داره و هیچ تبدیلی نخورده
دو سوال داشتم . اگه تعداد پارتیشن های ویندوز زیاد باشه سرعت سیستم پایین میاد؟ من الان 10 یا 12 پارتیشن دارم که اکثرا با حجم 100 گیگ میباشد به نظر شما کمتر کنم سیستم بهتر جواب میده؟ رم 4 گیگ سی پی یو core2

سوال بعدی اینکه بهترین برنامه واسه دیفراگ کردن چیه؟

از کجا بفهمیم هارد بد سکتور شده یا نه ؟ سکتور چیه؟

[/RIGHT]

[/CENTER]

دوست عزيز
در برنامه اي كه گفتم روي سيگيت كليك كنيد تا مشخصات مربوط به آن هارد ظاهر بشه همونجايي كه نوشته ST31000528AS رو كليك كنيد (قسمت چپ و بالا)
ظاهرا مشخصات هارد 80 گيگي رو داره ميده
تعداد پارتيشن هاي زياد به نظر من باعث كند شدن سيستم نميشه . (آيا فرمت پارتيشن شما FAT هست يا NTFS)
همينكه نوشته 100 درصد نشاندهنده سالم بودن هارد هست كوچكترين بدسكتور يا مشكل ديگري داشته باشه ديگه 100 درصد نميشه.
در مورد سرو صدا هم بايد بگم كه هاردهاي سيگيت اصولا بطور مادرزادي هاردهاي پر سرو صدايي هستند.
براي دفراگمنت هم من از برنامه tune up utility استفاده ميكنم كه امكانات ديگه اي هم داره.

Advanced Ali-001
14-12-2010, 15:49
سلام.

ضمنا پيشنهادم اينه كه يه بار با استفاده از DVD ويندوز سون مجددا پارتيشن بندي كني
این کاروچند بار کردم درست نشده درضمن مین من
asus rampage 3 exterme هست که درحال حاضر یکی ازبهترین مین های دنیاست.
2تاهم ساتاگیگ6داره.

اگه هارد خاموش بوده و ضربه هم ناچيز باشه شايد چيزيش نشه!!
به خدا ازاون روزی که ازدستم افتاد زمین دیگه باخودم عهد کردم هارد اینترنال تاآخر عمرم نخرم فقط هارد اکسترنال کارمیکنم دیگه حتی به هارد اینترنال نگاه هم نمیکنم.....
ازفاصله10-12سانتی ازدستم افتاده اونم گوشش افتاد زمین نه خودرو یاپشتش هاردهم خاموش بوده بردم گارانتی میگن شانس....
از10سانتی هم بیفته شانس میخواد؟

ata.royalfalcon
14-12-2010, 16:12
سلام.

به خدا ازاون روزی که ازدستم افتاد زمین دیگه باخودم عهد کردم هارد اینترنال تاآخر عمرم نخرم فقط هارد اکسترنال کارمیکنم دیگه حتی به هارد اینترنال نگاه هم نمیکنم.....
ازفاصله10-12سانتی ازدستم افتاده اونم گوشش افتاد زمین نه خودرو یاپشتش هاردهم خاموش بوده بردم گارانتی میگن شانس....
از10سانتی هم بیفته شانس میخواد؟

از من به شما نصيحت گارانتي دو زار نمي ارزه

الان هارد چه مشكلي داره ؟؟ ديتيكت نميشه ؟؟ بدسكتور داره ؟؟ موتورش كار نميكنه؟؟

اگه اطلاعات هارد براتون مهمه ببرش كلينيك (گارانتي ممكنه بدترش كنن) احتمالا ميتونن بازيابي يا تعميرش كنن در حدي كه بتوني در اولين فرصت بك آپ بگيري

هارد ضربه ديده ديگه هارد درست حسابي نيست ممكنه دردسر بشه!!!

Advanced Ali-001
14-12-2010, 16:37
هارد ضربه ديده ديگه هارد درست حسابي نيست ممكنه دردسر بشه!!!
سلام.
هاردسالمه کارمیکنه صداش هم طبیعیه ولی سرعتش از5مگ بالاترنمیره....
هاردکاویارگرین وسترن هست مدل1ترابایتش ببین سالمه ها سرعتش نابود کنندس....

ata.royalfalcon
14-12-2010, 18:10
ببخشید
شما دو تا هارد دارین
یکی وسترن مدل بلک و اون یکی مدل گرین درست متوجه شدم!!!

zodiac67
15-12-2010, 20:25
سلام این تست هارد 2 ترای اکسترنال من هست :

مشکلش جدیه ؟ ببرمش گارانتی ؟ چه کار کنم که سلامتش 100 در صد بشه بدون از بین رفتن اطلاعات ؟
ممنون

Advanced Ali-001
15-12-2010, 20:32
یکی وسترن مدل بلک و اون یکی مدل گرین درست متوجه شدم!!!
نه یه هارد دارم روی سیستممه که اصلاًازش راضی نیستم مدل ساتا3هست1ترابایت خفن وسترن140تومن بالاش پول دادم.....
سرعتش آخرای کپی میشه30مگ.....
مسخرم کرده به خدا اون یکی هم ازارتفاع12سانتی افتاده هیچیش نیست حتی ویندوز روش نصب میشه ولی سرعت خیلی کم.....

ata.royalfalcon
15-12-2010, 20:57
سلام این تست هارد 2 ترای اکسترنال من هست :

مشکلش جدیه ؟ ببرمش گارانتی ؟ چه کار کنم که سلامتش 100 در صد بشه بدون از بین رفتن اطلاعات ؟
ممنون

سلام

شما همونی هستین که این پست زدین

سلام من یه هارد اکسترنال samsung 2 TB گرفتم بعضی وقتا وقتی میخوام توش فایلی رو کپی کنم یا دارم فیلمی رو نگاه میکنم هنگ میکنه و چراغش ثابت میشه و یک صدای تق تق میکنه میشه راهنماییم کنین مشکل از کجاست و چه جوری باید درستش کنم ؟
همانطوری که تو عکسش گفته هاردتون دو عدد بد سکتور داره به خاطر همین اطلاعاتی که روی اون سکتورها نوشته شده قابل خوندن نیست
من نمیدونم این بدسکتور فیزیکی هست یا نه
منظور از فیزیکی یعنی اینکه به هارد ضربه وارد بشه و باعث تصادف هد هارد با پلاتر بشه
شما میتونین از نرم افزار HDD Regenerator استفاده کنین ولی با توجه به حجم بالا و همچنین اکسترنال بودنش احتمالا چندین هفته طول بکشه تا کامل اسکن کنه اگه حوصله اش رو دارین این کارو بکنین (البته قبلش هم بکاپ بگیرین)
اگه حوصلش رو ندارین بفرستینش گارانتی یا اگه مایه دار هستین ردش کنین بره پی کارش
یه کار دیگه هم میتونین بکنین
ببرش کلینیک بهشون بگو که دو تا بد سکتور داره خودشون تعمیرش میکنن
آدرسش

ata.royalfalcon
15-12-2010, 21:17
نه یه هارد دارم روی سیستممه که اصلاًازش راضی نیستم مدل ساتا3هست1ترابایت خفن وسترن140تومن بالاش پول دادم.....
سرعتش آخرای کپی میشه30مگ.....
مسخرم کرده به خدا اون یکی هم ازارتفاع12سانتی افتاده هیچیش نیست حتی ویندوز روش نصب میشه ولی سرعت خیلی کم.....

میگم که فکر نمیکنی بهت انداخته باشن
منظورم اینه که به جای ساتا 3 بهت ساتا 2 داده باشن
شاید اصلا مادربوردت ساتا 3 ساپورت نمیکنه شاید تو بایوسش تنظیماتی داشته باشه
چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه
چون برای من که مکستور ساتا 2 هست سرعت کپی هم آخرش میشه 30 عکسو نگاه کن

ضمنا اون هارد گرین برای نصب ویندوز ساخته نشده اون فقط برای آرشیو هست

Advanced Ali-001
16-12-2010, 18:15
كلينيك
کیلینیک چه صیغه ای هست؟؟/
نه بهم ننداختن مشخصات هارد همونه که تو سایت بود مین بوردمم ساتا6گیگ داره رابطم هم ساتا6گیگ هست فکر کنم واسه آلجین هست....
ممکنه بپرسم این عملیات آلجین اصلاعات رومیپرونه؟

ata.royalfalcon
16-12-2010, 18:42
کیلینیک چه صیغه ای هست؟؟/
نه بهم ننداختن مشخصات هارد همونه که تو سایت بود مین بوردمم ساتا6گیگ داره رابطم هم ساتا6گیگ هست فکر کنم واسه آلجین هست....
ممکنه بپرسم این عملیات آلجین اصلاعات رومیپرونه؟

منظورم از کلینیک
کلینیک هارد دیسک هست
آدرسش اینه

من یه بار هاردمو که بخاطر ضربه شدید اصلا دیتیکت نمیشد بردمش اونجا که درست کردن

جزئیات بیشتر برای الاین کردن توی این تاپیک هست

بوي جوي موليان
16-12-2010, 22:03
سلام.چندوقت پيش يك هارد 1تربايتي maxtor خريدم كه بعد مدت كوتاهي دچاريك مشكل شدم كه با يه صفحه آبي مواجه
ميشدم... بردمش تعمير گفت سي پي يو اون مشكل داره عوضش كردم ولي مشكلم حل نشد دوباره مراجعه كردم گفت يكي
از رم هات خرابه اون در آوردم ولي بازم نشد خودم احساس ميكنم ايراد از هارد باشه چون من دوبار ويندوزم رو عوض كردم
ولي كارساز نبود تااينكه يه روز موقع اسكن كامپيوترم با آنتي ويروس اون صفحه آبي دوباره ظاهر شد البته يه موقع هاي هم
اي صفحه مياد ديكه نمي دونم چيكارش كنم.درضمن نرم افزارHDD Regenerator رودانلود كردم يه سي دي بوت اي بل ساختم
با اون هارد واسكن كرد ولي نميدونم درست شده يا نه ممنون ميشم راهنمايي كنيد

selcuksahin
17-12-2010, 00:02
من 20روزه هارد اینترنال وسترن دیجیتال بلک خاویار گرفتم چون دیدم تو این سایت ازش زیاد تعریف کردن اما الان همش ارور chdskمیده یا directory incorect میده.حالا چه کار کنم؟ کمکم کنید من به خاطر این هارد کلی دوا کردم که بخرم و مکستور نخرم که اینطوری از اب در امد

ata.royalfalcon
17-12-2010, 00:39
من 20روزه هارد اینترنال وسترن دیجیتال بلک خاویار گرفتم چون دیدم تو این سایت ازش زیاد تعریف کردن اما الان همش ارور chdskمیده یا directory incorect میده.حالا چه کار کنم؟ کمکم کنید من به خاطر این هارد کلی دوا کردم که بخرم و مکستور نخرم که اینطوری از اب در امد

دوست عزیز
برای اینکه بتوان مسئله رو راحت تر بررسی کرد شما اول این نرم افزار رو نصب کنین تا مشخص بشه آیا هارد مشکل فیزیکی (مثلا بد سکتور یا ... ) دارد یا خیر (سعی کنید آخرین ورژن رو نصب کنین کرک هم نکردین مسئله ای نیست چون فقط یه تست اولیه لازم هست)

پس از اینکه نصبش کردین یه اسکرین شات ازش بذارین اینجا تا باهم بررسی کنیم (عکس رو کم حجم کنین)
غصه نخورید من حدس میزنم که مشکلش نرم افزاریه یعنی مثلا بد پارتیشن بندی کردی یا مثلا ویروس گرفته یا ....
ضمنا با چی پارتیشن بندی کردین ؟؟؟
بهترین برنامه برای پارتیشن بندی همون DVD نصب ویندوز سون هست . انشااله که ویندوزتون سون باشه چون ویندوز سون بهترینه !!!

Ce-masoud
17-12-2010, 01:27
سلام یه هارد ا ترابایت سیگیت تازه کار دارم که فقط 3 روزه کار میکنه! یه صدای قیژ قیژ خیلی خفیف داره بخصوص موقع بالا اومدن ویندوز. گاهی اوقات صدای تیک تیک خیلی کمی هم داره در حدی که باید گوشمو نزدیک کیس بگیرم تا بشنوم. به نظرتون مشکل داره یا طبیعیه؟

selcuksahin
17-12-2010, 01:59
فقط درایو ویندوزم اینطوری شد اونم بعد دانلود یک فایل dll

selcuksahin
17-12-2010, 02:27
اینم عکسش
چه کار کنم؟ 10درصد فایل های درایو سی ام که 450گیگه کار نمیکنه قسمت noification area ویندوز هم هم هی نرم افزارامو میگه chdskکنم در صورتی که کردم اما بازم ارور میده و کار نمیکنه فایل هامم همینطور

ata.royalfalcon
17-12-2010, 11:45
سلام یه هارد ا ترابایت سیگیت تازه کار دارم که فقط 3 روزه کار میکنه! یه صدای قیژ قیژ خیلی خفیف داره بخصوص موقع بالا اومدن ویندوز. گاهی اوقات صدای تیک تیک خیلی کمی هم داره در حدی که باید گوشمو نزدیک کیس بگیرم تا بشنوم. به نظرتون مشکل داره یا طبیعیه؟

علیک سلام
اصولا هاردهای سیگیت یه مقداری پر سرو صدا هستند
منم هار مکستور دارم با 121 ساعت کارکرد وقتی سیستمو روشن میکنم صدا میده ولی هیچ مشکلی ندارم
به نظر من مشکلی نداره
اون صدا بخاطر حرکت سریع هد هارد هست

ata.royalfalcon
17-12-2010, 11:51
فقط درایو ویندوزم اینطوری شد اونم بعد دانلود یک فایل dll

اینم عکسش
چه کار کنم؟ 10درصد فایل های درایو سی ام که 450گیگه کار نمیکنه قسمت noification area ویندوز هم هم هی نرم افزارامو میگه chdskکنم در صورتی که کردم اما بازم ارور میده و کار نمیکنه فایل هامم همینطور
کد:

عکسو دیدم
خوشبختانه مشکل شما نرم افزاریه
بهترین و آسونترین کار اینه که پارتیشنی که مشکل داره رو مجددا فرمت عمیق کنید
با توجه به اینکه ویندوز نصبه مجبورین مجددا ویندوزو نصب کنین

selcuksahin
17-12-2010, 13:37
عکسو دیدم
خوشبختانه مشکل شما نرم افزاریه
بهترین و آسونترین کار اینه که پارتیشنی که مشکل داره رو مجددا فرمت عمیق کنید
با توجه به اینکه ویندوز نصبه مجبورین مجددا ویندوزو نصب کنین

من به خاطر اشتباه نصب کردن ویندوز هاردمو 12بار ژارتیشن عوش کردم.با فرمت اون درایوم درست میشه؟ فرمت عمیق یعنی چی؟
کلی اطلاعات دارم داخلش که کپی نمیشه چه کار کنم؟نزدیک 14گیگش کپی نمیشه از300
تو این ویندوزم هیچ اروری نمیده .اما تو ویندوزه 64 بیتیم ارور chdsk میده .اما بعضی فایل ها تو هر 2تا ویندوز نمیریزه

ata.royalfalcon
17-12-2010, 14:27
من به خاطر اشتباه نصب کردن ویندوز هاردمو 12بار ژارتیشن عوش کردم.با فرمت اون درایوم درست میشه؟ فرمت عمیق یعنی چی؟
کلی اطلاعات دارم داخلش که کپی نمیشه چه کار کنم؟نزدیک 14گیگش کپی نمیشه از300
تو این ویندوزم هیچ اروری نمیده .اما تو ویندوزه 64 بیتیم ارور chdsk میده .اما بعضی فایل ها تو هر 2تا ویندوز نمیریزه
سلام
منظورم از فرمت عمیق یعنی اینکه quick format نباشه (اطلاعاتت میپره ها!!!)
یعنی شما هم ویندوز 32 بیتی نصب کردین هم 64 بیتی آخه واسه چی !!!!:18::18:
ببین یه بار با DVD نصب ویندوز سون همه پارتیشنهارو حذف کن مجددا بساز و فقط ویندوز سون نوع 32 بیتی نصب کن آخه 64 بیتی میخوای چیکار !!!!! (مگر اینکه رمهاتون بیشتر از 4 گیگ باشه که مجبورین 64 بیتی رو نصب کنین)
در مورد اطلاعاتی که کپی نمیشه
اون یکی ویندوز که مشکلی نداره ، اونجا هم کپی نمیشه؟؟؟

selcuksahin
17-12-2010, 15:00
اره اونجا هم کپی نمیشه .کلی اطلاعات دارم نمیتونم پارتیشن هارو پاک کنم.منظورتون از فرمت عمیق تیکquick رو بردارم و بعد فرمت کنم؟

ata.royalfalcon
17-12-2010, 16:11
اره اونجا هم کپی نمیشه .کلی اطلاعات دارم نمیتونم پارتیشن هارو پاک کنم.منظورتون از فرمت عمیق تیکquick رو بردارم و بعد فرمت کنم؟

دوست عزیز فرمت بکنی چه کوییک و چه غیر کوییک اطلاعاتت میپره ها!!!!
حواستو جمع کن !!!
میگم که برو تو SAFE MODE ببین میشه یا نه !!!

dadiyar
17-12-2010, 16:46
سلام دوستان
من یک مموری گوشی m2 دارام که گوشیم دیگه اوو نمیشناسه وپیغام memory corrupted میده
کامپیوتر هم به همین شکلplease insert disk drive میده
چاره کار چیه؟

ata.royalfalcon
17-12-2010, 17:05
سلام دوستان
من یک مموری گوشی m2 دارام که گوشیم دیگه اوو نمیشناسه وپیغام memory corrupted میده
کامپیوتر هم به همین شکلplease insert disk drive میده
چاره کار چیه؟

سلام خوبی
فکر نمیکنی باید بری توی انجمن موبایل مطرحش کنی !!!:18::18::18:
ولی همینجوری دارم میگم
اگه لینوکس داری با لینوکس فرمتش کن ببین میشه یا نه!!!

r0ot$harp
17-12-2010, 23:31
سلام دوستان .

