PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا همه افراد زیبا نیستند؟

bb
03-10-2007, 22:02
هنگام تماس چشم با يک چهره زیبا مغز از خود عکس العمل نشان می دهد.

اين مثل عاشقانه كه ”با يك نگاه نه يك دل بلكه صد دل عاشقش شد“ ممكن است مبنای علمی داشته باشد.

معلوم شده است كه تماس چشمی با يك صورت زيبا، برای به جنب و جوش آوردن مغز تنها ظرف چند ثانيه كافی است. دانشمندان انگليسی پی برده اند كه وقتی چشم فردی به يك صورت جذاب می افتد، نقطه ای از مغز شروع به فعاليت می كند.

اين دانشمندان معتقدند كه پيوند با افراد جذاب يك امتياز تكاملی (تكامل زيستی) است و به خوبی در مغز تعريف شده است.

تماس با مردم خوش چهره احتمالا علاوه بر آن كه به يافتن جفت مناسب به انسان كمك می كند، موقعيت اجتماعی افراد را نيز بالا می برد.

”كنات كمپ“ از موسسه ”عصب شناسی مغز“ در ”يونيورسيتی كالج“ لندن كه اين رشته تحقيقات را هدايت كرده است به بی بی سی گفت: ”از نقطه نظر تكاملی، دسته بندی اشخاص براساس زيبايی دارای اهميت است چون كه اين امر نشانه سلامت، قدرت و غيره است.“

وی افزود: ”بسيار مهم است كه فرد به سرعت درك كند پيوند با چه كسی برای او با پاداش همراه است. از اين نقطه نظر ايجاد پيوند با افراد جذاب، صرفنظر از جنسيت آن ها، معنی می دهد.“

سلسله مراتب ميمونی

به عنوان مثال در جامعه ميمون ها، ايجاد پيوند با موجودی كه در رده های بالاتر اجتماعی قرار دارد، باعث ارتقای موقعيت اجتماعی می شود.

به گفته ”كنات كمپ“ در جامعه انسانی نيز ارتباط با كسی كه جذاب به حساب می آيد دارای امتيازهای مشابهی است. اما به نظر می رسد كه ” زيبايی محض“ كافی نباشد.

دكتر كمپ گفت: ”جذابيت به چيزی بيش از زيبايی محض صورت مربوط می شود. اين نكته ای است كه مطالعه ما تاييد كرده است.“

او گفت كه داوطلبانی كه از آن ها خواسته شده بود صورت ها را از روی ميزان جذابيت رده بندی كنند علاوه بر تعريف سنتی زيبايی در جستجوی صفاتی مانند درخشندگی، شادابی، همدردی و حتی حس مادرانه بودند.

تماس چشمی

در اين آزمايش برای 16 داوطلب (8 زن و 8 مرد) درحالی كه مغز آن ها اسكن می شد، تصاوير رنگی از صورت 40 فرد ناشناس به نمايش گذاشته شد. از اين گروه خواسته شد جذابيت هر صورت را از يك تا 10 درجه بندی كنند.

صورت هايی كه جذاب تشخيص داده می شد، صرفنظر از جنسيت آن ها، يك قسمت خاص از مغز را به فعاليت واداشت. اين قسمت مغز، مركز پاداش ناميده می شود.

اين مطالعه نشان داد كه مغز زمانی فعال می شود كه نگاه مستقيم باشد و نه کج. مطالعه ميمون و موش نشان داده است كه اين قسمت از مغز زمانی كه موجود در انتظار پاداشی مانند غذا يا آب است فعال می شود.

تاثير نخست

اين تحقيق همچنين نشان می دهد كه مغز، صورت های جذاب را ظرف چند ثانيه ثبت می كند، كه بدان معنی است كه اين يك فرآيند خودكار است و احتمالا از قبل در مغز برنامه ريزی شده است.

اين موضوع همچنين اين يافته روانشناسی را كه مردم در نگاه اول در مورد يك غريبه قضاوت می كنند توجيه می كند.

تحقيقات اخير در نشريه عملی ”Nature“ منتشر شده است.

shalamshoorba

Gilopa
03-10-2007, 22:34
خیلی بی عدالتیست که انسانهای زیبا همیشه نسبت به افراد زشت دارای برتری هستند و واقعا هنوز برای بشر روشن نشده که چرا خداوند انسانهای زشت رو میافرینه تا بازیچه دیگران شده و از مزایای زندگی اجتماعی بالا برخوردار نباشند به نظرم یکی از بزرگترین بی عدالتیهای دنیا همین موضوع است..

bb
03-10-2007, 22:36
خدا هیچ کسی رو زشت نیافریده این مغز ماست که زشت و زیبا رو خلق میکنه

SAEED_BARCELONA
03-10-2007, 22:53
فکر نکنم تو کشورهای توسعه یافته زشتی و زیبایی زیاد مهم باشه. اینجاست که حتی موقع استخدام شدنم زشتی خوشکلی اهمیت داره

Gilopa
03-10-2007, 22:56
خدا هیچ کسی رو زشت نیافریده این مغز ماست که زشت و زیبا رو خلق میکنه

درسته ولی کمی خودت رو جای اون فرد قرار بده .. این مسائل از لحاظ روحی اون رو آدم رو خیلی اذیت میکنه احساس میکنه خدا دوسش نداشته که خدا اینطور آفریدتش.راستی چرا راه دور بریم یه زمانی به خاطر مسائلی به شخصه از لحاظ ظاهری مشکل داشتم ... هیچ عبایی هم ندارم از گفتنش .. شما اون موقع جای من نبودی که.. :46:

bb
03-10-2007, 23:00
درسته ولی کمی خودت رو جای اون فرد قرار بده .. این مسائل از لحاظ روحی اون رو آدم نمیکنه..راستی چرا راه دور بریم یه زمانی به خاطر مسائلی به شخصه از لحاظ ظاهری مشکل داشتم ... هیچ عبایی هم ندارم از گفتنش .. شما اون موقع جای من نبودی که.. :46:

خب یکم اینکه مشکل از خود طرفه چون باطن ادم باید زیبا باشه
دوم اینکه ممکنه یکی از نظر شما زیبا باشه ولی از نظر من زشت یا برعکس
سوم اینکه آدمی که بهش میگن زشت حتما یه چیز دیگه ایی داره که بقیه ندارن :31:

Gilopa
03-10-2007, 23:09

پس شما هم جوابی ندارید برای چنین مساله ای ....
نه عزیز من بعضی از انسانها بهترین باطن رو داشته ولی به دلایلی چهرشون زیاد جالب نیست ..
1. دسته ای از بدو تولد دارای چهره ای نامطالوب از دید اجتماع هستند
2.دسته ای بر اثر ناملایمتهای زندگی چون بیماری و کار زیاد و... دچار زشتی چهره میشند

از دید اجتماع در هر شرایطی خیلی از این آدمها تحقیر میشند برای مثال یکی از بزرگترین شاعران ایران زمین چون فرخی یزدی رو میشه نام برد.. قبول باید کرد که در دنیا این مسائل جزو بی عدالتیها محسوب میشه ولی مطمئنن در پشت پرده و از دید آفریدگار حکمتی وجود داره .. و از یاد نبریم که دست طبیعت در هر حالی یاور همه انسانها چه زشت و چه زیبا بوده و زیباترین انسانها هم در برابر زشت ترین انسانها در مواقعی هیچ کس بودند:46:

TEC
03-10-2007, 23:22
به نظر من هم هیچکس زشت نیست، به قول یکی از دانشمندان، آدما زشت نیستن، فقط بعضی هاشون بلد نیستن خودشونو خوشگل نشون بدن.
عدالت هم نیست آدما از همدیگه به خاطر ظاهرشون دل ببندن یا دل بکنن.
همه چیز باطنه آدماست.
هیچکس انسان تمامی نیست.

P-R-I-N-C-E
04-10-2007, 01:06
نمی خوام به کسی توهین کنما
بابا چی میگین
یکی زشته یعنی زشته دیگه کاریشم نمیشه کرد
حالا شما میگی باتن ادم باید خوب باشه خوب خوب باشه این که نشد زیبایی ( چهره)
خود شما با کسی که زشته ...اصلا ولش کن
بیا من خودم یکی رو بهت نشون بدم که زشته و به خاطر همین عقده ای شده همرو مسغره میکنه (از نظر زاهری)

RohAm Ram2
04-10-2007, 01:46
اتفاقا آدمها اول از روی ظاهر دل میبندند بعد از روی باطن ...

درسته ! ولی بستگی داره ! چون زیبایی برای هرکسی یه جور معنی داره ! هر کسی از زیبایی یه برداشتی داره ! تازه این ملاکها ، در جنس زن و مرد هم متفاوته .
واسه بعضیا ممکنه هیکل و تناسب اندام ملاک زیبایی باشه و الی آخر ! اونایی هم که خیلی به زیبایی چهره اهمیت میدن معمولا آدمایی هستن که ... خب معلومه چه جور آدمایی هستن !
بعضیا هم هستن که از لحاظ قیافه خیلی خوشگلن ولی باور کنید به چشم خودم دیدم که از لحاظ جسمی ناقص بودن !
اگه قرار بود که همه آدما به خوشگلی چهره دل ببندن که هیچ کس حاضر به ازدواج نمیشد و نسل آدم قطع میشد ! :27:
در دوره الانم که زیبایی چهره در آخرین ملاکها قرار گرفته باشه ! الان پول و مقام و مدل ماشین و خونه و نوع لباسه که به آدما زیبایی میده !
با این اوصاف نمیشه گفت به زشتا بی عدالتی میشه . چه بسا زشتیی که پولدارن و دلخسته زیاد دارن !
چه خوشگلایی که بی پولن و فقیر و کسی محل ... بهشون نمیذاره !
آخرین کلام :
ملاک زیبایی و زشتی به تعداد آدمای موجود روی زمین وجود داره !

NOOSHIN_29
04-10-2007, 02:15
به نظرم این یه واقعیته...باید قبول کنیم
ادمای خوشگل تاثیر بیشتری رو دیگران دارن....البته تو برخورد اول.....نمیتونید انکار کنید که ادم خوشگلی که اخلاق نداشته باشه رو نمیشه تحمل کرد
ولی خوب تو برخوردای اول ادمو جذب می کنن....برای همین هم پیامبرا انسان های زیبایی بودن

amir2011
04-10-2007, 02:21
زیبایی هم مثل همه چیزهای ریگه ای که خدا به انسان داده نعمته پس باید توجه کنیم که در مقابل این نعمتی هم که خدا به بشر داده وظیفه اون رو سخت تر کرده...

RohAm Ram2
04-10-2007, 06:03
ادمای خوشگل تاثیر بیشتری رو دیگران دارن....البته تو برخورد اول.....نمیتونید انکار کنید که ادم خوشگلی که اخلاق نداشته باشه رو نمیشه تحمل کرد
ولی خوب تو برخوردای اول ادمو جذب می کنن....برای همین هم پیامبرا انسان های زیبایی بودن

از حرفاتون فک کنم چیزی که شما دنبالشین جذابیت باشه نه زیبایی ! مثل من ! :46:

علت زیبایی پیامبران هم به خاطر ایمانشون به سرچشمه زیبایی ها بوده ! اونا غرق در اون نور زیبا بودن
و به همین علت بازتابی از زیبایی حقیقی شدن !

چی گفتم ! بدم قاب بگیرن ، همیشه جلو چشام باشه !

mobin
04-10-2007, 07:12

کاملا تایید میشه:27:
البته زیبایی پیامبران بیشتر از جنبه روحانی آنها مایه میگرفته:20:

IcY
04-10-2007, 09:31

حرفتو کاملا قبول دارم نوشین جون...خیلی ادما هستن که دفعه ی اول میبینیشون زبونت بند میاد ...اما وقتی یذره باهاش حرف میزنی یا رفتارشو میبینی کاملا اون زیبایی رنگ خودشو از دست میده....برعکسشم صادقه شخص چهره ای معمولی داره ولی اینقدر خوش اخلاق و مهربون و شیرین زبون که آدمو بخودش جذب میکنه....برای منکه خوشگلی تو آدما هیچوقت ملاک نیست من فقط انسانم آرزوست:46:!!!!!!!!!!!!!

از حرفاتون فک کنم چیزی که شما دنبالشین جذابیت باشه نه زیبایی ! مثل من ! :46:

علت زیبایی پیامبران هم به خاطر ایمانشون به سرچشمه زیبایی ها بوده ! اونا غرق در اون نور زیبا بودن

و به همین علت بازتابی از زیبایی حقیقی شدن !

چی گفتم ! بدم قاب بگیرن ، همیشه جلو چشام باشه !

اشتباهت همینجاست حجت خدا هم از نظر باطن هم از نظر ظاهر باید برگزیده ی زمان خودش باشه در واقع حجت خداوندی باید از نظر ظاهری زیبا باشه تا درکنار جمال معنویش جلال الهی و قدرت آفریدگاریشو بهمه نشون بده

bb
04-10-2007, 10:03
نه عزیز من بعضی از انسانها بهترین باطن رو داشته ولی به دلایلی چهرشون زیاد جالب نیست ..
2.دسته ای بر اثر ناملایمتهای زندگی چون بیماری و کار زیاد و... دچار زشتی چهره میشند

از دید اجتماع در هر شرایطی خیلی از این آدمها تحقیر میشند برای مثال یکی از بزرگترین شاعران ایران زمین چون فرخی یزدی رو میشه نام برد.. قبول باید کرد که در دنیا این مسائل جزو بی عدالتیها محسوب میشه ولی مطمئنن در پشت پرده و از دید آفریدگار حکمتی وجود داره .. و از یاد نبریم که دست طبیعت در هر حالی یاور همه انسانها چه زشت و چه زیبا بوده و زیباترین انسانها هم در برابر زشت ترین انسانها در مواقعی هیچ کس بودند:46:

چیکار کنم ؟ سوادم کمه . کسی که بهش بگن زشت احساس تحقیر یکنه ( مشکل از تلقینات جامعه است )

تا حدی تایید میشه

آره مثلا تو رو من خیلی تاثیر داری :31:

حرفتو کاملا قبول دارم نوشین جون...خیلی ادما هستن که دفعه ی اول میبینیشون زبونت بند میاد ...اما وقتی یذره باهاش حرف میزنی یا رفتارشو میبینی کاملا اون زیبایی رنگ خودشو از دست میده....برعکسشم صادقه شخص چهره ای معمولی داره ولی اینقدر خوش اخلاق و مهربون و شیرین زبون که آدمو بخودش جذب میکنه....برای منکه خوشگلی تو آدما هیچوقت ملاک نیست من فقط انسانم آرزوست:46:!!!!!!!!!!!!!

اشتباهت همینجاست حجت خدا هم از نظر باطن هم از نظر ظاهر باید برگزیده ی زمان خودش باشه در واقع حجت خداوندی باید از نظر ظاهری زیبا باشه تا درکنار جمال معنویش جلال الهی و قدرت آفریدگاریشو بهمه نشون بده

با تشکر از همه دوستان عزیز بهتر از جانم

زیبایی با خوشگلی فرق داره ما به کسی میگیم زیبا که از نظر صفات اخلاقی و ... خوبه ولی خوشگل به کسی میگن که ظاهر قشنگی داره حالا زیبا گفتن ما به کسانی که خوشگلن یک اصطلاح غلطه که عادت شده
آدم هایی رو میشه پیدا کرد که اصلا چهره قشنگی ندارن ولی چون اخلاق خیلی خوبی دارن انسان خوشش میاد به چهره طرف نگاه کنه :10: حتی با اینکه خیلی زشته اصلا هم متوجه زشت بودن طرف نمیشه به قول دوستان برخی هم هستن واقعا خیلی خوشگلن ولی وقتی یه کم باهاشون حرف میزنی کلا دوست نداری قیافشون رو ببینی .:2:
""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
اگرچه همه می دانیم که زیبایی مفهومی وابسته به سلیقه٬ عقاید٬ نگرش و شاید حالات درونی ماست اما گاهی در زیبا خواندن برخی پدیده ها اتفاق نظر داریم.

مواردی همچون عشق٬ هنر٬ گل٬ محبت مادری٬ روشنایی٬ موسیقی٬لبخند و........و البته خود زیبایی.

ما هرگز نمی توانیم زیبایی را بر اساس مفاهیم قرار دادی درک٬تعبیر و حتی تفسیر کنیم.زین رو به دلیل نا ملموس بودن آن معیار مشخصی برای سنجش و یا ارزیابی آن نداریم.

اما به نظر من زیبایی ای که منشاء آن حقیقت باشد به خودی خود و به شکل انکار نشدنی ای زیباست و در ذهن و قلب هر انسانی تاثیر گذار است.

اگرچه مکن است که زیبا ترین افراد در زیبا ترین لباس ها و در زیبا ترین مکان ها در نگاه اول خیره کننده و بی نظیر به نظر آیند اما این زیبای بدون حضور خداوند در زندگی شان نتها زود گذر خواهد بود بلکه در طی زمان نیز عادی خواهد شود.

از دید من زیبایی حقیقی زمانی لمس خواهد شد که در آرامش حاصل از ایمان به خداوند پدیدار شده باشد.

چرا که درک تمام زیبایی ها تنها در محبت بی قید و شرط او امکان پذیر است.

زندگی تان زیبا باد.
"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

V E S T A
04-10-2007, 10:27
خیلی بی عدالتیست که انسانهای زیبا همیشه نسبت به افراد زشت دارای برتری هستند و واقعا هنوز برای بشر روشن نشده که چرا خداوند انسانهای زشت رو میافرینه تا بازیچه دیگران شده و از مزایای زندگی اجتماعی بالا برخوردار نباشند به نظرم یکی از بزرگترین بی عدالتیهای دنیا همین موضوع است..

موافقم با شمامن خوشم نمی آدشعار بدم،ولی اگه بدونيم آدما با زشتی و زيبائيشون امتحان می شن شايد بتونيم

خودمون رو درباره بی عدالتی دنيا متقاعد کنيم

درسته ولی کمی خودت رو جای اون فرد قرار بده .. این مسائل از لحاظ روحی اون رو آدم رو خیلی اذیت میکنه احساس میکنه خدا دوسش نداشته که خدا اینطور آفریدتش.راستی چرا راه دور بریم یه زمانی به خاطر مسائلی به شخصه از لحاظ ظاهری مشکل داشتم ... هیچ عبایی هم ندارم از گفتنش .. شما اون موقع جای من نبودی که.. :46:

کسی که زيباست مطمئنن يه روز زيبائيش تموم می شه منظورم اينه که يا پير می شه يا قيافش تکراری می شه

چون ارج و قربش به زيبائيشه همه رو ازدست می ده ولی آدمی که زيبا نيست ارج و قربش هميشگیه چون زيبائيش

تو ذات وقلبشه...در ضمن از مردم و اجتماع جاهل نبايد انتظار احترام و فهم داشت:12:

:12:

درسته ! ولی بستگی داره ! چون زیبایی برای هرکسی یه جور معنی داره ! هر کسی از زیبایی یه برداشتی داره ! تازه این ملاکها ، در جنس زن و مرد هم متفاوته .
واسه بعضیا ممکنه هیکل و تناسب اندام ملاک زیبایی باشه و الی آخر ! اونایی هم که خیلی به زیبایی چهره اهمیت میدن معمولا آدمایی هستن که ... خب معلومه چه جور آدمایی هستن !
بعضیا هم هستن که از لحاظ قیافه خیلی خوشگلن ولی باور کنید به چشم خودم دیدم که از لحاظ جسمی ناقص بودن !
اگه قرار بود که همه آدما به خوشگلی چهره دل ببندن که هیچ کس حاضر به ازدواج نمیشد و نسل آدم قطع میشد ! :27:
در دوره الانم که زیبایی چهره در آخرین ملاکها قرار گرفته باشه ! الان پول و مقام و مدل ماشین و خونه و نوع لباسه که به آدما زیبایی میده !
با این اوصاف نمیشه گفت به زشتا بی عدالتی میشه . چه بسا زشتیی که پولدارن و دلخسته زیاد دارن !
چه خوشگلایی که بی پولن و فقیر و کسی محل ... بهشون نمیذاره !
آخرین کلام :
ملاک زیبایی و زشتی به تعداد آدمای موجود روی زمین وجود داره !

همينه !!:20:

زیبایی هم مثل همه چیزهای ریگه ای که خدا به انسان داده نعمته پس باید توجه کنیم که در مقابل این نعمتی هم که خدا به بشر داده وظیفه اون رو سخت تر کرده...

زيبائی و زشتی هر دو رو خدا داده گرچه آدم به خاطر اين نعمت ها تو فکر می ره که چه معياری برای انتخاب آدم

زشت و زيبا وجود داره...ولی هيچ چيز بی حکمت نيست.:20:

ولی من آدم های نا زيبا رو دوست دارم چون آدم های جالبی هستن :15:واقعا می گم ،باهاشون برخورد داشتم برعکس ،

زيبا ها همش يا نگرون زيبا ئيشونن:1: يا عقل کامل ندارن!!:13:(شوخی بودا!) :31:

emsi
04-10-2007, 11:32
به نظر من زیبایی و زشتی یه چیز نسبیه.
خیلی اوقات شده من و چند تا از دوستام نسبت به یک نفر چند نظر مختلف داشتیم.
یکی میگفت : خیلی نازه ،یکی میگفت خیلی زشته یکی میگفت معمولیه....
خود من هم بعضی اوقات شده که مثلا یکی دیدم و لپمو کشیده و بی اختیار گفته نازززیی.
بعضی موقعا هم شده که بهم گفتن زشتی.
خب این هم بستگی به سلیقه ی آدما داره.
یه چیز دیگه خودمون زشتی و زیبایی رو میتونیم بسازیم.
خیلی اوقات یه نفر زیاد زیبا نیست ولی حرکاتش شیرینن.
و حتی گاهی اوقات یه نفر چندان زیبا نیست ولی با اعمال و حرفاش اونقدر تو دل همه میشینه
که به نظر بقیه واقعا محشره.
ولی با همه ی این اوصاف کسی که خیلی خوشکله معمولا تو دیده.
و آدما همون اول بهش دل میبندن. و چه بسا بعد از چند روز از قیافش متنفر بشن
به خاطر اعمالش. من همچین ادمایی رو سراغ دارم.
به نظر خودم معمولی رو به زیبا یا همون با نمک از همه بهتره.

emsi
04-10-2007, 11:45
البته این همه بیچاره ها زحمت کشیدن لوازم آرایش رو ساختن واسه چی؟
خب که مردم استفاده کنن خوشکل بشن.
البته به نظر من زیبایی واسه خانوما مهمه یعنی خانوما باید زیبا باشن.
چون مردها بیشتر به این موضوع اهمیت میدن.
ولی آقایون همینکه پول داشته باشن از نظر بعضی خانوما چقدر زیبان. :d
حالا آقایون اگر زیبا نباشن ولی حرکاتشون باید بامزه باشه.

آرشین
04-10-2007, 13:54
زشتی و زیبایی در جوامع مختلف تعاریف مختلفی دارن
یکی در ایران زشته شاید در کشور یا جامعه ای دیگه نماد زیبایی باشه !
مثلا در نقاطی از چین زنان دارای کفشهای بسیار کوچکی بوده اند که مردها به زور آنها را به پایشان می کردند چون احساس می کردند با قدم زدن با آنها زیباتر به نظر می رسند !
یا در بعضی از قبایل سرخپوستی وقتی نوزاد متولد میشه از همون بدو تولد دو تخته را به دور سرش می بندن تا به مرور کله ش دراز بشه چون سر دراز و باریک برای مردان اونها نماد زیباییه
یا قبایلی که در آمازون هستن و با هر سال که از شوهر کردن زن میگذره یک حلقه ضخیم به گردنش اضافه میشه (زنهای اونجا حدود 70 سانت درازای گردن دارند )
و ....و....و
البته در حاشیه این حرفها قاطی شدن نژاد ها در ایران دلیل اصلی زشت بودن جوانان ایرانی است
به نظر من این زشتی که در حال حاضر اکثریت جامعه را گرفته دلیل همین قاطی شدن بد نژادی است .
شما به یک جوان اصیل ایرانی نگاه کنید و بعد به یک جوان دو رگه عرب -ایرانی (اصطلاحا میگن سیّد ) نگاه کنید !
تفاوت بسیار محسوس است .
چه زمانی می رسد که مردم قبول کنند هر نژادی خاص خود است ؟ و نباید به خاطر هوس با قاطی شدن دو نژاد با یکدیگر موجبات بی مهری به فرزندان آینده را فراهم کرد !

Gilopa
04-10-2007, 14:03
ابا اینکه حرف همه دوستان رو قبول دارم ولی یادتون باشه باید رئالیسم بود...دنیای امروزه حتی در پیشرفته ترین کشوها هم با این مسئله در ظاهر برخورد مثبت داره ولی باطن ماجرا چیز دیگه ایست... و بادتان باشد خیلی از خود شماها که در همین تاپیک هستید مطمئنن در خیابانها نسبت به افراد زشت واکنش دید...این واقعیته دنیاست

V E S T A
04-10-2007, 14:27
ابا اینکه حرف همه دوستان رو قبول دارم ولی یادتون باشه باید رئالیسم بود...دنیای امروزه حتی در پیشرفته ترین کشوها هم با این مسئله در ظاهر برخورد مثبت داره ولی باطن ماجرا چیز دیگه ایست... و بادتان باشد خیلی از خود شماها که در همین تاپیک هستید مطمئنن در خیابانها نسبت به افراد زشت واکنش دید...این واقعیته دنیاست

حرفات عين واقعيته! شايد منم تو خيابون به يه آدم نا زيبا نگاه کنجکاوانه تری داشته باشم:41:

نبايد اينطور باشه:41: ولی اينم مطمئنم که هيچ احساس بدی نسبت با اون شخص ندارم...برعکس احساس

راحتی باهاش دارم چون فک می کنم هيچ ادعائی نداره...خود خودشه بدون اينکه بين ظاهر و باطنش

فاصله ای باشه...

واقعيت ها گاهی سختن ولی بايد باهاشون کنار بيايم:20:

emsi
04-10-2007, 16:39
اتفاقا جوانهای ایرانی از همه ی دنیا خوشکل ترن.
واقعا زیباترین نژاد ایرانی هستن.
هیچ دختری تو دنیا زیبایی و نمک دخترهای ایرانی رو نداره.
حالا هرچی میخواد سفید و بور و چشم رنگی باشه.

AaVaA
04-10-2007, 20:59
البته در حاشیه این حرفها قاطی شدن نژاد ها در ایران دلیل اصلی زشت بودن جوانان ایرانی است
به نظر من این زشتی که در حال حاضر اکثریت جامعه را گرفته دلیل همین قاطی شدن بد نژادی است .
شما به یک جوان اصیل ایرانی نگاه کنید و بعد به یک جوان دو رگه عرب -ایرانی (اصطلاحا میگن سیّد ) نگاه کنید !
تفاوت بسیار محسوس است .
چه زمانی می رسد که مردم قبول کنند هر نژادی خاص خود است ؟ و نباید به خاطر هوس با قاطی شدن دو نژاد با یکدیگر موجبات بی مهری به فرزندان آینده را فراهم کرد !

قسمت اول حرفاتونو قبول دارم اما در مورد قاطی شدن نژادی
فقط مسئله قاطی شدن نژاد عرب و ایرانی نیست: نژاد روس و ایرانی هم تو کشورمون کم نداریم آیا اونها هم زشتن؟

حتی در مورد جوانان دورگه عرب و ایرانی هم صدق نمیکنه همین سیدی که شما میگی ...من خیلی دیدم حتی اسمشون تو شناسنامه پیشوند سید نداشته اما دورگه بودن و اصلا هم زشت نبودن
به اضافه اینکه:
البته خیلی ها با ظاهری که برای خودشون درست میکنن اجازه میدن طرز تفکرها در مورد زیباییشون فرق کنه شما یه پسر رو تصور کن با دوتیپ مختلف و یک چهره اما حالت موها فرق داشته باشه حالا به لباساش هم کاری نداریم.مطمئننا دوتاشونو یه جور نمیبینی
در مورد خانوم ها هم یه تاپیکی چندوقت پیش بود که چند تا خانم رو قبل و بعد آرایش نشون داده بود پس واقعا زیبایی و زشتی ظاهری نداریم مگر اینکه واقعا حالت صورت و اندام طوری باشه که حتی با آرایش هم نشه کاریش کرد

TEC
04-10-2007, 22:35
اینو درست میگی.. ولی وقتی تفاوت ظاهر و باطن معلوم میشه که اون طرف رو در برخوردهای متفاوت ببینی..

شاید برای خودتم پیش اومده باشه از بین مثلا دوستای خودت، یکیشون خوشگله ها، ولی به دلت نمیشینه و خوشت نمیاد زیاد باهاش باشی، ولی یکی همچین قشنگ ..

یکی هست خیلی خوشگله، حتی خوشتیپ هم نباشه بازم زیبایش چشم میزنه، یکی هم هست زیاد خوشگل نیست، ولی باید همیشه خوشتیپ و تر و تمیز بگرده تا زیبائیش معلوم شه.

آرشین
05-10-2007, 00:27
قسمت اول حرفاتونو قبول دارم اما در مورد قاطی شدن نژادی
فقط مسئله قاطی شدن نژاد عرب و ایرانی نیست: نژاد روس و ایرانی هم تو کشورمون کم نداریم آیا اونها هم زشتن؟

حتی در مورد جوانان دورگه عرب و ایرانی هم صدق نمیکنه همین سیدی که شما میگی ...من خیلی دیدم حتی اسمشون تو شناسنامه پیشوند سید نداشته اما دورگه بودن و اصلا هم زشت نبودن
به اضافه اینکه:
البته خیلی ها با ظاهری که برای خودشون درست میکنن اجازه میدن طرز تفکرها در مورد زیباییشون فرق کنه شما یه پسر رو تصور کن با دوتیپ مختلف و یک چهره اما حالت موها فرق داشته باشه حالا به لباساش هم کاری نداریم.مطمئننا دوتاشونو یه جور نمیبینی
در مورد خانوم ها هم یه تاپیکی چندوقت پیش بود که چند تا خانم رو قبل و بعد آرایش نشون داده بود پس واقعا زیبایی و زشتی ظاهری نداریم مگر اینکه واقعا حالت صورت و اندام طوری باشه که حتی با آرایش هم نشه کاریش کرد
اجازه بدین مخالف باشم . درسته ممکنه افرادی باشن که عرب - فارس باشن اما زشت نباشن ولی باید اکثریت رو در نظر بگیریم ! قبول دارین ؟
البته حرف من حمل بر نژاد پرستی نیست فقط جلو گیری از یک اشتباهه
یک فرد از یک منطقه گرم با یک فرد از منطقه متفاوت تر ازدواج کند عادی است ؟
شاید حرفهای من یک کم قدیمی باشه ولی در همون روسیه که فرمودین اگر یک زن روسی با یک خارجی ازدواج کند جریمه می شود و از بیشتر مزایای دولتی محروم !!!!!
در بیشتر کشورهای اروپایی هم این قانون بصورت نامحسوسی وجود دارد به خصوص بریتانیا
در کل قصد من از این بحث فقط جلو گیری از قاطی شدن نژاد عرب -فارس و ترک - فارس بود کما اینکه ازدواج با یک اروپایی یا حتی چینی و ژاپنی نه تنها ضرر بلکه سودهای ژنتیکی هم دارد (البته نظر من !)

bb
18-10-2007, 16:01
یک تحقیق جدید توضیح میدهد که چرا همه ما انسانها با خصوصیات چهره و بدن ستاره های سینما به دنیا نمی آییم.

یکی از مسائلی که همواره خار چشم زیست شناسان بوده، این است که با وجود اینکه جنس ماده برای تولید مثل همواره به سوی جذابترین نر جلب میشود، چگونه باز هم هر موجود با هم نوع خود تا این حد متفاوت است، در حالی که باید تا کنون جذابترین ژنها در میان کل جمعیت گونه های جانوری پخش شده و کل افراد آن زیبا شده باشند.

به گفته ماریون پتری (Marion Petrie) سرپرست تیم تحقیقاتی دانشگاه نیوکاسل " در زمینه زیست شناسی تکاملی، این امر یکی از مشکلات اساسی است"

معمای رفتار نرها در انتخاب جفت
در بعضی گونه های جانوری، ماده ها برای جفتگیری به انتخاب جذابترین نرها میپردازند. برای مثال طاووسهای ماده، طاووس نری را انتخاب میکنند که پرهای دمش از دیگران بلندتر باشد. به عبارتی این طاووس با دم زیبا و درخشان، "جرج کلونی" طاووسها به شمار می آید.

ویژگیهای ممتاز ظاهری معمولا نشانه سلامت و شایستگی ژنتیکی در مواردی چون مقاومت در برابر بیماریها و قویتر بودن نیز هستند، و از جمله خصوصیاتی به شمار میروند که نسل بعدی آن را به ارث خواهند برد. بر اساس این شیوه انتخاب جفت، اگر ماده ها تنها با جذابترین نر جفت گیری کنند، پس کم کم نرهای نازیبا باید از رده زیستی خارج شده و تمام آنها باید پس از مدتی به یک اندازه زیبا شده باشند. اما واضح است که ماجرا چنین نیست، زیرا همواره در ازای هر ستاره سینمای خوش سیما در عالم جانوران و پرندگان، یک نر معمولی نه چندان متناسب و بد قیافه یز وجود دارد.

به این ترتیب این معمای انتخاب جفت، به مدت چند دهه دانشمندان زیست شناسی تکاملی را درگیر نموده است. به گفته پتری:"اگر ما درافراد یک گونه جاندار، هیچ تمایز، تفاوت و اختلافی نداشته باشیم، اصولا درآن گونه تکاملی رخ نخواهد داد".

اکنون گروهی از دانشمندان بریتانیایی به پاسخی دست یافته اند که شاید جوابگوی معمای وجود افراد معمولی و حتی نازیبا باشد: "جعبه ابزار DNA"

جعبه ابزار DNA
جعبه ابزار DNA سلول، واقعا یک جعبه ابزار نیست بلکه مجموعه ای از فرایندهای ملکولی است که به طور عادی و دائمی به ترمیم صدمات وارده بر DNA که در شرایط عادی و بر اثر جهشهای ژنی ایجاد میشوند، میپردازد. جهش ژنی میتواند مضر بوده و موجب از بین رفتن بافتها، مشکل در عملکرد اعضا یا بروز سرطان شود. بعضی جهشهای ژنی نیز مفید هستند که از جمله این موارد میتوان به جهش در بخشی از ژن که مسئول مقابله با بیماریهاست اشاره کرد. چنین جهشی میتواند مقاومت بدن جاندار را در برابر باکتریها و ویروسها افزایش دهد.

بعضی از جهشهای ژنی بر روند ترمیم صدمات وارده بر DNA اثر میگذارند و آنرا کم اثر کرده و با توجه به اینکه این صدمه بر دستگاه ترمیم کننده، خود ترمیم نشده باقی میماند، جهشهای ژنی متعددی پیش آمده و به حال خود رها میشوند.

به گفته پتری :"شخص میتواند جهشهای ژنی خود را افزایش داده یا از آن بکاهد." افزایش میزان جهش ژنی موجب پیدایش گوناگونی بیشتر در جمعیت میشود. پتری با استفاده از یک مدل کامپیوتری متوجه شد که تنوع ژنتیک حاصل از جهش ژنی که بر ترمیم DNA تاثیر دارد، بسیار بزرگتر از آن است که کاهش تنوع حاصل از انتخاب جفت بتواند بر آن تاثیر بگذارد.

پتری در تعدادی از کارهای اولیه خود نشان داده بود مردانی که از نظر ژنتیکی در مواردی چون مقاومت در برابر بیماریها با دیگران تفاوت دارند، بیش از مردان دیگر به چشم زنان جذاب هستند. به همین دلیل این مردان با نر جهش ژنتیکی بیشتر، بیش از همجنسان خود شانس انتخاب شدن داشته و احتمال منتقل کردن ژنهای سطح بالای آنها به نسل بعد افزایش میابد.

اما فراموش نکنیم که همین مردان مستعد جهش ژنی بیشتر نیز هستند و ژنهای "مرغوب" آنها به تدریج متفاوت از آنچه امروز هست خواهند شد. این استعداد در جهش ژنی، همراه با جذابیت ظاهری و بدن مقاوم به نسل بعد منتقل میشود و خدا میداند که نسل بعدی از چه جهاتی دچار جهش ژنتیکی شده و نسل سوم این مرد جذاب، چه ظاهری خواهد داشت. در نتیجه، طاووسهای نر همچنان دمهای متفاوتی دارند و عده ای از ما انسانها، با وجود داشتن پدر بزرگی بسیار جذاب، هرگز نمیتوانیم به مدل شدن فکر کنیم.

livescience.com

فریا