PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عجيب ... ولی واقعی !

J A V I D
16-10-2007, 12:23
سلام

سلام كتاب عجيب ولي واقعي يكي از كتاب هايي كه مال حدودا پونزده سال پيشه ! و جزو كتاب هاي سري عجيب تر از علم قرار مي گيرن . فكر نكنم كتاب ديگه چاپ بشه . كتاب چندين فصله كه هر فصلش در مورد موضوعي خاص مثل موجودات عجيب غريب و غيب شدن نا گهاني و كلا اتفاقات مرموز اين حرفا . اين فصل اولشه به مرور اگه ديدم طالب داره بقيه فصل هاشم مي ذارم ...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تاريخ چاپ اول زمستان 73

تو لينك هاي زير تا فصل يازده كتاب موجود مي باشد ...

دانلود فصل اول تا هشتم يكجا روي P30World :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

دانلود فصل اول تا نهم - 3.56 مگ ...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دانلود فصل اول :( 850 كيلو بايت) - مقدمه و تصاويري با اشك و خون

دانلود فصل دوم :( 253 كيلو بايت ) - تابوت شناور

دانلود فصل سوم : (250 كيلو بايت) - معماي نيمه شب

دانلود فصل چهارم ( 530 كيلو بايت) - بلند شدن از زمين و پرواز خود به خود

دانلود فصل پنجم ( 130 كيلو بايت) - دختري در قطار

دانلود فصل شيشم ( 670 كيلو بايت) - كودكان پرورش يافته توسط حيوانات

دانلود فصل هفتم ( 230 كيلو بايت) - سرنخي در شن

دانلود فصل هشتم ( 130 كيلو بايت) - حمل كننده نفرين

دانلود فصل نهم ( 630 كيلو بايت) - كشتي نوح

دانلود فصل دهم و يازدهم ( 420 كيلو بايت) - شيطان در آسانسور - بازماندگان جنگ جهاني دوم

دانلود فصل دوازده و سيزده و چهارده و پونزده ( 1 مگا بايت ) روستا هاي پوتمكين - دختري كه شش مايل سقوط كرد - صدائي از برف - انتقال از راه دور

موفق و پيروز باشيد

جاويد

somayeh_63
16-10-2007, 17:01
میشه ادامه شو بذارید؟
البته برا خودم نمیخواما، من قلبم این چیزا رو نمیکشه
برا دوست جونم میخواد که عاشق عجایبه

J A V I D
16-10-2007, 19:56
سری کاملشو نداری؟

پنج تاش موجوده !

میشه ادامه شو بذارید؟
البته برا خودم نمیخواما، من قلبم این چیزا رو نمیکشه
برا دوست جونم میخواد که عاشق عجایبه

كتابش ترسناك كه نيست قلبتون نكشه ...

منم درخواست ادامه مطلب رو ميكنم اگه پي دي اف باشه بهتره

امكان PDF نيست به هر حال فرقي هم همين عكسه كه پي دي اف شده !

مرسی.منم خیلی با این جور کتاب ها حال میکردم.یه جورایی خاطرات زنده شد.

اگه کتاب عجیب تر از علم رو هم داشتی زحمتش رو بکش.

اونم دارم اين دم دست بود همينو برداشتم ...

ادامشو لطفا بذارید.فقط اگه می تونید لینکه مستقیم بدید.

لينك مستقيم امكانش نيست ....

فصل دوم هم الان مي ذارم تو پست اول !

موفق و پيروز باشيد

جاويد

solo_88
17-10-2007, 11:17
سلام.اقا دمت گرم.کلی از خاطرات برام زنده شد.عالمی داشتم با این کتابها.راستی این کتاب رو قبلا خوندم ولی به

بازم خوندنش میرزه.اپلود کن که منتظریم!

جاوید جان الان میشه این کتاب هارو گیر اورد؟؟؟؟مثلا از کتاب فروشی های قدیمی؟؟؟؟

<><><><><><><><><><>

راستش این طور که این کتاب ها پیش میرفتن من پیش خودم میگفتم 10 سال بعد ببین چه چیزایی مینویسن.دریغ از

اینکهکتاب ها کمرنگتر میشن و کتابخونا از اونا هم کمرنگتر.

جاش اینجا نیست ولی حیفم اومد این موضوع رو نگم.

من از سوم دبستان شروع کردم کتاب خوندن.کتاب های ژول ورن-ستاره و فضا شناسی-اطلاعات

عمومی-علمی.......تفریحم کتاب بود و دوچرخه سواری!!گاها هم میکرو!!!تو فامیل به اینکه اطلاعات عمومی خوبی

نسبت به هم سن و سالم داشتم معروف بودم!!!!خلاصه من بودم و کتابها تا 13 سالگی.

تا اینکه کامپیوتر اومد و ......

کتاب خوندن من شد 1/10

الان 7 ساله که درست حسابی مثل قبل کتاب نخوندم.جابیش اینجاس هنوزم فامیل منو همونجوری میدونن ولی

نمیدونن هر چی میدونم از قبل مونده.در مورد کامپیوتر و وسایل دیجیتال خب الان دیگه نه تنها من بلکه هه سرشون

میشه.چیزی هم که بلدم از سایه همین علاقه به کامپیوتر و کلنجار رفتن باهاش! و سایر وسایل بوده.نمیدونم ولی

یکی از علت هاش میتونه کامپیوتر باشه که با تمام محاسنی که داره و باعث میشه تا بتونی

سریع کار با وسایل دیجیتال رو یاد بگیری یه عیب بزرگش همینه که کتاب رو از ادم میگیره.

الان برادر کوچکتر من.از من 10 مرتبه زرنگتر و باهوشتر.تمام چیزایی که من بلدم رو اون از الان یاد میگیره در زمینه ی

کامپیوتر و .....ولی متاسفانه کتاب خیلی کم.

نمیدونم شاید علت اصلیش همین کنسول های بازی و کامپیوتر و اینترنت و.... باشه که باعث شده برادرا و خواهرای

کوچکتر ما از کتاب فرار کنن و اصلا کتاب براشون جذابیت نداشته باشه.

یه علتش هم اماده بودن مطالب تو اینترنت هست که خیلی هم خوبه و برادرم ازین طریق چیزایی یاد گرفته که

من هنوز نمیدونم اما باز باعث میشه سراغ کتاب نریم.

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

ببخشید سرتون رو درد اوردم

جاوید جان هدفم از گفتن این حرفا این بود که میخواستم ازت تشکر کنم چون با این کتابت یه تلنگری به من زدی و

باعث شدی دوباره به فکر کتاب خوندن بیوفتم.

ممنون

J A V I D
17-10-2007, 23:06
فصل چهارم رو هم گذاشتم ...

جاوید جان الان میشه این کتاب هارو گیر اورد؟؟؟؟مثلا از کتاب فروشی های قدیمی؟؟؟؟
من كه جايي نديدم خيلي قديمي همچين كتابي هم نيست كه خيلي ها طالبش باشن شك دارم به اين راحتي پيدا بشه ... البته اگه چاپ نشده باشه بازم اين كه من دارم چاپ اولشه ! البته مال من كه نيست مال دادشمه من كش رفتم !

solo_88 جان منم از كتاب خوندن خوشم مي آد ولي وقتي قيمت يه كتاب رو مي بينم پشيمون مي شم از خريدش و به همين كتاب هاي اينترنتي بسنده مي كنم ، يا به كتابخونه هاي بقيه ناخونك مي زنم . اين سري كتاب هاي عجيب تر از علم هم اون موقع كه داداشم مي خوند به سن من قد نمي داد و مي ترسيدم از اين كتابه دادشم هم دم به ثانيه اذيتم مي كرد با هاش !

ديروز پري روز بود كه تلوزيون داشت يه برنامه راجب به موج هاي عظيم دريايي نشون مي داد كه من ياد اين كتابا افتادم اومدم پيداشون كردم بد نديدم براي دوستان هم بذارم ...

يه نكته :
دوستان ببخشيد اين كتاب يكم كج كوله اسكن شده كه يكي از دلايلش اينه كه كتاب خيلي قديمي مي ترسم پاره شه واسه همين زباد بازش نمي كنم ! به هر حال ببخشيد

J A V I D
19-10-2007, 11:22
فصل پنجم هم قرار دادم خيلي كوتاهه ...

سلام .
کاش یه جا دیگه آپلود می کردی. من با Rapid-Share مشکل دارم.
اگه این کتاب رو به ایمیل من بفرستی واقعا ازت ممنون می شم.

شرمنده دوست عزيز امكان آپلود جاي ديگه رو ندارم ...

احمدزاده
21-10-2007, 02:52
.
لينک مستقيمش براي دانلود
.
.
.
.
دمت گرم که خوب مارو به گذشته ها بردي

J A V I D
21-10-2007, 11:29
دوستان با تشكر از شما

فصل شيشم هم با عنوان كودكان پرورش يافته توسط حيوانات هم قرار دادم با حجم 670 كيلو بايت

احمدزاده
28-10-2007, 16:34
سلام

يه سر به تاپيك منهم بزنيد

البته مثل همين تاپيكه و از همين تاپيك هم براي ايجاد كردنش استفاده كردم

موفق باشيد

linker
07-11-2007, 11:45
با سلام فصل 1 تا 8 در انجمن آپلود شد!

linker
08-11-2007, 10:12
فصل نهم آپلود شد!

linker
09-11-2007, 00:15
فصل دهم و يازدهم با هم قرار دادم - لينكر جان شما اگه لطف كني و فايل ها رو به همون پست اول من پيوست كنيد فكر كنم بهتر باشه ... اينجوري كاربرا هم راحت ترن !

موفق و پيروز باشيد

جاويد

سلام جاويد جان متاسفانه من نميتونم اين كار را انجام بدم!

فصل دهم ويازدهم آپلود شد!

@R3Z
08-12-2007, 18:29
آقا چي شد نميذاري بقيشو؟؟؟

J A V I D
08-12-2007, 21:07
دوستان ببخشيد بقيش دير شد ! همونطور كه قبلا گفتم امكانات برقي تو اتاقم نيست الانم اسپيكرو جدا كردم ! فصل دوازده تا پونزده هم گذاشتم ...

linker
10-12-2007, 10:56
آپلود شد!!!!!!!!!!!!!!!!

habstem
16-08-2008, 11:34
لينک فصل چهارم خرابه ... !

لطفاً اصلاح کنيد.

سلام
منم با دانلود بعضی ها مشکل داشتم
یکی گفت:

برای دانلود فصل های 12-15 از پست 46 کمک بگیر
:20:

به اینجا هم سر بزنید ، باحاله!:

Alireza-Plasma
28-08-2008, 15:05
دوستان من مجموعش رو کامپایل میکنم به فایل pdf میذارم واسه دانلود به شرطی که به این تاپیک پاسخ بدید : > [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mamjavad
07-10-2008, 11:32
سلام
من همه قسمت ها رو در یک فایل PDF درست کردم و در رپیدشیر آپلود کردم:

اگه مشکلی داشتین pm بدین.

Libra
24-01-2009, 23:54
آخ آخ گفتی ها

این کتاب رو من نشر 1376 رو ازش دارم ، از همون موقع چند بار خوندمش اما از بس برام عزیزه ؛ مثل روز اول نگهش داشتم

به دوستان پیشنهاد میکنم که در کنار این

عجیب تر از علم ، عجیب تر از رویا رو هم بگیرن

masih_m2000
19-04-2009, 19:10
سلام

من مطالبی جالب دارم . بخوانید و تشکر بدهید.

افزايش حساسيت ابرتلسكوپ‌ها با استفاده از فناوري نانو
خبرگزاري فارس: حساسِت ابر تلسكوپ‌هاي جديد در شيلي با استفاده از فناوري نانو افزايش يافت.

به گزارش خبرگزاري فارس، كريس لودويك، متخصص فناوري نانو توانسته است حساسيت ابرتلسكوپ‌هاي جديد در شيلي را تا حد زيادي افزايش دهد. وي اخيراً مدرك دكتراي خود را روي همين موضوع از دانشگاه دلفت دريافت كرده است.
در بيابان آتاكاما در شيلي، متخصصان و ستاره‌شناساني از سراسر دنيا مشغول كار روي آرايه ميليمتر بزرگ آتاكاما (ALMA) هستند. اين آرايه از 66 تلسكوپ پيشرفته تشكيل شده است كه در ارتفاع 5000 متري نصب شده و باهمديگر دقيق‌ترين تصوير را از جهان ارائه خواهند كرد. هدف اصلي اين آرايه پاسخ دادن به اين سوال مهم است كه ستاره‌ها و سياره‌ها چگونه به وجود آمده‌اند. انتظار مي‌رود آغاز به كار ALMA كه از نظر ستاره‌شناسان گام بسيار مهمي در اين عرصه به شمار مي‌رود، در سال 2012 باشد.
ستاره‌شناسان هلندي در توسعه ALMA همكاري بسيار نزديك و موثري با متخصصان فناوري نانو داشته‌اند. آخرين مشاركت فناوري نانو در اين پروژه توسط كريس لودويك، دانشجوي دكترا و توني زيلسترا، تكنسين فناوري نانو از موسسه نانوعلم Kavli در دانشگاه دلفت بوده است. آنها توانسته‌اند از طريق بهبود عملكرد جزء اصلي ALMA كه يك حسگر تابشي است، حساسيت آن را در محدوده فركانس بحراني تا حد زيادي افزايش دهند.
اين كار با استفاده از اتصالات تونلي ابررسانا صورت گرفته است. اين حسگر كوچك از دو ابررسانا كه توسط يك لايه عايق (معمولاً از جنس اكسيد آلومينيوم) به ضخامت 1 تا 2 نانومتر از هم جدا شده‌اند، تشكيل مي‌شود. اندازه اين حسگر 500 در 500 نانومتر است.
با اين حال جلوگيري از نشت در برخي از نقاط يك لايه آلومينيومي نازك به ضخامت 1 نانومتر غيرممكن است. بنابراين لودويك و زيلسترا در زمينه جايگزيني اين لايه اكسيد آلومينيومي با لايه‌اي از نيتريد آلومينيوم تحقيق نموده و به نتايج بسيار جالبي دست يافتند. لايه اكسيد آلومينيوم يكنواخت‌تر بوده و حساسيت آنها در محدوده 602 تا 720 گيگاهرتز بسيار بيشتر است.
به طور اتفاقي موضوع تحقيق لودويك در زمينه اتصالات تونلي ابررسانا، براي عملكرد تلسكوپ فضايي هرشل نيز كه قرار است آوريل به فضا فرستاده شود، ضروري است. تلسكوپ فضايي هرشل دنباله‌رو تلسكوپ هابل است. موسسه نانوعلم Kavil تعداد زيادي اتصال تونلي براي تجهيزات اندازه‌گيري هرشل توسعه داده است.

پنجشنبه 8 اسفند 1387

تاریخ دندانپزشکی در ایران ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نویسنده: مهدی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
در دوره قاجاریه طب ایران به تدریج از سنتی به اروپایی تبدیل گشت و بنظر می رسد طب مدرن ایران نیز از مدرسه دارالفنون آغاز شده است.
قبل از تأسیس دارالفنون، طب بطور كلی سنتی بوده و درمانها بطور تجربی و بدون پایه علمی با وسایل بسیار ابتدایی و توسط افراد فاقد صلاحیت انجام می شد و شاید در حال حاضر هم در برخی نقاط دور افتاده انجام شود.
برای درد دندان، عطارها از داروهای گیاهی مانند روغن نخود، آب پیاز، شیره انجیر، تریاك و برای رفع آبسه های دندانی از صمغ كتیرا و باقلا و آرد گندم سرخ شده در روغن استفاده می كردند.

كشیدن دندان ها توسط دلاكهای حمام و سلمانی ها و بدون بی حسی به نحوی بسیار دردناك و وحشت آور انجام می شده و گاهی سلمانی ها این كار را بصورت دوره گرد در محلات انجام می دادند.
پوسیدگیهای دندانی، دندانهای تغییر رنگ یافته بر اثر ضربه، دندانهای شكسته و فضاهای بی دندانی (ناشی از كشیدن دندان)همه توسط روكش های طلا كه توسط زرگرهای ماهر ساخته می شد ترمیم می گشت. این روكشها را استامپ یا استامپه و یا شارپی می نامیدند. شارپی از نام دستگاهی بنام شارپ گرفته شده كه این روكشها توسط آن ساخته میشد.
تأسیس و افتتاح رسمی دارالفنون تهران در سال 1228 ه.ش توسط امیركبیر صدر اعظم ناصرالدین شاه انجام شد و سرآغاز معرفی نظام جدید آموزش و از اقدامات مهم فرهنگی كشور می باشد.
دارالفنون اولین مدرسه دولتی ایران بوده و به كمك استادان اروپایی آموزش رشته های مختلف در آن آغاز گشت. رشته پزشكی دارالفنون قبل از تأسیس دانشگاه تهران تنها مركز آموزش طبابت در ایران بود.
درآبانماه سال 1297 شمسی مدرسه طب از مدرسه دارالفنون جدا شد و مرحوم دكتر لقمان الدوله به ریاست آن منصوب گردید.
دانشگاه تهران ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در عهد رضا شاه تأسیس گردید و نخستین قسمت آن كه ساخته شد، تالار تشریح بود كه در سال 1313شمسی افتتاح گردید. در سال 1316 كلیه قسمتهای دانشكده طب به ساختمان جدید دانشگاه تهران منتقل شد و شروع بكار نمود. در سال 1335 دو رشته داروسازی و دندانپزشكی كه از شعب دانشكده پزشكی بود، بصورت مستقل درآمد. بیمارستان امیر اعلم علاوه بر بخشهای متعدد پزشكی، دارای بخش دندانپزشكی و جراحی فك و صورت ، شامل پرتونگاری و دو درمانگاه عمومی، آموزشی و اطاق عمل بود.
از سال 1290 شمسی پرداختن به حرفه های طبابت، داروسازی و دندانسازی موكول به تحصیل و دریافت اجازه نامه رسمی از وزارت معارف شد.
در سال 1300 در تهران تنها 3 نفر دندانپزشك بودند: دكتر فالك كوش میلچارسكی(اهل لهستان، دندانپزشك مخصوص رضا شاه و از تكنسین های فوق العاده پروتز دندانی) دكتر اتكیناشتومپ(تبعه سوئیس، دندانپزشك مخصوص اتابك)، دكتر هارطیون استپانیان(اهل تركیه و از زمره پزشكان دربار)
در سال 1307 رضا شاه طی فرمانی دستور تأسیس مدرسه دندانسازی را صادر كرد و دو سال بعد این مدرسه شروع بكار نمود. محل اولیه این مدرسه، در دارالفنون بود و مدیریت فنی آن را دكتر میلچارسكی بعهده داشت.
در سال 1316 با تاسیس دانشگاه تهران در محل فعلی، مدرسه طب و شعب مربوط به آن به این مكان نقل مكان كردند و شرط ورود به این دانشكده ها دارا بودن دیپلم كامل متوسطه تعیین گشت.
در ادامه شكل گیری دندانپزشكی كشور، در سال 1322 شورای دانشگاه، اطلاق كلمه دندانپزشك بجای طبیب دندانساز و دندانساز بجای مكانیسین دندان را پذیرفت و از سال 1324 گواهی نامه رسمی و پروانه اشتغال به كار فارغ التحصیلان دندانپزشكی با عنوان دندانپزشك صادر شد.
دوره دانشكده دانشگاه تهران تا سال 1330، 4 سال، از آنسال تا 1348، 5 سال و بعد از آن تاكنون 6 سال بوده است.
در سال 1355 مدرسه دندانسازی از دانشكده پزشكی مجزا گردید و دانشكده دندانپزشكی نامیده شد. گروههای آموزشی اولیه عبارت بودند از: ارتودنسی، بیماریهای دهان پروتز ، جراحی و دندانپزشكی عملی.
از سال 1339 عضویت پزشكان و دندانپزشكان در سازمان نظام پزشكی اجباری شد و این سازمان مرجع رسیدگی به تخلفات و شكایات در رابطه با امور پزشكی و دندانپزشكی قرار گرفت. در رأس آن هیأت مدیره سازمان قرار دارد كه تعداد دندانپزشكان آن دو نفر است.
در سال تحصیلی 39-1338 آموزشگاه پرستاری دندانپزشكی در مقطع فوق دیپلم با هدف آموزش دستیار دندانپزشك آغاز به كار نمود. اولین نشریه دندانپزشكی كشور« نشریه دانشكده دندانپزشكی دانشگاه تهران» در سال 1336 منتشر شد و بعدها به مجله دانشكده دندانپزشكی تغییر نام یافت.
در سال 1340 ، چهار كرسی جدید تشخیص پروتز ثابت جراحی فك و صورت و كالبد شناسی دندان ایجاد شد و در سال 1344 آموزشگاه بهداشت دهان و دندان تأسیس گردید كه مدرك آن فوق دیپلم می باشد. سرانجام بهره برداری از ساختمان جدید دانشكده در سال 1345 با ظرفیت 200 دانشجو انجام گرفت كه دكتر محسن سیاح اولین رئیس آن و این دانشكده، اولین دانشكده دندانپزشكی كشور می باشد.
در سال 1344 در پی احداث دانشگاه ملی ایران ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، دانشكده دندانپزشكی این دانشگاه بعنوان دومین دانشكده دندانپزشكی كشور كار خود را با 120 دانشجو آغاز كرد. در سال 1346 آموزشگاه تربیت تكنسین های پروتز دندانی در این دانشكده تأسیس یافت و در سال 1347 آموزشگاه عالی بهداشت دهان و دندان دانشكده شروع به فعالیت كرد. در سال 1361 نام دانشگاه ملی ایران به دانشگاه شهید بهشتی تغییر یافت.
پس از دانشكده دندانپزشكی دانشگاه ملی تا سال 1357، تعداد دانشكده های دندانپزشكی به 5 عدد افزایش یافت: مشهد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 1344 شیراز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 1348 اصفهان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 1352
تا قبل از انقلاب ، تنها دو دانشكده دندانپزشكی تهران و ملی ایران فقط در 5 رشته ارتودنسی، پریودنتولوژی، بیماریهای دهان وتشخیص، پروتز و جراحی فك و دهان و صورت دوره های تخصصی ایجاد گردیده بود و پس از انقلاب تعداد رشته های تخصصی به 11 رشته رسید كه هرساله از طریق آزمون پذیرش دستیاری ، تعدادی دستیار تخصصی می پذیرند.
وظیفه تربیت و آموزش كادر درمانی دندانپزشكی(دندانپزشك، بهداشتكار دهان ودندان و تكنسین پروتز دندان) تا سال 1364 به عهده وزارت فرهنگ و آموزش عالی و از آن پس به عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی گذاشته شد.
هم اكنون مراكز آموزش دندانپزشكی شامل 16 دانشكده دندانپزشكی زیر نظر وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكی و دو دانشكده دندانپزشكی دانشگاه آزاد اسلامی(واحد تهران و واحد خوراسگان اصفهان) می باشد. در سالهای اخیر مراكز آموزش بهداشتكاران دهان ودندان به دانشكده های دندانپزشكی تبدیل شده است.
آموزش دندانپزشكی عمومی در سالهای قبل از انقلاب، تنها در 4 دانشكده تهران، ملی، مشهد و شیراز بصورت سالی ترمی و واحدی با گذراندن 240 واحد درسی شامل علوم پایه، پره كلینیك و كلینیك انجام می شد.
در حال حاضر برنامه شامل 205-202 واحد درسی و طول دوره 6 سال است. پس از دو سال و گذراندن 68 واحد دروس عمومی و علوم پایه، دانشجویان وارد دوره بالینی (پره كلینیك و كلینیك) می شوند و آموزش خود را با حضور بیماران ادامه می دهند. در انتهای دوره 6 ساله و پایان یافتن واحدها و ارائه پایان نامه به ارزش 6 واحد، فارغ التحصیل می شوند. در مورخ 21/7/1372 امتحان جامع علوم پایه دندانپزشكی و داروسازی تصویب شد و از آن زمان به بعد لازم الاجرا گردیده است.
رشته های وابسته به دندانپزشكی ، دوره دو ساله (كاردانی) بهداشت دهان ودندان (پرستاری دندانپزشكی) و تكنسین ساخت پروتز دندانی می باشد.
ادامه تحصیل و دریافت درجه تخصصی پس از فارغ التحصیل شدن در رشته دندانپزشكی عمومی در 10 رشته(ارتودنسی، اطفال، اندودنتیكس، پاتولوژی، پروتز، پریودنتیكس، ترمیمی، تشخیص بیماریهای دهان، جراحی دهان و فك و صورت و رادیولوژی دهان) در داخل كشور امكان پذیر است.
اولین امتحان تخصصی در سال 1353 در دانشگاه تهران بطور داخلی انجام گرفت. اولین امتحان سراسری در دانشگاه ملی در سال 1354 انجام شد و سپس یك دوره دیگر امتحان در سال 56-1355 برگزار گردید.
پس از پیروزی انقلاب تا كنون 16 دوره امتحان توسط دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشكی و تخصصی كشور برای گزینش دانشجوی دوره دستیاری انجام گرفته است. همچنین به مننظور رسمی شدن درجه تخصصی دانشجویان فارغ التحصیل رشته های مختلف تخصصی تا كنون 18 دوره امتحانات بورد تخصصی بصورت متمركز برگزار گردیده است. اولین فعالیت صنفی دندانپزشكی تأسیس سندیكای دندانسازان ایران در سال 1322 می باشد. فعالیتهای محدود علمی و فنی حاصل تلاش این سندیكا بود.
در سال 1329 كانون دندانپزشكان ایران بوجود آمد كه خود بخود بدون اعلام انحلال در سال 1335 منحل شد. سومین مجمع علمی صنفی دندانپزشكی در 24 دیماه 1341 با نام جامعه دندانپزشكان ایران بنیان نهاده شد كه چون مبانی مستحكمی داشت، دندانپزشكان ایرانی آن را خانه انگاشتند و در حفظ و بقا و اعتلای آن كوشیدند. این جامعه بعدها به نام جامعه دندانپزشكی ایران تغییر نام داد تا فراگیر همه حرف وابسته به دندانپزشكی باشد.
در سال 1361 جامعه اسلامی دندانپزشكان تشكیل شد و در سال 1369 انجمن دندانپزشكی جمهوری اسلامی ایران را به ثبت رسانده و فعالیت خود را آغاز كردند.
بالاخره در سال 1375 بین هیأت مدیره انجمن دندانپزشكی ایران و جامعه دندانپزشكی ایران ادغام صورت گرفت و هم اكنون به نام انجمن دندانپزشكی ایران ، خانه دندانپزشكان ایرانی می باشد

masih_m2000
19-04-2009, 19:12
سلام

بازم مطلب دارم . تشکر یادتون نره .

گذشته و حال و آینده دندانپزشکی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نویسنده: مهدی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
از روزگار كهن ، بیماری دهان مشكل انسانها بوده است. جمجمه افرادCro-Magnonكه 25000 سال پیش در زمین ساكن بودند. شواهدی از پوسیدگی دندان را نشان میدهد. قدیمی ترین منبع ثبت شده بیماری دهان از یك متن سومری است.(Circa 5000 سال قبل از میلاد) كه كرمهای دندان را بعنوان دلیل پوسیدگی دندان شرح می دهد. هیچ كس نمی تواند انكار كند كه در طی سالها دندانپزشكی گامهای عظیمی برداشته و گذشته ، حال و آینده دندانپزشكی یكی از عنوانهای مورد بحث پیشكسوتان دندانپزشكی در چهل و هفتمین گردهمایی سالیانه آكادمی دندانپزشكان عمومی می باشد.

دندانپزشك، مورخ نامدار دندانپزشكی و سخنگوی آكادمی دندانپزشكان عمومی می گوید: مطمئناً چیزهای زیادی از قرون وسطی تا ابتدای سالهای 1700 ، زمانی كه اغلب درمانهای دندانپزشكی توسط افرادی بنام جراحان آرایشگر انجام میشد، تغییر كرده است. این افراد همه كاره، دندانها را می كشیدند و جراحی های كوچك را انجام میدادند، بعلاوه مو كوتاه می كردند، زالو می انداختند و مومیایی می كردند.
دندانپزشكان در سالهای 1700 به جوامع آمریكایی مهاجرت كردند و خود را ابتدا وقف حذف دندانهای بیمار و قرار دادن دنچرهای مصنوعی نمودند.
در سالهای 1800 حرفه دندانپزشكی شامل كارهایی نظیر كشیدن دندانها با Turnkay ( یك وسیله ابتدایی شبیه به آچار چرخ ضامن دار كه برای كشیدن دندانها استفاده می شد)، تمیز كردن دندانها با كاغذ تراش (Seraper) و برداشت پوسیدگیها با وسایل دستی بود.
مواد ترمیمی استفاده شده قلع، ورق طلا، سرب و نقره بود. دنچرها از عاج تراشیده میشد و یا از دندانهای گاونر فرم دادن میشد.
در قرن گذشته، امید به زندگی افراد تقریباً دو برابر شده است و تغییرات بسیار زیادی در كیفیت زندگی رخ داده است. بعضی از این تغییرات كه تأثیر مثبتی بر دندانپزشكی داشته اند شامل موارد زیر می باشند: تأكید بیشتر بر بهداشت فردی ، دسترس بودن آنتی بیوتیك ها، واكسن ها، فلوریداسیون، رژیم های غذایی بهبود یافته، الكتریسیته و گرما، اشعه X ، تلفن، كامپیوترها و اینترنت.
دانش دندانپزشكی امروزی شامل استفاده از ترمیم های نقره و سفید، فلوریداسیون، روشهای air abrasion برای ترمیم حفرات و غیره می باشد.
افزایش تعداد افراد بالای 65 سال كه دندانهایشان را حفظ كرده اند نیزدندانپزشكی را تحت تأثیر قرار داده است و توجه بیشتری به نیازهای پیچیده افراد مسن تر معطوف گشته است.
افزایش جمعیت آگاهتر و فرهیخته تر در آمریكا بطور نسبی، تعداد ملاقاتهای دندانپزشكی برای داشتن لبخندی زیبا را افزایش داده است كه كاملاً در تضاد با دلایل ویزیتهای دندانپزشكی در صد سال گذشته است: تسكین درد و بازیابی عملكرد.
در قرن آینده، با افزایش تعداد افرادی كه دندانهایشان را در طول زندگی سالم نگهداشته اند، این تمایل در مشتریان افزایش خواهد یافت.

دكتر Curtis می گوید: بطور حتم هیچ كس نمی داند كه آینده دندانپزشكی چه چیزی را در خود خواهد داشت. من تصور می كنم با ورود به قرن بیست و یكم ما شاهد تركیبی از دندان پزشكی با مراقبتهای جامع سلامتی باشیم و تمركز بیشتری بر ارتباط بین سلامت دهان و سلامت عمومی خواهد بود. تكنولوژی همراه با كامپیوتر برای تشخیص و درمان و درمانهای با واسطه ژن كه ساختار ژنی دندانها را به منظور مقاوم ساختن آنها به پوسیدگی تغییر می دهد نیز بنا به اظهارات دكتر Cutis در آینده مهم خواهدبود.

masih_m2000
19-04-2009, 19:14
سلام

تشکر بازهم یادتون نره .

شواهد تاریخی دوران هخامنشیان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

شواهد باستان شناسی و تاریخی و كشف آثاری از دوران های مختلف در سواحل جنوبی كشور، باستان شناسان را به وجود آثاری از كشتی ها و ناوگان های دریایی از دوران های مختلف از جمله هخامنشی و ساسانی در این سواحل مطمئن كرده است.

طی چند سال گذشته گروهی از باستان شناسان داخلی كشور در بررسی های باستان شناسی در سواحل جنوبی آثاری از دوران های مختلف از جمله آثار سفالی ساسانی را به دست آورده اند كه نشان از وجود كشتی های باستانی در این سواحل دارد.
محمد میراسكندری»، سرپرست گروه باستان شناسی زیر آب ایران درباره احتمال كشف كشتی های باستان شناسی در سواحل جنوبی ایران، گفت: «طبق متون تاریخی؛ ایران از دوران هخامنشی به بعد دارای ناوگان های جنگی و كشتی های تجاری و اقتصادی مختلفی بوده كه مطمئنا در بررسی های باستان شناسی در سواحل جنوبی كشور می توان آثاری از این كشتی ها و ناوگان های جنگی را یافت.»
وی با اشاره به این كه پژوهش در زمینه باستان شناسی زیر آب ایران و كشف شواهدی از وجود كشتی ها و آثار باستانی در سواحل ایران می تواند از اهمیت بسیار زیاد برخوردار باشد، گفت: «ایران برای یافتن آثاری از كشتی ها و ناوگان های دریایی قدیمی از دوران هخامنشی، ساسانی و دوران های دیگر باید فراخوان جهانی بدهد و از كمك كارشناسان خارجی و تجهیزات و فناوری های آنها استفاده كند.»
میراسكندری با بیان این كه بسیاری از كارشناسان خارجی به انجام مطالعات باستان شناسی زیر آب در ایران تمایل بسیار زیادی دارند، گفت: «كارشناسان ایرانی علاوه بر كشف آثاری از كشتی های ایرانی می توانند با توجه به روابط اقتصادی و تجاری دریایی از دوران های مختلف آثاری از كشتی های چینی، یونانی، هندی و دیگر كشورها را نیز شناسایی كنند.»
وجود آثاری از كشتی ها و ناوگان های دریایی از دوران های مختلف در حالی از سوی باستان شناسان ایرانی در سواحل جنوبی كشور مطرح می شود كه طی چند سال گذشته گروهی از كارشناسان یونانی، كانادایی و آمریكایی به دنبال كشف ناوگان داریوش هخامنشی در سواحل كشور یونان می گردند. طبق نوشته های هرودوت، مورخ یونانی بخشی از ناوگان دریایی ایران در سال 492 پیش از میلاد در سواحل یونان غرق شده است. نشانه هایی از وجود این كشتی ها نیز طی چند سال یافت شده است.
طبق متون تاریخی از دوران هخامنشی ایران دارای سپاه دریایی و كشتی های متعدد دریانوردی بسیار قوی بوده است.
«سیمین لك پور»، باستان شناس و كارشناس تاریخی در مورد اهمیت یافتن آثاری تاریخی و باستانی از كشتی ها و ناوگان های دریایی ایران در سواحل جنوبی می گوید: «كشف آثار باستانی و تاریخی در سواحل دریایی ایران كه احتیاج به امكانات و تجهیزات پیشرفته دارد می تواند توان دریانوردی ایران، تجارت ایران و بخشی از تاریخ جنگجویی ایرانیان را مشخص سازد.»

masih_m2000
19-04-2009, 19:17
سلام

بازم مطلب تشکر یادتون نره.

ماهيت كار

تكنسين لابراتوار دندانسازي سفارشهائي را از دندانپزشك به منظور ساخت روكش , پل, دندان مصنوعي و ديگر اجزاي مصنوعي مربوط به دندان دريافت ميكند. نخست , دندانپزشك مشخصات كاري كه بايد ساخته شود را همراه با قالب دهان يا دندان مريض براي ساخت مي فرستد.سپس , تكنسين لابراتوار دندانسازي يا همان دندانساز, با ريختن گچ در قالب گرفته شده از دهان بيمار نمونه گچي را بوجود مي آورد . سپس مدل ساخته شده را در وسيله اي قرار مي دهند كه حركات فك بيمار و طريقه جويدن را شبيه سازي مي كند (اين وسيله آرتيكولاتور ناميده مي شود ). اين مدل به عنوان پايه دندان مصنوعي عمل مي كند.

دندانسازبا بررسي مدل , اندازه و شكل دندانهاي مجاور و فاصله ميان خط لثه را بررسي مي كند.بر اساس اين مشاهدات و مشخصات ارائه شده توسط دندانپزشك , تكنسين دندانسازي با استفاده از وسا يل دستي كوچكي بنام اسپاتول موم ,مدل مومي را ساخته و فرم مي دهد . او براي ريختن قالب چهارچوب فلزي دندان مصنوعي از اين مدل مومي استفاده مي كند.

بعد از فرم يافتن مدل مومي,تكنسين دندانسازي قالب را ريخته , به فلز فرم ميدهد و با استفاده از ابزارهاي دستي سطحي را به وجود مي آورد كه به فلز و پودر پرسلن توانائي اتصال به هم را مي دهد . سپس براي دست يافتن به شكل و رنگ دقيق دندان , پودر پرسلن را به صورت لايه لايه به كار مي افزايد .دندانساز دندان را در كوره پرسلن قرار داده تا پرسلن بر روي چهار جوب فلزي پخته شود. سپس با اضافه كردن پودر پرسلن و تراش دادن رنگ, شكل را تنظيم كرده ويك نمونه نهايي و با دوام را به وجود مي آورد.محصول نهايي يك نسخه تقريبا دقيق از دندان يا دندانهاي از ديت رفته مي باشد.

در بعضي لابراتوارها تمام مراحل كار توسط يك دندانساز انجام مي شود درحاليكه در بعضي ديگر هر دندانساز قسمتي از كار را به عهده دارد.تكنسين لابراتوار دندانسازي مي تواند در يكي از پنج رشته زير تخصص پيدا كند: پلاكهاي ارتودنسي , ساخت روكش و پل , دست دندان كامل ، بخشي از دست دندان( پارسيل) , يا پرسلن(سراميك).عنوان كار نشان دهنده تخصص در اين مراحل پنجگانه ميباشد .به عنوان مثال تكنسيني كه پرسلن يا روكشهاي آكريلي ميسازد, پرسلن كار(سراميست دندان) ناميده ميشود.

masih_m2000
19-04-2009, 19:20
سلام

بازم مطلب تشکر یادتون نره .

محيط كار

معمولا" تكنسينهاي لابراتوار دندانسازي در محيطي پاكيزه ، روشن و داراي تهويه مناسب كار مي كنند و عموما" داراي ميز كار مخصوص به خود هستند كه مجهز به چراغهاي الكلي , ابزار تراش و صيقل و ابزارهاي دستي مانند اسپاتول موم و فرم ميباشد.

كار بي نهايت ظريف و وقت گير است. تكنسينهاي حقوق بگير ساعتهاي كارهفتگي مشخصي دارند اما تكنسينهاي آزاد غا لبا" ساعات بيشتري را به كارمي پردازند.

فرصتهاي شغلي

اكثر كارها در لابراتوارهاي دندانسازي خصوصي انجام مي شود كه كمتر ازپنج دندانساز دارند. گروهي از تكنسين هاي دندانسازي در مطب دندانپزشكان كار مي كنند.بعضي از آنها علاوه بر شغل معمول خود, در لابراتوار دندانسازي درون خانه ها يشان مشغول به كارند.

آموزش و ادامه تحصيل

اكثر تكنسينهاي لابراتوار دندانسازي حرفه خود را در حين كار مي آموزند.آنهابا كارهاي كوچك مانند ريختن گچ در قالب شروع كرده و به سمت مراحل پيشرفته تر مانند ساخت روكشهاي پرسلن و پلهاي دندان پيش مي روند.
با توجه به استعداد و همت فرد 2 الي 3 سال لازم است تا وي به تكنسيني ماهرتبديل شود اما رسيدن به مهارت يك تكنسين تمام عيار ممكن است زمان بيشتري هم به طول انجامد.
دروس اين رشته شامل علم مواد كاربردي در دندانسازي ، كالبد شناسي دهان ، روشهاي ساخت ، اخلاق و ديگر زمينه هاي وابسته به علاوه كار عملي مي باشد. فارغ التحصيلان برنامه هاي آموزش دو ساله براي زبده شدن در كار به تجربه هاي عملي نيازمندند چرا كه دانشجو لزوما در طول تحصيل با تمام جزئيات كار روبرو نمي شود . بسياري از كار فرمايان بدون آموزش رسمي تئوري افزادي را آموزش مي دهند.

علاقه مندان ميتوانند در يكي ار مراحل زير تجربه كسب كند:ساخت روكش و پل , پرسلن , پارسيل , دندان مصنوعي كامل و پلاك ارتودنسي در لابراتوارهاي بزرگ ، تكنسين هاممكن است به عنوان ناظر يا مديركار كنند .در ضمن تكنسين هاي با تجربه يا به آموزش پرداخته يا در فعاليتها يي مانند توليد كار, بازار يابي و فروش مسئوليتهايي را به عهده مي گيرند.
براي بسياري از تكنسين هاي دندانسازي تاسيس لابراتوار شخصي راهي براي پيشرفت و در آمد بالاتر مي باشد. بالابودن چالاكي دست , ديد خوب وتوانايي تشخيص اختلاف جزئي رنگها و تفاوتهاي شكل از شرايط لازم مي باشند.
داشتن استعداد هنري در كار هاي ظريف و دقيق نيز مهم مي باشد . دانش آموزان دبيرستا ني كه به دندانسازي علاقه مندند بايستي در دوره هاي هنري , كارگاه هاي چوب و فلز , نقشه كشي و علوم شر كت كنند.
دوره هاي مديريت ميتواند به كساني كه مايل به تاسيس لابراتوار شخصي هستند كمك كند.

چشم انداز آينده

علي رغم رشد آهسته شغل دندانسازي , فرصتهاي شغلي براي تكنسين لابراتواردندانسازي مطلوب مي باشد.با اينكه فرصتهاي شغلي مطلوب است اما به علت پيشرفتهايي در زمينه مراقبتهاي دندان , استخدام تكنسين لابراتوار دندانسازي پايين تر از حد ميانگين مي باشد .
به علت افزايش فلوريد آب اشا ميدني كه از ايجاد پوسيدگي مي كاهد و تاكيد زياد در پيشگيري و بهداشت دهان و دندان پروتز دندان كامل از رونق خواهد افتاد و نياز مردم بيشتر به روكشهاي پرسلن محدود خواهد شد . با اين وجود طي سال هاي اخير شاهد تقاضاي روز افزون افراد مسن براي ترميم زيبايي دندان بوده ايم . به عنوان مثال در بسياري از لابراتوارهاي دندانسازي از مواد ترميمي استفاده مي شود كه همانند دندانهاي طبيعي از رنگمايه سفيد بر خوردار بوده و جايگزين مناسبي به جاي مواد ترميمي قديمي و نا مطلوب مي باشد.

masih_m2000
19-04-2009, 19:23
سلام

دوستان بازم من مطلب دارم . پس هم اکنون تشکر یادتون نره.