من یه هارد سیگیت 250 گیگ مدل ST9250827AS دارم . چند وقتی هست که موقع بالا آمدن ویندوز روی لودینگ همش گیر می کنه و تو ویندوز بعضی وقت ها همش کرش می شه و ویندوز ریست می شه .

بنده تمام اطلاعات هارد رو روی یه هارد دیگه کپی کردم و بعد هارد رو با برنامه Seatools فرمت سطح پایین کردم .

حالا دو سه روزه که دیگه ویندوز بالا نمیاد و با هیچ برنامه ای جز Seatools DOS نمی شه هارد رو دید .

ممنون می شم کمکم کنید چون بنده عکاس هستم و تمام عکسهام روی این هارد هست .

در ضمن این هارد لپ تاپ هست .

باتشکر احسان

ata.royalfalcon
19-12-2010, 07:56
سلام دوستان .

من یه هارد سیگیت 250 گیگ مدل ST9250827AS دارم . چند وقتی هست که موقع بالا آمدن ویندوز روی لودینگ همش گیر می کنه و تو ویندوز بعضی وقت ها همش کرش می شه و ویندوز ریست می شه .

بنده تمام اطلاعات هارد رو روی یه هارد دیگه کپی کردم و بعد هارد رو با برنامه Seatools فرمت سطح پایین کردم .

حالا دو سه روزه که دیگه ویندوز بالا نمیاد و با هیچ برنامه ای جز Seatools DOS نمی شه هارد رو دید .

ممنون می شم کمکم کنید چون بنده عکاس هستم و تمام عکسهام روی این هارد هست .

در ضمن این هارد لپ تاپ هست .

باتشکر احسان

سلام
اين بد سكتور از مشكلات شايع و رايج هست (بعلت ناآگاهي كاربر و غير حرفه اي عمل كردن)
اگه ميتوني با HDD regenerator درستش كني (احتمالش 100 درصد نيست)
شما كه گفتين تمام اطلاعات هارد رو روی یه هارد دیگه کپی کردين پس براي چي نگران هستين!!!
پيشنهادم اينه كه ببريش مراكز تعمير لپ تاپ
خودتو درگير اين موضوعات نكن!!!

warman
20-12-2010, 22:50
سلام
امروز یه ارور از بایوسم در مورد هاردم دیدم که اجازه نمیداد بوت شه با زدن اف یک رفتیم تو ویندوز سون دیدیم اونجا هم پیغام میده که هاردت داره میترکه سریع بک آپ بگیر و بفرستش تعمیر تو بایوس این پیغامو میداد:
3rd master harddisk:smart status bad,back up and replace
بد سکتور گیری و اینجور کارا رو اسکن دیسک هم کردم فایده ای نداشت
هاردم هیتاچی ساتا 320 گیگ با 32 مگ بافر هست سیتمم هم مادربردش ایسوس m4n72e و سیستم عاملم سون64 بیت هستش بایوس رو هم آپدیت کردم گفتم شاید گیرش از اونجا باشه ولی نشد ممکنه منو راهنمایی کنید
ممنون

ata.royalfalcon
20-12-2010, 22:56
سلام
امروز یه ارور از بایوسم در مورد هاردم دیدم که اجازه نمیداد بوت شه با زدن اف یک رفتیم تو ویندوز سون دیدیم اونجا هم پیغام میده که هاردت داره میترکه سریع بک آپ بگیر و بفرستش تعمیر تو بایوس این پیغامو میداد:
3rd master harddisk:smart status bad,back up and replace
بد سکتور گیری و اینجور کارا رو اسکن دیسک هم کردم فایده ای نداشت
هاردم هیتاچی ساتا 320 گیگ با 32 مگ بافر هست سیتمم هم مادربردش ایسوس m4n72e و سیستم عاملم سون64 بیت هستش بایوس رو هم آپدیت کردم گفتم شاید گیرش از اونجا باشه ولی نشد ممکنه منو راهنمایی کنید
ممنون

علیک سلام
شما اول این نرم افزار رو نصب بفرمایین تا علت دقیقا مشخص بشه
اگه میتونی یه اسکرین شات بذار اینجا تا بهتر بشه راهنمایی کرد.

سعی کنید آخرین ورژن رو نصب کنین کرک هم نکردین مسئله ای نیست چون فقط یه تست اولیه لازم هست

warman
21-12-2010, 15:18
سلام تست کردم واقعا وحشت ناک بود این لینک عکس

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ata.royalfalcon
21-12-2010, 15:49
سلام تست کردم واقعا وحشت ناک بود این لینک عکس

بعله متاسفانه واقعا وحشتناكه !!!!!
1895 عدد ناقابل بد سكتور داره
دو راه داري
1. با نرم افزار HDD regenerator بد سكتور گيري كن (البته يكي از دوستان با نرم افزار Paragon Total Defrag 2010 هم تونست بد سكتور گيري كنه )
2. اگه درست نشد با تيپا بنداز تو سطل آشغال :41::41:

warman
21-12-2010, 16:07
میگم تا 4 روز پیش هیچی نبود با نرم افزار های دیگه چکش مکردم اما تو این دوروزه اینجوری شده مگه میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!
همین جمعه ای چک کردم هاردو
لینک نرم افزاراشو داری؟

ata.royalfalcon
21-12-2010, 19:04
میگم تا 4 روز پیش هیچی نبود با نرم افزار های دیگه چکش مکردم اما تو این دوروزه اینجوری شده مگه میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!
همین جمعه ای چک کردم هاردو
لینک نرم افزاراشو داری؟

بد شانسی آوردی دیگه
آدم شب میخوابه صبح دیگه بیدار نمیشه!!!!
لینک برای دانلود

warman
21-12-2010, 22:06
شانس نداریم دیگه 8 ماه پیش پی سی کلش ترکید مجبور شدم کمپله عوضش کنم اونم به خاطر نوسان برقمیدونی 450 تومن خرج گذاشت رو دستم اینم از این
کار با نرم افزارش چطوریه راستی نتونستم دان کنم لینک دیگه ای داری مگا آپلودی رپید شیری چیزی

ata.royalfalcon
21-12-2010, 23:05
شانس نداریم دیگه 8 ماه پیش پی سی کلش ترکید مجبور شدم کمپله عوضش کنم اونم به خاطر نوسان برقمیدونی 450 تومن خرج گذاشت رو دستم اینم از این
کار با نرم افزارش چطوریه راستی نتونستم دان کنم لینک دیگه ای داری مگا آپلودی رپید شیری چیزی

دوست عزیز شما میگین که به خاطر نوسان برق 450 تومان خرج کردین نمی تونستین یه استابیلایزر فاراتل 120 تومنی بخرین خودتونو بیمه میکردین
یا میتونستین پاورهای خوب بخرین که خودشون میتونن بعنوان استابیلایزر هم عمل کنن !!!

آدرس مشکلی نداره من تست کردم اونو کپی کن توی آدرس بار پیست کن و بعدش اینتر رو بزن دانلود شروع میشه
پسورد فایل هم اینه

ضمنا اگه اون هارد معیوب بعنوان هاردی هست که روش ویندوز نصبه باید یه CD یا فلش بوتیبل بسازی و با اون بوت بشی تا بتونی بد سکتورگیری کنی
ولی اگه بعنوان هارد اصلی نیست میتونی تحت ویندوز بدسکتور گیری کنی (اون دکمه اولی)

baby
23-12-2010, 11:37
سلام و خسته نباشید ممنون از مطالب کامل و خوبتون
من هاردم پارتیشن هاش پرید امیدی به ریکاور شدنش هست لطفا کامل توضیح بدین من مبتدی هستم
ata.royalfalcon
23-12-2010, 14:46
سلام و خسته نباشید ممنون از مطالب کامل و خوبتون
من هاردم پارتیشن هاش پرید امیدی به ریکاور شدنش هست لطفا کامل توضیح بدین من مبتدی هستم
علیک سلام
بله امکانش هست به شرطی که دوباره بعدا پارتیشن نساخته باشی
شما باید نرم افزار Paragon HardDiskManager Pro دانلود یا بخرین
این نرم افزار یه DVD یا CD بوتیبل براتون میسازه و سپس با اون بوت میشین و وقتی در نهایت نرم افزار اجرا شده
دنبال گزینه ای بنام undelete partition میگردین و اونو ریکاوری میکنین
طبق عکس زیر در قسمت Advanced partitioning task وجود داره!!!
حواستو جمع کن بیشتر خرابکاری نکنی!!

یه توصیه دیگه ای هم دارم
میتونی ببریش کلینیک تعمیرات هارد اونها خودشون برات بازیابی میکنن با توجه به اینکه شما مبتدی هم هستین!! این بهتره!!
آدرس کلینیک

selcuksahin
24-12-2010, 01:10
سلام.الان من هر بار کامپیوتر رو ریست یا خاموش می کنم chdskمیاره و اگر قطش کنم نرم افزار هامو نمیاره و فایل هم کپی نمی کنه و این ارور رو می دهscrecture hard disk cruptedو هر دفعه که ریست وخاموش می کنم باید بزارم chdskبره تا بتونم به نرم افزارام و فایلام دسترسی داشته باشم حالا چه کار کنم؟پارتیشن اون درایو ویندوز رو فقط پاک کنم درست میشه؟شما قبلا گفتید بد پارتیشن کردم پس اگه مشکل با حذف پارتیشن درایو ویندوزم حل میشه یک نرم افزار خوب برای پارتیشن بگید safe mode هم کردم درست نشد

ata.royalfalcon
24-12-2010, 13:57
سلام.الان من هر بار کامپیوتر رو ریست یا خاموش می کنم chdskمیاره و اگر قطش کنم نرم افزار هامو نمیاره و فایل هم کپی نمی کنه و این ارور رو می دهscrecture hard disk cruptedو هر دفعه که ریست وخاموش می کنم باید بزارم chdskبره تا بتونم به نرم افزارام و فایلام دسترسی داشته باشم حالا چه کار کنم؟پارتیشن اون درایو ویندوز رو فقط پاک کنم درست میشه؟شما قبلا گفتید بد پارتیشن کردم پس اگه مشکل با حذف پارتیشن درایو ویندوزم حل میشه یک نرم افزار خوب برای پارتیشن بگید safe mode هم کردم درست نشد

سلام
اول از همه یه بک آپ بگیر
با این وضعیتی که داری ممکنه فایلهات برای همیشه از بین بره !!!!!!!
توصیه میکنم با استفاده از DVD نصب ویندوز سون بوت کنی و همه پارتیشنها رو حذف کن و دوباره از نو بساز
خیالت خودتو راحت کن!!!!!!!!! (به امتحانش می ارزه)
ببینم پارتیشن بندی بلدی که ؟؟؟
ضمنا یه جور ویندوز بریز مثلا سون 32 بیت

selcuksahin
24-12-2010, 16:53
سلام
اول از همه یه بک آپ بگیر
با این وضعیتی که داری ممکنه فایلهات برای همیشه از بین بره !!!!!!!
توصیه میکنم با استفاده از DVD نصب ویندوز سون بوت کنی و همه پارتیشنها رو حذف کن و دوباره از نو بساز
خیالت خودتو راحت کن!!!!!!!!! (به امتحانش می ارزه)
ببینم پارتیشن بندی بلدی که ؟؟؟
ضمنا یه جور ویندوز بریز مثلا سون 32 بیت

ژارتیشن بندی بلم.مگه سون 32و 64باهم داشته باشم عیب داره؟
یک بک اپ بگیرم و بعد اطلاعاتمو پاک کنم وبعد فایل بک اپ رو استخراج کنم فای هام همه بر می گرده؟ یا نباید پاک کنمو و باید هارد به هارد کنم؟
راستی اگه پارتیشن عوض کردم و بازم درست نشد امحتمال می دید از چی باشه؟راستی داخب ویندوز xp هم جدیدا نمی تونم برم یک صفحه ابی میاد می گه مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری دارید

ata.royalfalcon
24-12-2010, 17:34
مگه سون 32و 64باهم داشته باشم عیب داره؟
مرحله به مرحله باید بریم جلو شما اول 32 رو بریز بعداً!!!

یک بک اپ بگیرم و بعد اطلاعاتمو پاک کنم وبعد فایل بک اپ رو استخراج کنم فای هام همه بر می گرده؟ یا نباید پاک کنمو و باید هارد به هارد کنم؟
مگه با چی میخوای بک آپ بگیری هارد به هارد کنی که خیلی عالیه (فایلهارو از این هارد بریز اون یکی هارد!!!)

راستی اگه پارتیشن عوض کردم و بازم درست نشد امحتمال می دید از چی باشه؟راستی داخب ویندوز xp هم جدیدا نمی تونم برم یک صفحه ابی میاد می گه مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری دارید
مگه قبلا با نرم افزاری که گفتم تست نکردین ؟؟؟
نتیجه تست این بود که هارد مشکل فیزیکی نداره!!!
شما یه بار کل پارتیشن هارد رو پاک کنین و با DVD نصب ویندوز سون (از نوع 32 بیتی فعلاً) از نو پارتیشن بندی کنین تا ببینیم چی میشه
صبور باشین باید مرحله به مرحله تست بشه

Alireza-Khan
24-12-2010, 20:43
سلام ! يه مشكل خيلي فوري !
من يه هارد 320 گيگابايت Maxtor دارم ! من داشتم با كامپيوتر ( ويندوز XP ) كار مي كردم ( فتوشاپ باز بود و IE ) بعدش كامپيوتر خود به خود هنگ كرد ! ري استارت كردم و تو صفحه آبي شروع به چك كردن درايو C كرد ! بعد از گذشت 10 دقيقه بالا نيومد و گير كرد ! باز ري استارت كردم و نذاشتم چك كنه ! با زور اومد بالا ! حدودا 10 دقيقه كشيد تا بياد بالا ! بعدشم ارور داد و ديگه نيومد بالا ! من هارد رو از SATA1 در آوردم زدم به SATA2 درست شد ! باز زدم SATA1 باز خراب شد ! الان دوباره گذاشتم تو SATA2 ! مشكل از كجاست ؟ رو SATA2 موندن اشكالي رو پيش نمي ياره ! من شديدا نگران محتواي هاردم هستم ! چيزي نميشه بهشون ؟

خواهش مي كنم ! خواهش مي كنم جواب بديد !!!!!

ata.royalfalcon
24-12-2010, 20:54
سلام ! يه مشكل خيلي فوري !
من يه هارد 320 گيگابايت Maxtor دارم ! من داشتم با كامپيوتر ( ويندوز XP ) كار مي كردم ( فتوشاپ باز بود و IE ) بعدش كامپيوتر خود به خود هنگ كرد ! ري استارت كردم و تو صفحه آبي شروع به چك كردن درايو C كرد ! بعد از گذشت 10 دقيقه بالا نيومد و گير كرد ! باز ري استارت كردم و نذاشتم چك كنه ! با زور اومد بالا ! حدودا 10 دقيقه كشيد تا بياد بالا ! بعدشم ارور داد و ديگه نيومد بالا ! من هارد رو از SATA1 در آوردم زدم به SATA2 درست شد ! باز زدم SATA1 باز خراب شد ! الان دوباره گذاشتم تو SATA2 ! مشكل از كجاست ؟ رو SATA2 موندن اشكالي رو پيش نمي ياره ! من شديدا نگران محتواي هاردم هستم ! چيزي نميشه بهشون ؟

خواهش مي كنم ! خواهش مي كنم جواب بديد !!!!!
سلام
فرقی نمیکنه روی کدوم ساتا باشه
ولی باید علتش بررسی بشه
اگه نگرانشی سریع بک آپ بگیر

ata.royalfalcon
24-12-2010, 21:04
توضیحات تکمیلی پست بالا
بهتره این نرم افزار رو نصب کنین تا هاردتون رو تست کنه

