PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بررسی سوالات و رفع مشکلات و نکات سیستم عامل ویندوز

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

mke
30-06-2008, 15:21
درسته میخوام ویندوز نصب کنم حالا میشه کامل توضیح بدین؟چجوری میشه از طریق dos یا هر چیز دیگه بدون اینکه وراد ویندوز بشم درایو c که ویندوز تو اون نصبه رو فرمت کنم؟
شما نياز به هيج boot disk يا boot cd نداري كافيه 1500 الي 2000 تومان cd ويندوز xp را خريداري كني و با اون boot بشي اكه cpu بلاي 2G و ram بالاي 512MB داشته باشي با xp راحتي
cd را بزار restart كن همون اول restart بايد يه دكمه اي بزني تا وارد bios بشي جون bios ها با هم فرق دارند دقيق نميتونم بكم كجا بري بكرد دنبال جايي كه ميتوني به سيستم بكي boot را از cd شروع كنه براي وارد شدن به bios هم فرق ميكنه مثلا delete يا F1
save كن و از bios بيا بيرون system از cd بوت ميشه وبقيه كارها را خودش انجام ميده فقط بر طبق instruction برو جلو به جايي هم ميرسي كه بايد format كني يا حتي از نو partition بندي كني

mke
30-06-2008, 16:46
با سلام
برای نصب ویندوز xp روی یک نوت بوک با مارک emachine دچار مشکل زیر هستم اگر کسی راهی به ذهنش می رسد کمک کند .
بعد از مرحله غیر گرافیکی نصب که سیستم ری استارت می شود وقتی صفحه بالا آمدن ویندوز نمایان شده و می خواهد وارد مرحله نصب گرافیکی ویندوز شود یک صفحه آبی ظاهر می شود که در آن یک سری کدهای مربوط به آدرس یک فایل نوشته شده است و سیستم بلافاصله ری استارت می شود و این امر ادامه می یابد و مانع از ادامه مراحل نصب می شود .

لطفا کمک کنید
متشکرم
دقيقا جه error ي ميده مشخصات كامل notebook را هم بده

aRThaS_08
30-06-2008, 17:33
سلام من تا 2قیقه پیش شات داونم درست بود ولی الان که خواستم کامپیوتر رو خاموش کنم دیدم شبیه ویندوز98 شده !!!:41::41::41:
اینجوری
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا چجوری به حالت قبل برگردونم ؟؟؟
ممنون:40::40::40:

mke
30-06-2008, 17:55
سلام من تا 2قیقه پیش شات داونم درست بود ولی الان که خواستم کامپیوتر رو خاموش کنم دیدم شبیه ویندوز98 شده !!!:41::41::41:
اینجوری
يك نكته ايمني دراستفاده از كامبيوتر اينه كه "زمان دستكاري system دقيقا بخاطر داشته باشيد جه جايي را دستكاري ميكنيد "
برو به control panel -user accounts و در اونجا بزن change the way users log on or off و بعد use the welcome screen را تيك كن والسلام

aRThaS_08
30-06-2008, 17:58
این ارور رو میده
Client Services for NetWare has disabled the Welcome screen and Fast User Switching. To restore these features, you must uninstall Client Services for NetWare.

mke
30-06-2008, 18:50
این ارور رو میده
Client Services for NetWare has disabled the Welcome screen and Fast User Switching. To restore these features, you must uninstall Client Services for NetWare.
برو روي my network places كليك راست بزن بعد properties در صفحه network connections روي local area connction راست كليك كن بزن properties در general tab جمله client service for netware را بيدا كن روش كليك و بزت uninstall يه بار reset كن كار قبل را انجام بده درست شد خبرش را بده

Ghaioom
01-07-2008, 06:58
اینجوری
سلام
منم یه موقعی چنین مشکلی برام پیش اومده بود بعد در اینجا سوال کردم جواب گرفتم.
برید به آدرس زیر.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

aRThaS_08
01-07-2008, 09:16
برو روي my network places كليك راست بزن بعد properties در صفحه network connections روي local area connction راست كليك كن بزن properties در general tab جمله client service for netware را بيدا كن روش كليك و بزت uninstall يه بار reset كن كار قبل را انجام بده درست شد خبرش را بده
حاجی دمت گرم درست شد

اگه دکمه تشکر داشت از همه پستات توی این انجمن تشکر میکردم :31:

fcchelsea
02-07-2008, 07:17
با سلام
من وقتی کامپیوترمو روشن میکنم تا اخرین لحظه به خوبی میاد بالا ولی بعضی مواقع روی صفحه ای که نوشته ولکام وبعضی مواقع هم به محض نمایش دسکتاپ یه دفعه ریست میشه و همینجور یکی دو سه بار ریست میشه تا اینکه درست حسابی میاد بالاو این پیغامو میده :
your system has recovered from a serious eror
الان چند روزه اینجوری شده ولی میتونم باهاش کار کنم فقط هر از چند گاهی هنگ میکنه.علتشم فکر میکنم به خاطر این باشه که قبلش دیسک سی کامپیوتر پر شده بود ومن کلین کردمش.حالا چون تازه ویندوز عوض کردم و کلی توش برنامه از سی دیهای قرضی ریختم میخواستم ببینم حل دیگه ای جز عوض کردن ویندوز داره.
اینم log of ارورها که تو کامپیوتر سیو شده:

sysdata.xml - 0.14MB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
mini061408-08.dmp - 0.06MB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
manifest.txt - 0.00MB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
راستی بعد از کلین کردن به خوبی داشت کار میکرد من یه فایل کد ----- از یه سایت معتبر گرفتم ولی وقتی بازش کردم فهمیدم برا ----- خودم نیست فقط اشتباهی روش کلیک کردم چیزی نیومد و بعد بدون صبر کردن دیلیتش کردم و وقتی رو استارت و ترن اف کلیک کردم خیلی دیر وکند اومد واحساس کردم یه چیزیش شده.شایدم مشکل ازکلیک ذو این فایله باشه .
انتی ویروسم به روزه والانم هیچ ویروسی تو سیستم نیست مطمئنم.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

golmohammadi
02-07-2008, 10:31
من یه فایل کد ----- از یه سایت معتبر گرفتم ولی وقتی بازش کردم فهمیدم برا ----- خودم نیست فقط اشتباهی روش کلیک کردم چیزی نیومد و بعد بدون صبر کردن دیلیتش کردم و وقتی رو استارت و ترن اف کلیک کردم خیلی دیر وکند اومد واحساس کردم یه چیزیش شده.شایدم مشکل ازکلیک ذو این فایله باشه .
انتی ویروسم به روزه والانم هیچ ویروسی تو سیستم نیست مطمئنم.
اشكال شما از همينه
انتي ويروس كه نميتونه همه ويروسها و مخصوصا تروجانها را شناسايي كنه
شما ظاهرا يه تروجان دريافت كردين به خاطر اينكه وقتي بازش كردين چيزي نيومد
به نظر من هر وقت اين پستو ديدي ويندوز را عوض كن
چرا كه ممكنه پسووردهاي سيستمت را بدزدند

arash_ir1984
02-07-2008, 19:23
سلاممن می خوام Windows XP SP3 Vista Live Edition رو نصب کنموقتی setup رو می زنم 1 فایل help باز میشه می گه winnt32 رو با چند فرمانش اجرا کن.من تو command line تو فولدر I386 میرم و winnt32 رو تایپ و اجرا میکنم.برنامه سوالهای قبل از نصبش رو می پرسه و شروع به نصب میکنه (من داخل xp sp2 اینکارو کردم) وقتی 100% کامل میشه که معمولا باید reset شه و شروع به نصب کنه ریست نمیشه ئ 1 پیغام خطا میده که اطلاعات رو نمی تونه بازیابی کنه یا بنویسه.کسی نمی دونه این ویندوز رو چه طوری باید نصب کرد؟(Windows XP SP3 Vista Live Edition)من قبلا ویندوز نصب کردم ولی با این به مشکل بر خوردم

shahedi
02-07-2008, 19:52
سلاممن می خوام Windows XP SP3 Vista Live Edition رو نصب کنموقتی setup رو می زنم 1 فایل help باز میشه می گه winnt32 رو با چند فرمانش اجرا کن.من تو command line تو فولدر I386 میرم و winnt32 رو تایپ و اجرا میکنم.برنامه سوالهای قبل از نصبش رو می پرسه و شروع به نصب میکنه (من داخل xp sp2 اینکارو کردم) وقتی 100% کامل میشه که معمولا باید reset شه و شروع به نصب کنه ریست نمیشه ئ 1 پیغام خطا میده که اطلاعات رو نمی تونه بازیابی کنه یا بنویسه.کسی نمی دونه این ویندوز رو چه طوری باید نصب کرد؟(Windows XP SP3 Vista Live Edition)من قبلا ویندوز نصب کردم ولی با این به مشکل بر خوردم
لطفا به سوییچی که می گه دقت کنید و همون سوییچ رو اجرا کنید.

ali_ranger22
03-07-2008, 14:28
فاصله ی بین آیکون ها رو چطوری میشه کم کرد خیلی فاصلش زیاد شد ییهو!

mke
03-07-2008, 16:21
فاصله ی بین آیکون ها رو چطوری میشه کم کرد خیلی فاصلش زیاد شد ییهو!
روي يك جاي خالي در desktop كليك راست كن بزن properties و برو به appearance tab -advanced جايي كه نوشته item اي دو تا را تنظيم كن icon spacing horizontal ,icon spacing vertical
اخرش يادت باشه روي desktop كليك راست بزني و در arrange icons by بزي to grid و نه auto

fcchelsea
03-07-2008, 16:53
اشكال شما از همينه
انتي ويروس كه نميتونه همه ويروسها و مخصوصا تروجانها را شناسايي كنه
شما ظاهرا يه تروجان دريافت كردين به خاطر اينكه وقتي بازش كردين چيزي نيومد
به نظر من هر وقت اين پستو ديدي ويندوز را عوض كن
چرا كه ممكنه پسووردهاي سيستمت را بدزدند

اخه اگه ویروس باشه که فقط موقع بالا اومدن ریست نمیشه من الان چند ساعت کار میکنم باهاش
در ضمن
اگر با system restore کامپیوترو به تاریخ قبل از کلین اپ که حدودا 20 روز پیش میشه برگردونم مشکلی ایجاد میشه.

ali_ranger22
03-07-2008, 17:37
روي يك جاي خالي در desktop كليك راست كن بزن properties و برو به appearance tab -advanced جايي كه نوشته item اي دو تا را تنظيم كن icon spacing horizontal ,icon spacing vertical
اخرش يادت باشه روي desktop كليك راست بزني و در arrange icons by بزي to grid و نه auto

بله اینو میدونستم! من قبل این که شما بگی همه چیرو تنظیم کردم بعد ok کردم دیدم هیچ اتفاقی نمیفته! بعد سیستمو خاموش کردم الان که دوباره روشن کردم درست شد!

farhad6600
04-07-2008, 02:50
سلام دوستان سیستم من یک مشکل اساسی پیدا کرده لطفا کمکم کنین
از وقتی که سیستم رو ارتقا دادم این مشکل پیدا شده که ویندوزم بعد از چند روز به شدت کند میشه یا کرش می کنه و هر برنامه ای رو که باز می کنم بسته شده و همون اروره dont send میاد (همه برنامه ها) بعضی وقت ها حتی وقتی ویندوز رو عوض میکنم بلافاصله اینجوری میشه بعضی وقت ها هم خود به خود درست میشه و یک هفته خوب کار می کنه ولی حداکثر یک هفته بعد دوباره این مشکلات بوجود میاد . بعضی وقت ها هم سیستم مدام کرش میکنه حتی وقتی ریست میکنم بازم کرش میکنه و صفحه آبی میاد
اینم بگم که مطمئنم سیسمتم ویروس نداره در ضمن هر نوع ویندوزی رو هم امتحان کردم مال شرکت های مختلف و ورژن های مختلف ولی بازم این مشکل هست
خواهش می کنم کمکم کنین دیگه کلافه شدم نمی دونم باید چیکار کنم یک بار هاردم رو کلا fdisk کردم بازم نشد

mke
04-07-2008, 11:50
از وقتی که سیستم رو ارتقا دادم این مشکل پیدا شده که ویندوزم بعد از چند روز به شدت کند میشه یا کرش می کنه و هر برنامه ای رو که باز می کنم بسته شده و همون اروره dont send میاد (همه برنامه ها) بعضی وقت ها حتی وقتی ویندوز رو عوض میکنم بلافاصله اینجوری میشه بعضی وقت ها هم خود به خود درست میشه و یک هفته خوب کار می کنه ولی حداکثر یک هفته بعد دوباره این مشکلات بوجود میاد . بعضی وقت ها هم سیستم مدام کرش میکنه حتی وقتی ریست میکنم بازم کرش میکنه و صفحه آبی میاد
اینم بگم که مطمئنم سیسمتم ویروس نداره در ضمن هر نوع ویندوزی رو هم امتحان کردم مال شرکت های مختلف و ورژن های مختلف ولی بازم این مشکل هست
خواهش می کنم کمکم کنین دیگه کلافه شدم نمی دونم باید چیکار کنم یک بار هاردم رو کلا fdisk کردم بازم نشد
مشكلاتي از اين قبيل كه تعدادي از دوستان در جند post اخير مطرح كرده اند داراي علت مشخصي نيست كه دقيقا دست رو همون بزاري و براي همه يك نسخه تجويز كني
راههاي مختلفي را بايد امتحان كرد تا علت اصلي بيدا بشه
در ساده ترين حالت تست كردن system با با ابزار ساده ولي كارامدي مثل task manager ويا system monitor است كه در تشخيص bottleneck و يا برنامه هاي ناسازكار ميتونند مفيد باشند
مرحله بعدي احتمال virus با spy است
فقدان free space روي system drive
ميتونه corrupt شدن فايلهاي اصلي سيستم مثل ntoskrnl و win32 باشه
مشكلات بالا را اكر حل نشدني باشند ميتونيم با يه clean intallation از xp معمولا برطرف كنيم كه توصيه ميكنم تمام partition ها delete بشه و روي disk خام installation انجام بشه
اما مشكلات بيجيده تري هم ميتونه باشه كه معمولا 90% كرشهاي windows را بوشش ميده در كامبيوتر برنامه ها در 4 سطح دسترسي به resource اجرا ميشوند مثلا فايلهاي سيستمي و درايور ها در kernel mode اجرا ميشوند كه بالاترين دسترسي به resource را دارند مثلا اكر يه برنامه اي مثل word بخواهد از processor استفاده كنه در همون لحظه هم يه فايل درkernel mode بخواهد از processor استفاده كنه kernel mode در الويت است
مشكل اونجا بيش مياد كه دو تا فايل در kernel اجرا شدند و بخواهند از يك resource استفاده كنند اينجاست كه سيستم crash ميكنه و مثلا blue screen of death BSOD ظاهر ميشه براي بيدا كردن علت اين قبيل crash ها
بايد با استفاده از برنامه هايي مثل windbg windows debugger فايلهايي بنام memory dump كه حاوي اطلاعات ram در زمان crash است را analize كرد كه كار ساده اي نيست
در اخر اينكه خود ram هم اكه خراب باشه اين مشكلات را ايجاد ميكنه با برنامه memtest ميشه اون را test كرد
bios هم ميتونه باعث crash بشه اينجا هم بحث update كردن bios و reflash كردن مطرح ميشه
در نهايت اينكه تك تك موارد بايد از ساده به بيجيده بررسي بشه تا علت اصلي مشخص كردد

ali_ranger22
04-07-2008, 15:03
این سیستم من قات زده ! چرا توی فیلم ها و ویدیو ها صدا ندارم ولی تو بقیه قسمت ها صدا دارم?؟

[ali]
04-07-2008, 15:18
سلام

عزیز دل شما مشکل را به صورت کلی مطرح کردی نگفتین به چه فایلی اشاره می کنه.

kopol_420
04-07-2008, 19:12
سلام میشه کمکم کنید و بگید ویروس new folder چجور پاک میشه

Ezel
04-07-2008, 22:18
سوال : تنظیمات shut down رو از کجا میتونم بیارم ؟؟ اصلا تنظیمات داره یا نه ؟؟؟

danial_848
04-07-2008, 22:36
لیست background هایی که تابحال ازشون استفاده کردم رو چطوری clean up کنم؟؟

king emperor
05-07-2008, 10:02
سوال : تنظیمات shut down رو از کجا میتونم بیارم ؟؟ اصلا تنظیمات داره یا نه ؟؟؟

اگه منطورت تنظيمات معموليه

تو دسكتاپ راست كليك كن و پروپرتيس را باز كن و بعد در تب اسكرين سيور دكمه پاور رو بزن

در پنجره جديد تنظيمات معمولي مربوط به استند باي و .... را مي توني ببيني

king emperor
05-07-2008, 10:08

بيشتر اين تصاوير اين ليست مربوط به تصاوير داخل My Picturesr و C:\WINDOWS\Web\Wallpaper و بعضي از نرم افزارها مانند ASD see هستن.

با جابجايي و پاك كردن تصاوير از ليست شما هم حذف مي شن

shahedi
05-07-2008, 12:26
ضمن تایید پاسخی که دوستمون دادند بعضی از تصاویز در همون دایرکتوری ویندوز هست و یا در قسمت و پوشه ی تم ها.

danial_848
05-07-2008, 14:29
دوستان یه سوال نیمه فنی
فایل هایی که تو این مسیرند C:\WINDOWS\Prefetch (با پسوند PF) مربوط به چی هستن؟
تو یه سایت خارجی خونده بودم که برای افزایش سرعت و اینا هر چند وقت یه بار همه ی محتوای پوشه رو پاک کنین. میخوام ببینم تاثیرش دقیقاً چطوریه
با اجرای هر اپلیکیشنی چند تا فایل pf میره تو این پوشه و تعداد این فایل ها هیچ وقت از 129 تا بیشتر نمیشه
؟؟؟

sid
05-07-2008, 14:38
سلام ميخواستم بدونم چجوري ميشه ويندوز ايكس پي رو سيستم عامل پيش فرض كامپيوترم بكنم
من تازه در كنار اكس پي اوبونتو رو نصب كردم الان وقتي كامپوتر رو روشن ميكنم اول اوبونتو واسه اتنخاب هست بعدش 3 تا گزينه ديگه واسه اوبونتو هست و در اخر
ويندوز ايكس پي رو دارم
داخل فايل بوت هم اينو مينويسه

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

mke
05-07-2008, 16:01
دوستان یه سوال نیمه فنی
فایل هایی که تو این مسیرند C:\WINDOWS\Prefetch (با پسوند PF) مربوط به چی هستن؟
تو یه سایت خارجی خونده بودم که برای افزایش سرعت و اینا هر چند وقت یه بار همه ی محتوای پوشه رو پاک کنین. میخوام ببینم تاثیرش دقیقاً چطوریه
با اجرای هر اپلیکیشنی چند تا فایل pf میره تو این پوشه و تعداد این فایل ها هیچ وقت از 129 تا بیشتر نمیشه
؟؟؟
xp از دو new feature نسبت به windows هاي قبل از خود بهره مند است كه در بحث fast booting بسيار مهم هستند اين دو عبارتند
از prefetching
disk layout optimization
prefetching يعني تهيه يك ليست از تمام فايلهايي كه بايد در حين boot از disk خوانده شده و به ram ريخته شوند در اولين reboot بعد از installation جون فايل pf ي كه همان سناريو هاي مختلف براي boot هسنتد هنوز ساخته نشده boot طولاني تر از reboot دوم و سوم است درreboot l دوم سناريو ها ساخته شده يعني همان فايلهاي pf كه شما اشاره كرديد والان در reboot سوم windows ليست كامل فايلهاي سيستمي و application ي كه بايد در ram ريخته شوند را در فايلي بنام layout.ini در همان prefetch folder دارد بس reboot سوم بسيار سريعتر انجام ميشود با نصب برنامه هاي بعدي باز هم pf هاي ديكري ساخته ميشود بنابراين با استفاده از task scheduler ويندوز برنامه ريزي شده كه هر 3 روز يك بار تمامي pf ها را بررسي كند و از ميان انها common files ها را در اورد و فيل layout.ini را update كند بس حالا windows وقتي بالا مياد تمام فايلهاي layout را توي ram ميريزد جه user استفاده كند جه نكند
بنا براين از نظر علمي اكر تمامي فايلهاي prefetch folder را delete كني جريان بعد از installation و دوباره ساختن pf ها و layout بايد تكرار شود كه كار كندتر خواهد شد اما از يك نظر ديكر ممكن است برنامه اي را قبلا با windows با مي اورديد و از ن استفاده مكرديد اما الان نيازي نداريد ان برنامه با windows بالا بياد و در ram ريخته بشود بس الان دوباره سازي pf ها ميتواند شايد يك ثانيه اي سرعت را بالا ببرد
لازم به ياداوي است كه layout زماني كه كامبيوتر روشن است ساخته ميشود هر سه روز يك بار و نه هر بار كه كامبيوتر boot ميشود
manual هم ميشه اين process را به همراه disk layout optimization انجام داد كه بماند

king emperor
05-07-2008, 17:47
ببخشيد يه مطلبي مال يه سايت ديگه بود اشتباهي اينجا زدم

ebibarati
05-07-2008, 20:33
سلام
سیستم من احتیاج به تعویض ویندوز داره
چجوری می تونم یه ویدوز نصب کنم که یوزر و پسورد کانکشنم حذف نشه چون نمی تونم یه بار دیگه از آی پی اونو بگیرم
میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

shahedi
05-07-2008, 21:45
سلام
سیستم من احتیاج به تعویض ویندوز داره
چجوری می تونم یه ویدوز نصب کنم که یوزر و پسورد کانکشنم حذف نشه چون نمی تونم یه بار دیگه از آی پی اونو بگیرم
میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام
نرم افزارهایی هستند که پسورد های ستاره دار رو نشون می دند در قسمت مربوطه درخواست کنید

sid
05-07-2008, 23:33
تنظيناتش همونجوري بود كه بايستي باشه و شما گفتيد چي كار كنم؟

shahedi
06-07-2008, 12:52
سلام ميخواستم بدونم چجوري ميشه ويندوز ايكس پي رو سيستم عامل پيش فرض كامپيوترم بكنم
من تازه در كنار اكس پي اوبونتو رو نصب كردم الان وقتي كامپوتر رو روشن ميكنم اول اوبونتو واسه اتنخاب هست بعدش 3 تا گزينه ديگه واسه اوبونتو هست و در اخر
ويندوز ايكس پي رو دارم

[boot loader]
timeout=30
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
سلام
در رابطه با سوال شما کسی پاسخی نداده بود پست دومتون برای چی بود.

روی مای کامپیوتر راست کلیک کنید پراپرتیس رو انتخاب کنید سربرگ ادونس.در قسمت آخر استارت آپ اند ریکاوری ستینگ رو بزنین و گزینه‌ی پیش فرض برای بوت رو انتخاب کنید.

arash_ir1984
06-07-2008, 19:41
لطفا به سوییچی که می گه دقت کنید و همون سوییچ رو اجرا کنید.

سلاممن از دستور winnt32 رو تنها و با چند تا از فرماناش اجرا کردم که این پیغاما رو میده این مشکل من تو کامپیوتر داداشمم دارم این کامپیوتر خودمه

sid
06-07-2008, 20:04
سلام
در رابطه با سوال شما کسی پاسخی نداده بود پست دومتون برای چی بود.

روی مای کامپیوتر راست کلیک کنید پراپرتیس رو انتخاب کنید سربرگ ادونس.در قسمت آخر استارت آپ اند ریکاوری ستینگ رو بزنین و گزینه‌ی پیش فرض برای بوت رو انتخاب کنید.

سلام پست 779 هم همین رو گفت که اون جواب رو واسش فرستادم البته الان جواب خودش رو ادیت کرده
به هر حال این کار حواب نداده
و پیش فرض در اونجا ایکس پی هست ولی در عمل اوبونتو هست

هوشنگ پیشدادی
06-07-2008, 21:40
من یه دوربین sony w35 دارم . خوب این دوربین هم خودش حافظه داره و هم یه حافظه 1GB من بهش اضافه کردم . حالا مشکل اینجاست که من یه سری عکس توی حافظه ی اصلی دوربین دارم که وقتی از توی دوربین نگاه می کنم وجود داره(یعنی توی LCD دوربین نمایش داده می شه) ولی وقتی از وصلش می کنم به کامپیوترم اصلا درایوی اضافه نمی شه و اون حافظعه داخلی دوربین اصلا قابل دسترسی نیست که من بتونم به عکسها دستیابی داشته باشم ... به نظرتون مشکل کجاست؟

danial_848
08-07-2008, 10:40
من یه دوربین sony w35 دارم . خوب این دوربین هم خودش حافظه داره و هم یه حافظه 1GB من بهش اضافه کردم . حالا مشکل اینجاست که من یه سری عکس توی حافظه ی اصلی دوربین دارم که وقتی از توی دوربین نگاه می کنم وجود داره(یعنی توی LCD دوربین نمایش داده می شه) ولی وقتی از وصلش می کنم به کامپیوترم اصلا درایوی اضافه نمی شه و اون حافظعه داخلی دوربین اصلا قابل دسترسی نیست که من بتونم به عکسها دستیابی داشته باشم ... به نظرتون مشکل کجاست؟

حافظه ی داخلی سونی اریکسون با کامپیوتر قابل دسترسی نیست

arash_ir1984
08-07-2008, 11:30
آقا کسی نیست جواب ما رو بده

karajwizard
08-07-2008, 12:40
با سلام
ویندوزم رو چند هفته ای هست که عوض کردم (اکی پی سرویس پک 2). وقتی میام یه نرم افزاری رو نصب کنم ارور msiexec.exe رو میده (البته بعضی نرم افزارها). خودم میدونم که اين فايل اجرايی Windows Installer است احتمالا Package مربوط به درایور خراب است و یا ممکن Windows Installer رو سیستمم خراب باشه برای رفع این مشکل به این لینک هم رفتم و کارهاش رو انجام دادم ولی نتیجه نگرفتم
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید و همچنین دستور sfc -scannow رو هم اجرا کردم این هم جواب نداد
به نظر شما بدون اینکه بخوام ویندوز رو فورمت کنم مشکلم رو حل کنم چه راهی هست که من نرفتم؟

am_64
08-07-2008, 14:35
سلام بر دوستان عزيز
از وقتيكه ويندوزم رو آپ گريد كردم ، وقتي كه كارم تموم ميشه و ميخوام سيستم رو خاموش كنم اون پنجره اي كه گزينه شات دون داره چهار پنج دقيقه طول ميكشه كه ظاهر بشه و وقتي كه روي گزينه شات دون كليك ميكنم براي خاموش كردن ، دقيقا چهار پنج دقيقه هم براي خاموش شدنش بايد منتظر بمونم
ممنون ميشم كسي منو راهنمايي كنه كه چيكار كنم

هوشنگ پیشدادی
08-07-2008, 18:03
حافظه ی داخلی سونی اریکسون با کامپیوتر قابل دسترسی نیست

یعنی چی ؟ پس چطور می تونم اون عکسها رو ببینم ؟

mke
08-07-2008, 19:56
توضيحي در مورد نحوه اتصال دوربين ندادي من هم اشنايي جنداني با اين دوربين ها ندارم اما احتمال ميدم سناريو به اين صورت باشه كه شما يك flash memoey به عنوان حافظه جانبي داري و اون را ميزاري توي يك flash memory reader كه از طريق USB وصل ميشه به كامبيوتر و windows به سرعت detect ميكنه ويه drive در my computer ظاهر ميشه اكه تا اينجا درست كفتم بقيه را بخون
باز احتمال ميدم شما سيم USB دوربين را به كامبيوتر وصل ميكنيد و انتظار داريد مثل flash memory يك drive ببينيد اما اكر كار اين دوربين ها مثل موبايل باشه شما بايد با استفاده از cd ي دوربين تمام driver ها و نرم افزار مخصوص دوربين را نصب كنيد و از طريق اون نرم افزار دوربين را browse كنيد

mke
08-07-2008, 20:30
با سلام
ویندوزم رو چند هفته ای هست که عوض کردم (اکی پی سرویس پک 2). وقتی میام یه نرم افزاری رو نصب کنم ارور msiexec.exe رو میده (البته بعضی نرم افزارها). خودم میدونم که اين فايل اجرايی Windows Installer است احتمالا Package مربوط به درایور خراب است و یا ممکن Windows Installer رو سیستمم خراب باشه برای رفع این مشکل به این لینک هم رفتم و کارهاش رو انجام دادم ولی نتیجه نگرفتم
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید و همچنین دستور sfc -scannow رو هم اجرا کردم این هم جواب نداد
به نظر شما بدون اینکه بخوام ویندوز رو فورمت کنم مشکلم رو حل کنم چه راهی هست که من نرفتم؟
ميتوني بكي جه error ي ميده

iammahdi
08-07-2008, 21:18
با سلام....
دوستان کسی می دونه من چطور می تونم نوار وظیفمو سر سامون بدم هر برنامه ایی که باز می کنم دو بار تو نوار می یاد ..این مثلثی هام که با فلش نشون دادم چند تا شده...اون قسمتم که زبو نو انتخاب می کنی نیست... حالا باید چی کار کنم که به حالت عادی برگرده؟

shahedi
08-07-2008, 22:01
با سلام....
دوستان کسی می دونه من چطور می تونم نوار وظیفمو سر سامون بدم هر برنامه ایی که باز می کنم دو بار تو نوار می یاد ..این مثلثی هام که با فلش نشون دادم چند تا شده...اون قسمتم که زبو نو انتخاب می کنی نیست... حالا باید چی کار کنم که به حالت عادی برگرده؟

سلام

شما باید ناحیه‌ی قرلر گرفتن پنجره رو مطابق سلیقتون تنظیم کنید با درگ بعد قفل کنید نوار رو با انتخاب گزینه‌ای که در تصویر می‌بینید.

karajwizard
09-07-2008, 01:49
ميتوني بكي جه error ي ميده

همون پیپام Dont sent رو میگم که اغلب ارورهای ویندوز سره اونه، متوجه شدی یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

NimoOol.HD2
09-07-2008, 08:47
سلام دوستان
ببخشید من همیشه ویندوز عوض می کردم و با هیچ مشکلی هم رو برو نمیشدم . خالا ویندوز Indego 2008 رو نصب کردم ، نصب شد ولی کارت صدام رو نصب نمیکنه
هرکار میکنم نمیشه . راهی نمیدونید ؟
اینا رو نصب نمیکنهه
َAudio Device on High Defenition Audio Bus
ِیکی دیگه بود انگار نصب شده !!!
سریع راهنمایی نید . ویندوز بدون صدا ......

golmohammadi
09-07-2008, 13:04
سلام دوستان
ببخشید من همیشه ویندوز عوض می کردم و با هیچ مشکلی هم رو برو نمیشدم . خالا ویندوز Indego 2008 رو نصب کردم ، نصب شد ولی کارت صدام رو نصب نمیکنه
هرکار میکنم نمیشه . راهی نمیدونید ؟
اینا رو نصب نمیکنهه
َAudio Device on High Defenition Audio Bus
ِیکی دیگه بود انگار نصب شده !!!
سریع راهنمایی نید . ویندوز بدون صدا ......

شما برين و از طريق Device Manager نصب كنين

sid
09-07-2008, 14:34
كسي نيست جواب ما رو بده

danial_848
09-07-2008, 14:42
سلام دوستان

همون پیپام Dont sent رو میگم که اغلب ارورهای ویندوز سره اونه، متوجه شدی یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خوب بگو unknown error دیگه

توی set program access default نرم افزار هامو که میخوام پیشفرض بشن انتخاب میکنم ولی بعد از یه مدت خیلی هاشون دوباره میان رو گزینه ی اولی... علتش چیه؟

mke
09-07-2008, 15:22
error هاي مربوط به msiexec جند error مشخص هستند نميدونم شما از كجا مطمئني msiexec مشكل داره در ضمن اكر كارهاي مربوط به microsoft support را هم كه قبلا بهش اشاره كردي انجام داده باشي مجدادا msiexec را reinstall كرده اي و اصولا بايد مشكلي نباشه

Mahdi_Co_1368
09-07-2008, 21:00
سلام

چرا وقتی ویندوز XP رو تازه نصب می کنم و همه ی درایور ها رو نصب می کنم (حتی درایور کارت گرافیک) ، اما باز هم وقتی می خوام فیلم نگاه کنم رنگ ها درست تفکیک نمیشن ، یعنی بد جور بی کیفیت هستش......لازم به ذکر است که تنها و تنها با نرم افزار Nero Show Time درست اجرا میشه و با نرم افزار های Windows media player و JetAudio و power DVD همون مشکل رو داره......در ضمن ، من کار های زیر رو کردم :
1- رزلوشن رو عوض کردم
2- درایور کارت گرافیک رو دوباره نصب کردم
3- Color رو از 16 به 32 و برعکس تغییر دادم
4- Screen Refresh Rate رو تغییر دادم

karajwizard
09-07-2008, 21:44
error هاي مربوط به msiexec جند error مشخص هستند نميدونم شما از كجا مطمئني msiexec مشكل داره در ضمن اكر كارهاي مربوط به microsoft support را هم كه قبلا بهش اشاره كردي انجام داده باشي مجدادا msiexec را reinstall كرده اي و اصولا بايد مشكلي نباشه

مهندس جون به عکسهای زیر توجه کن.باید درست باشه ولی نیست متاسفانه

iammahdi
09-07-2008, 22:50
ممنونم shahedi عزیز.

هوشنگ پیشدادی
10-07-2008, 11:42
دوستم دکامپیوترش رو دستکاری کرده و دیگه از اسپیکرش صدا در نمی آد ..
من نگاه کردم کارت صدا نصب بود و اسپیکر هم روشنه . به نظرتون چی شده؟چی کارش کنه درست بشه؟

sid
10-07-2008, 12:14
تووي تسك بارش گزينه ولووم رو انتخاب كن و از حالت muteدرش بيار
:دي

sid
10-07-2008, 12:15
تووي تسك بارش گزينه ولووم رو انتخاب كن و از حالت muteدرش بيار
:دي

Mahdi_Co_1368
10-07-2008, 21:52
سلام

چرا وقتی ویندوز XP رو تازه نصب می کنم و همه ی درایور ها رو نصب می کنم (حتی درایور کارت گرافیک) ، اما باز هم وقتی می خوام فیلم نگاه کنم رنگ ها درست تفکیک نمیشن ، یعنی بد جور بی کیفیت هستش......لازم به ذکر است که تنها و تنها با نرم افزار Nero Show Time درست اجرا میشه و با نرم افزار های Windows media player و JetAudio و power DVD همون مشکل رو داره......در ضمن ، من کار های زیر رو کردم :
1- رزلوشن رو عوض کردم
2- درایور کارت گرافیک رو دوباره نصب کردم
3- Color رو از 16 به 32 و برعکس تغییر دادم
4- Screen Refresh Rate رو تغییر دادم

:41::41::41::41: بابا مثل اینکه کسی نیست که جواب ما رو بده:41::41::41:

sid
10-07-2008, 23:13
تووي درايو سي راست كليك كن و check nowرو بزن هر دو تا تيك رو هم بزن و بعد ري استارت كن و بزار سيستم كارش رو بكنه
hardware manager رو هم چك كن ببين مشكلي نداره(روي ماي كامپيوتر راست كليك كن و propertiese>>hardware

sid
10-07-2008, 23:15
تووي درايو سي راست كليك كن و check nowرو بزن هر دو تا تيك رو هم بزن و بعد ري استارت كن و بزار سيستم كارش رو بكنه
hardware manager رو هم چك كن ببين مشكلي نداره(روي ماي كامپيوتر راست كليك كن و propertiese>>hardware

alvan00
12-07-2008, 14:18
با سلام
1 مشکل برام پیش اومده
تو درایو F چند تا پوشه داشتم به نام music ولی 1 دفعه غیبش زد
حجمش هست ولی از پوشه خبری نیست/؟
با آنتی ویروس که سرچ میکنم پیدا میکنه ولی از my computer نیستش
اگه لطف کننین جوابمو بدین ممنون میشم

devil_ff2008
12-07-2008, 14:46
با سلام
1 مشکل برام پیش اومده
Hidden نیستن ؟
یا از نرم افزار خواصی استفاده نمیکنی ؟

am_64
12-07-2008, 16:38
سلام بر دوستان عزيز
از وقتيكه ويندوزم رو آپ گريد كردم ، وقتي كه كارم تموم ميشه و ميخوام سيستم رو خاموش كنم اون پنجره اي كه گزينه شات دون داره چهار پنج دقيقه طول ميكشه كه ظاهر بشه و وقتي كه روي گزينه شات دون كليك ميكنم براي خاموش كردن ، دقيقا چهار پنج دقيقه هم براي خاموش شدنش بايد منتظر بمونم
ممنون ميشم كسي منو راهنمايي كنه كه چيكار كنم
كسي براي مشكل من پاسخي نداشت ؟؟؟
وقتي رو turn of computer كليك ميكنم سيستمم تا چهار پنج دقيقه هنگ ميكنه و موقعي هم گزينه شاوت دون رو ميزنم چهار پنج دقيقه نياز هست تا سيستم خاموش بشه

alvan00
12-07-2008, 17:53
Hidden نیستن ؟
یا از نرم افزار خواصی استفاده نمیکنی ؟

نه دوست عزیز
هر کاری که بگین کردم
نشد که نشد
موندم چه کار کنم
اگه کسی این مشکل براش پیش اومده بگه لطفا

Mr.Lover
12-07-2008, 18:14
سلام
من دو روز بود که هر چی سعی می کردم به اینترنت وصل بشم نمی شد!
سیستم رو با آنتی ویروس چک کردم موردی نبود.
بعد یادم افتاد که آخرین باری که به اینترنت وصل شدم ویندوز دوتا آپدیت داشت که نصبش کردم، اونها رو پاک کردم و حالا تونستم به اینترنت وصل بشم.
از دوستان عزیزی که دائم ویندوزشون آپدیت می شه سئوال دارم که آیا این مشکل برای اونها هم پیش اومده یا نه؟
در ضمن می شه گفت که مشکل از این آپدیت ها بوده یا خیـــــــر؟

Security update for Windows xp (KB951748)
Update for Windows xp (KB951978)

mahdi7610
12-07-2008, 22:39
با سلام
1 مشکل برام پیش اومده
سلام دوست عزیز

به ادرس زیر سر بزنید چند روش برای حل مشکل فایلهای مخفی شده گفته ام .
با اون روشها میتونید بفهمید که ایا فایلهاتون مخفی شدن یا نه و نحوه برگردوندن اونها هم گفته شده .

موفق باشید.

Antonio Andolini
13-07-2008, 13:08
سلام
من وقتی می خوام بیام توی ویندوز بعد از این که ویندوز میاد بالا هیچی کار نمی کنه ... خواستم برم ویندوز رو عوض کنم وقتی که خواستم برم توی بوت کیبوردم از کار افتاد ... الان چی کار کنم؟ ... کارم با این سیستمم هست کمکم کنید خیلی دعاتون می کنم.
سپاس
:20:

rasol296
13-07-2008, 14:28
سلام
جدیدا ویندوزم زیاد ارور dont send یا چجور بگم همون پنجره مخصوص رو میده علل خصوص زمانی که وارد یه پوشه با حجم و اطلاعات زیاد میشم یه یو اون ارور رو میده و فکر کنم از explore مشکل میگیره یه چیزی شبیه این پنجره
ولی به جای msiexec.exe نوشته explore.exe لطفا بگین مشکل از چیه میشه ویندوز عوض نکنم ؟ و حل شه

mahdi7610
13-07-2008, 15:41
سلام
جدیدا ویندوزم زیاد ارور dont send یا چجور بگم همون پنجره مخصوص رو میده علل خصوص زمانی که وارد یه پوشه با حجم و اطلاعات زیاد میشم یه یو اون ارور رو میده و فکر کنم از explore مشکل میگیره یه چیزی شبیه این پنجره
ولی به جای msiexec.exe نوشته explore.exe لطفا بگین مشکل از چیه میشه ویندوز عوض نکنم ؟ و حل شه
سلام

شما دستور sfc /scannow را توی run بنویسید و بعد هم اینتر را بزنید . قبلش سی دی ویندوز را داخل سی دی رام قرار بدید .

اگه مشکل حل نشه باید ویندوز را ریپیر کنید .

موفق باشید .

mahdi7610
13-07-2008, 15:51
سلام
من وقتی می خوام بیام توی ویندوز بعد از این که ویندوز میاد بالا هیچی کار نمی کنه ... خواستم برم ویندوز رو عوض کنم وقتی که خواستم برم توی بوت کیبوردم از کار افتاد ... الان چی کار کنم؟ ... کارم با این سیستمم هست کمکم کنید خیلی دعاتون می کنم.
سپاس
سلام

با حالت safe mode بالا بیایید و هارد را با یه انتی ویروس مثل کسپراسکای ویروس یابی کنید . حتما انتی ویروس خودتون را اپدیت کنید .

همه درایو ها یکبار را دیفرگ کنید .

اگه موقع تعویض ویندوز کیبورد از کار می افته بهتره با هارد به هارد کردن ویندوز خودتون را عوض کنید . با تعویض ویندوز مشکل شما حل می شه .

موفق باشید.

sid
13-07-2008, 21:11
نه دوست عزیز
هر کاری که بگین کردم
نشد که نشد
موندم چه کار کنم
اگه کسی این مشکل براش پیش اومده بگه لطفا

يه NEW FOLDER باز كن به همون اسم حالا اگه روش دبل كليك كني ميري توش

هوشنگ پیشدادی
14-07-2008, 07:54
این صفت archive چیه که بعضی از فایلها دارند؟ صفت های hidden وread only رو می دونم اما نمی دونم کار این صفت archive چیه؟

sid
14-07-2008, 15:39
فگكر كنم محتويات پوشه رو به صورت previewنمايش ميده مثل يه البوم عكس thombnails

هوشنگ پیشدادی
15-07-2008, 00:59
فگكر كنم محتويات پوشه رو به صورت previewنمايش ميده مثل يه البوم عكس thombnails
ممنون. فکر نمی کنم جوابت درست باشه .شاید هم من درست متوجه نشدم . اگه می شه بیشتر توضیح بده .

[ali]
15-07-2008, 01:22
اگر منوی send to توی راست کلیک نباشه چه طوری این گزینه رو اضافه کنم؟

Antonio Andolini
15-07-2008, 10:39
سلام

اگه موقع تعویض ویندوز کیبورد از کار می افته بهتره با هارد به هارد کردن ویندوز خودتون را عوض کنید . با تعویض ویندوز مشکل شما حل می شه .

موفق باشید.

سلام
ممنونم ... هارد خودن باید مستر باشه یا هارد دیگه ای که می خوام روش ویندوز نصب کنم؟
یه توضیح کوچولو هم در مورد چگونگی تعویض ویندوز از طریق هارد به هارد هم بدید ممنون میشم

سپاس

mahdi7610
15-07-2008, 12:03
سلام
ممنونم ... هارد خودن باید مستر باشه یا هارد دیگه ای که می خوام روش ویندوز نصب کنم؟
یه توضیح کوچولو هم در مورد چگونگی تعویض ویندوز از طریق هارد به هارد هم بدید ممنون میشم

سپاس
سلام

هارد خودت را به عنوان هارد میهمان به اون سیستم وصل کن . و ویندوز را توی درایو c مربوط به هارد خودت بریز .

یعنی هارد اون سیستم master و هارد شما slave

یا می تونی هارد اون سیستم را باز کنی و هارد خودت را به جاش بزنی شاید توی اون سیستم مشکلی نداشته باشه . اگه مشکلی نداشت فقط هارد خودت را به اون سیستم وصل کن و ویندوز نصب کن .

موفق باشی .

++PC
15-07-2008, 15:01
این صفت archive چیه که بعضی از فایلها دارند؟ صفت های hidden وread only رو می دونم اما نمی دونم کار این صفت archive چیه؟

The archive attribute is used for backup. When a file is created, the archive bit is turned on. When a backup program copies the file, it turns off the archive attribute. For example, the /m parameter in the Xcopy command in Windows turns off the archive attribute. When the file is edited and saved again, the attribute bit is turned on

arash2006
15-07-2008, 15:45
Windows XP Gamer 3
سلام دوستان عزیز
این ویندوز رو نصب کردم ولی کارت گرافیک و مادر برد رو نصب نمیکنه و یه همش موقع نصب مادربرد ازم این فایل رو میخواد که پیداش نمیکنم AGP440.SYS میگه مال ویندوز سرویس پک 2
کارت گرافیک هم موقع نصب درایور یه اوکی خطا میده که میگه برو تو adaptor و ... نمی دونم چیکار کنم لطفا کمک کنید

[ali]
15-07-2008, 20:00
;2655945']اگر منوی send to توی راست کلیک نباشه چه طوری این گزینه رو اضافه کنم؟
دوستا راهنمایی نمی کنند؟!

Antonio Andolini
15-07-2008, 23:05
سلام

هارد خودت را به عنوان هارد میهمان به اون سیستم وصل کن . و ویندوز را توی درایو c مربوط به هارد خودت بریز .

یعنی هارد اون سیستم master و هارد شما slave

یا می تونی هارد اون سیستم را باز کنی و هارد خودت را به جاش بزنی شاید توی اون سیستم مشکلی نداشته باشه . اگه مشکلی نداشت فقط هارد خودت را به اون سیستم وصل کن و ویندوز نصب کن .

موفق باشی .
سلام
هارد خودم Windows XP SP1 هست و مال دوستم Windows XP SP2 هست ... موقع اجرا مشکلی ایجاد نمیشه؟

ممنونم

mahdi7610
16-07-2008, 08:50
سلام
هارد خودم Windows XP SP1 هست و مال دوستم Windows XP SP2 هست ... موقع اجرا مشکلی ایجاد نمیشه؟

ممنونم
سلام دوست عزیز

نه به ویندوز ها ربطی نداره . چون موقع هارد به هارد کردن فقط ویندوز دوستتون اجرا خواهد شد .
یعنی ویندوز که توی هارد master هست اجرا خواهد شد .
یا اگه شما فقط هارد خودتون را به سیستم دوستتون وصل کنید باز هم مشکلی پیش نمی یاد . می تونید با سیستم دوستتون ویندوز را عوض کنید و بعد هارد را به سیستم خودتون ببندید و درایور ها را نصب کنید .
فقط موقع هارد به هارد کردن دقت کنید تا مشکلی پیش نیاد .
بهتره از یه نفر با تجربه هم کمک بگیرید .

موفق باشید .

Antonio Andolini
16-07-2008, 14:18
سلام دوست عزیز

نه به ویندوز ها ربطی نداره . چون موقع هارد به هارد کردن فقط ویندوز دوستتون اجرا خواهد شد .
یعنی ویندوز که توی هارد master هست اجرا خواهد شد .
یا اگه شما فقط هارد خودتون را به سیستم دوستتون وصل کنید باز هم مشکلی پیش نمی یاد . می تونید با سیستم دوستتون ویندوز را عوض کنید و بعد هارد را به سیستم خودتون ببندید و درایور ها را نصب کنید .
فقط موقع هارد به هارد کردن دقت کنید تا مشکلی پیش نیاد .
بهتره از یه نفر با تجربه هم کمک بگیرید .

موفق باشید .

سلام
هارد دوستم هم ویروسی میشه وقتی که هارد رو وصل کردم؟

یه سوال دیگه:

move the fileو copy the file با هم چه فرقی می کنند؟

ممنونم

masoudsabz
16-07-2008, 14:26
سلام. من یه مشکلی برام پیش اومده.
من تو اینرنت اکسپلورر وقتی می رم یه سایتی، اینترنت اکسپلورر اون صفحه رو ذخیره می کنه و وقتی دفعه بعئ رفتم همون صفحه رو میاره.
مثلا وقتی می رم سایت بلاگفا، وبلاگهای به روز شده همونی هستند که دفعه قبل رفتم.
از جمله مشکلاتی که این اشکال برای من بوجود آورده اینه که نمیتونم نظرات تازه ی وبلاگمو بخونم.
چون همونصفحه ای میاد که دفعه پیش اومده.
ctrl + F5 هم جواب نمیده.
کسی راه چارشو میدونه؟

mahdi7610
16-07-2008, 14:37
سلام
هارد دوستم هم ویروسی میشه وقتی که هارد رو وصل کردم؟

یه سوال دیگه:

move the fileو copy the file با هم چه فرقی می کنند؟

ممنونم
سلام

بله اگه روی درایو های خودتون کلیک کنید ویروس منتقل خواهد شد .

پس بدون باز کردن درایوی ( البته اگه فکر می کنید هاردتون ویروسی هستش ) ویندوز را عوض کنید .

move the file یعنی انتقال یک فایل از یک درایو یا فولدر به یک درایو یا فولدر دیگه . با این کار فایل منتقل می شه و دیگه توی جای قبلی وجود نداره

copy the file یعنی یک کپی از یک فایل توی یه جای دیگه هم ایجاد می شه . یعنی یک فایل هم توی جای قبلی هست و هم یک دونه دیگه از اون توی جای جدید .

مثلا اگه یه فایل را از درایو D به درایو E منتقل کنید ( move the file ) دیگه اون فایل توی درایو D نیست فقط توی درایو E هستش .
اگه یه فایل را از درایو D به درایو E کپی کنید ( copy the file ) اون فایل هم توی درایو D هست و هم توی درایو E

موفق باشید .

masoudsabz
16-07-2008, 14:38
بابا copy o move که دیگه معلومه.
copy the file فیلها رو کپی می کنه. یعنی هم تو هارد دوستت باقی می مونه هم به هارد تو میاد.
اما move the file از هارد دوستت کات می کنه (یعنی برمی داره) و میریزه تو هارد تو. اما ایندفعه دیگه تو هارد دوستت باقی نمیمونه.

Antonio Andolini
16-07-2008, 15:42
سلام

move the file یعنی انتقال یک فایل از یک درایو یا فولدر به یک درایو یا فولدر دیگه . با این کار فایل منتقل می شه و دیگه توی جای قبلی وجود نداره

موفق باشید .
آهان .. پس همون cut the file هست

بابا copy o move که دیگه معلومه.
copy the file فیلها رو کپی می کنه. یعنی هم تو هارد دوستت باقی می مونه هم به هارد تو میاد.
اما move the file از هارد دوستت کات می کنه (یعنی برمی داره) و میریزه تو هارد تو. اما ایندفعه دیگه تو هارد دوستت باقی نمیمونه.

خب اولین بار بود move the file
رو دیده بودم

خب ممنونم

هوشنگ پیشدادی
16-07-2008, 19:43
اگه موقع جستجو توی ویندوز کارکتر ~ رو بکار ببریم به چه مفهومه ؟ مثلا بنویسیم : *.*~

هوشنگ پیشدادی
16-07-2008, 19:44
save target as... یعنی چی؟ چه موقع بکار میاد؟

Kianoosh
16-07-2008, 20:43
--------------------------------------------------------------------------------

سلام دوستان

من تازه قطعاتم رو عوض کردم و ویندوز جدید xp نصب کردم اما وقتی خواستم deamon tools 4 رو نصب کنم (وقتی که در ابتدای نصب باید ویندوز رو ریاستارت کنی) یه مرتبه یه صفحه آبی اومد و سیستم ریست شد (نه مثل وقتی که از استارت ریست می کنیم) از اون موقع به بعد ویندوز نه شات دان میشه نه ریست اگه این کارو بکنم یا هنگ میکنه یا همون صفحه آبیه میاد و ریست ناگهانی ,اول فکر کردم ماله رمه اما رمها با مادربرد کاملا سازگاری دارن(تو دفترچه راهنمای مادربرد نوشته که ساپورت میکنه) در ضمن daemon tools 4 رو هم نتونستم نصب کنم البته می خوام دوباره ویندوز بریزم ببینم چی میشه اما خیلی از نرم افزارام و اطلاعاتم پاک میشه مشکل فعلی از کجاست و راه حل چیه؟
خیلی حالم گرفته شده لطفا هر چه سریعتر کمکم کنید!(پاور سالم و رمها در اسلاتهای یکرنگ هستند)

خیلی متشکرم

H.D.D:160 SATA
Main:Asus P5K EPU
CPU:Intel E7200 C2D 2.5
RAM:Kingmax 2G 2*1G DDR2 800Mhz
Power: Green GP535A
VGA:Sparkle Geforce 9600 GSO 768mb

zamandisma
17-07-2008, 15:18
با عرض سلام:
من سرويس پک 2 winXP رو ریختم. وقتی کانکت میشم بعضی وقتها سيستم هنگ میکنه، البته اگر بعد از کانکت یکی دو دقيقه باکامپيوتر کار نکنم هنگ نميکنه.لپ تاپم از نظر سخت افزاری خوبه و سیستم عامل خودش هم ويستا بود و باهاش زمان کانکت مشکلی نداشتم. اما میخوام xp sp2 بريزم. اگر راهنمايی کنيد ممنون ميشم.
با تشکر

_Barbod_
17-07-2008, 16:04
سلام دوستان
ویندوز من آپدیتها رو نصب نمیکنه.
دانلود میکنه اما نصب نمیکنه
چند روز پیش از همین طریق آپدیت ویندوز SP3 رو نصب کرد بعد از اون هیچ آپدیتی رو نصب نمیکنه.

sid
17-07-2008, 18:37
كسي به سوال من جواب نميده؟چجوري بين اوبونتو و ايكس پي سيستم ايكس پي رو پيش فرض قرار بدم ؟

[ali]
17-07-2008, 20:08
كسي به سوال من جواب نميده؟چجوري بين اوبونتو و ايكس پي سيستم ايكس پي رو پيش فرض قرار بدم ؟
منظورت اولین گزینه هست یا اولین انتخاب (انتخاب پیش فرض)؟

هوشنگ پیشدادی
17-07-2008, 23:19
سلام . دوستم کامپیوترش رو آورده که براش ویندوز نصب کنم . و من موقع نصب ویندوز به مشکل برخوردم . و از یه مرحله ای به بعد دیگه کار پیش نمی رفت . حالا من یه سری اطلاعات می دم و سوالاتم رو می پرسم . اگه زحمتتون نیست لطف کنید و جواب بدید.
یک :
ظرفیت هارد دیسکش 80 GB است . و وقتی وارد ست آپ مادر برد (cmos setup utility) می شم اونجایی که هارد رو می شناسه به جای ظرفیتش نوشته : 6y080lo در صورتی که باید می نوشت 80 GB . درسته؟ چرا ظرفیت رو اینجوری نوشته؟

دو : وقتی با فلاپی بوت میام بالا و Fdisk رو اجرا می کنم و برای نمایش درایوها فرمان شماره 4 (display ) رو می زنم یه درایو 1 داره و یه درایو 2 هم داره . که 2 همون expended هست . وقتی داخل expended می رم درایو c , d اونجاست . مگه درایو c نباید primary باشه؟ به هر حال فقط درایو c , d داره . چرا فقط دو تا از درایوها رو می شناسه؟ چرا درایو c رفته توی expended ؟
سه : وقتی با سی دی بوت میام بالا درایوها رو به این ترتیب می شناسه : ( c:ntfs d:ntfs , e:fat32 , f:fat32 , ) که البته c رو خودم ntfs کردم . بعد از اون صفحه آبی و خط پرشونده زرد رنگ که setup is formatting و بعدش هم setup is copying file هست کامپیوتر restart می شه و توی یه صفحه آبی کمرنگ که انگار تازه شروع فراتیند نصب ویندوزه می مونه و پیغامهایی از قبیل is unreadable عدد file record segment نشون می ده ...
وخیلی طول می کشه که همونجوری هی نوشته میاد و می ره . آیا badsector داره؟

چهار : آیا با فلاپی می شه فرمت ntfs رو دید ؟ من وقتی با فلاپی میام بالا درایو d نمایش داده شده در صورتی که درایو d فرمت ntfs داره .

sid
18-07-2008, 09:40
توي ماي كامپيوتر سيستم پيش فرضم ايكس پي هست ولي در عمل اولين گزينه در هنگام بوت شدن همون اوبونتو هست و براي رفتن توي اكس پي بايد بيام گزينه پاييني يعني اكس پي كه خب ضد حاله ديگه

sid
18-07-2008, 09:45
درباره سوال دوستمون بايد بگم يه راه ساده اينه كه همونطوري سيستمت رو بنصبي و بعدش با پارتيشن مجيك به فرمتها و درايوها برسي
زياد درگير اين چيزهاي الكي نشيد بهتره چون در كل فقط ضد حالن
اميدوارم دوستان جواب بهتري به شما بدن اين از من ديگه خوب و بدش رو ببخش

tohid_abi
18-07-2008, 14:32
به نام خدا
دوستان من 2 روزه ویندوز عوض کردم نرم افزار دیوکس کانورتر 6.8 را ریختم یک شو را با این برنامه تبدیل کردم
تبدیل کرد ولی بعد یک پک از کدکهای مدیا 11 را ریختم هر چقدر خواستم دوباره با این نرم افزار تبدیل کنم
تا 100 میره بعد پیغام میده بعد اون کدکها را پاک کردم باز خواستم تبدیل کنم باز همون خطا را داد این تبدیلها را هم برای گوشیم میخوام نوکیا e65 هستش
اینم عکس خطا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahdi7610
18-07-2008, 21:08
سلام . دوستم کامپیوترش رو آورده که براش ویندوز نصب کنم . و من موقع نصب ویندوز به مشکل برخوردم . و از یه مرحله ای به بعد دیگه کار پیش نمی رفت . حالا من یه سری اطلاعات می دم و سوالاتم رو می پرسم . اگه زحمتتون نیست لطف کنید و جواب بدید.
یک :
ظرفیت هارد دیسکش 80 GB است . و وقتی وارد ست آپ مادر برد (cmos setup utility) می شم اونجایی که هارد رو می شناسه به جای ظرفیتش نوشته : 6y080lo در صورتی که باید می نوشت 80 GB . درسته؟ چرا ظرفیت رو اینجوری نوشته؟

دو : وقتی با فلاپی بوت میام بالا و Fdisk رو اجرا می کنم و برای نمایش درایوها فرمان شماره 4 (display ) رو می زنم یه درایو 1 داره و یه درایو 2 هم داره . که 2 همون expended هست . وقتی داخل expended می رم درایو c , d اونجاست . مگه درایو c نباید primary باشه؟ به هر حال فقط درایو c , d داره . چرا فقط دو تا از درایوها رو می شناسه؟ چرا درایو c رفته توی expended ؟
سه : وقتی با سی دی بوت میام بالا درایوها رو به این ترتیب می شناسه : ( c:ntfs d:ntfs , e:fat32 , f:fat32 , ) که البته c رو خودم ntfs کردم . بعد از اون صفحه آبی و خط پرشونده زرد رنگ که setup is formatting و بعدش هم setup is copying file هست کامپیوتر restart می شه و توی یه صفحه آبی کمرنگ که انگار تازه شروع فراتیند نصب ویندوزه می مونه و پیغامهایی از قبیل is unreadable عدد file record segment نشون می ده ...
وخیلی طول می کشه که همونجوری هی نوشته میاد و می ره . آیا badsector داره؟

چهار : آیا با فلاپی می شه فرمت ntfs رو دید ؟ من وقتی با فلاپی میام بالا درایو d نمایش داده شده در صورتی که درایو d فرمت ntfs داره .

سلام دوست عزیز

دیگه هیچ نیازی به این همه اضافه کاری نیست . و دیگه از دستور Fdisk برای نصب ویندوز استفاده نمی شه . مگه در موارد خاص .

شما بهتره مقاله زیر را دریافت و کامل مطالعه کنید . این مقاله یکی از استاندارد ترین روشها برای نصب ویندوز هست .

آموزش تصویری نصب ویندوز Xp و پارتیشن بندی !! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید .

هوشنگ پیشدادی
18-07-2008, 23:50
سلام دوست عزیز

دیگه هیچ نیازی به این همه اضافه کاری نیست . و دیگه از دستور Fdisk برای نصب ویندوز استفاده نمی شه . مگه در موارد خاص .

شما بهتره مقاله زیر را دریافت و کامل مطالعه کنید . این مقاله یکی از استاندارد ترین روشها برای نصب ویندوز هست .

آموزش تصویری نصب ویندوز Xp و پارتیشن بندی !! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید .

ممنون . خوندم خیلی خوب بود. فقط همونطور که گفتم یه مشکلی هست اونم اینه که در روند نصی وقتی setup is formating و setup is coping تموم می شه وارد اون صفحه ی آبی کمرنگ می شه همونجا می مونه و دیگه پیش نمی ره و من این توضیحات اضافه رو دادم که بتونم این مشکل رو حل کنم .

mahdi7610
19-07-2008, 07:53
ممنون . خوندم خیلی خوب بود. فقط همونطور که گفتم یه مشکلی هست اونم اینه که در روند نصی وقتی setup is formating و setup is coping تموم می شه وارد اون صفحه ی آبی کمرنگ می شه همونجا می مونه و دیگه پیش نمی ره و من این توضیحات اضافه رو دادم که بتونم این مشکل رو حل کنم .
سلام

خب احتمال داره سی دی ویندوز مشکل داشته باشه . قبل از نصب ویندوز سی دی را کاملا تمیز کنید .

اگه می تونید ویندوز را از یه سی دی دیگه نصب کنید .
ممکنه مشکل از سی دی رام باشه که قادر به کپی کردن فایل خاصی نیست . این مورد خیلی پیش اومده . که در این صورت می تونید یه سی دی رام دیگه روی سیستم ببندید و ویندوز را نصب کنید .

در اخر هم ممکنه هارد مشکل داشته باشه . که در این صورت باید هارد را با یه سیستم دیگه هارد به هارد کرد و ویندوز را روی هارد ریخت .

موفق باشی .

هوشنگ پیشدادی
19-07-2008, 09:28
سلام

خب احتمال داره سی دی ویندوز مشکل داشته باشه . قبل از نصب ویندوز سی دی را کاملا تمیز کنید .

اگه می تونید ویندوز را از یه سی دی دیگه نصب کنید .
ممکنه مشکل از سی دی رام باشه که قادر به کپی کردن فایل خاصی نیست . این مورد خیلی پیش اومده . که در این صورت می تونید یه سی دی رام دیگه روی سیستم ببندید و ویندوز را نصب کنید .

در اخر هم ممکنه هارد مشکل داشته باشه . که در این صورت باید هارد را با یه سیستم دیگه هارد به هارد کرد و ویندوز را روی هارد ریخت .

موفق باشی .

ممنون از جوابتون . یعنی چی هارد مشکل داشته باشه؟ یعنی bad sector ?
اگه بد سکتر داشته باشه باید از روی یه هارد دیگه ویندوز بریزم ؟ راه دیگه ای هم داره؟ راستی من شنیدم که در این مواقع از partition magic می شه استفاده کرد ؟ می شه یه کم در این مورد و اینکه اگه بدسکتور داره راههای دیگه اش چیه راهنمایی کنید؟/؟

omidshsh
19-07-2008, 10:33
سلام
این جریان ویندوز 32 بیتی و 64 بیتی چیه؟
من می خوام درایور کارت گرافیک دانلود کنم ازم میپرسه ویندوزت 32 بیتی هست یا 64 بیتی؟
چه جوری بفهمم؟
ویندوزم Xp هست

هوشنگ پیشدادی
20-07-2008, 00:29
آیا bad sector و bad cluster باهم فرق دارند؟ چه نرم افزاری هست که بتونم هارد رو از نظر داشتن بد سکتور چک کنم؟ این پارتیشن مجیک کارش همینه؟

mahdi7610
20-07-2008, 08:33
ممنون از جوابتون . یعنی چی هارد مشکل داشته باشه؟ یعنی bad sector ?
اگه بد سکتر داشته باشه باید از روی یه هارد دیگه ویندوز بریزم ؟ راه دیگه ای هم داره؟ راستی من شنیدم که در این مواقع از partition magic می شه استفاده کرد ؟ می شه یه کم در این مورد و اینکه اگه بدسکتور داره راههای دیگه اش چیه راهنمایی کنید؟/؟
سلام دوست عزیز

وقتی می گن هارد مشکل داره این نیست که حتما بدسکتور داره . ممکنه مشکل پارتیشن بندی داشته باشه یا هارد خراب باشه یا به درستی نصب نشده باشه یا کابل هارد مشکل داشته باشه و خیلی از مشکلات دیگه ... و یکی از این مشکلات می تونه بدسکتور باشه که توی هارد این مورد بیشتر از بقیه اتفاق می افته .

البته بدسکتور دو نوع هستش . بدسکتور نرم افزاری که 95 درصد قابل حل هستش . و بدسکتور سخت افزاری که احتمال درست شدنش بسیار ضعیف هستش و باید توسط افراد با تجربه و مهندسین سخت افزار انجام بشه .

از راههایی که می شه فهمید هارد بدسکتور یا بد کلاستر گرفته اینه که درایو شما قفل می شه و پیغام میده که درایو باید فرمت بشه .
یا هنگام بالا اومدن سیستم پیغام بدسکتوی یا بدکلاستر بده .
هارد شما صدا بده به طوری که انگار می خواد بترکه و یه فشاری را داره تحمل می کنه و خیلی کارهای دیگه

برنامه هایی هستند که به شما نشان می دهند که هارد شما بدسکتور داره یا نه .
یه نمونه توی خود ویندوز هستش که تا حدی می تونه بدسکتورهای نرم افزاری را رفع کنه . برای این کار به ادرس زیر بروید

ابتدا روی درایو خودتون راست کلیک کنید و propertise را بزنید و از صفحه باز شده به تب tools رفته و دکمه chek now را زده و از صفحه باز شده تیک هر دو گزینه را بزنید و سپس روی دکه start کلیک کنید و منتظر بمانید تا سیستم کار خودش را انجام بده .

برای انجام این کار روی درایوی که ویندوز توش نصب هست باید یکبار سیستم را ریستارت کنید .

Disk Manager : برنامه ای است كه كليه فايهاي شما را آناليز مي كند و فضا هايي را كه به خاطر Cluster بندي بد از بين رفته است ترميم مي كند.

Flobo HDD Bad Sector Repair : برنامه ای برای رفع و تعمیر بدسکتورهای هارد دیسک

HD Speed : سنگین ترین نوع فرمت برای انواع مدل های هارد دیسک با قابلیت رفع بدسکتور

HDD Regenerator : بازیابی و تعمیر بدسکتورها موجود در هارد دیسک با امکان تعیین محدوده اسکن سکتورها

MaxBlast 4 : نرم افزاری معروف برای پارتیشن بندی ورفع و تعمیر بدسکتور هارددیسک

SpinRite : تعمیر تخصصی بدسکتورها , همچنین این برنامه را می توانید از طریق دیسک چهار به صورت بوتیبل اجرا کنید

HDDs Low Level Format : سنگین ترین نوع فرمت برای انواع مدلهای هارد دیسک با قابلیت رفع بدسکتور

در ضمن این بحث خیلی تخصصی هستش و باید به انجمن سخت افزار رجوع کنی .

موفق باشی .

hesamjm
20-07-2008, 15:54
سلام
این جریان ویندوز 32 بیتی و 64 بیتی چیه؟
من می خوام درایور کارت گرافیک دانلود کنم ازم میپرسه ویندوزت 32 بیتی هست یا 64 بیتی؟
چه جوری بفهمم؟
ویندوزم Xp هست

ویندوز در دو هسته 32 بیت و 64 بیت ارائه میشه که اگه cpu شما 64 بیت ساپورت کنه این ویندوز سرعت بهتری داره ولی در مورد شما میتونی نوع ویندوزت رو با اجرای system در کنترل پنل ببینی غالب کاربران از ویندوز 32 بیت استفاده میکنند شرط میبندم ویندوز شما هم 32 بیته...و باید نسخه 32 بیتی نرم افزار ها و درایور ها رو نصب کنی

sid
20-07-2008, 18:54
ميخواستم بدونم چجوري ميشه ويندوز ايكس پي رو سيستم عامل پيش فرض كامپيوترم بكنم
ويندوز ايكس پي رو دارم

[boot loader]
timeout=30
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Micro soft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

هوشنگ پیشدادی
20-07-2008, 21:27
وقتی سیستم میاد بالا یه جایی میاد که اگه 2 تا ویندوز داشته باشی می تونی از اونجا انتخابشون کنی...من چون هارد دوستم به کامپیوتر خودم وصل کردم و براش ویندوز ریختم اونجا دو تا ویندوز میاد ...
چطور می تونم حذفش کنم؟

mohamad23
21-07-2008, 08:45
لطفا کمکم کنید من داشتم با پارتیشن مجیک دو تا از درایوهامو مرج می کردم که درایو ویندوز نبودن و بعد از اتمام کار وقتی ریستارت کردم دیگه ویندوز بالا نمیومد و این ارور رو میداد: multi(0)disk(0)disk(0)partishion(3)\bootsect.dos البته دو تا ویندوز رو سیستمم دارم ولی ویندوز اصلیم که کلی برنامه های ضروری روش نصب کرده بودم بالا نمیاد میشه کاری کرد؟

mahdi7610
21-07-2008, 09:54
وقتی سیستم میاد بالا یه جایی میاد که اگه 2 تا ویندوز داشته باشی می تونی از اونجا انتخابشون کنی...من چون هارد دوستم به کامپیوتر خودم وصل کردم و براش ویندوز ریختم اونجا دو تا ویندوز میاد ...
چطور می تونم حذفش کنم؟
سلام دوست عزیز

جواب شما را توی تاپیک زیر دادم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید .

mahdi7610
21-07-2008, 09:59
لطفا کمکم کنید من داشتم با پارتیشن مجیک دو تا از درایوهامو مرج می کردم که درایو ویندوز نبودن و بعد از اتمام کار وقتی ریستارت کردم دیگه ویندوز بالا نمیومد و این ارور رو میداد: multi(0)disk(0)disk(0)partishion(3)\bootsect.dos البته دو تا ویندوز رو سیستمم دارم ولی ویندوز اصلیم که کلی برنامه های ضروری روش نصب کرده بودم بالا نمیاد میشه کاری کرد؟
سلام دوست عزیز

اولا چند تا درایو دارید ؟
ویندوز ها توی کدوم داریوها هستند ؟
با ویندوز کدوم درایو بالا اومده بودید ؟ یعنی این تغییرات را از داخل کدوم ویندوز انجام می دادید ؟
ویندوز کدوم درایو بالا نمی یاد ؟
با اون یکی ویندوز که بالا میایید درایو های شما مرج شدن یا نه ؟
اسم ویندوزها چیه ؟

موفق باشید .

mojtaba_sa
21-07-2008, 10:58
سلام به همگي
من ويندوزمو كه عوض كردم و بعد تمام درايورها رو كه نصب كردم مثل هميشه هيچ مشكلي نبود ، ولي توي دوايس منجر كه رفتم يك عبارت كنارش علامت سوال زرد رنگ بود ، فكر كنم سيستمم همچين درست كار نميكنه ؟؟؟اون عبارت اين بود CIF single chip خواهشا كمك كنيد ممنونم

mahdi7610
21-07-2008, 12:28
سلام به همگي
من ويندوزمو كه عوض كردم و بعد تمام درايورها رو كه نصب كردم مثل هميشه هيچ مشكلي نبود ، ولي توي دوايس منجر كه رفتم يك عبارت كنارش علامت سوال زرد رنگ بود ، فكر كنم سيستمم همچين درست كار نميكنه ؟؟؟اون عبارت اين بود CIF single chip خواهشا كمك كنيد ممنونم
سلام

این ارور مربوط به درایور وب کم و یا دوربینی میشه که به سیستم متصل هست

هوشنگ پیشدادی
21-07-2008, 14:57
این سوال رو پرسیدم کسی جوا نداد .
* .*~ یعنی چی؟
Save Target As به چه کار میاد؟

S A M
21-07-2008, 20:19
سلام
من یه سی دی خریدم وقتی میزارم داخل سی دی رام هیچی نمیشه یعنی نه برنامه داخل بالا میاد و نه اصلا دستگاه میگه که سی دی خام گذاشتی یعنی سی دی خرابه ؟ مشکلش چیه؟

danial_848
21-07-2008, 22:36
سلام
من یه سی دی خریدم وقتی میزارم داخل سی دی رام هیچی نمیشه یعنی نه برنامه داخل بالا میاد و نه اصلا دستگاه میگه که سی دی خام گذاشتی یعنی سی دی خرابه ؟ مشکلش چیه؟
سی دی خم نیست؟حالت منحنی نداره؟
توی یه pc دیگه امتحان کن.

mohamad23
22-07-2008, 02:14
نوشته شده توسط mohamad23

سلام دوست عزیز

اولا چند تا درایو دارید ؟
ویندوز ها توی کدوم داریوها هستند ؟
با ویندوز کدوم درایو بالا اومده بودید ؟ یعنی این تغییرات را از داخل کدوم ویندوز انجام می دادید ؟
ویندوز کدوم درایو بالا نمی یاد ؟
با اون یکی ویندوز که بالا میایید درایو های شما مرج شدن یا نه ؟
اسم ویندوزها چیه ؟

موفق باشید .
4 تا درایو دارم.
ویندوزها توی پارتیشن 1 و 3 هستند که با پارتیشن مجیک set active کردم و بعد نصب کرده بودم و با برنامه osl2000 بوت میشم با ویندوز اول که بالا میام ویندوز دوم اتوماتیک میشه درایو d و اولی میشه c و همین طور بالعکس
تغییرات رو با پارتیشن مجیک تحت داس انجام دادم نه در محیط ویندوز
ویندوز پارتیشن 3 بالا نمیاد
با اون یکی ویندوز که بالا میام درایوها مرج شدن یعنی 5 تا درایو شده 4 تا
هر دو ویندوز xp

++PC
22-07-2008, 11:47
این سوال رو پرسیدم کسی جوا نداد .
* .*~ یعنی چی؟
Save Target As به چه کار میاد؟

1- هر نوع فایلی که فقط اسمش با ~ شروع میشه
2- برای ذخیره کردن یک فایل روی سیستم

هوشنگ پیشدادی
22-07-2008, 11:55
1- هر نوع فایلی که فقط اسمش با ~ شروع میشه
2- برای ذخیره کردن یک فایل روی سیستم

فرق save target as با save as چیه؟

هوشنگ پیشدادی
22-07-2008, 11:56
تقاوت ویروس و کرم و تروجان و اسپای وار (spyware) چیه ؟

mahdi7610
22-07-2008, 12:17
فرق save target as با save as چیه؟
سلام

save target as برای فایل های خاصی مثل موسیقی هست که به اون فایل لینک داده شده و هنگام زدن این گزینه فقط اون فایل خاص دانلود می شه .

اما save as کل صفحه شما را دخیره می کنه .

موفق باشید .

sid
22-07-2008, 13:34
تقاوت ویروس و کرم و تروجان و اسپای وار (spyware) چیه ؟

*.* يعني هر اسمي با هر پسوندي كه توي سيستمت هست
ويروس مخربه ولي تروجان هم هم مخربه ولي اسپاي فقط دنبال اطلاعات سيستمته و باعث كاهش شديد سرعت سيستمت ميشه
الان تروجانهاي خطرناكي اومدن كه داغون ميكنن سيستمت رو

siavashjal
22-07-2008, 17:39
سلام دوستان

من یه سوال دارم

حدود 1 ماه پیش از طریق system restore ویندوز رو برگردوندم عقب حالا که می خوام دوباره برم به حالت سابق ارور می ده و دیگه نمیره.
چون برخی برنامه ها که توی اون حالت نصب بودن الان دیگه نیستند یعنی نمیشه اجراش کرد. و نه میشه uninstall کرد. برنامه هایی مثل tuneup utilities یا acdsee حتی توی رجیستری هم هیچ اثری از کداش نیست.

حالا شما بگید من چه کار کنم؟

++PC
22-07-2008, 22:13
برنامه system restore ویندوز برنامه کاملی نیست. از این برنامه فقط در مواقع ناچاری باید استفاده کرد. تجربه نشون داده هیچ تضمین نیست که system restore نمی تونه دقیق عمل کنه

البته برای system restore باید نقطه بازگشت تعریف شده باشه, فکر نمی کنم نقطه بازگشت 1 ماه پیش هنوز روی سیستم مونده باشه معمولاً در حد یکی دو هفته است.

جالبه بدونید میکروسافت خیلی تلاش کرد تا ابزار system restore رو با کارایی خوب طراحی کنه. اما موفق نشد

siavashjal
23-07-2008, 14:28
خوب بالاخره من چه کار کنم
پس تکلیف این برنامه هایی که قابل اجرا نیستند چی میشه. به جر عوض کردن ویندوز راه دیگه ای نداره؟

mojtaba_sa
23-07-2008, 14:43
سلام

این ارور مربوط به درایور وب کم و یا دوربینی میشه که به سیستم متصل هست
سلام
من نميدونم با چه زبوني ازت تشكر كنم واقعا ممنونم به هر كسي گفتم گفت يكي از چيپ هي مادربوردت خرابه..!! تا يو اس بي وبكم رو كشيدم رفت خيالم راحت شد ، يكدنيا ممنونم ، يا علي:10:

Farbod2
23-07-2008, 16:18
من تو درایو G یه پوشه به نام بازی های من درست کردم ولی وقتی می خوام برم توش چیزی بریزم یه پوشه اتوماتیک با همون نام درست می شه و فایل ها تو اون ریخته میشه . چرا؟ چه طور تو اونی که خودم درست کردم چیزی بریزم؟

nakhoda_abbas
23-07-2008, 16:33
من تو درایو G یه پوشه به نام بازی های من درست کردم ولی وقتی می خوام برم توش چیزی بریزم یه پوشه اتوماتیک با همون نام درست می شه و فایل ها تو اون ریخته میشه . چرا؟ چه طور تو اونی که خودم درست کردم چیزی بریزم؟

سلام
احتمالا ویروس گرفته ، یه کاری کن با یه آنتی ویروس آبدیت شده برو کامپیوترتو چک کن احتمالا درست بشه

mahdi7610
23-07-2008, 17:22
خوب بالاخره من چه کار کنم
پس تکلیف این برنامه هایی که قابل اجرا نیستند چی میشه. به جر عوض کردن ویندوز راه دیگه ای نداره؟
سلام

خب اگه از سیستم ریستور استفاده کردید و به تاریخی که برنامه ها روی سیستم نصب نبودند رفتید و حالا دیگه نمی تونید از سیستم ریستور استفاده کنید دیگه فکر نکنم بتونید اون برنامه ها را بیارید . چون احتمالا تاریخ اونها از سیستم ریستور پاک شده باشه .

منظورتون از برنامه هایی که اجرا نمی شن چیه ؟
چه error ی داده می شه ؟

_Barbod_
23-07-2008, 19:46
سلام دوستان
من تازگی یه ویندوز نصب کردم که اون برنامه پاینت که باهاش عکس میگیری و یا نقاشی میکنی رو نداره
یعنی نیست
کسی میدونه چطوری میشه اون رو اضافه کرد؟
یا اینکه از کجا میشه گیرش آورد؟
خواهش میکنم کمک کنید
من به اون برنامه احتیاج دارم

mahdi7610
23-07-2008, 20:08
سلام دوستان
من تازگی یه ویندوز نصب کردم که اون برنامه پاینت که باهاش عکس میگیری و یا نقاشی میکنی رو نداره
یعنی نیست
کسی میدونه چطوری میشه اون رو اضافه کرد؟
یا اینکه از کجا میشه گیرش آورد؟
خواهش میکنم کمک کنید
من به اون برنامه احتیاج دارم
سلام

به مسیر C:\WINDOWS\system32 برو و فایلی به اسم mspaint را پیدا کن . این همون پینت هستش .

بعد از این که پیدا کردی یه کپی از برنامه بگیر و توی مسیر C:\Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programs\Accessories اونا کپی کن . حالا برو به منوی استارت می بینی که اونجاست .

موفق باشی .

AOM
23-07-2008, 20:53
من هر چی کپی میکنم روی دسکتاپم دو تا شرتکات ازش درست میشه.یه بار ویندوزم رو عوض کردم یه یوزرش موند هرچی خواستم پاکش کنم نشد گفت ادمین.بعد من دسکتاپ اونو با این جدیده عوض کردمو خلاصه فایلهاشو ریختم به هم بعدم این مشکل پیش اومد.
حالا اگه دوستان کمک کنن یکی این یوزر ادمین رو پاک کنم یکی این دو تا شرت کات.
_Barbod_
23-07-2008, 21:44
سلام

به مسیر C:\WINDOWS\system32 برو و فایلی به اسم mspaint را پیدا کن . این همون پینت هستش .

بعد از این که پیدا کردی یه کپی از برنامه بگیر و توی مسیر C:\Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programs\Accessories اونا کپی کن . حالا برو به منوی استارت می بینی که اونجاست .

موفق باشی .
آقا ممنون:40:
واقعا" کمک کردی:11:

mahdi7610
23-07-2008, 22:54
من هر چی کپی میکنم روی دسکتاپم دو تا شرتکات ازش درست میشه.یه بار ویندوزم رو عوض کردم یه یوزرش موند هرچی خواستم پاکش کنم نشد گفت ادمین.بعد من دسکتاپ اونو با این جدیده عوض کردمو خلاصه فایلهاشو ریختم به هم بعدم این مشکل پیش اومد.
حالا اگه دوستان کمک کنن یکی این یوزر ادمین رو پاک کنم یکی این دو تا شرت کات.

من که متوجه مشکلت نشدم .
این راه را امتحان کن

از منوی استارت توی run عبارت control userpasswords2 را کپی کن و کلید اینتر را بزن و از صفحه باز شده یه گزینه هست که تیک اونا بردار و صفحه را ok کن . حالا ریست کن و نتیجه را ببین .

موفق باشی .

هوشنگ پیشدادی
24-07-2008, 12:19
کسی می تونه یه لینک بگذاره که در مورد فرق ویروس و ترجان و اسپای وار و ... باشه ؟

1240
24-07-2008, 12:40
دوست عزیز ...من زمانی که وارد my computer می شوم و روی پارتیشن های موجود کلید می کنم و وارد درایو می شوم تصویر یه تیک می خورد وقتی در یک درایو هر چی فولدر به فولدر بروم مشکلی ندارم برای برگشت وبه کمک کلید back بر می گردم اما به اولین صفحه که بر می گردم
کلید بک خاموش است و برای برگشتن بهmy computer فقط از دکمهup می تونم استفاده کنم وبه این ترتیب صفحات زیادی از
my computer در زمان مرور درایوها در نوار وظیفه باز می مونه که این من را دچار مشکل کرده ...درضمن فولدرهای hide من هم دیگر باز نمی شوند و
تنظیمات folder options را چک کردم مشکلی نداشت ...از آنتی ویروس هم استفاده کردم وظاهرا ویروس هم نگرفته است...اگر کسی چیزی در این مورد می دونه راهنمایی کند..پیشاپیش تشکر می کنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

nw_nk
24-07-2008, 12:44
کسی می تونه یه لینک بگذاره که در مورد فرق ویروس و ترجان و اسپای وار و ... باشه ؟

با سرچ در گوگل مقاله های زیادی در این مورد پیدا میشه, به عنوان مثال:

به زبان انگلیسی ساده

به زبان فارسی

موفق باشید.

namx
24-07-2008, 13:35
سلام ببخشید من یه مشکل خیلی جدی دارم من صفحه دکستاپ و منو پاینشو ندارم یعنی هنگه این مرورگرو هم به سختی با کنترل + الت+دیلیت اوردم خواهش میکنم کمک کنید وضعیت بهرانیه

namx
24-07-2008, 13:36
اقا یه مشکل بزرگ من وقتی ویندوز بالا میاد صفحه دکستاب و منو پاینو ندارم یعنی دارم ولی هنگه اصلا اجرا نمیشه من به هزار سختی تونستم با کلید ctrl+alt+del و نیو تسک این مرورگرمو بیارم حالا کمک کنید بد جوری گیر کردم درضمن این فکر کنم مشکل باشه

mahdi7610
24-07-2008, 15:39
دوست عزیز ...من زمانی که وارد my computer می شوم و روی پارتیشن های موجود کلید می کنم و وارد درایو می شوم تصویر یه تیک می خورد وقتی در یک درایو هر چی فولدر به فولدر بروم مشکلی ندارم برای برگشت وبه کمک کلید back بر می گردم اما به اولین صفحه که بر می گردم
کلید بک خاموش است و برای برگشتن بهmy computer فقط از دکمهup می تونم استفاده کنم وبه این ترتیب صفحات زیادی از
my computer در زمان مرور درایوها در نوار وظیفه باز می مونه که این من را دچار مشکل کرده ...درضمن فولدرهای hide من هم دیگر باز نمی شوند و
تنظیمات folder options را چک کردم مشکلی نداشت ...از آنتی ویروس هم استفاده کردم وظاهرا ویروس هم نگرفته است...اگر کسی چیزی در این مورد می دونه راهنمایی کند..پیشاپیش تشکر می کنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام دوست عزیز

قسمت اول سوال شما را که اصلا متوجه نشدم .

من خودم به هیچ عنوان از گزینه back تا حالا استفاده نکردم و فقط از گزینه up استفاده می کنم .

در مورد فولدر های مخفی هم احتمال زیاد ویروس گرفتید و فایلهایتون به صورت سوپرهایدن در اومدن به ادرس زیر رجوع کنید روشهایی گفته شده است .

موفق باشید .

1240
24-07-2008, 15:39
جواب ما نبود؟

AOM
24-07-2008, 15:50
سلام

من که متوجه مشکلت نشدم .
این راه را امتحان کن

از منوی استارت توی run عبارت control userpasswords2 را کپی کن و کلید اینتر را بزن و از صفحه باز شده یه گزینه هست که تیک اونا بردار و صفحه را ok کن . حالا ریست کن و نتیجه را ببین .

موفق باشی .
تشکر از راهنماییت.این کارو کردم ولی شرتکات ها پاک نشد.راهی سراغ نداری که این دو تا شرت کات یکی بشه.یعنی من هر چی روی دسکتاپ کپی کردم یه شرتکات ازش درست شه نه دوتا.

namx
24-07-2008, 15:53
اقا من گفتم کارم بسیار ضروریه اگه کسی نمیدونه بدم فروشگاه درست کنه

AOM
24-07-2008, 15:54
سلام

من که متوجه مشکلت نشدم .
این راه را امتحان کن

موفق باشی .
تشکر ولی مشکلم حل نشد.راهی نیست که اگه من یه چیزی کپی کردم توی دسکتاپ یه شرتکات ازش درست شه نه دو تا؟

namx
24-07-2008, 15:56
یه سوال دیگه چطوری میتونم کامپیوترو به زمان قبل برگردونم یعنی مثلا ببرم 3 روز پیش که دیگه نه هیچ چیز که دانلود کردم باشه و نه بقیه در ضمن کارم فوریه به سوال پایین هم جواب بدید

اقا یه مشکل بزرگ من وقتی ویندوز بالا میاد صفحه دکستاب و منو پاینو ندارم یعنی دارم ولی هنگه اصلا اجرا نمیشه من به هزار سختی تونستم با کلید ctrl+alt+del و نیو تسک این مرورگرمو بیارم حالا کمک کنید بد جوری گیر کردم

mahdi7610
24-07-2008, 15:59
جواب ما نبود؟
سلام دوست عزیز

جواب شما را که توی پست #890 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دادم .

موفق باشید .

mahdi7610
24-07-2008, 16:11
سلام ببخشید من یه مشکل خیلی جدی دارم من صفحه دکستاپ و منو پاینشو ندارم یعنی هنگه این مرورگرو هم به سختی با کنترل + الت+دیلیت اوردم خواهش میکنم کمک کنید وضعیت بهرانیه

اقا یه مشکل بزرگ من وقتی ویندوز بالا میاد صفحه دکستاب و منو پاینو ندارم یعنی دارم ولی هنگه اصلا اجرا نمیشه من به هزار سختی تونستم با کلید ctrl+alt+del و نیو تسک این مرورگرمو بیارم حالا کمک کنید بد جوری گیر کردم درضمن این فکر کنم مشکل باشه

سلام دوست عزیز

هنگ کردن سیستم بیشتر بر میگرده به این که یا شما برنامه های سنگین روی سیستم نصب کردید

یا خیلی وقته درایوهای خودتون را دیفرگمنت نکردید .

سعی کنید یکبار درایوها را دیفرگ کنید . برای این کار به مسیر Start Menu\Programs\Accessories\System Tools رفته و برنامه Disk Defragmenter را اجرا کنید و یکی یکی درایو ها را انتخاب کنید و روی گزینه Defragmenter کلیک کنید .

یا احتمال داره برنامه های زیادی هنگام بالا اومدن سیستم اجرا می شن که باید از این کار جلوگیری کرد .
برای این کار به مسیر زیر برید
به منوی استارت رفته و روی گزینه run کلیک کنید و عبارت msconfig را تایپ کنید و کلید اینتر را بزنید و از صفحه باز شده به تب start up رفته و تیک همه گزینه ها را بردارید و صفحه را ok کنید و سیستم را ریستارت کنید .

احتمال اینکه سیستم شما ویروسی شده باشه هم زیاده بهتره انتی ویروس کسپراسکای را روس سیستم نصب کنید و اونا کامل اپدیت کنید و سیستم را کامل ویروس یابی کنید .

اگه مدت زیادی هست که ویندوز خودتون را عوض نکردید بهتره یه بار ویندوز را عوض کنید .

به منوی استارت برید و روی run کلیک کنید و عبارت sfc /scannow را در اون تایپ کنید و کلید اینتر را بزنید البته حتما قبل از این کار باید سی دی ویندوز را داخل سی دی رام قرار داده باشید .

اقا من گفتم کارم بسیار ضروریه اگه کسی نمیدونه بدم فروشگاه درست کنه

در ضمن اگه سیستم را بیرون ببرید برای درست کردن تنها کاری که انجام میدن ویندوزتون را عوض می کنند .

موفق باشید

mahdi7610
24-07-2008, 16:14
یه سوال دیگه چطوری میتونم کامپیوترو به زمان قبل برگردونم یعنی مثلا ببرم 3 روز پیش که دیگه نه هیچ چیز که دانلود کردم باشه و نه بقیه در ضمن کارم فوریه به سوال پایین هم جواب بدید
برای این کار هم باید از سیستم ریستور استفاده کنید .

به مسیر زیر برید

Start Menu\Programs\Accessories\System Tools و برنامه System Restore را انتخاب کنید و به تاریخی که می خواهید بروید . البته هر تاریخی را نمی شود انتخاب کرد .

موفق باشید .

mahdi7610
24-07-2008, 16:20
تشکر ولی مشکلم حل نشد.راهی نیست که اگه من یه چیزی کپی کردم توی دسکتاپ یه شرتکات ازش درست شه نه دو تا؟
سلام

شما چند تا یوزر روی سیستم دارید ؟

اگه بیش از یکی دارید چند تا ادمین و چند تا limit ?

البته احتمال ویروسی شدن سیستم هم هست . ممکنه ویروس ها باعث این ایجاد این مشکل شده باشن . چون ویروس ها کارهای عجیب و غریب زیاد می کنند .
انتی ویروس کسپراسکای را حتما روی سیستم نصب کنید و حتما هم اونا اپدیت کنید و سیستم را به طور کامل در حالت safe mode ویروس یابی کنید .

موفق باشید .

behzad..
25-07-2008, 10:24
ویندوز ایکس پی دارم........میخواهم در کنارش ویندوز 98 اضافه کنم چیکار کنم .......................؟

mahdi7610
25-07-2008, 10:38
ویندوز ایکس پی دارم........میخواهم در کنارش ویندوز 98 اضافه کنم چیکار کنم .......................؟
سلام

راهی وجود نداره باید ویندوز xp را ابتدا از روی سیستم پاک کنید و ویندوز 98 را داخل درایو c نصب کنید و بعد اقدام به نصب ویندوز xp در درایو d کنید .

نمی شه بعد از xp ویندوز 98 را نصب کرد .

چون همیشه باید ویندوز ها را از قدیم به جدید نصب کرد . در واقع این سیاست ماکروسافت هست تا کاربران همیشه جدیدترین ویندوز را روی سیستم خود نصب کنند .

موفق باشید .

ali_gamer
25-07-2008, 14:12
سلام من هرچي فايل hidden درام ديگه بر نمي گره نمي ده يعني گذينه show hideen file and folders رو تيك دار مي كنم ولي بازم نميان وقتي اين گذينه رو تيك دار مي كنم دفه بعد كه وارد فولدر اپشن مي شم do not show hidden file هست چي كار كنم
از xp sp2 استفاده مي كنم

mahdi7610
25-07-2008, 14:18
سلام من هرچي فايل hidden درام ديگه بر نمي گره نمي ده يعني گذينه show hideen file and folders رو تيك دار مي كنم ولي بازم نميان وقتي اين گذينه رو تيك دار مي كنم دفه بعد كه وارد فولدر اپشن مي شم do not show hidden file هست چي كار كنم
از xp sp2 استفاده مي كنم
سلام دوست عزیز

ابتدا انتی ویروس بیدیفندر را روی سیستم خودتون نصب کنید و اونا حتما کامل اپدیت کنید و سیستم را در حالت safe mode اسکن کنید .
بعد از این که این کار را انجام دادید به ادرس زیر رجوع کنید .

روشهای حل مشکل Show Hidden Files و از بین بردن انواع ویروسهای کامپیوتری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید .

rahvar77
25-07-2008, 15:44
با سلام
یه مدتیه که گزینه folder options از کنترل پانل ویندوزم پاک شده. حتی توی منوی تولز هم نیستش! کسی میتونه راهنماییم کنه؟

mahdi7610
25-07-2008, 15:55
با سلام
یه مدتیه که گزینه folder options از کنترل پانل ویندوزم پاک شده. حتی توی منوی تولز هم نیستش! کسی میتونه راهنماییم کنه؟
سلام

احتمالا سیستم شما دچار ویروس شده است .

از برنامه زیر استفاده کنید . فولدر اپشن را در منوی tools ظاهر می کند .

موفق باشید .

ebibarati
25-07-2008, 17:16
سيستم در حال بازي قفل مي كنه و بايد حتماً اونوريستارت كنم تازه ويندوز عوض كردم حل نشد ولي كارت گرافيكم سوخته بود اونو عوض كردم امكان داره از گرافيك باشه آخه فقط موقع بازي اينجور مبشه

mahdi7610
25-07-2008, 17:50
سيستم در حال بازي قفل مي كنه و بايد حتماً اونوريستارت كنم تازه ويندوز عوض كردم حل نشد ولي كارت گرافيكم سوخته بود اونو عوض كردم امكان داره از گرافيك باشه آخه فقط موقع بازي اينجور مبشه
سلام

بازی های با گرافیک بالا نیاز به گرافیک بالایی دارند . همچنین بستگی به cpu نیز دارند . احتمال داره مشکل از این دو باشه . البته در درجه اول کارت گرافیک . باید بازی های متناسب با گرافیک خودتون را نصب کنید .

می تونید از دوستانی که توی انجمن بازیهای کامپیوتری هستند اطلاعات بیشتری بگیرید .

موفق باشید .

هوشنگ پیشدادی
26-07-2008, 10:58
من یه سری عکس دارم با پسوند jpg و حجم حدودا 50 کیلو بایت . یکی می گفت که این عکسها vga هست . من می خوام بدونم که این vga یعنی چی ؟ البته من فکر می کردم پسوند عکس منظورشه و لی خوب پسوند jpg هستش ؟

mahdi7610
26-07-2008, 11:35
من یه سری عکس دارم با پسوند jpg و حجم حدودا 50 کیلو بایت . یکی می گفت که این عکسها vga هست . من می خوام بدونم که این vga یعنی چی ؟ البته من فکر می کردم پسوند عکس منظورشه و لی خوب پسوند jpg هستش ؟
سلام

vga مدل دوربینی هست که این عکسها باهاش گرفته شده

hesamjm
26-07-2008, 13:04

نوع دوربینی که باهاش عکس گرفته شده هست همانطور که اشاره شد و البته من فکر میکنم منظورش این بوده که کیفیت عکسها پایینه چون دوربین vga کیفیتش خیلی پایینه

هوشنگ پیشدادی
26-07-2008, 15:20
سلام

vga مدل دوربینی هست که این عکسها باهاش گرفته شده

یعنی چی نوع دوربین vga هست ؟ مگه چند نوع دوربین داریم ؟

AABB
26-07-2008, 16:41
سلام. می خواستم در مورد این فایل یه کم معلومات بگیرم. کسی کمک می تونه؟

mahdi7610
26-07-2008, 17:53
سلام. می خواستم در مورد این فایل یه کم معلومات بگیرم. کسی کمک می تونه؟

سلام

منظورتون کدوم فایل بود ؟

شاید منظورتون smss هست .

SMSS.EXE یك برنامه ی زیر سیستمی ( SUBSYSTEM ) است كه در ویندوز شروع به کار میکند و مسئول انجام فعالیت های مختلفی چون ((winlogon ,win32(Csrss.exe) و آماده کردن متغیر های سیستم میباشد .

كرنل ويندوز پس از عمليات اوليه فايل smss.exe را اجرا مي كند و متغيرهايي مانند sysyem root را تعريف مي كند .

smss.exe باعث میشود که سیستم دیگر پاسخ گویی (responding) را انجام ندهد . (در زمان خاموش كردن كامپیوتر)

نکته مهم: smss.exe در آدرس زیر قرار دارد (c:\windows\System32) (در اینجا درایو \:c درایوی است كه ویندوز شما در آن نصب شده) و اگر در هر آدرس دیگری غیر از این باشد ، ویروس یا تروجان یا spyware است و باید پاک شود .
در ضمن فایل سیستمی smss.exe برای ویندوز ضروری است و اگر نباشد ، ویندوز بالا نمی آید.

در کل حزء فایلهای مهم و اساسی سیستم عامل محسوب می شود .

موفق باشید .

هوشنگ پیشدادی
26-07-2008, 20:31
چرا بعضی از نرم افزار ها بعد از نصب شدن ایکنشون در control panel/add or remove programs نمی آید؟ مثل نارسیس .
حالا اگه بخواهیم این نرم افزار ها رو از نصب خارج کنیم چه باید بکنیم ؟

nw_nk
26-07-2008, 21:49
چرا بعضی از نرم افزار ها بعد از نصب شدن ایکنشون در control panel/add or remove programs نمی آید؟ مثل نارسیس .

سلام

چند احتمال هست:

1- سادگی برنامه = برنامه مورد نظر نصب پیچیده ای نداره و مثلا در حد کپی چند فایل در درایو شماست.

2- عدم سازگاری = برنامه مورد نظر با سیستم عاملتون همخونی نداره و برای اون نوشته نشده.

3- نخواستن نویسنده = برنامه اصلا طوری نوشته نشده که به Add Or Remove اضافه بشه. شاید دلیلش همون سادگی باشه.

مورد اول یعنی اگر برنامه ساده باشه که با پاک کردن همون فایل ها تمومه.

و در حالات دیگه شاید بهتر باشه از برنامه های جانبی مثل Uninstaller Pro استفاده کنید تا تمامی آثار برنامه رو پاک کنند.

هوشنگ پیشدادی
26-07-2008, 22:07
سلام

چند احتمال هست:

1- سادگی برنامه = برنامه مورد نظر نصب پیچیده ای نداره و مثلا در حد کپی چند فایل در درایو شماست.

2- عدم سازگاری = برنامه مورد نظر با سیستم عاملتون همخونی نداره و برای اون نوشته نشده.

3- نخواستن نویسنده = برنامه اصلا طوری نوشته نشده که به Add Or Remove اضافه بشه. شاید دلیلش همون سادگی باشه.

مورد اول یعنی اگر برنامه ساده باشه که با پاک کردن همون فایل ها تمومه.

و در حالات دیگه شاید بهتر باشه از برنامه های جانبی مثل Uninstaller Pro استفاده کنید تا تمامی آثار برنامه رو پاک کنند.

خوب اگه نخواهیم برای uninstall از نرم افزار استفاده کنیم چه باید بکنیم ؟ شنیدم که به داخل پوشه ویندوز می روند و یه سذ=ری فایل رو پاک می کنند ولی درست حسابی یادم نیست . می شه اینو هم بگید .

mahdi7610
26-07-2008, 22:43
خوب اگه نخواهیم برای uninstall از نرم افزار استفاده کنیم چه باید بکنیم ؟ شنیدم که به داخل پوشه ویندوز می روند و یه سذ=ری فایل رو پاک می کنند ولی درست حسابی یادم نیست . می شه اینو هم بگید .

سلام

دلیل این مشکل را دوست خوبم فرمودند .

برنامه هایی که توی control panel/add or remove programs نیستند را می تونید از رجیستری پاک کنید . با پاک کردن برنامه از رجیستری در واقع ما برنامه را از همون add or remove programs پاک کرده ایم .
به مسیر زیر برید .
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Uninstall

پاک کردن برنامه از قسمت all program کار اشتباهی هست و به هیچ وجه برنامه پاک نخواهد شد . و باعث پاک شدن برنامه نخواهد شد .

mohamad23
27-07-2008, 00:49
با سلام,چرا توی notepad وقتی حروف فارسی می نویسم و بعد که سیو می کنم جاش علامت سوال میاد؟

هوشنگ پیشدادی
27-07-2008, 01:02
سلام

دلیل این مشکل را دوست خوبم فرمودند .

برنامه هایی که توی control panel/add or remove programs نیستند را می تونید از رجیستری پاک کنید . با پاک کردن برنامه از رجیستری در واقع ما برنامه را از همون add or remove programs پاک کرده ایم .
به مسیر زیر برید .
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Uninstall

پاک کردن برنامه از قسمت all program کار اشتباهی هست و به هیچ وجه برنامه پاک نخواهد شد . و باعث پاک شدن برنامه نخواهد شد .

ممنون . فقط چند سوال :
1-وقتی به این آدرس توی رجیستری رفتم چی کار کنم؟ هر چی سمت راست بود باید پاک کنم؟
2- من می خوام نارسیس رو پاک کنم ولی توی این آدرس که تو رجیستری دادی نبود .
3- آیا برنامه هایی هم که ما بعلت کمبود جا در درایو c (درایو ویندوز) در درایو d نصب میکنیم در همین آدرس رجیستری ثبت می شه ؟ آیا اصلا این برنامه ها با برتامه های نصب شده در درایو ویندوز فرق می کنه؟
مثلا از همین نظر که توی رجیستری باشه یا نباشه یا اینکه توی کنترل پنل باشه یا نباشه ؟
آیا بیرخورد ویندوز با ها برنامه چه در c و چه در d یکیست؟

mahdi7610
27-07-2008, 07:23
با سلام,چرا توی notepad وقتی حروف فارسی می نویسم و بعد که سیو می کنم جاش علامت سوال میاد؟
سلام

به این دلیل هست که تنظیمات Regional and Language Options شما به هم ریخته .

به منوی استارت رفته و سپس control panel و روی گزینه Regional and Language Options دابل کلیک کنید و از صفحه باز شده تمامی گزینه ها را روی Iran و Farsi تنظیم کنید و در تب Language تیک اولیل گزینه ان را بزنید و سپس ok کنید .

حتما باید قبل از انجام این کارها سی دی ویندوز را داخل سی دی رام قرار داده باشید تا فارسی ساز را از روی سی دی نصب کند .

موفق باشید .

mahdi7610
27-07-2008, 08:00
ممنون . فقط چند سوال :
1-وقتی به این آدرس توی رجیستری رفتم چی کار کنم؟ هر چی سمت راست بود باید پاک کنم؟
2- من می خوام نارسیس رو پاک کنم ولی توی این آدرس که تو رجیستری دادی نبود .
3- آیا برنامه هایی هم که ما بعلت کمبود جا در درایو c (درایو ویندوز) در درایو d نصب میکنیم در همین آدرس رجیستری ثبت می شه ؟ آیا اصلا این برنامه ها با برتامه های نصب شده در درایو ویندوز فرق می کنه؟
مثلا از همین نظر که توی رجیستری باشه یا نباشه یا اینکه توی کنترل پنل باشه یا نباشه ؟
آیا بیرخورد ویندوز با ها برنامه چه در c و چه در d یکیست؟
1 - نه سمت راست چیزی را پاک نکن . وقتی روی گزینه Uninstal سمت چپ رفتی یه علامت + کنارش هست اونا بزن تا زیر پوشه های اونا بتونی ببینی . اکثر برنامه هایی که نصب کردید توی زیر مجموعه Uninstal می تونید اسمش را ببینید .

اگه برنامه ای را خواستید پاک کنید کافیه از اونجا پاکش کنید . اما باید دقت کنید . ممکنه اسم برنامه ای در اینجا هم نباشه که دلیلش را دوست خوبم توی پست های بالایی گفتند .

2 - اگه توی ادرسی هم که دادم نبود باید از برنامه های unistal استفاده کنید .

3 - بله توی همین مسیر قرار می گیرند . نه فرقی بین برنامه ای که در درایو c هست با برنامه ای که در درایو d است نیست . فقط مکان اونها با هم فرق می کنه .

mohamad23
27-07-2008, 11:54
سلام

به این دلیل هست که تنظیمات Regional and Language Options شما به هم ریخته .

به منوی استارت رفته و سپس control panel و روی گزینه Regional and Language Options دابل کلیک کنید و از صفحه باز شده تمامی گزینه ها را روی Iran و Farsi تنظیم کنید و در تب Language تیک اولیل گزینه ان را بزنید و سپس ok کنید .

حتما باید قبل از انجام این کارها سی دی ویندوز را داخل سی دی رام قرار داده باشید تا فارسی ساز را از روی سی دی نصب کند .

موفق باشید .

تنظیماتش به هم نریخته البته یه بارم چک کرده بودم همش درست بود و روی فارسی و توی تب language هم تیک هر دو گزینه زده شده منتها این مشکل بر طرف نشده یعنی فقط اعداد فارسی در محیط notepad تبدیل به علامت سوال میشه نه حروف فارسی.

shahedi
27-07-2008, 19:38
دوست گرامی برای ذخیره به زیبان فارسی باید از قابلیت یونیکد بهره بگیرید.برای این منظور از قسمت اینکدینگ در پنجره ی ذخیره سازی گزینه ی اشاره شده را انتخاب نمایید.

oj2008pc
27-07-2008, 19:51
با سلام
وقتی سه کلید keyboard را بطور همزمان فشار میدم صدای بوق میاد .
لطفا راهنمایی کنید .

mahdi7610
27-07-2008, 21:28
با سلام
وقتی سه کلید keyboard را بطور همزمان فشار میدم صدای بوق میاد .
لطفا راهنمایی کنید .
سلام
منظورتون کدوم سه تا کلید هستش ؟

oj2008pc
28-07-2008, 08:41
فرقی نمیکنه . مثلا در بازی فوتبال وقتی دو کلید از جهت ها و یک کلید مثل s را می زنم بوق می زنه .

oj2008pc
28-07-2008, 09:31
فرقی نمیکنه . مثلا در بازی فوتبال وقتی دو کلید از جهت ها و یک کلید مثل s را می زنم بوق می زنه .

danial_848
28-07-2008, 09:42
طبیعیه دیگه...
تو بازی ها هر کلیدی یه کاری انجام میده ... شما میتونی هم چپ بری هم راست؟این بوق یه جور ارور هست

دوستان من میخوام .NET Frmework 3.5 رو رو سیستم نصب کنم ولی این ارور رو میده :

You must install Windows Installer 3.1 to complete installation. Microsft .NET Framework 3.5 requirs that Windows Installer 3.1 be installed prior to the installation.

DrXoX
28-07-2008, 10:14
طبیعیه دیگه...
تو بازی ها هر کلیدی یه کاری انجام میده ... شما میتونی هم چپ بری هم راست؟این بوق یه جور ارور هست

دوستان من میخوام .NET Frmework 3.5 رو رو سیستم نصب کنم ولی این ارور رو میده :

You must install Windows Installer 3.1 to complete installation. Microsft .NET Framework 3.5 requirs that Windows Installer 3.1 be installed prior to the installation.

دانیال جان شما باید اول windows Installer رو نصب کنید بعد .NEt Framework

موفق باشید

nasim965
28-07-2008, 14:56
سلام دوستان عزیر

در قسمت folder option/file type کلید apply فعال نمی باشد .به همین دلیل تغییراتی که ایجاد می کنم هربار بعد از روشن کردن کامپیوتر باید دوباره تنظیم کنم . لطفاً راهنمایی بفرمایید .

oj2008pc
28-07-2008, 15:03
سلام
وقتی internet explorer را باز میکنم بصورت maximize باز نمی شود حتی وقتی لینکی را بصورت open in new window باز می کنم باز هم maximize نیست . این مشکل تقریبا یک ماه است که بوجود آمده .

oj2008pc
28-07-2008, 15:06
منظورم اینه که مثلا در بازی فوتبال می خوام وقتی مایل حرکت می کنم شوت بزنم . در اینصورت باید کلید بالا و چپ و D را همزمان فشار بدم ولی بوق می زنه .

mahdi7610
28-07-2008, 15:40
منظورم اینه که مثلا در بازی فوتبال می خوام وقتی مایل حرکت می کنم شوت بزنم . در اینصورت باید کلید بالا و چپ و D را همزمان فشار بدم ولی بوق می زنه .
سلام

فکر کنم اگه سوال خودتون را از بچه های انجمن بازی بپرسید بهتر بتونند راهنمایی کنند .

موفق باشید

MILAD MGH
28-07-2008, 19:22
وسط نصب ویندوز xp اخطار میاد شبیه اینکه موقع نصب بازی میگه cd بعدی بذارید بعد هیچ کاریم نمیشه کرد باید چکار کنم؟
یه سوال دیگه داشتم اینکه موقعی که کامپیوتر بالا میاد اون ویندوزهایی که اسمشون اونجا هست و اضافه هستن برای پاک کردنشون باید
چکار کرد؟

nw_nk
28-07-2008, 19:35
1- وسط نصب ویندوز xp اخطار میاد شبیه اینکه موقع نصب بازی میگه cd بعدی بذارید بعد هیچ کاریم نمیشه کرد باید چکار کنم؟
2- یه سوال دیگه داشتم اینکه موقعی که کامپیوتر بالا میاد اون ویندوزهایی که اسمشون اونجا هست و اضافه هستن برای پاک کردنشون باید
چکار کرد؟

1- ویندوز تک سی دیه؟ احتمالا سی دی خش داره یا اطلاعاتش ناقصه یا فایلهاش هست اما خرابه. نمی دونی پیغام ارور چی بود؟
2- نمایش فایلهای مخفی و سیستمی در Folder Option رو فعال کن. در ریشه درایو C فایلی بنام بوت هست که اسم سیستم عاملهایی که در ابتدا می بینی لیست شده. در قسمت [operating systems] هر خط مربوط به یک سیستم عامله. با توجه به شماره های پارتیشن و اسم سیستم عامل ها اون خطهایی رو که نمی خوای پاک کن.

_Barbod_
28-07-2008, 20:49
سلام
دوستان من یک سوال داشتم
آپدیتهای ویندوز Xp به صورت فایل نیست که دانلود کنیم و خودمون نصب کنیم
من ویندوز خودم رو اورجینال کردم و از طریق خود ویندوز وقتی برای آپدیت اقدام میکنم موفق نمیشم.
آپدیت رو دانلود میکنه اما نصب نمیکنه و ارور میده

MILAD MGH
29-07-2008, 10:52
1- ویندوز تک سی دیه؟ احتمالا سی دی خش داره یا اطلاعاتش ناقصه یا فایلهاش هست اما خرابه. نمی دونی پیغام ارور چی بود؟
2- نمایش فایلهای مخفی و سیستمی در Folder Option رو فعال کن. در ریشه درایو C فایلی بنام بوت هست که اسم سیستم عاملهایی که در ابتدا می بینی لیست شده. در قسمت [operating systems] هر خط مربوط به یک سیستم عامله. با توجه به شماره های پارتیشن و اسم سیستم عامل ها اون خطهایی رو که نمی خوای پاک کن.

دستت درد نکنه درست شد:31::31:

ninjavb
29-07-2008, 17:14
با سلام
من دیروز سیستمم رو با حالت safe mode راه اندازی کردم که ببینم این حالت چه جوریه یه هو دیدم غیر از account ی که هر روز باهاش وارد میشم یکی دیگه به اسم administrator هست ولی نمیدونم چرا پس توی control panel /user account نشونش نمیده. و اصلا چرا این جوری شده؟!!
با تشکر

ایدون
29-07-2008, 17:19
با سلام
من دیروز سیستمم رو با حالت safe mode راه اندازی کردم که ببینم این حالت چه جوریه یه هو دیدم غیر از account ی که هر روز باهاش وارد میشم یکی دیگه به اسم administrator هست ولی نمیدونم چرا پس توی control panel /user account نشونش نمیده. و اصلا چرا این جوری شده؟!!
با تشکر
اون اکانت بطور عادی دیده نمیشه ولی وحود داره برای فعال کردنش یاید از نرم افزاری مثل Tweak UI مایکروسافت استفاده کنی.

shahedi
29-07-2008, 19:06
با سلام
با تشکر
این حساب با عنوان مدیریت سیستم و دسترسی و اختیار تام به کلیه ی قسمت های سیستم عامل ایجاد می شود .دلیلی برای نگرانی نیست.

mohammadrezams
29-07-2008, 20:45
سلام . من يك سري فايل دارم كه با فوتوشاپ باز ميشه . امروز رفتم تا اونها رو باز كنم يك دفعه يك صفحه آبي اومد و سيستم بعد از حدود 100 ثانيه ري استارت شد . هروقت ميرم درايو G و اون قسمت سيستم دوباره راه اندازي ميشه . اينم عكس اون صفحه آبي :

ninjavb
30-07-2008, 15:23
این حساب با عنوان مدیریت سیستم و دسترسی و اختیار تام به کلیه ی قسمت های سیستم عامل ایجاد می شود .دلیلی برای نگرانی نیست.

با سلام من نگران نیستم ولی میخواستم بدونم چرا این جوری شده؟
با تشکر

king emperor
30-07-2008, 20:22
سلام . من يك سري فايل دارم كه با فوتوشاپ باز ميشه . امروز رفتم تا اونها رو باز كنم يك دفعه يك صفحه آبي اومد و سيستم بعد از حدود 100 ثانيه ري استارت شد . هروقت ميرم درايو G و اون قسمت سيستم دوباره راه اندازي ميشه . اينم عكس اون صفحه آبي :

مشكل از سي پي يو

احتمالا فتوشاپ شما از سي پي يو زياد كار مي كشه

يا فتوشاپ شما دچار مشكل شده

شما ببينيد فتوشاپ چقدر از سي پي يو را اشغال مي كنه

ساير نرم افزارهاي كه در اشغال سي پي يو دخالت دارن را كنترل كنيد

و در صورت لزوم آنها را ببنديد

اگه مشكل حل نشد سيستم را يك بار با آنتي ويروس اسكن كن

و الا فتوشاپ را دوباره نصب كن

_Barbod_
30-07-2008, 22:48
سلام
دوستان من یک سوال داشتم
آپدیتهای ویندوز Xp به صورت فایل نیست که دانلود کنیم و خودمون نصب کنیم
من ویندوز خودم رو اورجینال کردم و از طریق خود ویندوز وقتی برای آپدیت اقدام میکنم موفق نمیشم.
آپدیت رو دانلود میکنه اما نصب نمیکنه و ارور میده
دوستان کسی تجربه ای نداره در این مورد؟

mahdi7610
31-07-2008, 11:15
با سلام
با تشکر

سلام دوست عزیز

همانطور كه مي دانيد هنگام نصب ويندوز ، اولين کاربري که ايجاد مي شود Administrator نام دارد که مهمترين کاربر هم مي باشد و بنا به دلايل امنيتي در صفحه خوش آمد گويي ويندوز ايکس پي ( Welcome Screen ) نشان داده نمي شود و فقط در هنگام بوت در حال Safe Mode است كه مي توان آن را مشاهده کرد.

اگر مايل هستيد در حالت عادي هنگام نمايش Welcome Screen با حساب کاربري مدير يا همان Administrator وارد سيستم شويد، بايد در هنگام نمايش صفحه Windows XP Welcome Screen، کليد Alt و کليد Ctrl را پايين نگه داريد و 2 مرتبه کليد Delete را فشار دهيد، تا صفحه Welcome Screen به صفحه Classic Logon Prompt سويچ شود. آنگاه نام کاربري Administrator را همرا با رمز عبور وارد مي کنيد تا با حساب مدير و دسترسي کامل وارد سيستم شويد.

شکل اول
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

شکل دوم

اما اگر مايل هستيد در صفحه شروع ويندوز در حالت عادي که Welcome Screenنام دارد نام کاربري Administrator را مشاهده کنيد بايد به صورت زير تغييراتي را در رجيستري ويندوز اعمال و ذخيره نماييد:

1ـ ابتدا از منوي استارت گزينه Run را اجرا كنيد و دستور Regedit را تايپ كرده و بر روي OK كليك كنيد.

2ـ كليد زير را در رجيستري پيدا و مشخص كنيد:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\Cu rrentVersion
\Winlogon\SpecialAccounts

3ـ در زير شاخه UserList يک رشته از نوع DWORD به نام Administrator بسازيد و مقدار عددي آن را ( در مبناي 16 يا Hexadecimal ) به عدد 1 تغيير دهيد.

4ـ سيستم را يكبار راه اندازي كنيد تا تغييرات ايجاد شده اعمال و ذخيره شود.

موفق باشید .

oj2008pc
31-07-2008, 21:27
سلام
وقتی internet explorer را باز میکنم بصورت maximize باز نمی شود حتی وقتی لینکی را بصورت open in new window باز می کنم باز هم maximize نیست . این مشکل تقریبا یک ماه است که بوجود آمده .
قبلا این مشکل را مطرح کردم ولی کسی جواب نداد . :13:

++PC
01-08-2008, 02:20
جناب oj2008pc

مساله شما بر می گرده به تغییر دستی ابعاد پنجره ie

برای رفع این مشکل موس رو لبه پنجره ببر و با کلیک چپ و کشیدن لبه پنجره ابعاد اون رو بزرگتر کن

sinath
01-08-2008, 12:16
سلام
من اگه مثلا 3 يا 4 تا زبان رو توي language option انتخاب كنم مثلا انگليسي آلماني فارسي اگه بخوام فقط با ctrl+shift بين انگليسي و فارسي جابجا بشم و براي آلماني يك كليد جدا تعريف كنم بايد چيكار كنم؟چون اينجوري هم سخت تره بايد دو بار ctrl+shift رو بزنم و گاهي زبانها رو قاطي مي كنم چون آلماني و انگليسي هم جاي بعضي حروفشون تو كيبورد فرق مي كنه و اشتباه تايپ مي كنم .در ضمن نميخوام واسه هر سه تا زبان كليد جداگانه تعريف كنم.

mojtaba_sa
01-08-2008, 16:42
سلام به همگي
من تا حالا هر مشكلي داشتم شما مشكلمو بر طرف كردين و ازتون خيلي خيلي ممنونم
من امروز آيكونهاي وسيتا رو دانلود كردم بهد كه به آيكون تبديل كردم نميدونم كجا بريزمشو كه جاي آيكوناي قبلي ايكس پي رو بگيره منظورم ادرسش تو درايو سي كجاست ؟ ممنونم

falcon86
01-08-2008, 17:22
با سلام
من با نرم افزار vista mizer خواستم تم xp رو تغییر بدم ولی جالب نبود و uninstall کردم بعد از uninstall کردن فاصله بین ایکون ها
زیاد شد و نوشته های ایکون ها در یک خط بود و مشکل اصلی ا ینجاست که موقع save بعضی از بازی ها مثل کانتر fatal error
میدهد و از بازی خارج میشود چیکار کنم.

M@hdi-B
01-08-2008, 18:13
با سلام خدمت تمام بچه های خوب P30World .
یه مشکل واسم پیش اومده . امروز یه بازی روی سیستمم نصب کردم توی درایو F و وقتی اونو پاک کردم پوشه ای که از قبل تو اون درایو داشتم دیگه باز نشد. متاسفانه کلی برنامه و بازی و نرم افزار موبایل و اطلاعات مهم توش داشتم. وقتی روی اون پوشه کلیک می کنم این پیغام میاد: F:\New Folder is not accessible.
access is denied

به نظر خودم ویروسی شده ولی آنتی ویروسم هم اونو پیدا نمی کنه. تو پروپرتیس خود پوشه حجمش صفره. ولی حجم درایو نشون میده که 65 گیگ پره. به نظرتون اطلاعاتم پاک شده؟پوشه نه پاک میشه نه کپی میشه نه کات میشه. یکی کمک کنه لطفا. کمک فوری. مرسی.

mahdi7610
02-08-2008, 07:19
با سلام خدمت تمام بچه های خوب P30World .
یه مشکل واسم پیش اومده . امروز یه بازی روی سیستمم نصب کردم توی درایو F و وقتی اونو پاک کردم پوشه ای که از قبل تو اون درایو داشتم دیگه باز نشد. متاسفانه کلی برنامه و بازی و نرم افزار موبایل و اطلاعات مهم توش داشتم. وقتی روی اون پوشه کلیک می کنم این پیغام میاد: F:\New Folder is not accessible.
access is denied

به نظر خودم ویروسی شده ولی آنتی ویروسم هم اونو پیدا نمی کنه. تو پروپرتیس خود پوشه حجمش صفره. ولی حجم درایو نشون میده که 65 گیگ پره. به نظرتون اطلاعاتم پاک شده؟پوشه نه پاک میشه نه کپی میشه نه کات میشه. یکی کمک کنه لطفا. کمک فوری. مرسی.
سلام دوست عزیز

احتمالا ویروس باعث شده مالکیت اون پوشه از یوزر شما برداشته بشه .
اگه فایل سیستم درایو شما ntfs هست از روش زیر استفاده کنید .

به مسیر زیر برید و تیک گزینه Use simple file sharing را بردارید و صفحه را ok کنید
Tools ==> Folder Option ==> View

حالا به مسیر زیر برید .
روی پوشه خودتون راست کلیک کنید و شما به مسیر Properties ==>Security برید و توی این صفحه روی گزینه Advanced کلیک کنید و از صفحه باز شده به تب owner برید و از اون قسمت یوزر خودتون را انتخاب کنید و تیک گزینه پایین اون را هم بزنید و همه صفحات را ok کنید .

امیدوارم که جواب بده و گرنه شاید مجبور باشید درایو را فرمت کنید .

موفق باشید .

falcon86
02-08-2008, 16:49
با سلام
من با نرم افزار vista mizer خواستم تم xp رو تغییر بدم ولی جالب نبود و uninstall کردم بعد از uninstall کردن فاصله بین ایکون ها
زیاد شد و نوشته های ایکون ها در یک خط بود و مشکل اصلی ا ینجاست که موقع save بعضی از بازی ها مثل کانتر fatal error
یکی جواب ما رو نمیده؟

sinath
02-08-2008, 17:21
سلام
من اگه مثلا 3 يا 4 تا زبان رو توي language option انتخاب كنم مثلا انگليسي آلماني فارسي اگه بخوام فقط با ctrl+shift بين انگليسي و فارسي جابجا بشم و براي آلماني يك كليد جدا تعريف كنم بايد چيكار كنم؟چون اينجوري هم سخت تره بايد دو بار ctrl+shift رو بزنم و گاهي زبانها رو قاطي مي كنم چون آلماني و انگليسي هم جاي بعضي حروفشون تو كيبورد فرق مي كنه و اشتباه تايپ مي كنم .در ضمن نميخوام واسه هر سه تا زبان كليد جداگانه تعريف كنم.

مشكل من برطرف نشد.

bof
02-08-2008, 17:35
سلام,يه سئوال مبتديانه,ولي من اگه بخوام كاراكتر سومه يه كليد كيبوردمو تايپ كنم بايد چيكار كنم؟مثلا دگمه 5 رو وقتي با ctrl shift ميزنم علامت % تايپ ميشه .ولي براي تايپ علامت يورو بايد چيكار كنم.

كسي جواب منو نميده؟

m.nasehi
02-08-2008, 22:58
salam khedmate tamamiye bache haye p30world.
dustan
(hagigatesh man tu win Xp narm afzare WINDOWES BILIND( hamun ke tem be xp ezafe mikone. nasb kardam
!!!!!ama be ye moshkel bar khordam
rigester ham kardama ama bazam javab nemide vagti profile ro avaz mikonam nemishnase va be shekle win classic dar miad
kasi mitune komak kone ?

:13:

m.nasehi
02-08-2008, 23:05
man montazere javab mimunam ha

king emperor
03-08-2008, 00:25
كاربر:m.nasehi

طبق رسوم فرومها به پستهاي كه به متن انگليسي باشه جواب داده نمي شه.

king emperor
03-08-2008, 00:28
با سلام
یکی جواب ما رو نمیده؟

خوب به احتمال زياد تم شما به طور كامل حذف نشده

كه به مرور زمان درست ميشه

پيشنهاد ميكنم كه ريجستري خود را با نرم افزارهاي بهينه ساز ترميم و پاكسازي كنيد

raana
03-08-2008, 12:38
با سلام

یکی ازدوستام میگه هیچی رو سیستمش copy paste نمی شه مشکلش چیه ؟
میگه کارت گرافیکشم error می ده . به کارت گرافیکش مربوط هست یا نه؟

با تشکر

Saeed-z
03-08-2008, 17:45
قدم اول: ویندوز رو عوض کن
قدم دوم: درایورهای سخت افزاری رو کامل نصب کن
قدم سوم: اگه کارت گرافیکش سالم باشه باید گرافیک رو با نصب درایو خوب نشون بده ، در غیر اینصورت باید کارت گرافیک نو بخره.
:46:

tohidkh
03-08-2008, 19:36
با سلام
دوستان من از ویندوز ایکس پی پروفشنال سرویس پک 2 استفاده میکنم.
من سالهاست که از این ویندوز استفاده میکنم.
ولی الان دو بار هست که این مشکل پیش میاد:
بعداز نصب برخی از برنامه های معمولی (که همه نصب میکنن)، اینطوری میشه: در هنگام بالا آمدن ویندوز، درایورهای مربوط به کارت صوتی و گرافیکی در سیس تری ظاهر میشن و به مدت 1.5 دقیقه دیگه هیچ چی نمیاد و هیچ برنامه ای هم باز نمیشه برنامه ها عبارتند از Local Area Connection ، IDM ، و غیره. بعد از 1.5 دقیقه این آیکن ها ظاهر میشه و مشکلات حل میشه و ویندوز به طور کاملا عادی کار میکنه.
(البته سیستم ،هنگ نمیکنه. یعنی موس راحت کار میکنه، My Computer و Control Panel ، اجرا میشن ولی مثلا فایروال باز نمیشه. همچنین دیگر برنامه ها مثل Nero ، , . . . باز نمیشن و همچنین هیچ صفحه اینترنتی باز نمیشه. تا اینکه اون آیکن ها در سیس تری مشاهده بشن.)
دوستان این روش ها رو امتحان کردم ولی جواب نداد:
از MSConfig ،برنامه های اضافی رو که به ویندوز ربطی نداشتند فقط اضافه بودند (مثلAdobe reder Updeter و . . . ) Deselect کردم.
دستور sfc/scannow رو بارها اجرا کردم.
آنتی ویروسم کسپر هست. آپدیتش کردم و کل سیستم رو ویروس یابی کردم ولی هیچ چیز پیدا نشد.
ویرایش شده: فقط یک مورد عمل میکنه اون هم اینه: در فایروال ویندوز از برگ نشان Advanced ، گزینه Restore Defualts رو انتخاب کردم. این مشکل حل شد. ولی با نصب کردن هر برنامه ای، این مشکل ادامه پیدا میکنه.
دوستان ویندوز رو هم عوض کردم ولی در ویندوز بعدی هم این مشکل پیش اومد.
الان دیگه خیلی کلافه شدم. :41:
لطفا اگه کسی راه حلی میدونه راهنمایی کنه.
با تشکر.:11:

ایدون
03-08-2008, 19:45
با سلام

با تشکر.:11:
غیر عادی نیست ولی یکبار امتحان کن با مودم خاموش بیا ببین چی میشه ولی من فکر میکنم کسپر متوقف میکنه تا برنامه های استارت آپ رو چک کنه.

tohidkh
03-08-2008, 20:10
غیر عادی نیست ولی یکبار امتحان کن با مودم خاموش بیا ببین چی میشه ولی من فکر میکنم کسپر متوقف میکنه تا برنامه های استارت آپ رو چک کنه.

فرقی نکرد. در ضمن، کسپر رو هم از مسیر استارت آپ خارج کردم.

amir_rafie
03-08-2008, 20:57
سلام.
من داشتم با bit defender کامپیوترو اسکن میکردم که برق رفت! حالا غیر از internet explorer دیگه هیچی اجرا نمیشه!
حتی وقتی میخوام notepad رو باز کنم پنجره open with ... رو باز میکنه !!!!

mahdi7610
03-08-2008, 21:11
سلام.
من داشتم با bit defender کامپیوترو اسکن میکردم که برق رفت! حالا غیر از internet explorer دیگه هیچی اجرا نمیشه!
حتی وقتی میخوام notepad رو باز کنم پنجره open with ... رو باز میکنه !!!!
در ادرس زیر پاسخ داده شد .

موفق باشید .

ghara
04-08-2008, 10:27
یه سوال در مورد آپگرید کردن ویندوز
من برای اولین بار که رفتم ویندوزم آپگرید کنم با این مشکل رو به رو می شدم که می گفت نمی تونه فایل dtscsi.sys رو کپی کنه و من با حذف برنامه daemon tools به این مشکل خاتمه دادم . و حالا وقتی نصب به اونجایی می رسه که 33 یا 34 دقیقه مونده تموم بشه ( انستالیشن دیوایس ) گیر می کنه گاهی تا 3 ، 4 ساعت منتظر موندم ولی نشد که نشد لطفا کمکم کنید و اینو هم بگید که با آپگرید کردن برنامه هام حذف میشن یا ویروسایی که ویندوز داشت پاک میشن وفایل هایی که خراب کرده بود درست میشن .

با تشکر

mahdi7610
04-08-2008, 11:08
یه سوال در مورد آپگرید کردن ویندوز
من برای اولین بار که رفتم ویندوزم آپگرید کنم با این مشکل رو به رو می شدم که می گفت نمی تونه فایل dtscsi.sys رو کپی کنه و من با حذف برنامه daemon tools به این مشکل خاتمه دادم . و حالا وقتی نصب به اونجایی می رسه که 33 یا 34 دقیقه مونده تموم بشه ( انستالیشن دیوایس ) گیر می کنه گاهی تا 3 ، 4 ساعت منتظر موندم ولی نشد که نشد لطفا کمکم کنید و اینو هم بگید که با آپگرید کردن برنامه هام حذف میشن یا ویروسایی که ویندوز داشت پاک میشن وفایل هایی که خراب کرده بود درست میشن .

با تشکر
سلام دوست عزیز

با اپگرید کردن ویندوز هیچ اسیبی به برنامه های نصبی شما وارد نمی شه . و همه برنامه های شما سر جای خودشون می مونند .
و اپگرید کردن ربطی به از بین بردن یا نبردن ویروس نداره . یعنی با اپگرید کردن ویروس های سیستم شما از بین نخواهند رفت .

و فایلهایی که توی ویندوز شما بوده و خراب شده نیز بازسازی نخواهند شد .

بلکه اپگرید کردن ویندوز باعث می شه patch های امنیتی که ماکروسافت به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده روی سیستم شما نصب بشن .

برای از بین بردن ویروس ها باید از انتی ویروس استفاده کنید .
برای تعمیر قسمتهای از بین رفته توسط ویروس ها نیز باید از برنامه های بهینه سازی سیستم عامل مثل tun up و غیره استفاده کنید .
و بهترین راه برای تعمیر فایلهای ویندوز ریپیر ویندوز توسط سی دی خود ویندوز هست .

موفق باشید .

attakh
04-08-2008, 12:05
با سلام خدمت همه
با عرض پوزش از این که شاید سوالم تکراری باشه ولی من تو مباحث قبلی پیداش نکردم.
مشکل من اینه که ویندوزم یه ایراد پیدا کرده موقع بالا آمدن دیگه اون صفحه آبی رنگ Welcome نمیاد به جاش یه صفحه کوچیک میاد که نام یوزر رو روش نوشته و موقع خاموش شدن هم یه صفحه به شکل زیر میاد
و از صفحه Start هم عکس بالای یوزر رفته
و وقتی هم میخوام حالتشو عوض کنم یه ارور میده که میگه
Client Services for NetWare has disabled the Welcome screen and Fast User Switching. To restore these features, you must uninstall Client Services
for NetWare
حالا باید چه کار کنم که حالتش عوض بشه؟
دستتون درد نکنه زودتر جواب بدین لطفا؟!!!!

sid
04-08-2008, 14:10
سلام .دوستم هارشو آورد گفت نمیتونم ویندوز نصب کنم منم اول هارد به هارد کردم و دایوهاشو فرمت کردم بعدم چک کردم و بد سکتورهاش رو از بین بردو و بعد کمکی با ÷ارتیشن مجیک درایوهای اون و خودم رو انگولک کردم ولی در کل عملیات خاصی انجام ندادم تنها حجمها رو کم و زیاد کردم اخه درایو سی اون خیلی کم بود و کمی هم درایو خواهرم رو کم کردم به درایو خودم اضافه کردم همین بعد که اپلای کردم گفت که باید ری استارت بشم گفتم ok بعد که ری استارت کردم نتونست سیستمم رو بالا بیاره و ارور grub میداد error17 وهمین دیگه هر کاری کردم بالا نیومد .هارد خودم رو در آوردم هارد دوستم رو گذاشتم توی کیس ویندوزش رو نصب کردم .دیگه حال نداشتم با هارد اون هارد خودم رو فرمت کنم و از دوباره همه چیز رو بنصبم دادم بیرون درستش کردن .حالا میخوام بدونم چرا اینجوری شد من اون موقع فقط xp و ubuntu 8 رو نصب داشتم که هر کاری کردم که ایکس پی توی منوی بوت سیستم پیش فرض باشه نشد و تا اخرش لینوکس سیستم عامل پیش فرض من بود و در نهایت هم که با این داستان سر ارور 17 (گراب) مرحوم شدن

ایدون
04-08-2008, 14:24
با سلام خدمت همه

بعد از نصب NET Framework برای بعضی کامپیوترها صفحه خوشامد گویی میاد بدون این که یوزر دیگری تعریف شده باشه بعد که تیک صفحه خوشامد گویی برداشته میشه این حالت پیش میاد حالا تیک رو دوبازه بزن فکر نمیکنم برگرده بحالت اولیه ولی امتحان کن.

mojtaba_sa
04-08-2008, 15:10
سلام
من يه مشكل ديگه واسم پيش اومده . امروز رفتم تو ست آپ اول كامپيوتر و رفتم تو power management setup و بعد modem ues irq فكر ميكنم 3 بود زدم و تغييرش دادم به NA سيستمو خاموش كردم روشنش كه كردم همه گزينه هاي setup غير فعال شده تو رو خدا كمكم كنيد ممنونم

mahdi7610
04-08-2008, 16:08
با سلام خدمت همه
با عرض پوزش از این که شاید سوالم تکراری باشه ولی من تو مباحث قبلی پیداش نکردم.
مشکل من اینه که ویندوزم یه ایراد پیدا کرده موقع بالا آمدن دیگه اون صفحه آبی رنگ Welcome نمیاد به جاش یه صفحه کوچیک میاد که نام یوزر رو روش نوشته و موقع خاموش شدن هم یه صفحه به شکل زیر میاد
و از صفحه Start هم عکس بالای یوزر رفته
و وقتی هم میخوام حالتشو عوض کنم یه ارور میده که میگه
Client Services for NetWare has disabled the Welcome screen and Fast User Switching. To restore these features, you must uninstall Client Services
for NetWare
حالا باید چه کار کنم که حالتش عوض بشه؟
سلام دوست عزیز

1 . در کادر محاوره ای Run عبارت nusrmgr.cpl را تایپ کنید و دکمه ی OK را فشار دهید تا کادری با عنوان User Accounts ظاهر شود .
2 . روی گزینه ی Change the way users log on or off کلیک کنید و در مرحله بعد گزینه ی Use the Wlcome screen را تیک بزنید .
اگر کادر محاوره ای Log Off هم تغییر کرده ، گزینه ی Use Fast User Switching را تیک بزنید .

اگر گزینه های Use the Wlcome screen و Use Fast User Switching غیر فعال بودند مراحل زیر را دنبال کنید :

1 . در کادر محاوره ای Run عبارت ncpa.cpl را تایپ کنید و شستی OK را فشار دهید .

2 . روی گزینه ی Local Area Connection راست کلیک کنید .

3 . از منوی ظاهر شده روی گزینه ی Properties کلیک کنید

4 . گزینه ی Client Service for NetWare را انتخاب کنید و سپس شستی Uninstall را فشار دهید .

5 . برای ادامه کلید Yes را فشار دهید و آنگاه سیستم را Restart کنید .

موفق باشید .

mahdi7610
04-08-2008, 16:13
سلام
من يه مشكل ديگه واسم پيش اومده . امروز رفتم تو ست آپ اول كامپيوتر و رفتم تو power management setup و بعد modem ues irq فكر ميكنم 3 بود زدم و تغييرش دادم به NA سيستمو خاموش كردم روشنش كه كردم همه گزينه هاي setup غير فعال شده تو رو خدا كمكم كنيد ممنونم
سلام دوست عزیز

ایا شما روی ستاپ سیستم پسوورد گذاشتید ؟

در کیس را باز کنید و باطری مادریورد را دربیارید و بعد از یک دقیقه دوباره اون را سر جاش قرار بدید تا تنظیمات ستاپ به حالت اولیه برگردد .

موفق باشید .

astronomist90
04-08-2008, 17:43
تا حالا کامپیوتر رو در حالت hibernateخاموش کردید
بعد از اینکه در این حالت خاموش کنید موقع روشن شدن یه صفحه ای می آید مستقیم در محیط ویندوز(=دسکتاپ) نمی رود
چه کار کنم که مستقیم در محیط ویندوز(=دسکتاپ)بره
در ضمن من فقط یک یوزر دارم برای ویندوزم
ممنون

ghara
04-08-2008, 22:37
سلام دوست عزیز

با اپگرید کردن ویندوز هیچ اسیبی به برنامه های نصبی شما وارد نمی شه . و همه برنامه های شما سر جای خودشون می مونند .
و اپگرید کردن ربطی به از بین بردن یا نبردن ویروس نداره . یعنی با اپگرید کردن ویروس های سیستم شما از بین نخواهند رفت .

و فایلهایی که توی ویندوز شما بوده و خراب شده نیز بازسازی نخواهند شد .

بلکه اپگرید کردن ویندوز باعث می شه patch های امنیتی که ماکروسافت به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده روی سیستم شما نصب بشن .

برای از بین بردن ویروس ها باید از انتی ویروس استفاده کنید .
برای تعمیر قسمتهای از بین رفته توسط ویروس ها نیز باید از برنامه های بهینه سازی سیستم عامل مثل tun up و غیره استفاده کنید .
و بهترین راه برای تعمیر فایلهای ویندوز ریپیر ویندوز توسط سی دی خود ویندوز هست .

موفق باشید .

دوست عزیز از اینکه جوابمو دادی ممنون

نگفتی چرا بین دقایق 33 و 34 گیر میکنه ؟

یه سوال دیگه چه جوری آپگرید ویندوز رو لغو کنم ؟

و یک سوال دیگه وقتی از راه سی دی می خوام ویندوز رو نصب کنم ریپیر نداره ؟

mahdi7610
04-08-2008, 22:56
دوست عزیز از اینکه جوابمو دادی ممنون

نگفتی چرا بین دقایق 33 و 34 گیر میکنه ؟

یه سوال دیگه چه جوری آپگرید ویندوز رو لغو کنم ؟

و یک سوال دیگه وقتی از راه سی دی می خوام ویندوز رو نصب کنم ریپیر نداره ؟
من این یه تیکه را متوجه نمی شم شما از طریق اینترنت ویندوز را اپگرید می کنید یا از طریق سی دی ویندوز ؟

اگه از طریق سی دی ویندوز اقدام به اپگرید کردن ویندوز می کنید به این روش همون ریپیر می گن . دلیل گیر کردن هم میتونه به خاطر کثیف بودن سی دی ویندوز باشه یا اینکه سی دی رام شما قادر به کپی کردن فایلهای مربوطه نیست .

برای غیر فعال کردن اپگرید ویندوز هم باید به کنترل پنل برید و روی گزینه Automatic Updates کلیک کنید و سپس از صفحه باز شده گزینه turn off Automatic Updates را تیک بزنید و صفحه را ok کنید .

برای ریپیر کردن ویندوز شما باید از داخل خود ویندوز اقدام به این کار بکنید . یعنی سی دی ویندوز را داخل سی دی رام قرار دهید و هنگامی که سی دی به صورت اتوران بالا اومد روی گزینه windows install کلیک کنید و در ضفحه بعد گزینه upgrade را انتخاب کنید ( البته به صورت پیش فرض انتخاب شده است ) و روی گزینه next کلیک کنید و منتظر باشید تا ویندوز شما ریپیر شده و فایلهای از دست رفته دوباره جایگزین شوند .

موفق باشید .

bof
05-08-2008, 01:48
سلام,يه سئوال مبتديانه,ولي من اگه بخوام كاراكتر سومه يه كليد كيبوردمو تايپ كنم بايد چيكار كنم؟مثلا دگمه 5 رو وقتي با ctrl shift ميزنم علامت % تايپ ميشه .ولي براي تايپ علامت يورو بايد چيكار كنم.

كسي جواب منو نميده؟

mahdi7610
05-08-2008, 11:30

كسي جواب منو نميده؟
‏سلام

برای تایپ حرف سوم یک کلید از کیبورد باید کلید shift را پایین نگه دارید و سپس اون دکمه را بزنید .

مثلا برای تایپ $ شما باید کلید shift را پایین نگه دارید و سپس عدد 4 را از بالای کیبورد بزنید .

موفق باشید .

mojtaba_sa
05-08-2008, 15:26
سلام دوست عزیز

ایا شما روی ستاپ سیستم پسوورد گذاشتید ؟

در کیس را باز کنید و باطری مادریورد را دربیارید و بعد از یک دقیقه دوباره اون را سر جاش قرار بدید تا تنظیمات ستاپ به حالت اولیه برگردد .

موفق باشید .

بله پسورد گذاشتم ولي پسورد رو ميدونم بازشم كه ميكنم بازم همه غير فعالن. من اينكارو كردم ولي نشد البته باطري رو يك دقيقه بيرون نگه نداشتم فقط در آوردمش روشن خاموش كردم و دوباره گذاشتمش درست نشد حالا اينكارو ميكنم انشالله كه درست بشه ممنونم ازت ياعلي

mahdi7610
05-08-2008, 16:20
بله پسورد گذاشتم ولي پسورد رو ميدونم بازشم كه ميكنم بازم همه غير فعالن. من اينكارو كردم ولي نشد البته باطري رو يك دقيقه بيرون نگه نداشتم فقط در آوردمش روشن خاموش كردم و دوباره گذاشتمش درست نشد حالا اينكارو ميكنم انشالله كه درست بشه ممنونم ازت ياعلي
سلام

روي Setup سيستم دو گونه پسور ميشه گذاشت:

يكي User Password وديگري Supervisor password

با User password امكان تغيير و ويرايش خيلي از گزينه هاي Setup وجود نداره و فقط با Supervisor password ميتونيد در Setup تغييرات بدهيد.

خب اگه پسوورد را می دونید بهتره پسوورد را از روی ستاپ بردارید .

موفق باشید

astronomist90
05-08-2008, 20:10
بعد از اینکه در این حالت خاموش کنید موقع روشن شدن یه صفحه ای(مبنی بر انتخاب یوزر که مال من یه دونه است که فقط ادمیناستراتور است) می آید ولی مستقیم در محیط ویندوز(=دسکتاپ) نمی رود
در ضمن من پسورد همروی اکانتم ندارم

Sufia
05-08-2008, 20:30
سلام

یه سوال دارم

چطور میشه محافظ صفحه نمایشٌ قفل کرد

البته منظورم None ایی که توو سربرگ Screen saver کادر Display properties هست ، نیست

یعنی سربرگ Screen saver رو نداریم

حالا می خوام کاری کنم که محافظ صفحه نمایش فعال نشه

ممنون میشم اگر زود یاری برسونید

قربونتون

M@hdi-B
05-08-2008, 20:32
سلام دوست عزیز

احتمالا ویروس باعث شده مالکیت اون پوشه از یوزر شما برداشته بشه .
اگه فایل سیستم درایو شما ntfs هست از روش زیر استفاده کنید .

به مسیر زیر برید و تیک گزینه Use simple file sharing را بردارید و صفحه را ok کنید
Tools ==> Folder Option ==> View

حالا به مسیر زیر برید .
روی پوشه خودتون راست کلیک کنید و شما به مسیر Properties ==>Security برید و توی این صفحه روی گزینه Advanced کلیک کنید و از صفحه باز شده به تب owner برید و از اون قسمت یوزر خودتون را انتخاب کنید و تیک گزینه پایین اون را هم بزنید و همه صفحات را ok کنید .

امیدوارم که جواب بده و گرنه شاید مجبور باشید درایو را فرمت کنید .

موفق باشید .

سلام. آقا یه دنیا ممنون درست شد نمی دونم چه جوری ازتون تشکر کنم. ممنون.:11:

Sufia
05-08-2008, 20:32
بعد از اینکه در این حالت خاموش کنید موقع روشن شدن یه صفحه ای(مبنی بر انتخاب یوزر که مال من یه دونه است که فقط ادمیناستراتور است) می آید ولی مستقیم در محیط ویندوز(=دسکتاپ) نمی رود

دقیقا مثل من یعنی مثل همه

یعنی همه دنبال یه راه حل

سوال جالبیه منم دنبالش میرم شاید راه حلی داشته باشه

kouroshkahal
05-08-2008, 20:45
سلام
دوستان
وقتی سیستمم رو دستی یا بعد از نصب برنامه ری استارت میکنم مونیتور خامموش میشح وچراغ هاردم روشن میمونه وبعد از اینکه دکمه ریست کیس رو فشار میدم سیستم کلا خاموش میشه
ایا امکان داره تنظیماتی در مادربرد نیاز به تغییر داشته باشه
این مشکل بعد از ارتقا سیستم به وجود اومد
مادر برد ایسوس p5q
cpu 4600
ram2g gel
power green
hard samsung 320
graphic 8400gforc nvidia alfex

Sufia
05-08-2008, 20:51
فراموش نکنیدااااااا
یه سوال دارم

البته منظورم None ایی که توو سربرگ Screen saver کادر Display properties هست ، نیست

قربونتون

mahdi7610
05-08-2008, 21:18
سلام دوست عزیز

شما توی run عبارت control userpasswords2 را کپی کنید و کلید اینتر را بزنید و سپس از صفحه باز شده در تب users یه گزینه هست که تیک داره تیک اون گزینه را بردارید و کلید ok را بزنید .

احتمالا مشکل را حل کنه .

موفق باشید .

mahdi7610
05-08-2008, 21:20
سلام. آقا یه دنیا ممنون درست شد نمی دونم چه جوری ازتون تشکر کنم. ممنون.:11:
سلام دوست عزیز

خوشحالم مشکلتون حل شده

اگه دقت کنید دکمه تشکر را برای همین تشکر کردن گزاشتن . لطفا من بعد از این دکمه استفاده کنید .

موفق باشید .

mahdi7610
05-08-2008, 21:26
فراموش نکنیدااااااا
یه سوال دارم

قربونتون
سلام دوست عزیز

برای این کار کافیه شما ابتدا سربرگ Screen saver را توی Display properties برگردونید و بعد مقدار فعال شدن اون را که همون wait هست را روی بیشترین مقدار قرار بدید و دوباره تب Screen saver را حذف کنید .

موفق باشید .

astronomist90
06-08-2008, 09:37
سلام دوست عزیز

شما توی run عبارت control userpasswords2 را کپی کنید و کلید اینتر را بزنید و سپس از صفحه باز شده در تب users یه گزینه هست که تیک داره تیک اون گزینه را بردارید و کلید ok را بزنید .

احتمالا مشکل را حل کنه .

موفق باشید .
دست شما درد نکنه ممنون ولی
مشکل من حل نشد
در ضمن من پسورد هم ندارم
کمک کنید:19:

Sufia
06-08-2008, 10:46
سلام دوست عزیز

برای این کار کافیه شما ابتدا سربرگ Screen saver را توی Display properties برگردونید و بعد مقدار فعال شدن اون را که همون wait هست را روی بیشترین مقدار قرار بدید و دوباره تب Screen saver را حذف کنید .

موفق باشید .

خب عزیزم مشکل منم همینه که نمیتونم سربرگ Screen saver رو برگردونم

بخاطر همین گفتم که بطور کلی قفلش کنم

DrXoX
06-08-2008, 11:00

سلام

دوست خوبم

تو رجیستری برو به مسیر زیر:

یه DWORD با نام NoDispScrSavPage بساز بعد مقدارش رو بذار 0 ، تب ScreenSaver فعال میشه

بعد تغییراتی که می خوای بدی رو انجام بده:46:

موفق باشید

sid
06-08-2008, 12:59
سلام .دوستم هارشو آورد گفت نمیتونم ویندوز نصب کنم منم اول هارد به هارد کردم و دایوهاشو فرمت کردم بعدم چک کردم و بد سکتورهاش رو از بین بردو و بعد کمکی با ÷ارتیشن مجیک درایوهای اون و خودم رو انگولک کردم ولی در کل عملیات خاصی انجام ندادم تنها حجمها رو کم و زیاد کردم اخه درایو سی اون خیلی کم بود و کمی هم درایو خواهرم رو کم کردم به درایو خودم اضافه کردم همین بعد که اپلای کردم گفت که باید ری استارت بشم گفتم ok بعد که ری استارت کردم نتونست سیستمم رو بالا بیاره و ارور grub میداد error17 وهمین دیگه هر کاری کردم بالا نیومد .هارد خودم رو در آوردم هارد دوستم رو گذاشتم توی کیس ویندوزش رو نصب کردم .دیگه حال نداشتم با هارد اون هارد خودم رو فرمت کنم و از دوباره همه چیز رو بنصبم دادم بیرون درستش کردن .حالا میخوام بدونم چرا اینجوری شد من اون موقع فقط xp و ubuntu 8 رو نصب داشتم که هر کاری کردم که ایکس پی توی منوی بوت سیستم پیش فرض باشه نشد و تا اخرش لینوکس سیستم عامل پیش فرض من بود و در نهایت هم که با این داستان سر ارور 17 (گراب) مرحوم شدن

كسي به داد من نميرسه؟
ميخوام بدونم كجاي كار اشتباه كردم كه اينجوري ضد حال خوردم

mahdi7610
06-08-2008, 13:23

سلام

پس بهتر بود می گفتید تب اسکرین سیور حذف شده .

در کادر Run بنویسید Gpedit.msc و اینتر بزنید

در پنجره Group Policy به مسیر پایین برید:

User Configuration>Administrative Templates>Control Panel>display

در سمت راست روی گزینه hide screen saver tab دابل کلیک کنید و از پنجره باز شده ابتدا گزینه enable را انتخاب کنید و بعد هم روی گزینه applay کلیک کنید و دوباره برگردید و گزینه disable را انتخاب کنید .

با این روش تب اسکرین سیور برمیگرده سر جاش .

موفق باشی .

Sufia
06-08-2008, 13:24
سلام

دوست خوبم

تو رجیستری برو به مسیر زیر:

یه DWORD با نام NoDispScrSavPage بساز بعد مقدارش رو بذار 0 ، تب ScreenSaver فعال میشه

بعد تغییراتی که می خوای بدی رو انجام بده:46:

موفق باشید

قربونت رو ویندوز خودم که Screen saver داشت امتحان کردم و با عدد 1 مخفی شد

امیدوارم رو ویندوزی که نمیدونم چرا Screen saverش نیست انجام بدم و بتونم دوباره فعالش کنم

دستت مرسی:11:

Sufia
06-08-2008, 13:31
سلام

پس بهتر بود می گفتید تب اسکرین سیور حذف شده .

در کادر Run بنویسید Gpedit.msc و اینتر بزنید

در پنجره Group Policy به مسیر پایین برید:

User Configuration>Administrative Templates>Control Panel>display

در سمت راست روی گزینه hide screen saver tab دابل کلیک کنید و از پنجره باز شده ابتدا گزینه enable را انتخاب کنید و بعد هم روی گزینه applay کلیک کنید و دوباره برگردید و گزینه disable را انتخاب کنید .

با این روش تب اسکرین سیور برمیگرده سر جاش .

موفق باشی .

قربون شما هم too:31:

روشی رو که دوست عزیز Drxox گفته بودٌ قبلا انجام نداده بودم اما از این روشی که شما گفتید قبلا برای غیرفعال کردن Desktop استفاده کرده بودم

ننه پیری دیگه:18:

تشکر دوست عزیز:11:

ashjaee
06-08-2008, 19:31
سلام.
من بعد از نصب مجدد ویندوز xp هر بار که می خواهم scroll کنم، صفحه از بالا به پایین لود می شود در صورتی که هنگام کپی گرفتن متن بلندی که اتوماتیک صفحه پایین می آید، چنین مشکلی ایجاد نمی شود.
در ضمن من تمام محتویات هارد را پاک کرده ام.
ممنون می شوم جواب دهید.

danial_848
06-08-2008, 20:19
سلام دوستان
قابلیت allow indexing...... رو یکی بزای من توضیح میده چیه؟