PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حلقه سبز vs بی صدا فریاد کن

badterojan
17-10-2007, 21:07
سلام
از این هفته شاهد دو کار تلویزیونی جدید از دو کارگردان بزرگ کشورمون هستیم
شنبه کانال 3 حلقه سبز چهار شنبه کانال 2 بی صدا فریاد کن
شاید مقایسه این دو کار اون هم قبل از نمایش درست نباشه اما...

به نظر شما حاتمی کیا موفق خواهد بود یا فخیم زاده؟

من امیدوارم هر دو تا شون موفق باشند تا شاید این دو تا سریال + مدار صفر درجه تا یک مدتی تلویزیون رو از سریال های ضعیف و کم بیننده رهایی بده:20:

sise
17-10-2007, 21:12
بی شک حاتمی کیا!
البته اگر روال سابق را ادامه دهد. در غیر اینصورت با دو کار ضعیف روبرو خواهیم بود!

Sam Fisher 11
17-10-2007, 22:00
میگم من درست دیدم ؟ فرخ نژاد توش بازی میکنه ؟
2 سالی هست حرف این سریاله، خودش گفته که معناگرا و ماوراییه ! و مخاطب عام نداره . هر چی باشه هفته بعد معلوم میشه ...

GoodPsycho
17-10-2007, 23:07
مقایسه ی این دو سریال کاملا اشتباهه چون هیچ نقطه ی مشترکی با هم ندارند !!

Amin
17-10-2007, 23:17
موافقم
تنها نقطه اشتراکشون زمان شروع به پخششون هست
که جزو سری جدید سریالهای سیما محسوب میشن

GoodPsycho
17-10-2007, 23:22
موافقم
تنها نقطه اشتراکشون زمان شروع به پخششون هست
که جزو سری جدید سریالهای سیما محسوب میشن
لول !!
به نکته ی خوبی اشاره کردین !!

badterojan
18-10-2007, 06:03

سریال های ماه رمضان هم تنها نقطه مشترکشان زمان پخششان بود نه مفهوم آنها
اما همه آنها را با هم مقایسه می کردند

Asalbanoo
18-10-2007, 09:35
سلام
مشخصا و قطعا حاتمی کیا موفق تر خواهد بود.
مقایسه خاک سرخ و اون سریال فخیم زاده که یادم نیست همون پلیسی ،که این موضوع را تایید می کنه.

GoodPsycho
18-10-2007, 12:04
سریال های ماه رمضان هم تنها نقطه مشترکشان زمان پخششان بود نه مفهوم آنها
اما همه آنها را با هم مقایسه می کردند
شوخی می کنید یا جدی ؟
اونها سریال مناسبتی هستند ! اشتراک از این بزرگتر که همشون قصد پند و اندرز دارند و داستان همشون پیرامون ماه رمضان و خوب و بد و غیره می گذره ؟
اونها مفهومشون یکسانه و از نظر محتوایی کاملا قابل مقایسه اند !
این دو سریال یکیشون اکشن و پلیسیه و دیگری درام و ماورایی ! اصلا چه ربطی به هم دارند ؟

Sam Fisher 11
18-10-2007, 13:46
حلقه سبز که چنگی به دل نمیزنه . منظورم تیزرهاشه ! نامردا اگر به رنگ ارغوان رو توقیف نمیکردن ابرام هم نمی رفت سمت ماوراء بازی ...

از فخیم زاده و سریال هاش که حالم به هم میخوره . پیرمرد فکر کرده جوونه از این دلقک بازیا در میاره. بازیگرهایی هم که همیشه انتخاب میکنه یه جورین. آدم چندشش میشه ...

karin
20-10-2007, 10:04
منم فکر می کنم حلقه ی سبز موفق تر باشه
هر چند تیرزهاش چنگی به دل نمی زنه
فکر می کنم بی صدا فریاد کن مثل کارای قبلی فخیم زاده باشه..... همون دزد و پلیس بازی و..... تکرار مجدد فخیم زاده

Oryad
20-10-2007, 18:43
حلقه سبز 2-3 دیگه معلوم میشه چی هستش !

چقدر هم تبلیغش میکنن, اون تیکه قشنگه میگه : چقدر باحالی خدا (توی همین مایه ها)

بی صدا فریاد کن جالب باید باشه ! بهتر یانگوم هستش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][1].gif

badterojan
21-10-2007, 06:50
اولین قسمت از حلقه سبز خوب بود
تا بعد

Payan
21-10-2007, 07:04
اولين قسمت از حلقه سبز بسيار زيبا و ديدني بود مثل همه‌ي كارهاي حاتمي‌كيا............
اينجا نتيجه مي‌گيريم تيزهاي تبليغاتي بسيار ضعيف ساخته شده بودن
البته در قسمت اول فقط جلوه ويژه‌ي صحنه‌ي سقوط اصلا به دلم نچسبيد...........
.
.
.
بي صدا فرياد كن رو مگه نشون داد؟كي؟

mehdi30nema
22-10-2007, 10:03
من كه از حلقه سبز خوشم نيومد . اصلا بازيگر درست و حسابي نداره ( البته به جز فرخ نژاد ) . ولي فكر بي صدا فرياد كن بهتر باشه .

Diego
22-10-2007, 10:19
میشه ساعتهای پخش+تکرار این دو را بنویسید؟

ناخوانده
22-10-2007, 23:29
سلام
حلقه سبز شنبه ها شبكه 3 حدود ساعت 8:45 تكرار 13:30 و بي صدا فرياد كن دوشنبه ها شبكه 2 حدود 9 تكرار فكر كنم 2 فرداش.
چون سريال حاتمي كياست،‌ حيفه آدم نبينه اما كلا از نقشهاي عقب مونده و شيرين عقل خوشم نمي آد! از طرفي شكل فيلم برداريش خيلي اغراق شده است و روي اعصاب مي رود.
نكته مثبتش مثل خاك سرخ استفاده از يك چهره حرفه اي سينما در كنار چهره هاي ناشناخته است كه معمولا خوب جواب مي ده.
سريال هاي پليسي هم كه تكليفشون مشخصه، فقط اميدوارم صحنه هاي اكشنش خوب باشه كه ارزش ديدن رو داشته باشه.
والسلام

Sam Fisher 11
23-10-2007, 23:25
علاوه بر تفاوت های کلی گروه سنی این دو سریال هم متفاوته ! مثل چند سریال اخیر فخیم زاده بیشتر بدرد بچه ها میخوره...

قسمت اول حلقه سبز بسیار خوب کار شده بود. فیلمبرداری با موضوع داستان همخوانی داشت و گریم و بازی بازیگرها هم طبیعی.

جزییاتی از موضوع داستان :
فرخ نژاد روح همان معلوله هست که خود کشی کرد ! حالا می خواد از اهداء قلب خودش جلوگیری کنه. تنها خانم دکتره میبینتش .

maoud908
24-10-2007, 16:10
100 % مهدی فخیم زاده...

اصلا من انونس این خانه سبز دیدم حالم بهم خورد...
سریال های مهدی فخیم زاده اکثرا قشنگن...

Oryad
25-10-2007, 03:39
سریال : بی صدا فریاد کن جالب بودش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اما این دختره توی فیلم نقاب بهتر بودش (سارا خوئینی ها ) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

badterojan
25-10-2007, 13:01
بی صدا فریاد کن خوب بود خداییش کارای فخیم زاده هزار تا عیب و ایراد داشته باشه هیچ کس تو این جور کارا بهش نمی رسه اما تو این فیلم...

مگه میشه یک نفر هم پلیس باشه هم دکتر مگه آدم نیست

نمی شد بجای این دخترک یک نفر دیگه دنبال اون دیوونه کنه؟

تا بعد

ناخوانده
28-10-2007, 00:57
سلام

اين قسمت حلقه سبز واقعا عالي بود. داره جالب مي شه.
يه نكته در مورد كاراي حاتمي كيا وجود داره كه بويژه تو اين سريالش خيلي مشهوده،‌ اونم بازي گرفتن هاي خيلي قويه. يعني حتي نگهبان دم در هم معركه بازي مي كنه. هر چي تو اين قسمت گشتم ببينم كي خوب بازي نمي كنه موفق نشدم. انگار كارگرداني توي خونشه!

والسلام

Diego
28-10-2007, 20:07
بی صدا فریاد کن خوب بود خداییش کارای فخیم زاده هزار تا عیب و ایراد داشته باشه هیچ کس تو این جور کارا بهش نمی رسه اما تو این فیلم...

مگه میشه یک نفر هم پلیس باشه هم دکتر مگه آدم نیست

نمی شد بجای این دخترک یک نفر دیگه دنبال اون دیوونه کنه؟

تا بعد
آره ...اینجاش خیلی بچگانه بود.مخصوصا وقتی میخواستن معرفیش کنن:ایشون هم دکتر هستند...هم پلیس:31::20:
مزخرف ترین جاش قسمت پارتی بود....:31::27::8:

redribbon
28-10-2007, 20:40
من که اصلا کار فخیم زاده را نگاه نکردم مثل سریال های قبلیش (فقط فیلم همسر که کارگردانیش کرده بود قشنگ بود). و صد البته کارهای حاتمی کیا خیلی زیباست (به شعور مخاطب احترام می گذاره).

MaSoOd
29-10-2007, 07:10
آقا من وقت نکردم این دو قسمت حلقه سبز رو ببینم میشه لطف کنید بگید جریان از چه قراره ( خلاصه ی داستان )

ناخوانده
29-10-2007, 12:13
آقا من وقت نکردم این دو قسمت حلقه سبز رو ببینم میشه لطف کنید بگید جریان از چه قراره ( خلاصه ی داستان )

سلام
يه پسر معلول به نام حسن دچار مرگ مغزي شده،‌ مي خوان اعضاي بدنش رو به ديگران اهدا كنن. اما روحش (حميد فرخ نژاد) اومده پيش پرستاري كه مسئول نگهداري ازش هست. هنوز دقيق معلوم نيست،‌اما انگار دوست داره قلبش رو به يه دختره بدن اما يه پسر پولدار مي خواد قلب رو بخره. اين وسط فقط اين خانم پرستار (سيما تير انداز) مي بينه روحش رو.
هنوز ابهاماتش زياده،‌ ولي با همين اطلاعات مي شه از بقيه اش سردر آورد.

والسلام

trezegol
31-10-2007, 01:00
من فکر می کنم کار حاتمی کیا خیلی مشکل تره
چون این جور سریال ها اصولا تو ایران جواب نمیده کم کم مردم دارن به سریال های آبکیی که تازگیها داره ساخته می شه عادت می کنن که موضوع اصلی اکثرشون از اول تا آخر ازدواج دو تا دختر پسره خدایی بد می گم؟؟؟
حالا این آقای حاتمی کیا چه جوری می خواد این اوضاع وخیم سریال های ایرانی رو روبه راه کنه من یکی نمی دونم!!
من که خیلی کاراشو دوست دارم و واسش آرزوی موفقیت می کنم!!!!:20::20:

boys_won
31-10-2007, 08:02
برای منم خیلی عجیب بود فرخ نژاد تو حلقه سبز بازی میکنه ... خبری ازش نبود . به هر حال حاتمی کیا یه دونست تو ایران

Asalbanoo
31-10-2007, 08:04
برای منم خیلی عجیب بود فرخ نژاد تو حلقه سبز بازی میکنه ... خبری ازش نبود . به هر حال حاتمی کیا یه دونست تو ایران

سلام
منظورتون چیه که بازی فرخ نژاد توی این سریال براتون عجیب بود؟

ممنونم

boys_won
31-10-2007, 08:10
سلام
منظورتون چیه که بازی فرخ نژاد توی این سریال براتون عجیب بود؟

ممنونم

سلام

والا فرخ نژاد کار سینما به زور قبول میکنه به هر حال اومدنش تو تلویزیون یه ذره واسم عجیب اومد البته درسته که سریال کارگردانه بزرگی داره ولی تو چند وقت اخیر من کاری ازش تو تلویزیون ندیده بودم

البته من بازی فرخ نژاد رو خیلی قبول دارم چه تو ارتفاع پست ( که عالی بود ) چه تو چهارشنبه سوری

وقتی تو تئاتر بازی میکرد سالن پر میشد

redribbon
31-10-2007, 13:04

بازی فرخ نژاد چندان هم عجیب نیست.برای کارگردانهای بزرگ حتی یک فیلم کوتاه هم مانند یک فیلم بلند از درجه اهمیت برخورداره چه برسه به اینکه سریالی باشه که مخاطبش فراتر از مخاطبان سینماست به این دلیله که بازیگرگزینی این سریال هم مانند دیگر عوامل تهیه آن از همان درجه اهمیت برخورداره و بازیگران بزرگی چون فرخ نژاد - پرستویی - هما روستا و .... را در سریالهای تلویزیونی مشاهده می کنیم.
باید گفت که اگر سریالی دیگر و کارگردانی دیگر بود ما شاهد حضور اینگونه بازیگران نبودیم.

Asalbanoo
31-10-2007, 16:33
سلام

والا فرخ نژاد کار سینما به زور قبول میکنه به هر حال اومدنش تو تلویزیون یه ذره واسم عجیب اومد البته درسته که سریال کارگردانه بزرگی داره ولی تو چند وقت اخیر من کاری ازش تو تلویزیون ندیده بودم

البته من بازی فرخ نژاد رو خیلی قبول دارم چه تو ارتفاع پست ( که عالی بود ) چه تو چهارشنبه سوری

وقتی تو تئاتر بازی میکرد سالن پر میشد

سلام
ممنون از توضیحتون
من فکر می کنم اولین و مهترین دلیلش حضور حاتمی کیا به عنوان کاردان هست.

boys_won
31-10-2007, 18:59
من فکر می کنم اولین و مهترین دلیلش حضور حاتمی کیا به عنوان کاردان هست.

منم دقیقا" همین نظر رو دارم

اگه کارگردانی غیر حاتمی کیا بود احتمال کمی داشت که قبول کنه

Mahiar0
02-11-2007, 10:26
به نظر من كارهاي فخيم زاده همشون خوبه وهمش ديگه مد كرده تو ژانر پليسي وبالاخره با ديوانه ها بايد سروكار داشته باشه يا خودش ديوانه باشه يا و....

كاراي حاتمي كيا هم خوبه

Amin
04-11-2007, 00:20
2 قسمت اخیر حلقه سبز واقعا جذاب بود
فعلا که خوب داره پیش میره

cityslicker
04-11-2007, 00:22
این فیلم با فیلم های دیگه ی حاتمی کیا فرق داره

به نظرم فلسفی باشه

Mahdi Hero
04-11-2007, 00:22
امشب که حلقه سبز خيلی قشنگ بود مخصوصا اون صحه هاش که داشتن 2 نفرباسه عمل
آماده ميکرد جذاب بود خيلی

MaFia
04-11-2007, 00:23
بی صدا فریاد کن
چه روزی پخش میشه دوستان؟

Mahdi Hero
04-11-2007, 00:25
بی صدا فریاد کن
چه روزی پخش میشه دوستان؟

روزه چهارشنبه ساعته 9:15 شبکه 2 آقا مهران عزيز
:46::10:

Inter
08-11-2007, 19:39
دوستان به نظرشما بهتر نیست واسه هر کدوم از این دو تاسریال تاپیک مجزا زده بشه تا بحثهای مربوط به این دو سریال با هم قر و قاطی نشه ؟ ممنون.:11:

اردلان
08-11-2007, 19:44
به نظر من اين حميد فرخ نژاد خيلي قشـــــنگ بازي ميكنه! مخصوصا 2 قسمت پيش اون ديالوگي كه گفت : خدايا سكرت! دمتم گرم! )) خيلي جالب بود! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

S@eid
08-11-2007, 21:17
"حلقه ی سبز " یه فیلم ماوراء ی با بازی خوب حمید فرخ نژاد و "بی صدا فریاد کن" یه فیلم پلیسی اکشن هست که از لحاظ جلوه های ویژه و بدلکاری توی ایران کم نظیره .
اما داستان فیلم حاتمی کیا با قوام تر و نو تر هستش ... "بی صدا فریاد کن" با همه ی صحنه های قشنگش بازم تکراری به نظر میاد ...
انتخاب بازیگر سریال های قبلی ( خواب و بیدار و حس سوم ) یعنی ( لیلا برخورداری ، محمد صادقی و فکر کنم انوشیروان فاطمی و در اینده خود مهدی فخیم زاده ) به تکراری به نظر رسیدن سریال کمک می کنه ...
به نظرم سارا خوئینی ها انتخاب مناسبی برای نقش خانوم دکتر اکشنمون نبود . تازه سین ش هم میزنه ! :31::31::31:
حضور پر رنگ پلیس های زن توی فیلم به طرز عجیبی غیر قابل باور و تخیلی هست ... معلوم نیست تا اخر این سریال چند بار دیگه باید مامورهای مرد برای خانوم دکترمون پا جفت کنن تا ما باورمون بشه داریم توی جامعه ای زندگی می کنیم که زن ها نقش مهمی توی نیروی پلیس ش دارن . نکات ریز و عجیب دیگه ای هم توی سریال پیدا میشه ...
مثلا اینکه یه بی.ام.و چه جوری با 140 تا سرعت فقط از شیشه ی یه مغازه رد میشه یا اینکه پلیس زن اموزش دیدمون ساختمونی رو که تحت نظر گرفتن با انگشت نشون میده ... استفاده از اون تفنگ برای استراغ سمع هم چند سوال رو به وجود میاره مثلا اینکه اگه اون قاچاقچی پیر یکم جلوتر نشسته بود چه بلایی سرش میومد و اینکه تیراندازمون بدون در نظر گرفتن سرعت باد تیر رو از سوراخ به اون کوچیکی رد می کنه یا اگه دیوار که تیر توش فرو رفت جلوی دید بود چی ؟

در اخر باید گفت که "بی صدا فریاد کن" یه فیلم سرگرم کننده در ستایش پلیس ایران هست . همین و بس !

badterojan
09-11-2007, 00:01
سلام این هفته بی صدا فریاد کن یه کم خسته کننده نشده بود؟

دوستان به نظرشما بهتر نیست واسه هر کدوم از این دو تاسریال تاپیک مجزا زده بشه تا بحثهای مربوط به این دو سریال با هم قر و قاطی نشه ؟ ممنون.:11:

دوست عزیز من مخصوصا یک تاپیک برای هر دو زدم

شما اولین پست تاپیک رو نخوندی؟

ناخوانده
09-11-2007, 01:34
سلام

حلقه سبز هر قسمت قشنگ تر از قسمت قبليش مي شه. علاوه بر اينكه به شدت حرفه اي و بدون نقص كار شده، كه نمونه اش لااقل در تلويزيون واقعا نايابه،‌ خيلي هم با مزه است. واقعا عاليه. فقط يه مساله اونم اينكه اين سريال رو به حاتمي كيا سفارش دادن كه مردم رو به اهداي اعضا تشويق كنن،‌ اما تا اينجاي كار به نظر من نتيجه عكس داشته.
بي صدا فرياد كن رو اين هفته تا يه ربع اولش بيشتر نتونستم تحمل كنم، ريتمش براي يه سريال پليسي كنده. از طرفي با اين قضيه اغراق تو پليس هاي زن هم موافقم. به نظرم يه كم تحميليه. از طرفي واقعا اون موقع شب يه ماشين با 3 تا مرد براي تعقيب كردن كم تر جلب توجه مي كنه يا سه تا زن؟ اميدوارم ريتمش توي قسمت هاي بعد بهتر بشه.

والسلام

Amin
09-11-2007, 12:32
سلام
بی صدا فریاد کن که یه تاپیک جدا هم داره
به نظر من
:حلقه سبز" اووونقدر جای بحث داره که یه تاپیک جدا و اختصاصی برای خودش داشته باشه
البته اگه با مطلب و عکس شروع بشه خیلی بهتره

danie_brasc0
11-11-2007, 11:31
عزیزانی که مهدی فخیم زاده رو بیش از حد بزرگ کردن برن یه نگاه به فیلم زندگی دیگران (برنده اسکار بهترین فیلم خارجی زبان سال 2007) بندازن میبینن که فیلم بی صدا فریاد کن تقلید مطلق از این فیلمه البته توی فیلم فخیم زاده به جای اصلحه ی زمان جنگ جهانی دوم از Mp5 استفاده کردن.:21:

ARASH66
11-11-2007, 11:49
سريال حلقه سبز هم مثل سريال اغما ميمونه داستان خيالي دروغين بدونه هيچ هدفي !

lonesome9898
11-11-2007, 12:28
فقط "بی صدا فریاد کن"

Viyolet
14-11-2007, 14:10
سريال حلقه سبز هم مثل سريال اغما ميمونه داستان خيالي دروغين بدونه هيچ هدفي !

نظر شما محترمه اما سريال حلقه ي سبز موضوعي دروغين نداره چرا كه در اكثر ديدگاه ها به سرگرداني روح اشاره شده به نظر من در سينماي ايران براي اولين بار هست كه از اين ديد به موضوع نگاه شده .هميشه خانواده هايي رو نشون ميداد كه در بيمارستان ها سرگردان هستند براي راضي كردن خانواده ي بيمار ي كه به زندگيش اميدي نيست و مردم رو به اين كار يعني اهدا كردن عضو تشويق ميكردند اما اين بار با ديدي نو روبرو شديم دليل اينكه مخاطب زيادي نداره اينه : اكثر مردم از حرف و فكري كه مغاير با نظراتشون و فكرهاي ملكه شده در ذهنشون باشه استقبال نميكنند.

badterojan
17-11-2007, 10:24
سلام به نظر من سبک بی صدا فریاد کن واسه همون چند سال قبل خوب بود نه الآن
دقیقا مثل کبری 11 اولش مردم چجوری استقبال می کردن حالا چجوری؟

در ضمن با اینکه من حلقه سبز رو بیشتر ترجیح میدم اما فکر می کنم یک مقداری داستان زیادی داره کش پیدا می کنه

badterojan
02-12-2007, 10:12
من كه ديگه بي صدا فرياد كن رو نمي بينم

mehrdad21
03-12-2007, 01:13
سلام

تقریبا یک ماه از پخش سریال "حلقه سبز " به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا میگذرد . خوب انتظارها از این هنرمند توانای سینمای ایران بالاست اما همانطور که از قسمتهای ابتدایی سریال مشخص بود این سریال همانند اثر آخر حاتمی کیا (به نام پدر ) اشکالات فراوانی دارد . مهم ترین ایراد سریال حلقه سبز در فیلمنامه است که اتفاقا دستپخت خود حاتمی کیا است. یه قاعده ساده درباره سریال ها و نوشتن فیلمنامه برای این مدیوم وجود داره و اون هم اینه که باید سعی کنید در فیلمنامه اطلاعات رو قطره چکانی به تماشاگر بدید تا تماشاچی همیشه تو تعلیق باشه . متاسفانه در قسمت اول سریال حجم بسیار زیادی از اطلاعات به بیننده داده میشود و جالب اینکه در قسمتهای بعد داستان زیاد جلو نمی رود و در نقطه شروع در جا می زند . این می تونه به کمبود جزییات در فیلمنامه هم مربوط بشه . ایرادهای دیگری هم به این ساخته وارد هست که در یک فرصت مناسب بازگو خواهم کرد اما اگر بخواهیم نقاط قوت مجموعه رو بگیم باید ابتدا اشاره ای به بازی عالی و کم نقص "حمید فرخ نژاد " بازیگر با استعداد ایرانی اشاره کنیم که بار بسیاری از لحظات دراماتیک رو برعهده میگردد و با شیوه ی تکلمش ما را به شخصیت خودش نزدیک میکند . بر خلاف حمید فرخ نژاد ، سیما تیرانداز که بازیگر قابلی هم هست حضور چندان در خشانی ندارد . نکته دیگر که به نظرم بسیار عالیست موسیقی متن سریال است که کار استاد کارن همایونفر است . لذتی که از موزیک سریال می برم بی حد و حصر است بعد از سریال زیر تیغ و موزیک جادویی علیزاده این سریال نشان دهنده واقف شدن فیلمسازها به اهمیت موزیک در درام داستان است .

حاتمی کیا انسان قابل احترامی ست و با تمام این ایرادها اثرش از بسیاری از کارهای تلویزیون بهتر است .

درباره بی صدا فریاد کن هم بحث کردن وقت تلف کردنه به نظرم .

Actros
03-12-2007, 01:47
بی صدا فریاد کن واقعا شورش رو دراورده
رفتی نشستی تو ماشین یکی دیگه هنوز نفهمیده ماشین خودش نیست

MTD_GOLD
03-12-2007, 02:23
حلقه سبز توپ ترين سريال ايراني هست كه تا حالا ديدم

Sam Fisher 11
03-12-2007, 03:42
سلام

تقریبا یک ماه از پخش سریال "حلقه سبز " به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا میگذرد . خوب انتظارها از این هنرمند توانای سینمای ایران بالاست اما همانطور که از قسمتهای ابتدایی سریال مشخص بود این سریال همانند اثر آخر حاتمی کیا (به نام پدر ) اشکالات فراوانی دارد . مهم ترین ایراد سریال حلقه سبز در فیلمنامه است که اتفاقا دستپخت خود حاتمی کیا است. یه قاعده ساده درباره سریال ها و نوشتن فیلمنامه برای این مدیوم وجود داره و اون هم اینه که باید سعی کنید در فیلمنامه اطلاعات رو قطره چکانی به تماشاگر بدید تا تماشاچی همیشه تو تعلیق باشه . متاسفانه در قسمت اول سریال حجم بسیار زیادی از اطلاعات به بیننده داده میشود و جالب اینکه در قسمتهای بعد داستان زیاد جلو نمی رود و در نقطه شروع در جا می زند . این می تونه به کمبود جزییات در فیلمنامه هم مربوط بشه . ایرادهای دیگری هم به این ساخته وارد هست که در یک فرصت مناسب بازگو خواهم کرد اما اگر بخواهیم نقاط قوت مجموعه رو بگیم باید ابتدا اشاره ای به بازی عالی و کم نقص "حمید فرخ نژاد " بازیگر با استعداد ایرانی اشاره کنیم که بار بسیاری از لحظات دراماتیک رو برعهده میگردد و با شیوه ی تکلمش ما را به شخصیت خودش نزدیک میکند . بر خلاف حمید فرخ نژاد ، سیما تیرانداز که بازیگر قابلی هم هست حضور چندان در خشانی ندارد . نکته دیگر که به نظرم بسیار عالیست موسیقی متن سریال است که کار استاد کارن همایونفر است . لذتی که از موزیک سریال می برم بی حد و حصر است بعد از سریال زیر تیغ و موزیک جادویی علیزاده این سریال نشان دهنده واقف شدن فیلمسازها به اهمیت موزیک در درام داستان است .

حاتمی کیا انسان قابل احترامی ست و با تمام این ایرادها اثرش از بسیاری از کارهای تلویزیون بهتر است .

سلام مهرداد جان اینجا تاپیک اصلی حلقه سبز است :
تاپیک سریال " حلقه سبز " ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اونجا نظرم رو راجع به پست شما دادم .

hapal888
03-12-2007, 10:08
من كه خيلي با اين سريال حال ميكنم................بهترين سريالي كهتا حالا ديدم نيست ولي يكي از بهترينهاست.................

jimbo70
03-12-2007, 10:44
من هم عاشق آهنگ های کارن همایونفر هستم . مثلا تو فیلم صاحبدلان یا پرواز در حباب .
اصلا آهنگاشو که میشنوم فوری می فهمم که کار خودشه.

Nikolas_95
03-12-2007, 13:40

به آقا مهرداد :11:
تقریبا همین طور هست که میفرمایید

بی صدا فریاد کن واقعا شورش رو دراورده
رفتی نشستی تو ماشین یکی دیگه هنوز نفهمیده ماشین خودش نیست

من هم اینو چند بار گفتم،اعصابم خورد شده،حالا میگیم خوده فخیم زاده(اسم تو سریالش یادم نیست) تازه از زندان اومده چند دقیقه بیشتر تو ماشین نبوده ممکنه اشتباه کنه،خب زن و بچه اش چی؟
تازه فخیم زاده نمی بینه دوتا سوییچ داره؟

سلام مهرداد جان اینجا تاپیک اصلی حلقه سبز است :
تاپیک سریال " حلقه سبز " ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اونجا نظرم رو راجع به پست شما دادم .

حسین جان،خوب رفتیم سرکار ها! اونجا کلی تو فکر رفتم پست آقا مهرداد رو از کجا نقل قول کردید :31:

من كه خيلي با اين سريال حال ميكنم................بهترين سريالي كهتا حالا ديدم نيست ولي يكي از بهترينهاست.................

طبیعتا منظورتون حلقه سبز هست دیگه؟

من هم عاشق آهنگ های کارن همایونفر هستم . مثلا تو فیلم صاحبدلان یا پرواز در حباب .
اصلا آهنگاشو که میشنوم فوری می فهمم که کار خودشه.

بله ، من هم موافقم کارهایه ایشون واقعا عالی هستن

---------------------------------------------------

این سریال فخیم زاده هم مثله سریالهایه قبلیش پلیسی هست و بیشتر در این سریال میخواهد قدرت تکنولوژی هایه جدید پلیس و همچنین پلیسهایه زن را نشان بدهد
جالبه یک پلیس زن ، تک و تنها شب تا صبح در خونه کشیک می دهد،اولا مردهاش هم دوتایی میرن کشیک دوما یک زن تک و تنها تویه یه ماشین خوابیده باشه، امینت داره نصفه شب؟چه پلیس چه کاماندو:31:

تویه بعضی از فیلمهایه غربی شاهد تاثیر فمنیست هستیم،امیدوارم تویه فیلم هایه ایرانی اینگونه نشود

badterojan
13-12-2007, 08:31
دوستاني كه قبلا با من در زدن اين تاپيك مخالفت داشتند الآن هنوز هم مخالفت دارن
كاملا مشخص است كه رقابت بين اين دو عزيز يك طرفه شده
درسته هر كس تو زمينه اي كار كرده و حتي خود من هم كه طرفدار حلقه سبز هستم
نظر دوستمون رو درباره يكنواخت شدن سريال درست مي دونم
اما
مسئله اين است كه حاتمي كيا در راه خودش را بهتر از فخيم زاده طي كرده
شبيه اتفاقي كه براي ميوه ممنوعه و الياس (اسم فيلمش يادم رفته) افتاد
اميد وارم آقاي فخيم زاده اين مطالب رو بخونن

Meisam Khan
13-12-2007, 14:02
يكي از مزخرف ترين سريال هايي كه تو عمرم ديدم همين سريال حلقه سبز است.
كارگردان باهوش اين سريال باعث شده خيلي ها برن و كارت اهدا عضوشون رو باطل كنند و خيلي ها هم مي رن بيمارستان ها و پيشنهاد رشوه به مسئولين بيمارستان مي كنند.

Mahdi Hero
13-12-2007, 14:50
يكي از مزخرف ترين سريال هايي كه تو عمرم ديدم همين سريال حلقه سبز است.
كارگردان باهوش اين سريال باعث شده خيلي ها برن و كارت اهدا عضوشون رو باطل كنند و خيلي ها هم مي رن بيمارستان ها و پيشنهاد رشوه به مسئولين بيمارستان مي كنند.

درسته سرياله جالبی از آب در نيومده اما نبايد بی احترامی کنيم
من خودم شخصا به اين قضیه پی بردم که حاتمی کيا تو دوره نزول خودش به سر ميبره
:46::10:

ناخوانده
13-12-2007, 15:24
سلام

بازيهاي سريال حلقه سبز رو با بي صدا فرياد كن مقايسه كنين تا معلوم شه كدوم كار بهتره.
واقعا وقت و انرژي و دقتي كه حاتمي كيا به كار برده قابل مقايسه با فخيم زاده نيست.
من فكر كنم بازيهاي باكيفيت ابتدايي ترين ويژگي يه سريال خويه كه بي صدا فرياد كن فاقد اين ويژگي هست.

والسلام

badterojan
15-02-2008, 01:50
ديدم خيلي دور افتاده گفتم بياد بالا

soliman
16-02-2008, 01:23
از نظر من سریال بی صدا فریاد کن سریال خوبیه فقط قسمتهای کمی داره و زود تموم میشه .
در مورد حلقه سبز هم باید بگم که خیلی از این سریال خوشم نمیاد ولی یه گوشه هاش برام جالبه.

n0i0g0h0t0w0o0l0f
16-02-2008, 01:42
بی صدا فریاد کن خیلی باحال تره .

sepid12ir
23-02-2008, 21:11
همین الان آخرین قسمت حلقه ی سبزم دیدم..نمیدونم چرا با اینکه زیاد اهل دنبال کردن سریالهای تلوزیونی نیستم ولی اکثر قسمتهای این فیلمو دیدم. شاید بخاطر بازی حسن گلاب بود(به نظر من بازیگر خوبیه) ولی چند تا سوال برام پیش اومده. یک اینکه همچین داستانی واقعیت داره؟! و دو اینکه این فیلم چی میخواست بگه؟ میخواست بگه دنیا فانیه و به فکر عاقبت باشیم؟! من که نفهمیدم دقیقا هدف فیلم چی بود.

ناخوانده
24-02-2008, 00:15
سلام

من خيلي نظري راجع به پايان حلقه سبز ندارم، به نظرم معمولي بود. اما از ديدن سريال لذت بردم، چون با آدمهاش احساس نزديكي مي‌كردم. خونه‌ها، حرفها و رفتارها به زندگي عموم ايرانيها نزديك بود. در فضايي كه همه خونه ها قصر شده تو سريالها، تو اين سريال خونه‌ها گرم و صميمي و ساده بودن. لااقلش اينه كه حاتمي كيا اين صداقت رو داشت كه هموني باشه كه هست، نه مثل بي صدا فرياد كن كه فقط اداي خارجي ها رو درمي‌آوردن. حلقه سبز نشون داد كه حاتمي كيا مردمش رو مي‌شناسه و بخوبي مي‌تونه بدون اغراق و ادا و اطوار اضافي به زبون مردم حرف بزنه. من كه كلا خيلي بدلم نشست. البته از بعد داستان و اين چيزها خيلي چيز خاصي نبود، اما فضاي صميمي داشت.

تو يه جمله، هر چي حلقه سبز گرم و باورپذير و طبيعي بود، بي‌صدا فرياد كن، تصنعي و غيرقابل باور بود.

والسلام

mazzi
24-02-2008, 00:28
من نمی دونم چرا این فخیم زاده اصرار داره که بگه پلیس واقعا ضعیف ایران خیلی خوبه و خیلی مدرنه
بابا من خودم همه کس و کارم تو نیروی انتظامی هستن
اصلا از این خبرها نیست
حتی لیست پرونده ها هنوز کامپیوتری نشودن
ولی سریال حلقه سبز کار نوعی بود
در ضمن در جواب اون دوستمون هم که گفت منظورش چی بود هم باید بگم که تبلیغی بود برای رواج فرهنگ اهدا عضو که با توجه به سیل عظیم حوادث تو ایران جا داره همه کارت عضویتش رو دریافت کنیم

Diego
24-02-2008, 16:57
متاسفانه باید بگم با شعور مردم داره بازی میشه...دو تا سریال با سناریویی بسیار ضعیف.البته باید اسمشون رو گذاشت پیام بازرگانی! یکی تبلیغ برای مذهب...یکی تبلیغ برای پلیس!

Genjo
24-02-2008, 17:02
متاسفانه باید بگم با شعور مردم داره بازی میشه...دو تا سریال با سناریویی بسیار ضعیف.البته باید اسمشون رو گذاشت پیام بازرگانی! یکی تبلیغ برای مذهب...یکی تبلیغ برای پلیس!

من کلا بخاطر پایین بودن فیلم ها و سریال های خودمون اصلا هیچ کدومشون رو نگاه نمی کنم ولی با حرفات نسبتا موافقم.

جفتشون برایه تبلیغ ساخته شده!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Nikolas_95
24-02-2008, 19:26
البته باید اسمشون رو گذاشت پیام بازرگانی! یکی تبلیغ برای مذهب...یکی تبلیغ برای پلیس!

البته بیشتر تبلیغ برایه پلیس زن بود ، زنها همه کاره بودن تو اداره پلیس

البته غیر از قسمت آخر که لطف کردن و نیرو ویژه رو مرد نشون دادن

Cold snake
24-02-2008, 22:30
مقايسه اي که نتيجه ان کاملاً مشخص است:حلقه سبز با اختلاف زيادی برنده است.بی صدا...واقعاً خنده دار بود!مخصوصاً قسمت آخر.پيشنهاد ميکنم که فخيم زاده با مديری همکاری داشته باشه.بهترين سريال طنز ميشه.

mohammad_77
25-02-2008, 21:56
با سلام .

با اينكه از فيلم سر رشته خاصي ندارم ولي يه چيزهايي دستگيرم ميشه :

فخيم زاده سر و تهش رو بزني فيلماش توي سبك ايرانيه ( يعني مثل خيلي ها جلوي پاشو ميبينه و مهم اينكه هر سكانس بگذره بدون در نظر گرفتن شعور بيننده ). البته اينو همين طوري نميگم بيشتر سريالاش همين طوري هستش . آخه ما كه اينهمه فيلم خارجي ميبينيم كه اينها برامون قابل قبول نيست .

ولي فيلم هاو سريالهاي حاتمي كيا كاملا متفاوت هستش .
ارتفاع پست با اون پايان تفكر بر انگيز . ديالوگهاي آژانس شيشه اي . احساسات در خاك سرخ و .... واقعا اين كارگردان به شعور بيننده احترام نميگذاره ؟

حسن يك ديوانه هستش كه كم كم رشد پيدا ميكنه و بين درست و غلط تصميم ميگيره ( همون كه توي دين ما بهش اشاره شده ) و تيتراژ منحصر به فرد ابتدا سريال كه شروع يك زندگي رو بيان ميكنه اون هم با چه جلوه اي ( بين ساير فيلم هاي ايراني) و در انتها پايان غير منتظره و حس برانگيز و پرواز زيباي قاصدك ( مثل ابتداي فيلم فورست گامپ ) .
به نظر من اين كارگردان ميتونه از اين دايره قرمز خارج بشه .

Asalbanoo
25-02-2008, 22:58
سلام
خوشبختان من از این سریال پلیسیه چند قسمتش را بیشتر ندیدم
اونم خونه مادربزرگم بوده و به اجبار تماشا کردم...

اما خوب اخه باید اینو هم در نظر گرفت...این اقای فخیم زاده در دوران بازیگری چی چی بود؟البته از نمکی و میراث من جنون و از لحاظ کارگردانی همسر را نباید بی تفاوت از کنارش گذشت.
اما در کل بازیگر فیلمفارسی هست.همونجور که ایرج قادری هست و تخصصش در مقام کارگردانی هم ساختن این نوع فیلمها البته با چاشنی اسلامی است....پس نباید زیاد از فخیم زاده انتاظر داشت
سریالی با کارگردان روبان قرمز آژانس شیشه ای،از کرخه تا راین،ارتفاع پست و البته خاک سرخ تومنی 10 شاهی فرق داره با سرال ابدوغ خیاری پلیسی

Diego
26-02-2008, 19:34
با سلام .

با اينكه از فيلم سر رشته خاصي ندارم ولي يه چيزهايي دستگيرم ميشه :

فخيم زاده سر و تهش رو بزني فيلماش توي سبك ايرانيه ( يعني مثل خيلي ها جلوي پاشو ميبينه و مهم اينكه هر سكانس بگذره بدون در نظر گرفتن شعور بيننده ). البته اينو همين طوري نميگم بيشتر سريالاش همين طوري هستش . آخه ما كه اينهمه فيلم خارجي ميبينيم كه اينها برامون قابل قبول نيست .

ولي فيلم هاو سريالهاي حاتمي كيا كاملا متفاوت هستش .
ارتفاع پست با اون پايان تفكر بر انگيز . ديالوگهاي آژانس شيشه اي . احساسات در خاك سرخ و .... واقعا اين كارگردان به شعور بيننده احترام نميگذاره ؟

حسن يك ديوانه هستش كه كم كم رشد پيدا ميكنه و بين درست و غلط تصميم ميگيره ( همون كه توي دين ما بهش اشاره شده ) و تيتراژ منحصر به فرد ابتدا سريال كه شروع يك زندگي رو بيان ميكنه اون هم با چه جلوه اي ( بين ساير فيلم هاي ايراني) و در انتها پايان غير منتظره و حس برانگيز و پرواز زيباي قاصدك ( مثل ابتداي فيلم فورست گامپ ) .
به نظر من اين كارگردان ميتونه از اين دايره قرمز خارج بشه .
وقتی پای تبلیغات و پولهای کلان زیر میزی در میون باشه...نه!