اگه میتونی یه اسکرین شات هم بذار اینجا تا دوستان بتونن راحتتر راهنمایی کنن
سعی کنید آخرین ورژن رو نصب کنین کرک هم نکردین مسئله ای نیست چون فقط یه تست اولیه لازم هست

Alireza-Khan
24-12-2010, 21:05
الان رو SATA2 هستش ! مشكلي هم ايجاد نكرده ! البته هارد از روز اول خر خر ميكنه ! ولي من موندم چرا رو ساتا1 ويندوز بالا نمي ياد ! تا جايي كه مي دونم يه مدت بگذره ساتا 1 هم درست كيشه ! :13:

در كل !! واسه بك آپ گيري پيشنهادتون چيه ؟ :11:

aluminum
24-12-2010, 21:08
دوستان چه جوری میتونم بفهمم که هاردم بدسکتور داره؟

ata.royalfalcon
24-12-2010, 21:11
الان رو SATA2 هستش ! مشكلي هم ايجاد نكرده ! البته هارد از روز اول خر خر ميكنه ! ولي من موندم چرا رو ساتا1 ويندوز بالا نمي ياد ! تا جايي كه مي دونم يه مدت بگذره ساتا 1 هم درست كيشه ! :13:

در كل !! واسه بك آپ گيري پيشنهادتون چيه ؟ :11:

من پیشنهادم اینه که شما اول اون نرم افزار رو نصب کنین تا مطمئن بشین که آیا مشکل از هارده یا مادربرد
در مورد بک آپ گیری اگه حجمش زیاده پس بریز روی هارد دیگه
اما با توجه به اینکه کل هاردتون بیشتر از 320 گیگ نیست بهتر روی DVD رایت کنین

---------- Post added at 09:11 PM ---------- Previous post was at 09:10 PM ----------

دوستان چه جوری میتونم بفهمم که هاردم بدسکتور داره؟

این نرم افزار کارش بیسته
کوچکترین مشکل هارد رو گزارش میکنه

Alireza-Khan
24-12-2010, 21:27
نتونستم ورژن آخرشو دانلود كنم ! ولي الان دارم ورژن 3.10 رو دانلود مي كنم ! الان يه PrtScr ميگيرم ! :40:

---------- Post added at 11:27 PM ---------- Previous post was at 11:23 PM ----------

يا علي ! سلامتي هارد : 9 درصد !!!! :41:

---------- Post added at 11:27 PM ---------- Previous post was at 11:27 PM ----------

وضعيت بحراني !

ata.royalfalcon
24-12-2010, 21:42
بد سکتور داری دوست عزیز مشکل از مادر برد نیست!!!
تا دیر نشده بک آپ بگیر وگرنه پشیمون میشی
حالا برای تعمیر بدسکتور معروفترین نرم افزار رو بهت معرفی میکنم
نرم افزار HDD regenerator (البته يكي از دوستان با نرم افزار Paragon Total Defrag 2010 هم تونست بد سكتور گيري كنه )
لینک دانلود
پسورد
البته تضمین 100 درصد نیست که بتونه درستش کنه

Alireza-Khan
24-12-2010, 21:52
چقدر عمر مي كنه با اين وضعيت ؟ :41:

---------- Post added at 11:52 PM ---------- Previous post was at 11:50 PM ----------

14 روز ؟ الان من بد سكتور گيري كنم كل اطلاعاتم ميره ديگه ؟

ata.royalfalcon
24-12-2010, 21:56
چقدر عمر مي كنه با اين وضعيت ؟ :41:

14 روز ؟ الان من بد سكتور گيري كنم كل اطلاعاتم ميره ديگه ؟

نه اون داره تخمین میزنه!!:41::41:
نه ، ممکنه که اطلاعاتت حفظ بشه ولی خب منطقی هست که سریعا بک آپ بگیری
اگه نرم افزار نتونه بد سکتورهارو درست کنه
اطلاعاتی که روی سکتورهای خراب قرار گرفته دیگه قابل خوندن نیست و دیگه نمیتونی کپی بگیری ازشون

selcuksahin
24-12-2010, 21:57
مرحله به مرحله باید بریم جلو شما اول 32 رو بریز بعداً!!!

مگه با چی میخوای بک آپ بگیری هارد به هارد کنی که خیلی عالیه (فایلهارو از این هارد بریز اون یکی هارد!!!)

مگه قبلا با نرم افزاری که گفتم تست نکردین ؟؟؟
نتیجه تست این بود که هارد مشکل فیزیکی نداره!!!
شما یه بار کل پارتیشن هارد رو پاک کنین و با DVD نصب ویندوز سون (از نوع 32 بیتی فعلاً) از نو پارتیشن بندی کنین تا ببینیم چی میشه
صبور باشین باید مرحله به مرحله تست بشه

اوه اینتوری هم کلی وقتم گرفته میشه همم که باید یک جوری هارد جور کنم که نمیشه از کجا بیارم که هارد به هارد کنم
کاش میشد که این پارتیشن رو پاک کنم و دوباره ویندوز 64بیتی نصب کنم که وقتمو کم ببره .اخه فقط همون یک درایو اینطوری بقیه درایو هام از 300تا 10گیگش خالیه و ارور هم نمیده و فقط همون درایوم ارور میده

ata.royalfalcon
24-12-2010, 22:06
اوه اینتوری هم کلی وقتم گرفته میشه همم که باید یک جوری هارد جور کنم که نمیشه از کجا بیارم که هارد به هارد کنم
کاش میشد که این ژارتیشن رو ژاک کنم و دوباره ویندوز 64بیتی نصب کنم که وقتمو کم ببره

چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه
اون روشی که گفتم مطمئن ترین روشه
1. از اطلاعاتت بک آپ بگیر
2. با DVD نصب ویندوز سون همه پارتیشن هارو حذف کن دوباره از نو بساز
3. من نمیدونم فعلا یه جور ویندوز بریز یا سون 64 یا سون 32(این ارجحیت داره) یا XP هر سه تاشو نریز (XP که اصلا حرفشو نزن)

Alireza-Khan
24-12-2010, 22:19
نه اون داره تخمین میزنه!!:41::41:
نه ، ممکنه که اطلاعاتت حفظ بشه ولی خب منطقی هست که سریعا بک آپ بگیری
اگه نرم افزار نتونه بد سکتورهارو درست کنه
اطلاعاتی که روی سکتورهای خراب قرار گرفته دیگه قابل خوندن نیست و دیگه نمیتونی کپی بگیری ازشون

عزيز آي دي داري ؟ ميشه بدي بهم ! سريع ! كار فوري دارم ! :41:

ata.royalfalcon
24-12-2010, 22:24
عزيز آي دي داري ؟ ميشه بدي بهم ! سريع ! كار فوري دارم ! :41:

هر سوالی داری همین جا بپرس من هر چند وقت میام اینجا

Alireza-Khan
24-12-2010, 22:28
كاش مي شد آي دي بدي ! هي !!!!
ولي !

ميگم من الان با اون نرم افزار كه گفتي بد سكتور گيري كنم ، اطلاعات هارد به كلي ميره ؟ بايد پارتيشن بندي كرد ؟ يا همه چي امكان داره سر جاش بمونه ؟

و يا با بد سكتور گيري بعضي از فايل هاي خراب از بين ميره ؟ :20:

ata.royalfalcon
24-12-2010, 22:41
كاش مي شد آي دي بدي ! هي !!!!
ولي !

ميگم من الان با اون نرم افزار كه گفتي بد سكتور گيري كنم ، اطلاعات هارد به كلي ميره ؟ بايد پارتيشن بندي كرد ؟ يا همه چي امكان داره سر جاش بمونه ؟

و يا با بد سكتور گيري بعضي از فايل هاي خراب از بين ميره ؟ :20:

آخه من اصلا یاهو نمیرم که آیدی بدم (چت نمیکنم که )
نه اطلاعاتت میمونه (ولی خیلی ریسکه بک آپ بگیر بابا!!!)
نه پارتیشن بندی نمیخواد که
شما باید یه CD یا فلش بوتیبل بسازی و با اون بوت بشی تا بتونی بد سکتورگیری کنی
کار این نرم افزار اینه بد سکتور ها رو اگه نتونست تعمیر کنه اونهارو میپوشونه تا دوباره روش اطلاعات نوشته نشه!!!

Alireza-Khan
24-12-2010, 22:43
يا حسين (ع) :41:

selcuksahin
24-12-2010, 22:47

منم هاردمو از اینترنت سفارش دادم .دفعه اول که یک درایوش رو پارتیشن کردم باز نکردو یک اخطار می داد وبعد امدم پارتیشن هارو تغییر دادم دیدم که درست شد اما بازم یک درایو اینطوری شد

Alireza-Khan
24-12-2010, 22:47

چطوري بوتيبل بسازم ؟ :41:

mjzaret
24-12-2010, 22:52
براي بك آپ گيري از اطلاعاتتون مي‌تونيد از CD ويندوز لايو (LIVE) استفاده كنيد.

مطمئناً در فروشگاههاي عرضه نرم افزار ميتونيد پيداش كنيد.

براي بك آپ گيري هم مي‌تونيد بعد از استفاده ويندوز Live فايلهاي مهمتون رو روي DVD رايت كنيد و نگهداريش كنيد.

پيشنهادم اينه كه شما بعد از پك آپ گيري پارتيش بندي كنيد و بعد از پارتيشن بندي مجدد اقدام به بد سكتور گيري كنيد.

شاد باشيد :40:

ata.royalfalcon
24-12-2010, 22:52
چطوري بوتيبل بسازم ؟ :41:

اون دکمه ای که نوشته bootable usb flash یا bootable cd/dvd رو میزنی تا برات فایلهای بوتیبل بسازه

aluminum
24-12-2010, 22:55
این نرم افزار کارش بیسته
کوچکترین مشکل هارد رو گزارش میکنه

من با این نرم افزار چک کردم 2 تا هارد اینترنال مشکلی انگار نداره ولی یه پیغامی میده

و هارد اکسترنالم این پیغام رو میده

چه کار باید بکنم

Alireza-Khan
24-12-2010, 22:56
كدومو ترجيح ميدي ؟ سي دي يا فلش ؟ فلش بايد خالي باشه ؟ بعد اينكه بوتيبل ساختم چيكار كنم ؟ الان اين عكسي كه گذاشتس از كدوم قسمت نرم افزار رفتي ؟ الان اعصابم داغونه ! نميدونم دارم چيكار مي كنم ! ببخشيد ! اصلا كپي پيست هم از يادم رفته ! :41:

ata.royalfalcon
24-12-2010, 23:06
براي بك آپ گيري از اطلاعاتتون مي‌تونيد از CD ويندوز لايو (LIVE) استفاده كنيد.

مطمئناً در فروشگاههاي عرضه نرم افزار ميتونيد پيداش كنيد.

براي بك آپ گيري هم مي‌تونيد بعد از استفاده ويندوز Live فايلهاي مهمتون رو روي DVD رايت كنيد و نگهداريش كنيد.

پيشنهادم اينه كه شما بعد از پك آپ گيري پارتيش بندي كنيد و بعد از پارتيشن بندي مجدد اقدام به بد سكتور گيري كنيد.

شاد باشيد :40:

ایشون فعلا میتونن وارد ویندوز بشن
بهتره که از داخل ویندوزشون بک اپ بگرین براشون راحتره (رایت کنن توی DVD)

---------- Post added at 11:01 PM ---------- Previous post was at 10:56 PM ----------

كدومو ترجيح ميدي ؟ سي دي يا فلش ؟ فلش بايد خالي باشه ؟ بعد اينكه بوتيبل ساختم چيكار كنم ؟ الان اين عكسي كه گذاشتس از كدوم قسمت نرم افزار رفتي ؟ الان اعصابم داغونه ! نميدونم دارم چيكار مي كنم ! ببخشيد ! اصلا كپي پيست هم از يادم رفته ! :41:

خونسردیتو حفظ کن
یه هارد 320 گیگ اصلا ارزش نداره بابا
آدم میافته میمیره تو واسه هاردت ناراحتی
حیف پدر بزرگم بود که مرد!!!
CD بهتره چون ممکنه مادربردت فلش بوتیبل رو ساپورت نکنه!!!
این عکسی که گزاشتم
برنامه رو داخل ویندوز اجرا کردم یعنی وقتی که روی برنامه نصب شده کیلک کردم

Alireza-Khan
24-12-2010, 23:06
ایشون فعلا میتونن وارد ویندوز بشن
بهتره که از داخل ویندوزشون بک اپ بگرین براشون راحتره (رایت کنن توی DVD)

---------- Post added at 11:01 PM ---------- Previous post was at 10:56 PM ----------

خونسردیتو حفظ کن
یه هارد 320 گیگ اصلا ارزش نداره بابا
آدم میافته میمیره تو واسه هاردت ناراحتی
حیف پدر بزرگم بود که مرد!!!
CD بهتره چون ممکنه مادربردت فلش بوتیبل رو ساپورت نکنه!!!
این عکسی که گزاشتم
برنامه رو داخل ویندوز اجرا کردم یعنی وقتی که روی برنامه نصب شده کیلک کردم

:31: باو به خاطر محتواي هارد ناراحتم ! گوره باباي پول ! :10:

ata.royalfalcon
24-12-2010, 23:07
:31: باو به خاطر محتواي هارد ناراحتم ! گوره باباي پول ! :10:

خب چرا معطلی چند تا دیویدی وردار توش رایت کن
هارد با پا شوت کن تو سطل آشغال

Alireza-Khan
راستي امكان داره اين بد سكتور از انتقال دوباره ي فايل ها به هارد بيفته تو جون هارد ؟ اصلا بد سكتور چيه ؟

selcuksahin
منم هاردمو از اینترنت سفارش دادم .دفعه اول که یک درایوش رو پارتیشن کردم باز نکردو یک اخطار می داد وبعد امدم پارتیشن هارو تغییر دادم دیدم که درست شد اما بازم یک درایو اینطوری شد
راستی با اون سیدی که پارتیشن بندی کردم ماله 7یا 8سال پیش یا بیشتره .اما 3سال پیش که پارتیشن بندی هارد قبلیمو کردم مشکلی پیش نیامد

ata.royalfalcon
24-12-2010, 23:13
راستي امكان داره اين بد سكتور از انتقال دوباره ي فايل ها به هارد بيفته تو جون هارد ؟ اصلا بد سكتور چيه ؟

بد سکتور یعنی تصادف هد هارد با پلاتر هست که معمولا به خاطر ضربه پیش میاد
نه این مرض مسری نیست

---------- Post added at 11:13 PM ---------- Previous post was at 11:11 PM ----------

راستی با اون سیدی که پارتیشن بندی کردم ماله 7یا 8سال پیش یا بیشتره .اما 3سال پیش که پارتیشن بندی هارد قبلیمو کردم مشکلی پیش نیامد

اوه اوه اوه
نرم افزار عهد بوق رو ورداشتی پارتیشن بندی کردی
پس بگو همه رو گزاشتی سرکار!!!
بهترین نرم افزار برای پارتیشن بندی DVD ویندوز سونه و بعد paragon hard disk manager

Alireza-Khan
24-12-2010, 23:15
الان با اين نرم افزاره بد سكتور گيري كردن مشكله ؟ من هيچي سر در نميارماااااااااا !!!!

selcuksahin
24-12-2010, 23:16
بد سکتور یعنی تصادف هد هارد با پلاتر هست که معمولا به خاطر ضربه پیش میاد
نه این مرض مسری نیست

---------- Post added at 11:13 PM ---------- Previous post was at 11:11 PM ----------

اوه اوه اوه
نرم افزار عهد بوق رو ورداشتی پارتیشن بندی کردی
پس بگو همه رو گزاشتی سرکار!!!
بهترین نرم افزار برای پارتیشن بندی DVD ویندوز سونه و بعد paragon hard disk manager
به خدا سر کار نگذاشتم چه طور برا هارد 500گیگ ماکستور که 3سال پیش گرفتم مشکلی پیش نیامد
بازم میگم به خدا سر کار نگذاشتم الانم که با سون پارتیشن رو می خواستم عوض کنم این پیغامو میده

ata.royalfalcon
24-12-2010, 23:20
جناب آلومینیوم جان (آخه اینم شد آیدی!!!)
من اون اولیشو نفهمیدم مشکلش چه
ولی دومیش و سومیش طبق معمول بد سکتور داره
این مرض بد سکتور چقدر شایع شده
باباجان به همه دوستان سفارش میکنم
1. به هارد ضربه نزنین
2. اگه اینترناله پاور خوب بذارین
زبونم مو درآورد!!!!

