PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Metal Gear Solid 3: Snake Eater

Solid Snake
29-09-2005, 00:18
سری بازی های MGS بدون شک یکی از بزرگترین بازی های تاریخ می باشند ... بازیی که طرفداران و دوستداران بسیاری در گوشه و كنار جهان داشته و با ویژگی ها و نوآوری های بسیار جالب خود ، بازگشته است تا همچنان در حکم یک اسطوره برای بازیکنان باقی مانده و رضایت آنان را جلب نماید...

توسعه دهنده :KCEJ
ناشر :Konami

سبك :اكشن
تاريخ انتشار :2004/11/17

كنترل: 8
گرافيك: 9
صدا و موزيك : 10
داستان : 10
هيجان : 9

9.2 امتياز كلي
بسيار عالی

در سال 1987 جواني 24 ساله شروع به ساخت بازيي در سبكي نوين كرد كه هم اینک همان بازي كوچك تبديل به بازیی بزرگ و بی نظیر شده است. سازنده این بازی كسي نبود جز Hideo Kojima و آن بازي نیز Metal Gear solid بود. سري بازي های MGS بدون شك يكي از بزرگترين بازيهاي تاريخ می باشند. كمتر بازيی يافت مي شود كه چنين محبوبيتي بين طرفدارانش داشته باشد. در نهايت آخرين شاهكار Hideo Kojima هم پا به عرصه جهاني گذاشت و بعد از سالها انتظار طرفدارانش را راضي كرد. قبل از اينكه بررسی بازی را آغاز کنیم ، بهتر است نگاهی گذرا به تاریخچه آن داشته باشيم. حدود 17 سال پيش زمانی كه يك بازي سه بعدي مثل يك رويا بود. بازيی در تاريخ 12 جولاي 1987 بر روي سيستمهاي MSX2 عرضه شد. بازي به سبكي نوین به نام Stealth ساخته شده بود. در اين سبك شما دشمنان را باید بدون آنکه کسی متوجه بشود کشته و ماموریت های خود را به صورتی کاملا مخفیانه به انجام مي رسانديد. سه سال بعد يعني در 19 جولاي 1990 نسخه بعدی بازی عرضه شد. اين بازي داراي گرافیک دو بعدی و Game play خوبي بود و در عین حال آخرين بازي Koanmi بر روي MSX2 بود و بعد از آن MGS به يك خواب طولاني فرو رفت و كم كم در حال پاک شدن از ذهن ها بود. اما این بازی بزرگ در 8 سپتامبر 1998 با نام Metal Gear Solid بر روي كنسول Play Station مجددا روانه بازار شد. اما اين بار بازي نسبت به قبل پيشرفتهاي چشم گيري كرده بود كه می توان مهمترین این پیشرفت ها را در گرافیک و خط داستانی بازی دانست. بعد از گذشت يك سال نسخه اضافه شونده با كمي تغييرات در اختیار عموم قرار گرفت كه VR Mission در آن گنجانده شده بود.
در سال 2001 نسخه Metal Gear Solid 2 : Sons of Liberty برای كنسول PS2 روانه بازار شد كه با اطمینان کامل می توان گفت که شاهد یک شاهکار بی نظیر و اسطوره اي ماندگار در دنیای بازی ها بودیم. بازی داراي گرافيك خوب و داستان بسیار قویی بود و توجه به کوچک ترین جزییات بازی آن را به یک افسانه تبدیل کرد.

اما اکنون نوبت آن است كه درباره ي داستان بازی توضیحاتی بدهم. داستان در مورد رباتی بزرگ و به عبارتی سلاحی براي فتح جهان می باشد و تمام تلاش Solid Snake از همان آغاز کار در جهت نابودی اين سلاح بود و تلاش او تا نسخه دوم ادامه پیدا کرد تا اینکه در نسخه سوم اتفاقاتی به شرح زیر رخ داد :

خط داستاني MGS 3 ديگر در عصر حاضر نيست بلكه به زمان جنگ سرد يعني بعد از جنگ جهاني دوم در سال 1964 بازگشته است. داستان بازي درباره جنگ سرد بين ابر قدرت هاي آن زمان ، آمريكا و شوروي است. Sokolov دانشمندي روسي است. او سلاحی براي پايان دادن جنگ سرد طراحي می کند اما این سلاح دزديده مي شود و در این بین Snake ماموریت پیدا می کند تا این دانشمند را در عمليات Virtual نجات دهد اما در موقعي كه او را نجات می دهد و قصد برگرداندن او به آمريكا را دارد The Boss يعني رييس سابق Snake به او و كشورش خيانت کرده و به شوروي مي پيوندد و باعث شكست Snake در بازگرداندن Sokolov مي شود و ادامه داستان که بهتر است در موردش توضیح ندهیم تا جذابیت و زیبایی خود را برای کسانی که این بازی را انجام نداده اند ، حفظ كند.
شاید اولین مساله ای كه باعث حیرت شما شود محيط زيباي جنگل است كه نشان از تلاش های بی وقفه تيم سازنده بازي دارد که کار خود را به صورت کاملا ماهرانه انجام داده و جزییات را به خوبی به نمایش درآورده اند. به عنوان مثال شما در جنگل دایما با حیواناتی که حرکت می کنند ، درختانی با شاخ و برگهاي بلند و زيبا ، آواز پرندگان و بسياري از مسایل دیگر كه محيط جنگل را پيش روي شما بازسازي مي كنند ، مواجه خواهید شد. به هر حال می توان گفت که بازی دارای گرافیک نسبتا خوب و قابل قبولی است و در این زمینه سازندگان موفقیت های لازم را کسب کرده اند.
حال بهتر است کمی هم درباره دوربين بازي صحبت كنيم كه همانند نسخه پيشين به شكل سوم شخص مي باشد و شما كنترل چندان زيادي بر روي زاويه چرخش دوربين نداريد و دوربين خود با توجه به مكاني كه در آن قرار داريد به صورت خودكار حركت مي كند اما در بعضي مكان ها اين چرخش خودكار پاسخگو نبوده و مشكلاتي در زمينه مشاهده محيط اطراف و به خصوص روبرو پديد مي آورد كه علت اصلي بروز چنين مشكلي را مي توان وسعت و گستردگي قابل توجه و حيرت آور محيط موجود در اين بازي دانست.
كنترل بازی نسبت به نسخه پيشين دارای افت بسیار بالایی بوده اما با این وجود داراي یکی از روان ترین کنترل بازيهاي موجود بر روي كنسول PS2 است. يكي از نكات جالب توجه و جديد افزوده شده سيستم مبارزه اي CQC مي باشد كه لذت و هيجان بازي را چند برابر مي كند. با استفاده از اين سيستم مي توانيد سربازها را خلع سلاح كنيد يا از پشت آنها را بگيريد و حتی در حين گرفتن سربازها به عنوان گروگان ، تير اندازي كنيد. قابليت ديگر بازجويي و كسب اطلاعات از سربازاني است كه به گروگان گرفته ايد.

سري بازي های MGS هميشه داراي ابتكار و نوآوري هايي بوده اند كه در اين نسخه نيز اين مهم فراموش نشده و شما توانایی استتار در مكان هاي جنگي را تجربه مي كنيد. سيستم استتار ، بازی را از آنچه که می باشد واقع گرایانه تر به نمایش در می آورد. شما داراي چندين لباس و رنگهايي براي پوشش صورت هستید مثلا در شب بايد رنگ صورت خود را سياه کرده و لباس تيره برتن كنيد يا در ميان علف ها بايد براي بالا بردن درصد استتار كه در گوشه سمت راست بالاي تصوير نمايش داده مي شود ، لباسي همرنگ محيط انتخاب كنيد. نکته جالب دیگر درمان و بهبود وضعیت جسمی می باشد. در بازي چندين آسيب وجود دارد كه از آن جمله می توان به سوختگي ، جراحات ، زخم گلوله ، نيش سمي حيوانات و مسموميت غذايي اشاره نمود و شما برای هر کدام از این صدمات باید درمان های ویژه ای را پیش بگیرید ، به عنوان مثال برای درمان سوختگي بايد ابتدا از پماد استفاده کرده و سپس با استفاده از باندهايي كه در اختيار داريد محل صدمه را بپوشانيد يا براي زخمهاي گلوله بايد با چاقو گلوله را از بدن خارج کرده و سپس ضد عفوني کرده و در نهایت از باند استفاده کنید.
سومين ابتكار بازی را مي توان در شكار حیوانات دانست. اين روش زمانی کاربرد دارد كه Stamina شما كم شده باشد. پس بهتر است قبل از آنکه در مورد شکار حیوانات توضیحاتی بدهيم در مورد سيستم Stamina صحبت کنيم. در زير درجه سلامتی شما خطي وجود دارد که به عنوان قدرت و نفس Stamina شناخته می شود. اين خط زمانی كم مي شود كه شما شنا كرده باشید ، مدت زماني طولانی گرسنه مانده باشید و يا زياد دویده و فعالیت کرده باشید. در واقع کم شدن Stamina شما باعث می شود تا نتوانيد خوب تيراندازي و نشانه گيري كنيد. براي پر كردن Stamina مي توانيد حيواناتي مانند مار ، خرگوش ، پرنده و غورباقه شكار كنيد و آنها را بخورید. اما نکته جالبی که در این بخش به چشم می خورد این است که بعضي از غذاها سمي بوده و يا با نگاه داشتن زياد آنها در كوله پشتي فاسد می شوند كه در نهايت باعث ايجاد مسموميت غذايي مي شود.
دیگر تغيير عمده در بازي محدودیت در حمل اسلحه مي باشد و شما بايد سلاح ها و تجهيزات اضافي را در كوله پشتي گذاشته و هنگامی كه ضرورت استفاده از آنها پيش مي آيد ، وسيله مورد نظر را از کوله پشتی خارج كرده و خود را با آن مجهز كنيد. البته هر یک از وسایل داراي وزن به خصوصی هستند كه اگر وزن آنها زياد شود در سرعت شما نيز اثر گذاشته و باعث كندي حركت مي شوند.
یکی از بخش های جذاب را می توان در مبارزه با رييس هاي بازي دانست و زيباترين آنها را مي توان در مبارزه با پير سرباز تك تيرانداز يعني The End شمرد كه اين مبارزه در محوطه اي بسيار وسيع به وقوع مي پيوندد. این نسخه از بازی از نظر طراحی شخصیت ها نسبت به نسخه قبل تغییر نکرده و بيشترين تلاش سازندگان بر روی طراحی شش شخصيت اصلي يعني Snake ،Eva ،Volgin ،Ocelot ،The Boss و Sokolov انجام شده است و هریک از این شخصیت ها دارای ویژگی های خاص خود هستند.

يكي از اشكالات عمده سري بازي های MGS را می توان در طولاني بودن مكالمات راديويي و صحنه ها دانست كه البته صحنه هاي ميان بازي هر كدام به ياد ماندني بوده اما گاهی اوقات براي بازيكن مشتاق به ادامه بازي كسل کننده خواهد بود.
روند بازي بسيار عالي و بدون نقص است و به هیچ وجه خسته كننده نمي باشد. شايد اين مهم را مديون محيط متنوع جنگل باشیم به طوري كه عمليات Virtual بيشتر جنبه آشنايي با بازي و مقدماتي را دارند و عمليات Snake Eater را مي توان عملیات اصلی شمرد. شايد جذاب ترین لحظات بازي را زمانی دانست كه قصد نابودي سلاح اتمي دشمن يعني تانك Shagohod را داريد و بعد از آن ، فرار جالب شما آغاز می شود. فرار با يك موتور در حالي كه Snake تير اندازي و Eva آن را كنترل می کند.
در بازی علاوه بر تمام صحنه های خشونت آمیز ، صحنه هایی همچون عشق Snake به The Boss و یا علاقه Eva به Snake نیز به تصویر کشیده شده اند. موزيك و افكت هاي صوتي حاكم بر بازي در سطح موفق و قابل قبولي قرار دارند. موزيك هاي بازي توسط دو آهنگ ساز مشهور به نام هايHarry Greason William و Norihiko Hibino ساخته شده اند و ما شاهد موزیک های بی نظیر ، فراوان و متنوعی در بازی هستيم. صداگزاري شخصيت ها بي عيب و نقص بوده و كاملا مطابق با حالات فيزيكي آنها مي باشد.
هوش مصنوعي نيز نسبت به نسخه قبل از پیشرفت خوبي بهره مند مي باشد. سربازها برای شما بیش از پیش دردسر ساز خواهند بود و در حالي كه شما قصد نشانه گيري و شليك به سويشان را دارید ، آنها با تغيير مكان تمركز شما را به هم می زنند و يا موقع پرتاب نارنجك برای آنکه صدمه نبینند بر روی زمین دراز كشيده و سنگر مي گيرند و يا در جنگ هاي تن به تن از چاقو استفاده مي كنند.
مدت زمان اتمام بازي طولاني تر شده و براي به اتمام رساندن آن بايد مراحل سخت و دشواري را پشت سر بگذاريد. در پایان بازي نیز رتبه هايي نسبت به عملكرد شما در طول مراحل مختلف داده می شود که شامل پنجاه رتبه می باشد.
اما يك بخش جدا از بازي Snake VS Monkey است كه شخصيت ما در جنگل به شكار ميمون هاي كارتوني و بامزه مي رود كه يك ركورد گيري مي تواند باشد. جالب است بدانید که شما در بازي مي توانيد با دوربين عكاسي عكس گرفته و در گالری تصاویر خود ذخیره کنید.
در مجموع Metal Gear Solid 3: Snake Eater را می توان بازیی به یاد ماندنی که از خط داستانی بسیار قویی بهره می برد ، دانست. انجام این بازی را به تمام شما دوستداران بازی های اين سبك توصیه می کنیم.

Amin
29-09-2005, 02:10
سلام
من هم معتقدم اين بازي فوق العاده است
حيف كه نسخه‌هاي جديدشو واسه Pc نميسازن !!!

Hossein_Bahal
29-09-2005, 09:30
من که تو عمرم بازیش نکردم و برای همین نمیتونم نظر بدم .
راستی چرا Metal Gear Solid رو با اسپلینترسل مقایسه میکنند ؟

Layken
13-07-2011, 23:51
خب همانطور که میدونید نسخه MGS3 و MGS2 برای امسال روی کنسول های X360 و PS3 ریمیک شده ومنتشر خواهند شد پیشنمایش هایی غنی اماده کردم تا در هر دو تاپیک قرار بدم..
(البته نسخه پیس والکر هم Hd خواهد شد که چون تاپیک جامعی داره نیاز به بررسی ندیدم )

ولی گفتم قبل از اقدام به پیش نمایش یه توضیحاتی هم از اشنا شدن خودم با دنیای MG و این که چطور شد این بازی برام تبدیل به یک سنبل شد
یادمه وقتی که MGS1 منتشر شده بود من سرگرم بازی کردن Evil و فوتبال بودم چه روزهایی بود رفته بودم تا چند تا بازی جدید بخرم که MGS1 رو خریدم وقتی گذاشتم تو Ps1 و نیم ساعتی رفتم دیگه ادامه ندادم یعنی یه جورایی راه رو پیدا نکردم و کمی هم اون حرف زدن های مکررش با بی سیم رو اعصابم رفت دیسک رو برداشتم و انداختم ته کمد یک 6 ماهی گذشت و چون اون روزها همه Ps1 نداشتن مجبور برای بحث گفتگو و تبادل نظرات به کلوب میرفتم دوستان و گیمرهایی که الان هم با هم سهیتم و خواهیم بود بعد از 6 ماه یکی از رفقارو دیدم که الان هم بهش اسنیک میگیم افسرده و غمگین بود گفتم چی شده سرش رو اروم برگردوند گفت حامد میتونی تو کمتر از 3 دقیقه یه جوری شدم گفتم نمیدونم مگه چیه..گفت بازی تموم میشه ولی یه دختره هست اون میمیره باید تو کمتر از 3 دقیقه اون بکشیم تا دختره زنده بمونه گفتم بریم رفتم اقا بار اول نشد جم شده بودیم بار دوم هم نشد تا این که اعصابم خراب شد بار سوم تو کمتر از 3 دقیقه یارو رو نفله کردم ( لیکوید بودش :37:) پرسو جو کردم گفتن اسم بازی فلانه و یادم اومد دارمش رفتم پیداش کردم و بازی رو شروع کردم بازی که روی دو دیسک بود :20:
این بود روزگار اشنا شدن من با دنیای بزرگ متال گیر انقدر بزرگ که الان در حالی که چشمانم پر شده دارم اینارو مینویسم _هر یک از دوستانی که این سری رو بازی کردن حتما میدونن من چی میگم)

قسمت دوم این بازی روی کنسول Ps2 منتشر شد و من مدتی دیر کنسول PS2 خریدم حدود یک سال و موفق شدم که بازیش کنم وای خدای من اسنیک با گرافیکی بهینه تر و بهتر چهره ای زیباتر جسورتر ، جذابتر خلاصه همه چی داشت روی ان عرشه کشتی که ما رفتیم و متال گیرهارو دیدم متال گیرهایی که بعدا معلوم شد همشون از تفکرات سرباز بزرگ بیگ باس نشات میگیره .

MGS3 وقتی منتشر شد یکی از بهترین گرافیک های ان دوره رو داشت وقتی شخصیت بازی از هواپیما پرید و چترشو باز کرد و روی زمین نشت ماسکی روی صورت داشت کمی درنگ کرد و ماسک رو برداشت میخکوب شدم دسته رو دستهام سنگینی کرد این اسنیک هستش ؟ ایا این اسنیک هستش ؟
چقدر جسورتر چقدر ...:40: اون بیگ باس بود سرباز بزرگ قرن 20 کسی که ارزوهایی در سر داشت کسی که ماشه رو در اخرین لحظات کشید کشی که در دستان خود پسرش ....:37: (شکلک های گریه به صورت مسخره امیزی هستن)

همین روزها بود که نسخه ریمیک MGs1 رو روی کنسول گیم کیوب شنیدم درنگ نکردم و با هزار زحمت یک کنسول با بازی اورجینالش پیدا کردم وای خدای من گرافیک بازی طوری بود که انگار اسنیک داره باهات حرف می زدنه.

تا این که سال 2007 خبر ساخت MGS4 رو شنیدم خبری که شاید حتی یک بازی مثل UN هم نمیتونست منو ترغیب د رخرید کنسول Ps3 کنه کنسول رو خریدم و مثل زندان یها هر روز دیوار رو برای تاریخ ریلیز MGS4 خط میزدم بازی رو حتی پیش خرید کردم تا این که من در ان چند روزی که MGs4 بازی میکردم دیگر زندگی نمیکردم.:8:

الان هم که دارم اینارو مینویسم زندگی نمیکنم ، الان وقتی سرنوشت این اشخاص به ذهنم میرسه از عصبانیت خندم میگیره...و میپرسم چرا...
چرا باید اسنیک در ان سن کم ......:45:

پیش نمایشی از بازی قرار خواهم داد...

Layken
14-08-2011, 22:43
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Metal Gear solid 3: Snake Eater Remake

پلتفرم..: ‍Xbox 360**PS3

ناشر..: Konami

تاریخ انتشار..: Nov 8, 2011

تاریخ ریلیز نسخه قبلی..: Nov 17, 2004

امتیاز گرفته از سایت گیم اسپات ..: 9

سایت IGN..: 9.6

در جريان جوايز فرش قرمز وقتي تام هنکس به عنوان بهترين بازيگر نقش فيلم Green line مسير سبز معرفي شد او يک جمله بسيار زيبايي گفت گفت که روزي خواهد رسيد شخصيت هاي مجازي جاي خود رو در قلب ها به جاي شخصيت هاي واقعي خواهند گرفت شايد اون موقع کمتر کسي به اين خط جمله تام توجه کرد ولي امروزه به واقع مي توان اين موضوع رو درک کرد و حتي لمس کرد......
MGS3 نميتونم براي اين بازي مطلب بنويسم نميشه کلمات رو کنار هم گذاشت و جمله اي پديد اورد تا کوچکترين جزييات اين بازي رو به رخ بکشه همگي ناتوانند همه چيز ناتوان خواهد بود فقط تنها چيزي که مي تواند در مقابل اين اثر سر علم کند عشق خواهد بود عشق به بازي به داستان به شخصيت هاي مجازي به همه چيز به يک شخصيت به يک ابر قهرمان به برترين کلوني سرباز قرن 20 به بهترين برترين بي نظيرترين شخصيت و ان بيگ باس Big bass خواهد بود و فقط با يک قلب شکسته مي توان توصيفش کرد کوجيما در قسمت سوم وقتي کار را در بحراني ترين موقع ديد پا به عرصه گذاشت و دوباره کارگرداني بازي رو به عهده گرفت او قبل دست به کار شدن گفت که متفاوت ترين اثر از سري بازي هاي MG رو درست خواهد کرد (الان هم خودم شخصا تفاوت رو بين باقي سري ها حتي MGS4 ) درک ميکنم کوجيما به استاد هري گريسون نيز درباره موسيقي بازي صحبت کرد و از او درخواست کار روي موسيقي بازي رو داشت و استاد نيز گفت در صورتي موسيقي براي بازي درست خواهد کرد که تم و لوکيشن هاي بازي در منطقه هاي جنگلي باشد چون مدتها بود که نت هاي همچين محيطي رو در سرش پرورش ميداد تا اين که سرانجام کوجيما بازي رو کارگرداني کرد و دوباره اثري بينظير روانه بازار کرد

گيم پلي...:

چهار قسمت شماره دار سري MGS هر کدام داراي گيم پلي کاملا متفاوت اما اين قسمت به واقع يک نوع خاص گيم پلي رو در خودش داشت سبکي که حتي در قسمت چهارم بازي هم وجود نداشت اين بار ما رادار نداريم پس نميتونيم مثل قسمت هاي اول و دوم محل و موقعيت دشمن هامون رو زير نظر بگيريم و با توجه به حرکت انها حرکت کنيم ، تغييري که رادار داشته با چند سنسور جاي خود را تغيير داده اين بار ما ميتونيم در منو ايتم هاي خود سنسور هارو داشته باشيم اين سنسورها به صورت واقعي عمل ميکنن يعني هر گونه شي جاندار محيط را نشان ميده اما نه به صورت واضح که محلشون رو مشحخص کنيم سنسور راداري ما با هر دور گردش اشيا يا موجودات جاندار رو مشخص ميکنه امکان داره در لوکيشني که شما قرار داريد نزديک 20 تا موجود نشان بده پس همه اينها نشانگر وجود دشمن نميشن درواقع اين رادار مي تواند وجود يک موش مار پرنده خرگوش و غير... رو مشخص کنه اين رادار داراي شارز بوده و الستفاده زياد باعث ميشه که شارز تموم شده و از کار بيوفتد بنابراين بايد
به شارژ ان نيز توجه کرد مورد بعدي خط نوارهاي سلامتي خواهد بود يک موضوع کاملا خاص در MGS3 که هست اين بار يک نوار Stamina يا انرژي نيز به خط نوار سلامتي اضافه شده که قدرت بدني شمارو نشون ميده اين قدرت بدني شما رابطه مستقيمي با گيم پلي دارد زيرا که اگر با کمبود انرژي مواجه بشيد نه تنها ديد شما نسبت به محيط کمتر خواهد شد (زاويه ديد) بلکه قدرت حرکات شما نيز کاهش ميابد و اين تاثير گذار بر روي هدف گيري ،عکس عمل هاي سريع انتخاب هاي شما خواهد بود پس بايد به خوبي انرژي خود را تامين کنيد اما اين انرژي چگونه تامين مي شود اينجاست که به اون رادار موجود پي مي بريم و اين که چرا اون همه موجود رو نشان ميده ما براي تامين انرژي خود بايد از موجودات اطراف استفاده کنيد با خوردن قارچ ، اهو ،موش ،مار ، و غيره...انرژي رو تامين ميکنيد..سيستم دوربين متفاوت شده و اين بار کاورگيري هاي شما بسيار نزديک ديده مي شوند و و بايد با انالوگ سمت راست محيط رو مورد بررسي قرار بديد اما مهمترين اولويتي که فقط و فقط در اينت قسمت وجود دارد در المان مخفي شدن وجود تعامل با محيط هستش يک نوع اعداد به صورت درصد در گوشه سمت راست بالا وجود خواهند داشت که وضعيت تعامل شما رو با محيط نشان خواهد داد اما تعامل از چه مدل ؟ مثلا فرض کنيد در يک فضاي سرسبز هستيد که پر از چمن هستش اونجا بايد از ايتمهاي خود رفته و لباس خودتون رو از رنگ سبز يا چمني انتخاب کنيد و صورت خود را نيز سبز رنگ کنيد اين امکان در مکان هاي مختلف متفاوت هستش يا
مثلا اگر در يک مکان تاريک قرار داريد ميتونيد از لباس مشکلي استفاده کرده و صورت خود را اني سياه کنيد تمامي اين موارد بر روي در صد مورد نظر مشخص شده است و نشان مي دهد که شما تا چه حد تعمل مخفي کاري را رعايت کرديد مثلا اگر در محيطي درصد 10 درصد را نشان دهد مشخص هستش که شما اقدامات لازم رو انجام نداديد و با هر چه بالاتر رفتن رقم درصد نشان دهنده مي توان اميد داشت که شما نسبت به ديد خود از دشمنان در امان هستيد و مي توانيد در اسرع وقت کارهايي رو انجام دهيد باز مثل گذشته مخفي کاري وجود دارد داخل چمنها زير اب ، داخل تنه درخت ، پشت ديوار زير قوطي يا اويزان رو شاخه درخت در کنار يک مار بزرگ ! باز يک الويت مهم اينبار نه تنها بسته هاي سلامتي موجود هستش ما بايد به ترميم قسمت هاي اسيب ديده بدن نيز بپردازيم اين امکان وجود دارد که اسنيک بعد از يک درگيري با رجوع بع منو و سيستم امداد قسمت هاي اسيب ديده بدن خودش رو ترميم کند اين قسمت مانند يک راديولوژي بدن انسان و استخوانهايش را نشان ميدهد ومحل هاي اسيب ديده کاملا مشخش هستند دو نوع ايتم منو خواهيم داشت در چپ و راست سيستم چپي به کمک هاي اوليه تزريقي و راستي به کمک هاي سرپايي از جمله باند پماد، چاقو ،نخ ، ژل و غيره..که بايد با توجه به نوع اسيب ديدگي از انها استفاده کرد مثلا وقتي يک مار شما را نيشمي زند هيچ وقت از پماد يا باند و گاز استريل استفاده نميکنيم يک امپول پادزهر کفايت ميکند و به اين ترتيب باقي کارها...
مثل روال گذشته يک سيستم ديد اول شخص وجود دارد که مي توانيد در اکثرموارد از جمله تيراندازي از ان کاربرد کنيد چه بسا که موقع تيراندازي هدف گيري تا حدودي به صورت اتوماتيک انجام ميگيرد سلاح هاي متفاوتي وجود خواهند داشت + ايتمها و مواد گوناگوني که در سرتاسر مراحل بازي و در گوشه کنارها گنجانده شده اند ممکن مثل همه سري ها شما ابتدا داراي يک سلاح بيهوش کننده هستيد باز شما ميتونيد دشمن خواب رفته خودتون رو به دوش گرفته حمل کنيد و از ايتم ها يموجود در انها نيز بهره ببريد سيستم بيسيم عنصر جداناپذير دنياي متال گير که بايد هميشه با شما همراه باشد قدم به قدم با دوستان خود در ارتباط باشيد و به سخنان انها توجه کنيد تا بينهايت از بازي لذت ببريد

داستان....:

جنگ جهاني دوم تمام شده و ملت ها در کشو قوس هاي گفتگوهاي بعد جنگ هستند مثل گذشته جدال دو ابر قدرت جهاني روسيه و ايالات متحده امريکا جنگ سرد رخ داده و تهديدات پشت درهاي بسته همگي هر ان امکان وقوع جنگي ديگر را گواه ميدهد جنگ سرد جنگي خاموش اما واقعي که شايد براي عموم مردم يک کلمه بي مفهوم باشد و انسان هاي عادي از درک ان عاجز خواهند بود اما به واقع در ميان اين جنگ که نام سردترين رو به خود گرفته خطرناکترين افراد وجود دارند که که دست خوش قهرمانان بي نام و نشاني قرار ميگيرند که فقط و فقط يک يا دونفر از نام انها در اين جهان بي درو پيکر اگاهي دارند. يک دانشمند روسي با نام Sokolav سوکولاف توسط نيروهاي شوروي دزديده شده اين دانشمند به امريکا اعلام پناهندگي کرده بود و ايالات متحده در صدد بازگرداندن او اقدام ميکنه و برترين نيروي خودش رو به خاک روسيه ميفرسته اسم رمز عمليات snake ether خواهد بود و شخصيت اصلي بازي اسنيک (بيگ باس) که در طول بازي با نام اصليش يعني جک خواهد بود...
او توسط يک هواپيما با چتر داخل خاک روسيه فرود مياد و بعد از طي مراحل تست کد رمز که اسنيک هستش ماموريت خودشو شروع ميکنه اسنيک ساکالاف رو پيدا ميکنه و به او ميگه که از مامورين مخفي CIa و Zero هستش که براي نجات و برگرداندن او فرستاده شده در همان لحظه يک فرد مرموز بسيار جوان و جوياي نام سروکش پيدا ميشکه که استعداد بسيار زيادي در استفاده از اسلحه کمري خود دارد و بسيار سريع هستش او کسي نيست جز Ocelat Rovelver اسلات با اسنيک درگير ميشه ولي از او شکست ميخوره و اسنيک سريع محل رو ترک ميکنه در راه بازگشت به هنگام عبور از روي يک پل چوبي بسيار خطرناک او با Boss روبرو ميشه (فرض کنيد صحنه روبرو شدن يک استاد با يک شاگرد يک دلداده با يک معشوقه) که چشمانشان هر دو خير از غم و اندوه ميزند...
Boss در مقابل اسنيک قرار ميگيره و بيان ميکنه که ديگه جز گروه ايالات متحده امريکا نيست و به روسيه پيوسته در واقع او از ابتدا مامور مخفي بوده که در سازمان Zero فعاليت داشته طي يک درگيري اسنيک مشاهده ميکنه که سوکولوف توسط يک تعداد بسيار زيادي زنبور به هوا برده ميشه و وارد هليکوپتر ميشه و او 5 شخصيت معروف و دشمن يا باس فايت هاي بازي رو مشاهده ميکنه( اون شخصيت ها گروه کوبرا هستند Cobra Unite) او با باس درگير شده و باس او را در يک لحظه نقش برزمين ميکنه و ناکارش ميکنه در ان هنگام کلونل ويلگان ........او جز نيروهاي استاليستي هستش و از حاميان حذب استالين هستش پيدا ميشه شخصيتي که قابليت کنترل الکتريسيته رو داره و در صدد کشتن اسنيک بر مياد که باس مانع اين کا رميشه و اسنيک را از پل به پايين دره ميندازه و سپس با هليکوپتر از محل دور ميشه اسنيک که از ان سقوط جان سالم به در برده بود بسيار مجروح مي شود و طي گزارشي از طريق بيسيم ميگه که گروه 5 تن مرگ به همراه باس سوکولوف رو از او دور کردند
در اين هنگام يک موشک داراي کلاهک هسته اي کوچک توسط کلنل به منطقه ازمايشي سوکولاف پرتاب ميشه که باعث انفجار مهيبي ميشه و منجر به از بين رفتن بسياري از مکان هاي ازمايشي روسيه ميشه ..
طي ان وقايع روسيه امريکارو عامل اصلي اين موضوع ميکنه چون هليکوپتري را که براي برگرداندن اسنيک به ان محل امده بود ميبينن و شناسايي ميکنن و هشدار ميده که در طي يک هفته اينده عليه امريکا اعلام جنگ خواهد کرد ....ايالات متحده نيز سريع در يک ماموريت ديگر اسنيک رو به همان نقطه ميفرسته تا عاملان اين کار باس و کلنل رو دستگير کرده و خود را از اين جنگ رها کند...(چه بسا که خود کرده را تدبير نيست ايالات متحده براي اين که از شر موشک هاي روسيه در خاک کوبا رها شود خود عمدا سوکولاف رو برگردانده بود اما به MZ چيزي بيان نشده بود)

بازي تازه شروع شده....

اسنيک به هنگام فرود با مشکل مواجه ميشه و به دشواري در يک مکان ديگر فرود مياد بعد از چند قدم دوباره با باس روبرو مي شود و بعد از گفتگوهايي با او درگير شده و باز مغلوب باس مي شود باس او را خلع سلاح ميکند و موشک وي را نيز نابود مي کند و سوار بر اسب سفيد خود مي شود و به اسنيک هشدار مي دهد که از همان راهي که امده برگردد....اسنيک به محلي که سوکولوف رو پيدا کرده بود مي رود تا اين که دوباره با اسلات روبرو مي شود او با نيرو هاي اسلات درگير مي شود تا اين که يک زن وارد ميدان مي شود يک موتور سوار حرفه اي که با موتور قدرتمند خود چند تن رو لتوپاره مي کند او يک شب ر.و با اسنيک در همان جا ميگذراند و خود را Eva معرفي ميکند..(مادر Solid Snake)و ميگويد که به اسنيک در رسيدن به هدفش همراهي خواهد کرد....Eva درباره شخصيت هاي منفي يا گروه کبرا که هر کدام داراي نيروهاي متفاوتي هستند به اسنيک توضيح ميدهد و اين که
چگونه به اين شرايط افتادند از اينجا او با اسنيک راهي ادامه ماموريت خود مي شودند و رويدادهايي که رخ ميدهد..EVA مامور مخفي KGB هستش و خود را به دروغ دوست به اسنيک معرفي ميکند و عنوان ميکنه که به عنوان جاسوس در ميان باس هستش و خود را معشوقع ساکالاف معرفي کرده
KGL سازمان مخفي جاسوسي چين هستش که براي جلوگيري از عمليات هسته اي روسيه و امريکا به انجا فرستاده شده است.

در اخر هم يکي از بهترين سانس هاي صنعت بازي هاي رايانه اي رو خواهيد ديد دشت گل ها و رويارويي نهايي با Boss ...

سعي کردم اين چند دقيقه ابتدايي بازي رو بسيار خلاصه وار توضيح بدم و با اين که برخي موارد اسپويل ميشه ولي تاثير انچناني نخواهد گذاشت بيشتر داستان رو نمينويسم تا به مرور دوستان به هنگام بازي با انها روبرو بشند
چون دانستن اين موارد ايتدايي بسيار ملزوم بود...
در مورد موسيقي همانطور که ميدانيد استاد گري مسئوليت موسيقي بي نهايت عالي بازي رو به عهده گرفته و ديويد هانتر مثل گذشته صداپيشه اسنيک خواهد بود...

گرافيک بازي MGS3 در ان زمان جز عاليترين گرافيک ها محسوب ميشد و در کنا رعنواني همچون خداي جنگ قرار ميگرفت محيط هايي پر از درخت و چمن و سبزساز در کنار چهره پردازي هاي عالي ....
در اخر بايد منتظر ماند و ديد که چگونه بازسازي و ريميک خواهند شد...

U.S Army کلمه اي که به وفور با آن روبرو خواهيد شد ....

فکر میکنید يک بازي کامپيوتري تا چقدر مي تواند احساسات بازیباز رو در بین زمین و هوا معلق نگه داره..؟ فکر میکنید توانایی روبرو شدن با احساسات این بازی رو دارید پس باید امتحان کنید...

منبع..: خودم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Davood_titan
16-08-2011, 11:56
آخر بازی بود
من با PS2 تمومش کردم

sam_majid
17-08-2011, 03:29
من تو كاميوتر باريشو تموم كرىم عالي بور

kamron_devil
18-08-2011, 02:48
من تو هیچ برنامه یا زمینه ادعا ندارم جز بازی چون از میکرو سگا گیم بوی اتاری کمدر و هرچی فکر کنید 99% بازی هاشو بازی کردم!! سری بازی های متال گیر شماره 3 خیلی خیلی قشنگ بود ولی شماره 1 هم خیلی خوف بود مخصوصا اون زمان که اومد رو در نظر بگیرید

---------- Post added at 03:48 AM ---------- Previous post was at 03:46 AM ----------

اگر داستان دقیق بازی رو خواستید از سایت وی کی پدیا فارسی می تونید بخونید

Rhodes
18-08-2011, 10:00
یادش بخیر.:40:

یه روز دیگه هیچی نداشتم بازی کنم.اون موقع ها هم درست و حسابی همه بازی های توپ رو نمیشناختم.رفتم سر کوچه یه بازی بگیرم.توی همش گشتم و همین طوری اینو انتخاب کردم.اومدم خونه گذاشتم.منوش به نظرم جالب اومد.
رفتم تو بازی.اولش که با چتر نجات میپره و وقتی R1 رو بزنی میرفت تو چشم طرف و از دید اون میدیم خیلی بهم حال داد.
شروع که شد دیدم نه خوب نیس.زاویه دوربینش خیلی عجیب غریبه.
یکم که رفتم جلو دو تا تیر که زدم : ای وای چرا اینا نمیمیرن!!! نگو تیر بیهوش کننده بود.

بعد که اون پل رو رد کردم و اون طرف رو دیدیم و اومد بیرون و اون دمو های توپ رو دیدم دیگه نتونستم ولش کنم.

================================================== =================
من دو تا جاش خیلی گیر کردم :
1 - اونجا که مرده بودیم و توی رودخونه همش میرفتیم و شب بود.بعد روح آدما میومدن طرفمون.

من هی میمردم و نمیدونستم چی کار کنم.یه بار R2 زدم رفتم روی اون که اسمشو هیچ وفت یاد نگرفتم و زنده شد.

2 - وقتی تو زندان بود.بازم باید یه دست میمردیم و وقتی اون نگهبانه میومد تو باز زنده میشدیم.

================================================== ==================
خیلی بازی توپی بود.و خیلی هم +18.
حالم خیلی گرفته شد وقتی ایشون آخر بازی نامردی کرد و رفت.

s.majestik
23-08-2011, 06:30

این عکسه که اسنیک peace walker ! نسخه پی اس پی :14:

Rhodes
23-08-2011, 11:05

مطمئنی ؟؟؟؟

آخه توی همین snkr eater هم آخر بازی توی هم چین جایی با boss دعوامون میشه.:10:

خیلی هم سخته تیر نمیشه بهش زد.فقط با مشت و لگد :31:

Layken
23-08-2011, 13:12

نه برای نسخه psp نیستش شاید لباسی که بیگ باس تنش داره شما رو به شک انداخته.
این سکانس پایانی مبارزه این بازی هستش...

Layken
08-11-2011, 21:24
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] C7ncgyS2mAsr2gjypmdBA

خب چون که امتیازات بازی اومده برا همین اینجا ادامه میدیم...

IGN : 9/10

Famitsu :

Metal Gear Solid HD Collection (PS3) – 39
Metal Gear Solid HD Collection (360) –37

GameTrailers : 9/10

Layken
17-11-2011, 22:22
1UP A
Eurogamer : 9/10

gameinformer : 9/10

چیزی نمونده بچه ها باقی بازی هارو بیخیال حتی انچارتد این یه چیز دیگست که توراه هستش

macoca
15-12-2011, 22:45
با عرض سلام
من در آن قسمت بازی که بعد از کلی شکنجه درون زندان افتاده ام و هیچ راهی هم نیست و یک سربازهم که ازپشته سلول غذایی می اندازد ومیرود درضمن این سرباز خیلی هم توالت میرود.
راستی این سرباز یک عکسی ازخانواده اش نشون می دهد که پشت آن یک سری شماره 54ـ144یا 45ـ 144
نوشته شده درضمن این سربازیک اسپره سیگاری هم بعد از نشون دادن عکس به من می دهد.
همچنین من یک هفت تیر بدون خشاب و یک چنگال هم دارم یک راهی به من نشان بدهید دوستان ممنون می شم.

---------- Post added at 10:45 PM ---------- Previous post was at 10:44 PM ----------

با عرض سلام
من در آن قسمت بازی که بعد از کلی شکنجه درون زندان افتاده ام و هیچ راهی هم نیست و یک سربازهم که ازپشته سلول غذایی می اندازد ومیرود درضمن این سرباز خیلی هم توالت میرود.
راستی این سرباز یک عکسی ازخانواده اش نشون می دهد که پشت آن یک سری شماره 54ـ144یا 45ـ 144
همچنین من یک هفت تیر بدون خشاب و یک چنگال هم دارم یک راهی به من نشان بدهید دوستان ممنون می شم.

Layken
15-12-2011, 22:52
با عرض سلام

---------- Post added at 10:45 PM ---------- Previous post was at 10:44 PM ----------

شما به همون کدی که پشت عکس هستش توجه کن با اون شماره از طریق بیسیمت تماس بگیر در باز میشه

Rhodes
16-12-2011, 09:46
من اینجا رو یه جور دیگه رد کردم.
فک کنم R2 بود بگیرش.بعد یه چیزیه دقیق یادم نیست.روش که بزنی بیهوش میشی .سربازه که میاد رد شه فک میکنه مردی.درو باز میکنه میاد تو.بعد باز برو رو اون که رفتی بیهوش شدی.زنده میشه و سربازه رو بزن.بعد یه کلت 6 تیر هم اون دور و برا هست.فک کنم مگنامه.
برش دارو و برو بیرون و فیض ببر.

smallfrank
16-12-2011, 11:18
ببخشید هنوز کالکشن پال نیومده ؟

Leon-117
16-12-2011, 12:08
ببخشید هنوز کالکشن پال نیومده ؟
نسخه پال 2 فوریه(13 بهمن)منتشر میشه.....

Layken
27-01-2012, 19:08

Strategy Informer : 10/10
PSM3 Magazine UK : 9/10
GamesRadar : 9/10

متای بازی تا الان...: 90

Leon-117
01-02-2012, 15:40
نسخه پال MGS HD Collection لیک شد..................

mr_khodaei2008
04-02-2012, 20:24
من از طرفداران این بازی هستم ونسخه های 1 و 2 و 4 ازش را هم بازی کردم و این نسخه که 3 بشه هم بسیار عالی بود

Layken
09-02-2012, 11:03
metal gear solid hd collection

Meta..:91

با توجه به روند اشتیاق این تاپیک برا گیمرهایی که در گذشته موفق به بازی کردن نسخه های این عنوان نشدن گفتم یه پیشنهادی بدم که دوستان حتما ابتدا نسخه سوم رو بازی کنن بعد نسخه پیس والکر رو بازی کنن بعد نسخه دوم رو بازی کنن چون روند چیدمان داستانی به این ترتیب هستش
اونایی که متال 3 رو رفتن و می خوان پیس والکر رو برن باز حتما اول متال 3 رو برن بعد برن سراغ پیس والکر چون داستانش کمی پیچیدست
البته این طور که معلومه همه بازیش کردن در گذشته .....

Alireza.M67
09-02-2012, 13:40
metal gear solid hd collection

Meta..:91

با توجه به روند اشتیاق این تاپیک برا گیمرهایی که در گذشته موفق به بازی کردن نسخه های این عنوان نشدن گفتم یه پیشنهادی بدم که دوستان حتما ابتدا نسخه سوم رو بازی کنن بعد نسخه پیس والکر رو بازی کنن بعد نسخه دوم رو بازی کنن چون روند چیدمان داستانی به این ترتیب هستش
اونایی که متال 3 رو رفتن و می خوان پیس والکر رو برن باز حتما اول متال 3 رو برن بعد برن سراغ پیس والکر چون داستانش کمی پیچیدست
البته این طور که معلومه همه بازیش کردن در گذشته .....

من فقط نسخه 1 رو بازی کردم و کمی از نسخه 4 رو .
تازه می خوام برم بخرم ، البته اگه وقت بشه و برم دستگاهمو جی تگ کنم !
ممنون بابت اطلاعاتت :10:

Leon-117
09-02-2012, 18:36
تازه می خوام برم بخرم ، البته اگه وقت بشه و برم دستگاهمو جی تگ کنم !جی تگ لازم نیست.فقط کافیه LT 3 بریزی،الانم 90% بازی های تو بازار(بازی های جدید بیشتر)پچ شده برای ال تی 3 هستن......
+
یه نکته ای که برا من جالب بود این بود که فکر میکردم برای هر 3 نسخه 50 اچویمنت هست ولی اینطور نبود.50 تا اچیومنت برای Peace Walker هست و 50 تای دیگه برای MGS 3 و MGS 2(پیس واکر یه بازی جدا شناخته میشه) که در کل 2000 گیمر اسکور ارزش دارن.

Layken
09-02-2012, 21:02
جی تگ لازم نیست.فقط کافیه LT 3 بریزی،الانم 90% بازی های تو بازار(بازی های جدید بیشتر)پچ شده برای ال تی 3 هستن......
+
یه نکته ای که برا من جالب بود این بود که فکر میکردم برای هر 3 نسخه 50 اچویمنت هست ولی اینطور نبود.50 تا اچیومنت برای Peace Walker هست و 50 تای دیگه برای MGS 3 و MGS 2(پیس واکر یه بازی جدا شناخته میشه) که در کل 2000 گیمر اسکور ارزش دارن.

درسته لازم نیستش ....من که LT3 رو ریختم و هیچ بازی قبلی رو برام باز نکرد به جز معدودشون اکثرشون رو با قیمت خیلی کم جم کردم دادم به یکی از فروشنده ها به جاش یکی دو تا از این پچ شده هاش خریدم یکی هم Reach بود که این نمیشد نخرید ...

فقط الان رو بازی ها جدیدا نوشتا LT3 - Burnermax که خب این موضوع زده بازی دیسکی 6 تومن شده
یادم رفت اینو بگم که من موقع سفارش این بازی فروشنده گفت که LT2 داری ...گفتم چطور گفتش که این بازی میتونه یه نسخش هم روی اون درایور اجرا بشه از یکی دو نفر هم پرسیدم تایید کردن
پس دوستانی که LT3 نریختن فکر کنم مشکلی نداشته باشن موقع خرید این بازی اشاره کنن که نسخه عادیشو بدن بهتون حالا نمی دونم کار میکنه یا نه......

+

ایول منم الان متوجه شدم بیشتر جذابیت این بسته به همون پیس والکرش هستش چون خیلی ها نتونستن این قسمت رو برن شاید خود سازنده هم متوجه اوضاع شده ..کوجیه دیگه....: دی

Layken
23-02-2012, 00:27

دیوانه اون نگاهتم
عاشق اون احترامتم
کشته اون چشم بندتم
فدایی ارمان های پسرتم
افسرده ریش سفیدتم
همدرد دشت گلهاتم
هیچی دیگه تو ذهنم نمیاد که بگم..فقط بدون تا ابد مریدتم
**
برای چندمین بار تموم کردم MGS3 رو و مرسی از کوجیما که باز روحمون رو زنده کرد...:40:

amaranth_silent
01-03-2012, 08:52
من بعد اینکه فیر رو کشتم نمیدونم کجا باید برم فقط دور خودم میچرخم فقط میدونم یه ربطایی به اون در قرمزا داره ولی نمیدم چطوری بازش کنم؟؟

Layken
01-03-2012, 13:50
من بعد اینکه فیر رو کشتم نمیدونم کجا باید برم فقط دور خودم میچرخم فقط میدونم یه ربطایی به اون در قرمزا داره ولی نمیدم چطوری بازش کنم؟؟

تو اون اردوگاه باید خودتو به west wing برسونی...
یه در قرمز هستش که از همون جایی که از داخل تونل بیرون اومدی مسیر رو بگیر برو از پلها هابرو بالا برو به سمت ساختمان بزرگ که چند بار هم نشون دادن اونجا یه در قرمز هستش که خود به خود باز میشه...

p3yman_xl
05-03-2012, 16:21
من شروع کردم MGS3 رو دارم بازی میکنم.. فوق العاده است.
داستان بازی بی نظیره ...

p3yman_xl
10-03-2012, 10:04
بازی رو تموم کردم.
یکی از زیباترین بازی هایی بود که تا حالا بازی کرده بودم.
از خیلی جهات. گیم پلی و موسیقی و اتمسفر به جای خود اما داستانش من رو شوکه و داغون کرد!
فکر نمیکنم بازی دیگه ای بتونه به این زیبایی جنگ سرد رو به تصویر بکشه. فوق العاده بود.
استارت MGS 2 رو میزنم و فعلا باید بازیهای جدید رو بیخیال بشم.. دارم کم کم فن MGS میشم!

Layken
10-03-2012, 12:18
بازی رو تموم کردم.
یکی از زیباترین بازی هایی بود که تا حالا بازی کرده بودم.
از خیلی جهات. گیم پلی و موسیقی و اتمسفر به جای خود اما داستانش من رو شوکه و داغون کرد!
فکر نمیکنم بازی دیگه ای بتونه به این زیبایی جنگ سرد رو به تصویر بکشه. فوق العاده بود.
استارت MGS 2 رو میزنم و فعلا باید بازیهای جدید رو بیخیال بشم.. دارم کم کم فن MGS میشم!

پس تموم کردی پیمان جان....حسی که الان داری با هم شریکیم.:20:

+
MGS2 داستان پیچیده ای داره ..کلا متفاوت از MGS 3 هستش بیشتر رو سیاست کار داره ...
از دید منتقدی هم قسمت دوم داستان فلسفی سیاسی خیلی پیچیده ای داره
اینو بگم که MGS 2 رویداد های دو سال بعد MGS 1 هستش (اینو برا این گفتم که جلو یه مواردی شفاف میشه ):11:

pooriya_hp
14-03-2012, 15:53
سلام به همه دسوتان

من هم بازی رو 1 رو.زه شروع کردم ... اما همین اولش گیر کردم :دی

اون مرحله ی هستم که بعد از جنگ با اون یارو که در اصل باهاش دوئل میکنیم و ...

افتادم تو غار !

مشعل + دوربین دید در شب رو هم پیدا کردم + آکا47 هم تیرش فول هست !!

اما مشکل اینجاست من فقط دور خودم میچرخم و عملا هیچ راهی وجود نداره !

یه 2تا عکس گرفتم که گفتم شاید کمک کنه !

Layken
14-03-2012, 18:33
پوریا از دست تو...:دی

برادر تو همین عکس دومی تو که میبینی اینجا کمرنگه یعنی نرفتی اونجا...:31: ای بترکی

pooriya_hp
14-03-2012, 19:11
مومن ابنجا رو به روش یه کوه .. نمیشه رفت که :دی

یه عروسک سبز رنگ هم هست !!!

تو این مرحله یاد تام رایدر افتادم :دی

pooriya_hp
15-03-2012, 00:31
آقا مشکل حل شد ..

مرسی

sepehr2014
25-06-2013, 19:34
سلام بچه ها من تازگی ها برای اولین بار این بازی رو خریدم که میگن فوق العاده هست.تازه میخوام این بازی رو شروع کنم ولی میدونین من به راهنمای قدم به قدم این بازی نیاز دارم.آخه هی میام بازی رو شورع کنم وقتی میخواد بره تو باتلاق غرق میشه.لطفاً اگه میتونین راهنمای قدم به قدم فارسی این بازی رو قرار بدین ممنون میشم.واقعاً بهش نیاز دارم.میخوام ببینم چه جوری برم؟چه ججوری حرکات رو اجرا کنم در کل میخوام توی این راهنما در مورد همه چی باشه.ممنون میشم که هرچه زود تر راهنمای این بازی رو به صورت فارسی قرار بدهید.ممنون.:n16:

Layken
25-06-2013, 20:52
سلام بچه ها من تازگی ها برای اولین بار این بازی رو خریدم که میگن فوق العاده هست.تازه میخوام این بازی رو شروع کنم ولی میدونین من به راهنمای قدم به قدم این بازی نیاز دارم.آخه هی میام بازی رو شورع کنم وقتی میخواد بره تو باتلاق غرق میشه.لطفاً اگه میتونین راهنمای قدم به قدم فارسی این بازی رو قرار بدین ممنون میشم.واقعاً بهش نیاز دارم.میخوام ببینم چه جوری برم؟چه ججوری حرکات رو اجرا کنم در کل میخوام توی این راهنما در مورد همه چی باشه.ممنون میشم که هرچه زود تر راهنمای این بازی رو به صورت فارسی قرار بدهید.ممنون.:n16:

این راهنمای قدم به قدمش به صورت دقیق فکر نکنم باشه ولی راهنمای مراحلش و ابجکت های مهمش هست و یک سرچی بزنی پیدا میکنی
من پیشنهاد میکنم شما مقاله من تو صفحه اول این تاپیک رو بخونید در بخش گیم پلی بازی توضیحات خیلی زیادی دادم که میتونه براتون موثر و مفید باشه
در مورد داستان هم توضیحات زیادی دادم

اما خب شما اگر باز نیاز به کمک داشتید همین جا بپرسید هر جا مونده باشید حتما راهنماییتون می کنیم و برای شروع هم برای رد شدن از اون باتلاق باید از قسمت های کم عمقش بری
وقتی میبینی که داره عمیق تر میشه مسیرت رو کج کن و حتا اگه به تمساح ها نزدیک شدی مشکلی نداره بدو بدو که حرکت کنی تا بیان به خودشون بجنبن ردش کردی

sepehr2014
26-06-2013, 10:49
سلام ممنون از راهنمایی شما.ولی یک سوالی دارم ازتون.کی چشبند میزنه؟اولاش که خوبه و طوریش هم نیس.راستی اون منطقه رو رد کردم.فقط یه سوال توی ps2 چه جوری میشه وقتی یه سرباز رو با تفنگ بیهوش میکنیم لباس هاشو ما بپوشیم؟؟؟یا از تفنگ هاش استفاده کنیم؟راستی کدوم اسلحه بین بیهوشی ها قوی هست.اونی که سر نداره.یا اونی که سرش خفه کنه؟؟خیلی ممنون.با تشکر از زحمات شما.وقتی داستان بازی رو خوندم تحریک شدم که بازی MGS 1 و MGS2 رو تموم کنم.راستی شما توی اون موارد هم میتونید به من کمک کنید.ممنون.:n02::n19:
راستی یه سوال دیگه این بازی تا نسخه چند اومده؟
ممنون.:n16:

Layken
26-06-2013, 13:39
سلام ممنون از راهنمایی شما.ولی یک سوالی دارم ازتون.کی چشبند میزنه؟اولاش که خوبه و طوریش هم نیس.راستی اون منطقه رو رد کردم.فقط یه سوال توی ps2 چه جوری میشه وقتی یه سرباز رو با تفنگ بیهوش میکنیم لباس هاشو ما بپوشیم؟؟؟یا از تفنگ هاش استفاده کنیم؟راستی کدوم اسلحه بین بیهوشی ها قوی هست.اونی که سر نداره.یا اونی که سرش خفه کنه؟؟خیلی ممنون.با تشکر از زحمات شما.وقتی داستان بازی رو خوندم تحریک شدم که بازی MGS 1 و MGS2 رو تموم کنم.راستی شما توی اون موارد هم میتونید به من کمک کنید.ممنون.:n02::n19:
راستی یه سوال دیگه این بازی تا نسخه چند اومده؟
ممنون.:n16:

به وقتش چشم بند رو میزنه عجله نکن

1-لباس های سربازهارو نمی پوشه اول کار خودتون لباس های متعددی در بین ایتم ها یا اینورتوری خواهید داشت و به مرور لباس های جدید هم پیدا میکنید که اونا هم داخل سوراخ سمبه های مختلف دنیای بازی هستن
2-حتا از اسلحه های سرباز ها هم استفاده نمی کنه و به مرور از گوشه کنار بازی اسلحه جدید پیدا میکنی ( همون جعبه هایی که رو هوا می چرخن )‌

3- شما فقط یدونه اسلحه بیهوشی داری و دو تا نیستن که یکیشو انتخاب کنی ، یکی بیهوش کننده هستش و اون یکی اسلحه عادی هستش که هر دو تاشون مجهر به خفه کن هستن
دقت کن خفه کن یک بار مصرفه و اگه تموم بشه دیگه ادامه مسیر سخت میشه

اینم برای توضیح در مورد تعداد نسخه های بازی و کلیت بازی

اینجا هم مروری بر سری بازی های متال گیر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

sepehr2014
26-06-2013, 13:43
پس چه جوری من توی یوتیوب دیدم یارو لباس دکتر داش؟

Layken
26-06-2013, 13:53
پس چه جوری من توی یوتیوب دیدم یارو لباس دکتر داش؟

خب برادر بازی رو هنوز شروع نکرده رفتی یوتوب نگاه کردی ؟ : دی
فعلا برو جلو رفته رفته همه چی بهت میده اون لباس دکتر ها هم بهش میرسی ، عجله نکن

sepehr2014
27-06-2013, 10:16
آره رسیدم به اون قسمتش.ولی من یه درخواستی دارم بگم؟؟میدونم جاش اینجا نیست ولی شما یک کمکی بکنید.من بازی mgs1 رو گرفتم ریختمش حالا راهنمای بازیش رو میخوام کسی داره به من بده؟ممنون.:sq_18::دی

linkinpark20
06-11-2013, 22:05
خب برادر بازی رو هنوز شروع نکرده رفتی یوتوب نگاه کردی ؟ : دی
فعلا برو جلو رفته رفته همه چی بهت میده اون لباس دکتر ها هم بهش میرسی ، عجله نکن
سلام دوست عزیز من در یک قسمت از بازی گیر کردم اونجا که EVA یک کلید بهت میده بعد بهت میگه باید لباس اونارو بپوشی بعد از اون دمو نمیدونم باید کجا برم حالا شما که بازی کردید کجا باید برم؟؟:n03::n03::n03::n03::n03:خیلی شوق دارم واسه بازی کردنش.:n19::n19::n25::n25:
زودتر جواب بدین منتظرم.:n29:

alone_son
07-11-2013, 00:57
سلام دوست عزیز من در یک قسمت از بازی گیر کردم اونجا که EVA یک کلید بهت میده بعد بهت میگه باید لباس اونارو بپوشی بعد از اون دمو نمیدونم باید کجا برم حالا شما که بازی کردید کجا باید برم؟؟:n03::n03::n03::n03::n03:خیلی شوق دارم واسه بازی کردنش.:n19::n19::n25::n25:
زودتر جواب بدین منتظرم.:n29:
یارو توی دست شوییه باید بی سر و صدا بزنیش تا بی هوش بشه بعدم بقلش کنی بیاریش طبقه بالا بقل اون کمد ها لباس هاش را بپوشی البته کسی نباید اونجا باشه

linkinpark20
07-11-2013, 06:54
بعد از اینکه اوا با موتور میپره پایین همونجایی که فقط یه دره هست دیگه از اونجا نمیدونم کجا برم میشه راهنمایی کنید؟؟:n29:

alone_son
07-11-2013, 10:14
دوست عزیز من این بازی را خیلی وقت پیش تموم کردم درست یادم نیست کجا را میگی اگه بتونی از اون منطقه چند تا عکس بزاری شاید بتونم راحتر
راهنماییت کنیم.
اگه جلوت فقط یه دره هست که نمی تونی ازش بری پایین پشت سرت یه ساختمون هست که شبش eva با اسنیک همون جا خوابیدند:n02:
برگرد توی اون ساختمونه از اون جا راه داره که بری پایین
در هر حال با عکس راحتر میشه تشخیص داده که کجایی:n06:

linkinpark20
07-11-2013, 12:39
دوست عزیز من این بازی را خیلی وقت پیش تموم کردم درست یادم نیست کجا را میگی اگه بتونی از اون منطقه چند تا عکس بزاری شاید بتونم راحتر
راهنماییت کنیم.
اگه جلوت فقط یه دره هست که نمی تونی ازش بری پایین پشت سرت یه ساختمون هست که شبش eva با اسنیک همون جا خوابیدند:n02:
برگرد توی اون ساختمونه از اون جا راه داره که بری پایین
در هر حال با عکس راحتر میشه تشخیص داده که کجایی:n06:

هر طور بود ردش کردم!!!!:n02:
حالا یک جای دیگه گیر افتادم اونجا که رودخونه ی مرده ها هست باید چه کار کنیم؟؟باید چه کار کنیم از این مرحله رد بشه هرچقدر تیر میزنم اثری نداره باید چه کار کنم؟؟؟:n27::n27:
لطفاً زودتر بگین باید چه کار کنم الان ps2 روشنه و دارم بازی میکنم ولی اینجا گیر کردم.هر چقدر میرم کشف نمیکنم اینجا باید چه کار کنم؟؟!!!:n06:
زودتر بگین.ممنون ممنون.

Layken
07-11-2013, 12:42
هر طور بود ردش کردم!!!!:n02:
حالا یک جای دیگه گیر افتادم اونجا که رودخونه ی مرده ها هست باید چه کار کنیم؟؟باید چه کار کنیم از این مرحله رد بشه هرچقدر تیر میزنم اثری نداره باید چه کار کنم؟؟؟:n27::n27:
لطفاً زودتر بگین باید چه کار کنم الان ps2 روشنه و دارم بازی میکنم ولی اینجا گیر کردم.هر چقدر میرم کشف نمیکنم اینجا باید چه کار کنم؟؟!!!:n06:
زودتر بگین.ممنون ممنون.

اونجا رو دقت کن باید تا اخر مسیر بری و از کنار روح ها رد بشی
بعد که به اخرین روح که روح سارور هستش رسیدی کمی مقاومت کن بعد که تو رو کشت سریع برو تو لیست ایتم هات و از اون ماده که شکل دندون هستش استفاده کن تا دوباره زنده بشی.

linkinpark20
07-11-2013, 12:45
اونجا رو دقت کن باید تا اخر مسیر بری و از کنار روح ها رد بشی<br>
بعد که به اخرین روح که روح سارور هستش رسیدی کمی مقاومت کن بعد که تو رو کشت سریع برو تو لیست ایتم هات و از اون ماده که شکل دندون هستش استفاده کن تا دوباره زنده بشی.<br>
<br>یعنی نباید حرکت کنم وقتی که رسیدم به سارور؟؟؟

linkinpark20
07-11-2013, 12:48
یک سوال دیگه کدوم یکی از اینا SNAKE هست؟؟؟

Layken
07-11-2013, 12:49
<br>
<br>یعنی نباید حرکت کنم وقتی که رسیدم به سارور؟؟؟

نه دیگه چون هر کاری بکنی خودشو بهت میرسونه، شما فقط از اون ماده استفاده کن باقیش حل میشه

+

یک سوال دیگه کدوم یکی از اینا SNAKE هست؟؟؟

اینی که شما الان داری باهشا بازی می کنی نفر دومی این لیسته.
دیگه چشم بند داره دیگه واضحه

linkinpark20
07-11-2013, 12:53
نه دیگه چون هر کاری بکنی خودشو بهت میرسونه، شما فقط از اون ماده استفاده کن باقیش حل میشه

+

اینی که شما الان داری باهشا بازی می کنی نفر دومی این لیسته.
دیگه چشم بند داره دیگه واضحه

ببخشید ما اینقدر شما رو زحمت میدیم.:n11:
ولی اگه دقت کنید شماره 6 هم یک چشبند داره.دیگه مزاحم نشیم فعلاً داداش.:n06::n06::n26:

sepehr2014
28-08-2014, 14:00
یکی از بهترین بازی های عمرم همین MGS:SNAKE Eater 3 هست که روی ps2 حدود 2 بار تمومش کردم اینقدر قشنگ بود.:n19::n20:

دوستان حتماً این نسخه رو بازی کنن اگه بازی نکنید از دستتون رفته هااااااا:n07: