PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست نظر در مورد طرح جلد كتاب

badterojan
27-10-2007, 11:02
سلام

من این عکس رو با 4 تا نرم افزار طراحی کردم (Ulead- photoshop- snagit- microsoft picture manager) همونطور که می بینید جلد یک کتاب هستش (پشت- بغل- رو) قرار شده در کتابی که داره نوشته می شه کارای گرافیکی اش بر عهده من باشه (اصلاح 450 عکس) + جلد روی کتاب. من به سر گروهمان قول دادم یک جلد فوق العاده طراحی کنم طوری که هر کس می بینه مجذوبش بشه. این بنده خدا خیلی خیلی رو من حساب می کنه تو رو خدا بگید این جلد به قولی که دادم می ارزه یا نه

من این عکس رو با خون دل با مانیتور کالیبره شده و فرمت CMYK درست کردم

آقا پای آبرو در میونه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خواهشا هر کی این عکس رو می بینه جواب بده

لینک بزرگ عکس
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
file:///C:/DOCUME%7E1/dadash/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-3.jpg[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Cinoheh
27-10-2007, 11:26
سلام.
خوب شده ولی مجذوب کننده نیست. یکم افکت هایی که بکار زیاد شده. لبه هاشو یه بار ساده بزار ببین چطور میشه.

اگه میخوای طرحت حرفه ای از آّب در بیاد، نباید زیاد افکت و پلاگین قاطی کارت کنی. چون اونموقه اونا هستند که خودشونو نشون میدن نه طرح شما.
من فکر میکنم شما که تونستی یه همچین طرحی بزنی ، پس میتونی بهتر از این هم بزنی.
موفق باشی.

Saeed kmss-D
27-10-2007, 17:14
سلام دوست عزيز،
با نظر سينوهه موافقم!
طرح شما قدري شلوغ شده ، و اين شلوغي هم به خاطر استفاده زياد از همين افكت هاست كه دوستمون اشاره كرد.
مثلا اين صاعقه ها يا مثلا جرقه ها خيلي زياده و كمي باعث شلوغي قسمت عكس شده( خود موتور از قسمت هاي زيادي تشكيل شده و اون نورها هم شلوغي رو تشديد كرده.
قسمت سمت راست طرح هم سفيدي زيادي داره و بهتر بود در افكت متن مقدار سفيدي رو كم ميكردي.

در كل طرح خيلي خوبي زدي كه به اندازه خودش جذب كننده ست! ولي سعي نكن به خاطر جذابيت قالب طرح رو خراب كني.

موفق باشي♥♥♥

jia
27-10-2007, 19:47
سلام.از رنگ قرمز یک کم کمتر استفاده کن.چشمو اذیت میکنه.ولی ایده ات خوبه.از فتو ایمپکت استفاده کن. افکتهای ساده و خوبی هم توش داره. موفق باشی.

badterojan
27-10-2007, 23:13
دوستان ممنون
سعی می کنم دوباره اصلاح شده اش رو بزارم
با این حال هر کی دید بازم نظر بده

MoJtaBa.R
27-10-2007, 23:48
دوستان ممنون
سعی می کنم دوباره اصلاح شده اش رو بزارم
با این حال هر کی دید بازم نظر بده

سلام عليکم

ديدم که ميخواي اصلاحش کني: بهتره ساختارش رو از اين حالت کارت پستال درآري . فبل اين کار ميتوني يه کتاب جلوت بزاري و قالب بهتري رو بزني

روي جلد ابر و باد و ----- برگشتن ورق رو کار نکن { برا کاراي آتليه کاراييش بيشتره }

دو سمت جلد ها با پارتيشن از وسط جدا ميشه

در هر دو سمت عنوان بايد باشه { اکه فارسي انگليسي باشه}

فونت خيلي مهمه { که خوانا باشه }

به اين فکر نکن صاب کار چيزي بارش نيست به آدمهايي فکر کن که با ديدن جلد بايد رغبت خوندن مطالب رو پيدا کنند

رو پارتيشن وسط هم عنوان و هم ويرايشگر بايد به صورت عمودي بياد

در نگاه اول به اين تاپيک فکر بيننده بدون خوندن عنوان به سمت کارت پستال ميره

اينا نظر شخصيه . از ما گفتن

MV_GT500
28-10-2007, 00:01
نوشته ی پشت جلدت باید ساده تر باشه .
شفافیت بک گراندو کمتر کن.افکت رعدو برق و بردار .
فکر میکنم لبه های شکلت جالب از آب در اومده باشه .

(دوست عزیز کار زیبا کاری نیست که توش پر از افکت باشه.کاریه که از کمترین افکتها بیشترین استفاده رو ببری.(خلاقیت))
هرکی موافقه بگه ..

badterojan
28-10-2007, 12:53
سلام عليکم

ديدم که ميخواي اصلاحش کني: بهتره ساختارش رو از اين حالت کارت پستال درآري . فبل اين کار ميتوني يه کتاب جلوت بزاري و قالب بهتري رو بزني

روي جلد ابر و باد و ----- برگشتن ورق رو کار نکن { برا کاراي آتليه کاراييش بيشتره }

دو سمت جلد ها با پارتيشن از وسط جدا ميشه

در هر دو سمت عنوان بايد باشه { اکه فارسي انگليسي باشه}

فونت خيلي مهمه { که خوانا باشه }

به اين فکر نکن صاب کار چيزي بارش نيست به آدمهايي فکر کن که با ديدن جلد بايد رغبت خوندن مطالب رو پيدا کنند

رو پارتيشن وسط هم عنوان و هم ويرايشگر بايد به صورت عمودي بياد

در نگاه اول به اين تاپيک فکر بيننده بدون خوندن عنوان به سمت کارت پستال ميره

اينا نظر شخصيه . از ما گفتن

سلام

حالت کارت پستالی یعنی چی؟ من قبلا کتاب های زیادی دیدم
آتليه یعنی چی؟
من عکسهایی رو دیدم که یک دست هستند طرح کل جلد به هم پیوسته اند
فونتش خوانا نیست ؟
به نظر شما کسی با دیدن این جلد رغبت خواندن کتاب رو از دست می ده؟
چرا کارت پستال؟

افکت رعدو برق و بردار

چرا همه با این رعد و برق ها مشکل دارن

دوست عزیز کار زیبا کاری نیست که توش پر از افکت باشه

چرا به نظر شما میاد افکت هاش زیادن اما به نظر من نه؟

لطفا باز هم جواب بدین
ممنون

aram_nfs
28-10-2007, 13:10
با سلام
دیدم نظر خریدار داره گفتم نظرم رو بگم
اگه از رنگ زمینه سیاه استفاده می کنی سعی کن بقیه چیزا سفید باشن تا روشن ترش کنن
ولی بهت پیشنهاد می کنم از رنگ سیاه برای زمینه استفاده نکنی
طرحت رو زیاد شلوغ نکن این کارا باعث غیر رسمی شدن طرح میشه و از حالت یه جلد برای کتاب در میاد
اگه توی این طرح کناره های کار رو ساده کنی و یه کم اون آتیش ها رو کمتر کنی خوب می شه
نوشته های انگلیسی رو هم از حالت شیشه ای در بیار خیلی غیر رسمیه
برای اطراف متن هات هم از Glow استفاده کن و رنگ رو سفید یا سیاه بگیر اینطوری خواناییش بهتره
همونطور که مجتبی جان هم گفت "رو پارتيشن وسط هم عنوان و هم ويرايشگر بايد به صورت عمودي بياد"
این کار باعث حرفه ای تر شدن کارت می شه
در کل هر چی طرحت ساده باشه زیباتره و البته جذاب
موفق باشی

badterojan
28-10-2007, 16:09
با سلام
دیدم نظر خریدار داره گفتم نظرم رو بگم
اگه از رنگ زمینه سیاه استفاده می کنی سعی کن بقیه چیزا سفید باشن تا روشن ترش کنن
ولی بهت پیشنهاد می کنم از رنگ سیاه برای زمینه استفاده نکنی
طرحت رو زیاد شلوغ نکن این کارا باعث غیر رسمی شدن طرح میشه و از حالت یه جلد برای کتاب در میاد
اگه توی این طرح کناره های کار رو ساده کنی و یه کم اون آتیش ها رو کمتر کنی خوب می شه
نوشته های انگلیسی رو هم از حالت شیشه ای در بیار خیلی غیر رسمیه
برای اطراف متن هات هم از Glow استفاده کن و رنگ رو سفید یا سیاه بگیر اینطوری خواناییش بهتره
همونطور که مجتبی جان هم گفت "رو پارتيشن وسط هم عنوان و هم ويرايشگر بايد به صورت عمودي بياد"
این کار باعث حرفه ای تر شدن کارت می شه
در کل هر چی طرحت ساده باشه زیباتره و البته جذاب
موفق باشی

چرا آتش نه؟
چرا سیاه نه؟
چرا رعدو برق نه؟
چرا متن شیشه ای نه؟
چرا کناره های سوخته نه؟

همه اش که شد نه
پس چی بجاشون بزارم

gol_agha
28-10-2007, 18:41
دوست من سلام !

اگر این کتاب جنبه ی آموزشی داره ، پس پیامی که طرح تو میفرسته خطره ... درسته که مسئله ی احتراق هست . اما طرح تو به جای القای جنبه ی آموزشی کار ، بیشتر رنگ و بوی روی دادن یک حادثه ی ناگوار رو در ذهن تداعی میکنه .
چیزی مثل آتش سوزی ...تو اون هایی رو که نوشتی بردار بعد بقیه ی طرحتو به یکی نشون بده ببین همینو میگه . بنظر من طرح باید سوای نوشته ها ، خودش گویایی کامل و لازم رو در باره ی موضوع کتاب داشته باشه . اصلا درج شعله های آتیش اون هم این اندازه زیاد و مخصوصا خارج از چارچوب شکل موتور ، جنبه ی خوبی به طرحت نمی ده ... منو ببخش دوست من که رک گفتم ... بهترین طرح ساده ترین اون هاست که با بهترین سلیقه ردیف شده باشه .

