PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قطعات Ide من کار نمی کنند!

aminmousavi86
02-10-2005, 11:33
با سلام
بعد از اینکه هارد به هارد کردیم هارد را سر جایش برگرداندم ولی موقع بوت شدن و شمردن حافظه رم همان اول هنگ میکند و هیچ سخت افزاری بالا نمی آید. حتی صفحه کلید هم کار نمی کند. هر کدام از قطعات را در کامپیوتر های دیگر امتحان کردم سالم بودند. کامپیوتر را خاموش و باتری مادربورد رو در آوردم دوباره گذاشتم سر جاش. سیستم رو روشن کردم همه قطعات کار می کردند به غیر از قطعات Ide.
تنظیمات بایوس رو روی بهترین حالت و حالت قبل و حالت پیش فرض ریست کردم نتیجه نداد.
تک تک تنظیمات را تغییر دادم ولی بی فایده بود. لطفا مرا راهنمایی کنید. در ضمن سیستم من پنتیوم 333 است با 128+32 رم(ارتقا داده شده) و ویندوز اکس پی. لازم به ذکر است که برق سی دی رام مشکلی نداشت و هارد روی یک Ide جدا وصل شده بود.

Lord_theOne
02-10-2005, 11:53
كابل اي دي اي را امتحان كردي؟

mahdy2021
02-10-2005, 12:13
فکر می کنم جامپر هارد که برای master, solve کردن هارد هست رو اشتباه زدی .اگر بلدی بزار روی مستر و گرنه جاشو چند بار عوض کن تا به حالت درست برسی.
اصلا میدونی جامپر چیه؟

HamidFULL
02-10-2005, 13:44
aminmousavi86 عزيز شما Jumper هارد هاتون رو درست بزاريد و Slave Master رو رعايت کنيد و اتصالات رو چک کنيد مشکل حل
ميشه
اگه سؤالی بود در انجمن جستجو کنيد قبلاً در اين مورد بحث شده اگه به نتيجه نرسيديد مطرح کنيد

aminmousavi86
03-10-2005, 10:19
از دوستان عزيز متشكرم ولي من هم ميدونم جامپر چيه و هم حالت هاي مختلفشو امتحان كردم Master و Slave را چند بار عوض کردم ولی اصولا حتی اگر جامپرها اشتباه باشند موقع بالا آمدن سخت افزار کابل های IDE رو شناسایی میکنه ولی تو این مورد اصلا انگار هیچ کابل IDE وصل نیست!!!

HamidFULL
03-10-2005, 13:47
aminmousavi86 عزيز شما پورت IDE خودتون رو با يک هارد ديگه تست کنيد اگه شناخت که هيچ اگه نشناخت مشکل از بورد هست