---------- Post added at 11:20 PM ---------- Previous post was at 11:16 PM ----------

به خدا سر کار نگذاشتم چه طور برا هارد 500گیگ ماکستور که 3سال پیش گرفتم مشکلی پیش نیامد
بازم میگم به خدا سر کار نگذاشتم الانم که با شون ژارتیشن رو می خواستم عوض کنم این پیغامو میده

باباجون شوخی کردم چرا قسم میخوری!!!
دوست عزیز منظورم اینه که با DVD ویندوز سون بوت بشی
از خیر تمام فایلهات بگذری (اگه بک آپ گرفتی چه بهتر)
همه پارتیشنهارو حذف کنی دوباره از نو بسازی اونهم با DVDویندوز سون

Alireza-Khan
24-12-2010, 23:21
الان با اين نرم افزاره بد سكتور گيري كردن مشكله ؟ من هيچي سر در نميارماااااااااا !!!! :20:

aluminum
24-12-2010, 23:28
جناب آلومینیوم جان (آخه اینم شد آیدی!!!)

میخوام عوضش کنم ولی دلم نمیاد!!!

من اون اولیشو نفهمیدم مشکلش چه

من خودم حدس میزنم به خاطر اینه که شاید به هاردم برق ide وصل کردم با تبدیل

1. به هارد ضربه نزنین

هاردم اکسترناله.یادم نمیاد ضربه زده باشم بهش؟!!!!

خب حالا چه کار کنم راههایی که به ali.vostro گفتی رو برم؟
فرقی نمی کنه که هارد من اکسترناله؟؟؟

Alireza-Khan
24-12-2010, 23:29
الوووووو ! Ata كجا رفتي ؟؟؟ :41:

ata.royalfalcon
24-12-2010, 23:41
الان با اين نرم افزاره بد سكتور گيري كردن مشكله ؟ من هيچي سر در نميارماااااااااا !!!! :20:

مرحله به مرحله توضیح میدم (فعلا قسمت اولاش)
حالا من به شما گفتم CD
ولی چون من CD ندارم من فلش رو انتخاب می کنم
وقتی روی گزینه بوتیبل فلش کلیک میکنم

این صفحه میاد

بعد وقتی بوتیبل ساختی باهاش بوت می کنی
بعد طبق عکس زیر
گزینه 2 رو اتخاب میکنی
و بعدش
یا گزینه 1 رو انتخاب کن یا 3 رو

---------- Post added at 11:41 PM ---------- Previous post was at 11:36 PM ----------

الوووووو ! Ata كجا رفتي ؟؟؟ :41:

آپلود عکس به مشکل خورده بود!!!!!!!!!!!!

Alireza-Khan
24-12-2010, 23:46
امشب زحمت دادم بهت خدايي ! اجرت با امام حسين (ع) !!!

:20: دير اومدي زدم ! خودم شانسي 1 رو زدم ! منتظرم ببينم چي ميشه ! 1 ساعت و نيم وقت ميخواد !

به نظرت درست ميشه ؟:13:

ata.royalfalcon
24-12-2010, 23:49
میخوام عوضش کنم ولی دلم نمیاد!!!

من خودم حدس میزنم به خاطر اینه که شاید به هاردم برق ide وصل کردم با تبدیل

هاردم اکسترناله.یادم نمیاد ضربه زده باشم بهش؟!!!!

خب حالا چه کار کنم راههایی که به ali.vostro گفتی رو برم؟
فرقی نمی کنه که هارد من اکسترناله؟؟؟

آره میتونی همون راهی که به ali.vostro گفتم بری
اما در مورد اکسترناله نیازی به بوتیبل نداره داخل خود ویندوز میتونی انجامش بدی!!!!!!!!!!!!
و همینطور در مورد هارد اینترنالی که توش ویندوز نصب نیست
اونهم میتونی از داخل خود ویندوز بدسکتور گیری کنی!!!!!!!!!

---------- Post added at 11:49 PM ---------- Previous post was at 11:47 PM ----------

امشب زحمت دادم بهت خدايي ! اجرت با امام حسين (ع) !!!

:20: دير اومدي زدم ! خودم شانسي 1 رو زدم ! منتظرم ببينم چي ميشه ! 1 ساعت و نيم وقت ميخواد !

به نظرت درست ميشه ؟:13:

تعجب کردم
شما داخل ویندوز دارین بدسکتور گیری میکنین !!!
نمیدونم بستگی به شانس داره

ata.royalfalcon
24-12-2010, 23:59
دوستان من فردا صبح باید برم سرکار اگر امکانش من برم دیگه !!!

فقط یه مسئله به آقای ali.vostro بگم خیالم راحت بشه
شما که یه هارد داشتین که ویندوز توش نصب بود چطوری شروع به بدسکتور گیری کردین در حالیکه میبایستی با اون نرم افزار بوت میشدین!!! چون داخل ویندوز که نمیشه هاردی که توش ویندوز فعال داره بد سکتور گیری کرد!!!
مگه اینکه از یه سیستم دیگه اومدین تو فروم!!!

Alireza-Khan
25-12-2010, 00:02
آره میتونی همون راهی که به ali.vostro گفتم بری
اما در مورد اکسترناله نیازی به بوتیبل نداره داخل خود ویندوز میتونی انجامش بدی!!!!!!!!!!!!
و همینطور در مورد هارد اینترنالی که توش ویندوز نصب نیست
اونهم میتونی از داخل خود ویندوز بدسکتور گیری کنی!!!!!!!!!

---------- Post added at 11:49 PM ---------- Previous post was at 11:47 PM ----------

تعجب کردم
شما داخل ویندوز دارین بدسکتور گیری میکنین !!!
نمیدونم بستگی به شانس داره

نه ! الان با لپ تاپ اومدم !:31:

selcuksahin
25-12-2010, 00:06
نه ! الان با لپ تاپ اومدم !:31:
اون هار قدیمیه هم پارتیشن عوض کنم اون که مشکلی نداره و نداشته عوض نمی کنم .به نظر من اون سیدی به خاطر قدیمی بودنش هارد ساتا2منو بد پارتیشن کرده چون فکر کنم به خاطر قدیمی بودنش ساتا2رو پشتیبانی نمیکرده:41:
اما این وسترن دیتیتال چه سرعتی داره 82مگ در ثانیه اطلاعات میریزم
هر موقع پارتیشن هارو عوض کردم بهتون خبر میدم اما معلوم نیس کی عوض کنم چون امتحانام سه شنبه شروع میشه

babialex
25-12-2010, 01:23
اگه از برنامه HDD REGENERATOR 2011 استفاده کنیم اطلاعات هارد میپره ؟ هارد رو فرمت میکنه ؟ کسی تا حالا استفاده کرده بدونه چه بلایی سر هارد میاد ؟

ata.royalfalcon
25-12-2010, 08:53
ali.vostro جان
چي شد بالاخره
درست شد؟؟؟

ata.royalfalcon
25-12-2010, 09:00
اگه از برنامه HDD REGENERATOR 2011 استفاده کنیم اطلاعات هارد میپره ؟ هارد رو فرمت میکنه ؟ کسی تا حالا استفاده کرده بدونه چه بلایی سر هارد میاد ؟

اين نرم افزار كارش اينه كه تا اونجايي كه امكانش هست بد سكتورهارو درست ميكنه اگر نتونست اونها رو علامت گذاري ميگنه تا دوباره روي اونها نوشته نشه
فرمتي در كار نيست ولي اطلاعاتي كه روي بدسكتور هاست احتمالا غير قابل بازيابي هست

Alireza-Khan
25-12-2010, 17:00
ali.vostro جان
چي شد بالاخره
درست شد؟؟؟

ata جان ديشب تا ساعت 3 روش كار كردم ! هيچ فرقي نكرد ! يعني اصلا بد سكتور پيدا نكرد ! چي كار كنم ؟ :13:

ata.royalfalcon
25-12-2010, 17:48
ata جان ديشب تا ساعت 3 روش كار كردم ! هيچ فرقي نكرد ! يعني اصلا بد سكتور پيدا نكرد ! چي كار كنم ؟ :13:

سلام خوبی
یعنی نرم افزار تا آخرش رفته بود یا اینکه وسط کار مونده بود؟؟؟؟
نرم افزاره چه پیغامی داده بود ؟؟
یه بار دیگه Hard Disk Sentinel اجرا کن ببین چه تستی میکنه؟؟؟
میزان سلامتیش کمتر شده یا بیشتر

Alireza-Khan
25-12-2010, 18:45
سلام خوبی
یعنی نرم افزار تا آخرش رفته بود یا اینکه وسط کار مونده بود؟؟؟؟
نرم افزاره چه پیغامی داده بود ؟؟
یه بار دیگه Hard Disk Sentinel اجرا کن ببین چه تستی میکنه؟؟؟
میزان سلامتیش کمتر شده یا بیشتر

سلام از ما ! بعد از اينكه يك و نيم ساعت گذشت و تموم شد اسكن كردنش،هيچ بد سكتوري پيدا نكرد ! آخرش هم گفت براي ديدن سكتور ها 1 - براي ... 2 ، و ... !

وضعيت هارد همونطوري وخيم مونده ! سلامتي 9 درصد !!!! :13:

ata.royalfalcon
25-12-2010, 18:56
سلام از ما ! بعد از اينكه يك و نيم ساعت گذشت و تموم شد اسكن كردنش،هيچ بد سكتوري پيدا نكرد ! آخرش هم گفت براي ديدن سكتور ها 1 - براي ... 2 ، و ... !

وضعيت هارد همونطوري وخيم مونده ! سلامتي 9 درصد !!!! :13:

فکر کنم prescan رو زدی
عکس زیر که برات باز میشه؟؟

طبق عکس زیر اول گزینه 2 رو انتخاب میکنی

بعد گزینه یک رو انتخاب کن

Alireza-Khan
25-12-2010, 19:00
آره ! همين كارو كردم ! :20: بعد اينكه تموم شد نميدوني بايد چيكار كنم ؟

(عكسا رو چطوري ميگيري ؟:31: )

ata.royalfalcon
25-12-2010, 19:04
آره ! همين كارو كردم ! :20: بعد اينكه تموم شد نميدوني بايد چيكار كنم ؟

(عكسا رو چطوري ميگيري ؟:31: )

ببخشید دقیقا کدوم کارو کردین
اول دو رو انتخاب کردین و بعد یک رو یا نه!!!
عکسارو اگه ویندوز سون داشته باشی با Snipping Tool میگیرم استاندارد خود ویندوزه
بعد عکس رو آپلود میکنم

Alireza-Khan
25-12-2010, 19:10
سون ندام ! واسه همون تعجب كردم !

آره ! اول دو رو بعد 1 !

ata.royalfalcon
25-12-2010, 19:15
سون ندام ! واسه همون تعجب كردم !

آره ! اول دو رو بعد 1 !

خب دیگه شانسی نداشتی نرم افزار نتونست کاری برات بکنه !!:41::41:
ولی کاشکی اون گزینه ای که در پایان اسکن گفت دقیق میخوندیش!!
شاید پس از مرحله اسکن مرحله تعمیر بود !!!
باید اون گزینه پس اسکن رو خوب میخوندیش

Alireza-Khan
25-12-2010, 19:19
الان دوباره زدم شروع كنه واسه اسكن !

قبلا هر دو گزينه bad sectors found و delays detected صفر بود ! ولي اين دفعه ، delays detected به محض شروع ، شد 1 !:46:

---------- Post added at 09:19 PM ---------- Previous post was at 09:18 PM ----------

بعد انكه اسكن تموم شد بهت عكسشو ميدم ببيني چي به چيه !:10:

ata.royalfalcon
25-12-2010, 19:21
الان دوباره زدم شروع كنه واسه اسكن !

قبلا هر دو گزينه bad sectors found و delays detected صفر بود ! ولي اين دفعه ، delays detected به محض شروع ، شد 1 !:46:

---------- Post added at 09:19 PM ---------- Previous post was at 09:18 PM ----------

بعد انكه اسكن تموم شد بهت عكسشو ميدم ببيني چي به چيه !:10:

فقط دستوراتشو با دقت بخون
وای من میترسم مدیران ایراد بگیرن چرا همینجوری دارین پست میزنین

aluminum
25-12-2010, 19:57
delays detected یعنی چی؟

ata.royalfalcon
25-12-2010, 20:41
من به جای هارد فلش رو اسکن کردم

وقتی کار انجام شده و گزارش نهایی

دوست عزیز شما به قسمت پایین و راست گزارش نهایی توجه کنین!!!!!

Alireza-Khan
25-12-2010, 20:59
اينجوري شد ! :41:

اون يك كه نوشته چيزي نيست !

ata.royalfalcon
25-12-2010, 21:09
اينجوري شد !

دوست عزیز عکست خیلی پر حجمه
عکسو برات اصلاح کردم

خواهشا پست رو اصلاح کنین و این آدرس عکس رو بذارین

من نفهمیدم مشکلش چیه
از یه طرف Hard Disk Sentinel میگه بد سکتور داری از یه طرف این میگه بد سکتور نداری!!!
من فکر میکنم مشکلش delays detected باشه ؟؟؟

Alireza-Khan
25-12-2010, 21:18
الان يعني چي ؟ چيكار كنم ؟

ata.royalfalcon
25-12-2010, 21:28

یه خورده وایسا بذار تو گوگل این کلمه رو سرچ کنم(delays detected)

ata.royalfalcon
25-12-2010, 21:55
delays detected یعنی چی؟

دوستان عزیز من واقعا شرمنده شما شدم نمیدونم این یعنی چی!!!

---------- Post added at 09:55 PM ---------- Previous post was at 09:54 PM ----------

نمیدونم چی کار باید کرد من هم نمیدونم این delays detected یعنی چی
شرمنده شما شدم

Alireza-Khan
25-12-2010, 21:58
:41: گور باباي هارد ! فردا ميرم يه هارد ميگيرم ، هارد به هارد ميكنم ، اون يكي رو هم شوت ميكنم تو آشغالي ! نه ؟:13:

aluminum
25-12-2010, 22:02
ata.royalfalcon جان همین که این برنامه رو معرفی کردید و من متوجه شدم هاردم بدسکتور داره خیلی ازت ممنونم

ata.royalfalcon
25-12-2010, 22:20
:41: گور باباي هارد ! فردا ميرم يه هارد ميگيرم ، هارد به هارد ميكنم ، اون يكي رو هم شوت ميكنم تو آشغالي ! نه ؟:13:

اکه میخوای هارد جدید بخری از پاور سیستمت مطمئن بشو
پاور سیستمت باید ساتای واقعی داشته باشه یعنی 5 تا سیم باشه
از تبدیل استفاده نکن اصلا

Alireza-Khan
26-12-2010, 17:20
ميترسم پاور مشكل داشته باشه !!! حالا چي كار كنم ata ؟

پاور من تندر الكترو هست ! البته ماله سال 2004 هستش ! سيستم رو ارتقا دادم ولي پاور رو عوض نكردم ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا چيكار كنم ؟ اينم بگم كه وقتي سه راه كامپيوتر رو ميزنم و پي سي رو روشن ميكنم ، روشن ميشه بعد دو ثانيه خاموش ميشه باز روشن ميشه و بعد چند ثانيه خاموش ميشه و دوباره روشن ميشه و تا روشن شدن مانيتور ( بكار افتادن ) 2 دقيقه ميكشه و بعد وين بالا مياد !

Ram 1GB
VGA GF210 1GB
CPU Intel pentum(R) Dual CPU E2180 2.00 GHz 2CPUs

الان كه روي تو System Properties و بعد General رفتم ، مشخصات CPU رو نشون نداد ! چش شده ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ata.royalfalcon
26-12-2010, 18:21
ميترسم پاور مشكل داشته باشه !!! حالا چي كار كنم ata ؟

پاور من تندر الكترو هست ! البته ماله سال 2004 هستش ! سيستم رو ارتقا دادم ولي پاور رو عوض نكردم ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا چيكار كنم ؟ اينم بگم كه وقتي سه راه كامپيوتر رو ميزنم و پي سي رو روشن ميكنم ، روشن ميشه بعد دو ثانيه خاموش ميشه باز روشن ميشه و بعد چند ثانيه خاموش ميشه و دوباره روشن ميشه و تا روشن شدن مانيتور ( بكار افتادن ) 2 دقيقه ميكشه و بعد وين بالا مياد !

Ram 1GB
VGA GF210 1GB
CPU Intel pentum(R) Dual CPU E2180 2.00 GHz 2CPUs

الان كه روي تو System Properties و بعد General رفتم ، مشخصات CPU رو نشون نداد ! چش شده ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

واله این که گفتی دائم خاموش روشن میشه هیچ چیزی سالم بیرون نمیاد که !!:18::18:
پیشنهادم اینه که یه هارد 500 گیگ وسترن بلک بخری با یه پاور گرین حدودا300 وات خیال خودتو راحت کن

Alireza-Khan
26-12-2010, 18:26
واله این که گفتی دائم خاموش روشن میشه هیچ چیزی سالم بیرون نمیاد که !!:18::18:
پیشنهادم اینه که یه هارد 500 گیگ وسترن بلک بخری با یه پاور گرین حدودا300 وات خیال خودتو راحت کن

ata با CMD چك كردم ! اصلا بد سكتور نداره ! نرم افزار الكي هستش ! فقط اين چرا مشخصات CPU رو نشون نميده منو مشغول كرده !

ata.royalfalcon
26-12-2010, 18:32
ata با CMD چك كردم ! اصلا بد سكتور نداره ! نرم افزار الكي هستش ! فقط اين چرا مشخصات CPU رو نشون نميده منو مشغول كرده !

