PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Anime<----->Classic نظر شما؟

*PiNk PaNTHeR*
11-10-2007, 17:38
توضیحات کامل در مورد Anime:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
تلفظ: اَنیمه

انیمیشنهای کلاسیک هم منظورم کارهای سه بعدی جدید- کارتونهای قدیمی و جدید Walt Disney(کوتاه و بلند) و اپیزودهایی مثل Looney Tunes. کلا منظورم مثل اعداد O هرچی بجز عنیمه ست.

نظر خودم کلاسیکه. به نظر من انیمه=شیطان پرستی و من از شیطان پرستی خوشم نمیاد:13:

s_a_m4000
11-10-2007, 18:01
انیمه نوعی پویانمایی که خواستگاه آن ژاپن است و به طور معمول برمبنای مانگاها ساخته می‌شود

مانگا به معنای صنعت کمیک‌استریپ و یا نشریات کارتونیست که در کشور ژاپن رونق فراوانی دارد.

مشخصه بارز مانگا شخصیتهای کارتونی هستند که اغلب دارای ویژگی های خاصی اند که از دیگر کاراکترها متمایز می شوند همانند اغراق بیش ازحد در اندامهای بدن که در اکثریت آنها چشمهای بزرگ بهمراه دهان و بینی کوچک مشاهده می شود.

جالب محبوبیتی است که این کاراکترها بین مردم پیدا کرده اند بطوری که نصف انتشارات ژاپن اختصاص به مجلات کمیک‌استریپ پیدا کرده ومحدود به طیف خاصی از اجتماع ژاپن نمی شود.

واقعیت آن است که کمیک‌استریپ متعلق به کشور آمریکا بوده که در جنگ جهانی وارد ژاپن شده و ژاپنی ها گوی سبقت را از آمریکایی ها دزدیده اند و تبدیل به نماد فرهنگی و هنری کشور خود کرده اند شخصیتهای آمرکایی معمولا خشن و دارای صحنه های اکشن بوده ولی برعکس کاراکتر های ژاپنی دارای لطافت و نرمی می باشند.
---------------------------------
توضیحاتت یکم یه جوری بود من که چیزی ازش نفهمیدم! واقعیتش تو امضات هم قبلا دیده بودم این حرفت رو و برام سوال بود که چرا؟
یکم بیشتر و دقیقتر توضیح بده من که به نظرم یه همچین مقایسه ای(با شیطان) درست نیست

Mahdi Hero
11-10-2007, 18:05
سلام پلنگ صورتی جان اول تشکر ميکنم از بابته تاپيک بعدم يه سری چيزا لازم دونستم بگم
نميدونم از کجا به اين نتيجه رسيدی که انيم ها رواجه شيطن پرستی ميکنند من با اون تيکه
حرفت که يه زمانی تو امضات بود موافقم که پشته پروژه هايه انيم سازی يک نوع سياست وجود داره
اما اين جملتو نميتونم بپزيرم که انيم ها رواجه شيطان پرستی ميکنند به عنوانه مثال
انيم ناراتو کجاش در مورده شيطان پرستيه بلکه در مورده يه سری آدمه که با هم مبارزه ميکنند
البته با کلی خالی بندی
يا انيم فوتباليست ها کجاش شيطان پرستيه؟
البته بماند بسياری از انيم ها هم هستن که هماننده فيلم هايه مثبته 18 عمل ميکنند و
از نظره اخلاقی خيلی پايين هستن اما اين دليلی برايه ترويجه شيطان پرستی نميشه

با اين حال من خودم به کلاسيک رای ميدم چون خيلی با سبک و سياق انيم حال نميکنم

s_a_m4000
11-10-2007, 18:11
منم با نظر مهدی جان تا حدودی موافقم بعنوان مثال
هاج زنبور عسل و مهاجران و زنان کوچک و چوبین و جزیره دکتر ارنست و .........
اینا رواج شیطان پرستی میکنن؟؟؟؟نه!
اینم که "پشته پروژه هايه انيم سازی يک نوع سياست وجود داره "
خب همه جا صادقه و در هر موردی چه فیلم باشه چه انیمیشن و چه چیزهای دیگه..

Asalbanoo
11-10-2007, 18:13
سلام
دوستان می شه یک نفر زحمت بکشه و برای من توضیح بده با مثال

مثلا این کارتونهای فوتبالیستها..دوقولویهای افسانه ای...خانواده دکتر ارنست و ...اینجور انیمیشنها چی هستند؟

*PiNk PaNTHeR*
11-10-2007, 18:14
سلام.
اصل شیطان پرستی مدرن خواستگاهش عنیمه ست. حالا من بگم یکم بچگانه میاد اما بعضی از عنیمه ها رو میسازن که سطحشون رو در حد متوسط نگه دارن و نذارن به فلسفه نزدیک شه و اصل کاریها وارد میشن و بسیاری از مقصودهای خودشون رو در داخل این انیمیشنها جا میدن.
مثل سری Ff یا همون ناروتو، پوکمون، کی فکرشو میکنه که پر از مقصود فلسفی و شیطان پرستی باشن؟
متاسفانه اونقدر فراگیر شده که نمیشه تفکیک کرد خوبها رو از بدها. مثلا همین فوتبالیستها که مهدی جان گفت.
از امیر عزیز هم برای توضیحاتش ممنونم چون اون لینک ویکی میگن فیلتره.:13:
ممنون

سلام

مثلا این کارتونهای فوتبالیستها..دوقولویهای افسانه ای...خانواده دکتر ارنست و ...اینجور انیمیشنها چی هستند؟
اونها عنیمه ی کلاسیک هستند. توی ویکی یک مقایسه کرده بود این دوتا رو. یکم آتیششون کمتره.

s_a_m4000
11-10-2007, 19:43
سلام

»ن اطلاعات زیادی ندارم ولی تا جاییکه میدونم منظور از انیمه همون انیمیشن های ژاپنی هست و اینهایی هم که من گفتم مثال بود مثالی از ایننو انیمه یا همون انیمیشن های ژاپنی منظورم این بود که کجای اینها شیطانیه!
*PiNk PaNTHeR* عزیز اگه اینطوری به مسایل نیگا کنی کم کم به نظرم شبیه دکتر بلخاری میشی هااا اگه بشناسیش میدونی که هر فیلمی رو نقدش کنه یه جاییش رو به اسرائیل وصل میکنه با این نگاهه دکتر جون!:18:میشه همه چیز رو به همه چیز ربط داد(منظورم دکتر بلخاریه هاا)

Mahdi Hero
11-10-2007, 20:25
البته دوستان نميشه 100 درصد گفت که انيم ها خيلی پاستوريزه هستن چون خوده من چند وقت
پيش يه انيمه 12 قسمتی دانلود کردم اگه با دقت فيلمو نگاه ميکردی متوجه خيلی چيزا ميشدی
و يه صحنه هايه تو اون انيم ميديدی که تو فيلم هايه درجه بالا هاليوود امکان نداشت
اون صحنه ها رو ببينی اما بازم اينا دليلی برايه اين نميشه که انيم ها رواج شيطان پرستی هستن
راستی مثلا مجموعه انيم dragon ball که بالايه 300 قسمته اگه ديده باشينيش متوجه يه سری از سياست هايه
کثيف ميشين اينکه طرف با اون انيم بزرگ ميشه هم خيلی جالبه يعنی اينقدر اين انيم طولانيه که
اگه به ترتيب بنينيش يه 5 سالی طول ميکشه و اين يه عمريه و تو قالبش خيلی چيز ها رو تو اين 5 سال
عمر به شما تفهيم ميکنند اما بازم به نظره من نميشه گفت رواج شيطان پرستيه

Niloofarak
11-10-2007, 20:37
خب میشه یکی یه کمی از محتوای مضر انیمه ها رو توضیح بده ما بفهمیم؟

*PiNk PaNTHeR*
11-10-2007, 21:34
البته دوستان نميشه 100 درصد گفت که انيم ها خيلی پاستوريزه هستن چون خوده من چند وقت
پيش يه انيمه 12 قسمتی دانلود کردم اگه با دقت فيلمو نگاه ميکردی متوجه خيلی چيزا ميشدی
و يه صحنه هايه تو اون انيم ميديدی که تو فيلم هايه درجه بالا هاليوود امکان نداشت
اون صحنه ها رو ببينی اما بازم اينا دليلی برايه اين نميشه که انيم ها رواج شيطان پرستی هستن
راستی مثلا مجموعه انيم dragon ball که بالايه 300 قسمته اگه ديده باشينيش متوجه يه سری از سياست هايه
کثيف ميشين اينکه طرف با اون انيم بزرگ ميشه هم خيلی جالبه يعنی اينقدر اين انيم طولانيه که
اگه به ترتيب بنينيش يه 5 سالی طول ميکشه و اين يه عمريه و تو قالبش خيلی چيز ها رو تو اين 5 سال
عمر به شما تفهيم ميکنند اما بازم به نظره من نميشه گفت رواج شيطان پرستيه

سلام.
من با تمام قسمت های پستت موافقم:10:
در مورد شیطان پرستی نمونش همین دراگون بال... گوشهای کشیده و دراز... موهای شکسته، با چشمهایی که انگار به پایین کشیده شدن شما رو یاد چی میندازه؟

خیال نکنین من دارم مثل اون منتقدهای تلوزیون رفتار میکنم. از عنیمه بدم میاد چون منشا شیطان پرستیه و از شیطان پرستی بدم میاد چون منشاءش عنیمه ست.

Mahdi Hero
11-10-2007, 22:35
سلام.
من با تمام قسمت های پستت موافقم:10:
در مورد شیطان پرستی نمونش همین دراگون بال... گوشهای کشیده و دراز... موهای شکسته، با چشمهایی که انگار به پایین کشیده شدن شما رو یاد چی میندازه؟

خیال نکنین من دارم مثل اون منتقدهای تلوزیون رفتار میکنم. از عنیمه بدم میاد چون منشا شیطان پرستیه و از شیطان پرستی بدم میاد چون منشاءش عنیمه ست.

چه عجب به يه تفاهمی رسيديم :دی

Morteza4SN
12-10-2007, 08:23
خب من با اين كه بعضي از اين انيميشن هاي ژاپني واقعا مزخرف هستند و هدف ديگري به جز سرگرمي و تجارت رو نشانه گرفتند كاملا موافقم !
ولي از انيميشن هاي ژاپني خوشم مياد چون هر انيمه اي رو نگاه نمي كنم و فقط سراغ انيمه هاي دلخواه خودم ميرم نه اونهايي كه به دليل محتواي فاسدشون ازشون متنفرم يا ارزشي پوچ دارن!
از سبك انيميشن سازي ژاپني ها خوشم مياد چون هر هدفي رو ميتونن در قالب انيميشن دنبال كنند ( خوب يا بد )
از قضاوت يك طرفه بدم مياد
فاينال فانتزي به هيچ وجه موضوعي خرافي نداره و من دليل منطقي براي مخالفت و تنفر از آن نمي بينم ! فاينال فانتزي بافت اسطوره اي داره در قالبي جديد و ...
لطفا با انيمه منطقي تر برخورد كنيد ( اين حرف ها اصلا كنايه نبود دوست عزيز ) !

Niloofarak
12-10-2007, 14:38
چه عجب به يه تفاهمی رسيديم :دیخب پس مبارکه به سلامتی!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خب من با اين كه بعضي از اين انيميشن هاي ژاپني واقعا مزخرف هستند و هدف ديگري به جز سرگرمي و تجارت رو نشانه گرفتند كاملا موافقم !
ولي از انيميشن هاي ژاپني خوشم مياد چون هر انيمه اي رو نگاه نمي كنم و فقط سراغ انيمه هاي دلخواه خودم ميرم نه اونهايي كه به دليل محتواي فاسدشون ازشون متنفرم يا ارزشي پوچ دارن!
از سبك انيميشن سازي ژاپني ها خوشم مياد چون هر هدفي رو ميتونن در قالب انيميشن دنبال كنند ( خوب يا بد )
از قضاوت يك طرفه بدم مياد
فاينال فانتزي به هيچ وجه موضوعي خرافي نداره و من دليل منطقي براي مخالفت و تنفر از آن نمي بينم ! فاينال فانتزي بافت اسطوره اي داره در قالبي جديد و ...
لطفا با انيمه منطقي تر برخورد كنيد ( اين حرف ها اصلا كنايه نبود دوست عزيز ) !
من با این نظر موافقم

*PiNk PaNTHeR*
19-10-2007, 10:04
دوستان نظری دیگه ای نبود؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه نظر میدید دلیلش هم بگید.:10:
ممنون

mmevooba
20-10-2007, 08:42
من هم با نظر mehdihero موافقم.
دلیل نمی شه چون یکی دوتا از کارتون های انیمه از نظر اخلاقی مشکل داره همشون اینجوری باشه.
از بهترین کارتون های دنیا می شه نام برد که انیمه هستند.
مثل شهر اشباح.
شهر اشباح کارتونی هست که جان لستر مدیر شرکت پویا نمایی پیکسار رو به عجز در مقابل خودش انداخته.
خود جان لستر می گه من هر وقت توی یه جایی از کارهام گیر می کنم این کارتون رو می بینم و از اون برای کارم الهام می گیرم.
این کارتون اسکار سال 2004 رو هم می گیره.
نمی شه به این راحتی یه سبک خاص و پر طرفدار مثل انیمه رو رد کرد و گفت که اصلا به درد نمی خوره.

فکر نکنید که من پیراهن عثمان(=شهر اشباح) گیر آوردم و دارم این حرف رو می زنم.
مثل شهر اشباح زیاد داریم.

برای مثال کار پرنسس مونونوکه هست که دومین فیلم پر فروش قرن ژاپنه.
بعد از شهر اشباح.
یا قبرستان کرم های شب تاب که نقد های بسیار زیادی من از این کارتون خوندم و خیلی طرفدار داره.

و همچنین سریال های انیمه که بدون شک خیلی طرفدار داره.
البته این رو هم قبول دارم که بعضی از کارهاش خیلی ضعیفه و با فرهنگ ما جور در نمی آد.
مثل کارهای مانگا

البته تو مانگا ها هم کار خوب می شه پیدا کرد مثل لوپین 3

dragonball
21-10-2007, 15:03
به نظر من Anime بهتره من که میبینم کاری به شیطان پرستی یا اون چیزاشو ندارم :20:

V A H I D
21-10-2007, 15:09
منم زیاد از anime خوشم نمی اید ...
ولی کلاسیک قشنگه....

*PiNk PaNTHeR*
21-10-2007, 19:12
هیچی میخواستم بگم گفتم عنیمه نه مانگا چرا بعضیاتون مانگا رو هم حساب کردید؟
مانگا از بسیاری از لحاظ کلاسیکه.:12:

Morteza4SN
23-10-2007, 09:15

خب هم انيمه و هم مانگا ميتونه محتواي پوچ داشته باشه همونطور كه ميتونه آنقدر قوي باشه (از هر نظر) كه همه رو حيران كنه !

راستي اينقدر براي anime از " ع " استفاده نكن ، انيمي و انيمه متداول هستند ! حالا دليل نميشه چون ازش بدت مياد اينطوري كني !!
يه چيز ديگه شما چه مانگاهايي رو دوست داري ؟ تو سبك انيمه چي ؟

*PiNk PaNTHeR*
23-10-2007, 13:22
خب هم انيمه و هم مانگا ميتونه محتواي پوچ داشته باشه همونطور كه ميتونه آنقدر قوي باشه (از هر نظر) كه همه رو حيران كنه !

راستي اينقدر براي anime از " ع " استفاده نكن ، انيمي و انيمه متداول هستند ! حالا دليل نميشه چون ازش بدت مياد اينطوري كني !!
يه چيز ديگه شما چه مانگاهايي رو دوست داري ؟ تو سبك انيمه چي ؟

دیگه عادتهLoLz
مانگا همونهایی که تلووزیون گذاشته.
عنیمه هم وقتی بدم میاد نگاه نمیکنم دیگه:10:
مانگا محتوای پوچ نمیتونه داشته باشه اما شما یک انیمه ی پزمغز مثال میزنید؟

mmevooba
23-10-2007, 15:00

مانگا رو می شه زیر مجموعه ی انیمه به حساب آورد.
مانگا یه سبک خاصی ازانیمه هست که روی یک سری از board ها یا به اصطلاح خودمون تخته هایی طراحی می شه که به مانگا معروفه.

این مطلب خیلی مشهوده و شما می تونید در هر جایی از اینترنت مثل تورنت و ... ببینید که کارتون های مانگا رو جزو انیمه به حساب آورده.
در حقیقت مانگا یه سبک کارتون سازی هست.

Morteza4SN
23-10-2007, 18:56
دیگه عادتهLoLz
مانگا همونهایی که تلووزیون گذاشته.
عنیمه هم وقتی بدم میاد نگاه نمیکنم دیگه:10:

خب همونطور كه mmevooba گفت مانگا و انيمه تقريبا از يك خانواده اند ،‌ حالا انيمه يه سري خصوصيات و ويژگي هاي اسطوره اي و ... هم در دل خود جا داده ، همين خصوصيت هم با افراط ميتونه به گند كشيده بشه !

تصور من از تو اينه :

مانگاهاي تلويزيون رو دوست داري چون مثل همه برات خاطره انگيزن (البته در حدي كه ديدي)

از انيمه متنفري چون سراغ بدترين اونها رفتي !

انيمه پر مغز هم زياد داريم ( هميشه خوب و بد داريم بستگي به خود طرف داره كه از چه زاويه اي با مسئله برخورد كنه !!)

شايد بعدا با دلايل بيشتر و استدلال قوي تر راضيت كردم :20:

Sasuke Uchiha
24-10-2007, 17:33
دوستان انگار لازمه که من چند مطلب رو روشن کنم براتون

مانگا همون کمیک استریپ ژاپنی هاست که هر چند وقت یک بار چاپ میشه و از اینترنت هم میشه دانلود کرد

انیمه هم همون کارتون های ژاپنیه پس مانگا رو تو تلویزیون نشون نمیدن

من خودم حدوده 3 ساله مانگا های ناروتو رو میخونم پس میدونم چی میگم

انیمه

انیمه فول متال آلکمیست بسیاری از فرمولهای شیمی و فیزیک رو توضیح میده البته علاوه بر داستان قشنگش

dragonball
24-10-2007, 22:06
بله درسته مانگا رو تو تلوزیون نشون نمیدن که به صورت عکس ها و نوشته ها چاپ میشه...
علاوه بر فول متال الکمیست elfin lied هست که به انسانیت می پردازه واقعا خیلی جالبه :20:

*PiNk PaNTHeR*
24-10-2007, 22:18
پس اگه مانگا انیمیشن نیست انیمه های کلاسیکن که اسیتل مانگا دارن؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ای بابا ویکی هم که میگه کمیکه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

انیمه فول متال آلکمیست بسیاری از فرمولهای شیمی و فیزیک رو توضیح میده البته علاوه بر داستان قشنگش
اسم انگلیسیش چیه؟

علاوه بر فول متال الکمیست elfin lied هست که به انسانیت می پردازه واقعا خیلی جالبه :20:
روی نقطه ی حساس دست گذاشتی! اگه شیطان پرستی به انیمه ربط داشته باشه این سریال هست!(به اصلش کار ندارم. به معنی مغزیش کار دارم)

dragonball
24-10-2007, 22:22
اسم انگلیسیش چیه؟
Full Metal Alchemist

روی نقطه ی حساس دست گذاشتی! اگه شیطان پرستی به انیمه ربط داشته باشه این سریال هست!(به اصلش کار ندارم. به معنی مغزیش کار دارم)

شایدم داشته باشه ...

Morteza4SN
25-10-2007, 11:03
دوستان انگار لازمه که من چند مطلب رو روشن کنم براتون
مانگا همون کمیک استریپ ژاپنی هاست که هر چند وقت یک بار چاپ میشه و از اینترنت هم میشه دانلود کرد
انیمه هم همون کارتون های ژاپنیه پس مانگا رو تو تلویزیون نشون نمیدن
من خودم حدوده 3 ساله مانگا های ناروتو رو میخونم پس میدونم چی میگم

بله درسته مانگا رو تو تلوزیون نشون نمیدن که به صورت عکس ها و نوشته ها چاپ میشه...
علاوه بر فول متال الکمیست elfin lied هست که به انسانیت می پردازه واقعا خیلی جالبه

دوستان ممنون از تذكرتون ، ولي از روي مانگا ها كارتون هم مي سازند كه به سبك مانگايي معروف شده .

Sakura Haruno
29-10-2007, 20:44
کارتون های کلاسیک بد نیستن .....ولی پاسخ گوی تخیل من نیستن .
Anime یه چیز دیگس :40::40::40::27::21:

mmevooba
30-10-2007, 10:03
دوستان ممنون از تذكرتون ، ولي از روي مانگا ها كارتون هم مي سازند كه به سبك مانگايي معروف شده .

دقیقا
الان دیگه مانگا یه سبک کارتون سازی هست.
خیلی هم طرفدار داره.
برای مثال ghost in the shell 1&2 , lupin3, blod(the last vampire) و ninja scroll , اینها مانگا هستند.
یه علامت خاصی هم دارند که روی جلد دیویدی هاشون می ذارن.
اگه گیرش آوردم حتما میذارم.

Morteza4SN
30-10-2007, 10:25
دقیقا
الان دیگه مانگا یه سبک کارتون سازی هست.
خیلی هم طرفدار داره.
برای مثال ghost in the shell 1&2 , lupin3, blod(the last vampire) و ninja scroll , اینها مانگا هستند.
یه علامت خاصی هم دارند که روی جلد دیویدی هاشون می ذارن.
اگه گیرش آوردم حتما میذارم.

مطمئني كه blod _ the last vampire يك كارتون مانگايي بود ! ولي با اون زمان كمش بعيد نبود براي مخاطبي ساخته شده كه يك پيش زمينه ذهني از شخصيت ها و داستان دارند. اگه از خود مانگاهاش هم چيزي پيدا كردي بذار !
اون علامتي رو هم كه گفتي تا حالا دقت نكردم بهش ، اونم بذار .

mmevooba
31-10-2007, 13:57
مطمئني كه blod _ the last vampire يك كارتون مانگايي بود ! ولي با اون زمان كمش بعيد نبود براي مخاطبي ساخته شده كه يك پيش زمينه ذهني از شخصيت ها و داستان دارند. اگه از خود مانگاهاش هم چيزي پيدا كردي بذار !
اون علامتي رو هم كه گفتي تا حالا دقت نكردم بهش ، اونم بذار .

آره مطمئنم.
باشه

mmevooba
31-10-2007, 14:03
آرم مانگا رو می تونید روی این کاور دیویدی ببینید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Shinigami
31-12-2007, 21:50
خوب به نظر من مانگا و انیمه یه قشنگی خاصی دارن مخصوصا چون اغلبا توشو جنگ های ژاپنی هست