PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ارتقا رم لپتاپ

sudotux
17-10-2007, 14:29
سلام خدمت دوستان

من یک لپ تاپ سونی مدل Vgn-a230b دارم که ۵۱۲ مگ رم داره . حالا می خوام رم ۱ گیگ رو اضافه کنم. آیا امکان این کار وجود داره ؟ یعنی ۱.۵ گیگ رم مشکلی نداره ؟ اگر بخوام به جای رم ۱ گیگ, رم ۵۱۲ اضافه کنم آیا مشکلی با رم فعلی به وجود نمیاد ؟

شما نظرتون چیه ؟ لطفا راهنمایی کنید.

Persian.Boy
17-10-2007, 22:28
این مدل از لپ تاپی که شما دارید میشه تا 2 گیگابایت رمش رو افزایش داد و نه تنها مشکلی پیش نمیاد بلکه در

کار کرد دستگاه نیز تاثیر مثنبتی میزاره.

فقط در نطر داشته باشید که تا جایی که امکان دارید حتما حتما حتما از یک نوع رم استفاده کنید. مثلا اگر رم اصلی

دستگاه شما مارکش Corsair باشه یک رم دیگه از یک مارک دیگه رو روش نندازید. چون مواردی که دوستان با رعایت

نکردن این موضوع به مشکل برخورد کردند زیاده. البته در خیلی از موارد هم مشکلی پیش نمیاد اما برای مطمئن شدن

و کار درست انجام دادن پیشنهاد میشه که هر دو یک مدل.. یک مارک و کلا یک نوع باشند.

رم اصلی دستگاه شما 333 مگاهرتز سرعت داره و از نوع DDR SDRAM است. مارک رم اصلی که روی دستگاه هست

رو نمیدونم اما اینو بگم شما حتما باید رمی که روش میندازید از نوع DDR SDRAM و سرعت 333 MHz مگاهرتز باشه.

مشخصات کلی اینطوری میشه .... DDR PC2700/333

اما اگر میخواهید که کلا رم 512 خودش رو هم در بیارید و جانشین 2 تا رم 1 گیگابایتی بکنید من بهتون پیشنهاد میکنم

که 2 تا رم 1 گیگابایتی از نوع DDR SDRAM با مارک Kingston و سرعت 667MHz رو روش بندازید.

مشخصات کلی به این صورت در میاد >> Kingston DDR2 1024MB 667MHz CL5

حالا تا نظر دوستان چی باشه ...

sudotux
18-10-2007, 00:43
خیلی ممنون از راهنماییتون.

پس یدونه رم ۱ گیگ با سرعت ۶۶۷ بندازم بهتر از دو تا رم ۵۱۲ با سرعت ۳۳۳ است ؟

مسئله اینجاست که چون نمیشه رم ۱ گیگ با سرعت ۶۶۷ را در کنار رم ۵۱۲ با سرعت ۳۳۳ قرار بدم , اونوقت رم ۵۱۲ رو دستم باد میکنه. آیا این رم دست دوم رو میخرن از من ؟

Persian.Boy
18-10-2007, 06:38
خیلی ممنون از راهنماییتون.

پس یدونه رم ۱ گیگ با سرعت ۶۶۷ بندازم بهتر از دو تا رم ۵۱۲ با سرعت ۳۳۳ است ؟

مسئله اینجاست که چون نمیشه رم ۱ گیگ با سرعت ۶۶۷ را در کنار رم ۵۱۲ با سرعت ۳۳۳ قرار بدم , اونوقت رم ۵۱۲ رو دستم باد میکنه. آیا این رم دست دوم رو میخرن از من ؟

نه دوست عزیز اشتباه نکن. توضیحات من رو دقیق تر بخونید.

من هر چی گشتم نتونستم چیزی در مورد پشتیبانی سیستم شما از Dual channel پیدا کنم. اما اگر سیستم شما از

Dual Channel پشتبانی میکنه و باز اگر از ویندوز اکس پی استفاده میکنید. بهترین حالت برای شما اینه که ...

رم 512 مگابایتی خودش رو که باسش 333 مگاهرتزه رو بزاری روش بمونه و یدونه دیگه 512 مگابایتی با باس دقیقا 333

مگاهرتزی روش بندازی. اینجوری سرعت انتقال داده ها هم بیشتر میشه و کار کرد بهتری رو در عمل میتونی داشته

باشی.

اما اگر میخوای که برنامه های سنگین تری رو از قبیل بازیها روش اجرا کنی و یا اینکه اگر میخوای ویندوز ویستا رو روی

این سیستم نصب کنی چون نوع رم سیستم شما DDR2 است بنابراین تا 667 مگاهرتز رو پشتیبانی میکنه. پس

بهترین حالت اینه که 2 تا رم 1 گیگابایتی با باس 667 مگاهرتزی رو روش بندازی.

اما اگر میخوای هزینه زیادی خرج نکنی و بهترین حالت رو در ویندوز اکس پی داشته باشی به نظر من همون 2 تا رم

512 با باس 333 میتونه انتخاب خوبی باشه.

من خودم در این چند روز خیلی گشتم تا تونستم این اطلاعات رو پیدا کنم چون منم دقیقا مثل شما سیستمم رو ارتقا

دادم و تا چند ساعت پیش مطمئن نبودم که باس رم هایی که روی لپ تاپم هست چنده اما الان مطمئن شدم. شما

میتونید به تایپکی که اینجا باز کردم مراجعه کنید تا متوجه جریان بشید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

آشنايي با تكنولوژي Dual Channel

چطوری بفهمم رمم از Dual Channel استفاده میکنه یا نه؟

بحث در مورد انواع برندهای Ram موجود در بازار داخلی...

امیدوارم تایپک های بالا به دردت بخورن.

موفق باشید

soheilsos
18-10-2007, 12:26
تو لپ تاپ یا باید از 333 400 استفاده کنی یا از 533 667 چون اسلت هاش با هم فرق داره و به هم نمی خوره

sudotux
18-10-2007, 15:06
خیلی ممنون از توضیحاتتون . کامل و جامع بود.