PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اینترنت استان گیلان

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 95 96 97

mrnht
20-02-2015, 11:26
ممنون از حسن نظر شما. من نمیدونم شغل شریف شما چیه. اما اگه میفرمودید چند تا مثال از شغل خودتون براتون میزدم که یه چیزی ایراد داره ولی مطمئنا ناشی از کوتاهی شما نبوده.
بهر حال جملات محبت امیز شما رو میزارم به حساب دلخوری شما از وضعیت نامطلوب سرویس اینترنت در کشور که کسی منکرش نیست.
وگرنه تحلیل یه مشکل فنی به این سادگی حتی اگه فنی نباشید هم خیلی سادست. غیر اینکه سرویس شما که نمیدونم شاید نامحدود هست بعد از انمام حجم تضمینی تون کم شده که فعلا موضوع بحث ما نیست اصلا توجه کردین که اگه سرویس دهنده مشکل داره چرا فقط سایت های بخصوص ویا پروتکل های بخصوص مشکل داره. یعنی سرویس دهنده شما نشسته گفته بیایم یه کاری کنیم جیمیل مشکل داشته ولی مثلا یاهو اوکی باشه. این ناشی از عدم تسلط شما روی نحوه مهندسی ترافیک رو گیت های کشور توسط پروتکل های bgp هست. نظرتون محترم عیبی هم نداره
وقتی اصرار دارید تصور شما رو یه موضوعی لزوما منطبق بر واقعیت هست دیگه سعی من برای توضیح به نظر بی فایده میاد.

تکرار میکنم اگه مشکلی دارید که دارید لطفا گزارش بدین تا پیگیری شه و گرنه پست های محبت امیز با پیش زمینه غلط فنی سرویس شما رو مطلوبتر نمیکنه. ضمنا مشکل شما با gmail به زیر ساخت گزارش شد هر چند هیچ اطلاعاتی در مورد source Ip, traceroute خطتتون - مسیر uplink ارائه نکردین که کمکی کنه.

سلام
فقط جیمیل گذارش شد؟
ما با کل سایتهایی که رو سرور خارجی هستن مشکل داریم!
شما که پیگیرین میخواین آدرس بدم امروز بیاید از سرویس ما استفاده کنین متوجه عمق فاجعه بشین؟
از ساعت 12-1 ظهر به بعد کم کم سرعت کم میشه تا 8 و 9 دیگه انتقدر اوضاع خرابه 1 هفتست اون ساعت میگیریم میخوابیم :n02:

asksup
20-02-2015, 11:26
من تو بحث فنی سررشته ای ندارم پس مطمئنا نمیتونم جواب شما ر بدم ..اینو میزارم به عهده دوستان فنی...فقط میخوام اینو بدونم چرا اینترنتی که اندیشه صبح میده با اینترنتی که شب میده اینقدر متفاوته؟! چرا نمیشه کیفیتی که اینترنت صبحها داره شبها هم داشته باشه؟ مگه چقدر حجم دانلود میره بالا که وضع اونطوری میشه؟ حجم دانلود ارتباطی به تایم اوت داره؟
من نمیگم تمام مشکلات از اندیشه ست...اندیشه هم بخشی از یه مجموعه ست...اگه مشکل جای دیگه ایه اندیشه نباید به عنوان سرویس دهنده ای که من طرف حسابشم پیگیری کنه تا مشکلاتم حل بشه؟

چرا دوست عزیز پیگیری میشه ولی من نمیدونم چه راهکاری وجود داره تا این پیگیری ها به اطلاع کاربرا برسه. اگه بفرمایید که چه جوری میشه این نوع پیگیری ها رو به اطلاع رسوند شاید بتونه کمک بزرگی باشه.

اینکه صبح با شب فرق داره چرا اینجوریه. جواب بسیار سادست.
پایین بودن ترافیک در صبح :n13:

یعنی چی؟
یعنی اینکه کل ترافیک کشور از ساعت حدود 3 شب تا 10 صبح به میزان 50% افت میکنه. این افت مصرف باعث میشه ظرفیت ترانزیت - ظرفیت گیت وی های کشور - cpu usage روترهای core - session های سیستمهای filtering ووو کمتر استفاده بشه و سیستم بهتر کار کنه.
مثال سادش اینه.
شما سوار ماشین میشین مثلا پراید . سرعتتون 50 هست همه چی خوبه. سرعت میشه 80 خوبه .میشه 100 خوبه .میشه 130 خوبه ولی هر چه بالاتر میره سروصدای موتورو مقاومت باد. عدم تعادل ماشین. ترمز ناپذیری ووو بیشتر میشه. حالا بازم میشه تحمل کرد چون اوضاع جاده خلوت هست . نیازی نیست فرمان بدید یا ترمز بگیرید.
حالا شما بنز هم داشته باشین ولی اگه جاده شلوغ باشه جاده دست انداز داشته باشه هی بازرسی داشته باشه تا گاز میدین مجبور میشین ترمز کنید. ماشین بغلی میپره جلوتون ووو

حالا مشکل اینجاست که میخواهید برید تهران
به یکی میگن شما باید از مسیر رشت - قزوین - تهران برید به یکی میگن باید رشت - چالوس - تهران برید. به یکی میگن باید رشت - تبریز - تهران برید. این که از کدوم مسیر برید هم دست شما نیست. اینجا چاره چیه؟ مقصر کیه؟
ماشین سازه؟ جاده سازه؟ پلیس هست که چک میکنه؟ راننده هست که بی دقتی میکنه تصادف میشه. مقصر کیه؟

ببینید دوست عزیز. مشکل زیرساخته. اینا همه با هم مشکله. مگه کسی میگه نیست. جاده شما تا خروجی شهر دست منه سرویس دهنده هست. باید یه کاری کنم زودتر به خروجی شهر برسید ولی از اون به بعد دست من نیست. حالا شما میخواین بگین مثلا چون شهردار رشت مسئول رشت هست باید جوابگوی کل مسیر رشت - تهران هم باشه. میشه به نظر شما؟

حرف من اینه.
از هر جایی که داریم میریم. هر جایی که اشکال داره باید بگیم. حقمونه. باید درست بشه. ولی مشکل اینه که چرا جایی که باید بهش اعتراض کنیم رو اشتباه انتخاب میکنیم. چون دم دست هست؟
اینکه به جای اشنباه اعتراض کنیم درست میشه؟؟؟ من که عرض کردم اون چه رو که مربوط به من سرویس دهنده هست رو بفرمایید پیگیری کنم. 3-4 تا دوست عزیز پیام دادن مطرح کردن درست شد ولی اینکه چرا فلانی تو تهران عطسه کرد خارج از کنترل ماهاست.
ببینید مجوز pap ها فقط اجازه ارائه سرویس adsl میده. اجازه مثلا نصب فیبر نمیده. اجازه ترانزیت بیسیم نمیده ووو. اینا باید از سرویس دهنده های دیگه تهیه بشه. تو مجوز جدید FCP اومدن گفتن سرویس دهنده همه کار میتونه بکنه. یعنی اینکه میتونه فیبر بکشه بستر سازی کنه. دورنمای کار خوبه ولی امیدوارم باز تو عمل به مشکل بر نخوره.

asksup
20-02-2015, 11:28
سلام
فقط جیمیل گذارش شد؟
ما با کل سایتهایی که رو سرور خارجی هستن مشکل داریم!
شما که پیگیرین میخواین آدرس بدم امروز بیاید از سرویس ما استفاده کنین متوجه عمق فاجعه بشین؟
از ساعت 12-1 ظهر به بعد کم کم سرعت کم میسه تا 8 و 9 دیگه انتقدر اوضاع خرابه 1 هفتست اون ساعت میگیریم میخوابیم :n02:

نه نیازی نیست. کافیه نام کاریریتون رو پ خ بدین تا باهاتون تماس بگیریم و پیگیری کنیم. اگه مشکل شما سرویس دهنتون باشه نه تنها اصلاح میشه بلکه خسارت هم میده. ولی اگه نباشه در کنار شما براتون پیگیری میکنه.

mrnht
20-02-2015, 11:43
نه نیازی نیست. کافیه نام کاریریتون رو پ خ بدین تا باهاتون تماس بگیریم و پیگیری کنیم. اگه مشکل شما سرویس دهنتون باشه نه تنها اصلاح میشه بلکه خسارت هم میده. ولی اگه نباشه در کنار شما براتون پیگیری میکنه.

یعنی مشکل فقط واسه منه؟
پس این همه دوستان چین که میگن واسه اونها هم همینطوره؟
ماها هیچکدوم خسارت نمیخوایم یه سرویس با کیفیت معمولی هم کافیمونه اما متاسفانه در حال حاضر داره ارائه نمیشه
من مرکز 8 هستم اگه لازم به تماس هست شما از پیام خصوصی اسمتون رو بفرمایید من تماس میگیرم!

mtn877
20-02-2015, 12:11
من ماهیانه 35 هزار تومان رو به زیرساخت می دم یا به اندیشه؟ طرف قرارداد من زیرساخت هست یا اندیشه؟ منه مشترک که نمیتونم برم یقه زیرساخت رو بگیرم! من با اندیشه قرارداد بستم که به من اینترنتی بدون افت سرعت ، با کمترین پینگ و تایم اوت بده، به من چه ربطی داره که مشکل از زیرساخته؟ آخه فرافکنی تا چه حد؟

asksup
20-02-2015, 12:59
من ماهیانه 35 هزار تومان رو به زیرساخت می دم یا به اندیشه؟ طرف قرارداد من زیرساخت هست یا اندیشه؟ منه مشترک که نمیتونم برم یقه زیرساخت رو بگیرم! من با اندیشه قرارداد بستم که به من اینترنتی بدون افت سرعت ، با کمترین پینگ و تایم اوت بده، به من چه ربطی داره که مشکل از زیرساخته؟ آخه فرافکنی تا چه حد؟

شغل شریف شما چیه؟ اگه بگین مثلا خیاط کیفیت پارچه به شما ربطی داره؟ میگین اره ربط داره میرم پارچه بهتر میخرم. سوال اینه تو ارائه خدمات اینترنت کسی غیر زیز ساخت اینترنت میفروشه که برم از اون بخرم؟؟؟

دیگه از این ساده تر مساله ای هست؟
شما یه شرکت خدماتی هستین. فقط یک جا هست که می تونید ازش مواد اولیه بخرید. چه کار می تونید بکنید؟ میشه بگید؟

D,Freeman
20-02-2015, 13:01
امیدوارم یه روزی برسه که اینترنت استان ما نصف کیفیت اینترنت باقی استانها رو داشته باشه...تایپک همین استان همجوار خودمون مازندران رو که میخونم فقط حسرت میخورم...نمیدونم چرا ما گیلانیها فقط باید چوب مشکلات اینترنت کشور رو اونم با این شدت بخوریم!

redfild
20-02-2015, 13:29
ما تو مخابرات مشکلمون سرعت شبانه و کلاهبرداری با اسم سرعت بالاست ، که الان که خرشون از پل گذشته سرعت شبانه رو 1/4 کردن ! وگرنه تو روز سرعت و پایداری سیستم من مشکلی ندارم.البته میگم با همین شرایط حاضرم های وب بگیرم لااقل ترافیک روزانه ارزون بخرم که موندم قراردادم نصفش تموم بشه بعد (لازم به ذکر که های وب شبانش 2 ساعت رایگانه که یعنی هیچ ).
اما ظاهرا اندیشه تو ب اون بسم الله مونده .
یه خیاط هم داریم شب عید 300 تا کار میگیره و چون نمیرسه گند میزنه به همشون جناب Askup از پشتیبانی اندیشه!
یه خیاط هم مثه مخابرات پولو که گرفت بقیه کار رو پارچه خراب میزنه سود کنه !
اینا مثه این میمونه که من بگم بیاین رستوران من ، بعد غذای اشغال بذارم جلو مشتری بگم راستش یه قصابی اینجا بیشتر نیست اونم گوشت بد میفروشه،حالا بقیه قصابی ها خوبن اونا گوشت رون خودشون رو کباب میکنن :n04:.

کلا مردم گیلان از خودشون و نماینده هایی که انتخاب کردن میکشن ، شما بیا تو بابل و ساری و آمل یه چنین کارهایی که اینا میکنن رو بکن ببین فردا سرویس دهنده میتونه به کارش ادامه بده یا نه ! حقشون رو تا آخرش میگیرن.

supermax15
20-02-2015, 13:36
اندیشه تو برنامش قصد بالا بردن Downstream رو نداره ؟
الان چن ساله که رو همین 2,559 تکون نخورده

asksup
20-02-2015, 19:04
اندیشه تو برنامش قصد بالا بردن Downstream رو نداره ؟
الان چن ساله که رو همین 2,559 تکون نخورده

هر کسی که مایل هست میتونه تماس بگیره و تقاضا کنه سرعت پورتش بالاتر بره. اینکه پیش فرض اینه به خاطر کیفیت خیلی پایین سیمها هست ولی اگر کسی کیفیت خطش بالاتر هست از یکشنبه تماس بگیره تا سرعتش بالاتر بره.

Angel Of Darkness
20-02-2015, 22:42
هر کسی که مایل هست میتونه تماس بگیره و تقاضا کنه سرعت پورتش بالاتر بره. اینکه پیش فرض اینه به خاطر کیفیت خیلی پایین سیمها هست ولی اگر کسی کیفیت خطش بالاتر هست از یکشنبه تماس بگیره تا سرعتش بالاتر بره.
ببخشید این چی هست ؟ چه تاثیری داره ؟

asksup
20-02-2015, 23:09
ببخشید این چی هست ؟ چه تاثیری داره ؟

برای سرعت های بالا که burst بیشتر از 2 مگابیت هست کسایی که سرعت پورت بالاتری دارن طبیعتا سرعت دریافت بیشتری دارند

clau
20-02-2015, 23:15
اندیشه هم رسمن گندش در آورده 128 نامحدود با ترافیک 6گیگ در ماه دارم

فقط ظهرا تا نزدیکای غروب سرعتم طرفای 100 میچرخه در بقیه ساعتها گند زده میشه به سرعت:n35:

asksup
20-02-2015, 23:21
ما تو مخابرات مشکلمون سرعت شبانه و کلاهبرداری با اسم سرعت بالاست ، که الان که خرشون از پل گذشته سرعت شبانه رو 1/4 کردن ! وگرنه تو روز سرعت و پایداری سیستم من مشکلی ندارم.البته میگم با همین شرایط حاضرم های وب بگیرم لااقل ترافیک روزانه ارزون بخرم که موندم قراردادم نصفش تموم بشه بعد (لازم به ذکر که های وب شبانش 2 ساعت رایگانه که یعنی هیچ ).
اما ظاهرا اندیشه تو ب اون بسم الله مونده .
یه خیاط هم داریم شب عید 300 تا کار میگیره و چون نمیرسه گند میزنه به همشون جناب Askup از پشتیبانی اندیشه!
یه خیاط هم مثه مخابرات پولو که گرفت بقیه کار رو پارچه خراب میزنه سود کنه !
اینا مثه این میمونه که من بگم بیاین رستوران من ، بعد غذای اشغال بذارم جلو مشتری بگم راستش یه قصابی اینجا بیشتر نیست اونم گوشت بد میفروشه،حالا بقیه قصابی ها خوبن اونا گوشت رون خودشون رو کباب میکنن :n04:.

کلا مردم گیلان از خودشون و نماینده هایی که انتخاب کردن میکشن ، شما بیا تو بابل و ساری و آمل یه چنین کارهایی که اینا میکنن رو بکن ببین فردا سرویس دهنده میتونه به کارش ادامه بده یا نه ! حقشون رو تا آخرش میگیرن.

دوست عزیز چون خیلی از قسمتهای فرمایش شما معمولا موضوع گیری همراه با درشتی هست برای پرهیز از خدای نکرده جدل اجازه بدید جواب ندم. بقیه قسمتهایی که جواب میدم لزوما قصد طرفداری و یا تطهیر سرویس دهنده ها رو ندارم جهت اطلاع میگم فقط

ساختار فعلی شبکة تلفن ثابت کشور
شبکة تلفن ثابت، در ساده‌ترین بیان، از سوئیچ‌های تلفنی، زوج سیم‌های مسی و دستگاه‌های تلفن مشترکین تشکیل‌ شده است. ازیک دیدگاه، می‌توان شبکة تلفن ثابت را به سه شبکة شهری، بین‌شهری و بین‌الملل تقسیم کرد. در واقع آنچه که معیار این تقسیم‌بندی قرار می‌گیرد، سطح و عملکرد سوئیچ‌های تلفنی است:
۱- شبکة تلفن ثابت، در سطح شهری، از سه نوع مرکز سوئیچ LX ، TA و LTX تشکیل شده است. مراکز LX ، مراکز شهری هستند که ازیک طرف به شبکة تلفن ثابت و از طرف دیگر به مشترکین شبکه متصل می‌باشند. در شهرهای بزرگ با افزایش نواحی متعدد شهری، برای کاهش حجم ترافیک شبکه، استفاده از مراکز TA که فقط وظیفة انتقال ترافیک را بر عهده دارند، ضرورت پیدا می‌کند. در طراحی شبکة شهری، بعضاً ایجاد مراکزی که هم عملیات پردازش مکالمه را انجام دهند و هم ترافیک بین مراکز محلی را منتقل کنند، ضرورت پیدا می‌کند. در واقع، این مراکز (مراکز LTX ) وظیفة دو نوع مرکز LX و TA را به عهده دارند.
۲- اما شبکة تلفن ثابت کشور در سطح بین‌شهری، به صورت سلسله‌‌مراتبی و متشکل از سه سطح SC، PC و TX است. در این آرایش، شبکة تلفن ثابت کشور به هشت ناحیه (بابل، تهران، اصفهان، تبریز، مشهد، اهواز، شیراز و همدان) تقسیم شده است. در هر ناحیه دو مرکز SC به صورت دوگانه ( SC۱ و SC۲) وجود دارد. SC۱ های همة ناحیه‌ها باهم و SC۲ های همة ناحیه‌ها با هم به صورت "پنجرة کامل" در ارتباط هستند. در هر ناحیه نیز مراکز SC۱ و SC۲ با هم در ارتباط می‌باشند. هر SC مراکز بین‌شهری ( PC ) چند استان کشور را پوشش می‌دهد. PC ها، در هر ناحیه، مراکز تلفنی چندین شهریا تمام شهرهاییک استان را تحت پوشش خود قرار می‌دهند.در هر ناحیه، مراکز PC نیز به صورت پنجرة کامل با هم در ارتباط هستند. همگی PC هاییک ناحیه نیز با SC های آن ناحیه در ارتباط می‌باشند. مراکز TX نیز در شهرهای کوچک استفاده می‌شود. این مراکز ازیک طرف با شبکة تلفن و از طرف دیگر با مشترکین در ارتباط می‌باشند.
۳- و بالاخره شبکة تلفن ثابت کشور در سطح بین‌المللی، از دو مرکز سوئیچ بین‌المللی ISC۱ و ISC۲ تشکیل شده است. این دو مرکز وظیفة انتقال ترافیک بین‌الملل کل کشور را بر عهده دارند.
منبع : شبکه تحلیلگران تکنولوژی ایران

توجه بفرمایید در متن بالا هم هست مازندران یک استان با مرکز SC هست در حالیکه گیلان حداکثر مرکز PC داره. امکانات مخابراتی مازندران 1000 برابر گیلانه. اگه حرف منو قبول ندارین از کسایی که تو حوزه مخابراتن بپرسین. مرکز 1 کشور بابل هست و امکانات مخابراتی تو مازندران کامل سرریز

من برای چندمین بار عرض میکنم مشکلاتی وجود داره شما زجمت بکشید علنی خصوصی اعلام بفرمایید اونایی که دست ماها هست اصلاح کنیم. اگه هم نه ترجیح میدین اوضاع همینطوری بمونه و شما دلخوریتون رو اینطوری فقط مطرح کنید فکر نکنم پیشرفت چندانی وضعیت هیچکدوم از ماها بکنه.

من امروز با بچه های زیرساخت صحبت کردم گفتن یه upgrade هفته دیگه اتفاق میوفته. مطمئنا اوضاع بهتر میشه

اینکه استان عقب هست بله هست. خیلی هم هست. اینکه دلیلش به قول شما دزدی و یا کم و یا بی عرضگی هست واقعا کم لطفی میفرمایید.

officer
21-02-2015, 01:00
خطاب به کاربر asksup عرض میکنم، امیدوارم درک کنند و کاربران اینترنت رو بیشتر از این تحت فشار قرار ندند.

در کشو هر سازمانی متولی انجام کاری شده، مخابرات گیلان با پولی که میگیره وظایفی در استان بر دوشش هست، یکیش توسعه خطوط ارتباطی و بهبود کیفیت خط ها و توسعه شبکه های انتقال
اطلاعات و... هست.
سازمان زیرساخت هم متولی توسعه و ارائه خدمات و زیرساخت های اینترنت کشور هست.

شما و سایر ISP ها هم وظایفتون مشخص هست، طبق تعهدی که میدید باید اینترنت با سرعتی در محدوده تعهد و با ضریب برقراری ارتباط 99% رو به مشترک ارائه کنید.
کاربر علاقه ای به دونستن مشخصات فنی و اصطلاحات پیچیده مخابراتی نداره، چیزی که دوستان میگن اینه که سرویسی که براش پول دادن رو به درستی ارائه کنید.

اینکه شما اینجا دلیل اشکالات موجود در شبکه اینترنت رو میدونید (از پست هاتون اینطور بر میاد) و شرکتتون آگاهانه سرویسی میفروشه که میدونید زیرساخت ها و شبکه ها مخابراتی
برای عملی کردن اون سرویس وجود نداره، کلاه برداری محسوب میشه و قابل پیگیری قانونی هست.

اما اگر واقعا سرویس دهنده های اینترنت، از جمله شرکت شما، به فکر کاربرا هستند، میتونن تقاضای جلسه مشترک با متولی های امر مخابرات و زیرساخت در استان رو داشته باشن، نارضایتی
کاربرا رو ابراز کنن و به برای بهبود شرایط به مخابرات و زیرساخت فشار بیارن. ولی کاری که شما میکنید اینه که اسم سازمان های دیگه رو میارید و سعی در تبرئه کردن خودتون دارید و کاربر رو ارجاع
میدید به جاهایی که قادر نیست از اون ها پاسخی دریافت کنه. بنابراین تقاضا دارم اگه قادر نیستید مشکلات مشترکینتون رو حل کنید، با چنین صحبت هایی با اعصاب افراد بازی نکنید.

shah125
21-02-2015, 01:13
آقا خواهشن مغلطه نکنید

بله ما هم میدونیم زیر ساخت و هزار چیز دیگه تو این خراب شده مملکت مشکل داره

ولی اینکه شما هی مثال های بی ربط بزنید و از وضعیت مشکلات هر شغل و زندگی بگید کسی رو توجیه نمیکنه

طرف حساب ما شما سرویس دهنده ها هستید ، طرف حساب شما شرکت های پپ و بعد زیر ساخت و ...

وقتی شکایت هم میکنیم تنظیم مقررات میگه به ما ربط نداره ارجاع میده به شرکت مربوطه ما که نمیتونیم بیاییم مستقیم به سایپا شکایت کنیم چرا پراید زپرتی من مشکل داره ، طرف میره نمایندگی یا جایی که ماشین رو خریده اون ارجا میده به شرکت اصلی و....

این شمایید که وقتی میبینید این مشکلات هست باید اقدام کنیم یوزر مشکل رو به شما باید ارجاع بده

حالا شما هی بیا از مشکلات متفرقه بگو ، 10 روزه اینطوریه چقدر باس شکایت کنیم و کسی پیگیری نکنه

منتظرن یه بارون بزنه بگن نویز دارد والا تا زمانی که رو اندیشه بودم هر بار مشکل پیش میومد میگفتن نویز خطه

این نویز کوفتی 10 ساله هست چرا تا دیروز مشکل نبود از 2 ساعت قبلش یهو نویز زده بالا ؟

چرا آخر شب سرعت خوبه سر شب نویز قات میزنه ؟

تا یه بارون میزنه همه اونو بهونه میکنن والا 6 صبح بارون شدید میشه سرعت من بیشتره ، بله ترافیک کمتره منم میدنم ولی این برنامه های مدیریت شبکه واسه چیه مگه وظیفش کنترل وضعیت نیست ، اگه پهنای باند کمه اینم یوزر باس چوبشو بخوره ؟ متناسب یوزری که میگیرید وظیفه دارید پهنا باند بخرید اگه مشکل از هر جایی هست این شرکت طرف قرار داد ماست که باید پیگیری کنه والا هر بار به تنظیم مقررات شکایت میکنم اونا ارجاع میدن شرکت میگم بابا اگه اینا کار راه انداز بودن که من قبل شکایت 10 بار زنگ زدم با دلایل بی خودی فقط توجیح میکنن حتی حاظر نیستن گردن بگیرن و تایید کنن که 10 روز وضعیت شبکه خرابه

من الان دارم با 30 kb سند میکنم والا 15 سال پیش دایل آپ داشتم 2 برابر این بود آخه این چه قراردادیه که شرکت هیچ تعهدی واسه ارسال نداره و میگه رایگانه دیگه همینی که هست واسه منه نامحدود همیشه رایگان بوده چه فرقی میکنه الان رایگان شده گند زدید توش سرعتم حداقل 1/10 سابق شده

TimeWarp
21-02-2015, 02:06
خطاب به کاربر @asksup ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عرض میکنم، امیدوارم درک کنند و کاربران اینترنت رو بیشتر از این تحت فشار قرار ندند.

در کشو هر سازمانی متولی انجام کاری شده، مخابرات گیلان با پولی که میگیره وظایفی در استان بر دوشش هست، یکیش توسعه خطوط ارتباطی و بهبود کیفیت خط ها و توسعه شبکه های انتقال
اطلاعات و... هست.

شما و سایر ISP ها هم وظایفتون مشخص هست، طبق تعهدی که میدید باید اینترنت با سرعتی در محدوده تعهد و با ضریب برقراری ارتباط 99% رو به مشترک ارائه کنید.
کاربر علاقه ای به دونستن مشخصات فنی و اصطلاحات پیچیده مخابراتی نداره، چیزی که دوستان میگن اینه که سرویسی که براش پول دادن رو به درستی ارائه کنید.

اینکه شما اینجا دلیل اشکالات موجود در شبکه اینترنت رو میدونید (از پست هاتون اینطور بر میاد) و شرکتتون آگاهانه سرویسی میفروشه که میدونید زیرساخت ها و شبکه ها مخابراتی
برای عملی کردن اون سرویس وجود نداره، کلاه برداری محسوب میشه و قابل پیگیری قانونی هست.

اما اگر واقعا سرویس دهنده های اینترنت، از جمله شرکت شما، به فکر کاربرا هستند، میتونن تقاضای جلسه مشترک با متولی های امر مخابرات و زیرساخت در استان رو داشته باشن، نارضایتی
کاربرا رو ابراز کنن و به برای بهبود شرایط به مخابرات و زیرساخت فشار بیارن. ولی کاری که شما میکنید اینه که اسم سازمان های دیگه رو میارید و سعی در تبرئه کردن خودتون دارید و کاربر رو ارجاع
میدید به جاهایی که قادر نیست از اون ها پاسخی دریافت کنه. بنابراین تقاضا دارم اگه قادر نیستید مشکلات مشترکینتون رو حل کنید، با چنین صحبت هایی با اعصاب افراد بازی نکنید.

دمت گرم ، جامع و کامل .

کاربر asksup چقدر بهت اضافه کار میدن بیان اینجا رو مخ ما راه بری ؟
:n09:

SA.JJ.AD
21-02-2015, 04:28
انصافا تو سال 2015 ! بخاطر 800 مگ ! 3.4 شب صبر کردن و برق سوزوندن ، ظلمه
+
آشغاله اول -- سرویس 512 -- مرکز 4 :n21:
.
وضعیت شبانه ی سرویس های 128 تا 1 مگ همینه :n21:، دو مگ هم احتمالا مثه همون چند هفته پیش که داشتم رو حدود 50 باشه :n27::n21:
+
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

asksup
21-02-2015, 11:08
خطاب به کاربر @asksup ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عرض میکنم، امیدوارم درک کنند و کاربران اینترنت رو بیشتر از این تحت فشار قرار ندند.
حتما . سعی میکنم مثل بفیه هیچ توضیحی در مورد فضای حاکم بر ارائه خدمات اینترنت ندم که خاطر دوستان مکدر نشه. منم مثل شما استفاده کننده از خدمات اپراتورهام. اینجا خدمات دارم برم تو خیابان یا خونه بستگان همون شرایطی رو دارم که الان شما دارید. فکر نکنید من متوجه اوضاع نیستم.

اطلاعات و... هست.

خدا خیرتون بده. هر کی وظیفه ای داره. حالا اگه اینا که اسم بردید به وظیفشون عمل نکنن تکلیف چیه؟؟؟؟؟ فحششو کی باید بخوره؟

بله درست میفرمایید. اما:
بر طبق مصوبه 90 و 177 تنظیم مقررات SLA 98% هست. یعنی سرویس دهنده هم خودش 98% تحویل میگیره. اگه 98 بشه 99% هزینه ارائه خدمات 2 برابر میشه. اگه 99.5% بشه هزینه 3 برابر میشه.
SLA هم فقط در شبکه خود سرویس دهنده هست یعنی از مشترک تا دروازه خروجی شرکت. نه تا اینترنت. یعنی سرویس دهنده باید تا دروازه خروجی شرکت خودش رو اصلاح کنه. طبیعی هست که شرکت زیرساخت هم همینطوره. شرکت خارجی طرف قرارداد هم همینطور
حالا بدبختی اینجاست.
من سرویس دهنده بدم 98%
زیر ساخت گیلان بد 98%
خارجی خوب 99.5%
نتیجه:
95.5%

حالا تو تهران:
سرویس دهنده بد 98%
زیرساخت خوب 99.5%
خارجی خوب 99.5%
نتیجه:
97%
یعنی حتی اگه سرویس دهنده ها مثل هم باشن با این حال نتیجه سرویسشون میتونه متفاوت باشه بدون اینکه تقصیر داشته باشن.
متاسفانه تو همین استان خودمون هم همینطوره. از خودما میگم این ایراد وارده. کیفیت سرویس رشت با لوندویل فرق داره. همینطورم کیفیت سرویس تهران و رشت

کم لطفی میکنید. دوست عزیز بنز که دیگه ماشینش عالیه. حالا چون جاده های استان خرابه. راننده ماهر نیست. بیمه مشکل داره. بنزین euro-4 نیست. سرویس ماشین درست انجام نمیشه. عابر رعایت نمیکنه ووو ماشین نفروشه چون کارایی ماشین کم میشه و این کلاه برداریه؟؟؟؟؟ اونا هم اگاهن این مشکلات هست ولی جزو وظایفشونه؟؟؟ این جمله قبلی شما رو نقض نمیکنه که هر کی وظایفی داره؟؟
PAP وظیفشون ایجاد نقطه دسترسی هست نه core نه distribution

تا دلتون بخواد صحبت و جلسه بوده هست و خواهد بود ولی دقیقا مشکل همینه که میبینید.
سرویس دهنده بجای اینکه کاربرا رو در کنار خودش داشته باشه تا مطالباتشون رو پیگیری کنه اونا رو در مقابلشون میبینه.
ما تو جلسات میریم پیگیری میکنیم اونا میبینن فضا اماده هست. کاربر که ذهنیتش اینه که سرویس دهنده مشکل داره نه مخابرات و زیرساخت. میگن چه بهتر اینا هم دستشون جایی بند نیست بزار فحش و بخورن به ما چه.
دوست عزیز مگه من منکر وجود مشکل در سرویس خودمونم. میگم یکی یکی بگید حل کنیم. اما اخه اینکه مثلا یه معتادی 4 بار رفته به تصور اینکه فیبر نوری زیرساخت زیر پل انزلی سیم مسی هست و میتونه بفروشتش فیبر روقطع کرده و هر بار ترمیمش 4 ساعت طول میکشه رو ما چیکار کنم؟ میگم دوستان لطف کنید هر چی که به ما مربوطه رو بگین ترمیم شه. اگه مشکل سرویس دهنده نیست در کنارش باشین تا پیگیری شه.
یه مثال میزنم دیگه این بحث ها رو ادامه نمیدم خواهش میکنم نگین مشکل شماست به ما ربطی نداره. قبلشم عذرخواهی میکنم قصد جسارتی ندارم سوء تفاهم نشه:
موشی در خانه صاحب مزرعه تله موشی دید !به مرغ وگوسفند وگاو خبرداد.همه گفتند تله موش مشکل توست به ما ربطی ندارد!.......ماری در تله افتاد وزن مزرعه دار را گزید !از مرغ برایش سوپ درست کردند؛گوسفند رابرای عیادت کنندگان سر بریدند .پس از مدتی زن مرد وگاو را برای مراسم ترحیمش کشتند............... ودراین مدت موش از سوراخ دیوار نگاه میکرد وبه مشکلی که به دیگران ربط نداشت فکر میکرد

دوست عزیز. می فرمایید من سرویس دهنده مشکل دارم. اگه میتونید کمک کنید بهتر شیم ممنون هم میشیم. اگه شرایطش مهیا نیست بهر حال ارزوی موفقیت داریم ووامیدواریم خدمات مطلوب که بهر حال حق طبیعی شماست در اختیارتون قرار بگیره و متاسفم که در حال حاضر از ما راضی نیستین ولی بهر حال ما تلاش میکنیم نظرتون رو عوض کنیم.

مشکلی نیست اگه واقعا خواسته اینه که هیچ توضیحی ندم چشم نمیدم ولی چند تا خبر هست که کم کم که اجرا شد به اطلاعتون میرسونم.

asksup
21-02-2015, 11:25
آقا خواهشن مغلطه نکنید

بله ما هم میدونیم زیر ساخت و هزار چیز دیگه تو این خراب شده مملکت مشکل داره

ولی اینکه شما هی مثال های بی ربط بزنید و از وضعیت مشکلات هر شغل و زندگی بگید کسی رو توجیه نمیکنه

طرف حساب ما شما سرویس دهنده ها هستید ، طرف حساب شما شرکت های پپ و بعد زیر ساخت و ...

وقتی شکایت هم میکنیم تنظیم مقررات میگه به ما ربط نداره ارجاع میده به شرکت مربوطه ما که نمیتونیم بیاییم مستقیم به سایپا شکایت کنیم چرا پراید زپرتی من مشکل داره ، طرف میره نمایندگی یا جایی که ماشین رو خریده اون ارجا میده به شرکت اصلی و....

این شمایید که وقتی میبینید این مشکلات هست باید اقدام کنیم یوزر مشکل رو به شما باید ارجاع بده

حالا شما هی بیا از مشکلات متفرقه بگو ، 10 روزه اینطوریه چقدر باس شکایت کنیم و کسی پیگیری نکنه

منتظرن یه بارون بزنه بگن نویز دارد والا تا زمانی که رو اندیشه بودم هر بار مشکل پیش میومد میگفتن نویز خطه

این نویز کوفتی 10 ساله هست چرا تا دیروز مشکل نبود از 2 ساعت قبلش یهو نویز زده بالا ؟

چرا آخر شب سرعت خوبه سر شب نویز قات میزنه ؟

تا یه بارون میزنه همه اونو بهونه میکنن والا 6 صبح بارون شدید میشه سرعت من بیشتره ، بله ترافیک کمتره منم میدنم ولی این برنامه های مدیریت شبکه واسه چیه مگه وظیفش کنترل وضعیت نیست ، اگه پهنای باند کمه اینم یوزر باس چوبشو بخوره ؟ متناسب یوزری که میگیرید وظیفه دارید پهنا باند بخرید اگه مشکل از هر جایی هست این شرکت طرف قرار داد ماست که باید پیگیری کنه والا هر بار به تنظیم مقررات شکایت میکنم اونا ارجاع میدن شرکت میگم بابا اگه اینا کار راه انداز بودن که من قبل شکایت 10 بار زنگ زدم با دلایل بی خودی فقط توجیح میکنن حتی حاظر نیستن گردن بگیرن و تایید کنن که 10 روز وضعیت شبکه خرابه

من الان دارم با 30 kb سند میکنم والا 15 سال پیش دایل آپ داشتم 2 برابر این بود آخه این چه قراردادیه که شرکت هیچ تعهدی واسه ارسال نداره و میگه رایگانه دیگه همینی که هست واسه منه نامحدود همیشه رایگان بوده چه فرقی میکنه الان رایگان شده گند زدید توش سرعتم حداقل 1/10 سابق شده

شما که مشترک اندیشه نیستید. یعنی اینکه الان دارید با 30 kb سند میکنید تقصیر اندیشست؟ اقا اندیشه بده. سرویس دهنده شما که خوبه. چرا سرعت سرویس تون اینجوریه؟ :n13::n13::n13:

من دیروز زنگ زدم زیرساخت میگن داریم پیگیری میکنیم. میگم کی؟ میگه فنی همه چی امادست مدیرا باید تایید کنن تا ارتقا انجام شه.میگم کی میکنن میگه وقتی پکت لاست زیاد میشه یا اعتراض میشه. میگم میشه؟ میگه اره ولی به شما میشه. فشارش شکسته میشه 1/100 میرسه اینور. اونا هم میندازن عقب. اون بیچاره ای که اونجا نشسته اونم خسته شده اینقدر غر غر ما رو شنیده. اونم شاکیه. حالا شما بازم جای کمک برای گذاشتن فشار رو اونجایی که گلوگاه هست توانتون رو بذارید رو سرویس دهنده ها.

manishabanzadeh
21-02-2015, 12:04
حالا بلاخره این ارتقا که صحبتش رو کردین انجام میشه یا افتاد عقب؟ قطعی شده یا در حد حرفه؟شما اطلاعی دارین ازش؟ موثقه خبر؟

asksup
21-02-2015, 13:38
حالا بلاخره این ارتقا که صحبتش رو کردین انجام میشه یا افتاد عقب؟ قطعی شده یا در حد حرفه؟شما اطلاعی دارین ازش؟ موثقه خبر؟

اگه اجازه بدید فرا خبرشو خدمتتون اعلام کنم

officer
21-02-2015, 14:15
حتما . سعی میکنم مثل بفیه هیچ توضیحی در مورد فضای حاکم بر ارائه خدمات اینترنت ندم که خاطر دوستان مکدر نشه. منم مثل شما استفاده کننده از خدمات اپراتورهام. اینجا خدمات دارم برم تو خیابان یا خونه بستگان همون شرایطی رو دارم که الان شما دارید. فکر نکنید من متوجه اوضاع نیستم.

خدا خیرتون بده. هر کی وظیفه ای داره. حالا اگه اینا که اسم بردید به وظیفشون عمل نکنن تکلیف چیه؟؟؟؟؟ فحششو کی باید بخوره؟

کم لطفی میکنید. دوست عزیز بنز که دیگه ماشینش عالیه. حالا چون جاده های استان خرابه. راننده ماهر نیست. بیمه مشکل داره. بنزین euro-4 نیست. سرویس ماشین درست انجام نمیشه. عابر رعایت نمیکنه ووو ماشین نفروشه چون کارایی ماشین کم میشه و این کلاه برداریه؟؟؟؟؟ اونا هم اگاهن این مشکلات هست ولی جزو وظایفشونه؟؟؟ این جمله قبلی شما رو نقض نمیکنه که هر کی وظایفی داره؟؟

سلام مجدد

شما مثال اشتباه زدید، اجازه بدید اصلاح کنم مثالتون رو.
بنز یک کارخانه بزرگ هست، ولی از جایی قطعه های خودرو هاش رو میخره که میدونه جنس بی کیفیت میسازه و موقع فروش خودرو هاش به مشتری تذکر نمیده
که این خودرو بی کیفیت هست، بلکه ادعا میکنه راننده میتونه با سرعت 2 مگابیت بر ثانیه بدون توقف و افت سرعت رانندگی کنه، آیا این کار بنز کلاه برداری نیست ؟

دلیل اینکه کاربران با سرویس دهنده ها درگیر هستن و به قول شما فحشِ کیفیت بدِ خدمات رو به شما میدن اینه که قرارداد رو با ISP امضا کردند و نه با سازمان زیرساخت.
شما سرویس دهنده های عزیز که با سازمان زیرساخت قرارداد امضا کردید و ازشون پهنای باند و به قول خودتون "جاده های استان" رو میخرید باید با اونا درگیر باشید در حالی که انتظار
دارید کاربر بره جلوی مخابرات و نمایندگی زیرساخت با 50 نفر دیگه تجمع کنه و خودش رو به دردسر بندازه، و کاری که شما عزیزان قادر به انجامش نبودید رو براتون انجام بده.

+
بنده از اندیشه یک سرویس در مرکز 3 داشتم الان مخابرات دارم در مرکز 7.
سرویس اندیشه ای که داشتم به حدی اوضاعش خراب بود، که الان شاید 3 ماه هست که شارژ نکردم، حتی جواب تلفن همکاراتون رو هم ندادم که میخوام جمع آوری بشه یا خیر
چون واقعا از سرویس دهی ناراضی بودم و اهمیتی برای شرکت و همکاران شما قائل نیستم که جوابشون رو بدم، اما نکته جالب اینجاست که من در اون خونه سیم کشی عوض کردم، مودم جدید خریدم
و مودم رو آوردم پیش کارشناس هاتو، شاید 200 تومن جمعا هزینه کردم و آخر فهمیدم مشکل از خونه و مودم نیست بلکه مشکل مخابراتیه، اما مسائله ناراحت کنندش میدونید چیه ؟
اینکه شما و همکاراتون اونطور که ادعا میکنید هرگز همچین مشکلی رو نگفتید به بنده، با اینکه بار ها تماس گرفتم و متحمل هزینه شدم. نهایتا خودم تحقیق کردم و متوجه شدم قضیه چیه.

این مثال شخصی رو براتون زدم تا متوجه بشید شرکت شما و سایر سرویس دهنده ها چقدر به فکر کاربر هستند و مشکلاتش رو حل میکنند. این صحبت هایی که من با شما داشتم
به خاطر خودم نبود، واقعا ناراحت بودم که کاربرای اینجا رو با بحث های فنی و تخصصی اذیت میکنید به جای اینکه پیگیر اوضاع خراب اینترنت باشید یا با دوستان کمی همدردی کنید.

shah125
21-02-2015, 15:17
شما که مشترک اندیشه نیستید. یعنی اینکه الان دارید با 30 kb سند میکنید تقصیر اندیشست؟ اقا اندیشه بده. سرویس دهنده شما که خوبه. چرا سرعت سرویس تون اینجوریه؟ :n13::n13::n13:

من دیروز زنگ زدم زیرساخت میگن داریم پیگیری میکنیم. میگم کی؟ میگه فنی همه چی امادست مدیرا باید تایید کنن تا ارتقا انجام شه.میگم کی میکنن میگه وقتی پکت لاست زیاد میشه یا اعتراض میشه. میگم میشه؟ میگه اره ولی به شما میشه. فشارش شکسته میشه 1/100 میرسه اینور. اونا هم میندازن عقب. اون بیچاره ای که اونجا نشسته اونم خسته شده اینقدر غر غر ما رو شنیده. اونم شاکیه. حالا شما بازم جای کمک برای گذاشتن فشار رو اونجایی که گلوگاه هست توانتون رو بذارید رو سرویس دهنده ها.

شما مثل اینکه سیاست های کثیف شرکت مطبوعتون در اینکه هر جا که میرسه ادعای مالکیت میکنه و بعد مدتی هم اونو میخره روتون تاثیر زیادی گذاشته !!!

عزیز من اینجا تاپیک اینترنت استان گیلان یا بهتر بگم بببببی .. چاره شدگان از سرویس دهنده های اینترنتی گیلانه که شرکت مطبوع در صدر اون قرار داره و انحصارا در اختیار شرکت شما نیست که هر چی میبینید به خودتون میگیرید

کسایی هم که اینجا فعالن خیلی هاشون مثل بنده سالهاست فقط میبینن و میخونن تا اینکه بیشتر تو بحث ها شرکت کنن

البته با توجه به شناخت بنده از اندیشه ، اینکه پس فردا یوزر ارسال کننده تاپیک رو اندیشه بخره و اسم تاپیک بشه "اندیشه محبوب ترین قلب ها" دور از انتظار هم نیست !!

من نمیدونم شما چند ساله کارمند اندیشه هستی بنده از همون روزهای اولی که شروع به کار کرد یوزر بودم قبل این دی اس ال و این بحث ها و در کثیف بودن سیاستش هیچ شکی ندارم حالا شما 3 سال بیا صبح تا شب کارهاشونو توجیح کن

بنده از وضعیت بد اینترنت خودم مثل تمام سرویس دهنده های دیگه اینترنت تو گیلان شکایت کردم ، اینجا مشکل یکی دو تا نیست همین الان چند تا یوزر مخابرات و پارس و ... شاکی همین جا هستن ؟

بعد گفتم زمانی که اندیشه بودم هم همین بهانه های کلیشه ای رو برام می آوردن و سر و ته شرکت ها یه کرباسه

شما چرا به خودت میگیری ؟

کسی رو گلوگاه شما فشار نذاشته شما با میل (استخدام جدید هستی یا چمیدونم حقوق اضافه میدن) اومدی اینجا ، دعوت نامه نفرستادیم ، اندیشه هم میدونست اینجا اینطوریه که یکی رو فرستاده ، انتظار نداشتید که بعد این همه سال بیایید ازتون قدردانی کنیم ؟؟؟؟

دست ما به جایی بند بود هی زنگ نمیزدیم به شرکت ها ، به کی بگیم رئیس مخابرات رو خفت کنیم چرا فلان سرویس دهنده بد سرویس میده ؟ طرف حساب ما شرکته باید بگیم تا اونا به بالایی ها فشار بیارن وضعیت درست شه

اندیشه اینقدر شعور مشتری مداری هم نداره که زمان قطعی ها یه اطلاع رسانی ساده کنه

چند نفر اینجا شاهدن زمان قطعی های طولانی تلفن ها رو قطع میکنن و فقط بوغ اشغال میزنه ؟ به شخصه چندین بار در چنین مواردی مجبور شدم حضوری برم ببینم چی شده ، کدوم شرکت همچین کار دور از شخصیتی میکنه و پشتیبانی طلبکارش اینقدر به یوزر بی احترامی میکنه ؟

hamidreza2010
21-02-2015, 15:37
اگه اجازه بدید فرا خبرشو خدمتتون اعلام کنم

سلام
این Upgrady که گفتید شامل مخابراتم میشه دیگه؟
بعد ما اگه بخواید مستقیم به تنظیم و مقررات ( بقول شما ) فشار بیاریم باید چیکار کنیم؟
شماره چیزی دارید ازش؟

asksup
21-02-2015, 17:36
شما مثل اینکه سیاست های کثیف شرکت مطبوعتون در اینکه هر جا که میرسه ادعای مالکیت میکنه و بعد مدتی هم اونو میخره روتون تاثیر زیادی گذاشته !!!

عزیز من اینجا تاپیک اینترنت استان گیلان یا بهتر بگم بببببی .. چاره شدگان از سرویس دهنده های اینترنتی گیلانه که شرکت مطبوع در صدر اون قرار داره و انحصارا در اختیار شرکت شما نیست که هر چی میبینید به خودتون میگیرید

کسایی هم که اینجا فعالن خیلی هاشون مثل بنده سالهاست فقط میبینن و میخونن تا اینکه بیشتر تو بحث ها شرکت کنن

البته با توجه به شناخت بنده از اندیشه ، اینکه پس فردا یوزر ارسال کننده تاپیک رو اندیشه بخره و اسم تاپیک بشه "اندیشه محبوب ترین قلب ها" دور از انتظار هم نیست !!

من نمیدونم شما چند ساله کارمند اندیشه هستی بنده از همون روزهای اولی که شروع به کار کرد یوزر بودم قبل این دی اس ال و این بحث ها و در کثیف بودن سیاستش هیچ شکی ندارم حالا شما 3 سال بیا صبح تا شب کارهاشونو توجیح کن

بنده از وضعیت بد اینترنت خودم مثل تمام سرویس دهنده های دیگه اینترنت تو گیلان شکایت کردم ، اینجا مشکل یکی دو تا نیست همین الان چند تا یوزر مخابرات و پارس و ... شاکی همین جا هستن ؟

بعد گفتم زمانی که اندیشه بودم هم همین بهانه های کلیشه ای رو برام می آوردن و سر و ته شرکت ها یه کرباسه

شما چرا به خودت میگیری ؟

کسی رو گلوگاه شما فشار نذاشته شما با میل (استخدام جدید هستی یا چمیدونم حقوق اضافه میدن) اومدی اینجا ، دعوت نامه نفرستادیم ، اندیشه هم میدونست اینجا اینطوریه که یکی رو فرستاده ، انتظار نداشتید که بعد این همه سال بیایید ازتون قدردانی کنیم ؟؟؟؟

دست ما به جایی بند بود هی زنگ نمیزدیم به شرکت ها ، به کی بگیم رئیس مخابرات رو خفت کنیم چرا فلان سرویس دهنده بد سرویس میده ؟ طرف حساب ما شرکته باید بگیم تا اونا به بالایی ها فشار بیارن وضعیت درست شه

اندیشه اینقدر شعور مشتری مداری هم نداره که زمان قطعی ها یه اطلاع رسانی ساده کنه

چند نفر اینجا شاهدن زمان قطعی های طولانی تلفن ها رو قطع میکنن و فقط بوغ اشغال میزنه ؟ به شخصه چندین بار در چنین مواردی مجبور شدم حضوری برم ببینم چی شده ، کدوم شرکت همچین کار دور از شخصیتی میکنه و پشتیبانی طلبکارش اینقدر به یوزر بی احترامی میکنه ؟

شما دوست عزیز مشترک اندیشه نیستی. از اب گل الود ماهی نگیر. شما پشت تلفن نموندی چون مشترک شرکت نیستی که زنگ بزنی.

بگذریم.

فیبر تو ایرانشهر قطع شد. سرویس کند شده.

asksup
21-02-2015, 17:43
سلام مجدد

شما مثال اشتباه زدید، اجازه بدید اصلاح کنم مثالتون رو.
بنز یک کارخانه بزرگ هست، ولی از جایی قطعه های خودرو هاش رو میخره که میدونه جنس بی کیفیت میسازه و موقع فروش خودرو هاش به مشتری تذکر نمیده
که این خودرو بی کیفیت هست، بلکه ادعا میکنه راننده میتونه با سرعت 2 مگابیت بر ثانیه بدون توقف و افت سرعت رانندگی کنه، آیا این کار بنز کلاه برداری نیست ؟

دلیل اینکه کاربران با سرویس دهنده ها درگیر هستن و به قول شما فحشِ کیفیت بدِ خدمات رو به شما میدن اینه که قرارداد رو با ISP امضا کردند و نه با سازمان زیرساخت.
شما سرویس دهنده های عزیز که با سازمان زیرساخت قرارداد امضا کردید و ازشون پهنای باند و به قول خودتون "جاده های استان" رو میخرید باید با اونا درگیر باشید در حالی که انتظار
دارید کاربر بره جلوی مخابرات و نمایندگی زیرساخت با 50 نفر دیگه تجمع کنه و خودش رو به دردسر بندازه، و کاری که شما عزیزان قادر به انجامش نبودید رو براتون انجام بده.

+
بنده از اندیشه یک سرویس در مرکز 3 داشتم الان مخابرات دارم در مرکز 7.
سرویس اندیشه ای که داشتم به حدی اوضاعش خراب بود، که الان شاید 3 ماه هست که شارژ نکردم، حتی جواب تلفن همکاراتون رو هم ندادم که میخوام جمع آوری بشه یا خیر
چون واقعا از سرویس دهی ناراضی بودم و اهمیتی برای شرکت و همکاران شما قائل نیستم که جوابشون رو بدم، اما نکته جالب اینجاست که من در اون خونه سیم کشی عوض کردم، مودم جدید خریدم
و مودم رو آوردم پیش کارشناس هاتو، شاید 200 تومن جمعا هزینه کردم و آخر فهمیدم مشکل از خونه و مودم نیست بلکه مشکل مخابراتیه، اما مسائله ناراحت کنندش میدونید چیه ؟
اینکه شما و همکاراتون اونطور که ادعا میکنید هرگز همچین مشکلی رو نگفتید به بنده، با اینکه بار ها تماس گرفتم و متحمل هزینه شدم. نهایتا خودم تحقیق کردم و متوجه شدم قضیه چیه.

این مثال شخصی رو براتون زدم تا متوجه بشید شرکت شما و سایر سرویس دهنده ها چقدر به فکر کاربر هستند و مشکلاتش رو حل میکنند. این صحبت هایی که من با شما داشتم
به خاطر خودم نبود، واقعا ناراحت بودم که کاربرای اینجا رو با بحث های فنی و تخصصی اذیت میکنید به جای اینکه پیگیر اوضاع خراب اینترنت باشید یا با دوستان کمی همدردی کنید.

نمیشه به کسی که نمیخواد حقیقت رو قبول کنه حقیقت رو نشون داد.
دوست عزیز هیچ آلترناتیوی نیست. فقط میتونید از زیر ساخت بخرید. این درکش خیلی سخته؟؟؟؟؟؟

فرمودید نهایتا فهمیدید مشکل کجاست ولی نفرمودید چی بود مشکل؟ مشکل اندیشه بود؟؟ اون چند ماهی که فحش و بد وبیراه گفتید چی ؟ الان مشکل این شد که راهنماییتون نکردن؟
مگه من الان قصدم راهنمایی نیست. پس چرا هر چی میگم موضع می گیرید. نه دوست عزیز مساله راهنمایی نیست. یکی رو میخواهیم سرش ناراحتیمون رو خالی کنیم. عیبی نداره
ولی حداقل توضیحات رو یه بار بخونیم شاید راست گفته باشم

manishabanzadeh
21-02-2015, 18:17
امروز غروب پینگ به شکل محسوسی کم شده.حدود 50 میلی ثانیه کم شده.پاکت لاس هنوز هست اما اونم کم شده.تغییری ایجاد شده تو چیزی؟

officer
21-02-2015, 18:20
نمیشه به کسی که نمیخواد حقیقت رو قبول کنه حقیقت رو نشون داد.
دوست عزیز هیچ آلترناتیوی نیست. فقط میتونید از زیر ساخت بخرید. این درکش خیلی سخته؟؟؟؟؟؟

فرمودید نهایتا فهمیدید مشکل کجاست ولی نفرمودید چی بود مشکل؟ مشکل اندیشه بود؟؟ اون چند ماهی که فحش و بد وبیراه گفتید چی ؟ الان مشکل این شد که راهنماییتون نکردن؟
مگه من الان قصدم راهنمایی نیست. پس چرا هر چی میگم موضع می گیرید. نه دوست عزیز مساله راهنمایی نیست. یکی رو میخواهیم سرش ناراحتیمون رو خالی کنیم. عیبی نداره
ولی حداقل توضیحات رو یه بار بخونیم شاید راست گفته باشم

متوجه شدم که گزینه دیگه ای موجود نیست،
عرض کردم خدمتتون که طرف حساب مشترکین سازمان زیرساخت نیست، شما طرف حساب اون سازمان هستید و باهاشون مراودات دارید.
شما اصلا کاربر ها رو ول کنید، انگار کاربر ندارید، حق خودتون رو نباید بگیرید از زیرساخت؟ کاربر بره بگه حق isp رو بدید که اونا هم به ما بدن؟ قرارداد دارید با اونا مثلا.
انگار میخواید 2 طرف قضیه رو بندازید به جون هم و شرکتتون این وسط بشینه نگاه کنه.
برای شما درک این چند جمله خیلی سخته ؟

اولا در شخصیت و شأن بنده نیست فحاشی کنم
اما اگر علاقمند به ادب و شخصیت هستید باید بگم اولین بار در شرکت شما شعبه گلسار بی ادبی و رفتار زشت منشی هاتون که فکر میکردند از مدل های ویکتوریا سیکرت هستند رو با مشتری ها دیدم
بعد از اون هم رفتار بی ادبانه و خود دانشمند پندارانه یک آقا در شعبه نامجو که وسط حرف یکی از مشتری ها میپرید و با بی ادبی قصد داشت ایشون رو قانع کنه که سرویسی که میگیرن از سرشون هم زیاده.

ثانیا گفتم که مشکل مخابراتی بوده، من دیگه کنکاش نکردم مشکل دقیقا چی بود چون اونجا زندگی نمیکنم، حالا مرکز 3 مشکلاتی داشته.
همکاراتون حداقل کاری که میتونستن انجام بدن این بود که به من بگن مخابرات مشکل داره، بیاید جمع آوری کنید یا خودشون از طریق مخابرات پیگیری میکردند، همونطور که میدونید مخابرات پاسخگوی کاربر نیست.
ولی در عوض ماه ها درگیر حل کردن مشکلات احتمالی بودم که مرکز پشتیبانی میگفت.

بنده نظرم رو گفتم و روشی که به نظرم درست بود تا این مشکل حل بشه رو ابراز کردم، حرف های شما رو هم دنبال کردم از خیلی وقت پیش و با دقت خوندم همه رو.
بحث دیگه ای ندارم با شما.
ممنون

asksup
21-02-2015, 18:35
متوجه شدم که گزینه دیگه ای موجود نیست،
عرض کردم خدمتتون که طرف حساب مشترکین سازمان زیرساخت نیست، شما طرف حساب اون سازمان هستید و باهاشون مراودات دارید.
شما اصلا کاربر ها رو ول کنید، انگار کاربر ندارید، حق خودتون رو نباید بگیرید از زیرساخت؟ کاربر بره بگه حق isp رو بدید که اونا هم به ما بدن؟ قرارداد دارید با اونا مثلا.
انگار میخواید 2 طرف قضیه رو بندازید به جون هم و شرکتتون این وسط بشینه نگاه کنه.
برای شما درک این چند جمله خیلی سخته ؟

اولا در شخصیت و شأن بنده نیست فحاشی کنم
اما اگر علاقمند به ادب و شخصیت هستید باید بگم اولین بار در شرکت شما شعبه گلسار بی ادبی و رفتار زشت منشی هاتون که فکر میکردند از مدل های ویکتوریا سیکرت هستند رو با مشتری ها دیدم
بعد از اون هم رفتار بی ادبانه و خود دانشمند پندارانه یک آقا در شعبه نامجو که وسط حرف یکی از مشتری ها میپرید و با بی ادبی قصد داشت ایشون رو قانع کنه که سرویسی که میگیرن از سرشون هم زیاده.

ثانیا گفتم که مشکل مخابراتی بوده، من دیگه کنکاش نکردم مشکل دقیقا چی بود چون اونجا زندگی نمیکنم، حالا مرکز 3 مشکلاتی داشته.
همکاراتون حداقل کاری که میتونستن انجام بدن این بود که به من بگن مخابرات مشکل داره، بیاید جمع آوری کنید یا خودشون از طریق مخابرات پیگیری میکردند، همونطور که میدونید مخابرات پاسخگوی کاربر نیست.
ولی در عوض ماه ها درگیر حل کردن مشکلات احتمالی بودم که مرکز پشتیبانی میگفت.

بنده نظرم رو گفتم و روشی که به نظرم درست بود تا این مشکل حل بشه رو ابراز کردم، حرف های شما رو هم دنبال کردم از خیلی وقت پیش و با دقت خوندم همه رو.
بحث دیگه ای ندارم با شما.
ممنون

ممنون از پست شما.
البته قبول دارم که بی ادبی جز شخصیت شما نیست. چون ادبیات نوشتاری شما نشون میده بی ادب نیستین. اما شما هم مثل من مثل همه ادمها عصبانی میشین و جمله ای میگین که برازنده. نیست. این که "فکر میکردند از مدل های ویکتوریا سیکرت هستند" برازنده نیست باور بفرمایید.
با این حال این فرمایش شما دقیقا چیزیه که مطلوب منه. یعنی یه مشکلی دیدید عنوان کردید و این مشکل مشکل ماست که باید پیگیری بشه. در مورد بی احترامی 2 تا از پرسنل. این دقیقا چیزی هست که من قصد دارم پیگیری کنم چون این که دیگه در کنترل شرکته. بهونه هم نمیشه براش اورد. ممنون با اینکه احتمالا زمانش مربوطه به گذشته هست اما حتما اتفاق افتاده و قابل پیگیری هست.

Dadashmohammad22
21-02-2015, 19:36
مخابرات---
متاسفانه پینگ اصلا ثابت نیست. نه تنها پینگ در طول یک روز ثابت نیست و نوسان داره. بلکه اگه بر حسب اتفاق یه روز انقدر مودم ریست کنی که به مسیری برسی که پینگش با سرور مورد نظر خوبه. فرداش احتمالا دیگه اون مسیر وجود نداره. تا حدود 1 هفته پیش یه آی پی بود که پینگش با 8.8.8.8 حدود 90 بود. ولی الان امکان نداره این پینگ رو به دست بیارم. در واقع پینگ زیاد نشده. بلکه اون مسیر از لیست مسیر ها حذف شده. چون یادمه TTL اون موقع 51 بود. ولی الان دیگه TTL بالاتر از 47 ندارم.
یه نکته دیگه هم هست. اوایل مودم رو روی حالت Bridge گذاشته بودم برای تسریع در reboot مودم. و مشکلی هم نداشتم. ولی از حدود همون 1 هفته 10 روز پیش شروع کرد بعضی وقتها ارور 691 دادن که همون username password اشتباه هست. معمولا تو ساعاتی که time out زیاد میشد این اتفاق میفتاد. تا بعد از 5-6 بار این ارور کلا روی Connecting WAN Miniport (PPPOE) گیر میکرد و ارور 651 میداد. باید تا نیم ساعت سعی میکردی تا دوباره شروع به شماره گیری کنه. بعد فکر کردم شاید مشکل از bridge mode باشه. رو حالت PPPOE کانفیگ کردم. جالبه در این حالت بعضی وقتها هرچقدر صبر کنم چراغ اینترنت روشن نمیشه. باید چندبار reboot کنم تا بعد از وقفه طولانی چراغ اینترنت روشن شه. که حدس میزنم به همون دلیلی این اتفاق میفته که رو حالت bridge ارور username password میداد.
فقط این رو نگفتم که تقصیر رو گردن کسی بندازم. میخوام بدونم مشکل از سیستم یا مودم منه. یا کسای دیگه ای هم تو مخابرات هستن که (اگه PPPOE کانفیگ کردن) مودمشون تو ساعات اوج مصرف دیر به اینترنت وصل شه یا (اگه Bridge Mode هستن) ارور 691 ببینن.

mtn877
21-02-2015, 19:37
شما دوست عزیز مشترک اندیشه نیستی. از اب گل الود ماهی نگیر. شما پشت تلفن نموندی چون مشترک شرکت نیستی که زنگ بزنی.

بگذریم.

من که هستم ، روز سه شنبه 9 دی ، دقیقا از ساعت 11 تا 5 بعدازظهر که نت قطع بود هر نیم ساعت زنگ میزدم، همکاران عزیز شما گذاشته بودن رو بوق اشغال و خودشون رو راحت کرده بودند . دریغ از کوچکترین اطلاع رسانی به مشتری بیچاره......اینجاست که می رسیم به جمله تاریخی جناب asksup که میگه : مشترک برای شرکت محترمه!

redfild
21-02-2015, 19:39
دوست عزیز چون خیلی از قسمتهای فرمایش شما معمولا موضوع گیری همراه با درشتی هست برای پرهیز از خدای نکرده جدل اجازه بدید جواب ندم. بقیه قسمتهایی که جواب میدم لزوما قصد طرفداری و یا تطهیر سرویس دهنده ها رو ندارم جهت اطلاع میگم فقط

ساختار فعلی شبکة تلفن ثابت کشور
شبکة تلفن ثابت، در ساده‌ترین بیان، از سوئیچ‌های تلفنی، زوج سیم‌های مسی و دستگاه‌های تلفن مشترکین تشکیل‌ شده است. ازیک دیدگاه، می‌توان شبکة تلفن ثابت را به سه شبکة شهری، بین‌شهری و بین‌الملل تقسیم کرد. در واقع آنچه که معیار این تقسیم‌بندی قرار می‌گیرد، سطح و عملکرد سوئیچ‌های تلفنی است:
۱- شبکة تلفن ثابت، در سطح شهری، از سه نوع مرکز سوئیچ LX ، TA و LTX تشکیل شده است. مراکز LX ، مراکز شهری هستند که ازیک طرف به شبکة تلفن ثابت و از طرف دیگر به مشترکین شبکه متصل می‌باشند. در شهرهای بزرگ با افزایش نواحی متعدد شهری، برای کاهش حجم ترافیک شبکه، استفاده از مراکز TA که فقط وظیفة انتقال ترافیک را بر عهده دارند، ضرورت پیدا می‌کند. در طراحی شبکة شهری، بعضاً ایجاد مراکزی که هم عملیات پردازش مکالمه را انجام دهند و هم ترافیک بین مراکز محلی را منتقل کنند، ضرورت پیدا می‌کند. در واقع، این مراکز (مراکز LTX ) وظیفة دو نوع مرکز LX و TA را به عهده دارند.
۲- اما شبکة تلفن ثابت کشور در سطح بین‌شهری، به صورت سلسله‌‌مراتبی و متشکل از سه سطح SC، PC و TX است. در این آرایش، شبکة تلفن ثابت کشور به هشت ناحیه (بابل، تهران، اصفهان، تبریز، مشهد، اهواز، شیراز و همدان) تقسیم شده است. در هر ناحیه دو مرکز SC به صورت دوگانه ( SC۱ و SC۲) وجود دارد. SC۱ های همة ناحیه‌ها باهم و SC۲ های همة ناحیه‌ها با هم به صورت "پنجرة کامل" در ارتباط هستند. در هر ناحیه نیز مراکز SC۱ و SC۲ با هم در ارتباط می‌باشند. هر SC مراکز بین‌شهری ( PC ) چند استان کشور را پوشش می‌دهد. PC ها، در هر ناحیه، مراکز تلفنی چندین شهریا تمام شهرهاییک استان را تحت پوشش خود قرار می‌دهند.در هر ناحیه، مراکز PC نیز به صورت پنجرة کامل با هم در ارتباط هستند. همگی PC هاییک ناحیه نیز با SC های آن ناحیه در ارتباط می‌باشند. مراکز TX نیز در شهرهای کوچک استفاده می‌شود. این مراکز ازیک طرف با شبکة تلفن و از طرف دیگر با مشترکین در ارتباط می‌باشند.
۳- و بالاخره شبکة تلفن ثابت کشور در سطح بین‌المللی، از دو مرکز سوئیچ بین‌المللی ISC۱ و ISC۲ تشکیل شده است. این دو مرکز وظیفة انتقال ترافیک بین‌الملل کل کشور را بر عهده دارند.
منبع : شبکه تحلیلگران تکنولوژی ایران

توجه بفرمایید در متن بالا هم هست مازندران یک استان با مرکز SC هست در حالیکه گیلان حداکثر مرکز PC داره. امکانات مخابراتی مازندران 1000 برابر گیلانه. اگه حرف منو قبول ندارین از کسایی که تو حوزه مخابراتن بپرسین. مرکز 1 کشور بابل هست و امکانات مخابراتی تو مازندران کامل سرریز

من برای چندمین بار عرض میکنم مشکلاتی وجود داره شما زجمت بکشید علنی خصوصی اعلام بفرمایید اونایی که دست ماها هست اصلاح کنیم. اگه هم نه ترجیح میدین اوضاع همینطوری بمونه و شما دلخوریتون رو اینطوری فقط مطرح کنید فکر نکنم پیشرفت چندانی وضعیت هیچکدوم از ماها بکنه.

من امروز با بچه های زیرساخت صحبت کردم گفتن یه upgrade هفته دیگه اتفاق میوفته. مطمئنا اوضاع بهتر میشه

اینکه استان عقب هست بله هست. خیلی هم هست. اینکه دلیلش به قول شما دزدی و یا کم و یا بی عرضگی هست واقعا کم لطفی میفرمایید.

والا در مورد درشت حرف زدن من باور بفرمایید من سعی میکنم کلام رو تا اونجا که میشه کنترل کنم ، و لزومی هم به لفظ قلم صحبت کردن نیست ، این شاید خشم درون شماست که بنا بر موقعیت شما فروکشش کردید و به سوی بنده اون رو فرافکنی می کنید. اینجا هم ما شاد و خوشحال روی یک موضوع تفریحی صحبت نمی کنیم ، ما کسانی هستیم که به این نتیجه رسیدیم که حقوقمون پایمال شده و اینجا دور هم جمع شدیم برای راه حل ، اطلاع رسانی و واکنشی در حد توان خودمون ، نه در دفتر اندیشه و در حالیکه اپراتورهای شرکت مشغول توجیه ما هستندکه سرویس از سر ما زیادی هست.

اما در مورد فرمایشات شما که گلچین کلام بنده رو با جوابی کلی پاسخ میدید ، شما مثالی زدید و بنده نظر خودم رو در مورد مثال مغلطه ای شما بیان کردم . همه ما به مشکلات زیرساخت آگاه هستیم ، اما نفرمایید که مشکلات همه از سمت زیرساخت هست و اندیشه کاملا بی نقص ! یکبار قبل هم خدمت شما عرض کردم ! آنچه امروز شما میبینید بازخورد عملکرد شرکت اندیشه روی عموم مشترکانش هست ، چه بسا که 100 ها نفر این تاپیک رو فقط میخونند چون مشکلاتی مثل ما دارند و اینجا رو با جستجو پیدا کرده اند. آنچیز که عیان است / چه حاجت به بیان است. پس به جای توجیح و فرافکنی به دنبال راه حل باشید ، شاید مشکل از مدیریت بخشی از مجموعه باشد !...

بنده در کلام خودم کلمه "دزدی" رو به کار نبردم ، این آنچه شما در ناخودآگاه خود دارید هست که مجددا فرافکنانه در نقل قول کلام من آورده اید . و بی عرضگی خیر ، بلکه اگر مثبت نگر باشید بی توجهی به حقوق شخصی و عدم توجه در انتخاب نماینده رو می توان از جمله بنده استنباط کرد که در مقایسه با شهرهایی که عرض کردم کاملا مشهود هست. لطفا ترجمان کلمات بنده رو صحیح تر نقل قول بفرمایید.

همه ما هم بدنبال پیشرفت هستیم ، پیشرفت در حال حاضر ثبات سرویس دهی به مشترکین شما هست که در این فروم هستند و بعد مسائل مربوط به پیگیری ها و اپراتورهای شما که ما هم در زمان داشتن سرویس از تیزی کلام ایشان بی نصیب نبوده ایم.

asksup
21-02-2015, 20:04
من که هستم ، روز سه شنبه 9 دی ، دقیقا از ساعت 11 تا 5 بعدازظهر که نت قطع بود هر نیم ساعت زنگ میزدم، همکاران عزیز شما گذاشته بودن رو بوق اشغال و خودشون رو راحت کرده بودند . دریغ از کوچکترین اطلاع رسانی به مشتری بیچاره......اینجاست که می رسیم به جمله تاریخی جناب asksup که میگه : مشترک برای شرکت محترمه!

در خصوص مشکل اشغالی خط من پیگیری کردم.

این اشکال تایید میشه و برطرف شده ولی دلیلش رو عرض میکنم.
سیستم تلفن شرکت یه تشخیص دهنده شماره داره. یعنی هر کی زنگ میزنه سوابق چک میکنه و شرایطی مثل کیفیت خط و یا تمدید post paid و مانده حساب رو برای خط سرویس مربط با تلفن تماس گیرنده رو چک میکنه. قبلا به کاربر اعلام میکرد اما بعضی از کاربرا گفتن نمیخوان اعلام شه. بنابراین بعداز 2 بار تماس دیگه اعلام نمیشه.
بدلیل مشکل فنی وقتی مشکلی پیش میومد وسرور کنترل سوابق مشترک بهر دلیل در دسترس نبود اونوقت سیستم سانترال نمیتونست مشترک رو به اپراتور وصل کنه. چون منتظر میموند که سرور اعلام کنه که مشترک کیه و چه سرویسی داره و مشکل مشترکین داره یا فنی. یعنی سیستم سعی میکنه حدس بزنه مشکل کاربر تمدید هست یا فنی. این مشکل در حال حاضر بر طرف شده.
قصدی برای عدم پاسخگویی نیست. اون عده ای که تو پشتیبانی هستن پول گرفتن که جواب بدن. کدوم شرکتی پول میده بعد میگه جواب ندید.

فیبر تو ایرانشهر قطع می باشد و سرویس کند شده.

asksup
21-02-2015, 20:08
وصل شد مجددا ولی کمی اختلال داره

mtn877
21-02-2015, 20:58

سیستم تلفن شرکت یه تشخیص دهنده شماره داره. یعنی هر کی زنگ میزنه سوابق چک میکنه و شرایطی مثل کیفیت خط و یا تمدید post paid و مانده حساب رو برای خط سرویس مربط با تلفن تماس گیرنده رو چک میکنه. قبلا به کاربر اعلام میکرد اما بعضی از کاربرا گفتن نمیخوان اعلام شه. بنابراین بعداز 2 بار تماس دیگه اعلام نمیشه.
بدلیل مشکل فنی وقتی مشکلی پیش میومد وسرور کنترل سوابق مشترک بهر دلیل در دسترس نبود اونوقت سیستم سانترال نمیتونست مشترک رو به اپراتور وصل کنه. چون منتظر میموند که سرور اعلام کنه که مشترک کیه و چه سرویسی داره و مشکل مشترکین داره یا فنی. یعنی سیستم سعی میکنه حدس بزنه مشکل کاربر تمدید هست یا فنی. این مشکل در حال حاضر بر طرف شده.
قصدی برای عدم پاسخگویی نیست. اون عده ای که تو پشتیبانی هستن پول گرفتن که جواب بدن. کدوم شرکتی پول میده بعد میگه جواب ندید.

باشه ما گوشامون درازه.... تو این 6 تا 7 ساعتی که نت قطع بود همکارهای شما تو پشتیبانی شک نکردن که چرا هیچ تماسی توسط مشترکین گرفته نمیشه! یعنی تو این مدت نمیتونستن این مشکل رو حل کنن؟ بعد چطور موقعی که شارژ ماهیانه مشترک رو به اتمامه اس ام اسی از طرف اندیشه میاد که از مشترک میخواد هر چه سریعتر سرویس خودش رو تمدید کنه ، این اس ام اس رو نمی تونید تو مواقع قطعی و کندی اینترنت به یوزر از همه جا بی خبر بفرستید؟ سایت اندیشه هم که قربونش برم سالی یه بار هم آپدیت نمیشه، فقط موقعی که طرح های گول زننده می خواید ارائه بدید سایت رو آپدیت میکنید...خسته نباشید

shah125
21-02-2015, 21:13

بگذریم.

مشترک بودم و بارها زمان قطعی شاهد بودم تلفن ها رو قطع میکنید و هرگز بر نمیگردم رو اون سیستم فاسد

مهمترین دلیلی هم که رفتم همین فرهنگ نداشته ی حقوق بگیران این شرکته

shah125
21-02-2015, 21:30

عجب دو سالش رو خودم شاهد بودم این مشکل بوده و برطرف نشده نه ؟؟؟ ملت هم که...

بی خیال جز این جواب عوا فریبانه توقعی هم نداشتم ، واسه هر چیز یه توجیحی دارید ، من هر زمان میرفتم دفتر اندیشه تلفن ها یه بند مشغول بوده بعد درست زمان هایی که چند ساعت قطعی داشتیم و یه بند بوغ اشغال میزد حضوری میرفتم یه تلفن مشغول نبوده ، اونوقت ما باور کنیم تلفن ها مشکل داشته و کارمندها هم واسشون خیلی عادی بوده که چند ساعت قطعی هیچکس زنگ نمیزنه پیگیری کنه !!!

اگه با چشم خودم نمیدیم شاید قبول میکردم ولی چون دیدم این موضوع رو کاملا مطمئنم که این کار عمدی بوده بر فرض مشکل هم چند سال مگه میشه همینطوری باشه کسی هم شک نکنه که چرا زمان قطعی کسی زنگ نمیزنه شرکت ؟؟؟؟

مثل همیشه جواب های قلمبه سلمبه واسه توجیح مسئله و بی گناه جلوه دادن پرسنل زحمتکش این شرکت ، آخییی

manishabanzadeh
21-02-2015, 21:56
امروز عجیب شده.گاهی خوبه و گاهی بشدت خراب.انگار دارن یه چیزایی رو دستکاری میکنن.

asksup
21-02-2015, 22:00
عجب دو سالش رو خودم شاهد بودم این مشکل بوده و برطرف نشده نه ؟؟؟ ملت هم که...

بی خیال جز این جواب عوا فریبانه توقعی هم نداشتم ، واسه هر چیز یه توجیحی دارید ، من هر زمان میرفتم دفتر اندیشه تلفن ها یه بند مشغول بوده بعد درست زمان هایی که چند ساعت قطعی داشتیم و یه بند بوغ اشغال میزد حضوری میرفتم یه تلفن مشغول نبوده ، اونوقت ما باور کنیم تلفن ها مشکل داشته و کارمندها هم واسشون خیلی عادی بوده که چند ساعت قطعی هیچکس زنگ نمیزنه پیگیری کنه !!!

اگه با چشم خودم نمیدیم شاید قبول میکردم ولی چون دیدم این موضوع رو کاملا مطمئنم که این کار عمدی بوده بر فرض مشکل هم چند سال مگه میشه همینطوری باشه کسی هم شک نکنه که چرا زمان قطعی کسی زنگ نمیزنه شرکت ؟؟؟؟

مثل همیشه جواب های قلمبه سلمبه واسه توجیح مسئله و بی گناه جلوه دادن پرسنل زحمتکش این شرکت ، آخییی

دوست عزیز. من واقعا متوجه نمیشم. E1 شرکت که سیستم تلفن شرکت روش راه اندازی شده اصلا 2 سال پیش وجود داشت؟؟؟؟؟ اون یه سر شماره دیگه بود . انالوگ بود و رو pcm8. حتما میدونید pcm8 چه سرطانیه نه؟
شما که چند ماه هست که مشترک جای دیگه هستید. قبلشم ظاهرا مخابرات بودید یعنی حداقل از ماه 2 تا الان که ماه 12 هست یعنی 10 ماه مشترک اندیشه نیستین یعنی حتی واسه تمدید هم زنگ نزدید. چجوری اینجوری حرف میزنید؟
سیستم اتومات تشخیص کاربر چند ماه راه اندازی شده. شما اون موقع نبودید پس کی زنگ زدید سیستم به شما جواب نداد . چرا این فرمایشات رو میکنید منظورتون چیه؟؟؟
2 بار در اتفاق افتاد که تلفن قطع شد دوست عزیزمون هم فرمودن منم تایید کردم عرض هم کردم بر طرف شد . این اطلاعات غلطی که الان ارائه میکنید دلیلش چیه؟؟؟

شما با چشم خودتون دیدید که کسی جواب نمیده. اره معلومه که جواب نمیدادن. چون تلفنی بهشون وصل نمیشد که جواب بدن. من که توضیح دادم چرا. اصلا خوندین؟؟؟ یا فقط جواب دادن مهمه؟
اصلا رفتین شرکت دیدین مگه بچه های ساپورت همون جایی نشستن که بچه های مشترکین هستن؟

اخه دوست عزیز معلومه که همه بخش ها متوجه شدن مشکل پیش اومده اما مگه میشه هر کی فهمید مشکلی هست بپره بره پشت سیستم دستکاریش کنه. باید گزارش بده به بخش مربوطه اونا درست کنن. ریپورت شد و طول کشید ولی حل شد. این مشکل بله بوده منم تایید کردم ولی نمیفهمم شما که قبلا رو مخابرات بودید الانم چند ماه رو فن اوا چطور اینقدر مطمئن راجع به یه سرویس دهنده دیگه حرف میزنید؟؟؟

خواهش میکنم جدل نکنید. اگه سوالی یا توضیحی لازم هست بفرمایید وگرنه بعد این همه پست تو این چند روزه چیزی گیره کسی نیومده. چون همش به جدل گذشت.

manishabanzadeh
21-02-2015, 22:14
دوستان به نظر میرسه یه مقدار بحثا منحرف شده.من خودم از 85 از اندیشه اینترنت گرفتم.بعد رفتم مخابرات.کاملا هم از سرویسای شاتل و پارس آنلاین اطلاع دارم.همشون تو این سالها بالا پایین داشتن.این دوستمون اومد اینجا به مشکلات رسیدگی کنه.حالا اینکه تمام گلایه ها رو سرش خالی کنیم درست نیست.بله منم قبول دارم اندیشه یک مقدار تو بخش پشتیبانی ضعبفه ولی دیگه همه چی رو نباید گردنشون بندازیم.اگه به طور کلی به نوع روابط اداری در ایران آشنا باشین ، حالا هر اداره ای میفهمین که چقدر سیستم داغونه و از دست اینا کار زیادی بر نمیاد.حالا حالا ها مونده تا وضعیت مخابرات و اینترنت ما به حد مطلوب برسه.حالا این وسط بعضی ایزادا مال شرکتایی مثل اندیشه هست مثل عدم اطلاع رسانی شفاف و به موقع به کاربرا.بعضی ایرادا هم مربوط به زیر ساخت و اون بالا بالاهاست.

TimeWarp
21-02-2015, 22:58
ما رو بگو به کی شکایت زدیم . خود شاه دزدا:n21:

متن شکایت به بخش
سامانه رسیدگی به شکایت ها و درخواست ها مخابرات ایران

سلام
از تاریخ 4 بهمن 1393 isp اشنای اول اقدام به ایجاد محدودیت شدید در سرعت دانلود شبانه (ساعت یک تا 7 صبح) یوزرهای خود کرده است. به نحوی که سرعت را به یک چهارم معمول کاهش داده و بدین ترتیب دانلود در این ساعات را غیر ممکن نموده است . مثلا با داشتن سرویس 2 مگ محدود سرعت دانلود به 50 کیلوبایت رسیده (که همین میزان سرعت نیز ثبات کافی ندارد و پر از نوسان است) . طی پیگیری های انجام شده نیز این پیمان کار مدعیست که این قانون جدید است و از طرف مخابرات ایران به ما ابلاغ شده است در حالی که چنین امری در استان های مجاور دیده نمی شود.

خواهشمند است این مورد را رسیدگی فرمایید
با تشکر

جواب :
بسمه تعالی
سلام احتراما" طی بررسی بعمل آمده سرویس خریداری شما شامل دانلود رایگان نمی شود

:n04::n04::n04:

اینا رسما تعطیل هستن. حتی بهم زنگ هم نزدن

جاهای مختلفی شکایت زدم .تا حالا فقط اینا جواب دادن اونم اینجوری:n21:

کلا اینجور شکایتا فایده نداره

naim697
22-02-2015, 01:08
امشب سرعت دانلود 235 هست گویا درست شد

ویرایش مجدد 1.15 بازم شد همون 135 :n28: :n27:

shah125
22-02-2015, 09:31
دوست عزیز. من واقعا متوجه نمیشم. E1 شرکت که سیستم تلفن شرکت روش راه اندازی شده اصلا 2 سال پیش وجود داشت؟؟؟؟؟ اون یه سر شماره دیگه بود . انالوگ بود و رو pcm8. حتما میدونید pcm8 چه سرطانیه نه؟
شما که چند ماه هست که مشترک جای دیگه هستید. قبلشم ظاهرا مخابرات بودید یعنی حداقل از ماه 2 تا الان که ماه 12 هست یعنی 10 ماه مشترک اندیشه نیستین یعنی حتی واسه تمدید هم زنگ نزدید. چجوری اینجوری حرف میزنید؟
سیستم اتومات تشخیص کاربر چند ماه راه اندازی شده. شما اون موقع نبودید پس کی زنگ زدید سیستم به شما جواب نداد . چرا این فرمایشات رو میکنید منظورتون چیه؟؟؟
2 بار در اتفاق افتاد که تلفن قطع شد دوست عزیزمون هم فرمودن منم تایید کردم عرض هم کردم بر طرف شد . این اطلاعات غلطی که الان ارائه میکنید دلیلش چیه؟؟؟

شما با چشم خودتون دیدید که کسی جواب نمیده. اره معلومه که جواب نمیدادن. چون تلفنی بهشون وصل نمیشد که جواب بدن. من که توضیح دادم چرا. اصلا خوندین؟؟؟ یا فقط جواب دادن مهمه؟
اصلا رفتین شرکت دیدین مگه بچه های ساپورت همون جایی نشستن که بچه های مشترکین هستن؟

اخه دوست عزیز معلومه که همه بخش ها متوجه شدن مشکل پیش اومده اما مگه میشه هر کی فهمید مشکلی هست بپره بره پشت سیستم دستکاریش کنه. باید گزارش بده به بخش مربوطه اونا درست کنن. ریپورت شد و طول کشید ولی حل شد. این مشکل بله بوده منم تایید کردم ولی نمیفهمم شما که قبلا رو مخابرات بودید الانم چند ماه رو فن اوا چطور اینقدر مطمئن راجع به یه سرویس دهنده دیگه حرف میزنید؟؟؟

خواهش میکنم جدل نکنید. اگه سوالی یا توضیحی لازم هست بفرمایید وگرنه بعد این همه پست تو این چند روزه چیزی گیره کسی نیومده. چون همش به جدل گذشت.

شما بهتره یه نگاه به 400/500 پیچ قبلی کنید ببینید چند نفر تو سالهای گذشته همچین مشکلی رو داشتند

من 2 سال یوزر ای دی اس ال اندیشه بودم و همیشه این مشکل بوده ، اینکه سیستمون چی بوده و چی شده من نمیدونم ولی در اینکه این کار عمدی بوده مطمئن هستم

zerocold981
22-02-2015, 13:07
شما بهتره یه نگاه به 400/500 پیچ قبلی کنید ببینید چند نفر تو سالهای گذشته همچین مشکلی رو داشتند

من 2 سال یوزر ای دی اس ال اندیشه بودم و همیشه این مشکل بوده ، اینکه سیستمون چی بوده و چی شده من نمیدونم ولی در اینکه این کار عمدی بوده مطمئن هستم

منم تا اونجا که می دونم چند ماه این سیستم جدید رو راه انداختن با شماره جدید 3373000 (7730000) شماره قبلی بود 7750000 که سانترال معمولی بود
که یوزر رو چک می کنه اگه بدهی چیزی داشته باشه می گه
اون تاریخ هم که یکی از دوستان گفت دی ماه که اشغال بود بعد از اینکه ok شد تماس گرفتم چند بار بالاخره یکی جوابو داد گفت اداره برق اون منطقه 24 ساعت مشکل داشت و بعد از اون باتریهای سرور بعد از چند ساعت خاموش شد واسه همون سرور خاموش شد و خط E1 اشغال می زد

minime
22-02-2015, 14:17
حالا یکی از اندیشه اومده با حسن نیت میخواد کمک کنه شما نمیزارید؟ یه فرصتی بهش بدید شاید واقعا کاری از دستش بر بیاد.

rt4y
22-02-2015, 15:44
دوستان بین hiweb , parsonline , shatel الان کدومش خوبه ؟
دانلود شبانه برام مهم نیست
سرعت باز کردن صفحات ، پینگ پایین ، تماشای ویدیو بدون فطعی برام مهم هست

asksup
22-02-2015, 16:15

خیلی ممنون که میرین 500/600 صفحه قبلی رو میخونین و اینجا زحمت میکشید کلی وقت میزارید تایپ می کنید که بگید 3 ماه پیش مشکلی بوده روی خطی که 1 سال مشترکش نیستید. بهر حال این مشکل بوده چه شما ریپورن کنید چه کاربر دیگه ای. اینم حل شد. بازم ممنون که فرمودید این مشکل بوده.

TimeWarp
22-02-2015, 20:16
حالا یکی از اندیشه اومده با حسن نیت میخواد کمک کنه شما نمیزارید؟ یه فرصتی بهش بدید شاید واقعا کاری از دستش بر بیاد.

ایشون اگه واقعا قصدش رفع مشکل هست (برای کاربران اندیشه حداقل) نام و مرتبه پرسنلی خودشون رو میگن و به رفع مشکلات دوستان می پردازن.
شما به پستای ایشون در اوایل فعالیت شون نگاه کنید ، سعی در توجیه شرکت اندیشه داشتن و انداختن مشکلات به گردن زیرساخت(ما می دونیم زیرساخت مشکل داره و از اینا بدتره) ولی به جای اینکه خودشون یقه ی زیرساخت رو بچسبن می خوان این کار رو بندازن گردن کاربر .

shahram
22-02-2015, 20:26
سلام
حیف شد.کاش اون موقع که جوونتر بودم ADSL داشتم.
یادش بخیر با اینترنت آنالوگ فقط 2 ساعت باید پشت خط میموندم.
اینم میگذره

naim697
22-02-2015, 21:28
دوستانی مخابرات دارن mtu را چند میذارین ؟

من 1360 گذاشتم خیلی شرایط بهتر شد ؟ حالا اگه کمتر کنیم چطور میشه ؟

hamidreza2010
22-02-2015, 23:11
ما رو بگو به کی شکایت زدیم . خود شاه دزدا:n21:

متن شکایت به بخش
سامانه رسیدگی به شکایت ها و درخواست ها مخابرات ایران

سلام
از تاریخ 4 بهمن 1393 isp اشنای اول اقدام به ایجاد محدودیت شدید در سرعت دانلود شبانه (ساعت یک تا 7 صبح) یوزرهای خود کرده است. به نحوی که سرعت را به یک چهارم معمول کاهش داده و بدین ترتیب دانلود در این ساعات را غیر ممکن نموده است . مثلا با داشتن سرویس 2 مگ محدود سرعت دانلود به 50 کیلوبایت رسیده (که همین میزان سرعت نیز ثبات کافی ندارد و پر از نوسان است) . طی پیگیری های انجام شده نیز این پیمان کار مدعیست که این قانون جدید است و از طرف مخابرات ایران به ما ابلاغ شده است در حالی که چنین امری در استان های مجاور دیده نمی شود.

خواهشمند است این مورد را رسیدگی فرمایید
با تشکر

جواب :
بسمه تعالی
سلام احتراما" طی بررسی بعمل آمده سرویس خریداری شما شامل دانلود رایگان نمی شود

:n04::n04::n04:

اینا رسما تعطیل هستن. حتی بهم زنگ هم نزدن

جاهای مختلفی شکایت زدم .تا حالا فقط اینا جواب دادن اونم اینجوری:n21:

کلا اینجور شکایتا فایده نداره

سلام
من به تنظیم مقررات شکایت زده بودم ، امروز از مخابرات بهم زنگ زدن گفتن داریم پیگیری میکنیم ، منم که رشت بودم رفتم مخابرات ببینم چه خبره
رفتم پیش علوی گفتم قضیه چیه و کی درست میشه این مشکلات؟
گفت ما کم کم داریم کسایی که ماهانه هستن رو از لیست کمپین ها جدا میکنیم تا دانلود شبانشون رو حذف کنیم ، وقتی این کار انجام بشه سرعت شما هم بهتر میشه شاید همون 1 به 1 بشه ولی قول نمیدم
حالا خدا میدونه چیکار میخوان بکنن ، این که گفت قول نمیدم یعنی هیجی ، دستمونو گذاشت تو پست گردو !!!!!!!!
رفتم پیش طاهر نژاد گفتم 1 ماهه تنظیم و مقررات بهتون نامه زده آپ رایگان بشه شما هنوز اقدام نکردید؟ میگه چرا داریم روش بحث میکنیم ( خیلی مسخرس ، وقتی میخوان دزدی کنن حرفی از جلسه و بحث و اینا نیست و سریع فلکه رو میبندن ولی وقتی نامه قانونی میاد برای رایگان شدن آپلود یه ماه دارن کش میدن )
تازه برگشته میگه آپلود رایگان نمیشه ، یکم بهتون حجم اضافه میدیم !!!!!
خلاصه این وسط هر کاری که به نفعشون هست دارن انجام میدن و الکی هم کشش میدن تا جایی که بتونن سود ببرن بعد دقیقه 90 میگیرن انجامش میدن اونم ناقص

TimeWarp
22-02-2015, 23:30
سلام
من به تنظیم مقررات شکایت زده بودم ، امروز از مخابرات بهم زنگ زدن گفتن داریم پیگیری میکنیم ، منم که رشت بودم رفتم مخابرات ببینم چه خبره
گفت ما کم کم داریم کسایی که ماهانه هستن رو از لیست کمپین ها جدا میکنیم تا دانلود شبانشون رو حذف کنیم ، وقتی این کار انجام بشه سرعت شما هم بهتر میشه شاید همون 1 به 1 بشه ولی قول نمیدم
حالا خدا میدونه چیکار میخوان بکنن ، این که گفت قول نمیدم یعنی هیجی ، دستمونو گذاشت تو پست گردو !!!!!!!!
رفتم پیش طاهر نژاد گفتم 1 ماهه تنظیم و مقررات بهتون نامه زده آپ رایگان بشه شما هنوز اقدام نکردید؟ میگه چرا داریم روش بحث میکنیم ( خیلی مسخرس ، وقتی میخوان دزدی کنن حرفی از جلسه و بحث و اینا نیست و سریع فلکه رو میبندن ولی وقتی نامه قانونی میاد برای رایگان شدن آپلود یه ماه دارن کش میدن )
خلاصه این وسط هر کاری که به نفعشون هست دارن انجام میدن و الکی هم کشش میدن تا جایی که بتونن سود ببرن بعد دقیقه 90 میگیرن انجامش میدن اونم ناقص

اول که مشکل نامحدود بود بعد الان مشکل یک ماهه ها هستن. فردا دانلود همین یک ساله ها رو هم قطع می کنن و میگن دانلود می خوای چیکار. بشین پای تی وی میلی و سریال ستایش 3 ببینین یا سریال های جم تی وی :n21:

hamidreza2010
23-02-2015, 01:46
اول که مشکل نامحدود بود بعد الان مشکل یک ماهه ها هستن. فردا دانلود همین یک ساله ها رو هم قطع می کنن و میگن دانلود می خوای چیکار. بشین پای تی وی میلی و سریال ستایش 3 ببینین یا سریال های جم تی وی :n21:

آره شاید
فقط یه چیزی که امروز اعصابم رو بهم ریخت این بود که وقتی داشتم در مورد محدود بودن دانلود شبانه باهاشون حرف میزدم بهشون گفتم که من برای دانلود شبانه اومدم سالانه بستم و تنها دلیلش همین بود
حالا که شما محدود کردید دیگه به چه دردم میخوره؟بعد رفت از لا به لای بخش نامه ها ، بخش نامه تنطیم و مقررات رو آورد که پس ما تخلف نکردیم و تا 32 کیلوبایت میتونیم بهتون سرویس بدیم !!!!
تا اینجاش هیچ !!!!!!
گفتم شما درست میگید ، فقط این بند توی قراردادی که من امضا کردم نبود و همین خلاف قوانین هست ( بخش نامش 4 صفحه بود در حالی که قرارداد من 1 صفحه هم نمیشد ) گفت که این از سیاست های شرکت هست و اگه شما شاکی هم بشین آخرش خودتون محکومین :n04:
گفتم چرا؟گفت باید میپرسیدین.گفتم آقا شاید من هیچی ندونم شما نباید همه بندها رو توی قرارداد بیارین که بعدش دبه نشه؟گفت متاسفانه فعلا همینطوری هست دیگه ( بعدش اضافه کرد که کل ایران تو همه مشاغل این طور قرارداها پیدا میشه )
یعنی علنن گفت توی هر کاری یه راه دزدی هست دیگه ، فقط بسته به انصاف رئیسش داره

mr__k1
23-02-2015, 06:21
به به.. چه جالب! از بازارگرمی شبی 4 گیگ دانلود رسیدیم به شبی 500 مگ! خوبیش اینه که سرویس ما پس پرداخته، قرار باشه همینجوری پیش بره آخر یک سال تفم کف دستشون نمیندازم! :n02:

rahmank750
23-02-2015, 08:09
با این حساب پس پیش به سوی جمع اوری adsl :n24:

من که حاضر نیستم پول زحمت کشیده رو بدم به اینا مفت خوری کنن تازه 2 قورت و نیمشونم باقی باشه منت سر ما بزارن بی نتی بهتر از حقارت کشیدنه

من که 13 اسفند تمدید دارم و جمع اوری میکنم دزد اول رو

فقط یه جا معرفی کنین پینگش مثل ادم باشه واسه بازی انلاین و ps4 که کار و کاسبی ما نخوابه

asksup
23-02-2015, 11:55
سلام
سرعت کاربرای حجمی تو ساعت رایگان از ساعت 3:30-3:35 دوباره بالا میره.
برای کاربرای نامحدود هم یه پیش بینی هایی شده تا اخر هفته اعلام میشه که ایشالله اونا هم راضی بشن.

redfild
23-02-2015, 12:06
سلام
باز دم شما گرم که پیگیری میکنی داداش ،
شما اولیش هستی ، نامه های بقیه هم برسه اوکی میشه .
نظر من اینه همه وقتی نامه میزنن در دو بند شکایت کنن ، اول کاهش سرعت و نبود اون در قرارداد ، دوم عدم رایگان شدن آپلود علیرغم دستورالعمل این میتونه کارساز بشه ، من نمی دونم این قرار داد لعنتی رو کجا گذاشتم .
حرف مفت زده حجم اضافه می کینم ، شاید یکی وب مستر باشه همش بخواد اپلود کنه و کمتر اپلود !
کلا اگه چند نفر پیگیر باشن اینا خودشون رو جمع و جور میکنن.

Angel Of Darkness
23-02-2015, 14:01
سلام
سرعت کاربرای حجمی تو ساعت رایگان از ساعت 3:30-3:35 دوباره بالا میره.
برای کاربرای نامحدود هم یه پیش بینی هایی شده تا اخر هفته اعلام میشه که ایشالله اونا هم راضی بشن.
سلام
ما از پینگ که چشمون آب نمیخوره
منتظر خبر خوب برا دانلود نامحدودا هستیم فقط خداییش نیایین بگین 16 کیلو میشه 17.5 کیلو

rahmank750
23-02-2015, 14:35
من که رشت هستم و انتن ایرانسل اینجا عالی سرعت دانلود 2MB/s

حالا اینو میگم ببینین عقل خودتون چی میگه

مخابرات : سرویس 2048 سه ماهه 8 گیگ سرعت دانلود 240KB/s + دانلود شبانه هم که دارن تعطیل میکنن سرعت هم که کم میکنن 93 تومن که میشه ماهی 31 تومن

ایرانسل : اینترنت 3G سه ماهه 50 گیگ سرعت دانلود 2MB/s میشه 75 تومن + یه طرح شبانه 2 تا 8 نامحدوده مثلا اسمش (حدود 100 گیگ) 10 تومن طرح هفتگیه ولی روزاش جمع میشه تا 1 ماه هم میره با wifi hotspot گوشی هم که راحت شبکه میشه = پس تا اینجا شد 150 گیگ 3 ماه 85 تومن

والا من که adsl رو یه 128 1 گیگ شارژ میکنم مودم رو خاموش میکنم (نگه میدارم واسه روز مبادا) از ایرانسل استفاده میکنم خلاص

Angel Of Darkness
23-02-2015, 15:15

مخابرات : سرویس 2048 سه ماهه 8 گیگ سرعت دانلود 240KB/s + دانلود شبانه هم که دارن تعطیل میکنن سرعت هم که کم میکنن 93 تومن که میشه ماهی 31 تومن

ایرانسل : اینترنت 3G سه ماهه 50 گیگ سرعت دانلود 2MB/s میشه 75 تومن + یه طرح شبانه 2 تا 8 نامحدوده مثلا اسمش (حدود 100 گیگ) 10 تومن طرح هفتگیه ولی روزاش جمع میشه تا 1 ماه هم میره با wifi hotspot گوشی هم که راحت شبکه میشه = پس تا اینجا شد 150 گیگ 3 ماه 85 تومن

والا من که adsl رو یه 128 1 گیگ شارژ میکنم مودم رو خاموش میکنم (نگه میدارم واسه روز مبادا) از ایرانسل استفاده میکنم خلاص

یه تست از پینگتونم میزارین ؟ با بازی مشگلی ندارین ؟
تو پینگ و استیبل بودن خط تاثیر داره از مودم استفاده کنی یا گوشه ؟

Fashion Mankan
23-02-2015, 16:15
سلام تست کردم ساعت 3:30 خود به خود بالا نمیره باید مودم خاموش روشن شه خوب اون موقع شب کسی بیدار نیست که مودم رو خاموش روشن کنه نمیشه یه جوری بشه که خود به خود سرعت بره بالا؟

asksup
23-02-2015, 17:01
سلام تست کردم ساعت 3:30 خود به خود بالا نمیره باید مودم خاموش روشن شه خوب اون موقع شب کسی بیدار نیست که مودم رو خاموش روشن کنه نمیشه یه جوری بشه که خود به خود سرعت بره بالا؟

میره. یعنی اینکه بعد از روزی که تنظیمات توسط شرکت انجام شد اگه کاربر حداقل یک بار قطع شده باشه و دوباره وصل شده باشه دیگه سرعتش بالا میره

shah125
23-02-2015, 17:02
خیلی ممنون که میرین 500/600 صفحه قبلی رو میخونین و اینجا زحمت میکشید کلی وقت میزارید تایپ می کنید که بگید 3 ماه پیش مشکلی بوده روی خطی که 1 سال مشترکش نیستید. بهر حال این مشکل بوده چه شما ریپورن کنید چه کاربر دیگه ای. اینم حل شد. بازم ممنون که فرمودید این مشکل بوده.

بنده بیکار نیستم مثل شما هم حقوق نمیگیرم اینجا ملت شاکی رو آروم کنم

400/500 پیج که گفتم مثال بود مدتها بود بچه ها این مشکلات رو میگفتن و در صفحات خیلی قدیم موجوده

redfild
23-02-2015, 17:31

من قبل از اینکه رشت اینجا بهم امکانات استفاده از ADSL رو بدن با ایرانسل وصل میشدم ، و یکسری مزایا و معایب خاص خودش رو داره .
مزایاش رو که شما فرمودید و مخصوصا سرعت شبانه که همه گوشی ها خاموش میشه این میترکونه !
چندتا از معایبش رو من میگم که کسی از دوستان خواست بگیره این تجریبات رو هم بدونه:
1. آنتن دهی منطقه شما و اون نقطه ای که سیستم شما اونجاست باید 100% خوب باشه و گوشی مجبور نشه بین آنتن نزدیک و دور سوئیچ کنه .
2. با گوشی وصل شدن توجیه اقتصادی نداره ، چون 3G/4G پدر گوشی رو در میارن و باطری رو مثه چی میخورن و گوشی کاملا داغ میکنه ، اما مودم های خود ایرانسل هستن که بعد دوباره همون مسئله آنتن دهی خوب مطرح میشه که شما باید سیستم رو جایی قرار بدی که بتونی 100% استفاده رو از اینترنت بکنی چون مودم ها به سیستم وصل میشن و جابه جایشون سخت میشه.
3. روزهای تعطیل و شلوغ سرعت فاجعه میشه ، اگه تو منطقه نویزی بیا باز هم مشکل ایجاد میشه و کلا سرعت همیشه پایدار و ثابت نیست .
4. پشتیبانی 0 هست که در مقابل پشتیبانی این عزیزان که در رشت فعال هستند خیلی خوبه چون محترمانه و بدون فس و افاده شمارو میپیچونن.
5. قطعی چند ساعته در هفته وجود داره ، طرح های ایرانسل همیشه در حال تغییره و شما از فرداتون با خبر نیستین .

ولی تنها مزیتش شبش بود که سرعت واقعا تا 700 کیلوبایت هم میرسید اما من طرح شبانه داشتم که ترافیکش محدود بود.

hamidreza2010
23-02-2015, 18:37
باز دم شما گرم که پیگیری میکنی داداش ،
شما اولیش هستی ، نامه های بقیه هم برسه اوکی میشه .
نظر من اینه همه وقتی نامه میزنن در دو بند شکایت کنن ، اول کاهش سرعت و نبود اون در قرارداد ، دوم عدم رایگان شدن آپلود علیرغم دستورالعمل این میتونه کارساز بشه ، من نمی دونم این قرار داد لعنتی رو کجا گذاشتم .
حرف مفت زده حجم اضافه می کینم ، شاید یکی وب مستر باشه همش بخواد اپلود کنه و کمتر اپلود !
کلا اگه چند نفر پیگیر باشن اینا خودشون رو جمع و جور میکنن.

آره من شدیدا پیگیر هستم و از دوستان دیگه هم تقاضا دارم بیخیال نشن
اگه شکایت میزنید به تنظیم و مقررات بزنید نه بازرسی استان گیلان
امروز صبح داشتم میرفتم دانشگاه که باز از تهران زنگ زدن خونه ( !!!! ) بعد جواب دادم دیدم از تنظیم و مقررات هست و گفت برای پیگیری شکایت زنگ زدیم و کارت حل شده یا نه که منم گفتم نه هنوز هیچ کاری نکردن
تازه اینم گفتم که 1.5 ماهه شما نامه زدین آپ رایگان بشه ولی اینا باز انجام ندادن ، طرف باشه باشه گفت و خداحافظی کرد
فقط خدا کنه فیلمشون نباشه و پیگیر باشن

mrnht
23-02-2015, 21:45
نتیجه الان چی شده؟؟؟؟؟
جناب اندیشه ما که هنوز افت سرعتمون سر جاشه
فقط تاسف که تماس میگیریم میگن ما تغییر ندادیم چیزی رو ولی نمیگن چه کسی تغییر داده!
بهتره جای بازی با کلمات بگید مشکل کی حل میشه یا کلا چه خبره چون اگه 1 درصد ندونید چه اتفاقی افتاده کل مجموعتون رو در واقع زیر سوال میبرین
ما یکم سیستممون کند بشه یکم نویز رو خطمون باشه میفهمیم شما با یه عالمه کارمند مثلااااااا متخصص و یه کوه ادعا نمیدونید چی شده؟
چیزی که مشخصه الان فقط یه کیسه دوختین که هر جوره باید سر ماه مشتری پرش کنه دریغ از یه سرویس با کیفیت کاملا معمولی...

asksup
23-02-2015, 22:44
نتیجه الان چی شده؟؟؟؟؟
جناب اندیشه ما که هنوز افت سرعتمون سر جاشه
فقط تاسف که تماس میگیریم میگن ما تغییر ندادیم چیزی رو ولی نمیگن چه کسی تغییر داده!
بهتره جای بازی با کلمات بگید مشکل کی حل میشه یا کلا چه خبره چون اگه 1 درصد ندونید چه اتفاقی افتاده کل مجموعتون رو در واقع زیر سوال میبرین
ما یکم سیستممون کند بشه یکم نویز رو خطمون باشه میفهمیم شما با یه عالمه کارمند مثلااااااا متخصص و یه کوه ادعا نمیدونید چی شده؟
چیزی که مشخصه الان فقط یه کیسه دوختین که هر جوره باید سر ماه مشتری پرش کنه دریغ از یه سرویس با کیفیت کاملا معمولی...

منم ازتون خواهش کردم پیام بزارید نام کاربریتون رو بفرمایید. شما اعتماد نکردید. من الان نمیدونم شما الان رو لایزر هستید روی پیشگامانید رو کدوم سرویس هستید. بفرمایید در خدمتم

mrnht
23-02-2015, 23:58
منم ازتون خواهش کردم پیام بزارید نام کاربریتون رو بفرمایید. شما اعتماد نکردید. من الان نمیدونم شما الان رو لایزر هستید روی پیشگامانید رو کدوم سرویس هستید. بفرمایید در خدمتم

من گفتم اسمتون رو بفرمایید تماس بگیرم بگم بهتون وصل کنن نگفتید وقتی شما اعتماد ندارید من باید داشته باشم؟
تماس گرفتم همکاراتون نهایت جوابی که دادن این بود که حل مشکل دست ما نیست
لیست سایتهایی که افت سرعت دارند رو (مجاز) میگیم به زیر ساخت درست کنن
واسه افتضاح بودن نتیجه ping و tracert هم گفتن مشکل از کانفیگ مودمه!!!!!!
حالا من نمیدونم چرا صبح ها تا ساعت 12 همه چیز اوکیه و بعد کم کم مشکل شروع میشه و به زیر صفر میرسه
از نظر من این هیچ چیز جز کم فروشی نیست ، مشتری زیاد و پهنای باند کم و نهایت افت سرعت در ساعتهای شلوغی ....
هیچ دلیل منطقی هم ارایه نشده که غیر این رو ثابت کنه ...
البته یه نظریه واسش دارم که بعد عرض میکنم...
سرویس من نا محدود 256 مرکز هشته دیگه نمیدونم شما اسمشو چی گذاشتید.

asksup
24-02-2015, 02:25
من گفتم اسمتون رو بفرمایید تماس بگیرم بگم بهتون وصل کنن نگفتید وقتی شما اعتماد ندارید من باید داشته باشم؟
تماس گرفتم همکاراتون نهایت جوابی که دادن این بود که حل مشکل دست ما نیست
لیست سایتهایی که افت سرعت دارند رو (مجاز) میگیم به زیر ساخت درست کنن
واسه افتضاح بودن نتیجه ping و tracert هم گفتن مشکل از کانفیگ مودمه!!!!!!
حالا من نمیدونم چرا صبح ها تا ساعت 12 همه چیز اوکیه و بعد کم کم مشکل شروع میشه و به زیر صفر میرسه
از نظر من این هیچ چیز جز کم فروشی نیست ، مشتری زیاد و پهنای باند کم و نهایت افت سرعت در ساعتهای شلوغی ....
هیچ دلیل منطقی هم ارایه نشده که غیر این رو ثابت کنه ...
البته یه نظریه واسش دارم که بعد عرض میکنم...
سرویس من نا محدود 256 مرکز هشته دیگه نمیدونم شما اسمشو چی گذاشتید.

دوست عزیز.
اینکه اسم نگفتم بخاطر اینه که بخش پشتیانی باید جوابگوی کاربرا باشه نه افراد. یعنی اگه اینجا اسمی مطرح بشه از فردا کسایی که مشکل دارن بجای اینکه با پشتیبانی صحبت کنن با فرد خاصی صحبت میکنن. وقتی تعداد زیاد کاربر وجود داشته باشه این روش جواب نمیده که کاربر دنبال یه اپراتور خاص بگرده. اما اگه مسیر رو درست بریم مسئله حل میشه. من از واحد رضایتمندی مشتریان صدای مشتری هستم.
کارم اینه که به اعتراضات کاربرا رسیدگی کنم و مسایلشون رو پیگیری کنم تا حل شه. راه درستش اینه که شما تو پنل کاربری خودتون تیکت بگزارید تا سند داخلی مشکلتون ثبت بشه و بخشهای مختلف شرکت در جریان مشکل شما باشن تا اگه حل نشد اونا هم پیگیری کنن و گرنه فرض بر اینه که اگه مشترک به پشتیبانی زنگ زد و دیگه هیچ خبری ازش نشد و زنگ نزد یعنی این کاربر مشکلش حل شده. در صورتیکه ممکنه واقها مشکل حل نشده باشه و کاربر دلخور و دلسرد شده باشه.
شما از طریق وب سایت askiran.com یا 3410.ir و یا بخش تیکتینگ داخل پنل کاریریتون با واحد صدای مشتری تماس بگیرین. توجه بفرمایید کار این بخش بعد از پشتیبانی هست یعنی اگه اونجا جواب نگرفتین اینجا در کنار شما خواهد بود تا مشکل حل شه.

اما در مورد پست شما.
دوست عزیز 3 حرف اول نام کاربریتون رو اگه بفرمایید تکلیف مرکزتون معلوم میشه. اما در مورد کم فروشی.
من تو این مدت سعی کردم توضیح بدم اگه شما مشکل دارید چند تا اتفاق میتونسته بیوفته
یا کاربر واقعا پول سرویس داده که تحویل گرفته
یا شبکه داخلی - کامپیوتر - مودم - خط تلفن ووو مشکل داشته باشه
یا مشکل فنی یا بقول شما کم فروشی داخل سرویس دهنده اتفاق افتاده
یا مشکل فنی یا بقول شما کم فروشی تو شرکت زیرساخت اتفاق افتاده
یا gw مشکلی داره
ووو

سعی من این بود که بگم هر چی میشه نگیم این کم فروشی سرویس دهنده هست. هر کاربری ممکنه بدلیل متفاوتی از دیگری مشکل داشته باشه.
اگه منبع اصلی بروز مشکل هر کاربری رو متوجه نشیم مشکل حل نمیشه.
مثال میزنم.
اگه سرعت ارتباط فیزیکی مودم یه کاربر کم باشه. من سرویس دهنده برم 100 Gbps دیگه پهنای باند ترانزیت و اینترنت بخرم ایا کیفیت سرویس این کاربر بهتر میشه؟ نه
بله اونجایی هم که مرکز مشکل داره حتما باید سریع ارتقا پیدا کنه.

لطفا کمک کنید دلیل مشکل هر کاربری رو تشخیص بدیم. سوء نیتی نداریم دوست عزیز میخواهیم کیفیت سرویس رو به کمک کاربرا ارتقا بدیم.
لطفا دوباره نگید پشتیبانی اینجوری اونجوریه. اگه فکر میکنید این حرکت مثبت هست بگذارید ادامه پیدا کنه و بهتر بشه.

mtn877
24-02-2015, 04:26
من از واحد رضایتمندی مشتریان صدای مشتری هستم.
کارم اینه که به اعتراضات کاربرا رسیدگی کنم و مسایلشون رو پیگیری کنم تا حل شه.
..........:n08:

rahmank750
24-02-2015, 12:27
دوستانی که PS4 دارین یه سر تاپیک من بزنین :

redfild
24-02-2015, 17:12
آره من شدیدا پیگیر هستم و از دوستان دیگه هم تقاضا دارم بیخیال نشن
اگه شکایت میزنید به تنظیم و مقررات بزنید نه بازرسی استان گیلان
امروز صبح داشتم میرفتم دانشگاه که باز از تهران زنگ زدن خونه ( !!!! ) بعد جواب دادم دیدم از تنظیم و مقررات هست و گفت برای پیگیری شکایت زنگ زدیم و کارت حل شده یا نه که منم گفتم نه هنوز هیچ کاری نکردن
تازه اینم گفتم که 1.5 ماهه شما نامه زدین آپ رایگان بشه ولی اینا باز انجام ندادن ، طرف باشه باشه گفت و خداحافظی کرد
فقط خدا کنه فیلمشون نباشه و پیگیر باشن
خب این خوبه ، بیشتر باید تمرکز رو گذاشت روی
1.نبودن اون بند تو قرارداد.
2. اینکه آپلودها رایگان نشده .
شما مطمئن باش تو مدت و با زیاد شدن شاکی ها جواب میده.
اینو امروز بالای پنل دیدم :

به اطلاع کلیه مشترکین گرامی می رساند فقط سرویسهای کمپین های دانشجویی ،علوم پزشکی ،پاییزه، تابستانه ، نوروزی و بهار تا بهار با مشخصات یک مگ 5 گیگ.یک مگ 8 گیگ.2 مگ 3 گیگ.2مگ 5 گیگ و 2مگ 8 گیگ شامل دانلود رایگان شبانه می باشند و مابقی سرویسها فاقد این ویژگی هستند.و از تاریخ 5/12/93 به بعد به ازاء دانلود شبانه حجم مشترک کسر خواهد شد.
حالا مال ما که مشخصه ! مابقی ول معطل شدن ، سرعت رو پایین اوردن ، بقیه رو هم دارن شوت میکنن بیرون ، حالا هنوز خیالشون از فروش قدیم راحته ، تا کم کم که فروششون افت کنه.

** شاید هم امشب سرعت رو برگردونن با این ریزشی که خودشون ایجاد کردن ! باید دید امشب چه خبر خواهد بود.

hamidreza2010
24-02-2015, 18:02
خب این خوبه ، بیشتر باید تمرکز رو گذاشت روی
1.نبودن اون بند تو قرارداد.
2. اینکه آپلودها رایگان نشده .
شما مطمئن باش تو مدت و با زیاد شدن شاکی ها جواب میده.
اینو امروز بالای پنل دیدم :

حالا مال ما که مشخصه ! مابقی ول معطل شدن ، سرعت رو پایین اوردن ، بقیه رو هم دارن شوت میکنن بیرون ، حالا هنوز خیالشون از فروش قدیم راحته ، تا کم کم که فروششون افت کنه.

** شاید هم امشب سرعت رو برگردونن با این ریزشی که خودشون ایجاد کردن ! باید دید امشب چه خبر خواهد بود.

آره ، من چک کردم همچین پیامی نبود شاید برداشتن الان ، من کمپین پاییزه هستم ، ولی یه چیزی دیگه هم هست
با توجه به اینکه الان اکثر شرکت ها دارن دانلود رایگان شبانه رو حذف میکنن ، کاربرای ماهانه ایی که کمپین نیستن مجبورن قرارداد سالانه ببندن
حالا من نگرانیم اینه که فرضا اگه مخابرات 20 هزار یوزر داشته باشه که ماهانه باشن ، این تعداد یوزر به بخاطر دانلود شبانه بیان کمپین بشن ، در اینصورت باز سرعت ماها کم میشه یا اینا دوباره محدود میکنن

redfild
24-02-2015, 18:56
آره ، من چک کردم همچین پیامی نبود شاید برداشتن الان ، من کمپین پاییزه هستم ، ولی یه چیزی دیگه هم هست
با توجه به اینکه الان اکثر شرکت ها دارن دانلود رایگان شبانه رو حذف میکنن ، کاربرای ماهانه ایی که کمپین نیستن مجبورن قرارداد سالانه ببندن
حالا من نگرانیم اینه که فرضا اگه مخابرات 20 هزار یوزر داشته باشه که ماهانه باشن ، این تعداد یوزر به بخاطر دانلود شبانه بیان کمپین بشن ، در اینصورت باز سرعت ماها کم میشه یا اینا دوباره محدود میکنن
مال من هست هنوز ، حالا شاید به همه نفرستادن یا مروگر شما نشون نمیده، منم کمپ پائیزه هستم.
کدوم شرکت ها دانلود شبانه رو حذف کردن ؟ من فقط میدونم پارس آنلاین از آذر شبانه رو برداشته ، آسیا هم برای سرویس های سرعت بالاش داره ، شاتل هم که وضعیت مشخصه ( یه جوری هم سرعت های تضمین شدش رو به کیلوبیت مینویسه انگار واقعا داره شاتل هوا میکنه ! ملت هم بنده خداها فکر می کنن چه خبره ) ، صبا نت رو بی خبرم ، پیشگامان که یه چند تومن اضافه میگیره شبانه رو اوکی میکنه ، اندیشه که معلوم الحاله،های وب هم فقط برای سرویس 1 مگ شبانه داره از 4 تا 7 ، دیگه یادم نمیاد.
این وضعیت همینجوری که نمیمونه ، یا اینا مازاد میفروشن مشترک ها شاکی میشه ریزش کلی میگیرن ، یا اینکه همین مشترک های ماهانه که حالشون گرفته شده ریزش میکنن به سمت شرکت های دیگه ( امشب خیلی ها که بی خبرن تا صبح ترافیکشون تموم میشه ) ، به هر صورت ما باید بمونیم ببینیم چی میشه ، نهایتش شرکت رو عوض میکنیم.

hamidreza2010
24-02-2015, 21:41
مال من هست هنوز ، حالا شاید به همه نفرستادن یا مروگر شما نشون نمیده، منم کمپ پائیزه هستم.
کدوم شرکت ها دانلود شبانه رو حذف کردن ؟ من فقط میدونم پارس آنلاین از آذر شبانه رو برداشته ، آسیا هم برای سرویس های سرعت بالاش داره ، شاتل هم که وضعیت مشخصه ( یه جوری هم سرعت های تضمین شدش رو به کیلوبیت مینویسه انگار واقعا داره شاتل هوا میکنه ! ملت هم بنده خداها فکر می کنن چه خبره ) ، صبا نت رو بی خبرم ، پیشگامان که یه چند تومن اضافه میگیره شبانه رو اوکی میکنه ، اندیشه که معلوم الحاله،های وب هم فقط برای سرویس 1 مگ شبانه داره از 4 تا 7 ، دیگه یادم نمیاد.
این وضعیت همینجوری که نمیمونه ، یا اینا مازاد میفروشن مشترک ها شاکی میشه ریزش کلی میگیرن ، یا اینکه همین مشترک های ماهانه که حالشون گرفته شده ریزش میکنن به سمت شرکت های دیگه ( امشب خیلی ها که بی خبرن تا صبح ترافیکشون تموم میشه ) ، به هر صورت ما باید بمونیم ببینیم چی میشه ، نهایتش شرکت رو عوض میکنیم.

والله منم فقط از شنیده ها با خبرم ، ولی اینطوری که معلومه دارن خذف میکنن شرکت ها ،البته همونطوری که گفتی نه برای همه یوزرها
الان کدوم شرکت از مخابرات بهتره؟
بنظرم همه یکین ، بعد من متاسفانه تازه 2 ماهه کمپین شدم یعنی حالا حالاها هستم در خدمت مخابرات :n02:

SA.JJ.AD
24-02-2015, 22:12
یکی از دوستان تو پ.خ بهم اطلاع داد که سرویس 2 مگ مخابرات شبانه رایگان سرعتش از 60 شده 120 و کمی قابل تحمل شده ، منم اومدم این ماه 2 مگ گرفتم ! دیشب این پیغام بود :

مدرک :

همونطور که میبینید اون قسمت : و از تاریخ 5/12/93 به بعد به ازاء دانلود شبانه حجم مشترک کسر خواهد شد ! درج نشده بود !! دزدی واضح تر از این ؟

دیشب آخرین دانلود رو کردم اونم با سرعت نصف سرویس ، یعنی 2مگ : 120 ، حالا همینم و اون 60 یه ماه پیش رو هم میخوان حذف کنن ؟ باید 28 روز هیچ دانلودی نکنم یعنی ؟ :n27:
+
+
+
دوستان این قضیه کمپین پایییز و نوروز و فیلانو بیصار داستانشون چیه ؟ از این منزل فعلی تا تابستون نقل مکان میکنم در نتیجه خرید سرویس یه ساله عقلانی نیست ! راهه دیگه ای نیست ؟ :n21:

D,Freeman
24-02-2015, 22:43
من الان سه شبه حتی تو این ساعات پیک مشکل اونچنانی پینگ و تایم اوت ندارم...دوشب قبل که عالی بود امشب یه خورده ناخوش بود ولی کلا راضی ام ...خدا کنه همینطوری بمونه و دوباره خراب نشه.
انزلی 128نامحدود

officer
24-02-2015, 22:49
تو پروفایل مینویسه کمپین هستین یا نه ؟ من الان نمیدونم این کم شدن حجم شاملم میشه یا نه.

سرويس فعال:
Pr-S00-ADSL-2048-60G-12M

TimeWarp
25-02-2015, 00:20

یکی از دوستان تو پ.خ بهم اطلاع داد که سرویس 2 مگ مخابرات شبانه رایگان سرعتش از 60 شده 120 و کمی قابل تحمل شده ، منم اومدم این ماه 2 مگ گرفتم ! دیشب این پیغام بود :

مدرک :

همونطور که میبینید اون قسمت : و از تاریخ 5/12/93 به بعد به ازاء دانلود شبانه حجم مشترک کسر خواهد شد ! درج نشده بود !! دزدی واضح تر از این ؟

دیشب آخرین دانلود رو کردم اونم با سرعت نصف سرویس ، یعنی 2مگ : 120 ، حالا همینم و اون 60 یه ماه پیش رو هم میخوان حذف کنن ؟ باید 28 روز هیچ دانلودی نکنم یعنی ؟ :n27:
+
+
+
دوستان این قضیه کمپین پایییز و نوروز و فیلانو بیصار داستانشون چیه ؟ از این منزل فعلی تا تابستون نقل مکان میکنم در نتیجه خرید سرویس یه ساله عقلانی نیست ! راهه دیگه ای نیست ؟ :n21:

خوب تا الان که این پیام برای من نیومده

البته همچین چیزی یعنی تبعیض و دزدی و کم فروشی مخابرات گیلان (نه استانای دیگه) تو روز روشن و هیچ نهادی هم نیست که به این مورد رسیدگی کنه. کشور این قدر بی صاحاب:n21:

از طرفی از کجا معلوم فردا من سالیانه گرفتم از فرداش سرعت همینم کم نکردن و بعد کلا دانلود رو قطع کنن و بعدش کلا نت رو قطع کنن !!:n21:

اینجا که رسما گاو دکفته بازاره و کسی به کسی نیست.فردا معلوم نیست چه برسه به یکسال

از طرفی اینجایی هم که ما هستیم فقط مخابرات نت میده و شرکت دیگه ای نیست پس ما چطوری بریم یه شرکت دیگه.

مثل این میمونه به طرف بگن یا ادامت می کنیم یا برو حبس ابد بدون عفو مشروط:n34:

-----------------------------------------

الان این یکساله مثلا 8 گیگ به ازای هر ماه 8 گیگه که میشه 96 گیگ یا در کل سال فقط 8 گیگ؟

:n04:

hamidreza2010
25-02-2015, 01:20

مدرک :

+
+
+

سلام
فک کنم قرار دادهای 3 ماهه هم ببندن ، دقیقا نمیدونم
وقتی مخابرات بودم ، یه چیزی در این مورد شنیدم حالا نمیدونم امکانش هست یا نه ، میتونی بپرسی

تو پروفایل مینویسه کمپین هستین یا نه ؟ من الان نمیدونم این کم شدن حجم شاملم میشه یا نه.

سرويس فعال:
Pr-S00-ADSL-2048-60G-12M

سلام
آره مینویسه ، کمپین ها 1 ساله هستن ، اگه شما قرارداد 1 ساله بسته باشی

خوب تا الان که این پیام برای من نیومده

البته همچین چیزی یعنی تبعیض و دزدی و کم فروشی مخابرات گیلان (نه استانای دیگه) تو روز روشن و هیچ نهادی هم نیست که به این مورد رسیدگی کنه. کشور این قدر بی صاحاب:n21:

از طرفی از کجا معلوم فردا من سالیانه گرفتم از فرداش سرعت همینم کم نکردن و بعد کلا دانلود رو قطع کنن و بعدش کلا نت رو قطع کنن !!:n21:

اینجا که رسما گاو دکفته بازاره و کسی به کسی نیست.فردا معلوم نیست چه برسه به یکسال

از طرفی اینجایی هم که ما هستیم فقط مخابرات نت میده و شرکت دیگه ای نیست پس ما چطوری بریم یه شرکت دیگه.

مثل این میمونه به طرف بگن یا ادامت می کنیم یا برو حبس ابد بدون عفو مشروط:n34:

-----------------------------------------

الان این یکساله مثلا 8 گیگ به ازای هر ماه 8 گیگه که میشه 96 گیگ یا در کل سال فقط 8 گیگ؟

:n04:

سلام
بله دقیقا منظور منم همینه ، چون علوی میگفت ما به شما ( کمپین سالانه ها ) گفتیم دانلود رایگان شبانه میدیم ولی نگفتیم چقدر
من فقط از همین میترسم ، چون با همین دلیل هر وقت بخوان میتونن محدود کنن حتی همین کمپین ها رو
نه ماهی 8 گیگ هست که در سال میشه 96 گیگ ، البته اگه مودم رایگان نگیری به ازاش 2 گیگ حجم اضافه میدن که میشه ماهی 10 گیگ و 1 سال 100 گیگ

hamidreza2010
25-02-2015, 01:24
لعنت به اینا ، سرعت باز همون 120 هست ، یعنی فقط زر اضافه زدن ، هیچی تغییر نکرده حتی با حذف شبانه ماهانه ها

TimeWarp
25-02-2015, 01:32
لعنت به اینا ، سرعت باز همون 120 هست ، یعنی فقط زر اضافه زدن ، هیچی تغییر نکرده حتی با حذف شبانه ماهانه ها

از همین داخل پنل تغییر سرویس بدی به یکساله اوکی هست یا قرادداد حضوریه؟؟

سرعت با فیل شکن 120 بدون اون 70 تا 60

SA.JJ.AD
25-02-2015, 02:01
اینام همینو میخوان که ملت بیان 1 ساله بگیرن پول گنده به جیب بزنن و بعد سر کیسه شون کنن
بهتره فعلا یک ساله نگیرید چون اوضاع معلوم نیست تا چند وقت دیگه چی بشه ، یهو همون یه ساله رو هم مثه شاتل قانون محدودیت میزارن یا سرعتش که الان نصف سرعته واقعیه رو میکنن یک چهارم کاری هم نمیتونید بکنید یا هم کلا حذف کنن :n21:تا عید صبر کنید و با سرویس های ارزون تره ماهیانه ... بسوزید و بسازید :n27: ، بدرد 4 تا صفحه باز کردن شاید بخوره :n21:
+
اگه تا عید اوضاع همینجور بمونه و ماهیانه واقعا دانلود شبانه ش حذف شده باشه از اونجایی که قرارداد سالیانه هم خیلی ها مثه بنده تن به ریسکش نمیدن ، رفتن به شاتل به صرفه تره ! لااقل هفته ای یکی دو شب میشه دانلود کرد تو شاتل و پینگشم بهتره:n21:
.
در ضمن دوستان اندیشه ، اوضاع شبانه اونجا چطوره ؟

officer
25-02-2015, 02:16
من زنگ زدم، گویا فقط کمپین های 1 ساله دانلود رایگان دارن، سرویس های 1 ساله معمولی خارج از کمپین از جمله خودم شامل دانلود شبانه رایگان نمیشن. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hamidreza2010
25-02-2015, 02:40

باید حضوری باشه اگه بخواید رو قبض تلفن بیاد
تو پنل فک کنم پول یه سال رو باید یجا بدید

redfild
25-02-2015, 11:51
والله منم فقط از شنیده ها با خبرم ، ولی اینطوری که معلومه دارن خذف میکنن شرکت ها ،البته همونطوری که گفتی نه برای همه یوزرها
الان کدوم شرکت از مخابرات بهتره؟
بنظرم همه یکین ، بعد من متاسفانه تازه 2 ماهه کمپین شدم یعنی حالا حالاها هستم در خدمت مخابرات :n02:
شرکت بهتر از مخابرات هم هست ، شما یه جستجو کنی پیدا میکنی ایده ال رو ، ولی مشکل همونی هست که شما کفتی ! یعنی ماها که تازه 1 ساله گرفتیم باید ریسک بزرگی کنیم که سرویس رو عوض کنیم که من فکر کنم 6 ماه رو بگذرونم اینکار رو بکنم.

سرعت دیشب پایین تر از شب های قبلش بود ، 50-60 ! برای 1 مگ .
الان روزها هم سرعتش که رفته بود رو 220 اومده رو 100 ! کلا هی بیشتر فشار میدن ما هم بیشتر تشکر میکنیم :)

ریسک اینو باید بپذیری که 1 ساله ممکنه هر بلایی شبانش سرش بیاد و بعد دستت تو پوست گردو هست، در هر صورت حضوری بری بهتره.

اینام همینو میخوان که ملت بیان 1 ساله بگیرن پول گنده به جیب بزنن و بعد سر کیسه شون کنن
بهتره فعلا یک ساله نگیرید چون اوضاع معلوم نیست تا چند وقت دیگه چی بشه ، یهو همون یه ساله رو هم مثه شاتل قانون محدودیت میزارن یا سرعتش که الان نصف سرعته واقعیه رو میکنن یک چهارم کاری هم نمیتونید بکنید یا هم کلا حذف کنن :n21:تا عید صبر کنید و با سرویس های ارزون تره ماهیانه ... بسوزید و بسازید :n27: ، بدرد 4 تا صفحه باز کردن شاید بخوره :n21:
...
در ضمن دوستان اندیشه ، اوضاع شبانه اونجا چطوره ؟
اندیشه افتضاح بود تا 1 هفته پیش ، ظاهرا همون طور هم هست ، حالا تا بعد چی بشه . شاتل 30 گیگ در ماه تضمینی دانلود داره ، مابقیش سرعتش افت میکنه در حد 5 کیلوبایت .

دوستانی که سرعتشون با قند شکن میره بالا ، اگه از نرم افزارهای تخمین سرعت مثه DU Meter چک میفرمایید سرعتتون هر چی باشه رو دوبرابر نشون میده ! سرعت واقعیتون نیست ، دلتون رو خوش نکنید . سرعتی که تو IDM میزنه درسته ، بی دلیل دنبال قند شکن نباشید که سرعتتون رو بالا ببرید.
این نمونه دانلود یه فایل تو روز هست که پایینی رو DU Meter نشون میده سرعت 220 و بالایی که دانلود با IDM هست سرعت واقعی دانلود رو نشون میده :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

supermax15
25-02-2015, 11:59
شرکت بهتر

اندیشه افتضاح بود تا 1 هفته پیش ، ظاهرا همون طور هم هست ، حالا تا بعد چی بشه . شاتل 30 گیگ در ماه تضمینی دانلود داره ، مابقیش سرعتش افت میکنه در حد 5 کیلوبایت .

دوستانی که سرعتشون با قند شکن میره بالا ، اگه از نرم افزارهای تخمین سرعت مثه DU Meter چک میفرمایید سرعتتون هر چی باشه رو دوبرابر نشون میده ! سرعت واقعیتون نیست ، دلتون رو خوش نکنید . سرعتی که تو IDM میزنه درسته ، بی دلیل دنبال قند شکن نباشید که سرعتتون رو بالا ببرید.
این نمونه دانلود یه فایل تو روز هست که پایینی رو DU Meter نشون میده سرعت 220 و بالایی که دانلود با IDM هست سرعت واقعی دانلود رو نشون میده :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگه از طریق bridge یا کانکشن ویندوز ب نت وصل میشین باید توی تنظیمات همون du نت جاری یا همون monitored interfaced رو روی lan بزارید چون پیشرفض روی all هست هم دیتای lan رو نشون میده و هم connection رو و باعث میشه سرعت جم و دوبابر نشون داده بشه

TimeWarp
25-02-2015, 22:11
این چه مسخره بازیه آخه . یه نت و دانلود که تفریح جواناست باید اینجوری شه بعدش مواد مخدر و .... به وفور هست و آزاده :n34:

asksup
26-02-2015, 00:24
اختلال در مسیر 2 تا از گیت وی های بین الملل کشور

درست شد

manishabanzadeh
26-02-2015, 13:15
بله الان دو روزه که خیلی بهتر شده.امیدوارم دیگه لنگری چیزی سیمو پاره نکنه!

Angel Of Darkness
26-02-2015, 13:56
اختلال در مسیر 2 تا از گیت وی های بین الملل کشور

درست شد

مال من هنوز همونجوری هست درست نشده !!چنتا گیتوی دارن ؟چنتا مونده درست شه ؟کی درست میشه !1

اندیشه وقتی بینهایت شارژ کنید برا دوماه 256 کل ترافیک با سرعت زیادو یعنی 32 گیگو باهم میده یا هر ما 16 گیگ میده سرعت بالا ؟

Dadashmohammad22
26-02-2015, 16:25
دوستان مخابرات این چیزی که نوشته همیشه بوده من خبر نداشتم؟ یا تازه اومده. یا سرکاریه کلا. من قبلا با خرید ترافیک حجم اضافه واسم ثبت نشده

hamidreza2010
26-02-2015, 17:36
دوستان مخابرات این چیزی که نوشته همیشه بوده من خبر نداشتم؟ یا تازه اومده. یا سرکاریه کلا. من قبلا با خرید ترافیک حجم اضافه واسم ثبت نشده

سلام
نه تازه اومده ، اینم مسخره بازی جدیدشونه ، این کارو بجای آپلود رایگان دارن انجام میدن که در واقع ظلم در حق مشتری هست
الان همه شرکت ها موظفن آپ رو رایگان کنن ولی مخابرات بجای آپلود رایگان 25 درصد حجم اضافی میده و دیگه آپ رو رایگان نمیکنه
در واقع میگه دستور تنظیم مقررات هست که حق انتخاب رو به ما ( سرویس دهنده ) داده

asksup
26-02-2015, 17:47
مال من هنوز همونجوری هست درست نشده !!چنتا گیتوی دارن ؟چنتا مونده درست شه ؟کی درست میشه !1

اندیشه وقتی بینهایت شارژ کنید برا دوماه 256 کل ترافیک با سرعت زیادو یعنی 32 گیگو باهم میده یا هر ما 16 گیگ میده سرعت بالا ؟

دوست عزیز خواهش میکنم توجه بفرمایید این تایم اوت ها بخاطر کیفیت سرویس نیست.
شما سرویس 128 نامحدود داشتید و بعد ارتقا دادین به 256 نامحدود

Recv: 16,783.00MB
Xmit: 1,449.48MB

میزان مصرف شما از محدوده مصرف ماهیانه تشویقی سرویس بیشتر شده و سیستم سرعت شما رو کم کرده.
برای اینکه شما تغییر رو ملاحظه بفرمایید من محدودیت ماهیانه شما رو تغییر دادم تا خودتون متوجه بشین.
این تایم اوت ها بدلیل پرشدن پهنای باند سرویس شماست نه کیفیت سرویس شرکت.
مگه این مثل همون زمانهایی که خبرشو اعلام کردم مشکلی پیش بیاد

در مورد سوال شما. هر ماه 16 گیگ

احتمالا در طول هفته آینده میتونید از اخبار تغییرات جدید سرویس نامحدود هم مطلع بشین.

NEED FOR PC
26-02-2015, 17:48
سلام رفقا
آشنای آخرتون چ خبر؟!
یک هفته ایی هست ک شبی 2گیگ دان میکنه متوسط سرعت100 هست
خیلی هم راضیم امیدوارم طوریش نشه!
سرویس: 2مگ ماهانه5گیگ

Dadashmohammad22
26-02-2015, 18:10
سلام
نه تازه اومده ، اینم مسخره بازی جدیدشونه ، این کارو بجای آپلود رایگان دارن انجام میدن که در واقع ظلم در حق مشتری هست
الان همه شرکت ها موظفن آپ رو رایگان کنن ولی مخابرات بجای آپلود رایگان 25 درصد حجم اضافی میده و دیگه آپ رو رایگان نمیکنه

بله حق با شماست. من محاسبه کردم. مصرف تقریبی ماهیانه من 16 گیگ هست (جمع ارسال و دریافت) - و از این مقدار 3 گیگ آپلود هست. تازه من کاربر تقریبا کم مصرفی هستم و باز هم تازه کارای من زیاد با آپلود رابطه نداره. این در صورتیه که با خرید حجم اضافه (5گیگ) و این مقدار صدقه ای که مثلا دارن میدن، حدود 1 گیگ ترافیک تشویقی در 1 ماه به من میرسه.
نتیجه: به جای اینکه آپلود (3گیگ در ماه) رو رایگان کنن "1 گیگ" حجم اضافه دادن.

نیاز به گفتن نیست برای کاربران پر مصرف و به خصوص آپلودر ها این مقیاس خیلی بزرگتر میشه.
تف.. تف...... دیگه جای خالی رو خودتون پر کنید

TimeWarp
26-02-2015, 19:48
سلام رفقا
آشنای آخرتون چ خبر؟!

دانلود شبانه که حذف شده داداش :n21:شما کجایی ؟

2 مگ سرعت 100 اونوقت راضی هستی !!!!!!!!

manishabanzadeh
26-02-2015, 20:24

منم قبلا نامحدود داشتم.کیفیت سرویس نامحدود برای بازی آنلاین اصلا خوب نیست.حتی اون زمان که همه چی میزون بود باز هم با نامحدود لاست وجود داشت.سرویست رو به یه سرویس محدود تغییر بده.الان مال من که تا حد زیادی برطرف شده.

Angel Of Darkness
26-02-2015, 20:44

میزان مصرف شما از محدوده مصرف ماهیانه تشویقی سرویس بیشتر شده و سیستم سرعت شما رو کم کرده.
برای اینکه شما تغییر رو ملاحظه بفرمایید من محدودیت ماهیانه شما رو تغییر دادم تا خودتون متوجه بشین.

احتمالا در طول هفته آینده میتونید از اخبار تغییرات جدید سرویس نامحدود هم مطلع بشین.

تشکر بابت جواب
من آخر نفهمیدم پینگ چه ربطی به سرعت خط داره چون موقع پینگ گرفتن که در حد بایت میندازه موقع بازی هم از 4 تا 5 کیلو تجاوز نمیکنه بفرمایید اینم با سرعت بالا یه رنج کامل :
پس چرا بازم همونجوریه ؟

منم قبلا نامحدود داشتم.کیفیت سرویس نامحدود برای بازی آنلاین اصلا خوب نیست.حتی اون زمان که همه چی میزون بود باز هم با نامحدود لاست وجود داشت.سرویست رو به یه سرویس محدود تغییر بده.الان مال من که تا حد زیادی برطرف شده.
بنده خیلی وقته بازی میکنم چرا قبلا چیزی نمیگفتم کاملان هم همیشه اینترنت بینهایت داشتم با همین سرعتهایی که خودتون میدونید
حالا مال شما واقعا خوبه ؟ یه تست بزار

asksup
26-02-2015, 21:08
تشکر بابت جواب
من آخر نفهمیدم پینگ چه ربطی به سرعت خط داره چون موقع پینگ گرفتن که در حد بایت میندازه موقع بازی هم از 4 تا 5 کیلو تجاوز نمیکنه بفرمایید اینم با سرعت بالا یه رنج کامل :
پس چرا بازم همونجوریه ؟
بنده خیلی وقته بازی میکنم چرا قبلا چیزی نمیگفتم کاملان هم همیشه اینترنت بینهایت داشتم با همین سرعتهایی که خودتون میدونید

ممنون از پست شما:
این مصرف 3 ساعت گذشته شماست

03:03:37

28.91

649.73

تو 3 ساعت 650 مگابایت دانلود یعنی 61 کیلوبایت در ثانیه بصورت متوسط
یعنی پیک لحظه ای بماند. شک نکنید اگه متوسط مصرف شما همینه با سرویس 256 نامجدود به مشکل بر می خورید. چند ساعت پیش که من کانتر رو صفر کردم شما تو 7 روز 16 گیگابایت دانلود داشتید یعنی 24 ساعته هم حساب کنیم و بگیم اصلا نخوابیدید شما 27 کیلوبایت در ثانیه مصرف کردید. خب سرویس شما 128 بود یعنی اینکه به مشکل بر میخورید اگه سرویس سرعت تشویقیش به پایان برسه.

در مورد پینگ و تایم اوتاش از trace خط کاملا معلوم کجا این اتفاق داره میوفته. قبلا هم گفتم متاسفانه اتفاق هم خوشایند هم ناخوشایندی افتاده.
سرویس 3g راه اندازی شده که خیلی خوبه که همیشه تو کوچه و خیابان اینترنت داریم ولی بدیش اینه زیر ساخت از رشد 3g عقب تره. تمام لینکهای اصلی داخلی کشور در حال حاضر سر ریز شدند ولی زیر ساخت هم کاملا بیکار ننشسته داره افزایش میده ولی متاسفانه مثل همیشه دیر. یعنی اول مشکل پیش میاد بعد حل میشه.
تایید کنم بعضی از ساعتها تو بعضی مسیرها از رو بعضی گیت وی ها لاست دیده میشه که اونم دلیلش سرریزه پهنای بانده. خبر خوب اینه که داره یه گیت وی حدودا 20 گیگابیتی راه میفته که امیدوارم هر چه زودتر راه بیوفته. تا اونجا که میدونم همه کاراش انجام شده.

Angel Of Darkness
26-02-2015, 22:21
ممنون از پست شما:

28.91

649.73

یعنی پیک لحظه ای بماند. شک نکنید اگه متوسط مصرف شما همینه با سرویس 256 نامجدود به مشکل بر می خورید. چند ساعت پیش که من کانتر رو صفر کردم شما تو 7 روز 16 گیگابایت دانلود داشتید یعنی 24 ساعته هم حساب کنیم و بگیم اصلا نخوابیدید شما 27 کیلوبایت در ثانیه مصرف کردید. خب سرویس شما 128 بود یعنی اینکه به مشکل بر میخورید اگه سرویس سرعت تشویقیش به پایان برسه.

در مورد پینگ و تایم اوتاش از trace خط کاملا معلوم کجا این اتفاق داره میوفته. قبلا هم گفتم متاسفانه اتفاق هم خوشایند هم ناخوشایندی افتاده.
سرویس 3g راه اندازی شده که خیلی خوبه که همیشه تو کوچه و خیابان اینترنت داریم ولی بدیش اینه زیر ساخت از رشد 3g عقب تره. تمام لینکهای اصلی داخلی کشور در حال حاضر سر ریز شدند ولی زیر ساخت هم کاملا بیکار ننشسته داره افزایش میده ولی متاسفانه مثل همیشه دیر. یعنی اول مشکل پیش میاد بعد حل میشه.
تایید کنم بعضی از ساعتها تو بعضی مسیرها از رو بعضی گیت وی ها لاست دیده میشه که اونم دلیلش سرریزه پهنای بانده. خبر خوب اینه که داره یه گیت وی حدودا 20 گیگابیتی راه میفته که امیدوارم هر چه زودتر راه بیوفته. تا اونجا که میدونم همه کاراش انجام شده.

من با دانلود مشگل ندارم و نداشتم جایی بهتر از اندیشم نیست همش به کنار خودتونم میتونید پستای قبل منو ببینید همیشه گفتم و به بقیم پیشنهاد دادم کسی دانلود زیاد داره بهترینش اندیشست به شمام گفتم
البطه قبلانا که خیلی خوب بود 128 شما 32 کیلو و 256 شما 50 تا 60 کیلو سرعت دانلود داشت که بعدش اینجوریش کردین منم زنگ زدم گفتن دستور از بالاست گفتم چشم
. دیگه چرا مصرف منو اینجا مطرح میکنید 10 روز قبلش دانلود نکردم دلم خواست این چند روزه بکنم سرعت خوابید بیشترش کردم باید حساب پس بدم
منم که گفتم قبول دارم مشگل کجاست شما اومدی گفتی حل شده بندم تست گرفتم دیدم حل نشده وگه نه بنده چیز جدیدی نگفتم گفتم !
علت اینکه همش دانلود منو و سرعتمو مطرح میکنید متوجه نمیشم سرعت تشویقیم تموم میشه سرعتمو بالا میبرم بنده مشگل پولشو ندارم خودتون که دیدین
داستانی دارم من برای بار 100000 رم موقع تست بنده دانلود نمیکنم
موقع بازی دانلود نمیکنم
قبلان موقع بازی دانلود میکردم مشگل نداشتم
الان موقع بازی مشگل دارم
مشگل از اندیشه نیست
مشگل از زیرساخت است
قبلا اندیشه بدون اجازه من من را به مخابرات منتقل کرد
مخابرات یکماه رایگان به من داد
من روز اول سرویس را جمع کردم و به اندیشه برگشتم
حتی گفتن یکماه که رایگان شارژت کردیم بمون چیزی از دست نمیدی
چون سرعت مخابرات گند بود
با اون خانومه تو بخش امور مشترکین کلی دعوا کردم
همان که در انگشت کوچکش دقیقا آن بالا انگشتر انداخته
که چرا من را بدون اجازه از اندیشه عزیر به مخابرات کزایی منقل کرده
یک ماه شارژ رایگان را قبول نکردم

نتیجه این همه پای شرکتتون موندن و مشتری قدیمی بودن اینه به من میگین چرا دانلود میکنم؟
واقعا نمیدونم چی باید بگم
اگه پروندههای قدیمی موجودن ببینید چند نفرو با خودم آوردم اندیشه معرفی کردم
داداش دمت گرم سرعتمو ببر رو همون استاندارد بزار خودم خواستم زیادش میکنم دمت گرم حالا میان اشکالاتو میندازن گردن من و 4 نفر دیگه میگن اینا زیاد دانلود کردن خطو خابوندن

manishabanzadeh
26-02-2015, 23:01
این برا من.همین الان.قبلا همون 2 تا لاست هم نبود.ولی باز خیلی بهتر شده از 1 ماه قبل

supermax15
26-02-2015, 23:33

ی سوال Xmit چیه ؟

پینگ هم خیلی نوسان داره یعنی چن دقیقه خوبه بعدش دوباره میره تام اوت

NEED FOR PC
26-02-2015, 23:49
دانلود شبانه که حذف شده داداش :n21:شما کجایی ؟

2 مگ سرعت 100 اونوقت راضی هستی !!!!!!!!
آشنای آخر حذف کرده؟ عجبزززز
پ من چطو دارم!
خب ساعات رایگان 100 بده؟
توروز233 هست
شبا100
عادلانه بنظر میاد!

TimeWarp
27-02-2015, 00:26
آشنای آخر حذف کرده؟ عجبزززز
پ من چطو دارم!
خب ساعات رایگان 100 بده؟
توروز233 هست
شبا100
عادلانه بنظر میاد!

نگفتی شما کدوم منطقه یا کدوم شهرستانی !!!!!؟؟
عزیزم وقتی شما یوزری و میگی 2 مگ دارم تو ساعات رایگان 100 هست پس منطقیه ما چه انتظاری باید از مخابرات داشته باشیم:n15: سرعت باید دور 200 تا 250 بره. مثل اینکه زیاد اهل دانلود نیستید:n05:

mtn877
27-02-2015, 00:55
وقتی این 128 و 256 (سرگردان بین نامحدود و حجمی اندیشه ) تموم میشه ، دوباره آدم یاد دوران دایل آپ میوفته ، حالا اضافه کنید به این سرعت لاکپشتی پینگ و تایم اوت وحشتناک رو .... سایت speedtest کلا برام بالا نمیاد، 256 16 گیگ خط 8

mtn877
27-02-2015, 01:05
ممنون از پست شما:

28.91

649.73

دوستان، عزیزان بزرگوار، ندین یوزر خودتون رو به جناب asksup ، کم مونده سایتهایی رو هم که کاربرها رفتن بیاد اعلام کنه:n09:

amir-456
27-02-2015, 01:07
حالا شبانه رو ورداشتین به درک من فعلا 3جی ایرانسل واسم جواب میده(شبی 10گیگ دانلود میکنه)
ولی چرا سرعتم بعد ساعت 1 میاد رو 100 آخه؟؟
خیلی مسخرس من 2مگ دارم وقتیم شبانه ندارم دیگه لیمیت سرعت چیه آخه؟؟ :|
حیف که فعلا حوصلش نیست در اسرع وقت جمع میکنم میرم اسیاتک

asksup
27-02-2015, 01:21
دوستان، عزیزان بزرگوار، ندین یوزر خودتون رو به جناب asksup ، کم مونده سایتهایی رو هم که کاربرها رفتن بیاد اعلام کنه:n09:

دوست عزیز این اطلاعات مگه سری هست؟ کافیه بری accounting.askiran.com ریز مصرف رو ببینین. چرا کم لطفی میکنین. من اینجا برای کمک به بهبود وضعیت حضور دارم. اونجایی که تقصیر ماست رو اصلاح کنم اونجا که مشکل جای دیگه هست رو اطلاع رسانی کنم. مگه خواسته شما ماربران محترم همین نبود پس چرا حالا که داره این کار انجام میشه معترضید؟

جهت اطلاع جنابعالی هر گونه کندوکاه در سایتهایی که کاربرا جستجو کردن شنود اطلاعات محسوب میشه و بر طبق قوانین جرایم انفورماتیک جرم محسوب میشه و هیچ سرویس دهنده ای اینکار رو نمیکنه

mtn877
27-02-2015, 01:30
دوست عزیز این اطلاعات مگه سری هست؟ کافیه بری accounting.askiran.com ریز مصرف رو ببینین. چرا کم لطفی میکنین. من اینجا برای کمک به بهبود وضعیت حضور دارم. اونجایی که تقصیر ماست رو اصلاح کنم اونجا که مشکل جای دیگه هست رو اطلاع رسانی کنم. مگه خواسته شما ماربران محترم همین نبود پس چرا حالا که داره این کار انجام میشه معترضید؟

جهت اطلاع جنابعالی هر گونه کندوکاه در سایتهایی که کاربرا جستجو کردن شنود اطلاعات محسوب میشه و بر طبق قوانین جرایم انفورماتیک جرم محسوب میشه و هیچ سرویس دهنده ای اینکار رو نمیکنه

خوب پیام خصوصی رو برای چی گذاشتن پس؟

asksup
27-02-2015, 01:55
خوب پیام خصوصی رو برای چی گذاشتن پس؟

منم جواب ایشون رو خصوصی میدادم ولی وقتی یه مساله ای رو عمومی مطرح میکنن منم عمومی جواب میدم.

JUST KIOSK
27-02-2015, 02:27
حالا شبانه رو ورداشتین به درک من فعلا 3جی ایرانسل واسم جواب میده(شبی 10گیگ دانلود میکنه)
ولی چرا سرعتم بعد ساعت 1 میاد رو 100 آخه؟؟
خیلی مسخرس من 2مگ دارم وقتیم شبانه ندارم دیگه لیمیت سرعت چیه آخه؟؟ :|
حیف که فعلا حوصلش نیست در اسرع وقت جمع میکنم میرم اسیاتک
شبی 10 گیگ؟! :n04:
شما رشت هستین؟ 3g یا 4g؟ چه قدر میدین بابت این سرعت و پینگ چطوره؟
ممنون

amir-456
27-02-2015, 02:56
شبی 10 گیگ؟! :n04:
شما رشت هستین؟ 3g یا 4g؟ چه قدر میدین بابت این سرعت و پینگ چطوره؟
ممنون

10تا12 گیگ.
خیر انزلی هستم و 3جی نتم.
من بسته یک هفته 2تا8 شب و استفاده میکنم به اسم نامحدود ولی اصلش 99گیگ که بسته برای من.
معمولا سرعت دانلود ار ساعت 2تا4 رو 200-300 ولی بعدش میره رو 800 تا 1مگ.
اینم یه تست که همین الان گرفتم
پینگم کسایی که روزها استفاده میکنن بهتر میتونن بگن.

JUST KIOSK
27-02-2015, 04:11
10تا12 گیگ.
خیر انزلی هستم و 3جی نتم.
من بسته یک هفته 2تا8 شب و استفاده میکنم به اسم نامحدود ولی اصلش 99گیگ که بسته برای من.
معمولا سرعت دانلود ار ساعت 2تا4 رو 200-300 ولی بعدش میره رو 800 تا 1مگ.
اینم یه تست که همین الان گرفتم
پینگم کسایی که روزها استفاده میکنن بهتر میتونن بگن.

ممنون، این خیلی عالیه! الان که آشنای اول داره شبانه رو حذف میکنه، 99 گیگ برای 7 روز دانلود شبانه با این قیمت خیلی عالیه.
الان یه شبانه 3 تومنی گرفتم که امتحان کنم، ولی نمیدونم چرا اصلا کانکت نمیشه. تنظیمات هم گرفتم...

ویرایش: درستش کردم، باید Authentication type رو میگذاشتم روی None.

گوشی رو با usb وصل کردم به کامپیوتر و از قابلیت Tether اندروید استفاده میکنم.
اینم یه تست، سرعت فوق العاده اس!

SA.JJ.AD
27-02-2015, 08:44
وضعیت مخابرات حداقل صبح ها چند روزیه که بدون مشکل و خوبه:n01:

تست tracert -d 8.8.8.8
رشت - مرکز 4

TimeWarp
27-02-2015, 09:24
ممنون، این خیلی عالیه! الان که آشنای اول داره شبانه رو حذف میکنه، 99 گیگ برای 7 روز دانلود شبانه با این قیمت خیلی عالیه.
الان یه شبانه 3 تومنی گرفتم که امتحان کنم، ولی نمیدونم چرا اصلا کانکت نمیشه. تنظیمات هم گرفتم...

ویرایش: درستش کردم، باید Authentication type رو میگذاشتم روی None.

گوشی رو با usb وصل کردم به کامپیوتر و از قابلیت Tether اندروید استفاده میکنم.
اینم یه تست، سرعت فوق العاده اس!

یکم بیشتر توضیح میدی . کلا بسته ی هفته ای رو به چه قیمتی خریداری می کنید؟ یعنی خود بسته ی یک هفته ای قابلیت دانلود 99 گیگی داره؟

اگه از مودم خود ایرانسل استفاه کنیم (به pc وصل باشه) همچین سرعتی داره ؟

چه مناطقی رو پوشش میده ؟

با تشکر

mrnht
27-02-2015, 12:47

قرار نیست حجم و سرعت کم بشه که؟

اینم ping و tracert همین الان

اون 3 کلمه اول اسم کاربریمم اینه: FAL
دیشب تا صبح هر 30 دقیقه قطع میشد کلا:n34:

amir-456
27-02-2015, 13:57
یکم بیشتر توضیح میدی . کلا بسته ی هفته ای رو به چه قیمتی خریداری می کنید؟ یعنی خود بسته ی یک هفته ای قابلیت دانلود 99 گیگی داره؟

اگه از مودم خود ایرانسل استفاه کنیم (به pc وصل باشه) همچین سرعتی داره ؟

چه مناطقی رو پوشش میده ؟

با تشکر

یک هفته 2تا8 صبح 99گیگ 10هزارنومن
میتونید از مودم ایرانسل هم استفاده کنید مشکلی نداره.
پوشش رو هم باید با گوشیتون تست کنید.

برای اطلاعات بیشتر

TimeWarp
27-02-2015, 14:21
یک هفته 2تا8 صبح 99گیگ 10هزارنومن
میتونید از مودم ایرانسل هم استفاده کنید مشکلی نداره.
پوشش رو هم باید با گوشیتون تست کنید.

برای اطلاعات بیشتر

بدیش اینه که فقط 3g رشت رو ساپورت می کنه و حومه رو ساپورت نمی کنه .

ولی این یک هفته ای 2 تا 8 صبح دانلود رایگانه ؟ یا اینکه فقط باید در این محدوده زمانی از نت استفاده کرد ؟

این 99 گیگ تو یک هفته 10 تومن رو چرا من تو تعرفه های ایرانسل نمی بینم؟ کجا نوشته ؟از کدوم قسمت خریداری می کنید؟

با تشکر

shahabtaheri
27-02-2015, 15:20
بعضیا اینجا میگن که مخابرات دانلود شبانه رو حذف کرده! ولی مال هنوز دانلود شبانه رایگان داره.

JUST KIOSK
27-02-2015, 16:46
بدیش اینه که فقط 3g رشت رو ساپورت می کنه و حومه رو ساپورت نمی کنه .

ولی این یک هفته ای 2 تا 8 صبح دانلود رایگانه ؟ یا اینکه فقط باید در این محدوده زمانی از نت استفاده کرد ؟

این 99 گیگ تو یک هفته 10 تومن رو چرا من تو تعرفه های ایرانسل نمی بینم؟ کجا نوشته ؟از کدوم قسمت خریداری می کنید؟

با تشکر

من از H یا همون 3.5g استفاده میکنم، اگر همون 3g هم بتونین بگیرن بازم سرعت خوبی باید داشته باشه.
از 2 تا 8 فقط نت به صورت مجانی کار میکنه.
اینم لینک تعرفه ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 7%DB%8C%20%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8% AA%20%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87)

99 گیگ توی تعرفه ها ننوشته، نامحدود نوشته!

بعضیا اینجا میگن که مخابرات دانلود شبانه رو حذف کرده! ولی مال هنوز دانلود شبانه رایگان داره.

احتمالا تا آخر قرارداد فعلی فعاله، از شارژ بعدی حذف میشه. چون منم الان یک ماه 2 مگ دارم و هنوز دانلود شبانه داره.
مگر اینکه سالانه باشه نت شما؟

shahabtaheri
27-02-2015, 19:57
من همین امروز شارژ مجدد کردم حالا باید امشب صبر کنم ببینم دانلود شبانه رایگان داره یا نه. البته چند ماه قبل هم یه عده ای میگفتند دانلود شبانه رو حذف کردند ولی همون موقع من مشکلی نداشتم

jabarsink2000
27-02-2015, 23:42
به سختی وارد سایت شدم و تست قرار دادم.
سرویس 256 نامحدود اندیشه.محدودیت 16 گیگ هم هنوز تمام نشده است.
بلوار گیلان-مرکز 727-3 حرف نام کاربری MHM.
وضعیت هم از اسکرین شات قابل مشاهده است.
زمان گرفتن تست ساعت 11:20 دقیقه.

officer
28-02-2015, 05:28
سلام

دوستانى كه مخابرات دارن، اينستاگرام راحت باز ميشه براشون ؟ من فقط با vpn ميتونم وارد شم اونم با سختى و سرعت خيلى پايين.

asksup
28-02-2015, 08:27
به سختی وارد سایت شدم و تست قرار دادم.
سرویس 256 نامحدود اندیشه.محدودیت 16 گیگ هم هنوز تمام نشده است.
بلوار گیلان-مرکز 727-3 حرف نام کاربری MHM.
وضعیت هم از اسکرین شات قابل مشاهده است.
زمان گرفتن تست ساعت 11:20 دقیقه.

ممنون از پست شما.
ایکاش پینگ بین شما و گیت وی خروجی شرکت رو هم میزاشتید یعنی تا 10.70.71.1

چیزی که از traceroute معلومه ترانزیت داخل شرکت و داخل کشور هیچ مشکلی نداشته ولی گیت وی ورودی کشور پر بوده و یا در بیرون از کشور دچار packet lost بوده. برای تایید این ادعا پینگ تا 10.70.71.1 می تونست ثابت کنه که مشکل داخلی هست یا نه.

با این حال برای پیگیری مشکل شما و اطمینان از وضعیت به جنابعالی تماس گرفته خواهد شد.

hamidreza2010
28-02-2015, 20:19
سلام
دوستان مخابراتی ، الان براش شما شبانه حذف شده یا نه؟
سرعت هاتون چطوریه؟

Fashion Mankan
01-03-2015, 01:08
یه گیگ مونده تموم شد من اندیشه مزخرف رو جمع میکنم ایرانسلو راه میندازم.بای اندیشه ممنون که خودت با دستای خودت ملت رو فراری میدی.

mtn877
01-03-2015, 01:32
اندیشه بعد از نیم ساعت قطعی قاط زد سرعت دانلود اومد رو 300 ! فکر کردم امام زمان ظهور کرده بعد چند دقیقه دوباره برگش به دوران باشکوه خودش اومد رو 30 ....

shahabtaheri
01-03-2015, 03:42
اقا این دانلود رایگان شبانه مخابرات کلا برداشته شده؟؟ میشه یکی لطفا توضیح بده؟؟؟

redfild
01-03-2015, 07:03
سلام

دوستانى كه مخابرات دارن، اينستاگرام راحت باز ميشه براشون ؟ من فقط با vpn ميتونم وارد شم اونم با سختى و سرعت خيلى پايين.
تائید میشه .

اقا این دانلود رایگان شبانه مخابرات کلا برداشته شده؟؟ میشه یکی لطفا توضیح بده؟؟؟
دوست عزیز خود پنل مخابرات اعلام کرده برای ماهانه ها شبانه حذف شده و از تاریخ 93.12.05 اعمال میشه ، حالا شما دوره قراردادت تموم بشه اعمال میکنن .

کلا سرعت روز رو هم آوردن پایین ، شب هم اشتراکی شده کامل که 1 شب خوبه و 4 شب افتضاح .
دوستان رشتی که این تاپیک رو میبینن شک نکنین ! از مخابرات رشت سرویس اینترنت نگیرین.

redfild
01-03-2015, 08:57
الان پیام اومده :
به اطلاع کلیه مشترکین آشنای اول میرساند به علت پاره از اختلالات، شبکه زیرساخت دیتای استان از ساعت 1 بامداد مورخه 93/12/10 به مدت چهار ساعت دچار اخلال میگردد.

یعنی هیچ جای دنیا نمی بینید ساعت 9 صبح بخوان پیشاپیش از ساعت 1 صبح اطلاع رسانی کنن !
حالا یا منظورشون 11 اسفند هست یا شایدم 1 بعد از ظهر یا اینکه شاید فهمیدن من میتونم تو زمان حرکت کنم ، پیامک دادن برگشتم به 9 ساعت قبل شرایط رو بدونم !

ghazal.kz
01-03-2015, 09:53
سلام دوستان...من از اينترنت اشناي اول استفاده ميكردم2048.الان چند روزه كه متوجه شدم دانلود رايگان شبانه حذف شده...من ساكن سنگر هستم و اينترنت رايگان شبانه خيلي برام مهمه...به نظرتون از چه سرويسي استفاده كنم؟؟؟زنگ زدم2020 ميگه اگه بسته يه ساله بخري اينترنت رايگان شبانه داري...ولي از كجا معلوم كه درست كار كنه!!!
نميدونم انديشه سبز يا اسيا تك يا هاي وب...
و اينكه اين اينترنت نيم بها جريانش چيه؟
ممنون ميشم اساتيد راهنمايي كنن...:n39:

asksup
01-03-2015, 10:09
یه گیگ مونده تموم شد من اندیشه مزخرف رو جمع میکنم ایرانسلو راه میندازم.بای اندیشه ممنون که خودت با دستای خودت ملت رو فراری میدی.

دوست عزیز با پوزش از اشکال بوجود امده دیشب. قطعی بدلیل downtime اعلام نشده مخابرات بوده و ما هم مثل بقیه امروز صبح فهمیدیم که قرار بوده دیشب زیر ساخت دیتا رو ارتقا بدن.

asksup
01-03-2015, 10:10
الان پیام اومده :
به اطلاع کلیه مشترکین آشنای اول میرساند به علت پاره از اختلالات، شبکه زیرساخت دیتای استان از ساعت 1 بامداد مورخه 93/12/10 به مدت چهار ساعت دچار اخلال میگردد.

یعنی هیچ جای دنیا نمی بینید ساعت 9 صبح بخوان پیشاپیش از ساعت 1 صبح اطلاع رسانی کنن !
حالا یا منظورشون 11 اسفند هست یا شایدم 1 بعد از ظهر یا اینکه شاید فهمیدن من میتونم تو زمان حرکت کنم ، پیامک دادن برگشتم به 9 ساعت قبل شرایط رو بدونم !

نخیر دوست عزیز این جمله رو نوشتن که SLA ندن و گرنه منظور همون 1 صبح بوده.

SA.JJ.AD
01-03-2015, 12:29
دیشب با سیمکارت همراه اول تست کردم (رشت) و با کابل گوشی رو وصل کردم به pc ، با 2 آنتن H ، سرعت بین 300 تا 600 در نوسان بود :n04: البته پدر صاب اعتبارم در اومد :n09::n21:نمیدونم شاید موقتی دیشب فقط عالی بود و شبای دیگه همراه اول سرعتو طبق قوانین جمهوری اسلامی محدود میکنه :n29: !!

در کل اگه یه اتفاق بتونه کاسه کوزه این isp های انحصار طلب استانو بهم بریزه و یه تکونی بهشون بده ، همین اینترنت نسل 3 و 4 همراه اول و ایرانسلن که هرچند عالی نیستن اما بهتر از وضعیت فعلی adsl استان دارن سرویس دهی میکنن و روز به روز بهتر هم داره میشه وضعیت آنتن دهی و ... ،

ایرانسل که بسته دانلود شبانه داره و سرعت تا 800 و یه مگ تو رشت و 2 مگابایتو خرده ای تو (تهران) به شخصه با چشم خودم دیدم که تو این کشور ! واقعا عالیه ، اما نه برا منی که از یه سیمکارت همراه اول استفاده میکنم
+
باید برا همراه اول بگردم ببینم یه چی مثه اون 7 روز دانلود 99 گیگی که دوستمون تو چند صفحه پیش بهش اشاره کرد ، پیدا میشه یا نه فقط ایرانسل ازین بسته های نسبتا مناسب داره ! که احتمالا همینطوره از همراه اول آبی گرم نمیشه احتمالا :n27:
دانلود های 1 ماه رو تو یه هفته تموم میکنیم ، تو وقت و مصرف برق هم صرفه جویی میشه :n01:

supermax15
01-03-2015, 12:44
سلام دوستان...من از اينترنت اشناي اول استفاده ميكردم2048.الان چند روزه كه متوجه شدم دانلود رايگان شبانه حذف شده...من ساكن سنگر هستم و اينترنت رايگان شبانه خيلي برام مهمه...به نظرتون از چه سرويسي استفاده كنم؟؟؟زنگ زدم2020 ميگه اگه بسته يه ساله بخري اينترنت رايگان شبانه داري...ولي از كجا معلوم كه درست كار كنه!!!
نميدونم انديشه سبز يا اسيا تك يا هاي وب...
و اينكه اين اينترنت نيم بها جريانش چيه؟
ممنون ميشم اساتيد راهنمايي كنن...:n39:
فعلا اندیشه بهتره اسیاتک و های وب هم توی سنگر پشتیبانی نمیشه
نیم بها اینکه هر چه قدر توی ساعت رایگان دانلود کردی نصفش از حجم کم میکنه

saeid 22
01-03-2015, 13:30
زنگ زدم 2020 گفتن شبانه رایگان رو برداشتیم فقط یکساله رایگان داره خاک تو سر این مخابرات الان کجا بریم که دانلود شبانه رایگان داشته باشه؟
----------------------------------------------
کاربر @asksup ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اندیشه اینترنت پرسرعت ADSL - 1024kbps با ترافیک 3 گیگابایت در ماه 1 تا 7 ساعت رایگان داره ؟یا این هم نیم بها هستش ساعت رایگانش سرعت دانلود چقدره من مرکز 5 هستم ؟ مرکز 5 چند روز طول میکشه اینترنت رو وصل کنن؟ من کارت دانشجویی ندارم بعد میتونم تو پنل 1024 رو انتخاب کنم چون این قابلیت قبلا مشترک شما بودم بودش؟

ghazal.kz
01-03-2015, 14:41
فعلا اندیشه بهتره اسیاتک و های وب هم توی سنگر پشتیبانی نمیشه
نیم بها اینکه هر چه قدر توی ساعت رایگان دانلود کردی نصفش از حجم کم میکنه
دوست عزيز سرعت دانلود شبانش چنده باسرعت 1024 يا 2048؟من معمولا سرعت2048 نياز دارم....اما توي سايتش براي اين سرعت دانلود رايگان وجود نداره
:n30:
لطفا كمك كنيد...:n28:

ghazal.kz
01-03-2015, 14:43
دوست عزيز سرعت دانلود شبانه انديشه چنده باسرعت 1024 يا 2048؟من معمولا سرعت2048 نياز دارم....اما توي سايتش براي اين سرعت دانلود رايگان وجود نداره

supermax15
01-03-2015, 14:46
دوست عزيز سرعت دانلود شبانه انديشه چنده باسرعت 1024 يا 2048؟من معمولا سرعت2048 نياز دارم....اما توي سايتش براي اين سرعت دانلود رايگان وجود نداره
اندیشه 1 مگ سرعتش روز 270 هست شبانش سرور داخلی 200 هست و لی سرور خارج حدود 100
همین 1 مگ خیلی خوبه و ارزش داره

asksup
01-03-2015, 15:14

دوست عزیز
سرویس شبانه اندیشه به اندازه 75-100% سرعت اسمیه سرویس هست. یعنی اینکه اگه 1 مگ داشته باشید سرعت رایگانتون 750-1024 کیلوبیت و اگه سرعت 128 کیلوبیت داشته باشید سرعت رایگانتون همون 128 کیلوبیت هستو داستان روز که کاملا فرق داره. اگه سرویستون نیم بها باشه سرعتتون همون سرعت امیه یعنی 8 مگ هم باشید سرعت شب همون 8 مگابیت هست.

JUST KIOSK
01-03-2015, 18:49
@asksup ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
الان میخواستم نامحدود 256 ام رو تمدید کنم، دیدم که یک گزینه جدید توی بخش تمدید به اسم محدودیت روزانه و ماهانه هست.
محدودیت ماهانه که حتما همین 16 گیگ هست، درست؟ محدودیت روزانه چه قدره و به چه صورته؟
ممنون

shahabtaheri
01-03-2015, 18:57
اقای askup میشه لطفا توضیح بدید اندیشه نامحدود داره یا نه؟؟ و دانلود شبانه رایگان برای سرعت های مختلف ، با چه سرعتی دانلود میشه؟؟

shahabtaheri
01-03-2015, 19:55
من واقعا نمیدونم که این مخابرات چی پیش خوش فکر کرده ؟ اول که نامحدود رو برداشتند گفتم بخاطر دانلود شبانه می می مونم بعدش سرعت دانلود شبانه رو نصف کردند گفتم حالا باز هم با همین سرعت نصف و نیمه دانلود میکنم و حالا هم که کلا دانلود شبانه رو حذف کردند.
خب الان من به عنوان کاربر واسه چی باید بمونم ؟؟ حالا اگه یکساله بخوام خریداری کنم سرعت رایگان چقدره؟؟ همون 230 قبلی یا 120؟؟ اگه 120 باشه که دیگه حماقته محضه خریدن یکساله اونم با این بی ثباتی های مخابرات

6462
01-03-2015, 20:29
من واقعا نمیدونم که این مخابرات چی پیش خوش فکر کرده ؟ اول که نامحدود رو برداشتند گفتم بخاطر دانلود شبانه می می مونم بعدش سرعت دانلود شبانه رو نصف کردند گفتم حالا باز هم با همین سرعت نصف و نیمه دانلود میکنم و حالا هم که کلا دانلود شبانه رو حذف کردند.
خب الان من به عنوان کاربر واسه چی باید بمونم ؟؟ حالا اگه یکساله بخوام خریداری کنم سرعت رایگان چقدره؟؟ همون 230 قبلی یا 120؟؟ اگه 120 باشه که دیگه حماقته محضه خریدن یکساله اونم با این بی ثباتی های مخابرات
دوست عزیز شما شارژ مجدد ماهانه کردید؟ الان 2 مگ شبانه رایگان با سرعت 120 داره یا نه؟

asksup
01-03-2015, 21:17
@asksup ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
الان میخواستم نامحدود 256 ام رو تمدید کنم، دیدم که یک گزینه جدید توی بخش تمدید به اسم محدودیت روزانه و ماهانه هست.
محدودیت ماهانه که حتما همین 16 گیگ هست، درست؟ محدودیت روزانه چه قدره و به چه صورته؟
ممنون

محدودیت روزانه یعنی 16 گیگ بر 30 روز تقسیم شده. یعنی روزی حدود 550 مگ با سرعت بالاست. اگه بیشتر بشه سرعت کم میشه ولی فردا یعنی ساعت 12 شب دوباره سرعت میره بالا.
ضمنا بعنوان خبر میگم من که پرسیدم گفتن ما داریم سرویس جدید میزاریم
مثلا 128 نامحدود 10 گیگ یا 256 30 گیگ با قیمت جدید. قبلی ها هم هست. یک کار دیگه همین روزانه ماهیانه هست. یکی دیگه هم در مورد تغییر سرعت نامحدودها تو نصف شب.
این تغییرات برای جلب رضایت کاربرایی هست که میخوان بیشتر دانلود کنن و بزودی اعلام میشه.

supermax15
01-03-2015, 21:28
محدودیت روزانه یعنی 16 گیگ بر 30 روز تقسیم شده. یعنی روزی حدود 550 مگ با سرعت بالاست. اگه بیشتر بشه سرعت کم میشه ولی فردا یعنی ساعت 12 شب دوباره سرعت میره بالا.
مثلا 128 نامحدود 10 گیگ یا 256 30 گیگ با قیمت جدید. قبلی ها هم هست. یک کار دیگه همین روزانه ماهیانه هست. یکی دیگه هم در مورد تغییر سرعت نامحدودها تو نصف شب.
این تغییرات برای جلب رضایت کاربرایی هست که میخوان بیشتر دانلود کنن و بزودی اعلام میشه.

توی نامحدود اگه توی ساعت رایگان دانلود کنیم از اون حجم ماهانه مثلا 16 گیگ کم میکنه یا نمیکنه ؟

JUST KIOSK
01-03-2015, 21:33

پرداخت اعتباری رو حذف کردین؟

توی نامحدود اگه توی ساعت رایگان دانلود کنیم از اون حجم ماهانه مثلا 16 گیگ کم میکنه یا نمیکنه ؟

فکر کنم قبلا پرسیده شده و بله، کم میشه.

TimeWarp
01-03-2015, 21:34

واقعا زور داره همین جوری داریم دست رو دست می ذاریم و به این زورگویی هیچ واکنشی نشون ندادیم. تهران نت با سرعت دانلود یک مگ میدن ، تو کرج هر جور نتی بخوای هست بعد اینجا هر روز دارن از کیفیت می زنن.

10 مین با مرکز استان فاصله دارم نه 3g ایرانسل اینجا آنتن میده نه isp دیگه ای اینجا رو پوشش میده.
الان من یک ساله تمدید کنم از کجا معلوم فردا چه بلایی سرش بیاد.

:n34::n34::n34::n34::n34::n34::n34::n34::n34:

asksup
01-03-2015, 21:47
پرداخت اعتباری رو حذف کردین؟

فکر کنم قبلا پرسیده شده و بله، کم میشه.

خیر پرداخت اعتباری حذف نشده.
در حال حاضر بله کم میشه ولی ممکنه اینم تغییر کنه که از حجم کم نشه.

redfild
01-03-2015, 21:51
دوست عزیز
سرویس شبانه اندیشه به اندازه 75-100% سرعت اسمیه سرویس هست. یعنی اینکه اگه 1 مگ داشته باشید سرعت رایگانتون 750-1024 کیلوبیت و اگه سرعت 128 کیلوبیت داشته باشید سرعت رایگانتون همون 128 کیلوبیت هستو داستان روز که کاملا فرق داره. اگه سرویستون نیم بها باشه سرعتتون همون سرعت امیه یعنی 8 مگ هم باشید سرعت شب همون 8 مگابیت هست.
سرعت هایی که ایشون میفرمایند بر اساس کیلوبیت هست ، اما اونچیزی که عموم کاربرها در دانلود به حساب میارن بر اساس کیلوبایت هست !
یعنی اگر به عنوان مثال سرعت شما 128 باشه که بر اساس کیلوبیت به کاربر اعلام میشه ، شما میتونید برای بدست آوردن سرعت دانلود واقعیتون اون رو تقسیم بر 8 بفرمایید که در این مورد 128 تقسیم بر 8 میشه 16 . که میشه سرعت دانلود شما ماکزیمم 16 کیلوبایت بر ثانیه . در ایران کلیه شرکت ها سرعتی که به کاربر میدند رو بر اساس کیلوبیت یا مگابیت اعلام می کنند.
این توضیح مازاد رو برای اون دسته از دوستانی که در جریان نیستند نوشتم.

واقعا زور داره همین جوری داریم دست رو دست می ذاریم و به این زورگویی هیچ واکنشی نشون ندادیم. تهران نت با سرعت دانلود یک مگ میدن ، تو کرج هر جور نتی بخوای هست بعد اینجا هر روز دارن از کیفیت می زنن.
10 مین با مرکز استان فاصله دارم نه 3g ایرانسل اینجا آنتن میده نه isp دیگه ای اینجا رو پوشش میده.
الان من یک ساله تمدید کنم از کجا معلوم فردا چه بلایی سرش بیاد.
:n34::n34::n34::n34::n34::n34::n34::n34::n34:
من فکر می کنم مخابرات تصمیمش هم بر همینه ، مشترکین ماهانه رو سالانه بکنه ! بعد هم سرعت رو از اینی که هست افتضاح تر کنه و کسی هم نتونه دم بزنه ، الان با این حجم کم کردن دانلودر ها سرعت برای 1 مگ حدود 60 کیلوبایت هست که حدودا از نصف هم کمتره . حالا تا کی همین رو هم مثه 2 هفته پیش 5-6 کیلوبایت کنه خدا میدونه.

shahabtaheri
01-03-2015, 21:56
دوست عزیز شما شارژ مجدد ماهانه کردید؟ الان 2 مگ شبانه رایگان با سرعت 120 داره یا نه؟
بله .شارژ کردم . نه نداره. سرعت 230 بود ولی رایگان نبود متاسفانه

Dadashmohammad22
01-03-2015, 23:03
من اگه شده رو به gprs بیارم 1 ساله نمیگیرم. اینها پیش خودشون فکر کردن ملت زور که بالا سرشون باشه به همه چی تن میدن. تا آخر این دوره ببینم این حروم زاده بازی رو ادامه میدن جمع آوری میکنم

TimeWarp
01-03-2015, 23:50
یه کمپین بر علیه این نت مسخره استان تو فیس دوغ بزنیم چطوره؟:n13:

classic99
02-03-2015, 00:10
اگه بتونم یه خط بدون بوق بگیرم امکان داره snr بهتر بشه؟

supermax15
02-03-2015, 00:20
اگه بتونم یه خط بدون بوق بگیرم امکان داره snr بهتر بشه؟
فاصله با مرکز مخابراتی هم مودم هم isp هم سیم کشی خونه همه چیز میتونه توی کیفیت خط تاثیر گذار باشه

classic99
02-03-2015, 00:57
من این مورد را از پشتیبانی پرسیدم ولی گفتند تا حالا همچین کاری انجام ندادند. از اونجایی که سیستم مخابرات آنالوگ هست احتمال دادم که تأ ثیر داشته باشه
آخرش یه خط اضافه هست که رو دستم میمونه
الان snr من با سرویس 2 مگ مخابرات 18 هست البته قبلاً شاتل داشتم و اون م 2 مگ بود و snr 21 بود اندیشه 2 مگ نداشتم
از اونجایی که میخوام سرویس 10 مگ از آسیاتک که همین روزا در مرکز pc گلسار راه اندازی میشه بگیرم باید وضعیت خط خیلی خوب باشه
حالا بلأ خره به نظرتون این مورد میتونه snr را پایین بیاره؟

Microsoft Windows
02-03-2015, 01:45

واقعا آدم دردشو به کی باید بگه وقتی فریادرسی نیست

shahabtaheri
02-03-2015, 01:56
قضیه این کمپین ها چیه؟؟ چجوری میشه عضوشون شد؟؟

Microsoft Windows
02-03-2015, 02:03

هیچجوری، اینا فقط برای پیچوندن کاربر هست

saeid 22
02-03-2015, 02:08

هیچی میگن باید بری سرویس یک ساله قرار داد ببندی با ما تا ساعت رایگان داشته باشی

JUST KIOSK
02-03-2015, 02:42
کسی اینجا پارس آنلاین داره؟ پینگ چطوره برای بازی؟

Dadashmohammad22
02-03-2015, 03:25
من این مورد را از پشتیبانی پرسیدم ولی گفتند تا حالا همچین کاری انجام ندادند. از اونجایی که سیستم مخابرات آنالوگ هست احتمال دادم که تأ ثیر داشته باشه
آخرش یه خط اضافه هست که رو دستم میمونه
الان snr من با سرویس 2 مگ مخابرات 18 هست البته قبلاً شاتل داشتم و اون م 2 مگ بود و snr 21 بود اندیشه 2 مگ نداشتم
از اونجایی که میخوام سرویس 10 مگ از آسیاتک که همین روزا در مرکز pc گلسار راه اندازی میشه بگیرم باید وضعیت خط خیلی خوب باشه
حالا بلأ خره به نظرتون این مورد میتونه snr را پایین بیاره؟

در مورد سوالت اطلاعی ندارم (که یه خط دیگه بگیری). ولی تجربه نشون داده خط های مختلف میتونن به طرز قابل توجهی کیفیت های مختلفی داشته باشن. چه از نظر snr چه از نظر خدمات اینترنت.
ولی یکی از دوستان اینجا درمورد برداشتن تیک ADSL2 و ADSL2+ در قسمت تنظیمات DSL modulation مودم راهنمایی کرده بود. من این رو تست کردم snr از 13 به 26 ارتقا پیدا کرد. شما هم بد نیست تست کنی.
درضمن اگه سیم کشی داخلی یا ورودی ساختمون مشکل داشته باشه حتما ارزش چک کردن داره قبل از اقدام به گرفتن یه خط دیگه

naim697
02-03-2015, 03:31
فردا صبح مخابرت میرم فوششون میدم امشب سرعت دانلود من شده 240 ولی حسابی داره حجم کم میکنه تو پانل چک میکنم . عمدا هم زدم یکسره دانلود بشه حدود 3 گیگ تا 6 نیم صبح دانلود کنم بعد برم مادرشون جلوی چشاشون بیارم .

راست فقط بگید باید پیشه کی برم ؟ طبقه سوم ؟ درسته ؟

2048 یکساله گرفتم . پولش هم نقدی 370 دادم پدر سگ های دزد مخابرات دزد

SA.JJ.AD
02-03-2015, 07:07
گند بزنن تو این مخابرات و تصمیم گیرنده های دزدش :n27::n21:به همون سرعت 100 که کمتر از نصف سرعت سرویس 2 مگ بود تو ساعات رایگان هم قناعت نکردن و کلا حذف شد شبانه و حجمم نابود شد دیشب :n29:
:n21: :n21: :n21:!
حالا یقه کیو بگیرم ما ! از اون سازمان تنظیم مقررات تا به پایین همه تبصره هایی برای دزدی و ضایع کردن حق مشترک بدبخت دارن :n21:

CHAPTER
02-03-2015, 09:43
متاسفانه دیشت حجم من هم کم شد :(
آشنای اول! نزدیک عید نوروز عجب عیدی به کاربراش هدیه کرد!

rama11
02-03-2015, 12:59
از دیشب حجم من هم کم میشه 2 مگ 5 گیگ شارژ ماهانه اگر حساب کنید سالی میشه 278400 تومن

زنگ زدم اسیاتک گفت منطقه شما فعال نیست بعد عید شاید اضافه بشیم

ایرانسل هم 3g انتن نمیده اینجا

فعلا تا سال دیگه صبر میکنم ببینم چی میشه

از دست دزد اول راحت میشیم یا نه

دوستانی که از این آشنای اخر کمپین گرفتن و حجمشون کم نمیشه سرعت دانلودشون توی ساعت رایگان برگشته به 240 یا نه یه تست بزنید و اطلاع رسانی کنید ممنون

rama11
02-03-2015, 13:08
از دیشب حجم من هم کم میشه 2 مگ 5 گیگ شارژ ماهانه اگر حساب کنید سالی میشه 278400 تومن

دوستانی که از این آشنای اخر کمپین گرفتن و حجمشون کم نمیشه سرعت دانلودشون توی ساعت رایگان برگشته به 240 یا نه یه تست بزنید و اطلاع رسانی کنید ممنون

shah125
02-03-2015, 14:33
سلام

خیلی جالبه مخابرات که خودش وابسته به دولته آخرین شرکته که میاد آپ رو رایگان میکنه که اونم باز نکرده

بعد یکی مثل پارس آفلاین همون روزهای اول هم 25 درصد شارژ اضافه و هم آپلود رایگان رو اعمال کرده

خیلی های دیگه هم اینطوری کردن ، کلا الان اکثرا آپلود رو رایگان کردن ، شارژ 25 درصد هم تعدادی از شرکت ها اضافه بر اون دارن میدن

shah125
02-03-2015, 14:36
سلام رفقا
آشنای آخرتون چ خبر؟!

ببین کارمون به کجا رسیده که به نصف قانع شدیم

البته ناگفته نمونه مخابرات اومد یه سری حال ها داد و تقریبا تو تمام مراکزی که شرکت های دیگه نیستن تجهیزات راه اندازی کرد بعد کم کم نامحدود برداشت شبانه برداشت و ...

ولی خوب خیلی ها الان شبانه اصلا ندارن یا مثلا آسیاتک تا جایی که میدونم هم اینطوری سرویس 2 مگ شبانه 1 مگ میشه و ....

asksup
02-03-2015, 14:39
قطعی لینک های داخل و گیت وی بین الملل روی بستر هوواوی. کندی سرعت 40%

shah125
02-03-2015, 15:32
دوباره پینگ خراب شده و برگشتیم به هفته قبل

واقعا راست گفتن گیلانی جماعت همیشه تاریخ مطلوم بوده ، تو همه چیزها همینطوریم تو هیچ چیز شانس نداریم

چرا استان های دیگه اینطوری نیستن یهو کل استان همه سرویس دهنده ها یا ورودی ها با هم قطع میشه و هفته ها کاربراها باید فقط صبر کنن

naim697
02-03-2015, 15:52
من امروز صبح رفتم مخابرات مشکلمو حل کردن تهدید کردم فسخ میکنم که فوری برام اصلاح کردن ناچارا .

سرویس به کمپین تغییر دادن و 49 گیگ بهم دادن :n19::n11::n12:

redfild
02-03-2015, 16:29
خیر برنگشته ، سرعت از نصف کمتره ، هر سرعتی که بگیرید نصف کنید و یکم کمترش .

ببین کارمون به کجا رسیده که به نصف قانع شدیم
البته ناگفته نمونه مخابرات اومد یه سری حال ها داد و تقریبا تو تمام مراکزی که شرکت های دیگه نیستن تجهیزات راه اندازی کرد بعد کم کم نامحدود برداشت شبانه برداشت و ...
ولی خوب خیلی ها الان شبانه اصلا ندارن یا مثلا آسیاتک تا جایی که میدونم هم اینطوری سرویس 2 مگ شبانه 1 مگ میشه و ....
درود
حال نداد برادر ، سرمایه گذاری کرد برای سود خودش.
تمام شرکت هایی که من میشناسم به نوعی شبانه دارند ! به غیر از پارس آنلاین که فکر می کنم شبانه نداره .

دوباره پینگ خراب شده و برگشتیم به هفته قبل
واقعا راست گفتن گیلانی جماعت همیشه تاریخ مطلوم بوده ، تو همه چیزها همینطوریم تو هیچ چیز شانس نداریم
چرا استان های دیگه اینطوری نیستن یهو کل استان همه سرویس دهنده ها یا ورودی ها با هم قطع میشه و هفته ها کاربراها باید فقط صبر کنن
شانس ؟ مظلوم ؟

من امروز صبح رفتم مخابرات مشکلمو حل کردن تهدید کردم فسخ میکنم که فوری برام اصلاح کردن ناچارا .
سرویس به کمپین تغییر دادن و 49 گیگ بهم دادن :n19::n11::n12:
دوست عزیز مابه التفاوت دادید وارد کمپین یکساله شدید ؟ سرویس پایه خودتون چند بود ؟؟
واضح تر بفرمایید دوستان دیگه که الان این مشکل رو دارن بتونن مشکلشون رو حل کنن .

hamidreza2010
02-03-2015, 17:50
سلام دوستان
آقا خواهشا اونایی که ماهانه هستن برای اینکه دانلود شبانه داشته باشن نیان کمپین سالانه بشن
الان این بی شرفا ( همونطور که قبلا حدس زده بودم ) بازم با گذاشتن مودم ایگان داره یوزر میگیرن تحت عنوان کمپین بهاره یا نورورزی
یعنی بی شرف تر از اینا آدم نیست تو ایران ، آقا والله اگه بیاین کمپین بشین اینا شاید 1 ماه سرعت خوب کنن دوباره وقتی یوزر جذب کردن سرعت شبانه سالانه ها رو هم محدود میکنن

@redfild ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
یادته قبلا میگفتم ترسم ار اینه که کارهایی که ما میکنیم برای منصرف کردن بقیه آدما برای سرویس گرفتن از مخابرات ؟
بعدش مخابرات یه طرح میذاره همه دوباره میان یوزرش میشن؟
الان داره همون اتفاق می افته
مخابرات تعداد یوزرهایی که بخاطر حذف دانلود شبانشون از دست داده ، الان با گذاشتن کمپین نوروزی داره دوباره جذب میکنه

hamidreza2010
02-03-2015, 17:53
یه کمپین بر علیه این نت مسخره استان تو فیس دوغ بزنیم چطوره؟:n13:

سلام
آره عالیه ، هرکاری که ملت گیلان رو از کثافت کاری این دزدا با خبر کنه خوبه
من توی هر فرومی که عضوم هستم به بچه های گیلانی میگم که وضعیت مخابرات چجوریه
-------------------------
برای تنظیم و مقررات هم شکایت بزن

supermax15
02-03-2015, 20:53
قطعی لینک های داخل و گیت وی بین الملل روی بستر هوواوی. کندی سرعت 40%
چرا هر چن روز ی دفعه اینطوری میشه ؟
چیکار دارن میکنن ؟

mrnht
02-03-2015, 21:27
از شانس بد تا سر کوچه ما اینترنت ایرانسل 3 جیه میرسی دم در دیگه نیست :n24::n34:
نسل سوخته ایم ما :n03: :n14: اون زمان dial-up میومدیم توقع نداشتیم ، الان فقط یه چیز انداختن بهمون اسمش اینترنت پر سرعت نامحدوده اما عملا اینترنت نا سرعت پر محدوده :n02:

redfild
02-03-2015, 21:39
سلام دوستان
آقا خواهشا اونایی که ماهانه هستن برای اینکه دانلود شبانه داشته باشن نیان کمپین سالانه بشن
الان این بی شرفا ( همونطور که قبلا حدس زده بودم ) بازم با گذاشتن مودم ایگان داره یوزر میگیرن تحت عنوان کمپین بهاره یا نورورزی
یعنی بی شرف تر از اینا آدم نیست تو ایران ، آقا والله اگه بیاین کمپین بشین اینا شاید 1 ماه سرعت خوب کنن دوباره وقتی یوزر جذب کردن سرعت شبانه سالانه ها رو هم محدود میکنن

@redfild ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
یادته قبلا میگفتم ترسم ار اینه که کارهایی که ما میکنیم برای منصرف کردن بقیه آدما برای سرویس گرفتن از مخابرات ؟
بعدش مخابرات یه طرح میذاره همه دوباره میان یوزرش میشن؟
الان داره همون اتفاق می افته
مخابرات تعداد یوزرهایی که بخاطر حذف دانلود شبانشون از دست داده ، الان با گذاشتن کمپین نوروزی داره دوباره جذب میکنه
داداش کاریش نمیشه کرد ، بعضی از بچه ها که مجبورن ، بقیه هم خب ملت همینن دیگه ، از اولش همین بودن . برای من سرعت هنوز از نصف یخورده کمتره .
من یه سرویس دهنده رو به دوستم پیشنهاد کردم اونم گرفته جواب نیازهاشو میده ، منم سر 6 ماه همینجوری باقی بمونه شیفت میکنم.
حالا ما که مجبور بودیم بمونیم ، اینا که خودشون رو میندازن تو هچل بعدا حالشون گرفته میشه .
من کلا هر جا میشینم وضعیت مخابرات رو واسه همه میگم ، این تنها کاریه که در دراز مدت اثر خودش رو میذاره ، لااقل اندازه سرویسی که به من ضرر زدن .

TimeWarp
02-03-2015, 23:56
من دو مگ 8 گیگ ماهیانه از دزد اول داشتم (تا فردا تمومه:n31:) دیشب زدم دانلود دیدم داره کم می کنه از حجم . امروز صبح زنگ زدم طاهرنژاد یارو کپ کرد که شما از کجا شماره مستقیم اتاق ما رو داری :n02:(با موبایل زنگ زدم)

در مورد این دانلود شبانه و ... باهاش صحبت کردم همون حرف های تکراری گفت و اینکه (چون من حومه رشتم) برای ثبت نام و گرفتن اطلاعات برو مخابرات محل خودتون .

فقط این وسط یه چیزی رو لو داد که نمی دونم اجرایی کنن یا نه ( گاو دکفته بازاره ، کاراشون سر و ته نداره که :n27:) که بعد عید یعنی به زودی یه تعرفه نامحدود (فقط 128 و 256 ) می خوان بذارن (منم بهش گفتم همون دیال آپ سابق دیگه ):n31: میخنده مرتیکه :n04:

و اما از مخابرات محلمون جویا شدم .من که فرق این حالتی که داشتیم با این روش جدید رو نگرفتم . 2 مگ 5 گیگ (ماهی 24 تومن ) هر دو ماه رو قبض میاد با دانلود رایگان از 1 تا 7 صبح (احتمالا همون سرعت 120 برای دو مگ) .ماه به ماه هم حجم رو بهت میدن و نه یک دفعه و سر ماه حجم باقی مونده می سوزه :n04: شاهکاره واقعا نمیره ماه بعد :n21:

خوب همون ماه به ماه پرداخت می کردیم خوب این حرکت یعنی چی ؟!!!! :n13:

JUST KIOSK
03-03-2015, 00:01
کسی اینجا پارس آنلاین داره؟ پینگ چطوره برای بازی؟

هیچ کسی پارس آنلاین نداره؟ آسیاتک چطور؟

officer
03-03-2015, 00:52
اینو کجای دلم بزارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
+
نکته جالب ماجرا اینه که فقط IP گوشی مشکل داره، وگرنه اینستاگرام به راحتی با بروزر کامپیوتر باز میشه.

اخیرا مشترکان برخی سرویس‌دهنده‌های اینترنتی در دسترسی به اینستاگرام با محدودیت مواجه شده‌اند،
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت می‌گوید: اختلالی در دسترسی به این برنامه ایجاد نشده و مشکلات احتمالی مشترکان به دلیل مشکل IP کاربر است.

Dadashmohammad22
03-03-2015, 01:17
من اینو نمیفهمم، اینا که دیگه شبانه رایگان رو برداشتن. پس از لحاظ تئوری کیفیت اینترنت تو تمام ساعات باید ثابت باشه دیگه. چرا هنوز وارد ساعت 1 میشم سرعت دانلود به نصف کاهش و کیفیت پینگ و delay و time out به دوبرابر افزایش پیدا میکنه.
کم کم دارم به این فکر میکنم به خودم بمب ببندم نصف شب برم تو خونه طاهر نژاد

JUST KIOSK
03-03-2015, 01:23
من اینو نمیفهمم، اینا که دیگه شبانه رایگان رو برداشتن. پس از لحاظ تئوری کیفیت اینترنت تو تمام ساعات باید ثابت باشه دیگه. چرا هنوز وارد ساعت 1 میشم سرعت دانلود به نصف کاهش و کیفیت پینگ و delay و time out به دوبرابر افزایش پیدا میکنه.
کم کم دارم به این فکر میکنم به خودم بمب ببندم نصف شب برم تو خونه طاهر نژاد

حرفی که زدی حتی به عنوان شوخی هم جالب نیست.

Dadashmohammad22
03-03-2015, 01:37
حرفی که زدی حتی به عنوان شوخی هم جالب نیست.

اگه منظورت جمله آخرمه که کاملا جدی گفتم. این حروم زاده های به هر قیمتی شده میخوان جیب خودشونو پر کنن. من ناراحتی اعصاب دارم میگیرم به خاطر رذالت اینا

saeid 22
03-03-2015, 01:41
ولش کنید این آشنای اول رو خدا لعنت کنه اینا رو تست سرعت دانلود با سیمکارت همرا اول

shahin1373
03-03-2015, 03:20
تست سرعت 3G ایرانسل - دخانیات

shahabtaheri
03-03-2015, 10:36
بچه ها چند تا سوال در مورد اندیشه دارم لطفا جواب بدید.
سرعت نامحدود اندیشه ( 128 و 256 ) چقدره؟؟ و نامحدودش واقعا نامحدوده؟؟
دانلود رایگان شبانه اندیشه با چه سرعتی دانلود میکنه؟؟ و ایا محدودیت خاصی برای دانلود شبانه داره؟؟

G.D.ragon.Ir
03-03-2015, 10:55
بچه ها چند تا سوال در مورد اندیشه دارم لطفا جواب بدید.
سرعت نامحدود اندیشه ( 128 و 256 ) چقدره؟؟ و نامحدودش واقعا نامحدوده؟؟

تا اتمام "حداقل تبادل ترافیک" سرعت رو چند برابر می کنند و بعد از اون, سرعت واقعی میشه مثلآ برای 16 = 8 / 128 آره کاملآ نامحدود هست

2471
03-03-2015, 12:27
تا اتمام "حداقل تبادل ترافیک" سرعت رو چند برابر می کنند و بعد از اون, سرعت واقعی میشه مثلآ برای 16 = 8 / 128 آره کاملآ نامحدود هست
ببخشید منظورتون از "حداقل تبادل ترافیک" چیه؟ وضعیت اینترنت 256 من در چهار پنج ماه گذشته به این شکله :
یکی دو روز قبل از اتمام شارژ ماهیانه سرعت از 30-25 به 120-100 میرسه :n09: و تا سه چهار روز بعد از شارژ مجدد هم این وضعیت ادامه پیدا میکنه تا اینکه سرعت دوباره به همون حدود 30-25 میرسه :n23:!!
لازم به ذکره که تا تابستون سرعت دانلود من همواره 60 بوده و بعد از اون به یکباره با این افت سرعت مواجه شدم :n38:! میخواستم بدونم این وضعیت طبیعیه؟

Sat_Sat
03-03-2015, 19:02
دوستانی که آشنای اول دارن در صورت تمایل می تونم براشون فایل هاشون رو دانلود کنم و روی هارد یا روی دی وی دی تو رشت تحویلشون بدم فقط بچه های آشنای اول حداقل کاری هست که میتونم براتون انجام بدم

قیمت خیلی ارزونتر از خرید گیگ توسط خودتون

سوالی بود تو پخ بپرسید

Mahdi_Co_1368
03-03-2015, 20:44
حجم منم دیشب کم شده (2 مگ آشنای دزد) :n34:

کسی نمیدونه اگه به 1 ساله تغییر سرویس بدیم هر موقع که خواستیم مثلا 2 ماه بعد میشه انصراف داد یا حتما باید

تا 1 سال کاربر مخابرات باشیم؟ مودم رایگان رو الان میدن؟

Mahdi_Co_1368
03-03-2015, 20:44
حذف شود ..........

hamidreza2010
04-03-2015, 00:19

کسی نمیدونه اگه به 1 ساله تغییر سرویس بدیم هر موقع که خواستیم مثلا 2 ماه بعد میشه انصراف داد یا حتما باید

سلام
نمیشه انصراف داد چون قرار داد بستید ، آره مودم میدن
به نظرم نکنید اینکارو ، چون اینا وقتی با این روش یوزر جذب کردن سرعت شبانه سالانه ها رو هم محدود میکنن
الان صحبت چند صفحه اخیر این تاپیک در مورده همین کثافت کاری مخابرات هست

G.D.ragon.Ir
04-03-2015, 06:36
ببخشید منظورتون از "حداقل تبادل ترافیک" چیه؟ وضعیت اینترنت 256 من در چهار پنج ماه گذشته به این شکله :
یکی دو روز قبل از اتمام شارژ ماهیانه سرعت از 30-25 به 120-100 میرسه :n09: و تا سه چهار روز بعد از شارژ مجدد هم این وضعیت ادامه پیدا میکنه تا اینکه سرعت دوباره به همون حدود 30-25 میرسه :n23:!!
لازم به ذکره که تا تابستون سرعت دانلود من همواره 60 بوده و بعد از اون به یکباره با این افت سرعت مواجه شدم :n38:! میخواستم بدونم این وضعیت طبیعیه؟
حداقل تبادل ترافیک برای 128 میشه 6 و برای 256 میشه 16 گیگ
ماه پیش برای منم اینجوری شد درهرصورت اون سرعت بالا رو از حداقل تبادل ترافیک این ماه کم کردن

redfild
04-03-2015, 10:14

سلام
نمیشه انصراف داد چون قرار داد بستید ، آره مودم میدن
به نظرم نکنید اینکارو ، چون اینا وقتی با این روش یوزر جذب کردن سرعت شبانه سالانه ها رو هم محدود میکنن
الان صحبت چند صفحه اخیر این تاپیک در مورده همین کثافت کاری مخابرات هست
در تائید حرف های ایشون ، سرعت سالانه ها الان هم محدود هست ،فعلا هر چه سرعت باشه مثلا 1 مگ سالانه سرعت از نصف کمتر میشه ، یعنی برای من مثلا الان شبی 60 کیلوبایت هست .
اونچه که ایشون میفرمایند کاهش سرعت به 2-3 هفته قبل هست که شبی 6-7 کیلوبایت شده بود ، یعغنی شیر 1 به 8 که به احتمال زیاد اینکار رو بعد از کمپین بهاره میکنن.
در مورد موردم هم مطمئن بشید بهتون میدن ، به من ندادن اون موقع گفتن تموم شده مودم ! جاش 2 گیگ ترافیک ماهانه اضافه کردن . کلا دزد قدری هستن برای خودشون ، نهایتا تصمیم با شماست .

Dadashmohammad22
04-03-2015, 18:14
از دیشب که ترافیکم تموم شده با مرورگر Chrome نمیتونم به این انجمن و سایت گوگل برم. وقتی میرم بلافاصله Redirect میشه به این آدرس:
کسی تجربه همچین چیزی داره؟
البته اگه بخوام دقیقتر بگم، بعد از گرفتن 100 مگ ترافیک رایگان این اتفاق افتاد.
ولی تو وFirefox و IE همه چی درسته. تو قسمت Properties و Target هم نگاه کردم هیچ لاینی اضافه نشده.
سایتش یه جور اکانتینگ داره که گویا مربوط به شبکه و اینترنت هست. ولی ربطشو به مخابرات نمیدونم. و اینکه چرا فقط با Chrome اینطوریه

officer
04-03-2015, 22:35
از دیشب که ترافیکم تموم شده با مرورگر Chrome نمیتونم به این انجمن و سایت گوگل برم. وقتی میرم بلافاصله Redirect میشه به این آدرس:
کسی تجربه همچین چیزی داره؟
البته اگه بخوام دقیقتر بگم، بعد از گرفتن 100 مگ ترافیک رایگان این اتفاق افتاد.
ولی تو وFirefox و IE همه چی درسته. تو قسمت Properties و Target هم نگاه کردم هیچ لاینی اضافه نشده.
سایتش یه جور اکانتینگ داره که گویا مربوط به شبکه و اینترنت هست. ولی ربطشو به مخابرات نمیدونم. و اینکه چرا فقط با Chrome اینطوریه

سلام

cached images and files مرورگرت رو پاک کن درست میشه.

ghazal.kz
05-03-2015, 08:45
سلام...من شنبه دارم ميرم قراردادم رو با آشناي اول -دزد اول-:n02: فسخ كنم...:n05:
دوستان پس مطمئنا سرعت دانلود رايگان انديشه خوبه؟!!!
از انديشه نت بگيرم؟
سرع دانلود رايگان شبانش چنده؟:n36:

saeid 22
05-03-2015, 12:05
سلام...من شنبه دارم ميرم قراردادم رو با آشناي اول -دزد اول-:n02: فسخ كنم...:n05:
از انديشه نت بگيرم؟
سلام
من سوال کردم میگن1 مگ بگیری سرعت دانلود شبانه اش از 75 کیلوبایت تا بهترین حالتش 128 کیلوبایت هستش

zerocold981
05-03-2015, 15:23
از انديشه نت بگيرم؟

من 512 دارم راضیم سرعتش بستگی به سروری که دانلود می کنی داره
بین 120 تا 130 اگه از سرورهایی مثل سافت 98 باشه 190 تا 220 میره

redfild
05-03-2015, 16:23
خب دوستانی که گیلان-رشت-منطقه 3 قطعی خط دارند ، از اونجا که اپراتورها کلا در جریان نیستند و در باغ هم نیستند بنده اطلاعات کلی که یکی از دوستانم با پرس و جو گرفتند و به من دادند رو خدمتتون عرض می کنم :

1. خط ها قطع هست تا کابل برگردون که حدود 3 روز هست تموم بشه ، هر چند ممکنه شما تلفنتون قطع باشه ، چراغ لینک DSL داشته باشید ولی چراغ اینرتنتتون قرمز باشه.
2. وقتی تموم شد شماره ها تغییر میکنه و طی نامه ای به اطلاع شما میرسه .
3. اونهایی که از مخابرات دارند ظاهرا بطور اتوماتیک با شماره جدیدشون لینک میشن به مخابرات و اونهایی که از اندیشه و شاتل یا هر شرکت دیگه ای دارند باید تشریف ببرند فسخ کنن ، ما به التفاوت پولشون رو دریافت کنن و بیان مخابرات ثبت نام کنند ، چون رو فیبر نوری فقط خود مخابرات اینجا سرویس میده ! تا مثه جاهای دیگه بعدا تجهیزات شرکت های دیگه هم نصب بشه ( چند ماه قبل در جریان بودم برای رایزنی با شرکت ها جلسه دارند ! حالا حتما به نتیجه نرسیده ) .

اینها رو یکی از دوستان که رفته بود حضوری و تلفنی پرس و جو کرده بود صحبت میکردیم میگفت ، امیدوارم برای کسی مفید واقع بشه .

manishabanzadeh
05-03-2015, 18:20
دوباره نت ترکید!
پینگ و لاست و غیره.همش یک هفته خوب بود.واقعا باعث تاسفه

mtn877
05-03-2015, 18:42
دوباره نت ترکید!
پینگ و لاست و غیره.همش یک هفته خوب بود.واقعا باعث تاسفه

آره دوباره افتضاح شده

naim697
06-03-2015, 01:15
الان داخله گیلان بهترین انتخاب اینترنت همراه اول یا ایرانسل هستش با خرید یه مودم 3 جی

خیلی سرتر از دزد های آشنای اول یا مافیا گیلان اندیشه سبز هستن .

mtn877
06-03-2015, 01:23
سرعت دانلودم باید رو 120 باشه الان اومده بین 15 تا 20 ، پشتیبانی میگه بارون اومده نویزها رفته بالا ، درصورتی که من اصلا نویز ندارم snr رو 26 هستش، بعدشم 10 نفر تو صف اپراتور هستن تابلو که یه خبری شده به جای اینکه بگن بله مشکل هست همش انکار میکنن...اندیشه 256 حجمی خط 8

samin_panahi
06-03-2015, 01:32
الان داخله گیلان بهترین انتخاب اینترنت همراه اول یا ایرانسل هستش با خرید یه مودم 3 جی

خیلی سرتر از دزد های آشنای اول یا مافیا گیلان اندیشه سبز هستن .

یه سری توضیح در موردش می دید؟
نرخ ها رو دیدم و سایت ایرانسل رو خوندم اما خوب معمولا اون چیزی که می نویسن با واقعیت تفاوت داره
ساعت رایگان داره؟
سرعت دانلودش به چه صورته؟
چطور می شه از تو کامپیوتر (لپ تاپ نه ها) ازش استفاده کرد؟
سرعت دانلودش تو کامپیوتر کمتر می شه؟ یا مثلا مصرف حجمش؟
چون یکی از بچه ها که رایتل داشت می گفت با لپ تاپ که وصل می شه هم سرعتش کمتر می شه هم حجمش سریع تر تموم می شه!
در کل هر توضیحی که لازمه رو بدید ممنون می شم!

supermax15
06-03-2015, 02:47
مگه کابل نت از فاضلاب میگذره که وقتی بارون میاد نویز بنداره ؟

fafe5u
06-03-2015, 04:03
سلام ، این محدودیت روزانه ، محدودیت ماهانه چیه که به گزینهای تمدید اضافه شده ؟ من میخوام 256 با 16 گیگ ترافیک تضمین شده تمدید کنم ولی میزنه که 1.5گیگ روزانه یا 24گیگ ماهانه ! :n04: اندیشه زرد خزر

asksup
06-03-2015, 10:15
سلام ، این محدودیت روزانه ، محدودیت ماهانه چیه که به گزینهای تمدید اضافه شده ؟ من میخوام 256 با 16 گیگ ترافیک تضمین شده تمدید کنم ولی میزنه که 1.5گیگ روزانه یا 24گیگ ماهانه ! :n04: اندیشه زرد خزر

دوست عزیز.
اون توضیحات یعنی شما در اخرین روز مصرف اینترنتتون 1.5 گیگ دانلود داشتید و در اخرین ماه مصرف 24 گیگ بایت دانلود.
همون طور که مستحضرید وقتی شما سرویس 256 نامحدود با سرعت 16 گیگ تضمینی رو خریدید 16 گیگابایت اول دانلود شما با سرعت بیشتر از 1 مگابیت دانلود خواهید داشت و بعد از ان سرعت شما به 256 کیلو بیت کاهش خواهد یافت.
2 انتخاب جدید در اختیار شماست:

1-میخواهید سرویس 256 نامحدود هر روز بعد از مصرف حدود 550 مگابایت ( 16 گیگ / 30 روز) کاهش سرعت پیدا کند اما روز بعد دوباره به سرعت بالای 1 مگابیت برسد
2-میخواهید کل 16 گیگابایت یکباره برای شما محاسبه شود و پس از مصرف 16 گیگ تا پایان قرارداد ماهانه سرعت شما 256 کیلوبیت باشد.

در مورد جنابعالی شما چون بیشتر از 16 گیگابایت دانلود دارید حتما سرعت شما کاهش می یابد اما انتخاب نوع تغییر سرعت با شماست. اگر مود روزانه را انتخاب بفرمایید فردا دوباره سرعت شما بالا خواهد رفت

manishabanzadeh
06-03-2015, 10:20
این مشکل جدید که بوجود اومده کی رفع میشه؟دوباره کجا ترکیده؟ کی پاشو روی سیم گذاشته؟! دوباره وضع شد مثل قبل.این چه وضعیه آخه؟ ما هم تحملمون حدی داره!حتی از ماه گذشته هم وضع بدتر شده.50% لاست؟!

Kasra 91
06-03-2015, 18:21
بچه ها کسی تنطیمات پروتکل PV4 شرگت اندیشه رو داره بهم بگه ؟ ماله من رو اتوماته حس میکنم وای فای گوشی باهاش مشکل داره میخوام عدد هارو وارد کنم شاید درست شد
ممنون

mtn877
06-03-2015, 23:32
بچه ها کسی تنطیمات پروتکل PV4 شرگت اندیشه رو داره بهم بگه ؟ ماله من رو اتوماته حس میکنم وای فای گوشی باهاش مشکل داره میخوام عدد هارو وارد کنم شاید درست شد
ممنون

mtn877
06-03-2015, 23:37
نمی دونم چرا ولی وقتی آی پی هایی که با 93 و 89 شروع میشن رو میگیرم سرعت وبگردی و کلا باز شدن سایت ها برام سریعتر میشه

asksup
06-03-2015, 23:46
نمی دونم چرا ولی وقتی آی پی هایی که با 93 و 89 شروع میشن رو میگیرم سرعت وبگردی و کلا باز شدن سایت ها برام سریعتر میشه

چون احتمالا تجهیزات فیلترینگ و gateway بین اللمل فرق میکنه.

TimeWarp
07-03-2015, 01:08
1-میخواهید سرویس 256 نامحدود هر روز بعد از مصرف حدود 550 مگابایت ( 16 گیگ / 30 روز) کاهش سرعت پیدا کند اما روز بعد دوباره به سرعت بالای 1 مگابیت برسد
2-میخواهید کل 16 گیگابایت یکباره برای شما محاسبه شود و پس از مصرف 16 گیگ تا پایان قرارداد ماهانه سرعت شما 256 کیلوبیت باشد.

550 مگابایت :n08:چه امکاناتی :n15:

به جای اینکه تجهیزات و فناوری خودشون رو در جهت ارایه ی سرویس بهتر و بدون محدودیت و افزایش سرعت (ولو افزایش قیمت در حد نت جهانی ) به کار بگیرن هر روز محدودیت ها رو بیشتر میکنن و همین آب باریکه ای هم که داره میاد رو میخوان قطع کنن.

عزیز من 16 گیگ ماهیانه الان تو دانلودرها به حساب نمیاد (4 تا فیلم و کلیپ و موزیک ویدئو دانلود کنه همراه وبگردی ) چند شبه تمومه
طرف نامحدود نگیره سنگین تره :n27:
بعد اونم که سرعت میشه دیال آپ در حد زیر 5 کیلوبایت (یعنی از زیر صفر تا 4.99 کیلوبایت نوسان داره اونم سینوسی :n02:)

شما به اون (در این دوره و زمونه ) میگی نت ؟!!!!!! واقعا خجالت آوره.

officer
07-03-2015, 01:38
صحبت نت نبودنِ نتِ ایرانو کردین، بیاین یه عکس بزارم اینجا سر حال بشیم همگی

این عکس سرویس های شرکتی (telenor) هست که قبل از اینکه بیام تو این مملکت زندگی کنیم ازش سرویس میگرفتیم
حداقل سرعت دانلود رو هم ریز نوشته دقت کنید، قیمت های ماهیانه هم نصف کنید میشه به پول خودمون، یعنی 200 کرون، میشه حدود 100 هزار تومن.

کاملا نامحدود هم هست تمام سرویس ها.
ما شاید 50 سال دیگه به امروزه اینا برسیم، نه زیر ساخت مخابراتی داریم، نه تجهیزانی نه مدیریتی ... فقط صدامون بلنده و دلمون الکی خوش.

mtn877
07-03-2015, 01:59
دو سه روز نت اندیشه وحشتناک داغون شده ، صد رحمت به دایل آپ ، قبلا سایتهای خارجی به سختی باز میشدن الان دیگه داخلی ها هم یکی در میون باز میشن، سرعت دانلود هم که شدیدا نوسان پیدا کرده، پینگ و تایم اوت که از یه هفته پیش هم بدتر شده، موندم فقط اندیشه اینجوریه یا بقیه ISP ها هم این مشکل رو دارن؟

zerocold981
07-03-2015, 09:42
صحبت نت نبودنِ نتِ ایرانو کردین، بیاین یه عکس بزارم اینجا سر حال بشیم همگی

این عکس سرویس های شرکتی (telenor) هست که قبل از اینکه بیام تو این مملکت زندگی کنیم ازش سرویس میگرفتیم
حداقل سرعت دانلود رو هم ریز نوشته دقت کنید، قیمت های ماهیانه هم نصف کنید میشه به پول خودمون، یعنی 200 کرون، میشه حدود 100 هزار تومن.

کاملا نامحدود هم هست تمام سرویس ها.
ما شاید 50 سال دیگه به امروزه اینا برسیم، نه زیر ساخت مخابراتی داریم، نه تجهیزانی نه مدیریتی ... فقط صدامون بلنده و دلمون الکی خوش.

جالبه اولیش دقیقا مثل اینترنت 10 مگ مخابراته روش نوشه 10 مگ هست ولی زیریش نوشته کمترین دانلود از 2 مگ یعنی فقط اسم 10 مگ رو داره
راستی یکی از دوستام یک هفته ای رفته قبرس زنگ زد میگه فکر کردم اومدم اینجا اینترنت نامحدود دارم دیده دقیقا مثل ایرانه حجمی هستش :D

officer
07-03-2015, 12:57
دقيقا، نوشته "تا ١٠ مگ" نه اينكه ١٠ مگ باشه. البته سرعت اينترنتشون به حداكثر نزديكه هميشه تا به حداقل.

قبرس رو خبر ندارم ولى كشوراى اسكانديناوى و غرب اروپا اينترنتشون معمولا نامحدود و با كيفيته واقعا. آدم روحيش عوض ميشه [emoji3][emoji113]

officer
07-03-2015, 13:06
دقيقا، نوشته "تا ١٠ مگ" نه اينكه ١٠ مگ باشه. البته سرعت اينترنتشون به حداكثر نزديكه هميشه تا به حداقل.

قبرس رو خبر ندارم ولى كشوراى اسكانديناوى و غرب اروپا اينترنتشون معمولا نامحدود و با كيفيته واقعا. آدم روحيش عوض ميشه [emoji3][emoji113]

mrnht
07-03-2015, 13:24
اصطلاح «کم‌فروشی» اینترنت به این معناست که شرکت اینترنتی، میزان پهنای باندی را که از شرکت ارتباطات زیرساخت خریداری می‌کند در اختیار تعداد بیشتری از افراد می‌گذارد که این امر در نهایت باعث ایجاد ترافیک بیشتر و در نتیجه کاهش سرعت و کیفیت اینترنت برای همه خریداران می‌شود. گروهی از کاربران در ایران اعلام کرده‌اند که اینترنت خریداری شده از سوی برخی از شرکت‌ها، با بسته‌ای که آن‌ها پیش از خریداری اعلام کرده‌اند مطابقت ندارد.بر اساس مصوبه‌ای که کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارائه کرده، سرویس ADSL در ایران باید با ضریب اشتراک ۱ به ۸ ارائه شود اما گاهی این ضریب از سوی اپراتور ارائه‌دهنده تغییر پیدا می‌کند.حدود سه ماه قبل سازمان تنظیم مقررات ارتباطات اعلام کرد که تمامی اپراتورهای ارایه‌دهنده سرویس اینترنت پرسرعت موظف هستند سامانه سنجش سرعت و کیفیت را در پایگاه اطلاع‌رسانی خود راه‌اندازی کنند تا به این ترتیب احتمال تقلب در فروش اینترنت از سوی این اپراتورها کاهش پیدا کند.

غلامرضا داداش‌زاده هدف از راه‌اندازی این سامانه را حمایت از حقوق کاربران دانست و اعلام کرد که مشترکان می‌توانند درصورت مشاهده عدم تطابق مشخصات سرویس خود با نتایج تست‌های سامانه مربوط به اپراتور (لینک سنجش سرعت و کیفیت در سایت اپراتور) در مرحله اول، موضوع را از اپراتور ارایه‌دهنده سرویس پیگیری کنند و درصورت رفع نشدن مشکل، شکایت خود را در سامانه ۱۹۵ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ثبت کنند.

منبع:

mrnht
07-03-2015, 13:29
من با هر مرورگری تو پنل اندیشه رو مشاهده کیفیت خط تلفن میزنم صفحه سفید میمونه واسه شما هم همینطوره؟

manishabanzadeh
07-03-2015, 13:38
آره اصلا صفحه خالیه.کار نمیکنه.الکیه

asksup
07-03-2015, 23:43
من با هر مرورگری تو پنل اندیشه رو مشاهده کیفیت خط تلفن میزنم صفحه سفید میمونه واسه شما هم همینطوره؟

باید کار کنه. کدوم مرکز هستید لطفا بهم پیام خصوصی بدید چک کنم

naim697
08-03-2015, 01:34
قید دزد های آشنای اول و اندیشه را بزنید . فقط الان بهترین اینترنت 3 جی یا مودم بخرید یا گوشی را با هاتس پات وصل کنید به pc

تا 4 مگ هم راحت میره

TimeWarp
08-03-2015, 01:42
قید دزد های آشنای اول و اندیشه را بزنید . فقط الان بهترین اینترنت 3 جی یا مودم بخرید یا گوشی را با هاتس پات وصل کنید به pc

تا 4 مگ هم راحت میره

اینام فقط به فکر مراکز استان و حداکثر چندتا شهرستان هستن و دکل هاشونو افزایش نمیدن . بنده 10 کیلومتری رشتم بازم رو گوشی میزنه E و خبری از 3G نیست :n21:

naim697
08-03-2015, 02:59
نه بابا مگه میشه ؟ شما دقیقا کجایی ؟ همراه اول 3 جی نداری ؟

امروز تو مسیر انزلی و تالش بودم جاهایی که اصلا جنگل بود یهو 3 جی میشد تعجب کردم .

اینام فقط به فکر مراکز استان و حداکثر چندتا شهرستان هستن و دکل هاشونو افزایش نمیدن . بنده 10 کیلومتری رشتم بازم رو گوشی میزنه E و خبری از 3G نیست :n21:

TimeWarp
08-03-2015, 06:25
نه بابا مگه میشه ؟ شما دقیقا کجایی ؟ همراه اول 3 جی نداری ؟

امروز تو مسیر انزلی و تالش بودم جاهایی که اصلا جنگل بود یهو 3 جی میشد تعجب کردم .

اتوبان رشت قزوین ، نرسیده به نیروگاه سیکل ترکیبی یا پایانه باربری (استاندارد)

Amir-Rainman
08-03-2015, 08:04

تا 4 مگ هم راحت میره

3G همراه اول مگه تو رشت راه افتاده؟!؟!؟

من خودم چند ماه یه سیم ایرانسل انداختم تو مودم با همین کارمیکنم ولی همچنان میخوام ADSL بگیرم !!!

manishabanzadeh
08-03-2015, 08:36
دوستان توجه کنین ایترنت وایمکس برا دانلود خوبه سرعت بالایی داره اما از نظر پینگ و پاکت لاست کیفیت خوبی نداره و گاهی اختلال ایجاد میشه توش که البته این همه جا هست.هیچ جای دنیا ایترنت غیر کابلی برا بازی توصیه نمیشه ولی برا دانلود عالیه

mrnht
08-03-2015, 11:23
باید کار کنه. کدوم مرکز هستید لطفا بهم پیام خصوصی بدید چک کنم

شما برای ارسال پیام خصوص باید حداقل 10 مطلب در انجمن ارسال کرده باشید .

شد 10 تا ارسال میکنم....

mrnht
08-03-2015, 11:28
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پهنای باند داخلی که در اوایل سال 700 کیلو بایت بر ثانیه بود، امروز به 1600 رسیده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ( واحد مرکزی خبر )، محمود واعظی در حاشیه مراسم درخت کاری در محوطه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران گفت پهنای باند بین‌الملل نیز با فرمولی که 80 درصد پهنای باند داخلی و 20 درصد پهنای باند بین الملل است، پیش می‌رود.

واعظی با بیان اینکه چرا مردم متوجه افزایش پهنای باند نمی‌شوند، گفت: امروز تعداد کاربران اینترنت پرسرعت از 3 میلیون به 8 میلیون رسیده و تعداد کاربران اینترنت موبایل نیز به بیش از 10 میلیون افزایش یافته است. :n38:

لینک: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mtn877
08-03-2015, 12:18

برای هیچکس اون صفحه باز نمیشه ، اوایل کار می کرد اما الان خیلی وقته که فقط یه صفحه سفید نشون میده.

naim697
08-03-2015, 13:13
آره عزیز رشت همه جاش آنتن میده 3g همراه اول سرعتش هم از ایرانسل بالاتره --
مودم 3 جی بخری راحت میشی

3G همراه اول مگه تو رشت راه افتاده؟!؟!؟

من خودم چند ماه یه سیم ایرانسل انداختم تو مودم با همین کارمیکنم و کاملاً راضیم ولی همچنان میخوام ADSL بگیرم !!!

naim697
08-03-2015, 13:15
اتوبان رشت قزوین ، نرسیده به نیروگاه سیکل ترکیبی یا پایانه باربری (استاندارد)

آها اون سمت نمیدونم ولی تا اطراف میدان گیل آنتن میده

minime
08-03-2015, 13:59
برای هیچکس اون صفحه باز نمیشه ، اوایل کار می کرد اما الان خیلی وقته که فقط یه صفحه سفید نشون میده.

برا من باز میشه کار هم میکنه

officer
08-03-2015, 14:22
3g ایرانسل همه جای رشت آنتن نمیده آقا، شایعه چرا میکنید ؟ حتی outdoor هم همه جا آنتن نداره.

zerocold981
08-03-2015, 14:47
واسه منم همینطور میاد مشکلی نداره

6462
08-03-2015, 18:55
سلام
دوستان کمپین سالیانه آشنای اول دو مگ، سرعت شبانش چنده؟

Dadashmohammad22
08-03-2015, 19:23
بله تایید میکنم که 3g ایرانسل همه جا آنتن نمیده. من تو بلوار دیلمان 3g ندارم. رفیقم تو بلوار دیلمان یه کوچه پایین تر (100 متر حدودا) داره. اینطوریاست خلاصه

SA.JJ.AD
08-03-2015, 19:37
دوستانی که از بسته های 3G همراه اول یا ایرانسل استفاده میکنن و میگن سرعت خوبه تو رشت ، لطف میکنن توضیح بدن وضعیت دانلودر ها چطوره ؟
+
اینطور که من تو سایت هاشون دیدم ، اگه به 150 مگ روزانه و 1.5 گیگ یه ماهه باشه که اصلا نمیصرفه !:n21:وقتی حجم 1.5 گیگ ماهیانه باشه ، سرعت 1000 مگ هم باشه کاملا بی ارزش میشه :n27: ! اگه بسته خاصی سراغ دارید برا هر کدوم از اپراتور ها که بشه حداقل ماهی 30 گیگ دانلود کرد ممنون میشم معرفی کنید استفاده کنیم ،:)

این آشنای اول رو هم فسخ میکنم تا عید :n21:

TimeWarp
09-03-2015, 02:05
سلام
دوستان کمپین سالیانه آشنای اول دو مگ، سرعت شبانش چنده؟

125 :n21: کم فروشی و دزدی در حد تیم ملی .

saeid 22
09-03-2015, 03:39
دوستانی که از بسته های 3G همراه اول یا ایرانسل استفاده میکنن و میگن سرعت خوبه تو رشت ، لطف میکنن توضیح بدن وضعیت دانلودر ها چطوره ؟
+
اینطور که من تو سایت هاشون دیدم ، اگه به 150 مگ روزانه و 1.5 گیگ یه ماهه باشه که اصلا نمیصرفه !:n21:وقتی حجم 1.5 گیگ ماهیانه باشه ، سرعت 1000 مگ هم باشه کاملا بی ارزش میشه :n27: ! اگه بسته خاصی سراغ دارید برا هر کدوم از اپراتور ها که بشه حداقل ماهی 30 گیگ دانلود کرد ممنون میشم معرفی کنید استفاده کنیم ،:)

من چند صفحه قبل سرعت دانلود با همراه اول رو گذاشتم
به نظر من ایرانسل از لحاظ قیمت به صرفه تر هستش
1 گیگ 1 روزه 2-8 صبح 1000 تومن
ساعت 2 تا 8 صبح نامحدود بمدت یک هفته 10 تومن
ساعت 2-8 صبح 24 گیگ یک ماهه 10 تومن
-----------------------------
کاربر naim697 شما مودم 3g دارید مارکش چی هست؟ سرعتش با نرم افزار IDM چند کیلوبایت هستش؟باتشکر

cheshmak.a
09-03-2015, 03:47
+

ایرانسل طرح شبانه 7 روزه 2-8 نامحدود با هزینه 10 تومن بنظرم ارزش داره ولی مثل اینکه جا با جا سرعتش خیلی فرق میکنه
واسه من روی H و گاهی اوقات H+ و با استفاده از هات اسپات گوشی سرعتش حدودا 300-400 بود

shah125
09-03-2015, 09:36
3g ایرانسل همه جای رشت آنتن نمیده آقا، شایعه چرا میکنید ؟ حتی outdoor هم همه جا آنتن نداره.

بنده مرکز شهر هستم 3g کجا بود

بعضی وقتا میرسیم سر گلسار تازه میفهمم اینترنت چیه همه برنامه ها آپدیت میشه :ی

ارسال کننده های 3g هزینش زیاده طول میکشه همه جار رو نصب کنن ، مثل مبین نت یه سری مراکز رو راه انداخت ولی نه همه جا رو ، ایرانسل و بقیه هم فقط مراکز اصلی شهرهای اصلی استان ها ، هر استان چند تا شهر اونم نه همه جا

تو کوه و جنگل شاید به دکل نزدیک بودید و امواج رو راحت گرفتید دلیل نمیشه ولی تو شهر ها اینطور نیست

عجیبه تو ای دی اس ال که میگن رشت شهری که تراکمش زیاده و زیر ساختش مشکل داره یعنی نمیشه این بار قضیه به نفع مردم بشه ؟ چند تا پخش کننده رو دکل ها بیشتر نصب کنن جمعیت مگه متمرکز نیست تو یه منطقه و مثل شهرهای دیگه پخش نیستن چرا باز این موضوع به ضرر ما گیلانی ها تموم میشه

اینجاست که هر دری که به نفعشون باشه حرف میزنن

Samanpes
09-03-2015, 15:17
یه سوال برای شما هم سرعت نت آشنای آخر کم شده ؟؟؟ من 512 دارم خیلی سرعت کم شده :| .... بعد نویز هم رفته بالا :| .... قضیه چیه ؟؟؟ لطفا یکی توضیح بده ؟:n34:

I Walk Alone
09-03-2015, 15:51
سلام دوستان. 6 7 سال هست که از مشترکین پارس انلاین هسم ولی چند ماه پیش دانلود رایگان شبانه رو حذف کردن, حالا میخوام تخلیه کنم بیام آشنای اول. سوالم اینه که دانلود شبانه در آشنای اول رایگانه ؟ اگه رایگان هست در چه ساعاتی و سرعت در چه حدی هست.

mrnht
09-03-2015, 16:25
سلام دوستان. 6 7 سال هست که از مشترکین پارس انلاین هسم ولی چند ماه پیش دانلود رایگان شبانه رو حذف کردن, حالا میخوام تخلیه کنم بیام آشنای اول. سوالم اینه که دانلود شبانه در آشنای اول رایگانه ؟ اگه رایگان هست در چه ساعاتی و سرعت در چه حدی هست.

سلام
افت سرعت و قطعی نداره؟
چه سرویسی دارین و سرعت دانلود چقدره؟