PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : N95 یا p1 ؟

داش حسین
26-10-2007, 20:41
آقایون خانومها سلام
لطف میکنید من رو در خرید گوشی راهنمایی بفرمایید.
من بین دو مدل N95,p1 کدومش رو بخرم بهتره؟
لطفا" دلایل خود رو هم بفرمایید.
با تشکر
موفق باشید:11:

R@R#M@N
26-10-2007, 20:54
بستگي داره به چي بيشتر علاقه داري
دوربين ؟
ال سي دي ؟ (تعداد رنگ يا بزرگي يا تاچ بودن يا نبودن)
قيافه ؟ (سليقه اي )
صدا ؟
و.......

ali racer
26-10-2007, 21:00
به نظر من
پی1 در قیمت
و صفحه ی لمسی
و باتری از ان 95 سرتره
ولی در باقی موارد جلوی ان 95 کم میاره
مثل دوربین
کیفیت ال سی دس
پردازنده
بلندی صدا
و.....

B L A S T E R
26-10-2007, 21:16
بستگی به نیازاتت داره.در کل n95 بهتره.ولی من p1 رو بیشتر دوس دارم.
این تاپیک مث تاپیکای مشابه به دعوا میکشه

داش حسین
26-10-2007, 21:32
از نظراتی که دادید سپاسگزارم
چیزایی که برای من مهمه: صدا,دوربین,ال سی دی,قیافه
آقا یه سوال دیگه از خدمت اساتید داشتم :صدای N95 درچه حدیه؟ مثلا" به N73 میرسه یا نه؟

Nabakhshoode
26-10-2007, 21:33
بستگی به نیازاتت داره.در کل n95 بهتره.ولی من p1 رو بیشتر دوس دارم.

منم همینطور ! بازم بستگی به نیاز خودت داره ولی من هم به دلیل بار ( ساده بودن ) P1 و همینطور ال سی دی تاچ اسکرین و مهمتر از اینا باطری قویتر P1 رو انتخاب میکنم !
در کل دوربین واسم اونقدرا مهم نیس که کیفیت صدا و ال سی دی و باطری مهمه واس همین P1 رو ترجیح میدم ! ولی خوب شما اگه به دوربین بیشتر اهمیت میدی قطعا N95 بیشتر راضیت میکنه !

داش حسین
26-10-2007, 21:41
منم همینطور ! بازم بستگی به نیاز خودت داره ولی من هم به دلیل بار ( ساده بودن ) P1 و همینطور ال سی دی تاچ اسکرین و مهمتر از اینا باطری قویتر P1 رو انتخاب میکنم !
در کل دوربین واسم اونقدرا مهم نیس که کیفیت صدا و ال سی دی و باطری مهمه واس همین P1 رو ترجیح میدم ! ولی خوب شما اگه به دوربین بیشتر اهمیت میدی قطعا N95 بیشتر راضیت میکنه !

دوستان عزیز منظورم از مقایسه,مقایسه از همه لحاظ است و اونایی که عرض کردم خدمت سروران گرام مهمتریناش بود.
یعنی شما به بقیه امکانات مثل GPS و... دقت نمی کنید و این جور امکانات رو مدنظر نمی گیرید در انتخاب گوشی؟

داش حسین
26-10-2007, 21:49
در کل دوربین واسم اونقدرا مهم نیس که کیفیت صدا و ال سی دی و باطری مهمه واس همین P1 رو ترجیح میدم !
یعنی شما میفرمایید کیفیت صدای p1 از N95 بهتره؟:18:
از نظر بلندی چی کدوم صداش بیشتره؟

Highbury
26-10-2007, 22:48
در مورد بلندی صدا ان95 میگن بلندتره و کیفیت خوبی داره ولی من خودم مطمئنم که سونی کیفیت صداش بهتر از نوکی هستش.
داش حسین اون جی پی اس هم توی ایران کارایی آنجنانی نداره. پرشین بوی عزیز هم گفتن که میتونید همراه پی1 جی پی اس رو به طور جدا بگیرید که از اون هم کاملتره.
دوربین و فیلمبرداری ان95 صد در صد بهتره ولی کیفیت پی 1 توی عکاسی واقعا بالاست و تفاوت چندانی نداره تازه باید بگم که ان95 رنگاش اصلا طبیعی نیست ولی پی1 طبیعی هستش.
ال سی دی ان95 خب شاید بهتر باشه البته این رو نمیدونم ولی ال سی دی ها سری پی سونی خیلی خوب بودن و کیفیت خوبی داشتن
باتری ان 95 جوری هستش که واقعا اعصاب خورد کنه این رو کسانی که گرفتن گفتن اگه توی روز خیلی بهش ور بری باید دو بار شارژ کنی
خدا آخر عاقبت این تاپیک رو به خیر بگذرونه
من بودم نسبت به قیمت پی1 رو میگرفتم و حتی صبر میکردم تا دبلیو 960 و ان 95 هشت گیگ هم بیان

داش حسین
26-10-2007, 23:12
راستی از دوستان درخواست دارم که درباره ی این مشکل N95 که میگن لقی داره یه کم صحبت کنید ممنون میشم.

Amin_0913
26-10-2007, 23:33
فقط N95 اورجینال

amir2011
27-10-2007, 02:01
من اگه باشم N95 انتخاب میکنم...
چون یک جورایی با سیمبین معمولی بیشتر حال میکنم...(زیادم از تاچ اسکرین خوشم نمیاد...
ولی اصلا دلیل نمیشه بیخیال P1 بشی چون در نوع خودش گوشی بینظیریه...
تازه نظر هر شخصی برای خودش ارزشمنده و برای شما محترم...
ولی اگه میخوای N95 بگیری بزار 8گیگش رو بگیر که مشکل باتریش هم برطرف شده...

Dr.Afzali
27-10-2007, 02:31
من باشم حتما p1 رو انتخاب ميكنم.بعضي دوستان يكجور ميگن دوربين ان 95 بهتره كه انگار دوربين p1 دو مگائيه.دوربين p1 يكي از بهترين دوربينهاي 3.2 مگاست و مثل ان 95 ابرنگي نميگيره.بنظر من تنها برتري ان 95 فيلمبرداريشه.ال سيدي كي گفته ان 95 بهتره.ايا بزرگتر بودن اونهم فقط دو دهم اينچ ملاكه يا شفافيت بهتر كه p1 جزء بهترينهاست بعلاوه اينكه لمسي هم هست.اتفاقا بنظر من ال سيدي ان 95 خيلي رنگ سير و چشم زن داره.صدا هم كيفيت مهمتره تا بلندي.يعني من فكر نكنم اينقدر بلندي ارزش داشته باشه كه كسي گوشي زيبا و باوقاري مثل p1 رو ول كنه اونهم با قيمت بهتر و بره ان 95 بخره مگر متعصباش.

SAEED_BARCELONA
27-10-2007, 09:02
ال سيدي كي گفته ان 95 بهتره.ايا بزرگتر بودن اونهم فقط دو دهم اينچ ملاكه

دکتر جان ال سی دی n95 معمولی با p1 یه سایزن.

منم باشم p1 میخرم
1- به خاطر امکاناتت بالا قیمت پایین
2- درصد خزندگی کمتر نسبت به p1
3- با قیافش بیشتر حال میکنم

صدای N95 هم کمتر از N73ست.

Nabakhshoode
27-10-2007, 10:31
دوستان عزیز منظورم از مقایسه,مقایسه از همه لحاظ است و اونایی که عرض کردم خدمت سروران گرام مهمتریناش بود.
یعنی شما به بقیه امکانات مثل Gps و... دقت نمی کنید و این جور امکانات رو مدنظر نمی گیرید در انتخاب گوشی؟

حسین جان اولا در مورد صدا من منظورم تو هدفون بود که احتمالا در سطح نزدیکی هستن کیفیتشون ! اما از نظر بلندی صدا تو اسپیکر خوب اصولا صدای گوشی های نوکیا اکثرا بلندتره هرچند به نظر من خنده داره اهمیت به این موضوع که صدای گوشی چه قدر بلنده ولی خوب واسه بعضیا مهمه !
در مورد جی پی اس هم واسه من مهم نیست ( البته نمیدونم نقشه ی ایران واسه N95 اومده یا نه ولی اومده باشه هم بازم برا من هیچ استفاده یی نداره ! )

از نظراتی که دادید سپاسگزارم
چیزایی که برای من مهمه: صدا,دوربین,ال سی دی,قیافه
آقا یه سوال دیگه از خدمت اساتید داشتم :صدای N95 درچه حدیه؟ مثلا" به N73 میرسه یا نه؟

من حس میکنم دلت بیشتر پیش N95 هستش ... و خوب از نظر صدا صدا ( که احتمالا بلندی صدا واست مهمه ) قطعا N95 صدای بلندتری داره ... ال سی دی هاشونم هر دو با کیفیته ( ولی P1 تاچ اسکرینه ) ... قیافه رو هم که یه مورد شخصیه خودت باید نظر بدی ! به هر حال به نظرم واسه شما N95 مناسبتره !

ALFA323
28-10-2007, 00:51
سلام نظر منم P1 هستش چون مثل N95 لولای بالا پایین دوربینش خراب نمیشه
نوکیا در طراحی گوشی های کشویی تخصصی عمل نکرده ، برای همین کسانی که از نوع گوشی ها استفاده کردند
به نوعی شاکی بودن ...
ولی در کل دو گوشی تقریباً هم سطح هستند ولی P1 جذاب تر و متنوع تر هستش.
موفق باشید.

marco250
28-10-2007, 05:11
سلام نظر منم P1 هستش چون مثل N95 لولای بالا پایین دوربینش خراب نمیشه
نوکیا در طراحی گوشی های کشویی تخصصی عمل نکرده ، برای همین کسانی که از نوع گوشی ها استفاده کردند
به نوعی شاکی بودن ...
ولی در کل دو گوشی تقریباً هم سطح هستند ولی P1 جذاب تر و متنوع تر هستش.
موفق باشید.

شما بهتره 8800 رو برای مدتی استفاده کنی تا معنی تخصصی عمل کردن و دیزاین گوشی کشویی رو بهتر متوجه بشی.

ALFA323
29-10-2007, 23:49
نه داداش فقط من نیستم که اینو میگم شما از هر کی که تاحالا N95 خریده بپرس متوجه میشی!!
در ضمن در مورد N95 شک ندارم که اینجوری هست ولی 8800 رو نمیدونم ...
خوب وقتی مدل بالاتر این باشه .. پایین تر که دیگه معلومه چی باید باشه!!!

داش حسین
30-10-2007, 00:02
دوستان عزیز یکی لطف میکنه به من بگه توی کارتن هر کدوم از مدلهای فوق الذکر چیا باید باشه؟

marco250
30-10-2007, 00:35
نه داداش فقط من نیستم که اینو میگم شما از هر کی که تاحالا N95 خریده بپرس متوجه میشی!!
در ضمن در مورد N95 شک ندارم که اینجوری هست ولی 8800 رو نمیدونم ...
خوب وقتی مدل بالاتر این باشه .. پایین تر که دیگه معلومه چی باید باشه!!!
1- چون کشویی N95 بعد از یک مدت لق می شه , دلیل بر این نیست که تمام کشویی گوشی های نوکیا مشکل دار باشند و یا اینکه نوکیا در طراحی گوشی های کشویی تخصصی عمل نکرده باشه . (این حرفی است که شما زدی)
2- من خودم مدت 2 سال از 8800 استفاده کردم و 8 ماهی هم هست که 8800 Sirocco دارم , ولی تا حالا تو هیچ کدام از این گوشی ها لقی کشویی ندیدم و از این نوع گوشی هیچ بدی ندیدم.
3- N95 شاید از نظر کارایی بالاتر از 8800 باشه ولی از نظر کیفیت به گرد پای 8800 نمرسه (نه تنها N95 بلکه هیچ گوشی که تا حالا ساخته شده ) . قابل ذکره که بلبرینگ به کار رفته در کشویی 8800 همان بلبرینگیه که در درب ماشینهای High Performance ازشون استفاده شده.

Highbury
30-10-2007, 18:10
1- چون کشویی N95 بعد از یک مدت لق می شه , دلیل بر این نیست که تمام کشویی گوشی های نوکیا مشکل دار باشند و یا اینکه نوکیا در طراحی گوشی های کشویی تخصصی عمل نکرده باشه . (این حرفی است که شما زدی)
2- من خودم مدت 2 سال از 8800 استفاده کردم و 8 ماهی هم هست که 8800 Sirocco دارم , ولی تا حالا تو هیچ کدام از این گوشی ها لقی کشویی ندیدم و از این نوع گوشی هیچ بدی ندیدم.
3- N95 شاید از نظر کارایی بالاتر از 8800 باشه ولی از نظر کیفیت به گرد پای 8800 نمرسه (نه تنها N95 بلکه هیچ گوشی که تا حالا ساخته شده ) . قابل ذکره که بلبرینگ به کار رفته در کشویی 8800 همان بلبرینگیه که در درب ماشینهای High Performance ازشون استفاده شده.
دوست عزیز صحبتهای شما را درمورد 8800 کاملا تایید میکنم این گوشی دست دوستم بود و من برای چند لحظه دستم گرفتم حالت کشویی اش خیلی خوبه فنر خیلی خوبیداره0 ولی مشکل این گوشی اینه که فقط گرونه در مورد کیفیتش هم مطمئنم که خیلی خوبه
اما بگذریم اینکه بگیم نوکیا توی گوشیهای کشویی تخصصی عمل نکرده منم باهاش مخالفم مگه میشه کمپانی به بزرگی نوکیا که حرف اول موبایل توی دنیا رو میزنه تخصصی عمل نکنه شاید چون مدلهای نوکیا بیشتر هستش ما این فکر رو میکنیم مثلا سونی اریکسون گوشیهای کشویی زیادی نداره ولی توی دبلیو 850 واقعا خوب کار کرده.
دوست عزیزی که ما بین انتخاب این دو گوشی موندن منم از صحبتاشون فهمیدم که دمبال صدای بیشتر هستن. ببین عزیزجون صدای ان95 بلند و با کیفیت ولی به بلندی ان73 نیستش. دوربینها هم زیاد فرقی نمیکنه چون توی ان95 عکسهای باکیفیتی گرفته نمیشه یعنی منظورم اینه که عکسها حالت رنگهاش غیر طبیعی هستش ولی فیلمبرداری خوبی داره.
البته شارژ ضعیف ان95 رو هم در نظر بگیر شما اگه اهنگ گوش میدی این باتری جوابگوی شما نیستش.
به نظرم صدای پی1 توی هندسفری باید خوب باشه اما صدای اسپیکرش ضعیفه.
در کل به نظرم پی1 انتخاب خوبی میتونه باشه نسبت به قیمت

Dr.Afzali
31-10-2007, 03:09
منم پيشنهادم براي گوشي پي 1 هست.

B L A S T E R
31-10-2007, 13:18
منم همینطور میگم P1 بهتر و بیشتر میارزه.

Highbury
31-10-2007, 18:55
سلام من یه گله از مدیران محترم این قسمت فروم دارم.
توی این تاپیک شخصی به نام امید.... یه پستی فرستاد که گفته بود یک مدل گوشی واکمن سونی اریکسون به جای این دو مدل بگیر ه که دوربینش 7.2 میگاپیکسل اونم سایبرشات هستش.و گفته بود که نوکیا حالا حالا باید بدوه تا این گوشی رو بزنه.
من هم جوابش رو دادم و گفتم که برو اول اطلاعاتت رو درست کن بعد بیا نظر بده.
اگه مدیرای این قسمت پست من و ایشون رو پاک میکردن من هیچ مشکلی نداشتم . چون پست و تاپیکهایی به مراتب بدتر وجود داشت و پست من رو نباید پاک میکردن حالا این به کنار کسی که این کار رو کرده یعنی پاکش کرده به نام aqoa هست که نوشته شده بود همکار انجمن تراش که اصلا فکر نکنم ربطی به قسمت موبایل داشته باشه. بعد دیدم که هیچ پستی نداشته و در مارچ2007 عضو شده آیا همچین کسی حق داره این کار رو بکنه یا نه ؟

Dr.Afzali
02-11-2007, 02:42
نه زيمكا جان.اين ايدي كسي نيست.اين يكجور ترفنده كه مديري كه پست رو پاك ميكنه مشخص نباشه وگرنه همچين ايدي متعلق به كسي نيست و اون تاريخ عضويت هم تاريخيه كه اين ايدي براي اين فعاليتها ساخته شده.در ضمن اوني كه دوستمون گفت دوربين ديجيتال سوني بود نه گوشي.ديگه ادامه نده اين بحث رو كه پاك ميشه.

afn.gig
02-11-2007, 03:53
N95
پردازنده بسیار قوی ای داره. سرعت باز شدن گالریش (نسبت به نوکیاهای دیگه) فوق العادست. حتی با وجود ریختن 500 عکس باز هم گالری بسیار سریع باز میشه. دو بلند گو داره. صدای بسیار بلند و کیفیت صدای مطلوبی داره. با صدای استریو به تلوزیون وصل میشه. دوربینش یکی از بهترینهاست و عکسش بسیار با کیفیته. البته در نوکیاهای قبلی مشخص شده لنز کارل زیس تاثیر چندانی نداره و بیشتر جنبه تبلیغات و بازار گرمی داره. عکسهاشو روی کامپیوتر باید دید و قضاوت کرد نه روی ال سی دی خود گوشی!! فلاش N95 هم انصافا خیلی ضعیفه (نسبت به دیگر برندها) طوری که به گفته خریداران بودن یا نبودنش فرق زیادی نمیکنه. فیلم برداری این گوشی با فرمت MP4 انجام میشه و کیفیت DVD رو داره (ابعادش 640 در 480px هست و 30 فریم در ثانیه هم فریم ریتش هست). یک رم یک گیگابایتی از نوع میکرو اس دی و با سرعت بالا به طور پیش فرض روی این گوشی وجود داره. سیستم عاملش تغییر چندانی با دیگر نوکیاهای سری N نداره. (تغییرات: روش اتخاب تم فرق کرده، گالری قشنگتر شده، موزیکها به شکل دسته بندی شده در گالری نشون داده میشن، برنامه Music Player خیلی پیشرفت کرده و اکولیزور‌های متنوع تر با آپشن های بیشتر داره و رقص نور و تایم لاین برای اولین بار در تاریخ نوکیا در موزیک پلیر این گوشی استفاده شده و به دلیل وجود چیپستهای پردازنده صوتی (اولین بار در 3250 استفاده شد) کیفیت صدای این گوشی هم در هندسفری (گوشی و یا هدفون) و هم در بلندگوی خود گوشی خیلی زیاده. (نوکیا همه چیز رو با هم میخواسته)
باتریش ضعیفه. خیلی هم ضعیفه (هرکی خریده اولین گلایش همین بوده). صفحه نمایشش هم خوب نیست. درسته که رزولیشن 320 در 240 داره و 15 ملیون رنگ نشون میده ولی رنگها رو خوب نشون نمیده و یه مقدار ماته. بزرگ بودن قطر صفحه نمایش باعث کم شدن روشنایی و ایجاد فاصله بیت پیکسلها و در نتیجه کاهش کیفیت و شفافیت شده (شفافیت و روشنایی N93i اصلا قابل مقایسه با N95 نیست و بسیار بیشتره). هنگام اتصال به کامپیوتر نه تنها شارژ نمیشه بلکه مصرف باتری دو برابر میشه (طوری که باتری داغ میشه!!) و هنگام اتصال به تلوزیون هم همین وضع برای باتری پیش میاد. این گوشی جی.پی.اس نداره و اون چیزی که به غلط جی.پی.اس نامیده میشه یه نرم افزار هست به نام Maps که با استفاده از دکلهای تلفن همراه میتونه با دقت قابل قبولی مکان شما رو روی یه نقشه نشون بده. مزایای این روش اینه که اگه شما زیر سقف هم باشید این سیستم کار میکنه ولی چون نیاز به پوشش حداقل 3 دکل تلفن همراه داره در مناطقی که پوشش شبکه کمه (یا اصلا وجود نداره) کار نمیکنه. دوستان توجه کنید جی.پی.اس ماهواره ای در هر نقطه ای روی زمین (اقیانوس، قطب، صحرای آفریقا و...) کار میکنه ولی Maps در N95 علاوه بر نیاز به پوشش شبکه، نیاز به پشتیبانی شبکه هم داره که در ایران پوشش شبکه ضعیفه (سه دکل که هیچ، خیلی جاها پوشش همون یدونه دکل هم نیست) و پشتیبانی شبکه هم که اصلا وجود نداره و بعیده به این زودی ها فعال بشه (ما هنوز تو MMS و Video Call موندیم. این اولویت آخره). دوستان در مورد GPS به این نکته توجه داشته باشید که گیرنده GPS ماهواره‌ای دستگاهیه نسبتا بزرگ و سنگین که بعیده بشه تو یه گوشی 125 گرمی جاش داد! این دستگاه ها درست مثل تلفنهای ماهواره‌ای زیر سقف و حتی کنار ساختمان های بلند کار نمیکنند. درمورد لقی باید بگم دو تا از دوستام دو ماه استفاده کردن و هیچکدوم درشون لق نشده (لقی در منتفیه). نوکیا N95 ورودی استاندارد سه و نیم میلیمتری برای اتصال هدفون داره و با پورت USB استاندارد به کامپیوتر وصل میشه و POP-Port حذف شده. اتصال به تلوزیون هم از طریق همون پورت سه و نیم میلیمتری انجام میشه. اگه سیم اتصال به تلوزیونش خراب بشه یه گمش کنید به جرات میتونم بگم هیچ جا گیرتون نمیاد!!! درش از طرف بالا به پایین هم باز میشه که چهار کلید پخش موزیک زیر قسمت بالایی قرار گرفته. این کلید ها اصلا خوش دست نیستن و کار با اونها بسیار مشکله. هیشکی رو ندیدم از این دکمه ها راضی باشه. در عوض یک دکمه دو جهته برای ولوم و یک دکمه عکاسی در عرض این گوشی وجود داره که روشنایی های مجزا دارن و رد زمانی که ازشون استفاده نمیکنید به طرز زیبایی خاموش و روشن میشن و چشمک میزنن. دوربین گوشی علاوه بر تصحیح روشنایی خود کار، کانون اتوماتیک هم داره یعنی مثل چشم فاصله کانونی رو برای اجسام دور یا نزدیک تنضیم میکنه. نرم افزار گوشی امکانات بسیار زیادی داره که شما رو از به کار گیری هر گونه نرم افزار جانبی اضافه بی نیاز میکنه. تا الان من ندیدم این گوشی هنگ کنه (پردازنده خیلی قویه). همچنین ندیدم کسی از کمی سرعت شکایت کنه. برنامه ها به سرعت باز و بسته میشن و هیچ مشکلی پیش نمیاد. حافظه ROM گوشی 80 مگ و رم داخلی گوشی 160 مگ هست که کم نظیره. پردازنده گرافیکی این گوشی هم کم نظیره. نوکیا رکورد دار قدرت پردازنده های گرافیکه. بالاترین رکورد مربوط به نوکیا N93 هست و N93i و N95 مثل همن. پردازنده N93i هم تقریبا مثل N95 هست ولی در N95 شما سرعت بالاتر رو به وضوح احساس میکنید که علتش طراحی مجدد زیرساختهای سیستم عامل N95 هست.
در مجموع N95 گوشی کاملیه و از هر نظر نیاز کاربران رو پاسخ میده. هرکاربری اعم از آماتور (ناشی) یا حرفه ای میتونه این گوشی رو به کار بگیره و مشکلی واسش پیش نیاد. در چهار شبکه هم کار میکنه و علاوه بر بلوتوث نگارش دو و اینفرارد نگارش دو، کارت شبکه بی سیم هم داره. روشنایی کلیدها به رنگ آبیه و اگر چه روشنایی خیره کننده نیست ولی در تاریکی شما رو دچار مشکل نمیکنه. شماره ها با وجود اندازه کوچک بسیار راحت و خوش دستن و کیدهای روی درب گوشی (خصوصا کلید چهار جهته اصلی) بسیار راحت و خوش دست طراحی شده. نگارش برنامه Office موجود در این گوشی کامل نیست و قابلیت ویرایش پرونده ها رو نداره ولی نشون دادن اسلاید ها یا خوندن فایلهای ورد یا پی.دی.اف روی تلوزیون واقعا لذت بخش و اعتیاد آورده. نمایش گالری روی تلوزیون با سیستم مجزا و بزرگتر از رزیلیشن گوشی انجام میشه در نتیجه عکسها بسیار شفاف روی تلوزیون نمایش داده میشن و لرزش کمی دارن. قدرت رادیوی این گوشی قابل قبوله و نسخه جدید ویژوال رادیو رو نصب شده داره. با دوربین ویدیو کال (در جلو) که از نوع VGA هست شما علاوه بر مرتب کردن موهاتون (یا کنترل آرایش صورت!!) میتونید از خودتون عکس و یا فیلم بگیرید که حالت شب و زوم یک مرحله ای هم داره.

P1
بدون شک میشه گفت کاربران این گوشی خاص هستند و بیشتر افراد حرفه ای یا افرادی که نیاز به یک کاربری خاص (نظیر استفاده از آفیس یا استفاده از اینترنت و شبکه و...) دارند مخاطب اصلی این گوشی هستند. وجه تمایز این گوشی اول تاچ اسکرین بودن و دوم شکل ظاهری و وجود صفحه کلید کامل در این گوشیه. علیرغم پایین بودن پردازنده، مشکل کمی سرعت تقریبا وجود نداره که این نتیجه سیستم عامل بسیار موفق این گوشیه با نام UIQ3. این سیستم عامل زیرمجموعه همون سیمبیون هست و در واقع UIQ3 رابط کاربری اونه. بعد از ویندوز موبایل، دومین رده رو در بین سیستم عامل های موجود در گوشی های موبایل داره (رده سوم مطعلق به سیمبیون نوکیا، رده چهارم سیمبیون سونی اریکسون و رده پنجم هم لینوکسه). رابط UIQ3 بنا به نظر خیلی از استفاده کنندگان بیسار منطقی تر و جذاب تر از سیمبیون سری N نوکیاست. البته این سیستم عامل به دلیل نو ظهور بودنش ایرادات زیادی داره و مرتبا نگارش های جدیدش میاد و باید هی آپدیت کنید.

در مورد P1 خیلی حرف مونده ولی ایشالله یه زمان دیگه. خسته شدم بس که تایپ کردم!!!!!!!!
توضیح: من خودم هیچ وقت با N95 حال نکردم و P1 رو ترجیح میدم ولی نباید ویژگیهای شاهکار نوکیا یعنی N95 رو دست که گرفت و با تعصب قضاوت کرد. یک برند، بد مطلق نیست. هر برندی گوشی خوب هم ممکنه بسازه. خود من به وجود این که از p1 بیشتر خوشم میاد ولی به نزدیکترین کسم (اگر یک کاربر عادی باشه و گوشی رو برای کارهای روزمره بخواد یا یک کاربر کم حوصله یا پر مشغله باشه) ان95 رو توصیه میکنم. ایشالله تو پست بعدی بیشتر راجع به P1 مینویسم. فعلا فقط اینها رو بدونید تا بعد این پست رو ویرایش کنم:

P1:
پشتیبانی تا 4 گیگ رم (بی نظیر!!)
رادیو اف ام.
دوربین سه و دو با لنز شیشه ای (دیگه مال همه شیشه ایه!!) و کانون اتوماتیک!!
پردازنده گرافیکی پایین.
پردازنده پایین (حدود 202 در مقایسه با حدود 320 ان95 پایین به حساب میاد)
فاقد سیستم اتصال به تلوزیون (دستگاهی برای این کار وجود داره که بعدا معرفی میکنم و با بلوتوث کار میکنه)
وجود لوازم جانبی متعدد (ساعت بلوتوث، فلاش اکسترنال، انواع اسپیکر دارای ساب!!، گیت اتصال به تلوزیون، انواع سیمهای رابط برای اتصال به دستگاه های صوتی، امکان تعویض باتری با یک باتری قوی تر!! و...
باتری قوی.
صفحه نمایش QVGA و لمسی.
صفحه کلید (نسبتا) خوش دست و کامل.
نرم افزار ضعیف و نسبتا ناقص.
کارت شبکه بی سیم.
بلوتوث 2 و اینفرارد 2.
پشتیبانی از همه لوازم جانبی بلوتوث.
امکان ارسال صدای رادیو روی هدست بلوتوث به طور استریو (بی نظیر!!)
آنتن دهی کمتر نسبت به نوکیا (البته فقط با سیستم مخابراتی ایران)
قیمت پایین تر.
افت قیمت کمتر هنگام فروش دست دوم.
فلاش بسیار بسیار قوی (سونی اریکسون در فلاش جزء بهترینهاست)
صدای متوسط.
صدای گوشی خیلی بلند و مناسب (همون قسمت که میزاری رو گوشت!!)
ویبره بسیار قوی.

Persian.Boy
02-11-2007, 04:43
N95
P1:
پشتیبانی تا 4 گیگ رم (بی نظیر!!)

در رویو های انجام شده 4 گیگ گفته شده چون اون زمان مموری بیشتر از 4 گیگ در دنیا وجود نداشت اما حالا

8 گیگ هم روش امتحان شده و کامل کار میکنه. بدون افت سرعت.

در ضمن طبق منابع معتبر این گوشی تا 32 گیگ رو هم ساپورت میکنه.

win_f.s
01-10-2008, 12:47
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دوستان اگه میشه در تاپیکی که در بالا ادرس دادم یه سری بزنید و نظراته خود را بگویید.
ممنون

mamad6280
01-10-2008, 15:15
نه خداییش این تاپیکو از صفحه چند کشیدیش بالا؟ گرد و خاکش اذیتت نکرد موقع بالا کشیدنش؟ از این بعد در چنین عملیاتی از ماسک استفاده کن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا نفهمیدم بین ان 95 و پی وان میخوای بودونی یا بین پی وانو ای 71 ؟

H M R 0 0 7
01-10-2008, 16:14
چه خاکی خورده بود این تاپیک!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]