PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اینترنت استان گیلان

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97

foa.neh
31-05-2010, 16:37
به سلامتی رفتم ثبت نام کردم
الان من یه یوزر ،پسور،مودم tp-linkدارم
البته تازه ثبت نام کردم و هنوز فعال نشده ولی میخوام برا نصبش راهنماییم کنید یا آدرس تاپیک آموزشی رو بزارید،ممنون
قابل ذکره که فعلا هیچ چیزه دیگه ای به من ندادن یعنی برا تنظیم مودم اطلاعات خاصی نمیخواد؟؟

V i r u s e r
31-05-2010, 16:48
البته تازه ثبت نام کردم و هنوز فعال نشده ولی میخوام برا نصبش راهنماییم کنید یا آدرس تاپیک آموزشی رو بزارید،ممنون
قابل ذکره که فعلا هیچ چیزه دیگه ای به من ندادن یعنی برا تنظیم مودم اطلاعات خاصی نمیخواد؟؟
اگه اندیشه ای که خیچ کاری نمی خواد بکنی مودمو وصل کن به اسپلیتر، کامپیوتر و برق بعد یه کانکشن بساز و صبر کن تا چراغ ADSL مودمت روشن شه
بعد می تونی وصل شی اینترنت

دوستان سرعت منم خیلی کمه، 30 استانداردش کردن اینگاری (با اینکه 128 استفاده می کنم ولی خطم با 256 فعال شده و از اونم استفاده می کنم که سیستم اکانتینگ پارس دال اورده! :31:)
کلی دانلود داشتما تو این 15 روز درست میشه یا باید برم به فکر ماه بعد؟

foa.neh
31-05-2010, 17:01
ممنون از راهمنایی
یعنی vpi/vci که تو دفترچه راهنما نوشته هم نمیخواد
برا اتصال از کابل شبکه استفاده کنم یا usb و همچنینbridge , pppoe کدوم؟

bios2bb
31-05-2010, 17:04

اتفاقا میخواد... کشک نیست که... روتر ADSL ها... :21:

foa.neh
31-05-2010, 17:09
خوب دقیقا چی میخواد تا بگیرم:
تو دفترچه همراه مودم نوشته vpi/vci و encapsulation رو میخواد
ولی نگفتید با چه نوع اتصالی مودمو به pc وصل کنم (من یدونه از این وایرلسای usbهم دارم که بعدا میخوام adsl رو باهاش شر کنم)
با تشکر

mtx891
31-05-2010, 17:16
ممنون از راهمنایی
خودتو خیلی درگیر نکن تو همین تالار جواب همه سوالات هست یه هفته طول میکشه چراغت ثابت بشه منم مثل خودت هیچی نمیدونستم توضیحات دوستان رو بخونی متوجه میشی فقط چون هنوز مراحل اداری کامل نشده نمیتونی به اینتر نت وصل شی اون دفترچرم بنداز دور یه اموزش که از همین تارار دانلود کردم برات با لینک مستقیم میزارم کارت راه میوفته

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برات کم حجمشم کردم که با دایلاپ دردسر نکشی:31:

bios2bb
31-05-2010, 17:29
ممنون از راهمنایی

کابل شبکه دردسرش کمتره ولی من خودم از USB استفاده میکنم چون پورت شبکم درگیره... :27:
مودم رو هم رو حالت PPPoE یا NAT تنظیم کنی بهتره. چون هم پایداری خط رو افزایش میده و هم اگه کارایی میکنی که به IP آدرس مربوط میشه، تا موقعی که مودم رو خاموش روشن نکردی، میتونی حالشو ببری. خودمونی بخوام بگم میشه همون IP Static خودمون...
از اصطلاحاتی که به کار بردین بنظر میرسه که میدونید چطور میشه مودم رو کانفیگ کرد... مگه اینکه منظورتون از تنظیمات چیز دیگه باشه؟!
البته اینم متذکر بشم که در اندیشه VPI=8 و VCI=35 اما در پارس وی VPI=0 و VCI=59.

مودم TP-Link هم که اگه اون 30 تومنی رو گرفته باشین، بهتون پیشنهاد میکنم پسش بدین چون صوت میکشه... :18: و جاش ASUS AM602 یا اگر از وسایل بی سیم استفاده میکنید، 604 بگیرید (البته اگر بتونید مارک Symphony که قبلا پارس آنلاین ارائه میداد و کپ ASUS و فقط جای ASUS نوشته Symphony و بعضی ها فکر میکردند که تقلبیه، که اینطور نیست رو گیر بیارید، نور علی نور میشه چون splitter داخلی داره و تلفن رو به پشت مودم وصل میکنید که حتی اگه مودم خاموشم باشه شما میتونید از تلفن استفاده کنید و دیگه نیازی نیست که دو رشته سیم آویزون که splitter سنگینش کرده و چیز یقوری در میاد رو استفاده کنید). اگر هم جنس امریکایی دوست دارید NETGEAR DG834 و یا وایرلسش NETGEAR DG834Gv5 رو بگیرید. تمام این مدل هایی که گفتم رو میتونید در سایت asus.com و netgear.com ببینید. قیمتاشونم مناسبه بین 60 تا 90 تومن... مثل بقیه مودم ها... :27:

البته اگر مثل من دانلودر حرفه ای هستید :21:، پیشنهاد میکنم که ASUS RT-N13U رو بگیرید که اصلا یچیز دیوانه ایه... خیلی توضیح نمیدم:
1.جای اینکه PC رو روشن بزارین فقط Router رو روشن میزارین و یه فلش مموری یا هارد اکسترنال بهش وصل میکنید. تفاوت مصرف برقو خودتون حساب کنید... :27: مخصوصا با این طرح هدفمند کردن یارانه ها... :21:
2. در ماه حداقل 150 ساعت کمتر از کامپیوتر استفده میکنید که 20% طول عمر PC تون رو افزایش میده...

البته یکی از مودم های با سیم بالا رو هم باید بگیرید... :11:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم لینکش تو سایت سازنده:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینم تاپیکش تو فروم خودمون:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگرم manual کانفیگ مودم رو خواستید، بگید تا بزارم... :27:

foa.neh
31-05-2010, 17:39
با تشکر فراوان از راهنمایی دوستان و از این که وقت میزارید خیلی ممنونم
من تو ADSL تازه کارم و فعلا همین مودمی که گرفتم دیگه پس نمیگرین زیاد مهم هم نیست حالا یه مدت کار میکنم فوقش یکی دیگه میگیرم
فعلا باید صبر کنم تا خط وصل بشه (چند روز دیگه)
یاعلی

birak
31-05-2010, 18:46
...

ای کاش اینترنت مخابرات استان گیلان راه بیفته تا اینا بدونن رقابت یعنی چی ........

به نظر می یاد اون PAP های اصلی با هم تبانی کردن سرعت شاتل تهران هم همون 32 هست (از دوستان شنیدم)
به هر حال دارن گند می زنن به هر چی اینترنته
من هم امیدوار بودم با اومدن مخابرات رقابت بیشتر بشه و شرکتای بومی لااقل قیمتاشون یه دفعه بشکنه... اما بدیبختی اینجاست که سرویس مخابرات اصلا چنگی به دل نمیزنه مثل سرویس وایمکس ایرانسل همه شاکی هستن ... سرعت 128 زیر 16 کیلو بایته و هیچ کس هم تو تهران درست حسابی پاسخگو نیست ... به نظرم با این وضع و اوضا اگه نیان بهتره !!! چون به جای رقابت واسه شرکتای بومی بد آموزی دارن ! :13: می ترسم باعث بشن همین نیمه کیفیتی که داریم از بین بره و فقط خاطرش باقی بمونه ! :41:
البته خیلی خوبه که همه مردم رو مجبور کنن یکی دو ماه اجباری از مخابرات سرویس بگیرن !!! اونوقت قدر سرعت تشویقی ( که در اصل غیر قانونی هست ) رو حسابی میدونن ! همش هم غر نمیزنن چرا 2 شبه سرعت از 20 بیشتر نمیشه ! :46:
در مورد گند زدن به کل اینترنت کاملا موافقم ! :21: باید مدال طلای جهانی بهشون بدن چون از نظر سرعت طبق تست سایت speednet ایران جزو چند تا کشور آخر دنیا بعد از عراق قرار گرفته !!! اونم با سرعت متوسط حدود 500 کیلو بیت ... فکر میکنم سرعتای همین چند تا ISP خودمون رو اگه حساب نمیکردن میانگین سرعت زیر 64 میشد !! بازم دم شمالیا گرم که آبروداری کردن با این سرعتای تشویقی باعث شدن میانگین کشور یه کم بالا بره !!!

...اولا 10 تومن... میتونی خودتم نصب کنی... ولی پارس در هر دو صورت میگیره... کلاس بالاست دیگه... :40:
اقا دمت گرم... زودتر میگفی... حالا کی درست میشه؟ نشه میریم پارس ویا... :27:

از کی تا حالا گرفتن زورکی پول راه اندازی نشانه کلاس بالا شده ؟! :18: اتفاقا شرکتی که اجباری این پول رو نمیگیره نشون میده یه قدم کوچولو به سمت احترام به انتخاب مشتری و رعایت حقوقشون نزدیک تر شده .
شرکت محترم "گیلانت" 15 تومن پول راه اندازی میگیره ! پس از همه با کلاس تره ؟! :46:
راستی .. اول تابستون طبق قول مردونه ای که در حضور همه دادی چه اندیشه بهتر بشه چه نشه میری پارس . هیچ اما و اگری قابل قبول نیست !

T I G E R
31-05-2010, 18:53
اصلا ICP یک چیز من دراوردیه فکر کنم... :41: تو اینترنت که اینتور میگه...

خوب دوست عزیز حالا میشه کلا تعریف کنید وظایف و تفاوت های این اصطلاحات چیه؟

Internet Service Provider
Internet Connection Provider
Private Access Provider

نگاه کن دوست عزیز این رده بندی شرکت های مربوط به اینترنت در ایران

1- مخابرات (نقش خدا رو بازی میکنه و هر بلایی سر بقیه میتونه بیاره)

2- PAP ( وظیفه تامین پهنای باند کشور رو بعهده دارند ولی از زمانیکه مخابرات دخالت کرده و اجازه افزایش پهنای باند رو به PAP ها نمیده اونها رو دچار مشکل کرد)
در حال حاضر PAP ها ADSL و اینترنت پر سرعت برای کاربران کل کشور تامین میکنند (جدیدا مخابرات هم وارد عمل شده )

3- ICP که مخفف Internet Center Provider هستش که پهنای باند و برخی انکانات دیگر رو روی وب ارائه میدن
این شرکت ها پهنای باند موردنیار رو خودشون بصورت مستقل تامین میکنند و البته برخلاف PAP ها بصورت جامع نیستند بلکه محدود و یا منطقه ای هستند
در حال حاضر اکثر ICP های ایران (که البته محدودند) خودشون ISP هستند یعنی به ارئه خدمات اینترنتی در سطح کاربران می پردازند

4- ISP که به شرکت هایی گفته میشه که خدمات اینترنتی در سطح کاربران رو انجام میدن
ISP برای اینکه پهنای باند خودش رو تامین کنه یا باید از مخابرات پهنای باند بگیره یا از یه شرکت ICP در استان یا شهر خودش
چون خودش نمی تونه بصورت مستقل پهنای باند تامین کنه (برخلاف ICP ) بهمین خاطر یه درجه از ICP پایین تره
البته اگه ISP بخواد خدمات Adsl ارئه کنند باید نمایندگی یه PAP رو بگیرند

در حال حاضر شرایط برای ICP ها خوب نیست چون منهای شرایط سختی که برای گرفتنش هستش ؛
با توجه به تصمیمات مخابرات عملا اینگونه شرکت ها زیان دهی میکنند
قبلا اندیشه پهنای باندش رو خودش تامین میکرد
بعد که اومد در بخش ADSL و خواست بصورت وسیع کار کنه تصمیم گرفت با PAP عصر انتقال داده ها همکاری کنه و نمایندگیش رو بگیره

birak
31-05-2010, 18:54
...
دوستان سرعت منم خیلی کمه، 30 استانداردش کردن اینگاری (با اینکه 128 استفاده می کنم ولی خطم با 256 فعال شده و از اونم استفاده می کنم که سیستم اکانتینگ پارس دال اورده! :31:)
کلی دانلود داشتما تو این 15 روز درست میشه یا باید برم به فکر ماه بعد؟
دیدی گفتم نرم افزارشون قاطی کرده ؟! داشتی حق بقیه رو هاپولی میکردی بلاخره مچت رو گرفتن ! :46:
هر چی تا حالا مفتی دانلود کردی نوش جونت ! ولی من بعید میدونم برا اشتراک نامحدود دوباره شیر فلکه سرعت رو برات باز کنن بخصوص وقتی به یه اکانت که اینطوری قاطی می کنه حساس بشن بعیده دوباره این اتفاق تکرار بشه! فکر کنم از هر 1253 نفر فقط 1 نفر همچین شانسی بیاره که شما آوردی ... پس میتونی با خاطرات خوش اون دوران همیشه کامت رو شیرین نگه داری ! :46:

birak
31-05-2010, 19:20
نگاه کن دوست عزیز این رده بندی شرکت های مربوط به اینترنت در ایران
1- مخابرات (نقش خدا رو بازی میکنه و هر بلایی سر بقیه میتونه بیاره)
2- PAP ...
3- ICP ...
4- ISP ...
در حال حاضر شرایط برای ICP ها خوب نیست چون منهای شرایط سختی که برای گرفتنش هستش ؛
با توجه به تصمیمات مخابرات عملا اینگونه شرکت ها زیان دهی میکنند
قبلا اندیشه پهنای باندش رو خودش تامین میکرد
بعد که اومد در بخش ADSL و خواست بصورت وسیع کار کنه تصمیم گرفت با PAP عصر انتقال داده ها همکاری کنه و نمایندگیش رو بگیره
ممنون بایت توضیحات خوبتون .
فقط 2 تا نکته رو اضافه کنم ...
1) نه تنها الان شرایط برا ICP ها خوب نیست بلکه خوب یادمه همون چند سال پیش هم که شرایط بهتر بود بازهم این شرکتا ناچار بودن با سپردن وثیقه های کلان و بعد از کلی سنگ اندازی مخابرات بلاخره موفق به گرفتن این مجوز بشن ... تا جایی که خودم میدونم حداقل 2 تا شرکت تو رشت بود که دنبال این مجوز رفت .. یکی همین اندیشه که آخرش موفق شد و یکی هم یه شرکت خصوصی مال دوستم بود که خیلی از مراحل رو طی کرد اما بخاطر همین شرایط سخت ترجیح داد دورش رو خط بکشه. پس گرفتن این مجوز هم خیلی مشکل بوده و این مجوز چیزی بود که در سطح کل کشور و بعد از سخت گیری خیلی زیاد به تعداد بسیار محدود برا بعضی شرکتا از جمله اندیشه سبز صادر شدو چیزی هم نبود که به قول بعضی دوستان صرفا با پارتی بازی به دست بیاد !!

2) اون زمان که مخابرات اینقدر شرکتا رو تحت فشار قرار نداده بود اندیشه نه تنها بخشی از پهنای باندش رو خودش تامین میکرد بلکه تجهیزات و پهنای باند بعضی ISP های کوچکتر تو همین رشت رو تامین میکرد . یه نمونه شرکت "گیلان سیستم" بود که اول خیابان معلم ( از سمت خیابان سعدی ) دفتر داشت و خودم هم یه دوره مشترک سرویس دایل آپش بودم ... بعدش دیدن نمیصرفه کلا رفتن تو کار فروش سخت افزار و تجهیزاتشون رو هم به اندیشه دادن و فکر میکنم هنوز دفتر فروش سخت افزارشون فعال باشه.

SASAN_6822
31-05-2010, 22:04
کارمندای اندیشه دور هم جمعاً:10:

10 گیگ در دو هفته تمام شد با اینکه اشتراک سه ماه دارم ولی از الان اینترنت قطع شد :31: باید به فکر نامحدود بود با سرعت 15 که به 15 هم فکر نکنم برسه! پارسی وی سرویس نامحدود 60000 ، اندیشه 40000 چقدر اختلاف دارند!:5:

دوستانی که اندیشه نامحدود دارن سرعت چطوره؟

bios2bb
31-05-2010, 22:50
با تشکر فراوان از راهنمایی دوستان و از این که وقت میزارید خیلی ممنونم
من تو ADSL تازه کارم و فعلا همین مودمی که گرفتم دیگه پس نمیگرین زیاد مهم هم نیست حالا یه مدت کار میکنم فوقش یکی دیگه میگیرم
فعلا باید صبر کنم تا خط وصل بشه (چند روز دیگه)
یاعلی

بابا عوض میکنن مثل چی... AM604 رو خودشون دارن... برو بگو اینو میخوام با اون عوض کنم. سیم ثانیه...

پارس وی که اینطوریه... :21:

bios2bb
31-05-2010, 23:15
اقا شرمنده کسی شماره مازیار (کامپیوتر شبکه) تو لاکانی بقل کافی نت کاندید (یادش بخیر :21:...) رو داره؟ وقت ندارم برم بیرون گفتم کسی اینجا اگه تونست واسمون جور کنه، دمش گرم... :10:

bios2bb
31-05-2010, 23:31
اقا این RT-N13U عجب چیز خوفیه... :18: :18: تو کفشم اصلا... نتونستم بخوابم امروز بعد از ظهر... :19:
اینم راهنمای کاربرش:

karkan
01-06-2010, 00:25
سرعت وحشتناک پایینه...3 کیلوبایت پر سکند......:5::5: مثل اینکه باید برم بخوابم..شب خوش...:11:

این دستگاهی که بالا گفتی چیه؟اینقدر سرعت پایینه نمیتونم راهنماش رو دان کنم...:31:

راستی بچه ها واسه تابستون قرار ملاقات حضوری نمیزارین؟؟؟؟:11:(همگی)

bios2bb
01-06-2010, 00:32
سرعت وحشتناک پایینه...3 کیلوبایت پر سکند......:5::5: مثل اینکه باید برم بخوابم..شب خوش...:11:

این دستگاهی که بالا گفتی چیه؟اینقدر سرعت پایینه نمیتونم راهنماش رو دان کنم...:31:

راستی واسه تابستون قرار ملاقات حضوری نمیزاریم؟؟؟؟:11:

دختری؟؟؟؟!!! :wub:

karkan
01-06-2010, 00:46
نه حاجی.:31:....پسرم...چه عاجی:31:...(شوخی کردما)..

دخترا رو چه به اینترنت و ای دی اس ال آخه...برن "افسانه افسونگرگر"شون رو نگاه کنن...:5:

الان بقیه میان ما رو میزنن...(بحث متفرقه)

bios2bb
01-06-2010, 07:25
نه حاجی.:31:....پسرم...چه عاجی:31:...(شوخی کردما)..

دخترا رو چه به اینترنت و ای دی اس ال آخه...برن "افسانه افسونگرگر"شون رو نگاه کنن...:5:

الان بقیه میان ما رو میزنن...(بحث متفرقه)

:16:..........

V i r u s e r
01-06-2010, 09:00
اتفاقا میخواد... کشک نیست که... روتر ADSL ها... :21:
چرا گیج می کنی بچه رو
در ضمن بریج خیـــــــــــــلی بهتر از PPPoE هست به این دلیل که همه پورت ها به راحتی Forward می شن و همه تنظیمات دست خودتونه منم اگه مجبور نبودم اینترنتم رو چند نفری استفاده کنم 100% بریج می کردم
چون الان شدیدا مشکل MTU دارم و اصلا نمی تونم بازی کنم (Games for windows LIVE) تنها مشکل بریج اینه که IP دائما در حال تغییره و کاریش نمیشه کرد
در مورد تنظیمات مودم هم اگه ایشون بخوان از روش بریج استفاده کنن به صورت دیفالت روی مودم تنظیم شده
میگی نه برو تنظیمات مودمتو دیفالت کن تست کن

p0w3rfu7
01-06-2010, 10:11
سلام دوستان
امروز صبح که شروع به دانلود کردم نمی دونم چرا بهد از چند دقیقه سرعت صفر میشه و بعد یه دفعه ای دیسکانکت میشه. یعنی مشکل از اندیشه است؟ بهشون زنگ بزنم؟

mtx891
01-06-2010, 10:32
سلام دوستان
امروز صبح که شروع به دانلود کردم نمی دونم چرا بهد از چند دقیقه سرعت صفر میشه و بعد یه دفعه ای دیسکانکت میشه. یعنی مشکل از اندیشه است؟ بهشون زنگ بزنم؟
مال منم اینجوری شد دوس داری زنگ بزن اما میپیچوننت
زنگ هم نزنی خودش درست میشه
سرعت دیشب فاجعه بود

از ساعت 1 تا 1.20 سرعتی داشتم که نگو بدون نوسان صاف 180
سر 1.20 دی سی شد بعد دیگه بیا و ببین:41:
---------
قرارو پایم(جمعیت adsl داران رشت:31:)

IYIostafa
01-06-2010, 10:38
سلام بچه ها. الان دو روزه که سرعت خط ای دی اس ال م (پارس آنلاین) پایین اومده. 256 نامحدود که حدود 9 ماهی سرعت دانلودش بالای 190 کیلوبیت بود الان دو روزه که روی 30 و 40 دور میزنه و سرعت باز شدن صفحات خیل پایین اومده. این مورد برای کس دیگه ای هم پیش اومده (خط 2) ؟؟

mehdihamed
01-06-2010, 13:13
مال منم اینجوری شد دوس داری زنگ بزن اما میپیچوننت
زنگ هم نزنی خودش درست میشه
سرعت دیشب فاجعه بود

از ساعت 1 تا 1.20 سرعتی داشتم که نگو بدون نوسان صاف 180
سر 1.20 دی سی شد بعد دیگه بیا و ببین:41:
---------
قرارو پایم(جمعیت adsl داران رشت:31:)

دیشب حجم دانلودم تموم شده بود نمیتونستم چیزی دانلود کنم :31:
با ملاقات حضوری تو تابستون موافقم :10:

mtx891
01-06-2010, 13:58
سلام بچه ها. الان دو روزه که سرعت خط ای دی اس ال م (پارس آنلاین) پایین اومده. 256 نامحدود که حدود 9 ماهی سرعت دانلودش بالای 190 کیلوبیت بود الان دو روزه که روی 30 و 40 دور میزنه و سرعت باز شدن صفحات خیل پایین اومده. این مورد برای کس دیگه ای هم پیش اومده (خط 2) ؟؟
یه 2 روز تحمل کن ببین بقیه چی میکشن:5:
شوخی کردم من خط 2 هستم اما پارس ندارم
راجب چیزی که گفتی مطمعنی؟9ماه تو خط 2...!!!!؟؟؟
اگه اینجوریه پاشم بیام پارس

birak
01-06-2010, 16:09
... پارسی وی سرویس نامحدود 60000 ، اندیشه 40000 چقدر اختلاف دارند!:5:
دوستانی که اندیشه نامحدود دارن سرعت چطوره؟
اگه می خوای بابت سرعت بیشتر نامحدود بیای اندیشه بهتره نیای. همونجا بمون. چون سرعت نامحدود تو همه شرکتا استاندارده .. البته 128 استاندارد باید حدود 16 کیلو بایت باشه اما تو اندیشه بین 18 تا 20 کیلو بایته و فکر می کنم شرکتای دیگه رشت هم همینطور باشن یعنی 3-4 کیلو بایت بیشتر میدن که حالشو ببری ! :46: تو خیلی شهرای دیگه این خبرا نیست و سرعت 128 بین 14 تا 16 هست .
اما اگه به خاطر 20 تومن ارزونتر می خوای بیای اندیشه ... بازم میگم نیا ... اون 20 تومن پول کلاس بالاتره به قول دوستان ! :46: کی از کلاس بالاتر بدش میاد ؟؟؟!!! :5:

سلام بچه ها. الان دو روزه که سرعت خط ای دی اس ال م (پارس آنلاین) پایین اومده. 256 نامحدود که حدود 9 ماهی سرعت دانلودش بالای 190 کیلوبیت بود الان دو روزه که روی 30 و 40 دور میزنه و سرعت باز شدن صفحات خیلی پایین اومده. این مورد برای کس دیگه ای هم پیش اومده (خط 2) ؟؟

نگران نباش دوست عزیز
ما هم یه زمانی سرعتمون بالای 200 بود ! الانم روزا همیشه بالای 100-150 هست تنها گله دوستان بابت سرعت شبانه هست .
اما اگه 24 ساعته شبانه روز سرعتت بین 30 تا 40 هست یعنی دارن بهت سرعت استاندارد 256 رو میدن ( 32 کیلو بایت ) و از سرعت تشویقی خبری نیست . ممکنه بعد چند روز دوباره سرعتتون بالا بره . یه وقت شما هم فوری پا نشی بیای اندیشه ! فقط میشه گفت : طاقت بیار رفیق !!! ما هر دو ...... :46:

birak
01-06-2010, 16:18
دیشب حجم دانلودم تموم شده بود نمیتونستم چیزی دانلود کنم :31:

چه خوب !! :46::21:
فکر کنم کم کم داره این اتفاق خوشایند واسه همه ماها میوفته و دیگه چیز به درد بخوری واسه دانلود کردن پیدا نمیشه ! چه بهتر ! لا اقل بجای اینکه هر شب 20 تا فایل تو لیست انتظار دانلود باشه هر شب فوقش یه فایل 700 مگی دانلود میکنی سرعت شبانه هم کمتر افت می کنه! در هر صورت تب دانلود کم کم فروکش کنه خیلی خوبه . چه از رو ناچاری با تموم شدن حجم باشه ! چه اینکه دیگه فایل به درد بخوری واسه دانلود باقی نمونده باشه ! جفتش ثواب داره. اگه هم بعضی شبا دانلود رو بیخیال شین و اسوده بخوابین باز هم چه بهتر. هر شب که نباید دانلود کرد ! البته به خودم هم گفتما ! من ضرب المثل "مرگ خوبه واسه همسایه" رو اصلا قبول ندارم! واقعا دلم میخواد همه سرعت نور داشته باشن چون حق مسلم همه ماست. لیست دانلود خودم هم دیگه مثل روزای اول طولانی نیست ! :46::5:

kavehmech
01-06-2010, 18:06
فکر کنم کم کم داره این اتفاق خوشایند واسه همه ماها میوفته و دیگه چیز به درد بخوری واسه دانلود کردن پیدا نمیشه ! چه بهتر ! لا اقل بجای اینکه هر شب 20 تا فایل تو لیست انتظار دانلود باشه هر شب فوقش یه فایل 700 مگی دانلود میکنی سرعت شبانه هم کمتر افت می کنه! در هر صورت تب دانلود کم کم فروکش کنه خیلی خوبه . چه از رو ناچاری با تموم شدن حجم باشه ! چه اینکه دیگه فایل به درد بخوری واسه دانلود باقی نمونده باشه ! جفتش ثواب داره. اگه هم بعضی شبا دانلود رو بیخیال شین و اسوده بخوابین باز هم چه بهتر. هر شب که نباید دانلود کرد ! البته به خودم هم گفتما ! من ضرب المثل "مرگ خوبه واسه همسایه" رو اصلا قبول ندارم! واقعا دلم میخواد همه سرعت نور داشته باشن چون حق مسلم همه ماست. لیست دانلود خودم هم دیگه مثل روزای اول طولانی نیست ! :46::5:

لینک کم اوردین در خدمتیم!
یه چند کیلومتری صف تو idm دارم!
تازه فقط رپیده.اگه hotfile هم داشتم که دیگه هیچ!

bios2bb
01-06-2010, 18:35

بپر بیا اندیشه که اینجا سرعت خداست... :27: پارس وی چیه؟؟!!! :2:

---------- Post added at 07:31 PM ---------- Previous post was at 07:30 PM ----------

یه 2 روز تحمل کن ببین بقیه چی میکشن:5:
شوخی کردم من خط 2 هستم اما پارس ندارم
راجب چیزی که گفتی مطمعنی؟9ماه تو خط 2...!!!!؟؟؟
اگه اینجوریه پاشم بیام پارس

شما خون خودتونو کثیف نکنید... من یکی که دلم براتون تنگ میشه... نه بابا 1 ماه اگه بود باور میکردم. میخواد تنش ایجاد کنه... :21:

---------- Post added at 07:35 PM ---------- Previous post was at 07:31 PM ----------

اگه می خوای بابت سرعت بیشتر نامحدود بیای اندیشه بهتره نیای. همونجا بمون. چون سرعت نامحدود تو همه شرکتا استاندارده .. البته 128 استاندارد باید حدود 16 کیلو بایت باشه اما تو اندیشه بین 18 تا 20 کیلو بایته و فکر می کنم شرکتای دیگه رشت هم همینطور باشن یعنی 3-4 کیلو بایت بیشتر میدن که حالشو ببری ! :46: تو خیلی شهرای دیگه این خبرا نیست و سرعت 128 بین 14 تا 16 هست .
اما اگه به خاطر 20 تومن ارزونتر می خوای بیای اندیشه ... بازم میگم نیا ... اون 20 تومن پول کلاس بالاتره به قول دوستان ! :46: کی از کلاس بالاتر بدش میاد ؟؟؟!!! :5:

ولی بیا اندیشه. اینجا سرعتا داره خوب میشه. ایشالا به بالای 300 هم میرسه... :27:

آخ... چرا سقف خونمون اومد پایین؟؟؟!!! :24:

bios2bb
01-06-2010, 18:43
چرا گیج می کنی بچه رو
در ضمن بریج خیـــــــــــــلی بهتر از PPPoE هست به این دلیل که همه پورت ها به راحتی Forward می شن و همه تنظیمات دست خودتونه منم اگه مجبور نبودم اینترنتم رو چند نفری استفاده کنم 100% بریج می کردم
چون الان شدیدا مشکل MTU دارم و اصلا نمی تونم بازی کنم (Games for windows LIVE) تنها مشکل بریج اینه که IP دائما در حال تغییره و کاریش نمیشه کرد
در مورد تنظیمات مودم هم اگه ایشون بخوان از روش بریج استفاده کنن به صورت دیفالت روی مودم تنظیم شده
میگی نه برو تنظیمات مودمتو دیفالت کن تست کن

برای Port Forwarding باید مودم رو حالت NAT باشه وگرنه برنامه تورنت از پورت هایی که روی Main Server های ISP بازند استفاده میکنه، که اونم BT رو میبندند و فقط 80 بازه و چند تا پورت FTP... هم که In use هم هستند...

برای رفع مشکل MTU بیا:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدخوب دیگه... گیریم طرف بخواد با دوستاش Multiplayer بازی کنه و خودش سرور بشه... :13:

لپ تاپ هم اول میگیری توش Windows 7 Home Edition نصبه... :27:

Phonix Live
01-06-2010, 19:27
سرعت 256 چقدر با 128 فرق میکنه ؟

foa.neh
01-06-2010, 19:35
برای Port Forwarding باید مودم رو حالت NAT باشه وگرنه برنامه تورنت از پورت هایی که روی Main Server های ISP بازند استفاده میکنه، که اونم BT رو میبندند و فقط 80 بازه و چند تا پورت FTP... هم که In use هم هستند...

برای رفع مشکل MTU بیا:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدخوب دیگه... گیریم طرف بخواد با دوستاش Multiplayer بازی کنه و خودش سرور بشه... :13:

من دیگه گیجیدم
ببینید دوستان من دانلود میکنم چه تورنت چه غیر اون +میخوام اینرنتو با یه وایرلس usb شر کنم به موبایل و لب تاپ
حالا چی pppoe یا بریج ،NAT و همچنین با usb بهتره یا کابل شبکه (با این استفائه های من)

SASAN_6822
01-06-2010, 19:54
سرعت 256 چقدر با 128 فرق میکنه ؟

من ماه پیش 128 داشتم این ماه هم 256 هیچ فرقی نمیکنه انگاری مخابرات بالا تر از 128 به منازل نمیده! سرعت تشویقی تنها دلخوشی ماست. فکر کنم 512 هم همینطوری باشه! :10:

bios2bb
01-06-2010, 22:22
من دیگه گیجیدم
ببینید دوستان من دانلود میکنم چه تورنت چه غیر اون +میخوام اینرنتو با یه وایرلس usb شر کنم به موبایل و لب تاپ
حالا چی pppoe یا بریج ،NAT و همچنین با usb بهتره یا کابل شبکه (با این استفائه های من)

مودم AM604 میگیری، رو NAT تنظیمش میکنی، تا 8 تا PC رو بصورت Wireless و 4 تا PC رو بصورت Wired پشش میده... به همین راحتی...

birak
01-06-2010, 23:16
من دیگه گیجیدم

1) یک عدد مودم وایرلس میخری . هر مدل یا مارکی که مورد علاقت هست ... از زیر 50 تومن وایرلس
tp link w8901g پیدا میشه تا مدلای asus که خیلی خوبن تاااااااااا مدلای خیلی خیلی خوب سری n از linksys ... اگه هم مدلای بهتر می خوای برو سراغ سری N که از استاندارد جدیدتر وای فای سری N استفاده میکنن و اگه لپ تاپ داری اونم از سری N پشتیبانی میکنه .
2) منظور دوستمون از AM604 همون ASUS AM 604 G بود. این 2 تا از یه خانواده هستن اما اولی مثل همین مودمای معمولی هست که 4 تا پورت LAN داره و قیمتش حدود 44-40 تومنه و دومی علاوه بر 4 تا پورت LAN وایرلس هم داره :

البته این مدل تو بازار یه کمی کمیابه و باید بگردی تا پیدااش کنی چون کمی قدیمی شده و مدلای جدیدتر سری n جاش رو گرفتن ... مثل مدل tp link 8960n که با توجه به قیمت امکانات خیلی خوب و برد خوبی داره و جزو ارزانترین مدلای وایرلس سری n محسوب میشه . ( می تونی تو پیغام خصوصی از آقا jaber سوال کنی از این مدل راضی هست یا نه )
3) وقتی یکی از این مودمها داشته باشی دیگه شر کردن با usb بی معنیه ! این مودما 4 تا پورت lan دارن که اگه بخوای با کابل شبکه میتونی ازشون عین مودم معمولی استفاده کنی . یا از وایرلسشون استفاده کنی که در اون صورت اگه فقط لپ تاپ داری نیازی به خریدن هیچ سخت افزار خاصی نیست چون خودشون آداپتور وایرلس داخلی دارند و برای کامپیوترهای رومیزی یا باید آداپتور بیسیم از نوع PCI بخری یا آداپتور بیسیم USB که شبیه فلش مموری هست اما کمی بزرگتر و اینها هم سری g و n دارند . پس در هر صورت با خرید یکی از این نوع مودمها اصلا سر و کارت با کابل USB نمیوفته !
موفق باشی.

assimi
02-06-2010, 00:37

ماله من هم دلیل داره . کمبود هارد پیدا کردم . فیلما HD هستن تا چند تا میاد باطل میشه . امتحانا را بدم هارد را یه صفایی بدم
سرعت هم توپه زیر استاندارد تر از استاندارد طرفای ۵ اینا

.... الان رفت بالای استاندارد طرفای ۱۶-۲۰

V i r u s e r
02-06-2010, 10:03

برای رفع مشکل MTU بیا:

دوسته من خنگ نیستم که
Port Forwarding منظورم موقه ای بود که هاست میشی کسی هاستتو نمیبینه چون تا وقتی همه ی پورت ها رو رو مودم ست نکنی بقیه هاستو نمیبینن
پس تا وقتی Port Forward نشده دوستش هاست رو نمیبینه
در ضمن یه چیز دیگه که خیلی عصبانم کرد :
ب لحن ارام بخوانید با تشکر:10:

اخه دوست من، من 7 ساله دارم با کامپیوتر سرو کله میزنم می تونم تشخیض بدم MTU از طرف مودم محدود شده یا ویندوز در ضمن DR.tcp خیلی وقته منقرض شده و رو 7 و ویستا کار نمی کنه همه ایرانیا که مثل ایرانیای دیگه تو احد بوق و ویندوز Xp نیستن در ضمن من بلدم چجوری MTU رو از طریق رجیستری SET کنم
الانم MTU از طرف مودم محدود شده به 1287 یعنی اگه 13 بایت دیگه بیشتر بود Games for Windows LIVE کار میکرد فقط 13 بایت
در ضمن لازم نکرده اموزش تنظیم کردن MTU تو مودم رو بزاری خوم بلدم ولی چون 4 نفر دارن از اینترنت استفاده می کنن MTU بالاتر از این نمیره (چه ربطی داشت اصلا؟؟:18:)
ممنون از همکاری تون :41::10:

bios2bb
02-06-2010, 10:33
1. چقد منفی گرا هستید! :10: من کی همچین جسارتی کردم؟؟!!! :18: پس با این حساب اقای birak که لطف میکنن و عرایض بنده رو اصلاح میکنن، در اصل دارن به ما فحش میدن دیگه...؟؟!! :13:
2. 9 سال... :21:
3. کسییم نخواست بزاره... :20: چون من همچین مشکلی برام پیش نیومده تاحالا ولی اگه پیش میومد و تو شرایط شما بودم 3 سوت تو ashiyane.org یا همینجا یا دیگه بهتر از تو فروم های انگلیسی (اخه من خوره انگلیسیم :21:) کلکشو میکندم... :27:

V i r u s e r
02-06-2010, 10:49
1. چقد منفی گرا هستید! :10: من کی همچین جسارتی کردم؟؟!!! :18: پس با این حساب اقای birak که لطف میکنن و عرایض بنده رو اصلاح میکنن، در اصل دارن به ما فحش میدن دیگه...؟؟!! :13:
2. 9 سال... :21:
3. کسییم نخواست بزاره... :20: چون من همچین مشکلی برام پیش نیومده تاحالا ولی اگه پیش میومد و تو شرایط شما بودم 3 سوت تو ashiyane.org یا همینجا یا دیگه بهتر از تو فروم های انگلیسی (اخه من خوره انگلیسیم :21:) کلکشو میکندم... :27:
کی فحش داد :31:
2. عجب در عوض من 4 سال اطلاعاتم از تو بیشتره (شوخی):31:
3. شرمنده
درضمن من الان 3 ماهه تو فروم های خارجی دارم می گردم (فکر ردی فقط خودت خوره ی اینگلیسیی؟ :46:)

mmiladd
02-06-2010, 11:08
دوستان اطلاعات ردُ بدل کنن ؛ نه الفاظ.....

jabarsink2000
02-06-2010, 16:49
من دیگه گیجیدم
دوست عزیز اگر مودم وایرلس خواستی وهمون طور کهbraik گفت tp-linkر td-8960n عالی هم اکسس پوینت هست هم رویتر وهم وایرلس 4پورت lanهم داره تا 14 تا وایرلس راحت ساپورت میکنه قیمت هم بستگی داره 85تا95 با گارانتی های مختلف (حتما فرادانش بخر).اگر سوالی داشتی در خدمت هستم.
با تشکر.
هادی

bios2bb
02-06-2010, 17:01
چقدر یقوره... شبیه رادیو های زمان جنگ جهانی دوم میمونه که روی مین های ضد نفر نصبش کرده باشن... :13:

birak
02-06-2010, 17:19
چقدر یقوره... شبیه رادیو های زمان جنگ جهانی دوم میمونه که روی مین های ضد نفر نصبش کرده باشن... :13:
آره tp-link ها قیافه ندارن اما سری n این مارک در عین حال که کیفیت و برد قابل قبولی داره تو محدوده زیر 90 تومن هم یکی از بهترین انتخابهاست . من خودم کیفیت عالی محصولات asus رو می پسندم اما این مدل tp-link در مقایسه با asus am604g از نظر برد و کارایی بالاتره . اگه بخوایم عادلانه مقایسه کنیم باید این رو با سری n از asus مقایسه کنیم که اون هم قیمت بالاتری داره .
کلا آدم هر چقدر پول بده آش میخوره ! اگه بحث قیمت نباشه من سری N محصولات linksys رو به همه اینا ترجیح میدم . اما باید دید با این مودم وایرلس می خواین چه کاربردی داشته باشین . برا استفاده خانگی به نظرم هزینه بالاتر از 100 تومن برای مودم نیازی نیست ! با همین قیمت حدود 90 تومن هم آخرین تکنولوژی wi-fi رو بدست میارید هم کارایی کاملا راضی کننده تو استفاده خانگی با برد مناسب .
قیافه مودم هم اهمیت زیادی نداره چون آدم که نمیخواد صبح تا شب بشینه مودم رو نگاه کنه ! :34: فکر کنم کسی که مودم وایرلس رو یه بار ست میکنه میذارتش کنج اتاق بعدش هم ماه به ماه اصلا گذرش سمت مودم نمیوفته !
اگه هم میخواد با دیدن مودم همیشه لذت ببره میتونه حدود 140 تومن یه دونه linksys wag160n بخره هم کارایی عالی هم ظاهر زیبا هم ...... :5:

jabarsink2000
02-06-2010, 17:20
ارزش بردش داره .دوستان هم به خاطر ظاهر نمی خواهن کارایی می خوان .اگر شما این دستگاه را از نزدیک ببینید این حرف نمیزنید با اون مارک TP-LINKروش که تو تاریکی برق میزنه دوست دارید اون همیشه روبه روی چشم شما باشه .
برد مودم وایرلس سریN باید150 متر تو فضای باز باشه اما من با اینکه مودم در فضای کاملا بسته است خودم تو حیاط میرم که فاصله ان 300 متر است سیگنال باز روی عالی و خوب است .
بزرگیش هم به خاطر 2 انتن بودن ان هم هست.
اگر دوست داشته باشید با مودم های هم سطح خودش یک بحث کاملا تخصصی میزارم که بدونید با این قیمت TP-LINK 8960N یعنی چی.

jabarsink2000
02-06-2010, 17:39
من دیگه گیجیدم

به شما میتونم یک مودم سری N از شرکت LINKSYSهم معرفی کنم قیمت:75000تومان
WAG-120N
اما از نظر برد و سرعت انتقال داده ها TP-LINKیک سر گردن بالا تر هست.

bios2bb
02-06-2010, 18:17
ارزش بردش داره .دوستان هم به خاطر ظاهر نمی خواهن کارایی می خوان .اگر شما این دستگاه را از نزدیک ببینید این حرف نمیزنید با اون مارک TP-LINKروش که تو تاریکی برق میزنه دوست دارید اون همیشه روبه روی چشم شما باشه .
برد مودم وایرلس سریN باید150 متر تو فضای باز باشه اما من با اینکه مودم در فضای کاملا بسته است خودم تو حیاط میرم که فاصله ان 300 متر است سیگنال باز روی عالی و خوب است .
بزرگیش هم به خاطر 2 انتن بودن ان هم هست.
اگر دوست داشته باشید با مودم های هم سطح خودش یک بحث کاملا تخصصی میزارم که بدونید با این قیمت TP-LINK 8960N یعنی چی.

خودم میدونم... 2 تا انتن بر هم نهی سازنده میکنند، دامنه موج افزایش میکنه...

bios2bb
02-06-2010, 19:48
اقا کسی هست MAC Address ی که تو accounting.askiran.com نشون میده با اونی که تو ipconfig -all نشون میده، با اونی که پشت مودم نوشته فرق کنه؟؟؟!!! یعنی کلا این 3 تا با هم فرق کنن؟؟؟ البته دو کاراکتر اولشون فرق کنه، و بقیه یکی باشن... :18: :19:

assimi
02-06-2010, 20:09
خودم میدونم... 2 تا انتن بر هم نهی سازنده میکنند، دامنه موج افزایش میکنه...

درسای فیزیک پیش را خوب خوندیا :27:

MESI08
02-06-2010, 20:37
سلام دوستان یکی میشه لطف کنه یه روش برای کانکت شدن با لن بگه
طوری که دیگه نیاز به usb نباشه

bios2bb
02-06-2010, 21:18
سلام دوستان یکی میشه لطف کنه یه روش برای کانکت شدن با لن بگه
طوری که دیگه نیاز به usb نباشه

کابل LAN رو یسرشو وصل میکنی به مودم، سر دیگشس به پورت LAN کامپیوتر. تنظیماتی که رو USB Adapter ت هست رو رو Local Area Connection تنظیم میکنی... همین... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

karkan
03-06-2010, 00:26
از ساعت 1 تا 1:12 ADSL قطع بود..اما حالا درست شده و دوباره برگشته به روزهای خوب...سرعت از 130-140 پایین تر نمیاد..بر عکس چند شب پیش که از 20 بالاتر نمیرفت........

karkan
03-06-2010, 00:37

mehdihamed
03-06-2010, 01:06
تائید میشه 15 دقیقه قطع بود ولی الان بعد از چند شب که سرعت پایین بود بالا رفته

jabarsink2000
03-06-2010, 07:45
سرعت عالی:31:
اندیشه سبز خزر128 خطوط 727.:40:
سرعت بین 130 تا 150 با لینک مستقیم.:21:
تورنت 120.:10:

foa.neh
03-06-2010, 09:01
دوستان مثل اینکه منظورمو خوب نرسوندم
من یه وایرلس usb رو 2 ساله که دارم و باهاش اینترت رو شر میکردم و دیگه نمیخوام مودم جدید بخرم +مودم tplink8811 رو هم خود شرکت داده خلاص!!!!
یاعلی

mtx891
03-06-2010, 09:36
سرعت بالای شما به این خاطره که تمام دیشب (حد اقا تا ساعت 5 که چک کردم)
اینترنت برخی مراکز و حتی شهر های دیگه قطع بود
روزهای خوبی در کار نیست شرمنده

V i r u s e r
03-06-2010, 09:49
به نظر میاد پارس داره به نامحدودا سرعت استامدارد میده :41::37:
حیف شد تازه داشتم حال میکردمالبته بازم بد نیست به 128 سرعت 30 میده که ماله 256ه
البته شاید بخاطر 256 قبلیم باشه که هنوز دارمش ولی ازش استده نمی کنم :)

MESI08
03-06-2010, 10:11
کابل LAN رو یسرشو وصل میکنی به مودم، سر دیگشس به پورت LAN کامپیوتر. تنظیماتی که رو USB Adapter ت هست رو رو Local Area Connection تنظیم میکنی... همین... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ببخشید منظورتون از usb adapter همونیه که به به برق وصل میشه؟
راستی برای تنظیم Local Area Connection باید برم کجا؟

Dj_aghamajid
03-06-2010, 10:16
سرعت دیشب خوب بود ولی معلوم شد که کاهش سرعت لینک مستقیم ناشی از تراکم کاربر در شب نیست بلکه به عوامل دیگه ای مربوطه! از جمله .....:28:
شما چجوری سرعت دیشب رو توجیح میکنید؟:3:
مگه میشه یه شب سرعت 10 باشه و فرداییش 150!:16:
پس یا کار ISP یا مخابرات و یا لنگر

wolfman_741
03-06-2010, 10:22
دیشب بعد از مدت ها چند تا فایل گزاشتم برای دانلود
200 مگ بیشتر دانلود نشد :41:
شما ها تا ساعت 6 دانلود کردین ؟؟؟

armin_punisher6
03-06-2010, 10:34
آره.دیشب افتضاح بود.منم حدود 300 mb دانلود کردم.

bios2bb
03-06-2010, 12:15
راستی برای تنظیم Local Area Connection باید برم کجا؟

karkan
03-06-2010, 12:23
دیشب بعد از مدت ها چند تا فایل گزاشتم برای دانلود
200 مگ بیشتر دانلود نشد :41:
شما ها تا ساعت 6 دانلود کردین ؟؟؟

دیشب 2100 دان کردم...بله..تا سر ساعت 6...البته من همیشه میزارم 6:01 دقیقه پی سی خاموش بشه..:31:

majidpromix
03-06-2010, 15:10
در حالی که شبا سرعت دانلود بین 20 تا 40 هست ، سرعت بعضی از سایتها مثل پی 30 دانلود بالای 100!!!:18:
مثلا همین دیشب ساعت 2 سرعت دانلود از همه سایتها و تورنت از 40 بالاتر نمیرفت، اما سرعت پی 30 دانلود روی 150 بود!!

از دوستان خواهش میکنم اگه سرور دیگه ای رو میشناسن که مثل این سایت شبا سرعتش توپه معرفی کنن، آخه این سایت زیاد چیزای باحالی نداره واسه دانلود!:41:
غیر از p30download، سایت ir-tci هم همینطوره!

birak
03-06-2010, 15:58
دوستان مثل اینکه منظورمو خوب نرسوندم
من یه وایرلس usb رو 2 ساله که دارم و باهاش اینترت رو شر میکردم و دیگه نمیخوام مودم جدید بخرم +مودم tplink8811 رو هم خود شرکت داده خلاص!!!!
یاعلی
دوست عزیز
من حدث میزنم منظورتون از وایرلس usb همون آداپتور بیسیم usb هست که شبیه فلش مموری هست و به پورت کامپیوترهاتون وصل میکنین تا چند تا کامپیوتر رو به صورت بیسیم شبکه کنین و در این حالت کامپیوتر سرور از طریق دابل آپ یا adsl به اینترنت وصل هست و اینترنت بین اون چند تا کامپیوتر بصورت وایرلس شر شده . تو این حالت کامپیوتر سرور باید همیشه روشن باشه تا بقیه کامپوترها بتونن از اینترنت استفاده کنن ...
چون میفرمایید تازه adsl گرفتین پس میشه نتیجه گرفت قبلا دابل آپ داشتین و منظورتون از وایرلس usb همون آداپتور وایرلس بوده .
حالا که adsl دارین میتونین 2 تا کار انجام بدین :
1) همین مودم tplink8811 که بهتون دادن رو با کابل lan به کامپیوتر اصلی ( سرور ) وصل کنین و مثل سابق اینترنت رو با همون آداپتورهای بیسیم usb بین بقیه کامپیوترها یا لپ تاپ ها شر کنین . این کار کمترین هزینه رو براتون داره چون از قبل آداپتور بیسیم داشتین و مودم adsl معمولی هم که بهتون دادن !! تنها مشکل بزرگ اینه که کامپیوتر سرور همیشه باید روشن بمونه تا بقیه سیستم ها اینترنت داشته باشن .
2) اما اگه جعبه مودم رو باز نکردین و هنوز آکبنده احتمال داره ازتون پس بگیرن یا براتون با یه مدل وایرلس عوض کنن . چون شما از قبل آداپتور های وایرلس داشتین پس نباید این مودم رو اصلا میگرفتین ! اما حالا کاریه که شده ! وقتی مودم-روتر وایرلس بگیرین تنها تفاوتش اینه که خودش چون روتر هست و میتونه اینترنت رو بین کامپیوترهای مختلف شر کنه دیگه نیازی نیست کامپوتر سرور دائم روشن بمونه یا حتی نیاز نیست اون کامپیوتر اصلی با کابل لن بهش وصل بشه ... همه کامپوترهایی که از قبل آداپتور بیسیم usb داشتن مستقیم و بیسیم با مودم ارتباط برقرار میکنن و هر کدوم مستقل از دیگری هستند . می تونن همه سیستمها خاموش یا روشن باشن چون خود مودم شر کردن ارتباطات رو بر عهده میگیره بدن نیاز به روشن بودن کامپیوتر سرور .
حالا تصمیم با شماست ... اگه با روشن موندن کامپیوتر اصلی مشکلی ندارین میتونین از روش 1 استفاده کنین و همه چیز مثل سابق هست ! فقط به جای دایل آپ الان adsl شر میشه یا روش 2 که هزینه بیشتری براتون داره اما منطقی تره .

...
نه ... اون موردی که شما میفرمایید یه سیستم نسبتا جدیده که با استفاده از سخت افزار خاص میشه مثلا تو یه ساختمون بدون نیاز به کشیدن کابل lan با همون سیم کشی برق اینترنت سرعت بالا ( تا 200 مگابیت ) رو شر کرد یا همه کامپیوترهای یه اداره رو شبکه کرد ... یعنی دیگه کابل شبکه نیاز نیست و اطلاعات از همون سیمهای برق منتقل میشن . یه آداپتوری هم داره که به پریز برق وصل میشه و به این تکنولوژی "پاورلاین" گفته میشه . البته برای انتقال اینترنت از خطوط برق بین شهری و داخل شهری هم میشه استفاده کرد اما هنوز گرونه و جا نیوفتاده . اینجا رو بخونین :

این هم عکس آداپتور :

اما وقتی بخوایم برا کامپیوتر های رومیزی شبکه وایرلس درست کنیم یا اینترنت رو بصورت وایرلس شر کنیم خلاصه باید یه وسیله سخت افزاری تو کامپیوتر باشه که بتونه امواج بیسیم رو بگیره و بفرسته . تو لپ تاپ ها و بعضی موبایل ها ی دارای wi-fi این سخت افزار بصورت داخلی کار گذاشته میشه و حتی بعضی مدلای مادربورد (مثلا سری asus deluxe wi-fi ) این سخت افزار رو آنبورد گذاشتن و تو جعبه مادر بورد آنتن بیسیم هم هست که به پشت کیس وصل میشه ... مثل این مدل که کارت شبکه بیسیم از نوع آنبورد داره + 2 تا آنتن خارجی :
اما اکثر مادربوردهای معمولی فقط کارت شبکه استاندارد دارند که با همون کابل lan یا کابل usb کار میکنه . در نتیجه هر زمان کسی بخواد مودم وایرلس بخره یا در هر صورت کامپیوترها رو بصورت بیسیم شبکه کنه نیاز داره برا تک تک کامپیوترها آداپتور بیسیم یا همون کارت شبکه بیسیم بخره که چند نوع داره :
1) بصورت pci یا pci express که داخل کیس نصب میشه و از پشت کیس یکی یا چند تا آنتن بیسیم داره :

2) نوع usb که شبیه فلش مموری هست : ( فکر میکنم منظور دوستمون از وایرلس usb همین بوده )
3) مدل pcmcia برا لپ تاپ ها که داخل اسلات pcmcia لپ تاپ نصب میشه :
پس هر وقت اینجا صحبت آداپتور بیسیم یا کارت شبکه بیسیم میکنیم بیشتر منظور همین مورد 1 و 2 هست .

kavehmech
03-06-2010, 19:00
به شما میتونم یک مودم سری N از شرکت LINKSYSهم معرفی کنم قیمت:75000تومان
WAG-120N
اما از نظر برد و سرعت انتقال داده ها TP-LINKیک سر گردن بالا تر هست.

درود.
آقا این مودم رو کجا میشه تهیه کرد؟
مطمئنین قیمتش 75 تومنه؟
آخه تو دانشگاه ها هست.فکر میکردم گرونتره

foa.neh
03-06-2010, 19:30
با تشکر از دوستان مخصوصا از birak که جواب کامل دادن
امروز خطم اکتیو شد و با pppoe و bridge امتحان کردم از نظر سرعت فرقی نداشتن!!!واسه شر کردن با همون اداپتوری که گفتین هم از هر دو روش کار داد!
حالا فعلا با pppoe دارم کار میکنم که نیاز به کانکشن نداره اگه اون یکی بهتره بگید عوض کنم!
سرعت هم با idm زده 120-150 ولی دانلودر اوپرا میزنه 25!!البته معلومه بروزرها دانلودشون قوی نیست ولی می خوام بدونم ماله شما همه همینحوریه؟
راستی این تورنت چیه ؟؟اگه اموزشی داره بگید تا 3ساعت معطل یاد گرفتنش نشم!!!؟

majidpromix
03-06-2010, 20:25
در حالی که شبا سرعت دانلود بین 20 تا 40 هست ، سرعت بعضی از سایتها مثل پی 30 دانلود بالای 100!!!:18:
مثلا همین دیشب ساعت 2 سرعت دانلود از همه سایتها و تورنت از 40 بالاتر نمیرفت، اما سرعت پی 30 دانلود روی 150 بود!!

از دوستان خواهش میکنم اگه سرور دیگه ای رو میشناسن که مثل این سایت شبا سرعتش توپه معرفی کنن، آخه این سایت زیاد چیزای باحالی نداره واسه دانلود!:41:

کسی نبود جواب ما رو بده؟ کسی سایت دیگه ای نمیشناسه ؟

jabarsink2000
03-06-2010, 21:05
درود.
مطمئنین قیمتش 75 تومنه؟
یکشنبه شرکت نگاه میکنم ببینم موجودی دارم یا نه .
تو لاکانی دارن.
بله دوست عزیز بستگی به مکانی داره که دارید میخرید مراقب باشید که گران ندن.

ruzbeh1
03-06-2010, 21:47
با سلام دوستان سرعتو حال کنید.سرویس 128 unlimited

V i r u s e r
03-06-2010, 21:55
همچین میگی انگار چیه!
پستای قبلی رو بخونی می فهمی که همه این سرعتو دارن
خیلی خوشحال نباش

pedram9
03-06-2010, 22:47
همچین میگی انگار چیه!
خیلی خوشحال نباش

سرعتش عالیه . ایشون 128 نامحدود هستند . اگه محدود بود ( حجمی ) بود این سرعت عادی ود ولی برای نامحدود خیلی خوبه . چون نامحدود مثل این حجمی ها سرعت بیشتر نمیده معمولا همون 16 تا 20 کیلوبایت رو میده

mehdihamed
03-06-2010, 22:47
با سلام دوستان سرعتو حال کنید.سرویس 128 unlimited

افرانت آدرسش کجاست ؟
قیمتش چقدره؟

همچین میگی انگار چیه!
خیلی خوشحال نباش

نامحدود همه 1.2 مگابیت دارن؟

ruzbeh1
03-06-2010, 23:24
همچین میگی انگار چیه!
خیلی خوشحال نباش

دوست عزیز اگه دقت کرده باشی گفتم که این سرویس 128 نامحدود هستش که سرعتش اینه. تو صفحه های قبل سرویسا همه محدود هستن.

---------- Post added at 12:24 AM ---------- Previous post was at 12:22 AM ----------

افرانت آدرسش کجاست ؟
قیمتش چقدره؟

نامحدود همه 1.2 مگابیت دارن؟

دوست عزیز ای سرویسهای ویژه نامحدود مربوط به شرکت افرانت چالوس هستش که واقعا" کیفیتش حرف نداره.

mehdihamed
03-06-2010, 23:27
دوست عزیز اگه دقت کرده باشی گفتم که این سرویس 128 نامحدود هستش که سرعتش اینه. تو صفحه های قبل سرویسا همه محدود هستن.

---------- Post added at 12:24 AM ---------- Previous post was at 12:22 AM ----------

دوست عزیز ای سرویسهای ویژه نامحدود مربوط به شرکت افرانت چالوس هستش که واقعا" کیفیتش حرف نداره.

من حواسم نبود شهر رو ندیدم شما که چالوس هستین تو تاپیک سرویس دهنده های Adsl در رشت چیکار میکنین؟ :5:

birak
04-06-2010, 03:28
....حالا فعلا با pppoe دارم کار میکنم که نیاز به کانکشن نداره اگه اون یکی بهتره بگید عوض کنم!...
راستی این تورنت چیه ؟؟اگه اموزشی داره بگید تا 3ساعت معطل یاد گرفتنش نشم!!!؟
شروع به کار adsl مبارک باشه دوست عزیز
از نظر سرعت همونطور که گفتی زیاد فرقی با هم ندارن .. اگه به تنظیمات پیشرفته مودم مثل port forwarding نیازی نداری از همین تنظیمات معمولی pppoe استفاده کن و یوزر-پسوردت رو داخل مودم ست کن . اینجوری برا مودم وایرلس بهتره چون هر وقت روشنش کنی اتوماتیک به اینترنت وصل میشه و همه سیستمها میتونن ازش استفاده کنن .
سرعتت هم که با IDM بالای 120 هست خوبه ...
در مورد تورنت هم بس که تو این تاپیک بحث کردیم همه دوستان پروفسور شدن...:46::19: هم تاپیک مجزا و خیلی مفصل در موردش هست هم می تونی به اینجاها مراجعه کنی که تو اولی 200 صفحه توضیح هست و تو دومی هم توضیح خیلی مختصر و کاربردی دادم :

موفق باشی

درود.
مطمئنین قیمتش 75 تومنه؟
اولین مودم linksys سری n به نام wag 160 n بود که بیشتر از 1 ساله به بازار اومده و اوایل قیمتش حدود 180-190 بود اما الان ارزانتر شده و حدود 140 هست ... اما wag 120 n مدل تازه وارد تری هست که قیمت مناسبی هم داره . جفتشون 2 تا آنتن داخلی دارند و از این بابت فرقی نمیکنند و تفاوت فنیشون خیلی کمه.. برد آنتن اینها نسبت به وایرلس هایی که یه دونه آنتن خارجی دارند قویتره اما از مدلهایی که 2 تا آنتن خارجی دارند کمی ضعیفتره . اما اگه رو ظاهر و کیفیت ساخت مودم حساس هستین تو محیط کوچیک خونه میخواین از وایرلس استفاده کنید انتخابهای خیلی خوبی محسوب میشن . محصولات linksys جزو با کیفیت ترین محصولات تو بازار شبکه محسوب میشن . مدلهای پیشرفته تر با 3 تا آنتن داخلی هم با قیمتای بالاتر تو بازار پیدا میشه .

birak
04-06-2010, 03:33

به تاپیک ما خوش اومدی دوست عزیز
البته شما جزو خوش شانسهای روزگار محسوب میشی چون یکی از دوستام تو آمل اینترنت 3 گیگ محدود 128 داره و سرعتش هرگز از 16 بالاتر نرفته و همیشه بین 14 تا 16 سیر میکنه! راستی فکر نمیکنی سایز فونتت یه کمی کوچیکه ؟! یه لحظه که صفحه باز شد ترسیدم !! :46:

در ضمن سرعت امشب برا تورنت بالای 120 بود اما برای دانلود مستقیم یه فایل از 4shared سرعت به زور به 5 کیلوبایت میرسید...:13:

bios2bb
04-06-2010, 06:33
سرعت ما که همچنان بین 0 تا 13... :41: چه تورنت چه غیر تورنت... :13:

Dj_aghamajid
04-06-2010, 08:00
سرعت امشب برا تورنت بالای 120 بود اما برای دانلود مستقیم یه فایل از 4shared سرعت به زور به 5 کیلوبایت میرسید...:13:
100% تایید میشه!
دوباره صفحه
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید کار نمیکنه! اصلا این برنامه خوب نیست اگه هم کار کنه خیلی کنده!

mehdihamed
04-06-2010, 12:46
دیشب سرعت پایین بود لینک مستقیم از 15 بیشتر نمیشد تورنت هم از 40 بالاتر نمیرفت بی خیال دانلود شدم خوابیدم کامپیوتر هم خوابید :31:

karkan
04-06-2010, 12:51
دیشب سرعت خوب بود...ولی مثل شب قبلش نبود...حول حوش 80-90 میچرخید...تورنت

128 مرکز 7

noble savior
04-06-2010, 13:42
تازگیا اندیشه زیادی dc نمیشه؟

karkan
04-06-2010, 13:59
واسه من که اصلا...حتی شبا که همه میگن دی سی میشه واسه من یه بار هم نشده...:5:

mehdihamed
04-06-2010, 14:28
واسه منم فعلا خوبه زیاد dc نمیشه

T I G E R
04-06-2010, 14:50
دیشب سرعت خط 5 هم نسبت به شب های پیش افت کرده بود ... پس گویا برای همه خطوط بوده
الیته الان هم سرعت از حد استاندارد خیلی بالاتره
در کل عملکرد اندیشه سبزخزر در این مدت کاملا مثبت و راضی کننده بود

در ضمن با شروع فصل تابستان افت سرعت برای تمام ISP ها رخ میده ( بخاطر سیاست خاصی که دارند)
ولی امیدوارم اندیشه کیفیت و سرعتش رو حفظ کنه

---------- Post added at 03:50 PM ---------- Previous post was at 03:46 PM ----------

چنین مشکلی رو نداریم (خط 5 )

birak
04-06-2010, 15:14
من هم تو این یکی دو ماه مشکل dc شدن نداشتم اما چند وقته که چه شب و چه روز سرعت برای چند دقیقه 0 میشه و هیچ اطلاعاتی رد و بدل نمیشه اما بدون اینکه کانکشن قطع بشه خود بخود درست میشه ... تو اون چند دقیقه کلا همه چیز از کار میوفته یعنی فرقی نمیکنه شما در حال باز کردن صفحات باشی یا دانلود مستقیم یا غیر مستقیم ... این مشکل حتی تو بعضی ساعات روز هم دیده میشه . احتمال هم داره مشکل از جاهای بالاتر از ISP باشه چون میگفتن استانهای شمالی موقتا دچار مشکل شدن ! :19:
بعضی سایتها مثل همین فروم خودمون هم گاهی اوقات بدجوری قاطی می کنن و باید 5 دقیقه صبر کرد و چند بار رفرش کرد تا باز بشن ... البته این روزها مناسبت خاص هم هست امیدوارم مخابرات دوباره همه چیزو قطع نکنه ... به قول Tiger عزیز تابستون هم داره میاد همه شرکتا سرعتشون افت میکنه چون وقت درو محصولشونه که زمستان پارسال کاشتنش و تو تابستون چه کیفیت بالا بره چه پایین بیاد باز هم مشتریهای جدید adsl فراوان هستند . :46: سرمایه گذاری و افزایش کیفیت معمولا از پاییز به بعد اتفاق میوفته تا بتونن مشتریهای جدید جذب کنن ...

T I G E R
04-06-2010, 16:09
من هم تو این یکی دو ماه مشکل dc شدن نداشتم اما چند وقته که چه شب و چه روز سرعت برای چند دقیقه 0 میشه و هیچ اطلاعاتی رد و بدل نمیشه اما بدون اینکه کانکشن قطع بشه خود بخود درست میشه ... تو اون چند دقیقه کلا همه چیز از کار میوفته یعنی فرقی نمیکنه شما در حال باز کردن صفحات باشی یا دانلود مستقیم یا غیر مستقیم ... این مشکل حتی تو بعضی ساعات روز هم دیده میشه . احتمال هم داره مشکل از جاهای بالاتر از ISP باشه چون میگفتن استانهای شمالی موقتا دچار مشکل شدن ! :19:
بعضی سایتها مثل همین فروم خودمون هم گاهی اوقات بدجوری قاطی می کنن و باید 5 دقیقه صبر کرد و چند بار رفرش کرد تا باز بشن ... البته این روزها مناسبت خاص هم هست امیدوارم مخابرات دوباره همه چیزو قطع نکنه ...
آره برای من هم چنین موردی پیش میاد یعنی سرعت صفر میشه و مدتی طول میکشه تا مجددا پیج باز کنه
تقریبا هر روز چنین موردی پیش میاد (برخی روزها دفعات بیشتری میشه)
البته اگه سرعت 0 شد یه بار دیسکانت بشی و بعد کانکت کنی ، مشکل سریع حل میشه و ارتباط مجددا برقرار میشه
نمیدونم مشکل از کجا پیش میاد ولی خیلی عجیبه

kasra_khan2003
04-06-2010, 16:21
سرعت من که هنوز همونجوری هست! اصلا از اندیشه راضی نیستم، بعد امتحانات احتمالا میرم عوض میکنم.

1. من شبا با تورنت دانلود میکنم، سرعت کاملا نوسان داره و حداکثر به 19 برسه!

2. روزها هم که حداکثر 40 باشه.

3. سرعت Ping هم که افتضاح هست، بازی آنلاین نمیشه کرد. دیگه بدرد چی میخوره؟!

wolfman_741
04-06-2010, 16:37
2 شب که حدود ساعت 1 DC میشه
تا چند دقیقه هم کانکت نمیشه و ارور میده که یوزر و پسورد اشبتاه:13:

دیشب هم 150 مگ بیشتر دانلود نشد :41:

birak
04-06-2010, 18:17
2 شب که حدود ساعت 1 DC میشه
تا چند دقیقه هم کانکت نمیشه و ارور میده که یوزر و پسورد اشبتاه:13:

دیشب هم 150 مگ بیشتر دانلود نشد :41:
ارور یوزر-پسورد رو خودم تا الان نداشتم اما یکی از دوستام که دائم دایل آپ استفاده میکنه تو این چند روز اخیر 100 بار این مشکل رو داشته ... یعنی بعد از هر بار کانکت شدن و dc کردن مجدد نمیتونست وصل شه و باید زنگ میزد مجدد براش پسورد جدید ست میکردن اما پسورد جدید هم به محض یه بار دیسکانکت شدن دیگه کار نمیکرد ! ... اینقدر با شرکت تماس گرفت که خودش خسته شد . معلوم شد سرور اندیشه مشکل داشته ولی الان برطرف شده و راحت کانکت میشه.

hassan_c2004
04-06-2010, 18:40
منم مشکل صفر شدن سرعتو دارم.تقریبا روزی 3 4 بار.
گفتم شاید مشکل از کامپیوتره ولی مثلینکه همه این مشکلو دارن.

wolfman_741
04-06-2010, 19:10
ارور یوزر-پسورد رو خودم تا الان نداشتم اما یکی از دوستام که دائم دایل آپ استفاده میکنه تو این چند روز اخیر 100 بار این مشکل رو داشته ... یعنی بعد از هر بار کانکت شدن و dc کردن مجدد نمیتونست وصل شه و باید زنگ میزد مجدد براش پسورد جدید ست میکردن اما پسورد جدید هم به محض یه بار دیسکانکت شدن دیگه کار نمیکرد ! ... اینقدر با شرکت تماس گرفت که خودش خسته شد . معلوم شد سرور اندیشه مشکل داشته ولی الان برطرف شده و راحت کانکت میشه.
این مشکل به ندرت برام پیش میاد

چند ماهه پیش این مشکل رو به این یارو ماهانیان گفته بودم گفتش هر موقع چنین مشکلی پیش اومد چند دقیقه مودمت رو خاموش کن درست میشه :31:

bios2bb
04-06-2010, 19:25
اقا ما یه پست زدیم کسی MAC Address هاش باهم فرق میکنه، کسی انگار نه انگار... :13:

majidpromix
04-06-2010, 20:06

آقا یعنی تو این فروم لعنتی هیشکی پیدا نمیشه جواب منو بده یا حداقل یه نظری بده!! :angry::grrr:
اصلا مگه سرور پی 30 دانلود چه فرقی میکنه که سرعتش شبا اینقد بالاست؟ روزا رو 230 شبا هم حداقل 2برابر همه سرورای دیگه! حتی بعضی شبا سرعتش به 180 هم میرسه!:18:
دیگران هم امتحان کنن ببینن ماله اونا هم همینجوریه یا نه؟!
اگه یه سایت دانلود فیلم یا موزیک ویدیو پیدا کنین که شبا سرعتش مثه پی 30 دانلود خفن باشه واقعا ممنون میشم!:11::40:

تورو خداااا یکی جواب ما رو بده!!:42:

mehdihamed
04-06-2010, 20:27
آقا یعنی تو این فروم لعنتی هیشکی پیدا نمیشه جواب منو بده یا حداقل یه نظری بده!! :angry::grrr:
اصلا مگه سرور پی 30 دانلود چه فرقی میکنه که سرعتش شبا اینقد بالاست؟ روزا رو 230 شبا هم حداقل 2برابر همه سرورای دیگه! حتی بعضی شبا سرعتش به 180 هم میرسه!:18:
اگه یه سایت دانلود فیلم یا موزیک ویدیو پیدا کنین که شبا سرعتش مثه پی 30 دانلود خفن باشه واقعا ممنون میشم!:11::40:

وقتی تو سایت میری بالای صفحه نوشته قدرتمندترین سایت دانلود فارسی زبان حتما یه سرور خیلی قوی استفاده میکنن که سرعت بالاست مسئله اینجاست که همینطوری نمیشه یه سایت که سرورش قوی باشه پیدا کرد و هر چی می خوای دانلود کنی چون وقتی آدم دنبال چیز خاصی میگرده انتخاباش محدود میشه
eramfilم سایت خوبیه من خودم ازش دانلود میکنم ashooک هم سایت خوبیه تو گوگل بزنی آدرس جدید هر دوشون میاد برای نرم افزار هم سایت --------- سایت خوبیه :11:

wolfman_741
04-06-2010, 21:10

فکر کنم دلیلش این باشه که سرور این سابت تو ایرانه :

assimi
04-06-2010, 21:16
منم شبا مشکل صفر شدنو چند بار دارم تو روز هم یه بار تجربش کردم

karkan
04-06-2010, 23:06
سرعت من که هنوز همونجوری هست! اصلا از اندیشه راضی نیستم، بعد امتحانات احتمالا میرم عوض میکنم.

1. من شبا با تورنت دانلود میکنم، سرعت کاملا نوسان داره و حداکثر به 19 برسه!

2. روزها هم که حداکثر 40 باشه.

3. سرعت Ping هم که افتضاح هست، بازی آنلاین نمیشه کرد. دیگه بدرد چی میخوره؟!

بچه ها چرا سرعت خط کسری خوب نمیشه؟؟؟...از وقتی که یادمه درگیر سرعت adsl شه..

اکثر بچه ها میان اینجا میگن سرعتشون پایینه ولی بعد از چند روز میره بالا...ولی واسه تو همیشه پایینه:2::2:..مرکز چند هستی؟

bios2bb
05-06-2010, 00:16
سرعت همچنان پایین... :41:

mtx891
05-06-2010, 00:21
خوب بد خوب خوب بد خوب بد بد خوب....

منم با اندیشه درگیرم صفر میشه دی سی میشه نواسان دارهشب بعد خوب میشه یه شب میبینی رویایی میشه هم حاله ادمو میگیره هم به ادم حال میده
اما سراخر میبینی راضی کنندست
همین

foa.neh
05-06-2010, 09:29
سلام دوستان پریشب سرعت من افتضاح بود به زور به 20 می رسید
دیشه عالی بود تا 150 هم میرفت (خط4)

armin_punisher7
05-06-2010, 10:05
خیلی مسخرست الان حدود 1 هفته میشه که سرعت شبانه من تو خط 7 پایینه.

mehdihamed
05-06-2010, 11:31
دیشب سرعت خوب بود پریشب پایین بود اندیشه 128 خط 5

bios2bb
05-06-2010, 13:41
بنظر من اندیشه، اگر بشه بعنوان یک سرویس دهنده محسوبش کرد، مستقیما داره به تکنولوژی ADSL و بنیان گذارش توهین میکنه... :13:و این کاملا از تفاوت سرویس دهی در مناطق مخابراتی مختلف مشخصه...
1) شبا که زنگ میزنیم میگیم سرعت پایینه، منت سر آدم میزارن که تایم شب رایگانه. فکر میکنن از تو غار اومدیم یا خودشون از دماغ فیل افتادن...
2) عدم وجود سطح دانش کافی برای کنترل کیفیت و سرویس دهی در سطح یکسان در مناطق تحت پوشش.
3) عدم احساس مسئولیت نسبت به کاربر و وظیفه خودشون...

kasra_khan2003
05-06-2010, 13:51
بچه ها چرا سرعت خط کسری خوب نمیشه؟؟؟...از وقتی که یادمه درگیر سرعت adsl شه..

اکثر بچه ها میان اینجا میگن سرعتشون پایینه ولی بعد از چند روز میره بالا...ولی واسه تو همیشه پایینه:2::2:..مرکز چند هستی؟

مرکز 5 هستم (552)

نمیدونم چی کار کنم! دیگه رو اعصاب هستن!!! اگه بگی آقا سرعت من پایین هست، میگن چنده؟ 40؟ خوب 128 باید 14 باشه، خوبه پس! اگه بگی پینگ، یا میگن از مخابراته، یا میگن خوب میشه...

دیگه نمیدونم چی کار کنم! یاد اون 2 ماه اول که از اندیشه گرفتم بخیر، سرعت 150 بود!!!

فقط منتظرم این 4-5 روز هم سپری شه، تا دورم تموم بشه، بعد میذارم واسه بعد امتحانا، تا از یه جا دیگه بگیرم...

Dj_aghamajid
05-06-2010, 13:55
دقیقا سرعت خط 7 و 5 باهم رابطه دارند هر شب که 7 خوبه 5 نیست و بلعکس!:13:
دیشب 7 خوب نبود! میانگین 50 با تورنت!!!:19:
این اندیشه هم بقول خودش داره مثلا سرعت یکسان میده! :2:
دیروز و امروز هم سرعت خوب نبود مستقیم تا 80 !:weird:
درسته که سرعت استاندارد 128KB باید 16 باشه ولی من بخاطر سرعت بالا اومدم اندیشه نه اینکه یه شب در میون بالا پایین بشه! :41:تازه تو روز هم که همش صفر میشه! من 1.3 گیگ از ترافیکم مونده و چند روز بیشتر وقت ندارم ازش استفاده کنم سرعت روز هم که اومده پایین!:9:
امیدوارم سرعت تو این چند روز یه تکونی بخوره! تا ترافیک ما رو ... نخوره! :10:

jabarsink2000
05-06-2010, 14:14
بنظر من اندیشه، اگر بشه بعنوان یک سرویس دهنده محسوبش کرد، مستقیما داره به تکنولوژی ADSL و بنیان گذارش توهین میکنه... :13:و این کاملا از تفاوت سرویس دهی در مناطق مخابراتی مختلف مشخصه...
1) شبا که زنگ میزنیم میگیم سرعت پایینه، منت سر آدم میزارن که تایم شب رایگانه. فکر میکنن از تو غار اومدیم یا خودشون از دماغ فیل افتادن...
2) عدم وجود سطح دانش کافی برای کنترل کیفیت و سرویس دهی در سطح یکسان در مناطق تحت پوشش.
3) عدم احساس مسئولیت نسبت به کاربر و وظیفه خودشون...
اگر دوباره شب زنگ زدی گفتی سرعت کم هست گفتن تایم شب رایگانه در جواب بهشون بگوه که :(مگر من گفتم که تایم شب را رایگان کنید که منت سر ادم میزارید )ببین در جواب به شما چه میگن.
با تشکر.
هادی

foa.neh
05-06-2010, 15:27
درسته که سرعت استاندارد 128KB باید 16 باشه :10:
این یعنی الان 10 برابر دارن پهنا میدن 10*16 =160؟؟؟؟؟؟؟یا نه منظور همون بایت و بیته؟

Dj_aghamajid
05-06-2010, 16:53
این یعنی الان 10 برابر دارن پهنا میدن 10*16 =160؟؟؟؟؟؟؟یا نه منظور همون بایت و بیته؟
:31: منظورم همون بیت بود!
آره دارن 10 برابر میدن! ولی این مهمه که همیشگی و ثابت باشه! نه اینکه همش دی سی بشه یا نوسان کنه! در ضمن سرعت شب که 160 نیست! تورنت اکثر اوقات به 120 میرسه ولی همون هم نوسان زیادی داره و میانگینش معمولا 70 تا 80 میشه! ولی لینک مستقیم واسه من که تو شب در حد صفره!

V i r u s e r
05-06-2010, 17:06
جالبه پارس دی سی نداره ولی سرعت نامحدودا رو استاندارد کرده که خیلی ضرر زد بهم :41:

bios2bb
05-06-2010, 17:47
اگر دوباره شب زنگ زدی گفتی سرعت کم هست گفتن تایم شب رایگانه در جواب بهشون بگوه که :(مگر من گفتم که تایم شب را رایگان کنید که منت سر ادم میزارید )ببین در جواب به شما چه میگن.
با تشکر.
هادی

گفت "اون دیگه بر میگرده به سیاست مدیر..." خار اون سیاستو... :41:

---------- Post added at 06:47 PM ---------- Previous post was at 06:46 PM ----------

جالبه پارس دی سی نداره ولی سرعت نامحدودا رو استاندارد کرده که خیلی ضرر زد بهم :41:

از کی اینطوزی شده؟ یعنی Downstream توی مودمت رو تغییر دادن؟؟!! :18:

karkan
05-06-2010, 18:01
واسه من تو روز و شب سرعت لینک مستقیم همیشه حول و حوش 40 -50 میگرده...بالاتر نمیره اصلا...خوشبختانه فقط تورنت کار میکنم و سرعت تورنت تا بالای 130 هم میره..تو روز دانلود آنچنانی ندارم...قبلنا تو روز بالای 170-180 بود..

ویرایش:

احتمالا این چند روزه سرعت ها میاد پایین...به دلیل ..چیز ...... :21::21:...

Dj_aghamajid
05-06-2010, 20:36
فکر کنم صحبتام موثر واقع شد: لینک مستقیم 2 فایل همزمان 175
زدم به تخته!

kiuq
06-06-2010, 00:14
در حال حاضر سرعت 230 خیلی پایین بیاد میشه 180..
فعلا که خوبه

bios2bb
06-06-2010, 00:20
یکم بیشتر ببندین، بارون بیاد... مردیم از گرما... کولرمونم دیگه فکش نداره... :27:

Phonix Live
06-06-2010, 00:26
من حدود یه هفته از 256 استفاده میکنم اما سرعت دانلود معمولا از اشتراک ماه قبلم که 128 بود کمتره !!!
کسی دلیلش رو میدونه ؟

kiuq
06-06-2010, 01:35
یکم بیشتر ببندین، بارون بیاد... مردیم از گرما... کولرمونم دیگه فکش نداره... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]چی ببندیم...
...ببندیم..
ولی من حقیقتشو گفتم البته نه الان ساعت4 صبح
الان ساعت 3 صبح و شما تو رختخوابتی عزیز جون و سرعت منم 80

assimi
06-06-2010, 02:23
سرعت خوبه بالای ۱۲۰ زیر ۱۴۰ / ایشالا فردا یا پس فردا هم بارون خواهد آمد.

bios2bb
06-06-2010, 09:23
پس از بررسی های فراوان مطمئن شدم که شرکت اندیشه سبز خزر عمدا یکسیری از سایت ها رو blacklist کرده و چون این امر مربوط به مسائل accounting میشه، مخابرات در اون دخالتی نداره... یعنی تمام کسانی که سرعتشون پایین اومده بود از 1 ماه پیش و بهشن گفته شده بود فیبر نوری قطع شده یا پهنای باند شهر رشت اومده پایین دروغ محض بود... و صرفا چون کاربراشون زیاد شده، بنا به تشخیص مدیر فنیشون، سرعت رو در مناطق مخابراتی مختلف جیره بندی میکنند...

در ضمن دیشب با همون روش (که نمیتونم بگم چون اگه بفهمن، اینم میبندن) من که سرعتم بزور به 4 میرسید، به 150 رسید و دیشب تونستیم پس از مدت ها دانلود کنیم...

karkan
06-06-2010, 12:37
دیشب سرعت فوق العاده بود..128 مرکز 7

بالای 2 گیگ دان شد...تا ساعت 1:20 خیلی پایین بود...استاندارد بود اصلا...میخواستم بیخیال دانلود شم و بخوابم یهو دیدم همینطور داره میره بالا تا رسید 140...دیگه پایین نیومد...

wolfman_741
06-06-2010, 13:05
دیشب برای من که افتضاح بود
430 مگ بیشتر دانلود نشد :41:
128 مرکز 2

foa.neh
06-06-2010, 13:16
دیشب خط 4 هم داغون بود
متاسفانه الانم سرعت افتضاحه به زور 10 میرسه!!

kiuq
06-06-2010, 14:09
پس از بررسی های فراوان مطمئن شدم که شرکت اندیشه سبز خزر عمدا یکسیری از سایت ها رو blacklist کرده و چون این امر مربوط به مسائل accounting میشه، مخابرات در اون دخالتی نداره... یعنی تمام کسانی که سرعتشون پایین اومده بود از 1 ماه پیش و بهشن گفته شده بود فیبر نوری قطع شده یا پهنای باند شهر رشت اومده پایین دروغ محض بود... و صرفا چون کاربراشون زیاد شده، بنا به تشخیص مدیر فنیشون، سرعت رو در مناطق مخابراتی مختلف جیره بندی میکنند...

در ضمن دیشب با همون روش (که نمیتونم بگم چون اگه بفهمن، اینم میبندن) من که سرعتم بزور به 4 میرسید، به 150 رسید و دیشب تونستیم پس از مدت ها دانلود کنیم...
عزیز جان دیدی ما داشتیم واسه بارون اومدن دعا یا مون .... رو نمیگفتیم.!!
خوب خدا رو شکر شما هم کارت راه افتاد:10:

Dj_aghamajid
06-06-2010, 14:44
با تورنت 1600 مگ گرفتم. مستقیم 20 مگ!

mmiladd
06-06-2010, 14:47
سرعت پارس آنلاین زیاد جالب نیست.. 20 کیلو در ثانیه..!

به نظر می رسه هر چی به روز موعود نزدیکتر می شیم سرعت پایین تر میاد..!

jabarsink2000
06-06-2010, 15:37

شما کارمند کدوم بخش از اندیشه هستی؟:27:
فروش:8:
حسابداری:5:
پشتیبانی:41:
یا اصلا مدیر هستی :21:
یا کارمند اخراجی :31:
اعتراف کن:10:

bios2bb
06-06-2010, 16:32
I'm the ghost hacker... :21:

assimi
06-06-2010, 17:23
نه بابا این مال اندیشه هست ولی همش میگه پارس عشق من پارسه . مگه قرار نبود بری پارس؟

birak
06-06-2010, 18:54
ساعت 7:30 عصر - اندیشه 128 خط 3 :
سرعت دانلود تورنت : حدود 150 کیلو بایت
لینک مستقیم از یک سرور خارجی کم ترافیک : 110 کیلو بایت بدون استفاده از نرم افزار دانلودر
دانلود از 4shared : بین 70 الی 80 کیلو بایت بدون استفاده از نرم افزار دانلودر
دوستانی هم که به چیز-پی-ان دسترسی دارند اگه سرعت لینک مستقیمشون بیش از حد پایینه میتونن یه امتحانی بکنن . در بعضی موارد سرعتشون چند برابر میشه . البته همیشه معجزه نمیکنه ! بخصوص اگر سرور لینک مستقیم به دلیل ترافیک بالا سرعتش کم باشه اما اگه black list وجود داشته باشه یا محدودیت از طرف مخابرات برای IP خاص باشه مینومه تاثیر مثبت بذاره . مسئولیت استفاه هم به پای خودتون ! من که میگم استفاده نکنین !! :15::25:

Dj_aghamajid
06-06-2010, 19:00
بچه ها شما میگین سرعت ما تو رشت خیلی بالاست و تقریبا از همه شهرا بالاتره، این تاپیک رو ببینید بد نیست!

الان سرعت بطور فجیعی پایین اومده!
خدا بخیر کنه!
128 اندیشه خط 722

Xsis
06-06-2010, 21:00
خوب، ببینم اینجا چی داریم؟-:

Xsis
06-06-2010, 21:22
بچه ها شما میگین سرعت ما تو رشت خیلی بالاست و تقریبا از همه شهرا بالاتره، این تاپیک رو ببینید بد نیست!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالان سرعت بطور فجیعی پایین اومده!
خدا بخیر کنه!
128 اندیشه خط 722

کی گفته سرعت ما تو رشت خیلی بالاست و تقریبا از همه ی شهرها بالاتره؟ لطفا به من معرفیش کنید تا کاملا توجیهش کنم!

bios2bb
06-06-2010, 22:13

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالان سرعت بطور فجیعی پایین اومده!
خدا بخیر کنه!
128 اندیشه خط 722

722 اندیشه...

:21:

I told you I'm the ghost...

Xsis
06-06-2010, 22:23
پست من چرا ثبت نشد؟

foa.neh
06-06-2010, 22:46
آقا این سرعت چیه امروز گندشو درآوردن سرعت از دایل آپ هم کمتر شده خطه 4 !!

(:

jabarsink2000
06-06-2010, 22:47
سرعت دانلود در ساعت 11:45 دقیقه .(130تا150)
128اندیشه سبز خزر خطوط 727 .
با تشکر.
هادی

foa.neh
06-06-2010, 23:16
حالا اینو داشته باشید !!!

مودمو رسیت کردم اینجوری شد !!!!

bios2bb
07-06-2010, 00:27

172KBps... :21:

Maximum Bandwidth : 180KBps...

Downloading only 8KBps lower than the bandwidth limit ... :21:

birak
07-06-2010, 03:22
از ساعت 1 تا الان سرعت خوب نبود .سرعت تورنت 1 ساعت حدود 15 بود بعدش چند دقیقه تا 120 بالا رفت و الان هم بین 30 تا 40 هست .
به هر حال ایام خاص هم نزدیکه ! باید منتظر باشیم ببینیم این دفعه مخابرات چه خوابی برامون دیده .. :21:
پ.ن. ساعت 5 صبح سرعت باز شدن صفحات و ارسال ایمیل در حد دایل آپ !

bios2bb
07-06-2010, 06:43
دیشب بعد از یک ماه 2GB دانلود کردم. لینک مستقیم... :5:
سرعت متوسط : 120KBps
البته ضاهرا یه 4 دقیقه DC بودم...

Xsis
07-06-2010, 07:15
اينجا همه تخريب چی هستن؟
هر کی از هر شرکتی سرویس می گیره چه خوب چه بد تخریبش می کنه؟!:18:
فکر کنین من یک ماه با سرعت 128 دارم با 120 دانلود می کنم، اگه یه روز سرعتم بیاد بشه 16 که می شه سرعت استاندارد باید این جور بگم؟ بابا من هم دوست با لا دوست دارم اما ...

Dj_aghamajid
07-06-2010, 09:04
به به به!
تورنت هم که به ملکوت اعلا پیوست!
430 مگ با تورنت!
مستقیم هم اصلا نزاشتم!

mtx891
07-06-2010, 09:51
دیشب
شب قبل و قبل ترش داغون بود
عصاب برام نزاشت این اندیشه
شما تورنت چی دانلود میکنین سرعتش بالاست من تورانتام اصلا سید و پیرش سرعت نداره حتی وقتی تعداشون خیلی زیاد باشه
لینک مستقیمم خدا بیامرزه دیشب فقط 300 مگ دان شد از 3 لینک مختلف تو تمام مدتی که اشتراک اندیشه دارم اینقد داغون نبوده
خط 2

bios2bb
07-06-2010, 09:58
فکر کنم کل سرعت رو من دیشب مکیدم تو سیستم خودم... :21:

karkan
07-06-2010, 10:35
دیشب سرعت منم خوب بود..بالای 1/5 دانلود شد...تورنت..128 مرکز 7

foa.neh
07-06-2010, 10:46
منم دیشب خوب بود (1 به بعد!!!)قبلش افتضاح بود !
2گیگ
ولی الان دوباره داغون شده !نمیدونم چرا سرعت روز من 2 روزه افتضاحه!خط4

mehdihamed
07-06-2010, 12:26
دیشب سرعت پایین بود دانلود نکردم ارزش نداره به خاطر 400 مگ کامپیوترو روشن بذارم :41:

foa.neh
07-06-2010, 12:27
به هر حال ایام خاص هم نزدیکه ! باید منتظر باشیم ببینیم این دفعه مخابرات چه خوابی برامون دیده .. :21:

توضیح؟:18:
در ضمن الان سرعت در حد ساوجبلاغه ،از دایل آپ هم کمتر شده!؟

mehdihamed
07-06-2010, 13:02
توضیح؟:18:
در ضمن الان سرعت در حد ساوجبلاغه ،از دایل آپ هم کمتر شده!؟

22 خرداد دیگه مگه خبر نداری :31:

SASAN_6822
07-06-2010, 13:16
بالاخره امروز رفتیم شرکت پارس وی فسخ قرداد کردیم تا آخر هفته خط جمع میشه میرویم اندیشه سبز خزر :31:
256 داشتم سرعت بد نبود ولی خواستم اندیشه هم یه امتحانی کرده باشم

خط 727

jabarsink2000
07-06-2010, 14:34
بالاخره امروز رفتیم شرکت پارس وی فسخ قرداد کردیم تا آخر هفته خط جمع میشه میرویم اندیشه سبز خزر :31:

خط 727
امتحان نکرده بهت میگم سرعت بین 130تا150.اندیشه خطوط727سرعت 128.

assimi
07-06-2010, 15:32
بایوس جان با چیز پی ان وصل شدن که هنر نیست :15:

mmiladd
07-06-2010, 15:34
بایوس جان با چیز پی ان وصل شدن که هنر نیست :15:

نقل قول کنین دوست من...

bios2bb
07-06-2010, 18:26
قربون هرچی ادم باهوش... اگه کارکنای اندیشه اینجا باشن (که هستن)، خوب پورت هر چی V*P*N رو میبندن که عزیز دل برادر، افشا گری میخوای بکنی برو B8C... :13:

---------- Post added at 07:24 PM ---------- Previous post was at 07:24 PM ----------

امتحان نکرده بهت میگم سرعت بین 130تا150.اندیشه خطوط727سرعت 128.

شب... :27: باید ... داد تا به همچین سرعتی رسید. بعدا رو نمیدونم...

---------- Post added at 07:26 PM ---------- Previous post was at 07:24 PM ----------

خط 727

گل بود به سبزه نیز اراسته شد... حالا حتی اگه خوبم بود، بد موقع اومدی... :27:

assimi
07-06-2010, 19:44
شب... :27: باید ... داد تا به همچین سرعتی رسید. بعدا رو نمیدونم...

BBC برم که از اندیشه که هیچ از زندگی ساقظ میشم :21:
حالا شبا چیز پی ان میزنی یا اینکه شبا .... ؟ :14:

wolfman_741
07-06-2010, 20:34
قربون هرچی ادم باهوش... اگه کارکنای اندیشه اینجا باشن (که هستن)، خوب پورت هر چی V*P*N رو میبندن که عزیز دل برادر، افشا گری میخوای بکنی برو B8C... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این پست چند صفحه قبل شماست

722 اندیشه...

:21:

I told you I'm the ghost...

isp رو نوشته Rapidswitch Ltd یعنی IP شما عوض شده
از V*P*N استفاده کردی :10:

bios2bb
07-06-2010, 22:56
BBC برم که از اندیشه که هیچ از زندگی ساقظ میشم :21:
حالا شبا چیز پی ان میزنی یا اینکه شبا .... ؟ :14:

اااااا... گرفتنی ها رو باید گرفت، دادنی ها رو هم باید داد... :31: ولی تو اندیشه بیشتر باید داد...

bios2bb
07-06-2010, 23:12
این پست چند صفحه قبل شماست

isp رو نوشته Rapidswitch Ltd یعنی IP شما عوض شده
از V*P*N استفاده کردی :10:

اقا دمت گرم با جعبه بفروشین دیگه...

راستی عجب بازی های میکنی... GTA IV : Episodes from Liberty City دیگه از کجا اومد؟؟!! مال کنسول یا PC... اخ... این تابستون سیستمو ارتقا بدم... :21: دوباره بیوفتیم تو نخ بازی... لعنت به این کنکور... امسال قبول شیم راحت شیم بابا... :19:

Monitor : LG LCD W1952TQ 19" Wide (Black)
Case : Green Fusion
Mainboard : ASUS P5QL/EPU
CPU : Intel Core2Quad Q8200
RAM : (Mushkin 2GB)x2 DDRII 1033MHz
VGA : nVidia Club3D 1024MB 250 GTS GDDR3 Green Edition
H.D.D: Maxtor 2TB SATAIII
DVD-ROM : LG 18x
DVD-Writer : (LG 22x)x2
--- Card : Technisat SkyStar Rev2.8a
Modem : Symphony SY602 ADSL2+ Router/Combo + ASUS RT-N13U Wireless Router
Power : Green 535A
Speaker : Edifire R301
Keyboard : Farassoo 8800 (Silver) Game Edition
Mouse : Farassoo FOM-3535 Game Edition
Headset : Farasso 2020 Eagle-eye Edition
Webcam : Creative CR-3MP22

Phonix Live
08-06-2010, 00:15
سرعت بسی افتضاح است
زیر 10 کیلوبایت
256 - خط 323
برای شما چطوره دوستان؟

bios2bb
08-06-2010, 00:18
سرعت بسی افتضاح است
زیر 10 کیلوبایت
256 - خط 323
برای شما چطوره دوستان؟

واسه ما اینطوریه... :8:

Downloading @ 176KBps...:21:

p0w3rfu7
08-06-2010, 00:19
راستی عجب بازی های میکنی... GTA IV : Episodes from Liberty City دیگه از کجا اومد؟؟!! مال کنسول یا PC

--- Card : Technisat SkyStar Rev2.8a

[/LEFT]

من واسه کامپیوترش رو بازی کردم گرافیکش خیلی بالائه و بازی جزابی هم هست.
در ضمن اون دی وی بی کارت هنوز منقرض نشده؟ هنوز به کار میاد من بخرم ضرر نمیکنم ؟ قیمتش حدود چنده؟ آشنا نداری کجا یه اصلشو بخرم؟

birak
08-06-2010, 02:24
امشب تا ساعت 1:30 سرعت نوسان زیادی داشت و چند بار هم 0 شد اما بعدش سرعت دانلود با تورنت بسیار خوب و بین 140 تا 165 نوسان میکنه در حالی که کمتر پیش میاد سرعت شبانه از 150 بگذره . 128 خط 3 اندیشه

V i r u s e r
08-06-2010, 09:04
سرعت بسی افتضاح است
زیر 10 کیلوبایت
256 - خط 323
برای شما چطوره دوستان؟
منم سرعتم 10 ولی تو روز نه شب
البته نامحدود :41:

mmiladd
08-06-2010, 09:12
سرعت 170 ؛ پارس آنلاین..

foa.neh
08-06-2010, 09:34
واسه ما اینطوریه... :8:

Downloading @ 176KBps...:21:
چیز پی ان از این پولیاست یا مجانی ؟؟

روششو پی ام کن وگرنه لوت میدم:27:

jabarsink2000
08-06-2010, 10:11
سرعت 130تا150 اندیشه .128.خطوط727

shayanstar
08-06-2010, 13:56
سلام من عضو جدیدم
دیشب سرعتم عالی بو د
128 اندیشه خط 8
سرعت دانلود تا160 صبح که ساعت 10 پاشدم هنوز هم 160 بود
الان یعنی ساعت 2:50 که اینو مینویسم بین 60 تا 100 نوسان میکنه:8:

Dj_aghamajid
08-06-2010, 17:30
واسه من که سینوسیه! وچند شبه که در نقطه مینیمم مطلق گیر کرده و بالا نمیاد!
اینم یه نکته کنکوری برای عزیزان پشت کنکور!

kiuq
08-06-2010, 19:52
دیشب سرعت همه خوب ببود کاش همیشه همینطوری باشه...
دیشب من 2گیگ دانلود کردم.
(البته از اینور 30 دقیقه کمک گرفتم)

mmiladd
08-06-2010, 20:00
پارس آنلاین

150 کیلو در ثانیه..! راضیم این روزا اَزش..!

mtx891
08-06-2010, 21:23
سلام من عضو جدیدم
دیشب سرعتم عالی بو د
128 اندیشه خط 8
سرعت دانلود تا160 صبح که ساعت 10 پاشدم هنوز هم 160 بود
الان یعنی ساعت 2:50 که اینو مینویسم بین 60 تا 100 نوسان میکنه:8:

از اندیشه تعریف نکن که بد جوری حالتو میگیره منم اون اوایل سرعتم توپ بود بدون نوسان
اما الان داغونه
دیشب دانلود نکردم 3تا لینک مستقیم داشتم که فیلتر شده

من 50 درصدشو دانلود کردم:41:

mehdihamed
08-06-2010, 22:51
به خاطر تعریف نیست به خاطر زیاد شدن کاربراست
من وقتی از یه سایت دانلود میکنم معمولا وقتی سایت فیل میشه لینکا بازم کار میکنن :20:

bios2bb
08-06-2010, 23:40
واسه من که سینوسیه! وچند شبه که در نقطه مینیمم مطلق گیر کرده و بالا نمیاد!
اینم یه نکته کنکوری برای عزیزان پشت کنکور!

بیشتر شبه x^3 میمونه که دوره تناوبش p/2- تا p/2 ... :27: و در x=0 عطف داره...

mtx891
09-06-2010, 00:10
...
من وقتی از یه سایت دانلود میکنم معمولا وقتی سایت فیل میشه لینکا بازم کار میکنن :20:

میدونم چی میگی اما در این مورد زدن سروری که توش اپلود میشده رو پروندن

assimi
09-06-2010, 00:51
دوستان امشب سرعت .....ه همون فکر کن افتضاحه (البته برا من مرکز ۷ اندیشه)

baba.uk_t_rex
09-06-2010, 02:22
دوستان بنده کاربر اندیشه هستم adsl 512 دارم از اندیشه نزدیک 1 ساله علت این هم که 512 دارم اینه که اگه سرعت افت کرد بتونم زنگ بزنم بگم سرعت من دانلودش استاندارد 64 kb هست نه 8 kb ولی شب به علت دانلود رایگان سرعت من میشه 8 kb این انصافه؟ خیلی بالا بره میشه 40 کیلوبایت.
من دانلود انچنانی ندارم ولی مگه استفاده از اینترنت فقط محدود به دانلود هست؟ من وبگردی میکنم توی مسنجرهای مختلف با دوستان شبا صحبت میکنم البته قبلا با ویس صحبت میکردم ولی از وقتی شبا شد دانلود رایگان صدا نیماد تیکه تیکه میاد در کل نه میشه چیزی شنید نه میشه چیزی گفت این انصافه؟:41:.

دوست محترمی که کارمند اندیشه هستی و این پست من رو میخونی حق دارم از دست isp به خاطر کم فروشی شکایت کنم؟:19: زنگ هم که میزنم جواب سر بالا میدید.:46::13:

مدارا هم حدی داره من روز ها دانلود 140 کیلوبات نمیخوام . همیشه دانلودم بین 60 تا 65 کیلوبایت میخوام نوسان کنه هم روز هم شب همین مقدار ایا این حق مسلم من نیست؟:20:

جوابی که به من میدید اصلا قانع کننده نیست من 128 نیستم که بگید 14 یا 15 کیلوبایت استانداردشه جای اعتراض نیست. به شدت عصبانی هستم از این جواب ها.:2:

jabarsink2000
09-06-2010, 06:53
دوستان بنده کاربر اندیشه هستم adsl 512 دارم از اندیشه نزدیک 1 ساله علت این هم که 512 دارم اینه که اگه سرعت افت کرد بتونم زنگ بزنم بگم سرعت من دانلودش استاندارد 64 kb هست نه 8 kb ولی شب به علت دانلود رایگان سرعت من میشه 8 kb این انصافه؟ خیلی بالا بره میشه 40 کیلوبایت.
من دانلود انچنانی ندارم ولی مگه استفاده از اینترنت فقط محدود به دانلود هست؟ من وبگردی میکنم توی مسنجرهای مختلف با دوستان شبا صحبت میکنم البته قبلا با ویس صحبت میکردم ولی از وقتی شبا شد دانلود رایگان صدا نیماد تیکه تیکه میاد در کل نه میشه چیزی شنید نه میشه چیزی گفت این انصافه؟:41:.

دوست محترمی که کارمند اندیشه هستی و این پست من رو میخونی حق دارم از دست isp به خاطر کم فروشی شکایت کنم؟:19: زنگ هم که میزنم جواب سر بالا میدید.:46::13:

مدارا هم حدی داره من روز ها دانلود 140 کیلوبات نمیخوام . همیشه دانلودم بین 60 تا 65 کیلوبایت میخوام نوسان کنه هم روز هم شب همین مقدار ایا این حق مسلم من نیست؟:20:

جوابی که به من میدید اصلا قانع کننده نیست من 128 نیستم که بگید 14 یا 15 کیلوبایت استانداردشه جای اعتراض نیست. به شدت عصبانی هستم از این جواب ها.:2:
دوست عزیز یکم زرنگ باش برو حق خودت بگیر .
دیگه این چه حرفی اصلا نباید سرعت شما از 60تا65کمتر باشه که ؟:41:
تو قرار داد دیگه ثبت نشده که شبا چون رایگان ما سرعت 6 به شما میدیم:31:
یه روز پاشه برو اندیشه سریش شو من می خواهم با مدیر صحبت کنم با این 3 نفر هم که این اول نشستن کار نداشته باش یکیشون هم خیلی پور روی انگار مال باباش رایگان داره تقسیم میکنه تف ....:2:
دوستان یکم صبر کنید داره کار گرفتنispتمام میشه:31:قول میدم به همه شما صبح تا شب نامحدود سرعت 2 میگ بدم ماهیانه هم 20 تومان :18:
ماه اول هم مهمان من رایگان:10:

bios2bb
09-06-2010, 07:02

اولا معلومه که انصاف نیست... دوما شما میدونی که اگه شکایت کنی چند تا اتفاق میوفته...

1. دیگه نمیتونی سرویس 512 داشته باشی و باید مجوز بگیری (چون بر طبق قانون تنظیم مقررات، ارائه دهنده های اینترنت حق ندارند که بیشتر از 128 به کاربران خانگی بدن...)
2. اسمت میره تو لیست سیاه و اگر هم 128 بهت بدن، داغونترینشو میدن تا از شرکت بری...
3. ممکنه سرعت همه ما به سرعت استاندارد تبدیل بشه...
4. حتی ممکنه مسئله به دیگر ارائه دهنده های اینترنت سرایت پیدا کنه و کلا دیگه تو رشت نشه سرعت بالای 16 داشت... :18:
5. البته اندیشه و پارس وی پارتیشون کلفت تر از ایناست... :27:

پس به همین راحتی نیست دوست عزیز... تنها راهش اینه که هرچه سریعتر 128 بگیری که پولت بیشتر از این هدر نره و یه V*P*N هم بگیری که سرعتت خوب شه...

ما هم شدیم بیراک 2... :27: اینجا یرانه... سرزمین هاله نور... دلیل نمیشه هرکی بیشتر پول میده سرویس بهترم بگیره...

mtx891
09-06-2010, 09:16
دیشت تا ساعت 4 سرعت از 10 بیشتر نشد ینی کل شب داغون بود تورنت و مستقیم با هم اما از 4 به بعد سرعت هردو بالا رفت طرف 80
این چند روز اخر قرار دادمه که همین الان شارژم تموم شد کسی خبر نداره اوضاع پارس توی لاکانی چطوره

kavehmech
09-06-2010, 10:14

حق دارین هر چی بگین.چون من هم سرویس شما رو دارم ولی سرعتم خوبه.

karkan
09-06-2010, 13:08
سرعت دیشب

128 مرکز 7

mortezaon
09-06-2010, 13:18
سلام من امروز از پارس آنلاين اينتر نت 1 mb گرفتم
كسي اينجا با اين سرعت اينتر نت داره؟
مي خواستم بدونم سرعت دانلود تو شب و روز چقدر هست؟

.

