PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اینترنت استان گیلان

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97

arashlolos
04-10-2011, 17:41
خواستم تبریک بگم بابت اینکه بالاخره تو رنکینگ سرعت دانلود ها تو دنیا آخر شدیم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
این هم دستاوردی دیگر از دولت !!!
بابا دولت اگه بخواد که سرعت 7 مگ میده دادا.
نمیخوان سرعت زیاد شه ...آخه بعضی ایرانیا خیلی بی جنبه اند

آقا قیمتا داره میاد پایین راسته ماله اندیشه هم می خواد بیاد پایین قیمتاش
حتما از اون طرف سرعتا هم میاد پایین...خلاف این امکان نداره!!

badboy2008
04-10-2011, 20:38
یه سوال خارج از موضوع تاپیک

کسی در رشت یه دندان پزشک مجرب و خوب میشناسه (البته زیاد گران گاز هم نباشه)

برای عصب کشی و پر کردن دندونم میخوام

vivasdoler
05-10-2011, 02:05
سلام دوستان من چند سوال داشتم لطفا راهنمایی کنید .
اینکه آیا میتونم با پروانه ی بهره برداری از شرکت شاتل سرویس 2مگ بگیرم ؟؟
یکی از دوستانم میگفت با اینترنت شاتل نمیشه حتی با و پ ان هم به فیس بوک و توییتر سر زد آیا این حرفش درسته ؟؟؟
راسته که میگن شاتل وبگردی ها رو ذخیره میکنه و میدونه که به کدوم سایتها میریم ؟؟؟؟

darkman.p
05-10-2011, 08:21
دندان پزشک خوب دکتر فرهادی پشت داروخانه شبانه روزی گلسار
راجب 2 مگم باید بگم که میده
راجب این خبرم از همون رفیقی پرسیدم که تو اندیشه کار میکنه البته واضح نگفت ولی گفت یه خبرایی هست

soosmar_asl
05-10-2011, 12:36
یکی از دوستانم میگفت با اینترنت شاتل نمیشه حتی با و پ ان هم به فیس بوک و توییتر سر زد آیا این حرفش درسته ؟؟؟
راسته که میگن شاتل وبگردی ها رو ذخیره میکنه و میدونه که به کدوم سایتها میریم ؟؟؟؟

چیز پی ان کلا کلاسش تعطیل شده دادا. ربطی به آی اس پیت نداره .protocol PPTP مشکل داره تو ایران فعلا! اگه منظورت از پروانه ی بهره برداری جواز کسبه آره میشه. در باره سوال آخرتم فقط میشه خندید! این چه سوالیه آخه؟:31:

armin_punisher6
05-10-2011, 13:28
گلساری های اندیشه بیان لطفا سرعت دانلودشونو بگن.

K.N.I.G.H.T
05-10-2011, 13:33
این مسخره بازیا چیه اندیشه راه انداخته !
این اطلاعات رو که همون موقع ثبت نام گرفتن

minime
05-10-2011, 14:28
این مسخره بازیا چیه اندیشه راه انداخته !
این اطلاعات رو که همون موقع ثبت نام گرفتن

کدوم اطلاعات ؟ منظورت ایمیل و تلفن و کروکی هست ؟

K.N.I.G.H.T
05-10-2011, 14:34
کدوم اطلاعات ؟ منظورت ایمیل و تلفن و کروکی هست ؟
آره، منظورم همینه

vivasdoler
05-10-2011, 16:01
چیز پی ان کلا کلاسش تعطیل شده دادا. ربطی به آی اس پیت نداره .protocol PPTP مشکل داره تو ایران فعلا! اگه منظورت از پروانه ی بهره برداری جواز کسبه آره میشه. در باره سوال آخرتم فقط میشه خندید! این چه سوالیه آخه؟:31:

خب من نمیدونستم و پرسیدم دیگه چرا مسخره میکنی منو :دی :31:
میدونم چیز پی ان ها قطع هستن کلی پرسیدم اون سوال رو

nits
05-10-2011, 16:59

در مورد سوال آخرتون باید بگم که یکی از کارمندهای ISP بنده به من گفت که از قوه قضاییه به ما زنگ زدن و گفتن آی پی چند نفر از کاربران رو میخواهیم . ما ( ما همون کارمند شرکت ) هم گفتیم که مسئول این اینترنت و ... فعلا نیست اینجا و ما آی پی ها رو نداریم . من هم داشتم میترکیدم از خنده :laughing::biggrin: ..... همین کارمند به من گفت که تو چی دانلود میکنـــــــــــــــــــــ ـــــــــی ؟؟؟ ..... من هم تاسف خوردم هم واسه خودم و هم واسه اون یارو:2: .... گفتم : ..... دانلود میکنم . میخوای ؟ :27: . این رو گفتم بهش اومدم . خودش فامیل صاحب شرکته و داره واسه خودش حال میکنه تو خونش ما اینجا منتظریم که اینترنت قطع بشه وسط دانلودهامون

minime
05-10-2011, 17:02
آره، منظورم همینه

شاید میخوان روز تولدمون برامون هدیه بفرستن :27:
میگن از وقتی پلیس سایبری راه افتاده اینو از همه سرویس دهنده ها خواستن و ابلاغ رگلاتوری هم هست
باید هویت استفاده کننده کاملا مشخص باشه از نظر حقوقی هم این درسته
وقتی قراردادی بسته میشه باید طرفین قرارداد شناخته شده باشن تا در صورت بروز هر نوع مشکلی قضیه قابل رسیدگی قانونی باشه
پشت اون صفحه ای که دادن امضا کنی رو کامل خوندی ؟

minime
05-10-2011, 17:09
در مورد سوال آخرتون باید بگم که یکی از کارمندهای ISP بنده به من گفت که از قوه قضاییه به ما زنگ زدن و گفتن آی پی چند نفر از کاربران رو میخواهیم . ما ( ما همون کارمند شرکت ) هم گفتیم که مسئول این اینترنت و ... فعلا نیست اینجا و ما آی پی ها رو نداریم . من هم داشتم میترکیدم از خنده :laughing::biggrin: ..... همین کارمند به من گفت که تو چی دانلود میکنـــــــــــــــــــــ ـــــــــی ؟؟؟ ..... من هم تاسف خوردم هم واسه خودم و هم واسه اون یارو:2: .... گفتم : ..... دانلود میکنم . میخوای ؟ :27: . این رو گفتم بهش اومدم . خودش فامیل صاحب شرکته و داره واسه خودش حال میکنه تو خونش ما اینجا منتظریم که اینترنت قطع بشه وسط دانلودهامون

بله مطلبتون خنده دار بود ما هم خندیدم :21:

K.N.I.G.H.T
05-10-2011, 17:15
شاید میخوان روز تولدمون برامون هدیه بفرستن :27:
میگن از وقتی پلیس سایبری راه افتاده اینو از همه سرویس دهنده ها خواستن و ابلاغ رگلاتوری هم هست
باید هویت استفاده کننده کاملا مشخص باشه از نظر حقوقی هم این درسته
وقتی قراردادی بسته میشه باید طرفین قرارداد شناخته شده باشن تا در صورت بروز هر نوع مشکلی قضیه قابل رسیدگی قانونی باشه
پشت اون صفحه ای که دادن امضا کنی رو کامل خوندی ؟
آره خوندم
میدونم اما میگم همه این اطلاعات رو موقع ثبت نام هم داده بودیم
چیز جدیدی ندیدم، به جز کورکی

saeid 22
05-10-2011, 18:05
سلام
بعد از 40 روز بلاخره اندیشه زنگ زد و گفت adsl شما وصل شده مودم من زایکسل وای فای هستش حالا هر کاری میکنم نمی تونم وصلش کنم چراغ روشن و پورت و وای فای سبزه ولی چراغ اینترنت که کره زمین را کشیده قرمزه دوستان خواهشا کمک کنند.باتشکر

darkman.p
05-10-2011, 20:04
امشب سرعت و پينگ عاليه اندىشه مركز. ٧

K.N.I.G.H.T
05-10-2011, 20:15
برای پرداخت آنلاین حتما باید کارت بانک سامان داشته باشی
یا با کارت سایر بانکهایی که عضو شتاب هستن میشه ؟
مثلا ملی

foa.neh
05-10-2011, 21:31
خط4 اندیشه
:27:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

armin_punisher6
05-10-2011, 21:48

میشه بگین سرعت دانلودتون چنده؟
برای پرداخت آنلاین حتما باید کارت بانک سامان داشته باشی
یا با کارت سایر بانکهایی که عضو شتاب هستن میشه ؟
مثلا ملی

به راحتی با کارت ملی میتونین.

nits
05-10-2011, 22:23
نمیدونم کدوم خط هستش .... ولی سرعت واسه چند ساعت خوب بود 120 کیلو . ثابت ... (128 نامحدود ) ..... ولی برگشت سر جای اول ....... یعنی روی 16 :31:

saeid 22
05-10-2011, 23:12
سلام
بعد از 40 روز بلاخره اندیشه زنگ زد و گفت adsl شما وصل شده مودم من زایکسل وای فای هستش حالا هر کاری میکنم نمی تونم وصلش کنم چراغ روشن و پورت و وای فای سبزه ولی چراغ اینترنت که کره زمین را کشیده قرمزه دوستان خواهشا کمک کنند.باتشکر
آقا کسی مودم زایکسل و adsl اندیشه نداره؟
این آدرس را داخل مرورگر وارد میکنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ولی یک سری تنظیمات دستی داره که من نمیدونم کدام را باید انتخاب کنم دوستان لطف کنند تنظیمات را بهم بدن.
مثال
Name My isp
Mode
Encapsulation
Multiplexing
VPI
VCI
servic name

nits
05-10-2011, 23:37
این آدرس را داخل مرورگر وارد میکنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ولی یک سری تنظیمات دستی داره که من نمیدونم کدام را باید انتخاب کنم دوستان لطف کنند تنظیمات را بهم بدن.
مثال
Name My isp
Mode
Encapsulation
Multiplexing
VPI
VCI
servic name

سلام . مودم من که d-link هست . ولی بهتر نیست بهشون زنگ بزنی و بپرسی ؟ vpi وvci معمولا به ترتیب 0 و 33 یا 0 و 35 هست. اسم سرویس یا همون service name فکر کنم اون شماره هایی باشه که تو سایتش زده ... مثلا سرویس L1 .... اسم آی اس پی هم که معلومه ..... . MODE هم فکر کنم باید رو MULTI بزاری ...... درسته ؟؟؟؟..... نمیدونم دقیقا ولی چون اکثرا شبیه هم هستن دارم میگم بهت .... یه زنگ بزن بهشون بپرس کامل

saeid 22
06-10-2011, 00:21
سلام . مودم من که d-link هست . ولی بهتر نیست بهشون زنگ بزنی و بپرسی ؟ vpi وvci معمولا به ترتیب 0 و 33 یا 0 و 35 هست. اسم سرویس یا همون service name فکر کنم اون شماره هایی باشه که تو سایتش زده ... مثلا سرویس L1 .... اسم آی اس پی هم که معلومه ..... . MODE هم فکر کنم باید رو MULTI بزاری ...... درسته ؟؟؟؟..... نمیدونم دقیقا ولی چون اکثرا شبیه هم هستن دارم میگم بهت .... یه زنگ بزن بهشون بپرس کامل
دستت درد نکنه
دوستان اگر بلدن منت سر ما بزارن بگن.یاحق

minime
06-10-2011, 01:54
مثال
Name My isp
Mode
Encapsulation
Multiplexing
VPI
VCI
servic name

من زایکسل ندارم ولی معمولا همه مودمها یه ست آپی دارن به اسم کوئیک ویزارد که از طریق اون قدم به قدم میتونی مودم رو کانفیگ کنی
وی پی آی و وی سی آی رو 8 و 35 بزار , کانکشن رو PPPoE بزار , یوزر و پسورد رو وارد کن , برای نتوورک وایرلس خودت حتما سکیوریتی مناسب بزار و یک کار دیگه هم میتونی انجام بدی , مودمت رو ببر بچه های اندیشه برات کانفیگ کنن :27:

---------- Post added at 01:54 AM ---------- Previous post was at 01:52 AM ----------

خط4 اندیشه
:27:

رفتی سووال کردی ببینی مشکل مرکز 4 چیه ؟
میخوای من برم برات بپرسم ؟ :21:

saeid 22
06-10-2011, 02:39
من زایکسل ندارم ولی معمولا همه مودمها یه ست آپی دارن به اسم کوئیک ویزارد که از طریق اون قدم به قدم میتونی مودم رو کانفیگ کنی
وی پی آی و وی سی آی رو 8 و 35 بزار , کانکشن رو PPPoE بزار , یوزر و پسورد رو وارد کن , برای نتوورک وایرلس خودت حتما سکیوریتی مناسب بزار و یک کار دیگه هم میتونی انجام بدی , مودمت رو ببر بچه های اندیشه برات کانفیگ کنن :27:

اتفاقا تمام اینارو وارد کردم ولی بازم درست نشد

darkman.p
06-10-2011, 08:10
میشه بگین سرعت دانلودتون چنده؟

به راحتی با کارت ملی میتونین.
سرعت دانلود با دانلود منیجیر با لینک مستقیم بین 120 تا 130 کیلوبایت

---------- Post added at 10:10 AM ---------- Previous post was at 10:07 AM ----------

اتفاقا تمام اینارو وارد کردم ولی بازم درست نشد
اندیشه کانفیگ رایگانه تو 5 دقیقه هم فورا بهت مودمتو تحویل میده تازشم کانفیگی که شما می کنی راحت -- میشه باید پسورد آدمینشم عوض کنی اونا کانفیگ کنن بهتره

saeid 22
06-10-2011, 13:43
سلام
آقا مشکل حل شد زنگ زدم اندیشه گفتم اینترنت نمی تونم وصل شم می خوام بدونم مشکل از تنظیماتم هست یا قطعی از طرف شماست شماره تلفن را دادم گفت ما از اینجا اینترنت تو رو فعال نکرده بودیم

nits
06-10-2011, 15:39
اندیشه .... دیروز هم همین موقع ها بود سرعت رفت بالا ........

ANALIA2011
06-10-2011, 18:35
یه سوال خارج از موضوع تاپیک

کسی در رشت یه دندان پزشک مجرب و خوب میشناسه (البته زیاد گران گاز هم نباشه)

برای عصب کشی و پر کردن دندونم میخوام

دندان پزشک فقط دکتر توکلی متخصص هست.حاجی اباد.بانک پارسیان بغلش پله رو برو بالا یعنی بالای بانک پارسیان هست.کارش حرف نداره اگرم خواستی بری میتونی هماهنگ کنی که تخفیف بگیرم واست اشنای نزدیکه...

arashlolos
06-10-2011, 20:23
دندان پزشک دکتر زنوز تو شهرستان فومن هم هستش.البته از همین حالا باید واسه سال 91 نوبت بگیری یا اینکه فوقش آخرای زمستون.
اندیشه وضع پینگش خوبه

minime
06-10-2011, 22:15
دندان پزشک خوب دکتر فرهادی پشت داروخانه شبانه روزی گلسار

---------- Post added at 10:14 PM ---------- Previous post was at 10:14 PM ----------

دندان پزشک فقط دکتر توکلی متخصص هست.حاجی اباد.بانک پارسیان بغلش پله رو برو بالا یعنی بالای بانک پارسیان هست.کارش حرف نداره اگرم خواستی بری میتونی هماهنگ کنی که تخفیف بگیرم واست اشنای نزدیکه...

---------- Post added at 10:15 PM ---------- Previous post was at 10:14 PM ----------

دندان پزشک دکتر زنوز تو شهرستان فومن هم هستش.البته از همین حالا باید واسه سال 91 نوبت بگیری یا اینکه فوقش آخرای زمستون.

بیخیال! حالا یکی یه چیزی گفت! تاپیک رو خراب نکنید میان درش رو میبندن!

foa.neh
07-10-2011, 00:09
رفتی سووال کردی ببینی مشکل مرکز 4 چیه ؟
میخوای من برم برات بپرسم ؟ :21:
آره شاید شونصدبار تاحالا زنگیدم،پاسخ ها :
پینگ به ما ربطی نداره به مخابرات مربوطه!
مسیر انتقال عوض میشه و دست ما نیست!
قزوین ،تبریز،خانقین :31:

ولی اگه منظورت درمورد موردی بود که گفتم" پینگ خوبه ولی هرچند دقیقه یکبار میره بالا بعد دوباره میاد پایین "باشه باید بگم که همونطور که گفتم اگه این مورد همیشگی بود میشد گفت مشکل از خط من ممکنه باشه ولی چون بعضی وقتا اتفاق میوفته مشکل 60% از خود شرکت هست و بعد تماس من بهم گفتن آره داریم رو خط کار میکنیم اگه تا 8شب(!) حل نشد زنگ بزن! انگار همیشه رو خط 4 کار دارن!
اینم شد جواب من از صبح وایستم تا 8شب!خوب معلومه بالاخره تو این 7-8 ساعت یه چیزی میشه اگه خوب شد که خوش به حال من و خوش بحال پشتیبانی میشه(چون دیگه زنگ نزدم)،اگرم خوب نمیشد باز میگفت:(مراجعه به جواب سوالات قبل)
درکل سرکاریم جمیعاً !
پ ن :چند روزه فقط شبا میرسم خونه!و هیچموقع پینگ زیر 400 نبوده! بجز همین الان که اومده رو 250 :31: نمیدونم چند ساعت اینطوری بوده چون امشب وقت نداشتم !

Dj_aghamajid
07-10-2011, 00:16
دوستان خبری از قیمت های جدید اندیشه نیست؟

mohammadrm
07-10-2011, 00:25
سلام
من 128 نامحدود از اندیشه گرفتم . همونطور که دفعه پیش تو همین تاپیک گفتم حرف منشی راست بود که میگفت سرعت دانلود 16 هست و الانم سرعتم بین 14 تا 17 میچرخه .
بره شماها هم همینطوریه ؟

arashlolos
07-10-2011, 02:13
سلام
من 128 نامحدود از اندیشه گرفتم . همونطور که دفعه پیش تو همین تاپیک گفتم حرف منشی راست بود که میگفت سرعت دانلود 16 هست و الانم سرعتم بین 14 تا 17 میچرخه .
بره شماها هم همینطوریه ؟
راسسسسسسسسسسسسسسسس میگی دادااااااااااااااااااااش؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من همین امشب میخواستم نامحدودش کنم.کلی دانلود عقب افتاده دارم.
اگه اینطوریه که نامحدود نکنم
کسی خبری داره بگه.البته راه داره که دوباره راحت محدودش کنیم

Dj_aghamajid
07-10-2011, 11:21
نه واسه من سرعتش 30 تا 35 هست!

mohammadrm
07-10-2011, 11:41
راسسسسسسسسسسسسسسسس میگی دادااااااااااااااااااااش؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من همین امشب میخواستم نامحدودش کنم.کلی دانلود عقب افتاده دارم.
اگه اینطوریه که نامحدود نکنم
کسی خبری داره بگه.البته راه داره که دوباره راحت محدودش کنیم

آره داش .
من که از دایل آپ پریدم به Adsl به نظرم خوب میاد ، ولی یه مدت که بگذره میگم ناراضی ام چون واقعا سرعت پایینه . حداقل باید 40 یا 50 باشه .

soosmar_asl
07-10-2011, 11:50
انقدر اوضاع خوبه حس گزارش دادن نی :31: تو این 11 ماهی که سرویس دارم از شاتل از همیشه بهتر شده.

کلا تنها مشکلم با اینترنت سرعت کم چیز پی ان بود که اونم دیروز یه SSTP گرفتم مشکلم حل شد. شمام اگه با PPTP مشکل دارین پروتکول SSTP رو امتحان کنین.

شاتل. سرویس 2 مگ. خط 5.

amir_Legend
07-10-2011, 13:38
انقدر اوضاع خوبه حس گزارش دادن نی :31: تو این 11 ماهی که سرویس دارم از شاتل از همیشه بهتر شده.

کلا تنها مشکلم با اینترنت سرعت کم چیز پی ان بود که اونم دیروز یه SSTP گرفتم مشکلم حل شد. شمام اگه با PPTP مشکل دارین پروتکول SSTP رو امتحان کنین.

شاتل. سرویس 2 مگ. خط 5.

اوضاع همه خوب شده چون مشکل استان حل شده. ضمنا همه امکانات شما رو ندارن که 3 سوته چیز پی ان با پروتکل SSTP پیدا کنن. اینجا کاربرا کاربرای عادین اینو فراموش نکنید!!!!!

Dj_aghamajid
07-10-2011, 15:40
اوضاع همه خوب شده چون مشکل استان حل شده. ضمنا همه امکانات شما رو ندارن که 3 سوته چیز پی ان با پروتکل SSTP پیدا کنن. اینجا کاربرا کاربرای عادین اینو فراموش نکنید!!!!!
بنظر من اکثر افرادی که این جور انجمن ها شرکت میکنن، اتومات با این مسائل آشنا میشن و اگه هم حرفه ای نباشن، میشن! تازه FACE بوک هم هست!
SSTP هم خیلی زودتر از انتظار منتشر شده! بالاخره نیاز کاربرا به این ابزارها ضروریه و زود روش های ... رو پیدا میکنن!

arashlolos
07-10-2011, 16:09
آره داش .
من که از دایل آپ پریدم به Adsl به نظرم خوب میاد ، ولی یه مدت که بگذره میگم ناراضی ام چون واقعا سرعت پایینه . حداقل باید 40 یا 50 باشه .
من زنگیدم به اندیشه گفتش سرعتا فعلا تغییری نکرده تا اعلام قطعی کنند و بعد سرعتا میاد رو 16.
خط شما مشکل داره.پیگیری کنید درستش کنید

شاتل. سرویس 2 مگ. خط 5.

سوسمار جون اینم از وضعیت اندیشه ساعت 4 عصر:
ولی آخرش میام شاتل

mohammadrm
07-10-2011, 16:13
بزنگم چی بگم ؟ من تجربه ای تو این زمینه ندارم .
سرویس های نامحدود پارس آنلاین چطوره ؟

K.N.I.G.H.T
07-10-2011, 18:24
یه چیزی اینکه قراره سرعت اینترنت نامحدود از 30 بیاد با 16 امکان داره سرعت اینترنت حجمی هم کاهش پیدا کنه ؟
..................
این سرویس 2 مگ شاتل رو به هر کسی میدن یا به مجوز کسب یا چیز دیگه احتیاج داره ؟
قیمتش چنده؟

nits
07-10-2011, 19:03
دوستان من الان تو این یک ماه 4.5 گیگ دانلود داشتم( فرار از زندان ... HD :21:) .... اول ماه که شارژ کردم از ترس اینکه تموم بشه حجم چیزی دانلود نکردم ... از وسطهای ماه دانلود کردم .... اینجا نه دانلود شبانه هست و نه سرعتش خوبه .... رو 16 ثابته سرعت دانلود ... خب کلی هم وبگردی و دانلودهای متفرقه ... چرا ترافیکم هنوز تموم نشده ؟ :27: تا الان باید تموم میشد .......

arashlolos
07-10-2011, 19:07
یه چیزی اینکه قراره سرعت اینترنت نامحدود از 30 بیاد با 16 امکان داره سرعت اینترنت حجمی هم کاهش پیدا کنه ؟
..................
قیمتش چنده؟
نامحدود 128 میشه 16 و نامحدود 256 میشه 32 و ....
سرویس 2 مگ شاتل حجم 3 گیگ میشه 24000 تومن(تقریبا) مجوز میخواد .یه کارت دانشجویی چیزی

دوستان من الان تو این یک ماه 4.5 گیگ دانلود داشتم( فرار از زندان ... HD :21:) .... اول ماه که شارژ کردم از ترس اینکه تموم بشه حجم چیزی دانلود نکردم ... از وسطهای ماه دانلود کردم .... اینجا نه دانلود شبانه هست و نه سرعتش خوبه .... رو 16 ثابته سرعت دانلود ... خب کلی هم وبگردی و دانلودهای متفرقه ... چرا ترافیکم هنوز تموم نشده ؟ :27: تا الان باید تموم میشد .......
اصلا کلا مبهم بود.چه سرویسی دارین حجم چقد؟؟؟؟ کدوم شرکت؟کجا؟کیه....
من با 16000 تومن ماهی 60 گیگ دانلود میکنم.الان هارد 500 گیگم پر شده.شما 4 گیگ دان کردین یه ماه؟؟!!!!!!!!!

nits
07-10-2011, 20:45
نامحدود 128 میشه 16 و نامحدود 256 میشه 32 و ....
سرویس 2 مگ شاتل حجم 3 گیگ میشه 24000 تومن(تقریبا) مجوز میخواد .یه کارت دانشجویی چیزی

اصلا کلا مبهم بود.چه سرویسی دارین حجم چقد؟؟؟؟ کدوم شرکت؟کجا؟کیه....
من با 16000 تومن ماهی 60 گیگ دانلود میکنم.الان هارد 500 گیگم پر شده.شما 4 گیگ دان کردین یه ماه؟؟!!!!!!!!!

هشتبر رو میشناسی ؟ راستش اینجا دو تا شرکت بیشتر نیست که خدمات ADSL میدن. اینی که من ازش سرویس ADSL میگیرم یه چند ماه ( قبلا نامحدود بود همه سرویسهاش. تا 256 هم بیشتر نمیداد ) میشه که محدود کرده . نمایندگی اندیشه سبز خزر هستن .... الان 128 محدود دارم .... 5 گیگ شارژ کردم این ماه .... گفتم که 15 روز اول ماه رو هیچی دانلود نکردم چون ترسیدم حجمم تموم شه ........ 18000 تومن ماهی واسه 3 گیگ میدم .... البته 2 گیگ اضافه شارژ کردم این ماه .... ... حالا تو این 1 هفته 4.5 گیگ دانلود داشتم ..... خب باید الان ترافیکم تموم میشد ..... چرا نشده ؟ ممکنه اینا هم نامحدود کرده باشن ....... یه چند روزی هم میشه سرعتها بعد از ظهر میاد رو 160 ... البته برای چند ساعت فقط ...... این ماه میرم ازشون میپرسم

foa.neh
07-10-2011, 21:42
اندیشه خط 4 از دیشب تا اکنون اینطوریه :31:

soosmar_asl
08-10-2011, 03:34

برو پاساژ گوهر بگیر. اتفاقا خیلی دیر تر از دوستم فهمیدم. عادی غیر عادی چیه؟! گرفتی مارو؟

---------- Post added at 05:34 AM ---------- Previous post was at 05:33 AM ----------

..................
قیمتش چنده؟
من با کارت دانشجویی گرفتم. ماهی 23900

minime
08-10-2011, 04:03
هشتبر رو میشناسی ؟ راستش اینجا دو تا شرکت بیشتر نیست که خدمات ADSL میدن. اینی که من ازش سرویس ADSL میگیرم یه چند ماه ( قبلا نامحدود بود همه سرویسهاش. تا 256 هم بیشتر نمیداد ) میشه که محدود کرده . نمایندگی اندیشه سبز خزر هستن .... الان 128 محدود دارم .... 5 گیگ شارژ کردم این ماه .... گفتم که 15 روز اول ماه رو هیچی دانلود نکردم چون ترسیدم حجمم تموم شه ........ 18000 تومن ماهی واسه 3 گیگ میدم .... البته 2 گیگ اضافه شارژ کردم این ماه .... ... حالا تو این 1 هفته 4.5 گیگ دانلود داشتم ..... خب باید الان ترافیکم تموم میشد ..... چرا نشده ؟ ممکنه اینا هم نامحدود کرده باشن ....... یه چند روزی هم میشه سرعتها بعد از ظهر میاد رو 160 ... البته برای چند ساعت فقط ...... این ماه میرم ازشون میپرسم

دوست عزیز اندیشه تو هشتبر سرویس نمیده , یا حداقل اینکه تو لیست CRM ش نیست!

hamed_totally
08-10-2011, 08:36

احتمالا انداختن بهش :31:

---------- Post added at 08:33 AM ---------- Previous post was at 08:32 AM ----------

سلام
بره شماها هم همینطوریه ؟

نه بابا
من شبها خونه استفاده می کنم معمولا بین 25 تا 30 هست

---------- Post added at 08:36 AM ---------- Previous post was at 08:33 AM ----------

طبق گفته خودشون بین 1.6 تا 16 برای سرویس های 128
برای 256 بین 3.2 تا 32

یعنی share بین 10 نفر

این یعنی فاجعه

nits
08-10-2011, 08:47

چرا میده .... تو لیستش نمیدونم چرا نیست ......

---------- Post added at 10:47 AM ---------- Previous post was at 10:45 AM ----------

احتمالا انداختن بهش :31:

---------- Post added at 08:33 AM ---------- Previous post was at 08:32 AM ----------

ها ها ها . خندیدیم ... چه ربطی داشت اصلا
اینجور که بوش میاد ISP ها به همه انداختن و سر همه کلاه میذارن ...... به خصوص شهرهای بزرگ

___lord___
08-10-2011, 19:19
اول از همه عرض سلام خدمت دوستان

از چن روز دیگه قراره با هم همشهری بشیم :31:

دنبال یه isp پدر مادر دار تو رشت میگردم
اینجوری که من فهمیدم اندیشه و شاتل و پارس تو رشت خدمات میدن (البته البرز هم فک کنم هست)

با توجه به اینکه هم میخوام کانتر بازی کنم هم دانلود داشته باشم شما چه پیشنهادی برای من دارین:11:

ای کاش صبانت تو رشت خدمات میداد:19: خوراکه بازیه:40:

راستی خط پنج هم قراره بشینیم (رشتیان):8:

hamed_totally
09-10-2011, 08:53
خوش اومدی به استان ما

SA.JJ.AD
09-10-2011, 17:25
شاتل - 128 - محدود - مرکز 4

+

سرور داخل کشور

سرور خارج از کشور :20:

اوضاع نرماله و مشکلی نیست ... فقط کاش پینگ سرورهای اروپایی پایین بود :2:

+

:20:

soosmar_asl
10-10-2011, 03:05
اول از همه عرض سلام خدمت دوستان

از چن روز دیگه قراره با هم همشهری بشیم :31:

دنبال یه isp پدر مادر دار تو رشت میگردم
اینجوری که من فهمیدم اندیشه و شاتل و پارس تو رشت خدمات میدن (البته البرز هم فک کنم هست)

با توجه به اینکه هم میخوام کانتر بازی کنم هم دانلود داشته باشم شما چه پیشنهادی برای من دارین:11:

ای کاش صبانت تو رشت خدمات میداد:19: خوراکه بازیه:40:

راستی خط پنج هم قراره بشینیم (رشتیان):8:
خوش اومدی رفیق
توی پینگ شاتل بهتر از بقیست. اندیشم قیمتاش پایین تره اما شاتل و اندیشه تا اونجایی که من خبر دارم پر شدن تو مرکز 5 و پرت خالی ندارن دیگه. اگه بخوای از این دو تا سرویس بگیری یکم باید انتظار بکشی تا رو پرت ای خالی شدشون بذارنت. به نظرم بری پارس آنلاین بهتره. به انتظار کشیدنش نمیارزه!

___lord___
10-10-2011, 19:52
خوش اومدی رفیق
توی پینگ شاتل بهتر از بقیست. اندیشم قیمتاش پایین تره اما شاتل و اندیشه تا اونجایی که من خبر دارم پر شدن تو مرکز 5 و پرت خالی ندارن دیگه. اگه بخوای از این دو تا سرویس بگیری یکم باید انتظار بکشی تا رو پرت ای خالی شدشون بذارنت. به نظرم بری پارس آنلاین بهتره. به انتظار کشیدنش نمیارزه!

خیلی ممنون دادا :11:

اینطور که بوش میاد ما دریا هم بخوایم بریم باید مجهز به آفتابه ی پر آب بشیم بعد بریم:41:

تهران هم که بودیم تا همین1.5 سال پیش مرکز مخابراتیمون adsl نمیداد:18:(میگفتن شما چون فیبر نوری هستین نمیتونیم ) فک کن حومه تهران adsl داشتن بعد ما که وسطش بودیم کارت اینترنت میخریدیم:31:

یه چن وقتی بود که معنای اینترنت رو چشیدیم که مجبور به انتقال شدیم:31:

از وقتی زمزمه انتقال تو خونمون پیچید من این تاپیک رو دنبال کردم اما متاسفانه این قضیه پورت تو خط 5 رو ندیدم که اگه دیده بودم یه جا دیگه خونه تهیه میکردم(البته از بابام خواهش میکردم بریم یه جا دیگه:31:)

ruzbeh1
10-10-2011, 23:23

soosmar_asl
10-10-2011, 23:31

یه نیگاه به موضوع فروم بنداز بعد پست بده!!!!!!

light
11-10-2011, 01:40
سرعت دانلود 256 نامحدود اندیشه سبز چنده ؟

سرعت 512 حجمی چنده ؟

arashlolos
11-10-2011, 09:03
سرعت دانلود 256 نامحدود اندیشه سبز چنده ؟
تا قبل از اینکه اینترنت حجمی از بین بره یعنی الان 50 کیلوبایت هستش.قیمتشم 35500

سرعت 512 حجمی چنده ؟
117 کیلوبایت در روز. وشب از 50 تا 117 کیلوبایت(معمولا 3 شب به بعد 117 هستش.)

یه نیگاه به موضوع فروم بنداز بعد پست بده!!!!!!
سوسمار جون مهمون نوازی گفتن
بزار بدونیم چی دارن بر سر ما گیلانیا میارن
راستی اینقد از سرعت نت افغانستان حرف میزنیم میدونیم اونا پینگشون چقده؟!!!!!!!

خیلی ممنون دادا :11:

اینطور که بوش میاد ما دریا هم بخوایم بریم باید مجهز به آفتابه ی پر آب بشیم بعد بریم:41:
تهران هم که بودیم تا همین1.5 سال پیش مرکز مخابراتیمون adsl نمیداد:18:(میگفتن شما چون فیبر نوری هستین نمیتونیم ) فک کن حومه تهران adsl داشتن بعد ما که وسطش بودیم کارت اینترنت میخریدیم
الان رو فیبر adsl آوردند؟‍؟؟

یه چن وقتی بود که معنای اینترنت رو چشیدیم که مجبور به انتقال شدیم:31:

از وقتی زمزمه انتقال تو خونمون پیچید من این تاپیک رو دنبال کردم اما متاسفانه این قضیه پورت تو خط 5 رو ندیدم که اگه دیده بودم یه جا دیگه خونه تهیه میکردم(البته از بابام خواهش میکردم بریم یه جا دیگه:31:)
سرعت و پینگتون تو تهران چقد بود؟؟؟
دیگه از این به بعد هرروزتو باید تو این تاپیک بگذرونی برادر:31:نصف عمرت تو این تاپیک فنا میشه:27:
آقا وایمکس مبین نت هم هستش.پول مول داشته باشین میتونید یه امتحان بکنید.از کیفیتش هیچ خبری دستم نیست.ولی طرح هاش بدک نیست.سرعت و پینگشو نمیدونم
در پایان اینکه خوش اومدی به استانمون...دریا خوش بگذره... دریاشم میزونه آفتابه نمیخواد ببری:31:

minime
11-10-2011, 12:25

+

سرور داخل کشور

خب خدا رو شکر یه سرور داخلی هم هست که بشه به خوبی تفاوتها بین سرویس گیرنده های زیرساخت و مخابرات استانها رو مقایسه کرد. منظورم گیت وی بین الملل هست یعنی تفاوت کیفی بین یه لینک داخلی و خارجی.

yaser1365
11-10-2011, 18:35
سلام
من چند وقت از شاتل استفاده میکردم.راضی بودم ولی الان 2 روزه سرعت دانلود شبانم زیر 3 کیلوبایته.تماس میگیرم میگن شما تو این چند وقته خیلی دانلود رایگان داشتین. میخواستم بدونم حق دارن همچین کاری بکنن یا نه؟؟
در ضمن من 3 روزه که تمدید کردم.
میخوام بدونم وضعیت بقیه شرکتها چطوره و ایا اینکه اونها هم همچین قانونی دارن که دانلود رایگان شبانه رو قطع کنن؟؟!!!
میخوام بدونم دوستانی که از اندیشه یا پارس استفاده میکنن در طول یک شب چقدر دانلود رایگان دارن.
و سوال اخر اینکه مخابرات رشت سرویس میده که بریم ازش بگیریم؟
و اگه میده سرعتش چطوره؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنین

K.N.I.G.H.T
11-10-2011, 19:25
امروز اندیشه چه مشکلی داست که بیش از 6 ساعت قطعی داشت ؟!؟!!!؟!؟!؟!؟

arashlolos
11-10-2011, 23:23
سلام
من چند وقت از شاتل استفاده میکردم.راضی بودم ولی الان 2 روزه سرعت دانلود شبانم زیر 3 کیلوبایته.تماس میگیرم میگن شما تو این چند وقته خیلی دانلود رایگان داشتین. میخواستم بدونم حق دارن همچین کاری بکنن یا نه؟؟
در ضمن من 3 روزه که تمدید کردم.
میخوام بدونم وضعیت بقیه شرکتها چطوره و ایا اینکه اونها هم همچین قانونی دارن که دانلود رایگان شبانه رو قطع کنن؟؟!!!
میخوام بدونم دوستانی که از اندیشه یا پارس استفاده میکنن در طول یک شب چقدر دانلود رایگان دارن.
و سوال اخر اینکه مخابرات رشت سرویس میده که بریم ازش بگیریم؟
و اگه میده سرعتش چطوره؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنین
اون كاهش سرعت دانلود مربوط به سرويس هاي نامحدود بود
محدودشو حق نداشتن!
ضمن اينكه برادمون سوسمار جون شبي 4 گيگ دان ميكردند.
شما شبانه چقد دان ميكردين؟
هر شب؟
آخه من واسه همين دانلود 4 گيگش ميخوام بيام شاتل!
انديشه ميزان دانلود شبانه محدودش بستگى به زمانش داره.
مثلا چن شب پيش شب يسره سرعتم 50 بود
ولى بقيه شبا 3 به بعد ميشد 117
و بعضى شبا هم 4:30 به بعد.
ديگه خودتون حساب كنيد چقد ميشه شبى.
از 700 مگ تا 1400 مگ.
مخابرات سرويس نميده تو رشت.

من امروز كامپيوترمو يسره روشن گذاشتم واسه دانلود تا پنشنبه ظهر.
انديشه اگه قطع شده باشه كه هيچى ديگه(خونه كسى نيست)
بيچاره كامپيوترم

minime
11-10-2011, 23:43
امروز اندیشه چه مشکلی داست که بیش از 6 ساعت قطعی داشت ؟!؟!!!؟!؟!؟!؟

واسه من نزدیک 1 ساعت قطع بود ساعت 2 اینطورا , خودم خونه نبودم ولی اهل خانه گزارش دادن که قطع بود.

yaser1365
12-10-2011, 00:33
اون كاهش سرعت دانلود مربوط به سرويس هاي نامحدود بود
محدودشو حق نداشتن!
ضمن اينكه برادمون سوسمار جون شبي 4 گيگ دان ميكردند.
شما شبانه چقد دان ميكردين؟
هر شب؟
آخه من واسه همين دانلود 4 گيگش ميخوام بيام شاتل!
انديشه ميزان دانلود شبانه محدودش بستگى به زمانش داره.
مثلا چن شب پيش شب يسره سرعتم 50 بود
ولى بقيه شبا 3 به بعد ميشد 117
و بعضى شبا هم 4:30 به بعد.
ديگه خودتون حساب كنيد چقد ميشه شبى.
از 700 مگ تا 1400 مگ.
مخابرات سرويس نميده تو رشت.

من امروز كامپيوترمو يسره روشن گذاشتم واسه دانلود تا پنشنبه ظهر.
انديشه اگه قطع شده باشه كه هيچى ديگه(خونه كسى نيست)
بيچاره كامپيوترم

ممنون دوست عزیز
من قبلا 2 مگ داشتم .بعضی شبا 5.5 گیگ دانلود میکردم.الان 128 گرفتم.بهم گفتن چون هر شب دانلود داشتی دانلود رایگانت قطع شده.
میگفت یه شب در میون باید دانلود کنی و از این حرفا
1 ساعت باهاش حرف زدم گفت باید تا اخر ماه صبر کنی تا دانلود شبانت باز بشه.
بعد یه ساعت اینقدر عصبانی بودم قاطی کردم زنگ زدم گفتم نمیخوام از شما سرویس بگیرم.میخوام قطعش کنم.
من الان 3 روزه 3 ماهه تمدید کردم.
گفتم پولمو پس بدین.نمیخوام.
اینو که گفتم ، بهم گفتن دوباره بهت زنگ میزنیم.
زنگ زدن یه شماره دادن ، قراره امشب ساعت 1 به بعد زنگ بزنم درستش کنن.
نتیجه رو فردا اینجا اعلام میکنم

arashlolos
12-10-2011, 06:38
ممنون دوست عزیز
من قبلا 2 مگ داشتم .بعضی شبا 5.5 گیگ دانلود میکردم.الان 128 گرفتم.بهم گفتن چون هر شب دانلود داشتی دانلود رایگانت قطع شده.
بعد یه ساعت اینقدر عصبانی بودم قاطی کردم زنگ زدم گفتم نمیخوام از شما سرویس بگیرم.میخوام قطعش کنم.

ممنون از گفتن اين اتفاقتون
اگه ميخواين يه اطلاعات مفيدى به ما بدين در خلال تماساتون تونستين بپرسين كه
اولا طبق كدوم قانون شاتل اين كارو كرده؟(مگه اون واسه نامحدود نبود؟)
و بعد اينكه آيا همين الان 2 مگ شبانش محدوديت دانلود داره؟

darkman.p
12-10-2011, 08:24
ممنون دوست عزیز
سلام دوست عزیز
من اندیشه دارم اندیشه سیستم پلیسی نداره و کاملا برای دانلود بازه هر چقدر دوست داشته باشی
و کلا وقتی میزنن شبانه رایگان به اونا ربطی نداره چقدر دانلود کنی یعنی چی ؟من تا حالا ندیده بودم شرکتی این کارو بکنه فکر نکنم پارس وی هم اینکارو کنه اینطور معلومه این قانون فقط واسه شاتله بچه های پارس وی یکی بپرسه پارس وی هم محدودیت دانلود داره شبا؟:18:

yaser1365
12-10-2011, 11:36
دیشب تماس گرفتم و بهم گفتن چون شما زیاد دانلود داشتین اینترنتتون با کسایی که مثل شما زیاد دانلود دارن شر میشه.
یه چیز تو مایه های همینه که هست.!!!
گفتش تا چند روز دیگه درست میشه ولی نباید از 1 تا 3 دانلود کنی!!! از 3 تا 8 هم یه روز در میون دانلود کن.
قانون مخصوص خودشونه. بهتره بجای شاتل از دزدتل استفاده کنیم.
شنیده بودم خیلیها تو شهرهای دیگه این مشکلو داشتن ولی مثل اینکه قراره این قانونو تو رشت هم اجرا کنن.
در مورد سوال دوستمون باید بگم الان 2 مگش محدودیت نداره و یعنی هیچ کدوم از سرویساش نداره.
ولی وقتی یه مدت هر شب دانلود داشته باشی همین بلایی که سر من اوردن سرت میارن.
به قول خودشون باید درست از اینترنت استفاده کرد.یعنی طبق همون دستورالعملی که بالا بهش اشاره کردم.
فکر کنم درستش اینه که اطلاع رسانی بشه تا کسایی که میخوان دانلود داشته باشن ، نرن از این دزدتل اشتراک بگیرن که به مشکل من دار بشن.
متاسفانه من 3 ماهه تمدید کردم و باید 3 ماه تحملش کنم.ولی بعد از اون حاظرم از gprs استفاده کنم ولی از این دزدتل اشتراک نگیرم.

yaser1365
12-10-2011, 11:38
بچه ها یه سوال؟؟؟
الان وضعیت پارس وی چطوره؟؟؟
اندیشه بهتره یا پارس وی؟؟

___lord___
12-10-2011, 20:05
ت
سرعت و پینگتون تو تهران چقد بود؟؟؟
دیگه از این به بعد هرروزتو باید تو این تاپیک بگذرونی برادر:31:نصف عمرت تو این تاپیک فنا میشه:27:
آقا وایمکس مبین نت هم هستش.پول مول داشته باشین میتونید یه امتحان بکنید.از کیفیتش هیچ خبری دستم نیست.ولی طرح هاش بدک نیست.سرعت و پینگشو نمیدونم
در پایان اینکه خوش اومدی به استانمون...دریا خوش بگذره... دریاشم میزونه آفتابه نمیخواد ببری:31:

اول عذر خواهی میکنم از اینکه دیر جواب دادم:11: در مرحله ی بررسی به سر میبرم هنوز:31:
پینگ بین 120 تا 130 در حالت عادی :20: منظم و بدون تایم اوت البته در اکثر مواقع :40:

من زیاد دانلود شبانه نمیکردم اما میشد شبی 1.5 گیگ دانلود کرد سرعت بین 40 تا 50 بود(البته الان پشیمونم که هرشب دانلود نمیکردم:31:)

ایشالا ما تا آخر در این تاپیک کنار شما رفقا ایستاده ایم:11:

راستی زنگ زدم اندیشه گفتم تو خط 5 وضعیت چجوریه؟ گفت معمولا 1 ماه طول میکشه
منم این شکلی شدم==> :18: بعد یارو خواست کاری کنه مشتری نپره گف البته تا 2 هفته هم مورد داشتیم:31:

یه تماس هم میخوام با شاتل بگیرم ببینم چی میگن( تو کف سرویس داداشمون سوسمارم:31:)

اینا همه به خاطر اینه که از پارس بدم میاد:19:

birak
12-10-2011, 20:30
با سلام خدمت دوستان عزیز
من اشتراک حجمی از اندیشه دارم واسه همین در مورد اندیشه بهتر میتونم نظرم رو بگم اما خیلی از دوستام از شاتل و پارس هم اشتراک دارن که از نزدیک کیفیت سرویس اونا رو هم دیدم و نظرشون رو هم پرسیدم ...

در مورد اندیشه که دوستمون سوال کردند باید بگم که برای اشتراک محدود حجمی روزها سرعت خیلی خوبه و دانلود با برنامه idm اکثرا بین 100 تا 130 کیلو بایت نوسان داره اما بعضی اوقات تایم اوت و قطعی داره که واقعا آزار دهندست و از این بابت هم شرکت شاتل فعلا تایم اوت کمتر و پینگ بهتری داره و سرعت روزانش هم طوری که دیدم خوبه و حتی بعضی اوقات بهتر از اندیشه...( پارس هم فعلا توی پینگ و تایم اوت دست کمی از اندیشه نداره و اصلا جالب نیست... یکی از دوستان واسه کافی نت از پارس اشتراک داره و بدجوری شاکیه نصف مشتریاش واسه قطعی بیش از حد پریدن ! ) اما در مورد دانلود شبانه اندیشه باید خدمتتون عرض کنم که با اشتراک 128 محدود حجمی تا تاریخ 30 شهریور 90 ( که هنوز ساعت ها تابستانی بود ! ) از ساعت 1 شب سرعت به حدود 50 تا حداکثر 60 کیلو بایت محدود میشد و دقیقا سر ساعت 4:15 شب محدودیت سرعت برداشته میشد و تا 6 صبح سرعت عین روز بود که کلا از 1 شب تا 6 صبح میشد متوسط بین 800 مگ تا1گیگ دانلود کرد... از 31 شهریور که ساعتها 1 ساعت به عقب کشیده شد اینها نرم افزار سرور رو تا چند روز تغییر ندادن و چند شب اول مهر ماه شبها از ساعت 3:15 سرعت عین روز میشد و در نتیجه شبها میشد تا حدود 1300 مگ دانلود کرد ...
اما وضعیت فعلی اندیشه :
متاسفانه دیگه سرعت دانلود شبانه از ساعت 3:15 یا 4:15 تا 6 صبح افزایش پیدا نمیکنه و از 1 شب تا 6 صبح یکسره بین 50 الی 60 کیلو بایت در نوسان هست ... ( بجز شبهایی که اختلال داره و کلا باید بیخیال شد! :41:) در نتیجه اگه خیلی خوش شانس باشین با IDM میشه حداکثر بین 600 الی 800 مگابایت دانلود رایگان شبانه داشت .تنها خوبیش اینه که به کسی ربطی نداره هر شب دانلود میکنین یا یک شب در میان !!! وقتی اسمش دانلود رایگان شبانست باید هم همین طور باشه :46:
پس فعلا در مورد اندیشه میشه گفت : سرعت روزانه خوب - دانلود شبانه رایگان با سرعت حدود 50 تا 60 کیلوبایت بدون اجرای قانون مزخرف Fair Use Policy !!! - پینگ بالا و تایم اوت بیشتر نسبت به شاتل ولی کمی بهتر از پارس آنلاین .:13:

در مورد شاتل دوستانی که خودشون اشتراک شاتل دارند بارها نظر دادن و خیلیها از سرعت و پینگ و کمتر بودن تایم اوت راضی بودن و بعضی ها هم گله داشتن من در این مورد نظری نمیدم ...

اما این قانون مزخرف Fair Use Policy تو شاتل گریبان چند نا از دوستام رو هم گرفته و اگه هم تو تاپیکهای مشترکین شاتل تو اینترنت یه نگاهی بندازین میبینین خیلی ها شاکی هستن ... این قانون رو در اصل همه شرکتها ( حتی اندیشه ) هم داره ولی عملا اجرا نمیکنه چون واقعا فقط بهانه بیخودی برا محدود کردن سرویسه .. با اینکه شرکت شاتل ادعا میکنه عادلانست و با این کار حقوق مشترکین دیگه حفظ میشه اما در عمل دارن میگن سرویس شبانه رایگان هم محدوده ! این کار بطور اتوماتیک از طریق یه نرم افزار تو سرور شاتل انجام میشه و اگه سیستم تشخیص بده که مثلا چند شب پشت سر هم شما دانلود شبانه داشتین اتوماتیک برای بار اول شما رو 10 روز تو لیست سیاه (black list) قرار میده و نتیجه این میشه که سرعتتون در حد دایل آپ افت میکنه !!! تو این مدت بیخودی خودتون رو کوچیک نکنین و تماس نگیرین چون این یه جور جریمه من در آوردی از طریق شرکته که از طریق اون نرم افزار شما رو دارند تنبیه میکنن! و تا دوره تنبیهتون تموم نشه وضعیت نرمال نمیشه !!! :2: جالب اینجاست اگه باز هم جرم بزرگ دانلود هر شب رو مرتکب بشین برای بار دوم ممکنه تا 1 ماه هم تو بلک لیست برنامه شاتل بمونین و سرعتتون پایین بمونه ! .. البته اگه به سایت شرکت سری بزنید میبینید نوشته این قانون رو فقط برا سرویسهای نامحدودشون اجرا میکنن اما کافیه یه پرس و جوی ساده بکنین میبینین حتی دانلود شبانه رایگانشون تو سرویسهای حجمی اکو هم شامل این تنبیهات میشه !!! این نکته رو هم اضافه کنم که با همه ضعف هایی که الان سرویس اندیشه داره من تا حالا ندیدم که این قانون مزخرف رو حتی تو سرویسهای نامحدودشون عملا اجرا کنن و مثلا بیان سرویس نامحدود کسی رو قطع کنن یا سرعتش تا حد دایل آپ پایین بیاد اونم به جرم رعایت نکردن این قانون و دانلود هر روز !!!

تا کی باید حق مشترکان اینترنت به بهانه های مختلف ضایع بشه خدا داند ... فقط میشه تاسف خورد :41:

Angel Of Darkness
12-10-2011, 20:53
با سلام خدمت دوستان عزیز
من اشتراک حجمی از اندیشه دارم واسه همین در مورد اندیشه بهتر میتونم نظرم رو بگم اما خیلی از دوستام از شاتل و پارس هم اشتراک دارن که از نزدیک کیفیت سرویس اونا رو هم دیدم و نظرشون رو هم پرسیدم ...

در مورد اندیشه که دوستمون سوال کردند باید بگم که برای اشتراک محدود حجمی روزها سرعت خیلی خوبه و دانلود با برنامه idm اکثرا بین 100 تا 130 کیلو بایت نوسان داره اما بعضی اوقات تایم اوت و قطعی داره که واقعا آزار دهندست و از این بابت هم شرکت شاتل فعلا تایم اوت کمتر و پینگ بهتری داره و سرعت روزانش هم طوری که دیدم خوبه و حتی بعضی اوقات بهتر از اندیشه...( پارس هم فعلا توی پینگ و تایم اوت دست کمی از اندیشه نداره و اصلا جالب نیست... یکی از دوستان واسه کافی نت از پارس اشتراک داره و بدجوری شاکیه نصف مشتریاش واسه قطعی بیش از حد پریدن ! ) اما در مورد دانلود شبانه اندیشه باید خدمتتون عرض کنم که با اشتراک 128 محدود حجمی تا تاریخ 30 شهریور 90 ( که هنوز ساعت ها تابستانی بود ! ) از ساعت 1 شب سرعت به حدود 50 تا حداکثر 60 کیلو بایت محدود میشد و دقیقا سر ساعت 4:15 شب محدودیت سرعت برداشته میشد و تا 6 صبح سرعت عین روز بود که کلا از 1 شب تا 6 صبح میشد متوسط بین 800 مگ تا1گیگ دانلود کرد... از 31 شهریور که ساعتها 1 ساعت به عقب کشیده شد اینها نرم افزار سرور رو تا چند روز تغییر ندادن و چند شب اول مهر ماه شبها از ساعت 3:15 سرعت عین روز میشد و در نتیجه شبها میشد تا حدود 1300 مگ دانلود کرد ...
اما وضعیت فعلی اندیشه :
متاسفانه دیگه سرعت دانلود شبانه از ساعت 3:15 یا 4:15 تا 6 صبح افزایش پیدا نمیکنه و از 1 شب تا 6 صبح یکسره بین 50 الی 60 کیلو بایت در نوسان هست ... ( بجز شبهایی که اختلال داره و کلا باید بیخیال شد! :41:) در نتیجه اگه خیلی خوش شانس باشین با IDM میشه حداکثر بین 600 الی 800 مگابایت دانلود رایگان شبانه داشت .تنها خوبیش اینه که به کسی ربطی نداره هر شب دانلود میکنین یا یک شب در میان !!! وقتی اسمش دانلود رایگان شبانست باید هم همین طور باشه :46:
پس فعلا در مورد اندیشه میشه گفت : سرعت روزانه خوب - دانلود شبانه رایگان با سرعت حدود 50 تا 60 کیلوبایت بدون اجرای قانون مزخرف Fair Use Policy !!! - پینگ بالا و تایم اوت بیشتر نسبت به شاتل ولی کمی بهتر از پارس آنلاین .:13:

در مورد شاتل دوستانی که خودشون اشتراک شاتل دارند بارها نظر دادن و خیلیها از سرعت و پینگ و کمتر بودن تایم اوت راضی بودن و بعضی ها هم گله داشتن من در این مورد نظری نمیدم ...

اما این قانون مزخرف Fair Use Policy تو شاتل گریبان چند نا از دوستام رو هم گرفته و اگه هم تو تاپیکهای مشترکین شاتل تو اینترنت یه نگاهی بندازین میبینین خیلی ها شاکی هستن ... این قانون رو در اصل همه شرکتها ( حتی اندیشه ) هم داره ولی عملا اجرا نمیکنه چون واقعا فقط بهانه بیخودی برا محدود کردن سرویسه .. با اینکه شرکت شاتل ادعا میکنه عادلانست و با این کار حقوق مشترکین دیگه حفظ میشه اما در عمل دارن میگن سرویس شبانه رایگان هم محدوده ! این کار بطور اتوماتیک از طریق یه نرم افزار تو سرور شاتل انجام میشه و اگه سیستم تشخیص بده که مثلا چند شب پشت سر هم شما دانلود شبانه داشتین اتوماتیک برای بار اول شما رو 10 روز تو لیست سیاه (black list) قرار میده و نتیجه این میشه که سرعتتون در حد دایل آپ افت میکنه !!! تو این مدت بیخودی خودتون رو کوچیک نکنین و تماس نگیرین چون این یه جور جریمه من در آوردی از طریق شرکته که از طریق اون نرم افزار شما رو دارند تنبیه میکنن! و تا دوره تنبیهتون تموم نشه وضعیت نرمال نمیشه !!! :2: جالب اینجاست اگه باز هم جرم بزرگ دانلود هر شب رو مرتکب بشین برای بار دوم ممکنه تا 1 ماه هم تو بلک لیست برنامه شاتل بمونین و سرعتتون پایین بمونه ! .. البته اگه به سایت شرکت سری بزنید میبینید نوشته این قانون رو فقط برا سرویسهای نامحدودشون اجرا میکنن اما کافیه یه پرس و جوی ساده بکنین میبینین حتی دانلود شبانه رایگانشون تو سرویسهای حجمی اکو هم شامل این تنبیهات میشه !!! این نکته رو هم اضافه کنم که با همه ضعف هایی که الان سرویس اندیشه داره من تا حالا ندیدم که این قانون مزخرف رو حتی تو سرویسهای نامحدودشون عملا اجرا کنن و مثلا بیان سرویس نامحدود کسی رو قطع کنن یا سرعتش تا حد دایل آپ پایین بیاد اونم به جرم رعایت نکردن این قانون و دانلود هر روز !!!

تا کی باید حق مشترکان اینترنت به بهانه های مختلف ضایع بشه خدا داند ... فقط میشه تاسف خورد :41:

من بالای 1 ساله سیستمم خاموش نشده و پیوسته در حال دانلود 128 بینهایت و تازه با سرعت 30 از اندیشه راضیم فقط پینگش اصابخورد کنه

soosmar_asl
12-10-2011, 21:30
اول عذر خواهی میکنم از اینکه دیر جواب دادم:11: در مرحله ی بررسی به سر میبرم هنوز:31:
پینگ بین 120 تا 130 در حالت عادی :20: منظم و بدون تایم اوت البته در اکثر مواقع :40:

من زیاد دانلود شبانه نمیکردم اما میشد شبی 1.5 گیگ دانلود کرد سرعت بین 40 تا 50 بود(البته الان پشیمونم که هرشب دانلود نمیکردم:31:)

ایشالا ما تا آخر در این تاپیک کنار شما رفقا ایستاده ایم:11:

راستی زنگ زدم اندیشه گفتم تو خط 5 وضعیت چجوریه؟ گفت معمولا 1 ماه طول میکشه
منم این شکلی شدم==> :18: بعد یارو خواست کاری کنه مشتری نپره گف البته تا 2 هفته هم مورد داشتیم:31:

یه تماس هم میخوام با شاتل بگیرم ببینم چی میگن( تو کف سرویس داداشمون سوسمارم:31:)

اینا همه به خاطر اینه که از پارس بدم میاد:19:

فرقي نداره شاتلم همينه. مركز 5 پره. پرت خالي ندارن اين دو تا شركت( شاتل و انديشه). در واقع تو رو رو پرتاي جمعاوري شده ميذارن برا همين ميگن 1 ماه.

foa.neh
12-10-2011, 23:02
نوکر نیم؟
اندیشه خط 4 محدود

excessive
13-10-2011, 01:03
بازگشت غیور مندانه دوست عزیزمون birak رو به تاپیک گرامی میداریم....:31:
من هم بعد از مدت ها یه گزارشی از وضعیت نتم بدم، خلاصه بگم افتضاح شده هر روز بدتر از دیروز، هم سرعت هم پینگ... من که کلا بیخیال اینترنت مریضمون شدم و فقط خدا خدا می کنم که همین هم قطع نشه.. الهی آمین...

دوستان همشهری موفق باشید...

birak
13-10-2011, 03:02
فرقي نداره شاتلم همينه. مركز 5 پره. پرت خالي ندارن اين دو تا شركت( شاتل و انديشه). در واقع تو رو رو پرتاي جمعاوري شده ميذارن برا همين ميگن 1 ماه.

کلا مرکز 5 مشکل زیاد داره... پورتهای اندیشه تو مرکز 5 خیلی وقته ( از پارسال ) پر شده و یادمه پارسال همین موقع یکی از دوستام که مرکز 5 بود بعد از 2 هفته انتظار طاقتش تموم شد و رفت شاتل ظرف چند رو خطش فعال شد اما الان شاتل هم همین مشکل رو داره .. علاوه بر این مشکل تا جایی که میدونم سرعت هم واسه بعضی مشترکان مرکز 5 پایین تره و برخلاف مراکز دیگه خیلیاشون رنگ سرعت بالای 100 کیلوبایت تو اشتراک حجمی رو نمی بینن...

من بالای 1 ساله سیستمم خاموش نشده و پیوسته در حال دانلود 128 بینهایت و تازه با سرعت 30 از اندیشه راضیم فقط پینگش اصابخورد کنه

کاملا تایید میکنم که خوشبختانه اون قانون مزخرفو ناجوانمردانه رو تا حالا اندیشه اجرا نکرده و این مزیت بزرگیه ... شاتل تو اشتراکای نامحدود هم با کسی شوخی نداره ... اگه چند روز پشت سر هم و بطور یکنواخت تو ساعات متوالی دانلود کنید یه دفعه میبینین تو بلک لیست رفتین ... سرعتتون تا زمان سپری شدن دوره محکومیت تا حد دایل آپ افت میکنه و عملا اینترنت بلااستفاده میشه و اگه هم یه چورایی ازش در رفته باشین و مثلا میزان دانلود به 20 گیگ رسیده باشه کلا اشتراکتون رو باطل میکنن ! در اصل باید گفت با این بگیر ببندا اصلا نباید اسمش رو نامحدود گذاشت ! سرعتشم که محدوده ! الکی اسم نامحدود داره ...البته تو تهران خیلی وقته این سخت گیریها کاملا جدی وجود داشت اما به نظر میرسه مشترکین عزیز شمالی تازه کم کم دارن با این بازیها مواجه میشن .
اگه با اندیشه با اشتراک 128 نامحدود متوسط روزی 1.5 تا 2 گیگ هم دانلود بشه باز هم بالای 40 گیگ در ماه امکان دانلود وجود داره.
این جینگولک بازیها منو یاد GPRS نامحدود ایرانسل میندازه که اولش گفتن نامحدوده 10 تومن در ماه ( البته عملا 20 گیگ در ماه بود با سرعت 20 الی 30 کیلوبایت که اونم خوب بود ) بعد دیدن ای بابا چقدر زیادی دست و دل بازی کردیم نکنه ملت رودل کنن ! وقتی میشه با 2.5 گیگ و با همون اسم نامحدود همون اسکناس 10تومنی قبلی رو گرفت چرا آب تنگش نبندیم؟! چرا که نه ... ؟!!!

بازگشت غیور مندانه دوست عزیزمون birak رو به تاپیک گرامی میداریم....:31:
...

ممنون از محبتت دوست عزیز. شما لطف داری. همچین کار غیورمردانه ای هم نبود ! :46: مخلص همه شمالی ها عزیز هستیم . چه باشیم چه نباشیم ! :11::10:

darkman.p
13-10-2011, 08:28
منم بازگشت دوست عزیز و خوبمون بیراک رو به همه بچه ها تبریک میگم خیلی وقت بود جاش خالی بود دلمون تنگ شده بود بیراک یکی از مغز های اصلی این تاپیکه با کلی اطلاعات از اینتررررررررررررررنت:8:

soosmar_asl
13-10-2011, 12:26
کلا مرکز 5 مشکل زیاد داره... پورتهای اندیشه تو مرکز 5 خیلی وقته ( از پارسال ) پر شده و یادمه پارسال همین موقع یکی از دوستام که مرکز 5 بود بعد از 2 هفته انتظار طاقتش تموم شد و رفت شاتل ظرف چند رو خطش فعال شد اما الان شاتل هم همین مشکل رو داره .. علاوه بر این مشکل تا جایی که میدونم سرعت هم واسه بعضی مشترکان مرکز 5 پایین تره و برخلاف مراکز دیگه خیلیاشون رنگ سرعت بالای 100 کیلوبایت تو اشتراک حجمی رو نمی بینن..

نه رفیق سرعت و پینگ که خیلی عالیه مرکز 5 از قبل هم خیلی بهتر شده سرویسم. اما دیگه دوستای هم مرکزیمو که میفرستم شاتل یه یک ماهی سر کار میمونن!!!!!! حتی یکیشون تو ام دی اف آشنام داشت آشناش میگفت من نمیتونم کاری کنم پرت خالی نداره شاتل!!!! بعد دو هفته انتظار آخرشم رفت پارس آنلاین.

Angel Of Darkness
13-10-2011, 13:19
واقعا جالبه همون رفیقامون که رفتن شاتل زیرمجموعه من بودن جفتشون اینترنت محدود شاتل داشن و رو حساب اندیشه که شباش رایگان و کلا دانلودش قوانین مضخرف نداشت هر شب گزاشتن دانلود شه که جفتشون تو بلک لیست رفتن و وقتی زنگ زدن بهشون گفتن داشتین اشتراک میگرفتین مگه قوانینو نخوندین :13: به هر حال سرعتشونو برنگردوندن یکیشون خط 7 بود یکیشونم 8
اینا دیگه شورشو در اوردن یه چیزی میزارم ببینید :
عین چی دارن مردم ایرانو میدوشن :

mehdihamed
13-10-2011, 14:41
یه مدت بود خبر سرعت اینترنت بقیه کشور ها رو نداشتم چقدر تغییر کرده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یادمه آخرین بار کره جنوبی با 15 مگابیت اول بود که هنوزم بیشترین سرعت رو داره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به زودی اینترنت ملی میاد نگران نباشین :27:

minime
13-10-2011, 17:19
این جالبه
فک کنم سیستم قاط زده بود

sportalireza93
13-10-2011, 20:21
سلام.من تو فومن زندگی میکنم و می خوام ADSL بخرم باید چیکار بکنم.درباره ADSL توضیح هم بدید

birak
13-10-2011, 20:31
نه رفیق سرعت و پینگ که خیلی عالیه مرکز 5 از قبل هم خیلی بهتر شده سرویسم. اما دیگه دوستای هم مرکزیمو که میفرستم شاتل یه یک ماهی سر کار میمونن!!!!!! حتی یکیشون تو ام دی اف آشنام داشت آشناش میگفت من نمیتونم کاری کنم پرت خالی نداره شاتل!!!! بعد دو هفته انتظار آخرشم رفت پارس آنلاین.

ممنون بابت اطلاع رسانی .. شما هم الان از شاتل اشتراک دارین؟
از این جهت گفتم مرکز 5 بعضی ها مشکل سرعت دارند که یکی از فامیلای نزدیک خودم الان 2 ساله از اندیشه تو مرکز 5 اشتراک 128 محدود داره ( محله رشتیان) و سرعتش چه شب چه روز حتی با دانلود منیجر هیچوقت به پای اشتراک 128 محدود که خودم تو مرکز 3 ازش استفاده میکنم نرسیده ... یه مدتی که میگفت حتی روزها سرعتش از 50 بالاتر نمیره و الانم که سرعتش بیشتر شده باز هم که تو ساعات مشابه و از یک سرور مشابه دانلود میکنیم سرعتش حداقل 10-20% پایین تره... با شرکت تماس گرفته و نتیجه ای هم نداده . البته ممکنه مشکل به نویز بالای خطش مربوط باشه و این موردی که دیدم استثنا باشه. ولی مشکل پورت برا جفت شرکتا وجود داره ... حتی تو مراکز دیگه هم زمان رانژه کردن خط برای مشترکان اندیشه خیلی طولانی تر از قبل شده ... انگار ملت همه هجوم آوردن به این 2 تا شرکت و از طرف دیگه مشتریهای پارس آنلاین پریدند ...

یه خبر دیگه هم در مورد سرویسهای نامحدود جدید پارس آنلاین با نرخهای جدید هست ( نمیدونم اینجا هم الان عرضه میشه یا نه ) ..
نمیدونم در جریان طرح شکایت از شرکتا برای اجرای قانون مصوب 3 سال پیش هستین یا نه (این قانون شرکتها رو مجبور میکنه فقط اشتراک نامحدود اونم به قیمت مصوب بفروشند )
اگه تا حالا خبر نداشتین حتما این موضوع رو بخونین :

forum.p30world.com/showthread.php?t=510097&page=1

داستانش به طور خلاصه اینه که یکی از دوستان تو همین تالار کاربرا رو تشویق کرده که از شرکتای ISP که زیر بار این قانون نمیرن شکایت کنند ... نظرشون این بوده که با اجرای عملی این قانون شرکتها ناچار میشن فقط اشتراک نامحدود اونم با قیمت پایین بدن و بخاطر رقابت بین شرکتها سرعتشونم رقابتی خواهد بود و اونقدرا پایین نمیاد در عوض دیگه کسی مجبور نیست پول زور واسه خرید حجم بده و قیمتا هم معقول میشن ... جالبه که زحمات این دوستان نتیجه داده و الان تو کل ایران 4 تا شرکت ( از جمله پارس آنلاین ) سرویس نامحدود با قیمت مصوب رو دارند ارائه میدن .. ولی جالبتر اینجاست که مثل همه قوانین دیگه isp هم چون می بینن سودشون با این کار حسابی کم میشه در نتیجه سرویس حجمی رو حذف نکردن و در کنارش دارن سرویس نامحدود با قیمت پایین ولی کیفیت افتضاح میدن تا هم بگن الان ما داریم قانون رو اجرا میکنیم و از طرف دیگه عمدا سرعت رو در حد وحشتناکی پایین آوردن که هیچکس سراغ این سرویسهای جدید و ارزانشون نره !!! :21: یعنی حداکثر سو استفاده از این قانون! و در نتیجه زحمات دوستامون با اینکه شرکتا رو مجبور کردن تا چند ماه آینده همه سرویس خیلی ارزان نامحدود بدن اما تا حالا که 4 تا شرکت مجبور به اجراش شدند دارند با انواع بازیها مشتریهای این سرویس ها رو تحت فشار قرار میدن که بگن بععععله اشتراک نامحدود همینه دیگه ! اگه سرعتت از دایل آپ هم کمتر شد حق اعتراض نداری و سرعت اشتراک 128 باید بین 1.6 تا 16 کیلوبایت باشه و اگه از 1.6 ( یک پنجم دایل آپ ) کمتر شد اونوقت بیا اعتراض کن !!! چقدررر .......:2:
باید شرکتا هم تحت فشار قرار بگیرند که بلاخره به هممون اشتراک نامحدود با سرعت قابل قبول بدن. یادتون باشه الان پارس آنلاین داره این سرویس جدید نامحدود رو ارائه میده و به زودی شاتل و اندیشه و بقیه هم مجبورند طبق جداول قیمتی جدید سرویس نامحدود بدند ... اونوقته که دیگه سرعت اشتراک 128 نامحدود اندیشه تا 30 کیلو بایت بالا نمیره یا سرعت اشتراک 256 نامحدودش بین 50 تا 60 کیلو بایت نمیچرخه ... الان شاید نصف بیشتر درآمد شرکتا از فروش حجمه و طبیعیه که تا میتونن جلوی اجرای درست این قانون سنگ میندازن ... تنها چیزی که به هممون کمک میکنه ظرف چند سال آینده اینترنت با کیفیت تر با قیمت پایین تر و سرعت مناسب داشته باشیم اینه که هوشیار باشیم و لااقل اینجور اخبارو دنبال کنیم و نذاریم پول مفت به جیب شرکتا بره ... البته کاملا قبول دارم که خانه از پای بست ویران است ! و خود شرکتا هم 1001 مشکل دارن و هممون میدونیم خیلی از محدودیتا از جاهای دیگه آب میخوره که دست این بنده خداها نیست ... اما از قدیم گفتن حق گرفتنیه ... اگه بی اطلاع باشیم این وضع تا ابد میمونه نتیجش میشه که یه شرکت قانون fair use policy رو مثل چماق بکوبه تو سر ماها یا اون یکی جیبش رو از فروش حجم اضافه پر کنه ! هیچی یک شبه درست نمیشه اما متاسفانه تو کشور ما تا زور بالا سر اینا نباشه و من و شما اینا رو مجبور نکنیم هیچکس به حقوق کاربرا توجهی نمیکنه و دلش نمیسوزه.
به هر حال بد نیست حتما به اون تاپیک هم یه سری بزنید و در جریان کار باشید که تا آینده خیلی نزدیک دیگه سرویسهای نامحدود شرکتا با نرخهای پایین باید عرضه بشه و شرکتا اصلا حق فروش اشتراک حجمی نخواهند داشت مگه اینکه مثل حالا مقاومت کنند و قانون رو نصفه نیمه به نفع خودشون اجرا کنن یا سرعت نامحدود رو اونقدر پایین بیارن که همه در آرزوی اشتراک محدود حجمی با سرعت بالا باشن !...
به امید روزی که حقمون رو بگیریم و شرکتا هم یاد بگیرن که "همیشه حق با مشتریه!":11:

soosmar_asl
13-10-2011, 22:38
ممنون بابت اطلاع رسانی .. شما هم الان از شاتل اشتراک دارین؟
از این جهت گفتم مرکز 5 بعضی ها مشکل سرعت دارند که یکی از فامیلای نزدیک خودم الان 2 ساله از اندیشه تو مرکز 5 اشتراک 128 محدود داره ( محله رشتیان) و سرعتش چه شب چه روز حتی با دانلود منیجر هیچوقت به پای اشتراک 128 محدود که خودم تو مرکز 3 ازش استفاده میکنم نرسیده ... یه مدتی که میگفت حتی روزها سرعتش از 50 بالاتر نمیره و الانم که سرعتش بیشتر شده باز هم که تو ساعات مشابه و از یک سرور مشابه دانلود میکنیم سرعتش حداقل 10-20% پایین تره... با شرکت تماس گرفته و نتیجه ای هم نداده . البته ممکنه مشکل به نویز بالای خطش مربوط باشه و این موردی که دیدم استثنا باشه. ولی مشکل پورت برا جفت شرکتا وجود داره ... حتی تو مراکز دیگه هم زمان رانژه کردن خط برای مشترکان اندیشه خیلی طولانی تر از قبل شده ... انگار ملت همه هجوم آوردن به این 2 تا شرکت و از طرف دیگه مشتریهای پارس آنلاین پریدند ...

یه خبر دیگه هم در مورد سرویسهای نامحدود جدید پارس آنلاین با نرخهای جدید هست ( نمیدونم اینجا هم الان عرضه میشه یا نه ) ..
نمیدونم در جریان طرح شکایت از شرکتا برای اجرای قانون مصوب 3 سال پیش هستین یا نه (این قانون شرکتها رو مجبور میکنه فقط اشتراک نامحدود اونم به قیمت مصوب بفروشند )
اگه تا حالا خبر نداشتین حتما این موضوع رو بخونین :

forum.p30world.com/showthread.php?t=510097&page=1

داستانش به طور خلاصه اینه که یکی از دوستان تو همین تالار کاربرا رو تشویق کرده که از شرکتای ISP که زیر بار این قانون نمیرن شکایت کنند ... نظرشون این بوده که با اجرای عملی این قانون شرکتها ناچار میشن فقط اشتراک نامحدود اونم با قیمت پایین بدن و بخاطر رقابت بین شرکتها سرعتشونم رقابتی خواهد بود و اونقدرا پایین نمیاد در عوض دیگه کسی مجبور نیست پول زور واسه خرید حجم بده و قیمتا هم معقول میشن ... جالبه که زحمات این دوستان نتیجه داده و الان تو کل ایران 4 تا شرکت ( از جمله پارس آنلاین ) سرویس نامحدود با قیمت مصوب رو دارند ارائه میدن .. ولی جالبتر اینجاست که مثل همه قوانین دیگه isp هم چون می بینن سودشون با این کار حسابی کم میشه در نتیجه سرویس حجمی رو حذف نکردن و در کنارش دارن سرویس نامحدود با قیمت پایین ولی کیفیت افتضاح میدن تا هم بگن الان ما داریم قانون رو اجرا میکنیم و از طرف دیگه عمدا سرعت رو در حد وحشتناکی پایین آوردن که هیچکس سراغ این سرویسهای جدید و ارزانشون نره !!! :21: یعنی حداکثر سو استفاده از این قانون! و در نتیجه زحمات دوستامون با اینکه شرکتا رو مجبور کردن تا چند ماه آینده همه سرویس خیلی ارزان نامحدود بدن اما تا حالا که 4 تا شرکت مجبور به اجراش شدند دارند با انواع بازیها مشتریهای این سرویس ها رو تحت فشار قرار میدن که بگن بععععله اشتراک نامحدود همینه دیگه ! اگه سرعتت از دایل آپ هم کمتر شد حق اعتراض نداری و سرعت اشتراک 128 باید بین 1.6 تا 16 کیلوبایت باشه و اگه از 1.6 ( یک پنجم دایل آپ ) کمتر شد اونوقت بیا اعتراض کن !!! چقدررر .......:2:
باید شرکتا هم تحت فشار قرار بگیرند که بلاخره به هممون اشتراک نامحدود با سرعت قابل قبول بدن. یادتون باشه الان پارس آنلاین داره این سرویس جدید نامحدود رو ارائه میده و به زودی شاتل و اندیشه و بقیه هم مجبورند طبق جداول قیمتی جدید سرویس نامحدود بدند ... اونوقته که دیگه سرعت اشتراک 128 نامحدود اندیشه تا 30 کیلو بایت بالا نمیره یا سرعت اشتراک 256 نامحدودش بین 50 تا 60 کیلو بایت نمیچرخه ... الان شاید نصف بیشتر درآمد شرکتا از فروش حجمه و طبیعیه که تا میتونن جلوی اجرای درست این قانون سنگ میندازن ... تنها چیزی که به هممون کمک میکنه ظرف چند سال آینده اینترنت با کیفیت تر با قیمت پایین تر و سرعت مناسب داشته باشیم اینه که هوشیار باشیم و لااقل اینجور اخبارو دنبال کنیم و نذاریم پول مفت به جیب شرکتا بره ... البته کاملا قبول دارم که خانه از پای بست ویران است ! و خود شرکتا هم 1001 مشکل دارن و هممون میدونیم خیلی از محدودیتا از جاهای دیگه آب میخوره که دست این بنده خداها نیست ... اما از قدیم گفتن حق گرفتنیه ... اگه بی اطلاع باشیم این وضع تا ابد میمونه نتیجش میشه که یه شرکت قانون fair use policy رو مثل چماق بکوبه تو سر ماها یا اون یکی جیبش رو از فروش حجم اضافه پر کنه ! هیچی یک شبه درست نمیشه اما متاسفانه تو کشور ما تا زور بالا سر اینا نباشه و من و شما اینا رو مجبور نکنیم هیچکس به حقوق کاربرا توجهی نمیکنه و دلش نمیسوزه.
به هر حال بد نیست حتما به اون تاپیک هم یه سری بزنید و در جریان کار باشید که تا آینده خیلی نزدیک دیگه سرویسهای نامحدود شرکتا با نرخهای پایین باید عرضه بشه و شرکتا اصلا حق فروش اشتراک حجمی نخواهند داشت مگه اینکه مثل حالا مقاومت کنند و قانون رو نصفه نیمه به نفع خودشون اجرا کنن یا سرعت نامحدود رو اونقدر پایین بیارن که همه در آرزوی اشتراک محدود حجمی با سرعت بالا باشن !...
به امید روزی که حقمون رو بگیریم و شرکتا هم یاد بگیرن که "همیشه حق با مشتریه!":11:

این سرویس و که میگی شاتل هم همزمان با پارس آنلاین آورده. اتفاقا دوستم از 128 نا محدود رفته رو CRA2 اما اصلا راضی نیست سرعتش دور و بر 16 است اکثرا!

اینم لینکش:

minime
13-10-2011, 22:46

انگار شما اون تاپیک رو کامل نخوندی
قانونش رو هم کلا نخوندی
سرویس حجمی یا هر نوع سرویس دیگه غیر از سرویسهای CRA هم با مجوز سازمان قابل ارائه هست و این نیست که کلا یک نوع سرویس اون هم CRA باشه.
دوم اینکه اشتراک 1 به 10 جزو قانون CRA هست پس شرکتها با دادن سرعت 1.6 به سرویس 128 کار غیرقانونی انجام نمیدن
ولی این قانون یه خوبی داره و اونم پائین اومدن قیمت سرویسهای حجمی هست و در کنارش واقعی شدن سرعتها نه اینکه سرویس 128 بگیری اندازه 1 مگابیت بهت تشویقی بدن! و این یعنی رعایت حقوق مشتری یعنی هر چقدر پول بدی همونقدر آش میخوری
:11:

Angel Of Darkness
14-10-2011, 00:03
یه مدت بود خبر سرعت اینترنت بقیه کشور ها رو نداشتم چقدر تغییر کرده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یادمه آخرین بار کره جنوبی با 15 مگابیت اول بود که هنوزم بیشترین سرعت رو داره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به زودی اینترنت ملی میاد نگران نباشین :27:

عکس یه کوچولو قدیمیه مال 1 تا 1.5 سال پیشه اگه اشتباه نکنم

light
14-10-2011, 00:56
256 نامحدود بگیرم یا 512 6 گیگ ؟
با کدوم بیشتر میشه از اندیشه دانلود کرد ؟

birak
14-10-2011, 03:56
انگار شما اون تاپیک رو کامل نخوندی
قانونش رو هم کلا نخوندی
سرویس حجمی یا هر نوع سرویس دیگه غیر از سرویسهای CRA هم با مجوز سازمان قابل ارائه هست و این نیست که کلا یک نوع سرویس اون هم CRA باشه.
دوم اینکه اشتراک 1 به 10 جزو قانون CRA هست پس شرکتها با دادن سرعت 1.6 به سرویس 128 کار غیرقانونی انجام نمیدن
...
ممنون بابت توضیحاتتون. البته اینجا جای بحثش نیست فقط خواستم دوستانی که هنوز در جریان نبودند از اتفاقاتی که داره میوفته با خبر باشن چون اجرای این قانون چه کامل چه نصفه نیمه به هر حال قیمتها رو یه تکونی میده و منم امیدوارم نتیجش به نفع همه باشه . اما چند تا نکته :
اتفاقا من اون تاپیک اصلی رو که الان بالای 85 صفحه شده لااقل 60 صفحشو کامل خوندم...همونجا هم به اندازه کافی موافقا و مخالفا نظرشون رو گفتن... خود قانونشم مطمئن باشین خوندم :46: اما نکته ای که هست اینه که همه افرادی که موافق این قانون بودن و رفتن شکایت کردن تاکیدشون این بوده که کلا محدودیت حجمی برداشته بشه و با خوندن قانون حداقل خوشبین بودن که اینجوریه ... میتونین تو چند صفحه اول همون تاپیک این خوش بینی رو ببینین و استدلالشون هم این بوده که چون همه باید از این به بعد فقط سرویس نامحدود بدن پس مثلا تفاوتی بین سرویس 128 ده تا شرکت نیست و اگه همه سرعت 16 و پایین تر بدن کسی سراغشون نمیره وبخاطر رقابت هم که شده شرکتا سرعتشون افت نمیکنه وهر کدوم سرعت بالاتر بدن برنده بازی هستن ...
البته فعلاتا حالا این نظر خوش بینانه به واقعیت نرسیده چون دوستان فرض کرده بودن فقط سرویس نامحدود داده خواهد شد و این قانون در عمل کاسه کوزه سرویسهای دیگه رو میشکنه که اینطوری نشد ...
در مورد شرینگ 1 به 10 هم مفصل بحث شد که همین الان هم داره شرینگ 1 به 8 و 1 به 10 و حتی خیلی بیشتر هم اجرا میشه و اصلا چیز جدیدی نیست با این وجود میبینید که هنوز اونقدر پهنای باند موجوده که مثلا سرویس نامحدود اندیشه الان سرعتش راحت بین 20 تا 30 کیلو بایته ( نه 16 و کمتر )
در مورد قضیه 1 به 10 درسته که به قول شما حتی اگه سرعت 1.6 کیلو بایت هم به اشتراک 128 بدن طبق قانون جدید اصلا قانون شکنی محسوب نمیشه اما نباید خودمون رو گول بزنیم...خود شرکتا هم بهتر میدونن که این فقط یه بهانه مسخرست که فقط به درد دودره کردن شاکی ها میخوره و از نظر من آتوی خوبی شده تو دست شرکتا تا مثل چماق بکوبن رو سر کاربرایی که این سرویسای جدیدو میگیرن تا بگن بهتره واسه حجم پول بدین !!نامحدود همینه که هست !! پس شاید کارشون مثلا قانونی باشه اما هر جور نگاه کنیم اگه به یه مشترک 128 نامحدود سرعت در حد دایل آپ بدن کمال بی انصافیه و از نظر من دزدیه حتی اگه رو کاغذ مجوزش داده شده باشه...
اما در مورد اینکه آیا شرکتها طبق این قانون جدید میتونن سرویسهای حجمی هم بدن یا نه ؟! برداشت من از قانون اینه که بله میتونن! اما نه همون سرویسهای حجمی با همون شرایط وقیمتهایی که قبل از اجرای این قانون میدادن ... کاری به این ندارم که پشت صحنه این قانون چه قضیه ای بوده و آیا از رو دلسوزی نوشته شده یا موذی گری برای نابود کردن رقبای مخابرات ... اما هر جور که بخوایم بهش نگاه کنیم در حالت کلی این سرویسهای نامحدود با این قیمتها رو برای این تصویب نکردن که شرکتا بیان اینا رو به سرویسهای جورواجور قبلیشون اضافه کنن !!! ( کاری که الان چند تا شرکت انجام دادن ) هدف این بوده که این سرویس های نامحدود مبنای اصلی برای قیمت و سرعت و ... باشند یعنی ملاک محدودیت حجم و عوامل دیگه تا حد امکان حذف بشه و ملاک فقط همون اشتراک 1 به 10 با قیمتای جدید باشه و هرنوع سرویس دیگه ای که شرکتها مایل به ارائه باشند ( مثلا حجمی ) بایدقیمت و مشخصاتش طبق این قانون جدید پیشنهاد بشه و به تایید سازمان برسه و بعدا ارائه بشه ...

این متن قانون جدیده : همچنین اپراتورها برای ارائه سایر بسته های اینترنت پرسرعت خارج از چارچوب تعرفه های مصوبه شماره 49 کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نظیر سرویسهایی با محدودیت های زمانی و حجمی و یا با نرخ اشتراک متفاوت، موظفند تعرفه های پیشنهادی خود را مطابق مفاد پروانه به رگولاتوری اعلام کنند و پس از اخذ تاییدیه لازم این سرویس ها را ارائه کنند.

پس میبینین طبق این قانون مبنای اصلی سرویسها همون سرویسهای نامحدود اونم با نرخ جدید هستند و تو قانون هیچ تعرفه ای یا مشخصاتی برا سرویسهای حجمی اصلا ذکر نشده.
یعنی اگه قراره سرویسهای حجمی و ... در کنارنامحدود ارائه بشن باید طبق این معیارهای جدید دوباره تعریف بشن و قیمتاشون هم به تایید مجدد برسه یعنی باید سرویسهای جدید در کنار سرویس CRA تعریف و تایید بشه نه اینکه CRA رو به همون قبلیا اضافه کنند ! ...

به هر حال امیدوارم هر کاری که میکنند آخرش به نفع من و شما تموم بشه.:10:نه اینکه همه دنیا بابت قانونی بودن سرعت 1.6 کیلوبایت برای اینترنت پر سرعت بهمون بخندن ... من که هرجور نگاه میکنم بیشتر از اینکه خنده دار باشه گریه داره ! :13:

birak
14-10-2011, 04:32
دوست عزیز
اگه نظر شخصی منو بخوای بین این 2 تا 256 نامحدود رو انتخاب می کنم. ( البته طبق کیفیت و سرعتی که الان سرویس 256 نامحدود اندیشه داره نه سرویسهای جدید نامحدود با نرخ مصوب که حتما در آینده نزدیک تو اندیشه هم عرضه خواهند شد و بی شک سرعت پایین تری نسبت به سرویس نامحدود فعلی خواهند داشت ! )

اولا در مورد سرویس 512 حجمی گول اسمش رو نخور ... الان سرعت روزانه سرویس 128 و 256 و 512 اندیشه اصلا تفاوت محسوسی با هم ندارن و همشون در طول روز بالاتر از 100 کیلو بایت سیر می کنند.پس حتی سرویس 128 با حجم 5 یا 8 گیگ با قیمت خیلی کمتر تقریبا همون کیفیت 512 رو دارند!
اما چون سرویس محدوده و شما برا دانلود میخواین پس میشه گفت شما 6 گیگ در طول روز میتونید دانلود کنید ( فرض کردیم فقط دانلود کنید و وب گردی نکنیدکه تقریبا محاله ! ) میمونه ساعات رایگان شب از 1 الی 6 صبح .. که اونم اگه خیلی خوش بین باشیم و قطعی و خرابی در کنار نباشه با سرعت فعلی ( که الان 50 الی 60 کیلوبایت تو ساعات رایگانه ) شما میتونید حداکثر هر شب حدود 800 مگابایت دانلود کنید که از نظر تئوری میشه 24 گیگ در ماه ... با اون 6 گیگ روزانه کلا 30 گیگ میشه ... اما اشتراک نامحدود 256 اندیشه الان سرعتش بین 50 الی 55 کیلوبایت هست ( طبق آمار عملی که دوستان تو همین تاپیک داده بودن ) و اگه سیستم 24 ساعته روشن باشه و قطعی و تایم اوت و ... هم در کار نباشه میتونین تا سقف 4 گیگ در 24 ساعت دانلود داشته باشین .. یعنی از نظر تئوری بالای 100 گیگ در ماه ... قانون fair use policy هم با اینکه وجود داره اما فعلا تو اندیشه اجرا نمیشه یعنی من تا حالا ندیدم سرویس شما رو بخاطر دانلود پشت سر هم قطع کنن . در ضمن لازم نیست هر شب سیستم رو برا دانلود شبانه تنظیم کنید ... هر زمان خواستید در طول روز بدون ترس از تموم شدن حجم دانلود کنید.کلا سرویس 256 نامحدود اندیشه برا کسی که توان پرداخت هزینش رو داره کاملا سرویس معقول و مناسبی هست.
موفق باشین.

Angel Of Darkness
14-10-2011, 08:40
دوست عزیز
اگه نظر شخصی منو بخوای بین این 2 تا 256 نامحدود رو انتخاب می کنم. ( البته طبق کیفیت و سرعتی که الان سرویس 256 نامحدود اندیشه داره نه سرویسهای جدید نامحدود با نرخ مصوب که حتما در آینده نزدیک تو اندیشه هم عرضه خواهند شد و بی شک سرعت پایین تری نسبت به سرویس نامحدود فعلی خواهند داشت ! )

اولا در مورد سرویس 512 حجمی گول اسمش رو نخور ... الان سرعت روزانه سرویس 128 و 256 و 512 اندیشه اصلا تفاوت محسوسی با هم ندارن و همشون در طول روز بالاتر از 100 کیلو بایت سیر می کنند.پس حتی سرویس 128 با حجم 5 یا 8 گیگ با قیمت خیلی کمتر تقریبا همون کیفیت 512 رو دارند!
اما چون سرویس محدوده و شما برا دانلود میخواین پس میشه گفت شما 6 گیگ در طول روز میتونید دانلود کنید ( فرض کردیم فقط دانلود کنید و وب گردی نکنیدکه تقریبا محاله ! ) میمونه ساعات رایگان شب از 1 الی 6 صبح .. که اونم اگه خیلی خوش بین باشیم و قطعی و خرابی در کنار نباشه با سرعت فعلی ( که الان 50 الی 60 کیلوبایت تو ساعات رایگانه ) شما میتونید حداکثر هر شب حدود 800 مگابایت دانلود کنید که از نظر تئوری میشه 24 گیگ در ماه ... با اون 6 گیگ روزانه کلا 30 گیگ میشه ... اما اشتراک نامحدود 256 اندیشه الان سرعتش بین 50 الی 55 کیلوبایت هست ( طبق آمار عملی که دوستان تو همین تاپیک داده بودن ) و اگه سیستم 24 ساعته روشن باشه و قطعی و تایم اوت و ... هم در کار نباشه میتونین تا سقف 4 گیگ در 24 ساعت دانلود داشته باشین .. یعنی از نظر تئوری بالای 100 گیگ در ماه ... قانون fair use policy هم با اینکه وجود داره اما فعلا تو اندیشه اجرا نمیشه یعنی من تا حالا ندیدم سرویس شما رو بخاطر دانلود پشت سر هم قطع کنن . در ضمن لازم نیست هر شب سیستم رو برا دانلود شبانه تنظیم کنید ... هر زمان خواستید در طول روز بدون ترس از تموم شدن حجم دانلود کنید.کلا سرویس 256 نامحدود اندیشه برا کسی که توان پرداخت هزینش رو داره کاملا سرویس معقول و مناسبی هست.
موفق باشین.

دقیقا 512 اصلا با 128 محدود فرقی نداره من حالا یه تغییر سرعت دادم به 256 نامحدود سرعت رو 50 فیکسه قدیمندیما دقیقا بالای 55 تا 60 هم میرسید ولی کلی میشه با 50 دانلود کرد اگه مانیتورم خاموش باشه پول برقم ماهی از طرف سیست 6 تا 7 تمن بیشتر نمیاد همون 256 نامحدودو بگیر خیلی بهتره

ruzbeh1
14-10-2011, 09:45
دوستان سرعت اینترنت تو چالوس ترکونده : سرویس 2 mb

ruzbeh1
14-10-2011, 09:50
اینم از سرعت دانلودش:

minime
14-10-2011, 11:59
دوستان سرعت اینترنت تو چالوس ترکونده : سرویس 2 mb

با اینکه آف تاپیک زدی ولی این دفه اشکالی نداره
پورتتون رو روی چه سرعتی کانفیگ کردن ؟ 10 مگابیت ؟ کافو نوری دارین سر کوچتون ؟

mazdak89
14-10-2011, 12:39

شاتل و اندیشه

hami2007
14-10-2011, 13:03
عزیز من آف تاپیک چیه!
نوشهر و چالوس و تنکابن و رامسر جز رشت بودند و گیلک هستند قبلا حتی تو تقسیمات کشوری جز استان گیلان بودند مردم اونجا هم مازندران رو قبول ندارند و کار درستی میکنه اینجا پست میده ;)

ruzbeh1
14-10-2011, 13:10

دانلود روی 6136 kbps بسته شده و آپلود هم روی 518 . خیابون ما هنوز فیبر نوری نشده.

birak
14-10-2011, 15:59
دانلود روی 6136 kbps بسته شده و آپلود هم روی 518 . خیابون ما هنوز فیبر نوری نشده.

خوشا به سعادت شما.پس فعلا تا وقتی که شیر فلکه رو نبستن حالشو ببرین! :46:
از قرار معلوم شرکتی که ازش اشتراک دارین هنوز تو مراحل اولیه جذب مشتری هست واسه همین داره دون میپاشه تا کاربرجدید جذب کنه. یادش بخیر یادمه 2 سال پیش همین موقع سرعت پارس و اندیشه بین 200 تا 230 کیلو میچرخید و هر وقت سرعت به 100 میرسید همه شاکی میشدن تهدید به جمع آوری خط میکردن! :5:
البته من خیلی به نتایج speednet اعتماد ندارم.بعضی اوقات نتایجش خیلی دقیقه بعضی اوقاتم نمیشه روش حساب کرد خیلی از مرحله پرته.. شاید دلیلش این باشه که تست رو لحظه ای انجام میده و ممکنه یک دقیقه بعد شرایط کاملا فرق کنه ... واسه همین سرعت متوسط دانلود میتونه ملاک بهتری باشه.
مثلا همین الان ( ساعت 4 عصر روز جمعه 22 مهرماه ) من با اشتراک 128 محدود اندیشه (مرکز 3) دارم با سرعت 120 الی 140 کیلوبایت با IDM دانلود میکنم که بالای 1 مگابیت محسوب میشه اما تست سرعت با سرور کرج و سرور پاریس رو میتونید ببینید که سرعتم رو خیلی پایین تر نشون میده :

سرور کرج :

سرور پاریس :

این هم تست پینگ :

از هر کدم سرورها چندین بار تست گرفتم که نتایجش خیلی نزدیک به هم بود ..
اما 2 تا نکته جالب تو این تستا هست. یکی اینکه زمان پینگ وقتی با سرورهای داخلی تست میشه خیلی پایین تره چون لازم نیست بسته های اطلاعات از ایران خارج بشن اما در مورد سرورهای خارجی فعلا وضعیت پینگ اندیشه مناسب نیست ... از حدود 300ms تو این تستا هست تا بالای 500ms با تایم اوت زیاد. واسه همینه که الان گیمرهای عزیزبا سرورهای بازی ایرانی هیچ مشکلی ندارند اما با سایتهای خارج از ایران بیشتر اوقات مشکل دارند. نکته دوم هم اینکه خیلی اوقات (برعکس پینگ) سرعت رو واسه سرورهای ایرانی کمتر از خارجی نشون میده ( مثل همین تست بالا ) که میتونه دلیلش ترافیک بالای اون سرور ایرانی یا محدودیت پهنای باندش باشه ... واسه همینه که بعضی اوقات مثلا می خواین یه فیلم رو از یه سرور ایرانی با idm دانلود کنید اما سرعت از 40-30 کیلو بایت بالاتر نمیره در حالی که همون لحظه میتونین از یه آپلود سنتر بین المللی با سرعت بالای 100 کیلو دانلود کنید.

mehdihamed
14-10-2011, 19:20
عکس یه کوچولو قدیمیه مال 1 تا 1.5 سال پیشه اگه اشتباه نکنم
از دوستان کسی لینک سایت پارس آنلاین رو داره که قیمت سرویس های نامحدود جدیدش توش باشه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

foa.neh
14-10-2011, 19:35
اندیشه دیروز بعدظهر تا ساعت 1 شب مشکل شدید،قطع و وصل مکرر و سرعت در حد دیال آپ بود!
اما بعدش درست شد ،پینگ هم عالی ولی حیف که 24 ساعت از سرور اکراینی بن شدم واسه دعوا با یه ..به خطا! :31:

عزیز من آف تاپیک چیه!

نوشهر و چالوس و تنکابن و رامسر جز رشت بودند و گیلک هستند قبلا حتی تو تقسیمات کشوری جز استان گیلان بودند مردم اونجا هم مازندران رو قبول ندارند و کار درستی میکنه اینجا پست میده ;)
مازندرانو قبول ندارن ؟مگه مازندران کشور دیگه ایه؟

خیلی جالبه تو کشور ما از روستا گرفته تا بخش و شهر و استان ،ملت درحال تفرق هست،نگاه کنید:
بالا محله ای ها با پایین محله ای ها !شفت با فومن !گیگبک با تالش،شرق گیلان غرب گیلان،انزلی چی با رشتی ،ترک و فارس،عرب و اصفهانی و........
واقعا پیشرفت هم باید بکنیم با این تفکرات :31:

ruzbeh1
14-10-2011, 19:51
خوشا به سعادت شما.پس فعلا تا وقتی که شیر فلکه رو نبستن حالشو ببرین! :46:
از قرار معلوم شرکتی که ازش اشتراک دارین هنوز تو مراحل اولیه جذب مشتری هست واسه همین داره دون میپاشه تا کاربرجدید جذب کنه. یادش بخیر یادمه 2 سال پیش همین موقع سرعت پارس و اندیشه بین 200 تا 230 کیلو میچرخید و هر وقت سرعت به 100 میرسید همه شاکی میشدن تهدید به جمع آوری خط میکردن! :5:
البته من خیلی به نتایج speednet اعتماد ندارم.بعضی اوقات نتایجش خیلی دقیقه بعضی اوقاتم نمیشه روش حساب کرد خیلی از مرحله پرته.. شاید دلیلش این باشه که تست رو لحظه ای انجام میده و ممکنه یک دقیقه بعد شرایط کاملا فرق کنه ... واسه همین سرعت متوسط دانلود میتونه ملاک بهتری باشه.
مثلا همین الان ( ساعت 4 عصر روز جمعه 22 مهرماه ) من با اشتراک 128 محدود اندیشه (مرکز 3) دارم با سرعت 120 الی 140 کیلوبایت با IDM دانلود میکنم که بالای 1 مگابیت محسوب میشه اما تست سرعت با سرور کرج و سرور پاریس رو میتونید ببینید که سرعتم رو خیلی پایین تر نشون میده :

سرور کرج :

سرور پاریس :

این هم تست پینگ :

از هر کدم سرورها چندین بار تست گرفتم که نتایجش خیلی نزدیک به هم بود ..
اما 2 تا نکته جالب تو این تستا هست. یکی اینکه زمان پینگ وقتی با سرورهای داخلی تست میشه خیلی پایین تره چون لازم نیست بسته های اطلاعات از ایران خارج بشن اما در مورد سرورهای خارجی فعلا وضعیت پینگ اندیشه مناسب نیست ... از حدود 300ms تو این تستا هست تا بالای 500ms با تایم اوت زیاد. واسه همینه که الان گیمرهای عزیزبا سرورهای بازی ایرانی هیچ مشکلی ندارند اما با سایتهای خارج از ایران بیشتر اوقات مشکل دارند. نکته دوم هم اینکه خیلی اوقات (برعکس پینگ) سرعت رو واسه سرورهای ایرانی کمتر از خارجی نشون میده ( مثل همین تست بالا ) که میتونه دلیلش ترافیک بالای اون سرور ایرانی یا محدودیت پهنای باندش باشه ... واسه همینه که بعضی اوقات مثلا می خواین یه فیلم رو از یه سرور ایرانی با idm دانلود کنید اما سرعت از 40-30 کیلو بایت بالاتر نمیره در حالی که همون لحظه میتونین از یه آپلود سنتر بین المللی با سرعت بالای 100 کیلو دانلود کنید.

دوست عزیز من از سال 84 از این شرکت سرویس می گیرم.الان چند روز می شه سرعت تا این حد بالا رفته.

---------- Post added at 09:51 PM ---------- Previous post was at 09:50 PM ----------

اینم از سرعت دانلودش:

به این می گن سرعت دانلود

arashlolos
14-10-2011, 20:25
سلام.من تو فومن زندگی میکنم و می خوام ADSL بخرم باید چیکار بکنم.درباره ADSL توضیح هم بدید
داداش منم فومنی هستم.میرید شرکت کاسپین (نرسیده به چهارباغ) ثبت نام میکنید.سرویسو بگو سرعت 128 حجم 3 گیگ میخوام.14100 تومن+10000 تومن میدی.دوروز بعد فعال میشه.بقیه رو تو پروفت میگم...:46:

دقیقا سرعت 128 نامحدود واسه خط من(خط 6 ) 30 و 256 نامحدود سرعتش 50 هستش.تا زمانی که قانون عوض شه.یه پیشنهاد: میتونید نامحدود 128 با 15500 بگیرید.15 روز استفاده کنید یا بیشتر.بعدش تغییر سرعت بدین به 256 نامحدود.اینطوری کمتر از 35500 هزینه برای 256 نامحدود متحمل میشید.و یه ترفند دیگه که سیکریته:46:مخصوص خودمه!:31:

اینم از سرعت دانلودش:

:18::18::18: خوب تو روز 10 مگابایتم باشه فایده نداره که.شما لطف میکنید بگید شب که رایگانه سرعت چقده و همچنین نامحدوداش سرعتش چقده؟؟؟
اگه همینطور بود و کم نشه کمپلت با زن و بچه و والدینو فامیل و کوچه و خیابونو... کوچ میکنیم شهر شما.

دوست عزیز
اگه نظر شخصی منو بخوای بین این 2 تا 256 نامحدود رو انتخاب می کنم.
موفق باشین.
سرعت شبانه به صورت عکس زیر هستش:

دقت کنید از 3 شب به بعد سرعت شده 115 .
و در مجموع بیش از 1200 مگ دانلود در شب دارم.

ضمنا برای مدیریت کامل و آسان ارتباط اینترنتیتون این برنامه فارسی و رایگانو پیشنهاد میکنم که سرعت واقعی خط رو نشون میده(سرعت idm نوسان داره و سرعت لحظه ایش واقعی نیست که بعضی دوستان میگن سرعتشون 140 هم میرسه!!!)با این برنامه سرعت رو 115 یا 116 هستش.که 16 تا همون 128 میشه و 100 تا تشویقی.

mehdihamed
14-10-2011, 20:30
دوست عزیز من از سال 84 از این شرکت سرویس می گیرم.الان چند روز می شه سرعت تا این حد بالا رفته.

---------- Post added at 09:51 PM ---------- Previous post was at 09:50 PM ----------

به این می گن سرعت دانلود
سرعت دانلود تو روز هر چی بالاتر باشه به نفع isp هست هر چی دانلود بیشتر، پول بیشتری هم باید بدی. سرعت رایگان شبانش چقدره؟

soosmar_asl
14-10-2011, 22:58
از دوستان کسی لینک سایت پارس آنلاین رو داره که قیمت سرویس های نامحدود جدیدش توش باشه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دنبال سرویس CRA نرو که بعدش مثه چی پشیمون میشی :31: چه شاتل چه پارس آنلاین!

K.N.I.G.H.T
14-10-2011, 23:12
دوستان اندیشه شما با چیز پی ان هاتون مشکل ندارید، از اون روز که مشکل ایجاد شد من همچنان مشکل دارم
گفتم شاید از ISP باشه، میخواستم وضعیت شما رو هم بدونم

ضمنا برای مدیریت کامل و آسان ارتباط اینترنتیتون این برنامه فارسی و رایگانو پیشنهاد میکنم که سرعت واقعی خط رو نشون میده(سرعت idm نوسان داره و سرعت لحظه ایش واقعی نیست که بعضی دوستان میگن سرعتشون 140 هم میرسه!!!)با این برنامه سرعت رو 115 یا 116 هستش.که 16 تا همون 128 میشه و 100 تا تشویقی.

بی زحمت لینک دانلودش رو میذاری

arashlolos
15-10-2011, 00:14
بی زحمت لینک دانلودش رو میذاری
اینم لینک دانلود از سایتش.چون رایگانه بزارید خودش آپدیت بشه.
حجمش 1.7 مگابایت!!!!!!!!!!

arashlolos
15-10-2011, 00:23
اشتباه شد...حذف نمیشه؟

birak
15-10-2011, 02:17
...
دقت کنید از 3 شب به بعد سرعت شده 115 .
و در مجموع بیش از 1200 مگ دانلود در شب دارم.
...

همون طور که قبلا گفتم سرعت شبانه اندیشه دقیقا از ساعت 4:15 شب و چند روز اول مهر ماه هم از ساعت 3:15 عین روز میشد و حتی تو بهترین حالت تا 1300 مگ هم خودم دانلود شبانه کردم.اما تو شهر رشت الان چند شبه که دیگه از این خبرا نیست یعنی سرعت از 1 شب تا 6 صبح از محدوده 50 الی 60 کیلوبایت بیشتر نمیره و حداکثر حدود 800 مگ در ساعات رایگان میشه دانلود کرد. احتمالا چون شما فومن هستین از ساعت 3 شب افزایش سرعت دارید.

بابت معرفی برنامه هم ممنون ... اما در مورد سرعتی که idm نشون میده درست میگین چون ممکنه یک لحظه بخاطر وقفه ای که تو دانلود پیش میاد یه دفعه مثلا 50 کیلوبایت نشون بده و لحظه بعد یه دفعه 200الکی بشه! اما تو حالت عادی معمولا نوسان مشخصی داره و میشه فهمید تو بهترین حالات داره از تمام ظرفیت پهنای باند downstream مودم که خط روش ست شده استفاده میکنه یا نه ... مثلا الان خط من که اشتراک 128 حجمی از اندیشه دارم و مرکز 3 رشت هستم روی 1079 کیلوبیت بسته شده (یعنی کمی بیشتر از 1024 که معادل 1 مگابیته ) که اگه تقسیم بر 8 کنین میبینین حداکثر ظرفیت جریان ورودی خط من حدود 134 کیلوبایت هست یعنی از نظر تئوری سرعتم میتونه تا 134 کیلوبایت بالا بره . برنامه idm و نرم افزارهای مشابه از الگوریتمی استفاده میکنند که از حداکثر پهنای باند بهره ببرندو یه جورایی مثل پمپی میمونن که اطلاعاتو داره با فشار به سمت خودش میکشه. پس وقتی برنامه ای مثل idm سرعت لحظه ای منو بین 120 تا 140 نشون میده و ظرف چند دقیقه از 120 هم پایین تر نمیاد یعنی میشه گفت تو اون دقایق بطور متوسط دارم نزدیک به حداکثر سرعت downstream خطم دانلود میکنم و این یعنی بهترین حالت ممکن برای خط خودم ... نه اینکه بگم سرعت به طور ثابت 140 هست. :46:

arashlolos
15-10-2011, 08:53
همون طور که قبلا گفتم سرعت شبانه اندیشه دقیقا از ساعت 4:15 شب و چند روز اول مهر ماه هم از ساعت 3:15 عین روز میشد و حتی تو بهترین حالت تا 1300 مگ هم خودم دانلود شبانه کردم.اما تو شهر رشت الان چند شبه که دیگه از این خبرا نیست یعنی سرعت از 1 شب تا 6 صبح از محدوده 50 الی 60 کیلوبایت بیشتر نمیره و حداکثر حدود 800 مگ در ساعات رایگان میشه دانلود کرد. احتمالا چون شما فومن هستین از ساعت 3 شب افزایش سرعت دارید.

بابت معرفی برنامه هم ممنون ... اما در مورد سرعتی که idm نشون میده درست میگین چون ممکنه یک لحظه بخاطر وقفه ای که تو دانلود پیش میاد یه دفعه مثلا 50 کیلوبایت نشون بده و لحظه بعد یه دفعه 200الکی بشه! اما تو حالت عادی معمولا نوسان مشخصی داره و میشه فهمید تو بهترین حالات داره از تمام ظرفیت پهنای باند downstream مودم که خط روش ست شده استفاده میکنه یا نه ... مثلا الان خط من که اشتراک 128 حجمی از اندیشه دارم و مرکز 3 رشت هستم روی 1079 کیلوبیت بسته شده (یعنی کمی بیشتر از 1024 که معادل 1 مگابیته ) که اگه تقسیم بر 8 کنین میبینین حداکثر ظرفیت جریان ورودی خط من حدود 134 کیلوبایت هست یعنی از نظر تئوری سرعتم میتونه تا 134 کیلوبایت بالا بره . برنامه idm و نرم افزارهای مشابه از الگوریتمی استفاده میکنند که از حداکثر پهنای باند بهره ببرندو یه جورایی مثل پمپی میمونن که اطلاعاتو داره با فشار به سمت خودش میکشه. پس وقتی برنامه ای مثل idm سرعت لحظه ای منو بین 120 تا 140 نشون میده و ظرف چند دقیقه از 120 هم پایین تر نمیاد یعنی میشه گفت تو اون دقایق بطور متوسط دارم نزدیک به حداکثر سرعت downstream خطم دانلود میکنم و این یعنی بهترین حالت ممکن برای خط خودم ... نه اینکه بگم سرعت به طور ثابت 140 هست. :46:
داداشم تاریخ رو نگاه کنید مربوط به 5 روز پیش یعنی 18 مهر هستش.جالبه که 7 یا 8 روز پیش یبار از 50 کیلوبایت تکون نخورد.ولی شب بعدش همونطور که میبینید میره رو 115.
فومنی هستم ولی رشت adsl دارم.فومن سرعت 128 حداکثر 20 تا 30 هستش.تازه شبانه رو نمیدونم چقده.حتما پایین تره.
بعدش شما از کجا میدونید خطتون رو 1079 بسته شده؟؟؟با این برنامه ای که معرفی کردم میبینید که دقیقا رو 928 یه 936 بسته شده.اول امتحان کنید بعد.خط من که اینطوری هستش.
از این 928 تا سرعت 800 تاش تشویقیه و 128 تاش سرعت واقعی. ...مدرکشم همون عکسی هستش که بالا گذاشتم که دقیقا دانلود رو 115 هستش.تو روز هم به همین شکل.
(تموم اینا واسه خط 6 من هستش و با سه مدل مودم مختلف تست گرفتم شاید واسه شما اینطور نباشه. )
ممنون از توضیحاتتون در مورد idm
و اینم برنامه networx که هم بغل ساعت هم بغل تغییر زبان و هم بصورت گراف میزان سرعت دانلود و آپلود رو نشون میده(نامحدود 128 بدون کوچیکترین نوسانی):

birak
15-10-2011, 18:18
... بعدش شما از کجا میدونید خطتون رو 1079 بسته شده؟؟؟با این برنامه ای که معرفی کردم میبینید که دقیقا رو 928 یه 936 بسته شده.اول امتحان کنید بعد.خط من که اینطوری هستش.
از این 928 تا سرعت 800 تاش تشویقیه و 128 تاش سرعت واقعی. ...مدرکشم همون عکسی هستش که بالا گذاشتم که دقیقا دانلود رو 115 هستش.تو روز هم به همین شکل.
(تموم اینا واسه خط 6 من هستش و با سه مدل مودم مختلف تست گرفتم شاید واسه شما اینطور نباشه. )
...

در مورد بالا رفتن سرعت از ساعت 3 شب فعلا که چند روزیه برا خط من اینطوری نیست و تا 6 صبح سرعت بالا نمیره . :13:من مرکز 3 مخابرات هستم شاید دوستان دیگه که از مراکز دیگه مخابرات رشت اشتراک دارند هنوز سرعت شبانشون مثل شما بالا بره. به هر حال نمیشه خیلی دقیق رو قضیه سرعت نتیجه گیری کرد. تنها چیزی که می شه قطعی گفت و در مورش توافق کرد همون متوسط سرعت هست و میشه گفت الان برای اشتراک حجمی 128 اندیشه بطور متوسط تو ساعات روز ( و ساعات شب درصورت افزایش سرعت از 3 به بعد ) میشه حدود 400 الی 420 مگابایت دانلود داشت و اگر مثل خط من سرعت شبانه تا خود صبح محدود بمونه میزان دانلود در هر ساعت زیر 200 مگابایت خواهد بود.
اما گفتم خط من و خیلی از دوستانی که خودم مودمشون رو کانفیگ کردم و همشون اشتراک 128 از اندیشه داشتند روی 1079 ( یه کمی کمتر یا بیشتر ) بسته شده. بهترین ملاک خود مودم هست. میزان downstream یا upstream خط چیزی هم نیست که بگیم مثل سرعت دانلود باید تست بشه و نرم افزارهای تست مختلف یا مارکهای مختلف مودم عددهای مختلف و خیلی جوراواجور بهمون نشون بدن ... یعنی وقتی خط رانژه میشه و مودم هم وصل میشه میزان downstream خط مورد نظر رو با کمترین خطا نشون میده و از کنترل کاربرا هم خارجه. من هم این عدد رو از رو تنظیمات مودم خودم گفتم :

بایت برنامه neworkx هم ممنون. به نظرم بیشترین کاربرد این برنامه بخصوص برا کسانی هست که از مودم وایرلس و اشتراک حجمی استفاده میکنند. چون معمولا تو مودمهای وایرلس user-pass داخل خود مودم ست میشه و از کانکشن داخل ویندوز استفاده نمیشه. در نتیجه چون بعد از اتصال هیچ شکلکی کنار ساعت ویندوز نمیاد نمیشه هر لحظه به میزان ترافیک رد و بدل شده پی برد و این برنامه کار رو خیلی ساده میکنه. قسمت تست ping وtrace هم برا کسانی که با دستورات cmd ویندوز آشنایی ندارند خیلی خیلی مفید هست .
فقط باید یک نکته رو در مورد این برنامه در نظر داشته باشین که همیشه متوسط سرعت نمایش داده میشه که نباید شما رو به اشتباه بندازه .یعنی در صورتی مقدارمتوسط سرعت رو درست نمایش میده که بطور متوالی در طول 1 ساعت در حال دانلود باشید.مثل همون دانلود شبانه شما که مثلا نشون داده حدود 420 مگ در هر ساعت و با متوسط سرعت 116 کیلوبایت دانلود شده. اما اگه در طول 1 ساعت مثلا فقط نیم ساعت دانلود کرده باشین و بعدش قطع کرده باشین این برنامه طبق روال عادی میزان دانلود رو ظرف همون 1 ساعت میسنجه و در نتیجه سرعت متوسط دانلود شما رو تو آماری که میده نصف نشون میده ...فقط وقتی نتیجش دقیق هست که یکسره دانلود کنید ( مثل دانلود شبانه )
یه قسمتی هم برای تست سرعت داره که اعداد و ارقامی که بهم داد درست نبود.برای اینکه متوسط سرعت محاسبه بشه برنامه idm رو برای ادامه دانلود یک فیلم و دقیقا همزمان تست سرعت این برنامه رو هم استارت زدم و 10 دقیقه به دانلود ادامه دادم تا متوسط سرعتم تو همون 10 دقیقه به دست بیاد ( برنامه هم کاملا ریست شده بود و آماده اندازه گیری بود )
طبق عکس ها میبینید که برنامه سرعتم رو بالای 200 کیلوبایت تشخیص داده و حتی میزان دانلودم رو هم 126 مگابایت نشون داده در حالی که ظرف اون 10 دقیقه من حدود 70 مگابایت دانلود کردم و اگه قرار باشه 126 درست باشه من باید بالای 700 مگ در هر ساعت دانلود کنم که این طور نیست !! عکس برنامه idm رو هم میتونید ببینید که همزمان با تست networkx گرفته شده و یک عکس دیگه هم از پنجره pop up برنامه کنار ساعت ویندوز که چند دقیقه بعد عکسش گرفته شده و اونم سرعت ارتباطی رو درست نشون نمیده ... به هر حال خیلی اطلاعات مفید و به درد بخوری هم میده که واقعا کاربردی و با ارزشه . در ضمن تست پینگ و تریس هم خیلی خوب و ساده و بدون مشکل نتایجو نشون میده و ثبت میکنه .

این نکته رو هم اضافه کنم که همه اینترنت برا دانلود نیست و این بحث ها رو فقط واسه دانلود بیشتر و بیشتر نمیکنیم ...:46:هدف بالا رفتن کیفیت سرویس واسه همه هست . به هر حال سرعت بالا و پینگ پایین تو کیفیت استفاده از اینترنت اثر مثبت میذاره ... از زمان لود شدن وب سایتهای مولتی مدیا و سنگین تا ویدئو آنلاین و بازی آنلاین و ...
خوش باشید:11:

arashlolos
15-10-2011, 18:57
خوش باشید:11:
سلام بر birak عزیز.آقا من هدفم یکی یادگیری بحث شبکه و ... و همچنین انتقال اطلاعات خودم به بقیست.
در مورد downstream هرچقد بگیم بی فایدست.چ.ن عملا میبینیم که اشتباه از آب درمیاد و سرعت واقعی اون چیزی نیست که downstream نشون میده.شاید برنامه های دانلود ما نتونن بیشتر از این اطلاعات رو دانلود کنن.

برنامه ای که گفتم از موقعی که ایرانسل استفاده میکردم حدود 2 سال پیش تاحالا حتی باور نمیکنم 1 کیلوبایت اشتباه محاسبه کرده باشه.
جواب مشکل شما این عکس هستش:

اتو قسمت ظاهر مانیتور شما تمام ارتباطاتو انتخاب کردی که برنامه اشتباه نمیکنه بلکه همه ارتباطاتو محاسبه میکنه(که تقزیبا دوبرابر شده.فکر میکنم ارتباط مودم با کامپیوترو جدا حساب میکنه)
شما باید دقیقا کانکشن اینترنتتونو انتخاب کنید مثل من که مشاهده میکنید.و همه محاسبات درست هستش.

minime
15-10-2011, 20:43

باشه رفیق با اینکه کسی همچین کاری نمیکنه که سرعت پورتش رو با این کیفیت داغون سیم های تلفن بالا ببنده ولی اوکی شما بهترین ! ولی این تاپیک مربوط به ADSL گیلان و مخصوصا رشت هست فکر نمیکنم کلا کسی علاقه ای به دونستن کیفیت سرویس دهنده شما که من تا حالا اسمش رو هم نشنیدم و نمیدونم اصلا کی هست و چی هست و چیکاره ست داشته باشه هر وقت اومد اینجا و سرویس داد اونوقت میشینیم در موردش حرف میزنیم , شما لطفا برو تو تاپیک مازندران در مورد سرویس دهندت بنویس و حال پراکنی کن.

موفق باشی

birak
15-10-2011, 22:10
سلام بر birak عزیز.آقا من هدفم یکی یادگیری بحث شبکه و ... و همچنین انتقال اطلاعات خودم به بقیست...

اتو قسمت ظاهر مانیتور شما تمام ارتباطاتو انتخاب کردی که برنامه اشتباه نمیکنه بلکه همه ارتباطاتو محاسبه میکنه(که تقزیبا دوبرابر شده.فکر میکنم ارتباط مودم با کامپیوترو جدا حساب میکنه)
شما باید دقیقا کانکشن اینترنتتونو انتخاب کنید مثل من که مشاهده میکنید.و همه محاسبات درست هستش.

خواهش میکنم دوست عزیز.از اطلاعات مفید شما استفاده کردم.ممنون.:10:
درست میگین باید قبل از استفاده حتما اون قسمت برنامه تنظیم بشه وگرنه کل ترافیک ردو بدل شده رو حساب میکنه و یه جورایی همه محاسبات 2 برابر میشه حتی حجم مصرف شده! ... البته شاید بهتر بود حالت پیش فرض برنامه رو از اول خودشون روی WAN تنظیم میکردن چون طبق تبلیغاتی که تو صفحه خانگی خود برنامه بود بیشترین کاربردش در ارتباط با اینترنته نه محاسبه شبکه داخلی و سعی شده برنامه محیط ساده ای داشته باشه که برا تمام کاربرا به راحتی قابل استفاده باشه در حالی که الان باید به همه یادآوری بشه قبل از استفاده برای ترافیک اینترنت اول این تنظیمو چک کنند ... به هر حال بعد از تنظیم حداکثر سرعتم رو 121 کیلوبایت نشون داد و کنار ساعت هم متوسط سرعت همون 116 شد که منطقیه .

دوستان اندیشه شما با چیز پی ان هاتون مشکل ندارید، از اون روز که مشکل ایجاد شد من همچنان مشکل دارم
گفتم شاید از ISP باشه، میخواستم وضعیت شما رو هم بدونم
...

دوست عزیز
چیز پی ان در حال حاضر هیچ مشکلی نداره. مشکلی هم که پیش اومده بود ربطی به ISP ها نداشت. یه مشکل سراسری مربوط به بستن پورتهای pptp بود که همون موقع بلافاصله با فعال کردن کلید اختصاصی تو کانکشن های l2tp و همچنین استفاده از کانکشن نوع sstp در ویندوز 7 حل شد... الانم که خدا رو شکر مشکلی ندارند. با جایی که ازش سرویس گرفته بودین تماس بگیرین. ISP در این مورد بخصوص بی گناهه ! :46:

K.N.I.G.H.T
15-10-2011, 22:16
دوست عزیز
چیز پی ان در حال حاضر هیچ مشکلی نداره. مشکلی هم که پیش اومده بود ربطی به ISP ها نداشت. یه مشکل سراسری مربوط به بستن پورتهای pptp بود که همون موقع بلافاصله با فعال کردن کلید اختصاصی تو کانکشن های l2tp و همچنین استفاده از کانکشن نوع sstp در ویندوز 7 حل شد... الانم که خدا رو شکر مشکلی ندارند. با جایی که ازش سرویس گرفته بودین تماس بگیرین. ISP در این مورد بخصوص بی گناهه ! :46:
ممنون از جوابتون
حالا اگه آدرس یه سایت معتبر برای خرید چیز پی ان رو تو پیام خصوصی بهم معرفی کنید ممنون میشه

nits
15-10-2011, 22:50
بابا خوش به حالتون .... واسه ما روی 20 کیلو جا خوش کرده :31:

ruzbeh1
15-10-2011, 23:45
اینم از تست امشب:

salahshoor-rasht
16-10-2011, 12:03
سلام

بچه هایی که از اندیشه adsl دارن موقع استفاده از مرورگر ارور سرتفیکت (Certificate) نمیده؟

اینم عکس ارور تو مرورگر فایرفاکس

تو اپرا هم ارور میده.

نکنه دوباره دارن اسنیف میکنن!!!!!!!!!!!.....:angry:

VDeveloper
16-10-2011, 14:25
سلام

بچه هایی که از اندیشه adsl دارن موقع استفاده از مرورگر ارور سرتفیکت (Certificate) نمیده؟

اینم عکس ارور تو مرورگر فایرفاکستاریخ کامپیوترت رو تصحیح کن. به نظر میرسه که تاریخ سیستم رو متناسب با تاریخ شمسی (ماه 7 = مهر ماه) تظنیم کردی، در حالی که در تاریخ میلادی الان ماه اکتبر (10) هست. سریفیکت ها تاریخ انقضاء دارند، و وقتی تاریخ انقضاء شون سر برسه، تجدید میشند.

در ضمن، به این بخش از منو برو: Options | Options | Advanced | Encryption | Validation و گزینه زیر را فعال کن:

When an OCSP server connection fails, treat the certificate as invalid

این باعث نمیشه که خطای کمتری دریافتی کنی، بلکه باعث میشه که اگر امکان تایید اعتبار یک سرتیفیکیت از مرکز صادر کننده آن وجود نداشت، اون سرتیفیکت پذیرفته نشه. اینطوری شانس کمتری برای استفاده از سرتیفیکیت های جعلی خواهی داشت.

salahshoor-rasht
16-10-2011, 14:52
تاریخ کامپیوترت رو تصحیح کن. به نظر میرسه که تاریخ سیستم رو متناسب با تاریخ شمسی (ماه 7 = مهر ماه) تظنیم کردی، در حالی که در تاریخ میلادی الان ماه اکتبر (10) هست. سریفیکت ها تاریخ انقضاء دارند، و وقتی تاریخ انقضاء شون سر برسه، تجدید میشند.

در ضمن، به این بخش از منو برو: Options | Options | Advanced | Encryption | Validation و گزینه زیر را فعال کن:

When an OCSP server connection fails, treat the certificate as invalid

این باعث نمیشه که خطای کمتری دریافتی کنی، بلکه باعث میشه که اگر امکان تایید اعتبار یک سرتیفیکیت از مرکز صادر کننده آن وجود نداشت، اون سرتیفیکت پذیرفته نشه. اینطوری شانس کمتری برای استفاده از سرتیفیکیت های جعلی خواهی داشت.

ok
حواسم به تاریخ نبود
دمت گرم.:11:

nits
16-10-2011, 14:58
دوستان دیروز رفتم شارژ ماهیانه رو دادم ...... کلا اینترنتم رو بهم ریختن:31: .... دانلود همش میاد رو 30 - 40 بعد میره رو 8 - 6 چرا اینجوریه .. موقع دانلود انگار خیلی سفت و سخت میره جلو ... یعنی خیلی کند پیش میره انگار در صورتی که مثلا سرعت دانلود رو 40 هست .... بعد همش قطع میشه .... علتش از چی میتونه باشه ؟

hami2007
16-10-2011, 18:24
دانشگاه پیام نور رشت

arashlolos
16-10-2011, 19:31
دانشگاه پیام نور رشت

داداش شما از کی گرفتی اینو؟مگه سایتش باز شده؟؟؟هنوز بستست که!!!!!!!!!!
بلدی ازش سرعت 4 مگ بگیری؟
من با 4 مگ دانلودیدم

ho0rezam
16-10-2011, 20:38
سلام به عزیزان و شاتلی های گل...

والا سه چهار روزه دانلودم در حد چی نابوده (منظورم شبانست) رو 10 کیلو میچرخه ، والا امتحان نکردم لینک های مستقیم دیگه رو (امشب میخوام تست کنم) نمیدونم مشکل از سروریه که لینک مستقیم گرفتم ازش یا شاتل مدیته داغون شده.... اگه شما هم مشکل دارین یه خبری به بنده بدین.

2 مگ شاتل
ممنون میشم

arashlolos
16-10-2011, 21:22

والا سه چهار روزه دانلودم در حد چی نابوده (منظورم شبانست) رو 10 کیلو میچرخه ، والا امتحان نکردم لینک های مستقیم دیگه رو (امشب میخوام تست کنم) نمیدونم مشکل از سروریه که لینک مستقیم گرفتم ازش یا شاتل مدیته داغون شده.... اگه شما هم مشکل دارین یه خبری به بنده بدین.

2 مگ شاتل
ممنون میشم
سلام عزیز
شاتل قانون fair use policy رو که تاحالا تو رشت اجرا نمیکرد حالا اجرا میکنه.دیگه نمیتونید یسره دانلود کنی
همتون جمع کنید بیاید اندیشه و پارس.منم دیگه عمرا برم شاتل.ماه دیگه میخواستم بیام

soosmar_asl
16-10-2011, 22:35

2 مگ شاتل
ممنون میشم

نه اتفاقا خیلیم شبش بیشتر شده سرعتش. دیگه 1 تا 3 سرعتش زیر 250 نمیاد . 24 ساعته 250 به بالاست. شک نکن تو ام fair use policy شدی :31: یه سره دانلود میکردی؟ من که الآن دانلود ندارم اما دو تا از دوستام که با سرویس 2 مگ تو ماه قبل 80 و اون یکی 95گیگ دانلود رایگان داشتن شبانشون (1 تا 8) اینجوری شده مثه شما. با هم رفتیم شاتل و بمون گفتن که جریان از این قراره و اگه الوگوی مصرفتونو تغییر بدید به صورت هوشمند نرم افزار شما رو به حالت اول بر میگردونه . اما منتظر نموندن هردو تغییر سرویس دادن. نظر منم همینه یا تغییر سرویس بده یا اگه سرویس نا محدود گرون برات جمع آوری کن چون اینجوری درسته سرعت شبانه خیلی بیشتر شده اما فکر نکنم با این نرم افزارشون دیگه بشه هر شب دانلود کرد!

soosmar_asl
16-10-2011, 22:41
داداش شما از کی گرفتی اینو؟مگه سایتش باز شده؟؟؟هنوز بستست که!!!!!!!!!!
بلدی ازش سرعت 4 مگ بگیری؟
من با 4 مگ دانلودیدم

4 مگ؟ جریانش چیه arashlolos جون؟ منم میخوام :31:

minime
16-10-2011, 23:07
نه اتفاقا خیلیم شبش بیشتر شده سرعتش. دیگه 1 تا 3 سرعتش زیر 250 نمیاد . 24 ساعته 250 به بالاست. شک نکن تو ام fair use policy شدی :31: یه سره دانلود میکردی؟ من که الآن دانلود ندارم اما دو تا از دوستام که با سرویس 2 مگ تو ماه قبل 80 و اون یکی 95گیگ دانلود رایگان داشتن شبانشون (1 تا 8) اینجوری شده مثه شما. با هم رفتیم شاتل و بمون گفتن که جریان از این قراره و اگه الوگوی مصرفتونو تغییر بدید به صورت هوشمند نرم افزار شما رو به حالت اول بر میگردونه . اما منتظر نموندن هردو تغییر سرویس دادن. نظر منم همینه یا تغییر سرویس بده یا اگه سرویس نا محدود گرون برات جمع آوری کن چون اینجوری درسته سرعت شبانه خیلی بیشتر شده اما فکر نکنم با این نرم افزارشون دیگه بشه هر شب دانلود کرد!

این در باغ سبز نشون دادنشون یه طرف غش آوردنشون یه طرف
اگه 2 مگه باید سرعت 2 مگ باشه , اگه رایگانه نباید توش حرفی بیارن , یهو اسم سرویس رو بزارن "متغییر محدود" خیال همه راحت بشه! روزی که دوستات رفتن سرویس بگیرن چیزی از این "FUP" میدونستن ؟

---------- Post added at 11:07 PM ---------- Previous post was at 11:04 PM ----------

ایهاالناس! ببینید چی پیدا کردم!

Battlefield 3 2011 CLONEDVD-P2P

soosmar_asl
16-10-2011, 23:15
این در باغ سبز نشون دادنشون یه طرف غش آوردنشون یه طرف
اگه 2 مگه باید سرعت 2 مگ باشه , اگه رایگانه نباید توش حرفی بیارن , یهو اسم سرویس رو بزارن "متغییر محدود" خیال همه راحت بشه! روزی که دوستات رفتن سرویس بگیرن چیزی از این "FUP" میدونستن ؟

---------- Post added at 11:07 PM ---------- Previous post was at 11:04 PM ----------

ایهاالناس! ببینید چی پیدا کردم!

Battlefield 3 2011 CLONEDVD-P2P

نه . اونجا که رفتیم متوجه شدیم. نمیدونم در باغ سبز یا نه اما کلا سرویس خیلی بهتر شده . هم شبانه کاملا مثل روزانست هم اینکه اوضاع پینگ برا امثال من که گیمریم خیلی عالی شده در صورتی که قبلا تو ساعتای 1 تا 3 شب پینگ 100 تا 200 تا بیشتر میشد. راستی این بتلفیلد 3 که میگی کاملشه؟ من بتا شو دانلود کردم از Origin. شاهکاره! اگه بتلفیلدش کامله بگو مام دانلود کنیم که بد جور تو کف اینم که آنلاین بازی کنمش!:8:

minime
16-10-2011, 23:23
نه . اونجا که رفتیم متوجه شدیم. نمیدونم در باغ سبز یا نه اما کلا سرویس خیلی بهتر شده . هم شبانه کاملا مثل روزانست هم اینکه اوضاع پینگ برا امثال من که گیمریم خیلی عالی شده در صورتی که قبلا تو ساعتای 1 تا 3 شب پینگ 100 تا 200 تا بیشتر میشد. راستی این بتلفیلد 3 که میگی کاملشه؟ من بتا شو دانلود کردم از Origin. شاهکاره! اگه بتلفیلدش کامله بگو مام دانلود کنیم که بد جور تو کف اینم که آنلاین بازی کنمش!:8:

این pre-release حدود 10 گیگ هست , فقط سینگل داره
بازی چند روز دیگه میاد اونوقت نسخه ک ر ا ک شده هم میاد فکر کنم حدود 18 گیگ باشه

soosmar_asl
16-10-2011, 23:36
این pre-release حدود 10 گیگ هست , فقط سینگل داره
بازی چند روز دیگه میاد اونوقت نسخه ک ر ا ک شده هم میاد فکر کنم حدود 18 گیگ باشه

هر وقت امد تو این فروم بگو رفیق. خیلی خیلی ممنون. :11: میمونم تا همون نسخه کرک شدش بیاد چون فضای بازیو دیدم تو ورژن بتا برا همون زیاد کنجکاو نیستم. اما خداییش تخریبش خیلی بالاست خیلی حال میده :31:

ho0rezam
16-10-2011, 23:50
ممنون دوستان... پس بگین بدبخت شدم رفت دیگه... هر شب دانلود چند گیگ داشتم... اینقد که هاردم پر شده الان :31:

این نامحدود هاش سرعتشون چطوره؟
مطمعنا 2 مگ نامحدود که حرفشو نزنید که 400 تومانه ، تا 40 تومان میتونم بدم ...نظرتون چیه؟؟؟
این fair use policy کی از رو سرویسم جمع میشه؟ الان چهار روزه بازداشتمااااااااااااااا :31:

ho0rezam
17-10-2011, 00:14
آقااااااااااااااااااااااا اا الان داشتم با پشتیبانی آنلاین سایت شاتل صحبت میکردم... ازش پرسیدم مگه سرویس های محدود هم fup دارن؟؟؟؟؟ پشتیبانی گفت نه

گفتم خب با این اوصاف ، بنده که سرویس 2 مگ محدود شاتل رو دارم پس چرا سرعت شبانم به زیر 10 کیلو کشیده شده؟؟؟ پشتیبانی هم گفت در زمانی که داری دانلود میکنی باهامون تماس بگیر تا بهت بگیم مشکل از کجاست ، حالا موندم تا ساعت 1 یا 1:30 ببینم چی میشه

تنها چیزی که فعلا مشخصه و البته تو سایت شاتل برای سرویس های محدود به هیچ وجه ذکر نشده سیاست FUP هست...که با گفته پشتیبانی آنلاین سایت مشخص میشه همچین چیزی صحت داره ... البته منطقی هم نیست... منی که نمیتونم توی روز دانلود کنم چون حجمم تموم میشه و تنها زمان دانلودم شباست اونم فقط 7 ساعت دیگه FUP چه معنیی میده؟؟؟ ... نا محدود موضوعش فرق میکنه طرف 24 ساعته میذاره دانلود و عملا باید FUP روش اعمال بشه...

به نظر میاد کاسه ای زیر نیم کاسه باااااااااشه دوستان

soosmar_asl
17-10-2011, 05:28
آقااااااااااااااااااااااا اا الان داشتم با پشتیبانی آنلاین سایت شاتل صحبت میکردم... ازش پرسیدم مگه سرویس های محدود هم fup دارن؟؟؟؟؟ پشتیبانی گفت نه

گفتم خب با این اوصاف ، بنده که سرویس 2 مگ محدود شاتل رو دارم پس چرا سرعت شبانم به زیر 10 کیلو کشیده شده؟؟؟ پشتیبانی هم گفت در زمانی که داری دانلود میکنی باهامون تماس بگیر تا بهت بگیم مشکل از کجاست ، حالا موندم تا ساعت 1 یا 1:30 ببینم چی میشه

تنها چیزی که فعلا مشخصه و البته تو سایت شاتل برای سرویس های محدود به هیچ وجه ذکر نشده سیاست FUP هست...که با گفته پشتیبانی آنلاین سایت مشخص میشه همچین چیزی صحت داره ... البته منطقی هم نیست... منی که نمیتونم توی روز دانلود کنم چون حجمم تموم میشه و تنها زمان دانلودم شباست اونم فقط 7 ساعت دیگه FUP چه معنیی میده؟؟؟ ... نا محدود موضوعش فرق میکنه طرف 24 ساعته میذاره دانلود و عملا باید FUP روش اعمال بشه...

به نظر میاد کاسه ای زیر نیم کاسه باااااااااشه دوستان

حاجی پشتیبان انلاین و ول کن شما .احتمالا حال نداشت جواب بده پیچوندتت . میگم ما رفتیم اونجا تو پشتیبانیش پرسیدیم!!! بعد تو میگی پشتیبان آنلاین؟؟؟ 100% FUP شدی مثل دوستام و شک هم نکن. در مورد اینکه کی از این حالت در میاد نمیدونم چون دوستام منتظر نموندن و هر دو شون ART5 گرفتن. در ضمن َART 3 سرعت دانلود 60 است و قیمتش 43000 تومن.

Xsis
17-10-2011, 18:10
بچه ها من الان داشتم 10 صفحه ی قبل رو می خوندم اینطور که متوجه شدم قانون Fair Usage Policy رو شرکت شاتل داره پیاده می کنه. واسه همین نگران شدم و زنگ زدم اندیشه که ببینیم اگر قراره اونا هم همین کار رو بکنن من جمع کنم. اما گفتا ما چنین قانونی نداریم و هر چه قدر بخواین می تونین دانلود کنین. یکی از آقایون شاتل اینجا نیست بگه چه بلایی سر شاتل اومده که می خواهد Fair Usage Policy رو پیاده کنه؟ البته اینطور که می گن پیاده شده و کلی هم شاکی شدن.
راستی الان من از ساعت 1 شب به بعد با سرویس 256 که دارم دارم تا سرعت 100 دانلود می کنم. فکر کنم الان دیگه اندیشه شب ها هم سرعت رو محدود نمی کنه. کسی در این مورد اطلاعات داره بیاد نظر بده. مرسی

ho0rezam
17-10-2011, 18:11
ممنون دوست عزیزم soosmar_asl جان... الان از شاتل برگشتم منو فرستادن طبقه 3 (در مشکیه :31:) سرویسم رو نگاه کرد دید آره fup شدم... گفت دانلودت زیاد بوده... مثه اینکه آخر هر ماه سرویسها ریست میشن و عملا 5 روز باید صبر کنم... میگه یک یا دو روز در میون دانلود کن ، اونوقت میتونی شبی 2 گیگ دانلود کنی... اگه هر شب میخوای دانلود کنی بزار در طول شب فقط 2 یا 3 ساعت دانلود کنه و حداکثر 1 گیگ بگیر... اینجوری 100 در 100 مشکل fup واست رخ نمیده.

نمیدونم والا ، حالا 5 روز صبر میکنیم ببینیم چی میشه... البته گفت 2 مگ محدود ، محدوده ی قانونی دانلودش در ماه 30 گیگ هست ... اما 256 نا محدود بیشتر از اینه و سقفش 50 هست... خلاصه اینکه اونجا کلی سوال پیچش کردم.

ho0rezam
17-10-2011, 18:20
بچه ها من الان داشتم 10 صفحه ی قبل رو می خوندم اینطور که متوجه شدم قانون Fair Usage Policy رو شرکت شاتل داره پیاده می کنه. واسه همین نگران شدم و زنگ زدم اندیشه که ببینیم اگر قراره اونا هم همین کار رو بکنن من جمع کنم. اما گفتا ما چنین قانونی نداریم و هر چه قدر بخواین می تونین دانلود کنین. یکی از آقایون شاتل اینجا نیست بگه چه بلایی سر شاتل اومده که می خواهد Fair Usage Policy رو پیاده کنه؟ البته اینطور که می گن پیاده شده و کلی هم شاکی شدن.
راستی الان من از ساعت 1 شب به بعد با سرویس 256 که دارم دارم تا سرعت 100 دانلود می کنم. فکر کنم الان دیگه اندیشه شب ها هم سرعت رو محدود نمی کنه. کسی در این مورد اطلاعات داره بیاد نظر بده. مرسی

دوست عزیز... یکی از پشتبانی های فنیه اندیشه توو دانشگاه ما درس میخونه امروز داشتم باهاش صحبت میکردم گفت فعلا ما fup نداریم اما مثه اینکه تصویب شده که این قانون یک به 10 یا fup رو همه ی isp ها اعمال کنن که در آینده اندیشه هم از این قاعده مستثنی نیستش... البته دلیل اینکه اندیشه هنوز اعمال نکرده این قانون رو ، این طور که ایشون گفتن: مثه اینکه هنوز واسشون ابلاغ نشده.

و البته یه چیز دیگه هم گفت که واسم جالب بود ، مثه اینکه دستور اومده که دیگه شرکت ها سرویس محدود ندن و همه نامحدود بشه و fup هم اجرا بشه ، و عملا سرعت ها هم استاندارد بشن... که با این وجود 126 سرعتش میشه 16 تا و 100 تای تشویقی دیگه خبری نیست. و حرف آخرشم این بود که: احتمالا در صورت ابلاغ این قانون بهشون ، واسه سرویس 128 یا 256 ، fup رو اعمال نمیکنن چون به قولش بخواد 24 ساعته هم دانلود کنه میشه ماهی 30 گیگ مشکلی پیش نمیاد واسش

amir_Legend
17-10-2011, 18:50
دوست عزیز... یکی از پشتبانی های فنیه اندیشه توو دانشگاه ما درس میخونه امروز داشتم باهاش صحبت میکردم گفت فعلا ما fup نداریم اما مثه اینکه تصویب شده که این قانون یک به 10 یا fup رو همه ی isp ها اعمال کنن که در آینده اندیشه هم از این قاعده مستثنی نیستش... البته دلیل اینکه اندیشه هنوز اعمال نکرده این قانون رو ، این طور که ایشون گفتن: مثه اینکه هنوز واسشون ابلاغ نشده.

و البته یه چیز دیگه هم گفت که واسم جالب بود ، مثه اینکه دستور اومده که دیگه شرکت ها سرویس محدود ندن و همه نامحدود بشه و fup هم اجرا بشه ، و عملا سرعت ها هم استاندارد بشن... که با این وجود 126 سرعتش میشه 16 تا و 100 تای تشویقی دیگه خبری نیست. و حرف آخرشم این بود که: احتمالا در صورت ابلاغ این قانون بهشون ، واسه سرویس 128 یا 256 ، fup رو اعمال نمیکنن چون به قولش بخواد 24 ساعته هم دانلود کنه میشه ماهی 30 گیگ مشکلی پیش نمیاد واسش

دوست عزیز اینقدر از FUPکلمه تو این چند روز استفاده شده که شده یک اصطلاح فنی-بازرگانی شده. به عرض شما می رسونم که توی قوانین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور چنین قانونی تصویب نشده که تازه بخواهد ابلاغ بشه . این یک قانون داخلیه که فقط توسط شرکت شاتل برای محدود کردن حجم دانلود کاربراش استفاده میشه و ربطی به بقیه سرویس دهنده ها و قانون نداره. ممکنه یه روزی بقیه هم بخوان یه همچین کاری بکنن که اگه بکنن قطعا به نفعشونه و به ضرر ماها ولی در حال حاضر این قانون فقط توسط شاتل استفاده میشه و معنیش اینه که هر وقت حال کردیم سرعتتونو کم میکنیم و شما هم چون امضا کردین حق اعتراض ندارین و این هم که کی حال میکنیم دست خودمونه. الان شاید مثلا روی 50 گیگ اینکار رو بکنن ولی اگه فردا روی 20 گیگ اینکار رو کردن شما نمی تونین اعتراض کنین.

Xsis
17-10-2011, 19:09

آره می گم که من هم زنگ زدم به من گفتا که این قانون رو اجرا نمی کنن. در مورد اون قانونی که گفتی می خواد همه ی سرویس ها نا محدود بشه من هم شنیدم اما گفتا اگر بخواد اعمال بشه کل کشور اعمال می شه نه اینکه یه شرکت بخواد اعمال کنه و یه شرکت نکنه.
خدا رو شکر پس اینجور که شما می گی الان اندیشه بمونم بهتره. آخه من الان سرعت دانلودم ساعت 2 شب تا 100 هم می رسه با 256 و این خیلی خوبه. شبی حدودا 2 تا فیلمی دی ال می زنم d:
ولی اینجوری که بچه ها از شاتل شاکی هستن فکر کنم همه مشتری هاش روونه بشن سمت اندیشه . به هر حال ممنونم بابت توضیحتون.

ho0rezam
17-10-2011, 19:19
دوست عزیز اینقدر از FUPکلمه تو این چند روز استفاده شده که شده یک اصطلاح فنی-بازرگانی شده. به عرض شما می رسونم که توی قوانین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور چنین قانونی تصویب نشده که تازه بخواهد ابلاغ بشه . این یک قانون داخلیه که فقط توسط شرکت شاتل برای محدود کردن حجم دانلود کاربراش استفاده میشه و ربطی به بقیه سرویس دهنده ها و قانون نداره. ممکنه یه روزی بقیه هم بخوان یه همچین کاری بکنن که اگه بکنن قطعا به نفعشونه و به ضرر ماها ولی در حال حاضر این قانون فقط توسط شاتل استفاده میشه و معنیش اینه که هر وقت حال کردیم سرعتتونو کم میکنیم و شما هم چون امضا کردین حق اعتراض ندارین و این هم که کی حال میکنیم دست خودمونه. الان شاید مثلا روی 50 گیگ اینکار رو بکنن ولی اگه فردا روی 20 گیگ اینکار رو کردن شما نمی تونین اعتراض کنین. عزیزم اینو من از پشتیبانی فنی اندیشه شنیدم که میخواد ابلاغ بشه.. از خودم در نیاوردم که
اینو بخونید متوجه میشید که چی میگم ... اولش نوشته "به گزارش فارس، پس از ابلاغ دستورالعمل جدید سازمان تنظیم مقررات در خصوص ممنوعیت فروش اینترنت پرسرعت با هر نوع محدودیت حجمی و زمانی، شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت پرسرعت (PAP)ها نوع جدید از ADSL را ابداع کردند."

آره می گم که من هم زنگ زدم به من گفتا که این قانون رو اجرا نمی کنن. در مورد اون قانونی که گفتی می خواد همه ی سرویس ها نا محدود بشه من هم شنیدم اما گفتا اگر بخواد اعمال بشه کل کشور اعمال می شه نه اینکه یه شرکت بخواد اعمال کنه و یه شرکت نکنه.
خدا رو شکر پس اینجور که شما می گی الان اندیشه بمونم بهتره. آخه من الان سرعت دانلودم ساعت 2 شب تا 100 هم می رسه با 256 و این خیلی خوبه. شبی حدودا 2 تا فیلمی دی ال می زنم d:
ولی اینجوری که بچه ها از شاتل شاکی هستن فکر کنم همه مشتری هاش روونه بشن سمت اندیشه . به هر حال ممنونم بابت توضیحتون.نه اشتباه میکنی زیاد فرق نمیکنه دوست عزیز... شما با سرعت 100 ، میتونی نهایت شبی 2 گیگ دانلود کنی... ما توی شاتل میتونستیم 4 یا 5 گیگ هم دانلود کنیم ، من خودم یه بار cod black ops که 7 گیگ بود رو یه شب دانلود کردم... که با این قانون مجبوریم مثه شما 1 تا 2 گیگ دانلود کنیم... عملا فرقی نمیکنه

Xsis
17-10-2011, 19:29
دوست عزیز اینقدر از FUPکلمه تو این چند روز استفاده شده که شده یک اصطلاح فنی-بازرگانی شده. به عرض شما می رسونم که توی قوانین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور چنین قانونی تصویب نشده که تازه بخواهد ابلاغ بشه . این یک قانون داخلیه که فقط توسط شرکت شاتل برای محدود کردن حجم دانلود کاربراش استفاده میشه و ربطی به بقیه سرویس دهنده ها و قانون نداره. ممکنه یه روزی بقیه هم بخوان یه همچین کاری بکنن که اگه بکنن قطعا به نفعشونه و به ضرر ماها ولی در حال حاضر این قانون فقط توسط شاتل استفاده میشه و معنیش اینه که هر وقت حال کردیم سرعتتونو کم میکنیم و شما هم چون امضا کردین حق اعتراض ندارین و این هم که کی حال میکنیم دست خودمونه. الان شاید مثلا روی 50 گیگ اینکار رو بکنن ولی اگه فردا روی 20 گیگ اینکار رو کردن شما نمی تونین اعتراض کنین.
دوست عزیز شما چطور چنین حرفی می زنین؟
قانون
Fair Usage Policy که شما از اون صحبت می کنین و متاسفانه چند وقتی هست در بین مردم به Fub معروف شده که از این بابت متاسف هستم یک قانون کلی و جهانی هست و این آپشن به صورت لوکال در ایران ران نشده، من از طرفداران شرکت شاتل نیستم، اما اینطور هم نیست که شما میای عنوان می کنی که شاتل چون دلش خواست این کار رو بکنه یا اندیشه چون دلش الان نخواست این کار رو نکرده و پس فردا بکنه. این قانون عمومیت داره و می تونه رو سرویس های نا محدود اعمال بشه. حالا اندیشه مشکل سرعت نداره و اعمال نمی کنه اما شاتل با این سرویس های 2 مگی که داد برای به دست گرفتن بازار به مشکل خورده و الان هم روز به روز داره مشکلش بیشتر می شه و این طور که من می بینم روز به روز به تعداد کسانی که دیروز از شاتل راضی بودن و امروز به دلیل همین قانون ناراضی هستن اضافه شده و اگر فکری نکنه از عرصه ی خارج می شه.

amir_Legend
17-10-2011, 19:40
عزیزم اینو من از پشتیبانی فنی اندیشه شنیدم که میخواد ابلاغ بشه.. از خودم در نیاوردم که
اینو بخونید متوجه میشید که چی میگم ... اولش نوشته "به گزارش فارس، پس از ابلاغ دستورالعمل جدید سازمان تنظیم مقررات در خصوص ممنوعیت فروش اینترنت پرسرعت با هر نوع محدودیت حجمی و زمانی، شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت پرسرعت (PAP)ها نوع جدید از ADSL را ابداع کردند."

عزیزم خودت که میگی ابداع شرکت های ارائه دهنده سرویس هست نه قانون.

ho0rezam
17-10-2011, 19:45
نه دادا منظور من از این قسمتش هست پس از ابلاغ دستورالعمل جدید سازمان تنظیم مقررات در خصوص ممنوعیت فروش اینترنت پرسرعت با هر نوع محدودیت حجمی و زمانی

حالا دیگه راست و دروغش با پشتیبانی فنی اندیشه دیگه... من بی تقصیرم والا :31:

amir_Legend
17-10-2011, 19:50
دوست عزیز شما چطور چنین حرفی می زنین؟
قانون
Fair Usage Policy که شما از اون صحبت می کنین و متاسفانه چند وقتی هست در بین مردم به Fub معروف شده که از این بابت متاسف هستم یک قانون کلی و جهانی هست و این آپشن به صورت لوکال در ایران ران نشده، من از طرفداران شرکت شاتل نیستم، اما اینطور هم نیست که شما میای عنوان می کنی که شاتل چون دلش خواست این کار رو بکنه یا اندیشه چون دلش الان نخواست این کار رو نکرده و پس فردا بکنه. این قانون عمومیت داره و می تونه رو سرویس های نا محدود اعمال بشه. حالا اندیشه مشکل سرعت نداره و اعمال نمی کنه اما شاتل با این سرویس های 2 مگی که داد برای به دست گرفتن بازار به مشکل خورده و الان هم روز به روز داره مشکلش بیشتر می شه و این طور که من می بینم روز به روز به تعداد کسانی که دیروز از شاتل راضی بودن و امروز به دلیل همین قانون ناراضی هستن اضافه شده و اگر فکری نکنه از عرصه ی خارج می شه.

دقیقا اینطوریه!!! شاتل چون میخواد ترافیک شبانشو کنترل کنه اینکار رو میکنه تا هرکی که میخواهد زیاد دانلود کنه سرعتش کم شه تا سرعت بقیه کم نشه. این یک سیاست داخلیه و به هیچ وجه قانون نیست .
نظرتون راجع به سرعت 2 مگ بنظرم درسته. وقتی زیرساختها برای ارائه این سرویس تو ایران مهیا نیست و یک شرکت برای جذب مشتری یه همچین کاری میکنه و بعد از جذب چند تا مشتری چون نمیتونه زیر ساختهای مورد نیاز رو تامین میکنه مجبوره دست به یه همچین کارایی بزنه که البته خیلی هم FAIR نیست.

arashlolos
17-10-2011, 22:04
بچه ها اگه این وضع شاتل ادامه پیدا کنه همه دانلودرها از شاتل میرن.ولی بچه ها و شرکت های بیخبر از دانلود و ... هستند خدمت شاتل!
من با 20000 تومن ماهی نزدیک به 60 گیگ دانلود دارم از اندیشه.کی میتونه حساب کنه چجوری با 20 تومن 60 گیگ میشه؟!!!!!!!!!!!!!

soosmar_asl
18-10-2011, 03:31
عزیزم اینو من از پشتیبانی فنی اندیشه شنیدم که میخواد ابلاغ بشه.. از خودم در نیاوردم که

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنه اشتباه میکنی زیاد فرق نمیکنه دوست عزیز... شما با سرعت 100 ، میتونی نهایت شبی 2 گیگ دانلود کنی... ما توی شاتل میتونستیم 4 یا 5 گیگ هم دانلود کنیم ، من خودم یه بار cod black ops که 7 گیگ بود رو یه شب دانلود کردم... که با این قانون مجبوریم مثه شما 1 تا 2 گیگ دانلود کنیم... عملا فرقی نمیکنه
دقیقا همین جوره که میگی. در ضمن نرم افزار FUP شاتل( بر اساس راهنمایی پشتیبانیش) اینجوری نیست که به حجم خاصی حساس باشه بلکه به استمرار حساسه .

darkman.p
18-10-2011, 08:33
بچه ها اگه این وضع شاتل ادامه پیدا کنه همه دانلودرها از شاتل میرن.ولی بچه ها و شرکت های بیخبر از دانلود و ... هستند خدمت شاتل!
من با 20000 تومن ماهی نزدیک به 60 گیگ دانلود دارم از اندیشه.کی میتونه حساب کنه چجوری با 20 تومن 60 گیگ میشه؟!!!!!!!!!!!!!

هر شب تا صبح بیداری یا اینکه دانلود منیجرت تاصبح بیداره:27:

darkman.p
18-10-2011, 08:42
به نظر من اگه اندیشه می خواست این قانونو پیاده کنه تا حالا میکرد من 5 ساله یوزرشونم تا حالا اسم این قانونم نشنیده بودم ازشونم پرسیدم به من گفتن نه ما چنین کاری نمی کنیم چون مشکل پهنای باند نداریم

ho0rezam
18-10-2011, 09:21
خلاصه اینکه من موندم چی کار کنم!!!!!!!

دوستان راهنمایی کنید ممنون میشممممممممممم

همین 2 مگ شاتل رو نگه دارم و یک روز در میون دانلود کنم؟
برم 256 نامحدود شاتل بگیرم؟ خب چه فرقی میکنه؟ اونجا هم fup هست دیگه.الان فرقش چیه؟
برم اندیشه 256 محدود 20 گیگ بگیرم..

کدوم بچه ها اگه شما جای من بودید و نیاز به دانلود داشتین چی کار میکیردین؟

Xsis
18-10-2011, 10:35
به نظر من اگه اندیشه می خواست این قانونو پیاده کنه تا حالا میکرد من 5 ساله یوزرشونم تا حالا اسم این قانونم نشنیده بودم ازشونم پرسیدم به من گفتن نه ما چنین کاری نمی کنیم چون مشکل پهنای باند نداریم
أره به منم همين رو گفتن.

---------- Post added at 12:35 PM ---------- Previous post was at 12:33 PM ----------

برم 256 نامحدود شاتل بگیرم؟ خب چه فرقی میکنه؟ اونجا هم fup هست دیگه.الان فرقش چیه؟

چی بگم والا. برو جایی که همه جوره برات بصرفه دیگه.

Mahiar0
18-10-2011, 10:55
از همشهریهای عزیز اشتراک اندیشه سبزی یک کمکی میخواهم
تو تنظیمات ppoe مشکل دارم تو بریج راحت وصل میشه

arashlolos
18-10-2011, 11:51

آخه این که جوابش معلومه.کاری نداره.
شاتل روکلا بیخیال شو.قبلا که این قانون نبود خوب بود و اتفاقا من از ماه بعد با اینکه 15000 اولش میگیرن ولی میخواستم بیام شاتل.واسه همون 5 گیگ دانلودش.ولی الان دیگه به هیچ وجه نمیام.با نامحدودشم میری تو لیست سیاه.کلا با شاتل دانلودرها از این به بعد استرس دارند و آروم و قرار ندارند.
بیا اندیشه.سرویس نامحدود 128 با 16000 تومن.که روزی میتونی حداقل 2 گیگ دانلود کنی.وبا 36000 تومن که روزی حداقل 4 گیگ.
15000 اولیه رو نداره.
ضمنا از بچه ها کسی میخواست کلا نامحدود اندیشه 128 و مخصوصا 256 بگیره
میشه کاری انجام داد که تا حجم مشخصی تا چند گیگ با سرعت 117 کیلوبایت رایگان دانلود کرد و همچنین از 16000 تومن و 36000 تومنتون هم حداقل 1000 تومن تا چندهزار تومن کم میشه.یه ترفند استثنایی و فوق العاده ساده.فعلا ولی تو خماری بمونید
راستی از دامون نت و البرز و پارس هیچ خبری نیست.شاید بی سروصدا دارن سرویس خوب میدن و ما خبر نداریم!!!از کجا معلوم

arashlolos
18-10-2011, 11:57
4 مگ؟ جریانش چیه arashlolos جون؟ منم میخوام :31:
دنبالش هستم تا یه ترفندی پدا کنم که پهنای باندی که بین چند سیستم تقسیم شده رو همشو بکشم طرف یه سیستم.بلد بودی بگو.
اونم یجا داشتم دانلود میکردم یه سیستم خاص بود که سرعتش 500 کیلوبایت بود.کاش عکس میگرفتم ازش.

هر شب تا صبح بیداری یا اینکه دانلود منیجرت تاصبح بیداره:27:

دانلود منیجر و کامپیوترم که خواب ندارند ولی من چرا میخوابم.
در ضمن گفته بودم ماهی 60 گیگ اشتباه بود.ماهی بیش از 70 گیگ درسته.

sin@ 76
18-10-2011, 12:18
دوستانی که می خوان از شاتل اینترنت بگیرن حواسشون باشه

دوستان هیچ کی شاتل نگیره به تازگی سیستمی پیاده کردن که اگر یک یوزری چند شب متوالی دانلود کنه دیگه یوزرش بلاگ میشه و نمی تونه دانلود کنه و سرعتش رو با بقیه شر می کنن و میشه دیال آپ همگی به دوستاتون هم بگین که از شاتل نگیرن خیلی ایمنترنتش گوهه یعنی اینترنت میگیری از شاتل شما باید مثلا هفته ای 2 شب نهایتا 3 شب اونم با احتیاط دانلود کنی یعنی یوزر ها اجازه ندارن هر شب دانلود کنن چقدر مسخره !!!!
با با خدا پدر مادر اندیشه رو بیامرزه من به شاتل زنگ زدم میگم همه می خوان جمع کنن به خاطر این میگه ما 5000 تا یوزر داریم همشون راضی تر شدن فقط 26 تا یوزر ناراضی داشتیم که اونم به خاطر دانلود هر شبشون سرعت بقیه رو میاوردن پایین گفتم بهش چقدر سروراتون ضعیفه که با دانلودفقط 26 نفر می خوابه !!!! که بقیه نمی تونن دانلود کنن !!!
گفتم خودت خری !!!!!

ho0rezam
18-10-2011, 13:14
شاتل روکلا بیخیال شو.قبلا که این قانون نبود خوب بود و اتفاقا من از ماه بعد با اینکه 15000 اولش میگیرن ولی میخواستم بیام شاتل.واسه همون 5 گیگ دانلودش.ولی الان دیگه به هیچ وجه نمیام.با نامحدودشم میری تو لیست سیاه.کلا با شاتل دانلودرها از این به بعد استرس دارند و آروم و قرار ندارند.
بیا اندیشه.سرویس نامحدود 128 با 16000 تومن.که روزی میتونی حداقل 2 گیگ دانلود کنی.وبا 36000 تومن که روزی حداقل 4 گیگ.
15000 اولیه رو نداره.
میشه کاری انجام داد که تا حجم مشخصی تا چند گیگ با سرعت 117 کیلوبایت رایگان دانلود کرد و همچنین از 16000 تومن و 36000 تومنتون هم حداقل 1000 تومن تا چندهزار تومن کم میشه.یه ترفند استثنایی و فوق العاده ساده.فعلا ولی تو خماری بمونید
راستی از دامون نت و البرز و پارس هیچ خبری نیست.شاید بی سروصدا دارن سرویس خوب میدن و ما خبر نداریم!!!از کجا معلوم

ممنون دوست عزیز... منم داشتم فک میکردم به این نتیجه رسیدم که 20 گیگ اندیشه رو بگیرم (سرویس 256) رو... هم سرعت تشویقی داره که توی روز با سرعت خوب میتونم دانلود کنم و عملا در ماه 15 گیگ روزانه بگیرم... و بقیه دانلود رو هم شبانه کنم.

soosmar_asl
18-10-2011, 13:20

من شک ندارم اونا خودشونم هدفشون همین بوده! به شکل باور نکردنی ای این قانون رو سرویسشون تاثیر گذاشته! حتی بین 1 تا 3 هم امکان نداره سرعت زیر 250 کیلو بایت بیاد. قبلا پینگ 1 تا 3 100 تا 200 تا زیاد میشد الآن 24 ساعته ثابته! اگه واقعا این عالی شدن کیفیت سرویس به دلیل اجرای این قانونه من به شخصه ترفدار این قانونم! :31:
اما از یه نظرم نا مردیه چون کاربرای پر دانلودشو به شکل غیر مستقیم داره اخراج میکنه!!! چون خیلی هاشون امکان مالیه این رو ندارن که سرویس های نا محدود شاتل رو خریداری کنن یه جورایی مجبور میشن برگردن اندیشه! به نظرتون هدف شاتل چی بوده؟ یکم درکش برام سخته چون اینجوری بازاری رو که خیلی سریع تو یه سال گرفته بود به راحتی از دست نمیده؟ کلا سیاستشون به نظرم مشکوک و عجیبه!

Xsis
18-10-2011, 13:23

دوستان هیچ کی شاتل نگیره به تازگی سیستمی پیاده کردن که اگر یک یوزری چند شب متوالی دانلود کنه دیگه یوزرش بلاگ میشه و نمی تونه دانلود کنه و سرعتش رو با بقیه شر می کنن و میشه دیال آپ همگی به دوستاتون هم بگین که از شاتل نگیرن خیلی ایمنترنتش گوهه یعنی اینترنت میگیری از شاتل شما باید مثلا هفته ای 2 شب نهایتا 3 شب اونم با احتیاط دانلود کنی یعنی یوزر ها اجازه ندارن هر شب دانلود کنن چقدر مسخره !!!!
با با خدا پدر مادر اندیشه رو بیامرزه من به شاتل زنگ زدم میگم همه می خوان جمع کنن به خاطر این میگه ما 5000 تا یوزر داریم همشون راضی تر شدن فقط 26 تا یوزر ناراضی داشتیم که اونم به خاطر دانلود هر شبشون سرعت بقیه رو میاوردن پایین گفتم بهش چقدر سروراتون ضعیفه که با دانلودفقط 26 نفر می خوابه !!!! که بقیه نمی تونن دانلود کنن !!!
گفتم خودت خری !!!!!

:18::27:جدی اینجوری گفتن؟ یعنی اگر 26 تا 2 مگ داده باشن و طرف فول دانلود کنه می شه 52 مگ. هه هه.

---------- Post added at 03:23 PM ---------- Previous post was at 03:22 PM ----------

ممنون دوست عزیز... منم داشتم فک میکردم به این نتیجه رسیدم که 20 گیگ اندیشه رو بگیرم (سرویس 256) رو... هم سرعت تشویقی داره که توی روز با سرعت خوب میتونم دانلود کنم و عملا در ماه 15 گیگ روزانه بگیرم... و بقیه دانلود رو هم شبانه کنم.

تازه 256 تو شب هم با 100 دانلود می کنه. این دیگه عالیه d:

darkman.p
18-10-2011, 14:39
از همشهریهای عزیز اشتراک اندیشه سبزی یک کمکی میخواهم
تو تنظیمات ppoe مشکل دارم تو بریج راحت وصل میشه

دوست عزیز اگه مودمت لینک سیزه باید encapsulation رو بزاری LLc دیگه چیزه خاصی نداره

Mahiar0
18-10-2011, 15:48
دوست عزیز اگه مودمت لینک سیزه باید encapsulation رو بزاری LLc دیگه چیزه خاصی نداره

توی این لینک ببینید
اگر میتوانید اینجا راهنمایی کنید

مودمd link 2740u است

foa.neh
18-10-2011, 16:39
اندیشه خط 4 نامحدود :

دوستانی که میخوان بیان اندیشه ،یا اینکه اندیشه تخفیفات رو از سرویش حذف کرده(میگه موقتی) بیایید مار و معرف کنید تا یه تخفیفی هم ما بگیریم !کافیه شما مشتریه ما رو موقع ثبت نامتون به منشی شرکت بگید همین :10:

amir_Legend
18-10-2011, 16:49

گفتم خودت خری !!!!!

جک گفتن خب.
رشت با مراکز ریموتش 13 تا مرکز داره. یعنی بطور متوسط 2 کاربر تو هر مرکز شاکی شدن!!! یعنی اینقدر اوضاعشون خرابه که نمیتونستن یه کاری کنن تا این 2 تا کاربر بتونن با همون سرعت قبلیشون دانلود کنن !!!! حالا چون اینا قطع شدن اوضاع اون 4974 بهتر شده!!! عجب!!! ما گوشمون درازه داداش پشتیبانیشون راست گفته !!! :31:

amir_Legend
18-10-2011, 16:54
اندیشه خط 4 نامحدود :

دوستانی که میخوان بیان اندیشه ،یا اینکه اندیشه تخفیفات رو از سرویش حذف کرده(میگه موقتی) بیایید مار و معرف کنید تا یه تخفیفی هم ما بگیریم !کافیه شما مشتریه ما رو موقع ثبت نامتون به منشی شرکت بگید همین :10:

ای ول مثل اینکه راست گفتن. امروز رفته بودم تمدید کنم face-to-face :D راجع به مرکز 4 پرسیدم یارو گفت الان درست شده ولی از فردا بهترم میشه تازه میخواستم بیام برای اینجا کامنت بزارم خودت پیش دستی کردی زد حال زدی :46:

ho0rezam
18-10-2011, 17:51
چون خیلی هاشون امکان مالیه این رو ندارن که سرویس های نا محدود شاتل رو خریداری کننخب سرویس های نا محدود هم fair use policy داره دیگه... چه به درد میخوره؟؟؟ در هر صورت با این قانون پر مصرف ها حالشون گرفته میشه... ربطی به نامحدود و محدود نداره... من مثلا برم 2048 نا محدود شاتل رو بگیرم که ماهی 400 هزار تومانه ، بیام صبح تا شب بذارم دانلود باز fair use policy میشه دیگه

subwaygo
18-10-2011, 19:16
اندیشه از لحاظ پایداری به نسبت سایر شرکتا به نظرم بهتره یعنی درسته هیچ وقت تا حالا از 100 ، 80 نبوده
ولی هیچ وقتم از 100 ، 40 نبوده . همون 60 نمره مناسبیه. اینجور دوز و کلک این تهرانی ها رو نداره.

nits
18-10-2011, 20:49
سلام
دوستانی که نامحدود اندیشه دارن . 128 ماهیانه چقدر میدن ؟ 15500 ؟ سرعت دانلود روزها و شبها رو چنده ؟
به نظرتون 128 نامحدود بهتره یا 512 با 2 گیگ ترافیک ؟
این رو هم بگم که زیاد دانلود میکنم

soosmar_asl
18-10-2011, 21:00
خب سرویس های نا محدود هم fair use policy داره دیگه... چه به درد میخوره؟؟؟ در هر صورت با این قانون پر مصرف ها حالشون گرفته میشه... ربطی به نامحدود و محدود نداره... من مثلا برم 2048 نا محدود شاتل رو بگیرم که ماهی 400 هزار تومانه ، بیام صبح تا شب بذارم دانلود باز fair use policy میشه دیگه

تو ART5و بالاتر از اون هیچ وقت به FUP نمیرسی دادا. خیلی راحت 80 گیگ دانلود و تو ماه میزنی اما مشکل قیمتشه! قبل این قانون با سرویس 2 مگ( یعنی با 23000 تومن) میشد این مقدار دانلود و داشت! اما الآن با 60000 تومن!

minime
18-10-2011, 22:52
ای ول مثل اینکه راست گفتن. امروز رفته بودم تمدید کنم face-to-face :D راجع به مرکز 4 پرسیدم یارو گفت الان درست شده ولی از فردا بهترم میشه تازه میخواستم بیام برای اینجا کامنت بزارم خودت پیش دستی کردی زد حال زدی :46:

آره من هم اتفاقا پرسیده بودم و گفته شد که مرکز 4 به زودی مشکلش حل میشه ولی نمیدونم اینجا گفتم یا نه ! احتمالا رو مسنجر برا فوا نوشتم! اونم مطمئن نیستم! :7:

Angel Of Darkness
18-10-2011, 23:10

[/B]

داداش یه باگی کوفتی زهر ماری چیزی پیدا میکنی انقد نگو ببین میتونی کارو کاسبی مارو کسادکنی بیسرو صدا خودت استفاده کن خفمون کردی یه چند روزه میخوام حرف نزنم نمیزاری که
بابا بیخیال یاد گرفتی خودت استفاده کن دس زیاد شه از همینم میوفتی

Arsham.room
18-10-2011, 23:35
سلام
دوستانی که نامحدود اندیشه دارن . 128 ماهیانه چقدر میدن ؟ 15500 ؟ سرعت دانلود روزها و شبها رو چنده ؟

من ماهیانه 15500 میدم، ازش راضیم.خط 4.
منم زیاد دانلود میکنم و حداقلش اینه که دیگه نگران تموم شدن حجمم نیستم.
سرعتشم میانگین 30 هستش.نوسان داره، بین 25 تا 40 ولی اکثر مواقع 30هستش.
اگه یکسره بزاری رو دانلود، روزی بین 2 تا 2.5 گیگ دانلود داری.
اینها تجربه من تو سرویس 128 نامحدود بود و اونقدر تجربه ندارم که بگم کدوم سرویس بهتره.
موفق باشی.

darkman.p
19-10-2011, 08:12
توی این لینک ببینید
اگر میتوانید اینجا راهنمایی کنید

مودمd link 2740u است

یکدور مودم رو ریست کن از اول کانفیگ کن و بجز pppoe و دادن یوزر و پسورد هیچ تیکی رو جابجا نکن در ضمن روی کارت شبکت هم نباید ip بذاری باید obtain باشه:20: کانفیگت مشکلی نداره نهایتش اینه که می بری اندیشه رایگان کانفیگ می کنن

ho0rezam
19-10-2011, 10:33
تو ART5و بالاتر از اون هیچ وقت به FUP نمیرسی دادا. خیلی راحت 80 گیگ دانلود و تو ماه میزنی اما مشکل قیمتشه! قبل این قانون با سرویس 2 مگ( یعنی با 23000 تومن) میشد این مقدار دانلود و داشت! اما الآن با 60000 تومن! مطمعنی دادا؟؟؟ امروز باید باز یه سر برم شاتل واسه اتمام حجت :31:

--------
این چند وقته یه مقدار حساب کتاب کردم سرویس های مختلف شرکتها رو گفتم اینجا هم بگم شاید بد نباشه و یکی پیدا بشه و به دردش بخوره

توی رنج 40 هزار تومان 4 تا سرویس در شاتل و اندیشه وجود داره که با قرمز نتیجه رو گفتم و در زیر هم جزئیاتش هست:

256 محدود با ترافیک 20 گیگ - اندیشه (60 گیگ در ماه)
256 نامحدود - اندیشه (54 گیگ در ماه)
256 نامحدود (ART3) - شاتل (54 گیگ در ماه)
1024 نامحدود (CRA) - شاتل (33 گیگ در ماه)
استثنا سرویس 2045 (2مگ) - شاتل(23تومان) (30 گیگ در ماه با قانون FUP) و (120 گیگ در ماه بدون قانون FUP)

1. شبی با سرعت 80 توی بازه زمانی 5 ساعته رایگان اندیشه میشه 1.5 گیگ دانلود کرد که در ماه میشه 45 گیگ + 15گیگ هم از 20 گیگ روزانه رو دانلود کنیم

2. روزانه در بازه 10 ساعت با سرعت 50 میشه 1.8 گیگ دانلود کرد که در ماه میشه 54 گیگ

3.روزانه در بازه 10 ساعت با سرعت 50 میشه 1.8 گیگ دانلود کرد که در ماه میشه 54 گیگ ، و خود پشتیبانیش گفته میشه تا 50 گیگ در ماه هم دانلود کرد

4.سرویس 1024 شاتل که از قانون یک به ده پیروی میکنه ، حجم حداکثر ماهانه میشه 33 گیگ

5. یه استثنا هم میزنم و 2 مگ شاتل رو هم محاسبه میکنم. هم با قانون Fair use policy و هم بدون اون
با قانون FUP: در بازه 7 ساعت شبانه با قانون شاتل میشه چیزی حدود 1.5 تا 2 گیگ دانلود کرد البته یک شب در میان به گفته پشتیبان که در ماه میشه 30 گیگ
بدون قانون FUP: در بازه 7 ساعت شبانه بدون قانون شاتل میشد چیزی حدود 4 گیگ دانولد کرد که در ماه میشد 120 گیگ ، البته خیلی از ماها به 80-90 میرسیدیم

همه ی اینها تقریبی بوده ، ویه مقدار بالا پایین داره تووش ، اما خب سعی کردم درست در نظر بگیرم ، من به شخصه 2 مگ شاتل ، 256 محدود و نامحدود اندیشه رو داشتم.
من خودم به شخصه موندم چی کار کنم ، و امروز فردا دیگه تکلیف رو مشخص میکنم:31:

amir_Legend
19-10-2011, 12:26
مطمعنی دادا؟؟؟ امروز باید باز یه سر برم شاتل واسه اتمام حجت :31:

--------
این چند وقته یه مقدار حساب کتاب کردم سرویس های مختلف شرکتها رو گفتم اینجا هم بگم شاید بد نباشه و یکی پیدا بشه و به دردش بخوره

توی رنج 40 هزار تومان 4 تا سرویس در شاتل و اندیشه وجود داره که با قرمز نتیجه رو گفتم و در زیر هم جزئیاتش هست:

استثنا سرویس 2045 (2مگ) - شاتل(23تومان) (30 گیگ در ماه با قانون FUP) و (120 گیگ در ماه بدون قانون FUP)

1. شبی با سرعت 80 توی بازه زمانی 5 ساعته رایگان اندیشه میشه 1.5 گیگ دانلود کرد که در ماه میشه 45 گیگ + 15گیگ هم از 20 گیگ روزانه رو دانلود کنیم

2. روزانه در بازه 10 ساعت با سرعت 50 میشه 1.8 گیگ دانلود کرد که در ماه میشه 54 گیگ

3.روزانه در بازه 10 ساعت با سرعت 50 میشه 1.8 گیگ دانلود کرد که در ماه میشه 54 گیگ ، و خود پشتیبانیش گفته میشه تا 50 گیگ در ماه هم دانلود کرد

4.سرویس 1024 شاتل که از قانون یک به ده پیروی میکنه ، حجم حداکثر ماهانه میشه 33 گیگ

5. یه استثنا هم میزنم و 2 مگ شاتل رو هم محاسبه میکنم. هم با قانون Fair use policy و هم بدون اون
با قانون FUP: در بازه 7 ساعت شبانه با قانون شاتل میشه چیزی حدود 1.5 تا 2 گیگ دانلود کرد البته یک شب در میان به گفته پشتیبان که در ماه میشه 30 گیگ
بدون قانون FUP: در بازه 7 ساعت شبانه بدون قانون شاتل میشد چیزی حدود 4 گیگ دانولد کرد که در ماه میشد 120 گیگ ، البته خیلی از ماها به 80-90 میرسیدیم

همه ی اینها تقریبی بوده ، ویه مقدار بالا پایین داره تووش ، اما خب سعی کردم درست در نظر بگیرم ، من به شخصه 2 مگ شاتل ، 256 محدود و نامحدود اندیشه رو داشتم.

یه مساله ساده رو در نظر نگرفتی. شاتل امکان ارائه سرویس 2مگ به تعداد زیاده کاربر رو نداره.(اینجا ایرانه این یادمون نره. زیر ساختها هنوز اماده نیست) دیدی که 26 نفر قطع شدن 5974 نفر راضی شدن!!!!!!! مشکل 26 نفر بودن !!! حالا ببین اگه بشن 260 نفر چی میشه؟!!!!!!

arashlolos
19-10-2011, 12:44

--------

نامحدود 256 انديشه رو چرا 10 ساعت در نظر گرفتى؟!!!
يه شبانه روز 24 ساعته
4 ساعت واسه وبگردي بزار كنار ميشه 20 ساعت
كه روزى با سرعت ثابت 49 ميشه 3445 مگ.
بسه ديگه.
بهترين سرويسه بنظرم.
دليلشم برميگرده به يه چيز مهم كه ساده ازش ميگذريم!:
نداشتن استرس و نگرانى از بابت محدوديت حجم!
البته با قانونى بنام سيكريت ميشه قيمتو آورد پايين و حجمو برد بالا!!!!
به نظرم بايد عجله كنيم با 256 انديشه اينترنتو! دانلود كنيم تا انديشه هم اين قانونو اجرا نكرده

rockwusho
19-10-2011, 12:55
سلام
سلام ..
من قبلا از سرویسهای محدود اندیشه استفاده میکردم که واسه 128 حداقل 450 رو داشتی یعنی یه چیزی حدود 50-80 سرعت دانلودت بود اما ترافیک پایین و نیاز من به دانلود بالا باعث شد که سرویس نا محدود رو بگیرم .. دیگه خیالم راحته و غصه ترافیک رو ندارم آزاد آزاد وب گردی میکنم فقط مشکلش سرعته که تو سرویس نامحدود پایینتره و بین 20 تا 40 در نوسانه و بیشتر مواقع با سرعت 25 دانلود داری .. و این سرعت پایین یکم آزاردهنده است بهرحال من یا باید دانلود کنم یا وب گردی هردو با هم انگار که دارم از دیال آپ استفاده میکنم !! ولی خوب .. سیستم من حد اقل 6 ماهه که خاموش نشده و 24 ساعته و طول هفته دارم دانلود میکنم ... بد نیست .. راضیم ... فکر نکردن به میزان ترافیک با این مبلغ 16200 که پرداخت کردم ارزشش رو داره که تو وب گردی یکم حوصله کنم !!:46:

mehdihamed
19-10-2011, 15:16
شما که شبا دانلود میزارین با صدای کیس چیکار میکنین؟ چطوری میخوابین؟ اگه راه حلی داره راهنمایی کنین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SA.JJ.AD
19-10-2011, 15:58
شما که شبا دانلود میزارین با صدای کیس چیکار میکنین؟ چطوری میخوابین؟ اگه راه حلی داره راهنمایی کنین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

:31::18:
ای بابا داداش تراکتور که نیست کیس:31: که صداش کمو زیاد شه ادمو اذیت کنه !! من که با اینکه 3 تا فن 12 به صورت دستی به جلو عقب کیسم بستم برا تهویه ی مطلوب هوا و به همین دلیل صدا هم چند برابر شده :31:هم شب هایی که سیستم رو میزارم رو دانلود و میگیرم میخوابم ... اصلا ازارم نمیده صدای کیس .. .بلکه فن ها برام لالایی میخونن :27::31:صدایی که هی زیادو کم شه و تغییر کنه ازار دهندتست و نمیزاره ادم بخوابه صدای کیس که عادیه :31:
+
باز شما اگه حساسی ... برو کیستو عوض کن و یه کیس بی صدا ( البته اگه مشکل از صدای فن های cpu و گرافیکو پاور ایناتون نباشه ) تهیه کنید که صدای بسیار کمی داشته باشه :20:

V i r u s e r
19-10-2011, 16:05
15000 اولیه رو نداره.

یبار فهمیدن من اون ترفندو زدم
گفتن دوباره ۳۵ تومن باید پول سرویس بدی و قطع کردن:2:

ho0rezam
19-10-2011, 16:07
نامحدود 256 انديشه رو چرا 10 ساعت در نظر گرفتى؟!!!
يه شبانه روز 24 ساعته
این رو به این خاطر در نظر گفته بودم که کم پیش میاد واقعا 24 ساعته FULL روشن باشه کامپیوتر و همچنین ساعت های اوج مصرف ، در طول روز فک میکنم بین 10 تا 15 ساعت رو بشه خوب دانلود کرد.

soosmar_asl
19-10-2011, 16:45

--------

خیلی اطلاعات خوب و دقیقی دادی ممنون رفیق. درباره سرویسای ART 5 و بالا تر از اون آره مطمعنم. دوستام دارن. آمار دقیقشون و دارم.

nasimrayane1390
19-10-2011, 17:07
سرويس انديشه بدك ني.اگر چه سرعتش جاي بحث داره اما نصبت به بقيه بيشتر مي شه روش حساب كرد
البته بعضي جاهي اعتماد به نفسش مي لنگه.مثلا مودم 8811 وسط شهر 23تومن ميفروشن اما انديشه به مشتريايي كه تازه دارن ميان ثبت نام كنن 30 تومن حساب ميكنه.هيييييييييييييييييي ييييييييييچ فرقي هم ندارن ماركها و كشورهاي سازنده و ...

kia4444
19-10-2011, 20:29
با سلام
اندیشه شبا از چه ساعتی رایگان است
با تشکر

kia4444
19-10-2011, 20:30
با سلام
اندیشه شبا از چه ساعتی رایگانه
با تشکر

minime
19-10-2011, 20:42
سرويس انديشه بدك ني.اگر چه سرعتش جاي بحث داره اما نصبت به بقيه بيشتر مي شه روش حساب كرد
البته بعضي جاهي اعتماد به نفسش مي لنگه.مثلا مودم 8811 وسط شهر 23تومن ميفروشن اما انديشه به مشتريايي كه تازه دارن ميان ثبت نام كنن 30 تومن حساب ميكنه.هيييييييييييييييييي ييييييييييچ فرقي هم ندارن ماركها و كشورهاي سازنده و ...

بله این مساله مطرح شد و جواب این بود که از هر جا دوست داری میتونی مودمت رو تهیه کنی , اجباری به خرید مودم از اندیشه نیست.

nits
19-10-2011, 21:21
دوستان دیروز رفتم شارژ ماهیانه رو دادم ...... کلا اینترنتم رو بهم ریختن:31: .... دانلود همش میاد رو 30 - 40 بعد میره رو 8 - 6 چرا اینجوریه .. موقع دانلود انگار خیلی سفت و سخت میره جلو ... یعنی خیلی کند پیش میره انگار در صورتی که مثلا سرعت دانلود رو 40 هست .... بعد همش قطع میشه .... علتش از چی میتونه باشه ؟

دوستان کسی نظری نداره :41: ؟ شرکت میگه برو یه بار سیم تلفنت رو چک کن حالا:31: .. گفتم بابا جان مشکلی نداره . پس چرا ماه پیش همچین چیزی نبود ؟ گفت برو یه چک کن حالا بعد بیا اینجا ببینیم چی میشه ؟ حالا دوستان به نظرتون مشکل از خط هست ؟ چون از وقتی این ماه تمدید کردم و درست همون روزش اینجوری شد .. ماه پیش خیلی خوب بود ااا
اینم بگم موقع وبگردی از این موردها نیست ...... فقط موقع دانلود میشه . قطع و وصل سریع رو میگم .... قطع میشه وصل میشه قطع میشه و وصل میشه

nasimrayane1390
19-10-2011, 23:33
کانکشنت تنظیماتش تغییر نکرده؟
با کانکشن وارد میشی؟
یه سری بزنگ 7750000 بگو تنظیماتش رو یکسره کنن تا به محض روشن کردن مودم یکسره بری تو نت.همون تلفنی برات انجام میدن
اگر باز درست نشد یا این مسئله به خود سیستمت بر میگرده که یا ویروس داره یا مشکل درایور مودم یا پورت شبکه یا داری.اگرم نتیجه نداد ویندوز عوض کن.
البته خودم از 3جای مختلف شهر ای دی اس ال دارم و گاهی از این مشکلا پیش میاد بعد از مدتی خودش درست میشه

arashlolos
19-10-2011, 23:55
با سلام
اندیشه شبا از چه ساعتی رایگان است
با تشکر

با سلام
اگه به سايتش رجوع كنيد نوشته 1 تا 6 صبح رايگان است
باتشكر از سوالتان

mehdihamed
20-10-2011, 00:07
:31::18:
ای بابا داداش تراکتور که نیست کیس:31: که صداش کمو زیاد شه ادمو اذیت کنه !! من که با اینکه 3 تا فن 12 به صورت دستی به جلو عقب کیسم بستم برا تهویه ی مطلوب هوا و به همین دلیل صدا هم چند برابر شده :31:هم شب هایی که سیستم رو میزارم رو دانلود و میگیرم میخوابم ... اصلا ازارم نمیده صدای کیس .. .بلکه فن ها برام لالایی میخونن :27::31:صدایی که هی زیادو کم شه و تغییر کنه ازار دهندتست و نمیزاره ادم بخوابه صدای کیس که عادیه :31:
+
باز شما اگه حساسی ... برو کیستو عوض کن و یه کیس بی صدا ( البته اگه مشکل از صدای فن های cpu و گرافیکو پاور ایناتون نباشه ) تهیه کنید که صدای بسیار کمی داشته باشه :20:
تراکتور که نیست ولی میشه در حد موتور گازی حسابش کرد :31:
چه فن های خوبی مال من لالایی بلد نیستن فقط میگن ووووووووووووووو :41:
کیس رو تازه عوض کردم صداش کمتر شده ولی بازم شب همه جا ساکته صداش میره رو اعصاب بعضی اوقات اعصابم خورد میشه دکمه خاموش کردن محافظ کامپیوتر رو میزنم :27:
قطعات نو هستن تازه ارتقا دادم ولی فن ها صداشون زیاده یکی از هارد هام، هم بدجوری صدا میخوره این رو بزودی عوض میکنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

6462
20-10-2011, 01:32
قبلا سرعت شبانه اندیشه ساعت نزدیک به 4 مثل روزانه میشد الان مدتیه که دیگه اینطوری نیست سرعت زیر 50 با نوسان
ضمنا اینترنت بین ساعت 1 تا 2 برای لحظاتی قطع میشه با این کار دیگه سرعت تا صبح همین طوری می مونه و بالا نمیره
شما هم همین مشکل رو دارید؟

saeid 22
20-10-2011, 13:15
سلام من از اندیشه سبز خزراز ترافیک حجمی ماهانه استفاده می کنم می خواستم بدونم اگر یک ماه بخوام ترافیک نامحدودش را بگیرم از خود سایت می تونم یا باید به شرکت مراجعه کنم؟
سرعت دانلود در ترافیک نامحدود تقریبا"چقدر هستش ؟ یک فیلمی که 600 مگ هستش تو چند ساعت می تونم دانلودش کنم؟
من الان ترافیک نامحدود بگیرم سرعت اینترنتم را میارن پایین بعد اگر ماه دیگه بخوام ترافیک حجمی مثلا 3 گیگ بگیرم بازم سرعت اینترنت را بالا میبرن یا نه ما که شانس نداریم ؟ با تشکر

armin_punisher6
20-10-2011, 13:21
سلام من از اندیشه سبز خزراز ترافیک حجمی ماهانه استفاده می کنم می خواستم بدونم اگر یک ماه بخوام ترافیک نامحدودش را بگیرم از خود سایت می تونم یا باید به شرکت مراجعه کنم؟
سرعت دانلود در ترافیک نامحدود تقریبا"چقدر هستش ؟ یک فیلمی که 600 مگ هستش تو چند ساعت می تونم دانلودش کنم؟
من الان ترافیک نامحدود بگیرم سرعت اینترنتم را میارن پایین بعد اگر ماه دیگه بخوام ترافیک حجمی مثلا 3 گیگ بگیرم بازم سرعت اینترنت را بالا میبرن یا نه ما که شانس نداریم ؟ با تشکر
بله از خود سایت میتونین.
128 نامحدود تقریبا بین 20 تا 30 کیلوبایت در ثانیه هست.
600 رو ضربدر 1000 کن میشه 600000 حالا تقسیم بر سرعت دانلودت کن.
اگه ماه دیگه محدود بگیرین سرعت بالا بهتون میدن.

nits
20-10-2011, 15:41
سلامی دوباره
دوستان 512 حجمی اندیشه رو چنده سرعتش ؟ با 2 گیگ ترافیک رو میگم .... رو 90 میاد ؟

---------- Post added at 05:41 PM ---------- Previous post was at 05:37 PM ----------

کانکشنت تنظیماتش تغییر نکرده؟
با کانکشن وارد میشی؟
یه سری بزنگ 7750000 بگو تنظیماتش رو یکسره کنن تا به محض روشن کردن مودم یکسره بری تو نت.همون تلفنی برات انجام میدن
اگر باز درست نشد یا این مسئله به خود سیستمت بر میگرده که یا ویروس داره یا مشکل درایور مودم یا پورت شبکه یا داری.اگرم نتیجه نداد ویندوز عوض کن.
البته خودم از 3جای مختلف شهر ای دی اس ال دارم و گاهی از این مشکلا پیش میاد بعد از مدتی خودش درست میشه

مشکل از تنظیمات کانکشن بود که طرف اومد درست کرد . قبلا همینطور بود که شما میگید یعنی وقتی وصل میشد مودم ، احتیاج به کانکشن و یوزر و پسورد دادن نبود ...... من میگم مثل قبل بکنید ولی بهم میگن اینجوری اگه مشکلی پیش اومد نمیشه فهمید مشکل از کجاست :23:

ho0rezam
20-10-2011, 20:12
بالاخره تصمیم گرفتم و رفتم 256 نامحدود شاتل رو گرفتم. اینجوری بگم فوق العاااااادست.
کلی با پشتیبانی فنیش صحبت کردم (واسه مشتری وقت میذارن و به حرفات گوش میدن)... مقدار مصرف ماهانم رو پرسید و آخر هم 256 نامحدود رو بهم پیشنهاد داد.

اینجوری بگم که احساس میکنم 256 محدود گرفتم به جا نامحدود!!!!اینم یه پیک از سرعت دانلود:

arashlolos
20-10-2011, 20:21
بالاخره تصمیم گرفتم و رفتم 256 نامحدود شاتل رو گرفتم. اینجوری بگم فوق العاااااادست.
کلی با پشتیبانی فنیش صحبت کردم (واسه مشتری وقت میذارن و به حرفات گوش میدن)... مقدار مصرف ماهانم رو پرسید و آخر هم 256 نامحدود رو بهم پیشنهاد داد.

اینجوری بگم که احساس میکنم 256 محدود گرفتم به جا نامحدود!!!!اینم یه پیک از سرعت دانلود:

:18::18::18:
دادا اول بگو سرعتت ثابته؟؟؟؟؟؟؟؟
بعد اینکه چقد شد قیمتش؟؟؟
و بعد از همه همه مهمتر اینکه یسره دان کنی سرعتو کم نمیکنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟هم ون قانون معروف شاتل.

arashlolos
20-10-2011, 20:31
آقا ما که همدردیم...مث جت صدا میکنه.با پتو و لحافو :31:... پوشوندمش باز صداش آرومو قرار نذاشته واسم.
آخه من موندم چطور لپتاپای رم 8 گیگو سی پی یو چند هسته ای هیچ صدایی نداشته باشن بعد کامپیوتر ذغالی من همش فوت کنه خودشو که چی؟ ، گرممه!!!

ho0rezam
20-10-2011, 20:38
:18::18::18:
دادا اول بگو سرعتت ثابته؟؟؟؟؟؟؟؟
بعد اینکه چقد شد قیمتش؟؟؟
و بعد از همه همه مهمتر اینکه یسره دان کنی سرعتو کم نمیکنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟هم ون قانون معروف شاتل.

والا الان هم که دارم مینویسم داره دانلود میکنه بینه 80 - 90 هست....قیمتش با مالیات شد 44700... دیروز که با پشتیبانی فنیش صحبت میکردم میگفت ما میگیم سرعت روی 50 رو حتما بهتون تضمین میکنیم اما بالاتر هم میره ، پرسیدم چند گفت 80، 90... بعد پرسیدم fair use policy چطور؟ گفت داره اما نامحدود ها قضیش فرق میکنه میتونین تا 40-50 گیگ دانلود کنید در ماه که بعد اون fair use policy میشین.

reza_3722
20-10-2011, 20:57
والا الان هم که دارم مینویسم داره دانلود میکنه بینه 80 - 90 هست....قیمتش با مالیات شد 44700... دیروز که با پشتیبانی فنیش صحبت میکردم میگفت ما میگیم سرعت روی 50 رو حتما بهتون تضمین میکنیم اما بالاتر هم میره ، پرسیدم چند گفت 80، 90... بعد پرسیدم fair use policy چطور؟ گفت داره اما نامحدود ها قضیش فرق میکنه میتونین تا 40-50 گیگ دانلود کنید در ماه که بعد اون fair use policy میشین.
واقعا چقدر شاتل لطف داره :27:
من با 256 نامحدود اندیشه 100 گیگ دانلود داشتم تو 1 ماه
آمارم تو همین تاپیک موجوده

arashlolos
20-10-2011, 21:24
ممنون از جوابت.
ولی الان خوشحالی واسه این طرح؟؟؟
آخه ما که با 36000 تومن (سرعت ثابت 49) ماهی بیش از 100 گیگ دانلود داریم
باز همون اندیشه خودمونو عشقه
البته شاتل یه خوبی داره اینه که سرعتش از 50 بالاتر میره و کسی بخواد یچیو زود دان میکنه
بدی اصلیش قیمت بالا و حجم محدود 60 گیگشه

ho0rezam
20-10-2011, 21:41
دقیقا... چون واسه من مدت زمان مهم تره ، و در ماه به 100 هم نمیرسم.... و یکی از دلایلی که نمیخواستم از شاتل بیام بیرون سرویس 2 مگش بود که هر وقت خواستم برم سمت این سرویس... من ماه دیگه دوباره میرم 2مگ شاتل فعلا به این خاطر اومدم 256 که از fair use policy در بیام.با روشی که پشتیبانی برای 2 مگ گفته میشه کاری کرد که به مشکل نخوری.

شما اگه با سرعت 50 در 24 ساعت دانلود کنی ، در 30 روز میشه 127گیگ... خب شاید این برای شما خوب باشه ، اما من خیلی کامپیوترم روشن باشه در روز 15 ساعت هست و اگه 10 ساعتش رو هم صرف دانلود کنم ؛ با سرعت 50 تا در 30 روز میشه 54 گیگ...پس هیچ فرقی واسه من نمیکنه

Haniiii
20-10-2011, 22:05
آقا ما که همدردیم...مث جت صدا میکنه.با پتو و لحافو :31:... پوشوندمش باز صداش آرومو قرار نذاشته واسم.
آخه من موندم چطور لپتاپای رم 8 گیگو سی پی یو چند هسته ای هیچ صدایی نداشته باشن بعد کامپیوتر ذغالی من همش فوت کنه خودشو که چی؟ ، گرممه!!!
فن هاش رو تمیز کنی یه خرده تاثیر داره ! ...

soosmar_asl
20-10-2011, 22:58

دادا این که چیزی نیست! نیستی که ببینی این دو تا دوستام دارن با ART 5 چیکااااا میکنن!!!؟ دور از جون همه،مثه اسب دارن دانلود میکنن! حسودیم شد! مایه داریه دیگه! من که نمیتونم سرویسم و تغییر بدم رایگان بودنش از بین میره :13:تو ام اگه پول دست امد برو رو ART 5.
fup ش هم تا اونجا که فهمیدیم از پشتیبانیش زیر 90 گیگ حساسیت نشون نمیده!

arashlolos
21-10-2011, 00:16
همین حالا با دامون نت تماس گرفتم.
قیمتاش شبیه اندیشست.
گفتش نامحدود 128 (15000 تومن) سرعتش حداقل 20 یا 25 هستش.گفتش 50 هم میرسه.بستگی به خط شما.
و محدودشم حداقل 60 یا 70 . و شبا میگه سرعت خیلی کم نمیشه و ... .
ولی من فک میکنم دارن خوب کار میکنن.(حداقل تو خط های خلوت)
و زیاد حساسیت به خرج نمیدن رو دانلود و ...
از این جهت میگم که مث اندیشه دقیقا رو یه سرعت خاصی قفل نمیکنن و سرعت با توجه به ترافیک کم و زیاد میشه.که این خیلی خوبه
باز ای کاش یکی از اونجا واقعا خبر درست بیاره.

البرز هم مث دامون قفل نمیکنه رو یه سرعت

PC-PC
21-10-2011, 06:04
هرکاری می کنید پارس آنلاین نیاید
4 روز کامل اینترنتش قطع بوده یعنی هیچ سایتی نمی شه باز کرد امروز هم که مثلا درست شده سرعت در حد افتضاح و پینگ هر 3 تا یه دونه تایم اوت می ده
کلا تعطیل

mehdihamed
21-10-2011, 09:43
هرکاری می کنید پارس آنلاین نیاید
4 روز کامل اینترنتش قطع بوده یعنی هیچ سایتی نمی شه باز کرد امروز هم که مثلا درست شده سرعت در حد افتضاح و پینگ هر 3 تا یه دونه تایم اوت می ده
کلا تعطیل
مثل اینکه وضع پارس خیلی خوبه ها کاربراش دوست ندارن یوزر ها زیاد بشن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ho0rezam
21-10-2011, 10:19
دادا این که چیزی نیست! نیستی که ببینی این دو تا دوستام دارن با ART 5 چیکااااا میکنن!!!؟ دور از جون همه،مثه اسب دارن دانلود میکنن! حسودیم شد! مایه داریه دیگه! من که نمیتونم سرویسم و تغییر بدم رایگان بودنش از بین میره :13:تو ام اگه پول دست امد برو رو ART 5.
fup ش هم تا اونجا که فهمیدیم از پشتیبانیش زیر 90 گیگ حساسیت نشون نمیده!

ایول این که خیلی عالیه ... خوش به حالشون... والا من همین قدر (ت45) رو میتونم در ماه بدم غیر اینکه برم اختلاس کنم :5::31:

foa.neh
21-10-2011, 14:47
اندیشه خط 4 :
حداکثر پایداری پینگ خوب 3 روز بوده:2:

ویرایش:

وضعیت پینگ از ساعت 1 صبح:

پنج شنبه جمعه که بخاطر پینگ بد از دست دادیم باید دید تا فردا غروب پایدار میومونه؟:27:

Dj_aghamajid
21-10-2011, 18:40
بچه ها تو چند روز اخیر مشکل قطعی های چند دقیقه ای نداشتید؟
یا مثلا الکی با صفحه فیلترینگ مواجه نشدین؟
دیشب که چراغ ADSL مودمم آروم قرار نداشت! گفتم شاید مودم دار حال سوختنه؟ اما امروز اصلا اینجوری نمیشه؟ فقط سرعت بعضی اوقات کم میشه و صفحه فیلترینگ الکی میاد!
سایت گوگل ترانسلیت! یا Tomshardware این مشکل رو زیاد دارن.

minime
21-10-2011, 21:36
واسه من چند بار پیش اومد سایتهای مختلف با اولین مراجعه صفحه فیلترینگ میومد ولی بعد از رفرش درست میشد.

mehdihamed
21-10-2011, 22:49
بچه ها تو چند روز اخیر مشکل قطعی های چند دقیقه ای نداشتید؟
یا مثلا الکی با صفحه فیلترینگ مواجه نشدین؟
دیشب که چراغ ADSL مودمم آروم قرار نداشت! گفتم شاید مودم دار حال سوختنه؟ اما امروز اصلا اینجوری نمیشه؟ فقط سرعت بعضی اوقات کم میشه و صفحه فیلترینگ الکی میاد!
سایت گوگل ترانسلیت! یا Tomshardware این مشکل رو زیاد دارن.
برای منم پیش اومده یه سایت چند ساعت فیلتر بود بعد باز شد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Arsham.room
21-10-2011, 23:11
مال منم امروز همین مشکل ف ی ل ت ر رو داشت که با Refresh درست میشد.پینگ هم تو خط 4 افتضاح بود امروز.

soosmar_asl
22-10-2011, 03:38
برای منم پیش اومده یه سایت چند ساعت فیلتر بود بعد باز شد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برا منم امروز صبح تا 1 چیز پی ان کار نمیکرد (sstp , pptp)

شاتل 2 مگ خط 5.

soosmar_asl
22-10-2011, 03:46
ایول این که خیلی عالیه ... خوش به حالشون... والا من همین قدر (ت45) رو میتونم در ماه بدم غیر اینکه برم اختلاس کنم :5::31:

سرعتت هنوز همون جوریه؟ نوسان نداری؟این دوستام میانگین سرعتشون رو 120 است تو این چند روزی که گرفتن! دارم میترکم از حسادت!:13:

amir_Legend
22-10-2011, 08:38
سرعتت هنوز همون جوریه؟ نوسان نداری؟این دوستام میانگین سرعتشون رو 120 است تو این چند روزی که گرفتن! دارم میترکم از حسادت!:13:

اینم FUP داره. یعنی کاربر محترم هر وقت حال کردیم حالتو میگیریم. فعلا شاد باش!!
اخه اینجوری که نمیشه. ادم با ترسو لرز اینترنت کار کنه تازه 65000 تومنم بده! :41:

soosmar_asl
22-10-2011, 12:18
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینم FUP داره. یعنی کاربر محترم هر وقت حال کردیم حالتو میگیریم. فعلا شاد باش!!
اخه اینجوری که نمیشه. ادم با ترسو لرز اینترنت کار کنه تازه 65000 تومنم بده! :41:

بالای 90 گیگ حساسیت نشون میده نرم افزار بش. توی سرویس های نا محدود FUP فقط کاهش سرعت به نصف هستش یعنی میشه 50-60 KB/s.

SA.JJ.AD
22-10-2011, 18:13

+

اوضاع خوبه و مشکل خاصی نیست فعلا :20:

+

سرور داخل کشور :

سرور اونور اب :31::

+

صبح - ظهر - شب - سرعت همینه !

:20:

ho0rezam
22-10-2011, 20:24
سرعتت هنوز همون جوریه؟ نوسان نداری؟این دوستام میانگین سرعتشون رو 120 است تو این چند روزی که گرفتن! دارم میترکم از حسادت![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نه دادا سرعت فیکسه فیکسه ... فعلا که داریم حالشو میبریم انگار نه انگار نامحدوده... اون دوستات چه حالی میکنن با art5 :46: منم حسودیم شد.

----
راستی یه چیز بگم کفتون ببره ، هنوز از این خبر اطمینان ندارم و راست و دروغش اونی که واسم تعریف کرده... شنیدم پارس وی سرویس 512 با ترافیک 10 گیگ 40 تومانه ، بعد اینکه سرعتش رو 300 ، 400 میچرخه ، کمه کمش 200 میاد... کسی خبری داره؟ بگه این راسته یا نه؟

minime
22-10-2011, 23:34
هر وقت امد تو این فروم بگو رفیق. خیلی خیلی ممنون. :11: میمونم تا همون نسخه کرک شدش بیاد چون فضای بازیو دیدم تو ورژن بتا برا همون زیاد کنجکاو نیستم. اما خداییش تخریبش خیلی بالاست خیلی حال میده :31:

از اوریجین دانلودش کردم , گویا هنوز سروری براش راه نیافتاده.
به امید پینگ درست حسابی که بشه آنلاین بازی کرد.

amin_ata
23-10-2011, 13:02
سلام
من الان 512 محدود شرکت اندیشه رو دارم
ولی اینجور که شنیدم شرکت شاتل 1024 یا حتی 2 مگش خیلی به صرفه تر از اندیشه هستش
به نظرتون ارزش داره شرکت رو عوض کنم؟
مرسی

Arsham.room
23-10-2011, 15:37
دوستان، من امروز با 2 نفر که از پارس سرویس میگیرن صحبت کردم.
خیلی راضین.میگن قطعی نداره و سرعتشم خوبه.خلاصه که هیچکدوم مشکلاتی که تو سرورهای دیگه هست رو ندارن.
چرا هیچکس اینجا از پارس صحبت نمیکنه، یعنی از کسانی که به این تاپیک سر میزنن، هیچکس از پارس سرویس نداره؟؟؟:23:

nits
23-10-2011, 18:55
سلام
مرسی

سلام .
دوست عزیز میشه بگی سرعتت رو چنده ؟ صبح ها و شبها ؟

Dj_aghamajid
23-10-2011, 20:05
من بالاخره مشکل قطعی هام رو حل کردم، سیم های تلفن دم در خونمون سولفاته شده بود و نویز افتاده بود رو تلفن، مودم بدبخت همش زور میزد تا کانکت بشه ولی دوباره قطع میشد!
رفتم سیم ها رو دوباره لخت کردم و اتصالش خوب شد، خدا رو شکر همه چی آرومه، من چقدر خوشحالم

ruzbeh1
23-10-2011, 20:27

Arsham.room
23-10-2011, 22:56

فقط یه دلیل بیار که این آمارهایی که از ADSL چالوس میدی باید برای بچه های این تاپیک مهم باشه. :13:

soosmar_asl
24-10-2011, 04:30
سلام
مرسی

اگه سرعت و پینگ برات مهمه 100% شاتل برات بهتره اگه حجم دانلود بالای 30 گیگ در ماه میخوای و سرعت بالا و زمان دانلود برات مهم نیست اندیشه برات به صرفه تره.

amir_Legend
24-10-2011, 17:06
سلام
مرسی

اگه مرکز 4 نیستی به چیزی غیر اندیشه فکر نکن. البته این نظر شخصیه منه. تو تو این چند سال همیشه همین بودن. اینجوری نبوده که مشتری رو که گرفتن یهو بگن وای FUP شدی .امروز سر 30 گیگ FUP میشی فردا سر 20 گیگ!!!
ضمنا اندیشه قیمتاشو تغییر میده فکر نکنم بشینن بقیه رو نگاه کنن کاری نکنن.

ANALIA2011
24-10-2011, 17:26
سلام دوستان.من از اندیشه سبز سرویس دارم.الان مودم TP-Link8811 دارم.میخوام یه مودم بیسیم بخرم البته نه وایرلس ها...

میخوام یه مودم بگیرم که همین DSL بهش وصل شه هم پورت Lan داشته باشه واسه سیستمم هم بیسیم باشه تو اتاق دیگرم با لپ تاپ بیسیم بهش وصل شم یا با WIFI گوشیم بتونم بهش کانکت شم قیمتشم مناسب باشه چی پیشنهاد میکنید؟

ANALIA2011
24-10-2011, 19:13
دوستان TP-LINK 8901G خریدم 41 تومان الان با کانکشن سیستم اصلی وصلم.با لپ تاپ و گوشیم راحت با Wifi پیدا میکنم مومو متصل هم میشم اما سایت باز نمیکنه مشکل چیه بچه ها؟

foa.neh
24-10-2011, 19:42
وضع پینگ اندیشه ایفتیضاحه دوشبه! دیشب هم سایت باز نمیشد!
خط4 :

6462
25-10-2011, 02:25
سلام
وضعیت سرعت دانلود اندیشه 128 نامحدود روز و شب چطوریه؟

Arsham.room
25-10-2011, 14:49
سلام
وضعیت سرعت دانلود اندیشه 128 نامحدود روز و شب چطوریه؟

سرعت روز و شب بین 25 تا 35 هستش.
128 نامحدود اندیشه ( مرکز 4 )

mehdihamed
25-10-2011, 18:30
دوستان TP-LINK 8901G خریدم 41 تومان الان با کانکشن سیستم اصلی وصلم.با لپ تاپ و گوشیم راحت با Wifi پیدا میکنم مومو متصل هم میشم اما سایت باز نمیکنه مشکل چیه بچه ها؟

یه سی دی توی جعبه ش هست اونو اجرا کن مراحل رو برو درست میشه encapsulation اگه داشت بزار رو lcc یا یه چی تو همین مایه ها [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]، vpi 8 و vci 35

amin_ata
25-10-2011, 18:36
سلام .
دوست عزیز میشه بگی سرعتت رو چنده ؟ صبح ها و شبها ؟

اگه سرعت و پینگ برات مهمه 100% شاتل برات بهتره اگه حجم دانلود بالای 30 گیگ در ماه میخوای و سرعت بالا و زمان دانلود برات مهم نیست اندیشه برات به صرفه تره.

نه بابا 30 گیگ در ماه چه خبره؟
منظورت از زمان دانلود چیه؟

اگه مرکز 4 نیستی به چیزی غیر اندیشه فکر نکن. البته این نظر شخصیه منه. تو تو این چند سال همیشه همین بودن. اینجوری نبوده که مشتری رو که گرفتن یهو بگن وای FUP شدی .امروز سر 30 گیگ FUP میشی فردا سر 20 گیگ!!!
ضمنا اندیشه قیمتاشو تغییر میده فکر نکنم بشینن بقیه رو نگاه کنن کاری نکنن.

مرکز 4؟ من خط تلفنم 7 هستش نمیدونم مرکز چنده؟!!!!

birak
25-10-2011, 20:27
دوستان، من امروز با 2 نفر که از پارس سرویس میگیرن صحبت کردم.
خیلی راضین.میگن قطعی نداره و سرعتشم خوبه.خلاصه که هیچکدوم مشکلاتی که تو سرورهای دیگه هست رو ندارن.
چرا هیچکس اینجا از پارس صحبت نمیکنه، یعنی از کسانی که به این تاپیک سر میزنن، هیچکس از پارس سرویس نداره؟؟؟:23:

اتفاقا دوستم که واسه کافی نتش از پارس اشتراک داره اصلا راضی نیست . تا دلت بخواد قطعی دارند و نصف مشتریا پریدن ... خط 3 و نزدیک 4 راه میکاییل هست. البته شاید استثنا باشه و دوستان دیگه با پارس مشکلی نداشته باشن اما دوستم که راضی نیست... :13:البته از بابت تایم اوت و قطعی و پینگ بالا هم اندیشه فعلا تعریفی نداره و شبیه پارسه ... شاتل تو این موارد فعلا برتره ... اما از سرعت اندیشه فعلا راضی هستم و از نظر من مشکلی نیست و فکر هم نمیکنم از این بابت بشه ایرادی بهش گرفت بخصوص اینکه با قانون Fair Use Policy هم تا حالا کسی رو سر نبریدن !

birak
25-10-2011, 21:23
دوستان عزیز
طوری که قبلا گفته بودم برای من که اشتراک 128 حجمی اندیشه ( خط 3 ) دارم سرعت شبانه از ساعت 4:15 یا 3:15 عین روز میشد و بطور متوسط بین 1 تا 1.3 گیگ میشد هر شب دانلود کرد... اما از چند وقت پیش متوجه شدم وقتی که از ساعت 1 به بعد کانکت میشم سرعتم تا خود صبح همون حدود 50 کیلو بایت باقی میمونه و متوسط بیشتر از 700-800 مگ نمیشد دانلود شبانه داشت ... بعضی از دوستان عزیز تو همین تاپیک طبق نمودار سرعتی که گذاشتند هنوزم از ساعت 3 شب به بعد سرعتشون افزایش پیدا میکنه واسه همین شک کردم نکنه قضیه fair use policy و لیست سیاه باشه که باعث شده سرعت شبانم یکسره از 1 شب تا 6 صبح محدود شده ! :13:اما از چند شب پیش وقتی که روش جدید دانلود رو تست کردم سرعت شبانم عین روز هست و با همین اشتراک حجمی 128 اندیشه می شه بالای 1.7 گیگ دانلود شبانه داشت ( برای خط من که اینطوره برا دوستان دیگه شاید متفاوت باشه )

اتفاقی که الان افتاده اینه که اگر بعد از ساعت 1 شب کانکت بشین سرعتتون تا صبح محدود باقی میمونه و از 50 کیلو بایت بیشتر نمیشه.اما اگه قبل از شروع ساعت رایگان کانکت بوده باشین ( مثلا 5 دقیقه به 1 ) اونوقت سرعت به محض شروع ساعت رایگان تغییری نمیکنه و بجز چند دقیقه اول که همه برا دانلود هجوم میارند و کمی افت سرعت ایجاد میشه بعدش سرعت کم کم بالا میره و عین روز به بالای 100 کیلو بایت میرسه ...
پس اگه میخواین حداکثر سرعت تو ساعت رایگان شبانه داشته باشین باید این نکات رو رعایت کنیدشاید مثل من برا شما هم جواب بده :

1) چند دقیقه قبل از ساعت 1 کانکت بشین ( مثلا 5 دقیقه ) و بعد از اون هم دیسکانکت نکنید چون اگربه هر دلیل بعد از ساعت 1 قطع بشین و مجدد کانکت بشین به احتمال خیلی زیاد سرعتتون تا خود صبح محدود میشه و از 50 کیلو هم بالاتر نمیره .
قبلا همین اتفاق سر ساعت 3:15 یا 4:15 بامداد اتفاق می افتاد یعنی نرم افزاز سرور طوری تنظیم شده بود که اگه قبل اون ساعات وصل شده باشین اتوماتیک سرععتون رو تا 6 صبه بالا میبرد و اگه به هر دلیل سیستم دیسکانکت میشد یا بعد از اون ساعات تازه کانکت میشدید ( مثلا 5 صبح ) میدیدین سرعتتون دیگه بالا نمیرفت. الان به نظر میرسه نرم افزار سرور اندیشه جای ساعت 3:15 یا 4:15 همون ساعت 1 شب این قضیه رو اجرا میکنه ... یعنی کانکت شدنای بعد از 1 شب محدود میشن و کانکت شدنای قبل 1 همچنان پر سرعت میمونن !!! امتحان کنید شاید مثل من برا شما هم معجزه کرد :46:
اما نکته دوم که تو این چند شب تجربه شد :
2) اگر مثلا با برنامه IDM می خواین دانلود کنید بعضی شبها میبینید سرعت دانلود تک فایل زیاد بالا نمیره. اگر دیدید این اتفاق افتاده حتما بیشتر از یک فایل ( حداقل 2 فایل ) رو همزمان برا دانلود بذارید میبینید به طرز معجزه آسایی برنامه از حداکثر پهنای باندتون استفاده میکنه و مجموع سرعت دانلود بالاتر میره.( هدف تبلیغ دانلود کردن نیستا :20:)
مثل این میمونه که مثلا یه لوله آب کلفت با آب کافی اما با فشار کم موجود باشه و شما بخواین یه پمپ بهش وصل کنید یعنی این جور اوقات سرعت اینترنتتون در اصل بالاست اما ممکنه به دلایل مختلف سروری که از لینک دانلود گرفتین سرعت رو محدود کرده باشه اما با استفاده همزمان از چند لینک میبینین مجموع سرعت به حالت ایده آل نزدیک میشه .

بازم تاکید میکنم اینترنت خیلی بیشتر از دانلود کردنه و اگه این بحث ها رو مطرح میکنیم منظورمون این نیست که کاربرا صبح تا شب بشینن دانلود کنند! اما به هر حال میزان دانلود ( درست یا غلط ) به عنوان یه ملاک مهم برا کاربران ایرانی در اومده تا کیفیت سرویس شرکت اینترنتی رو باهاش مقایسه کنند واسه همین ما هم در این مورد صحبت میکنیم و یا برای دوستان مهمه که مثلا با یکی از سرویسای شاتل مشه 90 گیگ دانلود کرد بدون اینکه تو لیست سیاه رفت و با اون یکی نمیشه ! :46: فعلا که با همین 128 محدود اندیشه ( اگه شما هم مثل من بتونین از مزیت سرعت بالای شبانه بهره ببرید ) میشه بالاتر از 1700 مگ دانلود رایگان کرد... به عبارتی بالای 50 گیگ در ماه در شرایط ایده آل :5:

TimeWarp
25-10-2011, 21:28
سلام
از منطقه ی 4 مخابراتی . نمی تونم کانکت شم . ارور 718 میده . زنگ زدم پشتیبانی میگن دیتای استان مشکل پیدا کرده . کسی از این منطقه هست . آیا واقعا دیتا قطعه ؟؟؟

Arsham.room
25-10-2011, 21:38
سلام
از منطقه ی 4 مخابراتی . نمی تونم کانکت شم . ارور 718 میده . زنگ زدم پشتیبانی میگن دیتای استان مشکل پیدا کرده . کسی از این منطقه هست . آیا واقعا دیتا قطعه ؟؟؟

منم از مرکز 4 Connect میشم، ولی مشکلی ندارم. فعلاً همه چیز خوبه.

Arsham.room
25-10-2011, 22:02
اندیشه مرکز 4

foa.neh
26-10-2011, 00:12
اندیشه خطه ی 4 پس از دو روز نابسامانی:

:42:

K.N.I.G.H.T
26-10-2011, 00:24
سلام
میشه از اندیشه 1 گیگ حجم اضافه گرفت بعدا موقع تمدید بعدی پولش پرداخت بشه ؟

amin_ata
26-10-2011, 00:47
سلام
میشه از اندیشه 1 گیگ حجم اضافه گرفت بعدا موقع تمدید بعدی پولش پرداخت بشه ؟

نه !!!

باید آنی پرداخت بشه

6462
26-10-2011, 01:52
دوستان عزیز
طوری که قبلا گفته بودم برای من که اشتراک 128 حجمی اندیشه ( خط 3 ) دارم سرعت شبانه از ساعت 4:15 یا 3:15 عین روز میشد و بطور متوسط بین 1 تا 1.3 گیگ میشد هر شب دانلود کرد... اما از چند وقت پیش متوجه شدم وقتی که از ساعت 1 به بعد کانکت میشم سرعتم تا خود صبح همون حدود 50 کیلو بایت باقی میمونه و متوسط بیشتر از 700-800 مگ نمیشد دانلود شبانه داشت ... بعضی از دوستان عزیز تو همین تاپیک طبق نمودار سرعتی که گذاشتند هنوزم از ساعت 3 شب به بعد سرعتشون افزایش پیدا میکنه واسه همین شک کردم نکنه قضیه fair use policy و لیست سیاه باشه که باعث شده سرعت شبانم یکسره از 1 شب تا 6 صبح محدود شده ! :13:اما از چند شب پیش وقتی که روش جدید دانلود رو تست کردم سرعت شبانم عین روز هست و با همین اشتراک حجمی 128 اندیشه می شه بالای 1.7 گیگ دانلود شبانه داشت ( برای خط من که اینطوره برا دوستان دیگه شاید متفاوت باشه )

اتفاقی که الان افتاده اینه که اگر بعد از ساعت 1 شب کانکت بشین سرعتتون تا صبح محدود باقی میمونه و از 50 کیلو بایت بیشتر نمیشه.اما اگه قبل از شروع ساعت رایگان کانکت بوده باشین ( مثلا 5 دقیقه به 1 ) اونوقت سرعت به محض شروع ساعت رایگان تغییری نمیکنه و بجز چند دقیقه اول که همه برا دانلود هجوم میارند و کمی افت سرعت ایجاد میشه بعدش سرعت کم کم بالا میره و عین روز به بالای 100 کیلو بایت میرسه ...
پس اگه میخواین حداکثر سرعت تو ساعت رایگان شبانه داشته باشین باید این نکات رو رعایت کنیدشاید مثل من برا شما هم جواب بده :

1) چند دقیقه قبل از ساعت 1 کانکت بشین ( مثلا 5 دقیقه ) و بعد از اون هم دیسکانکت نکنید چون اگربه هر دلیل بعد از ساعت 1 قطع بشین و مجدد کانکت بشین به احتمال خیلی زیاد سرعتتون تا خود صبح محدود میشه و از 50 کیلو هم بالاتر نمیره .
قبلا همین اتفاق سر ساعت 3:15 یا 4:15 بامداد اتفاق می افتاد یعنی نرم افزاز سرور طوری تنظیم شده بود که اگه قبل اون ساعات وصل شده باشین اتوماتیک سرععتون رو تا 6 صبه بالا میبرد و اگه به هر دلیل سیستم دیسکانکت میشد یا بعد از اون ساعات تازه کانکت میشدید ( مثلا 5 صبح ) میدیدین سرعتتون دیگه بالا نمیرفت. الان به نظر میرسه نرم افزار سرور اندیشه جای ساعت 3:15 یا 4:15 همون ساعت 1 شب این قضیه رو اجرا میکنه ... یعنی کانکت شدنای بعد از 1 شب محدود میشن و کانکت شدنای قبل 1 همچنان پر سرعت میمونن !!! امتحان کنید شاید مثل من برا شما هم معجزه کرد :46:
اما نکته دوم که تو این چند شب تجربه شد :
2) اگر مثلا با برنامه IDM می خواین دانلود کنید بعضی شبها میبینید سرعت دانلود تک فایل زیاد بالا نمیره. اگر دیدید این اتفاق افتاده حتما بیشتر از یک فایل ( حداقل 2 فایل ) رو همزمان برا دانلود بذارید میبینید به طرز معجزه آسایی برنامه از حداکثر پهنای باندتون استفاده میکنه و مجموع سرعت دانلود بالاتر میره.( هدف تبلیغ دانلود کردن نیستا :20:)
مثل این میمونه که مثلا یه لوله آب کلفت با آب کافی اما با فشار کم موجود باشه و شما بخواین یه پمپ بهش وصل کنید یعنی این جور اوقات سرعت اینترنتتون در اصل بالاست اما ممکنه به دلایل مختلف سروری که از لینک دانلود گرفتین سرعت رو محدود کرده باشه اما با استفاده همزمان از چند لینک میبینین مجموع سرعت به حالت ایده آل نزدیک میشه .

بازم تاکید میکنم اینترنت خیلی بیشتر از دانلود کردنه و اگه این بحث ها رو مطرح میکنیم منظورمون این نیست که کاربرا صبح تا شب بشینن دانلود کنند! اما به هر حال میزان دانلود ( درست یا غلط ) به عنوان یه ملاک مهم برا کاربران ایرانی در اومده تا کیفیت سرویس شرکت اینترنتی رو باهاش مقایسه کنند واسه همین ما هم در این مورد صحبت میکنیم و یا برای دوستان مهمه که مثلا با یکی از سرویسای شاتل مشه 90 گیگ دانلود کرد بدون اینکه تو لیست سیاه رفت و با اون یکی نمیشه ! :46: فعلا که با همین 128 محدود اندیشه ( اگه شما هم مثل من بتونین از مزیت سرعت بالای شبانه بهره ببرید ) میشه بالاتر از 1700 مگ دانلود رایگان کرد... به عبارتی بالای 50 گیگ در ماه در شرایط ایده آل :5:

برام من بین ساعت 1 تا 2 حداقل دو باری خود به خود دیسکانکت میشه

minime
26-10-2011, 10:09

منظورت اینه در طول روز دیسکانکت نمیشی و فقط در اون ساعت بخصوص یکی دوبار دیسکانکت میشی ؟

vivasdoler
26-10-2011, 11:09
من روز سه شنبه رفتم رکت پترس آنلاین تقاضای سرویس ای دی اس ال دادم . به عنوان شرکت گرفتم تا بتونم سرعت های بالا هم بگیرم ازشون . همون روز بهم گفتن یک هفته تا 10 روز طول میکشه تا آمتده شه ، حالا میخوام بدونم واقعا اینقدر باید منتظر بمونم ؟؟؟؟

birak
26-10-2011, 13:40

همون طوری که دوستمونم سوال کردن بستگی به این داره که در طول ساعات روز هم دیسکانکت داشته باشی یا نه ... اگه تو روز هم دیسکانکت میشی باید چیزای دیگه رو چک کنی مثلا احتمال داره خطت نویز زیادی داشته باشه یا بعضی اوقات که تو خونه چند تا تلفن هست و از نویز گیر یا اسپلیتر استفاده نمیکنید اینجور دیسکانکت شدنا بیشتر پیش میاد ... البته من با دیسکانکت شدن تو ساعات روز برخورد کردم اما تعدادشون خیلی زیاد نبوده و اینطوری هم نبوده که همیشه تو یک ساعت خاص باشه ( مثلا از 1 تا 2 شب ) ... قبلا بعضی دوستان دیگه هم از همین مشکل شاکی بودن و میگفتن شبها دیسکانکت زیاد دارن در نتیجه سرعت هم بعد از کانکت مجدد محدود میشه ولی برای من خیلی به ندرت شبا دیسکانکت شده و اونم بیشتر بخاطر مشکلات سیستم خودم بوده نه isp ... بجز اون شبایی که لنگر کشتی به کابل میخوره یا بارون میاد یا کلاغ رو سیم تلفن میشینه و همه چی بهم میریزه :46:تو شبای عادی من بعید میدونم شرکت بخواد برا کمتر دانلود کردن کاربرا عمدا بین ساعت 1 تا 2 سرویسو قطع کنه و باعث دیسکانکت شدن بشه ! البته ابنجور بازیها رو تو بعضی شرکتا دیدم اما انصافا خودم تو سرویس اندیشه تا حالا چنین مشکلی نداشتم که هر شب اتفاق بیوفته و بگم عمدی بوده :21:
به هر حال دانلود روزانه رو هم چک کنید ببینید تو روز هم دیسکانکت میشین یا نه همچنین میزان نویز خطتون رو چک کنید .
موفق باشید.

من روز سه شنبه رفتم رکت پترس آنلاین تقاضای سرویس ای دی اس ال دادم . به عنوان شرکت گرفتم تا بتونم سرعت های بالا هم بگیرم ازشون . همون روز بهم گفتن یک هفته تا 10 روز طول میکشه تا آمتده شه ، حالا میخوام بدونم واقعا اینقدر باید منتظر بمونم ؟؟؟؟

کاملا طبیعیه ! اگه خو.ش شانس باشین تو همون 1 هفته وصل میشه اما اگه نشد بیشتر از 10 روزشم طبیعیه ! :13:یادش بخیر یادمه یه وقتایی تو بعضی مراکز مخابراتی 3 روز خط رانژه میشد الان با زیاد شدن کاربرا روز به روز این زمان انتظار داره بیشتر و بیشتر میشه ... به هر حال به مرکز مخابراتیتونم بستگی داره .. بعضی خطها زودتر راه اندازی میشن و بعضی دیگه ( مثل خط 5) بخاطر پر بودن پورتها برای اندیشه یا شاتل حتی ممکنه 1 ماه هم طول بکشه ... ولی متوسط یک هفته تا 10 روز که بهتون گفتن کاملا طبیعیه .

foa.neh
26-10-2011, 21:09
دوستان امروز یک نفر با یوزر پس من کانکت شده بود ،.. سوخته فکر کرده راحت میتونه استفاده کنه :27:
فردا میرم شرکت ... ... ... سوختشو دربیارم :5: باایینکه خود شرکت گفت ما بهش تذکر میدیم ولی من تذکر حالیم نیست باید پوستشو قلقلک بدم
دیروز هم رمز یکی دیگه از دوستانم رو برداشته بود،فکر کرده هنر کرده رمزو با برنامه -- ADSL پیدا کرده !!
البته من میدونم این کابر تازه به دوران رسیده دزد نیست،فقط یکم دست کجی داره:31:
قابل توجه دوستان که اگه شکایت کنیم(که میکنیم) و اگه ثابت بشه اولین بارش نیست بین 3-6 ماه زندانی داره :21:

minime
26-10-2011, 23:13
دوستان امروز یک نفر با یوزر پس من کانکت شده بود ،.. سوخته فکر کرده راحت میتونه استفاده کنه :27:
فردا میرم شرکت ... ... ... سوختشو دربیارم :5: باایینکه خود شرکت گفت ما بهش تذکر میدیم ولی من تذکر حالیم نیست باید پوستشو قلقلک بدم
دیروز هم رمز یکی دیگه از دوستانم رو برداشته بود،فکر کرده هنر کرده رمزو با برنامه -- ADSL پیدا کرده !!
قابل توجه دوستان که اگه شکایت کنیم(که میکنیم) و اگه ثابت بشه اولین بارش نیست بین 3-6 ماه زندانی داره :21:

برادر بتلفیلد 3 اومدا! ما مولتی هم زدیم شما کی ملحق میشی ؟

پینگ خوبه خدا را شکر

darkman.p
27-10-2011, 00:19
انديشه مركز ٧ همه چي آرام است سرعت ١١٠ تا ١٢٠

foa.neh
27-10-2011, 01:08

پینگ خوبه خدا را شکر

پینگ دو شبه خوب شده

بتل 3 اورجینال خریدی؟چندره؟
دوستان قراره تو همین فروم یه گلریزان واسم بگیرن تا منم بخرم بازی رو :27:
چراغ اولم خودت روشن کن :31:

arashlolos
27-10-2011, 13:05
جون ... سوخته نرو:45::42:
جبران میکنم:45:
چی میخوای اصلا:37:بگو

Haniiii
27-10-2011, 13:20
دوستان نماینده اندیشه میتونه با اینکه خودم نمیخوام خط رو جمع آوری کنه ؟! ... ( بهش اعتراض میکنم راجع به مشکلات میگه جمع آوری میکنم ! ) ... البته برام زیاد مهم نیست ... !

foa.neh
27-10-2011, 15:17
جون ... سوخته نرو:45::42:
جبران میکنم:45:
چی میخوای اصلا:37:بگو
مگه تو بودی؟:31:

هرچی زور زدم مشخصاتشو ندادن گفتن خودمون تذکر میدیم :2:

اینم پینگ اندیشه که باز باید وایستیم تا شاید پینگ درست شه بتونید تعطیلات آخر هفته رو بازی کنیم :27:

پی نوشت: الان خو.ب شد(دیگه حوصله آپلود مجدد ندارم همینه:)

soosmar_asl
27-10-2011, 15:31

پینگ خوبه خدا را شکر

منم به زودی میام رفیق :20: پس باید امضامو عوض کنم:31:

---------- Post added at 05:31 PM ---------- Previous post was at 05:27 PM ----------

یعنی امنیت در حد هویج!