با CMD چطوری چک کردین ؟؟؟
به من هم بگین لطفا
در مورد اون مشخصات CPU من ویدوز XP ندارم متاسفانه
ولی باید داشته باشه
مثل عکس زیر

Alireza-Khan
26-12-2010, 19:29
CHKDSK اين عبارت رو بنويس !

پي سي رو بردم بيرون گفتن يه بار هارد رو فرمت كن و دوباره پارتيشن بندي كن ! اون روشن خاموش شدنشم از پاور نيست ! شاد از مون هارده !

azimjoon
27-12-2010, 02:45
سلام دوستان لطفا کمک کنید من یک هارد دیسک سامسونگ 1.5 ترا بایت داشتم که بعد از عوض کردن ویندوز ظرفیتش به 140 گیگا بایت رسید من مجبور شدم low level format کنم ولی ظرفیتش تغییر نکرد چیکار کنم؟

ata.royalfalcon
27-12-2010, 09:00

ali.vostro جان سلام خوبي
يه نرم افزار ديگه گذاشتم با اين نرم افزار هم يه تستي بكن و از تب Health عکس بزارید
نتيجشو بذار حتما

فقط اون فاصله ها رو حذف كن

Alireza-Khan
27-12-2010, 14:58

:5:

aluminum
27-12-2010, 15:09
من دارم برای حل بدسکتورهای هارد اکسترنالم از HDD REGENERATOR 2011 استفاده میکنم
الان 20 ساعتع که داره کار میکنه تازه شده 70 درصد؟!؟ طبیعی هست؟
حدود 3800 بدسکتور پیدا کرده که همهشون رو ریکاوری کرده؟!؟

Alireza-Khan
27-12-2010, 15:14
20 ساعت كه خيلي زياده ! ولي چون داره پيدا ميكنه ، خودش عاليه !

ata.royalfalcon
27-12-2010, 15:21
من دارم برای حل بدسکتورهای هارد اکسترنالم از HDD REGENERATOR 2011 استفاده میکنم
الان 20 ساعتع که داره کار میکنه تازه شده 70 درصد؟!؟ طبیعی هست؟
حدود 3800 بدسکتور پیدا کرده که همهشون رو ریکاوری کرده؟!؟

هارد اكسترنالها چون USB2 هستند خيلي كنده بله طبيعي بذار كارشو تموم كنه
يه سوال از شما هم داشتم
با چي تست كردين كه فهميدين بد سكتور داره ؟؟؟
با اين نرم افزار Hard Disk Sentinel ديگه ؟؟؟

aluminum
27-12-2010, 16:06
با اين نرم افزار Hard Disk Sentinel ديگه ؟؟؟

بله
البته قبل از تست یکسری فایلهام خراب شده بودن و نمی تونستم کپی کنم. به همین خاطر شک کردم و ...

ata.royalfalcon
27-12-2010, 16:10
ali.vostro جان حقيقتش من آخرش نفهميدم مشكل هاردتون چيه
شايد از قسمتهاي ديگه سيستمتون ايراد داشته باشه و فقط هارد نباشه

selcuksahin
27-12-2010, 17:09
سلام من الان می خواستم با دیوی دی سون ژارتیشن بندی کنم این ارور رو داد:can not crate partion unsed space(Fzarbdar yek adadade tolani)
چرا؟ حالا چه کار کنم؟

amd>intel
27-12-2010, 17:16
با پارتشين مجيك پارتشين بندي كنيد . اين كه نميتونه عجيبه . شما درايوتون تا حالا پارتشين بندي كرديد؟

Alireza-Khan
27-12-2010, 17:55
ali.vostro جان حقيقتش من آخرش نفهميدم مشكل هاردتون چيه
شايد از قسمتهاي ديگه سيستمتون ايراد داشته باشه و فقط هارد نباشه

عطا جان ( اگه اشتبا نكنم ) الان اين نرم افزار هم نشون نداد كه هارد مشكل داره ! ديروز يه متخصص به من گفت هاردو كلا فرمت و از نوع پارتيشن بندي كنم ! نظر تو چيه ! نرم لفزار خوب واسه پارتيشن سراغ داري يا همون ماله وين خوبه ؟ :11:

ata.royalfalcon
27-12-2010, 18:04
عطا جان ( اگه اشتبا نكنم ) الان اين نرم افزار هم نشون نداد كه هارد مشكل داره ! ديروز يه متخصص به من گفت هاردو كلا فرمت و از نوع پارتيشن بندي كنم ! نظر تو چيه ! نرم لفزار خوب واسه پارتيشن سراغ داري يا همون ماله وين خوبه ؟ :11:

درست گفتی دوست من اسمم عطا هست
همون کاری که متخصص گفت انجام بده ضرر نداره ولی قبلش بکاپ بگیر چون با پارتیشن بندی و فرمت کردن همه چیز پاک میشه
با دیویدی نصب ویندوز بوت کن و در قسمتی که مربوط به پارتیشن بندی هست کلیه پارتیشنهارو حذف کن و مجددا بساز
اگه دیویدی نصب ویندوز سون باشه که عالیه

ata.royalfalcon
27-12-2010, 18:12
با پارتشين مجيك پارتشين بندي كنيد . اين كه نميتونه عجيبه . شما درايوتون تا حالا پارتشين بندي كرديد؟

نه نه من پارتیشن مجیک اصلا توصیه نمیکنم
اول دیویدی نصب ویندوز سون بعد از اون نرم افزار paragon hard disk manager استفاده کنید (آخرین ورژن)
همه باید حداقل ایندوتا رو داشته باشند
نرم افزار پاراگون قویترین و عالیترین برنامه در زمینه پارتیشن بندی هست
این نرم افزار یه دیویدی بوتیبل براتون میسازه وقتی که باهاش بوت شدین اونوقت از امکاناتش حیرت زده میشین!!!!!

---------- Post added at 06:12 PM ---------- Previous post was at 06:09 PM ----------

سلام من الان می خواستم با دیوی دی سون پارتیشن بندی کنم این ارور رو داد:can not crate partion unsed space(Fzarbdar yek adadade tolani)
چرا؟ حالا چه کار کنم؟

اول این سوال رو جواب بدین
کلیه پارتیشنها رو حذف کردین یا نه !!!

ata.royalfalcon
27-12-2010, 18:21
این نرم افزار paragon hard disk manager پرحجمه بهتره که از بیرون بخرین تا اینکه دانلودش کنین

selcuksahin
27-12-2010, 18:50
این نرم افزار paragon hard disk manager پرحجمه بهتره که از بیرون بخرین تا اینکه دانلودش کنین

همهرو پاک نکردم فقط یک درایو رو پاک کردم

---------- Post added at 07:50 PM ---------- Previous post was at 07:46 PM ----------

همهرو پاک نکردم فقط یک درایو رو پاک کردم
راستی درای های هارد قبلیمم پاک کنم؟ یا فقط هارد جدیدم؟

این نرم افزاره همینه؟

ata.royalfalcon
27-12-2010, 19:25
همه رو پاک نکردم فقط یک درایو رو پاک کردم

راستی درایو های هارد قبلیمم پاک کنم؟ یا فقط هارد جدیدم؟

اون هاردی که مشکل داره رو همه درایوهاشو پاک کنین
با بقیه هاردها چی کار داری!!!

این نرم افزاره همینه؟
آره خودشه
حداقل اسمش همونه
یا خودش بوتیبله باید رایت کنی
یا اینکه برات یدونه بوتیبل میسازه

ashkan1360
27-12-2010, 19:32
سلام
من یه هارد اکسترنال مکستور دارم که حدوده 2 ساله دارم باهاش کار میکنم
امروز دست کسی داده بودمش
میگفت کار نمیکنه
رفتم دیدم وقتی که وصل میکنی دیگه نمیشناسه هارد رو و میگه که آیا میخواهید فرمتش کنید یا نه ؟
دقیقتر بگم اینکه میفهمه یه چیزی وصل شده
یه پارتیشن جدید هم اضافه میکنه ولی روش که کلیک میکنی کار نمیکنه و بعضی وقت ها explorer هم not responding میشه به خصوص وقتی کلیک راست روش بکنی
چه کنم ؟
اطلاعاتم پرید.

selcuksahin
28-12-2010, 09:52

با این نرم افزار نوشته بود 450گیگ unlocatedو460گیگ نوشته بود می تونید فرمت کنید منم زدم الان درصد و تایمش تغییر نمیکنه تازه بونت نداشت نرم افزارش رو کیمژیوتر نصب شد الانمcreating partion هست اما برای 10دقیقه هست هیچی نمیره؟ زمانشم 0000هست درصد هم همینطور

selcuksahin
28-12-2010, 14:24
با این نرم افزار نوشته بود 450گیگ unlocatedو460گیگ نوشته بود می تونید فرمت کنید منم زدم الان درصد و تایمش تغییر نمیکنه تازه بونت نداشت نرم افزارش رو کیمژیوتر نصب شد الانمcreating partion هست اما برای 10دقیقه هست هیچی نمیره؟ زمانشم 0000هست درصد هم همینطور

الان ساخته شد الان اطلاعاتمو تو درایو های دیگه می برم تو 460 گیگ تا اونا هم پارتیشنشون عوض شه تا ببینم ایراد از چیه

ata.royalfalcon
28-12-2010, 16:22
ولي من نظرم اين بود كه اون هاردي كه مشكل داره همزمان كمپلت (complete) تمام پارتيشنها رو حذف كني
نه اينكه يه پارتيشن حذف كني بعد يه پارتيشن بسازي بعد اطلاعات اون پارتيشن رو به اين يكي پارتيشن منتقل كني (منظورم رو متوجه شدي!!!:20:)

بعدش مگه شما باهاش بوت نشدين
اين نرم افزار يه ديسك بوتيبل بايد براتون بسازه !!!:18:

ata.royalfalcon
28-12-2010, 16:35
سلام
من یه هارد اکسترنال مکستور دارم که حدوده 2 ساله دارم باهاش کار میکنم
امروز دست کسی داده بودمش
میگفت کار نمیکنه
رفتم دیدم وقتی که وصل میکنی دیگه نمیشناسه هارد رو و میگه که آیا میخواهید فرمتش کنید یا نه ؟
دقیقتر بگم اینکه میفهمه یه چیزی وصل شده
یه پارتیشن جدید هم اضافه میکنه ولی روش که کلیک میکنی کار نمیکنه و بعضی وقت ها explorer هم not responding میشه به خصوص وقتی کلیک راست روش بکنی
چه کنم ؟
اطلاعاتم پرید.

هارد رو به سيستم بزن بعدش برو تو disk management بعد يه اسكرين شات ازش بزار اينجا ببينم چه طوريه!!!

selcuksahin
28-12-2010, 17:08
ولي من نظرم اين بود كه اون هاردي كه مشكل داره همزمان كمپلت (complete) تمام پارتيشنها رو حذف كني
نه اينكه يه پارتيشن حذف كني بعد يه پارتيشن بسازي بعد اطلاعات اون پارتيشن رو به اين يكي پارتيشن منتقل كني (منظورم رو متوجه شدي!!!:20:)

بعدش مگه شما باهاش بوت نشدين
اين نرم افزار يه ديسك بوتيبل بايد براتون بسازه !!!:18:

یعنی اینطوری هم نمیشه؟:41:من لان گذاشتم اطلاعاتم بره تو اون درایو جدیده :41:کلی الکی وقت گذاشتم
می گم اینطوری هم نمیشه من سه تا درایو دارم که وقتی اطلاعاتم به پارتیشن 400گیگ منتقل شدن من اون دو درایو رو پاک کنم و به یک درایو تبدیل کنم و 460گیگ رو به دو درایو؟ بازم اینطوری هم نمیشه؟:41::41::41::41::41::41:

ashkan1360
28-12-2010, 17:12
هارد رو به سيستم بزن بعدش برو تو disk management بعد يه اسكرين شات ازش بزار اينجا ببينم چه طوريه!!!

خدمت شما : drive H
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ata.royalfalcon
28-12-2010, 18:35
سلام اشکان جان
جدول پارتیشن های هاردت بهم خورده یعنی هاردت به حالت RAW دراومده پس دسترسی به پارتیشن امکان پذیر نیست.
باید تو همون disk management روی همون راست کلیک کنید و فرمتش کنین

ولی اگه اطلاعاتت برات مهمه این نرم افزار میتونه از پارتیشنهای raw شده اصلاعاتتو برگردونه که کار وقت گیری هست
لینکشو برات میذارم جزئیاتشو نوشته

این Hiren's BootCD 12.0 یکسری ابزارهایی در زمینه بازیابی پارتیشنهای هارد داره ببین بدردت میخوره !!!

selcuksahin
28-12-2010, 18:46
یعنی اینطوری هم نمیشه؟:41:من لان گذاشتم اطلاعاتم بره تو اون درایو جدیده :41:کلی الکی وقت گذاشتم
می گم اینطوری هم نمیشه من سه تا درایو دارم که وقتی اطلاعاتم به پارتیشن 400گیگ منتقل شدن من اون دو درایو رو پاک کنم و به یک درایو تبدیل کنم و 460گیگ رو به دو درایو؟ بازم اینطوری هم نمیشه؟:41::41::41::41::41::41:

جواب ایت پست منم بدید سریع تر ممنونم:10::11:

ata.royalfalcon
28-12-2010, 18:48

تا الان که اینهمه کار رو کردی تا آخرش برو دیگه

selcuksahin
28-12-2010, 18:51
تا الان که اینهمه کار رو کردی تا آخرش برو دیگه

یعنی احتمال درست نشدنش بازم هست؟چند درصد؟:41:

ata.royalfalcon
28-12-2010, 18:57
یعنی احتمال درست نشدنش بازم هست؟چند درصد؟:41:

نمیدونم
حالا کار خودتو تموم کن انشااله که مشکلت حل بشه
یه سوال از شما داشتم
الان داخل ویندوز هستی یا نه با اون نرم افزار بوت کردی

selcuksahin
28-12-2010, 19:04
نمیدونم
حالا کار خودتو تموم کن انشااله که مشکلت حل بشه
یه سوال از شما داشتم
الان داخل ویندوز هستی یا نه با اون نرم افزار بوت کردی
الان هنوز داخل ویندوزم دارم فال انتقال میدم .با اون نرم افزار که زدم اولش 0درصد بود بعد ری استارت کرد کامژیوتر رو و از بوت ژارتیشن بندی کرد که خیلی خیلی هم طول کشید:41:

ata.royalfalcon
28-12-2010, 19:09
خدا این مشکلات رو نصیب گرگ بیابون هم نکنه
آمین!!!

selcuksahin
28-12-2010, 19:16
خدا این مشکلات رو نصیب گرگ بیابون هم نکنه
آمین!!!

:37::37::37::37::37::37:
اره

mahdi17
29-12-2010, 10:08
با سلام
لطفا كد سريال يا keygen مربوط به نرم افزار Active@ Partition Recovery را برايم ارسال كنيد (ورژن 5.5.0.3)؟

ashkan1360
29-12-2010, 15:55
سلام اشکان جان
جدول پارتیشن های هاردت بهم خورده یعنی هاردت به حالت RAW دراومده پس دسترسی به پارتیشن امکان پذیر نیست.
باید تو همون disk management روی همون راست کلیک کنید و فرمتش کنین

ولی اگه اطلاعاتت برات مهمه این نرم افزار میتونه از پارتیشنهای raw شده اصلاعاتتو برگردونه که کار وقت گیری هست
لینکشو برات میذارم جزئیاتشو نوشته

این Hiren's BootCD 12.0 یکسری ابزارهایی در زمینه بازیابی پارتیشنهای هارد داره ببین بدردت میخوره !!!