محيط كار

معمولا" تكنسينهاي لابراتوار دندانسازي در محيطي پاكيزه ، روشن و داراي تهويه مناسب كار مي كنند و عموما" داراي ميز كار مخصوص به خود هستند كه مجهز به چراغهاي الكلي , ابزار تراش و صيقل و ابزارهاي دستي مانند اسپاتول موم و فرم ميباشد.

كار بي نهايت ظريف و وقت گير است. تكنسينهاي حقوق بگير ساعتهاي كارهفتگي مشخصي دارند اما تكنسينهاي آزاد غا لبا" ساعات بيشتري را به كارمي پردازند.

فرصتهاي شغلي

اكثر كارها در لابراتوارهاي دندانسازي خصوصي انجام مي شود كه كمتر ازپنج دندانساز دارند. گروهي از تكنسين هاي دندانسازي در مطب دندانپزشكان كار مي كنند.بعضي از آنها علاوه بر شغل معمول خود, در لابراتوار دندانسازي درون خانه ها يشان مشغول به كارند.

آموزش و ادامه تحصيل

اكثر تكنسينهاي لابراتوار دندانسازي حرفه خود را در حين كار مي آموزند.آنهابا كارهاي كوچك مانند ريختن گچ در قالب شروع كرده و به سمت مراحل پيشرفته تر مانند ساخت روكشهاي پرسلن و پلهاي دندان پيش مي روند.
با توجه به استعداد و همت فرد 2 الي 3 سال لازم است تا وي به تكنسيني ماهرتبديل شود اما رسيدن به مهارت يك تكنسين تمام عيار ممكن است زمان بيشتري هم به طول انجامد.
دروس اين رشته شامل علم مواد كاربردي در دندانسازي ، كالبد شناسي دهان ، روشهاي ساخت ، اخلاق و ديگر زمينه هاي وابسته به علاوه كار عملي مي باشد. فارغ التحصيلان برنامه هاي آموزش دو ساله براي زبده شدن در كار به تجربه هاي عملي نيازمندند چرا كه دانشجو لزوما در طول تحصيل با تمام جزئيات كار روبرو نمي شود . بسياري از كار فرمايان بدون آموزش رسمي تئوري افزادي را آموزش مي دهند.

علاقه مندان ميتوانند در يكي ار مراحل زير تجربه كسب كند:ساخت روكش و پل , پرسلن , پارسيل , دندان مصنوعي كامل و پلاك ارتودنسي در لابراتوارهاي بزرگ ، تكنسين هاممكن است به عنوان ناظر يا مديركار كنند .در ضمن تكنسين هاي با تجربه يا به آموزش پرداخته يا در فعاليتها يي مانند توليد كار, بازار يابي و فروش مسئوليتهايي را به عهده مي گيرند.
براي بسياري از تكنسين هاي دندانسازي تاسيس لابراتوار شخصي راهي براي پيشرفت و در آمد بالاتر مي باشد. بالابودن چالاكي دست , ديد خوب وتوانايي تشخيص اختلاف جزئي رنگها و تفاوتهاي شكل از شرايط لازم مي باشند.
داشتن استعداد هنري در كار هاي ظريف و دقيق نيز مهم مي باشد . دانش آموزان دبيرستا ني كه به دندانسازي علاقه مندند بايستي در دوره هاي هنري , كارگاه هاي چوب و فلز , نقشه كشي و علوم شر كت كنند.
دوره هاي مديريت ميتواند به كساني كه مايل به تاسيس لابراتوار شخصي هستند كمك كند.

چشم انداز آينده

علي رغم رشد آهسته شغل دندانسازي , فرصتهاي شغلي براي تكنسين لابراتواردندانسازي مطلوب مي باشد.با اينكه فرصتهاي شغلي مطلوب است اما به علت پيشرفتهايي در زمينه مراقبتهاي دندان , استخدام تكنسين لابراتوار دندانسازي پايين تر از حد ميانگين مي باشد .
به علت افزايش فلوريد آب اشا ميدني كه از ايجاد پوسيدگي مي كاهد و تاكيد زياد در پيشگيري و بهداشت دهان و دندان پروتز دندان كامل از رونق خواهد افتاد و نياز مردم بيشتر به روكشهاي پرسلن محدود خواهد شد . با اين وجود طي سال هاي اخير شاهد تقاضاي روز افزون افراد مسن براي ترميم زيبايي دندان بوده ايم . به عنوان مثال در بسياري از لابراتوارهاي دندانسازي از مواد ترميمي استفاده مي شود كه همانند دندانهاي طبيعي از رنگمايه سفيد بر خوردار بوده و جايگزين مناسبي به جاي مواد ترميمي قديمي و نا مطلوب مي باشد.

france
05-10-2010, 05:22

عجیب تر از علم . . .
فرانک ادواردز
گزارش : شاهرخ فرزاد

نوع فایل کتاب: PDF

» تعداد صفحات: 50

حجم: 4.05 مگابایت

(اصلاح لینک پست اول)

france
05-10-2010, 17:05
سلام سایت رپید شر لینکش فیلتر شده :13:لینک دیگه ندارید معرفی کنید ممنون می شم:11:

سلام..

لینک جدید:

nevisandeha
06-10-2010, 18:56
بازم سلام ممنون از لینکی که معرفی کردین ولی این کتاب عجیب ولی واقعی است :41:که من این کتاب را دارم من کتاب عجیب تر از علم را می خوام اگر لینکش را معرفی کنین ممنون می شم :blush:

france
06-10-2010, 20:32
بازم سلام ممنون از لینکی که معرفی کردین ولی این کتاب عجیب ولی واقعی است :41:که من این کتاب را دارم من کتاب عجیب تر از علم را می خوام اگر لینکش را معرفی کنین ممنون می شم :blush:

سلام...

دوست عزیز زحمت بکشی ددر گوگل سرچ کنید این کتاب با دو اسم اومده هم عجیب ولی واقعی و عجیب تر از علم همونیه که بالا گذاشتم.

اگر غیر اینه عنوان دقیق کتاب+نویسنده رو عرض کنید.

J A V I D
06-10-2010, 21:59
یادش بخیر ، اگه کم لطفی بعضیا نبود همشو اسکن می کردم می کردم می ذاشتم ! در هر صورت اومدم بگم که کتاب های عجیب تر از علم یه سری کتابن با نام های مختلف ولی همشون سری عجیب تر از علم هستن ...