PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بررسی سوالات و رفع مشکلات و نکات سیستم عامل ویندوز

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

mobin
05-09-2008, 20:15
چند تا راهکار ميگم اينا رو هم امتحان بکنيد :

1. تو Safe mode هم ببينيد همون طور نوشته ميشود

2. قبل از بوت شدن سيستم F 8 رو که ميزنين گزينه اي هست با اين عنوان :

Last known good اينو انتخاب ميکنين

3. که آخرين راه حل مي باشد با يه کيبورد ديگه امتحان بکنين.
mamnoon
dar safe mode moshkeli nabood va dorost neveshteh mishod
ba estefade az gozine last known good ham dorost nashod
safhe kelid digei ham nadaram
aya ba upgrade windows moshkel hal mishe

iammahdi
05-09-2008, 21:46
اگه کارهایی که توی تاپیک زیر گفتم را کامل انجام داده باشید نباید این مشکل پیش بیاد . نگاه کنید ببینید قسمتی از این تنظیمات تغییر نکرده .

نه هیچکذوم از اینا نیست...من خوذم همه این راهها رو رفتم می گم که حتی Upgrade کرذم اما باز ذرست نشذ الان من فقط ذ (از جنس بی نقطشو) نذارم...مصیبتیه ها...

hosein66
05-09-2008, 22:00
نه هیچکذوم از اینا نیست...من خوذم همه این راهها رو رفتم می گم که حتی Upgrade کرذم اما باز ذرست نشذ الان من فقط ذ (از جنس بی نقطشو) نذارم...مصیبتیه ها...

شما برید کنترل پنل تنظیمات زبانها تب دوم language بعد details ببینید اونجا کیبوردتون غیر از انگلیسی و فارسی زبانی

دارد که به احتمال زیاد زبان عربی باعث میشه این کار پیش بیاد اگر arabic بود remove کنید

hosein66
05-09-2008, 22:15
mamnoon
dar safe mode moshkeli nabood va dorost neveshteh mishod
ba estefade az gozine last known good ham dorost nashod
safhe kelid digei ham nadaram
aya ba upgrade windows moshkel hal mishe

پس اگه تو safe mode کلمات درست نوشته میشند پس کیبورد اشکالی ندارد ولی باید با همون

Last known درست میشد برو کنترل پنل قسمت زبانها تب language قسمت details

ببینید غیر از انگلیسی و فارسی زبان دیگری هست اگه بود فعلا remove کنید

اشکال حتما از ویندوزه شاید با repair درست بشه

iammahdi
05-09-2008, 22:17
شما برید کنترل پنل تنظیمات زبانها تب دوم language بعد details ببینید اونجا کیبوردتون غیر از انگلیسی و فارسی زبانی

دارد که به احتمال زیاد زبان عربی باعث میشه این کار پیش بیاد اگر arabic بود remove کنید

آره عربی بوذ پاکش کرذم حالا به جای ذ(ذ بی نقطه) می نویسه پ ...

hosein66
06-09-2008, 06:13
آره عربی بوذ پاکش کرذم حالا به جای ذ(ذ بی نقطه) می نویسه پ ...

برید safe mode ببینید اونجام اینطوریه

AABB
06-09-2008, 06:43
سلام به همگی.
می خواستم بپرسم که آیا برنامه ایی هست که بشه توی Workgroup برای مثلا 5 یوزر قسمت های خاصی از هاردیسک خودم را برای اونا اختصاص بدم که هر کدومشون نتونه وارد فضای هاردیسک تعیین شده دیگری بشه.
یا اینکه مجبورم ویندوز سرور رو سیستمم نصب کنم؟
یه سئوال دیگه: پریمیر پرو روی ویندوز سرور جواب می ده؟
Mahziar-7
06-09-2008, 09:36
سلام

من باید چیکار کنم که با بالا اومدن ویندوز این برنامه ها دیگه اجرا نشن؟ (تصویر پایین)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahdi7610
06-09-2008, 10:16
سلام به همگی.
می خواستم بپرسم که آیا برنامه ایی هست که بشه توی Workgroup برای مثلا 5 یوزر قسمت های خاصی از هاردیسک خودم را برای اونا اختصاص بدم که هر کدومشون نتونه وارد فضای هاردیسک تعیین شده دیگری بشه.
یا اینکه مجبورم ویندوز سرور رو سیستمم نصب کنم؟
یه سئوال دیگه: پریمیر پرو روی ویندوز سرور جواب می ده؟

باید از پرمیشن ها استفاده کنید . یا از برنامه هایی که ایجاد محدودیت می کنند استفاده کنید .

موفق باشید .

dosttans
06-09-2008, 10:26
سلام
یدونه مشگل دارم کمکم کنید ثواب داره این- folder option/view/do not show hidden.... سیستم من show hidden نمیشه . وقتی انتخاب می کنم show hidden بر می گرده به حالت do not کمک کنید
راستی انتی ویروس nod 32 ورژن آخرشه آپدیت به روزه شده
قربون همتون نماز روزه هم قبول

rezariza
06-09-2008, 10:33
با سلام
مدیران و سرپرستای انجمن به دادم برسید
مدتی قبل برادرم داشته تو اینترنت گشت و گذار می کرد و آنتی ویروس کسپرسکی رو هم غیر فعال کرده بود که یهو !!! یه ویروس یا تروجان یا هر درد و مرض دیگه میاد تو سیستم ما و آلوده میکنه و میزنه تمام فایل های اساسی سیستم رو پاک میکنه این داداش ما هم یواشکی سیستم رو خاموش میکنه و میگه من نمیدونم چی شد خوشبختانه من با کسپرسکی این برنامه مخرب و نامردو نابود کردم و تمام فایل های از دست رفته رو از طریق run و scannow برگردوندم ولی چند تا فایل اینترنت اکسپلورر با نام های iecont.dll و iecontlc.dll همچنان از دست رفته هستند ( این مطلب رو از System information فهمیدم) حالا چطور من میتونم این فایل ها رو برگردونم؟؟؟
با تشکر

mahdi7610
06-09-2008, 11:01
سلام
یدونه مشگل دارم کمکم کنید ثواب داره این- folder option/view/do not show hidden.... سیستم من show hidden نمیشه . وقتی انتخاب می کنم show hidden بر می گرده به حالت do not کمک کنید
راستی انتی ویروس nod 32 ورژن آخرشه آپدیت به روزه شده
قربون همتون نماز روزه هم قبول
سلام

ابتدا اخرین نسخه انتی ویروس بیدیفندر را روی سیستم نصب کنید و حتما اونا اپدیت کنید و در حالت safe mode سیستم را اسکن کنید و بعد هم به ادرس زیر برید و کارهایی که برای حل این مشکل گفته شده را انجام دهید .

روشهای حل مشکل Show Hidden Files و از بین بردن انواع ویروسهای کامپیوتری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آنتی ویروس و اینترنت سکوریتی Bitdefender (جديدترين مطالب نسخه هاي 2008 و 2009 در پست اول) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید .

mahdi7610
06-09-2008, 11:08
با سلام
مدیران و سرپرستای انجمن به دادم برسید
مدتی قبل برادرم داشته تو اینترنت گشت و گذار می کرد و آنتی ویروس کسپرسکی رو هم غیر فعال کرده بود که یهو !!! یه ویروس یا تروجان یا هر درد و مرض دیگه میاد تو سیستم ما و آلوده میکنه و میزنه تمام فایل های اساسی سیستم رو پاک میکنه این داداش ما هم یواشکی سیستم رو خاموش میکنه و میگه من نمیدونم چی شد خوشبختانه من با کسپرسکی این برنامه مخرب و نامردو نابود کردم و تمام فایل های از دست رفته رو از طریق run و scannow برگردوندم ولی چند تا فایل اینترنت اکسپلورر با نام های iecont.dll و iecontlc.dll همچنان از دست رفته هستند ( این مطلب رو از System information فهمیدم) حالا چطور من میتونم این فایل ها رو برگردونم؟؟؟
با تشکر
سلام

بهترین راه Repair ویندوز هست .

سی دی ویندوز را داخل سی دی رام قرار دهید و وقتی سی دی به صورت اتوران بالا اومد روی گزینه windows install کلیک کنید و از صفحه بعد گزینه upgrade را انتخاب کنید ( البته به صورت پیش فرض انتخاب شده است ) و بعد هم چند تا next بزنید تا ویندوز شما ریپیر شود .
مراحل مانند نصب ویندوز هست .

با این کار هیچ اسیبی به برنامه های نصبی شما وارد نخواهد شد و برنامه های شما سالم خواهند ماند فقط ویندوز شما بازسازی اساسی خواهد شد مثل اینکه تازه ویندوز نصب کردید .

فرقش با نصب ویندوز اینه که هیچ اسیبی به برنامه های نصبی شما وارد نخواهد شد .

aaaammmm87
06-09-2008, 11:15
سلام

من باید چیکار کنم که با بالا اومدن ویندوز این برنامه ها دیگه اجرا نشن؟ (تصویر پایین)

دوست عزيز سلام
run رو توي استارت باز كن و عبارت MSCONFIG رو بنويس و OK كن سپس به تب STARTUP برو وبرنامه هايي رو كه نمي خواهي در موقع اجراي ويندوز بالا بياد رو غير فعال كن وOK وتمام

AABB
06-09-2008, 12:58
سلام

باید از پرمیشن ها استفاده کنید . یا از برنامه هایی که ایجاد محدودیت می کنند استفاده کنید .

موفق باشید .
تشکر. ولی پرمیژن ها فقط رو کامپوتری کار می کنه که توش تغییرات آوردی ولی من می خوام یوزرهای تحت Workgroup این کار روشون انجام بشه. از اون برنامه هایی که گفتین محدودیت ایجاد می کنند چند تا سراغ داری؟
تشکر.

mahsa_kaf
06-09-2008, 18:33
دوست عزيز سلام
run رو توي استارت باز كن و عبارت MSCONFIG رو بنويس و OK كن سپس به تب STARTUP برو وبرنامه هايي رو كه نمي خواهي در موقع اجراي ويندوز بالا بياد رو غير فعال كن وOK وتمام

اگه بخوای برنامه ها رو به صورت دائم از استارتآپ برداری باید از طریق رجیستری حذفشون بکنی البته همه برنامه ها رو نمیشه از استارت آپ برداشت . در msconfig مقابل هربرنامه کلیدش در رجیستری هست که میتونی در رجیستری با راست کلیک روی اون و Delete برای همیشه حذفش بکنی.

یک سؤال هم دارم من از استارت آپ این مورد رو imjpmig .exe و tintsetp.exe و چند مورد دیگه رو حذف کردم و ویندوز رو ریستارت کردم مشکلی نداشت میخواستم بدونم که حذف این موارد از استارت آپ برای ویندوز اشکالی پیش نمیاره؟

sid
06-09-2008, 19:47
سلام
بعد از اينكه ماي كامپيوتر رو باز ميكنم و ميخوام برم توي يه درايو اون درايو توي يه پنجره جديد باز ميشه .چس كار كنم ؟ايا ويروسه؟نود 32 من اپديت اپديته
توي فولدر اپشن هم گزينه هاي show و hidden نيست و به جاش چند تا گزينه مختلف براي show داره
براي رفتن به پوشه هاي هيدن بايد اسم پوشه رو توي ادرس بار بنويسم
چي شده سيستمم نو هست

tohidkh
06-09-2008, 19:53
سلام
بعد از اينكه ماي كامپيوتر رو باز ميكنم و ميخوام برم توي يه درايو اون درايو توي يه پنجره جديد باز ميشه .چس كار كنم ؟ايا ويروسه؟نود 32 من اپديت اپديته
توي فولدر اپشن هم گزينه هاي show و hidden نيست و به جاش چند تا گزينه مختلف براي show داره
چي شده سيستمم نو هست

سلام.
دوست عزیز، شما یه بار، تمام قسمت های Folder Options رو Restore Defualt کنید (منظورم برگ نشان های General و View هست)
فکر کنم مشکلتون حل بشه.
موفق باشید :11:

ali_ranger22
06-09-2008, 20:18
دوستان logon ویندوز رو چطوری به حالت اولش برگردونم؟!

sid
06-09-2008, 20:55
سلام
چي شده سيستمم نو هست

سلام.
دوست عزیز، شما یه بار، تمام قسمت های Folder Options رو Restore Defualt کنید (منظورم برگ نشان های General و View هست)
فکر کنم مشکلتون حل بشه.

اولا مرسي
دوما دو تا مشكل هست
سوما به اين راحتي ها هم نيست اين كار جواب نداد

iammahdi
06-09-2008, 21:08
برید safe mode ببینید اونجام اینطوریهممنون...
من تو حالت safe mode بوت کرذم اونجا می شه ذ(ذ بی نقطه) نوشت...تو Regional and language گزینه عربی و فارسی با هم بوذن یعنی هی عربی رو پاک می کرذم اما ذوباره اضافه می شذ اما می شذ ذ (ذ بی نقطه) نوشت ولی بایذ ذو بار شیفت وآلت بگیری یعنی یه بار که انگلیسی می شه یه بار عربی بعذ فارسی می یاذ اما اینجا اصلا" نمی شه د نوشت .....می گم اگه هر کی می تونه کمک کنه...دست آخرش اینه که یه بار سیستم و فرمت کنم ذوباره وینذوز نصب کنم... حالا به نظرتون با فرمت کرذن ذرست می شه...خذایش خیلی سخته هی اشتباهی انگشتم می ره رو پ و بایذ ذوباره پاکش کنم...وقتی ام خیلی لازم پاشته باشم د رو بایذ کپی کنم!!!!

hosein66
06-09-2008, 21:20
اگه بخوای برنامه ها رو به صورت دائم از استارتآپ برداری باید از طریق رجیستری حذفشون بکنی البته همه برنامه ها رو نمیشه از استارت آپ برداشت . در msconfig مقابل هربرنامه کلیدش در رجیستری هست که میتونی در رجیستری با راست کلیک روی اون و Delete برای همیشه حذفش بکنی.

یک سؤال هم دارم من از استارت آپ این مورد رو imjpmig .exe و tintsetp.exe و چند مورد دیگه رو حذف کردم و ویندوز رو ریستارت کردم مشکلی نداشت میخواستم بدونم که حذف این موارد از استارت آپ برای ویندوز اشکالی پیش نمیاره؟

چنین فایلهایی اگه مربوط به فایلهای سیستمی نباشد مشکلی ایجاد نمیکند

hosein66
06-09-2008, 22:11

Control panel / user accounts/ change the way users log on or off

تیک هر دو مربع رو فعال میکنی و apply optin میکنی اگر error داد و نشد یه تصویر از اون خطا بزار

شاید هم client for Microsoft networks رو غیر فعال کرده ای و خطا مربوط به این میباشد

hosein66
06-09-2008, 23:06
ممنون...
من تو حالت safe mode بوت کرذم اونجا می شه ذ(ذ بی نقطه) نوشت...تو Regional and language گزینه عربی و فارسی با هم بوذن یعنی هی عربی رو پاک می کرذم اما ذوباره اضافه می شذ اما می شذ ذ (ذ بی نقطه) نوشت ولی بایذ ذو بار شیفت وآلت بگیری یعنی یه بار که انگلیسی می شه یه بار عربی بعذ فارسی می یاذ اما اینجا اصلا" نمی شه د نوشت .....می گم اگه هر کی می تونه کمک کنه...دست آخرش اینه که یه بار سیستم و فرمت کنم ذوباره وینذوز نصب کنم... حالا به نظرتون با فرمت کرذن ذرست می شه...خذایش خیلی سخته هی اشتباهی انگشتم می ره رو پ و بایذ ذوباره پاکش کنم...وقتی ام خیلی لازم پاشته باشم د رو بایذ کپی کنم!!!!

اگه تو safe mode مشکلی نداری پس کیبورد سالمه و ایرا د از ویندوز می باشد خاطر تون هست از کی این

طوری شد . کدام برنامه ها رو نصب کردین ضمنا فونت که نصب کرده این ؟ضمنا اگه عربی رو حذف

می کنی ولی دوباره ظاهر می شود فکر می کنم برخی از تنظیمات خاص زبانها تو کنترل پنل تغییر یافته باشد

مثلا تیک فایلهای زبانهای شرق آسیا رو شاید فعال کرده این. شما یه نیگاهی به تب language بندازید

تو اون تب فقط باید تیک اولی فعال باشه بعد تو همون تب details رو بزنین یه نگاهی بندازید تو تب

Advanced هر دو کادر باید تیک نخورده باشد

این مشکل مشکلیست که دلایل قطعی بر ا علت به وجود آمدنش نیست مثلا نمیشه گفت از ویروسه

ولی همون طور که گفتم باید مرحله مرحله جلو بریم ببینیم مشکل چگونه حل میشه از repair و یا

Upgrade از طریق سی دی ویندوز و یا استفاده از last known good همچنین استفاده از

سیستم restore ,حذف فونت های بعدا نصب شده

ضمنا اگه تو تعویض ویندوز از فرمت کامل استفاده کنید قاعدتا باید همه چیز مثل روز اول بشود

nakhle007
07-09-2008, 14:44
سلام

خب برنامه winrar یا winzip را روی سیستم نصب کن .

موفق باشی
میگم مگه این برنامه با نصب ویندوز نصب نمیشه ؟
دوستان لینکشو رو دارید بذارید ؟

tohidkh
07-09-2008, 15:30

نه دوست عزیز؛ همراه با ویندوز نصب نمیشه (البته در MRT نصب میشه)
بفرمایید این هم لینک:
حجم 1.10 مگابایت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

manreza71
07-09-2008, 15:39
دوستان ممنون بابت راهنماییتون
در سوال shahedi عزیز باید بگم که یوزر من بصورت Admin هستش و تنظیمات پاور تغییرى نکرده
دوست عزیز پس یعنى همونطور که Shahvand گرامى گفت احتمالا مشکل من از رم هستش؟]

منصور

mahdi7610
07-09-2008, 15:44
سلام

اگه سرچ کنید زودتر به جواب می رسید .

موفق باشید .

seyyedi
07-09-2008, 17:41
doostan salam
sharmande ke pinglish minevisam
moshkele man ham hamine
windows ro avaz kardam va hala in windows farsi ro support nemikone
chikar bayad bokonam?

ali_ranger22
07-09-2008, 18:59
Control panel / user accounts/ change the way users log on or off

تیک هر دو مربع رو فعال میکنی و apply optin میکنی اگر error داد و نشد یه تصویر از اون خطا بزار

شاید هم client for Microsoft networks رو غیر فعال کرده ای و خطا مربوط به این میباشد

من فعالش کردم ولی بازم همون حالت کلاسیک رو داره...ارور هم نمیده

hosein66
07-09-2008, 19:46
doostan salam
sharmande ke pinglish minevisam
moshkele man ham hamine
windows ro avaz kardam va hala in windows farsi ro support nemikone
chikar bayad bokonam?

سلام اول توضیحات صفحه زیر رو بخوان

اگه مشکل حل نشد پست 1273 همین صفحه رو بخوان.

tohidkh
07-09-2008, 19:48
من فعالش کردم ولی بازم همون حالت کلاسیک رو داره...ارور هم نمیده

سلام.
دوست عزیز، شما برای امتحان، دو مورد زیر رو بررسی کنید:
1- User Account شما پسوردی نداشته باشه.
2- همچنین، گزینه زیر هم تیک نداشته باشه.

ali_ranger22
07-09-2008, 21:35
سلام.
دوست عزیز، شما برای امتحان، دو مورد زیر رو بررسی کنید:
1- User Account شما پسوردی نداشته باشه.
2- همچنین، گزینه زیر هم تیک نداشته باشه.

هه ی اینا رو امتحان کردم ولی بازم کلاسیکه:13:

mahdi7610
07-09-2008, 22:27
سلام

منظور شما اینه که پنجره turn off به صورت کلاسیک در اومده ؟
چون توضیحات دوستان مربوط به این مشکل است .

به نظرم منظور شما صفحه ای هست که یوزرها را باید انتخاب کرد ؟
اگه منظورتون اینه از روش زیر استفاده کنید .

توی run عبارت control userpasswords2 را کپی کنید و کلید اینتر را بزنید از صفحه باز شده یک گزینه وجود داره که تیک اون را بردارید و روی ok کلیک کنید و سیستم را ریستارت کنید .

موفق باشید.

sid
08-09-2008, 01:23
سيدي عزيز
اول سي دي ويندوز رو بزار توي دستگاه از كنترل پانت برو توي گزينه لنگويج(كه شكل كره زمينه)بعد برو توي تب لنگويج و دو تا تيك پايين رو بزن و اپلاي كن حالا ويندوز شروع به كپي برداري ميكنه بعدش برو روي گزينه ديتايل در همون تب و زبان شيرين فارسي رو هم به زبان انگليسي اضافه كن پايين همون قسمت هم كليد ميانبر بين زبان انگليسي و فارسي رو تنظيم ميكنه كه اگه خاستي ميتوني تغييرش بدي

ali_ranger22
08-09-2008, 14:31
سلام

منظور شما اینه که پنجره turn off به صورت کلاسیک در اومده ؟
چون توضیحات دوستان مربوط به این مشکل است .

به نظرم منظور شما صفحه ای هست که یوزرها را باید انتخاب کرد ؟
اگه منظورتون اینه از روش زیر استفاده کنید .

توی run عبارت control userpasswords2 را کپی کنید و کلید اینتر را بزنید از صفحه باز شده یک گزینه وجود داره که تیک اون را بردارید و روی ok کلیک کنید و سیستم را ریستارت کنید .

موفق باشید.
بله مشکلم همینه ولی باز هم با این کار که شما گفتی کلاسیکه دیگه شورشو در آورده

rezariza
09-09-2008, 11:12
با سلام و تشکر از جوابتون به سوال قبلیم
یه سوال دیگه دارم که ممنون می شم کمکم کنید من وقتی روی فایل های Mp3 راست کلیک می کنم منوی مربوط به مدیا پلیره ویندوز هم ظاهر میشه که من ازش اصلا خوشم نمیاد اگه میشه بگین چطوری حذفش کنم.
با تشکر

bahareh655
09-09-2008, 11:33
آیا از طریق مودم adsl می توان با برنامه هایپر ترمینال فایل ارسال کرد؟
البته مودم از پورت usp به کامپیوتر وصل است.با تشکر از دوستان.

nakhle007
09-09-2008, 12:08
آقا این سی دی مودم و کارت گرافیک و صدا رو میشه بیرون گیر اورد ؟ ( سیستمم قدیمیه )
آخه گم شدن
مال یه مادر بورد دیگه بهش میخوره؟

bahareh655
09-09-2008, 14:18
آقا این سی دی مودم و کارت گرافیک و صدا رو میشه بیرون گیر اورد ؟ ( سیستمم قدیمیه )
آخه گم شدن
مال یه مادر بورد دیگه بهش میخوره؟
فکر نمی کنم ماله یه مادر بورد دیگه بهش بخوره!
مدل مادربورد و کارت گرافیک و کارت صوتی و مودمتو بگو تا ببینیم میشه درایوراشو گیر آورد؟

aaaammmm87
09-09-2008, 14:37
آیا از طریق مودم adsl می توان با برنامه هایپر ترمینال فایل ارسال کرد؟
البته مودم از پورت usp به کامپیوتر وصل است.با تشکر از دوستان.
با سلام
دوست عزيز فرقي نميكنه كه مودم معمولي باشه يا Adsl

nakhle007
10-09-2008, 12:46
فکر نمی کنم ماله یه مادر بورد دیگه بهش بخوره!
مدل مادربورد و کارت گرافیک و کارت صوتی و مودمتو بگو تا ببینیم میشه درایوراشو گیر آورد؟
از کجا میتونم بفهمم مدلش چیه ؟

راستی این آپدیت ویندوز دیگه چه صیغه ای ؟
ما رو کچل کرد همش داره پیغام میده که آپدیت کنید

persia007
10-09-2008, 12:51
سلام
وینذوز xp بعد از نصب (قبل از لاگین) ری استارت میشه
این پیغام رو میده

mahdi7610
10-09-2008, 13:32
سلام
این پیغام رو میده

سلام

می تونید اون شماره ای که جلوی عبارت stop نوشته را توی سایت ماکروسافت سرچ کنید تا بفهمید مشکل مر بوط یه کدوم قطعه هست .

اما بیشتر این مشکلات برمیگرده به ram سیستم شما .
احتمالا رم مشکل داره .
البته می تونه به قطعات دیگه هم ربط داشته باشه ولی بیشتر ram

موفق باشید .

DrXoX
10-09-2008, 23:00
سلام
این پیغام رو میده

سلام

این ارور به خاطر اینه که یکی از سخت افزارهای سیستم شما درایورش مشکل داره و شناخته نمیشه یا با قطعات سیستم شما مچ نمیشه

اتفاقا همین دیروز یکی از دوستان مودم External ش رو آورد اینجا من نصب کردم رو سیستم ولی بعد از ریست

کردن ، دقیقا همین مشکل برام پیش اومد ، اگر تازگی مودم ، کارت گرافیک یا... به سیستم اضافه کردی درش بیار تا ویندوز بیاد بالا اگر ویندوز

بیاد بالا و بتونی درایوری رو که جدیدا نصب کردی رو Unistall کنی مشکل حل میشه .

اگر نشد بهترین راه اینه که ویندوز بریزی

موفق باشید

Mahziar-7
10-09-2008, 23:19
سلام

خیلی وقتا میشه من یه نرم افزار یا بازی رو نصب می کنم، بعد میخوام حذفش کنم اما نه remove programsویندوز پیداش می کنه که بتونه حذفش کنه، نه نرم افزارهای حذف برنامه!

حتی تو رجیستری هم پیداش نمی کنم که بتونم حذفش کنم.

من با این برنامه ها باید چیکار کنم؟

MoHaMaD ZaNd
11-09-2008, 04:50
سلام دوستان . من يه ويندوز نصب كردم ، تا مدتي خوب كار كرد . بعد از يه مدت وقتي سيستم رو خاموش ميكنم و بعد روشن مي كنم كامپيوتر از حالت استندباي اجرا ميشه !!! همونجا كه يه عكسي هست بعد روش كليك مي كني محيط ويندوز نمايش داده ميشه ؟؟ ميخواستم ببينم اگه ميدونيد چيه راهنمايي كنيد . ممنون .

nakhle007
11-09-2008, 06:42
از کجا میتونم بفهمم مدلش چیه ؟

راستی این آپدیت ویندوز دیگه چه صیغه ای ؟
ما رو کچل کرد همش داره پیغام میده که آپدیت کنید
کسی جواب منو نداد:19:
میشه بگین از کجابفهمم مدل مادر بردم و سایر قطعات سخت افزاریم چیه

rezariza
11-09-2008, 09:27
کسی جواب منو نداد:19:
میشه بگین از کجابفهمم مدل مادر بردم و سایر قطعات سخت افزاریم چیه

برای اینکه از پیغام آپدیت ویندوز خلاص بشی برو به کنترول پنل و قسمت windows security center بعدا سمت چپ یه گزینه هس به اسم change the way security center alert me رو اون کلیک کن بعدا تیک Automatic update و بردار اگه فایروال و ویروس اسکن داری تیک اون دوتای دیگه رو هم بردار . تموم شد دیگه ویندوز گیر نمیده.:31:
در مورد مدل مادربورد و قطعات خوب مگه جعبه یا دفترچه رو نداری؟؟؟؟؟ اگه نه من تو system information یه چیزایی دیدم رو start کلیک کن برو به all programs بعدا accessories بعدش system tools تو اونجا رو SYSTEM INFORMATION کلیک کن بعدا اونحا تو system summary می تونی یه چیز هایی مثل مدل مادر بورد رو پیدا کنی .
:46:

rezariza
11-09-2008, 09:58
سلام

خیلی وقتا میشه من یه نرم افزار یا بازی رو نصب می کنم، بعد میخوام حذفش کنم اما نه remove programsویندوز پیداش می کنه که بتونه حذفش کنه، نه نرم افزارهای حذف برنامه!

من یه نرم افزار دارم اسمش اینه Your Uninstaller 2008 کارش خیلی درسته حتی screensaver ها رو هم می تونی باهاش remove کنی اثری از برنامه ها باقی نمی ذاره هر چی فایل و کلید رجیستری و فایل موقتی و هر چیزی که مربوط به اون برنامه باشه رو از دم حذف می کنه انگار هیچ برنامه ای رو سیستم نبود .تازه خیلی کارایی های دیگه هم داره مثل برداشتن برنامه های استارت آپ و حذف فایل های به درد نخور داره. حجمش هم 3 مگا بایته می تونی دانلود کنی .لینک دانلودشو گذاشتم ولی خراب شد. اگه تو گوگل بگردی می تونی پیدا کنی .:27:

Mahziar-7
11-09-2008, 11:32
من یه نرم افزار دارم اسمش اینه Your Uninstaller 2008 کارش خیلی درسته حتی screensaver ها رو هم می تونی باهاش remove کنی اثری از برنامه ها باقی نمی ذاره هر چی فایل و کلید رجیستری و فایل موقتی و هر چیزی که مربوط به اون برنامه باشه رو از دم حذف می کنه انگار هیچ برنامه ای رو سیستم نبود .تازه خیلی کارایی های دیگه هم داره مثل برداشتن برنامه های استارت آپ و حذف فایل های به درد نخور داره. حجمش هم 3 مگا بایته می تونی دانلود کنی .لینک دانلودشو گذاشتم ولی خراب شد. اگه تو گوگل بگردی می تونی پیدا کنی .:27:

اتفاقا این نرم افزار رو سیستم من هم نصبه و ازش راضیم ولی همونطور که گفتم، بعضی برنامه ها اصلا تو لیستش نیست.
یکی از خصوصیت های جالب Your Uninstaller 2008 اینه که با کشیدن آیکون برنامه ای که میخوای حذفش کنی و انداختنش روی آیکون Your Uninstaller ( همون drag & drop ) چندتا گزینه ارائه میده که یکی از اونا گزینه ی حذف برنامه است.
اما حتی وقتی این کار رو هم انجام میدم، باز هم گزینه ی حذف برای این برنامه ها فعال نمیشه!!!

MoHaMaD ZaNd
11-09-2008, 11:38
سلام دوستان . من يه ويندوز نصب كردم ، تا مدتي خوب كار كرد . بعد از يه مدت وقتي سيستم رو خاموش ميكنم و بعد روشن مي كنم كامپيوتر از حالت استندباي اجرا ميشه !!! همونجا كه يه عكسي هست بعد روش كليك مي كني محيط ويندوز نمايش داده ميشه ؟؟ ميخواستم ببينم اگه ميدونيد چيه راهنمايي كنيد . ممنون .
كسي نبود جواب مارو بده !!!!

MoHaMaD ZaNd
11-09-2008, 12:55
بخشيد باز پست دادم . يه سوال ديگه داشتم !!!!
من آنتي ويروس Nod32 رو با حجم 12 مگابايت آپديت كردم . حالا چون من دايل آپ دارم و آپديت خيلي طول ميكشه ميخواستم بپرسم راهي هست كه بعد از نصب ويندوز ديگه آپديت نكنم و با همون فايلهايي كه قبلا از طريق آپديت دانلود كردم آنتي ويروس رو آپديت كنم ؟؟؟ يا مثلا فايل هاي آپديت رو بدم به بابام تا ببره سر كار آنتي ويروسشونو آپديت كنه ؟؟؟

hosein66
11-09-2008, 13:09
بخشيد باز پست دادم . يه سوال ديگه داشتم !!!!
من آنتي ويروس Nod32 رو با حجم 12 مگابايت آپديت كردم . حالا چون من دايل آپ دارم و آپديت خيلي طول ميكشه ميخواستم بپرسم راهي هست كه بعد از نصب ويندوز ديگه آپديت نكنم و با همون فايلهايي كه قبلا از طريق آپديت دانلود كردم آنتي ويروس رو آپديت كنم ؟؟؟ يا مثلا فايل هاي آپديت رو بدم به بابام تا ببره سر كار آنتي ويروسشونو آپديت كنه ؟؟؟

اینجا بهتر می تونند کمکتون کنند:

AABB
11-09-2008, 13:32
سلام.
یه مدتی هست که سیستمم روی مایا درست کار نمی کنه. یعنی وقتی که عکس وارد مایا می کنم، بعد از رندر کردن کمی سکته گی رخ می ده. می خواستم بدونم که آیا نوعیت سیستم عامل به این کار دخالتی داره یانه؟
سیسستم عاملم هست:Mircrosoft Winodows XP profissional SPS که با خود سیستم اومده و فول ورژنه مدل سیستمم هم هست: DELL Opitplex 755 و مدل کارت گرافیکم هم هست:NVidia GT 8500
hosein66
11-09-2008, 20:26
سلام

شما مي تونيد دوباره يکي دو تا از همين نرم افزار ها رو نصب کنيد و موقع نصب آدرس نصب برنامه رو به خاطر بسپاريد و

بريد تو program files دنبال فايلهاي اجرايي برنامه باشيد

ضمنا برخي از برنامه ها هم هستند که نصب نميشند (نرم افزار هاي پرتابل) نام اينگونه نرم افزار ها در رجيستري و

add/remove قرار نميگيرد

hosein66
11-09-2008, 20:27
[QUOTE=rezariza;2936662]برای اینکه از پیغام آپدیت ویندوز خلاص بشی برو به کنترول پنل و قسمت windows security center بعدا سمت چپ یه گزینه هس به اسم change the way security center alert me رو اون کلیک کن بعدا تیک Automatic update و بردار اگه فایروال و ویروس اسکن داری تیک اون دوتای دیگه رو هم بردار . تموم شد دیگه ویندوز گیر نمیده.:31:

توصيه ميکنم اين تنظيمات رو تغيير ندهيد خيلي از تنظيمات پيش فرض ويندوز رو دوست دارم اينکه

مايکروسافت اين طور چيز ها رو طراحي کرده از روي آگاهي اين کار رو کرده برخي ها ميان از طريق

رجيستري پيام هاي مربوط به بالون هاي system tray رو نيز از کار ميندازن در حالي که کاملا

شيوه غلطيست چه بسا که بسياري از هشدارها از سوي کاربر ناديده گرفته خواهد شد و عواقبي براي

سيستم خواهد داشت با چند مثال واضح ميکنم برخي از برنامه ها هنگام نصب باعث ميشن که فايروال

خاموش بشه حال اگه قبلا همون سه گزينه رو غير فعال کرده باشيم نخواهيم فهميد فايروال غير فعال

شده و تو اين وضعيت هم به نت وصل بشيم در نتيجه عواقب زيادي رو خواهد داشت شايد آپديت زياد مهم

نباشه ولي جريان آنتي ويروس هم مثل فايرواله که ويندوز اعلام ميکنه انتي ويروس خاموشه و يا

اعلام ميکنه که آپديت نشده

dosttans
12-09-2008, 13:09
سلام
سخت افزار می تونه روی سیستم عامل (ویندوز )تاثیرداشته باشه؟
ویندوز زیاد نصب می کنم با cd های جدیدی که تو بازار میاد ولی هیچ کدوم مدیا سنتر ورژن 2002 نمی شن روی هر سیستم نصب می کنم . خیلی تمیز بالای 4و5 ماهی روکار میکنن حتی به راحتی اپدیت میشه . ولی از طرفی ویندوز ....per.نصب می کنم به 2 هفته نمی رسه که به هم ور میشه
ممنون میشم از راهنمای :20:

alfex
12-09-2008, 17:58
با سلام

مدتیه که بعد از روشن کردن کامپیوتر بعد از لود شدن صفحه ای که نوشته ویندوز میاو و لود میشه!که قاعدتا صفحه بعدی که می خواد بیاد یعنی صفحه ای که رمز و وارد می کنیم!نشانگر موس به صورت ساعت شنی میاد اما صفحه که باید رمز و وارد کنم نمیاد و همینطور صصفحه سیاه می مونه!اکثرا این مشکل و دارم و بعد چن بار ری استارت کردن درست میشه!
این اواخر کارایی که کردم نصب دو تا بازی بوده!رمبو سیکس و ان اف اس
در ضمن درایو دی وی دی رامم هم بعضی مواقع باز نمیشه البته نمیدونم به این مسئله ربط داره یا نه!

m2stech
13-09-2008, 16:47
یه مدتیه که ویندوز بدون اینکه من بخوام خودش بعضی از فایل ها را compress میکنه و اسم فایل به رنگ آبی در میاد حتی از اولی که ویندوز را نصب کردم گزینه "compress files to save space" از توی قسمت properties برای پارتیشن هام غیر فعال بوده و هنوزم غیر فعاله...چی کار کنم؟ من نمیخوام فایلام compress باشن!

mahmoud_golzar3939
13-09-2008, 17:45
دوستان کسی نیست کمکم کنه؟

the filename, directory name, or volum label syntax is incorrect

این یعنی چی؟

جالب اینجاست هرفایلی که پسوندش ini.* باشه رو باز نمیکنه

tohidkh
13-09-2008, 17:48

این یعنی چی؟

به احتمال 99.999999 درصد ویروس هست.
اینگونه ویروس ها رو معمولا کسپراسکای بهتر از بقیه میگیره. ولی باید آپدیت بشه.
NOD32 هم خیلی خوبه. به اون تاپیکی که دوستان معرفی کردن برید و آپدیت هاش رو بردارید.

aliani
13-09-2008, 19:40
salam bebakhshid farsi neminevisam. mitoonid ye narmafzar baraye shenasayiye 2bareye winayi ke ro system nasb hast moarefi konid ?
mamnoon va mazerat

tohidkh
13-09-2008, 19:42
salam bebakhshid farsi neminevisam. mitoonid ye narmafzar baraye shenasayiye 2bareye winayi ke ro system nasb hast moarefi konid ?
mamnoon va mazerat

سلام.
دوست عزیز، متوجه این قسمتش نشدم: " winayi"

aliani
13-09-2008, 19:51
سلام.
دوست عزیز، متوجه این قسمتش نشدم: " winayi"

manzooram windows bood :D

Backstreetboys
13-09-2008, 23:14
وقتی که میخوام به safe mode برم سیستم خود به خود ریست میشه چرا ؟

iranp301
14-09-2008, 01:08
مشکل تغییر Homepage
سلام دوستان
اخیرا سایتهایی هستند که با مرجعه به اونها کش اینترنت از روی سیتم پاک میشه و homepage سیستم مثلا از گوگل به نام سایت اونها تغییر میکنه. منم با بضاعت سوادی که داشتم نتونستم به حالت قبلی برگردونم. اگه دوستان راهکاری بلدن بگن ؟!
مرورگر من ie7 هستش. با anti spy هم مشکلی حل نشد.
homepage کلا تغییر کرده به آدرس سایت دیگه.
آنتی ویروس کاملا آپدیت هستش.
من اصلا firefox رو دوست ندارم.
تغییر رجیستری هم مشکل منو حل نکرد.

در ضمن از همه مهمتر وقتی از msconfig وارد startup میشم و تغییراتی اعمال میکنم همش میگه باید با administarator وارد بشی. با اون هم که میام باز میگه باید با ادمینیستر بیای ؟!!

hosein66
14-09-2008, 01:22
یه مدتیه که ویندوز بدون اینکه من بخوام خودش بعضی از فایل ها را compress میکنه و اسم فایل به رنگ آبی در میاد حتی از اولی که ویندوز را نصب کردم گزینه "compress files to save space" از توی قسمت properties برای پارتیشن هام غیر فعال بوده و هنوزم غیر فعاله...چی کار کنم؟ من نمیخوام فایلام compress باشن!

شما موقع نصب ويندوز درايو رو فرمت کرده اي ؟

hosein66
14-09-2008, 01:50
mamnoon va mazerat

منظورت اينه که برنامه اي ميخاي که مشخصات سيستم رو بنويسه؟

hosein66
14-09-2008, 02:27
وقتی که میخوام به safe mode برم سیستم خود به خود ریست میشه چرا ؟

فقط اين مشکلو با safe mode دارين اگه تو حالت معمولي ويندوز هم اين حالتو داشته باشين سيستم ويرسيه

mahmoud_golzar3939
14-09-2008, 04:19

این یعنی چی؟

جواب نداد .

rezariza
14-09-2008, 09:38
مشکل تغییر Homepage
سلام دوستان
اخیرا سایتهایی هستند که با مرجعه به اونها کش اینترنت از روی سیتم پاک میشه و homepage سیستم مثلا از گوگل به نام سایت اونها تغییر میکنه. منم با بضاعت سوادی که داشتم نتونستم به حالت قبلی برگردونم. اگه دوستان راهکاری بلدن بگن ؟!
مرورگر من ie7 هستش. با anti spy هم مشکلی حل نشد.
homepage کلا تغییر کرده به آدرس سایت دیگه.
آنتی ویروس کاملا آپدیت هستش.
من اصلا firefox رو دوست ندارم.
تغییر رجیستری هم مشکل منو حل نکرد.

در ضمن از همه مهمتر وقتی از msconfig وارد startup میشم و تغییراتی اعمال میکنم همش میگه باید با administarator وارد بشی. با اون هم که میام باز میگه باید با ادمینیستر بیای ؟!!
سلام دوست عزیز
در مورد homepage منم همین مشکل رو داشتم این یه تروجان هست. چند هفته پیش وقتی آنتی ویروسم غیر فعال بود سیستم منم آلوده شد:41:. anti spy رو ولش کن این جور نرم افزار های امنیتی پوشش کامل ندارن. یه آنتی ویروسی نصب کن که همه نوع برنامه مخرب رو شناسایی کنه .بهترین گزینه کسپرسکی هست من خودم استفاده می کنم خیلی عالیه . اگه تونستی ورژن اینترنت سیکیوریتی رو نصب کن . زمان آپدیتش هم کمه.

aliani
14-09-2008, 11:50
منظورت اينه که برنامه اي ميخاي که مشخصات سيستم رو بنويسه؟

ببخشید که من منظورم رو بد طرح کردم .
در واقع من یه ویندوز xp داشتم روی درایو D و بعد خواستم یه xp دیگه روی C داشته باشم و کلا این درایو رو فورمت کردم و ویندوز جدید نصب کردم که همین کار باعث شد ویندوز قبلی روی بوت نیاد میخواستم بپرسم چیکار کنم اون ویندوز هم داشته باشم ؟
یادمه یه نرم افزاری بود که هر نوع ویندوز روی کامپیوتر نصب بود رو شناسایی میکرد و بالا میاورد اما متاسفانه اسمش رو یادم رفته.

خیلی ممنون

tohidkh
14-09-2008, 12:43
در واقع من یه ویندوز xp داشتم روی درایو D و بعد خواستم یه xp دیگه روی C داشته باشم و کلا این درایو رو فورمت کردم و ویندوز جدید نصب کردم که همین کار باعث شد ویندوز قبلی روی بوت نیاد میخواستم بپرسم چیکار کنم اون ویندوز هم داشته باشم ؟
یادمه یه نرم افزاری بود که هر نوع ویندوز روی کامپیوتر نصب بود رو شناسایی میکرد و بالا میاورد اما متاسفانه اسمش رو یادم رفته.

خیلی ممنون

سلام
بهترین راه اینه که به صورت دستی، تعریف کنید.
روی My Computer راست کلیک کرده و Properties رو بزنید.
در پنجره ای که باز میشه، روی برگ نشان َAdvanced کلیک کنید. روی Setting سومی قسمت کلیلک کنید :

در قسمت بالا، گزینه Edit رو انتخاب کنید.
خب! مرحله اصلی اینجاست:
آخرین سطر رو که مشاهده میکنید، و سطر خیلی طولانی هست، همه اون سطر رو انتخاب کرده و در سطر پایین کپی کنید. مطابق تصویر:

در سطری که کپی کردید، با توجه به درایوتون که ویندوزش رو میخواهید دوباره به بوت اضافه کنید، شماره درایو رو در محل نشان داده شده جایگزین کنید.(درایو C شماره 1 ، درایو D شماره 2 ، و . . .)

تغییرات رو Save کنید. از تمام پنجره ها خارج بشید و همشون رو Ok کنید.
کامپیوتر رو ریستارت کنید. اگه شماره درایوی رو که به ویندوزش دسترسی ندارید، درست وارد کرده باشید، مشکلتون حل میشه.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] فراموش نشه! :46:

m2stech
14-09-2008, 12:47
شما موقع نصب ويندوز درايو رو فرمت کرده اي ؟

آره اول فرمت کرده بودم...آخرین بار حدود یک سال و نیم پیش بود که ویندوز گذاشتم...ابن مشکل compress هم حدود چند هفته ای که اومده

Spider Man
14-09-2008, 12:55
دوستان سلام
من چند روزی هست که با این مشکل مواجه شدم. در هنگام نصب بازیها مثل fifa08 و ..... با (
errore) Microsft Visual C++ Runtime Library مواجه میشم
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

hosein66
14-09-2008, 13:42

خیلی ممنون

پست زیر رو بخونید اصولی ترین راه همین راهیست که دوستمون تو پست زیر فرموده اند:

tohid_abi
14-09-2008, 13:49
از دوستان عزیز تقاضای راهنمایی دارم
من چند روزی میشه ویندوز را عوض کردم 2 روز هم هست با این مشکل مواجه شدم
دیروز که کامپیوتر را روشن کردم موقع بوت یک پیغام ارور داد به این مضمون cmos checksun eror بعد پایین صفحه نوشته بود برای ادامه کار کلید f1 را فشار دهید منم همین کار را کردم ویندوز بالا اومد موقع کار دبدم ساعت ویندوز دزست نیست تاریخ هم به 2005 برگشته بود دستی درست کردم ولی فرداش دیدم باز به همون تاریخ برگشته
مورد دیگه البته نمیدونم به این مورد ربط داشته باشه یا نه من هر وقت شب میخوام بخوابم کلید پشت پاور را روی خاموش میزارم از وقتی این مشکل برام پیش اومده هر وقت صبحها میام روی روشن بزارم وقتی کلید را روی روشن میزارم کامپیوتر روشن میشه
قبلا اینجوری نبود باید حتما کلید پاور روی کیش را فشار میدادم تا روشن بشه همین دیگه کمک کنید ممنون میشم

AABB
14-09-2008, 16:44
سلام.
یه مدتی هست که سیستمم روی مایا درست کار نمی کنه. یعنی وقتی که عکس وارد مایا می کنم، بعد از رندر کردن کمی سکته گی رخ می ده. می خواستم بدونم که آیا نوعیت سیستم عامل به این کار دخالتی داره یانه؟
سیسستم عاملم هست:Mircrosoft Winodows XP profissional SPS که با خود سیستم اومده و فول ورژنه مدل سیستمم هم هست: DELL Opitplex 755 و مدل کارت گرافیکم هم هست:NVidia GT 8500
کسی جوابی نداره؟
Backstreetboys
14-09-2008, 21:55
فقط اين مشکلو با safe mode دارين اگه تو حالت معمولي ويندوز هم اين حالتو داشته باشين سيستم ويرسيه

بله فقط تو حالت safe mode این جوری میشه :41:

انتی ویروس کاسپر هم دارم جدیدترین ورژن و اپدیت هم هست ولی چیزی پیدا نکرده

احمد1379
14-09-2008, 23:14
با درود به همگی دوستان
مشکلی که من دارم این است که حجم درایو C(درایوویندوز)بسیاربیشتراز ن چیزی که هست نشان داده میشود من وقتی خودم حجم فایلها راجمع می زنم چیزی درحدود 4گیگابایت است اما ویندوزحجم این درایو را دو برابر نشان می دهدیعنی حدود 8گیگابایت وهنگامی هم که درایو پرمیشود پیام full disk می دهد ازدوستان کسی میتواند راهنمایی کند چکاربایدبکنم تادرست بشود
باسپاس ازهمگی دوستان

tohidkh
14-09-2008, 23:48
با درود به همگی دوستان
مشکلی که من دارم این است که حجم درایو C(درایوویندوز)بسیاربیشتراز ن چیزی که هست نشان داده میشود من وقتی خودم حجم فایلها راجمع می زنم چیزی درحدود 4گیگابایت است اما ویندوزحجم این درایو را دو برابر نشان می دهدیعنی حدود 8گیگابایت وهنگامی هم که درایو پرمیشود پیام full disk می دهد ازدوستان کسی میتواند راهنمایی کند چکاربایدبکنم تادرست بشود
باسپاس ازهمگی دوستان

سلام. فکر میکنم سیستم شما ویروسی شده. یا اینکه قبل ویروسی شده بود شما از بین بردید. و این اثرات اون ویروس هست. (ویروسی به نام Terojan Win32)
برای دیدن محتویات واقعی در درایو هاتون، در برنامه My Computer ، وارد منوی Tools شده و گزینه Folder Options رو انتخاب کنید. در پنجره ای که باز میشه، به برگ نشان View برید. مطابق تصویر زیر، دو تا کار انجام بدین:
1- تیک گزینه نشان داده شده در شماره یک رو بردارید (هر سوالی هم که پرسیده بشه، Yes بزنید)
2- در قسمت 2، Show hidden files and folder رو انتخاب کنید.

بدین ترتیب شما میتونید، اون 4 گیگ رو که دیده نمیشن، ببینید. (شاید هم داخل پوشه های مختلف باشه. پیدا کردنش هم با خودتون) :46:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یه توصیه هم بکنم که سیستم تون رو با یک آنتی ویروس قوی و آپدیت شده، ویروس یابی کنید. (البته در مورد این ویروس، آنتی ویروس Kaspersky نیاز به آپدیت نداره و این ویروس در سورس اون تعریف شده.) ولی در کل، آپدیت کردن، ضروریه.

hosein66
15-09-2008, 01:01
سلام به همگی دوستان
کسی جوابی نداره؟
منظورت اینه که سیستم هنگ میکنه به نظرم نسخه جدیدشو باید دانلود کنی

hosein66
15-09-2008, 01:17
از دوستان عزیز تقاضای راهنمایی دارم
من چند روزی میشه ویندوز را عوض کردم 2 روز هم هست با این مشکل مواجه شدم
دیروز که کامپیوتر را روشن کردم موقع بوت یک پیغام ارور داد به این مضمون cmos checksun eror بعد پایین صفحه نوشته بود برای ادامه کار کلید f1 را فشار دهید منم همین کار را کردم ویندوز بالا اومد موقع کار دبدم ساعت ویندوز دزست نیست تاریخ هم به 2005 برگشته بود دستی درست کردم ولی فرداش دیدم باز به همون تاریخ برگشته
مورد دیگه البته نمیدونم به این مورد ربط داشته باشه یا نه من هر وقت شب میخوام بخوابم کلید پشت پاور را روی خاموش میزارم از وقتی این مشکل برام پیش اومده هر وقت صبحها میام روی روشن بزارم وقتی کلید را روی روشن میزارم کامپیوتر روشن میشه
قبلا اینجوری نبود باید حتما کلید پاور روی کیش را فشار میدادم تا روشن بشه همین دیگه کمک کنید ممنون میشم

ساعت سیستم یا به خاطر باتری مادربردست و یا به خاطر ویروس

در مورد اون پیام یه بار تنظیمات بایوس رو پیش فرض کن تا مشکل حل بشه

اون کلید پاور رو بیشتر متوجه نشدم ولی فک کنم عادی با شه

hosein66
15-09-2008, 03:21
با درود به همگی دوستان
باسپاس ازهمگی دوستان

برخی از فایلهای سیستمی که مخفی شده اند به خاطر اون حجم حسابی شما با ویندوز تفاوت دارد و بعد از فعال کردن

گزینه نشان دادن فایلهای مخفی خواهید دید که حجم حسابی شما با ویندوز برابر می شود من خودم همین الا ن از

Folder option تیک های مخفی سازی رو برداشتم و حجم ویندوز را متفاوت دیدم

hosein66
15-09-2008, 03:51
بله فقط تو حالت safe mode این جوری میشه :41:

انتی ویروس کاسپر هم دارم جدیدترین ورژن و اپدیت هم هست ولی چیزی پیدا نکرده

علاوه بر safe mode گزینه های safe mode with networking , safe mode with نیز کار نمی کند یعنی تو اونا هم

ریستارت میشه شما تو همون منو disable automatic restat رو بزنید از داخل ویندوز هم به مسیر زیر برید

my computer/right click /properties / advanced/startup/setting/system failure

تیک اتوماتیک ریستارت رو بردارین

japrap
15-09-2008, 11:35
من يك سوال دارم خواهشا يكي مرا راهنمائي كند
من وقتي به اينترنت متصل مي شوم پس از گذشت حدود 20 دقيقه تمامي صفحاتم قفل و صداي خاصي از كيسم بلند شده و صفحه ي مانيتور و mouse , keyborad قفل شده و مرتبا صفحه ي مانيتورم سياه شده و دوباره به حالت عادي بر مي گردد (البته فقط صفحه ي مانيتورم اينگونه است ولي برنامه ها همچنان قفل هستند ,و هيچ كاري نمي توان كرد) اين عمل جندين بار تكرار شده و مرا مجبور به restart دستي مي كند

tohidkh
15-09-2008, 11:46
من وقتي به اينترنت متصل مي شوم پس از گذشت حدود 20 دقيقه تمامي صفحاتم قفل و صداي خاصي از كيسم بلند شده و صفحه ي مانيتور و mouse , keyborad قفل شده و مرتبا صفحه ي مانيتورم سياه شده و دوباره به حالت عادي بر مي گردد (البته فقط صفحه ي مانيتورم اينگونه است ولي برنامه ها همچنان قفل هستند ,و هيچ كاري نمي توان كرد) اين عمل جندين بار تكرار شده و مرا مجبور به restart دستي مي كند

سلام.
یکی از فامیلهای من هم این مشکل رو داره. واقعا اعصاب خورد کن هست.
اگه کسی میدونه راهنمایی کنه لطفا.
با تشکر :11:
موفق باشید :40:

hosein66
15-09-2008, 12:53
---------------------------------------------------

hosein66
15-09-2008, 12:54

اخيرا چه برنامه اي نصب کرده ايد اين صفحات سياه و يا آبي در برخي مواقع به علت نصب برنامه ناسازگار با ويندوز پيش مياد يه بار درايو

colnecd رو که نصب کردم صفحه آبي اومد و ويندوز ديگه آپ نمي شد و تو منوي advanced windows startup نوشته بود ويندوز با مشکل

مواجه شده و بايد از طريق سي دي ويندوز رو repair کنيد ضمنا با يه انتي ويروس هم سيستم رو scan کنيد.

bozorgmehr
15-09-2008, 13:53
با سلام خدمت اساتید:
مدتی است مشکلی یرای سیستمم بوجود آمده که اطلاعاتی در درایوcکپی میشود که قابل مشاهده نیست (هنگامی که سیستم را روشن میکنم بعد از یک دقیقه یا در هنگام کار با سیستم ویا در زمان استفاده از اینترنت) فقط فضای درایو پر میشود و با وجود اینکه آنتی ویروسم کسپر اسکای ورژن7میباشد و آنرا هم هر روز آپدیت میکنم ویروس یابی هیچگونه مشکلی را بیان نمیکند .مدتی پیش مجبور شدم درایو C را فورمت کرده و دوباره ویندوز را نصب کنم چون سیستم دیگه بالا نمیآمد و پس از کذشت دو ماه دوباره درایوc در حال پر شدن میباشد سیستم خیلی کند شده و بعضی از برنامه ها رااجرا نمیکند وویروس یابی حتی در حالت Safe Mode هم چیزی را نشان نمیدهد . در ضمن از استفاده از گزینهshow Hidden File هم چیزی را نشان نمیدهد. پیشاپیش از راهنمائی شما سپاسگذارم

AABB
15-09-2008, 13:58
منظورت اینه که سیستم هنگ میکنه به نظرم نسخه جدیدشو باید دانلود کنی
نه یه چند وقتی شده که مایایی که روسیسستمم هست، رندر درست نمی کنه و پروژه نهاییم یه کمی بریده بریده میاد. البته اول هایی که تازه ویندوز نصب کرده بودم خیلی کم بود ولی الان بیشتر شده. ویروس هم ندارم
ویندوز عوض کنم، مشکلش رفع می شه؟
کدوم نسخه اش واسه کارای گرافیکی سبک تر و بهتره؟
japrap
15-09-2008, 15:48
اخيرا چه برنامه اي نصب کرده ايد اين صفحات سياه و يا آبي در برخي مواقع به علت نصب برنامه ناسازگار با ويندوز پيش مياد يه بار درايو

colnecd رو که نصب کردم صفحه آبي اومد و ويندوز ديگه آپ نمي شد و تو منوي advanced windows startup نوشته بود ويندوز با مشکل

مواجه شده و بايد از طريق سي دي ويندوز رو repair کنيد ضمنا با يه انتي ويروس هم سيستم رو scan کنيد.

نمي دونم ولي فكر نكنم مشكل از نصب برنامه ي جديد باشه چون من حتي ويندوز را هم عوض كردم ولي باز هم همين مشكل را داشتم با آنتي ويروس nod32 نيز scan كردم ولي ويروس نداشتم ميشه بگين بايد چكار كنم

DrXoX
15-09-2008, 17:03
با سلام خدمت اساتید:
مدتی است مشکلی یرای سیستمم بوجود آمده که اطلاعاتی در درایوcکپی میشود که قابل مشاهده نیست (هنگامی که سیستم را روشن میکنم بعد از یک دقیقه یا در هنگام کار با سیستم ویا در زمان استفاده از اینترنت) فقط فضای درایو پر میشود و با وجود اینکه آنتی ویروسم کسپر اسکای ورژن7میباشد و آنرا هم هر روز آپدیت میکنم ویروس یابی هیچگونه مشکلی را بیان نمیکند .مدتی پیش مجبور شدم درایو C را فورمت کرده و دوباره ویندوز را نصب کنم چون سیستم دیگه بالا نمیآمد و پس از کذشت دو ماه دوباره درایوc در حال پر شدن میباشد سیستم خیلی کند شده و بعضی از برنامه ها رااجرا نمیکند وویروس یابی حتی در حالت Safe Mode هم چیزی را نشان نمیدهد . در ضمن از استفاده از گزینهshow Hidden File هم چیزی را نشان نمیدهد. پیشاپیش از راهنمائی شما سپاسگذارم

سلام

بهتره از نرم افزارهای مدیریت سیستم استفاده کنید مثل ==>TuneUp یا.. با این برنامه به راحتی می تونید

فایل های اضافی و فایلهایی که مورد استفاده نیستن رو پاک کنید تا هم درایوت سبک تر بشه هم سرعت

بره بالا

آنتی ویروس تنها کافی نیست ==> با یه آنتی اسپایور سیستم رو اسکن کن مثلا==> Super Anti Spyware

یا ==>SpywareDoctor ==> احتمال وجود اسپایور تو سیستمت خیلی زیاده

موفق باشید

DrXoX
15-09-2008, 17:10
نمي دونم ولي فكر نكنم مشكل از نصب برنامه ي جديد باشه چون من حتي ويندوز را هم عوض كردم ولي باز هم همين مشكل را داشتم با آنتي ويروس nod32 نيز scan كردم ولي ويروس نداشتم ميشه بگين بايد چكار كنم

سلام

اگر با نصب دوباره ویندوز مشکل حل نشده پس مشکل نرم افزاری نیست باید سخت افزار رو چک کنید

- بررسی رمها
- بررسی کارت گرافیک

اینطوری که معلومه فکر می کنم از گرافیکت باشه ==> در کیس رو بعد از این که 30 دقیقه که سیستم روشن بود باز

کن و اگر گرافیکت Onborad نیست دستت رو آروم بذار وی کارت گرافیک ببین اگر خیلی داغ باشه مشکل می تونه

از گرافیک باشه

1&0
15-09-2008, 20:20
سلام . یه کامپیوتر هست که موقع خاموش شدن وقتی صفحه shutdown می آدهمانجا می ماند و چراغ فلاپی درایو روشن می شود و هی بوق می زند .
سوال 1 - چه کنم درست بشه؟
2- مگه بایوس فقط موقع روشن شدن فعال نیست؟ یعنی وقتی که سیستم خاموش می شود هم بایوش فعال است؟ اگه بایوس فقط موقع روشن شدن سیستم فعال است پس این بوق از کجا فرمان می گیره؟

bozorgmehr
16-09-2008, 14:09
سلام

بهتره از نرم افزارهای مدیریت سیستم استفاده کنید مثل ==>TuneUp یا.. با این برنامه به راحتی می تونید

فایل های اضافی و فایلهایی که مورد استفاده نیستن رو پاک کنید تا هم درایوت سبک تر بشه هم سرعت

بره بالا

آنتی ویروس تنها کافی نیست ==> با یه آنتی اسپایور سیستم رو اسکن کن مثلا==> Super Anti Spyware

یا ==>SpywareDoctor ==> احتمال وجود اسپایور تو سیستمت خیلی زیاده

موفق باشید
با سلام و تشکر از شماDrXoXعزیز:
طبق راهنمائی شما برنامه tune upرو هم از همین سایت دانلود کرده و اجرا کردم ولی همچنان از حجو درایو Cکاسته میشود واین برنامه هم با وجود اینکه نزدیک 45دقیقه طول کشید که تقریبا"از اکثر امکاناتش استفاده کنم ولی تاثیری نداشت و هر زمان که قرار بود سیستم را restartکنم سیستم 2 بوق میزد و خاموش میشد حتی اگر سیستم مدتی در حالت stand by باشد در اکثر مواقع در هنگام شروع بکار مجدد 2بوق میزند و خاموش میشود.باز هم متشکرم

hosein66
16-09-2008, 19:13
نه یه چند وقتی شده که مایایی که روسیسستمم هست، رندر درست نمی کنه و پروژه نهاییم یه کمی بریده بریده میاد. البته اول هایی که تازه ویندوز نصب کرده بودم خیلی کم بود ولی الان بیشتر شده. ویروس هم ندارم
ویندوز عوض کنم، مشکلش رفع می شه؟
کدوم نسخه اش واسه کارای گرافیکی سبک تر و بهتره؟
ببين نرم افزار که نمي تونه اشکال داشته باشه ويندوز هم که موردي نداره شما بايد چک کنيد که تازگي چه برنامه هايي

نصب کرده ايد مثلا برنامه هاي مشابه من اکثر مشکلات ويندوز ها را در برنامه ها مي دونم تا وقتي برنامه اي نصب نشده

سيستم با حاله ولي هر برنامه جديد مقادير رجيستري رو تغيير مي ده شما اين دفه اين مشکلو پيدا کرده اين؟تو ويندوز

قبليتون اين مشکلو نداشتين؟پيشنهاد مي کنم از نسخه جديدش استفاده کنيد

sirwanonline
16-09-2008, 21:33
سلام دوستان گل 2 سوال
1:من می خواهم فایل های معیوب سیستم عاملم رو عموض کنم تو کامند هم نوشتم sfc/scannow: این پیغام میاد من نمی دونم چیکار کنم، می توننید از عکس زیر مشاهده کنید:
2:سوال دوم من وقتی یک رم یا فلش میزارم تو رم ریدرم بعد از اتمام کارم سیفلیش می کنم ولی بعد اگه سیفلیش کردم و دوباره رم رو میزارم.کار نمی کنه یعنی چراغ رم ریدر روشن نمی شود.می تنید از عکس زیر مشاهده کنید:
ممنون میشوم اگر ددوستان عزیز کمکم کنند.

hosein66
17-09-2008, 03:04
سلام دوستان گل 2 سوال
1:من می خواهم فایل های معیوب سیستم عاملم رو عموض کنم تو کامند هم نوشتم sfc/scannow: این پیغام میاد من نمی دونم چیکار کنم، می توننید از عکس زیر مشاهده کنید:
2:سوال دوم من وقتی یک رم یا فلش میزارم تو رم ریدرم بعد از اتمام کارم سیفلیش می کنم ولی بعد اگه سیفلیش کردم و دوباره رم رو میزارم.کار نمی کنه یعنی چراغ رم ریدر روشن نمی شود.می تنید از عکس زیر مشاهده کنید:
ممنون میشوم اگر ددوستان عزیز کمکم کنند.

دستور را غلط وارد کرده ايد :

sfc /scannow

شما به صورت زير وارد کرده ايد:

sfc/ scannow

m2stech
17-09-2008, 09:29

پس یکی کمک کنه دیگه! :19:

alibarca6
17-09-2008, 13:31
سلام به همه.
وقتی می خوام یک پارتیشن رو باز کنم و رویه پارتیشن کلیک میکنم یک اخطار می آد و بعد پارتیشن با یک my computer دیگه باز میشه.
و هر چی windows عوض می کنم هیچ فایده ای نداره.همینطور دستورهای tools مثله هیدن کردن هم کار نمی کنه.اصلا نمی دونم مشکل در چه رابطه ای هست. در ضمن یه پارتیشن هم اصلا فرمت ntfs نمیشه و فقط با fat میتو نم فرمتش کنم.
فکر کنم یه بار ویندوز عوض کردم و با dos فرمت کردم این مشکل به وجود اومد.ممنون میشم کمک کنید

alibarca6
17-09-2008, 13:33
راستی windows هم یک اخطار میده.
the instruction at ''0x100143d8'' referenced memory at ''0x00000000'' .the memory could be written.

japrap
17-09-2008, 14:46
سلام

اگر با نصب دوباره ویندوز مشکل حل نشده پس مشکل نرم افزاری نیست باید سخت افزار رو چک کنید

- بررسی رمها
- بررسی کارت گرافیک

اینطوری که معلومه فکر می کنم از گرافیکت باشه ==> در کیس رو بعد از این که 30 دقیقه که سیستم روشن بود باز

کن و اگر گرافیکت Onborad نیست دستت رو آروم بذار وی کارت گرافیک ببین اگر خیلی داغ باشه مشکل می تونه

از گرافیک باشه

اول از همه از شما تشكر مي كنم
دوم : من كاري را كه گفتيد انجام دادم ولي كارت گرافيكم داغ نبود
سوم : وقتي كه ويندوز را پاك و دوباره نصب كردم مدت زمان بيشتري طول مي كشيد تا اين طوري همه چيزم قفل بشه منظورم اينه كه قبل از نصب ويندوزم وقتي به اينترنت متصل مي شدم حدود 10 دقيقه طول مي كشيد تا اين گونه كامپيوترم قفل بشه و ... ولي بعد از اينكه ويندوز را پاك كردم و دوباره نصب كردم و به اينترنت وصل شدم حدود 20 دقيقه طول كشيد تا كامپيوترم هنگ كنه

چهارم : وقتي به اينترنت وصل باشم و windows media player نيز در حال كار باشد اين زمان خيلي كم مي شود يعني حدود 5 الي 7 دقيقه طول مي كشد تا هنگ كنه
لطفا راهنمائي ام كنيد كه چگونه اين مشكل را حل كنم

[ali]
17-09-2008, 16:45
پس یکی کمک کنه دیگه! :19:
منم این مشکلو دارم یعنی کار نرم افزار مخربه؟

sid
17-09-2008, 21:34
سلام
سيستمم خيلي خسته هست و دير برنامه ها رو باز ميكنه
سروس پك 3 هست
تمام درايو هاچك و ديفرگ شده
انتي ويروس نود 32 اپديت هم چيزي پيدا نكرده.اپديت ديروزه
انتي اسپاي هم همينطور
با tune up utility هم تعميرش كردم كه يه عالمه مشكل رو بر طرف كرد كه نميدونم اين مشكل ها رو از كجا پيدا كرد چون سيستمم رو تازه نصب كردم
برنامه زياد دارم ولي نه خيلي زياد
رم512
سي پي يو 1.7

sid
17-09-2008, 21:37
سلام
سروس پك 3 هست
انتي اسپاي هم همينطور
با tune up utility هم تعميرش كردم كه يه عالمه مشكل رو بر طرف كرد كه نميدونم اين مشكل ها رو از كجا پيدا كرد چون سيستمم رو تازه نصب كردم
رم512
سي پي يو 1.7

DrXoX
17-09-2008, 23:45
اول از همه از شما تشكر مي كنم
دوم : من كاري را كه گفتيد انجام دادم ولي كارت گرافيكم داغ نبود
سوم : وقتي كه ويندوز را پاك و دوباره نصب كردم مدت زمان بيشتري طول مي كشيد تا اين طوري همه چيزم قفل بشه منظورم اينه كه قبل از نصب ويندوزم وقتي به اينترنت متصل مي شدم حدود 10 دقيقه طول مي كشيد تا اين گونه كامپيوترم قفل بشه و ... ولي بعد از اينكه ويندوز را پاك كردم و دوباره نصب كردم و به اينترنت وصل شدم حدود 20 دقيقه طول كشيد تا كامپيوترم هنگ كنه

چهارم : وقتي به اينترنت وصل باشم و windows media player نيز در حال كار باشد اين زمان خيلي كم مي شود يعني حدود 5 الي 7 دقيقه طول مي كشد تا هنگ كنه
لطفا راهنمائي ام كنيد كه چگونه اين مشكل را حل كنم

سلام

شما دمای CPU رو هم از تو بایوس چک کن ببین رو چنده ==> اگر بین 40 تا 50 باشه نرماله ولی بیشتر باشه فن

CPU مشکل داره یه برچسبی روشه اونو که برداری زیرش یه سوراخ هستش چند قطره روغن چرخ خیاطی بریزی

توش درست میشه

راستی CPU شما Intell هستش یا AMD ؟

bahareh655
18-09-2008, 01:41
سلام
این پروسه چیه که چندتا از اون همیشه وجود داره و اگه یکی شون ببندم ،.سیستم بعد از یک دقیقه restart میشه!
ممنون:20:

bahareh655
18-09-2008, 01:58
ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم؛
یه فایل chm. دارم که توی ویندوز اجرا نمیشه اما توی لینوکس اجرا میشه ...چه کار میشه کرد ..

hosein66
18-09-2008, 07:02
سلام به همه.
وقتی می خوام یک پارتیشن رو باز کنم و رویه پارتیشن کلیک میکنم یک اخطار می آد و بعد پارتیشن با یک my computer دیگه باز میشه.
و هر چی windows عوض می کنم هیچ فایده ای نداره.همینطور دستورهای tools مثله هیدن کردن هم کار نمی کنه.اصلا نمی دونم مشکل در چه رابطه ای هست. در ضمن یه پارتیشن هم اصلا فرمت ntfs نمیشه و فقط با fat میتو نم فرمتش کنم.
فکر کنم یه بار ویندوز عوض کردم و با dos فرمت کردم این مشکل به وجود اومد.ممنون میشم کمک کنید

هاردت سالمه؟ مشکلي نداره ؟فکر کنم ويروس autoplay داري که بعد از نصب ويندوز دوباره فعال ميشه

شما تو هنگام نصب ويندوز مگه از گزينه سوم که بيانگر فرمت کامل از نوع ntfs هست استفاده نکرده ايد؟

hosein66
18-09-2008, 07:04
;2963859']منم این مشکلو دارم یعنی کار نرم افزار مخربه؟

مي تونه باشه اگه با تعويض ويندوز حل نميشه مشکل سخت افزاريه

shahramfx
18-09-2008, 13:23
سيستم من هر جند دقيقه يك بار پيغام خطاي زير را در گوشه سمت راست task bar صادر مي كنه آيا ويروسي شده؟
عنوان پيغام:windows system eror
شرح پيغام: there is an ip addres conflict whith another system on the network
لطفا كمكم كنيد

hosein66
18-09-2008, 18:29
سلام
سروس پك 3 هست
انتي اسپاي هم همينطور
رم512
سي پي يو 1.7

از کدوم build سرويس پک 3 استفاده مي کنيد؟ تو ويندوز هاي قبلي اين مشکلو نداشتين با برنامه

Hard disk inspector وضعيت هارد را بررسي کنيد برنامه جالبيه سعي کنيد زياد برنامه نصب

نکنيد و زياد هم remove نکنيد هم براي ويندوز ضرره هم براي هارد

hosein66
18-09-2008, 18:36
سلام
این پروسه چیه که چندتا از اون همیشه وجود داره و اگه یکی شون ببندم ،.سیستم بعد از یک دقیقه restart میشه!
ممنون:20:

پروسه هايي که جلوي اونا system نوشته نبايد end process کنيد اينا برنامه هاي خاص

سيستمند

ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم؛
یه فایل chm. دارم که توی ویندوز اجرا نمیشه اما توی لینوکس اجرا میشه ...چه کار میشه کرد ..

برعکس اينم هست مگه برنامه هاي ويندوز هم تو لينوکس اجرا ميشه؟

hosein66
18-09-2008, 18:37
سيستم من هر جند دقيقه يك بار پيغام خطاي زير را در گوشه سمت راست task bar صادر مي كنه آيا ويروسي شده؟
عنوان پيغام:windows system eror
شرح پيغام: there is an ip addres conflict whith another system on the network
لطفا كمكم كنيد

نه ويروسي در کار نيست adsl داري اين مساله مر بوط به آي پي و شبکه هستش

AABB
18-09-2008, 18:42
سلام.
راهی داره که کاری کرد روی یوزرهای لیمیت شده طوری محدود بشه که طرف نتونه تنظیمات کنترل پنل، مثل فایر وال و تنظیمات Internet Options رو نتوانند دستکاری کنند؟
bahareh655
18-09-2008, 21:13
سلام
میشه بگین برنامه picture and fax viewer پیش فرض ویندوز برای باز کردن عکس ها،کجای ویندوز قرار داره؟
یه سوال دیگه؛
می خواستم بدونم ورژن 32 بیتی و 64 بیتی و .. ویندوز چه فرقی با هم دارن؟
این چند بیتی بودن مربوط به چه چیزی میشه؟
با تشکر:20:

denzelmovie
19-09-2008, 00:59
با سلام به دوستان عزیز
من یک مشکلی دارم
ممنون میشم اگه کمکم کنید

در قسمت Tools صفحه های ویندوز قسمت Folder Options پاک شده
حالا چه کاری کنم تا این قسمت بازگردد؟
لطفا کمک کنید
با تشکر

:40::40::40:

armintirand
19-09-2008, 02:59
با سلام به دوستان عزیز
من یک مشکلی دارم
ممنون میشم اگه کمکم کنید

لطفا کمک کنید
با تشکر

برای برگرداندن Folder Option به مسير زیر در پنجره Group Policy بروید : User Configuration> Administrative Templates> Windows Components> Windows Explorer بعد از کليک نمودن بروی Windows Explorer ، در سمت راست پنجره Group Policy بروی Removes the Folder Options menu item from the Tools menu دابل کليک نموده و از تب Setting گزینه Disable را علامت دار نمایيد و بروی کليد OK کليک نمایيد .

hosein66
19-09-2008, 06:17
با سلام به دوستان عزیز
من یک مشکلی دارم
ممنون میشم اگه کمکم کنید

لطفا کمک کنید
با تشکر

مواظب باشيد اين گزينه خود به خود حذف نمي شه مگر اينکه يا کار ويروس باشه يا يکي ديگه از همون مسير مخفي اش کنه

hosein66
19-09-2008, 06:52
سلام.
راهی داره که کاری کرد روی یوزرهای لیمیت شده طوری محدود بشه که طرف نتونه تنظیمات کنترل پنل، مثل فایر وال و تنظیمات Internet Options رو نتوانند دستکاری کنند؟
آره ميشه.

run/gpedit.msc/adminstratrative templates /control panel/

اگه hide رو انتخاب کرديد مي تونيد اسم بخش هايي رو که مي خان مخفي شن به اينجا اضافه مي کني

اگه show رو بزنيد فقط بخش هايي رو که مي خواهيد نشان داده شوند به اين بخش اضافه مي کنيد

nakhle007
19-09-2008, 07:02
اقا مرورگر پیش فرض IE ویندوز xp سرویس پک 2 ورژنش چنده ؟ ورژن 5 یا 6 ؟
من یه مرورگر دیدم که IE بود و امکان stop دانلود وجود داشت کسی میدونه ورژنش چند بود ؟

undertaker_ss
19-09-2008, 09:32
من یه مرورگر دیدم که IE بود و امکان stop دانلود وجود داشت کسی میدونه ورژنش چند بود ؟

فکر می کنم به اون سی دی وینوزی که می خرید بستگی داشته باشه چون من یه سی دی دارم که IE 7 داره

nakhle007
20-09-2008, 14:38
سلام دوستان

من وقتی یه فایل زیپ رو از حالت فشرده خارج میکنم به صورت تیکه تیکه درمیاد
یعنی مثلا یه بازی مربوط به موبایل از حالت زیپ خارج کردم و به جای اینکه یه فایل با فرمت jar داشته باشم
چند تا فایل با پسوند های عجیب غریب اومد اینم یه عکس از فایلی که از حالت زیپ خارج کردم

tohidkh
20-09-2008, 15:24
سلام دوستان

یعنی مثلا یه بازی مربوط به موبایل از حالت زیپ خارج کردم و به جای اینکه یه فایل با فرمت jar داشته باشم
چند تا فایل با پسوند های عجیب غریب اومد اینم یه عکس از فایلی که از حالت زیپ خارج کردم

ای بابا! :19:
اون کسی که فایل رو زیپ کرده، کار اشتباهی انجام داده.
بهترین راه اینه که شما پسوند (فرمت) اون فایل ZIP رو به Jar تبدیل کنید.
(نگید از خودش یه چیزی گفت هاااااا. من مدت زیادی با برنامه نویسی جاوا کار کردم. درسته که این روشی که گفتم، صحیح ترین نیست. ولی برای شما بهترینه)

hosein66
20-09-2008, 15:33

مرورگر سرويس پک 2 اينترنت اکسپلورر 6 هستش اگه غير از اين باشه بعدا بهش اضافه کرده ان

hosein66
20-09-2008, 15:42
[QUOTE=nakhle007;2971268]سلام دوستان

شما بايد فرمت JAR رو به گوشي انتقال دهيد که به شکل WINRAR هستش اين کاري که شما کرده ايد

فايده اي نداره و تو ويندوز جواب نمي ده

denzelmovie
20-09-2008, 16:00
برای برگرداندن Folder Option به مسير زیر در پنجره Group Policy بروید : User Configuration> Administrative Templates> Windows Components> Windows Explorer بعد از کليک نمودن بروی Windows Explorer ، در سمت راست پنجره Group Policy بروی Removes the Folder Options menu item from the Tools menu دابل کليک نموده و از تب Setting گزینه Disable را علامت دار نمایيد و بروی کليد OK کليک نمایيد .

با سلام دوست عزیز
بسیار تشکر ولی پنجره ی Group Policy کجاست؟

hosein66
20-09-2008, 16:14
با سلام دوست عزیز
بسیار تشکر ولی پنجره ی Group Policy کجاست؟

تو run تايپ کنيد :

gpedit.msc

با برنامه RRT هم مي تونيد اونو برگردونيد

alibarca6
20-09-2008, 19:49
هاردت سالمه؟ مشکلي نداره ؟فکر کنم ويروس autoplay داري که بعد از نصب ويندوز دوباره فعال ميشه

شما تو هنگام نصب ويندوز مگه از گزينه سوم که بيانگر فرمت کامل از نوع ntfs هست استفاده نکرده ايد؟

چه جوری باید این ویروس رو از بین برد . در ضمن هاردم سالمه فکر نکنم مشکل داشته باشه.
من واسه فرمت ntfs مطمئن نیستم ولی همیشه یه جور فرمت میکردم.

kopol_420
20-09-2008, 20:32
سلام اسکرین سیور سیستم من بالا نمیاد چیکارش کنم

ya30n
20-09-2008, 20:57
بچه ها من دكمه آلت كي بوردم خرابه كار نميكنه هر دو تاش!
بعد ميخوام تسك منيجر رو بيارم مجبورم برم تو ويندوز اونجا فايلش رو كليك كنم تا بياد
ولي اونجا هم كه دو بار كليك ميكنم اصلا نمياد!
انگار خراب شده باشه اونجوري!

چي كار كنم؟

يا حق (:

hosein66
20-09-2008, 21:08

همچين چيزي نديده ام مگر اسکرن سيور به بالا اومدنش هم ربطي دارد؟

hosein66
20-09-2008, 21:09
چه جوری باید این ویروس رو از بین برد . در ضمن هاردم سالمه فکر نکنم مشکل داشته باشه.
من واسه فرمت ntfs مطمئن نیستم ولی همیشه یه جور فرمت میکردم.

اگه بعد از تعويض ويندوز پوشه Tools نمياد بايد ويروسي در سيستم باشه که با کليک بر روي درايو ها به صورت اتوران دوباره فعاليت

مي کند با کسپرسکي سيستمو اسکن کنيد هنگام باز کردن درايو ها درايو ها تو يه پنجره جديد باز ميشه؟اگه اين طور باشه سيستم

ويروسيه بهتره تو هنگام نصب ويندوز پارتيشن رو با فرمت ntfs فرمت کنيد فک کنم گزينه سوم باشه حتما سعي کنيد به ntfs تغيير

بدين مزاياش از fat32 خيلي بيشتره شما اين درايورها رو يک بار ديگه با راست کليک باز کنيد و بگيد که تو گزينه اول راست کليک

open وexplore و يا search وجود داره ؟اگه ويروسي باشه تو تايپيک بهتر مي تونند راه حل اين مشکلو بگن

ya30n
20-09-2008, 21:27
همچين چيزي نديده ام مگر اسکرن سيور به بالا اومدنش هم ربطي دارد؟

سوال دوستمون واضح نيست!

دوست خوب شايد تايمر مربوط به فعال شدن اسكرين سيور رو زياد كردين!!!

من كه متوجه سوال دوستمون نشدم

يا حق (:

hosein66
20-09-2008, 21:27
بچه ها من دكمه آلت كي بوردم خرابه كار نميكنه هر دو تاش!
بعد ميخوام تسك منيجر رو بيارم مجبورم برم تو ويندوز اونجا فايلش رو كليك كنم تا بياد
ولي اونجا هم كه دو بار كليك ميكنم اصلا نمياد!
انگار خراب شده باشه اونجوري!

چي كار كنم؟

يا حق (:

تسک منيجر که با راست کليک بر روي تسک بار به راحتي قابل دسترسي هستش مگر اينکه سيستم ويروسي شده باشه

ضمنا با کليک همزمان کليد هاي Esc.shift.ctrl هم تسک منيجر ظاهر مي شود

اگر پيام disable شدن تسک منيجر رو داد ويروسيه

ya30n
20-09-2008, 21:35
تسک منيجر که با راست کليک بر روي تسک بار به راحتي قابل دسترسي هستش

وااااااااي
باورم نميشه
من اينو نديده باشم!!!

مرسي حسين جان
حله

يا حق (:

hosein66
20-09-2008, 21:36

شايد هم پسورد داشته باشد براي غير فعال کردن پسورد تو تب اسکرن سيور تيک on resume password protect را برداريد

kopol_420
20-09-2008, 22:32
ببینید قبلا خود اسکرین سیور بالا میومد ولی حالا بالا نمیاد

bahareh655
20-09-2008, 23:11
سلام

میشه بگین برنامه picture and fax viewer پیش فرض ویندوز برای باز کردن عکس ها،کجای ویندوز قرار داره؟
یه سوال دیگه؛
می خواستم بدونم ورژن 32 بیتی و 64 بیتی و .. ویندوز چه فرقی با هم دارن؟
این چند بیتی بودن مربوط به چه چیزی میشه؟

کسی به سوالای من جواب نمی ده:41:

tohidkh
20-09-2008, 23:20

عزیزم شما بر روی یه عکس راست کلیک کن. به گزینه Open With برو و از داخل اون Choose Program رو انتخاب کن.
حالا برنامه Windows Picture and fax viewer رو انتخاب کن و تیک گزینه زیر رو بزن (به تصویر مراجعه شود.)

با زدن تیک گزینه بالا، هر بار که میخواهید از اون نوع فایل استفاده کنید(مثلا jpg یا gif) ، برنامه مربوطه باز میشه.

hosein66
21-09-2008, 00:27

اسکرن سيور با تکان دادن ماوس و يا با زدن کليدي از کيبورد خاصيتش از بين مي رود

شما تو همه اسکرن سيورها اين مشکلو داريد؟

hosein66
21-09-2008, 00:43

ورژن که نمي گن مي گن :system type

32بيتي بودن مربوط به يک هسته اي بودن مادربرد هستش 64 بيتي هم بيانگر دو هسته اي بودن مادربرد هستش معلومست که 64

بيتي بهتر از 32 بيتي مي تونه در يک لحظه پردازش و کارايي بيشتري داشته باشه اگر مادر بردتان از اين نوع پشتيباني مي کند حتما

ويندوز 64 بيتي رو نصب کنيد

nakhle007
21-09-2008, 05:01
[quote=nakhle007;2971268]سلام دوستان

شما بايد فرمت JAR رو به گوشي انتقال دهيد که به شکل WINRAR هستش اين کاري که شما کرده ايد

فايده اي نداره و تو ويندوز جواب نمي ده
خب میدونم باید فایل jar رو به گوشیم انتقال بدم ولی خب اول باید از حالت زیپ خارج بشه تا گوشی بشناسه دیگه
حالا الان نمیشه هیچ کاریش کرد؟ بابا من با این دیال آپ به زور یه فایل 10 مگا بایتی رو گرفتم حالا یعنی همش کشک شد:18:؟

tohidkh
21-09-2008, 05:19
[quote=hosein66;2971485]
خب میدونم باید فایل jar رو به گوشیم انتقال بدم ولی خب اول باید از حالت زیپ خارج بشه تا گوشی بشناسه دیگه
حالا الان نمیشه هیچ کاریش کرد؟ بابا من با این دیال آپ به زور یه فایل 10 مگا بایتی رو گرفتم حالا یعنی همش کشک شد:18:؟

نه عزیزم، چرا اینطوری میگی؟
شما بیا این کاری رو که میگم انجام بده دیگه. مطمئن باش مشکلت حل میشه!
My Computer رو باز کن. از منوی Tools، وارد Folder Options بشو. به برگ نشان View برو. حالا تیک این گزینه رو بردار:

خب! برو کنار اون فایلی که میگی Zip هست. روی اون فایل راست کلیک کن و Rename رو انتخاب کن.
حالا اگه اسم فایل a.zip هست، اون رو به a.Jar تغییر بده. (دیگه آسون تر از این نمیشه :19:)
هر سوالی هم که بپرسه، Yes رو بزن.
حالا میتونی اون فایل رو به گوشی بزنی و ازش استفاده کنی.
در ضمن یادت نره که تیک اون گزینه رو که برداشتی، به سر جاش برگردونی تا در آینده با مشکل مواجه نشی. :46:
موفق باشی :40:

hosein66
21-09-2008, 05:29
[quote=hosein66;2971485]

ببين فايل اصلي که دانلود کرده اي مگر 10 مگابايت نيست؟مگر با پسوند rar نيست؟شما اون پسوند rar دار رو از فشردگي خارج

مي کنيد حالا يه فايلي آيکونش عين آيکون برنامه winrar هستش اگه توجه کرده باشيد پسوندش jar هستش

شما اين فايل jar رو به گوشي انتقال مي دين

bahareh655
21-09-2008, 16:57
ورژن که نمي گن مي گن :system type

32بيتي بودن مربوط به يک هسته اي بودن مادربرد هستش 64 بيتي هم بيانگر دو هسته اي بودن مادربرد هستش معلومست که 64

بيتي بهتر از 32 بيتي مي تونه در يک لحظه پردازش و کارايي بيشتري داشته باشه اگر مادر بردتان از اين نوع پشتيباني مي کند حتما

ويندوز 64 بيتي رو نصب کنيد
سلام
ممنون از پاسختون:20:
می خواستم بدونم تو کدوم قسمت ویندوز ، 32 بیتی یا 64 بیتی بودنش مشخصه،یعنی کجا اینو نوشته؟
ویندوز من xp service pack 2 هستش!
با تشکر

hosein66
21-09-2008, 17:55
سلام
ممنون از پاسختون:20:
می خواستم بدونم تو کدوم قسمت ویندوز ، 32 بیتی یا 64 بیتی بودنش مشخصه،یعنی کجا اینو نوشته؟
ویندوز من xp service pack 2 هستش!
با تشکر

تو run تايپ کنيد :msinfo32

در پنجره باز شده جلوي عبارت system type اگه 86 نوشته شده باشه :32 بيت هست و گرنه 64 بيتي هست

kopol_420
21-09-2008, 19:41
[quote=hosein66;2974220]اسکرن سيور با تکان دادن ماوس و يا با زدن کليدي از کيبورد خاصيتش از بين مي رود

شما تو همه اسکرن سيورها اين مشکلو داريد؟[/quote

آره همه رو امتحان کردم ولی نشد

hosein66
22-09-2008, 03:35
[quote=hosein66;2974220]اسکرن سيور با تکان دادن ماوس و يا با زدن کليدي از کيبورد خاصيتش از بين مي رود

شما تو همه اسکرن سيورها اين مشکلو داريد؟[/quote

آره همه رو امتحان کردم ولی نشد

شايد پسورد داره

پس الان که بالا نمياد مجبوريد سيستمو ريستارت کنيد؟

AABB
22-09-2008, 07:01
آره ميشه.

run/gpedit.msc/adminstratrative templates /control panel/

اگه hide رو انتخاب کرديد مي تونيد اسم بخش هايي رو که مي خان مخفي شن به اينجا اضافه مي کني

اگه show رو بزنيد فقط بخش هايي رو که مي خواهيد نشان داده شوند به اين بخش اضافه مي کنيد

سلام. تشکر از جوابتون.من هرچی گشتم گزینه tools در منو بار صفحات اکسپلورر ها رو پیدا نکردم.(برای نشان ندانش) این هم عکسش:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]یه سئوال دیگه هم داشتم:توی تنظیمات فایر وال چه کاری بکنم که یوزرها از هیچ سایتی دانلود نتونند؟تشکر

Backstreetboys
22-09-2008, 13:42
وقتی میخوام سیستم رو خاموش یا ریست کنم پنجره explorer.exe میاد ولی بعد چند ثانیه توی همون پنجره گیر میکنه و باید حتما end now بزنی تا بره . چه کار باید کرد تا خودش این کارو انجام بده

hosein66
22-09-2008, 14:39

تو run تايپ کنيد :

gpedit.msc

مطابق تصوير به مسير مورد نظر بريد و تنظيمات مطابق تصوير زير باشد:

hosein66
22-09-2008, 14:40
وقتی میخوام سیستم رو خاموش یا ریست کنم پنجره explorer.exe میاد ولی بعد چند ثانیه توی همون پنجره گیر میکنه و باید حتما end now بزنی تا بره . چه کار باید کرد تا خودش این کارو انجام بده

يا برنامه اي در تسکبار در حال اجراست و يا در system tray

hosein66
22-09-2008, 15:21
سلام. تشکر از جوابتون.من هرچی گشتم گزینه tools در منو بار صفحات اکسپلورر ها رو پیدا نکردم.(برای نشان ندانش) این هم عکسش:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]یه سئوال دیگه هم داشتم:توی تنظیمات فایر وال چه کاری بکنم که یوزرها از هیچ سایتی دانلود نتونند؟تشکر

بخش اول سوالتون را متوجه نشدم تصوير هم با متن هماهنگ نيست تصوير مربوط به تنظيمات تسکبار هست

پاسخ سوال دوم طبق تصوير زير هستش فقط يه نکته رو بگم تو همون مسير gpedit.msc بخش internet explorer بايد گزينه اي که

که مربوط به عدم تغييرات internet option هستش را disable کنيد

danial_848
22-09-2008, 21:55
دسکتاپم الکی رفرش میشه...؟؟؟؟؟

Backstreetboys
23-09-2008, 00:18
يا برنامه اي در تسکبار در حال اجراست و يا در system tray

خوب مگه نباید خود ویندوز اونارو ببنده ؟

hosein66
23-09-2008, 01:21
دسکتاپم الکی رفرش میشه...؟؟؟؟؟

مشکلات رفرش بايد مربوط به عدم نصب کامل کارت گرافيک بشه

hosein66
23-09-2008, 01:27

ببين ويندوز حال و هواي کاربرو داره وقتي مي بينه يه پنجره اي باز هست براي اين که اطلا عات از بين نره با نشان دادن کادر end now

فرصت مي ده که مطالب خود را ذخيره کنيد

tazevared2006
23-09-2008, 03:30
مشكل من اينه:
چه طوري ميتونم اون پس زمينه مشكي زير آيكون رو حذف كنم جوري كه شفاف بشه و چيزي زير نوشته نباشه؟؟؟
مرسي

DrXoX
23-09-2008, 03:49
مشكل من اينه:
چه طوري ميتونم اون پس زمينه مشكي زير آيكون رو حذف كنم جوري كه شفاف بشه و چيزي زير نوشته نباشه؟؟؟
مرسي

سلام

روی Desktop کلیک راست ==>Arrange Icons By ==>تیک گزینه ==>Lock web Items On Desktop رو بردارید

موفق باشید

tazevared2006
23-09-2008, 09:53
سلام

روی Desktop کلیک راست ==>Arrange Icons By ==>تیک گزینه ==>Lock web Items On Desktop رو بردارید

موفق باشید

مرسي دوست من يكي از راهاش ايني بود كه شما گفتي ولي از اين راه درست نشد. يه جور ديگه درستش كردم :
بر روی My Computer کلیک راست کنید و گزینه Properties را انتخاب کنید در تب Advanced هم می توانید به تنظیمات ظاهر ویندوز دست رسی یابید. طبق سلیقه خود آن را معین و در اینجا هم می توانید رنگ پس زمینه آیکون های دسکتاپ را بردارید.
مرسي

AABB
23-09-2008, 18:27
باز هم سلام.میشه از طریق ویندوز(نه برنامه) کاربرهای دیگه رو مقدار دانلود رو تعریف کرد؟ یعنی مقدار دانلود یوزرهای هر کامپیوتر را محدود کنیم؟با برنامه هایی مختلفی این کار می شه ولی من می خوام از ویندوز این کار رو بکنم اگه بشه!تشکر

bahareh655
23-09-2008, 23:35
سلام
ببخشید می خواستم بدونم Windows CE.Net چه فرقی با بقیه نسخه های ویندوز داره؟

hosein66
24-09-2008, 05:35
سلام
ببخشید می خواستم بدونم Windows CE.Net چه فرقی با بقیه نسخه های ویندوز داره؟

ويندوز همچين نسخه اي نداره شايد يکي از سرويس هاي ويندوز باشد

hosein66
24-09-2008, 07:43

غير فعال کردن End Task:

regedit/HKEY_USERS\.DEFAULT/control panel/desktop

يک مقدار رشته اي EndTasks Auto بسازيد و مقدارش رو 1 قرار دهيد

mojtaba_sa
25-09-2008, 16:27
سلام
ميخواستم بدونم اين صفحه آبي چيه اينقدر معروفه آخه تازگي ها واسه منم مياد موقعي كه دارم فوتبال بازي ميكنم يا چند تا كار با هم انجام ميدم . بعضي وقتها هم چند دقيقه با كامپيوتر كار نكردم يهو از هارد سرو صدا مياد و چراغش قرمز ميشه و دوباره درست ميشه ويندوزم عوض كردم ولي درست نشد . از دوستم پرسيدم ميگفت به احتمال زياد اگه رمتو بالا ببري درست بشه ؟ لطفا راهنمايي كنيد ممنونم

tohidkh
25-09-2008, 17:55
سلام
ميخواستم بدونم اين صفحه آبي چيه اينقدر معروفه آخه تازگي ها واسه منم مياد موقعي كه دارم فوتبال بازي ميكنم يا چند تا كار با هم انجام ميدم . بعضي وقتها هم چند دقيقه با كامپيوتر كار نكردم يهو از هارد سرو صدا مياد و چراغش قرمز ميشه و دوباره درست ميشه ويندوزم عوض كردم ولي درست نشد . از دوستم پرسيدم ميگفت به احتمال زياد اگه رمتو بالا ببري درست بشه ؟ لطفا راهنمايي كنيد ممنونم
سلام دوست عزیز،
به میان آمدن اون صفحه آبی که میگید (Dumping Phisical Memory) ، عوامل زیادی میتونه داشته باشه. و به راحتی نمیشه گفت که اگه رم تون رو افزایش بدین، مشکل حل میشه.
مثلا اگه قبلا هنگام انجام دادن همون کارها، (مثل بازی) این مشکل، پیش نمیومد، به راحتی میشه گفت که رمتون (یا یکی از رم هاتون) مشکل پیدا کردن. یعنی با ارتقاء رم مشکل نمیشه؛ باید رم، تعویض بشه.
همچنین در سیستم هایی که Buss رم ها باهم فرق دارند، (مثلا یکی از رم ها 333، و دیگری 400 هست) بعد از مدتی کار کردن، این مشکل پیش میاد.
یه مورد بسیار مهم هم بگم که احتمال هم داره که مشکل از ویندوزتون باشه، و با تعویض ویندوز، مشکل حل بشه. (احتمال 20 درصد). (منظورم این بود که برنامه ای نصب کردین که با رم سازگار نیست)
پس از اینکه مطمئن شدید که از ویندوزتون نیست، به تعویض رمتون اقدام نمایید.
موفق باشید. :40:

S A M
25-09-2008, 19:59
امروز صبح که کامپیوترمو روشن کردم مدام این ارور میادش چیجوری بر طرفش کنم ؟

tohidkh
25-09-2008, 20:11

در Run این عبارت رو بنویسید. ChkDsk (به حروف بزرگ و کوچیک دقت کنید.)
در داخل صفحه سیاه هم یه سوال پرسیده میشه. Y رو بزنید و Enter کنید.

DrXoX
25-09-2008, 20:29
سلام

سلام

مجتبی ،اگر بتونی از صفحه آبی که میاد عکس بگیری یا کد ارور ؛ رو یاداشت کنی به راحتی میشه فهمید که مشکل

از کجاست

موفق باشید

hosein66
25-09-2008, 21:17
سلام

اینجا رو ببین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو نیز :

S A M
25-09-2008, 22:06
در Run این عبارت رو بنویسید. ChkDsk (به حروف بزرگ و کوچیک دقت کنید.)
در داخل صفحه سیاه هم یه سوال پرسیده میشه. Y رو بزنید و Enter کنید.
بخ سوال پرسیدن نمیرسه یه چی میاد درجا تا 100 میره و بعدش یه چی دیگه میادش اون یکم اروم تر تا 100 میره و بعد پنجره خود به خود بسته میشه

hosein66
26-09-2008, 02:45

شما می تونید با نرم افزار tuneup این کار رو به خوبی انجام بدین گزینه های زیادی برای این کار داره

*IN*
26-09-2008, 09:53
سلام دوستان
نمیدونم اینجا جاشه یانه ولی من وقتی میخام درایوامو واز کنم با این پیغام مواجه میشم
باید چیکار کنم

undertaker_ss
26-09-2008, 10:25
بخ سوال پرسیدن نمیرسه یه چی میاد درجا تا 100 میره و بعدش یه چی دیگه میادش اون یکم اروم تر تا 100 میره و بعد پنجره خود به خود بسته میشه
خوب یعنی مشکلی وجود نداره دیگه. طبیعیه

mehdi_08
26-09-2008, 10:34
سلام به همه دوستان
برا یکی از دوستام یه مشکل پیش اومده:
یه فایل ویدیویی رو هایدن کرد بعد وقتی از قسمت فولدر آپشن گزینه show hiden file and folder
رو میزنه فایل hiden شده رو نشون نمی ده؟

aaaammmm87
26-09-2008, 10:35
سلام دوستان
نمیدونم اینجا جاشه یانه ولی من وقتی میخام درایوامو واز کنم با این پیغام مواجه میشم

باید چیکار کنم
دوست عزيز سلام سيستمت ويروسه به *اورژانس سيستم هاي الوده *يه سر بزن ولي مي توني واسه باز كردن درايوت از اين شيوه استفاده ني (توي ادرس بارت اسم درايو رو با دو نقطه بنويس و اينتر بزن مثال :d )

S A M
26-09-2008, 10:44
خوب یعنی مشکلی وجود نداره دیگه. طبیعیه
خوب عزیزم بازم همون پیغام همش میاد ... مشکل از چی هستش؟

شما می تونید با نرم افزار tuneup این کار رو به خوبی انجام بدین گزینه های زیادی برای این کار داره

میشه بیشتر توضیح بدین؟

hosein66
26-09-2008, 15:41
سلام به همه دوستان
برا یکی از دوستام یه مشکل پیش اومده:
یه فایل ویدیویی رو هایدن کرد بعد وقتی از قسمت فولدر آپشن گزینه show hiden file and folder
رو میزنه فایل hiden شده رو نشون نمی ده؟

سيستمت ويروسيه

hosein66
26-09-2008, 15:45
خوب عزیزم بازم همون پیغام همش میاد ... مشکل از چی هستش؟

میشه بیشتر توضیح بدین؟

الان اون پيام بازم مياد؟

تو گوگل سرچ کن دانلود tuneup اين برنامه بهتر به مشکلات درايو و هارد رسيدگي مي کند دکتر هارد ديسک هستش

DrXoX
27-09-2008, 01:32

سلام

Microsoft برای حل مشکل راه زیر رو ارائه داده :

RESOLUTION

WARNING: When Chkdsk detects problems with the file system and attempts to repair the damage, data

loss can occur. Microsoft does not recommend running Chkdsk with the /f command-line switch unless you

have a full backup of your hard disk.

Attempt to repair the damaged file, folder or file system index using Chkdsk. To do so, follow these

steps:

1.Click Start, and then click Run.

2.In the Open box, type chkdsk /f <drive>:, where <drive> is the letter of the drive on which the damaged file, folder or file system index exists.

3.Click OK

موفق باشید

AABB
27-09-2008, 10:14
باز هم سلام.میشه از طریق ویندوز(نه برنامه) کاربرهای دیگه رو مقدار دانلود رو تعریف کرد؟ یعنی مقدار دانلود یوزرهای هر کامپیوتر را محدود کنیم؟با برنامه هایی مختلفی این کار می شه ولی من می خوام از ویندوز این کار رو بکنم اگه بشه!تشکر

باز هم سلام.فقط می خواستم بگم که مارو هم فراموش نکنید.

tohidkh
27-09-2008, 10:20

سلام و هزاران سلام.
دوست عزیز، نه نمیشه. این کار فقط و فقط با برنامه امکان پذیر هست.

denzelmovie
27-09-2008, 10:48
با سلام به دوستان عزیز
از طریق پنجره ی Group Policy هم عمل کردم ولی فایده ای نداشت
لطفا کمک کنید
با تشکر

undertaker_ss
27-09-2008, 10:56
با سلام به دوستان عزیز
لطفا کمک کنید
با تشکر

به رجیستری برید حالا ctrl+F را بگیرید و سرچ کنید nofolderoptions یه کم طول می کشه تا پیداش کنه وقتی پیداش کرد پاکش کنید

hosein66
27-09-2008, 13:33

همون روز پست شما رو خوندم همه روشها رو امتحان کردم اخر ديدم که با دانلود منيجر اين کار امکان پذير هست

[ali]
27-09-2008, 16:53
سلام دوستان
باید چیکار کنم
آلوده به ویروس شدی در بخش مربوطه مطرح کن

DrXoX
27-09-2008, 17:28
با سلام به دوستان عزیز
لطفا کمک کنید
با تشکر

سلام

برای حل مشکل یه سر به اینجا بزن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشید

pesar_tanha
27-09-2008, 17:50
سلام دوستان گلم
چند روزی است که سیستمم خودکار صفحه ابی میاد و زیرش مینویسه crush و یه عددی از 1 تا 100 سریع پر میشه و ریستارت میشه سیستمم
میشه یکی کمکم کنه که مشکل از کجاس
البته من تو این چند روزی یکی از رم های سیستمم رو از دست دادم یعنی سوخت
رم کامپیوتر من 2 گیگ بود یکیش سوخت الان یک گیگ شده آیا احتمال داره که سرعتش کم شده باشه و انتقال و ... پائین باشه و کرش بکنه ؟
و یه چیزی دیگه اینکی من بایوس مادربردم رو اپدیت کردم نمیدونم از کدومشه ممنون میشم رهنمای کنید

مشخصات سیستم من
cpu 3500 adm
vga 8600 gt
ram 2*512=1 gig
min msi k9nultra
hdd 400 gig

hosein66
27-09-2008, 21:38
با سلام به دوستان عزیز
لطفا کمک کنید
با تشکر

از برنامه R.R.T براي بازگرداندنش استفاده کن

rayhaneh
28-09-2008, 03:12
سلام دوستان
من هم مشكلم با folder option هست و اونم اينه كه من يه فولدري رو چند وقت پيش مخفي كردم ولي حالا وقتي تو فولدر آپشن هروقت تيك گزينهshow hiden files n folders رو ميزنم و اكي ميكنم و فولدر آپشن رو ميبندم دوباره كه برميگردم ميبينم گزينه عكس يعني... do not show تيك خورده چندين بار تكرار كردم و ريست كردم وباز..... و راستي وقتي اسم فولدر رو سرچ ميكنم فولدر رو در نتيجه سرچ نشون ميده ولي خاليست!!
الان من به محتويات اون فولدره نياز دارم ونميفهمم مشكل از كجاست؟! كسي ميدونه؟
با تشكر قبلي

hosein66
28-09-2008, 03:50
سلام دوستان
من هم مشكلم با folder option هست و اونم اينه كه من يه فولدري رو چند وقت پيش مخفي كردم ولي حالا وقتي تو فولدر آپشن هروقت تيك گزينهshow hiden files n folders رو ميزنم و اكي ميكنم و فولدر آپشن رو ميبندم دوباره كه برميگردم ميبينم گزينه عكس يعني... do not show تيك خورده چندين بار تكرار كردم و ريست كردم وباز..... و راستي وقتي اسم فولدر رو سرچ ميكنم فولدر رو در نتيجه سرچ نشون ميده ولي خاليست!!
الان من به محتويات اون فولدره نياز دارم ونميفهمم مشكل از كجاست؟! كسي ميدونه؟
با تشكر قبلي

دوست عزيز گويا سيستم شما آلوده به ويروس شده شما براي حل اين مشکل صفحه زير را بخوانيد جواب شما همون اوائل صفحه

هستش:

rayhaneh
28-09-2008, 05:30
آخ! پس حدسم درست بود.
به هرصورت ممنون.
من برم يه كاري زودتر بكنم...

jamshid2020
28-09-2008, 08:49
سلام به همگی من یه مشکلی پیدا کردم سیستم من ویروسی شده واز مشخصاتش متوجه شدم که ckvoهست.مشکل من اینه که وقتی میخوام برنامه ای نصب کنم پیغام میده که شما administratorنیستید ونمیتونید نرم افزار نصب کنید.درحالیکه قبل از این موضوع با همین acountبرنامه نصب می کردم.به همین دلیل الان نمی تونم آنتی ویروس نصب کنم .حالا چکار کنم.

AABB
28-09-2008, 12:53
همون روز پست شما رو خوندم همه روشها رو امتحان کردم اخر ديدم که با دانلود منيجر اين کار امکان پذير هست
تشکر. پس باید رو همه سیستم هایی که می خوام دانلود محدود باشه، IDM نصب کنم؟؟؟
می شه بیشتر توضیح بدین؟
اگه طرف زرنگ باشه و از اون رو از task manager بیرون بیاره چی؟
واسه اون راهی هست؟
hosein66
28-09-2008, 14:09
تشکر. پس باید رو همه سیستم هایی که می خوام دانلود محدود باشه، IDM نصب کنم؟؟؟
می شه بیشتر توضیح بدین؟
اگه طرف زرنگ باشه و از اون رو از task manager بیرون بیاره چی؟
واسه اون راهی هست؟
مي دونم با idm نمي شه اين کار رو کرد منظورم نرم افزارهاييس که کار دانلود و کنترل اونا رو بدست مي گيرن نمي دونم کدوم يک از

اين برنامه ها اين کار رو ميکرد

WIN.CONIC
30-09-2008, 01:06
سلام
من عضو جديد تو اين سايت هستم.
ميتونم سوالمو بپرسم ؟:20:

tohidkh
30-09-2008, 01:15
سلام
من عضو جديد تو اين سايت هستم.
ميتونم سوالمو بپرسم ؟:20:

ورود شما رو به انجمن های P30world تبریک میگوییم. :40:
بله شما میتونید، سوالتون رو در انجمنی که به سوالتون ربط داشته باشه، مطرح کنید. :27:

WIN.CONIC
30-09-2008, 01:21
من دارم ويندوز اديت ميكنم.
فعلا دارم با نرم افزار nLite كار ميكنم ولي نميتونم همه جاشو دستكاري كنم !
شما چه پيشنهادي داريد ؟

AABB
30-09-2008, 07:18
سلام.
یکی از دوستام وقتی که می خواد از فولدری کپی بگیره ارور می زنه(ارورش رو نخوندم)
می گه تقصیر این فایله:

که حجمش حدود 15 کیلو بایت هستش.یعنی این ویروسه؟

hosein66
30-09-2008, 09:04
من دارم ويندوز اديت ميكنم.
فعلا دارم با نرم افزار nLite كار ميكنم ولي نميتونم همه جاشو دستكاري كنم !
شما چه پيشنهادي داريد ؟

شما تو این تایپیک زودتر به نتیجه می رسید:

hosein66
30-09-2008, 10:00
سلام.
یکی از دوستام وقتی که می خواد از فولدری کپی بگیره ارور می زنه(ارورش رو نخوندم)
می گه تقصیر این فایله:

که حجمش حدود 15 کیلو بایت هستش.یعنی این ویروسه؟

اینی که شما می گید نامه های برنامه outlook هستش خودم الان نمونه اش رو دارم با paint از error عکس گرفته و اینجا

قرار دهید

AABB
30-09-2008, 12:34
اینی که شما می گید نامه های برنامه outlook هستش خودم الان نمونه اش رو دارم با paint از error عکس گرفته و اینجا

قرار دهید
تشکر. من به اون دوستم می گم که یه عکس از ارور بگیره و برام بفرسته. بعدش من می ذارم واسه شما:5:
hoomany
30-09-2008, 12:35
سلام دوستان

من یه مشکلی در مورد kaspersky 6 دارم.

اونم اینه که نه میتونم uninstall کنم و نه میتونم upgarde کنمش!

برای uninstall که خوب از آیکون خودش با نام Modify, Repair or Remove استفاده میکنم
(البته از کنترل پنل هم ازمایش کرده ام) اما بعداز چند دقیقه که جلو میرم به خطای زیر برمیخورم.

جالبه که وقتی فایل نصب ورژن هفت روهم اجرا میکنم تا اپگرید کنم بعد از چند دققه کارکردن همین خطا رو میگیره!!!
و بعد همه چیز رو به حالت اول برمیگردونه.

سیستم عامل من XP و هیچ یوزری هم نساختم که سطح دسترسی بهش بدم.

لطفا کمکم کنید. چطوری از شر این ورژن قدیمی خلاص بشم؟

ممنون :11:

hosein66
30-09-2008, 14:46
سلام دوستان

من یه مشکلی در مورد kaspersky 6 دارم.

اونم اینه که نه میتونم uninstall کنم و نه میتونم upgarde کنمش!

برای uninstall که خوب از آیکون خودش با نام Modify, Repair or Remove استفاده میکنم
(البته از کنترل پنل هم ازمایش کرده ام) اما بعداز چند دقیقه که جلو میرم به خطای زیر برمیخورم.

جالبه که وقتی فایل نصب ورژن هفت روهم اجرا میکنم تا اپگرید کنم بعد از چند دققه کارکردن همین خطا رو میگیره!!!
و بعد همه چیز رو به حالت اول برمیگردونه.

سیستم عامل من XP و هیچ یوزری هم نساختم که سطح دسترسی بهش بدم.

لطفا کمکم کنید. چطوری از شر این ورژن قدیمی خلاص بشم؟

ممنون :11:

شما از همون مسیر رجیستری اونو پاک کنید اگه نشد پیشنهاد می کنم تو بخش کسپرسکی اینو مطرح فرمائید

melikaaa
30-09-2008, 14:46
یکی کمک کنه
system restore, user account کار نمی کنه
yahoo messengerهم ایراد داره
چیزی نشون نمی ده.یک صفحه ی سفید میاد

hoomany
30-09-2008, 15:16
شما از همون مسیر رجیستری اونو پاک کنید اگه نشد پیشنهاد می کنم تو بخش کسپرسکی اینو مطرح فرمائید

خیلی ممنونم از جوابت ولی بازم نشد. :41:

راه حل دیگه ای نداره؟ فکر نکنم وبسایت کسپرسکی به کسانی که سریال واقعی نخریده اند جواب بده.

اینطور نیست؟

بازم ممنونم :11:

DrXoX
30-09-2008, 15:44
خیلی ممنونم از جوابت ولی بازم نشد. :41:

راه حل دیگه ای نداره؟ فکر نکنم وبسایت کسپرسکی به کسانی که سریال واقعی نخریده اند جواب بده.

اینطور نیست؟

بازم ممنونم :11:

سلام

منظور حسین اینه که در انجمن مربوط به KasperSky سوالتون رو مطرح کنید ، اونجا زودتر به جواب می رسید

موفق باشید

DrXoX
30-09-2008, 15:47
یکی کمک کنه

سلام

احتمال داره کار Spyware یا Trojan باشه ، با یه نرم افزار AntiSpyWare سیستم رو اسکن کنید

که تو همین فروم چندین برنامه برای این منظور وجود داره

موفق باشید

hosein66
30-09-2008, 16:40
یکی کمک کنه

چه جوری شده ان یه عکس بزار برنامه ای نصب کرده اید تنظیمات services ها رو تو کنترل پنل که تغییر نداده اید

M@hdi-B
30-09-2008, 21:31
با سلام. من 2تا سوال داشتم اگه جواب بدین ممنون میشم.
1-چه جوری می تونم Control Panel رو مخفی کنم؟
2- چه جوری می تونم آدرسهایی که توی نوار آدرس IE وارد کردم رو از دید مخفی کنم تا هر وقت خودم خواستم ازشون استفاده کنم؟

hosein66
01-10-2008, 01:26
با سلام. من 2تا سوال داشتم اگه جواب بدین ممنون میشم.
1-چه جوری می تونم Control Panel رو مخفی کنم؟
2- چه جوری می تونم آدرسهایی که توی نوار آدرس IE وارد کردم رو از دید مخفی کنم تا هر وقت خودم خواستم ازشون استفاده کنم؟

سلام

run/gpedit.msc/user cnfiguration/administrative tempaltes/control panel/prohibit access to the control panel/right-click/properties/enabled

نکته :prohibit در طرف راست قرار دارد

برای قسمت دوم سوالتون راهی نیافتم چون که آدرس ها تو مرور گر ذخیره می شه

mojtaba_sa
01-10-2008, 11:17
سلام
چرا ميكروفن من صدا نداره در صورتي كه صدا هم نصبه البته تازگي ها فقط يكي از باند ها ميخونه "فقط چپي" مشكل از چيه ؟ امكان داره كارت صدا مرخص شده باشه ؟ البته كارت صدام آن برد هستش .

undertaker_ss
01-10-2008, 11:56
سلام دوستان
من یه سوال داشتم
فرق safe mode و LKG چیه؟
یعنی چه موقع از safe mode باید استفاده کرد و چه موقع از LKG

DrXoX
01-10-2008, 13:22
سلام
چرا ميكروفن من صدا نداره در صورتي كه صدا هم نصبه البته تازگي ها فقط يكي از باند ها ميخونه "فقط چپي" مشكل از چيه ؟ امكان داره كارت صدا مرخص شده باشه ؟ البته كارت صدام آن برد هستش .

سلام

در مورد میکروفن ==> ببیند از تنظیمات داخل خود ویندوز صدا Mute نشده ؟

در مورد سوال دوم ==>اگر از تنظیمات داخل ویندوز نیست==> فیشی که به کارت صدات وصل میشه رو تست کن ،

سیستم یکی از دوستان وقتی فیش رو تا آخر فشار بدی صدا فقط از یه اسپیکر پخش میشه ولی وقتی تا نصفه

میکنی تو صدا از هر دو تا اسپیکر پخش میشه

AABB
01-10-2008, 18:44

قرار دهید
سلام.
این هم عکس ارورش:

باید بگم که دوستم با یه یوزر نیم و پسورد از طریق شبکه وارد سرور می شه و برای دانلود کل فولدر این ارور رو می ده ولی اگه داخل فولدر (که محتوی موزیک هست) رو فایل هاش رو چند تا چند تا انتخاب کنه این ارور ظاهر نمی شه.
hosein66
02-10-2008, 00:53
سلام دوستان
من یه سوال داشتم
فرق safe mode و LKG چیه؟
یعنی چه موقع از safe mode باید استفاده کرد و چه موقع از LKG

safe mode :

وقتی از این گزینه استفاده می کنیم که سیستم دچار مشکلی شده مثلا برنامه ای نصب کرده ایم که موجب شده ویندوز بالا نیاد

زمانی که سیستم ویروسی می شه از این طریق برای پاکسازی از ویروس ها استفاده می شه

جهت رفع برخی عیوب و اشکالات به وجود آمده در سیستم که در حات عادی نمی شه این کار رو انجام داد

اینو هم بدانیم که برخی از برنامه ها تو این حالت اجرا نمی شن برخی از برنامه ها هم مثلا فایر فاکس safe mode رو داره

last known good هم زمانی کاربرد داره که مثلا برنامه ای نصب کردیم ویندوزو دچار مشکل انداخته از این گزینه استفاده می کنیم

تا ویندوز به حالتی که خوب کار می کرد برگرده یعنی یه نوع system restore

اگه با حالت last known بالا بیایی ورد ویندوز به حالت عادی می شی

undertaker_ss
02-10-2008, 08:50
safe mode :

وقتی از این گزینه استفاده می کنیم که سیستم دچار مشکلی شده مثلا برنامه ای نصب کرده ایم که موجب شده ویندوز بالا نیاد

زمانی که سیستم ویروسی می شه از این طریق برای پاکسازی از ویروس ها استفاده می شه

جهت رفع برخی عیوب و اشکالات به وجود آمده در سیستم که در حات عادی نمی شه این کار رو انجام داد

اینو هم بدانیم که برخی از برنامه ها تو این حالت اجرا نمی شن برخی از برنامه ها هم مثلا فایر فاکس safe mode رو داره

last known good هم زمانی کاربرد داره که مثلا برنامه ای نصب کردیم ویندوزو دچار مشکل انداخته از این گزینه استفاده می کنیم

تا ویندوز به حالتی که خوب کار می کرد برگرده یعنی یه نوع system restore

اگه با حالت last known بالا بیایی ورد ویندوز به حالت عادی می شی
مممنون از راهنمایی تون
اما اینو آخرش نفهمیدم وقتی ویندوز بالا نمی یاد safe mode رو باید انتخاب کد یا LKG؟

bozorgmehr
02-10-2008, 13:06
با سلام خدمت اساتید محترم:
در سه مورد اشکالاتی داشتم که اگر لطف کرده راهنمائی فرمائید ممنون خواهم شد.اولا":در زمان شروع بکار سیستم سرعتم خیلی پایین آمده و حتی در بیشتر مواقع هنگ میکند ظرفیت درایوcخود بخود افزایش پیدا کرده با آنتی ویروس کسپراسکای بروز شده هم در حالتsafe modeو هم در حالت معمولی ویروس یابی کرده ام ولی سیستم عاری از هر نوع مشکلی(ویروس-اسپایور ....) بود.دوما"در هنگام شروع بکار در task manegerمشاهده میشودavp.exeبیش از 98%فضای cpu را اشغال کرده که این امر باعث عدم اجرای دیگر برنامه ها میشود.سوما"در بیشتر مواقع هنگام ری استارت سیستم یا بعد از خروج از حالت استند بای سیستم با زدن دو بوق خاموش میشود. پیشاپیش از لطف شماممنونم.

hosein66
02-10-2008, 14:00
سلام.
این هم عکس ارورش:

باید بگم که دوستم با یه یوزر نیم و پسورد از طریق شبکه وارد سرور می شه و برای دانلود کل فولدر این ارور رو می ده ولی اگه داخل فولدر (که محتوی موزیک هست) رو فایل هاش رو چند تا چند تا انتخاب کنه این ارور ظاهر نمی شه.

وقتی فایلهای شما از نوع read-only باشد این مشکل پیش میاد read -only هم از راست کلیک بر روی فایل و انتخاب properties معلوم

می شود

CinemaTik
02-10-2008, 14:25
سلام دوستان :11:

من برای کامپیوتر یکی از دوستام یه ویندوز نصب کردم ! منتها ویندوزی که قبلا روش بود رو پاک نکردم ، اون روی درایو C بود و چون پارتیشن بندی درایو خوب نبود و حجم درایو C ـش 1.65 گیگابایت بیشتر نبود و اون می خواست که درایو ویندوزش خیلی حجم داشته باشه ؛ من ویندوز جدید رو روی درایو D سیستمش نصب کردم که حجم زیادی داشت . :27: هر دوتا ویندوز از روی یک Cd نصب شدن و هر دو یکی هستن . حالا می خوام اون ویندوزی که روی درایو C هست رو حذفش کنم ، چون زیاد در نصب کردن ویندوز و اینا تجربه ندارم فکر کردم که اگر درایو ویندوز قبلی رو از داخل ویندوز جدید فرمت کنم ، ویندوز قبلی پاک میشه :31: ولی اینکار رو کردم و فرمت نشد و توی ارورش گفت که چون درایو ویندوزه نمیشه فرمتش کنی :18: . . .
حالا باید چکار کنم ؟!؟ چطور اون ویندوز قبلی رو باید حذفش کنم ؟!؟‌:18: لطفا سریع راهنمایی کنید چون لنگ موندیم :31: . . .

hosein66
02-10-2008, 16:59
سلام دوستان :11:

من برای کامپیوتر یکی از دوستام یه ویندوز نصب کردم ! منتها ویندوزی که قبلا روش بود رو پاک نکردم ، اون روی درایو C بود و چون پارتیشن بندی درایو خوب نبود و حجم درایو C ـش 1.65 گیگابایت بیشتر نبود و اون می خواست که درایو ویندوزش خیلی حجم داشته باشه ؛ من ویندوز جدید رو روی درایو D سیستمش نصب کردم که حجم زیادی داشت . :27: هر دوتا ویندوز از روی یک Cd نصب شدن و هر دو یکی هستن . حالا می خوام اون ویندوزی که روی درایو C هست رو حذفش کنم ، چون زیاد در نصب کردن ویندوز و اینا تجربه ندارم فکر کردم که اگر درایو ویندوز قبلی رو از داخل ویندوز جدید فرمت کنم ، ویندوز قبلی پاک میشه :31: ولی اینکار رو کردم و فرمت نشد و توی ارورش گفت که چون درایو ویندوزه نمیشه فرمتش کنی :18: . . .
حالا باید چکار کنم ؟!؟ چطور اون ویندوز قبلی رو باید حذفش کنم ؟!؟‌:18: لطفا سریع راهنمایی کنید چون لنگ موندیم :31: . . .

دو تا راه بهت می گم ببین جواب میده :

شما داخل درایو C شوید هر سه فولدر را پاک کنید ببین پاک می شه

روش دوم هم به این صورت است که احتمال دارد ویندوز D بالا نیاد

وقتی از طریق سی دی ویندوز بوت شدی درایو C را فرمت می کنی بعد از فرمت ریستارت می کنی

hosein66
02-10-2008, 18:27
مممنون از راهنمایی تون
اما اینو آخرش نفهمیدم وقتی ویندوز بالا نمی یاد safe mode رو باید انتخاب کد یا LKG؟

تو این جور مواقع اول از LKG استفاده می شود بعد اگه مشکل حل نشد به حالت SAFE MODE می ریم و برنامه هایی را که جدیدا نصب کرده ایم پاک می کنیم تا ویندوز بالا بیاد

mojtaba_sa
02-10-2008, 20:53
سلام
نميدونم اين درخواستمو كجا بگم ....
ميخواستم بدونم راهي هست كه بشه يك شورت كات براي ساخت فولدر بسازيم كه سريع يه فولدر ايجاد بشه ؟؟؟
ممنون يا علي

hosein66
02-10-2008, 22:01
با سلام خدمت اساتید محترم:
در سه مورد اشکالاتی داشتم که اگر لطف کرده راهنمائی فرمائید ممنون خواهم شد.اولا":در زمان شروع بکار سیستم سرعتم خیلی پایین آمده و حتی در بیشتر مواقع هنگ میکند ظرفیت درایوcخود بخود افزایش پیدا کرده با آنتی ویروس کسپراسکای بروز شده هم در حالتsafe modeو هم در حالت معمولی ویروس یابی کرده ام ولی سیستم عاری از هر نوع مشکلی(ویروس-اسپایور ....) بود.دوما"در هنگام شروع بکار در task manegerمشاهده میشودavp.exeبیش از 98%فضای cpu را اشغال کرده که این امر باعث عدم اجرای دیگر برنامه ها میشود.سوما"در بیشتر مواقع هنگام ری استارت سیستم یا بعد از خروج از حالت استند بای سیستم با زدن دو بوق خاموش میشود. پیشاپیش از لطف شماممنونم.

از درایو مجازی استفاده می کنید؟ اگه استفاده می کنید بدانید که فایلهای موقتی شان اینجا ذخیره می شه

رم سیستمتان چقدر هست؟با استفاده از نرم افزار tuneup هر هفته یک بار فایلهای موقتی را پاکسازی کنید

avp.exe را نشناختم جلویش نگاه کنید که system استفاده می کنه یا user

بوق ها هم مربوط به فن سیستم و یا کارت گرافیک هستش اگه فن داغ باشه پس این بوق ها مربوط به فن هستش و گرنه از کارت

گرافیک هست

hosein66
02-10-2008, 22:43
سلام
نميدونم اين درخواستمو كجا بگم ....
ميخواستم بدونم راهي هست كه بشه يك شورت كات براي ساخت فولدر بسازيم كه سريع يه فولدر ايجاد بشه ؟؟؟
ممنون يا علي

منظورتونو دقیقا نفهمیدم منظور از ساخت فولدر new folder هستش؟

siayosef
02-10-2008, 22:55
سلام خدمت دوستان عزیز. یه مشکلی برای من پیش اومده که دیگه خودم هم موندم!

بعد از عوض کردن ویندوز و نصب تمام سخت افزارها و... زمانی که به اینترنت وصل میشم( adsl دارم) بعضی اوقات (نه همیشه) مخصوصا زمانی که با کامپیوتر کار نمیکنم این پیغام ظاهر میشه و بعد از این پیغام به هیچ عنوان نمیشه از اینترنت استفاده کرد و حتما باید ریست بشه

Generic Host Process for Win32 Services has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience

اول فکر کردم شاید ویروس یا تروجانی هست که این چنین مشکلی درست کرده ولی با نصب کسپر شماره اخر و داکتر اسپی مشخص شد که ویروسی در کار نیست!

بعد از wondows task manager تست کردم ببینم چند فایل svchost وجود داره که به صورت خیلی جالب دیدم 4 تا هست!!!! یه سری برای system یه سری هم برای local service نمیدونم ایا این منطقی هست یا نه؟! چند قاعدتا باید یکی یا دو تا باشه اما 4 تا؟!

جالب هست که همیشه این گیر کردن اتفاق نمی افته و به صورت مقطعی هست!! نظر دوستان برای حل این مشکل چی هست!؟ اصلا از چی میتونه باشه!؟

DrXoX
02-10-2008, 23:28

بعد از عوض کردن ویندوز و نصب تمام سخت افزارها و... زمانی که به اینترنت وصل میشم( adsl دارم) بعضی اوقات (نه همیشه) مخصوصا زمانی که با کامپیوتر کار نمیکنم این پیغام ظاهر میشه و بعد از این پیغام به هیچ عنوان نمیشه از اینترنت استفاده کرد و حتما باید ریست بشه

Generic Host Process for Win32 Services has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience

اول فکر کردم شاید ویروس یا تروجانی هست که این چنین مشکلی درست کرده ولی با نصب کسپر شماره اخر و داکتر اسپی مشخص شد که ویروسی در کار نیست!

بعد از wondows task manager تست کردم ببینم چند فایل svchost وجود داره که به صورت خیلی جالب دیدم 4 تا هست!!!! یه سری برای system یه سری هم برای local service نمیدونم ایا این منطقی هست یا نه؟! چند قاعدتا باید یکی یا دو تا باشه اما 4 تا؟!

جالب هست که همیشه این گیر کردن اتفاق نمی افته و به صورت مقطعی هست!! نظر دوستان برای حل این مشکل چی هست!؟ اصلا از چی میتونه باشه!؟

سلام

تغییراتی که گفته شده رو انجام بدید ببینید مشکل حل میشه

This issue could be conflict of flees between HP software and the Operating System.

Disabling Windows Image Acquisition (WIA) in Windows XP will resolve the issue.

Please perform the below steps to resole the issue:

1. From the Window Desktop, click Start, and then click ControlPanel
The Control Panel will open.

2. Double-click the Administrative Tools icon. The Administrative Tools window will

open.

3. Double-click the Services icon. The Services window will open.

4. Double-click the Windows Image Acquisition (WIA) icon. The Windows Image

Acquisition (WIA) Properties (Local Machine) windows will open.

5. On the General tab, click the drop-down arrow in the Start-up Type box and select

Disabled.

6. Click Stop. A window will open with a message stating the service is being found.

When the message closes, verify the ServiceStatus displays Stopped. Repeat this step

if necessary.

7. Click Apply, and then click OK

موفق باشید

hosein66
02-10-2008, 23:57

شما اینجا رو ببینید:

هوشنگ پیشدادی
02-10-2008, 23:57
سلام . چطوری می شه در کادر محاوره ای system properties ( راست کلیک روی مای کامپیوتر) عکس دلخواهمون رو بیندازیم؟

hosein66
03-10-2008, 01:43
سلام . چطوری می شه در کادر محاوره ای system properties ( راست کلیک روی مای کامپیوتر) عکس دلخواهمون رو بیندازیم؟

از رجیستری می شه این کار رو کرد ولی با استفاده از برنامه tuneup به راحتی می تونی عکس مورد نظرت را قرار دهی

4870x2
03-10-2008, 06:30
میخواستم بدونم میشه تو xp مانند ویستا از فلاش به عنوان رم استفاده کرد

mojtaba_sa
03-10-2008, 10:04
سلام
بله دوست عزيز منظورم همون نيو فولدر هست.... راهي وجود داره كه سريع با زدن يك كليد يك نيو فولدر بسازي....

هوشنگ پیشدادی
03-10-2008, 13:09
از رجیستری می شه این کار رو کرد ولی با استفاده از برنامه tuneup به راحتی می تونی عکس مورد نظرت را قرار دهی

چطوری می تونم از رجیستری این کار رو بکنم؟ یعنی عکس را قرار بدم؟

هوشنگ پیشدادی
03-10-2008, 13:12
توی نرم افزار Jetaudio وقتی که تو تا موزیک پشت سر هم پخش می شه چند ثانیه آخر اونی که داره تموم می شه می افته روی چند ثانیه اول اونی که داره شروع می شه . یعنی اخر و اول دو موسیقی روی هم میافته. چه کنم که این حالت از بین بره؟

hosein66
03-10-2008, 13:21
سلام
بله دوست عزيز منظورم همون نيو فولدر هست.... راهي وجود داره كه سريع با زدن يك كليد يك نيو فولدر بسازي....

فک نکنم همچین راهی بشه چون مگه new folder چقدر طول می کشه

AABB
03-10-2008, 16:13
وقتی فایلهای شما از نوع read-only باشد این مشکل پیش میاد read -only هم از راست کلیک بر روی فایل و انتخاب properties معلوم

می شود
تشکر از جوابتون.
ولی من تو کپی فایل های تحت شبکه که read only باشند، به شخصه با مشکلی مواجه نشدم(تحت workgroup) ولی شاید در دومین قضیه فرق کنه...
یه سئوال دیگه داشتم:
وقتی که ویندوز ویروسی باشه، می شه با repair کردن ویندوز، اون ویروس رو از بین برد؟ تا چند درصد؟
DrXoX
03-10-2008, 17:39

سلام

برای این کار می تونید از آموزش جامع و کامل دوست خوبم MB_Danger استفاده کنید

وارد Control Panel شوید و روی گزینه ی Peroperties دابل کلیک نمایید تا کادری با نام System Properties باز شود .
ما می خواهیم عکس و نوشته ی مورد نظر خود را در این پنجره قرار دهیم !
مانند شکل زیر :

پس با من همراه شوید ...
1 . یک تصویر BMP در ابعاد 140 × 105 انتخاب کنید .
2 . عکس را به Oemlogo تغییر نام دهید .
3 . این عکس را در مسیر زیر کپی نمایید ...

کد:
C:\Windows\System
4. برنامه ی Notepad را اجرا نمایید و متن زیر را در آن کپی کنید :

[General]
ManuFacturer=MB_Danger
Model=niksalehi

شما می توانید به جای MB_Danger و niksalehi عبارت مورد نظرتان را تایپ کنید .
5 . آن را با نام Oeminfo.ini در مسیر فوق الذکر ذخیره نمایید .
کار تمام است ، حال پنجره ی System Properties را بار دیگر باز کنید و تغییرات را مشاهده نمایید !

پاک کردن عکس:
از مسير سيستم 32 و يا سيستم ببين اين فايل رو پيدا می كنین بعد پاكش می کنین به معني مهدسي معكوس میرین اين آموزش رو
اسم فايل Oeminfo.ini هست اينو پاك كنين عكس هم ديگه نمي ياد

آموزش تغییر لوگوی System Properties

شاید شما هم مانند تصویر فوق دوست داشته باشید که تصویر دیگری را جایگزین لوگوی System Properties نمایید .
برای رسیدن به این هدف باید مراحل زیر را انجام دهید :
1 . ابتدا به مسیر C:\Windows\System32 بروید و فایلی را با نام Sysdm.cpl پیدا کنید .
2 . یک نسخه از این فایل را در My Documents کپی نمایید .
3 . این فایل را با Resource Hacker باز کنید .
4 . مسیر زیر را دنبال کنید :

کد:
Bitmap\1
اگر روی گزینه ی 1033 کلیک کنید در سمت راست همان لوگوی همیشگی System Properties را مشاهده خواهید نمود .
ما می خواهیم این تصویر را ویرایش کنیم ، پس ابتدا باید آن را در قسمتی از هارد ذخیره کنیم .
برای ذخیره کردن آن ، روی گزینه ی 1033 راست کلیک کنید و از منوی ظاهر شده بر روی گزینه ی [Save [Bitmap : 1 : 1033 کلیک نمایید تا کادری برای ذخیره سازی نمایان شود .
5 . نام و مسیر مورد نظر خود را انتخاب نمایید و سپس شستی Save را فشار دهید .
6 . حال این تصویر را به شکل دلخواه ویرایش نمایید .
7 . اکنون باید تصویر ویرایش شده را جایگزین تصویر اصلی نمایید ...
برای اینکار مجددا روی گزینه ی 1033 راست کلیک کنید و این بار از منوی ظاهر شده بر روی گزینه ی Replace Resource کلیک نمایید تا کادری ظاهر شود .
در این کادر دکمه ای با نام Open file with new bitmap وجود دارد که شما باید روی آن کلیک نمایید تا کادر دیگری ظاهر شود .
8 . اکنون تصویر ویرایش شده ی خود را Open نمایید .
9 . حال تصویر ویرایش شده در پایین کادر قبلی نمایش داده می شود .
10 . در سمت راست این تصویر روی دکمه ای با نام Replace کلیک نمایید تا لوگوی جدید جایگزین لوگوی قبلی شود .
11 . اکنون باید این تغییرات را ذخیره کنید .
12 . برای ذخیره ی تغییرات به منوی File بروید و روی گزینه ی Save کلیک نمایید .
13 . اکنون فایل Sysdm.cpl ( واقع در My Documents ) را از طریق داس ( یا از طریق ویندوز با استفاده از نرم افزار CCSS ) جایگزین فایل Sysdm.cpl ( واقع در C:\Windows\System32 ) نمایید .

موفق باشید

bozorgmehr
03-10-2008, 19:25
از درایو مجازی استفاده می کنید؟ اگه استفاده می کنید بدانید که فایلهای موقتی شان اینجا ذخیره می شه

رم سیستمتان چقدر هست؟با استفاده از نرم افزار tuneup هر هفته یک بار فایلهای موقتی را پاکسازی کنید

avp.exe را نشناختم جلویش نگاه کنید که system استفاده می کنه یا user

بوق ها هم مربوط به فن سیستم و یا کارت گرافیک هستش اگه فن داغ باشه پس این بوق ها مربوط به فن هستش و گرنه از کارت

گرافیک هست

دوست گرامیhosein66
با سلام و تشکر از شما.در پاسخ باید عرض کنم از درایو مجازی استفاده نمیکنم و از دیروز بدون اینکه هیچ گونه نصب برنامه و یا دانلودی داشته باشم فضای درایوcسیستمم حدود 1Gکاهش یافته ویروس یابی موردی را نشان نمیدهد.هیچ برنامه در حال اجرائی ندارم ولی 100%فضای CPUاشغال شده.رم سیستمم512میباشد.با استفاده از TUNE UP 2008مقدارفضای آزاد رم حدود 280میباشد در پاکسازی فایلهای موقت این مقدار حداکثر 230MGگزارش میشود که اینکار را هم انجام داده ا م .AVP.EXEاز نوع SYSTEM میباشد وفضای CPU را 100% اشغال کرده .در مورد صدای بوق حتی اگر سیستم برای مدت مثلا"3ساعت هم در حالت STAND BYبوده باشد وخنک هم باشد در زمان راه اندازی مجدد با دو صدای بوق سیستم خاموش میشود . با تشکر مجدد از شما.

hosein66
03-10-2008, 20:28
تشکر از جوابتون.
ولی من تو کپی فایل های تحت شبکه که read only باشند، به شخصه با مشکلی مواجه نشدم(تحت workgroup) ولی شاید در دومین قضیه فرق کنه...
یه سئوال دیگه داشتم:
وقتی که ویندوز ویروسی باشه، می شه با repair کردن ویندوز، اون ویروس رو از بین برد؟ تا چند درصد؟
ریشه ویروس باید ازبین بره به repair ربطی نداره گاها با فرمت کامل و نصب مجدد ویندوز هم دیده شده که ویروس از بین نرفته (ویروس

سالدوست)

siayosef
03-10-2008, 21:57
سلام

تغییراتی که گفته شده رو انجام بدید ببینید مشکل حل میشه

This issue could be conflict of flees between HP software and the Operating System.

Disabling Windows Image Acquisition (WIA) in Windows XP will resolve the issue.

Please perform the below steps to resole the issue:

1. From the Window Desktop, click Start, and then click ControlPanel
The Control Panel will open.

2. Double-click the Administrative Tools icon. The Administrative Tools window will

open.

3. Double-click the Services icon. The Services window will open.

4. Double-click the Windows Image Acquisition (WIA) icon. The Windows Image

Acquisition (WIA) Properties (Local Machine) windows will open.

5. On the General tab, click the drop-down arrow in the Start-up Type box and select

Disabled.

6. Click Stop. A window will open with a message stating the service is being found.

When the message closes, verify the ServiceStatus displays Stopped. Repeat this step

if necessary.

7. Click Apply, and then click OK

موفق باشید

متاسفانه مشکل هنوز به قوت خودش باقی هست!!! ضمنا راههایی که دوستان در صفحه 37 دادن رو هم امتحان کردم اما باز نتیجه نداشت!!. مخصوصا اون فرمانی که در run تایپ میکنن اصلا برای من عکس العملی نشون نمیده!

AABB
03-10-2008, 23:15
ریشه ویروس باید ازبین بره به repair ربطی نداره گاها با فرمت کامل و نصب مجدد ویندوز هم دیده شده که ویروس از بین نرفته (ویروس

سالدوست)
سلام.
پس این طور نتیجه می گیریم که در عمل repair به هیچ دردی نمی خوره(واسه کپی فایل ها از داس هم می شه استفاده کرد که تا تعویض ویندوز از اون درایو احیانا نپرند)

tohidkh
03-10-2008, 23:20
سلام.
پس این طور نتیجه می گیریم که در عمل repair به هیچ دردی نمی خوره(واسه کپی فایل ها از داس هم می شه استفاده کرد که تا تعویض ویندوز از اون درایو احیانا نپرند)

دوست عزیزم، داس، فولدر ها و ساب فولدر ها رو کپی نمیکنه.
شما کافیه که برنامه NC 5 رو بذارید داخل یکی از درایوهاتون (به غیر از C)
بعد از اون بوت بگیرید به داس. و NC رو اجرا کنید. (به همون مسیری که کپی کردید باید برید)
بعد از اون به راحتی میتونید با NC فولدر ها و حتی Sub Folder ها رو کپی کنید.
اگه نیاز به توضیح بیشتری باشه، بفرمایید.
راستی! چند وقت پیش، اسم اون ویروستون رو در لیست ویروس هایی که کسپراسکای میگیره دیدم. باید آپدیت بشه)

bahareh655
04-10-2008, 03:06
سلام
ببخشید folder option ام حذف شده بود،با آنتی ویروس اسکن کردم؛
حالا regedit رو که می زنم،ارور میده و نمیاره!

به نظر شما مشکل کجاست؟
مرسی:20:

hosein66
04-10-2008, 03:36
سلام
ببخشید folder option ام حذف شده بود،با آنتی ویروس اسکن کردم؛
حالا regedit رو که می زنم،ارور میده و نمیاره!

به نظر شما مشکل کجاست؟
مرسی:20:

شما فقط صفحه اول این تایپیک را بخوانید مشکلتان حل می شه احتمال زیاد سیستم ویروس گرفته

4870x2
04-10-2008, 05:46
میخواستم بدونم میشه تو xp مانند ویستا از فلاش به عنوان رم استفاده کرد

mahdi_ctr
04-10-2008, 16:34
سلام به همه خسته نباشید
میخواستم ببینم که چه جوری میشه تمام آیکن هایی که توی درایو هام هست رو به صورت Align to Grid در بیارم که از بی نظمی در بیاد.
خیلی ممنون میشم از راهنماییتون.
یه سوال دیگه هم دارم که اگه بهتون مربوط میشه جوابم رو بدید
دوستان من میخواستم ببینم میشه مدیاپلیر رو به صورت مخفی استفاده کرد؟
منظورم از مخفی این نیست که در گوشه صفحه وجود داشته باشه منظورم این هست که کلا مدیا پلیر رو ضربدرش رو بزنی ولی باز هم برات بخونه!
این اتفاق برای من چند بار پیش اومده که خیلی حال میده ولی فقط نمیدونم باید چه جوری این کار رو کرد!
اگه میشه کمکم کنید
ورژن مدیاپلیر من هم 10 هست همونی که به صورت اورجینال روی ویندوز مدیاسنتر نصب هست

ممنون میشم از کمکهاتون.

hejrati
04-10-2008, 18:33
دوستان خسته نباشيد
برنامه هاي نصب شده در ويندوز فايل يا اطلاعات نصب شون رو كجا ذخيره ميكنن كه وقتي اونها رو Uninstall ميكني بعد از نصب مجدد باز با همان تنظيمات بار اول شروع به كار مي كنند . من براي Uninstall كردن از از برنامه Your Uninstaller! 2008 استفاده مي كنم حتي بصورت دستي پسموندهاي برنامه ها رو از رجيستري پاك مي كنم ولي وقتي بعد از همه اين كارها دوباره برنامه نصب مي كنم مي بينم كه برنامه نصب شده همون تنظيمات دفعه قبل رو گرفته !!! چه جوري و از كجا تا حالا نتونستم بفهم ؟؟؟ لطفاً يكي راهنمايي كنه ... باتشكر :41: