PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پارس آنلاین و سرویس دهنده هاى مشابه Adsl

majid20
21-10-2007, 23:25
دوستان ADSL دار سلام
من چند وقتى میشه که از پارس آنلاین استفاده میکنم و تقریبا راضى بودم تا امروز که اینترنت قطع شد و پس ار پیگیرى به من گفتند ار این به بعد باید اکانت PPPOE تشکیل بدم ( یه چیزى مثل vpn یا همین سرویس Dial-up ) و هر بار که میخوام برم اینترنت باید کانکت بشم. واقعا که ADSL و کانکت شدن؟ :18:
تازه امکان اینکه حین دانلود Disconnent بشى هم هست ( وقتى این مشکل برام دو بار پیش اومد باهاشون تماس گرفتم و گفتند که بدلیل نویز موجود در خط این اتفاق افتاده؟ آخه من میکروفیلتر رو درست نصب کردم و تا حالا چنین چیز مسخره اى رو نشنیده بودم ، قبلا حتى وقتى با تلفن حرف میزدم این مشکل رو نداشتم چه برسه اصلا که با تلفن کار نمیکنم؟؟؟ ) اصلا مشکل از نویز موجود در خطوط؛ دیگه ADSL که با یه نویز کلا قطع بشه وبراى اتصال مجدد باید کانکت شد که بدیگه فاتحه اش خونده شده :41: فرض کنید که یه فایل 100 مگابایتى رو داری از رپیدشیر بصورت free دانلود میکنید که ناگهان وقتى به 99% رسید DC بشید!!!! هر چند من نمیگم همیشه پیش میاد اما احتمالش همیشه هست:19:
مشکل دیگه اینه که وقتى میخواستم ADSL بخرم شرط خریدم یه ISP بود که هیچ محدودیت دانلود نداشته باشه و وقتى از مسئولان پارس آنلاین در این زمینه پرسیدم جواب دادند " هیچ محدودیتى در دانلود ندارید" ....تا اینکه این اکانت مزخرف PPPOE اومد و گفتند که تنها در هر ماه فقط 8Gig میتونید دانلود کنید!!!! و چنانچه از این مقدار فراتر برید ADSL شما تا شارژ بعد قطع میشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:2: آخه بى انصاف من که داشتم قرارداد مى بستم گفتید محدودیت ندارى و در این چند ماهه هم که سر موعد پولتوت رو کوفت کردید یهو میاد میگید .... آخه مگه میشه...دیگه اگه هم کسى هم بیشتر دانلود کرد قطع کردن ADSL دیگه چه کوفتیه....:3:
دوستان از شما کمک و راهنمایى میخوام :

1- اصلا این آکانت PPPOE چیه که اینا گذاشتند؟

2- پارس آنلاین مدعیه که این سرویس رو بقیه ISP ها دارند راه اندازى میکنند!!! شما اگه از ISP دیگه اى استفاده میکنید ، لطفا پیگیرى کنید و نتیجه رو اطلاع بدید

3- از نظر حقوقى مگه میشه یه ISP پس ار انعقاد قرارداد اینگونه دبه در بیاره و کاربرانش رو محدود بکنه؟

darvish1900
22-10-2007, 00:02
Pppoe هیچ ایراد خاصی نداره. و قطع شدن شما هم ربطی به این کانکشن نداره .
پارس آنلاین از روز اولش هم محدودیت دانلود داشت مگه اینکه سرعت 64 بگیری که 64 مگ اجازه دانلود داری البته اگه 24 ساعته وصل باشی یا 6 دانلود کنیدر یک ماه 15 گیگ میگیری. سرعت 128هم 8 گیگ پهنای باند داشت و داره و هیچ ربطی به تغییر سیستمشون نداره.اون موقع ها که ما داشتیم تو قرداد نوشته قطع نمیشه 1/4 میشه. مگه قانون رو عوض کرده باشن.
بله این سرویس رو آسیاتک و صبا نت اجرا میکنند. از داتک خبر ندارم

TicTak
22-10-2007, 00:16
ای بابا ! این ADSL هم که دیگه .... :41:

پارس آنلاین تا اونجا که من میدونم محدودیت دانلود نداشت!:13:

اگر مودمت ساپورت کنه میتونی تنظیم کنی که وقتی روشن میکنی Connect باشی!

از لحاظ قانونی اون قرار دادی که بستی 1 مه اعتبار داره و هر ماه تمدید میکنی . پس جای شکایتی نمیمونه مگر اینکه 3-6-12 ماهه قرار داد بسته باشی! :20:

در مورد آسیا تک من تا حالا نشنیدم محدودیت داشته باشه ! پیشنهاد میکنم از اون سرویس بگیری !

در کل تا حالا ADSL شهرستانا رو ندیدی وگرنه شکایت نمیکردی :31:

128 1 ماهه با سرعت دانلود 13kb و 1gig محدودیت دانلود ..... 24.500 تومان :20:
128 1 ماهه " " و 8gig " " ..... شصت هزار تومان :2:

majid20
22-10-2007, 02:44
Pppoe هیچ ایراد خاصی نداره. و قطع شدن شما هم ربطی به این کانکشن نداره .
پارس آنلاین از روز اولش هم محدودیت دانلود داشت مگه اینکه سرعت 64 بگیری که 64 مگ اجازه دانلود داری البته اگه 24 ساعته وصل باشی یا 6 دانلود کنیدر یک ماه 15 گیگ میگیری. سرعت 128هم 8 گیگ پهنای باند داشت و داره و هیچ ربطی به تغییر سیستمشون نداره.اون موقع ها که ما داشتیم تو قرداد نوشته قطع نمیشه 1/4 میشه. مگه قانون رو عوض کرده باشن.
بله این سرویس رو آسیاتک و صبا نت اجرا میکنند. از داتک خبر ندارم

در جواب این حرفت که گفتى پارس آنلاین از اول محدودیت دانلود داشت باید بگم من اول از خود نمایندگیش پرسیدم گفته بود محدودیت دانلود نداریم ( نشون به اون نشون که با سرعت 128 در این مدت ماهیانه 15-16 گیگابایت دانلود میکردم و همون نرخ ثابت رو مى پرداختم) پس از این اتفاق بازم نمایندگیش گفته که از این به بعد محدودیت داریم:19:

اما گفتى PPPOE هیچ ایراد خاصی نداره. و قطع شدن شما هم ربطی به این کانکشن نداره . اما دوست عزیز این سرویس یه کانکشن با عملکردى مشابه سرویس Vpn یا حتى همان Dial-up هست که تحت تاثیر عوامل مختلف امکان دیسکانکت شدن هست . خب وقتى شما با کوچکترین نویز در خطوط یا اصلا مشکل در ویندوز ، دیسکانکت بشید ؛ دیگه واى به حال ADSL :2:

من وقتى شرکت ایراد رو از نویز موجود در خط گفت من سریع هم میکروفیلترم رو عوض کردم و هم ویندوز تازه نصب کردم (که اگه اشکال از ویندوز باشه) تا دیگه چنین مشکلى پیش نیاد اما کاملا ضدحال خوردم :41:چون وقتى از سایت Megaupload فایلى به حجم 320 مگابایت رو داشتم دانلود میکردم (اونم ساعت 1 شب) ناگهان دیسکانکت شد و من در حالیکه دانلود تا 89% رفته بود مات موندم چون هم باید دوباره دانلود کنم و هم این حجم که ناموفق دانلود شده بود از ترافیک ماهیانه مجاز من کسر شده بود:18:

حال با این اوصاف همچنان شما از این سرویس حمایت میکنید:13:

majid20
22-10-2007, 02:51
در کل تا حالا ADSL شهرستانا رو ندیدی وگرنه شکایت نمیکردی :31:

شوخى مى کنى یا جدى مى گى؟ :16::18:

DrXoX
22-10-2007, 02:55

از این جالب تر این که من تو تهرانم ولی مخابرات منطقمون هنوز Adsl رو ساپورت نمی کنه:46:

من همینی که شما دارین هم راضیم استفاده کنم تا از دست این Dial up .... خلاص بشم

7305ramin
22-10-2007, 03:01
جالبتر از همه من سرعتم 256-128 هست سرعت دانلودم از 10 بالاتر نمیره

darvish1900
22-10-2007, 09:41
والا من از آسیاتک و صبا استفاده میکنم و هر دو هم با همین نوع کانکشن هستند و هیچ مشکلی ندارم

majid20
22-10-2007, 12:06
چند ماه پیش وزیر مخابرات اعلام کرد:
" از این به بعد نرخ استفاده از اینترنت 33% کاهش مى یابد و هیچ محدودیتى در واگذارى حجم نداریم"
خب پس از این حرفاى وزیرمخابرات نه تنها Isp ها نرخشون رو کاهش ندادند بلکه شاهد این هستیم دارند محدودیت حجمى براى کاربرانشون تعریف مى کنند:2:
من دیشب ساعت 2 صبح دو تا فایل 100 مگابایتى رو از رپیدشیر دانلود کردم (با استفاده از اکانت رپیدشیر) و ساعت 10 و نیم صبح دانلود تموم شد :18: آخه Adsl 128 براى دانلود 200 مگابایت باید 8 ساعت و نیم وقت صرف کنه:2:
قبل از این Pppoe مسخره سرعت دانلودم میانگین 15 بود اما حالا به 10 کاهش پیدا کرده :19:

majid20
22-10-2007, 12:59
چند ماه پیش وزیر مخابرات اعلام نمود: (( بدلیل رفاه حال کاربران اینترنت، قیمت استفاده از اینترنت 33% کاهش مى یابد و دیگر محدودیتى در ارائه حجم و فضا نداریم)):20:
ماه پیش یکى از رئساى مخابرات گفت : (( علت کاهش سرعت اینترنت ADSL بدلیل خرابى کابل فیبر نورى که ISP ها مدعى هستند نیست بلکه به دلیل واگذارى فضاى بیش از ظرفیت خودشان میباشد)) همچنیین اضافه کرد (( فرض کنید از یک دستگه فقط 4 نفر باید اشتراک بگیرند و لى برخى ISP ها سوء استفاده کرده و براى هر دستگاه 8 تا 12 کاربر انشعاب دادند)):19:
دیروز از پارس آنلاین دلیل ارائه محدودیت و سرویس PPPOE رو جویا شدم و گفتند :(( چون کاربران ما زیاد شدند و این حجم فراتر از ظرفیت ماست با ارائه این سیستم و همچنین قراردادن محدودیت حجمى قصد داریم مانع از کاهش سرعت بشیم ...و تنها براى کاربران 512k و 1m سرویس سابق برقرار است و محدودیت حجمى شامل حالشان نیست)):3:
خب با این اوصاف شما حتما مى فهمید که علت عصبانیت من از پاس آنلاین یا سرویس دهنده هاى مشابه به چه دلیل میباشد
1- هیچ اقدامى براى کاهش قیمت از سوى هیچ ISP صورت نگرفته
2- بجاى اینکه با افزایش کاربر اقدام به خرید فضا و امکانات بیشتر بکنند از کاربران مایع گذاشتند
3- دروغ پشت دروغ مى گن : کاهش سرعت مشکلش از مخابرات هست.... این سرویس جدید فوق العاده است و ما صرفا به دلیل رفاه حال شما اقدام به نصب این سرویس نموده ایم......
.
.
.
:2: