PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قفل کردن کامپیوتر هنگام اتصال با اینترنت

shahbandari
12-10-2007, 21:03
علت قفل کردن کامپیوتر هنگام dial کردن کانکشن ها چیست (موس گیر میکند و هیچ کاری هم نمی شود کرد)؟

darvish1900
12-10-2007, 21:18
در اون احظه در بعضی از سیستمها به علتهای مختلف مانند قدیمی بودن ویندوز
رم و سی پی یو رو میگیره

mahdi7610
12-10-2007, 21:54
سلام این مشکل به دلیل باز کردن زیاد صفحات اتفاق می افته و سی پی یو نمی تونه این حجم صفحات را پردازش کنه . و بعضی مواقع هم مشکل از سایت مربوطه می باشد

DrXoX
12-10-2007, 21:55
سلام

شما باید قطعات داخل کیس ، که مهمترین اونا Ram , Cpu هستش رو یه خونه تکونی بکنید منظورم اینه که احتمال داره به خاطر نشستن خاک روی این قطعات کامپیوتر شما دچار این مشکل میشه

یک Sfc /ScanNow هم انجام بدین بد نیست

Hamidkhann
14-10-2007, 06:32
به نظر من تو اولین قدم رم رو بررسی کن. اگه چندتا رم داری مطمئن شو که اولا Dual Channel ومهمتر از اون ترتیب A0,A1,A2,A3 رو رعایت کردی.

mahdi7610
14-10-2007, 09:48
سلام دوست عزیز

شما چرا اینقدر گیر دادید به ram درسته توی سیستم وظیفه سختی به عهده داره ولی همه مشکلات را گردن این بیچاره نندازید ( شوخی )

در بعضی مواقع برنامه هایی هستند که هنگام اتصال شما به اینترنت انها نیز ناخواسته می خواهند به اینترنت متصل شوند و در این صورت سی پی یو قادر به پردازش حجم انبوهی از اطلاعات نخواهد بود .

winxp
14-10-2007, 14:19
سلام دوستان

نظرتون در مورد مشکل مودم چیه
ایا نمیشه گفت مودم خراب شده ؟

موفق باشید

mahdi7610
14-10-2007, 14:54
سلام دوستان

نظرتون در مورد مشکل مودم چیه
ایا نمیشه گفت مودم خراب شده ؟

موفق باشید

سلام winxp عزیز

با اینکه زیاد قبولت دارم ولی نه من بعید می دونم مودم خراب شده باشه چون هنگ گردن سیستم هیچ ربطی به مودم نداره مشکل این دوستمون مشکل نرم افزاری می تونه باشه . من احتمال زیاد می دم ویندوز مشکل داشته باشه یا خراب شده باشه به دلیل نصب زیاد و حذف برنامه باشه . اگر یکبار ویندوز عوض بشه قاعدتا باید مشکل حل بشه

Mohammad_4688
14-10-2007, 21:03
سلام winxp عزیز

با اینکه زیاد قبولت دارم ولی نه من بعید می دونم مودم خراب شده باشه چون هنگ گردن سیستم هیچ ربطی به مودم نداره مشکل این دوستمون مشکل نرم افزاری می تونه باشه . من احتمال زیاد می دم ویندوز مشکل داشته باشه یا خراب شده باشه به دلیل نصب زیاد و حذف برنامه باشه . اگر یکبار ویندوز عوض بشه قاعدتا باید مشکل حل بشه
نه دوست عزیز من با شما موافق نیستم به دلیل اینکه من هم این مشکل رو داشتم و یه 50 باری ویندوز عوض کردم ولی فایده ای نداشته احتمال می دم مشکله سخت افزاری داشته باشه

winxp
15-10-2007, 01:15
سلام دوست عزیز

مهدی جان , منم اول حدس زدم نرم افزاری باشه ولی شما حساب کنین موقع کانکت شدن چه برنامه هایی اجرا میشه ؟
دوست ما هنوز نه سایت باز کرده نه کار خاصی تو اینترنت انجام داده
فقط dial up میزنه و سیستم گیر میکنه

در این حالت اولین کاری که انجام میشه شماره گیری هستش
و باز اولین کار مربوط به سخت افزار میشه و اونم بیشتر مودم
شاید دستور خاصی رو تو advanced مودم وارد کرده و اون دستور سیستمو هنگ میکنه
شاید مودمش اشکال داره یا شایدم مشکل نرم افزاریه که مروط به اینترنت شده
مثلا یه نرم افزار دفترچه تلفن یا هر نرم افزاری که مربوط به مودم بشه

دوست عزیز , یه بار با دستور at&fx کانکت شو
کابل تلفن رو از پشت مودم در یار کانکت شو

و دوستان دیگه لطف کنن اون دستوری رو که مربوط میشد به انشلایز مودم رو بزارن تا با اون هم تست کنه
فکر کنم atz بود

من کوچیک همتونم , نظر همه برا من مهمه و هدف من یاد گرفتنه رو تجربه یاد دادن به دیگرانه

موفق باشین همگی مخصوصا اقا مهدی

mohamad_4688 دوست عزیزم , شما هم استاد مایی , دوست داشتم یه راه پیشنهاد میکردی و این که کار سیستم خودت به کجا رسید

موفق باشین

mahdi7610
15-10-2007, 13:15
سلام دوستان

winxp عزیز شاید حق با شما باشه ولی دوستمون اصلا خودشون بحثی را که راه انداختن را دنبال نکردن تا بشه یه سوالاتی را ازشون بپرسید . شاید مشکشون حل شده باشه .

Mohammad_4688 جان وقتی شما یکبار ویندوز را عوض می کنید و می بینید که مشکل همچنان پابرجاست دیگر دلیلی ندارد که باز ویندوزتان را عوض کنید چون در این صورت می شود گفت که صد در صد مشکل سخت افزاری می تونه باشه . همیشه باید ابتدا کم خرج ترین راهها را امتحان کرد .

موفق باشین

nima_fad
19-10-2007, 08:51
سلام دوستان

منم همین مشکل رو دارم . یعنی بعضی وقتا سیستم هنگ می کنه . مشخصات سیستم
cpu: intel core2 6420 ( 2.13GHz)
RAM: 1GB 2 channel
main board : P5B Asus
modem: datasheen
دو ماهه که خریدمش اما هر چی هم سیستم عامل رو عوض می کنم فرقی نمی کنه . میشه گفت 30 درصد مواقع اینطور میشه . اما وقتی هم قفل میکنه دیگه هیچیییییییی کار نمیکنه !

nix
20-10-2007, 12:15
please remove phone wire and dial again.
i waiting for result...

nima_fad
22-10-2007, 19:29
باز هم فریز شد . در همون مرحله openning port میمونه!

nima_fad
22-10-2007, 19:40
باز هم فریز شد ! توی همون مرحله openning port میمونه . این اتفاق بیشتر وقتی می افته که قبلش ویندوز hibernate شده باشه . اما گاهی حتی اگه shut down هم شده باشه این اتفاق می افته

winxp
23-10-2007, 01:46
سلام دوست من

من یه چیزی حدس میزنم

پورتی که مودم از اون استفاده میکنه ببین چنده

امکان داره اون پورت توسط نرم افزار یا فایر وال بسته شده باشه

باید اونو تو حالت ازاد قرار بدی

تست کن خبرشو بگو

موفق باشی

nima_fad
23-10-2007, 08:51
چطور باید اینکارو انجام داد؟ منظورم اینه که چطور ببینم پورت مودم چنده و وقتی که دیدم چنده چطور آزادش کنم؟

parisml
23-10-2007, 11:59
با سلام

من هم مدتی همین مشکل رو داشتم
یعنی در حین connect شدن، در همون مرحله openning port هنگ میکرد

هرکاری بگید کردم...از تغییر دادن پرت ها تا تعویض ویندوز ... اما هیچکدوم جواب نداد

تا اینکه مودم رو عوض کردم و مشکل حل شد...مودمم سوخته بود!

شاید مودم شما هم عیبی پیدا کرده باشه....امتحانش ضرر نداره!

msbhdr.111
19-11-2012, 12:15
سلام.خود من 2 سال آزگار ! این مشکلو داشتم ولی جدیداً (! 2012) طی مکاتباتی! که با ساپورترهای مایکروسافت و موزیلا داشتم علت اصلی مشکل رو فهمیدم. خیلی ها رو هم می شناسم که این مشکلو دارن پس برای همین تصمیم گرفتم که این پست رو اینجا بزارم تا ملت مثل من عذاب نکشن .

علت اصلی هنگ کردن و قفل کردن سیستم در هنگام اتصال به اینترنت مربوط میشه به کارت گرافیک شما.
پس بیخود هی آنتی ویروس و ویندوز 500 تومانی تون! رو عوض نکنین پولتون هدر میره!
مشکل سخت افزاری هم نیست پس بیخود تو این وضع گرونی نون دونه 500 تومان مرغ کیلو 6000 تومان به باباتون فشار نیارین که سیستمتون رو عوض کنین!!!
برای حل مشکل فقط کافیه موارد زیر رو انجام بدین:
1- کامپیوترتون رو در حالت safe Mode with network قرار بدین( برای قرار دادن کامپیوتر در این حالت بعد از ریست کردن دکمه F8 رو بزنین) در این حالت کارت گرافیک شما غیر فعال میشه اما شما می تونید به اینترنت متصل بشید. بعد از اینکه به اینترنت متصل شدید و مدتی هم وبگردی کردین اگه کامپیوترتون هنگ نکرد مطمئن باشین که مشکل از کارت گرافیکه.
2- از حالت safe mode بیرون بیاین و به آدرس زیر برین و مدل کارت گرافیکتون رو انتخاب و اون رو آپدیت کنین.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

3-بعد از آپدیت کردن کارت گرافیک روی دسکتاپ کلیک راست کنین و پس از انتخاب properties از سربرگ settings گزینه Advanced رو انتخاب و پس از هم سربرگ Troubleshoot رو انتخاب کنین .حالا در اینجا شما باید تیک عبارت " Enable write combining" رو بردارین و مقدار Hardware acceleration رو روی درجه دو یا سه قرار بدین. پس از ok کردن تنظیماتی که انجام دادین و ری استارت کردن سیستم شما دیگه از شر مشکل هنگ کردن سیستم در هنگام اتصال به اینترنت خلاص میشین.
در ضمن یه نکته رو باید بهتون بگم اونم اینه که سیستم شما در این حالت ممکنه در پخش کردن بعضی از فایل های ویدئویی یه کم گیر کنه.خیلی کم!
البته اگه کارت گرافیک قوی دارین و میخواین مشکل گیرکردن فایل های ویدئویی حل بشه مقدار Acceleration رو روی بیشترین مقدار قرار بدین و تیک write combinig رو بزنین. خلاصه دیگه اینقدر باید آزمایش و خطا کنین تا ببینن بهترین گزینه accelration براتون چیه و آیا به write combining نیاز دارین یا نه.
در ضمن این مشکل بیشتر در مورد مرورگرهای firefox و opera بوجود می آد ولی اگه مثل بعضی ها عاشق چشم و ابروی فایرفاکس نیستین از مرورگر chrome نسخه 22 استفاده کنین دیگه نیازی هم به آپدیت کردن کارت گرافیک ندارین و ویدئوهاتون هم دیگه گیر نمی کنه.
در ضمن در هنگام پخش ویدئوها در وب با استفاده از فلش پلیر مقدار Acceleration فشل پلیر (نه ویندوز)رو روی حداکثر مقدار ممکن قرار بدین.
برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد مراجعه کنین به ساپورت سایت موزیلا که در مورد هنگ کردن سیستم و اشغال شدن بیش از حد مموری سیستم(که باعث گیر کردن ماوس و کیبورد میشه) در هنگام اتصال به اینترنت هستش:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با تشکـــــــــــــــــــر.

a6543210
02-12-2012, 22:14
msbhdr.111 فک می کنم حرف شما بهترین راحل باشه.من خودم هم هیمن احتمالو می دم .چون همه راحلارو رفتم و سیستمم تو اپرا موقعی که زیاد صفحه باز می شه و هنگ می کنه! قبلنا اینطور نبود.یه آی سی رو کارت گرافیکم هم که ترکیده بود رو عوض کردن واسم و بازم همین مشکلو دارم.فعلا آپدیتشو از اینجا دان می کنم تا ببینیم چه می شه .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
nvidia نامرد مارو تحریم کرده نمیشه رفت سایتش!فقط با فیل.تر شکن!راسخون معرفتش بخیلی بالایه واسه همه مدلا و ویندوزا گذاشته.
یا حق

mojtaba385
17-10-2017, 14:12
درود بر همه اعضاء
سوالی داشتم
از دیروز تا حالا سی پی یو کامپیوتر میره رو صد در صد
اتفاقی لن مودمو دراوردم خوب شد
مشکل از چی میتونه باشه