PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اینترنت استان گیلان

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97

soosmar_asl
16-08-2011, 18:35
برای این سرویس 2 مگ چه مدارکی میخوان ؟

من با کارت دانش جویی گرفته بودم اما با کارت نظام مهندسی و پزشکی و سربرگ شرکت و جواز کسب و اینچور چیزام میشه گرفت. خودت زنگ بزنی فروش شاتل بهتره من در همین حد میدونم.

minime
16-08-2011, 18:35
دوست عزیز ممنونم

خودم پیگیر هستم از دوستای دیگه هم که شاتل دارم سوال کردم مخابرات روزی دویست بار که قطع نمیشه همیشه همینطوریه یه سری افراد میذاره تا با حرف بقیه رو قانع کنن دیگه کار از حرفای پوچو تو خالی گذشته این روزا این تکنیک ها برا جلب رضایت کاربر فایده نداره اینکه من ده تا کاربری درست کنم تو هر فرومی و تو هر جایی و مافیا راه بندازم تا با حرف دیگرانو قانع کنم من حداقل روزی بیست بار دارم قطع میشم اونقت حرف از مخابراته من حداقل روزی چهل بار سرعتم میرسه زیر پنج کیلو بایت اونقت با حرف من باید قانع بشم جمع کنید کاسه کوستونو بابا برید این حرفارو برا عوام بزنید دارم پول میدم اونم ده برابر قیمت کشورایی مثل انگلیس و اروپایی هزار برابر دیگه کشورای اسیایی که استفاده کنم نه حرف بشونم

شما چطور با اين اطمينان قاطع ميگي كه مخابرات روزي دويست بار قطع نميشه ؟ منبع خبرتون رو بگيد ما هم استفاده كنيم.
انديشه تو فرومها كاربر ميزاره كه ازش تعريف كنن ، بقيه نميكنن ؟ شاتل و پارس نميكنن ؟ منبع و دلايل خودتون رو بگيد ما هم آگاه بشيم.
ده برابر كه سهله ما صدها برابر هزينه اينترنت ميديم ولي آيا ايران كلا چيزيش با اونجاهائي كه شما مثال زدي قابل مقايسه هست كه شما اينترنت رو مقايسه ميكني ؟
در نهايت اينكه در گيلان خدا رو شكر اينترنت مونوپلي نيست ، ناراضي هستي جمع كن برو يه شركت ديگه :دي

toose2008
16-08-2011, 18:42
من نمی دونم شما از چی ناراحتی دوست عزیز
اگه کل متنی رو که نوشتم بخونی متوجه می شی که چی نوشتم اون کاربر عزیز تست پینگ می خواست منم پینگ گذاشتم ببینه اگه فکر می کنی دروغ می گم برو یه سرویس بگیر تست کن اونوقت می فهمی که من دارم راست می گم یا اینکه به قول شما کارمند یه شرکت دیگه هستم
حالا چرا اینقدر عصبانی هستی تو نکنه ..........
سرویس من در طول روز هیچ وقت تغییر نمی کنه باور کنین دارم راست می گم نوسان زیادی ندارم آخه چی به من می رسه ما ذداریم اینجا در مورد شرکتها و سرویساشون بحث می کنیم
تازه من خیلی کم کامنت می ذارم تا یه وقت فکر نکنن دارم جانبداری می کنم

---------- Post added at 07:16 PM ---------- Previous post was at 07:11 PM ----------

نه دوست عزیز من منظورم به شما نبود اصلا اشتباه برداشت نکنید ازتون تشکر هم کردم

soosmar_asl
16-08-2011, 18:47
:27:بعد چطور شاتل وصل بوده؟:13: اسمش که فضایی بستر اینترنتشم فضایی؟ :18:

آره یا شاتل فضایی یا شما سر کاری چون تو این هفته فقط امروز 1 ساعت و نیم قطع بود و اون موقع که شما گفتیت مشکلی نبود.

toose2008
16-08-2011, 18:48
شما چطور با اين اطمينان قاطع ميگي كه مخابرات روزي دويست بار قطع نميشه ؟ منبع خبرتون رو بگيد ما هم استفاده كنيم.
انديشه تو فرومها كاربر ميزاره كه ازش تعريف كنن ، بقيه نميكنن ؟ شاتل و پارس نميكنن ؟ منبع و دلايل خودتون رو بگيد ما هم آگاه بشيم.
ده برابر كه سهله ما صدها برابر هزينه اينترنت ميديم ولي آيا ايران كلا چيزيش با اونجاهائي كه شما مثال زدي قابل مقايسه هست كه شما اينترنت رو مقايسه ميكني ؟
در نهايت اينكه در گيلان خدا رو شكر اينترنت مونوپلي نيست ، ناراضي هستي جمع كن برو يه شركت ديگه :دي

برو عمو اینارو واسه مشترکین یکی دو ماهت بکو نه کسی که چهار پنج ساله مشترکه فکر کردی اینجا سیستم اداری که واست سند بیارمو و منبع و مدرک کاغذ بازی نیست اونی که کاربر اندیشه هستو مثل من نتش مشکل داره نیاز به حرف نداره خودش میدونه من دارم چی میگم دارم میرم عزیز نیاز به راهنمایی شما نیست از کوزه همان برون تراود که در اوست

minime
16-08-2011, 20:11
برو عمو اینارو واسه مشترکین یکی دو ماهت بکو نه کسی که چهار پنج ساله مشترکه فکر کردی اینجا سیستم اداری که واست سند بیارمو و منبع و مدرک کاغذ بازی نیست اونی که کاربر اندیشه هستو مثل من نتش مشکل داره نیاز به حرف نداره خودش میدونه من دارم چی میگم دارم میرم عزیز نیاز به راهنمایی شما نیست از کوزه همان برون تراود که در اوست

بسیار از تراوشاتتون مستفیض شدیم قربان.
برو به سلامت عمو , برو خوش باش

ظـــالمي را خفتــــه ديــدم نيمــه روز گفتم اين فتنه است، خوابش برده به
و آن كه خوابش بهتر از بيداري است آن چنـــان بـــد زنــــدگــاني مـــرده بــه

اینم واسه اینکه اسپم نشه :دی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amir_Legend
16-08-2011, 20:25
آره یا شاتل فضایی یا شما سر کاری چون تو این هفته فقط امروز 1 ساعت و نیم قطع بود و اون موقع که شما گفتیت مشکلی نبود.
:question::question::question:
ولی اون 1 ساعت و نیم که شما قطع بودید اندیشه وصل بود ولی قطع و وصل میشد. مهم اینه که اخبار درست منتقل بشه که متاسفانه نه درست منتقل میشه نه درست تفسیر میشه.
امروز شاتل قطع شد و راحت اعلام کردن که مشکل شمالغربه که البته نبود. ولی مهم اینه که بدونیم این مشکل از کوتاهی شاتل نبوده. همونطور که اشکالات چند وقت اخیر که به اندیشه منتسب شده تقصیر اندیشه نبوده. جهت اطلاع دوستانی که نمی دونن امروز مشترکین شرکت مخابرات استان گیلان و مشترکین شرکت زیرساخت از هم جدا شدن و برای همین این اختلالات بروز کرد. لطفا کسایی که اطلاع ندارن یا قابلیت تحلیل فنی اتفاقات رو ندارن فقط به اعلام مشکل بسنده کنن و توضیح و تحلیل فنیشو بگذارن بعهده اهل فن.
اگه بخوام یک جمع بندی کلی بکنم که دوستان بدونن کلا چی شده تو چند وقت اخیر باید بگم که:
بعد از جدا شدن مخابرات از دولت شرکت مخابرات استانها باید طی یک فرایندی با شرکت زیرساخت قرارداد می بستن و گرنه امکان توسعه نداشتن. در کش و قوس بسته شدن این قرارداد با رشد مشتریهای مشترکین adsl تمامی شرکت های استان پهنای باند استان کم اومد و خط به شدت دجار مشکل شد با راه اندازی خط 1 گیگ رشت-تبریز مشکل ترانزیت استان حل شد و با راه اندازی STM16 کشور وضعیت سرعت اینترنت هم خوب شد. خبر راه اندازی این 2 مسیر تو خبر ها اومده و نیازی به اثبات نداره. امروز هم ظاهرا مشترکین شرکت مخابرات گیلان و زیر ساخت از هم جدا شدن و این پروسه تکمیل شد. من به شخصه انتظار دارم وضعیت سرویس همه شرکتها بهتر بشه و بتونیم روزهای ارومتری رو پشت سر بزاریم ولی نباید یادمون بره که بعلت عدم وجود خطوط backup کافی تو کشور هم نوع قطعی مشترکین رو دچار مشکل میکنه و اساسا مقایسه اینجا با کشورهای توسعه بافته در حال حاضر بی معنیه. مطمئنا اینجا کسایی هستن که یا دسترسی به اخبار دارن یا دارای بار فنی بالایی هستن و میتونن بقیه رو راه نمایی کنن اما عدم ورود این دوستان به بحث ها باعث شده فروم تبدیل به جایی بشه که فقط تبلیغات توش دیده میشه.

naim697
16-08-2011, 20:41

Xsis
16-08-2011, 21:27
دوست عزیز ممنونم

خودم پیگیر هستم از دوستای دیگه هم که شاتل دارم سوال کردم مخابرات روزی دویست بار که قطع نمیشه همیشه همینطوریه یه سری افراد میذاره تا با حرف بقیه رو قانع کنن دیگه کار از حرفای پوچو تو خالی گذشته این روزا این تکنیک ها برا جلب رضایت کاربر فایده نداره اینکه من ده تا کاربری درست کنم تو هر فرومی و تو هر جایی و مافیا راه بندازم تا با حرف دیگرانو قانع کنم من حداقل روزی بیست بار دارم قطع میشم اونقت حرف از مخابراته من حداقل روزی چهل بار سرعتم میرسه زیر پنج کیلو بایت اونقت با حرف من باید قانع بشم جمع کنید کاسه کوستونو بابا برید این حرفارو برا عوام بزنید دارم پول میدم اونم ده برابر قیمت کشورایی مثل انگلیس و اروپایی هزار برابر دیگه کشورای اسیایی که استفاده کنم نه حرف بشونم
دوست عزیز پس شما باید کشورت رو عوض کنی نه ISP ایت رو :46:

---------- Post added at 10:22 PM ---------- Previous post was at 10:20 PM ----------

اره نیم ساعت پیش هم شروع کردش بازم باید بریم حضوری گلسار دفترشون صبح یقشونو بگیریم تعداد باشیم شاکی زیاد باشه خوبه
من یه خط پارس دارم و یک خط اندیشه، هر دو با هم قطع شده بودن ...

---------- Post added at 10:23 PM ---------- Previous post was at 10:22 PM ----------

دوستان مشکل isp ها و حتی مخابرات نیست ؛ یخورده فراتر فکر کُنید خانه از پایبست ویران است ! آخه ما با این همه پول باید وضع اینترنت کشورمون این باشه ؟ سوء مدیریت بدبخت کرده این ملت رو ...
آخ گل گفتی ...

---------- Post added at 10:24 PM ---------- Previous post was at 10:23 PM ----------

مشکل عزیز از سوء مدیریت و .... هم بالاتره . اینا میخوان کلا نت رو قطع کنن بره ، پی کارش . حیف که فراتر از این نمی تونم اینجا صحبت کنم . حالا نت شما هم قطعه یا نه ؟
دوست عزیز سیاست گذاری بر روی اینترنت از شرکت ها اعمال نمی شه و شما یه سرچ تو اینترنت بکنین می بینین که همه ی این ها از طهران مدیریت می شه و سازمان های دیگری این وظیفه رو بر عهده دارن.

---------- Post added at 10:27 PM ---------- Previous post was at 10:24 PM ----------

من نمی دونم شما از چی ناراحتی دوست عزیز
اگه کل متنی رو که نوشتم بخونی متوجه می شی که چی نوشتم اون کاربر عزیز تست پینگ می خواست منم پینگ گذاشتم ببینه اگه فکر می کنی دروغ می گم برو یه سرویس بگیر تست کن اونوقت می فهمی که من دارم راست می گم یا اینکه به قول شما کارمند یه شرکت دیگه هستم
حالا چرا اینقدر عصبانی هستی تو نکنه ..........
سرویس من در طول روز هیچ وقت تغییر نمی کنه باور کنین دارم راست می گم نوسان زیادی ندارم آخه چی به من می رسه ما ذداریم اینجا در مورد شرکتها و سرویساشون بحث می کنیم
تازه من خیلی کم کامنت می ذارم تا یه وقت فکر نکنن دارم جانبداری می کنم

---------- Post added at 07:16 PM ---------- Previous post was at 07:11 PM ----------

من اون موقع که دوست عزیزمون مشکل داشت تست پینگ گرفتم گذاشتم براش
راستی بگم بعد از ظهر حدود یک و نیم ساعت فکر کنم اینترنت کامل قطع بود فکر کنم کل ISP ها قطع بودن چون تماس گرفتم پشتیبانی شاتل گفتن مشکل سراسری انگار شمال غرب کشور اینترنتش قطع شده بود ولی الان اینترنت مشکلی نداره:31:
آره من از 8:20 تا 10 موندم و چشمم رو به پینگ بستم تا وصل شد و همه می گن قطع بودن. این سری زنگ زدم اندیشه دیگه نگفتن فیبر قزوین، گفتن فیبر تبیییییییییییییز

Xsis
16-08-2011, 21:41
بسیار از تراوشاتتون مستفیض شدیم قربان.
برو به سلامت عمو , برو خوش باش

ظـــالمي را خفتــــه ديــدم نيمــه روز گفتم اين فتنه است، خوابش برده به
و آن كه خوابش بهتر از بيداري است آن چنـــان بـــد زنــــدگــاني مـــرده بــه

اینم واسه اینکه اسپم نشه :دی

دوست عزیز، در تایید فرمایشات شما باید به عرضتون برسونم:
تربیت نا اهل را بر گردکان چون گنبد است/ ذات بد نیکو نگردد چونکه بنیادش کج است.
کسی که کسی دیگه رو عمو خطاب می کنه خوب انتظار بیش از این نمی شه ازش داشت ...

Xsis
16-08-2011, 21:49
ولی اون 1 ساعت و نیم که شما قطع بودید اندیشه وصل بود ولی قطع و وصل میشد. مهم اینه که اخبار درست منتقل بشه که متاسفانه نه درست منتقل میشه نه درست تفسیر میشه.
امروز شاتل قطع شد و راحت اعلام کردن که مشکل شمالغربه که البته نبود. ولی مهم اینه که بدونیم این مشکل از کوتاهی شاتل نبوده. همونطور که اشکالات چند وقت اخیر که به اندیشه منتسب شده تقصیر اندیشه نبوده. جهت اطلاع دوستانی که نمی دونن امروز مشترکین شرکت مخابرات استان گیلان و مشترکین شرکت زیرساخت از هم جدا شدن و برای همین این اختلالات بروز کرد. لطفا کسایی که اطلاع ندارن یا قابلیت تحلیل فنی اتفاقات رو ندارن فقط به اعلام مشکل بسنده کنن و توضیح و تحلیل فنیشو بگذارن بعهده اهل فن.
اگه بخوام یک جمع بندی کلی بکنم که دوستان بدونن کلا چی شده تو چند وقت اخیر باید بگم که:
بعد از جدا شدن مخابرات از دولت شرکت مخابرات استانها باید طی یک فرایندی با شرکت زیرساخت قرارداد می بستن و گرنه امکان توسعه نداشتن. در کش و قوس بسته شدن این قرارداد با رشد مشتریهای مشترکین adsl تمامی شرکت های استان پهنای باند استان کم اومد و خط به شدت دجار مشکل شد با راه اندازی خط 1 گیگ رشت-تبریز مشکل ترانزیت استان حل شد و با راه اندازی STM16 کشور وضعیت سرعت اینترنت هم خوب شد. خبر راه اندازی این 2 مسیر تو خبر ها اومده و نیازی به اثبات نداره. امروز هم ظاهرا مشترکین شرکت مخابرات گیلان و زیر ساخت از هم جدا شدن و این پروسه تکمیل شد. من به شخصه انتظار دارم وضعیت سرویس همه شرکتها بهتر بشه و بتونیم روزهای ارومتری رو پشت سر بزاریم ولی نباید یادمون بره که بعلت عدم وجود خطوط backup کافی تو کشور هم نوع قطعی مشترکین رو دچار مشکل میکنه و اساسا مقایسه اینجا با کشورهای توسعه بافته در حال حاضر بی معنیه. مطمئنا اینجا کسایی هستن که یا دسترسی به اخبار دارن یا دارای بار فنی بالایی هستن و میتونن بقیه رو راه نمایی کنن اما عدم ورود این دوستان به بحث ها باعث شده فروم تبدیل به جایی بشه که فقط تبلیغات توش دیده میشه.
ممنون دوست من بابت توضیحات ارزنده ی شما.
در ادامه ی فرمایشات شما باید اضافه کنم که شما در خبر هاتون به یک STM16 اشاره کردین که باید عرض کنم دو STM16 معادل 4 گیگ به ظرفیت پهنای باند کشور اضافه شد و ظرفیت استان گیلان هم از 900 به 1600مگ افزایش پیدا کرد و به دلیل پر شدن این روت، روتینگها تغییر کرد تا ترافیک جدید Bw ترانزیت رو دچار اشکال نکنه. همچنین باید اشاره کرد در چند روز گذشته اختلال در Gateway های بین المللی هم باعث کندی سرعت شد که این مسئله به شدت دیده می شد.:46:

foa.neh
16-08-2011, 21:49
من در عجبم که خط اندیشه من فقط مشکل داره؟
الان این پینگ خط 4 اندیشه ،دوستان از خطاتون پینگ بزارید (اندیشه)
دیگه وقت کوچ کردن به isp دیگه فکر کنم فرا رسیده :27:
پساپس از دوستان به علت سایز بزرگ عکس عذرخواهی میکنم(فایل png هست و حجمش کم شده)

Xsis
16-08-2011, 21:52
من در عجبم که خط اندیشه من فقط مشکل داره؟
الان این پینگ خط 4 اندیشه ،دوستان از خطاتون پینگ بزارید (اندیشه)
دیگه وقت کوچ کردن به isp دیگه فکر کنم فرا رسیده :27:
پساپس از دوستان به علت سایز بزرگ عکس عذرخواهی میکنم(فایل png هست و حجمش کم شده)
دوست عزیز 60 تا پینگ با هم چیزی رو نشون نمی ده که.
شما روی این آدرس ها یه Tracert -d می زاشتی تا ببینین مشکل از کدوم روت دیده می شه.

Xsis
16-08-2011, 21:59
دارکمن، تبلیغ چه بازی رو وسط فروم می بینی ?d::31:

foa.neh
16-08-2011, 22:09
دوست عزیز 60 تا پینگ با هم چیزی رو نشون نمی ده که.
شما روی این آدرس ها یه Tracert -d می زاشتی تا ببینین مشکل از کدوم روت دیده می شه.

حالا چه فرقی میکنه تراسرت بزارم که بگی ببین خط قزوین یا ترکستان مشکل داره؟ :31:
مشترک کار به این حرفا نداره که، نگا میکنه اگه مشکل سراسری باشه به مسببش فوش میده اگرم مختص یه isp یا یه خط باشه به عرضه اون isp شک میکنه
چون این مشکلات ناپایداری اندیشه تازگی نداره مخصوصا تابستون ها به فنا میره ولی از حق نگزریم که اگه اندیشه روبراه باشه هم پینگ هم سرعتش رقیب نداره ولی حیف :13:
بیا دلتو نمیشکنم:

Xsis
16-08-2011, 22:15
حالا چه فرقی میکنه تراسرت بزارم که بگی ببین خط قزوین یا ترکستان مشکل داره؟ :31:
مشترک کار به این حرفا نداره که، نگا میکنه اگه مشکل سراسری باشه به مسببش فوش میده اگرم مختص یه isp یا یه خط باشه به عرضه اون isp شک میکنه
چون این مشکلات ناپایداری اندیشه تازگی نداره مخصوصا تابستون ها به فنا میره ولی از حق نگزریم که اگه اندیشه روبراه باشه هم پینگ هم سرعتش رقیب نداره ولی حیف :13:
بیا دلتو نمیشکنم:
من یه سوال برام پیش اونده و اونم اینه که چرا تو دستورات شما IP ها سه سیلابی دیده می شن ؟:18::laughing:

foa.neh
16-08-2011, 22:19
من یه سوال برام پیش اونده و اونم اینه که چرا تو دستورات شما IP ها سه سیلابی دیده می شن ؟:18::laughing:
سیلابی میخوای چه کنی:31:

تراک خواستی گراشتم ،چرا طفره میری :27:

همون سه تاش واسه تشخیص کافیه:21:

minime
16-08-2011, 23:06
دوست عزیز، در تایید فرمایشات شما باید به عرضتون برسونم:
تربیت نا اهل را بر گردکان چون گنبد است/ ذات بد نیکو نگردد چونکه بنیادش کج است.
کسی که کسی دیگه رو عمو خطاب می کنه خوب انتظار بیش از این نمی شه ازش داشت ...

ممنون از شما که مساوات رو رعایت میکنی و دو تا به نعل میزنی و دو تا به میخ
این فونت و سایزش رو یکم تغییر بدی که بشه بدون عینک خوند بیشتر ممنون میشم

TimeWarp
16-08-2011, 23:19

کاملا تایید میشه .:11:

foa.neh
16-08-2011, 23:19
مثه اینکه اون کسی که پاشو رو سیم قزوین گزاشته بود به علت بوووووووووووووووووق شدن توسط مردم فهیم قزوین پاشو برداشت:

باید دید چند دقیقه اینطوری میمونه :27:

naim697
17-08-2011, 00:46
میشه بگید این دستور Tracert -d را دقیقا کجا بزنیم ؟

ایا همینو باید تایپ کنیم یا نه ؟

wolfman_741
17-08-2011, 01:33

توی Run بنویس cmd بعد تایپ کن tracert -d 4.2.2.4 و اینتر بزن

saeid 22
17-08-2011, 02:36
سلام
می خواستم بدونم در حال حاضر کدام شرکت adsl 128 بهتری میده؟
سرعت دانلود در روز و شب چند است؟
تعرفه رایگان شبانه هم داشته باشه؟
راستی شمار تلفن ما با 551 شروع میشه آیا تاثیری در سرعت داره یا نه؟
یک زمانی تلفن خونه قطع بشه اینترنت adsl هم قطع میشه یا ربطی به این نداره؟باتشکر

aliboyyyyyyyyyy
17-08-2011, 05:11
سلام

اگه سرعت بین 100 تا 130 میخوای برو اندیشه سبز خزر حواست باشه محدود بگیر چون نامحدود سرعتش 30 هم نمیره ولی اگه بالا 200 میخوای برو شاتل اون جا هم محدود باید بگیری سرعتشم بین 220 تا 250 هستش

قیمت هم 128 5 گیگ ماهی 18 تومن شبانه 50 تا 70 (اندیشه)
قیمت 28 تومن 2 مگ با ترافیک 3 گیگ شبانه فک کنم 180 برسه (شاتل)

وقتی تلفن زنگ بزنه مگه زرشکه که خاموش بشه؟ نه قطع نمیشه البته اگه نویز گیر نزاری دیوانت میکنه

شمارتونم که خط 5 هست نمیدونم ما خط 5 هستیم سرعت ما خوبه تاثیر هم فک کنم داره

ولی در کل من 128 دارم محدود از اندیشه راضی هستم :27:

hamed_totally
17-08-2011, 07:28
ممنون دوست من بابت توضیحات ارزنده ی شما.
در ادامه ی فرمایشات شما باید اضافه کنم که شما در خبر هاتون به یک STM16 اشاره کردین که باید عرض کنم دو STM16 معادل 4 گیگ به ظرفیت پهنای باند کشور اضافه شد و ظرفیت استان گیلان هم از 900 به 1600مگ افزایش پیدا کرد و به دلیل پر شدن این روت، روتینگها تغییر کرد تا ترافیک جدید Bw ترانزیت رو دچار اشکال نکنه. همچنین باید اشاره کرد در چند روز گذشته اختلال در Gateway های بین المللی هم باعث کندی سرعت شد که این مسئله به شدت دیده می شد.:46:

با تغییراتی که تو روتینگ بوجود اومد از دیروز دوباره همه چی آروم شده
خط backup استان هم راه اندازی شد تا قطعی ها به حداقل برسه

hamed_totally
17-08-2011, 07:35
سلام

ما از اندیشه استفاده می کنیم و راضی هستیم
سرعت سرویس 128 رو هم بالا برده
یعنی شما با سرویس 128 سرعت دانلودتون 60-70 میرسه
تعرفه شبانه هم داره از ساعت 1 تا 6 صبح که نیم ساعت اول یه مقدار سرعت کم میشه ولی خیلی زود به حالت عادی بر می گرده

مطمئنن تاثیر داره. مرکز مخابراتی ، پهنای باند شرکتها در اون مرکز و تجهیزات مخابراتی همه تاثیر دارن

یه خط تلفن به چند دلیل می تونه قطع باشه
اگه فیزیکی باشه که قاعدتا باعت قطع شدن اینترنت و لینک adsl میشه
اگه هم به دلیل بدهی باشه متاسفانه مخابرات خیلی سریع بدون هماهنگی با شرکتها لینک adsl رو قطع میکنه

Xsis
17-08-2011, 09:16
ممنون دوست من، اما تغییر فونت می شه شوخی با مقدسات آخه:31:

---------- Post added at 10:13 AM ---------- Previous post was at 10:11 AM ----------

دوست من، این دستور برای تست و بررسی روتینگها می باشد و به طور مثال می تونید:
Tracert -d
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

---------- Post added at 10:16 AM ---------- Previous post was at 10:13 AM ----------

امروز هم این طور که مشخصه یک تغییراتی داره رو اینترنت انجام می شه، چون بعضی از سایت ها بازی نمی شه و بعضی ها باز می شه. به زبون عامیانه دستور زیر رو تو یه پرامت داس اجرا کنین تا خودتون ببینید وضع کلی استان چه قدر داغونه:
Tracert -d yahoo.com

darkman.p
17-08-2011, 09:39
مرکز 7 با سرعت 128 محدود اندیشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

darkman.p
17-08-2011, 09:46
اینم پینگم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

naim697
17-08-2011, 12:54
من الان با اکثر سایتها مشکل دارم شما چطور

jabarsink2000
17-08-2011, 12:58
اندیشه دوباره ترکید.

jabarsink2000
17-08-2011, 13:19
از این ماه فقط 128 8گیگ میخرم.
128نامحدود=اشغال
1 سال 128 نامحدود دارم ولی دیگه چند ماه سرعت اصلا 30 هم نمیشه.
با تشکر.
هادی

mehdihamed
17-08-2011, 13:32
128نامحدود=اشغال
با تشکر.
هادی
تایید میشه امروز هم قطع و وصلی داره سرعت هم که دیگه مثل قیل ثابت نیست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

soosmar_asl
17-08-2011, 13:55

ممنون از اطلاعات کاملتون دوست عزیز. در ضمن منظورم از قطعی سرعت زیر 10 KB بود نه قطعی کامل.

Xsis
17-08-2011, 16:59
بله دوست من، به علت تغییراتی که بر روی اینترنت توسط شرکت زیرساخت در حال انجامه دوباره اینترنت دچار اختلال شد و این بارهم این مشکل دامن تمامی شرکت های استان گیلان رو گرفته.

---------- Post added at 05:59 PM ---------- Previous post was at 05:57 PM ----------

128نامحدود=اشغال
با تشکر.
هادی
دوست من، کلا سرعت تشویقی رو سرویس های نا محدود کمه و می شه گفت 1.5 تا نهایتا 2 برابر اصل سرویس هست اما تا اونجا که من می دونم رو سرویس های محدود تا 6 برابر سرویس هم می شه. مثلا 128 تا 1024 هم می رسه تو روز، تو اندیشه.

VDeveloper
17-08-2011, 19:56
امروز چند ساعته که اندیشه در لاهیجان قطع هست (الان هم این پست رو دارم با دایال آپ ارسال می کنم). دایال آپ اندیشه کار میکنه، اما ADSL اندیشه از 89.144.133.201 جلوتر نمیره.

ANALIA2011
17-08-2011, 22:46
من رودسرم اینترنت اینجا هم قطع بود امروز چند ساعت

دوستان امروز از مرکز ارتباط با نماینده های شهرستان شاتل پرسیدم گفت تو رودسر یکی از ما یعنی شاتل نمایندگی گرفته و در حال نصب تجهیزات هستیم.کسی نمیدونه تا این بابا کارشو انجام بده و راه اندازی کنن چقدر زمان میبره؟ما که بدجور منتظر شاتلیم....
اصلا کسی میشناسه این بنده خدارو؟چون اسمشو نگفتند

Xsis
17-08-2011, 23:04
امروز چند ساعته که اندیشه در لاهیجان قطع هست (الان هم این پست رو دارم با دایال آپ ارسال می کنم). دایال آپ اندیشه کار میکنه، اما ADSL اندیشه از 89.144.133.201 جلوتر نمیره.
دوست من، این IP روتر شهرستان ( مخابرات ) هست و خارج از محدوده ی اندیشست.

VDeveloper
17-08-2011, 23:43
دوست من، این IP روتر شهرستان ( مخابرات ) هست و خارج از محدوده ی اندیشست.
سلام دوست عزیز، IP به شماره 89.144.133.201 مربوط به شرکت اندیشه سبز هست؛ از این IP به بعد به مخابرات مربوط میشه که البته از اونجایی که پکت ها تا این IP مسیریابی میشند، ولی بعد از این نمیشند، میشه گفت که مشکل از روترهای مخابرات هست. البته من نمیدونم که چرا در زمان استفاده از اتصال Dial-up اندیشه، این مشکل نمود نداره، و Dial-up بدون مشکل کار میکنه، و از 89.144.133.201 به 10.121.0.2 و بعد از اون به درستی اتصال برقرار میشه.

در ضمن، امروز بعد از یک مدت زمان کوتاه که اتصال ADSL برقرار شد، الان دوباره این اتصال قطع هست.

foa.neh
18-08-2011, 01:00
امشب من از 7 پای سیستم بودم و پینگ اندیشه میزان و بدون مشکل بود
پینگ سرور ایرانی بتلفیلد: 40-60
پینگ اکراین: 250-300

باید دید :13:

soosmar_asl
18-08-2011, 01:56
امشب من از 7 پای سیستم بودم و پینگ اندیشه میزان و بدون مشکل بود
پینگ سرور ایرانی بتلفیلد: 40-60
پینگ اکراین: 250-300

باید دید :13:

شرمنده Foa جووون . مهمون اومد برامون وگرنه من سرباز بدی نیستم :31:

darkman.p
18-08-2011, 07:45
سلام دوست عزیز، IP به شماره 89.144.133.201 مربوط به شرکت اندیشه سبز هست؛ از این IP به بعد به مخابرات مربوط میشه که البته از اونجایی که پکت ها تا این IP مسیریابی میشند، ولی بعد از این نمیشند، میشه گفت که مشکل از روترهای مخابرات هست. البته من نمیدونم که چرا در زمان استفاده از اتصال Dial-up اندیشه، این مشکل نمود نداره، و Dial-up بدون مشکل کار میکنه، و از 89.144.133.201 به 10.121.0.2 و بعد از اون به درستی اتصال برقرار میشه.

در ضمن، امروز بعد از یک مدت زمان کوتاه که اتصال ADSL برقرار شد، الان دوباره این اتصال قطع هست.
آره عزیز حق با شماست ولی این قطعی ها روی روتینگ و یک سری از رنج ip ها اعمال می شه آی پی های دایلاپ رنجشون فرق میکنه بعدشم همون موقع بقیه شرکت ها وصل بودن منطقی ترین دلیلی که وجود داشت این بود که پری شب شاتل قطع شده بود که اندیشه و پارس وی وصل بودن دیروز غروب اندیشه قطع شد نوبت پارس نمی دونم کی میشه ولی اینا همش روتینگ مربوط می شه احتمالا دارن روتارو عوض می کنن:10:اینم یادم رفت بگم آی پی 201 ماله اندیشه هست و وقتی از اون به بعد قطع میشه یعنی بیت مخابرات و اندیشه یه اتفاقی افتاده و دلیل نمیشه بقیه هم قطع باشند ولی باز هم این مورد هم از اندیشه نیست در 90% مواقع از مخابراته چون از اندیشه باشه نهایتا یک ساعتع حل می شه

Xsis
18-08-2011, 07:58
نوبت پارس خیلی وقته شده، دوست من، تا دیروز پارس آنلاین تو رشت بالای 24 ساعت قطع بود D:

Xsis
18-08-2011, 09:39

دوست عزیز، بهتره وقتی در مورد چیزی اطلاعات دقیق نداریم اظهار نظر قطعی نکنیم یا اگر اظهار نظر می کنیم یه کلمه ی "شاید" رو به اون اظهار نظر اضافه کنیم.
IP 201 مربوط به روتری هست که سمت مخابرات هست و دقیقا این دستگاه واقع در مخابرات هست.
از شما دوست عزیز که اظهار نظر فنی می کنید انتظار می ره که توی جملاتتون درصدی برای اشتباه قرار بدین. درسته اگر شما در اینترنت اون IP رو Whois بگیرین ببینید به نام اندیشه ثبت شده، و جزو رنج IP های اندیشه هست اما در مخابرات بر روی یک دیوایس در حال استفاده می باشد. و به دلیل تعامل شرکت زیرساخت و مخابرات دقیقا از این روت به بعد دیده نمی شد که این کاملا منطقی هست و مشخص میکنه که وضعیت اینترنت خارج از اندیشه و به سمت روتهای بیرونی استان دستخوش تغییر بوده نه رو روتهای داخلی...

darkman.p
18-08-2011, 10:10
دوست عزیز، بهتره وقتی در مورد چیزی اطلاعات دقیق نداریم اظهار نظر قطعی نکنیم یا اگر اظهار نظر می کنیم یه کلمه ی "شاید" رو به اون اظهار نظر اضافه کنیم.
IP 201 مربوط به روتری هست که سمت مخابرات هست و دقیقا این دستگاه واقع در مخابرات هست.
از شما دوست عزیز که اظهار نظر فنی می کنید انتظار می ره که توی جملاتتون درصدی برای اشتباه قرار بدین. درسته اگر شما در اینترنت اون IP رو Whois بگیرین ببینید به نام اندیشه ثبت شده، و جزو رنج IP های اندیشه هست اما در مخابرات بر روی یک دیوایس در حال استفاده می باشد. و به دلیل تعامل شرکت زیرساخت و مخابرات دقیقا از این روت به بعد دیده نمی شد که این کاملا منطقی هست و مشخص میکنه که وضعیت اینترنت خارج از اندیشه و به سمت روتهای بیرونی استان دستخوش تغییر بوده نه رو روتهای داخلی...
اینم حرفیه تو مخابرات از این مسائل پیش میاد در واقع هر دوتون درست گفتین آی پی ماله اندیشست چون توسایت نوشته ولی مخابرات رو روتر خودش استفاده کرده در واقع میشه گیت وی فکر کنم باز من دقیقشو نمی دونم مرسی ادمین جان درود بر نمکسیا :46:

naim697
18-08-2011, 12:07
امروز وضعیت شما چطوره ؟

Xsis
18-08-2011, 12:25
امروز وضعیت شما چطوره ؟
عالیییییییییییییییییییییی ی
اندیشه مرکز 7 :

darkman.p
18-08-2011, 12:35
امروز وضعیت شما چطوره ؟
آره خوبه مطمئنن تا شنبه هم مخابرات تعطیله همینطور میمونه

naim697
18-08-2011, 12:37
خوش به حالت برای ما امروز تعریفی نداره اوضاعش داغونه . میشه بگی ایپیت چی هستش با چی شروع میشه الان جدیدا ایپی های اندیشه هم تغییر میکنه

darkman.p
18-08-2011, 12:44
خوش به حالت برای ما امروز تعریفی نداره اوضاعش داغونه . میشه بگی ایپیت چی هستش با چی شروع میشه الان جدیدا ایپی های اندیشه هم تغییر میکنه
89.144 این رنج از همه قدیمی تره تا اونجا که من میدونم

Xsis
18-08-2011, 12:49
والا اونجوری که دست من اومده، زمانی که با IP های 89 کانکت می شم بهتر از همست، البته تو همین عکس هم که گذاشتم تلورانس لتنسی زیاده و گاها از 100 به 300 می رسه، اما خط استیبل هست :31:

---------- Post added at 01:49 PM ---------- Previous post was at 01:45 PM ----------

89.144 این رنج از همه قدیمی تره تا اونجا که من میدونم
نه بابا الان مال من با 109 شروع می شه پینگم اینه D:

naim697
18-08-2011, 12:58
89 برای منم خیلی بهتره .

109 هم تعریفی نداره -

اینم بدترینهشه 176.12.79

mehdihamed
18-08-2011, 13:01
دیروز از صبح اندیشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] قطع بود خط 5 هیچ سایتی باز نمیشد اعصابم خورد شد روز به روز داره بدتر میشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

baran1059
18-08-2011, 13:37

دوست عزیز می شه شما خودتونو معرفی کنین
شما اینهمه اطلاعات اندیشه رو از کجا می دونین ، این اطلاعات رو فقط مدیرای فنی شرکتهای ISP دارنا:31::5:

VDeveloper
18-08-2011, 14:04
دوست عزیز، IP مورد اشاره متعلق به شرکت اندیشه سبز هست، اینکه محل فیزیکی روتر مربوط به آن کجا ست، تغییری در مالکیت آن ایجاد نمیکنه. من هم در پست قبلی به مالکیت آن IP اشاره کردم.
همچنین، وضعیت اون IP تاثیری بر علت مشکل نداره؛ چون اگر اون IP مربوط به اندیشه باشه، تا اونجا trace میشه، ولی از اونجا به بعد که IP ها متعلق به مخابرات هستند، trace ادامه پیدا نمی کنه. اگر هم IP مربوط به مخابرات می بود، باز یعنی trace از روترهای اندیشه خارج شده، و به روترهای مخابرات رسیده، و در حال عبور از این روتر ها گیر کرده. در نتیجه در هر دو حالت ریشه مشکل به مخابرات میرسه، که این رو در پست قبلی هم بهش اشاره کردم.

البته از بحث فوق که بگذریم؛ من همچنان روی نظر قبلی خودم تاکید می کنم که ISP ها وظیفه دارند این اختللات را به مشترکانشان اطلاع رسانی کنند. این اختلال اگر حاصل ارتقاء شبکه بوده باشه، از قبل برنامه ریزی شده، و یک شبه مقدماتش محیا نشده، اگر هم حاصل بروز یک حادثه بوده باشه، ابعاد حادثه و تخمین مدت زمان رفع آن به سرعت مشخص میشه. ISP ها می تونستند در هر دو مورد به کاربرانشان اطلاع رسانی کنند؛ در حالت اول، می تونستند به کاربران هشدار بدند که در فلان تاریخ به مدت تقریبی فلان ساعت خطوط شان قطع یا دچار مشکل خواهد شد. در حالت دوم هم می تونستند علت بروز اختلال و زمان تقریبی رفع اشکال اعلام شده توسط مخابرات را به مشترکانشان اعلام کنند.
الان شما تشریف ببرید به سایت اندیشه سبز، دریغ از یک اطلاعیه در این مورد! انواع SMS های تبلیغاتی در طول سال برای مشترکین ارسال میشه، اما دریغ از یک SMS در جهت اطلاع رسانی درباره مشکل. ایمیل هم که جای خود داره. در حالی که اگر من دو روز در پرداخت شارژ ماهیانه تاخیر داشته باشم، انواع و اقسام تماس ها با من گرفته میشه که چرا دیگه شارژ نمی کنم؟
ISP باید بفهمه که در قبال مشترکینش مسئولیت داره، و بر فرض بروز مشکل از طرف مخابرات یا شرکت زیر ساخت، این ISP هست که واسطه بین مشترک و اون شرکت ها ست، و وظیفه اطلاع رسانی در این موارد بر عهده ISP هست.

امروز حدود ساعت 2 بعد از ظهر خط من دوباره وصل شد. در 24 ساعت گذشته حدودا یک یا دو بار در مدت زمان کوتاهی وصل شده بود، و مابقی زمان ها قطع بود.

imannami7
18-08-2011, 15:34
سلام. اینترنت اندیشه دیشب از ساعت 2 بامداد تا صبح فقط سایت گوگل رو باز می کرد! و هیچ سایت دیگه ای باز نمیشد! نمیدونم ، دوستان دیگه هم متوجه این موضوع شدند یا نه ؟

naim697
18-08-2011, 15:37
اندیشه هم برای خودش داستانی شدها

foa.neh
18-08-2011, 20:25
پینگ خط 4 اندیشه :(بسی تعجب :27:)

از دیشب که خط من مشکلش حل شد تا الان پینگ بدون مشکل بوده :10:
ولی دوستان دیگه مشکل دارن،ممکنه رندوم اندیشه خطها رو دچار مشکل میکنه(عمدی یا مجبوراً !! )

Xsis
18-08-2011, 21:36
دوست عزیز می شه شما خودتونو معرفی کنین
شما اینهمه اطلاعات اندیشه رو از کجا می دونین ، این اطلاعات رو فقط مدیرای فنی شرکتهای ISP دارنا:31::5:
من حاج ابراهیم سپقدری هستم D:

Xsis
18-08-2011, 21:55
دوست عزیز، IP مورد اشاره متعلق به شرکت اندیشه سبز هست، اینکه محل فیزیکی روتر مربوط به آن کجا ست، تغییری در مالکیت آن ایجاد نمیکنه. من هم در پست قبلی به مالکیت آن IP اشاره کردم.
همچنین، وضعیت اون IP تاثیری بر علت مشکل نداره؛ چون اگر اون IP مربوط به اندیشه باشه، تا اونجا trace میشه، ولی از اونجا به بعد که IP ها متعلق به مخابرات هستند، trace ادامه پیدا نمی کنه. اگر هم IP مربوط به مخابرات می بود، باز یعنی trace از روترهای اندیشه خارج شده، و به روترهای مخابرات رسیده، و در حال عبور از این روتر ها گیر کرده. در نتیجه در هر دو حالت ریشه مشکل به مخابرات میرسه، که این رو در پست قبلی هم بهش اشاره کردم.

البته از بحث فوق که بگذریم؛ من همچنان روی نظر قبلی خودم تاکید می کنم که ISP ها وظیفه دارند این اختللات را به مشترکانشان اطلاع رسانی کنند. این اختلال اگر حاصل ارتقاء شبکه بوده باشه، از قبل برنامه ریزی شده، و یک شبه مقدماتش محیا نشده، اگر هم حاصل بروز یک حادثه بوده باشه، ابعاد حادثه و تخمین مدت زمان رفع آن به سرعت مشخص میشه. ISP ها می تونستند در هر دو مورد به کاربرانشان اطلاع رسانی کنند؛ در حالت اول، می تونستند به کاربران هشدار بدند که در فلان تاریخ به مدت تقریبی فلان ساعت خطوط شان قطع یا دچار مشکل خواهد شد. در حالت دوم هم می تونستند علت بروز اختلال و زمان تقریبی رفع اشکال اعلام شده توسط مخابرات را به مشترکانشان اعلام کنند.
الان شما تشریف ببرید به سایت اندیشه سبز، دریغ از یک اطلاعیه در این مورد! انواع SMS های تبلیغاتی در طول سال برای مشترکین ارسال میشه، اما دریغ از یک SMS در جهت اطلاع رسانی درباره مشکل. ایمیل هم که جای خود داره. در حالی که اگر من دو روز در پرداخت شارژ ماهیانه تاخیر داشته باشم، انواع و اقسام تماس ها با من گرفته میشه که چرا دیگه شارژ نمی کنم؟
ISP باید بفهمه که در قبال مشترکینش مسئولیت داره، و بر فرض بروز مشکل از طرف مخابرات یا شرکت زیر ساخت، این ISP هست که واسطه بین مشترک و اون شرکت ها ست، و وظیفه اطلاع رسانی در این موارد بر عهده ISP هست.