Dj_aghamajid
09-06-2010, 13:56

.
بابا مایه دار!:46:
بعید میدونم کسی از این سرعتا تو خونه داشته باشه!:27:
شما خودت برو تستش کن بیا اینجا بما نشون بده!:18:
ولی اگه 1mb نامحدود باشه نباید سرعتش از 130 بیشتر باشه! البته استثنا همیشه هست شاید یدفعه شما سرعتت 1MB/S بشه!

noble savior
09-06-2010, 14:28
دوستانی که پارس آنلاین دارن از سرعتش راضین؟
اگه میشه سرعتشون و سرویسی که گرفتنو بگن

mehdihamed
09-06-2010, 14:35

.

بابا مایه دار:31:
مگه بیکاری 1 mb گرفتی همین الانشم همه 1 mb دارن با 128 نکنه شرکت داری؟ :18:
با این پولی که واسه 1 mb دادی میتونستی کلی حجم اضافه بگیری با 128 با سرعت 1 مگ استفاده کنی؟
احتمالا برای کار خاصی گرفتی درسته؟ :21:

mortezaon
09-06-2010, 15:03
بابا مایه دار:31:
مگه بیکاری 1 mb گرفتی همین الانشم همه 1 mb دارن با 128 نکنه شرکت داری؟ :18:
با این پولی که واسه 1 mb دادی میتونستی کلی حجم اضافه بگیری با 128 با سرعت 1 مگ استفاده کنی؟
احتمالا برای کار خاصی گرفتی درسته؟ :21:
از مجوز شركتم استفاده كردم براي گرفتنش ولي گرون نيست
قيمتش هم سه ماهه 61000 تومن 6 گيگ حجم
كمه ولي من فقط شبا دانلود مي كنم

.

mehdihamed
09-06-2010, 17:24
از مجوز شركتم استفاده كردم براي گرفتنش ولي گرون نيست
قيمتش هم سه ماهه 61000 تومن 6 گيگ حجم
كمه ولي من فقط شبا دانلود مي كنم

.

خدایی خوبه البته اگه شبا سرعتت خوب باشه و مثل بقیه یک شب در میون پایین نیاد :8:

baba.uk_t_rex
09-06-2010, 20:44
اولا معلومه که انصاف نیست... دوما شما میدونی که اگه شکایت کنی چند تا اتفاق میوفته...

1. دیگه نمیتونی سرویس 512 داشته باشی و باید مجوز بگیری (چون بر طبق قانون تنظیم مقررات، ارائه دهنده های اینترنت حق ندارند که بیشتر از 128 به کاربران خانگی بدن...)
2. اسمت میره تو لیست سیاه و اگر هم 128 بهت بدن، داغونترینشو میدن تا از شرکت بری...
3. ممکنه سرعت همه ما به سرعت استاندارد تبدیل بشه...
4. حتی ممکنه مسئله به دیگر ارائه دهنده های اینترنت سرایت پیدا کنه و کلا دیگه تو رشت نشه سرعت بالای 16 داشت... :18:
5. البته اندیشه و پارس وی پارتیشون کلفت تر از ایناست... :27:

پس به همین راحتی نیست دوست عزیز... تنها راهش اینه که هرچه سریعتر 128 بگیری که پولت بیشتر از این هدر نره و یه V*P*N هم بگیری که سرعتت خوب شه...

ما هم شدیم بیراک 2... :27: اینجا یرانه... سرزمین هاله نور... دلیل نمیشه هرکی بیشتر پول میده سرویس بهترم بگیره...

دوست من مگه مملکت همینطور بی قانونه پولتو بخورن زبون هم داشته باشن نه عزیزم چیزی به نام لیست سیاه هم نداریم الکی شایعه پراکنی نکن.:10:

این وسط ضرر رو isp میده اگر من شکایت کنم نه بنده.:5:

در ضمن طبق قانون isp که ازش به علت کم فروشی شکایت بشه نمیتونه به شخص شکایت کننده اینترنت نده و بخواد بچزوندش همین قابل بر رسی هست از نظر قانون که یعنی اگه نخواد انیترنت بده به شخصی که در واقع از حق خودش دفاع کرده این یعنی که نمیخواد تن به قانون بده و رویه خودشو درست کنه بلکه میخواد عامل اعمال قانون رو از بین ببره.:27:

درسته شرکت خصوصی هست ولی همه چیز به دلبخواه شرکت نیست.

کل رشت هم بشه 14 کیلو بایت بهتره تا دزدی کنند از مال مردم.

در ضمن محدودیت سرعت هم تا همین 3 ماه دیگه برداشته میشه طبق اخبار. بعدش هم دوست من من شاید مجوز داشته باشم اصلا پس پیش داوری نکنید.:46:

با این حرف ها دیگرانو نترسونید اینجا تو ایران اینترنتی وجود نداره که بخواد سرعتش کم بشه حالا مثلا 512 هم شد اینترنت اونم اشتراکی هر جای دنیا بگی میخندن بهت:20:. خوبه که همین اینترنتم با هزار دنگ و فنگ و مشکل میدن به ما.:19:

pedram9
10-06-2010, 00:59
واقعا اینو دیگه راست میگه که در ایران اینترنتی وجود نداره .
امروز با یکی از دوستام داشتم حرف میزم در لندن ازش یک چیزی خواسته بودم که برام آپلود کنه 10 گیگ بود گفتم میتونی آپ کنی گفت چرا نتونم کاری نداره که گفتم سرعت آپلودت چنده گفت 5Gig در ثامیه . واقعا متاسفم واسه ما که باید سر کلیوبایت ها چونه بزنیم

assimi
10-06-2010, 01:45
البته اون دوستتون احتمالا منظورش ۵ مگ بر ثانیه بوده وگرنه ۲ ثانیه ای اون فایل باید اپ میشد
..
راستی IMDb هم به همت بچه های اندیشه قیلطر شده یا بچه های مخابرات

birak
10-06-2010, 02:40
...این وسط ضرر رو isp میده اگر من شکایت کنم نه بنده.:5:

...کل رشت هم بشه 14 کیلو بایت بهتره تا دزدی کنند از مال مردم.

در ضمن محدودیت سرعت هم تا همین 3 ماه دیگه برداشته میشه طبق اخبار...
با این حرف ها دیگرانو نترسونید اینجا تو ایران اینترنتی وجود نداره که بخواد سرعتش کم بشه حالا مثلا 512 هم شد اینترنت اونم اشتراکی هر جای دنیا بگی میخندن بهت:20:. خوبه که همین اینترنتم با هزار دنگ و فنگ و مشکل میدن به ما.:19:
1) اگه شما سرعتت زیر استاندارد 512 هست در حالی که پول 512 رو میدی مشکلت هم مدت زیادیه که حل نشده میتونی از شرکتی سرویس بگیری که حقوق کاربراش رو بیشتر رعایت میکنه . من هم کاملا قبول دارم اینترنت فقط دانلود نیست و در این مورد شما حق اعتراض دارین یا اینکه سراغ سرویس دهنده بهتر برین و اینقدر اعصابتون رو خورد نکنید . الان هم لطفا نفرمایین انتقال سرویس معطلی داره و و و ... من مطمئنم کسی که تا این حد از یه سرویس ناراضی باشه هرگز خودشو عذاب نمیده و میره جای بهتر . اما اگه کسی حاضر باشه همه این مشکلات رو تحمل کنه و عذاب بکشه و شرکتش رو هم تغییر نده نشون میده هنوز نکات مثبتی تو اون شرکت میبینه که از نکات منفی بیشتر هستند و باعث میشه از تصمیمش منصرف بشه .

2) سوال اینجاست که چند درصد کاربرای اندیشه اشتراک 512 دارند ؟ و چند درصد 128 ؟ من که فکر میکنم درصد خیلی بالایی از کاربرا اشتراک 128 داشته باشند و شرکتی که به قول شما هدفش دزدی باشه نمیاد بهشون 5 تا 10 تا برابر سرعت استاندارد سرویس بده ! اگه سرعت شما زیر استاندارده دارن حق شما رو ضایع میکنن و باز هم میگم حق اعتراض دارین اما وقتی میشه حرف از دزدی زد که مثلا نصف کاربرای یه شرکت سرعتشون زیر استاندارد باشه اون هم تو بیشتر ساعات نه 4-5 ساعت از 24 ساعت . البته اگه 1 دقیقه هم زیر استاندارد باشه بازم ضایع کردن حق مشتری هست و شکی هم توش نیست .

3) نظر شما اینه که خیلی بهتره که همه 128 ها سرعتشون 16 باشه و لی شما هرگز سرعتت از 64 پایین تر نیاد! البته شاید این عدالت باشه اما فکر میکنم اکثر دوستانی که اینجا الان از سرعت بالای 150 در طول روز استفاده میکنن با نظر شما مخالف باشند ! این یه جور خودخواهیه که آدم حاضر باشه این سرعت تشویقی واسه همه قطع شه تا مشکل خودش برطرف شه ... بجاش بهتره همیشه بخوایم اینطور باقی بمونه و در عین حال شما هم همیشه سرعتت بالاتر از استانداردی باشه که پولش رو میدی . اینجوری بهتر نیست ؟! :46:

4) همونطور که bios گفت سرعت تشویقی که شرکتا میدن در اصل غیر قانونیه و مجاز نیستن به مشترکی که سرویس خانگی داره و شرایط دریافت سرعت بالاتر رو نداره چه تشویقی چه غیر تشویقی سرعت بالاتر از 128 بده. شما که شرایطش رو داری ازاین قانون استثنا هستی ... اما در مورد اخبار که ظرف 3 ماه آینده محدودیت سرعت برداشته میشه ... اولا خبر درستی نیست و نمیشه ! اگه قرار بود بشه همون اول با اومدن وزیر جدید ارتباطات میشد . اما این قانون به خاطر نظر شخصی وزیر قبلی نبوده که الان به سادگی و با نظر وزیر جدید لغوش کنند ! این جزو سیاستهای کشور بوده که کاربر خانگی حق دسترسی به سرعت بالای 128 نداشته باشه اون هم به دلیل بعضی مسایل که اینجا جای بحثش نیست....... و اون مسایل هنوز حل نشده و تا وقتی حل نشه هییییچ لزومی برا تغییر این روند احساس نخواهند کرد . ثانیا : همین الان هم خیلی افراد مثل شما مجوز استفاده از سرعت بالاتر رو دارند و حتی میشه به راحتی این سرویسها رو گرفت . کسی که راهش رو بلد باشه 3 سوته میگیره و خود مسئولین هم به سرعتای بالاتر دسترسی دارند پس هر کدوم از مسئولین هم به این قانون اعتراض کنن فوری دهنشون رو میبندن که افراد واجد شرایط که مشکلی برای گرفتن سرعت بالاتر ندارند ! این سرعت 128 برای کاربر ساده خانگی است که اصلا نیازی هم به سرعت بالاتر ندارد ! :13:پس هنوزززز این قانون وجود داره و اگر بخوان به یه شرکت گیر بدند به راحتی میدن و میتونن کلاس سرعت تشویقی رو هم تعطیل کنن و فکر نمیکنم کسی از کاربرا این رو بخواد .این به معنی ترسوندن کسی نیست و شما همچنان برای سرویس خودتون حق اعتراض دارین . فقط از این جهت گفتم که اتفاقا چون اینجا ایرانه همه چیز امکان پذیره و نمیشه رو این چیزا %100 حساب کرد.

5) چون اینجا ایرانه در نتیجه تجربه سرعت بالای 150 کیلو بایت ( و تا چندی پیش 200 کیلو بایت ) در مقایسه با واقعیت های موجود در ایران و سرعت اینترنت در شهرهای مختلف مقدار قابل قبولی محسوب میشه . واقعا فکر میکنید چند درصد جمعیت کاربران اینترنت ایران در حال حاضر به همون سرعت 512 شما دسترسی دارند ؟! سرعت بالای 1 مگابیت بماند ... من کاملا حرف شما رو قبول دارم که در مقایسه با خیلی نقاط دنیا سرعت 512 واقعا مسخرست و در اکثر کشورهای پیشرفته سرعت 512 به پایین اصلا اینترنت پرسرعت محسوب نمیشه و 512 حداقل تعریف برای اینترنت پرسرعته ... و من هم قبول دارم که اگه بخوایم با اونا خودمون رو مقایسه کنیم اصلا به حساب نمیایم ... اما وقتی داریم از اینترنت شهرمون حرف میزنیم باید سرعتش رو هم با متوسط سرعت اینترنت تو محیط اطرافمون بسنجیم ... درسته تو ایران در مقایسه با دنیا اینترنتی وجود نداره اما تو جامعه ای که هنوز بالای %50 مردم دایل آپ استفاده میکنن و بالای %50 از adsl داران سرعت متوسطشون همون 128 استاندارد هست اونوقت سرعت 512 و یا سرعت روزانه بالای 1 مگابیت مطمئن باشین سرعت مناسبی محسوب میشه . این واقعیتی هست که متاسفانه اینجا وجود داره و هیچ دلیلی نداره حالا که شرکتا به هر دلیل ( از بابت جذب مشتری بیشتر یا هر چی ) جرات کردن و با وجود قانون عصر حجر دارن همین سرعتای تشویقی رو میدن ما خودمون رو از همین تجربه خوشایند محروم کنیم ! وگرنه کی بدش میاد سرعت اینترنت اینجا مثل کره جنوبی باشه ؟!

6) با همه این نکاتی که گفتم باز هم می گم شما حق دارین از شرکت بخواین بهتون سرعت در حد استاندارد بده و حق شما محفوظه ... اما خوبه دوستانی که از پارس و جاهای دیگه اشتراک دارند هم بیان نظر بدن شبها سرعتشون از مقدار قانونی پایین تر میاد یا نه ؟ مثلا 512 پارس تو شب همیشه بالای 64 هست یا اون هم ممکنه پایین تر بیاد ؟
در ضمن سرعت امشب تورنت تا الان که ساعت 3 هست بین 140 تا 168 در نوسان بوده و فقط بعد از ساعت 1 یکبار به مدت 5 دقیقه سرعت 0 شد بعدش عالی. شب خوش .

birak
10-06-2010, 02:49
...
راستی IMDb هم به همت بچه های اندیشه قیلطر شده یا بچه های مخابرات
اینجور همت های بزرگ فقط کار مخابرات هست . :46: خیلی وقته isp ها مسئولیتی برای فیل کردن یا باز کردن سایتها ندارند . تشخیص فیل-ترینگ به عهده کمیته تشخیص مصادیق فیل-ترینگ و اجرای اون هم به عهده شرکت زیر ساخت هست که جزو زیر مجموعه های وزارت ارتباطات محسوب میشه و این چیزا دست شرکتا نیست . شاید هم م مثل گوگل که چند بار فیل شد و باز شد این هم اشتباه فیل شده باشه ... در بعضی موارد هم مثلا توی یه سایت یه تبلیغ یا کلمه ای قرار میگیره که نرم افزار فیل-ترینگ اتوماتیک تشخیصش میده و باعث بسته شدن سایت میشه . به هر حال امیدوارم بازش کنن تا ناچار به استفاده از روشهای دیگه نشیم ! :21::15:

assimi
10-06-2010, 02:56
اخه یه نکته ای هست برا بچه های ادلیستم تو یاهو فرستادم گفتن که براشون سایت باز هست (شهرای دیگه). از یکی از بچه های پارس رشت هم پرسیدم گفت باز و بسته میشه :31:

karkan
10-06-2010, 11:37
خدایا من 70 % وب گردیم تو IMDB بود وبقیش گوگل...بدونه IMDB واقعا نمیشه زندگی کرد...لعنت به بانیش و اونی که خیلی چیزه...

mtx891
10-06-2010, 12:59
birak جان شما همیشه کامل و مفید توضیح میدی اما سرم داره گیج میره :2:
یه سوال ازت دارم جان من راستشو بگو واسه کی کار میکنی؟:31:

من خودم میخاستم برم پارس اما همسایمون پارس داره سرعتش از من 3 کیلو بیشتره اما خوب من رفتم اندیشه تمدید کردم بعد 3 شب سرعت داغون دیشب سرعت خوب بود اما میدونم که باید در روز های اینده سرعت کمو تحمل کنم

jabarsink2000
10-06-2010, 13:37
خدایا من 70 % وب گردیم تو IMDB بود وبقیش گوگل...بدونه IMDB واقعا نمیشه زندگی کرد...لعنت به بانیش و اونی که خیلی چیزه...

خواب از v*p*nاستفاده کن هم سرعت باز کردن صفحه ها بالاتر هست هم سرعت دانلود از بعضی سایت ها.

birak
10-06-2010, 13:59
birak جان شما همیشه کامل و مفید توضیح میدی اما سرم داره گیج میره :2:
یه سوال ازت دارم جان من راستشو بگو واسه کی کار میکنی؟:31:
من خودم میخاستم برم پارس اما همسایمون پارس داره سرعتش از من 3 کیلو بیشتره اما خوب من رفتم اندیشه تمدید کردم بعد 3 شب سرعت داغون دیشب سرعت خوب بود اما میدونم که باید در روز های اینده سرعت کمو تحمل کنم
ببخشید زیادی کامل بود شما دچار :2: شدی ! :46: سعی میکنم از این به بعد کمتر کامل باشه ! حالا کلی نکاتش رو هم قیچی کردم ! دست خود آدم نیست ... وقتی صحبت اینترنت ایران میشه ناخوداگاه خون آدم به جوش میاد ! حالا عیب نداره بجای اینکه دوستانی که 12 ساعت در روز counter و warcraft آنلاین بازی میکنن و همیشه هم اعصابشون بخاطر سرعت پایین یا پینگ بالا خرابه یه 5 دقه هم که به تاپیک سر میزنن بجای بد و بیراه گفتن به شرکتا سرشون به خوندن نوشته ها گرم شه آروم شن ! :46::10:
واسه کی کار می کنم ؟! هیچکس ! آقای خودمم ! نوکر خودم ! :46:
ولی از شوخی گذشته همیشه امیدوارم یه روزی بشه که کیفیت اینترنت ما هم لااقل نزدیک استانداردهای بین المللی بشه ... مطمئن هم هستم که می شه ... تنها مشکلی که هست اینه که این پیشرفت فوق العاده کنده ... ولی پیشرفت تکنولوژی چیزی نیست که بشه به سادگی جلوش رو گرفت ! هر نادانی هم که بخواد روند این پیشرفت رو کند کنه آخرش بازندست ... تا همین چند وقت پیش که خودمون هم دایل آپ داشتیم رسیدن به سرعت 7 کیلو بایت باعث شادیمون میشد ! اما الان به راحتی از سرعت بالای 100 حرف میزنیم و شاکی هستیم ... و یه نمونه دیگه ورود نسل سوم تلفن همراه (3g ) هست که میتونه تا سرعت چند مگابیت اینترنت رو هم پشتیبانی کنه و اینا موندن چیکارش کنن ! اگه سرعت اینترنت اون هم به 128 محدود کنن که دیگه نسل سوم نمیشه !!! به هر حال ناچار میشن کم کم بپذیرند محدودیتها برداشته بشه .. فقط امیدوارم زیاد طول نکشه و به عمر ما هم قد بده روزای ایده آل اینترنت رو هم ببینیم .

baba.uk_t_rex
10-06-2010, 14:05
دوستان من من بخیل نیستم به همه سرعت بالا بدن اصلا من سرعت بالا نمیخوام من حقمو میخوام.

به خدا اگه به همه افرادی که 128 دارن بر فرض 10 مگابایت سرعت بدن 24 ساعت شبانه روز من هیچ اعتراضی نمیکنم خوشحال هم میشم ولی حق 64 کیلوبایت منو بدن لا اقل من با همون 64 کیلوبایت خودم راضیم.

در واقع سرعت تشویقی دادن بر میگرده به سیاست مدیر شرکت ممکنه از قیافه من خوشش نیاد به من تشویقی نده به من ارتباطی نداره حق اعتراض هم ندارم.
ولی سرعتی که به طور قانونی خریدم رو موظف هست که بده.

در ضمن جناب Birak ادم چیز نداشته رو تقسیم نمیکنه هیچوقت حرف منو قبول داری؟

وقتی شما پهنای باند نداری کسی مجبورت نکرده بیشتر از ظرفیتت اینترنت بدی این کار خلاف قانون هست هزار تا مشکل هم پیش میاد برای کاربر هات و باعث افزایش نا رضایتی میشه.

این فقط بر میگرده به طمع زیادی داشتن isp ها تو ایران نه فقط اندیشه همه isp ها بیش از ظرفیت اینترنت میدن تو ایران. این پول چه کارها که نمیکنه.

به هر حال امید دارم زودتر این مشکل رو حل بکنن.

ایشالا به همتون نت 10 مگ بدن تشویقی:40:.