ممنون دوست عزیز
این روش جواب داد فقط مشکلی که من دارم اینه باید حدود 200 گیگ خالی یه جای دیگه داشته باشم تا ریکاورشون کنم
راه حلی نیست که بدون فرمت اطلاعات پارتیشن رو تصحیح کرد ؟
حالا اگه نشد و خواستم همون راه رو برم یعنی همه فایل هامو یه جای دیگه ریکاور کنم بعد هارد رو فرمت کنم ، آیا با فرمت هارد درست میشه و دیگه کار میکنه ؟
و سوال اساسی اینکه دلیل این اتفاق چی بوده ؟

ashkan1360
29-12-2010, 16:06
با سلام
لطفا كد سريال يا keygen مربوط به نرم افزار Active@ Partition Recovery را برايم ارسال كنيد (ورژن 5.5.0.3)؟

ata.royalfalcon
29-12-2010, 17:00
ممنون دوست عزیز
این روش جواب داد فقط مشکلی که من دارم اینه باید حدود 200 گیگ خالی یه جای دیگه داشته باشم تا ریکاورشون کنم
راه حلی نیست که بدون فرمت اطلاعات پارتیشن رو تصحیح کرد ؟
حالا اگه نشد و خواستم همون راه رو برم یعنی همه فایل هامو یه جای دیگه ریکاور کنم بعد هارد رو فرمت کنم ، آیا با فرمت هارد درست میشه و دیگه کار میکنه ؟
و سوال اساسی اینکه دلیل این اتفاق چی بوده ؟

راستشو بخواين من تا به حال با اين مشكل روبرو نشدم بنابراين من نميتونم راهنمايي دقيقي به شما بكنم
ولي فكر كنم نرم افزاري هست كه جدول پارتيشن هاي هارد رو تعمير ميكنه
كه اسمش Partition Table Doctor هست
لينكش رو ميزارم (فایلی با این نام رو نصب کنین PTD35_full.exe)

نكته ديگه اي كه بايد به شما بگم در صورت پاك شدن اطلاعات لطفا يقه منو نگيرين!!!!:blink::blink::blink:

فکر کنم باید طبق عکس زیر عمل بشه

selcuksahin
29-12-2010, 21:48
سلام دیشب شبه بدی داشتم داشتم پارتیشن بندی می کردم با نرم افزار paragonیک هو دستم به ری استارت خورد و همه پارتیشن ها و اطلاعاتم رفت داشتم سکته می کردم بعد که دوباره کامپیوتر امد بالا گفت می خواهید که ادامش بره زدم یس و بقیش رفت و پارتیشن های دیگم امد بعد تمتوم شد گفتم شاید بعد پارتیشن شده باشه چون وسطش ریست شده و پاکش کردم دوباره پارتیشن بدنی کنم اماپاراگون اجازه اینکه دوباره پارتیشن کنم نمی داد منم با ایکس پی پارتیشن کردم و بعدشم با دیویدی سون پارتیشنی که با ایکس پی ساخته بودم پاک کردم و دوباره ساختم :19: چون حرفه شما یادم امد و پارتیشن بندی دیویدی سون سریع تمام شد به 1صدم ثانیه الانم دارم اصلاعاتمو از دریو 1به 2 انتقای میدم و درایو 1رو به دو پارتیشن تقسیم می کنم با دیوی دی سون که کلا پارتیشن بندی تغییر کنه و ببینم chdsk بازم میاد:31:
دارم درست پیش میرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:20:
انشاالله که درست باشه

ata.royalfalcon
29-12-2010, 22:08
سلام دیشب شبه بدی داشتم داشتم پارتیشن بندی می کردم با نرم افزار paragonیک هو دستم به ری استارت خورد و همه پارتیشن ها و اطلاعاتم رفت داشتم سکته می کردم بعد که دوباره کامپیوتر امد بالا گفت می خواهید که ادامش بره زدم یس و بقیش رفت و پارتیشن های دیگم امد بعد تمتوم شد گفتم شاید بعد پارتیشن شده باشه چون وسطش ریست شده و پاکش کردم دوباره پارتیشن بدنی کنم اماپاراگون اجازه اینکه دوباره پارتیشن کنم نمی داد منم با ایکس پی پارتیشن کردم و بعدشم با دیویدی سون پارتیشنی که با ایکس پی ساخته بودم پاک کردم و دوباره ساختم :19: چون حرفه شما یادم امد و پارتیشن بندی دیویدی سون سریع تمام شد به 1صدم ثانیه الانم دارم اصلاعاتمو از دریو 1به 2 انتقای میدم و درایو 1رو به دو پارتیشن تقسیم می کنم با دیوی دی سون که کلا پارتیشن بندی تغییر کنه و ببینم chdsk بازم میاد:31:
دارم درست پیش میرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:20:
انشاالله که درست باشه

کل داستان زندگیتو واسم تعریف کردی :18::18::18:
کارهایی می کنی ها!!!!!!!!!!!!!!:blink::blink::blink:
آخه پارتیشن بندی اصلا کاری نداره که داری خودتو عذاب می دی!!!!
حداکثر یه ساعت طول میکشه
من نمیدونـــــــــــــــــــ ــــــــــم آخرش چی میشه:wac::wac::wac:
حالا برو جلو وقتی تموم شده نتیجه کارتو بذار همینجا

selcuksahin
29-12-2010, 22:41
کل داستان زندگیتو واسم تعریف کردی :18::18::18:
کارهایی می کنی ها!!!!!!!!!!!!!!:blink::blink::blink:
آخه پارتیشن بندی اصلا کاری نداره که داری خودتو عذاب می دی!!!!
حداکثر یه ساعت طول میکشه
من نمیدونـــــــــــــــــــ ــــــــــم آخرش چی میشه:wac::wac::wac:
حالا برو جلو وقتی تموم شده نتیجه کارتو بذار همینجا

:laughing::15:یعنی نتیجه کارمو خلاصه یا مثله این بار توضیح بدم؟:20:قبلی ها نیاز به توضیح برای دفعه بعد نداره؟:19:
وقتی گفتید که داستان زندگیتو برام تعریف کردی کلی خندیدم:19::19::19::19:
تمام شه نتیجه شو می گم:27:فکر کنم فردا تموم شه:8::8::8::8:

ata.royalfalcon
29-12-2010, 22:57
:laughing::15:یعنی نتیجه کارمو خلاصه یا مثله این بار توضیح بدم؟:20:قبلی ها نیاز به توضیح برای دفعه بعد نداره؟:19:
وقتی گفتید که داستان زندگیتو برام تعریف کردی کلی خندیدم:19::19::19::19:
تمام شه نتیجه شو می گم:27:فکر کنم فردا تموم شه:8::8::8::8:

انشااله مشکلت حل بشه خدا کنه

abolo
30-12-2010, 10:35
مشکل هاردهای وسترن گرین جدید 64 مگ بافر سرعت خیلی پایینی داره چگونه سرعت هارد رو به 7200 دور برسونیم؟

ata.royalfalcon
30-12-2010, 11:54
مشکل هاردهای وسترن گرین جدید 64 مگ بافر سرعت خیلی پایینی داره چگونه سرعت هارد رو به 7200 دور برسونیم؟

این سرعت متغیر هارد وسترن نوع گرین بهش میگنIntelliPower
در واقع یه جور ایجاد کردن تعادل بین سرعت چرخش و میزان انتقال و کش هست
مسئله این هاردها آلاین هست
پیشنهادم اینه که بری این تایپیک

selcuksahin
30-12-2010, 17:27
سلام من امدم درایو 450گیگ رو به دوتا یکی 300و یکی دیگه 100تبدیل کردم و درایو 2تاییی رو به 1کی تبدیل کردم :31:
من باهاش یک 50روز کار می کنم اگه مشکلی بود می گم:31: سرعتش مشکل دارم متغییر هست اولش 500مگ هست بعد 100میشه و بعد هر چه بیشتر بگذره بدتر میشه مثلا 15 مگ:31:الاین بکنم اطلاعاتم بهم نمیریزه؟ پاک نمیشه؟:31:وسترن بلک دارم اما رو سون سرعتش اینطوری هست .تو اون تاپیک نوشتن بلک الاین نمی خواهد پس چرا هی کم میشه سرعت؟:18:

ata.royalfalcon
30-12-2010, 19:22
سلام من امدم درایو 450گیگ رو به دوتا یکی 300و یکی دیگه 100تبدیل کردم و درایو 2تاییی رو به 1کی تبدیل کردم :31:
من باهاش یک 50روز کار می کنم اگه مشکلی بود می گم:31: سرعتش مشکل دارم متغییر هست اولش 500مگ هست بعد 100میشه و بعد هر چه بیشتر بگذره بدتر میشه مثلا 15 مگ:31:الاین بکنم اطلاعاتم بهم نمیریزه؟ پاک نمیشه؟:31:وسترن بلک دارم اما رو سون سرعتش اینطوری هست .تو اون تاپیک نوشتن بلک الاین نمی خواهد پس چرا هی کم میشه سرعت؟:18:

سلام
بالاخره پارتیشن بندی تموم شد:20::20:
نه اون سرعت مشکل خاصی نداره من هاردم مکستوره از اون یادگارهای عهد بوق سرعتش درنهایت به 30میرسه

Abraham70
30-12-2010, 19:35
سلام
ممنون،خیلی خوب بود

ali gamma
31-12-2010, 16:59
سلام دوستان

متاسفانه کامپیوتر بنده مدتیه که بعد از مدتی در حدود یک ماه از نصب مجدد ویندوز صفحه ابی میده. الان چندین بار این اتفاق رام افتاده . دیگه حال و حوصبه نصب نرمافزار روش ندارم. نمیدونم چه مرگشه؟

ata.royalfalcon
31-12-2010, 17:11
سلام دوستان

متاسفانه کامپیوتر بنده مدتیه که بعد از مدتی در حدود یک ماه از نصب مجدد ویندوز صفحه ابی میده. الان چندین بار این اتفاق رام افتاده . دیگه حال و حوصبه نصب نرمافزار روش ندارم. نمیدونم چه مرگشه؟

سلام
شما مطمئنین که مشکل از هارده ؟؟؟
صفحه آبی دادن از سایر قسمتهای سیستم میتونه باشه

pny8gb
31-12-2010, 17:20
هارد کامپیوتر بعد از نصب ویندوز کند میشه هارد 1tb سیگیت

ata.royalfalcon
31-12-2010, 17:49
هارد کامپیوتر بعد از نصب ویندوز کند میشه هارد 1tb سیگیت

یه ترابایته زیاده
چندتا پارتیشن زدی
برای پارتیشن ویندوزی حدودا 30 تا 35 بگیر اگه میتونی تا 30 گیگ هم بگیری خوبتر میشه
اگه رم سیستمت بیشتر از 3 گیگه بهتره که این رو هم غیر فعال کنی virtual memory
یه نوع حافظه مجازیه اگه رم کم آورد میریزه تو هارد!!!

selcuksahin
31-12-2010, 23:58
یه ترابایته زیاده
چندتا پارتیشن زدی
برای پارتیشن ویندوزی حدودا 30 تا 35 بگیر اگه میتونی تا 30 گیگ هم بگیری خوبتر میشه
اگه رم سیستمت بیشتر از 3 گیگه بهتره که این رو هم غیر فعال کنی virtual memory
یه نوع حافظه مجازیه اگه رم کم آورد میریزه تو هارد!!!

ار من که 490گیگ هست چی؟ یکی دیگه همک250گیگ هر دو هم برا ویندوز:41:یعنی بده؟

ata.royalfalcon
01-01-2011, 07:44
ار من که 490گیگ هست چی؟ یکی دیگه همک250گیگ هر دو هم برا ویندوز:41:یعنی بده؟

خب داده ها دچار پراكندگي زيادي ميشن
هم هد هارد بايد زياد كاركنه هم به صدا ميافته و هم اينكه بايد زود به زود دفراگمنت كني
بهتره كه يه ويندوز بيشتر نصب نكني و درايوي كه توش ويندوزه حجمشو كم بگيرين

anbardaran
01-01-2011, 19:45
سلام من یک ماهه یه هارد 1t سبز 64 مگ وسترن ساتا نو گرفتم تست کردم سالم بود ولی در یک لحظه دیدم که فضای هارد پرید و یک درایو 32 مگی آمده و بقیه درایو ها پاک شده

تو ستاپ 32 مگابایت نشان میده
توی دیسک منیج هم همینطور چیکارش کنم
نا گفته نماند یک هارد 120 گیگ بغلش دارم

ashkan1360
01-01-2011, 20:54
این هارد های اکسترنالی که دو تا سیم یو اس بی برای وصل شدن به کامپیوتر رو دارن و یکی برای data+power هست و یکی برای power کمکی رو اگه فقط با اون یکی وصل کنیم و پاور اضافی رو نزنیم برای هارد ضرر داره ؟

ata.royalfalcon
01-01-2011, 20:54
سلام من یک ماهه یه هارد 1t سبز 64 مگ وسترن ساتا نو گرفتم تست کردم سالم بود ولی در یک لحظه دیدم که فضای هارد پرید و یک درایو 32 مگی آمده و بقیه درایو ها پاک شده

تو ستاپ 32 مگابایت نشان میده
توی دیسک منیج هم همینطور چیکارش کنم
نا گفته نماند یک هارد 120 گیگ بغلش دارم

سلام
یه عکس از Disk management اینجا بذار تا من ببینم شاید بتونم کمکت کنم!!!
ولی حدس میزنم unallocate شده باشه
عکست کم حجم باشه اینجا آپلود کن

anbardaran
01-01-2011, 21:07
اینم عکس

درایو disk1 رو می گم
توی ستاپ سیستم هم 32 مگابایت(64512 سکتور) نوشته شده بود

نا گفته نماند که یک ماهی ازش استفاده کردم و سالم بود 5 درایو 100 گیگی براش درست کرده بودم و کلی اطلاعات ریخته بودم و استفاده می کردم

anbardaran
01-01-2011, 21:14
نا گفته نماند که یک ماهی ازش استفاده کردم و سالم بود 5 درایو 100 گیگی براش درست کرده بودم

selcuksahin
01-01-2011, 22:03
سلام راستی فلش مموریم از هر 5تا فایل توش میریزم 3تاش باز نمیشن و میگه try againوcruppt فرمت هم کردم درست نشد مارکش سیلیکون پاور هست حالا چه کار کنم؟

ata.royalfalcon
01-01-2011, 22:16
اینم عکس

درایو disk1 رو می گم
توی ستاپ سیستم هم 32 مگابایت(64512 سکتور) نوشته شده بود

نا گفته نماند که یک ماهی ازش استفاده کردم و سالم بود 5 درایو 100 گیگی براش درست کرده بودم و کلی اطلاعات ریخته بودم و استفاده می کردم

من نمیدونم مشکل از چیه
ولی اگه میتونی سیدی paragon hard disk manager 2010 بخر باهاش بوت بشو (اینها بوتیبل هستن) ببین اوضاع از چه قراره!!!!!!!!!!!!!!!!!!:blink::blink::blink:
این نرم افزار از بهترین ابزار مدیریت پارتیشن بندی هارده!!!

ضمنا یه نفر دیگه مشکلی مثل شما رو داشته

ata.royalfalcon
01-01-2011, 22:24
سلام راستی فلش مموریم از هر 5تا فایل توش میریزم 3تاش باز نمیشن و میگه try againوcruppt فرمت هم کردم درست نشد مارکش سیلیکون پاور هست حالا چه کار کنم؟

سلام دوست خوبم
اول از هاردت بگو چی شد بالاخره درست شد؟؟؟:rolleye::rolleye:
راجع به فلش هم اصلا چیزی نمیدونم اون یه تایپیکی جداگانه داره اونجا مطرحش کن:20::20:

anbardaran
01-01-2011, 22:31
من نمیدونم مشکل از چیه
ولی اگه میتونی سیدی paragon hard disk manager 2010 بخر باهاش بوت بشو (اینها بوتیبل هستن) ببین اوضاع از چه قراره!!!!!!!!!!!!!!!!!!:blink::blink::blink:
این نرم افزار از بهترین ابزار مدیریت پارتیشن بندی هارده!!!

ضمنا یه نفر دیگه مشکلی مثل شما رو داشته

ممنون دوست عزیز برای این بنده خدا 32 gig شده ولی برای من 32 mg شده:blink:

ata.royalfalcon
01-01-2011, 22:51
ممنون دوست عزیز برای این بنده خدا 32 gig شده ولی برای من 32 mg شده:blink:

خواهش میکنم دوست خوبم
ولی من چیزی به ذهنم نمیرسه
اگه اینترنت پرسرعت داری اینو دانلود کن paragon hard disk manager 2010
بهترین نرم افزار مدیریت پارتیشنه شاید معجزه ای کرد
بهتره که بخریش
حواستو جمع کن دقیقا به همین اسم باشه چون این هم هست که نمیدونم چیه paragon partition manager 2010
پس اگه میتونی اینو بخر یا دانلود کن حجمشم زیاده paragon hard disk manager 2010 بعد باهاش بوت بشو

dhpsdk5
02-01-2011, 01:13
سلام.من اولین باره پست میزنم.حدود 3ماهه لپتاپ5010دل گرفتم.تازگی متوجه یه صدای خفیف از قسمت وسطش شدم که فکرکنم محل هارده.یه صدای خیلی خفیف که بایدگوش رو روی کیبردش گذاشت.صدایی مثل خش خش یا ساییدگی.فایل که باز میکنی یه کم بیشتر میشه.ایا اینصدا طبیعیه؟البته چون شنیدم از علایم خرابی هارد خراب ذخیره کردن فایل متنی هست،گاهی که یه وردپد بامحتویات فارسی میخوام ذخیره کنم این ارور و میده بعداز ذخیره کردن هم محتویاتش بهم ریختس.عکس ارور و میزارم.درکل ایا مثلا علت این ارور هارده یا نه؟یا کلا حتی این صدا هم طبیعیه یا نه ،نگرانم چیکار کنم.حدود یک میلیون پولشه.متشکر

ata.royalfalcon
02-01-2011, 07:53
این هارد های اکسترنالی که دو تا سیم یو اس بی برای وصل شدن به کامپیوتر رو دارن و یکی برای data+power هست و یکی برای power کمکی رو اگه فقط با اون یکی وصل کنیم و پاور اضافی رو نزنیم برای هارد ضرر داره ؟
اينجور كابلها اسمشون y-cable هست
خب اگه ميتوني ، هردو تاشو وصل كن
وقتي ميشه هر دوتاشو وصل كرد ، چرا ميخواي يكيشو بزني

anbardaran
02-01-2011, 10:33
خواهش میکنم دوست خوبم
ولی من چیزی به ذهنم نمیرسه
اگه اینترنت پرسرعت داری اینو دانلود کن paragon hard disk manager 2010
بهترین نرم افزار مدیریت پارتیشنه شاید معجزه ای کرد
بهتره که بخریش
حواستو جمع کن دقیقا به همین اسم باشه چون این هم هست که نمیدونم چیه paragon partition manager 2010
پس اگه میتونی اینو بخر یا دانلود کن حجمشم زیاده paragon hard disk manager 2010 بعد باهاش بوت بشو

ببین کل حجم هارد رو با capacity restor برگردوندم ولی کل هاردم پرید و به هیچ هم نتونستم اونو برگردونم همه هارد هیچ ، پایان نامه کارشناسیم داخلش بود برام خیلی ارزش داشت کلی براش زحمت کشیده بودم ازش هم بکاپ نگرفته بودم که پرید.:2:
نرم افزارشو اگه بخواهید با آموزش اونو براتون می ذارم

ata.royalfalcon
02-01-2011, 10:49
ببین کل حجم هارد رو با capacity restor برگردوندم ولی کل هاردم پرید و به هیچ هم نتونستم اونو برگردونم همه هارد هیچ ، پایان نامه کارشناسیم داخلش بود برام خیلی ارزش داشت کلی براش زحمت کشیده بودم ازش هم بکاپ نگرفته بودم که پرید.:2:

بابت از دست دادن اطلاعاتتون متاسفم
لطفا اگه ميشه لينك اون نرم افزار به همراه آموزش اينجا بذارين تا ديگران از جمله خودم ياد بگيريم

شهنام89
02-01-2011, 20:01
فعلا چیزی رو هاردت نریز!
با چنتا برنامه ی خوب ریکاوری مثل ریکاوری مای فایل بازیابی کن!
فایلای Word حتما برمیگرده!

selcuksahin
02-01-2011, 21:27
بابت از دست دادن اطلاعاتتون متاسفم
لطفا اگه ميشه لينك اون نرم افزار به همراه آموزش اينجا بذارين تا ديگران از جمله خودم ياد بگيريم

اون لینک برای خرابی فلش رو بدب راستی هاردم که :41:فایل های نصبیش اکسرا نصب نمیشه میگه crupttedاما دیگه chdskنمیده فعلا

غم زرد
02-01-2011, 22:23
من هاردم depth analysis کردم 2 تا warning داده :

Warning: Power On Hours Count is below the average limits (185-250)

Warning: Offline Seek Performance is below the average limits (235-242).

اینم نتیجه تست کامل:

یه توضیح و یه راه حل می خواستم
ممنون

جدیدا هاردم سرحال نسیت یه دوتا برنامه که باهم اجرا می کنی ای گیر می کنه ول می کنه سیستمم تازه ریختم یه اسکن کردم نتایج بالا بدست امد

ashkan1360
02-01-2011, 22:34
اينجور كابلها اسمشون y-cable هست
خب اگه ميتوني ، هردو تاشو وصل كن
وقتي ميشه هر دوتاشو وصل كرد ، چرا ميخواي يكيشو بزني

من چند ساله این هارد رو دارم
هر وقت هم پورت هام اجازه بده هر دوتاشو میزنم
فقط میخواستم از لحاظ فنی بدونم واقعا" لازمه پاورش یا نه ؟

ata.royalfalcon
02-01-2011, 22:48
سلام.من اولین باره پست میزنم.حدود 3ماهه لپتاپ5010دل گرفتم.تازگی متوجه یه صدای خفیف از قسمت وسطش شدم که فکرکنم محل هارده.یه صدای خیلی خفیف که بایدگوش رو روی کیبردش گذاشت.صدایی مثل خش خش یا ساییدگی.فایل که باز میکنی یه کم بیشتر میشه.ایا اینصدا طبیعیه؟البته چون شنیدم از علایم خرابی هارد خراب ذخیره کردن فایل متنی هست،گاهی که یه وردپد بامحتویات فارسی میخوام ذخیره کنم این ارور و میده بعداز ذخیره کردن هم محتویاتش بهم ریختس.عکس ارور و میزارم.درکل ایا مثلا علت این ارور هارده یا نه؟یا کلا حتی این صدا هم طبیعیه یا نه ،نگرانم چیکار کنم.حدود یک میلیون پولشه.متشکر
سلام
واله ما که هاردمون سالمه از این ارورها داریم
بعید میدونم ربطی به هارد داشته باشه
این مربوط به یونیکد بودن تکست هاست
نرم افرزارهایی که در پایین معرفی کردم نصب کنین اگه میتونین یه اسکرین شات بذارین اینجا

من هاردم depth analysis کردم 2 تا warning داده :

Warning: Power On Hours Count is below the average limits (185-250)

Warning: Offline Seek Performance is below the average limits (235-242).

اینم نتیجه تست کامل:

یه توضیح و یه راه حل می خواستم
ممنون

جدیدا هاردم سرحال نسیت یه دوتا برنامه که باهم اجرا می کنی ای گیر می کنه ول می کنه سیستمم تازه ریختم یه اسکن کردم نتایج بالا بدست امد

طبق معمول همیشگی نصب این نرم افزار رو برای تست سلامتی هارد توصیه میکنم ببین سلامتیش چند درصده!!!

يه نرم افزار ديگه گذاشتم HD Tune Pro با اين نرم افزار هم يه تستي بكن و از تب Health

فقط اون فاصله هارو حذف کن
لینک دیگه از همون نرم افزار بالایی

ata.royalfalcon
02-01-2011, 23:02
من چند ساله این هارد رو دارم
هر وقت هم پورت هام اجازه بده هر دوتاشو میزنم
فقط میخواستم از لحاظ فنی بدونم واقعا" لازمه پاورش یا نه ؟

با یه کابل اگه دیتیکت شد خب حتما همون یه دونه کافیه اما اگه دیتیکت نشد پس توانش کافی نیست باید هردوتاش وصل باشه
نظر شخصی منو بخوای لازمه هردوتاش تحت هر شرایطی وصل باشه وگرنه که کارخونش اینجور کابلهارو نمیذاشت که !!!

m365
03-01-2011, 08:46
سلام
من یه هارد اکسترنال wd320 دارم
چند وقت پیش اومدم پارتیشن بندی کردم هارد رو
تقریبا 200گیگ فیلم روی اون داشتم که بعد از پارتیشن بندی اکثرشون یا اجرا نمیشن یا اجرا میشن ولی یه فیلم دیگه رو پخش میکنن(مثل اینکه آدرسش عوض شده باشه)
حالا راهی هست که اونا رو به حالت اول برگردونم؟

خواهشا کمک کنید چون هرچی تو این یک سال دانلود کرده بودم پرید:41:

غم زرد
03-01-2011, 10:51
سلام
واله ما که هاردمون سالمه از این ارورها داریم
بعید میدونم ربطی به هارد داشته باشه
این مربوط به یونیکد بودن تکست هاست
نرم افرزارهایی که در پایین معرفی کردم نصب کنین اگه میتونین یه اسکرین شات بذارین اینجا

طبق معمول همیشگی نصب این نرم افزار رو برای تست سلامتی هارد توصیه میکنم ببین سلامتیش چند درصده!!!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیديه نرم افزار ديگه گذاشتم HD Tune Pro با اين نرم افزار هم يه تستي بكن و از تب Health

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدفقط اون فاصله هارو حذف کن
لینک دیگه از همون نرم افزار بالایی

ممنون
Performance:98
Health:94

یه warning در قسمت Reallocated sector count دارم که حاکی از 6 تا بدسکتور
بهترین نرم افزار برای ترمیمش چیه؟

ata.royalfalcon
03-01-2011, 16:12
ممنون
Performance:98
Health:94

یه warning در قسمت Reallocated sector count دارم که حاکی از 6 تا بدسکتور
بهترین نرم افزار برای ترمیمش چیه؟

سلام با چه نرم فزاري تست كردين ؟؟؟
ميشه يه اسكرين شات بذارين اينجا تا من ببينم !!!
پيشنهادم اينه كه اگه اطلاعاتت برات مهم نيست يه دور همه پارتيشنت ها رو فرمت كن
بعد ببين درست ميشه يا نه
اگه كه درست نشد تنها راهش استفاده از نرم افزار hdd regeneratore هست

selcuksahin
03-01-2011, 16:57
اون لینک برای خرابی فلش رو بدب راستی هاردم که :41:فایل های نصبیش اکسرا نصب نمیشه میگه crupttedاما دیگه chdskنمیده فعلا

حالا چکار کنم؟ چرا جوابمو نمیدید؟:41:

ata.royalfalcon
03-01-2011, 18:10
حالا چکار کنم؟ چرا جوابمو نمیدید؟:41:

با توجه به اینکه هاردتون مشکلی نداره مشکل از خود فایلهاست
مثلا حالت های زیر رخ داده است (دارم میگم مثلا)
1. ویروسی شده باشه و فایل رو خراب کرده باشه
2. در هنگام پارتیشن بندی و نقل و انتقال داده ها فایلها معیوب شدن
3. اون فایل با سیستم عامل همخوانی ندارد مثلا یه فایل فقط در سیستم 32 بیت نصب میشه یا مثلا فقط در XP نصب میشه
و موارد دیگر....

m365
03-01-2011, 21:59
یکی نیست به داد ما برسه؟

غم زرد
03-01-2011, 22:15
سلام با چه نرم فزاري تست كردين ؟؟؟
ميشه يه اسكرين شات بذارين اينجا تا من ببينم !!!
پيشنهادم اينه كه اگه اطلاعاتت برات مهم نيست يه دور همه پارتيشنت ها رو فرمت كن
بعد ببين درست ميشه يا نه
اگه كه درست نشد تنها راهش استفاده از نرم افزار hdd regeneratore هست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نمی دونم چرا Power-On Time Count من صفر
اینم مقایسه هادم با هارهای مشابه

اطلاعاتم مهم نمی تونم فرمت کنم یه هارد دیگه داشتم بعد از 7 سال اونم در قسمت reallocate sector count بد سکتور می داد یه 2 دفعه با HD re-generator اسکن کردم هیچ بدسکتوری نشون نمی داد تا اینکه انقدر بد سکتوراش زیاد شد که دیگه بوت نشد

SAMCRO
03-01-2011, 22:35
سلام !

فک کنم هاردم داره می ترکه ! :دي
هر چند دقیقه سکته می کنه ! وقتی فیلم می بینم از توی خود هارد مثلا ! یا وقتی داشتم ازش تست می گرفتم ! البته از حدود یه هفته پیش شروع شد اوولش زیاد نبود بعدش زیاد شد !
با برنامه ی Hd tune pro توی قسمت health می نویسه :reallocate sector count
number of damaged sector which have been replaced :840
drive has damaged sectors
بعد وقتی با برنامه ی HDD Regenerator 2011 خواستم استفاده کنم هیچی بد سکتور نشون نداد !
راستی یادم رفت بگم من طرز استفادشو بلد نبودم همین جوری زدم یه 3 ساعت گدشت نوشت هیچی نداره ! :دي
دوست ندارم اطلاعاتمو از دست بدم ! اگه رفتنیه ( :دي ) بگید سریع یه کاریش بکنم ! :(

ata.royalfalcon
03-01-2011, 23:45
برای استفاده از نرم افزار بد سکتور گیری آموزش رو اینجا میذارم امیدوارم که بدردتون بخوره این روش 100 درصد نیست اما آخرین راه هست اگر مفید نبود بهترین راه بک آپ گیری هست
ضمنا دوستانی که هاردشون یا لپ تاپشون هنوز در گارانتی هست بهتره که به گارانتی مراجعه کنن
پس از نصب نرم افزار شما بایدCD بوتیبل یا فلش بوتیبل بسازین پس گزینه بوتیبل سي دي يا فلش رو میزنین

پس از بوت شدن با CD ساخته شده یا فلش بوتیبیل توسط برنامه

گزینه 2 رو اتخاب میکنید طبق عکس زیر

بعد گزینه 1 رو انتخاب کنید طبق عکس زیر

عکس زیر در حال اسکن و تعمیر هست

کار انجام شده و گزارش نهایی

شما به قسمت پایین و راست گزارش نهایی توجه کنین!!!!!
بازهم توصیه میکنم بک آپ بگیرین
من ناراحتی شما دوستان رو درک میکنم :41::41:

SAMCRO
04-01-2011, 00:18
مرسی ! من این کارو کردم و همین اخریه برام اومد ! یعنی همه چیزو زد صفر !
نظری ندارین ؟

almas1355
04-01-2011, 03:57
هارد من 500 مکستور داشتم دیفرگ میکردم که سیستم خاموش کرد
وقتی روشنش کردم دیگه هارد رو نشناخت
وقتی پورت ساتا رو عوض میکنم موقتا میشناسه ولی بالا نمیاد
رفتم یه هارد دیگه خریدم و وصل کردم مشکل حل شد
میخواستم اطلاعات رو بازیافت کنم یا اگر بشه هارد خرابه رو درست کنم
وقتی به سیستم وصل میکنم سیستم با اون هارد سالمه بالا میاد ولی بعضی اوقات شناسایی نمیشه وقتی هم که شناسایی میشه سیستم هنگ میکنه
راهنمایی کنید چیکار کنم لطفا

ata.royalfalcon
04-01-2011, 07:51
مرسی ! من این کارو کردم و همین اخریه برام اومد ! یعنی همه چیزو زد صفر !
نظری ندارین ؟
پيشنهادم اينه كه يه دور همه پارتيشنهارو فرمت كني
شايد بدسكتور نرم افزاري باشه!!!
يا اگه ميتوني low level format كن

ata.royalfalcon
04-01-2011, 08:04
سلام
من یه هارد اکسترنال wd320 دارم
چند وقت پیش اومدم پارتیشن بندی کردم هارد رو
تقریبا 200گیگ فیلم روی اون داشتم که بعد از پارتیشن بندی اکثرشون یا اجرا نمیشن یا اجرا میشن ولی یه فیلم دیگه رو پخش میکنن(مثل اینکه آدرسش عوض شده باشه)
حالا راهی هست که اونا رو به حالت اول برگردونم؟

خواهشا کمک کنید چون هرچی تو این یک سال دانلود کرده بودم پرید:41:

يه چند تا از اون فيلمهايي كه مشكل دارن رو توي هارد اينترنال (همون هاردي كه ويندوز توش نصب كردي) بريز ببين چطوريه ؟؟؟
اگه بازهم مشكل داشته باشه كه ديگه كاريش نميشه كرد
آخه دوست من پارتيشن بندي مثل عمل جراحي حساس هست نبايد با هارد پر پارتيشن بندي ميكردي:18::18::18:

yakuza
04-01-2011, 10:04
سلام به تمامی دوستان و اساتید

کمک لطفا !!!
ویندوز سون که میخواد بالا بیاد روی لودینگ ویندوز همون جا که لوگو ویندوز نورانی میشه یک دفعه دامپینگ ارور (صفحه آبی) میاد و سریع ریست میشه
repair که میخواد بکنه لود میکنه و صفحه سیاه میاد و همینطور میمونه
ویندوز هم که میخوام نصب کنم بعد بوت یا ریست میشه یا صفحه سیاه میشه

خودم احساس میکنم مشکل از هاردش باشه ، اگر راحلی دارید لطفا کمک کنید

پیشاپیش از کمکتون ممنونم

منتظرم...

ahivid
04-01-2011, 10:43
سلام دوستان
من یه هارد 160 مکستور دارم .و 4 تا پارتیشن براش ساختم . این هاردو حدود 5 ساله که خریدم.
یه مشکلی که دارم اینه که برای 2 تا درایو آخرم مشکل پیش اومده و اگه توش یه فایلی کپی کنم و یا بخوام از اون درایو خراب تو جایی دیگه کپی کنم . سرعتش اونقدر کند میشه که باورتون نمیشه .(سرعت کپی)
بعد اومدم با یه نرم افزار ببینم میتونم مشکلشو رفع کنم. مثلا اگه 100 هزار سکتور داشت همینجور سکتورا رو رفت تا رسید به اخراش یه دفعه دیدم هردم صدا میده میگه تغ تغ تغ ... همینجور یکسره دیگه ترسیدم کامپیوتر خاموش کردم گفتم شاید هاردم بسوزه.
بعد مثلا حتی اگه یه فایل 10-20 مگی رو از این درایو خراب به درایو دیگه بریزم بعد از یه روشن و خاموش کردن قبل از login صفحه آبی میاد که هاردو بررسی کنه ولی اینم طول میده و بعد از شاید 15 دقیقه باز صدای تغ تغ تغ ... اون در میاد .
کمکم کنید چی کنم:10:

---------- Post added at 10:43 AM ---------- Previous post was at 10:40 AM ----------

یه چیزی هم هست اینکه بعضی اوقات سیستم هاردمو نمیشناسه و من فیش اونو میکنم و دوباره میزنم این مشکل میره.
ولی الان چند وقته این مشکل دیگه پیش نمیاد
ویندوزم 7 هست 32 بیتی

almas1355
05-01-2011, 00:26
سلام به تمامی دوستان و اساتید

کمک لطفا !!!
ویندوز سون که میخواد بالا بیاد روی لودینگ ویندوز همون جا که لوگو ویندوز نورانی میشه یک دفعه دامپینگ ارور (صفحه آبی) میاد و سریع ریست میشه
repair که میخواد بکنه لود میکنه و صفحه سیاه میاد و همینطور میمونه
ویندوز هم که میخوام نصب کنم بعد بوت یا ریست میشه یا صفحه سیاه میشه

خودم احساس میکنم مشکل از هاردش باشه ، اگر راحلی دارید لطفا کمک کنید

پیشاپیش از کمکتون ممنونم

منتظرم...
به احتمال زیاد از هارده من هم این مشکل رو داشتم تا اینکه اصلا هارد از کار افتاد و حالا مجبور شدم هاردرو عوض کنم
با این نرم افزاری که تو صفحه قبل هست تست کن ببین وضعیت هاردت چطوره

almas1355
05-01-2011, 00:39
من با استفاده از این برنامه جنریتور یو اس بی بوت درست کردم ظرفیت فلش 4 گیگم شد 1.9 فرمتش هم که کردم بازم همون 1.9 مونده
بگید چیکارش کنم؟
هاردم هم که خراب شده بود درست نشد
به نظرتون میصرفه که بدم هاردمو واسه تعمیر؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جایی رو سراق ندارید؟
مکستور 500 هستش

ata.royalfalcon
05-01-2011, 08:03
من با استفاده از این برنامه جنریتور یو اس بی بوت درست کردم ظرفیت فلش 4 گیگم شد 1.9 فرمتش هم که کردم بازم همون 1.9 مونده
بگید چیکارش کنم؟
هاردم هم که خراب شده بود درست نشد
به نظرتون میصرفه که بدم هاردمو واسه تعمیر؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جایی رو سراق ندارید؟
مکستور 500 هستش

اگه اطلاعاتت برات مهمه بايد ببريش كلينيك هارد اين آدرسش

اگه اطلاعاتت برات مهم نيست بندازش دور
حداقل تعميرش از 120 تومن به بالاست

در مورد فلشتون يه راه هم هست كه بتونين فايلهاي مخفي رو هم ببيني
برنامه winrar رو باز كن بعد از منوي فايل گزينه open archive رو انتخاب كن بعد از اونجا برو توي فلشت بعد ببين چه فايلهاي مخفي توش هست از همون جا حذفش كن البته اون قسمت file type رو all انتخاب كن

ahivid
05-01-2011, 08:39
سلام دوستان
من یه هارد 160 مکستور دارم .و 4 تا پارتیشن براش ساختم . این هاردو حدود 5 ساله که خریدم.
یه مشکلی که دارم اینه که برای 2 تا درایو آخرم مشکل پیش اومده و اگه توش یه فایلی کپی کنم و یا بخوام از اون درایو خراب تو جایی دیگه کپی کنم . سرعتش اونقدر کند میشه که باورتون نمیشه .(سرعت کپی)
بعد اومدم با یه نرم افزار ببینم میتونم مشکلشو رفع کنم. مثلا اگه 100 هزار سکتور داشت همینجور سکتورا رو رفت تا رسید به اخراش یه دفعه دیدم هردم صدا میده میگه تغ تغ تغ ... همینجور یکسره دیگه ترسیدم کامپیوتر خاموش کردم گفتم شاید هاردم بسوزه.
بعد مثلا حتی اگه یه فایل 10-20 مگی رو از این درایو خراب به درایو دیگه بریزم بعد از یه روشن و خاموش کردن قبل از login صفحه آبی میاد که هاردو بررسی کنه ولی اینم طول میده و بعد از شاید 15 دقیقه باز صدای تغ تغ تغ ... اون در میاد .
کمکم کنید چی کنم:10:

---------- Post added at 10:43 AM ---------- Previous post was at 10:40 AM ----------

یه چیزی هم هست اینکه بعضی اوقات سیستم هاردمو نمیشناسه و من فیش اونو میکنم و دوباره میزنم این مشکل میره.
ولی الان چند وقته این مشکل دیگه پیش نمیاد
ویندوزم 7 هست 32 بیتی

دوستان من چی کنم :19::19::19::19:

ata.royalfalcon
05-01-2011, 09:23
دوستان من چی کنم :19::19::19::19:

دوست من قطعا مشكل شما بدسكتوره
تنها راه حل پيشنهادي استفاده hdd regenerator هست ولي با توجه به وضعيت وخيم هاردتون (عدم شناسايي شدن ناگهاني و يا چك ديسك كردن در هنگام login) اميدي نيست درست بشه
يه راه ديگه هم هست low level format
ردش كن بره پي كارش
آدمي بالاخره بايد بميره ديگه هاردهم كه قرار نيست عمر جاويدان باشه ::blink::blink::blink:

artoor32
05-01-2011, 15:18
سلام.من 3 تا از درایو هام خود به خود فرمت شده و همش این پیغام رو میده که باید فرمت بشه : the disk in drive .. is not formatted . do you want to format it now

دوستان راه حل یا برنامه ای برای حل این مشکل بدون فرمت یا ریکاوری ندارن که بشه درایو رو تعمییر کرد؟ لطفا کمک کنید فایل های خیلی مهمی دارم.هر درایو حدود 200 گیگ هست.

ata.royalfalcon
05-01-2011, 16:45
سلام.من 3 تا از درایو هام خود به خود فرمت شده و همش این پیغام رو میده که باید فرمت بشه : the disk in drive .. is not formatted . do you want to format it now

دوستان راه حل یا برنامه ای برای حل این مشکل بدون فرمت یا ریکاوری ندارن که بشه درایو رو تعمییر کرد؟ لطفا کمک کنید فایل های خیلی مهمی دارم.هر درایو حدود 200 گیگ هست.

سلام شما يه اسكرين شات از disk management بذارين اينجا تا ببينيم چي شده

artoor32
05-01-2011, 18:22
سلام شما يه اسكرين شات از disk management بذارين اينجا تا ببينيم چي شده

سلام.درایو F رو با برنامه PTDD Partition Table Doctor 3.5 , گزینه FIX BOOT رو زدم و 3 سوت درست شد! درایو J رو نتونست درست کنه و چون فایل زیادی نداشت فرمت کردم ولی 2 درایو دیگه G و H که حجم هر کدوم 240 GB هست هم نتونست درست کنه.برنامه بهتر و قوی تری سراغ دارید؟

ata.royalfalcon
05-01-2011, 19:12
مشکل هاردت بهم خوردن جدول پارتیشن هست یعنی پارتیشنت به حالت raw دراومده در ستون file system نوشته .
کار اون نرم افزاری که شما استفاده کردین تعمیر همین جدول پارتیشن هست
پیشنهادم اینه که روی پارتیشن مربوطه کلیک کن تا انتخاب بشه بعد طبق عکس زیر عمل کن یعنی از منوی operation و سپس rebuild partition کلیک کن البته شاید rebuild mbr نمیدونم دقیقا کدومو باید بزنی!!!

خبرشو حتما بهم بده

ata.royalfalcon
05-01-2011, 19:32
تکمیل پست بالایی
یه نرم افزاری هست که کارش بازیابی اطلاعات از پارتیشنهای raw شده هست (نه تعمیر)

لینک مناسبتری نداشتم

ashkan1360
06-01-2011, 09:19
برا من هم همین اتفاق افتاد (پست های دو سه صفحه قبل)
غیر از ریکاوری کار دیگه ای نشد بکنم

artoor32
06-01-2011, 20:41
مشکل هاردت بهم خوردن جدول پارتیشن هست یعنی پارتیشنت به حالت raw دراومده در ستون file system نوشته .
کار اون نرم افزاری که شما استفاده کردین تعمیر همین جدول پارتیشن هست
پیشنهادم اینه که روی پارتیشن مربوطه کلیک کن تا انتخاب بشه بعد طبق عکس زیر عمل کن یعنی از منوی operation و سپس rebuild partition کلیک کن البته شاید rebuild mbr نمیدونم دقیقا کدومو باید بزنی!!!

خبرشو حتما بهم بده

درست نشد.این برنامه یکم قدیمیه.با برنامه بهتر و قوی تر دیگه ای شاید بتونه درستش کنه.مثل norton disk doctor یا norton utility یا norton ghost .یکیشون حتما واسه همین کاراست.برم دنبال برنامه ها ببینم چی میشه.اگه کسی لینک آخرین ورژنشونو کرک شده بتونه لینک بده ممنون میشم.
البته شنیدم کسپر بوت هم هست.

ata.royalfalcon
07-01-2011, 00:58
من یه سوالی از دوستانی که پارتیشنشون به حالت raw دراومده داشتم
قبلش شما در حال چه کاری بودین ؟؟؟
مثلا داشتین با برنامه هایی مثلا برنامه مدیریت پارتیشن کار میکردین؟؟؟

یه نرم افزار دیگه رو هم معرفی میکنم Active Partition Recovery

فایل کرک را در پوشه نصب نرم افزار کپی کنید
ضمنا بصورت ادمین run as admin اجرا شود

artoor32
08-01-2011, 04:56
من یه سوالی از دوستانی که پارتیشنشون به حالت raw دراومده داشتم
قبلش شما در حال چه کاری بودین ؟؟؟
مثلا داشتین با برنامه هایی مثلا برنامه مدیریت پارتیشن کار میکردین؟؟؟

یه نرم افزار دیگه رو هم معرفی میکنم Active Partition Recovery

فایل کرک را در پوشه نصب نرم افزار کپی کنید
ضمنا بصورت ادمین run as admin اجرا شود

من قبلا که ویندوز یکدفعه ریست شد و دوباره که بالا اومد یکی از درایوها raw شد!!
ولی اینبار با یک ویروس دستپنجه نرم میکردم که به اشتباه اجراش کزدم :41:
البته ویروس نیست و هیج انتی ویروسی اونو نمیشناسه :21: فقط یه دستور داس فرمت هست که با ویژال بیسیک نوشته شده :27:
در ضمن 3 درایو فقط تونست فرمت کنه که هیج فایلی در اجرا نداشتن! :5:

برم ریکاوری کنم ببینم چی میشه :2:

ashkan1360
08-01-2011, 16:58
من قبلا که ویندوز یکدفعه ریست شد و دوباره که بالا اومد یکی از درایوها raw شد!!
ولی اینبار با یک ویروس دستپنجه نرم میکردم که به اشتباه اجراش کزدم :41:
البته ویروس نیست و هیج انتی ویروسی اونو نمیشناسه :21: فقط یه دستور داس فرمت هست که با ویژال بیسیک نوشته شده :27:
در ضمن 3 درایو فقط تونست فرمت کنه که هیج فایلی در اجرا نداشتن! :5:

برم ریکاوری کنم ببینم چی میشه :2:

با این ریکاوری کن : EASEUS Data Recovery Wizard Professional 5.0.1
اون فایل ویروسی رو بذار ببینیم چیه ؟

ali gamma
10-01-2011, 18:11
دوستان یه نرم افزار قوی برای عیب یابی هارد معرفی کنیذ. مرسی

Amin Asterix
10-01-2011, 20:49
سلام.امروز یک مشکل عجیب برام پیش اومده.

امروز یک کاری داشتم برای همین دو دقیقه کابل هارد دومم رو کشیدم بعد که دوباره وصل کردم و اومدم تو ویندوز دیدم یکی از درایوام نیست کلا.
این یک عکس از دیسک منیجمنت:

نمیدونم چه بلایی سرش اومده ولی 178 گیگش هست اما نه اسمی ازش هست نه خودش موجوده.کابل رو هم سیخ زدم دوباره.جای ساتا رو تغییر دادم.هر کاری کردم نشد که نشد.

ata.royalfalcon
10-01-2011, 21:03
سلام.امروز یک مشکل عجیب برام پیش اومده.

امروز یک کاری داشتم برای همین دو دقیقه کابل هارد دومم رو کشیدم بعد که دوباره وصل کردم و اومدم تو ویندوز دیدم یکی از درایوام نیست کلا.
این یک عکس از دیسک منیجمنت:

نمیدونم چه بلایی سرش اومده ولی 178 گیگش هست اما نه اسمی ازش هست نه خودش موجوده.کابل رو هم سیخ زدم دوباره.جای ساتا رو تغییر دادم.هر کاری کردم نشد که نشد.

سلام
کلیک راست روی مای کامپیوتر وانتخاب گزینه manage >کلیک روی disk management >کلیک راست روی درایو مورد نظر وانتخاب change drive letter and path وانتخاب یکی از حروف ازاد برای نامگذاری پارتیشن
این روش رو امتحان کن ببین چی میشه
خبرشو حتما بده
ضمنا اگه امکانش هست اون عکس رو کوچیکتر بگیر

Amin Asterix
10-01-2011, 21:13
مرسی ولی این ارور رو میده:

کاری که گفته رو هم انجام دادم...

ata.royalfalcon
10-01-2011, 21:42

کاری که گفته رو هم انجام دادم...

میگما توی منوی action گزینه refresh هستا
امتحانش کردی ؟؟
سیستمتو ریستارت کردی ؟؟

EXTREME
10-01-2011, 22:23

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکاری که گفته رو هم انجام دادم...
سلام امین با نرم افزار EASEUS مشکلت حل میشه:31:

Amin Asterix
11-01-2011, 17:57
این نرم افزار درایو رو با تمام اطلاعاتش یافته ولی چجوری اینو به زندگی بر میگردونه؟من نمی خوام ریکاوریش کنم که.
یک نرم افزار معرفی کنین که درایو رو برگردونه.

ata.royalfalcon
11-01-2011, 20:27
این نرم افزار درایو رو با تمام اطلاعاتش یافته ولی چجوری اینو به زندگی بر میگردونه؟من نمی خوام ریکاوریش کنم که.
یک نرم افزار معرفی کنین که درایو رو برگردونه.

مشکل هارد شما اینه که لیبل (letter) نداره شما یه راه دیگه امتحان کنین
باید اول سوئیچ کنی به administrator
cmd رو باز کن بعد این دستور رو وارد کن همین خط زیر رو کپی پیست کن این باعث میشه که admin فعال بشه

بعد log off کن برو ادمین بعد همون دستوراتی که گفتم رو مجددا اجرا کن

کلیک راست روی مای کامپیوتر وانتخاب گزینه manage >کلیک روی disk management >کلیک راست روی درایو مورد نظر وانتخاب change drive letter and path وانتخاب یکی از حروف ازاد برای نامگذاری پارتیشن
برای غیر فعال کردن ادمینیستراتور هم دستور

خبرشو حتما به من بده

ata.royalfalcon
11-01-2011, 21:33
Amin Asterix جان
اگه نتیجه نگرفتی این نرم افزار رو امتحان کن Easeus Partition Master Home Edition 6.5.2
لینک دانلود

طبق عکس زیر عمل شود

EXTREME
12-01-2011, 00:22
Amin Asterix جان
اگه نتیجه نگرفتی این نرم افزار رو امتحان کن Easeus Partition Master Home Edition 6.5.2
لینک دانلود

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدطبق عکس زیر عمل شود
اگه دقت کنی منم همین نرم افزارو بهش پیشهاد دادم مشکل ایشون به admin ربطی نداره
مشکل ایشون با ریکاوری پارتیشن حل میشه
الانم به من اطلاع دادن که مشکلشون با این نرم افزار حل شده وریکاوری کردن

tohidkh
12-01-2011, 22:24
سلام

دوستان یه بلایی سرم اومده که نگو

دیشب برای درست کردن یک هارد دیگه ای (که هارد خودم نبود) رفتم به برنامه پارتیشن مجیک.

هنگام ورود گفت که داخل هاردت (هارد دیسک خودم) یه خطا پیدا کردم اونو دست کنم؟ yes/no

منم yes رو زدم

بعد دیدم هیچ کدوم از پارتیشن ها رو نیاورد واسم

ریستارت کردم دیدم اون صفحه لود شدن ویندوز اومد و یک و نیم ساعت موند ولی ویندوز بالا نیومد که نیومد

حتی هایرن هم نمیتونی dos Programs رو بالا بیاره

لطفا کمکم کنید

به شدت منتظرم

از جدول fat هست؟

EXTREME
12-01-2011, 23:25
با سی دی ویندوز xp سیستم رو بوت کنید ببینید پارتیشن ها در چه وضعیتی هست خبرشو بدید