امروز حدود ساعت 2 بعد از ظهر خط من دوباره وصل شد. در 24 ساعت گذشته حدودا یک یا دو بار در مدت زمان کوتاهی وصل شده بود، و مابقی زمان ها قطع بود.
دوست عزیز نکته به نکته و به تفضیل پاسخ شما را خواهم داد.
دوست من، Ip ها اصلا مهم نیست که مربوط به کدوم شرکت می شه، این IP ها نیستن که ارتباط رو برقرار می کنن، با توجه به اینکه می دونیم این آی پی ها Valid هستن، شما اگر یک IP ولید رو کف دستتون بگیرین، و به تمام دنیا اعلام کنید که من یک آی پی ولید دارم، باز هم اون آی پی برای شما ولید خواهد بود؟
کسی می تونه از بیرون این آی پی رو ببینه؟
بحث من هم همین هست دوست من، شما خودتون اشاره کردین که از اون به بعد که مربوط به مخابرات هست دیده نمی شه. من اصلا می گم حتی اگر این آی پی به نام خود مخابرات هم ثبت شده بود چون روی دیواس ( دستگاهی ) که توی مخابرات ست شده هست و از اون به بعد شما رو Tracert مسیر بعدی رو نمی بینین، مربوط به اون پروایدر نمی شه. حالا پارس می خواد باشه، اندشه باشه و یا شاتل فرقی نمی کنه.
اما در مورد قسمت دوم فرمایشاتتون کاملا با شما موافق هستم، سایت اندیشه مدت هاست که Line News هاش تغییر نکرده و این رو قبلا که تماس گرفتم اندیشه، خودم هم بهشون گفتم که یک آگهی 6 ماه پیش هنوز هم رو سایت هست.
در مورد قسمت آخر اطلاع رسانی هم شما کاملا درست می گین.
البته این قطی ها از قبل خبر نمی کنن. و در پاره ای از موارد هم مشکلات به صورت Float ( شناور ) هست. مثلا این بار که من تماس گرفتم اندیشه کاملا مشخص بود که پشتیبانی با تردید این پاسخ رو به مردم می ده که مشکل از شرکت زیر ساخت هست و این حرفها، در صورتی که قبلا خیلی رک می گفتن از کجا قطع هست.
قبلا یادمه یک بار قطع شده بود، اما زمانی که هر سایتی باز می کردی سایت اندیشه باز می شد و یه لاین نیوز داشت که مشترک عزیز به دلیل فلان الان دیتا قطع هست اما الان این کار رو انجام نمی دن، نمی دونم چرا!

---------- Post added at 10:55 PM ---------- Previous post was at 10:53 PM ----------

پینگ خط 4 اندیشه :(بسی تعجب :27:)

از دیشب که خط من مشکلش حل شد تا الان پینگ بدون مشکل بوده :10:
ولی دوستان دیگه مشکل دارن،ممکنه رندوم اندیشه خطها رو دچار مشکل میکنه(عمدی یا مجبوراً !! )
بیشتر توضیح می دین ؟ یعنی چی؟ یعنی خودشون اینترنت رو دچار اختلال کنن؟؟؟ مگه می شه ؟ آخه چرا؟؟

Dj_aghamajid
18-08-2011, 22:16
سلام بر صبوران وادی اینترنت! خصوصا بربچ گل اندیشه سوار!:10:
هر از چند گاهی افرادی مشکوک سعی بر فریب افکار عمومی دارند!:28: امیدوارم این سرور های مزخرم اندیشه روزی درست شه و کمتر دچار قطعی و کندی باشیم!
آخه گوگل بدبخت رو چیکار دارن؟:2:
ای خدا؟؟؟!!!:19:

foa.neh
18-08-2011, 23:51
بیشتر توضیح می دین ؟ یعنی چی؟ یعنی خودشون اینترنت رو دچار اختلال کنن؟؟؟ مگه می شه ؟ آخه چرا؟؟
چرا نمیشه:27:

من حدس زدم و نگفتم حتما عمداً خودشونم دوست دارن این اتفاق بیوفته ،شاید تحمیل شده بهشون و مجبورن :46:
یحتمل یه مشکل پیدا کرده نمیدونم چی، شاید مشکلات سخت افزاری یا شایدم سیاسی(!!)
من شنیده بودم مخابرات داره یه چیزایی رو خطوط اینترنت تست میکنه و گیلان هم همیشه پیشتاز هست داره رو اندیشه تست میشه:21:

الان شما بگو باز نشدن گوگل در حالت عادی(!!) با مشکل مواج هست این طبیعیه!
در هرصورت منطقی نیست که هر چند روز به دفه یه خط بترکه چندتا دیگه هیچ مشکلی نداشته باشن!
این در صورتی منطقیه که یکبار اتفاق بیوفته نه مدت طولانی
شما صفحات همین فروم رو برگرد ببین یه شب خط4 مشکل داشته خطوط دیگه پینگ گزاشتن مشکل نداشتن یا همین الان بالعکس
درهرصورت ما که امیدواریم این مشکلات هرچی که هست رفع بشه :20:

minime
19-08-2011, 12:31

من حدس زدم و نگفتم حتما عمداً خودشونم دوست دارن این اتفاق بیوفته ،شاید تحمیل شده بهشون و مجبورن :46:
من شنیده بودم مخابرات داره یه چیزایی رو خطوط اینترنت تست میکنه و گیلان هم همیشه پیشتاز هست داره رو اندیشه تست میشه:21:

در هرصورت منطقی نیست که هر چند روز به دفه یه خط بترکه چندتا دیگه هیچ مشکلی نداشته باشن!
شما صفحات همین فروم رو برگرد ببین یه شب خط4 مشکل داشته خطوط دیگه پینگ گزاشتن مشکل نداشتن یا همین الان بالعکس

بعیده که اشکالات عمدی باشه چون هیچ شرکتی سابقه خودش را با این کارها خراب نمیکنه
و مشخصه که اینبار نسخه نمیپیچن و واقعا یه کارهائی داره انجام میشه ( یادتونه گفتم و شماها مسخرم کردین که چه ساده هستم که گول حرفاشون رو خوردم؟)
به هر حال...

اینم پینگ پارس آنلاین از مرکز 6 کرج (بله بله اومدم تعطیلات :دی )

ANALIA2011
19-08-2011, 14:11
مشکلات گوگل مربوط به اندیشه نیست و گوگل چون از پروتوکول [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] استفاده میکنه این پورت همیشه توسط مخابرات داره یا بسته میشه یا کند میشه یا...

amir_Legend
19-08-2011, 14:37
دوستان هیچ شرکتی عمدا نمیاد سابقه خودشون خراب کنه و مثلا بیاد گوگل رو قطع کنه اما کسای دیگه ای که منافعشون با ارامش خطوط اندیشه به خطر میوفته شاید اینکار رو بکنن. این نگاه خیلی بد بینانست ولی ممکنه.
اما این مشکل قطعا از اندیشه نیست اخه یکم به این پستهایی که گذاشته میشه توجه کنید. اگه خط رو Trace کنید معلومه مشکل بیرون شبکه اندیشه هست. این مشکل در 2 حالت اتفاق میفته
1- واقعا google مشکل داشته باشه که میدونیم تقریبا محاله
2- مسیر برگشت خط bgp شرکت زیرساخت که AS اندیشه رو حمل میکنه یا پر بشه یا عمدا محدود بشه. ایشالله که کسی اونجا شیطنت نکرده باشه

naim697
19-08-2011, 15:29
یکی از دوستای من از اندیشه ایپی استاتیک گرفته و ایپیش با 78.38 شروع میشه ؟ قضیه چی هستش ؟:5:

hamed_totally
19-08-2011, 15:33
هر از چند گاهی افرادی مشکوک سعی بر فریب افکار عمومی دارند!:28: امیدوارم این سرور های مزخرم اندیشه روزی درست شه و کمتر دچار قطعی و کندی باشیم!

آخه موندم چهطور همع چی رو یه جورایی مرتبط می کنین به اندیشه
راحت ترین راه ممکن teace کردنه
بهتر نیست قبل از اینکه اینطوری بیایم و موضع گیری کنیم بریم و مطمئن بشیم مشکل کجاست

آخه یه مقدار منطقی فکر کنیم

wolfman_741
19-08-2011, 16:31
بهتر نیست قبل از اینکه اینطوری بیایم و موضع گیری کنیم بریم و مطمئن بشیم مشکل کجاست

چون پول اینترنت رو ماهی یه بار به اندیشه میدیم
اندیشه باید جوابگو باشه که نیست !

minime
19-08-2011, 18:31
یکی از دوستای من از اندیشه ایپی استاتیک گرفته و ایپیش با 78.38 شروع میشه ؟ قضیه چی هستش ؟:5:

خب که چی قضیه چیه ؟ میخوای بگی اندیشه آی پی که مال خودش نیست رو داده به مردم ؟ مگه میشه آی پی که مال خودش نیست رو بده مردم ؟
آی پی کامل چیه ؟ کدوم کلاسش ؟
رفتی چک کردی که آی پی مال کیه ؟
یا به قول رشتیا " ایتا چی بشنوستی , بودو وستی"

ادیت:
خدائی این مطلب رو هر بار میخونم خونم به جوش میاد!!!!!
نمیدونم مردم چه فکری میکنن میان همچین مطلبی مینویسن!
حرفی نداری نیا مطلب ننویس! تو رو به خدا ننویس! از پینگت عکس بزار حداقل!
آخه یعنی چی!!!! اندیشه فلان آی پی رو داده!!! قضیه چی هستش؟؟
د تو بیا به ما بگو قضیه چی هست!!! ما گاگول!! تو زبونم لال خدا!!! تو بیا بگو!!
استغفرا...

amir_Legend
19-08-2011, 18:57

اندیشه چنین رنج IP نداره. ایشون مشترک اندیشه نیستن قطعا.

چون پول اینترنت رو ماهی یه بار به اندیشه میدیم
اندیشه باید جوابگو باشه که نیست !

اره درسته. اما پاسخگو بودن با مقصر بودن فرق داره.

سلام. اینترنت اندیشه دیشب از ساعت 2 بامداد تا صبح فقط سایت گوگل رو باز می کرد! و هیچ سایت دیگه ای باز نمیشد! نمیدونم ، دوستان دیگه هم متوجه این موضوع شدند یا نه ؟

نه تایید نمیشه. لطفا رنج IP و trace خطتونو اعلام کنید.

من حاج ابراهیم سپقدری هستم D:

حاج اقا خیلی مخلصیم :D
فقط من موندم چرا دادن اطلاعات درست و کامل مورد اعتراض قرار میگیره؟

یک نمونه از بروز مشکل تو ترانزیت استان گیلان(قطعی لینک تبریز)

Tracing route to 4.2.2.2 over a maximum of 30 hops

1 51 ms 53 ms 52 ms 89.144.189.3
2 51 ms 52 ms 57 ms 172.16.107.33
3 51 ms 50 ms 55 ms 89.144.133.201
4 56 ms 53 ms 52 ms 10.121.0.2
5 531 ms 528 ms 542 ms 217.218.232.249
6 518 ms 517 ms 523 ms 217.218.158.42
7 519 ms 517 ms 529 ms 10.10.53.61
8 675 ms 670 ms 673 ms 213.248.92.133
9 670 ms 670 ms 779 ms 80.91.248.90

naim697
19-08-2011, 20:35
شما حات خوب نیستشا ؟ مگه دروغ دارم بگم . یکی از دوستانم استاتیک گرفته اول ایپیش هم همونه !!!

خب که چی قضیه چیه ؟ میخوای بگی اندیشه آی پی که مال خودش نیست رو داده به مردم ؟ مگه میشه آی پی که مال خودش نیست رو بده مردم ؟

ادیت:
استغفرا...

foa.neh
19-08-2011, 20:58
بعیده که اشکالات عمدی باشه چون هیچ شرکتی سابقه خودش را با این کارها خراب نمیکنه
و مشخصه که اینبار نسخه نمیپیچن و واقعا یه کارهائی داره انجام میشه ( یادتونه گفتم و شماها مسخرم کردین که چه ساده هستم که گول حرفاشون رو خوردم؟)
به هر حال...

اینم پینگ پارس آنلاین از مرکز 6 کرج (بله بله اومدم تعطیلات :دی )

دوستان هیچ شرکتی عمدا نمیاد سابقه خودشون خراب کنه و مثلا بیاد گوگل رو قطع کنه اما کسای دیگه ای که منافعشون با ارامش خطوط اندیشه به خطر میوفته شاید اینکار رو بکنن. این نگاه خیلی بد بینانست ولی ممکنه.
اما این مشکل قطعا از اندیشه نیست اخه یکم به این پستهایی که گذاشته میشه توجه کنید. اگه خط رو Trace کنید معلومه مشکل بیرون شبکه اندیشه هست. این مشکل در 2 حالت اتفاق میفته
1- واقعا google مشکل داشته باشه که میدونیم تقریبا محاله
2- مسیر برگشت خط bgp شرکت زیرساخت که AS اندیشه رو حمل میکنه یا پر بشه یا عمدا محدود بشه. ایشالله که کسی اونجا شیطنت نکرده باشه

دوستان توجه همتونو به این شات جلب میکنم:

این سروری هست که دیشب پینگم با همین ip ای که الان دارم و مودمو خاموش نکردم زیر 50 بود ،الان چرا اینطوری شده؟درضمن پینگ 4.2.2.2 هم بین 500-600 میچرخه یعنی مشکل از سرور مورد نظر من نیست
حالا از دوستان خواهشمندم منطقی توضیح بدن که این چه شرکتیه که نمیتونه خطشو بیش از یک روز تو یه خط پایدار نگه داره :2:
آبگوشت نیست که یه روز در میون مشکل پیش بیاد و...
لطفا از گفتن جملاتی مثل قزوین آذربایجان،اوباما(!) خودداری کنید و بگید چرا خط 4 دیشب خوب بود و امشب اینطوریه(یه سیکل معیوب) ؛الان بچه های شاتل و پارس دارن تو سرور بازی میکنن با پینگ مناسب!
یعنی کار ما شده همین یکبار دو روز خوبه بعد فرداش همه چی خرابه
ما شبا 2-3 ساعت میمام بریم آنلاین بازی کنیم یهو ضد حال میخوریم:18:
یعنی این خراب شده که باعث مشکل تو پینگ اندیشه میشه برطرف نمیشه (من تو این مدتی که ا اندیشه گرفتم محال بوده که یک هفته پشت سر هم پینگم میزن باشه)
واسه سرور های خارجی اگه پینگ 400 باشه میشه با کارای پینگو تا 200 آورد پایین ولی تو سرور ایرانی نمیشه

اندیشه خط4

مشکلات گوگل مربوط به اندیشه نیست و گوگل چون از پروتوکول [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] استفاده میکنه این پورت همیشه توسط مخابرات داره یا بسته میشه یا کند میشه یا...

دقیقا مشکل از اندیشه بود(از نظر من) !چرا پارس و شاتل مشکل ندارن(چون از تهران میگیرن؟)!واسه ما خار داره؟

amir_Legend
19-08-2011, 21:55

این سروری هست که دیشب پینگم با همین ip ای که الان دارم و مودمو خاموش نکردم زیر 50 بود ،الان چرا اینطوری شده؟درضمن پینگ 4.2.2.2 هم بین 500-600 میچرخه یعنی مشکل از سرور مورد نظر من نیست
حالا از دوستان خواهشمندم منطقی توضیح بدن که این چه شرکتیه که نمیتونه خطشو بیش از یک روز تو یه خط پایدار نگه داره :2:
لطفا از گفتن جملاتی مثل قزوین آذربایجان،اوباما(!) خودداری کنید و بگید چرا خط 4 دیشب خوب بود و امشب اینطوریه(یه سیکل معیوب) ؛الان بچه های شاتل و پارس دارن تو سرور بازی میکنن با پینگ مناسب!
یعنی این خراب شده که باعث مشکل تو پینگ اندیشه میشه برطرف نمیشه (من تو این مدتی که ا اندیشه گرفتم محال بوده که یک هفته پشت سر هم پینگم میزن باشه)
واسه سرور های خارجی اگه پینگ 400 باشه میشه با کارای پینگو تا 200 آورد پایین ولی تو سرور ایرانی نمیشه

اندیشه خط4

دقیقا مشکل از اندیشه بود(از نظر من) !چرا پارس و شاتل مشکل ندارن(چون از تهران میگیرن؟)!واسه ما خار داره؟

دوست عزیز
اگه به عکسی که اپلود کردی توجه کنی روتر ردیف 6 217.219.184.1 هست و روتر ردیف 7 217.218.232.249
روتر6 روتز مخابرات گیلانه و پینگ هنوز پایینه! معنیش چیه؟
یعنی پینگ شما تا این نقطه بالا نرفته یعنی ترانزیت اندیشه مشکل نداشته اگه مشکل داشت قبل این بالا می رفت مثلا روی 2 یا 3
از 6 تا 7 رفته بالا یعنی وقتی ترافیک میخواسته از رشت بره قزوین اونجا خط کند شده و پینگ بالا رفته.
اینو 2000 بار توضیح دادیم نمیدونم چرا شما اصلا توجه نمیکنی
این چیزا رو که قابل کتمان نیست هر ادمی می تونه خودش تست کنه لازم هست نیست اندیشه یا پارس یا شاتل بیان توجیه کنن. خودش معلومه که مشکل کجاست! به شرطی شما بخواهید باور کنید که تشخیص خطا و محل بروز خطا اگر یکم توجه کنید خیلی راحته!

ADSL+2
19-08-2011, 22:15
هیچکی اطلاعی از اینتر نت ملی نداره؟ من هیچی راجبش نمی دونم

راستش من از يکی از استادامون همين سؤال رو پرسيدم اينجوری جواب داد:
الکی به دلتون صابون نزنين اينترنت ملی قراره جايگزين dial اپ بشه و سرعتش حتی از dial اپ هم پايين تره!! هر چيزی که مفت باشه همينه! پول بده اش بخور و اصلا ربطی به adsl نداره.! :25:

يعنی چی چون از تهران ميگيرن؟! خوب انديشه هم ازشرکت لاسر تهران ميگيره!! laser.ir

amir_Legend
19-08-2011, 22:20
الکی به دلتون صابون نزنين اينترنت ملی قراره جايگزين dial اپ بشه و سرعتش حتی از dial اپ هم پايين تره!! هر چيزی که مفت باشه همينه! پول بده اش بخور و اصلا ربطی به adsl نداره.! :25:

وقتی استادتون اینقدر غیر فنی جواب میده شما هم اینجوری گزارش میدی دیگه. اخه لایزر سر پیازه ته پیازه این وسط اونا چی کارن اخه. بابا تو رو خدا هر چی میشنوید یا به ذهنتون میرسه رو نگید!!!!!!

minime
19-08-2011, 22:38
شما حات خوب نیستشا ؟ مگه دروغ دارم بگم . یکی از دوستانم استاتیک گرفته اول ایپیش هم همونه !!!

من با اون قسمتی از حرفات که مشکل داشتم "بزرگتر و با رنگ قرمز" نوشتم
حالم هم خوبه خوبه
قربانت!! سلام برسان!

amir_Legend
19-08-2011, 22:44
من با اون قسمتی از حرفات که مشکل داشتم "بزرگتر و با رنگ قرمز" نوشتم
حالم هم خوبه خوبه
قربانت!! سلام برسان!

تایید میشه. اینکه اندیشه از لایزر سرویس میگیره توهم فانتزیه :31:

soosmar_asl
20-08-2011, 01:52
FOA جون چرا امشب نبودی تو سرور ؟ پینگم زیر 80 بود کلا :31: دورود به شرف شاتل و اون کسی که این سرور و راه انداخت! خیلی سرباز کشتما اما درجه نمیگیرم چرا ؟ :31: تو تنها درجه داریا توجه کردی سرجوخه؟

foa.neh
20-08-2011, 01:59
دوست عزیز
اگه به عکسی که اپلود کردی توجه کنی روتر ردیف 6 217.219.184.1 هست و روتر ردیف 7 217.218.232.249
روتر6 روتز مخابرات گیلانه و پینگ هنوز پایینه! معنیش چیه؟
یعنی پینگ شما تا این نقطه بالا نرفته یعنی ترانزیت اندیشه مشکل نداشته اگه مشکل داشت قبل این بالا می رفت مثلا روی 2 یا 3
از 6 تا 7 رفته بالا یعنی وقتی ترافیک میخواسته از رشت بره قزوین اونجا خط کند شده و پینگ بالا رفته.
اینو 2000 بار توضیح دادیم نمیدونم چرا شما اصلا توجه نمیکنی
این چیزا رو که قابل کتمان نیست هر ادمی می تونه خودش تست کنه لازم هست نیست اندیشه یا پارس یا شاتل بیان توجیه کنن. خودش معلومه که مشکل کجاست! به شرطی شما بخواهید باور کنید که تشخیص خطا و محل بروز خطا اگر یکم توجه کنید خیلی راحته!
من4 بار منظورمو واضح و روشن گفتم
این بحث قزوینو دیگه همه میدونن چیه لازم به توهین نیست
مشکل هرچی باشه شرکت باید مسئولیت رفع مشکلو به عهده بگیره نه با فرافکنی مسئولیتشو بندازه گردن مخابرات!

یک ساعت درسته شیش ساعت خراب:2:
تو این مدت یه هفته خط پایدار از لحاظ پینگ اندیشه نداشته پس خیلی وقته مشکل داره
یه مشترک حق داره تقاضای یه سرویس پایدار رو داشته باشه در مقابل هزینه ای که کرده
امیدوارم متوجه شده باشید

foa.neh
20-08-2011, 02:06
FOA جون چرا امشب نبودی تو سرور ؟ پینگم زیر 80 بود کلا :31: دورود به شرف شاتل و اون کسی که این سرور و راه انداخت! خیلی سرباز کشتما اما درجه نمیگیرم چرا ؟ :31: تو تنها درجه داریا توجه کردی سرجوخه؟
من باید از سد محکمی مثل پینگ اندیشه بگزرم بعد بیام بازی :31:

واسه خودش دنیایی داره ! یه شب درسته بعدش نمیدونم کی پاشو میزاره رو سیم خراب میشه!بعد چون راه دوره شرکت حق داره نمیتونه بره به طرف بگه پاتو بردار لامصب ،یه لشگر سرباز منتظر foa هستن بیاد اونا رو باهنر ناب آشنا کنه:27:
امشب با کلی ذوق اومدم تو سرور یهو کیک شدم نگه کردم دیدم پینگ 450 شده ،پینگ واولت هم 800 شده با چیز هم میاد رو 500 و باز فایده نداشت
تف به این روزگار
شاتل از اسمش پیداست خطوطش از شاتل آتلانتیس تامین میشه واسه همین مشکل نداره،اگه تخفیف نداشتم فردا جم میکردم

شرمنده بچه ها هم شدیم ،نتونستم خبر بدم :11:

soosmar_asl
20-08-2011, 02:11

واسه خودش دنیایی داره ! یه شب درسته بعدش نمیدونم کی پاشو میزاره رو سیم خراب میشه!بعد چون راه دوره شرکت حق داره نمیتونه بره به طرف بگه پاتو بردار لامصب ،یه لشگر سرباز منتظر foa هستن بیاد اونا رو باهنر ناب آشنا کنه:27:
امشب با کلی ذوق اومدم تو سرور یهو کیک شدم نگه کردم دیدم پینگ 450 شده ،پینگ واولت هم 800 شده با چیز هم میاد رو 500 و باز فایده نداشت
تف به این روزگار
خلاصه شرمنده بچه ها هم شدیم ،نتونستم خبر بدم :11:

مگه هیچ کدوم از بچه های دیگه اندیشه ای نیستن تو سرور؟ به جز 2 3 نفر که 250 اینتورا بود پینگشون بقیه همه زیر 100 بودیم. خلاصه خیلی جات خالی بود سردار :40:

foa.neh
20-08-2011, 03:05
مگه هیچ کدوم از بچه های دیگه اندیشه ای نیستن تو سرور؟ به جز 2 3 نفر که 250 اینتورا بود پینگشون بقیه همه زیر 100 بودیم. خلاصه خیلی جات خالی بود سردار :40:
چرا ولی چندتا خط هست امشب قزوینیه پاشو گزاشته بود رو خط ما :27:

:2::2::2::2::2::2::2::2::40::2::2::2::2::2::2::2:

darkman.p
20-08-2011, 09:05
اندیشه 128 محدود مرکز 7[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

arashlolos
20-08-2011, 09:30
بابا چه خبره اینجااااااااا:18:
اساتید محترم میتونن این تصاویر رو یه تفسیر کوتاهی کنند؟:11:

البته امروز یکم خوب شده انگار adsl اندیشه و چه بسا بهتر از اون دارم .دیروز اینطوری نبود پینگشم 3500 بود!!!

hamed_totally
20-08-2011, 10:11

خب که چی؟؟؟
چه قضیه ای می تونه داشته باشه؟؟؟

یه شرکت می تونه Ip های مختلف داشته باشه

darkman.p
20-08-2011, 11:03

البته امروز یکم خوب شده انگار adsl اندیشه و چه بسا بهتر از اون دارم .دیروز اینطوری نبود پینگشم 3500 بود!!!
ماله امروزه ؟:18:

amir_Legend
20-08-2011, 11:32
خب که چی؟؟؟
چه قضیه ای می تونه داشته باشه؟؟؟

یه شرکت می تونه Ip های مختلف داشته باشه

درسته یک شرکت میتونه IP های مختلفی داشته باشه ولی خود IP بتنهایی هیچ مزیتی به اون یکی نداره. مهم اینه که این IP از کدوم مسیر route میشن که اینم دست LCT شرکت زیر ساخته. خدا کنه اون ادمی که اونجا نشسته و با انگشت مبارکش داره رو کیبورد تایپ میکنه یک route خوب بده :31: اما در هر صورت اندیشه IP 78.38 نداره.

darkman.p
20-08-2011, 11:52
اندیشه 128 محدود[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Xsis
20-08-2011, 12:11
دوست عزیز، گوگل از روتی رد می شه که به دلایل مختلف Request شما به مقصدی که قرار هست اطلاعات از اون Resolve بشه نمی رسه و این دست ISP ها نیست.
شما در چنین مواقعی می تونین آدرس گوگل رو با دستور Tracert -d google.com تست کنین و ببینین از کدوم IP بلوکه می شه و همون جا متوجه می شین که از شرکت سرویس دهندتون هست یا بعد از اونه:20:

---------- Post added at 01:04 PM ---------- Previous post was at 01:02 PM ----------

ای بابا چی بگم مردم رشت هم که در شایعه پراکنی 20 هستن. آخه مگه یه شرکت دیوونست اعتبارش رو ببره زیر سوال برای چنین کاری، اگه اینجوری باشه من از اندیشه جمع می کنم.:27:

---------- Post added at 01:06 PM ---------- Previous post was at 01:04 PM ----------

شما در اشتباهی :27:

---------- Post added at 01:10 PM ---------- Previous post was at 01:06 PM ----------

ادیت:
استغفرا...
دوست من، می دونی مشکل ما ایرانیا چیه؟
اول دهن رو بازی می کنیم و بعدش فکر می کنیم که چی گفتیم.
بگو آخه دوست من، شما که یه whois بگیری می بینی جریان چیه. من موندم که این دوست ما آی پی استاتیک رو واسه چه کاری گرفتن. خدااااااا

---------- Post added at 01:11 PM ---------- Previous post was at 01:10 PM ----------

دوست عزیز رنچ IP های اندیشه 109
46
89 هست و این چیزی که شما می گین من نمی دونم کجا دیدین، اما احتمالا رو ------ چیزی لاگین بودی:13:

Xsis
20-08-2011, 12:17
حاج اقا خیلی مخلصیم :D
فقط من موندم چرا دادن اطلاعات درست و کامل مورد اعتراض قرار میگیره؟

یک نمونه از بروز مشکل تو ترانزیت استان گیلان(قطعی لینک تبریز)

Tracing route to 4.2.2.2 over a maximum of 30 hops

1 51 ms 53 ms 52 ms 89.144.189.3
2 51 ms 52 ms 57 ms 172.16.107.33
3 51 ms 50 ms 55 ms 89.144.133.201
4 56 ms 53 ms 52 ms 10.121.0.2
5 531 ms 528 ms 542 ms 217.218.232.249
6 518 ms 517 ms 523 ms 217.218.158.42
7 519 ms 517 ms 529 ms 10.10.53.61
8 675 ms 670 ms 673 ms 213.248.92.133
9 670 ms 670 ms 779 ms 80.91.248.90
ما کوچیک شما هستیم قربان. اما تا بوده همین بوده، در عجب آنم که این مردمان از پیاله ی کدام شراب نوشیده اند که این چنان مست به پرواز درآمده اند ...

Xsis
20-08-2011, 12:28

اندیشه خط4

دوست عزیز شما چند تا غلط داری که با این حساب نمرت می شه زیر 10 و رفوزه میشی.
اول از همه که شما اگه بدونی روت چیه پس می دونی تغییر روت یعنی چی. و اگر بدونی تغییر روت یعنی چی اون وقت می فهمین که وقتی روت عوض می شه ترافیک و لتنسی هم تغییر می کنه. وقتی که مثلا مسیر از قزوین می شه تبریز یا برعکس در نتیجه خروجی های گیت ویهای بین الملل هم عوض می شه و لتنسی تغییر می کنه. حالا اگر رو اون روت ترافیک داشته باشه که دیگه لتنسی متناسب با اون ترافیک تغییر می کنه. می شه یه کم تو اینترنت این چیزا یی که گفتم رو سرچ کنین تا اطلاعاتتون زیاد بشه و بتونم فنی تر و بیشتر به شما بگم؟

---------- Post added at 01:28 PM ---------- Previous post was at 01:27 PM ----------

عجب اطلاعاتی!
اینترنت ملی چیه؟:31: بابا نگین ترو خدا دوستان ...

Xsis
20-08-2011, 12:42
تایید میشه. اینکه اندیشه از لایزر سرویس میگیره توهم فانتزیه :31:
:laughing: این دیگه جوک ساله ؟
اندیشه از کجا می گیره؟ لایسر
ای خدا الان دیگه به تنها دیتا سنتر گیلان با 700 مگابیت می گن از کس دیگه سرویس می گیره (((((((((:

---------- Post added at 01:37 PM ---------- Previous post was at 01:33 PM ----------

تف به این روزگار
شاتل از اسمش پیداست خطوطش از شاتل آتلانتیس تامین میشه واسه همین مشکل نداره،اگه تخفیف نداشتم فردا جم میکردم

شرمنده بچه ها هم شدیم ،نتونستم خبر بدم :11:
باز هم صحبت های غیر منطقی و غیر کارشناسی" شاتل از اسمش پیداست خطوطش از شاتل آتلانتیس تامین میشه واسه همین مشکل نداره،اگه تخفیف نداشتم فردا جم میکردم"
دوست عزیز بلاخره باید همه ی شرکت ها از ترافیک استان عبور کنن یا نه؟ حالا بعد از LCT شاید روتشون عوض بشه اما دیگه این از اون حرفها بودا :27:

---------- Post added at 01:38 PM ---------- Previous post was at 01:37 PM ----------

شما حالش و ببرین، مگه نمی گین پینگ اندیشه خرابه؟ بزنین اون بازیکن های اندیشه رو بترکونید دیگه D::31:

---------- Post added at 01:42 PM ---------- Previous post was at 01:38 PM ----------

الان کدوم قسمت برای شما عجیب و خارف العادست؟؟! بگین که توضیح بدم براتون ...

Xsis
20-08-2011, 12:49

دوست عزیز، کجای این تصویر خارق العاده و یا عجیبه؟!! هر جا سوال دارین بگین من توضیح بدم براتون ...

darkman.p
20-08-2011, 12:57
دوست عزیز، گوگل از روتی رد می شه که به دلایل مختلف Request شما به مقصدی که قرار هست اطلاعات از اون Resolve بشه نمی رسه و این دست ISP ها نیست.
شما در چنین مواقعی می تونین آدرس گوگل رو با دستور Tracert -d google.com تست کنین و ببینین از کدوم IP بلوکه می شه و همون جا متوجه می شین که از شرکت سرویس دهندتون هست یا بعد از اونه:20:

---------- Post added at 01:04 PM ---------- Previous post was at 01:02 PM ----------

ای بابا چی بگم مردم رشت هم که در شایعه پراکنی 20 هستن. آخه مگه یه شرکت دیوونست اعتبارش رو ببره زیر سوال برای چنین کاری، اگه اینجوری باشه من از اندیشه جمع می کنم.:27:

---------- Post added at 01:06 PM ---------- Previous post was at 01:04 PM ----------

شما در اشتباهی :27:

---------- Post added at 01:10 PM ---------- Previous post was at 01:06 PM ----------

دوست من، می دونی مشکل ما ایرانیا چیه؟
اول دهن رو بازی می کنیم و بعدش فکر می کنیم که چی گفتیم.
بگو آخه دوست من، شما که یه whois بگیری می بینی جریان چیه. من موندم که این دوست ما آی پی استاتیک رو واسه چه کاری گرفتن. خدااااااا

---------- Post added at 01:11 PM ---------- Previous post was at 01:10 PM ----------

دوست عزیز رنچ IP های اندیشه 109
46
89 هست و این چیزی که شما می گین من نمی دونم کجا دیدین، اما احتمالا رو ------ چیزی لاگین بودی:13:
حاج آقا جسارتا یک سوال داشتم البته شرعی نیست من /ای پی 176 دیدم تو اندیشه ولی یادم نیست کاملشو ولی میدونم 176 بود آیا اینم ماله اندیشه هست؟ یعنی تورنج اندیشه هست؟:20:

arashlolos
20-08-2011, 13:03
ماله امروزه ؟:18:
بله امروز صبح.
دقت کن ایرانسله هاااااااااااااا
الان دوباره خراب شد
بزور صفحه باز میکنه
ولی صبحش مث adsl اندیشه بود

Xsis
20-08-2011, 13:06
حاج آقا جسارتا یک سوال داشتم البته شرعی نیست من /ای پی 176 دیدم تو اندیشه ولی یادم نیست کاملشو ولی میدونم 176 بود آیا اینم ماله اندیشه هست؟ یعنی تورنج اندیشه هست؟:20:
باید اولش شما بگین مسئلتون تا بپرسین، اما بهله، فکر می کنم این رو هم اندیشه تازه خریده باشن.

darkman.p
20-08-2011, 13:14
بله امروز صبح.
دقت کن ایرانسله هاااااااااااااا
الان دوباره خراب شد
بزور صفحه باز میکنه
ولی صبحش مث adsl اندیشه بود
:31:
مردم از خنده خیلی باحال بود دمت گرم :27:نه منم نتونستم البته با یه خورده گیر میشه ولی با تاخیر داره:27:

naim697
20-08-2011, 13:25
درسته عزیز برای منم الان 176 شروع میشه عکسشو گذاشتم

foa.neh
20-08-2011, 13:50
دوست عزیز شما چند تا غلط داری که با این حساب نمرت می شه زیر 10 و رفوزه میشی.
اول از همه که شما اگه بدونی روت چیه پس می دونی تغییر روت یعنی چی. و اگر بدونی تغییر روت یعنی چی اون وقت می فهمین[خودتی:31:] که وقتی روت عوض می شه ترافیک و لتنسی هم تغییر می کنه. وقتی که مثلا مسیر از قزوین می شه تبریز یا برعکس در نتیجه خروجی های گیت ویهای بین الملل هم عوض می شه و لتنسی تغییر می کنه. حالا اگر رو اون روت ترافیک داشته باشه که دیگه لتنسی متناسب با اون ترافیک تغییر می کنه. می شه یه کم تو اینترنت این چیزا یی که گفتم رو سرچ کنین تا اطلاعاتتون زیاد بشه و بتونم فنی تر و بیشتر به شما بگم؟

باز هم صحبت های غیر منطقی و غیر کارشناسی" شاتل از اسمش پیداست خطوطش از شاتل آتلانتیس تامین میشه واسه همین مشکل نداره،اگه تخفیف نداشتم فردا جم میکردم"
دوست عزیز بلاخره باید همه ی شرکت ها از ترافیک استان عبور کنن یا نه؟ حالا بعد از LCT شاید روتشون عوض بشه اما دیگه این از اون حرفها بودا :27:

شما حالش و ببرین، مگه نمی گین پینگ اندیشه خرابه؟ بزنین اون بازیکن های اندیشه رو بترکونید دیگه:31:

دوسط عذیز اولا که از طوهین به دیگران خودداری کنید چون بعدا نسبت بهتون فکرایی میشه :27:
اون تکه ای که شما قرمز کردی رو من من باب ایهام گزاشتم ،شما که اینقدر فنی کاری و همه رو با نظراتت محکوم میکنی متوجه نشدی؟:31:
برای بار پنجم تو این چند صفحه تکرار میکنم ،مشکل روت و ... 100% به شرکت سرویس دهنده هم مربوطه و باید مسئولیت برطرف کردن مشکل رو عهده بگیره نه از سرش وا کنه ،اگه این تغییر روت باعث خرابی خط میشه چرا پی گیری نمیشه تا مثل دیگر شرکت ها کمتر خط دچار ناپایداری بشه؟ این تغییر روت که باعث خرابی میشه دائما باید اتفقا بیوفته اونم واسه اندیشه ؟
ببین واسه اینکه منظورم رو یکبار هم که شده متوجه بشید به صورت لقمه جوییده شده و آماده میزارم امیدورام کارگر بیوفته:
چرا این مشکلات روت قزوین و تبریز و1000 تا بهونه (چه راست چه دروغ)فته ای 2-3بار واسه خطهای اندیشه اتفاق میوفته در صورتی که شرکت های دیگه کمتر مشکل دارن؟(الان دوباره میاد میگه زیرساخت...)
نکته مهم تر اینکه تو همین ساعات مشکل تو ما هستن خطوط دیگه اندیشه که بدون مشکل هستن(خوب همه رو درست کنید )

شاتل از زیرساخت نمیگریه؟چرا اونا ماهی یکی دوبار مشکل پینگ دارن ما هفته ای 3-4 بار(فقط مشکل پینگ نه سرعت چون مشکل سرعت تاحالا من نداشتم)
اونا از هر خراب شده ای بدون مشکل دارن جواب میگرین چرا اندیشه نمیگیره ؟
من دوباره همه دوستان رو از جواب های فرافکنانه برحزر میدارم:27: و اونا رو دعوت به گفتگوی بدون توهین به دیگران می کنم :31:

پ ن : الان که پینگ گرفتم مشکل رفع شده! انتظار یه خط پایدار انتظار زیادیه؟

arashlolos
20-08-2011, 15:22
دوست عزیز، کجای این تصویر خارق العاده و یا عجیبه؟!! هر جا سوال دارین بگین من توضیح بدم براتون ...
من که نگفتم خارق العاده و عجیبه!!!!:18:
یه توضیح از تصویر دومی میخواستم
و اینکه دیروز اون اعداد بالای 2000 بودند ولی امروز اینی که میبینید
پینگ 500 هم واسه ایرانسل بدک نیست تو این وضعیت
ولی الان دوباره خراب شد

:31:
مردم از خنده خیلی باحال بود دمت گرم :27:نه منم نتونستم البته با یه خورده گیر میشه ولی با تاخیر داره:27:
بابا اون تو امضامه،پست نیس که!!!
آره جون خودت میشه!!! از عهده پسرا خارجه !!!!:21:
ببینم تشکر زدی یا نه؟؟؟:3:

reza_3722
20-08-2011, 15:43
foa.neh درست میگه، من هم این بحث رو با پشتیبانی داشتم
میگفت اگه packet شما lost میشه مقصرش ما نیستیم، tracert بگیرید ببینید مشکل از کجاست
لابد حالا دیگه خودمون باید پاشیم بریم ببینیم packetمون کجا lost میشه، درستش کنیم!!!
اینم از وضع خط ما: 256 نامحدود،خط 2

راستی دوستان یه سوالی
کسی میدونه رشت کجا bluray خام میفروشن؟ استدیو فرشاد که نداشت ...

mammuot
20-08-2011, 16:04
راستی دوستان یه سوالی
کسی میدونه رشت کجا bluray خام میفروشن؟ استدیو فرشاد که نداشت ...

پاساژ بزرگ مهر رفتی پرسیدی اگه نداشت باید سفارش بدی از تهران واست بیارن!

TimeWarp
20-08-2011, 23:49
ماشاالله ، اینجا اهل فن زیاده . یکی در مورد این اینترنت ملی یه توضیج بده که چه بلایی میخوان به سرمون بیارن .:41:

hamed_totally
21-08-2011, 08:30
:laughing: این دیگه جوک ساله ؟
اندیشه از کجا می گیره؟ لایسر
ای خدا الان دیگه به تنها دیتا سنتر گیلان با 700 مگابیت می گن از کس دیگه سرویس می گیره (((((((((:

.

اندیشه یه ISDP هست.
فکر کنم کلا استان گیلان تو تبلیغات شرکتها دوتا ISDP دیدم

moz
21-08-2011, 10:11
سلام دوستان
بعد از يك ماه اومدم :دي
يك سوال داشتم ازتون
من از شاتل 512 نامحدود دارم.راضي هستم و تا الان خوب كار كرده . سرعت دانلود دورو بر 120 هست . شب هم 70 هست.
ميخواستم ببينم كسي همين سرويس رو از پارس آنلاين داره ؟ و اينكه سرعت و پينگش چطوريه ؟ شبها چطوره ؟ و قيمت ؟
ممنونم :11:

saeid 22
21-08-2011, 10:18
سلام
می خواستم بدونم اندیشه سبز خزر داخل رشت فقط گلسار شعبه داره یا نه جاهای دیگه ای هم هست که بشه رفت در خواست داد اگر کسی میدونه لطفا بگه؟
10 تومن هزینه نصب و راه اندازی میگیرن می خواستم بدونم منظور شون چی هستش مثلا میان داخل خونه کابل کشی می کنن مودم را وصل می کنن یا کار های نرم افزاری دیگه ای هم با کامپیوتر آنجام میدن اگر خودم میدونستم یا کسی بهم یاد میداد دیگه 10 تومن پول نصب نمی دادم؟
می خواستم بدونم مودم شرکت اندیشه خوب هستش مثل اینکه قیمتش 30 تومن هستش از یک طرف دوست دارم وایرلس بگیرم 79 تومن ولی فکر کنم ارزش نداشته باشه هم قیمت زیاد میشه هم فکر کنم معمولی بهتره نظر دوستان چی هستش؟باتشکر از دوستان

moz
21-08-2011, 10:23
سلام
می خواستم بدونم اندیشه سبز خزر داخل رشت فقط گلسار شعبه داره یا نه جاهای دیگه ای هم هست که بشه رفت در خواست داد اگر کسی میدونه لطفا بگه؟
10 تومن هزینه نصب و راه اندازی میگیرن می خواستم بدونم منظور شون چی هستش مثلا میان داخل خونه کابل کشی می کنن مودم را وصل می کنن یا کار های نرم افزاری دیگه ای هم با کامپیوتر آنجام میدن اگر خودم میدونستم یا کسی بهم یاد میداد دیگه 10 تومن پول نصب نمی دادم؟
می خواستم بدونم مودم شرکت اندیشه خوب هستش مثل اینکه قیمتش 30 تومن هستش از یک طرف دوست دارم وایرلس بگیرم 79 تومن ولی فکر کنم ارزش نداشته باشه هم قیمت زیاد میشه هم فکر کنم معمولی بهتره نظر دوستان چی هستش؟باتشکر از دوستان

پيشنهاد ميكنم اصلا سمت انديشه نري
من كه فرار كردم
مشكلي براتون يش مياد هيچ كس پاسخگو نيست
همش دي سي هست
سرعت كم
و پينگ بالا
وقتي زنگ ميزني ميگه به ما ربطي نداره

arashlolos
21-08-2011, 10:51
سلام

نه خیابون نامجو رویبروی بیمارستان توتونکاران ساختمون البرز هم هستش.
10 تومنو نمیخواد بدی.اصلا هیچ پولی غیر از هزینه ماهانه خودت نمیخواد بدی.
یه تاپیک هست واسه نصب مودم اونجا راهنماییت میکنن واسه نصب.خودت میتونی.بهشون بگو خودم مینصبم.
از اندیشه مودم نگیر.خیابون لاکانی یا استدیو فرشاد یا انقلاب یا بزرگمهر یا ... بگیر تی پی لینگ وایرلسش 55000 هستش.معمولی حداقل 22000 تومن.
در پایان اینکه بری شاتل بهتره.
ولی 15000 تومن هزینه نصب اجبارا باید بدی.همین.

adrenalin
21-08-2011, 11:43
دوباره این دی سی شدن های اندیشه شروع شد اه :19:
خسته شدیم

K.N.I.G.H.T
21-08-2011, 11:53
چی بر سر اینترنت اومده !!!!!!!
سرعتم از 20 بالاتر نمیره
اندیشه - 256 حجمی
برای کسی دیگه هم این مشکل پیش اوده ؟

crm هم باز نمیشه !!!!

reza_3722
21-08-2011, 11:59
اگه اندیشه یه تکونی به خودش نده مطمئنا خیلی از مشتری هاشو از دست میده
از جمله خودم که بالای 3 ساله ازشون اشتراک دارم ...
دوستان شاتلی یه سوال:
کارت طلایی شما مدت زمان محدودی اعتبار داره یا اینکه مثل اندیشه همیشه میشه معرف کسی شد؟

naim697
21-08-2011, 12:02
اندیشه بازم ترکیده شده !

minime
21-08-2011, 12:03
سلام

از هر کی بگیری فرقی نمیکنه همشون مثل هم هستن از نظر کیفیت
اینائی هم که میان اینجا و از شرکتی بد میگن و یکی دیگه رو میبرن بالا یا کسائی که میان و میگن اینترنت من از فلان جاست و کلا هیچ مشکلی نداره همشون مزدور هستن. (به کسی برنخوره , طرف حرفای من خودشون میدونن کیا هستن)
در دنیای مجازی چون هویت افراد برای من و شما غیرقابل تشخیصه , پیشنهاد میکنم از افراد حقیقی خارج از این محیط که میشناسیدشون تحقیق کنید بهتر نتیجه میگیرید.

minime
21-08-2011, 12:11
اندیشه بازم ترکیده شده !