Dj_aghamajid
10-06-2010, 15:13
ببخشید زیادی کامل بود شما دچار :2: شدی ! :46: سعی میکنم از این به بعد کمتر کامل باشه ! حالا کلی نکاتش رو هم قیچی کردم ! دست خود آدم نیست ... وقتی صحبت اینترنت ایران میشه ناخوداگاه خون آدم به جوش میاد ! حالا عیب نداره بجای اینکه دوستانی که 12 ساعت در روز counter و warcraft آنلاین بازی میکنن و همیشه هم اعصابشون بخاطر سرعت پایین یا پینگ بالا خرابه یه 5 دقه هم که به تاپیک سر میزنن بجای بد و بیراه گفتن به شرکتا سرشون به خوندن نوشته ها گرم شه آروم شن ! :46::10:
واسه کی کار می کنم ؟! هیچکس ! آقای خودمم ! نوکر خودم ! :46:
ولی از شوخی گذشته همیشه امیدوارم یه روزی بشه که کیفیت اینترنت ما هم لااقل نزدیک استانداردهای بین المللی بشه ... مطمئن هم هستم که می شه ... تنها مشکلی که هست اینه که این پیشرفت فوق العاده کنده ... ولی پیشرفت تکنولوژی چیزی نیست که بشه به سادگی جلوش رو گرفت ! هر نادانی هم که بخواد روند این پیشرفت رو کند کنه آخرش بازندست ... تا همین چند وقت پیش که خودمون هم دایل آپ داشتیم رسیدن به سرعت 7 کیلو بایت باعث شادیمون میشد ! اما الان به راحتی از سرعت بالای 100 حرف میزنیم و شاکی هستیم ... و یه نمونه دیگه ورود نسل سوم تلفن همراه (3g ) هست که میتونه تا سرعت چند مگابیت اینترنت رو هم پشتیبانی کنه و اینا موندن چیکارش کنن ! اگه سرعت اینترنت اون هم به 128 محدود کنن که دیگه نسل سوم نمیشه !!! به هر حال ناچار میشن کم کم بپذیرند محدودیتها برداشته بشه .. فقط امیدوارم زیاد طول نکشه و به عمر ما هم قد بده روزای ایده آل اینترنت رو هم ببینیم .
آقا من نوکرتم شما اتفاقا باید زیاد بنویسی من که خیلی با متنهات حال میکنم اگه شما دو روز نباشی این تاپیک صفایی نداره! البته با عرض پوزش از بقیه دوستان!

assimi
10-06-2010, 16:25
به سلامتی هات فایل هم قیلطر شد من موندم این موتور قیلطرگر چقدر به این کامه هات حساسیت داره :
IIMDb IP Address:
Hotfile IP Address:

noble savior
10-06-2010, 17:28
سلام
دوستانی که پارس آنلاین استفاده میکنن سرعتشون چقدره؟از پارس راضین؟ و از چه سرویسی استفاده میکنن؟از لحاظ قطعی وضع پارس چطوره(غیر از این چند روزه )؟
با تشکر

mtx891
10-06-2010, 21:27
به سلامتی هات فایل هم قیلطر شد من موندم این موتور قیلطرگر چقدر به این کامه هات حساسیت داره :
IIMDb IP Address:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید Hotfile IP Address:
ای ول اینارو از کجا گیراوردی؟

یه مطلب دیگر هم بگم و اون اینکه دادن سرعت بالا تو روز برای اینتر نت های محدود غیر قانونی نیست مطلبش رو مدتها پیش خوندم در یه سایت خبری یادم نیست از زبون کی گفته شده اما دلیلیش این بود که اگه سرعت بالا هم بدن چون محدوده مثلا نمی تونه بیشتر از 2 گیگ دان کنه اخه دوستان سر این موضوع که این سرعتها تشویقه و غیر قانونه و isp عجب جرعتی داره حرف میزنن من گفتم که بدونین

---------- Post added at 10:27 PM ---------- Previous post was at 10:24 PM ----------

سلام
دوستانی که پارس آنلاین استفاده میکنن سرعتشون چقدره؟از پارس راضین؟ و از چه سرویسی استفاده میکنن؟از لحاظ قطعی وضع پارس چطوره(غیر از این چند روزه )؟
با تشکر

دوست عزیز از من به شما نصیحت کلا توی تابستون از هر شرکتی هر جایی هر نوع سرویسی بگیری باید عصاب فولادی داشته باشی :31:

birak
11-06-2010, 01:40
دوستان من من بخیل نیستم به همه سرعت بالا بدن اصلا من سرعت بالا نمیخوام من حقمو میخوام.
به خدا اگه به همه افرادی که 128 دارن بر فرض 10 مگابایت سرعت بدن 24 ساعت شبانه روز من هیچ اعتراضی نمیکنم خوشحال هم میشم ولی حق 64 کیلوبایت منو بدن لا اقل من با همون 64 کیلوبایت خودم راضیم.
...در ضمن جناب Birak ادم چیز نداشته رو تقسیم نمیکنه هیچوقت حرف منو قبول داری؟
وقتی شما پهنای باند نداری کسی مجبورت نکرده بیشتر از ظرفیتت اینترنت بدی این کار خلاف قانون هست هزار تا مشکل هم پیش میاد برای کاربر هات و باعث افزایش نا رضایتی میشه.
...
من هم کاملا با شما موافقم که وقتی پول سرویسی رو میدی حق هم داری با کیفیت مورد نظر خدمات بگیری و تو این قضیه بازم می گم حق اعتراض دارین .:10:
اما در مورد قرارداد شرکتای ISP تو ایران با کمال تاسف اون چیزی که تو قرارداد یا رو کاغذ میاد این نیست که مثلا وقتی سرعت 512 میگیری اونا تعهد بدن سرعتت حداقل 512 باشه ! اگه یه بار دیگه به لیست سرعت شرکتها نگاه کنی ( همه شرکتها ) مثلا مینویسن دریافت تاااااا 512 ! یا دریافت تاااااا 256 .... :13:یعنی چی ؟! یعنی شرکت میگه سقف سرعتت اینه واسه سرویسی که داری میگیری و من تعهدی ندارم حتما مساوی با این سرعت یا بالاتر از این بهت خدمات بدم ! اگه تونستم تا این سرعت میدم !!! و در اصل یه جورایی ضایع کردن حق کاربراست و تو کل ایران همینطوره. تا همین یکی 2 سال پیش تا جایی که میدونم وضع خیلی بدتر بود و مثلا همین اشتراک 128 سرعتش بین 12 تا 14 بودو یکی از دوستام که تو تهران از شرکت داتک اشتراک 128 داشت همیشه سرعتش رو 90-100 بود و کاملا هم براش عادی بود! اما الان شرکتا یه کمی با انصاف تر شدن و حتی تو حالت استاندارد هم لااقل سرعت بین 18 تا 20 هست ... در مورد اینکه آدم چیز نداشته رو تقسیم نمیکنه درست میگید اما من برخلاف شما قبول ندارم که اندیشه با توجه به قراردادهایی که با کاربراش داره الان کمبود پهنای باند داشته باشه.یعنی مثلا اگه بخواد به همه سرعت استاندارد بده هنوز خیلیییی از پهنای باندش بلا استفاده میمونه ... اگه یادتون باشه وقتی تازه پهنای باند خریدن سرعتا حدود 1 ماه عالی بود اما با این روندی که همه ملت سر ساعت 1 شروع به دانلود میکنن و به سرعت استاندارد هم راضی نیستن همیشه مشکل خواهیم داشت مگه اینکه یه شرکت بیاد سرمایه گذازی خیلی کلانی بکنه و مثلا حداقل پهنای باندش رو بر اساس سرعت دانلود 200 کیلو بایت برا تک تک کاربرا اون هم تو اوج ترافیک در نظر بگیره !!! که این هم عملا برا شرکتا امکان پذیر نیست . تنها کاری که باید بکنن تا اینجور مشکلات و نارضایتی ها کمتر بشه اینه که مثلا کسانی مثل شما که اشتراک با سرعت بالاتر دارند پهنای باندشون رو بین کاربرای کمتری شر کنن تا در هنگام اوج ترافیک لااقل سرعتتون خیلی از سرعت استاندارد پایین تر نیاد و این کاری هست که از ISP بر میاد . یعنی هر چی سرعت قرارداد بالاتر باشه تعداد کاربرای کمتری پهنای باند رو شر کرده باشن .

اما اگه من جای شما باشم این کارها رو میکنم :
1) از شرکت میخوام مشکلم رو حل کنه . البته من زیاد بد بین نیستم تا حدی که بگم بلک لیست هست و این چیزا . اما میدونم با شکایت و دعوا هم خیلی وقتا نتیجه به دست نمیاد.اگه مشکل طوری باشه که از عهده شرکت بر بیاد مطمئن باش اونها هم اعتبارشون رو دوست دارن و اونها هم دنبال دردسر نیستن .
2) اما اگه دیدم وضعیت درست بشو نیست میرم از کسایی که تو مرکز مخابراتی مشابه خط دارن و با سرویس 512 به پارس یا دامون یا گیلانت یا ... وصل میشن کیفیت سرعت تو 24 ساعت رو دقیق سوال میکنم . اگه دیدم واقعا تفاوت محسوسه با کسی تعارف نداریم ! خب میرم جای دیگه ... وقتی آدم اینقده داره برای اشتراک 512 هزینه میده حق داره از جایی سرویس بگیره که براش به صرفه تره .
3) اگه جای شما باشم چیز-پی-ان رو هم امتحان میکنم ببینم تو سرعتم چه تاثیری میذاره . اگه هم دسترسی نداشته باشم لااقل یه اکانت تست میگیرم و یه تست میکنم نتیجش چطوره.
من هم برای شما آرزوی سرعتهای خفن میکنم . :5:

birak
11-06-2010, 03:23
...
یه مطلب دیگر هم بگم و اون اینکه دادن سرعت بالا تو روز برای اینتر نت های محدود غیر قانونی نیست مطلبش رو مدتها پیش خوندم در یه سایت خبری یادم نیست از زبون کی گفته شده اما دلیلیش این بود که اگه سرعت بالا هم بدن چون محدوده مثلا نمی تونه بیشتر از 2 گیگ دان کنه اخه دوستان سر این موضوع که این سرعتها تشویقه و غیر قانونه و isp عجب جرعتی داره حرف میزنن من گفتم که بدونین
...
طبق قانونی که تصویب شده کلا برا همه کاربران خانگی که واجد شرایط سرعت بالاتر نیستند سرعت بالاتر از 128 ممنوعه و هیچ کجا هم ذکر نشده مثلا برا کسی که اشتراک محدود حجمی داره مجاز هست !
چون وقتی داشتن این رو ابلاغ میکردن مهندس سلیمانی گفت که امنیت اخلاقی اینترنت خیلی واجب تر از داشتن سرعت بالاتره ! و هر وقت ما بتونیم تو سرعتای بالاتر هم اینترنت رو سالم کنیم اون موقع سرعت بالاتر هم میدیم ... دلیلش هم 2 چیز بود ... اول اینکه اون موقع برنامه فیل-ترینگشون با سرعتهای بالا به مشکل برخورده بود و در بعضی موارد درست کار نمیکرد ... از اون مهمتر اینکه برای دیدن تصاویر ویدئو آنلاین یا شبکه های تلویزیونی از تو سایتها برای اینکه تصویر راحت دریافت بشه و فریز نداشته باشه حداقل سرعت 512 مورد نیاز هست و با محدود کردن سرعت به 128 عملا استفاده از اونها غیر ممکن میشه حتی اگه کسی از فیل - شکن استفاده کرده باشه بازم نمیتونه با سرعت 128 از اونا درست حسابی استفاده کنه. پس حتی اشتراک 512 با حجم 1 گیگ هم ممنوعه ! چون به همون اندازه 1 گیگ هم میشه به ویدئو آنلاین دسترسی داشت ! الان هم IP TV اومده که اگه کسی به سرعت حداقل 2 مگابیت دسترسی داشته باشه به راحتی با خرید یه دستگاه و بدون نیاز به د ی ش قادر هست کانالهای ماهپاره رو از طریق اینترنت تو تلویزیونش ببینه ! پس میبینین قضیه محدود کردن سرعت خیلی پیچیده تر از این حرفاست و ارتباطی به محدودیت حجم نداره ... مهم اینه که جلوی استفاده از اونجور خدمات عیر مجازگرفته بشه ...
در مورد اینکه شرکتا سرعت تشویقی میدن اصلا بحث شجاعت یا جرعت نیست ... قانون محدودیت سرعت بس که شور و آبگوشتی هست خود مسئولین هم خیلی وقتا سخت گیری نمیکنن . مثل همین قضیه درخواست مدرک برای سرعت بالای 128 که قبلا سخت نمی گرفتن اما الان بیشتر به شرکتا فشار آوردن ... پس اگه بخوان میتونن خیلی راحت جلوی شرکتا رو بگیرند چون این قانون بهشون اجازه محدود کردن رو میده . چه برای نامحدود چه برای سرویس حجمی . :41:اما فعلا ملاکشون همون برگه ای هست که تو شرکت امضا میکنیم و توش سرعت 128 نوشته شده بنابراین فعلا کاری ندارن !
در مورد اینکه یکی از مسئولین یه جا گفته این کار قانونیه اصلا نمیشه رو حرفش حساب کرد ... مهم قانونی هست که رو کاغد هنوز وجود داره و ممکنه 1 ساعت بعدش مسئول دومی بیاد و همه حرفهای اولی رو انکار کنه ! مثل قضیه معروف لنگر که هر کسی اومد یه داستان جدید تعریف کرد آخرش هم معلوم نشد لنگره به کابل خورده بوده یا کابل به لنگر !!! :13: :46:

bios2bb
11-06-2010, 13:29
دوست من مگه مملکت همینطور بی قانونه پولتو بخورن زبون هم داشته باشن نه عزیزم چیزی به نام لیست سیاه هم نداریم الکی شایعه پراکنی نکن.:10:

این وسط ضرر رو isp میده اگر من شکایت کنم نه بنده.:5:

در ضمن طبق قانون isp که ازش به علت کم فروشی شکایت بشه نمیتونه به شخص شکایت کننده اینترنت نده و بخواد بچزوندش همین قابل بر رسی هست از نظر قانون که یعنی اگه نخواد انیترنت بده به شخصی که در واقع از حق خودش دفاع کرده این یعنی که نمیخواد تن به قانون بده و رویه خودشو درست کنه بلکه میخواد عامل اعمال قانون رو از بین ببره.:27:

درسته شرکت خصوصی هست ولی همه چیز به دلبخواه شرکت نیست.

کل رشت هم بشه 14 کیلو بایت بهتره تا دزدی کنند از مال مردم.

در ضمن محدودیت سرعت هم تا همین 3 ماه دیگه برداشته میشه طبق اخبار. بعدش هم دوست من من شاید مجوز داشته باشم اصلا پس پیش داوری نکنید.:46:

اهم... اهم... اینجا ایران است... یارانه هدفمند میکنیم... پول برق 10 تومن میشه 100 تومن... گوشتونم میبریم اگه صداتون دراد... پولتونم میخوریم... یکار دیگه هم باهاتون میکنیم... کسی هم شاخ بشه مامور میفرستیم بررسی کنن، مجرم زیر میزی داد، شاکی برو سال دیگه بیا... نداد، برو 6 ماه دیگه بیا...

That's how things work in this god blessed country... And I think you should just look around abit more...

مجبور میکین ادم بره تا مرز سیاستمداری...

---------- Post added at 02:29 PM ---------- Previous post was at 02:25 PM ----------

واقعا اینو دیگه راست میگه که در ایران اینترنتی وجود نداره .
امروز با یکی از دوستام داشتم حرف میزم در لندن ازش یک چیزی خواسته بودم که برام آپلود کنه 10 گیگ بود گفتم میتونی آپ کنی گفت چرا نتونم کاری نداره که گفتم سرعت آپلودت چنده گفت 5Gig در ثامیه . واقعا متاسفم واسه ما که باید سر کلیوبایت ها چونه بزنیم

چرا بارون نمیاد؟؟!!!

تو کره شمالی 3Gbps میدن... هارد SATA3 هم سرعتش 3Gbps. دوستتون تو وزارت اطلاعات کره شمالی کار میکنه؟؟؟!!!

bios2bb
11-06-2010, 13:34

با جعفر پناهی یا بهمن قبادی نسبتی دارین؟؟!!!

bios2bb
11-06-2010, 14:16
فقط این ویدیو رو ببینید...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدحجمش 7MB...

sei_pm
11-06-2010, 14:26
فقط این ویدیو رو ببینید...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدحجمش 7MB...

اینها همه چیزشون سیسکو هست اونوقت شاتل که هیچی بارش نیست میگه Linksys که تحت نظر سیسکو هست جواب نمیده رو سیستممون و ممنوعه.

mehdihamed
11-06-2010, 14:27

سرعت 5g هنوز هیچ جا نمیدن البته زیاد طول نمیکشه تا بدن ولی هنوز در حد mb هست احتمالا دوستتون سرعت 5 مگابایت داره :20:

بچه ها دیشب سرعت چطور بود واسه من خوب بود 1.5 گیگ دان کردم اندیشه 128 خط 5

pedram9
11-06-2010, 14:59
بله من 5 مگابات هست .
اشتباه تایپی بود .

mehdihamed
11-06-2010, 17:18
بچه ها جام جهانی 2010 شروع شد :7:

Dj_aghamajid
11-06-2010, 19:43
بچه ها جام جهانی 2010 شروع شد :7:

یه اسپم در حد جام جهانی!!!:31:

karkan
11-06-2010, 19:57
با جعفر پناهی یا بهمن قبادی نسبتی دارین؟؟!!!

نه..ولی فیلم دوست دارم زیااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا اااااااااااد

دیشب من خوابم برد..گوشیمو زنگ گذاشتم ساعت 1 بیدارم کنه.... زنگ آلارم گوشیم آهنگ Turn the page متالیکاس (عاشقشم:40:)..ساعت 1 زنگ زد همونطوری تو خواب گوشی رو گرفتم بغل گوشم آهنگ رو گوش دادم گرفتم خوابیدم:31:...اصلا یادم نبود واسه چی زنگ گذاشتم.:31::31::31::31:

اُه ه ه ه ه...2 گیگ دانلود از دست دادم...:19::19: عوضش امشب جبران میکنم..

SASAN_6822
11-06-2010, 21:52
این تاپیک چه ربطی به جام جهانی فوتبال داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :41:

بهتر نیست فقط درباره اینترنت کشور صحبت شود؟ :8:

pedram9
11-06-2010, 22:24

ایشون یک اسپم دادن حالا دیگه شما ببخش :31:

mehdihamed
11-06-2010, 23:15

خب آقا صحبت کن من که جلوتو نگرفتم من دیدم 5 یا 6 ساعته کسی پستی نمیزنه گفتم یه خبر جهانی رو به بچه ها بگم
تازه اگه صفحه قبل رو نگاه کنی نوشتم بچه ها سرعت دیشب خوب بود 1.5 گیگ دانلود کردم سرعت شما چطور بود دیدم کسی جواب نداد شما کجا بودی صحبت کنی

karkan
11-06-2010, 23:28
بابا صحبت کنید...از هزچی دلتون میخواد صحبت کنید....تا یکی یه حرفی میزنه یکی میگه از بحث فاصله گرفتیم یکی میگه الفاظ رد و بدل نشه یکی میگه اسپم ندید...بیخیال شید اینجا نه مال شماست نه مال من نه مال او نه مال ایشان..هم محلی ها نشستیم دور هم داریم با هم حرف میزنیم دیگه..هرکی میخواد پستهایی که نامربوطه نخونه..مجبور نیستید که همه پستا رو بخونید...

باور کنید هیچکی از این فضای سرد و بی روح خوشش نمیاد...

من تفاقا تمام پستهایی که نامربوطه رو میخونم و خیلی از اونا بیشتر خوشم میاد تا بحث های مربوط به مودم و تنظیمات Bridge و NAT این چیزا که هیچی ازش نمیفهمم..

از دوستمون مهدی حامد هم متشکرم که به خاطر تنوع هم که شده اون عکس رو گذاشتن...سیوش کردم..البته عکس همه ورزشگاه ها رو تک تک داشتم ولی بازم سیو کردم...

امیدوارم دیگه پستی نبینم که توش نوشته شده باشه اسپم و حرف بیمورد و .....

ممنون

mehdihamed
11-06-2010, 23:39
تی جانه بیمیرم منم هَنَ گم دِ حَسَ چی بُبُسته من ایچی درباره جام جهانی بُگُفتم

mortezaon
12-06-2010, 00:24
سلام
من تا 2 روز قبل اينتر نت 128 داشتن از پارس وي رشت
. تنظيمات مودم من اين بود

Line Rate - Upstream (Kbps):512Line Rate - Downstream (Kbps):2048

اما رفتم سرويس 1024 گرفتم ا مگ در ثانيه
(با مجوز شركتم) همون روز اول خوب بود
ولي الان سرعت دانلودم تا 70 كيلو بايته
و تنظيمات مودم من هموني كه بود هست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مي خواستم كمكم كنيد
تازه مودمو عوض كردم
ولي سرعت از قبل هم بدتر شده
اعصابم خورده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

.

pedram9
12-06-2010, 00:30

داداش بیخیال هر کی هر چی گفت که نباید گوش کرد :46:
karkan میدونه من خودم هر از چند گاهی یک اسپم میدم همینجا :27::21:

---------- Post added at 01:30 AM ---------- Previous post was at 01:26 AM ----------

سلام
من تا 2 روز قبل اينتر نت 128 داشتن از پارس وي رشت
. تنظيمات مودم من اين بود

اما رفتم سرويس 1024 گرفتم ا مگ در ثانيه
(با مجوز شركتم) همون روز اول خوب بود
ولي الان سرعت دانلودم تا 70 كيلو بايته
و تنظيمات مودم من هموني كه بود هست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مي خواستم كمكم كنيد
تازه مودمو عوض كردم
ولي سرعت از قبل هم بدتر شده
اعصابم خورده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

.

شاید درست بشه . بعضی وقت ها نوسان هایی پیش میاد .
اگه سرعتت 60 70 هست که میشه گفت الان داری با سرعت 512 KB استاندارد کار میکنی .
قانونی باید سرعتت بین 120 تا 140 رو باشه .
به احتمال زیاد نوسان هست که درست میشه

mortezaon
12-06-2010, 00:34
شاید درست بشه . بعضی وقت ها نوسان هایی پیش میاد .
اگه سرعتت 60 70 هست که میشه گفت الان داری با سرعت 512 KB استاندارد کار میکنی .
قانونی باید سرعتت بین 120 تا 140 رو باشه .
به احتمال زیاد نوسان هست که درست میشه
ولي من تا چند روز پيش كه 128 داشتم
شبا تا 170 تا هم دانلود مي كردم آخه پارس وي شبا سرعتشو با زمي كنه
ولي الان خيلي كمه
اون موقع كه 128 داشتم اين قدر كم نمي شد

.

mehdihamed
12-06-2010, 01:11
ولي الان خيلي كمه

.

تورنت رو امتحان کن با چند تا لینک ببین سرعتت چطوریه اگه چیز پی ان داری اونم امتحان کن ببین سرعتت بهتر میشه یا نه اینطوری میشه فهمید مشکل از کجاست
من الان لینک مستقیم 85 تا سرعت دارم

assimi
12-06-2010, 01:17
پیش بینی جام جهانی به صورت اینترنت که نگین (اس*م هست :31:)

mortezaon
12-06-2010, 01:24
تورنت رو امتحان کن با چند تا لینک ببین سرعتت چطوریه اگه چیز پی ان داری اونم امتحان کن ببین سرعتت بهتر میشه یا نه اینطوری میشه فهمید مشکل از کجاست
من الان لینک مستقیم 85 تا سرعت دارم
با تشكر از شما
من هيچ اطلاعاتي در مورد اين دو روش ندارم
منظور ار تورنت چيه ؟
ولي الان رفتم تو سايت شركت فناوري اطلاعات به اين ادر س
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] كه براي سنجش سرعته
و سرعتمو چك كردم اين نتايج اومد
سرعت دانلود را زده 69 كيلو بايت
سرعت آپلود را 96 كيلو بايت

sei_pm
12-06-2010, 01:26

چه لهجه قشنگی حالا سوال اینترنتی چی بود ؟ یکی ترجمه کنه شاید مشکلش رو تونستیم حل کنیم.
یاد عمو پورنگ بخیر.

assimi
12-06-2010, 02:28
فکر کنم این کشتیه دم خونه ما زد به لنگر . سرعت رو ۱۴ فیکس :19: . از ۱۲۰ یه هو سقوط کرد :8:

mtx891
12-06-2010, 10:24
اول اینکه اون موقع برنامه فیل-ترینگشون با سرعتهای بالا به مشکل برخورده بود و در بعضی موارد درست کار نمیکرد ...

همه حرفات درس اما چرا الان با این سرعت بالا فیلترینکشون به مشکل بر نمیخوره وقتی من تو روز سرعتم 180 تا 200 باشه ینی پهنای باندم حد اقل 2 مگ هست !!!!؟؟؟

darkman.p
12-06-2010, 11:08
بچه ها قراره قیمتا بیاد پایین پارس آن لاین آورده
:46:
اندیشه هم فکر کنم می خواد یکدفعه ای بترکونه اونطوری که من خبر دارمو از بچه هاشون پرسیدم

mehdihamed
12-06-2010, 11:21
جدی :18:
بابا ایول اندیشه :12:
بی صبرانه منتظرم تا تیر کم میشه دیگه؟ :7:

p0w3rfu7
12-06-2010, 12:16
قیمت هیچی، سرعت آستانه رو بالا ییرن ما هم یکم حال کنیم:7: بعد سرعت رشتی ها رو پایین بیارن من یکم دلم خنک بشه:21: هر روز میام تو این تاپیک همه میگن سرعت ما بالای 150 هست:19: آخه چرا واسه ما نباشه؟:37:

mehdihamed
12-06-2010, 12:21
نگران نباش دوست عزیز سختیش 100 سال اوله بعدش کم کم درست میشه :27:

birak
12-06-2010, 14:27
ولي الان خيلي كمه
.
دوست عزیز زیاد نگران نباشین ... همین چند صفحه پیش یکی از دوستامون از سرعت 512 اندیشه شاکی بود میگفت شبا از استاندارد 256 هم پایین تره! واسه همینه که من ( با اینکه میتونم خیلی راحت مدرکشو جور کنم ) سراغ اشتراک بالاتر از 128 نمیرم چون با این شرایط فقط دور انداختن پوله ! البته بعضی شبا سرعت همه نوسان داره و پایین میره اونوقت فرقی بین اشتراک 128 و 1 مگابیت نیست ! تابستون هم که داره میاد باید منتظر سرعتای پایین تر هم باشیم . کاریش نمیشه کرد زیاد حرص نخورید. انگار همه شرکتا این مشکل رو دارن. امتحانا داره تموم میشه ملت همه میان دانلود شبانه ! :10:

همه حرفات درس اما چرا الان با این سرعت بالا فیلترینکشون به مشکل بر نمیخوره وقتی من تو روز سرعتم 180 تا 200 باشه ینی پهنای باندم حد اقل 2 مگ هست !!!!؟؟؟
قبلا فیل-ترینگشون متمرکز نبود و حتی یه قسمتش رو به عهده ISP ها گذاشته بودن . دقیقا یادمه که بخاطر سرعت بالا تو بعضی مراکز مخابراتی برنامه هاشون با مشکل مواجه شده بود و سعی می کردن سر و صداش در نیاد ... الان هم سیستمشون متمرکزه یعنی همه ترافیک از مرکز فیل-ترینگشون رد میشه و علاوه بر این از اون زمان به بعد اینا با هزینه چندین میلیارد تومن پول من و شما رو به شرکتای خارجی دادن و قویترین برنامه های فیل-ترینگ رو تهیه کردند. از چند وقت پیش هم مثل اینترنت ملی به این فکر افتادن تا فیل-ترینگ رو هم به کمک شرکتای نرم افزاری داخلی خودشون تهیه کنند و مثلا ملی بشه!! خدا عاقبت همه رو بخیر کنه ! :46: البته بازهم دلیل اصلی این قانون 128 به خاطر جلوگیری از دسترسی به ویدئو آنلاین و اینجور چیزها بوده چون اگه کسی سرعت استاندارد 128 داشته باشه حتی با عبور از فیل-تر بازهم نمیتونه درست حسابی از اون جور منابع استفاده کنه ! :21:

قیمت هیچی، سرعت آستانه رو بالا ییرن ما هم یکم حال کنیم:7: بعد سرعت رشتی ها رو پایین بیارن من یکم دلم خنک بشه:21: هر روز میام تو این تاپیک همه میگن سرعت ما بالای 150 هست:19: آخه چرا واسه ما نباشه؟:37:
دستت درد نکنه ! نفرینمون کردی دعات مستجاب شد ... الان که ساعت 3 عصره سرعت اشتراک 128 ( خط 3 ) 1 ساعته که از 100 کیلو بایت بالاتر نمیره ! :19: امیدوارم موقتی باشه و دوباره سرعت تشویقی رو از 150 به 100 کاهش نداده باشن .
ولی تورنت که نشونه های بدی داره !!! سرعت با نوسان کم و عین خط مستقیم حدود 100 کیلو بایته ! :37:

p0w3rfu7
12-06-2010, 14:37
دستت درد نکنه ! نفرینمون کردی دعات مستجاب شد ... الان که ساعت 3 عصره سرعت اشتراک 128 ( خط 3 ) 1 ساعته که از 100 کیلو بایت بالاتر نمیره ! :19: امیدوارم موقتی باشه و دوباره سرعت تشویقی رو از 150 به 100 کاهش نداده باشن .
ولی تورنت که نشونه های بدی داره !!! سرعت با نوسان کم و عین خط مستقیم حدود 100 کیلو بایته ! :37:
نه بابا اینا همه نشانه ی آخرالاینترت هست یه به عبارت دیگر Internetclypse:5:. شما از سرعت 100 کیلو بایت گله میکنی من اونو داشتم کلامو مینداختم هوا:26:. نفرین ما اکه نمیگیره فقط 50 کیلوبایت کم شد، انشاالله سرعت شماها میرسه به اوج همه راضی میشین:42:.
پاورقی: کسایی که دو سریال ترمیناتور و آلیاس رو دیدن این دو قشنگن هستن و ارزش دانلود رو دارن.(اسپم از نوع پاورقی)

Xsis
12-06-2010, 17:58
سلام.

من صحبهتهای دوست عزیز Birak رو در 10 صفحه ی گذشته مطالعه کردم.
الزامیه که 2 نکته رو به صحبت هاشون اضافه کنم.
با اینکه من خودم User سرویس 512 اندیشه هستم در مرکز محبی ( 772 ) و به شدت از سرعت اینترنت از ساعت 1 شب به بعد، ناراضی هستم و اینم باید بگم که Speed از ساعت 1 شب به بعد، عین ماشینی می شه که داره به قول شما با 140 ( البته اینجا کیلومتر نیست، کیلوبایت ) حرکت می کنه اما یهو دستیش رو می کشن ( این کشیدن به خاطر پر شدن Band Width استان از 1 تا 6 صبحه نه دخالت نیروی انسانی ) و افت می کنه، اما باید بگم که

1: دوستان عزیزی که از هر شرکتی سرویس دارن، طبق قوانین سازمان تنظیم مقررات، می تواند سرعت مشترکین از یک دهم پهنای باند ارائه شده به آنها تا سقف پهنای باند آنها ارائه شود.به این معنا که مثلا اگر شما 128kb سرویس دارین، Transfer Rate شما به صورت قانونی می تواند از 1.6KB ( کیلو بایت ) شروع شده و نهایتا به 16KB ( کیلو بایت ) برسد.با این حساب، کسی که سرویس 512 داره، سرعت دانلودش می تونه از 6.4KB ( کیلوبایت ) شروع بشه و تا 64KB ( کیلوبایت ) بالا بره و باز هم تاکید میکنم، طبق قانون، سرعت ماها باید بین این ارقام بازی کنه و نهایتان در ایدآل ترین شرایط به 64 برسه. با توجه به این نکته، این حق برای شرکت سرویس دهنده ایجاد می شه که به من یا شما که زنگ می زنیم و می گیم بابا ما 512 داریم و چرا با 40 داریم دانلود می کنیم، بگن که سرویس شما می تونه از 6.4 تا 64 نوسان کنه. اما زمانی که ما برای این مشکل با این شرکت ها تماس می گیریم، هرگز به ما نمی گن که سرعت شما می تونه از 6.4 تا 64 نوسان کنه. چون دیگه خیلی سخته گفتن این حرف به مردم و این توضیحات فنی برای همه ملموس نیست.

اما همین جا من به دوستای عزیزی که سرویس 512 دارن و از ساعت 1 به بعد ناراضی هستن حق می دم. چون خودمم یکی از اونام. نه به اونا، به دوستانی که سرویس نامی 128 یا 256 دارن هم حق می دم. چون این دوستان در طول روز با پهنای باند بالا به اینترنت وصل می شن و از ساعت 1 شب به بعد، چون سرویسشون به دلیل پر شدن پهنای باند استان به حد مجاز خودشون می رسه ناراحت و شاکی میشن، در صورتی که نمیدونن، دوستان سرعت اینترنت ما ها همینه، به خدا همینه ( یا بهتر بگم، سرویس 128 و 256 رو 512 همینه و تقاوت سرعت ملموس تازه از 1Mb به بالا مشخص می شه ) اسمش پرسرعته، و ما فکر میکنیم باید به طرز عجیبی سریع باشه، اما این طرز فکر از اونجا نشات می گیره که وقتی بعد از سالها، از منجلابی به نام Dial Up راحت شدیم و به قهقرایی به نام اینترنت پر سرعت رسیدم، تمام انتظارات و رویاهامون رو در اون می بینیم.
2: دوستی در قسمتی اشاره کرده بود به فیلترینگ که چرا یه سایت تو یه شرکت فیلتر می شه و کسی که از جای دیگه سرویس داره بازه. باید همین جا توضیح بدم که این مسئله بر می گرده به Routing ( روتینگ ) های مخابراتی ( و هیچ ربطی به Provider مربوطه نداره ) که که توضیحش خیلی مفصله و من حالش رو ندامD:
با اطلاعاتی که در دوست عزیزمون Birak دیدم، اگه لازم دونستن و شما سوال داشتین ایشون می تونن در مورد این مطلب راهنماییتون کنن.
ممنونم.

G.D.ragon.Ir
12-06-2010, 19:50
دوستان منم امروز بلاخره به جمع ADSL دارها پیوستم فقط 2 تا مسئله وجود داره

1- از وقتی که اینترنت پر سرعت رو وصل کردند, تلفنمون صدای خش خش میده!!! کسی میدونه علتش چیه و برای برطرف کردن این مشکل باید چیکار کرد؟

2- من میخوام ویندوزم رو عوض کنم و 7 نصب کنم, کسی هست که توضیح بده بعد از نصب ویندوز, برای تنظیم مجدد ارتباط و... باید چیکار کرد؟

با تشکر

sei_pm
12-06-2010, 20:25
دوستان منم امروز بلاخره به جمع ADSL دارها پیوستم فقط 2 تا مسئله وجود داره

1- از وقتی که اینترنت پر سرعت رو وصل کردند, تلفنمون صدای خش خش میده!!! کسی میدونه علتش چیه و برای برطرف کردن این مشکل باید چیکار کرد؟

2- من میخوام ویندوزم رو عوض کنم و 7 نصب کنم, کسی هست که توضیح بده بعد از نصب ویندوز, برای تنظیم مجدد ارتباط و... باید چیکار کرد؟

با تشکر

1- اسپلیتر یا میکرو فیلتر بگذار واسه تلفن.
2- اگر با کابل شبکه وصل کردی هیچ تنظمی بعد از نصب ویندوز نمی خواد.

bios2bb
12-06-2010, 21:53
بچه ها قراره قیمتا بیاد پایین پارس آن لاین آورده
:46:
اندیشه هم فکر کنم می خواد یکدفعه ای بترکونه اونطوری که من خبر دارمو از بچه هاشون پرسیدم

مدرک......

---------- Post added at 10:51 PM ---------- Previous post was at 10:49 PM ----------

قبلا فیل-ترینگشون متمرکز نبود و حتی یه قسمتش رو به عهده ISP ها گذاشته بودن . دقیقا یادمه که بخاطر سرعت بالا تو بعضی مراکز مخابراتی برنامه هاشون با مشکل مواجه شده بود و سعی می کردن سر و صداش در نیاد ... الان هم سیستمشون متمرکزه یعنی همه ترافیک از مرکز فیل-ترینگشون رد میشه و علاوه بر این از اون زمان به بعد اینا با هزینه چندین میلیارد تومن پول من و شما رو به شرکتای خارجی دادن و قویترین برنامه های فیل-ترینگ رو تهیه کردند. از چند وقت پیش هم مثل اینترنت ملی به این فکر افتادن تا فیل-ترینگ رو هم به کمک شرکتای نرم افزاری داخلی خودشون تهیه کنند و مثلا ملی بشه!! خدا عاقبت همه رو بخیر کنه ! :46: البته بازهم دلیل اصلی این قانون 128 به خاطر جلوگیری از دسترسی به ویدئو آنلاین و اینجور چیزها بوده چون اگه کسی سرعت استاندارد 128 داشته باشه حتی با عبور از فیل-تر بازهم نمیتونه درست حسابی از اون جور منابع استفاده کنه ! :21:

اره میبینم IP Address سایت رو جای خود سایت میزنی، بالا میاد... :27: البته همه سایتا نه، ولی خوب دیگه... هزینه میلیاردی بیشتر ازینا انتظار ازش میره... :27:

---------- Post added at 10:52 PM ---------- Previous post was at 10:51 PM ----------

اااااااا.... یه 2 روز نبودم، 4 تا پیج اضافه شده... درس و مشق ندارین شما...؟؟؟!!! :13:

---------- Post added at 10:53 PM ---------- Previous post was at 10:52 PM ----------

نه اینترنت قطع شد نه موبایل... :18: میدونستم دیگه تموم شد... :37:

toose2008
12-06-2010, 22:40
از الان سرعت شمارو نصف میکنم حالشو ببرید ./:5:

p0w3rfu7
12-06-2010, 23:27
از الان سرعت شمارو نصف میکنم حالشو ببرید ./:5:
آقا سرعت اینا رو کم نکن گناه دارن مگه نبینی هر روز چقدر حرص میخورن. شما سرعتو دو برابر کن اجر شما با . . . :42:
بچه ها خطر رفع شد. در ضمن من فردا امتحان عربی دارم یه دعایی هم واسه ما بکنین ثواب داره:31: مطمئن باشید امشب تورنت همه بالای دو گیگ:12: (البته اونایی که دعا کردنا:27:):1:

karkan
13-06-2010, 00:07
ساعت 1:6 تورنت بین 60 تا70 میگرده....مرکز 7 ... 128

bios2bb
13-06-2010, 00:24
سرعت لینک مستقیم در حالت عادی بین 3 تا 9 :41: و با V_P_N بین 90 تا 120 :41: (Rapidshare) مرکز 722 128Kbps ...

بابا 22 خرداد گذشت... خواب بودین؟؟!! الان چرا سرعت رو پایین اوردین؟؟!! :13:

pedram9
13-06-2010, 01:58
سرعت لینک مستقیم و راپیدشر دو شبه خیلی بده :41:
خط 3
اندیشه

G.D.ragon.Ir
13-06-2010, 05:36
1- اسپلیتر یا میکرو فیلتر بگذار واسه تلفناینایی که شما میگی, قیمتشون چنده؟ کجا میشه پیداشون کرد؟ چطور باید ازشون استفاده کرد؟ و اولویت با کدومشون هست؟

2- اگر با کابل شبکه وصل کردی هیچ تنظمی بعد از نصب ویندوز نمی خوادمسئله اینجاست که من نصب نکردم (گفتم یکی از افراد اندیشه بیاد) حالا اگه کمی بیشتر توضیح بدید شاید خودم تونستم چکش کنم

درضمن, از کجا میشه فهمید چقدر از ترافیک ماهیانم رو استفاده کردم و چقدر باقی مونده؟

بازم ممنون

kavehmech
13-06-2010, 10:00
اینایی که شما میگی, قیمتشون چنده؟ کجا میشه پیداشون کرد؟ چطور باید ازشون استفاده کرد؟ و اولویت با کدومشون هست؟
مسئله اینجاست که من نصب نکردم (گفتم یکی از افراد اندیشه بیاد) حالا اگه کمی بیشتر توضیح بدید شاید خودم تونستم چکش کنم

درضمن, از کجا میشه فهمید چقدر از ترافیک ماهیانم رو استفاده کردم و چقدر باقی مونده؟

بازم ممنون

فکر کنم خود اندیشه هم میکروفیلتر رو داشته باشه.اگه نداشت تو لاکانی پیدا میشه.من که دونه ای 5 تومن خریدم.واسه هر تعداد گوشی تلفنی که تو خونه دارین یدونه نیازه که بین تلفن و خطتتون نصب میشه.و دیگه نویز و خش خش ندارین

به مودم نگاه کنید با چه کابلی به سیستمتون وصل شده .ظاهر کابل شبکه شبیه سوکت کابل های گوشی تلفونه. و usb رو هم که دیگه میشناسی.

برای مقدار ترافیک باقی مانده به سایت زیر مراجعه کنید:
crm.askiran.com
البته قبلش با اندیشه تماس بگیرید و بگید رمز عبور به سایت رو میخواهید
و بعد که با رمز وارد شدید برای دیدن حجم باقی مانده مراحل زیر رو برید:

1- وارد کردن رمز
2- برید قسمت خدمات اینترنت
3- اینترنت پرسرعت adsl
4-بر روی عنوان سرویس کلیک کنید تا میزان حجم دیده بشه

pedram9
13-06-2010, 10:22
دوستان چند شبه که 1شب سرعت من نوسان شدیدی میگره هر یک ساعت یک ساعت سرعت ( 0 ) میشه و دیگه با اینکه از IDM هم استفاده میکنم سرعتم نمیاد و صبح که بلند میشم میبینم دانلود هام انجام نشده . چی کار باید کرد ؟ :41:

mtx891
13-06-2010, 10:34
بعد 3 شب که دان نکردم دیشب خیلی خوب بود 1.8 گیگ دان شد البته فقط لینک مستقیم
و همچنان من تنها کسی هستم که تو کشور با برنامه تورنت مشکل داره و هیچ کس مشکلی مشابه منو نداره

foa.neh
13-06-2010, 11:01
دیشب سرعت بین 80 تا 120 دور میزد تا ساعت 3 بعدش سرعت خوابید منم خوابیدم !!
خط4 اندیشه

mehdihamed
13-06-2010, 11:32
من سه شبه سرعتم خوبه قبلاً شبی 300 یا 400 مگ دانلود میکردم وقتی بچه ها میگفتن که 2 گیگ دانلود میکنن کف میکردم اما الان 3 شبه حدود 1.6 گیگ دانلود میکنم life is good :31:

maxmania
13-06-2010, 12:08
مي بينم كه انديشه - DownStream مر كز 3 رو به 1079 كاهش داد :41: ،
خيلي از اداره جات و مراكز تجاري شهر رو مركز 3 هستن پس كار اونها هم اومده :13: