PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : pdf درنامه نگار و کلک

shahbab
01-10-2005, 12:21
مشکلی که دارم نمی توانم برنامه های نگارش فارسی نظیر کلک-نامه نگار-چلیپا و...را به آسانی به فایل pdf تبدیل کنم ( این فرمت مشکل پرینت و ای-میل را در سیستم هایی که این برنامه ها روی آنها نصب نیست را حل می کند )
نا گفته نماند که من برنامه آکروبات 7 را روی سیستمم نصب دارم این برنامه بر روی برنامه هایی نظیر Word و Excel یک برنامه تبدیل کننده فایل های ساخته شده نصب می کند که بسیار مفید است ولی در برنامه های فارسی که نام بردم قادر به اینکار نیست .
از دوستان کسی هست که بداند چگونه می توانیم فایل های برنامه های نامبرده را به pdf تبدیل کنیم؟...البته راه های پیچیده اش را خودم بلدم منظورم راه هایست که این عمل تبدیل به آسانی صورت بگیرد.
پیشاپیش متشکرم

shahbab
02-10-2005, 12:05
خودم راهشو پیدا کردم
اگه کسی می خواد اینجا بزارم که چطوری میشه از همه برنامه های فارسی حتی با فونت های نستعلیق و شکسته نستعلیق Pdf گرفت

baby
03-10-2005, 12:04
سلام لطف می کنید بگید ما هم یاد بگیریم

shahbab
08-10-2005, 17:25
با عرض پوزش از تاخیر ذر جواب به شما .....این کار سه مرحله داره ( اولش یه کم دنگ و فنگ داره اما استفاده ازش خیلی آسونه )
الف - ساخت یک پرینتر مجازی و اسکریپتی.
ب - نصب بر نامه Acrobat Distiller .
ج - انداختن (Drog & Drop ) فایلی که بصورت مجازی پرینت Print شده به داخل محیط Acrobat Distiller تا تبدیل به فایل pdf شوند.
الف
1-رفتن به control panel و کلیک کردن بر روی Printers & Faxes
2- کلیک کردن روی Add Printer و انتخاب Local Printer ( گزینه پیش فرض )
3- از فهرست به نمایش در آمده در کرکره File print to file را انتخاب کنید
4- انتخاب یک Printer از میان نام های به نمایش در آمده که از نوع پست اسکریپت (post script) باشد مثلا Oce 5200 post script و یا هر نوع پرینتر که پسوند post script داشته باشد.
5-تائید پیش فرض بودن این پرینتر برای سیستم شما و Next و پایان این مرحله.
ب
نرم افزار Adobe Acrobat Distiller را که در مجموعه Adobe Acrobat و یا در اینتر نت و دیگر سی-دی های نرم افزاری وجود دارد را بر روی سیستمتان نصب نمائید
ج
حال می توانید برنامه هایی که در آنها نستعلیق یا شکسته نستعلیق نوشته می شود ( مانند کلک سینا افزار ) را به راحتی Pdf نمائید و بوسیله هر نوع پرینتر در مغازه ها آنرا چاپ نمائید و یا نامه های خود را با خطوط زیبای ایرانی تایپ کرده و ای -میل کنید تنها کافیست پس از تایپ در هر محیطی از آن بی آنکه پرینتر داشته باشید پرینت بگیرید ( دکمه Print را کلیک کنید) و پرینت مجازی بدست آمده را که فایلی از نوع pm و یا ناشناس می باشد با ماوس به محیط Acrobat Distiller (بعد از باز کردن ) بیاندازید ...در برابر چشمان شما یک فایل pdf بی هیچ نقصی ساخته مشود.
همانطور که متوجه شدید شما مراحل الف و ب را تنها یکبار انجام می دهید و برای ساختن فایل pdf در هر نوبت کافیست در هر نوبت مرحله ج را تکرار کنید.
این روش برای هر فونتی و هر برنامه ای جواب می دهد.
نکته آخر اینکه بهتر است محل ذخیره فایل هایی را که پرینت مجازی کرده اید را روی دسک تاپ قرار دهید تا یادتان نرود که آنها را pdf کنــــید !!!
امیدوارم این مطالب برایتان مفید واقع شود.

baby
08-10-2005, 20:06
اااااااا
چه با حال ممنون از لطفت

مهدی 2007
08-10-2005, 21:29
ممنون از راهنماییت ولی این Adobe Acrobat Distiller حجمش بالاست از اینترنت نمی شه گرفت
فکر کنم نرم افزار Jaws PDF Creator هم برای پرینت گرفتن پی دی اف خوب باشه
این نرم افزار حجمش 18 میگ است

shahbab
09-10-2005, 10:07
مهدی2005قمی عزیز...
برنامه برای ساختن pdf زیاده... البته از فایل های لاتین نه نسخ و نستعلیق و شکسته .
این برنامه ای را که معرفی کردی امتحان کن ببین میتونه از نستعلیق pdf درست کنه ؟ خبرشو به ما هم بده.

مهدی 2007
09-10-2005, 22:47
مهدی2005قمی عزیز...
برنامه برای ساختن pdf زیاده... البته از فایل های لاتین نه نسخ و نستعلیق و شکسته .
این برنامه ای را که معرفی کردی امتحان کن ببین میتونه از نستعلیق pdf درست کنه ؟ خبرشو به ما هم بده.
این برنامه به زیبایی و در هر برنامه که قابلیت پرینت داشته باشه با همه فونتاش انتقال میده
من لینک عکس اون رو میزارم با برنامه چلیپا
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خودم هم فکر نمی کردم نستعلیق رو انتقال بده ولی به زیبایی این کار رو انجام داد و می تونم بگم برای فایل های پی دی اف بهترین و راحت ترین باشه کافی تو هر برنامه که قابلیت پرینت داشته باشه با پرینتر آن چاپ کنید و با همه فونتها انتقال میده فکر کنم کلک رو هم بکنه ولی با چلیپا به خوبی جواب داد
من لینک دانلود آن رو نمی دم خودتون پیدا کنید چون می دونم مسئولیت داره
سریال آن رو هم در همه سایت های سریال موجود است
Jaws PDF Creator 3.61.0.2302
یا
V3.61
من با این ورژن ها کار می کنم
حجم این ورژن 18 مگابایت است و اگر سریال آن رو پیدا نکردید اعلام کنید بگم
البته این برنامه فقط تولید فایل پی دی اف می کنه و در این کار راحت ترینه

shahbab
11-10-2005, 16:20
مهدی2005قمی جان....
لینکو بزار...سریالو بزار...توضیح برای کاربرد هم اگه میخواد بده ... مسئولیت همش با من ..!!

مهدی 2007
11-10-2005, 20:44
مهدی2005قمی جان....
لینکو بزار...سریالو بزار...توضیح برای کاربرد هم اگه میخواد بده ... مسئولیت همش با من ..!!
آخه می دونی برا چی می گم برا اینکه لینک از خود سایت اونه و جایی آپلود نشده و البته همون ورژنه ولی ممکنه برنامه رو تغییر داده باشند من چند ماه پیش دانلود کردم یک چیز دیگه ام هست که حجم اون بالاست و یکم دانلودش طول می کشه
لینک دانلود رو در زیر گذاشتم
با حجم 18.165 مگابایت
Serial: LPVQC7MVJDGB3Z3T Or XTWMCC64UPKRFBPU
یکی از دو سریال بالا رو وارد کنید
و هر برنامه ای که پرینتر داشته باشه حتی برنامه های قدیمی می تونید پی دی اف تولید کنید و من دیدم هر برنامه ای در این مورد یه مشکلی داره یه برنامه حجمش بالاست یا مثلا برنامه دیگری رجیستر نمی شه دیدم این برنامه برنامه خوبی است از هر نظر

مهدی 2007
11-10-2005, 20:49
راستی یه چیز یادم رفت که این شرکت یه برنامه دیگه ام داره با این نام Jaws PDF Editor که حجم اون 21 مگابایته وخودم هنوز امتحان نکردم می تونید اونرو از آدرس downloads.jawspdf.com بگیرید چون من خودم با اون کار نکردم نمی تونم نظری برای اون بدم اگه کسی سرعتش بالاست دانلود کنه بگه چطوره و ببینه با سریال رجیستر میشه؟

LordMMD
23-03-2008, 11:26
راستی یه چیز یادم رفت که این شرکت یه برنامه دیگه ام داره با این نام Jaws PDF Editor که حجم اون 21 مگابایته وخودم هنوز امتحان نکردم می تونید اونرو از آدرس downloads.jawspdf.com بگیرید چون من خودم با اون کار نکردم نمی تونم نظری برای اون بدم اگه کسی سرعتش بالاست دانلود کنه بگه چطوره و ببینه با سریال رجیستر میشه؟
دوستان کسی این برنامه رو تست کرد؟؟
من ورژن 4 اون رو نصب کردم اما هر چه گشتم براش سریال یا ک ر ک ی پیدا نکردم. دوستان کسی میتونه کمک کنه ؟