PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا نمیشود فایلهائی که اسم فارسی دارند را روی cd رایت کرد

Madonna
27-10-2007, 16:22
سلام
البته این سوال را در جای دیگری پرسیدم اما گفتم شاید اونجا جاش نبود به همین دلیل اینجا هم پرسیدم
وقتی میخواهم یک فایلی را رایت کنم که اسمش فارسی است آن فایل با مشکل رو برو میشود
مثلا یک فایلی که پسوندش html. میباشد اگر اسم این فایل فارسی باشد رایت نمیشود و اگر هم رایت شوند فایلها خالی و بدون محتوا رایت میشوند
مثل اسم این فایل:
html.سایت پس سی ورلد
حالا چکاری میشود که که این مشکل برطرف شود چون تعداد این فایلها زیاد است و نمیشود اسمشون را به اسم انگلیسی تعغیر داد
دوستان شما نمیدونید باید چکاری کرد
باتشکر

Hamidkhann
28-10-2007, 02:18
یه راه حل برای تغییر نام سریع میگم شاید به دردتون بخوره.
کل فایل های فارسی رو که میخواین تغییر نام بدین با موس انتخاب کنین.
حالا موس رو رها کنین.
حالا کلید F2 رو بزنین
حالا یه اسم تایپ کنین
حالا Enter رو بزنین
حالا کل فایل ها تغییر نام میدن

shahedi
28-10-2007, 04:42
سلام
البته این سوال را در جای دیگری پرسیدم اما گفتم شاید اونجا جاش نبود به همین دلیل اینجا هم پرسیدم
وقتی میخواهم یک فایلی را رایت کنم که اسمش فارسی است آن فایل با مشکل رو برو میشود
مثلا یک فایلی که پسوندش html. میباشد اگر اسم این فایل فارسی باشد رایت نمیشود و اگر هم رایت شوند فایلها خالی و بدون محتوا رایت میشوند
مثل اسم این فایل:
html.سایت پس سی ورلد
حالا چکاری میشود که که این مشکل برطرف شود چون تعداد این فایلها زیاد است و نمیشود اسمشون را به اسم انگلیسی تعغیر داد
دوستان شما نمیدونید باید چکاری کرد
باتشکر
با چه برنامه ای رایت می کنید؟

Madonna
28-10-2007, 10:34
یه راه حل برای تغییر نام سریع میگم شاید به دردتون بخوره.
کل فایل های فارسی رو که میخواین تغییر نام بدین با موس انتخاب کنین.
حالا موس رو رها کنین.
حالا کلید F2 رو بزنین
حالا یه اسم تایپ کنین
حالا Enter رو بزنین
حالا کل فایل ها تغییر نام میدن

بله این را میدانم اما این فایلهای که دارم خیلی زیاد هستند و در درایوای مختلف دارم شون
و از همه مهمتر این است که نمیخواهم اسم اصلی خود فایلها تعغیر بکنه و میخواهم که این فایلها را به همین اسم داشته باشم شون
که هر کاری میکنم نمیشود

با چه برنامه ای رایت می کنید؟

از نرم افزار nero استفاده میکنم

آیا نرم افزار دیگری هم است که بشود چنین کاری را انجام داد

Madonna
28-10-2007, 11:13
راستی امان طور که میدونید خود ویندوز ایکس پی هم میتونه فایلها را رایت بکنه در dvd و هم cd
حالا میخواهم بدونم که این نوع رایت کردن خوبه ؟
چون الان چند تا فایل فارسی را از همین طریق رایت از طریق ویندوز ایکس پی کردم و فایلهای فارسی هم رایت شدن و مشکلی ندارن
حالا نظر شما در این مورد رایت کردن چیه

Hamidkhann
29-10-2007, 00:31
راستی امان طور که میدونید خود ویندوز ایکس پی هم میتونه فایلها را رایت بکنه در dvd و هم cd
حالا میخواهم بدونم که این نوع رایت کردن خوبه ؟
چون الان چند تا فایل فارسی را از همین طریق رایت از طریق ویندوز ایکس پی کردم و فایلهای فارسی هم رایت شدن و مشکلی ندارن
حالا نظر شما در این مورد رایت کردن چیه

این مدل رایت مثل رایت نرو تو حالت Make Data Disk هستش. در واقع یه سی دی دیتا میسازه که خیلی هم خوبه

hamidreza0007
31-10-2007, 01:32
با برنامه Ashampoo میشه فایل هایی با نام فارسی رایت کرد.

alikarimian
02-11-2007, 21:03
دوست عزیز نرم افزار نرو حروف گ چ پ ژ نمی تواند بخواند
ضمنا اگه از حرف ی در اسم فایلها استفاده کردی از ی عربی استفاده کن یعنی ctrl را نگه دار X را بزن
امیدوارم کارت راه بیافته

new_boys333
26-07-2008, 17:07
دوست عزیز با نرو 8 به بالا این مشکل بر طرف شده . یک راه حل این هست که کل فایل هاتو تو یک فولدر بریزی و اون رو فشرده کنی باwinrar و اسم اون فایل رو دیگه فارسی انتخاب نکن و حالا اون فایل رو رایت کن این مشکل حل خواهد شد .

DariushGreat
28-11-2009, 12:42
سلام
آقا یه چیزی....
من متاسفانه بدون دقت با نرو رایت کردم. الان فایل هام با نام های عجیب نشون داده می شن! :41: راهی برای بازگشت به نام اولیشون نیست...؟! آخه همشون کانتکت هستن و بهشون نیاز دارم...

gog2000
06-01-2010, 00:31
شما از نرو نسخه 8 و یا 9 استفاده کنید به خوبی فارسی را ساپورت می کنه

البته در مورد بعضی فایلها در کامپیوتر قبل از رایت روی سی دی هم اگه نام فارسی بدید باز نمیشن پس اول مطئن بشین فایل با نام فارسی مشکلی نداره

DariushGreat
06-01-2010, 22:24
حالا بحث اینه...:
ما که همینجوری رایت کردیم و فارسی فایل ها هم بهم ریخت؛ باید چی کار کنیم که درست بشه؟ :41:

شاد و پیروز باشین :10:

gog2000
06-01-2010, 22:49
شک دارم درست بشه یک بار به سر خودم امد بیخیالش شدم

Golbarg01
06-03-2010, 21:23
من از نرو 6 استفاده می کنم.رایت می کنه فایل های فارسی رو ولی بعدا اسمش تغییر می کنه روی سی دی و به جای اسم فایل علامت سوال میاد به این صورت: ؟؟؟؟؟؟؟
چطور این مشکل رو برطرف کنم؟

DariushGreat
08-03-2010, 11:30
من از نرو 6 استفاده می کنم.رایت می کنه فایل های فارسی رو ولی بعدا اسمش تغییر می کنه روی سی دی و به جای اسم فایل علامت سوال میاد به این صورت: ؟؟؟؟؟؟؟
چطور این مشکل رو برطرف کنم؟

ظاهرا که درست شدنی نیست... :41:

Golbarg01
08-03-2010, 18:40
ظاهرا که درست شدنی نیست... :41:

فکر کنم در ورژن های بالاتر این نرم افزار این مشکل حل شده و باید از اونا استفاده کنم
درسته؟

marmolak
18-07-2011, 15:24
میدونم که احتمالا دوستمون دیگه مشکلش حل شده ،ولی چون تاپیک به نتیجه نرسیده منم جواب بدم
مشکل اینه که شما عادت کردید با نرو رایت کنید .
یه نرم افزار ساده با حجم خیلی کمتر Ashampoo Burning Studio 10 میتونه راحت براتون اینکارو انجا بده
موفق باشید.