PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : selinux

bahareh_bus
28-09-2005, 08:04
شاید خیلی از مدیران شبکه دنبال مرجع های مناسبی برای SELinux می گردند. در اینجا لیست نسبتا کاملی از این مبحث به همراه چند Mailing List در اختیار دوستان قرار می دهم.

The NSA's SELinux

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
Kerry Thompson's SELinux

Network Associates SELinux

Russell Coker's SELinux

SELinux for Debian

SELinux for Distributions

SELinux for Fedora Core

SELinux for Gentoo Linux

SELinux for Red Hat Enterprise Linux

ftp://people.redhat.com/dwalsh/SELinux

SELinux for SUSE

SELinux Wiki (German and English)

Sourceforge SELinux

Tresys Technology SELinux

و چند Mailing List

The NSA's SELinux mailing list

The Red Hat Fedora SELinux mailing list

The Gentoo Hardened mailing list

امیدوارم مدیران شبکه از این مرجع ها لذت ببرند.

Splinter cell
12-12-2005, 01:28
اين مطالبي كه معرفي كرده ايد تمامآ به زبان انگليسي مي باشد . و تمام كاربران از ان نمي توانند استفاده كنند .
اين افتخار نيست كه ادم مطالب رابه زبان ديگر براي مبتديان ذكر كند و برويه مطالب كاملآ كليشه مانور بدهد , مطالبي كه جز ء اولين روشها مي باشد . وامروزه هيچ كابردي ندارد و شوما انها را به روز معرفي مي كنيد . خواهشمندم اگر برايه رشد فكري همه تلاش مي كنيد , از اين مطالب كليشه اي به پرهيزيد و مطالب روز را بيان كونيد . و اگر هم نه لطفآ مطلب ننويسيد .
متشكرم .

"اصلاح"

Lord_Naykan
12-12-2005, 18:20
اول بگم هنوز منتظر جواب این خانوم هستم در زمینه کپی کردن مطلب که جواب من رو هنوز که هنوزه ندادند و خیلی از مطالب رو به اسم خودشون توی اینجا می ذارن!
قبلش به دوست عزیزی که پست قبلی گفته بودن نکته های کلیشه ای!
SE LInux به هیچ عنوان یک کلیشه نیست! خود من 11 سرور هستم! که همه لینوکس هست و برای بالابردن امنیت یکی از کارهایی که کردم نصب همین SE Linux بود !
این یک متد هست که همه ازش دارند استفاده می کنند و به هیچ عنوان جنبه کلیشه ای نداره!
در مورد زبان انگلیسی هم! دوست عزیز شما تا وقتی زبان برنامه نویسی بلد نباشید چه طور می خواید برنامه بنویسید؟
انگلیسی هم همینه ! وقتی بلد نباشید چه طور می خواید ارتباط برقرار کنید با دنیای سایبر!
البته کتاب های مختلف در زمینه امنیت شبکه ! ترجمه شده به زبان فارسی و در کتاب فروشی ها یافت می شه که کافیه فقط کتاب مهندسی ملکیان که یکی از کامل ترین کتاب هاست ( ترجمه کتاب Counter ---- ) رو بشینید بخونید و دیگه یاد بگیرید که چه طور راهتون رو ادامه بدید به همین راحتی!

که می تونید اینجا عکس کتاب رو ببینید!

البته برای امنیت لینوکس این کتابایی که اینجا معرفی کردم رو پیشنهاد می دم

این مطلبی هم که اینجاست باز از مطلبی که من در وبلاگ گروه WebSecurity.IR قرار داده بودم اینجا قرار گرفته!
متشکرم از خانوم بهاره! که انقدر لطف دارن به ایرانی ها! که مطلب ها رو از اون سایت به انیجا قرار می دن تا کاربران استفاده کنند! ولی بد نیست! که منبع مطالب رو بگید!
هرچی پست شما می دید از این ور اونور ور می دارید پست می کنید بدوناینکه منبع بگید! ( این چیزهای رو نوشتم چون دیدم جواب پیغام های خصوصی من رو ندادید! در نتیجه اینجا گفتم! )

قبلا هم بهتون گفتم اینجوری نه راه معروفیت رو طی می کنید نه راه علم رو!
بد نیست وقتتون رو درست حسابی سر یکیشون بذارید؟

Splinter cell
12-12-2005, 22:43
خدمت شوما دوست عزيز عرض كم كه ليونكسي كه ش.ما ان را تاُيد مي كنيد از لحاظ امنيتي كاملآ ضعيف بوده ويك جوجه هكر به راحتي به آن نفوذ مي كند .
و در مورد زبان برنامه نويسي بنده دارايه فوق ليسانس نرم افزار كامپيوتر بوده , اين مطلب را عرض كردم كه ديگر كاربان با مشكل روبرو نشوند و از مطالب به طور كامل استفاده كنند , وگرنه من كه مشكلي ندارم .
تازه ديگر با يك كاربر چنين بر خورد نكونيد .

Amir_P30
13-12-2005, 02:03
این چیزهای رو نوشتم چون دیدم جواب پیغام های خصوصی من رو ندادید! در نتیجه اینجا گفتم! )

عزيز ايشون يه چند وقتي هست كه غير فعال هستن
حالا به هر دليلي

به همين خاطر جواب ندادند

Lord_Naykan
13-12-2005, 13:39
لینوکسی که من می گم دارای مشکلات امنیتی زیادی می باشد؟ والا این اولین باره دارم می شنوم!

من که خودم کار امنیته و توی شرکت امنیتی کارمی کنم و کار ایمن سازی شبکه هاست یه چیز دیگه می دونم!

در مورد مدرک هم که ترجیحا صحبت نمی کنم ( ایران که همه وضع تحصیل رو می دونن! )
ولی دوست عزیز نمی دونم مهندسی نرم افزار کامپیوتر ! آیا مثل فوق لیسانس امنیت شبکه است؟
اگه آره که درست می گید! حرفتون!
اگرم نه که من دارم می گم این چیزی که شما می گید غیر منطقی هست!
اگه لینوکس دارای این همه مشکلات امینیتی که شما می گید هست! چرا این همه شرکت ها بزرگ سرمایه گذاری کرده اند روش؟
اینجا رو هم بد نیست بخونید!
البته کسی با مساله ای که گفتید مشکلی نداره ... درست می گید باگ زیاد در می کنه! ولی حداقل باگ هاش در اندازه خطرناک نیست! مثل ماکروسافت! و در ضمن همه چیز دست خودتونه و می تونید روی همه چیز کنترل کنید!
فکر کنم شما مشکلتون روی کلا این مطلبه! این مطلب رو من خیلی وقت پیش در وبلاگ وب سکیوریتی گذاشتم blog.websecurity.ir و جنبه وبلاگی داشت! ... و صرفا یک سری مرجع برای امنیت کار ها بود که معرفی شد!!

rootnt
13-12-2005, 14:34
سلام
بهاره خانم من کاری به بحثهای دیگه ندارم ولی اینجا یک انجمن لینوکس هم داریمها
لطفا این انجمن رو هم تحویل بگیرید

signal
29-12-2005, 03:22
هميشه از مباحثه بزرگترا لذت ميبرم

Splinter cell
15-01-2006, 11:45
خدمت اقايه لورد بگم كه چون سار كردن شبكه برويه لينوكس بسيار راحت است و فقط در ايران از آن اشتفاده مي كنند