PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Final Fantasy X-2

Solid Snake
29-09-2005, 12:25
شرکت اسکوار شما را دو سال به انتظار نشاند تا پاسخ شما را درباره داستان نا تمام نسخه پیشین بدهد...در مورد فاينال فانتسی X-2 (10) می توان به این نکته اشاره کرد با آن که بازی موفقيت نسخه قبلی را نتوانست تکرار کند اما دارای ارزش زيادی بود و از جهاتی نیز از پیشرفت خوبی بهره برده است ...

توسعه دهنده :
Square Enix

ناشر :
Square Enix

سبك :
RPG

تاريخ انتشار :
2003/11/18

كنترل: 8

گرافيك: 9

صدا و موزيك : 9

داستان : 10

هيجان : 8

امتياز كلي 8.8

عالی

اواخر دهه 80 ميلادی شرکت اسکوار در معرض ورشکستگی قرار داشت و رييس اين شرکت ، هيرونوبو ساکاگوشی بايد چاره اي می انديشيد ، بله او اينکار را کرد و بازیی به جهانيان معرفی کرد که دل ميليونها بازي کننده را به خود معطوف نمود اين بازی ، بازیی نبود به غير از فاينال فانتسی ، بازیی که تاکنون 11 شماره از آن به طور اصلی و چند بازی تکميلی به صورت فرعی از آن ساخته شده است ، سری بازيهای فاينال فانتسی از اوايل دهه 90 شروع به ساختن و گسترش شدند ، نسخه های ابتدايی بر روی کنسول نينتندو ساخته شدند اما با ظهور کنسول پلی استيشن اين بازيها به روی اين کنسول آورده شدند به شکلی که نسخه های 7و 8 و 9 برای پلی استیشن منتشر و روانه بازار شدند. اما در واقع شهرت اصلی اين بازی از شماره 7 آن آغاز شد جايی که شخصيت اصلی بازی بنام کلود با آن شمشير بلندش هنرنمايی ميکرد،نسخه هشتم بازی مضمونی عاشقانه در بر داشت و يکی از موفق ترين نسخه های این بازی به شمار می رود. نسخه نهم این بازی به عقیده من چندان موفق ساخته نشد و حالت کودکانه ای داشت ، اما شماره 10 آن اولين نسخه از این بازی بود که به روی کنسول پلی استيشن 2 ساخته شد و در سال 2001 به بازار عرضه شد ، داستان بازی در مورد يک پسر 17 ساله به نام تيداس می گذشت که در يک نوع ورزش به نام بليتز بال بسيار معروف بود ، سپس در اثر اتفاقاتی که برای او رخ ميدهد وارد ماجرایی نفس گير شده و سفری طولانی آغاز ميکند و در این سفرها دوستان زيادی از جمله يونا با او همراه می شوند اما بحث اصلی ما در رابطه با نسخه قبلی بازی نمی باشد بلکه قصد ما معرفی و نقد نسخه بعد یعنی Final Fantasy X-2 می باشد که در اواخر سال 2003 به بازار عرضه شد ، می باشد. در پايان بازی فاينال 10 و در دموی پايانی ما متوجه می شویم که تيداس به صورت نامرئی در آمده و با حالتی غم انگيز از يونا و دوستانش جدا ميشود (اين دمو به قدری تأثير گذار بود که من شخصا تحت تاثیر قرار گرفته و متاثر شدم ، به طور قطع کسانی که اين بازی را به اتمام رسانده و این دمو را مشاهده نموده اند مرا درک می کنند) اما اين دمو اين سؤال را در ذهن بازيکن به وجود ميآورد که بر سر تيداس چه آمده و چه سرنوشتی در انتظار اوست ؟

اما شرکت اسکوار شما را 2 سال به انتظار نشاند تا پاسخ شما را بدهد ، در حالی که دو سال از وقايع گذشته يونا ، دختر احضار کننده به همراه دو دوست خود Pain و Rikku صاحب شغل جدیدی شده بودند. این دوستان وفادار در اسپيرا (نام سرزمينی که در ان زندگی ميکنند) مشغول یافتن يک سری گوی های قيمتی بودند و در واقع به آنها لقب شکارچی گوی داده بودند ، زندگی روال عادی خود را طی می کرد تا اينکه يک روز از طرف کيماری يکی از دوستان قديمی يونا و در واقع محافظ او در شماره قبل خبر رسيد که در يکی از کوه های اطراف يک گوی یافت شده که در آن تصويری از شخصی که بسيار شبيه تيداس است موجود می باشد ، يونا بعد از ديدن اين گوی بسيار خوشحال شده و به اميد يافتن تيداس به همراه دو تن از دوستانش سفری پر ماجرا را آغاز ميکنند ، اگر بازی فاينال فانتسی 8 به عنوان يک بازی عاشقانه شناخته شده لازم به ذکر است اين نسخه بسيار عاشقانه و احساسی تر از نسخه هشتم می باشد ، دمو ابتدايی بازی همان استاديوم قبلی را نشان می دهد ولی اين بار به جای بليتزبال يک کنسرت موسيقی در ان اجرا ميشود ، يک دمو بی نظیر که در دنيای بازيها سابقه ندارد. و اما در مورد فاينال فانتسی X-2 می توان به این نکته اشاره کرد با آن که بازی موفقيت نسخه قبلی را نتوانست تکرار کند اما دارای ارزش زيادی بود.

حال به بررسی اين بازی مي پردازم ، گرافیک این نسخه نسبت به قبل از پیشرفت خوبی برخوردار می باشد و محيط های اطراف دقيق تر طراحی شده اند ، در مورد شخصيت های بازی اسکوار در اين شماره ضعيف عمل کرده است ، تمامی نسخه های گذشته حداقل داری شش شخصيت بودند اما در اين شماره فقط سه شخصیت دختر به چشم می خورد که شايد به مذاق پسرها خوش نياد و اما مطلب ديگر در موره نحوه مبارزه است با اینکه نسبت به نسخه قبلی تفاوت دارد ولی کم و بیش مشابه نسخه 9 می باشد به اين شکل که شما يک نوار در بالای اسم شخصيت خود داريد که در حال پر شدن است و وقتی که به میزان حداکثر رسید شما اجازه نبرد پيدا ميکنيد،اما سبک مبارزات در فاينال 10 ساده تر بود و شما هر چقدر که مایل بودید قادر به انتظار بودید اما در X-2 بايد سريع تر عمل کرده و تصميم گيری قویتری داشته باشيد. يکی دیگر از نکات در مورد محیط اطراف است. تمام محيط های بازی همان محيط های فاينال 10 می باشد و شرکت اسکوار هیچ تلاشی در جهت ساخت محیط های جدید تر و ایجاد نوآوری در این نسخه به خرج نداده است. موزيک های بازی همانند شماره قبلی خوب و تأثير گذار هستند. داستان بازی هم اگر چه به زيبايی گذشته نمی باشد اما باز هم باعث ایجاد رغبت و علاقه در به پایان رساندن بازی توسط بازیکن می شود و بطور خلاصه يونا بعد از اينکه به سفر خود ادامه ميدهد و اتفاقات جالبی و هیجان انگیزی را پشت سر می گذارد در نهایت موفق به یافتن تيداس می شود و در این بین ما شاهد يک دموی رمانتيک ديگر از اسکوار هستيم(گفتنی است بازی دارای پنج پایان مختلف می باشد که تنها در پایان اصلی قادر خواهيد بود تيداس را نجات دهيد) در کل فاينال فانتسی X-2 يک آر پی جی ناب می باشد که شما را دست کم به مدت 1 ماه سرگرم و درگیر خود میکند ، البته توصيه اي که دارم این است در صورتی که نسخه قبل را انجام نداده اید در ابتدا شماره 10 را به اتمام برسانید و سپس اقدام به تهیه این نسخه نمایید چون داستان این دو کاملا با هم مرتبط می باشند.

منبع : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Squall Leonhart
29-10-2009, 16:42
كسي ميدونه منظور از Last Mission چي هست؟ فقط توي ورژن International هست و مثل اينكه NTSC J هست و توي بقيه ورژن ها اين Last Mission وجود نداره حتي توي ورژن آمريكايي.

البته شايد بگين بازي سال 2003 چرا حالا يادم افتاده! دليلش اينه كه همه كه مثل بعضي ها بچه مايه دار نيستن بازي هاي كنسولي رو برن فرداش بگيرن بازي كنن. بعضي ها مثل من مجبور هستن سالها به انتظار كامل شدن Emulator بشينن تا روي كامپيوتر بازي كنن!

الان هم ميخوام اين بازي رو دانلود كنم ولي نميدونم كدوم ورژن بهتره؟ اگه كسي تا حالا Last mission رو بازي كرده بگه فرقش با ورژن آمريكايي چيه؟

masoud93
21-03-2010, 14:32
من لینک تاپیک بازی Final Fantasy XIII رو می خواستم؟(هرچی گشتم پیداش نکردم)

Squall Leonhart
21-03-2010, 19:58
خدمت شما دوست عزیز :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

*لارا*
09-03-2014, 02:38
سلام،کسی راهنمای بازی فاینال فانتزی x-2 رو داره؟من تو قسمتی که باید دنبال لباسها بگردم گیر کردم.

Layken
10-03-2014, 22:45
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نمرات دریافتی نسخه ریمستر یا بازسازی شده شاهکار Final Fantasy X / X-2

IGN:93
LaPS3:91
Gaming Age:91
Meristation:90
Game Informer:90
Hardcore Gamer Magazine:90
Vandal Online:85
3DJuegos:85
Destructoid:80
GamesBeat:80
USgamer:80
Game Revolution:70
این عنوان به صورت انحصاری برای کنسول های سونی (PS-Vita , PS3 منتشر شده است.

Fantasy Hero
21-08-2014, 14:02
فقط بعد از کشتن غول آخر اسمش دقیق یادم نیست که 999999 HP داره یه غول دیگه هست که باید بری یه چند Sidequest دیگه بری و بعد این یکی غول با 999999 HP رو بکشی. من تا اینو کشتم خودم متلاشی شدم. Sphere جایزه هم داره.