PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمايي براي پروژه شناسايي چهره بهمراه پايگاه داده و visual interface

محمد امين
01-10-2005, 02:08
سلام دوستان
اين اولين پستي هست كه من توي انجمن برنامه نويسي ميدم اميدوارم خارج از قوانين نباشه ;)
خدمت شما عرض كنم كه بنده در حال حاضر پروژه اي در دست دارم كه تحت موضوع شناسايي چهره هست به اين صورت كه ما يك سري تصاوير از حدود 250 نفر از چهره اشخاص مختلف در حالات مختلف داريم و كاري كه بايستي انجام بديم اينه كه با يه الگوريتم اشخاص داخل ديتابيس رو از روي تصوير چهرهشون تشخيص بديم و ضمنا قابليت آموزش افراد ناشناس رو به سيستم هم داشته باشيم
اما چرا من اينجا راهنمايي خواستم؟ :rolleye:
اولين موضوع در آوردن اين تصاوير كه حدود 1500 تا هست و با فرمت bmp هست بصورت يك ديتابيس ميباشه يعني اينكه اولا ديتابيس بهتره چطوري باشه؟ با access يا SQL و چرا؟ مثلا اكسس چون روي حجمهاي كم كافيه يا sql چون سرعتش بالاتره؟ يا؟ :rolleye: دوم اينكه چطوري بايستي اين كارو انجام بدم و چقدر طول ميكشه؟
موضوع بعد اين هست كه من بايستي يه interface بصورت visual طراحي كنم حالا ميخوام بدونم بهتره با delphi باشه يا با visual c و كاري هم كه ميخوام بكنم اينه كه مثلا عكس يه نفر در ديتابيس رو بهش بدم و با زدن يك دكمه عكس نفر مورد نظر در ديتابيس رو نشون بده يا مثلا با دادن عكسهاي نفر جديد و زدن دكمه اي ديگر اون رو در ديتابيس قرار بده و در واقع نفر جديد رو به سيستم آموزش بده
در واقع اينو ميخوام بدونم كه با كدوم يك در زمان كمتر و با درد سر كمتر ميتونم كارمو راه بياندازم؟ اگه اطلاعات ديگه اي لازمه بفرمائيد تا در اختيارتون بذارم :happy:
قبلا از همه دوستان تشكر ميكنم

Nesta
01-10-2005, 02:26
سلام دوست عزیز .سوال شما جاش همین جا خوب هست و مشگلی‌ نیست .
در مورد این که آیا اکسس بهتر هست یا sql باید بگم که آیا این برنامه ممکن هست روی شبکه هم کار بخواد بکنه یا نه؟
و در حالت کلی‌ باید بگم که اکسس برای شروع زبان های بانک اطلاعاتی‌ خوب هست و برای اشنائی‌ بیشتر هیچ موقع من ندیدم که در کار های مهم و کارا ریسک کنن و آذین بانک اطلاعاتی‌ استفاده کنن .اگه امنیت برای شما مهم هست و هر کاری دلتون می‌خواد روی database انجام بدین یا به عبارتی‌ دست شما باز باشه برای هر کاری پیشنهاد هر برنامه نویسی‌ Oracle هست که بهترین و کارا ترین و امن ترین بانک اطلاعاتی‌ هست که ولی‌ کار باهاش سخت هست و هر کسی‌ بلد نیست .پیشنهاد دوم من sql server هست بد هم sql و بد paradox بد در آخر access حالا چرا .چون کلا اکسس خیلی‌ بعضی‌ جاها حالتون رو میگیره و اذیت می‌کنه و این برنامه رو اینطوری براتون مثال میزنم .
برای طرحی‌ وب ما front page داریم . که آسان هست خوب هم هست شاید یک سایت خیلی‌ خوب هم بشه باهاش ساخت ولی‌ آیا جای dreamweaver 8 رو میتونه بگیره و آیا می‌شه کار هائی‌ که با این می‌شه کرد رو با اون هم به همین راحتی‌ با هر نوع زبانی‌ مثل asp -php-java انجام داد .جواب نه هست ، ولی‌ اون بد نیست ولی‌ تا 50% خوب هست .اکثر طراحان سایت قوی ، از front page استفاده نمیکنن .
این مثال بود .حالا اکسس هم نمیگیم بده ولی‌ در جایگاه خودش برای همچین کار سنگینی‌ نه من پیشنهاد نمیکنم .
1-Oracle-2sql server 3-sql 4-...
برای زبان برنامه نویسی‌ هم که از نظر قدرت دلفی‌ و c# حرف اول رو می‌زنه و هر کسی‌ بگه ویبی‌ هم در سطح اینا هست حرف بیخودی نزده ولی‌ کدام نسخه از دلفی‌ ؟ بله ویبی‌ 6 در سطح دلفی‌ 6 هست ولی‌ الان که دلفی‌ 2005 با 3 سیدی به صورت پشتیبانی‌ .net-C#-ASP هست که دیگه ویبی‌ حرفی‌ نداره .
بهترین گزینه از نظر من دلفی‌ 2005 برای pentium 4 and 512 mg ram نصب باشه و کار کنه در غیر این صورت دلفی‌ 7 یا visual C .
حالا باز اگه مشگلی‌ بود من در خدمتم.

محمد امين
01-10-2005, 02:42
سلام nesta عزيز
ممنون از راهنمايي شما
اول اينكه من فعلا قصد استفاده در شبكه رو ندارم ضمن اينكه فعلا به امنيت و اينجور چيزاش هم فكر نميكنم چون پروژه در مرحله آزمايشي هست. علاوه بر اين اگه 1500 تا تصوير براي access سنگينه پس به چه درد ميخوره؟
در مورد delphi و visual c هم من نميخواستم اين دو تا رو كلا مقايسه كنم و فقط در اين مورد خاص ميخواستم ببينم كدوم يكي مناسبتره؟ فكر هم نميكنم براي اين پروژه خيلي فرق كنه كه ورژن delphi 7 باشه يا 2005؟
ببينيد چون رشته من الكترونيك هست زياد توي برنامه نويسي وارد نيستم و زبانهايي هم كه تا حالا كار كردم هيچ كدوم visual نبوده مثلا assembly و c و pascal بوده و حالا روي اين پروژه مجبورم كه اين كارو بكنم به همين خاطر ميخوام با حداقل دردسر كار رو انجام بدم ولي خوب ميخوام روش وقت بذارم و به همين دليل قبلش بايد بهترين راه رو انتخاب كنم
ممنون

Nesta
01-10-2005, 15:32
سلام دوست عزیز .شما سوال کردین من جواب دادم با مثال اگه اینطوری فکر میکردین که اصلا سوال نباید میپرسیدین .
این که 1500 تا اکسس می‌تونه یا نمیتونه یا آزمایشی‌ هست که مشگل همین جا هست شما الان آزمایش میکنی‌ بعدش هم میگی‌ خیلی‌ خوبه پس فردا که دیگه نمیخی‌ با اکسس کار کنی‌ اون موقع مشگل مسعود ابی‌ رو پیدا میکنی‌ بد هیچ کسی‌ نمیتونه مشگل رو در انتقال پایگاه داده ها هل کنه یا سخت می‌شه اون موقع.
در مورد مقایسه هم این نظر شما بود کسی‌ مقایسه کلی‌ نکرد من برای شما مقایسه کردم چون شما سوال کرده بودین که از کدام استفاده کنین .اگه شما بهتر از من میدونین که دلفی‌ 7 با دلفی‌ 2005 با Vc فرقی‌ نمی‌کنه برای کار شما که در کل من شرمنده هستم جواب دادم .شما خودتون استادین و شما میتونین با پاسکال هم بنویسین چون تست هست نیزی نیست که حتا با دلفی‌ 2 یا ویبی‌ 5 شروع کنین .در هر صورت ابتدا شما متوجه باشید که سوال می‌کنید یا این که شما جواب سوال رو میدونین و آخرش هم پاسخ خودتون رو رو می‌کنید .

محمد امين
03-10-2005, 01:12
سلام nesta جان
بابا چرا يه دفعه بهم ميريزي؟
مگه چطوري فكر كردم؟ خوب من توي ذهنم يه چيزي بود نظر ديگران رو خواستم حالا يا درسته يا نيست. در هر صورت ما اينجاييم كه به هم كمك كنيم ديگه نه؟
در مورد مسعود ابي هم من چيزي نميدونم كه مورد چي بوده؟ چون همونطوري كه گفتم اين اولين تاپيكي هست كه من اينجا ميذارم و اميدوارم آخريش نباشه!!!!
در مورد مقايسه هم من نگفتم كه كلا كدوم بهتره يا بدتره من گفتم براي كار من ميتونه كافي باشه يعني خودم اينطور تصور ميكردم خوب اگه اشتباهه بگيد. من كي گفتم كه راه و روش رو ميدونم؟ اگه ميدونستم كه اينجا اين بحث رو مطرح نميكردم!
در هر صورت اينقدر زود رنج نباش. داريم بحث ميكنيم!!! اين چيزا كه طبيعيه!
ممنون

Nesta
03-10-2005, 03:51
سلام دوست عزیز .
شما اولین بار هست که اینجا گهق مدین خودتون نستا هم باید شناخته باشید که همیشه اینجا هست و اینجا دیسیبرین خاصی‌ داره .اگه شما می‌خواهید اینجا کمک بشه بهتون لطف کنید که دقیق و واضح حرف ها رو بین کنین ،تا کمک کنن بچه ها یه اینجا در غیر این صورت .
با توجه به نداشتن اطلاعات کافی‌ در اینجا از نظر بیان نه اطلاعات من خودم بر خورد با همه می‌کنم .لطف کنین با من از این بحث ها نفرمائین .شما سوال کردین من اولش 10 خط توضیح دادم با مثال اینجا با جاهای دیگه فرق داره طبیعی‌ نیست این مدلی‌ .متشکر.

محمد امين
05-10-2005, 03:13
دوباره سلام
آقا اون بحثها رو بيخيال از بحث اصلي خارج شديم
حالا فرض كنيد كه من ميخوام database رو با access بسازم و با دلفي بخونم و اون كارايي رو كه توي پست اول گفتم انجام بدم. حالا بايد چي كار كنم؟
يعني توي يه مرحله ميخوام تصاوير bitmap رو بصورت databse در access در بيارم و در مرحله بعد اينا رو بخونم و يه سري كار روشون انجام بدم البته همونطور كه قبلا گفتم قابليت اضافه كردن به database رو هم لازم دارم
اگه ميشه مرحله به مرحله بگيد تا بدونم چه طور بايد انجامش بدم همينطور در مورد منابع براي يادگرفتن اين مسائل
ممنون

Nesta
05-10-2005, 14:45
سلام دوست عزیز .
دلفی‌ با اکسس خیلی‌ راحت کار نمی‌کنه و باید ado conecction کار کنید و در ODBC شما driver رو بسازید .
در این زمینه باید از بچه های اکسس کار حرفه ای سوال کنید .در تاپیک اکسس .