PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل از چي ميتونه باشه؟ سيستم همش ريست ميشه !

nazanin_n
27-09-2005, 15:29
سلام

پي سي ايي كه بعد از يك مدت از روشن شدن ..پشت سر هم ريست ميشه چه مشكلي ميتونه داشته باشه؟..

رم ،پاور ،كارت گرافيك ،فن سي پي يو رو هم عوض كردم .فقط مونده مادر بورد رو عوض كنم

وقتي ريست ميشه هنوز سيستم عامل لود نشده دوباره ،ريست ميشه....متواليآ

منتظر نظرتون هستم ...فوري

mpsjavad
27-09-2005, 17:48
با سلام ..

مطمئن هستيد كه سيستم عاملتون مشكل نداره !!!

ايا وقتي وارد صفحه تنظيمات بايوس ميشويد باز هم سيستمتون رسيت ميشه ؟؟؟

دماي Cpu رو چک کرديد ؟؟؟

....
...
..

Lord_theOne
27-09-2005, 19:55
احتمالا از رم است دمای سی پی یو هم چک کن

saman_uv
27-09-2005, 23:02
فن cpu رو ببین کار میکنه

Cracki
28-09-2005, 00:01
ایشون گفتند که خیلی از سخت افزارها مثل فن رو هم عوض کردند ولی بازم این مشکل رو دارند.
به نظر من اگر شما قطعات سخت افزاری تون رو چک کردید و مشکلی نداشت این مشکل مربوط میشه به
نرم افزارهایی که بر روی سیستمتون نصب کردید.

آیا از نورتون آنتی ویروس استفاده میکنید... اگر آره تعویضش کنید چون این مشکل را دارد هر چند که
برای رفع این مشکلشون پچ رو دادند بیرون و اگر نصب نکرده باشید این مشکل براتون پیش میاد.
یعنی وقتی سیستم میخواد بیاد بالا همین که میخواد وارد بشه صفحه آبی میشه و یک ثانیه شمار در
پایین آن ظاهر میشه و وقتی به صفر رسید سیستمتون رستارت میشه.

یک مورد دیگه اینکه از چه فایروالی استفاده میکنید و یا اصلا نصب کردید یا نه...
اگر نصب کردید کدام فایروال ... چون هر فایروالی با آنتی ویروس هایی که مشکل ندارند باید نصب بشن
در غیر این صورت مشکل Network به وجود میاد و سیستمتون رستارت میشه.

اگر هم اصلا از فایروال تا کنون استفاده نکردید بهتره که یک فایروال نصب کنید .

سومین مشکل مربوط میشه به برنامه های Utility که کاربران بر روی سیستمشون نصب میکنند
برنامه هایی که با سیستم بصورت همزمان میان بالا .
پس در آن صورت ستارت آپ سیستمتون رو چک کنید و برنامه های غیر ضروری را از ستارت آپ سیستمتون
در بیارید. پیشنهاد میکنم موقتی حتی آنتی ویروس و فایروال هم اگر دارید از ستارت آپ در بیارید و یک بار رستارت
کنید و برگردید ببینید درست شده یا نه...
اگر درست شده بود پس بگردید و برنامه ای رو که مشکل ایجاد میکرد رو پیدا کنید.

saman_uv
28-09-2005, 02:54
وقتی هنوز ویندوز لود نشده چطوری مشکل از نورتون یا فایروال و نرم افزار و این چیزاست؟

Cracki
28-09-2005, 03:47
به احتمال زیاد از طریق Safe mode باید بتونه وارد بشه .
چونکه ایشون گفتند سیستم میاد بالا ولی وقتی میخواد وارد ویندوز بشه رستارت میشه
پس اینجا نتیجه میگیریم مشکل از سیستم نیست . از سخت افزار هم نیست جون که قطعاتش رو عوض کردند.
پس میمونه خود ویندوز و برنامه ای که قبلا بر روش نصب کردند. خودشون باید بهتر بدونن آخرین دفعه ای که رستارت
کردند قبل از این جریان چه برنامه ای رو نصب کردن و یا کجا رو دستکاری کردند .

بعد از طریق Safe Mode میتونن وارد بشن و مشکلشون رو حل کنند.

nazanin_n
28-09-2005, 11:32
سلام مجدد

مرسي از نظرات شما
سيستم عامل رو هم دوباره نصب كردم،البته درايو رو فرمت نكردم،فقط ويندوز رو دوباره نصب كردم،مشكل اينطوري شروع ميشه
پي سي براي حدود يك ساعت مشكلي نداره،بعد شروع به ريست پشت سر هم ميكنه...دماي سي پي يو 58 سانتيگراد
فايروال نداره..آنتي ويروس هم مك آفي بود كه پاكش كردم ،باز مشكل حل نشد.وقتي ريست ميشه مهلت به safe mode نميرسه ..بوق ميزنه ريست ميشه...دوباره..البته بضي وقتها هم ويندوز load ميشه،مدتي مشكلي نيست اگر يكبار دستي ريستش كنم ديگه مرتبآ ريست ميشه..اولين بار براي باز شدن يك فايل excel با حجم بالا بصورتsharing پيغام not enough memory داد بعد از اون مرتب ريست...همه نرم افزارهارو هم reinstall كردم ولي بي فايده..در ضمن start up رو هم قبلا خالي كرده بودم!

Friend
28-09-2005, 11:51
دوست من چطوری بدون فرمت ریختی
به نظر من درایوت رو فرمت کن
و یه ویندوز ترو تمیز بریز
راستی نگفتی ویندوزت چیه ؟؟؟

'POP'
29-09-2005, 11:43
من فكر ميكنم كه بايد مادربردت رو هم عوض كني! :laughing: شايد واقعا قطعه ي مشكل دار اون باشه. ;)

Lord_theOne
29-09-2005, 19:57
دمای سی پی یو شما بالا است ریاستارت هم بخاطره همینه برای همینهم وقتی شما بعد از یک ساعت کار می کنید ری استارت می شود نمی دونم چرا بعضی از سی پی یو ها یا مادربردها این مشکلو دارن دما از 58 بره بالا در بیشتره وقتها سیستم رسیت می کنه سیستم را در جای خنک نگه دار دمای سی پی یو شما باید 40 درجه باشد یا کمتر من بیشترین حد را گفتم در شرایط معمولی باید زیره 40 باشد یک فن خوب بخر یا فن شما درست روی سی پی یو قرار نگرفته

mahdy2021
29-09-2005, 20:12
سلام مجدد

مرسي از نظرات شما
سيستم عامل رو هم دوباره نصب كردم،البته درايو رو فرمت نكردم،فقط ويندوز رو دوباره نصب كردم،مشكل اينطوري شروع ميشه
پي سي براي حدود يك ساعت مشكلي نداره،بعد شروع به ريست پشت سر هم ميكنه...دماي سي پي يو 58 سانتيگراد
فايروال نداره..آنتي ويروس هم مك آفي بود كه پاكش كردم ،باز مشكل حل نشد.وقتي ريست ميشه مهلت به safe mode نميرسه ..بوق ميزنه ريست ميشه...دوباره..البته بضي وقتها هم ويندوز load ميشه،مدتي مشكلي نيست اگر يكبار دستي ريستش كنم ديگه مرتبآ ريست ميشه..اولين بار براي باز شدن يك فايل excel با حجم بالا بصورتsharing پيغام not enough memory داد بعد از اون مرتب ريست...همه نرم افزارهارو هم reinstall كردم ولي بي فايده..در ضمن start up رو هم قبلا خالي كرده بودم!

شما گفتید بوق هم میزنه . اگر بگید بوقش چطوریه(کوتاه یا بلند و چند تا) شاید بشه فهمید اشکالش چیه.
ولی به احتمال زیاد اشکال یا از مادربورد یا cpu .