موفق باشی

badterojan
28-10-2007, 21:25
ممنون

این کتاب تنها کتاب مرجع در زمینه موتور است که تا به حال به فارسی ترجمه نشده است و آموزشی محض نیست

به همین دلیل کیفیت جلد اهمیت زیادی دارد

لطفا بازم بیشتر راهنمایی کنید

badterojan
29-10-2007, 00:11
این عکس نسخه اصلی همین کتابی است که در حال ترجمه آن هستیم
این جوری خوبه؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

badterojan
29-10-2007, 15:27
سلام
این بار سعی کردم عکس های مناسبی تهیه کنم. البته فقط "رو - بغل" است.
در مورد این عکسها چه می گویید؟

عکس بزرگ
کد:

عکس بزرگ
کد:

Cinoheh
29-10-2007, 15:42
چرا اصرار داری تو طرحهات حتماً از Pattern استفاده کنی ، اونم به این سبک ؟
اگه ناراحت نمیشی ، من زیاد به این Pattern موافق نیستم . البته باید دید نظر دیگران چیه.
موفق باشی.

aram_nfs
29-10-2007, 17:56
چرا آتش نه؟
چرا سیاه نه؟
چرا رعدو برق نه؟
چرا متن شیشه ای نه؟
چرا کناره های سوخته نه؟

همه اش که شد نه
پس چی بجاشون بزارم

رنگ سیاه چشم رو خسته می کنه
رعد و برق باعث شلوغی بی خود طرح شده که اونم خشتگی ناظر رو به همراه داره
متن شیشه ای هم همینطور برای درک کردنش مغز مجبوره فسفر زیادی مصرف کنه
کناره هایسوخته هم برای کارهای بدون بعد خوبه و برای جلد کتاب که صفش باز میشه مناسب نیست
من اشکالات کا رو گفتم وگرنه خودم طراحی می کردم

سلام
این بار سعی کردم عکس های مناسبی تهیه کنم. البته فقط "رو - بغل" است.
در مورد این عکسها چه می گویید؟

عکس بزرگ
کد:

عکس بزرگ
کد:
بهتره از طرح اصلی کتاب بهره ببری
مثلا همین استفاده از چرخ دنده بسیار جالبه
تو می تونی نوشتت رو با استفاده از چرخ دنده ها استفاده کنی
توی این دو تا طرح هم از پترنی که برای روی موتور استفاده کردی صرف نظر کن
اعمال filtere فایندینگ ادج هم کارش رو خوب انجام داده اگه همشو سفید کنی زیباتر میشه
رنگ نوشته هات در طرح دومی که سبز هستند با کل طرح سنخیتی ندارن
روی نوشته هات کار کن و یا ساده ی ساده بزارشون
امیدورام تونسته باشم کمکی کوچیک بهت کنم
موفق باشی

aram_nfs
29-10-2007, 19:28
چون گفتی این نه اون نه رو نگین
یه طرح کار کردم که می تونی ازش استفاده کنی
شاید یه ایده جدید توی ذهنت ایجاد کرد

badterojan
29-10-2007, 20:08
چون گفتی این نه اون نه رو نگین
یه طرح کار کردم که می تونی ازش استفاده کنی
شاید یه ایده جدید توی ذهنت ایجاد کرد

آقا واقعا دمت گرم خیلی مردی
طرحت واقعا قشنگه
مثل اینکه شما هم کم کارکشته نیستی ها
ممنون

badterojan
29-10-2007, 21:26
دوستان از نظرات همتون ممنون از همشون دارم استفاده می کنم

بازم طرح می دم تا کمکم کنید

badterojan
31-10-2007, 11:09
سلام
امیدوارم این بار طرح مناسبی زده باشم
در ضمن نمی دونم آیا ترکیب این موتور با پس زمینه
مشکی در حال سوختن، حس قدرت و انرژی رو به بیننده القا می کنه؟
ممنون

shamim24
31-10-2007, 12:07
سلام دوست عزیز....خسته نباشید....کارتون خوب شده...

اما نکته ای که وجود داره اینه که درسته عنوان کتاب موتورهای احتراق داخلی هست....ولی واقعا دلیلی نداره که ما بطور کاملا مستقیم جنبه احتراق رو روی جلد کتاب نمایش بدیم...اون هم اینقدر زیاد..میدونین که در طولانی مدت چشم رو خسته می کنه...اگه واقعا دوست دارید این حس رو منتقل کنید(که واقعا به این شدت نیازی نداره) راههای دیگری هم هست...مثلا با ترکیب رنگ نشونش بدین یا حداقل اون شعله هارو کمتر کنید و مثلا به یک جرقه یا یک شعله کاهش بدید .... بنظر من جلد کتاب باید دوست داشتنی باشه هر چند عنوانش احتراق باشه... در طولانی مدت اثر خوبی داره .... گاهی جلد خوب یک کتاب باعث میشه کلا اون کتاب رو دوست داشته باشیم...
(با توجه به این که احساس می کنم علاقه به استفاده از رنگ مشکی رو دارید پیشنهاد می کنم از ترکیب رنگی مشکی و قرمز تیره(زرشکی)و سفید استفاده کنید...وجود رنگ سفید رو فراموش نکنید...میتونه رنگ سفید فونت شما باشه روی زمینه مشکی یا قرمز تیره.....چون نظر من حذف حالت احتراق به این شدت هست پیشنهاد می کنم از رنگ نارنجی و زرد استفاده نکنید و یا به حداقل کاهش بدبد...چون حس اشتعال و گرمی زیادی میده)
فونت انگلیسی زیر عنوان رو بنظرم تغییر بدید چون خوانا نیست...
تصویر موتوری که گذاشتین خیلی خوبه....اگه توجه کرده باشین توی همون تصویر حالت احتراق رو هم داره و همین کافیه....اگه بک گراندتون رو از این شلوغی در بیارید ..این هم خودشو بهتر نشون میده....
موفق باشید..

Cinoheh
01-11-2007, 13:28
معمولاً حرفه ای ترین طرح ها ، ساده ترین اونهاست.
متن انگلیسی پشت جلد ، حتما باید باشه؟ اگه لزومی نداره خذفش کن چون خیلی کاربرد نداره.
برای اون تکست پائین ( اون 2 خط ) از یه فونت ساده تر استفاده کن.
یه طرح ساده تر هم درست کن و از نظرات دوستانی که خیلی بیشتر از ما تو این زمینه میدونن استفاده کن.
در ضمن این آخری نسبت به چندتای اولی بهتر شده. معلومه واقعاً داری روش کار میکنی. خسته نباشی.

Saeed kmss-D
01-11-2007, 14:51
طرح خوبي زدي!
يعني نسبت به قبلي ها بهتره.
اون هاله اي كه اطراف موتور مشاهده ميشه حالت دايره اي داره و به نظرم زياد خوب نيس. اگه در قسمت هايي اين هاله از حالت گردي خارج بشه بهتر ميشه.
به نظر منم متن انگيليسي پشت زياد لازم نيس. ولي اگه اصرار به استفاده از از متن انگيليسي داري ميتوني يه متن كوتاهتري انتخاب كني.
اگه هاله هاي اطراف نوشته ها كه تقريبا زرد رنگه ، كمي بيشتر به سفيدي بزنه بهتر ميشه.
در مورد استفاده از شعله هاي آتيش بايد بگم فكر خوبيه براي اينكه حالت احتراق و قدرت رو نشون بده.
ولي به نظر منم كمي زياده ولي اونجوري نيس كه آدمو اذيت كنه.(من فكر ميكنم اگه همچنان ازش استفاده كني خوبه ولي بايد كمي كم بشه)

موفق باشي♥♥♥

badterojan
02-11-2007, 00:39
سلام
از همتون ممنون
بازم ازتون کمک می گیرم اما چند تا چیز رو می خوام بگم
1- از نظر من حرفه ای ترین طرح ها ساده ترین اونها نیست بلکه حرفه ای ترین طرح ها متناسب ترین و زیباترین آنهاست. من نمی خواهم بگویم که خیلی باهال طرح می زنم . نه سوء تعبیر نشه اما به نظر شما یک تازه کار که هیچ ترفندی در طراحی بلد نیست و یک طرح ساده می ریزد یک حرفه ای است؟ البته خودم با طرح های جینگولی وینگولی مخالفم

2- نظرتون راجع به هاله دور موتور درسته اما اگر فقط خط اول نوشته رو می خوندین می فهمیدید که اون چند خط خلاصه ای از زندگی نامه نویسنده کتاب هست و بی خودی نیست. از نظر من یک جور ادای دین به این فرد بزرگ است. نمی دونم؟

تا بعد

pedram_ashena
02-11-2007, 11:56
من نظرم را گفته بودم.حالا نميدانم توي اين تايپيك بود يا تايپيك ديگر.گفته بودم متن انگليسي را يا ترجمه كنيد يا با فونت 8 بنويسيد.هاله آبي دور موتور را محو كنيد .نوشته هاي شيشه اي معمولا در طرحهاي مونيتوري مثل وب خوب در ميايند براي چاپ مناسب نيستند.نوشته وسط ممكنه در هنگام تا شدن جلد از حريم خود خارج بشود.

پشت جلد نيازي به شعله ندارد چون داريد از بيوگرافي يك انسان حرف ميزنيد پس بايد انساني باشد

ممنون .داري پيشرفت ميكني

Cinoheh
02-11-2007, 12:27
1- از نظر من حرفه ای ترین طرح ها ساده ترین اونها نیست بلکه حرفه ای ترین طرح ها متناسب ترین و زیباترین آنهاست

فکر کنم فراموش کردی کلمه " معمولا " رو اولش بیاری.
موفق باشی.

Cinoheh
04-11-2007, 16:05

نمیگم کامله، اشکالاتی هم داره.
اونم بخاطره اینه که زیاد وقت صرفش نشده. خوشحال میشم اشکالاتش رو بگید.

smahdis
04-11-2007, 17:18
دمت گرم حاجی این پست آخریه خیلی زیباست.
به نظر من در حد خیلی حرفه ای هست.

pedram_ashena
04-11-2007, 18:23
پست آخري 2 طرح اول بسيار خوب است.اگر عكس موتور طرح اول را براي طرح 2 بگذاريد و جمله فارسي پشت جلد را كوچكتر كنيد ديگه مناسب چاپ و نشر ميشود

aram_nfs
04-11-2007, 18:40
سلام
امیدوارم این بار طرح مناسبی زده باشم
در ضمن نمی دونم آیا ترکیب این موتور با پس زمینه
مشکی در حال سوختن، حس قدرت و انرژی رو به بیننده القا می کنه؟
ممنون

با عرض پوزش رک و راست می خوام بگم
1- از طرح اولی زیاد تغییری نکرده
2- سعی کن از عکس واقعی موتور استفاده کنی نه از عکس کارتونی
3- اما این آتیش ها هم خوبه
4- روی نوشته ها کار کن از طرحهای سی نوحه استفاده کن
5- از نوشته های شیشه ای استفاده نکن کار رو کارتونی می کنن
6- نوشته های پشت جلد رو توی یه کادر کوچیک قرار بدی بهتره قرارم ندادی ندادی فرق زیادی نمی کنه کلاس کارت رو بالا می بره
ببخشین فضولی کردم فقط گفتم نظرم رو بدم
سی نوحه جان کارت واقعا بیسته حرف نداره
موفق باشین جمیعا:11:

Cinoheh
04-11-2007, 18:51

:43: smahdis - pedram_ashena - aram_nfs , you make me ashamed

shamim24
04-11-2007, 23:46
cinoheh عزیز...طرحهاتون عالی بودند...خصوصا طرح آخری از لحاظ انتخاب رنگ و فونت , transparency تصویر بک گراند و ..... این همون جلدیه که باعث میشه خود کتاب هم برامون دوست داشتنی باشه (حتی در طولانی مدت).

badterojan
05-11-2007, 00:18

:43: smahdis - pedram_ashena - aram_nfs , you make me ashamed

سلام
دستت درست
ببینم چکار می کنم

MV_GT500
05-11-2007, 01:24
سینوهه
پسر کارت فوق العادس. بهت تبریک میگم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

badterojan
05-11-2007, 16:09
یک جلد جدید طراحی کردم
این ها چطوره؟

قبوله؟:20:

pedram_ashena
05-11-2007, 16:31
شما هدفتان چاپ اين كتاب است ديگه؟؟؟ اگر فقط به دنبال طرح مناسب ميگرديد به خودتان زحمت ندهيد،يكي از طرحهاي سينوهه را با اجازش بگيريد و استفاده كنيد.

يا عكس موتور را عوض كنيد.نوشته هاي شيشه اي را تغيير بدهيد.و جلد اخير را استفاده كنيد

aram_nfs
05-11-2007, 17:04
شما هدفتان چاپ اين كتاب است ديگه؟؟؟ اگر فقط به دنبال طرح مناسب ميگرديد به خودتان زحمت ندهيد،يكي از طرحهاي سينوهه را با اجازش بگيريد و استفاده كنيد.

باهات موافق نیستم این یک تجربه ارزشمند و جذاب می تونه باشه حتی اگه بهترین نباشه
می تونی از این طرح هیبریدی استفاده کنی که بیشترش مربوط به طرح خودته

Cinoheh
05-11-2007, 17:23
از اون شلوغی طرح های قبلی در اومده ، بهتر شده.
موفق باشی.

سینوهه
پسر کارت فوق العادس. بهت تبریک میگم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MV_GT500 :10:

smahdis
05-11-2007, 21:03
آقای سینوهه میتونی یک آموزشی در مورد نوشتن اون متن و ساخت یکی از جلد ها به بچه های انجمن بدی؟!

راستی اون عکس ها رو از کجا آوردی؟! عکس هایی که رو جلد گذاشته بودی؟!

Cinoheh
05-11-2007, 21:34
آقای سینوهه میتونی یک آموزشی در مورد نوشتن اون متن و ساخت یکی از جلد ها به بچه های انجمن بدی؟!

راستی اون عکس ها رو از کجا آوردی؟! عکس هایی که رو جلد گذاشته بودی؟!

smahdis جان ؛
در مورده آموزش ، من کوچیکتر از اونی هستم که بخوام به بچه های پی سی چیزی آموزش بدم. با این حال چشم. برنامه ساخت پی-دی-اف رو ندارم ، باید دانلودش کنم.

اون عکسها رو هم با سرچ تو گوگل ایمیج پیدا کردم. خدائی خیلی مرده . هرچی ازش بخوای بهت میده.

badterojan
05-11-2007, 21:45
با سلام خدمت همتون
ممنون که دارید کمکم می کنید

چند تا نکته:

1) من خودم می خواهم یک طرح بدهم وگرنه از اول درخواست طراحی می دادم

2) با عرض معذرت از جناب cinohe می خواستم بگم راستش فونت ایشون رو برای کارم نپسندیدم

3) من خودم تا به حال چند مورد طرح شیشه ای روی جلد کتاب دیدم ولی به نظر خوب می اومده حالا نمی دونم چرا

طرح شیشه ای در نظر شما کار را کمیک می کند؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بازم طرح میدم ممنون

Cinoheh
06-11-2007, 01:19
2) با عرض معذرت از جناب cinohe می خواستم بگم راستش فونت ایشون رو برای کارم نپسندیدم

این چه حرفیه مومن؟!!! اینجا سلیقه هر کسی قابل احترامه.

badterojan
08-11-2007, 23:43
سلام
ما دوباره اومدیم
فکر کنم این آخرین طرحی هست که می زنم چون یکشنبه با مسئول طرح قرار گذاشتم و سعی کردم تمام پند و نصیحت ها رو گوش کنم تا این اخری با حراقل ایراد روبرو باشه ولی اول یه چیزی:
1- شرمنده همتون آتش ها رو نمی تونم حذف کنم
2- نوشته پشت جلد رو نمی تونم حذف کنم

حالا لطفا رای دادگاه رو اعلام کنید:

MV_GT500
08-11-2007, 23:52
طرحت خیلی بهتر شده فقط :
پشت کتاب خیلی بهتر شده. تو نوشته های انگلیسی از یه فونت استفاده نکنی بهتره . متن درشتو با یه فونت ساده تر بنویس
افکت عنوان کتابو حذف کن.متن فارسی سادش قشنگتره.( اسم کتابو با یه رنگ روشن بنویسی بهتره)

Cinoheh
09-11-2007, 00:29
خسته نباشی.
اگه نظر منو بخوای ، میگم ؛
1/ یکم تصویر موتور و تیتر کتاب رو بکش پائین تر ( خیلی رفته بالا و از طرفی پائین فضای خالی زیاد داری ).
2/ افکت Outer Glow رو از تیتر حذف کن و بجاش Stroke رو امتحان کن.
3/ Bevel & Emboss هم یه مقدار زیاد بنظر میرسه.
4/ برای نام نویسنده اگه از یه فونت ساده تر مثل WinSoft Pro استفاده کنی بهتر میشه.
5/ اون کلمه " طرحی از: " ، اگه قراره جلوش نام طراحه جلد بخوره ، باید بگم من ندیدم نام طراح جلد رو به این بزرگی اونم روی جلد کار کنن. معمولاً پشت جلد و یا تو صفحه های اول کار میکنن. ولی اگه چیز دیگه ای هست ، نظری ندارم.
فکر میکنم تو چاپ بهت یه طرح تاریک بده. واسه همین قبلش حتماً یه چک پرینت بگیر. البته اون چیزی که تو چاپ دیجیتال میبینی با چاپی که چاپ خونه با فیلم و زینک ( 4 رنگ CMYK ) بهت میده متفاوته. اینو میگم چون قبلاً ازش ضربه خوردم ، نمیخوام برات پیش بیاد.
اینائی که گفتم نظرات شخصی منه و دلیلی نداره که حتماً ازشون استفاده کنی. سلیقه ها با هم متفاوته.
کاره آخرت در مقایسه با اولین طرحت خیلی خیلی بهتر شده و این از محاسنه P30Wolrd هست.
موفق باشی.

badterojan
09-11-2007, 11:19
طرحت خیلی بهتر شده فقط :
پشت کتاب خیلی بهتر شده. تو نوشته های انگلیسی از یه فونت استفاده نکنی بهتره . متن درشتو با یه فونت ساده تر بنویس
افکت عنوان کتابو حذف کن.متن فارسی سادش قشنگتره.( اسم کتابو با یه رنگ روشن بنویسی بهتره)

خسته نباشی.
اگه نظر منو بخوای ، میگم ؛
1/ یکم تصویر موتور و تیتر کتاب رو بکش پائین تر ( خیلی رفته بالا و از طرفی پائین فضای خالی زیاد داری ).
2/ افکت Outer Glow رو از تیتر حذف کن و بجاش Stroke رو امتحان کن.
3/ Bevel & Emboss هم یه مقدار زیاد بنظر میرسه.
4/ برای نام نویسنده اگه از یه فونت ساده تر مثل WinSoft Pro استفاده کنی بهتر میشه.
5/ اون کلمه " طرحی از: " ، اگه قراره جلوش نام طراحه جلد بخوره ، باید بگم من ندیدم نام طراح جلد رو به این بزرگی اونم روی جلد کار کنن. معمولاً پشت جلد و یا تو صفحه های اول کار میکنن. ولی اگه چیز دیگه ای هست ، نظری ندارم.
فکر میکنم تو چاپ بهت یه طرح تاریک بده. واسه همین قبلش حتماً یه چک پرینت بگیر. البته اون چیزی که تو چاپ دیجیتال میبینی با چاپی که چاپ خونه با فیلم و زینک ( 4 رنگ CMYK ) بهت میده متفاوته. اینو میگم چون قبلاً ازش ضربه خوردم ، نمیخوام برات پیش بیاد.
اینائی که گفتم نظرات شخصی منه و دلیلی نداره که حتماً ازشون استفاده کنی. سلیقه ها با هم متفاوته.
کاره آخرت در مقایسه با اولین طرحت خیلی خیلی بهتر شده و این از محاسنه P30Wolrd هست.
موفق باشی.

دوستان سلام ممنون سریع جواب دادین
1- رو نوشته ها کار می کنم هم فونت ها رو تغییر می دم هم افکت ها رو امیدوارم بهتر بشه
2-راستش اون پایین جای 4 تا اسم هست که همگی دارن رو این کتاب کار می کنن و فکر نکنم کمتر از این بشه جا گذاشت تا اونجا که تونستم اسم مترجمان و گرافیست گروه (خودم) رو با کوچکترین فونها امتحان کردم و می دونم یک مقدار اگر عنوان و عکس موتور پایین تر بیاند بهتره با این حال بازم امتحان می کنم ببینم جاداره تکونشون بدم؟
3- اینکه گفتین تو چاپ رنگ عکس ها تغییر می کنه رو شنیده بودم از یادآوری ات ممنون حتما امتحانش می کنم

aram_nfs
09-11-2007, 17:33
من هم اومدم نظر بدم دیدم تمام چیزایی رو که می خواستم بگم گفتن
فقط اگه بتونی از شکلات نوشتن نوشته بی خیال بشی خیلی بهتر میشه
و در مورد سایز کارت هم مطمعن شو
حتی اون قسمتی که قراره تا بشه رو (ضخامت کتاب) رو کاملا دقیق حساب کن
و اون خط ها رو حذف کن تا کار صحافی راحتر بشه

badterojan
15-11-2007, 20:21
دوستان بازم سلام

badterojan
15-11-2007, 20:23
دوستان بازم سلام
1- از همتون به خاطر کمک هایی که کردین ممنون
2- طرح قبلی ور پرید قیمت گرفتیم سر به آسمون گذاشت به همین دلیل رفتم تو نخ طرح حای ساده
3- با توجه به دعواهایی که مرا کردید و طرح هایی که زدید یک طرح هول هولکی ساده زدم می خوام ببینم تو این ما یه ها خوبه؟

4- این سر گروه ما یک چیزی امروز از من خواست موندم. گفت:
درسته ما داریم این کتاب رو ترجمه می کنم و این آقای هیوود مرد بسیار بزرگی است و کتابش هم خیلی مرده اما یک جوری طرح روی جلد رو بزن که هر کس کتاب رو می بینه بفهمه ما اینجا
کشک نبودیم و به زحمات ما پی ببره!:18: به نظر شما می شه یه همچین طرحی زد؟
5- می شه بگین چطوری جلد کتاب رو چاپ می کنن؟ پرینت، شابلون و ...

ممنون :20:ممنون:43: ممنون:5:

MoJtaBa.R
16-11-2007, 19:31
والله چي بگم
تکراري : عکسهاي نئوني برا روي جلد کارهاي فانتزي و ... است

رنگ فونت روي جلد يکم وق نميزنه ؟؟؟؟؟

باور کن اين کار به آئم زحمت زياد ر. القا نميکنه حداقل زمان ممکنه 2 دقيقه يا پايينتر بود

سعي کن يه کم بيشتر دقت کني .پشت هيچ کدوم از کارهايي که من ديدم فکر چنداني نبود خيلي سريع تو همشون تصميم گرفتي

اگه پيغامات رو دير ديدم يا جواب ندادم معذرت. اينا نظر شخصي منه نه ...

badterojan
20-11-2007, 02:04
سلام
این یک طرح کاملا معنا گرا است
فقط جلد رو
امیدوارم مورد پسند واقع شود
در ضمن آقا مجتبی پشت این طرح کلی فکر خوابیده و هیچ افکتی بی دلیل زده نشه

smahdis
20-11-2007, 08:19
ميگم به نظر من، تا وقتي كه اون فونت و اون استروك روش، هست طرحت بد به نظر ميرسه!
ولي زيبا شده.

DoNkHoWaN
20-11-2007, 08:28
اين افكت هايي كه رو نوشته هاي فارسي گذاشتي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اصلاً به BackGround نمي خورند و اين كه فونت هاي انگليسيت خيلي ساده هستن
يعني فك كنم جزو ديفالت هاي ويندوز باشن.؟![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shamim24
20-11-2007, 12:08
سلام وخسته نباشید به شما دوست عزیز که پشتکارتون و تلاشتون برای ارائه یک کار خوب قابل تحسینه..

از لحاظ گرافیکی گردابی که روی جلد گذاشتین خیلی خوب شده ...رنگش هم خوبه...اندازه اش هم درسته...خیلی جالبه که از اون آتیش و جرقه ها ، به آب ، نقطه مقابلش رسیدید...حالا انشاء ا... که این طرح روی جلد کاملا با مفاهیم داخلی کتاب متضاد نباشه...نهایتا جلد زیباست فقط:

من هم با افکت outer glow و ...در تمامی فونت های روی جلد موافق نیستم...اگه واقعا به گذاشتن این نوع افکت علاقمند هستید بهتره که این افکت رو فقط به عنوان اصلی بدید و برای فونتِ طرحی از .. و نویسنده ،از این حالت استفاده نکنید....

موفق باشید.

MoJtaBa.R
20-11-2007, 16:15
شرمنده ولي بر خلاف نظر شميم اصلاااااااااااااا و ابدااااااااااااااا در مورد اين گرداب موافق نيستم هيچ ربطي به موتوري که مورد بحث شماست نميدارد . مگه اثر داوينچيه که بايد مفاهيم رو بعد موشکافي فهميد
و با عرض معذرت اگه فارسي ننوشته بودي که اين کتاب متعلق به موتور و .. هست من به شخصه ياد سينک ظرفشويي مي افتادم

اگه ميگم دقت کن برا جايگزيني اجزا و اشيائ مربوط به کارته نه ... قصد توهين نداشتم pm دادي منم جواب دادم

بازم شرمنده !

Reza P30
20-11-2007, 16:34
سلام

دوست من جالبه فقط به جز توضحات قبلی!!

اگه بتونی حالت نیمه آتشی بهش بدی و یا یه نور با شعله از قسمت داخلی بهش بدی!جالب میشه!!!

badterojan
20-11-2007, 20:26
سلام از همتون ممنون
آقا مجتبی و تمام اون کسانی که از این طرح یک گردابه خالی می بینند:

ای برادر قصه چون پیمانه است... معنی اندر وی بسان دانه است
دانه معنی بگیرد مرد عقل......... ننگرد پیمانه را گر گشت نقل

مولانا

Cinoheh
21-11-2007, 18:06
بنظر من از عکس برای طرح روی جلد استفاده نکنی بهتره.

DoNkHoWaN
21-11-2007, 18:26
آقا اگه قراره اين كتاب تو بازار بره يكي مثل من كه اصلاً بهش نگا نمي كنه.؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

somela
24-12-2007, 12:29
[quote=badterojan;1758113] چرا آتش نه؟
چرا سیاه نه؟
چرا رعدو برق نه؟
چرا متن شیشه ای نه؟
چرا کناره های سوخته نه؟

همه اش که شد نه
پس چی بجاشون بزارم

من با رعد و برق آتش موافقم /:10: اما اسم كتاب خيلي مشخص نيست و روي كار نشسته
بهتره از رنگ سفيد استفاده كني
شيشه اي نه چون كه هم خيلي بزرگ آوردي طوري كه همه صفحه رو گرفته هم نوع فونت خيلي رسمي نيست
وقتي كل صفحه رو بگيره ديگه ارزش خوندن خودشو از دست مي ده
بايد براي عطف كتابت هم ارزش قائل بشي و اسم كتاب رو اونجا هم بياري
اين نظر من بود بهت قول ميدم با اين تغييرات كارت بهتر بشه:11:

smahdis
25-12-2007, 08:17
ميدوني دوست من مشكل اصلي طرح هاي شما اينه كه شما از جلوه هاي قديمي استفاده ميكني.
مثلا شما همين ويندوز 98 با ويندوز ويستا رو مقايسه كن. ظاهرش زمين تا آسمان فرق كرده.

طرحهاي شما هم يك زماني خيلي زيبا بودند. باور كن جدي ميگم. من خودم هم از اين طرح ها خوشم ميومد. ولي الان ديگه اين طرحها از مد افتادن.

sayebun
25-12-2007, 14:24
سلام به همه دوستان