تائید میشه , اما :

6 53 ms 55 ms 50 ms 78.38.244.234
7 51 ms 59 ms 50 ms 78.38.245.118
8 1162 ms 1174 ms 1210 ms 213.248.76.1

وقتی گیت وی بین المللی ایران وضعش اینه هر سرویس دهنده ای که از این گیت وی رد میشه وضعش همینه.

6 52 ms 51 ms 50 ms 78.38.244.234
7 50 ms 51 ms 52 ms 78.38.245.118
8 1273 ms 1274 ms 1285 ms ldn-b1-link.telia.net [213.248.76.1]

arashlolos
21-08-2011, 12:30
دوستان شاتلی یه سوال:
کارت طلایی شما مدت زمان محدودی اعتبار داره یا اینکه مثل اندیشه همیشه میشه معرف کسی شد؟
من که چند هفتست تمدید نکردم میخوام برم شاتل.(بعد رمضون)
میگم کاش چن نفری باهم بریم دفتر اندیشه درخواست جمع آوری بدیم

اینائی هم که میان اینجا و از شرکتی بد میگن و یکی دیگه رو میبرن بالا یا کسائی که میان و میگن اینترنت من از فلان جاست و کلا هیچ مشکلی نداره همشون مزدور هستن. (به کسی برنخوره , طرف حرفای من خودشون میدونن کیا هستن)
در دنیای مجازی چون هویت افراد برای من و شما غیرقابل تشخیصه , پیشنهاد میکنم از افراد حقیقی خارج از این محیط که میشناسیدشون تحقیق کنید بهتر نتیجه میگیرید.
اندیشیی ها پینگشونو با مدرک میگن شاتلام پینگشونو با مدرک میدن.
اندیشه پینگش بالاست شاتل پینگش پایینه
پس کجاش مثل هم هستن؟
البته بعضی خط ها اندیشه بدک نیست

minime
21-08-2011, 12:36
من که چند هفتست تمدید نکردم میخوام برم شاتل.(بعد رمضون)
میگم کاش چن نفری باهم بریم دفتر اندیشه درخواست جمع آوری بدیم

اندیشیی ها پینگشونو با مدرک میگن شاتلام پینگشونو با مدرک میدن.
اندیشه پینگش بالاست شاتل پینگش پایینه
پس کجاش مثل هم هستن؟
البته بعضی خط ها اندیشه بدک نیست

میدونی مدرک چیه ؟
اونی که میاد میگه من خوبم وقتی همه بدن ! یه تیم ویوور بزاره رو سیستمش ریموت وصل بشی خودت ببینی , این میشه مدرک نه گذاشتن عکس پینگ :21:

naim697
21-08-2011, 12:47
بچه ها دختر عمو بنده از پارس وی گرفته بد نیستش ظاهرا و اصلا هم قطعی نداشته تو این یک مدت !!!

کسی تست کرده نظری نداره .

baran1059
21-08-2011, 13:05
میدونی مدرک چیه ؟
اونی که میاد میگه من خوبم وقتی همه بدن ! یه تیم ویوور بزاره رو سیستمش ریموت وصل بشی خودت ببینی , این میشه مدرک نه گذاشتن عکس پینگ :21:

دوست من اگه فکر می کنی که ما دروغ می گیم من مشکلی ندارم می خوای یه تیم ویوور بزارم برات ببینی
آخه من چه دلیلی داره که دروغ بگم به شما ، هر زمان خواستی بگو برات فعالش می کنم
به جای اینکارا برو به دوستانت بگو برن یه خط از شاتل بگیرن بزارن تو دفترشون تستش کنن ببینن که چطوره اونطوری واسه شما هم زحمت نمی شه بیای اینجا این مطلب ها رو بزاری
گور بابای این شرکتهای اینترنتی ما داریم در مورد سرویس ها صحبت می کنیم با هم که پدر کشتگی نداریم
اینکارا را می کنیم تا شرکتها کیفیت سرویساشونو درست کنن همین !!!!!!!!!!!!!!!!:31::5:

adrenalin
21-08-2011, 14:14
تائید میشه , اما :

6 53 ms 55 ms 50 ms 78.38.244.234
7 51 ms 59 ms 50 ms 78.38.245.118
8 1162 ms 1174 ms 1210 ms 213.248.76.1

وقتی گیت وی بین المللی ایران وضعش اینه هر سرویس دهنده ای که از این گیت وی رد میشه وضعش همینه.

6 52 ms 51 ms 50 ms 78.38.244.234
7 50 ms 51 ms 52 ms 78.38.245.118
8 1273 ms 1274 ms 1285 ms ldn-b1-link.telia.net [213.248.76.1]

حالا گیریم که حرف شما درست و از درگاه بین الملل قطع شده
مگه تو یه ماه چند بار این درگاه مشکل پیدا می کنه؟یه بار میگن کابل خلیج فارس لنگر خورده ترکیده یه باره میگن خرس خورده :دی یه بارمیگن درگاه اخر سر نفهیمیدیم 3سال داریم پول تو ...... اینا میریزیم هیچیم از این ADSL نفهمیدیم

adrenalin
21-08-2011, 14:21
اینو همین الان گرفتم به پینگش نگاه نکنیدا همین امروز واسه اولین بار که این پینگ رو گرفتم
خط 128 نامحدود:2::2::2::2:

minime
21-08-2011, 14:33
دوست من اگه فکر می کنی که ما دروغ می گیم من مشکلی ندارم می خوای یه تیم ویوور بزارم برات ببینی
آخه من چه دلیلی داره که دروغ بگم به شما ، هر زمان خواستی بگو برات فعالش می کنم
به جای اینکارا برو به دوستانت بگو برن یه خط از شاتل بگیرن بزارن تو دفترشون تستش کنن ببینن که چطوره اونطوری واسه شما هم زحمت نمی شه بیای اینجا این مطلب ها رو بزاری
گور بابای این شرکتهای اینترنتی ما داریم در مورد سرویس ها صحبت می کنیم با هم که پدر کشتگی نداریم
اینکارا را می کنیم تا شرکتها کیفیت سرویساشونو درست کنن همین !!!!!!!!!!!!!!!!:31::5:

من نه سر پیازم نه ته پیاز
به اون آقائی که مدرک مدرک میکردن بدین تست کنن.
اونا هم شاتل دارن هم پارس دارن , مگه شما اندیشه نداری ؟ :46:

darkman.p
21-08-2011, 14:49
سلام

سلام دوست عزیز هزینه نصب نمی خواد بدی یا اونجا نشد اینجا حلش می کنیم اینم سرعت دانلودشه من دارم همین الا سریال آلفاسو می گیرم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

phidelity
21-08-2011, 14:55

حرف این دوست عزیز رو قاب طلا بگیرین و بذارینش سر در این تاپیک.

من هم با دیدن تبلیغات کذب مزدور های شاتل تو همین فروم رفتم شاتل گرفتم. قبلا هم تو همین تاپیک گفتم که کیفیت واقعیش چطوره. پینگ 1 ساعت خوبه، 3-4 ساعت خرابه. اینترنت 1 شب که شد تعطیل. با دیال آپ وصل شین بهتره. به علت نویز هم نیست وضعیت خط عالیه. سرعت دانلود سرویس 2 مگ رو هم در عرض یکی دو ماه آوردنش پایین چون به گفته ی خودشون تعداد مشترکاشون زیاد شده و این کارو کردن تا همه عادلانه استفاده کنن! خب این ISP که تو رشت تازه اومده رو دور تا یه مدت دیگه که تعداد مشترکاش تو رشت و حومه بیشتر شدن مشخصه عاقبتش چیه.

کلا مشکل همه ی ISP ها اینه که حرص دارن! اولش که کارشون رو شروع می کنن کیفیتشون خوبه; اما رفته رفته بیشتر از اون حدی که ظرفیتش رو دارن مشترک می گیرن و مث خر تو گل گیر می کنن. همین اندیشه هم قبل از اینکه به آلمان و شالمان و ... سرویس بده و اینقدر مشترکاش زیاد بشن کیفیتش خیلی خوب بود و این همه تایم اوت و پینگ بالا در کار نبود. من 4 سال پیش با اندیشه تو سرورهای blizzard اروپا پینگم از 160-170 تکون نمی خورد.

پیشنهاد من هم اینه که کلا به تعریف هایی که از هر شرکتی تو این تاپیک می شه بهایی ندین چون هر شرکتی یه "مشترک خیلی راضی جان بر کف!" این جا داره.

شناختن این افراد هم خیلی آسونه. شما خودتون قضاوت کنین: یه مشترک عادی به چه انگیزه ای چندین ماه متوالی توی یه تاپیک که نتیجه ی اول گوگل برای "ADSL رشت"ِ سنگ یه شرکت رو باید به سینه بزنه و جلوی هر اعتراضی نسبت بهش وایسه انگار به ناموسش توهین شده؟

K.N.I.G.H.T
21-08-2011, 15:12
ماشالله اندیشه !!!!
داره میترکونه حسابی
256 - حجمی

arashlolos
21-08-2011, 15:17
داداش اگه شرکتای مختلف رو خط های مختلف کیفیت های متفاوتی داشته باشند پس دلیل نمیشه یکی کیفیت سرویسش خوب نباشه بقیه هم همینطور باشن و برعکس.
من اندیشه خط 6 هستم.ولی کمتر از 20 درصد موارد پینگم خوب بوده.و اکثر اوقات انگار نه انگار adsl دارم.
ولی طبق نظر بچه های همینجا متوجه شدم که شاتل هم کیفیتش خوب نیست ولی در مقایسه با اندیشه دقت کنید در مقایسه با اندیشه بهتره. یهنی انتخاب بین بد و بدتر!
ضمن اینکه بچه های شهرهای دیگه(که نت ندارند) از زبان کسایی که تو رشت اندیشه دارند میگن که ناراضی هستند از اندیشه.و همچنین از زبان رئیس شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات گیلان هم شنیدم که اندیشه کیفیتش خوب نیس.(البته منو کسی نفرستاده،ایشون فامیلمه)

saeid 22
21-08-2011, 17:39
سلام دوستان
غیر از اندیشه وضع پارس آنلاین و البرز و شاتل چطوره؟
2 نفر از دوستام اندیشه دارن ازشون پرسیدم گفتند خوبه ولی مثل اینکه شب ها تو گول مشکل داره با وی پی ان میرن تو سایت ها؟
بلاخره خودم هم موندم اینترنت کدام شرکت را بگیرم؟
مودم را خودم جدا بگیرم خوبه یا نه مال شرکت را بخرم بهتره یک وقت یک مودم نخرم با adsl شرکت سازگار نباشه خوب کار نکنه این وسط من ضرر کنم؟
چه مارکی از مودم را پیشنهاد می کنید چه ساده و وایرلس دار؟

soosmar_asl
21-08-2011, 19:25
دوستان شاتلی یه سوال:

هر کارت تا 6 ماه اعتبار داره. اگه تموم شده اعتبار کارتات میتونی بری کات جدید بگیری.

darkman.p
22-08-2011, 02:05
خدايي سرعت http من امشب كولاكه ftp هميشه خوب بود١٢٠ تا١٣٠ ميجرخيد ولي الان كه امدم سرعت باز كردنه صفحه عاليه خدا كنه همينجوري بمونه ساعت ٢:٥٨ بامداد اينترنت ١٢٨ انديشه

hph7
22-08-2011, 03:43
سلام دوستان . من الان سه چهار روزه مشترک شاتل شدم یه مشکلی دارم می خوام ببینم طبیعیه؟من 2 مگ یک ساله دارم روزا سرعت دانلود خوبه حتی یه ذره از خوب بالاتره در حدی که وقتی دو دقیقه کامپیوترو ول می کنم وقتی بر می گردم می بینم 40 مگابایت از ترافیکم رفته بدون این که هیچ صفحه ای باز بشه ولی شبا سرعتم در حد 15 کیلوبایته و به زور به 20 میرسه می خواستم ببینم چجوریاست؟

baran1059
22-08-2011, 11:35
سلام دوستان . من الان سه چهار روزه مشترک شاتل شدم یه مشکلی دارم می خوام ببینم طبیعیه؟من 2 مگ یک ساله دارم روزا سرعت دانلود خوبه حتی یه ذره از خوب بالاتره در حدی که وقتی دو دقیقه کامپیوترو ول می کنم وقتی بر می گردم می بینم 40 مگابایت از ترافیکم رفته بدون این که هیچ صفحه ای باز بشه ولی شبا سرعتم در حد 15 کیلوبایته و به زور به 20 میرسه می خواستم ببینم چجوریاست؟

طبیعی نیست دوست عزیز باید با پشتیبانی تماس بگیری
راستی کدوم مرکز مخابراتی هستی ؟ معمولا شبا سرعت یه خورده پایین تره ولی نه اینقدر که می گی

soosmar_asl
22-08-2011, 13:35
سلام دوستان
2 نفر از دوستام اندیشه دارن ازشون پرسیدم گفتند خوبه ولی مثل اینکه شب ها تو گول مشکل داره با وی پی ان میرن تو سایت ها؟
مودم را خودم جدا بگیرم خوبه یا نه مال شرکت را بخرم بهتره یک وقت یک مودم نخرم با adsl شرکت سازگار نباشه خوب کار نکنه این وسط من ضرر کنم؟

مودم Zyxel بگیر
اینترنتتم یا از شاتل بگیر یا از اندیشه . بین و بد و بدتر بهتره بد رو انتخاب کرد!

soosmar_asl
22-08-2011, 13:43
سلامتی:31:
قضاوت کردن دوستان در اون مورد
پ ن :
اندیشه خط 4:

اینم مال من داش FOA

راستی 5 تومن و چیکا کنیم بریزیم به حسابش؟

foa.neh
22-08-2011, 16:17
امروز پینگ اندیشه پایدار بود باید دید شب چطوره :27:

اینم مال من داش FOA

راستی 5 تومن و چیکا کنیم بریزیم به حسابش؟
پخ زدم:10:

Xsis
23-08-2011, 07:03
داداش اگه شرکتای مختلف رو خط های مختلف کیفیت های متفاوتی داشته باشند پس دلیل نمیشه یکی کیفیت سرویسش خوب نباشه بقیه هم همینطور باشن و برعکس.
من اندیشه خط 6 هستم.ولی کمتر از 20 درصد موارد پینگم خوب بوده.و اکثر اوقات انگار نه انگار adsl دارم.
ولی طبق نظر بچه های همینجا متوجه شدم که شاتل هم کیفیتش خوب نیست ولی در مقایسه با اندیشه دقت کنید در مقایسه با اندیشه بهتره. یهنی انتخاب بین بد و بدتر!
ضمن اینکه بچه های شهرهای دیگه(که نت ندارند) از زبان کسایی که تو رشت اندیشه دارند میگن که ناراضی هستند از اندیشه.و همچنین از زبان رئیس شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات گیلان هم شنیدم که اندیشه کیفیتش خوب نیس.(البته منو کسی نفرستاده،ایشون فامیلمه)
رییس اسمش چی بود D:

---------- Post added at 08:03 AM ---------- Previous post was at 08:03 AM ----------

این رو به اون دوستانی بگو که هی شاتل شاتل می کنن، نزدیک بود منم گول بخورم برم شاتل!

hamed_totally
23-08-2011, 07:37
سلام دوستان

والا ما که چیز پی ان هم نداریم باز سایتهای مجاز رو باز می کنه
مشکلی نداره
حالا چرا دوستاتون با چیز پی ان فقط می تونن باز کنن می تونه دلایل دیگه ای داشته باشه
فقط زیاد تحت تاثیر مطالب این فروم عمل کن بهتره خودت بری و تجربه کنی
چون بسیاری از دوستان تحت ثاتیر مطالب این فروم رفتن و از شرکتهایی نت گرفتن که بعدها باعث پشیمونیشون شد
پستهاشون رو می تونی پیدا کنی و بخونی !!

مودم های adsl با همه شرکتها سازگاره
zyxel مودم خیلی خوبیه البته اگه وایرلس می خوای
وگرنه می تونی از d-link تا tp-link استفاده کنی

---------- Post added at 07:37 AM ---------- Previous post was at 07:35 AM ----------

قابل توجه حامیان همیشگی شاتل :31::31::31:

darkman.p
23-08-2011, 07:37
به نظر من اگه خواستی با سیم بگیری dlink نگیر هر چی میگیری بگیر و از این مودمای بدون برق هم نگیر که فقط یه پورت usb داره

Xsis
23-08-2011, 08:57
از من که کسی نپرسید اما اگه از من بپرسید می گم که به هیچ وجه مودم بیسیم TP-Link نگیرین که آشغاله، من نمی دونم اندیشه چرا این موردم رو می فروشه، اما انصافا با سیم Tp-Link حرف نداره :31:

darkman.p
23-08-2011, 09:27
از من که کسی نپرسید اما اگه از من بپرسید می گم که به هیچ وجه مودم بیسیم TP-Link نگیرین که آشغاله، من نمی دونم اندیشه چرا این موردم رو می فروشه، اما انصافا با سیم Tp-Link حرف نداره :31:

چرا آخه بی سیمشم خوبه خوب آنتن میده من همه جور مودمیو تست گرفتم دقیقا اندازه زایگسل /انتن میده مشکلیم نداره اونایی که اندیشه میده سری n هستش و قیمتش 60 تومنه ولی اونایی که بیرون میدن 50 تومان سری g هستش اگه دقت کنید می بینید این سوال واسه منم بود که چرا اندیشه گرونتر میده یعنی این پرسنله تندیشه لاکانی نمیرن؟:18: بعد از فنی کارشون پرسیدم اینو گفت تحقیق کردم دیدم راست میگه تمام مودمای لاکانی سری g هستن و اگه کسی سری n داره گرونتر میده بعد دیدم اگه خراب بشه اندیشه یه مودمه امانی حالا با سیم یا بی سیم میده تا مودمت بیاد ولی اونا می فرستن گارنتی بعدشم که همه میدونن چقدر طول می کشه گفتم جهنم از خوده اندیشه بخرم بهتره چون ماله دو تا از دوستام خراب شده بود تا آورد خونه وصل کرد خیلی زده حال بود یارو هم فرستاد گارنتی:41:این بود داستان مودم ها

Xsis
23-08-2011, 10:10
چرا آخه بی سیمشم خوبه خوب آنتن میده من همه جور مودمیو تست گرفتم دقیقا اندازه زایگسل /انتن میده مشکلیم نداره اونایی که اندیشه میده سری n هستش و قیمتش 60 تومنه ولی اونایی که بیرون میدن 50 تومان سری g هستش اگه دقت کنید می بینید این سوال واسه منم بود که چرا اندیشه گرونتر میده یعنی این پرسنله تندیشه لاکانی نمیرن؟:18: بعد از فنی کارشون پرسیدم اینو گفت تحقیق کردم دیدم راست میگه تمام مودمای لاکانی سری g هستن و اگه کسی سری n داره گرونتر میده بعد دیدم اگه خراب بشه اندیشه یه مودمه امانی حالا با سیم یا بی سیم میده تا مودمت بیاد ولی اونا می فرستن گارنتی بعدشم که همه میدونن چقدر طول می کشه گفتم جهنم از خوده اندیشه بخرم بهتره چون ماله دو تا از دوستام خراب شده بود تا آورد خونه وصل کرد خیلی زده حال بود یارو هم فرستاد گارنتی:41:این بود داستان مودم ها
آقا من کلا زیر بار این حرف شما نمی رم، مودم Tp-Link بیسیمش چه سری n باشه چه g همشون مذخرفه و این اثبات شدست، حالا چه اندیشه بفروشه چه شاتل یا پارس، یک تار گندیده ی مودم Asus که همین قیمت هم هست رو به 100 تا Tp-link بی سیم نمی دم و شما هم اینقدر اسرار نکن که خوبه خوبه. نییییییییییییست

Mahiar0
23-08-2011, 10:16
اقا چی کنیم که این adsl ما رزرو بمونه و جمع اوری نشه میگه بعد از 1ماه اگر شارژ نکنی جمع اوری میشه
یک خط ما جمع اوری شد
اون گزینه رزرو تو پنل هم الکی عمل نمیکنند بهش

hamed_totally
23-08-2011, 10:22
آقا من کلا زیر بار این حرف شما نمی رم، مودم Tp-Link بیسیمش چه سری n باشه چه g همشون مذخرفه و این اثبات شدست، حالا چه اندیشه بفروشه چه شاتل یا پارس، یک تار گندیده ی مودم Asus که همین قیمت هم هست رو به 100 تا Tp-link بی سیم نمی دم و شما هم اینقدر اسرار نکن که خوبه خوبه. نییییییییییییست

هرچند خودم از tplink استفاده نمی کنم ولی به نظرم خیلی مودم خوبیه
هیچ مشکل و ضعفی هم توش ندیدم
شاید مودم های بهتری هم باشن اما tplink هم مودم خوبیه
اثبات شده هم هست :31:

soosmar_asl
23-08-2011, 10:47

جفتش مذخرفه! فقط Zyxel Asus Cysco

soosmar_asl
23-08-2011, 10:53
هرچند خودم از tplink استفاده نمی کنم ولی به نظرم خیلی مودم خوبیه
هیچ مشکل و ضعفی هم توش ندیدم
شاید مودم های بهتری هم باشن اما tplink هم مودم خوبیه
اثبات شده هم هست :31:

خودت تنهایی این و اثبات کردی یا از کسی کمک گرفتی؟ من که فک میکنم از سر بی پولی این و میگی:31:

Xsis
23-08-2011, 10:58
خوب زاکسل که عالیه، اون هیچی، اما با 60 تومن آدم مودم Tp-Link بی سیم رو بخره خیلی زور داره، چون داغونه ...

soosmar_asl
23-08-2011, 11:01
خوب زاکسل که عالیه، اون هیچی، اما با 60 تومن آدم مودم Tp-Link بی سیم رو بخره خیلی زور داره، چون داغونه ...

دقیقا منظور منم همین بود رفیق چون 15 تومن میذاری روش Zyxel بی سیم میگیری!

darkman.p
23-08-2011, 11:12
جفتش مذخرفه! فقط Zyxel Asus Cysco
asus که داغونه ولی اون دوتای دیگه خوبن ولی تی پی لینکو من دوست دارم چون قبلا داشتم ولی الان دی لینک دارم البته دی لینک مزخرفه به غیر از این مدله جدیدی که داده ولی دارم میگم کلا دی لینک نگیرینا مزخرفه

Xsis
23-08-2011, 11:14
دقیقا منظور منم همین بود رفیق چون 15 تومن میذاری روش Zyxel بی سیم میگیری!
آخه بعدش این Tp-Link بیسیمه، همش قطع، همش وصل. تازه من زنگ زدم اندیشه و بچه های پشتیبانیشون گفتن که این مودم تیپی لینک با سیم عالیه، اما مودم تیپی لینک بی سیم داغونه، مخصوصا توی خطوط استان گیلان استیبل نمیمونه و هی قطع و وصلی ایجاد می کنه ...

soosmar_asl
23-08-2011, 11:19
کسی خبر داره تو این ماه شاتل بازم شرایط خرید 3 گیگ و 3 گیگ رایگان و میخواد بذاره یا نه؟ میترسم ترافیک بخرم بد این شرایط و بذاره یه جاییم بسوزه بعد :31:

soosmar_asl
23-08-2011, 11:24
آخه بعدش این Tp-Link بیسیمه، همش قطع، همش وصل. تازه من زنگ زدم اندیشه و بچه های پشتیبانیشون گفتن که این مودم تیپی لینک با سیم عالیه، اما مودم تیپی لینک بی سیم داغونه، مخصوصا توی خطوط استان گیلان استیبل نمیمونه و هی قطع و وصلی ایجاد می کنه ...

آره دوستامم همین مشکل و داشتن. من که اون اوایل که شرایط ویژه گذاشته بود شاتل zyxel گرفتم یه ماهم برا اینکه Zyxel گرفتم ازشون رایگان دادن بم. خداییش تو این 7 8 ماه یک بارم کانفیگش نپریده با هر 2 تا آنتنم بردش خیلی عالیه.

darkman.p
23-08-2011, 11:45
قابل توجه شما بهترن مدم فعلا تو تهران بوفالو هستش اینو واسه اطلاعات عمومی گفتم

minime
23-08-2011, 11:49
من تی پی لینک دارم سری N , بسیار هم راضی هستم
نه کانفیگش میپره نه قطع و وصل میکنه
البته نمیدونم همین مدلیه که اندیشه میده یا نه , 3 تا آنتن داره , از لاکانی گرفتم 95 تومن

Mahiar0
23-08-2011, 12:28
این به نظرتون خوبه
d-link 2740 u
قیمتش الان چنده؟

darkman.p
23-08-2011, 12:46
این به نظرتون خوبه
d-link 2740 u
قیمتش الان چنده؟
خوبه به نظر من باهاش کار کردم ولی یه مدل دیگه هستک جدید امده اون توپه رفتم خونه مدلشو براتون میزارم اونم دی لینکه عکسشم می زارم من یه تی پی لینکم تو دفترم دارم اونم هیچ مشکلی نداره بهترین چیزش اینه که خودش کانفیگه اندیشرو داره میشه با کانکشن کانکت کرد

Xsis
23-08-2011, 13:07
بوفالو؟؟؟؟؟

soosmar_asl
23-08-2011, 13:42

بوفالووو؟؟؟ :39: اسمش خيلي باحاله
ولي خداييش خوشكله ظاهرش.

darkman.p
23-08-2011, 14:40
بوفالو؟؟؟؟؟
آره فکر کنم ساخت امریکاست یکی از دوستام که تو سخت افزار خیلی وارده بهم گفت وگفت خیلی گرونه:31:

---------- Post added at 03:40 PM ---------- Previous post was at 03:39 PM ----------

خیلی خوشگله تو گوگل بزنید عکسشو ببینید buffalo

zxcvbnm_00
23-08-2011, 14:40
salam b hame
mishe begidسلام
میشه بگید چطور میشه مودم بدون کانکشن به نت وصل کرد که روشن کنم کانکشن نخاد
مودمم تی پی لینکه و تو سی دیش رفتن بین تنضیمات ارور میده که وصل نیس نتورک اینا یادم نیس درس شماره کد هم گرفتم از شرکت دو تا کد مخصوص هر شهر کمکم کنید مرسی

ANALIA2011
23-08-2011, 15:07
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در آخرین اطلاعیه‌ای که درباره نحوه واگذاری اینترنت پرسرعت منتشر کرد، درخصوص فروش حجمی اینترنت به شرکت‌های اینترنتی هشدار داد و از آنها خواست فروش کیلویی اینترنت را متوقف کنند.

به گزارش عصر ارتباط، در حالی که میدان رقابت شرکت‌های ارایه‌‌دهنده اینترنت پرسرعت از قیمت اینترنت به میزان پهنای باند و حجم دانلود ارایه‌شده به مشترکین تغییر کرده است، رگولاتوری مخالف سرسخت فروش حجمی اینترنت به مشترکان است.

شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت پرسرعت باید براساس تعرفه‌های مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات خدمات خود را عرضه کرده و بفروشند و همین تعرفه‌ها را نیز باید پیش از آغاز تبلیغات و عرضه برای تایید و تصویب به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارایه دهند. اما تاکنون این موضوع اتفاق نیفتاده و رگولاتوری را بر آن داشته تا نسبت به ساماندهی این بازار اقدام کند.

تحمیل فروش حجمی اینترنت به مشترکان از سوی شرکت‌های اینترنتی درحالی است که شرکت ارتباطات زیرساخت پهنای باند و حجم ترافیک را با تعرفه یکسان به شرکت‌ها می‌فروشد و همین امر رگولاتوری را بر آن داشته تا آنها را مجاب به حذف فروش حجمی اینترنت کنند.

البته رگولاتوری راه را به روی شرکت‌های اینترنتی نبسته و از آنها خواسته است در صورتی که پیشنهاد یا اعتراضی به این مصوبه کمیسیون دارند، پیشنهادات خود را روی میز رگولاتوری قرار دهند تا پس از بررسی آنها به جمع‌بندی رسیده و مبنایی برای این تعرفه‌ها حتی با وجود محدودیت دانلود در نظر گرفته شود و این بازار نیز قانونمند شود.

آنچه موجب شده رگولاتوری شرکت‌های اینترنتی را از فروش کیلویی اینترنت بازدارد، رعایت حداقل حقوق کاربران در ضریب‌های اشتراک واگذاری اینترنت است زیرا مطابق محاسبات رگولاتوری کاربری که از پهنای 128 کیلوبیت با ضریب اشتراک یک به یک برخوردار است باید امکان حداقل 41 گیگابایت دانلود ماهیانه را داشته باشد و در صورت ضریب اشتراک یک به 10 نیز کاربر باید از حداقل محدودیت 4.1 گیگابایت برخوردار باشد.

اما در این میان شرکت‌هایی هستند که نه‌تنها ضریب اشتراک آنها پا را فراتر از اشتراک 10 نفره گذاشته بلکه حداقل حجم دانلود آنها با تلفیقی از دانلود و آپلود در کنار هم عدد حداقلی و حتی کمتر از آن را تشکیل می‌دهند و امکان دانلود آنها به مراتب کمتر از آن چیزی است که باید در واقعیت انجام شود.

البته اعلام رگولاتوری برای حذف محدودیت دانلود نگرانی‌هایی را نیز برای شرکت‌های pap به دنبال داشته است زیرا در میان کاربران هستند کسانی که در صورت مواجهه با دانلود نامحدود به طرز عجیبی پهنای باندی بیش از استاندارد در نظر گرفته شده استفاده می‌کنند و این اصلا برای اپراتور سرویس‌دهنده مقرون به صرفه نیست و بر همین اساس اعمال محدودیت را در نظر می‌گیرد.

حلقه رقابت تنگ‌تر می‌شود

اختلاف تعرفه‌ای شرکت‌های pap تا کمتر از یک ماه پیش به 10 هزار تومان می‌رسید اما در شرایط فعلی این تفاوت هر روز کم‌رنگ‌تر می‌شود و اگر روند فعلی ادامه داشته باشد این تفاوت باقیمانده نیز از بین می‌رود.

موضوعی که موجب از میان رفتن این میدان رقابت شد، دستورالعمل رگولاتوری بود که طبق آن شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت پرسرعت باید محدودیت حجم دانلود خود را حذف کنند تا مشتریان‌شان در هر ساعتی از روز هر چقدر می‌خواهند امکان دانلود و آپلود داشته باشند.

پیش از این یکی از تفاوت‌های اصلی شرکت‌ها در ارایه خدمات‌شان در سرعت پایه محدودیت حجم دانلود بود و در این میان شرکتی موفق‌تر به نظر می‌رسید که بتواند حجم دانلود بیشتر یا متنوع‌تری را با قیمت مناسب‌تری در اختیار مشترکانش قرار دهد.

این حجم دانلود فروخته‌شده، موضوعی است که در هیچ یک از پروانه‌های صادرشده شرکت‌های pap وجود ندارد و تنها پروانه مجاز به فروش حجمی پروانه اپراتورهای متعلق به وایمکس است.

ترافیک خوب است یا بد

سازمان تنظیم مقررات در جدول جدید اعلام نرخ‌های اینترنت پرسرعت اپراتورهای ارایه‌دهنده این سرویس را موظف کرده هیچ‌گونه محدودیتی در میزان حجم آپلود،‌ دانلود و زمان اتصال در طول دوره ارایه خدمات ایجاد نکنند.

مبنای محاسبه ظرفیت یک خط، حداکثر سرعت دانلود در حالت نرخ اشتراک یک به یک است و اپراتورها برای ارایه این خدمات مطابق مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، مجاز به اشتراک سرویس با نرخ حداکثر یک به 10 خواهند بود. در چنین شرایطی هر شرکتی که اشتراک‌گذاری کمتری داشته باشد می‌تواند قیمت سرویس خود را افزایش دهد.

تعرفه‌ها یکسان اما متفاوت هستند

مقایسه تعرفه‌ شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت با یکدیگر حاکی از آن است که حداقل قیمت ارایه خدمات از سوی آنها برای ارایه پهنای باند 128 کیلوبیت به طور تقریبی هشت هزار و 300 تومان برای ترافیک یک گیگابایت و حداکثر 15 هزار و 347 تومان برای ترافیک 3 گیگابایت است. همین طور حداقل قیمت برای پهنای باند نامحدود 14 هزار و 950 تومان و حداکثر هم 83 هزار تومان است.

شرکت مخابرات ایران نیز که تا چندی پیش به عنوان شرکت دولتی نمی‌توانست به سادگی اقدام به عرضه اینترنت پرسرعت کند هم‌اکنون پهنای باند 128 کیلوبایت را بدون محدودیت دانلود و با اشتراک یک به 10 با تعرفه 9 هزار و 920 تومان عرضه می‌‌کند.

مقایسه قیمت شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت نشان می‌دهد فاصله کمترین تا بیشترین هزینه ارایه خدمات adsl رقمی در حدود هفت هزار تومان است اما ریشه اصلی این تفاوت قیمت به میزان پهنای باند عرضه شده یا تفاوت سرعت دریافت و ارسال مربوط است، به عنوان مثال یک شرکت سرعت 128 کیلوبایت را برای دریافت عرضه می‌کند اما سرعت ارسالش متفاوت است یا مجموع سرعت دانلود و آپلود را با پهنای باند یک گیگابایت ارایه می‌کند که منجر به کاهش هزینه‌ها می‌شود.

foa.neh
23-08-2011, 15:43
دوستان مودم وایرلس میتونه مثلا طبقه همکف نصب بشه بعد دوطبقه بالاتر هم استفاده کنن یا بردشون کمه ؟
تا70 تومن ارزش داره وایرلس؟

hamed_totally
23-08-2011, 16:35
خودت تنهایی این و اثبات کردی یا از کسی کمک گرفتی؟ من که فک میکنم از سر بی پولی این و میگی:31:

خب عزیزم قیمت هاش فرقی نداره که

من خودم خونه از dlink 2520 استفاده می کنم
خیلی هم راضی هستم

hamed_totally
23-08-2011, 16:40
salam b hame
mishe begidسلام
میشه بگید چطور میشه مودم بدون کانکشن به نت وصل کرد که روشن کنم کانکشن نخاد
مودمم تی پی لینکه و تو سی دیش رفتن بین تنضیمات ارور میده که وصل نیس نتورک اینا یادم نیس درس شماره کد هم گرفتم از شرکت دو تا کد مخصوص هر شهر کمکم کنید مرسی

مودم رو وصل کن
بعد از طریق اینترنت اکسپلورر برو به آدرس 192.168.1.1
با یوزر پسورد admin

تو قسمت advanced setup مودم رو کانفیگ کن
فقط یادت باشه vpi / vci رو از شرکت بگیری و مودم رو pppoe کانفیگ کنی

hamed_totally
23-08-2011, 17:00
دوستان مودم وایرلس میتونه مثلا طبقه همکف نصب بشه بعد دوطبقه بالاتر هم استفاده کنن یا بردشون کمه ؟

zyxel رو تست کردم تو یه ساختمون جواب داده

soosmar_asl
23-08-2011, 18:01
آره فکر کنم ساخت امریکاست یکی از دوستام که تو سخت افزار خیلی وارده بهم گفت وگفت خیلی گرونه:31:

---------- Post added at 03:40 PM ---------- Previous post was at 03:39 PM ----------

خیلی خوشگله تو گوگل بزنید عکسشو ببینید buffalo

نه اين و زايكسل هر دو مال تايوانن.

---------- Post added at 07:01 PM ---------- Previous post was at 06:59 PM ----------

زايكسل 3 آنتنه راحت 3 طبقه رو ساپورت ميكنه . بقيه برند ارو تجربه نكردم .

naim697
23-08-2011, 18:21
امروز وضعیت شما چطوره ؟ اندیشه ؟ تایم اوت دارید ؟

adrenalin
23-08-2011, 18:23
وضعیت اندیشه که امروز افتضاحه تام اوت دارم ,به شدت کند هست
دیگه رو اعصابم داره راه میره :2:

naim697
23-08-2011, 18:53
پس سراسری هستش!

foa.neh
23-08-2011, 20:48
اندیشه خط 4

darkman.p
23-08-2011, 23:33
خط 7 باز کردن صفحه عالیه پینگ ثابت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hph7
24-08-2011, 00:54
سلام
به تفاوت سرعت روز و شب من توجه کنید

دو مگ یک ساله مرکز مخابراتی شهدا (خط2)

Xsis
24-08-2011, 11:22
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در آخرین اطلاعیه‌ای که درباره نحوه واگذاری اینترنت پرسرعت منتشر کرد، درخصوص فروش حجمی اینترنت به شرکت‌های اینترنتی هشدار داد و از آنها خواست فروش کیلویی اینترنت را متوقف کنند.

به گزارش عصر ارتباط، در حالی که میدان رقابت شرکت‌های ارایه‌‌دهنده اینترنت پرسرعت از قیمت اینترنت به میزان پهنای باند و حجم دانلود ارایه‌شده به مشترکین تغییر کرده است، رگولاتوری مخالف سرسخت فروش حجمی اینترنت به مشترکان است.

شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت پرسرعت باید براساس تعرفه‌های مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات خدمات خود را عرضه کرده و بفروشند و همین تعرفه‌ها را نیز باید پیش از آغاز تبلیغات و عرضه برای تایید و تصویب به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارایه دهند. اما تاکنون این موضوع اتفاق نیفتاده و رگولاتوری را بر آن داشته تا نسبت به ساماندهی این بازار اقدام کند.

تحمیل فروش حجمی اینترنت به مشترکان از سوی شرکت‌های اینترنتی درحالی است که شرکت ارتباطات زیرساخت پهنای باند و حجم ترافیک را با تعرفه یکسان به شرکت‌ها می‌فروشد و همین امر رگولاتوری را بر آن داشته تا آنها را مجاب به حذف فروش حجمی اینترنت کنند.

البته رگولاتوری راه را به روی شرکت‌های اینترنتی نبسته و از آنها خواسته است در صورتی که پیشنهاد یا اعتراضی به این مصوبه کمیسیون دارند، پیشنهادات خود را روی میز رگولاتوری قرار دهند تا پس از بررسی آنها به جمع‌بندی رسیده و مبنایی برای این تعرفه‌ها حتی با وجود محدودیت دانلود در نظر گرفته شود و این بازار نیز قانونمند شود.

آنچه موجب شده رگولاتوری شرکت‌های اینترنتی را از فروش کیلویی اینترنت بازدارد، رعایت حداقل حقوق کاربران در ضریب‌های اشتراک واگذاری اینترنت است زیرا مطابق محاسبات رگولاتوری کاربری که از پهنای 128 کیلوبیت با ضریب اشتراک یک به یک برخوردار است باید امکان حداقل 41 گیگابایت دانلود ماهیانه را داشته باشد و در صورت ضریب اشتراک یک به 10 نیز کاربر باید از حداقل محدودیت 4.1 گیگابایت برخوردار باشد.

اما در این میان شرکت‌هایی هستند که نه‌تنها ضریب اشتراک آنها پا را فراتر از اشتراک 10 نفره گذاشته بلکه حداقل حجم دانلود آنها با تلفیقی از دانلود و آپلود در کنار هم عدد حداقلی و حتی کمتر از آن را تشکیل می‌دهند و امکان دانلود آنها به مراتب کمتر از آن چیزی است که باید در واقعیت انجام شود.

البته اعلام رگولاتوری برای حذف محدودیت دانلود نگرانی‌هایی را نیز برای شرکت‌های pap به دنبال داشته است زیرا در میان کاربران هستند کسانی که در صورت مواجهه با دانلود نامحدود به طرز عجیبی پهنای باندی بیش از استاندارد در نظر گرفته شده استفاده می‌کنند و این اصلا برای اپراتور سرویس‌دهنده مقرون به صرفه نیست و بر همین اساس اعمال محدودیت را در نظر می‌گیرد.

حلقه رقابت تنگ‌تر می‌شود

اختلاف تعرفه‌ای شرکت‌های pap تا کمتر از یک ماه پیش به 10 هزار تومان می‌رسید اما در شرایط فعلی این تفاوت هر روز کم‌رنگ‌تر می‌شود و اگر روند فعلی ادامه داشته باشد این تفاوت باقیمانده نیز از بین می‌رود.

موضوعی که موجب از میان رفتن این میدان رقابت شد، دستورالعمل رگولاتوری بود که طبق آن شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت پرسرعت باید محدودیت حجم دانلود خود را حذف کنند تا مشتریان‌شان در هر ساعتی از روز هر چقدر می‌خواهند امکان دانلود و آپلود داشته باشند.

پیش از این یکی از تفاوت‌های اصلی شرکت‌ها در ارایه خدمات‌شان در سرعت پایه محدودیت حجم دانلود بود و در این میان شرکتی موفق‌تر به نظر می‌رسید که بتواند حجم دانلود بیشتر یا متنوع‌تری را با قیمت مناسب‌تری در اختیار مشترکانش قرار دهد.

این حجم دانلود فروخته‌شده، موضوعی است که در هیچ یک از پروانه‌های صادرشده شرکت‌های pap وجود ندارد و تنها پروانه مجاز به فروش حجمی پروانه اپراتورهای متعلق به وایمکس است.

ترافیک خوب است یا بد

سازمان تنظیم مقررات در جدول جدید اعلام نرخ‌های اینترنت پرسرعت اپراتورهای ارایه‌دهنده این سرویس را موظف کرده هیچ‌گونه محدودیتی در میزان حجم آپلود،‌ دانلود و زمان اتصال در طول دوره ارایه خدمات ایجاد نکنند.

مبنای محاسبه ظرفیت یک خط، حداکثر سرعت دانلود در حالت نرخ اشتراک یک به یک است و اپراتورها برای ارایه این خدمات مطابق مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، مجاز به اشتراک سرویس با نرخ حداکثر یک به 10 خواهند بود. در چنین شرایطی هر شرکتی که اشتراک‌گذاری کمتری داشته باشد می‌تواند قیمت سرویس خود را افزایش دهد.

تعرفه‌ها یکسان اما متفاوت هستند

مقایسه تعرفه‌ شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت با یکدیگر حاکی از آن است که حداقل قیمت ارایه خدمات از سوی آنها برای ارایه پهنای باند 128 کیلوبیت به طور تقریبی هشت هزار و 300 تومان برای ترافیک یک گیگابایت و حداکثر 15 هزار و 347 تومان برای ترافیک 3 گیگابایت است. همین طور حداقل قیمت برای پهنای باند نامحدود 14 هزار و 950 تومان و حداکثر هم 83 هزار تومان است.

شرکت مخابرات ایران نیز که تا چندی پیش به عنوان شرکت دولتی نمی‌توانست به سادگی اقدام به عرضه اینترنت پرسرعت کند هم‌اکنون پهنای باند 128 کیلوبایت را بدون محدودیت دانلود و با اشتراک یک به 10 با تعرفه 9 هزار و 920 تومان عرضه می‌‌کند.

مقایسه قیمت شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت نشان می‌دهد فاصله کمترین تا بیشترین هزینه ارایه خدمات adsl رقمی در حدود هفت هزار تومان است اما ریشه اصلی این تفاوت قیمت به میزان پهنای باند عرضه شده یا تفاوت سرعت دریافت و ارسال مربوط است، به عنوان مثال یک شرکت سرعت 128 کیلوبایت را برای دریافت عرضه می‌کند اما سرعت ارسالش متفاوت است یا مجموع سرعت دانلود و آپلود را با پهنای باند یک گیگابایت ارایه می‌کند که منجر به کاهش هزینه‌ها می‌شود.
دوست من، این قانون که می گین خیلی وقت هست اما اجرا نمی شه. فکر کنید زنگ بزنیم اندیشه بگیم 128 داریم و سرعت دانلودمون پایینه و بگن شما می تونه سرعتت از 1.6 تا 16 نوسان کنه:18:

soosmar_asl
24-08-2011, 11:25
پس سراسری هستش!

سراسری نیست . من هیچ مشکلی ندارم.

شاتل خط 5

naim697
24-08-2011, 12:38
چرا عزیز دیروز مشکل وجود داشت دو نفر هم تائید کردن ولی تا 9 شب رفع شد .:46: تو این ساعتی که تست زدی همه چی خوب بوده

سراسری نیست . من هیچ مشکلی ندارم.

شاتل خط 5

amir_Legend
24-08-2011, 15:05
سلام
به تفاوت سرعت روز و شب من توجه کنید

دو مگ یک ساله مرکز مخابراتی شهدا (خط2)

چه جالب. چون غیر 2 تا از کاربرای این شرکت که هیچ وقت هیچ مشکلی ندارن بقیه خیلی هم نوسان دارن

minime
24-08-2011, 16:25
بازم رفتیم رو فیبر قزوین , پینگ بالا و خط ناپایدار!
انگار اینها براشون شده تفریح , دایم مسیر عوض کردن و ملت رو عذاب دادن!
آقای زیر ساخت یا هر کی هستی که به فکر سرویس حجمی مردمی و دلت میخواد حق مردم رو از آی اس پی ها بگیری بدی به مردم!! خودسازی رو از خودت شروع کن!

foa.neh
24-08-2011, 18:03
اندیشه خط 4 :2:

قاون یک روز درمیون در حال اجراست :13:
آقا کسی جایی سراغ داره مودم ارزون تر از شرکتا بفروشه؟
مثلا tplink اندیشه رو ارزون تر بده؟

amir_Legend
24-08-2011, 18:14
بازم مسیر تبریز قطعه!!!!! نمیدونم کی اینا کارشون تموم میشه اخه!

Mahiar0
24-08-2011, 18:46
به نظرتون کدوم سرعت برای شرکت در کلاس های مجازی دانشگاه(دانشگاه مجازی شیراز) خوبه؟

darkman.p
24-08-2011, 22:42
مركز
٧.. خوبه
انديشه

adrenalin
24-08-2011, 22:45
به به بازم ما طبق معمول قعطی داریم :2:
امروز فکر کنم بالای 10 بار دی سی شدم :2:
من که دارم واقعا از سرعت لذت میبرم شما چطور :39::34::16::16:

foa.neh
25-08-2011, 02:27
به نظرتون کدوم سرعت برای شرکت در کلاس های مجازی دانشگاه(دانشگاه مجازی شیراز) خوبه؟
دانشگاه مجازی سرعت بالا نمیخواد !مگه اینکه بخوان تصویری درس بدن ،اگه فقط صوتی باشه و نوشتاری چند نفر میشناسم با دیال آپ دارن کار میکنن (البته مجازی دانشگاه قم)و زیاد مشکل ندارن
ولی اگه تصویری باشه باید سرعت بالا بگیری که کم نیاره فکر کنم سرعت 50-60 کیلوبایت نیازه که این سرعتو هر سه شرکت adsl رو سرویس های پایشون میدن دیگه باید هزینه فایده کنی+خدمات ispها رو بسنجی+سوال از خود دانشگاه :10:

مركز
٧.. خوبه
انديشه
بیا !این قزوین فقط رو بعضی خط ها پاشو میزاره :2:

به به بازم ما طبق معمول قعطی داریم :2:
امروز فکر کنم بالای 10 بار دی سی شدم :2:
من که دارم واقعا از سرعت لذت میبرم شما چطور :39::34::16::16:
:27:

hamed_totally
25-08-2011, 07:44
از دست این کابل قزوین
یه زمانی لنگر کشتی بوده الان هم کابل قزوین

مشکل اینجاست که کسی هم جرعت نداره بره درستش کنه

Mahiar0
25-08-2011, 08:14
دانشگاه مجازی سرعت بالا نمیخواد !مگه اینکه بخوان تصویری درس بدن ،اگه فقط صوتی باشه و نوشتاری چند نفر میشناسم با دیال آپ دارن کار میکنن (البته مجازی دانشگاه قم)و زیاد مشکل ندارن
ولی اگه تصویری باشه باید سرعت بالا بگیری که کم نیاره فکر کنم سرعت 50-60 کیلوبایت نیازه که این سرعتو هر سه شرکت adsl رو سرویس های پایشون میدن دیگه باید هزینه فایده کنی+خدمات ispها رو بسنجی+سوال از خود دانشگاه :10:

:27:

کلاس ها تصویری انجا گفت بایدسرعت 70 باشه
منظورت از دیگه باید هزینه فایده کنی چیه؟
الان این 128 تو دانلود 100هم میشه ولی بیشتر روی 40 ثابته
512 چطوره؟

Xsis
25-08-2011, 09:24
از دست این کابل قزوین

دوست من دیگه مرد، اون روزا، ما الان از تبریز رد می شیم نه قزوین D:
زمانی که تبریز می ترکه ما روت می شیم رو قزوین و چون بند ویت قزوین پر می شه پینگ می ره بالای 1000

---------- Post added at 10:20 AM ---------- Previous post was at 10:19 AM ----------

بازم رفتیم رو فیبر قزوین , پینگ بالا و خط ناپایدار!
انگار اینها براشون شده تفریح , دایم مسیر عوض کردن و ملت رو عذاب دادن!
آقای زیر ساخت یا هر کی هستی که به فکر سرویس حجمی مردمی و دلت میخواد حق مردم رو از آی اس پی ها بگیری بدی به مردم!! خودسازی رو از خودت شروع کن!
آخه قضیه اینه که به این می گن بک آپ خودشون و اگر زمانی که یه فیبری قطع می شه نندازن رو مسیر دیگه. کلا باید قطع بمونیم.:13:

---------- Post added at 10:22 AM ---------- Previous post was at 10:20 AM ----------

بازم مسیر تبریز قطعه!!!!! نمیدونم کی اینا کارشون تموم میشه اخه!
عجب امان از این تبریز، اما کلا خیلی بهتر از قزوینه هر چی هست. مگه دارن چیکار می کنن که کارشون تموم نشده هنوز ؟:5:

---------- Post added at 10:24 AM ---------- Previous post was at 10:22 AM ----------

دوست من 256 یا 512 رو بگیری فکر کنم اکی باشه.

darkman.p
25-08-2011, 09:33
همه چی آرومه ......
اندیشه مرکز 7

Mahiar0
25-08-2011, 09:47
از دست این کابل قزوین

الان اره
مرکز6
ولی دیروز عصر نه

hamed_totally
25-08-2011, 12:33
دوست من دیگه مرد، اون روزا، ما الان از تبریز رد می شیم نه قزوین D:
زمانی که تبریز می ترکه ما روت می شیم رو قزوین و چون بند ویت قزوین پر می شه پینگ می ره بالای 1000

.

میدونم خط قزوین مثلا الان بک آپه
ولی تبریز که کلا هر روز قطعه
قزوین هم که یاد آور خاطرات بد گذشته هست

ما موندیم این وسط بدون اینترنت

foa.neh
25-08-2011, 12:56
کلاس ها تصویری انجا گفت بایدسرعت 70 باشه
منظورت از دیگه باید هزینه فایده کنی چیه؟
الان این 128 تو دانلود 100هم میشه ولی بیشتر روی 40 ثابته
512 چطوره؟
اندیشه سرعت 128 با 256 و 512 فرق نداره فقط پولشون بیشتره (محدود) :31:
اندیشه 128 محدود رو رو یک مگ بسته (تو روز) وشب هم 50 یعنی اگه بالای 128 بگیری ضرر کردی مگه اینکه اندیشه بخواد سرعت استاندارد (16 کیلوبایت)بکنه خطهاشو :13:

شاتل تو روز (طبق نظر یک از دوستانم تو مطهری) روز و شب رو 40-50 هست(128 محدود)
اگه سرعت ثابت بالای 120 کیلوبایت میخوای باید بری از شاتل سرویس 2 مگ بگیری بیست و خورده ای ماهیانه پولشه
اندیشه 128 1 گیگ 10 تومنه
باز کاری بود در خدمتم:10:

وضعیت پینگ اندیشه:
خط 4 نامحدود

arashlolos
25-08-2011, 13:15

من tp-link بیسیم دارم 56000 تومن خریدم و برخلاف اون دوستی که میگفت ، سری n هستش بردش به نظر بیشتر از سری g هستش.سری n تی پی لینک از خرداد به بعد وارد رشت شد.(کل رشتو من سرچ کردم!)
الانم 3 ماهه استفاده میکنم هیچ مشکلی پیدا نکرده.و اینم بگم 60 درصد از این سه ماه یسره 24 ساعته روشن بوده واسه دانلود.

arashlolos
25-08-2011, 14:05
اندیشه خط 4 :2:

قاون یک روز درمیون در حال اجراست :13:
آقا کسی جایی سراغ داره مودم ارزون تر از شرکتا بفروشه؟
مثلا tplink اندیشه رو ارزون تر بده؟
لاکانی
نغمه یا مغازه های دوروبریاش.
فرشاد(نزدیک بزرگمهرم) یه سر بزن

foa.neh
25-08-2011, 14:09
لاکانی
نغمه یا مغازه های دوروبریاش.
فرشاد(نزدیک بزرگمهرم) یه سر بزن
عزیز مغازه ها رو که میشناسم :31:

گفتم کسی جایی سراغ داره ارزون بده!یادمه قبلا 22 تومن میدادن td-8811 رو،اونو میخوام:
2 تا مودم td-8811 میخوام:21:

hosseinmavi
25-08-2011, 15:50
انزلی- پارس

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

از اندیشه بهتره

imannami7
25-08-2011, 16:00
دیشب اندیشه قاطی کرده بود، از ساعت 1 صبح تا 6 که سرعت باید روی 50 باشه اومده بود بین 80 تا 100 !
خلاصه بگم دیشب خیلی حال داد، دموی PES 2012 که 1 گیگ بود رو تا ساعت 5 صبح دان کردم از سایت آسان دانلود

V i r u s e r
25-08-2011, 17:09
اینجا رشت است
هم اکنون پس از 4 ساعت قطعی براتون گزارش میدم!

اندیشه خط 3 نامحدود

hosseinmavi
25-08-2011, 17:16
دوستان کمک کنید - این مقدار Snr و crc طبیعیه ؟
بعضی وقتا سرعتم خیلی میاد پایین یعنی مشکل از نویزه ؟

vahidrock2
25-08-2011, 18:25
درود

از دوستان کسی نمیدونه چرا سرعت دانلود شبانه پارس آنلاین اینقدر کاهش پیدا کرده ....

بارها بهشون زنگ هم زدم اما جواب درستی به من نمیدند...

جالبه اول میگفتن مشکل تو بخش قزوین رشت هست و درست میشه بعد که درست نشد دوباره زنگ زدم خودشون هم نمیدونن مشکل از کجاست!!یا شاید هم میدونن و نمیگن!!؟؟؟

به من میگن تهران هم جواب درستی به ما نمیدن!!!جالبه ها اینا خودشون نماینده اونها در رشت هستند اما توسط پشتیبانی تهران پیچونده میشن!!

کسی این کاهش شدید سرعت رو تجربه ایی کرده؟یا اطلاعات درست و حسابی داره ؟ اینها که چیزی به آدم نمیگن....

Xsis
25-08-2011, 19:46
اینجا رشت است

اندیشه خط 3 نامحدود
من 7 بودم اما قطع نبودم.

baran1059
25-08-2011, 20:32
من 7 بودم اما قطع نبودم.

احتمالا شما داشتی از منبع اصلی تغذیه می کردیا :31: :5:

adrenalin
25-08-2011, 20:34
امروز بدک نبود :6::34:
ولی ما که نفهمیدیم که اینا چه خاکی دارن تو سرشون می کنن فقط ملت و الاف کردن یه روز تبریز,یه روز قزوین یه روز لنگر یه روز دیگه خرس می خوره + حمله حیوانات وحشی :دی
بیشترین مشکلاتش اگه خط تبریز داشته باشه ما چون اول از انزلی میاد رد میشه بعد میاد رشت بد بختیش اول واسه ماست
کسی خبر نداره شاتل می خواد انزلی هم بیاد یا نه؟

amir_Legend
26-08-2011, 09:23
اینجا رشت است

اندیشه خط 3 نامحدود

تایید نمیشه مرکز 7 که من باشم مشکلی نداشت اما مرکز 3 رو که شما میگی نمی دونم

amir_Legend
26-08-2011, 09:35
امروز بدک نبود :6::34:
ولی ما که نفهمیدیم که اینا چه خاکی دارن تو سرشون می کنن فقط ملت و الاف کردن یه روز تبریز,یه روز قزوین یه روز لنگر یه روز دیگه خرس می خوره + حمله حیوانات وحشی :دی
بیشترین مشکلاتش اگه خط تبریز داشته باشه ما چون اول از انزلی میاد رد میشه بعد میاد رشت بد بختیش اول واسه ماست
کسی خبر نداره شاتل می خواد انزلی هم بیاد یا نه؟

شاتل هم بیاد خیلی فرقی نمیکنه داداش. غیر از اون 2 تا دوست شاتلیمون که هیچ وقت مشکلی ندارن و وقتی هم مشکل هست پیداشون نمیشه وقتی هم پست میزارن از همدیگه تشکر میکنن بقیه مشکلات مشابه بقیه سرویس دهنده ها رو دارن. مشکل زیر ساختیه . شرکتی که تو لایه access کار نمیکنه به تنهایی نمیتونه کیفیت سرویس رو تضمین کنه اونم وقتی upstream provider فقط یکیه اونم شرکت زیرساخت ایران. ایشالله که رقابت تو بخش زیر ساخت ایجاد بشه و شرکتها هم جنبه رقیب و رقابت رو داشته باشن تا وضعیت بهتر بشه .

baran1059
26-08-2011, 10:07
شاتل هم بیاد خیلی فرقی نمیکنه داداش. غیر از اون 2 تا دوست شاتلیمون که هیچ وقت مشکلی ندارن و وقتی هم مشکل هست پیداشون نمیشه وقتی هم پست میزارن از همدیگه تشکر میکنن بقیه مشکلات مشابه بقیه سرویس دهنده ها رو دارن. مشکل زیر ساختیه . شرکتی که تو لایه access کار نمیکنه به تنهایی نمیتونه کیفیت سرویس رو تضمین کنه اونم وقتی upstream provider فقط یکیه اونم شرکت زیرساخت ایران. ایشالله که رقابت تو بخش زیر ساخت ایجاد بشه و شرکتها هم جنبه رقیب و رقابت رو داشته باشن تا وضعیت بهتر بشه .

دوست عزیز نمی دونم شما چه فکری می کنین ولی من دروغ نمی گم اگه سرویس بد باشه می گم بده اگه هم خوب باشه می گم خوبه ، اگه باورت نمی شه خودت برو یک ماه سرویس شاتل رو بگیر تا متوجه بشی
تازه یکی از همکاراتون نمی دونم کی بود فکر می کرد کارمند شاتلم خواست یه ریموت هم بهش بدم منم موافقت کردم ولی دیگه پیداش نشد روی هم رفته اگه مشکلی هم باشه خیلی از اندیشه کمتره
حداقلش نمی بینم سرویسم هی قطع و وصل بشه لا اقل
نمی دونم شما چرا باورتون نمی شه که سرویستون مزخرف شده :31: :5:

vahidrock2
26-08-2011, 10:57
درود

از دوستان کسی نمیدونه چرا سرعت دانلود شبانه پارس آنلاین اینقدر کاهش پیدا کرده ....

بارها بهشون زنگ هم زدم اما جواب درستی به من نمیدند...

جالبه اول میگفتن مشکل تو بخش قزوین رشت هست و درست میشه بعد که درست نشد دوباره زنگ زدم خودشون هم نمیدونن مشکل از کجاست!!یا شاید هم میدونن و نمیگن!!؟؟؟

به من میگن تهران هم جواب درستی به ما نمیدن!!!جالبه ها اینا خودشون نماینده اونها در رشت هستند اما توسط پشتیبانی تهران پیچونده میشن!!

کسی این کاهش شدید سرعت رو تجربه ایی کرده؟یا اطلاعات درست و حسابی داره ؟ اینها که چیزی به آدم نمیگن....

کسی به این سوال ما جواب نمیده؟؟!!...

کسی چنین چیی رو در پارس آنلاین تجربه نکرده؟؟

amir_Legend
26-08-2011, 11:09
دوست عزیز نمی دونم شما چه فکری می کنین ولی من دروغ نمی گم اگه سرویس بد باشه می گم بده اگه هم خوب باشه می گم خوبه ، اگه باورت نمی شه خودت برو یک ماه سرویس شاتل رو بگیر تا متوجه بشی
تازه یکی از همکاراتون نمی دونم کی بود فکر می کرد کارمند شاتلم خواست یه ریموت هم بهش بدم منم موافقت کردم ولی دیگه پیداش نشد روی هم رفته اگه مشکلی هم باشه خیلی از اندیشه کمتره

همکارام؟ سرویسمون؟
تفکرات جالبی داری عزیزم. ولی کاره سختی نیست تو همین فروم لینک شاتل هست زحمت بکشید بخونید اگه نخوندید:

minime
26-08-2011, 11:22
اینجا رشت است

اندیشه خط 3 نامحدود

با توجه به ساعتی که پست زدی و مدت زمانی که اعلام کردی قطع بودی یعنی از 2 بعدالظهر تا 6 بعدالظهر , حتما خودت مشکلی داشتی چون من مرکز 3 هستم و اینترنت داشتم.

---------- Post added at 11:20 AM ---------- Previous post was at 11:17 AM ----------

شاتلی عزیز من جواب پستتون رو دادم , میتونید چند صفحه برگردید عقب و بخونید.

---------- Post added at 11:22 AM ---------- Previous post was at 11:20 AM ----------

همکارام؟ سرویسمون؟
تفکرات جالبی داری عزیزم. ولی کاره سختی نیست تو همین فروم لینک شاتل هست زحمت بکشید بخونید اگه نخوندید:

ممنون از جواب منطقیتون

wolfman_741
26-08-2011, 11:25
با توجه به ساعتی که پست زدی و مدت زمانی که اعلام کردی قطع بودی یعنی از 2 بعدالظهر تا 6 بعدالظهر , حتما خودت مشکلی داشتی چون من مرکز 3 هستم و اینترنت داشتم.

نه مشکل از خودش نبوده
منم دیروز قطعی طولانی داشتم(خط 7)
چند تا از دوستام هم قطعی داشتن

امروز صبح هم سرعت اندیشه واقعا افتضاح شده شدید نوسان داره !

پ.ن : سرعت درست شد:31:

128 نامحدود

amir_Legend
26-08-2011, 11:32
نه مشکل از خودش نبوده

امروز صبح هم سرعت اندیشه واقعا افتضاح شده !

128 نامحدود

منم 7 هستم ولی قطع نبودم چه ساعتی مشکل داشتی؟ پشتیبانی چی گفت؟
خطتو trace کردی؟

minime
26-08-2011, 11:34
نه مشکل از خودش نبوده

امروز صبح هم سرعت اندیشه واقعا افتضاح شده شدید نوسان داره !

پ.ن : سرعت درست شد:31:

128 نامحدود

در مورد قطعی و یا هرگونه اختلال در سرعت , با توجه به شروع روزهای بارونی به همه دوستان پیشنهاد میکنم حتما و حتما سیمهای تلفن خودشون رو خارج از خونه و تا محل اولین پست تلفن کوچه یا خیابونشون چک کنن که وصله پینه نخورده باشه یا درب پست تلفونشون باز نباشه که رده بارون بهش بخوره , اگه هر کدوم از این موارد رو دیدن با خرابی مخابرات تماس بگیرن که مشکل برطرف بشه , اینو با سالها تجربه دیال آپ و نویز و بارون بهتون پیشنهاد میکنم , بسیار بسیار رو سرعت و کیفیت خطتون تاثیر داره.

wolfman_741
26-08-2011, 11:38
منم 7 هستم ولی قطع نبودم چه ساعتی مشکل داشتی؟ پشتیبانی چی گفت؟
خطتو trace کردی؟
درست نمیدونم چه ساعتی بود چون خودم خونه نبودم داداشم گفت که نت قطع شده هیچ کودوم از این کار ها رو انجام نداد !

در مورد پشتیبانی هم بهتره این پستم رو بخونی ماله چند روزه پیشه

---------- Post added at 10:08 AM ---------- Previous post was at 10:07 AM ----------

من نامحدودم خط 7
سریع هم پستم رو ویرایش کرده بودم نوشتم که سرعت درست شد !

foa.neh
26-08-2011, 13:56
اندیشه خط 4
از دیشب تا حالا خط مشکل نداره (خدا شانس بده):31:

baran1059
26-08-2011, 14:27
همکارام؟ سرویسمون؟

والا من که مشکلی ندارم ، گور بابای شاتل ، شماها دارین خودتونو می کشین ، نگا کنین ببینین من تاحالا چند تا پست گذاشتم شماها چقد گذاشتین همین که اوضاع سرویستون بهم می ریزه چند نفری میاین تابلو حمایت می کنین ، راستی یادم رفت بگم بر اساس آخرین اطلاعات مرکز کنترل اینترنت ایران شاتل با تفاوت زیاد بهترین سرویس دهنده ایرانه همه هم می گن ، تازه جایزه هم گرفته ، برو سایتش ببین البته اگه فیلترش نکرده باشین ، اونوقت باید با چیز پی ان بری برای سرویس دهنده ای که تو کل ایران سرویس می ده همیشه ازین نظرات هست من که نمی گن خیلی خوبه می گم بهتره همین ، مطمئنا اونم یه سری معایب واسه خودش داره سرعتش یه خورده کمتره ولی ساعت رایگانش 3 ساعت از اندیشه بیشتره دوست من قیمت 128 نامحدودشم بیشتره می خوای بازم بگم کیف کنی

baran1059
26-08-2011, 14:41
اینم پینگ من جهت خالی نبودن عریضه

adrenalin
26-08-2011, 16:35

من کاری ندارم کی داره بهم سرویس میده واسه من پایداری مهمه و سرعت
سرعت هم سرعت بالا نمی خوام :31: همین سرعت خودشون باشه واسمون کافیه (فقط پایدار):20:

---------- Post added at 05:35 PM ---------- Previous post was at 05:35 PM ----------

انزلی- پارس

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

از اندیشه بهتره

داداش خط چندی ؟ 3 یا 4

soosmar_asl
27-08-2011, 03:02
دیروز هیچ قطعی ای نداشتم. قطعی به هیچ وجه سراسری نبود. اگه گفتن سراسری بوده جمیعا سر کارید!

---------- Post added at 04:01 AM ---------- Previous post was at 03:59 AM ----------

این هم لینک مربوط به پستهای دوست شاتلیمون
اصلا قصد جو سازی یا تشویش اذهان عمومی رو ندارم , واسه شفاف سازی عرض میکنم
کلا 10 دقیقه وقت میگیره! فقط خط اول همه پستهای دوستمون رو بخونیم همه چی دستمون میاد :دی

خودت چرا انقدر سنگ اندیشه رو به سینه میزنی؟ اندیشه ماله بابا ته؟

---------- Post added at 04:02 AM ---------- Previous post was at 04:01 AM ----------

اینم پینگ من جهت خالی نبودن عریضه

شما گویا زیر دیش نشستی رفیق نه؟؟؟؟؟؟!

Xsis
27-08-2011, 07:27
احتمالا شما داشتی از منبع اصلی تغذیه می کردیا :31: :5:
منبع اصلی؟
واجب قربت ان اننلاه. نئوز و بلاح

---------- Post added at 08:27 AM ---------- Previous post was at 08:22 AM ----------

شاتل تو طهران کاملا موفق هست و تایید می شه و من خودم هم تو طهران از طرف داری شاتل هستم.

darkman.p
27-08-2011, 10:06
:8:همه چی آرومه

adrenalin
27-08-2011, 10:43
از دیشب تاحالا اندیشه پدر مارو در اورده:3:
دیشب یه 2 ساعتی کلا دیتا نداشت از امروز صبح هم که همش این لینک ADSL قطع میشه
اخه این چه وضعش :4:

Mahiar0
27-08-2011, 12:33
این به نظرتون خوبه
d-link 2740 u
قیمتش الان چنده؟

الان این رو من گرفتم
d-link 2740 u
حل شد
دارم استفاده میکنم

foa.neh
27-08-2011, 12:51
:8:همه چی آرومه

از دیشب تاحالا اندیشه پدر مارو در اورده:3:
دیشب یه 2 ساعتی کلا دیتا نداشت از امروز صبح هم که همش این لینک ADSL قطع میشه
اخه این چه وضعش :4:
:18:

خط4 دو روز آرومه
دوستان خطتون رو بگید

Xsis
27-08-2011, 13:36
الان این رو من گرفتم
d-link 2740 u
نصبش چطوریه؟
192.168.1.1 میزنم میره توش
با لن وصل میشه اول یکسری تنظیمات انجام دادم بعدش دیگه الان توی این صفحه نمیره چی باید کرد؟ لن میزنه لیمیل کنارش مثلث زرد است
چی باید کرد
اندیشه هستم
با مودم خودم که راحت وصل میشم
این چطوری تنظیماتش؟
گام به گام
وایرلس چطور؟
نه جالب نیست. شما چه قدر پول این مودم را رو دادین؟

Xsis
27-08-2011, 14:04
کسی می دونه اسپید V P N چرا اینقدر پایین اومده ؟

adrenalin
27-08-2011, 14:48
:18:

خط4 دو روز آرومه
دوستان خطتون رو بگید

من رشت نیستم
انزلی هستم

Mahiar0
27-08-2011, 15:17
نه جالب نیست. شما چه قدر پول این مودم را رو دادین؟

65تومان
نصب شد
هر چند وایرلسش کار نکردم
بلوتوث ندارم

TimeWarp
27-08-2011, 15:26

تایید مشه . :41:فکر کنم کلیه . چون بنده تو gprs ایرانسلم تست کردم ولی اونجا هم پایین بود . :2:حدودا از سه شنبه هفته قبل سرعتش اومده پایین . :19:قبل از اون خوب بود .

Angel Of Darkness
27-08-2011, 15:40
تایید مشه . :41:فکر کنم کلیه . چون بنده تو gprs ایرانسلم تست کردم ولی اونجا هم پایین بود . :2:حدودا از سه شنبه هفته قبل سرعتش اومده پایین . :19:قبل از اون خوب بود .

تایید میشه به شدت سرعت چیز پی ان پایین اومده

behnam_gunner
27-08-2011, 16:10
بچه ها من سرعت دانلودم از 120 رسیده به 45 (سرعت دانلود در روز )

128 - 1گیگ - مرکز 8

شما این مشکل رو ندارید ؟

subwaygo
27-08-2011, 18:39
اگر وضع به همین منوال ادامه داشته باشه وی پی ن فروشا باید برن کشک شون بسابن.
با vpn از fileserve ، دانلود میکنم سرعت به 10 - 11 میرسه ، بدون vpn هم که فیلتره. قبلا با vpn به 140 میرسید.
بقیه سنتر ها رو هم چک کردم با این وضع بیچاره میشیم. سرعت دانلود با vpn نهایتا میشه 15-20 و بدون اون به 100 و بیشتر میرسه.

راه حل موقتی که پیدا کردم اینه کسایی که vpn شون از sstp پشتیبانی میکنه ، فعلا باید از این پروتوکل استفاده کنند تا لاقل
بتونن 40 کیلو بایت رو دانلود کنن.

بابا یعنی یه فیسبوک مزخرف و 10 دقیقه طول میده که باز کنه.
بدبخت شدیم رفت.

به هر حال جمهوری اسلامی کار خودشو کرد.

soosmar_asl
28-08-2011, 00:51
تایید میشه به شدت سرعت چیز پی ان پایین اومده

تایید میکنم! احساس میکنم بی چاره شدیم !:31:

subwaygo
28-08-2011, 01:40
متاسفانه خبر دار شدم مشکل تو کل ایران وجود داره.

وای نکنه راهی پیدا کردن که پورتشون رو ببندن.
بچه ها همه کلافه ان.
بعضی میگن به خاطر زد و خردی که بابت دریاچه ارومیه تو تبریز بوده فعلا این
مشکلات و به وجود آوردن. خدا کنه همین باشه و دوباره درست شه
وگرنه ملت بدبخت میشن. باید دوباره بریم سراغ onspeed و ultrasurf و... اونم برای پیج باز کردن.

برای دانلود نمیدونم چی کنم؟
بابا من شبی 1/5 گیگ دانلود میکردم.

VDeveloper
28-08-2011, 03:02
مخابرات تعداد زیادی از پورت های PPTP رو بسته. اگر از پروتکل های دیگه ارتباطی استفاده کنید، مشکلی ندارند. البته این بستن ظاهرا موقتی هست، و به احتمال زیاد ظرف چند روز آینده برطرف بشه.

VDeveloper
28-08-2011, 03:46
دوستان کمک کنید - این مقدار Snr و crc طبیعیه ؟
بعضی وقتا سرعتم خیلی میاد پایین یعنی مشکل از نویزه ؟
SNR شما خیلی خوب نیست، ولی در اون حدی هم نیست که بخوایم بگیم مشکل کاهش سرعت شما لزوما از SNR هست. SNR شما اگر زیر 6 باشه، معمولا موجب قطع و وصل اتصال میشه، و براتون مشکل ایجاد میکنه. هر چی از 6 بالاتر باشه، بهتر. البته دقت کنید که مقدار SNR در طول شبانه روز متغیر هست، و عوامل متعدد محیطی روی مقدار آن تاثیر میذارند.

در خطوط ایران با توجه به اینکه پهنای باند نامحدود یا با محدودیت کم به کاربر داده نمیشه، معمولا پارامترهای خط بالاتر از حد مورد نیاز اتصال خریداری شده هستند. مثلا در همین مورد شما، SNR شما بالا نیست، ولی در حدی هست که مودم شما به طور تئوریک میتونه با همین وضعیت سرعتی در حدود 5 مگابیت را تامین کنه.

در هر حال، با توجه مقدار Power و Line Attenuation خط شما، مقدار SNR شما میبایست بیشتر از مقدار فعلی می بود. من با پارامترهایی تقریبا مشابه پارامترهای خط شما، SNR هایی بین 12 تا 19 دسیبل دیدم. در ساعات مختلف روز بررسی کنید که آیا پایین ترین مقدار SNR شما همینقدر هست، یا از این هم پایین تر میاد؟

با این SNR، با توجه به اینکه Power و Attenuation ظاهرا مشکل خاصی ندارند، احتمال این هست که جایی در مسیر نویز داشته باشید، که موجب کاهش SNR شما شده.

sumwin
28-08-2011, 04:02
مخابرات تعداد زیادی از پورت های PPTP رو بسته. اگر از پروتکل های دیگه ارتباطی استفاده کنید، مشکلی ندارند. البته این بستن ظاهرا موقتی هست، و به احتمال زیاد ظرف چند روز آینده برطرف بشه.

نخیر دوست عزیز. با پروتوکل l2tp هم چک شد. مشکل پا بر جاست.

hamed_totally
28-08-2011, 07:30
مشکل چیز پی ان ها رو می گن از مخابراته
دلایل زیادی براش دارن
شاید مسائلی که تو ارومیه هست یا راهپیمایی روز قدس
ولی بعید می دونم دائمی باشه

تصور کن اگه همیشه اینطوری بمونه چه بلایی سرمون میاد:41:

اون وقت مجبوریم فقط و فقط بیایم p30world :13:

بابا درک کنین ما رو ما معتادیم به فیس بوک
باید هر روز بریم تزریق کنیم

subwaygo
28-08-2011, 07:51
فعلا مشکل برطرف شده.
تو شهر های دیگه هم برطرف شده.حالا باید دید موقته یا نه.

reza_3722
28-08-2011, 11:49
فکر نمیکردم با این اوضاع خراب اندیشه تو این ماه بتونم رکورد دانلودم رو بزنم
امشب شارژم تموم میشه با 114G دانلود 13.5G آپلود

راستش هفته پیش واسه 4 روز سرعتم رو 140 بود (با VPN) منم نامردی نکردم یکسره سیستمو روشن گذاشتم واسه دانلود :31:

256 نامحدود - خط 2

jabarsink2000
28-08-2011, 12:26
فعلا که اندیشه مشکل باگ نرم افزار خودش را حل کرد و دیروز ورژن جدید crm را اپلود کردن هنوز مشکل زیاد داره و دیتابیس قبل را هنوز اپلود نکردن و فعلا افرادی که دارای تخفیف هستن و تو این چند روز باید تمدید کنن این ماه بدون تخفیف شارژ کنند تا ماه دیگر تا تو این چند روز دیتابیس قدیم اپلود بشه.
با تشکر.
هادی

minime
28-08-2011, 12:51
این مطلب رو پیدا کردم از همین تاپیک که بسیار مفیده
به دوباره خوندنش میارزه

نه عزیز
دیشب ظاهرا خط مشکلی داشت
همه مراکز مشکل کندی داشتن
اندیشه هم مشکل کندی داشت
شاتلیها هم مشکل کندی داشتن
من از پارسی ها هم پرسیدم اونا هم مشکل داشتن

راجع به پینگ قبلا توضیح دادم
فرض کنید میخوایید برید تهران
1 مسیر اینجوریه که برید قزوین بعد برید تهران
1 مسیر اینجوریه که برید چالوس بعد برید تهران
1 مسیر اینجوریه که برید اردبیل بعد برید اتوبان تبریز-تهران بعد زنجان بعد تهران
و ....

برای رسیدن به تهران بهترین مسیر برای کسی که تو رشته قزوینه اما برای کسی که تو رامسره مسیره چالوسه

حالا فرض کنید میخوایید برید تبریز
ایندفعه ممکنه برای کسی که تو رشته مسیر اردبیل-تبریز مسیر بهتری باشه ولی کسی که تو رامسره مسیر چالوس تهران اتوبان تهران-تبریز رو ترجیح بده

اینترنت هم همینطوریه
ایران از چند مسیر به اینترنت متصله
مثلا فیبر ترکیه
فیبر جاسک فجیره
و....
هر کدوم از فیبر ها از یک مسیر به بقیه جاهای دنیا وصلن. یک فیبر ممکنه از نظر شما برای رسیدن به بعضی سایتها خوب باشه و برای رسیدن به بعضی سایتها بد
ولی ممکنه همین فیبر از نظر یکی دیگه خیلی هم خوب باشه

حالا شرکت زیرساخت این وسط چیکارست؟
هر کدوم از این مسیرها یک ظرفیت ترانزیتی دارن اینجوری نیست که بشه همه مشترکها رو روی یک مسیر گذاشت.
فرضا کنید ترافیک 1/4 کشور رو میذارن رو هر کدوم از 4 مسیر خروجی کشور
حالا فرض کنید بیشتر کسایی که روی مسیر 1 هستن با هم شروع کنن به دانلود خب چی میشه مسیر پر میشه و خط کند میشه
اینجاست که شرکت زیرساخت مثل پلیس که ترافیک رو تنظیم میکنه میاد ترافیک رو جابجا میکنه
میگه مثل ip های این شرکت از این مسیر برن ip های اون شرکت از اون مسیر برن
حالا اگه یکی از فیبرهای کشور قطع شه بازم همین اتفاق تکرار میشه

حالا این چه ربطی به پینگ خوب یا بد داره؟
وقتی شما مثلا google رو پینگ میکنید اگه از مسیر ترکیه بهش مصل شید پینگ پایینه ولی اگه از مسیره ستگاپور بهش وصل شید میبینید پینگ بالاست اما
مساله اینه که هیچ شرکتی هیچ دخل و تصرفی در اینکه از کدوم مسیر ترافیکش به سمت google بره نداره
ممکنه امروز شرکت زیرساخت بخاطر شکل ترافیک بیاد مثلا اندیشه رو بزاره رو مسیر 1 و پارس رو بذاره رو 2
فردا ببینه نه ترافیک بالانس نیست یک خط پره یک خط خالی بیاد اندیشه رو بزاره رو 2 پارس رو بزاره رو 1
بقیه شرکتها هم همینطور

توزیع ترافیک و مدیریت پهنای باند موقتیه و دائمی نیست. یعنی اگه پینگت تا google خوبه معلوم نیست که 2 دقیقه دیگه هم خوب باشه چون ممکنه شرکت زیرساخت مسیر ترافیک سرویس دهنده شما رو عوض کنه

خب پس کی سرویس دهنده تقصیر داره؟
اگه سرویس دهنده شما ترانزیت داخل شرکتیش پر بشه و باعث بشه شما قبل از اینکه ترافیکت از شرکت بره بیرون پینگت بره بالا این عیب محسوب میشه
اما اگه خارج از شرکت اتفاقی برای ترافیکت میفته میتونی اعتراض کنی اما نه به سرویس دهندت بلکه به مخابرات و شرکت زیرساخت

توضیح دادن BGP و روتینگهای بین الملل برای غیر فنی ها واقعا سخته دیگه اینو همینجوری در همین حد ازم قبول کنید

wolfman_741
28-08-2011, 13:01
آدرس CRM تغییر کرده ؟؟

برای من باز نمیشه

Mr.vAhiD.DI
28-08-2011, 13:15
نه، کلاً مشکل داره... اندیشه اصلاً این چند روز معلوم نیست چش شده! توی این چند سال اولین بار میبینم اینطوری شده... من یادمه قبلاً اینطوری نبود... یادش بخیر.... :41:

jabarsink2000
28-08-2011, 13:17
آدرس CRM تغییر کرده ؟؟

برای من باز نمیشه
فعلا که اندیشه مشکل باگ نرم افزار خودش را حل کرد و دیروز ورژن جدید crm را اپلود کردن هنوز مشکل زیاد داره و دیتابیس قبل را هنوز اپلود نکردن و فعلا افرادی که دارای تخفیف هستن و تو این چند روز باید تمدید کنن این ماه بدون تخفیف شارژ کنند تا ماه دیگر تا تو این چند روز دیتابیس قدیم اپلود بشه.
(اکنون هم در حال کار بر روی این قسمت هستن برای همین باز نمیشه)
با تشکر.
هادی

hamed_totally
28-08-2011, 14:03
آدرس جدید crm برای کاربرهای شهرهای مختلف تغییر کرده
هرکی با اسم شهر خودش باید وارد بشه
مثلا لاهیجانی ها به آدرس lahijan.askiran.com
رشتی ها به آدرس rasht.askiran.com
لنگرودی ها به آدرس langroud.askiran.com
و...

arashlolos
28-08-2011, 14:48
آقا اين انديشه واقعا ميلياردره!
رفتم فومن از نمايندگيش نت بگيرم ديدم 5 نفر دارن ثبت نام ميكنند!!!
فقط امروز!!!!
ضمن اينكه يه رقيبم داره تو فومن(البرز)
من كه هنگ كردم
تازه تو فومن ده هزار ميگيره

jabarsink2000
28-08-2011, 15:12
آدرس جدید crm برای کاربرهای شهرهای مختلف تغییر کرده
هرکی با اسم شهر خودش باید وارد بشه
مثلا لاهیجانی ها به آدرس lahijan.askiran.com
رشتی ها به آدرس rasht.askiran.com
لنگرودی ها به آدرس langroud.askiran.com
و...
تمام ادرس ها به صورت لیست در زمان ورود به crm نمایش داده می شود.
که شما می توانید به راحتی شهر خودتان را انتخا و وارد شوید .
با تشکر.
هادی

foa.neh
28-08-2011, 16:25
اندیشه خط4 پوکید:

VDeveloper
28-08-2011, 16:52
نخیر دوست عزیز. با پروتوکل l2tp هم چک شد. مشکل پا بر جاست.
با چند سرویس دهنده مختلف l2tp مشکلی نداشت. شما خدماتی که سرویس دهنده بهتون میده، شامل l2tp هست؟ یا اینکه فقط تنظیمات را تغییر دادید؟ من با l2tp مشکلی نداشتم و ندارم.

در هر حال، همانطور که گفتم، این مشکل رو مخابرات به طور عمد بوجود آورده، و ظاهرا موقتی هست.

V i r u s e r
28-08-2011, 17:39
با چند سرویس دهنده مختلف l2tp مشکلی نداشت. شما خدماتی که سرویس دهنده بهتون میده، شامل l2tp هست؟ یا اینکه فقط تنظیمات را تغییر دادید؟ من با l2tp مشکلی نداشتم و ندارم.

در هر حال، همانطور که گفتم، این مشکل رو مخابرات به طور عمد بوجود آورده، و ظاهرا موقتی هست.
سلام
من خودم سرویس دهندم :31: هیچ کدوم از 3 تا پورت درست کار نمی کنن!
SSTP L2TP PPTP

اندیشه خط4 پوکید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]برای کوچک کردن تصویر اینجا رو کلیک کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تایید میشه
خط 3 512 محدود

subwaygo
28-08-2011, 17:50

بله دوست عزیز. هم l2tp و هم sstp .
صبح زود ساعت 9 صبح مشکل حل شد ولی الان دوباره اکثرا تو کشور مشکل دارن.

Xsis
28-08-2011, 20:20
سلام
من خودم سرویس دهندم :31: هیچ کدوم از 3 تا پورت درست کار نمی کنن!
SSTP L2TP PPTP

تایید میشه
خط 3 512 محدود
شما سرویس دهنده هستی ؟D:
یعنی یه شرکتی مثل شاتل و اندیشه هستی ؟:31:

---------- Post added at 09:18 PM ---------- Previous post was at 09:17 PM ----------

شما اینا رو از کجا می دونین ؟:18:شما مخابراتی هستین؟

---------- Post added at 09:20 PM ---------- Previous post was at 09:18 PM ----------

با تشکر.
هادی
مگه بگ داشت سی آر ام؟
عجب اطلاعاتی شما داریا شیطون :31:کارمند اونجایی؟
آخه از کجا می دونی دیتابیس رو هنوز آپ نکردن ؟

armin_punisher6
28-08-2011, 20:57
بچه ها من دیگه خسته شدم.خونه جدید اومدیم خطش pcm هست.حدود 1 ماهه اقدام کردم ولی هنوز درست نکردن.کسی این مشکل رو داشت قبلا؟

Xsis
28-08-2011, 21:10
بچه ها من دیگه خسته شدم.خونه جدید اومدیم خطش pcm هست.حدود 1 ماهه اقدام کردم ولی هنوز درست نکردن.کسی این مشکل رو داشت قبلا؟
بله همین الان پسر عموی من هم همین مشکل رو داره باید فاتحه رو بخونه مگر اینکه تو خود مخابرات بتونی آنایی چیزی پیدا کنی.

foa.neh
28-08-2011, 21:15
خدا صبرت بده :31:

منم مشکل داشتم کارمنده مگیفت درخواست بنویس بزار تو نوبت بررسی بشه،الان دو ساله داره بررسی میکنه :27:
رفتم سبزه میدان پیش رئیسشون گفت اگه راه داشته باشه میگم حل کنن،بعد 5 روز حل شد :21:
ولی این بسیتگی به چند مسئله داره:
اول اینکه اگه خط آزاد داشه باشن راحت واست جابج میکنن
دوم اگه کسی تو آپارتمانتون خطش pcm نباشه میتونی با اصرار به مخابرات بگی اون پیره adsl
نیموخاد بیاد خط هامونو جابج کن باهم :31:
سوم اینکه اگه نه خط آزاد باشه نه تو همسایه ها آزاد باشه باید صبر کنی تا کابل کشی که اون هر 60 سال یکبار اتفاق میوفته :2:
یکی از دوستان واسه همین pcm میخواد خونشونو بفرشون برن جای دیگه :19: