PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ASUS A8N-E or AbIT AN8 : مادر بورد

sh.mghp
29-09-2005, 19:10
بنده بین خریدن این دو تا مادر بورد برای سی پی یو AMD 64 bit 3000+ Socket 939 'دچار مشکل شده ام نمی دانم ASUS خوبه ؟ ولی خب تو ABIT هم خصوصیات وسوسه انگیزی دیدم ممنون می شم کمک کنید

واقعا گیج شدم یک فروشنده می گه مین بورد اصلی برای AMD ساپورت ASUS و EPOX هست و یکی دیگه می گه که ABIT هست وASUS از روی ABIT کپی می کنه ولی خود ABIT را می گفت PERFORMANCEبسیار بیشتری دارد
مابقی مشخصات سیستمی که می خواهم تهیه کنم این هست:

CPU : AMD 64 bit 3000+ Socket 939

MAIN BOERD : ABIT AN8 OR ASUS A8N-E

RAM : 2x 256 KINGSTONE ASSAY IN USA 115000 TOMAN

VGA : ATI-RADEON ABIT BOERD 256 MB DDR

H.D.D: MAXTOR 200 GB SATA

ممنون از راهنماییتون

ولی این مطلب هم جالب بو د :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Lord_theOne
29-09-2005, 20:10
آخه ابیت هم شد مادربرد ایسوزه اصل بهترین مادربرده از نمایندگیش بخر ابیت هیچ انگیزه ای جز پولتو حروم کردی نداره
اگر ای سوز دوست نداری MSI بهترین مادربرد جهان برای سی پی یوهای AMD می سازد اینو یک نگاهی کن فکر کنم کارته صداش جذاب باشه

mahdy2021
29-09-2005, 20:21
البته همینطوری نمیشه گفت ابیت بده ولی در کل اگر همین دوتا گزینه باشه من ای سوز رو انتخاب می کنم.

Rashidahwazian
30-09-2005, 02:32
sh.mghp جان اولا كه ورودت رو به اين انجمن كه واقعا اعضاي خوبي داره تبريك مي گم.
ثانيا من قصد ندارم يه مادربورد رو خيلي ببرم بالا و يا يكي ديگه رو بكوبم. من به شخصه محصولات شرکت MSI رو می پسندم ولی می دونم بعضی جاها بد کار کرده همیشه تاییدش نمی کنم و سراغ بعضی از محصولاتش نمی رم. از طرفی یه مادربوردهایی از شرکت گیگا داشتم و بستم که فوق العاده بوده و خیلی ازشون راضی بودم و هستم. از شرکت Asus هم همینطور. پس به نظر من نمی شه گفت فلان شرکت کامل و بی نقص و بهمان شرکت تماما نقصه .
مثلا همین شرکت Abit یه مادربورد Fatal1ty تولید کرد که در زمینه Performance بهترین مادربورد سال 2004 از طرف یه موسسه ای (اسم موسسه یادم نیست) شناخته شد. البته این مادربورد برای اینتل تولید شده.

حالا شما می خوای یه سری به سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بزن. گزینه های مختلف رو ببین. ببین SLI می خوای یا نه ؟ و ... و دقیقا ببین خودت تحقیقاتت به کجا می رسه
اینجا رو هم همیشه سر بزن و جواب ها رو دنبال کن تا زودتر به نتیجه برسی.

در ضمن در مورد Ram هایی هم که نوشتی منظورت از 2*256 حتما Dual channel بوده دیگه ؟ به علاوه در خرید Kingstone دقت کن سرت کلاه نره.

با فرض اینکه SLI نمی خوای من از شرکت MSI این رو پیشنهاد می کنم (البته باید کارت گرافیکت هم PCI-Express باشه) :
همه مواردی که ممکنه به کارت بیاد رو هم داره.

در صورتی هم که SLI بخوای استفاده کنی همون که Lord_theone اشاره کرد از شرکت MSI خوبه .

Lord_theOne
30-09-2005, 10:14
من نگفتم ام اس اي بي نقصه گفتم توي سرعته بازي بهترين مادربرد شناخته شده و به ام اس اي 105 امتياز به اي سوز هم 105 كه بيشترين بودن ام اس اي بهتر از اي سوز بوده ولي ام اس اي از نظر سرعت بهتر بوده ولي چون خازنهاي بلندي در كنار چيپست وكنار فن داشته و جاي Pci 3 تا داشته امتيازش با اس سوز مساوي شده يا اس سوز بخر يا ام اس اي فقط هم تايواني بخر از نمايندگيهاشون خريد كن

mahdy2021
30-09-2005, 13:01
حالا با تمام این حرفها من asus رو پیشنهاد می کنم البته ماله خودم گیگاست .
در ضمن اگه کسی برای بازی مادربرد می خواد فقط چند ثانیه به خودش زحمت بده و بره این مادربرد ببینه.

FSB 2000MTps مگه میشه.

HamidFULL
30-09-2005, 15:19
دوستان لازم شد شد من يه توضيحی در مورد Abit بدم اين شرکت از بهترين سازنده های بورد هست که کارش حرف نداره و اولين شرکت در طوليد و گسترش تکنولوژی های نوين با نام ABIT Engineered هست که باعث شده محصولات اش به محصولات حرفه ايی تبديل بشه اينجا رو ببينيد اين تکنولوژی هايی هست که Abit همراه اورده :

از اين 2 بورد هر دو خوب هستن ولی به نظر من اگه برای کار Overclock و حرفه ايی ميخوای از AbIT AN8 استفاده کن اگه ميخوای کاربر معمولی باشی و با بورد کاری نداشته باشی از ASUS A8N-E استفاده کن اين ديگه بستگی به شما داره ولی DFI و MSI رو اصلاً فراموش نکن

Lord_theOne
01-10-2005, 18:48
می خواستم یک یاد اوری بکنم که توجه زیادی به این تبلیغات نکنید چندتا مثال
می گفتند که رایتر ال جی در دنیا اول شده حالا برای چی بخاطر اینکه قیمته ارزون داشته و کیفیتشم بد نیست چون با این هزینه بسیار کم یک رایتره تقریبا خوب ساختن این دلیل نمی شه که کیفیتش بهتر از TDK یا یاماها باشه فقط بخاطر قیمتش بوده
یا توی تبلیغات نوشته می شود گیگا فلانه گیگا بایت اینو داره اونو داره مثلا می گن مادربرده گیگا سیستم CIA اگه اشتباه نکنم برای سرعت است و سرعته کامپیوتر رو می بره بالا و چیزای دیگش در صورتی که همه مادربردها همچین سیستمهایی دارن و مشترک است ولی اسماش فرق داره مثله MSI که برای این کار از Corcell استفاده می کنه این دیلیه برتری مادربرد نیست MSI سیستمه D.O.T دارد شتاب دهنده گرافیک که مادربردهای دیگه هم درسته ندارند ولی می تواننده از برنامههای دیگه برای این کار استفاده کنند
یا مادربرد MSI برای AMD سریعترین را درست می کند ولی اشکالهایی دارد مثلا در بعضی از برنامه ها Asus جلوتره
یا جدیدترین مادربردش دوتای آخری SLI یک مشکل دارن جای PCI کم دارن 3 تا بیشتر ندارند مثلا کارت TV و DVBو مودم نصب کردی و حالا می خواهی کارت صدا روش نصب کنی می بینی جا ندارد خوب ام اس ای بدرده این شخص نمی خوره
Abit هم بره درشو تخته کنه تا زمانی که MSI و ASUS گیگا هم نخودی اینها هستند Abit باید بره تخته کنه من Abit رو جایی ندیدم که معرف باشه اگر هم باشه قبل از اینها است DFIهم می گن در دنیا اوله ولی توی هیچ تستی از شرکتهای معتبر نیستش
اگر هم باشه قبل از اینها است چرا آدم بخواد یک پولی خرج کنه یک چیزه بهتری نخره از ما گفتن بود نمایندگی Abit که بری می گه بهترین مادربرد جهان را داریم جونه عمش قضیه ماسته ترشه عزیز

Rashidahwazian
01-10-2005, 23:45
lord_theone عزیز من حرف شما رو راجع به ABIT نمی تونم قبول کنم.

ABIT بعضی از مادربوردهاش خیلی خوبه. منتها کلا همونطور که شما گفتی و من هم در پست قبلی گفته بودم نمی شه گفت تمام محصولات فلان شرکت بهترینند. این حرف غیر منطقیه ولی هر شرکتی محصول تاپ می تونه وارد بازار کنه.

HamidFULL
02-10-2005, 00:39
lord_theone عزيز در مورد بوردی که تو ايران کم هست و مردم نديدن نميشه قضاوت کرد که اشغاله!
از دلايلی که Abit تو ايران نيست مشکل واردات اش هست ولی تو خارج خيلی خوب فروش ميکنه و از بورد های گرون قيمت هم هست و با تکنولوژی GURU که حراف نداره
حرف شما رو در مورد Abit نميتونم قبول کنم مثال اش همين Abit IC7-Max3 که بهترين بورد 478 شد!!
در مورد DFI هم اگه سری به سايت هايی که Review مينويسند بزنيد ميبينيد که همه از Test Bed DFI MB استفاده ميکنن

Lord_theOne
02-10-2005, 11:09
تا اونجايي كه من ديدم از مادربردهاي Asus استفاده مي كنند براي تستهاي حرفه اي اين دليل بهتر بودن نيست كه زياد فروش كني توي ايران يا كشورهاي ضعيف بيشتر از سلرون استفاده مي شود توي ادارات از سلرون استفاده مي شود و اين دليل نمي شود كه سلرون بهتر از اينتل است اصلا همون اينتل بيشتر از سي پي يو هاي 3200 يا 3000 استفاده مي كنند اين دليل نيست كه 3400 سرعتش پايينه اينتل را بيشتر از AMD مي خرند و اين دليله برتري اينتل نيست بايد يك چيز تست كرد تا بفهميد ولي بينه اين 3تا مادربردي كه گفتم بايد يكي انتخاب شود من نمي گم ابيت بدرد نمي خوره مي گم ضعيفتر از اي سوز و ام اس اي است يك تستي كنيد فكر كنم بفهميد يك مادربرد ابيت با يك ام اس اي تقريبآ هم قيمت و هم چيپست ببينيد كدوم بهتره

Rashidahwazian
03-10-2005, 20:12
lord_theone جان فکر کنم کلا مادربوردهای Abit از MSI گرونتر باشند. یعنی دو مورد با مشخصات یکسان یا به قول خود شما چیپ یکسان فکر کنم Abit گرونتر باشه و نمی شه دو مادربورد هم قیمتشون رو با هم مقایسه کرد.
من هم خودم کلا از بعضی از مادربوردهای MSI خیلی خوشم میاد ولی خودمونیم توی این مادربوردهای MSI اشکال هم زیاد پیش میاد. نمی شه این شرکت رو بهترین تولید کننده دونست. من که خودم چندین موردش رو کار کردم به این نتیجه رسیدم که یه سری از مادربوردهایی که می ده تو بازار صرفا میده تو بازار . یعنی یه چیزی میده که داده باشه ولی واقعا بد کار می کنند. نمونش MSI 915P-Combo که بسیار بی کیفیته. در عوض 915P-Platinum خیلی هم خوبه. به نظر من نباید اصرار داشته باشیم که یه شرکت رو خیلی ببریم بالا. به نظر من MSI فقط چند تا از مادربوردهاش خوب هستن و واقعا خوب هستن. البته این حرف رو در مورد سایر شرکت ها هم می زنم ولی خوب اشکال تو MSI زیاد دیدم که پیش بیاد.
بعد هم فکر کنم بهتر باشه این بحث بهتر و بدتر رو مخصوصا در زمینه CPU بذاریم کنار چون واقعا به جایی نمی رسه. آقا هر کدوم مزیت های خودشون رو دارن و در کاربردهایی نسبت به دیگری برتری دارن .

Lord_theOne
04-10-2005, 10:54
با نظرت در مورد MSI موافقم ولی مادربردهای Platinumesh واقعآ توپه و هرکی هم MSI می خواد بخره بهش می گم Platinume بخره هیچ مادربردی سرعته بوتش به پای MSI نمی رسه بهترین بایوس را دارد ولی مادربردهایی که چینی هستن بدرد نمی خورند از نظر دوام برای همین Platinumhash تایوانی است که بهتر کار می کند ولی هیچی اصلش نمی شه که امریکایی است اگر توی مادربرد ام اس ای را نگاه کنی ماله من که چینی است ولی مادربرده خوبی هست فقط 2 بار رفته گارانتی بعضی از چیزاشو برداشتن توی مادربورد مانند IDE پرسرعت که رنگه زرد دارد 2 تا هم هست ولی مادربردم ندارد توی عکس دارد
مادربردهای دیگه
گیگا یک مدلیش 876 چیپه از نظر برق مشکل داره باید تبدیل بهش بزنی دیگه مشکل از این تابلو تر
845 پسورد روی Setup نمی گیره باید آپدیتش کنی
اینهم از گیگا که بقوله خودش خیلی توپه

HamidFULL
04-10-2005, 22:53
... ولی مادربرده خوبی هست فقط 2 بار رفته گارانتی بعضی از چیزاشو برداشتن توی مادربورد مانند IDE پرسرعت که رنگه زرد دارد 2 تا هم هست ولی مادربردم ندارد توی عکس دارد مادربردهای دیگه
گیگا یک مدلیش 876 چیپه از نظر برق مشکل داره باید تبدیل بهش بزنی ...

لورد عزيز فقط 2 بار چقدر کم!!!!!!!! گيگا که ما کار ميکنيم 10 سال شايد بيايد گارانتی! اونم 1 در 100!
876 هم نه Intel 875P Chipset در ضمن کی گفته بورد گيگا يعنی Ga-8IK1100 and Ga-8I875P مشکل برق داره ما کار ميکنيم هيچ مشکلی نداره و تبديل هم نميخاد

ElmO
05-10-2005, 00:16
اقایون صاحب نظر لطف میکنید منو راهنمایی کنید :
اول میخواستم بپرسم که مادر بورد رویال گیگا تو ایران هست؟؟؟؟ اگه هست پس چرا نمایندگی تو تهرانش نداره؟؟
دوم اینکه میخواستم بپرسم از مادر بوردهای ام اس آی که الان تو بازار هست کدومش از همه بهتره ؟؟؟
875 خوبه ؟؟؟
این 875 یه قیمتی حدود 170 تومن داره و رویال گیگا حدود 240 تومن
ممنون میشم راهنماییم کنید
راستی رم چی؟؟؟ ژل بهتره یا کینگستون اوریجینالش ....

HamidFULL
05-10-2005, 01:19
نه دوست عزيز Ga-8I955X Royal الان ديگه نيست اين ها تعداد محدود امده بود ما خودمون 6 تا اورده بوديم فعلاً تموم شده موجود نيست تا اونجايی که من خبر دارم
"دوم اینکه میخواستم بپرسم از مادر بوردهای ام اس آی که الان تو بازار هست کدومش از همه بهتره" يعنی چی کدوم بهتر هست برای چه سوکت ايی؟ در ضمن 875 که سوکت 478 هست و رويال 775 هست! اصلاً نميشه مقايسه کرد هر دو در سوکتی که پستيبانی ميکنن بهترين چيپست هستند

رم هم مفصل در انجمن در مورد اش بحث شده همين اخيرا جستجو کنيد

Lord_theOne
06-10-2005, 10:13
آقا حمید مادربرد گیگا یک مدلش intel 875 chip فقط چیپشو می دونم مشکله برق داشت چون این مادربرد را سریع داد بیرون این مشکل را داشت بعدش درستش کرد و در تولیدات بعدی درستش کرد

Rashidahwazian
08-10-2005, 20:10
سلام خدمت همه دوستان. مي دونم اين مطلبي كه مي نويسم يه كم ديره. چند روز نبودم .

lord_theone نوشته :
هیچی اصلش نمی شه که امریکایی است اگر توی مادربرد ام اس ای را نگاه کنی ماله من که چینی است ولی مادربرده خوبی هست فقط 2 بار رفته گارانتی بعضی از چیزاشو برداشتن توی مادربورد مانند IDE پرسرعت که رنگه زرد دارد 2 تا هم هست ولی مادربردم ندارد توی عکس دارد

شاید اطلاعات من ناقص باشه ولی تا جایی که می دونم الان MSI فقط چینیش تو بازار هست. یعنی دو گارانتی فاره و بدرالکتریک که فقط چینی میارن. البته ممکنه کسایی که بازارین بتونن تایوانی یا ... رو گیر بیارن.
به علاوه اینکه می گی فقط دو بار رفته گارانتی، چیز کمی نیست. یعنی خیلی هم زیاده. این ضعف بزرگ یه شرکته که محصولش دو بار بره گارانتی.من هم الان یه MSI نصب کرده بودم ظرف 6 ماه سوکت صداش خراب شده. به جاش 4 سال یه مادربورد 7N400 Pro2 گیگا دارم فوق العادست. یعنی از همه چیزش راضیم. گارانتی هم نرفته. به نظر من شرکت MSI کیفیت محصولاتش از لحاظ اشکالات و ... پایینه(حداقل اون نمونه هاییش که تو ایران میاد) ولی خوب در این مورد که چند مادربورد خوب هم به بازار ارایه داده شکی نیست ولی قابلیت اطمینان محصولاتش پایینه.

HamidFULL
08-10-2005, 23:20
Rashidahwazian جان کاملا با شما موافقم چند نمونه از MSI هست که بی مشکل هست اونم فقط High-End هاش البته بگم اکثر محصولات MSI که در دنيا هم عرضه ميشه چينی هست

Lord_theOne
08-10-2005, 23:20
بابا منم يك شوخي كردما آخه مادربردي كه دوبار بره گارانتي ديگه بدرد مي خوره ام اس اي خيلي كيفيتش پايينه ولي چون چيني هست اينجوري بگير نگير داره همين مادربرد شايدهم باورتون نشه 3 ساله توي يك سي رايت كني از صبح تا شب داره جون مي كنه و مثله ماه داره كار مي كنه هيچيش نشده نبايدم بشه ام اس اي بايد يك فكر اساسي بكند ولي بازم مي گم فقط و فقط مدله Platinum را بخربد فقط كه بهترين مادربردهاست يك بار هم كه شده استفاده كنيد ببينيد چيه گيگا اگه جون داشت من مادربردمو 2 با نمي فرستادم نمايندگيش چون قبلش گيگا داشتم هم گرونتر از مادربردم بود هم دوئل بايوس بود هم جديتر بود 2 بار بخاطر اينكه بايوسه مادربردم مشكل داشت فرستادم گارانتي شما يك مادربرده توپ و گرون مي خريد از شركت گيگا و مي بينيد خيلي توپ كار مي كنه ولي شده با يك مادربرد Platinum ام اس اي مقايسش كني ببيني كدومشون توپ تره هر وقت تست كرديد بياييد بگيد ام اس اي بدرد نمي خوره بگيد گيگا بهتره توي pcworld توي تستاش مادربرد سرعت ام اس اي براي سي پي يوهاي اي ام دي اول بود كه با اس سوز يك جورايي درگيري داشت اي سوزم يك چيزايي سرتر داشت

Soda
03-03-2007, 09:37
سلام
کسی از دوستان خودش با Abit کار کرده ؟
مثلا من میخوام اینو بخرم

AB9 Pro

اما با این بحثها کمی به شک افتادم
ولی فکر نکنم که چیزه ضعیفی باشه

arash the archer
03-03-2007, 12:45
abit مین بوردهای خیلی خوبی داره در ساخت مادر برد هم با تجربه هست ؛ یادمه 3-4 سال پیش یکی از برند هایی بود که over clocker ها عاشقش بودن و از پایداری اون کلی به به چه چه میکردن ولی در مورد این سوال من پیشنهاد میکنم ASUS A8N-E رو بگیری چون در تمام test هایی که من در مورد سی پی یو های AMD 939 دیدم از این مین استفاده شده بود و از اون هم خیلی تعریف میشد

شاد و پیروز باشی

arash the archer
03-03-2007, 12:54
در ضمن من خودم زمانی که K6 III داشتم از abit که از اون ور آب برام اومده بود استفاده کردم و هنوز خاطره خوشش که باهاش P III های دوستان رو له و لورده می کردم زیر زبونمه :)

Soda
03-03-2007, 15:26
این مال سی پی یو های اینتله نه ای ام دی

arash the archer
03-03-2007, 16:06
این مال سی پی یو های اینتله نه ای ام دی

منظور من بطور کلي مادر بردهاي abit هست و البته در مورد سوال دوستمون که AMD هست
abit برند خوبي هست چه براي intel چه AMD

amir_w12
03-03-2007, 22:18
در جواب تمام دوستانی که از abit بدگویی کردن باید بگم که مینهای amd ساپرت abit جز بهترین مینها هستش و حتی زمانی هم که گرافیک میزد همیشه بهترین را تولید می کرد .

اینهم نمونش : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shahab54ir
04-03-2007, 00:10
سلام
هم نکمایندگی ایسوس رو دارم وهم ابیت.اما ابیت یه چیز دیگه هست چون تخصصش مین بورد هست.اگه میخوای اینتل ساپورتش رو بگیری ab9 pro عالیه و اگه amd رو میخوای nfm2 nviw حرف نداره.
همیشه سالم و موفق باشید

shahab54ir
04-03-2007, 00:10
سلام
هم نمایندگی ایسوس رو دارم وهم ابیت.اما ابیت یه چیز دیگه هست چون تخصصش مین بورد هست.اگه میخوای اینتل ساپورتش رو بگیری ab9 pro عالیه و اگه amd رو میخوای nfm2 nviw حرف نداره.
همیشه سالم و موفق باشید

Soda
04-03-2007, 00:30
منم دقیقا میخوام AB9 Pro بگیرم

فقط تنها مشکلش اینه که 2 تا PCI بیشتر نداره

arash the archer
04-03-2007, 11:53
soda جان اين مشکل رو تقريبا تمام مين بورد هاي جديد دارن ؛ 2 -3 تا PCI :sad: که خيلي مسخره هست
من خودم هيچ وقت از کارت صداي onboard مين استفاده نميکنم ؛ تا حالا يه کارت صداي حسابي که صداش از نظرم خوب باشه رو هيچ کدوم نديدم (چه گوشاي حساسي:happy: ) و برام فقط 1-2 تا PCI باقي ميمونه که يکي ديگش هم کپچر روش نصب ميکنم :blush: و WiFi خيلي دوست دارم :cool: چون سيم کشي شبکه به کارم نيمياد چون سگم خيلي دوست داره سيم هارو گاز بزنه:blink: ولي خوب در عوض device هاي usb ساپورت هم زياد شده و چندان هم قيمتها فرق نداره
ميني که انتخاب کردي رو ديدم به نظر من که مين خوبي هست

شاد و پيروز باشيد