PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بررسی سوالات و رفع مشکلات و نکات سیستم عامل ویندوز

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

هوشنگ پیشدادی
06-08-2008, 20:32
می خواستم بدونم این ویندوز gold editio و همچنین mrt چی هست ؟ آیا اینها ویرایشهای خود ماکروسافته یا توی ایران درست شده؟

danial_848
06-08-2008, 20:40
نه بابا Xp رو بهش چهار پنج تا نرم افزار و دو تا اسکرین سیور اضافه کردن اسمشو گذاشتن Mrt
یه سیستم عامل سفارشیه
خود شما هم با یه نرم افزار ساده میتونی یه سیستم عامل سفارشی بسازی

mahdi7610
06-08-2008, 20:43
سلام دوستان
قابلیت allow indexing...... رو یکی بزای من توضیح میده چیه؟
سلام دوست عزیز

Indexing service ، قابلیتی در ویندوز است که اجازه میده شما فایلهاتون رو هرچه سریعتر جستجو کنید.

درواقع این سرویس ترتیب فایلها رو بطور منظم در گوشه ای از حافظه (رم ) میذاره و موقعی که شما میخواید یه فایلی رو جستجو کنید ، دیگه مدت زمان زیادی رو برای جستجوی تک تک پوشه ها و شاخه های فرعی صرف نمیکنید . بلکه از طریق همین Indexing sevice ، سرعت جستجو تون رو چندین برابر میکنید.

Allow Indexing یعنی اجازه برای فعال سازی سرویس

موفق باشید .

danial_848
06-08-2008, 21:10
درواقع این سرویس ترتیب فایلها رو بطور منظم در گوشه ای از حافظه (رم ) میذاره و موقعی که شما میخواید یه فایلی رو جستجو کنید ، دیگه مدت زمان زیادی رو برای جستجوی تک تک پوشه ها و شاخه های فرعی صرف نمیکنید . بلکه از طریق همین Indexing sevice ، سرعت جستجو تون رو چندین برابر میکنید.
منظور شما از جستجو search کردن هست یا مدیریت پوشه ها و فایل ها ؟(با windows explorer)

هوشنگ پیشدادی
06-08-2008, 23:59
نه بابا Xp رو بهش چهار پنج تا نرم افزار و دو تا اسکرین سیور اضافه کردن اسمشو گذاشتن Mrt
یه سیستم عامل سفارشیه
خود شما هم با یه نرم افزار ساده میتونی یه سیستم عامل سفارشی بسازی

این ویندوز golden edition چیه ؟ مال خود ماکروسافته؟

هوشنگ پیشدادی
07-08-2008, 08:49
سلام دوست عزیز

Indexing service ، قابلیتی در ویندوز است که اجازه میده شما فایلهاتون رو هرچه سریعتر جستجو کنید.

Allow Indexing یعنی اجازه برای فعال سازی سرویس

موفق باشید .

می شه بیشتر توضیح بدبد ؟ یعنی چی ؟ یعنی همه ی فایلها می آیند توی رم ؟ خوب اینجوری که جا نمی شه !
کجای ویندوز می شه اینو فعال کرد؟

Sufia
07-08-2008, 09:01
می خواستم بدونم این ویندوز gold editio و همچنین mrt چی هست ؟ آیا اینها ویرایشهای خود ماکروسافته یا توی ایران درست شده؟

mrt محصول ایران

gold هم به احتمال زیاد همینطور ، به نظر من از mrt بهتره

mahdi7610
07-08-2008, 09:03
من می خواهم اتو ماتیک بعد از اینکه در حالت Hibernate یا stand byخاموش کردم وبعد روشن کردم بره به دسکتاپ
کمک کمک
دوست عزیز این برای بار چندم هست که سوال خودتون را تکرار می کنید .

اگه بار دیگه این عمل تکرار بشه دسترسی شما به کل انجمن نرم افزار توسط مدیر انجمن قطع خواهد شد .

موفق باشید .

mahdi7610
07-08-2008, 09:26
می شه بیشتر توضیح بدبد ؟ یعنی چی ؟ یعنی همه ی فایلها می آیند توی رم ؟ خوب اینجوری که جا نمی شه !
کجای ویندوز می شه اینو فعال کرد؟
سلام

نه اینکه همه فایلهای ویندوز میان توی رم . فقط اسم مقداری از فایلها که مربوط به اون درایو که تیک این گزینه زده شده میان توی رم و همین کار باعث می شه سرعت سیستم مقداری کاهش پیدا کنه . برای اینکه سرعت سیستم به نسبت بهتر بشه باید تیک این گزینه را برداشت .

و در واقع اگه قرار باشه سرویس های اضافی ویندوز را که باعث افت سرعت سیستم می شن را غیر فعال کنید باید این گزینه را هم غیر فعال کنید چون این گزینه باعث افت سرعت سیستم می شه .

این هم تصویر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید .

هوشنگ پیشدادی
07-08-2008, 10:08
ممنون از جوابتون . تا اونجایی که من فهمیدم برای فعال کردن indexing service
روی یک درایو راست کلیک کرده و properties را می زنیم : اگر تیک گزینه ی allow Indexing service to index this disk for fast file searching را بزنیم Indexing service به ترتیب فایلهای این درایو رو بطور منظم در گوشه ای از حافظه (رم ) می گذارد و اجازه میده شما فایلهاتون رو هرچه سریعتر جستجو کنید . که این موجب اشغال شدن ram و در نتیجه پایین آمدن سرعت ویندوز می شه .
درسته ؟
خوب باز هم حجم همه ی فایل ها و فولدرهای یک درایو خیلی بیشتر از حجم ram است . می شه بگید دقیقا کدوم فایلها رو توی رم می ریزه؟

mahdi7610
07-08-2008, 10:48
ممنون از جوابتون . تا اونجایی که من فهمیدم برای فعال کردن indexing service
روی یک درایو راست کلیک کرده و properties را می زنیم : اگر تیک گزینه ی allow Indexing service to index this disk for fast file searching را بزنیم Indexing service به ترتیب فایلهای این درایو رو بطور منظم در گوشه ای از حافظه (رم ) می گذارد و اجازه میده شما فایلهاتون رو هرچه سریعتر جستجو کنید . که این موجب اشغال شدن ram و در نتیجه پایین آمدن سرعت ویندوز می شه .
درسته ؟
خوب باز هم حجم همه ی فایل ها و فولدرهای یک درایو خیلی بیشتر از حجم ram است . می شه بگید دقیقا کدوم فایلها رو توی رم می ریزه؟
سلام

ای بابا
نه خود فایلها . بلکه اسم فایلهایی که توی اون درایو هست را فهرست می کنه و توی یه قسمتی از رم نگهداری می کنه اسم فایل هم فضای زیادی اشغال نمی کنه و محسوس هستش .
و اگه پست بالایی را دقیق خونده باشی گفتم اگه قرار باشه سرویس های اضافی ویندوز را برای سرعت بخشیدن به ویندوز از کار بندازیم این گزینه هم باید غیر فعال بشه .
حالا چرا باید غیر فعال بشه به خاطر این که سرعت سیستم را پایین میاره .
حالا چرا سرعت سیستم را پایین میاره به خاطر این که از رم داره استفاده می کنه .

این عمل درسته باعث جست و جوی سریع در بین فایل ها می شه اما سرعت سیستم را پایین میاره .
اگه می خواهید به طور کلی این سرویس را توی سیستم غیر فعال کنید از روش زیر استفاده کنید .
Control Panel > Administrative Tools > Services را باز کنید و Indexing Service را دابل کلیک کنید و سپس Stop را فشار دهید. از قسمت Start Up Type: منوی کشویی را باز کنید و Disabled رو انتخاب کنید.

موفق باشید.

ashjaee
07-08-2008, 17:25
سلام.
من بعد از نصب مجدد ویندوز xp هر بار که می خواهم scroll کنم، صفحه از بالا به پایین لود می شود در صورتی که هنگام کپی گرفتن متن بلندی که اتوماتیک صفحه پایین می آید، چنین مشکلی ایجاد نمی شود.
در ضمن من تمام محتویات هارد را پاک کرده ام.
ممنون می شوم جواب دهید.

درایور کارت گرافیک را نصب کردم، درست شد.

Sufia
07-08-2008, 20:19
سلام

نه اینکه همه فایلهای ویندوز میان توی رم . فقط اسم مقداری از فایلها که مربوط به اون درایو که تیک این گزینه زده شده میان توی رم و همین کار باعث می شه سرعت سیستم مقداری کاهش پیدا کنه . برای اینکه سرعت سیستم به نسبت بهتر بشه باید تیک این گزینه را برداشت .

و در واقع اگه قرار باشه سرویس های اضافی ویندوز را که باعث افت سرعت سیستم می شن را غیر فعال کنید باید این گزینه را هم غیر فعال کنید چون این گزینه باعث افت سرعت سیستم می شه .

این هم تصویر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید .

متوجه توضیحاتتون در این پست و پست دیگه تون که در این ارتباط هست شدم اما من توو کادر Properties درایوهام این گزینه و گزینه بالائی رو ندارم

البته از Administrative Tools مشکلی نداره

یعنی ممکنه بخاطر نوع File system ام باشه که FAT32 هست

قربونت

mahdi7610
07-08-2008, 20:52
متوجه توضیحاتتون در این پست و پست دیگه تون که در این ارتباط هست شدم اما من توو کادر Properties درایوهام این گزینه و گزینه بالائی رو ندارم

البته از Administrative Tools مشکلی نداره

یعنی ممکنه بخاطر نوع File system ام باشه که FAT32 هست

قربونت
سلام دوست عزیز

خودتون جواب سوال خودتون را دادید .

بله این از قابلیت های فایل سیستم ntfs هست .

موفق باشید .

هوشنگ پیشدادی
08-08-2008, 09:17
آیا ویندوز Gold Edition مال خود مایکروسافته؟ یعنی مثل Home Edition و Profetional جز ورژن های اصلیه مایکروسافته ؟ یا مثلا توی ایران دستکاری شده؟

danial_848
08-08-2008, 10:32
آیا ویندوز Gold Edition مال خود مایکروسافته؟ یعنی مثل Home Edition و Profetional جز ورژن های اصلیه مایکروسافته ؟ یا مثلا توی ایران دستکاری شده؟
نه عزیز من xp فقط همین دوتا ورژن رو داره...
تازه رو بعضیها که نوشته ن سرویس پک 3 ! وقتی هنوز نیومده بود! (سرویس پک 3 ایرانه!)
اینه که ... یه این چیزا اعتماد نکن

ghara
08-08-2008, 10:56
من این یه تیکه را متوجه نمی شم شما از طریق اینترنت ویندوز را اپگرید می کنید یا از طریق سی دی ویندوز ؟

اگه از طریق سی دی ویندوز اقدام به اپگرید کردن ویندوز می کنید به این روش همون ریپیر می گن . دلیل گیر کردن هم میتونه به خاطر کثیف بودن سی دی ویندوز باشه یا اینکه سی دی رام شما قادر به کپی کردن فایلهای مربوطه نیست .

برای غیر فعال کردن اپگرید ویندوز هم باید به کنترل پنل برید و روی گزینه Automatic Updates کلیک کنید و سپس از صفحه باز شده گزینه turn off Automatic Updates را تیک بزنید و صفحه را ok کنید .

برای ریپیر کردن ویندوز شما باید از داخل خود ویندوز اقدام به این کار بکنید . یعنی سی دی ویندوز را داخل سی دی رام قرار دهید و هنگامی که سی دی به صورت اتوران بالا اومد روی گزینه windows install کلیک کنید و در ضفحه بعد گزینه upgrade را انتخاب کنید ( البته به صورت پیش فرض انتخاب شده است ) و روی گزینه next کلیک کنید و منتظر باشید تا ویندوز شما ریپیر شده و فایلهای از دست رفته دوباره جایگزین شوند .

موفق باشید .

داداش مثل اینکه منظورمو از لغو آپگرید نفهمیدی

می خواستم بدونم آیا میشه حالا که زدم ویندوزمو آپگرید کنم و گیر می کنه آپگرید رو لغو کنم یعنی مثل قبلا بره ویندوز رو بالا بیاره ولی الآن هر بار که میرم روی این ویندوز می خواد آپگرید کنه .

لطفا یه توضیحی بده ممنون

mahdi7610
08-08-2008, 11:43
داداش مثل اینکه منظورمو از لغو آپگرید نفهمیدی

منظورتون همون متوجه نشدی هست دیگه :31:

می خواستم بدونم آیا میشه حالا که زدم ویندوزمو آپگرید کنم و گیر می کنه آپگرید رو لغو کنم یعنی مثل قبلا بره ویندوز رو بالا بیاره ولی الآن هر بار که میرم روی این ویندوز می خواد آپگرید کنه .

لطفا یه توضیحی بده ممنون

بازم متوجه نشدم .

شما یه توضیحی بدید که از کجا زدید ویندوز اپگرید بشه ؟

danial_848
08-08-2008, 16:03
سلام
چطوری میشه برنامه هایی که تو لیست استارت آپ هستن رو تغییر داد طوری که فقط رو حساب کاربری خودم تغییرات اعمال شه؟

nw_nk
08-08-2008, 17:51
سلام
چطوری میشه برنامه هایی که تو لیست استارت آپ هستن رو تغییر داد طوری که فقط رو حساب کاربری خودم تغییرات اعمال شه؟

msconfig یا استارت آپ توی منوی Start ؟

مورد اول

برای یوزر فعلی, به مسیر زیر در رجیستری مراجعه کنید:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Run

برای کل یوزرها, به مسیر زیر در رجیستری مراجعه کنید:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Run

مورد دوم

برای یوزر فعلی در Start Menu \ All Programs روی Startup کلیک راست کنید و Open رو بزنید.

برای کل یوزرها در Start Menu \ All Programs روی Startup کلیک راست کنید و Open All Users رو بزنید.

موفق باشید.

ForceX
09-08-2008, 02:26
سلام یه سوال داشتم کسی میدونه چطوری میشه Compress old files مربوط به درایوها رو غیر فعال کرد تا حجم الکی از دست نره؟

alfa_df2000
09-08-2008, 07:00
با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت همه دوستان عزيز در انجمن بزگ پی سی ورلد

دوستان خوبم من را در مورد زير کمک کنيد :

من يک ويندوز اکس پي سرويس پک 2 به تازگي خريده ام که به همراه ان اينترنت اکسپلورر 7

به صورت اتوماتيک نصب شده است.

الان من مي خواهم اين اينترنت اکسپلورر 7 را به طور کامل و کلي پاک کنم و از دوباره اينترنت

اکسپلورر 6 را نصب کنم الان بايد چه کار کنم؟

2. خواهشا روش پاک کردن با سيستم مکانيک را نيز کامل و کلي توضيح دهيد؟

در ضمن من به Add or remove programs رفتم که در انجا انيستال کردن نرم افزار به طور

خودکار غير فعال شده است و وجود ندارد.

با تشکر از دوستاني که پاسخ خواهند داد.

king emperor
09-08-2008, 13:25
Click Start, click Control Panel, and then double-click Add or Remove Programs

Click Add/Remove Windows Components. The Windows Components Wizard starts

In the Components list, click to clear the check box next to the component that you want to remove

بعد سي دي حاوي اينترنت اكسيلور 6 {xp 2} كزاشته و

مراحل بالا را تكرار كنيد با اين تفاوت كه در مرجله اخر

In the Components list, click to select the check box that is next to the component that you want to add

GENERAL_RAAAM
09-08-2008, 15:24
Click Start, click Control Panel, and then double-click Add or Remove Programs

Click Add/Remove Windows Components. The Windows Components Wizard starts

In the Components list, click to clear the check box next to the component that you want to remove

بعد سي دي حاوي اينترنت اكسيلور 6 {xp 2} كزاشته و

مراحل بالا را تكرار كنيد با اين تفاوت كه در مرجله اخر

In the Components list, click to select the check box that is next to the component that you want to add

سلام.
من هم مشکل اقای ALFA را دارم .
اگه میشه لینک دانلود MICROSOFT INTERNET EXPLORER 7 را بذارید.:10:

tohidkh
09-08-2008, 15:40
سلام.
من هم مشکل اقای Alfa را دارم .
اگه میشه لینک دانلود Microsoft Internet Explorer 7 را بذارید.:10:

شما که میگین لینک ورژن 7 رو میخواهید.:31:
ولی ایشون میگن میخواهند 7 رو پاک کنند و 6 رو نصب کنند.

Sufia
09-08-2008, 20:45
حالا بعد از :31:

اگر میشه لینک ورژن هفت رو بزار منم می خوام

Sufia
09-08-2008, 20:49
با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت همه دوستان عزيز در انجمن بزگ پی سی ورلد

الان من مي خواهم اين اينترنت اکسپلورر 7 را به طور کامل و کلي پاک کنم و از دوباره اينترنت

اکسپلورر 6 را نصب کنم الان بايد چه کار کنم؟

میشه بگید چرا ویندوز اکسپلورر 7 رو نمی خواید

tohidkh
09-08-2008, 21:32
سلام.
من هم مشکل اقای ALFA را دارم .
اگه میشه لینک دانلود MICROSOFT INTERNET EXPLORER 7 را بذارید.:10:

حالا بعد از :31:

اگر میشه لینک ورژن هفت رو بزار منم می خوام

بفرمایید:
لینک مستقیم از مایکروسافت:
حجم 14.7 مگابایت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Sufia
09-08-2008, 21:43
فرمودیم دستتون مرسی

oj2008pc
10-08-2008, 20:46
سلام
من نرم افزار pc suite داشتم و الان uninstall کردم ولی آیکن nokia phone browser از my computer پاک نشده . لطفا کمک کنید .

mahdi7610
10-08-2008, 21:33
سلام
من نرم افزار pc suite داشتم و الان uninstall کردم ولی آیکن nokia phone browser از my computer پاک نشده . لطفا کمک کنید .
سلام دوست عزیز

برنامه کم حجم و همه کاره را که توی پیوست گذاشتم را دانلود کن و از قسمت مربوطه تیک nokia phone browser را بردار .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید .

nami123
11-08-2008, 08:04
سلام من در ویندوز ایکس پی مشکلی پیدا کردم و اینکه در کنترل پنل آیکون مربوط به folder option نیست
و همچنین وقتی در پنجره my computer روی toolsکلیک می کنم اونجا هم گزینه option نیست و به جاش گزینه های
map network drive,disconnect network drive,synchronize...,وجود دارد
هر کار کردم نفهمیدم اشکال از کجاست
با

AABB
11-08-2008, 10:09
سلام من در ویندوز ایکس پی مشکلی پیدا کردم و اینکه در کنترل پنل آیکون مربوط به folder option نیست
و همچنین وقتی در پنجره my computer روی toolsکلیک می کنم اونجا هم گزینه option نیست و به جاش گزینه های
با
ویروس گرفتی

mahdi7610
11-08-2008, 10:12
با
سلام دوست عزیز

سیستم شما دچار ویروس شده است . به ادرس زیر رجوع کنید . برنامه ها و روشهایی برای برگردوندن فولدر اپشن گفته شده است .

در ضمن از انتی ویروس بیدیفندر استفاده کنید .

روشهای حل مشکل Show Hidden Files و از بین بردن انواع ویروسهای کامپیوتری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید .

reza1999
11-08-2008, 10:21
سلام دوستان من میخواستم بپرسم آیا راهی هست تا برای ایجاد New Folder یک کلید میانبر برای کیبرد تعریف کرد ؟ منهای خود ویندوز که در Folder Options در قسمت show common tasks in folders این امکان رو به ما میده که با یک کلیک فلدر جدید بسازیم .با تشکر

oj2008pc
11-08-2008, 16:00
جناب oj2008pc

مساله شما بر می گرده به تغییر دستی ابعاد پنجره ie

برای رفع این مشکل موس رو لبه پنجره ببر و با کلیک چپ و کشیدن لبه پنجره ابعاد اون رو بزرگتر کن

:20:
خودم یاد دارم ابعاد پنجره را تغییر بدم ولی قبلا وقتی در اینترنت open in new window را می زدم پنجره جدید بزرگ بود ولی الان دیگه maximize نیست .
کسی می تونه کمکم کنه ؟

meshkipoosh2006
11-08-2008, 22:09
در نصب ویندوز xp مشکل دارم اینکه ویندوز موقع کپی فایل ها پیغام خطا میده نکته اینکه همون سی دی رام و هارد و سی دی رو رو یه سیستم دیگه نصب کردم و ویندوز جواب داد ولی رو سیستم خودم جواب نمیده و موقغ کپی فایل گیر میکنه بعضی سی دی های ویندوز هم پیغام خطای سخت افزاری میدن

هوشنگ پیشدادی
11-08-2008, 23:38
در ویندوز xp به چند طریق می توانیم هارد دیسک رو از نظر بد سکتو ر تست کنیم ؟
یکیش که اینه : راست کلیک روی درایو مورد نظر ، properties ، tool ، error checking درسته ؟
دومیش هم اینه : start /all programs/system tool /defragment و اونجا گزینه analyze رو بزنیم ؟ درسته ؟
سوال من اینه که :
1- آیا روشهای بالا درسته یا من اشتباه میکنم ؟
2- آیا روش دیگری برای تست هارد از نظر بد سکتور در ویندوز وجود داره ؟
3- اگه روشهایی که من گفتم درسته پس فرق این دو روش در چیه ؟

nw_nk
12-08-2008, 00:16
یکیش که اینه : راست کلیک روی درایو مورد نظر ، properties ، tool ، error checking درسته ؟
دومیش هم اینه : start /all programs/system tool /defragment و اونجا گزینه analyze رو بزنیم ؟ درسته ؟
سوال من اینه که :

1- روش دوم مربوط به خطایابی و بد سکتور نمیشه. ابزار مرتب کردنه اطلاعات درون پارتیشنه. گزینه Analyze هم به شما اطلاعات درون پارتیشن و میزان بهم ریختگیشون رو نشون میده تا اگر لازمه Defrag کنید.

2- برنامه های کاربردی. مثل HD Regen و ...

3- در مورد یک گفتم. روش دوم کارش چیز دیگه است.

در نصب ویندوز xp مشکل دارم اینکه ویندوز موقع کپی فایل ها پیغام خطا میده نکته اینکه همون سی دی رام و هارد و سی دی رو رو یه سیستم دیگه نصب کردم و ویندوز جواب داد ولی رو سیستم خودم جواب نمیده و موقغ کپی فایل گیر میکنه بعضی سی دی های ویندوز هم پیغام خطای سخت افزاری میدن

چه پیغام خطایی میده؟ که نتونسته سی دی رو بخونه؟ یا ناسازگاری سخت افزار؟

meshkipoosh2006
12-08-2008, 01:10
چه پیغام خطایی میده؟ که نتونسته سی دی رو بخونه؟ یا ناسازگاری سخت افزار؟[/quote]

در بعضی سی دی ها پیغام اینکه نمی تونه بخونه ولی کاملا اطمینان دارم که این پیغام ربطی به سی دی یا سی دی درایو یا هارد نداره

در سی دی مدیا سنتر هم این پیغام که بایوس مموری رو غیر فعال کنید یا اینکه شما از سخت افزاری جدید استفاده کردید که به خوبی شناخته نشده دوباره تلاش کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

[ali]
12-08-2008, 01:22
از Iso Buster یا Diagnostic استفاده کن

meshkipoosh2006
12-08-2008, 01:25
;2800990']از Iso Buster یا Diagnostic استفاده کن

اینا رو نمیدونم چین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یه نو ویندوز خاص یا روش خاصی واسه نصب؟/

mahdi7610
12-08-2008, 07:18
سوال من اینه که :
سلام

فکر کنم قبلا این سوال را پرسیده بودی و توی یه پست کامل برات توضیح داده بودم

2 نوع بدسکتور داریم
1 - نرم افزاری
2 - سخت افزاری

بدسکتورهای نرم افزاری اصولا توسط برنامه های رفع بدسکتور قابل رفع می باشند .

بدسکتورهای سخت افزاری احتمال درست شدن خیلی ضعیف هست و این کار باید توسط مهندسین سخت افزاری انجام بشه .

در مورد قسمت اول سوالتون باید بگم این یه قابلیت توی سیستم عاملهای ماکروسافت هست که می تونه بدسکتورهای نرم افزاری ایجاد شده توی سیستم را که حاد نیستند را ترمیم و بازسازی کنه .

اما قدرت چندانی نداره و فقط تا حدودی می تونه کار شما را رفع کنه .

مثلا اگه شما در ورود به یه درایو مشکل داشته باشید این گزینه می تونه تا حدودی مشکل ورود به درایو را برای شما حل کنه اما قادر به بازسازی کامل بدسکتور ایجاد شده نیست و باید از برنامه هایی که بدین منظور توسط بسیاری از شرکت ها ایجاد شده استفاده کرد .

در مورد قسمت دوم سوال شما هم باید بگم این گزینه (defragment ) ربطی به بدسکتور نداره و این گزینه باعث می شه فایلهایی که توی سیستم شما در حین کپی و paste و delete کردن گسسته شده اند را پیوسته کند و سرعت دسترسی به فایلها را بالا خواهد برد .

در مورد برنامه های بدسکتور گیری هم قبلا چند نمونه برنامه براتون معرفی کرده بودم . می تونید توی پستهای خودتون دنبالش بگردید /

موفق باشید .

هوشنگ پیشدادی
12-08-2008, 09:15
سلام

فکر کنم قبلا این سوال را پرسیده بودی و توی یه پست کامل برات توضیح داده بودم

2 نوع بدسکتور داریم
1 - نرم افزاری
2 - سخت افزاری

بدسکتورهای نرم افزاری اصولا توسط برنامه های رفع بدسکتور قابل رفع می باشند .

بدسکتورهای سخت افزاری احتمال درست شدن خیلی ضعیف هست و این کار باید توسط مهندسین سخت افزاری انجام بشه .

در مورد قسمت اول سوالتون باید بگم این یه قابلیت توی سیستم عاملهای ماکروسافت هست که می تونه بدسکتورهای نرم افزاری ایجاد شده توی سیستم را که حاد نیستند را ترمیم و بازسازی کنه .

اما قدرت چندانی نداره و فقط تا حدودی می تونه کار شما را رفع کنه .

مثلا اگه شما در ورود به یه درایو مشکل داشته باشید این گزینه می تونه تا حدودی مشکل ورود به درایو را برای شما حل کنه اما قادر به بازسازی کامل بدسکتور ایجاد شده نیست و باید از برنامه هایی که بدین منظور توسط بسیاری از شرکت ها ایجاد شده استفاده کرد .

در مورد قسمت دوم سوال شما هم باید بگم این گزینه (defragment ) ربطی به بدسکتور نداره و این گزینه باعث می شه فایلهایی که توی سیستم شما در حین کپی و paste و delete کردن گسسته شده اند را پیوسته کند و سرعت دسترسی به فایلها را بالا خواهد برد .

در مورد برنامه های بدسکتور گیری هم قبلا چند نمونه برنامه براتون معرفی کرده بودم . می تونید توی پستهای خودتون دنبالش بگردید /

موفق باشید .

ممنون از جوابتون . خیلی لطف کردید . قبلا هم یه سوال مشابه این پرسیده بودم و لی الان دقیقا می خواستم گزینه هایی که توی ویندوز این کار رو انجام میث دهند بدونم . به هر حال ممنون .
یه سوال دیگه : این دکمه analyze در قسمت defragment چه کاری انجام میده ؟ اصلا فرق analyze با defragment چیه؟

danial_848
12-08-2008, 09:45
یه سوال دیگه : این دکمه analyze در قسمت defragment چه کاری انجام میده ؟ اصلا فرق analyze با defragment چیه؟
هارد قبل از این که دیفرگ بشه باید ببینه داخلش چه خبره دیگه!
حالا بعضی وقتا شما خودت میخوای ببینی هاردت چقدر بهم ریخته ست اول آنالیز میکنی
برای دیفرگ اول باید هارد آنالیز شه(که اتوماتیک میشه)

mahdi7610
12-08-2008, 11:23
ممنون از جوابتون . خیلی لطف کردید . قبلا هم یه سوال مشابه این پرسیده بودم و لی الان دقیقا می خواستم گزینه هایی که توی ویندوز این کار رو انجام میث دهند بدونم . به هر حال ممنون .
سلام

گزینه analyze نحوه گسسته بودن اطلاعات داخل درایو را به شما نشون می ده . و اونها را یکپارچه نمی کنه .

اما گزینه defragment بعد از اینکه اطلاعات شما را انلالیز کرد سریعا اقدام به یکپارچه سازی اطلاعات اون درایو می کنه .

موفق باشید .

mahsa_kaf
12-08-2008, 17:19
سلام
دوتا سؤال دارم:
1- چطوری میتونم آیکنهای ویندوز ایکس پی سرویس پک 2 رو عوض بکنم . نمونه آیکنها رو هم گذاشتم .

و اگه امکان داره چند سایت برای دانلود آیکن و تم ویندوز ایکس پی معرف یکنید.

و آیا آیکنهای ویندوز غیر از .ico پسوند دیگه ای هم دارند؟

2- چطوری میتونم به صورت دائمی برنامه های استارت آپ ویندوز رو که نمیخوام بردارم و از کجا بفهمم که کدومشون رو نباید بردارم و وجودشون برای سیستم ضروری هست؟
سرعت سیستم موقع بالا اومدن ویندوز کمه میخوام برنامه هی اضافه رو بردارم

مرسی

wood56
12-08-2008, 17:20
با سلام
هنگامیکه میخواهم فایلهای مخفی را در Xp ببینم و گزینهshow hidden file را انتخاب می کنم، متاسفانه فایلهای مخفی دیده نشده و با مراجعه مجدد به تب view مشاهده می شود که گزینه show hidden file تیک نخورده و به حالت پیش فرض می باشد. لطفاً توضیح دهید که چگونه می توانم این مشکل را حل کنم؟
با تشکر

hesamjm
12-08-2008, 18:05
با سلام
هنگامیکه میخواهم فایلهای مخفی را در Xp ببینم و گزینهshow hidden file را انتخاب می کنم، متاسفانه فایلهای مخفی دیده نشده و با مراجعه مجدد به تب view مشاهده می شود که گزینه show hidden file تیک نخورده و به حالت پیش فرض می باشد. لطفاً توضیح دهید که چگونه می توانم این مشکل را حل کنم؟
با تشکر

احتمالا سیستمت ویروسیه
توضیحت کامل در باره show hidden files و برطف کردن مشکلتون در لینک زیر:

mahsa_kaf
12-08-2008, 18:14
با سلام
با تشکر

در این تصویر نگاه کن برای مشاهده فایلهای مخفی باید مورد 1 رو فعال بکنید و APPLY و OK برای مشاهده فالیهای سیستمی علاوه بر مورد 1 باید اتیک این گزینه رو هم برداری که یک پیغام میده و شما YES رو انتخاب و بعد هم OK کنید.

دوستان به سؤال منم پاسخ بدید!

tohidkh
12-08-2008, 18:23
در این تصویر نگاه کن برای مشاهده فایلهای مخفی باید مورد 1 رو فعال بکنید و APPLY و OK برای مشاهده فالیهای سیستمی علاوه بر مورد 1 باید اتیک این گزینه رو هم برداری که یک پیغام میده و شما YES رو انتخاب و بعد هم OK کنید.

خوب! حالا کو تصویر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:31:

sepideh_248
12-08-2008, 18:45
سلام
من من جدیداً ویندوزمو عوض کردم، از وقتی ویندوز جدید نصب شده استندبای غیرفعاله و موقع خاموش کردن هم این پیامو میده It's Safe To Turn Off Your Computer (یه چیزی تو این مایه ها :31:) ولی خاموش نمیکنه.
قبلاً هم این مشکلو داشتم ولی با نصب کارت گرافیکم مشکل حل میشد، اما این دفعه دیگه پیغامی در مورد کارت گرافیگم نداشتم، نمی دونم مشکل چیه؟!
اگه کسی بلده ممنون میشم کمک کنه :11:

mahdi7610
12-08-2008, 18:53
سلام
دوتا سؤال دارم:
1- چطوری میتونم آیکنهای ویندوز ایکس پی سرویس پک 2 رو عوض بکنم . نمونه آیکنها رو هم گذاشتم .

و اگه امکان داره چند سایت برای دانلود آیکن و تم ویندوز ایکس پی معرف یکنید.

و آیا آیکنهای ویندوز غیر از .ico پسوند دیگه ای هم دارند؟

2- چطوری میتونم به صورت دائمی برنامه های استارت آپ ویندوز رو که نمیخوام بردارم و از کجا بفهمم که کدومشون رو نباید بردارم و وجودشون برای سیستم ضروری هست؟
سرعت سیستم موقع بالا اومدن ویندوز کمه میخوام برنامه هی اضافه رو بردارم

مرسی
سلام دوست عزیز

منظورتون از سوال اول این چیزی هست که توی پست زیر هست .

ایکونهای ویندوز فقط دارای پسوند ico هستند .

در مورد قسمت دوم هم اکثر برنامه هایی که توی استارت اپ قرار می گیرند برای ویندوز ضروری نیستند .
برای اطمینان می تونید یکی یکی تیک اونا را برداشته و امتحان کنید .

در مورد تم هم اگه توی انجمن سرچ بزنید تاپیک اونا پیدا می کنید .

موفق باشید .

mahdi7610
12-08-2008, 18:57
سلام
من من جدیداً ویندوزمو عوض کردم، از وقتی ویندوز جدید نصب شده استندبای غیرفعاله و موقع خاموش کردن هم این پیامو میده It's Safe To Turn Off Your Computer (یه چیزی تو این مایه ها :31:) ولی خاموش نمیکنه.
قبلاً هم این مشکلو داشتم ولی با نصب کارت گرافیکم مشکل حل میشد، اما این دفعه دیگه پیغامی در مورد کارت گرافیگم نداشتم، نمی دونم مشکل چیه؟!
اگه کسی بلده ممنون میشم کمک کنه :11:
سلام

باز هم مشکل شما مربوط می شه به کارت گرافیکتون .

دلیل غیر فعال بودن استندبای مربوط به گرافیک شما هستش . دوباره باید نصبش کنید .

موفق باشید .

Sufia
12-08-2008, 19:43
یه مطلب اشتباه

mahsa_kaf
13-08-2008, 10:11
سلام دوست عزیز

منظورتون از سوال اول این چیزی هست که توی پست زیر هست .

ایکونهای ویندوز فقط دارای پسوند ico هستند .

در مورد قسمت دوم هم اکثر برنامه هایی که توی استارت اپ قرار می گیرند برای ویندوز ضروری نیستند .
برای اطمینان می تونید یکی یکی تیک اونا را برداشته و امتحان کنید .

در مورد تم هم اگه توی انجمن سرچ بزنید تاپیک اونا پیدا می کنید .

موفق باشید .

سلام

من از طریق MSCONFIG وقتی تیک برنامه ها رو برمیدارم و ریستارت میکنم دوباره موقع بالا اومدن ویندوز تیک تمام برنامه ها به حالت اول برمیگرده و نمیتونم برنامه ها رو حذف بکنم .آیا از طریق رجیستری باید این برنامه ها حذف بشن ؟
ببخشید درمورد تغییر آیمنهای ویندوز درست منظورتون رو متوجه نشدم ؟!
ولی من اگه بخوام آیکنهای اصلی ویندوز مثل MY COMPUTER و .... رو عوض بکنم و از آیکنهایی غیر از آیکنهای موجود درویندوز استفاده بکنم ایکنهای با پسوند ico رو در کجا باید ذخیره بکنم تا بتونم ازشون استفاده بکنم ؟ آیا نیاز به برنامه داره یا مثل والپیپیر با کپی- پیست هست؟ خلاصه چطوریه؟
به عنوان مثال اگه من بهخوام از آیکنهای لینک زیر استفاده بکنم چکار باید بکنم؟

متشکرم

reza1999
13-08-2008, 11:03
سلام
دوستان ظاهرا کسی نمی تونه منو راهنمایی بکنه . من یک سوالی کردم ولی جوابی نگرفتم دوباره سوال می کنم آیاکسی هست این مورد رو جواب بده :

من ميخواستم بپرسم آيا راهي هست تا براي ايجاد New Folder يک کليد ميانبر براي کيبرد تعريف کرد ؟ منهاي خود ويندوز که در Folder Options در قسمت show common tasks in folders اين امکان رو به ما ميده که با يک کليک فلدر جديد بسازيم .
با تشکر

mahdi7610
13-08-2008, 12:51
سلام

من از طریق MSCONFIG وقتی تیک برنامه ها رو برمیدارم و ریستارت میکنم دوباره موقع بالا اومدن ویندوز تیک تمام برنامه ها به حالت اول برمیگرده و نمیتونم برنامه ها رو حذف بکنم .آیا از طریق رجیستری باید این برنامه ها حذف بشن ؟
ببخشید درمورد تغییر آیمنهای ویندوز درست منظورتون رو متوجه نشدم ؟!
ولی من اگه بخوام آیکنهای اصلی ویندوز مثل MY COMPUTER و .... رو عوض بکنم و از آیکنهایی غیر از آیکنهای موجود درویندوز استفاده بکنم ایکنهای با پسوند ico رو در کجا باید ذخیره بکنم تا بتونم ازشون استفاده بکنم ؟ آیا نیاز به برنامه داره یا مثل والپیپیر با کپی- پیست هست؟ خلاصه چطوریه؟
به عنوان مثال اگه من بهخوام از آیکنهای لینک زیر استفاده بکنم چکار باید بکنم؟

متشکرم
سلام

در مورد تغییر ایکونهای my computer و My Documents از روش زیر استفاده کنید .

توی دسکتاپ راست کلیک کنید و گزینه propertise را بزنید

از پنجره باز شده به تب Desktop برید و سپس دکمه customize desktop را بزنید

از پنجره باز شده ایکون My Documents را انتخاب کنید و بعد هم روی گزینه chnge icon کلیک کنید و از پنجره باز شده گزینه Browse را بزنید و ایکون خودتون را از داخل درایوهاتون انتخاب کنید و همه پنجره ها را ok کنید .

با این کار ایکون انتخابی شما جایگزین ایکون های اصلی ویندوز خواهد شد .

موفق باشید .

aminakbari93
13-08-2008, 17:23
من الان با کامپیوترم به این مشکل برخوردم فکر میکنم اگه خاموشش کنم ویندوز دیگه بالا نیاد لطفا راهنماییم کنید هر چه سریع تر بهتر.

AC Schnitzer
13-08-2008, 19:08
سلام دوستان،
امروز یکی از دوستان برام روی فلش یک دیکشنری ریخت « فایل Image بود »
برای باز کردن و نصب دیکشنری برنامه Deamon Tools رو نصب کردم،
خواستم این برنامه رو از Start up ویندوز بردارم.
به بخش msconfig در run رفتم ، به محض کلیک روی تب Start up ، سیستم ریاستارت میشه،[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

________

خواستم با Safe mode مشکلم رو حل کنم ، اونجا هم با همین مشکل مواجه شدم.
در Safe mode هم به محض کلیک روی تب Start up سیستم ریاستارت میشه.

DaRiOuShJh
13-08-2008, 19:14
دوستان و اساتید خسته نباشید
والا دیگه کم آوردم از دیروز که این ویندوز رو ریختم تا امروز دارم یا ویروس ها و ... ور میرم!
کلا سیستم خیلی گیج میزنه

بعضی اوقات تو همون صفحه ی لودینگه اوله ویندوز که میخواد بیاد بالا میمونه

بیشتره فایل های EXE ویروسه : WIN32/Alman.NAB
گرفتن
حالا باز nod بیشترشون رو clean داره میکنه
ولی کمم نیستن که

این دو تا رو هم نمیته تمیز کنه

C:\WINDOWS\system32\drivers\nvmini.sys - Win32/Alman.NAB virus - unable to clean - quarantined
D:\DARIOUSH's Documents\My Webs\Old Websites\04DARIOUSHJH\index.html - VBS/TrojanDropper.Small.W trojan

این دومیه رو خیلی ها گرفتن که این نموپیتونه تمیز کنه! مخصوصه فایل های html هست و VB هست مشکله خاصی نداره ولی به محضه اینکه اون فایل اجرا شه خودشو تو هر چی فایله html هست تو کله هارد پر میکنه

پیشنهادی چیزی بود شدیدا خوشحال میشم و احتیاج دارم

دو شبه از دانلود آفلاین هم افتادم
چون fast sat finder هم بازی در میاره اجرا نمیشه تا فرکانس رو تنظیم کنم

کمک!!! F1 F1 F1

همشم فک کنم به خاطره فلش مموریه یکی از یچه هاس که 3 روز پیش زدم و nod32 رو هم بسته بودم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

aminakbari93
13-08-2008, 19:15
من الان با کامپیوترم به این مشکل برخوردم فکر میکنم اگه خاموشش کنم ویندوز دیگه بالا نیاد لطفا راهنماییم کنید هر چه سریع تر بهتر.

چی کار کنم ؟؟؟؟ دیگه نمیتونم کامپیوترم رو خاموش کنم!!!یکی به دادم برسه

bahareh655
14-08-2008, 11:41
سلام

چون Automatice Update ويندوز من فعاله، وقتی به اينترنت وصلم،ويندوز به طور اتوماتيك آپديت ها رو ميگيره و بعد از اينكه disconnect ميشم،اونها رونصب می كنه،می خواستم ببينم اين آپديت ها رو كه دانلود می كنه،كجا ذخيره می كنه(تو كدوم فولدر) كه اگه خواستم ويندوزم رو عوض كنم،اونها را بردارم و تو ويندوز جديدم نصب كنم تا دوباره روز از نو روزی از نو نشه!

با تشكر

mahdi7610
14-08-2008, 12:54
سلام

چون Automatice Update ويندوز من فعاله، وقتی به اينترنت وصلم،ويندوز به طور اتوماتيك آپديت ها رو ميگيره و بعد از اينكه disconnect ميشم،اونها رونصب می كنه،می خواستم ببينم اين آپديت ها رو كه دانلود می كنه،كجا ذخيره می كنه(تو كدوم فولدر) كه اگه خواستم ويندوزم رو عوض كنم،اونها را بردارم و تو ويندوز جديدم نصب كنم تا دوباره روز از نو روزی از نو نشه!

با تشكر

سلام دوست عزیز

اپدیتهای ویندوز در مسیر زیر قرار می گیره

C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download

اما اپدیتها یه فایل تکی نیست که شما اونا بردارید و بعد از نصب ویندوز دوباره بخواهید اونا را نصب کنید .

به خاطر این که وقتی یک patch به طور اتوماتیک دانلود می شه روی سیستم شما نصب می شه و این فایل فقط یه فایل تکی نیست بلکه این patch به چندین قسمت تبدیل می شه . به خاطر همین شما وقتی روی فایلها کلیک می کنید error داده می شه . یعنی این patch به صورت کامل دانلود نمی شه بکله تیکه تیکه می شه .

شما باید ابتدا برنامه زیر را دانلود کنید و بعد هم نصب کنید و سپس با استفاده از این برنامه یه مکانی را برای ذخیره اپدیتهای ویندوز قرار بدید تا بعد از نصب مجدد ویندوز بتونید این اپدیتها را نصب کنید .

با این برنامه می تونید محلی را برای ذخیره کردن اپدیت های ویندوز انتخاب کنید تا هنگامی که ویندوز به صورت اتوماتیک اپدیت می شه توی محلی که شما مشخص کردید قرار بگیره .

شما در هنگام نصب این برنامه ، درایوری که میخواهید آّ پدیت ها در آن ذخیره بشود را مشخص بکنید .

بعد در هنگام آّ ب دیت شدن اتوماتیک ویندوز همه آپدیت ها بوسیله این برنامه در آن درایور ذخیره میشود .

لینک برنامه

حجم برنامه فقط 203 کیلو بایت

موفق باشید .

aminakbari93
14-08-2008, 14:30
چی کار کنم ؟؟؟؟ دیگه نمیتونم کامپیوترم رو خاموش کنم!!!یکی به دادم برسه

مشکل حل شد توی گوگل سرچ کردم و چند تا کرک جدید ریختم.

mahsa_kaf
14-08-2008, 17:43
تصاویر با فرمت png رو چطوری میشه به عنوان آیکن استفاده کرد؟

مرسی

king emperor
15-08-2008, 10:49
با استفاده يكي از نرم افزارهاي مبدل گرافيكي به فرمت ico تبديل كنيد

و اگر به صورت پك ايكوني هست بايد با نرم افزار خودش اجراش كني

dandelionsland
15-08-2008, 11:30
سلام دوستان من قبلا از ویستا استفاده می کردم اما چند روز پیش دوباره xp رو نصب کردم اما حالا گزینه ویستا تو محیط قبل از ویندوز حذف شده و مستقیما xp بوت میشه برای دسترسی دوباره به ویستا باید چیکار کنم ؟ضمنا در قسمت system startupفقط ویندوز xp هست

mahdi7610
15-08-2008, 11:43
سلام دوستان من قبلا از ویستا استفاده می کردم اما چند روز پیش دوباره xp رو نصب کردم اما حالا گزینه ویستا تو محیط قبل از ویندوز حذف شده و مستقیما xp بوت میشه برای دسترسی دوباره به ویستا باید چیکار کنم ؟ضمنا در قسمت system startupفقط ویندوز xp هست
سلام

وقتی ویندوز ویستا روی سیستم شما باشد و شما اقدام به نصب ویندوز xp کنید با این کار ویندوز ویستا بالا نخواهد امد و مستقیم شما وارد ویندوز xp خواهید شد . بنابراین شما نیاز دارید منوی بوت دوگانه ای ایجاد کنید تا قابلیت انتخاب ویستا و xp را به شما بدهد .
برای این کار شما باید از برنامه VistaBootPRO استفاده کنید .

برای استفاده از این برنامه باید Net Framework 2.00 را هم روی سیستمتون نصب کنید

بعد از نصب‏‎ VistaBootPRO ‎آن را اجرا نموده و از هشدارهای پشتیبان گیری از‏‎ BCD ‎صرفه نظر کنید و ‏یک راست بروید سراغ برگه یا تب‏‎ System Bootloader ‎و در آن در اولین بخش گزینه‎ Winodws Vista ‎Bootloader ‎و در بخش دومش هم گزینه ی‎ All Drives ‎را تیک بزنید و سپس روی‎ Install Bootloader ‎کلیک نمائید.‎

سپس در نوار بالای برنامه سراغ گزینه ی‎ Diagnostics ‎بروید و گزینه ی‎ Run Diagnostics ‎را انتخاب کنید ‏و بقیه کارها را خود برنامه برای شما انجام خواهد داد و از این به بعد ابزار مذکور وظیفه ی بوت دو گانه بین دو ‏سیستم عامل موجود را بر عهده میگیرد ، بعد از اتمام کار کافی است سیستم را ری استارت نمائید و صفحه ی ‏منوی بوت دوگانه را مشاهده نمائید‎.‎

با سرچ هم می تونید برنامه ها را پیدا کنید .

موفق باشید .

mahdi7610
15-08-2008, 11:49
تصاویر با فرمت png رو چطوری میشه به عنوان آیکن استفاده کرد؟

مرسی
سلام

با رفتن به سایت زیر می تونید به صورت رایگان فرمت png را به فرمت ico ( ایکون) تبدیل کنید .

موفق باشید .

mojtaba_sa
15-08-2008, 14:58
سلام به همگي عزيزان
تازگي ها موقع شروع ويندوز قبل از درخواست بوت ( همون اول كه كامپيوتر رو روشن ميكني) يه چيزي اضافه شده كه ميگه كليد " شيفت و اف 10 " رو بزنيد ....!! كه اگرم نزنم ويندوز بالا مياد ولي منو نگران كرده و آيا به بايوس مربوطه ؟
يه سوال ديگه كه آيا آبديت بايوس ضروري هست يا نه و اگه ابديت بشه يا نشه چه مزايا و مضراتي داره
ممنون از همگي
يا علي

++PC
15-08-2008, 17:27
به نظرم تو این حالت بایوس می خواد از طریق lan بوت بشه. بهتر وارد بایوس بشید و boot from lan رو غیر فعال کنید.
با اپدیت بایاس ممکنه بتونید سی پیو و یا کارت گرافیکی که قبلاً امکان نصب روی سیستمتون نداشته رو نصب کنید.

sasanzz
15-08-2008, 23:22
با سلام
من کامپوترم مدتی است که وقتی دارم کار میکنم وسط کا هنگ میکند وباید ریستارت بکنم . ازنظر ویروس میدونم که ویروسی نیست چون کاسپرسکای 2009 اپدیت شده روسیستمم بود .بعدا انتی ویروس را عوض کرده وesetنصب کرده واپدیت کردم در ضمن ویندوز را عوض ودرایو ها را تک تک فرمت کردم مشکل هنگ کردن کم شد ولی کامل برطرف نشده چیکار کنم.

reza fontana
16-08-2008, 01:20
چطور میتونم پیغام خطایی که سیستم من میده رو اینجا کپی کنم تا ببینیدش؟

mahdi7610
16-08-2008, 08:17
سلام

به ادرس زیر برید و از تعداد لینکی که بهتون می ده ، لینک Hotlink for forums را کپی کنید و در پست خودتون اونا paste کنید

موفق باشید .

DrXoX
16-08-2008, 09:06

ُسلام

در تکمیل صحبت های دوست خوبم مهدی

اول باید از پیغام خطا ، عکس بگیری که ساده ترین راه استفاده از دکمه PrintScrn روی کی برد هستش

به این صورت که بعد از این که پیغام خطا ظاهر شد شما این دکمه رو فشار میدی بعد ، برنامه Paint رو باز کن و Ctrl+V

رو بزن یا این که با موس راست کلیک و گزینه Paste رو انتخاب کن ، الان تصویر مورد نظر داخل برنامه Paint ظاهر

میشه و باید اونو Save کنید که از منوی فایل می تونید با استفاده از گزینه Save As این کار رو انجام بدین

بعد از انجام این کارها ، کاری رو که مهدی گفت انجام بدین

موفق باشید

badboy2008
16-08-2008, 15:03
دوستان سلام

من دو تا مشکل عجیب برام پیش اومده

از قبل هم بگم که سیستم آلوده نیست چون از تمام راهکارها سیستم رو اسکن کردم

اول اینکه تسکبار من به این شکل در اومده !!! دلیلش چیه ؟ و چطور باید رفعش کنم؟

دوم اینکه جدیدا یه گزینه Unblock به Properties برخی فایلها اضافه شدم !!! این چیه ؟ و مشکل کجاست ؟

ممنون :11:

hosein66
16-08-2008, 16:47
نگران نباشید هیچ کدام از اینها کار ویروس نیست

برای حل مشکل task manager بر کادر بالایی image name .user name دو بار کلیک کنید تا task manager به حالت

عادی برگردد در مورد unblock موجود در properties بگم که برخی از نرم افزار هایی که امضای دیجیتالی معتبر از سوی

ناشر ندارند ویندوز هشداری در این باره می دهد در 95 درصد هیچ مشکلی برای ویندوز پیش نمی آید

shahedi
16-08-2008, 21:34
از
ctrl+Insert
استفاده كن

milad1362
16-08-2008, 23:21
سلام دوستان مدي هستش كه مشكل زير براي ويندوزم پيش اومده ميتونيد در مورد بر طرف كردنش راهنمايي كنيد.
به شكل عكس در زير نمايش داده شدن.

hosein66
17-08-2008, 13:26
از سیستم restore که استفاده نکردین معمولا بعد از سیستم restore همچین مشکلی پیش میاد

ضمنا برای حذف شدن کادر send error , dont send error به مسیر زیر برو :

my computer / properties /advanced تو کادر آخری بخشی است با این نام error reporting تو ی اون کادر فقط تیک اولی رو می زنیم و بقیه تیک ها رو بر می داریم

mohamad23
18-08-2008, 01:28
سلام ,من دو روزه که توی volume control وقتی بالانس رو به سمت چپ و راست می برم صدای ویندوزم درست میشه ولی وقتی در وسط قرار میدم صداش به هم میریزه و ضعیف میشه.sound effect و audio peroperties رو هم کنترل کردم اشکالی پیدا نکردم .مشکل از کجاست؟

812
18-08-2008, 02:10
حاجی دمت گرم
اگه کاری از دست من هم برمیاد بگین
درسته هنوز کسی نیستم تو این انجمن
ولی بازم....

starn
18-08-2008, 07:27
سلام دوستان من ی مشکل دارم
وقتی که روی درایوام کلیک می کنم (به جز درایو C که ویندوز توشه)اوایل که ی ارور می داد که یادم نیست چی نوشته بود ( ی ارور قرمز رنگ بود خیلی هم کوتاه بود) ولی بعد از مدتی نمی دونم چی کار کردم که این ارور رفت و حالا خیلی وقته که روی هر درایوم کلیک می کنم اون درایو تو ی پنجره جدید باز می شه (نمی دونم چی شد که درایوام اینجوری شد ویروسی شد یا...!!!!)ویندوز هم عوض می کنم این مشکل از بین نمی ره اگه می شه لطفا بگید چی کار کنم
(یکی می گفت وقتی ویندوز عوض می کنی درایواتو باز نکن و برو تو درایود ویندوز یعنی درایو C ی چیزای رو باید پاک کنی که دقیق توضیح نداد نفهمیدم)
حالا شما می گی چی کار کنم؟؟؟؟

mahdi7610
18-08-2008, 07:35
سلام دوستان من ی مشکل دارم
وقتی که روی درایوام کلیک می کنم (به جز درایو C که ویندوز توشه)اوایل که ی ارور می داد که یادم نیست چی نوشته بود ( ی ارور قرمز رنگ بود خیلی هم کوتاه بود) ولی بعد از مدتی نمی دونم چی کار کردم که این ارور رفت و حالا خیلی وقته که روی هر درایوم کلیک می کنم اون درایو تو ی پنجره جدید باز می شه (نمی دونم چی شد که درایوام اینجوری شد ویروسی شد یا...!!!!)ویندوز هم عوض می کنم این مشکل از بین نمی ره اگه می شه لطفا بگید چی کار کنم
(یکی می گفت وقتی ویندوز عوض می کنی درایواتو باز نکن و برو تو درایود ویندوز یعنی درایو C ی چیزای رو باید پاک کنی که دقیق توضیح نداد نفهمیدم)
حالا شما می گی چی کار کنم؟؟؟؟
سلام

سیستم شما دچار ویروس اتوران شده است

توی ادرس زیر کاملا توضیح داده شده است .

موفق باشید .

starn
18-08-2008, 19:16
دوست عزیز این که شما گذاشتید ویروسی که فولد آپشن رو حذف می کنه و...
ولی من این مشکل رو ندارم فقط همین شمکل رو دارم که وقتی رو درایو کلیک می کنم در ی پنجره جدید باز می شه
ویندوز هم عوض کردم نشده

mahdi7610
18-08-2008, 20:05
دوست عزیز این که شما گذاشتید ویروسی که فولد آپشن رو حذف می کنه و...
ولی من این مشکل رو ندارم فقط همین شمکل رو دارم که وقتی رو درایو کلیک می کنم در ی پنجره جدید باز می شه
ویندوز هم عوض کردم نشده
شما کامل به اون تاپیک نگاه کردید .

توی اون تاپیک کامل توضیح دادم که دلیل این مشکل به خاطر وجود فایل مشکوکی به اسم autorun.inf هستش که شما باید این فایل را از داخل همه درایوهاتون پاک کنید . این فایل به صورت مخفی و سیستمی هستش و باید فایلهای مخفی را از فولدر اپشن قابل روئیت کنید .
از برنامه های زیر هم استفاده کنید .

دستور regsvr32 /i shell32.dll را توی run کپی کنید و کلید اینتر را بزنید .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])=

hosein66
18-08-2008, 22:27
سلام ,من دو روزه که توی volume control وقتی بالانس رو به سمت چپ و راست می برم صدای ویندوزم درست میشه ولی وقتی در وسط قرار میدم صداش به هم میریزه و ضعیف میشه.sound effect و audio peroperties رو هم کنترل کردم اشکالی پیدا نکردم .مشکل از کجاست؟

اول برو device manager قسمت صداها ببین علامت زرد رنگی نیست

چیز دیگه ای که به ذهنم می رسه پیش فرض ها رو هم چک کنید و یا بالانس ها شو تغییر داده ای اگر بالانسها رو پیدا نکردی بگو تا تصویرش رو بذارم

ali_united
19-08-2008, 00:13
سلام
امیدوارم حال همه میزون باشه
من 2 تا هارد مکستور دارم روی 40 گیگ ویندوز ایکس پی نسبه و اونیکی هم 60 گیگ کلی اطلاعات کاری دارم.
هارد 60 گیگم 3 تا پارتیشن داره چند وقت پیش درایو اولش با کندی باز میشد.
بعدا هم وقتی واردش میشدم کند بود و کلا هیچ فایلی توش نشون نمیداد در صورتیکه میزد 24 گیگ 14 گیگ فضای خالی داره
امروز با پارتیشن مجیک تست کردم متاسفانه هارد 60 گیگم رو با رنگ زرد نشون میده و به اینصورته
partition type: BAD
توی منوهای پارتیشن مجیک هم هیچ چیزی فعال نیست نمیدونم چیکار کنم.
ایا راهی هست که بتونم درستش کنم
برام خیلی مهمه
دو درایو دیگه بدون اشکال کار میکنه فقط دومی کمی کند شده
توی یه سیستم دیگه چک کردم همین موضوعات کاملا تکرار شد.
لطفا اگر امکان داره راهنمایی کنید.
ایا برنامه ای هست که بشه درستش کرد و اطلاعات سالم بمونه ؟؟؟؟؟؟؟
متشکرم
موفق باشید

starn
19-08-2008, 07:37
دوست عزیز من فایل های مخفی رو خیلی وقته از فولدر آپشن قابل روئیت کردم ولی هیچ فایلی نیست توی درایوام به این اسم (هیچ چیز مشکوکی نیست) در ضمن درایو c هیچ مشگلی نداره فقط بقیه درایوام اینجوری چی کار کنم
(راستی ی بار ویندوز ویستا ریختم این مشکل رو نداشتم ولی وقتی xp می ریزم این مشکل پیش می اد!!!!!!!!)
؟

danial_848
19-08-2008, 11:13
سلام
من هم با بالانس master volum مشکل دارم میارمش وسط بعد از یه مدت جا به جا میشه...
؟؟؟

ali_united
19-08-2008, 14:06
توی درایوها یک فایل هست باید پاک کنی
autorun.ini یا autorun.inf

این فایلها رو ویروسها میسازن و بعد از پاک کردن ویروس و حتی نسب ویندوز جدید هم همچنان باقی میمونن
ضمنا از فولدر اپشن وازد شید و فایلهای مخفی و سیستمی رو قابل نمایش کنید

AABB
19-08-2008, 15:39
سلام. من چند تا سئوال داشتم اگه میشه کامل توضیح بدین.
1. اگه ادمین کامپیوت رو حین نصب ویندوز پسورد داده باشیم و بخواهیم که یه یوزر محدود شده اضافه کنیم،باید چی کار کرد؟(در حالت عادی یه یوزر ادمین ساخته می شده که دلیت نمی شه و من می خوام همون ادمین به اصطلاح مخفی و یوزر محدود شده رو داشته باشم)

2. آیا سرویس پک 3 تاثیرات بسرایی رو سیستم می ذاره؟؟؟ اگه بله کجاهاش و از کجا پکیج رایگانش واسه دانلود گیر میاد؟

3. یادم رفت ....

mahdi7610
19-08-2008, 19:41
سلام. من چند تا سئوال داشتم اگه میشه کامل توضیح بدین.
1. اگه ادمین کامپیوت رو حین نصب ویندوز پسورد داده باشیم و بخواهیم که یه یوزر محدود شده اضافه کنیم،باید چی کار کرد؟(در حالت عادی یه یوزر ادمین ساخته می شده که دلیت نمی شه و من می خوام همون ادمین به اصطلاح مخفی و یوزر محدود شده رو داشته باشم)

2. آیا سرویس پک 3 تاثیرات بسرایی رو سیستم می ذاره؟؟؟ اگه بله کجاهاش و از کجا پکیج رایگانش واسه دانلود گیر میاد؟

3. یادم رفت ....

1 - برای اضافه کردن یوزر limit روی مای کامپیوتر راست کلیک کنید و manage را بزنید و از صفحه باز شده به local users and group برید و وارد پوشه users شوید و سپس اونجا راست کلیک کنید و گزینه new user را بزنید و از پنچره باز شده در قسمت user name و full name یک نام بهش بدید و روی گزینه create کلیک کنید و بعد پنجره را ببندید و سپس سیستم را log off کنید و وارد یوزر ساخته شده جدید بشید .
موقع وارد شدن چند تا اخطار به شما داده می شه مثل انتخاب پسوورد و غیره که شما هیچی وارد نکنید و فقط صفحات را ok کنید .
این یوزر ساخته شده یک یوزر limited هست و از همین قسمت هم می تونید دوباره اونا پاک کنید .

2 - تاثیر بسزای نمی زاره فقط امنیتش بالا هستش .
از تاپیک زیر می تونید اونا دانلود کنید .

3 - خدا را شکر ... :31:

راستی یه سوال بهسود مربوط به کجا هستش .

موفق باشی .

135624
20-08-2008, 07:28
سلام
ساعت و تاریخ سیستم من هر چند روز یکبار به سال 2003 برمیگرده. چیکار کنم؟

king emperor
20-08-2008, 10:00
1- باتري مادربردتان (باتري بايوس) شما دچار مشكل شده . تعويضش كنيد

2- سيستم را يكبار با انتي ويروس چك كنيد.

AABB
20-08-2008, 13:00
سلام

1 - برای اضافه کردن یوزر limit روی مای کامپیوتر راست کلیک کنید و manage را بزنید و از صفحه باز شده به local users and group برید و وارد پوشه users شوید و سپس اونجا راست کلیک کنید و گزینه new user را بزنید و از پنچره باز شده در قسمت user name و full name یک نام بهش بدید و روی گزینه create کلیک کنید و بعد پنجره را ببندید و سپس سیستم را log off کنید و وارد یوزر ساخته شده جدید بشید .
موقع وارد شدن چند تا اخطار به شما داده می شه مثل انتخاب پسوورد و غیره که شما هیچی وارد نکنید و فقط صفحات را ok کنید .
این یوزر ساخته شده یک یوزر limited هست و از همین قسمت هم می تونید دوباره اونا پاک کنید .

2 - تاثیر بسزای نمی زاره فقط امنیتش بالا هستش .
از تاپیک زیر می تونید اونا دانلود کنید .

3 - خدا را شکر ... :31:

راستی یه سوال بهسود مربوط به کجا هستش .

موفق باشی .
تشکر از راهنماییتون.
ولی می دونی مشکل چیه؟ من می خوام یه کاری بشه که دیگه وقتی یوزر لیمت شده کامپیوترش رو روشن می کنه، دیگه صفحه Log in رو نبینه و بدون/با پسورد وارد بشه.
این روشی که گفتید، باز هم دو تا یوزر میاد بالا!!! یکی یوزر لمیت شده و دیگه Administrator هستش که وقت نصب ویندوز هم می تونی بهش پسورد بدی.
در جواب سئوالتون باید بگم که بهسود یکی از مناطق شیعه نشین افغانستان می باشد
reb
20-08-2008, 13:12
تشکر از راهنماییتون.
ولی می دونی مشکل چیه؟ من می خوام یه کاری بشه که دیگه وقتی یوزر لیمت شده کامپیوترش رو روشن می کنه، دیگه صفحه Log in رو نبینه و بدون/با پسورد وارد بشه.
این روشی که گفتید، باز هم دو تا یوزر میاد بالا!!! یکی یوزر لمیت شده و دیگه Administrator هستش که وقت نصب ویندوز هم می تونی بهش پسورد بدی.
در جواب سئوالتون باید بگم که بهسود یکی از مناطق شیعه نشین افغانستان می باشد
Microsoft PowerToys for Windows XP

nima_949
20-08-2008, 14:09
ویندوز من هیدن شده از طریق رجیستری چیکار باید بکنم؟؟؟ taskbar نوار

king emperor
20-08-2008, 17:10
ویندوز من هیدن شده از طریق رجیستری چیکار باید بکنم؟؟؟ taskbar نوار

دوست عزيز مطلب زير با دقت بخونيد

و اگه منظورتون اينكه taskbar در حالت مخفي قرار مي گيره
شما گزينه اتوماتيك مخفي (Auto hide ...) را برداريد

mohamad23
21-08-2008, 12:51
اول برو device manager قسمت صداها ببین علامت زرد رنگی نیست

چیز دیگه ای که به ذهنم می رسه پیش فرض ها رو هم چک کنید و یا بالانس ها شو تغییر داده ای اگر بالانسها رو پیدا نکردی بگو تا تصویرش رو بذارم

نه علامت زرد نبود,بالانسها هم همشون پیش فرضه.در ضمن گزینه 3d کجاست و چه جوری می تونم غیر فعالش کنم؟چون ممکنه به این خاطر باشه.

*Necromancer
21-08-2008, 15:15
آقا ما یه مودم adsl داریم که از وقتی خریدیمش موقع استفاده از اینترنت سیستم ریست می کنه قبلشم یه ارور صفحه آبی میاد نیم ثانیه بیشتر نمی مونه
الانم ویندوز ویستا داریم و مودم قبلی مونم این ایرادو نداشت
ایراد از چیه؟
یه راهنمایی برسونید!

AABB
21-08-2008, 20:06
Microsoft PowerToys for Windows XP

این برنامه خیلی خوب بود ولی باز هم هر چی تنظیماتش رو روی لوگ آن شدن یه یوزر بهش بدی بازم همون 2 یوزر ادمین و یوزر لیمیت شده میاد!!!!!!!!!!!!!

mahdi7610
21-08-2008, 20:46
این برنامه خیلی خوب بود ولی باز هم هر چی تنظیماتش رو روی لوگ آن شدن یه یوزر بهش بدی بازم همون 2 یوزر ادمین و یوزر لیمیت شده میاد!!!!!!!!!!!!!
سلام

توی run بنویسید control userpasswords2 و کلید اینتر را بزنید

توی صفحه باز شده یه گزینه هست که تیک اون گزینه را بردارید و صفحه را ok کنید و سپس سیستم را ریستارت کنید .

موفق باشید.

AABB
22-08-2008, 01:21
سلام

توی run بنویسید control userpasswords2 و کلید اینتر را بزنید

توی صفحه باز شده یه گزینه هست که تیک اون گزینه را بردارید و صفحه را ok کنید و سپس سیستم را ریستارت کنید .

موفق باشید.
سلام

hosein66
22-08-2008, 03:12
نه علامت زرد نبود,بالانسها هم همشون پیش فرضه.در ضمن گزینه 3d کجاست و چه جوری می تونم غیر فعالش کنم؟چون ممکنه به این خاطر باشه.

باز هم می گم که مطمئن باشی که بالانسها رو تغییر داده نباشی چون این ضعیفی صدا در همان هنگام که

شما صدا را در قسمت high و یا در قسمت low می گذارید بهم ریختن صدا معلوم نخواهد شد چون صدا

متناوب می باشد ولی در قسمت میانی بهم ریخته شدن صدا معلوم خواهد شد اسپیکر هاتونو هم چک کنید

ضمنا اگه نام و مدل مادر بردت و یا مدل کارت صداتو بگی میتونم بگم اون گزینه 3d که خواسته ای کجا

قرار داره

bahareh655
22-08-2008, 15:55
سلام دوستان
من نياز شديدی به بسته آپديت ويندوز با شماره ی (KB909520 ) Microsoft Windows Update دارم ولی چون ويندوزم Genuine نيست،سايت مايكروسافت بهم اجازه دانلودشو نمی ده!حجمشم حدود 600 كيلو بايته!
خواهشاً اگه كس‍ی اين پكيج رو داره، يا آپلود كنه و يا لينك دانلودشو بذاره!
خيلی بهش احتياج دارم
پيشاپيش ممنون:46:

mehdy.z
22-08-2008, 19:18
با سلام

اقا من به یک مشکل عجیب بر خوردم که تا حالا ندیده بودم!!!

اونم اینکه تقریبا license تمام بر نامه های روی کامپیوترم از بین رفته وهیچ کدوم روباز نمیکنه حدس خودم اینه که مشکل از ویندوز باشه .
اگه کسی در این مورد چیزی می دونه لطفا راهنمایی کنه..

mahdi7610
22-08-2008, 19:46
با سلام

اقا من به یک مشکل عجیب بر خوردم که تا حالا ندیده بودم!!!

اونم اینکه تقریبا license تمام بر نامه های روی کامپیوترم از بین رفته وهیچ کدوم روباز نمیکنه حدس خودم اینه که مشکل از ویندوز باشه .
اگه کسی در این مورد چیزی می دونه لطفا راهنمایی کنه..
سلام

این برنامه را بگیرید و اجرا کنید و ببینید مشکل حل می شه

موفق باشید .

mehdy.z
22-08-2008, 20:11
با سلام وتشکر فراوان از شما دوست عزیز بعد چند ساعت سر وکله با ویندوز نگو مشکل این بوده که یک نفرحالا کی نمیدونم (طاق و کامپیوتر ما مثل بازار شامه! )
رفته بود و تاریخ ویندوز مارو به سال 2038 تغییر داده بود و به خاطر همین کامپیوتر ما این جوری قاط (به قول دوستان) زده بود .:13:

حالا به هر حال ممنونم و معذرت میخوام که وقت شمارو گرفتم.:11:

hosein66
23-08-2008, 04:58
سلام دوستان
من نياز شديدی به بسته آپديت ويندوز با شماره ی (KB909520 ) Microsoft Windows Update دارم ولی چون ويندوزم Genuine نيست،سايت مايكروسافت بهم اجازه دانلودشو نمی ده!حجمشم حدود 600 كيلو بايته!
خواهشاً اگه كس‍ی اين پكيج رو داره، يا آپلود كنه و يا لينك دانلودشو بذاره!
خيلی بهش احتياج دارم
پيشاپيش ممنون:46:

دوست عزیز بنده امروز همین فایل رو از مایکرو سافت دانلود کردم کاری نداره که اول می گه این فایل رو دانلود کن تا

ویندوزت ارجینال بشه بعد اجازه می ده دانلود کنی باور کن کار مشکلی نداره حالا این فایل مربوط به چه چیزیه

attakh
23-08-2008, 17:18
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمام اعضا
با اینکه شاید تکراری باشه میخوام بپرسم اگه روی Administrator یه سیستم عامل رمز باشه باید چجوری وارد سیستم شد من هرکاری میکنم وارد نمیشه وقتی Ctrl + Alt + Delete هم دو بار زدم ولی فایده نداره چون پسورد روی Administrator هست باید چی کار کرد اگه میشه سریع تر جواب بدین. ممنون :11:

mahdi7610
23-08-2008, 19:12
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمام اعضا
با اینکه شاید تکراری باشه میخوام بپرسم اگه روی Administrator یه سیستم عامل رمز باشه باید چجوری وارد سیستم شد من هرکاری میکنم وارد نمیشه وقتی Ctrl + Alt + Delete هم دو بار زدم ولی فایده نداره چون پسورد روی Administrator هست باید چی کار کرد اگه میشه سریع تر جواب بدین. ممنون :11:
سلام

به ادرس های زیر سر بزنید

+

موفق باشید .

SIMON137
23-08-2008, 19:22
سلام به تمامي دوستان ، خسته نباشيد...
من يك سوالي داشتم : مي خواستم هارد رو فرمت كنم و دو ويندوز بريزم ، آيا راهي هست كه تمامي برنامه ها و و... هارد قبلي رو روي سيستم جديد اعمال كنم و ديگه نشينم يك هفته فقط برنامه و ... بريزم ؟

mahdi7610
23-08-2008, 19:32
سلام به تمامي دوستان ، خسته نباشيد...
من يك سوالي داشتم : مي خواستم هارد رو فرمت كنم و دو ويندوز بريزم ، آيا راهي هست كه تمامي برنامه ها و و... هارد قبلي رو روي سيستم جديد اعمال كنم و ديگه نشينم يك هفته فقط برنامه و ... بريزم ؟
سلام

تنها یه راه داره اونم اینه که با یه برنامه مثل نورتون گاست از ویندوز فعلی با تمامی برنامه ها ایمیج بگیرید و سپس این ایمیج را دوباره روی هارد خودتون برگردونید .

در غیر این صورت راه دیگه ای نیست .

موفق باشید .

kamran2000
24-08-2008, 00:42
يه مدته درايو F من به اين شكل در اومده . بايد چيكار كنم درست بشه ؟

HRN
24-08-2008, 02:04
سلام:
من یک هفته مسا فرت بودم وکامپیوترم رو روشن نکردم امروز که بعد یک هفته روشنش کردم وقتی وارد ویندوز شدم بعد چند لحظه نوار ابزار یا همون تسک بارم رفت وهر کاری کردم دیگه نیومد که نیومد نمیدون از چی تا یک هفته پیش درست بود اعصابمو خورد کرده
اگه راهی هست که درست شه بگید چون اصلا حال ویندوز عوض کردن ندارم.
ممنون

hosein66
24-08-2008, 10:27

عکستون که نه باز می شه و نه تو وب پیدا می شه عکس را دوباره بفرستید

hosein66
24-08-2008, 11:26
سلام:
من یک هفته مسا فرت بودم وکامپیوترم رو روشن نکردم امروز که بعد یک هفته روشنش کردم وقتی وارد ویندوز شدم بعد چند لحظه نوار ابزار یا همون تسک بارم رفت وهر کاری کردم دیگه نیومد که نیومد نمیدون از چی تا یک هفته پیش درست بود اعصابمو خورد کرده
ممنون

فکر کنم hidden شده اگه hidden شده ماوس را بر روی taskbar بکشید ببینید اصلا تسک بار ظاهر

می شود یا نه اگه ظاهر شد پس بر روی start راست کلیک کنید و تو بخش taskbar تیک گزینه دومی را

بردارید

راه دومی هم که به نظرم رسید شاید تروجان گرفته و فایل explorer.exe را از کار انداخته اول تو تسک منیجر تو تب

دومی بگرد ببین همین فایلو داری اگه نداری از منوی file تسک منیجر توی new task همین را بزن و تایپ کن ببین باز

می شود

*Ali*
24-08-2008, 15:04
سلام
من windows sp2 دارم ولی وقتی میخوام به اینترنت وصل بشم این پیغامو میده:

ولی با sp3 وصل میشه

HRN
24-08-2008, 15:11
فکر کنم hidden شده اگه hidden شده ماوس را بر روی taskbar بکشید ببینید اصلا تسک بار ظاهر

می شود یا نه اگه ظاهر شد پس بر روی start راست کلیک کنید و تو بخش taskbar تیک گزینه دومی را

بردارید

راه دومی هم که به نظرم رسید شاید تروجان گرفته و فایل explorer.exe را از کار انداخته اول تو تسک منیجر تو تب

دومی بگرد ببین همین فایلو داری اگه نداری از منوی file تسک منیجر توی new task همین را بزن و تایپ کن ببین باز

می شود

سلام:
همه این کارها رو قبلا کردم فایل explorer.exe هم باز است حتا چند بار end کردم و دوبار از new task بازش کردم تروجان واسپای هم نگرفته چون هم نود 32 دارم هم چند بار با XoftSpySE اسکن کردم و از تریق سافت ور سیستم رو ریستور کردم اما بازم جواب نداده از sfc /scnnow هم استفاده کردم ولی هر سیدی ویندوزی بهش میدم قبول نمیکنه از دکتر واتسون هم استفاده کردم اونم این فایل رو اشکال میگیره منظورمexplorer.exe هست دیگه هیچ راهی بنظرم نمیرسه بجز ریپلی ویندوز که اونم تا وسطاش که میرم گیرمیکنه نمیدونم ادرس چی ازم میخواد .
اگه کسی راهی یا برنامه خاصی به نظرش میرسه کمکمون کنه
ممنون

ahriman323
24-08-2008, 15:54
اینا چیه تو درایو سی من؟نزدیک به 1000تا فایل اینجوری هست

روش استفاده از دستور sfc /scnnow رو هم بگید ممنون:10:

bahareh655
24-08-2008, 17:10
دوست عزیز بنده امروز همین فایل رو از مایکرو سافت دانلود کردم کاری نداره که اول می گه این فایل رو دانلود کن تا

ویندوزت ارجینال بشه بعد اجازه می ده دانلود کنی باور کن کار مشکلی نداره حالا این فایل مربوط به چه چیزیه
سلام
ممنون از توجه تون!
لطفا اگه دانلود كرديد،تو يه جايی آپلودش كنيد كه من بتونم دانلود كنم،خيلی بهش احتياج دارم!
تو مايكروسافت اول ميگه يه information bar (زرد رنگ) بالای صفحه ظاهر ميشه كه بايد از اون استفاده كرد ولی چون اين نوار تو مرورگر من ظاهر نشد،مجبور شدم از راه دوم پيشنهادی مايكروسافت استفاده كنم كه اونم اول يه نرم افزاری(genuine check )رو بايد دانلود ميكردم كه اوريجينال بودن ويندوزمو چك كنه و بعدش يه كد توليد كنه اما چون ويندوزم اوريجينال نبود،بهم اجازه دانلود نداد!
ضمناً اين پكيج "microsoft Base smart card cryptography service provider " هستش!(مربوط به كاربردهای رمزنگاری كارت هوشمند در ويندوز)
با تشكر:20:

mahdi7610
24-08-2008, 17:23
سلام:
ممنون
سلام

برای تعمیر تسکبار می تونید از برنامه کم حجم زیر استفاده کنید .

Download Here ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!.zip)

موفق باشید .

mahdi7610
24-08-2008, 17:28

سلام

این مشکل به این دلیل هست که داخل درایو شما یه فایل نوت پد به اسم autorun.inf وجود داره که قصد داره درایو شما را به صورت اتوران کنه .

به فولدر اپشن برید و تیک گزینه show hidden fils and folder را بزنید و سپس به داخل درایو خودتون رفته و فایل autorun.inf را پاک کنید و بعد سیستم را ریستارت کنید .

موفق باشید .

HRN
24-08-2008, 18:37
سلام

برای تعمیر تسکبار می تونید از برنامه کم حجم زیر استفاده کنید .

Download Here ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!.zip)

موفق باشید .

سلام:
اگه میشه یک توضیح کوچولو درباره کارش بدین درضم این که سریال ریجیستری میخواد.
ممنون

mahdi7610
24-08-2008, 19:10
سلام:
اگه میشه یک توضیح کوچولو درباره کارش بدین درضم این که سریال ریجیستری میخواد.
ممنون
سلام

بدون رجیستر هم کار میکنه

فکر نکنم نیازی به توضیح باشه . همه چیز مشخصه

از قسمت بالا گزینه taskbar is missing را انتخاب کنید و از سمت راست روی گزینه Repair کلیک کنید .

کارایی خیلی زیادی داره که اگه دقت کنید کامل متوجه می شید .

موفق باشید.

hosein66
24-08-2008, 19:45
اینا چیه تو درایو سی من؟نزدیک به 1000تا فایل اینجوری هست

روش استفاده از دستور sfc /scnnow رو هم بگید ممنون:10:

اینا image هایی است که با colnecd و یا برنامه هایی نظیر آن بوجود اومده اند

برای استفاده از sfc /scannow هم چیز خاصی لازم نیست سی دی نصب ویندوز را داخل سی دی درایو قرار دهید بعد

همون دستور رو توی run تایپ می کنید بقیه کارا با ویندوزه

amirkhan61
24-08-2008, 23:26
گزینه های منوی tools در سربرگ پنجره های ویندوز خصوصا folder option عوض شده و به جای آن synchronize قرار گرفته است.همزمان با این تغییر وقتی درایوی را اجرا می کنم در پنجره جدیدی باز می شود.فرمت و تعویض ویندور هم اثربخش نبوده است. اساتید لطفا راهنمایی کنند.

king emperor
24-08-2008, 23:38
گزینه های منوی tools در سربرگ پنجره های ویندوز خصوصا folder option عوض شده و به جای آن synchronize قرار گرفته است

چظوري عوض شده و synchronize هميشه همون جا بوده

همزمان با این تغییر وقتی درایوی را اجرا می کنم در پنجره جدیدی باز می شود

مسير زير را دنبال كنيد
Folder Options >> General >>Open each folder in the sa me window
گزينه بالا را در آخر فعال كنيد

پيروز باشيد.

amirkhan61
24-08-2008, 23:54
مسير زير را دنبال كنيد
Folder Options >> General >>Open each folder in the sa me window
گزينه بالا را در آخر فعال كنيد

پيروز باشيد.

خیلی ممنون دوست عزیز.ولی موضوع اینه که من الان دیگه folder option ندارم:41:

HRN
25-08-2008, 01:14
سلام

بدون رجیستر هم کار میکنه

فکر نکنم نیازی به توضیح باشه . همه چیز مشخصه

از قسمت بالا گزینه taskbar is missing را انتخاب کنید و از سمت راست روی گزینه Repair کلیک کنید .

کارایی خیلی زیادی داره که اگه دقت کنید کامل متوجه می شید .

موفق باشید.

سلام:
درست نشد وقتیRepair رو میزنم برای چند لحظه تسک بارم میاد بعد دوباره میره .
آخه از چیه یعنی هیچ راهی برای درست کردنش نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟

[ali]
25-08-2008, 01:43
سلام:
درست نشد وقتیRepair رو میزنم برای چند لحظه تسک بارم میاد بعد دوباره میره .
آخه از چیه یعنی هیچ راهی برای درست کردنش نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟
از تنظیمات استارت اتوهاید رو چک مارکش رو بردار

hosein66
25-08-2008, 04:05

شاید سیستم ویروسی شده

mahdi7610
25-08-2008, 07:48
گزینه های منوی tools در سربرگ پنجره های ویندوز خصوصا folder option عوض شده و به جای آن synchronize قرار گرفته است.همزمان با این تغییر وقتی درایوی را اجرا می کنم در پنجره جدیدی باز می شود.فرمت و تعویض ویندور هم اثربخش نبوده است. اساتید لطفا راهنمایی کنند.

سلام

سیستم شما الوده به ویروس اتوران شده است .

برا بازگرداندن فولدر اپشن می تونید از برنامه زیر استفاده کنید .

برای حل مشکل باز شدن پنجره در صفحات جدید هم به ادرس زیر رجوع کنید . برنامه ای برای حل این مشکل گذاشته شده .
در ضمن درایو شما ویروس اتوران دارد .

موفق باشید .

HRN
25-08-2008, 09:41
;2861289']از تنظیمات استارت اتوهاید رو چک مارکش رو بردار

سلام:
دوست من اگه منظورت گزینه Auto-hide the teskbar در قسمت taskbar and start Menu Properties است قبلا چک کردم.
ممنون

[ali]
25-08-2008, 13:51
سلام

یک برنامه ی دیگه هم هست می ذارم امتحانش کن.

TaskbarHide description
TaskbarHide is a simple, small application that will hide/show your taskbar

You know when you set autohide in the taskbar, window's taskbar will "hide" itself and when you move your mouse to where the taskbar is hiding it will reappear.

"Hide" is not exactly all true, you will still see a single line of the taskbar when it's "hiding". This is where this program come in, it will totally hide the taskbar instead of leaving the single line.

TaskbarHide is a simple, small application that will hide/show your taskbar.

دانلود

این برنامه هم برای مخفی کردن و هم نمایش تسک بار هست البته نسخه ی بتاش هست .

TaskbarHide will put itself in the systemtray (where the clock is located)
· it's icon is a big "T" you can enable/disable TaskbarHide by leftclicking
· the "T", you can also rightclick the "T" for a popup menu where you can
· close the program.
· If you don't want to have the "T" icon displayed in your systemtray, you
· should edit the file options.txt and set "hidetrayicon=yes"

HRN
25-08-2008, 14:17
سلام:
این که لینگش خرابه ؟؟؟؟؟؟؟

HRN
25-08-2008, 14:18
سلام:
ببخشید لینگ درست شد دانلود کردم ولی بازم جواب نداد؟
دیگه چیکار مونده بکنم کسی راهی دیگه بلد نیست؟

[ali]
25-08-2008, 17:02
سلام:
ببخشید لینگ درست شد دانلود کردم ولی بازم جواب نداد؟
دیگه چیکار مونده بکنم کسی راهی دیگه بلد نیست؟
شما مطمئنی درست عمل کردی؟

فقط یک راه هست نرم افزار tune up را دانلود کنی و در قسمت مربوطه بررسی را به دست خود نرم افزار بسپاری. قسمت solve problems.

*Ali*
25-08-2008, 22:21
((تکرار))
سلام

ولی با sp3 وصل میشه مشکل چیه؟؟؟
این پروتکل چیه؟؟؟؟

kamran2000
25-08-2008, 23:18
من يك فايل تصويري با فرمت Wmv3 دارم كه اجرا نميشه . مشكل كجاست؟

oj2008pc
26-08-2008, 10:11
((تکرار))
سلام

ولی با sp3 وصل میشه مشکل چیه؟؟؟
این پروتکل چیه؟؟؟؟
سلام
توی device manager در قسمت network adapters چند کارت شبکه تعریف شده ؟
شما با کابل شبکه به مودم وصل هستید یا با usb ؟

oj2008pc
26-08-2008, 10:30
با چه نرم افزاری اجراش می کنین ؟
پیشنهاد می کنم از vlc media player استفاده کنی .

The Black Dahlia
26-08-2008, 11:01
ببخشید من از آخرین باری که کامپیوترو بدون shutdownاز برق کشیدم ویندوز هر وقت می خواد بالا بیاد ی خواد درایو سی رو تست کنه اصلا هم نمیره.

Hooman.Moeen
26-08-2008, 12:25
سلام.
من ویندوزم مشکله Theme(تم) داره.
همه چی سیاه شده!اصلا کلا ریخته به هم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینم عکس از ویندوزم:

hesamjm
26-08-2008, 12:45
همه چی سیاه شده!اصلا کلا ریخته به هم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینم عکس از ویندوزم:

1-بنظر من با system restore سیستمت رو به تاریخی قبل از نصب تم ببر
2-اگه system restore نداشتی بهتره ویندوز دوباره نصب کنی

bahareh655
26-08-2008, 12:48
ببخشید من از آخرین باری که کامپیوترو بدون shutdownاز برق کشیدم ویندوز هر وقت می خواد بالا بیاد ی خواد درایو سی رو تست کنه اصلا هم نمیره.
سلام
اين يه امر معموله،وقتی به طور ناگهانی برق قطع بشه،موقع روشن كردن مجدد سيستم ،داريو ها بررسی می شن كه ديده بشه مشكلی بوجود اومده يا نه!
يه بار بذارين كامل بررسی كنه كه تموم شه،اگر هم نخواستين،هر دكمه ای از كيبوردو بزنين می ره(skip می كنه)!

[ali]
26-08-2008, 13:54
سلام.
اینم عکس از ویندوزم:

ویندوزت sp3 هست؟ یکی دیگه از برو بچ هم همین مشکلو دتشت شما uxtheme.dll رو باید patch کنی تا اجازه ی اجرا و نمایش تم رو داشته باشی.

DrXoX
26-08-2008, 14:04

از برنامه Kmplayer استفاده کنید

دانلود

kamran2000
26-08-2008, 14:17
وقتي فايل با فرمت Wmv3 رو با Vlc Media Player اجرا ميكنم تصوير شطرنجيه . مشكل از فايل تصو يريه يا جاي ديگه ؟
با Player هاي ديگه هم باز نميشه . مثل Jet Adiuo - Wmp 11- Real Player- Quike Time ,....

iammahdi
26-08-2008, 15:12
با سلام...
دوستان من فونتای فارسییم ریخته به هم مثلا"به جای پ می نویسه / ...جالب اینجاست که الان که دارم می نویسم درست می نویسه اما وقتی می خوام تو گوگل سرج کنم همه کلمه ها می ریزه بهم ...دفعه اول تو نت پدم نوشتم فونتها به هم ریخته بود اما بعد درست شد..اما الان نمی تونم تو گوگل یا msn سرج کنم..اینم بگم که ویندوز و همین الان نصب کردم...

DrXoX
26-08-2008, 15:37
با سلام...
دوستان من فونتای فارسییم ریخته به هم مثلا"به جای پ می نویسه / ...جالب اینجاست که الان که دارم می نویسم درست می نویسه اما وقتی می خوام تو گوگل سرج کنم همه کلمه ها می ریزه بهم ...دفعه اول تو نت پدم نوشتم فونتها به هم ریخته بود اما بعد درست شد..اما الان نمی تونم تو گوگل یا msn سرج کنم..اینم بگم که ویندوز و همین الان نصب کردم...

سلام

با برنامه زیر احتمالا مشکل حل میشه

موفق باشید

Hooman.Moeen
26-08-2008, 19:08
;2867186']ویندوزت sp3 هست؟ یکی دیگه از برو بچ هم همین مشکلو دتشت شما uxtheme.dll رو باید patch کنی تا اجازه ی اجرا و نمایش تم رو داشته باشی.
ممنون از کمکهاتون:40:
از راهی که علی گفت درست شد.ممنون.

oj2008pc
27-08-2008, 08:29
سلام
توی کیبوردم وقتی کلید پ رو می زنم ÷ مینیویسه و وقتی ژ می زنم پ می نیویسه . چجوری میتونم جای این دو کلید را عوض کنم ؟

tohidkh
27-08-2008, 08:42
سلام
توی کیبوردم وقتی کلید پ رو می زنم ÷ مینیویسه و وقتی ژ می زنم پ می نیویسه . چجوری میتونم جای این دو کلید را عوض کنم ؟

ویندوزتون MRT هست؟ یا برنامه Farsi Keyboard رو نصب کرده اید؟

king emperor
27-08-2008, 10:10

شما مي توانيد از نرم افزار TrayLayout استفاده كنيد.

nami123
27-08-2008, 16:37
سلام
من وقتی می خوام از system restor استفاده کنم پیام می ده که خاموش هست و وقتی که می خوام از طریق گزینه های properteis استفاده کنم تا روشنش کنم اصلا فعال نیست و نمی تونم فعالش کنم
اشکال از کجاست ؟
ممنون

DrXoX
27-08-2008, 17:29
سلام
من وقتی می خوام از system restor استفاده کنم پیام می ده که خاموش هست و وقتی که می خوام از طریق گزینه های properteis استفاده کنم تا روشنش کنم اصلا فعال نیست و نمی تونم فعالش کنم
اشکال از کجاست ؟
ممنون

سلام
اشکال از کجاست ؟

سلام

مسیر زیر رو امتحان کردید؟

روی Mycomputer کلیک راست ==>Properteis ==>تب System Restore و برداشتن تیکی که تو شکل

مشخص شده

موق باشید

iammahdi
27-08-2008, 17:51
دوستان من نمی تونم فایل ها با فرمت mp3 . رو اجرا کنم ...این ارور رو می ده ...
در ضمن برنامه WINAMP رو نصب کردم...
ممنون می شم راهنمایی کنین...

S A M
27-08-2008, 19:33
ُسلام
نمیدونم چرا امروز کامپیوترم اینجوری شده :
و ند 32 من هم عکسش قرمز شده
میشه بگین مشکل چیه؟

mahdi7610
27-08-2008, 19:53
ُسلام
نمیدونم چرا امروز کامپیوترم اینجوری شده :
و ند 32 من هم عکسش قرمز شده
میشه بگین مشکل چیه؟
سلام

منظورت از عکس اولی چیه ؟

بزرگ شده یا اینکه برنامه های سمت چپش غیب شدن ؟

اگه منظورت اینه که بزرگ شده روی منوی استارت راست کلیک کن و propertise را بزن و سپس customize را بزن یک عدد وصط صفحه هست که اونا کم کن .

با زدن گزینه clear list ایکونهای سمت چپ پنل پاک می شن .

در مورد قرمز شدن نود 32 احتمال زیاد کرکش تموم شده و باید اونا کرک کنید .

موفق باشید .

S A M
27-08-2008, 20:28
غیب شدن مهدی حان

DrXoX
27-08-2008, 22:16
ممنون می شم راهنمایی کنین...

سلام

مسیر زیر رو دنبال کنید

Mycomputer==>Tools==>FolderOptions==>File Types

تو کادر registered file types ، فایل مربوط به Mp3. رو پیدا کن ، یه با روش کلیک کن، بعد روی دکمه Advanced

کلیک کن تو پنجره ای که باز میشه باید Play به طور پیش فرض انتخاب شده باشه یعنی صورت توپر Bold باشه

اگر Default نبود روی Play کلیک کن و دکمه Set Default رو بزن اگه گزینه ای غیر از play و Open تو قسمت

actions بود (مثلا گزینه Run ) پاکش کن

[ali]
27-08-2008, 22:52
غیب شدن مهدی حان
روی باتن استارت راست کلیک کن پراپرزتیس رو بزن روی کاستمایز کلیک کن تعداد نامبر اف پروگرام آن استارت منو رو بیشتر بکن احتمالا صفره.

hosein66
28-08-2008, 02:42
سلام

این "پ " و "ژ" گاها طبیعیه که برعکس نوشته شوند برای تایپ "ژ"هم از SHIFT , C استفاده کنید

hosein66
28-08-2008, 04:17
غیب شدن مهدی حان

برنامه های موجود در سمت چپ اگه برنامه اصلی نباشند بعد از ریستارت پاک خواهند شد چون که موقتی

هستند این بخش یه کم با My Recent فرق می کند برنامه اصلی رو هم ویندوز با کشیدن خط تیره

ها جدا می کند

nami123
28-08-2008, 08:48
مسیر زیر رو امتحان کردید؟

روی Mycomputer کلیک راست ==>Properteis ==>تب System Restore و برداشتن تیکی که تو شکل

مشخص شده

من همین کارو می خوام انجام بدم ولی اصلا فعال نیست یعنی به رنگ خاکستری هست که با کلیک کردن روی اون تغییر ی ایجاد نمیشه
ممنون

hosein66
28-08-2008, 09:40
من همین کارو می خوام انجام بدم ولی اصلا فعال نیست یعنی به رنگ خاکستری هست که با کلیک کردن روی اون تغییر ی ایجاد نمیشه
ممنون[/CENTER]

Start/all program/accessories/system tools/ system restore

بعداز اینکه همون تیک رو برداشتین و پنجره رو ok کردین, system restore از مسیر بالا قابل دسترسی

می باشد

1&0
28-08-2008, 11:09
سلام . نرم افزار auto play media stedio رو نصب کردم . اما هر کاری می کنم فارسی نمی نویسه . از توی کنترل پنل هم فارسی رو فعال کردم ولی باز نمی شه . چه کنم ؟

S A M
28-08-2008, 14:09
دستتون درد نکنه دوستان مشکلم حل شد ولی بازم مشکل پیش اومده
من از وقتی که ADSL گرفتم هرچی میخوام از راپید شار دانلود کنم این صفحه میاد
یعنی ارور میده و من نمیتونم دانلود کنم
اگه میشه کمک کنین اخه همه برنامه ها در راپید هستن
مرسی

[ali]
28-08-2008, 14:19
دستتون درد نکنه دوستان مشکلم حل شد ولی بازم مشکل پیش اومده
من از وقتی که ADSL گرفتم هرچی میخوام از راپید شار دانلود کنم این صفحه میاد
یعنی ارور میده و من نمیتونم دانلود کنم
اگه میشه کمک کنین اخه همه برنامه ها در راپید هستن
مرسی
تا زمان اتمام یک دانلود نمی تونی دانلود بعدی رل شروع کنی مگر اینکه اکانت رپید داشته باشی

S A M
28-08-2008, 14:23
اتمام دانلود چیه عزیزم ؟ به طور مثال نه سایتی داره وا میشه و نه دانلودی داره میشه
بازم ارور میده

danial_848
28-08-2008, 15:20
اتمام دانلود چیه عزیزم ؟ به طور مثال نه سایتی داره وا میشه و نه دانلودی داره میشه
بازم ارور میده
منم این مشکل رو داشتم دیسکانکت شو آی پی ت عوض شه .بعد درست میشه

AK1
28-08-2008, 15:22
بازم ارور میده

سلام
اون آي پي رو كه نوشته مي بيني چقدر شبيه آپي تويه :31: به خاطر اون گير ميده راپيد
اي اس پيت از سيستم Vp nاستفاده مي كنه و شما هم داراي ااي پي اختصاصي نيستيد اگه يكي تو رنج آپ پي شما از سايت راپيد ( كه بيشتر از همون اي اس پي شما اي دي اس ال گرفته) استافده كنه از دانولد رايگانش شما نمي توني

موفق باشي:46:

1&0
28-08-2008, 15:46
سلام . نرم افزار auto play media stedio رو نصب کردم . اما هر کاری می کنم فارسی نمی نویسه . از توی کنترل پنل هم فارسی رو فعال کردم ولی باز نمی شه . چه کنم ؟

می شه لطفا راهنمایی کنید؟

hosein66
28-08-2008, 22:58
می شه لطفا راهنمایی کنید؟

مطمئنيد تو هر دو گزينه زبون فارسي رو انتخاب کرده اين ؟

pooria_k2
29-08-2008, 11:40
موقع اکسترکت بعضی فایل ها این پیغام میاد

! Cannot execute "C:\DOCUME~1\wolf\LOCALS~1\Temp\Rar$EX00.672\window s_vista_2007\windows vista 2007.exe"
چی کار کنم!

ehsaN73
29-08-2008, 13:01
سلام
من کامپیوترم موقع نصب بعضی از بازی ها و الام هم موقع نصب vista خاموش میشه نمی دونم مشکل از چیه ، می خواستم بدونم مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری ((( نمی دونم شاید اینجا تاپیک مناسبی برای ارسال این سوال نیست )))
1 gb ram
160 gb hard
3.2 cpu
7400 gef

bahareh655
29-08-2008, 16:45
سلام
مدتيه بعد از روشن كردن كامپيوتر،وقتی ويندوز مياد بالا اولش اين پيغام ظاهر ميشه!

همونطور كه می بينين،اشكال مربوط به WindowsExplorer هستش!
چه جوری ميشه رفعش كرد؟

tohidkh
29-08-2008, 16:49
سلام

چه جوری ميشه رفعش كرد؟

سلام.
دوست عزیز، این اشکال میتونه از هزار جا آب بخوره!
اولین باری که اینجوری شد، بعد از نصب کدوم برنامه بود؟
دستور sfc/scannow رو اجرا کردین؟

hosein66
29-08-2008, 18:35
سلام

چه جوری ميشه رفعش كرد؟

يکي از دوستان هم همين مشکلو داشتند براي رفع اين مشکل تايپيک زير رو بخونيد :

bahareh655
29-08-2008, 19:02
سلام
سلام
برای اينكه بتونين واسه هميشه كليدهای كيبورد مربوط به "پ" و "ژ" رو سر جای اصلی شون تنظيم كنين،می تونين از فايل dll زير استفاده كنين:

اسم اين فايل kbdfa.dll و حجم اون 6 كيلو بايته!
بعد از دريافت اين فايل،اونو تو يه جايی تو كامپيوترتون ذخيره كنين بعد سيستمو رياستارت كنين و برين تو حالت safe mode ،بعد تو حالت سيف مد ،برين تو جايی كه فايل ذخيره شده،اونو كپی كنين و در فولدرwindows/system32 ،پيست كنين(replace كنين!) بعد دوباره كامپيوترو رياستارت كنين و بذارين ويندوز بطور عادی بياد بالا،حالا تو word ،"گچپژ" رو تايپ كنين!
درست ميشه:20:
اگه سوالی هم بود،در خدمتم!

bahareh655
29-08-2008, 19:15
سلام.
دوست عزیز، این اشکال میتونه از هزار جا آب بخوره!
اولین باری که اینجوری شد، بعد از نصب کدوم برنامه بود؟
دستور sfc/scannow رو اجرا کردین؟
سلام
راستش يادم نيست بعد از نصب كدوم برنامه بود!
دستور sfc/scannow رو هم اجرا نكردم،اگه اجرا كنم مشكل حل ميشه؟
با تشكر

S A M
29-08-2008, 20:06
سلام
جدیدا وقتی میخوام task manager رو وا کنم این پیغام میاد
چیجوری میتونم درستش کنم؟

mahdi7610
29-08-2008, 20:15
سلام
جدیدا وقتی میخوام task manager رو وا کنم این پیغام میاد
چیجوری میتونم درستش کنم؟
سلام sam جان

سیستمت ویروس شده

از برنامه زیر می تونی استفاده کنی

موفق باشی .

S A M
29-08-2008, 20:33
مهدی جان دانلود کردم بعد Run رو زدم بعد تیک Task Manager رو زدم بعدش گفت رستارت کن رستارت کردم ولی بازم task manager نمیاد

mahdi7610
29-08-2008, 20:47
مهدی جان دانلود کردم بعد Run رو زدم بعد تیک Task Manager رو زدم بعدش گفت رستارت کن رستارت کردم ولی بازم task manager نمیاد
به خاطر این که سیستمت الوده هستش و ویروس اجازه فعال شدن را بهش نمی ده . البته اگه با این روشها فعال هم کنی بعد از یه مدت دوباره بسته می شه .
با یه انتی ویروس اپدیت شده سیستم را ویروس یابی کن اون هم در حالت safe mode

راستی خودت ادمین سیستم هستی دیگه ؟

این روش را امتحان کن .
در قسمت run تایپ کن gpedit.msc و کلید اینتر را بزن .و مسیر زیر را
دنبال کنید:

User configuration \ administrative templates \ system \ ctrl+alt+del option \ remove task manager

حالا روی remove task manager دبل کلیک کنید و در صفحه جدید گزینه enabled را انتخاب کنید و apply را بزن و بعد disable را انتخاب کن و حالا ok را بزن

موفق باشی .

mahdi7610
29-08-2008, 22:31
سلام دوستان

شاید براتون جالب باشه .

یک صفحه اینترنتی را باز کنید ( فرقی نمی کند چه سایتی باشد ) سپس کد زیر را توی قسمت Adress مرورگر خودتون کپی کنید و کلید اینتر را بزنید .

حالا می تونید کلیه قسمتهای اون صفحه اینترنتی را تغییر دهید . نوشته ها را پاک کنید ، سایز عکسها را تغییر دهید و غیره ..

فقط نمی توانید تغییرات اعمال شده را ذخیره کنید . يكبار امتحان كردن اين ترفند خالي از لطف نيست.

موفق باشید .

tohidkh
29-08-2008, 23:11
سلام دوستان

شاید براتون جالب باشه .

یک صفحه اینترنتی را باز کنید ( فرقی نمی کند چه سایتی باشد ) سپس کد زیر را توی قسمت Adress مرورگر خودتون کپی کنید و کلید اینتر را بزنید .

حالا می تونید کلیه قسمتهای اون صفحه اینترنتی را تغییر دهید . نوشته ها را پاک کنید ، سایز عکسها را تغییر دهید و غیره ..

فقط نمی توانید تغییرات اعمال شده را ذخیره کنید . يكبار امتحان كردن اين ترفند خالي از لطف نيست.

موفق باشید .

وااااااااای عجب ترفند جالبی! :31::27:
اینجوری شو دیگه ندیده بودم.
بازهم از این کارها بکن مهدی جان!
با تشکر :40:

SIMON137
29-08-2008, 23:47
پيرو پست پيشين و دو پست پيشين تر
:18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18:
راست مي گويند .بسي لذت برديم ، دستت درد نكنه ، ميگم ديگه از اينا چي بلدي ؟

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

خب همانطور كه مي دونيد اين پيغام به علل مختلف از جمله اشكال نرم افزاري در سيستم نمايش داده ميشه و پيشنهاد مي كنه كه موضوع رو با شركت مايكروسافت در ميان بگذاريد.
اين پيغام در بعضي موارد غير ضروري هستش براي كاربراي ايراني با محدوديتي كه دارند اكثر موارد غير مفيد هست.
براي جلوگيري از نمايش ، روي my computer كليك راست مي كنيد و properties رو انتخاب مي كنيد ، به بخش advanced ميريد و گزينه error reporting رو انتخاب مي كنيد ، در پنجره ي جديد گزينه disable error reporting رو فعال مي كنيد و ok رو ميزنيد ، از اين به بعد ديگه اين پيغام رو نمي بينيد .

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
حالا سوال خودم ، ميگم من اگه بخوام كوكي هام و سايت هايي كه رفتم و.... حفظ بشه ، بعد از نصب ويندوز فايل هاي Temporary Internet Files رو كپي كنم و بعد از نصب ويندوز دوباره توي همين بخش بريزم ؟

دوسی
30-08-2008, 09:00
سلام

من یک سیستمی دارم که قبلابعدازاینکه روشن می شد خودبخود خاموش می شد که پاوراون راعوض

چکردم .چندروزی مشکل نداشت .تااینکه خواستم گردوخاک اون رابگیرم وفن سی پی یوراازجاش درآوردم

وکمی خا گیری کردم .البته هیت سینک راخاک گیری نکردم .امروزاومدم سیستم راروشن کنم به محض

روشن شدن خاموش می شه .همه قطعات جانبی راباز کردم بازهم این اتفاق می افته .به نظرشماممکنه

فن وهیت سینک ایرادداشته باشند ؟احتمال می دهید مشکل ازچی باشه ؟

1&0
30-08-2008, 12:52
سلام . من یه سری فایل داشتم به نام مثلا1 و 2و 3و ...
حالا اومدم یه سری دیگه فایا با همون نام روی اونها overwrite کردم . و به طبع چون فایلها باهم همنام بوده اند قبلی ها پاک شده . حالا راهی داره که فایلهای قبل رو بدست بیارم . چون خیلی مهم هستند ؟
در ضمن این فایها فقط با هم همنام بده اند و لی یکجور و یک نوع نبوده اند

SIMON137
30-08-2008, 13:18
سلام . من یه سری فایل داشتم به نام مثلا1 و 2و 3و ...
حالا اومدم یه سری دیگه فایا با همون نام روی اونها overwrite کردم . و به طبع چون فایلها باهم همنام بوده اند قبلی ها پاک شده . حالا راهی داره که فایلهای قبل رو بدست بیارم . چون خیلی مهم هستند ؟
در ضمن این فایها فقط با هم همنام بده اند و لی یکجور و یک نوع نبوده اند

توي هارد قبلا اون فايل ها رو داشتيد ؟

1&0
30-08-2008, 15:21
توي هارد قبلا اون فايل ها رو داشتيد ؟

بله دیگه . منظورم این بود که این فایلها رو که قبلا داشتم و توی یه پوشه ای بو ده اند حالا یه سری فایل دیگه که فقط همنام فایلهای قبلی بوده (ولی اون فایلها نبوده) روشون نوشتم و فایلهای قبلی از دست رفته ...
حالا اون قبلی ها قابل بازیافت هستند ؟

1&0
30-08-2008, 15:22
چرا صداهای مودم من (مثلا موقع اتصل به اینترت) از داخل اسپیکر میاد؟

SIMON137
30-08-2008, 16:29
بله دیگه . منظورم این بود که این فایلها رو که قبلا داشتم و توی یه پوشه ای بو ده اند حالا یه سری فایل دیگه که فقط همنام فایلهای قبلی بوده (ولی اون فایلها نبوده) روشون نوشتم و فایلهای قبلی از دست رفته ...
حالا اون قبلی ها قابل بازیافت هستند ؟

خب شما سيستمت رو برگردون به ديروز :
Start MenuPrograms\Accessories\System Tools
System Restore

برگردون به ديروز كه اين فايل هاي بوده

SIMON137
30-08-2008, 16:31
چرا صداهای مودم من (مثلا موقع اتصل به اینترت) از داخل اسپیکر میاد؟

فكر كنم به خاطر خود مودمت باشه ، مودمت صدا به جاي اينكه از بلدنگوي درون كيس پخش كنه مستقيما ميده به كارت صدا و از اسپيكر پخش ميشه ...

1&0
30-08-2008, 17:00
خب شما سيستمت رو برگردون به ديروز :
Start MenuPrograms\Accessories\System Tools
System Restore

برگردون به ديروز كه اين فايل هاي بوده

این اتفاق دیروز نیفتاده ..
خیلی وقت پیش بوده و تاریخش رو هم یادم نیست . تازه از اون به بعد هم ویندوز عوض کردم ..
در ضمن مگر restore کردن فقط مال تنظیمات نیست ؟؟
آیا روی خود فایلها هم تاثیر داره؟

1&0
30-08-2008, 17:01
فكر كنم به خاطر خود مودمت باشه ، مودمت صدا به جاي اينكه از بلدنگوي درون كيس پخش كنه مستقيما ميده به كارت صدا و از اسپيكر پخش ميشه ...

میشه کاریش کرد؟

SIMON137
30-08-2008, 19:58
این اتفاق دیروز نیفتاده ..
خیلی وقت پیش بوده و تاریخش رو هم یادم نیست . تازه از اون به بعد هم ویندوز عوض کردم ..
در ضمن مگر restore کردن فقط مال تنظیمات نیست ؟؟
آیا روی خود فایلها هم تاثیر داره؟

كلا همه تشكيلات سيستم و فايل ها رو هم بر مي گردونه ...
يعني شما چندين وقت پيش يك فايلي رو جايگزين كردي الان پيگيرش هستي؟

میشه کاریش کرد؟

فكر كنم همينطوري كه هست بهتر باشه ، مگه نه ؟

S A M
30-08-2008, 20:21
به خاطر این که سیستمت الوده هستش و ویروس اجازه فعال شدن را بهش نمی ده . البته اگه با این روشها فعال هم کنی بعد از یه مدت دوباره بسته می شه .
با یه انتی ویروس اپدیت شده سیستم را ویروس یابی کن اون هم در حالت safe mode

راستی خودت ادمین سیستم هستی دیگه ؟

این روش را امتحان کن .
در قسمت run تایپ کن gpedit.msc و کلید اینتر را بزن .و مسیر زیر را
دنبال کنید:

User configuration \ administrative templates \ system \ ctrl+alt+del option \ remove task manager

حالا روی remove task manager دبل کلیک کنید و در صفحه جدید گزینه enabled را انتخاب کنید و apply را بزن و بعد disable را انتخاب کن و حالا ok را بزن

موفق باشی .

سلام
با کاسپر اسکی اپ شده کل پی سی رو اسکن کردم حالا رو برنامه شما کلیک کردم وا نشد ارور داد دوباره دانلود کردم و کلیک کردم بازم وا نشد ارور دادش
مشکل از چیه؟

nawid
30-08-2008, 22:36
سلام یه ارور خفن دارم که سیستمو dc میکنه صداها پخش نمیشه البته صداهای ویندوز میشه
ارور هم نوشته Generic win32 host controller...
خیلیسرچکردم یا کار نمیکرد یا یه پچ بود که البته مینوشت ورژن ویندوز بالاتره
اگه راه حلی داشتید pm هم بدید لطفا

Setareh 2006
31-08-2008, 04:23
دوستان فايروالم در مورد این دو تا svchost.exe و inetinfo.exe چند سوال می پرسه و من نمی دونم باید بهشون اجازه بدم یا نه ؟

در مورد inetinfo.exe میگه

Internet information serviceis trying to act as a server. Allow or deny ?

Internet information services wants to accept connections from internet . Allow or Deny ?

در مورد svchost.exe میگه :

Generic Host Process for win32 Services is trying to act as a server . Allow or Deny ?

Generic Host Process for win32 Services wants to accept connections from internet . Allow or Deny ?

behroz3666
01-09-2008, 08:40
سلام
من ویندوز xp یه مشکل دارم
هنگام بالا اومدن ویندوز در قسمت ارم ویندوز خیلی طول میکشه تا ویندوز بالا بیاد
روی سیستم دوستانم که خیلی از من پایینتر هست با 4 یا 5 خط میاد ولی مال من تا 12 خط هم میره
حتی وقتی تازه ویندوز عوض کردم با درایور بی درایور یا برنامه بازم همین جوره سیستمم هم اینه
cpu core 2duo e4600
ram 2 gig
vga 512 8500
h.d.d 320
لطفا راهنمایی کنین
ممنون

behroz3666
01-09-2008, 08:43
سلام
روی سیستم دوستانم که خیلی از من پایینتر هست با 4 یا 5 خط میاد ولی مال من تا 12 خط هم میره
وقتی سیستم بالا اومد دیگه مشکلی ندارم فقط رو آرم ویندوز گیر داره
حتی وقتی تازه ویندوز عوض کردم با درایور بی درایور یا برنامه بازم همین جوره سیستمم هم اینه
cpu core 2duo e4600
ram 2 gig
vga 512 8500
h.d.d 320
لطفا راهنمایی کنین
ممنون

undertaker_ss
01-09-2008, 09:28
سلام دوستان
قبلاً موقعی که shut down نمی کردم صفحه disk checking می اومد
اما حالا دیگه نمی یاد
از کجا بیارمش؟

mahdi7610
01-09-2008, 10:16
سلام دوستان
قبلاً موقعی که shut down نمی کردم صفحه disk checking می اومد
اما حالا دیگه نمی یاد
از کجا بیارمش؟
سلام

این عمل برای فایل سیستم های NTFS اتفاق می افته .

توی run بنویسید regedit و کلید اینتر را بزنید و به ادرس زیر برید

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Session Manager

در سمت راست روی گزینه BootExecute دوبار کلیک کنید تا باز بشه .
مقدار داخل اون را به مقدار زیر تغییر بدید

تصویر

موفق باشید .

yas_6969
01-09-2008, 21:58
سلام یه سوال دارم از دوستان می دونید که l2 cash تو اکس پی کار نمی کنه اگه می شه راه حل اونو به من بگید.

هوشنگ پیشدادی
01-09-2008, 22:40
روی یک سیستم هر برنامه ای که نصب می کنم بعد از یک ساعت دوباره برنامه از بین می ره ؟ ویروسه ؟ یا بد سکتور؟

jabi7joon
03-09-2008, 00:59
پورت های usb من کار نمی کنه.مثلا وقتی رم ریدر یا کول دیسک بهش وصل می کنم چراغشون روشن نمی شه.در واقع هیچ چی.
می شه بگید مشکل از چیه؟

tohidkh
03-09-2008, 01:04
پورت های usb من کار نمی کنه.مثلا وقتی رم ریدر یا کول دیسک بهش وصل می کنم چراغشون روشن نمی شه.در واقع هیچ چی.
می شه بگید مشکل از چیه؟

مطمئنید که مادربرد تون نصب هست؟؟؟
یه بار دیگه نصب کنید ببینید چه اتفاقی میافته؟

undertaker_ss
03-09-2008, 08:21
سلام

این عمل برای فایل سیستم های NTFS اتفاق می افته .

توی run بنویسید regedit و کلید اینتر را بزنید و به ادرس زیر برید

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Session Manager

در سمت راست روی گزینه BootExecute دوبار کلیک کنید تا باز بشه .
مقدار داخل اون را به مقدار زیر تغییر بدید

تصویر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] mages%2Fautocheck-registry.png)

موفق باشید .

mamnoon vali bazam nashod :41:

behroz3666
03-09-2008, 08:45
سلام
cpu core 2duo e4600
ram 2 gig
vga 512 8500
h.d.d 320
لطفا راهنمایی کنین
ممنون
کسی نبود جواب من رو بده

tohidkh
03-09-2008, 10:14
سلام
cpu core 2duo e4600
ram 2 gig
vga 512 8500
h.d.d 320
لطفا راهنمایی کنین
ممنون

کسی نبود جواب من رو بده

فونت اضافی که نصب نکردید؟؟؟

sepehr_s
03-09-2008, 14:47
با سلام به دوستان :
کسی می دونه چجوری میشه temporary disk spcae یا همون شاخه پیش فرض temp رو تو ویتدوز عوض کرد ؟

nakhle007
03-09-2008, 16:56
سلام به همه دوستان
من برای اولین بار میخوام هم ویندوز هم پارتیشن بندی رو تغییر بدم
برای همینم زیاد چیزی نمیدونم فقط یه مطلب آموزشی که یکی از بچه ها زحمتش رو کشیده بود خوندم
حالا میخواستم بدونم که اگه ویندوزم رو عوض کنم باید چه چیزایی رو دوباره نصب کنم ؟ منظورم اینه که بعضی ها میگن که باید صدا و مودم دوباره نصب بشه درسته ؟ و تایپیکی هست که نحوه نصب صدا و مودم رو توضیح داده باشه ؟ اصلا کار مشکلیه یا نه ؟

mahdi7610
03-09-2008, 17:30
سلام به همه دوستان
من برای اولین بار میخوام هم ویندوز هم پارتیشن بندی رو تغییر بدم
برای همینم زیاد چیزی نمیدونم فقط یه مطلب آموزشی که یکی از بچه ها زحمتش رو کشیده بود خوندم
حالا میخواستم بدونم که اگه ویندوزم رو عوض کنم باید چه چیزایی رو دوباره نصب کنم ؟ منظورم اینه که بعضی ها میگن که باید صدا و مودم دوباره نصب بشه درسته ؟ و تایپیکی هست که نحوه نصب صدا و مودم رو توضیح داده باشه ؟ اصلا کار مشکلیه یا نه ؟
سلام

مقاله زیر را دانلود کن و کامل اونا مطالعه کن .

آموزش تصویری نصب ویندوز Xp و پارتیشن بندی !! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برای نصب کارت صدا ، مودم و گرافیک هم طبق روش زیر عمل کن

بعد از نصب کامل ویندوز روی مای کامپیوتر راست کلیک می کنی و گزینه propertise را می زنی و از پنجره باز شده به تب hardware می ری و از صفحه باز شده دکمه Divace manager را می زنی .
از صفحه باز شده می تونی تمامی سخت افزارهای نصب شده توی سیستم را مشاهده کنی

اونهایی که جلوشون علامت سوال زرد رنگ می بینی یعنی نصب نیستند .

بعد از نصب جدید ویندوز کنار سخت افزارهای گرافیک و صوت و مودم علامت سوال زرد رنگ می بینی .

باید یکی یکی سی دی اون ها را داخل سی دی رام قرار بدی و بعد روی هر کدوم از این علامت سوال های زردرنگ دوبار کلیک کنی و از صفحه باز شده به تب Driver بری و سپس دکمه update driver را بزنی تا درایور اون قطعه را برات نصب کنه .

موفق باشی .

[ali]
03-09-2008, 17:37
چه طور می شه فونت عربی یا پاکستانی رو فارسی کرد؟

nakhle007
03-09-2008, 18:56
سلام

مقاله زیر را دانلود کن و کامل اونا مطالعه کن .

آموزش تصویری نصب ویندوز Xp و پارتیشن بندی !! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برای نصب کارت صدا ، مودم و گرافیک هم طبق روش زیر عمل کن

بعد از نصب کامل ویندوز روی مای کامپیوتر راست کلیک می کنی و گزینه propertise را می زنی و از پنجره باز شده به تب hardware می ری و از صفحه باز شده دکمه Divace manager را می زنی .
از صفحه باز شده می تونی تمامی سخت افزارهای نصب شده توی سیستم را مشاهده کنی

اونهایی که جلوشون علامت سوال زرد رنگ می بینی یعنی نصب نیستند .

بعد از نصب جدید ویندوز کنار سخت افزارهای گرافیک و صوت و مودم علامت سوال زرد رنگ می بینی .

باید یکی یکی سی دی اون ها را داخل سی دی رام قرار بدی و بعد روی هر کدوم از این علامت سوال های زردرنگ دوبار کلیک کنی و از صفحه باز شده به تب Driver بری و سپس دکمه update driver را بزنی تا درایور اون قطعه را برات نصب کنه .

موفق باشی .
اقا من همین الان برای اولین بار ویندوز و پارتیشن بندیمو بدون مشکل عوض کردم:11:
فقط یه سوال
من که مودمم نصب نیست چه جوری دارم پست میدم ؟:18:
اخه من راحت به اینترنت بعد از نصب ویندوز وصل شدم فقط سرعتش یه خرده پایینه
راستی اگه کارت گرافیک نصب نشه چه مشکلی پیش میاد ؟

mahdi7610
03-09-2008, 20:01
فقط یه سوال
سلام

این که تعحب نداره :31:

به خاطر این که درایور مودم شما را ماکروسافت توی خود ویندوز گذاشته . و به هنگام نصب ویندوز درایور مودم شما اتوماتیک وار نصب شده
توی بعضی سیستم ها گرافیک خود به خود نصب می شه . به خاطر این که ماکروسافت درایور مربوط به اون نوع گرافیک ها را توی سیستم عامل خودش قرار داده .

اگه گرافیک نصب نشه شما با رزولیشن و کیفیت پایین می تونید از ویندوز استفاده کنید و برای چشمها ضرر داره .

موفق باشید.

mahdi7610
03-09-2008, 20:39
;2902584']چه طور می شه فونت عربی یا پاکستانی رو فارسی کرد؟
سلام

قصد داشتم یه همچین مقاله ای را قرار بدم چون شما خواستید این کار را یه کم زود تر انجام دادم

به ادرس زیر رجوع کنید .

اموزش تبدیل فونت عربی آزاد به فارسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید .

hosein66
04-09-2008, 01:55
فقط یه سوال

نصب کارت گرافيک که چيزي نداره از روي سي دي نصبش مي کني

در باره سرعت اينترنت هم اين راهکارها رو طي کنيد

control panel / phone and modem option/ modems /properties/advanced /

در قسمت extra setting اينو تايپ کنيد :AT& FX

بعد با کانکشني که با اون به شبکه وصل ميشيد تو قسمت properties تو تب اولي (general) بر روي configure

کليک کنيد و 921600 رو انتخاب کنيد بعد ريستارت کنيد

در مورد کارت گرافيک اينو هم بگم که علاوه بر اذيت کردن چشمها hibernate و sleep هم غير فعال خواهد بود

undertaker_ss
04-09-2008, 12:07
اساتید گرامی
من دیسک چکینگ ام خود به خود غیر فعال شده (منظورم همون صفحه آبیه هست که موقعی که شات دان نکنی میاد)
چطوری می تونم دوباره بیارم
چون همش برق می ره خیلی ضروریه برام
لطفا راهنمایی کنید

mobin
04-09-2008, 16:49
فونت هاي كيبوردم بهم ريخته
مثلا : د تبديل به ي شده
لءفا كمك كنين

Ali-ss
04-09-2008, 17:06
سلام یک مشکل در باز کردن درایو ها پیش اومده اون هم اینکه وقتی رو درایو کلیک می کنم تا باز بشه پنجره خطایی باز می شه که عنوان 1rfw8hjr.com هست و متن ارور درست یادم نیست ولی راجع به فایل oxc0000005 بود فکر کنم در ضمن وقتی رایانه بالا می یاد اروری راجع به فایل ckvo.exe می دهد توضیح اینکه امکان اتصال این رایانه به اینترنت اصلا وجود نداره لطفا اگر راهی برای در مانش از طریق ریجیستری یا هر چیز دیگر هست بگویید

mahdi7610
04-09-2008, 17:58
سلام یک مشکل در باز کردن درایو ها پیش اومده اون هم اینکه وقتی رو درایو کلیک می کنم تا باز بشه پنجره خطایی باز می شه که عنوان 1rfw8hjr.com هست و متن ارور درست یادم نیست ولی راجع به فایل oxc0000005 بود فکر کنم در ضمن وقتی رایانه بالا می یاد اروری راجع به فایل ckvo.exe می دهد توضیح اینکه امکان اتصال این رایانه به اینترنت اصلا وجود نداره لطفا اگر راهی برای در مانش از طریق ریجیستری یا هر چیز دیگر هست بگویید
جواب سوال خود را در ادرس زیر دنبال کنید .

موفق باشید .

yas_6969
04-09-2008, 18:00
سلام می دونید که L2 cash در ویندوز xp کار نمیکنه می تونید یه راهنمایی بکنید ممنون می شم.

hosein66
05-09-2008, 00:38
فونت هاي كيبوردم بهم ريخته
مثلا : د تبديل به ي شده
لءفا كمك كنين

خاطرتون هست که به چه علتي اين طوري شد مثلا برنامه اي که با ويندوز نا سازگار بوده رو نصب کرده اين ؟

فکر کنم با يکي دو تا ريستارت موضوع حل بشه

محمد امين26
05-09-2008, 03:13
كسي هست در مورد wms ldle به من كمك كن

mobin
05-09-2008, 04:26
خاطرتون هست که به چه علتي اين طوري شد مثلا برنامه اي که با ويندوز نا سازگار بوده رو نصب کرده اين ؟

فکر کنم با يکي دو تا ريستارت موضوع حل بشه
jadidan barnamei nasb nakardam ba restart ham moshkel hal nashod
hata safhe kelid ro dobareh vasl kardam tasiri nadasht
joone man komak !

montazermandeh
05-09-2008, 04:57
من چند وقت پیش دادم کیسمو که کارت گرافیک 512 برام بزنن اما از اون موقع دیکه روی هر موزیکی که کلیک می کنم اصلاً صدا نداره . کسی می دونه این مسئله برای چیه . تا قبل از تعویز کارت گرافیک این جوری نبود .:41:

mahdi7610
05-09-2008, 09:36
joone man komak !
سلام

این مشکل به دلیل اختلالی هست که توی سیستم عامل ایجاد شده .

استفاده از سیستم ریستور گاها می تونه گره از مشکلات باز کنه .

درسته روش معقولی برای این مشکل نیست اما امتحان کردنش به از هیچی هستش .

موفق باشید .

hamidharaji
05-09-2008, 09:58
سلام به اساتید محترم!
توی پنجره properties برگه sharing هست ولی برگه security دیده نمیشه. درایو رو هم NTFS فرمت کردم

tohidkh
05-09-2008, 10:04
سلام به اساتید محترم!
توی پنجره properties برگه sharing هست ولی برگه security دیده نمیشه. درایو رو هم NTFS فرمت کردم

منظورتون اینجوری هست؟

خوب با این حساب، مال من هم اونجوری هست.

hamidharaji
05-09-2008, 10:14
از اینکه جواب منو دادید ممنونم
نه منظورم این نیست . توی همین پنجره ای که نشون دادید برگه sharing هم هست ولی security نیستش!

mahdi7610
05-09-2008, 11:35
سلام به اساتید محترم!

سلام

به منوی tools برید و سپس فولدر اپشن را بزنید و از صفحه باز شده به تب view برید و تیک اخرین گزینه یعنی use simple file sharing را بردارید و پنجره را ok کنید

موفق باشید

hamidharaji
05-09-2008, 11:59
سلام

به منوی tools برید و سپس فولدر اپشن را بزنید و از صفحه باز شده به تب view برید و تیک اخرین گزینه یعنی use simple file sharing را بردارید و پنجره را ok کنید

موفق باشید

از راهنماییتون ممنونم آقا مهدی مشکلم حل شد
التماس دعا

nakhle007
05-09-2008, 13:08
اقا من ویندوزم رو عوض کردم ولی حالا وقتی روی یه فایل zip یا rar راست کلیک میکنم دیگه اون گزینه ای که اون رو از حالت فشرده خارج میکرد نیست
چه کار کنم؟

mahdi7610
05-09-2008, 13:22
اقا من ویندوزم رو عوض کردم ولی حالا وقتی روی یه فایل zip یا rar راست کلیک میکنم دیگه اون گزینه ای که اون رو از حالت فشرده خارج میکرد نیست
چه کار کنم؟
سلام

خب برنامه winrar یا winzip را روی سیستم نصب کن .

موفق باشی

yas_6969
05-09-2008, 13:22
کسی نتونسته سوال من و جواب بده

hosein66
05-09-2008, 13:23
joone man komak !

چند تا راهکار ميگم اينا رو هم امتحان بکنيد :

1. تو Safe mode هم ببينيد همون طور نوشته ميشود

2. قبل از بوت شدن سيستم F 8 رو که ميزنين گزينه اي هست با اين عنوان :

Last known good اينو انتخاب ميکنين

3. که آخرين راه حل مي باشد با يه کيبورد ديگه امتحان بکنين.

hosein66
05-09-2008, 14:04
چه کار کنم؟

نر م افزار winrar رو بايد نصب بکنيد

احمد1379
05-09-2008, 15:18
با درود به همگی دوستان
مشکلی که من دارم این است که حجم درایو C(درایوویندوز)بسیاربیشتراز ن چیزی که هست نشان داده میشود من وقتی خودم حجم فایلها راجمع می زنم چیزی درحدود 4گیگابایت است اما ویندوزحجم این درایو را دو برابر نشان می دهدیعنی حدود 8گیگابایت وهنگامی هم که درایو پرمیشود پیام full disk می دهد ازدوستان کسی میتواند راهنمایی کند چکاربایدبکنم تادرست بشود
باسپاس ازهمگی دوستان

bahareh655
05-09-2008, 16:17
سلام
من یه مشکلی پیدا کردم،اونم اینه که وقتی فلشم رو به کامپیوتر می زنم،به جای اینکه شکل درایو نشون بده،شکل فولدر نشون میده

درایو I

فرمتشم نمی تونم بکنم،در ضمن با آنتی ویروس nod32 هم اسکن کردم ولی ویروس یا تروجانی پیدا نکرد
از طرفی وقتی میخوام فلشو remove کنم،نمیشه و شکل زیر میاد

به نظر شما این چه ویروسیه و با چی میشه اسکنش کرد؟
پیشاپیش ممنون:20:

iammahdi
05-09-2008, 17:01
ذوستان یه سوال...
چرا هی این فونتای فارسی قاط می زنه ...
رفتم وینذوز و آپ گریذ کرذم ولی باز ذرست نشذ....
این نرم افزار TrayLayout رو هم نصب کرذم اما فایذه ایی نذاشت ...الان من ذ (ذ بی نقطه ها) نذارم به جاش می نویسه پ...
یه نفر بگه این چشه...

undertaker_ss
05-09-2008, 17:15
اساتید گرامی
من دیسک چکینگ ام خود به خود غیر فعال شده (منظورم همون صفحه آبیه هست که موقعی که شات دان نکنی میاد)
لطفا راهنمایی کنید

لطفا کمک کنیییییییییییییییید

tohidkh
05-09-2008, 17:24
سلام
من یه مشکلی پیدا کردم،اونم اینه که وقتی فلشم رو به کامپیوتر می زنم،به جای اینکه شکل درایو نشون بده،شکل فولدر نشون میده

درایو I

فرمتشم نمی تونم بکنم،در ضمن با آنتی ویروس nod32 هم اسکن کردم ولی ویروس یا تروجانی پیدا نکرد
از طرفی وقتی میخوام فلشو remove کنم،نمیشه و شکل زیر میاد

به نظر شما این چه ویروسیه و با چی میشه اسکنش کرد؟
پیشاپیش ممنون:20:

دوست عزیز، یه نوع Worm هست. Terojan Autoran
من چند روز پیش از فلش یکی از دوستانم اون روگرفتم. با KasperSky منتها باید آپدیتش کنید.
موفق باشید. :11:

mahdi7610
05-09-2008, 17:37
ذوستان یه سوال...
چرا هی این فونتای فارسی قاط می زنه ...
رفتم وینذوز و آپ گریذ کرذم ولی باز ذرست نشذ....
این نرم افزار TrayLayout رو هم نصب کرذم اما فایذه ایی نذاشت ...الان من ذ (ذ بی نقطه ها) نذارم به جاش می نویسه پ...
یه نفر بگه این چشه...
سلام

اگه کارهایی که توی تاپیک زیر گفتم را کامل انجام داده باشید نباید این مشکل پیش بیاد . نگاه کنید ببینید قسمتی از این تنظیمات تغییر نکرده .

موفق باشید .

tohidkh
05-09-2008, 17:38
اساتید گرامی
لطفا راهنمایی کنید

لطفا کمک کنیییییییییییییییید

دوست عزیز من نمیدونم چطور میتونید دیسک چک رو فعال کنید.
ولی شما میتونید در داخل ویندوز هم این کار رو انجام بدین.
از منوی Start پنجره ی Run رو باز کنید و داخل اون بنویسید ChkDsk . (به حروف بزرگ و کوچک دقت کنید.)
این دستور همون کار دیسک چک رو انجام میده.
موفق باشید :11: