PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : افزايش حجم فلاپي هاي معمولي تا 1.72 مگابايت

M.R.M
25-09-2005, 09:16
سلام به تمام دوستان عزيز.
با اجازه مدير بخش ، ميخواهم نرم افزاري را معرفي كنم كه با كمك آن ميتوانيد حجم فلاپي هاي معمولي خود را تا 1.72 مگابايت افزايش دهيد.نحوه كار اين برنامه بسيار كم حجم بسيار ساده ميباشد. اما اگر سوالي بود در خدمت هستم.
توجه داشته باشيد كه اگر فلاپي شما فاقد BadSector باشد به حجم كامل 1.72 مگابايت خواهد رسيد. در غير اين صورت حجم آن بسته به تعداد بدسكتورها كه خود برنامه آنها را اعلام ميكند كاهش خواهد يافت. اما من خودم توانستم با يك فلاپي سالم به حجم 1.72 مگابايت برسم. مطمئن باشيد شما هم خواهيد توانست.
ضمنا از اين پس براي فرمت فلاپي خود حتما بايد از خود برنامه استفاده نماييد.
اين برنامه ساده و كم حجم ( حجم = 22 كيلوبايت ) را ميتوانيد از آدرس زير دانلود نماييد :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شاد و پيروز موفق باشيد.

Mohammad
25-09-2005, 10:30
سايت -----!

Mehdi_Best
25-09-2005, 11:04
سلام
يه نكته مهم رو توجه كنيد. اين سايت درسته فيلتره اما اگه به جاي اين قسمت از لينك يعني [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اين عبارت رو بنويسيد يعني : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آن وقت مي توانيد از ----- مخابرات گذشته و دانلود كنيد.
يعني اين لينكي كه محمدرضا جان گذاشته اند رو به اين صورت بنويسيد:

البته يك نكته رو بگم و اون اينكه متاسفانه اين فايل در اين هاست موجود نيست. وگرنه با اين روش مي شد دانلود كنيد. من تمام لينكهاي اين سايت رو همينطور دانلود مي كنم.

sAsAn.K
25-09-2005, 11:22
M.r.m جون مهدی جون راست میگه شما آپلودش کن یه جا دیگه من با فیلتر شکنم که رفتم همین جوری بود می گفت فایلی نیست!

M.R.M
25-09-2005, 11:42
با سلام و عرض پوزش خدمت تمام دوستان عزيز.
من لينك دانلود رو اصلاح كردم و فايل رو در جاي ديگري آپلود كردم.
موفق باشيد.

AHT
25-09-2005, 13:47
M.r.m جان من دانلود كردم ممنون

mohammad hamed
25-09-2005, 15:28
من هم دانلود کردم .ممنون . منتظر از این سری برنامه های جالب هستیم

Mehdi_Best
25-09-2005, 16:16
محمدرضا جان سلام
من يادم رفت در پست قبلي اين نكته رو بگم. واقعا خوشحالم كه بعد از مدتها دوباره مي بينم كه به خانه خودت بازگشتي. اميدوارم كه باز هم مثل قبل از اطلاعات كامل و قابل توجهت استفاده لازم رو ببريم.

M.R.M
25-09-2005, 22:53
سلام مهدي جان.
از لطف و محبت شما بسيار سپاسگذارم و اميدوارم بتوانم بهتر و بيشتر از قبل در خدمت دوستان و انجمن باشم. من از اينكه همكار بسيار خوبي همچون شما در انجمن فعاليت ميكند بسيار خوشحالم و اميدوارم هميشه مورد توجه دوستان انجمن باشيد.
از تمام دوستان عزيز هم كه ابزار محبت كردند صميمانه تشكر مينمايم.
شاد و پيروز و موفق باشيد.

AHT
26-09-2005, 15:30
محمد رضا خان ميخواستم ببينم آيا ميشه اين بد سكتور ها رو پاك كرد يا نه
ممنون

Mehdi_Best
26-09-2005, 18:16
اميرحسن جان سلام
بدسكتور سخت افزاري رو نمي شه كاريش كرد. در ضمن فلاپي ديسك تقريبا از دور خارج شده و استفاده چنداني ازش نمي شه. مگه اينكه يك فلاپي كه اطلاعات مهمي روش داشته باشي بدسكتور گرفته باشه كه بخواي درستش كني.

sorset
26-09-2005, 21:16
سلام
اينم لينك ورژن 2.1

M.R.M
26-09-2005, 22:21
سلام امير حسن عزيز.
كاملا حق با آقا مهدي است ، اما من يك نكته اي را در استفاده از اين برنامه بايد عرض كنم . اگر دقت كرده باشيد اگر فلاپي شما دچار مشكل باشد به حجم نهايي كه همان 1.72 مگابايت است نخواهيد رسيد. من چندين فلاپي قديمي را با اين برنامه تست كردم. در بسياري از آنها شاهد تعداد حدود 40 تا 80 مورد بدسكتور بودم كه در انتهاي Track 80 , 81 توسط برنامه شناسايي شدند.
بعد از فرمت من به حجم 1.64 مگابايت رسيدم ، اما نكته اي كه در استفاده از فلاپي به آن برخوردم اين بود كه همان طور كه در فايل توضيحات برنامه هم گفته شده ، اگر تعداد بدسكتورهاي شناسايي شده توسط برنامه بيش از حد مجاز باشد نميتوان از آن فضاي فلاپي استفاده نمود.
من هم دقيقا به چنين مشكلي برخورد كردم و نتوانستم بيش از 1.54 مگابايت اطلاعات بر روي فلاپي بريزم.
اما من روشي را امتحان كردم كه بد نيست شما هم آن را مد نظر قرار دهيد. من يك فلاپي نو را قبل از فرمت توسط برنامه با ابزار رفع بدسكتور Norton Utility به صورت كامل مورد بررسي قرار دادم. سپس آن را با برنامه فرمت كردم. توانستم به حجم 1.705 دست يابم. با تعداد كمي بدسكتور. در مورد حجم نيز توانستم 1.69 مگابايت داده بر روي فلاپي مذكور بريزم.
اين مشكل ممكن است براي شما هم پيش بيايد بنابراين ميتوانيد از اين نكته نيز استفاده نماييد.
از دوست عزيزمان Sorset هم به خاطر معرفي لينك ديگر براي دانلود تشكر مينمايم. نسخه معرفي شده توسط من هم نسخه 2.1 ميباشد ( البته گويا از سال 99 تا كنون از نويسنده برنامه خبري نيست !!! ) .
باز اگر سوالي بود در خدمت هستم.

AHT
27-09-2005, 14:34
من ميخواستم ببينم هيچ راهي داره كه بد سكتور هاش رو از بين برد يا نه

يه سوال ديگه اين كه بد سكتور چي جوري به وجود مياد

ممنون

M.R.M
28-09-2005, 13:58
سلام امير حسن عزيز.
در مورد اينكه بد سكتور چرا به وجود مي آيد ، دلايل بسيار مختلفي وجود دارد. اما اينكه چرا در برنامه ممكن است بد سكتور در فلاپي به وجود آيد ، چند دليل عمده وجود دارد كه سازنده برنامه نيز به آنها اشاره كرده است.
اين عوامل عبارتند از : قديمي بودن فلاپي ، تعداد دفعات استفاده از سكتورهاي فلاپي ، فلاپي درايو و ...
در كل در اين برنامه شما بايد با روش آزمون و خطا به بهترين نتيجه برسيد. در واقع ممكن است در دفعات بعدي فرمت ديگر هر گز به آن حجمي كه بيان كرديد نرسيد.
اما در مورد رفع بد سكتورها ( در مورد فلاپي ) ، بهترين پيشنهاد من به شما استفاده از Norton Utility است. من خودم به شخصه از اين سري ابزارهاي Norton بسيار راضي هستم ( البته من هنوز هم از ورژن قديمي آن استفاده ميكنم زيرا به نظر من قدرت بيشتري دارد ) و توانستم فلاپي هايي را با آن تعمير نمايم كه هيچ اميدي به تعمير آنها نداشتم !

AHT
28-09-2005, 15:04
محمد رضا جان واقعا عالي بود
ميشه لينك دانلود ورژن قديمي اون رو بدي
ممنون

M.R.M
01-10-2005, 09:06
سلام امير حسن عزيز.
متاسفانه من هر چقدر گشتم نتوانستم لينك دانلود براي ورژن قديمي اين برنامه پيدا نمايم.
اما باز هم سعي ميكنم ، اگر يافتم حتما شما را در جريان خواهم گذاشت.

AHT
01-10-2005, 15:38
ممنون
اميدوارم پيدا كني