PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هک کردن بایوس کارت گرافیک برای کارائی بهتر

x-ray
26-09-2005, 11:58
سلام
می خواستم بدونم کسی اینجا از هک کردن بایوس کارت گرافیک چیزی میدونه
میگن بایوس یه کارت بالاتر رو روی کارت رده پائین نصب می کنن و با این کار کارائی کارت افزایش پیدا میکنه
اگه کسی چیزی می دونه آموزش بده
کارت منم triplex radeon 9550 256mb هستش
برای این کارت چیزی دارین

x-ray
26-09-2005, 14:44
اینو یکی ترجمه کنه خلاصه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

HamidFULL
27-09-2005, 01:16
x-ray همچين چيزی نيست بعضی نرمفزار ها هستند که به BIOS کارت گرافيک وارد ميشن و اونو OVERCLOCK ميکنن که اين کار باعث افزايش کارايی کارت ميشه ولی خيلی خطرناک هست و Cooler مخصوص خودش رو ميخواد راستی اينجا مترجم نداريم!
در زم اين سؤال رو بايد در تاپيک گرافيک مطرح ميکرديد

rax
27-09-2005, 03:08
x-ray همچين چيزی نيست بعضی نرمفزار ها هستند که به BIOS کارت گرافيک وارد ميشن و اونو OVERCLOCK ميکنن که اين کار باعث افزايش کارايی کارت ميشه ولی خيلی خطرناک هست و Cooler مخصوص خودش رو ميخواد راستی اينجا مترجم نداريم!
در زم اين سؤال رو بايد در تاپيک گرافيک مطرح ميکرديد

حميد خان..شما چرا....مود كردن بايوس كارت مخصوصا 9550 خيلي عاديه..6600 و 6200 و X800 هم همينطور....

بهترين منبع براي 9550 و ساير ATI هم سايته زيره....

كلا تو اين سايت تك پاور اپ بگردي همه چي هست..بايوسهاي استوك و هك شده..و انواع و اقسام مود و راهنما...

در ضمن دوستان موافق باشن من يه راهنماي 200 خطي در موردش دارم...خطرش هم براي 9550 اصلا قابل توجه نيست....تو اين مقاله اوناع و اقسام مود كردن..(تبديلات سري هاي مختلف انوديا به كواردو و انواع تنظيم تاخيرها و نوع بايوس و ارشيو ها و بايوس هاي هك شده و مئدشده و هزار كوفت زهر مار ديگه..فقط هنوز فرصت نكردم جمع جور كنم..)

ولي يه سري كاراي پايه اي لازمه..اموزش فلش بدون تصوير براي مواقع ضروري...و معرفي برنامه ها كه اونم خودش كلي مطلب شامل ميشه...

arash_irani
27-09-2005, 05:28
سلام دوستان
Rax جان اگه بتونی جمع آوری کنی و برای عموم بذاری که خیلی عالی هستش مخصوصا برا من یکی که خیلی بهش احتیاج دارم این کارو بکن اگه تونستی هم به صورت پی دی اف در بیار اگه نه که خودم درش میارم و آپلودش میکنم تا همه بتونند ازش بخوبی استفاده کنند
ممنون و موفق باشی
یا حق

Lord_theOne
27-09-2005, 10:28
حمید جان کارتهای گرافیکی MSI را کامل کنید نصب کنید می بینید که در قسمت Display در اونجا یک خواسیتی است به نامه D.O.T برای کارتهای MSI از اونجا تیکه D.O.T را بزنید اورکلاکه شما بطور اتوماتیک زیاد می شود بدون اینکه دمای کارته شما بالا برود به روش استاندارد اگر هم دوست ندارید می وانید در همان قسمت اورکلاک را دستی بالا ببرید من این کارو کردم و خیلی نتیجه داد ساعتها هم داشتم با NFS UNDRE 2 داشتم بازی می کردم روی 5200 یکیمی تیک داشت در رزولوشن بالا با D.O.T حلش کردم و بازی را تموم کردم با اینکه اورکلاکه من بالا بود

HamidFULL
28-09-2005, 00:20
rax عزيز ببين دوست عزيز شما فکر ميکنی وقتی BIOS رو به اصطلاح شما هک ميکنن بعد چی کارش ميکنن!؟ در ضمن هرگز نميشه BIOS يه کارت گرافيک بالاتر رو روی يه کارت گرافيک پايينتر نصب کرد! يعنی ميشه ولی کارت نابود ميشه!
در ضمن من قبول دارم که اين کار ها هست ولی تو بحث و کار حرفه ايی اصلاً مطرح نيست چون يه GeForce هيچ وقت نميتونه يه Quadro FX باشه و اين مباحث غير علمی هست و توسط افراد بيان ميشه

lord_theone عزيز با D.O.T کار کردم جواب ميشه خيلی کارش خوب هست و چون توسط شرکت سازنده هم ارايه شده زياد خطر نداره ولی کلاً عمر کارت کم ميشه

Rashidahwazian
28-09-2005, 01:09
Lord_theone عزیز اون D.O.T که شما می گی با اون مطلبی که X-Ray مطرح کرد خیلی فرق می کنه. D.O.T مخفف Dynamic Overclocking Technology است که به این معنیه که هرجا که لازم باشه فرکانس هسته و حافظه کارت شما را بالا می بره . در واقع فرقش با Overclock معمولی اینه که در Overclock معمولی همیشه این فرکانس در اون حدی که ما مشخص می کنیم ثابت می مونه ولی در این جا هر وقت لازم باشه فرکانس بالا می ره و در بقیه موارد فرکانس همون مقدار اصلی رو داره. به همین خاطر نسبت به Overclocking دستی کمتر داغ می کنه (نه اینکه اصلا داغ نمی کنه ) و در ضمن به اندازه Overclock دستی استهلاک ایجاد نمی کنه.

اما حرفی که X-Ray زد اصلا ربطی به فرکانس و Overclock نداره . مربوط میشه به Flash کردن Bios کارت گرافیک و نوشتن اطلاعات یه کارت دیگه روی اون. بله این کار رو انجام می دن ولی با این کار عملا چیز خاصی جز نابود کردن هرچه زودتر کارت گرافیکشون نصیبشون نمی شه. همونطور که حمید جان اشاره کرد صرفا یه بحث غیر حرفه ایه و تاثیر زیادی نداره. آخه اگر قرار بود اینجوری باشه که اصلا شرکت ها کارت جدید طراحی نمی کردن. همون کارت قدیمی رو می ذاشتن و همش Bios جدید می نوشتن می ریختن روش. بعدش هم دیگه به جای خرید کارت گرافیک در بازار همه می شستن پشت کامپیوترشون و آخرین Bios مثلا شرکت Nvidia رو Download می کردن و ....

X-Ray جان بله در واقع از این ترفندها می زنن ولی اون قدر اثر نمی ذاره و هیچ وقت نمی تونه کارت شما رو به یه کارت بهتر تبدیل کنه .

rax
28-09-2005, 01:26
rax عزيز ببين دوست عزيز شما فکر ميکنی وقتی BIOS رو به اصطلاح شما هک ميکنن بعد چی کارش ميکنن!؟ در ضمن هرگز نميشه BIOS يه کارت گرافيک بالاتر رو روی يه کارت گرافيک پايينتر نصب کرد! يعنی ميشه ولی کارت نابود ميشه!
در ضمن من قبول دارم که اين کار ها هست ولی تو بحث و کار حرفه ايی اصلاً مطرح نيست چون يه GeForce هيچ وقت نميتونه يه Quadro FX باشه و اين مباحث غير علمی هست و توسط افراد بيان ميشه

lord_theone عزيز با D.O.T کار کردم جواب ميشه خيلی کارش خوب هست و چون توسط شرکت سازنده هم ارايه شده زياد خطر نداره ولی کلاً عمر کارت کم ميشه

حميد خان من ارادت دارم هوار تا....خيلي وقت پيش ها اينجا ميومدم و هميشه پستاي شما و ساقي خان رو دنبال ميكردم...اگه خيلي مطمئن نيستسن كه اين كار انجام پذيره و يا خطر و ريسك بالايي داره ميتونيد سرچ كنيد و ببينيد تا چه حد مرسومه..حداقل از هر 10 يوزر خارجي فرومهاي سخت افزار بين اللملي 3 يوزر يكي از قطعات بصورت مود شده استفاده ميكنند....

البته هك كردن بايوس متفاوت از ريختن بايوس يه كارت بالاتره....

در ضمن هرگز نگوييد هرگز...خيلي اينكار الان مرسومه....مخصوصا براي كارتهاي زير...:
6200@6600
6600@6600ْْGT
X800se@X800XT
6800non@6800GT

و مهمتر از همه:
9500pro@9700pro
9550@9600pro

در مورد كارتهاي كوارد هم من خودم روي MX400 با سافت كواردو امتحان كردم براي تبديل و مشگلي نداشتم ...
در مورد مدلهاي بالاتر تغيير شديد و دقيق تايمينگ لازمه...

در مورد اسيب ديدن كارت هم هيچ مشگلي نيست..هسته همه اين كارتها يكسان هستند...
و همنطور كه گفتم مموري رو هم اگه بخوايم خيلي بالا ببريم ولت مود و همچنين تغيير تايمينگ موثره گرچه ميشه بالا هم نبرد...

كلا شروع اين بحث بدون مقدمه خطرناكه چون اول بايد دوستان با برنامه هاي فلش بايوس و تغيير تايمينگ و فركانس و همچنين اگاهي از راهكارهاي فرار از اشتباهات كه ممكنه بايوس رو غير قابل استفاده بكنه و در حالت كلي شناسايي درست بايوس مناسب و فاكتور غيره و ذالك....

اما هك كردن بايوس بيشتر براي ولت مود بكار ميره...زياد مناسب دوستان تازه كار نيست چون خنك كننده كارت معمولا بايد تعويض بشه تا تحمل توان مصرفي بالاتر كارت رو داشته باشه...

بي خطرترين نوع ارتقا بايوس 9550 به 9600 و از اون بي خطر تر 6200 به 6600 كه در واقع دومي تنها 4 لوله بسته كارت رو باز ميكنه و كاري به فركانس هسته و مموري نداره....

بازم اگه دوستان صلاح ميدونند مطرح نميكنم ولي موديفاي كردن بايوس خطرش خيلي كمه....حداقل من و دوستانم بارها اينكارو انجام داديم...

يه تجربه ديگه در مورد فريم وير هاي OOD ها هم هست كه فكر كنم اين يكي هم خيلي كم مورد توجه قرار گرفته باشه...استفاده از فيرم وير يه درايو جديد ولي همخانواده بر روي يك درايو ديگه..اين بحث هم زمينه خاص و اگاهي از ليست كامل سازندگان OEM درايوها داره...

و اخرين مبحث كه در مورد سمپرونها و دورانها مطرحه باز كردن L2 كش كه خيلي ديگه تخصصيه ولي ميشه بجاش براي كساني كه نميتونند مولتيپر و رو تغيير بدن از روش واير مود يا همون پين مود استفاده كرد كه تو لينك زير يه نمونش رو ميبينيد:

بهر صورت فكر نميكنم خيلي مباحث خواهان جدي داشته باشه. چون معمولا هر جاي ديگه مطرح ميشد حداقل يه 4-5 نفري اعلام امادگي ميكردن.....مسئله ريسك پذيري نيست بلكه كمي از نوع روال عادي استفاده از سخت افزار خوب مبحث خارجه...

rax
28-09-2005, 01:35
rax عزيز ببين دوست عزيز شما فکر ميکنی وقتی BIOS رو به اصطلاح شما هک ميکنن

من اصلا تو صحبتام اسمي از هك كردن نياوردم..اصلاح مال اون دوستمون بود...

ZiTaNiX
28-09-2005, 01:50
آقا منظور از هک بایوس کارت گرافیک چیه؟
اگه هک بشه چی میشه مثلا؟

HamidFULL
29-09-2005, 01:08
rax عزيز خواهش ميکنم شما به من لطف دارين من مطالب شما رو خوندم من از شما خواهش ميکنم اين بحث رو ادامه بديد و با اوردن يک مثال يا مقاله ادامه بديد تا دوستان هم اظهار نظر کنن و ببينيم مطلب چی هست و به کجا ميرسه برای شخص من که خيلی جالب هست

rax
29-09-2005, 02:42
rax عزيز خواهش ميکنم شما به من لطف دارين من مطالب شما رو خوندم من از شما خواهش ميکنم اين بحث رو ادامه بديد و با اوردن يک مثال يا مقاله ادامه بديد تا دوستان هم اظهار نظر کنن و ببينيم مطلب چی هست و به کجا ميرسه برای شخص من که خيلی جالب هست

ممنون حميد خان.....مطالبي هم الان نقل خواهم كرد جاي ديگه گفتم و دوباره همون لينكا و عكسا رو ميزارم چون اينجا امكان اتچ كردن پيدا نكردم..

اولين نكته.....قبلا هم اشاره كردم...دو تا مبحث جدا داريم....
1. هك كردن و يا ريمارك كردن بايوس....:

اين كارو معمولا دلالان واسه ريمارك كردن كارتها انجام ميدن..خيلي ساده انجام ميشه...برنامه هاي متعددي هم واسه اينكار هست...
اينكارو با اينكه تاييد نميكنم ولي با خيلي از برنامه هاي تغيير پارامترهاي بايوس قابل انجامه و بيشتر كارتها هم قابليت تغيير اين پارامتر ها رو ساپورت ميكنن..

برنامه هاي مورد احتياج هم خوب ذكر ميكنم ولي اميدوارم چون استفاده اصليشون جاي ديگشت سر جاي خودش استفاده بشن:(اول يكي دو تا برنامه معرفي ميكنم براي شذوع و همه مطالب رو ذكر نميكنم..)

NVIDIA:

خوب ن برنامه هم خيلي جالبه ولي فقط مخصوص كارتهاي زير .Geforce4....
گرچه براي سري اف ايكس هم امتحان شده و كار ميكنه....
X-biod editor .....

تغيير نوشته ها و نام و سازنده و ميزان حافظه وغيره و ذالك...بهترين استفادش اوركلاك مستقيم از داخل بايوسه كه نميدونيد چه حالي ميده :D

واسه دانلودش هم :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اينم اسكرين شاتش:

ATI:

اولين برنامه براي دوستاني كه كارت هاي ATI دارند (بيشتر سري 9 ) گرچه براي باقي كارتها هم قابل استفاده است..

اسمش هست:
RaBiT-1.5

اينم يه اسكرين شات:

براي دانلودش هم Guru3d بريد و حاشو ببريد..

ميتونيد بايوس كارت رو دستكاري كنيد و همچنين مهمترين كارش تنظيم و تغيير تايمينگ هاي جديد براي رم كارت گرافيكه...البته بايد از بايوس كارتتون بك اپ بگيريد بعد با اون كار كنيد...تنظيم كلاك بصورت اتوماتيك از داخل بايوس هم طبق معمول در برنامه موجوده...

.......................................

خوب اين براي شروع فكر كنم مناسبه..توضيحات نحوه فلش كردن بايوس و يا تغيير مستقيم(كراس فلش) رو هم نميدم كه دوستان سو استفاده نكنند..(قصد من از مقدمه چيني براي قسمت بعديه)

2. استفاده از بايوس مود شده يا معمولي براي كارت در هر دو حالت ارتقا به مدل بالاتر و يا مود كردن بايوس فعلي....

خوب اين قسمت همون جاييه كه بحث بايد روش بچرخه....

اول بايد بدونين همه كارتها رو ميشه با مود كردن بايوس فعليشون(اگر قفل سنگيني روش نداشته باشه) كمي قويتر كرد....

ولي همه كارتها قابليت استفاده از بايوس كارت بالاتر رو ندارن..همون چند تايي كه در صفحه قبل گفتم....

براي اينكه بفهميد كدوم كارتها هسته يكساني دارن لينك زير مناسبه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اينا هم استانداردها و تعداد لوله هاي واقعي هر هسته رو ميشه تشخيص داد....مثلا به راحتي ميشه فهميد استفاده از بايوس 6600 براي 6200 در فركانس هسته و مموري تاثيري نداره و فقط 4 تا لوله بسته كارت باز ميشه.....

خوب براي مرحله اول همون دو برنامه بالا كافيه(همونهايي كه در بخش اول معرفي كردم و يه برنامه ديگه به اسم:nVidia_BIOS_Modifier كه براي كارتهاي سري 6و 7 استفاده ميشه.و معرفي رو يادمه عليرضا خان زحمتشو كشيد در اين پست:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] معذرت كه لينك مستقيم ميدم به فروم ديگه...)

توجه هم بكنيد هنوز 10 تا برنامه شبيه همين برنامه هاي بالا هست كه معرفي نكردم و بسته به سوال دوستان اونا رو هم توضيح ميدم...بنظرم بهتره دوستان يكم خودشون هم كنجكاو بشن و همين باعث بالا رفتن تجربه همگاني و استفاده از تجربيات همديگه ميشه....در ضمن اصول اوليه اوركلاك كردن يه كارت گرافيك رو هم اگه دوست داشتين
بگيد لينك بدم و يا خودم شرح بدم.گرچه اساتيد ديگري هم حضور دارن كه حتما ميتونن كمك كنن..

خوب و اما قسمت نهايي كار كه همون ارتقا به مدل بالاتر با تغيير تايمينگ و فركانسهاي مموري و هسته كه مشگلترين قسمت اينجور كاراست : نوشته هاي زير رو بخونينيه راهنماي گام به گام براي تبديل 9550 به 9600پرو...

فقط حس ترجمه ندارم ولي هر چي اينجا گفته شده و نفهميديد من توضيح ميدم....

خوب قسمت نهايي كار كه بالا گفتم الان لازمش نداريم چون سو استفاده ازش زياده راهنماي فلش كردن صحيح كارته كه اونم دوستان اگه بحثو دنبال كنن توضيح ميدم در موردش چون خيلي حساستر از بقيه كارهاست...

فقط فعلا بدونين براي سري كارتهاي انويديا فقط راه تحت كامندهاي داس براي فلش كردن موجوده براي ATI ها هر دو راه كامند و برنامه ويژوال تحت ويندوز موجوده.....

دوستان گرامي هر كدوم دوست دارن تجربه اي تو اين زمينه داشته باشن مشخصات كامل كارتشون رو بگن تا نم بحث كلي رو شروع كنم...

Gilopa
29-09-2005, 16:57
راکس جان هر کی نشناسه من شما رو خوب میشناسم.حمید جان و بقیه دوستان باید بدونند این راکس عزیز استاد مباحث مربوط به کارت گرافیک .ایشون میخواستند سطح اطلاعات شما رو امتحان کنند بنده و ایشون و بعضی دیگر از بچه ها در یکی از سایتهای ایرانی فعالیت میکنیم همدیگر رو میشناسیم.راکس عزیز مطمئنم من نمیشناسه.ولی ایشون و بقیه دوستان از کاربرای فوقاالعاده حرفه ای و فعالند.خوشحالم که حالا میخواد تو پیسیورم فعالیت داشته باشه(البته گفته باشم یک درصد احتمال داره اشتباه گرفته باشم ایشون رو)خود راکس عزیز لطف کنه بیاد بگه درست میگم یا نه....

HamidFULL
01-10-2005, 00:53
rax عزيز من مطالب شما رو خوندم و در اين مورد حرف برای گفتن زياد هست البته اگه کار های انجمن اجازه بده و فرصت بشه برای ادامه خواهش ميکنم شما FX 5900XT رو مورد برسی قرار بديد

rax
01-10-2005, 07:06
راکس جان هر کی نشناسه من شما رو خوب میشناسم.حمید جان و بقیه دوستان باید بدونند این راکس عزیز استاد مباحث مربوط به کارت گرافیک .ایشون میخواستند سطح اطلاعات شما رو امتحان کنند بنده و ایشون و بعضی دیگر از بچه ها در یکی از سایتهای ایرانی فعالیت میکنیم همدیگر رو میشناسیم.راکس عزیز مطمئنم من نمیشناسه.ولی ایشون و بقیه دوستان از کاربرای فوقاالعاده حرفه ای و فعالند.خوشحالم که حالا میخواد تو پیسیورم فعالیت داشته باشه(البته گفته باشم یک درصد احتمال داره اشتباه گرفته باشم ایشون رو)خود راکس عزیز لطف کنه بیاد بگه درست میگم یا نه....

والا گيلوپا جان شما لطف داري(گرچه من تقريبا بيشتر مقاله هاي شما رو از 1 سال پيش اينجا خوندم....و البته گهگاهي هم با يه ادي دي ديگه چند تايي پست زدم..ولي الان راست گفتيد كه نميدونم اي دي شما انور چيه)....من اونور هم در مقابل استايد ديگه بچه اي بيش نيستم...مخصوصا راديكال جان و محمد رضاي عزيز و جكي و عليرضا خان(تو قسمت اور هم كه همه دوستان سرور ما هستند..ارا خان..سياوش جان..اقا مهران..اوس سعيد و باقي دوستان)...اينجا هم شما و ساقي خان و حميد خان سرور ماييد..

در ضمن اشاره كردم قبلا هم اينجا بودم..ولي نه با اين اي دي...

بطور كل دوست داشتم اينجا بيشتر مبحث موديفاي كردن فيرم وير رو مطرح كنم كه خيلي ساده تر و در كل براي يوزر معمولي قابل هضم تره.... انشالله مفصل به اونم ميپردازم كه بيشتر هم روش كار كردم...

rax
01-10-2005, 07:20
rax عزيز من مطالب شما رو خوندم و در اين مورد حرف برای گفتن زياد هست البته اگه کار های انجمن اجازه بده و فرصت بشه برای ادامه خواهش ميکنم شما FX 5900XT رو مورد برسی قرار بديد

چشم حميد خان....

5900XT نسبتا كارت مناسبيه براي موديفاي كردن بايوس...هسته كارت همون هسته 5900 اولترا و فقط كمي سرعت هسته و مموري كاهش داره....

دو راه داريم با اين كارت...بغير از اور كردن معمولي كه البته مرسوم تر ه در مورد اين كارت ميشه بايوس كارت رو دستي
دست برد فركانس مموري رو از 350 رسوند به 400 و هسته رو از 400 به 435..اين حد ايده ال و بدون خطره...
البته يادمه دوست عزيزم عليرضا خان حقدوست براي بالا بردن فركانس رم مشگل داشت چون گرماي دي دي ار 1 فوق العاده تاثير داشت روي اوركردن..

راه دوم ريختن بايوس معمولي يا بهتر از اون موديفاي شده 5900 اولترا...بايد اول تمام تايمينگهاي كارت ست بشه روي عددي بالاتر حداقل 20 درصد..و نكته مهمتر خنك كننده كارت (من الان نميدونم كدوم برند با چه كولري مد نظره ) بايد تقويت بشه در حد كارتهاي اولترا...در بايوس موديفاي شده 5900 اولترا هم بايد فركانس مموري يكم پايين بياد مثلا همون 400 كه قبلا ذكر شد....و براي پايداري بيشتر احتمالا بايد ولت مود هم انجام بشه كه در مورد اين كارت هم راه سخت افزاري هست(كه گارانتي رو باطل ميكنه) و هم راه نرم افزاري....

اگه برند سازنده برد كارت هم ذكر بشه در مورد چيپ دي رم و حداكثر ميزان تحمل ولتاژ چيپ هاي دي رم و كلا فركانس پايدار كاركرد رو ميشه تا حدودي تعيين كرد....
پس مدل دقيق كارت هم ذكر بشه خيلي خوبه...
سعي ميكنم فردا يع لينك از مقاله مربوط به تبديل 5900XT به اولترا پيدا كنم...البته اگر بدون ولت مود باشه...

HamidFULL
02-10-2005, 01:53
rax عزيز خيلی عالی بود ولی به نظر من اين کار همون کردن OC خودمون هست ببينيد نرمفزار هايی مثل leadtek WinFox 2.0
که OC ميکنن در واقع BIOS کارت رو تغيير ميدن که حالا ميشه اسم اش رو مد کردن هم گذشت ولی به نظر من هر کاری که باعث افزايش فرکانس هسته و ... بشه OC هست
حالا ميتونه شامل نوشتن BIOS کارت هم High-End Engin روی کارت هم Engin پايين تر بشه که باعث افزايش سرعت هسته بشه مثل :
NV35 FX 5900XT Core 390 Mem 700 TO NV35 FX 5900 Ultra Core 450 Mem 850
فقط مشکل Cooling هست که شما هم اشاره کرديد

عزيز تمام اين مسايلی که گفتيد مثل "بايد اول تمام تايمينگهاي كارت ست بشه روي عددي بالاتر حداقل 20 درصد..و نكته مهمتر خنك كننده كارت (من الان نميدونم كدوم برند با چه كولري مد نظره ) بايد تقويت بشه در حد كارتهاي اولترا...در بايوس موديفاي شده 5900 اولترا هم بايد فركانس مموري يكم پايين بياد مثلا همون 400 كه قبلا ذكر شد....و براي پايداري بيشتر احتمالا بايد ولت مود هم انجام بشه" در OC کردن مطرح هست بخاطر همين من اسمش رو OC کردن گزاشتم
در ضمن اينجا بورد مورد نظر Leadtek A350XT 128MB 256Bit هست

stam
02-10-2005, 02:37
این ای تی ای9250رو هم میشه کاریش کرد
اگه میشه چه جوری؟

HamidFULL
02-10-2005, 13:48
stam عزيز بله ميشه اش کرد ولی شما اول بگيد مال چه Developer ايی هست يعنی Abit يا Sparkle ... در سي-دي کارت شما نرمفزاری هست که برای OC کردن کارت ازش استفاده ميشه و ميتونيد با اون کارت خودتون رو OC کنيد البته تا هدی که مشکل OverHeat OR Stability پيدا نکنه و بايد از يک خنک کننده يه مناسب استفاده کنيد
موتور کارت شما R280 هست Core 240Mhz Mem 400MHz که ميتونيد بدون مشکل به Core 250Mhz Mem 450MHz برسيد

Lord_theOne
02-10-2005, 18:45
هرکی کارته گرافیکه ام اس ای را داشته باشه به راحتی می تونه بقوله راکس هک کنه که بابا چه کشکی چه هکی الکی اسمشو گذاشتن هک البته ممنونم از راکس که این مطالب را نوشتن من خودم توی بازیها باسمو از 400 به 540 رسوندم و Undergrund2 رو تموم کردم 3d را از 200 به 220 بردم حالی به حولی اصلنم گرافیکم مشکلی براش پیش نیومد اینها همش کاره اورکلاک است نه هک

stam
03-10-2005, 01:29
stam عزيز بله ميشه اش کرد ولی شما اول بگيد مال چه Developer ايی هست يعنی Abit يا Sparkle ... در سي-دي کارت شما نرمفزاری هست که برای OC کردن کارت ازش استفاده ميشه و ميتونيد با اون کارت خودتون رو OC کنيد البته تا هدی که مشکل OverHeat OR Stability پيدا نکنه و بايد از يک خنک کننده يه مناسب استفاده کنيد
موتور کارت شما R280 هست Core 240Mhz Mem 400MHz که ميتونيد بدون مشکل به Core 250Mhz Mem 450MHz برسيد
دستت درد نکنه
ولی اول باید بدونی که منظورتو از اینکه میگی کارتت sparkel or abitنفهمیدم بعدشم این نرم افزاری که میگی توی سی دی نرم افزاریم هست و اگه اسمشو بگی ممنونت میشم و همینطور بگو چه جوری از او نرم افزار استفاده کنم.خیلی ممنونم

rax
03-10-2005, 05:54
rax عزيز خيلی عالی بود ولی به نظر من اين کار همون کردن OC خودمون هست ببينيد نرمفزار هايی مثل leadtek WinFox 2.0
که OC ميکنن در واقع BIOS کارت رو تغيير ميدن که حالا ميشه اسم اش رو مد کردن هم گذشت ولی به نظر من هر کاری که باعث افزايش فرکانس هسته و ... بشه OC هست
حالا ميتونه شامل نوشتن BIOS کارت هم High-End Engin روی کارت هم Engin پايين تر بشه که باعث افزايش سرعت هسته بشه مثل :
NV35 FX 5900XT Core 390 Mem 700 TO NV35 FX 5900 Ultra Core 450 Mem 850
فقط مشکل Cooling هست که شما هم اشاره کرديد

عزيز تمام اين مسايلی که گفتيد مثل "بايد اول تمام تايمينگهاي كارت ست بشه روي عددي بالاتر حداقل 20 درصد..و نكته مهمتر خنك كننده كارت (من الان نميدونم كدوم برند با چه كولري مد نظره ) بايد تقويت بشه در حد كارتهاي اولترا...در بايوس موديفاي شده 5900 اولترا هم بايد فركانس مموري يكم پايين بياد مثلا همون 400 كه قبلا ذكر شد....و براي پايداري بيشتر احتمالا بايد ولت مود هم انجام بشه" در OC کردن مطرح هست بخاطر همين من اسمش رو OC کردن گزاشتم
در ضمن اينجا بورد مورد نظر Leadtek A350XT 128MB 256Bit هست

حرف شما كاملا درسته حميد خان.....

من بيشتر دنبال موردهايي بودم كه يه تعدادي از Pipe line هاي كارت غير فعال شده باشه.....

گرچه ليدتك خودش نرم افزار تغيير فركانسها رو از داخل بايوس داره (من خودم مدل يكم قديميتر رو دارم كه طبعا وينفاكس ورژن قديمي تري داره ..) ولي اين كارت اورخورش واقعا خوبه.....

كلا خنك كننده هاي مورد استفاده تو اين كارت تا حدود 90 درصد مطابق با 5900 اولترا كارايي دارن....

ولي بطور كل ريسك ريختن بايوس 5900اولترا روي اين كارت ارزش نداره...چون ميشه راحت با يه كليد كوچيك رجيستري كارت رو در شروع ويندوز اور كرد كه خطرش از اور بودن هميشگي خيلي پايينتره....

اگه دوستان كارتي از سري هاي 6800 معمولي و 6200 و ايكس 800 داشتن بحث خيلي كامل تر ميشد چون قبل از مود كردن و بعد از مود كردن تفاوت قدرت كارت(فقط با باز شدن لوله هاي غير فعال) خيلي قابل ملاحظه ميشد....

HamidFULL
03-10-2005, 13:48
stam عزيز منظورم اين هست که چه شرکتی بورد کارت شما رو ساخته در مورد اون نرمفزار من اسم اش رو نميدونم چون هر شرکتی برای کارت خودش نرمفزار مخصوص خودش رو ميسازه و اينو بايد خودت پيدا کنی کار کردن هم با اين گونه نرمفزار ها ساده هست يه نگاه کنی ياد ميگيری

rax عزيز در مورد اينکه گفتيد "من بيشتر دنبال موردهايي بودم كه يه تعدادي از Pipe line هاي كارت غير فعال شده باشه" من زياد متقعد به اين حرف نيستم چون تکنولوژی ساخت اين ها فرق ميکنه البته بعضی ها ميگن 6200 نسبت به 6600 چهار تا از Pipleline
اش بسته شده ولی اگر هم همچين چيزی باشه ما با به مشکل Memory controller ميخوريم Memory controller در 6200 با Memory controller در 6600 خيلی فرق ميکنه

در مورد 5900 کاملا با شما موافقم من خودم Gainward GeForce 6800 Ultra AGP8X 256MB GDDR3 1.6ns دارم اگه دوست داری در مورد اين بحث بشه ولی فکر نميکنم هيچ چيزی از اين CARD بسته يا غير فعال باشه و همه چيش کار ميکنه اگه دوست داری هم ميتونيم در GeForce 6800 LE مورد بحث کنيم يعنی NV40 با 8 Pipleline

rax
04-10-2005, 06:36
stam عزيز منظورم اين هست که چه شرکتی بورد کارت شما رو ساخته در مورد اون نرمفزار من اسم اش رو نميدونم چون هر شرکتی برای کارت خودش نرمفزار مخصوص خودش رو ميسازه و اينو بايد خودت پيدا کنی کار کردن هم با اين گونه نرمفزار ها ساده هست يه نگاه کنی ياد ميگيری

rax عزيز در مورد اينکه گفتيد "من بيشتر دنبال موردهايي بودم كه يه تعدادي از Pipe line هاي كارت غير فعال شده باشه" من زياد متقعد به اين حرف نيستم چون تکنولوژی ساخت اين ها فرق ميکنه البته بعضی ها ميگن 6200 نسبت به 6600 چهار تا از Pipleline
اش بسته شده ولی اگر هم همچين چيزی باشه ما با به مشکل Memory controller ميخوريم Memory controller در 6200 با Memory controller در 6600 خيلی فرق ميکنه

در مورد 5900 کاملا با شما موافقم من خودم Gainward GeForce 6800 Ultra AGP8X 256MB GDDR3 1.6ns دارم اگه دوست داری در مورد اين بحث بشه ولی فکر نميکنم هيچ چيزی از اين CARD بسته يا غير فعال باشه و همه چيش کار ميکنه اگه دوست داری هم ميتونيم در GeForce 6800 LE مورد بحث کنيم يعنی NV40 با 8 Pipleline

حميد خان البته در مورد نوع كنتلر حافظه من فرقي چنداني نميبينم بين 6200 معمولي و 6600...هر دو Crossbar و هر دو هسته يكسان و اكثر مواقع طراحي برد يكسان دارند...

ميشه يكم توضيح بدين..

در مورد 6800 اولنرا هم كه فكر نكنم بشه يه نوك سوزن از جاش تكونش داد...فقط اور ميشه اونم نه ئخيلي زياد كه خود شما حتما سراغش رفتين...

در مورد 6800 و تغيير بايوس و مود كردنش يه بحث كوچيك ميمونه كه بايد اول حل بشه...اگه بحث NV40 باشه خيلي ظرفيت بالاي داره براي مود شدن گرچه برد سازنده هم مهمه....مثلا 6800 معمولي ليدتك يا همون A400TDH رو ميشه به راحتي مود كرد به 6800GT چون اصلا ناپايداري از خودش نشون نميده....

در مورد 6800non و 6800le سه تا هسته رو باهاشون سروكار داريم....NV40..NV41..NV42...
از اين 3 هسته فقط NV40 ذاتا 16 لوله داشته كه تقليل پيدا كرده به 8 تا ولي هسته 41 داراي 12 تا بطور ذاتيه و بومي PCIe و طبعا نميشه خيلي اميدوار به مود كرذنش در حالت 6800نون بود چون چيزي واسه باز كردن نداره ولي در حالت
LE خوب ميشه 4 تا لوله بسته رو باز كرد....و هسته اخري كه NV42 باشه خنكترين هسته تو اين سريه چون 110 نانو ساخته شده و ارزونتر در امده و كلاك بالاتري هم داره و تعداد ترازيستور هاش هم شده 190 ميليون ولي خوب ناپايداريش بيشتر از دو تاي ديگه خودش رو در باز كردن 4 تا لوه در حالت LE نشون ميده....فكر كنم تنها كارت سري 6800 كه 100 در صد بومي PCIe ساخته شده بر پايه همين 42 بايد باشه....

اگه برد خاصي مد نظرتونه من هم لينك از حالتهاي قبل از مود شدن و بعد از مود شدن ميتونم پيدا كنم...

HamidFULL
04-10-2005, 22:52
rax عزيز Memory controller در 6200 64 بيتی هست ولی در 6600 128 بيتی هست البته در Refrence board

در مورد 6800 Ultra هم موافقم

در مورد 6800non-gt and 6800LE با شما موافق نيستم هر 2 از Engin به کد NV40 استفاده ميکنن و NV41 and NV42 نداريم
راستی 6800 XT هم داره مياد که کارايی مثل 6800LE و يه کم بهتر داره

شما هر بوردی رو پيدا کردی قبل و بعد از مد شدن اش رو بزار فرق نميکنه

rax
05-10-2005, 08:13
rax عزيز Memory controller در 6200 64 بيتی هست ولی در 6600 128 بيتی هست البته در Refrence board

در مورد 6800non-gt and 6800LE با شما موافق نيستم هر 2 از Engin به کد NV40 استفاده ميکنن و NV41 and NV42 نداريم

در مورد برد مرجع من هنوز نديدم ولي تقريبا همه 6200 معمولي و درست و حسابي همون 128 بيت بودن..من فكر كردم شايد مود كراسبار متفاوت باشه....الان اكثر برندهايي كه تو ذهنمه يا تو بازار ديدم همون 128 بيتيشون فروش داره و اصلا 64 بيتي خيلي مطرح نميشه..

در مورد اون دو هسته يه سري لينك دارم ...يه بار انور بحثش خيلي داغ شده بود....اين دوهسته خيلي وقته جايگزين 40 شدن...

هر دو هسته استفاده شدن...اگه لازم باشه نقل قول مستقيم از مقايسه چند تا كارت هسته هاي متفاوت هم فكر كنم موجوده...يه سري شركتها براي ساخت 6800جي تي هم از 41 استفاده كردن كه خود انويديا اعتراض كرد چون اين هسته طراحيش منحصرا براي 6800 معمولي و LE بوده....

HamidFULL
05-10-2005, 13:15
rax عزيز اين لينک های شما رو نگاه کردم در واقع NV42 که اصلاً برای NVIDIA GeForce Go 6800 Ultra 256MB استفاده شده
که mobile هست و کارت گرافيک برای PC نيست

در مورد NV41 بايد بگم 6800non-gt در Refrence board First release اش از NV40 استفاده ميکرده ولی اينجری که beyond 3D ميگه الان از NV 41 استفاده ميکنه در مورد 6800LE هم با شما موافقم

silent
06-10-2005, 04:25
دوستان بحث رو بزارين براي بعد من فكر نميكنم اين كار كار درستي باشه چون يك گرافيك بر مقدار تواناي كه داره بايد برنامه ريزي شده باشه نبايد به اون دست زد چون ممكنه يكسري چيزاشو داغون كنيم با اينكه خود مون متوجه اين كار نباشيم اين بحث احتياج به يك توضيح كامل و مفصل داره همين

HamidFULL
06-10-2005, 12:13
silent عزيز اينجا اکثر بچه ها حرفه ايی هستند و مدت هاست دارن کار ميکنن و آشنا هستن اگه ميبينيد بحث طولانی نميشه به علت کمبود وقت هست وگرنه ....

rax
06-10-2005, 13:49
rax عزيز اين لينک های شما رو نگاه کردم در واقع NV42 که اصلاً برای NVIDIA GeForce Go 6800 Ultra 256MB استفاده شده
که mobile هست و کارت گرافيک برای PC نيست

در مورد NV41 بايد بگم 6800non-gt در Refrence board First release اش از NV40 استفاده ميکرده ولی اينجری که beyond 3D ميگه الان از NV 41 استفاده ميکنه در مورد 6800LE هم با شما موافقم

البته در خصوص 42 حق با شماست ولي خوب بعضي توليد كننده ها به خاطر گرماي كمتر به سراغ 42 رفتن براي PC و يكي دو نمونه موجود بود اگه فرصت شد ميگردم و ميزارم لينكشو...

الان بحثو از كجا ادامه بديم..

x-ray
06-10-2005, 15:47
یه سایت برای آپلود عکس معرفی کنید
می خواهم عکس های باورنکردنی از هک بایوس براتون بزارم

HWT
07-10-2005, 02:23

كي گفته 64 بيتي 6200 ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

HWT
07-10-2005, 02:24
اوه اوه استاتيد اينجا جمعن كه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

silent
07-10-2005, 03:45
ممكنه درست راهنمايي كنيد كه چطور ميشه يك گرافيكو افزايش قدرت داد . اين همه بحث رو پيچيده نكنيد . و كامل و مرتب توضيح بدين چور بايد قدم به قدم پيشروي كنيم به همراه عكس و توضيح خوب و كامل . ممنون

Gilopa
07-10-2005, 15:16
عزيز من ساده ترين راه همون اوركلاك كه با شانس همراه و حتي بعضي اوقات موجب سوختن كارت ميشه و تنها كارتي كه خوب اوركلاك ميشه و به قول معروف خوره كار X800 از نظر من .(ولي زياد به فكر افزايش قدرت نباش چون دردسر داره بهتر كارت قوي بخري كه اينطور نشه)

در ضمن كارتي كه مورد نظرت نام ببر تا ببينيم اصلا ميشه روش كاري كرد يانه؟

HWT
07-10-2005, 15:20
ممكنه درست راهنمايي كنيد كه چطور ميشه يك گرافيكو افزايش قدرت داد . اين همه بحث رو پيچيده نكنيد . و كامل و مرتب توضيح بدين چور بايد قدم به قدم پيشروي كنيم به همراه عكس و توضيح خوب و كامل . ممنون
ساده ترين كار استفاده از برنامه riva tuner هست . افزايش كلاك مموري و هسته سادترين كار براي اوركلاك هست .

HamidFULL
08-10-2005, 01:00
x-ray عزيز سايت برای آپلود عکس در انجمن وب و اينترنت معرفی شده در ضمن من فکر ميکنم بحث به سمت آموزش Graphic OverClock بره بهتر هست

silent عزيز اين کار خيلی وقت گير و حرفه ايی و طولانی هست دوستان هر کی در حوصلش هست مطرح کنه

Gilopa جان دقيقاً با شما موافقم

silent
08-10-2005, 03:12
براي اپلود عكس اين سايت هست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
درمورد كار استفاده از برنامه riva tuner كامل توضيح بدين منظور من كارت 6600 جي تي است كه ميخوام از حميد عزيز بخرم
به اميد خدا در همين روزها

silent
08-10-2005, 03:16
راستي حميد اگه خواستي كارته Gainward GeForce 6800 Ultra AGP8X 256MB GDDR3 1.6ns
بفروشي من ازتون ميخرم چون دنبال يك همچين كارتي هستم اما درامدم به اكش نميرسه

silent
08-10-2005, 03:22
در ضمن كار با برنامه riva tuner خطري براي گرافيك داره يا نه

HamidFULL
08-10-2005, 15:48
silent عزيز اگه شما رو بگيريد ديگه نياز به Riva Tuner نداريد چون خود leadtek يه نرمفزار به نام WinFox 2.0 داره که راحت
باهاش ميتونيد Overclock کنيد در مورد خريد هم لطفاً در پيغام خصوصی بگيد من در خدمت هستم

آرمان-ATI
10-10-2005, 06:48
ریسک این کار چقدره؟

می خوام یه 9550 بخرم با برد پالیت. این کارت رو میشه راحت مود کرد؟

کیفیتش تو اجرای بازی ها چطوریه؟

آیا می تونه مثلاً آندرگراند 2 رو در 768*1024 با کیفیت های تمام بالا روان و با نرخ فریم بالا اجرا کنه؟ :biggrin:

HamidFULL
11-10-2005, 00:43
آرمان-ati عزيز در مورد 9550 مفصل در انجمن بحث شده جستجو کنيد
تقريباً ميشه البته بايد يه کم Oc اش کنيد

x-ray
14-10-2005, 11:24
قدرت کارت من

HamidFULL
15-10-2005, 23:29
x-ray عزيز خيلی جالب بود ولی شما در اين مورد 3 تا پست داديد چرا! يکی کفی بود لطفاً رعايت کنيد در ضمن بنويسيد که چقدر کارت خودتون و پردازنده رو OC کرديد و مشخصات سيستم و ... رو هم بنويسيد ممنون

stam
21-11-2005, 01:31
آقا من radeon9250دارم و می خوام کار اورکلاکه رو روش انجام بدم این نرم افزارشو باید از کجا بیارم لینکی چیزی نداره

x-ray
08-05-2006, 15:47
کن به اولین تاپیک مراجه

Naeim
08-05-2006, 16:03
stam جون همون riva tuner کار می کنه

ali_intel_3ghz
13-06-2007, 08:01
سلام لطفا لینک دانلود بایوس کارت گرافیک رو بذارین (حتما بذارین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) کارت گرافیک Nvidia

Lord_theOne
14-06-2007, 07:50
آموزش آپديت Bios كارت گرافيك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hossputer7
20-06-2007, 15:48
سلام کسی میتونه آپدیت 6600 xfx 512 mg ddr2 (bios) گیر بیاره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟

اگه بدید ممنون میشم